PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'yı Kınıyoruz!

Berke6198
30.06.2016, 00:22
UEFA'nın "Türkiye'deki terörizm olaylarından dolayı hiçbir organizasyonumuzda saygı duruşu düzenlenmeyecektir" açıklamaları sebebiyle UEFA'yı vicdana, insanlığa davet ediyoruz ve soruyoruz;

9660

Resmi olmamakla birlikte UEFA bu akşam oynanacak olan Portekiz-Polonya maçında İstanbul için saygı duruşunda bulunacağını açıklamış.

http://www.dha.com.tr/uefa-o-mactan-once-saygi-durusunun-yapilacagini-duyurdu_1269554.html#.V3U0uT5TWXQ.twitter

Yiğit Gayretli
30.06.2016, 12:06
Dün gece küçük bir sorun yüzünden ertelemek zorunda kaldığımız bu başlığı tekrar açtık.

Akşam saatlerinde bir gündem çalışmamız da olacak. Konuyu takipte kalın lütfen...

Emre İskender
30.06.2016, 12:07
Çok geç kalmadan maçlar başlamadan başlayalım protestoya akşam ki maçın seyri değişebilir.

Cengiz Çubukcu
30.06.2016, 12:12
şikeci uefa'dan ne bekliyorduk ki?!!!

Doğan Şahin
30.06.2016, 13:19
Klasik UEFA tavrı

Muhammet Hacısalihoğlu
30.06.2016, 15:25
Uefa saygı duruşuna izin verse ne olur vermese ne olur..

Ülkemizde canice bir vahşet yaşandı, 43 kişi hayatını kaybetti.. Bunun hesabını sormuyoruz, derdimiz sadece, dünya bu olayı nasıl gördü, şu ünlü olaydan 15 dakika önce ordaydı, şu ülke kurumlarını kırmızı beyaza boyattı..

İşin magazinsel boyutlarını bi kenara atıp, kendimize gelmemiz lazım..

batuhanTs
30.06.2016, 15:31
Ya saygi durusu bunlar sembolik ve bir o kadar gereksiz hareketler benim gozumde hic bir anlami isterlerse bayraklarini yariya indirsinler ne anlami var giden canlar geri donecek mi bu da klasik bizim siyasilerin kinama mesajlari gibi

Ahmet Başkaya
30.06.2016, 16:01
Saygı duruşunun ölenleri geri getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz zaten. Amaç "SAYGI", ölümüze bile saygı duyulmayan arenada neden mücadele ediyoruz acaba?

Yiğit Gayretli
30.06.2016, 16:07
Saygı kelimesinin sözlük anlamını bir daha okuyun lütfen ve tekrar "magazin" kelimesini düşünün.

Ölenlere saygı göstermek ya da göstermemek magazinsel bir tavır mı? Hiç sanmıyorum.

Bir topluluğun ölünüze saygısızlık etmesi veyahut saygı göstermekten imtina etmesi... Bu kabul edilebilir değil. Asla değil.

Berke6198
30.06.2016, 16:13

Ülkemizde canice bir vahşet yaşandı, 43 kişi hayatını kaybetti.. Bunun hesabını sormuyoruz, derdimiz sadece, dünya bu olayı nasıl gördü, şu ünlü olaydan 15 dakika önce ordaydı, şu ülke kurumlarını kırmızı beyaza boyattı..

Ya saygi durusu bunlar sembolik ve bir o kadar gereksiz hareketler benim gozumde hic bir anlami isterlerse bayraklarini yariya indirsinler ne anlami var giden canlar geri donecek mi bu da klasik bizim siyasilerin kinama mesajlari gibi

Olaya bu kadar sığ bakmanıza hayli şaşırdım.

Biz bu tepkiyi gösterek yiten canları geri getireceğiz demedik. Kim geri getirebilir ki onlarca insanı geri ? Ama olay sadece bu mudur ?

UEFA, Fransa ve Brüksel'deki terörist saldırılardan sonra bütün organizasyonlarında saygı duruşunda durulacağını belirtmiş ve gerçekleştirmişken, bizim ötekileştirilmemizin sebebi nedir ? Bizim insanımız can değil midir ? BMN olarak böyle hadiseleri boşverme gibi bir lüksümüz yok/olamaz çünkü biz direkt olarak sporla ilişkili olan bir topluluğuz. Ve sporun Avrupa ayağı,bizim yitip giden canlarımızın kendi nazarlarında hiçbir değeri olmadığını belirtiyor.

Sizin için sembolik bir şey olabilir ancak kesinlikle bizim için böyle değil. Ortada büyük bir saygısızlık durumu vardır ve buna da tepki göstermek boynumuzun borcudur.

Muhammet Hacısalihoğlu
30.06.2016, 16:24
Saygı duymayalım demedim, çarpıtmayalım..

Ölenleri geri getirmeyecek, gerek yokta demedim, ikimiz birden demiş gibi lanse etmeyelim..

