PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurocup 9. Hafta | Banvit 71 - 67 Trabzonspor MP | Maç Sonucu

Murat'
07.12.2015, 14:28
9. haftadaki rakibimiz Banvit, belki basketbol takımımız yeni başkana bir hoşgeldin hediyesi verir. Takıma başarılar. Maç NTV Spor'dan canlı yayınlanacak.

Sefer A.
07.12.2015, 15:57
Usta futbola agirlik versin, Hekimoglu basketbolun yeni sponsoru olsun...
Banvit'i yeneriz bence, kesinlikle yenmeliyiz

Murat'
07.12.2015, 15:59
Usta futbola agirlik versin, Hekimoglu basketbolun yeni sponsoru olsun...
Banvit'i yeneriz bence, kesinlikle yenmeliyiz

Şu ayrılık gayrılık başından beri canımı sıkıyordu, bence bu takımın yeri kulübün bünyesi.

Hekimoğlu da sponsor olmak istiyorsa olur.

Sefer A.
07.12.2015, 16:01
Dogrudur abi, ama bilmiyorum belki böylesi daha iyi maddi açidan...

Murat'
07.12.2015, 16:05
Dogrudur abi, ama bilmiyorum belki böylesi daha iyi maddi açidan...

Zaten halihazırda finansmanın yarısından fazlasını Usta'nın sponsorluğu sağlıyor, Hekimoğlu'nun bu denli bir sponsorluk desteği verebileceğini zannetmiyorum, basketbol takımımız yapboz tahtası olmasın.

Sefer A.
07.12.2015, 16:08
50milyon tl hazirdi, 10'da birini ortaya koysa yeter :)
Bu arada ben boylesi daha iyi derken baskebtolun kulübün bünyesinde olmamasindan bahsetmistim, ama bilmiyorum tabi

Murat'
07.12.2015, 17:26
50milyon tl hazirdi, 10'da birini ortaya koysa yeter :)
Bu arada ben boylesi daha iyi derken baskebtolun kulübün bünyesinde olmamasindan bahsetmistim, ama bilmiyorum tabi

Fransa'dan nasıl görünüyor bilmiyorum ama bu burdan takım biraz eğreti gibi duruyor, sponsor desteğini çekse sudan çıkmış balığa döner sanki, basketbol takımının kulüp içerisinde sağlam bir yeri olmalı bence. Muharrem Usta basketbol kulübünün mevcut yapısının bu şekilde devam edebileceğini söylemişti.

Sefer A.
07.12.2015, 17:59
Fransa'dan nasıl görünüyor bilmiyorum ama bu burdan takım biraz eğreti gibi duruyor, sponsor desteğini çekse sudan çıkmış balığa döner sanki, basketbol takımının kulüp içerisinde sağlam bir yeri olmalı bence. Muharrem Usta basketbol kulübünün mevcut yapısının bu şekilde devam edebileceğini söylemişti.
Ben pek bilmedigim için fazla kesin konusamam tabi, sadece acaba kulüp için fazla mâliyeti var diye mi ayri bir yapi olarak duruyor basketbol diye soruyordum kendime... Usta baskan öyle dediyse, basketbolu kulübün bünyesine katma niyeti var diyebilir miyiz ?
Daha mi iyi daha mi kötü olur, ben hiç bilmem, Hayirlisi hangisiyse o olsun :)

Murat'
07.12.2015, 18:04
Ben pek bilmedigim için fazla kesin konusamam tabi, sadece acaba kulüp için fazla mâliyeti var diye mi ayri bir yapi olarak duruyor basketbol diye soruyordum kendime... Usta baskan öyle dediyse, basketbolu kulübün bünyesine katma niyeti var diyebilir miyiz ?
Daha mi iyi daha mi kötü olur, ben hiç bilmem, Hayirlisi hangisiyse o olsun :)
Bu yapı şimdilik doğru işliyor, bu şekilde devam edebilir, ilerleyen zamanlarda yeni bir değerlendirme yapabiliriz dedi.

Sefer A.
07.12.2015, 18:09
O zaman skinti yok :)
Yalniz ben bunu lig karsilasmasi sandim :D fazla yorulmayalim, hafta sonu GaziAntep' agirliyoruz :)

Oğuz ZEYTİN
07.12.2015, 23:57
Ne kadar yeniden yapilanmaya gitse de, Banvit bu kupada gecen sene yari final oynadi. Fakat turu gecmesi icin kazanmasi bile yetmeyebilir. O nedenle baski altinda oynayacaklar. Bazi takimlarda bu baski oyuncularin performansini ileri tasirken bazi takimlarda ise engel oluyor. Bizse turu garantiledik, siramizi belirleyecegiz. O acidan bakinca mac kazanma aliskanligini pekistirme ve prestij disinda pek onemi yok. Turkiye Kupasi'na katilmak icin lig daha onemli bence. G.Antep, Usak, Ted ve Konya maclarini kayipsiz gecip en az 7 galibiyet cikarmaliyiz devreye kadar. Buyukcekmece ve Bjk maclarini telafi etmek icinse lig sonuna kadar iki ekstra galibiyete ihtiyac var.

Simmons sakat ve ilk macta oynamayan Carmiechael dondu.

Dunku Efes macimizi seyredemedim. Ilk firsatta tekrarini seyredecegim. Gorustugum yetkililer kocu ve tercihlerini sorgulamaya baslamis. Sene basinda rotasyona dikkat cekmistim, simdi rotasyonda sorun oldugu konusuluyor. Ve ilginctir, bazi oyunculara olan bakislara negatiften pozitife donmus. Mesela Kulig, mesela Kinsey... Takimdaki sorun cok acik, roller. Bunu belirginlestirdigimiz olcude basarili olacagiz.

Takimimiza basarilar.

slmn
08.12.2015, 00:01
Umarım rotasyon oyuncularına daha fazla şans verilir lig düşünülerek.

katre-i.matem
08.12.2015, 08:57
Ne kadar yeniden yapilanmaya gitse de, Banvit bu kupada gecen sene yari final oynadi. Fakat turu gecmesi icin kazanmasi bile yetmeyebilir. O nedenle baski altinda oynayacaklar. Bazi takimlarda bu baski oyuncularin performansini ileri tasirken bazi takimlarda ise engel oluyor. Bizse turu garantiledik, siramizi belirleyecegiz. O acidan bakinca mac kazanma aliskanligini pekistirme ve prestij disinda pek onemi yok. Turkiye Kupasi'na katilmak icin lig daha onemli bence. G.Antep, Usak, Ted ve Konya maclarini kayipsiz gecip en az 7 galibiyet cikarmaliyiz devreye kadar. Buyukcekmece ve Bjk maclarini telafi etmek icinse lig sonuna kadar iki ekstra galibiyete ihtiyac var.

Simmons sakat ve ilk macta oynamayan Carmiechael dondu.

Dunku Efes macimizi seyredemedim. Ilk firsatta tekrarini seyredecegim. Gorustugum yetkililer kocu ve tercihlerini sorgulamaya baslamis. Sene basinda rotasyona dikkat cekmistim, simdi rotasyonda sorun oldugu konusuluyor. Ve ilginctir, bazi oyunculara olan bakislara negatiften pozitife donmus. Mesela Kulig, mesela Kinsey... Takimdaki sorun cok acik, roller. Bunu belirginlestirdigimiz olcude basarili olacagiz.

Takimimiza basarilar.

Format hakkında bilgi verebilir misin Oğuz. Son 32 de gruplar kura ile mi belli olacak yoksa şimdi ki grupların durumuna göre mi ? Eurocup ın sitesinden anlayamadım ben onu.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 10:09
Format hakkında bilgi verebilir misin Oğuz. Son 32 de gruplar kura ile mi belli olacak yoksa şimdi ki grupların durumuna göre mi ? Eurocup ın sitesinden anlayamadım ben onu.

İrfan Hocam,

İlk turdan çıkan 24 takıma, Euroleague'den elenen 8 takım katılacak. Dörder takımlı sekiz yeni grup oluşacak. Ve altı maç üzerinden son 16 için yarışacağız.

Son 16 iki maç şeklinde oynanıyor, iki maçı kazanan veya birer maç alanlardan averajı iyi olan çeyrek finale kalıyor (Değişmediyse, değişmedi diye biliyorum). Final dahil bu şekilde oynanıyor. Final Four yok yani.

Yeni gruplar şöyle belli olacak:

Grupta birinci olursak; Euroleague B Grubu 6.sı, - Eurocup F Grubu 2.si - Eurocup B Grubu 4.sü ile J Grubu'nda

Grupta ikinci olursak; Euroleague D Grubu 5.si - Eurocup A Grubu 3.su - Eurocup F Grubu 3.su ile M Grubu'nda

Grupta ucuncu olursak; Euroleague C Grubu 5.si - Eurocup A Grubu 2.si - Eurocup B Grubu 3.su ile K Grubu'nda

Grupta dorduncu olursak; Euroleague A Grubu 5.si - Eurocup A Grubu 1.si - Eurocup C Grubu 3.su ile G Grubu'nda bulusacagiz.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 10:34
Velickovic Eurocup blogunda rotasyondan biraz yakınmış: "I played 35 minutes in that game. It is not easy to play that much - 33, 34, 35 minutes. When you play well, nothing hurts, it is how it is."

Tamamı için http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/features/blogs/2015-2016/novica-velickovic/i/6ixwgjxdoaf7i6ls

Mehmet Cihan Kocaman
08.12.2015, 10:53
İrfan Hocam,

İlk turdan çıkan 24 takıma, Euroleague'den elenen 8 takım katılacak. Dörder takımlı sekiz yeni grup oluşacak. Ve altı maç üzerinden son 16 için yarışacağız.

Son 16 iki maç şeklinde oynanıyor, iki maçı kazanan veya birer maç alanlardan averajı iyi olan çeyrek finale kalıyor (Değişmediyse, değişmedi diye biliyorum). Final dahil bu şekilde oynanıyor. Final Four yok yani.

Grupta birinci olursak; Euroleague B Grubu 6.sı, - Eurocup F Grubu 2.si - Eurocup B Grubu 4.sü ile J Grubu'nda

Grupta ikinci olursak; Euroleague D Grubu 5.si - Eurocup A Grubu 3.su - Eurocup F Grubu 3.su ile M Grubu'nda

Grupta ucuncu olursak; Euroleague C Grubu 5.si - Eurocup A Grubu 2.si - Eurocup B Grubu 3.su ile K Grubu'nda

Grupta dorduncu olursak; Euroleague A Grubu 5.si - Eurocup A Grubu 1.si - Eurocup C Grubu 3.su ile G Grubu'nda bulusacagiz.

Şuanki sıralamalara bakarak,

1. olursak rakiplerimiz

- Limoges
- Nizhny Novgorod
- ALBA Berlin

2. olursak rakiplerimiz

- Maccabi
- Union Olimpija
- Neptunas

3. olursak rakiplerimiz

- Zielona Gora
- Energia Trento
- Ludwigsburg

4. olursak rakiplerimiz

- Real Madrid
- Bilbao Basket
- Venezia

Tabi illa ki değişecektir ama 4. bitirirsek en iyi ihtimalle Real yerine Strasbourg gelir. Bizim için en iyi senaryo 3. bitirmek. Gora'nın yeri garanti gibi ordan da en kötü Gora yerine Karşıyaka gelir. Bakalım ne olacak inşallah 3. bitiririz.

katre-i.matem
08.12.2015, 11:29
İrfan Hocam,

Teşekkür ederim Oğuz. Biraz zahmet verdim :)

katre-i.matem
08.12.2015, 11:30
Şuanki sıralamalara bakarak,

1. olursak rakiplerimiz

- Limoges
- Nizhny Novgorod
- ALBA Berlin

2. olursak rakiplerimiz

- Maccabi
- Union Olimpija
- Neptunas

3. olursak rakiplerimiz

- Zielona Gora
- Energia Trento
- Ludwigsburg

4. olursak rakiplerimiz

- Real Madrid
- Bilbao Basket
- Venezia

Tabi illa ki değişecektir ama 4. bitirirsek en iyi ihtimalle Real yerine Strasbourg gelir. Bizim için en iyi senaryo 3. bitirmek. Gora'nın yeri garanti gibi ordan da en kötü Gora yerine Karşıyaka gelir. Bakalım ne olacak inşallah 3. bitiririz.

Şu durumda lider olamazsak 3. luk daha cazıp gibi duruyor bence

Mehmet Cihan Kocaman
08.12.2015, 12:03
Aris kazanır, biz de Banvit'e 9 sayının altında yenilirsek 3. oluyoruz galiba yanlışım varsa düzeltin ;)

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 12:06
Teşekkür ederim Oğuz. Biraz zahmet verdim :)

Estağfurullah...

Şu senaryoya ne diyorsunuz?

* Biz Banvit'i yeniyoruz, Kazan Buducnost'a kaybediyor.

Bu durumda

Aris 6-3
Biz 6-3
Kazan 5-4
Buducnost 4-5
Banvit 4-5

* Son hafta Kazan bizi yeniyor, Banvit Aris'i, Buducnost Steaua'yı yeniyor.

Biz, Aris ve Kazan 6-4
Banvit ve Buducnost 5-5 oluyor.

Banvit eleniyor. Biz üçüncü oluyoruz.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 12:07
Aris kazanır, biz de Banvit'e 9 sayının altında yenilirsek 3. oluyoruz galiba yanlışım varsa düzeltin ;)

Orada risk şu: Son hafta Banvit bizi geçebilir.

Mehmet Cihan Kocaman
08.12.2015, 12:15
Orada risk şu: Son hafta Banvit bizi geçebilir.

O halde Kazan'ı yenmemiz gerekecek.
Sen ne diyosun yarınki şansımız nedir? :)

Adem Akyüz'
08.12.2015, 12:16
Matematik dersinde bile bu kadar kafam karışmıyor yahu. Son 10 mesajı okuyunca kafam çorba oldu :(

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 12:24
O halde Kazan'ı yenmemiz gerekecek.
Sen ne diyosun yarınki şansımız nedir? :)

Banvit'i deplasmanda yenmek, Kazan'ı içeride yenmekten daha mümkün bence Cihan. Yarınki maç Markovic'in iyi gününde olmasına bağlı.

Ligdeki ilk maçın üçüncü çeyreğindeki ve Eurocup'ta Trabzon'daki maçtaki doğrularını hatırlayınca umutlanıyoruz. Fakat aynı koçun aynı rakibe yanlış tercihleri de oldu.

Sefer A.
08.12.2015, 14:49
Buducnost galibiyeti öncesi yazdigim gibi, bence yine en zor karsilasmamiz Kazan'a karsi olacak...
Olasi rakiplere bakinca, 1.bitirmek resmen elenmek anlamina geliyor bana kalirsa :) 3.bitirmek en iyisi gibi duruyor... 2. ve 4. olsak ta isimiz zor...

katre-i.matem
08.12.2015, 15:40
Estağfurullah...

Şu senaryoya ne diyorsunuz?

* Biz Banvit'i yeniyoruz, Kazan Buducnost'a kaybediyor.

Bu durumda

Aris 6-3
Biz 6-3
Kazan 5-4
Buducnost 4-5
Banvit 4-5

* Son hafta Kazan bizi yeniyor, Banvit Aris'i, Buducnost Steaua'yı yeniyor.

Biz, Aris ve Kazan 6-4
Banvit ve Buducnost 5-5 oluyor.

Banvit eleniyor. Biz üçüncü oluyoruz.

Sen böyle dersen gerçekleşme ihtimali yüksek :) Şu an ki durumlara bakarsak 3. lük beni mutlu eder ama Banvit in Arisi deplasmanda yenmesi ve Kazan ın Buducnost a yenilmesi zor gözüküyor. Yoksa 3. lüğe ben fitim :)

adiloş bebe
08.12.2015, 16:00
olası bir real madrid eşleşmesi heyecanlı olabilir (zorluk kısmına girmiyorum tabi) :) son euroleague şampiyonunu hayri gürde ağırlamak iyi olurdu

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 16:20
Euroleague'den gelecekler kadar Eurocup caprazimiz da onemli. Bilbao'yu, ALBA'yi, Fransizlari istemezdim acikcasi.

Mehmet Cihan Kocaman
08.12.2015, 20:57
Herşeyden önce yarınki maç çok önemli. Daha hiçbirşey belli değil olası rakiplerimiz konusunda. Ancak 3. bitirirsek Euroleague'den ya Karşıyaka gelir ya da Zielona Gora. Gelebilecek en kolay rakipler.

Oruç
08.12.2015, 21:29
Maç Ligtv3'te görünüyor. Ntvspor nereden çıktı ?

Adem Akyüz'
08.12.2015, 21:43
Maç Ligtv3'te görünüyor. Ntvspor nereden çıktı ?
Bizim maçları Lig Tv yayınlıyor, Banvit maçlarını NtvSpor.. Bu iki takım karşılaşınca iki yayıncı oluyor böyle :)

Oruç
08.12.2015, 22:05
Bizim maçları Lig Tv yayınlıyor, Banvit maçlarını NtvSpor.. Bu iki takım karşılaşınca iki yayıncı oluyor böyle :)

Onu biliyorum Adem. Tüm maçlarımızı izledim ben Ligtv'de. Sadece Ntvspor yazınca merak ettim.

Yavuz Bektaş
08.12.2015, 22:51
Oğuz abi uzun vadede basketbol takımının kulübe bağlanması planlanıyormuş.Mehmet Yiğit Alp in bu planda yeri var diyorlar.Bilgin var mı?Bir de iyi olur mu ?

Oğuz ZEYTİN
08.12.2015, 23:28
Oğuz abi uzun vadede basketbol takımının kulübe bağlanması planlanıyormuş.Mehmet Yiğit Alp in bu planda yeri var diyorlar.Bilgin var mı?Bir de iyi olur mu ?

Bunu Muharrem Bey'e geçen ay sorduğumda, mevcut yapının işleyişinde sorun olmadığını ve böyle devam edilmesinde sakınca görmediğini söylemişti. İhtiyaç halinde bağlanabilir demişti. M. Yiğit Alp'in şube sorumlusu olacağı bir yapıya dönüşebilir. Bunun için bazı hukuki hamlelere ihtiyaç var, zaman alabilir.

En başından beri iki başlılığa karşıydım.

"...Trabzonspor, basketbola inansa, sahip çıksa, bu takımla ilgilenecek bir yönetici atasa böyle mi olurdu? Trabzonspor’un büyüklüğü, ağırlığı ne yazık ki basketbolda hissedilememektedir.

Benim önerdiğim modelde Trabzonspor Başkanı aynı zamanda basketbol takımının da doğal olarak başkanı oluyor. Basketbol Şube Sorumlusu ise temsil ve denetim noktasında. Ayrıca profesyonel basketbol yöneticisini (idari, teknik, genel menajeri) o seçer. Basketbol Şube Sorumlusu ve profesyonel menajer tarafından hedef belirlenir ve bütçe planlaması yapılır. Teknik kadroyu menajer oluşturur, yaptığı işe karışılmaz, süreç ve sonuçlar değerlendirilir.

Merkezi Trabzonspor desteği dışında ana ve yan sponsorlar edinilir. Ayrıca TV yayın gelirleri, Spor Toto Teşkilatı’ndan gelen paylar, doğru yönetilebilirse yeni salondan sağlanacak bilet gelirlerle de kaynak yaratılabilir."

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=22&Mkl=158928

Tek endişem, sonraki yönetimler Muharrem Bey kadar basketbola önem vermezse şube kadük kalır mı?

Yavuz Bektaş
08.12.2015, 23:47
Oğuz Zeytin bence de doğru yöntem bu olur ama dediğin gibi Ustadan sonra gelecek yönetimin ilgili olmaması durumunda sıkıntı yaşanabilir.Umarım en doğru yöntem tercih edilir.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 13:00
Üçlü averajda Aris önde. Kazan'a kaybetme olasılığımıza karşı Banvit'i kesin yenmeliyiz üçüncülük için.

Biz Banvit'ten iki maçta da 88 yedik. Banvit evinde 85'i rahat görüyor. Kötü dış şut atsalar da oyunu çok tempolu oynadıklarından ve hücum ribaundlarında aktif olduklarından pozisyon sayıları çok fazla.

İki maçta da yavaşlatmak için garda baskıya vurgu yapıyoruz. Bunun işlediğini de geçmiş iki maçta gördük. Fortson'ın pas açılarını ve penetre alanını kapatacak şekilde yakın savunma yapmalıyız. Onun dışında oyunu kuracak alternatifleri yok. Ya birebiri zorlayacaklar ya da şuta kalacaklar. Zaten Vidmar'ı beslemek için Fortson elinden ikili oyuna muhtaçlar. Reçetelerden biri bu (Alternatifi zone).

Diğeri Vidmar oyunda yokken Moerman, Carmichael, Nusret'e karşı Kulig ve Stipanovic'i beslemeliyiz. Ya da kısalara penetre için alan açmalıyız. Şuta kalmadan çembere yakın hücum etmek de diğer hedefimiz olmalı.

Banvit, Steaua ve Konya maçlarından yıpranmadan farklı kazanarak çıktı. Bizse Buducnost ve Efes deplasmanlarında maç sonlarına kadar direndik. Bu yorgunluğu hissetmeden diri kalmak lazım. Önümüzde Royal Gaziantep maçı da var. Bakalım Markovic optimum süre dağılımını sağlayabilecek mi?

Yukarıda değindim, Banvit'e hücum ribaundu vermemek lazım. Kupanın bu alanda en iyisi Banvit (14,8 hücum ribaundu).

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 13:40
PG: Fortson ---------- ------- İsmail

SG: Johnson - Slaughter ------ Erkan

SF: Tolga ---------------- --- Simmons

PF: Moerman --- Nusret ------ Talat

C: Vidmar ---- Carmichael ----- Metehan

PG: DJO ------- Hakan

SG: Hardy -------- İbrahim

SF: Berkay ------ Kinsey ------- Erdi

PF: Velickovic ---- Kulig

C: Sertaç ------ Stipanovic

Depth chartlar böyle. Simmons'ın yokluğunda Kinsey'in oyuna hem savunmada hem de hücumda ağırlık koymasını bekleyebiliriz. Hücumda büyük ihtimalle kendinden daha kısa oyuncularla savunulacak. Bunu sağ dipte oynadığı post-up'la avantaja çevirebilir. Yoksa şut üzerinden oynarsa eşleşmelerin avantajından faydalanamayabiliriz.

6Şafak Aydın1
09.12.2015, 14:50
kazaniyormuyuz yeniliyormuyuz onu deyin da.

Adem Akyüz'
09.12.2015, 18:54
Başarılar Fırtına..

Hakan
09.12.2015, 19:16
Banvit güzel çember dövüyor aman bozmayın

Yavuz Bektaş
09.12.2015, 19:19
İyi başladık 8-16ilk periyot

adiloş bebe
09.12.2015, 19:24
İkinci periyoda iyi başladı banvit 16-14 iki serbest atış kullanacaklar

Murat'
09.12.2015, 19:36
Stipanovic bu sene serbest atışları düzeltir gibi olmuştu ama yine eskiye döndü. Efes maçında 7/2 atmıştı bu maçta da 2/0 ile başladı.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 19:36
Markovic ve Velickovic sevdası... Maçın başında nasıl hücumu tıkadıysa ikinci çeyrekte oyuna girince de onun top kullanma hevesi takımı bozdu.

Çeyreğin başında beş hücumu Hardy ile kurduk. Odom'a top değmedi: 0 sayı.

Sonraki üç hücumu Odom üzerinden oynadık: 7 sayı. Bir de Stipanovic'in kaçırdığı fauller.

Çok net bu takımda artılar eksiler... Görmek isteyene tabii.

adiloş bebe
09.12.2015, 19:37
6/2 serbest atış isabeti yine aynı şeyler malesef çok kötü hücum ediyoruz bu bölümlerde

PortoDeGalinhas
09.12.2015, 19:37
Açıkçası bu maçta yenilirsek gram üzülmem, 2 takım el ele cikalim gruptan işte.

Hakan
09.12.2015, 19:38
İbrahim????

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 19:39
Üçe bir giderken pas vermeyen gardlarımız var.

Yavuz Bektaş
09.12.2015, 19:49
Yerliler felaket ötesi
İbrahim-Sertaç-Hakan la olmaz bu iş

macka61
09.12.2015, 19:49
oyun basit zorlaştıran oyuncular inşallah galip geliriz 2 maçtır 2.ci periyotları köötü oynuyoruz geçen sene de 3.periyotlarda bir sorunumuz vardı diye hatırlıyorum

onur-ts
09.12.2015, 19:51
Bu ibrahim sinir etti beni. Yahu şu takıma doğru düzgün yerli oyuncu getirmek çok mu zor. İbrahim ne ya.

Murat'
09.12.2015, 19:53
Kulig bugün daha iyi, Markovic'in ona daha çok süre vermesi lazım. Hakan Demirel'i hiç kullanmamasına şaşırdım.

Necmettin ALTUNTAŞ
09.12.2015, 19:55
Sertaç sırf Faul yapsın diye mi oynatılıyor.Veliçkoviç yoklarda.Stipanoviçte öyle.Nasıl takımız böyle anlamadım vallahi.

axelman
09.12.2015, 19:57
Fast Break pozisyonu hariç 1 hatası yok İbrahim'in bence.Veliçkoviç çok kötü bu ara bir türlü tüm takım aynı seviyeye gelemedi. :(

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 19:58
oyun basit zorlaştıran oyuncular inşallah galip geliriz 2 maçtır 2.ci periyotları köötü oynuyoruz geçen sene de 3.periyotlarda bir sorunumuz vardı diye hatırlıyorum

Aksine geçen sezon 3. çeyreklerde geri dönüyorduk. Bu sezon da en iyi oynadığımız dönem üçüncü çeyrekler.

Kulig bugün daha iyi, Markovic'in ona daha çok süre vermesi lazım. Hakan Demirel'i hiç kullanmamasına şaşırdım.

Çizgi ihlalini saymazsak Kulig'in tek olumsuz hareketi kaçan orta mesafe şutu ki o da doğru tercihti. Bay Markovic derhal çıkardı.

Fakat Velickovic turnike kaçırdı, ilk hücumda fast breakte topu tribüne attı, ayağa paslar verdi, yay gerisinden salladı...

Maçtan önce koçun tercihleri derken bunları kastetmiştim. Markovic bu sezon çok istikrarsız. Doğrularından çabuk vazgeçiyor. Bunun da karşılığını skor tabelasında görüyor aslında.

ccd6167
09.12.2015, 20:01
Aksine geçen sezon 3. çeyreklerde geri dönüyorduk. Bu sezon da en iyi oynadığımız dönem üçüncü çeyrekler.

Çizgi ihlalini saymazsak Kulig'in tek olumsuz hareketi kaçan orta mesafe şutu ki o da doğru tercihti. Bay Markovic derhal çıkardı.

Fakat Velickovic turnike kaçırdı, ilk hücumda fast breakte topu tribüne attı, ayağa paslar verdi, yay gerisinden salladı...

Maçtan önce koçun tercihleri derken bunları kastetmiştim. Markovic bu sezon çok istikrarsız. Doğrularından çabuk vazgeçiyor. Bunun da karşılığını skor tabelasında görüyor aslında.
hocaya iyi giydiryosun bu sene :o

Mert Oğuzlu61
09.12.2015, 20:08
Ust uste 4 üçlük nedir ya ne yapiyor bunlar...

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 20:11
hocaya iyi giydiryosun bu sene :o

Gördüğümü yazıyorum. Mesela sene başında Odom'u kenardan getiriyordu, böyle olmaz demiştim. Sonra ilk beşe çekti. Yanlış mıydım?

Hakan
09.12.2015, 20:14
Hardy'nin en etkisiz maçı heralde

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 20:24
Hardy'nin en etkisiz maçı heralde

Aris maçında şu soruyu sormuştum: http://forum.bordomavi.net/showthread.php/51488-Eurocup-6-Hafta-Aris-78-70-Trabzonspor-MP-Ma%C3%A7-Sonucu?p=1920288845&viewfull=1#post1920288845

Takım içi liderliği Hardy'ye verdiler bu sezon. O rolün adamı mı? Tartışalım.

61_Hasan_69
09.12.2015, 20:24
Hardy çok kötü

61_Hasan_69
09.12.2015, 20:25
Hardy son periyoda ağırlığını koyarsa kazaniriz

Mert Oğuzlu61
09.12.2015, 20:28
Hardy yaktin bizi Hardy. Hala vakit varken geri dönüs yap artik Hardy.

Hakan
09.12.2015, 20:28
Kuliiiig seviyorum bu adamı

Yaşar
09.12.2015, 20:31
Kulig kaç maçtır çok iyi. Efes maçında da takımın en iyilerindi. O maçta yeterli süreyi alamadi ama sürekli yükselen bir performans.

cewat
09.12.2015, 20:34
Bize aslında Fortson lazım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Poor
09.12.2015, 20:41
Kac kac Mac?

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 20:42
Son 1:00

66-67 öndeyiz.

yorumsuz6117
66-67 öndeyiz Mola..

cewat
67-66 öndeyiz son 1:00 dakika.

Murat KARAKURT
09.12.2015, 20:43
Kuliq bitti yorgunluktan..... Dinlendiremedi hiç.....

cewat
09.12.2015, 20:44
Velickovic yaktı bizi bugün.

Murat KARAKURT
09.12.2015, 20:44
Velickovic o nasıl şut yaaaa

yorumsuz6117
09.12.2015, 20:45
Kaybettik bitti..

Ahmet Aksu
09.12.2015, 20:45
bu hoca aptalmı yaa kulig bittmiş hala kal diyor sahada.

cewat
09.12.2015, 20:46
16 saniye kala 5 sayı geriden gelmek mümkün olur mu? Görelim bakalım.

AYYILDIZ
Arkadaş attığın 3 lük Nasıl potayı bulmaz.

TolgaTopçu61
Kulig hariç herkes kötüydü bugün..

Ahmet Aksu
velickovicten 2 3 lük potaya değmedi hayır hiç atmayan birisi değil nasıl başarıyor bunu.

cewat
09.12.2015, 20:47
Olmadı.

Oğuz ZEYTİN
Velickovic'e kızmıyorum. Berkay'ı veya pivotsuz rakibe karşı Stipanovic'i oturtup onunla maç sonu oynayan koçu konuşmak lazım.

onur-ts
Velickovic iki üçlük denedi ve maçı verdi. Ya sen uzunsun süre var boşta adam var niye üçlük atıyorsun ya.koç da kötü

Murat KARAKURT
09.12.2015, 20:48
Koç resmen maçı vermek için her şeyi yaptı.....

Hakan
09.12.2015, 20:48
Oynamak isteyince oynatmaz.
İsmail sen de başlatma elele çıkmamıza,nefret ediyorum bu Banvit'ten

Ahmet Aksu
09.12.2015, 20:49
basketbolu takip eden birisiyim ama aşırı bir bilgim yok. bu hatayı nasıl yapar bi hoca ne yapmaya çalıştı anlamadım.

Velickovic'e kızmıyorum. Berkay'ı veya pivotsuz rakibe karşı Stipanovic'i oturtup onunla maç sonu oynayan koçu konuşmak lazım.

Yavuz Bektaş
09.12.2015, 20:49
Koç resmen alın maçı dedi banvite
Egolarınız bir kerede kulübe katkı sağlasın

Murat'
09.12.2015, 20:50
Markovic'in Kulig'i dinlendirmemesi Banvit'in kazanmasına neden oldu.

DEEP BLUE
09.12.2015, 20:53
Geçen cumartesi akşamı Oğuz Zeytin ve İsmail Alkan'a zavallı basketbol bilgimle "niye rakipler bize şakır şakır 3'lük sokuyor ama biz beceremiyoruz" diye sormuştum. İsmail'de "ligin en iyi 3'lük atan takımlarından biriyiz" demişti...

Uğursuzluk bende anladım... Bir daha da seyretmem.

Manu61
09.12.2015, 20:53
Kulig çok yorulmasına çıkmak istemesine rağmen oyunda kaldı ve Kulig'in üzerinden iki üçlük attı Banvit. Maç orada gitti zaten Markovic'in bu sene verdiği kararlar gerçekten çok ilginç. Şu gruptan 3. çıkan takım gerçekten çok şanslı olacak.

Yaşar
09.12.2015, 20:54
Markovic ne yapıyor anlamakta zorluk çekiyorum. Maçların kırılma anlarında yaptığı kritik hatalarla kaybedilen kaçıncı maç bu. Şaşırıyorum ve anlam veremiyorum.

Murat'
09.12.2015, 20:56
@Oğuz ZEYTİN (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=31952)

Oğuz son hafta biz Kazan'a yenilir, Aris de Banvit'i yenerse kaçıncı bitiririz.

Tüm ihtimalleri paylaşabilir misin? Tabi Aris'in bugün kazancağını varsayarak.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 20:56
basketbolu takip eden birisiyim ama aşırı bir bilgim yok. bu hatayı nasıl yapar bi hoca ne yapmaya çalıştı anlamadım.

Berkay'ı alsa... Nusret'le eşleşecek.

Stipanovic'i alsa... Moerman'la eşleşecek. Kulig de dört numarada boğuşmadan oynayıp aktif dinlenecek. Hücumda da onu besleyebilirdi.

Neyse, olan oldu. Harika derslik maçtı. Bence herkes her şeyi gördü.

Bu sabah Efes maçının tekrarını seyrettim, aynı şeyler.

Kaybettik diye yazmıyorum, kazandığımız maçlardan sonra da uyarmıştım.

Hadi Stipanovic'i geçtim, çizgiye gönderirler diye kenarda oturttu. Peki Berkay?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/51577-TBL-8-Hafta-A%C3%87-Ye%C5%9Fil-Giresun-62-69-Trabzonspor-MP-Ma%C3%A7-Sonucu?p=1920296575&viewfull=1#post1920296575

Giresun maçında Berkay-Kulig'i kullanmıştı kısa beşe karşı. Doğruydu. Ee şimdi neden Velickovic? Bunu soruyorum sadece.

Dua edelim de Aris haftaya Banvit'i yensin.

axelman
09.12.2015, 20:58
Yahu hemen doğramaya başlamayın Markoviç'in Kulig dinlendirememesi hata kabul ama sezonun en iyi oyununu oynayan Kulig çıkarmak istememesi anlaşılır. Harika savunma yaptığımız maçı son 1 dk vermek acı. Hucüm tarafında yanlış işler yapmadık hep doğru şutu attık ama isabet olmayınca (Veliçkoviç 2 airball attı mesela)son topa kalıyorsun.Kulig ve Hakan'ın bench katkıları önemliydi.Şu yerli oyuncuları bir istikrara sokamadık ben ona yanıyorum.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 21:00
@Oğuz ZEYTİN (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=31952)

Oğuz son hafta biz Kazan'a yenilir, Aris de Banvit'i yenerse kaçıncı bitiririz.

Tüm ihtimalleri paylaşabilir misin? Tabi Aris'in bugün kazancağını varsayarak.

O durumda;

1) Aris

2) Kazan

3) Biz

4) Banvit oluyor Murat.

Yavuz Bektaş
Geçen cumartesi akşamı Oğuz Zeytin ve İsmail Alkan'a zavallı basketbol bilgimle "niye rakipler bize şakır şakır 3'lük sokuyor ama biz beceremiyoruz" diye sormuştum. İsmail'de "ligin en iyi 3'lük atan takımlarından biriyiz" demişti...

Abi bence arada seyret.Yerliler tam senlik [emoji2].Biraz da burada akarsın

Necmettin ALTUNTAŞ
Bu mağlübiyeti Koçun hanesine yazın.Bence bu akşam en formsuz adam o idi.

Oruç
Koç yüzünden maçı kaybettik ne yazık ki.

Murat'
09.12.2015, 21:02
Kaybetsek de bugün bir şeyi yeniden farkettim, basketbol takımımızın 7 sene içerisinde bu noktalara gelmesi ve bu takımı televizyondan seyretmek gerçekten çok güzel, her devresinde bu takımın yanında olduk çıkarken de düşerken de, son salisede kaybederken de, Oğuz ZEYTİN, Cengiz Çubukçu gibi çok iyi dostluklar kazandırdı bu takım. Gerçekçi olmak gerekirse bir sonraki turdan sonra bence şansımız yok, en azından mevcut kadro ile, Velickovic inanılmaz istikrarsız, Stipanovic'de de bu ara biraz düşüş var, bugün Dwight Hardy de Banvit savunmasının arasında ezildi.

Yavuz Bektaş
09.12.2015, 21:03
Bu sene Eurocup da sezon başında belirlediğimiz hedef neydi?

memozcan
09.12.2015, 21:07
bu maç sonlarını oynamayı beerebilirsek bi tık seviye yüseltiriz..

Manu61
09.12.2015, 21:08
Bu sene Eurocup da sezon başında belirlediğimiz hedef neydi?

