PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'u Bekleyen Büyük Tehlike...

Badaloğlu
28.11.2006, 16:48
2005–06 Sezonu Süper Lig Havuz Gelirleri Dağıtımı Tablosu

Arkadaşlar, geçen seneki puan tablosuna göre bizim aldığımız para miktarı yaklaşık 12 milyon dolardır.Takım bu kadar kötü giderken bu konuda şimdi nereden çıktı? diyeceksiniz ama tüm Trabzonsporlu kardeşlerimizin bir konuya dikkatini çekmek istiyorum.

Puan itibariyle ligdeki durumumuz malum bellidir.Bu kötü durumumuz başta 3 İstanbul kızkardeşin ve diğer Anadolu kulüplerinin iştahını kabartmaktadır.Yani eğer Allah korusun biz süper ligde olmazsak bizim aldığımız bu parayı başta 3 kızkardeş (aslan payı) ve diğer Anadolu kulüpleri alacaklardır.Aslan payı diyorum çünkü Trabzon ve diğer 3 kızkardeş aynı zamanda şampiyonluk payı adı altında gelirin %14 gibi bir payı 4 kulüp kendi arasında paylaşmaktadırlar.Eğer Trabzon süper ligde olmazsa sadece şampiyonluk payı %14 bu sefer 3 kulüp arasında pay edilecektir.Bkz.Tabloya

Şimdi benim anlatmak istediğim konu şudur.Trabzonsporun süper ligde olması hiçbir kulübün işine gelmemektedir.Eğer biz bu ligde olmazsak; 3 kız kardeş'in ve Anadolu kulüplerin pastadan alacağı paylar anormal artacaktır.2A'dan gelen kulüplerinde Oftaş,Kasımpaşa,İ.B.Belediyesi,İstanbulspor,Altay, Malatya v.b.kabul edersek (3 tanesi çıkacak) bu takımların pastadan alacakları paralar, Trabzonsporun aldığı paranın yanında çok küçük kalacaktır.Bu da gene diğer süper lig takımların artısı demektir.

Asıl tehlike ligin ikinci yarısında bizi beklemektedir.Büyük bir ihtimalle takımdan bazı oyuncular gidecek,yenileri gelecektir.Eğer yani gelenlere biz sahip çıkmazsak, bu takıma ayak uyduramazsalar o zaman bizim için tehlike çanları çalacaktır.Ortada bölüşülmeyi bekleyen büyük bir pasta vardır.İkinci yarı tüm kulüpler bizim bu düştüğümüz durumdan yararlanmak isteyeckelerdir.O yüzden düşenede bir tekme onlar vurmak isteyeceklerdir.

Yapılması gereken şey; eğer bu yönetim devam edecekse bu konuları enine boyuna konuşmalı ve aklını başına almalıdırlar.Bu tehlikeyi kesinlikle göz ardı etmemeleri lazımdır.Tehlike çok büyüktür.Bunu göremeyecek kadar kör olmamamız gerekmektedir.

Koca Kanuni, Yahya efendiye sorar(yanlışım varsa düzeltin) Osmanlı imparatorluğunu ne yıkar?Cevap şudur: ''neme lazım'' aramızdan belki bir kaç arkadaş ''olurmu öyle şey?koca Trabzon hiç düşermi, dalgamı geçiyorsun?'' diyebilirler ama birileride bizim böyle düşünmemizi isteyebilir.

''neme lazım,koca Trabzona bir şey olmaz'' dedik mi?işte o zaman bitmişiz demektir.Bunu asla demeyeceğiz,uyanık olacağız.Bakın görün ikinci yarı Anadolu kulüpleride dahil bize karşı nasıl oynayacaklardır?Bu konuda bizim dostumuz yoktur.

HERKES BU TAKIMA SAHİP ÇIKMAYA MECBURDUR.KISIR ÇEKİŞMELERİ BİR KENERA BIRAKMAKTA FAYDA VARDIR.SADECE YÖNETİCİLER DEĞİL TRİBÜNDEKİ TARAFTARLARDA ARTIK BİRLİK OLMAK ZORUNDADIR.BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYACAĞIZ,YARIN ÖBÜRGÜN DİLİM VARMIYOR AMA 2A'DA AVNİ AKERE ASACAK PANKARTIMIZ OLMAYACAKTIR.ZİRA KİMSE PANKARTINI ALIPTA MAÇA GİTMEYECEKTİR.

BAŞKA TRABZONSPORUMUZ YOKTUR.

TSelif
28.11.2006, 17:16
Hepsi avuçlarını yalayacak badaloğlu. Bizler takımımızın arkasında olduğumuz sürece ki sonuna kadar ALLAH ın izni ile yine kök söktüreceğiz herkese ....
Herşey senin için alemin te KRALI ..TRABZONSPOR

poetricus
28.11.2006, 17:21
Yazıdaki bütün endişelere katılıyorum. Düşman uyumaz!

Kadir Aydın
28.11.2006, 17:24
Buna cesaret edebilirler mi???? Hadi onu geçtim ya güçleri yeter mi???? Komik geliyor bana...

Gürkan
28.11.2006, 17:27
Yönetimin bunu göz ardı etmemesi gerekir. çakal sürüleri yaralı gördüm mü saldırmadan duramaz.ikinci yarı ilk 5 haftada durumu düzeltip 5-6 basamak üste çıkamaz isek bu sıralarda seyiredersek işimiz iyiden zorlaşır.badaloğlunun dediği gibi bizi düşürmek ve paylarını artırmak için daha da saldırabilirler.

bordobluex
28.11.2006, 17:30
Düşüncene hak verdim, inandım. Ama ben inandım, ben dinledim.
BMN bu düşüncelerini Trabzonspor yönetimine anlatıp tartışa biliyormu.
Yani bizden istediğiniz destek için bir imza mı?

champions
28.11.2006, 17:33
yönetim bu tehlikenin farkındamı farkındaysa ne yapıyor 19 futbolcu gönderip 18 futbolcu almakla olmuyo takımda hala ciddi eksikler var sonrada kendi sahanda fenerbahçe futbol oynar sende sinir krizleri geçirirsin şu anda bulunduğumuz nokta yönetimin eseridir

gurbetci61
28.11.2006, 17:35
yönetim bu tehlikenin farkındamı farkındaysa ne yapıyor 19 futbolcu gönderip 18 futbolcu almakla olmuyo takımda hala ciddi eksikler var sonrada kendi sahanda fenerbahçe futbol oynar sende sinir krizleri geçirirsin şu anda bulunduğumuz nokta yönetimin eseridir

Abi bunlari düsünemiyen bi yönetim nasil akil edicek havuzu geliri ....
haklisin cok hemde destek sart ama önce yönetimden kurtulmali bu takim kanaatimce

TSelif
28.11.2006, 17:36
Eminim yönetim bu işi bizim kadar düşünmüyordur.

coolank
28.11.2006, 17:53
mükemmel bir yazı tebrik ederim ....bende aynı konuya degenecektim ama bu kadar iyi ifade edemezdim ... bu zaten sürekli sahnelenen bir oyun ...işin acı tarafı mı komik tarafımı ne derseniz bilmiyorum ama bu zamana kadar bizi bu anlamda koruyan aziz yıldırım oldu .. yoksa bizi çoktan ezmişlerdi .. acı ama gerçek ... sıradan bir takım yapma çabaları var ilginçtir özellikle bjk ve gs de ...gs ve bjk li yazarların ısrarla bizim hakkımızdaki düşüncelerini bunu gösteriyor ... fb li yazarlar daha bizim tarafımızda duruyorlar ... ben bunu şöyle düşünüyorum fb bizi çok sevdiğinden değil zaten sevmesinde ama taktik şu olmalı ....bjk ve gs sürekli her an neredeyse fb ye karşı ittifak arayışında ve her ortamda bunu yapıyorlar ... sanırım fb bunlara karşı bizi yanına çekmek istiyor sonuçta bu ülkede 4 büyük var ...3 nü karşısına almak mı iyi fb için yoksa bizle uyumlu görünüp güç dengesini toparlamak mı ?

İslam Sezer
28.11.2006, 18:03
Dün akşam sky türkte bir bayanın sunduğu spor programında Trabzonspor konuşuldu bilmiyorum izleme imkanınız oldu mu.Nihat Genç'le konuşmuşlar,telefonla Sunay Akın bağlandı,Trabzonspor taraftarlar derneği başkanı Adem Bey bağlandı ve bir de konuk vardı Radikal gazetesi spor yazarı ismini hatırlamıyorum şu an..
Yazar Hakan KULAÇOGLU da bağlandı ve Badaloğlu nun işaret ettiği tehlikeden bahsetti.Bence devir lafta değil icraatte birlik zamanı.Yarın birgün üzerinde oyunlar oynayacak,menfaat güdecek bir takım bulamayaca bazı sözde büyük adamlar.Artık karıştırmayın bu güzel takımı,rahat bırakın,ya destek verin ya da lütfen insanlık namına elinizi eteğinizi çekin ki fırsat bekleyen çakallar fırsat bulamasın.Ben inanıyorum ki bu fırtına asla dinmeyecek.Sunay Akının dün söylediği gibi yel değirmenlerine karşı savaşan efsane Don Kişot gibi dürüstçe mücadelesini herdaim sürdürecektir el fenerlerine karşı...

#10 Fietra
28.11.2006, 18:10
Bu konuda önceden benim dikkatimi çekmişti ve bu herkesin iştahını kabartmakta doğal olarak.Anadolu klüpleri ve büyüklerin işine geliyor bizim düşmemiz.Ondan ikinci yarı bize karşı doğal olarak daha hırslı oynayabilirler.

Trabzonspor düşer mi canım diye düşünenler kafalarını kumun altından çıkarsınlar bir zahmet.Bu gidişat kümeyedir başka bir yere değil.Eğer bu gerçekleşirse ne olur derseniz?Düşünüyorum ben de belki en yükseğe zıplamak için en dibe vurmamız gerekir.

Abdallı61
28.11.2006, 18:21
Buna cesaret edebilirler mi???? Hadi onu geçtim ya güçleri yeter mi???? Komik geliyor bana...

bu hainlerin herşeye gücü yeter barselonayı getirseler süper lige onu bile küme düşürürler isteseler ne yazıkki şimdi bize karşı her zaman olduğundan daha kalleşlik yapacaklar bizi kümeye yollamaya çalışacaklar artık bu işin şakaı kalmadı ciddi ciddi kümeye doğru ilerliyoruz bu yönetim başımıza musallat olduğu sürece 2.lig kaçınılmaz :mad: ve ne yazıkki işimiz çok zor

KuĞu
28.11.2006, 18:30
Tebrikler konuyu herkesin anlayabileceği şekilde sunmuşsun, konu gayet ciddi. Koltuk kırmaya, pankart savaşlarına, otursanıza lanlara, birbirine saldırmaya devam!?...

degok
28.11.2006, 18:32
Sevgili badaloğlu yanlış hatırlamıyorsam 3 sene boyunca alacağımız para garanti edildi. Ligi hangi sırada bitirirsek bitirelim eski sitemde taahhüt edilen parayı alacağız 3 sene boyunca. Bunun sebebide takımın borsaya açılmış olması ve borsada bu gelirleri göstermiş olmamız. Bu husus diğer 3 kızkardeşide kapsıyor. Senin bahsettiğin tehlike bu 3 seneden sonra başlıyor. Gerçi bunun 1 senesini geçen sene yedik. Kaldı geriye 2.

macka61
28.11.2006, 18:37
inşallah böyle durumla karşılaşmayız ALLAH göstermisin

POYRAZ
28.11.2006, 18:38
Topigi acan arkadasimizin büyük ölcüde haklilik payi var. Bizim bu ligde dostumuz yok. Ellerinden gelse bir kasik suda bogarlar. Evet bizi düsman olrak görmeyen bir iki kulüop var ama neye yarar. Trabzonspor'a bir darbe vurmak icin Trabzonspor ile her oynayadiklari macta ölümüne top oynamayi iceren bir anlasma icin el sikismayacaklarini kim garanti edebilir ki? Hazir bu kadar kötü bir Trabzonspor varken !!!

#10 Fietra
28.11.2006, 18:38
Herkes bize düşman kimse bizi sevmiyor laflarını bırakalım da ne yapılacak onu konuşalım.

coolank
28.11.2006, 18:46
fietra kardeşim kendi adıma yapılması gerektiğini söylüyeyim ....bu yönetim kaldıgına göre yönetime destek çıkılacak ...

POYRAZ
28.11.2006, 18:48
Herkes bize düşman kimse bizi sevmiyor laflarını bırakalım da ne yapılacak onu konuşalım.
Arkadasim müsadenle önce bir fikirlerimizi, bu konu hakkindaki görüslerimiz, bu teorinin gerceklesip gerceklesmeyecegi konusundaki düsüncelerimizi aktaralim da sonra senin dedigini de yapariz. Suraya topu topu henüz kac kisi yazmis ki?

Mehmet Fırat
28.11.2006, 18:48
fietra kardeşim kendi adıma yapılması gerektiğini söylüyeyim ....bu yönetim kaldıgına göre yönetime destek çıkılacak ...

katilayrum...

trapezus61
28.11.2006, 18:55
Hazırlıklı Olalım diye bir yazımı kaleme alırken Trabzonsporun içinde bulunduğu bu durumu anlatmaya çalışmıştım. Ama maalesef pek rağbet görmedi ve Trabzonspor kümemi düşermiş hiç denilerek konu kapatıldı. Ben o yazıyı yazdıktan sonra Trabzonspor iki maçını daha kaybetti. ..

Umarım bu yazı gerekli ilgiyi görür ve tüm camia aklını başına alır.

oguzkoc
28.11.2006, 18:58
çok önemli bir konu...

ama ben böyle bişey olabileceğine imkan vermek istemiyorum. Trabzonspor takımı olarak bir kenara koyalım hadi, türkiye nüfusunun ve sözü geçen insanların bir çoğu Trabzon kökenlidir. Buna dur deyecek birileri elbette vardır...

Ama içimizdeki hainler düşmanlarımızın ekmeğine yağ süreceklerse orası da ayrı tabi...

Semih GÜL
28.11.2006, 19:16
Doğrudur bu niyete mensup birsürü üye vardır lakin biz bi bursaspor değiliz süper ligin adı değişirse anca biz başka isimli bir ligde oynarız.

O kadar kolay değil sevgi yigidi olmak.O kadar kolay değil TS yi sindirmek.bis bunları daha öncede yaşiadık.İlk dörtte en kötü yine bitiririz ligi.rahat olun diyorum..

hüseyin1975
28.11.2006, 19:23
ligin son haftasina kadar düsmem, kurtulurum diye düsübde düsen nice takimlar oldu dünya futbolunda. ne oldum dememeli, ne olacagim demeli ve tedbiri elden birakmamali....

@FLU
28.11.2006, 20:43
diğer kuluplerin sahada bize maçları vermesini mi bekliyorsunuz tabi çıkıp kazanmak için oynıycaklar ...

ama perde arkasında bizim için dolaplar dönecektir arkadaşın da dediği gibi bizim bizden başka dostumuz yok ama bu , bu sene olan bir şey değil ezelden beri böyleydi ezelden beri üstümüze oynuyorlardı yine oynıycaklar ...

yukarda Allah var biz onların yaptıklarını yapmayalım yeter ...

bence eflansyon düşer iktidar düşer döviz düşer ama TRABZONSPOR düşmez

poetricus
28.11.2006, 20:53
Bence eflansyon düşer, iktidar düşer, döviz düşer ama TRABZONSPOR düşmez!
Harika bir slogan!

Camia olarak bu inanç ve azimde olduğumuz sürece hiçbir zaman düşmez ve düşmeyecek.

bordobluex
28.11.2006, 21:19
Harika bir slogan!

Camia olarak bu inanç ve azimde olduğumuz sürece hiçbir zaman düşmez ve düşmeyecek.

Tabiki de düşmez. Düşmekte neyin nesi anlamadım ki.
Bun sözleri rakip takım söylese tartışırım, kızarım of aman da.
Trabzonsporlu böyle şeyler düşünemez.

Muhalif
28.11.2006, 21:41
Hazırlıklı Olalım diye bir yazımı kaleme alırken Trabzonsporun içinde bulunduğu bu durumu anlatmaya çalışmıştım. Ama maalesef pek rağbet görmedi ve Trabzonspor kümemi düşermiş hiç denilerek konu kapatıldı. Ben o yazıyı yazdıktan sonra Trabzonspor iki maçını daha kaybetti. ..

Umarım bu yazı gerekli ilgiyi görür ve tüm camia aklını başına alır.

Beni tanıyanlar bilir, eğriye eğri, doğruya doğru.. Sen yazmasan ben hatırlatacaktım bu konuyu.. Diğer konu da, bu konu da Trabzonspor'un düşme ihtimali üzerine bina edilmiş.. 'bence bu sene düşmeyiz' diye bir başlık daha vardı hatta.. bu konu her ne kadar daha somut araştırmalar ve verilerle sunulmuş olsa da sonuçta Trabzonspor'un düşme ihtimali üzerine bina edilmiştir. Hayır bu tip şeyleri her şeye olumsuz bakan ben Muhalif'in gündeme getirmesi lazımdı:D
Her ne şartta olursa olsun bu konunun bu forumda tartışılmasını istemiyorum şahsen.. Ve şurası da bir gerçek ki bu ülke kendi iç dinamiklerini sarsacak gelişmelere müsade etmez.. son yazdığımı kim nasıl anlarsa anlasın.. 3-5 milyon dolar için Trabzonspor küme düşmez,düşürülemez.. Trabzonspor'un küme düşmesinin oluşturacağı sosyal etkiler göz önüne alınır yani.. Bu kadar basit! diye bitirsem ayıp olmaz umarım..

ahmetansu61
28.11.2006, 21:46
düşünce güzel ama biraz karamsar. bu topçular bizi kümede tutacak değil sadece. bu topçular bizi 2. devre düzlüğe çıkarcak. bunlardan başkası yok. yönetim bi bukadar daha borcun altına girip takıma transfer yapamayacağına göre biz bu topçulara mecburuz. onun için bunlara desteğimizi sürdürmemiz lazım.

Badaloğlu
29.11.2006, 08:53
bence eflansyon düşer iktidar düşer döviz düşer ama TRABZONSPOR düşmez

Bu sloganı ilk Bursaspor taraftarları söylemişlerdi.O kadar güzel bir slogandı ki; takımlarının küme düşeceğine son maça kadar kendileride inanmıyorlardı...

Muhalif kardeşimin dediği gibi bu yazıyı düşme korkusu yüzünden yazmadım!Ama bu konuyuda hiçbir zaman kulak arkası etmedim.Beşiiktaş ve Galatasaray maçlarını almasaydık,düşünün yerimiz nerdeymiş?Yazının asıl amacı, ligin ikinci yarısında birlik olacak tüm Anadolu ve İstanbul takımlarının bir efsaneden kurtulacak olmaları için birlikte hareket edebilme tehlikesini göz önüne aldım.
Mesele sadece 3-5 milyon dolar bir paranın bölüşülmesi değildir tabi,belki bu konuyu o anlamda tam izah edemedim ama Trabzonspor gibi bir takımın,bir zamanlar herkesin idolü olan,Anadolunun ağabeyi pozisyonunda olan bir takımdan kurtulmanın hazzından bahsediyorum.Trabzonspor'un yerini dolduracak yeni adayların ellerini ovuşturduklarını düşünüyorum.İstanbul'a daha az sorun çıkaracak hangi takım varsa, Trabzonspor'un yerine onu koyma çabalarının korkusu vardır içimde...

Bu arada fortis kupası maçlarından gelen gelirleri de unutmayalım...

İlker
29.11.2006, 09:11
arkadaşlar badaloğlu kardeşimiz çok doğru söylüyor,şuda gözle görülüyorki o çalışmalar olmaya başladı artık fener rum patriği aziz yıldıvım 2. yarıda dahada çok çalışacak teşvik primleri,futbolcu kanına girmeleri ve daha neler neler.eğer bu senaryodan harekete geçilirse 2. yarı anadolu kulüpleri hem kendileri için yani para,hemde başakalrı için çaba gösterecekler o da para.biz sağken hayattayken bu iş olamaz ama bizim düşündüğümüz kadar yönetim de bu konuyu düşünüyormu acaba?hiç sanmıyorum ama,yönetimin siyasi politik yönleri zayıf benim görüşümce.Bİ OYUNA GELMESEK...

KAPLANLARA SÖZ VERDİK,ÇAKALLARA YEM OLMAYACAĞIZ.

Faik Yılmaz
29.11.2006, 09:25
bence en büyük tehlike yenilgilerin sıradan görülmeye başlanması....

takımın gitgide sıradanlaşması.. küçük takımların rahatça puan alıp gitmeleri...

büyüklüğümüzün tartışılması.. büyük olmak değil büyük kalmak önemli.....

