PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu | F1Bekir

Adem Akyüz'
22.12.2015, 18:26
Herkese merhabalar..
Üyelerimizi burada konuk ederek onunla bir nevi röportaj yapacağız. Herkes çok fazla özele inmeden konuğumuza merak ettiklerini sorabilir.

Bu haftaki konuğumuz : f1bekir
Klasikleşmiş başlangıç soruları ;

Doğum tarihiniz?
Nerelisiniz?
Nerede oturuyorsunuz?
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ?
Mesleğiniz ?
Hobileriniz?
İlişkiniz var mı ?
Hayattaki en büyük hayaliniz?
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir?
En büyük takıntınız nedir?
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Neden Trabzonspor?
Neden BMN?
En beğendiğiniz filmler?
En beğendiğiniz sanatçılar?
En sevdiğiniz renk?
En sevdiğin şiir?
En sevdiğin şarkı?
Hangi ilde Yasamak isterdin? Neden ?
Kendini yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersin ?
Biriyle konuşurken en dikkat ettiğin şey ?
Yanında rahat edebileceğin kişi nasıl olmalıdır ?
8062

Adem Akyüz'
22.12.2015, 18:27
İlk sorular benden.. :)

- En sevdiğin kız ve erkek ismi nedir?
- Nasıl bir karakterin vardır? (Duygusal, sert, takıntılı vs.)
- Kalabalık içinde olmayı mı seversin yoksa yalnız kalmayı mı?
- Takımdan bir oyuncuyla tanışma fırsatın olsa bu kim olurdu?
- Canlı olarak hangi maçı, nerede izlemek isterdin? (Ör; Dormunt-Trabzonspor maçı, Nou Camp'ta)
- Trabzon'un en sevdiğin ve en sevmediğin yanı nedir?
-İmkanın olsa Trabzon'da ve Trabzonspor'da ilk neyi değiştirirdin?

Şimdilik bu kadar :)

f1bekir
22.12.2015, 19:32
Öncelikle teşekkür ederim bana yer ayırdığınız için.

Doğum tarihiniz? 1 Temmuz 1985

Nerelisiniz? TRABZON

Nerede oturuyorsunuz? TRABZON

Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ? Akçaköy’de ilkokul, Akçaabat Anadolu Lisesi’nde Ortaokul, Yomra Fen Lisesi’nde lise ve KTÜ Tıp Fakültesi’nde üniversite okudum. Hala KTÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisiyim.

Mesleğiniz ? Hekimlik

Hobileriniz? Fotoğraf çekmek, film izlemek

İlişkiniz var mı ? Yok

Hayattaki en büyük hayaliniz? Sık sık büyük hayaller kurarım, önce Trabzonspor’u şampiyon yaparım, sonra Trabzon’u yıkıp yeniden yaparım, kesmez Türkiye’yi yeniden inşaa ederim, sonra aklıma Afrika’daki çocuklar gelir hep, daha başka, daha büyük bişey yapmak gerek diye düşünürüm, sonra işin içinden çıkamam, başa dönerim; şu Trabzonspor’u yeniden yapılandırıp tekrar şampiyon yapayım diye düşünürüm.
Daha makul hayallerden bahsedersek kişisel hayatımla ilgili fazla hayal kurmam. Arabaları severim; 206 cc hayalim vardı onu aldım, ilerde bir şekilde yeterli param olursa Range Rover Evoque almak isterim. Başka da hayalim yok, huzurlu bir hayat olsun işte ya, ne bileyim :)

Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir? Bu sorunun cevabını çok düşündüm ama bulamadım, sanırım kimse yok :)

En büyük takıntınız nedir? “dahi” anlamındaki “de”nin bitişik yazılması :)

Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir? Çılgınlığı sevmem, babama sormadan 206cc aldım, en çılgın hareketim bu :)

Neden Trabzonspor? Buna edebi bir cevap vermek istemiyorum, Trabzonsporluyum, nedenini bilmiyorum, bilinçli bir tercih değildi :)

