PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Takımlarının Bize Bir Garezi mi Var?

Sayfa : [1] 2 3 4 5

oguzkoc
26.11.2006, 00:04
Bu soruyu son zamanlarda hele ki bu sene iyice merak eder oldum.. Eskiden anadolu takımlarını bizim arkamızda diye bilirdik ama artık noldu bilmiyorum. Bir iki takım hariç bu takımların bize karşı aşırı hırs besleme sebepleri nedir? Elbette her takıma karşı aynı motivasyon ve performansla oynamaları iyi bir şey olacaktır fakat iş trabzona geldiğinde aynı şey söz konusu olmuyor...

belkide fikstür gereği üstüste 3 büyükle maç yapmak ağırlarına gidiyor ki bari trabzondan puan alalım diğerleri çok zor diye düşünüyolar onu da bilmiyorum...

bize karşı iyi oynayan takım diğer büyüklere karşı da aynı hırsla niye oynamıyorlar? sivasın bize gol attğında ve maç bittiğinde yerleri öpecek kadar mutluluk duymaları galatasaray maçında da hırslı ve azimli olmalarını gerektirmezmiydi? bu tabiki sadece küçük bir örnekti...

ama belki de asıl cevap: anadolu takımları bizi çekememeye mi başladı sorusunun cevabıdır...

Mehmet Fırat
26.11.2006, 00:14
Bizi çekemedikleri doğru. İşin kötü tarafı bize yaklaşmaya çalışacaklarına bizi aşağı çekmeye çalışıyorlar. Bursaspor başkanının yaptığı açıklamaları hepiniz hatırlarsınız...

Kaya
26.11.2006, 00:21
Çekememezlik, kıskançlık vs. Herşey var...

"Anadolu Birliği" demeçlerine inanmayanlardanım.

volkanferhan
26.11.2006, 00:24
Çekememezlik, kıskançlık vs. Herşey var...

"Anadolu Birliği" demeçlerine inanmayanlardanım.

bizim olmadığımız bi birlik düşünülemez hatta olamaz..
buna avrupa birliğide dahil:):D

Tevfik Kılıç
26.11.2006, 00:54
Karadeniz takımları başta olmak üzere hiçbir anadolu takımları bizim başarımızı istemezler bunun nedeni kıskançlıktır diyebiliriz.

tamuğ yamtar
26.11.2006, 01:00
sivasın bize gol attğında ve maç bittiğinde yerleri öpecek kadar mutluluk duymaları...

Bence bu olay büyük takım olduğumuzun göstergesidir.

Ayrıca bugün Gs 10 dakika da 2 gol attı.

Zaten mühim olan bunu yapmak.

Biz bunu yapamıyoruz işte.

Dakikalar ilerledikçe de rakip takımların direnci artıyor.

O yüzden Ziya Doğan taktiği bize gelmiyor.

O yüzden o taktik büyük takım taktiği değil.

Önce bakalım ne olacak, sonra durum kötüleşince ikinci forveti al.

Dakika 75 olmuş adama gol atamamışsın ve adam sana golü atmış zaten.

Büyük takımsın ve 75 dakika birşey yapamıyorsun.

Sorun bu bence.

h@msi61
26.11.2006, 01:00
anadolu takımlarından nefret ediyorum, avrupa da dahi desteklemiyorum. bunların çoğu dostuz bilmemne diyip bizim büyüklüğümüzü tartışan, havuz gelirlerinde bizim aldığımız parayı çekemiyen, sene sonu geldiğinde adice maç alıp satan, yıllardır 1.ligde olmalarına rağmen kendilerine bi amaç edinmemiş, 2 sene iyi olup sonra elindeki futbolcuları satıp para kazanmaya çalışan, taraftarlarının aslen istanbul takımlarını desteklediği aciz takımlar. hepsinden nefret ediyorum, istisnasız hepsinden....

Trabzonspor anadolu takımı değildir, gerçek taraftarı olan ve bu ligde hem şampiyon olup hem küme düşmeme başarısını yakalamış 4 takımdan birisidir. bizi o ezik anadolu takımları çemberinin içine sokmaya çalışmasınlar. biz 4 büyükten biriyiz, bu kadar...

Küçükalioğlu
26.11.2006, 01:04
İşin en ilginç yanıda hangisi olursa olsun 3 galibiyet aldımı kendini büyük ilan ediyor. Şimdi bol keseden konuşan Bursa başkanına sormak lazım geçen sene hangi ligde oynuyorlardı.

TSelif
26.11.2006, 01:04
Çünkü biz TRABZONSPOR'uz ..............:)

sbay
26.11.2006, 01:20
anadolu takımları yayın hakkı konusunda hep trabzonsporu ön plana çıkarıyolar.belki ondan kaynaklanan bi antipati olabilir..

Muhalif
26.11.2006, 01:44
Ne zaman başarısız olsak hemen Anadolu takımları diğerlerine yatıyor, bize aslan kesiliyor konusu çıkagelir.. Sarılırız bu bahanenin eteğine mutlu ve şad uyuruz avuntunun gölgesinde..
Sivasspor Fb ile berabere kaldı,Bjk'yi yendi.. Ali Samiyen'de Gs'ye 3-1 yenilmiş de sürpriz mi oldu şimdi? sende 10 dk.da 2 gol salla bak bakalım kontradan Balili fırsat bulabilir mi?
14 maç sonunda 28 puanla Fb lig lideri.. kayıp 14 puanı var.. bunun 2 sini Bjk'ye kaybetti.. geri kalan 12 puan'ı Rum takımları mı aldı Fb'den mesela?
Veyahut 15 maçta kayıp 15 puanı olan Gs'den 3 puanı biz aldık gerideki 12 puanı hangi takımlar aldı?
Şu bize başka onlara başka oynuyorlar muhabbetini bırakalım artık yahu.. aksine büyük takımların hepsine daha bir motive oynuyor adamlar kameralarda boy gösterecekler diye..
Ha şike,teşvik primi alma gibi genel konular olabilir ama bu pisliğe ucundan köşesinden bulaşmayan takım mı var sanki..
Neyse Anadolu takımlarının bize garezi olduğu fikri yine de bir görüştür,saygı duymak lazım..

Sevgi
26.11.2006, 01:51
bu başlık dönem dönem bazı kulüp başknalarının verdikleri demeçle ilgili yada tirübünlerden yükselen ''Trabzon Kümeye'' sesleri üzerine açılsa anlarımda, niye anadolu takımları bizi yeniyorda diğerlerini yenemiyor diye açarsanız anlam veremem.Ne olacaktı yani buyrun siz Trabzonspor'sunuz bizi yenin ve gidin mi diyeceklerdi,güçleri kime yetiyorsa onu yeniyorlar bugün gs 10 dakikada sivasın işini bitirdi bizim 90 dakikada kaç gol pozisyonumuz vardı ? Bırakalım lütfen böyle basit şeyleri illa birşeyler söylemek istiyorsanız takımı hızla sıradanlaştıran Ziya Doğan gibi başarısızlıkları ortada olan bir hocayı ! başımıza getiren yönetim çok uzağınızda değil.

Burak
26.11.2006, 01:54
bu çekememezlik değil Ezikliktir !

littlebighorn
26.11.2006, 01:56
Aslında bu büyük oranda Trabzonspor haricindeki Anadolu kulüpleri taraftarlarının tuttukları birinci takımlarının genellikle İstanbul kulüplerinden olmasından kaynaklanıyor.

Türk futbolunun da en büyük açmazlarından birisi budur. Sırf bu nedenden dolayı bile orta vadede Trabzonspor haricinde Anadolu' dan ikinci bir destan yazılması beklenemez.

Unutamadığım ve son derece üzüldüğüm olaylardan birisi şampiyonluğa oynadığımız yıl Antep'te Fener diye bağırmalarıdır.

Cem Akyüz
26.11.2006, 02:03
bizim olmadığımız bi birlik düşünülemez hatta olamaz..
buna avrupa birliğide dahil

mükemmel bir yorum:):)

eren_61
26.11.2006, 02:11
ya bunların hepsi birilerinin kullandığı insancıklar.farkında değiller yada farkındalar önemli değil ama hepsi kullanılıyorlar.bütün klupler

Can52
26.11.2006, 02:21
16 puanla 14.sirada olmanin sebebini böyle konularla avutmak ne kadar gercekci olur???

Adem Erdoğan
26.11.2006, 02:54
16 puanla 14.sirada olmanin sebebini böyle konularla avutmak ne kadar gercekci olur???

+1967

biz ne kadar iyiyizki.Bence taraftarlarının büyük çoğunluğu kendi takımlarından sonra trabzonspora sempati duyuyolar.Ama ezikleri tutmayanlardan.İğneyi başkasına çuvaldzı kendimize batıralım.

GolaMTuRi
26.11.2006, 03:11
millet saracak yer ariyor, beyler bazi seyleri cok abartiyosunuz..komplo teorilerinde son nokta..

sweetrose
26.11.2006, 06:45
"Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş" misali...

EmrahYalçınalp
26.11.2006, 08:51
Trabzonspor'un büyüklüğü saha sonuçları ile ilintili değildir. Daha önce de kötü dönemler yaşadık. Ama her seferinde kalkp silkinmeyi bildik, şampiyonluk havası ve heyecanını yaşadık, sonuçta olamasak da...

Anadolu takımlarına gelince... Bursa ve Sakarya gibi duruşları "asil" olan bazılarını ayırmak lazım. Onlar çekemese de haklılar. Ancak genel olarak diğer bir çok şehirde 3 ist takımlarının hegamonyası sürmekte. Adamların gerçek takımları şehirlerinin takımı değil ki. Bu adamlar takımlarının 3 ist takımıyla yaptığı maçta zaten "karşı" tribündeler.Küçük takımlarla yaptıkları maçta da ne işleri var stadyumda? Oysa hepsinin hem izlemeye değer buldukları, hem de rakibin gs, fb ve bjk olmadığı tek maç kalıyor geriye, tahmin edersiniz kim... Bu yüksek motivasyon büyük oranda buradan geliyor diye düşünüyorum. Bir Anadolu takımı seyircisini ilk kez o kadar bütünleşmiş ve coşkulu görüyor. Bu hep böyleydi, hep de böyle olacak...

Bize gelince... Elbet işlerin yolunda gitmeye başlayacağı zamanlar gelecek...

Yağız
26.11.2006, 09:22
Her nedense üç eziklere abi diyenler bizi hep gözüne kestiriyorlar.Anadolu birliği anadoludan başka şampiyonlar çıksın biz olamazsak vestel olsun bunlar hep bizim hayal ürünlerimiz.Gerçekçi olalım bizim başkasına ihtiyacımız olmadığı gibi başakasının mutluluğundanda nasiplenecek değiliz.
Karadeniz sahilinde hangi kente gitseniz onları TS düşürmüştür ligten ama her nedense üç eziklerden yedikleri kamyon kamyon golleri unutmuşlardır çoktan.
Başta dediğim gibi üç eziklere abi diyenler bize kafa tutuyorsa eksiği kendimizde arayacağız.Yenemezsen abi demezler işin özü budur.Yeneceksin kardeşim.

Ali Özcan
26.11.2006, 09:54
İlk önce adam gibi top oynayalım, sonra Garez ver mı acaba diye düşünelim...5 haftadır gol bile atamayan bir takımın düşünmesi gereken en son şeydir Anadolu takımlarının garezi...Yok böyle bir olay.Oynayamıyoruz hepsi bu...Oynayabildiğimiz maçlarda karşımızda değil Anadolu takımları, bejeke gese bile duramadı gördünüz...Oynamak lazım...

bordoylamavi
26.11.2006, 11:36
bize karşı bu olumsuz tutumun sebebi başarımızın düşüşüdür. eskiden bir çekinme vardı ve yenemedikleri için bükemedikleri bileği öpüyorlardı. şimdi bakıyorlar biz niye yenemeyelim diyorlar. doalysıyla saygı da gidiyor yerine alaya alma başlıyor

bordoylamavi
26.11.2006, 11:44
Trabzonspor'un büyüklüğü saha sonuçları ile ilintili değildir. Daha önce de kötü dönemler yaşadık. Ama her seferinde kalkp silkinmeyi bildik, şampiyonluk havası ve heyecanını yaşadık, sonuçta olamasak da...

Anadolu takımlarına gelince... Bursa ve Sakarya gibi duruşları "asil" olan bazılarını ayırmak lazım. Onlar çekemese de haklılar. Ancak genel olarak diğer bir çok şehirde 3 ist takımlarının hegamonyası sürmekte. Adamların gerçek takımları şehirlerinin takımı değil ki. Bu adamlar takımlarının 3 ist takımıyla yaptığı maçta zaten "karşı" tribündeler.Küçük takımlarla yaptıkları maçta da ne işleri var stadyumda? Oysa hepsinin hem izlemeye değer buldukları, hem de rakibin gs, fb ve bjk olmadığı tek maç kalıyor geriye, tahmin edersiniz kim... Bu yüksek motivasyon büyük oranda buradan geliyor diye düşünüyorum. Bir Anadolu takımı seyircisini ilk kez o kadar bütünleşmiş ve coşkulu görüyor. Bu hep böyleydi, hep de böyle olacak...

bursanın duruşunun asil olduğuna katılmıyorum. geçtiğimiz yıllarda bütün anadolu takımları bizi dost bilirken hep bursadaki maçlarda Trabzon taraftarları bıçakla yaralandı.bu haberleri çok duyduk 90 lı yıllarda. ayrıca ankaragücü ile kurdukları garip ittifak da hiç de asil gelmiyor bana akçaabat sebat ı düşürmek için resmen ikisi beraber hareket etti. sebat ankaragücü maçını herkes hatırlar. ankaragücü bu maçta sırf bursa için hiçbir iddası olmadığı halde deli gibi mücadele etti. ama yine de düştüler. sonra da rizeydi sebattı bjk ydi düşmelerine etkisi olan bütün takımları düşma bellediler sanki kendileri bunun sebebi değilmiş gibi. üstelik seyircisinin çıkardığı olayların haddi hesabı yok başkanının bize ettiği laflar da cabası. o yuüzden bursanın asil bir duruşu olduğuna kesinlikle katılmıyorum

@FLU
26.11.2006, 11:53
Ne zaman başarısız olsak hemen Anadolu takımları diğerlerine yatıyor, bize aslan kesiliyor konusu çıkagelir.. Sarılırız bu bahanenin eteğine mutlu ve şad uyuruz avuntunun gölgesinde..
Sivasspor Fb ile berabere kaldı,Bjk'yi yendi.. Ali Samiyen'de Gs'ye 3-1 yenilmiş de sürpriz mi oldu şimdi? sende 10 dk.da 2 gol salla bak bakalım kontradan Balili fırsat bulabilir mi?
14 maç sonunda 28 puanla Fb lig lideri.. kayıp 14 puanı var.. bunun 2 sini Bjk'ye kaybetti.. geri kalan 12 puan'ı Rum takımları mı aldı Fb'den mesela?
Veyahut 15 maçta kayıp 15 puanı olan Gs'den 3 puanı biz aldık gerideki 12 puanı hangi takımlar aldı?
Şu bize başka onlara başka oynuyorlar muhabbetini bırakalım artık yahu.. aksine büyük takımların hepsine daha bir motive oynuyor adamlar kameralarda boy gösterecekler diye..
Ha şike,teşvik primi alma gibi genel konular olabilir ama bu pisliğe ucundan köşesinden bulaşmayan takım mı var sanki..
Neyse Anadolu takımlarının bize garezi olduğu fikri yine de bir görüştür,saygı duymak lazım..

+ 1967 katılıyorum

Oğuuz
26.11.2006, 12:07
bize karşı iyi oynayan takım diğer büyüklere karşı da aynı hırsla niye oynamıyorlar? sivasın bize gol attğında ve maç bittiğinde yerleri öpecek kadar mutluluk duymaları galatasaray maçında da hırslı ve azimli olmalarını gerektirmezmiydi? bu tabiki sadece küçük bir örnekti.
yaa arkadaşım niye böyle yapıyorsunuz anlamıyorum, yazmayım bi şey diyorum ama dayanamıyorum böyle komplo teorileri ile avunmaya kalkmayalım, sorun anadolu takımı falan diil biziz biz, top OYNAMIYORUZ...
sivas örneğini ne diye verdin anlamadım ligde fenere yenilmemiş,bejeke yi inönüde yenmiş vesteli ilk defa devirmiş bi takım gese'ye samiyende yenildi diye böyle bi başlığa nasıl örnek gösterilebilir aklım almıyor bırakında bi takımada yenilsin,o zaman gese'de bize desin bize gelince süper oynadılar diğer anadolu takımlarına oynamıyorlar diye varmı böyle bi mantık... dün gese ilk 15 dakikadaki müthiş baskısıyla maçı bitirdi, işte asıl sorun burda Trabzonumun sorunu burda evimizde bile bi baskı kuramıyozki karşı takıma bunu galatasaray maçının ilk yarım saatinde yapmıştık ve sonuç ortada bu iş anadolu takımlarına söverek olcak bi iş diil... LÜTFEN...

Oğuuz
26.11.2006, 12:08
İşte anlatmak istediğim budur...

oguzkoc
26.11.2006, 15:22
gs-sivas maçı sadece küçük bir örnekti.. demek istediğim şeyi sanırım anlatamadım. olay galip gelmek de değil.. elbette yenilir anadolu takımları illaki üç puan alacak diye birşey yok büyüklerden. ama ben çoğu takımda bize olan azim ve hırslarını diğer takımlara karşı göremediğimi söylemek istedim. işte sorun burda. sen o azmi ve hırsı göster eğer istanbul takımları çok iyi oynayıp seni buna rağmen yenerse de genede helal olsun...

burda beklenen galibiyet değil, azim ve hırstır...

Can52
26.11.2006, 16:37
gs-sivas maçı sadece küçük bir örnekti.. demek istediğim şeyi sanırım anlatamadım. olay galip gelmek de değil.. elbette yenilir anadolu takımları illaki üç puan alacak diye birşey yok büyüklerden. ama ben çoğu takımda bize olan azim ve hırslarını diğer takımlara karşı göremediğimi söylemek istedim.

Bence kötü bir örnek. Sivasin 4 büyüklere karsi ilk yenilgisi

Sivas - F.Bahce 1-1
BJK-Sivas 0-1
Sivas-Trabzonpor 1-0
G.Saray-Sivas 3-1

Burda hic bir anormal durum görmedim

degok
26.11.2006, 16:58
Bana sorarsanız olayın özü şu. Anadolu takımları 4 büyüklerle maça çıkarken daha iyi konsantre oluyorlar. Kendilerini gösterme arzuları ve hırsları had safhada oluyor. Şu an itibariylede 4 büyüklerin içerisinde en formsuz olan takım biziz. Bu nedenlede bizi daha rahat yeniyorlar.

Tufan_61
01.12.2006, 01:06
en basta bizim basarilari cekemiyorlar kiskanclik var hangi anadolu takimi trabzonumuzu yenerse ertesi gun sitelerin forumlarinda su basliklar aciliyor yok dörduncu buyuk sivasmis,antepmis,samsunmus 4.buyuk yemini gibi basliklar aciliyor bunun sadece sebebi bizim kötu oyunumuzdur eger basarili olup o takimlari yensek bu konular acilmaz.bizim basarisizligimizinda etkisi var.

fteotdgs
01.12.2006, 01:23
Bazi arkadaslarin da belirttigi gibi olay bizle baslayip bizle bitiyor aslinda. Tarihimizden gelen bir formamiz, adimiz var ama sahada kendimiz olmayinca rakip de bizi disine gore goruyor, on haftadir yatan takim, mubarek, bizim mactan once birdenbire ayiliyor, amaning!...ondan sonra gelsin "Trabzonspor maci bizim donum macimiz olacak" , "Bu maca cok iyi bilendik, tum camia birlik olduk" demecleri. Trabzonspor Trabzonspor olsa, rakibe bastan hicbir umit vermese, "Su mac bitse de kurtulsak su azaptan" dedirtecek derece sindirse bunlarin hicbiri olmaz, nerdeeee....

erdal6167
01.12.2006, 03:24
kesinlikle var tabi, özellikle bu havuzdan pay alma meselesi cıktı cıkalı bunu dile getiriyorlar amacları bizim aldığımız parayı bölüştürebilmek bundan dolayıda bzim iyi olmamızı istemiyorlar. ama bzim şampiyonluğumuz var ve bu düzende ya herkesin eşit olcak yada şampiyonluğa göre dağılım da yapılacak.

