PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bize Kuşimoto da Trabzon Projesi...

bordo61
27.12.2015, 21:29
Az önce Ertuğrul 1980 filimden çıktım, filmi izlerken aklıma gelen bir fikri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Konuyla alakalı bilgisi olmayanlar için ;
hUpwjZsfHrM

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ertuğrul_(fırkateyn)

Biraz ütopik olacak ama geminin karaya vurduğu, kazazede askerlerimizi kurtarıp onları iyileştiren, kazanın anısında Anıt dikilen ve her sene anma törenleri yapılan Kuşimoto kasabasına bazı girişimler yaparak içinde teşekkür ve şükranlarımızı belirten bir mektup ile Trabzonspor Lisanslı ürünleri gönderelim Formalar, atkılar, çoçuk bereleri gibi ( çeşitlendirilebilir bu düşünce çok ayrı bir şey bile yapabiliriz ) yüzyıllara dayanan dostluk bağımızı Trabzonspor ile güçlendirelim.

Ne dersiniz ?

Not: Beni tanımayıp sende Filmi izledin gaza geldin diyen düşünenler için;
bknz. " Bordomavi.net Ormanımız Olsun...! " konusuyla Hatıra ormanları yapılması fikrini ortaya atıp bu konuda gerekli kamuoyunu oluşturan kişi benim ki ilk konuyu açtığımda çoğu kişi özelden mesaj atıp yapamayız boşver demişti.

bknz. (2) Van'daki Minik Engelli Kardeşimiz İrfan Diker'e Yardım Org konusu-fikri

Kaya
27.12.2015, 21:59
Olabilir Giray...

Ayrıntılarına inelim o halde bu işin... Kiminle temasa geçebiliriz ve ne yapabilirizi konuşmaya başlayalım...

A.Ali Karanis
28.12.2015, 00:32
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=31879&start=45

Bilgi vermek maiyetinde,Kushimoto şehri ülkemizde Mersin ili ile ve Samsun'un Yakakent ilçesi kardeş şehirler.Hatta Kushimoto'da Mersin,Mersin'de Kushimoto sokağı var.İşin tarihsel boyutu da Ertuğrul fırkateynine dayanıyormuş galiba.Ara ara etkinlikler düzenlenirdi Mersin'de son zamanlarda durum nedir bilmiyorum..

Japon elçiliğiyle iletişime geçilse bir sonuç çıkabilir sanki.

OĞUZHAN061
28.12.2015, 00:38
güzel düşünce desteklemekte fayda var

bordo61
28.12.2015, 08:12
Hilâl abla bize yardımcı olabilir diye düşünüyorum kendisi o bölgeleri araştırıyor diye hatırladım

Kaya
28.12.2015, 08:23
Hilâl abla bize yardımcı olabilir diye düşünüyorum kendisi o bölgeleri araştırıyor diye hatırladım

İşte nokta atışı budur. Bence de çok yardımcı olabilir bize...

Açıkçası Trabzonsporluların bu organizasyona el atması spor harici bir konuda da ülkemizin faydasına olacaktır...

Kaya
28.12.2015, 08:24
Ben Hilal'e özelden haber verdim. Foruma girince görüşlerini paylaşacaktır... :)

A.Hilal Çakıroğlu
28.12.2015, 11:49
Giray, önerin gerçekten çok güzel. Ertuğrul Fırkateyninin hikayesi beni inanılmaz etkiliyor. Filmin gösterime girmesini de zor bekledim.
Karşılıksız yardım eden, şimdi bile konuyu bizden daha iyi sahiplenip, saygı göstereno güzel insanlarla bu şekilde iletişim kurmak çok güzel olacak.
Japonya ile ilgili çok bilgim yok malesef. Fakat İstanbul baş konsolosluğuyla iletişime geçtiğimizde tahmininizden çok daha hızlı yol alacağımızdan eminim. Hemen Japonca bilen arkadaşlarıma da danışacağım.

bordo61
28.12.2015, 12:38
Konsolosluk fikri bence bürokratik sıkıntıları aşmak için çok etkili bir çözüm , hatta biz ürünleri veya artık ne yapılacaksa onlara teslim edip onlar törenle yerine teslim edebilirler.

A.Hilal Çakıroğlu
29.12.2015, 18:35
Japon kültürüyle ilgili olan arkadaşlarımın söylediğine göre Japonlar bu tür organizasyonlarda resmi kanallarla iletisime gecmeyi tercih ediyorlarmış.
Öncelikle organizasyonumuzin şeklini netleştirip ardından onlarla iletisime gecmek daha iyi olabilir.

bordo61
30.12.2015, 08:15
Yani oradaki bir bizim ilkokul seviyesindeki bir okula , işte onlardaki okul sistemi ne onu da bilmiyoruz ama forma atkı fln yollayalım diye düşünmüştüm ben

Birde yerel yetkililere teşekkür mektubu ,

hatta şuan yazarken aklıma geldi okulun bahçesine yada yetkililerin gösterdiği bir yere hatıra ormanı bile olabilir.

bordo61
30.12.2015, 08:18
Gerçi japonya orman fln yazınca

http://www.radikal.com.tr/radikalist/japonlar-burada-oluyor-aokigahara-ormaninin-hikayesi-1371145/

Böyle şeyler çıkıyor.

Onlar için sembolik değeri olan bir şeyi hayata geçirebiliriz , Japon kültürü konusunda hiç bilgim olmadığından yorum yürütemedim

Ahmet Hamza
30.12.2015, 09:45
Güzel fikir

Kaya
30.12.2015, 09:47
Bugün 2 anlamlı organizasyonun duyurusunu yapacağız. Akabinde bizler de bu işi el atacağız. Umarım çok güzel bir organizasyon daha gerçekleştiririz... :)

Japonca bilenimiz var mıdır? :)

A.Hilal Çakıroğlu
30.12.2015, 11:17
Söğütlüçeşme'de Türk Japon Dostluk Derneği varmış.
Temel bilgileri onlardan alabiliriz.

A.Hilal Çakıroğlu
12.01.2016, 00:10
Bu konuyla ilgili Elinoğlu'daki Masataka'nın eşiyle görüştüm. Onlar da konsoloslukta çalışan arkadaşları ile görüşüp yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler.