PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın İstifa Etti...

Mollasalihoğlu
24.05.2016, 12:07
Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, kulüpteki tüm görevlerinden istifa ettiğini yazılı açıklama ile duyurdu.

Büyükaydın, Trabzonspor'un sorunlarının sanılandan fazla olduğunu, kulüp içerisinde bireyselliğin başlandığının altını çizerek göreve geldiği günden bugüne kadar yaşadığı sorunları ve istifa nedenini açıkladı.

Büyükaydın şu açıklamalara yer verdi;

YÖNETİCİLİK TEKLİFİ ALDIM

"Trabzonspor’un son yapılan genel kurulunda başkan adaylarından Sn. Muharrem Usta tarafından yönetici olmam için yoğun teklifler aldım. Baskı derecesine varan bu teklifleri çeşitli kişisel gerekçeler nedeniyle reddetmek durumunda kaldım. Sn. Usta ve yönetiminin seçimi kazanıp göreve gelişinin hemen akabinde farklı bir teklifle karşılaştım. Kendileri ve bir kısım yönetici arkadaşı ısrarla kulübümüzde görev almamı talep ettiler. Geçmişte bu görevi yapmış olmam nedeniyle bir şekilde görev alarak kulübe ve kendilerine bu zor dönemde yardımcı olmamı istediler. Bu bağlamda çeşitli çevrelerden de şahsıma yöneltilen teklifi kabul etmem için de ısrarlarla karşılaştım" ÜNVAN ARAMAKSIN FAHRİ VE BEDELSİZ YAPMAK

"Her ne kadar yönetim kurulu üyeliği teklifini kabul etmesem de, sonuçta iyi niyetli ısrarlar ve kulübümüzün içinde bulunduğu ağır duruma daha fazla kayıtsız kalamayarak bu görevi kabul ettim. Tek düşüncemiz zor durumda olan kulübümüze yardımcı olabilme ve zor günlerden çıkmasına katkıda bulunabilme arzusu idi. Bu arzu ile görevi kabul ederken yalnızca tek bir talebim oldu: Bu görevi unvan aramaksın fahri ve bedelsiz yapmak..."

ÖNGÖRDÜĞÜM TABLO ÇOK DAHA AĞIR ÇIKTI "Sonuçta Sportif A.Ş. de bağımsız yönetim kurulu üyeliği ile birlikte futbol koordinatörü olarak göreve başlamamız uygun görüldü. Zamanımızın bir kısmı ile mesai vereceğimizi düşünürken karşılaştığım tablonun öngördüğümüzden çok daha ağır olması nedeniyle neredeyse günümün tamamını harcamaya başladım. Bir taraftan ekonomik sorunlar ve bunların futbolcular üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler, diğer taraftan güven kaybına bağlı olarak takım üzerindeki baskı ve karışıklıklar, işimizin zorluğunun yalnızca bir parçası idi. Geçmişten gelen sorunlar artık bir kaos haline dönüşmüştü"

SORUNLARLA BOĞUŞTUK, ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRDİK "İlk yarı sonu itibariyle büyük ekonomik sorunlar, buna bağlı mahkeme süreçleri ve futbolcuların serbest kalma risklerini çözme adına Sn. Başkan ve yönetim kurulunun üstün çaba ve gayretleriyle beraberce çok zor günler geçirdik. Kulübümüzü ciddi bir facianın eşiğinden geri döndürdük ve ancak bir nefes aldırabildik. Artık önümüzdeki gelecekle ilgili önemli işlere geçebilirdik. Bu arada mevcut hoca ile devam etmek istememize rağmen,değişiklik yaşamak zorunda kaldık. Futbolcu sayısının fazlalığı, mevkiler arası dengesizlikler ile yanlış ve pahalı ücret politikasıyla oluşturulmuş acımasız kontratlar hızlı hareket etmemizi engelliyordu. Tüm bu sorunlarla boğuşurken kulübümüzün lig sıralamasındaki yeri taraftarlar arasında ciddi endişe yaratıyordu. Bu endişe öncelik sıralamamızı etkiledi. Enerjimizin çok önemli bir kısmını bu alana harcayarak, endişeden kurtulduk"

