PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolda Adalet Nerede?

Sibel
30.04.2016, 18:39
Ne istiyorsunuz?

Açık ve net soruyorum. Trabzonspor’dan, Trabzon’dan, Trabzonsporludan ne istiyorsunuz?
Yetmedi mi aldıklarınız? Yetmedi mi bir şehre bunca eziyet! Yetmedi mi bir takıma, bir taraftara bunca gasp? Ne bitirecek bu azminizi? Ne olursa son bulacak bu oyun?
Almadığınız ne kaldı? Daha ne istiyorsunuz?
2011’de Şampiyonluğumuzu çaldınız ve sonrasında maddi manevi her şeyimizi tükettiniz!
Stadyumları yakan biz değildik.
Sokaklara taşıp ortalığı yakıp yıkan da biz değildik.
Biz değildik tüm tribünce koltukları söküp sahaya inen. Akabinde tüm polislere, güvenliğe sandalye koltuk ne varsa saldıran.
Devletin malını orta yerde yakan biz değildik.
Şikeyi biz yapmadık.
Irkçılığı biz yapmadık.
Teşvik alan olmadık.
Hayali puanları biz almadık maçlarda. Olmayan penaltılar çalınmadı bize hiç. 12 kişi oynayamadık bir türlü! Ya da 17!
Biz kaşı gözü kırılan taraf olduk. Biz hakkıyla savaşan. Biz liğme liğme doğranan. Biz adına tüm kırmızı-sarı kartlar bastırılan! Biz, bize gelince penaltı kavramı unutulan taraf!
Ha, biz sahada 7 kişi kalan…
Biz, hayalleri gasp edilmiş henüz 18’ini görmeyen bir kişinin ‘’tek başına’’ ,sonuçlarını hesap edemeden hak aramaya kalktığı taraf! Psikolojisi alt üst!
Biz kimseyi öldürmedik ne tribünde ne adaletsizlikle. Hep öldük aksine, bir adaletsizlik sonrası ‘’Bu sene de bizi Şampiyon yapmayacaklar’’ diyerek 2011’de.
Futbolun kirli yüzünü yansıtanlar tarafından daha bir fidanken bir kurşunla 1996’da.

Ya düzen?
Bir düzen, şişkin bir mide.
Nasıl bir genişlik ki dolmak bilmiyor? Nasıl bir iştah! Hukuk nerede? Hak nerede? İnsanlık nerede? Futbol bir oyunsa ADALET NE-RE-DE! Herkese soruyorum, bu ülkede, futbolda ADALET NEREDE?
El cevap, biz biliyoruz da, körler sağırlar dilsizler nerede?
Eyy Trabzon! Duyuyor musun? Görüyor musun?
Ne demişti şair, yıllar sonra sana öylece yakışacağını bilmeden:
‘’Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!’’
ÖYLE!
Trabzon’u haritadan silenlere…
Hakkı hukuku bilmeyenlere…
Adaleti sağlamayan ve adaletin sağlanmasını istemeyen herkese…
Bir ‘’zerre’’ dahi hayali olanlara…
Soruyorum ülkemin dört bir yanında nefes alan herkese:
Hakkınızı göre göre çalsalar ne tepki verirsiniz? Hak yahu hak. Evinize gelip eşyanızı, yanınızdan geçerken çantanızı, belki yıllarca canla başla çalışarak kazandığınız üç beş kuruşu, elinizden; yediğiniz bir lokma ekmeği, içtiğiniz bir yudum suyu alsalar… Oturduğunuz küçük sıcak bir evi başınıza yıksalar? Enkaz yahu enkaz. Emek, hani var ya kan ter içinde kalarak…
Soruyorum herkese, sizin evladınız yok mu? Onun hayallerini çalsalar ne yaparsınız? Onun dizlerini kanatsalar sokakta! Onun FUTBOL TOPUNU çalsalar! Onu uykusuz bıraksalar! Onu itseler bir kenara sokakta! ÖTEKİSİN deseler! Evlat yahu evlat. Acımaz mı canınız?

