PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 Rio Yaz Olimpiyatları | Türkiye

Yiğit SARI
07.07.2016, 12:15
9686

Konusu var mı bilmiyorum az bir süre kaldı açayım dedim.

UğurB
07.07.2016, 22:19
Su ana kadar 91 sporcumuz katilma hakki elde etti/
Kaynak Vikipedi...
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkey_at_the_2016_Summer_Olympics

Hakan
30.07.2016, 23:55
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160730/740acacdbc1a41e7fa36feae55f16282.jpg

Yine iki hafta aralıksız ekran başında olacağız.Bu arada 6 gün kalmış,hala Türkiye'de yayıncı yok.

macka61
31.07.2016, 17:23
TRT verir büyük ihtimalle ama ntv spor verse daha güzel olur

Manu61
31.07.2016, 17:24
TRT saçma sapan dizilere dünyanın parasını akıtmaya devam ettiği için Olimpiyat oyunlarına verecek para bulamıyor. Yarısı devşirme yarısı dopingli olan sporcularımızı izleyemeceğim için üzgünüm.

TRT son 1-2 güne kadar alır diye düşünüyorum. Terli bir şekilde telefona koşan sporcularımız önemli.

Faruk BERBER
01.08.2016, 09:43
Futbol maçları hariç takip etmem, futbol maçlarına yayın olacak mı acaba ?

Cengiz Çubukcu
01.08.2016, 10:26
bizimkiler tarihimizin en önemli olimpiyatı olduğunu söylüyorlar da bana hiç öyle gelmiyor..neden acaba?

oflubektas
01.08.2016, 13:12
Tüm dünya el ele verdi, olimpiyatın da tadı kaçmaya başladı. Rusya yok, ben ilk izlediğimde (88 Seul) Sovyetler-ABD rekabetine bakıyordum, hatta Sovyetler dağıldıktan sonraki olimpiyatta da (92 Barcelona) Bağımsız Devletler Topluluğu altında yarıştılar ve çok zevkliydi. Ev sahipleri hariç, Çin dışında olimpik rekabete girecek ülke de kalmadı.

Türkiye dahil hemen her ülkenin başında doping belası var. Yalnız Rusya ile birlikte dopingi abartan ülkelerin başında geliyoruz. 2012 Londra'da derece yapıp da dopingli çıkmayan sporcumuz kalmadı. Güreş hem zevksiz hale getirildi, hem de genelde nal topluyoruz. Bulgar ekolü bittiği için (Naim, Halil vs.) halterde de adımız yok. Hem kontroller, hem de kriterler arttığı için dünya rekoru görmek de çok zor. En son yüzmede rekorlar geliyordu, hız arttırıcı köpekbalığı derisinden yapılma mayolar yasaklanınca o da durdu. Bu işin öncüsü ve lideri Amerika tabi ki yine en önde olacak. Yalnız onların da doping yaptığına, ancak ilaç firmaları Amerikan menşeli olduğundan bir şekilde dopingin farkedilmediğine eminim. Keza 1984'ten beri rekoru kırılamayan "Flo-jo" (Florence Griffith Joyner) 40'ını bulamadan kalpten gitti. Yine 80'ler efsanesi Carl Lewis'de doping çıkmadı ama, hocası ve doktoru Flo-Jo ile aynıydı. Keza 2000'lerin başında hemen her yarışı kazanan Abd'li atlet Marion Jones'ın dopingli olduğu tesadüfen ortaya çıktı. (Gülleci eski kocasının ispiyonladığı söyleniyor) Eski Doğu Bloku ülkelerinden, çoğu rekoru hala kırılamayan Doğu Alman atletler ya ölmüş, ya da aldıkları aşırı doping nedeniyle halen hastalıklarla boğuşuyor. Doping ilacının silicisi var, bu farkedilince ilaç firmaları "silicinin silicisini" üretmeye başladı ve bir kutusu binlerce dolar. 2000'lerde büyük bir spor atılımı yapan İspanya da bisikletten itibaren (Efsane Contador ile başladı) çeşitli doping skandallarıyla çalkalandı.

Bilaloğlan'ın arkadaşlarının yapımcısı olduğu kıytırık dizilere milyonlar döken TRT, iş olimpiyata gelince musluğu sıkmış. Fırsatçı Saran Holding de sonuna kadar zorluyor ve olimpiyat yayınları ilk kez tehlikeye girdi. TRT dışında Türkiye'de kimse o kadar para bayılamaz. Yalnız yayınlanırsa atletizmde birkaç dal (yüksek atlama, orta mesafe koşular vb.), jimnastik ve voleybol dışında izlemeye değer spor sayısı azaldı. Usain Bolt'un da rekor şansı yok gibi bişey, hatta yarışı bile kaybedebilir.

Cengiz Çubukcu
01.08.2016, 13:30
Tüm dünya el ele verdi, olimpiyatın da tadı kaçmaya başladı. Rusya yok, ben ilk izlediğimde (88 Seul) Sovyetler-ABD rekabetine bakıyordum, hatta Sovyetler dağıldıktan sonraki olimpiyatta da (92 Barcelona) Bağımsız Devletler Topluluğu altında yarıştılar ve çok zevkliydi. Ev sahipleri hariç, Çin dışında olimpik rekabete girecek ülke de kalmadı.

Türkiye dahil hemen her ülkenin başında doping belası var. Yalnız Rusya ile birlikte dopingi abartan ülkelerin başında geliyoruz. 2012 Londra'da derece yapıp da dopingli çıkmayan sporcumuz kalmadı. Güreş hem zevksiz hale getirildi, hem de genelde nal topluyoruz. Bulgar ekolü bittiği için (Naim, Halil vs.) halterde de adımız yok. Hem kontroller, hem de kriterler arttığı için dünya rekoru görmek de çok zor. En son yüzmede rekorlar geliyordu, hız arttırıcı köpekbalığı derisinden yapılma mayolar yasaklanınca o da durdu. Bu işin öncüsü ve lideri Amerika tabi ki yine en önde olacak. Yalnız onların da doping yaptığına, ancak ilaç firmaları Amerikan menşeli olduğundan bir şekilde dopingin farkedilmediğine eminim. Keza 1984'ten beri rekoru kırılamayan "Flo-jo" (Florence Griffith Joyner) 40'ını bulamadan kalpten gitti. Yine 80'ler efsanesi Carl Lewis'de doping çıkmadı ama, hocası ve doktoru Flo-Jo ile aynıydı. Keza 2000'lerin başında hemen her yarışı kazanan Abd'li atlet Marion Jones'ın dopingli olduğu tesadüfen ortaya çıktı. (Gülleci eski kocasının ispiyonladığı söyleniyor) Eski Doğu Bloku ülkelerinden, çoğu rekoru hala kırılamayan Doğu Alman atletler ya ölmüş, ya da aldıkları aşırı doping nedeniyle halen hastalıklarla boğuşuyor. Doping ilacının silicisi var, bu farkedilince ilaç firmaları "silicinin silicisini" üretmeye başladı ve bir kutusu binlerce dolar. 2000'lerde büyük bir spor atılımı yapan İspanya da bisikletten itibaren (Efsane Contador ile başladı) çeşitli doping skandallarıyla çalkalandı.

