PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akyazı'da Şehir Hastanesi İstemiyoruz!

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2016, 20:37
Sesimizi duyurmamız lazım. Spor kompleksi için yapılan dolgu alanına hastane yaptırmayalım

ucurum
15.04.2016, 22:34
https://www.change.org/p/trabzon-akyazı-spor-yerleşkesine-şehir-hastanesi-yapılmasın

Ben de çok destek aradım ama yemedi...

Fatih Solmaz
16.04.2016, 00:55
https://www.change.org/p/trabzon-akyazı-spor-yerleşkesine-şehir-hastanesi-yapılmasın

Ben de çok destek aradım ama yemedi...
vazgeçme renkdaşım, bende imzaladım.

memmedaga
16.04.2016, 01:05
bazı şeyleri değiştiremeyiz, uzun nedenlerini anlatırdım da....

mesele ne yazık ki oy oranına gelip çatıyor,

U.Sadıkoğlu
16.04.2016, 01:40
Spor tesisinin yanına hastane yapmak hiçbir şekilde ne tıbbi ne de akli olgularla bağdaşmamaktadır. Dünya genelinde kamyon türü araçların 24 saat eksik olmadığı ve aktif trafiğin yaşandığı otobanların(E-5 tarzı) kenarında bulunan hastanelerin kritik sağlık ölçümleri yapılan bölümlerindeki verilerle diğer yerleşkelerde bulunan hastanelerin yaptığı ölçümler kıyas edildiğinde aradaki veriler oynamaktadır bununla ilgili ciddi bir makale okumuştum. Buna bağlı kalarak Akyazı Stadyumunun adeta içine bir hastane kurmak bir nevi bile bile lades demektir.

Olayın birinci sakıncasını yukarıda ele aldık. Ancak bir de bölgede yaşanacak olan yoğun trafik ve acil bölümünü kullanma durumundan söz etmek gerekecek. Maç günü hele hele çok önemli bir maçın olduğunu varsayarsak kompleksin yapısı çevredeki oturma yerleri vs. o bölge tamamen insanla dolup taşacak maça girecek insan sayısı kadar dışarıda da bir o kadar insan olacak bu durumda hastaneye gelecek olan hastaların 1 dakika bile olsa gecikmeyle hastaneye girmelerinin vebalini kim taşıyacak? Ambulansları havadan mı sokacaksınız hastaneye?

Ne diyeyim ben stadyumun zaten önümüzdeki sezona yetişmeyeceğini düşünenlerdenim. Ancak bu problemi Trabzonspor'un vizyoner(!) yönetiminin de çözeceğini iyimser bir bakış açısıyla ummaktayım.

Gerçi Ankara hayvanat bahçesi müdürünü TÜBİTAK'ın başına atayanlar, İnşaat mühendisini Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine getirenler, Güreş hakemi ve Su Ürünleri Hal Müdür Yardımcısını, Şehir Tiyatroları'nın Genel Müdürü yapanlar, Eski PTT Genel Müdürünü Danıştay üyesi olarak atayanlar;

Akyazı'nın içine hastane de kurarlar başka bir şeyde. Ne rantlar dönecek Akyazı'da mermerinden koltuk boyasına kadar, hibrit çiminden (olursa) skorbord'una kadar ne güreşçiler, ne tiyatrocuların keseleri dolacak.

2007 yılında sözü verilen ancak 2017 yılına bile yetişmesi muamma olan Akyazı'ya gelene kadar futbolu sadece stres atma aracı ve 22 adamın topun peşinden koştuğu bir oyun olarak gören ne şehirlere stadyumlar yapıldı hatırlayalım isterseniz.

Bursa (İstisna)
BJK (Belki istisna şampiyonluğa oynamasalar bizim gibi seyirci ortalamaları var)
Başakşehir
Osmanlı
Konya
Kayseri
Urfa
Mersin
Rize
Kayseri
Erzurum
Antalya

Kesin unuttuğum var biliyorum! Siyaset girmeyeyim girmeyeyim diyorum ama Trabzonspor'a en ufak bir zararı dokunan siyasetin de adı batsın be kardeşim... Bakalım sırada hangi stadyum var?! Trabzon olmadığı kesin...

