PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çek Cumhuriyeti’nde Trabzon aşığı !

ErayAkyüz
06.12.2006, 12:06
:ts: Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan Macar Dalmadi Zsolt, gezmek için geldiği Türkiye'de Trabzonspor aşığı oldu.Ankara, Nevşehir, İstanbul ve Trabzon gibi şehirleri 2001 yılındaki gezen ve Türkiye'yi çok beğendiğini anlatan Zsolt, ''Trabzon'u gezerken, bordo-mavili renklere aşık oldum. Daha sonra da Trabzonspor Kulübü'nün ürünlerinin satıldığı mağazadan alışveriş yaptım'' dedi.
Şehirde gezerken, Trabzonspor'un stadını gördüğünü ve gezme fırsatı bulduğunu da anlatan Zsolt, ''Şehir de, statta çok güzeldi. Renkleri de çok beğendim. O yıldan bu yana Trabzonspor aşığıyım ve tüm maçlarını takip ediyorum. Şu an ligde de kötü bir durumda. Buna da üzülüyorum'' diye konuştu.
Dalmadi Zsolt, Çek Cumhuriyeti'nin Cheb kentinde düzenlenen 18. Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri maçlarında ev sahibi ekibin tüm maçlarında salondaki yerini aldı ve takımına destek verdi.
Türklere sempatisi olduğu için (A) Milli Takım'ın karşılaşmalarını da izleyen Zsolt, Türkiye'nin, Çek Cumhuriyeti'ni yenerek, büyük bir sürpriz yaptığını söyledi.
Macar Dalmadi, Normal şartlarda Çeklerin grupta bir olması gerektiğini, ancak Türkiye'nin kendi maçlarında çok iyi oynadığını ve birinciliği hak ettiğini de sözlerine ekledi.
Dalmadi Zsolt, elektronik posta olarak da trabzonspor@..... adresini kullanıyor

A.Hilal Çakıroğlu
06.12.2006, 12:44
Çok güzel:) İrlandalılardan sonra bir de Çek taraftarımız oldu :):atki:

Turgut Altun
06.12.2006, 12:48
Bu haber Milliyette mi yayınlanmış?!!Kafalarına taş mı düştü bunların?Hayret doğrusu!!Dalmadi'ye de helal olsun.

aytex
06.12.2006, 13:02
Sevgili Arkadaşlar, Trabzonspor dergisinde İstanbul'da yaşayan Ian adlı bir Çek Cumhuriyeti taraftarını haber yapmıştık... Topkapı'da bir Alman firması var orada çalışıyor... Derginin hangi sayısı olduğunu hatırlamıyorum şu an ama Ian, İstanbul'a çalışmaya gelmiş bir Çek... Dergide de var burda da söyleyebilirim, adam hep İstanbul takımlarının kazandığı bir lig oynandığını, İstanbul takımlarının karşısına dikilen tek takım Trabzonspor olduğunu gördüm demişti bana. Ve de renklerindeki Bordo... Bordo renk aynı zamanda Sparta Prag'ın renklerinde de var. O da orada Sparta Prag'lı...
Çek vatandaş Ian'ı arada sırada ziyaret ederim. Çok sempatiktir. Tek isteği Trabzon'da Avni Aker'de maç izlemek ve Trabzon'u görmekti... O da ziyaret edilebilir... Ya da onu toplandığınız bir gün çağırabilirisiniz...

Nytre
06.12.2006, 13:23
çok güzel...dünyaya açılıyoruz işte... :)

Burçak
06.12.2006, 13:47
@aytex
Aytekin ozaman ileriki zamanlarda bi organizasyon olduğunda bu arkadaşıda getirmek sana düşer ;)

pReN@_61
06.12.2006, 14:04
heryerdeyiz...:)

Özgür Öztürk
06.12.2006, 14:12
Jun ile bir bağlantısı yok dimi ?:)

aytex
06.12.2006, 14:58
Seve seve ben bu görevi üstlenirim. Ancak öncesinde BMNden bir kaç arkadaşlar fabrikaya ziyaretine gidebiliriz... Hatta fabrikadaki Trabzonsporlu Türk çalılşanlarla bile tanıştırdı beni...
un ile bir bağlantısı yok tabii ki. Jun gelmeden önce o buradaydı... Jun'un gelmesine çok sevinmişti ama Jun neticede yok...

