PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadımıza Nasıl Taraftar Çekeriz ?

trabzonsporkits
07.04.2016, 16:53
Yeni Stadımıza nasıl taraftar çekeriz ?

Trabzonspor a destek çıkalım

Çeşitli Videolar ile taraftarı gaza getirebiliriz
Örnek beşiktaş

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=594356200712922&id=275832452565300&_rdr

BaşoğLu
07.04.2016, 17:00
yeni stad için nasıl taraftar çekebiliriz diye kendimce orijinal ve diğer arkadaşların fikirlerini tekrarlamadan yorum yapacak olursam

ilk önce Trabzonspor'un futbol kalitesi ile doğru orantılı herşey bunu biliyoruz . onu geçelim

taraftar nasıl takımın ayağına gidiyorsa. takımda taraftarın ayağına gidecek . takım olarak sokağa inecek kaynaşacaklar kahveye gidip muhabbet edecek . taraftarın derdini ve hikayelerini dinleyecek . bu takım üzerinde nerede olduklarının ve kimler tarafından desteklendiklerinin farkındalığını getirecektir.

taraftar yönünden bakarsak. takımı karakter olarak daha yakından tanıyacaklardır. halkın takımı ibaresinde ibre Trabzonspor'a döner bu bir gerçek.

yönetim şuan da uyguladığı efsanelere plaket uygulamasını yeni stadyumda da devam ettirmeli.

ulaşım sorununu çözmek istiyorsalar. sahil şeridi boyunca hafif raylı sistem yapamayacaklarsa bile bir metrobüs hattı oluşturabilirler. bu konu da çalışma yapmaları gerek .

stadın reklamları yapılmalı artık sponsor firmayı açıklamaları lazım. bjk vodafone arenayı reklamlarıyla şişirdi. aslında vodafone arena öyle çok şahane bi stad değil kabul edelim.

trabzonsporkits
07.04.2016, 17:06
Taraftarımıza bakınca ruh yok neden gidelim diyorlar mesela
bunu slogan haline getirebiliriz ruh dediğimiz şeyin taraftar olduğunu düşünüyorum

reklam şöyle olur

oyuncularımız teker teker çıkar

Ruhumuz yok der
sonra seslendirmen girer ve ruhumuzu geri getirin şeklinde bir konuşma yapar
burada ruh taraftar oluyor

Kamer'
07.04.2016, 17:31
Heyecan veren takım , ucuz bilet , biraz da sosyal medyayı aktif şekilde kullanabilirsek stadı doldurmak zor değil .

Akyazı için Meydan'dan maç günü ek seferler oluşturulması , stada gelenler arasından çekiliş yaparak hediyeler dağıtılması vs vs artırılabilir .

Ayrıyeten ben yeni stadla birlikte yeni bir taraftar grubunun oluşturulması gerektiğini düşünüyorum . Mevcut taraftar grupları olan Trabzonlu Gençler , Çılgınlar , Vira vs birleşerek ortak büyük bir grup kurulmalı ve bu taraftar grubu yeni stadda kale arkasına sığmamalı . Son yıllarda gruplar da enerjisini kaybetti ve yeni bi oluşum şart . İnsanlar stada gittiğinde o güzel atmosferi yaşamalı ki tekrar gitmek istesin .

Aklıma geldikçe yazarım :D

POYRAZ
07.04.2016, 17:42
yeni stad için nasıl taraftar çekebiliriz diye kendimce orijinal ve diğer arkadaşların fikirlerini tekrarlamadan yorum yapacak olursam

ilk önce Trabzonspor'un futbol kalitesi ile doğru orantılı herşey bunu biliyoruz . onu geçelim

taraftar nasıl takımın ayağına gidiyorsa. takımda taraftarın ayağına gidecek . takım olarak sokağa inecek kaynaşacaklar kahveye gidip muhabbet edecek . taraftarın derdini ve hikayelerini dinleyecek . bu takım üzerinde nerede olduklarının ve kimler tarafından desteklendiklerinin farkındalığını getirecektir.

taraftar yönünden bakarsak. takımı karakter olarak daha yakından tanıyacaklardır. halkın takımı ibaresinde ibre Trabzonspor'a döner bu bir gerçek.

yönetim şuan da uyguladığı efsanelere plaket uygulamasını yeni stadyumda da devam ettirmeli.

ulaşım sorununu çözmek istiyorsalar. sahil şeridi boyunca hafif raylı sistem yapamayacaklarsa bile bir metrobüs hattı oluşturabilirler. bu konu da çalışma yapmaları gerek .

stadın reklamları yapılmalı artık sponsor firmayı açıklamaları lazım. bjk vodafone arenayı reklamlarıyla şişirdi. aslında vodafone arena öyle çok şahane bi stad değil kabul edelim.
Güzel mesaj.
Trabzonspor taraftari sevdigi oyuncuyu ailesinden birisi gibi görür.
Futbolcular ara sira sokakta insanlarla muhabbet ederlerse,
rast gele herhangi bir esnafin dükkaninda cay icerlerse bu sevgi
inanilmaz derecede percinlenmis olur.

