PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZONSPOR'umuz NEREYE Gidiyorsun!

Berk Akçay
01.12.2006, 22:18
artık ne yazacağımı ne söyleyeceğimi bilemiyorum futbolculara baskı mı yapılıyor ne oluyor bilemiyorum artık ben ipleri bursa maçından sonra kopardım arkadaşlar nedir ne değildir bilmiyorum ama artık BURSA seyircisinin TRABZON KÜMEYE KÜMEYE BAGIRMASINI evde televizyonda duyarken o kadar üzüldüm okadar üzüldüm ki göz yaşlarıma engel olamadım ama bunların sorumlusu kimdir??

TRABZONSPOR UM nereye gidiyorsun neden bu kadar kötülüğü bize yapıyoprsun artık başkan sıfatıylan oraya çıkmış olan insanlar bizi bırkaın lütfen bizi bırakın..

Vede artık PROTESTO edilecekse YÖNETİMDE edilmeli vede ETMELİYİZ TRABZONDA DA YAPILACAK OLAN PROTESTOYA BEN HER ŞEKİLDE VARIM...

natta_TS
01.12.2006, 22:24
Allah ım sen aklıma mukayet ol. Bu kadar rezillik yeter. Nedir bu renklerin ve bu taraftarın çektikleri. Ne yapmaya çalışıyorlar bunlar bize. Bu kadar olmaz olamaz. Başımız dik yürüyemez olduk. Millet bizimle alay ediyor. Bizim gibi bir taraftar topluluğuyla bizim renklerimizle alay ediyorlar. Bu renkler bizim namusumuzdur kardeşlerim. Sahip çıkalım. Ben bu yönetimide, hocasınıda, futbolcularınıda..... top toplayıcısına kadar protesto ediyorum. Daha da ağır konuşurum ama bunlar o kelimelere bile layık değil. Bıraksınlar bizi rahat edelim. Bizi daha fazla rezil rüsva etmesinler ele güne karşı. Hırsımdan ağlayacam. Yazıklar olsun hepsine yazıklar olsun. Bu akşamdan tezi yok bıraksınlar bu renkleri. Gitsinler ticaretle uğraşsınlar, futbolcularda iddaa oynasınlar maçlarımız için. Onlar anca bundan anlar. Nelerine gerek top oynamak, nelerine gerek takım yönetmek nelerine gerek maçı yönetmek. Hepsi rezil olmuş bu renkleri bıraksınlar. Offff yaaaa ooooooofffff.

omer61
01.12.2006, 22:25
trabzon halkı hak etmiyor bu başarısızlıkları yaa.. defolun gidin bu takımn başından!!

pReN@_61
01.12.2006, 22:25
Allah'ım sen TRABZONSPOR'un ve TRABZONSPOR TARAFTARININ sonunu HAYREYLE

natta_TS
01.12.2006, 22:31
Eğer bunlar bu akşam istifa etmezlerse haklarında yanlış düşünmeye başlayacam. Sanki bizi küme düşürmek için gelmişler başa. E bu doğrultuda da iyi bir şekilde ilerliyorlar.. :(

Naim
01.12.2006, 22:32
Bugün Papilanın Trabzona yaptıklarından Daha zor bir gündür
Artık Susup oturmakla çözülecek bir durum yok
Yönetim denilen Toplama insanları Mutlaka Olağan üstü genel kurula taşımak zorundayız
Bir yürüyüş ve imza toplamak zorundayız artık
Artık Eyleme Geçme zamanı

sbay
01.12.2006, 22:32
yenilgiye değil bize kümeye bağrılmasına çok üzüldüm.bu takıımı bu hallere getirenleri Allaha havale ediyorum............

BDiler61
01.12.2006, 22:33
sonumuz hayır olsun

Berk Akçay
01.12.2006, 22:34
daha hayırlık bir işimiz kalamdı kardeşim ya artık bu yönetimizn derhal trabzonsporumuzu hatta TRABZONA DAHA GİRMELERİ YASAKLANMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM

natta_TS
01.12.2006, 22:37
Bugün Papilanın Trabzona yaptıklarından Daha zor bir gündür
Artık Susup oturmakla çözülecek bir durum yok
Yönetim denilen Toplama insanları Mutlaka Olağan üstü genel kurula taşımak zorundayız
Bir yürüyüş ve imza toplamak zorundayız artık
Artık Eyleme Geçme zamanı

Naim kardeşimin yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. eylemin vakti gelmiştir...

Özsu
01.12.2006, 22:38
Nedir bu rezillik yeter artık daa. Boş durmak nafile.. Bu gidişin sonu 2.ligdir..

Gamze
01.12.2006, 22:38
yeter yeter yeter!!!! :mad: :mad: :mad:

yeter artık yaşayan için döktüğümüz göz yaşları!!!bırakın ölülerimize aksın artık o yaşlar!!!

bırakın yakamızı artık!!!

dillere düşürdünüz efsaneyi!!!dillere dillere!!!stadyumlarda ''trabzon kümeye'' sesleri duymak istemiyorum artık!!

ve istemiyorum artık büyüklüğümüz tartışılsın!!!

istemiyorum artık sokakta TS formasıyla dolaştığımda ''hala TSlular var mı ya'' diye alay edenlerle kavga etmeyi!!

istemiyorum artık her hafta sonunu yine üzüleceğim diye beklemeyi!!

istemiyorum artık seni NURİ!!!

istemiyorum seni ZİYA!!!

istemiyorum sizleri ruhsuz oynayanlar!!!

istemiyorum!!!

TSumu bırakın yeter....yakmayın daha fazla canımızı!!!ve kirletmeyin bu takımın adını!!!

canim TS
01.12.2006, 22:39
daha hayırlık bir işimiz kalamdı kardeşim ya artık bu yönetimizn derhal trabzonsporumuzu hatta TRABZONA DAHA GİRMELERİ YASAKLANMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM

evet destek veriyorum sana bu konuda. Ve katiliyorum yorumuna

Berk Akçay
01.12.2006, 22:39
bende istemiyorum haftasonu gelsin artık bıktım ziya nuri ikinizde bırkaın yakamızı artık

Atalay
01.12.2006, 22:40
allahım günahlarımı affet bu akşam çok küfür ettim!!!!

natta_TS
01.12.2006, 22:41
Kurtaralım takımımızı bu ruhsuzların, bitmiş insanların elinden kardeşlerim.

Karadeniz_37
01.12.2006, 22:41
yenilgiye değil bize kümeye bağrılmasına çok üzüldüm.bu takıımı bu hallere getirenleri Allaha havale ediyorum............

Al bendende o kadar :mad:

Hüseyin Çümen
01.12.2006, 22:42
gidişat çok kötü de gittiğimiz yer o bursanın köpeklerinin dediği yer değil adiler biz nekadar büyük camia oldumuzu bilmiosanız öğrenirsiniz gerekirse oyuncularınızı hatta takımınızı alırız biz kapasiteleri kadar konuşacak herkes geçen sene 1. lige çıkanlar hiç konuşmayacak gerkirse futbolcu antrönör hatta yönetimi göndeririz çıkarız bu bataktan

pReN@_61
01.12.2006, 22:47
bataklıga dogru iyi bir yol aldık....

natta_TS
01.12.2006, 22:50
bizi batıranlara tümünüzün huzurlarında lanet okuyorum. batan kendileri olur inşallah.

Berk Akçay
01.12.2006, 22:51
zaten öyle olucak ragip kardeşim onalr batıcak TRABZONSPORUMUZ ise çıkıcak bu kötü günlerden

sbay
01.12.2006, 22:52
gidişat çok kötü de gittiğimiz yer o bursanın köpeklerinin dediği yer değil adiler biz nekadar büyük camia oldumuzu bilmiosanız öğrenirsiniz gerekirse oyuncularınızı hatta takımınızı alırız biz kapasiteleri kadar konuşacak herkes geçen sene 1. lige çıkanlar hiç konuşmayacak gerkirse futbolcu antrönör hatta yönetimi göndeririz çıkarız bu bataktan

onların bi suçu yok aslında....haftaya alınacak bi yenilgi sonrası trabzonda da trabzon kümeye diye bağırırlarsa şaşırmayın.....

Göktuğ Altuntaş
01.12.2006, 22:52
bu takım hepimzin takımı sahip cıkalım artık iyice birlk olma zamanı takımımız gidiyor ...

Mehdi
01.12.2006, 22:53
yeter artık.duygularıma tercüman olan cümleleri yazdığın için teşekkür ederim Berk.Trabzonsporum için gerekirse yollara düşerim.bizi Bursanında diline düşürdüler,artık ağızlarıyla kuş tutsalar umrumda diil.bu kadar acı bize yeter.gerçekten hafta sonunun gelmesini istemiyorum artık.

