PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hami Mandıralı'nın Görevine Son Verildi !

Rıza ÇOLAK
13.05.2016, 23:10
Antalya maçından sonra yapılan değerlendirme sonucunda Teknik Direktörümüz Hami Mandıralı ile yollar ayrıldı. Kendisine teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda takımımızın yeni hocasını açıklayacağız. Bu yıl yaşanan buhranlardan sonra alacağımız radikal kararlarla Trabzonspor yeniden ayağa kaldıracağız. Yeni sezona sil baştan ve yeni düzenlemelerle gireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kamuoyuna saygıyla duyurulur...
Trabzonspor Yönetim Kurulu

KAYNAK (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=19417#Icerik)

erolizmts
13.05.2016, 23:13
Alkışlayak mı şimdi bunları... 7-0

sasone
13.05.2016, 23:13
Bir daha görüşmemek üzere.

emrex61
13.05.2016, 23:14
adımız 7S oldu arkadas vallahi allah belanızı versin ya

ibrahim
Bu meczup şimdi "tarihte 7 tane yiyen tek ben değilim ki. Bana haksızlık yapıldı." diye düşünmüyorsa ben de bir şey bilmiyorum abi...

odyseuys
geç kaldın başkan. şu hezimeti öngörebilmen gerekliydi. yine de şu refleksin gösterilebilmiş olması güzel. imkan ve şerait ne olursa olsun Trabzonspor takımı 7 gol yiyorsa birilerinin konforunun bozulması şarttı...

AYYILDIZ
13.05.2016, 23:16
Mustafa Yumlu'da kovulmalıydı.

hanzale
13.05.2016, 23:17
beyler olumlu açıdan bakarsak bundan daha kötüsü olmaz inşallah dibi gördük

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bud Spencer
hic gelmemesi gerekirdi!
aptallik yapip getirdin, olmayacagini daha cok önceden görecektin...
son mac beklenmemis olmasi iyi oldu...takimin basina köksal baba'yi bekliyorum!

TSemih61
Sonunda beklenen haber. Ne vardı bunu haftalar önceden yapsaydınız da kendinizi böyle durumlara sokmasaydınız.

My
13.05.2016, 23:20
hic gelmemesi gerekirdi!
aptallik yapip getirdin, olmayacagini daha cok önceden görecektin...
son mac beklenmemis olmasi iyi oldu...takimin basina köksal baba'yi bekliyorum!Vizyonuyla övündüğümüz adamın vizyonsuzluğu ürkütücü :)

Yapacak bir şey yok. Önümüzdeki sezona bakıcaz. Enkaz harbiden çok büyük. Maddi durum da dedikleri kadar kötüyse Allah yardımcıları olsun.

Oğuzhan Fidan
13.05.2016, 23:23
çok şükür. teknikdirektör bile demicem artık kendisine. sadece 90ların hamisi o kadar.

Oğuzhan Fidan
13.05.2016, 23:25
böyle bişey yapılmasaydı daha çok alay edilecektik. hami istifa ediyorum bu trabzonsporluluk ruhuna yakışmaz gibi bişeyler söyleyip efendice ayrılacaktı. bu skor hazmedilecek bi skor değildir. tarihin en farklı mağlubiyetini alıyosun ve herşey normalmiş gibi davranamazsın. elin kolun bağlı oturuyosan bi soru işareti belirir !!!

BERBATOV61
13.05.2016, 23:25
twitter da birininde dediği gibi bir kaç seneye yine buralar hami dilosu dolar meraklanmayın dik oynatıyor dik der dururlar

Bud Spencer
13.05.2016, 23:26
Vizyonuyla övündüğümüz adamın vizyonsuzluğu ürkütücü :)

Yapacak bir şey yok. Önümüzdeki sezona bakıcaz. Enkaz harbiden çok büyük. Maddi durum da dedikleri kadar kötüyse Allah yardımcıları olsun.

baskan'in fikri olduguna inanmak istemiyorum
hadi yönetimin bir kanadi hami'yi cok istedi diye baski yapiyor...neden ezdiriyorsun kendini?
her iki sik da cok ürkütücü

futbolu bilmeyen adamlardan yönetiliyoruz malesef...

Berke6198
13.05.2016, 23:27
Merak etmeyin. Bu daha başlangıç...

ccd6167
13.05.2016, 23:28
Kansızın biri gitti.

sırada Sadi denen zaat var. Kovun şu keli o da gitsin hemen. Radikal kararlar istiyoruz. O malzemeci keli de kovun.

balli_kuymak
Sadece birine bütün suçu yükleyip kovmakla olmaz bu takımındaki bütün futbolcuların bu camiadan temizlenmesi lazım.

Manava61
yerli gelirse çok da radikal olmaz

DeAgLeMaNyAq
13.05.2016, 23:29
Kendisi bırakmalıydı...

gurur6134
13.05.2016, 23:29
Gecti borun pazari sur esegi nigdeye..bu rezillikden sonra cakralari acilmis daha bugun takimin hocasi var arkasindayiz diyen yonetimin..cok gec kalinmis bir hamle is isden gecti bu rezilligi yasadik kovsaniz ne olur artik 1 hafta daha kalsa ne.. panik havasi icinde tamamen taraftarin gazini almaya yonelik bir aciklama..

