PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetime Çağrı: Lütfen Tribünlere Çeki Düzen Verin!

mete61bordomavi
25.04.2016, 02:16
Fenerbahçe maçları bir tarafa, sıradan bir lig maçında bile aslında atılabilecek bir golle maçın seyri ve yönü değişebilecekken, taraftarın erken homurdanmaya başlaması, kolay pes etmesi, yenilgi halindeki skoru erkenden kabullenmesi vs gibi nedenlerle Trabzonspor takımı Avni Aker stadında adeta deplasmandaymış gibi oynuyor! Üstelik çoğu zaman haklı iken haksız konuma da düşebiliyoruz.

Yönetimden ricamız, artık tribünlerin elden geçirilmesi, dağınık ve birbirinden kopuk taraftar gruplarının tek bir taraftar grubu altında birleştirilmesi, gerçekten futbol kültürü olan, ve bu işten anlayan kişilerin POZİTİF TARAFTARLIK yapılması için eğitilip, görevlendirilmesi gerekmektedir.
Yabancı liglere bakıldığı zaman tribünlerden devasa bayraklar ahenkli ve senkronize şekilde sallanırken, tribünler adeta bir çiçek tarlasını andırıyor.
Fakat biz de herkes çekirdeğini kırıp yerken sadece maçı izliyor. Olaya eğlence gözüyle bakıp, kendini maça dahil edemiyor.
Bu böyle devam ettiği müddetçe, maalesef bu akşamki maçlarda olduğu gibi aslında kendi ayağına sıkan kişiler gibi hiçbir sonuç alamıyoruz. Ve milyonlarca dolarlık ve oldukça pahalı bir yatırım olan futbol oyunundan hiçbir somut getiri elde edemiyoruz.

Belki zor belki imkansız ama, tribünlere çeki düzen gelmediği müddetçe yapılan tüm yatırımlar maalesef boşa gidecek gibi görünüyor.

artvints
25.04.2016, 02:19
trabzonspor'un asıl taraftarı dışarıda zaten. gücü bölünmüş durumda. bu kazmaların stata girmesi büyük ayıp. sakarya'da da aynı şeyler vardı.çocukluğumdan beri nefret ederim.stata da gitmezdim. gencecik çocukların tribündeki olayları, deplasmana giderken yapılan gaspları ballandıra ballandıra anlatmasını çok dinledim.tribün kültürü, sakarya kocaeli diye konuşan şapkalı romantiklere bakmayın siz. macera arayan veletlerin aklandığı mecra bulduğu yer tribün.futbolla alakası yok çoğunun. bu ingiltere'de de böyleydi.karar alacaksın temizleyeceksin statları, bu kadar basit. trabzonlular şöyle böyle diye konuşmaya gerek yok. gelir dağılımının bu kadar dengesiz, eğitimin berbat olduğu bir yerde böyle insanlar yetişir. futbolu bunlara kurban etmeyeceksiniz, bu adamlara iş bulacaksınız. şikeci aklayacaklarına sosyolojik önlemler alsınlar. onu da biz söyleyelim. zenginlerin girdiği meclis zenginlerin sorununu çözer zaten ne bekleyeceksin.

mete61bordomavi
25.04.2016, 02:37
Gerçekten futbol, artık endüstrileşmiş, profesyonellerin rol alması gereken bir sektöre dönüşmüştür! O eski amatör ruh ve heyecan ve o masumiyet bugün artık maalesef kaybolmuştur.
Bu realiteden hareketle, Trabzonspor futbol takımı profesyonel bir şekilde yönetilmelidir. Bu profesyonellik, sadece transfer yapma gibi konularda değil, antrenman yapılacak tesislerinden, malzemecisindeki kültür düzeyine kadar, ve en önemlilerinden biri olarak da tribünlere kadar yansımadan başarı ve huzur gelmeyecektir.
Sahada oynanan futbolla ilgilenmeliyiz artık. Yıllardır burada bunu anlatıyorum zaten.

Elbette hakkımızı arayalım. Haksızlığa susmayalım. Lakin bunu güzel bir şekilde yapalım. Zaten BMN bu konuda gayet iyi işler çıkardı bugüne kadar. Fakat sadece düşmanlıklara, kine, öfkeye takılıp kalmayalım.
Geçmişte yaşananları unutalım demiyorum elbette, ders alalım, ibret alalım ama TAKILIP KALMAYALIM ARTIK!