Bilaloğlan'ın arkadaşlarının yapımcısı olduğu kıytırık dizilere milyonlar döken TRT, iş olimpiyata gelince musluğu sıkmış. Fırsatçı Saran Holding de sonuna kadar zorluyor ve olimpiyat yayınları ilk kez tehlikeye girdi. TRT dışında Türkiye'de kimse o kadar para bayılamaz. Yalnız yayınlanırsa atletizmde birkaç dal (yüksek atlama, orta mesafe koşular vb.), jimnastik ve voleybol dışında izlemeye değer spor sayısı azaldı. Usain Bolt'un da rekor şansı yok gibi bişey, hatta yarışı bile kaybedebilir.
sevgili Hasan, ne olur daha fazla yaz....soluksuz okudum desem yeridir :)

Cengiz Çubukcu
03.08.2016, 17:33
TRT, Münih'teki 1972 Yaz Olimpiyatları verilerek ilk dış naklen yayını gerçekleştirmişti.

Olimpiyat kampına yapılan baskın sonucunda 11 İsrailli sporcu ve antrenör, 1 alman polisi ve 5 saldırganın ölmesi olayı, sportif görüntülerin önüne geçmişti.

1972'de tek madalyamızı güreşte Vehbi Akdağ gümüş alarak kazanmış ve bizler de TRT ekranlarından final maçını izlemiştik.

Rusya'nın Amerika'yı Aleksandr Belov ile sürenin içinde mi, dışında mı olduğu hala tartışılan basketiyle 51-50 yendiği karşılaşmayı unutmak mümkün mü? Belov'un o günkü teknoloji ile süre konunda soru işaretleri bırakan basketi hala gözlerimizin önünde.

Şimdi aradan 44 yıl geçtikten sonra, 1968'e, yani ülkemizde Olimpiyatlar'da TV yayınının olmadığı günlere dönmek üzereyiz. Rio Olimpiyatları'nın başlamasına 3 gün kala olumlu bir gelişme gerçekleşmezse izleme olanağı bulamayacağız. Belki son anda birileri Olimpiyatlar'ın yayınlanmasının, özellikle bugünlerde sağlayacağı faydaları farkedecek ve yayı sağlanacak. Ancak artık yayıncı kuruluşun muhabirleri akredite olamayacağı için yayınlar stüdyodan hazırlanma fırsatı bulamayan sunucular tarafından yapılacak. Buna bile razı olduk... Hayret... (Basketfaul)

Osman Seran
04.08.2016, 10:29
Olimpiyatlar yayınlanmıyor şaka gibi.

Manu61
04.08.2016, 11:09
Sonra bize olimpiyat vermiyorlar bizi kıskanıyorlar diye ağlıyorlar :) Bir şekilde yayınlanacağını düşünüyorum eğer yayınlanmazsa çok büyük skandal olur.

Olimpiyatları yayınlamayız sonra gider olimpiyatları düzenlemek için adaylığımızı açıklarız böyle troll bir ülkeyiz.

Hakan
04.08.2016, 13:27
Halter takımımız 4 kişiymiş yuh,çok şaşırdım.

Manu61
04.08.2016, 14:33
Halter takımımız 4 kişiymiş yuh,çok şaşırdım.

Doping yüzünden ceza almayan haltercimiz kaldı mı? O 4 kişiden madalya alan olursa ilerde kesin dopingli çıkar ve madalyasını geri alırlar. Benim Türk sporculara ve federasyonlara güvenim kalmadı artık.

Hakan
04.08.2016, 15:10
Doping yüzünden ceza almayan haltercimiz kaldı mı? O 4 kişiden madalya alan olursa ilerde kesin dopingli çıkar ve madalyasını geri alırlar. Benim Türk sporculara ve federasyonlara güvenim kalmadı artık.
Yine de dopinglileri devşirmelere tercih ederim :D İzlerken en ufak heyecan oluşmuyor

Yiğit Gayretli
04.08.2016, 15:55
Yayın olmaması büyük rezalet. TRT? Vergi?

Murat'
04.08.2016, 16:03
Üç kanalın yayınları paylaşması durumu varmış. Atletizm ve yüzmeyi TRT, basketbolu NTV'nin alması gündemdeymiş.

selcuk
04.08.2016, 18:02
almanya futbol kadrosu
Trikot Name Geburtstag Verein Spiele Tore
Torwart
Timo Horn 12.05.1993 1. FC Köln 0 0
Jannik Huth 15.04.1994 1. FSV Mainz 05 0 0
Abwehr
Robert Bauer 09.04.1995 FC Ingolstadt 0 0
Matthias Ginter 19.01.1994 Borussia Dortmund 0 0
Lukas Klostermann 03.06.1996 RB Leipzig 0 0
Philipp Max 30.09.1993 FC Augsburg 0 0
Niklas Süle 03.09.1995 1899 Hoffenheim 0 0
Jeremy Toljan 08.08.1994 1899 Hoffenheim 0 0
Mittelfeld
Lars Bender 27.04.1989 Bayer 04 Leverkusen 0 0
Sven Bender 27.04.1989 Borussia Dortmund 0 0
Julian Brandt 02.05.1996 Bayer 04 Leverkusen 0 0
Max Christiansen 25.09.1996 FC Ingolstadt 0 0
Serge Gnabry 14.07.1995 FC Arsenal 0 0
Leon Goretzka 06.02.1995 FC Schalke 04 0 0
Max Meyer 18.09.1995 FC Schalke 04 0 0
Grischa Prömel 09.01.1995 Karlsruher SC 0 0
Sturm
Nils Petersen 06.12.1988 SC Freiburg 0 0
Davie Selke 20.01.1995 RB Leipzig 0 0

https://i.hizliresim.com/z48M7j.pnghttps://i.hizliresim.com/1d1EAN.pnghttps://i.hizliresim.com/z48Mz7.png

selcuk
05.08.2016, 00:28
meksika 2- 1 almanya

2-2 bitti

Yiğit SARI
05.08.2016, 10:38
Yaz Olimpiyat Oyunları 2016 için geri sayım başladı. Rio'daki Maracana Stadı'ndaki resmi açılış töreni, Cumartesi TSİ 02.00'de başlayacak

Aralarında, olimpiyatlara ilk defa katılan Kosova ve Güney Sudan'ın da bulunduğu 206 ülkeden 11 binden fazla sporcu, 28 spor branşı içinde yer alan 39 dalda mücadele edecek

37 tesiste gerçekleştirilecek organizasyonun bilet fiyatları, 12 ile bin 420 dolar arasında değişiyor

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 31. Yaz Olimpiyat Oyunları, Cumartesi günü sabaha karşı TSİ 02.00'de yapılacak açılış töreniyle resmen başlayacak ve Olimpiyat ateşi 21 Ağustos'a kadar yanacak.

TÜRKİYE 21 BRANŞTA MADALYA ARAYACAK

Türkiye'yi ise 21 branşta 103 sporcu temsil edecek. Bugüne kadar yapılan 30 Olimpiyat Oyunların'da Türkiye ilk kez bu kadar kalabalık bir sporcu ile ile Rio'da hazır bulunuyor.

TÜRK BAYRAĞINI ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY TAŞIYACAK

Rio Olimpiyatları açılışında Türkiye bayrağını Milli tenisçi Çağla Büyükakçay taşıyacak. Olimpiyat oyunlarında Türkiye'yi temsil edecek ilk tenisçi olan Çağla Büyükakçay, Türkiye adına da bayrağı taşıyan isim olacak.