Bud Spencer
13.05.2016, 23:31
baskan'in fikri olduguna inanmak istemiyorum
hadi yönetimin bir kanadi hami'yi cok istedi diye baski yapiyor...neden ezdiriyorsun kendini?
her iki sik da cok ürkütücü

futbolu bilmeyen adamlardan yönetiliyoruz malesef...

Daimler firmasinin ceo'su cok basarili bir tipci degil mesela, adam metalurgi okumus

McKinsey'in basi ekonomist, cok basarili bir mühendis degil

hastaneleride ekonomistler degil, tip okumus ve ayriyetten ekonomi mba yapmis insanlar yönetiyor

en azindan futbolu cok iyi bilen kisiler olmaliydi yönetimde veya danisman olarak...türk degil, yabanci
biz nevzat aydin'in futbol bilgisine kaldik...haftada 3mac izlemek ile olmuyor malesef

ffffff

Yiğit Gayretli
13.05.2016, 23:33
Zararın neresinden dönersen kardır.

mashal61
13.05.2016, 23:37
Bi de ayrılmasaydı.

Yönetim de gitmeli.

Futbolcuların da büyük kısmı gitmeli.

7-0 ın tek sorumlusu yok.

bordoylamavi
13.05.2016, 23:45
yönetim gidince kim gelecek hocam iho mu

Uluhan
13.05.2016, 23:48
Bir devir de boylece kapanmis oldu.

Bundan sonra gelecek hoca sanirim daha rahat bir calisma ortami bulur.

Yiğit Gayretli
13.05.2016, 23:56
Taraftara saldırıp küfrettiği yazılıyor. Elinde görüntü olan varsa paylaşsın lütfen.

BERBATOV61
14.05.2016, 00:00
Taraftara saldırıp küfrettiği yazılıyor. Elinde görüntü olan varsa paylaşsın lütfen.

yeni gömleğini falan pisletmeseler hami hocamızın geçen haftalarda giydiği arkası sarı renkli kundurasıyla çok yakışırdı

Volcano
14.05.2016, 00:33
Bu takımı tuttuğum güne lanet olsun.
Ulan şerefsizler küçücük çocukken bile sevincimizi Kursağımızda bırakırdınız...
8 senedir fb'ye gol bile atamıyorsunuz.. Her fark yendiğinizde sahaya atlayıp pisliğinizi kapatıyor taraftar..
Ben şimdi seneye niye maç izleyeyim kardeşim niye??
Stadınızı da alın bi tarafınıza sokun.. 7-0 kere Allah belanızı versin

Faruk BERBER
14.05.2016, 00:35
Bu takımı tuttuğum güne lanet olsun.
Ulan şerefsizler küçücük çocukken bile sevincimizi Kursağımızda bırakırdınız...
8 senedir fb'ye gol bile atamıyorsunuz.. Her fark yendiğinizde sahaya atlayıp pisliğinizi kapatıyor taraftar..
Ben şimdi seneye niye maç izleyeyim kardeşim niye??
Stadınızı da alın bi tarafınıza sokun.. 7-0 kere Allah belanızı versin

Ankara'nın neresindesin renktaş ?

Dışarı çıkıyoruz birazdan, çiftliğe gidip kokoreç yiyeceğiz.

Moral depolarsın gel takıl bize :)

Volcano
14.05.2016, 00:35
Yönetimde sizi AKP gibi avutuyor... Ulan 7 tane yemişsin senin hiç mi suçun yok!!!
Gelirken bilmiyo muydun mali portreyi?
Lucescu'yu sana kimse getir demedi ben getireceğim dedin gittin Hami'yi getirdin...
YAZIKLAR Olsun sizede

Volcano
14.05.2016, 00:37
Ankara'nın neresindesin renktaş ?

Dışarı çıkıyoruz birazdan, çiftliğe gidip kokoreç yiyeceğiz.

Moral depolarsın gel takıl bize :)

Sağol kardeşim benim.. Afiyet olsun size evde hanım,çocuk var bizim :)

nakzo
14.05.2016, 00:39
Kansızın biri gitti.

sırada Sadi denen zaat var. Kovun şu keli o da gitsin hemen. Radikal kararlar istiyoruz. O malzemeci keli de kovun.

Ha Ha Ha Ha vallaha sinirden çatlıyordum çok iyi geldi bende daha iyi sıfatlar bulan birini buldum 10 numero orijinal.Ayrıca çıkardığı bir tane adam yok kovun gitsin yeteneksiz.

Faruk BERBER
14.05.2016, 00:39
Sağol kardeşim benim.. Afiyet olsun size evde hanım,çocuk var bizim :)

O halde hiç takma kafana ;)

SEDER
14.05.2016, 00:40
Ah be muharrem başkan o kadar savunduk seni..kör topal sadi hoca ile devam etseydin..bu hamiyi getirerek kendi kredinden baya yedin..hadi getirdin perşembenin gelişi çarşambadan belli kovsana..7-0 ne ya.. yemin ediyorum 10-0 olmasın diye dua ettim..ne biçim kadrodur bu..adam 6-0 mağlup sahada çift forvet var ve defans oyuncusu sakat..bu nasıl bir midesiz adammış..trabzondan intikam mı almak istiyor..derdi neymiş ? Azizi teknik direktör yapsan semih karadeniz savaş güray ve salihe 10 dakka dayanamazdı..

