PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'u Terk Ediyorum Trabzon'a Göçüyorum / Yardım

Teoman Karadeniz
24.01.2016, 23:18
Selamlar azizim.

Başlığı doğru yere açmadığımın farkındayım ancak zor durymdayım ve gerekli yardımı bulana kadar burada herkesin görmesine müsade ederseniz sevinirim.

Yıllardır İstanbul'dan kurtulup, Trabzon'umda yaşama fikrim vardı. Anca böyle köklü bir geçişe cesaret edemiyordum. Çünkü mesleğim olan Fitness antrenörlüğünü yapabileceğim imkan olmadığını sanıyorum Trabzon'da.

21 Ocak'ta 30. doğum günümdü ve radikal bir kararla üç yıldır çalıştığım Kemer Country gibi büyük bir kulüpten istifa ettim. Ve bir kaç gün içinde sülalemin Arsin'de boş duran evine yerleşeceğim.

Sizler ailesiniz. Utanmadan söyleyeceğim ki çok korkuyorum, sürekli ağlıyorum. Zihinsel foksiyonlarımı yitirecek seviyedeyim. Ancak bu kararı almasaydım ya da bekletseydim yıl sonunu görmeden delirecektim.

Trabzon'da yaşayanlardan yardım ve klavuzluk istiyorum. Fitness Antrenörlüğü işimi nerede yapabilirim? Ya da onu bulana kadar yanında çalışabileceğim biri var mıdır? Az paraya tüm gücümle çalışırım. Yeter ki İstanbul'a dönmek zorunda kalmayayım. Trabzonumda yaşayıp, ölebileyim.

Ben Trabzon bitkisiyim, İstanbul'da yeşeremiyorum. Toprağım beni çağırıyor. BMN ailesinden yardım talep ediyorum.

Aydın Danış
24.01.2016, 23:33
Aynı dertten muzdaribim keşke Trabzonumda iş bulsamda şu şehirden kurtulsam...

61ronin61
24.01.2016, 23:33
gel memleketine gel.istanbul bir canavardır .öğütme makinasıdır.burası senin kanın renkdaşım.istanbul heryerden gelmişinsanların olduğu bir amerikan salatasıdır.paran varsa itibar görürsün paran varsa yaşarsın.dostun olmaz.olsada onlar prana varsa sahte dostlardır.

sen trabzonlusun bak çık trabzonda çarşıya herkes trabzonlu herkes senden.

vakit kaybetmeden gel memleketine topraklarına yoksa canavar seni yutucak.

OĞUZHAN061
24.01.2016, 23:40
Umarım gönlüne göre yaşarsın :)

Cengiz Çubukcu
24.01.2016, 23:41
Sana ozeniyorum ..umarım başarırsın :)

Emre İskender
24.01.2016, 23:48
Kemer Country den Arsine Allah yardımcın olsun...

Arsin merkez mi köylerine mi?

M.Berke Gayretli
24.01.2016, 23:49
Selamlar Teoman abi. Böyle köklü kararlar almak her zaman zordur. İnsan psikolojisini de bu denli ağlamaya, depresif olmaya iten şey hem bilinmezlik hem de yeni bir hayat başlangıcı korkusudur.

İstabul büyük şehir Eyvallah, güzel yanları çok vardır ancak burada yaşayan bir tane insanın rahat nefes aldığı görülmemiştir. Herkesin aklının bir köşesinde memleketine dönüş yapmak elbet vardır. Hatta bu isteğin yaş aralığı son zamanlarda oldukça düştü.

Senin buralarda müzik yaptığını da biliyorum. O işlerle uğraşmayı da bırakacaksın gittiğin vakit. Ne var ki radikal bir karar alıp iş yerinden istifa etmişsin.Çoktan kendine bir yol çizmişsin bile diyebiliriz. Amacım aklını karıştırmak değil, en doğru ve sağlıklı fikre ulaşmanı sağlamak. İnsanın şu dünyada yapabileceği en güzel şeylerden birisi gönlüne göre yaşamasıdır. Kendi bünyesine inanılmaz faydalı bir iştir bu.

Aksi takdirde iş hayatı olsun, başka konular olsun hep bir piyon gibi istenenlerin yapılması üzerine bir oraya, bir buraya hareket ettiriliyoruz, yönlendiriliyoruz. Nereye gidersen git, bu Trabzon olur, Antep olur, İzmir olur, Amerika olur herhangi bir yer olabilir. Ama muhakkak gönlüne göre yaşa. Kalbinden geçen ne ise onu gerçekleştir. Elinde mesleğin var, gücün var.

Kendine olan inancını yitirmediğin sürece ayakta da kalırsın Allah'ın izniyle. Fakat bu hayatındaki "tek" dönüm noktası olarak kalmayabilir. Bir bakmışsın 5-10 yıl sonra tekrar başka bir sebep için oralardan göçüp buralara geri dönesin gelmiş. Hiç mi hiç belli olmaz bu hayat.

Üzme kendini, sıkma canını boş yere, yaşamak için yerin ve fırsatın olduğu sürece şükret. Selamlar...

İnşallah gönlüne göre yaşarsın :)

61ronin61
24.01.2016, 23:53
bence teoman renkdaşım istanbulun boğuculuğundan çeşit çeşit çakal çukallardan bıkmış .ve rununu nefes aldırmak istiyor o istanbulda boğuluyor.

teoman renkdaşım gel memleketine kaybedicek bişeyin yok .1 yıl kal sarmassa istanbul cehennemine gene geri dönersin ama dönsende değişen bişey olmayacak senin yerin trabzon.insan mutlu olduğu yerde yaşamalı.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 00:06
Arsinspor stadına yürüyerek üç dakika Emre

61ronin61
25.01.2016, 00:22
Arsinspor stadına yürüyerek üç dakika Emre

kalbinin götürdüğü yere git(bu bir kitaptır okumanı tavsiye ederim) olumsuz görüşleri hiç değerlendirme renkdaş kalbin nereyi istiyor kararı sen ver.hayat senin hayatın.bin kere gelmiyorsun bu dünyaya ama tabi karar verirkende dürüst ol yoksa hep kaybedersin.şimdi istanbulda mini etekli kızlara alışmışsındır trabzona geldiğinde bunları arıyacak özleyeceksen hiç gelme çünkü dürüst değilsin demektir.

macera arıyorsun demektir.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 00:26
Çalıştığım yerin fotoğraflarına bak google'dan azizim. Mini eteğe gelene kadar nelerden vazgeçmişimdir Trabzon'da yaşamak için; sen karar ver.

Mehdi
25.01.2016, 00:33
Merhaba kardeşim. Öncelikle kararın hayırlı olsun. Bu işi yapabileceğin yer Trabzon Meydan civarı olacaktır. Trabzon'a geldiğinde gel bir muhabbet edelim.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 00:34
Eyvallah azizim. Geldiğimde yazacağım.

61ronin61
25.01.2016, 00:39
Çalıştığım yerin fotoğraflarına bak google'dan azizim. Mini eteğe gelene kadar nelerden vazgeçmişimdir Trabzon'da yaşamak için; sen karar ver.

hayır ben değil sen karar vericeksin renkdaşım aynanın karşısına geçiceksin ve kararını vericeksin.ben sana bir noktaya kadar yardım edebilirim.

seni tanımıyorum seni en iyi sen tanıyorsun.

bu bir bunalımda olabilir belki istanbuldan bunalmışsındır belki darbeler yemişsindir belki işler istediğin gibi gitmemiştir belki aşk acısı yaşıyorsundur yani bu belkiler sonsuza kadar gider .ama cevabı sende sen biliyorsun.

bi belki daha yazıyım belkide deprosyona girdin istanbuldan uzaklaşmak istiyorsun o zaman trabzon işi macera oluyor belkileride herşeyisen biliyorsun renkdaşım.

ne demiştim dürüst ol ve kalbinin götürdüğü yere git.

Colakoglu
25.01.2016, 00:39
Slm Teoman, sen bence bizim kulübün bi kapisini cal, basta yazdiklarini ayni sekilde muharrem ustaya ilet, kim bilir belkide profesyonel bir Fitness trainer e ihtiyac vardir kulüpte.

Sercan Keleş
25.01.2016, 00:41
Pişman olacağın bir karar.

Doğukan Uçan
25.01.2016, 00:44
Bence trabzon merkezde yaşasan daha iyi abi

61ronin61
25.01.2016, 00:47
Pişman olacağın bir karar.

niye pişman olucakmış frenkdaşım onuda yazssana zaten bir çıkmazda renkdaşımız sende dahada işi karıştırıyorsun.istanbulun nesi var sercan keleş sen anlatta bilelim.çıplak dolaşan kadınlardan başka nesi var.paran yoksa bir hiçsin istanbulda.amelesin fabrikada.ne var istanbulda sercan renkdaş anlatta tüm forum aydınlansın.

bordo61
25.01.2016, 00:50
SN Fitness var Trabzon Merkez ( Meydan )

WALK İN FİTNESS var (Kaşüstü - Trabzonun Arsin tarafından girişinde)

yani Trabzon'a göre büyük fitness salonları bunlar.

Ramada Hotel ( Yalıncak - Trabzon Arsin tarafından girişi ) var 5 yıldızlı , birde Hilton Garden İnn ( Söğütlü - Akçaabat) var 4. yıldızlı bu oteller yeni açıldığı için arayabilir hoca

Araştırma yapmaya bu saydığım yerlerden başlayabilirsin.

Tabi İstanbul da ki gibi iş imkanı da, maddi imkanı da bulman mümkün değil.

Ama manevi olarak tatmin olabilmek bazen en önemlisi

Sefa
25.01.2016, 00:53
Mahallemizde yeni bir fitness salonu açıldı.. Açan arkadaş genç biraz 26 yaşlarında..

Hoca arıyordu diye duymuştum ne yaptı bilmiyorum sorarım ancak Arsin'de yaşayacaksan bayağı uzak gelir sana..

Trabzon'da illaki bulursun bu işi yapacak yer ama maddi olarak tatmin eder mi orasını bilemem..

61ronin61
25.01.2016, 00:55
gördünmü teoman renkdaşım kanlarını sana herkes nasıl yardımcı oluyor işte biz trabzonluyuz istanbulda böyle gerçek dostlar bulamassın.

daha ne düşünüyorsun gel topraklarına.istanbulda açık giyinen kadınlardan başka hiçbişey yok.paranda yoksa sen bir hiçsin istanbulda.

bordo61
25.01.2016, 00:57
gördünmü teoman renkdaşım kanlarını sana herkes nasıl yardımcı oluyor işte biz trabzonluyuz istanbulda böyle gerçek dostlar bulamassın.

daha ne düşünüyorsun gel topraklarına.istanbulda açık giyinen kadınlardan başka hiçbişey yok.paranda yoksa sen bir hiçsin istanbulda.

Ronin ciddi olarak senin troll olduğunu ve Trabzonsporlu olmadığını düşünüyorum bilgine :)

Manu61
25.01.2016, 00:57
Ronin sen ne zaman döneceksin Trabzon'a? :)

Ecthelion
25.01.2016, 01:00
Ronin ciddi olarak senin troll olduğunu ve Trabzonsporlu olmadığını düşünüyorum bilgine :)
Aldın başına belayı şimdiden geçmiş olsun :D

Ahmet Hamza
25.01.2016, 01:03
Cesaretinden dolayı tebrik ediyorum ağabey. Allah yardımcın olsun Trabzon'da, umarım çabucak bulursun iş.

61ronin61
25.01.2016, 01:06

neden.ben burdaki en büyük trabzonsporlularda ilk beşteyim kendi değerlendirmeme göre.

ben safkan trabzonlu ve trabzonsporluyum.benim neden trabzonsporlu olmadığı düşünüyorsun açıklayamassan bence sen trabzonsporlu değilsin.

61ronin61
25.01.2016, 01:08
Ronin sen ne zaman döneceksin Trabzon'a? :)

75 yaşında dönücem .:) tabi göremessek o yaşı otpmatikman dönemiyorum.:)

bedenim istanbulda olablir ama ruhum her zaman trabzonda.

Kadir Ramiz Ustaoğlu
25.01.2016, 01:09
abi huzur istiyorsun ama bir süre sonra bence trabzonda umdugunu bulamayacaksın ki umarım böyle olmaz.her ne kadar istanbuldan bıksanda bu şehir insanı bırakmıyor.

bordo61
neden.ben burdaki en büyük trabzonsporlularda ilk beşteyim kendi değerlendirmeme göre.

ben safkan trabzonlu ve trabzonsporluyum.benim neden trabzonsporlu olmadığı düşünüyorsun açıklayamassan bence sen trabzonsporlu değilsin.

:)) tamam en büyük Trabzonsporlu , konuyu dağıtmamak adına cevap vermiyorum.

Manu61
75 yaşında dönücem .:) tabi göremessek o yaşı otpmatikman dönemiyorum.:)

bedenim istanbulda olablir ama ruhum her zaman trabzonda.

75 yaşına kaç yıl kaldı? :)

Ecthelion
25.01.2016, 01:11
:cool:

61ronin61
25.01.2016, 01:14
acı çektim yıllarca şampiyonluk görmedim ama asla trabzonspordan vazgeçmedim benle mezara kadar gidicek hiç şampiyonluk görmesekte davamızı satmayız..seni hatırlıyorum.akyazı forumundan orda dost gibi yazmıştın ama şimdi düşman gibi yazıyorsun.yakıştıramadım sana.

hergün ölüyorum trabzonspor için yetermi.

61ronin61
25.01.2016, 01:14

75 yıl kaldı:)

Manu61
25.01.2016, 01:18
Arkadaşın sorununa dönmek gerekirse olayı biraz Into the Wild vakasına benzetiyorum. Eğer gerçekten söylediklerin konusunda samimiysen asla durma o şehirde @Teoman (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=15309) Karadeniz mücadelene burada devam et en azından daha mutlu olursun. Anladığım kadarıyla evli değilsin o yüzden biraz risk alabileceğini düşünüyorum. Burada paylaşılan yerleri araştır hatta aklına yatan olursa gelip görüş mutlaka dene.

