PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporumuz'un Yeni Hocası Hami Mandıralı!

Sayfa : [1] 2

Kaya
21.01.2016, 11:27
Trabzonsporumuz'un Yeni Hocası Hami Mandıralı...

Hayırlı olsum...

Mert'
21.01.2016, 11:27
Hayirli olsun insallah basarili olur.

Adem Akyüz'
21.01.2016, 11:28
Hayırlı olsun. Çok büyük beklenti içine girmemek lazım. Takımı rezil etmeden sezon sonuna kadar idare etsin, benim için yeterli.

Fatih Özkan
21.01.2016, 11:28
Allah yardımcısı olsun.

İlker Yazıcıoğlu
21.01.2016, 11:33
Sürpriz yapar mı acaba?

Cafer Bulur
21.01.2016, 11:35
Hayırlı olsun. Çok büyük beklenti içine girmemek lazım. Takımı rezil etmeden sezon sonuna kadar idare etsin, benim için yeterli.
Hayirli ugurlu olsun basarili olacagina inanıyorum.

Ama basarili olsada burun kiviracaktir bizim tsraftar küçük gorecektir.

Kupada final oynasa bu angarya kupayi bile alamadi diye küçük gorulecektir.

Yazin bunu bir kenara zaman herseyin ilacidir.

Allah utandirmasin yine de...

Kamil Çakmak
21.01.2016, 11:37
Hayırlı olsun. Haminin başarısı, Futbolculara ruh kazandırmasıyla olacaktır. Bursa maçındaki ruhsuzluğa yönetimle birlikte çare bulunmasıyla başarı gelecektir. Bunun yanında Başarı yolunda kadro seçimi ve taktik önemli etken olacaktır.

Oğuz B.
21.01.2016, 11:38
Şuan kupa angarya değildir. Trabzonspor futbol takımının elinde kalan tek hedeftir. Avrupa biletidir. Mutlaka kazanılmalıdır.

cem1990
21.01.2016, 11:40
Elbette Hami hoca klüp için yetersizdir
Ama şuan da ona ihtiyacımız olduğu da doğru
Enkazın içine düştü Hami hoca bize de sonuna kadar desteklemek düşer

En büyük olumlu gördüğüm taraf hucum futbolu oynayacak olmamızdır.

konakk
21.01.2016, 11:45
Hayırlı olsun Allah utandırmasın

Aydın Danış
Hayırlı olsun Hami...

İnşallah bu dönemi güzel atlatırız seninle ne diyelim Başkan'ın taktiğini anlayamadan seni istemedim ama şu an daha iyi anladım gereklilikleri ve stratejiyi Hoşgelidn...

Gazamız mübarek olsun...

tanjugunduz
Hami hocamiza hayirli olsun.

Travelair
21.01.2016, 11:46
Hayırlı olsun. Destek görürse verimi artar diye düşünüyorum

Euzjad
21.01.2016, 11:46
Sadi hoca gibi genclere destek vermeye devam eder insaAllah

Karmam
21.01.2016, 11:50
Çok anlam veremedim. Sadi hoca götürüyordu işte, gerek var mıydı Hami'ye? Eğer yarım sezonluk bir görevse bu ki umuyorum öyledir, sebebini anlayamadım. Sezon sonunda gelecek adamın yardımcılığını yapacaksa da, ki bundan ciddi şüphelerim var son gelişmelerle birlikte, bu kadar niye beklendi? Hami, Usta ilk seçildiğinde de koşa koşa gelirdi.

Başkan beni korkutmaya başladı. Dinledikçe içim kararıyor. Öyle bir anlatıyor ki, heralde kulüp öldü, Allah rahmet eylesin diyorum. Konuşmalarında önceleri düzeltme planları, geleceğe dair umutlar konuşulurken şimdi uzun uzun içinden çıkılmaz bir bataklık anlatıyor. Öyle ki, şu an bildiklerini zamanında bilse aday olmazmış gibi bir izlenim ediniyorum zira hiç çözüm odaklı şeyler duymuyoruz. Lucescu, 50. yılda şampiyonluk diyordu, yerini Hami hocayla yolculuk, transfer mransfer yapamayız aldı.

Umarım yanlış algılıyorum söylediklerini, umarım projelerde bir değişiklik yoktur.

Bu arada İHO seçimden sonra şöyle bir röportaj verdi, dedi ki, "Seçimden 2 hafta önce ben ne yapacağım ki diyerek aday olmamaya karar verdim. Sonra Ali Ağaoğlu beni aradı, sen aday ol, ilk gün hesabına futbolculara ödenmek üzere 50 milyon lira geçeceğim dedi, bunun üzerine aday oldum". Öncelikle belirtmem lazım ki bu yıllardır kulübün ne kadar amatörce, hesapsızca, kitapsızca, cahilce yönetildiğinin çok önemli bir göstergesidir. Allah bütün sorumlularını bildiği gibi yapsın. Lakin, şimdi olaya oldukça profesyonel yaklaşan ve tek başına çok kısa bir sürede yılların sorunlarını çözmeye çalışan bir başkanımız var. Kulübü içinden çıkılmaz bir bataklığa sürükleyen adamları büyük desteklerle bu takımın başında tutmaya çalışan iş adamları, neden bu kötü zamanımızda ortaya çıkmıyorlar? Bu insanların derdi Trabzonspor'a yardımcı olmak mı, Trabzonspor'u iyice dibe batıracak koşulları hazırlamak mı?

Muharrem Usta'dan önümüzdeki 2 yıl hedefleri neler tekrar dinlemek istiyorum, bir değişiklik var mı yok mu. Öte yandan bu takım bir çıkışa geçecekse, yıllardır Trabzonsporlu geçinen bütün zengin iş adamlarımız bu kulübün kurtuluşuna ciddi destekler vermeli. Eğer imkanı olan insanlar, bu imkan bir forma almak dahi olsa, bu kulübe bir destek vermeyecekse o zaman biz hiç uğraşmayalım arkadaşlar. Lafta herkes çok seviyor, lafta kimse Trabzonspor'dan büyük değildir ama icraate gelince kulüp aç, susuz, çölün ortasında ve bir damla su vereni yok, birkaç ONURlu futbolcu dışında.

Umarım bir kampanya başlatılır ve zengin fakir herkes destek olur. Öbür türlü ölmüşüz, bitmişiz, ben bunu anladım başkanın bu hafta konuşmalarından.

katre-i.matem
21.01.2016, 11:50
Umarım "Hami İstifa" başlığı açılmadan sezonu tamamlar. Hayırlı olsun. Bize düşen desteklemek. Başarılı olmasını dilerim.

selcuk
21.01.2016, 11:51
hayirli olsun
acemi soföre yaris arabasi verdik
umarim vites atarken ara gazi vermesi gerektigini biliyordur

Tayfun
21.01.2016, 11:52
Sezon sonunu görebilirse başarılı sayacağım kendisini .

Olacaklar aynen şöyle ; 3-4 maç bir gaz ile galibiyet, sonra birkaç maç beraberlik, mağlubiyetler gelmeye başlar taraftar homurdanır. Sonrasını herkes biliyor zaten

(Dejavu)

Samet GÜVEN
21.01.2016, 12:07
hayirli olsun

Pek bi yarış arabası da sayılmaz hani :)

Doğan ATASOY
21.01.2016, 12:23
Çocukluk yıllarımızın tartışmasız efsanesi, Trabzonspor'a hoca olmayı hak eden belkide yegane isim fakat şöyle bir gerçek var ki; Hami kendini bu görev için hiçbir zaman hazırlamadı. Hami'nin şuanda ekibinin hazır olması, ve bu ekipte modern antreman bilimlerine, transferde ölçümlerde vs. futbol endüstrisinde kullanılan yazılımlara hakim en az bir kişi olması gerekirdi. Ekibin en az bir üyesinin şuan Antalya'da Avrupa'nın bir çok klübünün kampını, hazırlık maçlarını takip ediyor olması gerekir, hatta biz TS'ye gidersek veya X bir Anadolu klübüne gidersek düşüncesiyle transfer listelerinin bile hazır olması gerekirdi. Belki bu saydığım özelliklerin hepsi vardır ama olmadığını biliyorum. Kendisi Antalyaspor'da da bu saydığım özellikleri barındırmadığı için başarılı olamamıştır.

selcuk
21.01.2016, 13:11
Pek bi yarış arabası da sayılmaz hani :)
yaris arabasi, yaris arabasi
saf kan

sadece daha elektronik cagdaki ayarlari tutturamamis

Mustafa YILMAZ
21.01.2016, 13:13
hayırlı olsun Hami efsanelerden biri frikik olduğunda hala kaç sene geçmesine rağmen ah ulan Hami olacaktı şimdi diyorum inşallah yeni sayfasında da başarılı olur

Aydın Danış
21.01.2016, 13:15
hayirli olsun

1967 model Chevrolet bizimkisi :)

yüregimts
21.01.2016, 13:16
Hami Hoca Transfer istememiş , benim onlarla konuşmam transfer olacak zaten demiş ,ne kadar doğru bilmiyorum ama...

Bunlarla 1 ay konuş çogunda heyacan bitmiş , fayda edeceğini sanmıyorum.

batugol
21.01.2016, 13:29
hayirlisi olsun
Allah utandirmasin

melihergun
21.01.2016, 13:32
inş başarılı olur adam daha gelmeden yine ezme kampanyası başlamış bir bakalım tamam antalya macerası ortada fakat görmeden yorum yapmayalım.

Aydın Danış
21.01.2016, 13:34
Arkadaşlar umutsuzluğunuzu anlıyorum fakat bu kadar karamsar kafa ile Klübe ve Başkan'a destek vermek imkansız toparlanalım...

Bu adamlar bizden 200 milyon liralık borcu ödeyin diye bir istekde bulunmadılar sadece destek istiyorlar destek vermek bu kadar zor birşey değil hatda biz köstek olmıyalım o bile yeter de artar bile...

İnan, Güven, Destek ver, bak ozaman neler oluyor zamanla...

Ahmet Hamza
21.01.2016, 13:40
Başarılı olamayacağı gün gibi ortada.Ama bize düşen desteğe devam etmek. Umarım yanılan, utanan biz; başarılı olan Hami ve Trabzonspor olur. Allah utandırmasın.

omondoles
21.01.2016, 13:43
Bende başarılı olmayacağını düşünenlerdenim. Hatta gelmesine (kendini geliştirmediği için )de karşıydım. Ama bundan sonra bize destek vermek düşer. Umarım yanılırım.

Loading %61..

amasya0561
21.01.2016, 13:56
Öncelikle hayırlı olmasını dilerim inşallah başarılı olur ve şimdiye kadar aklı selim mesajlar yazılmış taraftarada teşekkürler.
karşıt düşünceler bir kaç maç bekleyip görmek istiyor galiba. Hami hoca buna fırsat vermez inş. bende isterimki luce gelsin ama şu durumumuzda bu yönetime vede takıma destek olmak düşüyor

Mert Zaman
21.01.2016, 14:00
Köstek olmak yerine destek olalım büyük bir enkaz var ortada hayırlı olsun allah utandırmasın bende hami hocaya güveniyorum.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emorfo
21.01.2016, 14:01
Bu futbolcu kadrosuyla başarılı olması zor. Sağ kanatta Sefa'yı iyi hazırlayıp sol tarafa da Yusuf'u monte edip maksimum verim alırsa fişek gibi takım oluruz. Diğer türlü Erkanlı Özerli kanatlar bildiğiniz el freni.

Sibel
21.01.2016, 14:18
Hocam Özer senin neyin oluyor? Ona göre bilelim de hazır olalım.

serdar
21.01.2016, 14:18
Basarili olacagina inanmiyorum. O egitimi, o kapasiteyi de görmüyorum. Bize yeni birseyler katacaginida sanmiyorum. Ama beni yaniltmasini cok istiyorum.

Kamil Çakmak
21.01.2016, 14:24
Ben Hami'nin, Ersun dan, Şota dan ve de Halilodziç'ten de başarılı olacağını düşünüyorum. Başarının çoğu Futbolcuların ruh yapısından geciyor.

oflubektas
21.01.2016, 14:25
Bu futbolcu kadrosuyla başarılı olması zor. Sağ kanatta Sefa'yı iyi hazırlayıp sol tarafa da Yusuf'u monte edip maksimum verim alırsa fişek gibi takım oluruz. Diğer türlü Erkanlı Özerli kanatlar bildiğiniz el freni.

Zaten Sefa yer uçağı :)

Ertan 51
21.01.2016, 14:32
Oyuncularımızdaki laçkalığı giderip onları bir hedefe kilitleyebilirse Hami den büyüğü olmaz benim gözümde. Bunun ölçüsü de nedir ? bana göre Türkiye kupasıdır,inşallah bir sinerji yaratır takımda ve başarılı olur. Hayırlı uğurlu olsun.

Kesinlikle yeni yönetime sabredip destek olmalıyız,
onlara zaman tanımalıyız,yoksa sonumuz hayır değil.

kyodou
21.01.2016, 14:32
Hoca dediğin sistemi, taktiği olacak. Rakibi iyi analiz edip oyuncularına anlatacak.

Yumlu' ya rakibin forvetini iyice belletecek. "Geçirirsen yedek kalırsın. Gözüm üstünde, nefes bile almayacak" diyecek.

Erkan ve Yusuf' a; "Bu maçta ikinizden de en az 6 şar isabetli orta bekliyorum. Geçemeyen yedek kalır" diyecek.

Mehmet' e; "Senden en az 3 gollük pas bekliyorum. Geçemezsen yedek kalırsın" diyecek.

Kısacası hepsine ayrı ayrı hedef verecek.

Öyle maç öncesi; "Size güveniyorum çocuklar, hadi şu maçı alın" ile olmaz bu işler, ki Sadi aynen bunu yapıyordu sanırım.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samet aslan
21.01.2016, 14:34
Hami hoca hayırlı olsun inşallah faydalı olacaktır, Sadi hocanın tekrar eski görevinemi döndü yoksa kulüple bağlantısını komple kopardımı net açıklama bulamadım..

Dereli
21.01.2016, 14:35
Takım için bu şartlarda en iyi seçim Hami idi.
Benim Hamiden umudum var ama takımdan yok.
İşleri rast giderse Hami uzun yıllar takımın başında kalabilir, yeterki rüzgar doğru taraftan essin.

Ayrıca yönetimin Ersunu getirmemiş olması onlar için artı puandır.

Berke6198

Özer'in takıma bulunma sebebi oluyor birazcık :)

Mehmet BAŞ
Ezbere konuşmadan istatistikleri şöyle bir sunalım...

Hami, daha önce 10 Şubat 2014 ve 10 Kasım 2014 tarihleri arasında takımın başına geçmişti.

Takımın başına geçtiğinde 9. Sıradaydık, ligi bitirdiğimizde ise 4. sıraya yükseldik.

Kendisiyle birlikte "Ligde" 6 galibiyet, 6 beraberlik, 2 mağlubiyet aldık.

Mağlup olduğumuz takımlar Fenerbahçe ve Galatasaray'dır.

İstatistikler, içinde bulunduğu durumla birlikte ele alındığında başarılı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse, elindeki futbolcularla bir sinerji yaratmayı başarmış, bütünlük oluşturmuştu.

O yıkık dökük takımı alıp belli bir noktaya getirdi.

O dönemde takımdan ayrılmasını istememiştim. Çünkü bir toparlanma sağlamıştı.

Nitekim yerine gelen teknik adamlar ve oynattıkları vasat futbolu görünce ne kadar haklı olduğumu tekrar anladım.

Şimdi aynı şeyi tekrar başarabilirse yine başarılı olmuş sayarım.

Ve bunu yapabilecek becerisi var.

Hami'ye güveniyorum.

Murat KARAKURT
21.01.2016, 14:36
Dün akşam hocayı evinde misafir ettiğini okumuştum.....Çalışmaya erken başlamış :).....

Şerafettin Kara
21.01.2016, 14:39
Valla başarılı olur olmaz bilemem açıkcası hiçbir umudumda yok.Tek isteğim yönetimin gelecek sezonun yapılanmasını Hami Hocaya bırakmaması bi ekip falan kurulsun en azından ve bunun için her gün dua edicem.

sason
21.01.2016, 14:41
Takım için en uygun hoca.Geldiğinde çok güzelde futbol oynatmıştı.

