PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gelecek Sezon Kulüp İstanbul'a Taşınsın!

EnjoyTheMusic
24.04.2016, 22:14
Yetti artik beyin yoksunu serseri takiminin pis isleri yuzunden kulubun ceza almasi. Bu seref yoksunlari Trabzonspor dusmanidir. Trabzonspor'u hak etmiyorlar. Kulup gelecek sezon maclarini Istanbul'da oynasin!!

Murat'
24.04.2016, 22:33
Sonuna kadar destekliyorum.

Trabzon'daki it kopuk temizlenmeden Trabzon'da maç oynamayalım. Böyle rezalet görülmedi bize bunu da yaşattınız helal olsun size.

ÖmürKaradeniz61
24.04.2016, 22:47
Evet sayın polyannalar sahne sizin artık

BERBATOV61
24.04.2016, 22:49
yine başladınız kardeşim siz taşının Trabzonada şehrin kültür seviyesini arttırın ozaman Allah Allah ya

Enaldo61
24.04.2016, 22:50
Bence kulüp başka ligde oynasın abi, hiçbir şey fark etmez orada da hakkımızı yerseler ne olacak? Sorun sistemde...

redbul
24.04.2016, 22:50
aynen gelsin istanbula her maç 50 bin kişiye oynar

Giallorossi
24.04.2016, 22:58
Üc sene fb macina seyirci alinmasin (kulüp tarafindan) buna tamam derim ama takimi tasimak ne ya? Ne kadar patates beyinli taraftar olsada bu takim Trabzon takimidir Istanbulda isi ne? Bu olaylar sadece fb maclarinda oluyor o'da şike davasinda ceza almadiklari icin. Bunlar ceza almadikca bu olaylar devam eder. Maci kazansak bile böyle olaylarin olma ihtimali yüksek. Bu olaylarda kücük payi olanlara dahi 5 sene tribün cezasi vereceksin. Taraftar gruplari tek grup altinda birlesmeli bunu kabul etmeyenleri 5 sene staddan men edeceksin

Uğur Ö.
24.04.2016, 23:00
Üc sene fb macina seyirci alinmasin (kulüp tarafindan) buna tamam derim ama takimi tasimak ne ya? Ne kadar patates beyinli taraftar olsada bu takim Trabzon takimidir Istanbulda isi ne? Bu olaylar sadece fb maclarinda oluyor o'da şike davasinda ceza almadiklari icin. Bunlar ceza almadikca bu olaylar devam eder. Maci kazansak bile böyle olaylarin olma ihtimali yüksek. Bu olaylarda kücük payi olanlara dahi 5 sene tribün cezasi vereceksin. Taraftar gruplari tek grup altinda birlesmeli bunu kabul etmeyenleri 5 sene staddan men edeceksin

TG'lileri alma yeter sıfır sorun olur.

Enes Ünal Kaya
24.04.2016, 23:03
50. yılda şampiyonluk için bu şart

U.Sadıkoğlu
24.04.2016, 23:21
Sonuna kadar destekliyorum. Madem tribüne gelen beleşçi barbarları engelleyemiyorsun çözümü kendin üreteceksin.

Emre İskender
24.04.2016, 23:24
değil bu fikre bu fikri düşünmeye bile karşıydım...

ama bugunden itibaren ani bir yaptırım ve tedbir almazsa kulüp olması gereken budur...

Bedava bilet kaldırılsın... Biilet fiyatları ve kombineler min 2-3 katına cıkarılmalı az kişiye ama öz kişiye oynarsın...

EnjoyTheMusic
24.04.2016, 23:28
Ben cidden gelecek sezondan umutluydum. Yeni baskan ve yonetim yeni stad yeni baslangic. 2011'i unuttuk sayip yeni sayfa acacaktik ama bu sehir cidden artik cok yorgun bu acikca belli oluyor. Simdiye kadar karsiydim ve gelecek sezon kombine de alacaktim ama artik bir seylerin degismesi gerek. Trabzonspor maclarini istanbulda oynasin.

Ozan Yılmaz
24.04.2016, 23:28
Trabzonlu Gençler grubu ve yerel medyanın %90'ı bu kulübe istanbuldan çok daha fazla zarar veriyor. Bu unsurlar ortadan kalkmadan başarı çok zor bu camiaya. Hainlerden kurtulmamız lazım takımda oynayanlar dahil.

Fatih Çelik
24.04.2016, 23:37
TG ve türevlerini tribünden gönder yederli.

cyberentalpi
24.04.2016, 23:40
Kesinlikle destekliyorum. Bir Trabzonlu gencler meselesi değil bence. Trabzon sehri Trabzonspor gibi değerli bir markanın değerini bilecek kapasite de değil

Erkan YILMAZ
24.04.2016, 23:42
Artık destekliyorum malesef

kartal61
24.04.2016, 23:50
Trabzonspor Trabzon kulubudur Istanbula tasinmamali fakat yeni stadi geciktirip bu bahaneyle bir kac yil Istanbulda oynamaliyiz.Istanbulda kombine rekoru kirip dolu tribunlere oynariz.Futbol 1974 deki gibi degil.Guclu bir lobi lazim bundada taraftar cok onemli.Istanbulda oynamamiz bilet forma tsclub gibi butun faktorleri olumlu etkiler.Kulup gercekten cok buyuk bir enkaz icinde.Bu enkazdan kurtulmak icin 5-10 yillik cok profosyonel bir yapilanma lazim.Bu yapilanmanin bence ilk ayaklari Istanbulda atilmali.Kimse kusura bakmasin ama 3 liraya stad dolduramayan bir kulubun lobisi falan olmaz.Kendi tahminimce baskanda bunlari bildiginden ucakli kombine olayina falan girdi.Kulubu istanbula degil istanbulu kulube tasimanin pesinde.Ayrica Trabzon ve disardaki taraftarlarimizin arasinda farklar var.Sehir kulubu tasimiyor ama onlara cahil falan demek dogru degil.Her kulupte bunlat olur.Bizim yasadiklarimizi aldigimiz skorlari alan her taraftar bu tepkileri verir.
Kisacasi bizim cok profosyonel hamlelerle sabirla isimizi yurutmemiz lazim.

