PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftar + Yönetim + Futbolcu = TRABZONSPOR

Cafer KILIÇSOY
02.12.2006, 20:21
Trabzonsporun şu anki durumu hepimizin malumu içler acısı. 6 haftadır ne uyuduğumuz uykudan haz alıyoruz nede yediğimiz yemekten. Çünkü Trabzonspor bizim yaşama sebebimiz.

Ama hiç kimse kusura bakmasın son zamanlarda yapılan eleştiriler çok acımasızca. Ne o öyle ''Toplanalım, Darbe yapalım, Yıkalım. Hoppala neyi yıkıyorsunuz ne darbesi ya. 12 Eylül 1980 darbesini örnek gösterenler eminimki onun getirmiş olduğu sonuçlarıda anımsayacaklardır.

Arkadaşlar Trabzonsporun bulunduğu bu durumdan tamamıyla kurtulması kısa vadede zor gözüküyor. Ne yani 2-3 maç galip gelince düzelecekmiyiz. Hayır. Radikal değişiklikler gerekli. Öncelikle yönetimin genel kurula seçim maddesi koyarak yeni bir oluşumun önünü açması gerekir ki bu şu aşamada zor. Zira zaman kısıtlı. Her topikte ağzımıza sakız olan birlik ve beraberliğin sağlanması şart. Her kafadan ayrı bir ses çıkarsa işimiz zor. Düzeyli bir şekilde kimsenin kişiliğine hakaret etmeden tartışıp doğru olan neyse onu bulmalıyız. Yoksa ''Ulan Nuri, Kel Kör Ziya'' gibi hitap şekli bize yakışmıyor. Yakışmadığı gibi bu bir tartışma olmaktan çıkıp hakarete dayanıyor. Unutmayın ki ''Ulan Nuri'' dediğiniz şahıs Trabzonsporun başkanıdır. Yalnış anlaşılmasın Başkanı savunmuyorum.

Eğer bir şeyi tartışıyorsak Karşımızdaki insanın fikirlerinede saygı duymalıyız. Örnek verecek olursak; Bir arkadaşımız çıkıp'' ben Hüseyin'i Yönetimi yada ne bileyim antrenörü beğeniyorum'' diyor. Diğer bir başka arkadaşımız sa onun Trabzonsporluluğunu Taraftarlığını sorgulamaya kalkıyor. Bu yalnış. Bülent Şirin abiyim diyorki bir yazısında Ne kadar Trabzonsporlu varsa o kadar Trabzonspor vardır. Yani herkesin Trabzonspora bakış açısı farklı. Çok doğru bir tesbit bence.

Bir Trabzonspor taraftarı olarak bende diyorum ki Benim Trabzonsporum taraftarıyla yönetimiyle futbolcusuyla bir bütündür vede hep öyle kalacaktır. Bu gün ki durumunu olduğu gibi yapılan seviyesiz eleştirileri de asla haketmiyor.

Kalın Sağlıcakla

Kasım Hilal
02.12.2006, 21:20
Herkes suçu başkasının üstüne atma kaygısında..
Birlik olamadığımız müddetçe başarı çok zor..
Başarı gelmeden de birlik olmamız zor..
Kendi kuyruğunu kovalayan kedilere döndük..
Hayırlısı..
Bu vakitten sonra bizi ancak Allah kurtarır..

macka61
02.12.2006, 21:59
bizdede suç var tabiki ama en büyük suç hoca yönetim ve futbolcularda taraftar burda en masumu bence bursa maçında bile yanlız bırakmadık böyle taraftarı hiç bi yerde bulamazlar

Adem Erdoğan
02.12.2006, 23:20
Transferler yapılırken oooooooo marcelinhoooooooo dedik.Kimse çıkıp demediki bu adam yaşlı ,trabzona gelirse oynayamaz.Hepimiz yıldız geldi diye sevindik.Havaalanlarında karşılamalar yapıldı.Şimdi ise çıkmış yok yanlış transferler yok bilmem ne.

