PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapımızın Önü

Cyzio
28.11.2006, 23:47
Bilmem bu başlığın yeri burası mı olmalıydı? Ama son üç gündür “Trabzon’da Çıkan Olaylar” başlığında öyle yazılar çıktı ki, kanımı dondurdu. Şu aşağıya alıntıladığım yazıların tamamı, o köşedeki mesajlardandır. Üstelik bir kısmı da, yazılarını sevdiğim insanlara ait. Şimdi “Oralarda yazılanları hepimiz biliyoruz, tekrarlamaya ne gerek var?” diyeceksiniz; ama kazın ayağı öyle değil.

Okuyun bakalım şu yazılanları, peş peşe. En yalın haliyle:

---------------------------------------------------------------------------------------------

hatta oraya gömsunler adamları bır daha da cıkmasınlar.onalrı stadda cımlerle beraber sularız.sorun degıl.

stat yanıcı değilmi statı yaksınlar

inanamıyorum taraftarımızın bu haline
ve 80den sonra olayları beklerken yine hiç bir sey olmadı bu maçı tamamlatmayacaklardı...en azında sahada yenilmemek için

vallah büghün taraftar ne yapsa hakli.

abi bu normal durum..Taraftar simdiye kadar sesini cikartmadi diye..Yönetim kafasina göre hareket etti..ama Trabzon taraftarinin sigortasi atti mi YIKARR

Eğer yönetim laftan anlamıyorsa gerekli tepkide gerekli şekilde verilir..

kırıp dökmekten başka care bırakmadılar

futbolcularin sucu yok direk baskana saldirsinlar.

Tepki az bile verilmiştir. Yakıp yıkmak yerine tesislere gidilebilir soakağa döküle bilirdi. Ama sınıden ben de olsam aynı şeyleri yapardım.

Hayatım boyunca şiddetten yana olmadım ama bu akşam hariç. Kim ne yaptıysa, neyi kırıp yıktıysa oh etmiş iyi etmiş. Ellerine kollarına sağlık.

Bu akşam tüm fair play kurallarının canı cehenneme...

abıye hakverıyorum herkesın burnuna geldı ve artık patladı kımse edebıyat yapmasın herkesın bı dayanma gucu var

Trabzonda yer yerinden oynamadan bişeler düzelmez.Eskidende böyleydi, şimdide böyle.Ben taraftardan toplu halde sahaya inmesini beklerdim.

felaket tellalı olmak istemiyorum.fakat kim ne yaptıysa güzel yapmış.bir anlık sinirlemi yazıyorum bunu yarın anlıycam

boş konuşma yaaa...sana mı sorcak ne zaman ne yapacagını.kimle konuştugunu iyi tart canımı sıkma...bende vardım orda hatta eve saldıran ilk kişi bendim...polislen kavgada ettim...Fenerliler bagırırken susup geçemezdim herhalde...

fenerli dövmek şiddetten sayılmaz.devam....

hep oldunuz fair playci...sen bizim yaptıklarımızı yapmıosan yapanlara iyi mi yaptınıs tarzı sorular sormayacaksın...işine bakacaksın...eleştirmek sana düşmez...bidaha olsa bidaha yaparızzz

Olay Mi Ne Olayi Be Nurİnİn Alnina Sİlahi DayayabİlmİŞler Mİ Yok Eeee Sİz Bunlara Olay Mi Dİyosunuz ....bunlar Her Zaman Olan Şeyler...

adamlar klavye delikanlılarından...salla ya..birilerine kendimizi anlatmak zorunda degiliz...Alayına gideriz Gazili Traqbzonsporlularız o kdr

Ne yapacaktı o koltukları kıranlar...birbirlerinimi öldürecektiler...elbette biyerden hısrlarını çıkaracaklardı..kıranların ellerine sağlık...
eger Trabzonspor'a kufur edılıyorsa,ki bizim için Trabzonspor Trabzon'da demektır,gereklı tepkı verılır..verılmıste..evı tarıf edın gıdıp tekrar basalım..

kardeş bi adam bizim seslerimizi duydu başladı bagırmaya fenerbahçe diye bende atlattım önümde taşlar vardı başladım atmaya bide baktım arkamda elli kişi taş atıyor..demirlerden atlıyor adam içeri kaçtı...cam sesleri öle geliyorki..sonra polislen kavga ettik derken geceyi nezarette geçirmekten kurtardık keşke olsaydın çoq gülerdin

koskoca Trabzonsporu bitirdiler iki koltuk kırılmış çokmu. ama yo sizde haklısınız o koltuklar yerine birilerinin kafasını kırmak gerekirdi.

bizim taraftarin gözü döndü mü ne yapacagi belli olmaz valla..Nou cambi bile 1000 kisiyle yikarlar haaa o yüzden o staddan sag cikan futbolcular ve yönetim allaha duva etsinlerki sadece olan koltuklara oldu diye

Yanlış Otobüsü Taşlamışlar
son 2 yıldır fb nin Trabzonu hakkıyla Yendiği Tekmaç olarak Hatırlayacağım
İki Keli Taşlasalardı
yeterdi

Valla ben ceset bekliyordum bi kaç tane ama hayret olmadı taratarımız çok az tepki göstermiş,

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir ...

çok normal bir durum saha da gezen futbolcuyu dövmüyceksin drek kafasına sıkacaksın sıkacaksın ki digerlerine örnek olsun

O futbolcuya kim vurduysa eline koluna saglık

seyrcimiz az bile yaptı... işte bunlar fenerli bunlara yapılan az bile..

Kimse de koltuk kıran taraftara kızmasın..

trabzonspor icin küfür yemek gücüne gidiyorsa , sen kaninin son damlasina kadar trabzonsporlu olamazsin...sen sözde trabzonsporlusun
hani derler ya bilegimi kessem bordo mavi akar..sende bu yok
benim anlamadigim olay su bir avuc fbli ordan nasil canli canli cikiyor ,neden indiremiyorsunuz 30 kisiyi,yapin bi plan cizin bi proje akillari baslarina gelsin serefsizlerin...sirf bu is icin 10 kisi ile trabzona temelli tasinmayi düsünüyorum ..trabzonu eski günlerine getirmek icin, eskiden avni akerde 1 tane konuk takim seyircisi olmazdi .noldu neler oluyo ...

bana bak bayansin diye seni kayirmicam ...erkek kadin esittiri savunursunuz ya
önce akilli olacaksin öyle hadi git haddini bil gibi laflar etmiceksin ...seni fenerliden ayirt etmem gelir keserim ....

trabzona feda olsun sözde 20 milyon fb linin kani..
bi kacta bizden

------------------------------------------------------------------------

Neler yazılamış ki? En hafifleri “İyi yapmışlar” diyenler. Ya ondan sonrası? “Stadı yakmak isteyenler”, “Kafaya Kurşun sıkanlar”, “Fenerli kanı akıtanlar”, “Ev basanlar”….

Örnekleri daha da çoğaltıp, kimseyi tahrik etmeyelim. Kimse de bana “Yazımın bir bölümünü almışsın, tam anlaşılamamış.” demesin. Yazılanlar son derece açıktır. Bu cümlelerin çoğunda maalesef tehdit vardır ve bilmiyorum aramızda hukukçu var mı; son derece tehlikelidir. Eyleme geçmese bile, şu haliyle dahi suçtur.