theo
24.04.2016, 23:52
Sadece önümüzdeki sezon değil bir 10 yıl Trabzona donmemeli ki takım adamlar çekirdek yemekten vazgeçip biraz dusunurek taraftarlik yapmayı öğrensinler...

biltrabzon
24.04.2016, 23:53
Taşınsın,Trabzon da Trabzonspor ludan çok siyasetsporlu var.

El Cordobes
25.04.2016, 00:37
bu konu ne zaman gündeme gelse olay çıksa da çıkmasa da fikrim hiç değişmedi. bu öneri saçmalıktan başka birşey değildir.

1- ülkece olaylara tedbir şeklimiz zaten sıkıntılı. yıllarca sahaya bozuk para, çakmak atanları tespit edip cezalandırmak yerine maça giden herkesin cebinden bozuk parasını, çakmağını toplamayı ilke edinen bir zihniyetin sonucu olarak olay çıkarana ceza vermek yerine komple kulübü oraya buraya taşıma fikri oluşması normaldir.

2- her defasında olay çıkaran yalama tayfanın yeri yurdu belli. ne yaptıkları ne ettikleri belli. sen bunlara önlem almayıp üstüne bilet teşviki yaparsan, üstüne grup liderine belediyede kadro verirsen, üstüne grup liderinin nikah şahidi kulübün başkanı olursa vs. vs. saçmalıkları yaparsan istersen kulübü fizana taşı ne değişecek?

3- diyelimki istanbula taşındı. gurbetci gençlerle trabzonlu gençler grubu arasındaki profil farkı nedir? orada olay çıkmayacağından nasıl emin oluyorsunuz?

4- neden istanbul? madem sorun başlı başına trabzon şehri, o zaman trabzonlunun daha fazla olduğu kocaeli veya sakaryaya taşıyalım. bu klişeye de bir son vermiş oluruz.

5- sorun bellidir, çözüm de bellidir ama cesaret ister. zihniyet değişmediği müddetçe kulübü oraya buraya taşımanın bir manası yoktur.

6- her olay çıktığında veya stad dolmadığında toptancı bir yaklaşımla trabzonu ve trabzonda yaşayanları aşağılayan, hakaret eden arkadaşlar en hafif tabirle ayıp ediyorsunuz.

TolgaTopçu61
25.04.2016, 00:38
Şehir değil Ülke değiştirilsin!!

salihismet
25.04.2016, 00:43
Başlığı acan sayın arkadaşım; Trabzonu istanbula taşıyacağına kendine oradan bir kulüp bul bence..

PortoDeGalinhas
25.04.2016, 00:49
Trabzon istanbula gidince dolu tribünler de mi oynayacak sanıyorsunuz.Bu sene Başakşehir maçına 5 bin seyirci gitti mi? Geçen sene Başakşehir maçında sahaya seyirci inmedi mi? Sırf şu istanbul muhabbeti bitsin diye 1 sezon orda oynatilsin diyeceğim ama Trabzonun genlerine aykırı.

Ayrıca bugünün baş sorumlusu bu maça bile bile Bülent Yıldırım i atayan TFF dir.

Adem Akyüz'
25.04.2016, 00:52
Polyannacılık..

Adem Akyüz'
25.04.2016, 00:54
bu konu ne zaman gündeme gelse olay çıksa da çıkmasa da fikrim hiç değişmedi. bu öneri saçmalıktan başka birşey değildir.

1- ülkece olaylara tedbir şeklimiz zaten sıkıntılı. yıllarca sahaya bozuk para, çakmak atanları tespit edip cezalandırmak yerine maça giden herkesin cebinden bozuk parasını, çakmağını toplamayı ilke edinen bir zihniyetin sonucu olarak olay çıkarana ceza vermek yerine komple kulübü oraya buraya taşıma fikri oluşması normaldir.

2- her defasında olay çıkaran yalama tayfanın yeri yurdu belli. ne yaptıkları ne ettikleri belli. sen bunlara önlem almayıp üstüne bilet teşviki yaparsan, üstüne grup liderine belediyede kadro verirsen, üstüne grup liderinin nikah şahidi kulübün başkanı olursa vs. vs. saçmalıkları yaparsan istersen kulübü fizana taşı ne değişecek?

3- diyelimki istanbula taşındı. gurbetci gençlerle trabzonlu gençler grubu arasındaki profil farkı nedir? orada olay çıkmayacağından nasıl emin oluyorsunuz?

4- neden istanbul? madem sorun başlı başına trabzon şehri, o zaman trabzonlunun daha fazla olduğu kocaeli veya sakaryaya taşıyalım. bu klişeye de bir son vermiş oluruz.

5- sorun bellidir, çözüm de bellidir ama cesaret ister. zihniyet değişmediği müddetçe kulübü oraya buraya taşımanın bir manası yoktur.