Ne yaşıyoruz biz? Trabzonspor ne yaptı size? Bu kadar mı korktunuz bu takımdan, bu kadar mı gözünüzü kin bürüdü? Futbol bu, bırakın herkes eşit oynasın.
Bırakın kaç takım varsa o kadar mücadele olsun.
Bırakın her taraftar o topa sahip olsun.
Size ne diyebilirim ki, yazıklar olsun!
İçimde en ufak bir şüphe olmadan yazıyorum ki, hakkımızı çalıp bizi uykusuz bırakan her kim varsa, her kim yapılanları görmezden gelip parayla maşa oluyorsa, kim ki kınıyor ve adalet istemiyorsa; çektiğimiz her bir sıkıntı anı kadarınca HAKKIM HARAM OLSUN!

Hadi, alın oynayın topunuzu. Sevinin, çalın, gasp edin; utanmadan, yüzsüzce! Yıllardır! Bir cellat misali kıyın canına adaletin!
Bozun teraziyi… Ama unutmayın ki, o terazinin de Sahibi var!
Mahşer var!

Dip Not: Biz yıllardır saha içindeki başarısızlıklarımızın farkında olan, tepki veren, oynadığı futbola da isyan eden bir taraftarız. Hani, yüzünüz vardır ya belki, sormaya kalkarsınız!
KÖR DEĞİLİZ! GÖRÜYORUZ!

Lakin, oynadığımız futbol bizi, sağlamadığınız adalet hepimizi bağlar!
Futbol oynamak takımların, HAKKANİYETLİ ve ADİL OLMAK futbolu yönetenlerin işidir!
Tabi,

VARSA!

Sercan Keleş
30.04.2016, 18:44
Kim yazdıysa sonuna kadar katılıyorum.

Yıkacağız elbet saltanatlarını.

batuhanTs
30.04.2016, 18:45
Siyasete bulasmayan baskan deniliyordu ama artik bu imkansiz maalesef siyaset spor un her dalinda ayristirilamaz hale geldi usta maalesef bizim lehimize olan siyasi dirayeti gosteremez ne zaman bu siyasi pislikler ve onun uzantilari türk tarihinden silinir o zaman biz rahata ereriz ama bu dirayeti gösterecek bir trabzon halki ve Trabzonspor lu goremiyorum durum cok vahim

Necmettin ALTUNTAŞ
30.04.2016, 18:51
Adalet bu ülkeyi ve yönetenleri terkedeli çok oldu.
Bizi terk etmeyen "İlahi adalet"tir.

Sercan Keleş
30.04.2016, 19:02
Adalet bu ülkeyi ve yönetenleri terkedeli çok oldu.
Bizi terk etmeyen "İlahi adalet"tir.

En son adaleti Kanuni Sultan Süleyman'da gördü bu ülke. O kadar uzağız o kadar.

gurur6134
30.04.2016, 19:15
Ne istiyorsunuz?

Açık ve net soruyorum. Trabzonspor’dan, Trabzon’dan, Trabzonsporludan ne istiyorsunuz?
Yetmedi mi aldıklarınız? Yetmedi mi bir şehre bunca eziyet! Yetmedi mi bir takıma, bir taraftara bunca gasp? Ne bitirecek bu azminizi? Ne olursa son bulacak bu oyun?
Almadığınız ne kaldı? Daha ne istiyorsunuz?
2011’de Şampiyonluğumuzu çaldınız ve sonrasında maddi manevi her şeyimizi tükettiniz!
Stadyumları yakan biz değildik.
Sokaklara taşıp ortalığı yakıp yıkan da biz değildik.
Biz değildik tüm tribünce koltukları söküp sahaya inen. Akabinde tüm polislere, güvenliğe sandalye koltuk ne varsa saldıran.
Devletin malını orta yerde yakan biz değildik.
Şikeyi biz yapmadık.
Irkçılığı biz yapmadık.
Teşvik alan olmadık.
Hayali puanları biz almadık maçlarda. Olmayan penaltılar çalınmadı bize hiç. 12 kişi oynayamadık bir türlü! Ya da 17!
Biz kaşı gözü kırılan taraf olduk. Biz hakkıyla savaşan. Biz liğme liğme doğranan. Biz adına tüm kırmızı-sarı kartlar bastırılan! Biz, bize gelince penaltı kavramı unutulan taraf!
Ha, biz sahada 7 kişi kalan…
Biz, hayalleri gasp edilmiş henüz 18’ini görmeyen bir kişinin ‘’tek başına’’ ,sonuçlarını hesap edemeden hak aramaya kalktığı taraf! Psikolojisi alt üst!
Biz kimseyi öldürmedik ne tribünde ne adaletsizlikle. Hep öldük aksine, bir adaletsizlik sonrası ‘’Bu sene de şampiyon olamayacağız’’ diyerek 2011’de.
Futbolun kirli yüzünü yansıtanlar tarafından daha bir fidanken bir kurşunla 1996’da.