SEDER
14.05.2016, 00:47
Öz evlat, öze dönüş ve alt yapı martavalı son bulsun..alt yapıdan adam falan istemiyoruz..gidin parasını verin mbia gibi onur gibi adamlar alın..yetiştirme yurduna döndü kulüp..kapatın alt yapısını..başlarım alt yapısına.

matalar
14.05.2016, 00:51
hami 7 değil 10 da yemiş olsa attığı müthiş goller ve kazandırdığı kupalar ile bu kulübün efsanesidir.
Trabzonun başına 2 sefer geldi hep kimsenin verim alamadığı kadro kendisine verildi.
Hami iyi bir teknik direktör değildir fakat bu hakaretleri haketmiyor.
Ben kendisini seviyorum.
şenol hocaya şerefsiz de hamiye,ünala, tolunaya şerefsiz de hiç mi şerefli adam yok bu camiada!!!

DeAgLeMaNyAq
14.05.2016, 00:52

https://twitter.com/tsanaliz/status/731237647662907392

Taraftar lafı çakınca dayanamamış...

kanterts
14.05.2016, 00:56
taraftar az bile demis , gerci bisey dememis bile . ceketiniz cok güzel demis . Bir Teknik Direktör demek Taraftara saldiriyor he , ulan 7 yedik antalyadan . yazik.

Burak
14.05.2016, 01:01

Hocanın saldırma anı burada var http://divaneyiz.net/hami-mandirali-taraftara-saldirdi/

Yiğit Gayretli
14.05.2016, 01:05
Sağolun arkadaşlar.

artvints
14.05.2016, 01:25
böyle olmaz. adam burada yaşayacak. iyi kötü takıma hizmet etmiş biri. bunun sonu yok. boş yere klübe düşman kazandırmaya gerek yok. biraz daha sakin olunmalı. kendi içinde yaşar zaten o ezikliği. üstüne gitmeye gerek yok. kafa gitmiş zaten taraftara falan saldıracak duruma gelmiş.istifa etmenin yararlarını öğrenmiştir. sadi kadar akıllı olamadı.ben gidiyorum deyip yönetimin ısrar etmesini istedi.işler ters giderse yönetim zorladı diyecekti. hami ise zorla hoca olmak istedi zamanı gelince de ayrılamadı. sonu da böyle oldu. bunun sancıları ilerde çekilecek. şimdi yaşananlar gelecekte olacaklara zemin hazırlıyor.

salihismet
14.05.2016, 01:29
Adamlar teknik drektörlüğü öğrensinler diye Trabzonsporu feda ettik, yinede öğrenemediler.

salihismet
14.05.2016, 01:35
Haminin görevine son verilmesi önemli değilde, ona bu işi bilmediğini kimse anlatamadı, acı olan tarafı bu.

Mellih
14.05.2016, 01:52
Haminin görevine son verilmesi önemli değilde, ona bu işi bilmediğini kimse anlatamadı, acı olan tarafı bu.

aynen öyle kardeşim. çünkü diğer bütün şeyleri (hakem,kadro,borç) konuşmaktan hamiye sıra gelmedi. Basın ve Yayında hiç bi şekilde haminin hocalığını konuşmadı. Fenerin hocasını eletirdiklerinin onda biri kadar eleştirilseydi, şimdiye bunlar kalmazdı. Neyse bugüneymiş. bence bu işten anlamadığını kendisi de anladı.

salihismet
14.05.2016, 02:04
Bir hafta önce sıradn bir takıma 6 atıp bir hafta sonra yine sıradan bir takımdan 7 yiyorsan bu işi
bilmiyorsun deektir.

Trapezunda
14.05.2016, 02:06
Maalesf bir gercek var, mahaleden cocuk takimin basina getirsen daha iyi kadro kurardi.

MertcaN.K.*61
14.05.2016, 02:37
Asgari 3 sene fm oynamış adam daha iyi hocalık yapardı bu çok açık ve net çok net yani lami cimi yok.

Onur Akyüz
14.05.2016, 02:41
Bana en çok koyan o kadar rezalete rağmen onurlu bir şekilde görevini bırakmayışı oldu.

Hoca olmadığını biliyorduk zaten.

Red Lake
14.05.2016, 02:42
Çok fazla bir şey beklenmiyordu kendisinden sadece 6 aylığına idare edecekti ama bunu bile başaramadı.

Faruk BERBER
14.05.2016, 02:47
Öz evlat, öze dönüş ve alt yapı martavalı son bulsun..alt yapıdan adam falan istemiyoruz..gidin parasını verin mbia gibi onur gibi adamlar alın..yetiştirme yurduna döndü kulüp..kapatın alt yapısını..başlarım alt yapısına.

İmza.

Poor
14.05.2016, 03:03
burda hamiye laf eden taraftar haminin trabzonsporun basina gecis sebebinin kendileri oldugunun farkinda degiller.

bu yonetim sene sonuna kadar bekleyin sene sonunda yeniden yapilandirmaya gidicez dedi.

bekleyebildiniz mi? yok. sadi hoca soyle sadi hoca boyle. yonetim erkenden gondermek zorunda kaldi.
kimin yuzunden?
sizin yuzunuzden.

adamlar sene sonu gelsin sonra onumuze bakariz bize gecici bir hoca lazim dediler. kim gelebilir gecici olarak?
tolunay mi gelcek? ersun mu gelcek?
hami gelsin bikac ay idare eder dediler. hami geldi dogru karardi.
hami bu takimin basina mukemmel bir hoca oldugu icin gelmedi 6 ay sozlesmesi vardi gecis donemini idare etsin diye geldi.