Yeni yepyeni bembeyaz sayfalar açalım. Zira herkes bıktı, biz de bıktık.

manomat
25.04.2016, 05:34
Yönetime cagri yapmak istiyorsaniz, yönetimden sunu talep edin:
Yönetim gitsin TS nin kupasini gasp eden RTE den kupayi istesin. Yurt disina kacan A.Y nin nasil TR ye geldigini, yeniden yargilanmanin neden yapildigini, sikeyi kumpasa nasil bagladiklarinin hesabini sorsun.
Sezon basindan beri TS hakemler ve TFF tarafindan programli bir sekilde dograniyor, siz hala ceki duzenden bahsediyorsunuz.
Secimlerde FB lilere oy vere vere bu duruma geldik. Bir kere de adamlara oy vermeyin de bakalim ne olacak :)

Bayundur Han
25.04.2016, 07:22
Yönetim gitsin TS nin kupasini gasp eden RTE den kupayi istesin. Yurt disina kacan A.Y nin nasil TR ye geldigini, yeniden yargilanmanin neden yapildigini, sikeyi kumpasa nasil bagladiklarinin hesabini sorsun.
Sezon basindan beri TS hakemler ve TFF tarafindan programli bir sekilde dograniyor, siz hala ceki duzenden bahsediyorsunuz.
Secimlerde FB lilere oy vere vere bu duruma geldik. Bir kere de adamlara oy vermeyin de bakalim ne olacak :)

Bir şehre ihanet25 Nisan 2016, Pazartesi
Yazarımız Serhat Demirtaş, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasını değerlendirdi.Bambaşka bir kurgu geçiyordu aklımdan... Trabzonspor’un sorunlarının teknik adamlar, futbolcular ve yönetimlerle değişkenlik göstermediğine dair birkaç fikir beyan edecektim. Fenerbahçe’nin böyle stresli tüm Trabzonspor maçlarını kazanmasının altında bile Bordo-Mavililer’in düşünmesi gereken şeyler olduğunu anlatmaya çalışacaktım.
Fakat birileri çıktı, benim birkaç satırlık fikrimi ancak Trabzonspor adına da geleceği çaldı.
Hiç hafifletmeye, evelemeye, gevelemeye gerek yok. Bunun adı ihanettir.
Rengine, şehrine, sporcuna, yöneticine...
Arkası dönük bir hakeme saldırmak, yere düşürmek, üzerine yine vurmak.
Bu şehir ne çektiyse bunlardan çekti.
Bu figürler yüzünden Trabzon’un şairi, sporcusu, edebiyatçısı, tiyatrocusu konuşulamadı.
Bu figürler yüzünden Trabzonspor’un her platformda eli zayıfladı.
Bu figürleri örnek alanlar, onları omuzlara alacaklar, yaptıklarına mazeret arayacaklar olacaktır.
Onlar da ihanetin ortaklarıdır.
Trabzonspor’a, Trabzon’a yazık.

28TS61
25.04.2016, 11:40
iste bu

Ahmet Kuru
25.04.2016, 14:39
Trabzonlu Gençler denen grup kesinlikle Tribüne sokulmamalı!!!

eğer bi temizlik yapılacaksa önce bundan başlanmalı...

atomantcum
26.04.2016, 09:48
Bunun sadece tribünle alakası yok. Maç zamanları bu forumda insanlar küfür kıyamet gidiyor. Hadi küfür olur, çok büyütmeyelim diyelim, insanlar sürekli "şu defolsun, bunu dövün, tehdit edin, kovarak gönderin" gibi yorumlar yapıyorlar. Bu maç öncesi de burada insanları azmettirici bir sürü mesaj okudum, kimini raporladım ancak tabi ceza gelmedi. Bu zihniyetteki üç beş insanın bir tribünde bir araya gelmesi bu olayların oluşması için yeter de artar bile. Bizim tribünlerimizin, taraftarımızın çoğu bu şekilde.

