PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 TRABZON - Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali

Sayfa : [1] 2 3 4

Adem Erdoğan
09.12.2006, 19:02
Avrupa Olimpiyat Komiteleri Genel Kurulu kapsamındaki 2011 Gençlik Olimpik Yaz Festivali, Trabzon'da yapılacak.
Çok çekişmeli geçen oylama sonunda 4. turda Trabzon'un kazanmasında, Trabzonspor'un eski teknik direktörü Belçikalı Urbain Braems'in konuşması oldukça etkili oldu.

Braems, yaptığı tanıtım konuşmasında, Trabzon'u unutamadığını belirterek, ''Trabzon, çok güzel bir şehir. Dünyada gördüğüm en güzel misafirperverlik ve insanlığı Türkiye'de yaşadım. Halk sporu çok seviyor. Trabzon'daki anılarımı unutamıyorum'' dedi.

Trabzon'un kazanması nedeniyle dünyadaki en mutlu insanlardan birisi olduğunu ifade eden Braems, ''Hollanda'nın oyunları alacağını düşünmüştüm. Gerçekten adaylar çok güçlüydü. Trabzon'un buradan birinci çıkması çok büyük başarı. Oylama sırasında heyecandan titremeye başladım. Oylama tamamlanınca da kendimden geçerek bir an ayağa kalkarak bağırdım'' diye konuştu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı ise Avrupa'nın çok güçlü 5 kentiyle mücadele ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bizim için onur verici olan oyunları almak için çok reklam yapmıştık, şimdi de kazandık. Fransa bile bize oy verdi, bizim yanımızda oldular. Sözlerinde durdular. Avrupa ile ilişkilerimiz iyi görünmese bile bir kez daha Türkiye ile Avrupa arasında herhangi bir sorun olmadığı ortaya çıktı.

Avrupa'nın bizi unutmadığı ve yanımızda olduğu burada bir kere daha kanıtlandı. Bu oylama olimpiyatlar kadar zor bir oylamaydı. 4. turda tamamlandı. Her turu da birinci geçmemiz bizim için büyük başarıdır."

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da oylama sırasında çok büyük heyecan yaşadıklarını kaydederek, ''Her turda Türkiye'nin kazanacağına daha çok inandık ve sonunda kazandık. Çok başarılı çalışmalar yaptık, sonunda da bunu ispat ettik. 2016 olimpiyatları için daha sıkı bir çalışma yapacağız ve 2016'yı da alacağımıza inanıyorum.

Gittikçe daha çok tecrübe sahibi oluyoruz. Avrupa burada bir kez daha bizi sevdiğini ve yanımızda olduğunu gösterdi. Yalnız olmadığımızı bir kez daha gördük'' dedi.

Bu arada Avrupa Olimpiyat Komitesinin Denetleme Kurulu, açıkladığı raporunda Trabzonspor'un oyunları kazanmasındaki avantajlarını da belirtti.

Raporda, Trabzon'daki oyunlara 14 ile 17 yaş arası yaklaşık 3500 sporcunun katılacağı belirtilerek, şunlar vurgulandı:
"Trabzon'un en büyük avantajı sporcuların vizeyle değil, kimlikleriyle oyunlara katılabilecek olması. Sporcular oyunlara katılabilmek için sadece 30 Avro ödeyecek. Trabzon, yeşil alan üzerine kurulu ve deniz kenarında. Ayrıca havaalanına 10 dakika uzaklıkta."

09.12.2006

Kaynak : AA

ahmetansu61
09.12.2006, 19:58
Brüksel’de 49 ülkenin katıldığı oylama sonucunda 2011 Olimpik Yaz Festivali’ne ev sahipliği yapacak kent olarak Trabzon belirlendi. Trabzon'un yanı sıra Danimarka'nın Herning, Hollanda'nın Utrecht, İtalya'nın Genova ve Letonya'nın Riga kentlerinin adaylık için yarıştığı organizasyonun oylaması Brüksel Sheraton Otel’de gerçekleşti.
Yapılan oyalamada Trabzon birinciliği elde ederek, 2011 Olimpik Yaz Festivali’nin ev sahibi oldu.

sancakbeyi_61
09.12.2006, 20:15
bu harika bir haber..ben umutsuzdum ama olmus cok iyi ya..trazonumuzun tanıtımı acısından mukemmel bir fırsat.:yattara:

pReN@_61
09.12.2006, 20:16
hadi hayırlısı...

Recep Çaltepe
09.12.2006, 20:19
Bununla ilgili bir başlık vardı önceden galiba. Onunla birleştirilirse adaylık sürecinde yaşanan gelişmeler de hatırlanmış olur. Yanlış hatırlamıyorsam, aday kentlerden Riga ve THY ile alakalı bir olay söz konusuydu.

Bu arada hayırlı olsun, birilerine de kapak olsun, ki zaten kapak olmuştu vakti zamanında...

keramiya
09.12.2006, 20:21
hayırlı olsun şehre

kurnaze
09.12.2006, 20:21
hem tanıtım hem de kente yatırım yapılması dolayısıyla cok iyi oldu hayırlı olsun diyelim

Selman
09.12.2006, 20:22
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5313

Cafer KILIÇSOY
09.12.2006, 20:28
Serbest kürsüde aynı konu var sanırım

Kaya
09.12.2006, 20:48
Konular birleştirilmiştir...

İleli
09.12.2006, 21:06
emegi gecen herkese tesekkurler Trabzonum bu isin altindan alninin akiyla kalkar..

karaca
09.12.2006, 21:07
çok güzel bir haber
nasipse o zamanlar trabzonda yaşıyor olabilirim

Serap
09.12.2006, 21:08
süperrrrrrrrrrrr yaaaaaaa...:) teşekkürler haber için...:atki:

EmrahYalçınalp
09.12.2006, 21:27
Süper bir olay... Maddi getirisi, tanıtım vs de önemli ama şehrin havasını değiştirecek, farklılık katacak güzel bir uygulama. Yıllar önce yapılan dünya hentbol gençler şampiyonası bile büyük bir hareket ve hava katmıştı şehre. Bu da çok faydalı olacaktır.

İnşallah şampiyonlukla birlikte kutlarız...

Bu arada sağol Breams... Senin Bursa kupa finalindeki halin bile unutulmaz olmana yeterdi ama şimdi daha bir "baba" oldun...

YAVUZ_61
09.12.2006, 21:31
Cok Sevindim Haberi Gorunce Hayirli Olsun Breams Sana Sonsuz Tesekkurler Bizim Icin Konustugun Icin Dunyainsan Oldugumuzu Forza Ts

Recep Çaltepe
09.12.2006, 21:32
İster misimiz bugünkü bu haberle birlikte güzel haberler peşpeşe gelsin. Mesela yarın Ankaraspor maçını net bir skorla kazanalım, aynı şekilde Cuma günü de. Yönetim ve Ziya gitsin, bu işi hakkıyla yapacak kişiler gelsin. Sonra mesela Ts Club'lar geri açılsın falan falan...

Ne güzel olur var ya aslında :)

Gökhan Bozyiğit
09.12.2006, 21:33
İyi bir haber duymayalı çok uzun zaman olmuştu:). Artık şehire sporla ilgili gerekli yatırımlar yapılıp, Trabzonlu sporcuların önü büyük ölçüde açılacaktır.

turkercan
09.12.2006, 21:36
arkadaşlar bu festival ne oluyor acaba :S olimpiyat gibi bişeymi yoksa brezilya festivalleri gibi bişemi :D :D

Muhalif
09.12.2006, 21:52
Hayırlı olsun, çok sevindim.. şehrimizin isminin bu şekilde dünya kamuoyunda yer bulması hoşuma gider.. Trabzonspor'la birlikte duyulsa daha mutlu olurduk ama olsun ne yapalım..
Bu arada Urbain Breams.. Trabzonspor'luyum diyeli beri onun zamanındaki izlediğim futbolu bir daha asla göremedim.. 96 yılındaki kadro bile Lyon maçlarının ve 5-1 lik Bursa maçının tadını yaşatamamıştı bana.. Keşke Breams'dan sportif direktör olarak yararlanabilseydik..

kutoz
09.12.2006, 22:05
Trabzon için gerçekten çok sevindirici bir haber. Şehrin, dünya vitrinine çıkması açısından çok faydalı... İstesek, böyle bir olimpiyatın gerçekleştireceği tanıtımı yapamazdık.

İnşallah, bu etkinlik şehrin geleceği için çok faydalı olur...

gökmenaydın
09.12.2006, 22:06
hayırlı olsun.

immortal_TS
09.12.2006, 22:38
Şu günlerde en sevindiğim olay bu olsa gerek hayırlısı olsun çok güzel oldu.

Çetin
09.12.2006, 23:06
ne varsa eskilerde var.

oguzkoc
09.12.2006, 23:09
bu demek oluyoki olimpiyat yapılan bir stadımız olacak...

bu organizsyonun trabzona çok büyük getirileri olacak çoook...

Hasan Cubukcu
09.12.2006, 23:13
ollleeeee olllleeee ollleeeee

birde iyi bir haber okuyalim bari cok zamandan beri sevinememisdik dogrusu .

Özge
09.12.2006, 23:43
son zamanlar için bu haber ilaç gibi oldu

Nytre
09.12.2006, 23:46
ben bu haberi daha önce konu olarak açmıştım... ama o zaman sonuçlanmadan önceydi.. hayırlı olsun trabzonumuza...

Lapina
10.12.2006, 00:19
Bu is icin Turk Hava Yollari ile papaz olmustuk.Degdi.Ayrica bi sey daha 22 kisinin oynayacagi UEFA Kupasi finali mi ? 3500 Sporcunun Katilacagi Yaz Olimpiyatlari mi ? Karar sizin..

BDiler61
10.12.2006, 00:42
trabzonumuza hayırlı uğurlu olsun

Mustafa Ayazoğlu
10.12.2006, 00:44
trabzon buna hazır mı ki.. 5 yıl yeterli mi ?

oguzkoc
10.12.2006, 00:48
Bu is icin Turk Hava Yollari ile papaz olmustuk.Degdi.Ayrica bi sey daha 22 kisinin oynayacagi UEFA Kupasi finali mi ? 3500 Sporcunun Katilacagi Yaz Olimpiyatlari mi ? Karar sizin..

uefa kupası finalini istanbul gibi avrupanın en büyük şehirlerinden biri olan bir yer bile zarla zorla aldı.. :) olimpiyat için şükretmemiz lazım yaa böyle kıyaslamalara girmeyelim..

kuzey
10.12.2006, 00:48
ne olursa olsun bu çok güzel bir haber
trabzon her yönüyle bu organizasyondan alnının akıyla çıkar ...
emeği geçen herkeze çok teşekkürler....

eys_61
10.12.2006, 01:30
Son zamanlarda aldığımız en güzel haber sanırım bu.Umuyorum ki şehrin gelişimine olumlu yönde katkılar sağlayacaktır bu festival.

Adem Erdoğan
10.12.2006, 02:40
Stadın yeniden yapılandırılması adına teşvik edici olabilir.Devlet desteği ile trabzona daha profesyonel spor alanları açılabilir.

Hüseyin Çümen
10.12.2006, 02:54
Stadın yeniden yapılandırılması adına teşvik edici olabilir.Devlet desteği ile trabzona daha profesyonel spor alanları açılabilir.

evet kardeşim haklısın burdada ozman yeni stadımızdada tribünler çok uzak kalıcak sahaya bence olimpiyat stadı gibi olmasın stadımız o ayrı olsun

caykarali_erdal
10.12.2006, 07:15
evet kardeşim haklısın burdada ozman yeni stadımızdada tribünler çok uzak kalıcak sahaya bence olimpiyat stadı gibi olmasın stadımız o ayrı olsun

Hayirli ugurlu olsun Trabzon'numuza vede sehire vede illerine cok buyuk katki saglayacak bu organize lutven arastirmasini yapin goreceksiniz ne sekilde bir plan procesi var cok buyuk katkilari oluyor vede supriz demiyelim bilenen koy klavuz istemez yeni stad da yapilacak arkadaslar birde buraya bakin derim haber bolumune www.firtina61.com sayfasinda okuya biliriz saygilarimla.

Nytre
10.12.2006, 09:21
şimdi adam gibi bir stad yapmanın zamanı geldi.. önümüzdeki 5 yıl içerisinde umarım bizim laz yöneticiler bu olayı unutmazlar...

ayrıca şu anda bilenler için söylüyorum ataparktan sahile inen yolun eski tekel binası yanı kapalı. bahçecikten girip oradan çıkacak şekilde tünel yapacaklarmış.. o da tanjant muhabbetine dönmez inşallah.. bunun yanında zağnos kentsel dönüşüm projeside başlamak üzere..

Lapina
10.12.2006, 10:31
uefa kupası finalini istanbul gibi avrupanın en büyük şehirlerinden biri olan bir yer bile zarla zorla aldı.. :) olimpiyat için şükretmemiz lazım yaa böyle kıyaslamalara girmeyelim..
Kiyaslamaya girmedim.Bizum ki daha iyi :bayrak: :bayrak: :bayrak:

demokles
10.12.2006, 11:38
TRABZONUMUZA bu imkanı yaratmak için çaba harcayan gençlik ve spor müdürüne aynı zamanda belediye başkanımız volkan abiye çok çok teşekkürler

ülke dışından binlerce seyirci ve yüzlerce spoırcu ile trabzonumuz canlanacak ve hayatta yapılamayacak reklam imkanı doğacak bu organizasyonun trabzona bırakacağı rakam 50 MİLYON DOLAR olacak teşekkürler teşekkürler teşekkürler

Bülent Bayraktar
10.12.2006, 12:15
trabzon bu organizasyonla daha çok kalkınacak helal olsun bu işi kapanlara
inş. bizim yönetimde stad işini hızlandırır bu vesileyle

Murat'
10.12.2006, 12:20
HAyırlı olsun da inşallah trabzon bunun sayesinde süper tesislere kavuşur inşlallah benim bejkediğim en büyük beklenti bu...

galyanlim
10.12.2006, 12:30
trabzona hayırlı olsun
ama bu byük bi organizasyon bunun altından kalkmak okadar kolay diildir inş bunun altından kalkabiliriz

guera
10.12.2006, 12:35
gercekten futboldan ve ona bagli tüm etkinliklerden cok daha önemli bir olay!
birakin bu organizasyonun sehre getirecegi maddi kazanci böyle ibr organizasyonla sehrimizin ismi dünyada heryerde konusulacak ve taninacak! ayrica organizasyoin sebebiyle sehre yapilacak yatirimlardan bahsetmeye gerek bile görmüyorum. birakin bu organizasyonu uefa finaliyle ve mukabili organizasyonlarla karsilastirmayi. gercekten cok sevindirici bnir haber! beni endiselendiren bu organizasyonun altindan kalkip kalkamayacagimiz! malum sehrimizin adi en son avrupa arenasinda rahibin öldürülmesiyle duyulmustu! umarim hersey isteidigimiz gibi sonuclanir.

Murat'
10.12.2006, 12:36
artıktrabzona daha büyük tesisler lazım inşallah en iyilerini yaparlar trabzona

The Legend
10.12.2006, 13:55
Hayırlı uğurlu olsun. artık devletten yatırım bekliyoruz.

#10 Fietra
10.12.2006, 13:58
2010 Avrupa Şampiyonası'na alınmamızın tesellisidir bu.Trabzon kenti olmadan yapılan 2010 organizasyonu alamadı ancak teselli olarak bize verilen 2011 alınmıştır:)

Hayırlı olsun.

demokles
10.12.2006, 14:00
artık STADYUM için ALBAYRAĞIN elini öpenler geri çekilebilir çünkü bu stadyum mecburen yapılacak beyler hemde devlet tarafından...

hayat61
10.12.2006, 14:17
Tanıtım için öneminin yanı sıra olimpiyatlar sonunda Trabzon'a kalacak spor ve sosyal tesisler açısından mükemmel bir haber.:alkış: Yapılacak spor ve sosyal tesisler inşallah son dakikaya bırakılmaz ve mükemmel bir organizasyon olur.Hatta bu sayede tanjat yolu biter:p (98'de ilk ve tek gelişimde bir tanjat yolu efsanesi vardı en son duyduğuma göre bitmek üzereydi.Ne bileyim yapılacak yatırım yatırımaları düşününce aklıma geldi.)

Murat'
10.12.2006, 14:21
Benim en büyük beklentim şu trabzona süper bi salon ve süper bi stad yapılarak trabzona yakışan bi kompleks kazandırılması...inşallah bu gibi şeyler trabzonumuza çok görülmez

AYYILDIZ
10.12.2006, 14:34
Benim en büyük beklentim şu trabzona süper bi salon ve süper bi stad yapılarak trabzona yakışan bi kompleks kazandırılması...inşallah bu gibi şeyler trabzonumuza çok görülmez

inşallah bende böyle düşünüyorum stadın kapasitesi 35000 nin altında olmaması lazım

turkercan
10.12.2006, 15:23
TRABZONUMUZA bu imkanı yaratmak için çaba harcayan gençlik ve spor müdürüne aynı zamanda belediye başkanımız volkan abiye çok çok teşekkürler

ülke dışından binlerce seyirci ve yüzlerce spoırcu ile trabzonumuz canlanacak ve hayatta yapılamayacak reklam imkanı doğacak bu organizasyonun trabzona bırakacağı rakam 50 MİLYON DOLAR olacak teşekkürler teşekkürler teşekkürler

50 milyon dolar için 50 milyon dolar civarı yada daha fazla bir miktar tutacak olan bir stad yaparlarmıki?? hiç sanmıyorum :( avni akere bi kale arkası yaparlar başkada bişe yapmas bunlar :(

golebshera
10.12.2006, 20:28
Çok güzel bir haber, emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkürler.. Yalnız bu durum fenerlilerin milli hassasiyetlerini sarsmasın.. Milli onuru biz pek koruyamıyormuşuz, bir sorun çıkmasın?

Emre B.
10.12.2006, 21:18
Stad mecburen yağılacak:D.Trabzonuma hayırlı olsun.

Gürkan
10.12.2006, 21:26
Hayırlı olsun.

İyi değerlendirilir inşallah.Tanıtım acısından supr bır olay.

Breams tesekkurler.

Burçak
10.12.2006, 22:19
ya bu stat devlet tarafından mecburen yapılacak kısmı bukadar kesin mi? bu süper bişi olur ya.

frango
11.12.2006, 10:22
hayırlı olsun trabzonuma.....
emeği geçen herkese teşekkürlerümü sunuyorum....
trabzon için çok ıyı bi organizasyon olacak .........

Cengiz Çubukcu
11.12.2006, 10:30
şimdiden planlarımı yapıyorum, bu organizsayon bizler için büyük fırsat..

demokles
11.12.2006, 10:34
bu stadyum artık yapılacak ama albayrak tarafından değil gençlik ve spor müdürlüğü tarafından elveda ALBAYRAK VE STADYUM PROJESİ merhaba halkımın parasıyla yapılan stadyum...

Nebiye
11.12.2006, 10:39
Harika bi olay bu.Çok sevindimm.Ama keşkem daha yakın bi tarihte olsaydı.İnşaallah o günleri görürüz.Görev almayı isterdim böle bişiyde.
Tarih uzak ama şehrimizin hazırlanması bakımından iyi.İnşaallah güzel bişeler yapılır,alnımızın akıyla çıkarız bu işten.Çok sevindimmm.

sarman61
11.12.2006, 10:45
Bu aldığım en güzel haberlerden biri. Bu demek oluyor ki tarbzonumuza yatırım yapılacak. Hade hayırlısı. Umarım bu işten yöre halkıda aklını kullanır ve karlı çıkar.

Badaloğlu
11.12.2006, 11:12
Arkadaşlar, UEFA kupası finali ile 2011 olimpik yaz olimpiyatlarını kıyaslama yanlışlığına düşmenize bir anlam veremiyorum.Bu yanlış bir düşüncedir, zira ikisininde kulvarları farklıdır.
Stad konusunu yaz olimpiyatlarına bağlamak bence doğru değildir.Olimpiyat olsada olmasada bu stad bu şehre yapılmalıdır.Ama yapılırken kale arkası tribünlerini sahaya çok uzak tutmamak gerekir.
Trabzon şehrine bu olimpiyatlar için mecburen yeni spor tesisleri yapılacakdır.Bundan en büyük kazancı da, Trabzon halkı görecektir.Oyunlar biter tesisler Trabzon gençliğine kalır.Böylece spor ile iç içe olan Trabzon gençliğinin spor yapma sahaları genişleyecektir.
Şehrimize hayırlı olsun...Belki 2011 bizim şampiyonluk yılımız olabilir:)

Mustafa AYDIN
11.12.2006, 11:49
Teşekkürler Braems,teşekkürler Mehmet Atalay,Trabzon'umuza Türkiye'mize böyle güzel bir organizasyonu kazandırdığınız için,
Ülkemize ve şehrimize hayır lı olsun.

Egemen Yılmaz
11.12.2006, 13:02
mükemmel oldu mükemmel :tr: :atki: :havaya:

Burçak
11.12.2006, 13:03
Braems Fahri hemşeriliği hakediyor.

Emorfo
11.12.2006, 14:50
Güzel bir olay tabiki. Bu organizasyonun Trabzon'a alınmasında emeği geçen herkese çok çok teşekkürler. Breams amcamızın da ellerinden öperim :)

Stad işini şimdi biraz karıştırabilir bu durum. Trabzon'da tek tartan pist Avni Aker'de ve sözde Avni Aker yıkılacakta kutu gibi stad yapılacaktı. Bu organizasyonun alınması ile tartan pisti olan bir stad lazım ve kapasitesi de en az Avni Aker kadar olmalı. Biraz karışık bir durum oldu. Bu durumda Avni Aker kalsın. Stad yapılacaksa deniz tarafına dolgu ile yanına 5 yıldızlı bir otelle birlikte yapılması daha doğru olur. Yaz oyunlarından sonra Avni Aker yıkılabilir ve ya amatör kulüplere, 2. ve 3. ligdeki takımlarımızın hizmetine sunulabilir.
Hayırlı olsun. Trabzon'un son yıllarda yıpranın imajı bu sayede de düzelmiş olur.

Tufan_61
11.12.2006, 15:38
tebrikler trabzonumun tanitimi acisindan mukemmel birsey

demokles
11.12.2006, 15:43
galiba stad yapılsa bile olimpik olacak yani tartan pisti muhtemelen olabilir...

Semih Öztürk
11.12.2006, 19:29
Ne yani sadece bir statla Olimpiyatları geçirebileceğimizi mi düşünüyorsunuzz??Avni aker yeni projeye göre yapılıp tartan pist kaldırılacaktır umuyoruz..Çünkü tribünlerde en etkili olan kalearkalarının artık sahayla bütünleşmesi gerekiyor..Pisti ise yeni yapılan stadyumların veya stadın birine yapılması şarttır..
Belki de Sebatımıza da bir stat yapılır bu zaman aralığında..Hatta basket hentbol gibi salon sporları da yeni tesislere kavuşaacak ilerleyen zamanlarda Trabzonsporumuz sadece futbol ile değil diğer spor dallarıyla başarıya ulaşacaktıır..

Erman
12.12.2006, 00:54
"Türkiye'nin en büyük lobisi Trabzonlular lobisidir" demisti Nihat Genc.

Yavas yavas "Türkiye'nin" yerine "dünyanin" yazmaya baslasak mi acaba?