FİKİR AYRILIKLARI BAŞLADI İLKİ 1461 TRABZON OLDU "Zaman içinde bu konulara bağlı olarak fikir ayrılıkları yaşamaya başladık. İlk fikir ayrılığımız, 1461 Trabzon futbol takımı ile ilgili oldu. Futbol bütünlüğü adına pilot takımın ayrı bir yönetim kurulu oluşturulmadan Futbol A.Ş üzerinden yönetilmesini savundum. Bunu zaten geçmişte uygulamış ve çok başarılı olmuştuk. 1461 Trabzon’un başarıdan başarıya koştuğu dönemlerde bu yöntem uygulanmıştı. Şahsımın sorumlu olduğu o dönem pilot takım tarihi başarılara imza atmış ve birçok oyuncusu kamuoyunun da bildiği gibi süper lige transfer olmuştu. Pilot takımın aynı başarılara imza atabilmesi adına başarısı tecrübe ile sabit olan bu önerim “kamuoyunda da zaman zaman tartışılan çeşitli nedenler ile” kabul görmedi ve hayata geçirilmedi. Ayrı bir yönetim kurulu oluşturuldu. Çok başlılığa bağlı çeşitli sorunlar ortaya çıktı ve maalesef hiç kimsenin istemeyeceği bir sonuç ortaya çıktı"

1461 TRABZON UYARISI DİKKATE ALINMADI "Sn. Başkan ve yönetim kuruluna 1461 futbol takımının mevcut yönetiliş tarzının doğru olmadığını ve bunun istenmeyen sonuçlar doğuracağını bildirdim. Fakat kendileri farklı bir anlayışı tercih edince bu yapı ve yönetim tarzı ile faydalı olamayacağımı ve bu durumda hiçbir şekilde sorumluluk kabul edemeyeceğimi ifade ettim. Nihayetinde bilgileri doğrultusunda o günden itibaren pilot takıma müdahil olmadım. Bu nedenle bazı çevrelerin takımın bugünkü durumu ile ilgili şahsımı sorumlu tutma gayretleri haksız ve yersizdir"

VERİLEN GÖREVLER GETİRMEME DURUMU RUTİNE BAĞLANDI Yaşadığımız ayrışma bununla da sınırlı değildi… Günümüz ve geleceğimizi planlamak için oluşturduğumuz, Sn. Başkan ve 5 kişiden oluşturulan Futbol İcra Komitesi’nin işlerliği azalmaya ve kişisel kararlar ön plana çıkmaya başladı. Futbol takımına ilişkin verilen özellikle maddi taahhütler yerine getirilmemeye başlandı. Daha üzücüsü defaatle uyarmama rağmen verilen taahhütü yerine getirmeme durumu bir rutin haline dönüştürüldü. Dolayısı ile ciddi bir güven kaybı problemi belirdi. Bu problem, hareket kabiliyetimizi de ciddi derecede sınırlandırdı. Son dönem yaşanan üzücü saha sonuçlarını bu bağlamda değerlendirmek gerekir.

KADRO DIŞI KARARLARI ÜZERİME YIKILDI "Bunların yanında görev alanımızdaki işleyişe bilgimiz dışında bir takım müdahaleler olmaya başladı. Birlikte verdiğimiz kadro dışı bırakma kararları daha sonra tek taraflı geri çağırma şekline dönüşürken, teknik kadro konusundaki farklı ve tutarsız söylemler, yönetim kurulunda bazı yöneticilerin işleyişimize habersizce bir takım müdahaleleri oldu. Trabzonspor’un kaderini etkileyebilecek önemli kararlar tartışılmadan ,bireysel tercihler çerçevesinde alınmaya başladı. Bu durum, bizim iş anlayışımıza ve aslında çağdaş kulüp işleyiş biçimine de uygun olmayan boyutlara ulaştı.

