PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biz Nerede Yenilmeye Başladık? | Alıntısız, Cevapsız, Fikirlerimizi Paylaşalım

selcuk
02.02.2016, 21:01
Sporda kazanmak ve yenilmek bence mentaliteden olusan bir sonuctur.

"winner" mantalitesi ve fiziki hazirlik en önemli ek noktalaridir. Bu özellikler olusdumu takim oyunu, birlik ve beraberlik otomatikmen olusur.

Fiziken bi eksigimiz olmadigindan sorunun "winner" psikolojisi kayip etmis olduumuzu düsünüyorum.

sizce sorun nedir.

ve lütfen cevabsiz, alintisiz sadece düsüncelerimizi paylasalim
bi tür brainstorming olsun bu

btnyldz
02.02.2016, 21:46
Galatasaray maçı hatta Erkan'ın topu direğe nişanladığı an diye düşünüyorum. O zamandan beri loserız.

hofsaale
02.02.2016, 21:53
Galatasaray maçı hatta Erkan'ın topu direğe nişanladığı an diye düşünüyorum. O zamandan beri loserız.
herseyden bir hayır var derler ya..iyiki erkan o golü atamadi...iyi hava yakalardik ve potada olurduk...İHO gine secilirdi..belki bu sezonu kaybettik ama gelcek sezonlari kazandık...

bilgehan83
02.02.2016, 21:59
efsanelerimiz, öz evlatlarımız, kulüpten nemalananlarımız ve bunların ötesinde spor/futbol kültürünü kaybeden bir taraftar kitlemiz çağa ayak uyduramayan efsanelerle yaşan bir kulüp olmamız.. efsanelerimizin bize kazıkları başta şenol güneş olarak... kendini yetişteremeyen efsane hocalar ve bunlara bel bağlayışlarımız. vizyonsuz başkanlar.. iç hesaplaşmalarını kutsalımız üzerinden yapan yöneticiler, gazeteciler, yerel medya, ulusal medya ve daha birçok aptallıklarımız... çeteleşen futbolcu topluluğu bunlara dokunamayan hocalar ve başkanlar.. yeteneksiz ruhsuz para için bile oynayamayan (bakın para için oynayamayan adamlar adamların iş ahlakı yok) futbolcu müsveddeleri... ve bu takım üç yıldır bu halde edepsiz iş ahlakı olmayan adamlara ceza vermememiz.. ve en önemlisi sistemi olmayan bir takım şenol güneş sağolsun bırakıp kaçtı müthiş efsanemiz... ötesini söylemeyeceğim...

SametKumbasar
02.02.2016, 22:04
İho ve tayfasını göreve getirdiğimiz gün, çok şeyler kaybettik.

Ekrem D.
02.02.2016, 22:05
Kötü oyunun sebeplerini kendinizde değil de başka unsurlarda aramaya başladığınız anda "winner"lıktan tamamen uzaklaşıyorsunuz.

Başka unsurlardan kastım: federasyon, hakemler, ligtv, sistem, illuminati vs.

onur-ts
02.02.2016, 22:08
2010-11 ikinci yarı eskişehir maçı.o günden beri looserız. Şampiyonuz evet ama loserlık orda başladı.

Mustafa ÖZDEMİR
02.02.2016, 22:13
2010- 2011 sezonu devre arasında.iyi bir forvet alsaydık 90 puanla şampiyon olabilirdik.

S.Seymen
02.02.2016, 22:15
biz kazanan nesildik o nedenle bu tecrübemi aktarmak isterim aşağıda kazanan olmaktan ne

anladığımda var oyunu kaybetmek veya kazanmak ile alakalı değil bu onurlu olmak onurlu rekabeti öncelemek "belki yenilmek ama asla teslim olmamak" N. Hikmet

winner birisinde olması gerekenler budur, bunlardır.

efsanemiz tümü Türk hocası da oyuncusu da

kaybetmeye MAY zamanında kendimize güvenmeyi bırakıp

ist üçlüsü tarzında transfer yapmaya başladığımızda başladık

ve onların tarzında şampiyon olarak başladık...

yabancı karşıtı değilim ama biz aç oyuncu alıp yetiştirip satardık

oturmuş takıma her yıl en az altyapıdan 2 genç katılırdı

aldığımız adamlar mücadeleci yılmayan inatçı adamlardı Türkiye'nin değil Dünya' en büyüklerine karşı bile ezilmeyecek bir takımımız olduğunu bilirdik ve güvenirdik

oynatır satardık

sahada hata yapana değil koşmayana inat etmeyene inanmayana kızardık

o ruh kaybolmaya kendimize güvenimiz kaybolmaya ve zengin çocukları gibi davranmaya başladığımızda kaybettik

bizim ruhumuz inancımız inadımız parayı defalarca alt etti milyonluk tüm eşşekleri yendik hiç bir takım karşısında ezilmedik

kaybetmeye

ist üçlüsü gibi davranmaya düşünmeye yani sporun ruhundan uzaklaşmaya başladığımızda başladık

bizde onlar gibi başarıya giden yolda her şey mübahtır demeye başladığımızda onlar gibi düşündüğümüzde spordaki rekabeti değilde kazan kazanı seçtiğimizde başladık

kısacası arkadaşlar bizi biz yapan değerlerden uzaklaştığımızda kaybetmiştik

bu da MAY'ın transfer politikasının başlaması ile olmuştur....

Reha Asan
02.02.2016, 22:22
1995-1996 sezonu ile yenilgiyi kabullenişimiz başladı diye düşünüyorum.
Bizde yenilgi düşüncesi, İstanbul'da bizi yenebilecekleri düşüncesi başladı.
o sene winner olabilseydik, 4 yıllık cincon hegemonyasında bizim adımız yazar olacaktı.
zaten ondan sonra bir eliğin parmak sayısı kadar kafaya oynadık ama (2010-2011 hariç)bunlardada kesin kazanacağımıza inandığımızı düşünmüyorum.

CamilloVillegas
02.02.2016, 22:41
Victorias Secret modellerin iç çamışır değiştirir gibi her gün futbolcu ve teknik direktörleri değiştirsen olacağı bu.
Devamlı stres içinde herkes. Takım, yönetim ve taraftar. Devamlı. Ben kadroda kimin var olduğunu kimin gittiğini artık karıştırıyorum. Hava limanın yanına kulüp binası yapmak da bu git gelleri teşvik mi ediyor mı ne...

Futbolcu maaşını alamıyor sıkıntı çekiyor. Yönetim para bulamıyor o da sıkıntı çekiyor. Taraftar ya bilet fiyatlarını fazla buluyor veya pasolig yüzünden maça gitmiyor. Türk hakemlerin kalitesi başka dert. ......

batugol
02.02.2016, 22:44
"biz" den çıkıp "ben" olunca kaybettik

Metin Ural
02.02.2016, 22:51
gabric'i ankaragucu'ne kiraladigimiz sozlesmede "bize karsi oynayamaz" diye madde koymadigimizdan beri.

Ozan Yılmaz
02.02.2016, 22:55
1996 X 2011
Psikolojik olarak yıkıldık,
10 senede toparlanırız tekrar belki.

Karmam
02.02.2016, 23:02
Mentalite meselesi değil. Teknik direktör kötü, futbolcular kötü, Üzerine istikrar yok. Sürekli bir olaylar, para meseleleri, gelenler, gidenler. Futbola odaklanacak bir ortam henüz oluşturulmadı.

Lakin çok doğru yoldayız. Hiç bu kadar umutlu hissetmemiştim bu takım için.

Cengiz Çubukcu
02.02.2016, 23:04
Ucuz populizim ile kendimizi kendimiz yapan değerleri bıraktığımız gun kaybettik...

Kemal Öztel
02.02.2016, 23:11
2011de doludizgin giderken kazanmayı alışkanlık haline getirmişken devre arası kupa maçlarında Şenol Hocanın 7 as oyuncusunu kenara çekip Onur sayesinde fark yemediğimiz bjk maçından beri takımın üzerinde bi perde var..

Sadri Şenerin son dönemindeki 8-9 bitirdiğimiz sezondan beride taraftar için aynı şey söz konusu fazla değil 3 sene önce o stat taşıyor,gol attığımızda ekran başından farkedeceğimiz üzere kameralar sallanıyordu hiç bir statta göremezsiniz bunu..

Nasıl çıkarız bu durumdan bilmiyorum takım belki ama taraftarın o eski heyecanının döneceği uzak geliyor bana..Bunda en büyük etkende 3 Temmuz ve o tarihte ortaya çıkan daha doğrusu farketteğimiz futbolun gerçek güçleri

Tayfun Aydın
02.02.2016, 23:12
Son 2 senedir pahalı transferlerle ligde yarışmaya çalıştık. Bu seneye iyi başladık. 2011 deki hava vardı takımda. Peki ne oldu. 5 maçta hakemler tarafından katledildik ve yarıştan kopartıldık. Hedefsiz kalan futbolcuya ne para verirseniz verin aynı performansı göstermez. Biz hakemleri tff yi de yenebilecek kadroyu kuramadığımız an da kaybetmeye başladık ve böyle bir kadro kurmanında imkanı ne yazık ki yok.

