PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akyazı ile Diriliş Vakti!

ffırtına
13.01.2016, 16:23
Forum ahalisi artık birlik olmanın, beraber olmanın, güçlü olmanın vaktidir.. Bu sene ligde başarılı olamadık lakin önümüzdeki senenin temellerini şimdiden atarsak başarıyı yakalayabiliriz. Gelecek sezon yeni stadımızda oynayacağımızı varsayarsak bizim için yeniden dirilmenin yeniden şaha kalkmanın vakti gelmiş demektir. Takımı şaha kaldıracak olan biziz, en azından yeni stadda neler yapılabilir bunun altyapısını şimdiden planlamak gerek..

Benim naçizane bir iki düşüncem ;

1) Yeni stadda tek taraftar grubu ( yıllardır başaramadığımız birlik)

2) Beste grubu (10-15 kişilik, taraftarı coşturacak, sürekli yeni marşlar, tezahüratlar üretecek kalem grubu)

3) Kareografi grubu (150-200 kişilik, büyük maçlar öncesi kareografilerle taraftarı coşturacak )

4) Maraton tribünü taraftar grubuna ayrılacak vs.

Bu maddeleri çoğaltabiliriz, beyin fırtınası ile ortaya güzel şeyler çıkacaktır..

Sercan Keleş
13.01.2016, 16:27
Taraftar gruplarını birleştirmek bir çatı altında toplamak taraftar sayısında azalma yaratırken sahada birlik oluşturur. Sakıncasının yanında getirisi de oluyor. Birde taraftar gruplarının siyasi yönelimleri söz konusu. Ne kadar aksini iddia etsek de bu mevcut. Bu konu profesyonel şekilde çözülmeli. Bence Trabzon'da yeni sezonda ciddi manada kombine operasyonu düzenlenmeli.

Kaya
13.01.2016, 16:28
Forum ahalisi artık birlik olmanın, beraber olmanın, güçlü olmanın vaktidir.. Bu sene ligde başarılı olamadık lakin önümüzdeki senenin temellerini şimdiden atarsak başarıyı yakalayabiliriz. Gelecek sezon yeni stadımızda oynayacağımızı varsayarsak bizim için yeniden dirilmenin yeniden şaha kalkmanın vakti gelmiş demektir. Takımı şaha kaldıracak olan biziz, en azından yeni stadda neler yapılabilir bunun altyapısını şimdiden planlamak gerek..

Benim naçizane bir iki düşüncem ;

1) Yeni stadda tek taraftar grubu ( yıllardır başaramadığımız birlik)

2) Beste grubu (10-15 kişilik, taraftarı coşturacak, sürekli yeni marşlar, tezahüratlar üretecek kalem grubu)

3) Kareografi grubu (150-200 kişilik, büyük maçlar öncesi kareografilerle taraftarı coşturacak )

4) Maraton tribünü taraftar grubuna ayrılacak vs.

Bu maddeleri çoğaltabiliriz, beyin fırtınası ile ortaya güzel şeyler çıkacaktır..

Ben ve bizler de yeni stadyumun heyecanını yaşamaktayız. BMN olarak da bu heyecana ortak olma düşüncesindeyiz. Öncelikle maddelere yönelik yorumlarımı da paylaşmak isterim...

1) Bence bu çok zor bir hadise zira en az 9-10 grup vardır ki bunların bir çok çok eski oluşumlar. Bu bağlanma kimsenin bunu tekilleştirmeye gücü yetmez. Bence gerçekçi olmak gerekirse tek bir taraftar grubu yerine (çünkü çok zor) taraftar gruplarının tribünlerde diyalog halinde olmaları en azından takıma destek olma açısından önemli.

2) Bu konuda çok yaratıcı olamasak bile her taraftar grubu kendi çapında bir şeyler üretmeye devam ediyor.

3) Bu önemli olmakla birlikte kulübün destek olması ile çözülebilecek bir durum.

4) Bu durumda çok önceden yasaklanmıştı. Yeni stadyumda ne olur bilinmez. Artı ve eksi yönleri var.

ffırtına
13.01.2016, 16:30
Taraftar gruplarını birleştirmek bir çatı altında toplamak taraftar sayısında azalma yaratırken sahada birlik oluşturur. Sakıncasının yanında getirisi de oluyor. Birde taraftar gruplarının siyasi yönelimleri söz konusu. Ne kadar aksini iddia etsek de bu mevcut. Bu konu profesyonel şekilde çözülmeli. Bence Trabzon'da yeni sezonda ciddi manada kombine operasyonu düzenlenmeli.

