PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Mollasalihoğlu
21.01.2016, 16:50
Ilginc.
Siz ki zamaninda Usta'yi destekleyenler icin "birakin bu agizlari" diyen kisisiniz. Ne oldu da böyle 360 derece döndünüz?
Artik sike sizin icin önemli degil mi ki artik destegi hakkettigini belirtmissiniz? Cünkü 5 kati hala reklamdan, hala paradan ve hala sponsporlardan bahsetmekte!
Yoksa ilk hatasini pusuda bekleyenlerden misiniz?

Ilgili Baslik (http://forum.bordomavi.net/showthread.php/45543-Muharrem-Usta-Ola%C4%9Fan%28%C3%BCst%C3%BC%29-Genel-Kurulda-Aday-Olmaya-%C4%B0kna-Edilmeli!)

Öncelikleri şunu netleştirelim 360 derece dönen kişi, olduğu yere gelir, 180 demek istediniz sanırım?

Konuya dönersek, şike benim için hala ilk sırada ve bu işi takip eden Erdem Egemen ile aşağı yukarı her gün görüşüyorum.

Kongreden önce Muharrem Usta ile de "yüz yüze" görüştüm. Kendisi dahi önceki kongrede sürecindeki tavrının yanlış olduğunu, kendini iyi ifade edemediğini kabul ediyor.

İlk hatasını pusuda beklemiyorum, hatalarını kendisine ve yönetimindekilere ısrarla söylüyorum. Mesela Sadri Şener döneminde istihdam edilip, Hacıosmanoğlu döneminde sözleşmesi uzatılan kulüp hukuk direktörünün şike sürecinde bir şike sanığının avukatlığını yapmış olması nedeniyle kulüpte görev almaması gerektiğini her ortamda dile getiriyorum. Hatta bu sebepten olması muhtemeldir, Tuncay Bekiroğlu twitterda takibi bıraktı (Hukuk işlerinden sorumlu yöneticimiz)

Var mı netleşmeyen bir husus?

Ahmet Aykin
21.01.2016, 16:57
Öncelikleri şunu netleştirelim 360 derece dönen kişi, olduğu yere gelir, 180 demek istediniz sanırım?

Konuya dönersek, şike benim için hala ilk sırada ve bu işi takip eden Erdem Egemen ile aşağı yukarı her gün görüşüyorum.

Kongreden önce Muharrem Usta ile de "yüz yüze" görüştüm. Kendisi dahi önceki kongrede sürecindeki tavrının yanlış olduğunu, kendini iyi ifade edemediğini kabul ediyor.

İlk hatasını pusuda beklemiyorum, hatalarını kendisine ve yönetimindekilere ısrarla söylüyorum. Mesela Sadri Şener döneminde istihdam edilip, Hacıosmanoğlu döneminde sözleşmesi uzatılan kulüp hukuk direktörünün şike sürecinde bir şike sanığının avukatlığını yapmış olması nedeniyle kulüpte görev almaması gerektiğini her ortamda dile getiriyorum. Hatta bu sebepten olması muhtemeldir, Tuncay Bekiroğlu twitterda takibi bıraktı (Hukuk işlerinden sorumlu yöneticimiz)

Var mı netleşmeyen bir husus?

Bende zamaninda Anil Cevik'e dediginiz gibi söyleyim:
Birakin bu agizlari!
neden 360 derece yazdim. Cünkü siz hala ayni noktadasiniz.
Muharrem Usta demek size hatali oldugunu söyledi de sizde inandiniz öyle mi? Anca bu laflarinizla kendinizi kandirirsiniz.
Sizi kandirmak desenize cok kolay. Zamaninda sike de sike diyen Iho'nun cocuk gibi sizi kandirmasi mesela.
Muharrem Usta ayni Muharrem Usta. Sike'deki tavri 2013'de neyse simdide öyle.
Ki ben 2013'ten bu yana onu destekleyen biriyim.
Hersey net. Tipki 2014'te yazdiklariniz gibi.
(Bu arada Anil Cevik adli arkadasin neden artik girmedigini simdi daha iyi anliyorum)

Ömer SEVİNÇ
21.01.2016, 17:05
Birakin bu agizlari!
Muharrem Usta demek size hatali oldugunu söyledi de sizde inandiniz öyle mi? Anca bu laflarinizla kendinizi kandirirsiniz.
Sizi kandirmak desenize cok kolay. Zamaninda sike de sike diyen Iho'nun cocuk gibi sizi kandirmasi mesela.
(Bu arada Anil Cevik adli arkadasin neden artik girmedigini simdi daha iyi anliyorum)

Bilen bilir, Mollasalihoğlu ile yıldızımız hiç barışmaz. Lakin daha 2 ay önce üye olup bu kadar araştırma yapmanız, daha 20 mesaj atmışken direk yöneticiye çatmanız düşündürücü.

Ahmet Aykin
21.01.2016, 17:10
Bilen bilir, Mollasalihoğlu ile yıldızımız hiç barışmaz. Lakin daha 2 ay önce üye olup bu kadar araştırma yapmanız, daha 20 mesaj atmışken direk yöneticiye çatmanız düşündürücü.

Disaridan epeydir takip ettigim icin yazilariyla herkesi yeteri kadar taniyorum. Sonucta burada basliklarin üye olmayanlara kilitlenmesi ender bi durum.

S.ÖZKAN
21.01.2016, 17:20
Disaridan epeydir takip ettigim icin yazilariyla herkesi yeteri kadar taniyorum. Sonucta burada basliklarin üye olmayanlara kilitlenmesi ender bi durum.

Şike Davası için Av Anıl Hanımın hoş olamayan siciline rağmen neden hala görevde olduğunu bende yanlış buluyor ve eleştiriyorum.

Fakat bu Trabzonspor için yapılacak olumlu işlere destek vermeyeceğimiz anlamına gelmez.

Örneğin ekonomik sıkıntılar için Trabzonspor'a destek olma adına projeler üretiyoruz inşallah önümüzdeki aylarda hayata geçireceğiz.

Çağatay_
21.01.2016, 17:22
Birakin bu agizlari!

Hoşgeldiniz foruma.

Tartıştığınız yönetici ile ilgili kişisel bir probleminiz varsa özel mesaj yoluyla veya kendisinden telefon numarasını isteyerek telefon konuşması yoluyla halledebilirsiniz. Böylece hem birbirinizi tanımış olursunuz, hem de anlamsız tartışma son bulur. Ayrıca bu forumda olsun başka platformlarda olsun Muharrem Usta konusunda düşüncesi değişen yüzlerce binlerce insan var. Bir insanın sürekli sabit fikirli kalarak görüşünü değiştirmemesi mi daha iyidir, yoksa olayları analiz ederek hata yaptığını ve yanıldığını düşünüp fikrini değiştirmesi mi?

Yanlış anlaşılmasın ben buraya yazarken Mollasalihoğlu'nu savunmak için yazmadım. Savunulacak bir durum olursa kendisi bunu benden daha iyi yapacaktır, zira kendisi avukat. Benim yazma sebebim fikrini değiştiren insanları kolay kandırılan insanlar olarak görmeniz. Mesela siz o süreçte kendinizce doğru olanı savunmuş, şimdi ise haklı çıkmış olabilirsiniz. Sizin çizginize gelen insanların size göre de doğru olan şeyi geç de olsa görmesi sizi mutlu edeceği yerde neden rahatsız ediyor onu anlamadım. Hepimiz aynı takımın taraftarı değil miyiz?

Mollasalihoğlu
21.01.2016, 17:27
Birakin bu agizlari!

İho sadece bizi mi kandırdı önceki kongrede? Kaldı ki ben o kongrede oy kullanmadım, Muharrem Bey'in yakınlarına da İstanbul'da yaptıkları toplantı sonrası "bu açıklamalarla kongreyi kazanması mucize olur" diye söyledim. Sanırım bir şeyler gördüler ki bu kongreden önce fikirlerimizi aldılar ve hatta listeleri dahil bazı değişiklikler yaptılar.

Muharrem Bey kendisi hata yaptığını, bu yüzden kaybettiğini ve bu sefer yorumları daha çok dikkate aldığını söylerken sizin önceden ne ise şimdi de aynı olduğunu söylemeniz çok iddialı geldi bana.

Anil Cevik adlı arkadaşın neden girmediğini bilmiyorum, varsa benimle bir sıkıntısı konuşabilirim.

Bizi kandırmak kolay olabilir, aksini iddia etmedik. Ama kandırılsak da, salak da olsak bize kimse bile bile Trabzonspor aleyhine bir şey yaptıramaz. Bilen bilir.

Oğuz B.
21.01.2016, 17:32
Geçen süre içinde Muharrem Usta neyi başaramadı da hâlâ Celil beyin adı zikrediliyor? Sakin olmakta fayda var. Hami ismini ben de yetersiz buluyorum. Ancak kendisi hoca işini sezon sonunda yollanacak oyuncuları yolladıktan, sponsorluk anlaşmalarını belli noktaya getirdikten, borçları yapılandırdıktan vb sonra halletme yolunu seçmiştir. Saygı duyuyorum. Trabzonspor'un başkanı Muharrem Usta'dır. Ve şuana kadar hata yapmamıştır.

sasone
Adam anlatıyor kulubün borcu şu kadar olmuş,büyük çöküş süreci yaşanıyor ve bunları biraz empati yapın İHO zamanında transfer bağımlısı oldunuz anlıyoruz ama şimdi tedavi zamanı bunu anlayın diye,şeffaf bir şekilde açıklıyoruz diyor,buraya gelip bakıyorsun adamlar seçilmek için bu lafları söylediler diye laf atıyor.
Yemin ediyorum zeka ve feraset en büyük nimet.

Ahmet Başkaya
Muharrem Usta'ya Lucescu sebebiyle oy veren zaten bu kulübü düşünmüyodur. Lucescu vaadi biraz heyecan yaratmak içindi ve bence doğru bir seçim politikasıdır. Lucescuvari söylemini de seçimden önce yapmıştır. Daha yeni sezon başlamadan böyle bir eleştiride bulunmak cidden art niyet bana göre.

Haa bu arada seçim öncesi Celil Hekimoğlu'nu destekleyip şimdi köşede sinmiş en ufak hatasında bakın biz demiştikciler cidden komik duruyorsunuz yapmayın.

karahanbakar
21.01.2016, 17:34
Az önce Yunus Emre Sel'in açıklamalarını dinlediğim. Anladığım şu:

Lucescu büyük ihtimalle olmayacak çünkü Shaktar'da kalan parasının akıbeti belli olmadığı için anlaşmak istememiş. Sezon sonu tekrar görüşülecek.

Juande Ramos konusunu da açıkladı. İlk görüşmede anlaşma sağlanmış ancak eşiniz rahatsızlığından dolayı görüşmeler sürüyormuş. Bu süreçte araya bir menajer giriyor ve Ramos'a Trabzonspor'un Lucescu ile anlaşamadığını, kendinise mecbur olduğunu söylüyor. Bunun üzerind Ramos 4 milyon € istiyor yıllık ve bu şekilde bu anlaşma sağlanamıyor.

Ama sezon sonu ikisinin de kapısı tekrar çalınabilir.

Sel'in dediğine göre yönetim şu ana kadar 65 milyon tl tutarında bçr ödeme yapmış.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahmet Aykin
21.01.2016, 17:38
İho sadece bizi mi kandırdı önceki kongrede? Kaldı ki ben o kongrede oy kullanmadım, Muharrem Bey'in yakınlarına da İstanbul'da yaptıkları toplantı sonrası "bu açıklamalarla kongreyi kazanması mucize olur" diye söyledim. Sanırım bir şeyler gördüler ki bu kongreden önce fikirlerimizi aldılar ve hatta listeleri dahil bazı değişiklikler yaptılar.

Muharrem Bey kendisi hata yaptığını, bu yüzden kaybettiğini ve bu sefer yorumları daha çok dikkate aldığını söylerken sizin önceden ne ise şimdi de aynı olduğunu söylemeniz çok iddialı geldi bana.

Anil Cevik adlı arkadaşın neden girmediğini bilmiyorum, varsa benimle bir sıkıntısı konuşabilirim.

Bizi kandırmak kolay olabilir, aksini iddia etmedik. Ama kandırılsak da, salak da olsak bize kimse bile bile Trabzonspor aleyhine bir şey yaptıramaz. Bilen bilir.
Ben o arkadasi tanimiyorum. Sadece forumu birakan diger degerli arkadaslar gibi bazi genel sebeplerden dolayi uzaklastigini tahmin ediyorum.
Muharrem Bey'in zamaninda hata yaptigi yok. Asil hata mevcut Trabzonspor secmenin varligindaydi her zaman. O da bu secimde oyunu kuralina göre oynadi. O yüzden simdiden söyliyim yarin öbür gün yildirim ile tokalasan resimleri cikarsa kimse kazan kaldirmasin.
Benim kimseyle problem yasama gibi bir derdim yok burda. Kirdiysam özür dilerim.
Isiniz de ve calismalariniz da basarilar.

Bera B.
21.01.2016, 17:38
Ahaha :D Çok gülüyorum bu adama yahu :D

Abi mesaj kutunu boşaltabilir misin sana bir mesaj göndermem gerekiyor da. Doluymuş.

Mollasalihoğlu
21.01.2016, 17:44
Ben o arkadasi tanimiyorum. Sadece forumu birakan diger degerli arkadaslar gibi bazi genel sebeplerden dolayi uzaklastigini tahmin ediyorum.
Muharrem Bey'in zamaninda hata yaptigi yok. Asil hata mevcut Trabzonspor secmenin varligindaydi her zaman. O da bu secimde oyunu kuralina göre oynadi. O yüzden simdiden söyliyim yarin öbür gün yildirim ile tokalasan resimleri cikarsa kimse kazan kaldirmasin.
Benim kimseyle problem yasama gibi bir derdim yok burda. Kirdiysam özür dilerim.
Isiniz de ve calismalariniz da basarilar.

Forumu bırakan bütün değerli arkadaşlara kapımız açık. Kurallar dahilinde olduğu sürece bütün fikirlerin konuşulabildiğine bir delildir aramızdaki yazışma.

Muharrem Bey'in size göre o zaman bir hatası yoktu, bana göre vardı, kendisine göre de varmış. Bilemiyorum.

Kaldı ki, Trabzonspor Başkanı'nın her hatası için pusuda olduğumu da ekleyeyim.

İndirmek için değil, uyarmak için.

f1bekir
21.01.2016, 18:05
Abi mesaj kutunu boşaltabilir misin sana bir mesaj göndermem gerekiyor da. Doluymuş.

Boşalttım kardeşim.

Sercan Keleş
21.01.2016, 18:07
En azından başkan gittiğinde daha çökmüş bir Trabzonspor ile karşılaşmayacağız.

Ahmet Başkaya
21.01.2016, 18:11
En azından başkan gittiğinde daha çökmüş bir Trabzonspor ile karşılaşmayacağız.

Aksine kendisine süre verilirse bu kulübü düzlüğe çıkaracak isim de kendisi.

Ömer SEVİNÇ
21.01.2016, 18:12
Buraya sadece para için gelecek hoca hiç gelmesin. Bize kariyeri için gelmek isteyen hoca lazım.

HIZIR_IR
21.01.2016, 18:23
MaşaAllah iyi gidiyor baskan

İnşaAllah hep iyi gider

Adem Akyüz'
21.01.2016, 18:29
Muharrem Usta göreve geleli yaklaşık 45 gün oldu. Bu süreç içinde seçim öncesi söylemiş olduklarından hangisinin tersini yaptı çok merak ediyorum. Çünkü söylediklerinin aksi bir uygulama henüz göremedim. Teknik direktör konusunda geç kalınmış olsa da "geçici bir çözüm" bulundu. Bunu seçim sürecinde sıkça dile getirmişti. Uzun vadeli bir hoca ile anlaşamazsak, sezon sonuna kadar geçici hoca gelecek diye. Yeni sezona hala Lucescu veya o kalibrede bir hocayla çalışma ihtimalimiz var mı? Var. E o zaman söylemlere aykırı bir durum yok şimdilik. Sene sonu böyle bir isim gelmezse hep beraber eleştiririz.

"Celil Hekimoğlu ne vaat ettiyse Muharrem Usta onu yapıyor" deniyor. İyi de arkadaşlar, kısa vadede yapılacak şeyler zaten sınırlı değil mi? Kaza yapan bir aracı tamir etmek için öncelikle tamirciye getirmek gerek. Bunun yolu da çekiciye koyup getirmektir. Şu an Muharrem Usta'nın yaptığı da budur. Celil Bey de aynısını yapacaktı. Önemli olan tamirden sonra o aracın performansıdır. Yani eleştirmek için hala çok erken. Sonucu görmek lazım.

Muharrem Usta yönetiminin şu ana kadar çok bariz bir hatasını görmedim. Tek eleştirebileceğim nokta aynı zamanda şikeci bir sanığın avukatı olan hukuk direktörü Anıl Hanım'ı kovmamış olmasıdır. Bunun dışında çok olumlu şeylere imza attılar. Yerel medyanın, Celil Bey'e destek vermiş kesimin bazısında(kesinlikle hepsi değil) olan hata arayışı ve en küçük dedikoduda saldırıya geçme durumu umarım taraftarın üzerinde çok etki yaratmaz.

Ahmet Başkaya
21.01.2016, 18:36
Muharrem Usta göreve geleli yaklaşık 45 gün oldu. Bu süreç içinde seçim öncesi söylemiş olduklarından hangisinin tersini yaptı çok merak ediyorum. Çünkü söylediklerinin aksi bir uygulama henüz göremedim. Teknik direktör konusunda geç kalınmış olsa da "geçici bir çözüm" bulundu. Bunu seçim sürecinde sıkça dile getirmişti. Uzun vadeli bir hoca ile anlaşamazsak, sezon sonuna kadar geçici hoca gelecek diye. Yeni sezona hala Lucescu veya o kalibrede bir hocayla çalışma ihtimalimiz var mı? Var. E o zaman söylemlere aykırı bir durum yok şimdilik. Sene sonu böyle bir isim gelmezse hep beraber eleştiririz.

"Celil Hekimoğlu ne vaat ettiyse Muharrem Usta onu yapıyor" deniyor. İyi de arkadaşlar, kısa vadede yapılacak şeyler zaten sınırlı değil mi? Kaza yapan bir aracı tamir etmek için öncelikle tamirciye getirmek gerek. Bunun yolu da çekiciye koyup getirmektir. Şu an Muharrem Usta'nın yaptığı da budur. Celil Bey de aynısını yapacaktı. Önemli olan tamirden sonra o aracın performansıdır. Yani eleştirmek için hala çok erken. Sonucu görmek lazım.

Muharrem Usta yönetiminin şu ana kadar çok bariz bir hatasını görmedim. Tek eleştirebileceğim nokta aynı zamanda şikeci bir sanığın avukatı olan hukuk direktörü Anıl Hanım'ı kovmamış olmasıdır. Bunun dışında çok olumlu şeylere imza attılar. Yerel medyanın, Celil Bey'e destek vermiş kesimin bazısında(kesinlikle hepsi değil), olan hata arayışı ve en küçük dedikoduda saldırıya geçme durumu umarım taraftarın üzerinde çok etki yaratmaz.

Bir an ben mi yazdım acaba diye okudum. Eline sağlık Adem. Daha güzel özetlenemezdi.

Jedi
21.01.2016, 18:41
Buraya sadece para için gelecek hoca hiç gelmesin. Bize kariyeri için gelmek isteyen hoca lazım.

imzamı atarım ağa.............

Oğuz B.
21.01.2016, 18:44
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/18789-6T4X6Y3O.jpg

f1bekir
21.01.2016, 18:53

Sana da mesaj yollanamıyor diyor kardeşim, doluluktan mı acaba?

Bera B.
21.01.2016, 19:02
Sana da mesaj yollanamıyor diyor kardeşim, doluluktan mı acaba?

