PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arçil & Şota Arveladze

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

İskender66
30.04.2008, 20:43
Trabzonspora gelmiş en iyi verim aldığımız yabancı futbolcuydu. Bizden biriydi aslında. Bizimle özdeşleşmişti. Onun futbolunu ve gollerini gözlerimizle gördük. Gerçektende çok büyük bir yetenek. Jübile için Trabzonspor formasını giyecek olması bile bende acayip heyecan yaptı valla :)

okg_53
30.04.2008, 20:45
ben bu habere çok sevindim.
çünkü;sota fulbolcu olarak ts ye pek faydalı olamayacaktı.ama kendisini hoca olarak geliştirecekmiş.belki ilerde bizim t.direktörümüz olur.ne dersiniz?

Kaya
30.04.2008, 20:47
Bir gün mutlaka!..

Seni seviyoruz Şota...

Koray
30.04.2008, 20:52
Çocukluğumun futbolcularından bir tanesiydi...
köyde otururken aramızda maç yapardık arkadaşlarla okulumuzun önünde ''şota benim adım olacak şota benim adım olacak '' diye tartışırdık kendi aramızda:)
eyy gidi günler...

seni asla unutmayacağız,unutamayız zaten...

Seyit Hoca
30.04.2008, 20:56
Gelmedi Trabzon a Şota-Arçil gibi futbolcular..

Maçlar öncesi mutlaka en az 1 saat önce stadda olurduk..Şota ve Arçil in ısınırken yaptıkları şovu seyretmek için..Şimdi birçoğunuz inanmayacak ama bozuk para ile , para hep havada kalacak şekilde birbirlerini paslaşırlardı..dakikalarca

Teşekkürler ŞOTA......................Seni seviyoruz...Trabzon camiası sana minnettardır....

Cem Balcı
30.04.2008, 20:58
Bir gün mutlaka!..

Seni seviyoruz Şota...

.................:alkış:

güle güle efsane...

okg_53
30.04.2008, 21:00

Maçlar öncesi mutlaka en az 1 saat önce stadda olurduk..Şota ve Arçil in ısınırken yaptıkları şovu seyretmek için..Şimdi birçoğunuz inanmayacak ama bozuk para ile , para hep havada kalacak şekilde birbirlerini paslaşırlardı..dakikalarca

Teşekkürler ŞOTA......................Seni seviyoruz...Trabzon camiası sana minnettardır....
gelene değil getirene bak.
baş harfi S :D

ilhan
30.04.2008, 21:03
İz bırakanlar unutulmaz Şota.

Seni unutmayacağız.

Oğuzhan Turhan
30.04.2008, 21:04
Seni doya doya izleyemesemde,benim için her zaman efsanesin..
Okuldaki Gürcü arkadaşa daha ismini sormadan Şota yı sormuştum,bana ; herkes aynı şeyi soruyor demişti.Belkide en meşhur futbolcumuzdun.

UğurB
30.04.2008, 21:16
Yolun açık olsun, seni bu taraftar hiçbir zaman unutmayacak.

Birgün yeniden görüşmek üzere...

Gökhan Cebecioğlu
30.04.2008, 21:18
ilerleyen zamanlarda Trabzonspor'un başında teknik direktör olarak görmek dileğiyle...

Sefa Murat Dokuz
30.04.2008, 21:24
Zaman çok çabuk geçiyor daha ilkokula gidiyordum 7 numara shota formam vardı....İzmirde yaşadığmdan trabzonsporlu olmamdan büyükler çok severdi beni...Shota derlerdi bana...
Hiç unutmam attığı golleri...Avrupada bizi çok iyi temsil etti ilerde idari alandada inşallah takımda çalışır...

İdris Toksoy
30.04.2008, 21:31
kral futbolcuydu şota.

erik
30.04.2008, 21:32
Vay be demek futbolu bırakıyorsun Şota ha.Daha dün gibiydi attığın o goller kardeşinle birlikte yaptığın şovlar.İnş. teknilk adamlığında başarılı olursun ve bizim başımıza glirsin.

Selman
30.04.2008, 21:43
Bu adamı bir başka sevmiştik yahu.Onu hiç unutmadık o da bizi.Geçen sene Hollanda'da yapılan Trabzonlular gecesine de katılmıştı.O üstün futbol zekasından ilerde yine faydalanırız inşallah.

TSezgin61
30.04.2008, 21:48
ahhh shota ahhh... o yabanci degildi, o bizden biriydi...

yağız61
30.04.2008, 22:25
yolun açık olsun.çallım atarken yaptığın hareketleri unutamıyorum.hele 4-1 lik bir maçtan sonra maratonun önündeki oyununu asla

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
30.04.2008, 22:26
İnanılmaz top tekniği ve sürati ile büyülemişti tüm ülkeyi...
Krallık tacı hediye etti bizlere en üzgün zamanlarımızda..
takım yılgın yorgun düşerse o ateşlerdi..
tribunler takıma küsse o barıştırır, kalecileri doğduklarına pişman ederdi...
bu taraftar varoldukça seni unutmayacak...

Başarılarına idari kariyerinde devam edersin inşallah..
Büyük topçu.
İyi insan.
Yolun açık olsun...

TheRapZoNe
30.04.2008, 22:31
Her seyin bir baslangici ve sonu var. Bizde oynarken futbolun baslarindaydi, simdi ise bitiriyor. Hey gidi Shota, penalti atmadan gol krali olan sempatik golcu.. Emeklerin icin sag ol,var ol ..

Emre B.
30.04.2008, 22:31
Keşke bir maçta Trabzonda yapsa.

Tolga Han
30.04.2008, 22:35
seni unutmayacağız şota...

Cafer Bulur
30.04.2008, 22:36
yolun acik olsun sota.hersey gönlünce olsun...

Burçak
30.04.2008, 22:39
Şota;
O Trabzonsporun unutulmazları arasına adını yazdırmıştır.
Hiç bir yabancı futbolcu onun gibi olmadı. Şota bizden biriydi.
Bizde olmasa bile onun futbolu bıraktığına üzülüyor insan.
Oyun zekası taraftarla olan diyaloğu gollerden sonra tribüne gelip yaptığı danslar ve bizim dahada coşmamız....
Şota Arveladze yaa başka ne denir ki

kamyonetçi
30.04.2008, 22:40
İçerde Altayla oynuyoruz Şanver müthiş maç çıkarıyor,dk.89 maç 0 0.Sağ taraftan yapılan ortayı Şota süper bir röveşata ile ağlara gönderiyor.Şanverede Şotayı alkışlamak kalıyordu.Unutulmazdı.

Dereli
30.04.2008, 22:43
Ali Kemal'lere, Dabi Hasan'lara yetişemedik ama şotayı seyrettik. Takımına olan sevgisine saygısına tanıklık ettik. Başarıyı asla üstlenmezdi, her zaman takımı ile paylaşırdı.

Tekrar Teşekkürler Şota, Bize yaşattığın tüm güzellikler için.

Kadir Aydın
30.04.2008, 22:45
İlerde Trabzonsporumuzun başına geçmesi dileğiyle... Bu kalp seni unutmaz.

BDiler61
30.04.2008, 22:58
emin ol şota bu taraftar seni unutmayacak.....

Nytre
30.04.2008, 23:00
sotayi ileride trabzonspor camiasinin icerisinde gormek isterim

TS-FAN
30.04.2008, 23:03
Efsaneler arasına giren oyuncularımızdan biridir bence.Asla unutulmayacak.

Mayls
30.04.2008, 23:09
Seni unutmayacagiz Shota. Umarim ileride Trabzonspor catisi altinda saha disinda görev alirsin.

Emre7
30.04.2008, 23:12
biz unutsak tarih unutmaz....
teşekkürler şota...

_SeRKaN_
01.05.2008, 00:29
Nerden çıktı şimdi bu jübile kararı daha yeni Levante'ye transfer yapmamışmıydı..Ayrıca daha sezon bitmedi..Sezon bitmeden neyin jübilesi bu yaw..Neyse madem böyle bir durum var vermiş olduğun emekler ve yaşattığın seyir zevki için teşekkürler.. Aktif futbol yaşamında yaşatmış olduğun güzelliklere inşallah teknik adamlık kariyerindede devam edersin..

Arif Timurcioğlu
01.05.2008, 01:10
Hiç unutmayacağımız oyunculardan bir tanesi. İnş. iyi bir teknik direktör olarak futbol yaşantısına devam eder ve yetiştirdiği yıldız adaylarından bize yollar.

Erkan
01.05.2008, 01:32
ah shota ah.... Umarim ilerde beraber bir sampiyonluk yasariz..

cabri
01.05.2008, 01:35
yolun açık olsun.çallım atarken yaptığın hareketleri unutamıyorum.hele 4-1 lik bir maçtan sonra maratonun önündeki oyununu asla

Ben de ;) ... Doğal bir insan, süper bir futbolcuydu.

My
01.05.2008, 02:28
Sanırım son maçıydı. Kafasında sektire sektire kale içine kadar girip golünü attıydı :) Hey gidi Şota hey...

Great White
01.05.2008, 02:45
Trabzonspor' a gelmiş en faydalı yabancı..

Gürcistan' ın görüp görebileceği en kaliteli futbolcu..

O ülkeden bize futbol oynamaya gelen onlarca kolpa oyuncuyu bize tek başına unutturarak hala Gürcistan' dan bir Shota daha bulabilme umudumuzu muhafaza edebilecek ender bulunur yetenek..

Yattara gibi bir futbol şovmenini dahi performans ve fayda olarak geride bırakabilecek kalitede gerçek bir megastar..

Bunca mükemmel özelliklerinin yanısıra son derece örnek bir kişilik ve mizaca sahip ender futbolculardan..

Seni asla unutmayacağız Shota..

Hakkını bizlere helal et..

Biz zaten fazlasıyla helal ettik sana..

DeAgLeMaNyAq
01.05.2008, 03:19
Kesinlikle en faydalı yabancımızdı. Aslında yabancı demekte biraz tuhaf çünkü o bizden biriydi. Yolu açık olsun...