Umut konusuna gelirsek, benim ondan değil ;taraftaradan umudum yok.Trabzonlu olan kimseyi sevmez bu taraftar.İlk kötü sonuçta hemen kelle avcılığına soyunacaklardır, herzaman ki gibi.

artvints
21.01.2016, 14:45
muhammet transferinde israrci olsun.yoksa islemez sistem. geldigi ilk donemdeki sistemi kuracaksa kadro soyle olur.

.....................onur
..cavanda....yumlu...aykut...xxxxx
.................mbia...aytac
........sefa.......marin.......yusuf
.................muhammet

o kadronun bekleri vasatti ama mucadele ediyorlardi. ayrica bosingwa'yi stopere cekerek onun liderligiden ve fiziksel ozelliklerinden cok iyi yararlanmisti. takim parcalanmadan bir butun olarak hareket etmeyi basarmisti.tabi kalite tartisilir ama goruntu hostu.

en az 3 farkli kazanilan 4 5 mac vardi. en kritik kararlari bosingwa ve zeki idi.ayrica colman zokora ve malouda'yi takimdan kesmesi enerjimizi artirdi. sanki hicbirsey yapmamis gibi yeni doneme girilmesi agrima gitmisti. tabi bu bizim icin yeterli bir hoca oldugu anlamina gelmez. ama klupte devamlilik saglanmasi gerekiyor.yapilan her hamlenin iyi degerlendirilmesi gerekiyordu. tam da usta'nin anlattigi gibi bazi oyuncular bu ivmeyle birlikte satilabildi.

oksoholu
21.01.2016, 14:49
Haminin başarılı olmasını bende istiyorum geldiğinde iyi futbol oynatmıştı kısmı yanlış zadem MRA defansif bir oyun oynatıyordu ben bile gelseydim takım düzelirdi

DeAgLeMaNyAq
21.01.2016, 14:59
Hayırlı olur inşallah. Bu sezon için başarı kıstası nedir ona göre yorum yapmak lazım. Şahsen benim başarı 50 puanı yakalamaktır. Dün de benzer yorumda bulunmuştum. Büyük maçları kazanmasını beklemiyorum. Onun haricinde kalan 13 maçta 8 galibiyet 3 beraberlik 2 yenilgi gibi bir tablo yakalarsak başarılı sayarım...

muratt
21.01.2016, 15:03
Iki sorum var:

Neden Ünal değil de, Osman Özköylü değil de Hami ? Hami nin hangi özelliği daha üstün, tecrübesi ni eğitimi mi ? Yoksa frikikler mi ? TD için frikik önemli bir kriter midir ?

Ikinci sorum neden ilk devre sonu değil de şimdi ? Hatta şöyle sorayım ? Bursa maçı 2-0 bitse idi bugün Sadi devam ediyor olur muydu ? Yani skora göre mi karar verildi ?

Bakın ne hamiye itirazım var ne zamanlamaya ? Ben vizyon bunun neresinde diye soruyorum ? Biz başkanı vizyon için seçtik, neden iho gibi hareket ediyor. Skora göre hoca kararı vermek nedir ? Tecrübesi başarısı olmayan hocanın bizde işi ne, bu mu vizyon...
Yılmaz Vural dediğim zaman dalga geçildi burada, hamiyi yardımcı diye yanına almaz adam, biz hami yi vizyon gereği hoca yaptık... süper...

Ali Bektaş
21.01.2016, 15:03
Bu sene için Hami iyidir iyi hem de bu parasızlıkta sudan ucuz. Seneye ne olacağımız bile belli değil, cezamı alacağız ne yapacağız ?

jairzinho
21.01.2016, 15:06
muhtemel 11 i

onur

cavanda--yumlu-demir-nizam

----------mbia-aytaç--------

marin------ekici-------yusuf

----------cardozo---------------

iyi işler yaoacak şüphesiz hami hoca.

demir yerine daglıs ta olabilir.

UĞUR DURTAŞ
21.01.2016, 15:06
Allah utandırmasın.
inşallah başarılı olur.

Hakan
21.01.2016, 15:11
Hiç bir yabancı hocayla uyum sağlayabileceğini sanmıyorum.
"Yalnızca Lucescu'nun yardımcısı olurum" deyince olmuyor,gerçi bu lafı dedi mi onu da bilmiyorum.
Bir risk olduğunu düşünüyorum.50.yıl öncesi olaya hiç müdahil olmasaydı keşke.

UĞUR DURTAŞ
21.01.2016, 15:12
Arkadaşlar Hami Hoca sezon sonuna kadar hocalık yapacak.
sezon sonu Lucessu'nun yardımcısı olacak.

ÖmürKaradeniz61
21.01.2016, 15:15
Ben sorumun cevabını alamadım,neden bjk maçı öncesi apartopar yangından mal kaçırırmış gibi getirildi.Acaba birileri bjk maçını şenol güneşe peşkeşmi çekecek.Hadi bakalım göreceğiz.Ben haminin getiriliş şeklinden ve bunun bjk maçı öncesi olmasından dolayı aşırı rahatsızım.

signal
21.01.2016, 15:16
Hayırlı olsun. Allah utandırmasın.

Umarım beklenenden çok daha başarılı olur. Her açıdan dibe vurmuş bir takımı kaldırmak kolay olmayacak. Kendisini zor günler bekliyor. İlk maçının Beşiktaş olması bir avantaj da olabilir dezavantajda.

odyseuys
21.01.2016, 15:19
sahaya bir maç planı çerçevesinde dizilen, top kendindeyken, top rakipteyken ne yapacağını-yaptığını bilen bir takım izletsin başarı sayacağım kendi adıma.

jairzinho
21.01.2016, 15:20
Iki sorum var:

Neden Ünal değil de, Osman Özköylü değil de Hami ? Hami nin hangi özelliği daha üstün, tecrübesi ni eğitimi mi ? Yoksa frikikler mi ? TD için frikik önemli bir kriter midir ?

Ikinci sorum neden ilk devre sonu değil de şimdi ? Hatta şöyle sorayım ? Bursa maçı 2-0 bitse idi bugün Sadi devam ediyor olur muydu ? Yani skora göre mi karar verildi ?

Bakın ne hamiye itirazım var ne zamanlamaya ? Ben vizyon bunun neresinde diye soruyorum ? Biz başkanı vizyon için seçtik, neden iho gibi hareket ediyor. Skora göre hoca kararı vermek nedir ? Tecrübesi başarısı olmayan hocanın bizde işi ne, bu mu vizyon...
Yılmaz Vural dediğim zaman dalga geçildi burada, hamiyi yardımcı diye yanına almaz adam, biz hami yi vizyon gereği hoca yaptık... süper...

güzel sorular.cevaplamaya çalışayım.

neden ünal yada özköylü hatta tolunay değilde hami.? bu teknik adamların basın toplantılarını izledin mi?sahadaki duruşlarını tavırlarını izledin mi?teknik adamlık teknik olduğu kadar yöneticiliktir aynı zamanda.yani atarlı giderli tolunay ve özköylü ile bir yere varılamaz.bunu gördük.peki neden hami?yerli ama yerlici değil.yani takım içi torpil yapmaz.oyuncularla iletişimi iyidir.geldiği kısa dönemde takım içi huzur sağlanmış ve bu oyuna yansımıştır.adrian o dönemde çok eleştiriliyordu.ama oynattı verim aldı.yerlici bir teknik adam olsaydı o dönemde ilk adrianı keserdi.koşmuyor diye.hami nin tarzı luce tarzıdır.oyuncudan verim almaya bakar.kendi egosunu tatmin etmez.

ikinci soruda benim kafamı kurcaladı.neden 45 gün önce değilde şimdi.bu 45 günlük kayıp ilk 3 şansını heba etti maalesef.yönetimin hatası.hami nin değil.benim hamiye itirazım yok ama zamanlamaya var.45 gün önce gelseydi şimdi baya bir yol alacaktı ilk 11 uyumunda.

vizyon mu dedin? luis enrique barcaya gelirken ne başarısı vardı?ya guardiola ?alt yapıdan direk geldi.ne tecrübesi vardı bunların.hami den sonra gelen tecrübeli vahidi gördük.takımı batırdı.hergün transfer yapın diye ağladı.yapıldı ve sonuç ortada.

önder özen teknik adam tercihinde bulunurken 2 kıstas belirlemişti beşiktaşta.ya olmuş bir teknik adam(luce tarzı)yada hedefleri olan büyümek isteyen bir teknik adam (bilic tarzı) tercihindeyiz.yılmaz vural gibiler hem olmamış hemde hedefleri bitik teknik adamlar sınıfında.

Samet Yildirim
21.01.2016, 15:21
Hayirli olsun..6 Ay icin güzel secim.

DeAgLeMaNyAq
21.01.2016, 15:21
Ben sorumun cevabını alamadım,neden bjk maçı öncesi apartopar yangından mal kaçırırmış gibi getirildi.Acaba birileri bjk maçını şenol güneşe peşkeşmi çekecek.Hadi bakalım göreceğiz.Ben haminin getiriliş şeklinden ve bunun bjk maçı öncesi olmasından dolayı aşırı rahatsızım.

İlk yarıda BJK'yi yenen başka Trabzonspor muydu? Her şey bir yana bugün 10 Trabzonspor'luya BJK'yi yener miyiz desek kaçı yeneriz cevabını verir?

U.Sadıkoğlu
21.01.2016, 15:27
Önümüzdeki sezon Tolunay hoca Hami yardımcısı olur mu? Avrupa ekolünden bir hoca yerine bu yola başvurmalıyız madem Lucescu olmuyor taraftara hoş gözükeceğim diye orta kalibre bir adam getirilmesin....

jairzinho
21.01.2016, 15:30
ben bazı taraftarın haminin o kısa dönemdeki durumunu iyi analiz edemediklerini görüyorum.aslında ekonomik olarak bugüne gelinmesinde yöneticilerde o dönemi ya analiz edemediler yada işlerine gelmedi(kulübün soyulması vs dolayı).özetle hami nin gidişi ve yerine gelen vahid sonun başlangıcı oldu.

avrupada da böyledir genelde teknik adamların kariyer başlangıcları.nasıldır?kulüpler bir ışık gördüğünde hemen izlemeye alırlar ve yukarı doğru çıkış başlar teknik adamın.misal juve nin teknik adamı allegri. cagliari de başladı çıkışı.skor olarak başarısı yoktu ama değişik bir futbol oynatıyordu ve dikkatleri çekmişti.benimde dikkatimi ilk o dönem çekti.sonra allegri milan juve yaptı.tecrübesiz ve başarısız dı skor olarak ama milan hemen aldı.ışık gördüler futbola bakarak.

işte hami de benzerdir aslında.kısa dönemde o sinyali verdi.ama alan olmadı tabi.sonuç bilmem kaç milyon avro borç.

muratt
21.01.2016, 16:18
güzel sorular.cevaplamaya çalışayım.

neden ünal yada özköylü hatta tolunay değilde hami.? bu teknik adamların basın toplantılarını izledin mi?sahadaki duruşlarını tavırlarını izledin mi?teknik adamlık teknik olduğu kadar yöneticiliktir aynı zamanda.yani atarlı giderli tolunay ve özköylü ile bir yere varılamaz.bunu gördük.peki neden hami?yerli ama yerlici değil.yani takım içi torpil yapmaz.oyuncularla iletişimi iyidir.geldiği kısa dönemde takım içi huzur sağlanmış ve bu oyuna yansımıştır.adrian o dönemde çok eleştiriliyordu.ama oynattı verim aldı.yerlici bir teknik adam olsaydı o dönemde ilk adrianı keserdi.koşmuyor diye.hami nin tarzı luce tarzıdır.oyuncudan verim almaya bakar.kendi egosunu tatmin etmez.

ikinci soruda benim kafamı kurcaladı.neden 45 gün önce değilde şimdi.bu 45 günlük kayıp ilk 3 şansını heba etti maalesef.yönetimin hatası.hami nin değil.benim hamiye itirazım yok ama zamanlamaya var.45 gün önce gelseydi şimdi baya bir yol alacaktı ilk 11 uyumunda.

vizyon mu dedin? luis enrique barcaya gelirken ne başarısı vardı?ya guardiola ?alt yapıdan direk geldi.ne tecrübesi vardı bunların.hami den sonra gelen tecrübeli vahidi gördük.takımı batırdı.hergün transfer yapın diye ağladı.yapıldı ve sonuç ortada.

önder özen teknik adam tercihinde bulunurken 2 kıstas belirlemişti beşiktaşta.ya olmuş bir teknik adam(luce tarzı)yada hedefleri olan büyümek isteyen bir teknik adam (bilic tarzı) tercihindeyiz.yılmaz vural gibiler hem olmamış hemde hedefleri bitik teknik adamlar sınıfında.

İlk soruda ben Ünal'ı veya Osman'ı savunmuyorum, aksine Hami'nin bunlardan bir farkı yok, o yüzden neden Hami diye sormuştum. Hami'nin ilk dönemde sağladığı huzur ve hatta oynattığı nispeten positif futbol Trabzonspor teknik direktörlüğü için yeterli değildir, en fazla 1461 için yeterli olabilir. Hami Trabzonspor'a hoca olmak istiyorsa önce kendini kanıtlasın, tecrübe edinsin, kendini geliştirsin. Hami'nin yeterlilik olarak Osman'dan veya Ünal'dan hiç bir artısı yok, bunu anlatmaya çalıştım.

Luis Enrique veya Guardiola'ya ilave edebileceğiniz çok isim var genç yaşta büyük başarılar kazanan, ama hiçbiri tepeden inmedi oraya. Guardiola 4 yıl altyapı çalıştırdı, A takımda yapacaklarını uyguladı. Luis Enrique'nin Sevilla'da yaptıkları da ortada. Onun dışında Morinho'dan tutun da bugün Tottenham'da iyi işler yapan hocaların hepsinin altyapılarında kendilerini geliştirdikleri bir geçmiş var. Hami ne yapmış bugüne kadar ? Ben bunu eleştiriyorum. Kendini geliştirmemiş, altyapısı olmayan, deneyimi tecrübesi çok zayıf bir adamı hoca yapmanın neresi vizyon ? Bakın ben gene Hami'yi kabul ederim, ama vizyon vaadi olan yönetimin Hami'yi hoca yapmasını kabul etmiyorum.

Son olarak. Yılmaz Vural bu ülkeye çok...

Şener61
21.01.2016, 16:49
Arkadaslar haminin hocaligi tartisilabilr hrks begenmiyebilir bende ersundan yanaydim ama baskanimiz getirmis bizede destek vermek lzm yenilgiden sonra istifa diye isyn etmemiz lzm umutlu bakmamiz lazim her maca yeniliriz gozuyle bakmamaliyiz stadi. Doldurmaliyiz.gene 4-5 bine oynarsak basariyi ulasamayiz bu zorlu donemde bize yonetim ve teknik heyete destek verip futbolculara guvenmeliyiz saygilrimla.....

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şener61
21.01.2016, 16:50
Arkadaslar haminin hocaligi tartisilabilr hrks begenmiyebilir bende ersundan yanaydim ama baskanimiz getirmis bizede destek vermek lzm yenilgiden sonra istifa diye isyn etmemiz lzm umutlu bakmamiz lazim her maca yeniliriz gozuyle bakmamaliyiz stadi. Doldurmaliyiz.gene 4-5 bine oynarsak basariyi ulasamayiz bu zorlu donemde bize yonetim ve teknik heyete destek verip futbolculara guvenmeliyiz saygilrimla.....

Cafer Bulur
21.01.2016, 16:51
Önümüzdeki sezon Tolunay hoca Hami yardımcısı olur mu? Avrupa ekolünden bir hoca yerine bu yola başvurmalıyız madem Lucescu olmuyor taraftara hoş gözükeceğim diye orta kalibre bir adam getirilmesin....
Hami basarili olursa devam etsin demiyorsun da Tolunay in altinda calissin diyorsun pes diyorum.

Belliki haminin basarili olmasi bazilarini oldukça uzecek onlardan biri de senmisin?

Cafer Bulur
21.01.2016, 16:56
Hayırlı olur inşallah. Bu sezon için başarı kıstası nedir ona göre yorum yapmak lazım. Şahsen benim başarı 50 puanı yakalamaktır. Dün de benzer yorumda bulunmuştum. Büyük maçları kazanmasını beklemiyorum. Onun haricinde kalan 13 maçta 8 galibiyet 3 beraberlik 2 yenilgi gibi bir tablo yakalarsak başarılı sayarım...