NEDEN İSTİFA KARARI? "Bugün baktığımda, göreve başlarken ortaya birlikte koyduğumuz düşüncelerden sapıldığını; modern ve profesyonel yönetim anlayışından çok klasik, hakimiyetçi ve müdahaleci düşüncenin hakim olmaya başladığını derin bir teessürle mütalaa ediyorum. Oluşan bu tablo, birlikte çalışma zemininin kalmadığının çok açık göstergesidir. Bu çerçevede yaptığım değerlendirmeler sonucu kulüpteki tüm görevlerimden ayrılmam gerektiği kanaatine vardım"

TRABZONSPOR'UN SORUNLARI ÇOK FAZLA AMA "Trabzonspor’un sorunları sanılandan çok daha fazladır. UEFA tarafından kulübümüz hakkında açıklanan son kararlar, ekonomik problemlerin çok ciddi boyutta olduğunu teyit eder niteliktedir. Fakat tüm bu olumsuz tabloya rağmen bilinmesi gerekir ki hiçbir sorun çözümsüz değildir. Geçmiş dönemle kesinlikle yüzleşilmelidir. Gerçekler ortaya koyulmalı ve tüm çıplaklığı ile kamuoyuyla paylaşılmalıdır. Geleceği inşa ederken şeffaf, samimi ve inandırıcı olmak gerekir. Günlük vaatler ve gündemi değiştirmeye yönelik hesaplar çözüm değil sorun üretir. Mevcut kadroda tutulması gereken ve yeni transfer edilecek oyuncular konusunda son derece dikkatli olunmalıdır.Kulübümüzün itibarı her şeyin önünde tutulmalıdır"

KARŞILIK BEKLEMEDEN FAHRİ OLARAK BÜYÜL FEDAKARLIKLAR YAPMAYA ÇALIŞTIM "Bu zor şartlarda hiçbir karşılık beklemeden, fahri olarak büyük fedakarlıklarla bu onurlu görevimi severek ve isteyerek yapmaya çalıştım. Trabzonspor’u içinde bulunduğu durumdan çıkarabilmek için elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Şüphesiz ki eksiklerimiz olmuştur. Bana güvenerek bu görevi verenlere ve bu süre içerisinde destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Trabzonspor a başarılar diliyorum.Her zaman ve her şartta daimaTrabzonspor’umuzun yanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın"

61saat

Ibrahim Gaygusuz
24.05.2016, 12:09
Sportif direktor bana gore gereksiz.

slmn
24.05.2016, 12:10
Çok şükür...

Cihad Varlı
24.05.2016, 12:14
İlk paragraf çok enteresan.

Gurpas
24.05.2016, 12:19
Yoğun teklif almış mış sen kimsin be...

hamdi_61
24.05.2016, 12:20
okumaya üşenenler için kısa özet:

Rıv rıv rıv...

Bayundur Han
24.05.2016, 12:20
TRABZONSPOR'UN SORUNLARI ÇOK FAZLA AMA "Trabzonspor’un sorunları sanılandan çok daha fazladır. UEFA tarafından kulübümüz hakkında açıklanan son kararlar, ekonomik problemlerin çok ciddi boyutta olduğunu teyit eder niteliktedir. Fakat tüm bu olumsuz tabloya rağmen bilinmesi gerekir ki hiçbir sorun çözümsüz değildir. Geçmiş dönemle kesinlikle yüzleşilmelidir. Gerçekler ortaya koyulmalı ve tüm çıplaklığı ile kamuoyuyla paylaşılmalıdır. Geleceği inşa ederken şeffaf, samimi ve inandırıcı olmak gerekir. Günlük vaatler ve gündemi değiştirmeye yönelik hesaplar çözüm değil sorun üretir. Mevcut kadroda tutulması gereken ve yeni transfer edilecek oyuncular konusunda son derece dikkatli olunmalıdır.Kulübümüzün itibarı her şeyin önünde tutulmalıdır"

Surasi cok onemli bence. IHO donemi tum ciplakligi ile ortaya dokulmelidir. Bursa gibi disaridan getirilen arastirma burosu ile arastirma yapilsin mali yapidaki sorunlar ortaya ciksin.

Yazinin basinda dedigi gibi. Zaten zorlan gelmis oraya. Sonra bazi problemler cikmis ortaya simdi istifa ediyor. Yani 1461 isinde onu dinlemediler. Iyi tamamda zaten sen yanliz basina karar veremezsin. Belki hatali karardi ama bunun icin istifa edilmez. Oteki kadro disi isi cok enteresan. Cunki orada bir plansizlik soz konusu. Adamlar birden kadro disi ediliyor hicbir neden verilmeden. Sonra geri cekiliyor. Burada birileri onun sorumlulugu olan alana karismis. Bunu baskanla konusursun. Olmuyorsa bu istifa nedeni olabilir.