UğuR
29.11.2006, 09:41
Konuyu açan Abimiz çok iyi tespit te bulunmuş.Fakat gerçekleşmesi hem zor hemde Trabzon Spor luyum diyen herkesin istemediği bir olay.Trabzon Spor olarak ne yapmalıyız bu da beklenen cevap.Taraftar olarak biz herzaman olduğu gibi klübün arkasında olduğumuzu göstererek destek vermeliyiz.Ayrıca bulunduğumuz durumdan kurtulmak için fikir üretmeliyiz.Bizim fikirlerimizi kaale alırlar mı diye düşünebilirsiniz.Ama ben bu formun ve diğer taraftar formlarının yöneticiler tarafından takip edildiğine inanıyorum.Ve inanın bu formda çok güzel fikirler ve tesbitler yapıldığına şahit oluyorum.Yönetime düşen görev ise Trabzon Spor un başarısı için verdikleri her kararda, öyle bir iki kere değil gerekirse 5 kere düşünüp yalnızca ama yalnızca Trabzon Spor un faydası ve menfaatlerini düşünerek hareket etmeliler.Yönetimin art niyetli olmadığını düşünüyorum.Ancak verilen kararların art niyetli olmamasına rağmen ,profosyonelce olmayıp konuyla ilgili uzmanlarca danışılmadan alındığı kanaatindeyim.Bu hatadan dönmek de ancak kurumsallaşmayla olacağına inanmaktayım.Ama lafta kurumsallaşmayla değil.Her konu ile ilgili profosyenellerle çalışılıp ve bu çalışma sonucunda iyi mütalalar yapılıp öyle karar alınmalıdır.Ayrıca bu Kurumsallaşmaya Trabzon Spor ruhu da aşılanabilirse süper olur.Yani mümkünse Kurumsallaşma da görev yapan kişilerin öncelikle konularının uzmanı olması öncelikli olmasından sonra aranacak ikinci özellik ise bizim gibi gerçek Trabzon Sporlu olması gerek.Şu anki yönetimin ne yazık ki hemen hemen her konuda amatörce hattab bazı konularda amatörden öteye bilgisizce araştırmadan karar aldığını düşünmekteyim.Örnekler verebilirim.yapılan teknik direktör seçimleri, transferler,sponsorluk anlaşmaları,verilen demeçler,hatta Trabzon Spor un maç günlerinin ( Bursa maçının ve Ankara maçlarının) yanlış olmasına rağmen buna itiraz etmemeleri gibi hepimizin bildiği ve daha çok sayabileceğimiz örnekler.

iNŞALLAH Badaloğlu Abimizin uyarı olarak belirttiği düşünceler komplo teorileri gerçekleşmez.Trabzon sPOR çıkar topunu oynar maçı sahada kazanarak puanlarını çoğaltır ve gerekli olduğu sıralara çıkar.Ama gidişatımızın iyi olmadığı da bir gerçek gerekli tedbirler alınmazsa ve Trabzon Spor ruhu geri dönmezse başarının gelmeyeceği bilinmelidir.

Mustafa AYDIN
29.11.2006, 10:13
Böyle bir şey olacağına ihtimal vermiyorum,ama 3 kızkardeşin ne kadar kalleş arkadan vurma meraklısı olduğunu hepimiz biliyoruz,tabiki onların ne yapmak istedikleri bizi hiç ilgilendirmiyo bizi bizim ne yapacağımız ilgilendiriyo,çıkar paşa paşa oyunumuzu oynarız onlarda boş hayalleriyle yaşamaya devam ederler.

Temel Küçükhüseyin
29.11.2006, 10:34
Badaloğlu'nun söyledikleri doğrudur ama her doğru her yerde söylenmez diyenlere hep katılırım. Bu durumu bilelim önlemimizi arka palanda alalım veya alması gerekenleri uyaralım ama çok fazla da dillendirmek çıtayı otomatik olarak düşürmek demektir. Ne demek küme düşmek. Daha ilk yarı bitmeden bununla ilgili panik yaparsak bu vebali bizde körüklemiş oluruz.

Futbol aynı zamanda psikolojik bir oyundur. Siz 3-5 hafta kazanırsanız rakip ona göre siner siz ona göre oynarsınız böyle 6 haftada 1 puan çıkartırsanız yinemi yenileceğiz bari top benden gitsin tepki almayayım diyen oyuncalara sahip olursunuz. O yüzden dikkat diyorum.

Travelair
29.11.2006, 10:41
Güzel bir yaklaşım kaliteli bir yazı teşekkürler. Aslında ben 12 milyon doların kulüplere dağıtıldığında o kadar büyük bir "ek" gelir yaratacağı kanaatinde değilim. Burda gördüğüm daha büyük mesele, federasyonun -son 2 yıldır yanılmıyorsam- uygulamaya koyduğu prim sistemidir.

Bu sisteme göre galibiyetlere 240bin YTL beraberliklere de galiba yarısı kadar bir para verilmekte. Anadolu kulüpleri de bunu bildiklerinden burdan gelebilecek parayı futbolculara prim olarak kanalize ederek futbolcularını motive tutuyorlar. Biz de ise zaten primler yüksek görüldüğünden böyle bir uygulamanın yapıldığını sanmıyorum

Bence bu daha büyük bir tehlike. Çünkü artık futbolcularımız hem motivasyon konusunda rakiplerinden eksik kalıyorlar hem de başka takımlarda oynamakla Trabzonspor'da oynamamnın arasındaki parasal uçurum kapandığından,

"Burda oynayamaz isem orda oynarım ne var?" tipi düşüncelere girebiliyorlar

Ycandan
29.11.2006, 11:02
Ben bu tablodan 2 sene önce şamp.oynarken GS nin bizi gelip Trabzonda yenip feneri şamp.yapmasını ve yine ondan önceki sene bjk nin inönüde fenere yenilip feneri şamp.yapmasını daha iyi anlıyorum.Bizim şamp.olma ihtimalimiz varsa üç istanbul takımı kardeş oluyor.Sebebi kendi paylarında düşüm olacağı ve bizim daha güçleneceğimizi bildikleri için.

Faik Yılmaz
29.11.2006, 11:07
takımın büyüklüğünü kavrayamayanların adı sanı unvanı ne olursa olsun takımda 1 gün dahi saklanmaması lazım meselenin özü bu

CAFER ÖZER
29.11.2006, 11:12
O zaman Anadolu kulüpleri bir olsun GS ile FB yi küme düşürsün daha fazla para kazansınlar,Onların aldığı para daha fazla,
Trabzonsporun ölüsü,Forması ligde kalır,Ama bunun için öncelikle Yönetimin aklını başına alması gerekiyor,Öncelikle Teknik direktörün aklını başına alması gerekiyor.futbolcuların aklını başına alması gerekiyor,Birilerinin bu futbolculara ve TEKNİK DİREKTÖRE ve Hatta Yönetime TRABZONSPORUN ne olduğunu anlatması gerkiyor.
O anlatması gerekenlerde bizleriz.

CAFER ÖZER
29.11.2006, 11:15
Zeki Çol (Spor) (29.11.2006)

Endişelenmeyin Trabzon düşmez

Son durumu Hadi Özkoray’ın dizeleri özetliyor: “Saçların tarumar, gözlerinde nem... Ateşe benzerdin, küle dönmüşsün... Hiç eser kalmamış eski halinden, Yazık, geçmez akçe, pula dönmüşsün.”

Trabzonspor’un o Karadeniz fırtınası olarak nam saldığı, o Anadolu ihtilalinin ateşini yaktığı, o şampiyonlukları kovalayıp, destansı bir takım yarattığı günlerle, bu günler arasında sadece çift haneli rakamlarla ifade bulan uzun yıllar yok şimdilerde. Derin, aşılması neredeye olanaksız ve her geçen gün biraz daha dibe doğru yuvarlanılan uçurumlar var. Duraklama ve gerileme dönemleri çoktan maziye gömüldü. Şu an yaşanan süreç, düpedüz bir çöküş dönemi!

Hızla tükenen, hızla eriyen, hızla sıradanlaşan ve nihayetinde düşme hattının hemen üzerine demir atan bir Trabzonspor’u izliyoruz artık. Üstelik şampiyonluk hayaliyle başladığı bir sezonun, daha yarısına bile gelmeden. Hedefinden bu kadar kısa bir sürede, bu kadar kolay ve bu denli geniş bir açıyla sapan bir Trabzonspor’u yıllardır ilk kez görüyorum.

ORTAK AKIL YOK
Yazık, bir dev neredeyse can çekişiyor! Koca bir camia, tarihinin en mutsuz günlerini yaşamaya mahkûm ediliyor. Ve bir zamanlar adının önüne “büyük” ibaresini ekleten bir takım, ligin adeta “şamar oğlanı” olarak, her önüne gelenden bir tokat yiyor!

Hep söylüyorum, sorun çok yönlü. Trabzonspor, yıllardır kötü yönetilmenin bedelini ödüyor. Kulüp bir yap-boz oyununun kobayı haline getirilmiş! Uzun vadeli bir stratejisi yok. İstikrarı içeren bir politikası yok. Doğru teşhisleri koyup, gerçekçi, akılcı ve sorun çözmeye yönelik bir yaklaşım yok. Çünkü her şeyden önce camiada birlik, beraberlik, sabır ve günü değil, geleceği kurtarmaya yönelik ortak akıl yok.

İşler kötü gitti, antrenörü değiştir. Yine kötü gitti, yönetimi değiştir. Olmadı, kadroyu da değiştir. Son bir yılda ikinci yönetim, dördüncü teknik adam görev yapıyor Trabzonspor’da. Şimdi öfkeli, tepkili, huzursuz ve tabii ki alınan saha sonuçları sonrası hazımsız olan camia, yeniden yönetim, hatta teknik adam değiştirmeyi konuşuyor. Peki, diyelim yönetim tekrar değişti. Çözüm mü? Bu yönetimin başarılı olduğunu asla iddia etmiyorum. Aksine daha bu duruma gelinmeden çok önce, çok önemli hatalar yaptıklarını söylüyordum. Ocak-Eylül dönemleri arasında tam 19 futbolcu transfer eden, bunların neredeyse hiçbirinde isabet kaydedemeyen, kulübe 25 milyon dolara yakın bir maliyet getiren, üstelik kendi arasında kamplara bölünmenin acısını kulübe çektiren bir yönetimin başarısından söz edilebilir mi?

Ama yenisi gelince ne değişecek? 19 olmasa da bir 15 oyuncuyu da onlar transfer edecek. Borç yükü katlanarak büyüyecek. Tıpkı yıllardır olduğu gibi, gelen gideni aratacak. Evet, belki geçici olarak öfkeler yatışacak, tepkiler azalacak, “yeni bir sayfa açtık” edebiyatıyla herkesin ağzına bir parmak bal daha çalınacak. Ancak bir süre sonra, yeniden aynı dertler, daha da depreşerek yaşanacak. O zaman çözüm bu değil. Çözüm, devam etmesi halinde, bu yönetimin yine avuç dolusu paralar harcayıp, bir dolu oyuncu alarak kadroyu takviye etmesi, kulübü yolgeçen hanına çevirmesi de değil.

DAHA KÖTÜSÜ OLMAZ
Çözüm, az önce satır arasında vurguladığım o ortak aklı yakalamak. Bireysel çıkarları, sürtüşmeleri, kamplaşmaları bir yana bırakıp, kulübün çıkarları doğrultusunda buluşmak. Trabzonspor camiasında bir türlü ortaya konulamayan müthiş bir potansiyel var. Kırgınlık, küskünlük, hizipçilik, dedikodu, kulis yıllardır bu potansiyelin değerlendirilmesini engelliyor. “Ufak olsun, benim olsun” diye diye kulüp bu hallere getirildi. “Benden sonra tufan” diye diye kulübün kaynakları tüketildi. “En iyisini ben bilirim” diye diye, kulüp cehalete teslim edildi.

Ortak akılda buluşmaya, kulüp çıkarlarını korumaya, uzun vadeli bir plan yapıp sağlıklı adımlar atarak geleceğe hazırlanmaya her zamankinden daha fazla gereksinim var şimdi. Bundan kötüsü olabilir mi? Ligin en az gol atan 8, en fazla gol yiyen 6 takımından biri Trabzonspor. Son 6 maçında sadece bir gol atabildi, bir puan alabildi. Hiçbir rakibi tehdit edemiyor. Hiçbir üretkenliği yok. Ne savunma yapmayı becerebiliyor ne hücum etmeyi. Gerçek bir futbol fukarası. Öyle teknik direktörünün dediği gibi, ikinci yarıda bambaşka bir takım olması da mümkün değil. Üç aydır bu takımın başında olup, ancak bu kadarını yapabilen bir hocanın, sihirli bir değnekle dokunup ikinci yarıda bundan başka bir takım yaratacağının garantisi mi var?

Trabzon bundan daha kötüsünü yaşamaz. Bu saatten sonra yırtınsa da zaten şampiyonluğu zorlayamaz! İlk üçe girmesi de bir mucize gerçekleşmezse mümkün değil! O zaman, Trabzonspor’un bu yaşananlardan ders çıkarıp, geleceğe hazırlanması gerekir. Camia olarak bütünleşip, o ortak aklı oluşturması gerekir. Bu, kayıp bir sezon. Tren çoktan kaçtı. Devre arasında “onu sat, bunu al gibi” fantezilere girip, boş yere olmayan parasını çarçur etmemesi de gerekir.

Doğru, takım içler acısı durumda. Ama inanın bundan kötüsü gerçekleşmez. Bazıları telaş, panik, kaygı içerisinde. Ancak endişeye gerek yok, Trabzonspor küme düşmez!

[Tüm Yazıları]
ZEKİ ÇOL un güzel bir yazısı

zeki gursoy
29.11.2006, 11:34
çok can alıcı bi konu..
herkesin düşündüğü ama kimsenin diyemediği bişey: "lan acaba düşermiyiz" demesi...sonra: "manyakmısın olm, Trabzon düşermi" diye düzeltmesi..
bu düşermiyiz düşmezmiyi konusundan öte biz düşmemiz kimin işine yarıyo anlamında bi tespit..
bizim düşmemiz herkesin işine yarar..
1- yıllarca 5. büyük olamayıp, 4. büyüklüğe göz dikmiş olan kulüplerin.
2- bizim aldığımız fazla ücreti sanki yetim hakkı yiyormuşuz gibi kabul etmek istemeyen anadolu kulüplerinin.
3- ayağı kayıp düşen kulüplerin bunu her ne hikmetse Trbazonspordan bilen 2. lig kulüplerinin..
4- lig başlarken Trabzon deplasmanının üstüne "puansız" diye çizik atan 3 eziklerin..
ve buda benim tespitim, hep karadenizin kralı olan Trbazonsporu sindiremeyen birçok karadeniz kulübü..
vr rn büyük tehlike aslında bizizi...çünkü büyük takımız ve büyük takımlar bu tip yerlere alışkın değildir.biz alışkınmıyızki takım alışkın olsun.ama büyüğk bi hızla alışmaya başlıyor takım ..biz alışmayalım sakın ki bişeyler yapma şansımız olsun..
temeli asmaya götürüken sormuşlar: bişe diycenmi diye
oda : " ne diim demiş, buda bağa ders olsun..
düştükten sonra ders çıkarmak yerine bu bizimn ineceğimiz ve ders alacağımız son yer olsun...

Badaloğlu
29.11.2006, 11:59
O zaman Anadolu kulüpleri bir olsun GS ile FB yi küme düşürsün daha fazla para kazansınlar,Onların aldığı para daha fazla,
Trabzonsporun ölüsü,Forması ligde kalır,Ama bunun için öncelikle Yönetimin aklını başına alması gerekiyor,Öncelikle Teknik direktörün aklını başına alması gerekiyor.futbolcuların aklını başına alması gerekiyor,Birilerinin bu futbolculara ve TEKNİK DİREKTÖRE ve Hatta Yönetime TRABZONSPORUN ne olduğunu anlatması gerkiyor.
O anlatması gerekenlerde bizleriz.

Cafer ağabey, bu gaflet ve delalet içinde olan yöneticilerin bir an önce gözlerini açmazlarsa Bursaspor'un düştüğü durumlara çok uzak gözükmüyoruz.(yanlış anlaşılması Bursa ile bir tutmuyorum takımı)

Maçlar sadece sahada oynanmıyor.Ayrıca camiamizdaki bu bölünmüşlük asıl tehlikelerin en başında gelen tehlike değilmidir?Bu aralar ''neme lazımcılar'' kar topu misali çığ gibi büyümüyormu?

Diyorsunki; Anadolu kulüpleri bir olsun feneri,galatasarayı ve beşiktaşı düşürsün payları daha çok artsın.Ama işin gerçek tarafı böyle değil.Sen şimdiye kadar Anadolu kulüp yöneticilerinden ''biz bu ligin 3.büyüğüyüz'' diye ortaya çıktıklarını duydunmu?Duyamazsın çünkü onların gözü 3.büyük ya da 2.büyük olmada değil; tamamen gözleri (medyanın yakıştırması)4.büyük olan (benim için tek büyük) Trabzonun yerindedir.

Ayrıca sen bilmezmisinki;Anadolu kulüplerinin neredeyse tüm başkanları ve yöneticilerinin İstanbul'un 3 kız kardeş kulübünde hepsi kongre üyesi değilmidirler?Bu adamların tüccar kulüp başkanlığı yaptıklarını ve en büyük idealleri ucuza alıp ya da yetiştirip 3 kızkardeşe futbolcularını fahiş fiyatlarla onlara kakalamak değilmidir?

Burada bazı şeylere gözümüzü yummayalım.Görmek istediklerimizi deyil,gördüklerimizi buraya yazalım.Çok eskilere değil yakın zamanda Kocaeli,Ankaragücü,Gençlerbirliği,Gaziantep,Bursa v.b. kulüpler 4.büyük biziz,neden Trabzon bu kadar pay alıyor? diye her havuz muhabbetinde ortaya düşmedilermi?

Zeki Çöl yazmış; onun yazmasıyla mı oluyor bu işler?Bende onun gibi düşünüyorum ama bu gerçekleri göz ardı etmeyelim...

Daha bu Anadolu takımları birlik olup, İstanbul'un 3 kız kardeşinin paylarına göz koyacaklar öylemi?

Nytre
29.11.2006, 12:04
öncelikle kimse yenilmek için sahaya çıkmaz.. herkes yenmek için çıkar (fb.nin maçlarında verdiği şikeler haric) ...
duyulan kaygıyı anlayabiliyorum ve sn badaloğluna bu konuda bizi bilgilendirdiği için teşekkür ediyorum..
yalnız trabzonspor böyle bir duruma düşmez.. ama bu demek değildir takıma sahip çıkmayalım. .takıma her zaman sahip çıkacağız...

maxim
29.11.2006, 13:17
Takima sahip cikilmasi gerektigi konusuna sonuna kadar katiliyorum,yalniz;

Kadrosunda Yattara,Gökdeniz,Stepanov,Umut,Ersen gibi oyuncular olan bir takım istese de düşmeyi beceremez bence...

Yani isin icine hakem girmezse tabi..Anadolu takımları istedikleri kadar hırslansın, mücadele ile yapabilecekleri bir iş değil bu..Ha bi dolaplar döner de işe hakem yönlendirme girerse o zaman herşey olur..

pReN@_61
29.11.2006, 13:49
Allah Göstermesin.....
o 3kızkardeş avuçlarını yalarlar

POYRAZ
29.11.2006, 14:28
Dikkat ederseniz Anadolu kulüplerinin bir cogu Trabzonspor'un büyük kulüp olmadigi yalanini sayiklar durur. Cünkü inanilmaz bir cekememezlik var. Cünkü, bir arkadasimizin da dedigi gibi 3. büyük degil 4. büyük olmak istiyorlar. Gözleri Istanbul takimlarinin yerlerinde degil, öztellikle Trabzonspor'un yerinde. Önceki sayfadada yazdiugim gibi. Hazir bu sekilde bir Trabzonspor bulmusken Trabzonspor ile oynadiklari tüm maclarda ölümüne oynamak icin el sikismayacaklarinin garantisini kim verebilir?
Arkadaslar bakin. Yillar önce bir kac puanla ligde kaldigimizi kimse unutmasin !!! Neredeyse ligin tamami bizi sevmiyor, cekemiyor, kiskaniyor. Sampiyonluk yarisina girdigimiz zaman bizimle oynayan Anadolu trakimlarinin nasil canlarini dislerine takip, Istanbul takimlariyla oynarken göstermedikleri direnisi bize gösterdiklerini unutmayalim. Ayni halti 1995-1996 sezonunda da yiyorlardir. Bu ligde her sey olabilir. Bana göre bunun caresi takima cok büyük destek verip bozuk olan moralleri düzeltmeye calismaktir.

CAFER ÖZER
29.11.2006, 15:10
Trabzonspor 2.yarı çıkışa geçecektir.
Bu beceriksiz yönetime rağmen,
7-2-1 taktiğinin mimarı Ziyaya rağmen çıkışa geçecektir.
yattara bile tek başına bu takımı ligde bırakmayı başaracaktır.
Yattara çok seviliyor diye kıskanalar Yattaranın ne kadar büyük olduğunu görsünler.
Bence YATTARA gelecek,Trabzonspor patlama yapacak,Bu kadro küme düşecek bir takım değil.

Faik Yılmaz
29.11.2006, 15:18
neleri konuşuyoruz ya....

ne günlere kaldık.........

#10 Fietra
29.11.2006, 15:21
Beni tanıyanlar bilir, eğriye eğri, doğruya doğru.. Sen yazmasan ben hatırlatacaktım bu konuyu.. Diğer konu da, bu konu da Trabzonspor'un düşme ihtimali üzerine bina edilmiş.. 'bence bu sene düşmeyiz' diye bir başlık daha vardı hatta.. bu konu her ne kadar daha somut araştırmalar ve verilerle sunulmuş olsa da sonuçta Trabzonspor'un düşme ihtimali üzerine bina edilmiştir. Hayır bu tip şeyleri her şeye olumsuz bakan ben Muhalif'in gündeme getirmesi lazımdı:D
Her ne şartta olursa olsun bu konunun bu forumda tartışılmasını istemiyorum şahsen.. Ve şurası da bir gerçek ki bu ülke kendi iç dinamiklerini sarsacak gelişmelere müsade etmez.. son yazdığımı kim nasıl anlarsa anlasın.. 3-5 milyon dolar için Trabzonspor küme düşmez,düşürülemez.. Trabzonspor'un küme düşmesinin oluşturacağı sosyal etkiler göz önüne alınır yani.. Bu kadar basit! diye bitirsem ayıp olmaz umarım..
Bursaspor düştüğünde niye sosyal etkiler göz önüne alınmadı peki?Trabzonspor düşer ve düşme ihtimali de yüksek.Hem o kadar korkmayın bu kümeye düşmekten bir okun ileriye fırlaması için biraz geri çekilmesi gerekir.

Mehdi
29.11.2006, 15:25
Trabzonspor düşer ve düşme ihtimali de yüksek
şuan dalgın dalgın şu yazdığın cümleyi düşünüyodum kardeşim.bir takımın taraftarının bu şekilde düşünmesi zaten o takımın bittiğinin göstergesidir.ki bu takım Trabzonsporumuzsa bu cümlene söyleyecek laf bulamıyorum.