Sildim abi tekrar dener misin?

chopper61
21.01.2016, 19:23
Muharrem Usta'ya Lucescu sebebiyle oy veren zaten bu kulübü düşünmüyodur. Lucescu vaadi biraz heyecan yaratmak içindi ve bence doğru bir seçim politikasıdır. Lucescuvari söylemini de seçimden önce yapmıştır. Daha yeni sezon başlamadan böyle bir eleştiride bulunmak cidden art niyet bana göre.

Haa bu arada seçim öncesi Celil Hekimoğlu'nu destekleyip şimdi köşede sinmiş en ufak hatasında bakın biz demiştikciler cidden komik duruyorsunuz yapmayın.

Aynen..ki adam zaten yarım sezon geçici hocayla çalışacam dedi.Şimdide geçici hoca olarak hami geldi.Peki problem ne bu eleştirenlerde..söyleyim psikolojik...Yazık diyorum en büyük problemimiz trabzon delegesi,yerel medya iken şimdide taraftar çıktı..çook yolumuz var.Kulüp bişekilde sportif başarı yakalamazsa, bu aceleci ve dengesiz kitle(çünkü bu kadar borçta onların payı çok büyük)susmayacak gibi.

memozcan
21.01.2016, 19:55
65 milyon lira ödeme yaptıysa çoğunu cebinden ödemiştir.. zira kasada para olduğunu sanmıyorum..

dağlıca61
21.01.2016, 19:57
Muharrem Usta 2013 yılında yapılan kongrede oyunu kuralına göre oynamadı daha doğrusu İHO nun kuralına göre oynamadı, doğrusunu, yapabileceklerini söyledi, yapamayacağı bir konuda söz vermedi.
Trabzonspor un (yaklaşık % 20 lik kısmı üniversite mezunu) delegesi ne yaptı; cahil, ilkokul terk, İHO denen 3.sınıf kabadayı bir adamın söylediklerini hiç sorgulamadan peşine düştü ve bugün bu noktaya gelmemizin temelleri atıldı.
Ben delege değilim, gariban bir taraftarım, Trabzonspor sevdalısıyım. Bana göre Muharrem Usta 2013 de ne dedi ise 2015 kongresinde 2013 kongresinden farklı bir şey söylemedi sadece 50.yılda şampiyonluk ve Lucescu tarzı bir hoca vaadinde bulundu. Ancak gelmeden önce kulübün borcu ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmayan, yeterli bilgiyi alma imkanı olmayan başkan geldiğinde tam bir enkaz ile karşılaştı, 1 yıl içerisinde ödenmesi gereken 320 milyon TL kısa vadeli ve 100 milyon TL uzun vadeli borç öncelikle yönetimde ve Başkanın bugünkü açıklamasından sonrada taraftarda şok etkisi yarattı.
Hacıosmanoğlu kongre sürecinde ''diğer başkan adayları 50 Milyon TL bulup Trabzonspor adına bankaya yatırması halinde adaylıktan çekilirim,eğer bunu yapacak olan olursa o başkan adayı adına adaylıktan çekilerek başkan seçilene kadar da ona yardımcı olurum" demişti değil mi, Muharrem Usta ve arkadaşları 45 günde 60 milyon TL verdiler ama kulübün içerisinde bulunduğu vahim durum halen devam ediyor.
Ben bu sıkıntılı süreçten camiamızı ancak Muharrem Usta ve arkadaşlarının çıkartacağına olan inancımı halen taşıyorum, onlara olan güvenim artarak devam ediyor.Allah yardımcıları olsun camiayı bu noktaya getirenlere de hakkım varsa (ki hakkım olduğuna inanıyorum) zehir zıkkım olsun.

Kemal Öztel
21.01.2016, 20:17
Gerçekçi bi adam,kısa süredede iyi işler yaptı oyuncularda indirime gidildi NDoye ve Serdar Gürler gönderildi güzel hamleler devamı gelmeli tabi

Kemal Öztel
21.01.2016, 20:19
Bugunku konuşmasında da scout ekibi oluşturmalıyız.Bu kulup alacağı oyuncuyu yıllar öncesinden bilmeli.Bu dönem transfer yaparsak anca takasla yaparız kısaca tümüne katılıyorum

Kaya
21.01.2016, 21:38

Hayırdır inşallah?

memozcan
21.01.2016, 21:39
başkan 1461 konusunda fena halde çuvallıyor!! bu proje her anlamda pilot takımı projesi.. yani burada pişen trabzonspora yükselmeli.. sanırım hoca olarak sebahattin akbayrak diye biriyle devam edilecekmiş.. f. tekke yalan oldu galiba..

yani bu fatihler hamiler hiç bir yerde iş yapmadan mı trabzonsporun başına geçecek?????

Mert Acar
21.01.2016, 22:47
Başkan Tekkeye bi görev ver da görelim artık :) 1461 sanki yanlış yolda..

special one
21.01.2016, 22:50
başkan 1461 konusunda fena halde çuvallıyor!! bu proje her anlamda pilot takımı projesi.. yani burada pişen trabzonspora yükselmeli.. sanırım hoca olarak sebahattin akbayrak diye biriyle devam edilecekmiş.. f. tekke yalan oldu galiba..

yani bu fatihler hamiler hiç bir yerde iş yapmadan mı trabzonsporun başına geçecek?????
Hamdi zıvalıoğlu nu neden kovdular şimdi ?

Mehmet SELEN
21.01.2016, 23:00
Futboldan anladığını sanan taraftarlar,başkanın kadroyu niye boşaltmadığını soruyorlar ve bundan dolayı eleştiriyorlar.Ah be kardeşlerim o kapı gibi sözleşmeleri olan futbolculardan nasıl kurtulacaksın ki? Git deyince futbolcu gönderemiyorsunuz.Birazda bunları bilelim ve ona göre eleştirelim.

Bayundur Han
21.01.2016, 23:25
Baskan gumbur gumbur gidiyor. Oyle kolay degil bu isler. Su seyirciye bakinca iyice keyifi kacar. Kulup batmis, saha sonuclari berbat ve yerel medya yikim kampanyasinda. Hala x gelsin y gelsin diyoruz. Bu adam bu takimi duzeltecek ama acik acik demesi gerek 50.yil sampiyonluk hayal. Ya batariz ya kulubu kurtaririz. Baskan " aysbergin gorunmeyen tarafi" diye bir yorum yapmis. Sorun orada zaten. Borc x rakam gozukuyor ama IHO oyle bir harcama yapisi olusturmuski giren ve cikan arasinda Everest dagi var. Sorun zaten burada. Elinden gelse futbolcularin hepsini satar. Satmadan, kontratlari duzeltmeye calisiyorlar. Daha kamera arkasinda neler oluyor bilmiyoruz. Buyuk ihtimal borclari Kemal Dervis gibi refinancing yapiyor. Yani daha ucuz kredi ariyor. Boylece aylik giderler azalir. Insallah basaracaklar. Ama hep diyoruz ya o bizde olmayan sabir gerekiyor.

Buğra Çora
22.01.2016, 00:17
65 milyon lira ödeme yaptıysa çoğunu cebinden ödemiştir.. zira kasada para olduğunu sanmıyorum..

Cebinden ödeme nasil oluyor.. hani yasaktı böyle şeyler. Bunun yolu nedir?

yabdef
22.01.2016, 02:19
Cebinden ödeme nasil oluyor.. hani yasaktı böyle şeyler. Bunun yolu nedir?
Ödemeyi yapıp kulübü kendine borçlandırıyordur muhtemelen, böylece kısa vadeli borcu uzun vadeli borca çeviriyor.

Ahmet Faruk
22.01.2016, 07:58
Yola çıkarken uzun soluklu bir planlama lazım diyenlerin bugün "Abi durum çok vahim, önce bi yangını söndürelim, sonra ileriyi düşünürüz" demesi doğru değil. Yine günü kurtarmak.

Halbuki iyileşme ve yapılanmayı aynı plan çevresinde ele almak lazım diye düşünüyorum. Şu anda yapılanlar Celil Beyin söyledikleri. Biz seçim öncesi o söylemleri beğenmiyorduk, şimdi ne oldu da sahip çıkar olduk.
Yönetime karşı gelmekten değil, bu parçalanmış plan fikrine karşı gelmekten bahsediyorum. Bence yönetim çok daha iyisini yapabilir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nakzo
22.01.2016, 08:10
Ustayı 2013 yılındaki ilk seçimden beri destekliyorum.Halada aynı noktadayız.50.yıl hayal bunu kabbulleceğiz.Acı şurubu en az 3 sene içeceğiz bunuda kabulleneceğiz.Yoksa en büyük sevinç kaynağımız Trabzonporumuzu elimizden kayıp gidecek usta ne gerekiyorsa onu yap dişimizi çıkacağız elbet bu günlerde geçecek.

Gurpas
22.01.2016, 08:12
Ulan İHO ne hale getirmişsin kulübü...

nakzo
22.01.2016, 08:12
Geçen bjk nin durumuna baktım bizden bin beter borçta hiç azalma yok üstelik artış var 700 milyon dan fazla borç var eğer bu senede şampiyon olup ş.ligine gidemezse elindeki hiç bir oyuncunun maaşını dahi ödüyemeyecek bu kesin.

kyodou
22.01.2016, 08:18
Trabzonhaber ilginç bir iddia ortaya atmış.

MUHARREM USTA İÇİN ŞOK İDDİA!

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın ekonomik olarak tek dayanağının Nevzat Aydın olduğu iddia ediliyor. Bu yüzden de Muharrem beyin, başkan yardımcısı Nevzat Aydın’a sormadan, hiç bir adım atamadığı ileri sürülüyor. Hatta şok bir iddiaya göre Nevzat Aydın, transfer için adı geçen oyuncuları bizzat değerlendiriyor. Muhammet Demir’de ısrar ediyor, diğer golcü adaylarına hiç bakmıyor bile! Transferden, teknik adam seçimine kadar, şu an için topun, Aydın’da olduğu ileri sürülüyor. Hatta Nevzat beyin, resmi olmayan bir transfer ‘onay’ merkezi(!) olduğu, bu birimde iki eski yönetici, iki ünlü menajer ve bir Trabzonlu teknik adamın olduğu da ifade ediliyor! Peki Nevzat Aydın kimin adamı? Kimilerine göre Faruk Özak, kimilerine göre Sadri Şener’in ! Yani sizin anlayacağınız, ‘Yandı gülüm keten helva’! Eğer Muharrem bey gerçekten iddia edildiği gibi ekonomik olarak hazırlıksız ve plansız programsız ise zaten kulübü kendi aklı ile yönetme şansı yok.
Muharrem Usta için şok iddia ama kaynak yok. Çünkü iddaa eden kendileri. Risksiz sallamasyon haber kalıbı. Aklına geleni yaz, sonunda "iddaa edildi" ekle, sorumluluk senden çıksın. Ahh yerel basın, yaban beyinler...

Faik Yılmaz
22.01.2016, 08:27
Trabzonspor Başkanı'nın çok güzel çalışmalar yaptığını biliyorum ancak dillendirmek istemiyorum....

Klübün maddi manevi rahatlaması için yapılan çalışmaların sonucunu yakın zamanda göreceğiz....

Lütfen biraz sabır....

hiç olmazsa sene sonuna kadar....

Faik Yılmaz
22.01.2016, 08:32

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın ekonomik olarak tek dayanağının Nevzat Aydın olduğu iddia ediliyor. Bu yüzden de Muharrem beyin, başkan yardımcısı Nevzat Aydın’a sormadan, hiç bir adım atamadığı ileri sürülüyor. Hatta şok bir iddiaya göre Nevzat Aydın, transfer için adı geçen oyuncuları bizzat değerlendiriyor. Muhammet Demir’de ısrar ediyor, diğer golcü adaylarına hiç bakmıyor bile! Transferden, teknik adam seçimine kadar, şu an için topun, Aydın’da olduğu ileri sürülüyor. Hatta Nevzat beyin, resmi olmayan bir transfer ‘onay’ merkezi(!) olduğu, bu birimde iki eski yönetici, iki ünlü menajer ve bir Trabzonlu teknik adamın olduğu da ifade ediliyor! Peki Nevzat Aydın kimin adamı? Kimilerine göre Faruk Özak, kimilerine göre Sadri Şener’in ! Yani sizin anlayacağınız, ‘Yandı gülüm keten helva’! Eğer Muharrem bey gerçekten iddia edildiği gibi ekonomik olarak hazırlıksız ve plansız programsız ise zaten kulübü kendi aklı ile yönetme şansı yok.

Muharrem Usta için şok iddia ama kaynak yok. Çünkü iddaa eden kendileri. Risksiz sallamasyon haber kalıbı. Aklına geleni yaz, sonunda "iddaa edildi" ekle, sorumluluk senden çıksın. Ahh yerel basın, yaban beyinler...

Kaynak : Omurilik Soğanı......

Aydın Danış
22.01.2016, 08:51

İğreniyorum artık şunlardan yahu vallahi billahi bu kadar da olmaz ya olmamalı yahu nasıl bir kindir bu yazıklar olsun bunlara illa merkezde birilerinden dayak yicekler bu allahın emri oldu artık öyle susacaklar taraftarın halkın bu yerel gazeteci bozuntularına temiz bir sopa çekmeleri lazım bu takım ancak öyle düzelir...

İ. SARAL
22.01.2016, 09:06
Başkana güvenim tam.

S.ÖZKAN
22.01.2016, 09:12

Kahve dedikodusunu haber diye yayınlıyorlar.

Reha Asan
22.01.2016, 09:29

bu sözde haberi baz alarak Yönetime sallayanlarda çoğunlukta ne yazık ki.
Yerel gazeteci takılan gruba kemik atılmadığı için bu iddia edildi adı altındaki karalayıcı yalan haberlerde devam eder gider.

ccd6167
22.01.2016, 09:59
Yvaş yavaş kredisini kendi bitiriyor

1- madem 200 milyon tl ödeme var . Usulsüzlük olduğu belli. Neden inceleme başlattırmıyorsun hacıosmanoğlu hakkında. Acaba bişi mi var işin içinde.

2- 1461 Trabzon başına trabzon da dinamik genç spordan anlayan bi tane adam kalmadıda mı muhtarlar derneği başkanı geliyor. Bu adamlar kimdir ne başarıları var ( siyasi olarak demiyorum ki zaten buradki başarısı ödüllendiriyor)

3- ahbap çavuş ilşkisi devam ediyor. Değişen bişi yok şimdilik. Hamiyi getirmek için senin başkan seçilmene gerek yoktu hele hele ayda 100 bin tl vererek ömründe 1 tane takım çalştırmış birine vermek daha da kötü

bana göre olumlu bi hareketi yok şimdiye kadar sonsuza kadar destek verdiğim birisin başkan.

nbay
22.01.2016, 10:04
yönetimin 1461 konusunda yaptıkları pek anlaşılır gibi durmuyor. Seçilen başkan ile teknik direktör için konuşulan kişiyi de görünce takım sanki gözden çıkarılmış havası doğruyor bende. Başkana yakıştırılan vizyonlu sıfatıyla da tamamen çelişiyor.

http://www.61saat.com/futbol/fatih-tekke-ye-1461-trabzon-soku-h263606.html

Mehmet BAŞ
22.01.2016, 10:08
Sabretmesini bilmeyene ekmek yok...

Allah'ın izni ile Trabzonspor bu zor zamanları atlatacaktır.

Akyazı'da yapılan stadyumun sponsorluk geliri, loca gelirleri ile rahat bir nefes alacağımızı düşünüyorum.

Bunların dışında da yürütülen projeler var.

Trabzonspor'un önü açık!

Şu kısa vadeli sıkışmayı atlatalım, aydınlık günler uzak değil...

Bu yönetim, bu işi layıkıyla yapacaktır. İçinizi ferah tutun.

Yeter ki, durmadan eleştiren ama tırnak ucu kadar fayda sağlamayan insanlardan olmayın.

Samimi olun, sevginizi gösterin, sahip çıkın!

zafer6161
22.01.2016, 10:12
kar da yağarsa 40 derece sıcak da olursa farketmez.en az 3 atacağımız maç olacak.bjk nın batış bizim patlama maçımız olacak...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.01.2016, 10:14
kar da yağarsa 40 derece sıcak da olursa farketmez.en az 3 atacağımız maç olacak.bjk nın batış bizim patlama maçımız olacak...

Konu Muharrem Usta değil mi... :)

Oğuz ZEYTİN
22.01.2016, 10:23
Trabzonspor Başkanı'nın çok güzel çalışmalar yaptığını biliyorum ancak dillendirmek istemiyorum....

Klübün maddi manevi rahatlaması için yapılan çalışmaların sonucunu yakın zamanda göreceğiz....

Lütfen biraz sabır....

hiç olmazsa sene sonuna kadar....

Bildiklerinizi yazın Faik Ağabey. Masabaşı yalan haberlere karşı sizin bildiğiniz gerçekleri öğrenelim.

Onur Akyüz
22.01.2016, 10:41
Trabzonspor ne zaman düzgün yönetildiyse şampiyonluğa oynamıştır.

Özkan Sümer, Faruk Özak, Sadri Şener(I), Atay Aktuğ ve şimdi de Usta.

Kesinlikle 2 yıl içinde tepeye oynayan bir kulüp olacağız.

Bu hep böyle olmuştur.

ccd6167
22.01.2016, 11:02
yönetimin 1461 konusunda yaptıkları pek anlaşılır gibi durmuyor. Seçilen başkan ile teknik direktör için konuşulan kişiyi de görünce takım sanki gözden çıkarılmış havası doğruyor bende. Başkana yakıştırılan vizyonlu sıfatıyla da tamamen çelişiyor.

İho dan tek farkı para yönetimimi olacak bu adamın acaba?

sebahattin albayrak kim acaba kimin nesi

ahbap çavuş ilişkisi devam. Seneye gider başkan demedi demeyin

7can61
22.01.2016, 11:07
Hep aynı kısır döngü aynı muhabbet aynı terane.

Ben okumaktan illallah dedim, siz yazmaktan bıkmadınız.

Dırdırcı mahalle karısı muhabbetlerine devam.

Faik Yılmaz
22.01.2016, 11:08
Yvaş yavaş kredisini kendi bitiriyor

1- madem 200 milyon tl ödeme var . Usulsüzlük olduğu belli. Neden inceleme başlattırmıyorsun hacıosmanoğlu hakkında. Acaba bişi mi var işin içinde.

2- 1461 Trabzon başına trabzon da dinamik genç spordan anlayan bi tane adam kalmadıda mı muhtarlar derneği başkanı geliyor. Bu adamlar kimdir ne başarıları var ( siyasi olarak demiyorum ki zaten buradki başarısı ödüllendiriyor)

3- ahbap çavuş ilşkisi devam ediyor. Değişen bişi yok şimdilik. Hamiyi getirmek için senin başkan seçilmene gerek yoktu hele hele ayda 100 bin tl vererek ömründe 1 tane takım çalştırmış birine vermek daha da kötü

bana göre olumlu bi hareketi yok şimdiye kadar sonsuza kadar destek verdiğim birisin başkan.

Sevgili Dostum

1-Seçimden 1 gün önce toplantı yapıldı biliyorsun. O toplantıdan sonra seçimi Hekimoğlu kazansaydı da böyle bir çalışma yapılmayacaktı emin ol....

2-1461 konusunda maalesef eksik bilginiz var....1461 Trabzon'un oy kullanma hakkına haiz olan üye sayısı 99..... Yani 100 bile değil.... Bu kişilerden 34 ünün oyu ile başkan seçildi. yönetim kuruluda zaten 19 kişi... oy veren hemen herkes bir koltuk sahibi olmuş zaten.... Bmnnin Trabzonspor üyesi 200 den fazla direkt tesbit ettiğimiz üyesi var....Bunlardan 50 si 1461ede üye olmuş olsaydı değil 1 yönetici kendi başkanımızı bile seçerdik...Burada kimseyi suçlamaya hakkımız yok....

