PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZON LİSESİ - 120 Yıllık Eğitim Çınarı

Murat Aydın
03.12.2006, 17:33
sadece trabzonun değil tüm türkiyenin en eski okullarından biri TRABZON LİSESİ 1887 yılında kurulmuş ve 120 yıldır eğitime devam eden lisemiz ülkemize çok önemli mevkilerde görev almış mezunlar vermiştir ve tabiki futbola kazandırdıkları trabzonsporun her zaman alt yapısı olmuştur ve futbolda her zaman söz sahibi olmuştur özellikle son 10 yılda yakaladığı başarı tüm trabzonu ve türkiyeyi sevince boğmuştur seneler önce dünya ikinciliği olan okulumuz 2003 yılında çinde düzenlenen şampiyonada bir önceki dünya şampiyonu çini kendi ülkesinde yenerek kupayı ülkemize getirmiştir bir sonraki senede danimarkada yapılan şampiyonada finale kadar gelip finalde irana penaltılar sonucu yenilip dünya ikincisi olmuştur trabzon lisesinde top koşturan futbolcuların çoğu trabzonsporun altyapısında oynamaktadır.

PEKİ...
şimdi sormak gerekmezmi bu başarıları getiren futbolcular şimdi nerde? bu acaba trabzonsporun bir hatasımı yoksa futbolcuların başarıyı kaldıramamalarımı?artık yorumu size bırakıyorum trabzon lisesi bu kadar başarılı sonuçları aldığı takım trabzonspor alt yapısı. peki nerde takımsal başarı?demekki hata buradan başlıyor trabzonspor eskisi gibi topraktan yeterli kadar mineral ve su alamıyo ve bugün olduğu gibi çiçek açamıyor bunun için bişeyler yapmak gerekmez mi?

eren_61
03.12.2006, 17:43
bu futbolcular şimdi nerde bi bakabilirmiyiz.çoğu futbolu bıraktı.neden niçin?????
bunun araştırılması lazım.yeni yetenekler keşfedilmesi lazım

ahmetansu61
03.12.2006, 17:45
murat bu senin dediğin olay ben ne zaman paf takımın maçına gitsem konuşulur. illa biri trabzonlisesi dünya şampiyonu oldu ordan biri top oynayamıyo diye.
o dönemen sadece ergin var oda şimdi sakaryada oynuyo kiralık
ama buna suçlu tek taraflı değil. futbolcularda ailelerinde ozamnın alt yapı sorumlularında yönetiminde herkeste suç vardı. trabzonun alt yapısı herzaman iyi topçu yetiştirir ama bunları takıma monte etmek herzaman kolay olmaz aksine sancılı olur. şimdilik bu işin türkiyede ki ustası özkan haca duruyoda alt yapı ve gelecek şimdilik emin elerde.

Erkin
03.12.2006, 18:09
Murat_trb sana katılıyorum.. Dediğin gibi bir çiçek misali topraktan mineral ve su alamıyor alt yapı. Trabzon Lisesi'nin dünya şampiyonu olduğu sene ben de lisede öğrenciydim gerçekten büyük coşku vardı bazıları arkadaşımdı hatta.. Türkiye'de böyle bir başarıyı yakalamayı bırak yanından bile geçen bir okul yok.. Lise takımında ekip ruhu vardı bence hocalar ve futbolcular tek yürek olmuştular.. TS altyapısı ise sorunlar yumağı olmaktan öteye gidemedi. Altyapıyı bir hem futbol bilgisi hem de hayat bakışı açısından yetenekli bireyler yetiştiren bir fabrika haline getirmektir yapılması gereken.. Bunun için de işi bilen futbol bilgisinden şüphe etmediğimiz onlara yeni yollar çizebilecek hocalar gereklidir.. Son 20 yılda Hami daha sonra da Fatih,Gökdeniz ve biraz da Hüseyin bunların dışında kim çıkabilmiş ya da kendini gösterebilmiş.. Çıkan gençlere futbolun dışında birçok şey de öğretilmeli mantaliteleri ve dünyaya bakış açıları değiştirilmeli.. Malesef kendilerinden yetenek olarak daha alt olan TS dışından gelen topçuların transfer edilmeleriyle önleri kapatılıyor (şu an gördüğümüz gibi)tabi bu da engelliyor kendilerini göstermelerini çünkü yönetim politikası yok hiçbir yönetim gerçekten eğilmedi bu işe yıllardır yeteneksiz futbolculara değerinden çok yüksek paralar transfer ederek kaçtılar. Toplama takımlar yarattılar ehr seferinde.. Hem kulüp hem okul bazında ve Türkiye liglerine çıkardığı futbolcular bazında da çok yüksek standartlarda bir futbol şehri olan Trabzon'un belki de tek endüstrisi olan Trabzonspor'da neden yeni yüzler göremiyoruz. Altyapıya önem vermek demek yıldız takıma ya da paf'a 3-5 idman yaptırmak ya da maçlara çıkmak değildir yukarıda söylediğim gibi futbolu gerçekten öğretmek gerek.. Bu sorunlarımız ancak uzun vadeli yönetim politikalarıyla çözülebilir.. Oof of