Samsun'da bir süre fitness yapmaya çalışmıştım ama daha sonra yan tarafta Krav Maga yapan orta yaşlı abileri görünce hemen oraya kayıt oldum biraz orada takıldım. Kafada şişe kırmalar filan baya zevkliydi :)

ibrahim
25.01.2016, 01:36
Ufukta bende de var aynı hareket. Temelli gideceğim az kaldı. Burda son bi dalım kaldı tutunacak, eğer olmazsa direkt uçuyorum Trabzonuma.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Hakan
25.01.2016, 01:47
Benim aklımdan geçiremeyeceğim kadar büyük bir karar aynı zamanda risk tabi.
Allah yardımcın olsun abi

Tunç Tosun
25.01.2016, 01:59
teoman Karadeniz kardeşim, sen değil miydin futbolcuların başarısızlıklarını bilimsel verilerle açıklayıcı makale tadında yazılar yazan?? Bunlardan portfolyo oluştur, kulübe bir tanıdık vasıtasıyla ilet. Burada kritik iki nokta var, birincisi Trabzon da çok boş vaktin olacak dosyanı iyi oluştur, ikincisi dosyanın doğru kişiye gideceğinden emin olmak için bir tanıdık bul. Bence önceliğin bu olmalı.

Ha olmasa da dünyanın sonu değil, biraz birikmişin vardır diye tahmin ediyorum, çok fazla giderin olmayacak, belli ki psikolojin bozulmuş, biraz kafa dinlersin, toprakla uğraşırsın, hobilerine vakit ayırırsın. Belki bu arada kafana göre bir iş çıkar, acele edip kendini strese sokma.

Şuanda istanbul da emlakçılık yapan ve iyi kazanan bir tanıdığım zamanında senin gibi köyüne gidip 2 sene kalmış ve kitap yazıp geri dönmüş, resetlemek bazen iyi gelir.

Ek : burada tartışıp, konuyu baltalayan arkadaşlara üyelik isimlerini gerçek isimleri ile değiştirmelerini tavsiye ediyorum, yok bir çekinceniz varsa boşa laf kalabalığı yapmayın.

kartal61
25.01.2016, 02:06
Ilk olarak Istanbul gıbı buyuk bır sehırden Trabzona tasınmak ınsana ılk baslarda zor gelebılır.Aslında sıradan bır ınsan Istanbulda ne yapıyorsa aynısını Trabzondada yapar.Hem Trabzonda Istanbul kadar stres olmaz.Burda ben işe gıdene kadar canım çıkıyor.
Ama senın bırakıcagın yer harbıden guzel bır yer.Trabzonda durum nedır bılmıyorum ama Kemer Country de çalışan bır ınsan Trabzonda o olanda her turlu iş bulur dıye dusunuyorum.
İş senın bakış açında bıter.Bence ne yapmak ıstıyorsan onu yap.Mılletın yorumlarından dolayı korkma.Sonra pişman olursun.
Ben Turkıyede öğretmenlıgı bırakıp Şiliye yerlesen bırını bılıyorum.Sureklı fotograf falan atıyordu.Halınden gayet memnundu.
Mıllet hayallerının pesınden gıdıp ulke degıstırıyor sen Istanbuldan Trabzonamı gıdemıycen:)
Zaten aıt oldugun yere gıdıyorsun.Kısacası eğer gerçekten ıstıyorsan zaten basarırsın.

esra61
25.01.2016, 02:10
teoman Karadeniz
Radikal bir karar almışsınız Hayırlı olsun.

Böyle bir karar almak gerçekten zor her yönüyle.Kafanızı karıştırmak istemem lakin şöyle belirtmek gerekirse bu dönem bir depresyon evresi olabilir. Büyük kentin sıkıntılarından, bunalımlarından bıkmış olduğunuz ve olumsuzlukların üstüste geldiği bir zaman dilimi olup böyle bir karar vermiş olabilirsiniz. Emin olunması gerek işte tam bu nokta son dônemde yaşadıklarınızmı sizi bu tercihe itti yoksa zaten böyle birşey istiyordum tevafuken bu dönem denk geldi.Bu sorununun cevabı aslında sizi doğruya götürücektir.
Size nacizane tavsiyem , bulunduğunuz şehrin eksilerini(olumsuzluklarını) bir kefeye köyün diğer bir kefeye de gideceğiniz yerin olumlu yönlerini ne taraf ağır basıyorsa o tarafı seçim tabi burada kendinizin istediği yeri de bu teraziye koyup ona göre bir seçim yapın.
Velhasılkelam seçim Trabzon ise ,bu demektir ki mutlu olacağınız yer orasıdır. Yukarda arkadaşlar önerilerde bulunmuşlar ücret olarak ne kadar tatmin eder bilemeyiz diyerek,bence bir işe giderken mutluysanız 3-5 lira az para almak çok da önemli değil ki bu ilk aşama şehre uyum sagladıkça biraz zaman geçtikçe maddi olanaklar zaten artar.
Gönlünüzün sesini dinleyin ama mantık çerçevesinden de pek uzaklaşmayın.
Tekrardan Hayırlı olsun seçiminiz,Selametle.

beratika
25.01.2016, 02:13
Sayın Teoman abicim,
Öncelikle kararın hayırlı olsun,Allah hakkında hayırlısını nasip eylesin.
İftarda karşı karşıya oturmuştuk abi :)
Ben bildiğin gibi KTÜ de okuyorum.Fakat daha önce hiç Trabzonda yaşamamıştım.
Burada yaşayan bir Tsli için H.Avni Aker büyük stres atma yeri gerçekten.Büyükşehirden hoşlanmayan bir insansan eğer kararın hayırlı olsun,senin için en iyisi galiba bu.
Ben ailemden ayrı ve yaşım küçük olduğundan zorlandım tabi.
Fakat şunu belirtmeden geçemeyeceğim,Trabzon pahalı bir şehir.Öğrenvi olduğumdan bana öyle geliyor zannediyordum fakat hocalarıma göre de öyleymiş.
Saygılar ve fazla bunalma olur mu :)

SamZuk
25.01.2016, 02:19

Ramada Hotel ( Yalıncak - Trabzon Arsin tarafından girişi ) var 5 yıldızlı , birde Hilton Garden İnn ( Söğütlü - Akçaabat) var 4. yıldızlı bu oteller yeni açıldığı için arayabilir hoca

Bunlardan başlamakta fayda var onun dışında irili ufaklı yerlerde var belki geçici iş bulabileceğiniz. Ama ilk buraları deneyiniz.

Mollasalihoğlu
25.01.2016, 02:32
metin@dkmhukuk.com adresine bir cv gönderir misin kardeşim.

Courage
25.01.2016, 02:51
Teoman bey kararınız hayırlı olsun.

Bence temelli yerleşim yapmadan önce geçici süreliğine (1 ay falan) Trabzona gidin, yaşayacağınız yeri seçin iş imkanlarını muhataplarıyla bizzat kendiniz görüşerek tartın.Ortamın havasını koklayın yani. Burada Trabzonda yaşayan forum arkadaşlarımız elbette en iyi şekilde yol göstereceklerdir fakat herkesin değerlendirmesi kendi bakış açınız kadar olmayacaktır.

Hem bakarsınız fitness hocalığı ararken gözünüze bir fırsat görünür bambaşka bir sektörde üstelik yaşamak istediğiniz şehirde hem maddi hem manevi açıdan mutmain olmuş bir halde yaşarsınız.

Kendi göbeğinizi kendiniz kesin.

Bu arada şehir değiştiremezseniz de sağlığınız yerinde ise (fiziki bir rahatsızlıktan kastım) Cenab-ı Allah'a bol bol şükür edin. Sağlık olduktan sonra önünüze dağ dikilse yarar geçersiniz.En büyük nimet o.

selcuk
25.01.2016, 07:28
selam teoman

kararin icin tebrik ederim
trabzonda basarilar dilerim
ins. aradigini bulursun
darisida bizim basimiza olur
ibrahim, sen ve ben ilerde bmn back to the roots grubunu kurariz

3 jenerasyonda 4 göc yasamis bir ailenin ferti olarak tek tavsiyem
cesaretli ol, cekinme, mutlu olmanin yolunda kal

kendine iyi bak

ccd6167
25.01.2016, 08:16
Bence cesaretli bi karar olmuş. Yaşam koçluğu yapabiliyorsan ki tecrübeniz vardır bence denenebilir. Bence trabzonda yaşamak da zor. İnsanlarıyla anlaşmak zor.

katre-i.matem
25.01.2016, 09:40
Selamlar azizim.

Başlığı doğru yere açmadığımın farkındayım ancak zor durymdayım ve gerekli yardımı bulana kadar burada herkesin görmesine müsade ederseniz sevinirim.

Yıllardır İstanbul'dan kurtulup, Trabzon'umda yaşama fikrim vardı. Anca böyle köklü bir geçişe cesaret edemiyordum. Çünkü mesleğim olan Fitness antrenörlüğünü yapabileceğim imkan olmadığını sanıyorum Trabzon'da.

21 Ocak'ta 30. doğum günümdü ve radikal bir kararla üç yıldır çalıştığım Kemer Country gibi büyük bir kulüpten istifa ettim. Ve bir kaç gün içinde sülalemin Arsin'de boş duran evine yerleşeceğim.

Sizler ailesiniz. Utanmadan söyleyeceğim ki çok korkuyorum, sürekli ağlıyorum. Zihinsel foksiyonlarımı yitirecek seviyedeyim. Ancak bu kararı almasaydım ya da bekletseydim yıl sonunu görmeden delirecektim.

Trabzon'da yaşayanlardan yardım ve klavuzluk istiyorum. Fitness Antrenörlüğü işimi nerede yapabilirim? Ya da onu bulana kadar yanında çalışabileceğim biri var mıdır? Az paraya tüm gücümle çalışırım. Yeter ki İstanbul'a dönmek zorunda kalmayayım. Trabzonumda yaşayıp, ölebileyim.

Ben Trabzon bitkisiyim, İstanbul'da yeşeremiyorum. Toprağım beni çağırıyor. BMN ailesinden yardım talep ediyorum.

Allah utandırmasın. İnşallah bundan sonrası gönlünüzce olur.

only ts
25.01.2016, 10:11
Trabzona gittikten sonra bence tamamen kafayi yiyeceksin.. Hayatin guzel yanlarini Istanbulda da bulabilirdin.. KAfayi yediysen bu tamamen senin sorunun, sevdigin biri yada sevdiklerin yaninda degilse, yanina getirirdin, sevgilin yoksa yapabilirdin, esin yoksa onuda halledebilirdin..

ben Amerikadayim 4 sene oldu, bende kafayi yiyorum bazen ama dondugumde daha beter kafayi yiyecegimide biliyorum, 4 sene icinde 2 kez geldim Trabzona, donerini koftesini pidesini yedim, sonra dusundum, sonra tekrar dusundum.... ve 2 haftadan sonra, sahilde yurumek, foruma gidip balkonda oturmak, koye gidip mangal yapmak disinda birsey bulamadim kendime gore.. Uzun sokaga indim, kufur ede ede kactim, marasa girdim arabalar uzerime surdu olmekten korktum.. bana gore degildi evet 23 sene yasadigim sehire bir turlu isinamadim... Seviyorum deli gibi ama uzaktan, Seviyorum deli gibi ama icindeki insanlar olmadan..

sana kolay gelsin guzel abim, insallah umdugunu bulursun.

Oğuz ZEYTİN
25.01.2016, 10:43

Giray'ın paylaştığı bu listeden, SN Fitness'ın sahibi kıymetli kardeşim Sena Hanım eski milli sporcu ve başarılı bir spor eğitmenidir. Ayrıca Arsinli'dir (Işıklı Köyü'nden).

Kendisine https://www.facebook.com/snfitness?fref=ts adresinden ulaşmanı öneririm teoman Karadeniz .

Hayırlısı olsun...

Kadir Ramiz Ustaoğlu
25.01.2016, 13:50
Hayirlisi olsun abi

Fatih Öztürk
25.01.2016, 14:00
Zor ve cesurca bir karar almışsın.Hakkında hayırlısı olsun güzel kardeşim.

omondoles
25.01.2016, 14:17
Arkadaşın sorununa dönmek gerekirse olayı biraz Into the Wild vakasına benzetiyorum. Eğer gerçekten söylediklerin konusunda samimiysen asla durma o şehirde @Teoman (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=15309) Karadeniz mücadelene burada devam et en azından daha mutlu olursun. Anladığım kadarıyla evli değilsin o yüzden biraz risk alabileceğini düşünüyorum. Burada paylaşılan yerleri araştır hatta aklına yatan olursa gelip görüş mutlaka dene.

Samsun'da bir süre fitness yapmaya çalışmıştım ama daha sonra yan tarafta Krav Maga yapan orta yaşlı abileri görünce hemen oraya kayıt oldum biraz orada takıldım. Kafada şişe kırmalar filan baya zevkliydi :)

Filmin sonunu da söyleseydin :)

Loading %61..

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:16
@teoman (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=15309) Karadeniz
Radikal bir karar almışsınız Hayırlı olsun.

Böyle bir karar almak gerçekten zor her yönüyle.Kafanızı karıştırmak istemem lakin şöyle belirtmek gerekirse bu dönem bir depresyon evresi olabilir. Büyük kentin sıkıntılarından, bunalımlarından bıkmış olduğunuz ve olumsuzlukların üstüste geldiği bir zaman dilimi olup böyle bir karar vermiş olabilirsiniz. Emin olunması gerek işte tam bu nokta son dônemde yaşadıklarınızmı sizi bu tercihe itti yoksa zaten böyle birşey istiyordum tevafuken bu dönem denk geldi.Bu sorununun cevabı aslında sizi doğruya götürücektir.
Size nacizane tavsiyem , bulunduğunuz şehrin eksilerini(olumsuzluklarını) bir kefeye köyün diğer bir kefeye de gideceğiniz yerin olumlu yönlerini ne taraf ağır basıyorsa o tarafı seçim tabi burada kendinizin istediği yeri de bu teraziye koyup ona göre bir seçim yapın.
Velhasılkelam seçim Trabzon ise ,bu demektir ki mutlu olacağınız yer orasıdır. Yukarda arkadaşlar önerilerde bulunmuşlar ücret olarak ne kadar tatmin eder bilemeyiz diyerek,bence bir işe giderken mutluysanız 3-5 lira az para almak çok da önemli değil ki bu ilk aşama şehre uyum sagladıkça biraz zaman geçtikçe maddi olanaklar zaten artar.
Gönlünüzün sesini dinleyin ama mantık çerçevesinden de pek uzaklaşmayın.
Tekrardan Hayırlı olsun seçiminiz,Selametle.

Elbette ki geçmiş birikimlerden kaynaklanan bir depresyon dönemi de geçiriyorum ister istemez. Belki de farkında olmasam da ''Otuz Yaş'' bunalımı dedikleri şeyi yaşıyorumdur. Son bir senedir Trabzon'da yaşama fikrinden ne kadar kaçtıysam daha fazla üzerime geldi zihnim. Ve hiç kimsenin beklemediği bir anda istifa ettim. İyi yanı şu ki; bugüne kadar iş ortamında gösterdiğim uyumluluk sebebiyle, bu kararımı anlayışla karşıladılar ve başarısız olma durumumda açık kapı bıraktılar.

