PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA Kontrol Komitesi Kulübümüz Hakkında Mali Fair Play Tedbirlerini Açıkladı!

bkandil
15.05.2016, 15:55
Şirketimiz ile UEFA Kulüp Mali Kontrol Komitesi arasında Mali Fair Play Kriterleri kapsamında bir süredir yürütülen müzakereler sonucunda anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre;

* Yapılandırma anlaşması 2016/17, 2017/18 ve 2018/19 sezonlarını kapsamaktadır.

* Şirketimiz 2018/2019 izleme periyodunda ( yani 2016, 2017 ve 2018 raporlama dönemleri) UEFA başa-baş hesap kriterlerine uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz 2016'da biten sezon için maksimum 20 milyon avro ve 2017'de biten sezon için ise 10 milyon avro' luk bir başa-baş açığı rapor edeceğini kabul etmektedir.

* Şirketimiz 2017'de biten mali yıl için personel (futbolcu, teknik kadro ve lisans personeli) giderleri / toplam gelirler oranında belirlenmiş hedefe ulaşacağını kabul etmektedir.

* Şirketimiz, UEFA A Listesine 2016/17 sezonunda 22 oyuncu, 2017/18 sezonunda ise 23 oyuncu dahil edebilecektir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan kriterlerin
sağlanması halinde, bu sınırlandırma 2018/19 sezonundan itibaren kaldırılacaktır.

* Şirketimiz UEFA'dan gelecek gelirlerinin 2 milyon avro ya kadar olan kısmına tedbir konulmasını kabul etmiştir. Bununla birlikte bu tutarın 1 milyon avro'luk kısmı yapılandırma
şartlarını uyulup uyulmadığına ve herhangi bir gelir yaratılıp yaratılmadığına bakılmaksızın şirketimiz tarafından UEFA ya ödenecektir. Kalan 1 milyon avro ise şarta bağlı olup,
şirketimizin bu anlaşmada yer alan kriterleri sağlaması halinde UEFA tarafından kaldırılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla

Punisher-61
15.05.2016, 19:53
Neden bu kadar uzadigini bilmiyorum ama bildigim bir sey var yönetim amatörce sonucu bekliyor ve futbolcu almiyor ve göndermuyor sonuca göre teknik direktör alacaklarmis... Böyle sacma bisey olur mu??

Ben arabayla radara yakalandigim zaman eve mektubla ceza gelene kadar daha araba kullanmayacak miyim???

Ne gibi ceza gelebilir ??

Avrupadan men.. (Zaten avrupada yokus)

Transfer yasagi ( barcelona gibi itiraz ederiz süre 2-3 ay uzar ve transferlerini yaparsin)

Yani simdi transferlerine baslayabilirsin..

Ama suda var bu kulübün son 3-4 yilda sponsor anlasmasini imzaladigini görmedim yani kasada para yoksa zaten dükkani kapatalim

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

bkandil
15.05.2016, 21:50
Trabzonspor'da Başkan Yarcımcısı Bülbüloğlu UEFA'nın karar verme sürecinin uzayabileceğini söyledi.

Yeni sezon yapılanmasına UEFA’nın Finansal Fair Play Kriterleri kapsamında alacağı kararın ardından yön verecek olan Trabzonspor’da stresli bekleyiş devam ederken Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, sürecin biraz daha uzayabileceğini söyledi.

*

Süreci en az hasarla atlatmayı hedeflediklerini belirten Başkan Yardımcısı Bülbüloğlu, görüşmelerin devam ettiğini belirtti,*"Bu hafta ilgili kararın açıklanması konusunda bir beklentimiz vardı ancak süreç biraz daha uzayacak gibi görülüyor. İnşallah bu dosyayı en hafif hasar ile kapatacağız. İnancımız ve beklentimiz bu yönde"*dedi.
Alıntıdır.
Kaynak: http://www.haber61.net/mobi/news_detail.php?id=264956

Galiba UEFA transfer sezonunun açılmasını bekliyor. Biz transferleri yaptıktan sonra transfer kısıtlaması gelecek :D :D :D

S.ÖZKAN
16.05.2016, 08:39
Artık tam anlamıyla sıktı bu süreç.Versinler şu kararı da yolumuza gidelim.

selcuk
16.05.2016, 09:19
Neden bu kadar uzadigini bilmiyorum ama bildigim bir sey var yönetim amatörce sonucu bekliyor ve futbolcu almiyor ve göndermuyor sonuca göre teknik direktör alacaklarmis... Böyle sacma bisey olur mu??

Ben arabayla radara yakalandigim zaman eve mektubla ceza gelene kadar daha araba kullanmayacak miyim???

Ne gibi ceza gelebilir ??

Avrupadan men.. (Zaten avrupada yokus)

Transfer yasagi ( barcelona gibi itiraz ederiz süre 2-3 ay uzar ve transferlerini yaparsin)

Yani simdi transferlerine baslayabilirsin..

Ama suda var bu kulübün son 3-4 yilda sponsor anlasmasini imzaladigini görmedim yani kasada para yoksa zaten dükkani kapatalim

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

tam tersi

uefa ffp icat edileli bu sürecte radara girip direk ceza yemeyen ilk takimiz

denilene göre su an önümüzdeki yillar icin kontrat hazirlaniyor, bunun müzakereleri var
bu kontrata islak imza atildigi gün muharrem usta baskanimiz baskanliktan istifa edip isvicrede ffp danisman bürosu acsa yilda en az 5 milyon dolar kazanir
avukat dupont girdigi her ffp davasindan direk menlen cikti, adam ilk bulusma icin 1 milyon dolar ücret talep ediyor

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:08
Şirketimiz ile UEFA Kulüp Mali Kontrol Komitesi arasında Mali Fair Play Kriterleri kapsamında bir süredir yürütülen müzakereler sonucunda anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre;

* Yapılandırma anlaşması 2016/17, 2017/18 ve 2018/19 sezonlarını kapsamaktadır.

* Şirketimiz 2018/2019 izleme periyodunda ( yani 2016, 2017 ve 2018 raporlama dönemleri) UEFA başa-baş hesap kriterlerine uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz 2016'da biten sezon için maksimum 20 milyon avro ve 2017'de biten sezon için ise 10 milyon avro' luk bir başa-baş açığı rapor edeceğini kabul etmektedir.

* Şirketimiz 2017'de biten mali yıl için personel (futbolcu, teknik kadro ve lisans personeli) giderleri / toplam gelirler oranında belirlenmiş hedefe ulaşacağını kabul etmektedir.

* Şirketimiz, UEFA A Listesine 2016/17 sezonunda 22 oyuncu, 2017/18 sezonunda ise 23 oyuncu dahil edebilecektir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan kriterlerin
sağlanması halinde, bu sınırlandırma 2018/19 sezonundan itibaren kaldırılacaktır.

* Şirketimiz UEFA'dan gelecek gelirlerinin 2 milyon avro ya kadar olan kısmına tedbir konulmasını kabul etmiştir. Bununla birlikte bu tutarın 1 milyon avro'luk kısmı yapılandırma
şartlarını uyulup uyulmadığına ve herhangi bir gelir yaratılıp yaratılmadığına bakılmaksızın şirketimiz tarafından UEFA ya ödenecektir. Kalan 1 milyon avro ise şarta bağlı olup,
şirketimizin bu anlaşmada yer alan kriterleri sağlaması halinde UEFA tarafından kaldırılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Gökhan Baymak
20.05.2016, 20:11
Türkçe meali iyi atlattık diyebiliriz sanırım...

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:12
FB'nin ki de bu

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi tarafından Şirketimiz hakkında yürütülen UEFA Mali Fair Play Kriterleri; başabaş hesap durumu soruşturma süreci sona ermiş olup, Şirketimiz ile UEFA Mali Kontrol Komitesi arasında yapılandırma anlaşması imzalanmıştır.

Yapılan anlaşmanın detayları aşağıdaki şekildedir:

* Yapılandırma anlaşması; 2016/17, 2017/18, 2018/19 ve 2019/20 sezonlarını kapsamaktadır.

* Şirketimiz, 2019/20 izleme periyodunda (2017, 2018 ve 2019 Raporlama Dönemlerinde) UEFA başabaş hesap kriterlerine uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz, 2015/16 sezonu için azami 30 milyon avro, 2016/17 sezonu için azami 20 milyon avro, 2017/18 sezonu için azami 10 milyon avro başabaş hesap açığı vermeyi taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz 2016/17 ve 2017/18 sezonlarında personel giderleri/toplam gelirler oranında ve futbolcu haklarına ait amortisman giderlerinde getirilen sınırlandırmalara uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz, UEFA A listesine 2016/17 sezonunda 22 oyuncu, 2017/18 sezonunda 23 oyuncu dahil edebilecektir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda, 2018/19 sezonundan itibaren bu sınırlandırma sona erecektir.

* Şirketimiz, bu anlaşma süresince, UEFA A Listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı kabul etmektedir. Bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin (transfer gelirleri-transfer harcamaları) pozitif olması şartını içermektedir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda, 2018/19 sezonundan itibaren bu sınırlandırma sona erecektir.

* Şirketimiz toplam 7,5 milyon avro tutarına kadar UEFA Katılım gelirlerine tedbir konulmasını kabul etmekte olup, bu tutarın 2 milyon avroluk kısmı 2015/16, 2016/17 ve 2017/18 sezonlarında 3 eşit taksit halinde UEFA'ya ödenecektir. Kalan 5,5 milyon avro üzerindeki tedbir şarta bağlı olup önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda UEFA tarafından kaldırılacaktır.

Mehmet Cihan Kocaman
20.05.2016, 20:12
Çok şükür atlattık. Şimdi gelsin sponsorluk anlaşmaları...

Bu arada bazı başlıklara neden girilmiyor beyaz ekran çıkıyor?

cewat
20.05.2016, 20:18
Yalnız para cezası ve kısıtlama süresi olarak Şikecilerden iyi durumdayız.

Karaktersiz medya hep bizi konuştu ama adamlar bizden çok ceza aldılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gökhan Baymak
20.05.2016, 20:22
Yalnız para cezası ve kısıtlama süresi olarak Şikecilerden iyi durumdayız.

Karaktersiz medya hep bizi konuştu ama adamlar bizden çok ceza aldılar.

Aynen.. Ben neredeye şikecilerle ilgili hiç haber görmedim. Şaşırdım açıkcası görünce. Medya inanılmaz etkili toplumdaki düşünce üzerinde..

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:23
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, anlaşma sonrası yaptığı açıklamada, "Bu anlaşma bir başarıdır. UEFA'dan herhangi bir transfer veya men cezası almadık. Aldığımız tek ceza 3 yıla bölünerek ödenecek olan 1 milyon Euro'dur" ifadelerini kullandı.