İlk gruptan kesin çıkmak ikinci düşeceğimiz grubun durumuna göre top 16 yapmak. Benim düşündüğüm buydu sene başında. Bu işler birazda kura şansı.

uemit
09.12.2015, 21:08

Baskette ucurum daha büyük.. yerli bulmak zor iyisini bulmak imkanziz hatta.. transfer de hata yapmamak lazim.. öyle ahim sahim iyi bir takimiz yok.. o sordugun cvp defansi yüksek oyuncu az daha cok offensiv iyi oyuncular var.. bütün yük onlarda.. ama istikraröa buralra geldik ve basiiriliyiz!

Tayfun
09.12.2015, 21:11
Kulig bu kadar yorulmuşken koçun oyunda tutma ısrarını anlayamadım

Murat'
09.12.2015, 21:12
Bu arada Kulig takımda kalmalı, gönderilmesi gerçekten hata olur, eğer transfer yapacaklarsa bir tane yerli kısa alsınlar.

axelman
09.12.2015, 21:14
Bu arada Kulig takımda kalmalı, gönderilmesi gerçekten hata olur, eğer transfer yapacaklarsa bir tane yerli kısa alsınlar. O iş rafa kalktı bildiğim kadarıyla

olcay_61
09.12.2015, 21:16
banvit son 3lüğü atıp öne geçtiğinde spikerle yanındaki niye yırtındı okadar, direkt küfür ettim

Murat'
09.12.2015, 21:19
banvit son 3lüğü atıp öne geçtiğinde spikerle yanındaki niye yırtındı okadar, direkt küfür ettim

Kaan Kural ve İsmail Şenol, bence aynı basketi biz atmış olsaydık yine aynı tepkiyi verirdiler.

Bu arada Kaan Kural bir ara birinci çoğul şahısı kullanmaya başladı ancak sonra Banvit diye düzeltti.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 21:20
2010-11'den bugüne TBL (BSL), Türkiye Kupası, Eurochallenge ve Eurocup'ta (Özetle TB2L dışında) oynadığımız resmi maçlarda 100. mağlubiyetimizi aldık.

Metin Ural
09.12.2015, 21:23
Haftaya yenildigimiz takdirde:

- Aris kendi evinde Banvit'i yenerse 3.
- Aris kendi evinde Banvit'e kaybederse 4.

Haftaya yendigimiz ve Banvit'in kaybettigi durumda:
- 15 sayi ile yenersek 2.
- 15 sayinin altinda yenersek 3.

Haftaya yendigimiz ve Banvit'in deplasman Aris'i yendigi durumda:
- Ilk dort takimin 6 galibiyet ve 4 maglubiyeti bulunacagindan dortlu averaja bakiyoruz
- Dortlu averajda her takimin 3 galibiyet ve 3 maglubiyeti oluyor
- Son maclar oynanmadan once dort takim arasindaki averaj su sekilde:
Unics Kazan +22
Aris 0
Banvit -7
TS -15

Murat'
09.12.2015, 21:26

- Ilk dort takimin 6 galibiyet ve 4 maglubiyeti bulunacagindan dortlu averaja bakiyoruz
Unics Kazan +22
Aris 0
Banvit -7
TS -15

Haftaya biz de Banvit de yenilir ve üçüncü oluruz.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 21:43

Unics Kazan +22
Aris 0
Banvit -7
TS -15

Bu akşam kazansaydık yüksek oranla üçüncülüğü garantilemiştik. Şimdi ise Aris'in kazanmasını bekleyeceğiz.

Dördüncü olmak demek Bilbao'yla eşleşmek demek.

ccd6167
09.12.2015, 21:56
Gördüğümü yazıyorum. Mesela sene başında Odom'u kenardan getiriyordu, böyle olmaz demiştim. Sonra ilk beşe çekti. Yanlış mıydım?

Yoo haklısın başkan fazlasıyla. Pglar ( odom-hakan) 2 asistle oynuyor oğuz bence buradaki sıkıntıda büyük değil mi? Hiç organize olamadık bugün hucumda.

Hoca fortsona karşı 5. Maçını oynuyor ama hala bi çözüm üretemedi buna kızıyorum daha çok ben

Mehmet Cihan Kocaman
09.12.2015, 21:56
Arkadaş ortamında göz ucuyla bakabildim. Bitime 3 buçuk dakika varken Kulig yoruldum diye kenara işaret yaptı ancak çıkarmadı. Dolayısıyla onun üstünden 2 tane üçlük yedik ki Moerman'ın üçlüğünde şok oldum. Hardy'nin izlediğim en kötü performansıydı. Kulig'in ekstra katkısıyla oyunda tutunduk, biraz da Odom.

DEEP BLUE
09.12.2015, 21:59
Sadi basket takımına koç olsun.

Cengiz Çubukcu
09.12.2015, 22:03
Ne olursa olsun maç sonunu oynayamadık... Stipa babayı kesinlikle son 3 dakika oyuna almalıydı markovic

Oğuz ZEYTİN
09.12.2015, 22:20
Yoo haklısın başkan fazlasıyla. Pglar ( odom-hakan) 2 asistle oynuyor oğuz bence buradaki sıkıntıda büyük değil mi? Hiç organize olamadık bugün hucumda.

Hoca fortsona karşı 5. Maçını oynuyor ama hala bi çözüm üretemedi buna kızıyorum daha çok ben

Artık top Hardy'de. Topu getiren o. Bir şutörden daha farklı oynatılıyor. Öyle olunca de ikinci çeyreğin başındaki gibi topu çembere atamadan fast break yiyoruz. Top Odom'un eline gelince ise ya pentreyle ya ikili oyunlarla üretiyoruz.

İkinci yarıda Velickovic'in dışarı Kulig'e yaptığı asistte önceki pas Odom'dan. Veya Odom'un ilk yarıda Stipanovic'e indirdiği ama onun kaçırdığı çok net bir top vardı. Şimdi bunların girmemesi ve istatistiğe dönüşmemesine takılmamak lazım.

axelman
09.12.2015, 22:25
DJO'nun açık sahada topla driblingine hastayım. Adeta tepesinden duman çıkaran (benzetme yanlış anlaşılmasın) kara tren gibi gidiyor.Gözlerindeki ateşi görebiliyorsun resmen.

Nihat Günay
09.12.2015, 23:38
Son 2-3 dakikada niye her topu yarı sahaya kadar Hardy'nin getirdiğini anlamadım.

Adem Akyüz'
09.12.2015, 23:39
Markoviç'de ciddi bir formsuzluk var anladığım kadarıyla..

katre-i.matem
10.12.2015, 09:10
Kötü oynadığımız bir maçı kazanmanın eşiğine gelmişken son dakikada kaybettik.

Hardy çok kötü bir performans sergiledi. Öncekiler neyse ama son periyotta ki top kayıpları çok göze battı. O nun yerine acaba hücumu Kinsey üzerinden şekillendiremez miydik diye acaba ?

Maçın bitmesine 3,5 dakika kala Kulig in kenara gelmek isterken tabiri caizse banch in döve döve tekrar parkeye göndermesi de yenilgiyi hazırladı ki o Kulig o dakikadan sonra hiç katkı vermedi. Halbu ki Stipanovic en azından 1 dakika oyuna sokulup Kulig e nefes alma sansı verilebilirdi.

Maçın belki de en kritik anı Odom un top oyuna girmeden yaptığı bir faul ile 4. faulunu alması ve Markovic in bunun üzerine Odom u kenara alması. O nun yerine giren Hakan Demirel in savunmasındaki Forston un da 1 dakika içinde attığı 7 sayı idi.

