PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'da Çıkan Olaylar...

Sayfa : [1] 2

Gökhan Bozyiğit
26.11.2006, 21:45
Son haftalarda alınan kötü sonuçlardan sonra taraftar hiç bir önemli tepki göstermemiş, beklenin aksine hep sakin kalıp takımını desteklemişti. Ama Fb maçı bardağı taşıran son damla oldu. Artık Trabzonspor taraftarı üstünden ölü toprağını attı hemde fazlasıyla.

Neler mi oldu?

Tirübüne çıkan bir taraftar Albayrağa önce "hani stad hani yildizlar" diye bağirdi ve cebinden çakı çıkardı. Bu sırada polisler olaya müdahale etti.

Yine sattaki arkaşların anlattığına göre yönetim hala çıkamamış stattan, taraftar çıkışı bir süre kapatmış.

Bunun dışında Kalearkasının büyük bir kısmı sahaya inip soyunma odasına girmeye çalışmış.

Bakalım daha neler olacak...

HALİT KARAKAŞ
26.11.2006, 21:47
bunlar az bile yönetim bu akşam statda yatsın,belki akılları başına gelir

mensure 61
26.11.2006, 21:48
Bence çok sesiz kalınıyo, o nun için yönetim bu kötü sonuçlara rağmen çook rahat dolanıyo...Artık yeter sesimizi yükseltelim !!!

yalnizefe
26.11.2006, 21:49
hatta oraya gömsunler adamları bır daha da cıkmasınlar.onalrı stadda cımlerle beraber sularız.sorun degıl.

Bülent Bayraktar
26.11.2006, 21:53
şimdi çıkmış xxxxxx nuri staddan ses yok stad çevresinde

topalkaplan
26.11.2006, 21:57
stat yanıcı değilmi statı yaksınlar

Kobalas61
26.11.2006, 21:58
taraftar koca bir hayal kırıklığına uğrattı beni
maç başlarken müthüş bir destek bekliyorum
ama olmadı hatta arkadaşa yönetimi protesto ediyolar dedim
birazdan acılırlar dedim
5dk deki sov dan sonra herkes yine sustun
inanamıyorum taraftarımızın bu haline
ve 80den sonra olayları beklerken yine hiç bir sey olmadı bu maçı tamamlatmayacaklardı...en azında sahada yenilmemek için

Gökhan Bozyiğit
26.11.2006, 21:59
Evet Nuri stattan yeni çıkmış, arkadaştan aldığım habere göre futbolculardan birine vurmuşlar ama ne kadar doğru bakalım.

Sefaenes
26.11.2006, 22:00
vallah büghün taraftar ne yapsa hakli. 6 haftadir yenemiyoruz sabir sabir ama nereye kadar

fincher
kırıp dökmeden,saldırmadan,vurmadan taraftar en sert biçimde tepkisini göstermeli.yoksa bunların gideceği yok...

Gökhan Bozyiğit
TRT1 de şimdi gösteriyo.

Punisher-61
26.11.2006, 22:05
abi bu normal durum..Taraftar simdiye kadar sesini cikartmadi diye..Yönetim kafasina göre hareket etti..ama Trabzon taraftarinin sigortasi atti mi YIKARR

Emre B.
26.11.2006, 22:08
Nuri açıklama yapıyor.İkinci yarı toparlancaz, taraftar haklı gerekeni yapıcaz dedi.Ziya'nın arkasındalarmış.

oguzkoc
26.11.2006, 22:08
yapmayın etmeyin arkadaşlar ya... bu kadar cahil olmayın ya...

bir şahsiyeti eleştirecez istifa ettirecez diye stadı yaksınlar, yıksınlar, soyunma odasına inip futbolcuları dövsünler he... bu rezalettir ya rezilliktir...

Trabzonsporun büyüklüğü bu mudur ya???

Gökhan Bozyiğit
26.11.2006, 22:11
yapmayın etmeyin arkadaşlar ya... bu kadar cahil olmayın ya...

bir şahsiyeti eleştirecez istifa ettirecez diye stadı yaksınlar, yıksınlar, soyunma odasına inip futbolcuları dövsünler he... bu rezalettir ya rezilliktir...

Trabzonsporun büyüklüğü bu mudur ya???

Çok haklısın arkadaşım keşke bunları yapmaya gerek kalmayacak yönetim olsa.

XhAn
26.11.2006, 22:15
Eğer yönetim laftan anlamıyorsa gerekli tepkide gerekli şekilde verilir..

Bülent Bayraktar
26.11.2006, 22:18
büyük takımın taraftarıyız diyosak stadın koltuklarını kırmayacaz

Kobalas61
26.11.2006, 22:18
kırıp dökmekten başka care bırakmadılar
ama tepki maçta verilmeliydi
su saatten sonra yapılanlar sadece bize zarar verir

Atalay
26.11.2006, 22:20
ne olayı...herkez paşa paşa evine gitttiiii!!

ttrabzonsporr
26.11.2006, 22:21
ben maçtaydım... maçı kapalı tribünün çılgınlar tarafında üst katta izledim...
olaylara gelince.. böyle olacağı belliydi ben yenilirsek böyle olacağına inanıyordum... oldu da... olmaması normal olmazdı zaten.. çünkü bu takımın t.direktoru tam 5 hafta once şöyle demişti : " fb maçına kadar bütün maçlarımızı almak istiyoruz" ne oldu sonra? 5 haftadır galip gelemiyoruz..

maçta ayrıca çok berbat isteksiz oynadık... şimek-keçeli-ferhat gibi gereksiz oyuncularla zehir oldu maç... 6 aydan 6 aya maç izleyen kız arkadasım bile gerkesiz futbolcuları tespit ederken neden ziya hoca hala tespitlerini (!) uyguluyamıyor anlamıyorum...

taraftarın biri çılgınlar tarafından sahaya indi... sonra insanlar koptu artık.. koltuklar aşağıya gelmeye başladı.. aynı zamandada orada bir kaç kişi dayak yedi herhalde koltuk atma ilgili olmalı.. sonra polisle taraftar kavga etti.. bir polis fena dayak yedi... osman ne kadar uğraştıysa film bi kere koptu herkes atmaya başladı.. bu arada aynı anda maratonda galyana geldi ve koltuklar inmeye başladı... maçtan sonrada taraftar sahaya indi kalelere attılar kendilerini... bir kaç kişinin atılan koltuklardan dolayı kafası yarıldı..

bunn dışında değinilmeyen bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum...
fb.li bir avuş taraftar sayıları 30 bile değil.. sürekli trabzonsporlu taraftarlara karşı el kol hareketi yaptılar tahrik ettiler.. sürekli ama sürekli!.. ve hiç bir polis müdahale etmedi. sonra bi anda orada kırmızı polarlı biri vardı.. bununla fb.li taraftarlar arasında kavga çıktı.. o adam trabzonlu muydu yoksa aralarında mı kavga çıktı anlamadım.. o andan sonra poliste yermiz yemez misin diye girdi fblilere bu arada fb.lilerin yaptığı çirkin hareketlere sessiz kalmadı taraftar gereken tepkiyi verdi. sonra bunlar iyice korumalı köşeye çekildiler.. küçük paçavralarını topladılar.. son 10 dakikada dışarıya çıkarken kaçarak ve koltukları kırıp kafalarına tutarak çıktılar.. çıkarken yine yediler sopayı...

işte hepsi bu!...

Enes Berfin
26.11.2006, 22:22
Yahu soyunma odasina neden gitmeye calistilarki bunlar, futbolcularin sucu yok direk baskana saldirsinlar.

alone_61
26.11.2006, 22:23
yazık çok yazık. şu düştüğümüz hallere bakın. ikinci yarının ilk 15 dakikasında golü bulana kadar zar zor bir baskı kurduk ve takımın pili bitti. ne pres var ne bir organizasyon. musampa efendi duran topta marcoyu bırakıyor adam da golü atıyor. biz ne zaman duran toplarda yediğimizden fazlasını atacağız? ve bu yönetim artık ne zaman istifa edecek? staddaki bir arkadaşım sahtekar albayrak diye tezahurat yapıldığını söyledi doğru mu? doğruysa bu kadar istenmediği bir yerde neden kalmak istiyor? istifa da demokrasi de işleyen güzel bir müessesedir....

Ayşe Aygün
26.11.2006, 22:25
Tepki az bile verilmiştir. Yakıp yıkmak yerine tesislere gidilebilir soakağa döküle bilirdi. Ama sınıden ben de olsam aynı şeyleri yapardım.

ttrabzonsporr
26.11.2006, 22:26
soyunma odası diye bir şey yok... sallıyorlar.

sheva
26.11.2006, 22:31
ben de tepkinin haklı olduğunu ancak yerinde olmadığını düşünüyorum maalesef. ben olsam daha beterini yapardım belki. ama bu tepkiler bize bir şey kazandırmaz bunun da farkında olmak lazım. yapacaksak adam gibi sokağa dökülelim yüzlerce kişi. klübe mi yürünecek,istifa mı istenecek ne yapılacaksa yapılsın. madem en büyük taraftar futbolcular sahtekar o zaman bu büyük taraftar büyüklüğünü göstersin. tepkimizi daha medeni yollardan gösterelim derim.

ttrabzonsporr
26.11.2006, 22:39
bu akşam en fazla şiddetten yana olan gecemdi üstelik maçtaydım.. ama yanımda kız arkadasım vardı aksilik gibi... ama bğaırdım ziyaya da yönetime de (protol kapısının önüne kurdukları canlı yayın platformunnu yanında) !...

en sevdiğim tezahurat ise sa...kar albayrak oldu..

AyKaN
26.11.2006, 22:40
Benim aklım Lig tv de maçtan sonra Maraton'da gösterilen özet görüntülere takıldı. Maçın ilk 25 dk sını izleyemedim, yani ilk golü. Gerisini tv den canlı izledim. Özetlerde hem yediğimiz 1. golden sonra, hem de 2. golden sonra zico ya çakmak falan atılırken gözterdi. ama görüntüler 2. golden sonra olan görüntüler. bir parçasını 1. golden sonraya montajlamışlar. kalanı da 2. golden sonra ya. Ben maçı canlı izlerken o görüntülerin hepsini 2. golden sonra gördüm.
Yanılıyormuyum. Yoksa 1. golden sonra da madde atıldımı?

oguzkoc
26.11.2006, 22:41
Biz Ankara olarak üzerimize düşeni yaptık. Bahçeliyi inlettik. Bir grup fenerli evlerinden bağırmaya kalktılar. Onlarında defterini dürdük inlerine çekildiler. Hayatım boyunca şiddetten yana olmadım ama bu akşam hariç. Kim ne yaptıysa, neyi kırıp yıktıysa oh etmiş iyi etmiş. Ellerine kollarına sağlık. Biz bahçeliyi alt üst ettik ama yer yarıldı fenerliler içine girdi. Bu akşamı nezarette geçirmek için elimizden geleni yaptık ama olmadı. Bu akşam tüm fair play kurallarının canı cehenneme...

güzel ettin dimi abi? noldu ts yi galip mi getirdi bizim sertliğimiz? 34 yaşındasın abim bari sen yapma...

asem61
26.11.2006, 22:42
uzun zamandir mac seyretmiyordum.ilk kez bu maca baktim ve sunu gördüm. bu takimin bu duruma düsmesinin sahada bukadar aciz kalmasinin tek suclusu yönetimdir. sahada iyi niyetle mücadele eden futbolcularin ve hocanin fazla sucu yok. tepkimiz tek sorumlu yönetime olmali.allaha sükürler olsunki trabzonluyum ve trabzonspor asigiyim

bu takima tam testek hep destek vermeliyiz. cünkü buna mecburuz. onlarin buna ihtiyaci var. herkes gider biz kaliciyiz.

yapilan tepkiler hakli tepkiler ancak kirip yikmak, adam dövmek, sahaya atlamak, sahaya yabanci madde atmak bize hicbisey kazandirmaz. simdi istanbul p.i.c leri galibiyetten cok buna seviniyorlardir.

Enes Berfin
26.11.2006, 22:44
güzel ettin dimi abi? noldu ts yi galip mi getirdi bizim sertliğimiz? 34 yaşındasın abim bari sen yapma...

Sabir kalmadi SABRIMIZ KALMADIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, anca kendimizi bu sekilde avuturuz iyi yapmis abim.

geronimo_61
26.11.2006, 22:47
Biz Ankara olarak üzerimize düşeni yaptık. Bahçeliyi inlettik. Bir grup fenerli evlerinden bağırmaya kalktılar. Onlarında defterini dürdük inlerine çekildiler. Hayatım boyunca şiddetten yana olmadım ama bu akşam hariç. Kim ne yaptıysa, neyi kırıp yıktıysa oh etmiş iyi etmiş. Ellerine kollarına sağlık. Biz bahçeliyi alt üst ettik ama yer yarıldı fenerliler içine girdi. Bu akşamı nezarette geçirmek için elimizden geleni yaptık ama olmadı. Bu akşam tüm fair play kurallarının canı cehenneme...

ordaki tikilere haddini bildirmek kolay iş be abiciğim
amma velakin..

bu yaptıklarını hakedecek ortalıkta o kadar adam var ki....

ama seni de anlıyorum beee.
ben yanında olsam senden farklı olmazdım haaa

Erdem Keser
26.11.2006, 22:52
abıye hakverıyorum herkesın burnuna geldı ve artık patladı kımse edebıyat yapmasın herkesın bı dayanma gucu var

Zurawski
26.11.2006, 22:56
Yapılanlar çok ayıp yakışmıyor bize birazcık sağduyu lütfen .Rakibini sahada yenemeyince şiddete başvurmak hiç doğru değil. Trabzonspor cezayı haketmiştir bu maçta yapılanlarla.

Adem Erdoğan
26.11.2006, 22:59

+1967

bu kötü zamanda fenere de yeniliyosan herşey normaldir.Trabzonda yer yerinden oynamadan bişeler düzelmez.Eskidende böyleydi, şimdide böyle.Ben taraftardan toplu halde sahaya inmesini beklerdim.Ruhsuzlar olayın ciddiyetine varsınlar artık.TRABZONSPOR YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR.

Selçuk Baki
26.11.2006, 22:59
Konuşsam kar etmiyor, Sussam gönül razı değil...(Fuzuli)

sabır taşı olsa çatlar yaa...

Mehdi
26.11.2006, 23:00
felaket tellalı olmak istemiyorum.fakat kim ne yaptıysa güzel yapmış.bir anlık sinirlemi yazıyorum bunu yarın anlıycam ama bildiğim tek birşey var.herkes taraftara yükleniyor ama bu futbolcuların 2-3 tanesi hariç hiçbiri bu sevgiyi hakketmiyor.biz yüreğimizi yırttık ama onlar bitaraflarını yırtamadılar.

Adem Erdoğan
Yapılanlar çok ayıp yakışmıyor bize birazcık sağduyu lütfen .Rakibini sahada yenemeyince şiddete başvurmak hiç doğru değil. Trabzonspor cezayı haketmiştir bu maçta yapılanlarla.

FARKETMEZ cezalı yada değil.içerdede dışardada aynı.değişecek bişe yok.

LazEkrem61
re za let !!!!!

bu yapilanlar bize yakismiyor...

fb kafilesini havalimanina tasiyan otobüsde saglam cam kalmamis !!!

bu hareketiniz Trabzonspora ne fayda sagladi ???

Enes Berfin
Habu akan dereler denizlere dolacak sölesena güzelum sonumuz ne olacak, Oyyyy gidi karadeniz sardi dört yanumizi anger kalsun sevdaluk alacak canumizi :-(((

Bulut61-34
26.11.2006, 23:02
Yahu ne bicim taraftarsınız siz? Canımız dediğimiz Trabzonspora böylesine saldırmak hangi akla mantığa sığar? Yok stadı yksınlarmış, yok fut bolcunun birine vurmuşlarmış. Bunlardan utanmak yerine yapılanlar marifetmiş gibi yazmak neyin nesi?
Soruyorum size iyi bir Trabzonsporu hakedecek ne yaptınız ki, böyle olunca yakıp yıkıyorsunuz? Allah ıslah etsin sizi.

oguzkoc
26.11.2006, 23:03
Yahu ne bicim taraftarsınız siz? Canımız dediğimiz Trabzonspora böylesine saldırmak hangi akla mantığa sığar? Yok stadı yksınlarmış, yok fut bolcunun birine vurmuşlarmış. Bunlardan utanmak yerine yapılanlar marifetmiş gibi yazmak neyin nesi?
Soruyorum size iyi bir Trabzonsporu hakedecek ne yaptınız ki, böyle olunca yakıp yıkıyorsunuz? Allah ıslah etsin sizi.

oh be kardeşim allah razı olsun akşamdan beri ilk defa güzel bir destek buldum kendime...

kutoz
26.11.2006, 23:05

iyi bir Trabzonspor'u hak edecek ne yaptınız ki? Güzel bir soru aslında... Hiçbirşey şiddeti savunmayı gerektirmez...

Peki; bu taraftara böyle bir Trabzonspor'u izlettirme hakkını kim verdi yöneticilere... 35 yaşındayım, 12 yaşında kızıma olayı anlatırken kucağımda ağladı... Ardından ben ağladım... Bizleri bu hale düşürenler, koltuklarını bırakmayı ne zaman düşünecekler. Teknik direktör, sezonun ikinci yarısı için umut dağıtıyor... Soruyorum size, bir umut var mı sizde...

Canİlker
26.11.2006, 23:06

trabzonspora değil ruhsuz futbolculara ve yönetime saldırılıyor , trabzonspora herkes canını verir

Cabri61
26.11.2006, 23:06
ben böyle taraftar görmedim.kendi taraftarının kafasına koltuk atan taraftar hiç görmedim.oraya gelen taraftarı resmen soğuttular maçlardan...olayla hiç alakası olmayan birinin başını yardılar.sonra da stad neden dolmuyor?bugunkü olaylardan sonra kim gönderir oğlunu çocuğunu stada???

Zurawski
26.11.2006, 23:07

Eğitimli , konuşamasını bilen taraftarlarımızın girdiği bir sitede bu yazılanları görünce sokaktaki serseri tayfası neler yarpar allah bilir.

ttrabzonsporr
26.11.2006, 23:08
trabzonsporu hak edecek ne yaptısınız derken senin kapsadığın kişiler arasında sayısız deplasmana giden kar yağmur kış demeyip yollara düşen cebinde para olmamasına rağmen o yandan bu yandan borç alıp maça giden.. trabzonspor aşkıyla yatıp kalkan ve maç kuyruklarında "abi beni de önüne alsana" diye yalvaran küçük çocuklar ... trabzonspor için parasını biriktirip forma alanlar kombine alanlar ... trabzonspor sevdasını içine değil her yere yazanlar yenilsede yensede maça gidip gırtlağı yırtılırcasına kadar bağıralanlar ... gibi sayısız güzellikler yapan insanlar var.. bu insanların arasında trabzonspora saldıran olduğunu zannetmiyorum..
kimsenin de trabzonspora saldırdığı falan yok...

baş sorumlu yönetim ve başkan olacak adamlar sonra da onların getirdiği t.direktor ve oyunculardır...

fb. kafilesine taş atılması yanlış (') tabi..

ttrabzonsporr
26.11.2006, 23:09
bu yönetim trabzonsporu hak edecek ne yaptı?

bu taraftar bu kadar üzüntü çekecek ne yaptı?

KuĞu
26.11.2006, 23:09
içip stada gelip hakemin ilk düdüğüyle otursanıza lan dan başlayarak tribünde kavga başlatıp onlarca insanı birbirlerinin üstünden ilk koltuğa kadar yuvarlanmasına neden olan, bir bayana el kaldıracak kadar şrfsiz hionelarla dolu trabzon tribünleri!!! o istifa diye bağırmış bu koltuk kırmış öbürü soyunma odası basmaya kalkmış vs.vs.vs.... yok iyi yapmışmış yok daha fazlasını yapsaymış mış!!!! Ulusoy posteri açıp diğer tribün gruplarını bastırmak için bibirlerinin tezahuratını proveke eden bozan taraftarlar koltuk kırıyor ona buna saldırıyormuş!!! Bu maçın sonucunun hiç bir önemi yok benim için, maçın büyük bölümünü izlemedim zaten bu rezaletten sonra 10 - 0 yenmişiz çok mu önemli sanki..bu insanlarla aynı ortamda bulunmak istemiyorum artık ve maçlara gitmeyeceğim beni futboldan soğutan ne futbolcu performnsları ne yönetim aczidir. Trabzon kültür sanat medeniyet şehri dedik durduk tarihimizle herzaman övündük gurur duyduk fakat geçmişle yaşanmıyor artık herşey gözümüzün önünde yaşanıyor! Bu şehrin insanları içerisinde ehilleştirilmek zorunda olanlar var! Konu derin uzatmayacağım sadece utanıyorum ve bu utancı bir daha yaşamamak için tribünde maç izlemeyeceğim! Kimse bana taraftarlık hikayesi anlatıp git gitme vs. masalları anlatmasın bu tarz yazacak olan özel mesaj atsın kimseyle herkesin içinde tartışmak istemiyorum, onca güzel şeyi mafeden insanlardan sadece ve sadece TİKSİNİYORUM!

Zurawski
26.11.2006, 23:10
trabzonspora değil ruhsuz futbolculara ve yönetime saldırılıyor , trabzonspora herkes canını verir

Şu anda Trabzonsporu kim temsil ediyor? Yönetim ve futbolcular böyle decam edersek yakında Trabzonspora ne yönetici buluruz ne de hiç bir futbolcu gelir.

Naim
26.11.2006, 23:11
Stadla ve ya Tesislerle Ne işiniz var?

Gidin yönetime Bildirin Hadlerini
Yönetimi Oraya Diken Ampulleri Patlatın
Binbir emekle yapılan Stadla Tesislere karşı kesinlikle bir Harekette bulunmayın
LÜTFEN!!