Ya düzen?
Bir düzen, şişkin bir mide.
Nasıl bir genişlik ki dolmak bilmiyor? Nasıl bir iştah! Hukuk nerede? Hak nerede? İnsanlık nerede? Futbol bir oyunsa ADALET NE-RE-DE! Herkese soruyorum, bu ülkede, futbolda ADALET NEREDE?
El cevap, biz biliyoruz da, körler sağırlar dilsizler nerede?
Eyy Trabzon! Duyuyor musun? Görüyor musun?
Ne demişti şair, yıllar sonra sana öylece yakışacağını bilmeden:
‘’Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!’’
ÖYLE!
Trabzon’u haritadan silenlere…
Hakkı hukuku bilmeyenlere…
Adaleti sağlamayan ve adaletin sağlanmasını istemeyen herkese…
Bir ‘’zerre’’ dahi hayali olanlara…
Soruyorum ülkemin dört bir yanında nefes alan herkese:
Hakkınızı göre göre çalsalar ne tepki verirsiniz? Hak yahu hak. Evinize gelip eşyanızı, yanınızdan geçerken çantanızı, belki yıllarca canla başla çalışarak kazandığınız üç beş kuruşu, elinizden; yediğiniz bir lokma ekmeği, içtiğiniz bir yudum suyu alsalar… Oturduğunuz küçük sıcak bir evi başınıza yıksalar? Enkaz yahu enkaz. Emek, hani var ya kan ter içinde kalarak…
Soruyorum herkese, sizin evladınız yok mu? Onun hayallerini çalsalar ne yaparsınız? Onun dizlerini kanatsalar sokakta! Onun FUTBOL TOPUNU çalsalar! Onu uykusuz bıraksalar! Onu itseler bir kenara sokakta! ÖTEKİSİN deseler! Evlat yahu evlat. Acımaz mı canınız?

Ne yaşıyoruz biz? Trabzonspor ne yaptı size? Bu kadar mı korktunuz bu takımdan, bu kadar mı gözünüzü kin bürüdü? Futbol bu, bırakın herkes eşit oynasın.
Bırakın kaç takım varsa o kadar mücadele olsun.
Bırakın her taraftar o topa sahip olsun.
Size ne diyebilirim ki, yazıklar olsun!
İçimde en ufak bir şüphe olmadan yazıyorum ki, hakkımızı çalıp bizi uykusuz bırakan her kim varsa, her kim yapılanları görmezden gelip parayla maşa oluyorsa, kim ki kınıyor ve adalet istemiyorsa; çektiğimiz her bir sıkıntı anı kadarınca HAKKIM HARAM OLSUN!

Hadi, alın oynayın topunuzu. Sevinin, çalın, gasp edin; utanmadan, yüzsüzce! Yıllardır! Bir cellat misali kıyın canına adaletin!
Bozun teraziyi… Ama unutmayın ki, o terazinin de Sahibi var!
Mahşer var!

Dip Not: Biz yıllardır saha içindeki başarısızlıklarımızın farkında olan, tepki veren, oynadığı futbola da isyan eden bir taraftarız. Hani, yüzünüz vardır ya belki, sormaya kalkarsınız!
KÖR DEĞİLİZ! GÖRÜYORUZ!