Kaynak (http://www.birgun.net/haber-detay/rio-olimpiyati-acilisinda-bayragi-buyukakcay-tasiyacak-122927.html)

Hakan
05.08.2016, 15:03
Neyse ki TRT aldı.
Bayrağı Rıza Kayaalp'ın taşıması da yorumsuz :)

Osman Seran
05.08.2016, 17:20
TRT veriyor sporcularımıza başarılar.

https://store.donanimhaber.com/81/26/12/8126127e071054bbc54f7cc28bc8b638.jpg

Hakan
06.08.2016, 22:38
Evet ilk günün tek zaferi boks 81 kiloda Mehmet Ünal'ın tacizci sporcunun diskalifiye olması sayesinde tur atlamasıyla geldi :)
Viktoria da 200 metre kurbağalama için umut verdi,inşallah bir aksilik olmaz.
Ayrıca Judocumuz Dilara da tecrübesizliğinden elendi,ona çok üzüldüm.

Manu61
07.08.2016, 03:07
TRT son anda olimpiyatları yayınlama kararı verdi tahmin ettiğimiz gibi. Bu işi umarım hakkıyla yaparlar şu an ilk gün müsabakaları devam ediyor ama sadece tek kanal ile idare etmek zorunda kalıyoruz. Tamam TRT1'de darbe yayınlarına devam edin ama en azından diğer kanalları olimpiyatlar için kullanın.

artvints
07.08.2016, 22:53
tutya yılmaz'ın güler yüzü insanın içini açıyor. maşallah, sporcu dediğin böyle olur.çok pozitif elektriği var. pek anlamam ama çok da yetenekli gözüküyor, yolu açık olsun.

Hakan
08.08.2016, 00:10
Ah be Çağla,çok iyi savaştı ama olmadı.Bir maç sayısını da kullanamadı,yine de helal olsun sana.
Tutya finalde,mükemmel başarı.
An itibariyle Nevriye yine çok büyük oynuyor ,haydi kızlar!

artvints
08.08.2016, 00:28
Ah be Çağla,çok iyi savaştı ama olmadı.Bir maç sayısını da kullanamadı,yine de helal olsun sana.
Tutya finalde,mükemmel başarı.
An itibariyle Nevriye yine çok büyük oynuyor ,haydi kızlar!

daha belli değil tutya'nın finale kalıp kalmadığı.

Hakan
08.08.2016, 00:37
daha belli değil tutya'nın finale kalıp kalmadığı.
Ben de anlamadım bütün siteler haber geçince trollendim.Gece 04.30 son elemeler final zor

Yiğit SARI
08.08.2016, 08:53
Periler 61-56 kaybetmiş

Avustralya: Mitchell 11, Phillips, Taylor 5, Burton 2, Cambage 22, Tolo 2, Lavey 6, Talbot, Hodges, Ebzery 11, George 2, Jarry

Türkiye: Birsel Vardarlı Demirmen 2, Işıl Alben 13, Bahar Çağlar 2, Sanders 25, Nevriye Yılmaz 14, Şebnem Kimyacıoğlu, Olcay Çakır, Tilbe Şenyürek

Cengiz Çubukcu
08.08.2016, 10:17
Periler 61-56 kaybetmiş

Avustralya: Mitchell 11, Phillips, Taylor 5, Burton 2, Cambage 22, Tolo 2, Lavey 6, Talbot, Hodges, Ebzery 11, George 2, Jarry

Türkiye: Birsel Vardarlı Demirmen 2, Işıl Alben 13, Bahar Çağlar 2, Sanders 25, Nevriye Yılmaz 14, Şebnem Kimyacıoğlu, Olcay Çakır, Tilbe Şenyürek

2. çeyreğe kadar izledim, fena gitmiyorduk ...efsane jenerasyon yaşlandı, sahada enerji sorunumuz var

Bahadır Şimşek
08.08.2016, 10:56
2. çeyreğe kadar izledim, fena gitmiyorduk ...efsane jenerasyon yaşlandı, sahada enerji sorunumuz var

Enerji sorunundan ziyade bence koç sorunumuz var. Oynattığı setler çok kötü hep tek kişi üzerine-ki onlara da set denilirse. Ver topu Nevriye'ye arkasını dönüp şut atsın. E bu takım sadece bunu yapacaksa o kadar çalışmaya kampa ne gerek var?

Neden Sanders için hiç hücum setimiz yok? Neden Şaziye hiç süre almaz? Bahar bu kadar kötü iken neden Tuğçe hiç değerlendirilmez?

Oyun başından sonuna kadar sadece birkaç kez oyuncu değiştiriyor koç, o zaman bu kadro neden bu kadar kalabalık?

Hakan
09.08.2016, 03:38
İddialı olduğumuz branşlar olmasa da hâlâ madalyanın yanına bile yaklaşamamak üzücü,inşallah bugün halterde işler istediğimiz gibi gider. Bahadır Şimşek Bence de şu durumda Şaziye denenmeli ama Tuğçe'den katkı beklemek çok iyimser olur,kız hücumda sıfır.Kenardaki gençler bu seviyeyi kaldıracak durumda değil,hocanın da işi zor.

selcuk
09.08.2016, 03:45
İddialı olduğumuz branşlar olmasa da hâlâ madalyanın yanına bile yaklaşamamak üzücü,inşallah bugün halterde işler istediğimiz gibi gider. @Bahadır Şimşek (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=23633) Bence de şu durumda Şaziye denenmeli ama Tuğçe'den katkı beklemek çok iyimser olur,kız hücumda sıfır.Kenardaki gençler bu seviyeyi kaldıracak durumda değil,hocanın da işi zor.
nasil
100 sporcudan hic favori yokmu bransinda

Cengiz Çubukcu
09.08.2016, 10:18
helal olsun mete gazoz ve ailesi....

Mete Gazoz kimdir?, Mete Gazoz kaç yaşında?, Mete Gazoz dünyada kaçıncı sırada?

Rio Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden 17 yaşındaki milli okçumuz Mete Gazoz, Fransız rakibi 26 yaşındaki Pierre Plihon'u tie-break sonucu mağlup ederek son 16'ya kaldı.

Son 16'da veda etti

Rio 2016'da mücadele eden 17 yaşındaki milli okçu Mete Gazoz, 26 yaşındaki Fransız Pierre Plihon'i mağlup ederek son 32 turuna çıkmıştı. Son 32'de Hollandalı sporcu Sjef van den Berg ile karşılaşan Mete, 7-3 mağlup olarak son 16'ya kalamadı.

Genç sporcu Mete, son 32'de dünya 5 numarası Van Den Berg'e 7-3 mağlup olarak elendi.

Arda Turan'dan paylaşım

Milli futbolcu Arda Turan'da Mete Gazoz'un mücadelesi sırasında Twitter adresinden, ''Mete Gazoz aslansın!'' mesajını paylaştı.

Mete Gazoz'un hikayesi

Milli sporcu olan Metin Gazoz'un oğlu olan Mete Gazoz henüz 6 yaşındayken okçuluk sporuna ilgi göstermeye başladı. 6-8 yaşlarında omuz kaslarını geliştirmek için yüzme kursuna gitti. Sonrasında koordinasyon için basketbol oynadı. Görme yetisini geliştirmek için 1 sene resim dersi aldı. İki sene piyano dersi aldı. Bunun nedeni ise, piyano çalmanın; beynin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olması, göz ve el koordinasyonunu iyileştirmesi.

Makine mühendisi olmak isteyen Mete Gazoz, 11 yaşındayken babasına, ''Rio'ya gideceğim. Sen de beni izleyeceksin. Merak etme baba'' diyerek Rio hayalini daha o yaşlarda ortaya koydu.

