PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 - 2017 Sezonu İdeal Trabzonspor 11'i

U.Sadıkoğlu
05.08.2016, 00:01
Yeni sezonun başlamasına 2 hafta kaldı az çok oyuncuları tanımaya başladık sizce hangi dizilim ve oyuncularla sahaya çıkmalıyız İç Saha ve Deplasman olarak kadrolarınızı ayırabilirsiniz.

Sağ bek mevkisine transfer yazıp geçebilirsiniz :)

Yavuz KÜÇÜK
05.08.2016, 00:08
10063

10064

kürşat61
05.08.2016, 00:20
Bero'yu direk 11 yazıyoruz aslına bakarsak bende oynamasını isterim direk as kadroya düşünüldüğünü öngörüyorum fakat sanki rotasyonda kullanılacak gibi yaşı itibariyle de belkide.

Muhammed Kambur
05.08.2016, 00:25
10065

Doğukan Ş.
05.08.2016, 00:29
http://i.hizliresim.com/qB6DPR.jpg

artvints
05.08.2016, 00:37
...........................uğurcan
...ramazan......yumlu.......durica...........güray
......bero....onazi......abdülkadir....castillo
..................suk.....muhammet

ideal olmayan onbir. bir maç denenir ama.

Ogün'
05.08.2016, 00:38
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488235_Trabzonspor.jpg

Kemal Öztel
05.08.2016, 00:45
10066

DeAgLeMaNyAq
05.08.2016, 00:55
Onur (Esteban - Uğurcan)
Transfer (Zeki)
Durica (Mustafa Yumlu)
Uğur (Akakpo)
Ibanez (Mustafa Akbaş)
Onazi (Aytaç)
Bero (Okay)
Mehmet (Yusuf Yazıcı - Abdulkadir)
Yusuf Erdoğan (Güray)
Castillo (N'Doye)
Muhammed (Suk - Sheydayev)

Samet Yildirim
05.08.2016, 01:57
10063

Benim kadromda böyle :)

exelans_25
05.08.2016, 02:25
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488276_Trabzonspor.jpg

Hamle oyuncuları da Ndoye Muhammet Ramil Güray Aytaç Okay olur

Hakan
05.08.2016, 02:44
Onur
Tavernier,Uğur,Durica,Ibanez
Bero,Okay,Onazi
Mehmet,Suk,Castillo

sanlitrabzonum
05.08.2016, 03:05
Onur
x Uğur Durica Ibanez
Ekici Okay Onazi
Demir Ramil Castillo

Ersun Yanal'ın oyun stilinde orta sahadaki bir oyuncu, stoperlerin arasına giriyor. Beklerin de hücuma katılmasıyla takım 3-4-3'e dönüyor, bu stoper arasına girme işini yapabilecek tek oyuncumuz, Okay. Eh, Ersun Yanal öyle kanada hapsolmuş, topu ayağından çıkarmayan kenar oyuncularını da tercih etmiyor, Sow'u nasıl solda kullandıysa Demir'i de sağda kullanabilir. Belki Ramil yerine Suk olabilir ama Bero maalesef direkt 11 oynayamaz bence.

recdodo
05.08.2016, 08:37
Onur
x Uğur Durica Ibanez
Ekici Okay Onazi
Demir Ramil Castillo

Ersun Yanal'ın oyun stilinde orta sahadaki bir oyuncu, stoperlerin arasına giriyor. Beklerin de hücuma katılmasıyla takım 3-4-3'e dönüyor, bu stoper arasına girme işini yapabilecek tek oyuncumuz, Okay. Eh, Ersun Yanal öyle kanada hapsolmuş, topu ayağından çıkarmayan kenar oyuncularını da tercih etmiyor, Sow'u nasıl solda kullandıysa Demir'i de sağda kullanabilir. Belki Ramil yerine Suk olabilir ama Bero maalesef direkt 11 oynayamaz bence.

Nevzat Aydın kendisine sorulan; "bize 10 numara lazım, alınacak mı" sorularına verdiği tek cevap

---------------Onur--------------
Transfer--Uğur--Durica--Ibanez
--------------Onazi---------------
--------Mehmet----Bero---------
Yusuf----------------------Castillo
----------------Suk----------------

Sadece; Yusuf yerine N'Doye veya Suk'u Yusuf'un yerine çekip oraya N'Doye gelebilir

HOPA'LI TS'Lİ
05.08.2016, 08:40
Onur (Esteban - Uğurcan)
Transfer (Zeki)
Durica (Mustafa Yumlu)
Uğur (Akakpo)
Ibanez (Mustafa Akbaş)
Onazi (Aytaç)
Bero (Okay)
Mehmet (Yusuf Yazıcı - Abdulkadir)
Yusuf Erdoğan (Güray)
Castillo (N'Doye)
Muhammed (Suk - Sheydayev)

Yedeklemelerin çok isabetli

HOPA'LI TS'Lİ
05.08.2016, 08:42
Muhammet DEMİR devamlılık gösterirse (sakatlanmama) bu sezon en çok güvendiğim oyunculardan biridir.

