PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Salih DURSUN Tişörtü ve Korsan Ürün Sorunu

Faik Yılmaz
29.02.2016, 09:36
Geçen hafta boyu Salih Dursun Tişörtünü bekledik durduk. Amacım hem takıma bir nebze olsun faydalı olmak hemde tişörtü giyerek protestumuzu yaymak idi. Ancak tişörtümüz nedense gelmek bilmedi. Her gün sordum stadyumdaki Ts Clup'a , Meydandaki Ts Clup'a sanal alemde yöneticilere.

Ancak Cuma günü öğlen arası ancak bulabildim tişörtü. Pazarda satılan atletin kalitesine bile yanaşamayan bu tişörte 40 Tl verdim. Parası önemli değil amacım takımım kazansın idi ama bu kalitesizlik bize yakışmadı doğrusu.

Neyse tişörtü 26 Şubat 2016 Cuma günü aldığımı söylemiştim. Oysa korsan tişörtler 22 Şubat günü piyasaya çıktı. Renk renk desen desen bu tişörtlerin fiyatı ise 10 Tl idi sadece. Pembesinden , beyazına , kırmızısından moruna kadar hemen her renk bulunuyordu şehirde. Vallahi benim orjinal tişörtüm onların yanında korsan gibi durdu. Üstelik sadece Stadyum etrafı değil ,Meydan'da hatta Çömlekçi'ye kadar yayılmıştı. Maç günü ise Stadyumun yanında yüzlerce binlercesi satıştaydı.

Yani bandrolsüz ürünler yasak bildiğim kadarı ile. Şehrin ortasında buna nasıl izin veriliyor anlamıyorum. Klübümüzün kazanması gereken onbinler vergisiz , bandrolsüz birilerini cebine gidiyor.

İnsanlara sorsan en büyük varlıkları Trabzonspor ama onun üzerinden haksız para kazanamayıd a hoş görüyorlar nedense.

Gerçi klübümüzde bu önemli fırsatı harcadı hem tişörtleri zamanında hazırlamadı hemde kalite olarak çok kötüydü.Ayrıca gösterirken kolları armalı tişörtü gösterip armasızını satıyorlar bizlere. Tabiri caizse "şark kurnazlığı" yapıyorlar. Tişört satılmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar.

Yani ben tişört almak için çırpınırken bizi profesyonel anlamda yöneten insanların bu vurdumduymazığı doğrusu canımı acıttı. Büyük gelir fırsatı kaçırdık. Vizyonuyla öğündüğümüz başkanımız bu işten maalesef sınıfta kaldı.

Bilmiyorum bu konuda siz ne düşünürsünüz.

Başlık açma gereği duydum zira önemli olduğunu düşündüğüm bir konu bu...

Emre EFENDİOGLU
29.02.2016, 09:46
Ne denilebilir ki, sınıfta kalındı yine. Tıpkı günlerdir fikir aldığı "protestomuz" gibi.

piskopatrizeli
29.02.2016, 11:28
gayse nin tek bilek çok tezek kampanyasını da korsanlar ele geçirmiş diyorlar.

Gökhan Uzun
29.02.2016, 16:56
Ts Clup değil Ts Club. Normal bir yazım hatası olsa düzeltmek istemezdim ama Kulübün markası olunca doğru şekilde kullanmak gerektiğini düşünüyorum.

Faik Yılmaz
29.02.2016, 16:58
Ts Clup değil Ts Club. Normal bir yazım hatası olsa düzeltmek istemezdim ama Kulübün markası olunca doğru şekilde kullanmak gerektiğini düşünüyorum.

Bu kadar şeyden düzeltecek bu kaldıysa düzeltsinler sorun değil :) :)

slmn
29.02.2016, 16:59
Korsanı tamamen bitiremezsin ama maç öncesi stadyum önünde bi dünya değişik t-shirt gördüm şok oldum, buna göz yummak ayrı bi ihanettir benim gözümde!

Gökhan Uzun
29.02.2016, 17:01
Bu kadar şeyden düzeltecek bu kaldıysa düzeltsinler sorun değil :) :)

Yanlış anlamayın lütfen, amacım laf sokmak değil de markalaşmış bir şeyi hep beraber düzgün kullanabilmek için doğru algı oluşması amacıyla yazdım :)

SamZuk
29.02.2016, 20:17
Trabzonspor kesinlikle ilk iş olarak tsclup için adam akıllı bir şirketle anlaşmalı ve böyle dandik ürünler üretmeyi bırakmalı. Klüp kazansın diye ürün almak istiyorum ama kalite çok kötü maalesef.