Giallorossi
20.05.2016, 20:23
Ceza degil bildigin ödül olmus bu ne güzel kadro öyle 40 kisiden olusmayacak, sacma sapan yüksek maliyetli transfer olmayacak (zaten Usta bunu yapmaz). Resmen fb'den daha az ceza almisiz :D

cewat
20.05.2016, 20:24
Aynen.. Ben neredeye şikecilerle ilgili hiç haber görmedim. Şaşırdım açıkcası görünce. Medya inanılmaz etkili toplumdaki düşünce üzerinde..

Dediğiniz gibi medya etkisi. Yoksa sizinle benimle alakası yok. Ben şahsen Şikecilerin davası çoktan kapandı sanıyordum. İlk haberi okuduğum zaman, "Bizim cezamızı Şikecilerin gibi yayınladılar yanlışlıkla" filan sandım.

Doğukan Ş.
20.05.2016, 20:24
Yönetimin başarılarından biri.

Poor
20.05.2016, 20:27
Isin uzucu yani UEFAnin bunu demek zorunda olması. Uefa bizim klupleri yöneticilerden daha cok düşünüyor.

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:27
Kadro sayısının azaltılması için mevcut sözleşmelerden tazminatsız cayma hakkı da verse tam ödül olurmuş :))

yorumsuz6117
20.05.2016, 20:29
Yönetim büyük iş yapmıştır..

ucurum
20.05.2016, 20:30
İleri geri konuşmayacaksın, yok 6 yedi 7 yedi demeyeceksin, adam aylardır anlatıyor anlatıyor anlatıyor

TEŞEKKÜRLER USTA BAŞKAN diyeceksin ve usulünden yüzünde bir gülümse belirecek...

Desteklemeyi beceremiyorsan da susacaksın sabır edeceksin...

Seneye adını sanını bilmediğin oyuncularla ADAM gibi AHLAKLI ve DİK top oynarken, arkasında duracaksın...

Sonraki sene canavar gibi herkesi ezerken, işte her şey ligin bittiği gün UEFA kararı ile başladı diyeceksin...

YÖNETİM BUNDAN SONRA YÖNETİMDİR!

SORUMLULUK NİHAYET YÖNETİMİN ELİNE GEÇTİ

TEBRİKLER USTA BAŞKAN

selcuk
20.05.2016, 20:30
sikeciler 4 yil takip edilecek
ve 2 milyon ceza aldi

sonuc olara bizden 55 milyon tl lik bütcemiz disi bütün sartlari daha agir

bu bir yönetim basarisidir

A.Ali Karanis
20.05.2016, 20:31
Akıllı bir yönetim ile bu ceza ödüldür aslında,topa basmanın vakti geldi.Cezanın meali fazla futbolcuyu elden çıkart,işine yarayacak adamı uygun kontrat ile al,fazla transfer yapma.Seçiciliğe,araştırmaya ve titizliğe önem verme vakti.Çok kaliteli ancak uygun fiyatlı ya da kontratı sona eren o kadar oyuncu var ki takımı uçuracak.Araştırmak lazım sadece.

Teşekkürler yönetim.

Sefaenes
20.05.2016, 20:33
Iho destekleyenler bu konuda yine ustayı suclarlar. Neyse artık car car para verilmeyecek kimseye

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:34
Bu anlaşmayı mevcut futbolcuların sözleşmelerini güncellerken kullanabilirsin, yeni alacağın oyuncularda pazarlık kozu olarak kullanabilirsin, personel azaltımında koz olarak kullanabilirsin. Dolayısıyla tasarruf tedbirleri içeren hayırlı bir anlaşma olmuştur. Anlaşmanın imzalanmasında emeği geçenlere teşekkürler.

U.Sadıkoğlu
20.05.2016, 20:34
Tek kelimeyle büyük başarı. İHO ve yönetimi olsaydı en az 2 yıl men yiyecektik ben buna eminim.

ucurum
20.05.2016, 20:35
Iho destekleyenler bu konuda yine ustayı suclarlar. Neyse artık car car para verilmeyecek kimseye

Hayır arkadaş! Yeter! İHO'yu destekeleyen adamı burada yerle bir edeceğiz. Haklının yanında durmayıp, haksıza el verdik, bu klübün görmediği kalmadı.

İHO'nun adını bile anmamak gerek.

İHO yok artık.

Trabzonspor'un o devrimci asi ruhu var artık.

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:36
Neyse ki transfer yapmama cezası gelmedi. Yoksa yapılanma olayı yaştı.

Kasım BEKTAŞ
Yönetim başarısı ancak yeni stad ve olası sponsorlarında etkisi büyük

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rıza ÇOLAK
Keşke şartların arasına "İhoyu birdaha klübün etrafında dahi dolandırmayacaksınız" deselerdi...

Kamer'
Dün yönetimi istifaya çağıranların , bugün burada yönetimin başarısını görmezlikten gelmemesini ümit ediyorum .

ccd6167
20.05.2016, 20:38
Başkan adamsa tek tek pislikleri ortaya çıkarır.

başkan çıksın basın toplantısı yapsın tek tek kıs-orta-uzun vadeli planlarını anlatsın artık şu saatten sonra

sakoglu61
20.05.2016, 20:39
Keşke şartların arasına "İhoyu birdaha klübün etrafında dahi dolandırmayacaksınız" deselerdi...

:D hahahahaha gülüyorum ağlanacak halimize

emrex61
20.05.2016, 20:40
İyi bir haber tebrikler yönetim.

Doğan Şahin
Asıl zor görev şimdi başlıyor aslında. Bu kriterleri yerine getirmek için epeyi zorlanacağız.
Bu sebeple kulübe destek olmak şart.
Kombinesi, forması, dergisi, sppnsor ürünleri elimizden geldiğince destek olalım.

Volcano
Hacıosmanoğlu olsa 2+2 yer UEFA'yı suçlardı :)

Sefa
20.05.2016, 20:41
Hazırlanın uçuşa geçiyoruz!

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:43
Cas şikecileri küme düşürse, bize de hakkımızı teslim etse iki kulüp de kriterleri yerine getirmiş olur :)

ilelebeTS
20.05.2016, 20:45
Önümüz açıldı artık; önce sponsor, sonra transferleri kampa yetiştirme ve sonra da yeni stad açılış zamanı..

Doğan Şahin
20.05.2016, 20:48
UEFA, Trabzonspor ile Finansal Fair Play konusunda anlaştığını açıklamasının ardından 2. Başkan Bülbüloğlu Trabzonspor’un bu başarısının detaylarını açıkladı.

%60’DAN FAZLA OLMAYACAK

Önder Bülbüloğlu verilen kararın detaylarını açıklayarak şu ifadeleri kullandı: “UEFA’dan aldığımız bir para cezamız var, 3 yılda ödenecek 1 milyon Euro cezamız var. Onun dışında verdiğimiz bütçeye sadık kalma sözleşmesi yaptık.
Gelirlerimizin yüzde 60’ından fazla olmaması kaydıyla bir bütçe istendi.
Biz de bunu önerdik, kulübü düzeltmek için gelirlerimiz arttırdığımız şekilde bu bütçede artacak görünüyor.

1 MİLYON AVRO CEZA

Bülbüloğlu “3 yıla yayılmış 1 Milyon Avro cezamız olacak. Kadro kısıtlaması yok, bütçenize sadık kalarak istediğiniz oyuncuyu alabiliriz. UEFA’ya hak kazandığımızda kısıtlamaları olacak.
UEFA’da 22 sporcu lisanslama ile kısıtlama getiriyor. Türkiye için böyle bir durum yok.

Men yemememiz büyük başarı oldu. Mali yapı ve anlaşmaya uymamamız ceza almamız da büyük

BÜYÜK EMEK VERDİK

Başkan ve arkadaşlarımızla büyük emek verdik.
İşi sıkı sıkıya götürdük. TFF’den Kadir Bey tecrübelerini bizimle paylaştı.
Men cezası kesinlikle yok. Çok güzel bir sunum yapıp bu işi takip ettik.

Galatasaray ile ilgili ise daha büyük diyemem. Galatasaray’da Fatih Bey ile de görüşmem oldu.

UEFA’YA GİTMEM ETKİLİ OLDU

Ben ortada hiçbir şey yokken UEFA’ya gittim. Bana niye geldiniz dediler. Bende “bu süreci ben yöneteceğim tanışmaya geldim” dedim. Projelerimiz var gelir kaynaklarımız var. Trabzonspor’u kurtarmaya geldik dedim. Başkanları ile de temas kurdular. Trabzonspor adına projeleri ortaya koyduk.
Federasyon Başkanımız da müdahil oldu.

VERGİ CEZASINI ÖDEDİK

UEFA’dan hiçbir şey saklamadık, dürüstçe herşeyi ortaya koyduk.
Projelerimizde Akyazı’yı sunduk, isim hakkından bahsettik bunlar UEFA’ya inandırıcı geldi.
Tabi UEFA’ya inandırıcı gelmeyen durumlarda vardı.
Buda vergi cezamızdı, çözeceğimizi söyledik ve uzlaştık.
Devletimiz ile görüşerek 12 Milyon TL ile sonuçlandırdık.
Bu süreci çok ciddi takip ettik. Yönetimimizde seviyeli, düzgün başarılı arkadaşlarımız var. Biz yönetime geldiğimizde UEFA anlaşmalara uymadığımız için gelirlerimize el koymuştu.

ÇOK ŞAŞIRDILAR

UEFA’ya ilk ziyaretim de çok şaşırdılar. Bu çok hoşlarına gitmişti. Çünkü daha önce olmuş bir olay değil.

Men cezası almamamız samimiyetin dürüstlüğün bir faydasıdır.

Yiğit Gayretli
20.05.2016, 20:50
Meşhur "teğet geçme" olayı vardı ya, heh ondan işte.

Hamdi Kalaycı
20.05.2016, 20:54
Anlaşma neden 3 yıllık, En az 5 yıllık olmalıydı. Bu ne biçim vizyon. Yönetim istifa, Ersun istifa...

Uluhan
20.05.2016, 20:55
Yonetim hanesine arti ; vira bismillah degisim baslasin.

DeAgLeMaNyAq
20.05.2016, 20:56
Önder Bülbüloğlu'nun açıklamaları:

<iframe width="560" height="315" src="//sendvid.com/embed/0gg5rkem" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

emrex61
20.05.2016, 20:58
Bunu bir uyarı olarak algılamalı ve işlerin bir sisteme girip kim gelirse gelsin bu sistemi devam ettirmesi zorunlu hale gelen bir yapı olmalı olmak zorunda.

yönetimin 2. icraatı olarak tüzük maddesine ''Bir başka klubun üyesi olan her kimse trabzonspor üyesi olamaz'' koymasını temenni ediyorum.

Furkan Özdem
20.05.2016, 20:58
Çok şükür kurtardık. Bir de men yesek hepten dibi görecektik. İnşallah sabredilir. Sabrın sonu selamet.

Giallorossi
20.05.2016, 21:00
Bende kadro kisitlama bölümünü yanlis anlamisim Türkiye ligi icin bir kisitlama yokmus sadece Avrupa liglerinde 22 ve 23 kisilik kisitlama olacakmis yukardaki video'da Önder Bülbüloglu söylüyor

Mustafa YILMAZ
20.05.2016, 21:04
bu çok iyi bir haber gs'nin yediği cezayı düşününce yönetimin başarısı daha net anlaşılır.

usta az çok bilgisini vermişti zaten bunun bi kaç gün önce bütçemiz 55-60 olacak demişti.

artık soru işareti kalmadı şimdi icraat zamanı sonsuz başarılar başkana ve ekibine şu heyecanı yaşatın yine bize

Muhammed Ayaz
20.05.2016, 21:07
Yönetim müthiş bir başarı göstermiştir. UEFA savunmasını iho ve yancılarının yaptığını düşünemiyorum bile ki zaten bizi onlar bu hale getirdiler.Akyazı sponsorluk görüşmeleri, forma sponsorluk anlaşmaları flan ve akıllı yapılanma sonucu yeniden ayağa kalacağımızı düşünüyorum.

Gökhan Uzun
20.05.2016, 21:07
Çok ama çok güzel haber bence. Çok daha kötülerine razı iken bu tablo bizi ciddi manada rahatlattı. Madem yönetim böyle bir iş başardı.,Bir tane eski sezon, bir tane de yeni sezon forması alacağım. Kendime herkesin önünde söz veriyorum...

Destek ise destek...

Fuleli_61
20.05.2016, 21:09
Bende kadro kisitlama bölümünü yanlis anlamisim Türkiye ligi icin bir kisitlama yokmus sadece Avrupa liglerinde 22 ve 23 kisilik kisitlama olacakmis yukardaki video'da Önder Bülbüloglu söylüyor
Oyle avrupa gibi dertlerimiz olmadigi icin bu 22-23 kisitlamasi bizi baglamiyor yani,bu arada tebrikler yonetim iyi is cikarrtiniz.

Doğan Şahin
20.05.2016, 21:10
Bunu bir uyarı olarak algılamalı ve işlerin bir sisteme girip kim gelirse gelsin bu sistemi devam ettirmesi zorunlu hale gelen bir yapı olmalı olmak zorunda.

yönetimin 2. icraatı olarak tüzük maddesine ''Bir başka klubun üyesi olan her kimse trabzonspor üyesi olamaz'' koymasını temenni ediyorum.

Zaten TFF görevini yapsa kulüpler bu halde olmazlardı.
Denk bütçe yapamayan kulübe lisans vermeyeceksin bu kadar basit.
Ancak ülkemizde adet olarak hep birşeylerin etrafından dolanarak iş yürütüldüğünden eğrisini doğrusuna uydurmaya çalışırken daha da çamura batıyoruz.

serkanholep
20.05.2016, 21:11
cezalar ceza değil bence ödül

çıkış yolu göstermiş adamlar

kadronuzdaki gereksizleri atın fazla adam değil kaliteli adam alın demiş

maaş verirken dikkat edin demiş

3 sene bunu yap geleceğini kurtar demiş

daha ne desin

HOPA'LI TS'Lİ
20.05.2016, 21:11
Yönetim ilk sınavını başarıyla geçti.

Tebrikler ve teşekkürler.

Umarız başarılı olurlar ve olacaklarına inanıyorum. (Sn. USTA ve Kazım Ersun Hoca)

Biz de taraftar olarak elimizden geleni yaparız.

Herşey TS için.

Ulan A Spor, hemen TS Uefa'dan ceza aldı, UEFA ile anlaştı falan diyorsunuz (Cüneyt ŞEN' duyurulur)

HOPA'LI TS'Lİ
20.05.2016, 21:14
cezalar ceza değil bence ödül

çıkış yolu göstermiş adamlar

kadronuzdaki gereksizleri atın fazla adam değil kaliteli adam alın demiş

maaş verirken dikkat edin demiş

3 sene bunu yap geleceğini kurtar demiş

daha ne desin

Evet UEFA açıkçası İHO denen yeteneksizin yaptığı hataları fark ederek uygun bir reçete vermiş hastaya

Ah UEFA ah, bi de şu 2011 tescilini versen tüm kriterler yerine oturmuş olacak :)

Arda'
20.05.2016, 21:15
İHO olsaydı 5 yıl men + transfer yasağı + akyazının tapusunu verebilirdi yönetimi tebrik ediyorum büyük başarı zaten yapmamız gerekenleri UEFA bize yazılı şekilde göndermiş şimdi iyi planlama ile doğru kadroyu kurmamız lazım

HOPA'LI TS'Lİ
20.05.2016, 21:15
Sabredilir
Güvenilir
Desteklenir

ise bu yönetim efsaneyi canlandıracaktır.

Doğan Şahin
20.05.2016, 21:16
Evet UEFA açıkçası İHO denen yeteneksizin yaptığı hataları fark ederek uygun bir reçete vermiş hastaya

Ah UEFA ah, bi de şu 2011 tescilini versen tüm kriterler yerine oturmuş olacak :)

O işi yapsalar hem şikeciler, hem de biz otomatikman kriterleri yerine getirmiş oluyoruz :)

yaranozlu
mbia, ndoye, deniz yılmaz satışlarının faydaları ve ustanın başarısı dicem de avrupaya gidemeyince bir önemi olmuyor bu işin de. gönül isterdi ki kupayı alıp bu sonuca ulaşsaydık da tebrik etseydik. hamiyi getirip, bile bile lades diyip, ki hami de iyi para aldı bizden, kupadan elen, ligde rezil ol, bu başarının da bir anlamı olmuyor maalesef.

HOPA'LI TS'Lİ
İHO olsaydı 5 yıl men + transfer yasağı + akyazının tapusunu verebilirdi yönetimi tebrik ediyorum büyük başarı zaten yapmamız gerekenleri UEFA bize yazılı şekilde göndermiş şimdi iyi planlama ile doğru kadroyu kurmamız lazım

2 haftada alınan mağlubiyetlerden sonra adeta ilaç gibi geldi bu haber

Teşekkürler UEFA, zamanlaman da süper vallahi

Teşekkürler yönetim ve ekibi

HOPA'LI TS'Lİ
20.05.2016, 21:17
O işi yapsalar hem şikeciler, hem de biz otomatikman kriterleri yerine getirmiş oluyoruz :)

Evvvveeeeeeeettttttttt
Çokkkkk doğruuuuuuu

:)

artvints
20.05.2016, 21:19
mbia, ndoye, deniz yılmaz satışlarının faydaları ve ustanın başarısı dicem de avrupaya gidemeyince bir önemi olmuyor bu işin de. gönül isterdi ki kupayı alıp bu sonuca ulaşsaydık da tebrik etseydik. hamiyi getirip, bile bile lades diyip, ki hami de iyi para aldı bizden, kupadan elen, ligde rezil ol, bu başarının da bir anlamı olmuyor maalesef.

öteki türlü devam etsek kupaya gidip ceza alabilirdik. elindekini garantiye almak, zaten eninde sonunda girmen gereken sürece erkenden hazırlık yapmanın bir mahsuru yok.

Muhammed Ayaz
20.05.2016, 21:21
Bu yönetim duruşuyla ve yakaladığı saygınlıkla da taraftarı yeni stadyuma çekecektir.

Fatih Özkan
20.05.2016, 21:21
Başarısından dolayı yönetime teşekkürler.
Şimdi elimizi taşın altına koyma vakti.
Destek olmak gerek.

ağasarlı
20.05.2016, 21:22
Transfer yasağı yok değil mi?

Mehmet BAL
20.05.2016, 21:25
Yönetim ilk bölüm en az Kayıp atlattı (ödül gibi ceza)
Şimdi transfer ve sponsorlar da doğru Hamleler işlerini baya kolaylaştırır.
Tebrikler başkan ve yönetime

Tabi taraftar olarak Bizde görevimizi yapma zamanı
Yönetime Sallamakla Olmuyor
😀

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkanholep
20.05.2016, 21:26
bizde falz maaş alanlar kimler

ndoye,yatabare,consstant (gittimi bilmiyorum), onur,sefa,erkan,ekici,douglas

faydazılar var bir de

bunlardan faydasız olanlar zaten gider çok alanlardan onur,erkan,ekici kalır heralde

My
20.05.2016, 21:27
Büyük badire atlattık uşaklar. Transfer yasağı felan gelse çıra gibi yanmıştık. Güzel iş.

selcuk
20.05.2016, 21:28
bizde falz maaş alanlar kimler

ndoye,yatabare,consstant (gittimi bilmiyorum), onur,sefa,erkan,ekici,douglas

faydazılar var bir de

bunlardan faydasız olanlar zaten gider çok alanlardan onur,erkan,ekici kalır heralde
ugurda hemen hemen yatabare kadar aliyor
aykut dahada cok

BySeHzAdE
20.05.2016, 21:28
Tebrikler ve teşekkürler yönetime.

Doğan Şahin
20.05.2016, 21:30
Yanlış anlaşılmasın bu anlaşma bizi yerine getirmemiz gereken yükümlülüklerden ve mevcut borçlardan kurtarmıyor. Tüm bu yükümlülük, borç ve faizleri aynen duruyor.

Her mecrada kulübe destek olarak sponsorluk gelirlerimizi arttırmamız şart.

Bunun yanı sıra sıkı bütçe disiplini istikrarlı bir şekilde sağlanmak zorunda.

Sadece sponsor ve taraftar desteği de yeterli olmayacağından sportif açıdan mutlaka başarılı olmak zorundayız.
Başarının da paraya çevirilmesi ve karlı oyuncu şatışı modelini içeren bir yapıya kulübümüzü kavuşturmamız lazım.

amour_61
20.05.2016, 21:31
Ersun hocayı bir kenara koyarsak , aylardır Trabzonspor adına aldığım en güzel haber.

theo
20.05.2016, 21:37
bundan sonra sponsor da transferler de tek tek açıklanır...

Yönetimin büyük bir başarısıdır bu ceza...

ceza ceza değil ödül ve ihoculara da kapaktır...

Erkan YILMAZ
20.05.2016, 21:41
Çok şükür şimdi sponsorları açıklama zamani

Bud Spencer
20.05.2016, 21:46
Ögrenciye bir hafta okula gelmeme yasağı gibi bir ceza oldu

Poor
20.05.2016, 21:49
Gelirin %60 i tutarinda transfer yapılabiliyormus.