3-Ersun Yanal ismine razı olmadıktan sonra bize gelebilecek en iyi aday Hami idi.. size soruyorum Şu anda boşta olan kaliteli olan yerli bir hoca var mı ? bence yok....6 aylığına gelebilecek başka yabancı hocada yok.... Bu hareketin vizyonlada alakası yok... Sadece sene sonuna kadar idare etmek için bir zorunluluk..

nbay
22.01.2016, 11:19

Daha önce ts'de de alt yapıda görev yapmış , 1461'de yardımcı antrenörlük yapmış,bilgi birikimi belki yeterli olabilir ama 1461'in misyonu eğer trabzonspor'a teknik adam yetiştirmek olacaksa bu isim ne kadar mantıklı tartışılır.
Fatih Tekke 'de o kadar konuşuldu geldi denildi sonradan neden olmadı merak ediyorum . Birde başkanlık için daha farklı kişilerin isimleri geçiyordu ,son anda sporla çok ilgisi olmayan birisi başkanlığa getirildi.

El Cordobes
22.01.2016, 11:22
1461 konusu karışık. engin kara'nın seçimde Ustayı desteklemesine karşılık 1461 engin Kara'nın güdümüne bırakılmış vaziyette. en son zaten teknik direktör seçimine kimse bir mana veremedi. başkan yan mahallemin muhtarı, başkana laf yok:)

Faik Yılmaz
22.01.2016, 11:23
1461 Trabzon'a üye olmak 120 tl....

Son seçimlerde oy kullanmaya haiz üye sayısı : 99 kişi....

Oy kullanan : 34 kişi....

Durum bu dostlar..... 34 kişinin oy kullandığı bir kongrede Beckenbauer 'i başkan seçmeyi beklemiyorduk heralde..... :)

special one
22.01.2016, 11:25

Seçimden önce 1461 için söz verdiği insanlar artık arkasında değil usta nın
yanlış yaptı

special one
22.01.2016, 11:27

Büyükaydın a sor kim olduğunu
en iyi o yanıtlar

1 ay önce Sebahattin Akbayrak hoca oldu diye buraya yazdım

selcuk
22.01.2016, 11:30
1461 Trabzon'a üye olmak 120 tl....

Son seçimlerde oy kullanmaya haiz üye sayısı : 99 kişi....

Oy kullanan : 34 kişi....

Durum bu dostlar..... 34 kişinin oy kullandığı bir kongrede Beckenbauer 'i başkan seçmeyi beklemiyorduk heralde..... :)
peki mal sahibinden(Trabzonspor) izinsiz aday olma imkani varmi

Faik Yılmaz
22.01.2016, 11:35
peki mal sahibinden(Trabzonspor) izinsiz aday olma imkani varmi

kimse aday olmuyor ise bence olabilir....

üye olmayan başkan olamıyor bildiğim kadarı ile.....

99 kişi arasında en iyisi o imiş demek :)

adam ilkokul 1.sınıf başkanlık seçiminde başkanlık kazanacak kadar oy alarak 1461 'e başkan olmuş... Bence eleştirilecek bir şey varsa bu olmalı :)

selcuk
22.01.2016, 11:39
kimse aday olmuyor ise bence olabilir....

üye olmayan başkan olamıyor bildiğim kadarı ile.....

99 kişi arasında en iyisi o imiş demek :)

adam ilkokul 1.sınıf başkanlık seçiminde başkanlık kazanacak kadar oy alarak 1461 'e başkan olmuş... Bence eleştirilecek bir şey varsa bu olmalı :)
abi trabzondasin
su tüzügü bi gecir eline
bana denilen Trabzonspor as den öneri kagidi olmadan aday olunamiyor
tüzükde bu varsa zaten yk girmeden üye olmak sacmalik olur

ccd6167
22.01.2016, 11:43
Sevgili Dostum

1-Seçimden 1 gün önce toplantı yapıldı biliyorsun. O toplantıdan sonra seçimi Hekimoğlu kazansaydı da böyle bir çalışma yapılmayacaktı emin ol....

2-1461 konusunda maalesef eksik bilginiz var....1461 Trabzon'un oy kullanma hakkına haiz olan üye sayısı 99..... Yani 100 bile değil.... Bu kişilerden 34 ünün oyu ile başkan seçildi. yönetim kuruluda zaten 19 kişi... oy veren hemen herkes bir koltuk sahibi olmuş zaten.... Bmnnin Trabzonspor üyesi 200 den fazla direkt tesbit ettiğimiz üyesi var....Bunlardan 50 si 1461ede üye olmuş olsaydı değil 1 yönetici kendi başkanımızı bile seçerdik...Burada kimseyi suçlamaya hakkımız yok....

3-Ersun Yanal ismine razı olmadıktan sonra bize gelebilecek en iyi aday Hami idi.. size soruyorum Şu anda boşta olan kaliteli olan yerli bir hoca var mı ? bence yok....6 aylığına gelebilecek başka yabancı hocada yok.... Bu hareketin vizyonlada alakası yok... Sadece sene sonuna kadar idare etmek için bir zorunluluk..

Sayın abim o zaman trabzonspor başkanı nie oluyorsun sorması ayıp ihodan farkın nerede kaldı. Sen bu kulubun şirketin başkanısın başka bi şubeye atama senin istemediğin kimse müdür olamaz kimse kaval okumasın.
Sorması ayıp hami hoca mı ne başarısı var. Milli takımda hocalık yapmış yıllardır abdullah ercan var en kötüsünden bahsediyorum. Sen kenny daglishi 6 aylığına liverpoola hoca yapabilir misin. Liverpool şehri ayağa kalkar teklif bile yapılması durumunda. Biz efsaneleri böyle bitiriyoruz işte. Herhalde hamiye teklif edersen kabul edecek gidip başka büyük kulupte hocalık yapamaz zaten.

S.Seymen
22.01.2016, 11:45
öncelikle konuşmadan yorumlamadan yani yormadan önce bir durum tespiti yapmalıyız

bu düzen ve sistem para ile ve fb hayranlığı ile çalışan bir sitemdir olmazsa gs bjk vs gider

Hami imiş Luce imiş şu topçu imiş bu gelmişmiş Messi alınmış Hazard alınmış vb... hiç fark etmez

o yüzden boşuna kendinizi yormayın bu 6 ay küme düşülmesin ve bir kaç oyuncu kazanılsın bir kaçı da satılacak duruma gelsin yeter

önümüzdeki yılda takım kurma çalışmalarına geçilsin; bakın hala şampiyonluk demiyorum

güçlü bir masabaşı zayıflıkları nelerdir neyle çalışırlar para mı, bant :) vs mi? öğrenilip ona göre davranmak lazım

İst lular bunları öyle çalıştırıyor bence.

bütün bu zemin oluştuktan sonra hoca ve takım kurulumunu tartışmaya geçebiliriz başkan buraları okuyorsa diye yazıyorum

taraftar ister bilet almaz gelmez forma almaz eleştirir nbizde böyle

taraftarı dinlemesin 3 yılını doldursun ama Trabzonspor'dan yana tavır koysun istenmediğinde de gitsin zaten ona yeniden sıra gelecektir yeter ki doğru davransın ha bir daha seçilirse ki

ben doğru davrananın seçileceği düşüncesindeyim devam eder

taraftar bu dönemde çok da dinlenmemeli...

taraftarla aynı düşünenlerin akıbetini gördük

taraftardan farklı düşünebileceği için orada başkan olarak duruyor

yerel medya mamalanmaz konuşu,r taraftar vara yoğa konuşur

bilir konuşur bilmez konuşur

lider önemlidir başka türlü bu durumdan çıkılmaz

oku bunları sayın başkan...

nbay
22.01.2016, 11:52
Sevgili Dostum

2. yorumunuza pek katılamıyorum . 1461'in çok kapsamlı bir tüzüğünün olduğunu düşünmüyorum ,üye olmak ,yönetici seçilmek gibi işler çok zor olmasa gerek kaldı ki 1461 yönetimine talip olunmuyor , şu an ki görüntüde resmen tayin ediliyor havası var.
Seçilen başkan trabzonda kendi çapında başarılı bir iş adamıdır ama basket takımının daha önce başkanlığını yapmış Saner Ayar ya da basket takımının mevcut başkanıyla gelen yönetimler kadar mantıklı bir hareketmidir tartışılır.

nbay
22.01.2016, 11:56
Seçimden önce 1461 için söz verdiği insanlar artık arkasında değil usta nın
yanlış yaptı

söz verilmesi ayrı bir olay ,söz verilip yapılmaması da ayrı bir olay .

katre-i.matem
22.01.2016, 12:02
Yeri pek burası değil ama;

https://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=500439

<tbody>

Profesyonel futbolcu Adrian Mierzejewski'nin,Al Nassr Kulübü'ne transferinden kaynaklanan, taksit ödemesi ve cezai şart konularındaki uyuşmazlıkla ilgili olarak FIFA'nın, Şirketimiz lehine vermiş olduğu Karar CAS tarafından da onanmış olup İlgili karar gereği bugün itibariyle toplam 1.800.000.-Euro tutarında olan alacağımızın tahsili hususunda gerekli işlemlere başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur,

Saygılarımızla

</tbody>

Mustafa ÖZDEMİR
22.01.2016, 12:24
Başkan şimdiden ağlamaya başladı.çöküşteyiz falan filan.projelerin vardı. Kartaldaki araziden 100 milyon dolar gelecekti.koskoca trabzonsporun başkanısın
Yeni stadın kombinelerini sat bişeyler yap işte.ağlama duvarı değil makamın

Murat'
22.01.2016, 12:32
Başkan şimdiden ağlamaya başladı.çöküşteyiz falan filan.projelerin vardı. Kartaldaki araziden 100 milyon dolar gelecekti.koskoca trabzonsporun başkanısın
Stadyumun daha sana deviri bile yapılmamış, neyin locası neyin kombinesinden bahsediyorsunuz. Kartal'daki araziden iki ayda 100 milyon dolar mı gelmesini bekliyordunuz sahiden. Trabzonspor hep bugünü düşünenler yüzünden bu halde zaten. İHO dünya yıldızlarını getirdi de ne oldu, onlarca futbolcu transfer etti de ne oldu. Kabul edin artık bu kulüp batmış durumda. Zamanında çok fazla para harcıyorlar dediğimizde sana ne para senin cebinden mi çıkıyor diye çemkirenler vardı. İsterse başa Abramovic gelsin, mevcut durumla kısa vadede fazla manevra şansı yok. Günü kurtarma alışkanlığından vazgeçelim.

Travelair
Başkan dün bunu "Çöküş edebiyatı yapmak için söylemiyorum, ama durum tespiti yapıyorum" diyerek açıkladı

ibrahim
Şu ağlama muhabbeti sıkmaya başladı. Trabzonun önde gelen godomanlarınaydı bu çöküş lafı. Sabah akşam eleştiriyorlar destek olacakları yerde. Başkan çok yerinde bir açıklama yaptı. İhtiyarların adayı seçilmedi diye asıl ağlayanlar kendileri. Yeter artık çeksinler ellerini şu takımdan.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Travelair
22.01.2016, 12:41
Özellikle Trabzon medyası ne yapsak da eleştirsek diye fırsat kolluyor. Adam zeki, güçlü, parası var, konuşmasını biliyor, vizyonu var. Ee racon kesemeyecek mi şimdi bu atıp tutan medyamız? Kıskanmayacaklar mı? Dün birisi yine zırvalıyordu, burası Trabzon, o top kale çizgisini geçecek diye

artvints
22.01.2016, 12:43
Özellikle Trabzon medyası ne yapsak da eleştirsek diye fırsat kolluyor. Adam zeki, güçlü, parası var, konuşmasını biliyor, vizyonu var. Ee racon kesemeyecek mi şimdi bu atıp tutan medyamız? Kıskanmayacaklar mı? Dün birisi yine zırvalıyordu, burası Trabzon, o top kale çizgisini geçecek diye

http://www.haber61.net/mazeret-ustasi-2973yy.htm

çok var bunlardan.

Faik Yılmaz
22.01.2016, 12:50

Onların eleştirme nedeni şu ;

Seçimden önce yerel medyanın sahiplerinin büyük kısmı Hekimoğlu'nu desteklediler. Hemde aleni biçimde yaptılar bunu....13 farklı mağlubiyette aslında çok dokundu onları. işte bu hazımsızlık nedeniyle kim gelirse gelsin ne olursa olsun eleştiriyorlar.....

dertleri Trabzonspor filan değil yani....

Faik Yılmaz
22.01.2016, 12:58
Arada güzel haberlerde verelim......

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Profesyonel futbolcu Adrian Mierzejewski'nin, Al Nassr Kulübü'ne transferinden kaynaklanan, taksit ödemesi ve cezai şart konularındaki uyuşmazlıkla ilgili olarak FIFA'nın, Şirketimiz lehine vermiş olduğu Karar CAS tarafından da onanmış olup İlgili karar gereği bugün itibariyle toplam 1.800.000.-Euro tutarında olan alacağımızın tahsili hususunda gerekli işlemlere başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur ifadelerine yer verildi.

Dip.Ing.Mag.
22.01.2016, 13:00
http://www.haber61.net/mazeret-ustasi-2973yy.htm

çok var bunlardan.

yazidan bir alinti;

Uzatmayalım bu basın toplantısı ile taraftar yeni bir kıvılcım yeni bir şevkle ayağa kalkmayı beklerken başkan herkesi demoralize etti.

Sayın başkan bu sezondan umudu kesmişseniz nasıl "kombine alın, forma alın" diyeceksiniz

Trabzonspor'u bu derece gömdükten sonra sponsorlar karşısında sıkıntı çekmeyecek misiniz?

yani bu amcanin mantigina göre Baskan takimdan ümidini kesmese sampiyonluga oynayacagiz, fakat tek sorun baskanin ümidini kesmesi.
3 seneki bjk örnegi var önümüzde. adamlar feda dediler. maddi anlamda dibe vurduk dediler ve su anki durumlari ortada. o Zaman da bjk feda dediginde bunun gibil bjk li yazarlarin bir cogu cikip yönetimi elestirmistiler.

S.ÖZKAN
22.01.2016, 13:19
Trabzonspor taraftarı 2-3 yıl içinde sportif başarı beklememeli. (50 Yılda Şampiyonluk Lucescu Yıldız Transferleri vb)

Çünkü Muharrem Usta ve yönetimi kulübün ekonomik ve idari yapılanmasını sağlaması için en az 2-3 yıla ihtiyaçları var.

Muharrem Usta ve yönetiminin bu soruları aşacak potansiyeli var.

Eğer taraftarlar sportif başarı diye isyan etmek yerine kulübe maddi manevi destek olurlarsa bu süre kısalır.

İ. SARAL
22.01.2016, 13:24
Arada güzel haberlerde verelim......

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Profesyonel futbolcu Adrian Mierzejewski'nin, Al Nassr Kulübü'ne transferinden kaynaklanan, taksit ödemesi ve cezai şart konularındaki uyuşmazlıkla ilgili olarak FIFA'nın, Şirketimiz lehine vermiş olduğu Karar CAS tarafından da onanmış olup İlgili karar gereği bugün itibariyle toplam 1.800.000.-Euro tutarında olan alacağımızın tahsili hususunda gerekli işlemlere başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur ifadelerine yer verildi.

Aha Mbia paşamızın, rakibe sarı kart gösterme primi, kazanılan maç primi ve bunların faizinin parası çıktı.

nakzo
22.01.2016, 13:35
Allah büyük ,düşen elbet kalkacak. Başkanımızı küstürmeyelim destek ve moral verelim.Keşke şike üzerinden algı yapılıp 2013 te gelmesi engellenmeseydi; bugün en az 1 şampiyonluğumuz vardı ve 3.sıradan aşağıya düşmezdik.Ağlasakta ,sızlasakta durum bu. İnşallah bundan sonraki süreçte doğru oyuncu gurubuyla tekrardan ayağa kalkarız.

katre-i.matem
22.01.2016, 13:35

Her şeyi biliyorsunuz ama koskoca Trabzonspor un "T" si büyük yazılır onu henüz bilmiyorsunuz sanırım.

special one
22.01.2016, 13:39
Sayın usta sabretmek lazım diyor ve ekliyor çöküş dönemi diye eyvallah zaten yapılması gereken bu
Ama sayın usta gelecek adına ne yapıyor
Diyoruz ki üretelim, transfer yapmayalım be eldekileri değerlendirelim, altyapıya önem verelim
Hadi trabzonspor un borcu çok ,ya 1461
Gelecek diyoruz, üretmek diyoruz, 2-3 yıl sonra diriliş diyoruz ama icraat
Yaw 1461 de gelecek adına 2 oyuncu ya sayarsın ya sayanmazsın
Kovduğun hoca zıvalıoğlu(ki geç bile kalındı) getirdiğin Akbayrak...tamam bunada okey
Buraya oyuncu alacak kadar da mı paranız yok
2 ay oldu seçileli ve ilk defa söylüyorum
Sayın usta futboldan anlamıyor.

nakzo
22.01.2016, 13:39
İyi formalar çıkar başkan 1 kendime 1 de çocuğuna alacağım.

Enaldo61
22.01.2016, 13:43
Arkadaşlar lütfen taraftar olarak Usta'ya destek verelim, böyle bir insan kolay kolay başkan olmuyor Trabzonspor'a. Medya vs. kim ne kadar yererse yersin arkasında duralım.

el_conquistador
22.01.2016, 13:44
Sayın usta sabretmek lazım diyor ve ekliyor çöküş dönemi diye eyvallah zaten yapılması gereken bu
Ama sayın usta gelecek adına ne yapıyor
Diyoruz ki üretelim, transfer yapmayalım be eldekileri değerlendirelim, altyapıya önem verelim
Hadi trabzonspor un borcu çok ,ya 1461
Gelecek diyoruz, üretmek diyoruz, 2-3 yıl sonra diriliş diyoruz ama icraat
Yaw 1461 de gelecek adına 2 oyuncu ya sayarsın ya sayanmazsın
Kovduğun hoca zıvalıoğlu(ki geç bile kalındı) getirdiğin Akbayrak...tamam bunada okey
Buraya oyuncu alacak kadar da mı paranız yok
2 ay oldu seçileli ve ilk defa söylüyorum
Sayın usta futboldan anlamıyor.

Tamamda, ben olsam 1461 Trabzon'a tek bir transfer yapmam. O takimin futbolcu kaynagi birtek Trabzonspor altyapisi olmak zorunda, onun disinda 2-3 tane abilik yapacak futbolcu. Bu kadar. Ne tür bir transfer yapilmasini bekliyorsun?

Enaldo61
22.01.2016, 13:45
Ki bu Başkan'ın açıklamalarını "ağlamak" olarak değerlendiren varsa "anlaşmak, iletişim kurmak, empati yapmak" vs. konularında hiçbir şey bilmiyordur.

Samet GÜVEN
22.01.2016, 13:47
Ben şimdiden sonraki seçim için endişelenmeye başladım. Tam her şey yeni yeni düzelmeye başlayacağı sırada pat bi seçim, dön başa.

slmn
22.01.2016, 13:48
Tamamda, ben olsam 1461 Trabzon'a tek bir transfer yapmam. O takimin futbolcu kaynagi birtek Trabzonspor altyapisi olmak zorunda, onun disinda 2-3 tane abilik yapacak futbolcu. Bu kadar. Ne tür bir transfer yapilmasini bekliyorsun?

Genç yabancı alıp yetiştirmeyecek mi bu kulüp ya da Türk liglerinden veya gurbetçi yetenekli genç bulduğu zaman onu transfer etmeyip, illa Trabzonspor altyapısından diye ondan daha yeteneksizini mi oynatacaklar?

Enaldo61
22.01.2016, 13:49
Bir de Başkan'ın şu ana kadar bir tane olumlu hamlesi yok diyenler var abi siz ne içiyorsunuz? En basitinden maaşlarda indirime gidildi ya. İHO olsa hala olmayan paraları saçıyordu. Yani hakkaten bazı yorumları okuyorum ve diyorum ki biz aynı dünyada mı hatta aynı evrende mi yaşıyoruz. Şoka giriyorum. Biraz sabır biraz destek arkadaşlar. Başkan aklı selim konuşuyor öyle de hareket ediyor destek verelim çakallara yedirmeyelim lütfen.

