PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakan Çalhanoğlu Olayı...

Faik Yılmaz
17.03.2016, 15:22
Hakan Çalhanoğlu Türk kökenli futbolcuların yeni yıldızı. Şu an Bayern Leverkusen'de top koşturuyor ve ismi büyük klüplerle sık sık anılıyor.

2011 yılında Sadri Şener yönetimi o dönem 17 yaşında olan bu yıldız adayı ile ön protokol imzaladı. 100 bin euro kendisine 100 bin euro'da menejeriyle ödemek üzere analşatı. İmzalanan protokole de tarafların sözleşmeden cayması halinde 1 milyon euroluk bir ceza maddesi eklendi. Çalhanoğlu'nun parası hemen ödendi , menejerinin parası ise transfer gerçekleşmediği için ödenmedi. Hatta menejer gerçekleşmeyen bu transfern parasını almak için klübümüzü mahkemeye verdi.

Hakan Çalhanoğlu 2012 'de Karlsruhe ile sözleşme yeniledi. Ve daha sonra Hamburg'a en sonunda da Bayern Leverkusen'e gitti.

Trabzonspor Klübü'de sözleşmeşartlarına uyulmadığı için Hakan Çalhanoğlu'nu mahkemeye verdi. Buna göre 1 milyon euroluk cezai maddenin bize ödenmesi gerekiyordu. Bu parayı almak istiyoruz doğal olarak.

Yıldız futbolcu cezalı bulunursa 1 milyon euroyu ödemek zorunda kalacağı gibi 6 ay'a kadar futboldanda men edilebilir.

BaşoğLu
17.03.2016, 15:27
Ama ne yazıktır ki Trabzonspor'un en doğal hakkı olan bu davada bazı 3 ezik taraftarları Trabzonspor'u Fransa 2016'da İstanbul Milli Takımını güçsüz bırakmak amaçlı olduğunu söyleyip hakaret etmekte ! Allah belalarını versin ! 1 milyon Euro'yu ömrü hayatlarında kazanıp elde edemeyecek küçük beyinler. Trabzonspor'u 1 milyon Euro'nun peşine düştüğü için küçük görmekte !

Emre Çömez
17.03.2016, 15:28
biz bu davayı ne zaman açtık?

BaşoğLu
17.03.2016, 15:30
biz bu davayı ne zaman açtık?2012'de Hamburg'a transfer olduğu günlerde açtık davayı

DeAgLeMaNyAq
17.03.2016, 15:31
Bilinçsiz taraftarların Trabzonspor düşmanlığını ortaya koyup saldırmasını kabul etmesem de anlayabiliyorum. Fakat gazete ve haber sitelerinin bunu tetikleyecek şekilde bizi suçlamasını kaldıramıyorum...

En basit örneği az önce Haber7'nin sitesine girdim atılan manşete bakın...

http://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/bigmanset/2016/11/fifa_acikladi_sebebi_trabzonspor_1458220610_7851.j pg

Mehmet Cihan Kocaman
17.03.2016, 15:31
6 ay men edilirse Fransa'da oynayamaz ve Trabzonspor yine vatan haini ilan edilir.

BaşoğLu
17.03.2016, 15:32
6 ay men edilirse Fransa'da oynayamaz ve Trabzonspor yine vatan haini ilan edilir.edildi bile ...

Faik Yılmaz
17.03.2016, 15:35
Bu oyuncu transfer olmadı bize ama avansı takır takır yemeyi bildi. Hatta Umre'ye bile gitti haram para ile.....

Menejeri olmayan transfer için para istedi bizi mahkemeye verdi.

Bizde sözleşmenin karşılığını istedik. Mahkemeye 2012 yılının ortalarında verildi ancak şimdi sonuç aşamasına geldi...

Milli takım umurumda değil şu anda. karaktersiz oyuncular cezasını çekecek gerekirse de şampiyonada olmayacak...

ÖNCE ADALET

oksoholu
17.03.2016, 15:36
6 ay men edilirse Fransa'da oynayamaz ve Trabzonspor yine vatan haini ilan edilir.

Türkçede nasıl denir çokta şeyimdeydi

Mehmet Cihan Kocaman
17.03.2016, 15:36
edildi bile ...

Trabzon haritadan silinsin, Kırım'ı verin Trabzon'u alın vol.11255441265231

Ertan 51
17.03.2016, 15:41
Bu bizi üzmez oldu artık,hatta zevk veriyor bana,
ama o cezayı yerse Hakan efendi için ne düşüneceğimi bilemiyorum.

BaşoğLu
17.03.2016, 15:42
Trabzon haritadan silinsin, Kırım'ı verin Trabzon'u alın vol.11255441265231Ülkesi tarafından bu kadar dışlandığı halde ülkesine , bayrağına bu kadar bağlı başka hiçbir memleket dünya üzerinde yoktur !

Mehmet Cihan Kocaman
17.03.2016, 15:44
Ülkesi tarafından bu kadar dışlandığı halde ülkesine , bayrağına bu kadar bağlı başka hiçbir memleket dünya üzerinde yoktur !

Vatan ayrı vatandaş ayrı.
Bizi dışlayan vatan değil vatandaş.
Vatandaş bizi sevmiyor, çekemiyor diye vatandan vazgeçecek değiliz.

BaşoğLu
17.03.2016, 15:46
Vatan ayrı vatandaş ayrı.
Bizi dışlayan vatan değil vatandaş.
Vatandaş bizi sevmiyor, çekemiyor diye vatandan vazgeçecek değiliz.
Bizi vatanda dışlıyor azizim ...

En basitinden bak akyazıyı ele alalım. Samsun'a yapılana bak Konya'ya yapılana bak . Trabzon'a 10 yıldır yapılamayana bak ! Anlarsın.

Emre Çömez
17.03.2016, 15:46
2012'de Hamburg'a transfer olduğu günlerde açtık davayı
teşekkürler. insanlar davayı yeni açıldı sanıp lagaluga yapıyor.