ErseN_MaRTiN_61
26.11.2006, 23:12
olaylar durmuş

ttrabzonsporr
26.11.2006, 23:14
bir olay olduğu yok bence.. ne stadı ne de tesisi öyle bir şey yok... kimse trabzonspora zarar vermez ... milletin işi bizi bu hale getirenlerledir...

kandemir
26.11.2006, 23:23
güzel ettin dimi abi? noldu ts yi galip mi getirdi bizim sertliğimiz? 34 yaşındasın abim bari sen yapma...boş konuşma yaaa...sana mı sorcak ne zaman ne yapacagını.kimle konuştugunu iyi tart canımı sıkma...bende vardım orda hatta eve saldıran ilk kişi bendim...polislen kavgada ettim...Fenerliler bagırırken susup geçemezdim herhalde...

ttrabzonsporr
26.11.2006, 23:27
geçmeyeceksin tabi... trabzon insanı başını öne eyip yürüyecek insan değildir..

oguzkoc
boş konuşma yaaa...sana mı sorcak ne zaman ne yapacagını.kimle konuştugunu iyi tart canımı sıkma...bende vardım orda hatta eve saldıran ilk kişi bendim...polislen kavgada ettim...Fenerliler bagırırken susup geçemezdim herhalde...

kimle konuştuğunu iyi tart canımı sıkma demen için benim ağır konuşmam abime kötü laf etmem gerekirdi.. ben senin şu karşılığını verecek bişey demedim.

ayrıca düzgün okusam nedemek istediğimi de anlarsın. fenerle kavga edip etmemen kimseyi bağlamaz. o problem kişisel problemdir. ama sahayı kim yakmışsa kim yıkmışsa helal olsun iyi yapmışlar cümlesi trabzonsporu bağlayan bir cümle. bi kaç tane düşünmesi yeterli olmayan insan yüzünden takımımz niye zarar görsün..

fenere kaybettik yıkalım stadı bu sene şampiyonluk gitti? ee noldu seneye gene şampionluk umuduyla o koltuğa oturacak destekleyecek olan biz değilmiyiz?

bu olayı yapanları nasıl alkışlarsınız benim anlamadığım nokta bu... senin fenerlileri dövmen değil...

Bulut61-34
trabzonsporu hak edecek ne yaptısınız derken senin kapsadığın kişiler arasında sayısız deplasmana giden kar yağmur kış demeyip yollara düşen cebinde para olmamasına rağmen o yandan bu yandan borç alıp maça giden.. trabzonspor aşkıyla yatıp kalkan ve maç kuyruklarında "abi beni de önüne alsana" diye yalvaran küçük çocuklar ... trabzonspor için parasını biriktirip forma alanlar kombine alanlar ... trabzonspor sevdasını içine değil her yere yazanlar yenilsede yensede maça gidip gırtlağı yırtılırcasına kadar bağıralanlar ... gibi sayısız güzellikler yapan insanlar var.. bu insanların arasında trabzonspora saldıran olduğunu zannetmiyorum..
kimsenin de trabzonspora saldırdığı falan yok...

baş sorumlu yönetim ve başkan olacak adamlar sonra da onların getirdiği t.direktor ve oyunculardır...

fb. kafilesine taş atılması yanlış (') tabi..

Bu söylediklerini yapan taraftarında böyle şeyler yapmaya hakkı yok. Sonuçta bu bir oyun hayatımızın manasıymış gibi anlamlar yüklersek başarısızlıkta çok büyük hayal kııklığı olur ve bu stres durumunun altından kalkmak çok zordur.
Taraftarlık anlayışımız toptan yanlış. Trabzonspor için cefa cekmek iyi bir taraftar olduğunuzu göstermez. Güzel, olumlu ve takıma-camiaya katkı yapacak eylemlerin içinde olursanız iyi bir Trabzonporu hakedersiniz.
Zamanında bir arkadşımdan fenerbahçeli bir ağbeysinin "fener yenildiğinde çocuğum ölmüş gibi üzülüyorum" şeklinde bir söz duymuştum ve hayretler içinde kalmıştım. Ne hastalıklı bir taraftarlık bu diye düşünmüştüm. Bunu Trabzonspor tarftarlarında görmeyi hiç istemem. Bize yakışan Sağlıklı taraftarlıktır.

Adem Erdoğan
fenerli dövmek şiddetten sayılmaz.devam....

Enes Berfin
26.11.2006, 23:31
içip stada gelip hakemin ilk düdüğüyle otursanıza lan dan başlayarak tribünde kavga başlatıp onlarca insanı birbirlerinin üstünden ilk koltuğa kadar yuvarlanmasına neden olan, bir bayana el kaldıracak kadar şrfsiz hionelarla dolu trabzon tribünleri!!! o istifa diye bağırmış bu koltuk kırmış öbürü soyunma odası basmaya kalkmış vs.vs.vs.... yok iyi yapmışmış yok daha fazlasını yapsaymış mış!!!! Ulusoy posteri açıp diğer tribün gruplarını bastırmak için bibirlerinin tezahuratını proveke eden bozan taraftarlar koltuk kırıyor ona buna saldırıyormuş!!! Bu maçın sonucunun hiç bir önemi yok benim için, maçın büyük bölümünü izlemedim zaten bu rezaletten sonra 10 - 0 yenmişiz çok mu önemli sanki..bu insanlarla aynı ortamda bulunmak istemiyorum artık ve maçlara gitmeyeceğim beni futboldan soğutan ne futbolcu performnsları ne yönetim aczidir. Trabzon kültür sanat medeniyet şehri dedik durduk tarihimizle herzaman övündük gurur duyduk fakat geçmişle yaşanmıyor artık herşey gözümüzün önünde yaşanıyor! Bu şehrin insanları içerisinde ehilleştirilmek zorunda olanlar var! Konu derin uzatmayacağım sadece utanıyorum ve bu utancı bir daha yaşamamak için tribünde maç izlemeyeceğim! Kimse bana taraftarlık hikayesi anlatıp git gitme vs. masalları anlatmasın bu tarz yazacak olan özel mesaj atsın kimseyle herkesin içinde tartışmak istemiyorum, onca güzel şeyi mafeden insanlardan sadece ve sadece TİKSİNİYORUM!

Dogru diyorsun haklisin, ama sen sadece olayin tek tarafina bakiyorsun bizler yani trabzonsporlular sabirsiz insanlariz, zaman falan dinlemeyiz herseyin bir an önce düzelmesini isteyen insanlariz bu anlayisa sahibiz sebepleri cok, bu insanlar bunca seneden beri destegini sürdürdü halada sürdürüyor, ama 22 seneden beri bizim istediklerimiz olmuyor malesef olmuyor ne yapsak etsek olmuyor ve bizim istediklerimiz olmadigi müddetce bu olaylar herzaman yasananacaktir, Tabiki dogru degil taraftarlarin yaptigi ama biz böleyiz Sabirsiz insanlariz.

Semih58
26.11.2006, 23:33
YAKIŞMADI!
Karadeniz insanı hoşgörülüdür,misafirperverdir,sıcakkanlıdır ve herkes tarafından çok sevilir,sayılır.Olmaz,arkadaşlar,uşaklar,dostlar olmaz bu iş olmaz.Sahaya para atmak,kafaya birşeyler fırlatmak,hele hele sahaya inmek hiç olmaz.Takım hepimizin,takım bizim.En iyi oynadığımız maçta bile sahaya inilip,birşeyler atılıyorsa(bundan önce) mutlaka sorgulamak gerek.Yarın herkes karşı karşıya şehirde dolaşacak ve selamlaşacak.Ne güzel,ne kadar duygulu bir pankart vardı biz zaten bu maçta kadro olarak yeterli değildik,fakat ne iyi mücadele ettik.Sahaya inen uşak ile konuşulmalı ve niye indiği araştırılmalı.(Psikolojik olarak).Ben isterdim ki maçta kimse dayak yemesin,kimse sahaya inmesin,kimsenin burnu kanamasın,olmadı ama bundan sonrası için bize örnek olsun ve artık bu tip olaylar yaşanmasın.
Tepkiye gelince;
1-Keşke kavga yerine ,Başkana düzeyli eleştiri mesajları mail edilseydi.
2-Başkan,Teknik Hoca,futbolcular ile küsülüp,konuşulmasaydı.
3-Maçta tepki olarak,Fatih gol gol gol,Hami gol gol gol,Ali Kemal ve bunun gibi efsane futbolculara tezahürat yapılsaydı.
4-Trabzonspor seyircisine yakışan budur.Şiddet değil sevgi,kin değil hoşgörü.
5-Çok maç alırız,ya da kaybederiz.Fakaaaat

BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK ,AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

ttrabzonsporr
26.11.2006, 23:34
o zaman buradaki insanları değiştirelim.. hayat tarzlarını ekonomilerini sosyal hayatlarını ve kültürlerini... vatanı için canını vermeye hazır olan insanlar takımları ki şehirlerini temsil eden bir takım için herşeyi yapmaya hazır olur..

oguzkoc
26.11.2006, 23:34
YAKIŞMADI!
Karadeniz insanı hoşgörülüdür,misafirperverdir,sıcakkanlıdır ve herkes tarafından çok sevilir,sayılır.Olmaz,arkadaşlar,uşaklar,dostlar olmaz bu iş olmaz.Sahaya para atmak,kafaya birşeyler fırlatmak,hele hele sahaya inmek hiç olmaz.Takım hepimizin,takım bizim.En iyi oynadığımız maçta bile sahaya inilip,birşeyler atılıyorsa(bundan önce) mutlaka sorgulamak gerek.Yarın herkes karşı karşıya şehirde dolaşacak ve selamlaşacak.Ne güzel,ne kadar duygulu bir pankart vardı biz zaten bu maçta kadro olarak yeterli değildik,fakat ne iyi mücadele ettik.Sahaya inen uşak ile konuşulmalı ve niye indiği araştırılmalı.(Psikolojik olarak).Ben isterdim ki maçta kimse dayak yemesin,kimse sahaya inmesin,kimsenin burnu kanamasın,olmadı ama bundan sonrası için bize örnek olsun ve artık bu tip olaylar yaşanmasın.
Tepkiye gelince;
1-Keşke kavga yerine ,Başkana düzeyli eleştiri mesajları mail edilseydi.
2-Başkan,Teknik Hoca,futbolcular ile küsülüp,konuşulmasaydı.
3-Maçta tepki olarak,Fatih gol gol gol,Hami gol gol gol,Ali Kemal ve bunun gibi efsane futbolculara tezahürat yapılsaydı.
4-Trabzonspor seyircisine yakışan budur.Şiddet değil sevgi,kin değil hoşgörü.
5-Çok maç alırız,ya da kaybederiz.Fakaaaat

BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK ,AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

harikasın hocam...

ttrabzonsporr
26.11.2006, 23:35
bazı şeylerin dğeişmesini isteriz ama bunun için çok uzun yıllar gerekir tabi bu arada şehrin ve ülkenin de kültürel sosyal ve ekonomik göstergeleri de değişmeli.
bazı şeyler birbirini etkiler...

kandemir
kimle konuştuğunu iyi tart canımı sıkma demen için benim ağır konuşmam abime kötü laf etmem gerekirdi.. ben senin şu karşılığını verecek bişey demedim.

ayrıca düzgün okusam nedemek istediğimi de anlarsın. fenerle kavga edip etmemen kimseyi bağlamaz. o problem kişisel problemdir. ama sahayı kim yakmışsa kim yıkmışsa helal olsun iyi yapmışlar cümlesi trabzonsporu bağlayan bir cümle. bi kaç tane düşünmesi yeterli olmayan insan yüzünden takımımz niye zarar görsün..

fenere kaybettik yıkalım stadı bu sene şampiyonluk gitti? ee noldu seneye gene şampionluk umuduyla o koltuğa oturacak destekleyecek olan biz değilmiyiz?

bu olayı yapanları nasıl alkışlarsınız benim anlamadığım nokta bu... senin fenerlileri dövmen değil...
hep oldunuz fair playci...sen bizim yaptıklarımızı yapmıosan yapanlara iyi mi yaptınıs tarzı sorular sormayacaksın...işine bakacaksın...eleştirmek sana düşmez...bidaha olsa bidaha yaparızzz

ttrabzonsporr
bu fb kafilesini taşıyan otobüsün camlarının indiği doğru mu öyle bir haber yok piyasada.

Nadir Bekar
26.11.2006, 23:36
Olay Mi Ne Olayi Be Nurİnİn Alnina Sİlahi DayayabİlmİŞler Mİ Yok Eeee Sİz Bunlara Olay Mi Dİyosunuz ....bunlar Her Zaman Olan Şeyler...

Zurawski
26.11.2006, 23:37
iyi bir Trabzonspor'u hak edecek ne yaptınız ki? Güzel bir soru aslında... Hiçbirşey şiddeti savunmayı gerektirmez...

Peki; bu taraftara böyle bir Trabzonspor'u izlettirme hakkını kim verdi yöneticilere... 35 yaşındayım, 12 yaşında kızıma olayı anlatırken kucağımda ağladı... Ardından ben ağladım... Bizleri bu hale düşürenler, koltuklarını bırakmayı ne zaman düşünecekler. Teknik direktör, sezonun ikinci yarısı için umut dağıtıyor... Soruyorum size, bir umut var mı sizde...

Abicim futbol ağlanılacak üzülünecek birşey değil ,yendiğin zaman sevinirsin sadece yenilince de belki biraz üzülürsün .yazık değil mi sana 12 yaşındaki kızına .Ama bu senin benim değil ,futbol kültüründen yoksun ülkemizin sorunu.Akşam Manchester-Chealsea maçını izliyorum ,taraftarların umurunda değil maç amaçsızca tezahürat ediyolar ,muhabbet ediyolar.Kısaca suç sende ,bende ,yöneticide falan değil çünkü ortada suç yok.

oguzkoc
26.11.2006, 23:38
hep oldunuz fair playci...sen bizim yaptıklarımızı yapmıosan yapanlara iyi mi yaptınıs tarzı sorular sormayacaksın...işine bakacaksın...eleştirmek sana düşmez...bidaha olsa bidaha yaparızzz

ben yada bi başkası bu yapılanları eleştirmeyelim her maçtan sonra taraftar da çıkıp sahayı yıksın koltukları atsın milletin halkın adamının kafasını gözünü yarsın oradaki bayanları rahatsız etsin...

arzun bu mudur?

TAMTÜRK61
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak

"Önümüzde 2 maç var. Bu maçlardan sonra derleyip Toparlanacağız. Trabzonspor, layık olduğu yerlere gelecektir"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, ligin ilk yarısında önlerinde 2 maç olduğunu ve bu maçlardan sonra takımı derleyip toparlayacaklarını ve Trabzonspor’un layık olduğu yerlere geleceğini söyledi. Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nuri Albayrak, Trabzonspor’un eksikliklerinin bulunduğunu belirterek, "Bunları görüyoruz, hocamız da görüyor. Takımımız mağlup oldu ama önümüzde 2 maç var. Bu maçlardan sonra ikinci yarıda derleyip toparlacağız. Trabzonspor, layık olduğu yere gelecek. Taraftarlarımız haklıdır. Bu kadrodan başarı bekliyorlardı. Böyle bir başarısızlık olunca kamuoyu camia tepkisinde haklıdır" dedi. 2 maçın bitiminden sonra teknik adam ve yönetim kurulu olarak gereken neyse yapacaklarını dile getiren Albayrak, "Revizyon mu yapılacak, değişiklik mi yapılacak bu çok erken. Trabzonspor’da, haftada 1-2 teknik heyet değişmez. Arkadaşların arkasındayız. Yolumuza devam ediyoruz. Bu sene Trabzonspor için şanssızlıklar var. 3 cezalı, 3 sakat oyuncumuz vardı. 17 kişiyle sahaya çıktık. Taraftarlarımızı ve camiamızı duyarlı sağduyulu ve sabırlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu. Albayrak, "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz" biçimindeki soru üzerine ise, "Bunlar, ayaküstü sorulacak sorular değil. Karar verilecekse yönetim kurulu karar verir. Ayaküstü bu soruları doğru bulmuyoruz" diye konuştu.

Ziya Doğan

"İkinci yarıda galibiyeti yakalayacak seviyede oynadık"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Fenerbahçe karşısında maçın ikinci yarısında galibiyeti yakalayacak düzeyde oynadıklarını söyledi. Ziya Doğan, 2-1’lik yenilgileriyle sona eren maçın ardından yaptığı değerlendirmede, ilk yarıda Trabzonspor’a yakışmayacak çok kötü bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, "Rakibimize çok boş alan bıraktık ve top kaptırdık. Devreye daha farklı bir mağlubiyetle girebilirdik. İkinci yarıda galibiyeti yakalayacak seviyede oyun oynadık. 73. dakikaya kadar rakibe pozisyon vermedik. Ancak bu dakikada ölü toptan yediğimiz golle maçtan mağlup ayrıldık" dedi. Fenerbahçe karşısına galibiyet için çıktıklarını ifade eden Doğan, "Buradan alacağımız bir galibiyet camia açısından inanılmaz bir moral motivasyon sağlayacaktı. Şu anda yapacak birşey yok. İlk yarıyı mümkün olduğunca az kayıpla kapatıp ikinci yarıda gerçek Trabzonspor’u seyrettirmek istiyoruz" diye konuştu. Doğan, görevinin başında olup olmayacağı yönündeki soruyu, "Kesinlikle. Böyle zamanlarda asla bırakmam, öyle bir niyetim de yok. Bazı eksiklerimiz var, onları giderip ideal bir Trabzonspor seyrettirene kadar ben buradayım. Ama tabi gelişmeler ne gösterir, onu bilemem."

kandemir
ben yada bi başkası bu yapılanları eleştirmeyelim her maçtan sonra taraftar da çıkıp sahayı yıksın koltukları atsın milletin halkın adamının kafasını gözünü yarsın oradaki bayanları rahatsız etsin...

arzun bu mudur?
evet budur zorunamı gitti...

oguzkoc
26.11.2006, 23:39
evet budur zorunamı gitti...

helal olsun kandemir kardeş nediyim...

kandemir
26.11.2006, 23:45
Sevgili Verena ve Zurawsk... Eşyanın tabiitı itibariyle siz haklısınız. Zaten kendim de ifade ettim. Şiddeti tasvip etmiyorum diye. Ama,neylersiniz ki sabır taşı çatladı.

Verena yaşın otuzdört demiş düzelteyip sitede yanlış yazmışlar yaşım 35... Zurawsk, eğitimli insanlar böyle yaparsa deyip sokaktaki serserilerle aramızdaki benzerliğe atıfta bulunmuş. Evet doğrudur ben eğitimli insanın üniversite mezunuyum, ingilizce, urduca, farsça, arapça ve orta asya türk lehçelerini bilirim, kitap yazdım, tüm dünya başkentlerinde gazetecilik yaptım, televizyon programları yapıyorum, yüzlerce makalem dergi ve gazetelerde yayınlandı... Sanırım eğitimli tanımına uyuyorum.

Lakin biz bu akşam ankaralı trabzonsporlular olarak birşeyi göstermek istedik. Biz yenilsekde meydandayız. Takımımızla ve renklerimizle gurur duyuyoruz. Bahçeli caddelerini inlettik, ölmediğimizi ve en kötü günde bile yüzlercemizin biraraya gelip Trabzonspor diye kulakları çınlatabildiğimizi gösterdik. Kimsenin tavuğuna kış demedik taa ki birkaç tanesi balkonlardan bize el kol ve burada yazarsam Külünkoğlu'nun beni siteden atacağı yerleriyle ilgili şeyler söyleyene kadar. Sonra mı, sonra taşları yağdırdır. Pişman değilim. Kendimi emniyete ihbar ediyorum ben de vardım orada..

Yinede sizleri utandıracak birşeyler yaptıysak üzgünüm. Onuda tam iki gündür yatak döşek hasta yatıyorum ve gözlerim herşeyi çift görüyor. Müvazenesizliğimize verin.. Vesselam...
ya reis sen neden bahsediyorsun...adamlar klavye delikanlılarından...salla ya..birilerine kendimizi anlatmak zorunda degiliz...Alayına gideriz Gazili Traqbzonsporlularız o kdr

antagonist
26.11.2006, 23:46
Atatürk ne güzel demiş:"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz." diye aynı bunun gibi de "Trabzonspor siyasi rantçılar,ihaleciler,çıkarcılar klübü olamaz." Değil mi sayın Albayrak???İlk yarı uyuttun milleti,ikinci yarı da yaparsın bi dalaverler,götürürsün yine malı...

oguzkoc
26.11.2006, 23:48
Sevgili Verena ve Zurawsk... Eşyanın tabiitı itibariyle siz haklısınız. Zaten kendim de ifade ettim. Şiddeti tasvip etmiyorum diye. Ama,neylersiniz ki sabır taşı çatladı.

Verena yaşın otuzdört demiş düzelteyip sitede yanlış yazmışlar yaşım 35... Zurawsk, eğitimli insanlar böyle yaparsa deyip sokaktaki serserilerle aramızdaki benzerliğe atıfta bulunmuş. Evet doğrudur ben eğitimli insanın üniversite mezunuyum, ingilizce, urduca, farsça, arapça ve orta asya türk lehçelerini bilirim, kitap yazdım, tüm dünya başkentlerinde gazetecilik yaptım, televizyon programları yapıyorum, yüzlerce makalem dergi ve gazetelerde yayınlandı... Sanırım eğitimli tanımına uyuyorum.

Lakin biz bu akşam ankaralı trabzonsporlular olarak birşeyi göstermek istedik. Biz yenilsekde meydandayız. Takımımızla ve renklerimizle gurur duyuyoruz. Bahçeli caddelerini inlettik, ölmediğimizi ve en kötü günde bile yüzlercemizin biraraya gelip Trabzonspor diye kulakları çınlatabildiğimizi gösterdik. Kimsenin tavuğuna kış demedik taa ki birkaç tanesi balkonlardan bize el kol ve burada yazarsam Külünkoğlu'nun beni siteden atacağı yerleriyle ilgili şeyler söyleyene kadar. Sonra mı, sonra taşları yağdırdır. Pişman değilim. Kendimi emniyete ihbar ediyorum ben de vardım orada..

Yinede sizleri utandıracak birşeyler yaptıysak üzgünüm. Onuda tam iki gündür yatak döşek hasta yatıyorum ve gözlerim herşeyi çift görüyor. Müvazenesizliğimize verin.. Vesselam...

ne güzel yazmışın abicim.. ama benim eleştirim senin kavga etmene değildi. türk insanı, içinde türk kanıyla dünyanın en zeki en eğitimli profesörü de olsa kavga eder.o ayrı konu.

benim eleştirmek istediğim staddaki kolkları atıp halkın insanını zarara uğratıp bayanları rahatsız edip Trabzonsporumuza yakışmayan taraftarı helal olsun kim yapmışsa güzel yapmış diyip desteklemenizdi...

kendimi yanlış anlattım yada yanlış anladınız...

