PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'daki Ön Libero Sorunu

Cengiz Çubukcu
02.02.2016, 09:58
Konu başlığına bakmayın siz, aslında sorun ön liberolarda değil çok başka yerlerde..bu takımda ön libero kim oynarsa oynasın rezil rüsva edip gönderiyoruz ya da sürekli eleştiriyoruz, beğenmiyoruz... en son kurban ise okay yokuşlu... benim aklıma gelen ön liberolar...
1.Hüseyin Cimşir
2.Zokora
3.medjani
4.mbia
5.okay

Murat'
02.02.2016, 09:59
Bu isimlerden en faydalı olanı elbette Hüseyin ve Medjani'ydi.

btnyldz
02.02.2016, 10:23
Hocam esasında sorunun kaynağı bizim çift ön liberolu sistemde ısrar etmemizdir. Dünyada bunu oynayan tek takım biz kaldık sanırım. Sahada el frenimizi kendimiz yaratıyoruz resmen.

Cengiz Çubukcu
02.02.2016, 12:05
Bence en buyuk sorun hücum oyuncularımızın yeterince savunma yapmamaları...rakip defanstan elini kolunu sallaya sallaya çıkıyor..elimizde yumuşak oyuncu sayısı çok fazla

Oruç
02.02.2016, 12:08
Cengiz abi sahadaki Trabzonspor'da kale harici sorun olmayan bölge mi var ?

:)

İlker Yazıcıoğlu
02.02.2016, 12:12
Çok kötü kadromuz var kim ne söylerse söylesin...
Bu yükü atmak çok zor olacak...

Cengiz Çubukcu
02.02.2016, 12:21
Cengiz abi sahadaki Trabzonspor'da kale harici sorun olmayan bölge mi var ?

:)

Kaleyi bile bazen sayabiliyoruz.. benim vurgulamak istediğim konu yıllar geçiyor ama takımda her zaman kim on libero oynarsa oynasın hedef oluyor...
Ayman'ı , hasan uçuncu'yu saymıyorum bile :)

Ahmet Aksu
02.02.2016, 12:45
liberolu sistem bize göre değil.
bu sistemi ligde en iyi uygulayan fenerbahçedir. ve bu sene beşiktaş. sebebi ise kanatlar ve bekler sürekli hücumda olduğundan onların yerine geride stoperler arasına giren ve pas yapma düzeyi yüksek düzeyde oyuncular. bize göre bir sistem değil çünkü kanatlarımız ve beklerimiz iyi değil doğal olarak ortadan hücum yapmamız durumunda oluyoruz ve libero ile yavaşlatıyoruz oyunumuzu.. benim görüşüm bu yönde.

Ozan Yılmaz
02.02.2016, 13:01
dün karşımıza çıkan rakip akshisar'dan daha kötü bir kadromuz mu var?
maalesef sadece isimlerle olmuyor bu iş.

Ömer SEVİNÇ
02.02.2016, 13:16
Esas problem hücum oyuncularının defans yapmaması değil defans oyuncularının hücum yapamaması. Ortasaha oyuncularının top kullanma becerisi olmaması. Topu üçüncü bölgeye aktaramıyoruz, aktardığımız 3-5 topu da rezalet kullanıyoruz. 25 maçta attığımız organize gol sayısı 3-5i geçmez. Hep korner, uzaktan şut falan golleri attık. Kontratak yapamayan takım mı olur yahu.

Gurpas
02.02.2016, 13:19
Bence sorun sadece yetersiz futbolcu olayı değil. Yıllardır sistem sorunu yaşıyoruz. Ha Hami dende hiç umutlu değilim o ayrı bir konu.

S.Seymen
02.02.2016, 13:29
ben oyuncu kadromuzun kötü olduğunu kabul etmiyorum

hepimizin ortak görüşü -ben hariç- ile iyilerini bırakıp kötü dediklerimiz ve gönderdiğimiz oyuncular dahi sistem içinde gayet rahat iş görüyor tıkır tıkır oynuyorlar

çok asil bize de bunu her defasında gösteriyorlar

bir de değinmek istediğim bir damar var

bu tipler her antrenöre yeni bir başkası ile yedekleyip onu destekleyip sürekli çatlak çıkartıyorlar

bu ekip Trabzonsporlu olamaz

çünkü şimdilerde şikeci Karaman'ı öneriyorlar bize hani Rize'yi uçuran Karaman'ı

bizden değiller bence.. öyle olmalı...

Ekrem D.
02.02.2016, 13:34
Orta sahada Colman ve Selçuk ikilisi oynarken kimse şikayet etmiyordu. Benzer kalitede iki oyuncu gelirse ön liberoya ihtiyaç kalmaz bence.