Yani bugun bi forma alsan %60i transfer parasina gidiyor. Su formalari duzgun secsinler de alalim artık.

yorumsuz6117
20.05.2016, 21:50
Yanlış anlaşılmasın bu anlaşma bizi yerine getirmemiz gereken yükümlülüklerden ve mevcut borçlardan kurtarmıyor. Tüm bu yükümlülük, borç ve faizleri aynen duruyor.

Her mecrada kulübe destek olarak sponsorluk gelirlerimizi arttırmamız şart.

Bunun yanı sıra sıkı bütçe disiplini istikrarlı bir şekilde sağlanmak zorunda.

Sadece sponsor ve taraftar desteği de yeterli olmayacağından sportif açıdan mutlaka başarılı olmak zorundayız.
Başarının da paraya çevirilmesi ve karlı oyuncu şatışı modelini içeren bir yapıya kulübümüzü kavuşturmamız lazım.

Önümüzde uzun bir süreç var herşey hemen olsun diyemeyiz.. Yavaş yavaş inceden inceden bu kulüp tekrar küllerinden doğacak , doğmak zorunda..

Umut Kanber
20.05.2016, 21:57
Gelirin %60 i tutarinda transfer yapılabiliyormus.

Yani bugun bi forma alsan %60i transfer parasina gidiyor. Su formalari duzgun secsinler de alalim artık.

Dogru ama eksik gelirin %60 kadarini harcayabiliyorsun ancak aldigin oyuncularinbonservis toplami,sattigin oyuncularin bonservisi toplamini gecmemesi kaydi ile ;)

Kemal Öztel
20.05.2016, 22:00
Bu karar yönetimin yolunu açacaktır,gayet ucuz atlattık

My
20.05.2016, 22:01
9288

selcuk
https://pbs.twimg.com/media/Ci60_4GWkAAKMu_.jpg:large

My
Hobaa :D Piştiye bak :D

Ahmet Kuru
20.05.2016, 22:06
yönetimin ekonomik olarak düzlüğe çıkabilmesi adına güzel bir karar olmuş.

mevcut gereksizlerden kurtularak onlardan da bir bütçe oluşturup güzel bir transfer dönemi olabilir..

hayırlısı diyelim

selcuk
20.05.2016, 22:13
Nevzat Aydın UEFA kararını değerlendirdi 'Mucizevi' Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın UEFA’nın Trabzonspor kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 20 Mayıs 2016 Cuma

Hasan Tüncel

UEFA'nın Trabzonspor ile Finansal Fair Play konusunda anlaşıldığı müjdesinin vermesinin ardından kararda büyük rol oynayan isimlerden birisi olan Trabzonspor Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın’dan karar süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. MUCiZEVİ NİTELİĞİNDE Trabzonspor’a müjde niteliğinde karar ile ilgili Aydın “Son senelerde verilen ve yerine getirilmeyen sözler düşünüldüğünde bu karar mucizevi niteliktedir. UEFA'ya bizi dinleyip inandığı için teşekkür ediyor, süreci başından sonuna idare eden Önder Bülbüloğlu'nu ve müthiş bir savunma yapıp bizi çok iyi temsil eden Muharrem Usta'yı tüm camianın nezdinde tebrik ediyorum. ŞEFFAF TRABZONSPOR Karardaki en önemli etkeni de belirten Aydın “UEFA'yı artık işlerin Trabzonspor'da farklı yürüyeceğine inandırabilmemizdi. En önemli kısım buydu. Ortada bir enkaz vardı; biz bunun ve daha önceki kötü idare edilen süreçlerin farkında olduğumuzu ve bundan sonra karşılarında çok daha şeffaf ve sözüne sadık bir Trabzonspor olacağından bahsettik.” BİZE VE ERSUN HOCA’YA GÜVENİN Son olarak transfer ile ilgili konuşan Aydın “Bize ve Ersun Hoca'ya güvensinler. Gece gündüz kapandık çalışıyoruz. Trabzonspor tarihinde görülmemiş titizlikte ve detay seviyesinde bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Umarım hayırlısı olur.” UEFA TRABZONSPOR'A NE CEZA VERDİ 1- UEFA diyor ki; gelirini artırırsan giderine karışmam. yeterki 2016 yılının sonunda zararın 20 milyon Euro’yu, gelecek yıl yani 2016-17 sezonunun sonunda ise 10 milyon Euro’yu geçmesin. Yani yıllık gideri 140 milyon Euro’yu bulan kulüp giderinin 80 milyon Euro’ya indirilmesi gerekiyor. Bu durumda Başkan Muharrem Usta ve yönetimin çok sıkı bir çalışmayla bunu başarması gerekecek. 2-UEFA’nın bordo mavililere verdiği oyuncu kısıtlama yasağı Süper Lig’i kapsamıyor. Bordo mavililerin önümüzdeki yıl Avrupa bileti alması halinde listesinde sadece 22 oyuncu bulundurabilecek. Bir sonraki sezon için ise bu sayı 23’e çıkacak ve UEFA bonservis bedeli ödenen sadece 1 oyuncuya lisans verecek. Yani takımın başına Ersun Yanal’ı getiren bordo mavililerin ince eleyip sık dokuyarak mutlak suratle iyi bir kadro oluşturması gerekiyor. 3- UEFA Trabzonspor’un 2 milyon Euro’suna tedbir koydu. Bu paranın 1 milyon Euro’luk kısmı yapılandırma şartlarına uyulup uyulmadığına bakılmaksızın kulüp tarafından ödenecek. Geri kalan 1 milyon Euro’luk kısım ise şarta bağlı olup kriterlerin yerine getirilmesi halinde UEFA tarafından kaldırılacak. Yani Trabzonspor şartları yerine getirirse 1 milyon Euro’luk cezayla bu işten kurtulacak.

61saat

edimurphy_61
20.05.2016, 22:16
Uefa'da savunma yapıcak kulup varsa verelim bizim yöneticileri, ne yani insanlık öldümü :)

gökhants1966
20.05.2016, 22:23
Ersun yanalın scouting ekibi çalışmalara başlamış. bence ersun yanal trabzonda bu sefer başarılı olabileceği ortamı bulacak. muharrem usta aklı başında bir adama benziyor.trabzon 2-3 yıla kadar bjk ın bugünkü durumuna erişir.

NOT: ANTUDAN ALINTIDIR.

SamZuk
20.05.2016, 22:42
UEFA bonservis bedeli ödenen sadece 1 oyuncuya lisans verecek..

​Bu maddeyı anlamadım o zaman yonetım aupaya katılacaksa bonseervıssız oyunculara mı yonelecek ?

selcuk
20.05.2016, 22:51
UEFA bonservis bedeli ödenen sadece 1 oyuncuya lisans verecek..

​Bu maddeyı anlamadım o zaman yonetım aupaya katılacaksa bonseervıssız oyunculara mı yonelecek ?
evet
seneye yeni kadromuza avrupa kupalarinda sadece bir oyuncu katabiliriz "bonservis ücreti" olan haber dogruysa

SamZuk
20.05.2016, 22:56
O zaman sözleşmesi biten oyuncu alacağız yapacak birşey yok. Bonservis vereceğimiz isimi iyi seçmeliyiz.

Aydın Tiryaki
20.05.2016, 23:00
2 haftadır alınan mağlubiyetlerin üstünü elbette örtmez ama ilaç gibi geldi. Süreçten en az zararla ayrıldık. Müthiş bir haber.

Ayrıca dün akşam takım yenildiğinde amiyane tabirle foruma üşüşenleri şu anda göremiyoruz.

İnsanları hep eleştiriyor bazıları. Takdir etmeyi ne zaman öğrenecekler acaba ?

Mert'
20.05.2016, 23:03
Yönetim iyi iş çıkardı. İHO olsa 2 yıl men yerdik en az.

Emirhan Çorumlu
20.05.2016, 23:04
Ustaliğini gösterdi Muharrem Bey ve Yönetimi...

Sefer A.
20.05.2016, 23:05
Öyle saçmalik mi olur yaa saçma sapan seyler yaziyorlar... seneye zaten avrupa'da yokuz, seneye avrupa bileti alirsak bir dahaki sene 22 kisi mi ne bildircekmisiz de bir sonraki sene blablabalala ne lan bu ??
Bu arada, ceza yiyecez yandik bittikçiler gelsin de bir göreyim... aylardir senelerdir yaziyorum uefa bize büyük ceza VE RE MEZ
Veremez kardesim, veremez, 2011'in hakkini vermedikçe veremez, bu kadar basit... avrupa'dan men yiyecekmisiz de bilmem ne ne meni yaa ne meni, fb men yemiyor gs zar zor yedi bjk de o berbat durumdan dolayi 1 kere yesin o kadar olcak, ki onlara da sike sürecinden dolayi ceza vermedikleri için maddi durumlarini hiç affetmediler cezayi bastilar...
Ama beni en çok kizdiran, ki bunu da kaç kere yazmistim, yönetimin bu olayi reklam olarak kullanmasidir.... yok yandik bitti ölüyoruz uefa kapida ceza geliyor eeeeyyyyy diye konusup duran baskan ve yöneticiler ayip etti... simdi de gülerek pozlar, sonra da yöneticinin aspor kanalina mi ne baglanip yok iliskilerimiz iyiydi yok ugrastik ettik az daha ceza geliyordu son anda kurtardik blabakaakbakajpaal demesi yok mu, iste bu zemini hazirlamak ve kendilerine begeni ve övgü kazandirmak için aylardir yandik bittik ceza geliyor deyip durdular...
En son haber çikmisti men yemeyecegiz diye, hemen hoop açiklama "hayir kesin degil hiçbirsey" , güya öyle bir ihtimal var da son anda kurtardik demek için tabi.... ayip ettiler gerçekten, gerek yoktu böyle ucuz hareketlere...

İ. SARAL
20.05.2016, 23:07
Tebrikler yönetime.

Cihad Varlı
20.05.2016, 23:09
Büyük başarı.

artvints
20.05.2016, 23:09
Öyle saçmalik mi olur yaa saçma sapan seyler yaziyorlar... seneye zaten avrupa'da yokuz, seneye avrupa bileti alirsak bir dahaki sene 22 kisi mi ne bildircekmisiz de bir sonraki sene blablabalala ne lan bu ??
Bu arada, ceza yiyecez yandik bittikçiler gelsin de bir göreyim... aylardir senelerdir yaziyorum uefa bize büyük ceza VE RE MEZ
Veremez kardesim, veremez, 2011'in hakkini vermedikçe veremez, bu kadar basit... avrupa'dan men yiyecekmisiz de bilmem ne ne meni yaa ne meni, fb men yemiyor gs zar zor yedi bjk de o berbat durumdan dolayi 1 kere yesin o kadar olcak, ki onlara da sike sürecinden dolayi ceza vermedikleri için maddi durumlarini hiç affetmediler cezayi bastilar...
Ama beni en çok kizdiran, ki bunu da kaç kere yazmistim, yönetimin bu olayi reklam olarak kullanmasidir.... yok yandik bitti ölüyoruz uefa kapida ceza geliyor eeeeyyyyy diye konusup duran baskan ve yöneticiler ayip etti... simdi de gülerek pozlar, sonra da yöneticinin aspor kanalina mi ne baglanip yok iliskilerimiz iyiydi yok ugrastik ettik az daha ceza geliyordu son anda kurtardik blabakaakbakajpaal demesi yok mu, iste bu zemini hazirlamak ve kendilerine begeni ve övgü kazandirmak için aylardir yandik bittik ceza geliyor deyip durdular...
En son haber çikmisti men yemeyecegiz diye, hemen hoop açiklama "hayir kesin degil hiçbirsey" , güya öyle bir ihtimal var da son anda kurtardik demek için tabi.... ayip ettiler gerçekten, gerek yoktu böyle ucuz hareketlere...

sefer biz diğer gruptaydık kusura bakma. sürekli gs ile paralel geldi uyarılar. bir sürü dosya gitti uefa'ya. son dönemde bizi diğer gruba aldılar, uyarı yapacakları takımların arasına. gs gibi davransak basmışlardı cezayı.

emrex61
20.05.2016, 23:14

saçmaladığını düşünmüyor mastır yaptıgını görüyorum.

selcuk
20.05.2016, 23:19
sakin ol sefer
kurban hoca olmayinca sinir oldun sanirim

abartmamak gerek böyle durumlari, relax, calm down vs...

ikimisi insanlara durumu anlatmak kolay dehil ondan biraz abartmis olabilirler durumu...

nakzo
20.05.2016, 23:21
Tebrik edilecek yeri tebrik ederim eleştirilecek yeri eleştirdim.Ha 800 milyon borcumuz var diyen arkadaşlar nerde??Bu kadar borcun olsa nasıl cezalar gelirdi sana.Bu günkü durum başka 2 haftada yediğimiz 13 gol başka başarıya başarı KEPAZELİĞE kepazelik diyeceksi.

Bayundur Han
20.05.2016, 23:22
Super oldu ya. Biraz olsun rahatladik. Bu yonetimin basarisidir. Daha agir yaptirimlarda gelebilirdi. 2013'de gelirlerin bir bolumune el konulmustu. Iyi oldu. Iyiki bizim federasyon Hollanda federasyonu gibi karismiyor bu islere. Hollanda'da 32 milyon borcu var diye FC twente ikinci lige dusuruldu. Biz yine iyiz :)

Bayundur Han
20.05.2016, 23:23
Tebrik edilecek yeri tebrik ederim eleştirilecek yeri eleştirdim.Ha 800 milyon borcumuz var diyen arkadaşlar nerde??Bu kadar borcun olsa nasıl cezalar gelirdi sana.Bu günkü durum başka 2 haftada yediğimiz 13 gol başka başarıya başarı KEPAZELİĞE kepazelik diyeceksi.

Borcun coklugu onemli olsa cezayi Real veya Barca yerdi. Borcu odeyebiliyormusun odemiyormusun? ona bakiyor. Bizden daha cok borcu olan takimlara yaptirim gelmiyor. Borcun her sene ne kadar arttiginada bakiyor.

emrex61
20.05.2016, 23:23
Bir yeri kaçırıyorsunuz devlete olanvergi borcu 80 milyon TL iken 12 milyon TL indirtilmiş yapılan görüşmelerde bizi kurtaran büyük ihtimalle bu oldu.

orhanunal
20.05.2016, 23:24
hiçbir ceza almamamızdan daha hayırlı bir durum olmuş.futbol dışı gelirleri tamamen borç kapatmada kullanırlar sanırım.eğer seneye güzel bir iskelet oturtursak ondan sonraki senede artık iskeletin üstüne kas inşa etmeye başlarız.bjk nin yolundayız umarım sonu da aynı olur.

başakanın da dediği gibi arabayı 40 gün sonunda yola sokarsak bu araba gider diyebileceğiz.evet hemen saatte 200 kmh ile gitmeyecek ama yavaş yavaş hızlanacak.

Bayundur Han
20.05.2016, 23:25
Bir yeri kaçırıyorsunuz devlete olanvergi borcu 80 milyon TL iken 12 milyon TL indirtilmiş yapılan görüşmelerde bizi kurtaran büyük ihtimalle bu oldu.
indirilmis ve uzun vadeye yayildi. Sonra su 150 milyon kredi isi dogruysa, kisa vadeli borclar oradan odenmistir. Borclari yeniden yapilandirdi yonetim.

nakzo
20.05.2016, 23:28
Borcun coklugu onemli olsa cezayi Real veya Barca yerdi. Borcu odeyebiliyormusun odemiyormusun? ona bakiyor. Bizden daha cok borcu olan takimlara yaptirim gelmiyor. Borcun her sene ne kadar arttiginada bakiyor.

Hemşerim senin 800 milyon borcun olsa nasıl ödüyecektin öyle bir borcu .UEFA seni salardı.Bastan beri söyledim yoktu öyle bir borç....Ha bu demek değil ki İho denen rezilin yaptığı gibi 1kurus etmeyecek adama 5 verecez adam akıllı transfer yapacaz çünkü başımızda bir hoca var artık.

selcuk
20.05.2016, 23:29
hiçbir ceza almamamızdan daha hayırlı bir durum olmuş.futbol dışı gelirleri tamamen borç kapatmada kullanırlar sanırım.eğer seneye güzel bir iskelet oturtursak ondan sonraki senede artık iskeletin üstüne kas inşa etmeye başlarız.bjk nin yolundayız umarım sonu da aynı olur.

başakanın da dediği gibi arabayı 40 gün sonunda yola sokarsak bu araba gider diyebileceğiz.evet hemen saatte 200 kmh ile gitmeyecek ama yavaş yavaş hızlanacak.
bunu

https://fogsmoviereviews.files.wordpress.com/2013/01/shot0117.png
bu hale getirmeliyiz yani

http://images.rottentomatoes.com/images/features/fastandfurious/ff1-4.jpg

only ts
20.05.2016, 23:38
Bu tamamen yonetimin basarisidir. Biraz olsun rahatladik.

orhanunal
20.05.2016, 23:43
bunu

https://fogsmoviereviews.files.wordpress.com/2013/01/shot0117.png
bu hale getirmeliyiz yani

http://images.rottentomatoes.com/images/features/fastandfurious/ff1-4.jpg

bunun motor iyiydi abi bizde o da yok :D

murmut
20.05.2016, 23:46
simdi ben dogrumu anladim? bizi gülen sikebahceliler bizden büyük cezami aldilar??

U.Sadıkoğlu
20.05.2016, 23:55
3 Sezonda 60'ın üzerinde futbolcu almışsınız astronomik bonservis ve maaş ücretleri ödemişsiniz ben 1 yıl cezaya razıydım harika bir sonuç çıktı bizim için.

Eğer hala İHO tarafından yönetiliyor olsaydık en az 1 yıl ceza alırdık diye düşünüyorum zira transferler bodoslama gidecekti kulübe giren çıkan paranın akıbeti yine belirsiz olacaktı.

Yönetim taraftara lobi gücünü hatırlattı.

Bu arada Fb ile aldığımız ceza arasındaki fark onlar sattıkları bonservis bedeline tekabül eden miktara kadar oyuncu alabilecekler bizim için böyle bir müeyyide yok.

My
20.05.2016, 23:58
UEFA'nın TS ve FB FFP açıklamalarını okudum.
TS'nin ceza almaması mucize ise FB'nin ceza almaması; güneşin batıdan doğmasıdır.
1- FB'nin 7.5 M avrosuna, TS'nin 2 M avrosuna tedbir kararı var.
2- TS, gelecek 1 yıldan sonra açık vermeyeceğim diyor. FB, 2 yıldan sonra açık vermem diyor.
3- TS, 218-2019 sezonu
FB, 2019-2020 sezonu sonunda kadro kısıtlaması kalkacak.
4- Ama herkes TS'yi konuşuyor.
Şikeden alışkınız..
Eee bizim yöneticimiz durumu "mucize" olarak abartırsa; FB'nin daha vahim durumunu kimse önemsemez.
Zaten medya buna teşne.
Hayırlı olsun:)

Atilla DİLAVER

MertcaN.K.*61
21.05.2016, 00:11

Evet reis uefaya telefon açmış bidaha avrupaya kulüp mulüp yollamam one göre haa demiş ondan böyle olmuş.

Cihad Varlı
21.05.2016, 00:16
UEFA'nın TS ve FB FFP açıklamalarını okudum.
TS'nin ceza almaması mucize ise FB'nin ceza almaması; güneşin batıdan doğmasıdır.
1- FB'nin 7.5 M avrosuna, TS'nin 2 M avrosuna tedbir kararı var.
2- TS, gelecek 1 yıldan sonra açık vermeyeceğim diyor. FB, 2 yıldan sonra açık vermem diyor.
3- TS, 218-2019 sezonu
FB, 2019-2020 sezonu sonunda kadro kısıtlaması kalkacak.
4- Ama herkes TS'yi konuşuyor.
Şikeden alışkınız..
Eee bizim yöneticimiz durumu "mucize" olarak abartırsa; FB'nin daha vahim durumunu kimse önemsemez.
Zaten medya buna teşne.
Hayırlı olsun:)

Atilla DİLAVER

Burada ne anlatılmak istenmiş? Atilla Dilaver olayı kavrayamamış bence. Olay zaten şu; Fener'in gelir-gider durumu bizden daha iyi durumda olmasına rağmen daha ağır yaptırımlara çarpıtılmış. E bu durumda bizim men cezası almamız bir "mücize" , Fener'den daha az ceza almamız ise "büyük başarı".

emrex61
21.05.2016, 00:16
Evet reis uefaya telefon açmış bidaha avrupaya kulüp mulüp yollamam one göre haa demiş ondan böyle olmuş.

Ne alaka ben hiç bir siyaseti savunmam hatta bütün siyasilerin trabzonsporu ve trabzonu yanlız bıraktıklarını düşünüyorum,buna mecburiyetden yaptılar bjk nin fb ve gs ninkileri silerken bir güzel sildiler bizede aynısını yaptılar.

Ibrahim Gaygusuz
21.05.2016, 00:27
Muthis is cikarmislar.

Bu engelli astigimiza gore odullerinide alalim.

forma ve stadyum sponsporluklari gelsin.

umitçebi
21.05.2016, 00:33
Allahım şükürler olsun...Nasıl da korkuyordum transfer yasağından...