Neden BMN? BMN’ye ilk nasıl girdiğimi hatırlamıyorum ama girdikten sonra bir şekilde fikir alışverişinde bulunmak hoşuma gitti. Otomatik olarak elim BMN’ye gidiyor, paylaşımlarda bulunmayı seviyorum, bazen bişey yazmasam da okuyorum. Hoşuma gidiyor. BMN’yi farklı kılan nedir derseniz, öyle entelektüel seviyenin yüksek olması… diye girmeyeceğim. Başka bir foruma hiç girmedim, BMN’de başladım, BMN’de devam ediyorum, seviyorum, başka nedeni yok :)

En beğendiğiniz filmler? Üç Aptal'ı tek geçerim

En beğendiğiniz sanatçılar? Bu soru bütün sanat dallarını kapsıyor mu? Nedenini tam açıklayamıyorum ama Keanu Reeves’in oyunculuğu çok hoşuma gidiyor

En sevdiğiniz renk? Bordo

En sevdiğin şiir? İstiklal Marşı

En sevdiğin şarkı? En sevdiğim şarkı yok, bazen zevkle dinlediğim bir şarkıyı başka bir zaman aynı zevkle dinleyemiyorum, değişiyor yani.

Hangi ilde Yasamak isterdin? Neden ? Trabzon’da yaşamak istiyorum. Trabzon karakteri olan bir şehir. Büyük şehir karmaşasından uzak ama küçük şehir imkanlarına göre çok iyi durumda. Deniz, yeşil, tarih… Tam yaşanılacak bir şehir Trabzon. Stres oluşturmuyor, her şey, her yer çok yakın, elinin altında, panik yok :)
Ama şehrin düzenlenmesi gerekiyor, trafik sorunu artmaya başlıyor mesela, çözümlerde geri kalıyoruz, bir de kentsel dönüşüm olmazsa olmaz, bütün Trabzon’un tekrar planlanması ve aşama aşama yıkılıp yeniden yapılması lazım. Trabzon parmakla gösterilebilecek bir şehir olabilir ama geç kalıyoruz, bugün başlamamız lazım. Çok şey konuşulabilir, kesiyorum :)

Kendini yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersin ? Yazarak

Biriyle konuşurken en dikkat ettiğin şey ? Kırıcı bir cümle kurmamaya çalışırım, kendisine kızmış olsam da kırmadan derdimi anlatmaya çalışırım

Yanında rahat edebileceğin kişi nasıl olmalıdır ? Güleryüzlü olması yeterli :)
Bir de sigara içmesin mümkünse…

f1bekir
22.12.2015, 19:43
- En sevdiğin kız ve erkek ismi nedir? "Kübra" ve "Berat" olabilir sanırım

- Nasıl bir karakterin vardır? Duygusalım, ani sinirlenmelerim de olmuyor değil :)

- Kalabalık içinde olmayı mı seversin yoksa yalnız kalmayı mı? Yalnız kalmayı çok severim

- Takımdan bir oyuncuyla tanışma fırsatın olsa bu kim olurdu? Mehmet Ekici'yi seviyorum yahu :)

- Canlı olarak hangi maçı, nerede izlemek isterdin? Nou Camp'ta Barcelona-Trabzonspor maçı

- Trabzon'un en sevdiğin ve en sevmediğin yanı nedir? En sevdiğim: Trabzon'da benim ihtiyacım olan herşey var ve herşey kolaylıkla ulaşılabilir mesafede.
En sevmediğim: Yollarının bozuk olması ve dolmuş sistemi

-İmkanın olsa Trabzon'da ve Trabzonspor'da ilk neyi değiştirirdin? Trabzon'da: Dolmuş sistemini kaldırıp yerine hafif raylı sistem getirmek
Trabzonspor'da: Muharrem Usta'nın dediği gibi uzun vadeli plan yapabileceğim bir hoca, teknik ekip, scout ekibi ve altyapıdan sorumlu olacak sağlam bir ekibi kapsayan bir "beyin transferi" yapmak

Oğuz B.
22.12.2015, 20:39
Merhaba Bekir abi. Tartışmalara çok katılmasam da -betonu sevmiyorum- ilgiyle takip ediyorum Akyazı hakkındaki paylaşımlarınızı.