Orhan_Gazi
26.11.2006, 23:49
simdi iyi bi ceza yeriz federasyondan...

Semih58
26.11.2006, 23:49

Çok kıymetli gazeteci yazar arkadaşım,

Tahmin ediyorum ki sende yaptıklarından pişmansındır.Sebebine gelince bu neticede bir maç.Ve sonunda ölüm yok.Özellikle senin gibi kültürlü insanların daha duyarlı olması gerekiyor.Yarın evladın sorsa baba sen o amcaları ya da abileri niye dövdün ne diyeceksin.Oğlun aynısını yapsa(adam dövse) memnun
olurmusun? 24 saat geçse yine aynı şeyleri yapacağını zannetmiyorum.

Spor bir kültürdür.Döğüşmek te bir spordur.Döğüşmek isteyen ya BOKSÖR ya da KİNG-BOX yapmalıdır.
Saygılarımla;

Remzi
26.11.2006, 23:50
federasyon zaten hazır Kıt'a bizi bekliyolar olay cıksında ceza verelim diye.Başlarında haluk ulululuusoy varya

Zurawski
26.11.2006, 23:54

Abicim ben 22 yaşındayım ben de Ankarada oturuyorum maçı da izleme şansım olmadı malesef.Seni ve göğsünü gere gere takımına sahip çıkan bütün Trabzonsporluları tebrik ediyorum ,keşke bütün taraftarlarımız seninle aynı sağduyuya sahip olabilse. Bence Rakibimizi sahada yenemiyorsak şiddete başvurmak çok büyük bir acizliktir.
Bazı arkadaşlar Trabzon dışındaki taraftarlarımız rezil oluyor falan diye bizlere acıyorlar. Biz Trabzonsporumuzla rezil olmayız yennsekte yenilsekte her zaman gurur duyarız övünürüz bunun farkında değiller. Bizim büyüklüğümüz tarahimizde yatıyor çünkü. Altın çamura düşmekle elbette değerini yitimez. Bu yüzden herkese burdan söylüyorum Trabzonsporla rezil olduğunu düşünen varsa tutmasın bu takımı. Ayrıca karanlık gecelerin aydınlık sabahının olduğunu da unutmasınlar .Ben bunları aklımdan hiç çıkarmıyorum ve takımımla guru duyuyorum.

İlker
26.11.2006, 23:54
Arkadaşlar şu düştüğümüz durumua bakın.kendimizi yemeye başladık resmen.iyi günlerde trabzonsporu yere göğe sığdırmayalım,kötü günde yerlebir edelim olacak işmi bu bu zamanda.tamam sabırlar taştı sinirler gerildi ama biz taraftar olarak birbirimize destek verelim,neler yapabiliriz?nasıl bu durumdan çıkabiliriz onu tartışalım.
5 yaşındaki çocuk duydu başkanı istemediğimizi hala daha inatla bu işe devam etmekten bahsediyor inanılacak gibi değil.bugün yenileceğimiz içime doğdu dedimki bu maçtan sonra trabzon karışacak yönetimde istifa edecek.enazından birileri trabzonspora sahip çıkacak ama nerdeee..iş artık trabzonspor meselesi değil kendini temize çıkarma inadına döndü.peki eski başkanlar nerede?yönetim üyeleri nerede?istemeyerek şunu anladım ki,hiçkimse kulüp içinde önemli rol almadıkça elini ne taşın altına koyuyor nede bir çaba sarfediyor.acaba diyorum iş koltuk sevdasımı?

kandemir
26.11.2006, 23:55
Ne yapacaktı o koltukları kıranlar...birbirlerinimi öldürecektiler...elbette biyerden hısrlarını çıkaracaklardı..kıranların ellerine sağlık...

Berk Eren
26.11.2006, 23:56
bende evde kendımı verken,6.cadde den gecen taraftarlarımızı gordum..
"Trabzon burada fenerbahce nerede dıye bagırıyorlardı" dedımkı ıste farkımız,yenıldık ama burdayız...
cıktım ama yetısemedım,sonra atladım arabaya actım hoptek,dolastım..sonra anlatıldıgına gore bı ewle ılgılı sorun olmus..bende olsam bende tepkımı gosterırdım..bu gayet normal,kım olsa dayanamaz,helede fbye yenılmısken..
bu ısın egıtımle,okumayla,yazmayla alakası yok..
eger Trabzonspor'a kufur edılıyorsa,ki bizim için Trabzonspor Trabzon'da demektır,gereklı tepkı verılır..verılmıste..evı tarıf edın gıdıp tekrar basalım..

Zurawski
26.11.2006, 23:57
Ne yapacaktı o koltukları kıranlar...birbirlerinimi öldürecektiler...elbette biyerden hısrlarını çıkaracaklardı..kıranların ellerine sağlık...

Sen de haklısın burası Türkiye burda futbol bu.Yanlış anlama iğnelemek değil amacım.

zafer6161
26.11.2006, 23:57
dışardan yapmayın etmeyin beyler yazıktır ziyan oluyor bu bir mactır yenmekte var yenilmekte bunların parası cebimizden cıkıyor demesi kolay
o andaki stresi o andaki siniri yaşayan bilir

Semih58
26.11.2006, 23:58
TRABZONSPOR bir gelenektir geçmişten geleceğe.Fakat şiddet hiç bir zaman iyi olmamıştır ve olmayacaktır.Futbol 3 ihtimalli bir oyundur her zaman.
Yenersin(keşke her zaman yensek)-berabere kalırsın-yenilirsin.

bordoylamavi
26.11.2006, 23:59
çıkan olayları haklı bulmak mümkün değil. ama o staddaki taraftarı bu hale getirmek de kimsenin hakkı değil. ne ekersen onu biçersin

kandemir
27.11.2006, 00:00
bende evde kendımı verken,6.cadde den gecen taraftarlarımızı gordum..
"Trabzon burada fenerbahce nerede dıye bagırıyorlardı" dedımkı ıste farkımız,yenıldık ama burdayız...
cıktım ama yetısemedım,sonra atladım arabaya actım hoptek,dolastım..sonra anlatıldıgına gore bı ewle ılgılı sorun olmus..bende olsam bende tepkımı gosterırdım..bu gayet normal,kım olsa dayanamaz,helede fbye yenılmısken..
bu ısın egıtımle,okumayla,yazmayla alakası yok..
eger Trabzonspor'a kufur edılıyorsa,ki bizim için Trabzonspor Trabzon'da demektır,gereklı tepkı verılır..verılmıste..evı tarıf edın gıdıp tekrar basalım..kardeş bi adam bizim seslerimizi duydu başladı bagırmaya fenerbahçe diye bende atlattım önümde taşlar vardı başladım atmaya bide baktım arkamda elli kişi taş atıyor..demirlerden atlıyor:D:D adam içeri kaçtı...cam sesleri öle geliyorki..sonra polislen kavga ettik derken geceyi nezarette geçirmekten kurtardık:D:Dkeşke olsaydın çoq gülerdin:D:D

İlker
27.11.2006, 00:01
şimdi federasyonun ekmeğine yağ sürdük,onlarda bi olay çıksada cezayı kitlesek diye bakıyordu bakalım ne olacak şimdi?
Bir gün gelecek nuri albayrak istifa edecek:):)

The Legend
27.11.2006, 00:01
koskoca Trabzonsporu bitirdiler iki koltuk kırılmış çokmu. ama yo sizde haklısınız o koltuklar yerine birilerinin kafasını kırmak gerekirdi.

Semih58
27.11.2006, 00:03

Bence her maç niye 90 dakika bağırmadık,niye 100 bin üye olamadık,maç sonunda Başkana mail atmak(düzeyli) daha iyi olurdu,kulüp binasına siyah çelenk koymak,şehre siyah bayrak asmak, (insanların canının acımasından) daha iyi olurdu.sizce de mantıklı değilmi?

_OziloZ_
27.11.2006, 00:04
Bu olayların Trabzon'a Trabzonspor'a ya da biz taraftarlara en küçük faydasını söyleyebilecek birisi var mı?

Sahaya girersin takımın ceza yer.
Yabancı madde atarsın stadın kapatılır.
Koltukları kırarsın takımına ekstra masraf çıkartırsın.
Fenerbahçeli taraftarlara taş vb. atarsın bir insanın canını yakmaktan zevk duyarsın.

Holiganlığı bırakalım taraftar olmaya bakalım.

90 dakika destekledin takımın yenildi mi? Sözlü protestonu yaparsın ve evinin yolunu tutarsın. Ne evindeki ekmeğinden oldun, ne bir yakının öldü ne de işinden kovuldun. Sadece tuttuğun takım mağlup oldu. Üzülürsün kahredersin ama takımın zaten kötü iken bir darbe de sen ona vurmassın. Ben taraftar diye buna derim sadece..

Kaya
27.11.2006, 00:08

Düşüncen çok çok yanlış...

#10 Fietra
27.11.2006, 00:10
Protesto etmemiz çok normal.Sahaya atlamak,koltukları kırmak falan artık bizimle özdeşleşti yadırgamıyorum.Ama Zico'ya atılanlar yakışmıyor.

Berk Eren
27.11.2006, 00:13
zico roportaj yaparken,arkada bagıran kısı dua etsın,saldırmadı ona..
hakemler hakkında konusmayı sewmem dedı,yarım saat hakem hakkında konusdu..federasyon gormelıymıs avnı akerın halını..saracoglu 4 4luk yaa..

MrbLack
27.11.2006, 00:14
olacagı da buydu.ben taraftarı suçlu bulmuyorum.Kimse de bu konuda beni yanlış anlamasın.Fener maçında aslında daha büyük şeyler bekliyodum

Punisher-61
27.11.2006, 00:16
hakemler hakkında konusmayı sewmem dedı,yarım saat hakem hakkında konusdu..federasyon gormelıymıs avnı akerın halını..saracoglu 4 4luk yaa..

saracoglu 4 4lük olabilir nasil olsa papazin cayirii..papa geliyor zaten cayirinida ziyaret edip güzel bi okur bu ezikleri

Can52
27.11.2006, 00:16

Simdi bu koltuk kiranlara birde tesekkür mesaji gönderilseydi ...
"Adam öldürmediginiz ve duyarli davrandiginiz icin tesekkürler"

Nasil olcak bu is???

Punisher-61
27.11.2006, 00:19
taraftar tüm sinirini icine atiyor..Türkiyenin en sabirli taraftari bizde bence..tabiki birkün taraftarin sabri tasar..oda bugüne denk geldi iste..bizim taraftarin gözü döndü mü ne yapacagi belli olmaz valla..Nou cambi bile 1000 kisiyle yikarlar haaa o yüzden o staddan sag cikan futbolcular ve yönetim allaha duva etsinlerki sadece olan koltuklara oldu diye

Emre7
27.11.2006, 00:23

abi bir fenerliye sen niye gıcık olmayasınki fener eziği .................................

İlker
27.11.2006, 00:27
Mehmet Ali Yılmaz bir röportajta demişti "Avni Aker Cehennemini benmi Cennet yaptım"önceden hiçbir rakip taraftarı avni akere gelemzdi,taraftar maç başladımı bitene kadar susmazdı.bi arkadaşım bağırmıyo diye dayak yemişti:)şimdi 10 dk aralıklarla tarftar ses çıkarıyor,tezavurat çıkmıyo.bunu hala anlamadım.şimdi 10-15 fb li adam hangi cesaretle avni akerde rakip trübüne oturuyor?

Mesut AKYILDIZ
27.11.2006, 00:33
Fenerbahçe otobüsüne saldırı !..

Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması sonrası istenmeyen olaylar yaşandı.. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticileri havalimanına götüren otobüs taşlanırken, atılan taşlar sonucu otobüsün bazı camları çatladı..

Fenerbahçe'nin 2-1 kazandığı karşılaşması sonrası yol tarafındaki kale arkası tribünlerinden sahaya inen taraftarlarla polis güçleri arasında kısa süreli arbede yaşandı.
Olaylar sırasında 2 polis hafif şekilde yaralanırken, 4 taraftar da gözaltına alındı.

Bu arada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticileri havalimanına götüren otobüs taşlandı. Atılan taşlar sonucu otobüsün bazı camları çatladı.

Naim
27.11.2006, 00:38
Yanlış Otobüsü Taşlamışlar
son 2 yıldır fb nin Trabzonu hakkıyla Yendiği Tekmaç olarak Hatırlayacağım

İki Keli Taşlasalardı
yeterdi

A.T.R
27.11.2006, 00:39
boş konuşma yaaa...sana mı sorcak ne zaman ne yapacagını.kimle konuştugunu iyi tart canımı sıkma...bende vardım orda hatta eve saldıran ilk kişi bendim...polislen kavgada ettim...Fenerliler bagırırken susup geçemezdim herhalde...

Bir soru : Kiminle konuştuğunu tartmak bir nevi tehdi içeriyor mu?
Bir Başka soru: senin de orada olman hatta EVE SALDIRAN ilk kişi olman olayları birden masum ve LEGAL hale mi dönüştürüyor?
Son soru : BU NE .......... ANLAYIŞ YA DA MANTIK

NOt : Nokta nokta kısımları keyfine göre doldur ben söylemeyim:mad:

salihismet
27.11.2006, 00:43
$ahsen bu olaylari kiniyorum, hatta mümkünse olay cikaranlardan masraflarin tahsil edilmesini istiyorum. protestonun yolu vurup kirmak deyiltir. Maca gitmeyin o zaman, $imdi saha kapanirsa ne olacak?

Can52
27.11.2006, 00:45
Filmi begenmediginiz zaman sinemanin koltuklarini kirmaya hakkiniz varmi?
Belki cok asiri bir örnek verdim...
Bu sahne hatirlandigi gibi BJK maci siarsinda vardi ve mac iptal oldu.
Zarar kime yapildi???
Bumudur tepki?

Haaa, bu koltuklari kiran vatandaslar , ertesi gün gelip :
"evet ben iki koltuk kirdim ve masrafini ödeyecegim" diyecekmi acaba??

Maraton programinda bir tanesini cok net sekilde gösterdi.
O Vatandasin , hatirladigim kadari ile üzerinde bir Trabzosnpor ürünü yoktu, belkide Stadada belese geldi (onu bilmiyorum)...

BU kisilermi Kulübün geleceginden muhattap olan. Bu kisileremi Yönetim veya Hoca hesap verecek?????

Hayir, burda herkes isini bir sekilde yapmaya calisiyor. Iyimi yapiyor , kötümü yapiyor o apayri konu, ama ne Yönetim, ne Futbolcu, nede Hoca burda sabotaj yapmiyor..

Su durumda ( Kart cezalari, Sakatliklar vs.) Fenerbahceye yenilmek sürprizmiydi??? Hayir.....
En iyisini yapmaya calisan bir takim vardi , ama yetmedi.
2.gol olmasaydi ve 90.dakikada kafa topu direge degilde kaleye girseydi ne olurdu??
Hersey ayni, oyun ayni........Sadece kader anlari biraz degisik....

O zaman aslanlar gibi savasan bir Trabzonspormu olacakti??
Cok yanlis seyler yapiliyor...
Ilerde gelebilecek en iyi yönetim, en iyi Hoca ve en iyi Futbolcular ile bu olaylarla karsilasma tehlikesi yine olacak malesef.

Trabzonspor Seyircisi ilkönce kendisini sorgulamasi lazim.
Dakika 86........"Yönetim istifa sesleri"
Bence burda Taraftar asil isini birakmis ve baska islerle ugrasiyor.
90.dakikada direkte patlayan topu tekrar hatirlatmak istiyorum...

Gürkan
27.11.2006, 00:47
o stada zarar veren sözüm ona kedini erkek diye tanımlayanlar.

kırdıkları koltukların parasını klup hesabına yatırsınlar ne kadar erkekler görelim.

kime kızıp stadın koltuklarını kırıyorsunuz. albayrakın mı o stad.

kimin malını kırıyorsunuz.

Murat Hızal
27.11.2006, 00:48
Taş atınca ne büyük iş başardık dimi.

Biz burda her gün taşlanıyoruz!

Bülent Bayraktar
27.11.2006, 00:49
$ahsen bu olaylari kiniyorum, hatta mümkünse olay cikaranlardan masraflarin tahsil edilmesini istiyorum. protestonun yolu vurup kirmak deyiltir. Maca gitmeyin o zaman, $imdi saha kapanirsa ne olacak?

dediklerine katılıyorum aynı şeyleri bnde yazdım
saha kapanırsa kapansın taraftar olsada aynı olmasada

taraftarın warlığıyla yokluğu birr zaten fark etmez yani

__DERE__61
27.11.2006, 00:52
İLK ÖNCE takım oynıycak sonra seyirci gelcek takım oynamıyosa seyirci de bişe yapacak kusura bakmasınkimse (ama takım diyosa seyirci istemiyoruz o zmn bişe diyemem).. trabzon şehri duygusal insanlarla dolu bununda en büyük özelliği futbol.. kötü olunca böle oluyor ben tahmin ettim.. 2-1 olduktan sonra inşallah o 30 kadar fenerliye bişe olmamıştır ama sizin ne işiniz var orda zaten size uyuz bütün trabzon be saf herifler..neyse önümüzdeki maçlara bakacaz..

Bülent Bayraktar
27.11.2006, 01:06
koltukları kıranlar bilinçsiz insanlardı muhtemelen AMA
O koltukları ASlınDA o insanlar kırmadı o koltukları Nuri albayrak ve yönetimi kırdı...

#10 Fietra
27.11.2006, 01:07
Fenerbahçe'ye yenildik,6 maçtan beri kazanamıyoruz,en kötü dönemimizdeyiz;her şey kabul.Protesto etmek çok normal.

Sahaya girdik,koltukları kırdık,kendi kendimizi dövdük,yönetimimize bağırdık.Bunlara da kabul.Ancak bizi bileğinin hakkıyla,delikanlı gibi çıkıp yenen Fenerbahçe'ye ayıp yaptık.Kabul edin etmeyin,bu böyle.

Zico'ya bir şey atmak niyedir?Fenerbahçe'nin yöneticilerini taşıyan otobüsü taşlamak nedendir?

Biz nasıl Elazığsporlu taraftarlar oyuncumuza taş attığı zaman 'İnşallah kümeye düşerler' diye temenni de bulunuyorsak.

Nasıl ki Gaziantepspor ile maç oynarken Fenerbahçe gol atınca stadta gool diye sesler çıkınca Gaziantep'ten nefret ediyorsak;Fenerbahçe taraftarına da bizim bu yaptıklarımız karşısında tepki göstermesini anlayışla karşılamalıyız.

Haklılar çünkü yaptığımız doğru değil.Artık bu kafa değişsin.Biz kendi kendimize zarar veririz.Sahaya atlarız,koltuk kırarız.Öfkeyle kalkar,zararla da otururuz ama başka bir camiaya zarar vermeye hakkımız yok.

Böyle yapınca ağızlarından salyalar akarken bizim hatamızı bekleyen Fenerbahçe seyircisinin eline koz vermiş oluyoruz.Yanlış yaptık.

Fenerbahçe'yi haklı galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum...

salihismet
27.11.2006, 01:11
Eger bu yönetim gitmeyecekse, ki öyle görünüyor, cikip taraftara $unu söylemeli: Bu takima zarar verecek taraftar maclarimiza gelmesin, bizim verdigimiz zarar yeterlidir. Hem yönetim, hem taraftar, hemde hoca takima zarar vermeye devam ederlerse, bu takim cok daha kötü durumlara dü$er, zarar verecek takimda kalmaz ortada.

bordobluex
27.11.2006, 01:21
http://img353.imageshack.us/img353/4075/ddgj9.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=ddgj9.jpg)

Berk Eren
27.11.2006, 01:24
gol yapmak ıstedı kendını ama kanada kostu..zıya hoca onda herhalde,gol atma,kanatlarda oyna dedı(marceye dedıgı gıbı galıba):)

salihismet
27.11.2006, 01:25
http://img353.imageshack.us/img353/4075/ddgj9.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=ddgj9.jpg)

O bi salaklik etti sahaya girdi, taraftarda onu yakalayanlari yuhaliyordu, soytariliktan ba$ka bir $ey deyil.

eys_61
27.11.2006, 01:30
Son yılların en zevksiz TS-fb maçını izledik bu akşam.Futbol adına pek fazla birşey yoktu sahada ama daha futbola benzer şeyi oynayan takım üzülerek söylemeliyim ki fenerbahçeydi.#10 fietra önemli bir noktaya değinmiş,kaybederken de kazanabiliriz bazen.
Trabzon deplasmanında nice takım galip geldikten sonra alkışlarla uğurlandı daha önce ama gelinen noktada vandalizmin esiri olmuş sinirini yanındakinden,önünde duran koltuktan çıkarma eğilimi içinde taraftarımız ve en az bu kişiler kadar sorumlu olduğuna inandığım "adamlar haklı kardeşim,adam mı öldürsünler" ciler var.Saha sonuçlarına paralel olarak sinir katsayısı iyice düşen insanlar da şiddete başvurmakta sakınca görmüyorlar.
Bu akşam koltuklar kırıldı,sağa sola fırlatıldı bir yığın alakasız kişinin yaralanmasına yol açtı yaşananlar.Rakip takım otobüsü taşlandı,belki birilerine korku salındı ama oluşan baskın duygu korku değil nefret hem de yalnız rakiplerimizde değil kendi taraftarımızda da.
Hepimizin birer özür borcu var sanırım,en çok da efsanemize.

teona
27.11.2006, 01:31
ben size bişi diyim mi, zaten bu son sözlerim bu sitede.... bu kadar kötü futbolun oynandığı, şikelerin birinin bin para olduğu, adam gibi yabancıların gelmeyi hiç istemediği bi ülkede fener bizi yense ne olur yenmese ne olur?!... körlerle sağırlar birbirini ağırlar. olay bu. başta üç büyükler (!!!!!!!!) olmak üzere el birliğiyle türk futbolunu bu hale getirdiler. sonra beklesinler dursunlar avrupada başarıyı... sadece "yazıklar olsun" diyorum.

My
27.11.2006, 01:34
Üzerine, giydiklerine bakar mısınız. Adam Trabzon febe maçına gelmiş ve lacivert kot sarı swet. Bravo!

kagan61
27.11.2006, 01:39
Fenerbahçe'ye yenildik,6 maçtan beri kazanamıyoruz,en kötü dönemimizdeyiz;her şey kabul.Protesto etmek çok normal.