Ozan
01.12.2006, 22:55
malesef nereye gidiyorsun dediğimiz zaman trabzonspor a gidemiyor laf . trabzonspor forması altında bulunan oyuncular , teknik heyet , yönetim trabzonspor için hiçbir şey yapmıyorlar . baya önemli radikal kararlar almadıkça trabzonspor un nereye gittiğini hiçbirimiz durduramayız , göremeyiz :mad: .

Berk Akçay
01.12.2006, 22:56
artık mehdi dedğin gibi agızlarınlan kuş tutsalar yaranamazlar artık bırkamarı geekir yani bukadarda terbiyesiz olunmaz

natta_TS
01.12.2006, 22:57
Trabzonun başına gelebilmek için ahkam kesmesini iyi biliyordu. Şimdi buyursun bakalım bu renklere aşık olanların gönüllerini nasıl alacak. Hemen cevaplayayım istifa ederek.. Daha fazla antisempati toplamadan istifa etse iyi olur. Biz böyle başkan istemiyoruz.

Berk Akçay
01.12.2006, 22:57

bu kararım geçerlilik kazansa ne güzel olur

cableTS
01.12.2006, 22:59
başkan, yönetim, teknik heyet,futbolcular....
bunları oturtacaksın sandalyeye ellerini kollarını bağlayacaksın, koyacaksın karşılarına son 7 maçın kasetini 1 hafta sürekli seyrettireceksin..
bide tvye anfiyi bağlayacaksın son ses "Trabzon kümeye" laflarını dinlettireceksin.. anfinin önüne albayrak ve ziyayı koyacaksın....

natta_TS
Berk kardeşim bunlarda utanma olsa takımı bırakırlar. Utanmaları yokki. Bakta gör kamera karşısına geçip diyceklerki. Taraftardan sabır bekliyoruz. Ben o zaman gösterecem onlara sabrı. Utanma yok bunlarda. Arsızlaşmışlar. Memleketede girerler şehrimizede. Utanmaz herifler.

Tevfik Kılıç
Daha hangi yüzle koltuklarında oturuyorlar tehlikenin farkına varamadılar galiba ALOOOOOOOOOO

Berk Akçay
01.12.2006, 23:00
aynen onalrın kafasınında içine soksan anfiyi hala derlerki TARAFTARDAN SABIR BEKLİYORUZ bunlar yüzsüz insanlar

zafer6161
01.12.2006, 23:01
........................................kelimeleri n bittiği yerde noktalar başlar

Tevfik Kılıç
01.12.2006, 23:02
Acİl Önlem Hemen Şİmdİ

macka61
vallah böyle giderse kümeye gidiyoruz albayrak o zaman acaba hala trabzonun başkanı olurmu

natta_TS
Adam gibi adam Ziya Doğan dedik. şimdi göstersin adamlığını da istifa etsin. Belki diğer yüzsüzlerde örnek alıp istifalarını verirler.

zafer6161
01.12.2006, 23:03
defol git nuri

pReN@_61
01.12.2006, 23:03
bataklıga yolculuk bitsin ARTIK!!!

natta_TS
01.12.2006, 23:06
Renklerimize Nuri lekesi düştü. Yıkayıp temizlememiz lazım kardeşlerim...

Berk Akçay
01.12.2006, 23:06
ADAM GİBİ ADAM ZİYAETTİN bu degilmiydi bizden gençlerbirliğine gidip sonradan işte ben anadolu klubyşen şampiyon olmaya geldim diyen yazık sana yazık

Murat Hızal
01.12.2006, 23:07
İşi allaha havale edersek daha çok bekleriz!

Sorumlulardan hesap sorulmalı,bizim tarafımızdan

canim TS
01.12.2006, 23:08
ADAM GİBİ ADAM ZİYAETTİN bu degilmiydi bizden gençlerbirliğine gidip sonradan işte ben anadolu klubyşen şampiyon olmaya geldim diyen yazık sana yazık

Ayrica ondan gidip takim calistirmacim bundan gidip takim calismircagim diyen, sonra lalalu diyip lulula diyen. Ziya degilmiydi?

Tevfik Kılıç
01.12.2006, 23:11
inanamıyorum yahu şu yaşıma kadar takımı böyle rezil bir durumda görmedim. istikrar isteyen arkadaşlar lütfen söylermisiniz ikinci lige doğru yol almanın neresi istikrar siz daha bu uğursuzların nesini savunuyorsunuz Allah aşkına

Gamze
01.12.2006, 23:14
belki de bir kabus içindeyim...belki de uyanacağım birazdan..hiç bir şey olmamış gibi devam edecek her şey..

ama ne olur uyanayım artık...bedenimi iyice sardı korku ve acı...uyuşuyor ellerim yazamıyorum...sevdiğim hırpalanıyor gözümün önünde...yavaş yavaş buharlaştırılıyor...hayatımı anlamlandıran o şey söküp alınmaya çalışılıyor yüreğimden!!onu kaybetmek istemiyorum!

titremeye başladı yine bedenim,çırpınıyor yine içimdeki o şey!mutsuzum Allahım...çok mutsuzum...uyanmak istiyorum...kurtulmak istiyorum girdiğim bu girdaptan..!

bizi bizden aldınız...ne huzur bıraktınız,ne heyecan..!ve hala arsızca dolaşmaktasınız ortalıklarda!!diliniz hala varıyor konuşmaya!!hala koltuklarınızda oturabilmektesiniz...en kötüsü hala hatalarınızı kabullenmemektesiniz!!!yüzünüze tükürsek vücudumuzun harcadığı enerjiye acırım!!!

milyonlarca kişiyi ne hallere düşürdünüz!!milyonlarca kişinin içine soktunuz sıkıntıyı!!!haftalardır tuz üstüne tuz basmaktasınız yaralara!!ve yanlarına bir yenisini de açmakta elbet!!

ne hissedeceğimi bilemez oldum!nefret mi olmalı ilk duygum!ya da acı mı!!!ne???

hala uyanmadım!!haftalar oldu!demek ki gerçek tüm bunlar!demek ki gerçekten de duydum o ürpertici tezahüratları!!!demek ki gerçekten de döktüm o yaşları!!!

bize yaşattığınız kabusu yaşatmak isterdim sizlere!!!isterdim ki sizin de korkularınız olsun bizler gibi!!!bizim haftasonumuz neyse sizin her gününüz öyle olsun!!isterdimki bir parça,sadece bir parça yaşayın çektiğimiz sıkıntıyı!!!kaldırabilecek miydiniz bu yükü!!!inanmıyorum!!siz de o yürek var mı ki!!!

sokaklar bordo mavi insanlarla dolsun...bayraklarım dalgalansın ellerde!burdayız diyelim hala burdayız!!!bu takım sizlerin değil bizlerin!!!ve diyelim ki artık terkedin o koltukları!!!terkedin gidin....bizi bize bırakın!!

TSumun adını yeterince kirlettiniz!!!yeterince ezildik sizin kişisel ihtiraslarınız yüzünden!!yeterince can yaktınız!!DEFOLUN!!!

Berk Akçay
01.12.2006, 23:15
2. yarı yattara olucak allahtan yoksa halimiz sanırım kötü olucaktı ben ona güveniyorum şahsen

GEBZE28
01.12.2006, 23:16
sanırım bu seson işmiz bitti benden bukadar bu sezon artık ts desteklemiyorum
yeni başkan yeni hoca gelene kadar

ts_fan
01.12.2006, 23:17
Adamcıklar artık gidin, çekin siyasi ellerinizi TS'umun üzerinden, durmayın 5 dakika daha:mad:

Çetin
ben kimseye güvenmiyorum daha. hatta maç kazanana kadar beynimi kapatıyorum trabzonspora.

Tevfik Kılıç
futbol cahili Ziya futbolcularımızın ayaklarını prangalayıp futbollarını unutturdu 7 haftada 1puan yuh olsun

Gamze
01.12.2006, 23:20
http://www.youtube.com/watch?v=rp3qgZ7984A

30bin kişi dışarıdaki düşmanlar için dökülmüştü sokaklara!!!içeridekiler için bunun iki katı gerek!!!Trabzonsporumun olduğu her yerde!!!yani memleketimin her köşesinde!!

coolank
01.12.2006, 23:28
ZİHNİ KEL ZİYA GERİ DÖN SİYAH BEYAZ DÜNYANA!!!

bu çok sıkı olmuş :)

Berk Akçay
01.12.2006, 23:32
yeter artık bir basın açıklamasıda yapmıyoalrki resmi sitede hani istifa ettik diye ne güzel olur

ts_fan
01.12.2006, 23:40
İkinci yarı daha iyi bir TS olacakmış...:mad:
Yok yaaa, ciddi misiniz?Zaten ikinci yarı 16 puandan daha az topladığında otomatikman küme düşen ilk takım sen olursun.Bu ne akıl yaa, Ziya'da, Nuri'de, yönetimde bize makaraya aldılar, sarıp sarıp duruyorlar.