Aslına bakarsan/ız zihnimin benden tek istediği Trabzon'da yaşamak. Ve bu olana kadar da peşimi bırakmayacak. Aldığım bu ciddi karar artık yeni yaşamımın ilk adımı oldu. Birkaç günlük motivasyon kaybının ardından artık kendimi toparladım. Şimdi yeni hedefler ve yeni iş ortamlarını bulup, becerilerimi sahaya süreceğim.

Çok ince fikirler taşıyan mesajın için teşekkür ederim. Selametle azizim.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:20
@teoman Karadeniz (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=15309) kardeşim, sen değil miydin futbolcuların başarısızlıklarını bilimsel verilerle açıklayıcı makale tadında yazılar yazan?? Bunlardan portfolyo oluştur, kulübe bir tanıdık vasıtasıyla ilet. Burada kritik iki nokta var, birincisi Trabzon da çok boş vaktin olacak dosyanı iyi oluştur, ikincisi dosyanın doğru kişiye gideceğinden emin olmak için bir tanıdık bul. Bence önceliğin bu olmalı.

Ha olmasa da dünyanın sonu değil, biraz birikmişin vardır diye tahmin ediyorum, çok fazla giderin olmayacak, belli ki psikolojin bozulmuş, biraz kafa dinlersin, toprakla uğraşırsın, hobilerine vakit ayırırsın. Belki bu arada kafana göre bir iş çıkar, acele edip kendini strese sokma.

Şuanda istanbul da emlakçılık yapan ve iyi kazanan bir tanıdığım zamanında senin gibi köyüne gidip 2 sene kalmış ve kitap yazıp geri dönmüş, resetlemek bazen iyi gelir.

Ek : burada tartışıp, konuyu baltalayan arkadaşlara üyelik isimlerini gerçek isimleri ile değiştirmelerini tavsiye ediyorum, yok bir çekinceniz varsa boşa laf kalabalığı yapmayın.

Trabzonspor ile ilgili projelerimi oraya gittiğimde yeniden gözden geçireceğim. Önerin ve dikkatin için teşekkürler azizim. Öncelikli olarak diğer arkadaşların önerdiği salonlarla görüşmelere başlayıp, ikinci adımda Trabzonspor ve Üniversite ile görüşeceğim.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:23
Teoman bey kararınız hayırlı olsun.

Bence temelli yerleşim yapmadan önce geçici süreliğine (1 ay falan) Trabzona gidin, yaşayacağınız yeri seçin iş imkanlarını muhataplarıyla bizzat kendiniz görüşerek tartın.Ortamın havasını koklayın yani. Burada Trabzonda yaşayan forum arkadaşlarımız elbette en iyi şekilde yol göstereceklerdir fakat herkesin değerlendirmesi kendi bakış açınız kadar olmayacaktır.

Hem bakarsınız fitness hocalığı ararken gözünüze bir fırsat görünür bambaşka bir sektörde üstelik yaşamak istediğiniz şehirde hem maddi hem manevi açıdan mutmain olmuş bir halde yaşarsınız.

Kendi göbeğinizi kendiniz kesin.

Bu arada şehir değiştiremezseniz de sağlığınız yerinde ise (fiziki bir rahatsızlıktan kastım) Cenab-ı Allah'a bol bol şükür edin. Sağlık olduktan sonra önünüze dağ dikilse yarar geçersiniz.En büyük nimet o.

Yeni bir sektöre geçmek ve zihnimi yeni bilgilere odaklamak çok zor olabilir. İlki Elektronik olmak üzere Spor Akademisi'yle birlikte iki üniversite okudum. Bir yeni alana yönelip de kendimi fazla dağıtmak istemem. Arkadaşların önerdiği yerlerle irtibata geçmeye başlıyorum. Motivasyon mesajın için teşekkür ederim azizim.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:26
Giray'ın paylaştığı bu listeden, SN Fitness'ın sahibi kıymetli kardeşim Sena Hanım eski milli sporcu ve başarılı bir spor eğitmenidir. Ayrıca Arsinli'dir (Işıklı Köyü'nden).

Kendisine https://www.facebook.com/snfitness?fref=ts adresinden ulaşmanı öneririm @teoman (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=15309) Karadeniz .

Hayırlısı olsun...

Güzel haber. İletişime geçtiğimde seni de bilgilendiririm azizim.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:30
Selamlar Teoman abi. Böyle köklü kararlar almak her zaman zordur. İnsan psikolojisini de bu denli ağlamaya, depresif olmaya iten şey hem bilinmezlik hem de yeni bir hayat başlangıcı korkusudur.

İstabul büyük şehir Eyvallah, güzel yanları çok vardır ancak burada yaşayan bir tane insanın rahat nefes aldığı görülmemiştir. Herkesin aklının bir köşesinde memleketine dönüş yapmak elbet vardır. Hatta bu isteğin yaş aralığı son zamanlarda oldukça düştü.

Senin buralarda müzik yaptığını da biliyorum. O işlerle uğraşmayı da bırakacaksın gittiğin vakit. Ne var ki radikal bir karar alıp iş yerinden istifa etmişsin.Çoktan kendine bir yol çizmişsin bile diyebiliriz. Amacım aklını karıştırmak değil, en doğru ve sağlıklı fikre ulaşmanı sağlamak. İnsanın şu dünyada yapabileceği en güzel şeylerden birisi gönlüne göre yaşamasıdır. Kendi bünyesine inanılmaz faydalı bir iştir bu.

Aksi takdirde iş hayatı olsun, başka konular olsun hep bir piyon gibi istenenlerin yapılması üzerine bir oraya, bir buraya hareket ettiriliyoruz, yönlendiriliyoruz. Nereye gidersen git, bu Trabzon olur, Antep olur, İzmir olur, Amerika olur herhangi bir yer olabilir. Ama muhakkak gönlüne göre yaşa. Kalbinden geçen ne ise onu gerçekleştir. Elinde mesleğin var, gücün var.

Kendine olan inancını yitirmediğin sürece ayakta da kalırsın Allah'ın izniyle. Fakat bu hayatındaki "tek" dönüm noktası olarak kalmayabilir. Bir bakmışsın 5-10 yıl sonra tekrar başka bir sebep için oralardan göçüp buralara geri dönesin gelmiş. Hiç mi hiç belli olmaz bu hayat.

Üzme kendini, sıkma canını boş yere, yaşamak için yerin ve fırsatın olduğu sürece şükret. Selamlar...

İnşallah gönlüne göre yaşarsın :)

Eyvallah azizim. Çok güzel özetlemişsin tüm olayı. Bu tür motivasyonlarla ilk adımı atayım, gerisini getiririm. :)

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:31

Hepsini tek tek inceliyorum şimdi. Ellerine ve yüreğine sağlık azizim. :)

U.Sadıkoğlu
25.01.2016, 16:39
Hocam kararınız hayırlı olsun... Bilgisayarı açtığımda uzunca karalayacağım. Geçen gün bir Underground konserde ismini gördüm sürpriz konuk olarak sen olup olmadığına emin olamadım Sansar'ı baya severim konsere gelmeye niyet etmiştim seni arayacaktım vazgeçtim sanıyorum geç kaldık...

SEDAT
25.01.2016, 16:50
* Teoman kardeşim sıkıntı etme su akar yolunu bulur :) BMN Ailesi emin ol senin için birşey yapabilecekse yapar, git kafanı dinl biraz 1-2 sene sonra yeniden düşünürsün evet kalmakmı istiyorum yoksa dönmek mi ? Belkide doğrusu budur.senin için hayırlısı olsun

Mehmet Can Bayrak
25.01.2016, 16:56
1 Nisan 2015'te bende istifa edip başka bir firmaya imza atmaya giderken ne yapıyorum diyerek Trabzon'a taşındım. Bu topraklarda büyüdük her şeye aşinayız biliyoruz fakat ilk 3 4 ayın iletişim konusunda biraz sıkıntılı geçecek. Ben Ataşehir'de oturuyor ağırlıklı Caddebostan'da çalışıyordum; hemen hemen aynı süreç biraz dirayetli olmakta fayda var. Ama zaman geçince en doğru kararın olduğunu net olarak farkedeceksin.

İş konusunda ise Ramada açıldı başvurabilirsin, Dedeman açılacak Şana'da, biraz zaman alacak ama dünya ticaret merkezinin yerine Sheraton yapılacak.

Şuan şehir içinde Zorlu var, Sn Fitness var bir iki yer daha var.

Allah yardımcın olsun destek olmak isterim. Oturup sohbet ederiz. Yolun açık olsun.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:56
Hocam kararınız hayırlı olsun... Bilgisayarı açtığımda uzunca karalayacağım. Geçen gün bir Underground konserde ismini gördüm sürpriz konuk olarak sen olup olmadığına emin olamadım Sansar'ı baya severim konsere gelmeye niyet etmiştim seni arayacaktım vazgeçtim sanıyorum geç kaldık...

Evet o konserde konuşmacı olarak sahne alacaktım ancak bu kararım sebebiyle ne yazık ki katılamayacağım. Sansar Trabzon'a gelirse misafir ederiz birlikte. Şuan için gideceğim tek etkinlik Gündoğdu Koleji'nde gerçekleştirilecek olan TEDx Talks konferansı olacak. Karalamanı bekliyorum.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 16:58
1 Nisan 2015'te bende istifa edip başka bir firmaya imza atmaya giderken ne yapıyorum diyerek Trabzon'a taşındım. Bu topraklarda büyüdük her şeye aşinayız biliyoruz fakat ilk 3 4 ayın iletişim konusunda biraz sıkıntılı geçecek. Ben Ataşehir'de oturuyor ağırlıklı Caddebostan'da çalışıyordum; hemen hemen aynı süreç biraz dirayetli olmakta fayda var. Ama zaman geçince en doğru kararın olduğunu net olarak farkedeceksin.

İş konusunda ise Ramada açıldı başvurabilirsin, Dedeman açılacak Şana'da, biraz zaman alacak ama dünya ticaret merkezinin yerine Sheraton yapılacak.

Şuan şehir içinde Zorlu var, Sn Fitness var bir iki yer daha var.

Allah yardımcın olsun destek olmak isterim. Oturup sohbet ederiz. Yolun açık olsun.

Umuyorum ki ben de senin gibi sonunda mutlu olacağım. Forumdaki yardım bu süreci kolaylaştırmamı sağlıyor. İşleri oturtunca o sohbeti edelim azizim. Teşekkür ederim.

U.Sadıkoğlu
25.01.2016, 17:06
Evet o konserde konuşmacı olarak sahne alacaktım ancak bu kararım sebebiyle ne yazık ki katılamayacağım. Sansar Trabzon'a gelirse misafir ederiz birlikte. Şuan için gideceğim tek etkinlik Gündoğdu Koleji'nde gerçekleştirilecek olan TEDx Talks konferansı olacak. Karalamanı bekliyorum.

Ben İstanbuldayım hocam buranın hengamesine biraz fazla alıştık sanırım. Kararını değiştirirsen birlikte gideriz :)) Akşama inşallah.

İlker Yazıcıoğlu
25.01.2016, 17:10
Umarım umduğunu bulursun.
Hakkında hayırlısı olsun inşallah...

Etem Güner
25.01.2016, 17:20
Hicrette hayır vardır, Teoman kardeşim buz gibi sular,mısır ekmeği, sınırsız yeşil samimi insanlar seni bekliyor git tabi giderken arkana bile bakma

Ertan 51
25.01.2016, 17:30

Konuşup dertleşmek güzel tabi ama üstteki paylaşımlar gibi imkanı olan bilgisi olan paylaşırsa Teoman'a daha yardımcı olunur diye düşünüyorum.

(ronin bazen ayıp ediyorsun haberin olsun,bu başlıkta da boş konuşarak,başlığın hassasiyetini anlamayarak yapmışsın ayıbı haberin olsun)

Elbette ki geçmiş birikimlerden kaynaklanan bir depresyon dönemi de geçiriyorum ister istemez. Belki de farkında olmasam da ''Otuz Yaş'' bunalımı dedikleri şeyi yaşıyorumdur. Son bir senedir Trabzon'da yaşama fikrinden ne kadar kaçtıysam daha fazla üzerime geldi zihnim. Ve hiç kimsenin beklemediği bir anda istifa ettim. İyi yanı şu ki; bugüne kadar iş ortamında gösterdiğim uyumluluk sebebiyle, bu kararımı anlayışla karşıladılar ve başarısız olma durumumda açık kapı bıraktılar.

Aslına bakarsan/ız zihnimin benden tek istediği Trabzon'da yaşamak. Ve bu olana kadar da peşimi bırakmayacak. Aldığım bu ciddi karar artık yeni yaşamımın ilk adımı oldu. Birkaç günlük motivasyon kaybının ardından artık kendimi toparladım. Şimdi yeni hedefler ve yeni iş ortamlarını bulup, becerilerimi sahaya süreceğim.

Çok ince fikirler taşıyan mesajın için teşekkür ederim. Selametle azizim.
Teomanım,çalıştığın yerden dostane ayrılman iyi olmuş kardeşim,
bazı şeyler yaşanacak,yaşanmadan doğru yolu bulamıyorsun,
Trabzon'a dönüş kararı almasan Istanbuldaki her zorlukta kafana Trabzon takılacaktı,
git bi dene bakalım,
tutarsa ne güzel olur,
tutmazsa dön geri,görüş eski patronlarınla ben geldim de,başla işine,
bu süre içinde kafanı dağıtmış olursun Trabzon da iş imkanın olsa da olmasa da bu haşırtıda,bu teleaşta kafan baya bi dağılır iyi olur,
gün doğmadan neler doğar,
hiç karamsarlığa kapılma,Rabbim bi yol gösterecektir sana,
germe kendini Ertan insanı gibi :)
boş bi söz gibi geliyor ama gerçekten de ''her şey olacağına varıyor''
önce sağlığını kendi kendine bi kontrol altına al gerisi nerde olsa olur,1 ekmek değil mi.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 17:53
Konuşup dertleşmek güzel tabi ama üstteki paylaşımlar gibi imkanı olan bilgisi olan paylaşırsa Teoman'a daha yardımcı olunur diye düşünüyorum.