Evet şimdi,forma,stad isim hakkı ve transferlere giriş yapabiliriz...Önümüzde tek zorluk kaldı,kapı gibi sözleşmesi olan topçuları ikna edip gönderebilmek...Allahım Kayseride dökülen Sefa Yılmaz a nasıl öyle bir bnservis verdik..Nasıl oyle bır maaş bağladık..Düşüün düşüün bulamıyorum...Eskileride hem para kazanarak hemde taksda kullanarak gonderebılırsek,herşey çok daha guzel olacak

revolution
21.05.2016, 00:36
20 milyon zararda anlaşıldı ise ( gerçi anlaşan yok . direten var .)
evvela mahşerin üç atlısı ( zeki , yumlu , erkan ) takımda kaldı demektir .
bunu bir kere zihnimize ( bir daha hiç çıkmamacasına ) iyice yerleştirelim .

ayrıca bonservissiz oyuncu almak için

baston gibi, kızıl sakal gibi , tatar çocuk gibi ultrasonik para alan adamlara
ya uefalık olmadan ceplerine ( kayda girmeden ) para sıkıştırıp göndereceksin ( artık bu devirde var mı böyle bir babayiğit . merak ediyorum .nevzat.mı . o artık sade vatandaş .onu bi geçin derim . )
ya da kulüp bulacaksın ,
(bulduğun kulüpte ayak süreceği için)
üstüne adamların hem transfer ücretini ödeyecek , hem de maaşını vereceksin .
hem de kontratlarının son gününe kadar .
krasiç örneğinde olduğu gibi .
bi de plaket töreni yapacaksın ki
gram oynamadan bir kulüp nasıl keklenir . para nasıl iç edilir .
dosta düşmana göstermek için .

acaba hangi salak alır bunları .
hem de üstüne para vererek .

çinlileri de paso pirinç tüketip beyinleri çalışmıyor ,
nasıl olsa itekleriz dallamalara diye sakın küçümsemeyin .
çünkü elin çinlisi bizden planlı , programlı adımlarını atıyor .
git bak bakalım .
hiç boşa , kıytırık adama boş beleş para veriyorlar mı .
verse bile parasını köle taraftarlarından cart diye çıkarıyor .
1.5 milyar nüfus . boru değil yani . her şekilde kazanıyor sarı benizliler .
araplar desen onlarda tam mezarcı olmuş .
eskisi gibi değil oralar artık .
aldıkları en paçoz adam bizim adrian.la , senegalli sow .
bak belki bizim kızıl sakalı oraya itekleyebiliriz.
ortadoğu gibi bir ortama kısa sürede uyum sağlar bizim barbaros .

sonuç olarak

bu herifler elimizde patlar .
hiçbiri de bir yere gitmez .
yan sahada özel antrenörler eşliğinde
jogging yapıp dururlar .
paralarını da tıkır tıkır alır ,
üstüne de göbeklerini kaşıyarak geğirirler .

bunları göndereceksin de
yerlerine zıpkın gibi elemanlarla yeni sezona başlayacaksın da .
hem de 20 m zararla .

ölme eşşeğim ölme .

ama ciddi ciddi başkandan bi copperfield gösterisi bekliyorum .

Samet Yildirim
21.05.2016, 00:41
Baskana ve ekibine helal olsun

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 01:03
Ersun yanalın scouting ekibi çalışmalara başlamış. bence ersun yanal trabzonda bu sefer başarılı olabileceği ortamı bulacak. muharrem usta aklı başında bir adama benziyor.trabzon 2-3 yıla kadar bjk ın bugünkü durumuna erişir.

NOT: ANTUDAN ALINTIDIR.

Bence de bu kez Ersun YANAL istenilen başarıyı yakalayacak.
Yönetimin sabırlı ,makul ve doğru adımları ile bugünkü UEFA kararı bunda çok etkili olacak.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 01:07
simdi ben dogrumu anladim? bizi gülen sikebahceliler bizden büyük cezami aldilar??

Evet maddi açıdan bizden daha büyük zoka yediler.

Oh olsun, onlara müstehak, azizeye müstehak

dağlıca61
21.05.2016, 01:09
60 milyon TL vergi cezası devletle uzlaşmak sureti ile 12 milyon TL ye indirilmiş,feda uygulaması ile futbolculardan en az 20 milyon TL tasarruf sağlanmış, 6 ayda bütçede yaklaşık + 100 milyon TL lik değişim,üstelik öz kaynaklara dokunmadan, diplomatik başarı diyelim, tüm bu uygulamalar yönetim başarısı değilde nedir, tebrikler Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyeleri.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 01:09
bundan sonra alınacak ve gönderilecek futbolcuların bonservis bedeli birinci öncelik konusu olmalı

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 01:11
60 milyon TL vergi cezası devletle uzlaşmak sureti ile 12 milyon TL ye indirilmiş,feda uygulaması ile futbolculardan en az 20 milyon TL tasarruf sağlanmış, 6 ayda bütçede yaklaşık + 100 milyon TL lik değişim,üstelik öz kaynaklara dokunmadan, diplomatik başarı diyelim, tüm bu uygulamalar yönetim başarısı değilde nedir, tebrikler Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyeleri.

Yıllar sonra adam akıllı bir yönetim gördük çok şükür

sabredelim, güvenelim, destekleyelim.

BJK gibi 3 yıl içinde şampiyon oluruz.

DeAgLeMaNyAq
21.05.2016, 03:22
Altuğ Atalay da kulüp milleti kandırmasın Trabzonspor transfer yapamaz diyor. Hayırlısı bakalım...

Uğur Kalyoncu
21.05.2016, 05:04
Bu baskana ve ekibine sonuna kadar destek olmak her Trabzonsorlunun 1.görevidir. .

Usta göreve yeni sezon yeni hoca ve yeni kuracagi takim ile baslayacaktir onceki süreç degerlendirmeye alinmamalidir.

Sefer A.
21.05.2016, 07:54
sefer biz diğer gruptaydık kusura bakma. sürekli gs ile paralel geldi uyarılar. bir sürü dosya gitti uefa'ya. son dönemde bizi diğer gruba aldılar, uyarı yapacakları takımların arasına. gs gibi davransak basmışlardı cezayı.
Ben inanmiyorum bunlara,,, nerede uyari gelmis hani nerde belgeler yazilar ? birileri uyari geldi diyor biz de inaniyoruz....
men cezasi yok haberi çiktiginda aninda yalanlayan yöneticiler, neden gerçek borç 800 falan haberleri çiktiginda çikip konusmadi, siteden açiklama yapmadi ?? bunlar kesinlikle "büyük ceza gelmez ama ne olur ne olmaz kötü ceza gelirse bahanemiz hazir" düsüncesinin ürünü, kimse kusura bakmasin... yok denetçiler gelmis yok borç farkli çikmis kaç kere dile getirildi herkes suspus açiklama yok bir sey yok, ama men cezasi yok dendiginde hoop 1 saat içinde yalanlama, ne oldu yani erkenden seviniriz diye mi korktular, malzemelerini mi ellerinden aldik acaba ?
Düne kadar neredeyse aglayan aman bittik yandik deyip duran baskan simdi çikmis galibiyet pozu veriyor, biraksinlar böyle ucuz ucuz seyleri yaa, ayip yaa, milleti bu kadar da samak yerine koymaya gerek yok.... ama bu filmi aylar öncesinden yazdim, herkesi men cezasina hazirlayip ceza yemedikten sonra da son anda kurtulduk masallari anlatacaklarini yazdim... dün de o pozdan sonra aynisini yazdim bir yerde, pesinden bir yöneticimiz tvye çikip ayni dedigim gibi açiklamalar yapti, yok uefa etkilenmis de yok son anda kurtulmusuz da... siz isinizi yapin biz tebrik ederiz, ama böyle reklam yaparak ve aylardir yandik bittik men geliyor diyerek degil....

saçmaladığını düşünmüyor mastır yaptıgını görüyorum.
peki hangi konuda saçmalamisim ?
Yönetim iyi is çikarmistir dogrudur, geldikleri ilk günden beri maddi anlamda gelir gider anlaminda denge saglamaya çalismislardir, oyuncularin maaslarini indirerek vesaire... ama hami'yi getirip ziçtiklarini da belirtmek lazim, takima çeki düzen verdiklerine de inandik ama son 2 haftadaki rezillikler bunun tersini ispat ediyor bize, bu gerçekleri de yazmak lazim...
Bunun haricinde, olaganüstü olan nedir ? 80'den 12'ye inan vergi borcu mu ? bu zamana kadar diger takimlara yapilan indirimlmer göz önüne alindiginda o kadar da olaganüstü bir durum yok, ve bizim geçmisimize bakarsak da asagi yukari ayni indirimler oluyordu... Usta olmasa 80'den 40 olurdu ama simdi 12 oldu, e birakin da Tayyip'in 20 senelik dostuna o kadar kiyak geçilsin degil mi ? sanki ilk defa vergi borcumuz siliniyormus gibi havalara uçmanin anlami yok...
Bu arada, basindan beri Usta'yi destekleyen, burdaki yerel seçimlerde "Trabzonspor'un durumu etti bizleri hasta; aradigimiz baskan sensin Muharrem Usta" yazarak oy kullanmis birisiyim, yani "kesin Hacicidir bu ya da Hekimoglucu" demesin kimse... ama yapmacik hareketleri oldum olasi sevmemisimdir...

sakin ol sefer
kurban hoca olmayinca sinir oldun sanirim
abartmamak gerek böyle durumlari, relax, calm down vs...
ikimisi insanlara durumu anlatmak kolay dehil ondan biraz abartmis olabilirler durumu...
Abi ne alaka Kurban hoca yaa, çok isterdim tabi o ayri mesele,,, umarim bugün sampiyon olacak....
ikinci kisma katilabilirim bak, ama yine de bu isi abarttilar, daha geçen hafta Usta baskan neredeyse aglayacakti, simdi siritip poz veriyor, sonra da yönetici çikip kaç zamandir tahmin ettigim gibi bir açiklama yapiyor... bu sonun da bu açiklamalarin da böyle olacagi o kadar belliydi kiiii hey gidi hey
Yine de tebrik ederiz, bundan sonra da destek verecegiz, o konuda skinti yok, çok da istemedigim Ersun hocayi getirseler de yine destek yine destek... içimde de bir his var, sanki Ersun hoca bu sefer isine daha fazla sarilip bizi basariya götürecek... yalniz bunu en kisa zamanda yapsin bir zahmet, 3 sene içerisinde sampiyonluk istiyorum... 50.yil olayini unutalim, 51 olsun sorun yok, haydi 52 olsun en fazla.... baskanin 50.yil 2 sezonu kaplar hikayesine de katilmadigimi tekrardan belirteyim, o konuda da gereksiz açiklamalar yapmisti, 50.yili 2 seneye skistirmak için, bakin mesela bunlara da gerek yok

Sefer A.
21.05.2016, 08:06
Altuğ Atalay da kulüp milleti kandırmasın Trabzonspor transfer yapamaz diyor. Hayırlısı bakalım...
O da tam felaketçi yaaa, anca muhalefet... transfer yapamaz diye bir sey yok bir karar yok,,, haaa bu durumda transfer yapmamiz zor, yapmak için epey oyuncu satmamiz lazim diyorsa tamam, zaten bunu herkes biliyor söylüyor, milleti salak yerine koyuyor bu Altug

Enaldo61
21.05.2016, 08:18
Evet bu kesinlikle yönetim başarısıdır. Tebrikler.