Kimse tehlikenin farkında değil ya da dile getirmek zor geliyor, küme düşmeye en yakın ikinci takımız.Kaç hafta oldu 3 puana hasretiz.Bu kafayla, bu adamcıklarla 3 puan almamıza imkân yok.Hele bir düşünün 2. yarının ilk maçı Kayserispor'la oynuyoruz.Allah muhafaza o maçla beraber 2. yarıya mağlup başlarsak, sonra deplasman var, bir kötü sonuç daha aldığımızda daha bu felakete dur diyemeyiz.Şu ana kadar 4 maç aldık (Beşiktaş, Galatasaray, Denizlispor, Erciyesspor) tekrar oynasak belki Erciyes'i yeneriz gerisini yener mi bu takım?:(

Bu yangını durdurun, sevdiğimizin bu hallerine daha dayanamıyoruz, yürekler oldu param parça.Bu acılar daha taşın(a)mıyor.Allah'ım kurtar bizi bu sülüklerden, emiyorlar kanımızı:mad:

Ahmet Karaman
01.12.2006, 23:47
bu takımın eksikleri olabilir ama bu takım ligde bulunduğu konumu hiç haketmiyor. takımımız enazından ilk 5 olmalıydı. ama ziya doğan gibi çağdışı bir futbol mantalitesine sahip bir teknik adam olunca takım ne kadar iyi olursa olsun gibi buldu. ikici yarı planlamamamızı ziya doğan ile yaparsak işte o zaman yandık. yetr artık ziya doğan istifa et artık. kariyeri bitmiştir ziya doğanın.

fteotdgs
01.12.2006, 23:49
Daha once bu kadar emin degildim ancak simdi isteyene garanti veriyorum: Ziya Dogan bu takimin basinda kalirsa 2. lige gidiyoruz. Kesin.

Berk Akçay
01.12.2006, 23:51
recep sen nerde okudun bu haberi 2. yarı daha iyi Trabzonspor un olacagını

Cem Akyüz
02.12.2006, 00:11
valla Trabzonsporumuz nereye gidiyo bilmem ama bizim hepimizi peşinden sürüklediği kesin

macka61
02.12.2006, 00:17
bu sene küme düşmessek benim herhalde bütün taraftarlarımız için böyle olacak galiba

alperberat
02.12.2006, 00:53
trabzonum iyi giden durumuna ragmen besiktas teknik direktorsuz kaldı die "acaba beni alırlar mi?"die yuz ustu bırakıp giden,futbol mantalitesinin bittigini malatyayı kume dusurerek ispat eden ve acilen kafasını degistirmesi(mumkunse baska takımda mesela 2.lig b'de sekerspor, malum bjklileri seviyolar) veyahut acilen istifa etmesi heyacanla beklenen,meslegi her nekadar teknik direktor dahi olsa kondusyoner bile olamayacak insan "Ziya Doğan"... LÜTFEN git!

buyuk vaadlerle trabzonumu yonetmeye kalkan(1stad ve 2yıldız),ama ılk kalkısta daha teknik direktor secimiyle futboldan yakından uzaktan nekadar anladıgını gosteren,trabzonun tarihinde buyuk bir leke olması muhtemel ve hem kel hem fodul,başkan demeye bin şahit Nuriş! Lütfen sen de git!

Hasan Cubukcu
02.12.2006, 01:03
bu iste kasit var bi kadar kötü olunmaz anlayamadim gitti.
Arkadaslar dibe vuran takim cok zor cikar oralardan geri, her takim üzerine oynamaya baslar insallah kisa zamanda toparlaniriz ve Trabzonsporlular yönetmeye baslarlar Trabzonsporu .

erdal6167
02.12.2006, 03:23
bize tam 11 adam lazım, neden bulurlar bilmem, bulsunlar. yeter yahu yoksa yakında klübü basacaklar.

Burçak
02.12.2006, 10:36
Ben Sabote edildiğimizi düşünmeye başladım. :confused:

Ali Özcan
02.12.2006, 11:24
valla başlıkta sorulan sorunun cevabını vermeye dilimiz varmıyor...

Mehmet Fırat
02.12.2006, 11:27
yalnız trabzon yenilirken bile 1 farkla yeniliyor (g.birliği hariç) yani 90 dk umudumuz tükenmiyor ama son düdükte yine kahroluyoruz.her maç böyle artık kalp kalmayacak ben de...

bize bunu yaşatmaya ne hakkınız var...

Berk Akçay
02.12.2006, 13:01
aynen öyle hep bir farklan ve yani hep umudumuz var ama 90 dakika sonundaki düdügü duyunca kahroluyoruz

Egemen Yılmaz
02.12.2006, 13:01
en son ne zaman maç kazandık?? hatırlayamadım vallahi

Murat Altun
02.12.2006, 13:10
bunalr daha neyi bekliyorlar anlamak mümkün değil defolun artık yaaaaaa bunca insana bu çileyi yaşatmaya bu işkenceyi yapmaya ne hakkınız var ayalrdır kahroluyoruz dün bursa maçı baradağı taşırdı artık defıolun gidiinn

yoksa tayyib adamı nuriyi bilinçlimi gönderdi diye düşünmeden edemiyorumm :P

nuri ziyayıda al git trabzon yan gelip yatma yeri değildirr

laz_hayri_61
02.12.2006, 13:12
nuriş ve tayfası takımı sabote ediyor Trabzon u satıyor bu adi herifler futbolcularda dahil bunlara

Fatih
02.12.2006, 13:14
futbolcuların hiç suçu yok bence hoca böyle oynatıyo bi takım 1 dakkada gol yiiyorsa bi defa da değil herseferinde aynı şey bu hocanın hatasııdr

Taner Gündoğdu
02.12.2006, 13:38
recep sen nerde okudun bu haberi 2. yarı daha iyi Trabzonspor un olacagını
recep cevap vermemiş ben vereyim. ziya geçen hafta türkiyede başarılı olmak çok kolay demişti.ikinci yarıda daha iyi bir trabzon izliceksiniz merak etmeyin dedi.
16 maçta 4 maç kazanmış bu takım ve iki tanesini nasıl yendiğimizi bilmiyorum. 17 gol atmışız ve bunların 6 tanesi nasıl kazandığımızı bilmediğim maçlarda atılmış. her nekadar maç başına yaklaşık 1 gol düşüyor gibi görünsede bu inanılmaz 6 golü çıkarın sonuç vahim! türkiyenin en iyi forvetini satıyorsun ama yerine aldığın adamları toplasan onun kadar gol atamıyor. kadromuz yeterli diyorsunuz ama yattara sakatlanınca takımın bütün mekanizması duruyor...
ayrıca birde dipnot,bursa maçı oynanalı tam16 saat olmuş! resmi sitede hala puan tablosunda 15 maç oynamış görünüyoruz! YAZIKLAR OLSUN!!!

Oğuzhan Görkan
02.12.2006, 13:47
cok güzel gidiyorlar burdan kutluyorum hepsini doğru 2. yarıda öyel bir takım cıkacak ki ortaya şampiyon olur....olur cok beklersiniz hem kendinizi hem bizi kandırmayın...

Özsu
02.12.2006, 14:12
Yönetim kötü , teknik direktör kötü , futbolcular ruhsuz. Daha ne beklenilebilirki? Bizki yönetime Nuri Albayrak ı getirdik , Bizki Vahid Halilhodziç gibi bir hocanın değerini bilemedik.. O hocanın günahı neydi , gerçekleri söyleyerek takıma şekil kazandırmakmı , oda kolayına kaçıp yalan söyleyebilirdi. Yalan söyleyenlerle ne haldeyiz bi görün bakalım.. Ama Hodziçin hep üstüne gittik , takımın huzurunu bozuyormuş takımımızda huzurmu vardı. Ozamanda yok şuandada yok. Yazık ki yazık Hailhodziç gibi bir hoca bize birdaha gelmez..
Diğer yandan şu anda yapılacak bana göre 2 şey var;
1 - Trabzonspor başkanlığında Nuri Albayrak yerine Ağaoğlu getirilmeli
2 - Ersun yada Lucescu hoca takımın teknik direktörlüğüne getirilmelidir.

Şampiyonluğu bilmemde gururumuz iki paralık olmaz en azından.
Ayıptır yazıktır bu taraftara..

Berk Akçay
02.12.2006, 19:47
cok güzel gidiyorlar burdan kutluyorum hepsini doğru 2. yarıda öyel bir takım cıkacak ki ortaya şampiyon olur....olur cok beklersiniz hem kendinizi hem bizi kandırmayın...

hala bizi kandırmaya devam ediylar bukadar yüzsüzlük görmedim

medjay
02.12.2006, 20:23
valla bana bu takımın birisi veya birileri tarafından sabote edildiği düşüncesinden başkası mantıklı gelmiyor.belki yönetimdeki çekişmelerin futbolculara yansıması belki futbolcuların liderlik kavgaları belki dış odaklı telkinler.....vs vs.Yoksa 7 defansla oynamışız ferhat hasan musayla oynamışız ...bunların hiçbiri 7 maçlık faciayı açıklayamaz.nedenini anlayamadım şekilde yürekten bağlandığımız geçmişiyle diğer takım taraftarlarıyla sabahlara kadar tartıştığımız bu takım ölüm nedenimiz olacak hep sıkıntı stres cefa.bi kerede sefa sürelim be.