Doğukan Uçan
16.04.2016, 04:26
maç günleri özellikle derbilerde hasta taşıyan ambulanslar da trafiğin tuzu biberi olur. zaten trabzon trafiği türkiye'de rahat ilk 5 e girer.

HOPA'LI TS'Lİ
16.04.2016, 11:47
Rezil ve anlamsız bir uygulama olur
O bölgeye hastane yapılır mı yahu? (yukarıda yazılan tüm yorumlar ve gerekçeler doğru)

gökhants1966
16.04.2016, 12:03
Hakkını almak için hiçbir girişimde bulunmazsan elinden herşeyi teker teker alırlar.

Mustafa YILMAZ
16.04.2016, 12:17
ülkedenin tek şehir takımı biziz ama taraftar birlik olmadığı için hiç bir halt bizim istediğimiz gibi olmuyor yönetenlerin insafına kalıyoruz geneli kapsayan bir tane güçlü taraftar grubu olsa aklı başında o zaman istediğimiz her şeyi alırdık mecbur kalırdılar ama böl parçala yönet kıvamında bizim şehir

ucurum
16.04.2016, 15:34

Eline sağlık, yok yok vazgeçmek yok da ağzı olan konuşuyor derler ya, icraat çok az bizim millette...

Mollasalihoğlu
20.04.2016, 09:05
Bu konuda gelişme var mı olumlu-olumsuz?

Faik Yılmaz
20.04.2016, 09:22
Bu konuda gelişme var mı olumlu-olumsuz?

Var maalesef......

Olumsuz.... :(

Hastanenin orada yapılması ile ilgili üst düzey bir kaç yerden daha duyum aldım...

ihtimal gitgide artıyor....

İlker Yazıcıoğlu
20.04.2016, 09:24
Lanet olsun böyle saçmalığa...

UğuR
20.04.2016, 09:34

Ben de katıldım. İnşallah çoğalır oylar.

Bmn twiteer hesapından bu kampanyanın tanıtımı yapılmalı....

calypso
20.04.2016, 14:35
yahu spor kompleksi değil mi orası? hastane ne alaka? yok belediye de valilikte oraya taşınsın oldu olacak.
vizyonsuzluğun bu kadarına da PES!
avni akerin alanına ne yapılacak? VİLLA mı?

Badaloğlu
20.04.2016, 15:34
Eeeee... Koca denizi sırf Trabzonspor için mi doldurdular zannediyorsunuz?

Avni Aker'in yanında Numune hastanesi vardı buraya da hastane kurmadan olmaz ama değil mi? Hasret kalmayasınız diye hastaneyi kuracaklar :)

Şimdi kim her tarafı eğri büğrü olan Trabzon'da yer arayacak? hadi yeri buldun bunun istimlağı var, ödemeleri, yıkımı, düzeltmesi v.s.. Bir sürü bürokrasi işi var... Akyazı hazır, Süleyman Soylu işin kolayını bulmuş. Bedava arsa, Trabzonspor üzerinden bir kaç kuşta o vuracak! Birilerine arsa gösterecek, vatandaşa hastane yaptırdım diyecek...

V.s... Oooofff, gene siyaset, gene midem bulandı... Tamda keyif çayı içmeyi düşünüyordum. Siyasetçiler aklıma gelince kusacağım geldi, midem kabardı şimdi:(

Süleyman Soylu, düş şu Trabzonspor'un yakasından! Siyasetçiler çekin elinizi şu takımdan. posasını çıkarttınız, geberttiniz. Futbolu bitirdiniz Trabzon'da, yeter!!!

Faruk özak gitti Erdoğan Bayraktar geldi

Erdoğan gitti, Süleyman Soylu geldi.

Ama ne gelme!...

ucurum
21.04.2016, 07:04

Destek bekliyoruz...