PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61

BERBATOV61
27.11.2017, 12:56
İho'nun yönetimsel olarak yaptıkları hesapsız hareket etmekti. Biriken hesapları Usta ödemeye çalıştı. Biri sefasını sürdü, diğeri cefasını çekti. Israrla bu ikisini karşılaştırmaya çalışmak başkana olan eleştirilere yönelik ciddiyeti ve İho'nun verdiği zararı törpülüyor
Usta kaç para harcamış transfere ? görende 3-4 milyon euroya takım kurdu sanacak

Travelair
27.11.2017, 12:57
Az harcadı demedim zaten

Faik Yılmaz
27.11.2017, 16:02
Trabzonspor'da Muharrem Usta Dönemi :

Sayın Muharrem Bey göreve başlayalı yaklaşık 2 yıl oldu......

68 lig maçı oynadık....

26 galibiyet....
15 beraberlik....
27 mağlubiyet aldık.....

92 gol attık 100 gol yedik.....

Türkiye Kupası'nda 2.turu geçemedik....
Avrupa Kupasına katılamadık.....

Yani 2 yılda geçer not bile alamadı Sayın Usta ve varsa yönetimi.....

Mehmet Cihan Kocaman
27.11.2017, 16:29
İlk yıl aldığı takım zaten Avrupa’ya gidemezdi. Geçen yıl son 6 hafta salmasaydık giderdik ama bilerek gitmedik bu da bir hata. Bu sene gidelim de şu anlamsız istatistikler son bulsun bari. İho döneminde UEFA puanı topladık da ne oldu, ekonomimiz battı. O puanlar kurtarıyor mu bizi?

Faik Yılmaz
27.11.2017, 16:46
Türkiye Kupasında 2.lig takımına neden yenilip elendik peki.....

Onuda mı İhoya atacağız...... ?

7-0,6-1 lik rezil skorları saymıyorum bile......

Mehmet Cihan Kocaman
27.11.2017, 17:34
İho yüzünden maaş bütçemiz sınırlandı. UEFA tarafından denetim ve tehdit altına alındık. Darbenin de etkisiyle inanılmaz zor bir transfer dönemi yaşadık. Bu şartlarda o sezonun ilk yarısında 18 puan topladık. En büyük sorunumuz bu. Nerden geldiğimizi çok çabuk unutuyoruz. Bu yönetim gelirleri ikiye katladı. Sponsorluk hamleleri sayesinde ayakta duruyoruz. UEFA’nın bize sunduğu bir bütçe var. Bu bütçeyi kullandık diye niye bu kadar para harcıyor diye eleştiriyorsunuz. Bu eleştiriyi yapanlar bir de sportif başarı bekliyor. Yenen 6-7 golün faturası nasıl başkana kesiliyor anlamıyorum. Hepimizin istediği transferler yapıldı, biraz bekleyelim Allah aşkına. Takım iyi kötü bir galibiyet serisine başladı hala ısrarla şu kadar galibiyet aldık şöyle oldu böyle oldu diyorsunuz. Başkanı İho ile kıyaslamak nasıl bir düşünce yapısıdır?

Her konuda ihanete uğrayan, yalnız bırakılan bir başkan var. Hepimiz biliyoruz ki Rizespor’un küme düşmesinin faturasını ödetiyorlar başkana. Ayrıca seversiniz yada sevmezsiniz şike davasının koordinatörü olan Gökhan Saral’ın İnfantino’nun Türkiye’ye geldiği günlerde çok çirkin bir fotomontajla imajının yerle bir edilip istifaya zorlanmasına neden ses çıkarmıyorsunuz? Üstelik Fifa yöneticilerine İstanbul’da şike davası ile ilgili dosya verildi ve Gökhan saral süreçle ilgili sürekli şikecileri rahatsız eden açıklamalar yapan biri. Biraz da doğruları konuşalım.

TrabzonVictory
27.11.2017, 18:47
Başkanın hataları çok Nevzat Aydın gönderilmemeliydi...

Doğukan Uçan
09.12.2017, 16:07
düşünüyorum da bazı konularda haksızlık etmişiz. Şu ersun yanal denen haini erkenden yollamaması en büyük hatası oldu. Şu takım çok rahat lider olurmuş görünen köy klavuz istemiyor.

Travelair
10.12.2017, 13:04
Yanılmıyorsam maç sonrası çıkışta tv spikeri canlı yanına davet etti ama yanıt alamadı, yakın zamana kadar destek verdiğimi düşününce böylesine camiaya duyarsızlığa çok yazık diyorum

Fatih Çelik
10.12.2017, 13:50
Kulüp başkanlığını öğreniyor. 6 maçlık periyotta çıkıp konuşmaması iyi oldu. Twitter'ı kapatması da aynı şekilde... Yüzünü eskitmeden bu işleri yapmalı ki şimşekleri gereğinden fazla üstüne çekmesin.

Travelair
10.12.2017, 13:51
Ben 2018'den sonra yok diyorum. Tüm belirtiler bunu gösteriyor. Uzun süredir saldım çayıra Mevlam kayıra modunda

Fatih Çelik
10.12.2017, 13:53
Ben 2018'den sonra yok diyorum. Tüm belirtiler bunu gösteriyor. Uzun süredir saldım çayıra Mevlam kayıra modunda
Bilemiyorum abi belki de ağır geldi. İzleyelim görelim.

Furkan
10.12.2017, 14:15
Yanılmıyorsam maç sonrası çıkışta tv spikeri canlı yanına davet etti ama yanıt alamadı, yakın zamana kadar destek verdiğimi düşününce böylesine camiaya duyarsızlığa çok yazık diyorumDurmadan konuşacağına böylesi daha makul değil mi? Takım kazanmaya devam etsin hiçbir yönetinin sesini duymasakta olur bence...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Travelair
10.12.2017, 14:18
Mesele konuşmaması değil ki, kendi gündeminden çıkarması

ttsfurkan
10.12.2017, 15:04
İho döneminde en azından avrupaya gitmiştik diyenleri görüyorum da cidden o insanların futboldan anladıklarını düşünmüyorum. İho döneminde yabancı sayısı kısıtlı olduğu için büyük takımlarla küçük takımların arasındaki fark oldukça fazlaydı. Ts yıllardır bir adı olduğu için ve belli bir kalite farkından dolayı en kötü 5. oluyordu ve iho döneminde de öyle oldu. Ardından yabancı kuralı değişti ve takımlar arasındaki kalite farkı azaldı. Üstüne iyi bir yapılanma ile gelen başakşehir zirve yarışına ortak oldu. Artık öyle Ts nin adı bile 5. olur devri kapandı. Usta dönemini keşke birde böyle değerlendirseniz.

Ayrıca geldiğinden bu yana 60 dan fazla çöp oyuncu yolladı. İyi bir alternatifli kadro kurdu. Sponsorluklarla takımın gelirini katladı. Gideri azalttı. Borcun daha hızlı yükselmesini önledi. Kendi cebinden kulübe sponsor oldu. Hataları illa ki oldu. Ama son dönemde tecrübe edinmiş ki çok fazla ekranlarda da gözükmüyor. Ayrıca iho dönemi sportif anlamda daha başarılıyız ya (!) not olarak ekliyeyim 2010-11 den bu yana bu hafta itibarıyla en fazla puan topladığımız sezonu yaşıyoruz. Yani anlayacağınız iho döneminde biz başarılı değildik diğer takımlar çok başarısızdı. İho dönemi uçurumdan aşağı sürükleniyorduk ardından dibi gördük şimdi yavaş yavaş yine tırmanmaya başladık. Ayrıca başkana çok çok fazla tepki gösterildiğini de düşünüyorum. Keşke zamanında takımı uçuruma götüren iho ya da ustaya gösterilen tepkinin en azından yarısı gösterilseydi.

2018 aralıkta da inşallah aday olur. Daha tecrübeli ,hatalarından ders çıkarmış ve daha iyi bir yönetimle başkanlığa devam eder. Eğer ben yokum derse gelecek kişi az çok belli iho :(

Mert Acar
10.12.2017, 15:31
Başkan sen konuşma ve vaadlerde bulunma böylesi daha iyi.Az laf,çok icraat lazım bize.

erenslash
10.12.2017, 15:42
devrearası stoper ve bir kaç transfer işlerimlerini halledip ne edip bu işleri hallet başkan ve hatanı telafi et parayı al borç bir şey yap

ikinci devreye şampiyonluk parolası veya ikincilik şampiyonlar ligi kesinleşsin bunu sen de biliyorsun başka çaremiz yok eksik bölgelere sağlam oyuncu istiyoruz ve garantile yerimizi almassan bu kadroyla başarı olmaz ikinci devre başlamadan bu transfer işlerinde gerekli parayı bulmalısın

Mehmet Cihan Kocaman
10.12.2017, 15:47
Başkan hatalarından ders çıkardı bence. İnşallah takımla birlikte yönetimin performansı da artar.
Bu arada... Bir zamanlar şaha kaldırdığın basketbol takımının sana ihtiyacı var. Kucka transferi için cebinden 500 bin euro verdin eyvallah. Ama basketbol için de bir şeyler yap gözünü seveyim.

TSemih61
10.12.2017, 16:21
İho döneminde en azından avrupaya gitmiştik diyenleri görüyorum da cidden o insanların futboldan anladıklarını düşünmüyorum. İho döneminde yabancı sayısı kısıtlı olduğu için büyük takımlarla küçük takımların arasındaki fark oldukça fazlaydı. Ts yıllardır bir adı olduğu için ve belli bir kalite farkından dolayı en kötü 5. oluyordu ve iho döneminde de öyle oldu. Ardından yabancı kuralı değişti ve takımlar arasındaki kalite farkı azaldı. Üstüne iyi bir yapılanma ile gelen başakşehir zirve yarışına ortak oldu. Artık öyle Ts nin adı bile 5. olur devri kapandı. Usta dönemini keşke birde böyle değerlendirseniz.