Dünyada 14. sırada olan Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından gelecek vaat eden 5 okçu arasında gösteriliyor.

Hakan
09.08.2016, 12:46
nasil
100 sporcudan hic favori yokmu bransinda
Var tabi.Güreş ve Tekvandoda madalya gelecek,şimdiye kadar iddialı değildik.Hatta ilk kez yarıştık çoğu branşta

selcuk
09.08.2016, 13:05
Var tabi.Güreş ve Tekvandoda madalya gelecek,şimdiye kadar iddialı değildik.Hatta ilk kez yarıştık çoğu branşta
ok
tsk

20 madalya olurmu sence

Cengiz Çubukcu
09.08.2016, 13:21
ok
tsk

20 madalya olurmu sence
hayatta olmaz...bence

Murat'
09.08.2016, 13:24
ok
tsk

20 madalya olurmu sence

10 bile olmaz bence.

Hakan
09.08.2016, 13:25
ok
tsk

20 madalya olurmu sence
En iyimser 7-8 olur heralde :)

selcuk
09.08.2016, 13:26
hayatta olmaz...bence

10 bile olmaz bence.
gercekten mi?

80 milyonda cok aci bisey

Murat'
09.08.2016, 13:30
gercekten mi?

80 milyonda cok aci bisey

2012 Londra'da sadece tekvando da Servet Tazagül almıştı altın madalya, bu olimpiyatlarda o bile zor görünüyor.

Zaten yanlış bilmiyorsam bizim rekorumuz da 2004 Atina'daki 11 madalya. üç altın, üç gümüş beş de bronz.

Manu61
09.08.2016, 15:51
Servet Tazegül yine altın alabilir ama Kore'li ve Rus sporcuları bir adım önde gösteriyor yorumcular. Nur Tatar altın olmasa bile en azından bronz veya gümüş alabilir altın alırsa sürpriz olur bence.

Rıza Kayaalp'in tek rakibi Küba'lı sporcu bence. Son iki olimpiyatın şampiyonu oldu Küba'lı Mijain Lopez. Rıza ile aralarında büyük rekabet var sürekli finalde karşılaşıyorlar turnuvalarda.

Taha Akgül 125 kiloda tek favori durumunda gümüş alması büyük sürpriz olur. Ben altını garanti görüyorum umarım bir aksilik olmaz.

Cenk İldem 98 kiloda madalya şansı olan oyunculardan. Bronz madalya maçına çıkabilir.

Aynı şekilde Selim Yaşar'ın en kötü bronz madalya alacağını düşünüyorum. Rus sporcuyla yolları kesişmezse finale çıkabilir.

Kadınlar 58 kiloda Elif Jale'nin bronz madalya alacağı düşünülüyor. Diğer kadın güreşçilerimizin pek şansı yok gibi duruyor.

Kanoda Türkiye'yi ilk kez temsil edecek olan Letonya asıllı Lasma Liepa'nın az da olsa madalya şansının olduğu söyleniyor. 1-2 ay önce Avrupa şampiyonu oldu kendisi.

Halterde Daniyer İsmayilov'dan bir madalya gelecektir en kötü bronz alacağı düşünülüyor.

Atletizm dalında 400 metre engelli yarışında Yasmani Capello madalya alabilir şu an çok formda bence tam zamanı. Başka madalya beklemiyorum atletizm müsabakalarından. 5.000 ve 10.000 metrede yarışan iyi sporcularımız var ama rakipleri çok sağlam. Belki bir madalya daha gelir bilmiyorum.

Cengiz Çubukcu
09.08.2016, 15:59
Servet Tazegül yine altın alabilir ama Kore'li ve Rus sporcuları bir adım önde gösteriyor yorumcular. Nur Tatar altın olmasa bile en azından bronz veya gümüş alabilir altın alırsa sürpriz olur bence.

Rıza Kayaalp'in tek rakibi Küba'lı sporcu bence. Son iki olimpiyatın şampiyonu oldu Küba'lı Mijain Lopez. Rıza ile aralarında büyük rekabet var sürekli finalde karşılaşıyorlar turnuvalarda.

Taha Akgül 125 kiloda tek favori durumunda gümüş alması büyük sürpriz olur. Ben altını garanti görüyorum umarım bir aksilik olmaz.

Cenk İldem 98 kiloda madalya şansı olan oyunculardan. Bronz madalya maçına çıkabilir.

Aynı şekilde Selim Yaşar'ın en kötü bronz madalya alacağını düşünüyorum. Rus sporcuyla yolları kesişmezse finale çıkabilir.

Kadınlar 58 kiloda Elif Jale'nin bronz madalya alacağı düşünülüyor. Diğer kadın güreşçilerimizin pek şansı yok gibi duruyor.

Kanoda Türkiye'yi ilk kez temsil edecek olan Letonya asıllı Lasma Liepa'nın az da olsa madalya şansının olduğu söyleniyor. 1-2 ay önce Avrupa şampiyonu oldu kendisi.

Halterde Daniyer İsmayilov'dan bir madalya gelecektir en kötü bronz alacağı düşünülüyor.

Atletizm dalında 400 metre engelli yarışında Yasmani Capello madalya alabilir şu an çok formda bence tam zamanı. Başka madalya beklemiyorum atletizm müsabakalarından. 5.000 ve 10.000 metrede yarışan iyi sporcularımız var ama rakipleri çok sağlam. Belki bir madalya daha gelir bilmiyorum.

selçuk çebinin durumu nedir?

Manu61
09.08.2016, 16:03
selçuk çebinin durumu nedir?

Pek şansı yok bence madalya alması sürpriz olur. Çok güçlü rakipleri var özellikle son olimpiyat şampiyonu Rus Roman Vlasov.

Manu61
10.08.2016, 03:05
Halterde 69 kiloda Daniyar İsmayilov gümüş madalya kazandı. Rio'da kazandığımız ilk madalya oldu bu.

İsmayilov 2012 Londra Olimpiyatlarında Türkmenistan adına yarışmıştı ve 13. olmuştu.

Hakan
10.08.2016, 03:14
Helal Daniyar,siftahı yaptık.

Bugün 32 yıl sonra eskrimde İrem Karamete bizi temsil edecek,yine Mete gibi 17 yaşındaki Yasemin Anagöz de okçulukda yarışacak,bunlar da ayrı bir heyecan :)

Manu61
10.08.2016, 17:48
Helal Daniyar,siftahı yaptık.

Bugün 32 yıl sonra eskrimde İrem Karamete bizi temsil edecek,yine Mete gibi 17 yaşındaki Yasemin Anagöz de okçulukda yarışacak,bunlar da ayrı bir heyecan :)

Yasemin çok kötü elendi baya üzüldüm. Müsabaka 5-5 bitti iki sporcunun tek atış hakkı vardı Yasemin 9 puanlık atış yaptı Meksikalı gitti 10 puan aldı.

Gelecek seneler için ümit verdi diyebiliriz.

Hakan
10.08.2016, 18:06
Bence ümit vermenin ötesinde muhteşem bi yetenek değil mi.Mutlaka bir gün madalya getirecektir,inşallah güzel tesisler de yapılır okçuluk için.

Meksikalı da 9'un altına düşmedi gerçekten çok iyi savaştı Ecem.

Yasemin çok kötü elendi baya üzüldüm. Müsabaka 5-5 bitti iki sporcunun tek atış hakkı vardı Yasemin 9 puanlık atış yaptı Meksikalı gitti 10 puan aldı.