:atki:

6Şafak Aydın1
12.12.2006, 01:03
bende olimpiyatlar geldi diye seviniyorum . Bu yaz festivali dediginiz nedir ve bunada sükretmek gerekiyor herhalde bu kadar önem tasidigina göre

hayat61
12.12.2006, 01:27
bende olimpiyatlar geldi diye seviniyorum . Bu yaz festivali dediginiz nedir ve bunada sükretmek gerekiyor herhalde bu kadar önem tasidigina göre
Tam adı Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali
Organizasyona 48 ülkeden yaklaşık 3 bin 500 atlet gelecek. Yarım bir olimpiyat sayılacak büyüklükte bir organizasyon.
Yaklaşık 3 bin 500 kişinin kalacağı sosyal tesisler,yapılacak yarışmalar için spor tesisleri ve tanıtım açısından Trabzona güzel şeyler kazandıracak bir organizasyon

caykarali_erdal
12.12.2006, 04:40
Arkadaslar tek rara yaziyorum iyi okuyun diyorum konuyu iyi okuyun.

suanki avniaker 'in kapasitesi ne biliyormusunuz bes yukari bes assaga kapasitesi :

KAPASİTE
VIP-1 Tribün : 554
VIP-2 Tribün : 782
Kapalı Tribün : 3203
Maraton Tribün : 10.650
Açık Tribün : 4370
Protokol : 110
Basın : 150
TOPLAM : 19.819

http://www.trabzonspor.org.tr/stadyum.asp
turkiye olimpik komitesinin verdigi bilgilerde su okunuyor acilis toreni vede kapanis toreni yapilacak olan huseyin avni aker stadinin kapasitesi 27,500 olarak gosteriliyor buda su anlama geliyor bu stad yapilacak hani nuri albayrak beyin ben yaptiracagim dedigi stad yapilacak ama nuri bey tarafindan degil devlet taafindan diyorum.

azcik arastirma yaparsaniz goreceksiniz bu kaynak turkiye olimpik federasyon'nun sitesinden alinmistir.
kafanizi yormayin olacak nuribeyde politikde yapsa bu yapilacakdi zaten kaynak maynak gerekmiyor koc koca devlet var.

http://www.turkishnoc.org/imj/Trabzon/DSC04931.JPG

http://www.turkishnoc.org/imj/Trabzon/DSC04932.JPG

champions
12.12.2006, 11:41
TRABZON'UN OCAR'I OLİMPİYATLARIASIL ŞİMDİ BAŞLIYOR Trabzon?un 2011 Yaz Gençlik Olimpiyatlarının ev sahipliğini üstlenmesinden sonra "Asıl görev şimdi başlıyor" sloganı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile organizasyonun ayağındaki diğer kuruluşlar kolları sıvadı. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, beraberinde üst düzey genel müdürlük bürokratları ile Trabzon'a geldi. 2011 Olimpiyatlarından önce 2-8 Temmuz 2007'de yapılacak 1.Karadeniz Oyunları ile ilgili olarak genişletilmiş bir toplantı düzenleyen Atalay, 2011'den önceki Karadeniz Oyunlarının 2011 için ciddi bir sınav niteliğinde olduğunu vurguladı.
1.Karadeniz Oyunlarına da ev sahipliği yapan Trabzon'un bu organizasyonla 2011 için ciddi bir hazırlık dönemi geçireceğini kaydeden Atalay, "Trabzon'un 2011'i alması, bir devlet politikasının başarısıdır. Hükümetimizin bu tür organizasyonlar için verdiği her türlü garanti, Trabzon'un 2011 Olimpiyatları ile taçlandırılmasına neden olmuştur" dedi.
KARARLILIĞIMIZ
BİZE GÜÇ VERDİ
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon'un 2011'in ev sahibi olmasında topyekün ciddi bir çalışmanın önemli rol oynadığının altını çizdi. Atalay, "Valilik, KTÜ, Belediye ile diğer STÖ'lerin ve özellikle basının verdiği destek bizi diğer şehirlerden bir adım öne çıkarmıştır. Buna hükümetimizin verdiği garantiler de eklenince olay kendiğinden çözülmüştür" dedi.
MÜTHİŞ DİPLOMASİ
ATAKLARI
Atalay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin Togay Bayatlı başkanlığında mükemmel bir çalışma örneği gösterdiğini belirterek "Milli Olimpiyat Komitemiz mükemmel çalıştı. Çok iyi lobi yaptı. Togay Bey bu anlamda inanılmaz efor sarfetti, onun bu uğraşı yadsınamaz" dedi.
SÖZLEŞME TRABZON'DA İMZALANACAK Trabzon'un 2011'in ev sahibi olduğuna dair Olimpiyat Komitesi ile yapacağı sözleşmenin imza töreni de Trabzon'da gerçekleştirilecek. Henüz tarihi belirlenmeyen imza töreni için olimpiyat organizasyonlarının en üst düzey yöneticileri Trabzon'da ağırlanacak. Atalay, sözleşme töreninin Trabzon'u tanıtıcı bir havada gerçekleştirileceğini dile getirirken "Sözleşme törenine enternasyonel düzeyde ünlü sporcular, spor adamları, yerli ve yabancı spor otoriteleri davet edilecek. Tören tam anlamıyla Trabzon'un reklamı olacak" diye görüş belirtti.
TRABZON NİYE
TERCİH EDİLDİ? Türkiye vize almayacağını garanti verdi. Sporcu katılım katkı payını 50 Euro'dan 30 Euro'ya indirdi. Devlet bazında başka garantiler verdi. THY'nin katılımcı ülkelerden direkt Trabzon'a sefer yapacağına dair de ayrı taahhüt alındı. Nüfusunun genç olması büyük bir avantaj olarak değerlendirildi. Organizasyonun ilk kez gerçekleştirilecek oluşu da etkili oldu. Aranan tesislerin önemli bir bölümünün alt yapısının hazır olduğunun rapor edilmesi de Trabzon'un en önemli avantajı olarak görüldü.
2011?DEN ÖNCE Trabzon 2011'den önce bir başka önemli spor organizasyonunun ev sahipliğini yapacak. 1. Karadeniz Oyunları 2-8 Temmuz 2007'de başlayacak. Karadeniz'de kıyısı bulunan ülkelerin haricinde Yunanistan ve Azerbaycan'ın da davet edildiği organizasyonda 12 branşta sportif müsabakalar yapılacak ve bu organizasyon Trabzon için 2011 öncesi çok iyi bir sınav olacak.
2011 NE DEMEK?
2011 Yaz Gençlik Festivaline 48 ülkeden 3 bin 500 sporcu katılacak. Bu sporcular ülkelerinin olimpiyat takımlarına girecek yetenekte gençlerden oluşuyor. İlk aşamada Avrupa ülkeleri arasındaki bu organizasyon 2017'den sonra dünya çapında olacak. Organizasyonun başında Olimpiyat Komitesinin başkanı bulunuyor. Katılımcı sporcuların yanı sıra 5 bin kişilik izleyicinin yurt dışından gelmesi bekleniyor.
TRABZON NE KAZANACAK? Önce, mükemmel bir tanıtım yapılacak. Bir aylık süre içerisinde binlerce genç, organizasyonun içerisinde yer alacak. Spor tesisleri yenilenecek, yeni spor tesisleri yapılacak. Dev bir kapalı spor salonuna kavuşacak olan Trabzon'un, sahilde mükemmel bir atletizm pisti de olacak. Bu organizasyonun ardından bazı uluslararası müsabakaların grup müsabakası ayağı da Trabzon'a rahatlıkla verilebilecek. İş istihdamı yaratılacak. Otel ve moteller organizasyon boyunca dolacak. İç ve dış turizm hareketlenecek.
Spor müsabakaları Eurosport kanalından naklen yayınlanacak ve Trabzon'un tanıtımı her yönüyle yapılacak. Spor kültürü artacak, Trabzon üzerindeki olumsuz düşünceler bertaraf olacak. Sadece Trabzon değil, çevre iller Rize, Giresun ve Artvin ile Gümüşhane de organizasyondan payına düşeni alacak

macka61
12.12.2006, 11:48
emeği geçen herkese tşkler hele breemsa dahada çok tşkler trabzonumuza hayırlı olmasını diliyorum

Emorfo
12.12.2006, 12:56
Okuyun Lütfen..

O Kafa Olsaydı 2011 Gelmezdi…
Trabzon’un 2011’i almasının perde arkasında güçlü bir lobi hareketi olduğunu hemen ifade edelim.
Bu zor bir işti.. Bu zoru başardık.
En önemlisi, hükümetin organizasyona verdiği destekti..
Hiç kimseden vize alınmayacağının taahhüdü…
Katılım payının 50 Eurodan 30 Euroya indirilmesinin garantisi.
THY’nın katılımcı ülkelerin başkentinden Trabzon’a direkt sefer koyacağına dair verdiği söz ve bilet fiyatında indirim yapacağına dair bir başka garanti, 48 ülkeyi cezp etti..
Bir başka faktör ise, şu sıralar kurtuluş reçetesi yazdığımız Trabzonspor ile yakından ilgili.
Hala futbolun evrensel boyutunu o minicik kafalarına sığdıramayanlar, Trabzonspor ile ilgili kurtuluş reçeteleri yazarken ne iddia ediyor..
Bizim kurtuluşumuz yerlinin yerlisindedir..
Yani, Trabzon’a hapis olalım. Trabzonlu futbolcu ve teknik adamlarla yolumuza devam edelim. Geçmişte başarıyı böyle yakalamıştık.
Geçmişten ders çıkarmadan geleceği planlamamak buna derler..
Şimdi eğer bu kafa hala Trabzonspor’u idare ediyor olsaydı, Trabzon 2011 olimpiyatlarını alamazdı..
Niye mii..
O zaman o salonda oylamada Trabzon adına Urbain Breams diye biri Trabzon şehri için lobi yapmaz, oyunuzu Trabzon’a verin demezdi.
Urbain, Trabzon için lobi yaparken A.Suat Özyazıcı kemer altı no 6 daki dükkanında oturuyor. Şenol Güneş Seul’u geziyor, Özkan Sümer de en modern şekilde donatılmış Trabzonspor alt yapısındaki makamında oturuyordu.
Ama Trabzonspor’la profesyonel ilişkisinden başka bir bağı olmayan bir adam Urbain uluslararası bir oylamamada Trabzon için lobi yaparak bu şehre olimpiyatın gelmesine katkı veriyordu.
İyi ki Trabzonspor evrensel boyutta yönetiliyor.
İyi ki Trabzonspor böyle bir yapıdan geri dönmüyor.
Ve iyi ki bu şehir Trabzonspor’un evrensel özelliğinden olimpiyatlarla taçlandırılacak bir onuru böyle düşünenlerin sayesinde yaşıyor..
2011’in Trabzona gelmesinde Trabzonsporun bu yönünü kavramayanların suratına 2011 şamar gibi indi..
Trabzonspor evrensel bir kulüptür ve bu evrensellik içine kapanık bir geri dönüşe müsaade etmez.
Trabzonspor kendi evlatları ve futbolun küreselleşen bütünsel yapısıyla dışa açılmış bir harmanlamanın sonucu başarıyı yakalayacaktır..
Bu böyle biline…
Ali Savaş

Emorfo
12.12.2006, 12:58
Ayrıca başık yanlış olmuş.
Bu festival değil Gençlik Yaz Oyunları'dır.

Berk Akçay
12.12.2006, 13:57
evet başlık yanlış

biraz bilgi veriyim dün akşam yerel TV de izledim molozda şu anda çöplerin boşaltıldığı tere 5000 kişilik bir kapalı spor salonu yapılacak sonra universitenin bulunduğu yurtlar yıkılıp yerine 4000 kişilik 2 şer kişilik banyosu tuvaleti bulunan oda yapılacak , Ts tesisilerinin yanında bulunan yerlere kalmak için aynı şekilde yerler yapılacak , Ktu sahil tesislerinde değişiklik olucakmış yani kısacası bu olimpiyat TRABZON için tarihi bir fırsat çok güzel olucak sanırım tatil köyleri yapılacak artık bunlar sadece olimpiyatlar için gerekli olan şeylerden bir kaçı

bu gençlik olimpiyatı bildiğimiz gerçek olimpiyat kurallarını içeriyor arkadaşlar bütün kurallar geçerli olucak

Tunga
12.12.2006, 14:06
Başlık düzenlenmiştir.

TameRHan
12.12.2006, 14:06
Gençlik Spor Genel Müdürü Atalay Gerçekten Trabzon'a ve Türk Sporuna Yönelik Başarılı Faaliyetlerde Bulunuyor.Kendisine Borçluyuz

En Çok TRabzon'a Spor Salonları Yapılacak Olmasına Sevindim. Malum Bu Yönden Çok Fakiriz

Hayırlı Olsun

KuĞu
12.12.2006, 14:22
şehrin yüzünü değiştirecek ve spor başkenti haline getirilebileceğimiz tarihi bir fırsat, her türlü çekişmelerin bırakılıp siyasi birliktelikle de bu şehre yıllardır hak ettiği tesisilerin spor merkeslerinin kazandırılması gerekiyor.

Murat'
12.12.2006, 14:23
BU organizasyona galiba 15 ve 18 yaş arasındaki gençler katılacak...İnşallah Trabzonumuz süper tesislerine kavuşur

Berk Akçay
12.12.2006, 14:25
biraz bilgi veriyim dün akşam yerel TV de izledim molozda şu anda çöplerin boşaltıldığı tere 5000 kişilik bir kapalı spor salonu yapılacak sonra universitenin bulunduğu yurtlar yıkılıp yerine 4000 kişilik 2 şer kişilik banyosu tuvaleti bulunan oda yapılacak , Ts tesisilerinin yanında bulunan yerlere kalmak için aynı şekilde yerler yapılacak , Ktu sahil tesislerinde değişiklik olucakmış yani kısacası bu olimpiyat TRABZON için tarihi bir fırsat çok güzel olucak sanırım tatil köyleri yapılacak artık bunlar sadece olimpiyatlar için gerekli olan şeylerden bir kaçı

bu gençlik olimpiyatı bildiğimiz gerçek olimpiyat kurallarını içeriyor arkadaşlar bütün kurallar geçerli olucak

Burçak
12.12.2006, 14:51
taraftarlarda gelecek mi acaba.

Murat'
12.12.2006, 14:55
"Rüya şehri olacak" http://www.gunebakis.com.tr/resim/ruyasehriolacak.jpg 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları için Trabzon’u öneren Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, TSYD’de basın toplantısı düzenledi. İnanarak çıktıkları yolda ekip çalışmasıyla el ele vererek oyunları Trabzon’a kazandırdıklarını belirten Atalay, “Burada ben yok biz varız. Hep beraber yaptık” dedi.
ATALAY Trabzon’un önünde 4 yıl olduğunu, bu tarihte Trabzon’un daha çağdaş bir şehir olacağını, istihdam yaratılacağını ve oyunların bölgeye ciddi ekonomik getirisinin olacağını kaydetti. Atalay, “Olimpiyata kendisini düzeltmek isteyen bir şehir aday olur. Barcelona ve Atina olimpiyatlarla bu hale geldi” dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon'da yapılacak 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin rüya bir organizasyon olacağını söyledi. Atalay, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi'nde, 2011 Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin ev sahipliğinin kazanılmasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Türkiye'nin bugüne dek aldığı en büyük organizasyonlardan birine ev sahipliği yapacağını belirten Atalay, ''2011, rüya bir organizasyon olacak. Festivalin çıtasını çok daha yükselteceğiz. Bu konuda diğer ülkelere göre çok açız. Ruhumuzu, samimiyetimizi işin içine katıyoruz. Alnımızın akıyla bu organizasyondan çıkıp yeni organizasyonlar bekleyeceğiz'' diye konuştu. Organizasyonun kente getireceği birçok katkının olacağını dile getiren Atalay, şunları söyledi:
''Önümüzde 4 yıl var. Havaalanı düzeninden tutun, yollarına, caddelerine kadar yapılacak düzenlemelerle Trabzon, modern çağdaş bir kent olacak. Trabzon'da badanasız, boyasız ev kalmayacak. Trabzon gerçekten şehir olacak, istihdam sağlanacak. Yeni oteller tesisler yapılacak, şampiyonlar yetişecek. Eurosport kanalı ilk kez oyunları 2011 ile yayınlamaya başlayacak. Biz alasını yapacağız. El ele, kol kola, barış içinde kimseyi dışarda bırakmayarak, bütün unsurlarıyla herkesi kucaklayarak, Karadeniz, Türk insanı olarak bu işi tamamlayacağız.''
Avrupa'da ilk kez böyle bir seçim kazandıklarını dile getiren Atalay, ''Avrupa'da, herhangi bir il adına böyle bir seçim kazanamadık. Bundan sonraki oylamalarda da Avrupa bizi biraz daha içinde kabul ederek destekleyecektir'' diye konuştu.
SÜMELA'NIN ETKİSİ
Trabzon'daki papaz cinayetinin Brüksel'de yapılan toplantıda hiç gündeme getirilmediğini ifade eden Atalay, şöyle konuştu:
''Teknik konuşma içinde neler bulunsun diye çalıştık. Sümela'yı koyalım mı bu işin içine diye düşündük. 'Sümela'ya gidip hacı olursunuz. Papa Türkiye'ye yeni ziyaret etmişken, bu kadar popülerken olay, hacı olmak istemez misiniz?' dedik. Trabzon, bu iş için seçilebilecek bir yerdir. Zaten tanıtım da onların duygularını okşayacak görüntüler vardı. Fakat papaz cinayetini hatırlatır mı diye endişe ettik. Görüntü olarak sunduk ve son sözü Trabzonspor'un eski teknik direktörü Urbain Breams'a söylettik. O da 'Trabzon'u, Sümela'yı mutlaka görün' dedi. Hiçbir şekilde papaz cinayeti gündeme gelmedi, hatırlanmadı. Veya dünyanın her yerinde cinayet olabilir düşüncesiyle gündeme getirmediler.''
Festivalin mali boyutunun, organize kısmının bugünkü parayla 100 trilyon civarında tutacağını ifade eden Atalay, ''Artı diğer ek hizmetleri katarsanız 200 trilyonluk bir proje. Biz 200 trilyon lirayla çok güzel bir organizasyon yaparız. Onun dışında polisin teçhizatının yenilenmesi, yolların yapılması, havalaanı düzenlemesi bunun içine dahil değil'' dedi.
48 ÜLKEDEN 3500 SPORCU KATILACAK
48 ülkeden 3 bin 500 sporcunun organizasyona katılacağını belirten Atalay, teknik kadro ve yöneticilerle bu sayının 5 bini bulabileceğini kaydetti. Organizasyona Giresun, Gümüşhane ve Rize'nin de dahil olduğunu ifade eden Atalay, 15 tesisten 13'ünün hazır olduğunu ve atletizm pisti ile tenis kortunun bitirileceğini anlattı.
Bunların haricinde Trabzon'da, 5 bin kişilik kapasitesi olan bir spor salonu da yapacaklarını dile getiren Atalay, bu salonu 2011 haricinde başka organizasyonlar içinde kullanacaklarını ifade etti. Atalay, Gençlik Kış Oyunları'nı da almak istediklerini ve bunun için Kayseri kentinin akla geldiğini belirtti.

halil ibo
12.12.2006, 14:56
Emeği geçenlere yürekten teşekkürler.Şehrimizin ekonomisine yapacağı katkı yanında bölgemizin tanıtımına yapacağı katkı ile uzun vadede bile getirisi olabilecektir.
Benim tek korkum misafirperverlik sınırlarının aşılması !

Murat'
12.12.2006, 14:58
arkaddaşlar burada yazılanlar gerçekten de çok heyecan verici 200 trilyonluk yatırım yapılacakmışşşş...Ve eurospotta bu yarışmaları ilk kez o tarihte yayınlayacakmış

Murat'
12.12.2006, 15:00
Festivalin mali boyutunun, organize kısmının bugünkü parayla 100 trilyon civarında tutacağını ifade eden Atalay, ''Artı diğer ek hizmetleri katarsanız 200 trilyonluk bir proje. Biz 200 trilyon lirayla çok güzel bir organizasyon yaparız. Onun dışında polisin teçhizatının yenilenmesi, yolların yapılması, havalaanı düzenlemesi bunun içine dahil değil'' dedi.
48 ÜLKEDEN 3500 SPORCU KATILACAK
48 ülkeden 3 bin 500 sporcunun organizasyona katılacağını belirten Atalay, teknik kadro ve yöneticilerle bu sayının 5 bini bulabileceğini kaydetti. Organizasyona Giresun, Gümüşhane ve Rize'nin de dahil olduğunu ifade eden Atalay, 15 tesisten 13'ünün hazır olduğunu ve atletizm pisti ile tenis kortunun bitirileceğini anlattı.
Bunların haricinde Trabzon'da, 5 bin kişilik kapasitesi olan bir spor salonu da yapacaklarını dile getiren Atalay, bu salonu 2011 haricinde başka organizasyonlar içinde kullanacaklarını ifade etti. Atalay, Gençlik Kış Oyunları'nı da almak istediklerini ve bunun için Kayseri kentinin akla geldiğini belirtti.

Organizasyona rize gümüşhane ve giresun da dahilmişş.....Bu arada başkan 13 tesisin hazır olduğunu söylüyor.....Ama ben doğru dürüst tesis göremiyorum..

Emorfo
12.12.2006, 15:02
Benim tek korkum misafirperverlik sınırlarının aşılması !

nasi yani gelen seyirci ve sporcularla fazla kaynaşmamak mı lazım onu mi diyorsunuz :)

zanoylu
12.12.2006, 17:40
Mükemmel bir haber, Trabzon ve kent insanları için bulunmaz bir fırsat hem tanıtım hemde yapılacak tesislerden ileride bu şehirden çıkacak genç sporcuların gelişimine büyük katkısı olacaktır.Düşünsenize yapılacak tesisler Trabzonumun çehresini değiştirir
Şu şehre adına yakışır birde stad yapılsa,tek kelimeyle dehşet olur.

zky_ts
12.12.2006, 17:46
Çok güzel bir haber gerçekten sevindik tabiki şehrimiz adına inşallah bizlere yakışır bir şekilde alnımızın akıyla çıkarız bu işten...emeği geçen herkese teşekkürler...

My
13.12.2006, 13:20
"Olimpiyat Zaferi"
2001 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali'nin nerede yapılacağına dair Avrupa'nın başkenti Brüksel'de bir seçim yapıldı. Seçimde Letonya'nın Riga, Danimarka'nın Herning, İtalya'nın Cenova, Hollanda'nın Utrecht ve Türkiye'nin Trabzon kentleri yarıştı. İlk turda favori gösterilen Riga, ikinci turda Herning, üçüncü turda Cenova elenince finalde Utrecht ve Trabzon kapıştı.
Katılımcı ülkelerin büyük bölümü AB üyesiydi. Türkiye'nin AB üyeliği ise en tartışmalı döneminden geçiyordu. Lakin 28 Avrupa ülkesi Trabzon'u, 18'i ise Hollanda'yı tercih etti. Türkiye karşıtı olanların gerçekte Avrupalı siyasetçilerden ibaret olduğu gözüktü. Bu oylama gösterdi ki Avrupalılar büyük oranda Türkiye'ye sempati besliyordu. Böyle olmasa henüz çocuk yaşta sayılabilecek 14-17 yaş arası 3 bin 500 çocuğu Trabzon'a değil, bir Avrupa kentine gönderirlerdi.

Olimpiyat zaferine giden yolda tam inanmış bir adamı yürekten tebrik ediyoruz. Evet... Gençlik Spor Genel Müdürü hemşehrimiz Mehmet Atalay ve Sayın Atalay kadar bu işe inanan Belediye Başkanı Sayın Volkan Canalioğlu'nu tebrik ediyoruz. Sonra Urbain Breams isimli Trabzon dostunun katkısından bahsetmek istiyoruz.

Toplantıda 46 ülkenin delegasyonunu Trabzon lehine etkileyecek Avrupalı önemli bir tanık gerekliydi. Hani kaybedilmek üzere olunan mahkemeye son dakikada bulunup getirilen sürpriz tanık gibi... Breams işte böyle son anda bulundu. Koşarak geldi ve Trabzon'u anlattı. Oradaki insanların yüreğine Trabzon'daki insan sevgisini bakın nasıl nakşetti.

"Trabzonspor'un bir müsabakasında yenilmiştik. Öfkeli taraftarlardan birisi sonuca kızarak bana anahtar fırlatmıştı. Anahtar paltoma çarptı. Hatırlamadığım bir anıydı. Ama aradan 15 yıl geçmiş, Trabzon'a gitmiştim. Hiç tanımadığım o taraftar elinde çiçekle tribünde yanıma geldi. Yaptığının yanlış olduğunu söyeyip benden özür diledi. İşte 2011'de çocuklarımızı böyle insanların yaşadığı bir kente güvenle göndereceğiz." Breams Avrupalıları Papazın öldürüldüğü kente yönlendirirken Trabzon insanının ruh derinliğindeki insan sevgisiyle ikna etmişti.

