PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61]

sasone
05.10.2018, 14:15
Boşuna zeka meselesi demiyoruz,konu kaleci kalitesi değil,bunu anlayacak seviye lazım.

Son maçta sakatlanmadan çıkan,küme hattındaki rakiplerle oynanacak 3 kader maçı öncesi bir anda tedavi olacağı tutan,yedekte 18 yaşında acemi bir çocuk ile Esteban'ı bu kader maçlarında yalnız bırakıp,kaçan bir karakter ile tarihin en rezil başkanı,en rezil Hocası ve kadrosu ile maça çıkıp,takımı ligde tutan adamın karakterini konuşuyoruz.

Kaldı ki bu ligde en rezil frikik gollerini yiyen de,takım içinde huzursuzluk çıkaran da,Hocaları,başkanları tehdit eden de aynı şahıs.

O yüzden açık denizde sigortadan para almak için gemi batıran biri ile çok zor şartlar ve imkansızlıklarla doktor olup,Avrupa'nın en büyük sağlık sektörü zincirlerinden birini kuran arasındaki farkı da anlamaz.

Sefaenes
05.10.2018, 16:05
sana yazdıklarımı siliyorum senin seviyene istersem inerim hatta daha ağır yazarım ama benim için gereksiz bir insansın onun için siliyorum. Her okuyan adam değildir. Usta Dr kariyeri belki iyidir yönetici olarak asla. şimdi senin zekanla kendini sana bırakıyorum

nbay
05.10.2018, 18:04
Çok zor ve imkansizliklarda doktor olmuş, ilginç :)

Enaldo61
06.10.2018, 17:35
Parayı öde parayı, bırak tatavayı!

sasone
28.10.2018, 23:10
Demek ki neymiş,kulüp yönetmek öyle kağıtta yazılanın sahada birebir aynen olacağı bir işdemek değilmiş.İşin içine binlerce etmen giriyormuş.
Bir tarafta daha önce spor kulübü yöneticiliği/başkanlığı yapmamış bir Muharrem Usta,kulübü aldığı kişi tam bir yürüyen cehalet İHO,kulübü batırmışlar ve takımda 55 tane çöp,bir o kadar FIFA'ca dava,kasaplara bile borç.
Yola çıktığı arkadaşları tarafından sırtından bıçaklanması ve Hami Mandıralı,TFF'nin hakem katliamlarına rağmen sağlam bir kadro ve 61cell,Macron,MedicalPark,QNB sponsorlukları ile bırakan Muharrem Usta.

Diğer tarafta da yıllarca kendilerince 'efsane' başkan diye tabir ettikleri şikeci başının yanında görev yapmış,kulübü çok iyi bilen,ülkenin en büyük holdinglerinden birinin veliahtı KOÇ ve o kadar hakem ve medya desteğine rağmen düştüğü durum.

Muharrem Usta'ya yapılan haksızlıktı,bugün daha iyi anlaşılmıştır.

Diğer iki kulüpte de başkanlar değil görevdeki Hocalar o kulüpleri kurtarmıştır.ŞG ve FT olmasa hepsi çöptür.

David_LuiZ4
28.11.2018, 19:04
Milleti kör alemi sersem zannediyor her hafta maaşını ödemediği topçulardan biri iyi oynamışsa tivit atıyor alemsin Muharrem...

omondoles
15.01.2019, 22:30
Kesinlikle başarılı olmaya çalıştığını ve başarısızlık gelince panik transferler yaptığını düşünüyorum. Art niyetli olduğunu da düşünmüyorum. AMA asla kabul ve affetmeyeceğim şey iho dönemini eleştirirken “futbolcuların maaş almadığı” ından bahsedip kendisininde aynı şeyleri yapması.

Futbolcular uzun zamandır maaş almamış. Yazıklar olsun!

Mustafa YILMAZ
16.01.2019, 00:04
Gün olur boşluğuna gelirde yöneticilerinden biriyle tıpkı Trabzonspor'a aldığın oyuncularla imzaladığın sözleşmeler gibi sözleşmeler yaparsın da burnun surter amin

Çağatay96
16.01.2019, 02:53
Gün olur boşluğuna gelirde yöneticilerinden biriyle tıpkı Trabzonspor'a aldığın oyuncularla imzaladığın sözleşmeler gibi sözleşmeler yaparsın da burnun surter amin

Kalbimizi okudun

Çağatay96
16.01.2019, 02:58
Bu adamin cidden galatasaraylı oldugunu dusunuyorum. Yoksa by17 gibi birisini lazio diye samiyene gitmesinden sonra nasıl bir ruh hali getirir ki? GS den gitti diye üzülmüştür , GS deki sevgisiyle getirmiştir adamı.

Bu adamın cibiliyeti ne peki? Son basın toplantısında camiayı küçümsemesi,ben artık olabilcegine inanmıyorum demesi camiayı asagılaması.. Elimde ip olsa asacak kadar öfkem var...

Bu adam bana ajan gibi geliyor,,,ya da gerizekalının önde gideni.. Fakat MP paraları nereden bulmus.. Aklım almıyor. Tek gerçek hem kendi hem avaneleri tarihimizde ihodan da beter en aşagılık güruh oldukları.

Hakkımız elbet sorulur.

Çağatay96
16.01.2019, 03:11
Her şey bir tarafa önceki yönetimlere hesap sorma konusunda haklıdır muharrem usta. Eski yönetimler dost bir önceki hasım diye düşünüyorlarsa o zaman trabzonspor menfaatlerini düşünüyorlar diye söyleyemeyiz biz de.

Dediğiniz de en ufak mantık yok.. Ömür boyu İhoyu hatırlayamayız.. Muho geldiginde ihonun bogazını sıkmak istiyordum.. İho ile gerekli açıklamaları yapacakti.. Burada muharrem zaten giderleri kistigimizda muslukları foraa diye açmasaydı borcumuz bugun yine 400m tl civarında olması çok basitti.