Emorfo
29.11.2006, 15:36
Ahmet abi çok önemli bir konuya değindin çokta güzel açıkladın. Her ne kadar küme düşme diye bir sorunu aklımıza dahi getirmesekte düşenin dostu olmaz ve işler bir kere düzgün gitmedi mi herşey arka arkaya gelir. Bu yüzden dikkatli olmak lazım. Saha sonuçları biran önce düzelmeli seri galibiyetler alarak çıkışa geçmeliyiz. Bunun için ligin ilk yarısındaki son 2 maçı ne yapıp ne edip kazanmalıyız. Artık şansmı olur bal mı olur bilemiyorum ama bir şekilde son iki maçı kazanıp ilk yarıyı daha fazla puan kaybetmeden bitirmeliyiz. Devre arasında Ziya hoca artık ne yapacaksa çok iddialı konuşmuştu fener maçından sonra. En kısa sürede toparlanmalıyız takıma faydalı olacak bir kaç transfer ve sakatların iyileşmesi ile ikinci yarıda iyi bir çıkış yakalarız.

zafercalikoglu
29.11.2006, 15:46
evet bencede artık herşey para,

Faik Yılmaz
29.11.2006, 16:26
arkadaşlar şu an dururmumz gerçekten bayağı kötü 1 galibet değil 2 galibiyet bile üst sıralara çıkarmıyor bizi ..2 maçta galip gelsek bile tehlikede olucaz... yani çok didkkatli olmamız lazım.. önmüzdeki 2 haftada yaşanacak puan kayıpları takımımz adına çok kötü sonuçlar doğurabilir.. fikstüre baktımda bu seviyeye layıkmıyız biz diye düşünmeden edemedim....

Enes Berfin
29.11.2006, 16:34
Bursaspor düştüğünde niye sosyal etkiler göz önüne alınmadı peki?Trabzonspor düşer ve düşme ihtimali de yüksek.Hem o kadar korkmayın bu kümeye düşmekten bir okun ileriye fırlaması için biraz geri çekilmesi gerekir.

Bir keresinde senin yüzünden bu forumda cezalandirilmistim, ama ben yine diyorum yorum yazarken, yazdigin kelimeleri önceden düsünüp sonra yazman daha mantikli geliyor bana, dogru ve dürüst yorumlarini yaz senin bu yaptigin yorum bu takima hakaret etmen anlamina gelir, ama ben yinede senin bu yasina bagliyorum herseyi.

Cocuk oyuncagi degil bu, bu takim 6 kere sampiyon olmus TRABZONSPOR'dur.

mkmsas
29.11.2006, 16:42

Okun fırlaması için yayı kırmamak gerekir. Bence yayı fazla gerdin, şimdi elinde kırılacak.

Cino
29.11.2006, 16:44

Ya sen bu işleri bu kadar hafife alma bence. Bekara karı boşamak kolay hesabı, bu sezon düşsün, bi dahaki sezon tekrar çıksın, o sezon da şampiyon olur, ortalığın tozunu atar... Yani senin demenle üç aşağı beş yukarı böyle olacak, öyle mi ? Bilgisayar oyunu zannettin sen bu işi herhalde. Kusura bakma ama saçmalıyorsun...

ahmetto
29.11.2006, 16:47
ya arkadaşlar ne düşmesi ya biraz kendinize gelin elbette durumumuz kötü elbette iyi değiliz ama bu hep böyle gitmez mutlaka bir çaresi olacaktır bunun

Travelair
29.11.2006, 17:07
Ok yay meselesi ise bikaç küme daha düşelim daha hızlı çıkarız :) Şaka bir yana bu kadar yükseklik korkusu bize yakışmıyor. Toparlanıp eze eze üst sıralara tırmanacağız Allah'ın izniyle

Egemen Yılmaz
29.11.2006, 17:08
ASLA gözardı edilmemesi gereken bir durum

Hüseyin RİZELİ
29.11.2006, 17:20
daha onumuzde dunya kadar maç war kolayına bu takım kume dusmez arkadaslar karamsarlıga kapılmayın..

coolank
29.11.2006, 17:49
ne kümesi arkadaşlar alkol aldınız da saçmalıyorsunuz sanırım rakıyı kaçırdınız galiba..????????ayıp ayıptır yazarken düşünün biraz ...bu takım ziya dogan a ragmen ilk 5 i kovalar ... hayret ya neler düşünüyorsunuz .... bu düşünce yapısı saglıklı değil

#10 Fietra
29.11.2006, 17:51
Bir keresinde senin yüzünden bu forumda cezalandirilmistim, ama ben yine diyorum yorum yazarken, yazdigin kelimeleri önceden düsünüp sonra yazman daha mantikli geliyor bana, dogru ve dürüst yorumlarini yaz senin bu yaptigin yorum bu takima hakaret etmen anlamina gelir, ama ben yinede senin bu yasina bagliyorum herseyi.

Cocuk oyuncagi degil bu, bu takim 6 kere sampiyon olmus TRABZONSPOR'dur.
Senin yorumları değerlendirme tartından şüphe duyuyorum.Hakaretmiş.O zaman başlığı açan yönetici de bu takıma hakaret ediyor öyle mi?

Okun fırlaması için yayı kırmamak gerekir. Bence yayı fazla gerdin, şimdi elinde kırılacak.
Teşbihte hata olmaz derler:)

Ya sen bu işleri bu kadar hafife alma bence. Bekara karı boşamak kolay hesabı, bu sezon düşsün, bi dahaki sezon tekrar çıksın, o sezon da şampiyon olur, ortalığın tozunu atar... Yani senin demenle üç aşağı beş yukarı böyle olacak, öyle mi ? Bilgisayar oyunu zannettin sen bu işi herhalde. Kusura bakma ama saçmalıyorsun...
Sana göre saçmalıyor olabilirim senin görüşün.Merak etme Trabzonspor büyüklüğünü iyi bildiğimi düşünüyorum.Trabzonspor küme düşebilir demek Trabzonspor'un büyüklüğünü kavrayamamak anlamına gelmez.Yıllarca ligi tekeli altına alan takımlara dönüşmeye başladık yavaş yavaş.Trabzonspor bu ligten düşmez,düşemez demek temelinde diğer büyüklerin bakış açısıyla bağdaşmaktadır.

Karadeniz_37
29.11.2006, 18:22
Cok güzel bir cizerge ellerine saglik.
Konu 3 sayfaya girince nedense dagilmaya basladigini üzülerek görüyoruz.
Ikinci Yari acilen puanlari toplayip önümüzdeki sezon icin daha cok pay almamiz lazim.

Badaloğlu
29.11.2006, 18:37
Arkadaşlarım, değerli büyüklerim ve küçüklerim...Ben konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye bir düşüncem yoktu.Başlıkta ne yazıyor? ''Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike'' yani böyle bir tehlike lig bitene kadar var değilmi?Matematiksel olarak şu ligde şampiyon olma ihtimalimiz kadar, ligden düşme ihtimalimizde hep mevcut değilmidir?Bu olasılık sadece bizim için geçerli değil, lig lideri içinde geçerlidir?Ligin ikinci yarısı tüm oynayacağımız maçlarıda kazanabiliriz.Bu da olabilir ama görüyoruz futbolcuların hallerini...
Olayı yüzeysel geçmeyelim,bakıyorumda son sayfada yazılanlar hep bu konuya takılmışlar. '' Vay! efendim, koca Trabzon düşermi?'' Yahu düşerse ne olacak?fıkrada olduğu gibi adamın biri öleceğini söyleyip duruyormuş, ama ne hikmetse ona kimse inanmamış, sonunda bu adam ölmüş!Ölmez ölmez dedunuz aha adam eldi, ne oldi şimdi?:)

Arkadaşlar, dikkat edin...Ben Trabzonspor düşecek demek için bu konuyu açmadım.Yazının kurgusu bu değil...Böyle bir olasılığın gerçekleşmesi için etrafımızda olan biten tehlikelere dikkat çekmekti niyetim.Şu an çıplak gözle görebildiğim bunlar birde göremediklerimizi üzerine koyun bakalım...Etrafımız çakal sürüleri ile doludur.

tsakrep61
29.11.2006, 19:36
aynen ole abı bu 10 senedır uc bızans takımının bıze karsı kurdugu komplo bızım en buyuk gelırımız yayın ne forma ne mac bıletı yayın gelırımızıde kesıp lıg de ıstedıklerı gibi at surmek ıstıyorlar ama buna bızım kadar yonetımımızınde duyarlı olması gerekır
zamanında ozkan sumer baya bı mucadele etmıstı hatta azız yıldırım bıle bıze destek verıyor gozukmustu bu konu bence bızı bekleyen en onemlı tehlıke

dino1974
29.11.2006, 20:06
2005–06 Sezonu Süper Lig Havuz Gelirleri Dağıtımı Tablosu

http://www.verkac.org/img/ekonomi/havuz4.jpg

Arkadaşlar, geçen seneki puan tablosuna göre bizim aldığımız para miktarı yaklaşık 12 milyon dolardır.Takım bu kadar kötü giderken bu konuda şimdi nereden çıktı? diyeceksiniz ama tüm Trabzonsporlu kardeşlerimizin bir konuya dikkatini çekmek istiyorum.

Puan itibariyle ligdeki durumumuz malum bellidir.Bu kötü durumumuz başta 3 İstanbul kızkardeşin ve diğer Anadolu kulüplerinin iştahını kabartmaktadır.Yani eğer Allah korusun biz süper ligde olmazsak bizim aldığımız bu parayı başta 3 kızkardeş (aslan payı) ve diğer Anadolu kulüpleri alacaklardır.Aslan payı diyorum çünkü Trabzon ve diğer 3 kızkardeş aynı zamanda şampiyonluk payı adı altında gelirin %14 gibi bir payı 4 kulüp kendi arasında paylaşmaktadırlar.Eğer Trabzon süper ligde olmazsa sadece şampiyonluk payı %14 bu sefer 3 kulüp arasında pay edilecektir.Bkz.Tabloya

http://www.verkac.org/img/ekonomi/havuz3.jpg

Şimdi benim anlatmak istediğim konu şudur.Trabzonsporun süper ligde olması hiçbir kulübün işine gelmemektedir.Eğer biz bu ligde olmazsak; 3 kız kardeş'in ve Anadolu kulüplerin pastadan alacağı paylar anormal artacaktır.2A'dan gelen kulüplerinde Oftaş,Kasımpaşa,İ.B.Belediyesi,İstanbulspor,Altay, Malatya v.b.kabul edersek (3 tanesi çıkacak) bu takımların pastadan alacakları paralar, Trabzonsporun aldığı paranın yanında çok küçük kalacaktır.Bu da gene diğer süper lig takımların artısı demektir.

Asıl tehlike ligin ikinci yarısında bizi beklemektedir.Büyük bir ihtimalle takımdan bazı oyuncular gidecek,yenileri gelecektir.Eğer yani gelenlere biz sahip çıkmazsak, bu takıma ayak uyduramazsalar o zaman bizim için tehlike çanları çalacaktır.Ortada bölüşülmeyi bekleyen büyük bir pasta vardır.İkinci yarı tüm kulüpler bizim bu düştüğümüz durumdan yararlanmak isteyeckelerdir.O yüzden düşenede bir tekme onlar vurmak isteyeceklerdir.