Adem Akyüz'
02.02.2016, 23:22
Bizans Takımlarına benzemeye çalıştığımız gün kaybettik.

nakzo
02.02.2016, 23:23
Trabzonspor eskiden hedef takımdı
Yani gerçekten iyi oyuncular bir rüya bir hedef bir zirve olara görürlerdi . Son yıllarda o kadar basit oyuncular dolduki takıma anadolu futbolcusu akhisarda oynamakla,bizde oynama arasında fark görmüyor takım loser adamlarla dolu yenilgi normal başarısızlık üzüntü kaynağı değil temizlik şart şart olduğu kadar bir dahaaaaaaaa katta sıradan ezik adamların bu kapıdan içeri girmesi yasaklanmalı.Mehmet Akif Ersoy un dediği gibi Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazmak zorunda bırakmasın.Allah bizede bir daha böyle bir kadro nasip etmesin.

Ogün YAZICI
02.02.2016, 23:39
bir yumruk olmayı bıraktığımız gün yenilmeye başladık biz.eskiden şöyle bir algı vardı "trabzon'un hakkını yemek yürek ister.bir hafta trabzon'un hakkı yenildimi diğer hafta trabzona'a gaz almaya hakem yollanırdı.şimdi trabzon'u doğrayan hakemin kankisi diğer hafta toprak atmaya geliyor.eski futbolcumuz avni aker'de tribünlerle alay ediyor." trabzon taraftarı trabzonspor'dan başka her şeyin peşine düştü.biri sağın peşine düştü biri solun.siyasi partisinin algısından kurtulamayıp 2 yıl boyunca klübü maddi manevi yerin dibine sokan adamı bir kez olsun eleştiremeyen sağcılar oldu.aynı şekilde klübün başına sağcı başkan geçti diye trabzonspor kimliğini çöpe atan bu mücadeleyi bırakan solcular oldu.hiçbiriniz trabzonsporlu değilsiniz.biz bu yüzden yenilmeye başladık.yoksa olaylar gelip geçer.trabzonspor taraftarı tek yumruk olduktan sonra her zaman küllerinden doğar...benim tek siyasi kimliğim trabzonspor.herkes bunu söylesin bakın nasıl kazanmaya başlıyoruz.

objek
02.02.2016, 23:45
Cok garip bir takim olmaya basladik anadolu takimlarini ciddi rakip olarak gormezken yavas yavas onlarida yenemez duruma geldik eskiden ciddiye aldigimiz bu tip maclarda farka giderdik bir araba dolusuda gol kacirirdik simdi pozisyona girmeden maci bitiriyoruz daha oncede cok yazmistim daha iyi olma adina elimizdeki oyunculari gonderip daha kotu oyuncular alindi basit bir ornek baski altinda pas yapamiyoruz peki nasil rakip ceza sahasina girebiliriz? okay aytac mbia gibi oyuncularda calim atarak adam eksilterek takimi ileriye tasiyamiyor elinde alanzinho gibi 2 kisinin belini kira kira takimi ileriye dogru cikaran oyuncunda yok daha cok sebepler sayabiliriz cok uzun surer! kisaca artik kadir keles alanzinho colman vs gibi oyuncularin arkasinda duracaksin daha iyisi zor geliyor uyum sorunu vs kaleci fatih ozturk icin daha once yazmistim bu adamin cok hatasi oldu ama kumasi iyiydi hatalarindan ders cikartip bizde yararli olabilirdi dikkat edilirse bizde deger gormeyen bedavaya! kovulur gibi gonderilen oyuncular gittikleri takimlarda haysiyet mucadelesine baslayip basarili oluyorlar oncelikle bu takimin kimyasi ve ruhu bozulmus durumda sil yeni bastan olmaz 3 nokta transfer ve sabir sabir... yoksada erimeye transfer yapa yapa devam ederiz!

signal
02.02.2016, 23:49
Her şey 5 mayıs 1996'da başladı.

dağlıca61
02.02.2016, 23:55
Kulüp İç Yönetmeliği ve Disiplin Talimatı.
Bu talimatlara aykırı hareket eden futbolculara kulüp tarafından çeşitli cezalar verilebildiği gibi en önemli ve en başta verilen ceza para cezasıdır.
Öncelikle söylemek gerekir ki söz konusu bu para cezalarının uygulanabilirliği ve geçerliliği, bu cezanın gerek esas gerek usul bakımından uygunluğu Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbolcular Statüsü ve Transferleri Talimatına göre belirlenir. Söz konusu talimata uygun olarak verilmeyen para cezaları geçersiz olacaktır.
Bu talimata göre para cezalarının geçerli olabilmesi için başlıca 4 madde vardır.
1.Kulübün, iç yönetmelik ve disiplin talimatını futbolcuya teslim veya tebliğ etmiş olması gereklidir.
Kulübün var olan iç yönetmelik ve disiplin talimatının açık ve belirtilmiş şekilde futbolcuya teslim edilmiş olması veya tebliğ edilmiş olması geçerlilik koşullarının ilk halidir.Söz konusu hal PFSTT 24. Madde de belirtilmiş olduğu üzere disiplin talimatı ya imza karşılığında futbolcuya teslim edilmiş olmalı ya da noter aracılığıyla tebliğ edilmiş olmalıdır.
2.Futbolcuya kesilen cezanın iç yönetmelik ve disiplin talimatında yazılı olması gereklidir.
24. Maddeye göre teslim veya tebliğ edilen bu yönetmelik ve talimatta verilen cezanın şeklinin ve bu cezaya karşılık gelen miktarın da belirtilmiş olması gerekir. Disiplin talimatında yer almayan bir halden dolayı futbolcuya ceza verilemez.
3.Yönetim Kurulunca para cezası kararı alınmış ve noterden onanmış örneğinin 15 gün içinde futbolcuya ve TFF’ye bildirilmiş olması gereklidir.
Kulübün Yönetim Kurulunun yukarıda belirtmiş olduğumuz ilk 2 madde uyarınca vermiş olduğu cezanın kararının noter aracılığı ile 15 gün içinde futbolcu ve Türkiye Futbol Federasyonuna bildirilmesi de kulüp için bir süre şartıdır. Kulüplere mutlaka bu süre içinde bildirim yapılması yükümlülüğü getirilmiştir. Süre şartının bulunması futbolcuyu koruyan ve kulübün kötü niyetli girişimlerini engelleme amacı güden bir maddedir.
4.Kulüp, sezon başlamadan en geç bir hafta içerisinde iç yönetmeliklerini ve/veya disiplin talimatlarını TFF’ye göndermiş olmalıdır.
Yine futbolcuyu koruma amacı güden bu madde ile söz konusu iç yönetmelikler ve disiplin talimatının hangi sezon için uygulanacaksa o sezon başlamadan 1 hafta önce TFF’ye bildirilmesi zorunludur. Aksi takdirde verilen para cezaları geçersiz sayılır.

Ben diyorum ki Trabzonspor da futbolcuya ceza uygulamasına son verdiğimiz dönemden sonra daha doğrusu futbolcuya olan borçlarımız nedeni ile ekonomik yönden bağlı kaldığımız zamandan beri yenilmeye başladık, yenilmeye değil gebe kalmaya başladık, ben Trabzonspor da futbolculara uzun süredir ceza verilmediğini sanıyorum, örneğin yıllardır kamplara geç katılan futbolculara ceza verildiğini, yine kampta kırnada giden kavga olaylarının , diğer disiplinsiz davranışların cezalandırıldığını,istediği zaman izinli veya izinsiz ülkesine giden futbolcuya ceza verildiğini duymadım.Örneğin önceden kendi sahandaki mağlubiyette belirlenen pirimin iki katı ceza verildiğini hatırlıyorum,paket sistemi ile pirim uygulaması hatırlıyorum, kupa maçlarında tur başına pirim uygulamasını hatırlıyorum.Bugün bu ceza ve pirim sistemi uygulansa sanırım büyük bir borç açığı kapatılabileceği gibi, sorumsuzluk ve disiplinsizlik nedeni ile kayıp edilen pek çok maç kazanılabilirdi ancak Trabzonspor da pirim sistemi uygulanırken ceza sistemi futbolcuya olan borçlar nedeni ile uygulanamıyor.
Ben bilmiyorum şu anda kulüp içerisindeki ceza uygulaması ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşsın.
Son söz biz futbolcularda disiplinsizliğin, başarısızlığın cezalandırılmadığı tarihten sonra yenilmeye başladık.

Gökhan Uzun
03.02.2016, 01:07
İyiden ziyade bizden olanı seçince

Taraftarlıktan ziyade iyi gün dostluğunu seçince

Desteklemekten ziyade küsmeyi seçince

Maça gitmekten ziyade TV'den izlemeyi seçince

Sempatik olmaktan ziyade antipatik olmayı seçince

Yönetebilecekten ziyade yönetilebileceği seçince

Güncelden ziyade köhneyi seçince

Bilimden ziyade kahve bilgisini seçince

Tek parça olmaktan ziyade parçalanmayı seçince

Bütçeyi kullanmaktan ziyade parayı savurmayı seçince

Üretmekten ziyade tüketmeyi seçince ...

61ronin61
03.02.2016, 01:25
başlığın cevabı çok uzun bir cevap bir gün yazarım.hatta 80-90 sayfalık bir kitapta olabilir.vallaa bi düşündüm o kadar çok faktör varki belkide yazmam.ama basit cevaplar 8-10 satırlık değil bu başlığın cevabı.

Hamdi Karamahmutoğlu
03.02.2016, 01:48
Biz esasen winner sıfatımızı 96'da kaybettik.
Evet Tekke, Szymek ve Gökdeniz zamanında ve 2010-2011'de dönemsel olarak bu sıfatı almaya yaklaştığımız zamanlar oldu ama sürekliliği yoktu.
Bence bunun en büyük nedeni iç saha performansımızdan geçiyor.
Rakipler Avni Aker'i ya da yeni mabet Akyazı'yı kolayca puan alınabilece bir yer olarak görmeye devam ettiği sürece bu sıfatı geri alamayacağız.
Önce herkesin korktuğu iç saha performansımızı geri almalıyız, sonra nasılsa deplasmandan da puanlar çıkartıp önümüze bakarız.

Muhteva
03.02.2016, 01:53
Zihinde başladık ve öyle süre geldi.

SamZuk
03.02.2016, 02:07
Bir çok faktör olabilir ama İHO dan önce bu takım en azından lig veya kupada sonuna kadar gidiyordu. İHO geldi dibi boyladık. Ve halen 1000 den fazla oy alabildi.

Bu delege ve camiayla bunlar normal zaten.

f1bekir
03.02.2016, 02:13
İHO'nun Tolunay'ın yüzüne bile bakmadan onu kovup MRA'yı getirdiği gün yenildik. Bu seviyesiz ve akıldan yoksun yönetim tarzı zaman geçtikçe bizi bataklığın dibine çekti.

61ronin61
03.02.2016, 03:02
İHO'nun Tolunay'ın yüzüne bile bakmadan onu kovup MRA'yı getirdiği gün yenildik. Bu seviyesiz ve akıldan yoksun yönetim tarzı zaman geçtikçe bizi bataklığın dibine çekti.

yaa ne tolunayı ne mra sı bekir renkdaşım çok daha geriye gitmen gerekiyor.sana bu yorumu yakıştıramadım.

Aydın Tiryaki
03.02.2016, 03:13
Hep kaybettiğimizden bahsedilmiş bu ortamı biraz olsun dağıtmak istiyorum bu şehrin genlerinde kazanmak da var lütfen unutmayalım kendimizi karamsarlığa itmeyelim doğru işler yapıldıkça başarı da bununla birlikte gelecektir ve o eski winner karakterimizi tekrardan kazanacağımıza canı gönülden inanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_z-1EL2Mwbw

Sabaha kadar izlesem bıkmam :)

f1bekir
03.02.2016, 08:06
yaa ne tolunayı ne mra sı bekir renkdaşım çok daha geriye gitmen gerekiyor.sana bu yorumu yakıştıramadım.

Haklısın, sadece başlığa bakarak yazdım, bu yüzden son dönem için konuşmuş oldum.

Külünkoğlu
03.02.2016, 08:12
Vazgeçtiğimiz de yenildik.

Bu vazgeçişin içine istediklerimizi özlemlerimizi koyduğumuzda ne kadar çok yer kaplıyorsa o kadar ağır yenildik.

Dereli
03.02.2016, 08:39
Kendi fikrimizi, düşüncemizi terkedip, başkalarının bize telkinlediklerine kulak astığımızda kaybettik.
Gördüğümüze değil, duyduğumuza inandığımızda kaybettik.
Haksızlıkları sineye çektiğimizde kaybettik.
Doğru bildiğimizi, yanlız kalırız korkusuyla söylemediğimizde kaybettik.

HOPA'LI TS'Lİ
03.02.2016, 08:43

Ah Cüneyt ÇAKIR ah, yaktın bizi

HOPA'LI TS'Lİ
03.02.2016, 08:44
2010-11 ikinci yarı eskişehir maçı.o günden beri looserız. Şampiyonuz evet ama loserlık orda başladı.

Umutun o sezon 2. devre kaçırdığı gollerden beri kaybediyoruz.

Eskişehir maçı 0-0 bittiğinde tamam dedim bu iş bitti.

U.Sadıkoğlu
03.02.2016, 09:40
Trabzonspor siyasi iradeye teslim olduğunda (şike süreci peşkeş çekildiğinde) maddi manevi tüm değerlerini ayaklar altında çiğneterek kaybedişlerin en büyüğüne balıklama bir atlayış yaptı...

S.Seymen
03.02.2016, 09:42
bir önceki yazımda belirttiğim bir hususu açmam gerek.

başlık yenilgi üzerine ama kabullenmek üzerine olmamalı ona dönüşmemeli yani

N. Hikmet Ran şiirinden yaptığım alıntı önemlidir.

"işte böyle Laz İsmail, mesele yenik düşmekte değil; teslim olmamakta bütün mesele" demiştir , belli ki içimizden bir arkadaşına...

şu ana nasıl da uyuyor

anlık yenilgiler evet belki ama teslim olmayan bir tek kişi dahi kalsa yenilinmiş olmayacaktır

loserlik kişisel bazda belki ama camia bazında asla yenilmeyeceğimiz bir gerçektir

bu kaybolmaz zaten...

daha da derine inersek

şu an ya da son bir kaç zamandır; hakemler , tff, siyaset zeminlerinde uğradığımız haksızlıklar

durum belirleme, taşmasını önleme aman kontrol altında tutalım çabalarını gördüğümüzde

ben hep şöyle düşünüyorum

"Vay be! Ne iz bırakmışsın Trabzonspor; adamların içleri soğumadı gitti"

ccd6167
03.02.2016, 09:46
Sstemin düzenin planın programın olmadığı yerlerde her başarı tesadüftür.

Biz sürekli günü kurtarmaya yönelik hamleler yapıyoruz. 30 sene önceki ajax psv ne ise şimdikide aynı 30 sene önceki trabzonspor liverpool ne ise bizim ki farklı daha da geriye gitme.

Sorun 1995-1996 dan beri başlıyor halbuki. O kadronun üzerine alınmayan 3-4 nokta transfer aynısı 2010-11 sezonunda da geçerli.

Ben hiçbir zaman taraftar da oyuncu da suç bulmam. Sistem düzen plan program getiremeyen yöneticiler sorumludur

Tayfun
03.02.2016, 10:27
Çok konuşulan Mahmut Efendi konusu. Buda videosu;

https://www.facebook.com/TRABZONFAN61/videos/vb.131854403932/10153994794638933/?type=2&theater (https://www.facebook.com/TRABZONFAN61/videos/vb.131854403932/10153994794638933/?type=2&theater)

Ben ihtimal vermiyorum şahsen ama böyle de bir durum var .

CEMEFKER
03.02.2016, 10:31
asıl sorun ne iyi bir yönetim, ne iyi futbolcular, ne iyi bir uyum ...

Yukarıdaki birçok etken bir araya gelse ve sahaya yansıyan iyi bir takım ortaya çıksa sistemle barışık olmadığın müddetçe asıl başarıyı (şampiyonluk) kazanamayacaksın.

Konuyu biraz daha somut olarak açarsam....

İHO yönetimlerindeki risk alınıp alınan bol yıldızlı takımlar özellikle Malouda ve Bosi'nin geldiği dönem da başta olmak üzere, Halilhodziçli takım da ayrıca ve son olarak sezon başındaki takım gs'a göre nispeten daha iyi takımlardı, ancak gs 2-3 şampiyonluk sığdırdı o döneme. bjk ve fb ile kafa kafaya kırışa girecek takımlardı . Ancak saha dışı etkinliğimizi arttıramadığımız gibi tabiri caizse ahmakça aleni savaşa girdiğimiz için futbol tarihimizde görmediğimiz hakem kıyımlarına şahit olduk hep birlikte...

Püf noktası ! ...

Mbia ve diğerleri İHO'ya şunu söylemişler:( (başkanın direk ağzından söylenmiş birebir aynısı olmasa da....) :" Büyük paralar verdiğimiz oyuncular var. Bunlara verdiğimiz sözler var. Şampiyonluk projemize güvenerek geldiler ve bana -Başkan sen bize böyle bir türk futbolu tarifinde bulunmamıştın. Hakemlerce haftalardır kıyılıyoruz. Bu nasıl bir futbol anlayışı, yönetimi.."

Gs maçı sonrası oluşan bu olumsuz tablo Mbia, Cavanda başta olmak üzere motivasyon kaybına sebep oldu bütün takım genelinde. Kimse de neticenin belli olduğu bir mücadele için varını yoğunu ortaya koymaz.

Uzun uzun anlatılacak birçok şey var hepimizin de bildiği.... Fakat fazla uzatmadan son olarak şunu söylemek istiyorum. Tff ve kurulları, medya, yerel medya, yayıncı kuruluş üzerinde hissedilir, görünür bir baskı (lehe yönelik algıdaki yumuşama) ve bunun yansıması hissedilmediği müddetçe başarı imkansız.

Sibel
03.02.2016, 10:35
Bunun cevabı çok basit : 2010-2011'de.

halil ibo
03.02.2016, 10:46
Ne 1996 ne de 2010-11 !
Öncelikle altyapıya gereken önemi vermemekle,
kendi değerlerimize sırt çevirmemizle,
yetersiz yönetim ve yöneticileri başa getirmekle,
doku uyuşmazlığı yaşama ihtimali yüksek olan t.d. ve futbolcu transferleriyle...

Travelair
03.02.2016, 10:48
"Emaneti ehline verin"'den "Sen beni gör, ben de seni göreyim"'e

Cehalet insanı esir alır. Bilgi özgürleştirir

Sibel
03.02.2016, 10:57
Bunun elbette birçok sebebi var. Say say bitmez.
Ama Trabzonspor hiçbir döneminde, en azından bildiğim kadarıyla, 2011'den sonra olduğu gibi her dönem takım değiştirmedi. Hoca değiştirmedi.
Sezon bile değil. Her sezonun ilk ve ikinci yarısı hem hoca hem takım.
Bir türlü belimiz doğrulmadı.
Şampiyonluğumuzun çalınması değil de ondan sonraki süreç bizi mahvetti.
Maddi manevi ne kadar zarar varsa biz çektik şu dönemde.

Napoli
03.02.2016, 10:58
İHO 'yu sectiğimiz gün

7can61
03.02.2016, 11:00
Her şey 96 yılında kaybedilen şampiyonlukla başlamadı, o zaman ki kadro yine en iyi kadroydu, ertesi sene demoralize olan takımı toparlayamadık, şehir ve taraftar olarak futbolcuları ve şenol hocayı suçladık. Ogün cenazede dayak yedi ve daha niceleri.

Daha sonraki sene ise ogün, abdullah, şota başta olmak üzere kadro dağıtıldı. İşte yıkılışımız burada başladı.

2010-2011 senesinde yine en iyi kadro bizdeydi, şikeyle mikeyle kaybedilen şampiyonluk ve yine kadronun dağılması, selçuk,burak egemen gibi.

Biz her sene kadro yapamayız, olanın üzerine koymalıyız, yaptığımız zaman ise kaybetmememiz gerekir. Selçuğu bırakmayacaktın arkadaş, ogünü apoyu bırakmayacaktın. Bu kadar basit.

Gitmelerinde şehrin yani taraftarın da suçu var, kaybetmemizin asıl ve en önemli nedeni biziz. Kaliteyi uzaklarda aramayın.

Yusuf BALCI
03.02.2016, 11:30

https://www.facebook.com/TRABZONFAN61/videos/vb.131854403932/10153994794638933/?type=2&theater (https://www.facebook.com/TRABZONFAN61/videos/vb.131854403932/10153994794638933/?type=2&theater)

Hala böyle şeylere inanılması ne kadar acınası bir durum. Şu tezi çürütmek için o kadar çok argüman var ki. En başta bedduanın gerekçesi şampiyon olunca sapıtmakmış. Şampiyon olan hemen her takımın taraftarının yaptığı şey değil mi bu? Neden sadece Trabzonspor için geçerli olacak bu? Madem bahsi geçen mübarek şahıs Trabzonluların sapıtmaması için böyle birşey istemiş, neden daha da ileri gidip Türkiye'de futbolu bitirecek bir dua etmemiş te sadece Trabzonspor'a beddua etmiş? Şimdi daha mübarek bir şahıs çıkıp Trabzonspor her yıl şampiyon olsun diye dua etse, biz her yıl şampion mu olacağız? Hem bu beddua yüzünden Trabzonspor'un şampiyon olamadığını düşünen inançlı bir fanatik genç Allah'a daha mı yaklaşır? yoksa isyana mı gider?

İnançlarımız yüzünden her açıdan sömürülüyoruz zaten. Bari bu konuda dik duralım...

nakzo
03.02.2016, 11:41
1995-1996 sezonu ile yenilgiyi kabullenişimiz başladı diye düşünüyorum.
Bizde yenilgi düşüncesi, İstanbul'da bizi yenebilecekleri düşüncesi başladı.
o sene winner olabilseydik, 4 yıllık cincon hegemonyasında bizim adımız yazar olacaktı.
zaten ondan sonra bir eliğin parmak sayısı kadar kafaya oynadık ama (2010-2011 hariç)bunlardada kesin kazanacağımıza inandığımızı düşünmüyorum.

Katılmıyorum Trabzonspor 98 YILINDA G.BİRLİĞ MAÇINA KADAR( öZKAN SÜMER HOCAYDI),2004,2005,2009,2011 OLARAK 5 DEFA ŞAMPİYONLUĞA OYNAMIŞ BUDA 4 YILDA BİRE DENK GELİRKİ BÜTÇELERE BAKTIĞIMIZDA BU ÇOK NORMAL VE İYİ BİR RAKAMDIR. SORUN TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM ;LOSER TİPİ FUTBOLCULARA BU FORMAYI GİYDİRMEKTİR. YENİLGİDEN UTANMAYAN,RAHATSIZ OLMAYAN ÜZÜNTÜ DUYMAYAN ADAMLAR, KISA ZAMANDA BU HASTALIKLARINI TÜM CAMİAYA NÜKSETTİRİR.BU TİP ADAMLARI SEZDİĞİN AN, HEMEN VAKİT KAYBETMEDEN YOLLARINI AYIRACAKSIN OLAY NET VE BASİT ÇÖZÜMDE ÇOK BASİT SENARYOLAR YAZMAYA KOMPLO TEORİLERİNE GEREK YOK.

Bera B.
03.02.2016, 11:48
Onların dediği: Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır.
Bizim dediğimiz: Yenilgi yenilgi büyüyen bir mağlubiyet var.

Taraftar bazında "loser" bakış açımızı değiştirmediğimiz müddetçe çok zor kazanmaya başlarız. Güçlü durmuyoruz. En ufak esintide kırılıyoruz. Barut gibiyiz, her gelen ufacık bir kıvılcımla çakıyor.

Yönetilme bakımından iş bilmez insanlara sırf "bizim çocuklar, yörenin evladı, Trabzon'un oğlu, cumhurbaşkanının adamı vs" diyerek görev vermediğimiz zaman düzelmeye başlarız. Bu yönetim bunun ilk adımıdır. Enteresan ve beklenmedik bir şekilde çıtayı çok yüksek bir seviyeye koyduk bu seçimde.

Oyuncu bazında ne zaman kişilik olarak savaşçı, kaybetmeyi kabullenmeyen yeteneklı oyuncuları sahaya süreriz, ne zaman mikro milliyetçiliği bırakıp Trabzon kökenli diye yeteneğin kırıntısını barındırmayan oyuncuları almaz, oynatmaz, onlara kaptanlık vermeyiz o zaman kazanmaya başlarız. Teknik kadro da aynı şekilde.

katre-i.matem
03.02.2016, 12:10
istanbul a özenip onlara benzemeye başladığımız gün aslında kaybetmeye de başladık.

AhmetG.
03.02.2016, 12:24
Genç 2-3 Türk oyuncu ile yine genç G.Amerikalı ve K.Avrupalı futbolculardan oluşan bi takım kuramadığımız sürece loser olmaya devam ederiz.

Bu gençlerin arasına kaleci ve orta saha olarak karakterli ve disiplinli 3 tane tecrübeli oyuncu koyarsak tadından yenmez.

Ama bunları yapabilmek için cesaret ve sabır lazım. Bilindiği üzere Trabzon insanı sabrıyla tanınır zaten.

7can61
03.02.2016, 12:27

Hayatımda bu kadar komik ve saçma bir şey duymadım, böyle şeyleri konuşmayalım madara oluruz.

Mahmut Efendi kim oluyor da bedduası tutuyor?

Ayrıca fener gs şampiyon olunca şampiyonluklarını umre yaparak mı kutlamış, yahu az biraz mantıklı olun arkadaşlar.

Tvye çıkan her şaklabana inanmayın derim.

S.Seymen
03.02.2016, 12:33
Hayatımda bu kadar komik ve saçma bir şey duymadım, böyle şeyleri konuşmayalım madara oluruz.

Ayrıca fener gs şampiyon olunca şampiyonluklarını umre yaparak mı kutlamış, yahu az biraz mantıklı olun arkadaşlar.

+1

böyle bir hüküm verilemez...

bu batıldır....

piskopatrizeli
03.02.2016, 12:52
80 li yılların sonlarına doğru gayse ve 8taş büyük atak yapıp senelerce şampiyonukları paylaşırken bizde geriye gitmeye başladık. febeş bile 7 sene bunların arasına girip şampiyon olamamıştı. o zamandan beri hep kaybediyoruz.

ceday99
03.02.2016, 13:04
Benim gördüğüm iki tane dönüm noktası var. Birincisi 1996'da son anda kaybedilen şampiyonluk, ikincisi 2011 ve sonrasında yaşananlar ile gasp edilen şampiyonluk.
Ama bu iki olay sadece sonuçtur. Bir arkadaş yaklaşık 4 senede bir şampiyonluk yarışı içinde olduğumuzu söylemiş. Bu benim arzu ettiğim bir şey değil ki.
Rıdvan bir roportajında trabzon fikstürü elimize alırdık ve trabzon deplasmanına her zaman "0 puan" yazardık demişti. İşte bu bir "winner"lık göstergesiydi.
O yıllarda en azından böyle bir özelliğimiz vardı. Yine de 4 yılda bir yarışın içinde yer alıyorduk. Yani tam bir winner sayılmazdık o zaman bile. Şimdi o bile yok. Avni akerden kimse çekinmiyor artık.
1996'da şampiyon olsaydık değişen hiç bir şey olmayacaktı. Bursa 2010'da şampiyon oldu da ne oldu. Her yıl şampiyonluğa mı oynuyor.

90'lar sonrasında dünya değişti, futbol, insanlar değişti. İşin içine ekonomik etkenler, siyaset girdi, populizm yükseldi.
Biz bu düzene ayak uyduramadık.

~UniCef~
03.02.2016, 14:00
2010- 2011 sezonu devre arasında.iyi bir forvet alsaydık 90 puanla şampiyon olabilirdik.

Sadri Senerin Ersun Yanal dönemdeki ayni hataya tekrar düsmesi. Orada 200-300 € bakmayip Yusufu alsaydi yine sampyon olurduk.. Bu kadar gereksiz hatalar bizi kücük tuttu.

DİNÇ
03.02.2016, 14:19
Ne zaman futbolun içine para girdi...

Ne zaman futbol oyun ve zevk olmaktan çıkıp birilerinin oyuncağı oldu...

Ne zaman futbola siyaset bulaştı...

İşte o zaman kaybettik biz...

Paraya değil renklere aşık olanlar kayboldu...

Şimdi ortalık para için renkten renge giren bukalemun dolu...

"Ben Trabzonspor kaptanıyım. Başka bir kaptanın arkasından nasıl sahaya çıkarım" diyen ADAM lardan

"Trabzonspor'da oynamak değil Trabzonspor'a gol atmak bana haz veriyor" (Konyaspor'da oynayan Trabzonlu Halil İbrahim) diyenlere kaldı ortalık...

Futbol endüstriyel olunca amatör ruh kayboldu...

Taraftarı fazla olan, camiası büyük olan hem kollandı hem de şımartıldı...

Artık ne Trabzonspor ne de başka bir Anadolu takımının şampiyonluğuna izin vermezler (Bursaspor bir kazaydı...2011'den hiç bahsetmeyin )

Bu düzenin adı kirli...

Siyasisinden medyasına herkes bu işin içinde...

Seçim zamanları bakın bakalım kim şampiyon olmuş...

Bazılarını mutlu edeceksin ki düzeni sağlama alasın...

Mutsuz olurlarsa maazallah uykudan uyanı verirler...

HOPA'LI TS'Lİ
03.02.2016, 14:25
Ne zaman futbolun içine para girdi...

Ne zaman futbol oyun ve zevk olmaktan çıkıp birilerinin oyuncağı oldu...

Ne zaman futbola siyaset bulaştı...

İşte o zaman kaybettik biz...

Paraya değil renklere aşık olanlar kayboldu...

Şimdi ortalık para için renkten renge giren bukalemun dolu...

"Ben Trabzonspor kaptanıyım. Başka bir kaptanın arkasından nasıl sahaya çıkarım" diyen ADAM lardan

"Trabzonspor'da oynamak değil Trabzonspor'a gol atmak bana haz veriyor" (Konyaspor'da oynayan Trabzonlu Halil İbrahim) diyenlere kaldı ortalık...

Futbol endüstriyel olunca amatör ruh kayboldu...

Taraftarı fazla olan, camiası büyük olan hem kollandı hem de şımartıldı...

Artık ne Trabzonspor ne de başka bir Anadolu takımının şampiyonluğuna izin vermezler (Bursaspor bir kazaydı...2011'den hiç bahsetmeyin )

Bu düzenin adı kirli...

Siyasisinden medyasına herkes bu işin içinde...

Seçim zamanları bakın bakalım kim şampiyon olmuş...

Bazılarını mutlu edeceksin ki düzeni sağlama alasın...

Mutsuz olurlarsa maazallah uykudan uyanı verirler...

+1461

nakzo
03.02.2016, 16:27
Benim gördüğüm iki tane dönüm noktası var. Birincisi 1996'da son anda kaybedilen şampiyonluk, ikincisi 2011 ve sonrasında yaşananlar ile gasp edilen şampiyonluk.
Ama bu iki olay sadece sonuçtur. Bir arkadaş yaklaşık 4 senede bir şampiyonluk yarışı içinde olduğumuzu söylemiş. Bu benim arzu ettiğim bir şey değil ki.
Rıdvan bir roportajında trabzon fikstürü elimize alırdık ve trabzon deplasmanına her zaman "0 puan" yazardık demişti. İşte bu bir "winner"lık göstergesiydi.
O yıllarda en azından böyle bir özelliğimiz vardı. Yine de 4 yılda bir yarışın içinde yer alıyorduk. Yani tam bir winner sayılmazdık o zaman bile. Şimdi o bile yok. Avni akerden kimse çekinmiyor artık.
1996'da şampiyon olsaydık değişen hiç bir şey olmayacaktı. Bursa 2010'da şampiyon oldu da ne oldu. Her yıl şampiyonluğa mı oynuyor.

90'lar sonrasında dünya değişti, futbol, insanlar değişti. İşin içine ekonomik etkenler, siyaset girdi, populizm yükseldi.

Kardeşim O ZAMAN FENERDE MÜJDAT,erdi,durmuş oynuyordu. Şimdi NANİ,van persie,alex oynuyor. . O zaman FB nin gelirleriyle senin gelirlerin aynıydı fark çok azdı.Şimdi dağlar kadar fark var. Trabzonspor hiçbir zaman her sene şampiyonluğa oynayamaz.Valencianın ispanya liginde 6 şampiyonluğu var. 2 UEFA kupası, 2 şampiyonlar ligi finali var .Kaç senede 1 şampiyon Olabiliyor.Keza a. Madrid,italyada roma kaç senede 1 şampiyon olabiliyor.aynı hesap senin kuracağın kadrolar belli sen 4 senede 1 oynadığında şampiyon olmalısın .roma oluyor Valencia oluyor.a.Madrid oluyor iş burda zaten.

ceday99
03.02.2016, 16:40
nakzo
ben dört yılda bir şampiyonluğa oynamak kötü bir şey demedim. 4 yılda bir şampiyonluğa oynuyorsan dediğin gibi olacaksın o zaman. ama sonraki üç yıl orta sıra takımı olmayacaksın.
adamların nanisi varsa bizde de cardozo, mbia, bosingva var. mbia durmadı, cardozoya da teneke bağlayıp yollayacak taraftarımız var. sadece yıldızla da olmuyor yani bu işler.

demem o ki... bu pisliğin içinde çiçek açmamız lazım bizim. işte o da öyle kolay bir iş değil.

S.Seymen
03.02.2016, 16:49
Kardeşim O ZAMAN FENERDE MÜJDAT,erdi,durmuş oynuyordu. Şimdi NANİ,van persie,alex oynuyor. . O zaman FB nin gelirleriyle senin gelirlerin aynıydı fark çok azdı.Şimdi dağlar kadar fark var. Trabzonspor hiçbir zaman her sene şampiyonluğa oynayamaz.Valencianın ispanya liginde 6 şampiyonluğu var. 2 UEFA kupası, 2 şampiyonlar ligi finali var .Kaç senede 1 şampiyon Olabiliyor.Keza a. Madrid,italyada roma kaç senede 1 şampiyon olabiliyor.aynı hesap senin kuracağın kadrolar belli sen 4 senede 1 oynadığında şampiyon olmalısın .roma oluyor Valencia oluyor.a.Madrid oluyor iş burda zaten.

gelirler aynı falan değildi

her zaman en az üç mislimiz kazanırlar şimdi 5 misline çıkmış

o zaman bile onlar geldiğinde biz milyonluk eşşekler derdik -bu söylem boşuna oluşmamıştır-

bütün takımımız 3 ya da 5 futbolcularına karşılık gelirdi...

biraz araştırırsak çok iyi olur..

o zamanda paraya karşı emeğin savaşıydı şimdide öyle olmak zorunda..

bu realite baştan kabul etmeliyiz

oyuncu alarak değil filizken alıp oyuncu yaparak yarışabiliriz

başka çaremiz yok...

nakzo
03.02.2016, 17:11
gelirler aynı falan değildi

her zaman en az üç mislimiz kazanırlar şimdi 5 misline çıkmış

o zaman bile onlar geldiğinde biz milyonluk eşşekler derdik -bu söylem boşuna oluşmamıştır-

bütün takımımız 3 ya da 5 futbolcularına karşılık gelirdi...

biraz araştırırsak çok iyi olur..

o zamanda paraya karşı emeğin savaşıydı şimdide öyle olmak zorunda..

bu realite baştan kabul etmeliyiz

oyuncu alarak değil filizken alıp oyuncu yaparak yarışabiliriz

başka çaremiz yok...
neyin 3 misli geleri olcak ya .yayıncı kruluşun yok stad geliri yok,forma satacak store yok,sponsor yok yok oğlu yok. Bırak ya ne 3 misli gelirin var daha geçen akşam samet Aybaba diyordu bjk de 82 yılında 1 şahin parasınıa oynuyordum diye milleti yanlış bilgilnedirme.

selcuk
03.02.2016, 17:49
neyin 3 misli geleri olcak ya .yayıncı kruluşun yok stad geliri yok,forma satacak store yok,sponsor yok yok oğlu yok. Bırak ya ne 3 misli gelirin var daha geçen akşam samet Aybaba diyordu bjk de 82 yılında 1 şahin parasınıa oynuyordum diye milleti yanlış bilgilnedirme.
Alıntısız,Cevapsız,Fikirlerimizi Paylaşalım

ayrica onlar 1 sahin parasina oynarken, benim oyuncum deplasmana cikmak icin haniminin bileziklerini bozuyordu

S.Seymen
03.02.2016, 18:08

ben tahmin etmiyorum

bilgimi paylaşıyorum...

yazdıklarımızda daha hassas olsak iyi olacaktır...

serdaracıl
03.02.2016, 19:47
Bazılarınıza saçma gelecek ama bence dönüm noktası liman ihalesini kaptırdığımız gün. O ihaleyi alsak, devamında akıllı birkaç yatırımla kulüp şuanda çok başka yerlerde olurdu.

Mehmet
03.02.2016, 20:45
Trabzonspor da bir kısım çevreler ne zaman kendi futbolcusunu kendi hocasını beğenmemeye başladığı ve ilk yabancı hoca Alman Sundermanın getirildiği zaman başladı.

Courage
03.02.2016, 21:23

Beddua ,dua ...edenin haklılığına ve Allah'a olan yakınlığına göre yine Allah katında makbul olur. Mahmut Efendi Hoca hazretleri burada birçok insanın olduğu gibi Türkiye ve Dünyadada milyonların Allah rızası için sevdiği bir İslam alimidir. Lütfen kendisine inanmıyorsanız bile ona inanıp sevenleri rencide edecek beyanlarda bulunmayın.