Gençler maçında bizim kapalı tribünde birisi Hami'ye maçın başından sonuna küfrediyor, kabarıp şişinip duruyordu. Kabadayı bi tipti zaten. Sonra biz 3. golü yedikten sonra hemen yanımızdaki misafir tribününden bir Gençler'liye laf attı, tehdit etti filan. O tehdit ettiği adam da polisleri çağırınca bizim herif hemen pıstı oturdu yerine, sonra bir daha ne ağzını açtı ne de yerinden kalktı. Hikayenin özü şu: Bu tiplere yıldırıcı bir ceza vermezsen sonunda karşılaşacağın manzara budur.

Tabi bu yalnızca kısa vadeli bir çözüm. Eğer amaç futbolda şiddeti tamamen kaldırmaksa, bizim zihniyetimizin değişmesi lazım. Futbola bir eğlence aracı olarak değil de bir savaş, bir milli mücadele olarak bakıyoruz. Bizim taraftar profilimizin büyük çoğunluğu böyle. Başarısızlığı asla hazmedemeyen, bunun sonuçta bir oyun olduğunu düşünemeyen insanlarız. Böyle bir zihniyet, en iyi, en barışçıl haliyle bile olsa sonunda bu tip nefret eylemlerinin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Kontrol edemezsin kesinlikle. Maçın 90 dk oynanıp biten, sonunda yensen de yenilsen de öpüşüp ayrıldığın bir şey olduğunu anlamak lazım. Gerçi bu ülkede böyle şeyler mümkün değil, onun da farkındayım, boşa konuşuyoruz ama işte.. Neyse.

Adem Akyüz'
26.04.2016, 09:57
Sahaya atlayıp hakemi döven ve dolayısıyla Trabzonspor'u maddi ve manevi zarara uğratan şahış Trabzons'da idol olmuş durumda.
Dün adliye çıkışı alkışlayanlar, helal olsun diyenler.. Akşamında Tv'ye de çıktı. Artık ondan havalısı yok.
Malum grup içinde zaten herkeste bir Polat Alemdar potansiyeli varken bu arkadaşta bu potansiyel açığa çıkarıldı.
Çok güzel reklam oldu. O artık Trabzon'un yeni Reyizi..

İstediğiniz kadar iyi bir takım kurun, istediğiniz kadar iyi hocalar getirin.
Camiadaki bu zihniyet değişmediği sürece bir şeylerin düzelmesini beklemek büyük bir hayal.

Sibel
26.04.2016, 10:02
artvints Gerçek taraftar dışarıda derken neyi kastediyorsun biraz açar mısın?
Mesela buradaki taraftar sahte mi? Ya da dışardakiler %100 pak mı? Kusursuz mu? Mükemmel mi? Nedir yani?

Harun-61
26.04.2016, 10:05
Trabzonlu Gençler denen grup kesinlikle Tribüne sokulmamalı!!!

eğer bi temizlik yapılacaksa önce bundan başlanmalı...

Sadece Trabzonlu Gençler degil, Taraftarligi sadece küfürden ibaret sanan ahlak yoksunu hepsi temizlenmeli.
Cekirdek yiyen 25 Bin kisi olsun, bunlardan daha iyi is yaparlar. Mac'mi kazandirdi bu gruplar 1 kere Trabzonspor'a.
Cekirdek yiyen adamin en azindan zarari yok (temizlik disinda)

.

Sibel
26.04.2016, 10:15
Bu tarz konularda her fırsatta Trabzon'u aşağılayıcı cümleler kurarken o tip gençlerin sadece burada yetişmediğini de vurgulayın ki size samimi diyelim.
Ankara'da yok mu? İstanbul'da cirit atmıyor mu?
Bu ortamda bile ağzından küfür düşmeyen, düşmeyenleri el üstünde tutanlar bir şeylerden dem vuruyor ya, ne diyeceğimi bilmiyorum. Bu ülkenin temel sorunlarından biri bu.
Bize indirgersek herkesin sorunu bu. Sen burda sövüyorsun haklısın ama adam statta sövüyor haksız? Bu ne yaman çelişki.
Herkes kapısının önünü temizleyecek. Türkiyenin dört tarafındaki Trabzonsporlu zihniyetini temizleyecek.
İstanbul'da kafa kafaya tekme tokat kavga eden de GG yanılmıyorsam. Burda da TGden şikayetçi herkes. Ne oldu simdi? Herkes aynı. En azından bu konuda ayrımcılık yapmayın. Yapıcı olun.
Futbolu hır gür küfür sayan herkes kendini düzeltecek. Bu kadar.

