PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalan Haber Çetelesi!

Kamer'
26.05.2016, 18:45
Değerli BMN üyeleri ,

Son yıllarda özellikle sosyal medya kullanımının artmasıyla geniş kitlelere ulaşmak kolay hale geldi .Bu durumu iyi niyetle kullananlar olduğu gibi kendi çıkarına alet edenler de çok sayıda ..

'' Adamına göre Trabzonsporluluk ''

Yönetimle bireysel ilişkileri iyi olmayan , kulüpten beklentisini karşılayamayan gazeteciler gerek yazarı oldukları haber sitelerinden , gerekse sosyal medya hesaplarından maalesef doğruları değiştirerek istedikleri şekilde insanları manipüle etmekte . Tabi her zaman doğruyu değiştirmiyorlar , bazense kafadan uydurma haberler yaparak taraftarda beklenti yükseltiyorlar , ardından gelen gerçeklik taraftarda hayal kırıklığı yaratıyor . Bu ve bunun gibi durumlar insanların mevcut yönetime olan desteğini azaltıyor hatta ve hatta sırf bu yalan haberlerle beslenen kişiler bir müddet sonra sosyal medyadan '' yönetim istifa '' nidalarıyla fink atmaya başlıyor .

Sorunların başındaysa art niyetli gazeteciler geliyor . Bu sorunun farkında olan tek biz değiliz , başkan yardımcımız Nevzat Aydın da geçen günlerde bu konuyla alakalı bir tweet attı ve tepkilere maruz kaldı . Bulunduğu makamda öyle bir yazı yazması ne kadar doğruydu tartışılır tabii ki , yalnız gözlemlediğim kadarıyla mesajı ilgili yerlere ulaştı .

Benim başlığı açma sebebim , yukarıda bahsettiğim gazeteci profilindeki insanların yalan yanlış haberlerle insanları galeyana getirmesini önlemek .

Sosyal medyada bilinçli bir şekilde yapılan yalan haberleri burada toplayalım , BMN de uygun gördüğü haberleri bu gazeteci(!) lere göndermelerle , haberin doğrusunu da ekleyerek paylaşsın .

Kulübümüzü bu gazeteci(!) lerin tekelinden kurtaralım , insanlar hem doğruyu görsün hem de yanlışı ortaya atanı . Görsün ki artık onlara itimat etmesin .

Burak
26.05.2016, 19:12
Yerel medyadakilerin bir çoğunun gazeteci kartı dahi yok. İnternet sitesi açan ya da yerel sitelerde çalışanların bir bölümü kendisini basın mensubu kalıbına sokup gazeteci etiketi vuruyor.

Bugün TeBilişim'in orta paketleri 2500 lira. + Domain 30 lira + Hosting de ayda 200 lira ödesen toplam 5000 liraya istediğin siteyi açabiliyorsun. Hadi onu geçtim, kendi sattığım wordpress teması 200 lira. Hem de Google News uyumlu, gayet iyi optimizasyonu olan bir tema...

Haber portalı oluşturmak kadar kolay bir konu yok bu ülkede.

Sonrasında sizin basın etiğinize ve yanar döner derecenize kalıyor. Trabzon medyasında bir çok insanı birebir tanırım. Kendim de gazeteciyim. İyiyi de kötüyü de gördüm, analiz ettim. Malesef seviyesi çok düşük olan bir basın mensubu grubuna sahibiz.

Mesut
26.05.2016, 19:29
Önüne geçemezsiniz bunun.Bugün Ali Çil gider Cevat Kol gider başkaları gelir.Yalan haberin önüne geçemezsiniz.İnanıp inanmamak prim verip vermemek sizin elinizde.Bir haber okuyorsunuz altında Yunus Emre Sel yazdımı bir dakika diyorsun gerçek olabilir ama Cevat Kol yazdı mı kesin yalandır diyorsun.Bu böyle.

ibrahim
26.05.2016, 19:54
Yunus Emre Selin bile sahtesini yaptılar hey gidi. :)

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Bayundur Han
26.05.2016, 20:27
Önüne geçemezsiniz bunun.Bugün Ali Çil gider Cevat Kol gider başkaları gelir.Yalan haberin önüne geçemezsiniz.İnanıp inanmamak prim verip vermemek sizin elinizde.Bir haber okuyorsunuz altında Yunus Emre Sel yazdımı bir dakika diyorsun gerçek olabilir ama Cevat Kol yazdı mı kesin yalandır diyorsun.Bu böyle.

orasi oyle ama bu demek degildir bu adamlara tepkisiz kalalim. Meydan bos suan. Sacma sapan haberler yapip herkese saldirabiliyorlar. Trabzonspor suan yeniden yapilanma icerisinde. Mumkun oldugu kadar icimizdeki dusmanlardan arinmamiz gerek.