Benim forum yöneticilerine bir teklifim olacak:

Gelin çeki düzen vermeye kendimizden başlayalım. Hakaret içeren mesaj yazan üyeye ceza veriyorsunuz; çok güzel. Ama tehdit içeren mesaj yazan üyeye aynı cezayı vermek, bence biraz hafif kaçıyor. Tehdidin, bence tek cezası olmalı: İHRAÇ.

Gelin bugünü miladımız kabul edelim. Bugüne kadar yazılanlar istisna. Bu kuralı forum kuralları içine dâhil edin. Tehdit içeren mesaj yazan üyeyi, yönetici sayısının belli bir oranının onayıyla ihraç edin. Çünkü burada bulunmaları:

—Kendilerine zarar: Hukuki olarak gerçekten başları belaya giriyor.

—Diğer üyelere zarar: Yok yere sinirler geriliyor.

—Trabzonspor Camiası’na Zarar: Milletin eline koz veriyoruz.

—Kulübe zarar: Mal meydanda.

—İnsanlığa zarar: Allah korusun.

“Aynı insanlar başka bir nickle yeniden girer” diyebilirsiniz. Bilmem, teknik olarak (IP numarası filan) bunu önlemek mümkün mü? Mümkünse engellersiniz. Değilse, iki seçenek var: Uslanmışsa, ne âlâ. Uslanmamışsa, gene ihraç olur.

Gelin temizliğe kendi kapımızın önünden başlayalım. Ne dersiniz?

fincher
28.11.2006, 23:57
aynen katılıyorum.futbolun ve sporun ruhuna aykırı yazıların yazarları ihraç edilmelidir...

since1967_
29.11.2006, 00:01
kardeşim bizim trabzonsporluluğumuz çok eskilere dayanıyor. gençlerin kanı kaynıyor ve takım tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. ihraç falan çok ağır kelime. bırak biraz deşarj olsun çocuklar ben bile evde duvarları yumrukladım ve hala ağrısını çekiyorum. bizler bu renkler için canlarını vermeye hazır bir ekibiz. trabzonspor bizim ailemiz gibi kutsal bildiğimiz bir değer ve kanı hızlı akanları anlamamız onlara biraz daha sabırlı yaklaşmamız lazım. takıma 6 haftadır sabrediyorsun ya. çocuklarada biraz sabret bence. böyle bir rezalet 40 yıldır görülmedi. densizlikleri kişilik haklarını çoktan aştı futbolcuların. futbolculuk onurunu, gururunu geride bırakan bir topluluğa verilen tepki çok ağır olsada şu an itibariyle yerini sakinliğe bırakmıştır. bu sakinliği bozmanın bir anlamı yok. bursa maçı için dua edelim yoksa trabzonda taş üstünde taş baş üstünde baş kalmayacak. yönetim ve ziya hemen ayrılmalı. çünkü öyle bir pozisyondalarki sanki babı ali nde sıkışmış gibiler. yeniçeriler kapıya dayanmış vezirin kafasını istiyorlar. eğer nuri biraz daha istediklerini vermezse kendi kellesi gidecek haberi yok. o yüzden sakinliği koruyup hafta sonunu bekliyelim.

Enes Berfin
29.11.2006, 00:01
Dediklerin dogru'dur, ama bunlari normal karsilamak gerek bunlari yazan kisiler'de sonucta bu takimi tutuyor seviyor destekliyor, sende o mactan sonra öfkelenmedinmi bence öfkelendin bu öfkeni icinde veya disari yansittin bilemem ama bu öfkeye dayanamayan kisiler böle seyker yazabiliyor öfkesinden sinirinden, bunlari biraz anlayilsa karsilamak gerekiyor, bunlar gecer gider unutulur bunlari birdaha özel bir topige tasimak ise dahada tartismaya sebep tasiyabilir.

#10 Fietra
29.11.2006, 00:02
Bence bu konu Trabzon'da Çıkan Olaylar konusuyla birleştirilir.

Cyzio
29.11.2006, 00:05
Sayın Since1967;

Duvarları yumruklamanız da pek akıl kârı değil ama, zararı kendinize. Ama tutup da,"Stadı yakalım", "Fenerli kanı akıtalım", "futbolcuların kafasına kurşun sıkalım" demek çok tehlikeli söylemler.

Evet, sizin de söylediğiniz gibi, ihraç ağır bir ceza. Ama bu söylemler de çok ağır.

Gamze
29.11.2006, 00:07
Cyzio hocam yorumlarında çok haklı...ihraç belki ağır bir karar ancak yaptırım gerektiği açık...küfürlü ifadeler dışında tehditlere ve böylesine ''vahşet'' kokan ''yönlendirici'' mesajlara da bir yaptırım bence gereklidir..buna karar vermek haddim değil ancak konu üzerindeki ''görüş''üm budur..

saygılar...

dr.muhsin
29.11.2006, 00:08
Abi güzel yazmışsın ellerine sağlık. Gerçekten böyle ajanların sitemize girip bizi birbirimize düşürceği hiç aklıma gelmemişti. Bizi uyardığın için teşekkürler. Zaten bordomavi.net seviyeli bir forum sitesi bunu eksisozluk.com adlı yazarlarının çoğu ist. takımını tutan sitenin kendi yazarları yazmış isteyen girip bordomavi.net i arama motorunda aratsın bulsun yorumları. Bu site seviyeli bir site ve her geçen gün büyüyor. Aramıza hainler giriyosa da yönetici kardeşlerimiz bunları tespit ediyor ve cezalandırıyor çok iyi çalışıyorlar. Bu dayanışmaya hayran oldum ve 100.000 üye kampanyasına üye olmaya karar verdim. Çünkü klavye taraftarı değil vefakar, cefakar taraftar olmaya söz verdim. Hatta etrafımda bu siteden bahsedip 100.000 üye kampanyasının çok arttığını bazen abartılı da olsa söylüyor taraftarımızı motive etmeye çalışıyorum. Tek istediğim biraz daha istikrar . Bu takım 1 kez evet yanlış duymadınız hatta yazıyla da yazayım sadece bir kez şampiyon olsa çok ama çok şey değişcek. demekki gücümüz varmış diyecek tekrar kenetlenecez. Taraftar olarak sabrımız her geçen gün azalsa da kan kaybetsek de böyle oluşumlarla ayakta kalacaz. Tabiki de aramıza nifak tohumu sokmaya çalışanlar olcak hep vardı çünkü. tekrar aynı uyarıda bulunarak yazımı noktalıyorum: Sitemize girip ortalığı karıştrmak isteyen yorumculardan şüphelendiklerimizi lütfen yönetici abilerimize bildirelim zaten onlar da takip ediyolardır. saygı ve sevgilerimle....

Cyzio
29.11.2006, 00:10
bunlari birdaha özel bir topige tasimak ise dahada tartismaya sebep tasiyabilir.

Bence bu konu Trabzon'da Çıkan Olaylar konusuyla birleştirilir.

Konuyu kapamak da, öbür konuyla birleştirmek de yöneticilerin tasarrufundadır. Ben böyle uygun gördüm, buraya açtım.

Eğer kapatır ya da birleştirirlerse:

"Oraya gelir, taş üstünde taş, omuz üstünde baş komam!" :)

tabii ki saygı duyarım.