(ronin bazen ayıp ediyorsun haberin olsun,bu başlıkta da boş konuşarak,başlığın hassasiyetini anlamayarak yapmışsın ayıbı haberin olsun)

Teomanım,çalıştığın yerden dostane ayrılman iyi olmuş kardeşim,
bazı şeyler yaşanacak,yaşanmadan doğru yolu bulamıyorsun,
Trabzon'a dönüş kararı almasan Istanbuldaki her zorlukta kafana Trabzon takılacaktı,
git bi dene bakalım,
tutarsa ne güzel olur,
tutmazsa dön geri,görüş eski patronlarınla ben geldim de,başla işine,
bu süre içinde kafanı dağıtmış olursun Trabzon da iş imkanın olsa da olmasa da bu haşırtıda,bu teleaşta kafan baya bi dağılır iyi olur,
gün doğmadan neler doğar,
hiç karamsarlığa kapılma,Rabbim bi yol gösterecektir sana,
germe kendini Ertan insanı gibi :)
boş bi söz gibi geliyor ama gerçekten de ''her şey olacağına varıyor''
önce sağlığını kendi kendine bi kontrol altına al gerisi nerde olsa olur,1 ekmek değil mi.

Yüreğine sağlık azizim. ''Trabzon'a dönüş kararı almasan Istanbuldaki her zorlukta kafana Trabzon takılacaktı''
Bu cümlenin cevabını bulsun zihnim yeterli. Başarırsam, mutlu olur. Başaramazsam da İstanbul'a döndüğümde beni rahat bırakır. :)

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 18:39

CV'yi gönderdim. Teşekkürler ilgilendiğin için. Haberleri bekliyorum.

Mollasalihoğlu
25.01.2016, 18:41
CV'yi gönderdim. Teşekkürler ilgilendiğin için. Haberleri bekliyorum.

Aklımda 2-3 kişi var faydalı olabileceğini düşündüğüm, iletiyorum hemen.

Umarım bir dönüş olur :)

Sibel
25.01.2016, 19:04
Allah yolunuzu açık etsin. Daha doğrusu hoş geliyorsunuz.
Bence güzel düşünmekte fayda var.
Her şey güzel olacaktır. Umarım dilediğinizin iki katını Allah nasip eder size.
İstanbul'dan kurtulmak ve Trabzon'a dönmek mis gibi bir fikir.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 19:16
Allah yolunuzu açık etsin. Daha doğrusu hoş geliyorsunuz.
Bence güzel düşünmekte fayda var.
Her şey güzel olacaktır. Umarım dilediğinizin iki katını Allah nasip eder size.
İstanbul'dan kurtulmak ve Trabzon'a dönmek mis gibi bir fikir.

Allah dilediğimi nasip etse de ikinci katı bundan ilham alıp Trabzonumuza dönmek
isteyen diğer arkadaşlara helal olsun. Teşekkürler temenniler ve motoivasyon için.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 19:19
Trabzonspor'un hazırlık dönemi fotoğraflarında, futbolcuların tek başına fitness antrenmanı yaptığını farketmiştim. Ve doğal olarak uzman bir gözle incelince, fotoğraflarda bile yanlış çalıştıklarını anlayabiliyordum. Şimdi Trabzonspor'un sitesine girdim ve teknik kadroda Fitness Antrenörü olmadığını fark ettim. http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=Personel&IND=8

Kulüp içerisinden bu konuda görüşmek için bağlantımı sağlayabileceğiniz birileri var mıdır? Eğer kulübe girebilir ve bu pozisyonu doldurursam; hem takımı a bir şeyler katmış olurum hem de yeni hayatıma mükemmel bir başlangıç yapmış olurum.

Jedi
25.01.2016, 19:44
türkiyede ne istanbul ne izmir ne de trabzon , bir tek yaşanacak şehir var bana göre oda antalya.......

herkesin fikri ayrı tabii, en son 2006 yılında trabzona gitmiştim 5 gün dayanamadım hemen antalyaya kaçtım , bilemiyorum

belki insanın işi gücü düzgün olsa yinede denenebilir ama bir süre sonra yine nerden geldim buralara deme ihtimalide var.........

o zamanlar eşi trabzonlu irlandali bi bayanla tanışmıştım ve trabzonda yaşıyordu dublin nere trabzon nere ama oluyor işte,

ingilizler devamlı söyler, never say never.........

U.Sadıkoğlu
25.01.2016, 20:19
Öncelikle selamlarımı sunarım ve aldığınız bu radikal karar için sizi kutlar başarılar diler umduğunuzu bulmanızı temenni ederim. Hayatın hangi safhasında olursanız olun temelli bir göç kararı almak zordur. Sizi buna iten sebeplerin daha çok psikolojik olduğunu zannediyorum sebeplere takılmadan daha çok neticeye yönelerek Of kütüğüne kayıtlı ancak doğma büyüme İstanbul/Kadıköy 'lü bir vatandaş olarak size kendi kişisel düşüncelerimi aktarayım.

İstanbul'un havasına suyuna alışan birisi için bu şehirden kopmak çok zordur. Bunu bir anlık veya dönemlik moral bozukluğuyla ölçmeye kalkmak bana göre daha zordur. Nereden mi biliyorum? 2011 sezonu bittiğinde aşağı yukarı 15-20 gün odamdan sadece tuvalete gitmek için çıkıyordum inanılmaz bir bunalım yaşıyordum ve kafamın dağılması için ailemin yoğun baskıları sonucu Amerika'ya gittim. Amerika'da yaklaşık 3 ay kaldım bir nebze olsun rahatladım esasında o rahatlamanın temelinde 2 Temmuz gecesi (Los Angeles'ta gece) soruşturmasının patladığını öğrenmemin yattığını çok iyi biliyorum. Her neyse fazla tatava yapmadan konuya dönecek olursak Amerika gibi enternasyonalizmin dibine batmış bir ülkede Batı yakasında aklınıza gelebilecek herşeyi yapmış bulundum ancak bir süre sonra ciddi manada İstanbul'u özlediğimi gezdiğim sokakların oturduğum mekanların insanların adeta burnumda tüttüğünü farkettim. Dönem dönem ülkemize karşı aşırı uç duygular beslediğim oluyor önümüzdeki yıl yine eğitim için İngiltere'ye gideceğim aynı duyguları yine bir gün mutlaka yaşarım buna eminim.

Şöyle bir geniş perspektiften baktığımızda yukarıda anlattıklarımı biraz olsun kendi bulunduğunuz durumla karşılaştırın derim. Yani kısa süreli bir gidiş elbette kafa dağıtmak için herkesin ihtiyaç duyacağı bir durumdur fakat eğer İstanbul'un koşuşturmasına alıştıysanız bir süre sonra emin olun bunu özleyeceksiniz. Trabzon'da (Dalga geçmek için vs. söylemiyorum) 2-3 günden fazla kalamıyorum zira sıkıntı basıyor yüzölçümü olarak İstanbul ile kafa kafaya bir şehir olsada potansiyeli Dünya'da sadece birkaç sayılı şehirle karşılaştırılabilecek olan İstanbul'un yanından bile geçemiyor Trabzon ve doğal olarak bir süre sonra sizede bıkkınlık geliyor esas mutsuzluğu o zaman yaşıyorsunuz.

Olumlu ve olumsuz yanları kendi açımdan masaya yatıracak olursam. Trabzon trafik açısından rahat İstanbul gibi 3-4 saatte bir ucundan bir ucuna gitmezsiniz. Trabzonspor orada her hafta rahatlıkla maça gidebilirsiniz. Havası daha temizdir, yemekler daha doğaldır daha komik şeyler yaşayabilirsiniz. İstanbul'un olumlu taraflarını dile getirecek olursak sosyal hayat ve büyük bir metropol olması 24 saat işleyen bir düzenin varlığı zaten yeterli bir açıklama olacaktır.

Bilmiyorum ben karşılaşacak olsam zor bir karar Trabzon'da ölürüm biterim demem ancak İstanbul'da yıllarca yaşadıktan sonra başka nereye gidersem gideyim zorlanacağımı düşünüyorum.

Hüdai Pervaneli
25.01.2016, 20:44
cesaretin Dolayi Tebrik ederm öncelikle Senin gibi yapmak isteyen cok insan var Bunlardan Biri benim Malesef ben yurtdisindayim O kadarda Kolay Olmuyor haliyle temelli dönüs

Insaallah Istedigin isi bulurusun

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 21:43
Öncelikle selamlarımı sunarım ve aldığınız bu radikal karar için sizi kutlar başarılar diler umduğunuzu bulmanızı temenni ederim. Hayatın hangi safhasında olursanız olun temelli bir göç kararı almak zordur. Sizi buna iten sebeplerin daha çok psikolojik olduğunu zannediyorum sebeplere takılmadan daha çok neticeye yönelerek Of kütüğüne kayıtlı ancak doğma büyüme İstanbul/Kadıköy 'lü bir vatandaş olarak size kendi kişisel düşüncelerimi aktarayım.

İstanbul'un havasına suyuna alışan birisi için bu şehirden kopmak çok zordur. Bunu bir anlık veya dönemlik moral bozukluğuyla ölçmeye kalkmak bana göre daha zordur. Nereden mi biliyorum? 2011 sezonu bittiğinde aşağı yukarı 15-20 gün odamdan sadece tuvalete gitmek için çıkıyordum inanılmaz bir bunalım yaşıyordum ve kafamın dağılması için ailemin yoğun baskıları sonucu Amerika'ya gittim. Amerika'da yaklaşık 3 ay kaldım bir nebze olsun rahatladım esasında o rahatlamanın temelinde 2 Temmuz gecesi (Los Angeles'ta gece) soruşturmasının patladığını öğrenmemin yattığını çok iyi biliyorum. Her neyse fazla tatava yapmadan konuya dönecek olursak Amerika gibi enternasyonalizmin dibine batmış bir ülkede Batı yakasında aklınıza gelebilecek herşeyi yapmış bulundum ancak bir süre sonra ciddi manada İstanbul'u özlediğimi gezdiğim sokakların oturduğum mekanların insanların adeta burnumda tüttüğünü farkettim. Dönem dönem ülkemize karşı aşırı uç duygular beslediğim oluyor önümüzdeki yıl yine eğitim için İngiltere'ye gideceğim aynı duyguları yine bir gün mutlaka yaşarım buna eminim.

Şöyle bir geniş perspektiften baktığımızda yukarıda anlattıklarımı biraz olsun kendi bulunduğunuz durumla karşılaştırın derim. Yani kısa süreli bir gidiş elbette kafa dağıtmak için herkesin ihtiyaç duyacağı bir durumdur fakat eğer İstanbul'un koşuşturmasına alıştıysanız bir süre sonra emin olun bunu özleyeceksiniz. Trabzon'da (Dalga geçmek için vs. söylemiyorum) 2-3 günden fazla kalamıyorum zira sıkıntı basıyor yüzölçümü olarak İstanbul ile kafa kafaya bir şehir olsada potansiyeli Dünya'da sadece birkaç sayılı şehirle karşılaştırılabilecek olan İstanbul'un yanından bile geçemiyor Trabzon ve doğal olarak bir süre sonra sizede bıkkınlık geliyor esas mutsuzluğu o zaman yaşıyorsunuz.

Olumlu ve olumsuz yanları kendi açımdan masaya yatıracak olursam. Trabzon trafik açısından rahat İstanbul gibi 3-4 saatte bir ucundan bir ucuna gitmezsiniz. Trabzonspor orada her hafta rahatlıkla maça gidebilirsiniz. Havası daha temizdir, yemekler daha doğaldır daha komik şeyler yaşayabilirsiniz. İstanbul'un olumlu taraflarını dile getirecek olursak sosyal hayat ve büyük bir metropol olması 24 saat işleyen bir düzenin varlığı zaten yeterli bir açıklama olacaktır.

Bilmiyorum ben karşılaşacak olsam zor bir karar Trabzon'da ölürüm biterim demem ancak İstanbul'da yıllarca yaşadıktan sonra başka nereye gidersem gideyim zorlanacağımı düşünüyorum.

Aleykümselam azizim. Düşünceleriniz gayet doğru noktalara değiniyor. Bu radikal kararın arkasında elbette ki psikolojik nedenler de barınıyor. Ancak bu psikolojik nedenlerin temelini de zaten İstanbul'un metropol olması oluşturuyor. Türkiye'nin 65 farklı şehrine defalarca kez olmak üzere gittim. Sonra rotayı yurt dışına çevirip bir de onların kokusunu soludum. Ancak hiçbiri Trabzon kadar haz vermedi bana. Nasıl ki Trabzonspor bizim sonradan tutmaya karar verdiğimiz bir takım değil de; kimlik bilgimiz ise: Trabzon'da benim için haritada bir şehir değil, yeşerebileceğim tek toprak.

Aslına bakarsanız ben radikal bir kararla İstanbul'dan Trabzona gitmek ''istemiyorum'', Trabzon ısrarcı bir tavırla zihnimi kullanarak beni ''istiyor.''

Anlayacağınız, ''Trabzonda futbolcu durmaz, ne yapacak trabzonda'' düşüncesinde geçen ''ne yapacak'' kısmında yapılamayanlarla ilgilenmiyorum. Diskosu, barı, alış veriş merkezleri, sosyal tesisleri umrumda değil. Bunların doyumuna ulaştım. Ben toprağımda yaşamak istiyorum. Hele ki şimdi Trabzonspor'da bir fitness antrenörünün olmadığını farkettim ya. O kapıyı yerinden söküp o işi almak için uğraşacağım. Hem toprağımda hem de takımımda yaşarsam, daha ne isterim?

Gokhlayeh
25.01.2016, 22:13
Teoman, merhaba,

"Ben Trabzon bitkisiyim, İstanbul'da yeşeremiyorum. Toprağım beni çağırıyor" yazmışsın. Bu bitki benzetmesini ben de çok kullanıyorum. Çok güzel ifade ediyor anlatmak istediğini. Seni iyi anlıyorum. İçinden geleni yaptın, korkman için hiçbir neden yok, aksine mutlu olmalısın, yeşereceğine inandığın topraklara geldin, kendi hayatını kendi eline alabilme, böylesine bir karar verebilme cesaretini gösterdin. Bunu çok az insan yapabiliyor. Büyük çoğunluk yeşeremediğini göre göre kendini bir akıntıya bırakmış öyle yuvarlanıp gidiyor, kendi hayatını kendi eline alamıyor, özgür değil. Bu bakımdan takdir edilesi bir karar aldın ve inan ki hayatta güzel şeyler başarabilen insanların çoğunun geçmişinde böyle kararlar var. Mesela Muharrem Usta'nın doktorluk kariyerinden vazgeçip bir klinik açması gibi. Çok sevdiğim bazı iş adamları var mesela, dünyanın en iyi üniversiteleri olan okullarını bazen iki üç gün gibi kısa bir zaman sonra bırakma kararı almışlar ve farklı bir yol çizmişler kendilerine. Bu gibi kararlar alabilen insanlar hayatta ne istediklerini, nerede nasıl yeşerebileceklerini iyi bilen insanlar. Sen de böyle bir insan olduğunu gösterdin. Kendine daha çok güvenmelisin ve içinde hissettiklerini daha fazla güvenmelisin.