Erdogdu61
01.12.2006, 03:45
bizi cekemiyorlar, alin size bi bursa, milyonluk sehir sampiyonluk 0. alin size ankaranin takimlari yine 0. ve trabzondan bircok büyük sehirlerin basarilari 0.
bu sadece kiskanclik. kücük nüfuzlu bi sehirin basarilarini cekemiyorlar

KuĞu
01.12.2006, 09:02
garez1 i izlememiştim am agarez2 de zaten 1 hakkında bilgi veriyordu o nedenle beğendim garezi.
konuda geçen garezle ilgili diyeceğim şey şu, yönetimi siyasi yada mafya ilişkileri olan anadolu kulüpleri sadece kukladır ipleri başkalarının elindedir. Ortada garezlik bir durum varsa kuklayı oynatıcıdan kaynaklanmaktadır

Cüneyt Canlıca
01.12.2006, 09:19
Bir yöneticimiz cıkıyor puan kayıplarının sorumlulugunu hakemlere atıyor,tararftarımız çıkıyor anadolu takımlarına atıyor,şunu sormak lazım anadolu takımlarının bize karsı oynadıgı hırs ve azimin yarısınını biz onlara karsı oynasaydık acaba bugün bu durumda olurmuyduk???

Suçlu tamamemen futbolcusuyla,taraftarıyla,yönetimiyle,teknik direktörüyle bizim camiamızdır..başka yerde aramaya gerek yok

Gürkan
01.12.2006, 09:24
bu başlığa ne zaman baksam aklıma kurt kocayınca kuzuların maskarası olurmuş geliyo.

belki bizim ki kocamak değil ama , biz kendimizi bulalım bakın o kluplerde azim hırs vs kalıyo mu.

Bahtiyar
01.12.2006, 09:55

haklısın şehirler büyüdükçe insanlar da değişiyor. manisa, kayseri, ankara gibi falan. ama ben bide şuna bağlıyorum sizde takdir edersinizki trabzon taraftarının içinde maçları vatan millet sakarya edasıyla izleyen seyirciler var buna belki fanatiklik diyebilirsiniz ama karşınızdakine çok antipatik gelmekte ve size karşı ayrı bir hıncı olmakta olay bu. ben Giresunspor luyum tabi süperligde olmadığı için de bölgemizin takımı diye trabzonspor u destekliyom. ama trabzonspor seyircisinin giresunspor a bakış şeklini biliyom aynısı bizim taraftarımız da da var. yani tabiki herkes şehrinin takımını tutacak ama trabzon şehri aşmış bir takımdır. onun için büyük takım gibi davranmasını da bilip her kesimi kucaklaya bilmesi lazım. özellikle seyircilerin ben bölgemin takımı diye ts yi destekliyorsam maçlarını izliyorsam ts nin de benim bölgemin takımı zamanı geldiğinde birbirimize destek oluruz deyip benim takımımın da birinci ligte olmasını istemesi lazım.
büyklük yarışıyla olmaz bu iş.

zeki gursoy
01.12.2006, 10:14
sorun anadolu takımlarının bize karşı oynadığı oyun değil, bizim onlara karşı oynadığımız oyundur...
ne yapsın adamlar yatsınlarmı bize yani...bunların kendilerini gösterme maçıdır 4 büyük maç...ayrıca işin içinde parada var puan sıralamasına göre..
bunun özeti şu: biz 3 eziklere karşı nasıl oynuyoruz, anadolu takımlarına karşı nasıl oynuyoruz?
aslan kesildikleri fakan yok kimsenin, biz güç kaybettik ve bu aralar maalesef sıradanlaştık takım olarak...bu sıradanlaşmaız takım seviyesinden taraftar seviyesine geçmez umarım, çünkü bunlar bence tamamen avuntu, teselli...

oskanonur
01.12.2006, 10:52
Sen sahaya cik, adam gibi topuna oyna, mucadeleni et gerisini bosver.Ama bunu yapmaktansa hep sorunun nedenlerini baskalarinda aramaya calisiyoruz gibime geldi.Sorun bizde, bizim oynadigimiz futbolda.hepsi bu

Bülent Şirin
01.12.2006, 11:00
Anadolu takımlarının bize bir garezi yok… O bizim hüsnü kuruntumuz… Biz onlardan Anadolu kardeşliği ya da dayanışması gibi garip bir ittifak beklentisi içinde olduğumuz için bize öyle geliyor.

Bu ve benzeri konular açıldığında hep söylüyorum, yine söyleyeceğim: Anadolu adında bir ortak payda bulunmamaktadır. En azından bizim tahayyül ettiğimiz anlamda bulunmamaktadır. Sivaslı, Kayserili, Nevşehirli, Urfalı… Hepsi İstanbul ile organik bağlar ve ilişkiler içinde… Toptancı İstanbul’da, imalatçı İstanbul’da, hemşehrileri İstanbul’da… İstanbul asla yabancı bir yer değil onlar için…

Ya Trabzon? Karadeniz kıyısında, farklı ve komik bir şiveyle konuşan, farklı yaşam biçimi, farklı yemek alışkanlıkları, acaip bir folkloru olan ve ne yazık ki hakkında bundan öte fazla bir şey bilinmeyen insanların yaşadığı bir yer… İşin daha da kötüsü, Trabzon “Anadolu, Anadolu…” diye sayıkladıkça kendisiyle Trabzon arasında giderek hiçbir ast-üst ilişkisi de görmemeye başlıyor o insanlar… “Trabzonspor’un neresi benden üstün ki? Son olarak 20 küsûr sene önce şampiyon olmuşlar işte, başka olacakları da yok…” diye düşünüyor ve onun makamına göz dikme cür’eti gösterebiliyorlar.

Anadolu diye yekpare bir kavram olmadığı gibi, Anadolu takımı diye bir ortak payda da yoktur. Bir Anadolu takımı, İstanbul takımlarıyla oynarken “Anadolu” aşkına oynayan bir takımın varlığından söz edilebilir mi? Takımda oynayan futbolcular fenerli, cimbomlu, beşiktaşlı… 90’lı yılların ortalarında Kocaelispor önemli bir çıkış yakalamışken, teknik direktör Güvenç Kurtar’ın “Takımda hasta Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı futbolcular var. Onları motive etmeye çalışırken çok zorlanıyorum” şeklinde bir demeci basına yansımıştı.

Hülasa, Anadolu’dan boşu boşuna biat beklemeyelim. Onların payitahtı Trabzon değil, İstanbul’dur…

Vesselam…

Külünkoğlu
01.12.2006, 11:03
"Anadolu kulüpleri" ve "Anadolu" masalını çoğu kez Trabzonspor kafaya oynarken ortaya çıkar. Bu sefer işler tersine mi döndü nedir ?

"Anadolu kulüpleri, Trabzonspor'a destek veriyor onun için maçlarını kazanıyor Trabzonspor..vs.vs." diye açıktan açığa söylemler yazılır çizilir. Bu iddayı ortaya atanlar, zaten kuzey yarım kürenin başka takımlarını yenip şampiyon oluyorlardır.

Karadeniz Birliği ise asla olmaz. Nedenine gelince "Karadeniz Birliği" eşyanın tabiatına aykırı. Karadeniz'in hayatı "rekabet" olmuş. İller birbiriyle, İlçeler birbiriyle, Köyler birbiriyle, Mahalleler birbiriyle, Mahalleli birbiriyle hatta aile içerisinde kardeşler arasında rekabet içindeyken, bir birlikten söz edilebilir mi ? Bizim fıtratımızda böyle bir şey yoktur. Ha bu mevcut durum düşman olmayı gerektirir mi ? kesinlikle gerektirmez. Şahsi görüşüm herkesin kendine oynayacağı rekabetten yanayımdır. Neticesinde kalite beraberinde gelecektir.
Diğer Anadolu kulüplerinden de bunu bekliyoruz bizim maçta tekmeler havada uçurşurken 3 tane futbolcumuz sakatlanırken sadece 2 hafta sonra şampiyonluğun diğer adayının maçında Türkiye liginin en ağır adamlarından birisi tek başına 70 m top sürüp gol atması akabınde güle oynaya maçı kazanması Anadolu kulübü kavramının ne derece içi boş bir kavram olduğunun açık göstergesidir, Koskoca bir yalana kimseyi inandırmaya çalışmayalım Taraftar olarak sorun yaşamadığımız illerin takımları vardır. Biz dost falanda değiliz, sadece geçmişimizde bir problemimiz olmadığı için bu maçların belli açıdan bakıldığında tansiyonu düşüktür.

"Trabzonsporluluk" olmayana ters gelir varsın öyle de olsun.

Murat Altun
01.12.2006, 12:11
yaw bırakın anadolu klubünü filan tabiki her takım bir istanbul takımı yerine trabzon şampiyon olsun ister amaa adamalr çıkıp yatacaklarmı biz öyle şampiyon olmak istemşiyoruz kiiii yıllardır biz sadece bileğimiizn hakkı ile şampiyon oluyoruz diye övünmüyormuyuz...
artıı ligin sonu yaklaştıkça parası lobisi çok olan şerefsiler teşvik primlerine maç satın almalara başlıyorlar anadolu takımındaki futbolcuya teknik direktöre bir senedeki kazancını bir mata verirseniz sizde hem kendi maçınızı hem rakibinize karşı oynayan takımı satın alırsınız kolaylıklaa

sonra birileride itiraf ettiğinde şimdiki gibi her yerde çıkıp basındaki satılın alınmış kalemlerinizide arkanıza alıp örtersinzi üstünü her zaman ki gibi

ahmetansu61
01.12.2006, 12:18
anadolu takımlarının yönetiminden tut taraftarına kadar herkesin tuttugu takım öncelikli istanbul takımlarından biri. ikinci sırada memleket takımları var. durum bu olunca anadolu takımı diye bişe kalmıyor zaten. heryer istanbul olmuş bizim için. trabzon bundan daha büyük olmak zorunda ki hepsiyle başedebilsin. buda bizim elimizde. trabzon bizlerlebuyuk bizlerlede buyuyecek.

Gürkan
01.12.2006, 12:28
Büyüklük sıfatı nasıl alınır başarılarla vs.

büyüklük sıfatı almaya çalışan kluüp eğer tatmin edici şampiyonluk kupa vs. başarılar alamıyorsa geriye tek bir yer kalıyor. hali hazır da bu ünvana sahip klubun ünvanını almak. yani 5. sıfatı alamıyorsun.öyle diğer 4 lüden birinin sıfatını almak. peki hangisini alacaksın.son şampiyondan değil herhalde o vakit durumu enkötü olandan. kim peki bu son yıllarda sportif başarılarda geri kalmış 23 senedir şampiyon olamayan ruhunu kaybetmiş Trabzonspor.
peki bu nasıl biter.ilk başarıda bu takımlar bu düşüncelerini rafa kaldırırlar.

bu aynı çakal sürüsünün geyik sürüsünde hasta veya yaralı veya güçsüz olanı seçmeleri gibi.

bence garez falan yok.güçsüz görüyolar cesaretleniyorlar.

hiçbir zaman dostumuz değiller düşmanımız da.

düşman gibi gözükenlerde aslında onları paravan gibi kullanan itanbul takımlarının taraftarları.

en iyi örneğide gaziantepspor.

OLCAY ÇAKIR
01.12.2006, 12:33
mutlaka bir büyük eziklik olacaktır..olduğuda bir gerçek..kin ve nefrete dönüşmedikçe sorun yok..
ancak aziz yıldırımın liderliğinde başlayan anadoludaki fenere olan tepkilerinde arttığı ortada,bizler anadolu kentlerine ve ordaki Trabzonsporlulara ne verebildik? bunu sorgulamak lazım...
hangi başkan adayının böyle bir sloganı oldu..?
okullara köylere forma dağıtılsa mesela,eşofman gibi,yada kampanya,talep olan köylere eşofman gibi...

ancak;şu anki durumda-başarısızlık halimizde; sadece fantastik bir tartışma olarak kalacaktır...

Murat Altun
01.12.2006, 12:56
anadolu takımlarının yönetiminden tut taraftarına kadar herkesin tuttugu takım öncelikli istanbul takımlarından biri. ikinci sırada memleket takımları var. durum bu olunca anadolu takımı diye bişe kalmıyor zaten. heryer istanbul olmuş bizim için. trabzon bundan daha büyük olmak zorunda ki hepsiyle başedebilsin. buda bizim elimizde. trabzon bizlerlebuyuk bizlerlede buyuyecek.

tamam işte kendi tuttukalrı istanbul eziği şampiyon olamayacaksa diğer ezikler olacağına trabzon olsun istiyorlar olay sadece bu:)

tarbzonspor eze eze şampiyon olur eskisi gibi yeterki bunun idrakında olabilecek cesaretli basiretli yönetim ve teknik direktör olsun işte ozman yine böcek gibi ezeriz önümüze geleni

Abdallı61
01.12.2006, 13:00
anadolu takımları istanbul takımlarının fedaileridir

özbalkesli
01.12.2006, 16:35
“Anadolu takımı” dediğiniz takımlar, acaba gerçekte ne kadar Anadolu takımı?

Genel olarak; FB, GS ve BJK “İstanbul takımları”, bunların dışında kalan takımlar ise Anadolu takımı olarak adlandırılıyor. Geçmişte ligde yer almış olan Sarıyer, Zeytinburnuspor gibi takımlar, aslen İstanbul şehrinin takımları oldukları halde bir nevi Anadolu takımı durumundaydılar.

Peki ama sadece bu ayrım; yani FB, GS veya BJK’dan biri olmamanın Anadolu takımı olarak sayılmaya yeterli olması ne kadar doğru bir yaklaşım?

Bence doğru değil. Çünkü kamuoyunun Anadolu takımı diye tanımladığı pekçok takım aslında Anadolu takımı hüviyetinde değil, İstanbul futbolunun varoş takımı hüviyetinde.

Yukarıdaki paragrafın son cümlesine bir kez daha dikkatinizi çekmek isterim : İSTANBUL FUTBOLUNUNUN VAROŞ TAKIMI! Ne demektir bu?

Bilimde, sanatta, siyasette ve benzeri toplumsal alanlarda sıklıkla “ekol” kavramı kullanılır. Ekol, kendine has özellikleri bulunan ve bu yönüyle diğerlerinden ayrılan yöntem veya akım demektir.

Dünya futbolunda ekollerden sıkça söz edilir: Fransız ekolü, Brezilya ekolü, Barcelona ekolü, Ajax ekolü, Piontek ekolü, Cruyff ekolü gibi. Gerçekten de dünya futbolunda ülke, şehir (veya bölge), takım ve kişi bazında futbolu farklı yorumlayan, farklı yöneten, farklı oynayan oluşumlara rastlanılmaktadır.

Ülkemiz ise bu açıdan oldukça fakirdir. Yüzyılı aşkın bir futbol geçmişine sahip Ülkemizde maalesef tam anlamıyla gelişebilmiş bir futbol ekolüne rastlanılamaktadır. Evet, Ülkemizde bir futbol ortamı vardır ama bu ortamın genel nitelik ve özellikleri, “işte bu da Türk futbol ekolüdür” dedirtecek kadar özgün ve gelişkin (kaliteli) değildir. Nasıl ki Ülkemizde büyük büyük şehirlerimiz olmasına rağmen bir şehircilik tarzımız ve anlayışımız yoktur; nasıl ki sayısız eğitim kurumumuz, öğrencimiz ve öğretim görevlimiz olmasına rağmen eğitim ekolümüz yoktur, işte futbolda da liglerimiz, takımlarımız, tesis ve taraftarlarımız olmasına rağmen doğru dürüst bir futbol ekolümüz yoktur. Mevcut futbol ortamı; alt ve üst yapısıyla sadece bu Ülkede futbol oynandığını gösterebilmektedir, futbol kültürü üretilebildiğini, futbolun evrensel birikimine katkıda bulunacak yeni üretimler yaptığını değil. Çünkü bu ortam, aynı şehirlerimiz veya eğitim sistemimiz gibi “büyümüş ama gelişmemiş (veya çarpık gelişmiş)” bir yapı içindedir. Belki tesisleri modernleşmiştir, belki ekonomisi büyümüştür ama kalitesi ve olgunluğu gelişmemiştir.

İstanbul takımları, İstanbul medyası, İstanbul sermayesi (iş hayatı) üzerine kurulmuş ve bu kökenlere sahip olmayan diğer tüm unsurları ikinci plana atmış mevcut futbol ortamını, bir ekol olarak kabul etmek kesinlikle mümkün değildir. İşin kötü yanı, aslen ekol olmayan bu yapı, bir ekol gibi görünerek tüm Ülkeyi kendine uydurmaktadır. Bazen gafletten, bazen çaresizlikten, bazen görgüsüzlükten bazen de kasten bu düzene uyan Anadolu takımları, bu noktadan sonra kendi ortamlarında kendi potansiyellerinden bir şey üretebilme şansını yitirmektedirler. Bir başka deyişle, Anadolu takımı olma özelliklerini kaybetmektedirler.

Şimdiye kadar BU DÜZENE RAĞMEN, BU DÜZENİN DIŞINDA filizlenerek, ortaya sıra dışı birşeyler koyma ihtimali gösteren bir iki gelişme olmuştur; belki biraz Eskişehirspor, belki biraz Göztepe ile. Ancak bunların filizleri de kısa sürede kurumuştur. Gerçek anlamda düzen dışında gelişen, düzene meydan okuyan, düzeni yenebilen ve tüm bunları kendi potansiyeli, kültürü ve gücüyle yapabilen tek takım TRABZONSPOR’dur. Bu nedenle bu Ülkede ekol yaratmış tek takım da Trabzonspor’dur!

Trabzonspor’un başarısızlıkları, bu gerçeği değiştirmez! Trabzonspor’un büyüklüğü hakkında ileri geri konuşan adamların katlanamadıkları şey de işte budur! Kendi aile ve iş hayatlarını bile İstanbul’un kodamanlarının desteği olmadan yürütemeyen; yatırım yapacakları, mal alıp satacakları zaman bile büyük patronlardan icazet isteyen, sözde kendi camialarına hizmet ediyor ve sahip çıkıyor gibi görünüp de aslında bu ağabeylerine hizmet eden adamların ayak oyunlarıdır bunlar.

Mesela; takım İstanbul takımı değil, coğrafi olarak Anadolu takımı. Bakarsın; takım kadrosunun yarısını İstanbul takımlarından ayrılmış (ve bir gün tekrar İstanbul’a dönmeyi arzulayan) futbolcular, diğer yarısını da “ah İstanbul’dan teklif gelse de koşa koşa gitsem” diyen futbolcular oluşturmuşr. Teknik direktörün de gözü kulağı İstanbul’da. Tribünleri geçen hafta İstanbul tribünlerinde duydukları tezahürattan başka tezahürat bilmez, gol atan futbolcusu Alex, Nobre, Ümit KARAN nasıl seviniyorsa aynı gösterilerle sevinir. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, “X İstanbul kulübünün başkanın şirketinin bu ildeki bayisi olsam” veya “Onları araya soksam da şu ihaleyi ben alsam” diye yalanır. Tüm unsurlarının kıblesi İstanbul’dur, İstanbul bunlara ne dayatırsa eyvallah derler, sonra da “biz Anadolu takımıyız!” derler.

Yok ya! Siz Anadolu takımı falan değilsiniz; siz İstanbul kökenli futbol ekseninin içine hapsolmuş, orada da köşe bucağa itilmiş, merkezdeki efendilerin dilediği gibi itip kaktığı takımlarsınız. İşte bu nedenle İSTANBUL FUTBOLUNUNUN VAROŞ TAKIMLARISINIZ!

Trabzon şehri, bir penaltısı verilmedi diye sağcısı-solcusu, küçüğü-büyüğü, kadını-erkeği hep birlikte sokağa döküldü; 20.000 kişi yürüdü. Peki, tarihinde ilk defa şampiyonluk şansını yakalamış, şampiyonluktaki tek rakibiyle hem de deplasmanda yaptığı maçta ilk yarıyı 3-0 önde bitirmiş takım 45 dakikada 4 gol yedi de ne oldu? Bu takımın şehrinde kim yürüdü, kim sordu “biz bu maçı nasıl verdik?” diye. Her maçını 15.000-20.000 çılgın taraftar desteğiyle oyanayan, Ülkenin en büyük sanayi şehirlerinden birinin takımı nasıl oldu da ikinci lige düştü?