28TS61
01.05.2008, 03:19
jubile maci ne zaman? acaba tv gösterecekmi

EmrahYalçınalp
01.05.2008, 06:12
Hayatım boyunca gördüğüm en "olağanüstü" adamdı. Abartmıyorum, Şota mı Ronaldinho mu deseniz, kesinlikle Şota derim. Deniz tarafındaki kaleye, hafızam beni yanıltmıyorsa bir Samsunspor maçında vurduğu, direkten dönen bir vole vardır. Havada 3 saniye asılı kaldığına yemin edebilirim :) Olamazdı öyle birşey.

Yolu açık olsun...

hüseyin1975
01.05.2008, 07:37
O nefis Hareketlerini unutmayacagiz Laz Sota.

Ayşe Aygün
01.05.2008, 07:50
Biz bizden olan birini asla unutmayız.Sen fazlası ile bizdendin. Yolun açık olsun.Yeni hedeflerinde inş. başarılı olursun.

Faik Yılmaz
01.05.2008, 08:25
Bence Trabzona gelmiş en başarılı ve sempatik oyuncuydu o....

Ayhan Yüksek
01.05.2008, 08:52
Hemşehrimi asla unutmayacağım,sempatik tavırları olağanüstü stili ve gol sonrası o meşhur parendesi unutulurmu hiç,bikere konuşmak nasip olmadı ona yanarımAnkarada oynanan yanılmıyorsam fb yi 4-3 yendiğimiz Başbakanlık kupa maçını unutamıyorum sakatlanmasına rağmen Arçille el ele tribüne gelip yaptıkları şovu maçtaki şovlarını unutamıyacağım bundan sonraki hayatında başarılar güzel insan.

BALKAN 06
01.05.2008, 08:56
aktif futbolu bırakıyormuşun güzel insan
yeni yaşantında mutluluklar sağlık ve sıhhat dilerim
eminim çok taraftar kazandırdın takımımıza seni unutmayacağız
gülen yüzünle futbolunla insanlığınla hep baş tacı idin
seni seviyoruz ŞOTA
hemde çooook.

ÖmerFarukYılmaz
01.05.2008, 09:00
İster antrenör, ister futbolcu,ister teknik adam, ister gözlemci,ister seyirci ol...

Ne olursan ol, gel sen bu takıma....

Faik Yılmaz
01.05.2008, 09:12
Hey gidi günler son dakikalarda attığı bir gol sonrası ( denizli maçı 3-1 galip) kapalı tribünün arkasında onu bekliyoruz. Beyaz bir Şahinle maça gelmişti. Bende arabanın yanında onu bekledim. Sarıldım öpmek için.... Sempatik bir biçimde " sonra, sonra " dedi. " Ula" dedim. " Sora seni nerden bulacağım gel bakayim buraya " güldü yanağını uzattı tarihi bir andı benim için sahada harikalar yaratan bir oyuncu tam önümdeydi. O an başbakan cumhurbaşkanı gelse hiç umrunda değildi.

Bu olayı keşke taraftar kitabında yazsaydım dahamı iyi olurdu acep :)

Hüseyin Kurt
01.05.2008, 09:40
Hey gidi günler son dakikalarda attığı bir gol sonrası ( denizli maçı 3-1 galip) kapalı tribünün arkasında onu bekliyoruz. Beyaz bir Şahinle maça gelmişti. Bende arabanın yanında onu bekledim. Sarıldım öpmek için.... Sempatik bir biçimde " sonra, sonra " dedi. " Ula" dedim. " Sora seni nerden bulacağım gel bakayim buraya " güldü yanağını uzattı tarihi bir andı benim için sahada harikalar yaratan bir oyuncu tam önümdeydi. O an başbakan cumhurbaşkanı gelse hiç umrunda değildi.

Bu olayı keşke taraftar kitabında yazsaydım dahamı iyi olurdu acep :)

yaz bence :)

Emirhan Ömeroğlu
01.05.2008, 09:57
jübile maçını trabzon spor'da mı yapıcak ??

kudu_61
01.05.2008, 10:11
tam bir top cambazı o top bir insana ancak bu kadar yakışır sadece trabzon a değil türk futboluna gelmiş geçmiş en iyi yabancılardan biri kafa da sektire sektire gol atmalar orta sahadan kaleci avlamalar duran topu rakibin üstünden aşırtarak çalımlar gollerden sonra taklalar senin gibisi gelmedi de gelmez de seni seviyorum şota inş. jubilende sana yakışır şekilde olur orada yaşayan hemşerilerimiz var gitsinler maça bordo mavi bayraklarla

A.Gökhan AKIN
01.05.2008, 10:15
Hayatım boyunca gördüğüm en "olağanüstü" adamdı. Abartmıyorum, Şota mı Ronaldinho mu deseniz, kesinlikle Şota derim. Deniz tarafındaki kaleye, hafızam beni yanıltmıyorsa bir Samsunspor maçında vurduğu, direkten dönen bir vole vardır. Havada 3 saniye asılı kaldığına yemin edebilirim :) Olamazdı öyle birşey.

Yolu açık olsun...
Evet şimdi aynısı yazacaktım inanırmısın? şimdi bunu okuyunca o anı tekrar yaşadım ve tüylerim diken diken oldu inan ki ve gözlerim dolu dolu şuan
Hele ki o eskişehirspora attığı bir gol varti kafasında sektire sektire onu nasıl açıklarız bilmiyorum.Tarihimizde gördüğümüz ve bana göre görebileceğimiz en kaliteli yabancı futbolcuydu Şota

O bir efsaneydi, O bir fenomendi ve de bizlerin aklında hep öyle kalacak

TSelif
01.05.2008, 10:22
Şota ...
Efsane takımın efsane oyuncusu ..Güle güle ama unutma ki yuvanda herkes seni bekliyor ..Bir gün ama birgün mutlaka yine seninle ŞOTA :alkış:

Samet Başdağ
01.05.2008, 11:04
GÜRCİSTANDA DOĞDU TRABZONLU OLDU HELAL OLSUN ŞOTA ARVELADZE OOOOOOOOO
çok iyi bir kişiliği ve oyunculuğu var.UNUTMAYACAĞIZ...inanıyorum ileride bizde görev yapacak

Erkut Ay
01.05.2008, 11:07
bundan sonraki hayatında başarılar dilerim...

unutulmazlar arasına girdin inşallah bir gün senin gibi bir futbolcu yine gelir...

SarR52
01.05.2008, 11:19
Kral selametleee bu tarftar bu takım seni asla unutmicakk.....

Akif Gür
01.05.2008, 12:05
ne zaman hangi kanalda saat kaçta bu sorulara cevap verebilecek birisi var mı acaba ?

Ali Bektaş
01.05.2008, 12:20
güle güle Şota seni asla unutmayacağım

Osman Yavuz
01.05.2008, 12:35
Çok büyük bir futbolcu daha bırakıyor futbolu.Umarım teknik direktörlük hayatında başarılı olursun ve birgün bu takımın başına hoca olarak geçersin.

Rasim YILMAZ
01.05.2008, 12:46
Bu nasıl sevgidir? 3 sayfayı okudum renkdaşlarımın yazdığı; Hem renkdaşlarımla hemde Shota Arvaladze gibi bir futbolcunun (insanın) gönül verdiğim takımda oynamasından gurur duyuyorum.

Biraz uçuk olacak ama Ersun Hocanın yardımcısı olarak bekliyoruz seni!!! :)

mehmets61
01.05.2008, 13:01
senden sonra o 7 numara hiç dolmadı şota...

Bahattin Aydın
01.05.2008, 13:07
burası senin evin şota :)...kapımız sana herzaman açık...senin jubile maçında bile olsa trabzonspor formasını giycek olman beni çok fazla gururlandırıyor ve heycanlandırıyor :)

macka61
01.05.2008, 13:09
bize yaşattığı o güzel günler için kendisine teşekkür ediyorum

28TS61
01.05.2008, 13:10
son macinda karsiyakaya 5 gol atmisti yanilmiyorsam mac 7-1 bitmisti

son macinda takimdaki oyuncularimiz ona hep pas verdi gol atip gol krali olsun diye

Ayhan Yüksek
01.05.2008, 13:26
son macinda karsiyakaya 5 gol atmisti yanilmiyorsam mac 7-1 bitmisti

son macinda takimdaki oyuncularimiz ona hep pas verdi gol atip gol krali olsun diye

Evet 5 gol atmıştı son maçında ama Karşıyakaya değil Eskişehire atmıştı,hele kafasında sektirerek topla ceza alanına girip attığı bir gol var ki unutulmaz asla.

Ertan 51
01.05.2008, 13:53
ŞOTA yı anlatmaya kelimeler kifayet etmez bence
300 yıldır bu takıma gönül veririm:) zevk aldığım beni mutlu eden çok az anıların çoğunda ŞOTA vardır.futbolculuğundan başka insan olması bu denli sevilmesine etkendir.
seni acayip seviyoruz ŞOTA gerçekten sanki bizden birisi gibi kendi parçamız gibisin
yeni yaşantında mutluluklar ve sağlık dilerim
yukarda kardeşimizin birisi ne güzel yazmış burası senin evin herzaman çık gel sana kapılarımız sonuna kadar açık
sağlıcakla kal
güzel insan
ŞOTA(gönüllerin sultanı)

POYRAZ
01.05.2008, 13:56
Sota'yi unutmak mümkün degil. Onun en zor pozisyonlarda rakiplerinin arasindan top cikartmalari, attigi güzel ve ince goller, taraftarin sevgisini kazanmasi. Seni unutmak mümkün mü Sota?

İskender YILMAZ
01.05.2008, 14:03
koca koca aLkışLar şota'ya. :alkış: onun qibi yabancı futbolcu bulmak artık çok zor. sadece futbolculuğu değil kişiliğiylede efsanedir trabzonspor'da. "trabzonspor'lu" yabancı futbolcu olduğu için.. bunun anlamı çok büyük.