Ayrıca geldiğinden bu yana 60 dan fazla çöp oyuncu yolladı. İyi bir alternatifli kadro kurdu. Sponsorluklarla takımın gelirini katladı. Gideri azalttı. Borcun daha hızlı yükselmesini önledi. Kendi cebinden kulübe sponsor oldu. Hataları illa ki oldu. Ama son dönemde tecrübe edinmiş ki çok fazla ekranlarda da gözükmüyor. Ayrıca iho dönemi sportif anlamda daha başarılıyız ya (!) not olarak ekliyeyim 2010-11 den bu yana bu hafta itibarıyla en fazla puan topladığımız sezonu yaşıyoruz. Yani anlayacağınız iho döneminde biz başarılı değildik diğer takımlar çok başarısızdı. İho dönemi uçurumdan aşağı sürükleniyorduk ardından dibi gördük şimdi yavaş yavaş yine tırmanmaya başladık. Ayrıca başkana çok çok fazla tepki gösterildiğini de düşünüyorum. Keşke zamanında takımı uçuruma götüren iho ya da ustaya gösterilen tepkinin en azından yarısı gösterilseydi.
2018 aralıkta da inşallah aday olur. Daha tecrübeli ,hatalarından ders çıkarmış ve daha iyi bir yönetimle başkanlığa devam eder. Eğer ben yokum derse gelecek kişi az çok belli iho :(

Bu nasıl bir savunma şeklidir anlamış değilim. Bence sen futboldan zerre anlamıyorsun kardeşim kusura bakma. Sanki tüm kaliteli yerlileri biz topluyorduk takıma da Anadolu kulüpleri güçsüz kalıyordu. Altyapıdan garip gureba tiplere sözleşme imzalatıyorduk, Alper, Erkan, Sefa, Aykut gibi 2. 3. sınıf topçularla oynuyorduk. Hem de bir dünya para vermek zorunda kalıyorduk. Asıl Muharrem Usta çok şanslı. Kaliteli yabancıları çok daha ucuza alabiliyoruz yabancı kuralından sonra. Anadolu kulüplerindne hayli hayli yüksek bütçeye sahibiz. Onlar kalitelerini artıyorsa sen 3x artıracaksın. Çöp yerlilere gereğinden fazla para vermek zorunda değilsin artık. Çok yanlış bir mantık yürütmüşsün.

Ayrıca bu sezon bütün kulüpler leş atıyor. 4-5 takım idarelik oynuyor sadece. Hepsi birbirinden çöp yabancılarla doldurdular takımı birçoğuna şans bile vermiyorlar.

İHO çok mu başarılıdır, hayır ama kulüp en azından ilk 5 içindeydi. 6-7 yemiyordu kulüp. Sportif başarı anlamında da ekonomik olarak da Usta'dan iyidir. Usta stad gelirlerini hiç etti. Bu kulübün geleceğini kararttı. Ha bana kalırsa ikisinin bir farkı yok ama Muharrem Usta sportif başarı olarak İHO'nun yanına yaklaşamazken birini yerip diğerini yüceltmek komedi.

Bu sene kurduğu kadro da abartılacak bir kadro değil. Panik halinde yaptığı transferlerle kulüp zarara uğradı. Bütün sözlerini çiğnedi aşırı paralar verdi oyunculara ve bonservislere. Savunmaya adam almadı, gidip Bongonda ve Volkan'da 3 milyon Euro'ya hiç etti. Bir de akıllanması gereken tecrübeli olduğu dönemde yaptı bunları. Adamın kapasitesi bu kadarken bir daha aday olur inş. diyorsanız yapacak bir şey yok. Taraftar başarısızlık yakınmasın boşuna. Hata yapanı, yetersizleri iş bilmezleri baş tacı ediyoruz.

Ayrıca bazı arkadaşlarının Usta'nın çekileceğini düşünüyor ama çok iyi niyetliler. Sponsor olduğu gün kulübü bırakmayacağını yazmıştım. Boşuna mı verdi o paraları?...

Ekleme: Rıza Çalımbay kumarı kısmen tuttu diye birden pollyanacılığa başlamış taraftar. Ne diyim her şey müstehak bu takıma. Bir kere adam yaptığı hamle bile amatörce, ya tutarsa diye. Yöneticilik bu mudur? Şansları yaver gidiyor şimdilik ama bakalım nereye kadar böyle gider.

Mehmet Cihan Kocaman
10.12.2017, 16:34
Bu nasıl bir savunma şeklidir anlamış değilim. Bence sen futboldan zerre anlamıyorsun kardeşim kusura bakma. Sanki tüm kaliteli yerlileri biz topluyorduk takıma da Anadolu kulüpleri güçsüz kalıyordu. Altyapıdan garip gureba tiplere sözleşme imzalatıyorduk, Alper, Erkan, Sefa, Aykut gibi 2. 3. sınıf topçularla oynuyorduk. Hem de bir dünya para vermek zorunda kalıyorduk. Asıl Muharrem Usta çok şanslı. Kaliteli yabancıları çok daha ucuza alabiliyoruz yabancı kuralından sonra. Anadolu kulüplerindne hayli hayli yüksek bütçeye sahibiz. Onlar kalitelerini artıyorsa sen 3x artıracaksın. Çöp yerlilere gereğinden fazla para vermek zorunda değilsin artık. Çok yanlış bir mantık yürütmüşsün.

Ayrıca bu sezon bütün kulüpler leş atıyor. 4-5 takım idarelik oynuyor sadece. Hepsi birbirinden çöp yabancılarla doldurdular takımı birçoğuna şans bile vermiyorlar.

İHO çok mu başarılıdır, hayır ama kulüp en azından ilk 5 içindeydi. 6-7 yemiyordu kulüp. Sportif başarı anlamında da ekonomik olarak da Usta'dan iyidir. Usta stad gelirlerini hiç etti. Bu kulübün geleceğini kararttı. Ha bana kalırsa ikisinin bir farkı yok ama Muharrem Usta sportif başarı olarak İHO'nun yanına yaklaşamazken birini yerip diğerini yüceltmek komedi.

Bu sene kurduğu kadro da abartılacak bir kadro değil. Panik halinde yaptığı transferlerle kulüp zarara uğradı. Bütün sözlerini çiğnedi aşırı paralar verdi oyunculara ve bonservislere. Savunmaya adam almadı, gidip Bongonda ve Volkan'da 3 milyon Euro'ya hiç etti. Bir de akıllanması gereken tecrübeli olduğu dönemde yaptı bunları. Adamın kapasitesi bu kadarken bir daha aday olur inş. diyorsanız yapacak bir şey yok. Taraftar başarısızlık yakınmasın boşuna. Hata yapanı, yetersizleri iş bilmezleri baş tacı ediyoruz.

Ayrıca bazı arkadaşlarının Usta'nın çekileceğini düşünüyor ama çok iyi niyetliler. Sponsor olduğu gün kulübü bırakmayacağını yazmıştım. Boşuna mı verdi o paraları?...

Ekleme: Rıza Çalımbay kumarı kısmen tuttu diye birden pollyanacılığa başlamış taraftar. Ne diyim her şey müstehak bu takıma. Bir kere adam yaptığı hamle bile amatörce, ya tutarsa diye. Yöneticilik bu mudur? Şansları yaver gidiyor şimdilik ama bakalım nereye kadar böyle gider.

Aynı savunmayı sen yaptın. Ligi beşinci bitirmek sportif başarı mıdır? Yabancı sınırlaması olduğu zaman anadolu kulüpleri Eto'o, Kone, Vagner Love, Adebayor, Fernandes, Asamoah gibi adamları alamıyordu. Ligde kalite yerlerdeydi. Mehmet Ekici'nin frikikleri ve Cardozo'nun bitiriciliği sayesinde 5. bitirdik sezonu. O dönem de Vahid hoca zamanında Karabük'ten 3-4 falan yiyorduk. Ersun başarılı oldu kovuldu, yerine Şota geldi. Constant, Marin gibi saçma sapan transferler yapıldı. M'bia'ya olağanüstü bir kontrat yapıldı. Kulüp bu şekilde uçuruma gitti. Kadro çöplerle doldu, Usta sezon ortasında gelir gelmez M'bia'yı 6 milyon euroya satmasaydı halimiz yamandı şimdi. Onlarca çöp gönderildi. Şuanki kadroda çöp diyebileceğin kaç tane oyuncu var?

Bongonda ve Volkana verilen paralara laf edip Constant, Marin, M'bia gibi fiyaskoları unutuyorsunuz. Ekonomik olarak da Usta'dan iyidir diyorsun bir de yapma allah aşkına. Geliri 75 milyon lira, gideri 250 milyon lira olan bir kulüp vardı iki yıl önce, ne çabuk unutuyorsunuz.

TSemih61
10.12.2017, 16:58
Aynı savunmayı sen yaptın. Ligi beşinci bitirmek sportif başarı mıdır? Yabancı sınırlaması olduğu zaman anadolu kulüpleri Eto'o, Kone, Vagner Love, Adebayor, Fernandes, Asamoah gibi adamları alamıyordu. Ligde kalite yerlerdeydi. Mehmet Ekici'nin frikikleri ve Cardozo'nun bitiriciliği sayesinde 5. bitirdik sezonu. O dönem de Vahid hoca zamanında Karabük'ten 3-4 falan yiyorduk. Ersun başarılı oldu kovuldu, yerine Şota geldi. Constant, Marin gibi saçma sapan transferler yapıldı. M'bia'ya olağanüstü bir kontrat yapıldı. Kulüp bu şekilde uçuruma gitti. Kadro çöplerle doldu, Usta sezon ortasında gelir gelmez M'bia'yı 6 milyon euroya satmasaydı halimiz yamandı şimdi. Onlarca çöp gönderildi. Şuanki kadroda çöp diyebileceğin kaç tane oyuncu var?

Bongonda ve Volkana verilen paralara laf edip Constant, Marin, M'bia gibi fiyaskoları unutuyorsunuz. Ekonomik olarak da Usta'dan iyidir diyorsun bir de yapma allah aşkına. Geliri 75 milyon lira, gideri 250 milyon lira olan bir kulüp vardı iki yıl önce, ne çabuk unutuyorsunuz.
Ben İHO'yu da en az Usta kadar sevmiyorum zaten. İki başkana da ilk geldikleri zamandan beri isyan bayrağını açan birkaç kişiden biriyim ama Usta sırf ağzı laf yapıyor ve daha iyi bir profil çiziyor diye İHO'dan daha evla görülüyor. Constant ve Marin gibi sözde yıldız transferlerine bu forumda en çok karşı çıkanlardan biriyim zaten ama Kucka, Onazi gibi adamlardan çok daha verimli oynadı onlar. Sonuçta yanlış transferler. Aynı hoca yanlışlarını iki başkan da yaptı. Disiplinsizlik iki başkan döneminde de kulübü yaktı.