Murat'
26.04.2016, 10:24
Bu şerefsize sahip çıkanlar stadyuma bir daha sokulmasın mümkünse.

mukawemet
26.04.2016, 10:28
Sahaya atlayıp hakemi döven ve dolayısıyla Trabzonspor'u maddi ve manevi zarara uğratan şahış Trabzons'da idol olmuş durumda.
Dün adliye çıkışı alkışlayanlar, helal olsun diyenler.. Akşamında Tv'ye de çıktı. Artık ondan havalısı yok.
Malum grup içinde zaten herkeste bir Polat Alemdar potansiyeli varken bu arkadaşta bu potansiyel açığa çıkarıldı.
Çok güzel reklam oldu. O artık Trabzon'un yeni Reyizi..

İstediğiniz kadar iyi bir takım kurun, istediğiniz kadar iyi hocalar getirin.
Camiadaki bu zihniyet değişmediği sürece bir şeylerin düzelmesini beklemek büyük bir hayal.

İşte oluşan bu durum, özellikle ergen yaştaki gençlerimiz için büyük tehlike...
Önüne gelen ilk fırsatta atlar sahaya...

Bir şeyleri düzeltme imkanımız varken sanki daha kötü ne yapabiliriz diye düşünen insanlar olduk...
Aklım almıyor gerçekten...

Turgay Atalay
26.04.2016, 11:11
İşte oluşan bu durum, özellikle ergen yaştaki gençlerimiz için büyük tehlike...
Önüne gelen ilk fırsatta atlar sahaya...

Bir şeyleri düzeltme imkanımız varken sanki daha kötü ne yapabiliriz diye düşünen insanlar olduk...
Aklım almıyor gerçekten...

Dün akşam twitterda jan mari denilen şahsın sahaya atlayan kişi için sahip çıkıyoruz şeklindeki açıklamasını eleştirdim. Adam kendilerinin organize bir iş yapmadıklarını iddia etti ama, hemen etrafındaki avanelerden biri taarruza geçti ve ilk sorusu sen hangi gruptansın, Trabzonsporun başına sen mi geçeceksin oldu :) İşleri güçleri kavga gürültü, kırmak dökmek bu gibi gruplara girmeyi marifet zanneden zavallı çocukların. Neden, çünkü beyin yok, göçe zorlanmış çoktan yaylalara doğru. Kesinlikle ama kesinlikle Trabzonspor umurlarında değil bu bedavacıların, abilerinin övgüsü, bedava bilet vermesi yetiyor da artıyor bunlara.

Zihniyet nasıl değişir bilmiyorum da, bunların Trabzonsporla alakası nasıl kesilir bunu iyi düşünmesi lazım Muharrem Usta ve ekibinin.

MertcaN.K.*61
26.04.2016, 12:57
" Beğn maçszlara bedava gidiyrim oglim jzscan aaaağbı aliy bizi içszeriye " işte o an dünyada ondan havalı kimse yoktu..

10 liralık maça bedava girmişti.. İnanılır gibi değildi, koskoca Trabzonsporun maçına ancak Vip tanıdıkların varsa bedava gidebilirdin. . Ama ben 17 yaşımda bu maça bedava girebiliyordum.. o halde benden havalı kimse olmamalılıydı.

Bu yüzden güvenlik aramasında bedava girdiğim belli olmasın diye cebimdeki 2-3 kuruş bozuk parayla birlikte beynimi de vermiştim güvenlikçi abiye..

Ve artık tribündeyim. . Evet evet bedava girdim.. O halde buranın artık hakimi de ağası da bu kulübün sahibi de bendim.. Kim bana karışabilirdi ki ? İster ister söverim ister döverim..

Takım mı boşver maça bedava girdim ya okulda ve mahallede atacağım havayı düşünmekle meşgulüm şuan..

Bu zihniyeti işte yok etmemiz lazım.. nasıl yok ederiz ?
Zamanında aziz yıldırım nasıl gfb yi almıyorum sizi maçlara dedi ve almadı..
Muharrem Usta da bunu yapabilecek kabiliyette sanırım..