Cyzio
29.11.2006, 00:13
sende o mactan sonra öfkelenmedinmi bence öfkelendin bu öfkeni icinde veya disari yansittin bilemem.

Öfkelenemedim. Sadece üzüldüm.

A.Hilal Çakıroğlu
29.11.2006, 00:37
Yorumunuzda çok haklısınız. Hemen ihraç ağır gibi belki ısrarla bu tavrını sürdürenlere uygulanması daha doğru olur. İlk mesajınızda verdiğiniz örneklere bu başlıkta da yenileri eklenebilir.

Özge
29.11.2006, 01:00
yorumlar çok haklı

gurbetci61
29.11.2006, 01:07
Trabzona ve Trabzonspora yakisir bi sekilde herkesin görüsünü dile getirmesi cok dogru lakin insanlari foruma alirken ne kisilik testi uygulamak mümkün nede kültür seviyesini ölcmek ... ama yukarida belirtildigi gibi tahrik iceren tehdit edici v.b. mesaj sahiplerinin en agir bicimde cezalandirilmasi en mantikli cözüm kanaatimce cok hakli bi yaklasim ayrica bi degisim olucaksa herkesten önce kendimize ceki düzen vermeliyiz ....

mustafakaya
29.11.2006, 01:09
cyzio'yu destekliyorum.

6Şafak Aydın1
29.11.2006, 01:09
sahsen ben FB yenilgisi sonrasi kiyamet kopacak diyordum yinede iyi davranmisiz. bunada sükür bu durumlardan sonra ben daha fazla olay olacak düsünüyordum.
Ucuz atlatmisiz.

salihismet
29.11.2006, 01:29
Cyzio arkada$imiz cok hakli, ne demek vurup kirmak, kan akitmak, varmi böyle bir $ey? Kim kime böyle bir hakki veriyorki, bu bir spor olayidir, sava$mak isteyenler Iraka gitsin, o ihtiyaclarini orada daha iyi giderirler.Hala bu zihniyette olanlarla ayni takimi tuttugum icin utanc duyuyorum. Cünkü Trabzonspor 6 $ampiyonlugunu taraftarin vurup kirmasiyla kazanmadi, iyi oynayani her zaman alki$lami$tir.Ben yöneticilerin yerinde olsam o kirilan koltuklarin paralarini kiranlardan almanin yollarini ararim.

eys_61
29.11.2006, 02:10
Forumda belirli bir seviyenin varlığı aşikar ama bir taraftan küfüre hayır!!! konusu açıp diğer taraftan vandalizm kokan mesajların yazıldığı konularla karşılaşmak dışarıdan bakan biri için BMN nin samimiyeti hakkında soru işaretleri doğurur.
Cyzio hocam son derece haklı farklı bir konu başlığı altında konuya değinmekte,çünkü bahsi geçen diğer başlıklar öyle bir hal aldı ki (özellikle maçtan sonraki ilk 24 saatte) sağduyulu mesajlar azınlıkta herkes yakıp yıkma hatta öldürme arzusu içinde.Hepimiz ortak şeyler hissediyoruz aslında birbirimizi anlamak zor değil ama anlaşılır olmayan şey üzüntümüzü dışarı vurma şeklimiz.
Gençlikten bahsediliyor genellikle,kanın kaynamasından doğrudur "delikanlılık" başa bela ama kardeşim çok sinirliysen yazma birşey bekle sinirin geçsin,sakinleş.
Bu sezon için bu tür durumlara alışmamız gerekecek sanırım,kendimizi hazırlamalıyız.Biz üyeler takındığımız tavırla,BMN yönetimi de yeni cezai açılımlarla yoksa bu işin sonunu almamız zor görünüyor.

caykarali_erdal
29.11.2006, 02:17
Arkadaslar eziklere yenildik diye kiyamewtin kopacagini sananlara tek sozum var dunyada iki takim yok.

Super lig 'de her hangi bir takima yenildigimizde benim tepem ayni eziklere yenildigimiz gibi atiyor.

Sonucda biz sampiyon olmak icin her sene bu lige basliyoruz bizim icin ezik bahce gargalar vede kediler'mis fark yok onlar rezil ruspa olsunlar yeterki biz sampiyon olalim, bana ne sahanin disindaki olaylardan biz farkli insanlariz bunu her zaman kanitlamisiz bizler neden istanbulun Taraftartarlari gibi olalim vede satirlarla bicaklarla tabancalarla ve nice taslarla oyuncularimizi vede karsi ki taraftarlari dovelim veyatda yaraliyalim vede onlarin her zaman yaptiklari kibi oldurelim.

bizim farkimiz onumuze kim gelirse gelsin yenmek vede her zaman bu ligde 1 inci gelmek dir, bana ne obur takimlardan veyatda aldigi satdigi oyunculardan beni omurseyen kendi takimimdir oburleri degil taraftarlar icinde ayni seyi dusunuyorum Taraftarin babasi her yerde her zaman bizleriz.

OFLU
29.11.2006, 05:53
Böyle bir konu neden açıldı anlamadım sonuçta haftalardır gol atamayan puan kazanamayan Takımımıza hele hele ki sıcagı sıcagına maglup olunmus bir fener maçı sonrası bu tarz yorumlar yapıılmış olması bence normal..Herkes biraz düşününce o aksam yapılan yorumların bi anlık sinirle yapıldıgını anlayabilir. He konuyu açan arkadaş çok soguk kanlıdır,duvarları yumruklamak bile ona aşırı gelebilir ama ben bununla yetinemiyorum..Şöle ki aynı evi paylaştığım fenerli bi dallama çok sinirlendiğimi bildiği ve hatta ağlamaklı oldugumu gördüğü halde kendi odasına geçip telefonunu eline alıp,yan odada aglamaklı olan bana kısa mesajla Trabzona böyle ko.arlar..Trabzon kümeye diye mesaj cekti..E tabi bir hışımla kalkıp odasına girdim gülerek kafasını tuttu sanki 1 2 tane vururumda giderim diye düşünerek heralde ama öyle olmadı işte allah ne verdiyse daldım kendisine taki dudak ve burnundan kan gelinceye kadar...Şuan benle konusuyormus konusmuyormus umrumda bile değil ben Trabzona bakarım kimse takımıma dil uzatamaz onu ancak ben ve ona destek verenler yargılayabilir aynı konuyu acan arkadasın sectiği mesajlar gibi..Mesajlar agır olabılır ama TS taraftarı olduklarını bildiğimizden ve bu duruma dayanamayan biri olarak bende mesajların o tarz olusunun normal olduguna inanıyorum...

Mehdi
29.11.2006, 08:26
Cyzio Hocam şunu adım gibi biliyorum o msjları yazanların çoğu şimdi bu yazının altına 'aynen katılıyorum' diye imza atacaklar.açıkçası yukarda benimde yazım var ve zaten ordada yazdığım gibi bir anlık sinirle yazmışım.fakat bence bu olay ben dahil forumdaki arkadaşların düşüncelerden vazgeçmemize değil sadece yaşamış olduğumuz gibi bir stresli maç sonrası yorum yapılmamasına neden olmaktan başka bir işe yaramayacaktır.kabul edelim çabuk kızan sinirlenen ve ani parlayan bir mizaça sahibiz ve bu yazıları yazarken kendimizi haklı gibi görsekte ertesi gün bunu yazdığımıza inanamayan insanlarız.
dediğim gibi bu olay çok çok bir yenilgi durumunda (Allah göstermesin) mesela Bursaspor-Trabzonspor maçından sonra sinirlenen insanların konu başlığına yorum yazmamasına sebep olacakatır.ben ihraç değilde cezayı tercih ederim.belkide başıma geleceğinden korktuğum içindir:D saygılar

CeSS
29.11.2006, 09:09
Bu yazıların Bmn Taraftarı tarafından yazılması gerçekten üzücü.