Hocam siz de kulübün ekonomisini değerlendirirken, yeni yayın anlaşmasını ve müthiş stadyum loca gelirlerini görmezden geliyorsunuz. İHO döneminde bu gelirlerin yanına yaklaşamazdı kulüp. Biletler bedava fiyatınaydı zaten. Tek gelir yayın ihalesiydi İHO döneminde. Ayrıca Muharrem Usta'nın bizi Avrupa ve TR kupası gelirlerinden mahkum etmesine değinmiyorum bile. Nereden bakarsan bak ekonomi+sportif olarak daha başarılıdır İHO Usta'dan ama TS için başarı kıstası Avrupa'ya katılmak mıdır tabii ki hayır. TS bu iki başkanın vizyonundan çok daha büyük bir kulüp.

Bu ülkede her takım devlet tarafından destekleniyor. Futbola yatırım çok arttı gelirler de arttı. 2013 sonrası rekabet daha da azaldı böyle bir tezatlık var. GS ve BJK sürklase etti ligi. Diğer takımlar çok daha geride kaldı. Başakşehir de çok iyi bir projeydi. Bence ülke futbolunda kalite açısından pek fark yok. Bu sezon hangi takım top oynuyor acaba? Her takımda disiplinsizlik var, ciddi futbol yok ortada.

Mehmet Cihan Kocaman
10.12.2017, 18:47
Ben İHO'yu da en az Usta kadar sevmiyorum zaten. İki başkana da ilk geldikleri zamandan beri isyan bayrağını açan birkaç kişiden biriyim ama Usta sırf ağzı laf yapıyor ve daha iyi bir profil çiziyor diye İHO'dan daha evla görülüyor. Constant ve Marin gibi sözde yıldız transferlerine bu forumda en çok karşı çıkanlardan biriyim zaten ama Kucka, Onazi gibi adamlardan çok daha verimli oynadı onlar. Sonuçta yanlış transferler. Aynı hoca yanlışlarını iki başkan da yaptı. Disiplinsizlik iki başkan döneminde de kulübü yaktı.

Hocam siz de kulübün ekonomisini değerlendirirken, yeni yayın anlaşmasını ve müthiş stadyum loca gelirlerini görmezden geliyorsunuz. İHO döneminde bu gelirlerin yanına yaklaşamazdı kulüp. Biletler bedava fiyatınaydı zaten. Tek gelir yayın ihalesiydi İHO döneminde. Ayrıca Muharrem Usta'nın bizi Avrupa ve TR kupası gelirlerinden mahkum etmesine değinmiyorum bile. Nereden bakarsan bak ekonomi+sportif olarak daha başarılıdır İHO Usta'dan ama TS için başarı kıstası Avrupa'ya katılmak mıdır tabii ki hayır. TS bu iki başkanın vizyonundan çok daha büyük bir kulüp.

Bu ülkede her takım devlet tarafından destekleniyor. Futbola yatırım çok arttı gelirler de arttı. 2013 sonrası rekabet daha da azaldı böyle bir tezatlık var. GS ve BJK sürklase etti ligi. Diğer takımlar çok daha geride kaldı. Başakşehir de çok iyi bir projeydi. Bence ülke futbolunda kalite açısından pek fark yok. Bu sezon hangi takım top oynuyor acaba? Her takımda disiplinsizlik var, ciddi futbol yok ortada.
Bazı konularda katılıyorum hocam. Ama Constant ve Marin'i topla bence katkı olarak bir Kucka veya Onazi etmezler. O iki oyuncu isimlerinin hakkını verseydi başarılı olabilirdik. Gerçi onlara da kızamıyorum, İHO döneminde maaşlar yatmıyordu, takım içinde inanılmaz disiplin sorunu vardı. Her idmanda kavga çıkıyordu.

Usta'nın tek avantajı stadyum. Ama İHO döneminde formaya göğüs sponsoru bile bulamadık. Şimdi QNB, Medical Park, İstinye Üniversitesi gibi sponsorlar var. İHO'nun da çok avantajı vardı. Henrique, Olcan, Adrian gibi adamları iyi paralara satıp onların verdiği katkının binde birini veremeyen adamlarla doldurdu takımı. Ekonomik olarak da, itibar olarak da dibi görmüştük. Ülkenin en sevimsiz takımıydık nerdeyse.

Konu sportif başarıysa eğer, 2011'den bu yana en iyi başlangıcı yaptık. Son aylarda yaşadığımız o kadar travmaya ve hoca değişikliğine rağmen iyi toparladık. Kalan iki maçı da alırsak 31 puan yapacaz ki bu bizi zirveye ortak edebilir.

ttsfurkan
10.12.2017, 19:44

Muharrem usta nefreti ile yalan yanlış yazılmış bir yazı. Sadece senin 2. 3. sınıf dediğin erkan, aykut ve sefanın maliyetleriyle şuan anadolu kulüpleri yabancı futbolcularla taş gibi takım kuruyor. Ve benim dediğimi doğrulamış oluyorsun :) Ayrıca şuan kurulmuş olan kadro 2010 -11 den daha geniş ve belki de daha iyi bir kadro.
İho döneminde büyük takımlar ile küçük takımlar arası kalite farkı çok fazlaydı. Anadolu takımında azcık parlamış yerliyi ihoya 3 -4 milyon euro ya iteliyorlardı. Ayrıca başakşehir ortalıkta yoktu. Bu yüzden zirveye oynayan çok kulüp olmadığı için ölümüz 5. oluyordu. Bunu anlamak çok zor olmasa gerek.

+++ Ek olarak costant ve marin onazi ve kuckadan daha verimli olmuştu demişsin bir sonraki mesajında cidden şaka gibi :) Bence başkana nefret duyduğun için aldığı futbolculara da art niyetli bakıyorsun. Sadece onazinin geçen sezon verdiği katkı bile costant ve marini 2 ye katlar.

Şeref
10.12.2017, 20:25
başkan çok iyi. boyle başkan bu lıgde kimsede yok. ıyı gidiyor medyaya konuşmıuyor. işini yapıyor adam. yalnız ligimiz çok kalitesiz. adamlara dokunsanız ayaklarını yerden kesiyor. futbolcular madem dokununca yere düşecek. ne pok yemeğe o kadar fitness yapayiler. anlayacağınız hocamız gayet ıyı takım güzel başkan güzel. sadece haftaların gecmesini bekliyorum. haftalar gectıkçe daha ıyı olacaz. ama hakemler doğrar bizi

TSemih61
10.12.2017, 23:52
Muharrem usta nefreti ile yalan yanlış yazılmış bir yazı. Sadece senin 2. 3. sınıf dediğin erkan, aykut ve sefanın maliyetleriyle şuan anadolu kulüpleri yabancı futbolcularla taş gibi takım kuruyor. Ve benim dediğimi doğrulamış oluyorsun :) Ayrıca şuan kurulmuş olan kadro 2010 -11 den daha geniş ve belki de daha iyi bir kadro.
İho döneminde büyük takımlar ile küçük takımlar arası kalite farkı çok fazlaydı. Anadolu takımında azcık parlamış yerliyi ihoya 3 -4 milyon euro ya iteliyorlardı. Ayrıca başakşehir ortalıkta yoktu. Bu yüzden zirveye oynayan çok kulüp olmadığı için ölümüz 5. oluyordu. Bunu anlamak çok zor olmasa gerek.

+++ Ek olarak costant ve marin onazi ve kuckadan daha verimli olmuştu demişsin bir sonraki mesajında cidden şaka gibi :) Bence başkana nefret duyduğun için aldığı futbolculara da art niyetli bakıyorsun. Sadece onazinin geçen sezon verdiği katkı bile costant ve marini 2 ye katlar.
Anlaşılan bu ligi ne izlemişsin ne de takip etmişsin. Anadolu kulüpleri dün neyse bugün de o. Sanki yabancı kuralı gelince hepsi seviyeyi arşa diktiler sanacak görende. :D Usta'yı savunmak için girdiğin şekle bak ya.

Ayrıca Neyi doğrulamış oluyorum anlamadım. Şimdi 10-15 tane yabancı alsalar ne oluyor, 6 yabancı kuralı olduğu daha seçici davranıyorlardı. şimdi önüne geleni alıyorlar bir çoğundan yararlanmayıp geri gönderiyorlar. Onlar için kural değişmiş değişmemiş fark etmiyor. Yine yerliler oynuyor birçok takımda. Yerli leşlerin yerini abudik gubudik yabancılar aldı, ne değişti. Ayrıca maaş konusunda da bir fark olduğunu sanmıyorum. Ufak tefek bütçeleriyle Fm'cilik oynuyorlar işte. Serbest oyuncuları doldur takıma menajer önermesiyle... Bonservis verip oyuncu aldıkları da çok nadir. Anadolu kulüpleri aynı tas aynı hamam. Komik duruma düşüyorsun. Yani senin neyi eleştirdiğini veya övdüğünü de anlamadım ya neyse. :D

Ayrıca yerlileri 3-4'e kitliyorlardı diyerek kendinle çelişiyorsun. E ne güzel işte kural kalktı, İHO yerlilere el mecburdu kuraldan dolayı Usta ise yerlilere saçacağına kaliteli yabancılara saçsın o paraları bu bizim de işimize gelmez mi? Daha başarılı olmalıydı senin demene göre, kendinle çelişiyorsun haberin yok. Ama gitti paraları Demir, Güray, İbanez, Suk, Kucka, Bongonda, Volkan ve daha sayamadığım isimlere saçtı. Senin demene göre Anadolu kulüpleri yabancı kuralından sonra uçuşa geçtiğine göre bizim hayli hayli uzaya çıkmamız lazımdı ama tünelin sonunda 30+ oyunculara milyonlarca euro gömen bir adam, menajerlerin elinde oyucak olmuş bir adam...