İskender Çakmak
21.05.2016, 08:32
UEFA'dan Fener'e kısıtlama
UEFA'dan Trabzonspor'a yaptırım

Bu okuduğunuz iki cümle fotomaçın manşetten verdiği haber.

İçeriğine baksanız aynı ama lanse edilmiş şekline bakar mısınız?

Nasıl da zorlarını gitmiş.

Bu bir yönetim başarısıdır. Tebrikler...

Enaldo61
21.05.2016, 08:40
Waiting for sponsorships...
Loading...

Erdem Keser
21.05.2016, 08:42
Satamazsak yapamayiz.

Berk Ç.
21.05.2016, 09:15
Şimdi fenerde önümüzdeki yıl için "bu anlaşma süresince, UEFA A Listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı kabul etmektedir. Bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin (transfer gelirleri-transfer harcamaları) pozitif olması şartını içermektedir." diye bir madde var ama bizde yok yani bonservis konusunda sattığımız kadar almak zorunda değiliz maaşlara mali yapıya dikkat ederek bonservis gelirimiz olmadan da transfer yapabiliriz benim anladığım bu doğrumudur ?

Ahmet Malkoçoğlu
21.05.2016, 09:23
Ben inanmiyorum bunlara,,, nerede uyari gelmis hani nerde belgeler yazilar ? birileri uyari geldi diyor biz de inaniyoruz....
men cezasi yok haberi çiktiginda aninda yalanlayan yöneticiler, neden gerçek borç 800 falan haberleri çiktiginda çikip konusmadi, siteden açiklama yapmadi ?? bunlar kesinlikle "büyük ceza gelmez ama ne olur ne olmaz kötü ceza gelirse bahanemiz hazir" düsüncesinin ürünü, kimse kusura bakmasin... yok denetçiler gelmis yok borç farkli çikmis kaç kere dile getirildi herkes suspus açiklama yok bir sey yok, ama men cezasi yok dendiginde hoop 1 saat içinde yalanlama, ne oldu yani erkenden seviniriz diye mi korktular, malzemelerini mi ellerinden aldik acaba ?
Düne kadar neredeyse aglayan aman bittik yandik deyip duran baskan simdi çikmis galibiyet pozu veriyor, biraksinlar böyle ucuz ucuz seyleri yaa, ayip yaa, milleti bu kadar da samak yerine koymaya gerek yok.... ama bu filmi aylar öncesinden yazdim, herkesi men cezasina hazirlayip ceza yemedikten sonra da son anda kurtulduk masallari anlatacaklarini yazdim... dün de o pozdan sonra aynisini yazdim bir yerde, pesinden bir yöneticimiz tvye çikip ayni dedigim gibi açiklamalar yapti, yok uefa etkilenmis de yok son anda kurtulmusuz da... siz isinizi yapin biz tebrik ederiz, ama böyle reklam yaparak ve aylardir yandik bittik men geliyor diyerek degil....

peki hangi konuda saçmalamisim ?
Yönetim iyi is çikarmistir dogrudur, geldikleri ilk günden beri maddi anlamda gelir gider anlaminda denge saglamaya çalismislardir, oyuncularin maaslarini indirerek vesaire... ama hami'yi getirip ziçtiklarini da belirtmek lazim, takima çeki düzen verdiklerine de inandik ama son 2 haftadaki rezillikler bunun tersini ispat ediyor bize, bu gerçekleri de yazmak lazim...
Bunun haricinde, olaganüstü olan nedir ? 80'den 12'ye inan vergi borcu mu ? bu zamana kadar diger takimlara yapilan indirimlmer göz önüne alindiginda o kadar da olaganüstü bir durum yok, ve bizim geçmisimize bakarsak da asagi yukari ayni indirimler oluyordu... Usta olmasa 80'den 40 olurdu ama simdi 12 oldu, e birakin da Tayyip'in 20 senelik dostuna o kadar kiyak geçilsin degil mi ? sanki ilk defa vergi borcumuz siliniyormus gibi havalara uçmanin anlami yok...
Bu arada, basindan beri Usta'yi destekleyen, burdaki yerel seçimlerde "Trabzonspor'un durumu etti bizleri hasta; aradigimiz baskan sensin Muharrem Usta" yazarak oy kullanmis birisiyim, yani "kesin Hacicidir bu ya da Hekimoglucu" demesin kimse... ama yapmacik hareketleri oldum olasi sevmemisimdir...

Abi ne alaka Kurban hoca yaa, çok isterdim tabi o ayri mesele,,, umarim bugün sampiyon olacak....
ikinci kisma katilabilirim bak, ama yine de bu isi abarttilar, daha geçen hafta Usta baskan neredeyse aglayacakti, simdi siritip poz veriyor, sonra da yönetici çikip kaç zamandir tahmin ettigim gibi bir açiklama yapiyor... bu sonun da bu açiklamalarin da böyle olacagi o kadar belliydi kiiii hey gidi hey
Yine de tebrik ederiz, bundan sonra da destek verecegiz, o konuda skinti yok, çok da istemedigim Ersun hocayi getirseler de yine destek yine destek... içimde de bir his var, sanki Ersun hoca bu sefer isine daha fazla sarilip bizi basariya götürecek... yalniz bunu en kisa zamanda yapsin bir zahmet, 3 sene içerisinde sampiyonluk istiyorum... 50.yil olayini unutalim, 51 olsun sorun yok, haydi 52 olsun en fazla.... baskanin 50.yil 2 sezonu kaplar hikayesine de katilmadigimi tekrardan belirteyim, o konuda da gereksiz açiklamalar yapmisti, 50.yili 2 seneye skistirmak için, bakin mesela bunlara da gerek yok
O poz gorusmeye gittikleri zamanin pozu eski yani

Ozan Yılmaz
21.05.2016, 10:09
Allah aşkına şu adamların dediklerine itibar etmeyin.

Nefretim oldu hepsi. Özellikle de bu çıban başı.

salihismet
21.05.2016, 10:22
Sabredilir
Güvenilir
Desteklenir

ise bu yönetim efsaneyi canlandıracaktır.

Evet bu tespite bende katılıyorum. Ancak yöneimin aldığı kararların arkasında mutlaka durması lazım.
Ersun hoca konusuna gelince, eğer arkadaşında belirttiği gibi sabredilirse, ilk gelişindende daha farklı
bir Ersun hocayı izleyeceğiz inancın taşıyorum. Nereden kaynaklandığını bilemediğim bir sakat tarafımızda
var, fazla rahatlık bizi rahatsız ediyor, (bu sırf sporla alagalı deiğil). Mutlaka olumsuz birşeyler arayıp buluruz.
Çok basit ve tuhafıma giden bir örnek vereyim; Galiba Sadri Şener dönemiydi, biletler 5 tl den satışa çıkınca
bir arkadaş buna bile itiraz etti. (Faik Yılmaz) Traftarı sahaya çekmek için böyle bir yöntem geliştirilmiş, başarılı
oldu veya olamadı bunu tam olarak bilemiyorum, fakat bu durumdan bile rahatsız olanlar varsa gerisini hesap edin artık.

bkandil
21.05.2016, 10:37
Yönetim çıkıp böyle bir yapılanmaya gideceğiz dese asmıştık adamları. Emir büyük yerden olunca...

Ödül gibi ceza olmuş, hadi hayırlısı.

Fatih Solmaz
21.05.2016, 10:41
söz verdik sözümüzü tutamazsak ceza alacağız. abartmaya gerek yok. Ğs tutamamıştı.

bkandil
21.05.2016, 10:44
Farklı bir yönden bakmak gerekirse bu karar yönetimin illa yıldız transfer etmesi gerekliliğini de ortadan kaldıracaktır. Görüldüğü üzere artık hiç bir kulüp para saçamayacak, Uefa elinse değnek bekliyor çünkü...

Ama en çok "A.Y Mourinho için 50 milyonu gözden çıkardı" haberini yapana acıdım. Uefa bu habere el hareketi çekmiş resmen.

Onur Akyüz
21.05.2016, 11:02

Transfer yaptığımızda nasıl olsa 'ben böyle bir şey demiştim yanılmışım, özür dilerim' demeyeceğine ve kıvıracağına göre söylediklerinin de bir hükmü olmasa gerek.

gurur6134
21.05.2016, 11:06
şikecıler tıpkı emenıke sow transferlerı gıbı ucuk ve danısıklı dovuslu anlasmalı transferler yapıp bakın su kadara sattık dıyerek onun karsılıgında transfer yapabılırler ..ısadamları klube bu yolla para aktarabılırler ..şikecılere cok koymaz bu yaptırım..bızım acımızdan ıse ıyı oldu uefa resmen krızden cıkıs yolu gostermıs klup baska turlu raya oturmayacaktı ınsallah malı dısıplıne sadık kalmayı basarabılır yonetım..

ağasarlı
21.05.2016, 11:10
Kimi cenah ,başkanın men cezası gelmeyeğini bildiği için önce ölümü gösterip sıtmaya razı etti minvalinde konuşmuş.doğrudur yada yanlıştır onu bilemeyeceğim şayet başkan ceza gelmeyeceğini bile bile ne diye stat ismi ve sponsorları boş yere bu kadar bekletsin ki? Var mı açıklaması bunun? Ayrıca başkan kulübün 800 tl borcu olduğunu niye yalanlamadı! konusuna gelirsek, kamuya açık şirketlerin gelir gider bütçesi kuruşuna kadar belli olduğu için ,kulüp neden her iftiraya cevap verme lüzumu göstersin ki?
Sonuç olarak uefanın verdiği karar yönetimin başarısıdır.kıvırmadan net şekilde bunu kabullenmeli herkes. ama uefanın sopası her daim başımızın üzerinde bunuda unutmamak kaydıyla...

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toksoy61
21.05.2016, 11:32
aldığımız cezanın ne anlama geldiğini net şekilde bilenler var mıdır?
benim anladığım:
1- avrupa'dan men yok.