Bayundur Han
27.05.2016, 12:37
http://www.haberts.com/trabzonspor/nevzat-aydin-bir-skandala-daha-imza-atti-h48855.html

Flas haber diye geciyor yukarida. Adam espiri yapmis. Sonra yine bir haber. Guya yonetimdeki "kopuklugu" ele almislar:

http://www.haberts.com/baskan-yardimcisi-nevzat-aydin-trabzon-da-yoktu-resimleri,1725.html

Su iki "haber" tamamen Trabzonspor'un asbaskanini yonetimini kotulemeye yonelik. Sonra 61 saat sitesinde en cok okunan haberler arasinda su var:

http://www.61saat.com/politik-gugum/politik-gugum-h304557.html

Ersun Yanal’ın, Trabzonspor’da birlikte çalışacağı teknik ve idare ekibin içinde yer alan üç kişinin kullandığı telefon numaralarının son dört rakamı 1907’ydi.
OKU ve YORUMLA >>>http://www.61saat.com/politik-gugum/politik-gugum-h304557.html
61saat

Bu ne kardesim? Ne demek istiyorsunuz?

Birlestirici yazanlarda var elbet: http://www.sporyorum.com.tr/baris-yurduseven/hos-geldin-ersun-yanal-y36.html
http://www.61saat.com/gelecek-yil-adil-yaris-olsun-makale,2196.html

Mehmet Cihan Kocaman
27.05.2016, 12:49
Başkanın "borç sandığımız gibi değilmiş rapor hazırlanıyor ilerde çok farklı şeylerle karşılaşabilirsiniz" lafını bizim müsveddeler "borç 800 milyonmuş başkan öyle dedi" diye haber yaptılar . Şimdi de "yarın divan toplantısı var eğer borç 800 değilse başkan hesap vermeli bu yalan için" diye haber yapıyorlar. Algı operasyonuna bakar mısınız? Bunlara iyi bi ders verme zamanı geldi geçiyor.

Bayundur Han
27.05.2016, 12:59
Başkanın "borç sandığımız gibi değilmiş rapor hazırlanıyor ilerde çok farklı şeylerle karşılaşabilirsiniz" lafını bizim müsveddeler "borç 800 milyonmuş başkan öyle dedi" diye haber yaptılar . Şimdi de "yarın divan toplantısı var eğer borç 800 değilse başkan hesap vermeli bu yalan için" diye haber yapıyorlar. Algı operasyonuna bakar mısınız? Bunlara iyi bi ders verme zamanı geldi geçiyor.

https://twitter.com/trabzondan/status/735929183147298816

9334 https://www.facebook.com/iveabilisim/posts/10205180251660664

Emre İskender
27.05.2016, 13:33
Güzel Başlık çok sevdim... Harika arşiv olur burda :)

Yakın zaman da gülmek için ganitaya girmeyiz :)

Onur Akyüz
27.05.2016, 13:56
Ben de 1-2 gündür düşünüyordum, bütün yalancıların deşifre olacağı bir başlık açacaktım.

Sadece gazetecileri kapsamamalı bence. Herhangi birimizin sosyal medyada yuhh dediği bir paylaşım da bu başlığa konabilir.

Özellikle at hırsız kara cahil tayfası bu konuda sınır tanımıyor. Mesela okuduğumda şok olduğum bir düşünce olarak; kara cahil 418 milyon tl resmi borç bırakmış, ancak Akyazı'nın isim hakkından 110 milyon €, Hes'lerden 80 milyon, Kartal Projesinden 60 milyon gelecekmiş. Demek oluyormuş ki borcumuz yokmuş.

İfşa şov olmalı bu başlık.

Fatih Özkan
27.05.2016, 14:00
Son derece yerinde bir başlık olmuş.
Leşçi zihniyetten kurtulmamız lazım.

Yiğit Gayretli
27.05.2016, 14:28
Gördüğünüz yalanları koyun buraya. BMN ana sayfasından haber olarak girilecek zaman zaman...

Bülent Şirin
27.05.2016, 16:39
Değerli arkadaşlar,

Medyanın yereli ulusalı fark etmez, hepsi toplumun aynasıdır. Yukarıda ismi geçen yerel gazetecilerden bir tanesi dün akşam “bir haberimiz 100 bin defa okunuyorsa doğru yoldayız demektir” diye bir mesaj yazdı sosyal medyada. Ne diyeceksiniz şimdi? Kim okuyor bunları?

Geçtiğimiz günlerde Nevzat Aydın’ın malum tweeti sonrası kıyamet koptu biliyorsunuz. Yerel medya mensuplarından ağır ve hakaret dozu yüksek cevaplar geldi. Biz de kendimize göre bir şeyler karaladık âcizane, çok daha az ilgi gördü.