Bmn farklı bir oluşum. Çok saygıdeger kardeşlerimiz , akranlarımız , ağabeylerimiz var burada.

Kırmaya , dökmeye hayır. Tepkimizi daha demokratik yollardan vermeliyiz. (Bakınız : Bmn Basın Açıklaması)

Faik Yılmaz
29.11.2006, 09:14
arkadaşlar BMN büyük bir organizasyon bu yüzden her tip arkadaşımız var içinde. ılımlısı fevrisi sakini kızgınıb her tür insan var.. bazı arkadaşlar biraz daha sert oyrumlar yapabilir. argo olmadıktan direk kişiliğine saldırı olmadıktan sonra her türlü yorum yapılabilir. bu en doğal hakkıdır arkadaşların...

kaldıki takımın içinde olduğu durum maalesef eleştiriyi çok hakettiğimiz bir ortamda olduğumuzu gösteriyor. bu bağlamda eleştiriye evet ama hakarete hayır diyebilmeliyiz.. kimse kimsenin anasına bacısına kutsal değerlire sövemez bunun haklı hiç bir yanı yoktur....

Badaloğlu
29.11.2006, 09:20
Cyzio, hocam belki bu okuduklarınız sizi ürkütmüş olabilir ama bu yazılanların hiçbirinin olacağına inanmıyorum.Son altı maçın; 1 tanesi berabere, 5 tanesini kaybetmişiz ve son 5 maçtır tek golümüz yok.Yani insanlar 1,5 aydır bu takım yüzünden gülmeyi unutmuşlar.

Hocam bazı şeyleri anlatmaya gerek yok,Trabzonspor bizler için neler ifade ediyor?siz bizden daha iyi bilşirsiniz.Bu artık bizim bir yaşam şeklimiz olmuş,takım iyi ise bizde iyiyiz, yok takım kötüyse bizde kötüyüz.Bunun doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorumm bile ama hepimizin kıyısında köşesinde hafif bir holigan tarafımız var.Bazen bu durum birikimnlerden olsa gerek gün yüzüne çıkıveriyor.Öyle olmasa; Ankarada Harun Çelik kardeşimizin itiraflarını burada okumazdık.

Aslında korkulacak bir şey olduğuna inanmıyorum.Çünkü bu yazılanların çoğu abartı,yani o anlık sinirle yazılmış şeyler.Bizler o dakika bu tip durumlara müdahele etmiyoruz ama verdiğimiz mesajlar, hep birlik beraberlik ve takıma destek mahiyetindedir.Maç bitmiş ve son 4 senedir de kendi sahamızda yenildiğimiz bir Fenerbahçe...Bu insanları bu kadar sıkmamız doğru değildir diye düşünüyorum.Çünkü bu kardeşlerimizin deşarz yeri burası.Adam Türkiyenin herhangi bir yerinde maçtan sonra ne Trabzonspor yöneticisine ulaşabilir,ne futbolcuna, ne de bir başka bir yetkilisine...Ya da Yurt dışında ki taraftarlarımız diyelim,böyle bir maç sonucu burada deşarz mahiyetinde yazdıkları yazıları biz(en azından ben öyle düşünüyorum) bir nevi deşarz oluyorlar.Bizde bu olan bitenin balans ayarı olarak görüyorum.Yani düdüklü bir tencereyi düşünün su kaynamış,tencere patlayacak bizde ne yapıyoruz?tencerenin basıncını düşürmek için hafiften buharını dışarı bırakmasını sağlayarak en kötü olacak şeylerin önüne geçtiğimizi düşünüyorum.

Hocam bakmayın bu yazılanlara,insan sevdiğine kıyarmı?Biz Trabzon'a kıyabilirmiyiz?Bugün küs gibiyiz ama yarın gene bir yerine bir şey olsa ilk biz koşacağız yardımına...96 yılından beri çok adam gördüm bu takım için bir şey yapmayacağını söyleyen ama en ufak bir haksızlıkta en önde onları meydanlarda gördüm...

BMN'nin kalitesini bu tip mesajlar düşürmez.Aramızda her türden arkadaşımız mevcuttur.BMN yapısı itibari her türlü taraftar profilini kucaklayan bir profildir.

Altın, çamura düşse değerini kaybedermi?

Cyzio
29.11.2006, 09:28
Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ama şu aşağıdaki mesaj çok anlamlı değil mi?

Cünkü Trabzonspor 6 $ampiyonlugunu taraftarin vurup kirmasiyla kazanmadi, iyi oynayani her zaman alki$lami$tir.

Haydi biraz itidal.

Külünkoğlu
29.11.2006, 09:37
Biraz itidal için biraz zaman lazım. Ne yapalım huyumuz bu.. uzun uzun yazacak değilim savunmak babında da söylemiyorum sadece tespit benimkisi, bir anlık öfke ile yazılanlara ihraç kararı verseydik forumda adam bırakmazdık. İnsanları kazanmak bir anlamda (müstesnalar hariç) rehabilite etmek daha zordur ve biz zor olanını seçtik. bizde bu konuda anlayış bekliyoruz.

bordoylamavi
29.11.2006, 09:43
gençlerin sıcağı sıcağına böyle tepki vermesi normaldir.ama tabi yine de yazmadan önce düşünmek de gerekir. en azından yazıyı sakin kafayla bir kere okumak gerekir. belki yönetciler ihraç değil de cezada değil de mesajları editleyerek olaya müdahale edebilirler

Cyzio
29.11.2006, 09:58
Görüşüme karşı çıkan mesajlardan, demek istediklerimi tam olarak anlatamadığımı fark etmiş durumdayım. Örneklerle biraz açıklayayım. Örneklerin tamamı bana aittir. Forum yöneticilerinden ricam, ders niteliği taşıdıklarından bir kereliğine, küfürleri görmezden gelmeleridir.

ELEŞTİRİ:

Buna kimsenin bir itirazı olamaz. Herkesin en doğal hakkıdır. Her insan, istediği bir kişiyi ya da kurumu övebilir ve eleştirebilir. Eleştiri içeren mesajlara herhangi bir yaptırım uygulanması beklenemez. Mesela, Fenerbahçe maçı sonrası şu şekilde mesajlar, eleştiri grubuna girer:

-"Marcelinho hâlâ sahada ne yaptığını bilmez bir şekilde dolaşıyor."

-"Jefferson gene saçma sapan goller yedi."

-"Şu takımda Hüseyin nasıl oynuyor, anlayamıyorum."

-"Sayın Ziya Doğan, hâlâ takımın başında kalmakta ısrarcı mısınız?"

-"Nuri Albayrak bir an önce seçimli genel kurul kararı almalı."

-"Fenerbahçe taraftarı, bizimkileri maç boyunca tahrik etti."

