PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımcı olabilir misiniz ? Sağlıkla alakalı

Sercan Keleş
11.04.2016, 22:36
Arkadaşlar benim kulaklarım yapısı gereği kiri dışarı atamıyor. Kir biriktiğinden duymada problem yaşıyorum. Bugün doktora gittim çok az duyduğum için , doktor kulağımın zarı görünmeyecek derecede kir katman oluşturmuş dedi. Oksijen suyu yazdı. Fakat oksijen suyu benim kulaklarıma inanılmaz zarar veriyor. Ben oksijen suyu kullanırken çektiğim acıyı bir kadın ancak doğumda yaşar. Doktora söyledim inanmadı.

Benim oksijen suyu kullanmadan herhangi bir sıvı kullanmadan kulaklarımı temizletmem mümkün mü ? Bu temizletme için ne kadar para harcarım ve tedavi ne kadar sürüyor. Yardımcı olacaklardan Allah razı olsun şimdiden.

Fatih Solmaz
11.04.2016, 22:46
kardeş doktor sana oksijenli su veriyor bu seni bu kadar zora sokuyorsa bence sen başka bir doktora daha görün. kulak bu şakası olmaz. işitme kaybı bir giderse bir daha geri gelmiyor. aman kardeş.

batuhanTs
11.04.2016, 22:57
Devlette kulaklarinin icini temizletebilirsin bunu genelde yas itibariyle ileri yastakiler yapiyor onlar bile ciddi derecede bu islemle duymalarinda iyilesme oldugunu soyluyor bu islemde aci veriyor yalniz yaptiranlarin soyledugi bir hortumla galiba disari cekiliyor baska yolu var mi bilmiyorum aman aksatmayin kulak malum cok hassastir

Ahmet Malkoçoğlu
11.04.2016, 23:14
Kulak yikaniliyor genelde bu durumda aylik periyotlarla . Bu durum bazi kisilerde var kulak tembelligi . Duzenli olarak hastanede yikatmak gerekiyor . Ya da aspire edilmesi gerekiyor .Benim bildigim bu nacizane.

Sercan Keleş
11.04.2016, 23:16
kardeş doktor sana oksijenli su veriyor bu seni bu kadar zora sokuyorsa bence sen başka bir doktora daha görün. kulak bu şakası olmaz. işitme kaybı bir giderse bir daha geri gelmiyor. aman kardeş.

Hiç anlamıyorum doktorları. Bu 3.cü doktor oksijen suyu öneren.. Üniversitede verdilerdi kullanmıştım öyle bir acı çektim ki gözlerimden yaş geldi. Evin içinde tur attım. Doktora diyorum çok felaket acı çekiyorum, doktor kesinlikle zararı olmaz diyor. Bende ikili münakaşaya girmeden reçeye yazdırıp çıktım. Sağ kulağım bildiğin hiç duymuyor. Oksijen suyu olmadan bir temizletme yöntemi devlette yok demişti bana doktor. İşte özele gideceğimde çok pahalı mı olur diye düşündüm.

Devlette kulaklarinin icini temizletebilirsin bunu genelde yas itibariyle ileri yastakiler yapiyor onlar bile ciddi derecede bu islemle duymalarinda iyilesme oldugunu soyluyor bu islemde aci veriyor yalniz yaptiranlarin soyledugi bir hortumla galiba disari cekiliyor baska yolu var mi bilmiyorum aman aksatmayin kulak malum cok hassastir

Bende kulaklarımın içindeki kir artık şişme yapıyor o derece. Kulak önemli o yüzden herkesin fikrini almak istedim hocam. Eyvallah

selcuk
11.04.2016, 23:16
gecmis olsun sercan

bu spraylerden denedinmi

http://www.audispray.com/img_com/illus1_solution_audispray.png

birde bu varmis
anlatmana daha uygun olabilir
http://www.allmystery.de/i/t9c95da_HWtShzd.jpg

61ronin61
11.04.2016, 23:41
valla sevgili renkdaşım bilseydim yardımcı olurdum.ama biraz araştırim:)

Dip.Ing.Mag.
12.04.2016, 00:03
Benim eşim doktor kendisine sordum doktor normal hafif tazikli su ile yıkıyor hastahanede geçiyor çok basit bir işlem ve kulağa hiç bir zararı yok dedi.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Dip.Ing.Mag.
12.04.2016, 00:06
Katman sertleştiği için yumuşaması için verilmiştir size o oksijenli su o yumaşama gerçekleşince kendiliğinden düşermiş yoksa tekrar doktorunuza gitmeniz gerekiyor küçük bir alet ile temizleme işlemi gerçekleşiyormuş

Ertan 51
12.04.2016, 09:34
Geçmiş olsun Sercanım,
inşallah bir çözüm bulursun.

Sercan Keleş
12.04.2016, 12:45
Geçmiş olsun Sercanım,
inşallah bir çözüm bulursun.

Katman sertleştiği için yumuşaması için verilmiştir size o oksijenli su o yumaşama gerçekleşince kendiliğinden düşermiş yoksa tekrar doktorunuza gitmeniz gerekiyor küçük bir alet ile temizleme işlemi gerçekleşiyormuş

Benim eşim doktor kendisine sordum doktor normal hafif tazikli su ile yıkıyor hastahanede geçiyor çok basit bir işlem ve kulağa hiç bir zararı yok dedi.

valla sevgili renkdaşım bilseydim yardımcı olurdum.ama biraz araştırim:)

gecmis olsun sercan

bu spraylerden denedinmi

http://www.audispray.com/img_com/illus1_solution_audispray.png

birde bu varmis
anlatmana daha uygun olabilir
http://www.allmystery.de/i/t9c95da_HWtShzd.jpg

Kulak yikaniliyor genelde bu durumda aylik periyotlarla . Bu durum bazi kisilerde var kulak tembelligi . Duzenli olarak hastanede yikatmak gerekiyor . Ya da aspire edilmesi gerekiyor .Benim bildigim bu nacizane.

Hepiniz sağolun arkadaşlar eyvallah. Bugün erdem hastanesi ile iletişime geçtim. Bakalım inşallah kurtulacağım bugün. :D sağlıklı bir şekilde tekrar kulaklarıma kavuşurum umarım.

SamZuk
12.04.2016, 16:27
Gliserinli damla kullanıp kir yumuşayınca temizletmeyi deneyebilirsiniz

tanjugunduz
12.04.2016, 17:08
Kardeş nacizane tavsiye.kulaklarını yikatma havayı çekerek temizleyen aparat var . doktorunun tavsiyesi kulak yikatmayin MASALLAH zarar verebilirsiniz

O ruh geri gelecek

Sercan Keleş
12.04.2016, 22:10
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Malesef kulak zarlarımın ikisi delik. Yama yaparak kurtarma şansı yok. Tek çözüm ameliyatmış. Riskli oda korkuyorum.

Kulaklarımı kuru süpürge gibi bir şeyle temizledi. Şuan çocuk gibi duyuyorum. Sevindirici yanı bu.

selcuk
12.04.2016, 22:17
tekrar gecmis olsun

Soner Albayrak
13.04.2016, 15:37
Geçmiş olsun dostum.

Sibel
13.04.2016, 15:53
Geçmiş olsun. Tartıştık falan ama sağlık konusunda duyarsız kalamam. Başlığı gördüğümde sana mesaj attım ama mesaj kutun doluydu. Dayanılmaz acı hissediyorum dediğinde kulak zarının delik olduğunu anladım. Çünkü oksijenli su orta ve iç kulağına gittiği için o acıyı yaşadın. Aynısını ben de yaşadığım için.
Eğer iyi bir hekim bulursan ve sadece zar problemli ise ameliyattan korkmana gerek yok. Bu konuda soru sormak istersen yardımcı olabilirim.
Tekrar geçmiş olsun.