Ülkemizde maalesef trajikomik bir şekilde bir önceki yazıda da belirttiğim gibi gazetelerde yazılar okuyorum.. Bu magazin değildir de nedir.. Uefa'nın tavrına gösterdiğimiz tepkiyi şunlara göstersek ülke olarak kalkınıcaz..

Berke6198
30.06.2016, 16:32

Ölenleri geri getirmeyecek, gerek yokta demedim, ikimiz birden demiş gibi lanse etmeyelim..

Ülkemizde maalesef trajikomik bir şekilde bir önceki yazıda da belirttiğim gibi gazetelerde yazılar okuyorum.. Bu magazin değildir de nedir.. Uefa'nın tavrına gösterdiğimiz tepkiyi şunlara göstersek ülke olarak kalkınıcaz..

Siyasi kimlik takının diyorsanız bunu yapmamız mümkün değil. Tabii ki bireysel olarak BMN Yönetimi kadrosunda bulunan herkesin bir siyasi idraki, görüşü var. Ancak o kadar kalabalık bir çatının altında takdir edersiniz ki siyaset yapılamaz. BordoMavi.Net olarak yapacağımız her türlü duyarlı işleri yapıyoruz, yapmaya çalışıyoruz.

Yiğit Gayretli
30.06.2016, 16:35

Neden anlaşamadık?

UEFA, bu konudaki tavrıyla bizim odak noktamızdır. Şahsımızın odak noktasıyla kurumsal kimliğin odak noktası iç içe geçmesin lütfen... BMN'nin günlük bir gazeteyi saydığınız sebeplerden eleştirmek gibi bir zorunluluğu ya da misyonu yoktur. Ama bir spor organizasyonunun organizatörüne bu şekilde hesap sorması haktır, vakidir...

Poor
30.06.2016, 16:39
Adamlar Islami kullanarak masum insanlari katlediyor. Islam dunyasinin umrunda degil. Araplar kendi dunyalarinda, neden UEFA saygi durusu yaptirmiyoru tartisiyoruz.

Musluman aleminin komple cikip bunlara siz musluman falan degilsiniz demesi avrupalilardan once onlarin tepki vermesi lazim. Lafa gelince herkes kardes.

Muhammet Hacısalihoğlu
30.06.2016, 16:39
Siyasi kimlikle ne alaka, neyse farklı frekanstayız, kolay gelsin..
Yiğit Gayretli ; Bmn yi eleştirmedim, siz hakkaten yazdıklarımı okuyor musunuz.. Ülke olarak diyorum ne bmn si..

Kaya
30.06.2016, 16:44
Saygı beklemek ile birlikte kimsenin amacı ölenleri geri getirmek değildir. Böyle bir şey zaten mümkün olmadığı için en azından tarafsızlık gereği UEFA dan saygı beklemek herkesin hakkıdır.

Burası bir futbol ve spor forumu olduğu için futbol severlerin; yani bizlerin UEFA'nın bu tip olaylara nasıl tepki verdiğini irdelemek ve değerlendirme gibi bir hakkımız vardır...

Misal; bir yabancı sanatçının terör olayına karşı verdiği olumlu ya da olumsuz tepkiye yönelik bir başlık açılsa idi anlamsız olabilirdi ancak UEFA'nın terör olayına tepkisine yönelik değerlendirme yapmak ülkesinde terörü yaşamış bir futbol forumda çok çok normaldir.

Yiğit Gayretli
30.06.2016, 16:55

Siyasi kimlikle ne alaka, neyse farklı frekanstayız, kolay gelsin..
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Yiğit Gayretli (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=36328)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> ; Bmn yi eleştirmedim, siz hakkaten yazdıklarımı okuyor musunuz.. Ülke olarak diyorum ne bmn si..

Bu başlığın altında "UEFA'ya tepkince verince ne olacak? Bu tepkiyi ilgili yerlere versek ülke olarak kalkınırız" derseniz -özetle- , kimi eleştirmiş oluyorsunuz?

Muhammet Hacısalihoğlu
30.06.2016, 16:57
Siz bmn yi kafanızın tam ortasına yerleştirmişsiniz. Tebrikler, yönetici olarak iyi ama hayat için biraz düşündürücü.. Kolay gelsin..

Yiğit Gayretli
30.06.2016, 16:58
Adamlar Islami kullanarak masum insanlari katlediyor. Islam dunyasinin umrunda degil. Araplar kendi dunyalarinda, neden UEFA saygi durusu yaptirmiyoru tartisiyoruz.

Musluman aleminin komple cikip bunlara siz musluman falan degilsiniz demesi avrupalilardan once onlarin tepki vermesi lazim. Lafa gelince herkes kardes.