Muharrem önünde ne yapılmaması gerektigini bildigi halde aynılarini yaptı. Burada art niyet var.. Kulübün son mermisinde gelip kendi kafamıza sıktı.. Ucurumdaki arabaya gelip birde arkadan o vurdu.. O aracı ucurumdan kurtarabilirdik..

Tarafsanız adamlıgınız beş para etmez.

Gökhan Balcı
16.01.2019, 08:16
Dediğiniz de en ufak mantık yok.. Ömür boyu İhoyu hatırlayamayız.. Muho geldiginde ihonun bogazını sıkmak istiyordum.. İho ile gerekli açıklamaları yapacakti.. Burada muharrem zaten giderleri kistigimizda muslukları foraa diye açmasaydı borcumuz bugun yine 400m tl civarında olması çok basitti.

Muharrem önünde ne yapılmaması gerektigini bildigi halde aynılarini yaptı. Burada art niyet var.. Kulübün son mermisinde gelip kendi kafamıza sıktı.. Ucurumdaki arabaya gelip birde arkadan o vurdu.. O aracı ucurumdan kurtarabilirdik..

Tarafsanız adamlıgınız beş para etmez.

Bugüne kadar muharrem ustayı savunduğumu hatırlamıyorum ama söylediği veya yaptığı doğru bir şey varsa söylemekten de geri durmam. Bu yönetim geldiği günden beri iyi işler yapmaya çalışıyor. Kendisinden önceki yönetimlerin pislikleri ile uğraşıyor. Fakat usta da ilk geldiğinde böyleydi. Onun da önünde büyük bir enkaz vardı. O enkazı bırakanın ismi anılmıyor. Söyleyince de geri gitmiş oluyoruz nasılsa. Daha adam beş sene önce başkandı şurada neyin eskisiyse. Kimsenin tarafı değilim adamlığımı sorgulamak da size düşmez. Dert trabzonspor bana ne iho dan muhodan

oflubektas
17.01.2019, 15:08
Muho geldiginde ihonun bogazını sıkmak istiyordum.. İho ile gerekli açıklamaları yapacakti.. Burada muharrem zaten giderleri kistigimizda muslukları foraa diye açmasaydı borcumuz bugun yine 400m tl civarında olması çok basitti.

Şöyle ki; Usta yönetimi göreve geldiğinde Nevzat Aydın ve diğer yöneticilerle karar alıp, giderleri kısmayı, İHO zamanındaki pahalı oyuncuları göndermeyi, yıllığı 1 Milyon Euro üstünde yabancı oyuncu almamayı vaad ettiler. 1461 kökenli yerlilerle genç yabancılar harmanlanarak, sezonu ilk 5'te bitirecek bir kadro kurulacaktı. Bu süreçte iktidar desteğiyle HES satılacak, stad tamamlanıp hemen tapusu alınacak, stad çevresinden gelir elde edilecek, ayrıca Milli Emlak, Toki ve Kartal Belediyesi ile anlaşılıp Kartal'da 30 yıllık kiraladığımız araziye dev binalar dikilecekti. Ekonomi de toparlandıktan sonra, 50.yıl şampiyonluğu için düğmeye basılacaktı.

Nevzat Aydın önderliğindeki scout sistemi doğru, ancak scout seçilen adamlar yanlıştı. Kimi internetten (hatta birkaç tanesi zamanın aktif BMN üyeleriydi) , kimi onun bunun torpillisi adamlarla scout ekibi tutuldu. Adamlar topçuları yerinde izleyeceğine, uluslararası bağlantı kuracaklarına, ergen veletler gibi "yemeksepeti" şirketinin çatı katında bol bol televizyon izleyip, play station oynayıp adam beğendiler. Esasında Castillo, Onazi ve Durica tercihleri fena değildi ama, Bero ve Suk gibi saçma adamlar da alındı. Çünkü o scout'ların hepsini toplasan bir Özkan Sümer etmezdi.

İlk sezonun devre arasına gelince takım küme düşme hattının biraz üstünde kalabildi. Ondan sonra Usta ve çevresi panik yaptı. Scout ekibi dağıldı, Nevzat Aydın ve 5 yönetici arkadaşı, kulübe verdiği paraları da alamadan istifa et(tiril)di. Koca kulüp Özkan Doğan-Metin Korkmaz menejer ortaklığının kucağına oturtuldu. Hele ilk transferleri Mas ve Perreira tutunca adamlar kulübün yeni yöneticileri oldu. Tabi bu süreçte topçulara, bonservis bekleyen kulüplere para falan ödenmiyor, "LucescuVARİ" Ersun hoca ile şampiyonluk bekleniyordu. Geçen sezon başında da Burak'lara, Sosa'lara, Kucka'lara olmayan paralar dökülüyor, Küçük Kaynarca Anlaşması gibi sözleşmeler yapılıyordu. Topçunun, kulübün, hatta çalışanların paraları bile ödenmedi ama -sağolsun- mübarek menejerlerimiz tüm komisyonlarını peşin peşin cebe indirdi. "KAP var mı KAP'larla, "50.yılda şampiyonluk" masallarıyla taraftar uyutuldu. Kulüpte 2 doktor ve bir müteahhit dışında seçilmiş gerçek "yönetici" kalmadı. Onlar da ekmeklerine baktılar. Hükümet destekli yapılacağı vaad edilen sadece stad yapıldı, tapusu alınamadı. Stad çevresi halen atıl duruyor, 2 senelik kirası( aylık 1 Milyon küsür TL) da ödenmiş değil. Diğer projelerin yerinde yeller esti. Trabzonspor'u düştüğü mali sıkıntılardan kurtarmak vaadiyle gelen Usta ve birkaç yönetici, "amaaan ben mi kurtaracam Trabzonspor'u, ekmeğime bakayım artık" diyerek, Trabzonspor için kullanamadıkları rant ve siyaset odaklı bağlantılarını kendi işleri için çok güzel kullandılar. 2017 Aralık ayında da mali olarak mahvettikleri kulübün boş ve ağzına kadar borçlu, tüm gelirleri temlikli kasasını bırakıp kaçtılar.