Ayrıca Muharrem Usta denen adamdan niye nefret etmeyecekmişim? Bir Trabzonsporlu bu adamı seviyorsa problem olmalı zaten. :D Ha sen Ustasporluysan onu bilemeyeceğim. Tekrar aday olsun diyorsun, Trabzonspor'dan çok Muharrem Usta'yı seviyorsun anlaşılan. Yine başkan olsun 6-7 yemeye devam edelim. Hatta tekrar Ersun'u getirsin burada daha bitiremediği projeleri var :D

Anlaşılan Muharrem Usta ile çok yakın bir ilişkin var ki yalan yanlış diye nitelemişsin. Ne yalanmış acaba. İşine gelmeyince yalan. Ama daha borcu doğru düzgün açıklayaman, türlü bahanelerle taraftarı kandırmaya çalışan ve tl değer kaybının arkasına sığınan bir şahıs Muharrem Usta. :D

Fanboyu olduğun adam futboldan zerre anlamıyor sen doğruları istediğin kadar eğip bük. :)

esra61
10.12.2017, 23:58
Son süreçde Başkan diye bir isim göremiyorum.Var mı yok mu var ise nerde neyapıyor Allah bilir!Muhtemelen birkaç sıra yükselirsek ligde yine ortalara çıkıp başlar konuşmaya.Samimiyet namına benden sıfır puan.Şu süreçten sonra ağzıyla kuş tutsa güvenmiyorum.

artvints
11.12.2017, 00:03
Son süreçde Başkan diye bir isim göremiyorum.Var mı yok mu var ise nerde neyapıyor Allah bilir!Muhtemelen birkaç sıra yükselirsek ligde yine ortalara çıkıp başlar konuşmaya.Samimiyet namına benden sıfır puan.Şu süreçten sonra ağzıyla kuş tutsa güvenmiyorum.Hem nerede başkan diyorsun hem de çikip bir hafta sonra konuşur diyorsun. Her türlü eleştirileceği için konuşmasina gerek yok. Devre arasinda transfer falan konuşur o zaman. Hocayi değiştirirken konuştu ortalik yangin yeriydi. Galibiyetler gelince de çikmadi ortaya. Doğrusunu yapti.

esra61
11.12.2017, 00:25
Hem nerede başkan diyorsun hem de çikip bir hafta sonra konuşur diyorsun. Her türlü eleştirileceği için konuşmasina gerek yok. Devre arasinda transfer falan konuşur o zaman. Hocayi değiştirirken konuştu ortalik yangin yeriydi. Galibiyetler gelince de çikmadi ortaya. Doğrusunu yapti.

Öyle takım kötü giderken hiç gidip ne oluyor burda demedi,hocayı zorla bizim baskılarımızla gönderdi,hakemler bizi doğrarsan ‘hele bir durun biz Trabzonspor ‘uz ayağımızı denk alın’ diyemedi sonra da her türlü eleştirirsiniz diyorsunuz. Pardon da biz bu Başkan seçilsin diye nasıl istemiştik ,sonra ne mi oldu içi boş olan balon nasılsa tıpkı öyle hissettik.Gerçekleri konuşsaydıda yapamayacağı laflar etmeseydi.Duygularımızınyerle yeksan etmeseydi.Şu süreçten sonra Gü-ve-ne-mi-yo-Rum. Bu benim kişisel düşüncem, tabiki de destek oluruz şuanda çünkü Trabzonspor başkanı ama o kadar.

Mehmet Cihan Kocaman
11.12.2017, 13:15
Gerçekten anlamıyorum ya. Alanya ve Akhisar maçlarını kaybedince tek suçlu başkandı. Adama hakaretler yağdırdınız. Ekmek yediği yere gidip pankart açıp itibarını yerle bir ettiniz. Tüm kötü şeylerin sebebi başkandı.

Şimdi ne oldu? Takım haftalardır kazanıyor. 2011’den sonra en çok puan topladığımız ilk yarıyı yaşıyoruz. İyi giden işlerin sebebi de başkan değil mi? Kötü gidişatta Başkan suçlu, ama iyi gidişatta onun hiçbir payı yok dimi. Kusura bakmayın ama hiç samimi değilsiniz. Adam Twitter başta olmak üzere her yerde konuşurken rahatsız oldunuz, ortalık yangın yeriyken çıktı konuştu herşeyi anlattı yalan söylüyor dediniz. Şimdi doğru olanı yapıp konuşmuyor diye yine laf ediyorsunuz. Ayıp vallahi ya.

Çok merak ediyorsanız buyrun, başkan Trabzon’da.

1482714828

My
11.12.2017, 15:52
Ne yani şöyle mi olmalı.

Kötü/Yanlış hiç bir şeyden başkan suçlu değil.

Mi? :)

Yanal denen teknik direktör bozuntusunu başkanı eleştirenler mi o kadar süre takımın başında tuttu?

Bu sorumsuz sorumluluk ta yeni Türkiye ile iyice oturdu :)

ttsfurkan
11.12.2017, 16:15
Anlaşılan bu ligi ne izlemişsin ne de takip etmişsin. Anadolu kulüpleri dün neyse bugün de o. Sanki yabancı kuralı gelince hepsi seviyeyi arşa diktiler sanacak görende. :D Usta'yı savunmak için girdiğin şekle bak ya.

Ayrıca Neyi doğrulamış oluyorum anlamadım. Şimdi 10-15 tane yabancı alsalar ne oluyor, 6 yabancı kuralı olduğu daha seçici davranıyorlardı. şimdi önüne geleni alıyorlar bir çoğundan yararlanmayıp geri gönderiyorlar. Onlar için kural değişmiş değişmemiş fark etmiyor. Yine yerliler oynuyor birçok takımda. Yerli leşlerin yerini abudik gubudik yabancılar aldı, ne değişti. Ayrıca maaş konusunda da bir fark olduğunu sanmıyorum. Ufak tefek bütçeleriyle Fm'cilik oynuyorlar işte. Serbest oyuncuları doldur takıma menajer önermesiyle... Bonservis verip oyuncu aldıkları da çok nadir. Anadolu kulüpleri aynı tas aynı hamam. Komik duruma düşüyorsun. Yani senin neyi eleştirdiğini veya övdüğünü de anlamadım ya neyse. :D

Ayrıca yerlileri 3-4'e kitliyorlardı diyerek kendinle çelişiyorsun. E ne güzel işte kural kalktı, İHO yerlilere el mecburdu kuraldan dolayı Usta ise yerlilere saçacağına kaliteli yabancılara saçsın o paraları bu bizim de işimize gelmez mi? Daha başarılı olmalıydı senin demene göre, kendinle çelişiyorsun haberin yok. Ama gitti paraları Demir, Güray, İbanez, Suk, Kucka, Bongonda, Volkan ve daha sayamadığım isimlere saçtı. Senin demene göre Anadolu kulüpleri yabancı kuralından sonra uçuşa geçtiğine göre bizim hayli hayli uzaya çıkmamız lazımdı ama tünelin sonunda 30+ oyunculara milyonlarca euro gömen bir adam, menajerlerin elinde oyucak olmuş bir adam...

Ayrıca Muharrem Usta denen adamdan niye nefret etmeyecekmişim? Bir Trabzonsporlu bu adamı seviyorsa problem olmalı zaten. :D Ha sen Ustasporluysan onu bilemeyeceğim. Tekrar aday olsun diyorsun, Trabzonspor'dan çok Muharrem Usta'yı seviyorsun anlaşılan. Yine başkan olsun 6-7 yemeye devam edelim. Hatta tekrar Ersun'u getirsin burada daha bitiremediği projeleri var :D

Anlaşılan Muharrem Usta ile çok yakın bir ilişkin var ki yalan yanlış diye nitelemişsin. Ne yalanmış acaba. İşine gelmeyince yalan. Ama daha borcu doğru düzgün açıklayaman, türlü bahanelerle taraftarı kandırmaya çalışan ve tl değer kaybının arkasına sığınan bir şahıs Muharrem Usta. :D

Fanboyu olduğun adam futboldan zerre anlamıyor sen doğruları istediğin kadar eğip bük. :)

Yabancı kuralı serbestliği sayesinde başakşehir kayseri göztepe zirveye oynuyor. Ayrıca çoğu takım 9-10 yabancı ile sahaya çıkıyor. Üst takımlarla alt takımlar arası kalite farkı azaldı. Bunu anlamak çok zor olmasa gerek. Eski yıllardaki gibi bariz kalite farkı ortadan kalktı. Ayrıca saydığın oyuncuların maliyeti katkı veren kuckayı çıkartırsak bir costant etmiyor :) Sen ciddi şekilde Muharrem Usta ile kafayı bozmuşsun. İho yu bile daha önde gördüğüne göre. Daha fazla uzatmayacağım 2018 aralıkta seçim günü geldiğinde kimi istersen ona oy verirsin. Ancak sevmiyorsan da şuan ki başkana saygı duymak zorundasın :)

Gurpas
11.12.2017, 16:34
Trabzonspor'un başkanı olabilecek bir kalitede Muharrem Usta. İHO ise Necmati nin başkanı olabilecek bir imaja sahipti. Ersun la yaşanılan başarısız dönemin başkana yüklenmesi de saçma. Takım iyi giderken veya kötü giderken başkanın ortada olup olmaması taraftarı neden bu kadar ırgalıyor onu da anlamış değilim. Bırakın adamın yakasını eleştirecek başka birilerini veya çapınızdaki kimseleri bulun...

Mehmet Cihan Kocaman
11.12.2017, 16:34
Ne yani şöyle mi olmalı.

Kötü/Yanlış hiç bir şeyden başkan suçlu değil.

Mi? :)

Yanal denen teknik direktör bozuntusunu başkanı eleştirenler mi o kadar süre takımın başında tuttu?

Bu sorumsuz sorumluluk ta yeni Türkiye ile iyice oturdu :)

Konu bu değil ki. Başkan hatasız demiyor kimse.
Kötü olan herşeyden başkan sorumlu tutuldu, sorumlu tutanlar da o dönem haklıydı. Ancak herkes haddini aşan derecede tepki gösterdi. Medical Park hastanesinin önüne gidip "Yalancısın" diye pankart açma işini ancak bizim cahil taraftar kitlesi yapardı. Üstelik o hastane ve diğer şirketler bizim sponsorumuz. Herkes bedava reklamını yapıyor dedi, kulübün bu şirketlerden aldığı para ortada.

Daha birkaç hafta önce başkan sırf Rıza hocayı getirdi diye istifa eden, kulübü ve başkanı yarı yolda bırakan, "Rıza gelir, ben kaçar" diye tweet atan yöneticiler oldu. Şimdi işler yolunda, başkanın getirdiği hoca takımı toparladı ve 9 maçta 7 galibiyet aldı. Ama her kötü işten başkanı sorumlu tutup hakaret eden kitle işler yolunda gitse bile Rıza hocaya ve başkana sallamaya devam ediyor. Şimdiki sorun da başkanın ortalıkta olmamasıymış.

Camia ve taraftar olarak ne istediğimizi bilmiyoruz, alınan kararlara saygı duyup birliktelik sağlayıp destek vermeyi bilmiyoruz. Olmuyor, olmayacak da. Alınan ilk kötü sonuçta yine başkan ve hoca topun ağzına getirilecek.

ttsfurkan
11.12.2017, 16:43
Ben Muharrem Usta harika başkan hiç yanlışı yok demiyorum. İho dan sonra kim gelirse gelsin bir toparlanma süreci olacaktı. Geçtiğimiz sezon o dönemi yaşadık. Şuan da 2010 -11 den sonraki en çok puan topladığımız sezonu yaşıyoruz. Kadromuz da gayet iyi bir kadro. Ersun ısrarı olmasa belki de daha fazla puan toplayacaktık.