Çünkü etrafındaki oyuncular çok kaliteli

İ. SARAL
05.08.2016, 09:11
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488351_Trabzonspor.jpg

Yusuf ve Castillo yer değiştirerek oynarlar.

since1967-61
05.08.2016, 10:20
http://www.kadronukur.com/uploads/squads/7d5afa2b2f-25055.png (http://www.kadronukur.com/squads/view/7d5afa2b2f-25055.html)

since1967-61
05.08.2016, 10:20
Sag acıgı Jun die degismistim musa nizam kalmıs ))

since1967-61
05.08.2016, 10:30
25 kisilik kadro su olur

Onur-Estaban-Ugurcan
İbanez-Akbas-Yumlu-Ugur-Durica-Yeni Sagbek-Zeki
Okay-Aytac-Bero-Onazi-Ekici-Batuhan-Yusuf Yazıcı-Abdulkadir-
Yusuf Erdogan-Castıllo-Hyun-Jun-Guray
Ndoye-Muhammet Demir-Ramil

duyurukcu
05.08.2016, 10:36
içerde ne yaşandı bilmiyoruz ama keşke cavanda kalsa ve sağ bek yerine bir stoper daha alsak

carantinas
05.08.2016, 10:55
İlk Maçımıza mutemelen bu şekilde çıkarız.
Daha sonrasında SAĞ BEK gelirse zekinin yerine geçer.
Bir de BERO hazırsa o da OKAY ile değişip OKAYın yerine ONAZİ önünde Bero Mehmet olabilir.
Forvette Muhammet Kampta sakatlıklar yaşadığı için oyanayamayabilir. SUK da geç gelecek. O yüzden NDOYE

http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488366_Trabzonspor.jpg

AYNI KADRONUN HÜCUMA ÇIKIŞTAKİ DİZİLİŞİ

http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488367_Trabzonspor.jpg

oflubektas
05.08.2016, 11:53
Güray'ı ısrarla yazdım, bu sezon ondan çok ümitliyim. Bero'yu Okay veya Aytaç bozabilir.

Ah bir de sidober alsaydık..

http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488390_Trabzonspor.jpg

Kamer'
05.08.2016, 12:12
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488395_Trabzonspor.jpg

UĞUR DURTAŞ
05.08.2016, 12:25
Bizler kağıt üzerinde,ağırlığı olan futbolcuların ismini yazıyoruz ama ersun hoca
yüce formamızı dibe vurmuş takımı ayağa kaldırma adına hak edene,savaşana,mücadele edene,rakiple kavga edene,
varını yoğunu sahaya veren futbolcuya verecektir.ersun hoca yüklemeyi çok iyi yaptı,inşallah lige iyi başlangıç yaparız,
daha transferleri bitmeyen,bitse dahi antremana çıkmayan oyuncuyu ilk 11 e yazıyoruz.
ben ilk 11 değilde 18'e girecek oyuncuları takmib etmek istiyorum.
1-onur
2-esteban
3-sağ bek(transfer)
4-uğur
5-yumlu
6-ibanez
7-durica
8-zeki
9-okay
10-ekici
11-onazi
12-castillo
13-bero
14-yusuf erdoğan
15-güray
16-suk
17-demir
18-ndoye

Mehmet Fatih Silik
06.08.2016, 00:26
http://i.hizliresim.com/l1o7DB.png

altmisbiirr
06.08.2016, 02:46
Onur

akpa akpro - akakpo - durica - ibanez

onazi

bero

hyun jun suk - ekici - castillo

muhammet demir

yedekler:

Uğurcan
zeki yavru
uğur demirok
okay yokuşlu
aytaç kara
yusuf erdoğan
n'doye

Berke6198
06.08.2016, 02:54
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1488649_Trabzonspor.jpg

Tahir61
06.08.2016, 04:09
Bizler kağıt üzerinde,ağırlığı olan futbolcuların ismini yazıyoruz ama ersun hoca
yüce formamızı dibe vurmuş takımı ayağa kaldırma adına hak edene,savaşana,mücadele edene,rakiple kavga edene,
varını yoğunu sahaya veren futbolcuya verecektir.ersun hoca yüklemeyi çok iyi yaptı,inşallah lige iyi başlangıç yaparız,
daha transferleri bitmeyen,bitse dahi antremana çıkmayan oyuncuyu ilk 11 e yazıyoruz.
ben ilk 11 değilde 18'e girecek oyuncuları takmib etmek istiyorum.
1-onur
2-esteban
3-sağ bek(transfer)
4-uğur
5-yumlu
6-ibanez
7-durica
8-zeki
9-okay
10-ekici
11-onazi
12-castillo
13-bero
14-yusuf erdoğan
15-güray
16-suk
17-demir
18-ndoye

Vay be ramil ve Abdulkadir dışarıda kaliyor aytaç ve akakpo neyse de şu iki adamı biraz oynatablseydlk

Ertan 51
06.08.2016, 09:10
-----------Onur--------

------Stoper--Durica------

Sağ Bek-------------Ibanez

---------Onazi--------

---Bero---Ekici--Castillo

-------Suk--Demir------

ucurum
06.08.2016, 11:33
https://s31.postimg.org/paj2v0tez/TS17.jpg

matrixx61
08.08.2016, 10:17

Budur...