Mutsuz olduğun zamanlar genellikle ne yaparsın?

f1bekir
22.12.2015, 21:14
Merhaba Bekir abi. Tartışmalara çok katılmasam da -betonu sevmiyorum- ilgiyle takip ediyorum Akyazı hakkındaki paylaşımlarınızı.

Mutsuz olduğun zamanlar genellikle ne yaparsın?

Eyvallah baki.

Mutsuz olduğum zaman arabayla dolaşırım ya da müzik dinlerim. Genellikle ikisini beraber yaparım, iyi geliyor :)

Bi de alışveriş rahatlatıyor ama onu da bi yere kadar yapabiliyorsun :)

Manu61
23.12.2015, 14:19
Merhaba Bekir bey. Öncelikle Akyazı konusunda bizi sürekli bilgilendirdiğiniz için teşekkürler çok saygı duyulacak işler yaptınız emeğiniz büyük.

İzlediğiniz en iyi 5 F1 pilotunu merak ediyorum sizin en sevdiğiniz pilotlar hangileri? Ben Hakkinen tarafındaydım onu söyleyeyim :)

Hayatınız bir roman veya film olsaydı adı ne olurdu?

katre-i.matem
23.12.2015, 14:52
Selam... Öncelikle hoşgeldin :)

** f1bekir in f1 kısmı formula 1 den geliyor sanırım. F1 deki kural değişiklikleri seni de bu spordan soğuttu mu benim gibi ?

** Akyazı ile ismi bütünleşmiş birisi olarak stadyum ile ilgili en büyük hayalin nedir ?

Teşekkürler.

Tayfun
23.12.2015, 15:29
Öncelikle merhabalar hocam;

Yeni yapılacak olan stadyum için sürekli gidip bizler için fotoğraf çektiniz, hakkınızı helal edin

Sağlıcakla ...

f1bekir
23.12.2015, 15:43
Merhaba Bekir bey. Öncelikle Akyazı konusunda bizi sürekli bilgilendirdiğiniz için teşekkürler çok saygı duyulacak işler yaptınız emeğiniz büyük.

İzlediğiniz en iyi 5 F1 pilotunu merak ediyorum sizin en sevdiğiniz pilotlar hangileri? Ben Hakkinen tarafındaydım onu söyleyeyim :)

Hayatınız bir roman veya film olsaydı adı ne olurdu?

Eyvallah, teşekkür ederim.

Ben Ferrarici idim :) Dolayısı ile M Schumacher ilk sıradadır ama Hakkinensiz bir M Schumacher düşünemiyorum, iyi ki aynı döneme denk gelmişler.

JPM'yi de severdim, gitmesine üzülmüştüm, renk katıyordu.

Alonso'ya saygı duyuyorum.

Trulli'nin de farklı bir tarzı vardı, beklenmedik zamanlarda başarılı yarışlar çıkarıyordu.

Raikkonen'de beni iten bir taraf var, bilemiyorum. Hamilton ve Vettel'e de ısınamadım, eski heyecanım kalmadı heralde, ondandır :)

Şu an bir karma yarış olsa görmek isteyeceğim ilk beş pilot şunlar olurdu;

1. M Schumacher
2. Hakkinen
3. Montoya
4. Alonso
5. Trulli

Şimdiye kadarki hayatımdan çıkardığım ana fikir: "Hayalin Ol", "Hayaline Dönüş". İngilizcesi daha iyi anlatabilir: "Become your Dream"

Mollasalihoğlu
23.12.2015, 15:50
Eski futbolcularımızdan kimi Avni Aker'de izlemek istersin? :)

selcuk
23.12.2015, 16:05
stadi sayende takip ediyoruz
ilk olarak bende tesekür etmek istedim
harikasin
hakkini helal et

dünyada en cok görmek istedigin yer?
en begendigin f1 pisti?
yapmak isredigin en cilgin sey?
en begendigin stad?

f1bekir
23.12.2015, 16:05
Selam... Öncelikle hoşgeldin :)

** f1bekir in f1 kısmı formula 1 den geliyor sanırım. F1 deki kural değişiklikleri seni de bu spordan soğuttu mu benim gibi ?

** Akyazı ile ismi bütünleşmiş birisi olarak stadyum ile ilgili en büyük hayalin nedir ?

Teşekkürler.

Hoşbulduk, sağolun.

Evet f1 Formula 1'den kalma ama dediğiniz gibi aynı nedenlerle ben de soğudum. Bunda yayın haklarıyla ilgili değişiklikler de etkili olmuş olabilir, açık bir kanalda olsa izler miyim? Kesin izlerim diyemiyorum. Eskiden böyle miydi? NTV zamanında farklı uyduda iken, çanak anteni tek başıma ayarlamaya çalışırdım, bir çatıya çıkardım bir eve inerdim. Gece sabaha karşı kalkardım, babam "olum namaza kalk desem kalkmazsın" derdi :D

Şimdi arada bir izlemeye çalışıyorum, hayır olmuyor, zevk alamıyorum. Eski videoları izlemek daha çok hoşuma gidiyor, motor sesi bile yetiyor.

Stadyum ile ilgili beklentim;

Teknik olarak kafamda birkaç şey var; alt kat tribünün büyütülmesi, ambulans çıkışlarının kapatılması, çatının tribüne bakan yüzünün düz bir şekilde kapatılması vb. Eğer bir kültür değişikliği olur da o stadı Nazillispor maçında bile tam olarak doldurduğumuz günleri görürsek eğer, üçüncü bir kat atılmasını da isterim. Bir de maç dışındaki günlerde hem deniz hem yeşil saha manzaralı bir restoranda yemek yemek, kafeteryada kahve içmek isterim.

Hayalim ise bir Trabzonspor-Barcelona maçı, mümkünse CL maçı olsun :D

f1bekir
23.12.2015, 16:13
Eski futbolcularımızdan kimi Avni Aker'de izlemek istersin? :)

Efsane kadrodan kalan herkesi seyretmek isterim.

Onların dışında daha yakın zamandan Hami, Şota, Ünal, Szymkowiak, Fatih, Gökdeniz, Yattara, Jaja ve Colman (Colman'a karşı tuhaf bir sempatim var, sinir oluyorum ama seviyorum da :) )

f1bekir
23.12.2015, 16:14
Öncelikle merhabalar hocam;

Yeni yapılacak olan stadyum için sürekli gidip bizler için fotoğraf çektiniz, hakkınızı helal edin

Sağlıcakla ...

Eyvallah kardeşim, sağolasın...

f1bekir
23.12.2015, 16:28
stadi sayende takip ediyoruz
ilk olarak bende tesekür etmek istedim
harikasin
hakkini helal et

dünyada en cok görmek istedigin yer?
en begendigin f1 pisti?
yapmak isredigin en cilgin sey?
en begendigin stad?

Eyvallah Selçuk, ne demek, benim için zevk.

Dünyada en çok görmek istediğim yer: Tuhaf ama ortaokulda ingilizce hazırlık sınıfındaki ders kitabında "Ayers Rock" diye bi yer vardı Avustralya'da. La burası nasıl bir kaya ki bu kadar ünlü derdim hep, o zaman demiştim ben buraya gideceğim diye, bakalım gidebilecek miyim :D

En beğendiğim F1 pisti:Spa-Francorchamps

Yapmak istediğim en çılgın şey: Daha önce de dediğim gibiçılgınlık yapmayı sevmiyorum, acayip hayallerim yok ama bir F1 aracı kullanmak isterdim.

En beğendiğim stad: San Mames

E. Cumur61
23.12.2015, 19:20
Beni konuk almanıza gerek yok, Bekir beni anlatıyor. Bu kadar olur ancak. :D
ilk izlediğin F1 yarışı hangisiydi?

f1bekir
23.12.2015, 22:51
Beni konuk almanıza gerek yok, Bekir beni anlatıyor. Bu kadar olur ancak. :D
ilk izlediğin F1 yarışı hangisiydi?