2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Trabzon'u dünyanın sayılı kentleri arasına sokacak bir projedir. Trabzon elbette ve zaten bir dünya kentidir. Ancak bu vizyonu son bir asırdır küllenmiştir. Şimdi 5 yıllık süreçte Trabzon yıldızı o küllerden silkinecek ve yeniden parlayacaktır.

Bakın neler olacaktır...Trabzon'un otel kapasitesi hala 12 bin 500'dür. Bunun 2 bin 500'ü turizm bakanlık belgeli 10 bini belediye belgeli ancak kaliteli otellerdir. Yapımı devam eden ve 2 yıl içinde tamamlanması beklenen 2 bin 500 yatak kapasiteli 8 otel daha gelmektedir. Böylece sayı 15 bine ulaşacaktır. Rize ve Gümüşhane'deki turistik belgeli oteleri de bu kapasitenin içine soktuğumuzda sayı 16 binlere ulaşmaktadır. Devletin elindeki birinci sınıf sosyal tesisleri de katınca sayı 17 binlere varacaktır.

3 bin 500 sporcunun 5 katı turist geleceğini düşünürseniz ve yaz mevsimi dolayısıyla üstelik iç turizm çerçevesinde yatak doluluğunu hesap ederseniz ortalama 10 bin yatak kapasitesine daha ihtiyaç olduğu gözükmektedir. Bunun için Trabzon özel bir teşvik kapsamına alınacak ve başta Çakırgöldeki 2 bin 500 yatak kapasiteli otel olmak üzere yeni yatırımlara yönelinecektir.
İş bu kadarıyla kalmayacak, Trabzon'da hemen ve acilen bir komite korularak nelerin yapılacağı ortaya çıkarılacak ve yol haritası belirlenecektir. Velhasıl 5 yıl sonra Trabzon'un çehresi değişecektir. 46 ülkeden bin 500 gazeteci, televizyoncu Trabzon'a gelecek, Trabzon'un tarihi ve doğal güzellikleri dünyaya sergilenecektir. Böyle bir tanıtım fırsatını milyar dolar da harcasa yapamayacak olan Trabzon tarihinde ilk kez böyle bir kazanım elde etmiştir.
Bu dünyada eşi olmayan tabiatın dünyaya tanıtılması için küçük bir örnek vererek noktalamak istiyoruz. Restorasyonu 20 yılda bitirilemeyen Sümela'ya karşın, Vazelon'un tadilatı 5 yılda bitirilecek ve o dünya harikası vadiye bir sosyal tesis gelecektir. Bize göre Turizm Bakanı Atilla Koç ilk Trabzon ziyaretinde Altındere Vadisi'nden daha gizemli olduğuna inandığımız Vazelon Vadisi'ne gidecek ve işe girişecektir.

Sonuç: Olimpiyat zaferi Trabzon'un 15 yıldaki kazanımlarına eş yatarımları 5 yılda getirecektir. (Ali ÖZTÜRK - Günebakış)

zanoylu
13.12.2006, 14:18
Trabzon kenti için hazine niteliği taşıyor.Yukarıdaki yazıda her şey açık.Emeği geçen herkese minnettarım.

geronimo_61
13.12.2006, 15:09
elele verip bu tarihi fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek lazım....

bunun için de efenim devlet bak bunları yapacak da ne güzel olacak tarzından ziyade devlet bunu yapacak ben ne yapabilirim? soruları sıkça sorulmalıdır.

Örneğin; belediye hangi projleri düşünecektir? ya da bireysel bazda girişimci insanlar neler yapacaktır...

ya da 2011 yılında düzenlenen bu güzide organizasyonda Trabzonspor Kulübünün dünya standartlarında bir stadı olacak mıdır?

gençler ne yapacaktır. vb vb...

bu büyük fırsat için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız kanımca

Haydeee Trabzonum Haydeee farkını göster bir kez daha

macka61
13.12.2006, 16:08
bu spor orginazasyonun alınması süper oldu trabzona ve karadenize çok büyük katkı sağlayacak

frango
13.12.2006, 22:03
urbain breams hocamıza ayrıyeten çok çok teşekkürler çok iyi çalışma yapmış trabzon için

saol hocam ne seni unuttuk nede zamanında trabzonuma oynattığın futbolu.....

Mustafa Mahmutoğlu
13.12.2006, 22:13
hadi bakalım inşallah çok iyi olur..

sweetrose
16.12.2006, 15:32
Epeyce zaman var ama yinede yavaştan yavaştan başlasak iyi olur..

A.Alper
16.12.2006, 17:44
:confused: adam gibi stad yapmayalım diye cevrilmiş bir dümen olmasın???
olimpiyat pistli stad demek pistli stad demek seyirci baskısından vazgeç demek e diyeceksiniz 2 stad olur...yo onu vrmezler bize!

AYYILDIZ
16.12.2006, 18:10
:confused: adam gibi stad yapmayalım diye cevrilmiş bir dümen olmasın???
olimpiyat pistli stad demek pistli stad demek seyirci baskısından vazgeç demek e diyeceksiniz 2 stad olur...yo onu vrmezler bize!

Kardeş stad kısmına bir arkadaşımız açıklama yapmış koşu pisti ayrı bir yere yapılıyormuş

karatasof
16.12.2006, 18:18
Okuyun Lütfen..

O Kafa Olsaydı 2011 Gelmezdi…
Trabzon’un 2011’i almasının perde arkasında güçlü bir lobi hareketi olduğunu hemen ifade edelim.
Bu zor bir işti.. Bu zoru başardık.
En önemlisi, hükümetin organizasyona verdiği destekti..
Hiç kimseden vize alınmayacağının taahhüdü…
Katılım payının 50 Eurodan 30 Euroya indirilmesinin garantisi.
THY’nın katılımcı ülkelerin başkentinden Trabzon’a direkt sefer koyacağına dair verdiği söz ve bilet fiyatında indirim yapacağına dair bir başka garanti, 48 ülkeyi cezp etti..
Bir başka faktör ise, şu sıralar kurtuluş reçetesi yazdığımız Trabzonspor ile yakından ilgili.
Hala futbolun evrensel boyutunu o minicik kafalarına sığdıramayanlar, Trabzonspor ile ilgili kurtuluş reçeteleri yazarken ne iddia ediyor..
Bizim kurtuluşumuz yerlinin yerlisindedir..
Yani, Trabzon’a hapis olalım. Trabzonlu futbolcu ve teknik adamlarla yolumuza devam edelim. Geçmişte başarıyı böyle yakalamıştık.
Geçmişten ders çıkarmadan geleceği planlamamak buna derler..
Şimdi eğer bu kafa hala Trabzonspor’u idare ediyor olsaydı, Trabzon 2011 olimpiyatlarını alamazdı..
Niye mii..
O zaman o salonda oylamada Trabzon adına Urbain Breams diye biri Trabzon şehri için lobi yapmaz, oyunuzu Trabzon’a verin demezdi.
Urbain, Trabzon için lobi yaparken A.Suat Özyazıcı kemer altı no 6 daki dükkanında oturuyor. Şenol Güneş Seul’u geziyor, Özkan Sümer de en modern şekilde donatılmış Trabzonspor alt yapısındaki makamında oturuyordu.
Ama Trabzonspor’la profesyonel ilişkisinden başka bir bağı olmayan bir adam Urbain uluslararası bir oylamamada Trabzon için lobi yaparak bu şehre olimpiyatın gelmesine katkı veriyordu.
İyi ki Trabzonspor evrensel boyutta yönetiliyor.
İyi ki Trabzonspor böyle bir yapıdan geri dönmüyor.
Ve iyi ki bu şehir Trabzonspor’un evrensel özelliğinden olimpiyatlarla taçlandırılacak bir onuru böyle düşünenlerin sayesinde yaşıyor..
2011’in Trabzona gelmesinde Trabzonsporun bu yönünü kavramayanların suratına 2011 şamar gibi indi..
Trabzonspor evrensel bir kulüptür ve bu evrensellik içine kapanık bir geri dönüşe müsaade etmez.
Trabzonspor kendi evlatları ve futbolun küreselleşen bütünsel yapısıyla dışa açılmış bir harmanlamanın sonucu başarıyı yakalayacaktır..
Bu böyle biline…
Ali Savaş
Evet gerçekten güzel tespitler ve harika çıkarımlar.Bence bu tespitler bile TS gibi bir takımın neden sadece Trabzonda değil tüm dünyada taraftarı olduğunu izaha yeter.Ama bizdeki içe kapanmacı '' Küçük olsun,Bizim Olsun'' mantığına sahip kimselerin bundan bile bir anlam çıkaramayıp yine aynı kulislere devam edeceği korkusunu taşıyorum.TS neden başarılı olamıyor sorusuna bile buradan cevap bulabilirsiniz.İşte Urbain Breams gerçeği bir tokat gibi yüzlere akş etsede hala birileri bizden biri içimizden biri gibi modası geçmiş söylemlerle nostalji yapmaya devam ediyor.ZD gibi vizyon sahibi olmayan tek uluslararası tecrubesi Nevio Scala'nın yardımcılığı olan biri bize ulusal ve uluslararası arenada başarı getirecek diye beklersiniz.TS yönetimine talip olanlarda artık bu gerçeği görüp ona göre hareket etmeliler.Yoksa Trabzonda ikamet edip TS'u Şehir Külübü mantığı ile sahiplenmeye kalkanlarla ,geçimini TS'dan sağlama anlayışında olanların ağzı ile bir yere gidilemez.Baki selam...

frango
16.12.2006, 23:26
artık bu saatten sonra yerel yönetim iktidar partisi sivil toplum örgütlri elele verip bu nimetten yararlanmalı ve bu organizasyondan yüzümün akıyla çıkmamız için çalışmalı kimse siyasi bakmasın olaya herkes elini taşın altına koysun bu fırsat bidaha gelemz bize bunu mutlaka çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor

Lapina
16.12.2006, 23:57
artık bu saatten sonra yerel yönetim iktidar partisi sivil toplum örgütlri elele verip bu nimetten yararlanmalı ve bu organizasyondan yüzümün akıyla çıkmamız için çalışmalı kimse siyasi bakmasın olaya herkes elini taşın altına koysun bu fırsat bidaha gelemz bize bunu mutlaka çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor
5 Sene gibi bir uzun zaman var.Dedigin gibi is siyasi boyuttan cikmali.El ele verip bi seyler yapma zamani.Hatta Bordomavi.Net neler yapabilir bu konuda onu bile tartismak lazim.

Lapina
16.01.2007, 21:54
Karar, Torino Regio Tiyatrosu'nda TSİ 20.30'da FISU Başkanı George Killian tarafından açıklandı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in de aralarında bulunduğu Türk heyeti kararı sevinçle karşıladı. Kararın açıklanmasının ardından salon, ''Türkiye Türkiye!'' diye tezahürate boğulurken aralarında Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık'ın da bulunduğu kimi heyet üyelerinin ise gözyaşlarını tutamayarak sevinçten ağladıkları gözlendi. Kararın ardından açıklama yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendisini arayarak tebrik ettiğini ve kaç oy farkla kazandıklarını sorduğunu söyledi.

Tam neticeyi bilmediğini belirten Şahin, şunları söyledi: ''Bugün özellikle sunumdan sonra bu saate kadar çok ciddi stres yaşadık. Yönetim kurulunun değerlendirme yaptığı sırada içeriden bir kişi aracılığıyla bize 2013'ün teklif edilmesi kafamızda soru işaretleri oluşturmuştu.

Karar nedeniyle son derece mutluyuz. Asıl iş şimdi başlıyor. Bundan sonra üzerimize düşen neyse, devlet, hükümet, valilik ve belediye olarak yapacağız. Üniversite kış oyunlarını en iyi şekilde organize edeceğiz. Dünyaya örnek olacak bir kış oyunları düzenleyeceğiz'' dedi. Öte yandan 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları ise Çin'e verildi.

AA

2011 Hareketli gececek bolgede desenize.

Abdallı61
16.01.2007, 22:32
albayrak kapattırır olimpiyatları zarar ederiz diye

TSezgin61
17.01.2007, 00:14
hicbirseye degilde, trabzonun caddeleri evleri sokaklari hepsi yeniden elden gecirilecekyaa ona ne kadar sevinsem azdir, güzel TRABZONUMA yakisir...cennet gibi olacak

tonyali_61
17.01.2007, 13:30
Yüzümüzün akıyla cıkarsak paha bicilemez bir tanıtım olucak.

Hüseyin RİZELİ
17.01.2007, 13:36
bızım için super bı fırsat trabzonu en ii sekilde tanıtmalıyız...

Abdallı61
17.01.2007, 15:33
bu kadar seviniyorsunuz bende Trabzonda olacak sandım, erzurumda olacakmış e bize ne?

Cem Yavuz
17.01.2007, 16:05
URBAİN BREAMS bu karearın alınmasında çok etkilioldu oldu...
Ne kadar tesekkür etsek azdır...
Ama bizim genel müdür ATALAY urbain le jaen mari pfafff a bata neden karsı çıktı....
Çıksın açıklasın bunu da millet öğrensin...

Sonra da uRBAİN İ KİM İKNA ETTİ ORAYA GETİRDİ...
Bütün ugraslara ragmen neden pfaff oraya gelmedi...
ATALAY bunları bir açıkla da millet öğrensin.....
Trabzondan 200 tane adamı belçikaya getirmekle organizasyon alınmaz.....

Lapina
17.01.2007, 20:21
bu kadar seviniyorsunuz bende Trabzonda olacak sandım, erzurumda olacakmış e bize ne?
Erzurum'da olan farkli kardes..

Emre B.
17.01.2007, 22:22
Erzurumda kış olimpiyatları yapılcak.:tsbayrak:

Claret&Blue
17.01.2007, 22:42

İnternete yeni kavuştum da gözümden Kaçmış olabilir
Erzurumu Acaba Türkiyeden ayırıp Rusya'yamı bağladılar
Hanı öyle bir durum varsa sevinilmesin ? Boş yere

macka61
18.01.2007, 12:41
bu üniversiteler oyunları hani geçen sene izmirde yapılan üniversite yaz oyunlarının kış versiyonu bizle ilgisi yok

Murat'
18.01.2007, 12:50
Bu gençlik olimpiyatları mevzusundan inşallah bizde bişeyler kazanacağız maddi açıdan ispanyolcamız ve ingilizcemiz ve o zamana kadar öğrenmiş olacağım portekizcemle inşallah bi kaç kuruş kazanırız.....öyle umuyorum

TameRHan
18.01.2007, 13:26
URBAİN BREAMS bu karearın alınmasında çok etkilioldu oldu...
Ne kadar tesekkür etsek azdır...
Ama bizim genel müdür ATALAY urbain le jaen mari pfafff a bata neden karsı çıktı....
Çıksın açıklasın bunu da millet öğrensin...

Sonra da uRBAİN İ KİM İKNA ETTİ ORAYA GETİRDİ...
Bütün ugraslara ragmen neden pfaff oraya gelmedi...
ATALAY bunları bir açıkla da millet öğrensin.....
Trabzondan 200 tane adamı belçikaya getirmekle organizasyon alınmaz.....

atalay dediğin adam olmasaydı sen şimdi 2011 rüyanda bile göremezdin. tanımadığınız kişiler hakkında geniş düşünmeden yorum yapmayın

Cem Yavuz
18.01.2007, 13:33
eminsin yani bundan öyle mi..
beni bir ara istersen sana olayın perde arkasını anlatayım...
ATALAY kimi ardıve "abi zaman kalmadı..alamayacagız b işi...urbainle pfaff haber vermemek yanlıştı..sen aracı olurasan gelirler diye "konustu...arada sana anlatayım..
bi dajha da bilmediğin bir olayda pesin hükümlü davran ma..
0544 482 90 30

Burçak
26.01.2007, 16:06
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2007/Resim/2601fahri1.jpg

Togay Bayatlı'ya fahri hemşehrilik beratı...

2011 Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyatlarının Trabzon'a alınmasında katkı sağlayan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı'ya Belediye meclisince verilen Fahri Hemşehrilik beratı Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu tarafından verildi.Zorlu Grand Otel'de düzenlenen törende fahri hemşehrilik beratı verilen Togay Bayatlı, "Şerefli ve Onurlu bir kentin hemşehrisi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Spor barış, dostluk ve kardeşliktir. Bunu en güzel burada yaşıyoruz. Trabzon çok daha büyük hizmetlere layıktır" dedi.

Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu da "Bilindiği gibi Belediye Meclisimiz 8 Ocak tarihli toplantısında Olimpiyatların Trabzon'a alınmasında katkı sağlayan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı ile Trabzonspor eski teknik direktörü Urbain Braems'e fahri hemşehrilik beratı vermişti. Meclisimizin Aralık ayı toplantısında da Bakanlığının Trabzon'a yaptığı yatırımlardan dolayı Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım'a da fahri hemşehrilik beratı verilmişti. Bu beratların ilkini Togay Bayatlı'ya takdim ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ile Urbain Braems'in fahri hemşehrilik beratlarını da 24 Şubat Trabzon'un Kurtuluş kutlamaları çerçevesinde vereceğiz. Trabzon halkı, bu kente katkı sağlayanları unutmaz, unutmayacaktır da. Zaten bu fahri hemşehrilik beratı da bu hizmetlerin bir anısı olarak verilmektedir. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2007/Resim/2601fahri2.jpg http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2007/Resim/2601fahri3.jpg

Öte yandan aynı törende 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına katkı sağlayan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Trabzonlu Mehmet Atalay ile TMOK Genel sekreter yardımcısı ve Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre'ye de teşekkür belgeleri Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu tarafından verildi.

DOĞA SARAÇ
26.01.2007, 16:41
Hadi hayırlısı olsun Yüzümüzün akıyla bu işin altından kalkacağımıza inanıyorum

:bayrak:

hayat61
17.02.2007, 13:58
Yaz olimpiyatları öncesi iyi bir deneyim olacaktır.

Karadeniz Spor Oyunları toplantısı tamamlandı..
Trabzon ve çevre illerde düzenlenecek 1. Karadeniz Spor Oyunları İdari Komite Toplantısı, oyunlarda yer alacak ülke delegelerinin de katılımıyla tamamlandı..

Zorlu Grand Otel'de bu sabah yapılan toplantının ardından, delegelere spor tesisleri gezdirildi.

Organizasyon Komitesi Başkanı ve Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül'den alınan bilgiye göre, toplantıda yarışma branşları arasına bisiklet de dahil edildi.

Oyunlarda, atletizm, okçuluk, ritmik cimnastik, güreş, tekvando, yüzme, basketbol ve voleybol branşlarında müsabakalar yapılacak.

Hopa'dan başlayacak ve Samsun'da sona erecek bisiklet yarışı, 4 veya 5 etaptan oluşacak.

18 yaş altı sporcuların yarışacağı 1. Karadeniz Spor Oyunları'na Azerbaycan, Moldova, Yunanistan, Rusya, Ermenistan, Arnavutluk, Gürcistan, Romanya, Ukrayna ve Sırbistan'ın katılımı kesinleşti. Bulgaristan'ın da oyunlara katılması bekleniyor.

Oyunlar için Trabzon'a sporcu, teknik adam, yardımcı ve idari personel olarak yaklaşık 2 bin 500 kişi gelecek.

ÇÖP DEPOLAMA ALANINA PİST YAPILMIYOR
Bu arada Moloz mevkisindeki çöp depolama alanında yapılması planlanan atletizm pistinin, başka bir yere yapılacağı öğrenildi.

Çöp depolama alanıyla ilgili bir araştırma yaptırıldığı ve araştırma sonucunda çöp alanında metan gazı patlama olasılığının bulunduğu kaydedildi. Bunun üzerine atletizm pistinin Hüseyin Avni Aker Stadı'nda veya Söğütle Beldesi'nde yapılabileceği belirtildi.

Fatih Efe
01.03.2007, 15:15
2011 Gençlik Olimpik Yaz Festivali
Avrupa Olimpiyat Komiteleri Genel Kurulu kapsamındaki 2011 Gençlik Olimpik Yaz Festivali, Trabzon'da yapılacak.Raporda, Trabzon'daki oyunlara 14 ile 17 yaş arası yaklaşık 3500 sporcunun katılacağı belirtildi

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Belçikalı Urbain Braems, yaptığı tanıtım konuşmasında, Trabzon'un kazanması nedeniyle dünyadaki en mutlu insanlardan birisi olduğunu ifade ederek, ''Hollanda'nın oyunları alacağını düşünmüştüm. Gerçekten adaylar çok güçlüydü. Trabzon'un buradan birinci çıkması çok büyük başarı. Oylama sırasında heyecandan titremeye başladım. Oylama tamamlanınca da kendimden geçerek bir an ayağa kalkarak bağırdım'' diye konuştu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı ise Avrupa'nın çok güçlü 5 kentiyle mücadele ettiklerini vurgulayarak, ''Bizim için onur verici olan oyunları almak için çok reklam yapmıştık, şimdi de kazandık. Fransa bile bize oy verdi, bizim yanımızda oldular. Sözlerinde durdular ''dedi.Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da oylama sırasında çok büyük heyecan yaşadıklarını kaydederek, ''Her turda Türkiye'nin kazanacağına daha çok inandık ve sonunda kazandık. Çok başarılı çalışmalar yaptık, sonunda da bunu ispat ettik. 2016 olimpiyatları için daha sıkı bir çalışma yapacağız ve 2016'yı da alacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Emorfo
06.05.2007, 13:59
2011 resmen Trabzon'un

2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali (EYOF) Ev Sahibi Kent Sözleşmesi imza töreni yapıldı. Türkiye' de ilk kez düzenlenecek organizasyona ev sahipliği yapacak olan Trabzon' un bu organizasyonu hak ettiğini söyleyen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Hep birlikte bu yükün altından alnımızın akı ile çıkacağız" dedi.
Trabzon Zorlu Grand Hotel' de gerçekleşen imza törenine Türkiye adına Trabzon Valisi Nuri Okutan, TMOK Başkanı Togay Bayatlı, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü İbrahim Özen yer aldı. Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) adına ise EOC Başkanı Patrick J. Hickey, Genel Sekreter Raffael Pagnozzi, Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Komisyon Başkanı Guido De Bondt bulundu. İmza törenine Trabzonspor eski teknik direktörü Urbain Breams, Trabzonspor Eğitim ve Bölge Koordinatörü Özkan Sümer de katıldı.
EOC Başkanı Patrick J. Hickey, Trabzon' un sağladığı imkanlarla kendilerini ikna ettiğini belirterek, "Delegelerimiz bu imkanları görünce organizasyonun Trabzon' a verilmesini kabul etti. Türk Olimpik Komitesi bunu başaracak doğru kişileri barındırıyor" dedi. Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Komisyon Başkanı Guido De Bondt, söyleyecek fazla bir şey olmadığını belirterek, "Çok mutluyum ve çok gurur duyuyorum. Bu etkinlikte yer almak bana heyecan veriyor. Etrafımda çok arkadaşım var" dedi.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı ise Trabzon' un Türk spor tarihinde bir ilke imza attığını belirterek, "Olimpiyat komitelerinden çok büyük destek aldık. Biz bundan önceki bütün oyunlardan daha iyisini yapacağız. Bunun için imkanlarımız ve tesislerimiz var" diye konuştu.
Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, spor kenti Trabzon' un oyunların altından başarıyla çıkacaklarına inandıklarını belirterek, "Trabzon' un bu organizasyonun altından kalkabilecek bilgi ve birikimi var. Fiziki şartlarımızda bu organizasyonu yapmaya uygun" dedi.
Trabzon Valisi Nuri Okutan, Dünya gençliğinin Trabzonla, Trabzon halkıyla buluşacağını ifade ederek, "Spor adına çok ciddi alt yapı inşa ediyoruz ve bu alt yapılarla çok ciddi yatırımlar elde edeceğiz. Dosyada uyulması gereken her şeye uyacağız ve hiç bir aksililiğe mahal vermeyeceğiz. Trabzon gençlerinin sıcak duyguları ile Dünya geçliğinin sıcak duyguları kaynaşacak. Bize güvenmeye devam edin. Gerekli hazırlıkları zamanında yerine getireceğiz ve başka organizasyonları da burada beraber yapacağız" dedi.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Trabzon' un çevresi, kültürel değerleri ve coğrafi güzellikleri ve özellikle de sportif potansiyeli ile dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, "Bu sebeple organizasyonu aldık ve başarıyla gerçekleştireceğiz. Verdiğimiz taahhütlerin hepsini yerine getireceğiz. Hepsini yerine getireceğiz. Bugün aramızda Bakanlarımız Mehmet Ali Şahin ve Faruk Özak da olacaktı. Ancak Ankara' da ki TBMM' de ki görüşmelerden dolayı aramızda olamadılar. Herkese çok çok teşekkür ediyorum ve hayırlı olsun diyorum" dedi.
Daha sonra imza törenine katılan ve EYOF' un Trabzon' a alınmasında emeği geçen herkese plaket verildi. Trabzon Valisi Nuri Okutan ve Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu katılımcılara çeşitli hediyeler verildi. İmza töreninin ardından yapılan horon gösterisi ise büyük bir ilgi gördü.