Lakin, oynadığımız futbol bizi, sağlamadığınız adalet hepimizi bağlar!
Futbol oynamak takımların, HAKKANİYETLİ ve ADİL OLMAK futbolu yönetenlerin işidir!
Tabi,

VARSA!
yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum..bu yazıyı sıstemle savasmayıp,sevısme taraftarı olan tahrıklere daha fazla dayanamayıp sahaya atlayan hakem tekmeleyen bu duzene ısyan eden cocugu terorıst ılan eden sehırın onurunu ayaklar altına aldıgından butun turkıyeye rezıl ettıgınden dem vuran trabzonspor taraftarına armagan edıyorum..

sasone
30.04.2016, 20:03
Seneye Bursa,Kayseri,Konya gibi nispeten İstanbul etkisinden uzak takımların başkanları ile yol belirleyip,alt liglerden de destek alıp ciddi bir adayla federasyon seçimlerine plan yapmak lazım.Usta'nın bu konuda çalışma yapacağını umuyorum.

cyberentalpi
30.04.2016, 20:09
En son adaleti Kanuni Sultan Süleyman'da gördü bu ülke. O kadar uzağız o kadar.

bu tavırlar yüzünden hep hedeften saptık. Kanuni de mi gördü ? Onun adaleti ne ise ?? Ts cumhuriyet takımıdır. Bu cumhuriyette alınmış adaletli 7 tanede şampiyonluğu vardır

emrex61
30.04.2016, 20:37
Ben açık konusmak istiyorum piskolijim bozuldu bu piskolijiyle maç izlemeye gidersem sahaya kesin atlarım.Ülkeden sogudum trabzonun insanından sogudum okadar cahillerki nefret ediyorum.

tüm siyasiler izliyor çünkü korkuyor yaklaşırsak oy kaybederiz diye bu şehri yanlız bıraktınız hepinizin allah belasını versin.

Mustafa YILMAZ
30.04.2016, 20:55
yüreğine sağlık yazarken bol bol iç geçirmişsindir ağır ruh var.

istedikleri çok, basit herkesin bildiği aslında.. 4. takım olarak bir figüran görmek istiyorlar başarının üç istanbul kulüpleri ile anılmasını istiyorlar para çok büyük cepleri dolsun istiyorlar Kazım bu yüzden bu renklere gönül verdi ya bende en çok bu yüzden bu takıma bağlıyım gücün koruduğu bir kulüp değiliz aksine gücün karşısında emek savaşı veriyoruz.

bunu yok etmenin tek yolu var medya ayağı için para darbesi, siyasi ayağı içinse oy darbesi.. biz bunu yapamadık

Ozan Yılmaz
30.04.2016, 21:08
bu tavırlar yüzünden hep hedeften saptık. Kanuni de mi gördü ? Onun adaleti ne ise ?? Ts cumhuriyet takımıdır. Bu cumhuriyette alınmış adaletli 7 tanede şampiyonluğu vardır
7.sini hak ettik fakat hakkımız gasp edildiği için 'Türkiye Cumhuriyeti' içerisinde resmileşmesine izin çıkmıyor üst makamlardan ne yazık ki!

bu hak arayışı-mücadelesi kıyamete kadar sürse bile vazgeçilmeyecek değer ve önemi taşıyor.

asla vazgeçilmemeli ve bu işin peşi bırakılmamalıdır, adalet sağlanana ve hak yerini bulana kadar.

mete61bordomavi
30.04.2016, 21:18
İşin bir de en trajikomik yanı: Yıllardır İstanbul klüplerinin, pek çok stad olayları ve kamu güvenliğine aykırı eylemleri kabak gibi ortadayken, sanki onlar çok temizlermişçesine bizim hakkımızda ahkam kesmeleridir.