O ağır ve hakaretamiz yazılar benimkinden çok daha fazla okunmuş, tepki ve tebrik almıştır eminim. Olumlu ya da olumsuz, çok daha fazla ilgi gördükleri kesin. İlgi demek raiting demek, hit demek, dolayısıyla reklam ve gelir demek.

Tersinden baktığınız zaman adamakıllı, sağduyulu yazılar yazan, haberler yapan yayın organlarının daha az raiting, hit, reklam ve gelir elde etmesi demek. Tam bir kısır döngü anlayacağınız.

Yıllardır bu işi yapıyorum. Herkesin bana dediği şu: “Sen çok kibar ve nazik yazıyorsun. Bu şekilde kimse seni dikkate almaz. Biraz sivri yazman ve birilerinin canını acıtman lazım. Bizim toplum bundan anlar”

Alın şu transfer haberleri. Haber mutlak doğru olsun diye imza törenini beklerseniz nal toplarsınız. “Duyum” yazan, “söylenti” yazan arkadaşlar da yüzbinlerce okunur. E nasıl olacak bu işler? İşini düzgün yapmaya çalışanlara hızlı haber-doğru haber denkleminde optimumu yakalamaya çalışmaktan başka seçenek kalmıyor.

“Sen de başka iş yap!”

Olur. Hayatın başka alanları çok mu temiz de başka iş yaptığın zaman aynı zihniyetle çalışıp hayatını idame ettireceksin?

Lütfen herkes özeleştiri yapsın. Günlük hayatta ne kadar yalan söylüyoruz, işimizi ne kadar iyi yapıyoruz, iyi yapıyorsak kötü yapanlar ne durumda biz ne durumdayız diye bir tartsın bakalım.

Bu başlık muhakkak iyi niyetle açılmış bir başlık. Ancak söz konusu kişileri daha popüler, daha konuşulur, daha fazla reklam alır yapmaktan başka bir işe yaramaz. Kağıda basılı ulusal gazeteler bedava dağıtmayla, şişirme rakamlarla onbinleri zor satarken yerel haberlerle yüzbinlerce okunuyor adamın haberleri. İstediğin kadar aşağıla, istediğin kadar yerin dibine batır. Çok da umurlarındaydı…

Medya dünyasına giren tabii çok geçmeden bu çarpıklığı görüyor. Belki bir süre direniyor, bakıyor ki olmuyor o da düzenin bir çarkı oluyor. Suçun tamamının onlarda olduğunu savunmak ne kadar hakkaniyetlidir?

Yukarıda yazdığım gibi, aslında her sektörde durum aşağı yukarı böyle. Fakat medya toplumun çok göz önünde olduğu için o daha fazla göze batıyor.

Peki ne yapılmalı? Sanalda mümkün mertebe örgütlü bir şekilde işini düzgün yapan ya da yapmaya çalışanlar desteklenmeli, cesaretlenmeli. Kötü yaptığı düşünülenler ise ifşa edilmemeli, adları bile anılmamalı. Yukarıda ısrarla vurguladığım gibi, onları ifşa etmek, şeytan taşlar gibi taşlamak onlara iyilik yapmaktır.

Bordomavi.net bu konuda olumlu bir geçmişe sahiptir. Yazarlığı, gazeteciliği aklından bile geçirmeyen yeni bir forum üyesini, ilk yazısına verdiği destekle gazeteci-yazar yapmıştır. İşte her şey burada başlamıştı. :)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/252-Futbolu-ne-kadar-ciddiye-almal%C3%84%C2%B1

Yiğit Gayretli
27.05.2016, 16:49
Yazının katıldığım ve katılmadığım kısımları var. Çarkın nasıl işlediği aşikar zaten... Yalnız bunu yapanların tek derdinin hit ve reklam olduğuna inanmıyorum.

Bunlar "bizim dediğimiz olacak", "bu camia ya bizim istediğimiz şekilde yaşayacak ya da ölecek" zihniyetinin eseri. Bunlar birilerinin adamlığını yapmazsak ölürüz, her halta muhalefet olmazsak canımız çıkarcılar...

Gözümüzün gördüğü gerçeği dilimiz demez, elimiz yazmazsa dilsiz şeytan biz oluruz, maazallah!

Uğur_Dmrtrk
27.05.2016, 16:51
Kısacası işini iyi yapanı destekleyin,cesaretlendirin..Kötü yapanı takmayın...doğru bir yaklaşım bencede..çok kızsak da gazeteci müsveddelerini yok hükmünde saymak daha mantıklı..dikkat ederseniz biz kızdıkça adamlar daha da azgınlaşıp ayrıca yüzsüzce twitler,cevaplar da atabiliyor..