BaşoğLu
07.04.2016, 17:48
Güzel mesaj.
Trabzonspor taraftari sevdigi oyuncuyu ailesinden birisi gibi görür.
Futbolcular ara sira sokakta insanlarla muhabbet ederlerse,
rast gele herhangi bir esnafin dükkaninda cay icerlerse bu sevgi
inanilmaz derecede percinlenmis olur.aynen öyle. Trabzonspor'a transfer edilmiş futbolcuya tanıtım yapılırken bu yörenin insanının karakteristik özelliklerini , beklentilerini , Trabzonspor'la alakalı hatıra ve hikayelerini düşüncelerini anlatan videolar da izletilmeli. takım Trabzon'da bir maça çıkacak mesela. bir antremanı iptal et ve oraya taraftar videolarını koy. izlet . eminim bir antremandan daha çok katkısı olacaktır . takım taraftarı tanımıyor. taraftar takımı tanımıyor . böyle halkın takımı da olunmaz şehir takımı da.. ünal karaman gidip kahvede oturup taraftarla okey de oynamıştır. o taraftardan dayakta yemiştir. öyle Hükumet yalaması avanelerine kahvaltı vereceğine al takımı bi masaya karşısına da her maçta yapılan çekilişlerle belirlenen taraftarları koy bir kahvaltı düzenle. futbolcular sıkıntılarını anlatsın. taraftar da anlatsın. anlasınlar bizim derdimizi , öfkemizi , aşkımızı , beklentimizi ..

orhan42
07.04.2016, 17:55
güzel futbol oynayan,rakibi ezen , adam gibi oynayan bi takımla..

BERBATOV61
07.04.2016, 18:01
iyi top oynayan başarılı takım biz avrupalı değiliz eğlence amacı ile izlemiyoruz futbolu hiç bir zaman bir alman veya bir amerikalı gibi skoru önemsemeden eğlenmek için salonlara veya stadlara gitmeyeceğiz o yüzden başarılı takım şart

Sercan Keleş
07.04.2016, 18:28
Arkadaşını kap gel kampanyası olabilir. Güzel bir sezonda güzel futbolun olduğu sezonda 15.bin Ortalamaya oynuyoruz en az. 2010 2011 sezonu taraftar ortalamamız 22bin.

15bin kişi yanına mutlaka birisini alsa 30bin kişi yapar. Bence birisini bulmakta zorlanmaz kimse.

sanlitrabzonum
07.04.2016, 18:38
Başarı, başarı ve başarı ile.

Sercan Keleş
07.04.2016, 18:40
2011 2012 sezonunda Süper ligin taraftar ortalaması en yüksek kulübü bizmişiz :) 2010 2011'de de bizmişiz.

Poor
07.04.2016, 19:01
Mesela burda spor takımları her ay bikac Mac hatiralik esya veriyor gelenlere. Sapka olur t shirt olur, oyunculardan birinin kafasi sallanan oyuncaklarindan olur.

Her ay bikac macin temasi olur mesela. Bu hafta acilis haftasi 13 yaşından kucuk cocuklar Mac sonu sahada tur aticak. Biz de futbol icin mesela 13 yaşından kucuk cocuklar Mac Sonu bos kaleye penalti vursun.

Bizim Millet bedava seyi sever. Bedava bilet dagitcaklarina Boyle hediyelik esya versinler.

Ayrica sponsorlar mesela basket maclarinda ev sahibi takim 100 u gecerse bedava yemek kuponu dagitiyor.
Biz de takim 3 gol atarsa ve kazanırsa biseyler verebiliriz.

Bazi seyleri yeniden keşfetmeye gerek yok

Poor
07.04.2016, 19:08
İnsanların o stada eğlenmeye gitmesi lazim kaybedebiliriz takim kotu olabilir.
Biz bu sezon bile her maci izliyoruz, evden ya da kahveden daha cekici bi stad ortami olmali ki insanlar gitsin. İlla her Mac konser verin demiyoruz ama bu bir eglence merkezi benim orda takımım kotu oynarken bile eglenebilmem lazim. Devre arasi cekilis mi yapılır oyun mu oynanır.