Bunların hesabını veremeyecekleri için, İstanbul’daki efendilere de diklenemeyecekleri için hedef saptırıp Trabzonspor’un üstüne yürüyorlar. Bunlar bizim büyüklüğümüzü tartışacak adamlar mı, sorgulayacak camialar mı? Biz Türk futbolunda DEVRİM yaptık! Bizden başka kim ne yaptı? Ülkede bağımsız ve güçlü bir futbol kültürü yaratmaya çabalamak yerine İstanbul efendilerine biat etmekten başka, kim ne yaptı?

Kimseye it-köpek demek amacında değilim; sadece yazımı bir atasözü ile kapatmak istediğim için yazıyorum şu son sözlerimi :

Biz kağnı gölgesinde yürüyen it olmadık. Var mı bizden başka bunu diyebilen?...

Emre7
01.12.2006, 16:45
oynasınlar oynamasınlar demiyorum ama ne azizin ne canaydının ne de tüpçünün dilekcisi, yardakçısı, onların hayvanı olmasınlar çünkü trabzona gelince bi şey oluyo anlamadım ....

POYRAZ
01.12.2006, 17:17
Eskiden anadolu takımlarını bizim arkamızda diye bilirdik ama artık noldu bilmiyorum
Bu dogru degil. Anadolu kulüpleri hic bir zaman Trabzonspor'un arkasinda olmadi. Bu sekilde yazarak Trabzonspor'un, aldigi sampiyonluklarda Anadolu takimlarinin Trabzonspor'a yattigini iddia eden insanlarin ekmegine yag sürmüs oluyorsunuz. Anadolu kulüplerinin elinden gelse 2. lige düsürmek isterler bizi.

Kaya
01.12.2006, 18:36
Bu dogru degil. Anadolu kulüpleri hic bir zaman Trabzonspor'un arkasinda olmadi. Bu sekilde yazarak Trabzonspor'un, aldigi sampiyonluklarda Anadolu takimlarinin Trabzonspor'a yattigini iddia eden insanlarin ekmegine yag sürmüs oluyorsunuz. Anadolu kulüplerinin elinden gelse 2. lige düsürmek isterler bizi.

Katılıyorum. Kaldı ki neden Trabzonspor'u desteklesinler başka onca takım varken. Bu işi yapan ve başaran sadece Trabzonspor'dur.

Kimseye pay vermeye gerek yok, çünkü hakları yok....

Ali Özcan
01.12.2006, 18:45
Eziklik bünyesinde var hepsinin...Konyalıyım ama hepsinden nefret ediyorum...Anorthosis maçı dönüşüydü...Konya - Trabzon maçı vardı,tribündeydim...Trabzonspor ısınmaya çıktı...Bütün stad aynı anda ayağa kalktı "Türkiye sizinle rezil oluyor" diye bağırmaya başladı...İki dakika sonra "Trabzon kümeye" hengamesi okundu coşkulu olarak...Öyle bağırıyorlardı ki anlatamam, görmeliydiniz...Maç başlamadan önce okunan İstiklal Marşımızda bile o coşku yoktu...Doğduğum kentten bir kez daha nefret ettim...Ki aynı Konyaspor Özkan Sümer tarafından çalıştırıldığı dönemde, Trabzonspor tarafından kümede bırakılmıştı...Bilenler bilirler...Trabzonspor son maç Konya da Konyaya 3-1 kaybetmişti çok da sıkmayarak...Yenseydik küme düşeceklerdi...Özkan Sümer Konyayı çalıştırıyordu...Detaylara girmeye gerek yok...O maçtan sonra Konyaspor tribünleri "Bordo - Mavi en büyük Trabzonspor" tezahüratları yapıyordu...sanırım 1990 yılıydı...Rezil kepaze herifler...

oguzkoc
01.12.2006, 19:06
Diğer Anadolu kulüplerinden de bunu bekliyoruz bizim maçta tekmeler havada uçurşurken 3 tane futbolcumuz sakatlanırken sadece 2 hafta sonra şampiyonluğun diğer adayının maçında Türkiye liginin en ağır adamlarından birisi tek başına 70 m top sürüp gol atması akabınde güle oynaya maçı kazanması Anadolu kulübü kavramının ne derece içi boş bir kavram olduğunun açık göstergesidir,

başlığı açma sebeplerimden biri...

karayamayman
01.12.2006, 19:17
Eziklik bünyesinde var hepsinin...Konyalıyım ama hepsinden nefret ediyorum...Anorthosis maçı dönüşüydü...Konya - Trabzon maçı vardı,tribündeydim...Trabzonspor ısınmaya çıktı...Bütün stad aynı anda ayağa kalktı "Türkiye sizinle rezil oluyor" diye bağırmaya başladı...İki dakika sonra "Trabzon kümeye" hengamesi okundu coşkulu olarak...Öyle bağırıyorlardı ki anlatamam, görmeliydiniz...Maç başlamadan önce okunan İstiklal Marşımızda bile o coşku yoktu...Doğduğum kentten bir kez daha nefret ettim...Ki aynı Konyaspor Özkan Sümer tarafından çalıştırıldığı dönemde, Trabzonspor tarafından kümede bırakılmıştı...Bilenler bilirler...Trabzonspor son maç Konya da Konyaya 3-1 kaybetmişti çok da sıkmayarak...Yenseydik küme düşeceklerdi...Özkan Sümer Konyayı çalıştırıyordu...Detaylara girmeye gerek yok...O maçtan sonra Konyaspor tribünleri "Bordo - Mavi en büyük Trabzonspor" tezahüratları yapıyordu...sanırım 1990 yılıydı...Rezil kepaze herifler...

Harika, o maçı ben de hatırlıyorum. Maçtaydım. Ama Konya'nın başında Özkan Sümer yoktu. Sümer Konya'yı 1. lige çıkarıp ayrılmıştı. Başka bir Trabzonlu hoca vardı sanırım. Bir de son maç değildi hafızam beni yanıltmıyorsa.

Cafer KILIÇSOY
01.12.2006, 19:22
Burada sorun sanırım neden Trabzonspor da biz değil meselesi. Aramızda ki her maçta Trabzon kümeye diye bağırılmayan bir maç yok. Yani biz bişey olamayacaksak Trabzonda olmasın. Ve bu düşünce onları istanbul takımlarının yandaşı olmaya sürüklüyor. Bir Anadolu takımı gider istanbul takımlarına farklı yenilir önemsemezler. Ama karşılarında Trabzonspor olunca olaya ölüm-kalım maçı gibi bakarlar. Hatırlamayanınız yoktur sanırım bir Gaziantep maçı sonrası Altuğ Atalay- Erdoğan Arıca münakaşasını. Bu olay zaten onların bakış açısını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak diyorumki, eğer ben şampiyon olamazsam Rize olsun, Ordu olsun, Samsun olsun, Antep olsun. Hatırlayalım lütfen 4-5 sezon önceki Fenerbahce- Gaziantep maçını. İlk yarısı Gaziantepin 3-0 ikinci yarısını ise Fenerbahcenin 4-3 kazandığı macı. O macta hiçbir Antep taraftarı benim kadar üzülmemiştir.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki sonuçta herşey o bizim ağzımıza sakız yaptığımız ama hayata geçiremediğimiz birlik-beraberlik cümlesine geliyor. Peki bu şartlar altında olurmu. Kafa yapıları değişmediği sürece üzülerek belirtmeliyim ki HAYIR

Saygılarımla

oguzkoc
01.12.2006, 22:58
bursaspor traftarı ve futbolcuların sahadaki oyuncu sakatlamaya bile müsait hırslı olmaları bu başlığın vehametini bir kez daha göstermiştir...

Salih Kara
01.12.2006, 23:12
anadoluda desteğini hissedebileceğimiz tek takım eskişehir.Hiçbir zaman istanbul yalakalığı yapmılyolar.İnşallah 1.lige çıkarlar

Göktuğ Altuntaş
01.12.2006, 23:14
bize ne zaman birileri kümeye kümeye diye bağırdığında hep kümeye gitmislerdir bunlarn ne yazıkki hazin sonlarıda o olacak..!

U.Sadıkoğlu
01.12.2006, 23:15
bursadan adam çıksa dünya yerinden oynar

kenone
02.12.2006, 02:45
trabzonspor kümeye diye bağaran bir anadolu tribünü hele hele anti istanbulcu olduğunu iddia eden bir tribün ü kesinlikle tanımıyorum hiç bir zamanda samimiyetlerine inanmadım...
argümaları arasında sebat la çekiştikleri sene trabzon tarftarının bursa kümeye diye bağarması var bu eziklerin , bilmiyolarki sebat bizim bi parçamız yalamalığımız değil onların ankara gücüyle olduğu gibi...
90 dakika boyunca trabzon kümeye demelerini tamammen trabzon a karşı olan ezikliklerine çekememezliklerine bağlıyorum ...

fenerbahçelilerle bjk ye karşı kol kola küfreden ,bjk maçında atıp tutup bütün sene ,sonra gelen bi grup teksaslı nın bjk liler arasında zorla boyunlarına geçirilen bjk atkısı la maç seyredişlerini duymadık değill ... bu kadar da yalan dolan bir tarfatar kitlesi ....
bursa titre ve kendine gell !'aşık attığın takım ne bjk ne fener ne gese ne de sakarya , trabzon en tehlikeli düşmandır. trabzonda ki maçı şimdiden merak ediyorum sıralamada biz kaçıncı olucaz onlar kaçıncı olucak lar ve de trabzona sevgili teksas ve mensubu olan redkitler gelebilecekler mi ...

laz_hayri_61
02.12.2006, 10:48
oğlan bursa Trabzon kümeye bağırıyo bakalım sene sonu kim kümeye düşecek travesti bursa

Kaya
02.12.2006, 10:51
Yemişim Bursa'yı ya... Bu adamları mı kala alacağız Allah aşkına...

coolank
02.12.2006, 10:51
bunların zorları bizim kendileri gibi yalaka olmamamız ...dünya ters dönse biz gene yalaka olmayız ....bütün dertleri bizim aldıgımız paradan pay koparmak bizi de sıradan yapmak ...yemezler ..yiyecek olan da ist takımlarının arkasına saklanmayacak ...boş verin arkadaşlar itin duası kabul olsa gökten kemik yagardı

OKTAY YILMAZ
02.12.2006, 14:20
Bu topici artık kapatalım 2. yarı Yattara gelecek ve hepsinin .........biipppppppppp..... leyecek
Ne demişler it ürür kervan yürür, bırakın o ..... kendi küçük dünyalarında eğlensinler

sametaydin
02.12.2006, 14:48
yaw anadolu takımlarının bize garezi olsa ne yazar be. çıkıp top oynamıyozki sahada adam gibi. çık adam gibi oyna bak nasıl kazanıyosun. ama şu nada ligin en kötü takımıyız. ve bence anadolu dan uzaklaştık. 4 büyük deniyor. bence kendimizi istanbul kulüpleriyle beraber anmayalım. biz anadoluyu temsil etmeliyiz ama gerçek anlamda. böyle büyük takımız bilmem neyiz falan eskide kaldı. tabi büyük takımız bunu kimse inkar edemez ama çıkıp bursa kümeye diye bağırırsak onlard bize byle bağırır işte. aynı şekilde antep satdındada oldu bu trabzon kümeye diye bağırdılr. niye oldu? çünkü anadoluyu temsilden uzaklaştık bence. aslımız bulmamız gerekiyo.

GolaMTuRi
02.12.2006, 14:51
bursa kopekleri havlasa ne olur..hedefleri kumede kalmak olan takimi kaale almamak lazim...hepsinin ilk takimi istanbul ucuzleri...ama bizi 5 kurusluk adamlara rezil edenlere en icten saygi ve sevgilerimi iletiyorum...alayinizin kokune kibrit suyu...

Tahsin Armutcu
02.12.2006, 14:56
arkadaşlar anadolu biziz, onlar coktan istanbul köpekleri oldu bile

TameRHan
02.12.2006, 15:10
gerçek anadolu takımı biziz. kendine anadolu takımı diyen diğer anadolu takımlarına düşman gözüyle bakmaz kendilerine zararı olmadığı sürece.

istanbul dükalığına karşı hep tek durduk, hiç bir anadolu takımı yanımızda oldu mu hayır ama zor günlerimizde trabzon kümeye bağırmasını biliyorlar. yazık!

degok
02.12.2006, 15:20
Bana sorarsanız anadolu takımları 4 büyüklerle oynarkan daha fazla motive oluyorlar. Kendilerini göstermek adına daha hırslı oynuyorlar. Gel gelelim bu 4 büyükler içerisinde şu ara formu en düşük olan ve kadro zaafı enfazla olan takımda bizim takım bu nedenle de anadolu takımları bizi daha rahat yeniyorlar. Bence durum bu. Yoksa bir düşmanlık olduğunu sanmıyorum.

nordicspor
02.12.2006, 15:35
Anadolu takımlarının bu halet-i ruhiyesini iyi tahlil etmek lazım. Öncelikle kendi takımları hiç bir sportif başarı gösterememiştir. Ben başarılı değilsem Trabzon neden başarılı olsun mantelitesi (ki bu akla ziyan bir yaklaşımdır) hakim olmaya başlamıştır. Fener taraftarlarına bakın, hatta İstanbul'daki fener taraftarlarına bakın. Çoğu, iddia ediyorum en az %90'ı Anadoludandır. HAl böyle olunca benim takımım başarılı değilse bende Trabzon'un rakibini desteklerim. Örnekler: Rize (bu ilimiz fener sevdası ile ünlüdür, o kadar ünlüdür ki sosyologlar için bulunmaz bir laboratuvardır). Kayseri: Bu şehirde 1980'den sonra sanayi çok hızlı gelişmiş ama istenen sportif başarılar elde edilememiştir. Bu nedenle Kayseri başka bir motivasyonla oynar Trabzon'a karşı. Alın size başka örnek Konya. Kombassan falan filan fos çıkınca dip üzeri oturdular. Parayla spotif başarı elde edeceklerini zannettiler ama nafile. Diyarbakır: Fazla söze gerek yok 1.ligden düşmeden önce maçları hatırlarsanız "katil Trabzon" diye bağırırlardı ama şimdi nerdeler? Keza Samsun, Ordu ve Giresun'dan bahsetmeye gerek yok zaten. Bizi geçmişte çok zorlayan bir Zonguldak efsanesi vardı bir Eskişehir ama şimdi nerdeler? Bursa: Garibanlar bir kerede yensinler Trabzon'u da egolarını tatmin etsinler. Zavallılar 3-0'dan kupayı Trabzon'a verdikleri 5-1'lik maçı hala unutamamışlar. Geçen yıl Rize'de fener şampiyon gibi laflar edildi de Fatih ve Gökdeniz 3'er adet zarflamışlardı bu hemşehrilerimize(!).
Yani teşbihte hata olmaz derler ya, o bakımdan Anadolu kulüplerinin bize karşı olan hırsını şu örnekle açıklamaya çalışalım: ABD Irak'ı işgal ettikten daha doğrusu Bağdat'ı teslim aldıktan sonra canlı yayından dünyaya izlettirilen Saddam'ın heykellerini yıkma operasyonu vardı. Operasyon sırasında kameralara yansıyan bir görüntü vardı: Çulsuz bir bedevi elinde terlikle heykelin üzerine çıkmış, heykeli dövüyordu. İşte bizim (!) Anadolu kulüpleri de ne zaman üç-beş maç kaybetsek "Trabzon kümeye" bağırmaya başlarlar.

Suç bağıranlarda mı yoksa bu it sürüsünü bağırtanlarda mı? Yorum sizin.

Burçak
02.12.2006, 15:45
suç sürüyü bağırtanlarda. ama bu sürüde bağıranların hepsi ile hesap kesilecek. inşallah 2. yarı burza lılar kümeye yakın olacak ve bunları sondan 2. hafta parçalayarak kümeye göndereceğiz. tarihlerinde 32 defa kaybetip sadee 7 defa kazanmışlar bize karşı. burza nın zoruna giden bu. bide dediğin gibi o kupa maçı. çok pis zorlarına gitmiş o kupa maçı..

BÜYÜK_TRABZON
02.12.2006, 15:46
Her zaman olmuştur oluyor ve olacaktır çünkü onların rüyalarında göremeyecegini biz başardık yani kısacası çekememezlik var

nesta61
02.12.2006, 17:45
a.... k.... takimlari bizi kiskandiklari icin bizim gibi olmayi calismalari bizim gibi sampiyon bizim gibi TRABZONSPOR olmak istiyorlar ama ASLAAA bitti , TURKIYE CUMHURIYETTINEDE ARTIK TRABZONSPORDA BITTI 3buyukler artik hersene tombala ceker bisene biri diyer sene oburu sampiyon olur , canim turkiyem ....

Uğur Aydın
05.12.2006, 21:59
Anadolu takımlarının hepsi bize düşman,hiç birini sevmiyorum,hepsi köle zihniyetli hepsi istanbulun yalağı olmuş,ben anadolulu değil DOĞU KARADENİZLİYİM

Semih GÜL
05.12.2006, 22:05
Anadolu takımlarının hepsi bize düşman,hiç birini sevmiyorum,hepsi köle zihniyetli hepsi istanbulun yalağı olmuş,ben anadolulu değil DOĞU KARADENİZLİYİM
ben orta karadenizliyim ama şunu bilir söylerim biz Trabzonsporsak kardeşim hepsini yenebilecek güçte olmalıyız aksi halde zaten şampiyon olamayız.Garez felan olduğunu sanmıyorum.

Biz her maçı almalıyız.Anadolusu büyüğü küçüğü demeden

Uğur Aydın
05.12.2006, 22:29
Ben açık ve net garezleri olduğuna inanıyorum,nereye gitsek zevkle Trabzon kümeye diye bağırıyorlar,evvelki senelerdede bu böyleydi,hemen büyüklüğümüz tartışılıyor,domuzdan post anadoludan dost olmaz

Nytre
05.12.2006, 22:31
Anadolu takımlarına baktığımızda hiç biri temiz değil.. her bir takımdaki yönetimde bir sürü oyuncunun birinci ya da ikinci takımı eziklerden... sivasta bunu gördük.. rizede öyle.. d.bakırda öyle... vs vs...

onun için bunlar ilk önce tek takım tutmayı öğrensinler...

şehirlerine ts gelince kendi takımlarına mesela fb gelince fb.ye destek vermesinler DÜRÜST OLMAYI ÖĞRENSİNLER...

iki yüzlü davrandıkları için şampiyonuk onlar için HAYALDEN ÖTE DEĞİL...

omerfarukyilmaz
05.12.2006, 22:38
galiba bzm bzden baska dostumuz yok

Çetin
05.12.2006, 22:42
anadolulu değil Doğu Karadenizliyim..

Mustafa Ayazoğlu
05.12.2006, 22:46
ne yapsın garipler bizi yenince kendilerini bişi sanıolar..

Uğur Aydın
05.12.2006, 22:51
anadolulu değil Doğu Karadenizliyim..
Gönüller bir +1967

erol-61
06.12.2006, 00:14
Buna inanmayan varsa çıksın ortayabitek anadolu takımlarının olsa gene iyi belki hatırlayanlar vardır tam sezonunu hatırlayamıyorum ama bir SAMSUN - TRABZONSPOR maçına gidmişdim ve o günden sonra dostumuzun olmadığına kesin kanaat getidirdim,bu düşnceye sebeb olan bir pankartdı ve o pankartda aynen şöyleydi YUNAN GEÇER TRABZONLU GEÇEMEZ. gerisini siz düşünün ve rizede herzaman yaşadıklarımız bir rize maçındada kafam yarılmışdı stadın dışından atılan taşlarla canımızı kurtarmak için telörgüleri yıkıpsahaya girmişdik TRABZONA polis korumasıyla dönebilmişdik daha neler yazarım okumakdan yorulursunuz hemen hemn bütün stadlara giddim gençken ve bunları yaşadım

mustafakaya
06.12.2006, 00:22
taraftar arkadaşlar biz bir dönem, özellikle şenol güneş'in üç-dört sene üstüste teknik direktörlük yaptığı dönemde o zamanki yönetimin de katkısıyla anadolu kulupleriyle gayet sağlam ilişkiler kurmuştuk. ondan sonra bizim tarafımızda da bazı kusurlar oldu. ilişkiler kötüye doğru seyretti.

dr.muhsin
06.12.2006, 00:55
Eskiden Ali Kemal i izlemek için Anadolunun her yerinden seyirci gelirmiş. (babamın yalancısıyım). Ve yine onun anlatmasına göre sanılanın aksine en zor maçlarımız o zaman ki orduspor ve rizespor maçlarıymış. Babam ve arkadaşı orduya maça gittik bize ana avrat küfrediyodular diyodu. Hakkaten ben o zaman Ezikbahçenin karadeniz takımlarından daha çok puan aldığını ama Trabzonsporun her nekadar maçları kaybetmese de bir karadeniz takımı dostluğu görmediğini ve eziklerden daha az puan aldığını araştırdım ve babamın tezini doğruladım. Diğer Anadolu kulüplerine gelince Diyarbakır kürt meselesi yüzünden, Bursaspor 5-1 lik bozgundan, V.manisa 4 büyük takım arasına girmek istemesinden bizi pek sevmezler. Kısacası belki eskiden az da olsa bi dostluk vardı ama günümüz futbolunda işin çine reklam ve para da girince artık herkes rant peşine düşmüş oldu...