27 puani alacagini dusunuyorum o zaman basarili olmasina hazir ol.

Kupada da final oynariz bence almamiz gunluk faktorlere bagli olur.

aaahmet61
21.01.2016, 16:57
bu kadroyla bu sene değişen hiçbir şey olmaz.

jairzinho
21.01.2016, 17:00
hami nin başarısız olmasını isteyen o kadar çok taraftar varki. bu biraz marka düşkünlüğünden olsa gerek.juve teknik direktörü allegri cagliari den milana geçerken markasız bir teknik adam idi.ama sadece cagliari de oynattığı oyunla milanın kapıları açıldı ona.sonra juve yi cl de final oynattı.

şuda var.çoğu taraftar kısa süren hami mandıralı dönemini detaylı analiz edemiyor.dolayısıyla hami=isimsiz (markasız) algısı oluşuyor.

Çağatay_
21.01.2016, 17:03

Uğur soruyu sormadan önce tekrar düşün istersen, sence Hami Mandıralı, Tolunay Kafkas'ın yardımcısı olur mu?

jairzinho
21.01.2016, 17:04

atarlı giderli tolunayın büyük takımın hocası olacağını hiç düşünmedim.saha kenarındaki duruşu zaten negatif.

zaten hami de geçmişte açıkladı.sadece luce nin yardımcısı olmayı kabul ederim diye.

DeAgLeMaNyAq
21.01.2016, 17:07
27 puani alacagini dusunuyorum o zaman basarili olmasina hazir ol.

Kupada da final oynariz bence almamiz gunluk faktorlere bagli olur.

27 puan mevcut tablodan sonra başarı ama sıralamada bizi en fazla 6. yapar diye tahmin ediyorum. Kasımpaşa, Başakşehir, Konya ve Akhisar dörtlüsü büyük düşüş yaşamadıkları takdirde ligi önümüzde bitirir gibi duruyor. Kupada ise seri başı olmadığımız için çeyrek finalde BJK, FB ve GS ve Başakşehir dörtlüsünden biriyle eşleşeceğiz. Dolayısıyla şansımız olduğunu düşünmüyorum...

Çağatay_
21.01.2016, 17:08
Hami Mandıralı umarım kulübümüze hayırlı olur.

Kaldığı kısa sürede takıma neşteri vurmuş, güven tazelemiş, güzel futbol için sinyaller vermişti.

Bence gönderilmesi hataydı, küçük dokunuşlarla borcu azaltacak işler yapmaya devam etmeliydik. Oysa o yıldan sonra yüzlerce milyon lira borç yaptık.

Eğer Hami Mandıralı tecrübeli bir hocanın yardımcısı olarak uyumlu çalışacaksa, ve gerçekten bu konuda sıkıntı çıkarmayacaksa bizim için iyi işler yapma potansiyeli olan bir adaydır.

Başarılar diliyorum.

Erkan YILMAZ
21.01.2016, 17:13
gidişine çok üzülmüştüm şimdi sevindim yapılacak en mantıklı adım bu ekonomik sıkıntıda avrupaya bile gidemezken lucescu risk olurdu Allah utandırmasın

Ahmet Aykin
21.01.2016, 17:14
Nasil ki Hami hoca zamaninda Malouda'yi sildi Cardozo ile de benzer sorunlar yasayabilir.

Faruk BERBER
21.01.2016, 17:15
Beşiktaş maçına takımın başında Hami mi çıkacak ?

Ömer SEVİNÇ
21.01.2016, 17:15
Trabzonspor 16 maça 16 galibiyet hedefiyle çıkar, çıkmalıdır. Alınır alınmaz o ayrı bir mevzu ama hedefi bu kadar küçültmenin sonucu olarak bu hallere geldik.

sasone
21.01.2016, 17:24
Iki sorum var:

Çok basit cevabı aslında.Mesala Ünal için kimse burada kulis yapmaz,çünkü Ünal Trabzonlu değildir,bu mikro milliyetçi kafalar için önemlidir.Ünal ile Hami arasında fark var yani.
Osman Özköylü için de kimse kulis yapmaz,yönetimin ayağını kaydırmaz,birincisi Ünal ile aynı sebep ikincisi ise Osman Özköylü'yü takip edenler adamın bir plan program doğrultusunda iş yaptığını biliyor,Hami gibi çocuk hevesli değil,biraz TV yorumcusu olurum biraz da stepne olurum maymun iştahlı biri değil.
İşini yapar ve başarılı olur.10 yıl Trabzonspor forması giydim,Milli Takım'da oynadım torpille,emek sarfetmeden hazır olmadan sırf egom tatmin olsun diye uğraşmadı.Futbolu bıraktı ve 3.lig takımlarından başlayarak ve şampiyon yaparak geldi bu noktalara,üç defa kurduğu takımlar şampiyon oldu 1.lig'de ama hazır olmadığını düşünüyor veya anlaşamadı ki Süper Lig'e gelmedi.

Sadi Hoca eğer 2-0 kazansaydı evet devam ederdi,zaten Usta'nın derdi bu yarım sezonluk geçiş sürecini en az hasarla atlatmak ama maalesef ki Sadi Hoca bunu devam ettiremedi,geriye İHO akıllı ve iHO gibi transfer manyağı olmuş,mikro milliyetçi kitleyi oyalayacak ve kulübün ykasından düşüecek bir oyuncak bulmaktı ve Hami de hem oyuncak olmak hem de Hami Hami diye kafa ütüleyen kitleyi tatmin etmek için getirildi.

ÖmürKaradeniz61
21.01.2016, 17:32
İlk yarıda BJK'yi yenen başka Trabzonspor muydu? Her şey bir yana bugün 10 Trabzonspor'luya BJK'yi yener miyiz desek kaçı yeneriz cevabını verir?
Ligin ilk maçıyla ortasındaki maç bir olmaz,bjk şuan iddialı ve eminim sırf şenol başarılı olsun diye haftasonu yenilmemizi isteyenler var.Ne geldiyse başımıza bu ahbap çavuş ilişkisinden geldi.

Cengiz Çubukcu
21.01.2016, 17:35
Çok basit cevabı aslında.Mesala Ünal için kimse burada kulis yapmaz,çünkü Ünal Trabzonlu değildir,bu mikro milliyetçi kafalar için önemlidir.Ünal ile Hami arasında fark var yani.
Osman Özköylü için de kimse kulis yapmaz,yönetimin ayağını kaydırmaz,birincisi Ünal ile aynı sebep ikincisi ise Osman Özköylü'yü takip edenler adamın bir plan program doğrultusunda iş yaptığını biliyor,Hami gibi çocuk hevesli değil,biraz TV yorumcusu olurum biraz da stepne olurum maymun iştahlı biri değil.
İşini yapar ve başarılı olur.10 yıl Trabzonspor forması giydim,Milli Takım'da oynadım torpille,emek sarfetmeden hazır olmadan sırf egom tatmin olsun diye uğraşmadı.Futbolu bıraktı ve 3.lig takımlarından başlayarak ve şampiyon yaparak geldi bu noktalara,üç defa kurduğu takımlar şampiyon oldu 1.lig'de ama hazır olmadığını düşünüyor veya anlaşamadı ki Süper Lig'e gelmedi.

Sadi Hoca eğer 2-0 kazansaydı evet devam ederdi,zaten Usta'nın derdi bu yarım sezonluk geçiş sürecini en az hasarla atlatmak ama maalesef ki Sadi Hoca bunu devam ettiremedi,geriye İHO akıllı ve iHO gibi transfer manyağı olmuş,mikro milliyetçi kitleyi oyalayacak ve kulübün ykasından düşüecek bir oyuncak bulmaktı ve Hami de hem oyuncak olmak hem de Hami Hami diye kafa ütüleyen kitleyi tatmin etmek için getirildi.

Yazında katıldığım bir çok yer var, lakin bu saatten sonra bize destek olmak düşer...

sasone
21.01.2016, 17:45
Yazında katıldığım bir çok yer var, lakin bu saatten sonra bize destek olmak düşer...

Muharrem Usta ve oluşan yönetim abartmıyorum belki de Türkiye Futbol tarihinin en donanımlı ve çağı yakalamış yönetim kuruludur,sadece Trabzonpsor için değil tüm spor kulüpleri için ama bunu anlayacak kapasite en az Trabzon'da vardır.Düşünün bir önceki seçimde İHO gibi bir adamı seçmiş,son seçimde de İHO'nun kabadayı eski asbaşkanını en büyük koz olarak sunan Hekimoğlu'na az daha kaybettirecek ve 1000 oyu da İHO'ya veren bir şehir.
Dünyanın 'normal' başka hiç bir yerinde görülmeyecek bir kafa yapısı.Anlamaya çalışıyorum ama bir yerden sonra pes ediyorum,yoksa balataları yakacağım.

Usta büyüz zeka,Hami'yi sürdü bu İHO zihniyetinin önüne hem oyalansınlar hem de kulubü rahat bıraksınlar.Hami'nin de keyfi olsun.

Cafer Bulur
21.01.2016, 17:47
27 puan mevcut tablodan sonra başarı ama sıralamada bizi en fazla 6. yapar diye tahmin ediyorum. Kasımpaşa, Başakşehir, Konya ve Akhisar dörtlüsü büyük düşüş yaşamadıkları takdirde ligi önümüzde bitirir gibi duruyor. Kupada ise seri başı olmadığımız için çeyrek finalde BJK, FB ve GS ve Başakşehir dörtlüsünden biriyle eşleşeceğiz. Dolayısıyla şansımız olduğunu düşünmüyorum...

Cok kotumsersin hami nin takimi nasil duzelttigini hep beraber goreceksin.

Benim takildigim nokta hami 6 ayligina geldi yorumlari..

Hami basarili olursa kalacaktir basarili olan hocayi hangi mantikla gonderebilirsin?

Icimizde hami basarili olsada sezon sonunda gitsin diyenler bu hangi vicdana ve Trabzonsporluluga sigiyor?

fındıkoğlu
21.01.2016, 17:49
Olabilecek en iyi seçenekle yola devam kararı alındı... 2014 yılında da başarılı olduğu halde devam edilmesi gerekirken gereksiz işlere girildi ve yollar ayrıldı.. O zaman kendisine haksızlık yapıldığı düşüncesini taşıyodum...
Bugün ise çok yerinde bir hoca tercihi olarak değerlendiriyor kendisine ve akabinde de camiamıza hayırlı olmasını diliyorum... Başarılar Hami Hocammmm...

Ahmet Başkaya
21.01.2016, 17:54
Güvenmiyorum, açıkçası Sadi Hoca ile vizyon olarak pek farkı olduğunu da düşünmüyorum.

Umarım ben yanılıyorumdur.

Cafer Bulur
21.01.2016, 17:56
Güvenmiyorum, açıkçası Sadi Hoca ile vizyon olarak pek farkı olduğunu da düşünmüyorum.

Umarım ben yanılıyorumdur.
Vizyon istiyorsan lazaroni,vahid ve broos gibi hocalari hatirlaman yeterli..!

Cafer Bulur
21.01.2016, 17:59
Hami aylik 100 bin tl gibi komik bir rakama calisacak adama burun kiviranlar var.

Yok arkadaş yok bize gelecek hoca vahid gibi kulübün anasini aglatacak o zaman kiymetli olurlar.

Ahmet Başkaya
21.01.2016, 18:01
Vizyon istiyorsan lazaroni,vahid ve broos gibi hocalari hatirlaman yeterli..!

Vahid hoca vizyon sahibiydi evet. Oynattığı bir sistem vardı en azından.

Benim güvenmemem sizin niye bu kadar zorunuza gitti onu anlamadım?

Sercan Keleş
21.01.2016, 18:01
8371

Oğuz B.
21.01.2016, 18:03
Kariyerinde 20 maç yönetmemiş bir çaylak hocayı neden bu kadar savunuyorsunuz? Hami 6 ay değil, 121 Gün 7 S. 1 Dk. kalacak. Sonra da rapor falan sunmadan gidecek inşallah.

Ahmet Malkoçoğlu
21.01.2016, 18:06
Hami aylik 100 bin tl gibi komik bir rakama calisacak adama burun kiviranlar var.

Yok arkadaş yok bize gelecek hoca vahid gibi kulübün anasini aglatacak o zaman kiymetli olurlar.
Komik rakam demeyelim lutfen...

Cafer Bulur
21.01.2016, 18:06

Benim güvenmemem sizin niye bu kadar zorunuza gitti onu anlamadım?

Zoruma gitmedi üzüldüm darlandim.

Zamaninda Ts taraftari senol gunes icinde ayni seyleri söylüyordu buda hocami diyordu ayni seyi hamiye yapiyorsunuz.

Su lanetolasi vizyon takintiniz yüzünden batmak uzereyiz halen daha vizyon diyorsunuz gelde darlanma.

Emre İskender
21.01.2016, 18:07
Yeni kondisyoneri kim onu merak ediyorum...

Bu takım koşamıyor kaldıramıyor bünyeyi...

artvints
21.01.2016, 18:09

evet onceki donemde piero vardi, hami ovguyle bahsediyordu.insallah gereken onemi veriyordur bu konuya.

kanterts
21.01.2016, 18:09
Kariyerinde 20 maç yönetmemiş bir çaylak hocayı neden bu kadar savunuyorsunuz? Hami 6 ay değil, 121 Gün 7 S. 1 Dk. kalacak. Sonra da rapor falan sunmadan gidecek inşallah.
Aynen ne raporu ,sahin gürler ve deniz yetmedi sanki , iyiki ömeri almadik .kim bilir bu sefer kimleri isterdi.

Ahmet Başkaya
21.01.2016, 18:10
Zoruma gitmedi üzüldüm darlandim.

Zamaninda Ts taraftari senol gunes icinde ayni seyleri söylüyordu buda hocami diyordu ayni seyi hamiye yapiyorsunuz.

Su lanetolasi vizyon takintiniz yüzünden batmak uzereyiz halen daha vizyon diyorsunuz gelde darlanma.

Vizyon kelimesini doğru yorumladığınıza emin misiniz? Ben Lucescu'yu alalım demiyorum zaten. Vizyon demek pahalı demek değildir söyleyim de. Şenol Güneş vizyon sahibi bir teknik direktördür. Hami'yi çok da eleştirmedim sadece çok güvenmiyorum umarım beni yanıltır dedim birden böyle savunmaya geçmeniz şaşırtıcı.

Vizyon yüzünden kimse batmaz. Ülke tarihinin en vizyonsuz başkanı sebebiyle batmak üzereyiz.

DeAgLeMaNyAq
21.01.2016, 18:14
Nasil ki Hami hoca zamaninda Malouda'yi sildi Cardozo ile de benzer sorunlar yasayabilir.

Yalnış kıyaslama. Mbia falan deseniz bir tutulur yanı olabilir ama Cardozo gibi geldiği günden beri 0 sorun çıkarmış bir adamla sorun falan yaşayacağını düşünmüyorum.

Ekibinde kondisyoner yok bildiğim kadarıyla Turgay Karslı üstlenecek.

Cok kotumsersin hami nin takimi nasil duzelttigini hep beraber goreceksin.

Benim takildigim nokta hami 6 ayligina geldi yorumlari..

Hami basarili olursa kalacaktir basarili olan hocayi hangi mantikla gonderebilirsin?

Icimizde hami basarili olsada sezon sonunda gitsin diyenler bu hangi vicdana ve Trabzonsporluluga sigiyor?

O başkaların görüşü beni ilgilendirmez. Bu forumda ilk günden beri avatarım Hami'dir ve hiç değişmemiştir. Ama onun oyunculuk döneminde yaşattıkları hatrına, eleştirmeyecek değiliz. Karamsarlığın sebebi zaten Hami Hoca değil ki. Bugün Lucescu da gelmiş olsaydı bu sezon için çok farklı bir yorumda bulunmazdım. Şota gidince takım bir anda takır takır top oynamaya başlamadıysa Hami Hoca da gelince bir anda her şey düzelmeyecek.