ama bizim akilli taraftarimiz sanki takim sampiyonluk kovaliyormuscasina her hafta yonetime hamiye laf soyluyor.
hami bu takimin efsanesidir. kotu hoca olabilir, yetersiz olabilir ama bu takimin efsanesidir.

su forumda bu takima haminin trabzonspora verdiginin yarisini vermis adam yoktur.

su forumda hicbiriniz bu oyunu hamiden daha iyi bilemezsiniz.

hamiye de yonetime de saldirmaniz takima zarar veriyor yapmayin etmeyin. sakin olun sene sonunu bekleyin.

emre6117
14.05.2016, 04:36
Yok yazıcıymış. Yok savasmış. Yok melihmiş. Yok beşirmiş. Yok abdulkadirmiş. Madem bunlar iyiler gidip 1461i kurtatsalardı. Anlayalıö artık ttabzondan oyuncu çıkmıyor. Kısa zamanda sönüyor hepsi. 7.0da trabzon orjinli tam 7 oyuncu vrdı sonradan girrnlerle. Bu 7.0 inşallah özedönüş vs gibi saçmalıkların. Yerel zihniyetlerin bittiğinin resmidir. Ama sanmıyorum. Küme düşürene kadr bu yerel zihniyet bitmeyecek. 1461de oynayack adamları sen tut a takımda dene ve rezil ol.

emrex61
14.05.2016, 05:22
kendisini hiç sevmem sadri şener hami yanlış tercih demişti bazen macera arıyoruz

Ibrahim Gaygusuz
14.05.2016, 06:37
7-0'a hic uzulmedim.

Bulundugumuz yer zaten yeterince uzuyor bizi.

Rakamlar birsey degistirmiyor.

Bu kabustan umarim uyaniriz

Ömer Öztürk
14.05.2016, 08:26
adam bildiğin tazminat için istifa etmedi eğer kuruş ödersek bu adama hakkım helal değildir...

onur-ts
14.05.2016, 08:57
Hamiyi yollamak kolay olanı. Bununla radikal karar almış olmuyor yönetim. Hadi Yumlu özer salih ile yollarını ayır. Marin'e verdiğin plaketi Yumluya ve Salihe verip uzatmıyoruz sözleşmeyi diye açıklama yapsana. Yumludan kurtulmak bu kadar kolayken yapacak mısın yoksa özevlat sevici olup takımda mı tutacaksın? Korkma aç kalmaz Yumlu başka kulüpte iş bulur her yerliyi beslemek zorunda değilsin

Adem Akyüz'
14.05.2016, 09:15
Hami ilk geldiğinde söylediğim bir şey vardı. Sezon sonuna kadar takımı rezil etmeden idare etsin, yeter. Onu bile beceremedi.

Yönetim de Hami'yi idare etsin diye getirdi. Kongreden önce de, kongreden sonra da yeniden yapılanma için sezon sonuna işaret eden yönetim geçiş dönemini Sadi hoca ile idare etmeyi planlıyordu ama çok bilmiş taraftarımız sağ olsun(ben de içlerindeyim) Sadi'yi gönder dedik. E yarım dönem için de Hami'den başkası gelmezdi.

Kabul edelim ki yönetim de taraftar da Hami'nin bu kadar kötü sonuçlar alacağını beklemiyordu.

Hami gittiğine ve sezon da bittiğine göre yönetim için artık icraat zamanı başlıyor. Kamp dönemine kadar hoca/transfer işlerinin bitmiş olmasını ümit ediyorum.

freedomforever
14.05.2016, 09:29
Yometimin en buyuk hatasi.

selcuk54
14.05.2016, 10:10
Hami hoca Gs maçi sonrasi hakemi tebrik ettigi an bitmişti zaten...o mac sonu aciklamalarini saymiyorum bile...insanda bir duruş kurum kimliğine yakışan vizyon olmali..iyi bir futbolcu idi ancak iyi bir hoca olmasi mümkün gozukmedi...Antalya maci sonu hala gelecek icin konusuruz diyor...olacak iş degil...

messi_61
14.05.2016, 10:29
Yonetimin hatasi ve kendini de iyi rezil etti ,kim alir artik bunu rezill

U.Sadıkoğlu
14.05.2016, 10:32
Hayatımda yaşadığım en acı akşamlardan birini yaşadım ve hala yaşamaya devam etmekteyim bu akşam. İki kelimeyi toparlayıp yazmayı bırak konuşmaya mecalim yok öyle dağılmış, harap olmuş bir haldeyim yine takım benim diyorum düşünüyorum üzüntümü atmaya çalışıyorum sahada olanları görüyorum aklıma öyle şeyler geliyor ki.

Takımın içinde sabotaj mı var diyorum, yoksa bu ruhsuzluk mu gerçekten diyorum ne yaptı bu takım ne yaptı da kıçı kırık Antalyaspor'dan 7 tane gol yedi ve tarihinin en farklı mağlubiyetini aldı. Kadro değerlerini kıyaslıyorum düşünüyorum yok arkadaş olmaz olamaz. Bakıyorum 3-0 olmuş maç 6-7 oyuncuyla ölümüne defans yapsan yine 7 tane yemezsin diyorum ama tabelada 7-0 yazdığı aklıma geliyor yıkılıyorum. Ne sahadakilerin, ne yöneticilerin, ne teknik direktörün benim kadar önemsemediği, utanmadığı, bir maç olduğunu biliyorum yerin dibine giriyorum. 2011 yılının 3 Temmuz'undan beri yaşadıklarımız, yapamadıklarımız, dik duramadığımız anlar geliyor aklıma gözlerim doluyor öfkeleniyorum.

"Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu." diyen Ali Kemal Denizci geliyor aklıma Trabzonspor'un o ruhu geliyor ulan diyorum nereden nereye geldi şu takım o arma aynı renkler aynı ama formaların içerisinde adeta yürüyen cesetler var. Tepeden tırnağa hepsinin yakasına yapışasım geliyor bugün o sahada ben olsaydım daha şerefli, daha liyakatli oynardım diyorum ben bu oyunu. Bir Eskişehir maçı sonrası, tam otobüse binmek üzereyken, bir grup Eskişehirli taraftarın Trabzonspor’a küfrettmesinin ardından. Ağlayan Kadir geliyor aklıma... Akabinde "Sen misin Trabzonspor’a küfreden, biz herkese sahayı dar ediyoruz, size mi acıyacağız." diyen Trabzonla hiçbir etnik bağı olmayan Ali Yavuz ve beraberinde otobüsten inip çıplak ayakla Eskişehirli taraftarları kovalayan Trabzonspor takımı geliyor aklıma. Bursaspor'u 3-0'ın rövanşında 5-1 mağlup eden Trabzonsporlu Hamdi geliyor saha kenarında verdiği röportajda kendisine sarılan taraftara verdiği agresif reaksiyon geliyor aklıma inanmışlık, mücadele hırsı geliyor utanıyorum arkadaşlar üzülüyorum anlıyor musunuz?

Burak Yılmaz'ın kırık burunla attığı gol geliyor aklıma çılgınlar gibi koşuşu kendimi kaybedişim ağlayışım gitmiyor gözümün önünden o sahneler..., Yine Tolga'nın sakat sakat masörü tersleyerek oynadığı Eskişehir maçı geliyor puan kaybetse bile onurlu şekilde ayakta duran Bordo-Mavi geliyor aklıma... Trabzonsporluluk değil de o formanın hakkını vermek için bir nebze olsun çaba sarfetmeyen bugün sahada dolanan ruhsuzlar ordusu gitmiyor gözümün önünden!

Trabzonspor formasını evde yıkamaya dahi atarken kirlilerin arasına yere atmayıp makinanın içine koyan ben ve benim gibi binlerce insan geliyor aklıma bir de bugün sahada biz 7 gol yerken sıradan bir insan gibi maçı takip eden teknik ekip... Hadi hepsini unutacağım diyorum bir fotoğraf geliyor gözümün önüne sosyal medyada... 07 Forma numaralı Ahmet yaşı en fazla 6 oturmuş merdivenlere elini yüzüne kapatmış ağlıyor. Üzerinde Trabzonspor forması var babası Antalyalı o Trabzonspor'u seçtiği için üzülüyor bugün ulan bu renkler bu çocuğu üzecek kadar mı basitleşebiliyor sizin gözünüzde. Trükiye Kupası finalinden dönerken otobüste hüngür hüngür ağlayan adamlar geliyor gözümün önüne bir de maç 6-0 ken gol kaçırdığında tabelayı tekmeleyip alaycı bir bakış atan YUSUF ERDOĞAN...

Bu akşam yaşadıklarımı asla unutmayacağım.

Bu durumun muhattaplarını asla unutmayacağım.

Affetmeyeceğim.

En azından kendi vicdanımda...

YAZIKLAR OLSUN...

SenolDurgun
14.05.2016, 10:34
Hami takımı iyi yönetemedi burası kesin. Teknik direktörlük meziyeti ve bilgi birikimi vasat belki daha da altında..

Ve fakat yönetimin süre kazanması ve uzun süredir takım olamamış bir futbolcu güruhunun sorumluluğunu üstlenecek "emanetçi" bir deli gerekliydi.

Kendi kariyer planını çöpe atarak bu topun altına girdi. Kolay bir seçim değil. Sonuçlarının da mucize
olmasını kimse beklemiyordu..

Yolu açık olsun..

Red Lake
14.05.2016, 10:38
Hami Mandıralı'yı taraftar baskısı getirmedi.

Yöneticiler arasındaki özevlatçıların isteği ile geldi.

Bu yöneticiler de yakın zamanda Hami gibi gidecek.

memozcan
14.05.2016, 10:53
hami geldiği hafta imzamı "hami pişmanlıktır" şeklinde değiştirmiştim. keşke haklı çıkmasaydım.. yazarken ben bile böyle bir pişmanlığı hayal etmemiştim..

memozcan
14.05.2016, 10:54
hamiye verilecek en büyük ceza onu kovmak değildir.. haftaya takımın başında kulübede eşofmanla oturtacaksın adamı!!

memozcan
14.05.2016, 10:57
hami mandıralının kiremit rengi pantolonu müzeye konulmalı.. altına da bu pantolonun sahibi tarihimizdeki en büyük hezimeti yaşattı bize yazılmalı..

umitçebi
14.05.2016, 10:58
Hayatımda yaşadığım en acı akşamlardan birini yaşadım ve hala yaşamaya devam etmekteyim bu akşam. İki kelimeyi toparlayıp yazmayı bırak konuşmaya mecalim yok öyle dağılmış, harap olmuş bir haldeyim yine takım benim diyorum düşünüyorum üzüntümü atmaya çalışıyorum sahada olanları görüyorum aklıma öyle şeyler geliyor ki.