Murat'
01.05.2008, 14:05
birde trabzonda jubile yapılsaydı güzel olurdu..........güle güle şota...

asimavi
01.05.2008, 14:20
.... şota trabzonspor için ayrı bir önem arz ediyor....yakın zamanda külüpdeki yerini almasını diliyorum....

....sadri başkan boşta bırakmaz onu bi şekilde katar teknik kadroya....

İskender
01.05.2008, 14:32
Şota uluslararası arenada imajımız için güzel bir etiket olur...
bir şekilde katılmalı aileye...

zeleka
01.05.2008, 14:37
bu haberi cokdan yazmisdim ya genede genelde acildigi iyi olmus Sota sen bizi unutmadikca bizde seni unutmayacagiz..
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8717

Anıl Caner
01.05.2008, 15:02
Ben eskişehir'deyim şu anda.Unutamadığınız bir gol var mı diye sorsanız buradaki insanlara tartışmasız Şota'nın attığı efsane golü söylerler.

Trabzonspor'un Yattara sevgisine benzer bir sevgi var Beşiktaşlılar için, Pascal Nouma.

Ama Trabzonspor taraftarının Şota'ya olan sevgisinin ve bağlılığının eşdeğeri olduğuna inanmıyorum dünya üzerinde.

Ben kendimi şotanın futbolu bırakmış olduğuna inandıramıyorum,çok özür dilerim.Sanki bir yerlerden gelip çıkacak, o eski soluk renkli ama yürek dolu formasıyla,gene o çelimsiz kollarına rağmen olağanca hırsıyla ve isteğiyle bizim için birşeyler yapacak gibi hissederdim.Çok değil 2 gün sonra Şota Arveladze diye bir oyuncu olmayacak. Ve bu adam Ajax'ta,Alkmaar'da,Rangers'ta değil Trabzonspor'da futbolu bırakacak.

Ben ufakken mahalle aralarında futbol oynarken topu ayağıma aldığımda "Şota gidiyor,şota vuruyor" diye anlatırdım.Demek benim de çocuklarıma anlatacağım efsane senmişsiz,dozer cemil'lerin yerini almışsın.Seni çok seviyoruz uşak hem de çok...

OLCAY ÇAKIR
01.05.2008, 15:47
Bu haliyle(jübile hali)bile rahatlıkla kadromuzda yer alabilir.

Neden olmasın?

vurgun_kiz_61
01.05.2008, 15:58

Neden olmasın?

Cok iyi olur hani gelse...yani teklif edilirse belkide gelir...

Serdar A
01.05.2008, 16:05

Neden olmasın?

Olcay abi ,

Aynen katılıyorum hatta bunu bir kaç ay önce söylediğimi kanıtlamak için eskiden yazdığım bir mesajı aradım fakat bulamadım .

Şota bir zamanlar bjkde Tayfur'un yaptığını yapabilir .

İlk yıl için oyuncu/menajer gelecek yıldan itibaren yalnız teknik(yada idari) kadroda yer alabilir.

Seneye oldukça genç futbolcu olacak . Onlara büyüklük yapabilecek camiayı ve şehri yeteri kadar tanıyan futbolcumuz var mı?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Shota_Arveladze.jpg

Hasan Ayvenli
01.05.2008, 16:06
hami ve şota beraber jübile yapsaydı

OLCAY ÇAKIR
01.05.2008, 16:10
Sevgili Farabi,senin söylediklerini kanıtlamana gerek yokki,herkes seni gayet iyi tanıyor ve biliyor.

Eminim yazmışsındır.

Ayrıca bu oyuncu/menejer mevzusunu yönetenlere bir şekilde topluca iletmek gerekiyor.

Şota'nın son hali sezonda 25 gol demek.Ayrıca katkılarıda cabası olur.

Senden fikrinle ilgili hareketlilik bekliyorum.Bizide harekete geçir.

Erdal
01.05.2008, 17:10
Şota nın jübilesi ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirmiyim? bizden kimler oynuyor ? wsws şimdiden teşekkürler

Badaloğlu
01.05.2008, 18:08

Şota, bozuk parayı ayağında top gibi sektirirdi.Hatta bir tv kanalında bu tarz bir görüntüsü için; Türk parasına hakaret etmek suçunu işlediğnden dolayı haklarında işlem yapılmıştı.

Adam harbiden top gibi sektiriyordu bozuk parayı:D

Mehmet Fırat
01.05.2008, 18:11
Hatta bir tv kanalında bu tarz bir görüntüsü için; Türk parasına hakaret etmek suçunu işlediğnden dolayı haklarında işlem yapılmıştı.

Bazı şeyler hiç değişmiyor.

O hareketleri yapan FB'li olsaydı, hakkında yasal işlem yapabilecekler miydi acaba? :rolleyes:

Ha, o hareketleri bir FB'li yapabilir miydi, o ayrı mesele. :D

hasancolak
01.05.2008, 18:20
şota birkac sene sonra bıze teknık tırektor olarak gelır sıtejerlıgını yapmak icın başarılı olursa yıne avrupa !

metehan
01.05.2008, 19:13
TS formasını giydiği ilk maçı dün gibi hatırlıyorum. İlk geldikleri sezon sonunda Tiflis'e geri dönmelerine çok üzülmüş, sonra tekrar geri geldiklerinde de çok sevinmiştik.

Umarım böyle oyuncuları bulup kadroya katmak bize yine nasip olur.

MehmetGÜRSOY61
01.05.2008, 20:15
güle güle şota trabzonda az emegin olmamıştıı trabzonspor umarım hakkını helal etmiştir biz taraftarlar olarak helal ediyoruzz

unique
01.05.2008, 20:22
Hey gidi Şota, gittiğim ilk Trabzonspor maçının kahramanı. Sonradan girip iki gol atıp maçı kazandırmıştı. Trabzonspor'da izlediğim en iyi yabancı kendisi, çok seviyorum onu.

Tolpaş61
01.05.2008, 20:54
şota bu ülkeye gelmiş en kaliteli yabancı futbolcudur.ona yabancı dahi demek içimden gelmiyor.o en iyi trabzonsporlu kadar trabzonsporluydu.o bir trabzonspor sevdalısıdır.bundan adım gibi eminim.öyle bir futbolcuyu çıplak gözle izlediğim için çok şanslıyım.

EmrahYalçınalp
01.05.2008, 22:34
Şota, bozuk parayı ayağında top gibi sektirirdi.Hatta bir tv kanalında bu tarz bir görüntüsü için; Türk parasına hakaret etmek suçunu işlediğnden dolayı haklarında işlem yapılmıştı.

Adam harbiden top gibi sektiriyordu bozuk parayı:D
O bozuk paranın 10 bin lira olduğunu bile dün gibi hatırlıyorum.

TolgaTopçu61
01.05.2008, 22:42
güle güle sota,seni unutmayacagiz

Can
01.05.2008, 22:42
güle güle şota seni çok seviyorz inş hep bizle olursun

Harun-61
01.05.2008, 22:59
Bir gün mutlaka!..

Seni seviyoruz Şota...

:alkış::alkış::alkış:

Unutmadik, Unutmayacagiz !!!

hele o Sarelle reklamini :)

Canİlker
01.05.2008, 23:13
şota nın bende apayrı bir yeri var. sevimlilik desen onda, teknik desen onda, trabzonspor sevgisi desen onda ......böle uzarda gider. trabzonspora gelmiş en iyi, türkiyeye gelmiş geçmiş en iyi 3 yabancıdan biridir şota. seni seviyoruz ve unutmayacağız. umarım birgün trabzonspora T.D olarak gelir

MetiN08
01.05.2008, 23:14
bende daha halen onun imzali formasi var o neydi be nide bir kareketi var topukla uefa maciydi ama rakip kimdi bilmiyorum

Canİlker
01.05.2008, 23:15

Yolu açık olsun...

yemin ediyorum hatırlıyorum o voleyi. sanırım kupa maçıydı. ah onun görüntüsü olsada izlesek tekrar ,cidden süperdi ya. duygulandım şimdi.

Mustafa
01.05.2008, 23:19
Denizliye orta sahadan attığı golde unutulmazdı ;)

hodlu
01.05.2008, 23:40
Şampiyonluk görmedim ama Hami-Ünal ve Şota'yı canlı izlediğim için çook şanslıyım.Şota benim Trabzonsporda izlediğim en dahi futbolcuydu.Kalbimizde her zaman yeri olacak...Güle güle seni hiç unutmuyacağız...

Ahmet Faruk
01.05.2008, 23:50
Kendisinin Trabzonda oynadığı dönemi hatırlamıyorum maalesef...
Ama ismni fbli bjkli gsli elemanlardan çok duydum...
Bi Hamiyi bellemişler, Bi de Şotayı

Mustafa K. Demirbaş
01.05.2008, 23:52
Trabzonspor umuza gelen en ıyi yabancıydı ,yabancı demekte ıstemıyorum artık bizden birisi olmustu bundan sonraki hayatında başarılar şota

Canİlker
01.05.2008, 23:58
bide bursaya attığı gol vardı yaklaşık 25 metreden değişik bi vuruşla atmıştı, ey gidi günler.

Emirhan Makul
02.05.2008, 00:16
güle güle şota seni izlemek hiç nasip olmadı ama unutulmazlarımızdansın güle güle

asem61
02.05.2008, 00:23
insallah teknik direktörlügünde futbolculugun gibi olur. adam gibi adam sota arveladze

A.Gökhan AKIN
02.05.2008, 00:41
Şota yı izleyemeyen renkdaşlarım asılnda çok şanslısınız onu izleyemediğiniz için çünkü onu izlemiş olsaydınız burda forvet beğenmeyen arkadaşlarımızın ne kadar haklı olduğunu çok iyi anlardınız tek kelimeyle bir futbol dahisiydi o hele bir lafı vardı uche için söylemişti " en sevdiğim defans oyuncusu uche çünkü çevresini dnene kadar çoktan geçmiş oluyordum onu demişti" :)) sen kimleri geçmedin ki? sen kimlerin belini kırmadın ki? ne desek boş seni anlatmaz hiçbirşey ne seni ne de tekkeyi hiçbirşey anlatmaz yolun açık olsun

metinbay61
02.05.2008, 02:46
şota küçükken benim idolümdu...babam doğum günüde bana forma almıştı 9 numara baba şota dokuz giymiyoki 7 giyiyo olmuştu ilk tepkim ve gidip değiştirmiştim...güle güle şota seni unutmayacağız...