Bu diyeceklerimin yanında mutlaka bir psikoloğa gitmeni tavsiye ederim. İyi gelecektir. Hiç çekinilecek, utanılacak bir şey değil. Faydası olacak sana... Trabzon'u çok sevdiğini görüyorum. Sporu da seviyorsun. Doğa sporu hoşuna gidebilir. Trabzon'un iç kesimlerini henüz iyi tanımıyorsundur. Katılabileceğin çok faliyetler var. Doğada bulunmak İstanbul'dan sonra çok iyi gelir sana. Serdar Kılıç'ı izliyormusun? Ona benziyorsun gibime geldi insan olarak. Mesela fotoğraf çekmek için turlar düzenleyen, yürüyüşe çıkan, vs. çok insanlar var, onlara katılabilirsin sen de. Kendin de belki ileride turlar düzenleyebilirsin veya ek iş olarak tur acentaları için çalışabilirsin... Sonra Trabzon Merkez'de yaşamanı öneririm. Daha iyi uyum sağlarsın ve sosyal hayata daha iyi karışırsın. İlçede daha zor olur bunlar. İş bulmak da öyle. Trabzon'a özlem duymuşsun uzun yıllar. Şimdi o yılların acısını çıkarma vakti. Çık, gez, dolaş, Trabzon'u, insanlarını çok daha yakından tanı. Bunları yapmak psikolojik olarak da iyi gelecektir. Korkulara kapılır, içine kapılırsan, geleceğinden endişe edersen vs. bu işini zorlaştırır, olumlu ol ki olumlu şeyleri çek kendine. İş imkanları konusunda arkadaşlar birçok şey yazmışlar. Ben ek olarak şu haberi paylaşayım: http://www.61saat.com/bolgesel/trabzon-a-golf-sahasi-yapilacak-h244091.html Bu haberin doğruluğu, aslı varsa, senin için iyi bir imkan olabilir yapıldığı zaman. Başka arkadaşların demediği bazı kulüpler var İdmanocağı, Zağnosspor Kulübü gibi. Bunlar amatör, ama yurtdışından oyuncu transfer edecek durumdalar. Hiç beklenmedik yerlerde senin gibi bir fitness uzmanı için iyi işler bekliyor olabilir. Trabzon bir spor şehri. Şansların çok kötü değil bence. Araştırman lazım. 1461 Trabzon'da çalışan bir genç vardı senin gibi, adını hatırlayamadım şimdi ama bilen varsa yazabilir ya da kendin araştırabilirsin, onun gibi meslektaşlarına danışmanı öneririm bir de. Kendi mesleğinle ilgili insanlarla bağ kurman çok önemli... Bıraz kattım karıştırdım ama bazı ilhamlar verebilmişimdir inşallah. Hiç canını sıkma. İçinden geleni yapmakla yanlış bir şey yapmış olamazsın. Müsterih ol.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 22:31
Teoman, merhaba,

"Ben Trabzon bitkisiyim, İstanbul'da yeşeremiyorum. Toprağım beni çağırıyor" yazmışsın. Bu bitki benzetmesini ben de çok kullanıyorum. Çok güzel ifade ediyor anlatmak istediğini. Seni iyi anlıyorum. İçinden geleni yaptın, korkman için hiçbir neden yok, aksine mutlu olmalısın, yeşereceğine inandığın topraklara geldin, kendi hayatını kendi eline alabilme, böylesine bir karar verebilme cesaretini gösterdin. Bunu çok az insan yapabiliyor. Büyük çoğunluk yeşeremediğini göre göre kendini bir akıntıya bırakmış öyle yuvarlanıp gidiyor, kendi hayatını kendi eline alamıyor, özgür değil. Bu bakımdan takdir edilesi bir karar aldın ve inan ki hayatta güzel şeyler başarabilen insanların çoğunun geçmişinde böyle kararlar var. Mesela Muharrem Usta'nın doktorluk kariyerinden vazgeçip bir klinik açması gibi. Çok sevdiğim bazı iş adamları var mesela, dünyanın en iyi üniversiteleri olan okullarını bazen iki üç gün gibi kısa bir zaman sonra bırakma kararı almışlar ve farklı bir yol çizmişler kendilerine. Bu gibi kararlar alabilen insanlar hayatta ne istediklerini, nerede nasıl yeşerebileceklerini iyi bilen insanlar. Sen de böyle bir insan olduğunu gösterdin. Kendine daha çok güvenmelisin ve içinde hissettiklerini daha fazla güvenmelisin.

Bu diyeceklerimin yanında mutlaka bir psikoloğa gitmeni tavsiye ederim. İyi gelecektir. Hiç çekinilecek, utanılacak bir şey değil. Faydası olacak sana... Trabzon'u çok sevdiğini görüyorum. Sporu da seviyorsun. Doğa sporu hoşuna gidebilir. Trabzon'un iç kesimlerini henüz iyi tanımıyorsundur. Katılabileceğin çok faliyetler var. Doğada bulunmak İstanbul'dan sonra çok iyi gelir sana. Serdar Kılıç'ı izliyormusun? Ona benziyorsun gibime geldi insan olarak. Mesela fotoğraf çekmek için turlar düzenleyen, yürüyüşe çıkan, vs. çok insanlar var, onlara katılabilirsin sen de. Kendin de belki ileride turlar düzenleyebilirsin veya ek iş olarak tur acentaları için çalışabilirsin... Sonra Trabzon Merkez'de yaşamanı öneririm. Daha iyi uyum sağlarsın ve sosyal hayata daha iyi karışırsın. İlçede daha zor olur bunlar. İş bulmak da öyle. Trabzon'a özlem duymuşsun uzun yıllar. Şimdi o yılların acısını çıkarma vakti. Çık, gez, dolaş, Trabzon'u, insanlarını çok daha yakından tanı. Bunları yapmak psikolojik olarak da iyi gelecektir. Korkulara kapılır, içine kapılırsan, geleceğinden endişe edersen vs. bu işini zorlaştırır, olumlu ol ki olumlu şeyleri çek kendine. İş imkanları konusunda arkadaşlar birçok şey yazmışlar. Ben ek olarak şu haberi paylaşayım: http://www.61saat.com/bolgesel/trabzon-a-golf-sahasi-yapilacak-h244091.html Bu haberin doğruluğu, aslı varsa, senin için iyi bir imkan olabilir yapıldığı zaman. Başka arkadaşların demediği bazı kulüpler var İdmanocağı, Zağnosspor Kulübü gibi. Bunlar amatör, ama yurtdışından oyuncu transfer edecek durumdalar. Hiç beklenmedik yerlerde senin gibi bir fitness uzmanı için iyi işler bekliyor olabilir. Trabzon bir spor şehri. Şansların çok kötü değil bence. Araştırman lazım. 1461 Trabzon'da çalışan bir genç vardı senin gibi, adını hatırlayamadım şimdi ama bilen varsa yazabilir ya da kendin araştırabilirsin, onun gibi meslektaşlarına danışmanı öneririm bir de. Kendi mesleğinle ilgili insanlarla bağ kurman çok önemli... Bıraz kattım karıştırdım ama bazı ilhamlar verebilmişimdir inşallah. Hiç canını sıkma. İçinden geleni yapmakla yanlış bir şey yapmış olamazsın. Müsterih ol.

Merhaba azizim.

Kararı aldığımdan beri beni en iyi analiz edebilen ve anlayan kişi oldun. ''Trabzon'un bitkisiyim'' konusunda aynı hissedebildiğim birini daha görmek de beni mutlu etti. Serdar Kılıç'ı da izliyorum. O da benim gibi Fitness Antrenörü aynı zamanda. Ve doğayla ilgili de aynı hisleri taşıyoruz. Ama en nihayetinde o da İstanbul'da yaşıyor ve o programları sponsorlarla çekip, program sonrasında şehre dönüyor. Yani, hayat tamamen o programlardaki gibi değil. İşte benim kıyısında düşündüğüm uçurum da burası.

Psikoloji Eğitimi aldım, aynı zamanda kitap yazarı olduğum için de bireysel olarak da geliştirdim kendimi. Öğrencilerim arasında o alanda çalışanlar da vardı. Onları görünce bu tür bir desteğin bana faydası olmayacağını düşündüm. Ancak şuan faydalı olabileceği en azından denemem gerektiği kanısındayım. Gel gör ki ok yaydan çıktı artık. Çok az miktarda parayla önümüzdeki hafta Trabzon'a doğru yola çıkacağım. Bu sebeple de psikologa harcayacak bütçem yok. Bu yüzden kendi başıma ve senin gibi dostların telkinleriyle motive olacağım.

Eğer bahsettiğin linkteki Golf Sahası yapılırsa ve o zamana kadar Trabzonda kalırsam ve içerisinde de Fitness salonu olursa; muhtemelen oraya girebilirim. Çünkü İstanbul'da bıraktığım kulüp bir golf kulübüydü ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı'da bizdeydi. O bağlantılarımı kullanabilirim. Şimdilik daha akut çözümler bulmam lazım. Büyük otellere CV gönderdim. Ancak Trabzonspor'daki Fitness Antrenörü açığına odaklanmış durumdayım. Bu bir hafta içerisinde orayla bağlantı kurmanın bir yolunu bulmalıyım. Bunu yaparken de bahsettiğin diğer alt lig kulüplerindeki - eğer varsa - meslektaşlarımla iletişime geçme güzel fikir. Önerilerin karanlığıma ışık tuttu. Kurcalamaya başlıyorum. Yanlış yapmaktan yana korkum yok. Deneyeceğim tüm ihtimalleri. Yüreğine sağlık.

Mert Oğuzlu61
25.01.2016, 22:45
türkiyede ne istanbul ne izmir ne de trabzon , bir tek yaşanacak şehir var bana göre oda antalya.......

herkesin fikri ayrı tabii, en son 2006 yılında trabzona gitmiştim 5 gün dayanamadım hemen antalyaya kaçtım , bilemiyorum

belki insanın işi gücü düzgün olsa yinede denenebilir ama bir süre sonra yine nerden geldim buralara deme ihtimalide var.........

o zamanlar eşi trabzonlu irlandali bi bayanla tanışmıştım ve trabzonda yaşıyordu dublin nere trabzon nere ama oluyor işte,

ingilizler devamlı söyler, never say never.........

Kişinin tabiatına göre değişir. Doğadan hoşlanan, ctesi pazar alırım ailemi eşimi dostumu çıkarım yaylaya köye yaparım mangalımı hamsimi atarım iki kurşun, yağmurda yağdı mı o sesi dinleye dinleye uyurum kafasında biri için Trabzon cennettir, dünyada başkada yeri tınlamaz.

Ancak işin özü şudur; Sevdiklerin neredeyse orada mutlusun, bu çok önemli bir ayrıntı... Doğma büyüme İstanbulluyum, çokta bir numarası yok yani. Hakikaten yaşanacak yerleri var ama cebinde birkaç milyonun olmalı. İstanbul lanetli şehir, ben öyle yorumluyorum. Trabzon a gidiyorum 1 ay kalıyorum özlemeye başlıyorum, sonra buraya geliyorum daha gişelere gelmeden sövmeye başlıyorum. İnsanlar acayip stresli, bunu dışarıya çıktığım her gün her mekanda gözlemliyorum. Trabzon da bacak bacak üstüne atıp dağlara karşı çayını yudumlayan adamdaki keyif şu şehrin abartmıyorum yarısında yoktur. Zenginlik yada fakirlikle de alakası yok, tamamen tercih meselesi. Tabii herkes Teoman abi gibi gemileri yakıp ciddi kararlar veremiyor, adam ekmeğini burada kazanıyorsa ayrılması zor...

bordo61
25.01.2016, 22:46
Ekleme yapmak gerekirse

Sheraton Dünya Ticaret merkezi yerine yapılacak ama daha yapımına bile başlanmadı en az 2 yılı var.

Park Dedeman Trabzon Nisan 2016 'da açılacak. Kaşüstünde Şana Mevkii'nde.

Şuan muhtemelen eleman alımları devam ediyordur.

Trabzonun şuan en şaşalı oteli Ramada Hotel (5 Yıldız) - Yapan ve İşletmecisi Başaran Grup onlarda Arsinli Hüseyin Başaran

Hilton Garden İnn (4 Yıldız) , Tunalar Otomativ yaptı ama işletmesi Hilton Otelleri zincirine ait

Bu iki otelde de fitness salonu var.

Trabzonun diğer büyük otelleri NovOtel , Zorlu Grand ancak bunlar eski olmasından ötürü ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum, birde aktif fitness salonları var mı bilmiyorum.

Yine dediğim gibi SN Fitness ve Walk In Fitness Trabzonda ki sadece bu işi yapan önemli salonlar

bordo61
25.01.2016, 22:49
Golf sahası Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu Tarafından Muhtemelen Yomra 'da yapılacak ama şuan sadece lafta olan birşey Trabzonda birşey icraata geçmediyse onun başlamaya 2 yılı vardır demektir.

Gokhlayeh
25.01.2016, 22:49
teoman Karadeniz Eyvallah, bir faydam olabildiğine sevindim. Hayırlısı olur inşallah senin için. Bahsettiğim arkadaşı araştırdım şimdi, adı Gökhan Kandemir'miş. Twitter hesabı bu: https://twitter.com/gkhnkndmr1 Trabzon'da sizin mesleğinizin durumunu sana en iyi açıklayabileceklerden biridir herhalde. O da sanırım dışardan geldi Trabzon'a. Mehdi abiyle de buluş mutlaka. Yukarda yazmış, gördüm. Güzel insan. Ben Trabzon'u pek bilmem mesela, ama Mehdi abi gibilerden çok daha değerli bilgiler alırsın, iyi insanlarla tanışırsın. Kendine iyi bak. İyi yolculuklar Trabzon'a.

Teoman Karadeniz
25.01.2016, 23:40
Ekleme yapmak gerekirse

Sheraton Dünya Ticaret merkezi yerine yapılacak ama daha yapımına bile başlanmadı en az 2 yılı var.