Poor
22.01.2016, 13:52
1 gecede transfersiz kaldik
İhoyu gönderecek ne vardi?

special one
22.01.2016, 13:54
sadece altyapı ile olmuyor bu işler.

Mesela yıllardır sorun olan sol bek
ve biz buraya 2 yılda 3-4 oyuncu aldık olmadı
Sanırım altyapımız da da yok, olsa illa ki kupada falan oynardı
O zaman buraya yoğunlaşıp genç yabancı veya yerli ucuz paralara gerekirse 3-5 oyuncu alıp deneyeceksin
1 tane bulsan sana 10 yıl hizmet eder
Altyapıda var madem 25 yaşındaki adamlar neden oynuyor
Oraya göndersin bunu bekliyorum

Faik Yılmaz
22.01.2016, 13:55
Trabzonspor Başkanı sadece maaş indirimleri ile klübe yılda 10 milyon tl den fazla gelir kazandırdı....

Şu anda benim bildiğim geceli gündüzlü gelir getirecek ve giderleri kısacak bir sürü proje üzerinde canla-başla çalışıyor....

Hal böyle iken Cevat Kol gibi klübe tek faydaları uyurken geçirdikleri süre olan ( çünkü mikroplarını yaymıyorlar o saatte) kişilerin sözleriyle eleştirmek nasıl bir mantık doğrusu anlamıyorum.....

selcuk
22.01.2016, 13:56
Kesinlikle ama sadece altyapı ile olmuyor bu işler.

O zaman buraya yoğunlaşıp genç yabancı veya yerli ucuz paralara gerekirse 3-5 oyuncu alıp deneyeceksin
Altyapıda var madem 25 adamlar neden oynuyor
mehmet yesil var alt yapida yetenekli
1461 in erhan kara sida fena gelismiyor
hayirlisi artik

el_conquistador
22.01.2016, 14:04
Genç yabancı alıp yetiştirmeyecek mi bu kulüp ya da Türk liglerinden veya gurbetçi yetenekli genç bulduğu zaman onu transfer etmeyip, illa Trabzonspor altyapısından diye ondan daha yeteneksizini mi oynatacaklar?

O zaman sana tavsiyem, Bayern Münih, Real Madrid veya FC Barcelona'nin B takimlarini bir incele, kadro yapilari nasil bir bak istersen. Genc yetenek transferine diyecek sözümüz yok, ama benim gözümde genc 16-19 yas arasidir ve o yaslardaki yetenekleri tarayip bizim kulübe yerlestirecek bir sistemimiz yok ne yazikki.

slmn
22.01.2016, 14:07
O zaman sana tavsiyem, Bayern Münih, Real Madrid veya FC Barcelona'nin B takimlarini bir incele, kadro yapilari nasil bir bak istersen. Genc yetenek transferine diyecek sözümüz yok, ama benim gözümde genc 16-19 yas arasidir ve o yaslardaki yetenekleri tarayip bizim kulübe yerlestirecek bir sistemimiz yok ne yazikki.

Hepsini inceledim, bu 1461 meselesine en çok kafa yoranlardan biriyim buradaki. Belki denk gelmemişsindir böyle bir analizde yapmıştım.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/50776-1461-Trabzon-Madeni

orhanunal
22.01.2016, 14:09
linç edilebilirim ama bence 1461 trabzonun satılması gerekiyor.olmuyor arkadaş işte bizde...

special one
22.01.2016, 14:11
Niye yok Halilovic i Barça ya gitmeden ben görüyorum da kulüptekiler neden görmüyor, ne iş yaparlar , niye ordalar
Bu arada Barça b her yıl TRabzonspor bütçesi kadar transfer yapıyor oraya
sende kendi çapında böyle yap, biz bunu savunuyoruz

el_conquistador
22.01.2016, 14:12
sadece altyapı ile olmuyor bu işler.

Altyapıda var madem 25 yaşındaki adamlar neden oynuyor

1461 Trabzon benim gözümde, altyapidan cikan futbolcular icin, profesyonellige ilk adimlaridir. Altyapidan ciktiktan sonra Trabzonspor'a giden yolda, tecrübe kazanmalari icin ilk basamaktir. Bence bu takimda 1-2 seneden daha fazla durmamalari lazim. Ya A takima cikarlar, biraz umut isigi varsa bir Süper Lig takimina kiralanirlar, oda yoksa satilirlar.

1461 Trabzon deneme tahtasi olmamasi lazim, sistemli bir egitimin bir parcasi olmasi lazim. Eksik pozisyona futbolcu bulma isi, normalinde Scouting ekibinin isidir.

el_conquistador
22.01.2016, 14:15
Hepsini inceledim, bu 1461 meselesine en çok kafa yoranlardan biriyim buradaki. Belki denk gelmemişsindir böyle bir analizde yapmıştım.

Ok arkadasim, güzel bir yazi. Sonra daha genis inceleyip, yorumda bulunacagim izin verirsen :D

special one
22.01.2016, 14:21

Şirketteyim iş mi yapım, yazım mı derken resmen benim yazmak istediklerimi fazlasıyla yazmışsın
yazı için teşekkürler
umarım sayın usta bu yazıyı okur, aynılarını yapmaz

Mustafa ÖZDEMİR
22.01.2016, 14:27
Her şeyi biliyorsunuz ama koskoca Trabzonspor un "T" si büyük yazılır onu henüz bilmiyorsunuz sanırım.

o seni alakadar etmiyor bence

S.ÖZKAN
22.01.2016, 14:43
linç edilebilirim ama bence 1461 trabzonun satılması gerekiyor.olmuyor arkadaş işte bizde...

Pilot takımların amacı A takıma oyuncu yetiştirmektir.

Ama 1461 Trabzon bunu başaramadı bugüne kadar.

Eğer bu şekilde devam edecekse satılması gerekli.

Yok eğer satılmayacaksa kesinlikle ıslah edilip A Takıma oyuncu kazandırır hale getirilmeli.

katre-i.matem
22.01.2016, 14:45
o seni alakadar etmiyor bence

Başkanın ne yaptığı da bu durumda seni alakadar etmiyor ;)

Mert Acar
22.01.2016, 15:20
Arkdaşlar yeri değil fakat..Divaneyiz sayfası paylaşmış..Hiç sevmem bu yalaka grubu,güvenilir midir acaba ? Direk kulubun hesabına gidiyormuş.Aslında bmn böyle bir orgazisyon düzenlese büyük çaplı.Hem maddi olarak hemde manevi olarak kulubumuze desteğimizi yapmış oluruz.
goo.gl/8sLrxN (https://t.co/BIZZLHi30e)

matrixx61
22.01.2016, 15:33
Kulaçoğlu efendinin dediklerine bakın başkan istifa etmeliymişmiş...sanki kendisi olsa edecekmiş de bide konuşuyor..
"Hakan Kulaçoğlu Usta’dan istifa istedi

Trabzonspor Kulübü eski başkan adayı Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu, bordo-mavili kulübün 20 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi durumunda bile “bu kafayla” sorunlarından kurtulamayacağını söyledi.
Kulaçoğlu, yaptığı açıklamada, UEFA’nın Finansal Fair Play kriterleri sebebiyle Türk futbol kulüplerinin karşılaştığı sorunları değerlendirdi.
Kulüplerin Avrupa kupalarından men cezasıyla karşı karşıya kalacağını anlatan Kulaçoğlu, “Bütün kulüpler bu acıyı tatmazsa olmaz. Taraftar, kulübünün maddi sıkıntı sebebiyle Avrupa’ya gidemediğini anlamazsa hala ‘transfer yap’ der” dedi."
Trabzonspor’da “50. yılda şampiyonluk ve Lucescu” diye gelen bir başkanın bulunduğunu ifade eden Kulaçoğlu, şöyle konuştu:
“Teknik direktör Hami Mandıralı ile sözleşme imzalıyor ve ‘çok kötü bir batak içindeyiz, tam bir çöküş dönemi’ diyor. Ama sen seçime hazırlanırken bunu mu dedin? Normalde bir insan seçimden önce bunu söyleyip sonra bunu yapıyorsa vicdanen istifa etmek durumundadır ama Türkiye’de istifa müessesi yasaklandı. ‘Ben çok mahcubum ve bu işi bırakıyorum’ demesi lazım. Bir ay, iki ay fark etmez. Bu çok büyük bir etik sıkıntıdır. Bırakması lazım ama çok ilginç, vaatlerine oy veren insanlar şimdi ‘başkan çok doğru söylüyor’ diyor. Demek ki başka saiklerle oy veriliyor. Demek ki kulübü samimi, dürüst, gerçekleri kabul etmiş insanların yönetmesi istenmiyor. Bu çok büyük bir kırılma ve bu durumdan nasıl çıkacağız bilmiyorum. Trabzonspor, zihniyet olarak çok sıkıntıda. Vaatlere oy veriyor, vaatler olmayınca ise ‘doğruları söylüyor’ deniliyor. Kendisiyle çelişme, Trabzonspor, bu kafayla 20 sene Avrupa’ya gitmese de düzelmez.”
“Suç vardı, şike vardı”
Kulaçoğlu, Türk futbolunda “3 Temmuz” diye bir dönemin olduğunu ve ilk defa şikenin ortaya çıkarıldığının düşünüldüğünü dile getirdi.
“Suç vardı, şike vardı” diyen Kulaçoğlu, şöyle devam etti:
“Operasyon başka sebeplerle yapılmış olabilir. Benim Trabzonspor olarak şampiyonluğum çalınmış, mücadelesini verdim. Polisin, savcının kim olduğu beni ilgilendirmez. Suç var mı yok mu beni o ilgilendirir. 4 yıl şike mücadelesi verdim. Bedeller ödedik, sonuçta Trabzonspor’un son 2 seçimi şike ve teşvikle kazanılıyor. Böyle bir kurumda şike mücadelesi vermenin bir anlamı kalır mı? Son 2 seçimin de şike ve teşvikle kazanıldığı kurumda neyin mücadelesini vereceksiniz? Oy satın alınarak, blöfle, şantajla, siyasi baskıyla, belki başka bir şeylerle kazanılmış seçimlerin olduğu bir kurumda ‘biz çok temiz bir kurumuz bunun mücadelesini veriyoruz’ demenin anlamı kaldı mı? Hiçbir şeyin anlamının kalmadığı bir olaydan bahsediyoruz. Şu an futbol, hiçbir şeyin anlamının kalmadığı bir olay.”

Tayfun
22.01.2016, 15:35
Ünlü Türk düşünürü Hakan Kulaçoğlu; Muharrem Usta istifa etmeli demiş .

Kahkaha attım, bu adamı başkan yapacaklardı bir ara .

Sercan Keleş
22.01.2016, 15:38
Hakan kulaçoğlu ciddi manada sempati kaybediyor. Allah bizi korumuş.

Furkan Özdem
22.01.2016, 15:43
Kulaçoğlu hala seçimi kaybetmeyi hazmedememiş. Usta sanki seçimden önce kulüp ekonomisinin berbat durumda olduğunu söylemiyordu. Öyle konuşmuş ki sanki seçim öncesi taraftarı kandırıp başkan olmuş da şimdi durumu bahane edip eli kolu bağlı duruyor... Asıl kendi istediği olmayınca kazanana tü kaka diyen bu zihniyetten kurtulması lazım Trabzonspor'un.

S.Seymen
22.01.2016, 15:47
Kulaçoğlu bundan sonra insanları kandırmayın demiş bence :)

seçimlere kim ne diyorsa onlarla girilmeli ve verilen sözler tutulmalı diyor.

bence çok da yanlış değil.

ama şike konusunu yazmış ki. bu bende acaba Usta yönetimi şike sürecini savsaklıyor ya da savsaklayacak mı sorusunu getirdi aklıma...

Kulaçoğlu prof adamdır çok da bilmeden yazmaz...

hayırlısı bakalım...

Faik Yılmaz
22.01.2016, 15:47
2013 seçiminde keşke Hakan Kulaçoğlu'na oy verseydim diyordum ,

2015 seçiminde ise iyi ki Hakan Kulaçoğlu'na oy vermedim diyorum.....

artvints
22.01.2016, 15:49
usta aslinda klubun toparlanmasi 5 sene surer ama biz projelerle 2.5 yilda duzeltmeyi amacliyoruz dedi. bjk de 3.yilinda sampiyonluga oynuyordu. ustelik onlar stadini yapti. 5, 10 senede siifirdan efsane klup yaratilir.o kadar da abartip yerellere koz vermemek lazim. bu yonetimin kurdugu ilk kadro sampiyonluga cok rahat oynar.

Mehmet BAŞ
22.01.2016, 15:54
Hakan Kulaçoğlu, konuştukça batıyorsun.

Bari biraz sus da, yönetimin önünde iğreti çalı gibi durma!

Sercan Keleş
22.01.2016, 15:57
Mevcut yönetimin çok az bir farkla başkan seçilmesi. 2'inci olan adayın seçim bittikten sonra kenara çekilmeyip muhalefet etmesi bize kesinlikle kazandırır. Usta daha dikkatli adımlar atar bu vesile ile. Fakat Hakan Kulaçoğlu'nun istifa daveti belden aşağı vurmaktır.

El Cordobes
22.01.2016, 15:58
Kulaçoğlu bundan sonra insanları kandırmayın demiş bence :)

seçimlere kim ne diyorsa onlarla girilmeli ve verilen sözler tutulmalı diyor.

bence çok da yanlış değil.

ama şike konusunu yazmış ki. bu bende acaba Usta yönetimi şike sürecini savsaklıyor ya da savsaklayacak mı sorusunu getirdi aklıma...

Kulaçoğlu prof adamdır çok da bilmeden yazmaz...

hayırlısı bakalım...

Faruk Özak ile Süleyman Soylunun açıktan desteği ve Adem Söğütün oylarının para karşılığı alınmasını söylüyor. şikeyle seçimi kazandıklarını ima ediyor. şikeyle seçim alanın 3 temmuzla ilgili mücadelesinin anlamı yok gibi bir çıkarım yapıyor. siyasi baskı ve oy satın alma dediği bu.

Aydın Danış
22.01.2016, 16:12
Alın size Hakan Kulaçoğlu işte bunlar varya bunlar bu tipler yüzünden bizim burnumuz bilmem nerden çıkmıyor yazıklar olsun sizin gibilere daha ağır şeyler yazıcam yazıcam ama terbiyem dur diyor...!!!!

Mide bulandırıyorsunuz artık mide kuyu kazıcılar sizi bu saçma sapan haberleri kimin yaptırdığı çıkdı ortaya buyrun hangi güruhmuş görün tanıyın insanları işte sonradan buralarda çıkıp yok o yok bu demeyin..

el_conquistador
22.01.2016, 16:12
Faruk Özak ile Süleyman Soylunun açıktan desteği ve Adem Söğütün oylarının para karşılığı alınmasını söylüyor. şikeyle seçimi kazandıklarını ima ediyor. şikeyle seçim alanın 3 temmuzla ilgili mücadelesinin anlamı yok gibi bir çıkarım yapıyor. siyasi baskı ve oy satın alma dediği bu.

Peki asli astari var mi bu iddialarin? Cünkü cok agir itham bunlar... Özellikle oy satin alinma iddiasi.

CEMEFKER
22.01.2016, 16:16
Hakan Kulaçoğlu'nun dediklerinin hepsine imzamı atarım...

4-5 günden beridir benzer şeyleri daha kısa ve öz anlatmaya çalışmıştım...

Bakın başkan seçim öncesi (Hakan Bey'in dediği gibi ) battık, batıyoruz, Avrupa'den men olacağız...vs. yerine "çözümün adresi belli, profesyonel bir anlayış ile geliyoruz....50. yıl...., Lucescu,....ancak Lucescu olmazsa önce çözüm sonra Luce demiş olsa sorun olmiyacak, ancak iş kata kulliye getiriliyor...Hatta Hekimoğlu projesine doğru bir eğilim de var Hami Mandiralı, küçülme, mali yapı..vs. diline çok dolamakla....

(neyse işim çıktı, daha uzun yazacaktım. Hakan Kulaçoğlu'na tamamen katılıyorum. )

dağlıca61
22.01.2016, 16:20
Hakan Kulaçoğlu 2013 de sempati ile bakılan bir yönetici profili çizmişti, ne oldu ise son kongrede oldu, kararsız bir tutum, davranış içerisine girdi, daha doğrusu kendisinin kazanamayacağını anladığından kazanabilecek adayı gözlemledi son günlerde tercihini Hekimoğlu nun listesinden yana kullandı, kongrede kayıp edince moral motivasyon olarak çöktü, şimdi sempati kazandığı 2013 deki profilini tamamen terk etmiş, yapıcı ve olumlu eleştiri ve tavsiyeleri bırakmış çok farklı bir yapıya bürünmüş.Sanıyorum tüm bu davranışlar Kulaçoğlu na olan sempatiyi sıfır noktasına indirdi.

El Cordobes
22.01.2016, 16:23
Peki asli astari var mi bu iddialarin? Cünkü cok agir itham bunlar... Özellikle oy satin alinma iddiasi.

hocam adem söğüt her seçim böyle birilerine toplu oyları aktarır. geçen seçim ihoya verdi, meşhur 13. sandık. bu seçim katılım yüksek olunca sandıklar kaydı, oyları 16 veya 17. sandık olması lazım. zaten fark oralarda kapandı. benim duyduğum meblağ 200.000 tl civarındaydı, rakam abartı olabilir. şuan yönetimden birinin bu desteğe karşılık bedava kombine jesti yapmak istediğini fakat diğer yöneticilerden kabul görmediğini çok net biliyorum.

Aydın Danış
22.01.2016, 16:32
Bizim dertlerimiz neeee milletin derdi ne heey allahım ya bırakın şu camianın yakasından düşün iflahımız kurumuş toparlanmamız lazım diyoruz aslı astarı olmayan şeylerle incik cincik işlerle camiayı karıştırıp desteği ve birlikteliği engelleyici hareketler yapıyorsunuz, ortalık karıştırıyorsunuz sora da bu işi yapamadılar olur hee töbeee töbeee!!!!

Faik Yılmaz
22.01.2016, 16:32
Hakan Kulaçoğlu'nun anlamadığı veya anlamak istemediği bir şey var...

Ben ve bir çok arkadaşım Muharrem Usta'ya takımı şampiyon yapacak diye oy vermedik.....

Takımı bu cendereden en iyi o çıkartabilir diye oy verdik.....

Mustafa ÖZDEMİR
22.01.2016, 16:34
Arkdaşlar yeri değil fakat..Divaneyiz sayfası paylaşmış..Hiç sevmem bu yalaka grubu,güvenilir midir acaba ? Direk kulubun hesabına gidiyormuş.Aslında bmn böyle bir orgazisyon düzenlese büyük çaplı.Hem maddi olarak hemde manevi olarak kulubumuze desteğimizi yapmış oluruz.
goo.gl/8sLrxN (https://t.co/BIZZLHi30e)

bence forma vb .alarak katkı yapmak daha doğru .bu yöntemler ne kadar doğru bilemiyorum çünkü.yardım falan

Aydın Danış
22.01.2016, 16:35
Hakan Kulaçoğlu'nun anlamadığı veya anlamak istemediği bir şey var...

Ben ve bir çok arkadaşım Muharrem Usta'ya takımı şampiyon yapacak diye oy vermedik.....

Takımı bu cendereden en iyi o çıkartabilir diye oy verdik.....

Hakan Kulaçoğlu'nun amacı açık ve net orta da arkadaş birlik beraberlik mesajları verilirken bile ortalık karıştırmaya çalışıyordu bu adam şimdi de o ihtiyaçda olduğumuzdan gene çıkdı ortaya cevat kol gibi altuğ atalay gibi art niyetli abi bukadar açık net okunuyor bu...