CEMEFKER
08.08.2016, 10:49
Son 10 günde elde ettiğim izlenimler (maçlar, videolar, yorumlar...) ışığında yukarıda yazılı kadrolardan en ideale yakını İsmail Saral ve carantinas nickli üyelerden gelmiş.

Eldekilere göre en can alıcı nokta olan orta sahada bölümünde Bero ve Ekici'nin birlikte oynayamasının verimi/direnci düşüreceği gerçeği.Geri dörtlünün hemen önünde AYTAÇ veya OKAY ikilisinden birinin olması mantıklı bir bakış, onun önünde topla alış verişi iyi olan ONAZİ, onun önünde de de ya EKİCİ veya BERO'nun oynaması gerektiği.

Geride dörtlü ve kaleciye geçersek ileride ise sağ kanatta CASTİLLO , solda ise YUSUF'un oynaması , ileride tek adam olarak ise SUK veya kalırsa NDOYE/MUHAMMET DEMİR in oynamasının verim alınması açısından en doğru diziliş olacağı kanaatindeyim.

muratt
08.08.2016, 12:39
Bence başlık biraz gelişitirilip "2016-17 sezonu genel tahminler ve yorumlar" şeklinde düzenlenirse daha güzel tartışmalar olur. Sadece bizim ilk 11 özelinde değil, ligi de tartışalım bence, diğer takımlar felan.

Konu başlığından biraz dışarı çıkmış oluyorum müsadenizle, ben birkaç yorum yazayım şimdiden:

Trabzonspor: Tahminim 60 puan, ve lig dördüncülüğü. Hedef olarak ise iyi futbol ve takım uyumu. Özellikle Y.Erdoğan, Ekici, M.Demir gibi oyuncularda milli takım seviyesine yükseliş bekliyorum. Ersun Hoca ile devam edilir ve üzerine koyulursa bir sonraki yıl hedef ilk 2 olur. Kurulan kadronun değerini bilmek lazım, bunu hemen harcamayız umarım.

Beşiktaş: Beşiktaş CL'de oldukça yorulacak diye tahmin ediyorum, ama güzel maçlar çıkartacaklardır. Ligde de fenerin arkasından ikinci olurlar. Sosa ve Gomez'i boşluklarını dolduramazsa, kaleci olarak da Tolga ile devam ederlerse yarışta daha geri de kalabilirler. En büyük avantajları Ş.Güneş. Çok iyi bir hoca ama makus bir kaderi var, iyi takımlar yapıyor, sonra takım elinden bir bir kayıp gidiyor. Ne kadronun üzerine koyabiliyor, ne de gidene engel olabiliyor. Tabi yönetimlerin de suçu var ama Ş. Güneş de bu konuda biraz pasif. Bizde öyle oldu, Bursa da öyle şimdi de BJK.

Fenerbahçe: Çok eleştiriliyor ama ben Perreira’nın bazı yaptıklarını olumlu buluyorum. Fener her türlü ilk 2’de her zaman yer alıyor zaten. Genelde ikinci oluyor hep ïŠ Bu yılda ilk iki kesin diye düşünüyorum, hatta şampiyonluk adayım fenerdir diyebilirim. Bu sene muhtemelen fener götürür, hem dördüncü yıldız hem de şampiyonlar liginde oynama konusu çok uzadı artık, bu sene hallederler meseleyi. Ozan-Salih ikilisi burada belirleyici olacak. Ben ikisini de çok beğeniyorum açıkcası, gelişim gösterir ve uyum sağlarlarsa dehşet bir ikişi olabilirler.

Galatasaray: Galatasaray 2011 sezonu öncesi batıyordu. Sonra şike sayesinde hem bizim oyuncularımızı talan ettiler, hem de fener ekarte olunca 3-4 yıl ligi domine ettiler. Ama yanlış yönetimlerle bu tarihi fırsatı sürekliliğe çeviremediler, ve kendi ayaklarına sıktılar sürekli. Ben önümüzdeki 3-5 yıllık süreci gs adına hiç iyi görümüyorum, bu sene ilk beşin dışında kalma ihtimalleri çok yüksek. Transferde son anda ciddi hamle yapmazlarsa işleri zor.

Konyaspor: Geçen senenin üzerine koymaları çok zor. Ama hem Aykut Hoca hem de enteresan şekilde taraftarlarıyla yine ilk beş içinde yer alabilirler. Ama hiç bir zaman iyi futbol göremeyiz. Zaten bu Konya, Osmanlı, Başakşehir gibi iyi futbol oynamayıp ligde üst sıralara çıkan takımları Türk futbolunun en büyük problemi olarak görüyorum. Öte yandan bizim için bir şans, çünkü biraz iyi futbol oynayabilirsek ilk 3 hiç de zor değil.

Bursaspor: Hamza Hamzaoğlu’nun iyi bir hoca mı kötü bir hocamı olduğu konusu sanırım bu yıl açıklığa kavuşacak. Performansını merak ettiğim takımların başında geliyor, bekleyip göreceğiz. Çok üst sıralara çıkacağını sanmıyorum.