Takımın içinde sabotaj mı var diyorum, yoksa bu ruhsuzluk mu gerçekten diyorum ne yaptı bu takım ne yaptı da kıçı kırık Antalyaspor'dan 7 tane gol yedi ve tarihinin en farklı mağlubiyetini aldı. Kadro değerlerini kıyaslıyorum düşünüyorum yok arkadaş olmaz olamaz. Bakıyorum 3-0 olmuş maç 6-7 oyuncuyla ölümüne defans yapsan yine 7 tane yemezsin diyorum ama tabelada 7-0 yazdığı aklıma geliyor yıkılıyorum. Ne sahadakilerin, ne yöneticilerin, ne teknik direktörün benim kadar önemsemediği, utanmadığı, bir maç olduğunu biliyorum yerin dibine giriyorum. 2011 yılının 3 Temmuz'undan beri yaşadıklarımız, yapamadıklarımız, dik duramadığımız anlar geliyor aklıma gözlerim doluyor öfkeleniyorum.

"Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu." diyen Ali Kemal Denizci geliyor aklıma Trabzonspor'un o ruhu geliyor ulan diyorum nereden nereye geldi şu takım o arma aynı renkler aynı ama formaların içerisinde adeta yürüyen cesetler var. Tepeden tırnağa hepsinin yakasına yapışasım geliyor bugün o sahada ben olsaydım daha şerefli, daha liyakatli oynardım diyorum ben bu oyunu. Bir Eskişehir maçı sonrası, tam otobüse binmek üzereyken, bir grup Eskişehirli taraftarın Trabzonspor’a küfrettmesinin ardından. Ağlayan Kadir geliyor aklıma... Akabinde "Sen misin Trabzonspor’a küfreden, biz herkese sahayı dar ediyoruz, size mi acıyacağız." diyen Trabzonla hiçbir etnik bağı olmayan Ali Yavuz ve beraberinde otobüsten inip çıplak ayakla Eskişehirli taraftarları kovalayan Trabzonspor takımı geliyor aklıma. Bursaspor'u 3-0'ın rövanşında 5-1 mağlup eden Trabzonsporlu Hamdi geliyor saha kenarında verdiği röportajda kendisine sarılan taraftara verdiği agresif reaksiyon geliyor aklıma inanmışlık, mücadele hırsı geliyor utanıyorum arkadaşlar üzülüyorum anlıyor musunuz?

Burak Yılmaz'ın kırık burunla attığı gol geliyor aklıma çılgınlar gibi koşuşu kendimi kaybedişim ağlayışım gitmiyor gözümün önünden o sahneler..., Yine Tolga'nın sakat sakat masörü tersleyerek oynadığı Eskişehir maçı geliyor puan kaybetse bile onurlu şekilde ayakta duran Bordo-Mavi geliyor aklıma... Trabzonsporluluk değil de o formanın hakkını vermek için bir nebze olsun çaba sarfetmeyen bugün sahada dolanan ruhsuzlar ordusu gitmiyor gözümün önünden!

Trabzonspor formasını evde yıkamaya dahi atarken kirlilerin arasına yere atmayıp makinanın içine koyan ben ve benim gibi binlerce insan geliyor aklıma bir de bugün sahada biz 7 gol yerken sıradan bir insan gibi maçı takip eden teknik ekip... Hadi hepsini unutacağım diyorum bir fotoğraf geliyor gözümün önüne sosyal medyada... 07 Forma numaralı Ahmet yaşı en fazla 6 oturmuş merdivenlere elini yüzüne kapatmış ağlıyor. Üzerinde Trabzonspor forması var babası Antalyalı o Trabzonspor'u seçtiği için üzülüyor bugün ulan bu renkler bu çocuğu üzecek kadar mı basitleşebiliyor sizin gözünüzde. Trükiye Kupası finalinden dönerken otobüste hüngür hüngür ağlayan adamlar geliyor gözümün önüne bir de maç 6-0 ken gol kaçırdığında tabelayı tekmeleyip alaycı bir bakış atan YUSUF ERDOĞAN...

Bu akşam yaşadıklarımı asla unutmayacağım.

Bu durumun muhattaplarını asla unutmayacağım.

Affetmeyeceğim.

En azından kendi vicdanımda...

YAZIKLAR OLSUN...

.................................................. .................................................. .........

magicyattara
14.05.2016, 10:59
haminin hocalığı tartışılır tabii ki..bu kadroyla kim başarılı oldu ki o da olsundu..bazı maçlarda yaptığı hamleler ne kadar içine kapanık bir kişiliği olduğunu gösterdi herkese..

dün akşam ki maçta da bu içine kapanıklığının sonucunu aldı..

altyapı hamlesi muazzamdı lakin takımda ki papazları hesaba katmamıştı..iki stoper bir kalecinin ortaya koyduğu oyunla alacağı maçta 7 yedi..salih ve yumlu hiç bir topa müdahale edemediler, kaleci de maşallah geleni aldı tabiri caizse..
dün akşam ilk yarısını izlediğim maçta gençlerin performansından memnun kaldım ben..kötü oynayıp takımı oyundan düşürenler önceki 11 lerin oyuncularıydı..
stoperlerin zayıflığını görüp müdahale etmesi gerekirdi..
zaten hocalık burada başlıyor..
kurduğun 11 kolay hücuma çıkıyor ve orta sahada iyi mücadele ediyorken, defansta bu kadar güçsüzlük ve zayıflığı nasıl görmezden gelirsin..salihle yumlu ne top kazanabildiler ne de kademeye girebildiler..

bu hami için çok kötü bir finiş oldu..bundan sonraki hayatında başarılar dilerim..