Sonuç olarak Kazan ı yenebilir miyiz ? Yensek dahi 14 üzeri fark atabilir miyiz şüpheli ama şahsen Banvit in liderlik hesabı yapan Aris i deplasmanda yenebileceğine hiç ihtimal vermiyorum.

Oğuz ZEYTİN
10.12.2015, 11:05
Koçun Kulig'i çıkarmamasının benzerini yine bir Banvit maçında (ligdeki maç) yaşamıştık. Hatırlayın, devreye 47-32 geride giren takımımız üçüncü çeyrekte muhteşem bir geri dönüşe imza atmıştı. Ve son on dakikaya 62-61 yani sadece bir farkla başlamıştı. Koç oyunu getiren beşle devam etme karar almıştı. Günün kahramanı Stipanovic'in top kayıpları potamızda kolay basketlere dönmüştü.

Özetle Kulig tercihini bu noktada anlayabiliyorum. Ancak oyunu Velickovic'le bitirmesinin (hele Nusret-Moerman'a karşı) izahı yok. Üstelik gününde de değil... Maçın en kritik anlarında iki air-ball atmışken... Savunmada Casper gibiyken...

Çarşamba-cumartesi oynayan takımda bazı parçalar neredeyse 35 dk. alıyorsa, oyunun sonunda bir oyuncu yorgunluktan çıkmak için staffa işaret ediyorsa burada koçun rotasyonu ne denli verimli kullandığı tartışılır. Geçen sene elindeki kadroyu kusursuza yakın işleyen Markovic'in bu seneki yanlışları doğrularından çok. İnşallah önümüzdeki maçlarda koç takıma daha hakim bir görüntü verir. Fiziki olarak daha diri bir takım görürüz. Doğru beşleri parkede seyrederiz. Oyuncuların özel hücum yeteneklerini maçın gidişatına göre çeşitlendirerek kullanır.

ccd6167
10.12.2015, 11:40
Koçun Kulig'i çıkarmamasının benzerini yine bir Banvit maçında (ligdeki maç) yaşamıştık. Hatırlayın, devreye 47-32 geride giren takımımız üçüncü çeyrekte muhteşem bir geri dönüşe imza atmıştı. Ve son on dakikaya 62-61 yani sadece bir farkla başlamıştı. Koç oyunu getiren beşle devam etme karar almıştı. Günün kahramanı Stipanovic'in top kayıpları potamızda kolay basketlere dönmüştü.

Özetle Kulig tercihini bu noktada anlayabiliyorum. Ancak oyunu Velickovic'le bitirmesinin (hele Nusret-Moerman'a karşı) izahı yok. Üstelik gününde de değil... Maçın en kritik anlarında iki air-ball atmışken... Savunmada Casper gibiyken...

Çarşamba-cumartesi oynayan takımda bazı parçalar neredeyse 35 dk. alıyorsa, oyunun sonunda bir oyuncu yorgunluktan çıkmak için staffa işaret ediyorsa burada koçun rotasyonu ne denli verimli kullandığı tartışılır. Geçen sene elindeki kadroyu kusursuza yakın işleyen Markovic'in bu seneki yanlışları doğrularından çok. İnşallah önümüzdeki maçlarda koç takıma daha hakim bir görüntü verir. Fiziki olarak daha diri bir takım görürüz. Doğru beşleri parkede seyrederiz. Oyuncuların özel hücum yeteneklerini maçın gidişatına göre çeşitlendirerek kullanır.

Oğuz hoca neden 7 kişiyle tutuyor rotasyonu ? Bu sene son 2 dk verdiğimiz maç sayısı çok fazla diye hatırlıyorum ve takım bi ritm tutturamadı. Maç öncesi sen banvit 85 geçer dedin ama 71 de tutmak bizim için olumluydu?

Sence transfer yapılmalı? Yapılırsa kim gönderilip yapılmalı?

Oğuz ZEYTİN
10.12.2015, 13:27
Oğuz hoca neden 7 kişiyle tutuyor rotasyonu ? Bu sene son 2 dk verdiğimiz maç sayısı çok fazla diye hatırlıyorum ve takım bi ritm tutturamadı. Maç öncesi sen banvit 85 geçer dedin ama 71 de tutmak bizim için olumluydu?

Sence transfer yapılmalı? Yapılırsa kim gönderilip yapılmalı?

85'i geçerden ziyade evlerinde o civarda attıklarını yazmıştım. Koç Selçuk Ernak da maç sonrası onu söyledi dostum:

"It was a do-or-die game for us in the Eurocup. I think we fought enough, but at the same time we were nervous because of the meaning of the game. This tension affected our offense. We missed easy shots. Usually we score 80 points per game in the Eurocup, but today we got just 71."

Burada koçun dediği gibi stresin etkisi kadar Banvit'e ikinci devre neredeyse hiç hücum ribaundu vermeyip ikinci şutları atmalarını engellememiz de etkili oldu.

Banvit 65 civarında şut atıyor ortalama, dün 56'da kaldılar. Zaten ortalamadan 7-8 az hücum ribaundu aldıklarını görüyoruz (Ortalama 14, dün akşam 6).

Savunmayı buradan değerlendirirsek övebiliriz pek tabii. Oyuna baktığımızda ikinci devre başındaki ekstra paslara karşı iyi kaymalar yaptık. Maçın başında Stipanovic'le ikili oyunları (Dünün artı hanemizde ilk sıraya pnr savunmamızı yazarım) iyi savunduk. Bence Kinsey çok iyiydi. Fakat Hakan ve Velickovic'in savunmacılarından çok iyi oynadılar. Hani voleybolda servisi manşeti zayıf oyuncuya atarlar ya, Banvit de bu iki oyuncumuzun üzerinden oynadı. Fortson'ın son basket faulünde Velickovic'in kolay geçilmesi, turnikeyi yedirip bir de faul yapması bunun en basit örneği... Öncesinde sol forvette şutörün (Slaughter'dı) üstünde kalmayıp arkasını dönüp çembere koşması, şutörü boş bırakması... Yani bunlar gibi çok pozisyon var.

Unutulmaması gereken bizim bir hücum takımı olduğumuz. Biz senede tutarak beş maç kazanırsak, atarak on beş kazanırız. İlk maçta Banvit'ten 88 yerken 96 atıp kazandık. Bu takım hücumda topu paylaşamadığı sürece savunmada da kolay sayı yiyecektir. İkinci çeyreğin başını hatırlayın. Top Odom'un eline değmeden 5 hücum yaptık, topu çembere bile atamadık. Sonra Odom'la üç hücum oynadık 7 sayı çıkardık. Hardy'nin devreye girememesi hücumdaki ana opsiyondan eksik kalmamıza neden oldu.

Rotasyon meselesi epey derin. Geçen sene;

Bost - Hardy - Can A. - Yunus - Can K.

Alper - Marshall

Velickovic - Nusret

Stipanovic - Ivanov olmak üzere 11 oyuncuya şans veriyordu koç.

Alper'in olmaması planlarını etkilemiştir. Hatta sene başında üç gard kullanıyordu. Sonradan Berkay'ı üç numarada başlattı. Doğruydu. Odom'u beş başlatması da doğruydu. Artık iki Türk gardı yanyana oynatmıyor, bu da doğru. Fakat Velickovic'in istikrarsızlığı takımın genelini aşağı çekiyor. Onun sürelerini de ayarlarsa bu kadronun daha fazla iş çıkaracağına inanıyorum.

ccd6167
10.12.2015, 14:11
85'i geçerden ziyade evlerinde o civarda attıklarını yazmıştım. Koç Selçuk Ernak da maç sonrası onu söyledi dostum:

"It was a do-or-die game for us in the Eurocup. I think we fought enough, but at the same time we were nervous because of the meaning of the game. This tension affected our offense. We missed easy shots. Usually we score 80 points per game in the Eurocup, but today we got just 71."