Mustafa AYDIN
07.05.2007, 12:25
Ehh artık bizimde bir olimpiyatımız var,İnşAllah nimetlerinden en iyi şekilde faydalanırız.

Nytre
28.05.2008, 12:15
2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivalı Toplantısı
29.04.2008 22:56:51
Trabzon Valisi Nuri Okutan: "Yüzümüz Akıyla 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivalini Gerçekleştireceğiz"
Trabzon Valisi Nuri Okutan, en iyi şekilde 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ni gerçekleştireceklerini belirterek, organizasyonda ilin kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtma gayreti içinde olacaklarını söyledi.

Önceki gün Trabzon'a gelen Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Koordinasyon Komitesi üyeleri Joseph Cassar ve Josef Liba, yaptıkları incelemelerin ardından değerlendirme toplantısına katıldılar. Yapılan toplantıya Trabzon Valisi Nuri Okutan ile diğer yetkililer de katıldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Trabzon Valisi Nuri Okutan, 2 gün süren koordinasyon kurulu toplantısında yapılan incelemeleri değerlendirdiklerini belirterek, "Kurulun genel anlamda tesislerin iyi olduğu ve bu tesislerle olimpiyatlara girilebileceği konusunda görüş belirtti. Kurul üyeleri bir gün şehrimizin doğu, bir gün de batı tarafındaki tesisleri gezdiler. Bu bir genel inceleme ve değerlendirme gezisiydi. Tesislerle ilgili olarak yapılan değerlendirmeleri de bugünkü toplantıda ele aldık.

Genel anlamda tesislerin iyi olduğunu ve bu tesislerle olimpiyatlara girilebileceğini söylediler. Ama bazı konularda bize tavsiyeleri oldu. Bizde bu tavsiyeleri aldık. Zaten bizimde bu konularla ilgili çalışmalarımız vardı. Kasım ayında İstanbul'da bir toplantı yapılacak. Toplantıya kadar hazırlıklarımızı tamamlayıp orada bir sunum yapacağız" dedi.

2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ni başarıyla gerçekleştireceklerini belirten Vali Okutan, "Yüzümüzün akıyla 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ni gerçekleştireceğiz. Bunun yanında ilimizin sanatsal yönünü, kültürel yönünü, doğal güzelliklerini, insanlarımızın sıcaklığını ve ilimizin bütün yönlerini tanıtma gayreti içerisinde olacağız. Zaten Karadeniz Oyunları tecrübemiz var. Bundan sonra yapılacak olan organizasyonları da yüzümüzün akıyla tamamlayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Koordinasyon Komitesi Üyesi Joseph Cassar ise Trabzon'da gördükleri durum karşısında çok mutlu olduklarını söyledi. Projede yer alan bütün spor tesislerini tek tek incelediklerini belirten Cassar, "Olimpiyat açılışının ve kapanışının yapılacağı Avni Aker Stadı ve spor köyü olarak kullanılacak olan KTÜ Öğrenci Yurtları'nı da gördük. Bu incelemeler sonrasında gözlemlerimizi ve tavsiyelerimiz değerlendirme toplantısında sayın Nuri Okutan ile paylaştık. Önerilerimizin değerlendirmeye alınacak olmasına da ayrıca mutlu olduk" şeklinde konuştu.

Yaptıkları incelemelerden sonra 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin sadece bir Trabzon projesi değil Türkiye'nin projesi olduğunu tespit ettiklerini ve bundan dolayı da mutlu olduklarını dile getiren Joseph Cassar, bu önemli organizasyona sivil toplum örgütlerinin de katılıyor olmasını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Nytre
28.05.2008, 12:37
2011 Avrupa Olimpik Genclik Yaz Festivali bildiginiz gibi TRABZON`da gerceklesecek.

Biz Millet olarak bir seyi elde etmek icin calisiriz cabalariz ancak onu elde ettikten sonra ona bir daha isimiz dusene kadar bakmayiz.

Simdi 2011 icin gecesini gunduzune katanlar sadece sagda solda toplantilar yapiyorlar ya da birilerine plaket dagitiyorlar.

Size su anda bulundugum sehir olan Vancover (Canada) dan cok guzel bir ornek verecegim. Bu sehirde 2010 yilinda Kis Olimpiyatlari yapilacak.

Olimpiyatlarin baslamasina 2 sene olmasina ragmen sehrine her yerinde Kis Olimpiyatlari`nin olacagini size hatirlatan bir suru `unsur` var.

Bunlardan bir tanesi sehrin bir meydaninda bulunan GERI SAYIM SAYACI ... gun-saat-dakika-saniye olarak OLIMPIYATLARA ne kadar kaldigini gosteriyor.

Surekli bilbordlarda 2010 yilinda olacak Olimpiyatlar ve Onlarin uzantilari olan kulturel oyunlar hakkinda bilgiler veriliyor.

Sehrin merkezi bir kac yerinde `bilet satis` noktalari aciliyor bazi gunler.

Sehrin turistik yerlerindeki `hediye dukkanlarinda` 2010 Kis Oyunlari icin yapilmis aklinizin alamayacagi cesitlikte kiyafetten biblolara kadar binbir cesit HEDIYE satiliyor.

El kitaplari - brosurleri saymaya gerek yok. Onlar Olimpiyatlara sadece Sportif olarak degil Kulturel olarak da bakiyorlar ve Sportif Oyunlardan once Kulturel bir senlik de planlamislar ve bunlarin tum planlari yapilarak BILETLERI bile satisa sunulmus.

http://www.vancouver2010.com/en linkinden oyunlar ile ilgili her turlu bilgiyi `bu oyunlari izlemek icin gelmek isteyen birisi` bulabilir.

bu sitenin icerigi cok zengin. USTELIK HALA OYUNLARIN BASLAMASINA 2 YIL VAR!...

-------------------------

donelim Guzel TRABZONumun ev sahipligini yapacagi oyunlara.

Bu oyunlarin ev sahipligini devlet ustleniyor.

Olimpiyat gibi buyuk ve bir cok ulkeyi ilgilendirecek organizasyanlarin tanitimlari oyunlarin baslamasina 3-4 ay kala yapilmaya baslanmaz. Dunyanin neresine giderseniz bu boyledir oyle degil mi ?

Bu br firsattir. Bu oyunlar `2000tane gencin odul alarak ulkelerine madalya getirme yarisi degildir` bu oyunlarin amaci ; dunyanin birbirini daha iyi tanimasi - kaynasmasi ve evsahipleri icin ise BULUNMAZ BIR TANITIM FIRSATIDIR.

bizim yapacagimiz sitede de sadece `teorik bilgiler` degil . umarim KARADENIZIMIZIN ESSIZ DOGA GUZELLIKLERININ yer aldigi kaliteli bir sekilde dizayn edilmis bolumler olur.

Trabzon ve Bolgesi Sanayi ile degil . Turizmle ancak buyuyebilir. Turizm artik bolge insaninin odaklanmasi gereken TARIMdan sonraki en hayati gecim kaynagi olacaktir.

Bu firsati kacirmayalim. Ayrica TRABZON HALKINA bu iki-uc yillik zarf icerisinde gerekli her turlu BILINCLENDIRMEYI yapmamiz , bu organizasyonun boynunun borcudur. Trabzon halkini bu organizasyonun icerisine katmalisiniz.

Organizasyona 1 ay kala ```ey trabzon halki!.. bakin su kadar sporcu gelecek haydi salonlara-maclara``` demekle kimse birbirini kandirmasin. bu karacahilliktir.

Anlatacaksin HALKINA ne olacagini ? nedir bu olimpiyatlar.. faydalari nedir ? bu olimpiyatlarda neyi gostermemiz gerekiyor insanlara ?

Bu bir reklamdir. ve bu reklami ne kadar basarili cekersek ulkemize gelecek olan (3500sporcu ve bir o kadar da insan) yaklasik 7000 kisi ve bizi izleyecek olan milyonlarca avrupali insana sadece sahadaki insanlari gostermek yetmeyecek...

Onlari buraya cekecek araclari gerecleri kullanacaksin...

`aman canim daha 3 sene var` diyip koltuklarinda - makamlarinda oturan yetkililere ben simdiden bunlari soyluyorum.

EgeR trabzon halki bu oyunlara ilgi gostermezse , sahiplenmezse bu onlarin degil sizin beceriksizliginiz olur. ve bu oyunlar boyle sadece OYUN olmakla kalirsa yine sizin DAR GORUSLU KAPASITENIZI ORTAYA koyar.

-------------------

ben bmn`de bu konuda simdiden kendine dusen gorev ne ise (kendine nasil bir gorev biciyorsa) yapmasini isterim. biz de bu halkin bir iletisim araciyiz sonucta.

Murat'
28.05.2008, 12:40
yüzümüzün akı falan deniliyor ama hala birçok tesis eksik durumda....yeni spor salonu yeni stadyum ve yeni kapalı yüzme havuzu lazım...

Tolpaş61
28.05.2008, 13:25
hepsi hallolur.biz türkler gösterişi severiz.eksiksiz hazır oluruz.bundan hiç şüphem yok.

Nytre
28.05.2008, 13:36
eksiksiz hazir olmak baska , son gune kadar hazirlik yapmak baska.

bu olayi sadece `oyun` olarak gormemek lazim. derinlemesine bu ise girmek lazim .

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 14:04
eksiksiz hazir olmak baska , son gune kadar hazirlik yapmak baska.

bu olayi sadece `oyun` olarak gormemek lazim. derinlemesine bu ise girmek lazim .

Sadece oyun demek dediğin gibi çok yanlış olur...

Bu oyun Trabzon'a çok şeyler getirecektir...

Burçak
28.05.2008, 14:13
bu işe yeterince önem verilmiyo gibi geliyor bana. 2011 e bişey kalmadı. yapılması gerken okadar çok tesis okadar iş var ki.

Remzi
20.06.2008, 17:14
BEŞ BİN KİŞİLİK TRİBÜN

Trabzon 2011 Olimpiyatları öncesi ilimiz dev yatırımlara kavuşacak

MODERN TESİSLER
2011'de Trabzon'da yapılacak Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ne kadar kente yeni stadyum spor salonu yanı sıra açılır kapanır yüzme havuzu için çalışmalar devam ediyor.

Kentin yeni ve modern tesisilere kavuşmasıyla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz festivaline kadar modern tesislere kavuşacağının müjdesini verdi

BEŞ BİN KİŞİLİK TRİBÜN

1.Karadeniz oyunlarını kusursuz bir şekilde yaptıklarını katılımcı ülkelerden tam not aldıklarını aynı başarıyı 2011 Olimpiyatlarında da göstermek istediklerini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür 2011 Olimpiyatları için şimdiden çalıştıklarını belirterek” Trabzon da bütün statları modernize etmek, yeni, kullanışlı tesis yapmak için çalışılıyoruz. Öncelikli olarak ilimize 5 bin kapasiteli modern bir spor salonu Atletizm sahasına yine 5 bin kapasiteli beton arma Tribün ile Mehmet Akif Ersoy Spor Kompleksinin yanına açılır kapanır yüzme havuzunun projelerinin tamamladık. Kısa bir zaman sonra bu testisler ilk kazmayı vuracağız “dedi.
http://http://www.trabzon-gsim.gov.tr/resim/3PBJGZ5500%20KAPASİTELİ%20ATLETİZM%20TRİBÜNÜ.jpg

http://httphttp://www.trabzon-gsim.gov.tr/resimler/9ZE_atlama1.jpg
http://http://www.trabzon-gsim.gov.tr/resimler/64Z_salon1.jpg

2011 EN GÜZEL ORGANİZASYON OLACAK

2011 Trabzon Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali Hazırlık ve Düzenleme Kurulu (HDK) Toplantısı Ankara'da yapıldı.

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, toplantı başında yaptığı konuşmada, birçok branşta düzenledikleri organizasyonlardan tam not aldıklarını hatırlatarak, ''Bundan sonraki organizasyonlardan da yüzümüzün akıyla çıkmak istiyoruz. Elbirliği ile oyunları en iyi şekilde yapma gayreti içindeyiz'' dedi.

Ulus semtindeki Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) binasında gerçekleştirilen toplantıda, gündemde yer alan Avrupa Olimpik Komite Gözlemci Raporu, tesisler, organizasyon ve gerçekleştirilmesi gereken konular görüşüldü

Toplantıya, bakan Başesgioğlu'nun yanı sıra Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon Valisi Nuri
Okutan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ile diğer yetkililer katıldı.

http://www.trabzon-gsim.gov.tr/haber_detay.asp?haberID=311

Murat'
21.06.2008, 14:44
Hadi yaaa artık başlayın şu akyazıyı yapmaya....

Efkan Bahadır
03.07.2008, 16:05
Dergi her kesime ulaşacak

http://www.spor61.net/images/news/2011_dergi.jpg

03 Temmuz 2008 15:16

2011'de Trabzon'da yapılacak olan Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali (EYOF) nedeniyle TRABZON 2011 adı altında dergi yayınlanmaya başlandı.

Dergi her kesime ulaşacak

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından aylık olarak yayınlanmaya başlanan Trabzon 2011 Dergisi'nin ilk sayısı çıktı. İl Müdürü Şerif Özgür, geçen yılın Temmuz ayında 1. Karadeniz Oyunları'nı büyük bir başarı ile organize ettiklerini belirterek, “Olimpiyatlara aday olan ülkemize prestij kazandıracak bir festivale ev sahipliği yapacağız. Bunun için hazırlıklara şimdiden başladık.''

Tesislerimizin büyük kısmı hazır.Ancak, bu gibi organizasyonlar toplumun tümünün iştiraki ile en mükemmel hale geliyor.Bunun için de her ay düzenli olarak çıkarmaya başladığımız dergi ile her kesime, herkese ulaşacak ve bilgilendirme yapacağız.” dedi.

“Okuyacağız, konuşacağız, paylaşacağız, Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki, güzellikle paylaşılırsa büyür, başarı ise zirveye tırmanır” diyen Şerif Özgür, 2011'de ki organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştireceklerine inandıklarını da sözlerine ekledi.

Derginin ilk sayısında, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nun açıklamalarının yanı sıra, EYOF hakkında bilgi ve Trabzon'un festivali alıncaya kadar yaptığı çalışmalar anlatılıyor.

Dergide, festivalde kullanılacak tesisler tanıtılacak.Olimpiyatlara hazırlanan bir kente yapılması gerekenler ve davranış biçimleri anlatılacak.

Tayfun
07.07.2008, 14:55
2011 Olimpik Gençlik Festivali Trabzon'a çok şey kazandırır...

Emo91
07.07.2008, 15:16
insallah güzel gececek!!!

karatasof
07.07.2008, 15:46
2011'e çok zaman kalmamış olmasına rağmen Gençlik Olimpiyatı Oyunları için yapılması düşünülen Akyazı Projesi adına en ufak bir gelişme olmaması kaygı verici.Umarım verilen sözler unutulmaz ve bu işi kazasız belasız hallederiz.Yoksa gerekli hazırlıların gerekli sürede yetişmediği durumlarda Organizasyon Komitesinin oyunları başka bir ülkeye vermesi gibi bir yaptırımı olduğunu duymuştum.

Nytre
21.09.2008, 21:19
http://www.universiadeerzurum.org/

bu linkte 2011 yilinda erzurumda yapilacak olan universite kis oyunlarinin resmi linkini bulabilirsiniz.

2011 yilinda olacak bu dunya capindaki organizasyon icin simdiden bir sitenin hazirlanmasi ve sitenin zengin icerigi bu islerin nasil yurudugunu gosteriyor.

ilgililere duyurulur!

Burçak
04.12.2008, 13:31
İŞTE YENİ LOGO

http://www.haber61.net/images/news/11446.jpg

2011 yılında Trabzon'un Avrupa Gençlik Başkenti adaylığı başvurusu ile ilgili olarak Trabzon Gençlik Merkezi'nde çalışmalarda bulunan gençlerle grafik alanında koordinasyonlu olarak gönüllülük görevi yapan Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü programında görevli Şuayip Şeyhoğlu tarafından proje kapsamında gönüllü olarak bir logo tasarlandı.

Dursun Kaplan
04.12.2008, 13:41
Logo güzel olmuş. :) Son N harfi güzel uyarlanmış..

erkankoc
04.12.2008, 14:00
ab ve son 2011 cok guzel yapilmis..iyi fikir yani..hemde horon oyniyarak yazilmis..yapani kultluyorumm..cok manalii

macka61
04.12.2008, 16:37
çok güzel olmuş logo

TSezgin61
04.12.2008, 17:22
"TR" "AB" ZON vaybeee güzelmis... N harfide güzel düsünülmüs

Emre7
04.12.2008, 17:42
ablemi sevemedim...

magicyattara
04.12.2008, 17:51
Tesis namına yapılmış birşey yok henüz.
Fazla önemsenmiyor galiba.Logo tasarlamakla olmuyor bu işler.
Somut bir şeyler görmek lazım artık.

boztepeliyasin
04.12.2008, 18:37
tenis kortları yapıldı işte! diğerleride 2009 da başlayacak yapılmaya inşallah.

boztepeliyasin
16.12.2008, 19:59
olimpiyatlara bizim yerimize kayseriyi hazırlamışlar. 7200 kişilik spor salonu kadir has stadyumu ve spor kompleksi. şehirde belediyenin icraatları(bizimki gibi uyduruktan olmayan adam gibi raylı sistemleri örnek.). bence hiç zorlamayalım gidip kayseriye verelim olimpiyat işini şehir bizden çok daha iyi hazırlanmış bence. trabzonun zenginleri siyasileri belki utanırlarda konuşmaktan çok bu şehir için birşeyler yaparlar. söylediklerimi görmek için kayseri büyükşehir (bizim bir türlü becerip olamadığımız büyükşehir) belediye sayfasına girin ve adamların yaptıklarını görün.................

http://www.kayseri-bld.gov.tr/

ganita ve zinos
17.12.2008, 09:47
diger sporlarla ve trabzonun futbol dısı spor faaliyetleriyle ilgili baslıklar görmek güzel...hele bu 2011 avrupa olimpik genclik festivaliyse daha da güzel...

boztepeliyasin
18.12.2008, 23:29
yapılması planlanan projeleri hazırlanan bu tesisler ne zaman yapılmaya başlanacak bilgisi olan varmıı. gerçi stad yapmadıktan sonra diğerlerinin pekte önemi kalmıyor ama artık devlete ne yaptırabilirsek kardır. rezil olmasak bari 2011 de. trabzon il gençlik müdürlüğünün sayfasında yeni stadın adı bile edilmemiş 2011 tesisleri arasında gösterilmemiş.

boztepeliyasin
06.03.2009, 18:48
Trabzon 5000 Seyircili Spor Salonu İnşaatı

İhale Makamı: Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
İşin Adı: Trabzon 5000 Seyircili Spor Salonu İnşaatı
İşin Yapılacağı Yer: Trabzon
İhale Tarihi: 07.04.2009
Şartname Bedeli: 1.000 TL
İhale Kaynagı: ihalehaber.com (http://www.ihalehaber.com/)

boztepeliyasin
08.04.2009, 22:46
Trabzon’a 5 bin kişilik salon
08 Nisan 2009 / 11:13
Trabzon Pelitli Beldesi'nde yapılacak olan 37.513.907.33 TL lik keşif bedelli spor salonu ihalesine 12 firma teklif verdi.

Trabzon'da 2011 Olimpiyatlarında kullanılacak olan spor salonlarından biri olarak planlanan Pelitli spor salonu ihalesi dün Trabzon Gençlik Spor İl müdürlüğü'nde yapıldı.

37.513.907.33 TL muhammen bedelle ihaleye çıkarılan 5 bin kişi kapasiteli spor salonu için dün yapılan ihaleye toplam 12 firma katılırken bir firma dosyasındaki eksikler nedeniyle komisyon tarafından ihaleye alınmadı .

11 firmanın teklif verdiği ihaleye en yüksek bedeli 32.334.000 TL ile Maksen Yap İnşaatı verirken, en düşük teklifi ise 20.108.669 TL ile Bahadır Mühendislik verdi.
http://www.haber61.net/images/news/ihale1.jpg

BEKLENEN İHALE YAPILDI

Trabzon Pelitli Beldesinde 2001 olimpiyat oyunlarına hazırlık için yapılacak olan Pelitli kapalı Spor salonu için 12 firma teklif verdi.
Firmaların teklifleri tek tek açılırken ihaleye katılan firmaların Ankara,ve İstanbul' dan olması da gözlerden kaçmadı. Novoteli yapan Sera inşaat ihale dosyasındaki eksikliklerden ötürü ihaleye katılamadı.

İhaleye giren firmaların tekliflerinin ardından ihale komisyonu 5 gün içerisinde ihaleyi kazanan firmayı açıklayacak.

İhaleye 11 firma katılırken Pelitlide ki 5 bin kişilik Spor salonu için firmalar şu fiyatları verdi.

Enesna İnşaat 25.741.00 TL,
Sarıdağlar İnşaat 28.195.000TL
Ekinbaş İnşaat 25.396.000TL
Serkan İnşaat 23.129.000 TL
Maksen Yapı İnşaat 32.334.000 TL,
Alan inşaat 25.552.000 TL.
Bahadır Mühendislik 20.108.669 TL,
Arslanlar İnşaat 24.475.061 TL,
Vera İnşaat 24.479.445TL
Osman Seher Akşehir 27.231.061TL
Akyurt Erhan ortak girişim 20.744.000 Tl

hayırlı uğurlu olsun. artık basketbol maçlarınıda bu salonda izleriz inşallah. hemde beko basketbol ligindeki maçlarımızı. bu salon çok işimize yarar. güreş, boks halter gibi spor organizasyonları ve koserlerdede kullanılabilir.

boztepeliyasin
14.04.2009, 19:59
Trabzon'da Olimpiyat hazırlığı
14 Nisan 2009 / 18:25
Murat Taşkın, 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nde kullanılacak konaklama tesisleri ile ilgili uyarıda bulundu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi Başkan Yardımcısı Murat Taşkın, 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nde kullanılacak konaklama tesislerinin bir arada bulunmasıyla oluşturulacak olimpiyat köyünün bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

Taşkın, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Olimpiyat Komitesi'nin verdiği karara göre ''Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali''nin 2011 yılında Trabzon'da yapılacağını belirtti.

Taşkın, 48 Avrupa ülkesinden 18 yaş altı 5 bin civarındaki sporcu ile bunların yarısı kadar idareci, teknik adam, yardımcı personel ve yabancı basın mensubunun olimpiyatlar için Trabzon'a geleceğini ifade ederek, şunları kaydetti:
''Olimpiyatlarda yarışmalar atletizm, jimnastik, voleybol, tenis, yüzme, hentbol, basketbol, judo ve bisiklet branşlarında yapılacaktır. Olimpiyatlar için Trabzon'daki spor tesisleri büyük ölçüde yeterlidir. Bir kısmının da ihalesi yapılmış ya da yakında yapılarak hazır hale getirilecektir.''