HAKARET:

Hedef aldığı insan ya da kurumu, hakir görücü mesajlara denir. Aşağılama ve kişilik haklarına saldırı vardır. Belirli bir süre "No post" cezası uygundur. Mesela, Fenerbahçe maçı sonrası şu şekilde mesajlar, hakaret grubuna girer:

-"Ulan dallama... Ne işin var senin bu takımda?"

-"Şerefsiz, bir gün de iyi bir hareket yapsan..."

-"Ziya Doğan, defol git."

-"Hay ben bu yönetimin...."

-"Şerefsiz Fenerliler."

TEHDİT

Doğrudan insan hayatını hedef alan söylemlerdir. VE SUÇTUR. VE SUÇTUR. VE SUÇTUR. Bilmem anlatabildim mi? Ben birisi hakkında "Seni öldüreceğim" desem ve o kişi ertesi gün evinde ölü bulunsa, polis ilk olarak kimi sorguya çeker? Hakaretten daha fazla bir şekilde cezalandırılması gerekir. İlk yazımda da söylediğim gibi, bugüne kadar yazılanlar müstesna. Çünkü hukukta hiç bir kanun geriye işletilemez. Mesela, Fenerbahçe maçı sonrası şu şekilde mesajlar, tehdit grubuna girer:

-"Ziya... İstifa etmezsen, gelip seni öldüreceğim."

-"Bu son şansınız. Bu maçta da galip gelmezseniz, Uzun Sokağı yakarız."

-"Bir daha Fener taraftarı Trabzon'a gelirse, derilerini yüzeriz."

-"Canım kan içmek istiyor."

-"Yönetim kurulunu kurşuna dizelim."

---------------------------------------------------------

Bilmem yeterince açıklayabildim mi?

Külünkoğlu
29.11.2006, 10:14
Cyzio üstad sizde bizi anlamıyorsunuz zannedersem, Bu büyüklükteki bir foruma üye olan/olabilecek olan kişileri düşünerek aşağıdaki mesajımı tekrar etmek zorundayım.

Biraz itidal için biraz zaman lazım. Ne yapalım huyumuz bu.. uzun uzun yazacak değilim savunmak babında da söylemiyorum sadece tespit benimkisi, bir anlık öfke ile yazılanlara ihraç kararı verseydik forumda adam bırakmazdık. İnsanları kazanmak bir anlamda (müstesnalar hariç) rehabilite etmek daha zordur ve biz zor olanını seçtik. bizde bu konuda anlayış bekliyoruz.

Cyzio
29.11.2006, 10:18
Cyzio üstad sizde bizi anlamıyorsunuz zannedersem, Bu büyüklükteki bir foruma üye olan/olabilecek olan kişileri düşünerek aşağıdaki mesajımı tekrar etmek zorundayım.

Karar, tabii ki yöneticilerindir.

Faik Yılmaz
29.11.2006, 10:51
eleştirilerimiz bazen eleştiri dozundan hakaret dozuna geçiyor ancak biliçli yapıldığı kannatinde değilim.. içinde bulunduğumuz şartlar nedeni ile ağzımızdan çıkanı kulağımız duymayabiliyor..... TABİKİ BU bahane olmamalı ancak bir kaç istisna içinde hemen asalım keselim kararı verilmez....

uyarma-kınama-kısa dönem ihraç ve tamamen ihraç gibi sırası ile cezalar verilebilirki bu konuda s,teyönetimini hakaniyet içinde karar verdiğini düşünüyorum....

geronimo_61
29.11.2006, 11:39
Cyzio, hocam belki bu okuduklarınız sizi ürkütmüş olabilir ama bu yazılanların hiçbirinin olacağına inanmıyorum.Son altı maçın; 1 tanesi berabere, 5 tanesini kaybetmişiz ve son 5 maçtır tek golümüz yok.Yani insanlar 1,5 aydır bu takım yüzünden gülmeyi unutmuşlar.

Hocam bazı şeyleri anlatmaya gerek yok,Trabzonspor bizler için neler ifade ediyor?siz bizden daha iyi bilşirsiniz.Bu artık bizim bir yaşam şeklimiz olmuş,takım iyi ise bizde iyiyiz, yok takım kötüyse bizde kötüyüz.Bunun doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorumm bile ama hepimizin kıyısında köşesinde hafif bir holigan tarafımız var.Bazen bu durum birikimnlerden olsa gerek gün yüzüne çıkıveriyor.Öyle olmasa; Ankarada Harun Çelik kardeşimizin itiraflarını burada okumazdık.

Aslında korkulacak bir şey olduğuna inanmıyorum.Çünkü bu yazılanların çoğu abartı,yani o anlık sinirle yazılmış şeyler.Bizler o dakika bu tip durumlara müdahele etmiyoruz ama verdiğimiz mesajlar, hep birlik beraberlik ve takıma destek mahiyetindedir.Maç bitmiş ve son 4 senedir de kendi sahamızda yenildiğimiz bir Fenerbahçe...Bu insanları bu kadar sıkmamız doğru değildir diye düşünüyorum.Çünkü bu kardeşlerimizin deşarz yeri burası.Adam Türkiyenin herhangi bir yerinde maçtan sonra ne Trabzonspor yöneticisine ulaşabilir,ne futbolcuna, ne de bir başka bir yetkilisine...Ya da Yurt dışında ki taraftarlarımız diyelim,böyle bir maç sonucu burada deşarz mahiyetinde yazdıkları yazıları biz(en azından ben öyle düşünüyorum) bir nevi deşarz oluyorlar.Bizde bu olan bitenin balans ayarı olarak görüyorum.Yani düdüklü bir tencereyi düşünün su kaynamış,tencere patlayacak bizde ne yapıyoruz?tencerenin basıncını düşürmek için hafiften buharını dışarı bırakmasını sağlayarak en kötü olacak şeylerin önüne geçtiğimizi düşünüyorum.

Hocam bakmayın bu yazılanlara,insan sevdiğine kıyarmı?Biz Trabzon'a kıyabilirmiyiz?Bugün küs gibiyiz ama yarın gene bir yerine bir şey olsa ilk biz koşacağız yardımına...96 yılından beri çok adam gördüm bu takım için bir şey yapmayacağını söyleyen ama en ufak bir haksızlıkta en önde onları meydanlarda gördüm...

BMN'nin kalitesini bu tip mesajlar düşürmez.Aramızda her türden arkadaşımız mevcuttur.BMN yapısı itibari her türlü taraftar profilini kucaklayan bir profildir.

Altın, çamura düşse değerini kaybedermi?

ben bu başlıkta bir tek bu yazıya imzamı atarım.
imza

galyanlim
29.11.2006, 11:50
hocam son dereece haklısınız ama bu sölemlerin çoğu bi kızkınlık anında yazılmıştır bu sölemleri okadar ciddiye almak gerekmez bence

#10 Fietra
29.11.2006, 15:02
Konunun birleştirilmemesi de ilginç bir tespit tabii ki.