6- her olay çıktığında veya stad dolmadığında toptancı bir yaklaşımla trabzonu ve trabzonda yaşayanları aşağılayan, hakaret eden arkadaşlar en hafif tabirle ayıp ediyorsunuz.
Ağzınıza sağlık. Sizin yazdıklarınız dışında daha çok şey var söylenecek ama şimdilik bu kadarı da yeterli.

Sibel
25.04.2016, 00:54
Ay hadi inşallah.

Napoli
25.04.2016, 01:01
Bi süre Trabzondan uzaklaşmalı..Stadyum da hazır bahane yık avni aksri..Akyazı olana kadar İstanbul yada baska şehir

serdaracıl
25.04.2016, 01:03
İstanbul'a taşınma değil ama bazı maçlarını farklı şehirlerde oynasa güzel olur. Sonuçta Türkiye'nin takımıyız

Sibel
25.04.2016, 01:03

Anlattıklarınız karşınızdakinin anlayacağı kadardır demişler.

kartal61
25.04.2016, 01:05
Eger yonetim bu fikri begenirse bugun ki mactan sonra seneye icerdeki butun maclara baska stadda seyircili cezasi gelirse sasirmayin.
Bence bu sefer direk seyircisiz cezasi vermezler.

salihismet
25.04.2016, 01:11
Trabzonspor bu kadar ucuzsa babama söyleyeyimde bana bir Trabzonsor alsın bari..

Tolga
25.04.2016, 01:14
Zaten seneye en fazla 2 maç içeride oynayacağız. Onu da İstanbul'da oynayalım pek birşey fark etmez.

Ozan Yılmaz
25.04.2016, 01:16
Nasılsa uzun bir süre seyircisiz maçlar oynayacağız, rizede oynasınlar.

salihismet
25.04.2016, 01:19
Ceza konusunda acele etmeyin, hele bir tff nin ihtiyar heyeti toplansın bakalım.

salihismet
25.04.2016, 01:21
Birde şu var; haftaya hekemler maçlara cıkmayabilir, bir protesto şekilleri mutlaka olacaktır.

sasone
25.04.2016, 01:23
Daha kolayı var,futbolu yabancı yöneticiler yönetsin,hakemler de yabancı olsun.

E. Okan Bülbül
25.04.2016, 01:35
Umarım şu cahil taraftar sürüsüne medeni insan gibi maç izlemeyi zorunlu hissettirecek derecede seyircisiz oynama cezası alırız. Kurunun yanında yaş da yanacak ama yapacak bir şey yok. Ofspor takip etsinler belki yakamızdan düşerler. Aklı selim taraftarlarımızı tenzih ederim.

emrex61
25.04.2016, 01:41
Bir klup düşünün buldugu durumu ve düştüğü halini unutup böyle patates konulara tartışma yaratıp asıl sorunları görmezden yada görememe hastalıgından kurtulamadınız.

Size acıyorum ve tiksiniyorum oynanan oyunu ve bize karşı yapılan algıyı buna tüm siyasiler dahil görememektedir tabi bu işin içinide yine siyasiler var.

bu klup tez zamanda batıcaktır bunu kenara yazın ve asla eski günlerine dönemicek çünkü zaten kendi içinde 100 tane yapıya ve farklı farklı insanlara parayla kölelik eden insanlar var.

salihismet
25.04.2016, 01:48
Ben başlığı yanlış yorumlamışım, arkadaş bir sezonluk Trabzon ıstanbula taşınsın diyor, ben hepten
oraya gitsin diye algılamışım, pardon.

emrex61
25.04.2016, 01:52
klubu istanbula taşısan ne olcak sıradan ve belli güç odakların maşası ve oyuncağı olmuş bir camia hemen galyana gelen taraftar ben yetenekli bir genç oyuncu olsam neden trabzona geliyimki bu takımın transfer etmesi için hiç bir albenesi kalmadı inanın klube kilit atındaha iyi.

Hüseyin Başoğlu
25.04.2016, 01:54
Sanki İstanbul'daki Trabzonspor'lular çok farklı :)

İstanbulda'ki Trabzonspor'luların hiçbiri Trabzonlu değilmiş gibi konuşmayın Allah aşkına ya...

Sorunu orada burada fenerde tff de trabzondaki seyircide istanbuldaki seyircide vs. aramayı bırakın....

Herkes kendini eleştirmediği, kendinden bir şeyler değiştirmediği sürece isterseniz marsa taşıyın takımı...Bir halt değişmez.

Gerçekten Trabzonspor'u seviyorsanız sadece durun ve düşünün:

' 5 senede bunca olay yaşandı. Ben/Biz ne yaptım/yaptık ?'

emrex61
25.04.2016, 02:01
Sanki İstanbul'daki Trabzonspor'lular çok farklı :)

İstanbulda'ki Trabzonspor'luların hiçbiri Trabzonlu değilmiş gibi konuşmayın Allah aşkına ya...

Sorunu orada burada fenerde tff de trabzondaki seyircide istanbuldaki seyircide vs. aramayı bırakın....

Herkes kendini eleştirmediği, kendinden bir şeyler değiştirmediği sürece isterseniz marsa taşıyın takımı...Bir halt değişmez.