Fikret orman da şampiyonluklar gelmeden önce inanılmaz fazla eleştiri alıyordu. Bir çok hatalı transfer yapıyordu. Şampiyonluklar gelince ondan iyi başkan yok :) Her şey anlayacağınız sonuçlara bağlı. Başkan yanlışlarından ders çıkarmış olacak ki artık göz önünde fazla bulunmuyor. Takımda iyi gidiyor destek olmak şart. 2018 aralıkta geldiğinde herkes değerlendirmesini yapar ve istediği kişiye oyunu verir. Başarısız olursa zaten tekrar başkan seçilemez. Bence bu kadar kafaya takmayın. Başkanın başarısız olmasını beklemek yerine başarılı olmasını dileyelim ki o başarılı olursa TS başarılı olur. Bizim derdimiz isimler mi yoksa TS mu?

My
11.12.2017, 17:56
Konu bu değil ki. Başkan hatasız demiyor kimse.
Kötü olan herşeyden başkan sorumlu tutuldu, sorumlu tutanlar da o dönem haklıydı. Ancak herkes haddini aşan derecede tepki gösterdi. Medical Park hastanesinin önüne gidip "Yalancısın" diye pankart açma işini ancak bizim cahil taraftar kitlesi yapardı. Üstelik o hastane ve diğer şirketler bizim sponsorumuz. Herkes bedava reklamını yapıyor dedi, kulübün bu şirketlerden aldığı para ortada.

Daha birkaç hafta önce başkan sırf Rıza hocayı getirdi diye istifa eden, kulübü ve başkanı yarı yolda bırakan, "Rıza gelir, ben kaçar" diye tweet atan yöneticiler oldu. Şimdi işler yolunda, başkanın getirdiği hoca takımı toparladı ve 9 maçta 7 galibiyet aldı. Ama her kötü işten başkanı sorumlu tutup hakaret eden kitle işler yolunda gitse bile Rıza hocaya ve başkana sallamaya devam ediyor. Şimdiki sorun da başkanın ortalıkta olmamasıymış.

Camia ve taraftar olarak ne istediğimizi bilmiyoruz, alınan kararlara saygı duyup birliktelik sağlayıp destek vermeyi bilmiyoruz. Olmuyor, olmayacak da. Alınan ilk kötü sonuçta yine başkan ve hoca topun ağzına getirilecek.Bu konularda haklısın. Ya siyahız ya beyaz. Hiç grimiz yok. Yalnız bu sadece bize has bir durum değil.

Adem Akyüz'
11.12.2017, 17:59
Bu söylediğimi Muharrem Usta'yı savunmak olarak algılamayın ama İHO daha iyiydi diyenlerle aynı takımı tutmak gerçekten üzücü.

*

Öte yandan başkan umarım bu şekilde geri planda kalmaya devam eder. Ben bunu takımı önemsememek değil de tecrübe kazanıp olur olmaz her şeye bulaşmamak olarak görüyorum.

hos_cocuk61
11.12.2017, 18:02
Şu başlığı hortlatıp sinirimizi tepemize çıkarmayın. Ne güzel Twitter'ı da kapalı sesi de çıkmıyor, bırakın takılsın sessiz sessiz. Yatsın kalksın Rıza hocaya dua etsin, yoksa esamesi okunmuyordu.

My
11.12.2017, 18:39
Mevzu sadece sportif başarı değil. Bana göre planlı/programlı bir yapılanma sürecinde sporif başarı o kadar da önemli değil (rezil rüsva da olalım demiyorum yani) ama adamı götürür, isterse her gün zemzemle yıkansın. Gerçi hoş, ortada ne planlama kaldı ne de bir program ya her neyse.

Yalnız başkanın hataları bir değil iki değil çok fazla üstelik bir kaç tanesi skandal boyutunda ve de ne dediyse tam tersini yaptı.

Benim Usta'da en ayar olduğum mevzu "savaşma, seviş" politikası. Bu hem beni ayar ediyor hem de endişelendiriyor.

En büyük hayal kırıklığım kurumsallaşmada/profesyonelleşmede ki başarısızlığı.

Yöneticilik becerilerine girmiyorum bile.

Usta'yı son anda kurtaran Rıza'dır. Biraz işler sarpa sarsın homurdanmalar yine başlıcak.

cakalkerem
12.12.2017, 09:26
al artık başkan bir orta saha bir stoper...yeter da

Mustafa YILMAZ
12.12.2017, 14:57
İsmail Alkan‏
@ialkan
29 dk.29 dakika önce
Daha fazla
Muharrem Usta (25.04.13)
"Trabzonspor Kulübü “Futbol Kulübü” imajına bürünmüş, bu doğru değil. Basketbolu, Voleybolu, Yüzmesi ile kısaca tüm amatör branşları ile Trabzonspor’u bir dünya kulübü haline getirmeyi planlıyoruz."
Voleybolu kapattı
Hentbolu Kapattı
Sırada Basketbol var!

celaledtin
12.12.2017, 15:00
İsmail Alkan‏
@ialkan
29 dk.29 dakika önce
Daha fazla
Muharrem Usta (25.04.13)
"Trabzonspor Kulübü “Futbol Kulübü” imajına bürünmüş, bu doğru değil. Basketbolu, Voleybolu, Yüzmesi ile kısaca tüm amatör branşları ile Trabzonspor’u bir dünya kulübü haline getirmeyi planlıyoruz."
Voleybolu kapattı
Hentbolu Kapattı
Sırada Basketbol var!

Amatör şubeler masraftan başka bir işe yaramıyor zaten. Kapatsın daha iyi kim takip ediyor ki sanki.

Mustafa YILMAZ
12.12.2017, 15:07
Amatör şubeler masraftan başka bir işe yaramıyor zaten. Kapatsın daha iyi kim takip ediyor ki sanki.

dünya senin takip ettiklerinin etrafında dönmüyor.

2. olarakta usta'nın söylem ile eylem arasında ki uçurumdan bahsediliyor burda.

celaledtin
12.12.2017, 15:11
dünya senin takip ettiklerinin etrafında dönmüyor.

2. olarakta usta'nın söylem ile eylem arasında ki uçurumdan bahsediliyor burda.

Sen takip ediyor musun sanki. Voleybol şubesi oyuncularını sayabilirmisin.

Mustafa YILMAZ
12.12.2017, 15:18
Sen takip ediyor musun sanki. Voleybol şubesi oyuncularını sayabilirmisin.

voleybol şubesi kapandı. olmayan oyuncuları sayamam. bu zaten alıntıladığım twitter mesajında da yazıyor.

yine yazayım dünya senin takip ettiğin futbol üzerinde dönmüyor eleştirin çok yersiz.

binlerce başka spor dalı var. farklılık sana kültür katar seni geliştirir.

İ. SARAL
12.12.2017, 15:34
voleybol şubesi kapandı. olmayan oyuncuları sayamam. bu zaten alıntıladığım twitter mesajında da yazıyor.

yine yazayım dünya senin takip ettiğin futbol üzerinde dönmüyor eleştirin çok yersiz.

binlerce başka spor dalı var. farklılık sana kültür katar seni geliştirir.

:D

Travelair
12.12.2017, 15:35
Sağdaki fotoğraf yönetim kurulu toplantısından herhalde...

sem61
12.12.2017, 16:15
Amatör şubeler masraftan başka bir şey değilmiş

Yahu arkadaş sen izlemiyorsun diye başkaları da izlemesin mi?

Biz hangi sporu izleyip izlemeyeceğimize senin zevklerine göre mi karar vereceğiz ?

Volkan şen yıllık 850 bin euro alıyor , bu paraya kaç farklı branşta takım kurulur biliyor musun. Bak takım kurulur diyorum . Volkan sen ne işe yarıyor da ona verilecek para hazır ama amatör branşlara para yok . Ve bu örnekler çokça artırılabilir.

Herkes her konuda birşeyler bilmek zorunda değil , bilmediğiniz konularda birşey yazmazsanız kimse size birşey demez emin olun

celaledtin
12.12.2017, 16:32
Volkan şen yıllık 850 bin euro alıyor , bu paraya kaç farklı branşta takım kurulur biliyor musun.

Sanki ben verdim o parayı. Zenginin euro su fakirin çenesini yoruyor işte.

Travelair
12.12.2017, 17:08
Taraftarın ilgisine ve takımların başarısına (Bu da taraftarın ilgisine bağlıdır) göre yayıncı kuruluş ve sponsorlar kulüplere getiri sağlıyor. Yani o para bir manada bizden çıkıyor. Amatör kulüpler masraf yapıyor diye bakamayız, çünkü alelade ticari işletmeden farklı dinamiklerimiz var. Bu düşünceyle kapatılmışlarsa hata edilmiştir, aynı, Trabzon'daki opera binasının, İstanbul'daki tarihi binaların yol açma, çevre düzenleme gibi gerekçelerle yıkılması gibi. Yok eğer masraf oluyor nedeni ile değilse, bu da Trabzonspor gibi büyük bir kulübü yönetemediklerinin iyice ispatıdır. İki türlüsü de ayrı vahim. Ama gerekli teşvikleri alabilmek için amatör şubeler açan bir mantıktan da aynı mantığın devamı olarak bu beklenir. Böylece vizyon iddiası da yalan olur

My
12.12.2017, 17:33
İsmail Alkan‏
@ialkan
29 dk.29 dakika önce
Daha fazla
Muharrem Usta (25.04.13)
Voleybolu kapattı
Hentbolu Kapattı
Sırada Basketbol var!Ben ömrümde bu kadar söylem eylem zıtlığı olan biriyle daha da karşılaşmadım. Ama ne hikmetse düzgün diksiyon ve gerçekleştirmeyeceği şeyleri allı pullu vaad ediyor diye (yani hayal satıyor dicem bırakın hayali elimizdekinden de oluyoruz) Usta'yı el üstünde tutan/tutmaya çalışan bir kesim var ki heralde Usta kulübü kapatıyorum dese bir bildiği vardır derler.