Yapılması gereken şey; eğer bu yönetim devam edecekse bu konuları enine boyuna konuşmalı ve aklını başına almalıdırlar.Bu tehlikeyi kesinlikle göz ardı etmemeleri lazımdır.Tehlike çok büyüktür.Bunu göremeyecek kadar kör olmamamız gerekmektedir.

Koca Kanuni, Yahya efendiye sorar(yanlışım varsa düzeltin) Osmanlı imparatorluğunu ne yıkar?Cevap şudur: ''neme lazım'' aramızdan belki bir kaç arkadaş ''olurmu öyle şey?koca Trabzon hiç düşermi, dalgamı geçiyorsun?'' diyebilirler ama birileride bizim böyle düşünmemizi isteyebilir.

''neme lazım,koca Trabzona bir şey olmaz'' dedik mi?işte o zaman bitmişiz demektir.Bunu asla demeyeceğiz,uyanık olacağız.Bakın görün ikinci yarı Anadolu kulüpleride dahil bize karşı nasıl oynayacaklardır?Bu konuda bizim dostumuz yoktur.

HERKES BU TAKIMA SAHİP ÇIKMAYA MECBURDUR.KISIR ÇEKİŞMELERİ BİR KENERA BIRAKMAKTA FAYDA VARDIR.SADECE YÖNETİCİLER DEĞİL TRİBÜNDEKİ TARAFTARLARDA ARTIK BİRLİK OLMAK ZORUNDADIR.BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYACAĞIZ,YARIN ÖBÜRGÜN DİLİM VARMIYOR AMA 2A'DA AVNİ AKERE ASACAK PANKARTIMIZ OLMAYACAKTIR.ZİRA KİMSE PANKARTINI ALIPTA MAÇA GİTMEYECEKTİR.

BAŞKA TRABZONSPORUMUZ YOKTUR.
kardeş bu kadar kötümser olmanıza bir anlam veremiyorum.Trabzonsporun gerçekten küme düşebileceğine inanıyormusun?Bence hayalden öte bişey değil bu.Evet belki şu sıralar kötü olabiliriz ama ben ligi il 5 te tamamlayacağımıza inanıyorum.Durumumuzu bo derce abartmayalım lütfen....

marcelinhos100
29.11.2006, 21:29
kardeş bu kadar kötümser olmanıza bir anlam veremiyorum.Trabzonsporun gerçekten küme düşebileceğine inanıyormusun?Bence hayalden öte bişey değil bu.Evet belki şu sıralar kötü olabiliriz ama ben ligi il 5 te tamamlayacağımıza inanıyorum.Durumumuzu bo derce abartmayalım lütfen....

yaşa abim be ne düşmesi taraftarda şaşırmış ziya istifa beş dakika degil 90 dakika keçeli hasan musa dışarı beş dakika degil 90 dakika sevgiler en yakışıklı trabzonsporlu tunahanı öpüyorum

marcelinhos100
29.11.2006, 21:36
Cözüm cok basit. Tüm serbestlikleri Marcelinho`ya vereceksin. Gökdeniz sag kanatta ileri, geri calisacak. Sola da Musampa`yi yerlestireceksin. Onlarin arkasina da Symek. Forvete kimi koyarsan koy. Su 3 ay icinde bu sistemi yerlestirseydi, su anda puanimiz en az 25 olurdu..."
Sonuna kadar katiliyorum ustteki goruse.marcenin ortaya alınıp yanına yıldıray pozisyonunda gökdenizi vereceksin kanatlarada düzenleme yapacaksın bu kadar basit işte adam yanındaki hüseyine pas veriyor oda geri veriyor....

Remzi
29.11.2006, 21:37
SZYmek sakat..

Muhalif
29.11.2006, 22:27
Dinleyin ey ahali (Fietra Osman sen de dinle:D)
Trabzonspor'un düşme ihtimali dahi yoktur diyorum.. Badaloğlu'nun amacı her ihtimale karşı tedbiri elden bırakmayalım,uyanık olalım demektir belki.. ama size böyle bir ihtimal yoktur diyorum:) Bursa ile Trabzon'u sosyal dinamikler açısından kıyaslayıp Bursa da düşmezdi hane ne oldi? diyen Fietra Osman'a da bir gülücük gönderiyorum:D
2 maçı alamasak, şu maçı kaybetsek aha sonuncuyduk gibi yaklaşımlar pek bir anlam ifade etmiyor.. şampiyonluğu kıl payı kaçırdığımız dönemlerde nasıl şu maçı alsak şampiyonduk dememiz bir anlam ifade etmediyse öyle birşey..
Hatırlayın geçmişi.. Samsunspor maçını almasak düşecektik, ama ne oldu?bir şekilde kazandık. Yani mesele bu kadar basittir demek istiyorum.. tabi bu benim bakış açım.. Zaten böyle bir tasam yok da olan arkadaşların içi rahat olsun.. küme düşmemek için kaç puan gerekiyorsa Trabzonspor o puanı alır..
Ya takımına yapılan haksızlık için 30 bin kişilik sağ görüşlü,sol görüşlü,dindar,dinsiz,genç, ihtiyar,çoluk çocuk sokağa dökülen bir şehrin takımından söz ediyoruz.. kaldı ki şehirle de bitmiyor.. Trabzon şehri her alanda ülkenin geleceğine etki payı yüzölçümüne oranla en büyük şehirdir.. Trabzon'a bu etkinliği kazandıran en büyük güç de Trabzonspor'dur.. Bu bağlamda Trabzonspor kendisi küme düşmek istese bile küme düşmesine müsade edilir mi sanıyorsunuz? Eğrisi doğrusuyla anlatmak istediğim budur.. Saygılar..

Cino
30.11.2006, 09:45
Arkadaşlarım, değerli büyüklerim ve küçüklerim...Ben konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye bir düşüncem yoktu.Başlıkta ne yazıyor? ''Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike'' yani böyle bir tehlike lig bitene kadar var değilmi?Matematiksel olarak şu ligde şampiyon olma ihtimalimiz kadar, ligden düşme ihtimalimizde hep mevcut değilmidir?Bu olasılık sadece bizim için geçerli değil, lig lideri içinde geçerlidir?Ligin ikinci yarısı tüm oynayacağımız maçlarıda kazanabiliriz.Bu da olabilir ama görüyoruz futbolcuların hallerini...
Olayı yüzeysel geçmeyelim,bakıyorumda son sayfada yazılanlar hep bu konuya takılmışlar. '' Vay! efendim, koca Trabzon düşermi?'' Yahu düşerse ne olacak?fıkrada olduğu gibi adamın biri öleceğini söyleyip duruyormuş, ama ne hikmetse ona kimse inanmamış, sonunda bu adam ölmüş!Ölmez ölmez dedunuz aha adam eldi, ne oldi şimdi?:)

Arkadaşlar, dikkat edin...Ben Trabzonspor düşecek demek için bu konuyu açmadım.Yazının kurgusu bu değil...Böyle bir olasılığın gerçekleşmesi için etrafımızda olan biten tehlikelere dikkat çekmekti niyetim.Şu an çıplak gözle görebildiğim bunlar birde göremediklerimizi üzerine koyun bakalım...Etrafımız çakal sürüleri ile doludur.

Badaloğlu kardeşim, bu konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye fikrim yoktu diyorsun. Ondan sonra da düşebilir de, şampiyon da olabilir, düşerse no olacak, düşmemiz başkaların işine gelir, tehlike var uyanık olun vs vs diyorsun. Bu başlığın beraberinde bu tip düşer - düşmez tartışmalarını beraberinde getireceği aşikar, neden bu kadar şaşırdın ki ?

Ayrıca elbette matematiksel olarak ligde her şey olabilir, ama bu zaten her sene böyle değil mi ? Ta ki matemetiksel sonuçların kimileri için bir anlam ifade etmediği haftaya kadar... Ben aslında bu başlığa yorum yazmayacaktım. Ancak genç bir kardeşim "Trabzonspor bu sene düşer" diye bir ifade kullanınca dayanamadım. Ben bu takımın son şampiyonluğunu da, avrupada ve ligdeki diğer başarılarını da hatırlayacak yaştayım allahtan. Mazisi böylesine büyük başarılarla dolu Trabzonspor 'un, ligdeki diğer asansör takımlarla bir tutulmasına ve bu kadar kolay şekilde ligden düşürülmesine (!) çok ama çok üzüldüm. Trabzonspor ne İstanbul takımlarına benzer, ne de diğer anadolu takımlarına... Bu gerçeğin hepimizce farkında olunması dileklerimle... Saygı ve sevgiler...

Badaloğlu
30.11.2006, 10:37
Badaloğlu kardeşim, bu konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye fikrim yoktu diyorsun. Ondan sonra da düşebilir de, şampiyon da olabilir, düşerse no olacak, düşmemiz başkaların işine gelir, tehlike var uyanık olun vs vs diyorsun. Bu başlığın beraberinde bu tip düşer - düşmez tartışmalarını beraberinde getireceği aşikar, neden bu kadar şaşırdın ki ?

Ayrıca elbette matematiksel olarak ligde her şey olabilir, ama bu zaten her sene böyle değil mi ? Ta ki matemetiksel sonuçların kimileri için bir anlam ifade etmediği haftaya kadar... Ben aslında bu başlığa yorum yazmayacaktım. Ancak genç bir kardeşim "Trabzonspor bu sene düşer" diye bir ifade kullanınca dayanamadım. Ben bu takımın son şampiyonluğunu da, avrupada ve ligdeki diğer başarılarını da hatırlayacak yaştayım allahtan. Mazisi böylesine büyük başarılarla dolu Trabzonspor 'un, ligdeki diğer asansör takımlarla bir tutulmasına ve bu kadar kolay şekilde ligden düşürülmesine (!) çok ama çok üzüldüm. Trabzonspor ne İstanbul takımlarına benzer, ne de diğer anadolu takımlarına... Bu gerçeğin hepimizce farkında olunması dileklerimle... Saygı ve sevgiler...

Üstad,
Bak sende aynı yanlışı ısrarla yapıyorsun...Ben bu yazıyı takım küme düşecek diye yazmadım.Ama Trabzonspor'un düşme ihtimaline neden olacak senaryo'ya dikkat çekmekti amacım.Ama ısrarla konuyu küme düşmeye getiriyorsunuz.Benim asıl şaşırdığım bu!Yoksa takım küme düşecek diyenlere şaşırmıyorum.Sadece bu yazının ana kurgusunun bu olmadığını söylüyorum.

Maalesef geçmişteki başarılarla şampiyon olunmuyor.Futbolda dün yoktur, bugün vardır.Sizin dediğiniz gibi olsaydı, geçmişteki başarılarımız ve Avrupada kasırgalar estirdiğimiz dönemlerin hatrına 5 senede bir şampiyon olmamız gerekimiyormuydu?Trabzon, geçmişini mumla arıyorsa bu ne anlama gelmektedir?Hala daha Efsane kadronun posterleri stadlara asılıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.Çünkü o devir artık bitti,tarihin tozlu sayfalarında hep altın harflerle o efsaneden bahsedilecektir.Bu gerçeği kabul etmediğimiz için geçmiş ve gelecek arasında sıkışıp kalmış durumdayız.Her sene sezona o kadro ile başlıyor havası ile giriyor, sonrada koca bir hayal kırıklığı ile bunalıma giriyoruz.