Tangerine Dream
02.05.2008, 09:52
Şota'yı hiç görmeyen arkadaşlar, Yattara'nın beyaz olanını düşünün, işte öyle birşeydi:)

Denizlispor'a orta sahadan attığı golü ben de hatırlıyorum, ayrıca gol sevinçleri de çok hoştu, genelde gol attıktan sonra takla atardı, bir de sağ kolunu yana doğru açarak o yöne doğru birkaç defa sekmesi çok güzeldi.

Ibo61
02.05.2008, 09:55
bende daha halen onun imzali formasi var o neydi be nide bir kareketi var topukla uefa maciydi ama rakip kimdi bilmiyorum

4-1 lik Slovan Bratislava maciydi. Ben o mactaydim Cilginlarin oldugu kale arkasinda. Acayip bir hareketti......

rahmi_gürsoy
02.05.2008, 09:57
Senin gibi Trabzonzpor'a futbolcu az gelir, seni özliyeceğiz

Mustafa OK
02.05.2008, 11:34
bir efsaneydin bizim için seni özlüyorduk ve özlemeye devam edeceğiz

Badaloğlu
02.05.2008, 12:08
Arkadaşlar, hiç merak ettiniz mi; habı Şota'yı Trabzon'a kim ilk tavsiye etti? Trabzon Şota'nın varlığından nasıl haberi oldu? Çok sevdiğinizi söylemeyeceğim bir isim ama yapmış işte bir iyilik...Belkide hayatında Trabzon'a yaptığı tek iyi şeydir Şota...

ErayAkyüz
02.05.2008, 12:09
Arkadaşlar, hiç merak ettiniz mi; habı Şota'yı Trabzon'a kim ilk tavsiye etti? Trabzon Şota'nın varlığından nasıl haberi oldu? Çok sevdiğinizi söylemeyeceğim bir isim ama yapmış işte bir iyilik...Belkide hayatında Trabzon'a yaptığı tek iyi şeydir Şota...

ben sadri sener getirdi die bliiorum ama yanlıs olabilriim

UğuR
02.05.2008, 12:10
Toroğlu Erman

TSezgin61
02.05.2008, 12:11

Erman toroglu sadri senere arcil-sota ikilisini teklif etti... dogrumuyum:)

Murat Engin Akyüz
02.05.2008, 12:13
yönettiği bir uefa kupası maçında erman toroğlu nun gözüne çarpmış ve bize önermiş..neden özellikler bize onu da anlamadım ya:D

Osman Yavuz
02.05.2008, 12:13
4-1 lik Slovan Bratislava maciydi. Ben o mactaydim Cilginlarin oldugu kale arkasinda. Acayip bir hareketti......
Ne top oynamıştık o maçta da.Abdullah da frikikten bir gol atmıştı.Hatta çok iyi hatırlıyorum maçı Öztürk Pekin anlatmıştı.O pozisyonda inanılmaz heyecanlanıp "adamın belini kırdı demişti".:D

UğuR
02.05.2008, 12:16
Bir soru da benden :)

Şota nın Trabzon Spor forması altında attığı ilk gol ?

Harun-61
02.05.2008, 12:18

bjk'ye 7:1 yenildigimiz mac :)

hediyem ne ugur abi ???
:)

TSezgin61
02.05.2008, 12:33
ya peki Sotanin bizde attigi en son gol??? bilmedigimden soruyorum:)

tswonder
02.05.2008, 12:34
Ben de Sota'yi izlemis, hele gol krali oldugu sene attigi son golü (bu noktada yaniliyor olabilirim; havada topa yarim vole vurdugu goldü sanirim) biri olarak kendisine tesekkür ediyor, bundan sonraki yasaminda basarilar diliyorum.

Trabzonumuzdan sonra o kadar sene baska takimde oynayip hala Trabzon diyor ise, kalbimize unutulmazlar arasindaki koltuguna oturmayi hak etmis demektir. Rabbim Trabzonspor'daki sevenleri ile Sota'yi önümüzdeki senelerde tekrar bir araya getirir ins.

Ali İhsan
02.05.2008, 12:35
ya peki Sotanin bizde attigi en son gol??? bilmedigimden soruyorum:)
Eskişehir'i 7-1 yendiğimiz maçtaki 5. golü :)

Badaloğlu
02.05.2008, 12:39
Evet arkadaşlar... Erman Toroğlu, Şota-Arçil ikilisini Trabzonspor kulübüne tavsiye etmiştir...

Ali İhsan
02.05.2008, 12:42
Eskişehir'i 7-1 yendiğimiz maçtaki 5. golü :)

Bu gol kralı olduğu sene attığı son golmüş, ondan sonra bir sene daha oynamıştı galiba...

oflubektas
02.05.2008, 13:15

Durun bakalım, Şota'nın attığı ilk golde staddaydım. Cezamız nedeniyle İstanbul İnönü'de oynanan, Gaziantepspor'u 3-1 yendiğimiz maçın ikinci golüydü. Ceza sahası içinde çaprazdan plaseyle atmıştı.

Tunga
02.05.2008, 14:39
YANLIŞ YANLIŞ YANLIŞ YANLIŞ YANLIŞ YANLIŞ :)

İlk golü kahrolasıca Beşiktaş maçıdır. NOKTA!

Daha ayağının tozuyla, -oynadığı ilk maçta- atmıştır o golü.

O hazin geceye stadyumda şahit olan biri olarak konuşuyorum.

oflubektas
02.05.2008, 15:04

İsteyenle İstediği İddiaya Girerim.

İLK GOLÜNÜ, aynı zamanda ilk maçı olan ANTEP KARŞISINDA ATMIŞTIR, böyle bariz yanlışlara mahal vermeyelim lütfen :)

UğuR
02.05.2008, 15:07
İsteyenle İstediği İddiaya Girerim.

İLK GOLÜNÜ, aynı zamanda ilk maçı olan ANTEP KARŞISINDA ATMIŞTIR, böyle bariz yanlışlara mahal vermeyelim lütfen :)
Ben de senin gibi düşünüyorum.O gün ben de maçdaydım.Ama bende öyle hatırlıyorum fakat Tunga Abi kafamı karıştırdı...:confused:

ilteriş
02.05.2008, 15:18
iki üç sene daha Trabzonsporda kalsaydı kesin şampiyon olurduk.

UğuR
02.05.2008, 15:38
Evet Tunga Abi ,sen de benim gibi yaşlanıyorsun.Gerçi bu teşhis hatalı da olabilir :) çünkü yalnızca 1 haftalık hata var.

ilk gol benimde düşündüğüm gibi G.Antep maçında....

http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=30&kisiId=25372

Kasım Hilal
02.05.2008, 15:59
Çok isterdim futbolu bizde bırakmasını...
Hollanda'da AZ yerine bize gelmesini.
Oradan Lavante'ye geçeceğine son yılını bizde geçirmesini..
Bıyıklarını da ekleyince tam bizim memleketin adamı olmuştu...
Ah Şota ah..

oflubektas
02.05.2008, 16:02
Bilen var bilmeyen var hocam :) , hatta Antep maçından sonra takım 1 hafta İstanbul'da kaldı. Arçil'in daha ilk idmanında ayağını kıran Süleyman Cem isimli futbolcumuz, Şota'nın da yüzüne tekme atıp gözünün altında kesikle bjk maçına çıkmasına neden olmuştu. Ne tesadüftür ki ikizlerden önce gol sorunumuza çare olması için Rize'den transfer edilmişti.

metehan
02.05.2008, 16:21
Şota'nın ilk golü, "Oflubektaş"ın dediği gibi Antep maçındadır. Cezamız nedeniyle İnönü'de oynadığımız Antep maçı. "TS forması ile attığı ilk golü dünkü gibi hatırlıyorum" demiştim, nasıl yanılabilirim ki ? :)

Bu arada belirtmek istediğim bir özelliği daha var Şota'nın. TS'a geldikten sonra oynadığı ilk 5 maçın hepsinde gol atma başarısını göstermiştir. Bu da ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu göstermiştir. Oyuncu iyi ise, uyum falan hikaye, en güzel örneği Şota'dır.

Tunga
02.05.2008, 17:10
Bu kadar insan yanılıyor olamaz herhalde. Ben arşivimi karıştırayım iyisi mi.

ÜNAL
02.05.2008, 17:17
Trabzonsporla içiçe olsun en azından..

OLCAY ÇAKIR
02.05.2008, 17:28
Bende bjk maçı diyorum.

Öyle hatırlıyorum.

İlk maç ve gol.

Ve fark yemiştik.

UğuR
02.05.2008, 17:31
Bu sorunun cevabını yukarıda cevap vermiştim.

Linki tekrar veriyorum.

http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=30&kisiId=25372

temel_yilmaz
02.05.2008, 17:39
ilk gol antep ama onun bursaspora attığı bir gol var dı tam şotalık gol derderdi o zaman yani golün tarifinide nasıl yapsam diye düşündüm işin içinden çıkamadım :=) güle güle iyi insan iyi futbolcu

SERDAR-61
02.05.2008, 18:46
şotanın en güzel golü denizlispora santradan attığı ve 3-1 kazandığımız maçtı.

MehmeTS_ADANA
02.05.2008, 19:35
tarihimizin en iyi 2-3 yabancılarından unutmak mümkün değil

stormtiger61
02.05.2008, 19:38
Gule gule Sota hizmetlerini hic bir zaman unutmayacagiz. Kendine iyi bak.