Emre B.
03.12.2006, 20:01
O futbolcuların yerine Musa, Keçeli, Ferhat gibi dünya yıldızları geldi.

Murat Aydın
03.12.2006, 21:04
trabzon liseli olmak bir ayrıcalıktır

Erkin
03.12.2006, 21:24
Her zaman :)

TSelif
03.12.2006, 21:28
Trabzon Lisesi Türkiye'nin bence parmakla gösterilebilecek liseleri arasındadır.Ayrıca benim de lisem olmasından dolayıda çok gururluyum.Murat dediğin gibi ayrıcalıktır bu.

Trabzon da da futbol denilince gerçekten Trabzon Lisesi geliyo insanın aklına.Bir arkadaşımız değinmiş.Bu iş için hocalara büyük görev düşüyo diye.Yanılmıyorsam okul müdürü Ömer Eyüboğlu futbolu iyi bilen bir hoca.Bu işe de gereken önemi verdiğini düşünüyorum.Zira 2003 te aldığımız dünya 1.liğindeki payı çok büyük.
Bence hala daha büyük yeteneklere sahip oyuncular vardır lisemizde yanılmıyorsam ama bunların bi şekilde keşfedilip kademe kademe TRABZONSPOR umuza kazandırılması gerekmektedir.Bu konuda da kimlere görev düşüyosa yerine getirmelidir diye düşünüyorum.Elin yıldızcıkları ile bu işin olmayacağını bu yıl kötü bir tecrube ile bir kere daha anlamış bulunuyoruz malesef.
Dediğim gibi bu işlerden fazla anlamam ama varsa bu tip imkanlarımız treni kaçırmadan değerlendirmemiz gerekmektedir.

Erkin
03.12.2006, 21:39
Lisede okuyup da futbol oynayanların kalanı Trabzon amatörde oynamaktadır.. Altyapı işi yıllardır atlanıyor bu iş sadece oyuncuların yeteneklilerini seçip ayırmak değil, iş onlara gerçekten futbolun zihinsel, fiziksel bütün özelliklerini aşılamak gibi profesyonel bir iş olmalıdır.. Bu iş ancak akılcı yönetim politikalarıyla çözülür kulüp tavrını ortaya koymalıdır ya altyapıya gerçekten eğilip hem kafada hem de yetenek olarak yüksek kapasiteli oyuncular yetiştirecek ya da dünya kadar paralar ödeyerek dışardan hazır ve yeteneği tartışılır adamlar alıp toplama takımlar oluşturacak..

sismolog61
03.12.2006, 21:40
+ Çok sevdiğim Ahmet hocamızında payını unutmamak lazım :) Murat Ahmet abime slm

TSelif
03.12.2006, 21:43
Bu iş ancak akılcı yönetim politikalarıyla çözülür kulüp tavrını ortaya koymalıdır

Bu işi bizim yönetimimiz mi yapacak :confused:

Erkin
03.12.2006, 21:46
Bu işi bizim yönetimimiz mi yapacak :confused:
İmkansız :S

Gürkan
03.12.2006, 23:12
bu cocuklar dunya sampıyonu olduguna gore kumasları kalıtelı pekı neden Trabzonspor bundan faydalanamıyo.burada hocaya ve yonetıme ıs dusuyo.cocukların ıyı hazırlanması gerekır.hemen alıp takıma koyarsan 2 mac sonra yollarsın baska takıma.