Gaziantepspor: Transferlerini takip edemedim ama yine alt sıralarda olacaklar gibi. Özellikle M.Demir’in boşluğu devam ederse küme için ciddi aday olacaklardır. Ama genel olarak gidişatları birkaç yıl içinde küme düşecekleri şeklinde.

Rizespor: Hikmet Karaman hocam başarılı olsun istiyorum ama iki galibiyetle hemen havalara giriyor, takım düşüyor felan. Artık bir üst sınıfa geçmek istiyorsa yapması gereken şey basit, Rizespor’u avrupa kupalarına taşımak. Yılmaz Vural’ın en büyük eksiği budur mesela, bir takımla 3 yıl aralıksız çalışıp, avrupa kupalarında boy gösterememek. Bunu yapamadığı için de büyük hoca sınıfına sokamadı kendisini bir türlü. Aynı sendrom Hikmet Karaman’da da oluşmak üzere. Öyle F.Terim taklidi hareketlerle bir yere gelemez. Kadrosu iyi, bu sene yaptı yaptı, yoksa Galatasaray hayalleri de hayal olarak kalır bundan sonra da küme düşen takımların kurtarıcısı olur en fazla.

Gençlerbirliği: Geçen 5 sene ne ise bu yıl da öyle olur. Yakında düşerler ama bu gidişle, İlhan Cavcav görmese bari o günleri. İlhan Cavcav da çok yaşlandı, kulübün parasını yemek için bekleyenler sırada avuçlarını ovuşturmaya başladılar bile.

Akhisarspor: Enteresan takımlardan biri. Türkye’deki şehir takımlarına örnek olması gereken bir yönetimleri var. Kulübü borç batağına sürüklemeden doğru işler yapıyorlar. Bu sene yine ilk 10 içinde yer alacaklardır.

Kayserispor: Kayserispor’dan büyük takım yapmaya çalışıyorlar ama futbola ilgi olmayan şehirde bu işler zorlamayla olmuyor tabi. Konyaspor, ilginç şekilde o kadar kombine satabiliyorken nasıl olur da Kayseri küme hattında kalır hep. Bir de artık bu kendini ıspatlamamış teknik direktörlerden bir Guardiola çıkartma çabasını bir kenara bıraksınlar. Alsınlar adam gibi işini bilen hoca artık. Yine küme düşme mücadelesi verecekler gibi.

Antalyaspor: Kümeye yakın gördüğüm diğer takım. Eto’o da giderse işleri zor.

Osmanlıspor: Başakşehir ve Kasımpaşa ile beraber devlet desteği arkalarında olmalarına rağmen, çok de büyük olmayan bütçelerle, taraftar da baskısı olmadan güzel işler yapıyorlar. Ama ben bu takımları da Türk futbolu için tehlike olarak görüyorum. Bu takımların yerini şehir takımları almalı artık. Samsunspor, Göztepe, Kocaeli, Sakaryaspor gibi takımlar yukarı gelmedikçe Türk futbolu ilerlemez. Açıkcası Osmanlı için yorum yapmak bile istemiyorum, Melih Gökçek ve oğlu Ahmet Gökçek’in hobi olarak boş zamanlarını geçirdiği, bir çeşit FM oynadığı takım, başarılı olsa ne olur küme düşse ne olur.

Başakşehirspor: Abdullah Avcı’yı Türk futbolunun başına saran, modern futbolla alakası olmayan, seyir zevki olmayan, seyircisi de olmayan anlamsız bir takım daha. Umarım düşerler ama A.Avcı olduğu sürece 50-55 puanları cepte.

Kasımpaşaspor: Gereksiz bir takım daha. Umarım düşerler. Eren Derdiyok'un boşluğunu dolduramazlarsa işleri hiç de kolay değil.

Alanyaspor: Muhtemelen kesin düşer. Ama lige renk katmalarını ümid ediyorum, merak ettiğim takımlardan biri.

Adanaspor: Ligde olması gereken takımlardan biri. Hatta A.Demirspor da gelmeli. Karşıyaka ve Göztepe de bu ligde olmalı. Bizim ligimizi büyük lig olmak istiyorsa bu tip rekabetlerle olabilir, zorlama Kasımpaşa ile Başakşehir ile Osmanlı ile değil. Umarım doğru işler yaparlar da ligde kalırlar ama bu Adana bizden beter, çok zor orada oynamak yönetici olmak.

Kasabükspor: Küme düşme adayı olarak görüyorum. Ama kadroyu ve oynadıkları oyunu çok bilmediğim için birşey diyemiyorum. Göreceğiz.

Lig sonu tahminim:

1- Fenerbahçe - 79
2- Beşiktaş - 74
3- Trabzonspor - 68
4- Konyaspor - 62
5- Bursaspor - 59
6- Akhisarspor - 58
7- Başakşehirspor - 55
8- Kasımpaşaspor - 54
9- Galatasaray - 53
10- Rizespor - 53
11- Antalyaspor -49
12- Osmanlıspor - 48
13- Gaziantepspor - 46
14- Gençlerbirliği -43
15- Kayserispor - 42
16- Adanaspor - 38
17- Karabükspor - 34
18- Alanyaspor - 20

Mehmet BAŞ
08.08.2016, 14:11

Bu arkadaşımızın kurduğu kadroyu düşünüyorum.