Bir kentin kaderini değiştirebilecek organizasyonlar olarak nitelenen olimpiyatlar için Trabzon'daki diğer eksikliklerin de giderilmesi noktasında çalışmaların yapılacağını kaydeden Taşkın, şöyle devam etti:
''Ancak, olimpiyatların olmazsa olmazlarından olan tüm sporcu ve teknik adamların bir arada olacağı olimpiyat köyü noktasında büyük bir sıkıntı bulunmakta ve hala bu sıkıntının aşılması için adımlar atılmamaktadır. Olimpiyat Komitesi'ne oyunlar köyü olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kampüsü bildirilmiştir. Ancak, kampüsteki yurtlar mevcut haliyle yeterli değildir. Kaldı ki, bu yurtların odalarının da düzenlenmesi ve en fazla 2'şer kişilik hale getirilmesi gerekmektedir. Buna rağmen konaklama için yeterli olmayacak yurtlara ilave yapılması gerektiğinden söz konusu ilave için 2 bin kişilik yeni yurt ihalesi gündeme gelmiştir. 7 ay önce 500 kişilik yurdun ihalesi yapılmış olmasına rağmen özellikle havalimanı uçuşları nedeniyle yaşanan sıkıntılar yüzünden inşaatına hala başlanamamıştır. Kaldı ki kalan bin 500 kişilik yurt için henüz kamulaştırma dahi yapılmamıştır.''

bordo61
15.04.2009, 10:12
Trabzon Pelitli Beldesi'nde yapılacak olan 37.513.907.33 TL lik keşif bedelli spor salonu ihalesine 12 firma teklif verdi.

Enesna İnşaat 25.741.00 TL,
Sarıdağlar İnşaat 28.195.000TL
Ekinbaş İnşaat 25.396.000TL
Serkan İnşaat 23.129.000 TL
Maksen Yapı İnşaat 32.334.000 TL,
Alan inşaat 25.552.000 TL.
Bahadır Mühendislik 20.108.669 TL,
Arslanlar İnşaat 24.475.061 TL,
Vera İnşaat 24.479.445TL
Osman Seher Akşehir 27.231.061TL
Akyurt Erhan ortak girişim 20.744.000 Tl

.

12 milyon tl var arada ya bu nasıl bir fiyat kırma bu fiyat kırmalara bir standart getirilmeli

Kader KORELİ
19.04.2009, 04:08
http://www.universiadeerzurum.org/

bu linkte 2011 yilinda erzurumda yapilacak olan universite kis oyunlarinin resmi linkini bulabilirsiniz.

2011 yilinda olacak bu dunya capindaki organizasyon icin simdiden bir sitenin hazirlanmasi ve sitenin zengin icerigi bu islerin nasil yurudugunu gosteriyor.

ilgililere duyurulur!

Nytre, link için tesekkürler. Bence iki organizasyon arasinda bir bag kurulup ayni yilda ve gençlige hitap etmelerinden dolayi örnegin beraber tanitimlari yapilabilir. Ayrica Erzurumda kullanilan alta ekledigim Gönüllü olarak basvurma imkani Trabzondada uygulanmasi gerekiyor artik. Ben iki sene önce yazmistim özellikle dil konusunda yardimci olabilirim diye, ama daha tesisler bile yapilmamis, herhalde gönüllüleride son birkaç günde toparlarlar...:o

Gönüllü olarak hangi konularda yardımcı olabilirim?

Gönüllü olarak başvurmak istiyor ama yeteneklerinizi en iyi şekilde nerelerde kullanacağınızdan emin değilseniz aşagıdaki liste size yardımcı olacaktır. Gönüllü başvuru formlarında hangi bölüme başvurmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Görev alınabilecek birçok pozisyon olduğundan isteğiniz doğrultusunda yerleştirmeleri yapmaya çalışacağız ama bu pozisyonun doluluğu ve ihtiyaca gore her zaman mümkün olamayabilir.

İŞ ALANIGÖREV TANIMI

Konaklama Halkın ve akredite olmuş ziyaretçilerin konaklama konusunda ,müsait oda, yol tarifi gibi sorabilecekleri soruları cevaplama ve sorun giderme işlemlerini kapsar. Bu görev ayrıca sporcular, hakemler, medya ve diğer çalışanların kayıtlarının yapılmasını içerebilir. Otelcilik ve Turizm deneyimi olan adayların başvurmaları tercih edilir.

AkreditasyonAkreditasyon merkezlerinde vardiya ve aktivite koordinasyonu düzenlenmesi, akreditasyon sorunlarının giderilmesi, kontrol poliçelerine erişim desteğini içerir.

İdari İşlemler Genel idari destek ve büro işlerini içerir. İdari deneyimi olan adaylar tercih edilir.

Anti-Doping Sporculara sözlü olarak seçtikleri doping kontrolunu belirterek spor alanından kontrol merkezine kadar eşlik edilmesini içerir. İnsan İlişkileri güçlü olan, üst düzey iletişim kurabilen ve kuralları takip eden adaylar tercih edilir.

Seremoniler Kostum, sahne eşyaları, çicekler gibi seremoni ve prezantasyon hazırlanmalarında verilecek desteği içerir. Özel etkinlik deneyimi olan adayların başvurması tercih edilir.

Ticari Haklar Yönetimi FISU, Üniversiade oyunları gibi tüm pazarlama ortaklarının yanlış kullanım , marka ihlali , korsan ürün dağıtımı, hatalı propaganda ve reklamlardan korumayı içerir. Bu durumlarda sert fakat diplomatic yaklaşım sergilemeyi tercih ediyoruz. Bu görev uzun zaman ayakta kalma ve yürümeyi gerektirebilir. Pazarlama, hukuk, veya ozel etkinlik alanlarında deneyimi olan adayların başvurmaları tercih edilir.

İletişim Bütün ana bölgelerde telefon ve telsiz kullanarak durum raporlaması ve iletişimi içerir.

Toplum İlişkileri Özel etkinlik ve halkın ilgisini arttırmak için düzenlenecek özel organizasyonlarda verilecek desteği içerir. Her türlü hava koşullarında çalışacak adayların başvurması tercih edilir.

Kültürel Etkinlikler Sanatçılar, yapımcı firmalar, sanat ajansları, ve Erzurum 2011'nin yaratacağı ve geliştireceği kültürel programlara verilecek desteği içerir.

Editoryal Hizmetler/İnternet İletişimi Basılı ve yeni medya dahil olmak üzere elektronik yayın için içerik oluşturulması, üretimi ve işletilmesini içerir.

Etkinlik Hizmetleri Bilet toplama, yer gösterme, seyirci giriş çıkış kontrolü işlemlerini içerir. Takımla beraber çalışabilen, problem çözebilen, ve her türlü hava koşulunda çalışabilecek adayların başvurması tercih edilir.

Finans Genel finansal ve muhasebe işlemlerini içerir. Nakit alışverisi, hesap açıp kapatma, audit hizmetleri ve sporcuların finansal işleri ile ilgilenebilecek finans, audit, ve muhasebede deneyimi olan adayların başvurması tercih edilir.

Yiyecek & İçecek Sporcular, yetkililer, medya, personel ve seyircilere verilecek catering hizmetini içerir. Banket servis veya catering deneyimi olan adayların başvurması tercih edilir.

Devlet İlişkileri Yerel üstdüzey şahıslara verilecek hizmeti içerir. Verilecek hizmet idari, ağırlama, sorun gidermeyi içerir. Protokol deneyimi olan adayların başvurması tercih edilir.

Uluslararası İletişim ve tercümanlık Yerel ve uluslararası üst düzey katılımcılara idari hizmetler dahil olmak üzere ağırlama hizmeti sunulması. Erzurum 2011 oyunları ailesine ve sponsorlara verilecek hizmetleri kapsar. Akıcı yabancı dil bilgisi, uluslararası ilişki deneyimi, ve kuvvetli iletişim becerileri olan adaylar tercih edilir.

Medya İlişkileri Medya taleplerinin programlanması hizmetleri, haberlerin takibi, ve medyaya destek verebilecek adaylar için. Medya İlişkileri deneyimi olan, yerel, ulusal, ve uluslar arası medyayı yakından takip eden adaylar tercih edilir.

Sağlık Hizmetleri Oyunlar köyü ve yarış alanlarında verilecek tıbbi hizmetleri içerir. Sadece tıbbi lisansı olan adayların başvurmaları rica edilir.

Kafile Danışmanlığı 2011 Universiade kış oyunlarına katılan ülkelerin delegelerine destek vermek. Akıcı İngilizce ve ikinci dil biligisi tercih edilir. Oyunlar köyü içerisinde delegeler adına idari işlerin yapılmasını kapsar.

Oyunlar Köyü Oyunlar köyünde verilecek idari destek, müşteri hizmetleri, yerleşim, yetkili ve sporcu ulasımı ve de ağırlaması gibi görevleri içerir. 20 gün ve üzerinde çalışabilecek adayların başvurmaları tercih edilir.

Basın İşlemleri Akredite olmuş basın mensuplarına yarış alanlarında ve basın merkezinde verilecek desteği içerir. Medya, fotoğraf, basın sektörlerinde veya kış sporları hakkında bilgili adayların başvurması tercih edilir.

Risk Yönetimi & Teminat hizmetleri Butun yarıs alanlarının seyirci ve personel icin guvenlini sağlamak. Sigorta, iş sağlığı, iş güvenliği ve risk yönetimi deneyimi olan adayların başvurmaları tercih edillir.

Sponsorluk Hizmetleri Marka ve pazarlama programı takibi ve sponsorların yükümlülüklerini yerine getirmeleri için verilen desteği içerir.

Spor Spor bölümü adil ve güvenli yarışmalar sağlayarak sporculara, yetkililere ve seyircilere anlamlı ve eğlenceli bir spor deneyimi yaşatmakla sorumludur. Kış oyunları deneyimi veya bilgisi olan adaylar tercih edilir.

Spor Etkinlikleri Oyunların başlangıç tarihinden önce yapılacak spor etkinliklerinde elde edeceğiniz bilgi ve tecrübeler oyunlar sürecinde gönüllü olarak kabul edilme sürecinde size katkı sağlayacaktır. Bu alandaki gönüllü görevleri değişken olup spor dalına gore farklılık göstermektedir. Muhtemel görev alanları etkinlik hizmetleri, ulaşım, teknoloji ve sağlıkla ilgilidir.

Çevresel Hizmetler Universiade oyun alanları çevresel kontrolü, bilgi güncelleştirmesi ve süreklilik konusunda açıklayıcı rehber hizmetlerine verilecek desteği içerir. Katı ve sıvı, geri dönüşümlü çöp yönetimi, oyun alanlarının temizliği, kar yönetimi ve yaya kaldırımlarının bakımını içerir.

Teknoloji Telekom, işitsel ve IT işlemlerine destek hizmetleri. IT (bilgisayar, fotokopi makinası, yönetimsel uygulamalar), Telekom (radyo, cep telefonları, data/ses hizmetleri), Görsel/İşitsel (Televizyon, Projektörler ) ve alakalı ürünler, Zamanlama, Skor, ve Sonuçlar ( basılı dağıtım, gözetleyici, data girişi) yardım masası hizmetlerini içerir. Teknoloji uzerine deneyimi olan adaylar tercih edilir. Bu bölümdeki bazı görevler uzun çalışma saatleri gerektirebilir.

Biletleme Yarışma alanlarında verilecek biletleme işlemleri ve müşteri desteğini içerir.

Meşale Koşusu Meşale koşucularının taşıtlarla ulaşımlarının salanması. Başvurmak isteyen adayların T.C. ehliyeti ve sorunsuz sürücü geçmişlerinin olması gerekir.

Ulaşım Zaman çizelgesinin oluşturulmasına, sporcuların, yetkililerin, Erzurum 2011 Kış Oyunları ailesinin geliş-gidişlerine verilecek destek hizmetlerini kapsar. Bu bölümdeki bazı görevler ehliyet ve iyi bir sürücü geçmişi gerektirir. Araç (minibus ve otomobil) kullanmak istemeyen adaylar için farklı görevler mevcuttur.

Yarışma Alanı İşletmesi Yarışma alanı personellerine verilecek yayın ve iletişim desteği. Müşteri hizmeterinde deneyimli olan adayların başvurmaları tercih edilir.

Destek Birimleri Personel girişlerin yapılması, üniforma dağıtımı, antremanlara destek, mola bölgelerinin işletimi, yemek kuponlarının dağıtımı, personel zaman çizelgesinin kurgulanması, yarış alanları iletişimi sağlanması, personel sorunlarının çözülmesi ve personel ihtiyaçlarının karşılanmasını içerir. İnsan kaynakları deneyimi olan adaylar tercih edilir.

http://www.universiadeerzurum.org/img/common/gonullu.jpg (http://www.universiadeerzurum.org/gonullu.asp)
|

kemaLAZ61
20.04.2009, 16:32

Trabzon'da 2011 Olimpiyatlarında kullanılacak olan spor salonlarından biri olarak planlanan Pelitli spor salonu ihalesi dün Trabzon Gençlik Spor İl müdürlüğü'nde yapıldı.

37.513.907.33 TL muhammen bedelle ihaleye çıkarılan 5 bin kişi kapasiteli spor salonu için dün yapılan ihaleye toplam 12 firma katılırken bir firma dosyasındaki eksikler nedeniyle komisyon tarafından ihaleye alınmadı .

11 firmanın teklif verdiği ihaleye en yüksek bedeli 32.334.000 TL ile Maksen Yap İnşaatı verirken, en düşük teklifi ise 20.108.669 TL ile Bahadır Mühendislik verdi.

Bu salon yüzünden Pelitlideki evimiz yikilacak...

Sinan SARI
20.04.2009, 17:41
2011'e pek birşeyde kalmadı.Laftan başka bir icraat var mı acaba Trabzonda. Yoksa rezil olmayalım.

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2009, 21:03
hala somut bir adım yok. bari bütçeden biraz para verselerde stadın üstünü kapatsak.nasılsa avni aker kullanılacak...

Muhammet*
30.05.2009, 15:48
OLİMPİYAT TOPLANTISI

http://www.haber61.net/images/news/15509.jpg
Trabzon Avrupa'ya hazırlanıyor
30 Mayıs 2009 / 14:52
2011 Avrupa Olimpik Gençlik festivali hazırlıklarının 4.toplantısı Zorlu Grand Otel'de gerçekleştirildi.

http://adserver.haber61.net/www/delivery/lg.php?bannerid=46&campaignid=17&zoneid=0&channel_ids=,&loc=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2Fnews_detail.php %3Fid%3D37628&referer=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2F&cb=ba48ac1990
http://adserver.haber61.net/www/delivery/avw.php?campaignid=17&n=a816e2e9 (http://adserver.haber61.net/www/delivery/ck.php?n=a816e2e9&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

Trabzon'da 2011 yılında yapılacak olan 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali hazırlık düzenleme kurulu toplantısı Spor'dan Sorumlu Bakan Faruk Özak'ın katılımıyla Zorlu Grand otelde yapıldı.
Bakan Faruk Özak ve Trabzon valisi Nuri Okutan'ın yaptığı açılış konuşmasının ardandan basın mensupları toplantı salonundan çıkarılarak toplantı basına kapalı olarak yapıldı.

24 - 30 Temmuz 2011 de başlayacak olan oyunların 4. hazırlık toplantısını yapan Kurul bu günkü toplantıda Olimpiyat köyü olarak kullanılması planlanan KTÜ deki öğrenci Yurtlarının modernizasyonu, Olimpiyatların koordinatörlüğü ve çalışma bürosunun oluşturulması konularını görüşecek.

Toplantıya Bakan Özak'ın yanı sıra Vali Nuri Okutan Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu, KTÜ Rektörü Prof, Dr İbrahim Özen, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Mehmet Kutlu, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan TMOK Yönetim Kurulu üyesi Nihat Usta, GSİM Şerif Özgür katıldı.

Temmuz 2011 Trabzon'da yapılacak festivale 48 Avrupa ülkesinden 18 yaş altı 3500 sporcunun katılması bekleniyor.

Oyunlar Atletizm, Jimnastik, Voleybol, Tenis, Hentbol,Basketbol, Yüzme , Judo ve Bisiklet branşlarında yapılacak

ÖZAK "ÇALIŞMALAR OLUMLU"
Bakan Özak toplantıda yaptığı konuşmada Avrupa gençlik yaz festivali için hazırlıkların sürdüğünü belirterek" Türkiye özellikle son yıllarda buyük organizasyonlar yapabilecek kapasiteye erişti bundan mutluluk duyuyoruz Geçen hafta Finlandıya'nın Tenerriffe kentindeydik. Dünya basketbol şampiyonasıyla ilgili son durumu değerlendirmek üzere dünya basketbol federasyonu tarafından davet edilmiştik Orada şunu gördük ki gerçekten çok güzel işler yapılmış. Bu yapabildiğimiz beklide en büyük organizasyon olacak .Onun dışında İstanbul İzmir Antalya'da bir hazırlık yapıyoruz.Antalya'da sorun var.Bu şampiyonanın bir ayağını Kayseri'ye alabiliriz.Bunu yüzümüzün akıyla yapacağız. Son derece önemli organizasyon . Başbakanımızın talimatı var. 2010 Dünya basketbol şampiyonası ve 2011 Avrupa Olimpik gençlik festivalini aksaksız yapan dedi. Trabzon'daki çalışmaları başlattık"dedi.

Bilindiği gibi Avrupa olimpiyatları ilimizde gerçekleştirilecek 9 dalda sporcular yarışacaklar. Hazırlak komitesinin bu yaptığı 4. toplantı Hazırlık komitesi olarak oyunlarda sporcular için kalacak yerler, ulaşım ve tüm sorunları gözden geçiriyoruz . Biz zaman zaman zaman olimpiyat komitesi üyelerine de bilgiler veriyoruz . Güç kazandığımızı düşünüyoruz Hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum "dedi.

Muhammet*
09.06.2009, 13:46
EYOF üyeleri Trabzon'a geliyor!

Trabzon'da 24-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor.

Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) Değerlendirme Komisyonu üyeleri Jozef Liba ile Predrag Manojloviç'in, hazırlık çalışmalarını yerinde incelemek ve bilgiler almak için yarın Trabzon'da olacakları bildirildi.

Liba ve Manojloviç'in bir otelde yapılacak hazırlık değerlendirme toplantısına katılacağı, toplantıda Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da yer alacağı belirtildi.

Toplantıda, bugüne kadar yapılan hazırlıklar ile oluşturulan komitelerin çalışmalarının ele alınacağı öğrenildi.

Koordinasyon Komisyonu üyelerinin, yarışmaların yapılacağı spor tesisler ile sosyal alanlarda incelemelerde de bulunacağı kaydedildi.

28TS61
09.06.2009, 14:11
Toplantıda, bugüne kadar yapılan hazırlıklar ile oluşturulan komitelerin çalışmalarının ele alınacağı öğrenildi.

Koordinasyon Komisyonu üyelerinin, yarışmaların yapılacağı spor tesisler ile sosyal alanlarda incelemelerde de bulunacağı kaydedildi.

su iki kismi cok ilgimi ve merakimi cekti, bu zamana kadar neler yapildi acaba.
sahsen hic bir haber ve ya baska bisey yapildigini görmedim duymadimda.
trabzonda yasayanlar tabiki daha iyi bilir durumlari

boztepeliyasin
09.06.2009, 21:20
sadece ihaleler yapıldı ve ihale tarihleri belirlendi. henüz somut bir şey yok denecek kadar az.

Hayriye Ayan
11.06.2009, 18:47
sadece laf hiç icraat yok
nasıl düzenleyecekler olimpiyatları bilmem:mad::mad:
2 yılda ne yapacaklar göreceğiz

boztepeliyasin
21.06.2009, 13:07
http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n18000/n17777/detail/2011_icin_startMuthis_kamulastirma.jpg
2011 için start .... MÜTHİŞ KAMULAŞTIRMA

http://adsrv.prodestek.com/www/delivery/avw.php?zoneid=24&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=a6c01e9e (http://adsrv.prodestek.com/www/delivery/ck.php?n=a6c01e9e&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

Bakanlar Kurulu Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Oyunları için öğrenci yurdu yapılmak üzere Bostancı Köyü Ortamahalle Mevkii’nde önemli ölçüdeki alanı acele kaydıyla kamulaştırdı. Kamulaştırma Resmi Gazete’de yayınlandı.
Bakanlar Kurulu, Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Oyunları organizasyonu için öğrenci yurdu yapılmak amacıyla bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verdi.
Dünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'nda, Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Oyunları organizasyonunda da kullanılmak üzere öğrenci yurdu yapılmak amacıyla Trabzon merkez ilçede Bostancı Köyü Orta Mahalle mevkisindeki bazı alanların Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu adına Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Saltuk Buğra
21.06.2009, 18:24
ben şayet hiç umutlu değilim. seneye yapılcak dünya basketbol şampiyonası elimizden gitmek üzere gençlik festivalide gider...

boztepeliyasin
31.07.2009, 13:24
Trabzon’u 2011’e hazırlıyoruz

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n20000/n19213/detail/Trabzonu_2011e_hazirliyoruz.jpg

http://adsrv.prodestek.com/www/delivery/avw.php?zoneid=24&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=a6c01e9e (http://adsrv.prodestek.com/www/delivery/ck.php?n=a6c01e9e&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’u 2011’e hazırlamak amacıyla yoğun bir çalışma proğramı başlattıklarını söyledi.
Gümrükçüoğlu, beraberinde Başkan Yardımcıları ve Müdürlerle birlikte Trabzon sahilinde incelemelerde bulunarak yapılması gereken çalışmaları masaya yatırdılar.
Beşirli’den Ganita’ya kadar olan bölgede incelemelerde bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, daha güzel bir sahil için ışıklandırma, ağaçlandırma, temizlik, yeşillendirme, parklar, sportif alanlar ve diğer sosyal alanların yapılması, düzenlenmesi ve daha rahat kullanılması için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.
Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’u 2011 oyunlarına en iyi şekilde hazırlayacaklarını belirterek, “Bu amaç doğrultusunda ilgili Başkan Yardımcıları ve Müdürlerimizle birlikte sahilde incelemelerde bulunduk. Karayolları tarafından projelendirilen bu alanlardaki bazı eksiklikleri yerinde tespit ederek yapılması yoluna gideceğiz. Sahilimizi gezinti, spor ve dinlenme alanı olarak halkımızın hizmetine sunacağız. Burası Trabzon’un aynası haline gelecektir. Trabzon’a gelen misafirler için önemli bir gezinti alanı olacaktır” dedi.
Başkan Gümrükçüoğlu, sahilde temizlik çalışması yapan işçilerle birlikte bir süre kürekle çalışma yaptı.

muribbi
31.07.2009, 17:34
evimin yüz metre ilerisinde 5000 kişilik salonun yapımına başlandı. pelitlinin diğer yarısınıda yıkıp yeşil alan yapıacaklar.

Cengiz Çubukcu
03.08.2009, 13:26
Akyazı Olmadan Asla!