PortoDeGalinhas
30.04.2016, 22:22
Ellerine sağlık duygularımıza tercüman olmuşsun. Bizim hakkımızı gasp eden, gasp edenlere destek çıkan ne kadar insan varsa hepsine hakkım haram zikkim olsun. Eşinden çocuğundan çıksın inşallah. Bu dünyada ki adaletten umudum kalmadı artık ama öbür dünya da iki elim yakalarinda olacak.

gurur6134
30.04.2016, 22:32
Karabukde tolga ozkalfaya saldiran taraftar kimin adamidir sizce kac para almistir sahaya girmek icin neyin provakasyonunu yapmistir evet arkadaslar su humanist gecinen sehirin turkiyeye rezil oldugunu dusunen 17 yasindaki cocugu terorist ilan eden arkadaslar yorum alalim..acin gozlerinizi artik acin adaletin olmadigi yerde anarsi baslar dun trabzon bugun karabuk yarin kayseri duzen degismedikce bu devran boyle devam eder bu olaylar cig gibi buyur..

Tahir61
30.04.2016, 23:32
tribünden kafalarını yardık
soyunma odasına kapattık
sahaya girdik dövdük
akla bir şey daha geliyor son bir şey onu da yaptırtacaklar sonunda bu insanlara

HOPA'LI TS'Lİ
30.04.2016, 23:35
tribünden kafalarını yardık
soyunma odasına kapattık
sahaya girdik dövdük
akla bir şey daha geliyor son bir şey onu da yaptırtacaklar sonunda bu insanlara

Bunlara rağmen daha da gaddarca ve şiddetle hakkımızı yemeye devam ediyorlar.

HOPA'LI TS'Lİ
30.04.2016, 23:37
TS kenetlenecek ve bugünleri aşacaktır.
Trabzon futbol kentidir. Futbolu herkesten iyi bilir.
Bizi bitiremeyeceksiniz, sindiremeyeceksiniz
Şike sürecini de bundan sonraki şampiyonlukları da söke söke alacağız.

Sadece son 2 sezonda yenen haklarımız bile beni daha da hırslandırdı.

HEP SEVECEĞİZ
HEP DESTEKLEYECEĞİZ.

Başka TRABZONSPOR yok.

Sibel
30.04.2016, 23:44
http://m.ligtv.com.tr/haber/onur-isyan-etti-allahin-adaletini-bekliyorum

Bu da böyle kalsın.

HOPA'LI TS'Lİ
30.04.2016, 23:58
Karabük'te sahaya giren taraftarın tepkisi hakem Tolga ÖZKALFA'ya

Benim anlayamadığım Elazığ'lı bir vahşi oyuncu o taraftara karnına tekme atacak şekilde saldırıyor, senin ne işin var orada?

Taraftarın tepkisi size değil ki hakeme?

Bu ülkede futbolu çığırından çıkaranları Allah iflah etsin diyorum.

Hadi konuş Türkiye bu olayı da 1 haftada göreyim delikanlı medyayı

Bera Algün
01.05.2016, 00:18

Bu da böyle kalsın.

Onur'a helal olsun, Allah sabır versin. Adam pisliği herkes gibi görüyor ama o sahadaki ruhsuzlar gibi pes etmiyor. Asabiyeti bu yüzden, adamın zoruna gidiyor, dert ediyor.

Özevlatçılara da dinletmek lazım Trabzonsporluluk nedir öğrensinler.

Sibel
01.05.2016, 00:26
Ben Trabzonluyum. O İzmirli. Ben 25 yıldır buradayım. O 10.
Ve çıkıp göğsünü gere gere "benim şehrim" diyor.
Benim burada uzun uzadıya yazdığım ve yetiremediğim şeyleri o birkaç dakikada özetliyor, aynı duygu aynı hırs aynı bakışla.
Gözleri doluyor. Bu adama daha ne denilebilir ki?
Tabii ki senin şehrin! Bu şehir senin şehrin Kaptan.
Gerçek Trabzon sensin. Sen Trabzonspor'sun.

Gurbetçi_TS
01.05.2016, 00:58

Bu da böyle kalsın.

Gözlerim doldu be, adamın dibisin dibi büyük kaptan.