Recep Çaltepe
06.12.2006, 00:58
... V.manisa 4 büyük takım arasına girmek istemesinden bizi pek sevmezler...

Yazınızın sadece bu kısmına katılmıyorum, tahminimce Vestel'in bizle alıp veremediği bir durum yok, bu belkide kendilerinin sadece son iki sezondur Trabzonspor ile aynı platformda mücadele ediyor olmasından kaynaklanıyordur.

Rıza ÇOLAK
06.12.2006, 10:25
Bi ara meşhur bir laf vardı İçimizdeki İrlanda lılar diye ..... bilmem bi şeyler anlatabildimmi.Önce içimizdeki o İrlanda lıları temizleyelim ondan sonra bakarız Anadolu işine

Remzi
06.12.2006, 12:27
Millet artık duygularının değil paranın adamı oldu eskiden herkes severdi bizi ama artık iş çıkarcılığa dönüştü.Bizim bizden başka dostumuz A.sebat,araklı değirmendere arsin Trabzon takımları var

topalkaplan
06.12.2006, 12:28
bende öyle haklısın katılıyorum

mustafakaya
06.12.2006, 12:30
bende öyle haklısın katılıyorum

tarbzonspor sadece doğu karadenizin takımı değildir.

ozcan_asanoglu
06.12.2006, 12:43
alın işte, 5. büyük olma yerine kendilerine komik hedefler seçen cahil cühela takımı...

----------------------------------------

4. büyük Kayserispor olmalı"
Son 6 haftada 3 galibiyet ve 3 beraberlik ile yenilmezlik serisi yakalayan Kayserispor, Beşiktaş ile yapacağı maça, sakatlıkları geçen Gökhan ve Uğur`u da kadrosuna dahil ederek, eksiksiz hazırlanıyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, zirvedeki yarışa değinerek, ¨Anadolu takımları olarak biz ve Vestel Manisaspor aşama kaydetti. Trabzonspor düşüşte. Eğer Anadolu`dan bir takım 4. büyük olacaksa, bu Kayserispor olmalıdır. Önümüzdeki sezon, sarı kırmızılı ekibin böyle bir hedefi olmalıdır. Beşiktaş maçlarına duygusal değil, Kayserisporlu olarak kazanmak için bakıyoruz¨ dedi.
--------------------------

mustafakaya
06.12.2006, 12:45
alın işte, 5. büyük olma yerine kendilerine komik hedefler seçen cahil cühela takımı...

Son 6 haftada 3 galibiyet ve 3 beraberlik ile yenilmezlik serisi yakalayan Kayserispor, Beşiktaş ile yapacağı maça, sakatlıkları geçen Gökhan ve Uğur`u da kadrosuna dahil ederek, eksiksiz hazırlanıyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, zirvedeki yarışa değinerek, ¨Anadolu takımları olarak biz ve Vestel Manisaspor aşama kaydetti. Trabzonspor düşüşte. Eğer Anadolu`dan bir takım 4. büyük olacaksa, bu Kayserispor olmalıdır. Önümüzdeki sezon, sarı kırmızılı ekibin böyle bir hedefi olmalıdır. Beşiktaş maçlarına duygusal değil, Kayserisporlu olarak kazanmak için bakıyoruz¨ dedi.

6 tane temiz şampiyonluk kazan öyle gel.

ts_fan
06.12.2006, 12:48
Çık sahaya topunu oyna, tüm rakiplerini hallaç pamuğu gibi at.
--->Anadolu takımlarının bize garezi mi var?
Olsun be kardeşim, garezleri olsun.Vız gelir, tırıs gider.
Ben, Trabzonspor'un sahada futbolun hakkını verip vermediğine bakırım.Bananesi Anadolu takımlarının eften püften düşmanlığından.Havlayan it ısırmaz, biz kendi işimizi yapalım;)

selçukabi
06.12.2006, 13:15

Ertuğrul Sağlam, Trabzonda 28 Ocakta takımının bir maçı var,bizle, var da senin anana avradına bu kadar çok küfrettirmeyi istemen çok enteresan geldi bana...hadi hayırlısı

Jade
06.12.2006, 13:21
millet saracak yer ariyor, beyler bazi seyleri cok abartiyosunuz..komplo teorilerinde son nokta..

imza...:alkis:

bu durumu gayet normal karşılıyorum. kimse kemseye sempati duymak zorunda değil. neticede futbol rekabet işi.. Sen kendini "kümeye" diye bağırılan duruma düşürme yeter .. gerisi laf..

TSSKY
06.12.2006, 13:22
İŞte Ben Bunu Anlayamiyorumm...anadoludan DÖrdÜncÜ BÜyÜk Çikti Çikti Ey Beyİnsİz Gerİkafalilar Çikti Çikali Yillar Oldu O Arada 6 Kere Şampİyon Oldu 4-5 ŞampİyonluĞu Da Elİnden Şİke Vb. Yollarla Alindi Yanİ ErtuĞruŞ SaĞlam Gİbİ Bİ Adam O Yillari GÖrmÜŞ GeÇİrmİŞ Yoksa Onlari Bİlmİyo Mu..yok Artik TÜrkİynn YÜkselen En İİ Teknİk DİrektÖrÜ MÜ..yazik Yazik Ne Kadar MalmiŞ....
Ulan ErtuĞrul İnŞ. Takimiz DÜzelİr De AĞzinin Payini Alirsin Bİ De Anan Avradin SaĞlam Çikarsin Ordan...Şerefsİz...

Burçak
06.12.2006, 13:24

ulan kuş beyinli gerizekalı deli manyak . çapınızz nedir çapınız.
size başka bişe demiyorum.

ts_fan
06.12.2006, 13:26
Ertuğrul verdi coşkuyu, herkesin kanı kaynadı hemen, iplemeyin arkadaşlar, boş koyun;)

Gürkan
06.12.2006, 17:01
kayseri sporun hedefi satadlarını seneye 29 ekime yetiştirmekmiş. biz daha satadın yapılıp yapılamayacagı konusuluyor.

sonrada adamların garzımı var.bızı bu dururma dusuruyorlar ondan sonra adamlar senınle boy olcusmeye hak gorur kendınde.

Furkan
06.12.2006, 17:08
kayseri sporun hedefi satadlarını seneye 29 ekime yetiştirmekmiş. biz daha satadın yapılıp yapılamayacagı konusuluyor.

sonrada adamların garzımı var.bızı bu dururma dusuruyorlar ondan sonra adamlar senınle boy olcusmeye hak gorur kendınde.

ya harbiden büyüksek büyüklüğümüzü gösterelim. çömezler stad yaparken biz hala yapsak mı yapmasak mı yok şu kadarlık mı olsun bu kadarlık mı tartışıp duruyoruz bari onlar bitirmeden bi proje çizmeyi başarsak....

armagan67
06.12.2006, 21:01
kurt kocadı ya bıze bılenmeye calısıyorlar ama bılmıyolarkı hıcbır takım trabzonspor kadar buyuk ve onurlu olamaz

oguzkoc
06.12.2006, 21:16
kayseri 4.büyük olacakmış. olsun yaw. adamlar kendilerini 4.büyük görüyolar demekki. e güzel tabi en büyük olan trabzonun koltuğuna göz dikmektense 4.büyüğün koltuğuna göz dikmek daha mantıklı yaw..

Tevfik Kılıç
06.12.2006, 21:41
İt ürür kervan yürür

TSSKY
06.12.2006, 21:58
YA NİYE KİMSE ANLAMIYO ANADOLUDAN BÜYÜK ÇIKTI YILLAR ÖNCE 6 KERE DE ŞAMPİYION OLDU 4-5 TANE ŞAMPİYONLUĞU DA ŞİKE VB. OLAYLARLA ELİNDEN ALINDI...YAZIK YAZIK TÜRKİYENN YÜKSELEN DEĞERİ DİE KABUL ETTİĞİMZ UMUDUMUZ SAYDIĞIMIZ BİZİM DE İİ TDMÜZ VAR DİECEMZ ADAM YUKARDA SAYDIĞIM ŞEYLERİ YOK SAYACAK KADAR GERİKAFALI YA DA UNUTMUŞ.YA O ZAMANLAR GÖRMEDİ Mİ ERTUĞRUL SAĞLAM YAZIK YAZIK TÜRK FUTBOLU Bİ BEYİNSİZİ Mİ UMUT OLARAK KABUL EDYO...
AYRICA 4. BÜYÜK DENMEZ BU DA Bİ HEDEF EKSİKLİĞİDİR KENDİNİ İSTANBUL TAKIMLARINN ALTINDA BULMAYI KABUL ETMİŞ İÇİNE SİNDİRMİŞ..İŞTE TRABZONSPORUN BÜYÜKLÜĞÜ DE O İSTANBUL TAKIMLARINA BAŞKALDIRMADAN GELİYO SÖLESENE ERTUĞRUL SEN BUNU ANLAYABİLECEK KADAR KİŞİLİKLİ Bİ İNSAN MISIN????!!!!!!:mad:
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Forum kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım...

Tevfik Kılıç
06.12.2006, 22:35
Ertuğrul Sağlam ne buyurmuş 4.büyük olacaklarmış! hadi canım sende kör cahil herif sen önce bir şampiyon ol da ondan sonra konuş yamuk ağız zübük

Enes Berfin
06.12.2006, 22:49
Ertuğrul Sağlam ne buyurmuş 4.büyük olacaklarmış! hadi canım sende kör cahil herif sen önce bir şampiyon ol da ondan sonra konuş yamuk ağız zübük

Kendini beyenmis bir Serefsiz.

erol-61
06.12.2006, 22:53
ertuğrul TRABZONSPORUN aldığı şampiyonlukları ve kupaları bilmiyo heralde bi hatırlatsakmı ne ?

Tahsin Armutcu
07.12.2006, 00:00
ulan kuş beyinli gerizekalı deli manyak . çapınızz nedir çapınız.
size başka bişe demiyorum.

hata bizim takimimizda arkadaslar.hepsini teker teker rezil etmedikce bunlar akillanmayacak.ha bizim umrumuzda mi onlarin bizi buyuk gorup gormemesi biz kendimizi biliyoruz.ama tek uzuldugum nokta bursada ve sakaryada maca giden arkadaslarin duyduklari tezahuratlar.sadece buna uzuluyorum ve bunun soylenmesine musaade edenlere tekrar yaziklar olsun diyorum

yağız61
07.12.2006, 01:39
arkadaşlar bırakalım kardeşlik ayaklarını.onlar ne yaparsak yapalım bizi sevmiyorlar.zaten adamların tutukları diğer takımlar belli.onun için anadolu kardeşliği lafı hikayeden öteye gitmez. illa bir kardeşlik olacaksa herşeye rağmen trabzon-rize kardeşliğinden söz etmeliyiz.onun için kim anadolu kardeşliğinden bahsetse ağzına bir yumruk vurasım geliyor.ŞİMDİ SÖYLEYECEKLERİMİ DİKKATE ALIN HANGİ DEPLASMAN OLURSA OLSUN BUNDAN SONRA YENİLECEĞİMİZ HER MAÇTAN SONRA TRABZON KÜMEYE SESLERİNİ DUYACAĞIZ.VE NE KADAR KARDEŞ OLACAKLARINI GÖRECEĞİZ.Açıkçası ben hiç birini bu anlamda sevmiyorum.

Cüneyt Canlıca
07.12.2006, 09:27
Eğer kişi kendisi başkalarına nefret duyuyorsa içinde o nefreti besliyorsa hiç kusura bakmasın ama başkaları aynı tepkiyi verdiği zamöan bir şey demeye hakkı olmaz.....Sen dogu karadenizli olabilirsin ama Trabzonspor sadece doğu karadeniz takımı değildir....Gün geliyor 5 milyon 6 milyon taraftarımız var diyoruz..sadece Trabzondamı bu taraftar....başka takımlara hakaret ederken bunu dikkate almanızı tavsiye ederim....Kümeye diye bagıranlar fb yede gs yede bjk yede aynı sekilde bagırırlar...Normal bir takımın yapması gereken onurlu bi şekilde mücadelesini yapıp galip gelmesidir...Bize maç vermiyorlar bizie düşmanlar demek abesle iştigaldir....saçmalıktır..

Egemen Yılmaz
07.12.2006, 16:50
kayserispor daha düne kadar 2. ligde sürünen bir takımdı yarın ne olacağı da belli değil. ertuğrul sağlam da büyükten saymadığı takımdan bir gün öyle bir tekme yer ki, kendine gelemez

yağız61
07.12.2006, 16:56
Eğer kişi kendisi başkalarına nefret duyuyorsa içinde o nefreti besliyorsa hiç kusura bakmasın ama başkaları aynı tepkiyi verdiği zamöan bir şey demeye hakkı olmaz.....Sen dogu karadenizli olabilirsin ama Trabzonspor sadece doğu karadeniz takımı değildir....Gün geliyor 5 milyon 6 milyon taraftarımız var diyoruz..sadece Trabzondamı bu taraftar....başka takımlara hakaret ederken bunu dikkate almanızı tavsiye ederim....Kümeye diye bagıranlar fb yede gs yede bjk yede aynı sekilde bagırırlar...Normal bir takımın yapması gereken onurlu bi şekilde mücadelesini yapıp galip gelmesidir...Bize maç vermiyorlar bizie düşmanlar demek abesle iştigaldir....saçmalıktır..
kardeşim benim klavyem benim biraz yavaş.biz ne düşünürsek düşünelim.onlar yine kendi bildiklerini okuyacaklar.0-505-2587193 BENİM NUMARAM ADIM YUSUF.İSTERSEN BENİ ARA BU KONU HAKKINDA TARTIŞALIM.SANA BU KONUDA DÜŞÜNDÜKLERİMİ SEBEPLERİYE ANLATAYIM.HADİ KAL SAĞLICAKLA.ARASAN KONUŞURUZ.SÖYLEDİĞİM HİÇBİR ŞEY SEBEPSİZ DEĞİLDİR.DURUP DURURKEN BÖYLE DÜŞÜNEMEM.SADECE DOĞU KARADENİZ KARDEŞLİĞİNDEN SÖZ ETMEDİM.RİZE SPOR DEDİM.GENELLEME.

Badaloğlu
07.12.2006, 17:11

Değerli arkadaşım,
kaş yaparken göz çıkarmayalım.Karadeniz'in batısıda,doğuda,aşağısıda,yukarısıda Karadenizdir.Doğu Karadenizliyim diyerek bölgecilik yapmayalım.Bu takım sadece o bölgeye ait değildir.Tüm Türkiyenin takımıdır.

Ayrıca Doğu Karadeniz'de doğmak senin elinde olan bir şey değidi.Bu tercih hakkı sana verilmiş olsa anlardım ama sadece senin kaderin gereği orada doğdun.Fizanda da doğabilirdin...:)

Emorfo
07.12.2006, 17:41
Anadolu Anadolu benim karnım dolma dolu.

Anadolu şehirleri önce Bizans'ın kölesi olmayacak. Bursa'da Trabzon kümeye diye bağıran taraftarların kulübünün başkanı Fb Kongre üyesi. Cemal Aydın, İlhan Cavcav, Melih Gökçek bu adamları anlatmaya gerek yok.
Şöyle bir durum var. Trabzonspor'u Anadolu'da seven kitle çok fazla, sempati var. Sevmeyenlerin bir kısmı Bizansın kölesi diğer kısmı ise şehir takımlarını çok seven fanatik kesim. Bunların derdi direk Trabzonspor olmasa da Trabzonspor'a karşı bir kıskançlık ve kendilerini Trabzonspor'la kıyaslama yarışları var. Tribün konusunda olsun 3, 5 maç oynanınca 4. büyük biziz derler Anadolu'nun horozuyuz derler filan felan. Hiçbiri de kalıcı olamadı. Bursalılar iyi hatırlarlar en son Trabzon kümeye diye bağırdıklarda kendileri düşmüştü, arada parlarlar sonra yine aynı tas aynı hamam. Çünü devamlılıkları yok. Herkes başarılı olsun herkes şampiyon olsun evet ama bunu kendini yukarı atarak yap bizi aşağıya çekerek veya aşağılayarak değil.
Tribün konusunda Trabzon tribünleri bir çok Anadolu takımından daha kötü bunu kabul etmek lazım. Bunun bir nedeni de Trabzon şehrinde rekabet edecek başka taraftar olmadığı gibi şehrin sanayileşip zenginleşememesinin de etkisi vardır. En büyük etken ise taraftarımızın başına buyruk hareket etmek istemesidir. herkesin grup kurmaya çalışması vs. Bursaspor tribünleri izlerken taktir ettim. Güzel bir atmosfer yakalamışlar. Bursalı iş admaları 100 er 1000 er kombine alarak taraftar gruplarına dağıttılar. Sonucunda genç kitleden oluşan güzel bir tribün çıktı ortaya. İş adamları yönetimleri ve taraftarları güzel bir olaya imza attılar sonucunu da almışlar. Gerçi çok gereksiz bir şekilde kendilerini bizimle kıyaslamaya çalışırlar bu kadar kombine sattık vs vs diye. Parası sanki kendi cebinden çıkmış gibi.
Şu anda gördüğüm Kayserispor başta olmak üzere Bursaspor dahil bir atılım içerisindeler. Şampiyonluk çok uzak olsa da bu kulüplere başarılı sezonlar geçirecekler güzel işlere imzalarını atacaklar. Tabi kendi işlerine bakıp sağa sola salça olmadan yapabilirlerse ne ala.
Trabzonspor'un durumu farklı. Şehirde eski hava yok. Fakat Trabzonspor'u Trabzonspor yapan her yerde taraftarının olmasıdır. Geçmişin ekmeğini yiyoruz bu yüzden yeni nesil medya kurbanı oluyor. başarıya ve güce tapıyor zaman imaj çağı reklam çağı. Bu nedenle şampiyonluk şart bu gidişat iyi değil.

oguzkoc
07.12.2006, 21:15
allah belanı versin senin hayvan herif..

golebshera
07.12.2006, 21:40
Bizans takımlarına karşı mağlubiyeti çoktan kabullenmişler.. Onları yıkabilmiş tek Trabzon var, Trabzon da çaptan düşünce vuralım abalıya misali, ezikliklerini telafi etme kaygısıyla arslan kesiliyorlar bize.. Onlara değil, bizi bu kadar çaptan düşürenlere kızıyorum asıl.

golebshera
07.12.2006, 21:42
kötü söz ananındar aslanım. Yumuşak aslanım. Yayvan aslanım. Kılkuyruk aslanım. Klavye aslanı aslanım. Ultranıda al burdan anana git.