O dönemdeki futbolcular çok özeldi,paraları belki yoktu ama mangal gibi yürekleri vardı.Rahmetli Cemil Usta öldüğünde cebinden kaç para çıktığını söylememize gerek yok sanırım...Turgay'ın dediği gibi Trabzonun 150 lirasını Fener'in 500 lirasına değişmem diyen futbolcularımızın dönemi bitti...

Çağımız, hızla değişmekte ve herşeyin meta olduğu bu dönemde, bu tehlikeyi görmeyeceksek o zaman sizde bu yazının başına ''takım küme düşermi?düşmezmi?'' diye anket koymadığım için bana sitem etmelisiniz...

Trabzonun, Anadolu ya da İstanbul takımlarına benzemiyor olması bir zamanlar için doğru olabilir ama bu takım Anadolu ve İstanbul takımları gibi sıradanlaşma yolunda hızla ilerlemiyormu?

Faik Yılmaz
30.11.2006, 10:39
arkadaşlar önümüzdeki 2 maçı kazansak bile ( takımın şu anki haliyel çok zor) hala düşme potasından uzaklaşamıyoruz...

lafla peynir gemisi yürümez... hiç bir takım Trabzonspor geçmişte 6 defa şampiyon oldu diyede ligde kalın demez.. en ufak takıma bile 3 puan veriyoruz.. tehlike çanları çoktan çaldı nasıl bu kadra yiyimser olabiliyorsunuz anlamadım.....

Cino
30.11.2006, 13:01
Üstad,
Bak sende aynı yanlışı ısrarla yapıyorsun...Ben bu yazıyı takım küme düşecek diye yazmadım.Ama Trabzonspor'un düşme ihtimaline neden olacak senaryo'ya dikkat çekmekti amacım.Ama ısrarla konuyu küme düşmeye getiriyorsunuz.Benim asıl şaşırdığım bu!Yoksa takım küme düşecek diyenlere şaşırmıyorum.Sadece bu yazının ana kurgusunun bu olmadığını söylüyorum.

Maalesef geçmişteki başarılarla şampiyon olunmuyor.Futbolda dün yoktur, bugün vardır.Sizin dediğiniz gibi olsaydı, geçmişteki başarılarımız ve Avrupada kasırgalar estirdiğimiz dönemlerin hatrına 5 senede bir şampiyon olmamız gerekimiyormuydu?Trabzon, geçmişini mumla arıyorsa bu ne anlama gelmektedir?Hala daha Efsane kadronun posterleri stadlara asılıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.Çünkü o devir artık bitti,tarihin tozlu sayfalarında hep altın harflerle o efsaneden bahsedilecektir.Bu gerçeği kabul etmediğimiz için geçmiş ve gelecek arasında sıkışıp kalmış durumdayız.Her sene sezona o kadro ile başlıyor havası ile giriyor, sonrada koca bir hayal kırıklığı ile bunalıma giriyoruz.

O dönemdeki futbolcular çok özeldi,paraları belki yoktu ama mangal gibi yürekleri vardı.Rahmetli Cemil Usta öldüğünde cebinden kaç para çıktığını söylememize gerek yok sanırım...Turgay'ın dediği gibi Trabzonun 150 lirasını Fener'in 500 lirasına değişmem diyen futbolcularımızın dönemi bitti...

Çağımız, hızla değişmekte ve herşeyin meta olduğu bu dönemde, bu tehlikeyi görmeyeceksek o zaman sizde bu yazının başına ''takım küme düşermi?düşmezmi?'' diye anket koymadığım için bana sitem etmelisiniz...

Trabzonun, Anadolu ya da İstanbul takımlarına benzemiyor olması bir zamanlar için doğru olabilir ama bu takım Anadolu ve İstanbul takımları gibi sıradanlaşma yolunda hızla ilerlemiyormu?

Elbette geçmiş başarılara takılıp kalmak doğru değil, ama takımları büyük yapan da geçmişteki başarıları değil midir ? GS 14 yıl şampiyon olamadı, bu onun büyük takım olması gerçeğini değiştirdi mi ? Ya da yıldızlar topluluğu Real Madrid son yıllarda çok mu başarılı, ama bu başarısızlıklar onların dünyanın en büyüklerinden olması gerçeğini (geçmiş başarılarına bakılarak elbette) değiştirir mi ? Büyük ve farklı olmak için her sene ya da 5 senede bir şampiyon mu olmak gerekir ? Ya da şöyle sorayım büyüklüğün ölçütü şampiyonluk sayısı mıdır ? Trabzonspor 'un bulunduğu durumdan kurtulacağına olan inancımız, O 'nun büyüklüğünden aldığımız cesaret değil midir ?

Benim senin bu başlığı açarkenki amacından ve iyi niyetinden şüphem yok, olamaz da... Söylediklerinde haklı da olabilirsin... Ben sadece bu başlık beraberinde bu tip tartışmaları getirir, buna şaşırmamak lazım diyorum.
Ayrıca takım ile ilgili potansiyel tehlikelere işaret etmek başka şey, bu takım düşer zaten demek başka şey. Benim tepkim de bu noktayadır. Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok. Ben seni anladım, sen de beni anlamışsındır umarım :)

#10 Fietra
30.11.2006, 13:40
Dinleyin ey ahali (Fietra Osman sen de dinle:D)
Trabzonspor'un düşme ihtimali dahi yoktur diyorum.. Badaloğlu'nun amacı her ihtimale karşı tedbiri elden bırakmayalım,uyanık olalım demektir belki.. ama size böyle bir ihtimal yoktur diyorum:) Bursa ile Trabzon'u sosyal dinamikler açısından kıyaslayıp Bursa da düşmezdi hane ne oldi? diyen Fietra Osman'a da bir gülücük gönderiyorum:D----
-----Saygılar..
Senden beklemezdim yahu.Eğer Trabzonspor kümeye düşmeyi hakedecek bir oyun ortaya koyuyorsa düşsün.Bu takımın dış etkilerle kümede kalmak isteyeceğini sanmıyorum.

Şehirin yapısından falan bahsediyorsun.Kuşkusuz en büyük şehir İstanbul ve bundan dolayı kupa oradan çıkmıyor diyoruz,sitem ediyoruz sonra gelipte Trabzonspor dış güçler tarafından ligde bırakılır endişe etmeyin demek zıt yorum.

Zaten Trabzonspor şampiyon olur bu sene diyen kişinin teorilerine ne kadar değer verilir ayrı konu.Derin devlet boş iş:)

Badaloğlu
30.11.2006, 14:49
Elbette geçmiş başarılara takılıp kalmak doğru değil, ama takımları büyük yapan da geçmişteki başarıları değil midir ? GS 14 yıl şampiyon olamadı, bu onun büyük takım olması gerçeğini değiştirdi mi ? Ya da yıldızlar topluluğu Real Madrid son yıllarda çok mu başarılı, ama bu başarısızlıklar onların dünyanın en büyüklerinden olması gerçeğini (geçmiş başarılarına bakılarak elbette) değiştirir mi ? Büyük ve farklı olmak için her sene ya da 5 senede bir şampiyon mu olmak gerekir ? Ya da şöyle sorayım büyüklüğün ölçütü şampiyonluk sayısı mıdır ? Trabzonspor 'un bulunduğu durumdan kurtulacağına olan inancımız, O 'nun büyüklüğünden aldığımız cesaret değil midir ?

Benim senin bu başlığı açarkenki amacından ve iyi niyetinden şüphem yok, olamaz da... Söylediklerinde haklı da olabilirsin... Ben sadece bu başlık beraberinde bu tip tartışmaları getirir, buna şaşırmamak lazım diyorum.
Ayrıca takım ile ilgili potansiyel tehlikelere işaret etmek başka şey, bu takım düşer zaten demek başka şey. Benim tepkim de bu noktayadır. Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok. Ben seni anladım, sen de beni anlamışsındır umarım :)

Senin tepkine hak veriyorum.Zaten dikkat edersen 3.sayfadan itibaren konunun dışına çıkılmaya başlanmış ve gelen mesajlarda chat ortamındaymış gibi yazılmıştır.

Konuyu bende uzatmak istemiyorum ama büyüklüğün zirvesi şampiyon olmak değilmidir?Eğer sen şampiyon olmayacaksan büyük olduğuna kimi inandıracaksın?Şampiyon olmayacaksak havuz pastasından aldığımız pay'ın her sene daha da azalması için diğer kulüpler bastırmayacakmı?Buna cüret etmeyeceklermi?

Trabzondan önce ligde fırtınalar estiren Göztepe, Eskişehir şimdi nerdeler?Kulüp geçmişi ile tabiki her zaman var olacaktır.Ama dikkat edersen bu Göztepe ve Eskişehir örneğindeki takımlar süper ligde ve Avrupada çok başarıları olmuşlardır.Ama süper ligde hiç şampiyonlukları yoktur.Şimdi büyüklük adına bu takımlar şampiyon olsaydılar, ben inanıyorumki şimdi çok farklı yerlerde olacaklardı.Ama şimdi esameleri bile okunmuyor.

Cino
30.11.2006, 16:29
Senin tepkine hak veriyorum.Zaten dikkat edersen 3.sayfadan itibaren konunun dışına çıkılmaya başlanmış ve gelen mesajlarda chat ortamındaymış gibi yazılmıştır.

Konuyu bende uzatmak istemiyorum ama büyüklüğün zirvesi şampiyon olmak değilmidir?Eğer sen şampiyon olmayacaksan büyük olduğuna kimi inandıracaksın?Şampiyon olmayacaksak havuz pastasından aldığımız pay'ın her sene daha da azalması için diğer kulüpler bastırmayacakmı?Buna cüret etmeyeceklermi?

Trabzondan önce ligde fırtınalar estiren Göztepe, Eskişehir şimdi nerdeler?Kulüp geçmişi ile tabiki her zaman var olacaktır.Ama dikkat edersen bu Göztepe ve Eskişehir örneğindeki takımlar süper ligde ve Avrupada çok başarıları olmuşlardır.Ama süper ligde hiç şampiyonlukları yoktur.Şimdi büyüklük adına bu takımlar şampiyon olsaydılar, ben inanıyorumki şimdi çok farklı yerlerde olacaklardı.Ama şimdi esameleri bile okunmuyor.

Türkiye amatör lig tarihinde Göztepe de şampiyon olmuş, Ankaragücü de :)

Enes Berfin
30.11.2006, 16:43

Sen düser demiyorsun, ama düserse ne olur diyorsun, iste ozaman ben YIKILIRIM... böle birseyin olmasi asla söz konusu olamaz.

Badaloğlu
30.11.2006, 16:45
Türkiye amatör lig tarihinde Göztepe de şampiyon olmuş, Ankaragücü de :)

Üstad, sen benim ne demek istediğimi anladın polemik olmasın,konu başka yerlere kaymaya başladı.Göztepe, Avrupa'da Türkiye'yi o zamanın şartlarında hayal bile edilemeyecek başarılara imza atmıştır.Türk futboluna çok büyük futbolcular kazandırmışlardır.Lütfen küçümsemeyelim...