Ulaş Özdemir

Trabzon’da 2011 Olimpiyatları için, bayrağın göndere çekildiği törenler oldukça ilginç görüntülere sahne oldu.
Bu törene katılıp katılmayacağı en çok merak edilen isim Trabzon’un eski belediye başkanı Volkan Canalioğlu’ydu.
Canalioğlu, hem kurye yoluyla gönderilen davetiyle hem de Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu tarafından açılan telefonla törene davet edildi.
Canalioğlu gelmişti…
Günebakış’ın haberine göre, eski başkan törenlere sanki ‘kerhen’ katılmış görüntü sergilemişti. Tören boyunca durgun olan Canalioğlu, bacak bacak üstüne atarak manzara-i umumiyeyi seyretmişti.
Bayrak göndere çekildi… Birlikte fotoğraf çekildi, Canalioğlu o kareye davet edildi ama gelmedi ve gitti.
Olimpiyat bayrağı artık Trabzon’da dalgalanıyor…
Yapılacak çok iş var…
“Biz bu işi Finlandiya’dan daha iyi yaparız” diyenler, Trabzon’u 2011’e hazırlayacak…
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı, Başbakan’ın sporla ilgili danışmanı Trabzonlu… Belediye, iktidar partisinin elinde… İktidarın 6 vekili var…
Bizim için her türlü ortam müsait!
Müsait de…
En büyük eksiğimiz olimpiyatların yapılacağı stat.
Öyleyse Akyazı’nın temeli biran önce atılmalı…
Başbakan Akyazı’ya garantör oldu. Gümrükçüoğlu 61 Proje’nin içinde, ‘takipçisi olacağım’ garantisi verdi… Mehmet Atalay epey uğraştı, 6 vekil dilinden düşürmedi.
Ama ortada Akyazı yok!
Trabzon ve Türkiye, bu olimpiyatlardan yüzünün akıyla çıkmak istiyorsa… Akyazı 2011’e hiç olmazsa stat bölümüyle yetiştirilmeli…
Avni Aker’i revize etmek bize yetmeyecektir…
Akyazı Stadyumu, bütün dertlerimize derman olacaktır.
Yoksa, 2011’de çuvallar, Trabzonspor’un maçlarını da pansuman tedbirlerle geçiştirilen o köhne stadyumda izlemeye devam ederiz.
Söz verip yapmayan iktidar da…
Hem olimpiyatların hem de Akyazı’nın altında kalır!

Burçak
23.12.2009, 15:19
2011’in Maskotu Belli Oldu…?
Trabzon 2011 Avrupa gençlik festivalinin maskotu belli oldu..
Ve o maskot yine Hamsi.

http://www.medyatrabzon.com/images/other/1.20091222125224..jpg
Karadeniz oyunlarının maskotu olan hamsi bu kez daha değişik bir şekille sevimli haliyle, 2011’in maskotu olmaya hak kazandı.
Trabzonspor- Fenerbahçe maçında olimpiyatla ilgili olarak dağıtılan bir broşürde yer alan bu maskot, yarışmada birinci seçildi. Önümüzdeki günlerde, maskotun hamsi olduğu, kamuoyuna açıklanacak..
2011 için seçilen hamsi maskotu, bir çok özelliği ile Karadeniz oyunlarındaki hamsiye benziyor…
http://www.medyatrabzon.com/images/other/2.20091222125241..jpg

Adem Hotaman
23.12.2009, 15:55
Başka organizasyonlar alırsa Trabzon korkuyorum hamsi gittikçe evrim geçirecek :)

Burçak
25.12.2009, 23:46
Trabzon'da Olimpiyat Köyü
http://www.haber61.net/images/news/19942.jpg
2011 de Trabzon'da yapılacak olan 11.Avrupa Gençlik Oyunları için sporculara Olimpiyat Köyü inşa ediliyor.
Temmuz 2011'de Trabzon'da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpiyatları için sporcuların konaklayacağı Olimpiyat Köyünün inşası sürüyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kanuni Yerleşkesi'nin doğu kısmında Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt-Kur) tarafından inşası sürdürülen Olimpiyat Köyü yaklaşık 40 dönümlük bir alan üzerine kuruluyor.

Yurt-Kur Genel Müdürü Hasan Albayrak, yaklaşık 3 bin kapasiteli konaklama tesislerinin planlanan zamandan önce tamamlanacağını belirterek, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi, Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na iştirak edecek sporcu sayısı yaklaşık 4 bindir. Sporcular için 3 bin kişilik yeni yurtların yapımının yanı sıra eski yurtları da modernize ederek bin kişilik konaklama imkanı daha sağlayacağız. Eski yurtların modernize edilmesine de gelecek yıl başlayacağız.”

Olimpiyat Köyünde lokanta, dinlenme tesisleri ve otoparkların da yer alacağını hatırlatan Albayrak, “Olimpiyat köyü için yaklaşık 70 milyon lira harcayacağız. Çalışmalarımız planladığımızdan daha süratli bir şekilde devam ediyor” dedi.

Olimpiyat Köyündeki konaklama tesisleri, 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda kullanıldıktan sonra öğrencilerin kullanması için KTÜ'ye tahsis edilecek.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=49773

Murat'
26.12.2009, 11:01
Trabzon'da Olimpiyat Köyü
http://www.haber61.net/images/news/19942.jpg
2011 de Trabzon'da yapılacak olan 11.Avrupa Gençlik Oyunları için sporculara Olimpiyat Köyü inşa ediliyor.
Temmuz 2011'de Trabzon'da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpiyatları için sporcuların konaklayacağı Olimpiyat Köyünün inşası sürüyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kanuni Yerleşkesi'nin doğu kısmında Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt-Kur) tarafından inşası sürdürülen Olimpiyat Köyü yaklaşık 40 dönümlük bir alan üzerine kuruluyor.

Yurt-Kur Genel Müdürü Hasan Albayrak, yaklaşık 3 bin kapasiteli konaklama tesislerinin planlanan zamandan önce tamamlanacağını belirterek, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi, Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na iştirak edecek sporcu sayısı yaklaşık 4 bindir. Sporcular için 3 bin kişilik yeni yurtların yapımının yanı sıra eski yurtları da modernize ederek bin kişilik konaklama imkanı daha sağlayacağız. Eski yurtların modernize edilmesine de gelecek yıl başlayacağız.”

Olimpiyat Köyünde lokanta, dinlenme tesisleri ve otoparkların da yer alacağını hatırlatan Albayrak, “Olimpiyat köyü için yaklaşık 70 milyon lira harcayacağız. Çalışmalarımız planladığımızdan daha süratli bir şekilde devam ediyor” dedi.

Olimpiyat Köyündeki konaklama tesisleri, 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda kullanıldıktan sonra öğrencilerin kullanması için KTÜ'ye tahsis edilecek.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=49773

Olimpiyat köyü falan hikaye.Orda yapılanlar klasik yurttur.Yomra'daki yapıldı ve bitirildi.Tabi bunların hepsi festival için çıkarılan ödemeklerle yapılıyor.Bu oyunlar sayesinde Trabzon çok güzel yurtlar kazanacak.

Murat 61
26.12.2009, 11:21
Olimpiyat köyü tamam da hani stadyum nerde ?

Yapın bakalım hazırlıklarınızı.

bordo61
26.12.2009, 11:28
Olimpiyat Köyü derken ?

Şu bizim Ktü'nün girişine yapılan binadan mı bahsediyorlar :)

Büyük güzel bina ama köy ayrı bir şey olması gerek :)

Ama resimlerden başka bir yer görünüyor neresi orası

Hekimoğlu
26.12.2009, 11:28
Bu olimpiyat Trabzon için kazançtır o binalar yurt olarak kullanılacak atıl kalmayacak Trabzon'a yapılan hiçbir yatırım atıl kalmaz.

bordo61
26.12.2009, 11:30
Bu olimpiyat Trabzon için kazançtır o binalar yurt olarak kullanılacak atıl kalmayacak Trabzon'a yapılan hiçbir yatırım atıl kalmaz.

Ben resimden anlayamadım bu binalar tam olarak nerde.

Ktü'nün girişine çok güzel bir yurt binası yapılıyor ama

O değil sanırım

Murat'
26.12.2009, 11:37
Ben resimden anlayamadım bu binalar tam olarak nerde.

Ktü'nün girişine çok güzel bir yurt binası yapılıyor ama

O değil sanırım

Bu binalar KTÜ'nün yukarısında.Hastane'nin sol tarafında kalıyor galiba.

İBF'nin yukarısında kalıyor.

Mustafa Önal
25.01.2010, 22:42
peliltlideki sğor salonu ve kamp eğitimin yanındaki havuz Trabzon'a kazandırılan en güzel tesislerden olacak.

Cengiz Çubukcu
26.01.2010, 10:26
peliltlideki sğor salonu ve kamp eğitimin yanındaki havuz Trabzon'a kazandırılan en güzel tesislerden olacak.

peki Mustafa, pelitliye ulaşım nasıl sağlanacak ? bu konuda bir bilgin var mı ?

bordo61
26.01.2010, 11:41
peki Mustafa, pelitliye ulaşım nasıl sağlanacak ? bu konuda bir bilgin var mı ?

Dolmuşla :)

Cengiz Çubukcu
26.01.2010, 11:50
Dolmuşla :)

tahmin etmiştim zaten :)

YakupDayi
26.01.2010, 12:00
trabzonda bu tip tesisler çoğalacak. kimsenin şüphesi olmasın tarbzonun istanbuldan fazlası var azı yok

Sinan_Ts61
27.01.2010, 03:10
Hersey iyi hos da hani stadyum =?
Söz veriliyor her konunda ama bir temel yok suan...Bu süre internet de trabzonsporun yeni stadyumu koyuluyor :)Artik yapilicakmi yoksa yapilmayacakmi bilelim...Ama böyle bir avrupa olimpiyat oyunlari icin stad lazim..

Mustafa Önal
28.02.2010, 13:51
BAKANLAR GÜNAY VE ÖZAK TRABZON 2011 STANDINI ZİYARET ETTİ
http://img90.imageshack.us/img90/6391/bakanlar1.jpg (http://img90.imageshack.us/i/bakanlar1.jpg/)

Trabzon’da yapılan Doğu Karadeniz Turizm Odaklı Kalkınma Projesi Toplantısına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları tanıtım standını ziyaret etti.
Novotol’de yapılan ve Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyeli ve turizmin geliştirilmesi için neler yapılması gerektiğinin ele alınıp tartışıldığı toplantı sonrasında Bakanlar Günay ve Özak, otelde kurulan Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları tanıtım standını ziyaret etti. Genel Koordinatör Nihat Doker’den olimpiyatlarla ilgili kısa bilgi alan Bakan Günay, organizasyonun başarılı olması dileğinde bulundu.
Öte yandan tanıtım standını ziyaret eden çok sayıda kişiye, olimpiyatlarla ilgili tanıtıcı bilgilerin yer aldığı broşürler ve çeşitli promosyonlar hediye edildi.

Murat'
01.03.2010, 10:30
Söğütlü'deki atletizm pistinin yapımına ne zaman başlanacak acaba ?

Yanlış hatırlamıyorsam 5 bin kişilik betonarme tribün yapılacaktı oraya.

Cengiz Çubukcu
01.03.2010, 10:44
geçen hafta Ankaradaki etkinlikte 2011 organizasyon ekibine sıfır puan verdim, sorduğumuz soruları ne doğru dürüst cevap verdiler ne de tanıtım olarak doğru dürüst bir promosyon malzemesi verdiler, hele bir şapka vardı ki tam bir rezalet..turuncu renkli üzerine dandik bir 2011 baskısı yapılmış...

Mustafa Önal
03.03.2010, 12:48
“TRABZON 2011 Referans Olacak"03.03.2010Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları Genel Koordinatörü Nihat Doker, 2011 yılında Trabzon’da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nı Türkiye ve Trabzon adına dört dörtlük bir şekilde düzenlemek için çalıştıklarını söyledi.

http://www.bordomavi.net/images/haber/2011%20referans.jpg
Genel Koordinatör Doker, Trabzon İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantılarının üçüncü gününde Meclis üyelerine olimpiyatlarla ilgili bir sunum yaptı.

Trabzon’un 23-30 Temmuz tarihleri arasında 49 Avrupa ülkesinden 4 bine yakın sporcunun katılacağı 11. Avrupa Gençlik Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacağını belirten Doker, “Türkiye’de Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin himayesinde ve Avrupa Olimpiyat Komitesi tarafından ilk kez bir olimpiyat düzenleniyor. Ülkemizdeki 81 il içinde olimpiyat bayrağı ilk kez Trabzon’da dalgalanıyor. Bu cumhuriyet tarihinde bir ilktir” dedi.

- “TRABZON 2011 REFERANS OLACAK"

Olimpiyatlar için yapılan hazırlıkları anlatan Genel Koordinatör Doker, mevcut spor tesislerinin revize edileceğini bunlara yapımı süren son derece modern yeni spor tesislerinin ekleneceğini söyledi.

Gençlik olimpiyatlarının başarılı bir şekilde yapılmasının Türkiye ve Trabzon için önemli olduğunu dile getiren Doker, “Bu organizasyonu başarıyla yaparsak Trabzon daha büyük organizasyonlara talip olabilecektir. Ülkemiz açısından bakarsak 2020 olimpiyatları başta olmak üzere diğer büyük spor organizasyonları için bu oyunlar ciddi bir referans olacaktır” dedi.

Gençlik olimpiyatlarının Trabzon’a kazandırılması sürecini anlatan Doker, “Bu oyunlar kolay alınmadı. Önemli ülkelerle yarışıldı. Bu oyunların Trabzon’a kazandırılmasında emeği geçen herkese minnet borçluyuz, onları saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

- “SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDE OLARAK ÇALIŞIYORUZ”

Olimpiyatları en iyi şekilde yapmak için Hazırlık ve Düzenleme Kurulu’nda alınan kararları belli bir plan doğrultusunda uygulamaya koyduklarını vurgulayan Doker, şöyle konuştu:

“Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay’ın memleketinde çalışıyoruz. Yükümüz ağır ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. İnşallah bu organizasyonu ülkemiz ve Trabzon adına dört dörtlük yapacağız.”

“Olayın sadece sportif yönünü düşünmüyoruz” diyen Doker, olimpiyatlar için Trabzon’a gelecek 8 bin civarındaki kişiye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte yapılacak çalışma ile Trabzon’un kültür ve tabiat varlıklarını tanıtıp gezdirmeyi ve şehrin turizmine katkı sağlamayı planladıklarını ifade etti.

Burçak
16.03.2010, 09:07
http://www.medyatrabzon.com/images/banner/2011-olipiyatrari-reklam.20100310103522.jpg

bordo61
11.04.2010, 10:56
Doker'e genç kız kopya verdi
10 Nisan 2010 / 23:43
2011 Olimpiyat koordinatörü ve ekibi sınıfta kaldı.

6 Mayıs 2011 Unutulması mümkün olmayan bir gün. Yıllardan beri 2011 Olimpiyatları için hazırlanan Trabzon'da oyunların Koordinatörü tanıtım yapmaktan aciz kaldı.

Tanıtım için ekibi ile çalışan(!) Doker'in kendi bu denli başarısız olurken ekibinin ne denli başarılı olduğu ise İlk günden beri olimpiyatlar için elinden geldiğince mücadele eden, tanıtımını yapan haber61 tarafından tüm Trabzonlular adına detayları ile takip edilecek.

Tüm ayrıntılar bu sayfalardan sizlere aktarılarak sizin ve yetkililerin yorumlarına ve değerlendirmelerine bırakılacak.

haber61 2011 olimpiyatlar dosyasını açıyor.

2011 olimpiatları Genel Koordinatörü ve ekibi hazır değilse Trabzon 2011 e ne kadar hazır.

Varın siz düşünün.

İşte o utandıran haber:

Yapılan canlı yayında Genel Koordinatör Nihat Doker'in vereceği mesajları olimpiyatlarda gönüllü olarak çalışan üniversite öğrencisi genç kız hatırlattı.

Genç kız bunun için Doker'in neler söyleyeceğine dair yazılı metni elinde tutarak canlı yayın boyunca gösterdi.

2011 Avrupa Gençlik Oyunları Trabzon Yönetim Merkezi'nde yapılan canlı yayında Genel Koordinatör Nihat Doker, Avrupa Gençlik Oyunları ile ilgili genel bilgiler verdi.

Trabzon'un 23-30 Temmuz 2011 tarihlerinde çok önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağını dile getiren Doker, “Türkiye'de olimpiyat bayrağı ilk kez Trabzon'da dalgalanıyor. Bu bizim için çok önemli. Bunun bilincinde olarak çalışıyoruz. Biliyoruz ki bu oyunların başarılı bir şekilde düzenlenmesi, Türkiye'nin olimpiyat adaylığında elini güçlendirecektir. Bu oyunlar bizim için önemli bir referans olacaktır” dedi.

Oyunların dolayısıyla Trabzon'un 4 bini sporcu olmak üzere 7-8 bin dolayında misafiri ağırlayacağını belirten Doker, bunun turizm açısından bulunmaz bir fırsat oluşturduğuna dikkat çekti.

Öte yandan Doker'in canlı yayındaki konuşması sırasında kameralara yansımayan ancak fotoğraf karesine giren Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğrencisi gönüllü oyunlar görevlisi genç kızın, elinde metni yayın boyunca bilgi desteği sağladığı görüldü. Doker'in tam karşısında koltukta oturan genç kız, canlı monitör görevi yaptı

bordo61
11.04.2010, 10:57
Adam kordinatör ama olacaklardan haberi yok.

Yazıklar olsun tepeden inme insalara

SEDAT
11.04.2010, 10:59
- Millete rezil olmasak bari....

EROS87
04.05.2010, 20:13
Jozef Liba'dan Trabzon 2011 Hazırlıklarına Tam Not

EYOF Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jozef Liba, oyunlar için yapılan hazırlıkların çok iyi gittiğini belirterek "Organizasyona 460 gün kala çalışmaların bu derece iyi olması sevindirici" diye konuştu.

23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon'da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ile ilgili çalışmaları yerinde görmek ve yetkililerle bir araya gelmek amacıyla Trabzon'da bulunan Avrupa Olimpiyat Komitesi EYOF Trabzon 2011 Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jozef Liba ve komisyon üyeleri ile teknik delegeler çalışmalarını sürdürüyor.

Oyunlarla ilgili olarak daha önce 2 kez Trabzon'a geldiğini hatırlatan Liba, gelinen noktayı sevindirici bulduğunu kaydederek "Trabzon'un hatta tüm Türkiye'nin oyunlarla ilgili çalışmaları iyi ve sevindirici. Çok etkilendim. Böyle bir organizasyona yaklaşık 460 gün kala çalışmaların bu derecede olması gayet iyi" dedi.

Novotel'de yapılan toplantıda, hazırlanan sunumları izleyen Liba, şunları söyledi:
"Seçilen logo ve maskot gerçekten çok güzel ve anlamlı. Özellikle çocukların ve gençlerin çok beğeneceğini sanıyorum. Sunumdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda tesislerde yapacağımız incelemeler bizim için çok yararlı olacak. Sportif ve teknik konularda anlaşılmayan bir nokta kalmayacağına inanıyorum. İncelemelerimiz bundan sonraki çalışmalarımız için yararlı olacak. Tesislerin büyük kısmı tamamlanmış. Bir kısmı inşaat halinde. Diğerleri de tamamlanabilecek durumda. Bunlar iyi göstergeler."
Koordinasyon Komisyonu Üyesi Joseph Cassar da oyunların Türkiye ve Trabzon'un uluslararası organizasyonlarda deneyim kazanması açısından önemli olduğunu vurgulayarak müsabaka ve yarışmaların yapılacağı tesislerde oyunlar öncesi test amaçlı organizasyonların yapılmasının yararlı olacağını ifade etti.

Jozef Liba ve Joseph Cassar, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ve Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Oyunları Koordinatörü Nihat Doker ile birlikte Trabzon'daki konaklama tesisleri, Pelitli Spor Salonu ve Olimpiyat Köyü'nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/8627608214845.JPG (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/8627608214845.JPG)

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/1354797214850.JPG (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/1354797214850.JPG)

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/3511487214833.JPG (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/3511487214833.JPG)

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/3665164214839.JPG (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/3665164214839.JPG)

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/221719214857.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/221719214857.jpg)

trabzon2011.org

EROS87
04.05.2010, 20:16
EYOF Trabzon 2011 Değerlendirme Toplantısı

23-30 Temmuz 2011 tarihlerinde Trabzon'da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları kapsamında incelemelerde bulunmak ve bazı çalışmalar yapmak üzere iki gündür Trabzon'da bulunan EYOF Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jozef Liba başkanlığındaki heyet çalışmalarını tamamladı. Liba ve teknik delegeler, bugün oyunların açılış ve kapanış törenlerinin yapılacağı Hüseyin Avni Aker Stadında incelemelerde bulundu. Zemini değiştirilmekte olan statta yapılacak çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan heyet üyeleri, ardından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından Kanuni Anadolu Lisesi'nde yapılan 'Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi' konulu toplantıya katıldı.
Jozef Liba başkanlığındaki heyet daha sonra Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda kendi aralarında bir değerlendirme yaptı. Toplantının ardından Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Koordinatörü Nihat Doker, koordinatör yardımcıları ve federasyon teknik delegeleri ile bir araya gelerek yapılan çalışmaları değerlendirdiler.

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/4245204151847.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/4245204151847.jpg)

Son olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Liba, Trabzon'da 2011 yılında çok önemli bir spor organizasyonu yapılacağını söyledi.

Oyunlara 445 gün kaldığını hatırlatan Liba, "Bu oyunlar bu bölgedeki en önemli organizasyonlardan bir tanesidir. EYOF organizasyonunun hem Trabzon'a hem de bölgeye çok büyük yararı olacağı kanaatindeyiz. Burada sadece iyi bir yarışma organize etmeyeceğiz. Burada hem sporla birlikte yarışanları hem de bunları izleyecek olan halkı kaynaştıracağız. Oyunların sağlayacağı kazanımlar arasında KTÜ içindeki Olimpiyat Köyü de hem şehir hem de üniversite için büyük bir kazanım olacaktır. Ayrıca Pelitli'deki salon, yüzme havuzu ve atletizm sahası da uluslararası ölçüde her yarışmanın rahatlıkla düzenlenebileceği spor tesisleri olacaktır" dedi.

Çalışmaların şu anda iyi gittiğinin altını çizen Liba, "İnşaatların tamamlanması ve spor malzemeleri açısından yapılması gerekenler var. Ancak bu eksiklerin de bu tempoyla rahatlıkla giderilebileceğini görüyoruz" diye konuştu.

Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Genel Koordinatörü Nihat Doker ise EYOF Heyetinin yaptıkları değerlendirmelerin olumlu olmasının kendilerine güç verdiğini kaydederek şöyle konuştu:
"Heyet üyeleri en ince ayrıntısına kadar detayları yerinde gördüler. Soruların cevaplarını bizden aldılar. Bu organizasyonun, yapılan çalışmalarla hiçbir aksaklık olmadan düzenlenebileceği yönünde kanaat sahibi oldular. Tesislerin yapımındaki yüksek standartlı çalışmalar, sivil toplum kuruluşlarının organizasyona giderek artan ilgisi ve katkıları çalışmalarımızda bize büyük güç veriyor."

TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan da komite ve teknik delegeler arasındaki işbirliği ve uyumun oyunların başarılı bir şekilde yapılması açısından önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:
"Yapmamız gereken işler var. Tesislerde giderilecek bazı eksiklikler bulunuyor. Bunları zamanında yapılabilecek durumdayız. Delegeler, oyunlardan önce bu tesislerde test amaçlı yarışmalar yapılmasını istiyor. TMOK olarak biz de Trabzon'daki gençlere olimpizm ruhunu anlatmak amacıyla bazı çalışmalar yapıyoruz. İlköğretim düzeyindeki bu çalışmalarımızı önümüzdeki aylarda lise ve üniversite düzeyine taşıyacağız. Trabzon gençliğini olimpiyatlara hazırlayacağız."

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/9533148151843.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/9533148151843.jpg)

trabzon2011.org

boztepeliyasin
30.05.2010, 13:15
Cimnastik Merkezi İhale Ediliyor

http://www.trabzon2011.org/Araclar/Resim.aspx?B=250&Yol=../YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/7972049113438.jpg

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda kullanılacak Cimnastik Merkezi'nin inşaatına yakında başlanacak.
Trabzon'un Faroz Mevkii'ndeki merkez, 21 Haziran 2010 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilecek.
İhale şartnamesine göre 220 günde tamamlanacak cimnastik merkezinde 55 x 24 metre ebatlarında 2 antrenman salonu, 65 x 35 metre ebatlarında 4 tarafı tribünle ve 2 bin 500 seyirci kapasiteli yarışma salonu bulunuyor. Cimnastik merkezine ilave olarak özel malzeme kullanılarak 80 metre uzunluğunda ve 6 metre yüksekliğinde sentetik kayak pisti ile 12 x 12 metre ebatlarında sentetik buz pisti de inşa edilecek.
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/4707382113412.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/4707382113412.jpg)

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/4863960113436.JPG (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/4863960113436.JPG)

Murat'
30.05.2010, 13:23
Gönüllü çalışmak için başvurumuzu yaptık, bakalım cevap verecekler mi ?