Gelecek seneler için ümit verdi diyebiliriz.

Manu61
10.08.2016, 18:16
Bence ümit vermenin ötesinde muhteşem bi yetenek değil mi.Mutlaka bir gün madalya getirecektir,inşallah güzel tesisler de yapılır okçuluk için.

Meksikalı da 9'un altına düşmedi gerçekten çok iyi savaştı Ecem.

Dünya ve Olimpiyat şampiyonaları devreye girdiği zaman çekik gözlü arkadaşlar pek şans tanımıyor rakiplerine. Henüz yaşı genç ilerde belki kafa tutabilir inşallah.

Hakan
10.08.2016, 18:24
Dünya ve Olimpiyat şampiyonaları devreye girdiği zaman çekik gözlü arkadaşlar pek şans tanımıyor rakiplerine. Henüz yaşı genç ilerde belki kafa tutabilir inşallah.
Yani öyle tabi ama okçuluk da garip bi spor.Sıralamada dünya rekoru kıran Koreli ilk turda elendi.
O gün kolunu sinek ısırması bile sonucu etkileyebilir :)

Manu61
11.08.2016, 01:51
Avustralya Amerika karşısında ilk yarıyı 54-49 önde kapattı. Takım halinde savaşan bir Avustralya var ilk yarı hiç geri adım atmadılar.

Büyük ihtimalle maç yine Amerika'nın kontrolüne geçecek ve kopacak ama geride olmalarını izlemek büyük keyif. Kendilerine biraz diş geçiren bir takımla oynadıkları zaman hemen işi pisliğe döküyorlar.

Manu61
11.08.2016, 02:55
98-88 Amerika kazandı Avustralya'lı oyuncuları kutluyorum helal olsun diyorum. Bence olimpiyatlardan basketbolu kaldırsınlar hiç gerek yok yalandan yere oynamaya. Şu maçta Amerikalı oyuncuların sayısız faulünü görmezden geldi hakemler. Her hücum ribaunduna girişleri faul adamların.

Oyuncular zaten bir garip anlamadım gitti burasını Nba sanıyorlar galiba. Her pozisyonda itiraz ediyorlar hakemlerin üzerine yürüyorlar ama teknik faul yok. Bu şartlar altında Amerikanın maç kaybetmesini beklemek gerçekten hayalcilik oluyor bundan sonra izlemeyi düşünmüyorum.

selcuk
15.08.2016, 04:42
bolt yine aldi 100 metreyi

https://pbs.twimg.com/media/Cp3T-Z9XgAEdCyf.jpg

Ozan Yılmaz
15.08.2016, 11:43
https://s4.postimg.io/ad2vhnuil/13958131_10154488240134216_6436960499745970291_o.j pg

Hakan
15.08.2016, 22:45
Berbat bi çıkış yapmasına rağmen yine kazandı,gerçek efsane.
Yalnız 400 metrede rekor kıran Van Niekerk son 100 metreyi ne kadar rahat koştu ama,umarım temizdir.

Punisher-61
16.08.2016, 09:53
Türkiye olimpiyatlarda dökülüyor...
Takimin yarisi para icin türkiyeyi temsil eden yabanci ama hepside pespese eleniyor.. Ahmet li melek hu.. Abicim bunlar nedir yahu?? Kendin spora önem verip yetistirsen daha iyi degil mi?? En kötü onlarda ilk müsabakada elenir ama gercek bir türk sporcu olarak katilir..

Halter olsun güres olsun madalya alabildigimiz tek spor dallari ama ordanda yavas yavas siliniyoruz..

Biz hep futbola önem verelim cok iyiyiz ya.. Avrupada samar oglani oldu kulüblerimiz.. Ligimiz bes para etmez ama biz ülke olarak bunlari hep görmezden gelelim

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Cengiz Çubukcu
16.08.2016, 10:05
Türkiye olimpiyatlarda dökülüyor...
Takimin yarisi para icin türkiyeyi temsil eden yabanci ama hepside pespese eleniyor.. Ahmet li melek hu.. Abicim bunlar nedir yahu?? Kendin spora önem verip yetistirsen daha iyi degil mi?? En kötü onlarda ilk müsabakada elenir ama gercek bir türk sporcu olarak katilir..

Halter olsun güres olsun madalya alabildigimiz tek spor dallari ama ordanda yavas yavas siliniyoruz..

Biz hep futbola önem verelim cok iyiyiz ya.. Avrupada samar oglani oldu kulüblerimiz.. Ligimiz bes para etmez ama biz ülke olarak bunlari hep görmezden gelelim

Türkiyede altyapılarda kimse çocuğunu futbol ve basketboldan başka bir spor'a göndermiyor..biraz da voleybol var... ilgi sıfır denecek düzeyde...

Murat'
16.08.2016, 11:07
Kübalı güreşçi gerçekten bir efsane, Rıza Kayaalp'e en ufak bir şans bile tanımadı.

selcuk
16.08.2016, 11:41
ithal sporculari anliyorumda, bu insanlara Türk isimlerinin takilmasindaki mantigi anlayamiyorum

ayrica kenyali sporcunun Türkiye icin yarisip 334 gün kenyada kamp yapmasi son derece düsündürücü

adami ithal ediyorsan Türkiyede calisip tecrübelerini genc sporcularimiza aktarmasi gerekir bence

Punisher-61
16.08.2016, 22:06
Basketboldada elendik beceriksizlikte bizden üstün ülke var mi acaba???

Hakan
16.08.2016, 22:09
Bu kadar aptallık olmaz,gerizekalı gibi elimizdeki maçı verdik.Yazık!

selcuk
16.08.2016, 22:13
gecmis olsun
sonu bir hayli heycanliydi

olcay cakir in son girisiylen mac gitti

Hakan
17.08.2016, 00:22
Bütün raund Batuhan dövüştü üç hakem de rakibe verdi yahu,en çok haksızlık yapılan spor boks herhalde.
Cenk İldem de bronzu aldı tebrikler.

erolizmts
18.08.2016, 23:17
Madalya sayımız 4'te kalırsa 1988 Seul Olimpiyatlarından sonraki en kötü dönem olacak.

Dikkat çeken diğer konu -şu ana kadar aldığımız 4 madalyanın 2 tanesi de devşirme sporculardan geldi. Yani baya batık durumdayız. 2004 Atina Olimpiyatlardaki 10 madalyalı dönemden tekrar diplere doğru iniyoruz.

Servet Tazegül de şamar oğlanına döndü. Yazık oldu. Belkide madalya için en garanti gördüğümüz oyuncuydu. Geriye madalya umudumuz diyebileceğimiz sporcu kaldımı acep? Belki güreşten çıkar yine. O kadar devşirme atlet ne iş yaptı, görünüp kayboldular mı? Capello dışında verilen paralar çöpe gitmez umarım.

UğurB
19.08.2016, 16:29

Uzun zamandir girmiyordum foruma.
Turk medyasinda bile bu kadar iyi tahmin yapan olmamisti.
Elif Jale Yesilirmak ve Lasma Liepa disinda mukemmel tahminler. Onlarda da bir kesinlik icermedigi icin sorun yok.
Sizi tebrik ederim.

Adem Akyüz'
19.08.2016, 19:52

Valla helal olsun :)

Ozan Yılmaz
19.08.2016, 19:56
Bolt biraz daha disiplinli bir adam olsa, 100 ve özellikle 200'de daha büyük rekorların altına imzasını atabilir.