Gerçekten Trabzonspor'u seviyorsanız sadece durun ve düşünün:

' 5 senede bunca olay yaşandı. Ben/Biz ne yaptım/yaptık ?'

renktaş alkışlıyorum seni onca yazılanlar arasında en mantıklı ve doogru sen konustun şu başlıgın olması bile beynimizin nekadar bozuk ve pasif çalıştığını gösteriyor, bunca sorun olay oldu hala aynı tartışmalar la bıkmadınmzı sorun bu deil anlamadınzmı hala gerçekten bazen sinirden ağzım aldıkca yazmak istiyorum bu düşüncelere ama trabzonun insanını yadırgamayın forumdaki cogu kullanıcı istanbulda ama daha bozuk kafa yapısına sahip konuya bak başlıga bak

mete61bordomavi
25.04.2016, 02:06
Bence çözüm değil bu!
Gerçek çözüm şu olur: Yönetim taraftar gruplarını tek elde büyük bir taraftar grubu adı altında birleştirir. Diğer taraftar gruplarının flama, vs gibi materyallerini stada almaz. Stada ayrı ayrı grupla gelen kitleleri, grupça değil, bireysel olarak içeriye alır. Adam gibi futbol kültürü olan bir kişiyi de bu büyük kitleye başkan yapar. Bu kişi de tribün lideri olur. Bu kişi stada kareografi hazırlama, yeni melodili tezahuratlar bulma, takımı 90 dakika sürekli destekleme konusunda eğitilip, görevlendirilir.
Bu olay ancak böyle çözülür.

Birbirinden bu kadar kopuk, dağınık ve çok başlı taraftar dernekleriyle o stada huzur gelmez!

Selim Turan
25.04.2016, 04:38
http://i.hizliresim.com/JAjpbY.png

selcuk
25.04.2016, 04:54
http://www.trabzonchat.net/wp-content/uploads/sekilli-trabzonspor-yazilari-7.gif

bukadar basit

istanbulda takim isteyen ordan takim tutsun

HOPA'LI TS'Lİ
25.04.2016, 08:03
Trabzon şehri kadar bu camiaya zarar veren bir güruh yok.

Baskı, stres, telaş, acelecilik, homurdanma, yuhlama yeter yahu

Olimpiyatta 61.000 kişiye oynarız.

signal
25.04.2016, 09:01
Her zaman desteklediğim düşüncedir. Trabzon şehrinin Trabzonspor takımına her alanda zarar verdiğini kabul etmemek gerçeklere sırt çevirmektir. Bu radikal kararı alabilecek bir zihniyete ihtiyaç var.

Dereli
25.04.2016, 09:49
Evet Trabzon şehri yozlaşmış olabilir.
Siyasi menfaat uğruna kendi öz değerine sırt çevirmiş olabilir.
Takım kimsesiz kalmış olabilir vb....

Ama bu takım Trabzon şehrinin takımıdır. Öyle yada böyle maçlarını Trabzonda oynar.

Sibel
25.04.2016, 10:09
Hayatında maça bir iki kez gitmiş ya da gitmemiş olanlar gelmiş burda ahkâm kesip hayal satıyor.
Siz mükemmelsiniz Trabzon değil. Siz gökten zembille indiniz Trabzon sokak çocuğu. Dünyada bu tarz olaylar bir Trabzon'da oluyor bu tarz insanlar bir Trabzon'da barınıyor. Bu yüzden bu şehir bu hale geldi. Onu değersizleştiren kendini beğenmiş kitleler yüzünden.

erkankoc
25.04.2016, 10:14
En son hangi super lig macinda hakemi macin icinde tekme tokat dovduler.?

Ceyhan61
25.04.2016, 10:18
Ne yani kulüp tüm bu çirkefliklerin ve bizans oyunlarının ana merkezi İstanbul'a mı taşınsın? o zaman bende Diyarbakır'a taşınsın diyorum.

Diyarbakır bile İstanbulun yanında sütten çıkmış ak kaşık gibi durur.

Turgay Atalay
25.04.2016, 10:19
Daha "bitli" taraftar gruplarını bir araya getirememişken, bir de Trabzon ve Trabzon dışı ayrımı mı başladı? Bırakın bu işleri. Kenef artıklarının Trabzonsporla bağını koparın, salak suluk taraftar derneklerini bir araya toplayın, bakalım taraftar profili değişiyor mu değişmiyor mu?

TSelif
25.04.2016, 10:48
Seneye taşımalı kombine sistemi geliyor. Bir kaç taraftar tipi var bunları eler (burada gayet ciddiyim Turgay Atalay 'ın dediği gibi) yerine sizi taşırız bu sistemle Trabzon'a tamam mı :D

olcay_61
25.04.2016, 10:53
adını da bordomavispor yapalım ooohhh miss toptan çözüm :)

salihismet
25.04.2016, 11:09
Bugün dünya ağaç günü, o kadar önlem alınmasına rağmen dün Ts-fb macında yinede sahaya bir ağaç düşdü.
Bazılarıda bu ağaca bakarak Trabzonspor zarar görmrsin diye onu aklı sıra daha güvenli yer diye gördüğü
istanbula taşımak istiyor, anacak unuttuğu brşey var ki, oda bu ağaçlardan Türkiyenın her tarafında olduğudur.
Asıl önemli olan ormana bile yakışmayan bu ağaçları ıslah etmekdir.