Trabzonun şuan en şaşalı oteli Ramada Hotel (5 Yıldız) - Yapan ve İşletmecisi Başaran Grup onlarda Arsinli Hüseyin Başaran

Hilton Garden İnn (4 Yıldız) , Tunalar Otomativ yaptı ama işletmesi Hilton Otelleri zincirine ait

Trabzonun diğer büyük otelleri NovOtel , Zorlu Grand ancak bunlar eski olmasından ötürü ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum, birde aktif fitness salonları var mı bilmiyorum.

Yine dediğim gibi SN Fitness ve Walk In Fitness Trabzonda ki sadece bu işi yapan önemli salonlar

Dedeman, Zorlu, Nov ve Hilton'u inceledim ve o anlamda bir fitness işletmiyorlar.

Ramada ve SN Fitness'a da CV'mi gönderdim azizim.

Teşekkürler emeğin için. İlham veriyorsun, yeni araştırmalara yöneliyorum.

sasone
26.01.2016, 00:01
Hayırlı olsun kararınız,umarım en kısa sürede uyum sürecini atlatır ve işleri yoluna korsunuz.Benim yazmak istediğim bu uyum sürecinde karşılaştığınız zorlukları ve geçiş sürecini mümkünse günlük notlar halinde kayıt altına almanız,tahminim önümüzdeki 5 yıl içerisinde tersine göç başlayacak İstanbul'dan,çok daha fazla eğitimli ve İstanbul havasını almış,alışmış insanlar bu yorucu tempoya dayanamayıp sizin gibi geri dönüş kararı alacak.

Bu notlar ilerde başkalarına çok yardımcı olabilir.

Teoman Karadeniz
26.01.2016, 00:30
Hayırlı olsun kararınız,umarım en kısa sürede uyum sürecini atlatır ve işleri yoluna korsunuz.Benim yazmak istediğim bu uyum sürecinde karşılaştığınız zorlukları ve geçiş sürecini mümkünse günlük notlar halinde kayıt altına almanız,tahminim önümüzdeki 5 yıl içerisinde tersine göç başlayacak İstanbul'dan,çok daha fazla eğitimli ve İstanbul havasını almış,alışmış insanlar bu yorucu tempoya dayanamayıp sizin gibi geri dönüş kararı alacak.

Bu notlar ilerde başkalarına çok yardımcı olabilir.
Gün gün olay olay notlarımı alıyorum azizim. Umarım temenni
ettiğin gibi başarırım ve bunar bir başarı öyküsüne dönüşür. Cesaret edemeyenlere de ilham olur.

Teoman Karadeniz
26.01.2016, 01:12
1461 Trabzon'un Kondisyoneri Gökhan ile iletişim kurdum ve sağolsun tüm sorularımı cevapladı. Onu daha fazla boğmamak için aklımda kalan soruyu sizlere sormak istiyorum.

Trabzonspor'un Alt Yapısın'a başvur dedi. Orada şuan bir açık olabileceğini söyledi. Ve bunun için de Kadir Özcan Tesisleri'nde bir antrenman sonrası Sadi Tekelioğlu ile konuşmamı önerdi? Daha önce alt yapı antrenmanlarını izlemeye gideniniz var mıdır aranızda? Antrenman sonrası Sadi hoca ile görüşme imkanım nasıldır? Ya da tesis içerisinde direkt gidebileceğim bir odası var mıdır?

Jedi
26.01.2016, 01:48
Kişinin tabiatına göre değişir. Doğadan hoşlanan, ctesi pazar alırım ailemi eşimi dostumu çıkarım yaylaya köye yaparım mangalımı hamsimi atarım iki kurşun, yağmurda yağdı mı o sesi dinleye dinleye uyurum kafasında biri için Trabzon cennettir, dünyada başkada yeri tınlamaz.

Ancak işin özü şudur; Sevdiklerin neredeyse orada mutlusun, bu çok önemli bir ayrıntı... Doğma büyüme İstanbulluyum, çokta bir numarası yok yani. Hakikaten yaşanacak yerleri var ama cebinde birkaç milyonun olmalı. İstanbul lanetli şehir, ben öyle yorumluyorum. Trabzon a gidiyorum 1 ay kalıyorum özlemeye başlıyorum, sonra buraya geliyorum daha gişelere gelmeden sövmeye başlıyorum. İnsanlar acayip stresli, bunu dışarıya çıktığım her gün her mekanda gözlemliyorum. Trabzon da bacak bacak üstüne atıp dağlara karşı çayını yudumlayan adamdaki keyif şu şehrin abartmıyorum yarısında yoktur. Zenginlik yada fakirlikle de alakası yok, tamamen tercih meselesi. Tabii herkes Teoman abi gibi gemileri yakıp ciddi kararlar veremiyor, adam ekmeğini burada kazanıyorsa ayrılması zor...

toprağım bana birisi burada aldığım maaşı versin can güvenliğinin olduğu her şehirde yaşarım, trabzon, çankırı, yozgat , ısparta neresi olursa

öyle şehirler gördümki dünyada trabzonu öp başına koy..........

bordo61
26.01.2016, 09:44
1461 Trabzon'un Kondisyoneri Gökhan ile iletişim kurdum ve sağolsun tüm sorularımı cevapladı. Onu daha fazla boğmamak için aklımda kalan soruyu sizlere sormak istiyorum.

Trabzonspor'un Alt Yapısın'a başvur dedi. Orada şuan bir açık olabileceğini söyledi. Ve bunun için de Kadir Özcan Tesisleri'nde bir antrenman sonrası Sadi Tekelioğlu ile konuşmamı önerdi? Daha önce alt yapı antrenmanlarını izlemeye gideniniz var mıdır aranızda? Antrenman sonrası Sadi hoca ile görüşme imkanım nasıldır? Ya da tesis içerisinde direkt gidebileceğim bir odası var mıdır?

Güvenliğe derdini anlat her türlü yardımcı olurlar, bizim Ülkemizde bir sekreterler , iki özel güvenliklere laf anlatmak zor oluyor bazen :)

Trabzonda insanlara güven verdin mi, sendeki samimiyeti gördü mü çok nadirdir yani yardımcı olmayacak insan. - Her yerde çiğ insan vardır haliyle -

Büyük şehirlerde kim it, kimin kopuk belli olmadığından herkes birbirinden kaçıyor. Sende haliyle herkesi çevirip kardeşim şuraya nasıl gidebilirim diye soramıyorsun.

Trabzonda da tipe göre analiz vardır, senden olumlu enerjiyi aldı mı sonuna kadar yardımcı olur genelde.

Sadi Hocanın illa ki odası vardır, her zaman orada olmayabilir illaki bir kere gidip kendin öğrenmen lazım yani oraya,

Her Altyapının hocası farklı çünkü Sadi Hoca hepsinin üstünde ya her antreman zamanı orda oluyor mu bilinmez.

Moloz'a gelmeden hemen önce , Tesislerin yerini bilmiyorsan İtfaiye - Reşadiye köprülü kavşağı var. Hemen köşesinde kavşağın.

Adem Erdoğan
26.01.2016, 10:03
Çok mantıklı ve yerinde bir karar. İnşallah tez zamanda işlerin yoluna girer.

İstanbul'da yaşamak diye birşey yok zaman geçirme var. Trafikte geçen vakit zaten bir insan ömrü eder.
Ayrıca insanlar birbirine adeta düşman gözüyle bakıyor.

Ben de önümüzdeki yıllarda komple ayrılmayı düşünüyorum.

Oğuzhan Fidan
26.01.2016, 10:31
Ekleme yapmak gerekirse

:D Maşallah.. vallahi Trabzonspor da çalışmak zor dünyaca ünlü adamlarla çalışıyolar ve her td kendi adamını istiyo kulüpte iş bulcak olsa zaten istanbulun i sini aramaz :D

Teoman Karadeniz
26.01.2016, 13:57
Herkes gönülden ilgilendiği için gelişmeleri paylaşmak istiyorum.

Paylaştığınız tüm firmalara CV'mi gönderdim. SN Fitness Center'dan cevap geldi. Önümüzdeki hafta Trabzon'da olacağımı söyledim ve görüşmeye çağırdılar. Şubat ayında bir hocaları ayrılacağı için de muhtemelen olur o iş diye düşünüyorum.

Kar durumlar nasıl oralarda? Arabamla çıkacağım yola. Kar kalktığında yola koyulmayı düşünüyorum?

Aydın Danış
26.01.2016, 14:12

Paylaştığınız tüm firmalara CV'mi gönderdim. SN Fitness Center'dan cevap geldi. Önümüzdeki hafta Trabzon'da olacağımı söyledim ve görüşmeye çağırdılar. Şubat ayında bir hocaları ayrılacağı için de muhtemelen olur o iş diye düşünüyorum.

Kar durumlar nasıl oralarda? Arabamla çıkacağım yola. Kar kalktığında yola koyulmayı düşünüyorum?

Hayırlı uğurlu olsun Hocam sevindik gerçekten...

Aydın Danış
26.01.2016, 14:13
Grafik Tasarımla alakalı iş falan yok mu? Trabzon'da arkadaşlar bilen eden var mı aramızda :)

Mollasalihoğlu
26.01.2016, 14:16

Süper.

Devamından da haberdar edersen seviniriz.

CinarTS
26.01.2016, 14:16
Teoman abi öncelikle Allah yardımcın olsun. Ben de senin durumundayım. Şu an Ankara'dayım ve kafayı yememe ramak kaldı. Bir yerden haber bekliyorum iş için. O olmazsa her ne olursa olsun Trabzon'a dönüp çalışacağım. Bir nevi buradan kaçmak istiyorum. İnşallah sen de güzel şekilde gidersin. Yolun açık olsun.

trapezus61
26.01.2016, 14:47
Teoman kardeşim 13 yaşından beri Trabzon dışında yaşayan, mesleğim gereği Türkiyenin her bölgesinde görev yapan bir hemşerin olarak aldığın kararı yürekten destekliyorum. Ömrüm Trabzonun hasretiyle yanarak geçti. Tıpkı senin gibi yeşerebileceğim topraklar olarak gördüm hep memleketimi. 30 yıldır gurbette yaşadım ama hala bir yerde Trabzonla ilgili birşeyler görsem gözlerimin yaşarmasına engel olamıyorum. Nihayetinde bende artık bu hasretin sonuna yaklaştım. Allah sağlık verirse bir buçuk yıl sonra kutsal topraklara kavuşacağım. :) Doya doya karadenizin kokusunu içime çekip, yaylalarımda keyif çatacağım. Seni ve duygularını bu yüzden çok iyi anlıyorum kardeşim. Kararın senin için de hayırlı olur inşallah. Trabzonda tanışmak ve güzel dostluklar kurabilmek ümidiyle mutlaka yüreğinin götürdüğü yere git kardeşim...

İlker Yazıcıoğlu
26.01.2016, 14:53

Çok sevindim.Aman dikkatli sür aracı.
Umarım muvaffak olursun...

CinarTS
26.01.2016, 14:53
Grafik Tasarımla alakalı iş falan yok mu? Trabzon'da arkadaşlar bilen eden var mı aramızda :)

Abi ben de basın-medyayla ilgili bir şeyler arıyorum. İnşallah buluruz :)

Sibel
26.01.2016, 16:03
Önümüzdeki günlerde kar yağışı görünmüyor.
Mevcut kar eriyecek. O da merkezde iki üç günde erir gider.
Şimdiden hayırlı olsun.

Faik Yılmaz
26.01.2016, 16:14
Sürekli İstanbul'da yaşıyorsanız en büyük sıkıntıyı insanlara adapte olmakta çekeceksiniz....

iyi huyları da çokca vardır lakin genel olarak şehrimin insanları maalesef kabadır.....

Ali Bektaş
26.01.2016, 16:44
Arkadaşım insan evini, işini ayarlamadan bir şehirden başka şehire göçer mi cesaretine hayran kaldım. Allah yardımcın olsun

Muhteva
26.01.2016, 16:47
Bence jeolojik açıdan çok isabetli bir karar olur.Büyük İstanbul depremi kapıda,şehrin güneyi mahvolacak şu dönemde imkanı olupta İstanbul da yaşamak büyük risktir.

Ben Bandırma da yaşıyorum imkanım olsa 1 dakika durmam burada diken üstünde yaşıyoruz.

Herkes kendi görüşünü belirtmiş bende eğer böyle bir karar verdiyseniz bu söylediğim durumu da dikkate almanızı umuyorum.

El Cordobes
26.01.2016, 16:58

SN fitness bildiğim kadarıyla Meydan'da Gazipaşa yokuşunun dibindeki yer. İnşallah hayırlısı olur. bu ara zaten işten güçten dolayı iyice saldık kendimizi, ben de bi yer arıyordum. öğrencin oluruz artık:)

Teoman Karadeniz
26.01.2016, 19:55
SN fitness bildiğim kadarıyla Meydan'da Gazipaşa yokuşunun dibindeki yer. İnşallah hayırlısı olur. bu ara zaten işten güçten dolayı iyice saldık kendimizi, ben de bi yer arıyordum. öğrencin oluruz artık:)

Eyvallah azizim. Yüzümde gülümseme oluşturdun, başlarsam mutlaka gel ve mesajı hatırlat :)

zafercalikoglu
27.01.2016, 21:34
Çok iyi karar vermişsin Allah utandırmasın ,rızkı veren Allah , rızkı bitince ömür biter , hayırlı olsun tekrar gelişmelerden bizi haberdar ediver ,

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ESER
27.01.2016, 22:19
Hakkında hayırlısı olsun. Allah yolunu açık etsin.

Bu arada konu ile alakası yok ama youtube'da Hip-Hop ve rap konulu videolar paylaşan bir Teoman Karadeniz var, o sen misin?

Gökçebey
28.01.2016, 09:46
SN iyi bir tercih. :ok

Kaya
28.01.2016, 09:53
Başlığı en başından bu yana okudum...

Cesaret ile başlayan bu hikayenin büyük bir başarı ve mutlulukla sonuçlanmasını dilerim...

Hakkınızda en hayırlısı olur inşallah...

Hamdi Karamahmutoğlu
28.01.2016, 10:11
Cesaretine imrendim.
Allah utandırmasın.
Bu işin altından kalkarsın evelallah.

Teoman Karadeniz
28.01.2016, 17:45
Hakkında hayırlısı olsun. Allah yolunu açık etsin.

Bu arada konu ile alakası yok ama youtube'da Hip-Hop ve rap konulu videolar paylaşan bir Teoman Karadeniz var, o sen misin?