YAVUZ_61
07.12.2006, 23:43
Ben Bursa Macina Gittim Macin Basinda Ve Sonunda Tribunler Hep Bir Agizdan Trabzon Kumeye Diye Bagiriyolardi Oyle Costularki Burasi Leskibi Hamsi Kokuyor Hep Bir Agizdan Teksaslilar Bunu Yapanlar Bizi Sevmeyen Gaziantep Var Bunu Fenerle Sampiyonlukta Cekisirken Gorduk Ustlerinde Fener Formalari Bunlarmi Nadolu Takimlari Vede Biz Her Yenilisimizde Bu Lafi Duycaz Trabzon Kumeye Ama Bu Takim Dusmicek Bursayida Antepide Gorcez Biz Anadolunun Tek Buyuguz Ya Cekimiyolar Bizim Gururum Askimiz Sevdamizsin Trabzonum

SDanışmaz
08.12.2006, 00:02
Var abi var...

waitingfor7.
08.12.2006, 00:05
taraftar dediğin bir grup gençtir.Gelir tribüne maçını seyrederken gaza gelir rakibe söver hakeme söver kendi futbolcusuna söver.rakip taraftara söver yarın sokakta iş yerinde sövdüğü adamla sarmaş dolaş olur.unutur herşeyi.hangi işimizi gerektiği gibi bilinçle yapıyoruz ki taraftarlığımız dört dörtlük olsun.Anadolu klupleride aynı rakip kim trabzon tezhüratlar belli her sezon aynı şeyler bağırılır.Trabzon o sene iyiyse trabzon olamazsın şampiyon kötüyse trabzon kümeye derler.bu diğer rakiplere karşıda böyledir.(istisnalar hariç)bizde rize maçında rizeyi maçın başında tribüne çağırıp alkışlamadık mı? sonra ne oldu dakika 61 golü yedik .... ç...ları diye tempo tuttuk(ben yapmadım ama önümdeki kalabalık yaptı) daha sonra her türlü sövgüyle tempo tuttuk.Biz rizeye gidince onlarda aynısını yapacaktır.sonra rize neden bize düşman diyeceğiz.biz neysek onlarda o.

Erdem Keser
08.12.2006, 00:06
ilk once bi gitsinler potansiyellerine baksinlar sehirlerinde yasayan insanlarin istanbul kopekligi yapmalarina engel olup sonra buyuk olmaya kalksinlar sumuklu kimsinde sen 4.buyuk olcan kimsinde buyuklugumuzu gormuyosun sen mi verdin buyukluk sifatini trabzona once bi trabzon adini agzina alirken desturde ondan sonra buyuklukten bahset

TSSKY
08.12.2006, 01:19
EVET ANADOLU TAKIMLARI GERÇEĞİNE DE DEĞİNMEDEN GEÇEMEYECM VALLA..
BU TAKIMLAR VAR YA O KADAR ŞEREFSİZ Kİ BİZE BİLENİR BİLENİR GELİRLER BİZM KÖTÜ ZAMANLARMZDA AMA ŞU ÜÇİSTANBUL TAKIMINA VERMEDİKLERİ BELEŞ MAÇ SATADIKLARI MAÇ YOKTUR YETER Kİ O TAKIMLAR İSTESN İŞTE BU ANADOLU TAKIMLARI(İŞTE BU NOKTADA B ONLARDAN AYRILIYORUZ) PARA İÇİN HER Bİ H...TI YER MAALESEF O İSTANBUL TAKIMLARNN KÖPEĞİ OLURLR GEREKİRSE PARAYI VE PARASI OLANI BABA SAYARLAR YERİ GELDİİNDE...BİZSE PARAYI DEİL EN BÜÜK OLMAK İÇİN SAVAŞMAYI YARIŞMAYI AMAÇ SAYMIŞIZ İŞTE BU DÜŞÜNCEYLE 6 KERE ŞAMPİYON OLMUŞUZ..ANADOLUDAN 5. BYK ÇIKAR MI SORUSNN CVBI DA BURDA İŞTE O NOKTADA ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNCE..AMAÇ...

Gülşen
08.12.2006, 02:41
Ne kadar onur kırıcı bir konu...

kenone
08.12.2006, 03:04
trabzonsporlu olmanın onuruna varamamış bütün ezik istanbul köpeklerinee...

sizi konuşturan buna fırsat veren yönetimimize yazıklar olsun siz istanbul takımlarını tutmaya , onlarla sevinmeyee devam edin, ezik memleketsiz adi insanlar...

m@rdi
08.12.2006, 07:01
İt ürür kervan yürür

:alkış: :alkış: :alkış:

bordo61
08.12.2006, 13:46
iki galibiyet alınca kendilerini buyuk olduk zannediyolar Büyüklügümüzü hazmedemeyenlerle işimiz olmaz

sheva
08.12.2006, 15:16
Diyelim ki var. Ama biz sahanın tozunu attırıyoruz. Bir takım gibi oynuyoruz,üst üste maçlar kazanıyoruz. Yenildiğimizde de ezilmeden yeniliyoruz. Sahada ne yaptığımızı biliyoruz. ve uzun bir süre sonra ilk defa sezon başındaki hedeflerimiz sezonun ortasında imkansız hale gelmiyor.

Ya da diyelim ki yok çok seviyorlar bizi. ve biz düşme hattındayız. Ne önemi var??? Kimse kimseyi sevmek zorunda değil arkadaşlar. Ama biz kendimizden sorumluyuz ve kendimize çeki düzen vermek durumundayız. Gerisi laf-ı güzaff

Oğuuz
08.12.2006, 15:52
trabzonsporlu olmanın onuruna varamamış bütün ezik istanbul köpeklerinee...

kimsenin kimseye garezi filan yok arkadaşlar, bırakalım bu işleri artık... her takım taraftarı arasında (Trabzonspor dahil) iyi niyetli çok güzel insanlar olduğu gibi işleri güçleri pislik olan taraftarlarda var,bunu kabul edelim.. o bir kaç kendini bilmezin yaptığını örnek alarak ona göre davranmaya devam edersek futbol hiç bir zaman sevgi,barış ve kardeşlik olmayacaktır,,,
bir avuç Trabzonspor taraftarı için anadolu takımları köpek olduğu sürece,bir avuç anadolu takımı taraftarı içinde Trabzon şehirlerine geldiğinde şehir hamsi kokacak ve her zaman ''Trabzon kümeye'' tezahüratı olacaktır, önemli olan bu bir avuçlar yüzünden diğer çoğunluğun birbirine düşmemesi...

zafercalikoglu
08.12.2006, 16:54
kimsenin kimseye garezi filan yok arkadaşlar, bırakalım bu işleri artık... her takım taraftarı arasında (Trabzonspor dahil) iyi niyetli çok güzel insanlar olduğu gibi işleri güçleri pislik olan taraftarlarda var,bunu kabul edelim.. o bir kaç kendini bilmezin yaptığını örnek alarak ona göre davranmaya devam edersek futbol hiç bir zaman sevgi,barış ve kardeşlik olmayacaktır,,,
bir avuç Trabzonspor taraftarı için anadolu takımları köpek olduğu sürece,bir avuç anadolu takımı taraftarı içinde Trabzon şehirlerine geldiğinde şehir hamsi kokacak ve her zaman ''Trabzon kümeye'' tezahüratı olacaktır, önemli olan bu bir avuçlar yüzünden diğer çoğunluğun birbirine düşmemesi...

gercektende çok güzel bir şekilde özetledin,

Lokman
08.12.2006, 16:58
:alkış: :alkış: :alkış:

kesinlikle katılıyorum.

Lokman
08.12.2006, 16:58
ula benh ne yaptım ben it ürür kervan yürür lafına katılıyorum

YAVUZ_61
08.12.2006, 21:39
Slm Millet Ben Bursa Macima Gittim Bursa Seyircisi Stadi Doldurmus Hep Bir Agizdan Macin Basinda Ve Sonunda Trabzon Kumeye Diye Bagiriyolardi Adamlar Oyle Costuki Burasi Leskibi Hamsi Kokuyor Bu Benim Gibi Yanimdakilerin Cok Agrina Gitti Bizi Sevmeyen Gziantep Var Bizi Cekemeyenler Kume Dusuyor Bursa Gibi Olumune Trabzon Sevdamsin

Taner Gündoğdu
08.12.2006, 22:52
anadolu takımlarının bize bir garezi yok bence. tabiki bir efsane küme düşme hattına inerse onlarda bu şekilde bağırır. kendi takım otobüsünü taşlayan tarfatara sahibiz onlar niye bağırmasın ki?
ama önemli bir nokta daha var bence... hep anadolu takımlarının 4 büyüklerin gölgesinde kaldığı,lige renk katmadığı söyleniyordu ve bir yenilik getirdi federasyon lige. takımlar puan başı para alacak ve ligdeki konumlarına görede para kazanacak... bu anadolu klüpleri için büyük bir fırsattı ve iki sezondur bence çok iyi değerlendiriyorlar. düşünsenize bir maç kazanınca 240 milyar(değişmediyse bu sene)! büyük maçlarda başkanlar futbolculara deseki kazanın maçı 120 milyar size prim! buyrun futbol şölenine... lütfen biraz objektif bakalım anadolu takımlarının bize bir garezi yok, feneri son maçta şampiyonluktan etmedi mi bu anadolu takımları,fenere 5 atmadılar mı? artık herkes para için tüm güçleriyle oynuyorlar. fakat sorun şuki biz buna ayak uyduramadık... keşke bizde ayak uydursaydıkta anadolu klüpler yine böyle oynsaydı lige heyecan gelseydi...

Uğur Aydın
08.12.2006, 23:32
Maalesef çok enteresan ve ilginç bir video,maalesef diyorum izliyince anliycaksınız,samsunlular geçen sene küme düşmelerini başkanlarının kökeninin Trabzon olmasına bağlıyor

http://www.youtube.com/watch?v=b0ByuftBPl0

Hüseyin Çümen
09.12.2006, 19:07
kıskanılmak güzeldir arkadaşlar bunlar böle konuşup aslında içlerindeki pisliği döküolar biz onları önemsemiyoruz bile bursa kim antep kim antalya kim kimsiniz siz ya 18 takımlı ligde 4 takımdan kalan yeri doldurmak için konulmuştakımlar değil mi bunlar arkadaşlar her sene hedeflerini küme düşmemek olarak belirleyen istanbulun ezikliği ltında hayatlarını sürdürmeye çalışan gereksiz takımlar toluluğu onlar bizim kazandığımız şampiyonlukları içlerine asla sindiremeyecekler ve biz kıskanılmaa devam edicez! biz ise onları salmamamaya devam edicez bizim için 18 takımlı ligde 4 takımdan kalan boşluu doldurmaktan başka işe yaramayan takımlar olarak kalmaa devam edicekelr
kıskanılmak güzeldir :D

Hüseyin Çümen
09.12.2006, 19:14
Maalesef çok enteresan ve ilginç bir video,maalesef diyorum izliyince anliycaksınız,samsunlular geçen sene küme düşmelerini başkanlarının kökeninin Trabzon olmasına bağlıyor

http://www.youtube.com/watch?v=b0ByuftBPl0

vay adi herif ler vay sizin beyniniz bukadar ezik bunlar hep ezik başkanın da onla orda konuşması hata olmuş bence

Turan AKYILDIZ
09.12.2006, 19:22
hepsi büyük olsa ne yazar.gördük dün akşam işte.ezikbahçe 10 kişi kalmasına rağmen bize karşı canavar kesilen ankara gücünü gördük.ulan rakip 10 kişi 1-0 yeniksin ama yarım saat hiç birşey yapama.üstelik kalendede bir sürü pozisyon ver 10 kişiye karşı.var mı böyle bişe ya.tamam yenilirsin ama kaanmak için varını yoğunu ortaya koyarsın nerde adamlar şartlanmışlar nasılsa yenileceğiz diye.bu tip takımlar mı kendilerini büyük zannediyor. güldürmeyin beni.boşverin onlar kendilerini birşey sansınlar.bilmiyorlarki konuşmakla büyük olunmaz.bizler bu tür tartışmalara girmeyekim arkadaşlar.bu şekilde onların ekmeğine yağ süreriz

Turan AKYILDIZ
09.12.2006, 20:42
dünkü ankaragücü gibi.bugünde kayseri kendilerini bir şey sanıyorlar ama ligin ne yaptığı belli olmayan takımı kargalar karşısında yenik durumdalar.doğru dürüstte bişey yapamıyorlar.tabi ertuğrul hocanın eski takımına yatma maçı.bide biz büyüğüz diye dolaşırlar ya.teee allahım gelde sinirlenme.arkadaşlar burdan anlaşılıyorki bu takımlardan büyük olmaz bunların garezleri bize trabzonu yiyip hiç bir başarı elde etmeden bedavadan havuzdan trrabzonun payını bölüşmek dertleri o ancak...çok beklerler çook

Muhalif
09.12.2006, 22:02
spor kardeşim..
İglesias'ı Baki Mercimek'in itişine penaltı çalmayana hakemle, gol öncesi Serdar Kurtuluş'un yine İglesias'ı itip topu almasına faul vermeyen hakeme karşı Tr ligindeki en dürüst teknik adamlardan biri olan Ertuğrul ne yapsın? Ertuğrul yatmış mı oldu şimdi Bjk'ye? Çarpılırsın bak:)
Ankaragücü'ne laf atıyorsun da senin takımın Fb'yi kaç senedir kaç kere yendi Allah aşkına? Üstelik Nobre'nin 35. dakikada atıldığı ve 60 dk 10 kişi oynadıkları maç da dahil!
Peşpeşe 11 Anadolu takımını yenip Gs'ye yenilerek Fb'ye şampiyonluğunu ilan ettireli de daha 2-3 sene oluyor yahu.. O zaman da bize yatmışlardı hepsi he?

YAVUZ_61
09.12.2006, 22:17
Muhalif Bizide Kac Haftadirhakemler Yakiyor Ama Biz Sesimizi Cikarmiyoruz Bana Ligde Hata Yapmayan Hakem Gostersenizi Yarinki Macin Hakemine Dikkat Edin Genc Ve Tecrubesiz Hakem Antalya Macinda 2golumuzu Yediler Bursa Macinda Bir Penaltimiz Verilmedi Yapacak Bisey Kalmiyo Cunku Baskan Yonetim Susuyo Ama Bir Gun Bu Taraftar Susmucak Sabirlar Tasiyor Yarin Son Sanslari

oguzkoc
09.12.2006, 23:12
spor kardeşim..
İglesias'ı Baki Mercimek'in itişine penaltı çalmayana hakemle, gol öncesi Serdar Kurtuluş'un yine İglesias'ı itip topu almasına faul vermeyen hakeme karşı Tr ligindeki en dürüst teknik adamlardan biri olan Ertuğrul ne yapsın? Ertuğrul yatmış mı oldu şimdi Bjk'ye? Çarpılırsın bak:)
Ankaragücü'ne laf atıyorsun da senin takımın Fb'yi kaç senedir kaç kere yendi Allah aşkına? Üstelik Nobre'nin 35. dakikada atıldığı ve 60 dk 10 kişi oynadıkları maç da dahil!
Peşpeşe 11 Anadolu takımını yenip Gs'ye yenilerek Fb'ye şampiyonluğunu ilan ettireli de daha 2-3 sene oluyor yahu.. O zaman da bize yatmışlardı hepsi he?

bu başlığın açılış sebebini hala kanıtlayamamak nekadar acı??
sonuçlara ve skorlara takılıp kalıyosunuz.

varsın olsun 3-0 yenilsin ama sahada azim ve hırs görmüyoz birader bunu anlatamıyom galiba..

erdem_61
09.12.2006, 23:30
varsınlar bize garezleri olsun onlar kaybeder...

Fanatik28
09.12.2006, 23:42
Ya birakin su zavallilari. Onlar zavalli, cünkü birilerinin masasi olmus, kölelik görevini yerine getiren, daha dogrusu eski Brezilya dizilerini hatirlatan figuranlar. Bunlar kisiliklerini kaybetmisler. Biz kendimize bakalim. 6 sezon Sampiyon olurken, kimse bize Sampiyonlugu hediye etmedi. Biz kendi bilegimizle aldik. Bundan sonrada ancak bu sekilde Sampiyon olabiliriz.

Onlarin Ruhu EZIK. Biz takimimizi nasil cikisa gecirebiliriz, onu düsünün lütfen!!!!!

BDiler61
09.12.2006, 23:46
garezleri olsun veya olmasın biz trabzonsporuz çıkıp her zaman onları yeneriz işte böyle bizim kötü zamanlarımızdan yararlanıp konuşurlar anca

YAVUZ_61
09.12.2006, 23:54
:ts: :ts: BIZ O KUPALARI BILEGIMIZIN HAKKIYLA ALDIK TRABZON KUEYE DIYENLER SOYLE BIR BAKSINLAR BIZIM 6TANE KUPAMIZ VARMI BUYUK TAKIMLARI DIZE GETIREN BIR TAKIMIMIZ VARMI DIYE.BUYRUN TRABZON MUZESINI BIR GEZIN BAKIN GORUN BU TAKIMIN KUPALARINIDA ONDAN SONRA KONUSUN TRABZONDA TRABZONSPORDAN BASKA TAKIM VARMI TRABZONDA AMA BURSAYA GAZIANTEPE GIT BIRI DER BEN GSLIYIM OTEKI DER BJKLIYIM AMA TRABZONA GEL BEN TRABZONLUYUM DER NE KADAR UZULSEKTE BASIMIZ EGIK GEZSEMDE GENEDE BEN BU TAKIM ICIN HER SEYI YAPARIM BASKA TRABZONSPORUMUZ YOK OLENE KADAR BU SEVDA BITMICEK HER ZAMAN HER YERDE YANINDA OLCAZ SEN BIZIM ASKIMIZSN :ts: :ts:

Muhalif
10.12.2006, 00:07
bu başlığın açılış sebebini hala kanıtlayamamak nekadar acı??
sonuçlara ve skorlara takılıp kalıyosunuz.

varsın olsun 3-0 yenilsin ama sahada azim ve hırs görmüyoz birader bunu anlatamıyom galiba..

verana, alıntı yaptığın yazım spor adlı kullanıcının yorumunadır birader..

Turan AKYILDIZ
11.12.2006, 15:49
spor kardeşim..

kardeş ben bir takımın yenilip yenmesine bakmam.10_0 da ynilirsin 3-0 da yenersin.önemli olan maçtaki kazanma hırsıdır.tamam fener iyi takım ama adamlar 10 kişi kalmış en önemliside peş peşe zorlu maçlardan çıkmış 35 dakika 10 kişi oynuyor ama ankaragücü ne yapıyor kafaya takmışlar nasılsa yenilecez diye yahu insan hiç olmazsa birkaç pozisyon bulur, kaleye bir şut çeker nerde sanki 10 kişi onlar kalmış gibi kalelerinde pozisyon üstüne pozisyon verdiler.kayseriye gelince ,evet hakem penaltılarını vermemiş olabilir ama bilirsiniz ki biz şampiyonluklara giderken önümüze ne dikenli yollar koyuyorlar hakemler ama biz hiç yılmıyoruz ve üç ezikle maça çıkarken terimizin son damlasına kadar savaşıyoruz ha kaybederiz kazanırız o başka.hiç olmazsa 3 ezik trabzona gelirken çekinerek geliyor.tribünde tamamen kendi seyircimiz oluyo.ama onlar öylemi.kayseri-fener maçı olsun tribünde yarısından fazlası fenerli.varmı böyle bişe ya.ondan sonra biz trabzondan daha büyüğüz yok trabzon kümeye naraları.ulan trabzon kümeye bağıracağına başarılı olmaya çalış bizim yaptıklarımızdan daha fazlasını yapta ondan sonra hakkını ara havuz paralarından.madem o kadar iyi takımlar geçen yıl o kötü halimizle bile bizi geçemediler puan durumuna bakarsan.hiç birşey yapma bir iki galibiyet al ondan sonra havuzdan büyükler kadar pay iste. o ne güzel beleş ya.işte ben bunları dile getirmek istemiştim.yoksa o gün kayseri ve ankaragücü yense ne olacaktıki.biz çok yaşadık öyle hakem hatalarını.hemde dananın kuyruğunun kopacağı maçlarda.yani direk şampiyonluğu etkileyen maçlarda.öyle hakem bir penaltımızı vermedi diye yaygara koparacağına 10 kişilik takıma karşı golü bıraksınlar pozisyon dahi niye bulamadık diye düşünsünler.bugün hala avrupada mağlubiyeti ve galibiyeki aynı olan takım biziz .o çok övülen gs'nin bile bu durum eksi konumda.bizde 2 sezondur eşitledik yoksa galibiyetimiz mağlubiyetimizden fazlaydı.