Ücretine gelirsek aylık 100 bin TL yani kaba tabirle yıllık 1.2 milyon TL komik bir rakam değil. Bugün Anadolu kulüplerinde çalışan Hoca'lar çok daha ucuza görev yapıyorlar. Ha Şota neden 1.2 milyon euroya, Tolunay da neden 1.2 milyon dolara imza attı diyebilirsin. Onun gerekçesi de gayet basit. Bu iki isim de bize gelmeden önce öyle veya böyle 5 yıl takım çalıştırdılar. Hami Hoca ise hocalık diplomasını daha geçen sezon aldı. Yıllardır yorumculuk yerine Hoca'lık yapmayı düşünseydi bugün krizde olmamıza rağmen çok daha yüksek ücrete imza atardı...

Serdar A
21.01.2016, 18:15
Hami hocaya Allah sabırlar versin.

Hami hocanın son Trabzonspor mesaisinden aklımda kalanlar :
-Kendi ligini 4-5 yıldır zaman zaman 20 puan farklı liderliklerle sürklase eden Juventus'a karşı Trabzonspor'un delik deşik kadrosu ile ne yazık ki tutunamadı. Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı da tutunamadı, 4-1 ve 3-0 gibi ağır yenilgiler aldı.

-Bu 4 maç dışında sahaya çıktığı 12 maçtada takımı mağlubiyet görmedi. 8 gol yedi , 24 gol attı.

Göreve geldiğinde istisnasız , belki 2 futbolcu dışında tüm takıma "sövülüyordu" , transfer başlığı başta olmak üzere kazma kürek gibi bilumum hırdavat malzemesi ile futbolcu çağırılır olmuştu.

Peki Hami Mandıralı'nın tamamladığı sezon sonrası ne oldu ?
Adrian 3 milyon €
Olcan 4 milyon €
Henrique 4 milyon € oldu .

Bourceanu gibi bir adamdan azami verim aldı . Emre Güral'ı geri kazandı .
Özer'i kullandı ve verim aldı . Yusuf'tan verim aldı.

O kadar eksiklik içinde Sol tarafta Kadir'i kullandı. Aykut Yumlu tandemi denedi , Bosingwa'yı merkeze ilk o çekti zaman zaman . Colman'a adam olması için tüm sabrını kullandı . Şahin Aygüneş'i , Caner'i denedi durdu .

Ona büyük imkanlar sunulmamıştı . Hatta çoğu zaman fikrini soran da olmadı. Ama o zor zamanda takımı aldı , satılması gereken oyuncuları satılabilir hale getirdi. İçlerinde bir tek Yusuf ışık versede eldeki gençleri denemekten geri durmadı. Gelecek yıl hazırlıklarında sağlıklı bir restorasyon yapılabilmesi için.
Kadro üzerinde bu hesaplar yapılırken de 2 maç dışında , takımını sahadan boynu bükük ayırmadı.

Şimdi bu hoca yine aynı , benzer koşullar altında kendisi göreve çağrıldığında , görevi reddetmiyor ve geliyor. Sözleşmesi 5 aylık .

Sözleşme imzalarken , kulübün başkanı adeta kulübün içinde olduğu şartları sıralıyor. Eldeki imkanlar nispetinde değersizleşen oyuncuları satılabilir hale getirmek , gençlerden ise azami oranda üretim yapmak gerekli diyor.

Yani tüm şu tabloya bakıyorum , birde burada oturduğu rahat yerinden , elini taşın altına koyanlara yönelen ahkam keser vari tutumları görüyorum ve cidden üzülüyorum.

İnsanları geçmişte yaptıkları ile eleştirebiliriz. İnsanları yapmakta olduklarıyla da eleştirebiliriz. Ancak geleceğe dönük bir tasvir yaratıp bunun üzerinden saldırmak bana pek izah edilebilir gelmiyor.

ucurum
21.01.2016, 18:17
Tipine ne dediğim bir adam gelmiş, klübün içine altına üstüne etmiş, sadece marka değeri var diye arkasında durulan bir spor klübü, sen git Usta ile Hami'yi eleştir, niye? Biri transfer yok dedi, diğeri de transfere gerek...

Bak Allah büyük, gerçekten bu taraftarı görünce lanet olsun gelsin İHO batsın bitsin bu klüp diyorum ya, adam açık açık her şeyi anlatıyor daha ne istiyorsunuz, Luce olmadı beğenmem ama hadi Ramos olmadı, ne yapsaydı? Sadi de istemeyince Hami oldu. Hami ne yaptı? Bu takıma bir kaç adam akıllı maç oynattırmaktan başka ne yaptı? Bilmem kaç yıldır kimsenin cesaret edemediği çift forveti oynatmayı becermekten başka ne yaptı.

Ha ben Ersun Yanal gelsin isterdim. Belli ki bir şey ters gitmiş, hala susmadan bıkmadan eleştiri var ya. Bu adamlar adam ADAM! Öyle taklitçi delikanlı değil bildiğin ADAM OĞLU ADAM!

Poor
21.01.2016, 18:21
Yonetim sadi gidebildiği kadar gitsin sonra da hami gibi yerli birini buluruz sezon sonuna kadar idare eder diye düşündü.
Bence bursa maci 2 0 yenilsek bile sadi gitmezdi. Takımın hic umut vermemesi 2 0 Dan 4 2 olması yonetimin adim atmasını getektirdi. Kursunu biraz erken attilar. Hami umarim buyuk yenilgiler almadan sezonu kapatir.

alone_6161
21.01.2016, 18:23
Hayırlı olsun. İnşallah sene sonuna kadar toplayacağımız en fazla puanı toplarız ve seneye kurulacak kadronun iskeletini oluşturmuş oluruz. Seninleyiz Bombacı Hami....

Bayundur Han
21.01.2016, 18:30
Hami hoca iyi oldu. Butce Lucescu kaldirmaz. Lucescu veya herhangi bir hoca gelmeden bir yerden para bulunmasi lazim. Lucescu mesela futbolcu bulup pahaliya satiyor ama suanda bulduklarini alacak paramiz bile yok. Hami hoca gecen seneki performansi yakalarsa yine artik daha uzun sozlesme imzalamak gerek. Insallah yakalar.

Dip.Ing.Mag.
21.01.2016, 18:31
madem belli bir sablon olusturma adina kendine güveniyor o halde hami hocadan beklentilerim sunlar;

1. 4-3-3 sistemine yakin bir sistemle oynayacagiz.
2. Takimda herkes kosacak.
3. defans hücumda baslar mantalitesi ile 4-3-3 ün son 3 lüsü top rakipteyken ortasahada baski yapacak alan daraltacak.
4. oyunu hizli oynamaliyiz, topu ayagina aldiktan sonra 3-5 Saniye icerisinde karar verip topu arkadasina atamayan oyuncunun takimla iliskisi kesilecek
5. kanatlarda oynayan oyuncular asla ve asla yüksekten orta yapmayacaklar, topu cizgiye Dogru tasiyip rakip kaleni önüne Dogru sert ve paralel pas verecekler
6. yumlu ileriye top sisirmeyecek

Adem Akyüz'
21.01.2016, 18:35

Sebebi şu: Sadi Hoca ile sezon sonunu getirebileceklerini düşünüyorlardı. Ancak Bursa maçı bu düşünceyi bitirdi.
Artan taraftar tepkilerinden de biraz olsun nefes alabilmek için böyle bir değişiklik yapıldı.

Serdar A
21.01.2016, 18:35
Mehmet Ekici'yi , Yusuf'u hoca geri kazansa eldeki gençlerden kazanımlar üretse ve şu an beş para etmeyen bir kaç futbolcuyu tekrar satılabilir hale getirse ; hoca zaten büyük oranda gelecek sezonu kurtarmış olur. Bunu yapabilecek kapasitesi var mı yok mu bunu tartışın . Veri olarak , hayal gücünü değilde 2014 yılını kullanmak ise daha isabetli olacaktır.

Mesut
21.01.2016, 18:39
Emin olun bir çok insanin 80 yılların sonu ve 90 yılların başında ki jenerasyonun Trabzonsporu tutma nedenidir Hami
Kendini geliştirir umarim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir isim.Kendini geliştirir umarım uzun yıllar takıma hizmet eder

Taner Gündoğdu
Öncelikle hayırlı olsun...

Çok zor zamanda görevi üstlenme cesareti gösterdi, para için yaptı desek aldığı para çok da yüksek değil. Bu şartlar altında 5 aylık sözleşme imzalamayı kabul etti. Belki de sene sonudna gelecek bir hoca ile çalışmayı kabul etti. Umarım başarılı olur. Önceki denemesinde hiç de fena sonuçlar almadık o kadroya rağmen.

omondoles
Mehmet Ekici'yi , Yusuf'u hoca geri kazansa eldeki gençlerden kazanımlar üretse ve şu an beş para etmeyen bir kaç futbolcuyu tekrar satılabilir hale getirse ; hoca zaten büyük oranda gelecek sezonu kurtarmış olur. Bunu yapabilecek kapasitesi var mı yok mu bunu tartışın . Veri olarak , hayal gücünü değilde 2014 yılını kullanmak ise daha isabetli olacaktır.

Peki bu durumda gönderilecek mi? Gönderilmesi doğru mu? Başkan bunu nasıl yapacak?

Loading %61..

Şerafettin Kara
21.01.2016, 18:45
İşte biraz sıkıntı orda abi hadi Hami başarısız olsa başarısız,peki başarılı oldu 2.kez kenara itilicek ee Hami'ye de yazık o zaman.Hadi kaldı gönderilmedi diyelim o zaman seçim öncesi olan vaatler kafa kurcalar? Bi kısır döngü olur durur.
Peki bu durumda gönderilecek mi? Gönderilmesi doğru mu? Başkan bunu nasıl yapacak?

Loading %61..

U.Sadıkoğlu
21.01.2016, 18:59
Hami basarili olursa devam etsin demiyorsun da Tolunay in altinda calissin diyorsun pes diyorum.

Belliki haminin basarili olmasi bazilarini oldukça uzecek onlardan biri de senmisin?

Ben Trabzonspor'un hiçbir başarısına üzülmem takımın başında eski Fenerbahçeli bir teknik adam olsa bile aldığımız her galibiyette mutlu olurum.

Tolunay ve Hami birlikte iyi bir sinerji yakalayabilirler bu benim düşüncem fikrimi neşretmem neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım.

U.Sadıkoğlu
21.01.2016, 19:00
Uğur soruyu sormadan önce tekrar düşün istersen, sence Hami Mandıralı, Tolunay Kafkas'ın yardımcısı olur mu?

Olsa hoş olmaz mı? Daha gelenekçi bir yapıda Bilbao modeline benzer sistemle Türk futbolunda yeniden devrim yapılabilir.

Jedi
21.01.2016, 19:05
Emin olun bir çok insanin 80 yılların sonu ve 90 yılların başında ki jenerasyonun Trabzonsporu tutma nedenidir Hami
Kendini geliştirir umarim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir isim.Kendini geliştirir umarım uzun yıllar takıma hizmet eder

bir kere havaalanında denk gelmiştik hanımıyla beraber yurtdışından geliyordu, abi şu turku turun maçında attığın golleri hala unutamıyorum

demiştim .. gerçekten güzel gollerdi benim içinde demişti, vay be 92 yılıydı , zaman ne çabuk geçiyor....

Mert Oğuzlu61
21.01.2016, 19:24

8 maça çıkıp galibiyet elde edemeyen,
3 aylık maaşı yerine utanmadan tüm senelik ücreti olan 1.7m euro yu ihtar çeke çeke alan,

30m euro transfer parası harcatan ve kulübün düştüğü durumda İHO dan sonra direk suçlu olan adamda vizyon arıyorsunuz ama Hami ye gelince vizyon yok diyorsunuz ? Hami döneminde en azından iki pas yapan hücum eden takım izlemiştik Vahid gibi kabız futbolu oynamıyorduk 3-5 maçta olsa futbol seyrettik 4. olduk. Vizyonlu Vahid neyi başardı acaba ? İlginç gerçekten.

Ahmet Başkaya
21.01.2016, 19:35
8 maça çıkıp galibiyet elde edemeyen,
3 aylık maaşı yerine utanmadan tüm senelik ücreti olan 1.7m euro yu ihtar çeke çeke alan,

30m euro transfer parası harcatan ve kulübün düştüğü durumda İHO dan sonra direk suçlu olan adamda vizyon arıyorsunuz ama Hami ye gelince vizyon yok diyorsunuz ? Hami döneminde en azından iki pas yapan hücum eden takım izlemiştik Vahid gibi kabız futbolu oynamıyorduk 3-5 maçta olsa futbol seyrettik 4. olduk. Vizyonlu Vahid neyi başardı acaba ? İlginç gerçekten.

Bir hocayı 8 maçla değerlendirmek mi vizyon kriterimiz?

artvints
21.01.2016, 19:42
hami hocanin donemini analiz etmek ersun hocanin son donemiden daha zevkli. daha dengeli ve goze hos gelen bir futbol vardi.ersun hocanin uzerinde puan baskisi vardi tabi.kotu de ortasaha olunca maclar yeterince zevkli gecmiyordu.ozellikle daha cok yuksek baski, karambole ve suta dayali oynuyorduk. deplasmanda da kazanamiyorduk. hami zamaninda pasli hizli cikan akiskan bir futbol izleyebildik son maclara dogru.deplasmanlardan iyi sonuclar aldik. 21. haftada gelmisti hami. tam olarak ideal kadroyu ve oyun olarak zirveyi 30. hafta erciyes macinda bulduk. insallah bu sefer daha kisa surer ama bu eldeki kadro cok ugrastiracak gibi.

aaahmet61
21.01.2016, 20:10
başkan transfer yapmayacağım diyor.hami hoca nın elinden ne gelir ki ?

cyberentalpi
21.01.2016, 20:11
Trabzonspor un değerlerini takım başında görmek hepimizin arzusu. Şota da bzim için değerdi. Hami de öyle, Tolunay da öyle.
Ama biraz gerçekleri görmeliyiz. Hami nin futbolcu olarak hayranlarından biriyim.

Ama umarım yanlış düşünüyorumdur. Hami Ts için yeterli değil. Yine takımın başına amaçsız geldi. Bende lig de değil kupada ne yapacağı daha önemlidir.
Hami pozitif oyun oynasada sikeciler ve gs karsısında aciz kaldi.

Dahası sonrasında Antalya yı lider alıp kovuldu.

Eğer başarılı olursa ki (Turkiye kupası almak) ki ihtimal vermiyorum çok sevinirim.

Şu an tek iyi yanı , bu süreçte hami nin de ne olduğunu görmek olur.

Mert Oğuzlu61
21.01.2016, 20:11
Bir hocayı 8 maçla değerlendirmek mi vizyon kriterimiz?

Vahid in olmayan kariyeri ve sistemi vizyon kriteri olarak değerlendiriliyorsa evet. Hami benim gözümde Vahid den daha iyi antrenördür.

Fransa 2. ligi şampiyonluğu ve Cezayir ile Dünya kupası gruplarından çıkma başarısının ötesine geçememiş kariyeriyle Türkiye ye gelmesine rağmen 3 şampiyonlar ligi kazanmış hoca tribi atan, hak etmediği parayı da ''kendini kovdurup'' alıp giden ve arkasında koca enkaz bırakan adam TS taraftarının gözünde vizyon sahibi biri olmayı başarıyorsa bu adamların bize yaptıkları müstehak.

dağlıca61
21.01.2016, 20:12
Gönülden Trabzonspor lu olduğunu sanırım herkes kabul eder, katkısının verebileceğinin fazlası olacağına inanıyorum. dilerim başarılı olur. Şüphelerimizi ortadan kaldırır ve inşallah geçmişteki olumsuz düşüncelerin bu başlıkta özür borcu olarak dile gelmesini sağlar.

redbul
21.01.2016, 20:13
hami öncelikle hayırlı olsun ama başkan ben dahil herkeze ters köşe yaptı seçim vaadi luceskuydu ama hamiye feet olduk

Kemal Öztel
21.01.2016, 20:14
Hayırlı olsun gerçek bir efsane

Yuvana hoş geldin BOMBACI

:sevinç::sevinç:

redbul
21.01.2016, 20:15
arkadaşalr gerçeçci olalım bu kadrodan hiçbir halt olmaz ayrıca hamidende mucize bekleyip kendinizi kandırmayın hami ki geçen sezon ptt ligine göre en iyi kadrolardan birine sahip olan antalya sporda bile hiçbir halt edemeden kovulmuş bir hoca biz şimdi ondan mucize bekliyoruz.

aksamvakti
21.01.2016, 20:27
5 aylık sözleşme ve aylık 30bin euroya anlaşıldığı için Hami kabul edilebilir.
Ancak Hami ile ilgili nedense çok ümitsizim Antalyada ligin üstünde bir kadroya sahipken başarılı olamadı keza kendini geliştirdiğini sanmıyorum.