Faruk BERBER
20.08.2016, 12:01
Bu akşam 23.30'da Brezilya-Almanya final mücadelesi var Erkekler Futbol'da.

Hakan
20.08.2016, 23:09
Haydi aslanlar be,iki altın birden gelsin.

Nur Tatar da dün yarı finali çok şanssız kaybetti ya,2020'de altın olur inşallah.

Manu61
20.08.2016, 23:21
Haydi aslanlar be,iki altın birden gelsin.

Nur Tatar da dün yarı finali çok şanssız kaybetti ya,2020'de altın olur inşallah.

Taha altını alır ama Selim Yaşar'ın işi zor. Rus sporcudan kaçabilmesi sayesinde finale geldiğini düşünüyorum eğer kazanırsa Bolt'un kaybetmesi gibi bir durum olur :) Kendi kilosunda tarihin en iyi güreşçilerinden birisi olacağı söyleniyor bu Rus arkadaşın. Henüz 20 yaşında ve katıldığı 13 turnuvanın hepsinde altın madalya kazanmayı başardı.

Kariyerinde 62 maçı ve sadece 1 mağlubiyeti var gerçekten heyecan verici bir sporcu. Selim Yaşar eğer kazanırsa gerçekten müthiş bir iş başarmış olur.

Hakan
20.08.2016, 23:46
Taha altını alır ama Selim Yaşar'ın işi zor. Rus sporcudan kaçabilmesi sayesinde finale geldiğini düşünüyorum eğer kazanırsa Bolt'un kaybetmesi gibi bir durum olur :) Kendi kilosunda tarihin en iyi güreşçilerinden birisi olacağı söyleniyor bu Rus arkadaşın. Henüz 20 yaşında ve katıldığı 13 turnuvanın hepsinde altın madalya kazanmayı başardı.

Kariyerinde 62 maçı ve sadece 1 mağlubiyeti var gerçekten heyecan verici bir sporcu. Selim Yaşar eğer kazanırsa gerçekten müthiş bir iş başarmış olur.
Bence de gümüş büyük iş oldu,zorlanarak geldi baya.Taha da gerçekten gümbür gümbür adam terlemedi bile :)
Nur için ne diyorsun,bu altın vuruş işi çok pis bir şey,Nur'un puan alabilecek vuruşları vardı yazık oldu.

erolizmts
20.08.2016, 23:52
1984 Los Angeles Olimpiyatlarından sonra altın alamadığımız olimpiyat olmamış. Taha umarım son dakika sevincini yaşatır.

1960 Roma'da 7 altın 2 gümüş almışız. Dokuz madalyanın dokuzu da güreşten gelmiş. Tuttuğumuzu mindere çarpmışız. Karikatürlük geliyor bana, minderden kaçışan güreşçiler. :D Tarumar etmişiz.

Altın Madalya
Müzahir Sille — Greko-Romen Güreş, Erkekler
Mithat Bayrak — Greko-Romen Güreş, Erkekler
Tevfik Kış — Greko-Romen Güreş, Erkekler
Ahmet Bilek — Serbest Güreş, Erkekler
Mustafa Dağıstanlı — Serbest Güreş, Erkekler
Hasan Güngör — Serbest Güreş, Erkekler
İsmet Atlı — Serbest Güreş, Erkekler

Gümüş Madalya
İsmail Ogan — Serbest Güreş, Erkekler
Hamit Kaplan — Serbest Güreş, Erkekler

Taha ile 1 altın alabilirsek sıralamada da baya yükseleceğiz sanırım.

* Gümüş madalya alan Selim Yaşar da devşirmeymiş. Rusça açıklaması ingilizceye çevrilip sonra da ingilizceden Türkçeye çevrildi.

Manu61
21.08.2016, 00:25
Bence de gümüş büyük iş oldu,zorlanarak geldi baya.Taha da gerçekten gümbür gümbür adam terlemedi bile :)
Nur için ne diyorsun,bu altın vuruş işi çok pis bir şey,Nur'un puan alabilecek vuruşları vardı yazık oldu.

Nur'un altın potansiyeli her zaman vardı ama 67 kiloda çok iyi genç sporcular yetişiyor biraz güçlü bir grup orası. Geçen sene Samsun'da Nur'u ve diğer sporcuları canlı izledim gerçekten genç ve yetenekli bir grubumuz var. İrem Yaman var mesela rakiplerini eze eze yendi o turnuvada hayran kalmıştım kıza. Ben Nur Tatar'dan çok daha yetenekli olduğunu düşünüyoum. Olimpiyatlarda 62 kilo müsabakası olmadığı için katılamadı.

2020'de 57 veya 67 kiloda yarışabilirse altın garanti.

Manu61
21.08.2016, 00:38
Hayırlı olsun :)

Hakan
21.08.2016, 00:41
Nur'un altın potansiyeli her zaman vardı ama 67 kiloda çok iyi genç sporcular yetişiyor biraz güçlü bir grup orası. Geçen sene Samsun'da Nur'u ve diğer sporcuları canlı izledim gerçekten genç ve yetenekli bir grubumuz var. İrem Yaman var mesela rakiplerini eze eze yendi o turnuvada hayran kalmıştım kıza. Ben Nur Tatar'dan çok daha yetenekli olduğunu düşünüyoum. Olimpiyatlarda 62 kilo müsabakası olmadığı için katılamadı.

2020'de 57 veya 67 kiloda yarışabilirse altın garanti.

Samsun demişken,Canik maçlarına gider misin ? Antonija Misura İstanbul'a transfer olsa da maçına gitsek diye bekliyordum Samsun'a gitmiş :D

Manu61
21.08.2016, 00:42
Samsun demişken,Canik maçlarına gider misin ? Antonija Misura İstanbul'a transfer olsa da maçına gitsek diye bekliyordum Samsun'a gitmiş :D

:D :D Bekliyoruz.

Harun-61
21.08.2016, 00:43
Taha kazandı.

İlk Altın madalyamız.

Hakan
21.08.2016, 00:48
Bence 3 madalyalı Londra'dan sonra başarılı sayabiliriz kendimizi.

Cengiz Çubukcu
21.08.2016, 00:52
Bence 3 madalyalı Londra'dan sonra başarılı sayabiliriz kendimizi.

Gureşi ayrı tutalım hakan, reZil durumdayıZ

erolizmts
21.08.2016, 01:02
Nihayet yüzümüzü Taha güldürdü. İran'lı eleman maçın başında sonucu tahmin etmiş zaten. Tebrikler.

Taha'ya Türk bayrağını veren de spor bakanı Çağatay Kılıç'mış. 1 altın madalya aldık ve onu bile kendi propagandalarına alet etme derdinde adamlar. Devşirmeler olmasa utanç verici bir tablo olacaktı. 2012 Londra olimpiyatlarında da Suat Kılıç elinde cep telefonuyla altın ve gümüş alan Aslı ve Gamze'nin ardından koşturuyordu. Canlı yayında Tayyip ile görüştürecekmiş. Kızlara bayrakla stat turu bile attırmayacaktı neredeyse. Yani anında propaganda. Gerçi o kızlarda dopingli çıkmıştı.