Burçak
11.12.2006, 16:15
hep gazerleri olsa ne olur. hele bi toparlanalım garezi olanlarla hesaplaşacaz yine. onlar kendilerini biliyor.

tacon
11.12.2006, 17:16
Bu soruyu son zamanlarda hele ki bu sene iyice merak eder oldum.. Eskiden anadolu takımlarını bizim arkamızda diye bilirdik ama artık noldu bilmiyorum. Bir iki takım hariç bu takımların bize karşı aşırı hırs besleme sebepleri nedir? Elbette her takıma karşı aynı motivasyon ve performansla oynamaları iyi bir şey olacaktır fakat iş trabzona geldiğinde aynı şey söz konusu olmuyor...

belkide fikstür gereği üstüste 3 büyükle maç yapmak ağırlarına gidiyor ki bari trabzondan puan alalım diğerleri çok zor diye düşünüyolar onu da bilmiyorum...

bize karşı iyi oynayan takım diğer büyüklere karşı da aynı hırsla niye oynamıyorlar? sivasın bize gol attğında ve maç bittiğinde yerleri öpecek kadar mutluluk duymaları galatasaray maçında da hırslı ve azimli olmalarını gerektirmezmiydi? bu tabiki sadece küçük bir örnekti...

ama belki de asıl cevap: anadolu takımları bizi çekememeye mi başladı sorusunun cevabıdır...

tabii ki haksızsın bu konuda kardeşim. nedenine gelince:

öncelikle gs, fb ve bejeke bizim kadar büyük takım değiller. hatta zaman zaman anadolu takımlarından daha küçük oldukları bile tartışılabilir.
ondan sonra bu konuyu bu yönüyle ele alman bence yanlış. çünkü biz büyüklüğümüzü ortaya koyabilirsek o zaman onlar istedikleri kadar hırslı çıksınlar, isterlerse tarihlerindeki en iyi futbolu oynasınlar yine de bizi yenemezler. bu senin ele alış yönün " anadolu klüpleri bize karşı niye bu kadar iyi oynuyor? bize karşı birazdaha töleranslı olamazlar mı?" der gibi olmuş biraz! öyle dedin demiyorum. eminim ki öyle demek istememişsindir ama öyle anlayanlar olabilir. zaten böyle bir yaklaşım büyüklüğün değil ezikliğin göstergesi olur ; ki bu da bize yakışmaz.

geronimo_61
11.12.2006, 18:27
vallla onu bunu bilmem bzie herkesin garezi varrr
bu açık ve seçikkk

yalnız ankaragücü kulübünü ve onun taraftarını biraz ayrı tutmakda fayda var sanırımmm

neyse biz işimizze bakarsak "garez" kelimesi anlamsız ve bir o kadar saçma bir film olarak kalır sadece aklımızda

Terzioğlu
11.12.2006, 20:05
anadolu takımlarından nefret ediyorum, avrupa da dahi desteklemiyorum. bunların çoğu dostuz bilmemne diyip bizim büyüklüğümüzü tartışan, havuz gelirlerinde bizim aldığımız parayı çekemiyen, sene sonu geldiğinde adice maç alıp satan, yıllardır 1.ligde olmalarına rağmen kendilerine bi amaç edinmemiş, 2 sene iyi olup sonra elindeki futbolcuları satıp para kazanmaya çalışan, taraftarlarının aslen istanbul takımlarını desteklediği aciz takımlar. hepsinden nefret ediyorum, istisnasız hepsinden....

Trabzonspor anadolu takımı değildir, gerçek taraftarı olan ve bu ligde hem şampiyon olup hem küme düşmeme başarısını yakalamış 4 takımdan birisidir. bizi o ezik anadolu takımları çemberinin içine sokmaya çalışmasınlar. biz 4 büyükten biriyiz, bu kadar...

agzina saglik helal olsun aynisini bende düsünüyorum

agahozlu
11.12.2006, 22:08
Trabzon ili içindeki takımları çıkartın,Türkiye de hiç bir takım dostumuz değildir hepsi bizim ulaştığımız mevkiilere gelmek isterler ama yapamazlar.kendileri oralara gelemeyince bizi yanlarına almak isterler ama yine yapamazlar!!!

bmtr
13.12.2006, 00:14
Bence bize karsi cok sert ve acimasi oynuyorlar. Bunlarin birinci sebebi hakemlerin onlarin sert oyununa goz yummasi. Ozellikle GS ve FB maclairnda hakemler bu takimlarin oyuncularina yapilan en ufak faul'u bile es gecmiyor. Ikinci sebebi adamlar buyuk takimlardan bir tek Trabzon'u yenebilecegine gozlerine kestiriyorlar. Oyunun gidisatina gorede cesaretleri daha cok artiyor. Buyuk bir takimi yenmis olmanin kendilerine getirecegi arti puan da medya, fiyat, isim yapma gibi geri doneceginin farkindalar. Yani Trabzon iyi oynasa bunlar sinerler. Hic birsey yapamaz, ama Trabzon kotu oynayinca adamalar normalden daha fazla efort sarf edip, meyvelerini toplamak istiyor.

YAVUZ_61
13.12.2006, 00:32
Bmtr Katiliyorum Sana Kardesim Aydinda Oturuyorum Ben Burdan Bursa Macina Gittim Bursaya Stada Geldik Mac Baslamadan Once Bursa Taraftari Tiklim Tiklim Doldurmus Hep Bir Agizdan Trabzon Kumeye Burasi Leskibi Hamsi Kokuyor Sarki Soylerek Bizim O Guzel Horonumuzla Dalga Gectiler Ben Yerimde Duramadim Mac Bitmis Yenmisler Gene Trabzon Kumeye Diye Bagiriyolar Ben Sinirimden Aglicaktim Bu Kadarina Pes Eh Bursa Bunun Trabzonuda Var Gel Bakalim Teksaslilar Ozellikle Siz Buyrun Gelin Biz Olumune Sevmisiz Bursa Seyircisi Siz Ne Derseniz Deyin Bu Takim Kume Dusmez Ama Siz Dusersiniz Yazik Size Bizimle Ugrascaginiza Kendinize Bakin Ben Trabzonluyom Trabzonsporluyum Siz Bursaliniz Kim Bilir Hangi Takimlisiniz Bursa Ikinci Takimlari Bizim Farkimiz Bu Hep Destek Tam Destek

dr.muhsin
13.12.2006, 01:32
Enteresan bir soru olmakla birlikte bizim hüsn-ü kuruntumuzdan başka birşey değildir. Zira bizim anadolu kulüplerinden bir beklentimiz yoktur ve olmamalıdır!!! Sanki bize karşı oynarken biz de anadolu kulübüyüzmüş gibi oynasalar ya diye bir anlam çıkıyor?! Hayır efendim yok öyle birşey. Biz en iyi dersi geçmişte saha içinde verdik gerek istanbul gerekse anadolu kulüplerine peki o zaman bize garezleri yokmuydu? Elbette her daim olmuştur bundan sonra da olacaktır ama garez den kasıt kin değildir. Rakiplerimizin bize karşı bilerek kötü oynamasını bekleyecek değiliz elbette. Keşke yine eskisi gibi saha içinde derslerini verebilsek herkese.

ts@dc
13.12.2006, 07:06
Dusene bir tekme de bir attik yilarca. Dogrudur. Garezleri var ve haklilar. O zaman cikin oynayin!

Cafer KILIÇSOY
13.12.2006, 07:32
Enteresan bir soru olmakla birlikte bizim hüsn-ü kuruntumuzdan başka birşey değildir. Zira bizim anadolu kulüplerinden bir beklentimiz yoktur ve olmamalıdır!!! Sanki bize karşı oynarken biz de anadolu kulübüyüzmüş gibi oynasalar ya diye bir anlam çıkıyor?! Hayır efendim yok öyle birşey. Biz en iyi dersi geçmişte saha içinde verdik gerek istanbul gerekse anadolu kulüplerine peki o zaman bize garezleri yokmuydu? Elbette her daim olmuştur bundan sonra da olacaktır ama garez den kasıt kin değildir. Rakiplerimizin bize karşı bilerek kötü oynamasını bekleyecek değiliz elbette. Keşke yine eskisi gibi saha içinde derslerini verebilsek herkese.

Sevgili arkadaşım Trabzon macını ölüm kalım macı belirleyipte ona göre oynayan ama İstanbul takımlarıyla oynayıpta yenilince sahadan gülerek çıkan bir çok takımı sende benim gibi hatırlıyorsundur.

Evet Anadolu takımlarının bize garezi var ve her zaman da olacaktır. Örnek verecek olursak hemen yanımızdakı Rizespor. Bizim komşumuz dediğimiz Rize. İkinci ligden çıkması için M.Ali YILMAZ'ın çabaladığı Rize. Daha bu sene 2-3 hafta önce Trabzon'u yenince internet sitelerinde ''Rumları Yendik'' diye başlık atıyorlar. Bunun mantıklı bir acıklaması olmaz, olamaz. Aynı havayı soluduğumuz insanlar bunlar ya. Bu garezden öte bir kindir. Trabzon maçlarında ''Fenerbahce gelecek .................'' diye tempo tutuyorlar. Bunu başkaları yapmış önemli değilde Rizeli, Samsunlu, yapınca zoruma gidiyor ALLAH canımı alsın.

Birşeyleri anlayabilmek için uzaklara gitmeye gerek yok.

Saygılarımla

fincher
13.12.2006, 08:16

bu haberi sesli dinledim.Ertuğrul böyle birşey söylemedi.Beşiktaş maçını kazanmaktan falan bahsetti.üzerine başka bir ses Ertuğrul'un ağzındanmış gibi bu 4.büyük haberini okudu.muhtemelen kayserili hazımsız bir muhabirin egolarını tatmin etme çabasıydı.Ertuğrul efendi çocuktur ne söyleyeceğini de iyi bilir.Benim sevdiğim bir insan ve sevdiğim bir hoca ve böyle çapsız bir konuşma yapacağına ihtimal vermiyorum.kulaklarımızla duymadan yazılı haberlere çok fazla itibar edip haksızlık etmeyelim...
http://www.ajansspor.com/video/seyret?v=UMEDSEJVroJwKeViLYHerVcmvDMyXF&d=&blm=1
bu mevzubahis haber ve haberin sesli videosu...

Mert M.
13.12.2006, 13:18
ohoo bize gelince bütün takımlar aslan kesiliyorlar ama anadolu takımlarındaki çekememezlik kıskançlıklarından olsa gerek eee ne de olsa anadolu nun tek sultanıyız

sweetrose
13.12.2006, 16:21
Anadolud aparlayan tek bir yıldız vardır. Bu yıldız karanlığı aydınlattıyor fakat anadolu takımlarının körpecik beyinleri ışığa alışkın olmadıkları için hala Trabzonsporu düşman olarak görüyorlar..

miragef
24.12.2006, 14:33
anadoluda tek şampiyon nuz kıskançlık tan başka bir şey değil...

TSelif
24.12.2006, 14:35
Değil Anadolu'un hepsinin babasıyız :)

Sacit
24.12.2006, 14:38
anadoluda tek şampiyon nuz kıskançlık tan başka bir şey değil...

bun dan başka bi de eziklerin oyunları olabilir kesin.özellikle bursaspor ve kayserispor takımlarını gaza getirmeleri :mad: anadolu takımları da saf oldukları için hemen atlıyolar.

Mayls
24.12.2006, 14:38
dostumuz olmaz hasimiz yasamaz

bordoylamavi
24.12.2006, 14:56
kendimizi kandırmayalım bu işler böyledir güçlü olduğun zaman herkes arkandadır güç gidince de düşene bir tekme daha vurulur. bir laf vardır kurt kocayınca kuzulara maskara olur diye

Mayls
24.12.2006, 15:26
güçlü olduğun zaman herkes arkandadır

zaten kötü bir dönem gecirince arkadan vurabilmek icin arkamiza geciyorlar

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 20:30
bizim dosta ihtiyacmız yok biz kendimize yeteriz çok büyük bir camiayız okadar büyüğüz ki bukadar düşmana rağmen hala daha dimdik ayaktayız febe takımıyla şampiyonluk için çekiştiğimizde o ezik anadolu takımları bizle sanki şampiyonluk mücadelesi veriyormuş gibi oynuyorlardı medya karşımızda 3 ezik istanbul takımı havuzdan paımızı düşürmek için ellerinden geleni yapıyor ona rağmen dimdik ayaktayız bukadar düşmana rağmen hala asil duruşumuzu devam ettiriyorsak ozman en büyük biziz dost ta istemiyoruz gölege etmeyin yeter

zafercalikoglu
25.12.2006, 11:22
bence hiç bir garezleri yok,bu başlıkta sacma,adamlar buyuk takım gordukleri için trabzonu mutlaka yenmek ve zirve yapmak isteyeceklerdir,canla basla oynayacaklardır,Eğer bizde buyuk takımsak bunları yenmeliyiz,

2 seneden beride sistem değişti,yenersen para alıyorsun fedarsyondan ,bence tek sorun bu,

Bizim takım buyukluğunu hatırlamalı,yoksa ,onun garezi var bu takım bizi sevmiyor,bunlar hava civa,

salihismet
25.12.2006, 11:59
Garezi olup olmadigini bilemem, fakat bizim cikarlarimiz icin ugra$irlarsa onalarin eline ne gececek? Bu i$ler artik her yönüyle paraya döndü, Trabzonsporun hic mi zarari yok anadolu takimlarina? 4 takim sirayla havuzun kaymagini yiyorlar, oldu olacak anadolu takimlari aldiklari paydan da vazgecsinler, konu mankeni olarak ortalikta dola$sinlar.

zisinoli
13.12.2008, 22:17
Dünyanın en büyük şehir takımının taraftarları olarak bu şanın gururunu yaşıyoruz yıllardır ve Türkiyede Anadolu kardeşliği diye hep birlikteliği slogan edindiğimiz ülkemizde Anadolu şehrinin futbol takımları bize, memleketimize, karadenizimize kan kusuyor, bilinçaltlarındaki kinlerini açıkça küfrederek yüzümüze söylüyor. Tek istekleri bizi, şehrimizi küçük düşürmek, düşerken görmek, kafamıza sıkmak ve cesedimizin başında kahkaha atarak, ellerini ovuşturarak, egolarını tatmin etmek. Ben yaptım dünyanın en büyük şehir takımını ben yıktım, ben öldürdüm demek.
Anadolunun çeşitli stadlarında taraftarlar koro halinde bilmem ne Trabzon olamazsın şampiyon diyerek üzerimize kusuyor. Şampiyonluk parolaları olmadığı halde. Bu kafa, aynı çekemez karaktersiz, elin bilmem neyiyle gerdeğe girip zevkten dört köşe olabilecek zihniyet üzerimize salyalarını akıtıyor. Bilmem ne Trabzon olamazsın şampiyon diye. Küme düşmemek için mücadele veren kadrolarıyla. Uzunca bir süredir Anadolu’nun bazı şehirlerinde salya sümük, çöp, pislik, kan kusmuk üzerimize saldıran, Trabzonsporumuzu yenip yerlere sermek ve teklemek için özellikle bekleyen, fırsat kollayan, pusu kuran bu zihniyetin bu davranışının, bu düşmanlığının nedenini açıklıyorum size şimdi. Sarımsı kusmuklarının nedeni dünyanın en büyük şehir takımını ben yendim psikolojisidir. Benim şehrim o ünvanı hak etmelinin kıskançlığıdır. Trabzon gibi sanayisi olmayan, küçük bir şehrin böyle olağanüstü bir ünvana nasıl sahip olabilirliğinin şaşkınlığının ve sonucundaki kıskançlığının psikolojisidir. Bizim neyimiz eksik, neden hep bu şehir konuşuluyor, neden Tv kanalları Trabzonsporun maçlarını veriyor da bizim maçlarımızı vermiyor, neden tüm şirketlerin o şehrin futbol takımına sponsor olmak isteyip de nüfus olarak o şehirden daha fazla olan, sanayisi gelişmiş bizim şehrimizin o şirketlerden aynı ilgiyi göremediğinin cevabını bir türlü verememelerinin ve kıskançlıklarından kendi kendilerini yiyip kudurmalarının psikolojisidir. Bu ruh haliyle
kan çanağı olan gözlerini üzerimize dikip her fırsatta şehrimize dişlerini çıkartarak, salyalarını akıtarak saldırmakta ancak hiçbir dönemde emellerine kavuşamamaktadırlar.

Biz buna halk dilinde kıskançlıktan çatla deriz, esmer onurlu vatandaşlarımız ise kudur emi der. Kudur…

Kudurararak üzerimize saldıran bu şehirlerin taraftarları bilmezler mi bizlerle İstanbul’un burjuva ve ülkemizin çoğunluğunun desteğini almış ve bu çoğunluğun desteği karşısında rant kaygısı yaşayan medyanın ve koltuk kaygısı yaşayan Futbol Federasyon, MHK gibi kurumların desteğini almış İstanbul takımlarının bile bu şehirle baş edemediğini, yıllardır bu asi, inatçı şehirden ne çektiğini, onların uykularını bu küçücük şehrin onurlu, coşkulu, inatçı insanlarının kaçırdığını. Bu şehirde yaşlısından gencine, bebeğinden, özürlüsüne, işadamından işçisine, balıkçısından terzisine, şoföründen fahişesine her yüreğin bordomavi ile yattıklarını ve Trabzonspora uyandıklarını. Bu inatçı, asi şehrin bir-birlik olduğunu ve dava olarak gördükleri bu sevdalarından asla vazgeçmeyeceklerini, tüm olumsuzluklara, salya sümük ve pisliklere, kokuşmuş sisteme rağmen 6 kez yazdıkları şampiyonluk öyküsünü yeniden tertemiz ve onurluca yazacaklarını bilmezler mi?

Bu yemin olsun! bu sevda bitmeyecek…Kan çanağı gözleriyle, kıskanç kudurmuş karakterleri ile 3-4 yılda bir üzerimize yürüyecek bu şehirlerin taraftarları Karadenizin inatçı, deli, üretken ruhlarıyla asla başademeyeceklerini bilmelidir. Bu unvan kolay alınmadı ve üç beş çapulcuya da bırakılmayacaktır.

İstanbul hegomanyasına karşı mücadele veren her şehre saygı duyan, canı gönülden destekledik bu güne kadar. Ancak bugün Trabzonsporumuzun ve her gittiği deplasman Anadolu şehrinde düşmanca karşılanması bizleri derinden yaralamaktadır. Elbette bunun özeleştirini daha önce de yaptık, bazen yanlış yönetildik, bazen yanlış davrandık ama bugüne kadar kimseye kin gütmedik, saygı duyduk, alkışladık. Özeleştirimize ve kendimizi toparlamamıza, dostluğumuza rağmen tarafımıza yapılan saldırıların nedenini daha derin düşündük. Psikoloji bize istediğimiz cevabı vermiştir. Bilime teşekkür ediyoruz ve ellerinden öpüyoruz yine. Bugün…

Son sözümüz ile yüreği bordo mavi, cefakar dostlara…81 şehir var ülkemizde ve biri hariç hepsi şampiyonluğu kutluyor sokaklarında her yıl. Bizim mahalle bekliyor, bizim sokaklar, bizim uşaklar. O kupayı hasretle, özlemle bekliyor. Sizlere bir sır vereyim yoldaşlar. Biz, yani bordo mavi yürekler bir gün yeniden şampiyonluğun öyküsünü yazacağız. En ötesini yaşayacağız kavuşmaların o gün. Karadeniz taşacak, toprak bordo kokacak, yağmur mavi yağacak, tulum ağlayacak…
Birlikteliğimize…Ne mutlu Trabzonsporluyum diyene. Bu onur bizim…
“BİZE HER YER TRABZON”…

erhank
13.12.2008, 22:25
Helal olsun sana...

antagonist
13.12.2008, 22:27
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5174&highlight=anadolu

Başlıkları birleştirelim. ;)

Muhammed KOÇ
13.12.2008, 22:30
helal olsun.. gerçekten de herkese bir tarafa ts bir tarafa her açıdan..

Emirhan Makul
Fazla Düşünmeye Gerek Yok Düşmanlar.

orhan42
Eline sağlık çok güzel ifade etmişsin durumu..O tribünlerde koro halinde Trabzonuma küfredenlerin birinci takımları değil kendi şehirlerinin çapsız vizyonsuz takımları..Onlar 3 kız kardeşin yandaşları..O yüzden kdurmuşçasına takımımıza hakaretler yağdırıyorlar..halbuki bu takım bu haftaya kadar onuruyla gururuyla geldi.yine bu günde öyle mücadele etti aslanlar gibi..ama onlar bundan anlamazlar..Şikeden üçkağıttan üç küçüklere hizmetçilikten hoşlanırlar..Bu bile bizim büyüklüğümüzün göstergesi..

since1967-61
13.12.2008, 22:32
eskişehir hariç alayı şerefsiz
eskişehirle düşüncelerimiz paralel bizi destediklerine de çok kez şahit oldum

Erdem Koltuk
13.12.2008, 22:42
bursa-----sivas------bunlardan midem bulanıyor.inşallah küme düşer ezikler.Gerisiyle bir sorunum yok.