S.Seymen
02.02.2016, 13:34
ha burdan şampiyon oluruz ortalığı yıkarız sonucu çıkartılmamalı.

iyi değiliz ama sistemli olabilir isek o kadar da kötü değiliz diyorum...

işin kötü tarafı nedir Türkiye'ye sistemi öğretmiş ve o sistemle efsaneler yaratmış bir camianın

bunca sistemsizliğe nasıl düştüğü

asıl felaket budur...

Cengiz Çubukcu
02.02.2016, 18:47
Orta sahada Colman ve Selçuk ikilisi oynarken kimse şikayet etmiyordu. Benzer kalitede iki oyuncu gelirse ön liberoya ihtiyaç kalmaz bence.

O zaman da ceyhun gulselam vardı ama yedekti

Bayundur Han
03.02.2016, 00:06
Orta blok onemli olan. Kalecin defans orta sahanin ortasi forvet. Oralar guclu oldugunda iyi takim olursunuz. Gerisi ekstralari cok iyi takim olmak icin. On liberon iyi olacak adam kesecek. Goze batmayacak ama cok is yapacak. Medjani on libero falan degildi. Ortada eksik kaliyorduk. Golculugune lafim yok. Mbia tam on libero ama malesef tutmadi. Okayin daha cok calismasi gerek. Oraya bir supurge eleman bulmamiz gerek. Aytac okay simdilik idare ediyor. On libero tamamda iki on liberoya karsiyim.

Sibel
03.02.2016, 00:45
Çözüm, liberolu sistemi kaldırmak. Takım da rahat etsin biz de.
Okay'ı o bölgede görmek bile istemiyorum. Kaç maçtır takımı frenliyor.
En sevmediğim şey defansif futbola hapsolmak.
Adam gibi orta saha şart bize. Onur da olmasa neyimiz doğru ki diyeceğim ama onu da kurtardı. Panter.

TolgaTopçu61
03.02.2016, 01:00
Sorun ön libero da değil..
Sorun çift ön liberolu oynadığımız için..
Aytaç-Okay beraber oynayamaz..
Bunlardan biri oynamalı önlerinde ise Ekici ve Abdülkadir oynamalı..
Aytaç-Okay ikilisi oynadığı sürece ne rakip kaleye gidebiliriz, ne de posizyon buluruz..

Abdülkadir Kılıç
03.02.2016, 01:06
O zaman da ceyhun gulselam vardı ama yedekti

Olaya şu açıdan bakmalıyız bence: O zaman oynayan iki oyuncumuz (Colman - Selçuk) aslında saf birer ön libero değillerdi. Ancak takım olarak baktığımızda bir ön liberonun bir takımda yapması gerekilen işler yapılıyordu. Bence bunun takım oyunu ile alakası var. İyi bir kadro bütünlüğü yakalanırsa o mevkide bulunan oyuncular ve diğer tüm mevkilerdeki oyuncularımız göze batmayacaktır.

61ronin61
03.02.2016, 01:19
öyle bir sorun yok.çünkü ruhsuz bir takım var ortada.şimdi bu başlığa vereceğim cevap şöyle olabilir dünyadaki en iyi 2 ön liberoyu bize getirelim.şampiyonmu olucaz yaaa sen kıytırık akhisara karşı pozüsyona bile giremiyorsun.

bizde.

ruhsuzlar topluluğu

iki pas yapamayanlar.

hocasız.

taktik teknik bir oyun sistemi olmayan.

cardozo gibi dünyadaki en mükemmle 10 golcüden birini harcayan.

paraya tapan.trabzon şehri umrunda olmayan.

takıma aidiyetsiz.para banka hesabına yatsında önemli olan o diyen.

bizden gidince süpermen olan.

tek tek bakınca çok kaliteli futbolcular olan ama futbola hırsa bakınca açık ara süper ligin en rezil takımı olan (hocasızlık faktörüde var)

kısacası direk diyorum bilerek oynamayan.beni kovsunlarda bende yaptığım 3-4 yıılık sözleşme parasını alıyım diyen .

futbolcu diyemicem insan topluluğu var bu takımda bu takım nasıl şampiyon olur .