7can61
03.02.2016, 21:41
Beddua ,dua ...edenin haklılığına ve Allah'a olan yakınlığına göre yine Allah katında makbul olur. Mahmut Efendi Hoca hazretleri burada birçok insanın olduğu gibi Türkiye ve Dünyadada milyonların Allah rızası için sevdiği bir İslam alimidir. Lütfen kendisine inanmıyorsanız bile ona inanıp sevenleri rencide edecek beyanlarda bulunmayın.

Birincisi ben Allah'a inanırım, yani kullara inanmak nedir?

Şimdi burada lüzumsuz ve yeri olmayan tartışma yaratmak istemiyorum fakat malum cübbeli denen şahıs, hem terlik, kefen reklamı yapacak hem de çıkıp benim Trabzonsporum hakkımda saçma şeyler anlatacak. Burada dur derim.

Aynı zamanda bu cübbeli denen şahsın hapiste Aziz yıldırıma yaptığı duaları da hatırlatmak isterim.

Şimdi çıkıp da bunlara saygı duyuyorsan, ve beddualarına ortak oluyorsan, ben sana bir şey söyleyemem.

Evet zerre kadar inanmıyorum bu tiplere, kimin duasının kabul olacağını da Allah bilir, bize öyle öğrettiler, size ne öğrettiler onu bilemem.

sasone
03.02.2016, 21:49
biz kazanan nesildik o nedenle bu tecrübemi aktarmak isterim aşağıda kazanan olmaktan ne

anladığımda var oyunu kaybetmek veya kazanmak ile alakalı değil bu onurlu olmak onurlu rekabeti öncelemek "belki yenilmek ama asla teslim olmamak" N. Hikmet

winner birisinde olması gerekenler budur, bunlardır.

efsanemiz tümü Türk hocası da oyuncusu da

kaybetmeye MAY zamanında kendimize güvenmeyi bırakıp

ist üçlüsü tarzında transfer yapmaya başladığımızda başladık

ve onların tarzında şampiyon olarak başladık...

yabancı karşıtı değilim ama biz aç oyuncu alıp yetiştirip satardık

oturmuş takıma her yıl en az altyapıdan 2 genç katılırdı

aldığımız adamlar mücadeleci yılmayan inatçı adamlardı Türkiye'nin değil Dünya' en büyüklerine karşı bile ezilmeyecek bir takımımız olduğunu bilirdik ve güvenirdik

oynatır satardık

sahada hata yapana değil koşmayana inat etmeyene inanmayana kızardık

o ruh kaybolmaya kendimize güvenimiz kaybolmaya ve zengin çocukları gibi davranmaya başladığımızda kaybettik

bizim ruhumuz inancımız inadımız parayı defalarca alt etti milyonluk tüm eşşekleri yendik hiç bir takım karşısında ezilmedik

kaybetmeye

ist üçlüsü gibi davranmaya düşünmeye yani sporun ruhundan uzaklaşmaya başladığımızda başladık

bizde onlar gibi başarıya giden yolda her şey mübahtır demeye başladığımızda onlar gibi düşündüğümüzde spordaki rekabeti değilde kazan kazanı seçtiğimizde başladık

kısacası arkadaşlar bizi biz yapan değerlerden uzaklaştığımızda kaybetmiştik

bu da MAY'ın transfer politikasının başlaması ile olmuştur....
Çok güzel ve tüm sorunu özetleyen bir analiz olmuş.
Bizi biz yapan değerleri kaybedip,taklitçi konumuna düşmemizle yani MAY ile başlamış her şey.

Buğra Çora
03.02.2016, 21:51
Iho başkan olduğu an yenildik!

Courage
03.02.2016, 21:54
Birincisi ben Allah'a inanırım, yani kullara inanmak nedir?

Şimdi burada lüzumsuz ve yeri olmayan tartışma yaratmak istemiyorum fakat malum cübbeli denen şahıs, hem terlik, kefen reklamı yapacak hem de çıkıp benim Trabzonsporum hakkımda saçma şeyler anlatacak. Burada dur derim.

Aynı zamanda bu cübbeli denen şahsın hapiste Aziz yıldırıma yaptığı duaları da hatırlatmak isterim.

Şimdi çıkıp da bunlara saygı duyuyorsan, ve beddualarına ortak oluyorsan, ben sana bir şey söyleyemem.

Evet zerre kadar inanmıyorum bu tiplere, kimin duasının kabul olacağını da Allah bilir, bize öyle öğrettiler, size ne öğrettiler onu bilemem.

Bakınız sizin neye inandığınızı ben sorgulamıyorum saldırı psikolojisi ile hemen Allah inancınızı öne sürmeyin. Ayrıca Allah dostlarını sevmek kullara inanmak değildir çok cahilce konuşuyorsunuz hakikaten.

Cübbeli Ahmet Hoca hatadan beri bir kul değil Mahmut Efendi'de değil seveni olmadığınız için karşınızdaki insanı tahkir etmek maksatlı bunları döne döne yazmanıza lüzum yok.

7can61
03.02.2016, 21:59
Bakınız sizin neye inandığınızı ben sorgulamıyorum saldırı psikolojisi ile hemen Allah inancınızı öne sürmeyin. Ayrıca Allah dostlarını sevmek kullara inanmak değildir çok cahilce konuşuyorsunuz hakikaten.

Cübbeli Ahmet Hoca hatadan beri bir kul değil Mahmut Efendi'de değil seveni olmadığınız için karşınızdaki insanı tahkir etmek maksatlı bunları döne döne yazmanıza lüzum yok.

Cahilce konuşmak nedir sana söyleyim arkadaşım, birinin Allah dostu olduğuna körü körüne inanmak. Başka lafım yok sana.

Courage
03.02.2016, 22:06
Cahilce konuşmak nedir sana söyleyim arkadaşım, birinin Allah dostu olduğuna körü körüne inanmak. Başka lafım yok sana.

Körü körüne kimseye inanmadığımı hatasız olmadıklarını yazarak açıkladım sanıyordum ama yetmemiş ..gerek yok lüzum da yok.

Başlık kaldğı yerden devam edebilir bu hususta ki son mesajım bu olsun.

İleli
03.02.2016, 22:56
İho ve tayfasını göreve getirdiğimiz gün, çok şeyler kaybettik.

Budur

İskender Çakmak
04.02.2016, 13:38
3 temmuzdan beri kaybediyoruz. Hiç düzeltemiyoruz durumu.

Takım, yönetim ve taraftar olarak 3 temmuzdan beri dipleri görüyoruz.

Biz kendi içimizde birlik olamadığımızdan basın ve tff de her türlü ayarı çekiyor bize.

Mert67
04.02.2016, 14:48
Stada küfür ve holiganizmi soktuğumuzdan beri.

MehmeTS_ADANA
04.02.2016, 14:58

aynen olay bu. önceden istanbul ile diğer şehirler arasında bu kadar uçurum yoktu. en büyük sebep bu.

S.Seymen
04.02.2016, 16:10
Şehirlerin bireysel yaklaşım ya da gelişmişlikleri ile ilgili de bir durum var.

zaman zaman eşitsizliği görenler sporun ruhundaki erozyonu görenler

İzmir, Adana Samsun Antalya (bir öyle bir böyle) , Ankara Osmanlı ve Gb siyaset ve belediye marifeti taraftar ile değil gitmeye başladı

bireyselleşme

daha çok bireysel sporlara yönelme

ve İst dışına çıkışın zor olacağını gören insanlar futboldan kaçıyorlar açıkçası

sorarsanız ki Trabzon özelinde durum neden böyle değil

bizde durum farklı biz bir efsaneyi gördük

artık şampiyon yapılmayacağımıza pek inanamıyoruz

gerçi son zamanlarda inananların sayısı arttı.

ve benim düşünceme göre bizde de artık eski günlere dönüş olmaz

Trabzon Halkının yavaş yavaş futboldan çekildiğini düşünüyorum

çok da haklı buluyorum

böyle bir spor, böyle bir rekabet olmaz Türkiye'de rekabet nalıncının satırı ile eşit bir anlam taşıyor.

Külünkoğlu
05.02.2016, 08:38
<!--[if gte mso 9]><xml> <o:OfficeDocumentSettings> <o:AllowPNG/> </o:OfficeDocumentSettings> </xml><![endif]--> 1996’da şampiyon olsaydık lig tarihinin akışı değişirdi.

1996’yı konuşmaktan nefret ediyorum aslında. Sebebi de kendi camiamın olaya bakış açısı.
Malum sene bittikten sonra herkes 10 – 15 sene daha şampiyon olamayızı dillendirmeye başladı. Büyük kulübe yakışmayan son derece rezil durum üç sene aralıksız devam etti.

Oysa ki dünya futbol tarihine ve hatta Türk futbol tarihine baktığımızda dramatik bir şekilde şampiyonluğu kaybeden takımların ertesi sene şampiyon olabildiklerini görürüz. Kaldı ki lig sonuncu ile oynanmadı o maç. O maça gelene kadar haksızlıkların olduğu haftaları hafızamdan silemedim. İte kaka o maça getirilen başka şansı kalmayan takımın yada takımların bunu yapması olası bir ihtimaldir.

Şampiyon olsaydık şampiyonlar ligi uygulaması, gelirler, kadro devamlılığı ve kalitesi artarak devam edecekti. Avrupa kupalarında önemli işler yapacağına adım gibi emindim. Çünkü o takımın çekirdekleri bu milleti Avrupa maçlarında sokağa dökmüştü.