Sibel
25.04.2016, 11:11
Seneye taşımalı kombine sistemi geliyor. Bir kaç taraftar tipi var bunları eler (burada gayet ciddiyim Turgay Atalay 'ın dediği gibi) yerine sizi taşırız bu sistemle Trabzon'a tamam mı :D

Kim gelir bu yobaz kendini bilmez kültürsüz (!) şehre.
Ayakları pislenir bakarsın!
Uzaktan laf etmek daha kolaydır. Neden gelsinler?

angraf
25.04.2016, 11:16
eğer ceza olarak en az 300 km cezası gelirse izmir ve istanbulda oynayabilir dönüşümlü olarak maçlarını. 50bin taraftar garantisi var :)

EnjoyTheMusic
25.04.2016, 11:21
şehir artık yorgun.en az 1 sezon dinlenmeli.

bordoylamavi
25.04.2016, 11:24
şehirler ilgisi yok. o atlayan yaratık başka şehire de gidebilir. önemli olan stada alacağın kişileri bilmek. şu bir gerçek ki tellerin kaldırılmasından sonra en çok sahaya atlama bize zarar verdi. adam sakatlanılacak yerden atladı resmen. söyleyecek bişi yok böyle tiplerin bi şekilde tribüne sokulmaması lazım

salihismet
25.04.2016, 11:37
Ben 15 yaşına kadar Trabzonda büyüdüm, ara sırada gidiyorum, 4 sene önce ramazan döneminde yine gittim,
fakat çok enteresan durumlarla karşılaşdım, birini anlatayım. Sahile doğru inerken tek yönlü dar bir yoldan
karşıdan karşıya geçmek isteyen bir kişi, cocuk arabasını yola indirdi karşıya geçmek için fırsat bekliyor, bende
durdum geçmesini bekledim, arkadan iki kişi arabadan inip yanıma geldiler sinirli bir şekilde; burasının avrupa olmadığını
bağırarak bana anlattılar, eğer karşılık verseydim kesin tekme tokat girecekler, o şekil bir duruşları vardı. Bana göre
Türkiyenın genelinde bir yozlaşma var, bizde iş biraz apartılıp dövmeye yada sövmeye kadar getiriliyor.

Cengiz Çubukcu
25.04.2016, 11:50
aramızdan serserileri ayıralım bu yeter....

Hakan
25.04.2016, 12:00
Başakşehir maçında durduk yere Volkan Babacan'a madde yağdıran da İstanbul taraftarımız.
Ama bir sure İstanbul'da maç oynanmasını istiyorum

cewat
25.04.2016, 12:48
1461 takımı İstanbul'dan yönetilecek şekilde devredilsin ve Trabzonspor ile bağlantıları kopartılsın. Aklı başında bir yönetim getirilirse başına maksimum 5 - 6 sene sonra yakın bir düzeye gelinir.. Herkesin de gönlü olmuş olur herhalde.

kopeli
25.04.2016, 13:11
yönetim zihniyeti degismeli. masaya yumrugunu vuracak ve Ts'un büyüklügünü tekrar tüm ülkeye kabul ettirecek yönetim lazım.

cünkü biz büyük takım olma olgusunu kaybettik.

Külünkoğlu
25.04.2016, 13:15
Akyazı bitene kadar takımı olumsuz atmosferden korumak adına bir kaç hafta İstanbul'da oynanmasına müsaade edilebilir gibi düşünülse de Trabzonspor'un var olduğu şehire haksızlık olacaktır.

Ne olacak ne yapılacaksa Trabzon'da yapacağız. Trabzonspor Trabzon'dan kesinlikle ayrılmamalı.

Not: İstanbul'da yaşıyorum.

Hasan Habip Özbay
25.04.2016, 13:22
bursa olur kocaeli olur sakarya olur istanbul olmasın zaten yakın istanbula isteyen gelir zaten

cem1990
25.04.2016, 13:22
Trabzonspor Trabzon da efsanelesmistir. Lakin gerek itibar gerek taraftar kaybettiğimiz su götürmez bir gerçek. Sadece İstanbul için değil İzmir,Erzurum,Ankara,Samsun gibi şehirlerde mac yaparak,gerek taraftar güç göstergesi gerek canlanmamiz için gereklidir diye düşünüyorum

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nakzo
25.04.2016, 13:32
Erzurum da çok fazla bir taraftar kitlemiz olduğunu düşünüyorum.

Selim Turan
25.04.2016, 14:14
Ne kadar ciddi iseniz bu konu o kadar komikleşiyor lütfen yapmayın... Başlığın açık kalması bile saçmalık...

Sibel
25.04.2016, 14:46
Ne zaman taşıyoruz? Yardıma ihtiyaç var mı? Taşıma işleri zahmetlidir.

TSelif
25.04.2016, 14:51
Ne zaman taşıyoruz? Yardıma ihtiyaç var mı? Taşıma işleri zahmetlidir.

Bi nakliye şirketi ile anlaşırlar. Elini bi yere sürmüyorsun biliyon, A'dan Z'ye paketleyip yüklüyorlar. Yardıma gerek yoktur yani merak etme :D :D

Mustafa YILMAZ
25.04.2016, 14:59
harbi kabak tadı verdi bu muhabbet neyi nereye taşıyorsun.

şehrin kimyası ile oynadılar, alay ettiler, gasp ettiler, çaldılar, sömürdüler, terörist muamelesi yaptılar yok etmek için her haltı yaptılar son istedikleride bu olsa gerek Trabzon'u Trabzonspor'dan koparmak böylece 1 kuşak sonra sıradan bir istanbul kulübü olması kaçınılmaz bir kasımpaşa bir başakşehir.

eskiden kitap kuyruğu olurmuş Trabzon'da şimdi ne halde.

2005'lere kadar ülkenin en zor deplasmanıydı açık ara hatta apa açık ara.