Emre Çömez
17.03.2016, 15:51
Bilinçsiz taraftarların Trabzonspor düşmanlığını ortaya koyup saldırmasını kabul etmesem de anlayabiliyorum. Fakat gazete ve haber sitelerinin bunu tetikleyecek şekilde bizi suçlamasını kaldıramıyorum...

http://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/bigmanset/2016/11/fifa_acikladi_sebebi_trabzonspor_1458220610_7851.j pg

tepkiden dolayı değiştirildi sanırım?

DeAgLeMaNyAq
17.03.2016, 15:57
tepkiden dolayı değiştirildi sanırım?

Aynen. Bunlarla bitse gene iyi radyo ve TV'lerde de bizi suçlayıp duranlar var...

sezer sami
17.03.2016, 16:10
Hemen vatan haini ilan edilmişiz. Haberlerin altındaki yorumları okuyorumda.. 'Trabzon işte' fikrinde birleşenlere anlam veremiyorum.
Sanki biz silah zoruyla imzalatmışız protokolüde hakkımız olmayan parayı istiyoruz.
Çok çirkin şeyler yazılıyor, ahlak ve akıl dışı yorumlar yapılıyor Trabzonspor ve Trabzon insanına.
Sanki şikeyi biz yaptık, polis arabalarını devirip benzinliklerin önünde ateşe verdik.
Sanki biz yaktık stadımızı, çatıştık polisle ama ne hikmetse hep bunlar unutulup Trabzon hain ilan ediliyor.
Fener ülke puanına en çok katkı yapan takım diye haber yaptılar.
Bizim arka arkaya katıldığımız dönemlerde özellikle gözlerim aramıştı böyle bir haber 'Trabzonspor ülke puanına katkı yaptı' vs. diye lakin hep Yunanistan bizi geçti geçiyor haberleri yapıldı.
Esasında tüm kurum ve kuruluşlarının hali ortadayken devletimizin, konuşmanın bir anlamı kalmıyor.

Farabinin dediğini yaşıyoruz; adalet istemedende olsa güçlüden yana kayar hep. Bu da devletin çökmesinin temel nedenlerinden biridir.

Adamlar şike yapıyor devlet yasa değiştirip tekrar yargılayıp ak lıyor hepsini sonra biz temiziz Trabzon insanı yobaz, kavgacı, çirkef diye bir de reklamını yapıyorlar. Maalesef her şeyi taraftar gibi fanatizmle yorumlayıp sevip, nefret ettiğimiz için gerçekleri görememek için kendi kendini kör ediyor insanımız.

Türkiye'nin Hindistanına döndük. Kast sistemini getirdi adamlar bize. Hep ezilen acı çeken ama öbür dünyada adaletin sağlanacağına inanır olduk. İlla ki öbür tarafa olan inancım tam lakin bu dünyanın hesabını bu dünyada görmek istiyorum ben.
Biz hariç herkese kapitalizm, demokrasi, bize gelince kast sistemi, biat et, ses çıkarma yoksa hakem hataları yaşarsın.

Bir Hakan haberinden nerelere geldim döktüm içimi. Benim gibi binlercesi var lakin kazanan hep onlar hep onlar.

Ertan 51
17.03.2016, 16:16
sezer sami
iyi ettin renktaşım içini dökmekle,
ellerine sağlık,çok şahane yazı olmuş.

BaşoğLu
17.03.2016, 16:17
Hemen vatan haini ilan edilmişiz. Haberlerin altındaki yorumları okuyorumda.. 'Trabzon işte' fikrinde birleşenlere anlam veremiyorum.
Sanki biz silah zoruyla imzalatmışız protokolüde hakkımız olmayan parayı istiyoruz.
Çok çirkin şeyler yazılıyor, ahlak ve akıl dışı yorumlar yapılıyor Trabzonspor ve Trabzon insanına.
Sanki şikeyi biz yaptık, polis arabalarını devirip benzinliklerin önünde ateşe verdik.
Sanki biz yaktık stadımızı, çatıştık polisle ama ne hikmetse hep bunlar unutulup Trabzon hain ilan ediliyor.
Fener ülke puanına en çok katkı yapan takım diye haber yaptılar.
Bizim arka arkaya katıldığımız dönemlerde özellikle gözlerim aramıştı böyle bir haber 'Trabzonspor ülke puanına katkı yaptı' vs. diye lakin hep Yunanistan bizi geçti geçiyor haberleri yapıldı.
Esasında tüm kurum ve kuruluşlarının hali ortadayken devletimizin, konuşmanın bir anlamı kalmıyor.

Farabinin dediğini yaşıyoruz; adalet istemedende olsa güçlüden yana kayar hep. Bu da devletin çökmesinin temel nedenlerinden biridir.

Adamlar şike yapıyor devlet yasa değiştirip tekrar yargılayıp ak lıyor hepsini sonra biz temiziz Trabzon insanı yobaz, kavgacı, çirkef diye bir de reklamını yapıyorlar. Maalesef her şeyi taraftar gibi fanatizmle yorumlayıp sevip, nefret ettiğimiz için gerçekleri görememek için kendi kendini kör ediyor insanımız.

Türkiye'nin Hindistanına döndük. Kast sistemini getirdi adamlar bize. Hep ezilen acı çeken ama öbür dünyada adaletin sağlanacağına inanır olduk. İlla ki öbür tarafa olan inancım tam lakin bu dünyanın hesabını bu dünyada görmek istiyorum ben.
Biz hariç herkese kapitalizm, demokrasi, bize gelince kast sistemi, biat et, ses çıkarma yoksa hakem hataları yaşarsın.

Bir Hakan haberinden nerelere geldim döktüm içimi. Benim gibi binlercesi var lakin kazanan hep onlar hep onlar.

