PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük Siber Saldırı

oflubektas
24.12.2015, 23:53
Rusya'nın uçak krizinden sonra bizzat fonladığı kuruluşlar vasıtasıyla siber saldırı yapacağı konuşuluyordu. Belli ki geçen hafta meşhur hacker teşkilatı Anonymus'u da almış, "karışan olursa bana gel yeğenim" deyip bu akşam üstünden beri "gov.tr" uzantılı sitelere ağır bir saldırı başlatmışlar. Hatta bu saldırılar 10 gündür sürüyormuş ama şimdi çok daha yoğun. Akşam bir kamu bankasının internet sitesine giremedim. E-devlet üzerinden göndermek gereken elektronik imzalı bir yazıyı, akşam 22:30'dan sonra ofise giderek gönderebildim. Sayın ulaştırma bakanımız sebep olarak "hep bu kitapsız ODTÜ yüzünden" diyor ama, ODTÜ rektörü 14 Aralık'tan beri dünya ölçeğinde en kapsamlı saldırılardan birine maruz kaldığımızı söylüyor. ("Tr" uzantılı sitelerin lisans kaynağı ODTÜ'dür) Şu an devlet ve bankaların üst düzey bilişim uzmanları geceli gündüzlü mesaideymiş. Artık Plevne kalasında Gazi Osman Paşa mı, yoksa Aziziye Tabyalarının ardında Nene Hatun mu çıkar bilmem ama, hükümetin her türlü hata ve rezillikleri bir yana, bu adına "Ddos" dedikleri ve nerden çıkacağı belli olmayan saldırıları tez elden püskürtürler inşallah.

Yaşar
25.12.2015, 00:04
Değerli hocam, gov.tr uzantılı bazı sitelere saldırı olmuş olabilir. meb, e okul gibi sitelere girdim sıkıntı yoktu. Sanırım en yoğun kullanılan sitelere yapmışlar saldırıyı.

Emirhan Makul
25.12.2015, 00:18
e devlete de girilmiyor galiba ya

Yaşar
25.12.2015, 11:56
Sorun hala devam ediyor. E devleté giriş yapılmıyor .

talsuv61
25.12.2015, 12:23
Ben girdim çok az bekleme yaparak plaka sorgulattım fakat başka işlem yapayım dedim aksaklık var hatası çıktı

Nazim Can
25.12.2015, 15:32
Bu euroyu nasil etkiler diye merak ettigim soru:)