Mesela orta sahadan bos kaleye sut ceksin iki taraftar devre arasi. Golu atana odul verin. Sponsor da devre arasi reklamini yapmis olur.

Dedigim gibi taraftar maci her turlu izliyor ya evde ya stadta. Bugun konya o stadı dolduruyorsa bunun sebebi sadece takim olamaz.
2010 senesinde futboldan anlamayan insanlar bile Mac sonu kolbasti icin izliyordu maci.

serdaracıl
07.04.2016, 22:25
Avni akerde beni neler rahatsız ediyor diye düşündüm, en büyük sorun ulaşım. Ulaşıma mutlaka çözüm bulunmalı. Daracık kapılar ve sanki cezaevine giriyormuşuz gibi konulan turnikeler. Umarım yeni statta girişler geniş ve turnikeler metro turnikesi gibidir. Tuvaletler kalabalık ve pis. Stadın iyi temizlenmemiş olması. Görevlilerin insanlık dışı davranışları...
Ayrıca yukarıdaki mesajda yazıldığı gibi stadın etrafına zaman geçirebileceğim yerler yapılırsa çok cazip olur. Bir de gollerin tekrarı için dev ekranlar :)

melihergun
07.04.2016, 22:30
Galip gelirsen taraftari cekersin.

trabzonsporkits
07.04.2016, 23:53
Galip gelirsen taraftari cekersin.

Bu mu taraftarlık

Adem Akyüz'
08.04.2016, 02:01
Takım sahada keyif versin, taraftar kendiliğinden gider zaten. Bakın galip gelsin demiyorum, keyif versin yeter.

cerasus
08.04.2016, 02:38
Takım sahada keyif versin, taraftar kendiliğinden gider zaten. Bakın galip gelsin demiyorum, keyif versin yeter.

Kusura bakmayiniz ama bu kadar beles bir düsünce sadece Türkiye'de olur.

Bütün dünyada taraftarlar takimlarini desteklemek icin gider, yani biz elimizden geleni yapalim da gerisi önemli degil derler.
Ama bizim orada öyle degil. Takim önce keyif verecek, sonra tatmin olduktan sonra maca gidilecek.
Yani taraftar takimi degil, takim taraftari atesleyecek...

Yani ne desem ki?
Almanya'nin ikinci, ücüncü liglerindeki taraftarlar acaba ne kadar zevk aliyorlar?
Bütün dünyada, basketbol olsun, hentbol olsun, kar sporlari olsun, bu kadar seyirci ve taraftar demek ki bu isi bilmiyor.
Bir zahmet seyretmeye yeltendikleri sporcular onlara önce zevk verecek, yani keyiflerine göre spor yapacaklar. Ondan sonra maca gidilecek. Tamam da o zaman büyük, parali takimlari tutun o halde. Cünkü onlarin sporculari muhakkak ki bu konuda en önde olacaklardir...

Evet, parayi veriyorum, karsiligini da almak istiyorum diyor olabilirsiniz. Dogrudur. Dogrudur da, yani o ne bicim taraftarliktir artik siz kendi kendinize karar verin.

Adem Akyüz'
08.04.2016, 04:21
Kusura bakmayiniz ama bu kadar beles bir düsünce sadece Türkiye'de olur.

Bütün dünyada taraftarlar takimlarini desteklemek icin gider, yani biz elimizden geleni yapalim da gerisi önemli degil derler.
Ama bizim orada öyle degil. Takim önce keyif verecek, sonra tatmin olduktan sonra maca gidilecek.
Yani taraftar takimi degil, takim taraftari atesleyecek...

Yani ne desem ki?
Almanya'nin ikinci, ücüncü liglerindeki taraftarlar acaba ne kadar zevk aliyorlar?
Bütün dünyada, basketbol olsun, hentbol olsun, kar sporlari olsun, bu kadar seyirci ve taraftar demek ki bu isi bilmiyor.
Bir zahmet seyretmeye yeltendikleri sporcular onlara önce zevk verecek, yani keyiflerine göre spor yapacaklar. Ondan sonra maca gidilecek. Tamam da o zaman büyük, parali takimlari tutun o halde. Cünkü onlarin sporculari muhakkak ki bu konuda en önde olacaklardir...

Evet, parayi veriyorum, karsiligini da almak istiyorum diyor olabilirsiniz. Dogrudur. Dogrudur da, yani o ne bicim taraftarliktir artik siz kendi kendinize karar verin.
Estağfurullah, kusura bakılacak bir şey yok.

Yazdıklarınızın hepsi normal ülkelerde olması gereken şeyler ancak kabul edelim ki biz normal bir ülke değiliz. Bahsettiğiniz liglerin hiçbirinde bir takımın 3 şampiyonluğu çalınıp üstü kapatılmadı. Hiçbirinde hakemler eliyle aynı takımın üzerine sistematik olarak gidilmedi. Hiçbirinde komple ülke tarafından o şehir ötekileştirilmedi. Bu saydığım şeylerin hepsi Türkiye'de, Trabzon'da oldu.

Zevk almak için stada gitme işi bizde yok, olmaz! Çünkü emeğinin çalındığını gören insan zevk almaz. Bizim taraftarımız buna 3 kez şahit oldu. Hiçbirinde de bir şey olmadı. Üstelik sonuncusunda binlerce sayfa delil ve itiraflar varken. Şimdi böyle bir ortamda "Hadi biraz eğlenelim." diye insanlardan maça gitmesini beklemek bence biraz hayal.. Haa, taraftar gitmiyor mu? Yine gidiyor. Ama ne zaman gittiğine dikkat edin. Bi ümidi olduğu zaman gidiyor, takım/yönetim o hafta şehri biraz havaya soktuğu zaman gidiyor. En yakın örnekleri bu seneden Galatasaray, Osmanlı ve kupadaki Akhisar maçları. Taraftar takımda bir ümit ışığı gördüğü vakit yine o stada gidiyor, gider. O yüzden de diyorum ki takım iyi olsun, keyif versin; taraftar kendiliğinden o stadı dolduracaktır.

Taraftarın takımı ateşlemesi konusunda ise, üstte dediğim gibi normal bir şehirde/ülkede bu doğrudur. Ancak biz normal değiliz. Bizim taraftarımız futboldan öyle bir soğutuldu ki bırakın takımı ateşlemeyi, kendisini ısıtacak gücü bile yok. Ayrıca sen tribünde istediğin kadar etkili ol, sahada buna ayak uyduracak bir takım yoksa sadece boşuna yorulmuş olursun. Bizde yıllardır olan şey budur. Son 3. yıldır taraftarın bir ümitle stadı doldurduğu hiçbir hedef maçını kazanamadı bu takım. O taraftar her zaman sinir olmuş şekilde ayrıldı stattan. Taraftar dediğimiz şey robot değildir, insandır. Bir bağırır, iki bağırır, üç bağırır. Eğer saha içinde en ufak bir geri dönüş görmezse daha da bağırmaz. Bizde de durum bu. Taraftarlar onlarca kez destek oldu ama hiçbirinde karşılık göremedi. Şimdi bu taraftarı stada çekmek istiyorsak öncelikle o takım iyi olacak. Taraftar maça geldiğinde stattan ayrılırken maça geldiğine pişman olmuş bir şekilde ayrılmayacak.

Cengiz Çubukcu
08.04.2016, 07:17
herkes önce kapısının önünü temizlesin, yani işe kendimizden başlayalım... takımımızı çok yanlız bırakıyoruz çok....

melihergun
08.04.2016, 07:22
Bu mu taraftarlık
Tabikide degil fakat hangi insan darlanmak icin bu futbolcu toplulugunu staddan izlemek isterki? Iyi oynansa kesinlikle cogu kisi stada gider.

katre-i.matem
08.04.2016, 10:21
Taraftarı tribüne heyecan çeker. Demek ki taraftar heyecan bulmuyor işin realitesi şu an bu. Bence olan kısmı ise taraftar eğer gerçekten taraftarsa her zaman o stada gitmelidir. Gerisi ise sadece iyi gün dostluğudur.

BaşoğLu
08.04.2016, 10:26
İstanbul Silivri belediyesi Fenerbahçe üniversitesi için bina tahsis etmiş sonunda.

bu doğrultu da bizde elimizde ki büyük fırsatı değerlendirmeli ve akyazı da hakkımız olanı alarak oraya Trabzonspor oteli ve Trabzonspor üniversitesi'ni kurmalıyız.

61ronin61
08.04.2016, 10:28
şenol güneşle.ondan iyi kimse futbol oynatamaz türkiyede.

not=aynı zamanda bjk yide çökertmiş oluruz.

geçmişe iyi bakın barcelona gibi top oynadığımız zamanlarda hep başımızda şenol güneş vardı.

keza bursa futbol olarak herkesi ezdi şenol güneşle.

ve eziktaş ligi futbololarak domine ediyor.

ve dünya 3. lüğü.

şenolvgüneş bjk nin başında olduğu müddetçe asla onları geçemeyiz ve şampiyonda olmayız.net yazıyorum.

taraftar iyi futbola amaca inanca gelir.ve türkiyede hiçbir takım şenol güneşin oynattığı futbol kadar zevk veremez.

BaşoğLu
08.04.2016, 10:33
şenol güneşle.ondan iyi kimse futbol oynatamaz türkiyede.

not=aynı zamanda bjk yide çökertmiş oluruz.

geçmişe iyi bakın barcelona gibi top oynadığımız zamanlarda hep başımızda şenol güneş vardı.

keza bursa futbol olarak herkesi ezdi şenol güneşle.

ve eziktaş ligi futbololarak domine ediyor.

ve dünya 3. lüğü.

şenolvgüneş bjk nin başında olduğu müddetçe asla onları geçemeyiz ve şampiyonda olmayız.net yazıyorum.kesinlikle doğru tespittir. bize şenol Güneş'ten başkası yalan maalesef. çalınan şampiyonluklara bakalım. 1996 da şenol güneş 2011'de şenol güneş vardı . yani demem o ki ne zaman iyi oynasak şenol güneş vardı. ve ne zaman şampiyonluğa yürüsek şikeyle engellendik. yani suç şenol Güneş'in değil başkanında değildi . sistemindi ... lobi olmayışı. şenol güneş gibi bir teknik adamın teknik direktör olarak olmasa bile menejer olarak gelmesini altında çalışacak bir teknik direktör olmasını çok isterim.. ver altına mustafa reşit Akçay'ı kondisyonerin sağlam olsun. ondan sonra izle..

61ronin61
08.04.2016, 10:45
kesinlikle doğru tespittir. bize şenol Güneş'ten başkası yalan maalesef. çalınan şampiyonluklara bakalım. 1996 da şenol güneş 2011'de şenol güneş vardı . yani demem o ki ne zaman iyi oynasak şenol güneş vardı. ve ne zaman şampiyonluğa yürüsek şikeyle engellendik. yani suç şenol Güneş'in değil başkanında değildi . sistemindi ... lobi olmayışı. şenol güneş gibi bir teknik adamın teknik direktör olarak olmasa bile menejer olarak gelmesini altında çalışacak bir teknik direktör olmasını çok isterim.. ver altına mustafa reşit Akçay'ı kondisyonerin sağlam olsun. ondan sonra izle..

renkdaşım katılıyorumda reşit akçay dışında.

şenolgüneş kesinlikle hoca olarak gelmeli ne menejer ne başkan olarak değil.diğer hocalar teferruat şenol güneş etkisi yapamaz .şenol güneşte menejer olarak gelse hocalıkta yaptığı etkinin onda birini yapamaz bence.ve sonuçta istifa eder.

ayrıca şenol güneşin en büyük şansı ustadır.usta mükemmel bir başkan ve çok iyi adamlar alıcak .şenol güneşle ligi dominenin dominesi ederiz kuracağı kadro ile.ayrıca usta başkanımız hükümete yakın artık şampiyonluğumuzda çalınamaz.

bir taşla iki kuş.hem şampiyon oluruz ligi domine ederiz.hemde bjk yi şarampole yuvarlarız.aslında bence usta başkanın en çok istediği şey şenol güneşi getirmek.ama o bjk gibi kolpalık yapamıyor.nasıl bjk biz kime talip olsak salça oluyordu.aslında şenol güneşi alsak onlara yılın golünü atarız.

şenol hocam kanın trabzon senin.kendini kandırma boşuna .asla onlardan biri olamassın.istediğini yap.sonun kovulmak olucak bjk den.ana baba topraklarına dön.vatanın 30 yıldır gülemiyor.bir gün ölüp gidicen şenol hoca.eziktaşı şampiyon yaptım diyemi gurur duyucan.

yoksa kendi öz topraklarını şampiyon yapmanın gururruyla onuruylamı son nefesini vericen.

BaşoğLu
08.04.2016, 10:54
türkiye futsal ligi başlıyormuş sanırım bu yönde bir çalışması var mı kulübümüzün. en son Acun'un yaptığı salon futbolu turnuvasında bayağı bir potansiyelimiz olduğunu gördük. bir de bu eski futbolcuları koyabiliyorsak lige :) süper olur :) koy yattarayı :D :D D:

BaşoğLu
08.04.2016, 11:59
renkdaşım katılıyorumda reşit akçay dışında.

şenolgüneş kesinlikle hoca olarak gelmeli ne menejer ne başkan olarak değil.diğer hocalar teferruat şenol güneş etkisi yapamaz .şenol güneşte menejer olarak gelse hocalıkta yaptığı etkinin onda birini yapamaz bence.ve sonuçta istifa eder.

ayrıca şenol güneşin en büyük şansı ustadır.usta mükemmel bir başkan ve çok iyi adamlar alıcak .şenol güneşle ligi dominenin dominesi ederiz kuracağı kadro ile.ayrıca usta başkanımız hükümete yakın artık şampiyonluğumuzda çalınamaz.

bir taşla iki kuş.hem şampiyon oluruz ligi domine ederiz.hemde bjk yi şarampole yuvarlarız.aslında bence usta başkanın en çok istediği şey şenol güneşi getirmek.ama o bjk gibi kolpalık yapamıyor.nasıl bjk biz kime talip olsak salça oluyordu.aslında şenol güneşi alsak onlara yılın golünü atarız.

şenol hocam kanın trabzon senin.kendini kandırma boşuna .asla onlardan biri olamassın.istediğini yap.sonun kovulmak olucak bjk den.ana baba topraklarına dön.vatanın 30 yıldır gülemiyor.bir gün ölüp gidicen şenol hoca.eziktaşı şampiyon yaptım diyemi gurur duyucan.

yoksa kendi öz topraklarını şampiyon yapmanın gururruyla onuruylamı son nefesini vericen.Mustafa reşit Akçay'ı yazmamın sebebi. şenol güneş'le yakın görüşlere sahipler. ben reşit Akçay'ın şenol Güneş'ten sonra Trabzonspor için en faydalı teknik direktör olacağı görüşündeyim. ona da şenol güneş gibi çok haksızlık yapılmıştı ve bir maçta hatırlarsınız maçın 20 dk lık bir bölümün de değişiklik yaparak 4-6-0 oynatmış '' ben ne yapayım forvet yok '' der gibi sitemini sahaya yansıtmıştır.

şenol güneş muharrem usta çalışması bence süper olur. çünkü şenol hocanın isteklerini karşılayabilecek bir kalite ve vizyonda muharrem usta.

Arda'
08.04.2016, 12:41
Bedava çekirdek ile tabi ki.

UĞUR DURTAŞ
08.04.2016, 13:00
çok basit,
Trabzonspor formasının değerini bilen,
sahada samimi,içten,mücadeleci,90 dakika varını yoğunu sahaya veren futbolcu topluluğu var olursa yeni stadımız kendiliğinden dolacaktır.
eski şaşalı yıllarımızda olduğu gibi.

ucurum
08.04.2016, 13:04
Başlığa cevaben:

Çekemeyiz...

Fatih Çelik
08.04.2016, 14:25
http://www.kapicin.com/tadim-bol-tuzlu-aycekirdegi-200-gr-27668-35-B.jpg

Isko6161
08.04.2016, 14:27
http://www.kapicin.com/tadim-bol-tuzlu-aycekirdegi-200-gr-27668-35-B.jpg
En güzel cevap :)

Murathan
08.04.2016, 14:33
Futbolu oynayabilen futbolcular, futbolu bilen de bir hoca getirerek
tribüne taraftar çekilebilir diye düşünüyorum

erolizmts
08.04.2016, 15:10
Passolig'den çıkın sorun büyük oranda çözülür. İnsanlar ceplerindeki 20 tl'nin bile hesabını yapar olmuşken çıkıp o insanlara maç izlemesi için ek masraf çıkarmayacaksın...

Faruk BERBER
08.04.2016, 15:13
Takım iyi olursa, rüzgarı arkasına alırsa taraftar gelir.

Bu işin laım cimi yok, sportif başarı şart.

Tribünde bir beklenti oluşmalı, yoksa gereksiz görülüyor stadyuma gelmek.

Doğru mu yanlış mı tartışılır lakin durum bu.

PortoDeGalinhas
08.04.2016, 19:25
Türkiye de oynadığı futbol ile zevk vermeyen hiç bir takımın stadi dolmaz. 20 milyona yakın taraftarı olan gs nin bile stadının 3 te 1 i dolmuyor busene. Trabzonspor un şu futbolla nasıl stadi doldurmasini bekleyebilirsiniz ki. Yeni stadin verdiği heycanla ilk maçlar mutlaka dolu türbinler de oynariz ama oynanan futbol zevk vermez ise seyirci sayısında düşüş yaşanır.

Birde bu çekirdek olayina neden bu kadar fazla takılıyorsunuz anlamıyorum. Adam parasini verip stada gelmiş,takımına destek olmuş. İlla ha hu diye bağıracak mi yani, belki hoşlanmıyor öyle destek olmaktan. Sakın sakin maçını izleyip stattan çıkmak suç mu yani. Hem taraftar niye stada gelmiyor diyoruz hem de gelene laf atıyoruz.

Sibel
08.04.2016, 19:45
Espri yaptığını zannedenler kenara çekilirse, tek çözümü var:
Güzel futbol.

trabzonsporkits
08.04.2016, 20:25
Espri yaptığını zannedenler kenara çekilirse, tek çözümü var:
Güzel futbol.

Taraftarlık bu değil bence

Ege Kum
08.04.2016, 21:41
Yusuf Sefa Yumluyu göndererek mesela.. bu durumda kombinem hazır

SEDAT
08.04.2016, 21:45
* Cumhurbaşkanı her Trabzonspor maçına gidene 1 ton kömür vadederse her hafta 38.000 kişi banko

Emre GÜRDAL
10.04.2016, 01:23
Valla ilk once takimin iyi olacak,adalet olucak...

Yonetim belediye vasitasiyla ilcelerden 50 adet minubus kaldiracak...minubus basi 16 kisi diyelim..16×50=800×17 13.600 kisi yspar...ilceler bukadar merkezden 10 bin gelse
25 bin kisi bize o stadda yeter...

Doğukan Uçan
10.04.2016, 03:18
4 büyük takım sadece iyi giderken tribünleri dolar beyler. örnek bugün gs - rize maçı. bu her zaman böyledir

gometra
10.04.2016, 05:39
1- Bir kere o stadyumu 30-40 bin erkekle doldurmak teknik olarak mümkün değil. Şuan mevcut stadımızla birlikte geleneksel sayılabilecek tarzda kahve-stadyum arasında git gel yapan kitle o stadyumu doldurmaya asla yetmez. Zaten o kitlenin Akyazı'daki asli görevi bütün stadyumu ilelebet doldurmaktan ziyade kale arkası tribünlerde kalıcı olmak. Bu kitleyi gerekli teşvik ve düzenlemelerle kale arkalarına kanalize etmemiz lazım.

Bi tarafta "atıyorum" trabzonlu gençler olur, diğer tarafta Vira, mesela Konya bunu başardı. Nalçacılar grubu kale arkasında bulundukları tribüne önemli bi katma değer sağladı. Her maç ilgili kitle o tribünü diğer kısımlara kıyasla hatrı sayılır şekilde dolduruyor.

Yani stadyumda demirbaş olarak "kale arkası kültürü" oluşturmamız lazım. Ama bu iki kale arkasının ilişkisi iyi olmalı. X'ciler bi tarafta Y'ciler bi tarafta değil, X grup bi tarafta Y grup bi tarafta anlayışıyla var olmalı. Misal TG grubunun başka tribünsel marifetleri varken, Vira grubunun ya da Erdoğdulular grubunun daha başka tribünsel marifetleri var. "Atıyorum" bi kale arkası daha mahalleler odaklı olur, diğer kale arkası daha üniversite gençliği minvalli olur. Her grubun az çok kitlesi belli zaten, doğru çatıda birleşip konum konusunda doğru paylaşım yapıldığında bunlar aşılır.

2- Aileler.

Eşini çocuğunu alıp maça gelmiş bi insanın kale arkasında omuz omuza bağırmasını kimse beklemiyordur herhalde. O yüzden bu tip taraftar, ki stadyumu dolduracak asıl dinamik bu, maraton ve kapalı tribünü tercih edecektir. Şuan ki stadyuma insan bırak eşini çocuğunu kahveden arkadaşını çağırmaz. Pis, sıkışık, soğuk, nezaketten uzak bi ortama insan eşini, kız arkadaşını, çocuğunu sokmak istemez. Ama akyazıda bu kırılacak, sıcak tribünde, rahat koltukta, temiz ferah bi alanda insanlar aileleriyle bulunabilecek.