Bu adamların spor'u bile bu kadar politize etmeleri yüzünden insanların ortak milli sevinçleri kalmadı. Ortada ciddi anlamda sportif bir rezalet var aslında. Güreş ve halter gibi olimpiyatlarda madalya garantisi olan spor dallarında dahi devşirmeler yarışmaya başlamış. Ülke sporu dopingle anılmaya başlanmış. Geçiş töreninde bayrağı taşıyan güreşçi dünya güreş federasyonundan ırkçılıktan dolayı 6 ay ceza almış, ülke son 3-4 yılda doping cenneti olmuş ama adamların derdi propaganda. Bırakın bari şu olimpiyatlarda milletin ortak sevinci olsun. Bu ülkeye dünyaca ünlü tenisçiler geldi ama bu adamlar ödül törenine Akp bakanlar kurulu çıkarmışlardı. Bildiğin önlerine gelen bakanı propaganda amaçlı tek tek anons ettirdiler. Seyirciler de protesto etmişti. Sonra pert oldu o turnuva. Ne işi var tenis ödül töreninde tarım bakanının?

Tayyip ve Binali övgülerini de aldık yorumcudan. Melih Gökçek'i de duyduk. Kadir Topbaş kırılmaz umarım. Bakanlar kurulu sırada. Oylarımız nereye biliyorsunuz. Spor'da da çağ atlıyoruz 1 altın madalya ile. Hadi büyütün büyütebildiğiniz kadar. Başarısızlığın üzerini örtün.

Manu61
21.08.2016, 01:06
2020'de büyük ihtimalle kendi rekorumuzu kırarız. 2020'de karate eklenecek olimpiyat oyunlarına ben orada patlama yapacağımızı düşünüyorum. En fazla madalyayı karateden bile kazanabiliriz gerçekten güçlüyüz.

UğurB
21.08.2016, 16:02
2020'de okçulukta da iddialı olabiliriz.
Ben erkek basketbol milli takımımızın orada olacağını düşünüyorum, bayan voleybol milli takımı da olabilir.
Bayan basketbol milli takımı ciddi jenerasyon değişimi yaşayacak... Tekrar olimpiyat yapmaları çok zor.
Yüzmede Viktoria Zeynep Güneş iddialı olabilir.
Boks, karate, güreş ve halter de madalyalar gelecektir.
Taekwando da Servet, Nur birer olimpiyat daha göreceklerdir...
Atletizmimiz devşirmelere emanet...
Eğer biraz akıllı davranır altyapılarımıza yatırım yaparsak 15-20 civarı madalya alabilir 150 sporcu ile katılabiliriz... Ama bu umudu şimdilik görmüyorum...

Cengiz Çubukcu
21.08.2016, 21:35
Ben nedense bu bakandan umutluyum , mesela altyapı okullarından, kuluplerinden salon ucreti alınmayacağını belirtmiş ki çok guZel bir hamle...

Hakan
21.08.2016, 21:41
Kapanış töreninde bayrağımızı kim taşıyacak acaba,Nevriye'ye yakışırdı ama ülkeye döndük diye biliyorum.Nur taşısın.

:D :D Bekliyoruz.
Tesadüfe bak :D

http://www.haberturk.com/yasam/haber/1285208-misura-sandric-turk-erkeklerini-maclarima-bekliyorum

Manu61
21.08.2016, 22:18
Kapanış töreninde bayrağımızı kim taşıyacak acaba,Nevriye'ye yakışırdı ama ülkeye döndük diye biliyorum.Nur taşısın.

Tesadüfe bak :D

http://www.haberturk.com/yasam/haber/1285208-misura-sandric-turk-erkeklerini-maclarima-bekliyorum

Copello taşısın :)

Misura konusunda ise gelsin görelim çocuklar diyorum :) Bizim iyi bir basketbol taraftarımız var öyle kendisine özel bir ilgi bekliyorsa 1-2 hafta sonra pişman olabilir :)

UğurB
22.08.2016, 12:14
Taha Akgul tasimis galiba...
Bu olimpiyatta toplam 8 madalya kazandik.
Dun twitterda paylastim, Azerbaycan bizim yari sayidaki sporcumuzla (56 sporcu) 18 madalya kazandi.
1 Altin, 7 Gumus, 10 Bronz. Bizim olimpiyat tarihimizde bir olimpiyatta bu sayida madalya kazanamadik.
Bizim acil olarak 2020 icin bir eylem plani gelistirmemiz lazim. Umut vaad eden genc sporcularimizi nasil daha iyi bir sekilde gelecek oyunlara hazirlarizi hayata gecirmemiz sart.
Mete Gazoz, Tutya Yilmaz, Zeynep Viktoria Gunes, Yasemin Ecem Anagoz bunlardan sadece dordu.
Devsirmeler konusunda ise, ben tercih etmiyorum ama eger bazi sporlarda bu yontem devam edecekse, 18-22 yas arasi (basketbolun daha kucuk yaslarda yaptigini) tarayip gercekten potansiyel tasiyanlara yonelinmeli. Copello gibi ornek cok az bulunur... Bir de bu sporcularin calistiricilari icn de imkanlar saglanmali...

Hakan
22.08.2016, 16:55
Olimpiyat sonrasi ilk gün çok zor şu an büyük bir boşluktayım :)

Cengiz Çubukcu
23.08.2016, 07:20
Tayfun Bayındır milliyette yazmış....

http://www.milliyet.com.tr/tayfun-bayindir-2020-icin-cok-umutluyum-2299500-skorer-yazar-yazisi/

Diğer tüm olimpiyatlar gibi Rio da göz açıp kapayıncaya kadar geçti, gitti... Türkiye de dahil tüm dünya Phelps’i, Bolt’u, Wayde van Niekerk’i konuştu. Ve elbette Taha Akgül’ü de... Brezilya ile Avrupa arasındaki saat farkı nedeniyle, olimpiyatları tv’den izlemeyi gelenek haline getirmiş ülkelerde (başta biz) ciddi seyirci kaybı yaşanmasına karşın, Rio Olimpiyatları dünya gündeminde 30 gün boyunca hep birinci sırada kalmayı başardı. Brezilya halkının olimpiyat karşıtlığı, ülkedeki siyasi belirsizlik, güvenlik sorunları, sıradan olay olarak değerlendirilen binlerce hırsızlık ve darp eylemi de Rio’nun reytingini artıran başka nedenlerdi...

Çok sağlam kaynaklardan aldığım bir bilgiyi paylaşayım. IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) Rio’ya olimpiyatları verdiğine bin pişman olmuş. IOC Başkanı Thomas Bach en az üç kez, hem de çok sayıda IOC üyesinin yanında bu konudaki pişmanlığını dile getirmiş... En büyük eleştiriyi ise seyirci sayısındaki düşüş için yapmış...

Gerçekten de salonlar, stadlar, havuzlar boştu... Birkaç örnek vereyim; Pekin ve Londra Olimpiyatları’nda Bolt ve Phelps’in bırakın final müsabakalarını, eleme yarışlarının biletleri bile günler öncesinden bitmiş, elemeleri seyredebilmek için büyük karaborsa oluşmuştu... Rio’da ise bu iki efsanenin finalleri bile boş tribünler önünde gerçekleşti... En ilginç örnek ise voleybol finali... Ev sahibi Brezilya, İtalya ile olimpiyat finali oynarken seyircisi onları yanlız bıraktı... Başta futbol, otomobil sporları ve voleybol olmak üzere çok sayıda spor branşında efsaneler yetiştiren Brezilya’da olimpiyatlara yönelik bu protestonun altında yatan tek neden ekonomi... “Açız, oğlum işsiz” diyerek bahçe hortumuyla meşaleyi söndürmeye çalışan Rio’lu kadın bu tespitin en güzel örneği değil mi?