Bu söylemlere inanıp destek verende oluyor ya ben asıl ona yanıyorum arkamızda ayılar bağırıyor milletin uğraştığı işlere bak abi ya deli olmamak elde değil!!

BySeHzAdE
22.01.2016, 16:36
Hakan Kulaçoğlu seçim arifesinde nasıl bir şahsiyet olduğunu göstermiştir bize o yüzden fazla kaale almamak gerekir.

Bera B.
22.01.2016, 16:42
Şimdi profesörlüğü çok ciddiye almayın diyeceğim, akademisyen arkadaşlar tepki gösterecek. Ki bunu babası profesör, abisi doktor adayı olan biri olarak yazıyorum. Profesörlük sadece akademik bir ünvan olup insana gündelik hayatta isabetli yorumlar yapabilme, olayları makul ve mantıklı değerlendirme gibi bir yeti kazandırmıyor. Akademik camiadan tanıdıkları olan insanlar ekseriyetle dediğime katılacaktır.

Geçen yönetimde görev almış, ünvanı profesör olan ama olayları değerlendirme yeteneği sokaktaki herhangi birinden çok da farklı olmayan Yakup Aslan bu üstte dediğime güzel bir örnek teşkil edebilir.

kyodou
22.01.2016, 16:46
Hakan Kulaçoğlu'nun dediklerinin hepsine imzamı atarım...

4-5 günden beridir benzer şeyleri daha kısa ve öz anlatmaya çalışmıştım...

Bakın başkan seçim öncesi (Hakan Bey'in dediği gibi ) battık, batıyoruz, Avrupa'den men olacağız...vs. yerine "çözümün adresi belli, profesyonel bir anlayış ile geliyoruz....50. yıl...., Lucescu,....ancak Lucescu olmazsa önce çözüm sonra Luce demiş olsa sorun olmiyacak, ancak iş kata kulliye getiriliyor...Hatta Hekimoğlu projesine doğru bir eğilim de var Hami Mandiralı, küçülme, mali yapı..vs. diline çok dolamakla....

(neyse işim çıktı, daha uzun yazacaktım. Hakan Kulaçoğlu'na tamamen katılıyorum. )
Hakan Kulaçoğlu listesine girdiği Celil Hekimoğlu yönetiminin, borç ödeme ve küçülme odaklı bir politikayı savunduğunu hepimiz biliyoruz.

Yani Muharrem Usta onlara göre doğru olanı yapıyor.

Sorun ne o zaman ?

Ben söyleyeyim;

Bağcıyı dövmek...

Faik Yılmaz
22.01.2016, 16:47
Hakan Kulaçoğlu ile bir arkadaş ortamında seçimden 1 ay kadar önce bulunmuştum....

Oyları bölmemk için aday olmayacağını ve herhangi bir yönetimin listesinde yer almayacağını beyan etmişti. Saygı duymuştum dediklerine...

Sonra br gün ergen çocuklar gibi parmaklarını kaldırarak fon müziği eşliğinde Hekimoğlu'nun listesinde tanıtım yapılırken gördüm kendisini.....

şimdi kulaklarımla duyduğum sözlerinden 1 ayda 180 derece dönen abimiz Muharrem USTA'ya yol gösterir olmuş...

hayretle ve ibretle izliyorum.....

kendisine bir değer olarak hala saygı duyuyorum ama sevgim bitti maalesef....

sasone
22.01.2016, 16:48

10 yıllık mazisi olamayan kulüp,Eren ve Sercan satışından 5.5 trilyon para kazandırmış.Yusuf gibi orta düzey bir futbolcu katmış,daha ne olmasını bekliyor millet?

Hakan Kulaçoğlu öpücük dağıtsın bu saatten sonra.

matrixx61
22.01.2016, 16:51
hakan kulaçoğlu ortaya çıktı saçma sapan şeyler konuştu twitter'da bile gündem oldu..tamam işte reklamını yaptı bence ciddiye almaya gerek yok..

Mert Acar
22.01.2016, 16:54
Hakan hocayla konuştum aşırı öfkeli..Anlamış değilim,kaybetme duygusu mu yoksa gerçekler mi..Gerçek olduğuna inanmak istemiyorum.
Yıkıcı değil yapıcı olmamız gerektiğini kalkarsak hep birlikte ayağa kalkacağımızı söyledim.Yalan vaatlerlerle,yalancılarla,hırsı becerisini aşmış insanlarla ayağa kalkamayız diyor.Basket takımını referans gösterdim.Harcamayla dereceyi mukayese edin,Karşıyaka örneğine bakın dedi.
Gerçekten anlamadım bu öfkeyi.Basket takımındaki başarıyı dahi kabul etmedi.
Seçimlerde usulsuzluk oldu ve bütün Trabzon biliyor diyor ve seçilmiş kişi geldi diyor.Mahkemelerde sürünmemek adına uzatmadık olayı diyor.
Hocam değer verdiğim,sevdiğim bir insandı ama ondaki bu değişim ve öfke beni çok şaşırttı.

Ahmet Başkaya
22.01.2016, 16:55
Hami iyidir kötüdür orasıyla pek ilgilenmiyorum açıkçası. (Bence vasat)

Ama Hami ile anlaşma yapmak taraftar baskısını biraz soğutma taktiği bence. Bu yüzden eleştiriyorum, keza başarılı olursak seneye Hami ile mi devam edeceğiz? Lucescuvari Hoca Hami mi?

Yok başarılı olsa da Hami ile devam etmeyeceğiz diyorsalar neden aldık? Sadi Hoca çok mu farklıydı Hami'den?

cewat
22.01.2016, 16:58
Kulaçoğlu iyice kendine olan sempatiyi kaybediyor.

En basit söylem ile; Muharrem USTA yanlış yapmamış olmasına rağmen bu sözleri söylemesi inanılmaz derecede yıkıcı bir tutumdur. Hadi diyelim ki başkan burada gerçekten hatalı. Tek hata ile Trabzonspor'un tekrar seçim süreci yaşamasını istemek bu takıma ve taraftara ihanet etmek değil midir?

Her ay başkan seçip tek hata da göndermemiz gerekiyor o halde..

Reha Asan
22.01.2016, 17:01
Başkan kulübün ekonomisi hakkında seçimden önce ne diyorsa şimdi de aynısını diyor.şimdi sadece işin içerisinde olduğu için daha rahat olanları detaylandırabiliyor.
Ayrıca sayın Kulaçoğlu bu seçimin de şike üzerinden kazanıldığını iddia etmiş.acaba şike süreci olmasaydı Kendisini ve Hakan Orhan beyi bu camiada bu kadar kim tanırdı ve sayardı.Seçim sürecinde şike davasını ağızlarına pelesenk eden kendisi değilmiymiş acaba.
Ben başkanın hedeflerinde geri adım atma ya da değişme olduğunu da görmüyorum.Başkan sadece yarım dönemlik müsade istiyor.Bu süreçte acil ödemeleri yapmak,kulübün giderlerini dengeye sokma amacında.
Hala neye saldırıyoruz.Seçildiğinin ilk gününden bu yana saçma sapan sebeplerle muhalefet yapılıyor.Bir tane yapıcı eleştiri yok.Ancak kendi destekledikleri ya da listelerindeyer aldıkları kişiler seçilmedi diye saçma sebeplerle muhalefet ediyorlar.

selcuk
22.01.2016, 17:02
https://pbs.twimg.com/media/CZVS3TtWYAAegiy.png

kol sponsorumuz mng kargo

Gökhan Uzun
22.01.2016, 17:03
Hakan Kulaçoğlu listesine girdiği Celil Hekimoğlu yönetiminin, borç ödeme ve küçülme odaklı bir politikayı savunduğunu hepimiz biliyoruz.

Sorun ne o zaman ?

Ben söyleyeyim;

Bağcıyı dövmek...

Sanırım önemli olan reformlar değil, kimin yaptığı ve koltuklarda kimlerin oturdukları

Bera B.
22.01.2016, 17:04
Bu camianın tek akil insanı Kulaçoğlu değil. Hatta Kulaçoğlu bu camianın akil insanı mı onu bile bilmiyoruz. Seçim öncesi herkesi dinledik burada, Hekimoğlu'nu da Usta'yı da kendisini de. Kim dediklerinden döndü, iki gün önce dedikleriyle alakasız şeyler yaptı onu da gördük. Bence Kulaçoğlu'nun tepkisinin nedeni şu: zaten biz de gelsek bunları yapacaktık, o zaman neden seçilmedik? Demek ki yeterli görülmemişsiniz. Bu kadar sinir stres yapmaya, hemen kelle istemeye gerek yok.

Gökhan Uzun
22.01.2016, 17:05
Şirketimiz ile MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. arasında,Spor Toto Süper Lig 2015-2016 futbol sezonu ikinci yarısı sonuna kadar geçerli olmak kaydıyla bir sponsorluk anlaşması imzalanmıştır.
Kargo taşımacılığını kapsayan iş bu sözleşme gereği ilgili firmanın logosu Profesyonel Futbol Takımımızın oynayacağı tüm resmi ve özel maçlarda forma kol kısmında yer alacaktır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

https://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=500490

Ahmet Başkaya
22.01.2016, 17:09

Sorun ne o zaman ?

Ben söyleyeyim;

Bağcıyı dövmek...

Yani işin özeti bu. Kardeşim madem bu adam sizin dediklerinizi yapıyor, sizi geren ne ?

Hani tek derdiniz Trabzonspor'du?

Seçimlerde hile olmuş da mahkemede Trabzonspor'a zarar vermemek için götürmemişler.

Yalandan kim ölmüş de mi Kulaçoğlu?

DeAgLeMaNyAq
22.01.2016, 17:10
Hakan Hoca bugün neden konuştu anlamadım. 50 gündür niye sustu onu hiç anlamadım. En kötü twitterdan yeni yönetime başarı dilemek çok mu zordu. Hekimoğlu hatta Çakıroğlu bile destek mesajları atıp durdular. Ayrıca Hakan Hoca daha düne kadar Hacıosmanoğlu'nun transferlerinin siyasi destekle yapıldığını söylüyordu. Hatta Atilla Gökçe de bizzat ülkenin 1 numaralı isminin katkısıyla bu transferlerin gerçekleştiğini iddia etmişti. Madem ki bu transferlerin ücretleri kulübün kasasından çıkmadıysa bu borç nasıl oluştu?

kyodou
22.01.2016, 17:16
Hakan Hoca bugün neden konuştu anlamadım. 50 gündür niye sustu onu hiç anlamadım. En kötü twitterdan yeni yönetime başarı dilemek çok mu zordu. Hekimoğlu hatta Çakıroğlu bile destek mesajları atıp durdular. Ayrıca Hakan Hoca daha düne kadar Hacıosmanoğlu'nun transferlerinin siyasi destekle yapıldığını söylüyordu. Hatta Atilla Gökçe de bizzat ülkenin 1 numaralı isminin katkısıyla bu transferlerin gerçekleştiğini iddia etmişti. Madem ki bu transferlerin ücretleri kulübün kasasından çıkmadıysa bu borç nasıl oluştu?
Sadri başkanın borçlarının faizleri hepsi. :D

Aydın Danış
22.01.2016, 17:20

Sorun ne o zaman ?

Ben söyleyeyim;

Bağcıyı dövmek...

Sorun ne biliyormusun neden ben değil de onlar !!! Egooo bas bas bağırıyoor hırsı çirkinliğe vurmuş haaaayıııır neden onlar neden ben değiill diye !!

ibrahim
22.01.2016, 17:21
Camianın eski yöneticilerini, büyük toplarını, çıkarcı gazetecilerini Facebook'tan kolayca ekleyebilirsiniz. Nasıl bir kamuoyu mühendisliği yaptıklarını göreceksiniz. Seçim gecesi kaybeden güruh tarafından bilinçli bir şekilde yönetimi "yapıcı eleştiri" kamuflajına sığınıp nasıl harcamaya çalıştıklarına şahit olacaksınız.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

My
22.01.2016, 17:25
Şöyle bir yanılgı var. Forumcak :) Herkes seçim bitti kavga da bitti zannediyor ama aslında ortada ciddi bir infial var. Hekimoğlu'nun final konuşmasını hatırlayın. Hekimoğlu ve yandaşları seçimde hile yapıldığını düşünüyor. Bunu düşünen kişi de az değil yani. Çok mevzuları takip eden birisi değilim hele hele takımla neredeyse tamamen kopuğum ama bildiğim kadarıyla belli bir gruba ya da topluluğa para karşılıında seçime girmemeleri gibi bir durum dillendirililyor. Yani ortalık Usta seçildi sütliman oldu değil :)

Cihad Varlı
22.01.2016, 17:30
Hakan Kulaçoğlu yine saçmalamış. Bu kez ağır saçmalamış yalnız. Zira yarıştığı "adayın" seçim sürecinde ki konuşmalarından bihaber. Ya bunlar gerçekten çocuk gibiler, bu kadarını beklemiyordum.. Bu ve bunun gibi şahsiyetler bu camianın içinde var oldukça ciddi manada ileriye gidemeyeceğiz bu çok açık.

Ahmet Başkaya
22.01.2016, 17:38
Hakan Kulaçoğlu'nun şu açıklamalarını dinledikten sonra neden Usta Usta diye bas bas bağırdığımızı anlamışlardır bazıları umarım. Çirkeflik, çekememezlik. Yazık cidden.

selcuk
22.01.2016, 17:44
Önder Bülbüloğlu: "UEFA, bize inandığını dile getirdi fakat büyük ihtimalle kınama, uyarı veya para cezası vereceklerini söylediler."

:cool:

Ömer SEVİNÇ
22.01.2016, 17:52
Kendileri İstanbul'dan Ankara'dan Trabzon'a kongre üyelerine gidiş dönüş uçak bileti alırken oy satın almak olmuyor muymuş sayın Kulaçoğlu?

Cengiz Çubukcu
22.01.2016, 17:54
Hakan bey bu konuşmayı 6 ay sonra yapsaydı haklıdır derdim lakin şu an çok erken eleştirmeye başladı...haksızlık ediyor...

cewat
22.01.2016, 17:55
Önder Bülbüloğlu: "UEFA, bize inandığını dile getirdi fakat büyük ihtimalle kınama, uyarı veya para cezası vereceklerini söylediler."

:cool:

Herhangi birisi mi yazdı yoksa kendi ağzından mı bu açıklama?

selcuk
22.01.2016, 17:57
Herhangi birisi mi yazdı yoksa kendi ağzından mı bu açıklama?
yarin bütün medyada olur düsünüyorum

Berke6198
22.01.2016, 17:58
Leyla İle Mecnun'da İsmail abinin efsane bir repliği vardı; "Hemen yarış yarış, hemen yarış."

Durum da aynen böyle. Yahu hani önceliğiniz Trabzonspor'du Hakan bey ? Ortada fol yok, yumurta yok yönetim net bir bitmişlik içinde ve acımasızca eleştiriyorsunuz.

Samimi değilsiniz.

Reha Asan
22.01.2016, 18:03
Ne kadar tahsilli olursan ol, Kültürlü olmak ayrı bir konu.
2013 seçimini az bir oy ile kaybeden Muharrem Ustadan hiç bu hareketleri gördük mü ya da hemen eleştiriye, saldırıya geçtiğini?
Kendisi hiç bir zaman olumsuz konuşmadı, Basketbol takımına sponsor oldu,yüklü miktar yatırım yaptı, kulübe yardım etme amacında oldu.
Ama Hakan beye bakıyorum da seçim öncesi ve sonrası sürekli bir yapıcı olmayan eleştiriler ve açıklamalar ile başkanı yıpratma peşinde.
Hakan bey bu hal ve tavırları ile öğretimin tek başına yeterli olmadığını gösteriyor bizlere.

Mert'
22.01.2016, 18:03
Hakan Kulaçoğlu bende dahil forumun şişirdiği overrated bir isimdir.Bugün yaptığı açıklamalar tam anlamıyla komedi..

Hürgün Aygün
22.01.2016, 18:36
"Ayrılıkta taraf olmam." deyip daha sonra Celil Hekimoğlu'nun listesinde gördüğümüz birini çok da ciddiye almamak lazım.

Travelair
22.01.2016, 18:42
Hakan Bey'in acelesi neydi, 2 ayını doldurmamış yönetime veryansın ediyor? 3 yıllığına seçilmedi mi? Projeleri 3 yılı kapsamıyor mu?

Hacıosmanoğlu'nu böyle eleştiriyor muydu? Bu tepkinin kaç katı lazımdı acaba merak ettim

selcuk
22.01.2016, 18:42
Muharrem Usta â€@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 27 Min.Vor 27 Minuten (https://twitter.com/UstaMuharrem/status/690568585530466304)</small><button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button expand-stream-item" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 12px; line-height: 12px; font-family: inherit; margin: 3px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; border: 0px; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; display: block; text-align: left; float: right; background-image: none; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">Übersetzung anzeigen</button>
1-Çöküş dönemi bir durum tespitidir.Olanlardan ders çıkarmaya yarar ki aynı hatalar tekrarlanmasın diye.
2-Bu sezonun 2.yarısına GEÇİŞ DÖNEMİ diyoruz.Amaç kulübü derleyip toparlanmak ve yeni bir ruha kavuşturmaktır.Sabırla ama kararlılıkla
3-Kulübümüz için 2016-17 sezonu YÜKSELME DÖNEMİ olacaktır.Hedefimiz...yeni stadla birlikte iddialı bir takım olmak ve zirveye oynamaktır.
4-Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki...50.yılda şampiyonluğa parolasıyla 2017-18 yılı hedefe kilitleneceğimiz bir yıl olacaktır.

artvints
22.01.2016, 18:47
Muharrem Usta ‏@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 27 Min.Vor 27 Minuten (https://twitter.com/UstaMuharrem/status/690568585530466304)</small><button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button expand-stream-item" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 12px; line-height: 12px; font-family: inherit; margin: 3px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; border: 0px; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; display: block; text-align: left; float: right; background-image: none; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">Übersetzung anzeigen</button>
1-Çöküş dönemi bir durum tespitidir.Olanlardan ders çıkarmaya yarar ki aynı hatalar tekrarlanmasın diye.
2-Bu sezonun 2.yarısına GEÇİŞ DÖNEMİ diyoruz.Amaç kulübü derleyip toparlanmak ve yeni bir ruha kavuşturmaktır.Sabırla ama kararlılıkla
3-Kulübümüz için 2016-17 sezonu YÜKSELME DÖNEMİ olacaktır.Hedefimiz...yeni stadla birlikte iddialı bir takım olmak ve zirveye oynamaktır.
4-Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki...50.yılda şampiyonluğa parolasıyla 2017-18 yılı hedefe kilitleneceğimiz bir yıl olacaktır.

anlamak istemeyen bunu da anlamaz. daha once soyledikleriyle simdi soyledikleri arasinda hicbir sapma yok. hem iyi dinlemeyeceksin hem de kotu niyetle sallayacaksin. cogu da gazeteci bunlarin.

Oğuz B.
22.01.2016, 18:50
Adam baktı olmuyor Bilal'e anlatır gibi madde madde durumu açıklamış. Daha ne yapsın?

nakzo
22.01.2016, 18:54
DESTEKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK.Kulaçoğlunu sallamıyorum SAYIKLIYOR.

Enaldo61
22.01.2016, 18:55
Lucescu sadece seçim kazanmak için verilmiş bir vaad olsa bile iyi ki söylenmiş bence başkaları yalan söyleyip kazanacağına Usta kazansın derdim. İyi ki kazandı.

Reha Asan
22.01.2016, 19:12
Adam baktı olmuyor Bilal'e anlatır gibi madde madde durumu açıklamış. Daha ne yapsın?
:alkış::alkış::alkış:

Aydın Danış
22.01.2016, 19:29
anlamak istemeyen bunu da anlamaz. daha once soyledikleriyle simdi soyledikleri arasinda hicbir sapma yok. hem iyi dinlemeyeceksin hem de kotu niyetle sallayacaksin. cogu da gazeteci bunlarin.