Ozan Yılmaz
17.01.2019, 22:44
Nedense aklıma direkt gelen:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190117/237831e113e1207b1dc8575b206cb9ec.jpg

TurnaSuyu
18.01.2019, 01:08
Iho ile ıhraç edilmeliler.

Çağatay96
18.01.2019, 02:21
Şöyle ki; Usta yönetimi göreve geldiğinde Nevzat Aydın ve diğer yöneticilerle karar alıp, giderleri kısmayı, İHO zamanındaki pahalı oyuncuları göndermeyi, yıllığı 1 Milyon Euro üstünde yabancı oyuncu almamayı vaad ettiler. 1461 kökenli yerlilerle genç yabancılar harmanlanarak, sezonu ilk 5'te bitirecek bir kadro kurulacaktı. Bu süreçte iktidar desteğiyle HES satılacak, stad tamamlanıp hemen tapusu alınacak, stad çevresinden gelir elde edilecek, ayrıca Milli Emlak, Toki ve Kartal Belediyesi ile anlaşılıp Kartal'da 30 yıllık kiraladığımız araziye dev binalar dikilecekti. Ekonomi de toparlandıktan sonra, 50.yıl şampiyonluğu için düğmeye basılacaktı.

Nevzat Aydın önderliğindeki scout sistemi doğru, ancak scout seçilen adamlar yanlıştı. Kimi internetten (hatta birkaç tanesi zamanın aktif BMN üyeleriydi) , kimi onun bunun torpillisi adamlarla scout ekibi tutuldu. Adamlar topçuları yerinde izleyeceğine, uluslararası bağlantı kuracaklarına, ergen veletler gibi "yemeksepeti" şirketinin çatı katında bol bol televizyon izleyip, play station oynayıp adam beğendiler. Esasında Castillo, Onazi ve Durica tercihleri fena değildi ama, Bero ve Suk gibi saçma adamlar da alındı. Çünkü o scout'ların hepsini toplasan bir Özkan Sümer etmezdi.

İlk sezonun devre arasına gelince takım küme düşme hattının biraz üstünde kalabildi. Ondan sonra Usta ve çevresi panik yaptı. Scout ekibi dağıldı, Nevzat Aydın ve 5 yönetici arkadaşı, kulübe verdiği paraları da alamadan istifa et(tiril)di. Koca kulüp Özkan Doğan-Metin Korkmaz menejer ortaklığının kucağına oturtuldu. Hele ilk transferleri Mas ve Perreira tutunca adamlar kulübün yeni yöneticileri oldu. Tabi bu süreçte topçulara, bonservis bekleyen kulüplere para falan ödenmiyor, "LucescuVARİ" Ersun hoca ile şampiyonluk bekleniyordu. Geçen sezon başında da Burak'lara, Sosa'lara, Kucka'lara olmayan paralar dökülüyor, Küçük Kaynarca Anlaşması gibi sözleşmeler yapılıyordu. Topçunun, kulübün, hatta çalışanların paraları bile ödenmedi ama -sağolsun- mübarek menejerlerimiz tüm komisyonlarını peşin peşin cebe indirdi. "KAP var mı KAP'larla, "50.yılda şampiyonluk" masallarıyla taraftar uyutuldu. Kulüpte 2 doktor ve bir müteahhit dışında seçilmiş gerçek "yönetici" kalmadı. Onlar da ekmeklerine baktılar. Hükümet destekli yapılacağı vaad edilen sadece stad yapıldı, tapusu alınamadı. Stad çevresi halen atıl duruyor, 2 senelik kirası( aylık 1 Milyon küsür TL) da ödenmiş değil. Diğer projelerin yerinde yeller esti. Trabzonspor'u düştüğü mali sıkıntılardan kurtarmak vaadiyle gelen Usta ve birkaç yönetici, "amaaan ben mi kurtaracam Trabzonspor'u, ekmeğime bakayım artık" diyerek, Trabzonspor için kullanamadıkları rant ve siyaset odaklı bağlantılarını kendi işleri için çok güzel kullandılar. 2017 Aralık ayında da mali olarak mahvettikleri kulübün boş ve ağzına kadar borçlu, tüm gelirleri temlikli kasasını bırakıp kaçtılar.

Scout ekibini kuran nevzataydındı galiba kendisi de üç beş düşünüp yerinde maç izlemenin dogru oldugunu bilip ona göre kurmuştur Kİ onazi bero durica castillo hepsi iyiydi. Bero olusturdugu pas açıları,yaptıgı pas koşuları ile topla ilişkisi ile gayet iyiydi ama türkiyede kimse yaptıgı kosulara vermeyince pas ve yerinde ve yeterince oynatilmayinca paslandı sadece. 21 yasındaki milli oyuncuydu ve gol katkisi çok yüksek olan oyuncu benim begendigimdi.

Demek istemem trabzonda torpil kelimesini bu kadar kullanmaya gerek yok. Elbet birileri seçilecek bir tercih yapılacak. Bunu torpile baglamaya gerek yok>>özellikle zeki gibi isimleri kıskanmanın sonucunda da cok kullanılan bu kelimeye istinaden.. Torpil=Halk efsanesi.. Saygı...

Ali riza egemenin 5 yasındaki çocuk aklı gibi 16/17 sezonunda yapılan 10 da 8 galibiyetten sonra Nevzat Aydına ya nevzat sen çok biliyon bak biz geçtik yaptık işte twitterdan satasmalarını da biliyorum.. Adamlar zekasızlıkta çığır açtılar.

3 transferle bütün olayın kendilerine baglı oldugunu sanacak kadar zekasızsa o hastanelerin nereden geldigini düşünürüm?

oflubektas
18.01.2019, 11:35
Demek istemem trabzonda torpil kelimesini bu kadar kullanmaya gerek yok. Elbet birileri seçilecek bir tercih yapılacak. Bunu torpile baglamaya gerek yok>>özellikle zeki gibi isimleri kıskanmanın sonucunda da cok kullanılan bu kelimeye istinaden.. Torpil=Halk efsanesi.. Saygı...