Bu arada yüzme havuzu ve atletizm pistinin tirbünleri için herhangi bir gelişme yok mu ?

Bir de Merkez tenis kortu hakkında.

boztepeliyasin
30.05.2010, 13:26
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/4919269171454.jpg
Beşirli Mevkii Tenis Kortları / Trabzon Merkez (Proje Halinde) (Tenis Erkekler ve Bayanlar Müsabakaları

boztepeliyasin
30.05.2010, 13:29
Konaklama

http://www.trabzon2011.org/Araclar/Resim.aspx?B=250&Yol=../YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/361488090938.jpg

[/URL] (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/361488090938.jpg)

(http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/8855082115452.JPG) (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/4539825120757.JPG)
Trabzon; Havaalanı, Olimpiyat köyü konaklama tesisleri ile müsabakaların yapılacağı alanlara yakınlığı itibariyle ulaşımı en kolay olan kentlerden biridir. Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına katılacak üst düzey yöneticiler, teknik delegeler ve sporcuların bu konuda çok şanslı oldukları söylenilebilir. EYOF katılımcıları; sporcu ve yöneticileri olimpiyat köyü ve KTÜ öğrenci yurdunda, hakemlerin ise KTÜ konukevinde misafir edilmeleri planlanmaktadır.

[URL="http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/2302091120506.jpg"]http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/2302091120506.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/5520911123045.jpg)

OLİMPİYAT KÖYÜ
Olimpiyat köyü Karadeniz Teknik Üniversitesinin 500 m Kuzeyinde bulunmaktadır ve şehir merkezine 10 dakika mesafededir. 5 Blok halinde olup toplamda 2800 yatak kapasitelidir. Her bir odada tuvalet ve duş bulunacak ve 24 saat sıcak su hizmeti sağlanacaktır. Olimpiyat köyünün içerisinde 3000 kişi kapasiteli restoran, kafeterya, kuaför, konser alanı, yöreye ait hediyelik eşya standları sinema ve toplantı salonu, postane, çamaşırhane, sağlık odası, seyahat acentesi ve döviz bürosu bulunacaktır.

Kader KORELİ
03.06.2010, 16:55
Aranızda gönüllü olacak olan varmı?

Fatih Özkan
03.06.2010, 16:58
Aranızda gönüllü olacak olan varmı?

Ben başvurdum gönüllü olmak için...

boztepeliyasin
15.06.2010, 16:23
ilkleri yaşayacak
15 Haziran 2010 / 16:11
Trabzon İl Koordinasyon Kurulu’nda Trabzon 2011 konuşuldu.

Trabzon İl Koordinasyon Kurulu’nun 2010 yılı ikinci dönem toplantısında 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak olan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları konuşuldu.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın başkanlığında yapılan toplantıya ildeki kaymakam ve belediye başkanları ile daire amirleri katıldılar.

Toplantının açılışında konuşan Vali Kızılcık, bir spor kenti olan Trabzon’un 2011’de yapılacak olimpiyatlar dolayısıyla önümüzdeki 50 yılın ihtiyacını karşılayacak spor tesisi yatırımlarına kavuşacağını belirterek şunları söyledi:

“Trabzon her alanda olduğu gibi, 2011 ile birçok ilki daha yaşayacaktır. Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi Trabzon’daki spora yapılacak alt yapı yatırımları yaklaşık 250 milyon dolar civarındadır. Bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmek için gereken çalışmaları yapacağız.”

Daha sonra Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Genel Koordinatörü Nihat Doker, bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

Nihat Doker, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olimpiyat niteliğindeki oyunlarla Trabzon’un bir ilkte daha imza atacağını belirterek, çalışmaların planlandığı gibi aksatılmadan sürdürüldüğünü söyledi.

Bu arada daha önce Trabzon sahil şeridinde inşa edilecek jimnastik merkezinin Yomra ilçesinde inşaatına karar verildi. Tenis Merkezi ise uluslar arası büyük organizasyonları da alabilmek amacıyla 16 kortlu olarak inşa edilmesine karar verildi. Daha önce merkez toplam 10 kortlu olarak planlanmıştı

Hekimoğlu
15.06.2010, 16:49
Sahili komple açık spor alanına çevirmemiz lazım, basketbol sahalarıyla donatılması lazım.

boztepeliyasin
28.06.2010, 14:34
2011’de gizli el kim?
28 Haziran 2010 / 10:31
Trabzon’a yapılacak yatırımlara karşı mı çıkılıyor?

Trabzon’da 2011 de yapılacak olan Avrupa Olimpik Gençlik Yaz festivali hazırlıkları sürürken bir kısım tesislerin olimpiyat oyunlarına yetişmesi imkansız hale geldi. 2011 oyunları için Ankara’da yapılan ihalelerin büyük çoğunluğu açılan davalar sonucu iptal edilmesi kafalarda bir sürü soru işareti bıraktı.
http://www.haber61.net/images/other/tenis1.jpg

ATLETİZM YARIŞLARI TEHLİKEDE.
Söğütlüde bulunan Atletizm pistinin 2011 oyunlarına yetişmesi zora girdi. Karadeniz Oyunları’ için inşa edilen ve portatif tribün takılarak kullanılan atletizm sahasına 2011 oyunları için düşünülen 7 bin 200 kişilik beton arma tribün ile birlikte antreman salonları, soyunma odaları ve diğer sosyal bölümlerinin ihalesi 2.kez iptal edildi.

Yaklaşık 20 trilyona mal olması beklenen sosyal bölümler ve tribün inşası için mahkeme yeniden yapımına karar vermesine rağmen inşaat başlamazken tribün inşasının 2011 oyunlarına yetişip yetişmeyeceği şüpheli.

Pelitli’deki spor salonu ile birlikte ihalesi yapılan bu tesise kalıcı tribün yapılmasına Gençlik ve Spor Genel müdürlüğünden bazı üst düzey yöneticilerin de karşı çıktığı da başka bir iddia.
http://www.haber61.net/images/other/tenis2.jpg

Medya İletişim Merkezi’ ihalesi de iptal edildi

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin hemen yanında yer alan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Kamp Eğitim Merkezi alanı içinde inşa edilerek olimpiyatlarda kullanılmak üzere ihalesi 2 ay önce yapılan Medya İletişim Merkezi’nin yapımında da sıkıntılar yaşanmaya başlandı.

3.5 katlı olması planlanan ve TSYD’nin proje bazında katkıda bulunduğu merkezin Trabzon’da yapılmaması için sihirli bir elin devreye girdiği de gelen bilgiler arasında

**
Jimnastik Merkezinin yeri sorun oldu.
21 Haziran’da ihale edileceği gazetelerde ilan edilen Jimnastik merkezi’nin yapımı da tehlikeye girdi.
Trabzon Belediye Meclisi’nde bazı üyelerin itirazı ile Trabzon sahil dolgu alanında inşasından vazgeçilen jimnastik merkezi Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun “Gelin Yomra’ya kurun” daveti üzerine tesis buraya kaydırıldı.
Yeniden yer tespiti yapılması için 21 Haziran’daki ihale iptal edilirken Jimnastik Merkezinin Ankara’da yeniden ihaleye çıkarılması bekleniyor.

Ancak GSGM ‘deki bazı üst düzey isimler olimpiyatlarda jimnastik yarışmalarının Karadeniz Oyunları’nda olduğu gibi Dünya Ticaret merkezi’nde yapılabileceği yönünde görüş beyan edip, merkezin inşasına karşı çıktığı da kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.
Tenis Kortları’da tehlikede mi?

Trabzon’un Beşirli mahallesinde 1’i büyük, 3’ü kapalı ve 6’sı açık olacak şekilde inşa edilmesi projelendirilen Tenis Merkezi’nde de ilginç gelişmeler yaşanıyor.
Uluslar arası düzeyde yarışmaların yapılabilmesine imkan tanınmalı denilerek 16 kortluk olarak yeniden projelendirilen tenis merkezinin kısa süre içersinde ihale edileceği bildiriliyor.

macka61
28.06.2010, 18:24
bunu yapan insana nedenir bilmiyorum Trabzonumuzu rezil etmeyin adam gibi işinizi yapın sanki yer yıl olimpiyat düzenliyoruz

selman_ayas
03.08.2010, 11:38
arkadaşlar açıkcası ben başvurmak istiyorum ama kabul edilen nasıl bir iş yapıyor bu konuda bilgim yok bilen açıklayabilir mi acaba

Jetaime
03.08.2010, 12:05
arkadaşlar açıkcası ben başvurmak istiyorum ama kabul edilen nasıl bir iş yapıyor bu konuda bilgim yok bilen açıklayabilir mi acaba

Başvururken kendin seçiyorsun çalışabileceğin alanları ;) onlar senin seçimlerin içinden bi yere veriyor seni, kafalarına göre sen bu işi yapacaksın deme şansları yok yani.

selman_ayas
03.08.2010, 14:14
teşekkür ederim

Cabri61
15.09.2010, 17:02
bende gönüllü olarak başvurmak istiyorum ama site açılmıyor sorun var galiba :(

Murat'
27.11.2010, 10:44
Sunun surasinda oyunlara birsey kalmadi ancak hala ucu ucuna yetisecek gibi gorunen tesisler var.EYOF'un iyi kotu bir internet sitesi var ama ne is yaptiklari belli degil arkadas.Tesislerin son durumlari ile ilgili guncel haberlere hic yer vermiyorlar.

Nytre
27.11.2010, 12:03
bu oyunların trabzon kentinin tanıtılması , binlerce sporcunun kente gelerek sağlayacakları çeşitli yararların dışında trabzonda inşaa edilen spor tesislerinin oyunların ardından alt yapı için kullanılacak olması trabzonun spor geleceğine büyük katkıdır.

TheRapZoNe
27.11.2010, 12:27
Oyunlar vesilesiyle Trabzon çok katkı aldı.Yeni spor salonları,var olanların yenilenmesi,yeni olimpik yüzme havuzu,tenis sahaları vs.Hatta havalimanının apronu bile büyütülüyor.Apron inşaatı son sürat hızla devam etmekte.

Cengiz Çubukcu
27.11.2010, 12:31
Alın size Oğuzhan Erdoğan'ın yazı...gel de üzülme..

Trabzonlu 2011 oyunlarinin neresinde?

2011 Avrupa Gençlik Oyunlarına bir yıldan daha az bir süre kaldı. Tesislerin yaklaşık yüzde 75 oranında tamamlandığı organizasyonda her hangi bir aksaklığın yaşanmayacağı bilgileri veriliyor. Bu kuşkusuz önemli bir gelişme. Çünkü birçok kişi tesislerin zamanında bitirilip bitirilmeyeceği konusunda endişeliydi. Ancak yapılan çalışmalar bu endişeleri yersiz bıraktı.
Avrupa Gençlik Oyunları öyle görünüyor ki tesisler ve organizasyon noktasında sorunsuz gerçekleşecek. Ancak şehir halkı bu işin neresinde? Bu soruya kimse tutarlı bir cevap veremiyor. Vatandaş adeta, bu işin dışında tutulmaya çalışılıyor. Bu yüzden Trabzonlu Gençlik Oyunlarını hala benimseyemedi. Ne olacağının, ne yaşanacağının maalesef farkında bile değil.
Hiçbir esnaf dükkânının camına 2011 ile ilgili bir afiş asmadı. Adeta bir festival havasında geçmesi gerektiğini düşündüğüm Avrupa Gençlik Oyunları vatandaşa iyi anlatılamadı. Halkı havaya sokmak için hiçbir etkinlik yapılmadı. Hoş şehri yönetenlerin bile olimpiyat oyunlarına bir yıldan az süre kalmasına rağmen henüz bu havaya girdiklerini de düşünmüyorum.
Hani nerede 2011 anahtarlıkları, defterleri, kalemleri, okul çantaları, vazoları, gömlekleri, kravatları, kol düğmeleri, atkıları, bereleri, montları vs.? Hangi mağazalarda bunların satıldığına denk geldiniz? Hâlbuki bu 2011 için iyi de bir kazanç kalemi. Büyük Firmalarla anlaşılarak bu çalışmalar yaptırılabilirdi. Ancak hala elle tutulur bir gelişme yok.
2011 sonrasında bu etkinliğin Trabzon’a ne tür katkılar sağlayabileceği ile ilgili vatandaşa hiçbir şey anlatılmadı. Daha ciddi anlamda geniş katılımlı bir konferans bile verilmedi. Trabzonlu meseleye dahil olmak istiyor ancak nasıl yapacağını bilemiyor. Hükümet trilyonlarca liralık bir yatırım yaptı, bu yatırımlardan vatandaşın daha haberi bile yok.
Reklam ve tanıtım ihaleleri geç yapıldı. Şehirde köprülere gerilen brandaları saymazsak, hala ne ulusal medyada ne yerel medyada 2011 ile ilgili ciddi manada tanıtım faaliyeti başlamadı.
Böyle bir yaklaşımla vatandaşı kucaklamak, oyunlara dâhil etmek pek mümkün görünmüyor. Zaten yetkililerin böyle bir derdi de yok gibi. Sanki bilinçli olarak Trabzonlu oyunların dışında tutulmak isteniyor. Yanılıyor olabilirmiyim; siz ne derseniz?

Murat'
27.11.2010, 12:35
Bu konuya katiliyorum iste, Trabzon halki bu konuda yeteri kadar bilgilendirilmiyor, eger boyle devam ederse seyirci bulamayacaklar.

Great White
27.11.2010, 12:46
http://www.medyatrabzon.com/images/banner/2011-olipiyatrari-reklam.20100310103522.jpg

logosu dünyanın en zavallı hayvancağızından ibaret olan ve bütün tanıtımı neredeyse sadece bu objenin üzerine kurulan bir organizasyonun reklamının fazla yapılmaması isabet olmuş..

bu kafayla bu kadar olur zaten..

şimdi bu organizatörlere hamsi kafalı desek kızarlar ama.. orası da ayrı tabii..

Murat'
27.11.2010, 12:50

logosu dünyanın en zavallı hayvancağızından ibaret olan ve bütün tanıtımı neredeyse sadece bu objenin üzerine kurulan bir organizasyonun reklamının fazla yapılmaması isabet olmuş..

bu kafayla bu kadar olur zaten..

şimdi bu organizatörlere hamsi kafalı desek kızarlar ama.. orası da ayrı tabii..

Soner abi duygularimin tercumani oldun gercekten de.

Hekimoğlu
27.11.2010, 12:55
Maskot çok sempatik bence Türkiye'deki her organizasyona koyulan lale figürü andavallığından iyidir.

Great White
29.11.2010, 12:38
maksat oysa bu maskot (http://www.swfcabin.com/swf-files/1280579203.swf) çok daha sempatik vallahi:))

magicyattara
29.11.2010, 12:48
237 gün kaldı..meydanda ki skorboard'da yazıyor..tek bildiğimiz bu şimdilik..:)

Murat'
01.01.2011, 22:33
http://www.trabzon2011.org/detay/2780/Tesisler.html

Tesislerle ilgili video hazırlanmış.

Murat'
26.02.2011, 13:30
Bu koornidatörlük ne iş yapar çok merak ediyorum, Trabzon şehri bu oyunlarda bihaber, yaptıkları tek haber yok maskot hamsi şurda burda diye.Yahu yapımı devam eden tesislerin son durumu ile ilgili tek bir fotoğraf bile yok.Ne için para alıyorlar anlamak mümkün değil.İnsanlar merak ediyor tesisler ne alemde diye.

mavituğ
26.02.2011, 13:58
Olimpiyat işi bazı hükümete yakın çevreler tarafından çok abartıldı,öyle bir hava estirildi ki sanki Trabzon esnafına gökten para yağacak,paraya para demeyecek.

Tesis anlamında yapılanlar şehir için kazanç ama esnaf bu işten bişey kazanmaz. Yemek yerleri 1 hafta daha fazla iş yapar onun ötesinde çok bişey olmaz. Aynı durumu Erzurum'da da yaptılar belediye başkanı stadyumda yuhlandı.

Yapılan tesislerden beşirlide yapılan tesis kortu hatalı yapıldı,görüş acısı yanlış.

Murat'
26.02.2011, 14:01
Olimpiyat işi bazı hükümete yakın çevreler tarafından çok abartıldı,öyle bir hava estirildi ki sanki Trabzon esnafına gökten para yağacak,paraya para demeyecek.

Tesis anlamında yapılanlar şehir için kazanç ama esnaf bu işten bişey kazanmaz. Yemek yerleri 1 hafta daha fazla iş yapar onun ötesinde çok bişey olmaz. Aynı durumu Erzurum'da da yaptılar belediye başkanı stadyumda yuhlandı.

Yapılan tesislerden beşirlide yapılan tesis kortu hatalı yapıldı,görüş acısı yanlış.

Olacak iş değil koskoca teis kortunu nasıl yanlış yaparlar.

mavituğ
26.02.2011, 14:06
Olacak iş değil koskoca teis kortunu nasıl yanlış yaparlar.

Bir söz vardır yumarta gö... ağzına sıkışınca diye, bizde de o hesap.

İşi son 1 yılı sıkıştırırsan hata olması normal. Tenis kortunun yeride yanlış aslında.

bordo61
26.02.2011, 21:22
Son dakika son saniyeleri çok seviyoruz.

Seviyorlar değil , hep berber seviyoruz.

Her işimiz son saniye.

28TS61
26.02.2011, 21:29
Son dakika son saniyeleri çok seviyoruz.

Seviyorlar değil , hep berber seviyoruz.

Her işimiz son saniye.

malesef öyle. her isi son saniyesine birakiyoruz. bu oyunlarin trabzobda olacagi uzun zamandir biliniyordu (aciklandigi tarihi tam olarak bilmiyorum suan) ama nedense 3 hafta önce gördüklerim beni cok üzdü ama sasirtmadi

boztepeliyasin
02.03.2011, 18:54
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=77443

neler yapılıyor.

f1bekir
02.03.2011, 19:04
Tenis kortu nasıl yanlış yapılır yahu?

Çok basit bir mimarisi var zaten. Proje mi yanlış, inşaat mı?

Serdar A
03.03.2011, 18:39
Sporcuların kalacağı , ktü olimpiyat köyü yetişecek mi belli değil .

Diğer tesislerin Şubat ayı içindeki durumları :
Beşirli Tenis kortu :
http://www.trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/7560091132234.JPG
Yomra Cimnastik salonu
http://www.trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/109577105215.JPG
M.Akif Ersoy Olimpik havuzu
http://www.trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/6538157105020.JPG
Söğütlü olimpik sahası
http://www.trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/7341760132114.jpg
Medya merkezi
http://www.trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/7681893132516.JPG
Pelitli spor salonu
http://trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/2835209133107.JPG
Bu da bisiklet parkuru :)
http://www.trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/157269151942.jpg

Cengiz Çubukcu
03.03.2011, 20:23
ne yani bu tesisler ağustos ayına yetişmeyecek mi? bu fotolara bakılırsa iş zor!!!

bordo61
04.03.2011, 00:17
Görünüşe bakılırsa yetişmez ama.

Yarım yamalak illaki açarlar tesisleri

mit_o
04.03.2011, 01:17
harbiden zor ya yetişmeleri öyle görünüyor:(

Serdar A
04.03.2011, 05:12
ne yani bu tesisler ağustos ayına yetişmeyecek mi? bu fotolara bakılırsa iş zor!!!

Beşirlideki Tenis kortunda çatı olmayacak . Kaba inşaatı da bitirildi . Ağustos ayı içine yetişmemesi için sebep yok .
M.Akif Ersoy olimpik havuzu da aynı şekilde bir kaç ayda bitirilebilecek seviyeye geldi . Söğütlü deki sahanın tribün betonları döküldü , çtıya başladılar , iş aksamazsa rahat biter . Pelitli deki salon ve Medya merkezinin de yetişmemesi için büyük aksaklıklar olması gerek . Araklı ve Oftaki voleybol müsabakaları için düşünülen salonlar yenilenmiş . Benim aklımı kurcalayan Yomra'daki salonun vaziyeti , henüz iç bölümler oluşturuluyor , çatıya başlanmamış . Tabi bir de olimpiyat köyünün vaziyeti var , en geriden o geliyor .

Bir de , bisiklet parkuru bir çok ülke televizyonundan yayınlnacağı için , güzargah üzerinde peyzaj düzenlemeleri yapılmasını beklerdim. Umarım gerçekleşir .

28TS61
04.03.2011, 11:33
illaki her isi son saniyesine birakacaklar

boztepeliyasin
05.03.2011, 13:51
tesislerin hepsi yetişecek nerden çıkıyor bu yetişmeyecek haberleri.

Emirhan Uludüz
05.03.2011, 14:38
Daha 5 ay var ve yetişmemesi için hiçbir sebep yok ancak hala çalışmalar yavaştan devam ediyor sanırım.

Serdar A
09.03.2011, 22:42
Arka sayfada 2200 sporcuyu ağırlayacak olimpiyat köyünün resimlerini koymayı unutmuşum , burada bulunsun :
http://trabzon2011.org/Yuklenendosyalar/Resimler/Buyuk/7720904132330.JPG

Ayrıca M.Akif Ersoy olimpik havuzunun , ülkenin ilk açılır kapanır çatı sistemli ve atlama kulesi içeren tesisi olduğunu hatırlatalım

http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/2398412103531.jpg

Yüzme branşları dışında ,atletizm oyunları için Söğütlü'de , Basketbol için Pelitli , Cimnastik branşı için Yomra da stadyum ve salonlar inşaa edildi .

Ayrıca Hentbol ve Voleybol branşları için Of ve Araklı , Vakıfkebir ve Çarşıbaşı salonlarında bakım ve tadilat çalışmaları yapıldı . Şu an M.P. Trabzonspor'un müsabakalarını oynadığı 19 Mayıs salonuda elden geçirildi . Judo için Arsin salonu hazırlandı .

2011 gençlik yaz oyunları ve 20 yaş altı futbol dünya şampiyonası Trabzon'un sporcu potansiyeline ciddi oranda yansıyacaktır . Antrenör+Tesis = sporcu . Bu denklem bu kadar basit . T

İlimizin dünyaca meşhur yaylalarında henüz bir tek sporcu kampı olmasa da , amatör futbol kulüpleri ve altyapıların ihtiyacını karşılayacak tesisler olmasa da , amatör bir çok branş kapatılmış ya da yok olmaya terkedildiyse de ; bu uluslararası organizasyonlar belki gidişatı tersine çevirir .

Serdar A
09.03.2011, 22:56
Açılış-Kapanış Seremonileri ihaleleri görüşülüyor..

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın açılış-kapanış törenleri için ihale görüşmelerine yeniden başlandı
23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon'da yapılacak olan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın açılış-kapanış törenleri için ihale görüşmelerine yeniden başlandı. İhale görüşmeleri Ekim ayında da yapılmış, ancak yeterli bulunmadığı için iptal edilmişti.

EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörlüğü'nde başlayan ön görüşmelere uluslararası bağlantıları da bulunan 18 firma katılıyor.

Genel Koordinatör Nihat Doker, Türkiye'nin olimpiyat statüsündeki ilk organizasyonu olan Gençlik Oyunları'nın yaklaşık 15 milyon liralık bir bedel üzerinden ihale edileceğini belirterek, şunları söyledi:

"Avrupa Gençlik Olimpiyatları olarak da adlandırılan bu büyük organizasyonun açılışını da aynı büyüklükte, yıllarca dillerden düşmeyecek, hatırlanacak şekilde yapmak istiyoruz. Ülkemizin, Karadeniz Bölgesi'nin ve de Trabzon'un sportif, sosyal ve kültürel karakteristik özelliklerinin de içinde yer alacağı muhteşem bir açılış töreni ile başlayacak oyunlar, sporcuların fair play içinde mücadeleleri ile devam edip, aynı güzellikteki kapanış ile final yapacaktır."

İlk değerlendirme sonucunda başarılı bulunan firmalar, kesin değerlendirme için Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak'ın başkanlığını yaptığı EYOF 2011 Trabzon Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'na sunulacaklar.