Emin
04.12.2006, 10:27
Ömer EYÜBOĞLU Başkan
Trabzonspor Şampiyon :) :) :)

Bu arada Trabzon Liseli olmak ayrıcalığını yaşayan biriyim. Malum Trabzon Lisesi üçgen flamasını alıp iş yerime ve odama asmayı çok istedim ancak bulamadım. Ankaradayım bulup masrafı karşılığında gönderebilecek bir arkadaş olursa çok sevinirim. Tel: 533 487 06 54

Rıza ÇOLAK
04.12.2006, 10:43
Akçaabat liseli olmak ta ayrı bir ayrıcalıktır:)

Erdinç Dilek
04.12.2006, 10:47
pek konu ile direkt alakalı değil ama son zamanlarda paftan(çekirdekten) gelen futbolcularımızın fiziki yapılarının neden çelimsiz olduğu hakkında, ufukhan tayfun, enis ,ergin, feridun piyasada bulunan futbolcuların fizik yapılarını çok çok altındalar görünüm ve kondisyon olarak(Örn.30 luk kezmanın bilmem kaç metre arkadan gelip ufukhanı sollaması:() ola mısır ekmeği ,gorgoda, lahana yeyin arada, bırakın haau hamburgerleri....

Erdinç Dilek
04.12.2006, 10:48
trabzon lisesi trabzonun geleceği adlı bir konuda açmıştım zamanında ama forumun taşınma işlemler isırasında sanırım kaybolup gitti

BÜYÜK_TRABZON
04.12.2006, 13:57
Bir Trabzon Liseli olarak Trabzonsporun Trabzon Lisesi Altyapısına egilmesini şiddetle istiyorum

Aslıhan
04.12.2006, 14:02

bu ayrıcalık hayatım boyunca benle olacak :D

pReN@_61
04.12.2006, 14:28
O futbolcuların yerine Musa, Keçeli, Ferhat gibi dünya yıldızları geldi.

yıldızdan da öte (!)

Murat Aydın
04.12.2006, 15:20
Ömer EYÜBOĞLU Başkan
Trabzonspor Şampiyon :) :) :)

Bu arada Trabzon Liseli olmak ayrıcalığını yaşayan biriyim. Malum Trabzon Lisesi üçgen flamasını alıp iş yerime ve odama asmayı çok istedim ancak bulamadım. Ankaradayım bulup masrafı karşılığında gönderebilecek bir arkadaş olursa çok sevinirim. Tel: 533 487 06 54

emincim sen istersinde ben sana yollamammı en kısa zamanda elinde olacak flman kardesım merak etme

Murat Aydın
04.12.2006, 15:25
+ Çok sevdiğim Ahmet hocamızında payını unutmamak lazım :) Murat Ahmet abime slm

selamını iletecem babama sismolog 61 ayrıca ukalalık gibi olmasın ama gercekten ahmet aydın ın (babamın):) hakkını wermek lazım onunda bu basarıda emegı cok liseyi dünya şampiyonu yapan takımının hocası babamla gurur duyuyorum bunun tüm bmn nedeki kardeşlerimle paylaşmak istedim

Erkin
04.12.2006, 18:26
Haklısın hocam Ahmet Hoca bizim Mat.derslerine girmedi ama her takımla efsane oldu o sayede tanıyordum:) Her yerde,yurtdışında,Türkiye'deki deplasmanlarda takımın yanındaydı..

Çetin
04.12.2006, 22:28
Bu konuda eğer bir yanlış varsa tüm bileşenler bu hataya ortaktır. Futbolcu kardeşlerimizde dahil.

Serhat ŞAHİN
04.12.2006, 22:36
Burada bi ayrıcalık varsa o da Trabzonsporlu olmak...

Hüseyin Çümen
05.12.2006, 03:08
başlık trabzon liselilerin gövde gösterisine dönmüş :D
benimde asla akıl erdiremediim bi durum neden bir tane oyuncu gelmior bize burdan hersen şampiyon olurlar dünyada 1. 2. olurlar

sismolog61
05.12.2006, 08:33
selamını iletecem babama sismolog 61 ayrıca ukalalık gibi olmasın ama gercekten ahmet aydın ın (babamın):) hakkını wermek lazım onunda bu basarıda emegı cok liseyi dünya şampiyonu yapan takımının hocası babamla gurur duyuyorum bunun tüm bmn nedeki kardeşlerimle paylaşmak istedim

bende çok iyi tanıyorum babanı kardeşim ve emekleri tartışılmaz

Berk Akçay
05.12.2006, 12:13
murat çok güzel bir yere deginmişsin gerçekten çok güzel bşir konu TRABZON lisesi şampşiyon oluyor ve geriye bakıyorsun bu gençcecik çocuklardan hiç biri yok o dönem dünya şampiyonu olan trabzonlisesinin kadrosundaki oyuncuların eger yanlış hatırlamıyorsam 4 yad 5 tanesi DSİ karadenizspor da digerleride hepsi Trabzonsporda top oynuyordu o dönemde Dsi karadenizspor un başındaa babam vardı ;) bende bunu söyliyim muratım ama gerçekten çok yazık

Murat Aydın
05.12.2006, 18:19
trabzonsporun alt yapısındaki sorunların bir göstergesidir bu olay berkcim defalarca genç milli olan arkadaşlarımızı trabzonspor yerine başka takımlarda görmek çok üzücü bir olay trabzonspor alt yapısı kuvvetli olacakki takım şampiyonluklar görsün ama şuan alt yapıda epey bir sorun var

Berk Akçay
05.12.2006, 21:21
trabzonsporumuz dediğin gibi alt yapısı bundan 3 -4 sene önce en iyi olan klüpdü ama görüorumki şimdi ise altyapı denilen birşey kalmamış ama birilerinin buna dur diyeceğini sanıyorum inşallah

Murat Aydın
06.12.2006, 10:46
Burada bi ayrıcalık varsa o da Trabzonsporlu olmak...

sevgili kardeşim trabzonsporlu olmak dünyanın en büyük ayrıcalığıdır

TSelif
06.12.2006, 10:51
sevgili kardeşim trabzonsporlu olmak dünyanın en büyük ayrıcalığıdır

:....ve ne olursa olsun bunun tadını , zevkini , haklı gururunu sevgisini ...yani herşeyini doya doya yaşıyorum.Çünkü kazandığım şampiyonluklar için en azından kimseye hesap vermek zorunda değilim .Var mı abi bundan daha güzel bir olay:ts:

Murat Aydın
06.12.2006, 20:46
kesinlikle yok elif

Murat Aydın
10.12.2006, 20:38
arkadaşlar konu biraz dağıldı galiba burada biz tr5abzon lisesinin ayrıcalığını değil alt yapıdaki problemleri tartışıyoruz yorumlarınızı bekliyorum

Onur Muhcu
10.12.2006, 21:34
Çok Güzel bir konuya değinmiş Murat arkadaşımız ! ! !

Tam hatırlamıyorum ama daha bundan 1-2 yıl önce Avni aker'de Sanırım İstanbulspor maçını izlerken Trabzon lisesinin Çin'de dünya birincisi olduğu haberi gelmişti ve avni aker alkışlara boğulmuştu! Dünya birincisi olan bir takım demekki başarıya odaklanmış, Hünerleri olan, inanan ve en önemliside Trabzon için oynayan bir takımdır, bu takımın oyuncularının genelide Trabzonspor paf takımından oluştuğuna göre, Bunca Yetenek arasından alt yapıdan yararlanmamamız Trabzonspor için büyük bir kayıptır! Hepimizin içinde olduğu ve bildiği bir gerçek var ki, Trabzonspor'un kendi evlatları bu takımı daha çok sahiplenmiş ve forma aşkına maçlarda yüreğini ortaya koymuştur, Buda demek oluyor ki başarı için takımın çoğunluğunun Kendi evlatlarından oluşması gerekmektedir. Ama Nedense son yıllarda alt yapıda yetiştirilen bunca yetenek göz ardı ediliyor .. Oysa bizler biliyoruz ki Trabzonspor'un alt yapısından bir çok Arda çıkar! Hassas bir konu olduğunu düşünüyorum, böyle bir konuya değindiğin için Teşşekkürler Murat .. !