Ali riza egemenin 5 yasındaki çocuk aklı gibi 16/17 sezonunda yapılan 10 da 8 galibiyetten sonra Nevzat Aydına ya nevzat sen çok biliyon bak biz geçtik yaptık işte twitterdan satasmalarını da biliyorum.. Adamlar zekasızlıkta çığır açtılar.

3 transferle bütün olayın kendilerine baglı oldugunu sanacak kadar zekasızsa o hastanelerin nereden geldigini düşünürüm?

Trabzon gibi Anadolu şehirlerini istihdam konusunda -maalesef- torpil, akrabalık, nepotizm... kavramı olmadan düşünemiyoruz güzel kardeşim. Kaldı ki aynı sıkıntı büyükşehirlerde de mevcut. Alt lige düşen Gençlerbirliği'nde bile performans gösteremeyen biri Trabzonspor'a geri alınıyor, kazandıran yönetici ayrıldıktan sonra aynı topçu takımdan kovuluyor, sözleşmesi feshediliyor. Ferhan Şensoy'un deyimiyle "tesadüfün iğne deliği"... Bunu mu kıskanacağım, buna mı saygı göstereceğim ???

Bu arada Nevzat Aydın ve diğer yöneticilere gerçekten büyük saygısızlıklar yapılmıştır, bunda hemfikiriz. Varlıkları ve mesleki yeterlilikleri yine onların olsun ama temel sıkıntı, doktorluk veya hastane işletmeciliğini iyi yaptığı görülen kişilerin kulüp yönetmedeki basiretsizlik ve aymazlıklarıdır.

Çağatay96
18.01.2019, 15:34
Trabzon gibi Anadolu şehirlerini istihdam konusunda -maalesef- torpil, akrabalık, nepotizm... kavramı olmadan düşünemiyoruz güzel kardeşim. Kaldı ki aynı sıkıntı büyükşehirlerde de mevcut. Alt lige düşen Gençlerbirliği'nde bile performans gösteremeyen biri Trabzonspor'a geri alınıyor, kazandıran yönetici ayrıldıktan sonra aynı topçu takımdan kovuluyor, sözleşmesi feshediliyor. Ferhan Şensoy'un deyimiyle "tesadüfün iğne deliği"... Bunu mu kıskanacağım, buna mı saygı göstereceğim ???

Bu arada Nevzat Aydın ve diğer yöneticilere gerçekten büyük saygısızlıklar yapılmıştır, bunda hemfikiriz. Varlıkları ve mesleki yeterlilikleri yine onların olsun ama temel sıkıntı, doktorluk veya hastane işletmeciliğini iyi yaptığı görülen kişilerin kulüp yönetmedeki basiretsizlik ve aymazlıklarıdır.

Zeki Yavru Türkiye Süper Liginde 100 e yakın maça çıkmış tecrübede , yeterlilikte bir futbolcu kardeşimizdir. Ben istanbullu giresunluyum kendisi ile alakam 0. Kendisi Şenol,Akçay,Halilhodzic, dönemlerinde bulunmus takımla yıl geçirip tecrübeler edinmiştir.. Sende trabzonporda yetişip süper ligde bu kadar maça çık seni de destekleyeceğim olay bu kadar basit.. Ünal hocaya burada saygısızlık var ayrica..

Saygi kelimesi her torpili ayırmamiza neden olur ayrica kader kelimesi kısmet.. Kim taksici olmak ister herkes istedigini olamıyor ve elbet o insanların üstün yanları vardı o kişi siz de olsaydınız bugün onun durumunda olacaktınız..

Zekiden daha iyi süper ligde oynamıs bir TRABZONSPOR lu oyuncu olmadıgı için zekiyi aldık. Benim aklıma gelen baska birisi yok senin varsa söyle. Gökhan Gönül o şu bu.. Durumumuz yok artık anlamak lazım ayrıca bana ait olmayan okay gibiler oynayacagina zeki oynasın eger yarın bir gün basarılı olursa bonservisini ben belirlerim en azından veya kulübü mahkemeye vermez.

oflubektas
18.01.2019, 16:18
"Men çi guyem,
Temburem çi guyed" (Fars Atasözü)

Kadir
03.06.2020, 21:25
Yatacak yerin yok.

Ozan Yılmaz
16.06.2020, 12:34
"Kulübümüz ile eski başkanlarımızdan Sayın Muharrem Usta arasında yapılan görüşmeler uzlaşmayla sonuçlanmıştır. Sayın Muharrem Usta geçmişe dönük alacaklarının 38 milyon 438 bin 477 TL‘lik kısmını kulübümüze bağışlamıştır."

Mehmet BAŞ
16.06.2020, 13:04
Para üzerinden yaygara kopartıp Usta'ya sabah akşam küfredenler utanıyor mudur? Sanmam!

Kuruluştan bugüne kadar kulübe bu adam kadar maddi destek veren ikinci bir isim yok!

Maddi konularda elini cebine atmaktan bir an bile tereddüt etmeyen Usta'ya şahsen teşekkür ediyorum.

Yönetim kurulu da bazı gerçekleri görmüş olacak ki savaş açtıkları adama ilk defa teşekkür ettiler. :alkış:

Harun-61
16.06.2020, 13:35
Yatacak yerin yok.
Muharrem Usta

@UstaMuharrem
(https://twitter.com/UstaMuharrem)

Bu bağış...Trabzonspor’un şampiyonluk yarışında yara almaması...milyonlarca taraftarının mutlu olması...UEFA’nın bir senelik engelininin aşılması ve bu büyük markayı bırakanların anısına yapılmıştır.Şimdi tek bir hedef var !8. şampiyonluk.

Çağdaş DENİZ
16.06.2020, 13:36
100 tl ver desen vermeyecek adamlar 38 milyonu da az bulur belki

Cem Balcı
16.06.2020, 13:43
"Kulübümüz ile eski başkanlarımızdan Sayın Muharrem Usta arasında yapılan görüşmeler uzlaşmayla sonuçlanmıştır. Sayın Muharrem Usta geçmişe dönük alacaklarının 38 milyon 438 bin 477 TL‘lik kısmını kulübümüze bağışlamıştır."