şimdi bu hale geldiyse bunun sebeblerini konuşalım konuşacaksak aynı şehrin insanları eskiside yeniside.

ama bizim kafa yapımız bu sorun var ama sebeblerini s. et şöyle yaparsak olur ee yarın ne olacak ya sonra.

iki üç taraftara kızıp yarını düşünmeden söylemler çok saçma.

birde çorumluymuş galiba o sahaya atlayan daha önce basket maçında fb ile yine bir "taraftarımız" atlamıştı ki oda beşiktaşlı çıkmıştı başka bir şehirdendi yine

şu sıralar hazır şike kumpas muhabbetlerinin üstüne Trabzon'u kötü göstermek bulunmaz nimet birileri için.

hepsini boşver mars'a taşınsak daha iyi olur aslında dünyevi nimetlerdende geçmiş oluruz.

öfkeyle kalkan zararla oturur en büyük hazinedir bu atasözleri

Sibel
25.04.2016, 15:32
Buraya da koyalım. Burda da dursun. Altına üstüne her yerine imzamı atıyorum. Tivitirda okudum. Teşekkürler.
Çoruh @yirmisekizharf
Uyuduk uyandık, sakin sakin yazayım. Önce hakeme saldırmak adli suçtur. Herhangi bir insana saldırmak adli suçtur. Manyağın birinden bana neAma herkes biliyor ki bu manyağın biri tek değil ve bu manyağın birini manyak eden sistem var. Sürekli sürekli sürekli ötekileştirenBu ülkedeki her insan bu ülkede her zaman gücü çok olanın az olanı ötekileştirdiğini biliyor ama mevzubahis Trabzon olunca kimse önemsemiyorBu ülkede müzik kültürüyle öne çıkan bir şehir yok. Tiyatro kültürüyle öne çıkan bir şehir yok. Başka bir spor dalıyla da yok.Tek bir şehirin kendine has bir kültürü var onun da içine s...tınız. He siz yaptınız bunu. Göz göre göre manyak ettiniz onları. Bilerek.Ver, 6 maç değil 36 maç ceza ver, bitince yine olacak. Bak burdan şimdiden söylüyorum yine olacak olaylar. Adaleti temin etmiyorsunuz.Ve hak ediyorsunuz.Ha bir de dün şey gördüm yok şehir niye futbolla yatıp kalkıyormuş sorun ordaymış sana mı soracak zırtapoz.Ülkede bir tane kent merkezin dışında kendi imkanlarıyla bir şeyler deniyor izin vermiyorsunuz. Hak ediyorsunuz.Ülkenin resmi başkentinden gayet taraftarı da olan köklü kulüplerinin niye hiç şampiyonluğu yok onu düşünün.Yazdıkça sinirlendim yine ulan iki ay olmadı daha futbolcu hakeme kırmızı kart çıkardı gevrek gevrek gülüp geçtiniz.Bugün bik bik ötmeye nasıl utanmıyorsunuz ya?

serkanholep
25.04.2016, 15:48
şuna inanmak istemiyorum ama öyle görünüyor

en basitinden halı saha ekibin trabzonluysa; kötü sonuçlardaki muhabbet çoluk çocuktan ana avrata gidiyor.

seyirci de böyle ise ve kendi taraftarın sana küfrediyorsa kalmak isteyen olurmu

birileri diyorki çıkın sahada aslanlar gibi oynayın fb ye sahayı dar edin bakın bakalım seyirci taşkınlık yapıyor mu

kafayı mı yediniz arkadaş böyle bir durum da kim taşkınlık yapar. taraftarlık bu mu

en kötü günlerini geçiren TS ye taraftarı en büyük kötülüğü yapıyor

yazık

artvints
25.04.2016, 15:52
bir sene taşınsın istanbul'a. şehir soğusun biraz. o arada bu tribün guruplarına operasyon yapılsın, ayar çekilsin. camia kendine gelsin. akyazı da geniş geniş yapılsın. bir sene buzdolabına koyalım trabzonspor'u. değişiklik iyi gelir.böyle hiçbir şey yapmadan olmuyor.

TSelif
25.04.2016, 15:54
Dünyadaki bütün küfür edenler Trabzonlu öyle mi ? Aferim size müthiş tespit :D

Yalnız bu tür zamanlarda bir şey dikkatimi çekiyor.

Bu ara iki cins grup türedi ki ( artık kim alınacaksa üstüne alınsın) fırsat kolluyor. Bi grup aman olay çıksa da TRABZONSPOR'u İstanbul'a taşısak diye bekliyor, bir diğeri de Onur gol yese ya da hata yapsa da azıcık Onur'a sallasak diye...

Eyy gidi TRABZONSPOR'um bak taraftarın ne halde. :)

serkanholep
25.04.2016, 16:03
Dünyadaki bütün küfür edenler Trabzonlu öyle mi ? Aferim size müthiş tespit :D

Yalnız bu tür zamanlarda bir şey dikkatimi çekiyor.

Bu ara iki cins grup türedi ki ( artık kim alınacaksa üstüne alınsın) fırsat kolluyor. Bi grup aman olay çıksa da TRABZONSPOR'u İstanbul'a taşısak diye bekliyor, bir diğeri de Onur gol yese ya da hata yapsa da azıcık Onur'a sallasak diye...