Yok yok bunlar zaten Trabzonsporlu falan da değil ben inanmıyorum kardeşim zaten Başkanın anlattıklarında ve seçim zamanı söylediklerinde ve yaptıklarının arasında gram sapma yok Kulaçoğlu gibi reziller bu takıma zarar vermekden başka hiç bir halta yaramıyacaklar rezillikleri tavan yapdı artık. Bize düşen başkana istediği desteği vermek ve hatta hatta BMN olarak bildirge yayınlayıp açıkca desteğimizi belirtmemiz lazım adam anlasın artık bir tarafında yanında ve arkasında olduğunu...

orhanunal
22.01.2016, 19:36
Muharrem Usta ‏@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 27 Min.Vor 27 Minuten (https://twitter.com/UstaMuharrem/status/690568585530466304)</small><button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button expand-stream-item" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 12px; line-height: 12px; font-family: inherit; margin: 3px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; border: 0px; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; display: block; text-align: left; float: right; background-image: none; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">Übersetzung anzeigen</button>

şampiyonluk hedefini 2017-2018 yılına alması çok doğru.seneye kadroyu oturtup ilk üçü zorlamamız lazım.şaka maka böyle bi başkanımız olduğuna inanamıyorum.bir an çıkıp eğkek gıbı yışıyıcığız diyen biri yok.elini kaldırıp sakin sakin doğruları söyleyen bi başkanımız var.değerini bilelim bence.

artvints
22.01.2016, 19:36
Yok yok bunlar zaten Trabzonsporlu falan da değil ben inanmıyorum kardeşim zaten Başkanın anlattıklarında ve seçim zamanı söylediklerinde ve yaptıklarının arasında gram sapma yok Kulaçoğlu gibi reziller bu takıma zarar vermekden başka hiç bir halta yaramıyacaklar rezillikleri tavan yapdı artık. Bize düşen başkana istediği desteği vermek ve hatta hatta BMN olarak bildirge yayınlayıp açıkca desteğimizi belirtmemiz lazım adam anlasın artık bir tarafında yanında ve arkasında olduğunu...

secim donemini cok iyi takip ettigimizi, soylenen sozlerden geri donulmedigini, bugun sadece ayrintiya girildigini anlatan bir aciklama yapilabilir. bir kac yol haritasi vardi ve mevcut kadroyu toparlayacak bir surece girilecegini soylemisti.secim donemini iyi takip etmeyen iyi niyetli taraftari umutsuzluga surukleyebilirler ona uzulurum, yoksa bunlarin kalpleri kararmis zaten.baska turlu davranmayi bilmiyorlar.

Aydın Danış
22.01.2016, 19:41
secim donemini cok iyi takip ettigimizi, soylenen sozlerden geri donulmedigini, bugun sadece ayrintiya girildigini anlatan bir aciklama yapilabilir. bir kac yol haritasi vardi ve mevcut kadroyu toparlayacak bir surece girilecegini soylemisti.secim donemini iyi takip etmeyen iyi niyetli taraftari umutsuzluga surukleyebilirler ona uzulurum, yoksa bunlarin kalpleri kararmis zaten.baska turlu davranmayi bilmiyorlar.

Sürüklüyorda zaten burda da bar bir kaç örnek amaçlarına ulaşmalarına zenin hazırlıyorlar başka birşey değil

Travelair
22.01.2016, 19:41
"Ayrılıkta taraf olmam." deyip daha sonra Celil Hekimoğlu'nun listesinde gördüğümüz birini çok da ciddiye almamak lazım.

Evet bu doğruysa sen daha kendi sözünü tutamıyorsun başkasının sözüne laf atıyorsun demezler mi?

Hürgün Aygün
22.01.2016, 19:42
Evet bu doğruysa sen daha kendi sözünü tutamıyorsun başkasının sözüne laf atıyorsun demezler mi?

Kesinlikle.

My
22.01.2016, 19:53
Adamcağız ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatmış valla :)

kartal61
22.01.2016, 19:55
Biz ne olursa olsun bırlık olamayız zaten.Şampıyonlar lıgını getırseler bırılerı yıne çıkıp elestırecek konu bulur.O yuzden her açıklamayı takmamak lazım.
Yalnız kulubun durumu gerçekten çok vahım.Diğer takımlarında borcu var ama bızde gelır yok.Bır gelır kapısıda bulamıyoruz.Marka degerı yerlerde.Eğer boyle devam ederse yenı staddan sponsorluk harıç pek gelır elde edecegımızı dusunmuyorum.O stad dolmaz.Her ne olursa olsun Trabzonun İstanbula tasınmasına karsıyım fakat gelecek sene Akyazıda bır geçıkme olursa 1 sene Olımpıyatta oynıyalım.Kombıneler stad gelırlerı derken sponsorluk yolu açılır.
Bence herkesın yonetıme destek olması lazım.Bızım gıbı bır kulubun oyle kolay kolay içinden çıkabılecegı bır durumda degılız.Gerçekten yonetımın çok akıllı davranması lazım

ccd6167
22.01.2016, 20:00
Sayın başkan 1461 gelen muhtarlar derneği başkanınında yöneticlik tecrübesini açıklasa bize

ufak şey ama mide bulandırıyor işte. Yok mu trabzonda genç dinamik işadamı. Emre aksoy mesela. Olmaz mıydı bence cuk diyede otururdu.

Adem Akyüz'
22.01.2016, 20:06
Başkan Muharrem Usta seçim öncesi ne dediyse hâlâ aynı şeyleri söylüyor.. O zaman da çok büyük ekonomik sorunlar vardı diyordu, yine aynısını diyor. Hekimoğlu'yla farklı olan söylemi bu sorunları düzeltirken aynı zamanda yarışan bir takım yaratacağız söylemiydi. Şimdi daha 40 günü doldurmayan yönetim hangi söylediğini yapmadı? Hangi söyleminde değişiklik yaptı? Neyi yanlış yaptı? Var olan ekonomik durumu anlatmak "fakir edebiyatı yapmak" mı oluyor?

Ulan daha 40 gün oldu be, 40 gün! Nasıl bir yenilgiyi hazmedememektir ki bu 40 günlük yönetimi istifaya davet ediyorsun?

Dün de yazdım. Herkes "Hekimoğlu ne vaat ettiyse Usta onu yapıyor" diyor. Arkadaşım, bozuk arabayı tamir için önce sanayiye götürmek gerek. Usta bunu yapıyor, Hekimoğlu da bunu yapacaktı, Obama da gelse aynı şeyi yapacaktı. Yani kısa vadede yapılacaklar aynıydı. Eleştirmek için o arabanın tamirden sonraki performansına bakmak gerekiyor..

Ama dert üzüm yemek de Bağcıyı dövmek olunca, hele ki Trabzon'da oluşan bu tabloya hiç şaşırmıyorum. Ilk defa 6 ay sonrasını hesap ederek ilerleyen bir başkanımız var ama bu camia Usta'yı da yer..

Trabzonspor Lovers adlı sayfa Basın Sözcüsü ve Başkan aynı şeyleri söylüyor, burada tek adamlık var diyor. Bu gerizekalılar ikisi farklı şey söylese yönetimde çatlak var diyecekti. Gerçi camianın profesöründe olan seviyeyi görünce bunlara Çok şaşırmamak lazım.

Courage
22.01.2016, 21:23
ah Hakan hoca ah!

Haydi seçim öncesi heyecanıdır dedik yaptığın bir sürü işi bir şekilde unuttuk şimdi en sakin olman gereken zamanda bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Mevcut yönetim tarafında bu sezon için atılan adımları (maaş düşürme,kadro temizliği,geçici hoca görevlendirmesi ,kulübün bütün gider kalemlerinde tasarruf arayışı v.s.) bütün sezonlar için uygulayacakmış zannnediyor ve aynısını biz yapacaktık öyleyse niye seçilemedik diye kendini yiyorsun.

Halbuki az düşünebilsen .... yönetim kötüyse gidecek tıpkı gitmez,bşaımıza çöktü denilen niceleri gibi.
Çok iyi alternatif isen zaten istemesende seni o koltuğa oturtacaklar tıpkı gel bize başkan ol batıyoruz diye ayağına kadar gidilen niceleri gibi.

ah Hocam ah ,seni bu karlı havalar bozdu galiba :)

emre6117
22.01.2016, 21:33
Muharrem Usta â€@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 27 Min.Vor 27 Minuten (https://twitter.com/UstaMuharrem/status/690568585530466304)</small><button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button expand-stream-item" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 12px; line-height: 12px; font-family: inherit; margin: 3px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; border: 0px; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; display: block; text-align: left; float: right; background-image: none; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">Übersetzung anzeigen</button>

Başkanın son açıklamaları çok yerinde ve çok gerçekti. Hami hamlesi. Muhammed demir hamlesi iyi oldu. Birde sol bek ve yedek stoper alınıp douglas. Esteban. İshak. Musa. Deniz. Soner. Sefa. Nbia da satılırsa süper iş olacak.

aaahmet61
22.01.2016, 21:42
bir düşünün usta yerine celil le hocanın seçimi kazandığını.uçurumun eşiğindeki trabzonspor un halini.usta nın seçildikten sonra basında çıkan haberlerine dikkat edin. sponsor buluyor.futbolcuların parasını ödüyor.projelerden bahsediliyor.hoca usta için istifa etsin diyor .en iyisi mi hocaya bir psikolog bulsun usta.

İ. SARAL
22.01.2016, 21:47
Başkana güvenim tam.

tristram
22.01.2016, 22:14
hakan kulacoglu cok kotu niyetli bir adam..issiz oldugu icin kendisine is ariyordu ve trabzonspor onun yeni isi olacakti..olmayinca boyle oldu, iki aylik yonetimi istifaya davet ediyor..usta secim oncesi ne dediyse simdi de ayni seyi soyluyor.mesele bu adami tam olarak anlayamayanlar..elestirenler usta'nin cok buyuk transferler yapacagini,kulubu batakliga surukleyecegini soyluyordu..halbuki usta hicbir zaman boyle bir sey soylemedi..simdi yapilmasi gerekeni yapinca kulacoglu nereden vuracagini sasirdi.velev ki usta secim propagandasini yanlis yapmis olsun(ki yok boyle bir sey), sen iyi bir trabzonspor'luysan cikip yonetim secimde farkli konustu ama simdi en azindan dogrulari yapiyor,kendilerine basarilar diliyorum dersin.olay budur.ama sen koylu kurnazi issizin isguzarin tekiysen 2 ayi dolmayan yonetimi daha bir sey yapmamisken elestirirsin..allahtan bu adamlar secilmedi..

slmn
22.01.2016, 22:16
hakan kulacoglu cok kotu niyetli bir adam..issiz oldugu icin kendisine is ariyordu ve trabzonspor onun yeni isi olacakti..olmayinca boyle oldu, iki aylik yonetimi istifaya davet ediyor..usta secim oncesi ne dediyse simdi de ayni seyi soyluyor.mesele bu adami tam olarak anlayamayanlar..elestirenler usta'nin cok buyuk transferler yapacagini,kulubu batakliga surukleyecegini soyluyordu..halbuki usta hicbir zaman boyle bir sey soylemedi..simdi yapilmasi gerekeni yapinca kulacoglu nereden vuracagini sasirdi.velev ki usta secim propagandasini yanlis yapmis olsun(ki yok boyle bir sey), sen iyi bir trabzonspor'luysan cikip yonetim secimde farkli konustu ama simdi en azindan dogrulari yapiyor,kendilerine basarilar diliyorum dersin.olay budur.ama sen koylu kurnazi issizin isguzarin tekiysen 2 ayi dolmayan yonetimi daha bir sey yapmamisken elestirirsin..allahtan bu adamlar secilmedi..

Son zamanlarda benimde gözümden düştü ama eleştirileriniz abartı gibi sonuçta işsiz kalmasının sebebi 'kupa cumhurbaşkanında' sözü.

Ahmet Aksu
22.01.2016, 22:33
başkanımıza teşekkür ederiz yeni forvetimiz için. muhammet demiri çok beğeniyorum. fatih tekkeye çok benzetiyorum oynadığı futbolu.
keşke takasla alabilsek ama mecburduk. başkan birde stoper veya sol bek transferi yapsa yeterlidir bu sezon sağ açık ta olsa iyi olurdu ama sefa özer marin falan idare edeceğiz artık. aslında kiralık bir oyuncu bulamazmıyız idare edicek bizi.

Onur Akyüz
22.01.2016, 22:59
Arkandayız Usta!

Reha Asan
23.01.2016, 09:41
Eğer ki Tolunay Kafkas'ın alacağı tazminattan vazgeçtiği haberi doğru ise, Başkan ve Yönetim bir tebriği daha haketmiş oluyor.

karahanbakar
23.01.2016, 10:05

Yönetimde Trabzon ve İstanbul kanadı olmak üzere bir ikiliğin olduğu doğru. Başkana en yakın ismin Nevzat Aydın olduğu da doğru. Başkan tek adam olmaya çalışıyor ve bu konuda yanındaki isimlerin başında Nevzat Aydın geliyor. Ama ben ne olursa olsun başkanı destekliyorum. Nasıl yönetirse yönetsin işini doğru yapacağından eminim.

ferhaTS87
23.01.2016, 10:22
Oyun cu ucretleri indireme gitmesin trabzon yakin tarihin en onemli icraati.muhanmet transferi cok Basarili gurayi takasla alip eldeki fazlaliklari da gonderirse su kisa donemde 10 uzerinden 10 icraat yapmis olur

Adem Akyüz'
23.01.2016, 10:48
Tolunay Kafkas'ın tazminattan vazgeçtiği doğru mu? Kaynağı ne bu haberin?

selcuk
23.01.2016, 10:57
Tolunay Kafkas'ın tazminattan vazgeçtiği doğru mu? Kaynağı ne bu haberin?
Türkiye’de gerek saha içi gerekse saha dışındaki ilkeli duruşuyla adından her zaman söz ettiren genç jenerasyonun önemli isimlerinden Tolunay Kafkas’ın Türk futbolundaki yeri göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Futbol yaşantısına gerek oyunculuğu gerekse teknik adamlığı döneminde sığdırdığı başarılar hepimizin malumudur. Futbolculuğu döneminde kariyerinin en parlak dönemini yaşadığı Trabzonspor’da, gerçek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu gibi davranarak taraftarlarımızın kalbinde ayrı bir yer edinmiştir. Sahadaki hırsı, haksızlığa karşı tutumu ve başarı için gösterdiği gayret hala hafızalarımızdadır. Yıllar sonra “hep hayalimdi” dediği Trabzonspor’daki teknik direktörlük süreci talihsiz bir şekilde sonuçlanmıştır. Bu şekilde bir ayrılış ne Trabzonspor, ne de Tolunay Kafkas tarafından hak edilmemiştir. Evini ve eşini Trabzon’dan seçen Tolunay Kafkas’ın Trabzonspordan ayrılışı aşamasında yaşamış olduğu üzüntüyü, üzüntümüz olarak görüyor başarılı kariyerinin artarak devamını diliyoruz.
Trabzonspor Yönetim Kurulu

bu aciklama iskembeden yapilmamisdir
yoksa

Uğur Kalyoncu
23.01.2016, 11:04
Yönetim bakti kisa sürede sahaya yapabilecek bir sey yok saha disi sorunlari çözmeye basladi..Bu adamlara destek vermek bize 5 vakit namaz gibi farz...

Ts Clup ta ki fahiş fiyatlarda düşüş oldu imkanlar el verdigince bir seyler alacagim...Destek sözde kalmamali..

jairzinho
23.01.2016, 14:45
yeni yönetimin ilk transferi(m.demir) çok çok iyi.transfere iyi başladılar.

Sefer A.
23.01.2016, 14:47
Bence biraz kandirdi bizi baskan... Hami falan ne alaka yani ? basarili olur olmaz o ayri mesele...
Ayrica, 50.yil için tamamen 17-18'i göstermeye basladi baskan, olmuyor öyle, 100.yil 16-17'dir, kaçmaya gerek yok...
Haa durumumuz el vermiyor 16-17 için isimiz çok zor de, alkislayayim... ama 2018'i 50.yil diye yutturma çabalarina gicik oluyorum, yok öyle bir hikâye

jairzinho
23.01.2016, 14:48
hızlı şekilde oyuncu maaşlarını düşürmeleri gerekiyor.ilk işleri bu olsa gerek.kulübü batıran bonservis değil oyuncu maaşları.

hami ile 40 gün gecikmeli anlaştılar.daha hızlı hareket edebilirlerdi.

yeni stad ve yeni sponsorlar gelecek adına önemli hamleler olacak.

Emre İskender
23.01.2016, 15:12
Başkan bence beni kandırmadı....

Herşeyden önce ekonomi ekonomi ekonomi dedi...

Ve suan birinci önceliği bu...

Her konusmasında bilançodan örneklerle konusmasına basladı...

Su kadar gelir var su kadar gider var su kadarı oyuncu maası vs...
Akabinde elde edebileceğimiz gelirleri sıraladı.. Stad Kartaldaki arazi May tesisleri gibi

Ne zaman hoca sorusu geldi o zaman Lucescu ve vari ismi geldi....

Biz işimize gelen taraftan bakıyoruz olaylara hepimiz ben dahil...(kavga cıkmasın aman :))

Ben bu sessizlik altında çok daha sağlam işler olduğunu düşünüorum... Gerek ekonomik gerek ileriye dönük...

el_conquistador
23.01.2016, 15:44
Bence biraz kandirdi bizi baskan... Hami falan ne alaka yani ? basarili olur olmaz o ayri mesele...
Ayrica, 50.yil için tamamen 17-18'i göstermeye basladi baskan, olmuyor öyle, 100.yil 16-17'dir, kaçmaya gerek yok...
Haa durumumuz el vermiyor 16-17 için isimiz çok zor de, alkislayayim... ama 2018'i 50.yil diye yutturma çabalarina gicik oluyorum, yok öyle bir hikâye

Muharrem Ustanın seçim öncesi açıklamaları:

http://m.milliyet.com.tr/muharrem-usta-trabzonspor-un-trabzonspor-2152776-skorerhaber/

https://m.youtube.com/watch?v=iBb4UOLpcbQ

genç61
23.01.2016, 15:51
Baskan bence twitterde surekli bisey yazmamasi daha iyi olur.futbolcularin paralarinda indirim yapmaya devamgecen gazete deniz yilmazin yilda 2 milyon euro garanti paea aldigi yaziyor yazik valla o paralar bide onurun parasi indirime gidip mustafa yumluyu artirim yapinca kar edemeyiz bu takimda 7-8 oyuncu haric hepai gitmeli cok kotu bir kadromuz var artik sampiyonluk sart gordugumuz kadariyla bu basarisizlik artik sehre yansimis millet mac izlemeye bile gitmiyor artik bi uyanis olmali baskanim dedigi gibi hadi hayirlisi

omondoles
23.01.2016, 15:53

Programla hesapladım

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160123/f270284618bea103e789ec417ff59377.jpg

Loading %61..

Ahmet Malkoçoğlu
23.01.2016, 15:58
Programla hesapladım

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160123/f270284618bea103e789ec417ff59377.jpg

Loading %61..
2016 2017 50. Yil olmuo o zaman . Baskan basindan beri bizim 2 sezonumuz var diyordu . Hatta altug atalay 2016-17 yi deyince ben 2 sezon diyorum lafi carpitmayin demisti basin toplantisinda. Cok net hatirliyorum . O yuzden kandirma gibi bi durum yok benim nezdimde. Ama herkes ne olduysa seneye odaklanmis.

genç61
23.01.2016, 16:01
Baskan gecen scout ekibi lazim dedi bu konuda bi gelisme varmi scout ekibini ne zaman kuracak ve kimler olacak acaba yoksa gene lafta mi kalacak bu is

Ahmet Faruk
23.01.2016, 16:05
Arkadaşlar yeri burası değil ama bir şey sormak istiyorum. Bu kulüp üyelik başvurularına ne kadar sürede geri dönüyorlar. Evrakları bir ay önce gönderdim. Sonra aradım ulaştı mı size diye. Ulaştı biz sizi haberdar ederiz dediler. Bir aydır bekliyoruz.