Uğur Ö.
26.04.2016, 13:04
TG stada alınmamalı

Cengiz Çubukcu
27.04.2016, 07:26
Bu tarz konularda her fırsatta Trabzon'u aşağılayıcı cümleler kurarken o tip gençlerin sadece burada yetişmediğini de vurgulayın ki size samimi diyelim.
Ankara'da yok mu? İstanbul'da cirit atmıyor mu?
Bu ortamda bile ağzından küfür düşmeyen, düşmeyenleri el üstünde tutanlar bir şeylerden dem vuruyor ya, ne diyeceğimi bilmiyorum. Bu ülkenin temel sorunlarından biri bu.
Bize indirgersek herkesin sorunu bu. Sen burda sövüyorsun haklısın ama adam statta sövüyor haksız? Bu ne yaman çelişki.
Herkes kapısının önünü temizleyecek. Türkiyenin dört tarafındaki Trabzonsporlu zihniyetini temizleyecek.
İstanbul'da kafa kafaya tekme tokat kavga eden de GG yanılmıyorsam. Burda da TGden şikayetçi herkes. Ne oldu simdi? Herkes aynı. En azından bu konuda ayrımcılık yapmayın. Yapıcı olun.
Futbolu hır gür küfür sayan herkes kendini düzeltecek. Bu kadar.

nokta.

halil ibo
27.04.2016, 10:43
Tabii ki bu yobazlar sadece Trabzon'da yok.Amma velakin İstanbullu yobazların hamisi var,dayısı var.
Yazılı-görsel medya İstanbul'daki bu tip olayları tiraj ve izlenme kaygısı ile hemencecik geçiştirirken,seninkini günlerce-aylarca gündemde tutuyor.
Bir zibidinin veya yobaz gurubun yaptığı yanlış sebebiyle gurbette bizler yıpranıyoruz,uıtanıyoruz ve zor durumda kalıyoruz.
Allah hepsini ıslah etsin,yönetim de gecikmeden bu asalaklara ne tedbir alacaksa yarına bırakmadan alsın ve en katı şekilde uygulasın !

Mustafa YILMAZ
27.04.2016, 13:27
tribün deyince aklıma sadece arjantin tribünleri geliyor başka hiç bir ülke onların verdiği renkliliği veremez futbolu brezilyalılar oynuyor tribünleride arjantinliler.

adamlarda koltuk yok işte tribün budur nasılda eğleniyorlar sonuna kadar izleyin canınız çekmezse bişey demiyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=vT-1HKmUrbE

https://www.youtube.com/watch?v=sEjsQIg_0DY

buda river

https://www.youtube.com/watch?v=BDW5JW1JE5w

el secreto desus ojos diye bir film vardı orda diyordu ki katili bulurken; bir erkek her şeyini değiştirebilir, yüzünü , evini ,ailesini, kız arkadaşını, dinini, Tanrısını.. yinede değiştiremeyeceği tek bir şey var benjamin tutkularını değiştiremez. işte tutkusunu satarsa gruplar orda hayat biter bizim tribünlerde hayat yok biz hiç bir zaman tek çatı altında birleşemeyeceğiz. ülkenin tek futbol kentiyiz bi düşünün tek bir grup çatısı altında birleşildiğini cehennemin dibi olur orası.

kartal61
27.04.2016, 14:36
Seneye butun grupları tek bır kale arkasında toplamalıyız.Tek grup olmasın ama tek bır agızdan tezahuratlar olsun.Yonetıme bu konuda çok iş dusuyor.
Seneye stadın 4 tarafı kapalı olucak.Akustıkte guzel olursa tezahuratlar daha gur çıkar.Buda dıger ınsanların hevesını arttırır.Bagırmayan adam kale arkasına gıtmez.Ayrıca kale arkasında atkı kulturunu falanda gelıstırırız.Boylelıkle tam bır trıbun havası olur.