Bülent Şirin
27.05.2016, 17:02
Yazının katıldığım ve katılmadığım kısımları var. Çarkın nasıl işlediği aşikar zaten... Yalnız bunu yapanların tek derdinin hit ve reklam olduğuna inanmıyorum.

Bunlar "bizim dediğimiz olacak", "bu camia ya bizim istediğimiz şekilde yaşayacak ya da ölecek" zihniyetinin eseri. Bunlar birilerinin adamlığını yapmazsak ölürüz, her halta muhalefet olmazsak canımız çıkarcılar...

Gözümüzün gördüğü gerçeği dilimiz demez, elimiz yazmazsa dilsiz şeytan biz oluruz, maazallah!

Teşekkürler Yiğit.

“Ya benimsin ya toprağın!” zihniyetindekiler sadece yerel medyada değil, her alanda var. Medyaya indirgemek doğru değil bence. Daha çok da yaşı kemale ermiş olanlar onlar. Medyada olsun olmasın, onlar geçim kaygısını aşmışlardır, bu doğru. Fakat medya organlarının sahiplerinin (yazılı ya da sanal) öncelikli meseleleri çarklarını döndürmek. Az çok konuya vakıf olduğumdan biliyorum.

Allah dilsiz şeytan olmaktan muhafaza buyursun. Fakat maksat ve metodun iyi niyetli ve meşru olması, sonucun da aynı şekilde olmasını sağlamıyor her zaman. Bence bu noktaya dikkat etmemiz gerekiyor. İfşa etmemiz, tepki göstermemiz maksadın tam tersi bir sonuç doğuruyorsa, o zaman farklı yaklaşmak gerekir.

Sevgiler.

Yiğit Gayretli
27.05.2016, 17:09
Teşekkürler Yiğit.

“Ya benimsin ya toprağın!” zihniyetindekiler sadece yerel medyada değil, her alanda var. Medyaya indirgemek doğru değil bence. Daha çok da yaşı kemale ermiş olanlar onlar. Medyada olsun olmasın, onlar geçim kaygısını aşmışlardır, bu doğru. Fakat medya organlarının sahiplerinin (yazılı ya da sanal) öncelikli meseleleri çarklarını döndürmek. Az çok konuya vakıf olduğumdan biliyorum.

Allah dilsiz şeytan olmaktan muhafaza buyursun. Fakat maksat ve metodun iyi niyetli ve meşru olması, sonucun da aynı şekilde olmasını sağlamıyor her zaman. Bence bu noktaya dikkat etmemiz gerekiyor. İfşa etmemiz, tepki göstermemiz maksadın tam tersi bir sonuç doğuruyorsa, o zaman farklı yaklaşmak gerekir.

Sevgiler.

Savaşmamak(tepkisizlik), sevişmek kadar yakın bir eylem gibi geliyor bana. Öyle hırslarımızın kurbanı oluruz gibi büyük bir sonucu olmaz verilecek tepkinin ama "reklamın iyisi kötüsü" tezine dayanak oluşturur, kabul.

Bu bağlamda eylemin artısı eksisinden fazlaysa, bazen eksisini gözardı etmekten zarar gelmez. Tabi bir gazetecinin konuya bu şekilde eleştirel eğilmiş olması da bizim artı ve eksileri net şekilde görebilmemiz adına şans denilebilir.

Ben de teşekkür ederim.

Doğan Şahin
27.05.2016, 19:02
Bülent abi, durumu çok güzel ifade eden bir yazı kaleme almışsın.
Ben de Yiğit gibi sana bazı noktalarda katılıyor, bazılarında ise katılmıyorum.
Bence de kasti olarak haber yapanlar ifşa edilmeli.

Trabzonspor taraftarı özelinde konuyu açmak gerekirse; kendimizi sadece endüstriyel futbolun bir müşterisi olarak görmekten çok, takımımızı ailemizin bir ferdiymişçesine desteklediğimizden olsa gerek: kulübümüzde sigara içen futbolcuların, takımı karıştıran futbolcuların, işini düzgün yapmayan kulüp profesyonelinin veya yöneticilerin kimler olduğunu bilmemiz gerektiğini ve ona göre bu kişilere karşı yaklaşım sergilememiz gerektiğini düşünüyorum. Ancak Lazaroni gibi düşünüyorsak tabi ki de bu kadar detayı bilmemiz de gereksiz bir aktiviteden öteye geçmeyecektir. Bu aşamaya da gelebilmemiz için; ya sportif ve idari açıdan çok başarılı olmamız, ya da çok umursamaz bir taraftar kitlesinin bir bireyi olarak kulübü daha az önemsememiz gerekir.

Bu açıdan baktığımızda kulübünün başarılı olmasını arzu eden bireyler olarak her türlü olumsuzluğu olumluya çevirmemiz gerektiğini, gazeteciler özelinde de bunun en kestirme yolunun bu kişilerin ifşa edilmesinden geçtiğini düşünüyorum.