Sahaya girdik,koltukları kırdık,kendi kendimizi dövdük,yönetimimize bağırdık.Bunlara da kabul.Ancak bizi bileğinin hakkıyla,delikanlı gibi çıkıp yenen Fenerbahçe'ye ayıp yaptık.Kabul edin etmeyin,bu böyle.

Zico'ya bir şey atmak niyedir?Fenerbahçe'nin yöneticilerini taşıyan otobüsü taşlamak nedendir?

Biz nasıl Elazığsporlu taraftarlar oyuncumuza taş attığı zaman 'İnşallah kümeye düşerler' diye temenni de bulunuyorsak.

Nasıl ki Gaziantepspor ile maç oynarken Fenerbahçe gol atınca stadta gool diye sesler çıkınca Gaziantep'ten nefret ediyorsak;Fenerbahçe taraftarına da bizim bu yaptıklarımız karşısında tepki göstermesini anlayışla karşılamalıyız.

Haklılar çünkü yaptığımız doğru değil.Artık bu kafa değişsin.Biz kendi kendimize zarar veririz.Sahaya atlarız,koltuk kırarız.Öfkeyle kalkar,zararla da otururuz ama başka bir camiaya zarar vermeye hakkımız yok.

Böyle yapınca ağızlarından salyalar akarken bizim hatamızı bekleyen Fenerbahçe seyircisinin eline koz vermiş oluyoruz.Yanlış yaptık.

bence sen bu konuyu sirf ortaligi kizistirmak icin actin.dünya nin sonu gelse ben bu fener bahceyi hic bir zaman tebrik etmem.fener bizi hic bir zaman hakkiyla yenemez.bunu aklina silinmeyen kalemle yaz.

sadman
27.11.2006, 01:41
sana sonuna kadar hak veriyorum. her ne kadar trabzona gelip her sene ellerini kollarını sallayarak galip gelmelerini içime sindiremiyorsam da bunu onları taşlayarak veya onlara saldırarak ifade etmiyorum. genel olarak da etmemeliyiz. ne yani adamlar trabzonun durumu kötü bırakalım bizi yensinler mi diyecek.

biraz sağduyulu olalım. her zaman yaptıklarını kötülediğimiz kişilerle aynı hareketlerin içerisine girmemeliyiz. aslında bu davranışlarda bulunanların bu siteye giren aklı başında, bilinçli taraftarlar olduklarını sanmıyorum. neyse uzatmadan umarım bir daha böyle olayları yaşatmayız diyerek kapatayım.

#10 Fietra
27.11.2006, 01:44
bence sen bu konuyu sirf ortaligi kizistirmak icin actin.dünya nin sonu gelse ben bu fener bahceyi hic bir zaman tebrik etmem.fener bizi hic bir zaman hakkiyla yenemez.bunu aklina silinmeyen kalemle yaz.
Fenerbahçe bizi hiçbir zaman hakkıyla yenemez demek seni de üzmek istemem ancak bir İstanbul taraftarı düşüncesidir.

Hani o kafamızda oluşturduğumuz centilmen,futbola pozitif yönden bakan Trabzonspor taraftarına bu yakışmıyor.

kagan61
27.11.2006, 01:50
sana sonuna kadar hak veriyorum. her ne kadar trabzona gelip her sene ellerini kollarını sallayarak galip gelmelerini içime sindiremiyorsam da bunu onları taşlayarak veya onlara saldırarak ifade etmiyorum. genel olarak da etmemeliyiz. ne yani adamlar trabzonun durumu kötü bırakalım bizi yensinler mi diyecek.

biraz sağduyulu olalım. her zaman yaptıklarını kötülediğimiz kişilerle aynı hareketlerin içerisine girmemeliyiz. aslında bu davranışlarda bulunanların bu siteye giren aklı başında, bilinçli taraftarlar olduklarını sanmıyorum. neyse uzatmadan umarım bir daha böyle olayları yaşatmayız diyerek kapatayım.

adam mactan önce biz bu hakemi istemiyoruz,verecegi kararlar art niyetlidir diye zirvaliyor sonrada sen bu takima neden bu kadar tepki veriyoruz diye konu aciyorsunuz.bu üc sülük takimdan baska hangi takimin yöneticisi böyle aciklamalarda bulunuyor mactan üc dört gün önce

#10 Fietra
27.11.2006, 01:52
adam mactan önce biz bu hakemi istemiyoruz,verecegi kararlar art niyetlidir diye zirvaliyor sonrada sen bu takima neden bu kadar tepki veriyoruz diye konu aciyorsunuz.bu üc sülük takimdan baska hangi takimin yöneticisi böyle aciklamalarda bulunuyor mactan üc dört gün önce
Yahu bu konu ayrı sapla samanı ayıralım.Nihat Özdemir'in kalleş açıklamaları bizim onları taşlamamızı gerektirmez.Bu insan haklarına ayrıkırıdır.

kagan61
27.11.2006, 01:53
Fenerbahçe bizi hiçbir zaman hakkıyla yenemez demek seni de üzmek istemem ancak bir İstanbul taraftarı düşüncesidir.

Hani o kafamızda oluşturduğumuz centilmen,futbola pozitif yönden bakan Trabzonspor taraftarına bu yakışmıyor.

senin kafandaki centilmenlik analayisi bu ise evet söyledigin gibi ben centilmen degilim.centilmenlik sadece size yakisan bir sifat.

Murat61
27.11.2006, 01:55
kim ne yaptıysa helal bende orda olsam bende yapardım biz cabuk sinirlenen tipte insanlarız sonradan pismanda olsak herseyi yaparız onemli olan nuri basına gelecegi anlasada gitse!

Mesut AKYILDIZ
27.11.2006, 01:57
Gelen misafir takımlara taraftarlarımızın yaptıkları hareketler ister istemez tüm Trabzon şehirine mal ediliyor ve olan Trabzon'un imajına oluyor. Bu tip hareketlerden kendimizi soyutlamamız lazım ama bunun içinde çok ciddi bir zihniyet degişimine ihtiyaç var bu da akşamdan sabaha olacak birsey degil malesef. Antu.com da biraz gezindikten sonra ordaki Trabzon imajını hiç ama hiç Trabzon'uma yakıştıramadım.

Vel hasıl kelam hiç kimse kendine yapılmasını istemeyecegi hareketi karşısındaki kişiye yapmazsa hiçbir problem kalmaz.

durito
27.11.2006, 01:58
umut' a gerçekten vurmuşlar mı. bilen birileri bizede sölerse iyi olur. umarım böyle birşey olamamıştır. çok yazık olur...

kagan61
27.11.2006, 02:06
su an stara bir bakarmisin

#10 Fietra
27.11.2006, 02:06
su an stara bir bakarmisin
Evet izlemekteyim.

Kasım Hilal
27.11.2006, 02:07
Ne olursa olsun stada giren, futbolcu döven, koltuk koparan taraftar olmaz..
Öyle taraftarın tuttuğu takım da böyle öylur..

kagan61
27.11.2006, 02:08
bu kadar serefsiz bir takim ve onun serefsiz yöneticilerine ne kadar sinirlensem azdir,

My
27.11.2006, 02:11
Biri bi laf attı kuyuya geri kalanı çıkarmaya çalışıyor. Hiç bir yerde böyle bir şeyden bahsedilmedi, konusu dahi geçmedi izleyebildiğim kadarıyla. Büyük ihtimal dedikodudan ibaret.

kagan61
27.11.2006, 02:11
iste diger sülük takimin yöneticisi adi polat.sanki kendisi hirli bir b..

sadman
27.11.2006, 02:17
şu olayları gördükten sonra mağlubiyetten çok üzülüyorum. bu düpedüz Trabzonsporu küçültmektir. giderek diğerlerine benziyoruz. yazık çok yazık. Allah sonumuzu hayır etsin.

#10 Fietra
27.11.2006, 02:20
şu olayları gördükten sonra mağlubiyetten çok üzülüyorum. bu düpedüz Trabzonsporu küçültmektir. giderek diğerlerine benziyoruz. yazık çok yazık. Allah sonumuzu hayır etsin.
Eline yüreğine sağlık ya.Maçı kaybetmeyi geçtim gözümüzün önünde eriyen şu değerlerimize,prestijimize yanıyorum.

Kaya
27.11.2006, 02:23
Kağan, arkadaşımız bir başlık açmış ve düşüncelerini dile getirmiş. Sen de yorumunu yaptığına göre bu işi ikili tartışmaya çekmeğe gerek yok...

Muhalif
27.11.2006, 02:37
#10 Fietra diyorsa doğrudur:)
Görüşlerine katılıyor ve destekliyorum.. Muhalefeti rafa kaldırdım artık:)

cabri
27.11.2006, 04:10
şiddet sadece fiili gerçekleştireni deşarj etmeye yarıyor... onun dışında bir faydası olmadığı gibi rezillikten başka birşey değil.

ben de en fanatiğinden fanatik en koyusundan daha koyu bir taraftarım... bu akşam aklıma hiç kırmak dökmek gelmedi... kırıp dökenlere.. yanındaki taraftarla kavga edenlere.. sahaya girenlere çok kızgınım.... belki eskisi kadar kanım kaynamıyor o yüzden böyle düşünüyorum ama bu olayları yapanlar bana göre sadece kendi hırslarını dışa vurup egolarını tatmin ediyorlar. kendi takımına zarar vereceğine bari git dışarda fenerli dövde seneye gelmesin esrarkeşler.

sonuç olarak sahaya giren geri zekalı beyinsiz mahluk :mad: maça gelen binlerce taraftarın ödediği bilet paralarının kulüp kasası yerine tff ye ceza olarak gönderilmesine neden olacaksın. binlerce insanın çalışıp kazandığı ve kulübe ödediği paraları sen ve senin gibiler hangi hakla heba edersiniz!!! :mad:
belki saha kapanacak ve binlerce kombineli taraftarın hakkını da gasp etmiş olacaksınız... ya koltuk kırıp masum insanların kafasını gözünü yaran hayvanlara ne demeli !! kırdınız da ne oldu?? ne işe yaradı. protesto ettin de yönetim istifa mı etti.... gökten daha kaliteli futbolcular mı indi ?? kel ziya daha zeki bir adam mı oldu??? adam gibi bağırıp protesto edenlere helal diyorum.. inşallah bu geri kafalılara örnek olursunuz.

Bu saatten sonra yapılacak en mantıklı şey destek ve birlik olmak. Kadro belli yetenekleri -yeteneksizlikleri- ortada alınacak en iyi sonuç seneye uefa hakkı elde etmek olacak. bu kadar uyumsuz.. bu kadar aciz bir Trabzonspor görmemiştim. üstlerinde başka forma olsa kesin küme düşerler derim. bunda ne ziya nın nede futbolcuların bir suçu yok. albayrak ve yönetimi tek sorumlu. biz destekleyelim de sene sonunda gereken yapılır zaten. bu noktada istifa ne çare ne de çözüm. bu sene böyle geçecek mecbur.

seneye kesinlikle albayrak ve ziya yı görmek istemiyorum. başta Trabzonluluk kontenjanından takıma girenler olmak üzere uyuz yabancılar ve rakibi karşısında rezil kepaze olan kalitesiz adamlara da kapıyı göstermezlerse anlayın ki şampiyonluk yine hikaye....

My
27.11.2006, 06:07
Zamanında yapılan edepsizce yönetici açıklamalarının, Kadıköy'de ki oynanan maçlarda yaşanan yakışıksız olayların vede malum diğer sebeplerin bunlarda çok büyük etkisi var bence. Bizim Kadıköy'de yaşadıklarımıza bakılırsa bunlar yine devede kulak kalır.

Baskanimiz taslandi
Fenerbahçe maçi sonrasinda Sükrü Saraçoglu Stadi çikisinda baskanimiz Atay Aktug'a tas atildi. Stadyum çikisinda Lig TV'ye açiklamalarda bulundugu sirada etraftan gelen taslara magruz kalan Atay Aktug, konusmasini yarida kesti.Özel korumasi ve yöneticilerimizin müdahalesiyle tekrar stadyuma giren baskanimiz Aktug, ortam sakinlesince Sükrü Saraçoglu Stadyumu'ndan ayrildi.

KADIKÖY'DE 2. OLAY !..
Türkiye-Isviçre maçi sonrasi olaylarin meydana geldigi Sükrü Saracoglu Stadi körük girisinde bu kez de Trabzonspor'un Fransiz yardimci antrenörü Bruno Baronchelli basina gelen bir tasla yaralandi !.. IHA Spor Müdürü Tahir Kum'un özel haberi..

http://img210.imageshack.us/img210/5079/kpeklerhavlyor8dz.jpg http://www.ajansspor.com/resim/Baronchelli_kafa_buyuk.jpg

Neticede bunların hiçbirinin yaşanmaması temennimiz fakat bunların yaşanmasına sebep olacak şeylerden de koca koca kitleleri yönetenlerin kaçınması gerekir. Açıkçası ben Zico'ya birşeylerin atılmasını anlamıyorum. Fakat benim buna anlam vermemem maçı birlikte izlediğimiz arkadaşlarımdan birisi için bir anlam ifade etmiyor zira adam evde olduğunu bile unutup bardağı duvarda patlattı :)

Ben nemi diyorum :) Bu ülkede futbol bu şekilde oynanıp yönetilirse bizler istediğimiz kadar olmuyor böyle diyelim bunlar hep olacak.

sweetrose
27.11.2006, 08:05

Tebrik ediyorum kardeşim, yenmedik ki haklı olalım...
Fenerbahçe taraftarının eline kolaylıkla koz vermek niyedir?
Zico'nun ne gibi suçu olabileceğini düşünüyorum; aklıma hiçbir haklı düşünce gelmiyor..

Arkadaşlar duygusal değil mantıkla hareket edin.

Yenildik biz... Hazmetmeye bakalım...

Cafer KILIÇSOY
27.11.2006, 08:10

Yapma yaa. Sahaya girmek normal. Futbolcuların üstüne yürümek normal. Koltukları kırıp sahaya atmak normal (ki bence asla değil) Fenerbahceyi tebrik etmemek normal değil.

Maçta değilmiydin. Madem içine dert oldu o kadar, çıksaydında şeref türübününde Aziz Yıldırımın elini öpseydin. Belki arzuların biraz yatışırdı.

Hangi amaca hizmet ediyorsun belli değil. Ama amacın ortalığı bulandırmak bu belli.

Mehdi
27.11.2006, 08:18
ama başka bir camiaya zarar vermeye hakkımız yok.

kardeş senin başka bir takım diye nitenelendirdiğin takım fenerbahçe.senin şu febeyi tebrik etmen maçtan sonra skor tabelasına baktığım zamanki kadar zoruma gitmedi.sen maç oynanırken staddamıydın bilmiyorum.keşke olsaydın ve sende bu sakinliği A.Akerde koruyabilseydin.ben koltuk kıranları veya ziconun kafasını su yağmuruna tutanları savunmuyorum ve taraftarı değilim.ama yapanlar yine trabzon taraftarıdır.birbirimizi satmayalım.son altı maçta 1 gol 1 puan.14 sıradayız ve erciyesle aramızda 6 puan var.sen hala sakinlikten bahsediyorsun.peki susalım bakalım.

Gökhan Bozyiğit
27.11.2006, 08:19
Arkadaşlar bu arada sahaya giren bir arkadaşın anlattığına göre, taraftarların soyunma odasına girmeye çalışması doğruymuş. Kapının önünü ambulansa kapatmışlar giremesinler diye.

Eğer gerçekten doğruysa tepki aşırı olmuş yazık.

Lapina
27.11.2006, 08:21
Arkadaşlar bu arada sahaya giren bir arkadaşın anlattığına göre, taraftarların soyunma odasına girmeye çalışması doğruymuş. Kapının önünü ambulansa kapatmışlar giremesinler diye.

Eğer gerçekten doğruysa tepki aşırı olmuş yazık.

Bazen sinirlari asmak gerekiyor ama bu kadarida fazla.Kimsenin tahammulude kalmadi ki be kardesim..

Faik Yılmaz
27.11.2006, 08:22
başkan denilen şahıs 500 polis eşliğinde kendi başkan olduğu staddan çıkabildi.. ve hala utanmadan yüzü olmadan konuşabiliyor..... kalacağım diyor...bu olayların sebebi yüzsüz ve beceriksiz yönetimdir...

Faik Yılmaz
27.11.2006, 08:35
haketmedikki yenelim.. akşam koşmaktan başka hiç bir şey yapmadılar...... rakibimiz bizi kendini sıkmadan rahatça yendi.... bu kadra basit bizim rakibe bir lafımız yok... ruhsuzca oynayan futbolculara beceriksiz ve yüzsüz yönetime var.....

Gürkan
27.11.2006, 08:45
koltuk kırmak, sahaya girmek, oyuncuya yonetıcıye hocaya otobuse tas atmak.

heleki bunları kendı sahanda yapmak.ve takımının ceza almasına sebep olmak.

bunların hiç bir mazereti olamaz.bunları savunanıda anlamam anlayamam.eğer o satada gidip kendine hakim olamayacaksan gitmeyeceksin. daha maç oynanmadan yapılan sahaya gireriz yorumları ve

kendini yönetici ve/veya idareci zanneden insan müsvettelerinin yaptıkları açıklamalar olayları bu hale getirmiştir.

Trabzonspor bu sahada hem fb ye hemde başka rakiplere yenilmiştir bundan sonrada yenilecektir. ama her ne sebep olursa olsun yukarıdaki olaylar tasvip edilemez.protestonun yolları vardır. yukardakiler bunlardan biri değildir.

fenerin haklarıyla kazanmalarına gelınce mac oncesı yapmıs oldukları acıklamalar bu macta sadece tesadufen hakem hatası olmadan macı aldıklarını dusunduruyo bana. gs ve fb çekişmesinde bizi kullanmaya çalışıyorlar.

o olayları yapanlar , destek verenler , haklı bulanlar ve alkışlayanlar verilecek cezayı kaşılayın.

zafercalikoglu
27.11.2006, 09:00
yazıklar olsun

Temel Küçükhüseyin
27.11.2006, 09:01
Sahaya sırıtarak giren dangalak bütün olayların fitilini yakmıştır. Ne oldu şimdi elimize bir şey geçti mi Kazım Kanat gibi Trabzon düşmanlarına malzeme verdiniz. Yine başlayacaklar Barbar Trabzon'lular vb. muhabbetlere. Tepki tabiki koyulacak ama yıkıp yakarak değil. Taraftar tepki gösterip infaal oluşturmaktaki çoşkuyu malesef tribün desteğinde gösteremiyor. Maçın başı attığımız gol ve ikinci yarın 5-10 dk. yalandan baskı dönemleri hariç itici güç olduğunu düşünmüyorum. Halbuki saman alevi gibi parlasada o potansiyel ve çoşku tribünlerimizde hep var ama malesef eldeki malzeme doğru kullanılamıyor. Sonuç olarak son iki maça teknik direktörsüz ve başkansız çıksak bile durum bundan kötü olamaz. Yeni Yönetim yeni Teknik Direktör ve bu yeni kadroya da sezon sonuna kadar tam destek verilip sabredeceğiz. Bunun başka alternatifi yok. Zaten bundan daha kötü olamayız herhalde.

Cem Yavuz
27.11.2006, 09:07
Aksam YÖNETİMİ GÖRDÜNÜZ DİMİ...ALBAYRAK efendi diyorki napalım taraftar haklıdır.Ewet taraftar haklı...Albayrak kendine küfür edenlere haklı diyebilecek kadarbasarısız bir adamdır...

HACIOSMANOĞLU : Almıs yanına yardakçılarını orda ağlama sovu yapıyor.Gerçek Trabzonspor lu koyar klafasını öne gider ewine...Senin gibi kameraları görüp aglama sowuy yapmazzz....BİDE ONA SEN BASKASIN DİYEN TARAFTAR WAR....Taraftar bu adamın sowuna ne karsılığında dahil oldu....bunu öğrenmek istiyoruzzz....

Badaloğlu
27.11.2006, 09:08
Atatürk ne güzel demiş:"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz." diye aynı bunun gibi de "Trabzonspor siyasi rantçılar,ihaleciler,çıkarcılar klübü olamaz." Değil mi sayın Albayrak???İlk yarı uyuttun milleti,ikinci yarı da yaparsın bi dalaverler,götürürsün yine malı...

Üstad, bu nedemek şimdi?Ne alaka diyesim geliyor...Yönetim başarısız diye konuyu nereye bağlayacağımızı şaşırdık!

Beyler, maç bitmiş ve ısrarla aynı hataları burada da yapmaya devam ediyoruz.Bu yapılanlar,şiddet,terör, holiganizm...Bunların hiçbiri sizin haklı olduğunuz bir konuyu legal hale getirmez.Sabır taşı çatlamış!!!Yok çatlayan,patlayan bir şeyler kardeşlerim.Herkes aklını başına alsın,yapılanların hiçbirisi doğru değildir.Trabzondpor adına yapıldığı söylenen hiçbir illegal davranış doğru değildir.Göz göre göre eriyen Trabzonsporumuzu birde biz zor durumda bırakmayalım...

Yapılacak tek şey; bu takıma sahip çıkmak,birlik beraberlik içerisinde bu kötü durumdan çıkmak...Başka kurtuluşumuz ve çıkar yolumz yok.Başka Trabzonspormuz hiç yok...

kudu_61
27.11.2006, 09:12
Taraftar daha ne yapsın bu maçın kazanılması için elinden ne geliyorsa yapmış fakat maç kaybedilmiş trabzon 6 maçta 1 gol atabilmiş ligin 15 ncisi sırasına gerilemiş bu bahsettiğimiz takım trabzon spor olmasa bırak yenil yenil git eve yat 2.lige düş çık umurunda olmaz ama bu takım Trabzonspor o kadar sinir boşalması normal...

Faik Yılmaz
27.11.2006, 09:14
ALLAH hepimize sabrı cemil ihsan etsin ne diyelim......