BU ARADA BUTUN TRABZONSPOR TARAFTARLARINI YARIN OLIMPIYAT STADINA DAVET EDIYORUM. HER SEFERINDE BIZI ARKADAN BICAKLAYAN SIVAS VE KAYSERIYE ATILACAK EN BUYUK TOKAT YARIN OLIMPIYAT STADINI DOLDURMAKLA OLUR. AKSI OLURSA BU SEREF VE HAYSIYET TEN YOKSUN EZIKLERIN SESLERI DAHA COK CIKAR.

Mehmet SELEN
03.05.2008, 00:11
Güle güle Şota....Bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyorum.

doktorümit
03.05.2008, 13:13
Şu kadromuza bakınca Şota'yı çok özlüyorum hem de çokk...
Yolun açık olsun...

yaranozlu
03.05.2008, 13:15
ben ilk golünü 3-1 lik altay maçında hatırlıyorum, antep diyene itiraz edemem ama BJK maçı kesinlikle değil. Hatta radyoda spiker şato diye telafuz etmişti, ben de genceciktim, Trabzona aşık olmamızda payı çoktur Şotanın, atmadığı tip gol yoktur Türkiyede, Bursayı 1-0 yendiğimiz maçtaki kornerden gelen topa bacaklarının arasından geçerken sağ ayağının içiyle arka köşeye attığı gol hakkaten olağanüstüydü. Farklıydı... Bir de ilk zamanlar Şota ortasahaya dahaya yakındı, Arçil forvetti ama sonradan değişti. Arçilin dahah iyi olduğu söylenirdi hep ama sakatlık yakasını bırakmadı. sempatiklikleriyle de herkesi sevdirmişlerdi. İkizlere teşekkürler...

ps: bir ara tiflis ikizleri geri alıp iki tane cıvata takası yapmıştı, beradze katcharava. rezalet bi durumdu, anlamsızdı. Ama Aston Villa maçının kahramanlarından biriydi Katcharava, Orhana asisti o yapmıştı, oyuna da sonradan girmişti.

Hekimoğlu
03.05.2008, 13:17
güle güle kral.seni asla unutmadık unutmayacağız.

Ibo61
03.05.2008, 13:40
Insallah bir Tv maci cekip bizlere sunar... onu son kez Bordo-Mavi formada görmek büyük mutluluk verecektir bizlere....

Sota harika futbolcuydu.... onun gibisi bir daha zor gelir bize...

mutu61ts
03.05.2008, 14:04
sen orta sahadan topu kafanla al sektire sektire git gol at varmıydı böle bişey büyüksün ŞOTA

okan6161
03.05.2008, 17:17
tarih yazanlar unutulmaz unutmuycağız

Zuma_Yattara
03.05.2008, 19:11
Shota Arveladze...

Emre B.
03.05.2008, 22:35
TS TV olsaydı da maçı izleyebilseydik.

Tahir
03.05.2008, 22:44
hiç unutulmayacak ve her zman var olcak bizde onun aşkı

tsmusampa61
04.05.2008, 12:43
O bir efsane!!!!

Mustafa OK
04.05.2008, 12:56
ts tv kurulsada gollerini izleseyik biraz maziye giderdik

Muhalif
04.05.2008, 13:49
Henrik Larsson Celtic taraftarı için neyse, Şota da bizim için o... hoş zamanında Fb'ye o malum şampiyonluğu hediye etmemiş olsaydık daha da anlamlı bir yeri olacaktı gönlümüzde ya... Hem yetenekli hem efendi futbolculara oldum olası büyük saygı duyarım.. Şota sevgimizin yanında bu yönüyle saygı duyulmayı da hak ediyor... Oyunculuk konusundaki başarılarının diğer alanlarda da devamını dilerim... Güle güle Şota...

28TS61
04.05.2008, 14:01
mac ne zaman ve nerde

Cyzio
04.05.2008, 14:48
Evvelâ şunu belirteyim:

Şota'nın Trabzonspor forması altında attığı ilk gol İstanbul'da oynayıp da 3-1 yendiğimiz Gaziantepspor maçıdır. O maç ayrıca Şota'nın Trabzonspor'daki ilk maçıdır.

O maça ben de gitmiş ve bu değerli golü çıplak gözle seyredebilmiştim.

Bir de pek çok kişinin bahsettiği 1995-96 sezonunda Denilispor'a yaklaşık 50 metreden attığı gol var. O golün kayıtlarının forumdaki üstadlardan birinde olduğunu çok iyi biliyorum; herhalde buraya koyacaktır.

zafercalikoglu
04.05.2008, 14:58
şato bir numaraydı hala gönlümüzde 1 numara

Çağatay_
04.05.2008, 15:08
şato bir numaraydı hala gönlümüzde 1 numara

Evet ama biz Şota'dan bahsediyoruz abicim :D

Evvelâ şunu belirteyim:

Şota'nın Trabzonspor forması altında attığı ilk gol İstanbul'da oynayıp da 3-1 yendiğimiz Gaziantepspor maçıdır. O maç ayrıca Şota'nın Trabzonspor'daki ilk maçıdır.

O maça ben de gitmiş ve bu değerli golü çıplak gözle seyredebilmiştim.

Bir de pek çok kişinin bahsettiği 1995-96 sezonunda Denilispor'a yaklaşık 50 metreden attığı gol var. O golün kayıtlarının forumdaki üstadlardan birinde olduğunu çok iyi biliyorum; herhalde buraya koyacaktır.

Değerli istihbarat bilginiz için teşekkürler hocam :D

Videoyu bekliyoruz efendim.

TolgaTopçu61
04.05.2008, 15:08
mac ne zaman ve nerde
mac 3 haziran tiflis'de oynanacak

Çağatay_
04.05.2008, 15:10
mac 3 haziran tiflis'de oynanacak

Gazetede 3 Mayıs okudum ve başlığı açtım, ama Haziran demek ki ses soluk yok.

TolgaTopçu61
04.05.2008, 15:14
Gazetede 3 Mayıs okudum ve başlığı açtım, ama Haziran demek ki ses soluk yok.
taka da 3 haziran'da diye yaziyor

Jübile Maçı 3 Haziran’da

Trabzonspor’un unutulmaz futbolcularından Şota Arveladze futbolu bırakıyor. Şu anda İspanya’nın Levante takımında forma giyen 35 yaşındaki Gürcü futbolcu aldığı şok bir kararla futbol kariyerine son noktayı koyacak. 3 Haziran’da Tiflis’te düzenlenecek özel jübile maçı ile futbola veda edecek olan Gürcü futbolcunun teknik direktör olarak futbola devam edeceği söylendi.

OFLU
04.05.2008, 15:20
Seni Seviyoruz ve daima kalbimizde biryerlerde yerin sabit SOTA ARVELADZE..
Huzunlendim simdi,yeni sezon formalari ciksada bi ARVELADZE 6+1 yazdirsak..Hem toplami kendi numarasi hem 61 guzel olurdu..

Çağatay_
04.05.2008, 15:20
Tamam, fotomaçtan falan ne beklersin anca bu kadar işte..3 Mayıs ne diyorum ben de sezon bitmeden jubile mi olur..

EmrahYalçınalp
04.05.2008, 16:14
Şota'nın ilk golüyle ilgili olarak kafa karıştıran konu ligdeki ilk golünü bjk'ye atmış olması sanırım. Sadece 6 gün önce kupa maçında Antep'e gol attığı doğrudur.

Kişisel görüşüm şudur: Trabzonspor Şota'dan daha şahsiyetli adamları çok zor olsa da bulabilir. Trabzonspor daha yetenekli adamları da çok çok çok zor olsa da bulabilir. Ama Trabzonspor bu kadar yetenekli olup bu kadar yüksek şahsiyete sahip bir adamı kolay kolay bulamaz.

Sonra, Trabzonspor'u resmen terk etmiş bir adamdan bahsediyoruz. Çok istememize, yalvarmamıza rağmen giden bir adamdan. Kosa camiadan bir kişi arkasından "ulan sattın bizi" diyebildi mi? Nerde bir Trabzon gecesi, Şota orada... Yolu açık olsun. Gönül bir kez de Avni Aker'de görüşmeyi diliyor. Ve ne mutlu bize ki başımızda Sadri başkan olduğuna göre bu da bir biçimde gerçek olacak, Şota Avni Aker'e gelip tribünleri selamlayacak.

Burçak
04.05.2008, 16:17
insanın fırsatı olacakta gidecek bu maça işte. gürcistan dibimizde. hem gezmeye hem jübile maçına. o maçta olmayı öyle çok isterdim ki.

Kaan
04.05.2008, 16:18
Tamam, fotomaçtan falan ne beklersin anca bu kadar işte..3 Mayıs ne diyorum ben de sezon bitmeden jubile mi olur..

3 Mayıs dündü zaten... :D ççç

EmrahYalçınalp
04.05.2008, 16:27
insanın fırsatı olacakta gidecek bu maça işte. gürcistan dibimizde. hem gezmeye hem jübile maçına. o maçta olmayı öyle çok isterdim ki.
Aslında 2 arkadaş olarak aklımıza gelmedi değil Burçak. Ama tarih konusunda emin olamadık ki bir türlü. Nerden baksan 5-6 saatlik yol Trabzon'dan. İnsan gözünü de karartamıyor.

Biz gidemezsek o gelir umarım. Senin için kolay tabi... Vize sorunun yoksa hapşırsan Tiflis'tesin zaten :)

Emo91
04.05.2008, 16:38
sota trabzonspor gecmisindeki en büyük oyunculadan biridir, onunla gurur duyuyorum.

AFERIM SANA!!!

Kubilay ŞAHİN
04.05.2008, 21:27
" 7 numara shotaaaaaaaa arrrrrrrveladdddzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee"

Emre HIZAL
04.05.2008, 22:13
Şota'yı tekrar ve son defa Trabzonspor forması giyerken gorcek olmaktan dolayı çok buyuk bir heycan içerisindeyim gerçekten. Benim çocukluğumun yıldızı. Sana gule gule demek istemiyorum 1 kere demiştik zaten ve çok zor olmuştu bizim için. İnşallah seni ilerde takımın başında görürüz ve senle futbolculuğun zamanında yaşayamadığımız şampiyonluğu teknik direktorluğun zamanında yaşarız.