Neyse yolu acik olsun. Su zamanda boyle aciklama yapmanin Trabzonspor'a ne faydasi olacagida mechul.

Yiğit Gayretli
24.05.2016, 13:01
Kendisine 1 hafta önce güle güle demiştik...

Ozan Yılmaz
24.05.2016, 13:28
Başta gelmesi hataydı zaten.

Kulübü çok düşünen biri olsa bu açıklamaları yapmazdı.

Bu bir yönetim hatasıdır,
bir de 1461 var tabi.

İskender Çakmak
24.05.2016, 13:42
İsabet olmuş.

Reha Asan
24.05.2016, 13:55
İnşallah bir daha kulüple yolları kesişmez.

Yusuf BALCI
24.05.2016, 14:10
İlk defa duydum böyle birisinin kulüpte çalıştığını. Açıklamalara bakarak gelmesi hataymış gibi algıladım. Ukala ve iyi niyet gütmeyen açıklamalar. İçerisinde doğrular var hepsi doğru da olabilir ancak yeni bir bilgi yok.

Ertan 51
24.05.2016, 14:33
Adam başbakanlığı bırakıyor dümenciliği elden bırakmıyor bir tek kötü kelime kullanmıyor,bizim trışkadan bir yönetici koltuğu bırakıyor giderken çirkef atıp gidiyor.
Sizin TS sevginiz bu kadar işte :mad:
Bizim komşunun dediği ''cehendemin zımbatına kadar yolun var'' :D

artvints
24.05.2016, 14:55
nevzat aydın ersun yanal diye tutturmuştur. bu kesim de istememiştir ama alternatif de getirememişlerdir. sonra demokrasi yok diye ağlamışlardır.

selcuk
24.05.2016, 15:16
nevzat aydın ersun yanal diye tutturmuştur. bu kesim de istememiştir ama alternatif de getirememişlerdir. sonra demokrasi yok diye ağlamışlardır.
arkadasi sebahattin aktürkü sen zorlan orada tut sonra bu aciklamalar

bir zaman bitirici timin basi olacaksin diye hayal kurduk, ama sen egonu kiramadin...

Anıl C
24.05.2016, 15:19
Yönetim dedigin 5-6 kisiden olusur. Fazlasi zarar her zaman.

My
24.05.2016, 16:54
Nevzat Aydın â€<s>@</s>zagortenay76 (https://twitter.com/zagortenay76)
Yılmaz Büyükaydın büyük bir Trabzonspor sevdalısı ve tanıdığım en düzgün insanlardandır. Umarım kendisiyle çalışma fırsatını tekrar bulurum.

ibrahim
24.05.2016, 17:07
Nevzat Aydın â€�<s>@</s>zagortenay76 (https://twitter.com/zagortenay76)
Yılmaz Büyükaydın büyük bir Trabzonspor sevdalısı ve tanıdığım en düzgün insanlardandır. Umarım kendisiyle çalışma fırsatını tekrar bulurum.
Hahahahah en sevdiğim tavır. :D

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Poor
24.05.2016, 18:18
Futbol kordinatoru ne is yapar anlamis degilim kac yildir birileri geliyor birileri gidiyor.

Baska branslarin kordinatoru olur da bizim ulkede zaten klübün baskani futbol kordinatoru oyuzden kordinatore falan gerek yok.

Ahmet Ulusoy
24.05.2016, 18:20
O neydi gız

DeAgLeMaNyAq
24.05.2016, 18:48
Futbol kordinatoru ne is yapar anlamis degilim kac yildir birileri geliyor birileri gidiyor.

Baska branslarin kordinatoru olur da bizim ulkede zaten klübün baskani futbol kordinatoru oyuzden kordinatore falan gerek yok.