Eyy gidi TRABZONSPOR'um bak taraftarın ne halde. :)

renkdaşım ben gördüğümü yazıyorum ve sadece ts taraftarı böyledir demiyorum.

ama kabullenmek lazım ki lafı ağırdır bizim oraların. en basit örneği "akıllı ol ha" dersin "dikkat et kendine" yeriine

ama akıllı olu başkaları ters anlıyor

küfür "Allah belanı versin" de yahu. şeref.... de. diyecek bir sürü şey varken aile bireyleri en başta söyleniyor. ben de küfür ediyorum. etmiyorum diyen varsa helal olsun. ama onun bile adabı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! var yahu.

onur konusunda gitsin demiyorum. kalmasın diyorum. çok büyük fark var arada

TSelif
25.04.2016, 16:05
Onur konusu da İstanbul'a taşınma konusu da geneldi aslında.
Sizi ilgilendiren kısım sadece küfür eden Trabzonludur gibi ( ya da ben öyle anladım) bi ifadeniz olur benim mesajımda :)

en basitinden halı saha ekibin trabzonluysa; kötü sonuçlardaki muhabbet çoluk çocuktan ana avrata gidiyor.
Bu mesajdan ne anlamam lazım. Yani halı saha ekibi başka bir şehirli ise küfür yok mu :D

serkanholep
25.04.2016, 16:15
Onur konusu da İstanbul'a taşınma konusu da geneldi aslında.
Sizi ilgilendiren kısım sadece küfür eden Trabzonludur gibi ( ya da ben öyle anladım) bi ifadeniz olur benim mesajımda :)

Bu mesajdan ne anlamam lazım. Yani halı saha ekibi başka bir şehirli ise küfür yok mu :D

bu tür durumları küçüp gruplardan ele alıp büyük toplumsal gruplara yayabilirsin

ekip saha içinde muhteşem. kıran kırana maç olur ama fairplayden taviz verilmez. saha içinde sorun yok zaten. ama maç biter darklı konular ( ki bu genelde ts olur) konuşulurken küfürler havada uçar.

evet başka gruplarla da maç oluyor ama onlarda küfür yok. gruplar arası eğitim seviyesi farklı biraz. bu da çok büyük etken. taraftarlarımızın eğitim seviyesinin de düşük olması bunda etken diye düşünüyorum. bunu bütün taraftara mal edemeyiz tabiki. ama bu ts ye yakışmayan taraftar profilini yok etmek mi dersiniz, stada almamak mı bir şekilde minimize edilmesi gerekiyor

Mustafa'
25.04.2016, 16:23
Yeter artık kardeşim her zaman aynı muhabbet, çok istiyorlarsa istanbuldakiler gelsin trabzona.Sevsenizde sevmesinizde, begensenizde begenmesenizde trabzon bu

Selim Turan
25.04.2016, 16:52
http://i.hizliresim.com/JAjpbY.png

...

Sercan Keleş
25.04.2016, 17:58
Ev mi taşıyorsunuz arkadaş bir kulübü taşımak kolay mı sanıyorsunuz. Evde televizyonun yerini değiştiremiyoruz koskoca kulübü taşıyacağız. Trabzonspor Trabzon'da güzel.

Bu işin antrenmanı var futbolcuların konaklaması var yönetim var. Kulüp çalışanları var. Hadi hepsini yaptınız Yahu Trabzonspor'u büyük yapan Trabzondur. Trabzonu büyük yapan Trabzonspor olduğu gibi. Hayatımda desteklediğim tek milliyetçilik Trabzon'daki Trabzonspor Milliyetçiliğidir. Vandallıktan uzak bağlanmak. Bu kadar uğraşılan kulüp şuanda Trabzonspor değilde başka bir takım olsaydı stadyum bomboş olurdu.

Yılmaz Korkmaz
25.04.2016, 21:40
Akyazı yetişene kadar 3-4 maç oynanabilir

sasone
25.04.2016, 21:46
Niye İstanbul'a taşıyorsunuz?Bildiğim kadarıyla futbolda şikenin,ırkçılığın ve adam öldürmenin başkenti orası.
Neden Ankara değil veya Bursa?

mete61bordomavi
26.04.2016, 01:41
Bu konu bence çok değişik sonuçlar doğurur. Bir anlık ''parlak fikir'' ''pratik çözüm'' diye sunulduğunda kulağa hoş gelse de, Trabzonspor'un İstanbul'a taşınmasının sonuçları şehir için çok kötü olur.
Bir kere bazı bir takım kimseler!? izin vermez buna. Bundan herkese çok ekmek çıkar. Ayrıca pek çok sosyolojik sonuçları da doğuracağı bir gerçektir.
Özetle, böyle yaparak Trabzon şehrini marjinalleştirmek isteyen Trabzonspor düşmanlarına prim vermek, ekmeğine yağ sürmek olur.

Lakin şöyle de bir durum var. Trabzonspor futbol takımının ve Trabzon şehrinin terapi görmesi adına, GEÇİCİ bir süre İstanbul'a taşınması iyi bir rehabilitasyon şansı verir.
Buna hem takımın, hem şehrin, hem de şehir dışındaki diğer taraftarların ihtiyacı var. Lakin bu dediğim gibi en az 5 yıllık geçici bir süreci kapsamalı.
Takım,temelli taşındığı vakit, şehir bu durumu kabullenemez! Ayrıca Trabzon şehrine haksızlık olur ki, o insanlara bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktur.

Ama tekrar değindiğim gibi, geçici bir süre, hem şehri, hem takımı, hem de taraftarları rahatlatması açısından, ayrıca İstanbul'un olanakları ve gelen futbolcuların baskı görmeden yaşamaları ya da oynamaları açısından veya dışardan kaliteli bir yabancı oyuncu transfer etme, takıma gelmeye ikna etme, ilerleriki yılların iskelet kadrosunu oluşturma açısından klübün İstanbul'a taşınması kısa vadede en mantıklı çözüm gibi de duruyor.
Zira bu saatten sonra hem şehrin psikolojisini hem de takımın psikolojisini toparlamak adeta imkansız bir hal aldı. Büyük çözümler büyük riskler gerektirir. Bazen en dibe vurduğunuzda hayatınızla ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Bunun gibi, gerçekten, kısa sürede toparlanma açısından bu fikir değerlendirmeye alınabilir. Yoksa korkum o ki 30 sene sonra bile bu halde ya da daha kötü bir halde kendimizi bulabiliriz.