Valla tesadüfen izlediğim için inan hatırlamıyorum ama Schumacher'in ayağı kırıldıktan sonraki yarıştı. Mika Salo, Irvine'a yol vermişti yarışın sonunda, o günden beri Irvine'a gıcığım :D

Adem Akyüz'
23.12.2015, 22:57
Kitap okumayı sever misin abi? Evetse önerebileceğin, seni çok etkileyen 2-3 kitap ismi alabilir miyim?

Öğrencilik yıllarında nasıl bir öğrenciydin :)

Şu öğretmeni mi hiç unutamam dediğin biri var mı? Evetse neden?

f1bekir
23.12.2015, 23:22
Kitap okumayı sever misin abi? Evetse önerebileceğin, seni çok etkileyen 2-3 kitap ismi alabilir miyim?

Öğrencilik yıllarında nasıl bir öğrenciydin :)

Şu öğretmeni mi hiç unutamam dediğin biri var mı? Evetse neden?

Kitap okumaya yeni yeni başladım diyebilirim Adem, düzenli kitap okuma alışkanlığım olmadı malesef, kitap okurken midem bulanıyordu ama artık zevk alıyorum okurken ama şimdi de tam tez ve sınav dönemimdeyim, okuyabilirsem ders kitabı okuyorum ancak. Dan Brown'ın ve Jean CRistophe Grange'ın birkaç kitabını okudum, akıcı, seviyorum. Bir de Caner Taslaman'ın çalışmalarını okudum, okuyorum. Kitap önerebilecek bir altyapım yok malesef ama Sherlock Holmes serisini okumayan varsa mutlaka okusun :D

Öğrencilik yıllarımda çalışkan ve uslu bir öğrenciydim. Derste konuşan arkadaşlara gıcık olurdum, kızardım bazen, o derece :D

İlkokuldaki iki öğretmenimin bende çok emeği vardır. Birisi bana temel eğitimimi verdi, altyapımı oluşturdu 3 sene boyunca, diğeri de 2 sene boyunca beni geliştirdi ve köyden şehire inebilmemi sağladı. İkisinin hayatıma yön verme konusundaki yeri belki ailemden daha fazla olmuştur, Allah razı olsun ikisinden de.

DNA-TS
24.12.2015, 01:13
çok farklı bir profil hayal etmiştim,yazılanlara bakılırsa epeyce yanılmışım :)
resimlerinden takip ettik stadı,emeklerine sağlık.:)

f1bekir
24.12.2015, 08:41
çok farklı bir profil hayal etmiştim,yazılanlara bakılırsa epeyce yanılmışım :)
resimlerinden takip ettik stadı,emeklerine sağlık.:)

Büyü bozuldu :D

Adem Akyüz'
25.12.2015, 23:54
Fotoğraf işine ne zaman, nasıl başladın abi :)

Sibel
26.12.2015, 00:23
Dünyadan bir rengi silmeniz gerekse bu hangi renk olurdu neden? O renkteki her şeyin rengini kaybedeceğini unutmayın.

Hangi canlı türünün yok olmasını istersiniz?

Katlanamayacağıniz üç durum?

Sizi anlatan bir mısra var mı?

Çok sevdiğiniz özel bir eşyanız var mı?

Yapacağınız en büyük fedakârlık ne olurdu?

Forumda en soğuk bulduğunuz isim?

Sıradaki konuk kim olsun?

Evrende en çok ilginizi çeken şey nedir?

f1bekir
26.12.2015, 22:21
Fotoğraf işine ne zaman, nasıl başladın abi :)

Fotoğraf diyince, öyle profesyonel, eğitim almış, tripod, lens vb. kullanan biri olarak algılamayın lütfen :)

Sadece anları ölümsüzleştirmeyi seviyorum.