İşte bu noktada bu aile kültürünü tribünde kalıcı hale getirmeliyiz. Bununda iki şartı var, biri ilk başta söylediğim çevresel şartlar, ikincisi de ekonomik şartlar. yani stadyumda maç izleyip bi öğün yemek yiyebilmek, o adamın ailesiyle ayda 2 kez yapabileceği bi fiyat skalasında bi aktivite olmalı. Adam şunu dememeli, "ulan maça gitsek, 2 biz bi de çocuk bi yemek yesek nerden baksan 100 kağıt, en iyisi biz evde oturalım", aile promosyonu olur, fiyat skalası bu ölçüde belirlenir falan bunun kesinlikle düzenlenmesi lazım. Eğer taraftarı safi müşteri gözüyle bakarsan o adam 5 hafta sonra "takım zaten kötü, gidip bi dünya da para bayılacam, ne gerek var" der. Bunu dememeli, zaten bir iki sene bu devamlılığı sağlarsak yeni gelen nesil bunun üstüne gerekli tayviyeyi hayli hayli sağlayacaktır.

3- Projeler.

Uçaklı kombine, liseler için kontenjan, çocuk tribünü, çevre illerdeki öğrencileri getirmek vs. zaten gündemde olan projelerle stadyum profilini genişletecek katılımlar. Bu katılımı rakamsal olarak belli bi stadnarta oturtacak düzeyde bi sistem oluşturmak. Yani her maç ortalama X kadar insanı bu projelerle düzenli olarak stada çekebilmek gerekiyor.

Temelde bu 3 şeyi halledersek sezonluk %70-80 doluluğu sağlarız ki bu da ülke şartlarında hiç fena bi ortalama değil. Gerisi takımın o günkü durumu vs.ye bağlı.

halilaziz61
10.04.2016, 09:57
Cevap basit: Medeni ortamı sağlayarak,
Trabzon'da yaşamadığımdan çok maça gitmedim ama gitmeye tövbe ettiren bir maç var ki aklımdan çıkmıyor. Dinamo Minks maçı: hiç unutmuyorum meslek lisesi tarafından 3 saat öncesinden maça girmeye çalıştık ama turnike sayısı yetersiz yol trafiğe kapatılmamış tıkış pıkış, o kalabalığa giren bir sürü bayan arkadaşımızı gördüm. MAça girerken Nefes almakta zorlandığım kaburgalarımın nerdeyse birbirine geçtiği bir andı.
Bu durum sadece iş bilmezlikle açıklanabilir. Bana verin o yönetimi bakalım ne oluyor. Maç günü trafik il müdürü ile iletişime geçip yolu trafiğe kapatır. Sonrasında sakin sakin güle güle sıkışmadan tıkışmadan maça sokardım insanları.
Arkadaşlar maça gidiyoruz eğlenmeye yani bu zülmu neden kendimize ve diğer renkdaşlarımıza yapalım?
İnşaAllah bütün bu problemler Akyazı'da çözülecek öyle umut ediyorum. O zaman tabi her maça giderim Trabzonda olduğum sürece

Lazman
10.04.2016, 11:02
giriste cekirdek dagitilsin badaaavaya

61ronin61
10.04.2016, 11:22
gezici ve sabit standlar açılmalı.

ev eve kapı kapı özel bir birim kurulup gidilmeli.biletler satılmalı.(bizim insanımız özel ilgiden hoşlanır .mesela 5 maçlık paket kombineler yapılıp ev ev satılmalı.post makinasıyla.tabi bileti alkdıktan sonra mecbur gelirler:)(bir eve gittinmi mesela baba kapıyı açıyor çocuğu eşi baba baba yada kocacım al hepimize birer bilet diyip onu baskı altına aldımı hoooop hemen 4 bilet tek evden cepte:))

mutlaka her maç çekişiliş olmalı .1 araba 50 cep telefonu 50 lcd ekran tv gibi.(mesela hiç gelmeyen bir taraftar sırf o araba kendisine çıkar umuduyla maça gelir.:))

ve mutlaka ama mutlaka bu iş usta başkanımıza ve belediyeye düşüyor.en az 50 otobüs bedava taraftarları maça getirmeli ve evine bırakmalı.

gidip memek arasında kararsız olan yada üşenen taraftar etkilemek için duygusal mesaj verilmeli maç günü hoperlorlerden(mesela büyük trabzonspor taraftarı bugün takımını yalnız bırakma sana ihtiyacı var yada en önemli gücümüz taraftarlarımız akyazı stadı sizi bekliyor vb.)

tabiki en önemlisi süper bir hoca ve takım kurulmalı.takım savaşmalı.göze hoş gelen futbol bol gol pozüsyonu rakibi sahaya hapseden bir oyun oynamalı.

Hasan Habip Özbay
10.04.2016, 11:52
kaliteli futbolcu ve forması için mücadeleden asla vazgeçmeyen futolcularla