Tolga
27.05.2016, 19:21
Herkes aklındaki isimleri ve haberlerini makalelerini vesaire yazsın buraya tek tek fişleyelim. Büyük çaplı bir liste oluştuktan sonra da gazeteye ilan veririz.

Kamer'
28.05.2016, 16:44
Benim bi ricam olacak .

Bugün 570 milyon tl borç açıklandı değil mi ?

Şimdi , ihocanlardan birisinin yazdığı yazıyı şuraya kopyalıyorum ki anlatmak istediğim daha net anlaşılsın .

''570 değil 390 la gitti. O gittikten sonra 570 oldu. Yani iho 190 dan 390 a 3 senede 200 milyon fazla borç çıkardı ama twitus sadece 6 ayda yakaladı 190 milyon borcu''

Evet , anladınız olayı .

BMN yönetiminden ricam mümkünse 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi şu olayı bi haber yapın . Çünkü zeka yaşı düşük insanlar var , anlamıyorlar .

Kulübün bu senenin ilk 6 ayındaki zararın çok daha fazla olduğunu , yeni gelen yönetimin sonraki 6 aylık süreçte zararı ancak bu kadar indirilebildiğini ve bunun sonucunda borcun 570 e çıktığını , durumun vehametini anlatın . Aynı kafa devam edilse borcun su anda 700-800 ü çoktan geçeceğini anlatın . İnsanlar anlasın bunu , cehaletleri bi kırılsın .

artvints
28.05.2016, 17:23
https://twitter.com/HaberKartali/status/736561571896385537

başkan böyle birşey demedi. oğuzhan'ı töre'yi istiyorlar.biz elimizdekileri nasıl satacağız dedi. bunu bu şekilde yansıtan bizim haber sitelerimizden biriydi zannediyorum.

böyle bir yanlış anlama olmuş. yüzde yüz emin değilim ama ben yukarıdaki gibi anladım.büyük ihtimalle de öyle zaten.

Karmam
29.05.2016, 04:25
https://twitter.com/HaberKartali/status/736561571896385537

başkan böyle birşey demedi. oğuzhan'ı töre'yi istiyorlar.biz elimizdekileri nasıl satacağız dedi. bunu bu şekilde yansıtan bizim haber sitelerimizden biriydi zannediyorum.

böyle bir yanlış anlama olmuş. yüzde yüz emin değilim ama ben yukarıdaki gibi anladım.büyük ihtimalle de öyle zaten.

aynen öyle. bi yerlerinden anlayıp sonra da haber yapıyorlar. fotomaç da yaptı bu haberi. mail attım düzeltmediler. bugün de iyice cıvıdılar.

http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2016/05/29/gokhani-herkes-istiyor
http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2016/05/29/kupa-sayisi-7ye-cikarildi

^haberci bu arkadaşlar

Mehmet Cihan Kocaman
29.05.2016, 19:49
Adnan Sungur denen beyin fukarası müsvedde Nevzat Aydın için "Trabzonspor başkan yardımcısı ne olursa olsun başka takımın formasını giymemeli. Atletico forması bile olsa giymemeli" demiş. Allahım yarabbim ne diyeceğimi bilmiyorum Nevzat Aydın kadar taş düşsün başınıza!!

selcuk
29.05.2016, 20:35
Adnan Sungur denen beyin fukarası müsvedde ...

dikkate bile alma

it ürür kervan yürür

Bayundur Han
30.05.2016, 08:04
Adnan Sungur denen beyin fukarası müsvedde Nevzat Aydın için "Trabzonspor başkan yardımcısı ne olursa olsun başka takımın formasını giymemeli. Atletico forması bile olsa giymemeli" demiş. Allahım yarabbim ne diyeceğimi bilmiyorum Nevzat Aydın kadar taş düşsün başınıza!!

Bunlarin twitterlarini falan suraya yazda vatandas tepkisini versin.

bkandil
30.05.2016, 09:16
En iyisi bunlara hiç bir şekilde prim vermemektir.
Eleştiri, hatta hakaret bile bu kuruşların piyasada para etmesine sebep oluyor.

Ertan 51
30.05.2016, 09:35
Reyting ti,reklam geliriydi, bunlar için yapılan yalan yanlış haberleri bir noktaya kadar kabul edebiliyorum,Bülent abinin de dediği gibi toplumun çivisi çıkmış,ahlak erezyonu yaşıyoruz,hangimiz doğruyuz ki,tüm bunlara alıştık ta,benim isyanım nemalanacağı başkanın,akrabası olan yöneticinin veya topçunun istediği yerlere gelmemesinden dolayı bile bile yalan haber yazması,iftira atması,TS yi 1 gram bile düşünmeden sürekli TS ye zarar vermesi.Bu tip adamlardan,gazeteci olsun, şehrin ileri geleni olsun,vatandaşı olsun, şikeciler kadar tiksiniyorum,o kadar net.