Var mı bir bilgisi olan?

Adem Akyüz'
23.01.2016, 16:07
Başkan seçim öncesi de aynı şeyleri söylüyordu Sefer. Seçim öncesi de uzun vadeli hoca ile anlaşamazsak geçici çözüm bulacağız sene sonuna kadar demişti. Şimdi geçici çözüm Hami oldu..

50. Yıl konusunda da her konuşmasında belirtti 2 sezon diye. 2016-2017 ve 2017-2018 ! Bu söylem başkan seçildikten sonra ortaya çıkmadı.

Yani "Başkan bizi kandırdı" cümlesi ağır olmuş biraz. Başkan seçim öncesi ne dediyse onu söylüyor ve yapıyor.

Fatih Özkan
23.01.2016, 16:07
Arkadaşlar yeri burası değil ama bir şey sormak istiyorum. Bu kulüp üyelik başvurularına ne kadar sürede geri dönüyorlar. Evrakları bir ay önce gönrdim. Sonra aradım ulaştı mı size diye. Ulaştı biz sizi haberdar ederiz dediler. Bir aydır bekliyoruz.

Var mı bir bilgisi olan?

Ben İHO döneminde üye olmuştum. 50 günde filan işlemlerim tamamlanmıştı. 1 hafta süresinde baskı yapmanızda fayda var. Gerçi kulüp de bu ara biraz karışık. :)
Dediğim gibi sürekli arayın. Ben gidip elden almıştım. Başka türlü geleceği yoktu.

Fatih Özkan
23.01.2016, 16:10
Kimsenin kimseyi kandırdığı yok. Seçim öncesinde başkanın bütün konuşmalarını can kulağıyla dinledim. Söyledikleri doğrultusunda işler yapıyor.

Ömer SEVİNÇ
23.01.2016, 16:31
3 milyon euro bonservis, yıllık 1.3 milyon euro maaş. 4 yıllık toplam maliyeti 25 milyon lira. E ne oldu başkan Sefa'ya laf ediyordun 30 milyon sadece Sefa diye. Ne farkın kaldı İho'dan? Kimse kusura bakmasın bu transfer İho transferidir. Daha milli takımda bile olmayan ilk yarıda 6 gol atmış antep'in forvetine 3 milyon euro bonservis ödenip yıllık 4 trilyon para ödendiği için bu hale geldi takım. Aynı hataları 500 defa yapıp inatla farklı sonuç bekliyoruz. Sene sonunda da Muhammet'i yine başka bir anadolu kulübüne takasla yollamaya çalışır, gitmiyor diye söveriz.

Usta'nın farklı olacağını düşünmüştüm. İş adamı olduğunu, ticarete kafasının çalıştığını düşünmüş, o yüzden desteklemiştim. İho gibi Hami'yi hoca yapıp bilmem kaç milyon euroya anadolu takımı golcüsü getirecekse iho kalsaydı.

Abi ben de destekledim Usta'yı ama gerçekten bu gidiş gidiş değil.

Fatih Özkan
23.01.2016, 16:34
3 milyon euro bonservis, yıllık 1.3 milyon euro maaş. 4 yıllık toplam maliyeti 25 milyon lira. E ne oldu başkan Sefa'ya laf ediyordun 30 milyon sadece Sefa diye. Ne farkın kaldı İho'dan? Kimse kusura bakmasın bu transfer İho transferidir. Daha milli takımda bile olmayan ilk yarıda 6 gol atmış antep'in forvetine 3 milyon euro bonservis ödenip yıllık 4 trilyon para ödendiği için bu hale geldi takım. Aynı hataları 500 defa yapıp inatla farklı sonuç bekliyoruz. Sene sonunda da Muhammet'i yine başka bir anadolu kulübüne takasla yollamaya çalışır, gitmiyor diye söveriz.

Usta'nın farklı olacağını düşünmüştüm. İş adamı olduğunu, ticarete kafasının çalıştığını düşünmüş, o yüzden desteklemiştim. İho gibi Hami'yi hoca yapıp bilmem kaç milyon euroya anadolu takımı golcüsü getirecekse iho kalsaydı.

Muhammet'in üstüne koymayacağını nerden biliyorsunuz ? Sefa katkı veremedi.
Muhammet performansıyla değerini katlayacaktır belki de ?
Hele bi durun, soluklanın! Beklenen etkiyi göstermezse beraber eleştirelim. Olmaz mı ?

Sefer A.
23.01.2016, 16:42
Başkan bence beni kandırmadı....
Herşeyden önce ekonomi ekonomi ekonomi dedi...
Ve suan birinci önceliği bu...
Her konusmasında bilançodan örneklerle konusmasına basladı...
Su kadar gelir var su kadar gider var su kadarı oyuncu maası vs...
Akabinde elde edebileceğimiz gelirleri sıraladı.. Stad Kartaldaki arazi May tesisleri gibi
Ne zaman hoca sorusu geldi o zaman Lucescu ve vari ismi geldi....
Biz işimize gelen taraftan bakıyoruz olaylara hepimiz ben dahil...(kavga cıkmasın aman :))
Ben bu sessizlik altında çok daha sağlam işler olduğunu düşünüorum... Gerek ekonomik gerek ileriye dönük...
Sözlesmelerde yapilan indirimler falan bunlar iyi seyler, hatta bu kadarini beklemiyordum açikçasi... benim tepki gösterdigim konu "ya kisa vâdeli bir çözüm bulup sene sonunda uzun vâdeli biriyle anlasacagiz, ya da mümkünse simdiden birisiyle uzun bir yolculuga çikacagiz" gibi bir açiklamasiyla alâkasi olmayan bir isimle, ve alâkasiz bir sözlesme imzalamasi konusudur...
Ya 5,5 yillik ya da sene sonuna kadar idâre ve 5 yillik sözlesmeli birini getirmekten bahsetmedi mi baskan ? Haydi 5 olmadi 4 olsun... peki bir kere Hami Luçe ya da Luçe vâri birisi midir ?? 1,5 + 1 yillik sözlesme kisa mi uzun vâde midir ? ikisi de degil, saçma sapan bir sözlesme... bu konuda dedikleriyle örtüsmeyen bir ise imza atmistir...

Muharrem Ustanın seçim öncesi açıklamaları
Biliyoruz birçok açiklamasini,,, Hami ve 1,5 + 1 yillik sözlesme, yaptigi hangi açiklamayla örtüsüyor birisi bana anlatsin... baskani savunmak için zorlamasin kimse kendini.... Ne Hami ismi, ne de 1,5 + 1 yillik sözlesme ; hiçbiri örtüsmüyor seçim öncesi ve sonrasi yapilan açiklamalarla... kimse kusura bakmasin

Programla hesapladım
EEE ?? ben ne yazdim ? 2017 50.yil evet, ama 2018 sezonu sonu, 51.yil eder... zaten 1967 - 2017 açik ve net yani, 2018'i isin içine sokma çabasi baskana daha fazla süre verme bahanesinden baska bir sey degil... sevmiyorum böyle zorlamalari... ille de 50.yilda sampiyon olalim diye bir sey de yok, 53 olur fark etmez, ama 50 50 50 deyip de "aslinda 2018 de 50 sayilir" denmesine sinir oluyorum, gerek yok böyle seylere, 2018 50.yil falan degil bütün forum tersini yazsa da fark etmez...

Başkan seçim öncesi de aynı şeyleri söylüyordu Sefer. Seçim öncesi de uzun vadeli hoca ile anlaşamazsak geçici çözüm bulacağız sene sonuna kadar demişti. Şimdi geçici çözüm Hami oldu..
50. Yıl konusunda da her konuşmasında belirtti 2 sezon diye. 2016-2017 ve 2017-2018 ! Bu söylem başkan seçildikten sonra ortaya çıkmadı.
Yani "Başkan bizi kandırdı" cümlesi ağır olmuş biraz. Başkan seçim öncesi ne dediyse onu söylüyor ve yapıyor.
Tamam da üstteki tvitinde 2017'yi daha çok yükselme dönemi olarak görüyor... yavas yavas 2018'i isaret ediyor çünkü 2017 için sampiyonluk hedefi biraz zor geliyor ona da.. zaten buna saygim sonsuz, sorun yok 55.yil desin isterse, ama 50 deyip 2018 demesin, sorun orda... zorlama hesaplarla ay farklariyla falan ugrasmaya gerek yok, 1967 - 2017 bu kadar basit, 1967 - 2067 de 100.yil , 2068 degil...
Ayrica, sene sonuna kadar geçici çözüm olsa 1,5 yillik sözlesme neyin nesi ? :) niye 6 aylik degil ? gerçi Hami kabul etmezdi 6 ayligi, ondan neredeyse eminim...
Tekrarliyorum : 1,5 + 1 yillik sözlesmenin ve Hami isminin, yapilan açiklamalarla zerre alâkasi yok, kimse kimseyi kandirmasin

(((6ay + 1 yillik degil de, 1,5 + 1 olarak biliyordum ben, kusura bakmayin... yanlis bilgi bazi yorumlarimi geçersiz kilmis oldu)))

artvints
23.01.2016, 16:42

baskan sefa'nin maliyeti 30 milyon tl, bu arkadasi kenara atamayiz, olmadi yenisini al diyerek bu duruma geldik dedi. suc bu oyuncularda degil bizde dedi. yani bu sirkulasyonun takima zararindan bahsetti. baskan'i gercekten dinleyen var mi merak ediyorum.herkes soylenenleri kafasindaki kliselere uyduruyor. sonra elestiri yapiyor.

Muhammet YILMAZ
23.01.2016, 16:46
Hami ile 0,5+1 imzalandı Sefer Asan

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhammet YILMAZ
23.01.2016, 16:48
2017 bizim ellinci yılımız. Ve 2017yi içine alan iki sezon var.

16-17--17-18 başkan da bu iki sezondan birinde şampiyonluk yarışında olucaz diyor. Ve bu büyük ihtimalle 17-18 olacak diyor.

Daha nasıl söylemesi, anlatması lazım

omondoles
23.01.2016, 16:50
Sefer Asan 02 ağustos 2017'de 50. yaşa giriyorsun. Takip eden yıl 50. Yıl olmuyor mu?

Hesabı ocağa göre değil ağustosa göre yapmalısın.

Loading %61..

Adem Akyüz'
23.01.2016, 16:56
Sözlesmelerde yapilan indirimler falan bunlar iyi seyler, hatta bu kadarini beklemiyordum açikçasi... benim tepki gösterdigim konu "ya kisa vâdeli bir çözüm bulup sene sonunda uzun vâdeli biriyle anlasacagiz, ya da mümkünse simdiden birisiyle uzun bir yolculuga çikacagiz" gibi bir açiklamasiyla alâkasi olmayan bir isimle, ve alâkasiz bir sözlesme imzalamasi konusudur...
Ya 5,5 yillik ya da sene sonuna kadar idâre ve 5 yillik sözlesmeli birini getirmekten bahsetmedi mi baskan ? Haydi 5 olmadi 4 olsun... peki bir kere Hami Luçe ya da Luçe vâri birisi midir ?? 1,5 + 1 yillik sözlesme kisa mi uzun vâde midir ? ikisi de degil, saçma sapan bir sözlesme... bu konuda dedikleriyle örtüsmeyen bir ise imza atmistir...

Biliyoruz birçok açiklamasini,,, Hami ve 1,5 + 1 yillik sözlesme, yaptigi hangi açiklamayla örtüsüyor birisi bana anlatsin... baskani savunmak için zorlamasin kimse kendini.... Ne Hami ismi, ne de 1,5 + 1 yillik sözlesme ; hiçbiri örtüsmüyor seçim öncesi ve sonrasi yapilan açiklamalarla... kimse kusura bakmasin

EEE ?? ben ne yazdim ? 2017 50.yil evet, ama 2018 sezonu sonu, 51.yil eder... zaten 1967 - 2017 açik ve net yani, 2018'i isin içine sokma çabasi baskana daha fazla süre verme bahanesinden baska bir sey degil... sevmiyorum böyle zorlamalari... ille de 50.yilda sampiyon olalim diye bir sey de yok, 53 olur fark etmez, ama 50 50 50 deyip de "aslinda 2018 de 50 sayilir" denmesine sinir oluyorum, gerek yok böyle seylere, 2018 50.yil falan degil bütün forum tersini yazsa da fark etmez...

Tamam da üstteki tvitinde 2017'yi daha çok yükselme dönemi olarak görüyor... yavas yavas 2018'i isaret ediyor çünkü 2017 için sampiyonluk hedefi biraz zor geliyor ona da.. zaten buna saygim sonsuz, sorun yok 55.yil desin isterse, ama 50 deyip 2018 demesin, sorun orda... zorlama hesaplarla ay farklariyla falan ugrasmaya gerek yok, 1967 - 2017 bu kadar basit, 1967 - 2067 de 100.yil , 2068 degil...
Ayrica, sene sonuna kadar geçici çözüm olsa 1,5 yillik sözlesme neyin nesi ? :) niye 6 aylik degil ? gerçi Hami kabul etmezdi 6 ayligi, ondan neredeyse eminim...
Tekrarliyorum : 1,5 + 1 yillik sözlesmenin ve Hami isminin, yapilan açiklamalarla zerre alâkasi yok, kimse kimseyi kandirmasin
Sefer, bizim 50. Yılımız 2017 yılı. Ve bu yılı içinde barındıran 2 sezon var. Biri 2016-2017, diğeri de 2017-2018 sezonu. Bunu başkan seçim öncesi de aynı şekilde telaffuz ediyordu. 50. Yıl söyleminden bir sapma yok yani.

Hami'nin sözleşmesinin 1 yılı opsiyon. Yönetim istemezse 5 ay sonra Hami'nin görevi biter. Yani yarım dönemlik bir sözleşme imzalandı. Tam da başkanın seçim öncesi dediği "geçici çözüm" yani. Ha opsiyon niye konuldu dersen, bence gelebilecek men cezası ve transfer yasağı ihtimali için bu opsiyon koyuldu. Çünkü bu cezalar gelirse üst düzey bir hoca getirmek çok zor olacak.

Sefer A.
23.01.2016, 16:59
Ya alinti yaparken niye önceden alinti yaptiklarim da ortaya çikiyor yaa....

Hami konusunda ben bir yerde 1 + 1,5 gördüm , kaç gündür konustugum kisilere öyle diyorum, kimse bana yanlissin demedi, ne bileyim ben :)
O konuda iyi yanilmisim, ama saskinim, hayret Hami nasil kabul etti...
Bu gelisme üzerine sunu yazabilirim, bana sanki sene sonu Luçe gelecek de Hami yardimcisi olacak gibi geliyor...

50.yil konusuna gelirsek düsüncem degismiyor, takip eden yil falan yok öyle bir sey, rakamlar ortada zaten 1967 + 2017'dir, 2018'in ne alâkasi var ??
7 ise 7 , 8 ise 8, isterse kurulusu Aralik ayinda olsun (tamam belki o kadar degil ama bence biraz öyle)...
Üstelik Türkiye'de atiyorum 25. yasini bitirdigin an hemen "oo 26'yla gidiyorsun" denirken, 2018'i zorla geriye alma 50.yila çekme olayini anlatamaz kimse bana... yapmayin renkdaslar... Agustos 2017'ye Mayis 2017 sampiyonlugu mu çok yakin, yoksa Mayis 2018 mi ? Mayis 2017'de sampiyon olacaksin ki hakiki 50.yil olacak, 50.yil kutlamalarini sampiyon olarak yapacaksin, "sampiyonluga aday jekjfsjhdfgdsjhgf" olarak degil... yani ille de 50.yil diyorsak durum budur...

Sefer A.
23.01.2016, 17:04
Sefer, bizim 50. Yılımız 2017 yılı. Ve bu yılı içinde barındıran 2 sezon var. Biri 2016-2017, diğeri de 2017-2018 sezonu. Bunu başkan seçim öncesi de aynı şekilde telaffuz ediyordu. 50. Yıl söyleminden bir sapma yok yani.

Hami'nin sözleşmesinin 1 yılı opsiyon. Yönetim istemezse 5 ay sonra Hami'nin görevi biter. Yani yarım dönemlik bir sözleşme imzalandı. Tam da başkanın seçim öncesi dediği "geçici çözüm" yani. Ha opsiyon niye konuldu dersen, bence gelebilecek men cezası ve transfer yasağı ihtimali için bu opsiyon koyuldu. Çünkü bu cezalar gelirse üst düzey bir hoca getirmek çok zor olacak.
Yok ya Hami konusunda yaniliyormusum kaç gündür, bir kaç kisiyle konustum hiçbiri bana "yok la 0,5+1" demedi, Muhammet yazmasa bilmeyecektim :)
Barindirma konusunu geçelim bence, yani ben katilmiyorum en azindan... 1967 - 2017 ; 1967 - 2067 , 68 de mi 100.yili barindiyor, 1967 - 2068 saçma durmuyor mu ? 100.yil formalarinda bile herkes 03-03 05-05 07-07 yaziyor, barindiriyor diye biz de isimize nasil geliyorsa öyle yapalim, 100.yil olayi tutmazsa, 2068'de logonun altina 100.yil 1967-2068 yazalim, olur mu öyle saçmalik ? :)
Yani ben ille de 50.yilda sampiyon olalim, baskan bunu yapamazsa basarisizdir demek istemiyorum, aslâ, ama 50.yil diyorsak karsiligi 2017'dir, barindiriyor marindiriyor diye 2018 degildir :D

artvints
23.01.2016, 17:07
Ya alinti yaparken niye önceden alinti yaptiklarim da ortaya çikiyor yaa....

Hami konusunda ben bir yerde 1 + 1,5 gördüm , kaç gündüz konustugum kisilerle öyle diyorum, kimse bana yanlissin demedi, ne bileyim ben :)
O konuda iyi yanilmisim, ama saskinim, hayret Hami nasil kabul etti...
Bu gelisme üzerine sunu yazabilirim, bana sanki sene sonu Luçe gelecek de Hami yardimcisi olacak gibime geliyor...

50.yil konusuna gelirsek düsüncem degismiyor, takip eden yil falan yok öyle bir sey, rakamlar ortada zaten 1967 + 2017'dir, 2018'in ne alâkasi var ??
7 ise 7 , 8 ise 8, isterse kurulusu Aralik ayinda olsun (tamam belki o kadar degil ama bence biraz öyle)...
Üstelik Türkiye'de atiyorum 25. yasini bitirdigin an hemen "oo 26'yla gidiyorsun" denirken, 2018'i zorla 50.yila çekme olayini anlatamaz kimse bana... yapmayin renkdaslar... Agustos 2017'ye Mayis 2017 sampiyonlugu mu çok yakin, yoksa Mayis 2018 mi ? Mayis 2017'de sampiyon olacaksin ki hakiki 50.yil olacak, 50.yil kutlamalarini sampiyon olarak yapacaksin, "sampiyonluga aday jekjfsjhdfgdsjhgf" olarak degil... yani ille de 50.yil diyorsak durum budur...

26 yasindan gun aliyorken yasin hala 25'tir.turkiye'de oyle. bazi matematigi kotu cocuklar erken buyumek istedigi icin yasini buyuk soyluyor olabilir. ayrica baskan secimin oncesinde stratejisini oyle belirlemis. once 50. yil deyip sonra bir yil erteleme yok.hedef bu iki sezon icinde sampiyon olmak.isterse bu iki sezonu iska gecelim 3.sezonda olalim ne farkeder? basarisiz mi diyeceksin adama?