Şu an en ideali budur.

Bero'nun yerine bir canavar orta sahamız daha olsa tadından yenmez :)

artvints
08.08.2016, 14:35
......................onur................
..xxxxx.....xxxxx......durica.......ibanez
......................xxxxx
..............onazi
..............................xxxxx
....xxxxxx.......xxxxx...........castillo

ligin ilk haftalarıyla ile birlikte 8, 9 isim netleşir. bir iki isim sürekli rotasyona girer.

toplam 15, 16 oyuncu ile döndürürüz ligi.

Ahmet Aksu
08.08.2016, 15:08
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1489602_Trabzonspor.jpg

HOPA'LI TS'Lİ
08.08.2016, 15:25
Bence başlık biraz gelişitirilip "2016-17 sezonu genel tahminler ve yorumlar" şeklinde düzenlenirse daha güzel tartışmalar olur. Sadece bizim ilk 11 özelinde değil, ligi de tartışalım bence, diğer takımlar felan.

Konu başlığından biraz dışarı çıkmış oluyorum müsadenizle, ben birkaç yorum yazayım şimdiden:

Trabzonspor: Tahminim 60 puan, ve lig dördüncülüğü. Hedef olarak ise iyi futbol ve takım uyumu. Özellikle Y.Erdoğan, Ekici, M.Demir gibi oyuncularda milli takım seviyesine yükseliş bekliyorum. Ersun Hoca ile devam edilir ve üzerine koyulursa bir sonraki yıl hedef ilk 2 olur. Kurulan kadronun değerini bilmek lazım, bunu hemen harcamayız umarım.

Beşiktaş: Beşiktaş CL'de oldukça yorulacak diye tahmin ediyorum, ama güzel maçlar çıkartacaklardır. Ligde de fenerin arkasından ikinci olurlar. Sosa ve Gomez'i boşluklarını dolduramazsa, kaleci olarak da Tolga ile devam ederlerse yarışta daha geri de kalabilirler. En büyük avantajları Ş.Güneş. Çok iyi bir hoca ama makus bir kaderi var, iyi takımlar yapıyor, sonra takım elinden bir bir kayıp gidiyor. Ne kadronun üzerine koyabiliyor, ne de gidene engel olabiliyor. Tabi yönetimlerin de suçu var ama Ş. Güneş de bu konuda biraz pasif. Bizde öyle oldu, Bursa da öyle şimdi de BJK.

Fenerbahçe: Çok eleştiriliyor ama ben Perreira’nın bazı yaptıklarını olumlu buluyorum. Fener her türlü ilk 2’de her zaman yer alıyor zaten. Genelde ikinci oluyor hep  Bu yılda ilk iki kesin diye düşünüyorum, hatta şampiyonluk adayım fenerdir diyebilirim. Bu sene muhtemelen fener götürür, hem dördüncü yıldız hem de şampiyonlar liginde oynama konusu çok uzadı artık, bu sene hallederler meseleyi. Ozan-Salih ikilisi burada belirleyici olacak. Ben ikisini de çok beğeniyorum açıkcası, gelişim gösterir ve uyum sağlarlarsa dehşet bir ikişi olabilirler.

Galatasaray: Galatasaray 2011 sezonu öncesi batıyordu. Sonra şike sayesinde hem bizim oyuncularımızı talan ettiler, hem de fener ekarte olunca 3-4 yıl ligi domine ettiler. Ama yanlış yönetimlerle bu tarihi fırsatı sürekliliğe çeviremediler, ve kendi ayaklarına sıktılar sürekli. Ben önümüzdeki 3-5 yıllık süreci gs adına hiç iyi görümüyorum, bu sene ilk beşin dışında kalma ihtimalleri çok yüksek. Transferde son anda ciddi hamle yapmazlarsa işleri zor.

Konyaspor: Geçen senenin üzerine koymaları çok zor. Ama hem Aykut Hoca hem de enteresan şekilde taraftarlarıyla yine ilk beş içinde yer alabilirler. Ama hiç bir zaman iyi futbol göremeyiz. Zaten bu Konya, Osmanlı, Başakşehir gibi iyi futbol oynamayıp ligde üst sıralara çıkan takımları Türk futbolunun en büyük problemi olarak görüyorum. Öte yandan bizim için bir şans, çünkü biraz iyi futbol oynayabilirsek ilk 3 hiç de zor değil.

Bursaspor: Hamza Hamzaoğlu’nun iyi bir hoca mı kötü bir hocamı olduğu konusu sanırım bu yıl açıklığa kavuşacak. Performansını merak ettiğim takımların başında geliyor, bekleyip göreceğiz. Çok üst sıralara çıkacağını sanmıyorum.

