PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Affetmiyorum !

BaşoğLu
02.03.2016, 23:34
Az önce bilgisayarımı kurcalarken rastladım . İlk ve son köşe yazımdı . :)

Tarihi tam hatırlamamakla birlikte yüksek ihtimalle 2013'te İHO'nun ilk başkanlık zamanlarında yazmıştım diye düşünüyorum.

Merhaba ,

İlk önce bu yazıp çizme olayına nereden merak saldığımı anlatayım merak edenler veya edecekler için.

Okumanın , okuyanın para etmediği ( ve para etmeyen hiçbir duygunun değer görmediği ) ülkem de o kadar çok yazar var ki , insanların görmek istediği gibi yazan . Kimse ne olursa olsun doğruyu görmeye tahammül edemiyor . Aksilik işte, bende az sayıda okuyanlardan biri olarak bu vahim duruma tahammül edemedim daha fazla . kimseye kendimi anlatmaya , ispatlamaya ve kimseyi ikna etme çabasında değilim.

Şimdi gelelim konumuza . Adalet ! maalesef ki yüzyıllardır milletimizin tam olarak göremediği ve okullarda üstün körü üzerinden geçilerek çocuklara ve onların çocuklarına tam olarak temeli verilemeyen ve çağımızda dünyanın ve maalesef adaletli olmayı ve okumayı ilke olarak almamızı emreden ilahi dinlerden sonuncusu olan İslamiyetin Mensubu olan Ülkemizin en büyük sorunu .

Herkes istediği şekilde bir adalet anlayışı içerisinde , çoğunluk kimde ise adalette onun güçte , söz hakkı da . Buna ses eden azınlık pis , öcü kaka .

Ben ülkemiz de var olmayan ama ismi partilere , mahkeme salonların baş kösesine asılan olguyu ( çoğunuzun hoşuna gitmeyecek olsa da ) Bir Trabzonspor’lu olarak işleyeceğim bu yazımda . Kimse yanlış anlamasın Kupamızı verin mesajı vermeyeceğim yazımın sonuna kadar . Çünkü kimsenin derdi kupa değil artık . Bu saatten sonra gelse de bir şey değiştirmeyecek zaten . 77.000.000 ( rakamla yazıyorum ki ne kadar fazla olduğu göze çarpsın) ülkem de bu işe el atmamış makam , mevki , kurum , şahış kalmadığı hal de bırakın çözüm üretmeyi suça neredeyse ödül veren bir bir zihniyetin , vakti zamanın da atının nalının bastığı her yere adalet götürdüğü yerden medet uman mensubuyla dolu artık .Önemi yok tabi bunun , global bir dünyayız artık . Ankara’dan bir konuşuyorsun Almanya’da dinliyorlar seni ve Okyanus ötesinden yediğin bedduayı canlı canlı izleyebiliyorsun. Normal geliyor insana .

Neyse konuyu dağıtmayalım . Trabzonspor’un hakkını yiyenlere tam olarak laf sokamamakla birlikte , onlar daha önce sokulanları çıkarmaya çalışadursun bizbiraz da özeleştiri yapalım ne dersiniz . ( Bu da nereden çıktı canım biztertemiziz diyenleri duyar gibiyim. Az sabret hemşehrim J )

Futbolla siyaseti bir tutmayın derip , siyaseti futbol sahasına indiren ve bunların şovlarına alkış tutanları . En kötüsü de “ Trabzonspor devlet işlerinden önemli değil “ diyen ve uğradığı adaletsizliği istemeye sıra gelince bağırıp isteyeceği yeri kestiremeyip susup kalanları konuşacağız .

Vakti zamanında Trabzon’un ve Trabzonspor’un bir farkı vardı değil mi ?Eskilerimiz bir başladı mı lafa bitiremezlerdi anlata anlata o şaşalı ve büyükşehirlere kafa tutan çoğunun tekerine çomak sokan küçücük Trabzon veTrabzonspor’u . E şimdi Büyükşehiroldunda ne değişti be Trabzon ? neden çomağı bırakıp teker olma merakın ?

11 kişiyle oynanan ayak oyununu 77.000.000 (Bak yine sayıyla yazdım , yazım kurallarına aykırı bu alın beni içeri ! ) göz göre izlediği ayak oyunlarıyla mahvedenlere neden boyun eğdin ? Horonu bile dik oynarken , sadece kemençecinin al aşağı edebildiği seni bu kadar eğdiren , düşüren , süründüren şey ne ?Çıkarların mı öz değerlerini kırıştırıp kenara atmana neden oldu ?