61viya
05.05.2008, 23:26
Yüreğine emeğine sağlık Şota...

Güle güle..!

Bir gün geçireceksin bordomavi yi sırtına yine ya,bakalım...

Ibo61
06.05.2008, 02:00
Jübile macindan hic fotograf veya baska görüntü yokmu acaba?

Attila Selçuk Uzun
06.05.2008, 02:24
Arkadaşlar bende gol görüntüsü yok ama yaptığı en güzel hareketi avatarıma koydum. Avrupa Kupası maçlarından biriydi sabırım. bakarmısınız hareketin güzelliğine ...
Shota naltılmaz yaşanır .. ne mutlu ki onu doya doya seyretme şansına sahiptim. Trabzonsporumuzdan ayrılı Ajax a gitiğini İngilteredeyken cızırtılı Kısa dalga Türkiyenin sesi radyosundan duyduğumda 3 gün kendime gelememiştim. Anlayın artık gözbebeğimizle Shotamızın özdeşlediğini.

Yolun açık , Yönün Trazbzonsporumuz olsun Shota Arveladze...:alkış:

hakankurt1967
06.05.2008, 05:19
Şota ya güle güle demek ayıp olur onu tekrar Trabzonspor umuzda görmek nasip olur inşallah.

Jübile tarihi belli mi acaba? Avni aker demi oynanacak maç?

FatmaÇelik
06.05.2008, 15:53
Bir takıma birçok futbolcu gelir gider ama aralarında bazıları vardır ki asla unutulmazlar.
Trabzonun unutulmayan futbolcusuna güle güle diyoruz.

EyüpKILIÇ61
06.05.2008, 16:03
Trabzonspor'da teknik adam olarak görmek istediğim isimlerin ilk sıralarında yer alıyor diyebilirim.Güle güle demiyorum tez zamanda Trabzonspor'da tekrar görmek dileğiyle...

Çağatay_
06.05.2008, 16:12
Başlığı açarken böyle bir ilgi beklemiyordum, demek tek Şota Şota diye sayıklayan ben değilmişim :D

Bizim evde muhabbet kuşları vardı, Şota Şota derlerdi.Şota gitmişti ama o zamanlar Gökdeniz yeni yeni çıkıyordu.Düşünsenize evde Şota,Gökdeniz,Hami diyen muhabbet kuşları :D Halamlarla bizim kuşlar işte :D

Emirhan Makul
06.05.2008, 17:24
jübilesi hangi gün nerde kaçırdım ben onu ?

Çağatay_
06.05.2008, 17:33
Haziranmış , 3 Haziran.

Dinamo Tiflis ile Tiflis'de oynanacak.

Emirhan Makul
06.05.2008, 18:00
Haziranmış , 3 Haziran.

Dinamo Tiflis ile Tiflis'de oynanacak.

eyvallah trabzondanda eski takım arkadaşlarını çağırmışda o yüzden söyledim belki bi yerden izleriz

Uğurtan
06.05.2008, 18:01
Cidden ya bi kanal verse de izlesek gelmiş geçmiş en önemli forvetlerden biri olan bu eski yıldızımızı :) Bizde veda etsek ona..

Emirhan Makul
06.05.2008, 18:25
Cidden ya bi kanal verse de izlesek gelmiş geçmiş en önemli forvetlerden biri olan bu eski yıldızımızı :) Bizde veda etsek ona..

tek o olmayacak tabi hamiyi felanda çağırmış galiba

Kazım Uzunboy
07.05.2008, 05:28
Şota’dan hocalığa ilk adım
Trabzonspor’un efsane yabancılarından biri olan Şota Arveladze, teknik direktörlük kariyeri için ilk adımı attı... Son olarak Levante forması giyen Gürcü, yeni sezonda Hollanda’nın AZ Alkmaar takımında teknik direktörlük görevi üstlenecek Louis van Gaal’in yardımcılığını yapacak.

fanatik.com.tr

Osman Yavuz
07.05.2008, 12:06
Şota'dan çok doğru bir tercih bana göre.Van Gaal müthiş bir hoca ve ondan çok şey öğrenecektir diye düşünüyorum.Çünkü Van Gaal tam bir sistem hocasıdır.Herşeyiyle çok düzenlidir.

Mustafa OK
07.05.2008, 12:41
aslında trabzonspor sezon açılışını şotanın jübile maçıyla yapsa iyi olurdu tabi bu benim düşüncem...

Cem Balcı
07.05.2008, 14:37
Trabzonspor’un efsane yabancılarından biri olan Şota Arveladze, teknik direktörlük kariyeri için ilk adımı attı... Son olarak Levante forması giyen Gürcü, yeni sezonda Hollanda’nın AZ Alkmaar takımında teknik direktörlük görevi üstlenecek Louis van Gaal’in yardımcılığını yapacak.

fanatik.com.tr

inşallah en kısa zamanda Türkiye de...;)

sekara_61
07.05.2008, 22:22
valla kardeşim şota dedin mi duracaksın tek geçerim onu.yeri bi başkaydı sanki trabzonlu gibiydi terinin son damlasına kadar savaşırdı ve meyvesini de alırdı tabii.trabzonlu gibiydi derken trabzon doğumlu demek istedim kimse yanlış anlamasın arkadaşlar

Kubilay ŞAHİN
08.05.2008, 00:28

fanatik.com.tr

valla ersun hocadan sonra onu görmek isterim trabzonda...
adam hemde AZ alkmarda başlıyor helal....

MetiN08
08.05.2008, 01:16
bu maci kesin bir gürüc kanali verir diye düsünüyorum

Ömer TOPAL
08.05.2008, 09:11
bu adamı gürcü demişlerdi inanmamıştım...O yıllarda birazda tıfıldık ya :) bunda Trabzolu tipi var burununa bakın derdim...Başarılar şota

Çağatay_
08.05.2008, 11:15
bu adamı gürcü demişlerdi inanmamıştım...O yıllarda birazda tıfıldık ya :) bunda Trabzolu tipi var burununa bakın derdim...Başarılar şota

Ula adam zaten laz :D

Anıl Caner
08.05.2008, 12:02

o hazin maçın ben sadece 7 yaşında iken oynanması ve televizyondan izlediğim ilk maç olması benim için özeldir. 5-0 maluptuk sanırım golü attığmızda ve 5-1 olmuştu ben "goool" diye bağırarak koştuğumda evde babam uyarmıştı "lan salak 5-1 neye seviniyon?" diye.Sonra yavaş yavaş saymayı falan öğrendik tabi hehe.

İzlediğim ilk gol şotanın golüymüş trabzonspor formasıyla, vay be.

Bu maçta nintendo mu atari mi ne öle bi adam vardı beşiktaş'da beline kadar saçı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Aklımda kalan saçma detaylar işte.1996 da eskişehirspor maçındaki 5 golünü ve kafasında sektirerek yaptığı çalımları ve golü ise hiç unutmadım. oktay derelioğlu'nun belçika'ya attığı gol de dahil olmak üzere bence son yüzyılın en güzel gollerinden birisidir.

baho_61
09.05.2008, 15:00
yolun acık olsun trabzonsporda teknık dırektır olarakta gormek ısterız ...

astopal
09.05.2008, 22:59
ooooooooooo bi olrusa teknik direktör varya

onun verdiği gaz yeter teknik bilgiye gerek yok

adam hırsın üst sınırıydı

Jackdaniels
10.05.2008, 15:50
Şotanın gol kralı olduğu zaman maraton tribününe karşı oynadığı görüntüler varmı yaa biraz eskileri yağdedelim...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
11.05.2008, 05:56
kastettiğin vilnius maçındaki dans şov ise
o maratonda ben de vardım :)
hey gidi günler...

magicyattara
12.05.2008, 09:32
Hiç unutmam ilk antep maçını.İlk golünü atmıştı inönü stadındaydı maç galiba.
Şota kaleciyle karşı karşıya ama önünde ünal var,yerden plaseyi direk dibine yapıyor,ünal topun üstünden atlıyor ve direğin dibinden top ağlara gidiyor ve sonrasında şotanın gol sevinci,attığı takla ile tüm sporseverlerin kalbini kazanıyor.
Çok renkli adamdın şota arvaladze...

magicyattara
12.05.2008, 09:34
Yalnız bu resim sanırım Arçilin:)

magicyattara
12.05.2008, 09:43
ben ilk golünü 3-1 lik altay maçında hatırlıyorum, antep diyene itiraz edemem ama BJK maçı kesinlikle değil. Hatta radyoda spiker şato diye telafuz etmişti, ben de genceciktim, Trabzona aşık olmamızda payı çoktur Şotanın, atmadığı tip gol yoktur Türkiyede, Bursayı 1-0 yendiğimiz maçtaki kornerden gelen topa bacaklarının arasından geçerken sağ ayağının içiyle arka köşeye attığı gol hakkaten olağanüstüydü. Farklıydı... Bir de ilk zamanlar Şota ortasahaya dahaya yakındı, Arçil forvetti ama sonradan değişti. Arçilin dahah iyi olduğu söylenirdi hep ama sakatlık yakasını bırakmadı. sempatiklikleriyle de herkesi sevdirmişlerdi. İkizlere teşekkürler...

ps: bir ara tiflis ikizleri geri alıp iki tane cıvata takası yapmıştı, beradze katcharava. rezalet bi durumdu, anlamsızdı. Ama Aston Villa maçının kahramanlarından biriydi Katcharava, Orhana asisti o yapmıştı, oyuna da sonradan girmişti.

İlk maçı Antepti.Altayla burada oynamıştık K.Orhana Şotanın yaptığı bir asist var o maçta unutulmaz.Altay defansını komple tek pasla oyundan düşürmüştü K.Orhan boş kaleye atmıştı golü.