selcuk
27.04.2016, 18:43
Seneye butun grupları tek bır kale arkasında toplamalıyız.Tek grup olmasın ama tek bır agızdan tezahuratlar olsun.Yonetıme bu konuda çok iş dusuyor.
Seneye stadın 4 tarafı kapalı olucak.Akustıkte guzel olursa tezahuratlar daha gur çıkar.Buda dıger ınsanların hevesını arttırır.Bagırmayan adam kale arkasına gıtmez.Ayrıca kale arkasında atkı kulturunu falanda gelıstırırız.Boylelıkle tam bır trıbun havası olur.
bütün delileri bir yere topladin, kim bunlari kumanda edebilir

tam teri bütün gruplar dagitilmali ve hepsi 2. katta olmali, sahadan olabildigince uzak

gökçay61
27.04.2016, 19:02
kulübün maaşlı amigoları olmalı ve tribünleri onlar yönlendirmeli. itiraz kavga dövüş vs olmaması için tribün kültürünü belli grup oluşumlarından alıp tüm tribünlere dağıtmak gerekir. yönetim bütün taraftar grupları ile toplantı yapıp bundan sonra hakimiyet bizimdir herkes farklı marş sölemeyecek artık diyecek ve telsizli programlı, tek bir merkezden yönetilen amigolarını bu gruplara tanıtacak. bu amigolar kale arkalarında 2şer tane ve kapalılarda ise 3 er tane olmak üzere toplamda 10 tane olacak. ana kumandada 1 tane yönlendiren olacak. telsizden bu saha kenarında bulunan 10 kişiye (-şimdi bordo-mavi-şampiyon-trabzon tezahuratı yaptırtıyoruz) diyecek ve tribünler hemen organize edilecek. bu düzene itiraz edecek olan taraftar grubu önce yumuşak dille ikna edilecek sonra olmazsa stada alınmayacak. bunun dışında taraftar grupları için emniyet ile irtibata geçilecek ve yeni statta bu adamların yan yana bilet alması engellenecek. bence en hızlı ve kolay bu şekilde tribünler rahata kavuşur.

freedomforever
27.04.2016, 22:50
Bence öncelikle statta cekirdek satisi yasaklanmalı. Gecen macin basindan sonuna cekirdek almayan kalmadi!

murmut
27.04.2016, 22:53
TG'yi stattan atin, Vira'yi bir türlü ikna edin stada gelsinler.
Ha birde her bes kisilik gruba taraftar grubu actirmayin...

Berkan
28.04.2016, 11:33
Yapılacak en güzel hamle TG stada sokmamak. İşleri güçleri küfür kavga.

Külünkoğlu
28.04.2016, 11:39
Son 20 yılda en iyi tezahüratın yapıldığı maç Ankara'daki kupa finali maçıydı.
Ve o maçta,
Herhangi bir grubun pankartı yoktu. Herkes "apoletlerini" sökmüş öyle gelmişti maça, sonuçta o bilinç ve samimiyet kulaklarımızın pasının silindiği gözleri yaşartan gurur dolu bir akşamın yaşanmasına sebep olmuştu.
Yani,
Yanisi şu Trabzonspor taraftarı asli görevini hatırlamıştı...
Bilmem anlatabildin mi ?

7can61
28.04.2016, 12:28
Son 20 yılda en iyi tezahüratın yapıldığı maç Ankara'daki kupa finali maçıydı.
Ve o maçta,
Herhangi bir grubun pankartı yoktu. Herkes "apoletlerini" sökmüş öyle gelmişti maça, sonuçta o bilinç ve samimiyet kulaklarımızın pasının silindiği gözleri yaşartan gurur dolu bir akşamın yaşanmasına sebep olmuştu.
Yani,
Yanisi şu Trabzonspor taraftarı asli görevini hatırlamıştı...
Bilmem anlatabildin mi ?

Aynen o maçta maratondaydım, resmen feneri bastırmıştık tezahüratlarla, yenilmemize rağmen yine de bastırmıştık.

Nerde öyle taraftar, Trabzonda taraftar bitik, maçlara gitmezler, coşku yok, anca kavga hır gür.

Bunu söylemek zor ama Trabzon şehir Trabzonsporu bitiriyor.