Mustafa YILMAZ
12.12.2017, 20:15
Ben ömrümde bu kadar söylem eylem zıtlığı olan biriyle daha da karşılaşmadım. Ama ne hikmetse düzgün diksiyon ve gerçekleştirmeyeceği şeyleri allı pullu vaad ediyor diye (yani hayal satıyor dicem bırakın hayali elimizdekinden de oluyoruz) Usta'yı el üstünde tutan/tutmaya çalışan bir kesim var ki heralde Usta kulübü kapatıyorum dese bir bildiği vardır derler.

ikna kabiliyeti bir sanattır bunun eğitimi bile var ama bu herifteki doğal yetenek bunu çok iyi yapıyor.

bi çok insana duymak isteyeceği şeyleri söyledi bende inandım zira istediğim bir çok şeyi söyledi tabi önceki başkanla kıyaslandığında oraya taş koysak yine kıymet görürdü oda ayrı bir mevzu.

ama futbol yönetimi konusunda bilgisiz olduğunu gördük bunun tokadını ağır yedi ekranlarda görünmeyi sesini duyurmayı seven adam ortadan kayboldu bir anda. işin kötü tarafı o tokadı bizde onunla yemiş olduk.

sasone
12.12.2017, 21:03
Muharrem Usta'dan önce Basket takımımız diye bir şey olmadığını bilmesem,onun verdiği paralar,sponsorluklarla yürütüldüğünü az çok çok burada basketbolu sevenlerden duymasam,satlık 13.sandık ile önceki seçimde İHO gibi birine kaybettirilmesine rağmen küsmeyip,baskete desteğe devam ettiğine tanık olmasam adam amatör şube düşmanı diye yaygara koparanlara kanacağım da Allah'tan hafıza ve akıl denen bir şey var.

My
12.12.2017, 23:02
Söylem eylem zıtlığına sadece bir örnekti o. Kimse adamı amatör branş düşmanı diye yaftalamıyor. Ama işte yine o kafa. Usta kulübü kapatsa bu kafa yine ortaya çıkıp sanki adam TS düşmanı der yani :)

Ozan Yılmaz
12.12.2017, 23:05
Basketbolu unutma başkan nereden geldiğini unutma

Travelair
13.12.2017, 09:40
Zamanın maarif bakanı "Şu okullar olmasa ne güzel yönetirdim" demiş ya... O, okulları kapatamamış ama burda hesap verme durumu yok tabi. Divana da katılmazsın olur biter. Nasıl olsa birileri gelir savunur

abdllh.29
13.12.2017, 10:51
Mevzu sadece sportif başarı değil. Bana göre planlı/programlı bir yapılanma sürecinde sporif başarı o kadar da önemli değil (rezil rüsva da olalım demiyorum yani) ama adamı götürür, isterse her gün zemzemle yıkansın. Gerçi hoş, ortada ne planlama kaldı ne de bir program ya her neyse.

Yalnız başkanın hataları bir değil iki değil çok fazla üstelik bir kaç tanesi skandal boyutunda ve de ne dediyse tam tersini yaptı.

Benim Usta'da en ayar olduğum mevzu "savaşma, seviş" politikası. Bu hem beni ayar ediyor hem de endişelendiriyor.

En büyük hayal kırıklığım kurumsallaşmada/profesyonelleşmede ki başarısızlığı.

Yöneticilik becerilerine girmiyorum bile.

Usta'yı son anda kurtaran Rıza'dır. Biraz işler sarpa sarsın homurdanmalar yine başlıcak.

peki dik durabilecek kitle var mı arkasında kime karşı dik duracak siyaset? tff? hepsi birbiriyle bağlantılı iktidar muhalefet hangisi trabzonsporun yanın da bu kadar gücü var mı yada onu destekleyecek taraftar topluluğu var mı ben en son cem papila olayından sonra fb şampiyon olmuştu o zaman trabzon şehir olarak gönlüm fenerin şampiyonluğundan yana diyeni sandıkta ders vermişti o günden sonra böyle dik duruş sergilenmedi kim gelirse gelsin bu şekilde olmaya mahkum ne kadar kabul etmesekte böyle

celaledtin
13.12.2017, 12:04
Siayset siyaset diyorsunuzda adam bi koltuğa bile oturamamış ayakta bekliyor sıradan vatandaş gibi.

https://www.haber61.net/images/haberler/2017/08/muharrem-usta-cumhurbaskanligi-kulliyesi-nde-boyle-goruntulendi_903f4.jpg

pazarkapılı
13.12.2017, 14:07
tam 5 gündür, klup sitesine ilettigim maillere cevap alamadıgım klubun baskanı....

onem sırasında degiliz galiba....

61_Hasan_69
13.12.2017, 14:10
Söylem eylem zıtlığına sadece bir örnekti o. Kimse adamı amatör branş düşmanı diye yaftalamıyor. Ama işte yine o kafa. Usta kulübü kapatsa bu kafa yine ortaya çıkıp sanki adam TS düşmanı der yani :)

Şu forumda en boş konuşan iki adamdan birisin diğeride birazdan damlar bu başlığa

cem1990
13.12.2017, 19:58
Volkan şen verilecek olan parayı
Basketbol klubune ayrılsa idi
Bugün o para ile borç tantanasi olmaz hem de başarı da beraberinde gelirdi

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurur6134
13.12.2017, 21:27

Adamlar alismislar biatciliga illa birilerine biat etcekler isleri bu.. siyaset spor sosyal hayat fark etmez bunu bir gelenek kultur haline getirmisler he de gec reis ben boyle yapiyorum cunku bu adamlarla emin ol tartismak bosa zaman kaybi gereksiz ,adamlar da mantik denen olgu kalmamis..

David_LuiZ4
14.12.2017, 00:33
Futbol branşı sağlıklı bir yapıya oturtulmadan kulübün diğer branşlara yatırım yapması yanlıştır...Futbolda henüz kriz ortamından kurtulamadık bu ortamda kulübü başka işlerle meşgul etmek ana branşımız futbola konsantre olmayı zorlaştırır...Kaldı ki diğer takımların futbol dışı branşlara yatırım yapmadığı işi sponsorlarla götürdüğü aşikar...Muharrem Usta'nın da başkan olmadığı dönemde hatta seçim kaybetmesine rağmen basketbola sponsor olarak destek olduğu da ortada...Kendisinden başka Trabzonspor'a sponsor olmuş sponsor bulmuş başka bir başkan var mı? Yok...Daha ne konuşuyosunuz...Başkanı eleştirmek için eleştirme işlerini bırakın...Eleştirecekseniz soyadıyla tüm Türkiye'nin tanıdığı Trabzon'un zadegânlarını ( soylularını zenginlerini ) eleştirin...

Somut örnek vereyim de belki çenenizi kapatır Usta'yı mesnetsiz eleştirmeyi bırakırsınız...O soylulardan zenginlerden sadece biri...Ulusoylar...Ne vermiş bu Ulusoylar Trabzonspor'a bana söyler misiniz? Ben söylim otobüs...Her sene takıma otobüs verip millette "destek veriyorum ha" algısi yaratmaktan başka ne katmışlar Trabzonspor'a ? Niye Ferit Şahenk fenere milyonları döküyor da Ulusoylar ve diğerleri taşın altına elini koymuyor? Destek vermedikleri gibi köstek oldukları zamanlarda vardır...Mesela Özkan Sümer Trabzon limanının işletmesini Trabzonspor'a kazandırmak istemiş nakliyatçılarla toplantı yapmış o toplantıda Nakliyatçı Ali Kemal Ulusoy limanın kulübe verilmesine karşı çıkmıştır...Gerekçesi de kulüpde limanı işletecek personelin olmaması kulüp bu işden anlamazmış...Trabzonspor limandan para kazanacak adam buna komik gerekçelerle karşı çıkıyor sanki işletmeci bulmak zormuş gibi...Başka bir zadegân daha var...Nuri Albayrak yani Albayraklar...Trabzonspor limanın ihalesine giriyor Albayraklar da ihalede...Kulüp ihaleye girmiş sen Trabzonsporluysan çekil diye baskı yapılıyor adam geri adım atmıyor inat ediyor kulübün geleceğine çomak sokuyor...Sonra ne yapıyoruz bu adamı başkan yapıyoruz ve aleme rezil oluyoruz...Böyle tonlarca örnek var binlerce maskaralık var...Bunlar neden oluyor çünkü kendi cebini düşünüyor adam Trabzonspor'u değil...

Usta'yı eleştirecek onca konu var ama işe sponsorluk diğer branşlara ilgi konusuyla girersen amiyane tabirle incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerle hödüklük yaparsan cevabını alırsın...

Hem Muharrem Usta başımıza uzaydan gelmedi ki uzaydan mı geldi adam sen seçtin işte...Usta'ya oy veren de sizsiniz IHO'ya oy veren de...Başkan neden istifa etsin ona oy veren kongre üyeleri üyelikten istifa etsin..Madem bu adam sizin dediğiniz gibi kulübü batırıyor başka branşlara alaka göstermiyor sebebi sensin adamı araştırıp ince eleyip sık dokuyarak oyunu kullansaydın...

Yok ben hem oy veririm hem de eleştiririm diyorsan o iş olmaz biraz haddini bilecek insan...En azından Usta'nın kulübe hatırı sayılır sponsorluk kazandırdığını futbol dışı branşlara elinden geldiğince destek olduğunu bilecek işkembeden sallamayacaksın...

Trabzonspor'un en büyük sorunu kongre üyeleridir...Üyelik sistemi bir an önce değiştirilmeli sayı azaltılıp belli başlı yetkinlik testlerinden geçirilmelidir üyeler...Hava kadar su kadar lüzumludur bu Trabzonspor'un geleceği için...

Sonuçta IHO gibi bir adamı seçebilme başarısı gösterdiler daha konuşmaya gerek mi var....

zekeriyya
14.12.2017, 07:52
Numan Yerlikaya Mehmet Cihan Kocaman

arkadaşlar lütfen başlığa yazılan yazılar için topyekün veyahut bireysel olarak
birbirmizi yaftalamayalım
bu bize yakışmıyor

celaledtin
14.12.2017, 08:47
Nasıl oluyorda basketbol un başkanı vs apayrı oluyor ama amblemi yine aynı. O halde bende kulüpten ayrı olarak Trabzonspor okçuluk kulübü kurmak istesem mümkün müdür acaba.

selcuk
14.12.2017, 14:18
Nasıl oluyorda basketbol un başkanı vs apayrı oluyor ama amblemi yine aynı. O halde bende kulüpten ayrı olarak Trabzonspor okçuluk kulübü kurmak istesem mümkün müdür acaba.

Trabzonspordan isim ve logo haklarini isteyeceksin

eger istenilenler taahhüt edebilirsen bu haklar sana verilir

avrupanin en büyük kulüpleri böyle amatör branslari ana kuruldan ayirdi

en büyük avantaj bu subelerin biri iflas ederse ana kulübe zarar vermiyor, basarili olursa medya ve bayilik pazarlamasinda bir ortak bulmus oluyorsun ve giderlerin bunun sayesinde azaliyor...