Soñado®
12.05.2008, 09:54
Ya bir kupa maçıydı galiba Fenere 20 cm yükseklikten uçan kafa golü vardı bunun ; Gelmedi bize böyle bir forvet futboluna doyamadık keşke yine gelse yine oynasa....

ismail tüfekçi
22.05.2008, 11:41
Trabzonuma 2 Futbolcu GelmİŞtİr 1.Çİzyo Tam Bİr GÖrev Adami Adam Gİbİ Adam 2. Şota Top AyaĞindayken Yİne Bİrİnİ Çİzecek Derdİm Ne GÜnlerdİ Şotam 7.1. Lİk BeŞİktaŞ MaÇinda İlkkez İnenÜde İzlemİŞtİm Kisa Boyu İle Kafa GolÜ AtmiŞti BaŞbakanlik Kupasinda Fenere Bİr GolÜ Varkİ Yere 1. KariŞ Mesafeden Kafa GolÜ Atan DÜnyada Bİr İ Varmi Acaba BÜyÜk MaÇlarda GolsÜz Yapmazdi Yattara Duysun Tabİİ Benden Daha Trabzonluydu Sankİ

Tunga
27.05.2008, 15:30
Cyzio Hocamızın arşivinden, tüm Trabzonsporlulara sevgilerle :)

Yakında bomba gibi bir arşiv daha açılacak....

Şimdilik konu ile alakalı bir başlangıç :atki:

5139864020359805930&hl

Ahmet AYDIN-28
27.05.2008, 15:35
Maçı veren Türk kanalı var mı?
Uydudan yayın yapan MZE&1ST diye bir Gürcü kanalı var orda reklamını gördüm ama maçı verecek mi yoksa sadece organizasyonun duyurusunu mu yapıyordu anlamadım.

Kazım Uzunboy
27.05.2008, 15:47
Şota seneye şöhretler karmasında Hami'yle birlikte gol yağdıracak istnbula inşallah :)

Ahmet54
27.05.2008, 15:49
Onun golleriyle büyüdük, onun golleriyle sevindik...Ne mutluki bize sota gibi birini Trabzonsporumuzda izlemek nasip oldu..
Güle güle sota..seni tekrar Trabzonspor da görmek istiyoruz..

Erkut Ay
27.05.2008, 16:01
dün akşam Karadeniz tv de illede şotayı alın takıma deniyordu daha öncede bahsedilmişti tüm takımı motive edip yön vereceğide gayet açık faydalı olur ama bu saatten sonra ısrar etmekte doğruda olmaz...
bu arada çok aradım gol videolarını ama bulamadım burda paylaşılmış olursada mutluluk duyarız hepimiz....

Rasim YILMAZ
27.05.2008, 17:36
Yahu yaptırmayın Jübile falan:)
Tutun kolundan getirin Trabzon'a.
Bir sene oyuncu-asistan menejer olarak oynatın.
Abi aradağımız takıma Şota 'dan daha iyi abimi olur?
Ve iddaa ediyorum 10 golün altındada atmaz:) Dakika 70 lerde sıkışınca süreceksin Şotayı sahaya!!!

Şaka maka yönetim peşine düşse şu işin?

Mayls
27.05.2008, 17:50
Futbolcu olarak degil de Ersun hoca da anlasirsa teknik ekibe danisman gibi bir görev icin getirilebilir. Yada Serdar Bali gelecegine menejerlige Shota getirilsin.

Rasim YILMAZ
27.05.2008, 18:02
Futbolcu olarak degil de Ersun hoca da anlasirsa teknik ekibe danisman gibi bir görev icin getirilebilir. Yada Serdar Bali gelecegine menejerlige Shota getirilsin.

Ben ısrarcıyım futbolcu-asistan menejer konusunda. Hem santrafor hemde tecrübe, hemde kim kaptan olucak sorusunun cevabı.

Kesinlikle Trabzon' a getirilmeli...

Mayls
27.05.2008, 18:08
Ben ısrarcıyım futbolcu-asistan menejer konusunda. Hem santrafor hemde tecrübe, hemde kim kaptan olucak sorusunun cevabı.

Kesinlikle Trabzon' a getirilmeli...
Adamin oynayasi olsa futbolu birakmazdi zaten. Sanmiyorum futbolcu olarak gelecegini. Ancak antrönör olarak gelebilir.

Rasim YILMAZ
27.05.2008, 18:18
Böyle bir proje tabanı oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Benim önerim, eski futbolcumuz Shota Arvaladze'nin bu sezon futbolcu-yardımcı hoca olarak Trabzonsporumuza hizmet etmesidir. Bu kulübe ek bir külfet getirmeyecektir. Bu sene yeni transferler ile oluşturduğumuz genç ve nispeten tecrübesiz takıma abilik ve kaptanlık yapabilecek en iyi sporculardandır.

Bir başka açıdan düşündüğümüzde şu an için eksik olan noktamız Santrafor tanımına da uymaktadır.

Shota 'ya ciddi ve içten bir teklifle gittiğimiz de her seferinde Trabzonspora olan sevgisini dile getiren biri olarak bu öneriyi kabul edeceğinden şüphem yok.

Bu öneri ile ilgili çalışma başlatılıp başlatılmadığı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

Rasim YILMAZ
Quality Engineer
Izmir Senkromec Sanayi A.S.
ryilmaz@senkromec.com

Benden önermesi:):):)

winner
27.05.2008, 18:21
Teşekkürler Şota...

Çağatay_
27.05.2008, 18:35
Rasim abi şuan Şota'yı Trabzonspor'a kazandırmak ile ilgili en ufak bir proje yok.

Keşke olsaydı.

Dediğin çok güzel ama şu an için ne yazık ki bir ütopya :)

Rasim YILMAZ
27.05.2008, 18:56
Rasim abi şuan Şota'yı Trabzonspor'a kazandırmak ile ilgili en ufak bir proje yok.

Keşke olsaydı.

Dediğin çok güzel ama şu an için ne yazık ki bir ütopya :)

Neyse Çağatayım biz önerelimde yönetime varsın olmasın:)

Olursa yanımıza kar kalır...

Ahmet KESKİN
27.05.2008, 19:59
kahramanım benim... çok sevindirmişti zamanında beni...

TSezgin61
27.05.2008, 20:11
sebatin basina gecsin, madem teknik direktörü biz belirliyoruz...

ama Trabzonspora menejer olarak gelse süper olur....

Hamdi Karamahmutoğlu
27.05.2008, 20:15
Elbet bir gun Trabzonspor`da gorev alacaktir.
Ama oncelikle yardimci teknik direktor ya da kucuk takimlarda tecrube edinmesi acisindan baslatilmali derim.

Kara Mert61
27.05.2008, 20:16
efsanesin beee..

bordoylamavi
28.05.2008, 00:26
ilk oynadığı maçı hatırlıyorum da. bjk maçıydı yağmur çamur ikinci yarı girdi. herkes arçilden bişiler bekliyordu ikisi transfer edildiğinde. ama acaip güzel birgol attı bjk ya. herkes şaşırmıştı

A.Hilal Çakıroğlu
28.05.2008, 09:48
Golleri de gol sonrası şovları da çok güzeldi. Keşke daha uzun süre izleyebilseydik onu Trabzonspor'da:(

kivancpehlivan
28.05.2008, 09:56
Sözün bittiği yer, Şota için ne denilebilir ki. Trabzonspor içi değil Türkiye için konuşuyorum onu sevmeyen 1 tane futbolsever var mıdır???

Güle Güle Şota Seni Seviyoruz :alkış::alkış::alkış:

murseltaskin
28.05.2008, 10:30
şota arvaladze trabzonspor formasıyla gol krallığı yaşamıi bir futbolcu olarak avrupaya gitti.büyük takımlarda mücadele etti.her transfer döneminde adı trabzonsporla anıldı.futbolcu olarak trabzonspora geri dönemedin inşallah futbolculuk dışında farklı bir görevde trabzonspora yine büyük hizmetlerde bulunursun

Umut ÖZTÜRK
28.05.2008, 14:01
Kanımca Türkiye'ye gelmiş geçmiş gelen en iyi yabancısın

Denizlispor'a orta sahadan attığın gol. Eskişehirspor'a omuzunda 4 kere sektirip önüne alıp attığın gol. Slovan Bratislava maçından sonra maraton tribününe yaptığın dans show, sayfalara sığdıramayacağım o güzel futbolunu hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız.

Kral Shota ARVELADZE birgün Trabzon'a hoca olan dileğiyle...

Öznurbrs
28.05.2008, 20:27
ilerleyen zamanlarda Trabzonspor'un başında teknik direktör olarak görmek dileğiyle...

İNŞALLAH.. :)

KUTADGU
28.05.2008, 20:30
Bir Şota geldi geçti Trabzonspor'dan...

Tekrar gelir mi bilinmez.

Bize düşen ona hakettiği değeri vermek..

Teknik direktörlük için ise şimdiden konuşmak doğru değil diyorum..

Mustafa AYDIN
28.05.2008, 22:38
Bu kalpler seni unuturmu ?????

Güle güle futbolu güzelleştiren ADAM.

Mustafa K. Demirbaş
31.05.2008, 16:34
Hey gidi Şota hey
31 Mayıs 2008 Cumartesi 16:26
Şota'yı hatırlayanınız var mı? Bir dönem ligimize damgasını vuran golcü futbolcu yeşil sahalara veda ediyor.

Trabzonspor'un eski futbolcusu Gürcü asıllı Şota Arvaladze, 3 Haziranda Tiflis'te yapacağı jübile ile aktif futbol hayatına son verecek.

İspanya ligi takımlarından Levante'de forma giyen 35 yaşındaki Gürcü futbolcunun, 3 Haziranda Tiflis'te yapacağı jübile ile yeşil sahalara veda etmeye hazırlandığı bildirildi.

Şota'nın ikizi Arçil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşinin sağ ayağındaki sakatlık nedeniyle 5 kez ameliyat geçirdiğini ve bu nedenle jübile yapmaya karar verdiğini söyledi.