CAFER ÖZER
27.11.2006, 09:19
Maç oynanırken eğer 2-0 olsaydı daha büyük olaylar çıkardı.
Fedarsyon şimdi en az 1,2 maç ceza verecek bu kaçınılmaz,
Tamam kardeşim Yönetime tepkimizi koyalım,Yönetim istifa diyelim,Gerkirse ALBAYRAK ŞİRKETLER GRUBU önüne protosto yürüyüşü yapalım,
Ama kırmak dökmek paraçalamak Büyük Trabzonspor taraftarına yakışmıyor.

zeki gursoy
27.11.2006, 09:23
ya sanki hiç statda maç seyretmedinizde beyefendilik centilmenlik imajı çizmeye çalışıyosunuz..
oluyomu o stada o iş?
sen fenere yeniliyosun be...
rezilleri oynuyosun, sahadaki futbolcunun umrunda değil senin çektiğin ızdıra yöneticin hala 2. yarı diyo, hocan ben bu işi halledicem 2. yarı diyo ve senin anan babandan sonra dünyada en çok değer verdiğin şey gözünün önünde yok olmaya başlamış ben hala beyefendi olucaam!!!
olmuyorum..
ben işimden atılıyodum fenerbahçe maçı sonrası bana söylenen şakadan dolayı söyleyen arkadaşın kafasına 90 numara motor yağı tenekesini geçirdiğim için...
içide dolu...
patron çetin nuhoğlu olunca işten çıkan fenerli oldu...
fener akşam çirkeflik yapmamış olabilir ...geçmişte yaptıklarına saysın şerefsizler...
kimsede burda centilmenlik adına fener = iyi çocuk ayağı çekmesin...

Taner Uykuçeken
27.11.2006, 09:28
15 maç 4 galibiyet 4 beraberlik 7 mağlubiyet 16 atılan gol 19 yenilen gol -3 averaj ve toplanabilen sadece 16 puan
Trabzonsporumuz tarihinin en kötü dönemini yaşıyor (Özkan sümer dönemi dahil) takım çökmüş durumda ve Trabzonda
inanılmaz biçimde bir sessizlik bir uyku hali şehrinin en büyük gelir kaynağı ekonomisinin nerdeyse tamamı ayakta durmasının
yegane sebebi Trabzonu Trabzon yapan Trabzonsporun üstünde birkaç kendini bilmezin işbilmezliği sayesinde kara bulutlar
dolaşıyor ve hala trübünlerdeki küçük bir istifa seslerinden başka gelen tepki yok bir şehir bu kadar tepkisiz kalamaz
bu uyuşukluğun bir sebebi olmalı birilerinin çıkıp bu işe bir el atmasının zamanı geldide geçiyor bile başta Trabzondaki
sivil toplum örgütleri, belediye, siyasi parti temsilcilikleri, Kendisine Trabzonlu diyen ama İstanbulu mesken tutmuş İşadamları
Trabzonspor sayesinde adını duyurmuş ve bugün Trabsonspor sayesinde bir yerlere gelmiş insanlar herkes evet herkes
artık uyanın artık bir an önce harekete geçmeli ve bu durumu düzeltmek için ne gerekiyorsa yapmalı yoksa bu gidişat
hiçmi hiç hayra alamet değil şehirde bir infial yaratacak bir hareketin başlatılması gerekli bunun önderliğini kim yapar
pek önemli değil ama birilerinin bu hareketi başlatması gerekli bu BMN olur belediye olu hiç farketmez ama artık UYUYAN DEV in
uyanma zamanı çıktan geçti lütfen Trabzon için Trabzonspor için Kendiniz ve yaşadığınız kent için UYANIN

Not : BU yazı için başlık açmadım onun yerine birkaç topice birden gönderdim onun için özür.

Naim
27.11.2006, 09:37
Bugun bazı Gazetelerde Stada giren taraftar için bir maç ceza verilmesinden Bahsediliyior (http://www.milliyet.com.tr/2006/11/27/spor/spo04.html)
kimse Hevese Kapılmasın
UEFA sahaya Taraftar girmenin Cezasını belirledi 4 taraftar 40 bin frank
1 taraftar 10 frank
Trabzonda Maaş alan Değerli(!) profesyoneller TFF ye itirazını bu temelde yapsın
UEFA bu konuda böyle Karar veriyorsa TFF daha ağırını veremez
Bu konunun Üzerine gidilsin Tabi Kulupte bir tane Aklı başında adam var ise

Emorfo
27.11.2006, 09:50
Maçtan sonra daha büyük olaylar bekliyordum.
Trabzon halkı Trabzon'daki polise dua etsin. İstanbul'da stadın önünde bir dakka bekletmezler adamı. Grup olarak bekleyenlerede girişirler. Çok büyük müsaamma var bu konuda.
Takım kazanamıyor gol atamıyor felan da bunlar stadın koltuklarını kırmak için bahane olamaz. Madem şiddetli bir tepki vereceksin, hakem maçın son düdüğünü çaldığı gibi bütün taraftarlar sahaya inseydi şiddet kullanmadan şeref tribüne gelip tepkisini gösterseydi.
İnşallah stadımız kapanır İstanbul'da lig bitmeden bir maç izleriz :) Hatta mümkünse stadı da yıksınlar bu hatta takım bir daha Trabzon'a dönmesin. :)

Faik Yılmaz
27.11.2006, 09:56
takım 2-1 değilde daha farklı yenilseydi çok daha büyük olaylar çıkardı......

ve farklı yenilseydik beceriksiz ve yüzsüz albayrakta defolur giderdi.... ama ne günlere kaldıkki az farkla yenilmmeize albayrak sevindi...2 gün daha fazla o koltukta oturmak için......

Mehdi
27.11.2006, 09:58
bu arada bir konuya açıklık getirmek istiyorum.ben olayı canlı yaşayanlardanım.yol tarafındaki kale arkasının çıkış kapısını (bilerekmi yaptılar bilmiyorum) açmadılar.güya kapının anahtarı cebinde olan görevli ortada yokmuş.tabi zaten patlamaya hazır olan millet huzursuzlandı.galeyana getimek için bilerek yapılmış bir hareket olduğunu düşünerek koltukları kırmaya başladılar.sonra ben maraton tarafından çıktım.sonraki olayları bilmiyorum.

Küçükalioğlu
27.11.2006, 09:59
Valla ben ceset bekliyordum bi kaç tane ama hayret olmadı taratarımız çok az tepki göstermiş, birde anlamadığım başkan denilen şahsın açıklamaları iki maçımızdan sonra bakacağız yani burdan ben şöyle çıkarıyorum iki maçımızıda kaybedelim o zaman oturur bakarız

sweetrose
27.11.2006, 10:24
İki maçı daha kaybetmemiz gerekiyorsa, bence takım oynamadan 6 puanı hediye etsin. Başkan git artık... Başarısızlığı tahammül edin..

Atalay
27.11.2006, 10:38
şimdi yönetime tepki vermek bu mudur... yönetime ispanyada tepki verenler beyaz mendil sallıyor!!şimdi bu yönetime nefret duyanlardan biride benim...ama asla sahaya yabancı madde atmak, koltuk kırmak hele sahaya girmeyi tasvip etmek onaylamak gibi bir durum söz konusu bile olamaz....sahaya yabancı madde atacagına koltuk kıracagına sahaya dalacagına evine 3 saat geç git tribünlerde sessizce veya alkışlayarak otur en büyük tepki o olur...hele o sahaya giren ve dekatlon yapan şahıs için bir şey yazacagım ama terbiyem el vermiyor!!sonra bu bizans medyasına bu gibi şahıslar yüzünden haber servisi yapıyoruz!!

tamuğ yamtar
27.11.2006, 10:59
Üzerine, giydiklerine bakar mısınız. Adam Trabzon febe maçına gelmiş ve lacivert kot sarı swet. Bravo!

Ben ilk gördüğümde fener taraftarı zannettim açıkcası.

tamuğ yamtar
27.11.2006, 11:08
şimdi yönetime tepki vermek bu mudur... yönetime ispanyada tepki verenler beyaz mendil sallıyor!!şimdi bu yönetime nefret duyanlardan biride benim...ama asla sahaya yabancı madde atmak, koltuk kırmak hele sahaya girmeyi tasvip etmek onaylamak gibi bir durum söz konusu bile olamaz....sahaya yabancı madde atacagına koltuk kıracagına sahaya dalacagına evine 3 saat geç git tribünlerde sessizce veya alkışlayarak otur en büyük tepki o olur...hele o sahaya giren ve dekatlon yapan şahıs için bir şey yazacagım ama terbiyem el vermiyor!!sonra bu bizans medyasına bu gibi şahıslar yüzünden haber servisi yapıyoruz!!

İspanya örneği fazla hayali olmuş.

Ali Sırrı
27.11.2006, 11:09
Dün maça gitmeyi çok istiyordum, arkadaş grubumda maça gitti ancak, ben yine bir hezimet yaşayacağımızı biliyordum. Gitmedim, iyikide gitmemişim.

Dün yenilmemiz bir yana bir kaç hafta trabzonda çıkan olaylar konuşulur artık. Bundan da önce şunu vurgulamak istiyorum, bizim taraftarımızı 90dk tezahürat yapması için ne yapmalıyız. O kadar gösteriden sonra en fazla 5dk koro eşliğinde bir tezahürat yapıyoruz, sanırım o da gaza geldiğimizdendir.

Trabzon'da çıkan olaylar, bazılarının ekmeğine yağ sürmekten başka birşey değildir. Sen 5-10ytl para verip maça gidiyorsun, bir şekilde deşarj olacaksın, kulübüne ufakta olsa bir yardımın olacak ama gidiyorsun koltuk kırıyorsun(?) hangi zihniyet bunu kabul eder? Hangi mantık bunu açıklayabilir? Önce bizde bir taraftar zihniyeti ve potansiyeli oluşması lazım.

Maç başlamadan önce 1 saat ligtv başındaydım, stattan görüntüler gösteriyor. Taraftarları gösteriyor, yöneticileri gösteriyor vs.. Ya kardeşim bir tane taraftarında elinde çekirdek olmasın, çıt çıt yapmaya gidiyoruz valla stada. Maç sonuna kadar kadar çekirdek yenir mi yaa.. Stada gidiyorsun destek yerine köstek oluyorsun, insan kalabalığından başka birşey değil. Eğer çekirdek yemek istiyorsan insan sahile çıtlat kardeşim...

Trabzon'da çıkan olayları gerçek bir trabzonsporlu olarak tasvip etmiyorum. "iyi yaptık, keşke daha fazlasını yapsaydık, iyi ki yaptık" gibi laflar trabzonspor taraftarlarına yakışmıyor. Bu bizdeki zihniyet değişmediği sürece şampiyonluk hayalde öteye gidemez.

Gürkan
27.11.2006, 11:12

maçı izlerken ona dikkat etmemiştim.ama

biz forma atkı ile maça gidin diyoruz adamın maca giderken helede fb macına giderken giydigi kayafete bak.bide sahaya atlıyo millete kızıp.

ben sokakta bile giyerken dikkat ederim sarı tisort varsa lacivert kot giymem adam mac gitmiş.el insaf.

metehan
27.11.2006, 11:14
TS, bunlara alışık olmadığı için bu tür taşkınlıklar olması normaldir. Normaldir derken yapanları haklı gördüğüm sanılmasın. Bu şekilde davranmakla hiçbir şey elde edemeyeceğimizi aksine işlerin daha da kötüye gideceğini aklı başında herkes anlar. Ama toplum psikolojisi işte, böyle şeyler olabiliyor. TS taraftarının yapacağı iş, FB maçında olduğu gibi bundan sonraki maçlarda tribünleri aynı şekilde doldurmaktır. Bu şekilde bir taraftarla bu takım daha iyi sonuçlar alır. Unutmayalım ki, futbolcular ve yöneticiler gelip geçicidir, kalıcı olan TS ve taraftarıdır. O nedenle attığımız her adımda bunun hesabını yapalım.

Berberoğlu
27.11.2006, 11:17
Taraftarımız toplu tezahürat yapmayı beceremediği gibi maalesef maç sonunda kötü giden takımı, teknik heyeti ve yönetimi uyaracak tepkiyi de düzgün veremiyor.

Sahaya girmenin, koltuk kırmanın hiç kimseye faydası olmaz. Şimdiye kadar olmadı, bundan sonra da olmaz. Maalesef hala öğrenemedik bunu. Bunların yerine çok daha medeni ve etkili tepkiler verilebilirdi.

Sanırım yeni, modern bir stadımız, geliri ve kültür seviyesi yüksek bir taraftar(seyirci değil!) topluluğumuz olana kadar bu tarz görüntüleri görmeye devam edeceğiz. YAZIK!

Dünkü maçı TV'den takip ettiğim kadar aklımda tek kalan güzel şey lise tarafındaki kale arkasında Erdoğdulular'ın açtığı pankart ve resim. Başka bir güzellik göremedim ben...

Saygılar..

Mehdi
27.11.2006, 11:18
arkadaşlar medyayı takip ediyorum ve gördüğüm kadarıyla bir noktayı hiçbir gazete ve tv farketmedi veya dile getirmedi.
maçın 85nci dakikasından sonra sırtımızı sahaya dönüp yol tarafındaki kale arkası bölümünde asılan Şampiyon Kadroya tezahürat etmiştik.bence en anlamlı protesto buydu.ama gözden kaçmış sanırım.

Burçak
27.11.2006, 11:19
bu yönetim tepkinin en kralını hak ediyor. ama koltukların kırılmasıda bir okadar yanlış. kırılan koltukların seslerini duydukça sanki içimden bişeyler koparılıyordu. ama o kalabalıkda hangi birine kırma diyeceksin. bardak taşmıştı bidefa.

OLCAY ÇAKIR
27.11.2006, 11:20
eminim başkan git hoca git diyenler 1 yıl evvel,2 yıl evvel 3 yıl evvel de aynı basit tepkiyi veriyorlardı..

basit,yalın,en kolay tepki...
başkan git...eeee

devre arası için,gönderilenler ve alıncaklar iyi etüd edilsin ve 2.yarıda özlenen takıma kavuşalım..

yani sabırla bekleyeceğiz..

başkana not:masaya falan yumruk vurma,bunlar gereksiz söylemlerdir..sen bütün sorumluluğu üzerine al...kendini yönetici diye reklam edenlerin hiçbirini dikkate alma,kafanıda kimse karıştırmasın,orda özkan hoca var,olmazsa sağlam bir menejer bul ve yoluna devam et..

gelecek olanın senden iyi olacağını sanmıyorum...sen bu toprakların ürünüsün...

hacıosmanoğlu sende....tam destek...ama 91.dakikadan sonrada..ozaman adam oluruz,değilmi*

Külünkoğlu
27.11.2006, 11:20
Kıyafeti konusunda hem fikiriz de o nasıl bir ruh halidir ? "dört nala kaçmak" için sahaya giriyorsan ne diye giriyorsun ? madem girdin git yürüye yürüye birşeyler söyle ama kaçmak ? nerden bakarsan bak bu mallık dan öteye bizi küçük düşürmekten öteye gitmeyecek bir hareket. Bir gerizekalı yüzünden sahamız kapanacak ceza yiyeceğiz. Üstünde Trabzonsporla ilgili hiçbir emare bulunmayan bu adam bu kadar pahalı mı ?

Mehdi
27.11.2006, 11:21
bu yönetim tepkinin en kralını hak ediyor. ama koltukların kırılmasıda bir okadar yanlış. kırılan koltukların seslerini duydukça sanki içimden bişeyler koparılıyordu. ama o kalabalıkda hangi birine kırma diyeceksin. bardak taşmıştı bidefa.

aynen öyle Burçak.o diil biri arkadan gelip benim koltuğuda kırdı.bişi desen millet üstüne çullanacak.eniyisi hadi mehdi çık dedim.:(

Mustafa AYDIN
27.11.2006, 11:23
Kırıp dökmeyle bir yere varamayız,
sadece istanbul medyasına melzeme aluruz adamlar zaten fırsat kolluyodu o fırsatta ellerine geçti.

İşte örneği

TEL ÖRGÜ KALKMASIN DEDİM YA

Tel örgü kalksın mı sorusuna benim tepkim şu olmuştu:
Ne kalkması. Trabzon'da tel örgülere elektrik verilsin.
Fener maçını izleyin.
Zico'ya atılan taşlara bakın. Onlardan biri gözüne gelse, kör olsa ne olur.
Peki soruyorum.
Maç bitince kendi seyircisine terör estiren taraftar canı sıkılınca rakip takıma ne yapmaz.
Bir düşünün hele!..

Kazım Kanat.

Vegas
27.11.2006, 11:24
15 maç 4 galibiyet 4 beraberlik 7 mağlubiyet 16 atılan gol 19 yenilen gol -3 averaj ve toplanabilen sadece 16 puan
Trabzonsporumuz tarihinin en kötü dönemini yaşıyor (Özkan sümer dönemi dahil)

Kurtulusa ermemiz icin ilk once yanlislarimiz kavramaliyiz ve bundan sonraki gunlerde o hatalara daha dusmemeliyiz. Ancak gorunen o durki daha nice cileli 40'li yillar bizi bekliyor, bu zihniyetle...

Ozkan Sumer'i anlatmayacagim bu mesajda, sadece bir yorumda bulunacagim. Ozkan Sumer gibi bir insan fenerin gecmisinde bulunsaydi onlar o kisinin resmini, takim amblemlerine bile koyarlardi.

Gürkan
27.11.2006, 11:33
sadece istanbul medyasına melzeme aluruz adamlar zaten fırsat kolluyodu o fırsatta ellerine geçti.

İşte örneği

Fener maçını izleyin.
Peki soruyorum.
Maç bitince kendi seyircisine terör estiren taraftar canı sıkılınca rakip takıma ne yapmaz.
Bir düşünün hele!..

Kazım Kanat.

kazım haklı.

onlar sahaya girmiyo ki.

adamı tirübünde öldürüyorlar.

sismolog61
27.11.2006, 11:38
arkadaşlar medyayı takip ediyorum ve gördüğüm kadarıyla bir noktayı hiçbir gazete ve tv farketmedi veya dile getirmedi.
maçın 85nci dakikasından sonra sırtımızı sahaya dönüp yol tarafındaki kale arkası bölümünde asılan Şampiyon Kadroya tezahürat etmiştik.bence en anlamlı protesto buydu.ama gözden kaçmış sanırım.

bizim dikkatimizi çekti kardeş maratondan ve destekte verdik tüylerim diken diken oldu zaten poster ilk asıldığındada olsun o tezavhurat esnasındada olsun.İnşallah bizim hislerimizi paylaşanlar!! halen daha vardır.o günleri belki çok küçüktük yaşayamadık ama anlatılanlarla o hissi çok iyi anlayabiliyorum ve o formayı giyenlerinde anlamasını istiyorum ama nerdeeeeeee

Külünkoğlu
27.11.2006, 11:41
Kazım gitsin hayvanlar aleminde yazarlık yapsın. Bir taraftar grubu düşünün ki büfenin önünde tost yiyen rakip takım taraftarını bıçaklayarak öldürüyor, aynı grup satırlarla insanlara saldırmakdan çekinmiyor, yoldan geçen arabalarda cam çerçeve bırakmıyor, 12 kişi hakeme saldırıyor, milli takım hocasına saldırıyor kafa atıyor ve sonunda bu grup kendi taraftarını da öldürüyor.

Bu gurubun Kazım kanat nezdinde ki karşılığı nedir biliyormusunuz ?
"bjk taraftarının cesur kalbi..."

Başka yoruma gerek var mı ?

Faik Yılmaz
27.11.2006, 11:48
bizim dikkatimizi çekti kardeş maratondan ve destekte verdik tüylerim diken diken oldu zaten poster ilk asıldığındada olsun o tezavhurat esnasındada olsun.İnşallah bizim hislerimizi paylaşanlar!! halen daha vardır.o günleri belki çok küçüktük yaşayamadık ama anlatılanlarla o hissi çok iyi anlayabiliyorum ve o formayı giyenlerinde anlamasını istiyorum ama nerdeeeeeee

o kadronun o ruhun kıymetini bilmeyenlere verdiğimiz destek haram olsun....

sahada gezinenlere....

siyasi işlerine takımımızı alet edenlere lanet olsun........

surmene_li
27.11.2006, 11:50
kimse Trabzonspor'a saldırmıyor Trabzonspor'umuzu bu hale getirenlere saldırıyor
bizi rezil edenlere saldırıyor
artık sabırımız kaldı dayanamıyorum anlıyorlarmı bunu dayanamıyorum içime sindiremiyorum benim Trabzonsporum bu hale düşmez düşmemeli
ama dikkatli omalıyız
çıkan olaylar üzerinden Trabzonsporu yıprtamaya çalışanlar çıkmaya başladı bile prim vermeyelim

bordox
27.11.2006, 11:59

İşte örneği

Fener maçını izleyin.
Peki soruyorum.
Bir düşünün hele!..

Kazım Kanat.

Beyni sulanmış Kazım,
Rakip takıma hiç bir şey yapmaz.Yapmadıda.O küçük beyninle yıllar önce yazdıkların gerçekleşmedi diye şimdi İstanbul İnönü stadında her zaman olan olayları görünce haklı çıktım diyorsun.
Şamp.Ligi Psv maçında da sahaya girdiler onlar içinde aynı şeyi yazdınmı hem de kaç kişi.
Yok,çünkü İstanbul'da yaşıyorsun elbet bir şekilde o lafların hesabını ödetirler sana.
Neyin çabası içindesin,alemin maskarası olmuşsun,millet senle dalga geçiyor hala ciddi konularda yazıyorsun,elektrikten tel örgüden bahsediyorsun.
Zorlama Kazım Ajdar'ı geçemezsin.Sizin alemde Ajdar 1 sen ikisin.Fazla zorlama patlarsın.Allahın zübüğü seni.

magicyattara
27.11.2006, 12:04
Bu yönetim anlayışıyla,bu transfer politikasıyla daha çoook olaylar çıkar arkadaşlar.Önemli olan bugünleri önceden görmek ve yanlışlardan dönmekti.Ama ısrarla yanlışlara devam edildi.Şu musampayı üç kere trabzona getirip imza attıranların,marcelinhoyu hiç izlemeden transfer edenlerin(izlemeden diyorum çünkü geçen yıl marcelinho H.Berlindede dökülüyodu),sadece medyadan futbolu takip edip transfer yapan yöneticilerin bu günleri görmesi gerekirdi.Fatih tekkeyi,mehmet yılmazı,adem koçakı,erdinçi satıp, ersen martinle,fatih akyelle,çağdaşla,marcelinhoyla macera arayanlar,bana göre ileride dahada büyük olaylar sizleri bekliyor.Taraftarı kandırdınız beyler.Fener maçında staddaydım,inanın maçın en canlı tezahüratları 'Fatih Tekke' ve üzülerek yazıyorum 'sahtekar albayrak' tezahüratlarıydı.Bu maça kadar aleyhinde en ufak bir ses çıkarılmayan albayraka taraftarlar tüm gücüyle 'sahtekar' diye bağırıyordu çünkü sabır taşı çatlamıştı.Sonra sahaya bir kişi girdi,koltuklar kırılmaya başladı,maç bitti dışarı çıktık,her yanımız hüzün...Taraftar ne yapsın kardeşim?

sweetrose
27.11.2006, 12:17

Fener maçını izleyin.
Peki soruyorum.
Bir düşünün hele!..