TSknbkTS
14.05.2016, 11:05
gitti he moda ikonumuz...

[KAPLAN]
14.05.2016, 11:23
Bu skor bile adamı istifa ettiremedi. Nasıl korkunç bir kişilik bu böyle. Maç sonu o açıklaması mide bulandırıcıydı.

hodlu
14.05.2016, 11:26
Hami Mandıralı'yı kovarak ancak kendinizi kandırırsınız. Kalecin bilerek 5 gol yiyecek, yönetim eldeki oyuncuları satacak ya da kadro dışı bırakacak faturayı Hami ödeyecek. Bu kafa ile 30 sene daha rüyamızda şampiyon oluruz...

Kamer'
14.05.2016, 12:45
Hami Mandıralı'yı kovarak ancak kendinizi kandırırsınız. Kalecin bilerek 5 gol yiyecek, yönetim eldeki oyuncuları satacak ya da kadro dışı bırakacak faturayı Hami ödeyecek. Bu kafa ile 30 sene daha rüyamızda şampiyon oluruz...

Evet sorun Hamide değildi , başkan Muharrem Usta yerine Celil Hekimoğlu olsaydı dün Haminin takımı 5 atacaktı antalyaya ...

OFLU
14.05.2016, 13:32

Sen her hafta kaleciden forvetine tüm mevkilerle oyna, adam gibi sabit bir 11 belirleyeme. Salih dursun gibi bir sığırı stopere koy. Sonra faturayı hamiye kesme? Kendime mi keseyim?. Celalleddinlerle erdinçlerle sommersle şampiyonluğa oynadı bu takım. Sistem ile.Güzel futbol ile. 6 ayda bir sistem bir taktik belirleyemiyorsan sii. olup gidersin bu takımdan

salihismet
14.05.2016, 14:15
En alta vurmuş bir takımı, en altaki hocayla kurtaramazsın, çünkü ikisini birden Trbazonda büyütemezsin.
Kimse eskiyi örnek vermesin, o zamanın şartlarıyla bugünün şartları farklı artık. Öz evletcılık edebiyatı
bitmeli artık, eğer o kafayla büyümeyi düşünüyorsan kendi kabuğuna çekilip, bir taraftan Özer gibileriyle
bir taraftanda tarikat bozuntusu Aykut gibileriyle uğraşacaksın. Sponsorunda öz evlat olacak reklam vereninde.

bkandil
14.05.2016, 14:56
Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi...
Bu saatten sonra bize düşen "Her iki tarafa da hayırlı olsun." demektir...

Giallorossi
14.05.2016, 15:21
Futbolcu olarak efsanemiz kalacak bunu hicbir şey degistiremez. Ama teknik direktör olarak tarihin acik ara en kötüsü oldun. Spor yorumculuğu mu yaparsin yoksa 1. ligde hocalik mi yaparsin bilmem ama yolumuz daha hicbir zaman kesişmez inşallah

Hürgün Aygün
14.05.2016, 15:39
Hadi güle güle.

gökçay61
14.05.2016, 15:43
hami keşke 5. hafta kendi rızan ile gidip bu hallere düşmeseydin. trt de elbet programa çıkar bank asya yorumculuğu yapardın. bizde antalya gibi çöplük bir takımdan 7 tane yiyip tarihimize kara leke sürdürmezdik. sçtın içine gittin değdimi yani. üstelik kendinde istifa etmedin kovuldun da gittin. şimdi utanmadan tazminatta istersin sen. fenerden daha büyük zarar verdin bu kadarına da pes yani.

hodlu
14.05.2016, 15:46
Hiçbirinizle futbol tartışmam. Sorunu Hami ile çözdüyseniz helal olsun size....

smart
14.05.2016, 17:44
5 IQ'lu bu tip zavallıları sokmazlar artık kulübeye inşallah. Daha kendisine hayrı yoktu bu herifin, koca Trabzonsporu verdiler bir de şuna. Hadi yallah, bi dahakine malzemeci olarak gelirsin artık.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Mümkünse taraftar olarak bile girmesin kulübe

Ozan Yılmaz
14.05.2016, 23:26
Karabüke 3-0 yenilen Vahid hoca mı daha Trabzonluydu yoksa Antalyada 7-0 yenilien hami efendi mi?

Bence kesinlikle birincisi.
Cevabı hatırlamayanlar için açalım; maç sonu birincisi oturduğu kulübeden uzun bir süre kalkamamış ve sonrasında gözyaşları ile taraftarların yanına kadar gidip hepsinden özür dilemişti.
Gelelim ikincisine daha çok taze olduğu için tekrar hatırlatmaya gerek yok “efsane”miz denilen şahıs ne yaptı? Gitti herhangi bir hakaretde dahil bulunmayan (bence haketmesine rağmen) taraftara tek kelimesine karşılık saldırıda bulundu!

Daha ne kadar utanç yaşayabileceğimizi düşünürken her geçen zamanda daha büyüğünü yaşıyoruz.