My
14.12.2017, 14:25
Adamlar alismislar biatciliga illa birilerine biat etcekler isleri bu.. siyaset spor sosyal hayat fark etmez bunu bir gelenek kultur haline getirmisler he de gec reis ben boyle yapiyorum cunku bu adamlarla emin ol tartismak bosa zaman kaybi gereksiz ,adamlar da mantik denen olgu kalmamis..Saygı çerçevesinde herkes istediğini söyleyebilir, savunabilir. Tartışabiliriz. Benim için sorun yok. Sadece şu yukarıdaki dangoz gibi olmasın, ağzından çıkanı kulağı duysun. Benim için sıkıntı yok. Sonuç itibariyle hepimiz aynı gemideyiz dostum. Batarsak hep birlikte batıcaz.

peki dik durabilecek kitle var mı arkasında kime karşı dik duracak siyaset? tff? hepsi birbiriyle bağlantılı iktidar muhalefet hangisi trabzonsporun yanın da bu kadar gücü var mı yada onu destekleyecek taraftar topluluğu var mı ben en son cem papila olayından sonra fb şampiyon olmuştu o zaman trabzon şehir olarak gönlüm fenerin şampiyonluğundan yana diyeni sandıkta ders vermişti o günden sonra böyle dik duruş sergilenmedi kim gelirse gelsin bu şekilde olmaya mahkum ne kadar kabul etmesekte böyleSevgili kardeşim, dediklerinde haklısın. Hatta fazlası var azı yok. Camia açısından yani. Ama benim demek istediğim farklı. Başkanın belli başlı konulardaki tutumuna benim eleştirim. Mesela geldiği gibi "federasyone karşı değil federesyonla birlikte" söylemi. Mesela süper lig a.ş. icra kurulunu kurdurup Mosturoğlu denen rezil rüsva herifin seçimi. Mesela yine bu adamla hiç bir şey olmamış gibi bire bir transfer görüşmesi yapması. Mesela Aziz'i stada çağırması. Bu böyle uzuyor gidiyor. Hak teslim edilmeden bu dava bitmeden normalleşme olamaz. Usta ise ortamı normalleştirme çabasında. Bu çok açık.

abdllh.29
14.12.2017, 14:49
edit.

PortoDeGalinhas
15.12.2017, 11:25
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171215/ce84f92613105ba812f771f9547ba1b2.png
Forbes un ekim ayındaki süperlig analizinde gerçekten çok güzel istatistikler var. bizim başkana hala güvensemde geçen senenin en kötü istatistiğine sahip başkanı, bu sene tabloyu tersine çevirmek zorunda.
Ayrıca geçen sezonun en kötü forvetleri sıralamasına da damga vurmuşuz

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171215/89688e97bfb23cd1695f40bfb0290ca4.png

Tek iyi istatistiğimiz yılın en verimli oyuncusunun yusuf yazıcı olması

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

My
15.12.2017, 20:15
https://s18.postimg.org/pu81keva1/image.jpg

Mehmet Cihan Kocaman
15.12.2017, 20:30
Muharrem Usta şike davasını satacak diyenlere gelsin.

Mustafa YILMAZ
15.12.2017, 22:37
anlaşılan pr. şirketi oldukça iyiymiş. haneye + olarak yazalım bunu.

Oruç
16.12.2017, 22:17
Hakemle ilgili sert bir açıklama yapmalı. Ne zaman başımızı kaldırsak tff devreye giriyor. Susma başkan.

selcuk
16.12.2017, 22:46
bence hic bisey yapmasin, devam sahada kazanalim, isi sahada bitirelim

Ozan Yılmaz
16.12.2017, 22:55
bence hic bisey yapmasin, devam sahada kazanalim, isi sahada bitirelimHakemler bugünkü gibi olursa sahada kazanamayız.

selcuk
16.12.2017, 23:03
Hakemler bugünkü gibi olursa sahada kazanamayız.

kazaniriz

1- 2 böyle yapabilirler

dalgayi kirdin mi tamamdir

Ozan Yılmaz
16.12.2017, 23:05
kazaniriz

1- 2 böyle yapabilirler

dalgayi kirdin mi tamamdirÖzellikle deplasmanda dirençli takımlar arkasına böyle hakemleri alırsa kırılan bizim seri olur.

selcuk
16.12.2017, 23:15
Özellikle deplasmanda dirençli takımlar arkasına böyle hakemleri alırsa kırılan bizim seri olur.

2011 dede böyleydi

o dalgayi kiracaksin, saha disina girersen artci depremler olabilir

Ozan Yılmaz
16.12.2017, 23:16
2011 dede böyleydi

o dalgayi kiracaksin, saha disina girersen artci depremler olabilirO yüzden eskisehir gibi kayıplar yaşadık ya zaten.

selcuk
16.12.2017, 23:24
O yüzden eskisehir gibi kayıplar yaşadık ya zaten.

sike tesvik....

Ozan Yılmaz
16.12.2017, 23:26
sike tesvik....Hakem desteği almasalar o bile yetmeyecekti belki de.

Neyse umarım yaşamayız yine böyle hak ihlallerini.

Sefa
17.12.2017, 00:40
Artık piyasaya çıkabilirsin Başkan :)

Sefer A.
17.12.2017, 03:54
Hakem desteği almasalar o bile yetmeyecekti belki de.

Neyse umarım yaşamayız yine böyle hak ihlallerini.
Birak da o kadar puan kaybedelim yau, anormal degildi bizim 2. devre o sene... yalniz ilk cümlende haklisin, hakem destegi olmasa o verilmeyen gollerin en az 1'i verilir, 3puan alir sampiyonlugu da kaptirmazdik şikeye mikeye ragmen...
Biz simdilik böyle gidelim bakalim, ama bizim sene basi Konya maçi sonrasi açiklama yapmamiz gerekiyordu, hatâ lehine de olsa açiklama yapacaksin ki samimi gözükesin...

Şeref
17.12.2017, 10:18
bence başkan konuşmasın işini yapsın. herşey rıza hocanın kontrolunde olsun. şu ankı durumumuz gayet iyi. başkanı tebrik ediyorum.

baby_face_
17.12.2017, 11:01
bence hic bisey yapmasin, devam sahada kazanalim, isi sahada bitirelimAynen katılıyorum, kafa kaldırdıkça daha çok eziyor ibneler.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tRaiNer
17.12.2017, 11:37
Uzun bir süre hiçbir şekilde konuşmaman tüm camia adına çok iyi olacaktır.

Veysel
17.12.2017, 12:43
Hakemlerle hep zıtlaştık olan bize oldu, bu sefer de huylarına mı gitmeyi denesek...

Vkgz
17.12.2017, 14:26
Halis Özkahya hakkında nasıl konuşmazsın?

Mustafa YILMAZ
17.12.2017, 15:21
başkan konuşmasın hatta mümkünse uzun süre konuşmasın toparlanmamızda bununda etkisi vardır belki kaç aydır ortalıkta yok böyle iyi ama yöneticilerden biri veya kulübün bir dinamiği bir iki laf etmeli dün yusuf'un muazzam golü olmasaydı puan kaybetmiştik öyle tartışmalı pozisyonlar değil net penaltıları es geçti.

Uğur Ö.
17.12.2017, 16:40
Bu OPET'e ödenecek 17milyon€ luk ceza nerden çıktı? Gerçek mi?

UğurB
18.12.2017, 12:54
Bu OPET'e ödenecek 17milyon€ luk ceza nerden çıktı? Gerçek mi?

Boyle bir haber mi var?

Fatih Öztürk
18.12.2017, 13:28
Sayın başkan geçinen Usta, takımımı deplasmanda destekleyeyim diye arabam tamirde olduğu için sabah sabah araba kiraladım 1 hafta öncesinden kaparo yatırdım en önemlisi vakit ayırdım
düşündüm ki biletler çarşambadan önce satışa çıkmaz boşuna bakınmayayım ama gördük ki sabah sabah kargalar bokunu yemeden 600 küsür kişilik bize ayrılan biletleri yöneticilerin iç etmiş. Bu durumdan eminim haberin vardır hani yoksa yanındaki kuklalar burayı takip ediyorsa sana bildirsin hak yemeyin 2 dakika adam olun insan olun.

sasone
18.12.2017, 15:43
Sayın başkan geçinen Usta, takımımı deplasmanda destekleyeyim diye arabam tamirde olduğu için sabah sabah araba kiraladım 1 hafta öncesinden kaparo yatırdım en önemlisi vakit ayırdım
düşündüm ki biletler çarşambadan önce satışa çıkmaz boşuna bakınmayayım ama gördük ki sabah sabah kargalar bokunu yemeden 600 küsür kişilik bize ayrılan biletleri yöneticilerin iç etmiş. Bu durumdan eminim haberin vardır hani yoksa yanındaki kuklalar burayı takip ediyorsa sana bildirsin hak yemeyin 2 dakika adam olun insan olun.

Bu haksız bir eleştiri,600 bilet iki dakikada biter,kabul edelim 6000 olsa o da biter.
Bilet sistemine kim dışardan müdahale edebilir,bir kere suç ve ayrıca banka sistemine sızmak gibi bir şeyi kim yapabilir?

Uğur Ö.
18.12.2017, 16:54
Boyle bir haber mi var?

https://www.trabzonhabercisi.com/trabzonspor/trabzonsporda-opete-60-milyon-lira-odeme-krizi-h36698.html

İnanılmaz bir haber.

celaledtin
18.12.2017, 17:26
başkan konuşmasın hatta mümkünse uzun süre konuşmasın toparlanmamızda bununda etkisi vardır belki kaç aydır ortalıkta yok böyle iyi ama yöneticilerden biri veya kulübün bir dinamiği bir iki laf etmeli dün yusuf'un muazzam golü olmasaydı puan kaybetmiştik öyle tartışmalı pozisyonlar değil net penaltıları es geçti.
Konuşmuyor zaten . Öldü mü kaldı mı belli değil.

selcuk
18.12.2017, 17:52
https://www.trabzonhabercisi.com/trabzonspor/trabzonsporda-opete-60-milyon-lira-odeme-krizi-h36698.html

İnanılmaz bir haber.

dogruysa zaten kap bildirimi olur

sadri sener dönemimiydi oranin opete verilmesi?