MrbLack
29.11.2006, 17:26
İnsanları,düşünceleri yüzünden ihraç etmek ve yazılanlar her ne kadar doğru veya yanlış olsa da burda afişlemek bana saçma geldi.Bu da benim düşüncem

My
29.11.2006, 18:21
Hocam ana fikir olarak düşüncelerinize katıldığımı belirtmekle birlikte ihraç kararının çok ağır bir karar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca eğer ki burada febeye şerefsiz diyenlere ihraç kararı verilecek olsaydı sanırım şuan sitede yazı yazacak kimseyi bulamazdık :D

Egemen
29.11.2006, 19:03
hele gecen akşamki telegolden sonra :D

Gamze
29.11.2006, 20:51
insanlar düşüncelerinden dolayı değil bunları ifade şekillerinden dolayı ceza alırlar ya da ihraç olurlar...kişiler bunun bilincinde olmalıdırlar..

pReN@_61
29.11.2006, 21:12
katılıyorum...çok iyi yazmışsın

Cyzio
29.11.2006, 21:45
Hocam ana fikir olarak düşüncelerinize katıldığımı belirtmekle birlikte ihraç kararının çok ağır bir karar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca eğer ki burada febeye şerefsiz diyenlere ihraç kararı verilecek olsaydı sanırım şuan sitede yazı yazacak kimseyi bulamazdık :D

Dikkat ederseniz "şerefsiz" kelimesine ihraç istemiyorum. Çünkü tehdit değil, hakaret grubuna giriyor.

Cyzio
29.11.2006, 22:35
Konunun birleştirilmemesi de ilginç bir tespit tabii ki.

Aslında konular çok farklı. Biri Trabzon'da meydana gelen olaylar, benim açtığım "bmn'de olaylara tehditvari yaklaşımlar".

Gürkan
29.11.2006, 23:00
birde şu açıdan bakın.

burada söylenlerin bir cogu tabıkı sıırden soylenıp kesınlıkle hayata gecırılemeyecek seyler.mesela almanyadakı taraftar kalkıp oradan Trabzona gıdecek halı yok klubu basmak ıcın.

amaaaa,

burada yazılan klubu basalım,sahaya dalalım cıme gomelım gıbı lafları okuyan Trabzondakı bır taraftar maca gıderken sartlanabılır.
(Trabzondakı her maca gıden taraftarı kasıt etmıyorum)

ve o sahaya atlayan ve fenerlı oldugu ıddaa edılen sahıs gıbı olaylar yasanabılır.

erdal6167
29.11.2006, 23:44
yazıyı okudum, bence nükteli icerikli olanda göz ardı edilebilir, bu kadar katı da olunmasın bence zaten küfür ve benzeri şeyler yasak ve burada pekte kullanılmıyor
AYRICA artık iyi olan taraf olmaktam uzaklaşalım millet malı götürüyor biz hala iyi niyetli düşünüyoruz, biz de yapalım demiyorum ama karşılığını verelim tepki mizi koyalım.

Gamze
29.11.2006, 23:51
okumamanıza rağmen yazıya ''HİÇTE'' katılmamışsınız...biraz çelişkili gibi geldi bana...;)

Kaya
29.11.2006, 23:52
yazıyı okumadım ama hiçte katılmıyorum. . .

Peki fikrin nedir?

erdal6167
29.11.2006, 23:59
Peki fikrin nedir?

ya fikrim şudur bu kadar uzun yazıların buraya yazılmaması, başka birşey değil.en azından bu bölümde daha önemli konuların acılması hepsi bu

Gamze
30.11.2006, 00:08
tabi siz de haklısınız tek cümlede her şeyi anlatmak dururken ''kopyala-yapıştır'' değil de fikirlerin uzuuun uzadıya yazılması yorar adamı ne gereği var...(!)

yapmayın Allah aşkına...fikirlerin beyanı üzerinde bu kadar sığ bir yorum beni çok şaşırttı!

Uğur Aydın
30.11.2006, 00:16
Arkadaşlar forumlarda küfüre karşıyım ancak rakip takımlara küfür harici yazılan aşağılamalara hiçde karşı değilim hatta bizim forumda hiç bir şey denmiyo bile,o antumudur nedir orada aşağılamanın dozu bile belli değil,saçmalığın dozu belli değil,emin olun bizim burası çok daha mantıklı ve güzel,mantıklı diyorum çünkü biz hep başarılarımızla övündük,saçma sapan şeylerle övünmedik,mesela sırasıyla

Atatürk bizim defterimize güzel yazı yazdı o fblidir(yahu arkadaş allah belanızı versin yazacak hali yokya)

Seyircimiz süper bağırıyo bjk(evet onun için gelen giden inönüde galip gelio)

bir gün mutlaka avrupa kupasıyla gelicez fb(burdada olmuş bişe yok hep uyutma tam uyutma)

Trabzonda sürekli olay oluyo-istanbul medyası( evet şampiyonlar liginde sahaya girenlerde,inönüde adam öldürenlerde,2 ingilizi öldürenlerde(gs),yolda adam öldürenlerde(fb) hep Trabzonluydu zaten

Gördünüzmü biz ne kadar masumuz

erdal6167
30.11.2006, 00:17
tabi siz de haklısınız tek cümlede her şeyi anlatmak dururken ''kopyala-yapıştır'' değil de fikirlerin uzuuun uzadıya yazılması yorar adamı ne gereği var...(!)

yapmayın Allah aşkına...fikirlerin beyanı üzerinde bu kadar sığ bir yorum beni çok şaşırttı!

yoo şaşılacak birşey yok en azından bu bölümde olmasın cok can alıcı bir şey gibi gelmedi bana, biraz okudum bıraktım, farkında iseniz o da belki bu konunun burada olması uygun değil ama diye bir şey yazmış. ben onu anlatmaya calışıyorum, yoksa tabi ki yazan yazabilir amam u kadar uzun yazıyı bence yazı uzun diye okumayan cok kişi var. sadece bir fikir benimkisi, akıcılık için sadece.

erdal6167
30.11.2006, 00:21
swanırım benim konunun içeriği ile bir eleştri yaptığım anlaşılmış ama değil ben sadece bu kadar uzun ve bu bölümden başka bölümlerle ilgi konuların burada olmaması taraftarıyım, yalnız encok buraya girildiği için her konu buraya yöneliyor, burada acılmak isteniyor, bu da bir fikir yani, neden hiçte yazmam bu kadar sorun oldu sayın gamze anlamadım.

poetricus
30.11.2006, 00:27
Küfür ve hakaret ne tribünde ne de forumda hoş değil.
Tehdide ise ayrıca dikkat edilmeli. Zira hem hoş değil hem de birilerini tahrik edip çok feci şeyler yapması için harekete geçirme ihtimali var. Bu ihtimal ne kadar zayıf olursa olsun asla göz ardı edilmemeli. Binlerce üyenin olduğu bir o kadar da üye olmayan insanın ziyaret ettiği forumda tek satır yazacak olan dahi yazdığını ince eleyip sık dokumalı. Cahil bir delikanlının, ağır bir mağlubiyet sonrası buradaki mesajlardan birini okuyup cinayete, saldırıya teşebbüs etme ihtimali kaçta kaçtır? Milyonda bir mi? Albert Einstein gibi olağanüstü bir deha ve aynı zamanda bir o kadar şerefsiz biri milyonda hatta milyarda bir çıkar ama Albert Einstein vardır. 50 yıl önce benim dünyaya gelip yıllar sonra bu forumda yazı yazma ihtimalim hesaplansaydı belki birkaç trilyonda bir olurdu ama bugün varım, buradayım ve bunları yazıyorum.