Gaziantepspor: Transferlerini takip edemedim ama yine alt sıralarda olacaklar gibi. Özellikle M.Demir’in boşluğu devam ederse küme için ciddi aday olacaklardır. Ama genel olarak gidişatları birkaç yıl içinde küme düşecekleri şeklinde.

Rizespor: Hikmet Karaman hocam başarılı olsun istiyorum ama iki galibiyetle hemen havalara giriyor, takım düşüyor felan. Artık bir üst sınıfa geçmek istiyorsa yapması gereken şey basit, Rizespor’u avrupa kupalarına taşımak. Yılmaz Vural’ın en büyük eksiği budur mesela, bir takımla 3 yıl aralıksız çalışıp, avrupa kupalarında boy gösterememek. Bunu yapamadığı için de büyük hoca sınıfına sokamadı kendisini bir türlü. Aynı sendrom Hikmet Karaman’da da oluşmak üzere. Öyle F.Terim taklidi hareketlerle bir yere gelemez. Kadrosu iyi, bu sene yaptı yaptı, yoksa Galatasaray hayalleri de hayal olarak kalır bundan sonra da küme düşen takımların kurtarıcısı olur en fazla.

Gençlerbirliği: Geçen 5 sene ne ise bu yıl da öyle olur. Yakında düşerler ama bu gidişle, İlhan Cavcav görmese bari o günleri. İlhan Cavcav da çok yaşlandı, kulübün parasını yemek için bekleyenler sırada avuçlarını ovuşturmaya başladılar bile.

Akhisarspor: Enteresan takımlardan biri. Türkye’deki şehir takımlarına örnek olması gereken bir yönetimleri var. Kulübü borç batağına sürüklemeden doğru işler yapıyorlar. Bu sene yine ilk 10 içinde yer alacaklardır.

Kayserispor: Kayserispor’dan büyük takım yapmaya çalışıyorlar ama futbola ilgi olmayan şehirde bu işler zorlamayla olmuyor tabi. Konyaspor, ilginç şekilde o kadar kombine satabiliyorken nasıl olur da Kayseri küme hattında kalır hep. Bir de artık bu kendini ıspatlamamış teknik direktörlerden bir Guardiola çıkartma çabasını bir kenara bıraksınlar. Alsınlar adam gibi işini bilen hoca artık. Yine küme düşme mücadelesi verecekler gibi.

Antalyaspor: Kümeye yakın gördüğüm diğer takım. Eto’o da giderse işleri zor.

Osmanlıspor: Başakşehir ve Kasımpaşa ile beraber devlet desteği arkalarında olmalarına rağmen, çok de büyük olmayan bütçelerle, taraftar da baskısı olmadan güzel işler yapıyorlar. Ama ben bu takımları da Türk futbolu için tehlike olarak görüyorum. Bu takımların yerini şehir takımları almalı artık. Samsunspor, Göztepe, Kocaeli, Sakaryaspor gibi takımlar yukarı gelmedikçe Türk futbolu ilerlemez. Açıkcası Osmanlı için yorum yapmak bile istemiyorum, Melih Gökçek ve oğlu Ahmet Gökçek’in hobi olarak boş zamanlarını geçirdiği, bir çeşit FM oynadığı takım, başarılı olsa ne olur küme düşse ne olur.

Başakşehirspor: Abdullah Avcı’yı Türk futbolunun başına saran, modern futbolla alakası olmayan, seyir zevki olmayan, seyircisi de olmayan anlamsız bir takım daha. Umarım düşerler ama A.Avcı olduğu sürece 50-55 puanları cepte.

Kasımpaşaspor: Gereksiz bir takım daha. Umarım düşerler. Eren Derdiyok'un boşluğunu dolduramazlarsa işleri hiç de kolay değil.

Alanyaspor: Muhtemelen kesin düşer. Ama lige renk katmalarını ümid ediyorum, merak ettiğim takımlardan biri.

Adanaspor: Ligde olması gereken takımlardan biri. Hatta A.Demirspor da gelmeli. Karşıyaka ve Göztepe de bu ligde olmalı. Bizim ligimizi büyük lig olmak istiyorsa bu tip rekabetlerle olabilir, zorlama Kasımpaşa ile Başakşehir ile Osmanlı ile değil. Umarım doğru işler yaparlar da ligde kalırlar ama bu Adana bizden beter, çok zor orada oynamak yönetici olmak.

Kasabükspor: Küme düşme adayı olarak görüyorum. Ama kadroyu ve oynadıkları oyunu çok bilmediğim için birşey diyemiyorum. Göreceğiz.