Bahadır Şimşek
13.12.2008, 23:26
Dünyanın en büyük şehir takımının taraftarları olarak bu şanın gururunu yaşıyoruz yıllardır ve Türkiyede Anadolu kardeşliği diye hep birlikteliği slogan edindiğimiz ülkemizde Anadolu şehrinin futbol takımları bize, memleketimize, karadenizimize kan kusuyor, bilinçaltlarındaki kinlerini açıkça küfrederek yüzümüze söylüyor. Tek istekleri bizi, şehrimizi küçük düşürmek, düşerken görmek, kafamıza sıkmak ve cesedimizin başında kahkaha atarak, ellerini ovuşturarak, egolarını tatmin etmek. Ben yaptım dünyanın en büyük şehir takımını ben yıktım, ben öldürdüm demek.
Anadolunun çeşitli stadlarında taraftarlar koro halinde bilmem ne Trabzon olamazsın şampiyon diyerek üzerimize kusuyor. Şampiyonluk parolaları olmadığı halde. Bu kafa, aynı çekemez karaktersiz, elin bilmem neyiyle gerdeğe girip zevkten dört köşe olabilecek zihniyet üzerimize salyalarını akıtıyor. Bilmem ne Trabzon olamazsın şampiyon diye. Küme düşmemek için mücadele veren kadrolarıyla. Uzunca bir süredir Anadolu’nun bazı şehirlerinde salya sümük, çöp, pislik, kan kusmuk üzerimize saldıran, Trabzonsporumuzu yenip yerlere sermek ve teklemek için özellikle bekleyen, fırsat kollayan, pusu kuran bu zihniyetin bu davranışının, bu düşmanlığının nedenini açıklıyorum size şimdi. Sarımsı kusmuklarının nedeni dünyanın en büyük şehir takımını ben yendim psikolojisidir. Benim şehrim o ünvanı hak etmelinin kıskançlığıdır. Trabzon gibi sanayisi olmayan, küçük bir şehrin böyle olağanüstü bir ünvana nasıl sahip olabilirliğinin şaşkınlığının ve sonucundaki kıskançlığının psikolojisidir. Bizim neyimiz eksik, neden hep bu şehir konuşuluyor, neden Tv kanalları Trabzonsporun maçlarını veriyor da bizim maçlarımızı vermiyor, neden tüm şirketlerin o şehrin futbol takımına sponsor olmak isteyip de nüfus olarak o şehirden daha fazla olan, sanayisi gelişmiş bizim şehrimizin o şirketlerden aynı ilgiyi göremediğinin cevabını bir türlü verememelerinin ve kıskançlıklarından kendi kendilerini yiyip kudurmalarının psikolojisidir. Bu ruh haliyle
kan çanağı olan gözlerini üzerimize dikip her fırsatta şehrimize dişlerini çıkartarak, salyalarını akıtarak saldırmakta ancak hiçbir dönemde emellerine kavuşamamaktadırlar.

Biz buna halk dilinde kıskançlıktan çatla deriz, esmer onurlu vatandaşlarımız ise kudur emi der. Kudur…

Kudurararak üzerimize saldıran bu şehirlerin taraftarları bilmezler mi bizlerle İstanbul’un burjuva ve ülkemizin çoğunluğunun desteğini almış ve bu çoğunluğun desteği karşısında rant kaygısı yaşayan medyanın ve koltuk kaygısı yaşayan Futbol Federasyon, MHK gibi kurumların desteğini almış İstanbul takımlarının bile bu şehirle baş edemediğini, yıllardır bu asi, inatçı şehirden ne çektiğini, onların uykularını bu küçücük şehrin onurlu, coşkulu, inatçı insanlarının kaçırdığını. Bu şehirde yaşlısından gencine, bebeğinden, özürlüsüne, işadamından işçisine, balıkçısından terzisine, şoföründen fahişesine her yüreğin bordomavi ile yattıklarını ve Trabzonspora uyandıklarını. Bu inatçı, asi şehrin bir-birlik olduğunu ve dava olarak gördükleri bu sevdalarından asla vazgeçmeyeceklerini, tüm olumsuzluklara, salya sümük ve pisliklere, kokuşmuş sisteme rağmen 6 kez yazdıkları şampiyonluk öyküsünü yeniden tertemiz ve onurluca yazacaklarını bilmezler mi?

Bu yemin olsun! bu sevda bitmeyecek…Kan çanağı gözleriyle, kıskanç kudurmuş karakterleri ile 3-4 yılda bir üzerimize yürüyecek bu şehirlerin taraftarları Karadenizin inatçı, deli, üretken ruhlarıyla asla başademeyeceklerini bilmelidir. Bu unvan kolay alınmadı ve üç beş çapulcuya da bırakılmayacaktır.

İstanbul hegomanyasına karşı mücadele veren her şehre saygı duyan, canı gönülden destekledik bu güne kadar. Ancak bugün Trabzonsporumuzun ve her gittiği deplasman Anadolu şehrinde düşmanca karşılanması bizleri derinden yaralamaktadır. Elbette bunun özeleştirini daha önce de yaptık, bazen yanlış yönetildik, bazen yanlış davrandık ama bugüne kadar kimseye kin gütmedik, saygı duyduk, alkışladık. Özeleştirimize ve kendimizi toparlamamıza, dostluğumuza rağmen tarafımıza yapılan saldırıların nedenini daha derin düşündük. Psikoloji bize istediğimiz cevabı vermiştir. Bilime teşekkür ediyoruz ve ellerinden öpüyoruz yine. Bugün…

Son sözümüz ile yüreği bordo mavi, cefakar dostlara…81 şehir var ülkemizde ve biri hariç hepsi şampiyonluğu kutluyor sokaklarında her yıl. Bizim mahalle bekliyor, bizim sokaklar, bizim uşaklar. O kupayı hasretle, özlemle bekliyor. Sizlere bir sır vereyim yoldaşlar. Biz, yani bordo mavi yürekler bir gün yeniden şampiyonluğun öyküsünü yazacağız. En ötesini yaşayacağız kavuşmaların o gün. Karadeniz taşacak, toprak bordo kokacak, yağmur mavi yağacak, tulum ağlayacak…
Birlikteliğimize…Ne mutlu Trabzonsporluyum diyene. Bu onur bizim…
“BİZE HER YER TRABZON”…

İzin verirseniz buraya nacizane bir eklenti yapmak istiyorum.
Demişsiniz ya, "bir gün yeniden yaşayacağız şampiyonluğun öyküsünü" diye;
Ben de diyorum ki " işte o gün SADECE biz yaşayacağız bu öykünün gururunu" Bakalım o zaman ne naraları atacak bizim yalaka küçük kulüplerimiz. Ve sadece BİZ sevineceğimiz için diğer bütün kazanan kulüplerin kupalarından daha değerli olacak.
O zaman da aynen şunu diyeceklerdir "ben X takımını tutuyorum ama o olamıyorsa Trabzon olsun". Biz de diyeceğiz ki: "Hedi canım ordan, bizim şeyimizi bırakın, kendi şeyinizle o işin zevkini tadın ..."
Eline sağlık renktaş...

Engenius
14.12.2008, 02:03
eses hariç alayının .... hadi Allah belasını versin...

POYRAZ
14.12.2008, 02:06
Bize Anadolu'nun kiskancliktan kaynaklanan garezi var. Bu yillardir böyleydi, bundan sónra da böyle olacak malesef.

Dursun Kaplan
14.12.2008, 02:08
Nasıl Türk'ün Türk'ten başka dostu yoksa ;

Trabzonspor'lunun da Trabzonspor'ludan başka dostu yoktur. !

Arif Timurcioğlu
14.12.2008, 02:28
Kuyruk acıları var kıskançlıkları hazımsızlıkları var. Hayatının maçını oynuyo bize gelen ne iştir anlamadım. İkinci yarı güçlü transferlerle acımak yok tekleyene bir tekmede bizden doğru kümeye.

jefferson61sefa
14.12.2008, 02:31
Şu ligde 1.Trabzon 2.Es Es gerisi yalan hepsi gerekirse bize bilenir 3 kız kardeşe yatar.

lazaytac
14.12.2008, 02:33
Nasıl Türk'ün Türk'ten başka dostu yoksa ;

Trabzonspor'lunun da Trabzonspor'ludan başka dostu yoktur. !

Aynen katiliyorum kiskansinlar adam olamazlar.
Vallah ben sahsen Trabzonspor'dan baska tüm türk takimlarindan nefret ederim ister Avrupa Kupasinda oynasin isterse Süper ligde.
S.kt.r gitsinler

Erkin Ekşi
14.12.2008, 02:34
yapmayin arkadaslar cogu anadolu takimi izi destekliyor... konya macini onlarin evinde kazanmamiza ragmen tirbunler bu sene sampiyon anadoludan diye bagirmadimi?
bunlari unutmayalim.

reisoğlu61
14.12.2008, 02:37
sivas ve bursaya kin ve nefretim var, son yillarda kayseri taraftarida yanlis tezehüratlar yapmaya basladi.

el_conquistador
14.12.2008, 02:48
Artik isimiz gücümüz yok, onlar bize söyle bagirdi, bunlar böyle bagirdi diye mi ugrasacagiz? Biz enerjimizi kendi takimimiza harcasak cok daha etkili olur.

Zafer BİLGİN
14.12.2008, 02:50
Arkadaşlar çocuklarımızın kardeşlerimizin okuduğu bu sitede her ne kadar .....larla ayırsakta küfürlü yazılar yakışıyormu bize ya

jurietti
14.12.2008, 02:52
1995 1996 sezonunda kayserıspor taraftarları bızı desteklıyodu fenerbahce macında sampıyon trabzon bagırmıslardı

OnOuR
14.12.2008, 05:41
Anadolu takımlarının taraftarları bizi destekliomus.. Pehhh! Hangi bahsedilen anadolu takımının kendine has seyircisi var. ?? - TS macında kendi şehrinin takımı ama herhangi bir İst takımıyla olan maçta direk istanbul yalamalıgı... Onlara taraftar degilde baska birsey deniyorda neyse...

orhan42
14.12.2008, 09:42
hele Bursaspor taraftar sitesindeki fotoğrafı görünce bunların alayı şerefsiz dedim kendi kendime..O merkez bankasının önünü de göreceksiniz ligden düştüğünüzde.....

Eren Karaahmetoğlu
14.12.2008, 10:43
1995 1996 sezonunda kayserıspor taraftarları bızı desteklıyodu fenerbahce macında sampıyon trabzon bagırmıslardı

bu sene burası leş gibi hamsi kokuyo diye baırmayı biliyolar ama:)

şimdi bizim şampiyonluumuz son maça falan kalsın ben eminim ki şampiyonluk yarışı içinde olduumuz takım hariç herkes trabzonun olmasını ister böyle ezikler çünkü:) iş ciddiye binene kadar yapmadıkları kalmaz.Bi de şimdiden bazı galatasaraylı beşiktaşlılar fenerliler biz olamazsak trabzon olsun diyolar bölelerini kesinlikle umursamıyorum dierlerinden daha da ezik buluyorum.:)

Bi de ben de seviyodum eskişehir taraftarını siz böyle onlarla aramız iyi diyince daha da sevindim:) Okuyabiliceim biyer varmı eskişehirle aramızda olan şeyi?

Yunus Emre SEYHAN
14.12.2008, 10:51
Hepsi çirkef hepsi şerefsiz... alayı bize düşman..
Es-Es hariç..

Murat'
14.12.2008, 11:09
Aslında hiçbir Anadolu takımının bize karşı olmadığını düşünüyorum...

Tabi onların diğer damarları tutana dek..

Bize karşıolmalarının nedeni tuttukları İstanbul takımları...

Fatih Kuloğlu
14.12.2008, 11:10
Bursa-Sivas-Kayseri-Denizli en nefret ettiğim Anadolu klüpleri

karim@benzema10
14.12.2008, 11:37
anadolu takımlarının bize nefreti ve garezi yok...dün bursaspor maçını tribünde izleyen birisi olarak söylüyorum bu küfürleri eden taraftar guruplarıdır.dün tinerci ve biracı texas tribünü ts'a hep bir ağızdan küfür,aşağılayacı tezahüratlar yaptılar ama bursa maraton tribünü onlara katılmadılar.bursanın texas gurubuna benzer bir seyirci topluluğu az da olsa mutlaka trabzonspor taraftarı içinde vardır.bunu en iyi kendi futbolcularına küfür ettiklerinde anlıyoruz(gökdeniz,hüseyin)

Travelair
14.12.2008, 11:39
Bundan kurtulmanın tek yolu onlardan çok daha güçlü olmaktır. Paranın girdiği yerde dostluk değil çıkar olur

Mayls
14.12.2008, 11:45
Aslında hiçbir Anadolu takımının bize karşı olmadığını düşünüyorum...

Tabi onların diğer damarları tutana dek..

Bize karşıolmalarının nedeni tuttukları İstanbul takımları...
Evet, Anadolu takımlarının çoğunun taraftarı yok. İstanbul taraftarları memleket takımı hesabı gidiyor maçlara.

Misal Es-Es'in taraftarı var. Bizimle bir alıp veremedikleri de yok. Ya da Rizespor'da da bu taraftar kültürü yavaş yavaş oluşuyor ve onlarla da sağlam dostluklarımız var.

Bursaspor ise bir istisnadır bana göre. Zaten Bursaspor taraftarı Texas tarafından yönlendiriyor, yönetiliyor. Texas'ın önde gelen isimlerinin de Bursalı olduklarını sanmıyorum.

omermk
14.12.2008, 11:49
24 senedir şampiyon olamıyoruz da bunların desteğiyle mi olacağız.
bırakın arkadaşlar bu işleri. aynı pastadan dilim alıyoruz. bizim dilimimiz ne kadar büyürse onların ki o kadr küçülüyor. bu ortamda ne dostluğu ne kardeşliği.
bırakalım bu hayapersetliği de kendi işimize bakalım. bizim kimsenin desteğine ihtiyacımız yok taraftarımız uyandı daha da iyi olabiliriz işte o zaman biz bize yeteriz...

ApoCaN28
14.12.2008, 11:51
Ya bana öyle geliyor yada bize kök söktüren bu takımlar diğer takımlarla(3 ezik) oynadıkları maçı az önemsiyor...
Biz gençleri zar zor yendik ...Traore bize top geçirmedi gs her topu geçti o Traore den...
Neyse ...

evrents
14.12.2008, 11:51
Bursalılar ib.e trabzon olamazsın şampiyon diyerek acaba hangi abilerinin şampiyon olmalarını istiyorlar malum 40 dk sahasından çıkamayınca delirdiler zavallı ruh hastaları :D

Onur Civelek61
14.12.2008, 11:52
Trabzonspor'un dostu yoktur.Sempatizanıyım diyen çoktur.Ama asla dost değillerdir.Herkez kendisi için oynar.Hatta rakipleri biz olunca yırtınırlar sezon boyunca atamadıkları golleri atarlar.Yıllardır böyle.Biz kendi işimize bakalım.Bizi alkışlayan olursa Eyvallah deyin geçin...

İskender66
14.12.2008, 11:57
Bazı Anadolu taraftarları arasında bize karşı çatlak ses çıksa da genelinin öyle olduğunu sanmıyorum. Ben genel olarak Anadoluyu seviyorum. Bizler Anadolu çocuğuyuz. Bizans takımlarının (3 kız kardeşler) haricindeki Anadoluyu severiz. Bizden puan çalınca o an için kızdığım takımlar var ama sonrada sinirim geçiyor. Bugün Bursaya kızıyorum bizi yendiği için ama birkaç haftaya sinirim kalmaz onlara da. Sonuçta Anadolu takımı .Yeri geldiğinde Bizans takımlarına da acımıyorlar ve yeniyorlar.

Ufuk Bayraktar61
14.12.2008, 12:01
gereksiz bir başlık Trabzonlunun Trabzondan başka, Trabzonsporunda Trabzonspordan başka dostu yoktur..böle bi başlık açsanız daha makbul geçerdi..

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 12:32
çekemiyorlar onda böyle aslan kesiliyorlar...

Ozan Yazıcı
14.12.2008, 12:47
anadolu takımlarının başkanları da, futbolcuları da, taraftarları da istanbul takımlarından birini tutarlar
daha neyi konuşuyoruz..

Fatih KIRAN
14.12.2008, 12:56
Bize garezi olan bizle uğraşmak isteyen Anadolu takımları önce bi geçmişlerine baksınlar eğer bişe göremedilerse ki göremezler açsınlar bizim geçmişimizi okusunlar kimle boy ölçüşmeye kalktıklarını anlarlar...

Erkut Ay
14.12.2008, 12:57
nedeni belli alınan şampiyonluklar kıskandırıyor onları çünkü kendileri aynısına muvaffak olamadılar...
kendilerininde içlerinde olan istanbul sempatizanlığı bununla pekişiyor çoğu bu 3 şikeci takımı tutar bu ikisinin pekişmesi içlerindeki sinsiliğin dışarı vurmasına yetiyor...

bu kozu Trabzonspor'un ^zorluk yaşadığı dönemde kullanmak istemişlerdir...

ama yüksektekini indirme çabası kendilerini yükseğe çıkartmıyor ..

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 13:01
Garezleri flan yok. Anadolu takım taraftarları zaten İstanbul takımlarından birini tutuyorlar. Çift takım tutuyorlar..

Bu lig 4 - 5 takımla dönüyor.. Diğer kalan takımlar sadece ligin 18 takım olması , Ligin dönmesi için olması gereken zorunlu unsurlar..

3 maçta hakemler tarafından alaşağı edildik.. PAtır patır aşağıya alındık..

Bu ligin KİRLİ bir KURALI VAR... Alıp başını gidemezsin zirvede.. Arkandan gelenler olmalı !

Anadolu takımları sadece piyon , maşadır.

2-3 klübün elle tutulur taraftarı var. Ve sivas bunların içinde bile yok !

Karşımızda doğru dürüst muhattap yok ki ?

İ.ne trabzon olamazsın şampiyon diye bağıran zihniyeti ben anadolu taraftarı olarak değil , İstanbul sempatizanı olarak görüyorum.

Uğur Ö.
14.12.2008, 13:04
bide bursa taraftarıa jestler yaptık keşke yapmasaydık

lazzz61
14.12.2008, 13:07
ç e k e m i y o r l a r ne yapsinlar anadolunun tekk büyüğü biziz zorlarina gidiyorrr herhalde bizde baska sehirli olsak zorumuza giderdi galiba .... Bosverinn takmayinnn

Engin Koltuk
14.12.2008, 13:44
maçtan önce Bursa kümeye diye bağıralım diyenlere ayıptır dedik. Maç başında Bursa Bursa diye bağırdık ve sonunda : burası leş gibi hamsi kokuyor, ... trabzon olamazsın şampiyon, işte böyle her sene böyle ....., ne güzel de oluyor Trabzona ...., gibi çeşitli terbiyesizliklerle cevabımızı aldık.

Yazıklar olsun.

macka61
14.12.2008, 14:15
olsun abi biz büyüklüğümüzden bir şey kaybetmedik onların bağırmasıyla mı küme düştük her sene mi bizi yeniyolar topu topu bu maçla 8 galibiyetleri var bırakalımda konuşsunlar 65 maçta 8 galibiyet

evrents
14.12.2008, 14:20
maçtan önce Bursa kümeye diye bağıralım diyenlere ayıptır dedik. Maç başında Bursa Bursa diye bağırdık ve sonunda : burası leş gibi hamsi kokuyor, ... trabzon olamazsın şampiyon, işte böyle her sene böyle ....., ne güzel de oluyor Trabzona ...., gibi çeşitli terbiyesizliklerle cevabımızı aldık.