Sağolasın azizim. Evet, benim.

bordo61
01.02.2016, 14:12
Var mı bir gelişme

zeki gursoy
01.02.2016, 15:01
Tebrik ederim kardeşim...
2002 yılında bende Trabzon'a diye çıktım İstanbul'dan, lakin Düzce'de takıldık...
Bedenimiz burada belki ama rüyalarımız Trabzon'da...
ve birgün döneceğimiz yer de yine orası, ya ölümüz ya dirimiz...
kal sağlıcakla...

BERBATOV61
01.02.2016, 15:13

Bulursan banada haber et :)

Aydın Danış
01.02.2016, 15:21
Bulursan banada haber et :)

Madem bukadar arayan eden var Trabzon'un iş dünyasına entegre bir pazarlamacı bulalım yanımıza alalım ajansı biz kuralım :D

BERBATOV61
01.02.2016, 15:48
Madem bukadar arayan eden var Trabzon'un iş dünyasına entegre bir pazarlamacı bulalım yanımıza alalım ajansı biz kuralım :D

ah yapabilsek o dediğini:)

SADECETRABZON61
01.02.2016, 16:01
Trabzonda yaşayanlar bence kesinlikle şehirlerinden göç etmesinler büyük şehirler berbat.Hem göç etmeyerek şehrimizede sahip çıkmış oluruz.

Teoman Karadeniz
01.02.2016, 18:47
Trabzon'a vardım. Arsin'de köy evindeyim. SN Fitness ile iş görüşmesi de yaptım. Olumlu geçti ancak "bir hafta diğer alternatifleri de araştır" dediler. Şimdi bir hafta daha beklemek zorunda kalacağım.

Trabzon'a ilk defa kışın geldim. Niye söylemiyorsunuz köyler soğuktur diye. :)

Murat'
01.02.2016, 19:08
Hayırlısı olur inşallah.

TUNCAY HİÇYILMAZ
01.02.2016, 19:34
Arsin'in hangi köyündensiniz ?

Teoman Karadeniz
01.02.2016, 21:23
Arsin'in hangi köyündensiniz ?

Vinoz'dayım

Karmam
02.02.2016, 03:09
Merhabalar, bahsettiğiniz yüksek yaşam kalitesine sahipken bu kadar ağır depresyon geçiriyorsanız problem yaşadığınız yerde değil, içinizdedir. Siz istediğiniz kadar kaçın, o sizi bulur. Yaptığınız şey çok güzel, takdir ediyorum ve başarılar diliyorum, ilgiyle de takip edeceğim ama esas problemleri göz ardı etmemenizi ve kendinizle yüzleşmenizi öneririm. Bu konuda profesyonel yardım da almalısınız, içimizde çok duygusallaştırıp büyüttüğümüz, kendimize özel zannettiğimiz bu psikolojik problemler aslında milyonlarca kişinin muzdarip olduğu, oldukça standart, özünde aynı sıkıntılar. Bir profesyonele derinlemesine her şeyi anlatmanın ve onun bakış açısını da almanın çokça faydasını görebilirsiniz. Tekrar başarılar dilerim.

Adem Akyüz'
02.02.2016, 09:48
Başlık Ganita'ya taşınmıştır arkadaşlar.

CinarTS
04.02.2016, 11:11
Fotoğrafla ilgili çalışmaları ben hallederim ;) BERBATOV61

bariskaratas
05.02.2016, 14:56
Hayırlı olsun Teoman. Allah yardımcın olsun. Herkesin hayalindekini yaptın. Dediğin gibi Trabzon seni çağırıyorsa ve engelin yoksa doğrusunu yaptın bence. Büyükşehir insanı yiyip bitiriyor ruhen ve bedenen. Ben de fırsat bulursam ya Trabzon'a ya da hanımım Memleketi Ayvalık'a gideceğim. Senin avantajın, bir engelin yok. Evli ve çocuklu değilken bu riskleri alabilirsin ve doğru zamanda yaptın.
Kalbimiz seninle.

Oğuz ZEYTİN
05.02.2016, 15:16
Vinoz'dayım

Arsin'de Vinoz nerede? İtiraf edeyim ilk defa duydum.

Murat'
05.02.2016, 19:23
Arsin'de Vinoz diye bir yer var Oğuz, yalnız bir köy değil. Eski adıyla Gocaba'nın ilçe merkezine yakın kısımlarına Vinoz deniliyor. Sahilden yaklaşık 1,5-2 kilometre olması lazım, Arsin ilçe stadyumunun yanındaki yoldan gidiliyor.

Teoman Karadeniz
05.02.2016, 20:21

Arsinspor Stadına yürüyerek üç dakika mesafede, okulun yanındaki yoldan yukarıdalardayım diyelim.

Teoman Karadeniz
05.02.2016, 20:35
SN Fitness ve Ramada Otel ile birebir görüştüm. Görüşmeler olumlu geçse de henüz antrenör ihtiyaçlarının olmadığını söylediler.

Bu arada ben de bir haftadır köy evinde donarak ölmemek için mücadele veriyorum. ''Alıp başını gitmek'' hiç de hayali kurulduğu gibi değilmiş. Doğada büyümemiş ve onun kurallarıyla yoğrulmamış bir insan için doğa hiç de ''Fındık Ayında İki Aylık Köy Tatili'' gibi değil. Başlığın başından beri bunu yapmak isteyenleri görüyorum. Onlara da fikir olsun diye yazıyorum ki; cebimdeki para kısıtlı olduğu için bir haftadır soba yakmıyorum. Beş kat kışlık giyiniyorum. Yatağın üzerine bir battaniye, üzerime de iki yorganla yatıyorum. Kafamda da şapka. Hergün, pekmez ekmek yiyorum. Arada bir de yumurta. Bu kadar detay vermemin sebebi, eğer böyle bir işe hiç hazırlık yapmadan kalkışacaksanız ve mevsim de kışa denk gelmişse, yaşayacaklarıınız bunlardır. ''Ekerim, biçerim'' diye de hayal kurmayın. Kışın bu topraklarda anca Karalahana yetişiyor. Domates, biber ekme işlemlerini de hesapladım, bahçeyi sulamak için harcadığınız su faturası, pazardaki domatesten daha pahalıya geliyor.

Bu arada İstanbul'da sabit maaşımın yanında verdiğim özel ders kadar prim alıyordum. Burada özel ders sistemi henüz gelişmemiş. Konuşulan maaşlar ise İstanbul'dakinin yarısı neredeyse. Ayrıca Trabzon'un da şehirleşmiş olduğunu gözlemliyorum. Bunalarak kaçtığım İstanbul trafiği kadar olmasa da buradada; trafik, trafik ışıkları ve radarlar oldukça fazla. Köylüler bile A101, BİM gibi yerlerden alışveriş yapıyorlar. Yani, çocukluğumdaki o, el değirmeninde mısır öğütme, kendi tereyağını kendin yapma azalmış. Her yerde dev AVM'ler var. Ve şehir merkezinin kalabalık ve dijitallik anlamında İstanbul'dan farkı yok.

Tek başınıza ''başımı alıp gidiyorum'' hayalleriniz için bunları sizlerle de paylaşmak istedim. Ancak eşiniz ve çocuklarınız ile bir köy evine yerleşmek istiyorsanız. O zaman şehir gayet yaşanabilir gelir size.

Sanırım benim bir dez avantajım da Fitness Antrenörü olmam ve 30 yaşıma kadar da bunun üzerine eğitim alıp, tecrübe edinmiş olmam. Eğer şehirde büyüdüyseniz, köy zanaatini öğrenmek için 30 yaş çok geç gibi geldi bana. Tüm eğitiminizi bir yana bırakıp, çıraklıktan başlayıp, ustalığa varıp da hayatınızı kazanana kadar yaşamı kaçırmış olabilrisiniz.

Bunlar ilk hislerim. Tırmalamaya devam ediyorum. Trabzonda yaşayabilmek ve Antrenörlük mesleğimi Trabzon veya Trabzonspor'da yaşabilmek için maddi kaynaklarım tükenene kadar tırmayalacağım. Maddi kaynaklarım tükendiğinde ise yine, yeni, yeniden bir zorlu karar dönemeci bekliyor olacak beni.

Burak DERELİ
05.02.2016, 20:49
@teoman (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=50329) Karadeniz herşey gönlünce olsun. İnşallah kısa sürede isteğin şeyler olur.

Murat'
05.02.2016, 21:32
Allah kolaylık versin, inşallah kısa sürede istediğin yaşama kavuşursun, yaptığın iş gerçekten büyük cesaret.

SEDAT
05.02.2016, 23:17
* Yol yakınken istanbula dön bence şahsi kanaatim memur değilseniz eşinizde dahil, yerel medya,gazeteci,koyu akp'li vb... değilseniz Trabzonda barınmak zor

61ronin61
06.02.2016, 03:37
teoman kardeşim sana saçma sapan olumsuz fikirler verenleri sakın kafana takma önemsemede.

bana güven istanbulda hiç bir mok yok.doğa deniz temiz hava sen cennete geldin.

hadi istanbula git bi ton çakal trafik leş gibi bir hava betonlar yollar apartmanlar bunlar aslında gerçek değil.seni bitirenler.

61ronin61
06.02.2016, 03:38
izlenimlerini öğrenmek isteriz nasıl hissediyorsun kendini nasıl hissediyorsun .

burda gerçekler maceralar ortaya çıkacaktır.

Teoman Karadeniz
08.02.2016, 14:35
Yeniden selamlaer arkadaşlar,

Bugün Trabzonspor kulübüyle telefonda görüşüp, randevu almak için karadeniz üzerinde minik bir taka gibi çırpınıyorum. :)

Resmi sitede, İnsan Kaynakları'nın telefon numarası yok, sadece mail adresi var. Cuma günü mail adresine CV yolladım ancak henüz geri dönüş olmadı. Ben de bugün telefonla arama yolunu seçtim. İnsan Kaynakları'nın numarası olmadığı için ben de ''Trabzonspor Sadri Şener Halkla İlişkiler''i aradım. Telefonu ''Haaa'' diyerek açtı bir abla. ''İnsan Kaynakları'nın numarası sitenizde yoktu, sizden alabilir miyim?'' dedim. ''üçüzyirmibirzıfıdokuzatmıjyidi'' numarasını ağzında geveleyip kapattı. Bu numarayı aradım, bir bayan sesi ''Evet'' diyerek açtı telefonu. ''Trabzonspor İnsan Kaynakları mı?'' dedim. ''326'lı olarak arayın bu numarayı'' dedi. Ben de dediğini yaptım. Bu sefer de on yaşlarında tombik bir uşak olduğunu tahmin ettiğim bir çocuk; ''Neeooldi?'' diye açtı telefonu. ''Trabzonspor İnsan Kaynakları mı?'' dedim şaşkınlıkla. ''Burasi tirabzonsipr deeeğiiil'' dedi.

Sözün özü: Trabzonspor İnsan Kaynakları'nın numarasını bilen var mı? :)

Ozan Yılmaz
08.02.2016, 15:29
Yeniden selamlaer arkadaşlar,

Bugün Trabzonspor kulübüyle telefonda görüşüp, randevu almak için karadeniz üzerinde minik bir taka gibi çırpınıyorum. :)

Resmi sitede, İnsan Kaynakları'nın telefon numarası yok, sadece mail adresi var. Cuma günü mail adresine CV yolladım ancak henüz geri dönüş olmadı. Ben de bugün telefonla arama yolunu seçtim. İnsan Kaynakları'nın numarası olmadığı için ben de ''Trabzonspor Sadri Şener Halkla İlişkiler''i aradım. Telefonu ''Haaa'' diyerek açtı bir abla. ''İnsan Kaynakları'nın numarası sitenizde yoktu, sizden alabilir miyim?'' dedim. ''üçüzyirmibirzıfıdokuzatmıjyidi'' numarasını ağzında geveleyip kapattı. Bu numarayı aradım, bir bayan sesi ''Evet'' diyerek açtı telefonu. ''Trabzonspor İnsan Kaynakları mı?'' dedim. ''326'lı olarak arayın bu numarayı'' dedi. Ben de dediğini yaptım. Bu sefer de on yaşlarında tombik bir uşak olduğunu tahmin ettiğim bir çocuk; ''Neeooldi?'' diye açtı telefonu. ''Trabzonspor İnsan Kaynakları mı?'' dedim şaşkınlıkla. ''Burasi tirabzonsipr deeeğiiil'' dedi.

Sözün özü: Trabzonspor İnsan Kaynakları'nın numarasını bilen var mı? :)

tek söylenebilecek şey;
this is TRABZON! :D

Allah kolaylık versin, gönlüne göre...

fındıkoğlu
08.02.2016, 15:54
Yapmayı isteyipte başaramadığım cesur kararlardan biridir...
Rızkı verenin kim olduğunu unutmadığın sürece nereye göçtüğünün pek bir önemi yoktur...
Hakkında hayırlısı ne ise o olsun kardeşim.. :yattara2:

selcuk
08.02.2016, 20:01
bunu denedinmi
90 (462) 2300636
birde bu vardi
90 (462) 32509674

Jedi
08.02.2016, 20:37
ne manyak bir yer bu türkiye akıl alır gibi değil )))

sistemi burdaki gibi kursalar ne güzel olur, burda git kendini bir tane ajansa yazdır oldu bitti gitti, işi sana onlar buluyor, senin hiç bir şey

yapmana gerek yok.

yok akp'li olma lazım, yok torpil, siyaset ile iş bulmanın nasıl bir bağı olabilir anlaşılır gibi değil,

düşünsene ben bir yere gidiyorum, yahu benim işçi partisinden veya muhafazakarlardan tanıdığım var bu işi bana ver diyorsun

adamı deli diye içeri alırlar.. ahahahahahaa

İ. SARAL
08.02.2016, 22:21

sistemi burdaki gibi kursalar ne güzel olur, burda git kendini bir tane ajansa yazdır oldu bitti gitti, işi sana onlar buluyor, senin hiç bir şey

yapmana gerek yok.

yok akp'li olma lazım, yok torpil, siyaset ile iş bulmanın nasıl bir bağı olabilir anlaşılır gibi değil,

düşünsene ben bir yere gidiyorum, yahu benim işçi partisinden veya muhafazakarlardan tanıdığım var bu işi bana ver diyorsun

Kardeşim, ülkemizin gram ilerleyememesinin en büyük nedenlerinden biridir bu sistem. En kolay iş bulurum diye düşündüğün temizlik, güvenlik gibi işlerde bile en üst makamlardan torpilin olması lazım.

Cengiz Çubukcu
09.02.2016, 08:32
Teoman yıktın hayallerimi :)

İlker Yazıcıoğlu
09.02.2016, 15:05
Ronin,kendine gel...