Yıllar önce futbol şube sorumlusu deniyordu sonra menajere çevirdiler. Koordinatör de başka bir sıfatı. Temelde hepsi aynı işi yapıyor. Özellikle bizim yönetim kurulunun 3'te 2'si Trabzon dışında olduğundan geri kalanların da kendi işlerinden kalan vakitlerde kulüpte bulunduğundan futbolcuların her türlü sıkıntısıyla ilgilenecek yetkili biri şart...

Tuğrul
24.05.2016, 19:03
Yılmaz Büyükaydın'ın niye vazgeçilmez, her dönem niye başvurulan isim olduğunu anlayamıyorum.

Oysaki Sadri Şener döneminde yönetimde etkin rol almış, başarısız olmuş biri.

Yazılı açıklamasında 1461'in TS'un çatısı altında olması gerektiği fikrinde başka olumlu icraatı olmamış.

Muharrem Usta da İHO gibi Hami'den sonra ufaktan yaprak dökümüne başladı.

Nihat Mala tercihinde olduğu gibi profesyonel ekibi doğru seçemiyor. Bu da otomatikman sportif yapıya olumsuz olarak yansıyor.

SEDAT
24.05.2016, 19:06
* İsabet olmuş zaten kendisine niye ısrarla teklif yapıldı onuda hiç anlamış değilim siyasetin getirdiği bir isimdi

ibrahim
24.05.2016, 20:59
Yıllar önce futbol şube sorumlusu deniyordu sonra menajere çevirdiler. Koordinatör de başka bir sıfatı. Temelde hepsi aynı işi yapıyor. Özellikle bizim yönetim kurulunun 3'te 2'si Trabzon dışında olduğundan geri kalanların da kendi işlerinden kalan vakitlerde kulüpte bulunduğundan futbolcuların her türlü sıkıntısıyla ilgilenecek yetkili biri şart...
E onu ben de yaparım, ne var ki onda. Şu an amatörde alt yapı koordinatörüyüm. Bebelerin peşinden koşmaktan başka işim yok burda. Gider Yusufun aklına mukayet olurum ne olacak yani. :D

Hasan ZAİMOĞLU
24.05.2016, 21:28
okumaya üşenenler için kısa özet:

Rıv rıv rıv...

özet için teşekkürler.

Onur Akyüz
24.05.2016, 21:50
Adamın dediğine göre silah zoruyla göreve getirilmiş.

Zaten gönülsüz olarak girdiğin bir işe devam etmemen çok normal.

Arada söylediklerinin hiçbir ehemmiyeti olamaz.

Düz mantık yani. :)

iyattara
24.05.2016, 22:27
Adam iyi yerden vurmuş ama. Bunlar profesyoneliz diyorlar ama değiller mesajı vermiş millete. Kılçığı attı. Yarın bi gün işler biraz kötüyken bir iki kişi daha aynı sebepleri söyleyip ayrılırsa bu mevzular daha sert dillendirilmeye başlanır. Derin Trabzon mu diyorlardı ne diyorlardı o lanet bu yönetimi de sarar.

ibrahim
24.05.2016, 22:32
Adam iyi yerden vurmuş ama. Bunlar profesyoneliz diyorlar ama değiller mesajı vermiş millete. Kılçığı attı. Yarın bi gün işler biraz kötüyken bir iki kişi daha aynı sebepleri söyleyip ayrılırsa bu mevzular daha sert dillendirilmeye başlanır. Derin Trabzon mu diyorlardı ne diyorlardı o lanet bu yönetimi de sarar.
Zaten onlara yakın iki kişi de gösterdi kendisini. Biri yönetimde anlaşmazlık olduğunu sosyal medyada gösterdi, biri de onu kasteserek istifa etti.

Yavaş yavaş diş geçirmeye başlıyorlar adiler.

slmn
24.05.2016, 22:50
İstifa eden Bekir Aktürk'ün demesine göre 1461 yönetiminde sadece 2 kişi Sebahattin'i istemiş gerisi ret oyu vermiş buna rağmen getirilmiş ayrıca maaşı da birden artırılmış. Aferin Yılmaz şimdi defolup gidebilirsin!

Nihat Günay
25.05.2016, 20:59
Tınnnnn

HOPA'LI TS'Lİ
25.05.2016, 22:04
Riv riv de riv riv

Tın tın da tın tın