En basitinden futbola bile adalet getiremeyen bir ülkede adaletsizliğe karşıneden susuldu ?. Geçenler de geçerli hiçbir sebep olmadığı halde Maçka’nın Trabzonspor’un ve Trabzonspor’luların sevdiği saydığı , çocukların Alperağabeysi , Sayın kaymakamımız Alper Balcı kimlerin tekerine çomak soktu meselahiç düşündünüz mü ? Tamam o gideceği yer olan Ürgüp’te yine davul zurnalarlakarşılanacak belki ama biz niye sustuk bu gidişe arkadaş niye hesap sormadık ,“ Hop hemşerum nereye gidiysın “ diye ?

Ne 2010 – 2011 Sezonu Trabzonspor’un ilkçalınan şampiyonluğuydu , ne şuan da biz de ki bu sessizlik ilk göz yumuşumuz !. Peki neden ? Kim ne kadar kazanç sağladı bu vazgeçişe karşılık ? kim bu zamana kadar bedava kombine , iş, para , forma kazandı uslu duruşuna karşılık !Tarihin de bu kadar çok yıldız transferi bir sezon içerisinde yapmış Trabzonspor’un lig başlamış olmasına ve artık eskisi gibi birilerinin topluca alarak bedava dağıttı kombineler olmadan yaptığı satışlar sonrası 3.000 dekalması ile bu beleşçilerin sayısı az çok belli oldu gibi .

Ama biz hala şunun bilincine varamadık , çalınan sadece kupa ve şampiyonluk primi değil, itibar, irade , inanç , emek, alın teri , ve o Trabzonspor’un formasıyla ve efsane olmuş futbolcuların isimleriyle birbirlerini çalımlayıp gol atmaya çalışan çocuklarımızın hayalleriydi . O kupa birgün geri gelecek elbet , bunu biliyoruz hala bu davanın peşini bırakmayan ( Kendi özünü kaybetmemiş ) İnatçı, hırslı İnançlı Trabzonsporlular olarak . Ama söyleyin lütfen Kaç tane tazminat davası açılsa bu işin sonun da bizim uğradığımız kayıplarımızı karşılayabilecek ? Sokakta oynayan Çocuklarınıza hiç kulak kesildiniz mi Futbol oynarken . Artık ‘’ Hami topun başında ve gol oldu ‘’ diye bağırışlar yok , ‘’Şike yapmayın lan ‘’ diyebağırışlar var !

Babalar ve anneler , her zaman çocuklarının daha iyi bir geleceği olsun ,kimseye muhtaç olmasın , mahçup olmasın diye çalışıp didinirler , daha iyi okullarda okusun isterler , daha iyi bir eğitim ve bunun getirisi olarak gelecekte daha iyi bir mevki ve iş . Çok güzel bişey bu . Ama şimdi bunları birkenara bırakıpta çocuklarınızı adaletten doğruluktan yoksun bırakmayın . Çünkü sokağa düşmüş çocuklar başkalarına muhtaç olduklarından değil adaletsizlikten ve doğrulardan uzaklaştıkları için düştüler ! Çocuğunuza oy verebileceği bir siyasi görüş değil , hayatı boyunca yaşatacağı ve inanacağı ve geleceğine bırakabilece insani değerleri aşılayın.Adaleti beklemeyip gidip kendilerinin alması gerektiğini mesela ! (Zorbalıkla değil tabi , anlayan anladı ne demek istediğimizi )

Neyse bu çok fazla oldu sanırım ilk yazıdan . Bir de bu yazdıklarım imkansızdeğil mi ? Tabi canım ‘’ Başka kim varda seçecez ‘’ diyenlerin ‘’ daha ne yapacağuk ‘’ dediklerini işitir gibiyim . J

Siz nasıl isterseniz dostlar , Keyifte sizin , Oy da sizin , Hayatta sizin ,Çocukta sizin . Ama Trabzonspor sizin değil ! Ben uğradığım haksızlığa yol açanlara , susanlara , gel buyur biraz daha çal diyenlere karşı susmayacağım Ve ölene kadar da hakkımı helal etmeyeceğim !

Affetmeyeceğim ! Şimdi selametle .

HOPA'LI TS'Lİ
03.03.2016, 08:08
“İyi olmak kolaydır; zor olan adil olmaktır. En mükemmel adalet ise vicdandır.” (Victor Hugo)

Düşüncene sağlık kardeşim, çok anlamlı bir yazı

mete61bordomavi
18.03.2016, 02:17
https://www.youtube.com/watch?v=anAkJV1mFeE

Bu şarkı tadında okudum yazını. Ne diyeyim kader utansın! :D