Dua edelim de en dibi görmüş olalım ve bu nokta bir milat olsun. Lakin eski günlerimize hızla dönemezsek bu noktadan sonra bu takıma bizden başka “büyük kulüp” diyen kalmayacak ve ne yazık ki haksız da olmayacaklar.

Her şeyin hayırlısı...

gurur6134
15.05.2016, 12:32
hamı trabzonspor tarıhıne adını altın harflerle yazdırmıstı keske hep oyle kalsaydı artık hamı denınce akla hep rezıl maglubıyet gelcek..

Berke6198
15.05.2016, 12:36
Benim nezdimde hiçbir zaman efsane olmadı, olamadı. Bundan sonra da kulüple ilgili hiçbir işte kendisini görmek istemem.

Mümkünse gidip Galatasaray'ı temsil etsin.

Hakan
15.05.2016, 13:46
7-0 yenilip istifa edemeyen adama plaket falan verilmez.

tanjugunduz
15.05.2016, 13:48
Renktas bayağı bayağı vermişler.plaketi ne diye verdiler hafzalam almıyor ne diyelim hayırlısı.

O ruh geri gelecek

artvints
15.05.2016, 13:49
kesinlikle düzgün ayrılmalı. kurumsal kimliktir önemli olan. standart oluşmalı. kovulma da olmasaydı keşke.

nakzo
15.05.2016, 13:49
Bir takıma ancak bu kadar zarar verilebilir. Türk futbol tarihinin açık arara en kötü hocası oldun. Kendini rezil ettin takımıda mahfettin bundan sonra hiçbir takımı çalıştırabileceğini sanmıyorum.Hadi Trt'ye ..

Emre ÖZTÜRK
15.05.2016, 15:01
Arsız bela

gurur6134
15.05.2016, 15:16
hamıye verılen plaket cok manıdar ..baktıkca rezıllıgını hatırla der gıbı..

Sercan Keleş
15.05.2016, 15:43
Sorun Hami değildir ama Hami çok büyük bir sorundur.

Tolga Okumuş
15.05.2016, 16:05
Hami'nin durumu bundan sonrakiler içinde örnek alınmalı.
Bu durum sırf eski futbolcususun diye,yeteneğin,bilgin ve birikimin olmadan,tv programlarında oturduğu yerden fikir yürüten,akıl veren yeri geldiğinde fırça atan çok bilmişlere ders olsun.

merdeme
16.05.2016, 15:28
Hami geldiği günden itibaren, kulüp yönetiminden hiç kimse seneye de onunla devam edileceğini söyleyemedi. Geçiş dönemi için getirildiği belliydi. Bu oyuncularla hangi hoca olsa başarılı olamazdı. Fakat Hami Hoca da hiçbir standart tutturamadı maalesef. İyi niyetliydi ama her anlamda oyuncu yönetiminden sınıfta kaldı.

Faik Yılmaz
16.05.2016, 16:03
Kendi kendine zarar verdi....

Zamanında gitmeyi bilebilseydi en azından giderken sevinmezdik...

Beceremedi gitti derdik....

halil ibo
16.05.2016, 16:11
Zamanında bırakmayı bilmek ! Bu toprakların insanın da hiç bulunmayan bir özellik.Acı oldu,yazık oldu,bomb.k oldu...
Hak etmedi bu taraftar,şike süreci başından beri yaşanan hiçbir rezilliği hak etmedi diyecektim,aklıma İHO'ya verilen başkanlık payesi geliyor;lanet olsun diyorum...

Özşahin
17.05.2016, 13:52
Trabzonsporluluğunu ve bazuka şutlarını kimse tartışamaz.

Trabzonspor tarihinde büyük bir yerin olduğunu ve izlerini de kimse inkar edemez ama antrenör olarak Trabzonspor'a hiç yakışmadın Hami Mandıralı.

Allah yolunu açık etsin.

Sercan Keleş
17.05.2016, 14:04
Trabzonsporluluğunu ve bazuka şutlarını kimse tartışamaz.

Trabzonspor tarihinde büyük bir yerin olduğunu ve izlerini de kimse inkar edemez ama antrenör olarak Trabzonspor'a hiç yakışmadın Hami Mandıralı.

Allah yolunu açık etsin.

Aynen katılıyorum. Gönül koymasın kendini geliştirsin. Survivorlarla bu iş olmaz.

Faik Yılmaz
17.05.2016, 14:15

anlayan adam için sezonun son maçı bile sabredilmemesi yeterince büyük bir cezadır zaten....

Tabş Hami bunu anlarmı bilmem.....

Yavuz KÜÇÜK
18.05.2016, 04:03
Ceketiniz çok güzel hocam.

Emre İskender
18.05.2016, 09:00
Seneye Ligtv deki yorumculuğunu merakla bekliyorum... Nasıl çıkıp utanmadan yorumlayacaksın şu takımı...

Başka takım çalıştırır diyen arakdaşlar var ise şimdiden diyeyim 1461 i vermezsek hiç bir takım çalıştırıamaz...

alone_6161
18.05.2016, 09:41
Hocalığı Trabzonspor'a maalesef 2-3 gömlek küçük geldi. Biz seni gollerinle hatırlamaya devam edeceğiz. Yolun açık olsun.

yazıkoldu
18.05.2016, 09:44
Hiç gelmemeli ve Sadi hocayla sezon tamamlanmalıydı, sadi hocanın yarım sezon fırsatının üstüne gelerek kendisinin hocalık kariyerine son noktayı kendisi koydu.