Yazıklar olsun.
Merak etme bu maçın trabzonuda var terbiyesizler erman toroğlunun tabiriyle ruh hastası bunlar psikolojik tedavi olmaları lazım

Miraç Atalay Çiftçi
14.12.2008, 14:29
Trabzonspor ne yapar?
Her sezona şampiyonluk parolasıyla başlar, Türkiye kupasında finali, kupayı hedefler.
Kazanamasada hedefi budur. Buna ulaşmak için çalışır, çabalar.
Türkiyenin en iyi futbolcularını yetiştirir.
Her kulüpte bir Trabzonsporlunun oynamasını, Trabzondan yetişmiş birinin olmasını başka nasıl açıklayabilirsiniz!
Trabzonspor büyük kulüp sözünü başkaları gibi birilerini ezerek, üzerinden nemalanarak kazanmamıştır.
Trabzonspor gögsündeki yıldızı kendi teri ile kazanmıştır...
Deplasman maçlarında bile çevre illerden yüzlerce taraftar Trabzonspor maçına akın eder.

Peki Bursa, Sivas, Kayseri, Antep yada adı kim olursa olsun, onlar ne yapar?
Bir futbolcu bulsakta, oynatıp geliştirsekde 4 büyükten birine satsak cebimizi doldursak der, bunun yollarını ararlar.
Daha kendi taraftarları arasında birlik olamayan bu kulüpler asansörün en büyük kanıtıdır.
1-2-3 sene içinde olmasada mazileri düşmekle, çıkmakla geçer.
Büyükleri örnek alıyoruz derler, Anadoludan çıkmış en büyüğe dil uzatırlar.
Bilirler ki Trabzonspor kümeye diyen herkes günün birinde düşmüştür...
Fakat farkında dahi değillerdir ki milyonların takımı Trabzonspor her seneye şampiyonluk parolasıyla başlar.

Valla bende küçük anadolu takımı olsam, Trabzonspor'u kıskanır, garezim olurdu.
O yüzden, bu leş yiyen kargaları dikkate almaya değmez.
Tarih onlara her zaman en güzel cevabı vermiştir, verecektir.

6Şafak Aydın1
14.12.2008, 14:29

Yazıklar olsun.

siz tabiri caizse üzerinize düsenleri fazlasiyla yapmissiniz fakat Bursaspor taraftarlarini özellikle ciddiye alan yok.

ISTS
14.12.2008, 14:53
Ben bu konuda iğneyi biraz da kendimize batıralım diyorum. Malesef yönetim ileri gelen Anadolu takımlarını küçük gören, onlarla çatışmaya girecek demeçler verdi. Sen Sivas kimmiş, Kayseri kimmiş dersen onlarda sana karşı daha bir bilenmiş olur, seni yenmek için ekstra gayret gösterir.

CEMEFKER
14.12.2008, 14:55
Anadolu tabiri nedir ilk önce buna bir cevap vermek gerekir.

Bana göre: Anadolu'dan kasıt, saf,çakallıklar peşinde koşmayan, katışıksız seven, misafirperver, haksızlığa tahammülü olmayan, insan profili diyorsak budur Anadolu, Anadolu insanı ,takımları.

Ancak günümüzdeki Anadolu kluplerine baktığımızda, zaten birçoğunun içlerinde başkan olarak olsun, yönetici olarak olsun sürekli şikayetçi olduğumuz masa başı oyunlar ile elimizden şampiyonlukları, başarıları alan İstanbul büyüklerinin sempatizanları var, bu takımlara gönül vermiş futbolcuları var, örnek vermeye gerek yok, futbolun içinde olan herkes şurda 10 saniye içinde aklına 3-4 takım getirir.

Olay budur.

Remzi
14.12.2008, 14:58

Yazıklar olsun.

Trabzon'da Gereken cevap verilecektir.Bundan eminim..

ganita ve zinos
14.12.2008, 15:00
herkes kendi onuru için mücadele ediyor,etmeli,yasamalı...kimsenin kimseye bir garezi oldugunu sanmıyorum...sen sahada mücadeleni yaparsın iyi oynarsın ha olur olmaz orasını bilemem ama rakip takımlar hakkında konusacagız tek sey bence onların da iyi oldugunu geliştiklerini söylemek olmalı...basa dönersek her koyun burda kendi bacagından asılır o iyi oynamıs bize karsı diger takımlara karsı oynamamıs gibi cümleler biz yakısmıyor bence...

zarha6155
14.12.2008, 15:01
İyi de arkadaşlar, bütün takımlar maçlara kazanmak için çıkarlar.
Ne yani kayseri Trabzon maçında; kayseri taraftarı, şampiyon Trabzonmu diye bağıracaktı.Maçlara gelenlerin çoğu fanatik insanlar onlardan da her laz beklenir. Trabzon kıskançlığı da zaten ezelden var.
Bize söylediklerini istanbul takımlarına da söylüyorlar.Bence bunları bu kadar kaale almayalım.
İstanbul takımlarını yensinler gerisi önemli değil.Bizim tek bir istanbul galibiyetimiz yokken; kayserinin de,sivasında,ankaranında istanbul galibiyetleri var.Onların bu galibiyetleri olmasaydı biz şu anda 2. değil belki en fazla 5.sıradaydık.

Muhammet
14.12.2008, 15:03
Bunlar normal şeyler oldu artık, alıştım ben.

magicyattara
14.12.2008, 15:10
Ben bu konuda iğneyi biraz da kendimize batıralım diyorum. Malesef yönetim ileri gelen Anadolu takımlarını küçük gören, onlarla çatışmaya girecek demeçler verdi. Sen Sivas kimmiş, Kayseri kimmiş dersen onlarda sana karşı daha bir bilenmiş olur, seni yenmek için ekstra gayret gösterir.

Sen anadolu takımlarının taa başından beri,bize karşı ellerinden gelen ne varsa ardına koyduklarınımı zannediyorsun.
Bu anadolu takımları futbol topu döndüğü günden beri istanbul yalakalığından başka ne yaptılar ki.
2. ligdeyken bile bize 5 golün lazım olduğu maça gençlerbirliği gelmeyip,maçı 3-0 hükmen kaybetme yolunu seçip kayseriyi şampiyon yaptılar.
Güçleri yetse kümeye ilk atacakları takım Trabzonspor'dur.
Paraya tapmış anadolu kaplanları.
Para için memleketlerini satan anadolu kaplanları.
Bunlar ellerinden gelse tarihi bile silip bizim şampiyonluklarımızı görmek istemezler.
Hiç birini sevmediğim gibi,böyle dost olup bedavadan puan alalım,bize yatsınlar gibi söylemlere de katılamam.
Bunlardan gelecek hayır Allah'tan gelsin.

İskender66
14.12.2008, 15:32
Anadolu düşanlığı bize birşey kazandırmaz. Aksine bize olan düşmalığı artırır! Bırakalım Anadolu düşmanlığını. Birbirimize düşmeye ne gerek var. Enerimizi boşa harcamayalım. Hedef belli. İstanbulun 3 kız kardeşleri. Her zaman herde anti-İstanbul! İstanbul mandası kabul edilemez!

dolaylı
14.12.2008, 15:50
Bunları bjk kümeye yollamakla iyi yapmış ama çokta alıngan olunmamalı bursanın 3 istanbul takımları ile olan maçlarında da gerilim oldukça fazla.Diğer anadolu şehirlerine göre 3 istanbul takımına sempatinin daha az olduğunu biliyorum.Tabii ki bize karşıda bu tepkileri olacak.Şu takıma yenilmenin mazereti olamaz.Yalnız yönetimin hakem rezilliklerine karşı tepki koyma zamanı geldi geçiyor bile ama puanlar gidiyor çıt yok

magicyattara
14.12.2008, 15:54
Sezon: 1975-76
Trabzonspor Beşiktaş 1 - 1
Göztepe Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Adanaspor 2 - 0
Giresunspor Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Boluspor 3 - 0
Bursaspor Trabzonspor 0 - 1
Trabzonspor zonguldakspor 1 - 0
Trabzonspor Fenerbahçe 1 - 0
Altay Trabzonspor 0 - 2
Trabzonspor A.Demirspor 1 - 0
Orduspor Trabzonspor 1 - 1
Eskişehirspor Trabzonspor 1 - 0
Trabzonspor Ankaragücü 0 - 0
Trabzonspor Balıkesirspor 3 - 0
Trabzonspor Galatasaray 1 - 0
Beşiktaş Trabzonspor 0 - 1
Trabzonspor Göztepe 4 - 2
Adanaspor Trabzonspor 2 - 1
Trabzonspor Giresunspor 2 - 0
Boluspor Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Bursaspor 1 - 1
Zonguldakspor Trabzonspor 1 - 0
Fenerbahçe Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Altay 1 - 2
A.Demirspor Trabzonspor 1 - 2
Trabzonspor Orduspor 2 - 0
Trabzonspor Eskişehirspor 2 - 1
Ankaragücü Trabzonspor 0 - 1
Balıkesirspor Trabzonspor 0 - 0
Galatasaray Trabzonspor 1 - 2

Anadolu her zaman elinden geleni yapmıştır derken bunu söylemek istedim.İlk şampiyonluk,4 mağlubiyet,kimlerden olduğu belli.
Gücü yeten zaten yenmiş bizi.
İstanbula mağlup olmamışız.

firidin61
14.12.2008, 15:59
Merhaba ,

Eziklik psikolojisiyle yaşamış ve hayatları boyunca bu psikolojiyi taşıyacak kişilerden ( taraftardan ) normal davranması beklenemez . Üstelik bu yapılanlar sadece TRABZONSPOR umuza değil diğer istanbul takımlarınada yapılıyor . Örn;b.iktaş a antalya da yapılanlar veya bursa maçlarının tamamı iyi seyredin . Hayatları boyunca bir baltaya sap olamayanlar veya olamayacaklarının farkında olanlar bir araya geldiğinde dışardan nedenli komik ve zavallı göründüklerini unutarak bulunduğu ortam ne kadar iğrenç olursa olsun AİT lik psikolojisine bürünüyorlar . Yani bir nevi kendilerini böyle tatmin ediyorlar diyelim . Şimdi sen hakkı yendiğinde 20 bin kişiyle protesto yapabilecek , istanbul a geldiğinde 60 bin e oynayan , nerede olursa olsun kendine ayırılan yeri full dolduran hatta ve hatta onların maçta yakalayamayacağı taraftar sayılarını idmanda yakalayan bir büyük camia ( Müzesinde bulunan kupalar neredeyse o aciz takımların 1. lig de çıktığı maç sayısı kadar ) karşısındasın ve bu camia ulusal basında sürekli karalanmaya çalışılan bir camia hatta daha fazla yerel medyasında ( Ne kadar büyüğüz anlayın ; bu çabaları bile asla önümüzde duramadı ) bu durumdan aldığın güçle ( Başta ne demiştik eziklik psikolojisi sadece beraber olunduğunda tepki doğurabilen zavallıktır ) tabiki kendi çapsızlığında bana garezin olacak bunu ben değiştiremem üzgünüm hatta daha da üzgünümki sende değiştiremesin çünkü bunu yapabilcek kadar güclü bile değilsin veya kişilikli değilsin !

Şimdi kendilerini anadolu takımı olarak gören ama taraftarlarının % 90 nın istanbul takımlarını tuttuğu bit kadar camia ve taraftarlarına sesleniyorum .
Önce 3 istanbul takımıyla oynadığınızda sempatizanı olduğunuz takımı mı yoksa şehrinizin takımınımı tutacağınızı öğrenin bu bilincin içinde olun sonra ki 40 fırınlık ekmek konusunda yardımcı olalım .

Birkaç istisna hariç ben anadolu takımı olarak kimseyi görmüyorum . Tavsiyem onlarda görmesinler ! Zira ANADOLU olabilmek için herşeyden önce kişilik gerek !

Bu doğrultuda da yaptıkları PİSLİKLERİ ruhlarının bir yansıması olarak görüyorum ve ACZİYETLERİNE veriyorum ...

Biliyor musunuz ? Burada çok komik görünüyorsuz ;)

Sayg.

sametaydin
14.12.2008, 16:46
Anadolu takımlarının çoğunun bize garezi var. Sevilmiyoruz ama burada suç biraz da bizde.

keles76
14.12.2008, 16:56
anadolu takimlari isini yapiyor tabiki elinden geleni sahada bize karsida yansitiyor bence bir garez soz konusu degil ama bizim bazi takimlara durustlugu herkese esit mesafede oldugumuzu ve serefi gosterdigimiz icin bize karsi tavir alan rize kayseri vb taraftarlar vardir ama onlarda buyuk takim olunca bizim gerekeni yaptigimizi anliyacaktirlar

İslam Sezer
14.12.2008, 17:11
mackolikten tutun bilmem ne spor sitelerinde bursa ofsayttan 2.golü attığında tonla s... noktalı ile başlayan küfürler ve .....lazlar diye biten cümleler kanımı dondurdu.bakın ben laz değilim ama Trabzonun bu ülkede en vatansever bir şehir olduğunu bilenlerdenim.Ancak bu rezil küfür ve yorumlara sadece internette değil normal hayatta da stadlarda da duyuyorum.Vallahi bu şehrin bırakın ayrılıkçı olmayı milliyetçi olmasına şaşırıyorum.Güneydoğudaki problemleri anlamama yardımcı oldu bu durum.Bunu Kastamonulu biri olarak söylüyorum.O kadar üzgünüm ki.Hem yenilmemize hem de bu düşmanlığa.Bunu hakedecek ne yaptık biz?

ugrpnk
14.12.2008, 17:47
Bu tür başlıklarda sinirleniyorum valla.. Napsın adamlar oynamasınlar mı ?
Böyle saçmalık olamaz.. Her takım maçına kazanmak için çıkar..
Anadolu takımları Trabzonspor'a karşı tabiki daha bi hırslı oynayacaklardır..
çünkü Trabzonspor büyük bir takım..
Trabzonspor da rakibinden iyi oynayacak ve maçlarını kazanacak..
Bunun başka yolu yok..

Kaldı ki bu senenin şampiyonluk için favori takımlarından biriyiz ve daha düne kadar liderdik..
Ve diğer takımlar Lideri devirebilmek için daha bi başka motive oluyorlar maçlara..

Muhammed KOÇ
14.12.2008, 17:49
kimisi çekemiyor,kimisi bizim üzerimizden rant sağlamaya çalışıyor... ama bir garezleri oldukları kesin.. bu sezon da lideri yenme hırsı tüm klübleri sarmış durumda..

boztepeliyasin
14.12.2008, 17:53
belki bir kıskançlık olabilir ama diğer takımları suçlamak yerine kendi oynumuza bakalım ve gerçekci olalım biz bu dönem hiçbir dişli takımı yenemedik. sadece ligin başında bir ankara galibiyetimiz var. demekki biz gerçekten ne iyi bir utbol oynuyoruz nede diğer takımlardan üstünüz. ligin başında olmamız bence bizim kazandığımız değil diğer takımların yenilmesiyle ortaya çıkan bir durum.

orhan42
14.12.2008, 18:16
Bize karşı maça asılmalarına kimsenin bir şey dediği yok.Ama her maçta edilen hakaretler insanın canını yakıyor..Dün maçı bi internet sitesinden izledim.Ekranın sağ köşesinde taraftar yorumları da vardı..İnanın Allahın adanasporluları bile Trabzon gol yedikçe küfürlerle olayı kutladılar...Bizim derdimiz yavşak taraftarlarına...

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 18:17
trabzonunu trabzondan başka dostu yok!!!!!!!!!!!!!

Cem Akyüz
14.12.2008, 18:18
bizi sevmedikleri ortada.Sanki biz onlara bayılıyoruz ne zaman düşerler dara o zaman başlarlar ağabey Trabzon demeye acımayacaksın alayına 2-3 atıp düşürceksin kümeye

hamibasoglu
14.12.2008, 18:19
trabzonunu trabzondan başka dostu yok!!!!!!!!!!!!!

Şöyle düzeltelim,

"Trabzonsporlu'nun Trabzonsporlu'dan başka dostu yok"

Cafer Bulur
14.12.2008, 18:24
Anadolu takimlari bizim hicbir zaman dostumuz olmadi ve bundan sonra da olmayacak.
Biz su anki halimizden takim ve camia olarak daha da güclenmeden cikmadikca anadolu takimlarina karsi zorlanmaya devam edecegiz.
Yapilmasi gereken sey su anki durumdan ders cikarmak ve daha kolay mac kazanmak icin takimi güclendirmekten ibarettir.
Anadolu takimlarinin bize hosgorülü bakmasini beklersek daha cok bekleriz.Zira onlar istanbul takimlarinin uzantisidirlar.

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 18:26
Şöyle düzeltelim,

"Trabzonsporlu'nun Trabzonsporlu'dan başka dostu yok"

evet bu daha doğru...ama bunu yönertiminde anlaması laazım....

mashal61
14.12.2008, 18:32
Ne güzel atasözlerimiz var. Meyve veren ağaç taşlanır.

refik
14.12.2008, 18:33
tepkisiz kalmayalım trabzonumuzu puanıı çalan yan hakemin mail adresi: hakanyemisken@hotmail.com

recel
14.12.2008, 18:56
benım bu konu hakkında soyleyebılecegım tek sey bu takımların taraftarları hakkındadır.ornegın bır denızlı-fb macında (normal olarak) stadın 4 te 3 u fb taraftarı.ve yıne dogal olarak bu fb taraftarlarının cok buyuk bır kısmı denızlıde oturan hatta orada dogma buyume yasayan kısıler. macın ılerleyen dakıkalarında bu kısıler yanı fb taraftarları baslıyorlar "denizli kümeye" diye tezahurat etmeye. yahu bır sey dıyecem olmayacak.hadı fb yı tutuyorsunuz ona bır sey dıyemem barı bırakın kendı dogup buyudunuz ekmegını yedıgınız sehrın takımına laf etmeyın.ınsan bagırırken utanır ne dıyorum lan ben dıye dusunur. sımdı boyle taraftarı!!! olan bır takımdan ne beklersınız. bu takımlarda(sıvas, kayserı, denızlı, bursa ve dıgerlerı) top oynayan adamlar zaten cocukluktan berı ya gs ya fb ya da bjk lı. hepsı de 80 kusagından oldukları ıcın zamanında adını duyunca ucuk cıkardıkları takımı karsısında gorunce hırslanıyor ve kendınden beklenmeyecek kadar ıyı oynuyor. ısın ozu budur.sahsen ben gurur duyuyorum herhangı bır bursa macında sıvas macında kayserı macında ".... trabzon olamazsın sampıyon" dıye bır tezahurat duydugumda.bılıyorum kı bunu soyleyen adam fb lı yada gs lı. sırf laf edılmesın dıye bursayı tutuyorum dıyor.ve trabzonu goruncede bagırıyor.korkuyor cunku bu takımdan. o yuzden kızmaya sınırlenmeye gerek yok anlayısla karsılamamız lazım bu ınsanları.saygılarımla...

B.Yiğit
14.12.2008, 19:03
hakanyemisken@hotmail.com bizi yakan hakemin msn i hersey serbest

mehmetdoğan
14.12.2008, 19:10
tüm anadolu takımlarına genellememmek gerekir diye düşünüyorum.örneğin konya da ki maçta bu sene şampiyon anadoludan ve bordo mavi şampiyon trabzon diye bağırmışlardı.
ayrıca sivassipordan nefret ediyorum

B.Yiğit
14.12.2008, 19:12
tek kelime : çekemiyor

Sümeyye Şahin
14.12.2008, 19:14
taraftarların burada bariz şekilde çekememezliği var.

Mayls
14.12.2008, 19:15
Sezon: 1975-76
Eskişehirspor Trabzonspor 1 - 0
Adanaspor Trabzonspor 2 - 1
Zonguldakspor Trabzonspor 1 - 0
Trabzonspor Altay 1 - 2

Anadolu her zaman elinden geleni yapmıştır derken bunu söylemek istedim.İlk şampiyonluk,4 mağlubiyet,kimlerden olduğu belli.
Gücü yeten zaten yenmiş bizi.
İstanbula mağlup olmamışız.
Bir şey soracağım; Anadolu takımlarının bize maçları hediye etmesini mi bekliyorsun? Futbol bu, tabi yenecek gücü yetiyorsa.

Engin Koltuk
14.12.2008, 19:37
Bir şey soracağım; Anadolu takımlarının bize maçları hediye etmesini mi bekliyorsun? Futbol bu, tabi yenecek gücü yetiyorsa.
Gücü yetiyorsa her zaman yensin ama gidip İstanbul takımlarına yatmasınlar. Anti-ist deyip ondan sonra burası leş gibi hamsi kokuyor diye bağırmasınlar.

Mustafa AYDIN
15.12.2008, 00:01
Bizim bizden başka dostumuz yok.Anadolu manadolu hikaye.