Mehmet Cihan Kocaman
30.05.2016, 11:20
https://www.youtube.com/watch?v=lmS-_Hxla7s

İzleyin de keyfiniz yerine gelsin biraz :)

Muharrem Usta vs. Altuğ Atalay

bkandil
01.06.2016, 15:14
33 milyonluk kadro haberleri...

Başkan "33 milyon TL maliyeti olan oyuncu grubu ile devam edeceğiz" demiş.

Kimlermiş bunlar;

Onur (7.5 milyon)
Mehmet (4.7 milyon)
M. Demir (4 milyon)
Güray (2.5 milyon)
Okay (2.5 milyon)
Aytaç (2 milyon)
Mustafa (1.7 milyon)
Yusuf Erdoğan (1.5 milyon TL)

Topluyoruz 7,5+4,7+4+2,5+2,5+2+1,7+1,5=26,4 Milyon TL

Oleyy 6,6 Milyonluk oyuncu hakkımız var.

emrex61
01.06.2016, 22:37
Aykut demirin sakalına takan fanatiği alma aldırma siteseine girme girdirme,aykutu pek sevmem ama fanatik ve doğan yayın organının amacı yine belli oldu bunları bilmek lazım bukadarda yalan haber yapılmaz Nevzat aydın yalanladı bu haberi

fatihmats
02.06.2016, 00:00
Trabzonsporumuzun bir sürü haber kaynağı var çogu yanlı haber yapıyor kimisi Hacıosmanoglu taraftarı haberts gibi kimi siyasi haber1967 ve onun uzantısı facebook yüreğini ortaya koy gibi sayabileceğimiz cok site var. Tamamen siyaset ve bir yerlerin kuklası olmamış hangi siteler var ? Varsa bilen yazsın da biz görelim. Gruplaşmamıza neden olan bu siteler Trabzonumuza zarar veriyor.

emrex61
02.06.2016, 00:08
Trabzonsporumuzun bir sürü haber kaynağı var çogu yanlı haber yapıyor kimisi Hacıosmanoglu taraftarı haberts gibi kimi siyasi haber1967 ve onun uzantısı facebook yüreğini ortaya koy gibi sayabileceğimiz cok site var. Tamamen siyaset ve bir yerlerin kuklası olmamış hangi siteler var ? Varsa bilen yazsın da biz görelim. Gruplaşmamıza neden olan bu siteler Trabzonumuza zarar veriyor.

Divane yi severim görüşleri yoktur takımın iyi yönetilip yönetilmemeye bakıyor lar genelde

Uluhan
02.06.2016, 02:24
https://www.youtube.com/watch?v=lmS-_Hxla7s

İzleyin de keyfiniz yerine gelsin biraz :)

Muharrem Usta vs. Altuğ Atalay

Muharrem Bey'e oy veren bütün delegelerden Allah razı olsun.

zekeriyya
02.06.2016, 08:22
yazılanları okudum Bülent şirin üstad ın açıklamaları yerinde tespitler...

lakin
yalan cazip dir
yalan güzel durur kolay söylenir hemen kandırılır
yalan pirim yapar
yalanın bir maliyeti yoktur (çoğu zaman)
yalan sevilir
yalan inanılır
yalan candır
yanal ise hocadır ( karıştırmayalım )

bkandil
02.06.2016, 12:07
Bu haber tekzip ettirilmelidir...

9400

Emrah Akcagöz
02.06.2016, 12:23
TrabzonAjans' a hitaben. :D

http://i.hizliresim.com/7vPAmm.jpg

bach72
02.06.2016, 12:48

9400AkİT denen paçavraya bakalım başkanımız veya yöneticilerimiz hatta tüm camia tepki gösterecek mi?Aklınca Ersun Yanal'ı hedefe koyarak Trabzonspor'a vurmaya çalışıyor.

Onur Akyüz
02.06.2016, 14:02

9400

Bu paçavranın hedefi kesinlikle biz değiliz. Amaçları da sporla ilgili değil.

Dini gazete kisvesi altında ağızlarından yalan eksik olmuyor, inanılır gibi değil. Her konu ile ilgili her zaman yalan haber yapıyorlar. Aynı şeyi Y. Şafak adlı paçavra da haber yaptı. Bildiğim kadarıyla da o gazeteyle bizim bir eski başkanımızın ilişkisi olduğu, hatta sahibi de olabilir emin değilim.

Tek amaçları hangi konu olduğu vs önemli olmaksızın yalanlarla, iftiralarla milleti yönlendirmek. Genelde de imza olmaz bu haberlerde, kimin yaptığı belli değildir.