Sercan Keleş
13.04.2016, 20:59
tekrar gecmis olsun

Sağolasın selçuk abi.

Geçmiş olsun dostum.

Eyvallah abi, Allah razı olsun.

Geçmiş olsun. Tartıştık falan ama sağlık konusunda duyarsız kalamam. Başlığı gördüğümde sana mesaj attım ama mesaj kutun doluydu. Dayanılmaz acı hissediyorum dediğinde kulak zarının delik olduğunu anladım. Çünkü oksijenli su orta ve iç kulağına gittiği için o acıyı yaşadın. Aynısını ben de yaşadığım için.
Eğer iyi bir hekim bulursan ve sadece zar problemli ise ameliyattan korkmana gerek yok. Bu konuda soru sormak istersen yardımcı olabilirim.
Tekrar geçmiş olsun.

Allah razı olsun sibel. Bir kaç soru sordum sana özelden. Tartışmamız gelip geçici, yardımın için Allah razı olsun.

Sibel
13.04.2016, 21:02
Yalnız mesaj kutun dolu. Cevap veremiyorum. Onu bir boşaltırsan cevap yazdım. Sercan Keleş

Sercan Keleş
13.04.2016, 21:05
Yalnız mesaj kutun dolu. Cevap veremiyorum. Onu bir boşaltırsan cevap yazdım. @Sercan Keleş (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=39909)

Şimdi sildim. Tekrar gönderirsen gelecektir kullanmayı tam bilmiyordum.

Emre Çömez
13.04.2016, 21:36
geçmiş olsun. hazır konu varken ben de sıkıntımı yazayım. :)
sol kulak zarım delik ve kulağıma su kaçmaması gerekiyor. pamuğun üstüne vazelin sürüyorum ama su kaçacak diye korkuyorum. en sağlıklısı nedir?

Sibel
13.04.2016, 21:41
geçmiş olsun. hazır konu varken ben de sıkıntımı yazayım. :)
sol kulak zarım delik ve kulağıma su kaçmaması gerekiyor. pamuğun üstüne vazelin sürüyorum ama su kaçacak diye korkuyorum. en sağlıklısı nedir?

Kesinlikle ameliyat.

Emre Çömez
13.04.2016, 21:45
Kesinlikle ameliyat.
orası kesin. ancak özel durumdan dolayı doktorlar yasaklıyor ameliyatı.:) vazelinle devam o zaman? :D

Sibel
13.04.2016, 21:46
orası kesin. ancak özel durumdan dolayı doktorlar yasaklıyor ameliyatı.:) vazelinle devam o zaman? :D

Geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun o vakit.

selcuk
13.04.2016, 21:48
Emre Çömez
Geçmiş olsun. Allah sifa versin

Adem Akyüz'
15.04.2016, 14:33
Geçmiş olsun Sercan, Allah şifa versin.

Sercan Keleş
27.04.2016, 12:07
Geçmiş olsun Sercan, Allah şifa versin.

Eyvallah kardeşim şuan için her şey daha güzel bugün seni yakalayacam :D Kpssde

Adem Akyüz'
27.04.2016, 12:12
Eyvallah kardeşim şuan için her şey daha güzel bugün seni yakalayacam :D Kpssde
İnşallah, inşallah. Artık 1 aydan az kaldı. Son düzlükte tempoyu artırmak şart :)

Faruk BERBER
27.04.2016, 14:14
Çalışın gençler :)

İ. SARAL
27.04.2016, 15:01
Oooo KPSS'ci gençlik. Günde 8-9 saat çalıştığım, televizyonda izdivaç programı açıkken matematik sorusu çözdüğüm günler geldi aklıma. Başka türlü konsantre olamıyordum. O zamanlar yemekteyiz de vardı galiba. Yemekteyiz ile derse başlayıp izdivaçla bitiriyordum. Heyy gidi günler.