61ronin61
09.02.2016, 15:38
Ronin,kendine gel...

pardon adminim.

Ertan 51
09.02.2016, 16:43

yapmana gerek yok.

Renktaş senin burada olanlara şaşırdığının 2 katı ben senin anlattığına ve şaşkınlığına şaşkınım şu an :)
orada ki sistemin bize olmadığına mı üzülüyüm,senin o kadar bunu benimseyip burdaki dönen fırıldaklıklara şaşırmana mı şaşırıyım bilemiyorum :(

Sen burayı daha detaylıca bi bilsen,yani sanaldan değil de vakit olsa yüz yüze anlatabilsek sana,kafayı yersin,bırak özel sektörü devlete atsak kapağı bi şekilde,yine o borusu öten yavşakların dümen suyuna gitmen lazım,gitmez de doğru bildiğini yapmaya kalkarsan,dışlanırsın,yerin değiştirilir,olmadı il dışı tayine yollanırsın,kısaca bildiğin gibi değil :(

Teoman Karadeniz
09.02.2016, 19:08
bunu denedinmi
90 (462) 2300636
birde bu vardi
90 (462) 32509674

Bunlar Avni Aker'in numaraları. İnsan Avni Aker Cehennemi'ni arayınca baş zebaniyle görüşeceğini sanıyor. Ama telefonu açan ''Hee, ne, alaouv'' gibi seslerle karşılıyor seni. :)

Koskoaca Trabzonspor'un İnsan Kaynaklarına ulaşamıyorum yahu. İnsan Kaynakları yok mu acaba Trabzonspor'da? Sahada sığırları oynattıklarına göre... :)

Sibel
09.02.2016, 19:26
Çok iyi ya :) "neeoldiiii"
+
Trabzon'u kötülemek için fırsat kollayanları da dikkate almamak lazım.

selcuk
09.02.2016, 20:23
Bunlar Avni Aker'in numaraları. İnsan Avni Aker Cehennemi'ni arayınca baş zebaniyle görüşeceğini sanıyor. Ama telefonu açan ''Hee, ne, alaouv'' gibi seslerle karşılıyor seni. :)

Koskoaca Trabzonspor'un İnsan Kaynaklarına ulaşamıyorum yahu. İnsan Kaynakları yok mu acaba Trabzonspor'da? Sahada sığırları oynattıklarına göre... :)
2. may tesislerininki olmali aslinda
sefer asan isimli üyeye yaz özelden, kulüpde staj yapmisdi tercüman olarak. o daha iyi bilir

Ozan Yılmaz
10.02.2016, 18:41
+ (90) 462 325 0967
(462) 325 09 67 (pbx)
(462) 325 94 03
(462) 325 55 14/15
0 (462) 326 67 96 - 326 56 05
0 (462) 230 06 36 - 230 03 82
ik@trabzonspor.org.tr
info@trabzonspor.org.tr

artık hangisi olursa :)

SamZuk
17.02.2016, 01:01
Keşke Trabzonspor seni muhammet ve Abdülkadir ömürün başına koysa kişisel koç olarak. Daha genç yaşta onların fiziki eğitimini sağlam yapabilsek. Hem Trabzonspor hem sen kazanırsın. Ama vizyon henüz oralara gelmedi sanırım.

Sefer Asan
17.02.2016, 05:50
2. may tesislerininki olmali aslinda
sefer asan isimli üyeye yaz özelden, kulüpde staj yapmisdi tercüman olarak. o daha iyi bilir
Ya ben o zamanlar kulüpten Serkan Gürbüz ve Serkan Ünver'le iletisime geçebilmistim, onlar orda degiller artik...
Ama idari isler direktörü Aysun Karahasanoglu ile de görüsmüstüm... gerçi sitede adi geçen isimlerin altindaki numaralar hep ayni, anlamadim gitti...
Kendisinin numarasi vardi bende muhakkak ama kaydetmemisim maalesef
Farkli numarasi olan bir bu kisi var, belki bizzat kendisiyle görüsülebilir eger aranirsa

Zeynep SÜNGER
Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Tel: 0 216 317 61 61 Fax: 0 216 674 61 61

Ama tahminen bu isle Aysun Karahasanoglu ilgilenir... ya da Zeynep Sünger (yeni göreve geldi sanirim)
Görevi önemli olan 1 kisi daha vardi sanirim ama o kadinin ismi sitede hiç yoktu...

Soner Albayrak
18.02.2016, 00:10
Hocam, şahsi düşüncem Trabzon değil de yurt dışında küçük bir sahil kasabasına yerleşin. Trabzon o eski Trabzon değil, nedenlerini zaten siz sıralamışsınız.

61ronin61
19.02.2016, 21:54
Çok iyi ya :) "neeoldiiii"
+
Trabzon'u kötülemek için fırsat kollayanları da dikkate almamak lazım.

bu mesajı kime yazdınız acaba .okuyorum okuyorum anlamadım kime yazıldığını:)

Ahmet Başkaya
20.02.2016, 08:57
Bu arada İstanbul'da sabit maaşımın yanında verdiğim özel ders kadar prim alıyordum. Burada özel ders sistemi henüz gelişmemiş. Konuşulan maaşlar ise İstanbul'dakinin yarısı neredeyse. Ayrıca Trabzon'un da şehirleşmiş olduğunu gözlemliyorum. Bunalarak kaçtığım İstanbul trafiği kadar olmasa da buradada; trafik, trafik ışıkları ve radarlar oldukça fazla. Köylüler bile A101, BİM gibi yerlerden alışveriş yapıyorlar. Yani, çocukluğumdaki o, el değirmeninde mısır öğütme, kendi tereyağını kendin yapma azalmış. Her yerde dev AVM'ler var. Ve şehir merkezinin kalabalık ve dijitallik anlamında İstanbul'dan farkı yok.

Abi her şeyi anladım, rahatsız olmanı da anladım da radar seni neden rahatsız etti ona anlam veremedim bir türlü?

esra61
16.08.2016, 01:33
Sonucunu ve şuanki durumunu merak ettiğim bir serüven.
Umarım her şey istenildiği gibi ilerlemiştir...

61ronin61
16.08.2016, 01:45
Sonucunu ve şuanki durumunu merak ettiğim bir serüven.
Umarım her şey istenildiği gibi ilerlemiştir...

sonucu belli omadığına göre istanbula topuklamış.macera yaşamış sadece.yada bir bunalımla ani bir kararla gelmiş trabzona.belki 2 ay kalmış dünmüştür belkide 3 ay.

insanlar kalpten karar vermeli .tabi neler yaşadığını nasıl bir ruh halinde olduğunu bilmiyoruz renkdaşım.

CinarTS
05.07.2017, 02:40
Merhaba. Mesajımı genel bir sohbet konusu olmadığı için (ya da ben bulamadım) için buraya yazdım. Lütfen silinmeden uygun bölüme taşınmasını rica ediyorum.

Sizlere köyde yaşamakla ilgili bir şeyler danışmak istiyorum.
Aslen Trabzonlu değilim ama beni tanıyan herkes tarafından Trabzonlu olarak bilinirim. Yıllardır Trabzonlu arkadaşlarımla, komşularımla beraberim. Tamamen Karadeniz kültürü ile yetiştim. Her yaz Beşikdüzü, Tonya ve Sürmene'nin köylerine gidip kalırım. Bugünlerde de yine Tonya'ya gitmek için hazırlık yapıyoruz.Çok uzatmadan asıl konuya gelirsek yakın bir zamanda köye yerleşmeyi düşünüyorum. Beşikdüzü'nde bir köyde ev yapacağız inşallah. Bunun akabinde tamamen köyde yaşamaya yönelik bir yaşam planlıyorum.

Aylık 700-750 lira civarında bir gelirle köyde yalnız yaşamanın mümkün olup olmadığını siz Trabzonlu dostlarıma da danışmak istedim.

Kendimce bir plan hazırladım, gelir-gider hesabı yaptım. Mesela 30tl telefon, 53 lira sgk(çalışmadığım için), internet ve elektrik giderim olacak. Bunun dışında ulaşımımı motosiklet ile yapacağım. Ek olarak bir de ısınma masrafım var. Geri kalan tüm para market harcamasına gidecek.

Konuştuğum bazı insanlardan çok olumsuz tepkiler aldım. Kimi de gidip denememi tavsiye ediyor. Bu tarz bir yaşam süren ya da bilgisi olanlardan fikir edinmek istedim. Yorumlarınız bekliyorum. :)

Faruk BERBER
05.07.2017, 20:52
Buradan devam edebilirsin kardeşim CinarTS

selcuk
05.07.2017, 22:03
Merhaba. Mesajımı genel bir sohbet konusu olmadığı için (ya da ben bulamadım) için buraya yazdım. Lütfen silinmeden uygun bölüme taşınmasını rica ediyorum.

Sizlere köyde yaşamakla ilgili bir şeyler danışmak istiyorum.
Aslen Trabzonlu değilim ama beni tanıyan herkes tarafından Trabzonlu olarak bilinirim. Yıllardır Trabzonlu arkadaşlarımla, komşularımla beraberim. Tamamen Karadeniz kültürü ile yetiştim. Her yaz Beşikdüzü, Tonya ve Sürmene'nin köylerine gidip kalırım. Bugünlerde de yine Tonya'ya gitmek için hazırlık yapıyoruz.Çok uzatmadan asıl konuya gelirsek yakın bir zamanda köye yerleşmeyi düşünüyorum. Beşikdüzü'nde bir köyde ev yapacağız inşallah. Bunun akabinde tamamen köyde yaşamaya yönelik bir yaşam planlıyorum.

Aylık 700-750 lira civarında bir gelirle köyde yalnız yaşamanın mümkün olup olmadığını siz Trabzonlu dostlarıma da danışmak istedim.

Kendimce bir plan hazırladım, gelir-gider hesabı yaptım. Mesela 30tl telefon, 53 lira sgk(çalışmadığım için), internet ve elektrik giderim olacak. Bunun dışında ulaşımımı motosiklet ile yapacağım. Ek olarak bir de ısınma masrafım var. Geri kalan tüm para market harcamasına gidecek.

Konuştuğum bazı insanlardan çok olumsuz tepkiler aldım. Kimi de gidip denememi tavsiye ediyor. Bu tarz bir yaşam süren ya da bilgisi olanlardan fikir edinmek istedim. Yorumlarınız bekliyorum. :)

o paraylan yasanmaz ama findiga felan gidersen olur

Faruk BERBER
05.07.2017, 22:07
Aynen, fındıktan yada çaydan iyi para kazanabilirsin günlük olarak.

100 TL desen, 35-40 günde 3500-4000 TL eder.

12 aydan düşünürsek ay başına 300 TL gelir daha demek bu senin hesap ettiğin 700 TL'ye.

Fakat bu 700-750 TL'yi nasıl kazanacağından bahsetmemişsin.

Yanlış bilmiyorsam radyo televizyon gibi bir şeyle uğraşıyordun sen en son.

Ek olarak Kutluca köyünde tanıdıklarım var, iş konusunda falan yardımım olabilir düşünürsen.

CinarTS
06.07.2017, 00:59
Aynen, fındıktan yada çaydan iyi para kazanabilirsin günlük olarak.

100 TL desen, 35-40 günde 3500-4000 TL eder.

12 aydan düşünürsek ay başına 300 TL gelir daha demek bu senin hesap ettiğin 700 TL'ye.

Fakat bu 700-750 TL'yi nasıl kazanacağından bahsetmemişsin.

Yanlış bilmiyorsam radyo televizyon gibi bir şeyle uğraşıyordun sen en son.

Ek olarak Kutluca köyünde tanıdıklarım var, iş konusunda falan yardımım olabilir düşünürsen.

Faruk abi bu para kira geliri. Asıl mesleğim gazetecilik ama bu işi yapmak istemiyorum. Tamamen vazgeçtim. Alternatif bir şeyler bulabilirsem yaparım ama. Aklımda fındıkla da uğraşmak var(kendi fındıklığım ya da işçi olarak), yapabildiğim kadar kendi yiyeceğimi yetiştirmek de.

Teşekkür ederim desteğin için. Yerleşme durumumu ayarladığımda vaziyete göre senden yardım isterim kesinlikle.

Faruk BERBER
06.07.2017, 01:01
Faruk bu para kira geliri. Asıl mesleğim gazetecilik ama bu işi yapmak istemiyorum. Tamamen vazgeçtim. Alternatif bir şeyler bulabilirsem yaparım ama. Aklımda fındıkla da uğraşmak var(kendi fındıklığım ya da işçi olarak), yapabildiğim kadar kendi yiyeceğimi yetiştirmek de.

Teşekkür ederim desteğin için. Yerleşme durumumu ayarladığımda vaziyete göre senden yardım isterim kesinlikle.

Tamamdır kardeşim, kolaylıklar dilerim.

CinarTS
06.07.2017, 01:12
Tamamdır kardeşim, kolaylıklar dilerim.
Abi Faruk yazmışım kusura bakma dikkat etmedim. Tekrar sağolasın. :(

Faruk BERBER
06.07.2017, 01:27
Abi Faruk yazmışım kusura bakma dikkat etmedim. Tekrar sağolasın. :(

Sorun değil :)

Zeki Akyol
08.07.2017, 01:54
İstanbulda yasayan biri olarak her yaz memleketim Trabzon a 2 haftalık tatil icin giderim . Köyümü çok severim ama 5 gün sonra buram buram istanbul hasreti sariyor...ben İstanbulu temelli birakip gidemem..

CinarTS
08.07.2017, 20:04
İstanbulda yasayan biri olarak her yaz memleketim Trabzon a 2 haftalık tatil icin giderim . Köyümü çok severim ama 5 gün sonra buram buram istanbul hasreti sariyor...ben İstanbulu temelli birakip gidemem..

Abi ben de İstanbul'a gittiğimde fenalık geliyor :D

ccd6167
09.07.2017, 01:16
Abi ben de İstanbul'a gittiğimde fenalık geliyor :D

7 sene istanbul ve new yorkta yaşadım.. Ciddi manada gezdimde. Fakat istanbul kadar nefret ettiğim bir yer hatırlamıyorum. İnsanlar ciddi manada haftada 1 günlerini yolda geçiriyor.. İstanbuldaki sadece üni arkadaşlarımı özlüyorum.. Hepsi de şehirden kurtulmanın peşinde.. Fakat güney marmara ciddi ciddi doydu artık..

Trabzon da yaşamak çok zevkli çok güzel bencede.. Fakat insanı hakikaten cins.. Ben alışamıyorum o şehre..