Lig sonu tahminim:

1- Fenerbahçe - 79
2- Beşiktaş - 74
3- Trabzonspor - 68
4- Konyaspor - 62
5- Bursaspor - 59
6- Akhisarspor - 58
7- Başakşehirspor - 55
8- Kasımpaşaspor - 54
9- Galatasaray - 53
10- Rizespor - 53
11- Antalyaspor -49
12- Osmanlıspor - 48
13- Gaziantepspor - 46
14- Gençlerbirliği -43
15- Kayserispor - 42
16- Adanaspor - 38
17- Karabükspor - 34
18- Alanyaspor - 20

Rize adam alamadı.
Alanya, Rize, Karabük düşme adaylarım

Ahmet Ulusoy
08.08.2016, 15:44
Onur

N.Aydın - Uğur - Durica - İbanez

Onazi

Castillo - Bero - Mehmet

Demir - Suk

61ronin61
08.08.2016, 15:48
Onur

N.Aydın - Uğur - Durica - İbanez

Onazi

Castillo - Bero - Mehmet

Demir - Suk

:D

Ahmet Ulusoy
08.08.2016, 16:02
Bu arada gs'yi küçümsemeyin. Bu sezon daha güçlüler kadroları da hiç fena değil

Ahmet Aksu
08.08.2016, 19:27
.....................Onur....................

*****....*****.....durica......ibanez
(zeki)....(no:22)..(akakpo)...(akbaş)

...........mehmet......onazi.............
............(okay)......(aytaç)...........

*****.............bero............castillo
(güray)......(abdulkadir).......(yusuf)

......................suk......................
....(muhammet)-(ndoye)-(ramil).....

yıldızlı yerlere stoper olarak uğur oynar yüksek ihtimal ama transfer olsa tadından yenmez :D
sağbek şart kimi alırsalar alsınlar zekinin yerini doldursunlar.
sağ açık tarafında en yakın isim yusuf veya güray olur, ndoye de en fazla yedek olur. transfer olursa daha iyi olur.
hücumcu orta saha olarak bero oynar %90 ama hoca defansif isterse mehmetle onazi yanına okay yada akakpo oynar. aytaçın kadroya girmesi zor.
forvette inşallah suk tutar. yoksa muhammet ve ndoye ile zor biter lig. ramil için ise iyi oynamasına rağmen 11 şimdilik zor inşallah ileride takımda direk oynar.

Ozan Yılmaz
08.08.2016, 19:59
Ahmet Aksu no:32 diye yazdığın yer, 22 olmasın :)

artvints
08.08.2016, 20:02
durica'yı sol stopere yazmanızı rica edeceğim o tarafta akbaş'ın oynayacağını düşünmüyorsanız tabi. adam sol ayaklı.

Ahmet Aksu
08.08.2016, 20:14
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Ahmet Aksu (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=38439)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> no:32 diye yazdığın yer, 22 olmasın :)

aynen. numarasını bile unutmuşum hatırlamaya gayret ediyorum :D

ersn.alparslan
09.08.2016, 01:13
http://www.footballuser.com/formations/2016/08/1489885_Trabzonspor.jpg

Umut Kanber
09.08.2016, 18:41
Edit.

bst-bh-61
17.08.2016, 19:20
...............Onur(Esteban)..............

transfer şart...Uğur.....Durica........İbanez
(Zeki)....(Mustafa Y.)..(Mustafa A.)..(Güray)

..............Okay........Onazi.............
............(Akakpo)...(Aytaç)...........

Yusuf.........Mehmet............Castillo
(Ndoye)......(Bero)............(Güray)

.......transfer şart.......
....(Muhammet)-(Ramil)-(Suk).....

genç61
17.08.2016, 20:20
Onur

Sagbek stoper durica ibanez

Okay

Castillo mehmet ekici ortasaha transfer

Forveti daha izlemedim

Bursa macini izledikten sonra gordugum kadariyla transfer lazim sampiyon olmak icin bunun icin herkes kombine almali kombine fiyatlari buysa o stad dolmali sonra niye sampiyon olmuyoruz demeyelim

Jetaime
18.08.2016, 16:04
Şu futbolcuların bu sene giyecekleri forma numaraları belli oldumu bi yerde yayınlandı mı ? Geçtiğimiz yıllarda bi kere mi ne böyle bi haber girmişlerdi resmi siteyede bu sene halen yok ? Kimin kaç numaralı formayı giyeceğini biliyormusunuz arkadaşlar ? iki gün sonra maç var yada bu sürede duyururlar mı ? 61 zekide mi kalacak mesela 10 kim giyecek , yeni transferlerin numarası kaç olacak ? yeni forma alırken taraftar belki ona göre alacak bunu niye duyurmuyorlar ?

Ozan Yılmaz
18.08.2016, 16:41
Şu futbolcuların bu sene giyecekleri forma numaraları belli oldumu bi yerde yayınlandı mı ? Geçtiğimiz yıllarda bi kere mi ne böyle bi haber girmişlerdi resmi siteyede bu sene halen yok ? Kimin kaç numaralı formayı giyeceğini biliyormusunuz arkadaşlar ? iki gün sonra maç var yada bu sürede duyururlar mı ? 61 zekide mi kalacak mesela 10 kim giyecek , yeni transferlerin numarası kaç olacak ? yeni forma alırken taraftar belki ona göre alacak bunu niye duyurmuyorlar ?
Son hazırlık maçı şöyleydi:
https://pbs.twimg.com/media/CprRMN0WcAAH9DU.jpg:orig

BunyaminEraslan
18.08.2016, 16:47
son maçta belliydi işte.
11-Castillo, 10-Demir (ne alakaysa ?), 30-Onazi, 4-Durica, 2-Zegi, 7-Güray, 5-Okay, 8-Ekici, 21-Bero
Bunlar hatırladıklarım.

Onazi aklımda 30 kalmış nedense.

artvints
18.08.2016, 16:49
son maçta belliydi işte.
11-Castillo, 10-Demir (ne alakaysa ?), 30-Onazi, 4-Durica, 2-Zegi, 7-Güray, 5-Okay, 8-Ekici, 21-Bero
Bunlar hatırladıklarım.

Onazi aklımda 30 kalmış nedense.

onazi 17 giymişti.

Ozan Yılmaz
18.08.2016, 18:32
https://pbs.twimg.com/media/CqJgRT8WYAAFf1K.jpg:orig

Ufuk
18.08.2016, 20:42
Ndoye instagramda 11 giycem yazmıştı.

Kadrolara da Okayı ekleyin.

U.Sadıkoğlu
31.08.2016, 22:53
Transferi bitirdiğimize göre ben kadromu kurayım. Takdir BMN'nin olsun.

Ersun hocanın ideal 11'i şu olur muhtemelen;

Onur

Zeki - Durica - Onur - Güray

--------Onazi------Okay

--------------Ekici

Castillo---------------------Yusuf

-----------Muhammet(Suk)

Benim gönlümden geçen 11 ise;

----------------------Onur

------------Uğur - Durica - Akakpo

Güray------------------------------------Ibanez

-----------------------Onazi---------

--------------------Ekici

Castillo----------------------------------Bero

----------------------Suk

Oruç
31.08.2016, 23:25
Kadrolardan Zeki'yi eksik etmeyelim. Yeri garanti tek kişi Zeki'dir bu geceden sonra.

Ogün'
31.08.2016, 23:40
https://pbs.twimg.com/media/CqJgRT8WYAAFf1K.jpg:orig
Güzel kadro

Ozan Yılmaz
01.09.2016, 01:52
Güzel kadro
Hayallerde kaldı [emoji4]

Harun-61
01.09.2016, 09:56
Sagbek'de alternatif kim oynayabilir ?

Yiğit SARI
01.09.2016, 11:11
Onur
Zeki - Uğur - Durica - Ibanez
Okay
Onazi - Ekici
Güray ..................... Castillo
Suk

Benim 11'im şu aşamada budur. N'Doye kazanılır mı veya kazanılmaya çalışılır mı bilmiyorum. Zeki, Uğur, Güray ve mevkileri bana göre takımın zayıf bölümleri. Ekici'nin de görevini layıkıyla yaptığını düşünmüyorum. Suk ve Bero'dan ümitliyim performanslarına çok ihtiyacımız var. Diğer belirttiğim mevkilerde alternatifler olmadığı veya iyi olmadığı için bir şey söyleyemiyorum. Bireysel performans gözleyeceğiz

Fatih Öztürk
01.09.2016, 13:05
Esteban,Aytaç,Uğur,Durica,İbanez,Okay,Ekici,Onazi, Castillo,N,Doye,Suk.

Faruk BERBER
01.09.2016, 13:08

Ibanez ve Akakpo bence.

Ozan Yılmaz
01.09.2016, 13:29
N.Aydın'ın bu soruya karşılık yanıtı: Akakpo ve M.Yumlu

samway
01.09.2016, 13:30
İdeal 11 deilde mecburi 11 i olarak düzeltilebilir başlık :)

Emre İskender
01.09.2016, 13:32
---------------------Onur

------------Uğur - Durica - Akakpo

Güray------------------------------------Ibanez

-----------------------Onazi---------

--------------------Ekici

Castillo----------------------------------Muhammet Demir

----------------------Suk

smart
01.09.2016, 13:33
Maç başlarken küfür yemeyecek 11
10567

Hasan Habip Özbay
01.09.2016, 14:56
şu an sadec zeki ve yusuf bu kadroda olmamalı sağ bek ve açık transfer de edilmediğine göre
ONUR
AKAKPO,DURİCA,UĞUR,İBANEZ
OKAY,EKİCİ,CASTİLLO,ONAZİ
SUK,N DOYE

Dip.Ing.Mag.
01.09.2016, 15:06
Ersun hocanin 2008 de kurdugu kadro su sekildeydi;

_______________Tony Silva_______________
serkan_____Song________Egemen_____Cale
_________Selcuk________Colman__________
________________Alanzinho_______________
__Yattara__________Gökhan ________Umut__

yedekler: tolga, tayfun, Giray, Hüseyin, Ceyhun, Baris, Isaac

bu sezon kurdugu kadro:

_________________Onur__________________
Zeki______ugur________Durica_______Ibanez
____________Onazi______Okay____________
_________________Ekici__________________
______Bero__________________Castillo______
________________Suk_____________________

yedekler: Esteban, Yumlu, Akbas, Güray, Yusuf, Aytac, Muhammet

görüldügü üzere 2008 yilinda kurulan kadro özellikle defansif anlamda daha iyi idi. alternatif olarak günümüz kadrosu ile es deger. ortasaha oyunculari daha direncliydi. hücumda ise yattara disinda daha üstüdüler diyemem.