B.AKDEMİR
28.04.2016, 12:29
Taraftar aynı ,maçlar aynı ,hakemler aynı, mhk aynı ,Tff aynı. O değil 1-2 sezon hariç formamızı giyen futbolcuların ruhu da aynı! Ortada çok bilinmeyenli bir denklemde yok! her şey ortada. Ama hangi başkan ya da kim çözecek bu sorunları merak ediyorum. Türkiye'mizin son 10 yılda ki adalet sistemi ve ülke yönetiminde ki başarısızlıklar sporda da kendisini aynen gösteriyor. Adalet için savaşıyoruz ama kuralları uygulayacak olanlar adil değil.

Başkanın yapabileceği tek şey iyi futbolcular transfer edip iyi bir hoca ile ortaya bir ruh çıkarmak. Maç kazanarak ve iyi reklam gelirleri ile de kulübü döndürmek. Penaltılarımız da verilmese, gollerimiz de sayılmasa en azından şu ligde ilk 3 e girebiliriz. Şampiyonluk gelmese bile en azından düzene karşı verdiğimiz bu savaşta Trabzonspor ruhunu, hırsını, kazanma arzusunu yaşatmış ve tüm futbol severlere göstermiş oluruz.

Biz hem düzeni değiştirmeye çalışıyoruz hem de kötü futbol ve ruhsuz futbolculara sahibiz. Başkan üzerine düşeni yaparak en azından bir ateş yakmalı. Bekliyoruz.

Ertuğrul ATALAY
28.04.2016, 14:42
Trabzonsporluların geçmişten günümüze uğradığı haksızlıkları kullanarak birkaç kişinin yaptığı eylemler tüm Trabzonsporluları bağlayamaz.Adam(çocuk) saçma sapan hareketler yapacak....ünlü olacak....kendince kademe atlayacak...birkaç kendini bilmez o çocuğu pohpohlayacak.....eee sonra...
Olan tüm Trabzonsporlulara olacak...

Yönetim bu tip adamları dışlamalıdır.

kartal61
28.04.2016, 19:30
bütün delileri bir yere topladin, kim bunlari kumanda edebilir

tam teri bütün gruplar dagitilmali ve hepsi 2. katta olmali, sahadan olabildigince uzak

Olay çıkartacak olan adamı degıl 2. kat stadın catısınada koysan olay çıkartır.Grupları dagıtmak mumkun degıl.Pankartını almassın adamlar yıne içeri girip bırbırını bulur.
Ayrıca bızım yasadıgımız surecı yasayan her takımda muhakkak boyle olaylar olur.

Tuğrul
28.04.2016, 20:00
http://www.haberler.com/hakeme-saldiran-taraftarin-dayisi-yegenim-8384748-haberi/

Yeğeni'nin adli suç işlemisine, başının belaya girmesine üzüleceğine.

Trabzonspor'un gördüğü mağduriyeti dert ediniyor. Allah akıl fikir versin.

Milyon dolarlar kazanan TS futbolcuları bile sizin gibi kahrolmuyor, öfkelenmiyor.

Sporun eğlence aygıtı olarak görüp, keyif ve zevk almak için izlemeliyiz.

Öte taraftan bizim muhatabımız ne fener ne de Aziz'dir.

58. maddeyi değiştiren, kişiler ve kurumları ayıran Cumhurbaşkanıdır.

Her sezon Avni Aker'i savaş alanına çevirip öfkemizi kusmaktan, hakkımızı alacağımızı düşünmekten vazgeçmeliyiz.

CamilloVillegas
28.04.2016, 20:03
Son Şikebahçe maçtaki olayların sonrasında yine aynı refleksler.

1. İstanbul medyasının klasik Trabzon derin 'sosyal' analizleri.
2. Trabzon da meskeni olanların alınganlığı.
3. İstanbul'da - veya daha entresan bulduğum İzmir veya turkish Portland'e - yaşayan Trabzonsporlu'ların kendinilerini Beyaz Trabzonsporlu olarak özenle ayrıştırma çabaları.

4 veya 5 grub daha vardır, ama neyse.
İstanbul medyası umrumda değil. Türkiye'de medyayı takan mı kaldı?
Ama diğer saydığım iki grubu göz ardı edemiyorum.

Onlara diyeceğim şu: Ne oli? Bu kompleksleriniz ile bi yere varamazsınız ve kendi taraftar sorunumuza (başka takım taraftarların sorunları beni ilgilendirmiyor) çözüm bulamıyacağız.