PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fener maçındaki broşürler

argentina
27.11.2006, 20:26
Bir çivi uğruna bir krallık gitti"miydi neydi bi atasözü vardı.. üşenmedim iStanbuldan kalktım TRABZONA maça gittim.. vip 1 de yerimi aldım.. biraz aşağıda kaldım ama olsun, yine de kıyak yer, kuruldum.. maçtan önce dağıtılan broşürü karıştırdım, "doğu karadeniz'de yaylacılık geleneği"!!!!!!!! valla aynen öyle.. bu canım memleketim geleneğini anlatan uzun yazıyı, üşenmedim, okudum.. fener maçı broşürüne (ya da kitapçık işte her neyse) bu rekabetin tarihini anlatacak yazılar koymak yerine yaylaya çıkan inek görüntüleri eşliğinde yaylalarımızda ot vardır, bok vardır yazılarını uygun gören yönetimimiz gibi düşünmeye çalıştım.. "nasıl olsa bu takımdan bi bok olacağı yok, bari hazır bu kadar dışarıdan adam gelmiş yaylaları anlatalım da turist murist ayağına Trabzondaek gelir olur" diye düşünerek böyle birşey yapmış olabileceklerini anladım, işin kötüsü, hak da verdim, mantıklı buldum!!!! bi sigara yaktım, maça gittiğim 12 kişilik ekiple lafladım, TRABZONSPOR nasıl kurtulur diye hep beraber kafa yorduk.. maç başlayana kadar kafamız gerçekten yorulmuştu o yüzden seyrettiğimden de pek birşey anlamadım.. herhalde 8.sigarada fenerin bizimle kedinin fare ile oynadığı gibi oynadığını anladım.. "mucize olmadıkça biz fenere gol atamayız" deyişim çakmakla vakit kaybetmemek için sekiz ile yakmayı uygun gördüğüm dokuzuncu sigaraya rastladı o zaman.." topunuzun yedi sülalesini ....... deyip tuvalete gidişim maçtan önceki dört kadeh rakının ısrarla dışarı çıkmak istediği döneme denk geldi.. ikinci yarıyla ikinci bir paket sigara açıldı, TRABZONSPOR açılmadı.. baskılı gibi gözüktük, külliyen yalandı.. mucize oldu golü attık.. nomal birşey oldu yeniden gol yedik, en anormal şey oldu maç bitene kadar başka yemedik!!! fenere kaç lazımsa bizeo kadar attı.. hüseyinin kafa şutu girseydi fener 3.atacaktı, girmedi, iki de bıraktılar.. maçtan çıktım, midemde kalan rakıların yanına arkadaş eklemek üzere güzel bi restorana gittik.. süper mezgit vardı, daha da güzel hamsi.. yedik içtik, eski TRABZONU konuştuk, kimse maçtan bahsetmedi, kimse TRABZONSPORUi konuşmadı.. dokunsalar, ağlayacaktık, ağlamadık.. içimize akıttığımız gözyaşlarımız rakılara arkadaşlık etti, beraber ağladılar..
ben bu takımın sevdalısıyım! ben annemden babamdan çok bu takımı SEVİYORUM benim için once TRABZONSPOR sonra din gelir bu takım yok oluyor bu takım yenilgileri alışıyor onemsemiyor bu takım çok büyük bir hızla çöküyor!
kim bu takımı yok olmaktan kurtaracaksa ben artık onun kölesi Uşağı hizmetçisi her ne b.ksa olmaya hazırım ama artık lütfen birleri çıksın

Ali Özcan
27.11.2006, 21:29
Antu.com forumlarında hepimize küfür ediliyor..."tohumları bozuk bunların" tarzı ifadeler bizim için...bir admin falan yok mu müdahale edebilecek...rezalet ötesi...hepimize "hayvan,şerefsiz" gibi kelimeler kullanmışlar...acil bi şeyler yapılmalı...şarteller atıyor...lütfen ilgilenelim...

pReN@_61
27.11.2006, 21:30
Antu.com forumlarında hepimize küfür ediliyor..."tohumları bozuk bunların" tarzı ifadeler bizim için...bir admin falan yok mu müdahale edebilecek...rezalet ötesi...hepimize "hayvan,şerefsiz" gibi kelimeler kullanmışlar...acil bi şeyler yapılmalı...şarteller atıyor...lütfen ilgilenelim...

bunların topu EZiK

Mehdi
27.11.2006, 22:21

çok afedersin it sürüsünün çobanı olurmu kardeş.olmaz.o sitenin admini onlardan daha şerefsizdir.bence kendi kendilerine yazıp deşarj olsun ezikler.kendileri yazıp kendileri okuyolar.

sweetrose
27.11.2006, 22:30

Başlarına çoban koymamışlar, hayvanların genelde başında çoban olur.. hatırlatmak istetdim...

Egemen
27.11.2006, 22:31
auhauhhauuh ne güzel yazdın :D:D

Bartuğ13
27.11.2006, 22:37
"doğu karadeniz'de yaylacılık geleneği"!!!!!!!!

bu geleneği en çok da futbol sahalarında görmek koyuyor adama.