PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Gerçek Destek Nasýl Olmalý ?

Gürkan Asma
24.03.2016, 17:15
Ýçerdeki maçlarýn %90 ýna giderim. Kýzarým gitmiycem derim ama yine de giderim :). Ve maratondan alýrým bileti.

Þöyle bi gerçek var ki birçok taraftar topluluðu olmasýna karþýn, en fazla çoðunlukta olan deniz tarafý kale arkasýndaki "Trabzonlu gençler" grubu.

Ve staddaki genel tezahüratý yönlendiren de bu grup. (maçlara gidenler bana katýlacaktýr)

Son Sivas maçýnda yoktular ya da çýlgýnlar adlý grubun orda beraber mi toplandýlar bilemiyorum. Ýlk defa mantýklý biþeyler yapýldý stadta. Sahada futbolun f si olmamasýna karþýn, top rakipteyken ýslýklama yuhalama ve topu kazandýðýmýzda da takýma moral verici motive edici bi alkýþ vardý. (özellikle 2. yarýda takýmda biraz kýpýrdayýnca)

Þimdi bu þikeci sivasa özel miydi bilemiyorum :)

Ýçerdeki maçlarda laylaylay tezahüratlarý yerine en azýndan maçýn ilk 15 20 dksý top rakipteyken yoðun bi ýslýkla rakibi bozucu bi baský kurulmalý diye düþünüyorum. En azýndan skoru buluncaya dek.

Þöyle bi durum var bizim stadda,

Bu bahsi geçen taraftar grubu ýslýk yapmaya baþlayýnca tüm stad baþlýyo. Yani bi yönlendiriciye ihtiyaç var. Maraton tribünü herþeye hazýr bi topluluk fakat iyi yönlendirilmediðini düþünüyorum.

Tabi bazý ekstrem durumlar da var , onlarý saymýyorum :)

Bu konuda neler yapabiliriz arkadaþlar, rakip takýmlara doðru ve etkili deplasman deneyimi yaþatmak için ?

Ozan Yýlmaz
24.03.2016, 17:48
Bahsettiðiniz grup en son þöyle bir karar aldýðýný, face'den aþaðýdaki metin ile duyurmuþtu:

Deðerli Trabzonlu Gençler Üyeleri !
Yapmýþ olduðumuz toplantý sonrasý aldýðýmýz kararla bu yýl avni akerde oynanacak olan bütün maçlarda Çýlgýnlar bölümünde olacaðýz. Kalan maçlarda takýmýmýza daha iyi destek olabilmek adýna böyle bir karar alýnmýþtýr. Daha güçlü ve ambiyansý yüksek bir avni aker için Çýlgýnlar grubu ile omuz omuza baðýracaðýz. bizimle birlikte hareket etmek isteyen tüm taraftarlarýmýzý deniz tarafý kale arkasý çýlgýnlar köþesine bekliyoruz.
Not: Trabzonlu Gençler Tribününe Atkýsýz Giriþ Yasaktýr !
‪#‎DeliceSever‬ (https://www.facebook.com/hashtag/delicesever?source=feed_text&story_id=10153474551454849)

BaþoðLu
24.03.2016, 18:10
Ýçerdeki maçlarýn %90 ýna giderim. Kýzarým gitmiycem derim ama yine de giderim :). Ve maratondan alýrým bileti.

Þöyle bi gerçek var ki birçok taraftar topluluðu olmasýna karþýn, en fazla çoðunlukta olan deniz tarafý kale arkasýndaki "Trabzonlu gençler" grubu.

Ve staddaki genel tezahüratý yönlendiren de bu grup. (maçlara gidenler bana katýlacaktýr)

Son Sivas maçýnda yoktular ya da çýlgýnlar adlý grubun orda beraber mi toplandýlar bilemiyorum. Ýlk defa mantýklý biþeyler yapýldý stadta. Sahada futbolun f si olmamasýna karþýn, top rakipteyken ýslýklama yuhalama ve topu kazandýðýmýzda da takýma moral verici motive edici bi alkýþ vardý. (özellikle 2. yarýda takýmda biraz kýpýrdayýnca)

Þimdi bu þikeci sivasa özel miydi bilemiyorum :)

Ýçerdeki maçlarda laylaylay tezahüratlarý yerine en azýndan maçýn ilk 15 20 dksý top rakipteyken yoðun bi ýslýkla rakibi bozucu bi baský kurulmalý diye düþünüyorum. En azýndan skoru buluncaya dek.