Halil Yılmaz
11.12.2006, 00:49
doğru diyorsunuz arkadaşlar

eskiden alt yapıya bu kadar önem ve dikkat gösteren şehir bi aralar bu alt yapıda çıkan oyuncuların kendini bilmez ve havalı hareketleri nedeniyle soğudu. bunun sonucu olarakta alt yapının üzerindeki gözler kalktı ve insanımız alt yapıyı ve alt yapının önemini unuttu.orada neler oluyo diye kimse ilgilenmedi sonuç olarakta bir otorite boşluğu ortaya çıktı ve bence günümüzdeki trabzonun hali birazda o zamandan kaynaklanıyor. eskiden bu takımda bir sürü trabzonlu varken şimdi yanlış ve pahalı transferlerle hem kendi elimizdeki oyuncuları kaybettik hemde elimizdeki para israf oldu gitti.gerçi bilindik bi söz var olmuşla ölmüşe care olmaz diye artık ileriye bakalım ve bu yetişen alt yapıya destek verelim maçlarına gidelim onlara şehrin arkalarında olduğunu gösterelim.
unutmayalım ki paralı askerlerden kurulan bi ordu yenilmeye mahkümdur eğer biz askererimizi iyi seçer ve paradan önce yürekleri ile özlem duydukları şampiyonluğa ulaşmak isteyen bi takım kurarsak karşımızda kimse duramaz.
inşallah özkan hoca bu ruhu oyunculara aşılamayı başarır

Murat Aydın
11.12.2006, 15:39
bu senede cok degerlı futbolcular var hedef şili de yapılacak turnuvada dunya şampıyonlugu bu cocukların onunu acmalı

t-juba-n
12.12.2006, 07:29
trabzon lisesinin 7 sene önce amcam müdürüydü rauf tokgöz kac sene müdürlük yaptı orada fatih tekke gökdeniz bi cok futbolcu öğrencisiydi

frango
12.12.2006, 09:20
ben istanbulda okudum liseyi ama eğer trabzonda okusaydım kesinlikle trabzon lisesinde okumak isterdim kim ne derse desin trabzon lisesinin yeri apayrı

KuĞu
12.12.2006, 22:48
bu topic i trabzon liselilerin anı defterine döndürmeye gerek yok arkadaşlar! o niyetle kullanılacaksa sebest kürsüye taşınsın ve trabzon lisesi mezunları orada buluşsun yazışsın!

bu topic neye hizmet amacı taşıyacak ona karar verelim istereniz, evet trabzon lisesi trabzonsporumuzun futbolcu madeniydi, dünya şampiyonu ve 2. si kadrodan takımımıza futbolcu katamadık! bunlar acı gerçeklerimiz...

NE yapılmalı, bizler bu konuda ne yapabiliriz elimizde bir yaptırım var mı? var sa kullanalım!

Şu şöyleydi bu böyleydilerle bu topic i harcayacaksak nostalji bölümüne taşıyalım...

biraz sert bir tavır sergilemiş olabilirim tek nedeni bu konu benim için de çok hassas ve önemli ama konuşulan sadece trabzon liseli olmak hoş değil!

onyedi
18.12.2006, 15:30
trabzon lısesı mezunu oldgum ıcın gururluyum.

Hüseyin RİZELİ
18.12.2006, 19:43
trabzon lısesınde oynayan futbolcuları anca baska takımlara gonderdıler ornegın ergın keles gıbı...

6Şafak Aydın1
18.12.2006, 19:49
tamamda cok güzel cok gurur verici basarilar bunlar ...pekiyi sorunlar nedir ? Ferdinand kardesimiz güzel dile getirdi ama bunlari somut olarak nasil cözebiliriz ( mevcut yönetim ve hocaylan hicbirseyi kalici olarak cözemeyiz gibi gözüküyor) uzun vadeli planlardan bahsediliyor .... Trabzonsporun Altyapisinda neler oluyor .... Bugünki Röportajda Türkiyede Basi ceker diyor PAF Kaptani? Nasil olur ?

Haftalardir bu altyapiya özen göstermeye calisiyorum bu sorunlari nasil giderebiliriz....mesela PAF Takimina Ilgimizi sadece Fener maclarina saklamaklami giderecegiz..bu nasil bir zihniyet anlamadim gitti kardesim...birakin son 20 seneyi mevcut durumumuzdan hicmi ders cikarmiyacagiz tepem atiyor kardesim ??

Kentimiz futbol hastasiysa , herkes futboldan cok iyi anliyorsa, Sayin Özabim gibi herseyi bilipte tek bi icraatte bulunmuyorsa, Tribünler cogu zaman dolup tasmiyorsa ( en büyük ilgi tabii yine Fener macina verdik sanki 28 puanlik mac o da 3 puan baskalari da 3 puanlik mac ... ) nereye varacagiz... Basari varsa ilgi ve HELAL OLSUN MUHABBETLERI FALAN GEC BUNLARI KARDESIM ... hey allahim bana sabr ver cildirmadan....