Sorun şu ki,

Biz işler kötü giderken müthiş tespitlerde bulunuyoruz inini cinini didik didik etmeyi kimselere bırakmıyoruz. Hatta dışardan bakan gözleri bile kendimize yanaştırmayacak kadar bu işi profosyonelce yapıyoruz.

İşler iyi giderken peki ?

Diyelim 3. viteste gidiyoruz 4. 5. Viteslere atmamız içten bile değil fakat nasıl oluyorsa bunu bir türlü gerçekleştiremiyoruz. Sebebi… kendimizden şuanda buradan örnek verelim, bakın bu başlıkta sorun tespitinde bulunuyoruz. Başka bir başlık var @S.Seymen (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=40564) nin açtığı.. “Peki Nerede ve Nasıl Kazanmaya Başlarız ?” var mı rağbet ? yok. Çünkü çözüme yönelim yok.

Ne zaman ki çözüme yönelik düşünce yapısı zihinlerimize yerleştiririz o zaman kazanmakta günü birlik haftalık aylık değil yıllar boyu devam edecek bir ekol oluştururuz.

Şanlı SanMarino
05.02.2016, 09:11
Şenol Güneş - Sadri Şener kavgası ile başladı. Buna eminim.

S.Seymen
05.02.2016, 09:35
<!--[if gte mso 9]><xml> <o:OfficeDocumentSettings> <o:AllowPNG/> </o:OfficeDocumentSettings> </xml><![endif]--> 1996’da şampiyon olsaydık lig tarihinin akışı değişirdi.

1996’yı konuşmaktan nefret ediyorum aslında. Sebebi de kendi camiamın olaya bakış açısı.
Malum sene bittikten sonra herkes 10 – 15 sene daha şampiyon olamayızı dillendirmeye başladı. Büyük kulübe yakışmayan son derece rezil durum üç sene aralıksız devam etti.

Oysa ki dünya futbol tarihine ve hatta Türk futbol tarihine baktığımızda dramatik bir şekilde şampiyonluğu kaybeden takımların ertesi sene şampiyon olabildiklerini görürüz. Kaldı ki lig sonuncu ile oynanmadı o maç. O maça gelene kadar haksızlıkların olduğu haftaları hafızamdan silemedim. İte kaka o maça getirilen başka şansı kalmayan takımın yada takımların bunu yapması olası bir ihtimaldir.

Şampiyon olsaydık şampiyonlar ligi uygulaması, gelirler, kadro devamlılığı ve kalitesi artarak devam edecekti. Avrupa kupalarında önemli işler yapacağına adım gibi emindim. Çünkü o takımın çekirdekleri bu milleti Avrupa maçlarında sokağa dökmüştü.

Sorun şu ki,

Biz işler kötü giderken müthiş tespitlerde bulunuyoruz inini cinini didik didik etmeyi kimselere bırakmıyoruz. Hatta dışardan bakan gözleri bile kendimize yanaştırmayacak kadar bu işi profosyonelce yapıyoruz.

İşler iyi giderken peki ?

Diyelim 3. viteste gidiyoruz 4. 5. Viteslere atmamız içten bile değil fakat nasıl oluyorsa bunu bir türlü gerçekleştiremiyoruz. Sebebi… kendimizden şuanda buradan örnek verelim, bakın bu başlıkta sorun tespitinde bulunuyoruz. Başka bir başlık var @S.Seymen (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=40564) nin açtığı.. “Peki Nerede ve Nasıl Kazanmaya Başlarız ?” var mı rağbet ? yok. Çünkü çözüme yönelim yok.

Ne zaman ki çözüme yönelik düşünce yapısı zihinlerimize yerleştiririz o zaman kazanmakta günü birlik haftalık aylık değil yıllar boyu devam edecek bir ekol oluştururuz.

Benden çok yaşayacaksınız.

Biraz daha bekliyordum, daha da belirginleşsin diye.

Başlığı açarken de biraz öngörmüştüm aslında. Tüketen toplum olmamız bunun nedenlerinden biri. Üretkenlikten tüketmeye yönelmiş olmakla yakından ilgili.

Eleştiri kolay üretmek zor, üretmek taşın altına elini koymak da oluyor aynı zamanda. Oturduğumuz yerden halletmek (sallamak da denilebilir) daha kolay.

Kaybetmenin nedenlerinden hiç değilse biri de bu olabilir.

Ertan 51
05.02.2016, 10:18
Tek 1 sebep yok bana göre,

- Külünkoğlu'nun dediği 96 da kaçan şampiyonluk yenilginin başlangıcıdır bana göre de,

- sonrasında TS ile bağı olan siyasetçilerin,yöneticilerin,eski topçuların derdinin TS değil kendi çıkarları olması ile kaybettik,

- sonra şike den değil de şikeye gerekli agresif tepkiyi veremeyerek kaybettik,

- devamında taraftarın yani bizlerin siyasi görüşlerimizin TS den önce gelmesi ile kaybettik,

- en son olarak ta İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu ile kaybettik.

cem1990
05.02.2016, 10:20
Psikolojik yıkıma çok çabuk uğruyoruz diğer taraftar gruplarına nazaran.
İki maç kazanıp tamam üçüncü maç bu maçı bize kazandırmazlar diye düşünüyoruz.
Önce psikolojik olarak kendimizi hazırlamalıyız.Yenilgilerin olabileceği son sn golü ile şampiyonluğun gidebileceğine psikolojik olarak hazırlanmamız gerek.
Geçmiş yılların bizlere vermiş olduğu o kara defterleri yırtıp atamıyoruz.Hep bir şeylerin olabileceğini bizi frenleyeceklerini öngörüyoruz. Taraftarın bu heyecansızlığı her şeye yansıyor.

96 yıkımından sonra 2002-2004 yılları arasında kıpırdadık.Tamam o zamanlar da engellediler ama heyecanımız hep vardı.
2011 yılı herkes de derinden bir yıkıma götürdü.İşleri düzeltmek için işin ehline değilde İHO bıraktık.İşler hepten sarpa sardı.Klübün gittikçe batışı,diğer klüp taraftarın İHO'dan sebep Trabzonspor klübüne duyduğu saygıyı ve itibari bitirdi.
Burada klüp de her yönü ile battı.Belirli bir kalibresi ve saygınlığı olan klüp herşeyini kaybetti.Trabzonspor formasını koy en az 4.olur dediğimiz zamanlardan ilk 6 da iyi denmeye başladı.
Şike davasında suçlu olan taraf bütünleşirken bizimkiler birbirinin altını oymakla meşgul oldular.Haklı olunan dava da birlik olamayan yöneticiler taraftarı futboldan uzaklaştırdı.

Çözümümüz basit.Hırslı bir başkanımız var.Geçmişi geride bırakıp BİZ TRABZONSPORUZ demeliyiz. Psikolojik yıkımları kenara atıp artık yeniden doğduk-doğacağız demeliyiz. Futbol da her daim sürpriz olabileceğini bilmeliyiz.

S.Seymen
05.02.2016, 10:42
2011 den sonra hırsız fb ve bjk tarafından olayın tarafı olduğumuz ve kaşıdığımızı düşündükleri için rövanş tarzı bir tavırla karşı karşıyayız

şu anda tff ve siyasi güç de onlardan yana

fazla paranoid mi davranıyorum bilmiyorum ama

son şampiyonluğumuz sonrası

ilk 10 hafta da bizi devre dışı bırakıp sonra ara ara icazet

bir tutam bal sürme vs işi devam ettiriyorlar

hem seyirci ve girdiyi kaçırmamak hem de asla potaya sokmamak

bir şekildede güç biziz burun sürteriz modu

hakemlerin Trabzonspor'a aslan kesilmesi neredeyse trend haline geldi

arkaları güçlü ve destekleniyorlar

fbjk lobisi tamamen karşımızda tff v siyaset onlarda, anadolu takımları etkisisiz eleman
gs ise nötr ve işine geldiği şekilde davranıyor

tek başına yönetimlere de vurmamak lazım biz de bölünmüşlüğümüzle ekmeklerine yağ sürüyoruz

tek başımıza savaşmamız bile zorken.

yani şu anki durum formayı koy 4 olursun dan ayrıksılığımız asiliğimiz nedeniyle (ki bu asilik bana gurur ve onur vermektedir)

çok sağlam durursan 6 ila 10 olursun istersek 4 olursun a getirilmiş durumdadır.

yani camiamızın mücadelesi daha derin ve bence tek tek ele alıp karşı tarafı küçük parçalar haline getirip tek tek mücadele ederek yapılabilir ve bu uzun vadeli bir mücadeledir.

cyberentalpi
06.02.2016, 16:26
96 dan sonraki surecte Sadri Şener ve Ersun Yanal ın hamlesi aslında bizimde büyük olduğumuzu hatırlattı.
sadece biz değil herkes Ts nin büyük takım olduğunu kabulleniyordu

Fakat 2011 şampiyonluğumuzun siyaset ve hile ile gaspı bizim gardımızı indirdi.
sonraki süreçler
1- İHO etkisi. şampiyonluğu alacağım diye başlayan kandırmacanın sonunda gelen ekonomik çöküntü
2- Başta Trabzon olmak üzere Taraftarımızın takımımız siyaset altı görmeye başlaması. Ki bunda büyük neden yine İho dur.

Futbol olarak çöktük. Çünkü bir türlü altyapı(ki basarızda değildik) transfer dengesi kurulmadı.
Akılcı bilimsel hamleler yerine taraftar gazını hep transferle aldılar.