Kazım Kanat

Kazım Kanat dallaması sen önce kendi taraftarının yaptıklarına bak. Siz adamı tribünde öldürüyorsunuz. Hayvanlık bizde mi acaba?:mad: :mad:

surmene_li
27.11.2006, 12:21
kazım kanatın bi kuruk acısı var galiba
sürekli Trabzona karşı anırıp duruyo...

magicyattara
27.11.2006, 12:23
Kazım efendi inşallah bu yazılanları okursun.Beşiktaşın meşhur çarşı grubunu niye yazmıyorsun be kardeşim.Bu ülkenin tek tribün çetesine niye dil uzatamıyorsun,canından korkuyorsun dimi..Ali aydının yanına kadar gidip saha içinde tehdit edenleri eleştirmeye korkuyorsun dimi...Tribünde adam bıçaklayıp öldürenlerden yazılarında hiç bahsetmiyosun da Trabzon seyircisini niye ikide bir diline doluyosun.Medeniyetten bahsedip tellere elektrik verilsin diyorsun, Yazıklar olsun bu ülkede senin gibilere yazı yazdıranlara.Sen spor yazarı değil beşiktaş yazarısın,senin yerin gazete köşeleri değil çarşı grubunun içi,çünkü sen dünyaya ordan bakıyorsun.Sende onlarla beraber bağırırsın 'şarabıda içeriz,esrarıda çekeriz' diye,bizde tüm türkiyeyle birlikte dinleriz,utanmadan...

kudu_61
27.11.2006, 12:34
Sahaya giren korkakca ne yapacağını bilmeyen kaçan taraftar kılıklı dengesiz maksadın ne çek kaptanı sor nedir bu hal diye madem sahaya girmeyi kafana koydun yanındaki arkadaşından bir atkı al deli dana gibi koşuyorsun sol kanatta acaba maksadı kikiyi solda oynatmayana bir isyanmıydı bak sola beni koysan koşarım keçeli ne yapıyor görmüyormusun mu dedi sahaya giren taraftara karşı olmam ama taraftar kendini belli eder dün girenin taraftarlıkla alakası yok çılgınlardan biri atlasa tamam diyeceğim çünkü hesap sormaya yetkisi var dünkü girenin üzerinde lisanslı tek bir ürün bile yok koşacaksan çık dışarıda koş sahada ne işin var...

sümela61
27.11.2006, 12:53
maçı Anadolu yakasında Naim ve diğer uşaklarla birlikte seyretmekti niyetim, ama misafirimiz vardı dün... sahip olduğum zaman aralığı dar olunca, sadece maç vakti dışarı çıkıp, maç biter bitmez eve döndüm... maçı Merter Green Park'ın oradaki Şellale Cafe'de izledim... işletmecilerinden birisi lise yıllarından bir arkadaşımın da abisi olur, Trabzon Çaykaralı'dır... maçı 4 arkadaş izledik... hepimiz lise yıllarından arkadaşız... 2'si Fenerli, 1'i G.Saraylı ve ben... içerisi full doluydu ve neredeyse tamamen Fenerliydi... bize ayrılan yer en öndeydi, atkım ve şapkamla "ben buradayım" diyordum oradakilere...

aslında her şey çok güzeldi... maçın başındaki görüntüler... tribünler full dolmuş, pankartlar, konfetiler, havai fişekler... maçın ilk pozisyonunda Gökdeniz'in cılız vuruşunda ben havalardaydım, sonra Umut'un Sivas maçından sonra yine vuramadığı kafa pozisyonunda ben çıldıracak gibi oldum... nasıl dolmuşsam 1 değil 5 gol atsak kesmeyecekti beni... bu arada yürüyerek oynayan Simko bu haliyle bile bütün gol pozisyonlarında "mimar"dı... artı maçın başlarında tribünlerimizdeki ateşli şovlarımız... tam bir karnaval, tam bir şenlik, tam bir şölen... gururla izledim, alın dedim bakın Trabzon bu... biz futbol şehriyiz dedim, biz bu ülkenin futbolunun demirbaşlarındanız dedim... altını çiziyorum, gurur duydum şehrimle...

maçın taktik bölümüne hiç girmeyeceğim bile... sadece demek istediğim bir kaç kısa şey olacak... 1.)Simko oynadığı vakit gol pozisyonuna girebiliyoruz... 2.)Ersen dün sahada olsaydı ilk yarı ve ikinci yarıda muhakkak birer golü vardı... 3.)Keçeli'ye nasıl katlanabildi bu kadar, Ziya Hoca anlayamadım... 4.)daha önce de dedim bu sezon çok şanssızız, birazcık şansımız olsa o top direkten dönmez, maç 2-2 biterdi...

sonra ikinci yarı başladı Volkan'ın hediyesiyle beraberliği yakaladık... sonra 1-2 oldu ve kaybettik neticede... maçın başında gurur duymuştum, duymasına da maç sonunda utanç duydum... yo yo, yenildik diye değil... 1-5 de kaybetsek bundan utanmam, bizim büyüklüğümüzden benim en ufak şüphem yok ki... dün akşam Stadyum'da Mehmet Demirkol da bir şeyin altını çizdi... "Trabzonspor Trabzon'u aşmış, her ilden taraftarı olan bir takımdır... Trabzon şehrinin çok önündedir bu takım... Trabzonspor büyük bir kütledir..." yani demek istediği Trabzonspor böyle şeylerle küçülmez... bence de küçülmez... peki neden utandım o zaman?... G.Saray içerde Bordeaux'la oynuyor... maç 1-2 oluyor, sahaya bir taraftar giriyor ve ağlara koşuyor... bir Türk olarak utanç duydum o gün... dün de utanç duymamın sebebi buydu işte... bizim taraftarımız yapmaz derken, resmen bizi yerine dibine soktu o kişi... elbette bütün camiayı bağlamaz bu hareket ama yapmamalıydık... sonra böyle Kazım Kanat gibi ne dediğini bilmeyen kişilerin ağzına sakız oluruz... gerçi tekrar edeyim o adam ne dediğini bilmeyecek kadar tutarsız ve saçma konuşuyor... ama neticede yapılan hareket utanç vericiydi... sonra bununla bitmedi, Zico'ya atılan maddeler ve maç sonu yapılanlar da bir o kadar rezaletti... evet kabulumdür sinirlerimiz çok bozuldu, gerildik... hatta ben tv'de Zico'yu gördüğümde "at sen de kendini Bariç gibi" dedim bağıra bağıra dayanamayarak... ama kabul etmek gerekir ki yapılan doğru değildi... böyle tepki verilmez... kimse bana çok üzüldük, bu yüzden yaptık demesin... yapılanlar ne çağdaşlığa sığar, ne Trabzonsporluluğa... acaba evlerinde maç izlerken de koltukları kırıyorlar mı bu sözde(!) taraftarlar... hiç sanmam... o zaman demek ki bu kişiler kendilerini tutabiliyorlar yeri geldiğinde... bu, kendini kaybetme meselesi olsa bu hareketi her yerde yaparlar... evlerinde kıramazlar, çünkü kendi mallarıdır kırılan... ama ne acıdır ki stadda kırarlar... hayatta her şeyden çok Trabzonspor'a değer verdiklerini söylerler ama stadyumlarındaki koltuğu bile evlerindekinin önüne koyamamışlardır henüz... ama sorun onlara, onlar daha çok seviyorlardır Trabzonspor'u sizden... insan sevdiğine zarar vermez, veriyorsa sevdiği kişi ya da kavramı "sadece" iyi özelliklerinden/başarılarından/onu mutlu etmesi yüzünden seviyor demektir ki; bunun adı sevgi değil bencillik ve menfaatperestliktir... kendi duyguları tatmin olmadı mı sevdiğini iddia ettiği şeye zarar verir bu tipler... demezler ki ben sevdiğimin kötü gününde de yanında olurum, demezler ki ben sevdiğimin acısını paylaşarak da mutlu olabilirim... yani bir yandan içiniz kanarken, bir yandan da bu kanamayı paylaşmaktan dolayı mutlu olmaktır bu...

son sözüm burada "asarız keseriz" edebiyatı yapıp, buranın seviye ve kalitesini düşüren renkdaşlara... son kez yazıyorum size ithafen... bildiğiniz yolda devam edin... birilerini dövmeyi, bir şeyleri kırmayı-dökmeyi, tehditvari konuşmayı, burada aynı safta olduğunuz kişilere bile hakarete varan söylemler etmeyi sürdürün...

aklı başında, sağduyulu diğer arkadaşlar... siz artık bu tip arkadaşlarla lütfen polemiğe girmeyin... biz neler yapabiliriz, nasıl el birliğiyle bu kabustan uyanabiliriz onu tartışalım... çünkü başka polemik ve tartışmalar hem zaman kaybına yol açıyor, hem de araya kırgınlık sokuyor... bırakalım essinler yağsınlar bu arkadaşlar... foruma yakışmayacak hareketlerde zaten yöneticilerimiz gerekeni yapıyorlar ve yapacaklardır da... ben kendi adıma bu arkadaşlar burada yoklar, sanki hiç yazı yazmamışlar gibi davranıyorum bundan sonra...

ayrıca bundan önceki 5 maçta dün akşamkine yakın bir oyun oynasaydık, o puanları kaybetmezdik bence...

acımız büyük ama bu da geçer be Trabzon'um... sen bizim yarimizsin, seviyoruz seni be...

zky_ts
27.11.2006, 12:54
İlk kez maç bitimine 5 dakika kala staddan çıktım...:(ama dışardan olayları dinliyordum... her zaman maç sonuna kadar takımımlaydım...ama kötü şeylerin olacağı o kadar belliydiki...çünkü taraftarımız o kadar dolmuş ki patlayacaklardı artık...ilk yarı sonunda başladı zaten kale arkası karışmaya koltukları kırmaya daha sonra bizim olduğumuz yer yani maraton çılgınların olduğu yer...maç sonunda çok kötü olaylar yaşanmış ben tv'den izlemek zorunda kaldım...taraftarımız elinden geleni yaptı hiç susmadılar...umarım birileri birşeyleri anlar ve artık yoluna bakar...yazık bu taraftara yazık...

halil ibo
27.11.2006, 12:58
Yakışmıyor bize,arzu ettiğimiz takımı sahada göremediğimiz gibi,böyle sahay dalan cahil cühelayı görüncede etrafındakilere karşısavunacak birşeyin kalmıyor.Malum genelleme yapmayı seven bir toplumuz.Ve sonuçta işte Trabzonspor taraftarı deniyor.Her yönüyle üzgünüz...

pReN@_61
27.11.2006, 13:13
ortalık karıştı....

TarafTarında bi sabrı VAR...

erdal6167
27.11.2006, 13:16
HİÇte Öyle BÜyÜtÜlecek Bİr Olay Cikmadi. GÖrdÜnÜz Bİr YÖnetİcİmİz Mac Sonu Taraftarin Arasina Gİdİp Onlarala KonuŞabİlİyor, DİĞerlerİ Olay Oldu Mu Yİyor Mu Gİtmesİ. Bu Tarafatar Sonuca GÖre Takim Tutmuyor. Ona Mahsuben Beyİn Firtinasi Yaparsak Belkİ empatİk DAVRANARAK Sİnerjİ SaĞlayabİlİrİZ, Bİl Mukabİl,

Karadenİzİn Firtinasi Bordo Mavİ

demokles
27.11.2006, 13:19
İŞTE STADYUMU YIKTIK YAPSINLAR zaten bunların yıkacağı yoktu...haftayada balyoz ve kamprasörle gelecez albayrak sen çimento harcını hazırla........

poetricus
27.11.2006, 13:19
"Ağzından çıkanı kulağın duyur mu?" diye bir laf vardır. Onu biraz değiştirelim. Arkadaşlar klavyenizden dökülenleri gözünüz görüyor mu sizin? Tarftarın bu noktaya gelmesi normaldi. Burada hepimiz hemfikiriz. Ama koltukların kırılıp sahaya atılması gibi, ancak üçüncü dünya ülkelerinde benzeri görülecek bir vandallığı nasıl normal görebilirsiniz? Medeni ölçüler içinde mantıklı ve sağduyulu tepki göstermeyi öğrenmediğimiz sürece başarısız yönetici, hoca ve futbolcuları gönderip daha başarısızlarını getirmekten başka bir şey yapamayız. Bu arada kulüp, takım ve camianın uğradığı maddî ve manevî zararı kim tazmin edecek?

Tarftar tepkisinde sonuna kadar haklıdır ama kamu malına zarar vermek ve şiddete başvurmak ilkelliktir. Haklı gaye haksız vasıta ve yöntemlerle ifade edildiğinde meşruiyetini kaybeder.

Yine de çok şükür her şeye rağmen sağ duyusunu, mantık, izan ve irfanını kaybetmemiş insanlar var aramızda hala!

poetricus
27.11.2006, 13:21
Bu Tarafatar Sonuca GÖre Takim Tutmuyor. Ona Mahsuben Beyİn Firtinasi Yaparsak Belkİ empatİk DAVRANARAK Sİnerjİ SaĞlayabİlİrİZ, Bİl Mukabİl,

Karadenİzİn Firtinasi Bordo Mavİ

Gözümden kaçmış sağduyulu bir yazı. Aynen katılıyorum.

ahmetto
27.11.2006, 13:24
ama arkadaş tepkide sahaya girerek verilmeski biliyrsun o sahaya girince kulubümüze ceza veya cezalar geleceğini nasıl girersin o sahaya bu şekilde tepki verilmez.o taraftar yüzünden bilmem kaç bin ytl ceza alacak kulup

Şentürk
27.11.2006, 13:28
Madem statta kamera var tüm bu olayları çıkaranları tespit etmiştir,bu adamlar artık ömür boyu stata alınmamalıdır,bunlar yüzünden tüm Trabzonspor taraftarları töhmet altında bırakılıyor!
Bıktım artık Trabzonda bu olayları görmekten,Tüm Türkiye de bu böyle malesef,
Ama bizi Trabzonspor ilgilendirir, bakalım bu kafa yapısı ne zaman değişecek!
Ben o günleri görebilecek miyim acaba!?

Faik Yılmaz
27.11.2006, 13:29
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir ...

pReN@_61
27.11.2006, 13:33
işler hiç iyi gitmiyor...artık ne yapacaklarsa yapsınlar....

cabri
27.11.2006, 13:48

Fener maçını izleyin.
Peki soruyorum.
Bir düşünün hele!..

Kazım Kanat.

bu gerzek kendi taraftarından dayak yediği günleri ne çabuk unutmuş... kemoterapi hafızasını da silmiş heralde. Trabzon da artık tel örgü yok inönüde var oraya elektrik verilsin kablonun bir ucunu da kazıma bağlasınlar.

erdal6167
27.11.2006, 13:52
canım sizde niye yalnış anlıyorsunuz seyirci baktı mac gidiyor, bari geldik bir iş yapalım stad yapılacakya biz yavaş yavaş yıkalım, ne kadar erken başlarsa o kadar erken biter, hem klup birde yıkma işine para vermesin, yapılmaasına zor para yettiriyor diye yavaş yavaş başlamış adamlar, ne var yani bunda, aşk olsun. . .

OLCAY ÇAKIR
27.11.2006, 14:09
Hep beraber kümeye gidiyoruz..
millet bize gülüyor..

atamıyorsun 1 ay hapise bu herifleri ki bak bir daha oluyormu?

adam diyarbakır maçında sahaya girdiğinde biz ekran başında dona kalmıştık,ogün o pislik,bugün sarı lacivert kreasyonlu bu pislik...

eğitim desen,şart diyecek herkes..
koltuğu kırıp sahaya attında deşarjmı oldun be zavallı..

ama birbirimizi eğitmekten geçiyor başarı..

futbolcunu baskı altında tuttuğun kadar rakibi tutsan sorun kalmayacak...

ne başkan nede hoca biryere gitmesin..!
sabırla bekleyen ki ben en başta bekleyeceğim,biz kazanacağız..
gerekirse şehirde taraftarsız maça razıyım...

zico ya çakmak atanlara da helal olsun...büyük adamsınız be..

abi bu takım bu şehrin oyuncağı olmuş,birkaç zavallının deşarj aracı olmuş,adam gol atmış takımın hocasına çakmak atıp deşarj oluyoır inananmıyorum ya..

sonrada uefa,yada federasyon bize ceza veriyor diye ahkam kesiyoruz...
şehrin baskısını kırmamız şarttttttttttttt.

pReN@_61
27.11.2006, 14:12
geçmeyeceksin tabi... trabzon insanı başını öne eyip yürüyecek insan değildir..

aynen öyle!!!

geronimo_61
27.11.2006, 14:16
Hep beraber kümeye gidiyoruz..
millet bize gülüyor..

atamıyorsun 1 ay hapise bu herifleri ki bak bir daha oluyormu?

adam diyarbakır maçında sahaya girdiğinde biz ekran başında dona kalmıştık,ogün o pislik,bugün sarı lacivert kreasyonlu bu pislik...

eğitim desen,şart diyecek herkes..
koltuğu kırıp sahaya attında deşarjmı oldun be zavallı..

ama birbirimizi eğitmekten geçiyor başarı..

futbolcunu baskı altında tuttuğun kadar rakibi tutsan sorun kalmayacak...

ne başkan nede hoca biryere gitmesin..!
sabırla bekleyen ki ben en başta bekleyeceğim,biz kazanacağız..
gerekirse şehirde taraftarsız maça razıyım...

zico ya çakmak atanlara da helal olsun...büyük adamsınız be..

abi bu takım bu şehrin oyuncağı olmuş,birkaç zavallının deşarj aracı olmuş,adam gol atmış takımın hocasına çakmak atıp deşarj oluyoır inananmıyorum ya..

sonrada uefa,yada federasyon bize ceza veriyor diye ahkam kesiyoruz...
şehrin baskısını kırmamız şarttttttttttttt.

ya bazı sözlerine katılmamal elde değil amma velakin şehir baskısı, mehir baskısı falan hikaye... deplasmanda da ruhsuz evde de ruhsuz bu futbolcular. topyekün taraftara suç atmak hele seyircisiz maça olabilir demek de kendi kanıma göre abesle iştigaldir.

üstelik ortada tarihin en kötü dönemi de yaşanmakta. bu yüzden özellikle son yıllarda bilinçlenme açısından çok büyük yol kateden taraftarımıza da azıcık tahammül gösterilmeli diye düşünüyorum .

yaptıklarının çoğu doğru değil ama. iyi sabrettiler. ortada çok açık bir tahrik söz konusu bunu da unutmayalım

Oruç
27.11.2006, 14:25
Taraftar tepki göstermek de haklı ama dün neden birbirlerine girdiklerini, neden koltukları kırdıklarını hala anlamış değilim. Kulübe zarar verenlerin taraftarlığından şüphe duyarım ben. Hem bunların yaptıklarının da Trabzonspor'un imajını zedeledikleri bir gerçek. Yönetim yönetim olsa olayları çıkaranları bir daha stada sokmaz ama...

Stada gelip koltuk kıracaksan hiç gelme arkadaş !

Samet Metin
27.11.2006, 14:31
UMUT,ERSEN,ÖMER RIZA,MUSA BÜYÜK,FATİH AKYEL Bu futbolcu bozuntularını tuttuğum takımda görmekten utanç duyuyorum. Bunlar Trabzonsporda oynamaya devam ettikce bu UTANÇve Trabzonumuzun düşüşü devam edecektir.
BEN KAPTANIN GERİ DÖNMESİNİ İSTİYORUM.

bordo61
27.11.2006, 14:32
ya kendimize zarar veriyoz anca yok koltuk kıralım yok statı yakalım arkdaslar sacmalamayın zarar goren kim başkan mı başkanın deyil ts mizin cebinden cıkıyor bunlar yapmalayalım lutfen ne geciyo elinize anlamadım ki siz evsahibine sinirlendiğinizdee evi mi yakarsınız istanbul medyası zati mazeme arıyor olay cıksadqa büyütsek yerin dibine soksak onları diye bizde inadına olay cıkarıyoruz olmaz böyle trabzon taraftır macın taraftarı macın basından 80. dk ya kadar olan araftardır gerci artık bende dayanamıyom bişe yapasım geliyor ama kendimizi kontrol etmeleyiz

Salih61
27.11.2006, 14:35
çok normal bir durum saha da gezen futbolcuyu dövmüyceksin drek kafasına sıkacaksın sıkacaksın ki digerlerine örnek olsun yönetim de artık bavulunu toplasın terketsin Trabzonu bu şehir kimsenin küçük düşürecegi bir yer degildir!!! O futbolcuya kim vurduysa eline koluna saglık :(

Erkan
27.11.2006, 14:36
SOV Kufret istifa bagir ama bizi bu eziklerin agzina dusurmeyin yazik gunah, ustetlik kendi kanindan canindan kisilere zarar veriyorsun... Yazik....

OLCAY ÇAKIR
27.11.2006, 14:37
berbatsın...
çok normal bir durum saha da gezen futbolcuyu dövmüyceksin drek kafasına sıkacaksın sıkacaksın ki digerlerine örnek olsun yönetim de artık bavulunu toplasın terketsin Trabzonu bu şehir kimsenin küçük düşürecegi bir yer degildir!!! O futbolcuya kim vurduysa eline koluna saglık :(

Kaya
27.11.2006, 14:37

Yapma kardeşim ya. Allah aşkına...

Yorum bile yapamıyorum...

sümela61
27.11.2006, 14:38

yöneticilerimizden kim varsa lütfen bakabilirler mi acaba?... çizgiyi aşıyor muyuz ne?...