İyi para değil mi (:

Ozan Yılmaz
16.06.2020, 14:33
İyi para değil mi (:

https://pbs.twimg.com/media/DiZG3uPX4AMLGYF?format=jpg

acan61
17.06.2020, 01:36
https://twitter.com/UstaMuharrem/status/1272833765983862784

Bu sayfa neden sessiz anlamış değilim. Sanırım Uefa engeli kalkarsa mesajlar gelecek.

sasone
18.06.2020, 14:13
100 tl ver desen vermeyecek adamlar 38 milyonu da az bulur belki
Kimseden para dilenmemiş,emeğiyle 100 TL kazanmış biri paranın değerini bilir ve 100 TL'nin bile yeri geldiğinde ne kadar önemli olduğunu anlar.

Hayatları boyunca bir baltaya sap olamamış,hazır para yiyen tipler ancak bu kadar soytarılık yapabilir.38 milyon TL için savaş çıkaran ülkeler var.

GencTurk6161
18.06.2020, 22:15
Önce batırdı şimdi de batırdığının bir kısmını bağışladı. Bunun adı kara propagandadır lütuf degil..

Ozan Yılmaz
02.07.2020, 17:00
https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2018/09/28/muharrem-usta-doneminde-buyuk-zarar-var

https://www.haberturk.com/trabzonspor-da-bir-donem-sona-eriyor-1869630-spor

notlar

Mustafa YILMAZ
02.07.2020, 19:52
https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2018/09/28/muharrem-usta-doneminde-buyuk-zarar-var

https://www.haberturk.com/trabzonspor-da-bir-donem-sona-eriyor-1869630-spor

notlar

hepsini geçtim kulübe Tl olarak verdiği parayı euro'ya çevirip geri alması ve 3 milyon tl kar etmesi akıllara ziyan. izahı yok.

sadece m.ekici konusunda iyi yaptı diyorum gomuşum orada ki zarara.

fanatikdevri
08.07.2020, 22:03
Dön;gel Reis bizi başşaklar korunuyor diye ağlayan komiklerden kurtar

fanatikdevri
09.07.2020, 23:29
Başkanım,özledik be,gel kurtar bizi çapsızların elinden,bizi taraftarı bile olmayan dünkü veletlere ezdiren komikler çıkıp adam gibi özür bile dilemiyor.
Taraftarı adam yerine koyan sendin adam gibi hesap verdin,özür diledin verdiğim zararı tazmin ederim dedin yaptın.
Yazık ne çileler çekip kurduğun takımı bitirdiler

fanatikdevri
10.07.2020, 23:14
Sayın başkanım uzun emekler,maddi ve manevi bedeller ödeyerek kurduğunuz kadro size düşman olanlar tarafından kasten şampiyon yapılmıyor,olmayan transfer yasağı yalanları,çöp transferler,satılan alt yapı çocukları,beden hocalarına takımı teslim etmeleri hep sizin kurduğunuz kadro şampiyon olsun istemediklerinden.
Bu duruma nasıl sessiz kalıyorsun,yık ortalığı.

fanatikdevri
14.07.2020, 22:34
Gel kurtar bizi Başkanım,bizi bu çapsızların eline bırakma,yoksa kadron dağılacak,para için Uğurcan'ı satacaklar.

fanatikdevri
15.07.2020, 23:21
Başkanım acil yetiş,bu beceriksizler taraftarı küçük ve vizyonsuz takım taraftarı kıvamına getiriyor.
Bizi borç değil bu zihniyette başkan ve taraftar bitirir.

kudu_89
31.10.2020, 21:15
Kucka al bize. İmaj parası da olsun.

korkusuzmaraz
27.11.2020, 17:53
Bu kadar rahat yalan konuşan bir insan görmedim,insanların gözlerinin içine baka baka yalan konuşuyor.

Önce UEFA ile anlaştık,ceza almayacağız diyor:

Sonra evrakta sahtecilik yapıp,ceza alınca bizle alakalı değil,önceki dönemden kalan anlaşma yüzünden diyor.
Bu kadar utanmazlık görmedim.

Varya o kadar bilmeden sallıyorsun ki,insan sana cevap vermeye bile üşeniyor.
Evet Lucescu ve Lucescuvari yani uzun süre birlikte çalışıp,sistem kuracak,yeni bir Shaktar projesi istemişti ama yönetiminde bulunan Nevzat Aydın ve Mehmet Yiğit Alp daha önceki yönetimlerde çalıştıkları ve bizimle tazminat sıkıntısı da bulunan Ersun Yanal isminde ısrarcı olunca o da kabul ediyor.
Ersun Yanal'a ödenen tazminatı da cebinden MUharrem Usta karşılıyor.

Ibanez,Suk,Bero ve Castillo Nevzat Aydın'ın başında olduğu scout ekibinin aldığı oyunculardı tecrübesiz ve genç oldukları için bu takımı sırtlamaları söz konusu değlldi ama Ahmet Ağaoğlu dönemindeki transferlerden daha iyi transferlerdi,bu da bir gerçek.
Öyle veya böyle bu adamlardan 10 milyon euroya yakın para kazandı Ahmet Ağoğlu,şimdi kendi aldığı çöpleri satabiliyor mu?

Muharrem Usta'nın ben bir yalanını veya taraftarı kandırmaya çalıştığını hatırlamıyorum,üç beş ergen sosyal medyada bu algıyı yarattı,sürüde peşinden gitti.

Bir tane yalanını koyun da biz de bilelim.
Bu konu çok uzadı her yazdığım şeyi kendince yalanlamaya çalışıyorsun. Hee anasını satıyım lucescu gelicekti de yönetimden bazıları istemedi diye vazgeçildi adamdan. Biz de inandık buna. Aç bak bakıyım adam mayıs 2016 da türkiyede henüz sezon bitmeden zenit ile anlaştı. O dönemde takım hami mandıralı ile iyi ritim yakalamışken hami başarılıyken sezon bitiminde tuttu adamı gönderdi yerine ersunu getirdi. Bilmesek inandırcan bizi. Keşke biraz daha destekli sallasaydın.