Fenasi
21.01.2016, 20:29
The bomber. Sezon sonunu görür, ama sırf Usta var diye görür. Başarılı olacağı için değil.

Courage
21.01.2016, 20:33
Tekrar hayırlı olsun.

Uzun uzadıya ne yapar ,eder diye yazmaya gerek yok zaten gelme ihtimali doğar doğmaz Hami'nin neredeyse bütün soyağacı çıkarılmış ilgili başlıkta tartışılmıştır :)

Ben burada başarılı olursa sene sonu ne olur sorusuna ; evet eğer başarılı olur ( başarıdan kasıt ne onu da bilmiyorum ,belki Türkiye Kupası belki İstanbul takımlarının hepsini tokatlayıp göndermek belki de her ikisi birden ) o hava ile bir kaç oyuncuyuda tekrar kazanırsa zaten yabancı antrenör - yabancı oyuncu tercihlerini tarih boyu isteksiz yapan ve istisnalar hariç pek randıman alamayan bu şehir Hami'yi bırakmaz gibi geliyor bana...diyerek cevap vermek istiyorum.

Lucescu mevzuusu da bu gelecek için belirleyici olur.

Ahmet Kara
21.01.2016, 20:34
Sadi Hoca'nın gitmesi için büyük bir baskı vardı yönetime.
Yönetim Hami'yi getirerek üzerindeki baskıyı azaltmak istedi.
Hami Hoca hayırlı olsun.
Bize düşen görev hocaya görev süresi boyunca destek vermektir.

Kemal Öztel
21.01.2016, 20:47
Antalyada olmadı ama bizdeki ilk döneminde oldukça başarılıydı.Zeki yavruyu merkezde oynatarak 16 maçta 4 mağlubiyet almıştı 2si juve 1i şb hğkmen 1i gs gs maçında darmadağan olmuştuk onun dışında çok iyi bir seri yakaladı ve 9.lukla aldı bizi 4.bitirdik sezonu..

Hamiye ve yönetime destek olalım renktaşlar elimizdeki değerlerin kıymetini bilelim..

S.Seymen
21.01.2016, 20:54
4 lük gs maçında Zeki cezalıydı.

orta sahada Borce tek kalmıştı...

artvints
21.01.2016, 20:57
Antalyada olmadı ama bizdeki ilk döneminde oldukça başarılıydı.Zeki yavruyu merkezde oynatarak 16 maçta 4 mağlubiyet almıştı 2si juve 1i şb hğkmen 1i gs gs maçında darmadağan olmuştuk onun dışında çok iyi bir seri yakaladı ve 9.lukla aldı bizi 4.bitirdik sezonu..

Hamiye ve yönetime destek olalım renktaşlar elimizdeki değerlerin kıymetini bilelim..

maglubiyetlerin ayrintilarini yazalim.ilk juventus macinda deplasmanda iyi kadroyla cikti.cok basit goller yedik.1-0 iken hakem golumuzu vermedi.son dakikaya kadar zorladik rakibi tedirgin ettik.ikinci golu son dakikada yedik.

ikinci juventus macinda cok yanlis bir kadroyla ciktik. cift forvet ile ciktik ustelik janko da oynadi. top ayagimiza degmedi 2-0 olana kadar. en kotu maci bu macti bence.

fener macina iyi basladik aslinda.bir kac atak yaptik sonra golu yedik.cok gergin atmosferdi ve hukmen alehimize tescil edildi mac,

gs macinda zeki cezaliydi sanirim. macin basinda ozer sakatlaninca hayalet abdulkadir oyuna girdi. gucumuz yetmedi.

insallah bu kadar konustugumuza deger takimin formunu yukseltir,

Doğan Keskin
21.01.2016, 21:01
Hami zaten kadro çöp olsa gelmezdi bence o da biliyor potansiyelin olduğunu belki 1 tane transfer yaptırabilir imkan olursa.Yönetime gelirsek bence güzel hamle oldu bu.Hami sezon sonuna kadar bir çok oyuncunun performansını yükseltecektir ve bu sayede rahat satacağız oyuncuları ve gerçek revizyon başlayacak..Ama Hami ile devam mı yoksa başka biri mi? Onu bilemiyorum hayırlısı olsun..

Hakan
21.01.2016, 21:03
Juventus'un o maçtaki konsantrasyonu neden hiç hesaba katılmaz? Bologna'yla oynasak daha kolay kaybederdik

Orta sahada at koşturmuştuk resmen.
Juventus'dan daha fazla pas yapmışız(446)
Şehir efsanesine döndü bu maç

bahadır2561
21.01.2016, 21:05
Zeki Yavru olmadan Trabzonspor'da çalışmayı nasıl kabul etti?

İnanılmaz

memozcan
21.01.2016, 21:10
hami juve maçında çok iyi top oynatmıştı.. zaten henriqe de benfica maçında çok iyiydi.. zokora inter maçında çok iyi top oynamıştı.. alanzinho kocaeli maçında çok süper oynamıştı..

böyle diye diye yiyoruz kazıkları!!

Bayundur Han
21.01.2016, 21:16
Ancak Hami ile ilgili nedense çok ümitsizim Antalyada ligin üstünde bir kadroya sahipken başarılı olamadı keza kendini geliştirdiğini sanmıyorum.

Hami elbette Mourinho degil ama Mourinhoda Chelsea kadrosuyla basarisiz oldugunds bir anda kotu hoca olmadi. Belki chelseade yaptiklarinin aynisini baska kulupte baska ortamda yapinca basarili olacak. Mourinho gibi cok ornek var. Bazen sinerji olmuyor. Tutmuyor. Bunun nedenini bir cok yerde arayabiliriz ama bazen olmadimida olmuyor. Hami cok ustun bir hoca henuz degil ama bir hava yaratti gecen sene. O havayi yakalasin yeter.

bahadır2561
21.01.2016, 21:23
Hayırlı olsun umarım başarılı olur ama zannetmiyorum

tristram
21.01.2016, 21:27
ozellikle bizim yas grubunun kahramanlarindan biridir hami..ovunc kaynagimizdi.hele ki istanbul ucuzlerinin cogunlukta oldugu siniflarda okuduysaniz..ortaokuldaki beden derslerine sirtinda hami yazili formamla giderdim.o formayi giyince gaza gelirdim..hatta salonda basket topuyla mac yaparken, kendimi hami sanip topa felaket bir sekilde abanmam sonucu sinifimizdaki bir kiz ogrenciyi komaya sokmustum.top suratinda patladi, kiz labut gibi devrilmisti yalniz...sonra ver elini disiplin.eyy gidi bombaci eyy..kendisinden az esinlenmedik:)
hami,unal,sota,tolunay vsss..ben ersun yanalin gelmesinden yanaydim ama bu adamlardan biri artik basarili olsun arkadas..yolu acik olsun..

Cafer Bulur
21.01.2016, 21:31

Her horoz kendi coplugunde oter hami da yuvasinda otecektir.

Ama bazilari taraftarimiz takimi 4.cu yapsada bu kicikirik ligde 4.cu olmak basari mi diye bahane bulmaya devam edecektir.

jairzinho
21.01.2016, 22:00
antalyada başarılı olamadığını kim söylüyor aga.yerine gelen yusuf şimşekle aynı ortalama puanı almışlar maç başı.antalyada hami kalsaydı belki direk çıkacaklardı süper lige.bunu kimse bilemez.yani yusuf antalyaya gelip antalyayı uçurmuş değildi.yusuf antalyadan kovuldu an itibariyle.

atasoysukru
21.01.2016, 22:00
Hayırlı olsun.Başkan bu karar ile çelişkide olduğunu gösterdi. para yok diyorsun, hamiye 100.00tl (Senelik 1200.00Tl) aylık veriyosun.Sadi hoca ile devam etseydik ekonomi k olurdu.

OFLU
21.01.2016, 22:01
Hamini sözleşmesi kaç yıllık?

Özgür Öztürk
21.01.2016, 22:03
Hayırlı olsun.
İnşallah başarılı olur, hem kendisi hemde bizim için.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cafer Bulur
21.01.2016, 22:04
Hamini sözleşmesi kaç yıllık?

1 yili opsiyonlu 1.5 yillik.

Ama ben destek verilirse haminin uzun yillar bizi basariyla calistiracagini dusunuyorum.

jairzinho
21.01.2016, 22:07
geçen sezon antalyada ligin 21 haftasında 4. sırada takımı bırakmış.ikinci ile arasında 4 puan fark varmış.

yerine gelen yusuf şimşek de ligi 55 puanla 6.sıra tamamlamış.ikinci ile 11 puan fark var.

antalya bu kafayla devam ederse muhtemelen batacak.vahid dönemindeki gibi gidip gelenlerin haddi hesabı yok.

Numan Yerlikaya
21.01.2016, 22:21
Ersun'u çok istemiştim Allah var
Hamiden pek ümidim yok ama inşallah başarılı olur

DeAgLeMaNyAq
21.01.2016, 22:24
Cevat KOL @cevatkol
Feda böyle olmaz! Hami gittiğinde 30 bin alıyordu, geri dönüşü 100 bin TL ile oldu. Sadi 13 bin TL ile görevi bıraktı.

Bu ağabeyimizi nasıl ve ne şekilde tatmin edeceğiz bilemiyorum...

Cafer Bulur
21.01.2016, 22:32
Cevat KOL @cevatkol
Feda böyle olmaz! Hami gittiğinde 30 bin alıyordu, geri dönüşü 100 bin TL ile oldu. Sadi 13 bin TL ile görevi bıraktı.

O hicbir sekilde tatmin olmaz bir umutsuz vakadir o.

Kaale bile alinmamasi gerekir niyeti iyi degil cunku.

serkanholep
21.01.2016, 22:33
Juventus'un o maçtaki konsantrasyonu neden hiç hesaba katılmaz? Bologna'yla oynasak daha kolay kaybederdik

Orta sahada at koşturmuştuk resmen.
Juventus'dan daha fazla pas yapmışız(446)
Şehir efsanesine döndü bu maç

iyi de gs maçından vurdukça vuruluyor da juve maçından neden övülmesin

1 maçla sövmeli 1 maçla övmeli mi

Hakan
21.01.2016, 22:38

Övülsün övülmesine de Henrique'nin Benfica maçına döndü sürekli söyleniyor.
Sağlı sollu ataklar yaptık,rakip orta sahayı geçemedi sanırsın.

Oğuz B.
21.01.2016, 22:39
Biz iki maçı da kaybettik. :) Galiptir bu yolda mağlup diyorsak başka.

Cafer Bulur
21.01.2016, 22:50

Ersun yanalli takimin napoliye madara olusundan daha dik oynamistir hami li Trabzonspor juve ye karsi.

Ama sizin gibiler sozkonusu hami oldukca sadece skora bakarsiniz.

Buna ragmen hami takimi 10.luktan alip 4.cu yapinca bu da basari mi dersiniz.

Cafer Bulur
21.01.2016, 22:50

Ersun yanalli takimin napoliye madara olusundan daha dik oynamistir hami li Trabzonspor juve ye karsi.

cyberentalpi
21.01.2016, 22:51
madem belli bir sablon olusturma adina kendine güveniyor o halde hami hocadan beklentilerim sunlar;

1. 4-3-3 sistemine yakin bir sistemle oynayacagiz.
2. Takimda herkes kosacak.
3. defans hücumda baslar mantalitesi ile 4-3-3 ün son 3 lüsü top rakipteyken ortasahada baski yapacak alan daraltacak.
4. oyunu hizli oynamaliyiz, topu ayagina aldiktan sonra 3-5 Saniye icerisinde karar verip topu arkadasina atamayan oyuncunun takimla iliskisi kesilecek
5. kanatlarda oynayan oyuncular asla ve asla yüksekten orta yapmayacaklar, topu cizgiye Dogru tasiyip rakip kaleni önüne Dogru sert ve paralel pas verecekler
6. yumlu ileriye top sisirmeyecek

Bizim kadro ya göre 4 3 3 zor kardes. 3 forvetimiz yok zaten. en kalabalık yerimiz orta saha. adam gibi 4 defansımızda yok
Enteresan ama kosmaya meyilli kosmayan bir takımımız var.
oyunu hızlı ve pasa dayalı oynamak en iyisi elbette.
topla cıkmayı bilmiyor defansımız daha ne. kanatlarımız bazen abartıyor. Yusuf sut, aytac şut, mehmet şut,erkan sut. tamam şut güzelde adam (genelde cardo) bos ekliyor bizimki daaan.

şota malesef kotü hoca idi. ne takıma kondüsyon katabildi ne teknik. Hami bilmiyorum belki şotadan iyidir. ama oyle hucum takımı felan olmayacaz.
Bu haftayıda yeni geldimle sıyırır. gerisi allah kerim

Oğuz B.
21.01.2016, 22:55
Sizin gibiler? Kimdir bizim gibiler? Ersun Yanal'dan daha iyi hoca mı Hami?

" :)"

cyberentalpi
21.01.2016, 22:58

ben oldukca basarılı olduguna inanmıyorum. basarılı dediginizde sampiyon olmadan 1 sene önceki şenol güneşli takım denebilir. Resmen seneye geliyoruz diye bagırıyorduk. ki Türkiye kupasını da aldık.

Cafer Bulur
21.01.2016, 23:02
Sizin gibiler? Kimdir bizim gibiler? Ersun Yanal'dan daha iyi hoca mı Hami?

" :)"

Trabzonspor icin hami ersun yanaldan daha yararli bir hocadir.

Sozkonusu sb ise ersun yanal hamiye 10 basar.

emre6117
21.01.2016, 23:06

Hami o sene. Şuanki kadroya göre daha vasat bir kadro olmasına rağmen iyi bşr mücadele örnepi göstermiştir. Sadece juve maçıyla kısıtlı değil. Her maçta en azından mğcadele ediyordu. Bizim takımın en önemli sorunu mücadele etmiyorlar. Saldım çayıra mevlam kayıra oynuyorlar. Yoksa isim bazında kötü isimler yok takımda. Umarım hami hoca takıma mğcadele azmini verir. Bn inanıyorym hami hocaya. Çünkğ hami hoca efaanelerimizdendi. Ve o mücadeleyi futbolcu iken göstermiştir. Biz hami ilr büyüyrn nesillerdendik. Zaten bir hami birde farih tekke büyük oyunculardı son 20 yılda.

Mert Acar
21.01.2016, 23:06
senden isteğim o kupayı al hocam..başlasın artık bu yolculuk.

Cafer Bulur
21.01.2016, 23:09
Hami o sene. Şuanki kadroya göre daha vasat bir kadro olmasına rağmen iyi bşr mücadele örnepi göstermiştir. Sadece juve maçıyla kısıtlı değil. Her maçta en azından mğcadele ediyordu. Bizim takımın en önemli sorunu mücadele etmiyorlar. Saldım çayıra mevlam kayıra oynuyorlar. Yoksa isim bazında kötü isimler yok takımda. Umarım hami hoca takıma mğcadele azmini verir. Bn inanıyorym hami hocaya. Çünkğ hami hoca efaanelerimizdendi. Ve o mücadeleyi futbolcu iken göstermiştir. Biz hami ilr büyüyrn nesillerdendik. Zaten bir hami birde farih tekke büyük oyunculardı son 20 yılda.

Ben hami nin en büyük destekcisiyim..Hami bu isi basaracak inaniyorum ben yeterki destek olalim.

Oğuz B.
21.01.2016, 23:10
Söz konusu Trabzonspor. Ve Ersun Yanal bizim için çok daha kaliteli ve yerinde bir seçim olurdu.

Not: Bu karşılaştırmayı yapmanın bir mantığı yok. Siz isim verdiğiniz için mecbur kaldım.

Trabzonspor icin hami ersun yanaldan daha yararli bir hocadir.

Sozkonusu sb ise ersun yanal hamiye 10 basar.

Mehmet SELEN
21.01.2016, 23:11
Başarılar Hami Hocam. Umarım kulübün başında yıllarca kalırsın.