Erdinç Barutçu
02.12.2006, 20:31
Arkadaşlar!Ne yapıyorsunuz?Şu an Ankara-Bjk maçını izliyorum ve Bjk nın bizden iyi oynadığını düşünmüyorum.Ama sıralamada nerde?Şansızlık ve sakatlıklar yüzünden 18 lik kadro bile yapılamadı.17 kişiyle maç kadrosu yapıldı.Yönetimde ve teknik kadroda hatalar olabilir ama % 100 hatalı veya sabote edilmesi mümkün değil.Bjk yi ve gs yi yenen hangi teknik kadro ve takımdı?Sadece ve sadece şansız olduğumuzu düşünüyorum.şampiyonluk mücadelesi için şartlanan bir takımın 14. sıralara kadar düşmesi bir stres ve hayal kırıklığı yaratır.Bence durum bundan ibaret.

Bartuğ13
02.12.2006, 20:39
soruya mı cevap vereyim?ikinci lige gidiyor ve sorumluları utanmadan konuşur.eve gidip intiharı düşünecekleri yerde hayatın tadını çıkarıyolar

SDanışmaz
02.12.2006, 21:13
Ben söyLeyeyim: Ligin dibine doğru gidiyorLar... Oradan da 2. Lide gidecekLermiş... :mad:

Mustafa Ayazoğlu
02.12.2006, 21:15
Hiç kurtuluşumuz yok.. Kümeye düşücez !

pReN@_61
02.12.2006, 21:22

bu kadar karamsar olmayalım lütFEn..

medjay
02.12.2006, 21:25
şanssızlık bi yere kadar kabul edilebilir bi faktör.ama bütün olanların sorumlusu asla diil.kazanılan bjk ve gs maçları tamanmen aşırı motivasyon ürünü.her maçta öyle motive olmak mümkün diil.sistem olmadan aşırı motivasyon sürekli maç kazandırmaz.

Berk Akçay
03.12.2006, 00:04
Yok yok okadarda degil kardeşim gene var bi umudumuz ama bukadarınıda beklemiyordum yani :(

pReN@_61
03.12.2006, 00:06
aydınlıga çıkış vaKTi geldi de geçiyor..

volkanferhan
03.12.2006, 00:09
aydınlıga çıkış vaKTi geldi de geçiyor..

bu takımın basındakiler olduğu sürece ben aydınlık göremiyorum..

Egemen
03.12.2006, 00:26
bu takımın basındakiler olduğu sürece ben aydınlık göremiyorum..

nie abi ampulleri var ya(!)...

Selman
03.12.2006, 00:28

Egemen tebrik ederim kardeş.İyi yakaladın:D

Özsu
03.12.2006, 00:32

Ampulü icat eden yaşasaydı pişman olurdu bunlar yüzünden..

Berk Akçay
03.12.2006, 00:42
ampullen aydınlasaydı tayyip aydınlardı kaldiki biz aydınlanıcaz

nese uşakalr ciddi takılalım egemen hep sen karıştıryon buraları :)

Hüseyin Çümen
03.12.2006, 04:05
siyaset e illa dökecez olayı ne gerek var yaa

Sacit
03.12.2006, 16:57
bilmiyorum ne haldayım
gidiyorum gündüz gece

:mad:

Emre B.
03.12.2006, 17:05
Nuri Albayrak hemen istifa et.

Tevfik Kılıç
03.12.2006, 17:58
en son ne zaman maç kazandık?? hatırlayamadım vallahi

sanırım 8 hafta önce idi Kayseri Erciyesi 2-1 yenmiştik

Berk Akçay
03.12.2006, 18:49
valla 8 hafta önceymiş çok uzun bir süre sevince hasret kaldık :(

Mehmet Fırat
03.12.2006, 21:47
2-1 diil 3-1:)

Faik Yılmaz
04.12.2006, 08:56
şaka maka dibe doğğru gidiyoruz...puan farkıda artıyor üstekilerle......

düşmeye oynarsak kimse bize acımaz haberiniz olsun..... adınız büyük diye geçmişiniz büyük diye kimse size puan vermiyor..... Trabzonum kümeye gidiyor...... acı ama gerçek bu....

Emin
04.12.2006, 10:18
Hala aramızda bu takımın şampiyonluk şansını değerlendiren uçuk hayaller kuran arkadaşlar var. Hepsine saygı duyuyorum. Nasıl böyle ümitli olabiliyorlar bilmiyorum ama ben gerçekçi bi adamım ve ümit denilen şeyden uzak dururum. Ortada bir risk vardır ve tedbir alınmalıdır. Artık toz pembe gözlüklerin çıkarılıp takımın küme düşme ihtimalinin yüksek olduğunu görmeliyiz. Hatta şunlar bile konuşuluyor düşersek bir daha çıkabilirmiyiz diye. Evet ister kabul edin ister etmeyin Trabzonspor küme düşme tehlikesi yaşıyor. Şu an inanılmaz büyük küfürler etmek istediğim ama malum nedenlerle edemediğim değerli yöneticilerimizin takımımızın bir numaralı düşmanları tarafından ki onların kim olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz takımı küme düşürmek üzere göreve getirtildiğinden eminim. Onlar sene sonunda görevlerini yerine getirmiş adamlar olarak başları dik bir şekilde ayrılacaklardır. Ha bu arada bugün bize yönetici olan bu adamları yakın zamanda siyasi arenada görürsek hiç şaşırmayın. Çünkü kendilerine bugün üstlendikleri görevi veren siyasi erk elbet bu görevin karşılığı ödüllendirmeyi yarın öbür gün makam mevki olarak kendilerine verecektir.

Çözüm mü çözüm basit aralık ayındaki kongre gündemine seçim maddesi koydurmak.... En kötü aday bile bunlardan daha iyidir emin olunuz. Yeter ki şu anki yöneticiler gibi ihanet içinde olmasınlar...

selçukabi
04.12.2006, 10:28
Ne kadar kızgın olursak olalım, özellikle futbolculara aşırı tepki vermek çöküşün devam etmesini sağlar.Sahada oynayan onlar, adamların otobüsüne taş atarsan camlarını kırarsan bir dahaki maçta daha iyi mi oynayacaklar. Musampa ve Marcelinho yine oynamayacaklar çünkü onların derdi Trabzonspor değil.Çünkü Trabzonspor profesyonel bir kulüp değil.Bize profesyonel olmayan amatör ruhlu aç futbolcular lazım.Stephanov, marco, Şota ve Yattara gibi.Bu tip futbolcular devre arasında ne pahasına olursa olsun alınmalı. Ziya Doğan ile de devam edilmemeli.Yeni bir kana ihtiyacımız var.İstikrar belli durumlarda uygulanır.Şampiyonluk ihtimalin az olur, orta sıralarda yer alırsın hadi istikrar dersin.Takım küme düşme hattında ne istikrarı. Bu arada artık Türkiye Kupasına çok dikkat etmeliyiz.Bu aşamada en önemli maç 17 Aralıkta Ankaraspor ile Ankarada oynayacağımız maç olacak.Burada alacağımız bir beraberlik Yattaranın oynayacağı Trabzondaki Konya maçı ile bizi grup birinciliğine taşır.

zky_ts
04.12.2006, 10:32

Hayır ya asla böyle düşünme arkadaşım...evet kötü bir durumdayız ama kümeye düşmeyiz o kadarda olmaz yani...

Faik Yılmaz
04.12.2006, 10:49
Hayır ya asla böyle düşünme arkadaşım...evet kötü bir durumdayız ama kümeye düşmeyiz o kadarda olmaz yani...

gün geçtikçe üst sıradakiler ile aramızdaki puan farkı artıyor.... ve dfüzeleceğine dair en ufak ümit ışığıda yok...... maalesef ama gerçek bu....

Fatih
04.12.2006, 10:49
trabzonspor nereye gidiyor?? kolay gibi görünen çok zor bi soru aslında.cevabı şimdillik bilmiyoruz!!

Cem Yavuz
04.12.2006, 13:19
NURİ ve AMPUL altında Trabzonspor un üzerinden siyaset yapanlar defolun gidin...Trabzonspor bir spor klübüdür.ve Hiç bir dönem bu kadar siyasete alet edilmememiştir...
Bu takıma yazık ediyorsunuz.Koskoca takım ne hale geldi.Hiç mi içiniz sızlamıyor.Ben sokağa çıkamazken siz icraatın basında olanlar nasıl sokak ta dolasıyorsunuz.
Bu nasıl bir pişkinliktir...Hiç mi yüzünüz yok...Bırakın gidin allah askına...