Molotof atsan hak arayan , dava açsan hainsin. Sokağa dökülsen aktivist , mahkemeye çıksan darbeci ... Biz bu ülkenin üvey evladıyız. Ondan sonra da biz deyince bizi dışlıyorsunuz diye . ne alaka diyolar.

Yiğit SARI
17.03.2016, 16:19
İlk defa hakkımız olanı aradığımız için "vatan haini" ilan edilmiyoruz ya... Geçiniz alıştık biz bunlara alıştırdınız

BaşoğLu
17.03.2016, 16:20
çok iyi hatırlıyorum Liverpool'la maçımız var o gün Fenerbahçe - Galatasaray maçı var . Sadri şener bir programa telefonla bağlanıyor . Spiker soruyor. Bu akşam ki maç sizce ne olur.

-Siz zaten bu akşam her halukar da bizi değil derbiyi konuşacağınız için eğer yenersek ben arar size haber veririm demişti. ve spiker olur mu öyle şey başkanım Trabzonspor bu ülkenin takımı biz ayırmıyoruz dedi . o gün Trabzonspor yenildi ve o programda sadece gs fb maçı pozisyon tekrarları konuşuldu ... burdan yola çıkın işte ...

revolution
17.03.2016, 16:20
rüyalarda yaşıyorsunuz .
bu davadan hiç bi şey çıkmayacak .
herif gelecek çatır çutur her yerde oynayacak .
hatta mahkeme masraflarını da bizim kulübe itekleyecek .

hadi herif her türlü naneyi yedi de sen çok mu masumsun .?

olmayan şeyleri ( kulüp vizyonu , projesi , geleceği, cart curt )
gerçekmiş gibi lanse et . ( buna manipülasyon diyorlar buralarda )

reşit olmayan futbolcunun aklını çel .( evet . eşşek kadar adam . ama
menajerinin ve oğlanın cebine para sıkıştır .( bildiğin kapora . kaparo . veya her neyse işte ) ( kim cayarsa yanar gider ) ( evet . burası teksas)

sırtını sıvazla . yürü koçum kim tutar seni de .
ondan sonra vay efendim .
benim futbolcum . sözleşmesi var . bende oynayacak .

yok ya .

oğlanı tongaya düşürmek için
kim bilir ne yalanlar söylediniz .
kim bilir menajeri ile hangi pazarlığı yaptınız .
kim ne kadar komisyon aldı .

açıklasanıza .

peki hakan ve o dönemdeki menajeri ne söylüyor .
bilen var mı . yok .
duyan var mı . yok .

dezenformazyona devamlı kanan bir camia işte .
kim ne dese hemen inanan
doğruyu yanlışı analiz yetisi çok zayıf.

ya hakan haklıysa .
ya bizimkiler al cengiz oyunu oynadıysa .

bilip bilmeden sıkıp durmayın .

not : burak.ın parasını da alamayacağımızı söylemiştim . o zaman da imkansız demiştiniz . bu da ikinci burak vakası olacak . göreceksiniz .

BaşoğLu
17.03.2016, 16:25
rüyalarda yaşıyorsunuz .
bu davadan hiç bi şey çıkmayacak .
herif gelecek çatır çutur her yerde oynayacak .
hatta mahkeme masraflarını da bizim kulübe itekleyecek .

hadi herif her türlü naneyi yedi de sen çok mu masumsun .?

olmayan şeyleri ( kulüp vizyonu , projesi , geleceği, cart curt )
gerçekmiş gibi lanse et . ( buna manipülasyon diyorlar buralarda )

reşit olmayan futbolcunun aklını çel .( evet . eşşek kadar adam . ama
menajerinin ve oğlanın cebine para sıkıştır .( bildiğin kapora . kaparo . veya her neyse işte ) ( kim cayarsa yanar gider ) ( evet . burası teksas)

sırtını sıvazla . yürü koçum kim tutar seni de .
ondan sonra vay efendim .
benim futbolcum . sözleşmesi var . bende oynayacak .

yok ya .

oğlanı tongaya düşürmek için
kim bilir ne yalanlar söylediniz .
kim bilir menajeri ile hangi pazarlığı yaptınız .
kim ne kadar komisyon aldı .

açıklasanıza .

peki hakan ve o dönemdeki menajeri ne söylüyor .
bilen var mı . yok .
duyan var mı . yok .

dezenformazyona devamlı kanan bir camia işte .
kim ne dese hemen inanan
doğruyu yanlışı analiz yetisi çok zayıf.

ya hakan haklıysa .
ya bizimkiler al cengiz oyunu oynadıysa .

bilip bilmeden sıkıp durmayın .

not : burak.ın parasını da alamayacağımızı söylemiştim . o zaman da imkansız demiştiniz . bu da ikinci burak vakası olacak . göreceksiniz .saçmalığa bak arkadaş. sanki silah tuttular kafasına. o anlaşma yapılırken Hakan'a ve menajerine verilen 100'er bin euro'luk para Karlsruhe ile biten sözleşmesini yenilemeyip bizimle sözleşme imzalaması üzerine verildi. yani bonservis bedeli ödememek amaçlı. Bunu yaparken de kendini sağlamak amaçlı vazgeçilirse tazminat ödenmesi maddesini koyuyorlar ki bu madde de çift taraflı olarak koyuluyor . ama gel gör ki onlar vazgeçiyor !( bu GS'nin Selçuk İnan'a sen Trabzonspor'la sözleşme imzalama ona vereceğimiz bonservisi sana verelim deyip ilk sene garanti ücretini diğer senelere göre fazla ödemesi gibi bir şey ki bunu gs yapınca sorun yokta biz yapınca mı suç ? )

Faik Yılmaz
17.03.2016, 16:27
revolution arkadaş öyle bir yazdın ki sanki reşit olmayan kızı iğfal etti Ts.... töbe töbe..... :) :)

Burada bir kandırma varsa bizzat Çalhanoğlu tarafından yapıldı....