Oyunların açılış töreni 24 Temmuz, kapanış ise 29 Temmuz 2011 tarihlerinde Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak.

magicyattara
09.03.2011, 23:18
İlimizin dünyaca meşhur yaylalarında henüz bir tek sporcu kampı olmasa da , amatör futbol kulüpleri ve altyapıların ihtiyacını karşılayacak tesisler olmasa da , amatör bir çok branş kapatılmış ya da yok olmaya terkedildiyse de ; bu uluslararası organizasyonlar belki gidişatı tersine çevirir .

Buna hayret ediyorum ben de..bu alanda hiç çalışma da yok bildiğim kadarıyla..doğa harikası dağlarımız,yaylalarımız var ama tek tesis yok üzerlerinde..

Serdar A
15.03.2011, 16:21
Eyof Heyeti Trabzon’daki Tesisleri İnceleyecek
23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’yla ilgili sondan bir önceki denetim ve incelemeler yarın yapılacak.

23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’yla ilgili sondan bir önceki denetim ve incelemeler yarın yapılacak.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği’ne bağlı (EOC) EYOF 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jozef Liba başkanlığındaki heyette komisyon üyeleri Josseph Cassar ile Guisseple Gianfreda’nın yanı sıra 12-19 Şubat tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nin Liberec kentinde gerçekleştirilen 10. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunları’nın Genel Koordinatörü Katerine Nycava yer alıyor.

Komisyon üyeleri, yarın sırasıyla Olimpiyat Köyü, Pelitli Basketbol Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzu, Medya Merkezi, Beşirli Tenis Merkezi ve Söğütlü Atletizm Sahası’nda incelemelerde bulunacak.

Komisyon üyeleri, daha sonra EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörlüğü’nde komitelerin çalışmaları ile ilgili olarak Genel Koordinatör Nihat Doker ve ekibinden bilgiler alacak. Komisyonun incelemelerine oyunlardaki 9 branşın Türkiye’deki ilgili teknik delegeleri de katılacak. EOC EYOF 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu’nun son incelemesi ise 9-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

danger00
16.03.2011, 18:43
pelitli spor salonu
http://www.youtube.com/watch?v=UiWAZfcTCac&feature=mfu_in_order&list=UL

yüzme havuzu
http://www.youtube.com/watch?v=N_H-hggkny8&feature=autoplay&list=ULgSYx5JQYoqA&index=2&playnext=1

söğütlü atletizm sahası
http://www.youtube.com/watch?v=6yKZxEOEN24&feature=mfu_in_order&list=UL

Serdar A
17.03.2011, 12:47
"İnşaatlar çok iyi durumda"
Trabzon'da 23-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ile ilgili olarak Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği Koordinasyon Komisyonu, yarışmada kullanılacak tesisler ile olimpiyat köyünde incelemelerde bulunup, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Koordinasyon komisyonu başkanı Jozef Liba başkanlığındaki heyette, komisyon üyeleri Jossepp Cassar ile Glusseppe Glanfreda'nın yanı sıra 12-19 Şubat tarihlerinde Çek Cumhuriyeti'nin Liberec kentinde gerçekleştirilen 10. Avrupa Gençlik Kış Oyunları'nın genel koordinatörü Katerina Nycova yer aldı. Heyete 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Genel Koordinatörü Nihat Doker, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Usta da eşlik etti.

Heyet üyeleri ilk olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü içerisinde inşaatları devam eden olimpiyat köyünde incelemelerde bulundular. Oyunlardan sonra KTÜ'de öğrenci yurdu olarak kullanılacak ve yaklaşık 70 milyon liraya mal olacak olimpiyat köyü hakkında Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Münir İskurt'tan bilgi alan üyeler, daha sonra tadilatı yapılan mevcut yurtlar ile sosyal etkinlikler alanını gezdi.

İnşaatı tamamlanmak üzere olan 7 bin 500 kişilik Hayri Gür Spor Salonu, 2 bin 500 kişilik cimnastik merkezinde de inceleme yapan heyet üyeleri, 21 Mart'ta deneme yarışlarına açılacak Olimpik Yüzme Havuzu, Medya Merkezi, Tenis Kompleksi ile Söğütlü Atletizm Sahası'nı da incelediler.

Liba, ziyaretinde Türkiye'nin ilk üzeri açılır-kapanır olimpik yüzme havuzunun 140 tonluk çatısını, düğmeye basarak çalıştırdıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İnşaatların hızla ilerlemesi karşısında gördüğü manzaradan çok etkilendiğini belirten Liba, ''1 yıl öncesine göre inşaatlar çok iyi durumda. Trabzon bu konuda çok iyi. Organizasyonu da en iyi şekilde yapacaktır'' dedi.

İnşaatlardaki eksiklerin zamanında bitirileceğine inandığını ifade eden Liba, ''Kritik bir nokta görmedik. Eksikleri hep birlikte tespit ediyoruz. Bunlar giderilebilecek işlerdir. Önümüzdeki Mayıs ayında 49 ülkenin temsilcileri ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği olarak kalabalık bir heyetle tekrar geleceğiz. Çalışmaların son halini görecek ve Temmuz ayını beklemeye başlayacağız. Oyunların en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için organizasyon komitesi ve TMOK'un çabaları çok yararlı oluyor. Bu işbirliğinden son derece memnunuz'' diye konuştu.

Genel Koordinatör Nihat Doker de Liba ve diğer üyelerin tesislerle ilgili yaptıkları değerlendirmeden son derece mutlu olduklarını belirterek, ''Bu da demektir ki, Trabzon'da mükemmel bir organizasyona imza atacağız. Trabzon olarak gurur duyuyoruz. Devlet Bakanımız Sayın Faruk Nafız Özak'ın desteği bizim için en büyük güçtür. Bir yıl önce çoğunun temeli dahi atılmamış bu tesislerin bugünkü halini görenler hayret ediyorlar. Planlı ve programlı çalışmalarımız aksamadan devam edecek ve oyunlar tarihinin en iyi organizasyonunu gerçekleştirmek için gerekeni yapacağız'' ifadelerini kullandı. (ajansspor)

Serdar A
17.03.2011, 13:03
Buna hayret ediyorum ben de..bu alanda hiç çalışma da yok bildiğim kadarıyla..doğa harikası dağlarımız,yaylalarımız var ama tek tesis yok üzerlerinde..

Aslında , Sultan Murat yaylasında KTÜ'ye verilmiş bir kamp bölgesi var . Keşke üniversite oraya yatırım yapsa . Of'a kadar gitmeye gerek bile yok , merkezden 1 saatte çıkılacak harika doğal mekanlarımız var . Onu da geçtim , bjknin Samandıra tesislerinin bir benzerini Zigana yolu üzerinde bir yerde oluşturamaz mıyız ? Trabzonspor ön ayak olsa belki kıpırdanmalar olabilir .

Trabzonlu yatırımcılar bu işe bir uyansa ; her yaz en 30-40 kulüp Trabzon'a kampa gelir . 7-8 tane profesyonel takımımız var , her seviyede hazırlık maçları organize edilebilir . 3-4 tane iyi durumda futbol sahamız var . Yapılacak akyazı ve Akçaabattaki olimpik amaçlı saha özellikle merkezde rahat ulaşıma sahip stadlar olacak . Bir kaç yayla hariç tamamının ulaşım sorunu da çözülmüş durumda .

Fatih Özkan
17.03.2011, 13:08
Tek dileğim şu organizasyonlarda yer alabilmek...

f1bekir
17.03.2011, 14:52
Aslında , Sultan Murat yaylasında KTÜ'ye verilmiş bir kamp bölgesi var . Keşke üniversite oraya yatırım yapsa . Of'a kadar gitmeye gerek bile yok , merkezden 1 saatte çıkılacak harika doğal mekanlarımız var . Onu da geçtim , bjknin Samandıra tesislerinin bir benzerini Zigana yolu üzerinde bir yerde oluşturamaz mıyız ? Trabzonspor ön ayak olsa belki kıpırdanmalar olabilir .

Trabzonlu yatırımcılar bu işe bir uyansa ; her yaz en 30-40 kulüp Trabzon'a kampa gelir . 7-8 tane profesyonel takımımız var , her seviyede hazırlık maçları organize edilebilir . 3-4 tane iyi durumda futbol sahamız var . Yapılacak akyazı ve Akçaabattaki olimpik amaçlı saha özellikle merkezde rahat ulaşıma sahip stadlar olacak . Bir kaç yayla hariç tamamının ulaşım sorunu da çözülmüş durumda .

Hayallerimden birisi de budur. Antalya binlerce takımı ağırlıyor ya, binler...

Bizim yaylalar hem rakım, hem de yüksek olmayan sıcaklık nedeniyle kamp için ideal yerler bence. Neden kimse bu işe el atmaz anlamıyorum. Tesisleri kuracaksın, birkaç büyük klübü bedava ağırlayacaksın reklam açısından, bir turnuva oluşturacaksın, gelenekselleştireceksin...

Biz Davraz'da kamp yaptık, inanabiliyor musunuz? Davraz neresi ya Allah aşkına! Çöl resmen...

Ama bizim yaylalar boş, insaf, yok mu bir girişimci bu memlekette, Arapları mı bekleyecez yani yatırım yapsınlar diye?

f1bekir
17.03.2011, 15:01
Çok merak ettiğim bir konu var;

Bu ihalelerde yazan tarihlerde iş bitmediği zaman firmalara herhangi bir yaptırım uygulanıyor mu? Niye bu tarihler hep sarkar anlayamıyorum. Pelitli'deki spor salonunun inşaatını başından beri takip ediyorum, çok hızlı idi inşaat başlarda, bir anda frene basıldı sanki. Tenis kortu inşaatına neden bu kadar geç başlandı?

Sanki bu işi bilerek yapıyorlar. Özellikle turnuva tarihine yakın bitirmeye çalışıyorlar ki tesisler başkaları tarafından kullanılıp eskimesin turnuva başlayana kadar. Bunu ciddi ciddi düşünüyorum artık. Çünkü o spor salonu inşaatı nasıl bu kadar yavaşlar, tenis kortu inşaatı niye bu kadar geç başlar anlamak mümkün değil...

Halbuki önceden bitir, birkaç test musabakası yap, eksikleri gör, gider, asıl organizasyonda sorun yaşama, olmaz mı? Olmaz....

28TS61
17.03.2011, 15:07
Çok merak ettiğim bir konu var;

Bu ihalelerde yazan tarihlerde iş bitmediği zaman firmalara herhangi bir yaptırım uygulanıyor mu? Niye bu tarihler hep sarkar anlayamıyorum. Pelitli'deki spor salonunun inşaatını başından beri takip ediyorum, çok hızlı idi inşaat başlarda, bir anda frene basıldı sanki. Tenis kortu inşaatına neden bu kadar geç başlandı?

Sanki bu işi bilerek yapıyorlar. Özellikle turnuva tarihine yakın bitirmeye çalışıyorlar ki tesisler başkaları tarafından kullanılıp eskimesin turnuva başlayana kadar. Bunu ciddi ciddi düşünüyorum artık. Çünkü o spor salonu inşaatı nasıl bu kadar yavaşlar, tenis kortu inşaatı niye bu kadar geç başlar anlamak mümkün değil...

Halbuki önceden bitir, birkaç test musabakası yap, eksikleri gör, gider, asıl organizasyonda sorun yaşama, olmaz mı? Olmaz....

defalarca bunu burda belirtmeye calistim ama ne yazikki ülkemizde her is son saniyeye birakilir

mavituğ
17.03.2011, 15:23
http://www.kuzeyekspres.com.tr/images/news/25575.jpg
Sahildeki yürüyüş yolu ve açıktan akan lağım!
17 Mart 2011 / 13:37

Uzun bir aradan sonra dün sabah sahil yürüyüşüne başladık.
Gerçi, benim sahil yürüyüşüm bu satırları okuyanları çok da ilgilendirmiyor.
Sabah-akşam yürüyüş yapmamız her ne kadar valiyi, belediye başkanını, diğer ilgilileri ve vatandaşı ilgilendirmezse de o güzergahta gördüklerimiz, yaşadıklarımız herkesi yakından ilgilendirir.
Zaten bu satırları da bu nedenle yazıyorum.
Beşirli sahilindeki yürüyüş yolunu mesai günlerinde genelde emekliler, ev hanımları, işi olmayanlar tercih ediyor.
Sabah işyerini açacak olan bir esnaf veya işe gidecek olan bir memur, işçi sabahın köründe sahile nasıl insin ki?
Sabah yürüyüşüne giden yok mu?
Elbette var! Mesela Mustafa Beyazlı, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen ve birkaç isim daha…
Sabah saat 07.00 suları… Saate bakmadım ama daha erken de olabilir.
Ergun Ata ve Haluk Şahin ile birlikte Beşirli’nin batısından bismallah dedik piste çıktık.
İki km. kadar gittik gitmedik. Deniz tarafındaki bisiklet yolunun bittiğini gördüm.
Tam o esnada Haluk Şahin’e, ‘Bisiklet yolunda biri bisikletiyle gelse ne yapar’ diyecek oldum.
Bir de baktım ki, gençten biri bisiklet yolunun bitişinden sonra bisikletini yürüyüş yolunda sürmeye başladı.
Bir dakika bile tereddüt etmeden, hemen müdahale ettim. Genç, söylediklerime aldırış etmeden devam etmek istedi.
Bu sefer Haluk Şahin hemen devreye girdi. ‘Sayın amirim. Lütfen ekip çağırmayın’ dedi.
Genç delikanlı bu sözleri duyunca, bisikletinden indi ve beş-on saniye içersinde yolun kenarındaki taş parke kaldırımda yeniden bisikletine bindi ve gitti.
Yürüyüş yolunda, bisiklet sürenlere bizim gibi müdahale edecek insan sayısı azdır.
Müdahale etse karşısındaki ile kavga da edebilir.
Yürüyüş yolu yapmışsın, deniz tarafında bir de bisiklet yolu eklemişsin ve bu yolu yarıda kesmişsin.
Sayın Başkan, bu bisiklet yolunu neden tamamlamıyorsun.
Yolun parasını zaten Spor Toto vermiş.
Elektrik direkleri ve lambaları ile ilgili bizim ve uzmanların görüşünü aktarmıştık.
Belediye yetkilileri, birkaç gerekçe sıraladı.
Bu işin gerekçesi falan olmaz. O direklerin, lambaların parasını da Spor Toto verdiğine göre ki vermese de kalitelisini kullanacaksın. Az elektrik yakan lamba takacaksın. Sahil yolundaki aydınlanma giderini, bu kentte yaşayan insanlar ödüyor. Elektrik faturamıza bu yansıyor.
Bir de sahilde deniz kenarına dikilen kızılağaçlar var. Geçenlerde saymıştım, 10-15 tanesi kurudu.
KTÜ rektör yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Köse’ye, ‘KTÜ Orman Fakültesinde bazı öğretim üyeleri sahile Kızılağaç dikilmesini önermiş. Bir Orman mühendisi nasıl böyle bir öneri getirebilir’ diye sormuştum.
Ormancı olan Prof. Dr. Köse, ‘Bu işte bir yanlışlık var. Ne Orman teşkilatında ne üniversitemizde hiçbir Orman mühendisi böyle bir öneri getirmez. Mümkün değil. Sahile Kızılağaç dikilir mi? Keşke Akasya dikselerdi’ dedi.
Köse, sahile dikilmesi gereken ağaçların adını da verdi. Ama unuttum! Meydan Parkında o ağaçlardan varmış.
Neyse, belediye başkanından ricam, sahilde geçen yıl dikilen Kızılağaçların arasına hiç değilse bilek kalınlığında düz Akasya fidesi, ağacı diktirsin. Bu işin pek masrafı da yok.
Köy muhtarlarına haber salınsın, ‘Şu boyda, şu çapta, düzgün Akasya fidanı, ağacı istiyoruz. Kökü ile getirin 50 fidana bir kamyon çakıl, 20 torba çimento vereceğiz’ diyin.
Yarın, belediyenin önü akasya fidanı dolar!
Gelelim sahildeki asıl olaya…
Beşirli’de yapımı devam eden tenis kortlarında üç ay sonra maçlar yapılacak. Oraya, yerli yabancı binlerce insan gelecek. Sahil kokuyor, rüzgar bir de ters esince bok kokusu her tarafa yayılıyor.
Hele havalar biraz ısınınca, ne olacak? Koku artacak.
Beşirli sahilinde açıktan denize akan o pis su, dere suyu mu, lağım suyu mu?
Kesinlikle lağım suyu!
Başkan Gümrükçüoğlu, bu olaya mutlaka ama mutlaka bir çözüm bulmalı.
Bizim sabah yürüyüşümüz bu kentte yaşayanları ilgilendirmiyor ama o sahil güzergahında gördüklerimiz herhalde başta vali ve belediye başkanı olmak üzere herkesi ilgilendirir, diye düşünüyorum.

yazıya ek olarak sidik kokan alt geçitleri de eklemek lazım,tenis kortunun hemen yanı başında bir tane var. alt geçitleri kaldırıp yerine üst geçit akıl edemeyene diyecek söz kalmıyor.

Cengiz Çubukcu
17.03.2011, 22:57

Zigana yolu üzerinde böyle bir çok yer mevcut, üstelik maçka devletin yeşillik ve çevre bakımından gözden çıkardığı bir bölge tesis yapmakta sıkıntı olmaz....

kürşat şen
18.03.2011, 12:02
takımımızın formasında niye eyof 2011 in logosu yok..
buna hiç dikkat ettinzimi

Murat'
19.03.2011, 23:43
Komisyon Başkanı Jozef Liba ve üyeler tesislerde incelemelerde bulundu

http://www.trabzon2011.org/Araclar/Resim.aspx?B=250&Yol=../YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/8173755141525.jpg
Liba; "Trabzon çok iyi... Organizasyonu en iyi şekilde yapacaktır."
23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon'da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ile ilgili olarak Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği'nin (EOC) EYOF 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu yarışma tesisleri ile olimpiyat köyünde incelemelerde bulunup, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. EYOF 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jozef Liba başkanlığındaki heyette komisyon üyeleri Josseph Cassar ile Giusseppe Gianfreda'nın yanı sıra 12-19 Şubat tarihlerinde Çek Cumhuriyeti'nin Liberec kentinde gerçekleştirilen 10. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunları'nın Genel Koordinatörü Katerina Nycova yer aldı. Heyete EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörü Nihat Doker, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Usta ile ilgili direktörler eşlik etti.
Heyet üyeleri ilk olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü içerisinde inşaatları devam eden olimpiyat köyünde incelemelerde bulundular. Oyunlardan sonra KTÜ'de öğrenci yurdu olarak kullanılacak ve yaklaşık 70 milyon liraya mal olacak olimpiyat köyü hakkında Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Münir Özkurt'tan bilgi alan Jozef Liba, daha sonra tadilatı yapılan mevcut yurtlar ile sosyal etkinlikler alanını gezdi.
İnşaatı tamamlanmak üzere olan 7 bin 500 kişilik Hayri Gür Spor Salonu, 2 bin 500 kişilik cimnastik merkezinde de inceleme yapan heyet üyeleri, 21 Mart'ta deneme yarışlarına açılacak Olimpik Yüzme Havuzu, Medya Merkezi, Tenis Kompleksi ile Söğütlü Atletizm Sahası'nı gezdiler.
Jozef Liba, Türkiye'nin ilk üzeri açılır-kapanır olimpik yüzme havuzunun 140 tonluk çatısını düğmeye basarak çalıştırdıktan sonra yaptığı açıklamada, özellikle inşaatların hızla ilerlemesi karşısında gördüğü manzaradan çok etkilendiğini belirterek şunları söyledi:
"1 yıl öncesine göre inşaatlar çok iyi durumda. Trabzon bu konuda çok iyi... Organizasyonu da en iyi şekilde yapacaktır. İnşaatlardaki eksiklerin zamanında bitirileceğine inanıyoruz. Kritik bir nokta görmedik. Eksikleri hep birlikte tespit ediyoruz. Bunlar giderilebilecek işlerdir. Önümüzdeki Mayıs ayında 49 ülkenin temsilcileri ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği olarak kalabalık bir heyetle tekrar geleceğiz. Çalışmaların son halini görecek ve Temmuz'u beklemeye başlayacağız. Oyunların en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için organizasyon komitesi ve TMOK'un çabaları çok yararlı oluyor. Bu işbirliğinden son derece memnunuz."
Genel Koordinatör Nihat Doker de, EYOF Koordinasyon Komisyonu başkan ve üyelerinin tesislerle ilgili yaptıkları değerlendirmeden son derece mutlu olduklarını belirterek, "Bu da demektir ki, Trabzon'da mükemmel bir organizasyona imza atacağız. Trabzon olarak gurur duyuyoruz. Devlet Bakanımız Sayın Faruk Nafız Özak'ın desteği bizim için en büyük güçtür. Bir yıl önce çoğunun temeli dahi atılmamış bu tesislerin bugünkü haline görenler hayret ediyorlar. Planlı ve programlı çalışmalarımız aksamadan devam edecek ve EYOF tarihinin en iyi organizasyonunu gerçekleştirmek için gerekeni yapacağız" dedi.
EYOF 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu üyelerine Genel Koordinatörlükte, spor ve tesis yönetimi, bilgi teknolojileri, akreditasyon, konaklama, ulaşım, gönüllü yönetimi, medya, pazarlama ve promosyon, olimpiyat ailesi-Milli Olimpiyat Komiteleri Kafile Başkanları Toplantı programı ile gözlemciler konusunda bugüne kadar yapılan çalışmalar ile planlananlarla ilgili sunumlar yapıldı.
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/6112355081824.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/6112355081824.jpg)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/1947634081832.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/1947634081832.jpg)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/9267736082005.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/9267736082005.jpg)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/7439172141454.JPG (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/7439172141454.JPG)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/544817082132.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/544817082132.jpg)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/5028866082143.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/5028866082143.jpg)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/6487625082242.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/6487625082242.jpg)
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/7588467082236.jpg (http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/orjinal/7588467082236.jpg)

Murat'
19.03.2011, 23:51
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/1606011141503.JPG

Burda da Yomra'daki cimnastik salonunun fotoğrafı var, daha çatı bile kapanmamış, ince işlerin hepsi duruyor, umarım yetişir de rezil olmayız.

Emirhan Uludüz
20.03.2011, 01:04
http://www.trabzon2011.org/YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/1606011141503.JPG

Burda da Yomra'daki cimnastik salonunun fotoğrafı var, daha çatı bile kapanmamış, ince işlerin hepsi duruyor, umarım yetişir de rezil olmayız.

Koskoca Avrupa Olimpiyat Komitesi "inşaatlar çok iyi durumda, yetişir" diyor. Siz korkuyorsunuz yetişmeyecek diye.

mda61
20.03.2011, 10:48

Bırakın da, yaylalarımız bize kalsın. Onları bari tesisleştirmesinler.

Murat'
20.03.2011, 11:13
Bırakın da, yaylalarımız bize kalsın. Onları bari tesisleştirmesinler.

Tesis derken adam gibi tesisleşmeden bahsediyoruz, beton yığınlarından değil.Bugün Uzungöl'ün durumnu ortada maalesef sanki bir şehir gibi öylesine çarpık bir yerleşme, öylesine bir betonlaşma var ki.

Doğru tesisleşmeye o bölgelere yerli yabancı turist çekebiliriz.

Koskoca Avrupa Olimpiyat Komitesi "inşaatlar çok iyi durumda, yetişir" diyor. Siz korkuyorsunuz yetişmeyecek diye.

Güzel kardeşim aynı insanlar Pelitli'deki Spor Salonu için de Şubat ayında hazır olacak diyorlardı, ama hala ortada birşey yok, bitmesi için en az 2-3 ay daha gerekli, ihalede yazan süreden tam 5 ay fazla.

Bu cimnastik salonunun ihaledeki bitiriliş tarihini bilmiyorum, ama Pelitli'de konuştuğum Serkan İnşaat'ta görevli bir kişi oranın yetişip yetişmeyeceği konusunda şüphelerinin olduğunu söylemişti, orası dolgu alan olduğu için bir türlü sağlam zemini bulamamışlar.