İstanbul'da işlenen cinayetleri ve üç İstanbul takımın arasındaki tinerci, balici serserileri kendi hatalarımızı tahfif etmek için kullanmayalım. Birilerinin seviyesizliği onlardan daha az seviyesiz olsak yeter anlamına gelmez. başkalarının hakkımızda müspet intiba ve kanaatleri olması için değil değer yargılarımız, geleneklerimiz, ahlakımız öyle gerektirdiği için saygılı nazik ve efendi olmamız gerek.

Gamze
30.11.2006, 00:30
hayır yazıyı okumamanıza rağmen hiçte katılmıyorum demeniz baya garip farkındaysanız...vurgum bundandır...

uzun yazıların okunmayışı çok ayrı bi konu ama mademki burası bi paylaşım platformu herkes var olan sınırlar içerisinde dilediği görüşünü dilediği cümle sayısıyla ifade eder...bilgisayar bu okumak yoruyor deseniz eyvallah o bir yere kadar ancak ben aksiine ''laf kalabalığı'' olmayan bu denli yoğun yazıların çoğalmasını temenni ederim..okumaktan da keyif duyarım...okumamak zaten genel problemimiz...!

sizin ise (bkz. ilk mesaj) okumadığınız bir yazıya karşılık ''katılmıyorum'' demeniz gerçekten garip ve merak uyandırıcı...

konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum izninizle sözlerim ortadadır zaten...

Uğur Aydın
30.11.2006, 00:32
İstanbul'da işlenen cinayetleri ve üç İstanbul takımın arasındaki tinerci, balici serserileri kendi hatalarımızı tahfif etmek için kullanmayalım. Birilerinin seviyesizliği onlardan daha az seviyesiz olsak yeter anlamına gelmez. başkalarının hakkımızda müspet intiba ve kanaatleri olması için değil değer yargılarımız, geleneklerimiz, ahlakımız öyle gerektirdiği için saygılı nazik ve efendi olmamız gerek.

Keşke söylediklerinizle bu iş olsa,ağzımızla kuşda tutsak bir şeylerin değişeceğine ben inanmıyorum

poetricus
30.11.2006, 00:39
Keşke söylediklerinizle bu iş olsa,ağzımızla kuş da tutsak bir şeylerin değişeceğine ben inanmıyorum!

Karıncanın Kâbe yollarına düşme hikâyesini bilirsiniz. Bizimki de o hesap. Tamamen düzelmeyeceğini ben de biliyorum. Ama bu tip söylem ve eylemleri mazur görmezsek, cesaretlendirmez hatta teşvik etmezsek en azından belli bir oranda azaltabiliriz.

İnsan melek olsaydı cihan cennet olurdu!

Uğur Aydın
30.11.2006, 00:45
.

İnsan melek olsaydı cihan cennet olurdu!
Bu yetti,şimdi anladım işte

poetricus
30.11.2006, 00:48
Bu yetti, şimdi anladım işte!

Estağfurullah! Anladığınızdan şüphem yoktu. Yazdıklarınızdan hareketle fikrimi biraz somutlaştırmak istemiştim sadece.

Külünkoğlu
30.11.2006, 09:25
@ erdal6167

Okuyanla okumayan bir olmaz doğrudur. Uzun diye okumadığın yazıya "hiç de katılmıyorum" diye yazmak ??? nasıl bir ruh halidir ben çözemedim.

@ magurali

Bir arka sayfa da örnek verdiğin forumlarla benzer yanımız olsaydı farkımızı nasıl belli edecektik ?

mustafakaya
30.11.2006, 11:49
kendisi isterse başkan adayım cyzio'dur.

#10 Fietra
30.11.2006, 13:43
Aslında konular çok farklı. Biri Trabzon'da meydana gelen olaylar, benim açtığım "bmn'de olaylara tehditvari yaklaşımlar".
Hayır ciziyo ben de bir başlık açmıştım ancak o konuyla birleştirilmişti.Bu başlıkta farklı bir şey görmedim.

Külünkoğlu
30.11.2006, 14:02
#10 Fietra

Hangi yönetici arkadaşım birleştirmişse mutlaka haklı sebebi vardır. Açtığınız başlıkları kendinizde bir parça sayma evlat muamelesi yapmaktan vazgeçsek iyi olacak. Bu konuda söylecek bir şeyin varsa söylersin sen dedin diye bu başlık diğer bir başlıkla birleştirilecek de değil. Kaldı ki açmış olduğun bir başlığın kan davası haline getirmen hiç hoş değil. konu başlığı ile ilgili varsa düşüncelerin alalım. Yok ben sür gitini yapmak istiyorum dersen danışma bölümüne müracat edersin.

erdal6167
30.11.2006, 14:02
[QUOTE=Külünkoğlu;549409]@ erdal6167

Okuyanla okumayan bir olmaz doğrudur. Uzun diye okumadığın yazıya "hiç de katılmıyorum" diye yazmak ??? nasıl bir ruh halidir ben çözemedim.

ya ne kadar sorun oldu, katılmamakta özgürüm yani, altında acıklamamı yaptım ve bende tep ki mi böyle ortaya koydum, olamaz mı,
neymiş bu yazı annlamdım merak ettim bari okuyayım, genelge mi yayınlanmış ne olmuş,

lütfen yaaa

#10 Fietra
30.11.2006, 14:08
#10 Fietra

Hangi yönetici arkadaşım birleştirmişse mutlaka haklı sebebi vardır. Açtığınız başlıkları kendinizde bir parça sayma evlat muamelesi yapmaktan vazgeçsek iyi olacak. Bu konuda söylecek bir şeyin varsa söylersin sen dedin diye bu başlık diğer bir başlıkla birleştirilecek de değil. Kaldı ki açmış olduğun bir başlığın kan davası haline getirmen hiç hoş değil. konu başlığı ile ilgili varsa düşüncelerin alalım. Yok ben sür gitini yapmak istiyorum dersen danışma bölümüne müracat edersin.
Sen ne derse o abi doğru haklısın.

erdal6167
30.11.2006, 14:09
yazıyı yazan arkadaştan ve dier akadaşlardan özür diliyor ve yazımı düzeltiyorum, amacım kimseyle atışmak değil görüş bildirmek her bmn üyesi gibi,

?????????KEL ZİHNİYET ??????????

littlebighorn
30.11.2006, 16:39
Ben (eğitim gibi uzun vadeli projeleri bir kenara bırakarak) bayanların bu tür etkinliklerde daha aktif yer almalarını düzeyi yükselteceğini düşünüyorum. İhraç cezasından çok daha etkili olur.

Mustafa AYDIN
30.11.2006, 16:52
Keskin sirke küpüne zarar,zor kullanmadan şiddete başvurmadan işlerimizi halledebiliriz.

Cyzio
01.12.2006, 09:06
İnsanları,düşünceleri yüzünden ihraç etmek ve yazılanlar her ne kadar doğru veya yanlış olsa da burda afişlemek bana saçma geldi.Bu da benim düşüncem

Ben kimseyi afişe etmedim. Sadece, isim belirtmeden, yazılanları tekrarladım. Yani gizli olan birşeyi ortaya çıkarmış değilim. Kimsenin de adını vermedim.

Size saçma gelmesine gelince, ona yapacak birşeyim yok.