Cafer Bulur
21.01.2016, 23:12
Söz konusu Trabzonspor. Ve Ersun Yanal bizim için çok daha kaliteli ve yerinde bir seçim olurdu.

Ersun yanal gitsin gönül eglendirsin o isi iyi yapar.

Hami ise sahada konusur bekle ve gör...

Fenasi
21.01.2016, 23:15

Hala gonul eglendirsin diyor ya. Hamiyle dibe vuralim da gor gonlu de eglenmeyi de. Sizin gibilere mustahak basarisizlik. Ozel hayatiyla isini ayiramayacak kadar kalin kafalisiniz.

bahadır2561
21.01.2016, 23:18
neyseeeee

Oğuz B.
21.01.2016, 23:18
Şimdi sizin mantığınız ile gidersek "Hami de gitsin yorumculuk yapsın, o işi iyi yapar" demek gerekir. Zira 48 yaşına geldi ligde daha 20 maç yönetmişliği yok. Ama demem.

*
Neyse Hami Mandıralı hocamız olduğu için başarılı olmasını dilerim.

Cafer Bulur
21.01.2016, 23:19
Hala gonul eglendirsin diyor ya. Hamiyle dibe vuralim da gor gonlu de eglenmeyi de. Sizin gibilere mustahak basarisizlik. Ozel hayatiyla isini ayiramayacak kadar kalin kafalisiniz.

Dibe vurduk zaten otesi var mi?Hami ile kume dusmeyiz bosuna heveslenme.

batuhanTs
21.01.2016, 23:20
Haminin gelisine yapilacak tek sey gülmektir sizde oyle yapin takmayinnnn

Çağatay_
21.01.2016, 23:24
Olsa hoş olmaz mı? Daha gelenekçi bir yapıda Bilbao modeline benzer sistemle Türk futbolunda yeniden devrim yapılabilir.

Belki İsveç'teki Lars Lagerbäck - Tommy Soderberg tarzı bir yapılanma ile 2 hocalı devam edebiliriz, ama dünyada örnekleri 1-2 taneyken 2 tane otoriter kişinin birbiriyle bu kadar uyumlu çalışması kolay gözükmüyor. Keşke birlikte bu şekilde bir ekip olabilseler, el elden üstündür. Birbirlerinin açıklarını kapatırlar, ama zor dedim sadece :)

ibrahim
21.01.2016, 23:27
Simdi sonradan sonradan düsününce mantikli geliyor Hami konusu. Ersun Yanali nitelikleri haricinde isteme nedenlerimden biri de futbolcularimizin cogunun onla arasi iyi olmasiydi. Hami böyle bir bag kurabilecekse futbolcularla ve düzenli maas gelecekse tutar bu is.Yetersizligini bir kenara birakip bu yönünden bakinca daha rahat oluyorum. Dua edelim yönetim borc mevzusunu halletsin.

Alphan Altun
21.01.2016, 23:28
Arkadaşlar ister gülün ister ağlayın.Kulüp bildiğiniz batık...

Dünya kadar çek yazılmış.Ersun Yanal denilmiş de kulübü 3 ayrı yerden icraya vermiş.Yaklaşık 2 trilyon.Bankalardaki limitler ağzına kadar dolmuş.Çoğu da kısa vadeli borçlar.Hepsi alacak temlikli.Öyle feda ile kapanacak gibi de değil.Takım küçülecek.Aylık 100 bin liraya çalışacak en iyi antrenör de Hami idi onu aldılar.Hayırlı uğurlu olsun elinden geleni yapacaktır.

bahadır2561
21.01.2016, 23:30
İnşallah egosu yüzünden saçma sapan kadro dışılar yapmaz ve adam akıllı 3 ay durur gider

Çağatay_
21.01.2016, 23:31
Bizim kadro ya göre 4 3 3 zor kardes. 3 forvetimiz yok zaten. en kalabalık yerimiz orta saha. adam gibi 4 defansımızda yok
Enteresan ama kosmaya meyilli kosmayan bir takımımız var.
oyunu hızlı ve pasa dayalı oynamak en iyisi elbette.
topla cıkmayı bilmiyor defansımız daha ne. kanatlarımız bazen abartıyor. Yusuf sut, aytac şut, mehmet şut,erkan sut. tamam şut güzelde adam (genelde cardo) bos ekliyor bizimki daaan.

şota malesef kotü hoca idi. ne takıma kondüsyon katabildi ne teknik. Hami bilmiyorum belki şotadan iyidir. ama oyle hucum takımı felan olmayacaz.
Bu haftayıda yeni geldimle sıyırır. gerisi allah kerim

3 santrafora gerek yok dışarıda Yusuf veya Erkan gibi kanat forvet özelliği olan oyuncularla oynarsın.

Yoksa Cardozo, Muhammet, Deniz gibi 3 forvet oynarsak zaten sıkıntı olur.

Belki birisi sağ ya da sol tarafta Umut ya da Burak'ın oynadığı gibi oynar, o da takımda kalabilirse Deniz olabilir. Yapısı itibariyle söylüyorum yani. Beşir o işin adamı değil.

61Firtinasi61
21.01.2016, 23:34
Daha bir mac yönetmeden, adami dibine sokdunuz.....yazik

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk

sasort
21.01.2016, 23:51
Arkadaşlar şu konuya kimse dikkat etmedi

trabzonsporun maçlarina bakin ah vah ile hakem hatalari ile kaçan çok puan görürsünüz

olcan henrique oynadiği dönemde iki pozisyon hala aklimda kaleci ile karşi karşiya yandaki boş adama çikarmadiği için kaçirdiğimiz sayilar daha niceleri
şimdide ekicinin fevri hareketleri

hami başarili mi oldu bence ewet ama şöyle ewet

takim ruhuna zarar veren gemideki ağiliklari atarak elde kalanlar ile başari aradi

ama attiklari geminin ağir silahlariydi. Elde ne kaldi tüfekle yapilabileceğini yapti.

Yine bir kadro revizyonu olacak mi

benim merakim bu

kanterts
21.01.2016, 23:55
bu arada 8jk maci icin zaten birsey beklemeyin . hami ile bir gs maci vardi 1-4 kaybetmistik . abdülkadiri oynatmisti orta sahada . rezil olmustuk .
cardozo yerine denizide oynatirsa sasirmam . bakacagiz .

Cafer Bulur
22.01.2016, 00:01
Arkadaşlar şu konuya kimse dikkat etmedi

trabzonsporun maçlarina bakin ah vah ile hakem hatalari ile kaçan çok puan görürsünüz

olcan henrique oynadiği dönemde iki pozisyon hala aklimda kaleci ile karşi karşiya yandaki boş adama çikarmadiği için kaçirdiğimiz sayilar daha niceleri
şimdide ekicinin fevri hareketleri

hami başarili mi oldu bence ewet ama şöyle ewet

takim ruhuna zarar veren gemideki ağiliklari atarak elde kalanlar ile başari aradi

ama attiklari geminin ağir silahlariydi. Elde ne kaldi tüfekle yapilabileceğini yapti.

Yine bir kadro revizyonu olacak mi

benim merakim bu

Tabiiki olacak.Takimda kim umursamaz davraniyorsa gozunu kirpmadan takimdan kesecektir hami.

Bunun icin ilk adaylar cavanda,mbia ve erkandir bence ekicide ceki duzen vermeli kendisine.

melihergun
22.01.2016, 00:02
1461 in hocasi fatih tekke degil mi ?

ccd6167
22.01.2016, 00:17
Diplomsını almış mı bu muheterem yoksa diplomalı hocanın yanında hocayım ben ya diye mi gözükecek.

Vizyonu misyonu hedefi sistemi olduğunu düşünmüyorum. Kendini geliştirmemiş bi zaat. Futbolu bırakalı 15 sene olmuştur ama daha yrni diploma alabilmiş birisi

eksi usta.

BySeHzAdE
22.01.2016, 00:26
Ne kadar yetersizde olsa şuanda yapılacak başka hamle yoktu. Hayırlı olsun..

el_conquistador
22.01.2016, 01:31
Cevat KOL @cevatkol

Kusura bakmasında o arkadaş poposunun genişliğinde beyin hücresi olsaydı, arada sırada belki anlamlı birşeyler yazardı...

Mert Zaman
22.01.2016, 01:37
Lusescuu takımın başına getirmiş olsaydın 5 yıl sözleşme ve takım baştan aşağı değiştirecektin,Ersun yanal göreve getirmiş olsaydın 5 yıl sözleşme takımın yarısını değiştirecektin, Hami Hoca geldi yarım sezon sözleşme çünkü boş mukaveleye imza attı TS sevdalısı Hami hocaya transfer yok,ondan sonrada mucize bekle,kardeşim hami hocaya en az 5-6 futbolcu transferi hakkı ver adam temel taşlarını yerine oturttursun, hami hocaya neden bir buçuk sezonluk sözleşmeyi çok görüyorsunuz.

yazmış bir arkadaş transfer yapmayı düşünmüyoruz haberinin altına ne kadarda doğru söylemiş

el_conquistador
22.01.2016, 01:48
Buradaki çoğu arkadaşın mantığını gerçekten anlamak çok güç.

Mesela burdaki bazı arkadaşların mantığını güdersek, Jürgen Klopp çok berbat bir hoca. Üç aydır Liverpool'da, takım hala aynı yerinde sayıyor.

yüregimts
22.01.2016, 02:00
Şu yarıda yabancı bir hoca getirmek yanlış olurdu , adamı 3 gün de gönderirdik. En mantıklısı Ersun hoca 2. Hami Hocaydı.

Benim anladığım kadarıyla Ersun belki de haklı olarak 2. plana atıldığını ve zoraki getirileceğini düşünerek kabul etmedi.

Son Çare Hamiydi o geldi...

Bizim Şu saaten sonra takıma destek olmaktan , gidip kötü de olsa tsclup ürünlerinden almaktan , yönetime yardım etmekten başka

çaremiz yok. Hep hep eleştiri nereye kadar... Biraz destek olalım ,bırakalım Hami çalışsın...

talsuv61
22.01.2016, 03:45
Hami mükemmel hoca değil doğrudur ama Sadi Tekelioğlundan iyidir. Bu de yeterli bir sebeb fakat keşke, Tolunay Osman veya Ünal' dan biri gelseydi

Courage
22.01.2016, 07:54
Haminin ekibi belli mi ve kondüsyoner kim ?

asilhamsi
22.01.2016, 08:18
Hami nin kafa kagıdında Trabzon yazmasa idi bu kariyer ile Trabzonspor a hoca olabilirmiydi?

Ben derin Trabzonsporun etkilerinden kurtulamadıgımızı dusunuyorum.Bunun baska bir acıklaması olamaz.

Hami oynadıgı zorluk derecesi yuksek tum maclarda batırdı.

Galatasaray macında rezil top oynadık.Hocadan hicbir beklentim yok.

asilhamsi
22.01.2016, 08:25
Bari su adama basarılı demeyin yahu ayıptır diger hocalara.

Fener 3-0
cincon 4-1
bursa 2-2
karabuk,elazıg ve kasımpasa macları berabere.

cıktıgı 2 avrupa kupası macı 2 maglubiyet.Hadi Juveye karsı oynadın neyse.

Bunun neresi basarı?

Antalyada dahada rezil bir performans :

Bank Asyada 12 mac 5 galibiyet,4 maglubiyet.

Henuz kendini alt ligde dahi ispat edememiş bir adamı Trabzonspor gibi bir markanın basına nasıl layık gorduk?

asilhamsi
22.01.2016, 08:26
Yönetim ilk buyuk hatasını boylece yapmıs oldu.Hani dogru koltuga dogru adamları oturtacaktık.Dogru adam Hami mi?

Courage
22.01.2016, 08:34
Kulüp geçmişi ve başka türlü aidiyeti ile teknik direktörlüğe adam seçme usülü sadece bize has değil.

Hamza gs'ye gelmeden Akhisar macerasından başka birşeyi yoktu. Beşiktaş yıllarca kendi evlatları Samet ,Rıza v.b.'ne cv'lerinde şampiyonluk yazmadığı halde şans verdi. Şikecilerde de İsmail Kartal örneği var.

İ. SARAL
22.01.2016, 08:47
Ya neyi tartışıyorsunuz? Yarım dönem için Ersun veya yabancı bir hoca gelmeyeceği ve gelse bile bizim şu an onun isteklerine cevap veremeyecek olmamız nedeniyle zaten 1-2 hoca adayı vardı, aralarından en iyisini seçtiler.

muratt
22.01.2016, 08:47
Hami İstifa başlığı Şubat sonu gibi açılır mı acaba ?

matrixx61
22.01.2016, 08:51
Dün Sayın Ustanın da dediği gibi o kadar futbolcuya dünyanın parasını vermişiz..kolay kolay da gönderemiyorsun transfer yapamıyorsun para yok..en azından şu sefayı, ishakı, muhammet beşiri ve 2-3 gençi (yusuf yazıcı, Abdülkadir vs.) takıma kazandırsa hami hoca bana göre yeter hemde takım içinde masrafsız transfer yapmış oluruz...

İ. SARAL
22.01.2016, 09:06
Hami İstifa başlığı Şubat sonu gibi açılır mı acaba ?

Değil Hami; Mourinho, Klop, Ancelotti vs. bile hocamız olsa o başlık yine açılır. Çünkü bu taraftara sabır ve istikrar kelimeleri çok uzak.

Mehmet BAŞ
22.01.2016, 09:22
Yok arkadaş yok, eleştirmekten başka bir şey beceremiyor bazı kişiler!

Bir kere ya, bir kere de insan gibi gelene destek olsanız bir yerinizden bir şey mi eksilir?

Ayıp artık, yemin ederim ayıp!

Bu bazılarının memnuniyetsizliği yüzünden başarı gelmiyor! Destek olmadıkları için başarı gelmiyor!

Artık uyanın! Bunu görün!

Stadyuma maça gitmezsin, takıma destek olmazsın, sonra da "Hami kim yaaaaa!" diye eleştiri yaparsın.

Kusura bakma ama "Sen kimsin? Kimsin kim? Nesin, dost mu, düşman mı?

El Cordobes
22.01.2016, 09:33
hami hocanın en çok erkanla iletişimi nasıl olacak onu merak ediyorum.

tv de yorumculuk yaparken " erkan fenerbahçeden başka takımda oynamam diyordu, sözünü tuttu, Trabzonda oynamıyor." demişti.

bakalım nolacak?

Dip.Ing.Mag.
22.01.2016, 09:39
Hami nin kafa kagıdında Trabzon yazmasa idi bu kariyer ile Trabzonspor a hoca olabilirmiydi?

Ben derin Trabzonsporun etkilerinden kurtulamadıgımızı dusunuyorum.Bunun baska bir acıklaması olamaz.

Hami oynadıgı zorluk derecesi yuksek tum maclarda sıctı.

sagolsun IHo piyasada küstürmedik Teknik direktör birakmadi. ve dolayisiyla is Sadi mi Hami mi olayina Kadar geldi. bu durumda hangisi daha mantikliydi sence? bence Hami. ha yeterli mi kesinlikle yeterli degil. su asamada asla önemli bir projenin önemli bir figürani olamaz diye düsünüyorum bende.

x_man
22.01.2016, 09:51
O değil de ayda 100.000 TL kazanan ne çok renktaş varmış maşallah Allah daha çok versin
100.000 TL'yi az görmek de benim anlamadığım bir şey

Tansu Onur Erdoğan
22.01.2016, 09:58
Kulüp geçmişi ve başka türlü aidiyeti ile teknik direktörlüğe adam seçme usülü sadece bize has değil.

Hamza gs'ye gelmeden Akhisar macerasından başka birşeyi yoktu. Beşiktaş yıllarca kendi evlatları Samet ,Rıza v.b.'ne cv'lerinde şampiyonluk yazmadığı halde şans verdi. Şikecilerde de İsmail Kartal örneği var.sevgili renkdasim hamza gs ye gelmeden önce akhisari 3. Ligden aldı süper lige çıkardı .süper ligdede ligde tuttu. Samet hoca ve rıza hoca ise hocalık yaptıktan belki 15 sene sonra bjk ye teknik direktör olabildi.İsmail kartal ise aziz yıldırımın masa si olduğu için olabildi.
Fakat hami.Mandıralı 6 ay TS de hocalık 6 ayda antalyasporda hocalık yaptı ondada kovuldu.arkadaşımın dediği gibi kafa kağıdında Trabzon yazmasa imkânsızdı Trabzonspor a t.d olabilmesi

zafer6161
22.01.2016, 10:15
Bari su adama basarılı demeyin yahu ayıptır diger hocalara.