Cino
30.11.2006, 16:57
Üstad, sen benim ne demek istediğimi anladın polemik olmasın,konu başka yerlere kaymaya başladı.Göztepe, Avrupa'da Türkiye'yi o zamanın şartlarında hayal bile edilemeyecek başarılara imza atmıştır.Türk futboluna çok büyük futbolcular kazandırmışlardır.Lütfen küçümsemeyelim...

Estağfurullah, ne kimseyi küçümsemek adedimizdir, ne de olduğundan fazla büyütmek...
Hani sen göztepe şampiyon olamadı hiç demiştin ya, onun üzerine yazdım...
Anladın sen onu diyosun yani :) Eyvallah... Saygı ve sevgiler...

Bülent Şirin
30.11.2006, 18:33
Bu başlık açıldığı gün bir cevap yazmıştım ama gönderemeden teknik bir hataya kurban gitti, ben de ondan sonra fırsat bulup yazamadım. Gerçi benim düşüncelerim muhtelif arkadaşlar tarafından ifade edilmiş ama ben yine de karalayayım.

Trabzonspor’un küme düş(ürül)mesi ihtimali hiç yok denemez, kağıt üzerinde de olsa mevcuttur. Bunu bir kenara koyalım. Biraz sonra bahsini edeceğim “Türkiye’nin kendine özgü şartları” hep böyle kalacak diye kimse bir garanti veremez. Bugün olmazsa yarın değişebilir bu şartlar.

Zannediyorum hepimiz kabul ederiz ki, 4 büyük kulüp Türk futbolunun itici gücü, lokomotifi filan değil, düpedüz her şeyidir. Başka bir deyişle Türk futbolu denen nesne 4 büyüğün ta kendisidir. Futboldan gelen pastayı büyük bir maharetle adilane bir şekilde (!) bölüştüren egemenler, bu 4 büyük kulübün küme düşmesini göze al(a)mazlar. Belki ilk sene Ahmet’in tablolarla açıkladığı şekilde gelir dağılımı değişimi olabilir; peki ya sonra?

Fenerbahçeliler için, Trabzon deplasmanı mı daha cazip bir tüketim maddesidir yoksa Altay deplasmanı mı? Oftaş’ı, Kasımpaşa’yı saymıyorum bile… (Elbette onlar bunu farkedemezler ve televizyon karşısında oflaya puflaya “Şu Trabzon deplasmanı hiç olmasa..” filan derler ama bu konu onların paşa gönlüne bırakılmaz elbet… Ne kadar heyecan, o kadar tüketim…;) )

Başka değinen arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar, benim gözüme Cenk’in güzel analizi çarptı. Türkiye sosyolojisine ister ekonomik açıdan, ister psikolojik açıdan bakın, bu yapının Trabzonspor’un düş(ürül)mesi hadisesini kaldıramayacağını rahatlıkla görürsünüz. Bu, altın yumurtlayan tavuğu karnındaki bütün yumurtaları bir an evvel alabilmek için kesmekten başka bir şeye benzetilemez.

Ha, Trabzonspor’u ibret-i alem için bir defalığına olsun batırıp çıkarırlar mı? Onun da Trabzonspor bünyesinde belki de başka hiçbir şekilde gerçekleşemeyecek olan şu birlik beraberliği sağlayacağından korkarlar. :D

Trabzonspor esasen kuruluş aşamasında dönemin federasyon başkanının İdmanocağı ve İdmangücü’ne “Birleşmezseniz hiçbirinizi almayacağız” tehdidini savurmasından sonra vücuda gelmemiş miydi?;)

macka61
30.11.2006, 21:00
metin abi bütün yazdıklarına katılıyorum yazından dolayı tşkler

Abdallı61
30.11.2006, 21:22
şu halimize bakın koskoca Trabzonspor şu anda şampiyonluk tartışması yapacağına acaba düşermiyiz tartışması yapıyor pes doğrusu bu arada yönetimi savunan arkadaşlarında bu konu hakkında nacizane yorumlarını okumak isterim

erdal6167
01.12.2006, 00:57
kimse trabzonspora bir şety yapamaz Allah'ın izniyle, bu takım hazır lige kurulup bizim 3 yıldızımız var demiyor, amatör kümeden geldi buralara, kimse heveslenmesin. bu takım ikinci yarı hatta bugün bursa macı ile cıkışı başlayacak barın da görün. . .

Ali Özcan
01.12.2006, 01:00
Bizi bekleyen en büyük tehlike "büyük" takım etikenin üzerimizden sökülüp çıkarılmaya çalışılması...Yoksa Trabzonsporun ligi en kötü ilk 5 arasında bitireceğine dair herkesle bahse girmeye hazırım.Bahis tekliflerine açığım...

Faik Yılmaz
01.12.2006, 08:52
Bizi bekleyen en büyük tehlike "büyük" takım etikenin üzerimizden sökülüp çıkarılmaya çalışılması...Yoksa Trabzonsporun ligi en kötü ilk 5 arasında bitireceğine dair herkesle bahse girmeye hazırım.Bahis tekliflerine açığım...

bu ligde 5. lik başarı değil.. az adam gibi futbol oynayan bi takım ilk 3 e rahat rahat girer diyorum...

TSMareNero
09.12.2006, 14:35
ne yazsam bilmiyorumki ...
günahlarimizimi cekiyoruz acaba

Çetin
09.12.2006, 15:08
teşekkürler bu konu için tehlikenin boyutu konusunda herkesn gözleri açılsın diyorum ben.

ozturk
09.12.2006, 15:21
düşünmek bile istemiyorum ALLAH korusun..

Onur Muhcu
09.12.2006, 15:35

İtalya Seri A Şampiyonu Juventus Artık Seri B'de.. Hiç bir şey imkansız değildir. Arkadaşımızın belirtmiş olduğu tehlike doğrudur. Zaten bu aralar Sürekli havuz konusunda atışmalar yaşıyoruz bellki bazılarının gözü üzerimizde. Takım ne olursa olsun her şekilde destek çıkmalıyız. HEP DESTEK TAM DESTEK !

nakzo
09.12.2006, 15:37
:yattara: :yattara: :ts: :ts: KÖPEKLER İSTİYOR DİYE ATLAR ÖLMEZ......... BORSA DÜŞER,ENFİLASYON DÜŞER ,HATTA HÜKÜMET DÜŞER ;AMA TRABZONUM ASLA DÜŞMEZ.....

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Oğuzhan Görkan
09.12.2006, 17:18

bu çoktan meydana geldi ligdeki en kotu takımından tut en iyisine herkes trabzon kümeye diye tezahürat yapıyor düştüğümz hale bakın.istanbul medyası zaten bizi 4. büyüklükten çıkarmıştı buda bunu sağlamlaştırmış oldu...

Enes Berfin
09.12.2006, 18:19
İtalya Seri A Şampiyonu Juventus Artık Seri B'de.. Hiç bir şey imkansız değildir. Arkadaşımızın belirtmiş olduğu tehlike doğrudur. Zaten bu aralar Sürekli havuz konusunda atışmalar yaşıyoruz bellki bazılarının gözü üzerimizde. Takım ne olursa olsun her şekilde destek çıkmalıyız. HEP DESTEK TAM DESTEK !

Juventus olayi daha farkli, juventus baska ayri sebeplerle düsürüldü, bizim durumumuz ise tam kendi ürettigimiz daha dogrusu yönetimin yaptigi hatalardan dolayi düsebiliriz, ama henüz düsmedik.

Trabzonspora KÜME lafi hic yakismiyor.

ErseN_MaRTiN_61
09.12.2006, 18:32
hükümet düşer enflasyon düşer TRABZONUM babayı düşer

selcuk
09.12.2006, 19:49
Juventus olayi daha farkli, juventus baska ayri sebeplerle düsürüldü, bizim durumumuz ise tam kendi ürettigimiz daha dogrusu yönetimin yaptigi hatalardan dolayi düsebiliriz, ama henüz düsmedik.

Trabzonspora KÜME lafi hic yakismiyor.

dahada hic kimse yaptigi hatalari kabul edmiyor
hayir sadece yönetim degil bütün trabzonlular , bütün bu dünyada trabzonsporu tutan insanlar bütün yöneticilerimiz teknik kadromuz oyuncularimiz ve medyamiz hepimiz hep beraber bu durumdan sorunluyuz
ama yinede en büyük suc bizde taraftarda hepisinden suclu bizik ve en büyük suc bizde olmasina ragmen yinede güclü olubda takimin morelini bozmaya her seyi yapiyoruz ve böylece takimimizi düsünmesini bile tahamül edmedigimiz duruma sürüklüyoruz .

tugi61_
09.12.2006, 20:09
ne düşmesi neden bahsediyosunuz arkadaşlar.gözden kaçan bi husus var; burda bahsettiğimiz takım Trabzonspor,bi bursa bi göztepe fln diil. Nasıl oluyo da bi bursasporla,göztepeyle, eskişehirle Trabzonspor'um karşılaştırılabiliyo aklım almıyor.

Trabzonspor tarihinin en kötü ilk yarısını geçiriyor evet doğru. Ama önümüzde 18 maç var, şu anda ligde 16. sıradayız ikinciyle aramızdaki puan farkı 11Hiçkimse bulunduğumuz yerden memnun değil tabii ki. Ancak şöyle de bir durum var ki millet 10 puan farkla geride hala şampiyonluktan bahsediyor bizse daha ilk yarıdan kendimizi küme düşmüş ilan ettik, nasıl ligde kalırız onu tartışıyoruz.

Her büyük takımın böyle seneleri olabiliyor, ama hiçbi büyük takım taraftarı arasında acaba bu sene küme düşme tehlikesi yaşar mıyız diye tartışıldığını sanmıyorum.bizim bu sene için; kısa dönemdeki hedefimiz bulunduğumuz sıralamadan bir an önce kurtulmak(2-3 galibiyet buna zaten yeter), uzun dönemdeki hedefimiz ise ligi avrupa kupalarına katılabilecek bir yerde bitirmektir. liglere verilen aranın iyi değerlendirilmesi,sakatların tam olarak iyileşmesi, ve olursa da gelecek oyuncularla birlikte Trabzonsporumun ikinci yarıda fırtına gibi eseceğinden adım gibi eminim.

P.S. bu forumu ziyaret eden bir sürü ezik taraftar var. bursada, orda burda üç beş çapulcunun kendi kuyruk acılarını dindirmek için havlamalarını bi yere kadar sineye çekerim ama kendi forumumda küme düşme ve Trabzonspor yazılarını birarada görmeye asla tahammül edemem...

emraba
09.12.2006, 21:47
trabzon düşmez tugi'ye tamamen katılıyom

Şahin Yılmaz
10.12.2006, 14:43
Bu ligde 18 takımdan biriyiz. Her takım 3 ezikler de dahil bizde dahil düşme adayıdır. Yok bu büyük takım düşmez veya bu küçük takım şampiyon olmaz diyede bir kural yoktur. İyi oynayan rakibi ezecek derece de iyi oynayan her takım şampiyon olacağı gibi, bizim şu anki futbolumuzu oynayan her takımda küme düşebilir. Konu bu kadar basittir.

Oğuzhan Görkan
10.12.2006, 18:20
şu anda ligden düşüp düşmeyeceğimizi mi tartışmak isterdiniz yoksa şampiyon olup olamayacağımızı mı?
görün ne hallerdeyiz...