Tşort hakkında da haklısınız hem geç çıktı hem kalitesiz hemde pahalıydı. TsClup kendini çok geliştirmeli bu halde olmaz.

BaşoğLu
29.02.2016, 21:07
Maalesef bizim Trabzonspor'umuzun bu konuda her yönetim de eksiği vardı. İstinye'de yürüyüş oluyor kafadan en az 10 bin kişi yürüyor ve Korsan ürünler orda satılıyor Ts Club Tırı orada olsa bu paralar oraya gitse . Al bugün Salih Dursun Trendi var Yönetim tişört basacağına Kalkmış Salih Dursun formasına zam koyup satıyor ! Tişört tasarlıyor ( tasarımın berbatlığını söylemiyorum bile ) onda da geç kalıyor ! Arkadaş Şu işlere bi yoğunlaşın artık ! Ben işyerimden hergün ts club sitesine giriyorum doğru dürüst bir ürün çıksın da alayım diye ! ama yok !!

BaşoğLu
29.02.2016, 21:09
Bu işe en güzel çözüm Hummel veya Kappa'yla taraftar ürünleri üzerine anlaşılması ! Ts Club bizim tamam eyvallah ama ne kalite ne tasarım berbat ötesi ! Ha bu firmalarla çalışmayacaksan da be mübarek bari adam akıllı tasarımcı al ! Vallahi bir tişört tasarımı yapıyorsun giymeye utanıyo insan ! Kalite yok tamam eyvallahta ulan albeni yaratacak tasarımda yok :)

Adem Akyüz'
29.02.2016, 21:25
8716

İşte Faik abinin bahsettiği Korsan Club :)

Faik Yılmaz
01.03.2016, 08:45
8716

Bu olay sadece benim umurumda anlaşılan....

Ondan sonra orjinal ürün al ey taraftar.....

karahanbakar
01.03.2016, 09:08
Bu tişörtten almak istiyorum da TsClup'ın siresinde var mıdır. Ya da parasını göndersem bir arkadaş alıp bana izmire yollayabilir mi acaba? Uzun zamandır sosyal medyadan uzağım da tişört basımı satılı konusunda pek bilgim yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamdi Karamahmutoğlu
01.03.2016, 09:16
8716

Korsan ürünlerde resmi ürünler gibi başarısız tasarım ürünü.
Utanmadan sıkılmadan bunları satıp ekmek parası kazananlara mı kızarsın kulüpte aklı başında bir tasarımcı olmadığına mı?

Hasan Habip Özbay
01.03.2016, 19:36
almayacaksın aldırtmayacaksın eğer kulube aidiyet duygun varsa

Bilgehan Tokal
01.03.2016, 20:24
Fotoğrafı direkt tişörte basmak nasıl bir şeydir ya :D Fotoğrafçıya fotoğraf götürüp bundan 10 tane tişörte bas demişler gibi.

Ozan Yılmaz
01.03.2016, 21:50
Bu tişörtten almak istiyorum da TsClup'ın siresinde var mıdır. Ya da parasını göndersem bir arkadaş alıp bana izmire yollayabilir mi acaba? Uzun zamandır sosyal medyadan uzağım da tişört basımı satılı konusunda pek bilgim yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Trabzonspor.com.tr den online sipariş verebilirsin.

Emirhan Makul
01.03.2016, 23:56
Korsan ürünler çok güzelmiş bulabilsem alırdım.

Mehmet BAŞ
02.03.2016, 00:19
Kulübümüz bu T-Shirt işinde sınıfta kalmıştır.

Faik Beye sonuna kadar katılıyorum.

Fiyat, ürün kalitesi, ürünü piyasaya sunma gibi unsurlar açısından sınıfta kaldık.

Mellih
02.03.2016, 00:28
ben böyle şeylerin bi aşamadan sonra kamu malı olduğuna inanıyorum. Bi yere kadar Trabzonspor markadır, fakat biyerden sonra ismi cismi kamuya mal olmuştur. Salihin figürü de bu şekilde. sizler nasıl internette bulduğunuz salih fotoğrafını kaynak göstermeden burada paylaşıyosanız, başka adamda gider onu tshirte basar, satar.. Ülkede telif hakkı içeren yayınların, baskıların bile korsanları halen heryerde varken, bu tarz konular için daha erken diye düşünüyorum :)
Öte yandan kulübümüz bu tarz konularda seri ve pratik davranmayı öğrenemedi. Tasarımla ilgili bende dahil bi çok arkadaşımızın şikayetleri var. Yeni yönetim bu konularda da gelişme sağlayacaktır inanıyorum.