Arçil, Tiflis'teki Dinamo (Boris Paichadze) stadında 3 Haziranda yapılacak jübile maçının, Gürcistan Milli Takımı ile Şota'nın bugüne kadar birlikte top koşturduğu futbolcu arkadaşlarından oluşan karma takım arasında oynanacağını bildirdi.

Jübile maçına, Trabzonspor yöneticileri ile eski futbolculardan Tolunay ve Ogün başta olmak üzere birçok oyuncuyu davet ettiklerini kaydeden Arçil, Şota'nın jübilesi için Trabzonspor Kulübü'ne sağladığı destekten dolayı da teşekkür etti.

Şota, 1993-1997 yılları arasında Trabzonspor'un formasını giymiş ve Türkiye liginde gol krallığını da elde etmişti.

Haber Kaynağı: http://internethaber.com/images/news_source/3.jpg

Mustafa Ayazoğlu
31.05.2008, 16:46
http://www.haber61.net/images/news/7479.jpg

ApoCaN28
31.05.2008, 16:51
Güle Güle Sihirbaz
Seni Unutmıcak bu taraftar...

Osman Yavuz
31.05.2008, 16:59
Umarım önümüzdeki yıllarda çok iyi bir hoca olursun ve takımımızın başında seni görebiliriz.Güle güle efsane.Yaşamında başarılar.

ÖmerFarukYılmaz
31.05.2008, 17:40
İnşallah Trabzonsporumuzun her devresinde yer alırsın...

Hatta bu sene özellikle keşke bizim takımın bir kademesinde olsan...

Keşke...

Mustafa Ayazoğlu
31.05.2008, 20:46
http://www.ilkhabergazete.com/uploads/1990_sota.jpg

vatandas61
31.05.2008, 20:50
güle güle sota, keske futbolu birakmadan ts de bir sezon oynasaydin.

yasin6167
31.05.2008, 21:05
trabzonspor forması altında da mac yapmalı :)

hodlu
31.05.2008, 21:11
Şota'yı stadta ve tv canlı izlemenin keyfini hiç unutmadım.O bizim için efsane kadronun pırlantası idi.Kalbimizden hiç çıkmayacaksın yolun açık olsun pırlanta.Hele Denizliye attığın o muhteşem gol yokmu daha pna benzer bir gol görmedi bu gözler.Birde şampiyon olabilseydik...

Uluhan
31.05.2008, 21:22
Keske son senesinde tekrar bizde oynamis olsaydi. Umarim bundan sonra farkli anlamda hizmet eder.

Serhat
31.05.2008, 22:36
Trabzonda Oturdugumuz zamanlarda Mahalle arasinda Top oynarken hep Efsane furbolcumuz Şotayi anar ; Şota Şota ve gooolll:D Trabzon Sporumuza Büyük Başkanimiz Sadri Şenerin Katmiş Oldugu Büyük Değer... Hey gidi; Şimdi Futbol hayatin bitsede bizim gönlümüzde Sonsuza Dek Hep bi söz Dolaşacak :

ULA Bİ ZAMANLAR ŞOTA VARDI...

Sabri Kurban
01.06.2008, 10:11
Yönetim'den istek yapalım, Şota'nın efsane forması TS Club larda satışa konulsun. Bence iyi bir fikir. Siz ne dersiniz?

eMR3
01.06.2008, 16:11
Bozuk parayla top sektirişin, penaltısız gol kralı olman herşeyiyle beraber Süper lige gelmiş en iyi yabancılardan birisi...

Trabzonspor menejer olarak gelmen dileğiyle Shota Arveladze ...

kuman
01.06.2008, 20:57
Bu benim ilk mesajım Şota ile ilgili ben de hatırladıklarımı sizlerle paylaşmak isterim.Arçil-Şota kardeşler 1993-1994 sezonunun 8.haftası takıma katılmışlardı.Adları duyulmamış 20 yaşında iki genç futbolcu ve onlar alındığı için hepimizin çok sevdiği meşhur 3 numaramız Yuri ve vatandaşı Gusiev gönderilmişti.Taraftar yerel basının da etkisiyle tereddütlüydü,ama Başkanımız Sadri Şener kararlı davrandı ve Arçil-Şota karde

I

kuman
01.06.2008, 22:04
Bu benim ilk mesajım Şota ile ilgili ben de hatırladıklarımı sizlerle paylaşmak isterim.Arçil-Şota kardeşler 1993-1994 sezonunun 8.haftası takıma katılmışlardı.Adları duyulmamış 20 yaşında iki genç futbolcu ve onlar alındığı için hepimizin çok sevdiği meşhur 3 numaramız Yuri ve vatandaşı Gusiev gönderilmişti.Taraftar yerel basının da etkisiyle tereddütlüydü,ama Başkanımız Sadri Şener kararlı davrandı ve Arçil-Şota kardeşler kiralık olarak Trabzonspor kadrosuna katıldılar.Arçil uzun süren sakatlıkları Şota'nın daha çok ön plana çıkmasını sağladı ama oynadığı maçlarda Arçil'de harikalar yaratıyordu.Kısa zamanda taraftarın sevgilisi olan bu ikili sezon sonunda ayrılmak zorundaydılar Trabzonspor onları bonservisleriyle almak istiyor ama Dinamo Tiflis kulübü Avrupa Kupalarına katılacağı için vermek istemiyordu araya Devlet Bakanları,İşadamları sokuldu ve Dinamo Tiflis Kulübü UEFA ön eleme turunda elenirse onları Trabzonspor'a vermeyi kabul etti.Tabii Ali Şen'in devreye girerek Fenerbahçe'ye transferleri için uğraşmasına rağmen.Dinamo Tiflis ön eleme turunda elendi hepimiz derin bir oh çektik,Şota ve Arçil Trabzon'a geldiler hatta Lazio maçında tribünden sahaya inip taraftarı selamladılar ama kulübüyle ve kendileriyle yapılan görüşmeler bir ara durma noktasına geldi maddi konularda anlaşılamıyordu artık bu iş olmayacak bitti denildi herkes şoktayken Trabzonspor'un resti sonuç verdi ve anlaşma sağlandı.Tabii Trabzonspor bazı özel şartları da kabul etmek zorunda kaldı.Ajax'a transferinde kulübün fazla bonservis alamaması da Dinamo Tiflis'in bu özel şartları nedeniyle idi.Attıkları jeneriklik goller ve çalımlarla,sempatik tavırlarıyla,Türkçe'yi çok çabuk öğrenmeleriyle onlar artık bizden biri olmuşlardı.Gidiş nedenleri için herkes farklı şeyler anlattı ama senaryoların başrolünde hep Mehmet Ali Yılmaz yönetimi ve Yılmaz Vural vardı.Ne olursa olsun onlar bizim efsanelerimiz arasında yerlerini aldılar,birgün bu takımın başına geçip bize şampiyonluklar yaşatmalarını çok isterim.Efsane 7 numaramız bu taraftar seni hiç unutmadı unutmayacak, seni 4 sezon canlı izlediğim için o kadar şanslıyım ki.

I

Cüneyt Canlıca
01.06.2008, 22:07
Güle güle Şota.. Senin Trabzomsporda oynadığını düşününce iyiki erken doğmuşum diyorum...

Kasım BEKTAŞ
01.06.2008, 22:15
kalbimizde taht kurdun...adam gibi adamdın...herşey gönlünce olsun...FUTBOLCU ŞOTA

~UniCef~
01.06.2008, 22:43
Ciao Sota....

e'3'
01.06.2008, 22:44
hoşcakal...

zafercalikoglu
01.06.2008, 22:50
Sen Bİr Trabzonlusun Şota
Senİ Seyreden HİÇ Bİr Trabzonlu Unutamaz
Bundan Sonrakİ YaŞaminda BaŞarilar 3-5 Sene Sonra Hoca Olarak Gel

Ömer Yüce
01.06.2008, 23:33
İnşallah bundan sonraki futbol yaşantısını bizde devam eder...

Selim Turan
02.06.2008, 00:02
seni satanlar utansın şota unutulmaz isimlerimiz den birisi! Şampiyonluğu Gasbedilen efsanelerimizden birisin!

TSezgin61
02.06.2008, 03:06
keske maci avni akerde yaptirsaydi...

Trunks
02.06.2008, 05:11
cocuklugumun efsane oyuncusu ayni zamanda beyefendi karakterli biriydi yolu acik olsun

buda iraz gülmek icin :)

http://www.youtube.com/watch?v=prwFm3NBh5U

Hamdi Karamahmutoğlu
02.06.2008, 05:24
cocuklugumun efsane oyuncusu ayni zamanda beyefendi karakterli biriydi yolu acik olsun

buda iraz gülmek icin :)

http://www.youtube.com/watch?v=prwFm3NBh5U

Abimizde guzel yazmis ama.
Tebrikler yani.

Ayhan Çolak
02.06.2008, 07:46
tv den verilse de son kez canlı izleyebilsek dedğim efsane futbolcu. unutulmazlardan.

bkandil
02.06.2008, 09:53
Arkadaşlar Şota'nın jübile maçı yayınlanacak mı acaba, bilgisi olan var mı. Şöyle son kez olsun doya doya izlemek lazım bizim cambazı...

Emrah Aksoy
02.06.2008, 10:53
Sota yine AZ takimiyla anlasmis 2 senelik imza atacakmis.

leventturksoy
02.06.2008, 10:58
fener kupa macı geldi gozumun onune 4.3 yendik 3gol sota atmıstı

gule gule penaltısız kral

aslında bir sene daha oynardı bizde neden jubile yapıyor trabzonda dogdu trabzonda olseydi bari:)

zafer6161
02.06.2008, 16:41
http://img208.imageshack.us/img208/2170/1006402sw6.jpg

http://www.fortunecity.com/olympia/lipinsky/1067/095a2b30.gif

http://img467.imageshack.us/img467/9880/sotal13ks.gif

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/2854050.jpg

http://www.sporx.com/images/1/40/1981_B_Sotaaz002.jpg

güle güle şota ARVELADZEEEEEEE