Suk, ibanez, cadtillo, bero falan nevzat aydın aldırdı tamam ama kulüp başkanı kendiydi karşı çıksaydı buna oyuncuları işin ehline takip ettirseydi. Öyle bunları nevzat aydın aldırdı beni alakadar etmez demekle olmuyor. Bu oyuncular onun başkanlığı döneminde alındı. Oyuncular iyi çıksaydı olay yine ona yazmıcak mıydı acaba. Millet ondan övgüyle bahsetmicek miydi.

Yine kendi döneminde 1r61 trabzonu küme düşürdü ve hentbol ve voleybol şubelerini kapattı. Deme bana şimdi bunlara gerek yok fazlasıyla var. Futbola değil ama başka branşlara yeteneği olan gençler için çok önemli oluşumlardı bunlar. Okuyup da memur olacağına gençleri bu tür spor branşlarına yöneltebilirdi yetkilier. Şu an çoğu memurun maaşı en düşük olanından ki bu da 4 bin tl civarı bahsettiğim branşlardaki slircuların aylık geliri çok çok daha fazla en kötü 10 - 15 bin tl kazanıyorlar.
Diğer ülkenin demografik yapısı, her yere üniversite açılması, işsizlik gibi konulara girmiyorum bile.

Muharrem usta yalanı yok mu diye savunuyorsun gerçekten. Kendi döneminde kulübü bıraktığında kulübün borcu 180 milyon euro iken kendi 150 milyon tl diye açıkladı. Kulübe bıraktığı parayı tl olarak veririrken euro olarak geri aldı adam. Kur farkından kar etti zat-ı muhterem. Trabzonsporda doğru dürüst başkanlık yaptı da biz mi görmedik sanki.

Haa şunu da diyim şu anku takımda ustanın gtansfer ettiği 22 futbolcu arasında olan sadece pereira ile kamil ahmet var.

1 https://www.ensonhaber.com/amp/kralspor/futbol/ibrahim-haciosmanoglu-yalan-soyleme-muharrem-usta-2018-04-07

2 https://www.cnnturk.com/amp/spor/futbol/ahmet-agaoglu-muharrem-usta-30-milyon-euroyu-gondermeli

3 https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2018/09/28/muharrem-usta-doneminde-buyuk-zarar-var/amp

4 https://www.fanatik.com.tr/ve-karsinizda-50-yil-tablosu-1325240

sasone
30.11.2020, 17:03
Bu konu çok uzadı her yazdığım şeyi kendince yalanlamaya çalışıyorsun. Hee anasını satıyım lucescu gelicekti de yönetimden bazıları istemedi diye vazgeçildi adamdan. Biz de inandık buna. Aç bak bakıyım adam mayıs 2016 da türkiyede henüz sezon bitmeden zenit ile anlaştı. O dönemde takım hami mandıralı ile iyi ritim yakalamışken hami başarılıyken sezon bitiminde tuttu adamı gönderdi yerine ersunu getirdi. Bilmesek inandırcan bizi. Keşke biraz daha destekli sallasaydın.

Suk, ibanez, cadtillo, bero falan nevzat aydın aldırdı tamam ama kulüp başkanı kendiydi karşı çıksaydı buna oyuncuları işin ehline takip ettirseydi. Öyle bunları nevzat aydın aldırdı beni alakadar etmez demekle olmuyor. Bu oyuncular onun başkanlığı döneminde alındı. Oyuncular iyi çıksaydı olay yine ona yazmıcak mıydı acaba. Millet ondan övgüyle bahsetmicek miydi.

Yine kendi döneminde 1r61 trabzonu küme düşürdü ve hentbol ve voleybol şubelerini kapattı. Deme bana şimdi bunlara gerek yok fazlasıyla var. Futbola değil ama başka branşlara yeteneği olan gençler için çok önemli oluşumlardı bunlar. Okuyup da memur olacağına gençleri bu tür spor branşlarına yöneltebilirdi yetkilier. Şu an çoğu memurun maaşı en düşük olanından ki bu da 4 bin tl civarı bahsettiğim branşlardaki slircuların aylık geliri çok çok daha fazla en kötü 10 - 15 bin tl kazanıyorlar.
Diğer ülkenin demografik yapısı, her yere üniversite açılması, işsizlik gibi konulara girmiyorum bile.

Muharrem usta yalanı yok mu diye savunuyorsun gerçekten. Kendi döneminde kulübü bıraktığında kulübün borcu 180 milyon euro iken kendi 150 milyon tl diye açıkladı. Kulübe bıraktığı parayı tl olarak veririrken euro olarak geri aldı adam. Kur farkından kar etti zat-ı muhterem. Trabzonsporda doğru dürüst başkanlık yaptı da biz mi görmedik sanki.

Haa şunu da diyim şu anku takımda ustanın gtansfer ettiği 22 futbolcu arasında olan sadece pereira ile kamil ahmet var.

1 https://www.ensonhaber.com/amp/kralspor/futbol/ibrahim-haciosmanoglu-yalan-soyleme-muharrem-usta-2018-04-07

2 https://www.cnnturk.com/amp/spor/futbol/ahmet-agaoglu-muharrem-usta-30-milyon-euroyu-gondermeli

3 https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2018/09/28/muharrem-usta-doneminde-buyuk-zarar-var/amp

4 https://www.fanatik.com.tr/ve-karsinizda-50-yil-tablosu-1325240

Lucescu olayı yalandı derken,adam orada bir TD modeli ortaya koymaya çalşıyordu,yoksa Lucescu'yu getirmek istese basar parayı getirirdi,sonradan da Milli Takıma geldi ama kimse memnun kalmadı.

Muharrem Usta'nın kafasındaki yapı,uzun vadeli çalışabilecek ve takımı belli bir seviyeye çıkarabilecek bu işin uzmanı biri ile çalışmaktı ama yönetimi çok parçalı olduğu için sürekli birilerini memnun etmek durumunda kaldı,Ersun Yanal TD olarak kötü değildi,bir Ünal Karaman,Hüseyin Çimşir veya Eddie Newton tercihi ile kıyaslanmayacak kadar yani ama adamın futbola olan ilgisi kalmamış,doygunluğa ulaşmış,olmadı.