Yavuz KÜÇÜK
01.05.2016, 01:10
Karaborsada satılmış.İzini sürüyorlar ama bulamıyorlar.

gurur6134
01.05.2016, 10:47

Bu da böyle kalsın.
onurun soyledıklerını bızde burada soyledık sıddet sevıcıterorıst sevıcı olduk..kendı sehrın ıcımızdekıler durumu boyle goruyorsa ıstanbul medyası yazmıs cokmu terorıst dıye..onur olması gerekenı soylemıs sımdı ona da gelıp terorıst sevıcı damgası vurur ıcımızdekı humanistler!!!

Sibel
01.05.2016, 10:50
Kim yazdıysa sonuna kadar katılıyorum.

Yıkacağız elbet saltanatlarını.

Ben yazdım kim yazacak:)

Okumaya üşenmeyip* okuyanlara teşekkür ederim.

Muhammet YILMAZ
01.05.2016, 10:56
Çok iyisin Sibel Kaptan!

50.Yılda Şampiyonluğaa-MuharremBaşkan

Sibel
01.05.2016, 11:01
onurun soyledıklerını bızde burada soyledık sıddet sevıcıterorıst sevıcı olduk..kendı sehrın ıcımızdekıler durumu boyle goruyorsa ıstanbul medyası yazmıs cokmu terorıst dıye..onur olması gerekenı soylemıs sımdı ona da gelıp terorıst sevıcı damgası vurur ıcımızdekı humanistler!!!

Süreç o kadar tehlikeli ki.
El birliği ile kendimizi sorgulamaya, alıştırmaya, suçlu psikolojisine bürümeye çalışıyorlar.
Normal şartlarda yanlış olan şeylere tabii ki herkes yanlış der.
Diyoruz. Fakat Trabzon'u soyutlayarak yapıyorlar bunu.
Görmek isteyen görür. Bu oyuna gelmez.
Algı operasyonu diyorlar ya, işte tam da bu. Umarım Trabzonsporlu kendisini kabullenmişliğe iten bu kandırmacaya kanmaz.

Furkan
01.05.2016, 11:05
Kalemine sağlık..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toksoy61
01.05.2016, 11:17
olmayan şeyi bulmayı çalışıyorsunuz!

ama ondan önce hakkını arayacaksın. hak yalakalarla veya yalakalıkla alınmaz. ve bu şehirde yalaka ve yalakalık çok üst düzeyde.

Fatih Birinci
02.05.2016, 00:44
Var mı ki?

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Fatih Öztürk
02.05.2016, 00:57
Adaş sen yaşıyonmu ya :D

cakalkerem
02.05.2016, 09:01
adalet 13 numarada:(

TSelif
02.05.2016, 09:13
Sibel'in beklediği adalet bizi ahirette bekliyor lakin akşam ufak bi belirtisi geldi :)

Dip.Ing.Mag.
02.05.2016, 09:17
nerede Adalet var ki futbolda olsun?

Kamil Çakmak
02.05.2016, 09:36
Eline yüreğine sağlık Sibel çok güzel döktürmüşsün. Şu yazıyı pankart yapıp, haramzedelerin gözlerine girecek yerlere asmak lazım.

Faik Yılmaz
02.05.2016, 10:03
Trabzonspor'un Onur'u 2 gün önce İLAHİ ADALET dedi....

Sivas kalecisi dün 2010-2011 deki golün aynısını yedi.....

Ülkemizde tek adalet var oda İLAHİ ADALET...

Ne zaman ne şekilde gelir onu Allah ( c.c. ) bilir...

Sibel
02.05.2016, 17:11
Sibel'in beklediği adalet bizi ahirette bekliyor lakin akşam ufak bi belirtisi geldi :)

Setkus topun peşinden atladığı an tüm çaresizliklerimiz geldi aklıma. Onların umurunda mı? Hani çok da değil.
Lakin hoca bedel ödüyoruz gibi bir şeyler konuşmuş.
Daha çok bedel ödeyecekler.
34.hafta, 5 yıl önce nasıl satıldıysalar kümeye de öyle gidecekler. Bakalım el mi yaman bey mi?