Gelelim Türkiye’ye; Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile “olimpiyatlarda ne yaparız” diye sohbet etmiştik. Ben, 6 madalya alabileceğimizi, üstüne çıkılmasının büyük başarı olacağını dile getirmiş, doping ile ilgili korkularımı aktarmıştım... Hanemizdeki 8 madalya dikkate alındığında Türkiye, Rio’da başarılı olmuştur. (Elbette oyunlara katılan sporcu sayısı, toplam madalya ve toplam altın madalya gibi göreceli başarı kriterleri olduğunu da unutmayalım)

Sayın Kılıç ile ardından Rio’da daha uzun sohbet etme şansı yakaladım. Öncelikle şunu belirtmeliyim, Çağatay Kılıç, Türk Spor’u için bir şanstır. Rio’daki gözlemlerim sırasında Bakan Kılıç’ın sporcu ve teknik adamlarla kurduğu ilişkiden çok etkilendiğimi söylemeliyim. Bakan gibi değil abi, kardeş gibiydi. Hepsinin sorunlarını, beklentilerini, aile düzenlerini çok yakından biliyor ve çok ama çok çabuk çözüm üretiyor... Yıllardır Spor Genel Müdürlüğü ile TMOK arasında adı konulmamış, kayıtlara geçmemiş ama herkesin yakınen bildiği bir kıskançlık, bir çekememezlik vardır. Görünen o ki Bakan Kılıç bu sorunu da ortadan kaldırmış. TMOK Başkanı Prof. Uğur Erdener, Rio’da büyük bir başarıya imza attı ve IOC Başkanvekili oldu. Erdener’i ilk kutlayanlardan birisi Bakan Kılıç’tı. Okyanus üzerinde Rio’ya doğru uçarken haberi almış ve uçaktan aramıştı Prof. Erdener’i... Bu tebrik bile sorunun ortadan kalktığının bir kanıtı değil mi?..

Taha Akgül daha Rio’ya gitmeden benim altın madalya için tek favorimdi... Servet Tazegül ise ikinci sıradaydı. Servet’e şaşırdığımı söylemeliyim. Bir de Victoria Zeynep konusunda yaşadığım hayal kırıklığı var. Zeynep’in ailesi biraz kızlarının üzerinden elini çekmeli, bundan sonrasını antrenörlere bırakmalı.

Beni en çok mutlu eden ise Tutya ve Çağla’nın performansıydı. Kadın kotamızı her olimpiyat daha da artırmalıyız. İşte Tutya ve Çağla, Rio’da hem yaptıkları başarılı işlerle hem de sergiledikleri profesyonel görüntüleriyle çağdaş Türk kadınından harika örnekler verip ülkemizi olağanüstü temsil ettiler. Unutmadan 17 yaşındaki Mete Gazoz’un çabası da takdire şayandı...

Rio bitti, sırada Tokyo var... Ve ben ilk kez bir olimpiyata 4 yıl varken çok ama çok umutluyum... 2020 Tokyo Türkiye’nin patlama yapacağı ve “en iyi olimpiyatı” olacak. Kuşkum yok, çünkü umudum yüksek... Bu umudu da bana Bakan Çağatay Kılıç, Taha, Çağla, Tutya, Servet, Mete veriyor...

UğurB
23.08.2016, 12:20
Mete Gazoz'un adi bu kadar cok dillendirilirken, ayni yastaki ve bence Mete'den daha iyi performans sergileyen Yasemin Ecem Anagoz'un hic anilmamasi neden?
Bu kiz eleme atisinda elendi. O atista 10 atsaydi belki madalya almisti...
Mehmet Sevinc, Tayfun Bahadir gibi olimpik sporlarda adi anilan yazarlarin bunlari atlamasi cok aci.

Cengiz Çubukcu
23.08.2016, 13:22
Mete Gazoz'un adi bu kadar cok dillendirilirken, ayni yastaki ve bence Mete'den daha iyi performans sergileyen Yasemin Ecem Anagoz'un hic anilmamasi neden?
Bu kiz eleme atisinda elendi. O atista 10 atsaydi belki madalya almisti...
Mehmet Sevinc, Tayfun Bahadir gibi olimpik sporlarda adi anilan yazarlarin bunlari atlamasi cok aci.
onun mete gazoz gibi bir hikayesi olmadığından mı acep?

Oğuz ZEYTİN
26.09.2016, 12:31
Manu61

http://www.sabah.com.tr/pazar/2016/09/25/guzel-diye-anilmaktan-sikildim

Dünkü Sabah'ın pazar ekinden

10898

Manu61
27.09.2016, 13:24
@Manu61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24550)

http://www.sabah.com.tr/pazar/2016/09/25/guzel-diye-anilmaktan-sikildim

Dünkü Sabah'ın pazar ekinden

10898

Transferi gerçekleştikten sonra kendisine ve takıma müthiş bir ilgi var. 1.500 kişilik salon için 30.000 bilet talep edildiği haberleri var bunların doğru olduğunu söyleyebilirim. Transferi sayesinde 2-3 maçlığına futbol taraftarı salona akın edecek eğer takım iyi giderse bütün sezona yayılabilir bu durum.

SBK zamanında boş koltuk yoktu hatta bir koltuğa üç kişi düşüyordu öyle bir atmosfer vardı. Son anda finali kaçırmıştı o takım.

Bu sene erkekler 1. ligine yükselen Samsun BŞB. Anakent takımı var umarım bu durumdan biraz faydalanabilirler. Geçen sene 5-10 kişiye oynadıkları maçlar vardı ona rağmen lig atlamayı başardılar.

Anakent ismini önümüzdeki yıllarda sık sık duyabiliriz. 2 yıllık bir takım olmasına rağmen basketbol, voleybol, güreş, atıcılık, binicilik, kano ve diğer sporlarda yavaş yavaş iyi yerlere geliyorlar.

Misura transferi sportif olarak ne getirir bilmiyorum ama tanıtım açısından daha şimdiden hedefine ulaşmış gibi.

Oğuz ZEYTİN
27.09.2016, 13:30
Transferi gerçekleştikten sonra kendisine ve takıma müthiş bir ilgi var. 1.500 kişilik salon için 30.000 bilet talep edildiği haberleri var bunların doğru olduğunu söyleyebilirim. Transferi sayesinde 2-3 maçlığına futbol taraftarı salona akın edecek eğer takım iyi giderse bütün sezona yayılabilir bu durum.

SBK zamanında boş koltuk yoktu hatta bir koltuğa üç kişi düşüyordu öyle bir atmosfer vardı. Son anda finali kaçırmıştı o takım.

Bu sene erkekler 1. ligine yükselen Samsun BŞB. Anakent takımı var umarım bu durumdan biraz faydalanabilirler. Geçen sene 5-10 kişiye oynadıkları maçlar vardı ona rağmen lig atlamayı başardılar.

Anakent ismini önümüzdeki yıllarda sık sık duyabiliriz. 2 yıllık bir takım olmasına rağmen basketbol, voleybol, güreş, atıcılık, binicilik, kano ve diğer sporlarda yavaş yavaş iyi yerlere geliyorlar.

Misura transferi sportif olarak ne getirir bilmiyorum ama tanıtım açısından daha şimdiden hedefine ulaşmış gibi.

Anakent, Federasyon Kupası'nda namağlup çıktı gruptan. Çok saygı duyduğum Ayhan Kalyoncu Hocam var orada. Joventut'tan Drame'yi aldı.