Fener 3-0
cincon 4-1
bursa 2-2
karabuk,elazıg ve kasımpasa macları berabere.

cıktıgı 2 avrupa kupası macı 2 maglubiyet.Hadi Juveye karsı oynadın neyse.

Bunun neresi basarı?

Antalyada dahada rezil bir performans :

Bank Asyada 12 mac 5 galibiyet,4 maglubiyet.

Henuz kendini alt ligde dahi ispat edememiş bir adamı Trabzonspor gibi bir markanın basına nasıl layık gorduk?

sivas deplasman 4*0
erciyes deplasman 5*0
:D

~UniCef~
22.01.2016, 10:27
O değil de ayda 100.000 TL kazanan ne çok renktaş varmış maşallah Allah daha çok versin
100.000 TL'yi az görmek de benim anlamadığım bir şey

Kiyas yaparak az görüyoruz. FB,GS,BJK,Bursanin TD leri ne kadar kazaniyor?

nsevencan61
22.01.2016, 10:33
Bende durumdan memnun değilim güvenim yok ama allahtan istegim bu mübarek cuma gününde hami bizi sezon sonu şaşırtsın

Sent from my iPhone using Tapatalk

muratt
22.01.2016, 10:42
Hami geleceğine Sadi kalsaydı daha iyiydi.. Ersun veya Ertuğrul gibi biri gelemiyorsa Sadi'yle devam et işte. Hami, Sadi'den fazla ne verebilir takıma, ne kadar fark yaratabilir ? 3 ayda bir hoca değiştirmek takıma zarardan başka birşey vermez, bunu ne zaman anlayacağız. Son bir yıldaki 5. hoca oldu galiba, 2.5 ayda bir hoca, böyle bir istatistikle gençlerbirliği ile yarışırız. Kaldı ki 3 ay sonra tekrar değişecek hoca. Şu istikrar kavramını anlayan bir yönetim gelmeyecek mi ? Usta'dan ümitliydim ama o da İHO gibi çıktı...

Jackdaniels
22.01.2016, 10:48
Hami geleceğine Sadi kalsaydı daha iyiydi.. Ersun veya Ertuğrul gibi biri gelemiyorsa Sadi'yle devam et işte. Hami, Sadi'den fazla ne verebilir takıma, ne kadar fark yaratabilir ? 3 ayda bir hoca değiştirmek takıma zarardan başka birşey vermez, bunu ne zaman anlayacağız. Son bir yıldaki 5. hoca oldu galiba, 2.5 ayda bir hoca, böyle bir istatistikle gençlerbirliği ile yarışırız. Kaldı ki 3 ay sonra tekrar değişecek hoca. Şu istikrar kavramını anlayan bir yönetim gelmeyecek mi ? Usta'dan ümitliydim ama o da İHO gibi çıktı...

Ne oldu ne gördünde usta iho gibi çıktı diyebiliyosun... Bi durun bi gözlemleyin bakın bakalım ne olucak henüz işin çok başında olan bi yönetim var kimse hami süper hoca demiyo belliki 6 aylık geçiş dönemi var yönetimin önünde taşlar yerine yavaş yavaş oturacaktır biraz sabredelim ve destek olalım.

muratt
22.01.2016, 10:49
Hami'nin tv yorumlarını da izledik. Seviye olarak, söylem olarak, bakış açısı ve vizyon olarak bizim köydeki kahveden bir tık yukarıda. Önemli böyle şeyler, bir insanın yorumculuğu o insanın vizyonu bilgisi ve zekası hakkında bilgi verir. Ben yorumculuğuna bile bakara Hami'nin yetersiz olduğunu görebiliyorum. Hangi mantıkla Hami ile anlaşılmış anlamak mümkün değil. Sadi'yi savunduğumdan değil ama Hami'nin Sadi'den fazlası yok eksiği var. Hami geleceğine sadi kalsaydı. Yok illa hami'yi getireceksin, bunu aralık ayında yap, neden şimdi ? Bursa mağlubiyetiyle skora göre taraftarın gazını alarak mı vizyon sağlanacak ? Nerede vaadedilen vizyon ? Nerede proje takımı ? 3-4 yıllık istikrar yakalanacak, Lucescu vari veya ona yakın olsa da olur dünyada kalmadı mı ? Çok çilemiz var daha çekilecek...

eraytaskin61
22.01.2016, 10:56
kimi beğendik de seni beğenecez Hami inşallah sözleşmenin sonuna kadar kalırsın..

Cenkhan
22.01.2016, 10:56

Hami oynadıgı zorluk derecesi yuksek tum maclarda sıctı.

Yukarıda 20'li yaşlarda eleman gelmiş "adam kendini geliştirmemiş yeaa, diploması yoq" diye kulüp tarihinin en önemli 5 isminden biri olmuş adama giydiriyor. Öteki güya gazeteci olmuş, Sadi 10 alırken bu niye 100 alacak diye dertlenmiş. Seviye buralardayken hepimiz bir Mandalorian kadar asilmişiz gibi triplerdeyiz. Siz de "Trabzonluya hümanistlik aşılamak adına Trabzonluları aşağılayan Trabzonlu" pozlarındasınız. Ayıptır, şu kulübe el verin, destek verin; bırakın her fırsatta foruma girip sosyal hayattaki mutsuzluklarınızı takım üzerinden çıkarma çabasını.

Derin Trabzon diye bir arkaik bir öcü yaratma çabasından sıyrılalım. Biz 1900'lerde kurulmuş frankofon kulübü değiliz, tapınakçımız olmaz bizim. Nesilden nesile efsanler anlatılarak, ritüellerle devir teslimi yapılan kukuletası olan bir ekip yok. Kulübü ele geçirdiği iddia edilen adamlar ilk kadronun kaptanı şimdinin siyasetçisi, şampiyon ekibin kalecisi, yine şampiyon ekibin başkanları vs. Bu efsaneyi yaratan adamlar neyi kimden kaçırıp ele geçirecek, kafamız mı güzel? En fazla yaptıkları İHO tarzı köylü kurnazı adamı caminin duvarından uzak tutmaya çalışmaktır ki onu bile beceremediler. Nasıl kuvvetli bir çeteyse artık.

Kafa kağıdında yazanlar değil Trabzonspor efsanesi olması sebebiyle kulübe hoca olmuştur. Yarın da Onur için geçerli olacaktır bu. Bu kadar basit, anlamamakta ısrar etmeyin artık. Ne teknik adam kariyeri, ne teknik-taktik bilgisi ne de fiyatının uygunluğu vesaire... Adam bizim efsanemiz, her halta küfreden adam Hami'ye söverken bile yerinde biraz doğrulur saygıdan. Benim için bu, hoca olması için yeterlidir. Büyük kulüp mentalitesi de bunu gerektirir. Zidane kim yani sonuçta değil mi, 3 kuruşluk adam yeaani, oturmayı kalkmayı bilmez, civcivli cümleler kuramaz barzonun teki. Koca Real Madrid'i de gerizekalılar yönetiyor. Ama Mustafa Denizli öyle mi, adam trequartista'dan sol bek yaratıyor. Şimdi gelse, Hami'ye sövenlerin hepsi diz çöküp tövbe diler kendisinin önünde, öyle büyük kerametli adamdır Denizli.

Kulübe saygı duyun, kulübe.

Dereli
22.01.2016, 11:05
Hami'nin tv yorumlarını da izledik. Seviye olarak, söylem olarak, bakış açısı ve vizyon olarak bizim köydeki kahveden bir tık yukarıda. Önemli böyle şeyler, bir insanın yorumculuğu o insanın vizyonu bilgisi ve zekası hakkında bilgi verir. Ben yorumculuğuna bile bakara Hami'nin yetersiz olduğunu görebiliyorum. Hangi mantıkla Hami ile anlaşılmış anlamak mümkün değil. Sadi'yi savunduğumdan değil ama Hami'nin Sadi'den fazlası yok eksiği var. Hami geleceğine sadi kalsaydı. Yok illa hami'yi getireceksin, bunu aralık ayında yap, neden şimdi ? Bursa mağlubiyetiyle skora göre taraftarın gazını alarak mı vizyon sağlanacak ? Nerede vaadedilen vizyon ? Nerede proje takımı ? 3-4 yıllık istikrar yakalanacak, Lucescu vari veya ona yakın olsa da olur dünyada kalmadı mı ? Çok çilemiz var daha çekilecek...

Haminin TV yorumculuğuna bakarak hocalığını eleştirmek doğru değil.
Evet haklısın Haminin hitabeti çok kuvvetli değil hatta vasata yakın ve evet haklısın TV deki yorumculuğu zeka ve vizyon için göstergedir.
Ama Hami'nin bu konuda istisnası var. Çünkü teknik anlamda gerçekten çıtanın baya üstünde bir hoca. Takımın neyi eksik nerde aksama var bunları hızlı şekilde tespit edip giderebiliyor. Aynı şekilde rakibin eksiklerinide fark edip futbolculara aksettiriyor. Ve en önemlisi futbolculara ruh verebiliyor. Önceki deneyiminde hepimiz bunu gördük.
Zati Hami'nin gönderilme sürecide herkesin hatırındadır.

Birde sunu düşünün takımdaki topçular Haminin futbol zamanlarını youtube dan izlemiyormu sanıyorsunuz. Bu bile yeter. :)

AYYILDIZ
22.01.2016, 11:10
Yoğun bakımda ki hastayı Lucescu gibi bir hoca ayağa kaldırabilir. Sezon sonunu beklemekte fayda var.

Courage
22.01.2016, 11:17

Futbol camiasında ağzı laf yapan,konuştu mu herkesin susup dinlediği fazla adam yok hocam. TRT Stadyumda sabit yorumcuları hariç kaç kere eski futbolcuları çıkardılar ,çıkarıyorlar orada görüyoruz adam 3 İstanbul takımının tamamında oynamış ama 2 kelimeyi bir araya getiremiyor mesela. Ne diyelim bu adamın futbol bilgisi hakkında şimdi ? Buradan bir çıkarım yapmak zor gibi .

Belki de fazla aristokrasi saha kenarı için lazım değildir. Başkanımız bütün camianın nobranlığını örtecek kadar donanımlı ve naif zaten. Teknik direktör biraz eli maşalı olsun hem birbirlerini dengelerler hem de bu oyuncu grubuna öylesi lazım.

x_man
22.01.2016, 11:21
Kiyas yaparak az görüyoruz. FB,GS,BJK,Bursanin TD leri ne kadar kazaniyor?

Hami'yi şu anda hoca diye diğer hocalarla kıyaslamak bile hata hem az alıyor demek yanlış bence büyük bir para

Enes Coşkun
22.01.2016, 11:24
Takıma katacağı en büyük şey ruh olacaktır,hayırlı uğurlu olsun...aklımdan geçen bir başka senaryo ise Şenol Güneş ile anlaşılıp kendisi yardımcı olabilir böyle olmazsa yüksek ihtimal yabancı hoca gelir.

Courage
22.01.2016, 11:25
sevgili renkdasim hamza gs ye gelmeden önce akhisari 3. Ligden aldı süper lige çıkardı .süper ligdede ligde tuttu. Samet hoca ve rıza hoca ise hocalık yaptıktan belki 15 sene sonra bjk ye teknik direktör olabildi.İsmail kartal ise aziz yıldırımın masa si olduğu için olabildi.
Fakat hami.Mandıralı 6 ay TS de hocalık 6 ayda antalyasporda hocalık yaptı ondada kovuldu.arkadaşımın dediği gibi kafa kağıdında Trabzon yazmasa imkânsızdı Trabzonspor a t.d olabilmesi

İsmail Kartal hariç diğerlerinin t.d. geçmişi Hami'den fazla kabul ediyorum zaten. Ama hepsinin oturduğu koltuk ,görevde olduğu süre içinde ligde ve diğer dallarda en başarılı olma zorunluluğu olan bir mevkii. Milyonlarca insanın takipte ve başarı mecburiyetinin olduğu yerde yine de bu isimlerin tercihi sportif başarı geçmişinin öncelik olarak görülmediğini başka şeylerin daha önemli olduğunu gösteriyor.

Belki sezonuna göre kolej havasını oluşturma belki yine duruma göre maddi darlıkta idare edebilecek, o camiaya nefes aldırabilecek kişi olarak görülme belki de kulüp değerlerini yabancı birinden daha iyi temsil yeteneği ...bilemiyorum.

Hami ,maddi darlıkta idare edebilecek en azından baskıları kırabilecek bir isim olarak tercih edildi. Üstelik fazla alternatif te yok. Lucescu işi karışık ama Ersun Yanal konusunda ne oldu ne bitti hiç bilmiyoruz. Belki var olan maddi duruma hayır dedi.

Faik Yılmaz
22.01.2016, 11:38
Ersun YANAL ismi dolaştığı günlerde demiştim ki....

Bu adamı dahi istemiyorsanız yarın Hami gelirse sakın üzülmeyin ve eleştirmeyin....

O gün Ersun Yanal'ın gittiği klüplere, gezdiği kadınlara laf edenler bugünkü tablonun bir numaralı müsebbibidir.....

katre-i.matem
22.01.2016, 11:42

Televizyonda Önder Özen var mesela. Dinleyince "Abi adam bu işi biliyor ya" felan diyor milyonlar ama beşiktaş ve kasımpaşa da ne yapmış bu arkadaş ? Bence örneklendirdiğiniz konuda dayanak noktanız yanlış olmuş.

Kemal Öztel
22.01.2016, 11:51
Hocam

Cavandaya riskli bölgede çalıma girmemesini
Aytaça kaleyi gördüğü yerden şut çekmemesini
Erkan her topu isteyip topu ezmemesini
Ekiciyede gerçekten müsait olduğunda şut çekmesini söylersen takım oyununa büyük katkı sunarsın..

salihismet
22.01.2016, 12:31
Iho artik yanlislarini daha iyi görüyor simdi, örnegin hoca tercihleri konusunda yanlis yaptigini
kabullenebiliyor. Ben ihoyu dinleyince aklima hep bir zamanlar ibrahim tatlisesin sov programinda
yasanan bir olay gelir; Bir gün programa bir profosör davet edilir, ibo her zamanki bos konusan
tavriyla profosöre sorar: Profosör bey, siz okumus adamsiniz, bilirsiniz, termosa soguk su koydugunuzda
suyu soguk tutuyor, sicak su koydugunuzda suyu sicak tutuyor, termos suyun sicak veya soguk
oldugunu nasil biliyor? Profösör cevap verir; cok basit! Siz elinizi suya soktugunuzda onun sicak veya
soguk oldugunu anlamazmisiniz? Tatlises: anlarim, ama benim aklim var. Profosör cevap verir:
e o kadarcik akil termosta da var...

Mustafa ÖZDEMİR
22.01.2016, 12:40
Başarı beklememek lazım .sonuçta eldeki kadro belli

Aydın Danış
22.01.2016, 13:01
Tehlikenin farkındamısınız :D

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/18794-4S1E3N4Q.jpg

İ. SARAL
22.01.2016, 13:20

Vallahi kardeşim Özeri pek beğenmem ama Erkan, Marin ve Ekici'nin bu hallerinden sonra bana bile iyi gelmeye başladı.

İ. SARAL
22.01.2016, 13:20

Vallahi kardeşim Özeri pek beğenmem ama Erkan, Marin ve Ekici'nin bu hallerinden sonra bana bile iyi gelmeye başladı.

muratt
22.01.2016, 13:32
Hocam

Ekiciyede gerçekten müsait olduğunda şut çekmesini söylersen takım oyununa büyük katkı sunarsın..