2- ilk sene için 20 milyon euro zarar edebilirsin diyor. yani bu ne demek oluyor?
futbolcu maaşı, diğer ödemelerin kısaca toplam giderin gelirinden 20 milyon euro fazla olabilir 2016 sezonu için.

bu gider kısmına yeni alınacak futbolcu bonservisleri dahil midir? yoksa eldeki oyuncuları satmadan başka oyuncu alamaz mıyız? sattığımız oyuncunun bonservisi kadar mı oyuncu alabiliriz yoksa sayısı kadar mı yoksa başka kriter mi var?

3- genel borcumuz olan 400 milyon tl ye bir şart konmamış anlaşılan. yani o borç şu kadar sürede şu miktara düşecek diye bir şart yok anladığım kadarıyla.

4- hatta bu 400 milyon tl nin üzerine 20 milyon euro daha ekleyebiliyoruz anladığım kadarıyla 2016 yılı için. sonraki yıl için 10 milyon euro. 3 . yıl için ise gelir gider denk olmak zorunda.

5- peki bu 400 milyon tl nin ödemeleri olacak. tabi bu ödemeler, giderden sayılacak . eğer yakın zamanda yüklü ödememiz varsa işimiz zor demektir. gelirimiz sponsor-bilet-naklen yayın toplasan zaten 80 milyon tl ancak vardır. futbolcu maaşları nerden bakarsan 80 milyon tl eder.

futbolcu transfer kıstasını anlamadım tam anlamıyla..

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 11:58
Allah aşkına şu adamların dediklerine itibar etmeyin.

Nefretim oldu hepsi. Özellikle de bu çıban başı.

Kovdular ya onu kuyruk acısı var

Saçmalayıp milletin moraliniş bazöasın

Nevzat AYDIN dün akşam TRT Spor'da gayet net açıkladı

Böyle bir sıkıntı yok.

Altuğ ATALAY gibi adamlar vampir gibi kulüpten beslenmek adına her şeyi yapar.

He deyin, geçin kenara

melihergun
21.05.2016, 12:21
Simdi satislarimizin alislarimizdan artidami olmasi gerekiyor

Samet Yildirim
21.05.2016, 12:27
Önder Bey i aspor da dinledim.

60 M. TL oyuncularin yillik bütcesi su an ki gelirlerimizle olusabilecek bir takim ama gelirimiz arttigi sürece yillik bütcemizde artabilir dedi.

Loca Satisi-Kombine-Stadyum Isim hakki-Gögüs sponsoru gibi bir sürü kisa vadeli sansimiz var. 60 degil bakmissiniz 75 milion tl olur. Bence mümkün eger dogru anladiysam.

Samet Yildirim
21.05.2016, 12:33
Önder Bey i aspor da dinledim.

60 M. TL oyuncularin yillik bütcesi su an ki gelirlerimizle olusabilecek bir takim ama gelirimiz arttigi sürece yillik bütcemizde artabilir dedi.

Loca Satisi-Kombine-Stadyum Isim hakki-Gögüs sponsoru gibi bir sürü kisa vadeli sansimiz var. 60 degil bakmissiniz 75 milion tl olur. Bence mümkün eger dogru anladiysam.

Nevzat Aydın : “UEFA diyor ki; gelirini artırırsan giderine karışmam. yeterki 2016 yılının sonunda zararın 20 milyon Euro’yu, gelecek yıl yani 2016-17 sezonunun sonunda ise 10 milyon Euro’yu geçmesin.
Şimdi gelirlerimizi de nasıl arttıracağız herkes görecektir."

toksoy61
21.05.2016, 13:13
a sporda dinledim. şikebahçeye oyuncu satmadan oyuncu alamazsın sınırı getirmiş. ama bize böyle bir sınır yok. yani istediğin kadar adam alabilirsin. ama yalnız ve yalnız 2017 mayıs 31 i itibariyle gelirlerinde giderin arasında 20 milyon euro fark olsun. kısaca özeti bu...

ibrahim
21.05.2016, 13:19
Tam Altuğu yazacaktım, konuşulmuş bile burda. Söylenecek söylendi. O da bize cahil damgası yapıştırdı zaten Faceden. Bay çok bilmiş.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

ibrahim
21.05.2016, 13:38
Düşünsenize transfer yasağı aldığımızı ve U21'li ufaklıklara, takımdaki yeğenlere, kangrenli hücrelere kaldığımızı.

Bi düşünsenize o kadronun sahada hala rezilliklere devam ettiğini, prestij kaybına devam ettiğimizi, sponsorluk görüşmelerinde sahadaki rezilliklere bakıp cayan şirketleri, başarısız Trabzonspora çöreklenen yerel kod adlı kesimlerle cebelleştiğimizi.

Dünyam kaydı yemin ediyorum tüm bunları aklımdan geçirince. Dünden beri ne rahatım bi bilseniz. :)

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

murmut
21.05.2016, 14:07
Evet maddi açıdan bizden daha büyük zoka yediler.

Oh olsun, onlara müstehak, azizeye müstehak

Bosuna dememis atalarimiz, gülme komsuna gelir basina :)

Çağatay_
21.05.2016, 14:27
Bu gerçek bir yönetim başarısıdır, başta Sayın Başkan Usta, Sn. Aydın ve Sn. Bülbüloğlu'na tebrikler ve teşekkürler. Bu işe sıkı sarıldılar, iyi hazırlandılar, bizi akılcı ve iyi şekilde temsil ettiler. Hızlı adım attılar ve bu adımlarla kulübümüzü olası bir bataklığa düşme riskinden kurtardılar.

Bu ceza ödül gibi bir ceza. UEFA resmen finansal yapımızın düzelmesi için bir reçete yazdı. Bu reçeteye uyarsak 2 yıl içerisinde sürdürülebilir bir borç yapısıyla kulübü çıkmazdan kurtarabiliriz.

- Stadyum isim gelirleri, kombine ve bilet gelirleri
- Stadyum etrafındaki tesislerin gelirleri
- Stadyum ve yeni takım ile birlikte gelen havanın yaratacağı ürün ve diğer kalemlerden gelen gelirler
- Yeni oluşum ile birlikte gelen yeni göğüs reklamı ve diğer sponsorluklar
- Daha iyi bir takım olduğumuzda gelecek galibiyetlerle gelecek paralar (Galibiyet 1.3 Milyon TL)

Trabzonspor için tünelin ucunda ışık gözüküyor. Tek yapmamız gereken başkan ve yönetime sahip çıkmak. Aslında onun da söylediği gibi, başkan ve yönetime değil, onların bizi düze çıkaracağına inanarak Trabzonspor'a sahip çıkmak.

İlker Yazıcıoğlu
21.05.2016, 15:39
altuğ atalay denen Trabzonspor düşmanını çok ciddiye aşmayın.
O şimdi nemalanamadığı için yanar döner durumda.
Geçiniz...

Ertan 51
21.05.2016, 15:56
Olabileceğin en iyisi oldu,başkanımıza ve bu işle ilgilenen yöneticilerimize sonsuz teşekkürler,kadronun 23 le sınırlandırılması da has oldu,şer bildiğimizden hayır doğmuş resmen.

sözde TS liler mızırdanmaya başlamışlar,
hepiniz biteceksiniz Allahın izni ile,bu adam sizi gömecek,
hemde logara gömecek hiç boşuna vazılayıp durmayın.

7can61
21.05.2016, 16:01
Tebrik ederim, yönetim ekonomik anlamda güzel işlere imza atıyor. Yalnız sportif başarıyı tamamen göz ardı ettiler ve büyük yara aldık.

Bu arada her zaman şenol hocayı savunmuş biri olarak son açıklamalarını tam bir artizlenme olarak değerlendiriyorum. Yazık olmuş kendine seneye bjk kapının önüne koyar, dönecek yerin kalmaz şenol bey.

~UniCef~
21.05.2016, 16:13
Nvzat Aydinin Trt Spor da yaptigi konusmanin videosu var mi? Yükleyen olursa sevinirim :)

bkandil
21.05.2016, 17:09
Tebrik ederim, yönetim ekonomik anlamda güzel işlere imza atıyor. Yalnız sportif başarıyı tamamen göz ardı ettiler ve büyük yara aldık.
...

Bu sezon sportif başarıyı gözardı edemezler, bir avantajları da kadronun sıfırdan kurulacak olması. Takım sahada taraftarın beklentisine uygun bir oyun sergiler ise sportif başarı için sabır kendiliğinden belirecektir...

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 18:31
TS UEFA'dan ceza aldı
TS'ye UEFA'dan yaptırım

vb. başlıklarla haberi çarpıtan yazılı ve görsel medyayı şiddetle lanetliyorum.

İNADINA TRABZONSPOR
DAİMA TRABZONSPOR

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 18:33

Bu arada her zaman şenol hocayı savunmuş biri olarak son açıklamalarını tam bir artizlenme olarak değerlendiriyorum. Yazık olmuş kendine seneye bjk kapının önüne koyar, dönecek yerin kalmaz şenol bey.

Adı gibi USTA Başkan, en iyi yerli Hoca Ersun YANAL ile bu kez başaracağız.

Sabır
Güven
Destek

nalagasıvar
21.05.2016, 19:24
bu reza zarrab mevzuIarı beni acaip rahatsız etti ... umarım bu İHO bi dangaIakIık yapmamıştır ... herifin içine etmediği şey kaImadı bu da tuz biber oIur

Hamdi Karamahmutoğlu
22.05.2016, 05:23
Hafife alınmaması gereken çok önemli bir başarıdır bu.
Sürdürülebilirliği olduğu takdirde elbette.

Yavuz KÜÇÜK
27.05.2016, 04:52
Helal olsun.

bkandil
04.06.2016, 14:33
Trabzonspor taraftara güveniyor

Trabzonspor yönetimi taraftarların desteğini bekliyor.

Gelecek sezon şampiyonluk yarışının içinde olacak bri takı kurma çalışmaları yapan Trabzonspor yönetimi mali anlamda da gelirleri artırmayı hedefliyor.
Mali anlamda dibe vuran Trabzonspor'da yönetim Akyazı Stadı ve TS Club ürünlerinden elde edeceği gelirlerle bu tabloyu tersine çevirmeyi hedefliyor.

Taraftarlardan yeni sezonda kombine almalarını bekleyen yönetim, forma satışlarından da önemli gelir elde etmeyi planlıyor. Gelirleri artırarak mali anlamda kulübü ayağa kaldırmak isteyen bordo mavililer, yeni sezonda sportif başarılara odaklanmanın hesaplarını yapıyor.
Kaynak:http://www.haber61.net/trabzonspor-taraftara-guveniyor-266427h.htm
.................................................. ...............

Ceza şartları belli oldu, bu pisliği temizlemek taraftara düştü.
Trabzonspor'un asıl kurtarıcısının "Trabzonspor Taraftarı" olduğunun açık ve su götürmez ispatı...