Dava dosyasını okudum... Ona göre konuşuyorum....

Ve de cezasını alacak merak etmeyin....

Not : Burak'ın parası değil Burak'ın transferinden kalan Kdvnin davasını kaybetik. Burak'ın parasıyla karıştırmayın.. O parada takır takır gelecek bize....zaten Gsde o paraya karşılık Salih'in bonjservisini teklif etti. yani bir şekilde alıcaz

not 2 : Buradaki 1 milyon euro yanlış hatırlamıyor isem Çalhanoğlu'nun alacağı yıllık ücret idi ve 5 yıl öncesine göre hiç fena bir para değildi.

sezer sami
17.03.2016, 16:31
nedense bizi hep yurtdışındaki mahkemeler haklı buluyor.

Tayfun
17.03.2016, 16:36
Gerekli ceza neyse verilsin, cezasını çeksin. Yok öyle Trabzonspor'a madik atıp kaçmak !

Ozan Yılmaz
17.03.2016, 16:46
En ağır cezayı alsın,
yok öyle paraları cebe cukkalayıp kaçmak
Hakan Çalanoğlu

ÖmürKaradeniz61
17.03.2016, 17:00
Siz meraklanmayın haklıyken haksız duruma düşmek tam bizim camiamızın işi.Bu davayı geçtim yakında şike davası için bile adamlar Trabzonspor bize iftira attı,küçük düşürdü der bizi mahkemelik eder küme düşürürler yakında.Hakan davasını Trabzonspor kaybeder üstüne birde avukatlık masraflarıydı bilmemnesiydi öder bizde seyrederiz,yaşadık gördük bunları.

oflubektas
17.03.2016, 17:11

Son zamanlarda okuduğum en güzel mesaj

Ertan 51
17.03.2016, 17:22
Benim bildiğim,
Hakan insanı 250 bin euro yu aldı,kendi aramızda bişiler imzaladık ama vaz geçti,
şimdi benim öğrenmek istediğim,
250 bin euromuzu iade etti mi yoksa hem parayı götürdü hem sözleşmeye mi uymadı,
yani biz Hakan bize yar olmadı derdindemiyiz 250 bin euro derdindemiyiz ?

oflubektas
17.03.2016, 17:27
Benim bildiğim,
Hakan insanı 250 bin euro yu aldı,kendi aramızda bişiler imzaladık ama vaz geçti,
250 bin euromuzu iade etti mi yoksa hem parayı götürdü hem sözleşmeye mi uymadı,

250'yi götürdü, ön sözleşmeye de uymadı sayın abim. (Haberlerde 100+100 toplam 200.000 diyor ama ben de yıllardır 250 diye biliyorum)
Bu sözleşmeye uymazsa 1 Milyon Euro'cuk cezai şart vardı, biz de onu istiyoruz. Basın da Trabzon aleyhine baskı kurmak için "Hakan Euro 2016" da olmayabilir" minvalinden başlık atıyor. Aynısı fenerin başına gelse "Hakan caydı, fener sonunda parasını alacak" şeklinde haber başlıkları okurduk.

Ertan 51
17.03.2016, 17:34
250'yi götürdü, ön sözleşmeye de uymadı sayın abim. (Haberlerde 100+100 toplam 200.000 diyor ama ben de yıllardır 250 diye biliyorum)
Bu sözleşmeye uymazsa 1 Milyon Euro'cuk cezai şart vardı, biz de onu istiyoruz. Basın da Trabzon aleyhine baskı kurmak için "Hakan Euro 2016" da olmayabilir" minvalinden başlık atıyor. Aynısı fenerin başına gelse "Hakan caydı, fener sonunda parasını alacak" şeklinde haber başlıkları okurduk.
Of'lu sağol renktaşım cevap için,
Hakan da tam bi utanmazmış yani,
hadi vaz geçtin bari paramızı ver de işi uzatmayalım,
neyse bekleyelim bakalım,
canım ülkemin aşağılık sisteminde görülseydi bu dava yanmıştık,
avrupa da olunca belki diyorsun,
hayırlısı artık.

selcuk
17.03.2016, 17:38
Benim bildiğim,
abi 1 yil beklendi parayi iade etmesi icin
hamburga transferinden sonra maddi gücü yeterli olmasina ragmen para iade edilmedi
ozaman iade etmiyorsaniz tazminatinlan aliriz deyip dava actik
2014 de fifa savcisi fifa yönetmelikleri esnasisinda usüle uygunsuz kontratlar girisimi sorusturmasida ekledi davaya
bize sadece tazminati ödemeye mecbur kalir
men cezasini bizlen gecerli kontrati varken kendi takiminlan prof. kontrat imzalamasindan alacak, alirsa

bu olaylar 17 yasindayken oldugundan normalde para cezasinlan yirtar

amaaa hakanin her transferi olayli oldugundan itibari cok zedelendi
özellikle hamburgda psikolojik sorunlar yüzünden doktor raporu verip leverkusene transfer olunca raporun terapi süresi tamamlanmadan antrenmanlara cikmasi bütün avrupada manset olmusdu

ve en son okazakiden yedigi kapakda var

DeAgLeMaNyAq
17.03.2016, 17:41
Benim bildiğim 175 bin euro. 100 bini avans olarak ödenmişti 75 bini kalmıştı.

Hatta şimdi baktım Sporx'de zamanında haber yapmış...

http://i66.tinypic.com/2lqdyt.jpg

olcay_61
17.03.2016, 19:09
1liranın bile hesabı sorulmalı
Çok da umrumuzdaydı hakan fransada oynamış oynamamış
Birbirlerine silah çekip tehdit ederken hakan gelmeyince nerdeydi o vatansever arkadaşlar

selcuk
17.03.2016, 19:39

bild gazetesine attim
bakalim bunuda haber yaparlarmi

diskus
17.03.2016, 20:55
Hakan in o zamanki takimi olan Karlsruhe aciklama yapmis.Trabzonspor la Hakan icin degil anlasma konusma dahi olmadi diye Biz bu Hakan i kimden aliyorduk o zaman yoksa Hakan in kontrati mi yoktu?