Burada koçun dediği gibi stresin etkisi kadar Banvit'e ikinci devre neredeyse hiç hücum ribaundu vermeyip ikinci şutları atmalarını engellememiz de etkili oldu.

Banvit 65 civarında şut atıyor ortalama, dün 56'da kaldılar. Zaten ortalamadan 7-8 az hücum ribaundu aldıklarını görüyoruz (Ortalama 14, dün akşam 6).

Savunmayı buradan değerlendirirsek övebiliriz pek tabii. Oyuna baktığımızda ikinci devre başındaki ekstra paslara karşı iyi kaymalar yaptık. Maçın başında Stipanovic'le ikili oyunları (Dünün artı hanemizde ilk sıraya pnr savunmamızı yazarım) iyi savunduk. Bence Kinsey çok iyiydi. Fakat Hakan ve Velickovic'in savunmacılarından çok iyi oynadılar. Hani voleybolda servisi manşeti zayıf oyuncuya atarlar ya, Banvit de bu iki oyuncumuzun üzerinden oynadı. Fortson'ın son basket faulünde Velickovic'in kolay geçilmesi, turnikeyi yedirip bir de faul yapması bunun en basit örneği... Öncesinde sol forvette şutörün (Slaughter'dı) üstünde kalmayıp arkasını dönüp çembere koşması, şutörü boş bırakması... Yani bunlar gibi çok pozisyon var.

Unutulmaması gereken bizim bir hücum takımı olduğumuz. Biz senede tutarak beş maç kazanırsak, atarak on beş kazanırız. İlk maçta Banvit'ten 88 yerken 96 atıp kazandık. Bu takım hücumda topu paylaşamadığı sürece savunmada da kolay sayı yiyecektir. İkinci çeyreğin başını hatırlayın. Top Odom'un eline değmeden 5 hücum yaptık, topu çembere bile atamadık. Sonra Odom'la üç hücum oynadık 7 sayı çıkardık. Hardy'nin devreye girememesi hücumdaki ana opsiyondan eksik kalmamıza neden oldu.

Rotasyon meselesi epey derin. Geçen sene;

Bost - Hardy - Can A. - Yunus - Can K.

Alper - Marshall

Velickovic - Nusret

Stipanovic - Ivanov olmak üzere 11 oyuncuya şans veriyordu koç.

Alper'in olmaması planlarını etkilemiştir. Hatta sene başında üç gard kullanıyordu. Sonradan Berkay'ı üç numarada başlattı. Doğruydu. Odom'u beş başlatması da doğruydu. Artık iki Türk gardı yanyana oynatmıyor, bu da doğru. Fakat Velickovic'in istikrarsızlığı takımın genelini aşağı çekiyor. Onun sürelerini de ayarlarsa bu kadronun daha fazla iş çıkaracağına inanıyorum.

Hoca berkayı bence verimli kullanmıyor. Ayrıca ibrahim demir oyundaykn takım hücumda çok kötü. Hoca bence i demiri rotasyona zorunlu kalmadıkça dahil etmemeli. Ayrıca savunmadada bi faydasını göremiyoruz. Erdi gibi enerjisi yüksek birisini neden kullanmıyorsa artık. Neyse

ligdeki 6 maçta 5 g çıkar mı?

uemit
10.12.2015, 17:02

Basketbolun cokmu icindesin?? Yönetimede yakinmisin? Bende naumoskiyle büyümüs biri olarak hastsiyim :)

SEDER
10.12.2015, 23:12
cahilliğime verin hiç basketten anlamam. ama sormadan edemeyeceğim; bu banvitteki fortson nasıl bir adam..herif tek başına aldı maçı.. kaç lira bi fortson;) alamayız mı sezon sonu bu adamı? ayrıca basket te yayın ve reklam geliri durumu nasıl oluyor?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuz ZEYTİN
11.12.2015, 10:11
Hoca berkayı bence verimli kullanmıyor. Ayrıca ibrahim demir oyundaykn takım hücumda çok kötü. Hoca bence i demiri rotasyona zorunlu kalmadıkça dahil etmemeli. Ayrıca savunmadada bi faydasını göremiyoruz. Erdi gibi enerjisi yüksek birisini neden kullanmıyorsa artık. Neyse

ligdeki 6 maçta 5 g çıkar mı?

Sezon öncesi tahminim 9-6'yı. Büyükçekmece ve Bjk mağlubiyetlerini beklemiyordum. En kötü 7-8 bitirmeliyiz devreyi. Gaziantep, Uşak, TED ve Konya'ya kaybetmemek lazım. Fb ve Daçka'dan çıkacak galibiyet ekstra olur.

Basketbolun cokmu icindesin?? Yönetimede yakinmisin? Bende naumoskiyle büyümüs biri olarak hastsiyim :)

Basketbolu seviyorum. Vakit buldukça seyrediyorum. O kadar...

Siz de daha çok yazın lütfen.

cem1990
11.12.2015, 14:57
Fortson geçen yıl eurochallenge da Saratov karşı oynarken gözüme batmış idi
De bost üzerine ula ne oyun kurucular var yılan gibi adam demiştim
Lakin Fortson ile oynayan takım bir bakıma da Fortson eline mahkum kalıyor.Seviyenizin eşit veya altında olan bir takım ile oynarsanız Fortson tek başına bir takım.Ama sizden daha kuvvetli bir takımla tek adamın eline bakarak sonuca gidemezsiniz.Yine de ne yalan söyleyeyim bizde olmasını isterdim.

Oğuz ZEYTİN
12.12.2015, 16:16
Gruptaki sıralamamızı belirlerken Kazan'ı yenmemiz tek başına yetmeyecek. Üçüncülük için Aris'in Banvit'i yenmesi gerek.

Üçüncü çıkarsak muhtemel yeni grubumuz:

1) Bilbao-D. Energia Trento kaybedeni

2) MHP Riesen Le Mans'a kaybederse, MHP Riesen. Kazanırsa ve Reggio Emilia Gran Canaria'ya kaybederse Reggio Emilia.

3) S. Z. Gora - Pınar KSK kazananı

*

Dördüncü çıkarsak muhtemel yeni grubumuz:

1) Bilbao - D. Energia Trento kazananı

2) Venazia, Zaragoza'yı yenerse; Venezia.

(Charleroi'nın bu sene hiç kaybetmeyen Valencia deplasmanında kaybedeceğini düşünürsek)

Venezia, Zaragoza'ya kaybeder ve Ulm Nancy'yi yenerse; Ulm.

3) Real Madrid Starsbourg'u yenerse Kızılyıldız-Bayern kaybedeni.

Real Madrid Strasbourg'a yenilirse Real Madrid, Strasboug ve Kızılyıldız-Bayern kaybeden üçlü averaja kalıyor.

*

Gora ve KSK, Real Madrid, Strasbourg, Kızılyıldız/Bayern'e tercih edilmeli. O nedenle üçüncü bitirmek avantajlı. Bilbao kupada beş maçtır kazanıyor. Son maçını da alırsa üçüncü olarak onlardan da uzaklaşırız.

Her şey Aris'e bağlı.

Sefer A.
12.12.2015, 16:38
Biz ve Banvit ikimiz de yenilirsek 3. biz oluyoruz degil mi ?
Aris yener Banvit'i herhalde yaa