Su kundurucalılarda esnaftan olusan bir yönetim kursan sizden on kat daha iyi yönetir takımı...
En azından takımı calıp çırpmaz....

TRABZONSPOR BİR AMPULÜN ALTINA SIĞMAYACAK KADAR BÜYÜK BİR KLÜPTÜR.....

pReN@_61
04.12.2006, 13:21
Ampulü icat eden yaşasaydı pişman olurdu bunlar yüzünden..

o da güzel :D

efsane55
04.12.2006, 14:30
nuri albayrak ın artık kredisi bitmiştir.7 haftadır galibiyet yok.sezon başladğından beri adam akllı futbol oynamıyoruz.futbolcularda ruh kalmamış.her hafta işkence çekiliyor.hiç bir taraftar hazmedemez bu durumu.rezil kepaze olduk.her stadda trabzon kümeye deniyor.dünün efsanesi.şimdi küme düşmemeye oynuyor.....kim gelse bu yönetimden iyi yönetir takımı

selçukabi
04.12.2006, 15:38
Ya hooooop ne oluyor arkadaşlar ya bir silkelenin ya bir kendinize gelin.Siz böyle yaparsanız futbolcu ne yapmaz.Ankaspor maçında görülmemiş bir destek vermek lazım takıma ne olursa olsun.Kriz zamanlarında yangına körükle gitmek krizi büyütmekten başka ne işe yarar.Umut Bulut merkezli bir destek formülizasyonu düşünmeliyiz...
ÖLÜMÜNE DESTEK ZAMANIDIR

coach
04.12.2006, 15:47
Trabzonspor'un bu kadar kötü oynamsı bi kenara İstanbul'lu spor yazarlarının ekranların karşısında Trabzon'a acır vaziyette saçma sapan konuşmaları daha acı verici bence.

Hepsinin yüzüne tüküresim geliyor.

zafercalikoglu
04.12.2006, 17:30
2.yarı başlasın yine bole devam ederse ilk haftalar ,2-3 hafta arkadaşlar malesef kumedeyiz,cunku bu topçular ne stres kaldırabiliyor,nede top oynayabiliyorlar,

Allahım bu sene ne boyle kabus gibi ,bitmek bilmiyor,
ole dalga gecmeye başadılarki en sonunda katil edecekler beni,:(

Haftalrdır bi kendimize gelemedik,yeter daaa,

Nytre
04.12.2006, 18:30
nuri albayrak tamamen antipatik olmuştur... onun adını duyan yüzünü ekşitiyor..
yazıklar olsun!!!!

Enes Berfin
04.12.2006, 18:41
Bugün ise gittigimde herkez benlen dalga gecti bütün istanbul takimi tutan isciler "Yuuhh kümeye düseceksiniz olm reziller" herkez üstüme geldi ne olacak bizum halimiz offf :(

Ulan nuri hep senin yüzünden oluyor bunlar, YAZIK'lar olsun sana geri zekalisin sen, resmen alay ediyorsun oynuyorsun bu takimla, Yalvariyorum git artik bu takimdan LÜTFEN!!!

Erman
05.12.2006, 09:24
TRABZONSPOR'UN DÜNÜ

Ergun Ata, Fanatik, 05.12.2006

Gerek göreve geliş ve gerekse seçim sonrası süreçte Trabzonspor’un mevcut yönetimiyle ilgili “öngörülerimizi”, başkan, ekibi ve yakın çevresinin organizasyonuyla “önyargı” olarak nitelendirenleri bir kenara koyuyoruz. Kuruma, hiçbir çıkar gözetmek ve beklemeksizin tamamen renk aşkıyla bağlı olan herkesle bugün gelinen noktada aynı kaygıları taşıdığımızın altını çizelim.

Başkanın, Divan Genel Kurulu’nda, “doğru yaptıklarını” söylediği ancak, “sadece dünya görüşlerimiz farklı diye eleştirildiğini” iddia ettiği icraatlarının kurumu getirdiği durumu, kendisiyle aynı görüşü paylaşan kişilerin dikkatine sunuyoruz:

Trabzonspor, tarihinde 2.lig de dahil hiçbir dönemde 7 haftada bir puan almakla yetinecek konuma düşmedi.-Belki bu durum, göreve geldiği gün kendini göreve getirenleri yüceltmek adına olacak, kadroyu yeterli bulduğunu söyleyen Ziya Doğan’ın kariyeri için bile söz konusu değildir.-Trabzonspor, sistemli biçimde takımı taraftardan kaçırma amacı güdülen ve bu nedenle Fenerbahçe maçında tribün uygulamalarıyla sahanın kapatılmasını sağlama çabasındaki yönetimin amacına ulaşması halinde, seyircisiz ya da tarafsız sahada oynamak zorunda kalabileceği Ankaraspor maçını kazanamadığı takdirde, son üç takımdan biri olarak ilk yarıyı kapayacak.

Yönetim paramparça: Başkan ve adamları, Asbaşkan ve adamları, 2. Başkan ve adamları. Yönetim dışındaki genel kanı şu: “Başkan diyor, Asbaşkan diyor, ikinci başkan diyor, adamları uyguluyor.”

Takım paramparça: Asbaşkanın futbolcuları, 2. Başkanın futbolcuları, Ziya Doğan’ın futbolcuları ve bağlantısızlar, sadece işini düşünenler. Bir ayrıntı daha: Asbaşkanın teknik direktörü gitti, şimdi o ve adamları ikinci başkanın teknik direktörünün gönderilmesi için baskı yapıyor. Durumu 1-1 yapacaklar!
Bir iddia: Grup adamı bazı futbolculara, el altından ödeme yapılıyor. Takımın çoğunluğu Ağustos’tan beri maç başı ücretlerini bırakın maaşlarını dahi alamadı. Sözleşmeyi iyi yapan özellikle yeni yabancı yıldızlar hiçbir şeye karışmıyor. Paralarını takır takır alıyor.

Küme düşme hattına sadece bir puan yakınlıkta, lider Fenerbahçe’ye 18 puan uzaklıkta olan Trabzonspor’un neden bu duruma düştüğü bu verilerle anlaşılıyor.

Şimdi 18 futbolcu alıp 19 futbolcu göndermelerini, 2 aylık teknik direktöre kaptırdıkları onca parayı, sona erdirdikleri kurumsallaşma çalışmalarını, kurumu kendilerine yakın kişilerle yönetme çabalarını bir kenara bırakalım.
Yayıncı kuruluştan, reklam, kombine satışı, hasılatlar ve de Fatih Tekke’nin bonservisinden gelen yaklaşık 40 milyon YTL, artı son Divan Genel Kurulu’nda dile getirilen 22 milyon YTL’lik açıkla birlikte bütçenin ulaştığı 60 milyon YTL’yi (60 trilyon lira) ve ortaya çıkarılan kadroyu da dikkate almayalım. Sadece yukarıda saydığımız nedenler bile bu idari ve teknik kadronun Trabzonspor’u düzlüğe çıkarmasının olanaksız olduğunun kanıtı değil midir? Bütün bunlar ortadayken, iddialara göre taşra kasabası takımlarında yapılan uygulamalarla, kombine bilet ve maddi destek sağlanarak susturulan bazı gruplar, futbolcuları hedef alıp üzerlerine gidiliyor, otobüs taşlanıyor.

...Ve hala, “Başkana bir şans daha vermek gerek, kendi listesini yapsın devam etsin” diyenler oluyor. Onların ve de yönetim kurulu toplantılarında 3 kişinin pazarlıklarıyla oluşmuş ve çoğunlukla da uygulanma aşamasına gelmiş kararları, onaylama dayatmasıyla el kaldırıp - indirmekten başka iş yapmayanların amacı nedir bilemiyoruz. Ama bildiğimiz bir gerçek var ki bu idari ve teknik kadroyla geçen her gün, Trabzonspor’un dününü aratıyor.

Cino
05.12.2006, 13:06
Şu boktan hayatta tek mutluluk, moral, motivasyon, gurur, şeref, övünç kaynağımız, herşeyimiz Trabzonsporumuzu bu hallere düşürenleri, cefakar ve de vefakar taraftarını kahredenleri Allah 'a havale ediyorum... Maalesef elimden başka bir şey gelmiyor...
Hiçbir koşul, Trabzonsporumuzu sonuna kadar desteklemekten bizi alıkoyamayacak. Ve bu sezonun sonunda da Trabzonspor süper ligde olacaktır. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da olacağı gibi...