Cavandaya daha çok bindirme yapmasını
Aytaç'ı şut konusunda desteklemesini
Erkan'a daha çok liderlik ve sorumluluk hissi vermesini
Ekici'ye bunun bir takım oyunu olduğunu ve aynı formayı giyen diğer oyuncuların da takım arkadaşları olduğunu öğretmesi
Cardozo'nun ceza sahası içinde daha çop topla buluşacağı bir sistem oluşturmasını
Yusuf'a daha çok açık alan yaratacak bir taktik oluşturmasını,
Mbia'nın Zokora olma yolunda emin adımlarla gidişine dur demesini
Marin gibi önemli bir adamı takımın bir parçası haline getirmesini
M.Yumlu ve Aykut gibi adamlara biraz futbol, pozisyon ve taktik bilgisi katmasını,
Muhammed Beşir'e hedef olarak 2016 milli takım vizyonu koymasını
Takıma genel anlamda direnç, pres gücü, yardımlaşma, taktik bilinci ve takım ruhu aşılamasını

Hami'den bekliyorum... Teknik direktörlüğü ilk 11 belirlemeden ibaret zannettiğimiz sürece çok bekleriz tabi...

Enaldo61
22.01.2016, 13:38
Kimse kusura bakmasın da ben Hami'yi takımı 13. sıradan alıp 4. sıraya çıkardığıyla değerlendiririm bana göre başka bir kriter yok geri kalan çoğu şey sığ bakış açısı olur bana göre. Bekleyip göreceğiz.

7can61
22.01.2016, 13:47

Mehmetin sıkıntısı nedir anlamak gerek, bu adam geçen sene ampül gibi asıyordu topları tavana, şimdi ne oldu bu adama.

Eğer sözleşmemi doldurup giderim hevesi varsa kesilsin cezası, ya da uzatılsın sözleşmesi anlayalım derdini.

Gsye topçu beslemeyelim burada...

Enaldo61
22.01.2016, 13:54
Bence Mehmet, İstanbul takımlarına gitmek istiyor arkadaşlar. Tamamen şahsi fikrim.

Çağatay_
22.01.2016, 14:04
Televizyonda Önder Özen var mesela. Dinleyince "Abi adam bu işi biliyor ya" felan diyor milyonlar ama beşiktaş ve kasımpaşa da ne yapmış bu arkadaş ? Bence örneklendirdiğiniz konuda dayanak noktanız yanlış olmuş.

Teknik direktörlük kariyerine laf edebilirsiniz. Gerçi onda da projesini yapamadı, kısıtlı süre görev aldı. Ama Beşiktaş'ta sportif direktör olarak bulunduğu süre içerisinde gerek hoca seçimi, gerek takımı yapılandırması ile Beşiktaş'ı bu günlere gelmesinde önemli payı vardır, gözardı etmemek gerekir.

UĞUR DURTAŞ
22.01.2016, 14:10
Hocam

**
İlave yapmak isterim;
onur'a degaj yapmamasını,topu eliyle hızlı şekilde oyuna sokmasını,
mustafa'ya müsait durumdaki arkadaşı varken, onura geri pas vermemesi gerektiğini,
aykuta hava topuna çıkarken elini kullanmamasını,
okaya aldığı her topu sağına,soluna veya geriye oynamamasını,ağır hareket etmemesini,oynadığı yer itibariyle
panik yapmadan dik oynamasını anlatmasını,
mbia'ya şunu söylemeli sezon öncesi bursa ve bjk maçlarından sonra takıma bugüne kadar katkısının olmadığını
aldığı paranın hakkını vermesini,
özellikle takımda bencil oynayan,defansa yardım etmeyen oyuncuların dikkatini çekmeli(ekici-erkan-marin)
bu oyunculara forvette oynayan oyuncularımıza öldürücü pas atmalarını söylerdir.
hangi maç olursa olsun,skor ne olursa olsun kişiliklerini sahaya yansıtmarını beyinlerine işlerdim.

dikkatlerini çektiğimiz bu eksiklikleri aza indirdiklerinde takımın göze hoş gelen oyununu sahaya yansıtacak kanısındayım.

başarılar Hami hoca.

Cafer Bulur
22.01.2016, 14:53
Kimse kusura bakmasın da ben Hami'yi takımı 13. sıradan alıp 4. sıraya çıkardığıyla değerlendiririm bana göre başka bir kriter yok geri kalan çoğu şey sığ bakış açısı olur bana göre. Bekleyip göreceğiz.

Ne hamiymis be aldigi aylik 100 bin tl bile batiyor milletin gözüne.

Hami basarili olursa birileri cok fena mors olacak o gunler yakin.

reisoğlu61
22.01.2016, 14:59
50.yilda bizi sampiyonluga götürmen dilegiyle, basarilar Hami Hoca...

Hakan
22.01.2016, 15:03
16 maçta aldığı 6 galibiyeti 2 yıl boyunca dilinden düşürmeyen adam Türkiye Kupasını alırsa ne yapar düşünemiyorum :)

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:09
14 maçta 6 galibiyet var sığ bakış açısı hangisi acaba? İsterse 18. sıradan 1. sıraya taşısın. Konu Hami başarılı olur veya olmaz değil -ki başarılı olması için hiçbir sebep yok şu aşamada- konu, Hami'nin ilk döneminin çok başarılı sanılması. Hami dönemindeki takım sadece ilk Juventus macında iyi oynamış son derece başarısız bir takımdır. Tek maçla da oluyorsa bu işler, Gs maçındaki oyuna bakarak Şota'nın kalması gerek dememiz gerek.

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:11
Ne hamiymis be aldigi aylik 100 bin tl bile batiyor milletin gözüne.

Hami basarili olursa birileri cok fena mors olacak o gunler yakin.
Kafaya gel, 100 bin lira az geliyorsa hesap numarası vereyim de yolla bana.

artvints
22.01.2016, 15:13
hami'nin varsa basarisi sonuclarla alakali degildi.kalitesi tartismaya acik olsa da ortaya ne oynadigi belli olan takima benzer birsey cikarmasiydi.hedefe gitmek baska biseydir tabi ama yine benzer bir surec icin geliyor hedef icin degil.

Cafer Bulur
22.01.2016, 15:13
14 maçta 6 galibiyet var sığ bakış açısı hangisi acaba? İsterse 18. sıradan 1. sıraya taşısın. Konu Hami başarılı olur veya olmaz değil -ki başarılı olması için hiçbir sebep yok şu aşamada- konu, Hami'nin ilk döneminin çok başarılı sanılması. Hami dönemindeki takım sadece ilk Juventus macında iyi oynamış son derece başarısız bir takımdır. Tek maçla da oluyorsa bu işler, Gs maçındaki oyuna bakarak Şota'nın kalması gerek dememiz gerek.

Hami nin 6 galibiyet aldigi o kadroyla sota 2 galibiyet alamazdi.

Ersun yanal 3 galibiyet alamazdi.

O kadro simdiki kadronun yaninda bir hic ti bunu görmezden geliyorsunuz.

Cafer Bulur
22.01.2016, 15:17
Kafaya gel, 100 bin lira az geliyorsa hesap numarası vereyim de yolla bana.

Battigi icin hemen cevap verme ihtiyaci hissediyorsun hersey ortada.
Yillik 400 bin euro ya ancak bir Trabzonspor asigi bizde calisir iste Hami budur..

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:17
Hami nin 6 galibiyet aldigi o kadroyla sota 2 galibiyet alamazdi.

Ersun yanal 3 galibiyet alamazdi.

O kadro simdiki kadronun yaninda bir hic ti bunu görmezden geliyorsunuz.
Yahu kimi yenmiş o maçlarda Trabzonspor? Favori olmadığı tek maç Sivas maçıydı zaten, gerisi boş beleş maçlardı.Son maç zaten küme düşmüş takımla oynadık. Kadro kötüydü de rakiplerinden de kat kat iyiydi.

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:19
Battigi icin hemen cevap verme ihtiyaci hissediyorsun hersey ortada.
Yillik 400 bin euro ya ancak bir Trabzonspor asigi bizde calisir iste Hami budur..
Hemşerim Hami'yle nasıl bir ilişkin var bilmiyorum da çok boş konuşuyorsun. Ben yıllık 200 bin euro'ya yarın başlarım. Geçeyim mi takımın başına?

Sercan Keleş
22.01.2016, 15:27
Hemşerim Hami'yle nasıl bir ilişkin var bilmiyorum da çok boş konuşuyorsun. Ben yıllık 200 bin euro'ya yarın başlarım. Geçeyim mi takımın başına?

1 Yıl önce teknik direktörlerin kazançları şöyleydi ,

Aykut Kocaman (Torku konyaspor) | 1.1 milyon Euro
İsmail Kartal (Fenerbahçe) | 815 bin Euro
Şota Arveladze (Kasımpaşa) | 800 bin Euro
Rıza Çalımbay (Mersin İdmanyurdu) | 720 bin Euro
Tolunay Kafkas (Karabükspor) | 590 bin Euro
Mehmet Özdilek (Çaykur Rizespor) | 560 bin Euro
Abdullah Avcı (İstanbul Başakşehir) | 445 bin Euro
Mustafa Reşit Akçay (Akhisar Belediyespor) | 440 bin Euro
Ertuğrul Sağlam (Eskişehirspor) | 1 milyon 250 bin Euro
Şenol Güneş (Bursaspor) | 1.2 milyon Euro

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:30
1 Yıl önce teknik direktörlerin kazançları şöyleydi ,

Aykut Kocaman (Torku konyaspor) | 1.1 milyon Euro
İsmail Kartal (Fenerbahçe) | 815 bin Euro
Şota Arveladze (Kasımpaşa) | 800 bin Euro
Rıza Çalımbay (Mersin İdmanyurdu) | 720 bin Euro
Tolunay Kafkas (Karabükspor) | 590 bin Euro
Mehmet Özdilek (Çaykur Rizespor) | 560 bin Euro
Abdullah Avcı (İstanbul Başakşehir) | 445 bin Euro
Mustafa Reşit Akçay (Akhisar Belediyespor) | 440 bin Euro
Ertuğrul Sağlam (Eskişehirspor) | 1 milyon 250 bin Euro
Şenol Güneş (Bursaspor) | 1.2 milyon Euro

Abdullah Avcı'ya bak be helal! Ancak has bir Başakşehir aşığı bu paralara çalışırdı. Sakın batmasın bu paralar size ha!

Tayfun
22.01.2016, 15:30
Edit: Yanlış konu

Cafer Bulur
22.01.2016, 15:34

Hami bir Trabzonspor efsanesidir sempatim bundandir.

Lakin sende cok ciddi bir hami alerjisi var sebebi nedir acaba?

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:37
Hami bir Trabzonspor efsanesidir sempatim bundandir.

Lakin sende cok ciddi bir hami alerjisi var sebebi nedir acaba?

Klübün işine yaramayacak, hiçbir başarısı olmayıp havadan bu koltuğu kapan, olmayan başarılar uyduran kişilere alerjim var, doğrudur.

Sercan Keleş
22.01.2016, 15:39
Abdullah Avcı'ya bak be helal! Ancak has bir Başakşehir aşığı bu paralara çalışırdı. Sakın batmasın bu paralar size ha!

Niye gidip oraya takıldın ki , Mustafa Reşit Akçay'ın kazancını gör bence. Ne başarısı var kendisinin. Bu sene ücretler daha dolgun olabilir.

Cafer Bulur
22.01.2016, 15:41
Klübün işine yaramayacak, hiçbir başarısı olmayıp havadan bu koltuğu kapan, olmayan başarılar uyduran kişilere alerjim var, doğrudur.

Cok fena mors olacaksiniz bekle ve gör.

Hami basarili olursa hangi delige kacacaksin merak ediyorum.

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:44
Niye gidip oraya takıldın ki , Mustafa Reşit Akçay'ın kazancını gör bence. Ne başarısı var kendisinin. Bu sene ücretler daha dolgun olabilir.

Olur ona da bakalım, büyük Akhisar aşığıymış demek ki bizim MRA, o cv ile 2 milyon euro altına çalışmazdı yoksa

Levent Kara
22.01.2016, 15:45
*6 yıldır ligtv var yani tüm trabzon maçlarını izliyorum, 2011 den sonra izlerken zevk aldığım maçlar sadece hamili dönemdeydi. ister 6 galibiyet ister 1 galibiyet alsın beni takımımın güzel oyunu, dik oyunu ilgilendirir. Hamiye güveniyorum herhafta hayatımdan gitti yine iğrenç bir 90 dk dedirtmeyecek bana.
*Aldığı paraya gelince eminimki rakamı klüp belirlemiştir 50bin de deseler problem olmazdı zaten.
*Kaybedilen bir maçtan sonra en az benim kadar üzülen birinin takımı yöneteceğini bilmek huzur veriyor bana.

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:47
Cok fena mors olacaksiniz bekle ve gör.

Hami basarili olursa hangi delige kacacaksin merak ediyorum.

Hahahaha, aynen 14 maçta 6 galibiyet alır yine kaçacak delik ararım ben de sonra

Mehmet BAŞ
22.01.2016, 15:47

Güzel kardeşim bırak Allah aşkına...

Ligde 6 galibiyet, 6 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. Yenilginin biri hükmen Fb'ye, diğeri de Gs'ye karşı alındı. Hem de o rezalet kadro ile bunları başardı.

O zamanki kadro ile bunu kimse beceremedi. Bu adam başardı.

Başarılı olan adama da başarısız oldu demeyin rica ederim.

Başarılı olmuş mudur?

Evet çok da başarılı olmuştur. O rezil takıma biraz futbol oynatmayı başarmıştır.

Biz de izledik o sene tüm maçları, Takım biraz olsun toparlanmıştı.

Gördüğümüzü de inkar etmeyelim...

Cafer Bulur
22.01.2016, 15:52
Hahahaha, aynen 14 maçta 6 galibiyet alır yine kaçacak delik ararım ben de sonra
Sen ve senin gibiler Trabzonspor un sirtinda ciddi bir kanbursunuz.

Baska hicbir hocaya yapmayacaginiz muhalefeti hatta dusmanligi hamiye yapiyorsunuz bu sizin niyetinizi ortaya koyuyor.

Samimi degilsiz sadece bos muhalefet yapiyorsunuz.

Ahmet Hamza
22.01.2016, 15:57
Güzel kardeşim bırak Allah aşkına...

Ligde 6 galibiyet, 6 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. Yenilginin biri hükmen Fb'ye, diğeri de Gs'ye karşı alındı. Hem de o rezalet kadro ile bunları başardı.

O zamanki kadro ile bunu kimse beceremedi. Bu adam başardı.

Başarılı olan adama da başarısız oldu demeyin rica ederim.

Başarılı olmuş mudur?

Evet çok da başarılı olmuştur. O rezil takıma biraz futbol oynatmayı başarmıştır.

Biz de izledik o sene tüm maçları, Takım biraz olsun toparlanmıştı.

Gördüğümüzü de inkar etmeyelim...

Başarılı filan olmamıştır, kendine denk veya daha güçlü takımlara karşı hiçbir maçta galip gelemedi. İlk yarı ile ikinci yarıda toplanan puanlar neredeyse eşit. Antalya kariyerine girmiyorum zaten tam bir facia. Başarı uydurmaya gerek yok, Hami hak etmeden bu koltuğa oturmuştur, tamamen plansızlık eseri bugün buradadır. Ben yine desteklerim, ama şahıs fanatilkiğine lüzum yok.

Ahmet Hamza
22.01.2016, 16:01
Sen ve senin gibiler Trabzonspor un sirtinda ciddi bir kanbursunuz.

Baska hicbir hocaya yapmayacaginiz muhalefeti hatta dusmanligi hamiye yapiyorsunuz bu sizin niyetinizi ortaya koyuyor.

Samimi degilsiz sadece bos muhalefet yapiyorsunuz.
Git geçmiş mesajlarımı oku,iftira atma bana burada. Şota'yı da Vahid'i de Sadi'yi de Ersunu' da eleştirdim. Klübe kambur olanlar başarı isteyen taraftarlar değil, klübün kanını emen, hak etmedikleri yerlerde hak etmedikleri menfaatleri sağlayanlardır.

Ahmet Kara
22.01.2016, 16:04
Hami Mandıralı'nın elinde çok kötü bir kadrosu yoktu fazla abartıyorsunuz.
Kendisini çok fazla eleştirmek yanlış olsa bile haddinden fazla övmek ise saçmalıktır.

Cafer Bulur
22.01.2016, 16:04
Git geçmiş mesajlarımı oku,iftira atma bana burada. Şota'yı da Vahid'i de Sadi'yi de Ersunu' da eleştirdim. Klübe kambur olanlar başarı isteyen taraftarlar değil, klübün kanını emen, hak etmedikleri yerlerde hak etmedikleri menfaatleri sağlayanlardır.

Kimi istiyordun hoca olarak?