Sanırım 2006 yılı idi. Bir telefon almıştı babam bana, 1.3 megapiksel kamerası vardı :) O zamandan beri o anki ruh halime göre çekilmesi gereken bişey varsa çekerim. Telefonla, fotoğraf makinesiyle, başkalarının makineleriyle :) Bazen eski fotoğrafların içinden bir seçki oluşturup televizyonda oynatırım, duygulanırız ailecek.

Bi ara forumda bekir61 diye bir kullanıcı vardı. Almanya'dandı zannediyorum. Hayri Gür yapılırken ısrarla çekmemi rica etmişti, o zaman gidip çekmeye başladım, baştan çekiniyordum nasıl çekerim, izin verirler mi diye ama çok iyi davranmışlardı, ben de ara ara gidip çekmiştim salon inşaatı bitene kadar. Stadyum inşaatı olunca da çekmesem olmazdı, hem inşaatı seviyorum, hem fotoğraf çekmeyi hem de Trabzonspor'u. Dolayısı ile stadyumu fotoğraflamak benim için zevk...

Şu tezimi verip uzmanlığımı alırsam inşallah bir profesyonel makine alıp Türkiye'yi ve Ayers Rock'dan başlamak üzere dünyanın farklı yerlerini fotoğraflamak istiyorum. Ömrüm ders çalışmakla geçti yahu, yazık oldu bana :D

f1bekir
26.12.2015, 23:02
Dünyadan bir rengi silmeniz gerekse bu hangi renk olurdu neden? O renkteki her şeyin rengini kaybedeceğini unutmayın.

Sibel Hanım zor sorular sordunuz :)

Gri rengi sevmiyorum, bende kararsızlık hissi uyandırıyor, net bir mesaj vermiyor, net bir duygu uyandırmıyor, gri renk olmasaydı bişey kaybetmiş olmazdık gibi geliyor bana.

Bu soruya "hiçbiri" cevabını verme şansımız var mı? :) Açıkçası sevmediğim, karşılaşmak istemeyeceğim hayvanlar var ama bu onların yok olmasını istemem için bir sebep değil. Eğer mutlaka bir canlı türü yok olacaksa insan türü yok olsun çünkü hem kendi hayatımıza hem de diğer canlıların hayatına en fazla müdahalede bulunan tür biziz. Biz olmasak dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu diye düşünüyorum.

1. Bir kişinin kendisinden daha güçlü bir kişi tarafından ezilmesi, zarar görmesi

2. Haksız olan bir kişinin haklıymış gibi kendini savunması

3. Birinin bana başka biri hakkında kötü şeyler söylemesi, başka birisini çekiştirmesi

Bir söz var; Tolstoy'undu sanırım: "Hayatımızdaki en büyük pişmanlık pişman olurum diye yapmadıklarımızdır".

Çok sevdiğim, özel anlam yüklediğim bir eşyam yok.

Sevdiğim bir insanın hayatı benim hayatıma bağlı olsa onun için seve seve ölürüm. Yine aynı şekilde benim ölümüm önemli bir sorunu çözecekse (mesela terör sorunu bitecekse veya dünyanın herhangi bir yerindeki bir katliam son bulacaksa) ben öleyim sorun çözülsün diye düşünürüm bazen.

Bu gözle hiç bakmamıştım, bu soruya daha sonra cevap vermeye çalışacağım :)

Bugüne kadar kimler konuk oldu tam olarak bilmiyorum ama Ertan abi olmadıysa onun konuk olmasını isterim :)

Evrenin başlangıcı ve evrenle karşılaştırıldığında dünyanın -dolayısı ile insanın- ne kadar küçük olduğu gerçeği en çok ilgimi çeken ve üzerine en çok düşündüğüm konudur.

Sibel
26.12.2015, 23:14
Cevaplar için teşekkür ederim.
Bence de gri renk silinmeli ayrıca :)

f1bekir
27.12.2015, 00:16
Cevaplar için teşekkür ederim.
Bence de gri renk silinmeli ayrıca :)

Rica ederim :)

Adem Akyüz'
28.12.2015, 00:43
Sevgili Bekir Abi'ye verdiği samimi cevaplarından ötürü çok teşekkürler :)