Berk Akçay
05.12.2006, 14:15
"Bunlar milletle kafa buluyor!" http://www.gunebakis.com.tr/resim/servetozkara.jpg "Artik tamamdır" diyorduk..
"Bu kez kesin kazanırız"
Öyle ya,
bırakın taktiği tekniği, şunu, bunu,
en azından futbolcularımız gurur meselesi yapar, kendilerini bu rezil durumda bile yalnız bırakmayan taraftarını sevindirmek için canını dişine takarak maçı alırlar..
Sen öyle san Servet Özkara!
Bunlar maç almak bir yana,
milletle kafa buluyorlar!..
Her gördüğümüzde yüreğimizi titreten o güzelim formayı doğrudan ağlatıyorlar..
Bu takımının nesini anlatacaksın ki?
Yedi maçta sadece tek puan alabilen, yenile, yenile yenmeyi unutanların milyonlarca Trabzonsporluya gözyaşı döktüren acizliğini mi?
İnsaf ya,
Daha dakika bir,
öyle rezil bir gol yiyoruz ki yerin dibine gir!
Ardından ikincisi..
Allah aşkına doğruyu söyleyin;
kastınız mı var bize ya..
Koskoca bir camiaya bu kadar da eziyet edilmez ki!..
Normal şartlarda Trabzonspor’dan alacağı bir puana kırk gün kırk gece bayram yapacak olan Bursaspor’un taraftarına "Trabzon kümeye" diye tempo tutturmayı başarmak için bir de trilyonlar alıyorsunuz..
Doğrusu bravo..
Helal olsun size!..
Bu arada takım yenik durumda,
Hasan sakatlanıp çıkıyor Ziya Hocam sahaya ofansif yönü güçlü, topu rakip kaleye taşıyacak Keçeli’yi değil de, defansif orta saha Fehat’ı sürüyor..
Ne yani,
tek farklı yenilgi Trabzonspor’un işine mi geliyor?
İkinci yarının hemen başında Umut ceza alanı dışından çıkardığı enfes şutla Bursaspor kalesinin köşesini buluyor, umutları yeşertiyor.
Lakin devamı gelmiyor.
Umut ve bir parça da Musampa dışında çabalayanın olmadığı Trabzonspor’da Ufukhan, Çağdaş, Murat Ocak ve Jeferson’a da sormak gerek..
Bu kadar kötü oynamayı nasıl başardınız?
İnsan istese de bu kadarını yapamaz da!.
Kimse "Baskı, maskı diye hikaye anlatmasın..
Baskıyı kaldıramayan gitsin ikinci ligde oynasın..
Sonuçta ha oldu, ha olacak diyoruz,
her hafta tokadı yiyoruz.
16 maçta sekiz yenilgi alarak sadece 16 puan toplayabilen bu kadro da geçmişteki ağabeyleri gibi tarihte yerlerini aldılar!
Ancak tüm Trabzonsporlular tarihin bu sayfalarını çevirirken sebep olanların da kulaklarını fena halde çınlatacaklar!
Yazıklar olsun!

Mellih
05.12.2006, 22:35
Belli Değil Gidiyozz... Evrende gibiyiz sonu yok... Bi dur diiyemedik yaww....
Çok istikrarsız gördüm takımı....

Gürkan
06.12.2006, 09:37
Trabzonsporum nereye gidiyorsun değil.

Trabzonsporumu nereye götürüyorsunuz.

ibrahim_yattara
06.12.2006, 10:01
Kümeye diyenleri ( kızacaksınız ama ) bu siteden atıııııın.:mad: Zira sinirlerimi zıplatıylar.Bu ne biçim yorum yaaaaa:mad: :mad: :mad:

evet trabzonspor taraftarına ikide bir küme lafını sakız etmek ve ettirmek yakışmıyor. puanlar hiçte açık ara değil yattaranın ve bir iki iyi oyuncunun katılımıyla yükselişe geçer ikinci yarı uefaya gitmeye hak kazanırız.

ama trabzonspor uefa için çıkmamıştı bu yola bunun hesabı kesinlikle sorulacak birde buna inanmak lazım. inanmadan başarılmıyor..

Berk Akçay
06.12.2006, 12:44
bu kadar kötü sonuçlardan sonra küme cümlesinin kullanılmasını ben gayet normal karşılıyorum elif bence biraz kızmamak gerek yani yönetim bize yaptığını unutmamak lazım uff :(

AtalaY_BuğrA
06.12.2006, 12:52
Kümeye diyenleri ( kızacaksınız ama ) bu siteden atıııııın.:mad: Zira sinirlerimi zıplatıylar.Bu ne biçim yorum yaaaaa:mad: :mad: :mad:

Sivas maçında yediğimiz golden sonra kızgınlıkla bir kaç arkadaşa cep tel.den mesajla kümeye yazdım. En ağır cevap MEtin abi'den gelmişti. " Düşerse mutlu mu olacaksınız "diye. Durdum tabi ki mutlu olmayacağım böyle birşeyde memnun olmamız mümkün mü ama şu da bir gerçek şu gidiş normal bir gidiş değil şu anda senin puan sıralamasında altında olan rize ve sakarya'ya yenişmişsin Erciyeside Lazarov'un kuruşu direkten dönemse belki yenemeyeceksin. BÖyle bir ortamda herkesin sinirleri gerildi herkes bu takımı en iyi yerlerde görmek istiyor ama şu ortam da başarı çok zor ve İşte insanlar bu kızgınlık hali içinde normalde söylemeyeceği şeyleri söyleyip,yazıyorlar.

erdal6167
06.12.2006, 13:33
üşüyor musun oralarda kazım;
trabzonsporun maclarını yine radyodan mı dinliyorsun;
1996 da kacan şampiyonlukta kendini asan mehmeti görüyor musun?
yadozer cemili,
trabzon maclarındaen önde elinde caylabağıran babamdır,
de ki; oğlun evlendi,ve 20 gün önce bir kızı oldu,
kulağına önce ezan sonra şampiyon dedik,
söyle ona değil 22, bin yılda gecse şampiyonluk kupasını getireceğiz oraya....

bysurmeneli
06.12.2006, 14:07
Yeter artık

geronimo_61
06.12.2006, 15:15
abi bu küme dediğiniz ne olaki
evrensel küme mi, denk küme mi, eşit kümemi,
kesişme mi birleşme mi... nedir yaa

trabzonsporla senelerdir sevemediğim bu matematik elemanını bir araya getirmeye hiç gerek yok. gerek olsaydı adımız trabzonspor olmazdı. sanki dalgaları fırtınaları yaşamamış bir milletmiş gibi konuşuyorsunuz...

biz buradaysak sizler buradaysanız o koca şehir oradayken, titreriz ayağa kalkarız, kendisini bir şey sanan eşek topluluğu takımlara da hesaplarını sorarız.. umut hep ileride, gerçi şu an tek başına ama..

KORKTUKÇA TUTSAK UMUT ETTİKÇE ÖZGÜRÜZ.........

Enes Berfin
06.12.2006, 16:59
üşüyor musun oralarda kazım;
trabzonsporun maclarını yine radyodan mı dinliyorsun;
1996 da kacan şampiyonlukta kendini asan mehmeti görüyor musun?
yadozer cemili,
trabzon maclarındaen önde elinde caylabağıran babamdır,
de ki; oğlun evlendi,ve 20 gün önce bir kızı oldu,
kulağına önce ezan sonra şampiyon dedik,
söyle ona değil 22, bin yılda gecse şampiyonluk kupasını getireceğiz oraya....

Duygulandirdin beni, Allah yerini nur etsin insallah :(

Vkgz
06.12.2006, 17:20
malesef kümeye gidiyor . gerci yattara var ikinci yarıda yediğiklerimizden bi fazlasını atarak ortalarda surunuruz işte.. ne köy olur ne kasaba hesabı

Berk Akçay
07.12.2006, 14:12
küme lafını artık kulanmıyalan daha dogru olur

Hüseyin Çümen
08.12.2006, 01:22
ziya hocayla nere gittiğimiz belli bu adam bizi bitirecek herlade

kurtefe
08.12.2006, 15:56
Trabzonsporun buralara düşmesinbin tek sebebi özkan sümerdir

sismolog61
08.12.2006, 16:31
biz Trabzonsporlu olmayı onlardan öğrendik

http://www.youtube.com/watch?v=t8c1tHRIito&NR

düştüğümüz gibi çıkmasınıda biliriz

pReN@_61
08.12.2006, 16:44
Ya hooooop ne oluyor arkadaşlar ya bir silkelenin ya bir kendinize gelin.Siz böyle yaparsanız futbolcu ne yapmaz.Ankaspor maçında görülmemiş bir destek vermek lazım takıma ne olursa olsun.Kriz zamanlarında yangına körükle gitmek krizi büyütmekten başka ne işe yarar.Umut Bulut merkezli bir destek formülizasyonu düşünmeliyiz...
ÖLÜMÜNE DESTEK ZAMANIDIR

ankara maçı seyircisiz oynanmasaydı daha güzel olacaktı:(

sweetrose
08.12.2006, 22:47
Aziz Nesin'in dediği gibi; Gidiyorlar, sadece gidiyorlar, karanlığa ve umutsuzluğa...