KuĞu
01.12.2006, 09:33
konuyu tartışırken konunun kendisi olmak!

Gürkan
01.12.2006, 09:35
düşünceleri değil ifade tarzını tartışıyoruz.

Cyzio
01.12.2006, 09:39
konuyu tartışırken konunun kendisi olmak!

Bu bana mıydı?

KuĞu
01.12.2006, 09:51
hayır ya :) meclise;
konunun kendisi olmayalım konuyu tartışalım demek istedim geneleydi

Cyzio
01.12.2006, 09:57
hayır ya :) meclise;
konunun kendisi olmayalım konuyu tartışalım demek istedim geneleydi

Hayır yani, ben de "Kimseyi afişe etmiyorum" derken, arkadaşın ismiyle alıntı yaptım ya, ona atıfta bulunuyorsunuz zannettim. Hoş bir espri olurdu.

Saygılar.

Sevgi
01.12.2006, 10:11
Ben (eğitim gibi uzun vadeli projeleri bir kenara bırakarak) bayanların bu tür etkinliklerde daha aktif yer almalarını düzeyi yükselteceğini düşünüyorum. İhraç cezasından çok daha etkili olur.

Bayanların bu tür etkinliklerde derken forumumu kastettiniz tirübünü anlamadım ama ikisinede örnek verebilirim bakın aşağıdaki paragraf bir bayana yazılmış ,(sahi bu kime yazıldı, bir kaçgündür işleriminin yoğunluğu yüzünden konuları takip edemedim, Gamze'cim senmisin bu talihli bayan :D ) daha öncede gslileri dövdüklerini forumda konu açarak övüne övüne anlatanlara verdiğim tepki sonucu ''Delikanlı bayan taraftar ... '' cümlesiyle başlayan aşağıdaki örnekteki gibi kesilmesemde gayet sert tepkiler almıştım.Ayrıca pacci nin uğradığı bir hakaret var ki evlere şenlik.Tirübünde iyi muamele gördüğümüz söylenemez ''kalk ordan orası benim yerim, bayan , bayan otursana aşağa , niye gelir bunlar maça , çekil,çekil çekil ...'' uzun lafın kısası bu ''tip''ler için bay ,bayan pek önemli değil.

''bana bak bayansin diye seni kayirmicam ...erkek kadin esittiri savunursunuz ya
önce akilli olacaksin öyle hadi git haddini bil gibi laflar etmiceksin ...seni fenerliden ayirt etmem gelir keserim ....''

Hocam, açık ve net ettikleri küfür sonrası ceza alan üyelerin cezaları bittiği gün ortalığı karıştırdıkları, ceza verenleride forumuda yerde yerden yere vuran zihniyetin olduğu yerde ihraç imkansız gibi bişey.
(Bir gerçek var taraftar gerekli tepkiyi göstermiyor :) )

Külünkoğlu
01.12.2006, 10:29
o ifadeyi kullanan forumdan ihraç edilmiştir..

Cyzio
01.12.2006, 10:36
o ifadeyi kullanan forumdan ihraç edilmiştir..

Çok teşekkürler.

Bu gerçekten bir milad oldu.

BMN rüştünü isbat etmiştir. Artık, "En Kaliteli Taraftar Sitesi" sıfatımıza, bir madalya daha taktık.

Hepinizi tebrik ediyorum.

Gamze
01.12.2006, 14:10
evet sevgi ablacım o talihli bayan ben oluyorum...:) ayrıca bu bahsettiğimiz şahıs yukarıdaki mesajdan sonra ben dahil orada tartıştığı bi çok kişiiye açıkça küfretmiş ve akabinde ceza gelmiştir..bu ilk vukuatı da değildir..

bayanlar zaman zaman forumlarda bile kendini geri çekmek durumunda kalabiliyor ne yazık..belli başlı kimseler dışında kim olduğunu bilmediğiniz kişilerle tartışmaktan olabildiğince kaçınmak gerekli...çünkü ne diyeceği beli değil ve ters bi sözünde siz utanacaksiniz karşınızdakinin umrunda dahi olmayacak!!olmuyor..tabi siz kaçınsanızda sizi tartışma içine çekenler de var yukarıdaki örnekte olduğu gibi..bayansanız zaten en başta bazı zihniyetlerde 1-0yenik başlıyorsunuz ve siz ne deseniz mutlaka onda bir hata vardır mantığı kuruluyor!!şiddete karşıyım dersiniz ''bayansın da ondan'' , teknik yorum yapmaya kalkarsınız ''sen ne anlarsın'', tribünde bile ''ne işi var bunların burda (sevgi abla aynı dediğini gibi) yorumları yapılmakta!!etiketiniz hazır bu zihniyetlerde!!!!siz bayansınız ne anlarsınız ki zaten futboldan!!!ama biz hatalıyız ''elimizin hamuruyla' ne karışırız ki bu işlere!!(!)

ancak şu da var..bu zihniyetlerin aksine bayanların futbolun içinde daha çok yer almasını,düzenin dirliğin bu şekilde daha kolay sağlanabileceğini,bayan elinin bi çok yerde etkili olabileceğini düşünen aklı selim insanlarımızın çoğunlukta olması bizim için mutluluk verici..kalbimiz kırılsa da şevkimiz kırılmaz inşallah...

littlebighorn
01.12.2006, 15:51
Bayanların bu tür etkinliklerde derken forumumu kastettiniz tirübünü anlamadım ama ikisinede örnek verebilirim bakın aşağıdaki paragraf bir bayana yazılmış ,(sahi bu kime yazıldı, bir kaçgündür işleriminin yoğunluğu yüzünden konuları takip edemedim, Gamze'cim senmisin bu talihli bayan :D ) daha öncede gslileri dövdüklerini forumda konu açarak övüne övüne anlatanlara verdiğim tepki sonucu ''Delikanlı bayan taraftar ... '' cümlesiyle başlayan aşağıdaki örnekteki gibi kesilmesemde gayet sert tepkiler almıştım.Ayrıca pacci nin uğradığı bir hakaret var ki evlere şenlik.Tirübünde iyi muamele gördüğümüz söylenemez ''kalk ordan orası benim yerim, bayan , bayan otursana aşağa , niye gelir bunlar maça , çekil,çekil çekil ...'' uzun lafın kısası bu ''tip''ler için bay ,bayan pek önemli değil.

''bana bak bayansin diye seni kayirmicam ...erkek kadin esittiri savunursunuz ya
önce akilli olacaksin öyle hadi git haddini bil gibi laflar etmiceksin ...seni fenerliden ayirt etmem gelir keserim ....''

Hocam, açık ve net ettikleri küfür sonrası ceza alan üyelerin cezaları bittiği gün ortalığı karıştırdıkları, ceza verenleride forumuda yerde yerden yere vuran zihniyetin olduğu yerde ihraç imkansız gibi bişey.
(Bir gerçek var taraftar gerekli tepkiyi göstermiyor :) )
Siz yine de katılmaya devam edin. Göreceksiniz ki düzey yükselecektir.

Bazı durumları genellemek yanlış olur. Kaldı ki foruma girdiğim günden bu yana gördüğüm kadarı ile örnek verdiğiniz tiptekiler için terbiyesizlik düzeyi cinsiyet ayrımı gözetmiyor.