Salih61
27.11.2006, 14:40
yöneticilerimizden kim varsa lütfen bakabilirler mi acaba?... çizgiyi aşıyor muyuz ne?...Çizgiyi aşıyorsam Özür Dilerim ama ben maçı Bayburtta seyrettim yedigim hakaretlerden dolayı az daha kavga ediyordum el kol hareketleri acaba siz olsaydınız benim yerimde ne yaaprdınız acaba merak ediyorum :(

Trapezus-61
27.11.2006, 14:40
Trabzon'da çıkan olayları o kadar abartmamak gerek. Bu kadar yıl diğer 3 takım şampiyon olmasa taraftarları futbolcuları döverdi. Ben taraftar olarak görevimi yerine getirip; maça gidiyor,takımımın lisanslı ürününü alıyorsam ve en önemlisi yıllardır sabrediyorumsam, onlarda(yönetim,futbolcular) üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Bu takım mahalle takımı değil TRABZONSPOR... yeter artık. Taraftar tepkisinde haklıdır.(Sahaya girme olayı hariç)

frango
27.11.2006, 14:50
olay falan çıktığı yokya kımse abartmasın olanlarda ufak tefek olaylar bızde maçtaydık gormedık ole abartacak şekılde olaylar şahsen ben daha buyk olaylar çıkacak dıye korkuyodum ama allahtan olmadı olayları buyutmeyelım

Samet Metin
27.11.2006, 14:57
Olay cıkarınca ne oluyo anlamıyorum. Bize puan falan mı getiriyo.La kardesim sen su takımaına bak once. Biraz düşün adamların appiah diye bi oyuncuları var. Biz de ne var yerine musampa mı muşamba mı nedir top oynamaktan anlamayan bi dingil.Bu sadece bi örnek.Bunun gibi bisürü örnek var. Yani kısacası bu oyuncularla olacak is degil bu.
Ziya ya kızanları da hic anlamıyorum yedek kulubesi adam dolu da ziya mı oynatmıyo.Takımın devre arası cok acil kaliteli transfer yapması gerekiyo. Ama bu yönetimin kaliteli transfer anlayısını da biliyoruz...kalsın.

surmene_li
27.11.2006, 15:34
Futbolcular YÖnetİm Teknİk Heyet GÖrevlerİnİ Yerİne Getİrseydİ Ve Üzerİne DÜŞenlerİ Tam Oarak Yapsaydi Olaylar Bu Noktaya Gelmezdİ.herkes AyaĞini Denk Almali Kİmsenİn Trabzonspor'u Bu Hale Getİrmeye Hakki Yok Getİrende Cezasini Çeker...

KuĞu
27.11.2006, 15:35
Sakin düşünüp objektif olmaya ne dersiniz? Yapılanları haklı göstermek yada haksız göstermeyi bir tarafa bırakıp objektif olalım. Bunu 10 dakika yapabilirsek aslında sorunun ne olduğunu ortaya çıkarabiliriz. Ben denedim kendime sorduğum soruları izninizle sizlerle paylaşmak istiyorum.

ve Sizlere Soruyorum Arkadaşlar ;

1- Taraftar daha maça giderken maçın sonucunda olası bir mağlubiyette koltuk kırmayı yakıp yıkmayı kafasına koymadı mı?

2- Haftalardır tribünlerde birbirini proveke eden gruplar sözde taraftarcılık oynamıyor muydu?

3- Senin pankartın benimkinin üstünde, benimkinden 2 tane olacak tantanası yüzünden bu sözde taraftarlardan 2 grup maç öncesi birbirine girmedi mi?

4- Maçın ilk düdüğüyle birlikte otursanıza lan la başlayan kavganın nedeni maça içerek gelmiş dünyanın belki de en iğrenç yaratıkları bizim tribünlerde değil miydi?

5- Toplasan 50 kişiyi geçmeyen taraftar bozuntusu fb lilerle stada girdikleri anda uğraşan maçı bırakan tek dertleri onlara küfretmek bir şeyler atmak olan, en ufak bir şeyde proveke olmak için bahane arayanlar bizim tribünlerdekiler değil miydi?

6- Maçın 80. dakikasına kadar sadece küfretmeyi tezahürat kabul eden 80. dakikadan sonra yönetim istifa ile başlayan koltuk kırmalarla devam eden olayların aktörlerinde ulusoy posteri açanlar yok muydu?

7- Trabzon tribünlerinin ender en kalabalık bayan taraftarlarının olduğu bu maçta ne kadar medeni olunabildi?

8- Sabrı kalmamış taraftarın bu olayları yapacağı gayet ortadayken, maç öncesi hakem hakkında açıklamalarla ortamı geren göz göre göre tuzağa düşen bu taraftar zekasıyla övünen ama her sene aynı tokadı yiyen taraftar değil miydi?

10- Maçı kazanmış olsaydık bile medyaya verilen 2 aylık malzemenin kimse farkında değil miydi?

11- Tel örgülere elektrik verilsin diyen hasta ruhlu insan hiç bir olay çıkmasa bile bunu dile getireceği bilindiği halde bu kadar olay üstüne yazı yazınca adama kızılması özeleştiriden uzak olduğumuz anlamı taşımıyor mu sizce?

12- Forumda stres atmak anlayışla karşılanabilirken kırıp dökmekten aynı tribünde aynı takım için çarpan yürekleri kırmaktan fiziksel zarar vermekten çok daha iyi değil mi sizce?

13- Bu kadar başarısızlık üstüne kusurlarına rağmen daha olgun bir taraftar kitlesiyken ve bu maç sonrası çıkan olayları önceden kestirebiliyorken sağduyulu davranmayıp insanların üzerinde yüklü olan stres elektriğinin atılması için bu seferlik tahammül edelim diyerek olaylara çanak tutan yetkililer taraftarımız haklı diyerek yapılan bu çirkinliği görmezden gelmesi ne kadar doğru sizce?

14- Şehir stresini atmış şiddetli fırtına ve yağmur sonrası bir hal almış şimdi yapılacak şey afet yönetimiyle bu fırtınanın zararlarını onarmaya çalışmak ise de tarih tıpkı gölcük depremini yazdığı gibi bu olup biteni yazmayacak ve bu da diğerleri gibi leke olarak üzerimizde kalmayacak mı sizce?

15- Statta binlerce insanın attığı stres koltuklardan toprağa akarak yok mu oldu yoksa yönetim teknik heyet ve futbolcuların üzerine mi yüklendi sizce?

16- Ben haklıyım! öyleyse şiddete de hakkım var hangi medeni toplumun medeni insanın davranış biçimidir sizce?

....

soruları sakin kafayla gerçekten objektif olarak kendi iç dünyanızda tartıp cevaplamanızı dilerim.

Turan AKYILDIZ
27.11.2006, 15:39
arkadaşlar her türlü tepkiye evet ama dün geceki gibi yakıp yıkmaya rakip takım teknik direktörüne eline gelen her şeyi fırlatmaya hayır.yav adamın ne günahı var takımı gol atmış üstelik onunda koltuğu sallantıda takımının iyi oynamadığını görüyor müdahele etmeye kalkıyor ama adam her türlü tepkiyle karşılaşıyor.yapan arkadaşlar yapmayın lütfen bu adamlar dünyaca tanınmış isinmler ondan sonra bize niye iyi futbolcu ve antröner gelmiyor dışarıdan diye hayıflanıyoruz.ne yani adamlar oynamasınmı kuzu kuzu yenilsinlermi bize aynı şeyleri bize yapsalar kabullenebilirmiyiz senin takımın kötü iki pası yan yana yapamıyorsa adamlar ne yapsın.onlar işlerinin gereğini yapıp 3 puan alma peşindeydiler ve bunuda gayet iyi yapıp rahat oynayarak paniğe kapılmayarak becerdiler.ha belki onlarda aynu şeyleri yapıyorlardır ama biz trabzonsporuz be böyle kötü şeylere örnek olmamalıyız.biz bu yüzden trabzonu tutmuyormuyuz üç eziklerden farklı diye.tepkimizi tabiki göstereceğiz ama bu tepkimize kim olursa olsun rakip takımı karıştırmamalıyız.takımımızı onlar mı bu hale düşürdü.bizi yönetenler yıllardır bizi yok hakemler yok rakip takımlar diye uyutup durdular.biz kendi içimizde yapılan yanlışları göremez olduk.hep suçu bie başka yerde arattılar bu sayede anadoludaki bütün sempatimizi yitirdik.hep rakibi ve hakemi suçlu bulduk.tamam onlarında suçu vardı ama bunlar devede kulak misali kalırlar bana göre.hiç kendimizi eleştirmedik.arkadaşlar ütfen.ben dün akşamki maç bitimi seirciyi istemiyorum.lütfen hep beraber bunlara karşı çıkalım.rakiplerimizi tezahüratla, güzel esprilerle sahada boğalım dünkü gibi elimize ne geçerse sallamakla küfretmekle yapmayalım.onları bu yaptıklarımızla sindireceğimize aksine daha da hırslandırıyoruz ve bunun da farkında değiliz.vallahi ben bir trabzonspor taraftarı olarak dün gece çok utandım ve hiç bir programı izlemedim çünkü biliyordumki maçla ilgili hiçbir yorum yapılmayacak temcit pilavı gibi o kötü görüntüler tekrar tekrar ekrana getirilecekti.benim takımımı bu hale getirenlerin ne hakkı var ya kulübe bu kadar zarar vermeye.başkanınla futbolcunla mı sorunun var onlara bağırın onlardan hesap sorun.koltuk kırmakla taş yağdırmakla kulübe niye zarar veriyorsunuzki.artık yeter bu tip taraftar istemiyorum.inanın ankaradayım diye seviniyorum.çünkü maçlara gidemiyorum diye seviniyorum.bu kadar bölünmüş bir seyirci gurubu hiç bir takımda yok.biz gurbetteki taraftarlar takımın özlemiyle yanıp tutuşurken bu el diyarında takımımızın oyunuyla değil taraftarımızın yaptığı olaylarla uğraşıyoruz.bugün işyerimde kimse maçın sonucuyla ilgili değildi kim beni gördüyse yapılan çirkinliklerden bahsetti.işte siz böylesiniz diye birde dalga geçiyorlar.çok kanıma dokundu çoğuyla tartıştım ama biliyordumki çoğu şeylerde haklıydılar.işte bana en çok koyanda oydu ya.haksız olduğumuzubile bile savunma yapmak.lütfen bırakalım bu kötü işleride takımımızaher zaman her durumda destek olalım.yoksa bu gidişle halimiz harap.kusura bakmayın uzattım biraz ama ne yapayım.dün gece olanlardan hala utanç duymaktayım.benim takımım ve taraftarım bu olamaz diye.

Burçak
27.11.2006, 15:45
http://www.kenthaber.com/Resimler/2006/11/27/00124960.jpg

bu asla bi protesto olamaz. yazık değil mi. bunlar bizim paralarımız ..

bordoylamavi
27.11.2006, 15:45
o değil de bakıyorum da genel yorumlara yine 6 maçta 1 puanı 1 golün sorumlusu yine taraftar oldu. e bir zamanlar 1 puan bizim için iyi sonuç demiyormuyduk herşey çok normal

Faik Yılmaz
27.11.2006, 15:55
taraftarını bu kadar neden kızdırdık diye düşünmek lazım....

herkesin artık canına tak etti........

6 maçta 1 puan alan seyirci değil sahada oynayan reziller ve yönetimdir.....

Ayşe Aygün
27.11.2006, 16:02
Koltukları kırıp saha atacağımıza birbirmizle kavaga edeceğimiz. sahaya ineceğimiz.en güzeli maça gitmemekti.trubunleri boş bırakmaktı amaç burda oyuncuları cezalandırmaksa bu şekilde ceza verebilridk biz artık siznle değiliz diye hem tepkimiz daha çok ses getiri hemde bağnaz ve şiddetci olarak tanınmazdık. düşünseniye takımlar sahaya çıkmış trububler bonboş o zaman ne yaptıklarını daha iyi nlarlardı. böylece sadece onlara zarar verriidk. bu şekilde sadece kendimize zarar vberdik. ve alacağımız cezayıda yine biz çekeceğiz sahamız kapatılı maç izlemeyerek.çok kötü günler yaşayabiliriz ama biraz daha sağduyulu olmalıyız.

sümela61
27.11.2006, 16:04
kimse bana çok üzüldük, bu yüzden yaptık demesin... yapılanlar ne çağdaşlığa sığar, ne Trabzonsporluluğa... acaba evlerinde maç izlerken de koltukları kırıyorlar mı bu sözde(!) taraftarlar... hiç sanmam... o zaman demek ki bu kişiler kendilerini tutabiliyorlar yeri geldiğinde... bu, kendini kaybetme meselesi olsa bu hareketi her yerde yaparlar... evlerinde kıramazlar, çünkü kendi mallarıdır kırılan... ama ne acıdır ki stadda kırarlar... hayatta her şeyden çok Trabzonspor'a değer verdiklerini söylerler ama stadyumlarındaki koltuğu bile evlerindekinin önüne koyamamışlardır henüz... ama sorun onlara, onlar daha çok seviyorlardır Trabzonspor'u sizden... insan sevdiğine zarar vermez, veriyorsa sevdiği kişi ya da kavramı "sadece" iyi özelliklerinden/başarılarından/onu mutlu etmesi yüzünden seviyor demektir ki; bunun adı sevgi değil bencillik ve menfaatperestliktir... kendi duyguları tatmin olmadı mı sevdiğini iddia ettiği şeye zarar verir bu tipler... demezler ki ben sevdiğimin kötü gününde de yanında olurum, demezler ki ben sevdiğimin acısını paylaşarak da mutlu olabilirim... yani bir yandan içiniz kanarken, bir yandan da bu kanamayı paylaşmaktan dolayı mutlu olmaktır bu...

bilmem anlatabildim mi?...

Mehdi
27.11.2006, 16:06
687
oysa ne güzel başlamıştı herşey...:(

zky_ts
27.11.2006, 16:16
687
oysa ne güzel başlamıştı herşey...:(

evet çok güzel başlamıştı Mehdi...herkes bizi baskıcı taraftarlar olarak tanıyo...Akşam spor haberlerini izliyorumda neler konuşuluyo yaa...

OFLU
27.11.2006, 16:33
Çizgiyi aşıyorsam Özür Dilerim ama ben maçı Bayburtta seyrettim yedigim hakaretlerden dolayı az daha kavga ediyordum el kol hareketleri acaba siz olsaydınız benim yerimde ne yaaprdınız acaba merak ediyorum :(

Çizgiyi falan aştığın yok bilader millet evinde kahvesini içerken maç izlemeye alışmış,herhangi bi ortamda maruz kalınan küfürlerden yada Trabzona edilen hakaretlerden bi haberler..Açın kulaaklarınızı aloooo Trabzona Trabzonspora sana bana küfrediyorlar ne yapardın yani tamam güzel kardeşim benim annem zamanında kötü birşey yapmış olabilir şimdi neden yüzümemi vuruyosun derdiniz yani(anlayan anladı).. O yüzden masal okumayalım..Kolay evinde sıcacık mekanında maç izleyip klavyeden LÜTFEN çağrısı yapmak.Klavye delikanlısı olmamalı bizim taraftarımız saygılar..

cIlgInIm
27.11.2006, 16:41
Trabzonspor seyircisinin arasına fenerbahceli kızını alıp gelip onca milletin küfrünü yiyen insanlar bile cıktı dün avniakerde gözlerime inanamadım.. seyrcimiz az bile yaptı... işte bunlar fenerli bunlara yapılan az bile..

OLCAY ÇAKIR
27.11.2006, 16:42
Aslında,koltukları o şekilde sezon sonuna kadar onarmamalı kulüp..

Kafamıza,belleklerimize iyice kazınmalı bu çirkinlik...

öğrenci ve bayanlara sezon sonuna kadar numaralıdan ücretsiz bilet verilmeli..

bişeyler yapılmalı..

ceza yasamızda bunların bir yaptırımı yok,ceza yok...
adamlar şimdi kahvede yada işinde kendini kahraman gibi görüyor da olabilir..

başkan hoca gitsin diyenler,heryıl bunu tekrar etmekten bıkmadımı?

kuğu arkadaşın özeleştiri sorularını harfiyen destekliyorum katılıyorum...

takım mum gibi erirken,körükle gidiyoruz üstüne...takımı resmen sabote ediyor bunlar...

OLCAY ÇAKIR
27.11.2006, 16:43
biraz daha detay verebilirmisin kardeş..!
anlayamadım?
Trabzonspor seyircisinin arasına fenerbahceli kızını alıp gelip onca milletin küfrünü yiyen insanlar bile cıktı dün avniakerde gözlerime inanamadım.. seyrcimiz az bile yaptı... işte bunlar fenerli bunlara yapılan az bile..

Badaloğlu
27.11.2006, 16:56

Arkadaşlar, bence sorun burada başlıyor.Yahu Avni Aker'e gelen insanların hepsi Trabzonsporlu mu olsun?ya da Trabzon'da, Avni Aker'de fenerli taraftarlar gelince neden kendimizi kaybediyoruz.Tamam onları sevmeyelim ama işi gücü bırakıp 90 dakika bir avuç fenerli ile uğraşmak bana terso geliyor.Ya da onlara küfür etmekle ne oluyor?

Trabzonspor'un, İstanbul'da herhangi bir maçına kızımızla gittiğimizde;bize Trabzonlu olduğumuz için küfür etseler bizede azmı olacak yapılanlar?Bu anlayış yanlış değilmidir?Tuttuğumuz takımı izlemek için kızımızla maça gitmeyelim mi?Aynı şeyler bizim başımıza gelirse ''İşte bunlar Trabzonlu, bunlara yapılan az bile'' derseler bunu tasvip edecekmiyiz?

CAFER ÖZER
27.11.2006, 17:05
Avni Aker'de 70 bin YTL'lik zarar...

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılan maçın son dakikalarında başlayan olaylarda, 4 bin 500 dolayında koltuğun zarar gördüğü ve 70 bin YTL'lik zarar olduğu açıklandı.
Kulüp Müdürü Yusuf Yaylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam federasyon temsilcileri, emniyet görevlileri ve özel güvenlik ile birlikte yüzeysel bir tespit yaptıklarını, 3 bin 815 koltuğun kıralarak ve sökülerek zarar gördüğü kararına vardıklarını belirtti.
Bu sabah yaptıkları çalışmalarda 4 bin 500 dolayında koltuğun zarar gördüğünü tespit ettiklerini ifade eden Yaylı, 70 bin YTL civarında bir zararın olduğunu kaydetti.

SON 5 YILDA 15 BİN KOLTUK

Yaylı, Trabzonspor taraftarının son 5 yılda 15-16 bin dolayında koltuğa zarar verdiklerini söyledi.
Yaylı, Trabzonspor taraftarının tepkilerini hep böyle gösterdiklerini ifade ederek, ''2 kişi koltuk kırıyor. Diğer insanlar da onlara uyuyor. Bu çok yanlış bir şey. Maça gelen gelmeyen insanların paralarıyla bu koltuklar yapılıyor. Mutlaka başarısızlığa verilen bir tepki, ama onu seslendirmenin medeni yolları var. Kırmak, dökmek hiçbir çözüm değil. Tepkilerini akıllıca göstermeleri lazım'' dedi.

ZEMİN ISLATILMADI

Yaylı, maç öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı'nın saha zeminini ıslatmadıklarını söyledi.
Maçtan önce saha zeminini ıslak görüp sinirlenen teknik direktör Ziya Doğan'ın gösterdiği tepkinin doğru olmadığını ifade eden Yaylı, ''Trabzon, nemli bir kent. Maç öncesi de çiğ düşüyor. Herhangi bir ıslatma söz konusu değil'' dedi.

Cino
27.11.2006, 17:20
Koltukları kırdınız, birbirinizle kavga ettiniz, sahaya girdiniz, önünüze gelene küfür ettiniz, rakip takım antrenörüne elinize geçeni attınız...
Ne oldu ?
Kime neyi ispatlayabildiniz, ya da neyi değiştirebildiniz ?
Hiç... Koskocaman bir hiç...
Maçtan önce de 14. sıradaydık, maçtan sonra da...
Maçtan önce de bu yönetim vardı, maçtan sonra da...
Maçtan önce de bu hoca vardı, maçtan sonra da...
Maçtan önce de bu futbolcular vardı, maçtan sonra da...
Maçtan önce centilmendik, futbolseverdik, taraftardık, adamdık...
Ya maçtan sonra ?

sümela61
27.11.2006, 17:29
Arkadaşlar, bence sorun burada başlıyor.Yahu Avni Aker'e gelen insanların hepsi Trabzonsporlu mu olsun?ya da Trabzon'da, Avni Aker'de fenerli taraftarlar gelince neden kendimizi kaybediyoruz.Tamam onları sevmeyelim ama işi gücü bırakıp 90 dakika bir avuç fenerli ile uğraşmak bana terso geliyor.Ya da onlara küfür etmekle ne oluyor?

Trabzonspor'un, İstanbul'da herhangi bir maçına kızımızla gittiğimizde;bize Trabzonlu olduğumuz için küfür etseler bizede azmı olacak yapılanlar?Bu anlayış yanlış değilmidir?Tuttuğumuz takımı izlemek için kızımızla maça gitmeyelim mi?Aynı şeyler bizim başımıza gelirse ''İşte bunlar Trabzonlu, bunlara yapılan az bile'' derseler bunu tasvip edecekmiyiz?