Punisher-61
17.03.2016, 21:00
Trabzonspor hakkinin sonuna kadar pesinde olmasi lazim... Ezikler ne derse desin.. Milli takimi düsünenler zamanindada düsünmedi töre hakana silah cektiginde..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Punisher-61
17.03.2016, 21:02
Hakan in o zamanki takimi olan Karlsruhe aciklama yapmis.Trabzonspor la Hakan icin degil anlasma konusma dahi olmadi diye Biz bu Hakan i kimden aliyorduk o zaman yoksa Hakan in kontrati mi yoktu?

Hakan ückagitci.. Bu anlasmadan eski kulübün haberinzaten yoktu.. Sadece kendisi ve menajeri.. Trabzonspor ön anlasma icinde ikisine 100.000€ ödedi

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

selcuk
17.03.2016, 21:06
amatördü
lizenzspieler olarak altyapida oynuyordu

DeAgLeMaNyAq
17.03.2016, 21:07

Hakan'ın Karlsruhe ile sözleşmesi 2012 yılında bitiyordu. Biz 2011'de anlaştık ama gelecek sezon için değil 1 yıl sonrası için. En azından Altuğ Atalay'ın verdiği bilgi o yönde. Zaten Fifa'nın transfer yönetmeliğinde bir oyuncunun sözleşmesinin bitimine 6 ay kalmadan kulübünden bağımsız olarak anlaşamıyorsunuz. Dolayısıyla bizimkilerin Karlsruhe'yi bypass etiğini düşünmüyorum. KAP'taki bilgilendirmemizde de Karlsruhe ile de davalık olduğumuz yazıyor...

cem1990
17.03.2016, 22:26
Hakan bize gelmeyerek hayatinin en dogru hamlesini yapti. Birakin 1 milyon € eleman da kalsin.
Hakan bize gelse idi Hakan calhanoglu olmazdi. Yuksek ihtimali bu nasil orta saha ulan diyip ya 1461 ya da bank asyaya falan sutlardik.

Sent from my General Mobile 4G Dual using Tapatalk

edimurphy_61
17.03.2016, 22:34
Koskoca Türk milli takımı bi Hakan Çalhanoğluna kaldıysa zaten varsın biz hain ilan edilelim

olcay_61
17.03.2016, 22:44
Hakan bize gelmeyerek hayatinin en dogru hamlesini yapti. Birakin 1 milyon € eleman da kalsin.
Hakan bize gelse idi Hakan calhanoglu olmazdi. Yuksek ihtimali bu nasil orta saha ulan diyip ya 1461 ya da bank asyaya falan sutlardik.

üstüne birde 1-2 milyon euro verelim istersen ya da bize gelmediği için yılın en zeki futbolcusu ödülü verelim ya da trabzonda bir sokağa adını verelim olur mu
nezaman vaz geçeceksiniz kendi takımınızı hakir görmekten, istanbul taraftarları gibi konuşmaktan

cem1990
17.03.2016, 22:53
üstüne birde 1-2 milyon euro verelim istersen ya da bize gelmediği için yılın en zeki futbolcusu ödülü verelim ya da trabzonda bir sokağa adını verelim olur mu
nezaman vaz geçeceksiniz kendi takımınızı hakir görmekten, istanbul taraftarları gibi konuşmaktan
Mantikli

DeAgLeMaNyAq
18.03.2016, 00:30
Rıdvan Trabzonspor 4 sene önce başvurdu bu dava niye 4 yıl sonra gündeme alındı. Trabzonspor'un elinde olsa bunu milli olay olarak görüp davadan vazgeçer diyor...

mete61bordomavi
18.03.2016, 01:18
Rıdvan Trabzonspor 4 sene önce başvurdu bu dava niye 4 yıl sonra gündeme alındı. Trabzonspor'un elinde olsa bunu milli olay olarak görüp davadan vazgeçer diyor...

Madem öyle, ne diye ulusal medya skandalın sebebi olarak bizi görüyor? Ya bu nasıl haberciliktir?
Bence bu ülkede aldatmaya yönelik, yalan ve asılsız haber yapanlar, basın özgürlüğü kavramı arkasına sığınarak ''Tetikçilik'' yapar oldu!
Madem haber yapacaksanız, araştırın öyle yapın! Ki burda maksat haber de değil, tetikçilik yapmak!

Hakan Çalhanoğlu'na gelince, Fransa'da oynayamayacak oluşu hani nasıl derler, çok da umrumdaydı!? :D

HOPA'LI TS'Lİ
18.03.2016, 07:41

Şerefsizin önde gidenleri

Yıllarca bizden giden oyuncuların davalarıyla uğraştık.

Bu kez de biz dava açınca öyle mi oldu ezik Bizans basını!

FIFA bile açıkladı, 2012-2013 sezonunda TS'de oynamalıydı diye.

HOPA'LI TS'Lİ
18.03.2016, 07:42

Susun artık Rıdvan efendi, sizin gibi dürüst olmayanlar, vicdanı olmayanlar SUSUN.

HOPA'LI TS'Lİ
18.03.2016, 07:44

Senin ülkende hep GÜÇLÜLERE, ÜSTÜNLERE HUKUK VAR DA ONDAN.(Bkz. 2010-2011 şike süreci)

ccd6167
18.03.2016, 08:30
Sığır rıdvan yine zırlamış.

faizleriyle beraber ödesin hakan. Bide bi arkadaşın teki yazmış iyiki gelmedi diye. O bizim değil hakanın sorunu. Gelsydi men olmayacaktı belkide futboldan . İnşallah önü kapanır Allahın izniyle. Öyle Hz Peygamberin evine gidipte kendini aklama yok.