HOPA'LI TS'Lİ
26.04.2016, 08:38
TS-İBB
2010-2011 sezonu
61.000
Ne atmosferdi be
Dk.1 Buraaaaakkkkk ve gggoooooo
Stad yıkılmıştı o buz gibi havada

Hey gidi günler hey

HOPA'LI TS'Lİ
26.04.2016, 08:39
Maç olimpiyattaydı yazmayı unutmuşum, İBB-TS

61.000 muhteşem TS sevdalısıydık.

bordoylamavi
26.04.2016, 08:44
maalesef vaziyet vahim. zaten burdan gelecek ceza 10 15 maç olursa otomatikman takım istanbula taşınmış olacak. en yüksek istatistiklerimizin olduğu olimpiyatta oynarız tabi bu sene için demiyorum bu seneden bişi olmaz

Sibel
26.04.2016, 09:57
Nakliye şirketi geldi mi?

Nihat Günay
26.04.2016, 10:00
Trabzonspor ile ilgili en saçma fikir bu.

Bir kere niye İstanbul?

Afyon olmaz mı? Ya da Yozgat falan ???

Bir sonraki adımda Sarıyer, Zeytinburnu olmak var mı?

Trabzonspor, Trabzon şehrinin en büyük fabrikası.

Ne olursa olsun bu fabrikanın bacası mutlaka tütmeli.

Trabzon şehrinin sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınması için Trabzonspor şart.

Şehrimizin üzerine ölü toprağı serpilmişse bize düşen kaçmak değil şehrimizi yeniden yeşertmek olmalı.

TSelif
26.04.2016, 10:01
Nakliye şirketi geldi mi?

Görüşmeler sürüyor. Malum kulüp büyük olunca ona göre hazırlık yapılması lazım :D

Sibel
26.04.2016, 10:03
Görüşmeler sürüyor. Malum kulüp büyük olunca ona göre hazırlık yapılması lazım :D

Yalnız buradan sökerken dikkat etsinler. Kökleri çok sağlamdır. Şehir başlarına yıkılabilir.

Erdem Keser
26.04.2016, 10:05
Kulubu Trabzon'dan ayirmaya kimsenin gucu yetmez. O yuzden gececeksiniz bu isleri. Trabzonlu olmasamda en az Trabzonspor kadar seviyorum Trabzon'u. Baskidan rahatsiz oldugunu iddia eden futbolcu varsa da bir zahmet gitsin IBB'de oynasin. Trabzon taraftarinin son otuz yillik surecte yasadigini baska bir kulup yasasaydi, birakin taraftarinin mac seyretmesini o kulubun kapisina kilit vurulurdu. Avrupada onlarca ornegi var. Bu kulup halen ayaktaysa taraftarinin sayesindedir.

kartal61
26.04.2016, 10:56
Takım Trabzon takımıdır ve koklerı bellıdır.Tamamen tasınması dogru degıl.Ama ben yınede 1 senede olsa yenı stadı bahane ederek Istanbulda oynamamızın ıyı olacagını dusunuyorum

nakzo
26.04.2016, 17:44
1 sene maçlarımızı olimpiyatta oynamalıyız yiyeceğimiz cezadan dolayı stad açılışınıda seneye yaparız.Olimpiyat stadı için satacağımız kombine en az 25.000 olur .Radikal bir durumdayız radikal kararlar almak lazım 1 sene takımın ve camianın bütün stresini alacaktır.

nakzo
26.04.2016, 17:48
bjk bu sene maçlarını Ankarada oynadı pullarımı döküldü şampiyon oluyor adamlar.Maçlarımızı İstanbul da olimpiyat stadında oynayalım1 sene bunu Aleni şekilde dillendirmeliyiz özellikle yönetim bazında.

Yavuz KÜÇÜK
26.04.2016, 18:04
Trabzonspor'un adını falanda değiştirelim bence.Mesela Asitanespor koyalım.

emrhan61
26.04.2016, 21:34
İstanbulda oynayacaksak neden TRABZONSPOR'uz ?

Çağatay_
27.04.2016, 00:18
İstanbul'da yaşayan, Trabzonspor'un İstanbul'a taşınmasını istemeyen birisi olarak söylüyorum, 1 sezon ya da yarım sezon her neyse... Takım Trabzon'dan uzaklaşmalıdır.

Çok garip bir girdaba girdik. Takım ciddi anlamda negatif etkileniyor, bunu görmek lazım.

İstanbul'daki taraftara takımı emanet etmekten neden bu kadar çekiniyorsunuz? Takım biraz da burada taraftarıyla kucaklaşsa fena mı olur?

Süreklilik arz etmemesi gereken, ama camiaya hava katacak bir durumdur bu. Bence denenmeli. 3-5-10-15... Kaç maç olursa bunu denemekte fayda var.

Daha sonra da yeni stadımızın tamamen her şeyi bitmiş, çevre düzenlemesi yapılmış haliyle açılışını yaparız.

28TS61
27.04.2016, 01:04
trabzonspor yerine zarar veren kisileri trabzon disina cikarmak gerek