Kesinlikle 25-30 bin kombine satabiliriz bu potansiyel var önemli olan taraftarı başarıya inandırmaktır biz o stadı doldurursak iyi de destek verirsek başarıyı yakalayacağımızı düşünüyorum..

A.Ali Karanis
13.01.2016, 16:32
Mevcut durumda taraftar gruplarının birleşeceğini hiç zannetmiyorum.Ancak taraftar gruplarının varlığı sabit kalmak şartı ile her gruptan 1-2 temsilci alınıp ortak bir taraftar komisyonu kurulabilir yönetimin organize ettiği şekilde.Organizasyon en kolay böyle sağlanır bence.

ffırtına
13.01.2016, 16:36
Ben ve bizler de yeni stadyumun heyecanını yaşamaktayız. BMN olarak da bu heyecana ortak olma düşüncesindeyiz. Öncelikle maddelere yönelik yorumlarımı da paylaşmak isterim...

1) Bence bu çok zor bir hadise zira en az 9-10 grup vardır ki bunların bir çok çok eski oluşumlar. Bu bağlanma kimsenin bunu tekilleştirmeye gücü yetmez. Bence gerçekçi olmak gerekirse tek bir taraftar grubu yerine (çünkü çok zor) taraftar gruplarının tribünlerde diyalog halinde olmaları en azından takıma destek olma açısından önemli.

2) Bu konuda çok yaratıcı olamasak bile her taraftar grubu kendi çapında bir şeyler üretmeye devam ediyor.

3) Bu önemli olmakla birlikte kulübün destek olması ile çözülebilecek bir durum.

4) Bu durumda çok önceden yasaklanmıştı. Yeni stadyumda ne olur bilinmez. Artı ve eksi yönleri var.

Bu konu hakkında inşallah somut bir adım atabiliriz yeni stad ile birlikte daha güçlü olacağız..

Serdar A
13.01.2016, 16:57
Akyazı'ya taraftar çekmek adına en büyük avantajlarından biri 3000 koltuklu VIP tribünler ve bunlara bağlı 120 adet loca ayrıca bu localara hizmet verecek salonlardır .

Dilimizde tüy bitti ancak bu başlıkta da yineleyelim ; bu bölümleri istanbul ağırlıklı olarak A+ gelir grubuna hitap edecek şekilde ürünler geliştirir ve etkili pazarlanabilirse , stadyumun gelir fonksiyonundaki kale arkası ve maraton normal koltukların etkisini daha azaltma şansımız olur.

Bu da gerçekten kulübünü çok seven ama cebindeki 5 liranın dahi hesabını yapmak zorunda olan gençlerimizin dar gelirli hemşerilerimizin daha fazla maçlara çekebilmek anlamını taşır.

Kale arkaları başta olmak üzere , blok tribün sponsorlukları da bu anlamda önem arz etmektedir.

Özendirici ikinci husus stadyuma ulaşım ve akyazı bölgesinin sosyal imkanları olacaktır. Bu noktada farklı görüşler var, benim düşüncem an itibariyle belediyenin sorumluluk almaktan kaçınan ve elini taşın altına koymaktan kaçınan taraf olduğudur.

En basit örneği ile havalimanı-akyazı tramvay fikri belki ekonomik açıdan fizibıl görülmüyor olsa dahi hem trabzon kent merkezinin gelişimi hem de en büyük markası olan Trabzonspor'un gücünün arttırılması noktasında çok stratejik bir yatırım olabilirdi.

Özendirici üçüncü husus , futbol takımın taraftarına sunacağı parıltıdır. Bunun hem saha içi hem de saha dışında yerine getirilmesi gereken alt başlıkları var.

Yani bana göre asıl dert edilmesi gereken ne tribün grupların hangi bölgede konuşlanacağı ne de o taraftara hangi marşların ezberletileceğidir...

Okulunda işinde uğraşında hep aklında ailesi gibi Trabzonspor olan bir şehir yaratmak ve bu şehiri hem insani hem de maddi olarak Akyazı'ya yaklaştırmaktır bana göre mesele...

38.000 koltuklu Akyazı'yı lig boyunca öğrencisiyle memuru esnafı işçisiyle, köylerinden kalkıp gelenleriyle 30.000'e nasıl oynatabiliriz bunun üzerine projeler kurgulanmalı . Ve emin olun eğer o seviyede bir akyazıya ulaşırsak diğer burada bahsedilen konular detaydan öte bir önem arz etmeyecektir.