Þöyle bi durum var bizim stadda,

Bu bahsi geçen taraftar grubu ýslýk yapmaya baþlayýnca tüm stad baþlýyo. Yani bi yönlendiriciye ihtiyaç var. Maraton tribünü herþeye hazýr bi topluluk fakat iyi yönlendirilmediðini düþünüyorum.

Tabi bazý ekstrem durumlar da var , onlarý saymýyorum :)

Bu konuda neler yapabiliriz arkadaþlar, rakip takýmlara doðru ve etkili deplasman deneyimi yaþatmak için ?Maraton'da geçen sene ki 2-0 lýk Beþiktaþ maðlubiyeti aldýðýmýz maçtan bi aný :)

arkamdaki abi :

- yav gardaþum otur yerine izleyemiyoruz .

ben :

+izlemek istiyorsan gaaaveye gideydun ben Trabzonspor'uma destek vermek için 1100 km yolu teptim geldim aaabiii.... ( daha ses yok :D )

yani uzun lafýn kýsasý. maratondaki taraftar profili izleyici .... kale arkalarý taraftar ...

Gürkan Asma
24.03.2016, 22:37
Bahsettiðiniz grup en son þöyle bir karar aldýðýný, face'den aþaðýdaki metin ile duyurmuþtu:

Deðerli Trabzonlu Gençler Üyeleri !
Yapmýþ olduðumuz toplantý sonrasý aldýðýmýz kararla bu yýl avni akerde oynanacak olan bütün maçlarda Çýlgýnlar bölümünde olacaðýz. Kalan maçlarda takýmýmýza daha iyi destek olabilmek adýna böyle bir karar alýnmýþtýr. Daha güçlü ve ambiyansý yüksek bir avni aker için Çýlgýnlar grubu ile omuz omuza baðýracaðýz. bizimle birlikte hareket etmek isteyen tüm taraftarlarýmýzý deniz tarafý kale arkasý çýlgýnlar köþesine bekliyoruz.
Not: Trabzonlu Gençler Tribününe Atkýsýz Giriþ Yasaktýr !
‪#‎DeliceSever‬ (https://www.facebook.com/hashtag/delicesever?source=feed_text&story_id=10153474551454849)

Demek ki istediklerinde doðru þekilde destek verebiliyorlar.

Bazý maçlarda mesela, maç baþlýyo dk 3-4 tribünlerde týk yok, meðersem tribün lideri gelmemiþ ? o gelmeden ne ýslýk yapýlýyo ne bi tezahürat. Takýma destekten çok baðýrýp eðlenmek için gelmiþler gibi.

Gürkan Asma
24.03.2016, 22:39
Maraton'da geçen sene ki 2-0 lýk Beþiktaþ maðlubiyeti aldýðýmýz maçtan bi aný :)

arkamdaki abi :

- yav gardaþum otur yerine izleyemiyoruz .

ben :

+izlemek istiyorsan gaaaveye gideydun ben Trabzonspor'uma destek vermek için 1100 km yolu teptim geldim aaabiii.... ( daha ses yok :D )

yani uzun lafýn kýsasý. maratondaki taraftar profili izleyici .... kale arkalarý taraftar ...

Ekstrem durum dediðim o iþte :) , o duruma rastladým bende ama herkes kalkýnca biþey diyemiyolar :)

Zaten onu diyen 55 60 yaþýndaki kesim.

kartal61
25.03.2016, 19:57
Maçlarda bagýrmayýp oturan taraftarýn hiç olmassa top rakýpteyken ýslýk yapmasý lazým.Top býzdeyken hadý oglum dýye bagýrmak býle futbolculara etký eder.
Fenerbahçenýn Benfýcaya elendýgý maçý hatýrlayýn.Top fenerbahçedeyken sureklý býr ugultu çýkýyordu.Adamlar belký gýrtlak patlatmýyordu ama o sekýlde fenerbahçeyý etký altýna alýyorlardý

Ufuk Turgut
25.03.2016, 21:00
ben kýsýtlý ýmkanlarýma ragmen taraftar kartýný kullanýyorum taraftar sýmkartýný kullanýyorum.Ankarada oldugum ýcýn trabzondaký maclara gýtme sansým pek yok olmuyor.senede býrkaç kezde olsa ts cluotan alýsverýs yapýyorum ve sanal alemde olabýldýgýnce destek vermeye calýsýyorum .tribunlere gelýnce mutlaka taraftar maraton trýbununde kalabalýk sekýlde tezahurat yapmalýdýr.oturacak adam kale arkasýnda otursun .taraftar gruplarýnýn en fazla ýký yada uc tane olmasý gerekýr