Buna yalan demek pek mantıklı değil,Alex Fergusaon da diyebilirdi,onu mu getirecekti,yöntemi anlatmaya çalıştı.

Hami Mandıralı takımı küme düşürecekti,son anda yırttık,hangi iyi ritim yakalamaktan bahsediyorsun?Gerçekten sen yeni mi Trabzonsporlu oldun,yoksa hafıza problemi mi var?

Nevzat Aydın'ın yaptığı transferleri anlatırken bunlardan Muharrem Usta sorumlu değildir manasında yazmıyorum,o transferlerin yapılma maksadını yazıyorum,elbette sorumluluk başkanındır ama şimdiki yapılan çöp transferlerle karşılaştırılmayacak kadar iyi transferlerdi,sorun çok genç ve tecrübesiz oldukları için bu yükü kaldıramadılar ve sonradan çok eleştirilen ama bence doğru bir takım mühendisliği için olmazsa olmaz Burak,Sosa ve Kucka tarzı tecrübeli,takımı taşıyabilecek transferler yaptılar.
1461 olayını bitiren İHO'dur,ondan öncede zaten bu takım ne yapılacak ne olacak diye tartışmalar vardı,sonra kendi kaderine terk edildi,Muharrem Usta kendi sponsorlukları sayesinde Trabzonspor Basket Kulübü'nü yıllarca finanse etmiş,Avrupa Kupalarında final oynatacak seviyeye getirmişti,sonra gelen Ağaoğlu o takımı dağıttı.

Hafızan o kadar kötü ki,hangi birini düzelteceksin.
Borç konusunda MUharrem Usta,ben aldığımda borç 156 milyon euro idi,onu da 150 milyon euro olarak bırakacağım dedi,takımı bıraktıklarında da borç 850-900 milyon TL idi.
Sadece Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir için 40 milyon euro satış geliri yapabilirdim ama benden sonraki yönetime bu kararı bırakıyorum diyerek gitti.

İşte bütün hikaye bu,nerede hangi yalanını yakaladın?

korkusuzmaraz
30.11.2020, 21:48
Lucescu olayı yalandı derken,adam orada bir TD modeli ortaya koymaya çalşıyordu,yoksa Lucescu'yu getirmek istese basar parayı getirirdi,sonradan da Milli Takıma geldi ama kimse memnun kalmadı.

Muharrem Usta'nın kafasındaki yapı,uzun vadeli çalışabilecek ve takımı belli bir seviyeye çıkarabilecek bu işin uzmanı biri ile çalışmaktı ama yönetimi çok parçalı olduğu için sürekli birilerini memnun etmek durumunda kaldı,Ersun Yanal TD olarak kötü değildi,bir Ünal Karaman,Hüseyin Çimşir veya Eddie Newton tercihi ile kıyaslanmayacak kadar yani ama adamın futbola olan ilgisi kalmamış,doygunluğa ulaşmış,olmadı.

Buna yalan demek pek mantıklı değil,Alex Fergusaon da diyebilirdi,onu mu getirecekti,yöntemi anlatmaya çalıştı.

Hami Mandıralı takımı küme düşürecekti,son anda yırttık,hangi iyi ritim yakalamaktan bahsediyorsun?Gerçekten sen yeni mi Trabzonsporlu oldun,yoksa hafıza problemi mi var?

Nevzat Aydın'ın yaptığı transferleri anlatırken bunlardan Muharrem Usta sorumlu değildir manasında yazmıyorum,o transferlerin yapılma maksadını yazıyorum,elbette sorumluluk başkanındır ama şimdiki yapılan çöp transferlerle karşılaştırılmayacak kadar iyi transferlerdi,sorun çok genç ve tecrübesiz oldukları için bu yükü kaldıramadılar ve sonradan çok eleştirilen ama bence doğru bir takım mühendisliği için olmazsa olmaz Burak,Sosa ve Kucka tarzı tecrübeli,takımı taşıyabilecek transferler yaptılar.
1461 olayını bitiren İHO'dur,ondan öncede zaten bu takım ne yapılacak ne olacak diye tartışmalar vardı,sonra kendi kaderine terk edildi,Muharrem Usta kendi sponsorlukları sayesinde Trabzonspor Basket Kulübü'nü yıllarca finanse etmiş,Avrupa Kupalarında final oynatacak seviyeye getirmişti,sonra gelen Ağaoğlu o takımı dağıttı.

Hafızan o kadar kötü ki,hangi birini düzelteceksin.
Borç konusunda MUharrem Usta,ben aldığımda borç 156 milyon euro idi,onu da 150 milyon euro olarak bırakacağım dedi,takımı bıraktıklarında da borç 850-900 milyon TL idi.
Sadece Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir için 40 milyon euro satış geliri yapabilirdim ama benden sonraki yönetime bu kararı bırakıyorum diyerek gitti.

İşte bütün hikaye bu,nerede hangi yalanını yakaladın?

Hami konusuni ibrahim hacıismanoğlu ile karıştırdım. Hami ile iyi ritim yakaladık dediğim mustafa reşit akçay istifa ettikten sonra onun yardımcısı hami idi ve 2013-2014 aezonunu kendisiyle 53 puanla 4.bitirdik. Sezon sonunda hacıosmanoğlu iyi bir görüntü çizmesine rağmen hamiyi gönderip yerine vahid halilhodzici getirmişti. Halilhodzicin daha önceki görev döneminde hacıosmanoğlu da kulüpte yönetici idi orada tanışıp arkadaş olmuşlar. Hami trabzonsporda ilk görev dönemiydi ve 16 maç takımı çalıştırmışti. O küme düşme muhabbeti falan daha sonra 2.kez teknik direktörlüğünde olmuştu. 2015-2016 sezonun ortasında göreve getirilmişti ve şota ile sadi tekelioğlundan sonra o sezonki 3. teknik direktörümüzdü. Işte o sezon da hamiyi gönderen muarrem usta idi. O sezonun sonunda hami başarısız diye gönderildi yerine de ersun yanal getidilmişti.Tamam şimdi oldu.