Özevlat sevgisi, yönetim beceriksizliği, Ts değil adamları taraftarı olması

Düzelemez mi. Tabi düzelir. çunku malesef çoğu klup bizden farklı değil

Bilimsel akılcı ve uzun yılların planlaması ile biraz sabırla çıkabiliriz

sahsım adına başkanı doğru seçtiğimizi düşünüyorum bu sefer.
şimdi sıra futbolcu ve Teknik ekipte.
malesef teknik ekibimizi yine akılcı bilimsel değil. futbolcularımız hala cahil.

ama işimiz 2011 den zor. İho nun ilk secildigi günden daha zor.

Sadece Trabzonspor luların değil eskisi gibi duruşumuzla,karekterimizle herkesin sevdiği takım olmalıyız yeniden.

oflubektas
06.02.2016, 16:40
Altyapımızdan çıkan son yıldız futbolcunun Gökdeniz Karadeniz olduğunu, onun da şu an 35 yaşını devirdiğini unutmayalım.

smart
06.02.2016, 17:40
Şampiyon kadroyu bedavaya dağıtıp yerlerini dolduramadıgımız gün

Emre İskender
06.02.2016, 18:38
Ne zaman istanbul takımlarına ozendik o zaman çöküş basladi. Lange ler Marcelinho lar gibi...

Ne zaman Trabzonspor olduk o zaman yukselise geçtik.
Unal lar egemenler selcuklar transferi gibi

96-2011 e degil 95-2009 a ya da oncelerine bakarsak anlariz.

ucurum
06.02.2016, 19:03
Biz Trabzonspor'un kimliğini değiştirmeye başladığımız zaman kaybettik.

Trabzonspor'un kimliğinde, Devrim yazar, amatör ruh yazar, isyan yazar, liderlik yazar, toplamında sözlük anlamıyla kendine özgü ekolüyle bir KARİZMA'dır...

Ne zaman ki, kendimizi finans merkezi olarak görmeye başladık, elimizdekini de kaybettik gitti...

Bu saatten sonra bu işin geri dönüşü de olmaz...

Trabzonspor denildiğinde insanın aklına adaletsizliğe karşı durmak, güçlünün güçsüzü bilinçli olarak ezmeye çalıştığı yere yumruğunu kaldırmak ve Şenol Hoca para dedi ben statüko diyorum, statükoya karşı "EMEK"in savaşını vermek gelmiyorsa, sen istersen 100 000 000 euro ver, takımı her sene şampiyon yap, bu Fenerbahçe'dir, Galatasaray'dır, Beşiktaş'tır... BİZ TRABZONUZ LAN!

Buğra Çora
06.02.2016, 19:41
Dünyanin en mutsuz şehirlerinden biriyiz. Bu her yaptigimiz işe yansiyor. Elimizde olanlarla mutlu olmayı öğrensek gerisi gelecek. Ama şimdi sizde haklisiniz. Ts varken hayatinizda mutlu olmak zor..

Fatih Çelik
06.02.2016, 20:04
Biz mücadeleci kimliğimizi taraftar olarak takım olarak kaybettiğimiz gün; isyan etmeyi bırakıp kabullendiğimiz gün yenildik.

~UniCef~
06.02.2016, 23:19
We are the Damned United su filmi izleyin arkdaslar.

Antrenörün önemi ne yazik ki bizde anlamayan cok kisi var. Son 2,5 senin basarisiz gecmesinin en büyük nedeni 7 antrenör degisikligi ve bununla gelen futbolcular arasi disiplinsizlik.

Bize cok iyi bir antrenör lazim. Onunla uzun vadeli bir plan yapmamiz gerekiyor. Herkes bizim taraftarin sabirsiz oldugunu söylüyor ama ben ona katilmiyorum. Iyi anlatildigin da hepimiz uzun bir süre bekleyecegimiz den eminim

Çağatay_
07.02.2016, 00:51
Uzun vadede İstanbul takımlarına benzemeye çalışmaya başladığımız zaman. Onlar bile ekonomik olarak büyürken yanlışlarını düzeltmeyi kısmen de olsa başardı. Biz ise onların 15 yıl önce yaptığı yanlışları yaptık. Bu yanlışları yapmaya başladığımız anda kaybetmeye başladık. Bu hatalar sürekli hale gelince de dibe vurduk.

Kısa vadede ise; şikeli sezon sonrası hemen toparlanma düşüncesi ile aşırı masraf yapmaya başladığınızda aslında kaybetmeye başladık. Bir daha belimiz doğrulmadı.

OnurKul
08.02.2016, 16:55
Kısa ve öz, İHO seçildiği gün.

jairzinho
08.02.2016, 22:23
sorun futbolcu transferleriyle kulüplerin soyulması.önce kulüpler soyuluyor.sonra feda deniliyor.olay bu.

adiloş bebe
08.02.2016, 22:39
biz nerede kaybetmeye başladık besbelli ne zamandır ki kulübün kapısından içeri siyaset sokuldu, ne zamandır ki bu kulüp siyasi figürlere mezelik yaptı, ne zamandır ki bu kulübü yönetenler kendi çıkarları uğruna bu kulübü kullanır oldu ve ne zamandır ki bu taraftar bu siyasi duruşa kandı işte o zaman kaybetmeye başladı Trabzonspor.

odyseuys
08.02.2016, 23:02
ben tam burada kaybettiğimizi düşünüyorum.

http://dikoyna.com/wp-content/uploads/haciosmanoglu_miting.jpg

Kemal Öztel
08.02.2016, 23:12
"Ürettiğinden fazla tüketen, tükettiğinden fazla tükenen"..2010-11den sonraki durumumuz

Tolga Okumuş
08.02.2016, 23:19
Ne zaman ki kendi oyuncumuza bile Trabzonspor'u ve Trabzon'u anlatmadık,
duruşumuzu,kavgamızı,amacımızı ve acılarımızı...

Bu arma için yollarda,kapılarda,ağaçlarda verilen canları
bu takım için eşiyle,dostuyla,akrabasıyla ters düşenleri
bu takım için yenildiğinde gece uyku uyumayanları,çocuklarına her türlü zorluğa rağmen bu takımı tutturmak için 40 takla atan adamları anlatmadığımız zaman kaybettik.

Tek kaygısı para olan,sırf imza attığı sözleşmedeki ücretini alabilmek için başka takıma gitmeyip yedek bekleyen profesyonelleri(!) takıma doldurduğumuzu anda başladık kaybetmeye.

Kendi çıkarlarını kulübün hedeflerinden ve çıkarlarından üstün tutan,sağda solda devlet adamlarına yaranmaya çalışan,kendine sosyal statü kazandırmak için Trabzonspor'un haklı davasında omurgasızlaşıp,takımını ve şehrini satan adamları baş tacı yaptığımız anda kaybettik.

Ve en önemlisi, şehir olarak celladımıza aşık yaşayarak kaybetmeye devam ediyoruz.

sbay
08.02.2016, 23:25
İbrahim Hacıosmanoğlu.:(

Cengiz Çubukcu
09.02.2016, 07:28
Altyapımızdan çıkan son yıldız futbolcunun Gökdeniz Karadeniz olduğunu, onun da şu an 35 yaşını devirdiğini unutmayalım.

o da yüzde yüz altyapı ürünü değil galiba...

Uğur_Dmrtrk
09.02.2016, 08:16
Saha içinde futbol aklı olan,geçmişinde başarılı olan ve aktif spor adamlarını futbolun başına getirmemekle olabilir..Birilerinin hatırına,yönetici,menajer tavsiyesi ile alınan oyuncular ve ortaya çıkan sonuç...saha dışında ise İstanbul takımlarına özenmeye çalışıp sosyo-kültürel alanda Trabzonspor'un ne olduğunu unuttuğumuz anda kaybetmeye başladık..

Gurpas
09.02.2016, 11:07
Sebebi ne olursa olsun, takımımıza desteği bırakıp, saha içinde oynayan futbolculara, Trabzonspor un çok büyük bir camia olduğunu unuutturduğumuz zaman. Yenilmeye başladık. Büyük camia yalnız kaldı...

Hüseyin Bağdat
09.02.2016, 13:30
Şike süreci ve üstüne İHO felaketi bbizim bu duruma düşmemizin baş nedenidir. Taraftar olarak bu durum karşısında maalesef bütün olamadı. Camia parçalaninca bu sunuç kaçınılmaz oldu.

halilaziz61
09.02.2016, 15:19
Yiğit düştüğü yerden kalkar da
Önemli olan hakemleri fenerasyonu hizaya getirmek

bordolu mavi
09.02.2016, 22:14
biz ilk yenildiğimizde yenildik,
çünkü ilk yenilgiyi dünyanın sonu gibi algılayıp
hemen suçlu aradık, hoca gönderdik,
bu sene bir makedon takımına elendiğimizde iş bitti,
biz şenol güneş hocamızın kıymetini bilmediğimizde,
biz şike davasının arkasında adam gibi durmadığımızda,
biz hos gibi adamları başkan yerine koyduğumuzda,
biz her sene anlamsız transferler yaparken yenildik,

Erdal DİLEK
10.02.2016, 10:20
Biz Trabzonspor'u rant olarak görmeye başladığımızdan beri yenilmeye başladık. . .

zafercalikoglu
10.02.2016, 10:24
İHO gibi bir adamı başkan sectiğimizde biz bitmiştik,önümüze 10-11 sezonu sürüp durdular,yıllardır uyutuyorlar

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.02.2016, 11:18
2011'de hakkımızı koruyamadığımız an kaybettiğimiz andı.

Kent takıma sahip çıkamadı.

"Önce Trabzonspor" diyemedi.

Malesef şahsi kanaatim bu minvaldedir.