Bayundur Han
18.03.2016, 09:37
Hakkimizi aramak bizimde hakkimiz. Ne ilan ederlerse etsinler. Bu ulkede bir Trabzonlu dusmanligi olduguna inaniyorum artik. Bu kanlarina islemis. Sadece medyanin degil, bizim Trabzonlularin bile kanina islemis. 6 ay men edilsin. Ben daha ileri gidiyorum insAllah Castan falan birseyler cikarda Milli takim men edilir euro 2016'dan. Samar yemeden aklimiz basimiza gelmeyecek.

artvints
18.03.2016, 09:43
adalet doğrultusunda olmayan ülke menfaatleri umrumuzda olmaz. davayı uzatan hakan zaten.cezası bizi ilgilendirmez, biz yaptırım görmek istiyoruz.kaypaklık, dava kapatma, ayrıcalık görmekten bıktık. parayı versin futboluna da devam etsin.

Turgay Atalay
18.03.2016, 10:09
Bu ülkede hak aramak, birilerinin eğlence ve aşağılama malzemesi olmuş. İnşallah o hırsız herif hem tazminat öder hem de futboldan men edilir, umurumda değil kariyeri de milli takımın durumu da.

Ertan 51
18.03.2016, 10:44
abi 1 yil beklendi parayi iade etmesi icin
hamburga transferinden sonra maddi gücü yeterli olmasina ragmen para iade edilmedi
ozaman iade etmiyorsaniz tazminatinlan aliriz deyip dava actik
2014 de fifa savcisi fifa yönetmelikleri esnasisinda usüle uygunsuz kontratlar girisimi sorusturmasida ekledi davaya
bize sadece tazminati ödemeye mecbur kalir
men cezasini bizlen gecerli kontrati varken kendi takiminlan prof. kontrat imzalamasindan alacak, alirsa

bu olaylar 17 yasindayken oldugundan normalde para cezasinlan yirtar

amaaa hakanin her transferi olayli oldugundan itibari cok zedelendi
özellikle hamburgda psikolojik sorunlar yüzünden doktor raporu verip leverkusene transfer olunca raporun terapi süresi tamamlanmadan antrenmanlara cikmasi bütün avrupada manset olmusdu

ve en son okazakiden yedigi kapakda var

İyi ki varsınız can lar,çok çok teşekkürler,
sizlerden bişiler öğrendikçe,sizleri gördükçe, yerel olsun ulusal olsun haberciyim diye geçinen,gazeteciyim diye geçinenlere gülüyorum artık,gerçekten çok boş adamlar.
Tekrar teşekkürler,eksik olmayın,selametle.

BERBATOV61
18.03.2016, 11:04
çok oynamak istiyorsa hakan verir trabzonun 1 milyon eurosunu oynar ülkenin enayisi bizmiyiz arkadaş

alone_6161
18.03.2016, 11:18

şike savunucusu rıdvana birşey derdim de neyse....Şike savunucusu herif gelmiş utanmadan bizimle ilgili yorum yapıyor....

Değil 6 ay 36 ay ceza alsın çok umurumda. hakanın kariyeri de istanbul milli takımı da umrumda değil. Benim milli takımım da Trabzonspor. Sadece Trabzonspor ve onun çıkarları var benim için gerisi fasa fiso.....

halil ibo
18.03.2016, 11:56
Şeriatın kestiği parmak acımaz !
Örnek olacak,Can yanacak ki emsal gösterilsin.
Nasıl ki Bosman kurallarıyla futbolculara birtakım haklar getirilmişse.
Futbolcu da attığı imzanın arkasında duracak.Kıvırıyorsa adaletin olduğu ülkerlerde kıvıranı ,dansettirirler.Durum BU !

Eğer bu ülke de adalet yerini bulmuş olsaydı.Bugün Türk futbolu ivme kazanıyordu.Bu da ACI GERÇEK...

S.ÖZKAN
18.03.2016, 13:47
Bu dolandırıcı 1 milyon euro yu yasal faizi ile ödesin bu iş kapansın tabi top depmek istiyorsa.

amour_61
18.03.2016, 19:44
Bizi vatanda dışlıyor azizim ...

En basitinden bak akyazıyı ele alalım. Samsun'a yapılana bak Konya'ya yapılana bak . Trabzon'a 10 yıldır yapılamayana bak ! Anlarsın.
Aynen kardeşim

yorumsuz6117
18.03.2016, 22:09
Şu bir gerçek ki Hakan Çalhanoğlu sözünü tutsa Trabzonspor'a gelseydi şu anda Hakan Çalhanoğlu diye birini tanımıyorduk.. :)

selcuk
18.03.2016, 22:11
Şu bir gerçek ki Hakan Çalhanoğlu sözünü tutsa Trabzonspor'a gelseydi şu anda Hakan Çalhanoğlu diye birini tanımıyorduk.. :)
bu varsayimin bu baslikla alakasi ne

konu hak arama
kulübün 175 bin avrosu gaspedilmis

kime ne adamin karriyeri

bkandil
19.03.2016, 11:20

Uefa ceza verirse, bir kaç ay sonra yine tanımayacağız zaten...

Yani ne Hakan, ne de biz çok bir şey kaybetmiş değiliz...

bkandil
19.03.2016, 11:22
Bu dolandırıcı 1 milyon euro yu yasal faizi ile ödesin bu iş kapansın tabi top depmek istiyorsa.

Hem paramızı alalım, hem de ceza alsın ki, bu kafada olan oyunculara ibret olsun...

Sadece parayı ödetmek caydırıcı olmaz, o zaman bu kararı veren kurum için "ver parasını, ...... anasını" cümlesine uygun bir algı oluşacaktır kişilerin kafasında...