Yalan konusunda ne diycem haber linklerine bakabilirsin. Adam 180 milyon euro borcu olan kulübün 150 borç ile aldım 150 borç ile bıraktım diyor. Daha ne desin. En azından sonradan aradaki 30 milyon euroluk farkı cebinden karşılamayı kabul etti. Birde suoka yokuşluyu 6 milyon euro gibi sudan ucuz fiyata sattı. Onaziyi de 5 milyon euroya championshipe satıcaktı da olmadı transfer

sasone
02.12.2020, 16:24
Hami konusuni ibrahim hacıismanoğlu ile karıştırdım. Hami ile iyi ritim yakaladık dediğim mustafa reşit akçay istifa ettikten sonra onun yardımcısı hami idi ve 2013-2014 aezonunu kendisiyle 53 puanla 4.bitirdik. Sezon sonunda hacıosmanoğlu iyi bir görüntü çizmesine rağmen hamiyi gönderip yerine vahid halilhodzici getirmişti. Halilhodzicin daha önceki görev döneminde hacıosmanoğlu da kulüpte yönetici idi orada tanışıp arkadaş olmuşlar. Hami trabzonsporda ilk görev dönemiydi ve 16 maç takımı çalıştırmışti. O küme düşme muhabbeti falan daha sonra 2.kez teknik direktörlüğünde olmuştu. 2015-2016 sezonun ortasında göreve getirilmişti ve şota ile sadi tekelioğlundan sonra o sezonki 3. teknik direktörümüzdü. Işte o sezon da hamiyi gönderen muarrem usta idi. O sezonun sonunda hami başarısız diye gönderildi yerine de ersun yanal getidilmişti.Tamam şimdi oldu.

Yalan konusunda ne diycem haber linklerine bakabilirsin. Adam 180 milyon euro borcu olan kulübün 150 borç ile aldım 150 borç ile bıraktım diyor. Daha ne desin. En azından sonradan aradaki 30 milyon euroluk farkı cebinden karşılamayı kabul etti. Birde suoka yokuşluyu 6 milyon euro gibi sudan ucuz fiyata sattı. Onaziyi de 5 milyon euroya championshipe satıcaktı da olmadı transfer

İşte tam olarak olayları hatırlamıyorsun diyorum,Hami Mandıralı öncesinden Sadi Tekelioğlu vardı,ona sezon sonuna kadar devam et dediler ama o ben altyapıya döneceğim diye tutturdu,o ayrılınca da Hami Mandıralı devam etti ve kabus gibi bir döneme rağmen ona destek verdi.

Şimdi borç konusunda adamın dediği benim aldığım kadro bu,devrettiğim kadro da ortada,53 işe yarayanı bir elin parmağını geçmeyen futbolcu aldı İbrahim Hacıosmanoğlu döneminden,yukarda linklerini de attığım gibi neredeyse tüm yabancılar FIFA'ya serbest kalmak için başvurmuş,bunların elimizden bedava gitmemesi için yeniden anlaştı veya alacaklarına karşılık bonservislerini verdi ve Trabzonspor'u büyük bir zarardan kurtardı.
Okay konusuda da sözleşmesinin son yılında başkan olduğu için serbest kalmaması için bir bonservis bedeli üzerinden serbest kalma bedeli koydu,onu yapmasa bedava ayrılacaktı.

Güllük gülistanlık bir kulüp almadı,ayrıca o dönemin döviz kuru ile borcu 150 milyonda devretti,sonra Ahmet Ağaoğlu taraftara şirin gözükmek için olmadık yalan ve algılarla adama saldırdı.

Bıraktığı dönem borç 850-900 milyon TL arası bir şeydi ve elimizde de Yusuf Yazıcı,Abdülkadir Ömür,Burak Yılmaz,Uğurcan Çakır,Jose Sosa,Ogeny Onazi,Durica,Uğur Demirok,Juraj Kucka,Filp Novak,Joe Perreria,Rodegella,Castillo,Bero gibi iyi bir kadro bıraktı.

fanatikdevri
16.12.2020, 21:25
Başkan bırak şimdi hastane pastane işlerini koskoca Trabzonsporumuz göz göre göre bitiriliyor,kur yönetimini,sağlam adamlarla yola çık.
Acil durum başkan SOS SOS SOS

Ozan Yılmaz
16.12.2020, 23:33
Keramet ne Usta'da, ne Ağaoğlu'nda, ne de İHO'daydı;

Seçilen hocada maharet yoksa gerisi fos,

Yoksa Usta-Yanal birlikteliğinden ortaya ne sonuçlar çıktığını da görmüştük bazıları unutmuş veya unutmak istiyor fakat kazın ayağı öyle değil.

Sefa
17.12.2020, 01:02
Bir sonraki durak gibi gözüküyor aynı hataları yapacağını sanmıyorum diyeceğim ama futbol bilmemesi yanlış kişilere güven duymasını sağlayacak..

Başkanlıktan sonra piyasadan silindi gitti her türlü prestij ekmeğini yemek için aday olacaktır..

61_Hasan_69
17.12.2020, 21:17
Hayrettin Hacısalihoğlu'nun başı çektiği güçlü bir yönetimle şu amatörlerden kurtar bizi başkanım

Antonio
17.12.2020, 22:07
ikinci şansı hak ediyor .

ÖmürKaradeniz61
28.01.2021, 23:10
Abdullah avcı ile çalışmanı isterdim.

Ozan Yılmaz
28.01.2021, 23:30
En ufak eleştiriye tahammülü olmayan gillerden

Yaptığın onca hatayı kabul et ve şimdi kendine olumlu pay çıkartmayı bırak mr.Usta

jönts
08.04.2021, 01:18
Başkanım al gel bir Kucka, Burak puan başına 1 milyon euro, arkadaşına selam verirse 500bin euro'lu sözleşmelerle falan.

Harman kaldık vizyona.

Doğukan Uçan
14.09.2023, 00:31
ali koç gibi parası olup futboldan anlamayan iyi niyetli bir abimizdir.