Sefer A.
23.01.2016, 17:18
26 yasindan gun aliyorken yasin hala 25'tir.turkiye'de oyle. bazi matematigi kotu cocuklar erken buyumek istedigi icin yasini buyuk soyluyor olabilir. ayrica baskan secimin oncesinde stratejisini oyle belirlemis. once 50. yil deyip sonra bir yil erteleme yok.hedef bu iki sezon icinde sampiyon olmak.isterse bu iki sezonu iska gecelim 3.sezonda olalim ne farkeder? basarisiz mi diyeceksin adama?
Her yerde öyle de, Türkiye'de 25 bitti dedigim an beni 26 yapiyor herkes, nasil oluyor o is ? yani genelde mantik boyleyken bu konuda geriye çekme olayini anlamadim, sirf birini savunmak için gerek yok böyle zorlamalara...
Yoksa yazdigim gibi 55.yil da olur, ve saydigi 2 senede sampiyon olamazsak basarisiz sayilmayabilir de... ama tabi hedefe ulasamamis olur basarisiz sayilabilir de, duruma göre degisir... ama 50.yilm konusunda fikrim degismez, 7'nin yanina 7 8'nin yanina 8 gider, yok ay hesabi yok may hesabi yok barindiriyor falan bunlar Usta'yi savunalim da ne olursa olsun mantiginin ürünü.... 100.yillarinda niye takimlar 1903-2003 yapiyor o zaman mesela ? yok barindiriyormus da yok bilmem ne seneye de pazarlama taktigi olarak formalara 1903-2004 yazalim mi diyorlar ?
1967 - 2017 = 50. yil
1967 - 2067 = 100. yil

Ama tekrarliyorum, isterse 55.yil desin, sorun yok, o kadar acelem de yok, sadece dogrular söylensin onu demek istiyorum.... yoksa 4 5 sene gecikince de "ama süper ligde 50. sezonumuuuz, öyle hesaplayaliiim" diyenler de çikar...

artvints
23.01.2016, 17:37
Her yerde öyle de, Türkiye'de 25 bitti dedigim an beni 26 yapiyor herkes, nasil oluyor o is ? yani genelde mantik boyleyken bu konuda geriye çekme olayini anlamadim, sirf birini savunmak için gerek yok böyle zorlamalara...
Yoksa yazdigim gibi 55.yil da olur, ve saydigi 2 senede sampiyon olamazsak basarisiz sayilmayabilir de... ama tabi hedefe ulasamamis olur basarisiz sayilabilir de, duruma göre degisir... ama 50.yilm konusunda fikrim degismez, 7'nin yanina 7 8'nin yanina 8 gider, yok ay hesabi yok may hesabi yok barindiriyor falan bunlar Usta'yi savunalim da ne olursa olsun mantiginin ürünü.... 100.yillarinda niye takimlar 1903-2003 yapiyor o zaman mesela ? yok barindiriyormus da yok bilmem ne seneye de pazarlama taktigi olarak formalara 1903-2004 yazalim mi diyorlar ?
1967 - 2017 = 50. yil
1967 - 2067 = 100. yil

Ama tekrarliyorum, isterse 55.yil desin, sorun yok, o kadar acelem de yok, sadece dogrular söylensin onu demek istiyorum.... yoksa 4 5 sene gecikince de "ama süper ligde 50. sezonumuuuz, öyle hesaplayaliiim" diyenler de çikar...

su duruma kandirma demek biraz agir degil mi? hele ki iho'yu tecrube ettikten sonra. olsa olsa yanlis degerlendirmedir.

Sefer A.
23.01.2016, 17:56
su duruma kandirma demek biraz agir degil mi? hele ki iho'yu tecrube ettikten sonra. olsa olsa yanlis degerlendirmedir.
Orda haklisin, en azindan simdilik :) eger 1,5 + 1 olsa kandirma denebilirdi, ki ben öyle saniyordum az önceye kadar... sorun da biraz ondan kaynaklandi... 50.yil olayinda ise evet yanlis degerlendirme oldugu konsunda israrciyim, dogru yanlis ayri mesele... zaten o konu için kandirma demedim kesinlikle, yanlis anlasilmasin

f1bekir
23.01.2016, 18:12
Muhammed transferi bence de yanlış transfer. Takasla halletseydik olurdu ama bu şartlarla almak hata bence. Bizim boşa harcayacağımız bir kuruşumuz yok, transfer yapacaksak daha net transfer yapmalıyız. Muhammed'in hayal kırıklığı yaşatacağını düşünüyorum, inşallah haksız çıkarır bizi.

Kamer'
23.01.2016, 19:03

Bu 50. yıl tartışması ile ilgili şöyle bir şey var , başkanın seçim öncesi düzenlediği bir toplantıda adı altuğ atalaydı sanırım , 50.yılın 2016-2017 sezonu olduğunu yani 2 yılının değil 1 yılının olduğunu söylemişti . Konuyla ilgili başkanın da cevabı açık ve netti , 50.yıldan kast ettiği sezonun 2017-2018 sezonu olduğunu direkt söyledi . Dolayısıyla o konuda seçimden sonra herhangi bir söylem değiştirme filan olmadığı ortada . Zaten şuanki duruma bakınca seneye kimse şampiyonluk sözü veremez , hee ondan sonraki sene de olamayız bana kalırsa ama hiç değilse bi vizyon koydu adam ortaya . Ben 17-18 sezonunda şampiyon olamasak dahi yarıştan çok erken kopmayacağımızı ve zevk veren bi takım ortaya çıkacağını düşünüyorum , bu konuda da Usta'ya güvenim tam .

61_Hasan_69
23.01.2016, 19:26
Ya ha 50. yılda olduk ha 51 olalimda bi

Enaldo61
23.01.2016, 19:27
Obaaa şimdi de 50. yıl hangi yıl tartışması almış yürümüş :D Biz anca 100. yılda şampiyon oluruz arkadaşlar ister inanın ister inanmayın.

Aydın Danış
23.01.2016, 21:07
Başkana nerden vuracaklarını şaşırıyorlar hey allahım yaa !!

Mehmet Can Bayrak
23.01.2016, 21:38
Doğunca 1 yaşında olmuyoruz. Anne rahminden çıkınca tahmini bilmem kaç saniyelik bir yaşamımız oluyor.

Başkan şu ana kadar asla çelişmedi, sadece Sadi hocanın başarılı olabileceğini düşündüğü için Hami hocayı geç getirdi diyebiliriz o kadar.

Allah bizi Altuğ Atalay vari ( Lucescu vari başkan tabiriyle ) ve onu okuyup inanan insanlardan korusun.

Çok iyi yoldayız.

Bir arkadaş yukarıda yazmış 3 milyon euro bonservis. Madem her şeye takıyorsunuz bonservisi 2,75. Bahsedilen rakam ile arasında 750bin TL civarı fark var az para mı yahu ?

Bakın destek zamanı, bir transfer bile çöküş dönemi dediğimiz zamanda bile motive ediyor. Aslında o kadar karamsar olunmaması gerektiği imajı veriliyor (yine başkanın açıklamalarıyla doğru orantılı).

Hayatın sırrı şükretmek bana göre. Ben diyorum ki şükür ki şu ana kadar kendisiyle çelişmeyen bir başkanımız var. Mutlak net hatalarda eleştireceğiz doğruyu iletmek üzere ama güzel gidiyor çelişmiyor başkan.

ccd6167
24.01.2016, 15:41
1461 e bi neşter vuramıyorsun 727621 yaşında bi muhtar başkan garip garip ne olduğu belirsiz bi adam hoca olmuş. Kusura bakma başkan kredini tüketiyorsun.

Ozan Yılmaz
24.01.2016, 16:20
1461 başkanına niye bu kadar taktınız ya? Oyuncular ve antrenörleri daha önemli, bu sene ligte kalıp asıl aksiyonu önümüzdeki sene göreceğiz inş.

ccd6167
24.01.2016, 17:15
1461 başkanına niye bu kadar taktınız ya? Oyuncular ve antrenörleri daha önemli, bu sene ligte kalıp asıl aksiyonu önümüzdeki sene göreceğiz inş.

Sen şirketsin. Şubelerinde atamalar yapılacak bu seni ilgilendirmez mi? Mesela İstanbul'da şubenin müdürü sıradan bi adam mı olsun istersin..

Basketbol takımı 1461 trabzon altyapı takımalrı hocası hepsi seni ilgilendirir. Mesela altyapıdan yıllarca topçu çıkmıyr neden çıkmıyor hala bunun araştırılması yapılıyor mu peki?? Hayır .

insan bi sorar sadece şu sorunun cevabı yeterli? Sadi tekelioğlu kendinğ geliştirmişte mi altyapıdan oyuncu çıkarıp geliştirecek ? Bunun cevabı herşeyi açıklıyordur.

2. Olarak Fatih tekkeye bu kulupte 2. Kez terbiyesizlik yapıldı. İho dönemimin basında seçim zamanıda aynısı yapıldı bu başkan zamanında da . başkan cahil adam değil adam yönetimini iyi bilir fakat yapılan müdahelet hep amatörce. Şu an iho döneminiyle bi fark varsa bilelim.

Ozan Yılmaz
24.01.2016, 17:21
ccd6167 Birincisi seçilen kişinin sıradan adam oldugu fikrine katılmıyorum,
İkinci olarak da Tekke ile iki seferdir anlaşılıp gelmiyorsa bence onda da vardır bir sorun.

My
24.01.2016, 18:27
Battık, bittik, sürünüyoruz derken 2.750.000 yuroluk fesih bedeli ve 1.050.000 yuroluk garanti paralı transfer biraz enteresan oldu doğrusu :) Bu yoklukta transfer yapılacaksa da mevkinin neresi olması gerektiği de ayrı bir konu.

Ahmet Kara
24.01.2016, 18:51
1461'e Yılmaz Büyükaydın ve bir menajer tarafından yapılan transferler ve teknik direktör hamlesi yanlış. Başkan Usta'nın 1461'e bir el atması gerekiyor.

karahanbakar
24.01.2016, 19:04

E zaten öyle demiyor mu başkan. 16-17. Yükseliş dönemi olacak demek; takım yükselişe geçecek, bu senekinden daha iyi olacak ama şampiyonluk için yeterli olmayabilir anlamına geliyor zaten.

karahanbakar
24.01.2016, 19:07
Başkan iyi ki bir çöküş dönemindeyiz dedi.
Transfer yapmasa, 'Çöküş dönemindeyiz diye transfer olmayacak mı, sportif başarı 2. Plana mı atılıyor' derlerdi.

Transfer yapınca da; 'çöküş dönemindeyiz ama hala trasfer yapıyorsunuz' diyorlar.

Anlamak zor demeyeceğim lakin bu kafaya alışkın olduğumuz için bunları anlamak çok kolay. Anlıyoruz sizi!

Kemal Öztel
24.01.2016, 19:20
Transfer dönemi devam ediyor ben eldeki gereksizlerden 2-3 tanesinden daha kurtulacağımızı düşünüyorum

DeAgLeMaNyAq
24.01.2016, 19:22
Giray Hoca'yı dinledim Usta yönetimi oyuncuların alacaklarını ödeyerek acemilik yaptı diyor. Bazen paraların ödenmemesi daha fazla olumlu yansırmış. Parayı alınca oyuncular gevşiyormuş. Haklı olduğu taraf var elbet ama oyuncuların paralarını ödememek nasıl bir çözümdür anlamadım. Üstelik aynı Giray Hoca Hacıosmanoğlu döneminde oyuncuların paralarını vermezseniz oynamazlar diyordu...

artvints
24.01.2016, 19:23
Giray Hoca'yı dinledim Usta yönetimi oyuncuların alacaklarını ödeyerek acemilik yaptı diyor. Bazen paraların ödenmemesi daha fazla olumlu yansırmış. Parayı alınca oyuncular gevşiyormuş. Haklı olduğu taraf var elbet ama oyuncuların paralarını ödememek nasıl bir çözümdür anlamadım. Üstelik aynı Giray Hoca Hacıosmanoğlu döneminde oyuncuların paralarını vermezseniz oynamazlar diyordu...

ben de dinledim saçma sapan konuşuyor.

Fatih Öztürk
24.01.2016, 19:32
Battık, bittik, sürünüyoruz derken 2.750.000 yuroluk fesih bedeli ve 1.050.000 yuroluk garanti paralı transfer biraz enteresan oldu doğrusu :) Bu yoklukta transfer yapılacaksa da mevkinin neresi olması gerektiği de ayrı bir konu.

Stoper ve sol bek transferi yapılmazsa 25.hafta itibariyle düşme potasının bir tık üzerinde yada göbeğinde olacaz.

My
24.01.2016, 20:37
Başkan iyi ki bir çöküş dönemindeyiz dedi.
Transfer yapmasa, 'Çöküş dönemindeyiz diye transfer olmayacak mı, sportif başarı 2. Plana mı atılıyor' derlerdi.

Transfer yapınca da; 'çöküş dönemindeyiz ama hala trasfer yapıyorsunuz' diyorlar.

Anlamak zor demeyeceğim lakin bu kafaya alışkın olduğumuz için bunları anlamak çok kolay. Anlıyoruz sizi!

Sent from my iPhone using TapatalkYapma kardeşim en ufak eleştiride "Anlıyoruz sizi!" nedir ya :) Durumun ne kadar fecaat olduğunu ve de ayağımızı yorgana göre uzatmazsak ne kadar kötü şeyler olacağını her fırsatta anlatan (ki haklı) başkanımızken bu paralara bu transfer birazcık olsun sorgulanmamalı mı? Bunu demem benim Muharrem Usta düşmanı olduğumumu gösteriyor yani. Şişkin ve maliyetli kadro, bunun makul sayı ve maliyete indirilmesi, kaliteli futbolcuların katılımı... bu nasıl olacak bunu konuşamayacaksak kapatılım dükkanı o zaman :)

Stoper ve sol bek transferi yapılmazsa 25.hafta itibariyle düşme potasının bir tık üzerinde yada göbeğinde olacaz.Valla bana göre takımın olmazsa olmazı, transfer yapacaksak ilk düşünülmesi gereken bölgesi sol bek. Stoper yine bir şekilde halledilebiliyor ama sol bekimiz yok. Sol bekle başımız ciddi belada.

61ronin61
24.01.2016, 20:55
USTA başkanım seçilmenizi canı gönülden istemiştim.şimdi bmn aracılığı ile sizebir soru sormak istiyorum.

kulüp borç batağında ve siz bunu bilerek başkanlığa aday oldunuz ve seçildiniz.

sorum şu çok zenginsiniz hastaneler zinciriniz var ve yönetime aldığınız kişilerde çok zengin (araştırdım) neden kulübün borcunu sıfırlayıp bizi bu borç batağından kurtarmıyorsunuz.

bakın uefadan ceza alma tehlikesinden bahsediyorsunuz.peki siz ve yönetime aldığınız zengin yöneticilerin banka hesabındaki paralar ne işe yarıyor?

Fatih Öztürk
24.01.2016, 21:07
Duy ronin'in sesini yönetim!!!

DeAgLeMaNyAq
24.01.2016, 21:15
USTA başkanım seçilmenizi canı gönülden istemiştim.şimdi bmn aracılığı ile sizebir soru sormak istiyorum.

sorum şu çok zenginsiniz hastaneler zinciriniz var ve yönetime aldığınız kişilerde çok zengin (araştırdım) neden kulübün borcunu sıfırlayıp bizi bu borç batağından kurtarmıyorsunuz.

bakın uefadan ceza alma tehlikesinden bahsediyorsunuz.peki siz ve yönetime aldığınız zengin yöneticilerin banka hesabındaki paralar ne işe yarıyor?

İroni mi?

Bera B.
24.01.2016, 21:18
Evet mesela Nevzat Aydın yemeksepeti'ni sırf bizim borcumuzu kapatmak için satmıştı. Veya Usta'nın böyle bir hastaneler zinciri kurmasının ardındaki asıl neden "ileride başkan olursam neden keriz gibi borç kapamayayım ki" düşüncesiydi.

Mustafa
24.01.2016, 21:18

Bu kadar saçma bir yazı olabilirdi tebrik ediyorum :)

61ronin61
24.01.2016, 21:22
Evet mesela Nevzat Aydın yemeksepeti'ni sırf bizim borcumuzu kapatmak için satmıştı. Veya Usta'nın böyle bir hastaneler zinciri kurmasının ardındaki asıl neden "ileride başkan olursam neden keriz gibi borç kapamayayım ki" düşüncesiydi.

ya renkdaşım bu zor durumda borcu kapasınlar sıfırlasınlar sonra alsınlar zor durumdayız .ben para hibe etsinler demiyorum.

valla kişisel olarak vallada billada ben yönetici olsaydım mesela yemek sepetini satan yönetici ben olsaydım yani 600 milyon dolarım olsaydı borcu kapardım.sonra kulüpten alırmıydım almazmıydım gerçekten bilmiyorum.ama almamam ağırlıkta .çünkü paraya değer vermeyen bir kişiyim öbür tarafta paranın bir işe yaramadığınada inanıyorum.

bakın mustafa koç ne götürebildi öbür tarafa.

61ronin61
24.01.2016, 21:24
Bu kadar saçma bir yazı olabilirdi tebrik ediyorum :)

ara sıra saçmalarım zaten:D

61ronin61
24.01.2016, 21:26
İroni mi?

niyeki.

batuhanTs
24.01.2016, 21:27
ya renkdaşım bu zor durumda borcu kapasınlar sıfırlasınlar sonra alsınlar zor durumdayız .ben para hibe etsinler demiyorum.

valla kişisel olarak vallada billada ben yönetici olsaydım mesela yemek sepetini satan yönetici ben olsaydım yani 600 milyon dolarım olsaydı borcu kapardım.sonra kulüpten alırmıydım almazmıydım gerçekten bilmiyorum.ama almamam ağırlıkta .çünkü paraya değer vermeyen bir kişiyim öbür tarafta paranın bir işe yaramadığınada inanıyorum.

Onu yolcu ettinde haberimiz mi yok refakatcilik mi ettin

batuhanTs
24.01.2016, 21:28

Fatih Öztürk
24.01.2016, 21:29
Arkadaş borcun kapatılması için kişilerin verdiği paralar UEFA nezdinde suçtur ve yaptırımları vardır.Sponsor,Projeler yada transfer satışı dışında tek kuruşun kasaya girmesi yasaktır.Bunlardan haberi olmayan dünya üzerindeki tek canlı senmisin?

61ronin61
24.01.2016, 21:31

enteresan bir cevap bence kelimeyi şahadet getir.

inancımız gereği öbür tarafa amellerin dışında bir şey götüremiyorsun.

61ronin61
24.01.2016, 21:35
Arkadaş borcun kapatılması için kişilerin verdiği paralar UEFA nezdinde suçtur ve yaptırımları vardır.Sponsor,Projeler yada transfer satışı dışında tek kuruşun kasaya girmesi yasaktır.Bunlardan haberi olmayan dünya üzerindeki tek canlı senmisin?

aslında tahmin etmiştim bunu yazarkende tam emin değildim uefa kişilerden bağımsız kulübün işleyişine bakıyor.şimdi emin oldum .

ama bir kılıf uydurulabilir.para için.

mesela yaaa kimseye garip gelmiyormu bjk den atınç vardı altyapıdan geldi 10-15 maç oynadı ve almanya 2.liginde bir takıma 6 milyon euroya transfer oldu ne kadar garip değilmi.:)

Fatih Öztürk
24.01.2016, 21:38
aslında tahmin etmiştim bunu yazarkende tam emin değildim uefa kişilerden bağımsız kulübün işleyişine bakıyor.şimdi emin oldum .

ama bir kılıf uydurulabilir.para için.

mesela yaaa kimseye garip gelmiyormu bjk den atınç vardı altyapıdan geldi 10-15 maç oynadı ve almanya 2.liginde bir takıma 6 milyon euroya transfer oldu ne kadar garip değilmi.:)

Atınç için bir iş adamının aracı olduğu söyleniyor.Yönetimimiz önümüzdeki bir kaç aylık dönemde sponsorluk anlaşmalarıyla kulübü rahatlıkla düzlüğe çıkaracak,UEFA'dan ceza aldırmayacak pozisyona getirecektir.

61ronin61
24.01.2016, 21:43

evet refakatçiydim yanında para götüremiyorsun öbür tarafa.