A.Ali Karanis
13.01.2016, 17:14
Serdar Atasoy Çok doğru tespitler.Stadyum sponsorluğu yanında tribün sponsorluğu da önemli.

Bizim kulüp sosyal sermayesini Trabzon'dan ekonomik sermayesini İstanbul'dan karşılıyor neredeyse. BordoMaviTur diye bir tur şirketimiz de var mesela,İstanbul'dan loca satışı yaptığın veya VIP kombine sattığın kişiye maç günü ücretsiz veya çok uygun fiyatta koltuk verirsin,kişi sabah atlar uçağa maçı izler akşamı döner en basitinden.Loca ya da VIP kombine almış kişiye uçak bileti koymaz belki ama kolaylık sağlanması her türlü avantaj sağlar.

Şehir olarak da karayolunun durumunu bilmiyorum kaldırır mı ancak sadece maç günleri çalışan özel,indirimli ring hatlar koyulsa mesela ulaşıma çare olur gibi.Tramvay uzun dönem düşünülebilir ama bugün başlansa hiç yoktan 3 yılı vardır tamamlanması için.Deniz el verir mi onu da bilmiyorum ancak mesela Ganita'dan ve Moloz'dan kalkan vapurlar sahilden gide gide stadyuma ulaşabilir mesela,bu da hem stadyuma giderken şehri izleme fırsatı verir insanlara hem de güzel bir ulaşım hattı olur.

O alana kurulacak sosyal tesisler ile hem futbolcular stadyum ve antrenman sahası çevresinde zaman geçirir hem de yeni bir cazibe merkezi oluşur.Sahile yapılacak Beşirli'ye entegre bir koşu yolu ile yazın kalabalık sıkıntısı çekilmez bence ancak sezonun çoğunun geçtiği kış ve bahar ayları orayı hareketli tutmak gerek. Cafeler,restorantlar,bilardo salonları,bowling salonları,sinema vb. gerekli. Günümüzde stadyumun yeri dezavantaj ancak Trabzon'un da yeni sosyal alanlara ihtiyacı var diye düşünüyorum.

dağlıca61
13.01.2016, 23:46
tek taraftar grubu olmayacağı belli ama en azından bu grupların sayısı maraton ve kale arkaları olmak üzere üçe indirilebilir, bu konuda taraftar gruplarının potansiyellerine göre 2-3 er kişilik temsilcileri Trabzonspor yönetiminden 2-3 yöneticinin organizesinde bir araya gelerek konuyu tartışarak birleşme yolunda ilk adımı atabilirler.Bu şekilde bir birleşme sağlayan gruplara yönetimin örneğin kombine satışında % 10-15 lik indirimi veya sosyal-ekonomik daha değişik katkıları bu birleşmeyi hızlandırabilir.

Mustafa'
14.01.2016, 00:23
İlk ve son madde hariç genel olarak yazıdaki düşüncelerinize katılıyorum.

İlk maddeye katılmamamın sebebi bu olayın imkânsız olması.Tabiki bende isterim böyle bir şeyin olmasını ama belli taraftar gruplarının arası gerçekten çok açık.

Sorunsuz bir şekilde aynı tribün de olmaları su an için yeterli olacaktır.

Son maddeye katılmamamın sebebi ise tribüncülerin yerinin kale arkası olduğunu düşünüyorum ben.

Hem bilet fiyatları açısındanda kale arkasında durmaları daha anlamlı.

Ahmet Aksu
14.01.2016, 03:08
3 tane büyük grubumuz var. GG, TG ve Vira. GG yi saymazsak çünkü onlar deplasman geriye 2 grup kalıyor her birini birer kale arkasına koyarsın olur biter.

erdoğdulular, vakfıkebirliler, çılgınlar, glidalılar, sürmeneli pirenalar, el nino, farozlular ve sayamadığım 1-2 grup daha bunlar sadece pankart ile stadda kalmalı diğer tribünlerin içine girmeliler.

eğer beraber hareket edeceklerse tribünde bulunsunlar kalsınlar sıkıntı yok ama avni akerde 20-30 kişi grup kurup kendi başlarına tezahüratlarını yapıyorlar birlik bütünlük hiç yok. bu işi stadda şu anda tek yapabilen TG dir. Salonda da Vira.

Böyle yazdık ama grupların birleşeceklerini de düşünmüyorum. çünkü herkes kendi kafasına göre takılmayı seviyor.