PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mutluluk Kolisi Hazırlamaya Var Mısınız Renktaşlar!

BaşoğLu
16.02.2016, 21:46
Merhaba Arkadaşlar. Baya bir süredir aranızda yokum (askerlikten ötürü :) ) Hoş ondan öncesinde de aranızda çok yeniydim ama Bordomavi.net'i çok sevdim. Çünkü farklı , çünkü tek derdi reklam yapmak veya holiganizm değil , sosyal sorumluluk kampanyalarıyla bile fark yaratmayı bilen bir oluşum olduğunu gördüm. Bunun farkına varmadan önce ben bir taraftar grubuna üye olmayı gruplaşma aslında bölünmedir diye düşündüğüm için kabul etmiyor yediremiyordum kendime. Ama Bordomavi.net bizi bütünleştirir. Bugün bu kampanyayla birlikte buna yine şahit olacağımı düşünüyorum.

Arkadaşlar Kampanyanın adı Mutluluk Kolileri .

Hikayesi aşağıda . Gelin bizde birer öğrenciye umut ışığı olalım ne dersiniz ? Kampanya Facebook Sayfasında öğretmen arkadaşlar öğrencilerin eksiklerini yazmışlar.

Kampanya idealist birkaç öğretmenin 'Bir öğrenciye umut olmak isterim' sloganıyla yola çıkmasıyla başladı. Önce köylerdeki yoksul öğrenciler tespit edildi. Sonra sosyal medyada #mutlulukkolileri adlı yardım kampanyası başlatıldı. Yoksul öğrencilerin ihtiyaçlarını sosyal medyada paylaşıldı. 'Mutluluk kolileri, ücretsiz taşımayı kabul eden UPS kargo şirketince Rengin Yavuz'a ulaştırıldı. Öğretmen arkadaşları Elif, Şeha ve Pınar'la birlikte gelen kolileri ihtiyaç sahibi 20 okula götürüp, yoksul öğrencilere dağıttılar. Rengin Öğretmen aslında 2 yıldır atama bekleyen bir sözleşmeli öğretmen. Öğrencilere bir an önce kavuşmak için ücreti düşük olsa da sözleşmeli öğretmenliğe başlamış.Rengin Yavuz, “Van, İzmir, İstanbul, Kırıkkale’den mutluluk kolileri geldi. 20 köy okuluna dağıttık. İlk kez Mardin dışına da taşıyoruz. Şırnak'ta ki Gazipaşa Ortaokulu bizden kitap bekliyor. Hakkâri Şemdinli'deki Koçyiğit İlkokulu ise ayakkabı ve mont istedi. Okulların ihtiyaçlarını sayfamıza ekledik. Geldikçe de kolilerini hazırlıyoruz. Okullara kolileri dağıtmaya gittiğimizde, kutuları açan çocukların gözlerinin içinde mutluluğu gördük. 'İşte bu' diyorum. Hislerimi anlatmam çok zor. Yardım etmek isteyenler, sosyal medya üzerinden sayfamıza girerek, bize ulaşabilirler. Çocukları mutlu etmemiz için herkesin az da olsa desteğini bekliyoruz. Bebek, çikolota, toka gönderen de var” diyor .

Kampanya Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/Mutluluk-Kolileri-491963350977855/

Yardım edecek arkadaşlarımız için Kargo Adresi : Cumhuriyet Mah. Eski Hastane Cad. Kıdır Apartmanı Altı No:3 UPS KARGO ŞUBESİ
MARDİN/KIZILTEPE

Mollasalihoğlu
17.02.2016, 09:02
Güzel düşünülmüş bir şey. Umarım katılım olur :)

BaşoğLu
17.02.2016, 09:06
Bana da bir arkadaşım anlattı konuyu BordoMavi.Net'in bu konudaki hassasiyetini ve daha önce ki çalışmalarını bildiğim ve bir iki tanesinde bulunduğum için buraya açtım bu konuyu. İnşallah Trabzonspor'umuzun ismini orada da görürüz umuduyla...

Kaya
17.02.2016, 09:13
Elimizden geleni yapmak adına bir plan ve program yapalım o halde... :)

Bu kampanyaya küçük bile olsa katkı vermek bizi de mutlu edecektir. :)

BaşoğLu
17.02.2016, 09:22
Beni yanıltmadınız yine helal olsun :) Bende arkadaşıma bunu söylemiştim . :)