Selman
02.12.2006, 23:23
Transferler yapılırken oooooooo marcelinhoooooooo dedik.Kimse çıkıp demediki bu adam yaşlı ,trabzona gelirse oynayamaz.Hepimiz yıldız geldi diye sevindik.Havaalanlarında karşılamalar yapıldı.Şimdi ise çıkmış yok yanlış transferler yok bilmem ne.

Bu kelimeyi sevmiyorum ama vallahi ben dediydim:p

Adem Erdoğan
02.12.2006, 23:47
Valla bende çok sevinmiştim o adamı izlemek için herthanın maçlarını kaçırmazdım.

Cafer KILIÇSOY
03.12.2006, 22:55

Konuyla yazdıkların arasında bir bağlantı kuramadım güzel kardeşim:ts:

Rıza ÇOLAK
03.12.2006, 23:03

yalnış. Adamın bize yaramayacağını, yaşlı olduğunu ben demiştim!

yazık valla belki de futbol hayatının son transferini yapan bu adamı sayın Albayrak ve Yönetimi bize yıldız olarak yutturuyor ve biz de bunun la aldanıyoruz ya, başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.
SAYIN ALBAYRAK YÖNETİMİZİ DE ALIP DERHAL İSTİFA EDİNİZ.....
aynen 1998/1999 sezonunu hatırlar gibi oluyorum.o zaman da Ögün ve Abdullahta katakulleye getirilip Fenere satılmış ve akabinde de Abdülkadir Demirci, Bülent Uygun, Cem Beceren, Davor Vugrinec, Emmanuel Tetteh, Erman Özgür, Erol Bulut, Fatih Tekke, Hami Madıralı, Hüseyin Çimşir, Igor S. Nikolovski, Mehmet İpek, Metin Aktaş, Murat Bölükbaş, Murat Deniz, M. Macit Güven, Nesim Özgür, Okan Çebi, Okan Özke, Orhan Çıkrıkçı, Osman Kurtuldu, Osman Özköylü, Petar Milosevski, R. Oliveria Da Costa, Selahattin Kınalı, Selim Özer, Tamer Tuna, Tansel Başer, Ufik Ali, Yusuf Tokaç kadrosuyla ligi ancak 4. bitirebilmiştik. YAZIK VALLAAAA

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4044&page=4

Punisher-61
03.12.2006, 23:08
abi ne birligi bee?? taraftarin ne sucu var??

Lig Basinda millet Takim yetersiz diye diye dilinde tüy bittti...
Yönetim yalan söylemekten transfer yapmayi beceremedi..
elindeki futbolculari satim..yerlerine siradan futbolcular aldilar neymis efendim transfer yaptik..

yildiz dediler Takimnda kovulmak üzere olan marcelinhoyu aldilar...
arti yarim sene top oynamayan musampayi zar zor transfer ettiler..

BDiler61
03.12.2006, 23:10
her zamanki gibi en büyük sorunumuz birlik olamamak,eğer gerçek anlamda birlik olamazsakta böyle durumları daha çok yaşarız

Cafer KILIÇSOY
04.12.2006, 00:04
abi ne birligi bee?? taraftarin ne sucu var??

Lig Basinda millet Takim yetersiz diye diye dilinde tüy bittti...
Yönetim yalan söylemekten transfer yapmayi beceremedi..
elindeki futbolculari satim..yerlerine siradan futbolcular aldilar neymis efendim transfer yaptik..

yildiz dediler Takimnda kovulmak üzere olan marcelinhoyu aldilar...
arti yarim sene top oynamayan musampayi zar zor transfer ettiler..

Güzel kardeşim hiçbir zaman taraftarın suçu olduğunu söylemiyorum. Burada anlatmak istediğim eleştirilerin seviyesizliği

Nytre
04.12.2006, 08:19
yönetim kendi içinde birlik değil.. baştan beride olamadı.. bunu futbolcu transferlerinde hoca transaferinde de gördük..
ilk önce onlar birlik olsunlar ve trabzonsporuı biraz umursasınlar

Lucreto
04.12.2006, 18:32
Şu formülü Taraftar - (Yönetim + Teknik Kadro + Futbolcular) = Trabzonspor şeklinde değiştirsek daha doğru olacak gibi.