HOPA'LI TS'Lİ
19.03.2016, 11:35
Rıdvan şaşırma
Sabrımızı taşırma

HOPA'LI TS'Lİ
19.03.2016, 11:36
Hem paramızı alalım, hem de ceza alsın ki, bu kafada olan oyunculara ibret olsun...

Sadece parayı ödetmek caydırıcı olmaz, o zaman bu kararı veren kurum için "ver parasını, ...... anasını" cümlesine uygun bir algı oluşacaktır kişilerin kafasında...

Katılıyorum.
+1461

ESER
19.03.2016, 17:07
Rıdvan isimli manuplator meseleyi o kadar milli dava olarak görüyorsa çıkarsın versin hakan calhanoglunun odemesi gereken miktarı. Yer mi? Tabi ki yemez...
Bunun gibi karnından konuşup kolpa kolpa hamaset yapan kamyonla adam var memlekette. Adam benim paramı usulsüzce cebe indirecek ve ben de milli dava diyip paranın üstünü cizecem.. Var mi öyle bir dünya.

Milli futbolcuymuşta bilmem milli mevzuymuş.. Adam olsaymışta attığı imzanın yükümlülüğünü yerine getirseymis...

Dibine kadar gidilsin , bu üçkâğıtçıya yaptığınin bedeli ödetilsin..

dağlıca61
19.03.2016, 18:33
Bu olayda Hakan a 4 ay ceza verilmişte ödenmesi gereken 1 milyon Euro nun akibeti ne duyduğum FİFA bu konuda bir karar almamış.

DeAgLeMaNyAq
19.03.2016, 19:09
Bu olayda Hakan a 4 ay ceza verilmişte ödenmesi gereken 1 milyon Euro nun akibeti ne duyduğum FİFA bu konuda bir karar almamış.

Para olayı ayrıca uyuşmazlık çözüm kuruluna gider. 1 milyon euro sözleşmede yazsa da tamamı kesin ödenir diyemem. Gabric'te mesela sözleşmesini fesh ettiğimiz için bizden alması gereken 2.5 milyon euro için dava açmıştı. Ama biz 350 bin euro ödedik...

selcuk
30.03.2016, 10:28
Hakan Çalhanoğlu'nun babası Trabzonspor'a davadan vazgeçin ricasında bulundu.

Hakan Çalhanoğlu’nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, oğluna verilen cezayı az görüp itiraza hazırlanan Trabzonspor'a “Davadan vazgeçin” ricasında bulundu.
Trabzonspor ile Hakan Çalhanoğlu arasındaki dava, farklı boyutlar kazanmaya başladı. 22 yaşındaki futbolcunun babası Hüseyin Çalhanoğlu’nun, bordo-mavili yöneticilerle bir görüşme gerçekleştirerek, “Oğlumla ilgili açmış olduğunuz davadan vazgeçin” dediği öğrenildi. Fırtına, 2012’de imza attırdığı Hakan’ın, Karlsruher ile anlaşması üzerine dava açmıştı.
FIFA, halen Bayer Leverkusen’de oynayan yıldıza ‘usulsüzlük’ nedeniyle ‘4 ay futboldan men’ cezası vermiş ancak ceza CAS tarafından ertelenmişti. Trabzonspor yönetimi ise 4 aylık cezayı az bularak, “Hakan Çalhanoğlu’na verilen ceza çok az… En az 6 ay olmalı” diye başvuruda bulunmaya hazırlanıyordu.

böyle bi haber var

be adam, rica edene kadar caldigin parayi geri ver ve bi özür yayinla
sanki biri oglunun ceza almasini istiyor

Tolga
30.03.2016, 10:30
Hiç

bkandil
30.03.2016, 10:59
Hakan Çalhanoğlu'nun babası Trabzonspor'a davadan vazgeçin ricasında bulundu.

Hakan Çalhanoğlu’nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, oğluna verilen cezayı az görüp itiraza hazırlanan Trabzonspor'a “Davadan vazgeçin” ricasında bulundu.
Trabzonspor ile Hakan Çalhanoğlu arasındaki dava, farklı boyutlar kazanmaya başladı. 22 yaşındaki futbolcunun babası Hüseyin Çalhanoğlu’nun, bordo-mavili yöneticilerle bir görüşme gerçekleştirerek, “Oğlumla ilgili açmış olduğunuz davadan vazgeçin” dediği öğrenildi. Fırtına, 2012’de imza attırdığı Hakan’ın, Karlsruher ile anlaşması üzerine dava açmıştı.
FIFA, halen Bayer Leverkusen’de oynayan yıldıza ‘usulsüzlük’ nedeniyle ‘4 ay futboldan men’ cezası vermiş ancak ceza CAS tarafından ertelenmişti. Trabzonspor yönetimi ise 4 aylık cezayı az bularak, “Hakan Çalhanoğlu’na verilen ceza çok az… En az 6 ay olmalı” diye başvuruda bulunmaya hazırlanıyordu.

böyle bi haber var

be adam, rica edene kadar caldigin parayi geri ver ve bi özür yayinla
sanki biri oglunun ceza almasini istiyor

Böyle bir şey varsa yönetimin cevabı belli...

Bizden ricacı olacağına oğluna nasihat ver, attığı imzanın arkasında dursun...

Cengiz Çubukcu
30.03.2016, 11:08
Böyle bir şey varsa yönetimin cevabı belli...

Bizden ricacı olacağına oğluna nasihat ver, attığı imzanın arkasında dursun...

paraları yok herhalde :)

Onur Akyüz
30.03.2016, 11:11
Adamlardaki pişkinliğe bak ya!

Akılları sıra milli dava ayağına parayı hiç edecekler.

Sizin gibilere önce hırsız sonra da çakal denir..

Ozan Yılmaz
30.03.2016, 11:13
Bu davadan dönen olursa haram olsun hakkımız!
Size inat men istiyoruz, paramızı istiyoruz, cezasını istiyoruz,
tüm haklarımızı alacağız!
İstanbulun milli takımı, çakma imPARAtor, çalanoğlu yok öyle şark kurnazlığı.

artvints
30.03.2016, 11:16
bence para alamayız çünkü, başka klüple sözleşmesi varken kafamıza göre imza attırmışız. verdiğimiz parayı geri alırız en fazla.hakan da ceza alır.

selcuk
30.03.2016, 11:22
bence para alamayız çünkü, başka klüple sözleşmesi varken kafamıza göre imza attırmışız. verdiğimiz parayı geri alırız en fazla.hakan da ceza alır.
17 yasindaydi ve sadece yillik altyapi kontrati vardi
18 yasinda bu yasi gecen kontratlar imzalatabiliyorsun

yani en kötü bosman oluyor

kontratli oyuncuya kontrat imzatlatmanin cezasi direk 1 sezon transfer cezasi

birde evraklari biz fifaya sunduk, salakmiyiz bunu yapacaktik

isr. medyasina inanmayin

artvints
30.03.2016, 11:27
17 yasindaydi ve sadece yillik altyapi kontrati vardi
18 yasinda bu yasi gecen kontratlar imzalatabiliyorsun

yani en kötü bosman oluyor

kontratli oyuncuya kontrat imzatlatmanin cezasi direk 1 sezon transfer cezasi

birde evraklari biz fifaya sunduk, salakmiyiz bunu yapacaktik

isr. medyasina inanmayin

imza atıldığı anda mevcut sözleşme son 6 ayına girmemiş, o yüzden para cezasına gerek yok diye bir açıklama vardı haberlerde, sallama mı?

bkandil
30.03.2016, 11:43
paraları yok herhalde :)

Para vardır,

Olsa olsa ahlak eksikliğidir...

Adem Akyüz'
30.03.2016, 11:48
Bu davadan kesinlikle vazgeçmemek lazım.

50-100 lirası çalınsa bir tarafını yırtarak ülkeyi ayağa kaldıracak adamlar davayı eleştiriyor.

Komik gerçekten..

Erdinç Barutçu
30.03.2016, 11:51
Trabzonspor 42. Dönem yönetim kurulu faaliyet raporu
66. Genel kurul
8880

HOPA'LI TS'Lİ
30.03.2016, 12:20
TS haklarını yiyenler cezasını çekmeli
İstanbul Milli takımı ve sahte imparator da dahil

Giallorossi
30.03.2016, 12:21
Isterse 102 metreden mac basina 8 gol atsin o yedigi haram paranin kurusuna kadar hesabini vermeli.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

HOPA'LI TS'Lİ
30.03.2016, 12:24
Isterse 102 metreden mac basina 8 gol atsin o yedigi haram paranin kurusuna kadar hesabini vermeli.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Çok doğru

selcuk
30.03.2016, 17:58
imza atıldığı anda mevcut sözleşme son 6 ayına girmemiş, o yüzden para cezasına gerek yok diye bir açıklama vardı haberlerde, sallama mı?
17 yasinda sözlesmeli bi cocuga imza attirmanin agir cezalari var
ama bu davada hakan 4 ay ceza yerken biz temiz ciktik, o haberlen bu gercekler uyusmadigina göre haber yalan

İbrahim Keleşoğlu
31.03.2016, 09:33
o cezayı ÖDEYECEK !

Faik Yılmaz
31.03.2016, 09:44
Paraları cebe indirirken koşa koşa gelen Çalhanoğlu ailesinin klüple en ufak bir temas kurmaması ilginç doğrusu....

Haram para ile Umreye gitmeyi biliyorlar ama.....

demir
31.03.2016, 10:00
sıkıntı etmeyın ıstanbul bu cocugu transfer edecek bellıkı bunuda bızı kullanarak yapmanın pesınde ortada donen rakam futbol ıcın cerez parası

Ahmet Ulusoy
31.03.2016, 10:08
İstanbulun bu çocugu transfer etmesi imkansız.. tabi bu benim görüşüm

zafer6161
31.03.2016, 12:09
hakan o parayı ya seve seve verecek yada ........... verecek...

tonya55
31.03.2016, 20:51
orta noktada bulusulur fatih terim devreye girer.

alone_6161
31.03.2016, 21:15
fatih terim devreye girerse bizimkiler daha fazla tazminat istemeli....

tonya55
31.03.2016, 22:31
bu iş çözülür uzayacagıı zannetmiyorum sonucta milli takım önemli.

gurur6134
31.03.2016, 23:20
Baskani askere gitmemek icin sahta curuk raporu alan şikeciler sosyal medyada vatan millet sakarya edebiyati yapiyorlar neymis efendim trabzon davadan vazgecmeliymis gulermisin aglarmisin..bi cift lafta hakana trabzonun parasini al anlasmaya uyma bide o paralari geri iade etme sonra umrelerde gez o paralarla..kul hakkidir ey hakan bunu bilmezmisin nasil vicdanin rahat..

Uğur_Dmrtrk
01.04.2016, 13:00
Trabzonspor hakkını yedirmemeli..Haklı davamızda geri adam atmamalıyız..Çok seviyorlarsa Hakan'ı babası,imparatoru vs gelir parayı öder iş hallolur..Bu kulüp dingonun ahırı değil...

Onur Akyüz
01.04.2016, 13:04
sıkıntı etmeyın ıstanbul bu cocugu transfer edecek bellıkı bunuda bızı kullanarak yapmanın pesınde ortada donen rakam futbol ıcın cerez parası

İstanbul mu transfer edecek?

Çocuk dünya çapında oyuncu oluyor ne İstanbul'u?

Enaldo61
01.04.2016, 14:14
Usta, TS'nin parasını bir yerde bırakmaz ben inanmıyorum, o ışığı gördüm kendisinde, bu davadan hakkımızı alırız.

bthnbyrktr
01.04.2016, 15:30
Umre'ye gitmek kolay, kul hakkını nasıl iade edeceksin?