(Konuyla ilgisi yok ama Jun ile ilgili bir anekdot anlatayım... Geçen yıl, İstanbul'da bir ilaç şirketine Çek Cumhuriyeti'nden misafirler geliyor. Türk ilaç firması oraya açılacak falan... Akşam yemeği yiyorlar... Konu futbola geliyor. Jun'u da transfer etmişiz. Çek misafirlerden biri oradaki futbolu yakından takip eden biri...Türk ilaç şirketindeki abi (Trabzonsporlu), adama Jun'u soruyor... Çek ligi gol kralı ama bizde daha bir gol bile atamadı deyince, adam ne desin? "Onu gol atamıyor diye sattılar zaten. Attığı goller de top ona çarpıp giriyordu" Bunu bana anlatan o firmadaki Trabzonsporlu abi... Jun transferiyle ilgili geçen yıl yaşanmış bir olaydır. Adam zaten burda değil...Olan oldu geçen geçti. Ben sadece aktarıyorum)

Erdogdu61
06.12.2006, 15:08
bundan 8 yil önce cek cumhuriyetine gitmistim okulla beraber. prag da dolasirken baktim büyük bi ts bayragi asiliyor bi dükkanin önünde, girdim iceri sahibinle konustum, abi fanatik trabzonsporlu cikti :) spor ürünleri satiyordu forma falan, 3 ezik formayi satmiyordu, sordum nedenini, adam yeminliymis o formalari satmayacagina, cok hosuma gitmisti. barcelona, milan, manchester gibi takimlarin arasinda en iyi yeri ts formasi almisti.

Hüseyin Çümen
06.12.2006, 16:13
vay anasını neler oluyor çek cumhuriyetinde :D

Özge
06.12.2006, 17:02
süper bir haber helal olsun

Egemen Yılmaz
06.12.2006, 17:13
büyük takım dediğin böyle olmalı...

Emre B.
06.12.2006, 19:04
Ne Çek Cumhuriyetiymiş be.Adamlar famatik TS'li çıktı.

Mustafa Mahmutoğlu
06.12.2006, 19:14
tebrikler valla..

DKaraduman
06.12.2006, 19:22
Stad yapılana kadar Çek Cumhuriyetinde mi yapsak maçları napsak:D gerçi stadın yapılacağı falanda yok olsa bile ondan daha önemli dertler var ama neyse

ahmetansu61
06.12.2006, 19:22
helal olsun be. değerimizi büyüklüğümüzü nasıl takım olduğumuzu bazı türk insanı anlamazken elin çeki anlıyor. sevinelim mi yoksa aynı zamanda üzülelim mi.

ahmetansu61
06.12.2006, 19:23
jun mu anmayın sunun adını yaa. :)

Adem Erdoğan
06.12.2006, 19:50
Çok güzel:) İrlandalılardan sonra bir de Çek taraftarımız oldu :):atki:

+tanzanyalı:)

littlebighorn
06.12.2006, 21:20
Okulda Suriye' li bir arkadaş vardı. Fanatik Trabzonsporluydu.

TSelif
06.12.2006, 21:21
İlk görüşte aşk bu olsa gerek:atki:

siz_61
06.12.2006, 21:37
yaa ne guzel baksanıza cek cumhuriyetli taraftarımız bile oldu beya... ne guzel...:)

sbay
06.12.2006, 21:40
bizim farkımız burda yatıyor işte...

Kobalas61
06.12.2006, 23:45
ya biz yapamıyoruz bare bu cek gardaşımıza söylesekte yönetimi bir istifaya davet etse
Trabzon un büyüklüğü ve üstlendiği kutsal görevi anlatsa
care olur mu acaba

ayrıca cek kardeş slm ve sevgilerimiz iletiyorum
elin adamı ta nerlerden gelip doğruyu geliyor
bizimkilerde memleketsiz köpekler istanbul u destekler misali soysuz sopsuz geziyor

dr.muhsin
07.12.2006, 11:00
çok güzel artık ülke sınırlarını aştık :)

Nebiye
07.12.2006, 11:31
Aynı haber bu gün K.Ekspress gazetesinde de vardı.
Güzel bi haber.Güzel bi olay.

empty61
07.12.2006, 12:05
Taaa Çek Cumhuriyetinde bile büyüklüğümüz anlaşılmışken Trabzonlu olup özenti takım tutanlara ne denir ki?..

İslam Sezer
07.12.2006, 12:09
Sen Kastamonulusun neden Trabzonspor u tutyorsun diye soranlara her zaman iyi bir cevabım vardı ama bu çek li arkadaş işimi kolaylaştırdı.

H.Emre
07.12.2006, 12:12
madem çeklerle böyle bir yakınlık kurduk kadromuza bir tane çek oyuncu alalım şöyle rosicky falan...

omerfarukyilmaz
07.12.2006, 15:38
waaayy bee helal olsun

Recep Çaltepe
08.12.2006, 01:09
madem çeklerle böyle bir yakınlık kurduk kadromuza bir tane çek oyuncu alalım şöyle rosicky falan...

Gol krallarını aldık yetmez mi :D