Tartışma alanımız o olduğu için.

batuhanTs
30.06.2016, 17:05
Olayin sığ dusunmekle alakasi yok biz daha kendi matemimizi adam akilli tutamazken baskalarindan boyle bir davranisi beklemek ne kadar mumkun bakin ne zaman daha olayin uzerinden ne kadar sure gecti ne var kopru acilisi mi tabi durmak yok yola devam ilk once kendi kapimizin onunu temizleyelim daha sonra baskalarininkine sira gelir

Yiğit Gayretli
30.06.2016, 17:14
Olayin sığ dusunmekle alakasi yok biz daha kendi matemimizi adam akilli tutamazken baskalarindan boyle bir davranisi beklemek ne kadar mumkun bakin ne zaman daha olayin uzerinden ne kadar sure gecti ne var kopru acilisi mi tabi durmak yok yola devam ilk once kendi kapimizin onunu temizleyelim daha sonra baskalarininkine sira gelir

Batuhan kardeşim, söylediklerinde haklısın ama burada değil.

Evet ne yazık ki hayatımızı olağan seyrinde devam ettiriyoruz. Çatır çutur patlamak doğal bir hadise haline geldi ve normalleşti. İşte siyasi sıkıntılar var vs vs vs. Bunlar benim şahsi olarak katıldığım tespitler ama bu ortamın konusu değiller.

BMN'nin neyi yapıp neyi yapamayacağını mı anlatalım? Olur mu yani bunca yılın üstüne?

Biz bir spor kulübünü destekleyen taraftarlardan meydana gelen oluşumuz. Çarşı gibi siyasileşmemiz beklenemez. Bizim görevimiz değildir.

Yaptığımız şey; bir spor organizasyonunun genel tutumunu eleştirmek. BMN kanalıyla bunu yapmamız başka şeyleri eksik yaptığımız anlamına gelmez. Bağlayıcı ve belirleyici unsur değil, olamaz.

Doğru eleştiriyi yanlış yere yapıyorsunuz. Bunu anlatınca da iş "sabit fikirli" olmuşsunuza geliyor. Sabit olan fikirlerimiz değil, sınırlarımız.

batuhanTs
30.06.2016, 17:55
Batuhan kardeşim, söylediklerinde haklısın ama burada değil.

Evet ne yazık ki hayatımızı olağan seyrinde devam ettiriyoruz. Çatır çutur patlamak doğal bir hadise haline geldi ve normalleşti. İşte siyasi sıkıntılar var vs vs vs. Bunlar benim şahsi olarak katıldığım tespitler ama bu ortamın konusu değiller.

BMN'nin neyi yapıp neyi yapamayacağını mı anlatalım? Olur mu yani bunca yılın üstüne?

Biz bir spor kulübünü destekleyen taraftarlardan meydana gelen oluşumuz. Çarşı gibi siyasileşmemiz beklenemez. Bizim görevimiz değildir.

Yaptığımız şey; bir spor organizasyonunun genel tutumunu eleştirmek. BMN kanalıyla bunu yapmamız başka şeyleri eksik yaptığımız anlamına gelmez. Bağlayıcı ve belirleyici unsur değil, olamaz.

Doğru eleştiriyi yanlış yere yapıyorsunuz. Bunu anlatınca da iş "sabit fikirli" olmuşsunuza geliyor. Sabit olan fikirlerimiz değil, sınırlarımız.

Haklisiniz tabi ki ama benim uefa dan bir beklentik yok kendilerine hayirlari yok biz ne bekleyebiliriz ki ali koc un sponsporlugunu bazi seyleri ortmek icin yaptigini unutabilir miyiz siz eger biz ustumuze duseni yapalim diyorsaniz onu da anlarim kesinlikle siyasetten bu kadar uzak durmak bence dogru degil vicik vicik da olmayacaksin cok uzakta kalmiyacaksin bugun usta cumhurbaskanina giderken bizler niye uzak duralim eski baskanimiz mitinglerde boy gosterirken artik olaylar pür spor odakli ilerlemiyor maalesef siyaset her yerde bizede bu yeni ortama ayak uydurmak duser

nuri45
30.06.2016, 18:11
Sporx â€@sporx 11 Min.Vor 11 Minuten İstanbul, Türkiye

EURO2016'da bugün oynanacak olan Polonya - Portekiz maçı öncesinde İstanbul'daki saldırıda hayatı kaybedenler için saygı duruşu yapılacak.

Ahmet Başkaya
30.06.2016, 18:42
Saygi durusu yapilacagi aciklandi. Kilit :)

Giallorossi
30.06.2016, 22:01
Saygi durusu yapildi simdi

Kaya
01.07.2016, 08:49
Evet, ilk açıklamaya rağmen yapılması iyi olmuş. Bizim tepkimiz forum bünyesinde kalmıştır ancak yetkililerin tepki ve talepleri neticesinde aldıkları kararı değiştirmeleri sevindirici olmakla birlikte UEFA açısından ilk kararı alabilmeleri de ayrıca kalplerinden geçeni ortaya koyuyor aslında...