Bir ışık gördüler mi arkalarını çevirip küfrediyorlar....

Gidilecek yok...

Erman
09.12.2006, 11:25
Birleşmiyor ayrışıyorlar

Metin Tükenmez, 9.12.2006, Fanatik

Siz ne denli gündemi değiştirip, yapay bir gündem oluştursanız da futbol kendi kuralları içerisinde, sorunun nerede olduğunu gözler önüne seriyor.

Aslında Trabzonspor’un bugünkü yönetime teslim olmasının dayandığı köken de ortaya çıkıyor; birleşememek...

Türk insanının birleşmek ve organizasyon yapmak yerine, bireysel davranmak türünden bir karakteristik özelliğe sahip olduğunu biliyoruz.

Bunun en iyi örneğini son günlerde Trabzonspor’da görmekteyiz. Benim de tanık olduğum bir toplantı yapıldı İstanbul’da. 30’u aşkın eski yönetici katıldı. Uzun uzun konuşuldu, herkes Trabzonspor’un yanında olduğunu söyledi. Ama söylenenler genelde bireysel, kişisel temenni düzeyinde kaldı.
Önceki gün eski başkanlardan Mustafa Günaydın’ın öncülük ettiği bir “bir araya gelme” hamlesi daha yapıldı; ama bu kez orta da hiç kimse yoktu.

Bütün bu birleşme görüntülü ayrışma çabalarının sonunda yine bireysel bir yönelime doğru hareketlendi Trabzonspor. İşin en acı yanı budur. Başkanlık yaptığı süre içerisinde dibe vurmuş bir takımı ekonomik bağımlılıktan kurtarıp, şampiyonluğu kovalar hale getiren Özkan Sümer’i “parasız başkan istemiyoruz” çığlıkları ile sandığa gömen Trabzonlular, bugün Sümer’i adeta bir Titan olarak görmekteler. Oysa Özkan Sümer yaklaşık bir yıl önce “Ben 66 yaşındayım. Artık daha dingin bir yaşam sürmek istiyorum” demiş, bir bakıma yeni başkanlar, yeni yöneticiler için yolu açmıştı; hem de borçsuz, kasası dolmuş, futbolcularının değeri yükselmiş bir takım olarak.

Bugün gelinen noktada Trabzonspor sadece ekonomik olarak değil, yönetimsel olarak da bağımlı hale gelmiş, hatta yardıma muhtaç duruma düşmüştür. Böyle bir durumda tek çözüm olarak Özkan Sümer görülüyor, Sümer bir Titan yani yarı Tanrı, yarı insan haline getiriliyor. Bir Trabzonsporlu olarak çöküşe seyirci kalamayacağını, elden giden bazı değerlerin kurtarılması için kulübün içinde bulunması gerektiğini söyleyip harekete geçen Sümer’e çeşitli yakıştırmalar bile yapıldı, ücretsiz çalışmayı şart koştuğu halde.

Bu durumda yapılması gereken Özkan Sümer’e sığınmak değildir. Sümer’in de hep söylediği gibi, Trabzonspor’u diğer kulüplerden ayıran değerler etrafında birleşerek, güçlü bir yönetimin çarelerini aramaktır. Bu değerlerin toplandığı başlık, yerel üretim merkezlerini herekete geçirip değerli hale getirerek evrensele ulaşmaktır. İstanbul’da amaçsız ve sonuçsuz temenni toplantıları yapmak yerine, sözünü ettiğimiz türden “değerleri anımsayan ve yeni değerler üretebilen” insanlar bir araya gelerek eyleme geçilmeli. Benim bildiğim Trabzonspor, şampiyon olsun veya olmasın genellikle hatalarına egemen olan bir kurumdu. Şimdi bu kurum hataların yönettiği sıradan bir takım haline gelmiştir. Trabzonspor bir sınav döneminden geçiyor. Kişi veya kurum olsun, eğer sınavdan geçmek söz konusuysa, etraftakilere veya öğretmene değil kendine güvenmelisin.

Yağız
09.12.2006, 11:53
Bu yazının ardı sıra trabzonspor nereye gidiyor? sorusuna cevap vereyim.

Tekrar 2000 kongresine gidiyor.Tıpkı Tilkinin dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gidişi gibi.

Peki 2000 kongresi nedir.Herhalde milenyum saçmalığı değil 2000 kongresi Trabzonsporun birliktelik kongresidir. Evet birliktelik belki Sayın Mehmet Ali YILMAZ a karşılık olarak başlasada Sn Onursal Başkanı kaşı olma niteliğini aşmıştır.Hep birlikte taraftarı ile tüm unsurları ile Birlikte Trabzonsporu büyütelim denmiştir.

Peki ne olduda Bu birliktelik bozuldu. aman hocam kurtar bizi bu fillerden diyenler birer birer hocanın arkasından ayrıldı.

İlk çözülme bir sonraki kongrede sayın Ağaoğlunun aday olması ki sonderece doğal bir adaylıktır ancak kongre burada hem ağaoğlunu ve ekibinden 4 kişiyide yönetim kuruluna seçerek Birlikteiğin korunmasının sağlanmasını istediler.Ancak sn Ağaoğlu ve arkadaşları İSTİFA ETTİLER.TABİ BU iSTİFA İSTEĞİ Özkan Sümer ekibindende gelmiş olabilir.Ama sonuçta üyenin Birliktelik isteği redddedilmiş oldu.(Daha sonra Atay AKtuğ döneminde Tüzük değişikliği ile bu seçim modeli değiştirldi çarşaf liste geldi.Başakn seçilince üyeleride seçilmiş oluyor.Daha önce en çok oyu alan üyeler sıralanıyor Yönetim kurulu sayısındaki sıralama Yönetime giriyor Yönetim kurulu başkanını seçiyordu.)

İkinci Çözülme Sanıyorum Şu Fenerbahçe cezasının iptali kararına Özkan SÜMER in yalnız kaldım demesiyle ortaya çıktı.Koca Şehir siyasetin çarkına saldıramamış kaynaklarını bir araya getirememişti.Özkan HOCA bunun kendisine karşı olarak gördü.Ben olmazsam daha az zarar görürüz deyip çekildi.tabi daha sonra yaşananlardan kendisinin yönetim kurulundada yalnız kaldığıda görüldü.

Şimdi Tüm yaşananlardan sonra Özkan HOCA gelmemesi doğaldır.Ama Trabzonsporun Tüm unsurlarını birleştirecek bir anlayışın yönetim kuruluna gelmesi gerekmektedir.

İsimlerden ziyade anlayış önemlidir.O anlayış Tıpkı 2000 de olduğu gibi birlikte büyütelim olmalıdır.Elbette Mızrağın çuvala sığmadığı gibi bu anlayışı benimseyemeyecek insanlardanda medet umulmamalıdır.

horoz1977
09.12.2006, 14:08
ya geçen yıl marcelınho trabzona gelecek deselerdi inanmazdım şöyle bir baktığında fena bir takım değil ama ne oluyor anlamıyorum.bence ziya hocanın çok suçu var futbolcular topa vuramıyor bu nebiçim iştir anlamıyorum

Ali Özcan
09.12.2006, 14:09
Trabzonsporumuz tabana vurdu...Daha gideceği yer yok aşağıda...Umutsuz olmayın...Biz küllerimizden doğar yine şampiyonluğa oynarız...2001-2002 de düşmemeye çırpınan takımla iki yıl sonra Kadıköy de Papila nın şerefsiz yönetimiyle şampiyonluğu kaybeden, şampiyonlar liginin kapısından dönen yine aynı takımdı...

Önemli olan yere düşmeniz değil, ayağa nasıl kalktığınızdır...

HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK TRABZONSPOR...

legendage
10.12.2006, 15:45
ya geçen yıl marcelınho trabzona gelecek deselerdi inanmazdım şöyle bir baktığında fena bir takım değil ama ne oluyor anlamıyorum.bence ziya hocanın çok suçu var futbolcular topa vuramıyor bu nebiçim iştir anlamıyorum
Mustafa bende aynı fikirdeyim ,aslında çoğumuz aynı fikirdeyiz. Bi bilsek eksik neoktanın ne olduğunu....KAdroya bakıyorsun fıtık gibi,yonetime bakıyorsun verirlen vaadlerle uygulamaları arasında fazla fark yok ,e taraftar zaten başarıya susamış bir kaplan gibi.Beşiktaş macını izlemesem Futbolcular beceriksiz diyecem ...yok işte yok

legendage
10.12.2006, 15:46
Mustafa bende aynı fikirdeyim ,aslında çoğumuz aynı fikirdeyiz. Bi bilsek eksik neoktanın ne olduğunu....KAdroya bakıyorsun fıtık gibi,yonetime bakıyorsun verirlen vaadlerle uygulamaları arasında fazla fark yok ,e taraftar zaten başarıya susamış bir kaplan gibi.Beşiktaş macını izlemesem Futbolcular beceriksiz diyecem ...yok işte yok

Abdallı61
10.12.2006, 15:54
ist. takımlarına bakıyorum adamlarda ne siyasetin ssi var nede kişisel hesaplaşmalar konuşuluyor adamlar kendi takımlarının iyiliği için çalışıp dduruyorlar oysa bizim takımı yıllardır kişisel hesaplaşmalar ,kendi reklamlarını yapma çabaları ve siyasi çıkarlar uğruna yıllardır kullanıp duruyorlar işte bu sülüklerden kurtulursak ancak o zaman şampiyon oluruz kurtuluş ordadır

Berk Akçay
11.12.2006, 11:19
marcelinho gelecek deseler bende inanmazdık çünkü derdim onu alacak degiliz herhalde bu kadar beceriksiz birini yani yönetimin bu kadar da kötü tranzsfer yapmasından sonra hala savunuyorsunuz yönetimi akıl sır ermiyor yani arkadaşlar

pReN@_61
11.12.2006, 11:20
Allah'ın izniyle artık daha da yukarlara çıkacağız

Berk Akçay
11.12.2006, 14:25
inşallah çıakrız demek bize seyircisiz sezsiz bir stad lazım mış :)

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 21:10
Birleşmiyor ayrışıyorlar

Metin Tükenmez, 9.12.2006, Fanatik

Siz ne denli gündemi değiştirip, yapay bir gündem oluştursanız da futbol kendi kuralları içerisinde, sorunun nerede olduğunu gözler önüne seriyor.

Aslında Trabzonspor’un bugünkü yönetime teslim olmasının dayandığı köken de ortaya çıkıyor; birleşememek...

Türk insanının birleşmek ve organizasyon yapmak yerine, bireysel davranmak türünden bir karakteristik özelliğe sahip olduğunu biliyoruz.

Bunun en iyi örneğini son günlerde Trabzonspor’da görmekteyiz. Benim de tanık olduğum bir toplantı yapıldı İstanbul’da. 30’u aşkın eski yönetici katıldı. Uzun uzun konuşuldu, herkes Trabzonspor’un yanında olduğunu söyledi. Ama söylenenler genelde bireysel, kişisel temenni düzeyinde kaldı.
Önceki gün eski başkanlardan Mustafa Günaydın’ın öncülük ettiği bir “bir araya gelme” hamlesi daha yapıldı; ama bu kez orta da hiç kimse yoktu.

Bütün bu birleşme görüntülü ayrışma çabalarının sonunda yine bireysel bir yönelime doğru hareketlendi Trabzonspor. İşin en acı yanı budur. Başkanlık yaptığı süre içerisinde dibe vurmuş bir takımı ekonomik bağımlılıktan kurtarıp, şampiyonluğu kovalar hale getiren Özkan Sümer’i “parasız başkan istemiyoruz” çığlıkları ile sandığa gömen Trabzonlular, bugün Sümer’i adeta bir Titan olarak görmekteler. Oysa Özkan Sümer yaklaşık bir yıl önce “Ben 66 yaşındayım. Artık daha dingin bir yaşam sürmek istiyorum” demiş, bir bakıma yeni başkanlar, yeni yöneticiler için yolu açmıştı; hem de borçsuz, kasası dolmuş, futbolcularının değeri yükselmiş bir takım olarak.

Bugün gelinen noktada Trabzonspor sadece ekonomik olarak değil, yönetimsel olarak da bağımlı hale gelmiş, hatta yardıma muhtaç duruma düşmüştür. Böyle bir durumda tek çözüm olarak Özkan Sümer görülüyor, Sümer bir Titan yani yarı Tanrı, yarı insan haline getiriliyor. Bir Trabzonsporlu olarak çöküşe seyirci kalamayacağını, elden giden bazı değerlerin kurtarılması için kulübün içinde bulunması gerektiğini söyleyip harekete geçen Sümer’e çeşitli yakıştırmalar bile yapıldı, ücretsiz çalışmayı şart koştuğu halde.

Bu durumda yapılması gereken Özkan Sümer’e sığınmak değildir. Sümer’in de hep söylediği gibi, Trabzonspor’u diğer kulüplerden ayıran değerler etrafında birleşerek, güçlü bir yönetimin çarelerini aramaktır. Bu değerlerin toplandığı başlık, yerel üretim merkezlerini herekete geçirip değerli hale getirerek evrensele ulaşmaktır. İstanbul’da amaçsız ve sonuçsuz temenni toplantıları yapmak yerine, sözünü ettiğimiz türden “değerleri anımsayan ve yeni değerler üretebilen” insanlar bir araya gelerek eyleme geçilmeli. Benim bildiğim Trabzonspor, şampiyon olsun veya olmasın genellikle hatalarına egemen olan bir kurumdu. Şimdi bu kurum hataların yönettiği sıradan bir takım haline gelmiştir. Trabzonspor bir sınav döneminden geçiyor. Kişi veya kurum olsun, eğer sınavdan geçmek söz konusuysa, etraftakilere veya öğretmene değil kendine güvenmelisin.

Sinav dönemi dedigin 23 yildan beri mevcut. Ama dogrusun bugünkü durum en vahim halimiz olsa gerek ki maddi manevi ucurumun esigindeyiz.

Ne yapip ettiysek cabalar bosa gitmistir ki Kupa Basarilari cokta agir basmaz. Hadi agir bassin Sampiyonluk ve sampiyonluklarla elbette kiyaslanamaz.

Artik eskiden yöneticilik baskanlik yapmislardanda sampiyonluk konusunda hayir gelmiyecegini düsünüyorum. Neden ?

Birlik dedigin elbetteki önemli ama varsayilacak bi unsur haline gelmedikten sonra sampiyonluk yinede gelmez. Birlik olalim sampiyon oluruz diye sacmaliktir bu böyle biline. Herhaliyle zaten var olmasi gerekmekte. Sayisiz kosullardan tek 1 önkosul olarak adlandiralim.

Eger baskalarindan üstün bir kulüp haline gelmek istiyorsak metodlarimizda üstün olmalidir. Öyle eski baskan gelipte eski hikayelerlen olmaz. A-Z ye kadar cagdas bir kulüp olabilmek icin tekrar yapilanmasi, herseyiyle tekrar düsünülmesi gerekmekte.

Ancak Günümüzün ve bulundugumuz durumlarimizin sorunlariyla Asamalariyla birlikte Yöneticilikten anlayan ( ki bundan anlayip futboldan anlamasi zorunlu degildir mesela transferlerle ilgili adamlari göreve getirirsin; yani biz biliyoruz ama uzman degiliz demeleri/zihniyet kafi; degisik konularda uzman olanlari getirirsin).

Her konuda, her alanda uzmanlarla ve uzman bir teknik kadromuzla yönetilmemiz gerektigini düsünüyorum ki profesyonel bir kulüb olarak taniniyoruz.

Buda sadece varlikli bir baskanla ve saglikli uzun vadeli bir planla gerceklesir. Su anki baskan varlikli ama vizyonlarinin gerceklestirilmesi icin metodlarini acemice harcamakta (amaci Trabzonsporun basarisindan farkli olsa gerek).

pReN@_61
17.12.2006, 21:14
çok geç olmadan bir SERi yakalamamız lazım....

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 22:12
başkan, yönetim, teknik heyet,futbolcular....
bunları oturtacaksın sandalyeye ellerini kollarını bağlayacaksın, koyacaksın karşılarına son 7 maçın kasetini 1 hafta sürekli seyrettireceksin..
bide tvye anfiyi bağlayacaksın son ses "Trabzon kümeye" laflarını dinlettireceksin.. anfinin önüne albayrak ve ziyayı koyacaksın....

sonra ne olacak ? sonraki maca kabiliyetlimi baslayacaklar ? mücadelemi edecekler ? bakin Hasana Bursaya ölümüne oynadi 20 dk sonra gözünden kör oluyordu nerdeyse...

Profesyonel bir yönetim ve profesyonel bir hoca devre arasinda bu hüsranlardan sonra ders alamiyorsa ayni eski tas eski hamam devam edecektir ve ayni coskuyla siradanlasmaya devam...

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 22:17
Daha hangi yüzle koltuklarında oturuyorlar tehlikenin farkına varamadılar galiba ALOOOOOOOOOO

vardilar ama ellerinden birsey gelmiyorki abim... kapasite yok

6Şafak Aydın1
17.12.2006, 22:18
Kurtaralım takımımızı bu ruhsuzların, bitmiş insanların elinden kardeşlerim.

kim kurtaracak ? ciksin kurtarsin kolaysa...