NOT=çok önceden yazmıştım zopa en iyi çözümdür diye.zopa korkudur.korkan vucuttaki adrenelin hormonu salgıladı için 4 katı tepki gösterir.yani korkarsan 4 katı mücadele azim savaşma olur. bunu şöyle açıklıyım hızlı koşamayan adam köpek kovaladığında süper hızlı koşar neden korkudan köpek onu ısırıcak hızlı koşmasını sağlayan ne adrenalin hormonu.

bu ruhsuzlara asla seyirci gelmiş antrenmana baklava getirmişler moral vermeler iyi davranışlar asla bu ruhsuzlarda prim yapmaz haksızmıyım bakın puan sıralamasına ve görün haksızmıyım değilmiyim.

sonuç olarak bu takımın yüzde 75 i gitmeli sezon sonunda.karakter yapısı olarak bu takım şampiyon olamaz en mükemmel hocayıda getirsek olamaz.akılları sadece ay sonu yatıcak olan banka hesaplarında trabzon şehri insanı şampiyonluk gram umurlarında değil.

sanki seçmece toplanmışlar .en basit takımlara yeniliyoruz heeeyyy bee geçmiş asaletli yıllarımız şikebahçe gs kolpataşın kendi sahasından çıkamadığı yıllar.

amane dedim önemli olan banka hesaplarına ay sonu yatan para.

usta başkanım bu ruhsuzların çoğunu paket edicektir.

Hamdi Karamahmutoğlu
03.02.2016, 01:50
Aurelio ve Colman sonrası o bölge için iyi bir gelmedi. (Mbia hariç)
Bence bir takımın en önemli 3 mevkisinden biri orası.
Kaleci-Ön Libero ve Santrafor.
Kalecimiz iyi, Cardozo kağıt üzerinde etkili ama oyun şablonu ve kanat oyuncularımız yüzünden hiçbir zaman iyi beslenemiyor.
Ama ön libero içn ciddi soru işaretleri var malesef.

Dereli
03.02.2016, 08:41
Konu başlığına bakmayın siz, aslında sorun ön liberolarda değil çok başka yerlerde..bu takımda ön libero kim oynarsa oynasın rezil rüsva edip gönderiyoruz ya da sürekli eleştiriyoruz, beğenmiyoruz... en son kurban ise okay yokuşlu... benim aklıma gelen ön liberolar...
1.Hüseyin Cimşir
2.Zokora
3.medjani
4.mbia
5.okay

Okay 'ı 1 sene Şenol hacanın yanına göndersek bu sorunu çözeriz.

Sibel
03.02.2016, 10:29
Bu ön libero mevkini kesin Ziya Doğan bulmuştur.

M. Fatih ALEMDAR
03.02.2016, 11:21
Deveye sormuşlar neren eğri diye;
Demişki '' Nerem doğruki''

Bu da o hesap...

Keşke tek sıkıntımız önlibero olsaydı.

Erdal DİLEK
03.02.2016, 11:41
Trabzonsopun futbol sorunu var bence. Bu sistemde hangi oyuncu ön libero oynasa sikihti yaşar, hatta her stoper de sikinti yaşar. . .

carantinas
03.02.2016, 11:56
Savuna 2 Stober 2 Bek ve 1 önliberoyla yapıpılır zannedersek tabiki yanılırız. Savunma takım halinde yapılır. ne zaman ki uç elmanları rakibe çıkışlarda baskı yapar orta saha da iki üçlü top kapmak için sıkıştırmalar yapar, hucumcu kanatlarımız rakip ataklarda ne zaman kademeye girerse o zaman hiç bir sorunumuz kalmaz. Oynana sistem bellidir

4-2-3-1 den başka tatktik mi var dünya da
ya da 4-1-4-1 den başka.

önemli olan bu mevkilere doğru adamları getirip koymakta.

Mücadele gücü yüksek kazanma azmi olan, fit, güçlü istikrarlı oynuclara sahip olmamız gerek.

piskopatrizeli
03.02.2016, 12:54
deveye sormuşlar boynun neden eğri ...........

Courage
03.02.2016, 21:29
Ortasahanın herhangi bir bölgesinde oynayan kim olursa olsun ''tek yönlü'' olmaz,olamaz,olmamalı!

Bütün sorun bu Cengiz abi. Defansif vazifeli önlibero sorunu olduğu kadar ofansif ortasaha sorunuda var.

Cengiz Çubukcu
03.02.2016, 22:41
Ortasahanın herhangi bir bölgesinde oynayan kim olursa olsun ''tek yönlü'' olmaz,olamaz,olmamalı!

Bütün sorun bu Cengiz abi. Defansif vazifeli önlibero sorunu olduğu kadar ofansif ortasaha sorunuda var.

Kesinlikle..bizim gibi kavganın, kaosun bol olduğu liglerde hala geçerli..bizim şu an orta sahada da iki yönlü oyuncu nerdeyse yok gibi