Ahmet Abi olay zaten burada... biz kendimizi o kişilerin yerine koymadıkça, bu sorunlar çözülmez... empati yani...

size hemen söyleyeyim... benim çocukluk arkadaşımın kardeşi var... 20 yaşında, ismi Gürkan, elimizde büyüdü tam anlamıyla... ailecek Fenerliler... Gürkan da öyle, hatta miniklerinde kalecilik falan yapmıştı... efendi bir çocuk, ailesi, soyu sopu belli; it-kopuk değil... bizim halı saha takımının da kalecisi... bana 2 sezondur "abi gel Trabzon'a gidelim, beraber maç seyredelim" diyor... benim üstümde Trabzonspor forması, onun üstünde Fener forması... ben "tamam, gidelim" diyemiyorum... çünkü biliyorum ki bazıları kudurur, buna tahammül edemez...

bu Fenerlilere kin besleyen arkadaşların hiç mi akrabası, eşi-dostu, arkadaşı yok Fenerli?...

bu ülkede birileri sürekli, birilerini çok sevdiğini, örnek aldığını söyleyip; o kişilerin ortaya koyduğu değerlere ters işler yapıyor... birileri Atatürkçüyüz deyip O'nun fikirlerinden bihaber... birilerinin "dindarız biz" deyip, dinden haberleri yok... bu örnekleri neden mi verdim?... şimdi sorsanız bu taraftar kitlesine "biz Şenol Güneş'i çok seviyoruz" derler... ben de onlara sadece, Şenol Hoca'nın Dünya Kupası sonrası söylediği şu cümleyi hatırlatmak isterim:

"Biz futbol takımı olarak dünya üçüncüsü olduk ama futbol kültürü olarak üçüncü olamadık"

Enes Berfin
27.11.2006, 17:41
Ahh millet Protesto Yürüyüsü yokmu bugün, hayret :D

OLCAY ÇAKIR
27.11.2006, 17:42
kardeşim,yazını okuyunca aklıma geldi..
benimde fenerbahçeli dostlarım var ..
sevgili dostum,yüreğindeki temiz ve onurlu duyguları muhafaza et..zira en çok ihtiyaç duyulan vakitteyiz..
benimde dostlarım var fenerli...hiçbirde bugün beni kızdırmadılar...hoş kızdırabilirlerde,işin doğasında bu var zaten...

kampanya yapıp bir fenerli bir Trabzonsporlu 500-500 olup kolkola herkes eşleştiği arkadaşından mesul olmak suretiyle kadıköyde neden maça gidilmesin,,,şıkta olur...izin alınıp yapılamazmı acep?
sonra seneye Trabzonda...

Ahmet Abi olay zaten burada... biz kendimizi o kişilerin yerine koymadıkça, bu sorunlar çözülmez... empati yani...

size hemen söyleyeyim... benim çocukluk arkadaşımın kardeşi var... 20 yaşında, ismi Gürkan, elimizde büyüdü tam anlamıyla... ailecek Fenerliler... Gürkan da öyle, hatta miniklerinde kalecilik falan yapmıştı... efendi bir çocuk, ailesi, soyu sopu belli; it-kopuk değil... bizim halı saha takımının da kalecisi... bana 2 sezondur "abi gel Trabzon'a gidelim, beraber maç seyredelim" diyor... benim üstümde Trabzonspor forması, onun üstünde Fener forması... ben "tamam, gidelim" diyemiyorum... çünkü biliyorum ki bazıları kudurur, buna tahammül edemez...

bu Fenerlilere kin besleyen arkadaşların hiç mi akrabası, eşi-dostu, arkadaşı yok Fenerli?...

bu ülkede birileri sürekli, birilerini çok sevdiğini, örnek aldığını söyleyip; o kişilerin ortaya koyduğu değerlere ters işler yapıyor... birileri Atatürkçüyüz deyip O'nun fikirlerinden bihaber... birilerinin "dindarız biz" deyip, dinden haberleri yok... bu örnekleri neden mi verdim?... şimdi sorsanız bu taraftar kitlesine "biz Şenol Güneş'i çok seviyoruz" derler... ben de onlara sadece, Şenol Hoca'nın Dünya Kupası sonrası söylediği şu cümleyi hatırlatmak isterim:

"Biz futbol takımı olarak dünya üçüncüsü olduk ama futbol kültürü olarak üçüncü olamadık"

Gürkan
27.11.2006, 17:51

galiba stadtaki fenerlilerle tanıklarımızı ayırıyoruz bilinç altımız da savunma mekanizması gibi bir şey mi oluşuyo bilmiyorum.

benim en takın arkadaşların Trabzonsporlu değil.üniversitede ev arkadaşlarımda Başka takımları tutuyorlardı. beraber çok maç izledik tvden. çokta tartıştık ateşli tartışmalar.ama hiçbirinin kafasında sandalye kırmak istemedim.yada kafasına taş atmak.veyahut ana avrat sövmek .

belki de olay grup psikolojisinden kaynaklanıyo.grup olarak maça gitmek.karşında fenerli arkadaşın değil fenerli grup var. küfrettiğin o.

kolkola girip maça gitmek. güzel olur mu bilmiyorum.

ama karşıdakilerin çevremizde yaşadığımız insanlar oldugunu unuttugumuz için bu olaylar cıkıyor.

Trabzonda yasayanlar belkı bu olayı pek fark etmemiş olabilirler.

onların en sevdiği arkadaşı bir Trabzonsporludur. üst komşusu.bakkal.fırıncı.servis şöförü. bu ortamda yetişmiş. fenerli onlar için belkide bir yabancı.fenerli tanıdıgı yok bile.mahale maçında herkes Trabzondan bir oyuncuyu taklit ediyor.sevdiği kız bile Trabzonsporlu.

ama ya gurbettekiler. özellikle İstanbuldakiler.(kardenizlilerin yogun oldugu mahalledısındakıler)

en yakın arkdasın bjkli.hoslandıgın kız gsli. üst komsun hasta fbli. bakkal amca , muhtar. yani diğer takım taraftarları senin için bir yabancıdan öte hayatın.maçta bağırırken ,söverken, taş atmaya yaltendiğinde aklına gelen.

A.Hilal Çakıroğlu
27.11.2006, 17:53
Sakin düşünüp objektif olmaya ne dersiniz? Yapılanları haklı göstermek yada haksız göstermeyi bir tarafa bırakıp objektif olalım. Bunu 10 dakika yapabilirsek aslında sorunun ne olduğunu ortaya çıkarabiliriz. Ben denedim kendime sorduğum soruları izninizle sizlerle paylaşmak istiyorum.

ve Sizlere Soruyorum Arkadaşlar ;

1- Taraftar daha maça giderken maçın sonucunda olası bir mağlubiyette koltuk kırmayı yakıp yıkmayı kafasına koymadı mı?

2- Haftalardır tribünlerde birbirini proveke eden gruplar sözde taraftarcılık oynamıyor muydu?

3- Senin pankartın benimkinin üstünde, benimkinden 2 tane olacak tantanası yüzünden bu sözde taraftarlardan 2 grup maç öncesi birbirine girmedi mi?

4- Maçın ilk düdüğüyle birlikte otursanıza lan la başlayan kavganın nedeni maça içerek gelmiş dünyanın belki de en iğrenç yaratıkları bizim tribünlerde değil miydi?

5- Toplasan 50 kişiyi geçmeyen taraftar bozuntusu fb lilerle stada girdikleri anda uğraşan maçı bırakan tek dertleri onlara küfretmek bir şeyler atmak olan, en ufak bir şeyde proveke olmak için bahane arayanlar bizim tribünlerdekiler değil miydi?

6- Maçın 80. dakikasına kadar sadece küfretmeyi tezahürat kabul eden 80. dakikadan sonra yönetim istifa ile başlayan koltuk kırmalarla devam eden olayların aktörlerinde ulusoy posteri açanlar yok muydu?

7- Trabzon tribünlerinin ender en kalabalık bayan taraftarlarının olduğu bu maçta ne kadar medeni olunabildi?

8- Sabrı kalmamış taraftarın bu olayları yapacağı gayet ortadayken, maç öncesi hakem hakkında açıklamalarla ortamı geren göz göre göre tuzağa düşen bu taraftar zekasıyla övünen ama her sene aynı tokadı yiyen taraftar değil miydi?

10- Maçı kazanmış olsaydık bile medyaya verilen 2 aylık malzemenin kimse farkında değil miydi?

11- Tel örgülere elektrik verilsin diyen hasta ruhlu insan hiç bir olay çıkmasa bile bunu dile getireceği bilindiği halde bu kadar olay üstüne yazı yazınca adama kızılması özeleştiriden uzak olduğumuz anlamı taşımıyor mu sizce?

12- Forumda stres atmak anlayışla karşılanabilirken kırıp dökmekten aynı tribünde aynı takım için çarpan yürekleri kırmaktan fiziksel zarar vermekten çok daha iyi değil mi sizce?

13- Bu kadar başarısızlık üstüne kusurlarına rağmen daha olgun bir taraftar kitlesiyken ve bu maç sonrası çıkan olayları önceden kestirebiliyorken sağduyulu davranmayıp insanların üzerinde yüklü olan stres elektriğinin atılması için bu seferlik tahammül edelim diyerek olaylara çanak tutan yetkililer taraftarımız haklı diyerek yapılan bu çirkinliği görmezden gelmesi ne kadar doğru sizce?

14- Şehir stresini atmış şiddetli fırtına ve yağmur sonrası bir hal almış şimdi yapılacak şey afet yönetimiyle bu fırtınanın zararlarını onarmaya çalışmak ise de tarih tıpkı gölcük depremini yazdığı gibi bu olup biteni yazmayacak ve bu da diğerleri gibi leke olarak üzerimizde kalmayacak mı sizce?

15- Statta binlerce insanın attığı stres koltuklardan toprağa akarak yok mu oldu yoksa yönetim teknik heyet ve futbolcuların üzerine mi yüklendi sizce?

16- Ben haklıyım! öyleyse şiddete de hakkım var hangi medeni toplumun medeni insanın davranış biçimidir sizce?

....

soruları sakin kafayla gerçekten objektif olarak kendi iç dünyanızda tartıp cevaplamanızı dilerim.

Geçenlerde arkadaşlarla aramızda konuşuyorduk Karadeniz insanının özgüveninin ne kadar tavan yaptığından. Evet özgüven güzel birşey ama malesef herşey gibi bunun da fazlası zarar. Yukarıdaki sorular için Atakan abiye Teşekkür edeyim önce. Teşekkür edeyim etmesine de bu soruları kendine sorup objektif olarak cevaplayacak kaç kişi var?
Ben fenerbahçe maçında tribünde hatta hatta Trabzon'da bile değildim ama
değil 6 hafta üstüste kazanamamak yada ancak 1 gol atmak alınan her mağlubiyetten sonra sinirini koltuktan çıkarmak isteyenler gördük mü? gördük. Hatta sakarya maçı sonrası bu nedenle Taraftarlar arasında kavga çıkmıştı.
Taraftar gruplarımız arasındaki çekişmeleri hemen hepimiz biliyoruz. sakın ola iki grubun (yada derneğin) arasında maç izlemeye kalkmayın. Hele hele "Tüm stad aynı tezahüratı yapsın, takımımızı bir ağızdan destekleyelim" gibi bir düşünceye sahipseniz yanılırsınız. Çünkü yönetimleri istifaya çağırmak veya hakeme küfretmek dışında ortak hareket edilmesi çok zor. O an aktif tezahürat yapan grupla aynı tezahüratı yapmaya kalktığınızda; "onlara uymayın onlar .... derneği:mad: " gibi tepkiler almanız çok doğal(!)
bu örnekleri düşünecek olursak grupların pankart için birbirine girmesi de çok normal(!)
Genele yaymak doğru olmaz ama Atakan abinin anlattığı yapıda taraftarları(!) da görmedik değil. Biz taraftarların yaptığı bunlar gibi birçok örnek var malesef. :( Taktık mı takıyoruz ya bazı oyuncularımızı neredeyse gözünün üstünde kaşı var diye eleştirirken kendi hatalarımızı hiç göremiyoruz. Özgüvenimiz o kadar yüksek ki. "Taraftar haklı, taraftar ne yapsa doğru" diye kestirip atabiliyoruz.

Tarbzonspor'un şuanki durumundan taraftar da futbolcular, teknik direktör, şimdiki ve geçmiş yönetimler kadar hatalı.

Ne yönetim ve futbolcuların Trabzonspor'u bu duruma düşürmeye hakkı var ne de taraftarın!

Avni Aker'de 70 bin YTL'lik zarar...

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılan maçın son dakikalarında başlayan olaylarda, 4 bin 500 dolayında koltuğun zarar gördüğü ve 70 bin YTL'lik zarar olduğu açıklandı.
Kulüp Müdürü Yusuf Yaylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam federasyon temsilcileri, emniyet görevlileri ve özel güvenlik ile birlikte yüzeysel bir tespit yaptıklarını, 3 bin 815 koltuğun kıralarak ve sökülerek zarar gördüğü kararına vardıklarını belirtti.
Bu sabah yaptıkları çalışmalarda 4 bin 500 dolayında koltuğun zarar gördüğünü tespit ettiklerini ifade eden Yaylı, 70 bin YTL civarında bir zararın olduğunu kaydetti.

SON 5 YILDA 15 BİN KOLTUK

Yaylı, Trabzonspor taraftarının son 5 yılda 15-16 bin dolayında koltuğa zarar verdiklerini söyledi.
Yaylı, Trabzonspor taraftarının tepkilerini hep böyle gösterdiklerini ifade ederek, ''2 kişi koltuk kırıyor. Diğer insanlar da onlara uyuyor. Bu çok yanlış bir şey. Maça gelen gelmeyen insanların paralarıyla bu koltuklar yapılıyor. Mutlaka başarısızlığa verilen bir tepki, ama onu seslendirmenin medeni yolları var. Kırmak, dökmek hiçbir çözüm değil. Tepkilerini akıllıca göstermeleri lazım'' dedi.

ZEMİN ISLATILMADI

Yaylı, maç öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı'nın saha zeminini ıslatmadıklarını söyledi.
Maçtan önce saha zeminini ıslak görüp sinirlenen teknik direktör Ziya Doğan'ın gösterdiği tepkinin doğru olmadığını ifade eden Yaylı, ''Trabzon, nemli bir kent. Maç öncesi de çiğ düşüyor. Herhangi bir ıslatma söz konusu değil'' dedi.
Bütün bunları yaparak ne kazandık?
Değer miydi?

Şuayip Aydın
27.11.2006, 17:55
arkadaslarlar ben daha yeni katıldım aranıza ama ben sunu soylemek istiyorum dun askam trabzonsprun eski teknik tirrektorune mikrofon uzatıldi ve su soruyu sordu ''bu taraftar eski taraftara gore azmı yapıyo veya cokmu yapıyo diye soru yoneltildi'' ve eski teknik adam sunu soyledi az bile yapıyo eski taraftar olsa onlar kacmak icin kendine ver arardı kendi ne bos bi mezar bulsa icine ne girerdi dedi'' ama biz istiyoruz ki kavga gurultu olmadan onlar istifa dilekcesini imzalayıp gitmeleri dogru su da bu degil mi onlarad bu yakısırdı yani ama olurmu hic onlar istifa dedince beles para nerden gelcek kimi soycaklar ne zaman bi zengin yonetici trabzonspor un basına gectide trabzobspor sampiyon oldu sadece bana bunu soyleyin yeter....:):):):):)

Gamze
27.11.2006, 18:01
ey takımını desteklemeyi bırakıp bir avuç insana küfretme yarışına giren kimseler!!!

bir genç kız olarak istanbuldaki herhangi bir TS maçına gittiğimde küfür yersem bilinki sorumluları sizlersiniz!!!

Gürkan
27.11.2006, 18:08
ey takımını desteklemeyi bırakıp bir avuç insana küfretme yarışına giren kimseler!!!

bir genç kız olarak istanbuldaki herhangi bir TS maçına gittiğimde küfür yersem bilinki sorumluları sizlersiniz!!!

boşuna onlara laf etme.anlamazlar.

onların zihniyetinde rakip sahaya maça giden küfürü hak etmiş sayılır.

coach
27.11.2006, 18:09
Her işin bi yolu yordamı vardır deplasmana giderken bazı şeyleri göze almak lazım bunun içinde küfür yemekde var tabiki ayrıca bunun kızı erkeğimi var ?

Gamze
27.11.2006, 18:18
elbette küfrün kızı erkeği olmamalı!!!ama şimdi bir kez düşünün edilen küfürleri!!!nasıl bir küfür kültürümüz(!) var tribünlerde...önce ailelerindeki hanımlardan başlanılıyor yanlış mıyım???o tribünde bulunan bayanlar,analar,bacılar,çocuklar ne güzel yiyorlar umarsızca edilen küfürleri!!!TV başında bile rahatsızlık duyarken bizler o stadyumda sokakta edilse adam vurmaya kadar gidebilecek olan adice sözleri direkt işitiyoruz!!bu ne kadar ağırdır...!

ayrıca yol yordam nedir???küfrü yemeyi de göze alacakmışız...ne demek bu!!o zaman sokağa çıktığında laf atmalarla karşılaşıyorsun!bunu da göze alarak çıkacağız sokağa haklısınız(!) ya da hiç çıkmayalım değil mi???

yolsuzluklar yol,yollar yolsuzluk oluvermiş!!yazık!

@Gürkan Kalmuk

bu forumda bile kızgınlığını ''ben bunun annesiyle tanışıiim'' gibi ucuz,yakışıksız,terbiyeden uzak sözlerle gösterirken insanlar-ki herkes için çok kutsal olan analara ediliyor- gerçekten ne anlatsak boş oluyor!!ne yazıkki ben de küfrün bitmesi konusundaki umudumu yitirmek üzereyim!

Gürkan
27.11.2006, 18:22
Her işin bi yolu yordamı vardır deplasmana giderken bazı şeyleri göze almak lazım bunun içinde küfür yemekde var tabiki ayrıca bunun kızı erkeğimi var ?

nasıl yani sana küfür edilince gülüp geçebiliyormusun kafana takmadan.

Gamze
27.11.2006, 18:25
@coach

bunu bu kadar normal karşılayanlar oldukça biz boşuna çene yorarız!!!
:mad: :mad:
şimdi ağır konuşucam olmayacak!!!senin de annen var değil mi kız kardeşin ya da yeğenin bişeyin!!onu alıp gidemeyecek misin maça!!gitsen de göze alarak gitmiş olacaksın değil mi??küfür yeseler de farketmez!!!ne de olsa göze aldık!!yuh!!!!!:mad: :mad:

Cengiz Çubukcu
27.11.2006, 18:27
kusura bakmayın bugün pek yazılanları okuyamadım, peki sahaya giren taraftarlara ne cezası verielecek bilen var mı?

tamuğ yamtar
27.11.2006, 18:33
(90+2) Çanak Çömlek Patladı: Bu başlığa yazdığım yazıdır. (Sakaryaspor maçı sonrası)

İnsanlar neden bağırmıyorlar?

Veya neden böyle gerizekalı insanlar var?

Kırdığı koltuğun takımın cebinden çıkmasını geçtik milli servettir.

Bu insanlar böyle yaparak saygı göreceklerini bekliyorlar.

Bekledikleri de oluyor. Gerizekalı az değil nede olsa.

Ben bağırırım geldiğim maçlarda. Ama bırakırım bir süre sonra.

Çünkü bu olay menfaat olayı olmuş artık.

Emir verme tripleri, küfretmeler ve kendini 1,5 saat olsada bir grubun hakimi zanneden süzmeler.

Bunlar da bize gelmez. Bu olay birliktelikle olur.

Arabesk adamların garip hareketleriyle olmaz.

Herşey Trabzonspor lafı koca bir YALAN dır.

Hayatta başka şeyler de vardır.

İşin, sevgilin, eşin, derdin, annen, baban......

İşte böyle düşünen insanların hakimiyeti olması gerekir tribünde.

Trabzonspor üzerinden nemalanan asalakların değil.

Saygılar.

empty61
27.11.2006, 18:46
Klavye başından koltuk kırılmasın..Küfür edilmesin diye yazmak ne kadar kolay bee..Empati yapmaktan bahsediliyor..Kimse Trabzonum küme hattına gidene dek sabreden taraftara hatta buna rağmen fener maçında belki de yenileceğimizi bile bile stadı dolduran taraftara empati yapmıyor..Takım 5 haftadır bırakın yenmeyi gol atamıyor..Şampiyonluk dersen 25-26 yaşından küçükseniz öyle bişey tanımassınız..Yönetimin kendilerini kandırdığını adı gibi biliyorlar..Yönetime sinirliler..Adam gibi oynamayan,taraftarı haketmeyen bi sürü futbolcu var onlara sinirliler..Takıma adam gibi top oynatmayan hocaya sinirliler vs vs vs..Bu taraftar bunlarla dolu..Siz sinirlendiğinizde evinizin duvarına,masanıza ya da herhangi bişeye yumruk atmadınız mı?Sinirlenip bişeyi kırmadınız mı?Yok evinde maç izleyen adam evindeki koltuğu kırmıyormuş staddakiler de kırmasınmış..Evinde izlediği maçın psikolojisiyle tribünde izlediği maçın psikolojik olarak farkını anlayamayan klavye arkasından kimseye öğüt vermesin..Kimse de koltuk kıran taraftara kızmasın..Koltuk kıranların hiçbiri sevincinden kırmadı o koltukları..O insanları o duruma sokanlara kızın !!!

Ve kimse de bana bu yazımdan dolayı vay anam sen küfürü,koltuk kırmayı mı savunuyorsun gibi beyhude cümleler kurmasın..Benim fikirlerim bunlar..Katılırsınız katılmassınız..

tamuğ yamtar
27.11.2006, 18:57
@Uni_Ts:

Niye arkadaşım bu maçlara hep sizler mi gidiyorsunuz?

Bizler de bulunuyoruz maçlarda.

Kızıyoruz, bağırıyoruz ama koltuk kırmıyoruz.

Ben bahsettiğin cümlelerden kurdum biraz.

Kızdırmadım umarım seni.

TSelif
27.11.2006, 19:00
Adi İstanbul yalakalarından kanal D nin haber başlığını duyunca çıldırdım...
TRABZONSPOR düşme hattında:mad: :mad: :mad: :mad: ....diye başlayıp olayları gösterecekmiş.

Erkan
27.11.2006, 19:04
TRABZONSPOR düşme hattında:mad: :mad: :mad: :mad: ....diye başlayıp olayları gösterecekmiş.

e heralde.e... Yazacaklar ne guzel firsat ellerine gecti iste kina gondersek yerindedi... Cevabi insallah ziya verebilir soz verdigi gibi... 2 nci yari 2nci yarii.... Imkansiz da deegil aslinda... Turkiyeyi birakin avrupa da da basarili olacagiz dedi.. :eek: O uzuntuyu yasarken 1. inanamadim 2. inanmadim.... 3. umut etim 4. hayal kurmaya basladim..

AYYILDIZ
27.11.2006, 19:07

Bende hem bu habere ve diğer kanalların verdiği haberlerlere çok sinirlendim.Trabzonspor taraftarı öksürse şiddet olarak gösterenler niye 3 takımın maçlarında çıkan olayları bu kadar büyütmemektedir.