Böyle müslümanlık mı olur? Aşağılık yaratıklar, şimdi o haberin altında milleti Ersun Yanal'a sövdürüyorlar.

Yiğit Gayretli
02.06.2016, 14:05
İlk haberimiz hazır arkadaşlar. Söz verdiğimiz gibi... ;)

http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=6689

Onur Akyüz
02.06.2016, 14:09
9403

Bakın mesela, karikatüre dikkat edin. Trabzonspor 'şeyi' ersun diye yazmış.

Elinde içki şişeleri ve sanırım sütyen. Ve postal pankartı.

Onur Akyüz
02.06.2016, 14:10
9404

Gördüğünüz gibi habere balıklama atlayan millet de hakaret etmeye başlıyor.

Onur Akyüz
02.06.2016, 14:12
9405

Yine başka bir paçavra direkt Ersun Yanal'a küfrediyor. Sakal battı diyerek.

Böyle haysiyetsizlik olmaz.

salihismet
02.06.2016, 16:15
Yalan haber yapanları teşifre etmek süper bir fikir, ulusal, yerel hiç fark etmez. Bu fikri
uykulamaya geçirenleri alkişlıyorum.

emrex61
02.06.2016, 16:17
Resmi site yalanladı bunu inatla neden gündeme getiriliyor anlamış deylim ne pis ne uyuz bir ülkede yaşıyoruz insanın kendi ülkesine düşman edecekler o dereceye getircekler gerçekten.

~UniCef~
02.06.2016, 17:09
Akit gazetesinin bir yaptigi terbiyesizlik tir. Bir iftirayi baz alarak mansetten böyle bir haber vermek nasil bir anlayis oldugunu sorgulamak lazim.

Ama, ve bu ama nin alitini cizmek istiyorum.

Bu forum da kendini ilerici sanan, ama fasist olan 28 subat ci zihniyetin de olan cok insan var. Her mac tan önce ve sonra, Aykut un sakalina takilanlar var. Kilik ve kiyafetin basariyla alakasi ne oldugunu cok merak ediyorum. Bu baskici zihniyetin de olan insanlar aciklarsa cok sevinirim.

nsevencan61
02.06.2016, 18:50
Akit gazetesinin bir yaptigi terbiyesizlik tir. Bir iftirayi baz alarak mansetten böyle bir haber vermek nasil bir anlayis oldugunu sorgulamak lazim.

Ama, ve bu ama nin alitini cizmek istiyorum.

Bu forum da kendini ilerici sanan, ama fasist olan 28 subat ci zihniyetin de olan cok insan var. Her mac tan önce ve sonra, Aykut un sakalina takilanlar var. Kilik ve kiyafetin basariyla alakasi ne oldugunu cok merak ediyorum. Bu baskici zihniyetin de olan insanlar aciklarsa cok sevinirim.

[emoji1376][emoji1376][emoji1376] bravo renktaşım

Sent from my iPhone using Tapatalk

bkandil
02.06.2016, 20:51
Aykut'ta da sakal var, Mustafa, Mehmet, Onur, Erkan, Fatih Atik'te de...

Soru basit.
Söz konusu gazete diye satılan paçavrada yapılan haberde!!! neden yalnızca Aykut üzerinden algı manevrası yapılmaya çalışılıyor?

Sonrası muamma...
Yarın Trabzonspor Aykut'u satılık listesine koyarsa ne olacak?

Bu da benim sorum.
Söz konusu paçavranın habercileri!!! şike mevzusundan Metris'te yatan Aziz ve de muhterem başkanın koğuşta Kuran okunmaya başladığı her seferinde koğuştan kaçarcasına çıkması ile ilgili haber yapabilmişler mi?

Onur Akyüz
02.06.2016, 21:10
Ersun Yanal Aykut'u kesmişti pek oynatmıyordu diye hatırlıyorum ben.

Oldu ki Aykut satılamadı, gitmedi. Hoca oynatmayacak ve bu sefer de sakalı yüzünden oynatmıyor olacak.

Toplum öylesine kutuplaşmış ki, biri öbürüne yobaz diyor, terörist diyor. Öbürü diğerine ateist diyor, faşist diyor. Bu konunun bence hiçbir şekilde çözümü yok. Kurt gövdeye çoktan girmiş.

artvints
02.06.2016, 21:18
Ersun Yanal Aykut'u kesmişti pek oynatmıyordu diye hatırlıyorum ben.

Oldu ki Aykut satılamadı, gitmedi. Hoca oynatmayacak ve bu sefer de sakalı yüzünden oynatmıyor olacak.

Toplum öylesine kutuplaşmış ki, biri öbürüne yobaz diyor, terörist diyor. Öbürü diğerine ateist diyor, faşist diyor. Bu konunun bence hiçbir şekilde çözümü yok. Kurt gövdeye çoktan girmiş.

uğur gelene kadar bosingwa ve aykut oynadı, bizim taraftar hemen övmeye başladı. sonra uğur gelince bir kaç maç sonra aldı formayı. hoca da eleştirildi bu yüzden ama uğur ve bosingwa daha doğru bir ikiliydi. hiçbir dönemde formayı alıp kesin olarak takımın onbirine girememiş bir oyuncudan bahsediyoruz.

Onur Akyüz
03.06.2016, 00:39
uğur gelene kadar bosingwa ve aykut oynadı, bizim taraftar hemen övmeye başladı. sonra uğur gelince bir kaç maç sonra aldı formayı. hoca da eleştirildi bu yüzden ama uğur ve bosingwa daha doğru bir ikiliydi. hiçbir dönemde formayı alıp kesin olarak takımın onbirine girememiş bir oyuncudan bahsediyoruz.

Evet haklısın, devre arası Uğur geldi ve Bosi-Uğur'a döndü.

Aykut çok yetersiz bir stoper, artık bu sakal mevzuundan da hem yıpranacak hem de Hoca'yı yıpratacak. Bir an önce gitmesi iyi olacak.

Bayundur Han
03.06.2016, 09:11
Aykut haberini Face'den siteden yalanlanmasi guzel oldu. Bizde paylastik her yerde. Bu aralar yogunum giremedim foruma. Ama bu konuya destek olacagim. Sacma sapan haberlerin onune gecmemiz lazim.

Özşahin
03.06.2016, 11:54
Tepki koymak ve gördüğünü kaynağını belirtmeden afişe etmek; bu mücadeleye başlayabilmiş olmak çok önemli.

Düşünen, planlayan, uygulamaya koyan herkesten Allah razı olsun. Caydırıcılığı olacaktır,

bir süre sonra 'BMN'de haberin çıkmış, yalan haber yapmaya utanmıyor musun?' şeklinde tepki almalarını bile sağlayabiliriz.

Geri adım atmadan bu uygulamaya devam, BMN'nin yaptığı en güzel çalışmalardan biri bu bence ve umarım uzun soluklu olur.

bach72
03.06.2016, 14:25
Akit paçavrasında çalışan fenerbahçeli muhabirin provokasyonuymuş.Bilim adamları niye bu fenerbahçelilerde baskın bir şekilde bulunan ve halk arasında "yavşak gen" olarak tabir edilen mutasyona uğramış kromozomu araştırmazlar.Çok enteresan.Fenerbahçelilerde çok baskın ve kimse niye diye sorup araştırmıyor.

bkandil
06.06.2016, 13:26
Aynı siteden iki haber...

Haber 1;
Trabzonspor'da ilk transferler bu hafta gelebilir!
Trabzonspor'da transfer çalışmaları sürüyor...
Scout ekibinin yoğun mesaisi ile transfer çalışmalarını sürdüren ve takviye yapmayı planlayan Trabzonspor'un anlaştığı 1-2 oyuncuya bu hafta içerisinde imza attırmayı planladığı öğrenildi.
Bazı yeni transferlerini hazırlık kampına yetiştirmeyi amaçlayan bordo-mavililerde Ayrıca gözden çıkarılan birkaç oyuncunun başka takımlara transferinin gerçekleşmesi de gelen haberler arasında
(http://www.haber61.net/trabzonsporda-ilk-transferler-bu-hafta-gelebilir-266567h.htm)

Haber 2;
Transferde can sıkan olay!
Trabzonspor'da transferler gecikebilir
Yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'da transferlerin gecikebileceği öğrenildi.

Yurtdışındaki ilk etap kampını 4-17 Temmuz tarihleri arasında Slovakya'da gerçekleştirecek olan Trabzonspor'da, yapılacak olan transferlerin tamamının ilk kampa yetişemeyeceği kaydedildi. Copa Amerika ve Euro 2016'nın aynı döneme denk gelmesinin transfer çalışmalarını yavaşlattığı, bu nedenle de gecikme yaşanabileceği belirtildi. Bordo mavililerde yurtdışında yapılacak ikinci etap kampına ise tam kadro katılım sağlanması planlanıyor.
(http://www.haber61.net/transferde-can-sikan-olay-266574h.htm)

Her iki haber de aynı olayın farklı şekilde verilmiş hali, fakat ilk bakışta biri "yönetim lehine", diğeri "yönetim aleyhine" algı oluşturacak şekilde ayarlanmış.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.06.2016, 13:40
Masa başında emek sarf etmeden,
miletin sevdasıyla dalga geçmek ve gazetecilik, habercilik etiği...

Yan yana ne kadar birbirinden uzak kavramlar.