Uğur Ö.
18.12.2017, 20:52

En son bende öyle hatırlıyordum

Fatih Öztürk
19.12.2017, 00:40
Bu haksız bir eleştiri,600 bilet iki dakikada biter,kabul edelim 6000 olsa o da biter.
Bilet sistemine kim dışardan müdahale edebilir,bir kere suç ve ayrıca banka sistemine sızmak gibi bir şeyi kim yapabilir?

Nasıl biter mesela el altından taraftar gruplarına dağıtarak olabilir mi. Hani öyle oldu da ondan şey ettim.

Fatih Öztürk
19.12.2017, 00:50

Hayır Albayrak döneminde Opet'e kiralandı 10 milyon dolar üzerinde para Şener göreve geldiğinde kasaya girdi bir müddet sonra Opet istasyonu kanunen durdurmak zorunda kaldı firma 7-8 yıldır parasını istiyor ama para vererek değil de Opet'e arazi üzerinde yeniden arsa kiralama tahsis edilerek anlaşma yoluna gidilecek gibi görünüyor.

Onur Akyüz
19.12.2017, 00:54
Her deplasman öncesi bu bilet geyiği yapılmasa olmaz.

Bjk maçında da yapılmıştı aynı muhabbet. Ama biz hiçbir gruba mensup olmadığımız halde 2 bilet alabilmiştik. Kulüp telefon açıp maça gelmek ister misiniz, size bilet ayıralım mı diye sorsa daha güzel olurdu ama taraftar olarak takip edeceksin, satışa çıkar çıkmaz alacaksın bileti, nedir bu taraftar gruplarına peşkeş suçlaması?

Bildiğin bir şey mi var? Varsa koy ortaya bilelim.

Fatih Öztürk
19.12.2017, 01:07
Bildiğimi açıkladım işte fazlasını merak ediyorsan git biraz taraftar gruplarını araştır pazartesi sabahın köründe nasıl oluyorda tüm biletler bunların rantına giriyor da tek bilet bile kalmıyor.

İsmail Sezgin
19.12.2017, 01:34
Bilet işinde günah almak istemem ama birşeyler var gibi. Kayseri maçında çok rahat bilet alabildim ama karabük, göztepe ve hatırlayamadığım bir maçta bilet alamadım.
Karabük maçına belki geç kaldım ama göztepe ve diğer maçta saatinde ordaydım.

selcuk
19.12.2017, 21:22
susamadi, yarin trt sporda olacakmis

İ. SARAL
19.12.2017, 21:46
susamadi, yarin trt sporda olacakmisBiraz iyi gittik ya :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pReN@_61
19.12.2017, 21:49
Program saati belli mi acaba ?

ttsfurkan
19.12.2017, 22:00
Taraftarı cidden anlamıyorum. Başkan ortalıkta gözükmez nerede bu adam iyice yok oldu ortalıktan çıksın bir konuşsun dersiniz, çıkıp konuştuğunda da iyi gidiyoruz ya dayanamadı çıktı ekranlara dersiniz. Adam tv ye çıksa suçlu çıkmasa suçlu :)

selcuk
19.12.2017, 22:01
Taraftarı cidden anlamıyorum. Başkan ortalıkta gözükmez nerede bu adam iyice yok oldu ortalıktan çıksın bir konuşsun dersiniz, çıkıp konuştuğunda da iyi gidiyoruz ya dayanamadı çıktı ekranlara dersiniz. Adam tv ye çıksa suçlu çıkmasa suçlu :)

cikart bakiym böyle dedigimi

Karadeniz6116
19.12.2017, 22:05
Devre arası kim gidecek, neler olacak onları öğreniriz işte.
Yarın aksam 7 de trtsporda ersin düzene konusacakmis.
Kongre öncesi klübe sağlam maddi kaynaklar yaratiliyor diye söylentiler var.
Ersuna bu kadar sabretmeseydi, şimdi bu hallere düşmezdi.
Ekonomi yönünden hala güvenim tam. Iyi kaynaklar yaratırsa, iyi bir listeyle yine devam edebilir başkanlığa.
Benim için öncelik ekonomik kaynaklar yaratması ve takıma karışmadan, is bilenlere emanet etmesi.
Futboldan anlamiyor bizim baskan bence.

ttsfurkan
19.12.2017, 22:06
cikart bakiym böyle dedigimi

Ne adınız geçti ne de sizi alıntılayarak mesaj yazdım. Neden üstünüze alındınız.

hay1699
19.12.2017, 22:07

Hahaha, aynen öyle...

selcuk
19.12.2017, 22:08
Ne adınız geçti ne de sizi alıntılayarak mesaj yazdım. Neden üstünüze alındınız.

sizin üzerinizde o konuyu kac kisi acti

Fatih Öztürk
19.12.2017, 22:09
Olsun, konuşsun başkanlık makamı bugünler için var. Umarım soru alırlar, kulübün resmi hesaplarından dileklerimizi takan yok bari gül yüzünün hatrına ekrandan iki cevap verir :)

ttsfurkan
19.12.2017, 22:15
sizin üzerinizde o konuyu kac kisi acti

Sosyal medyada bu habere verilen tepkiler ve forumdaki yorumlara dayanarak özgürce bir yorum yaptım. Ve haklılık payınında olduğunu düşünüyorum. Ne sizin yorumunuza cevap yazdım ne de sizi alıntıladım. Size yazmak istesem zaten yazardım. Israrla tartışmaya çalışıyorsunuz. İyi akşamlar :)

Sefer A.
19.12.2017, 22:16
Gereksiz... devre arasini bekleseydi bâri... ne var sunun surasinda... hayret bir sey yaa

yorumsuz6117
19.12.2017, 23:11
Bence de gereksiz iş..

Mert Acar
20.12.2017, 01:52
Başkan konuşmaya çıkıyorsa puan kaybı HO.
Sessizlik daha iyi.

Gürkan Asma
20.12.2017, 02:37
Belki gidecekler kalacaklar, transfer hakkında bilgi verir de öğreniriz bişeyler. Hemen de puan kaybına nasıl bağladınız işi :D

Fatih Özkan
20.12.2017, 09:14
Program saati belli mi acaba ?

Yayın akışında 19:00 olarak gözükmekte.

http://www.trtspor.com.tr/yayin-akisi.html

Karadeniz6116
20.12.2017, 10:01
Yunus Emre Sel: Trabzonspor Kulübü yaklaşık 70 milyon TL'yi bulan çok önemli bir borç yükünden kurtuldu. Muharrem Usta, Cumartesi günü Mali Genel Kurul'da açıklayacak.
Emeği geçen herkese teşekkürler...

Enes Başkaya60
20.12.2017, 10:02
Yunus Emre Sel: Trabzonspor Kulübü yaklaşık 70 milyon TL'yi bulan çok önemli bir borç yükünden kurtuldu. Muharrem Usta, Cumartesi günü Mali Genel Kurul'da açıklayacak.

Tam bende buraya atacaktim teşekkür etmek lazım başkan çalışıyor demek...

Faik Yılmaz
20.12.2017, 10:03

Bu arada mali genel kurulunda cumartesi günü olduğunu öğrenmiş olduk....

Bir üye olarak bugüne kadar hiç bir bildirim yapılmadı da ondan söylüyorum.....

Mustafa YILMAZ
20.12.2017, 13:57
işler kötü giderken, herkes açıklama beklerken twitter'dan bile kaybolan başkan şimdi işler iyiye gidince yeniden meydana çıktı. öyle bi dünya yok.

istemeden de olsa doğruyu yapmıştın susarak şimdi yeniden eski günlerine dönme, kötü zamanlarda sustuysan şimdide sezon sonuna kadar susman lazımdı senin başkan.

artvints
20.12.2017, 13:59
işler kötü giderken, herkes açıklama beklerken twitter'dan bile kaybolan başkan şimdi işler iyiye gidince yeniden meydana çıktı. öyle bi dünya yok.

istemeden de olsa doğruyu yapmıştın susarak şimdi yeniden eski günlerine dönme, kötü zamanlarda sustuysan şimdide sezon sonuna kadar susman lazımdı senin başkan.

https://youtu.be/gpqKPZwfF38

gs maçı öncesi, yani en kötü zaman. ondan sonra yenilgi almadık.

pReN@_61
20.12.2017, 14:07
Yayın akışında 19:00 olarak gözükmekte.

http://www.trtspor.com.tr/yayin-akisi.html
Teşekkür ediyorum

Mustafa YILMAZ
20.12.2017, 14:08
https://youtu.be/gpqKPZwfF38

gs maçı öncesi, yani en kötü zaman. ondan sonra yenilgi almadık.

hayır yeni bir hoca ile yeni bir başlangıç yaptığı zaman konuştu hem bırakta o kadar olsun (ayrıca buna mecburdu, alternatifi yoktu.)

öncesini biliyoruz ne kadar çok ekranda gözüktüğünü, sosyal medyada ne kadar aktif olduğunu sonra kötü sonuçlar gelince istemeden doğru olanı yaptı. şimdi yeniden ekranlarda goygoy yapmaya başlarsa beklenmedik sıkıntılar açabilir. işler iyi gidiyor işte bekle en azından devre arasını sonra yap genel bilgilendirmeni sonrada sezon sonuna kadar sus. o ağır yenilgilerinde bi sorumluluğu, acısı olsun.

Bahadır Şimşek
20.12.2017, 14:14
Başkanın yapacağı açıklamalar büyüyü bozmaz inşallah.

Nedense bu haftaki maçtan pek bi korkuyorum.

artvints
20.12.2017, 14:25
hayır yeni bir hoca ile yeni bir başlangıç yaptığı zaman konuştu hem bırakta o kadar olsun (ayrıca buna mecburdu, alternatifi yoktu.)

öncesini biliyoruz ne kadar çok ekranda gözüktüğünü, sosyal medyada ne kadar aktif olduğunu sonra kötü sonuçlar gelince istemeden doğru olanı yaptı. şimdi yeniden ekranlarda goygoy yapmaya başlarsa beklenmedik sıkıntılar açabilir. işler iyi gidiyor işte bekle en azından devre arasını sonra yap genel bilgilendirmeni sonrada sezon sonuna kadar sus. o ağır yenilgilerinde bi sorumluluğu, acısı olsun.

sen de olsan konuşamazdın, çok kolay birşey değil. gs maçından sonra yenilgi yok, konuşmadığı dönem orası. ondan önce çıkıp konuşmuş işte. twitter kapatması normal çünkü, o maçlardan sonra kullanılamaz hale gelir hesap. ne söylersen söyle laf yersin, konuşmanın anlamı olmaz. karabük maçından sonra konuşması daha doğru olabilirdi ama maçı etkilemesi falan totemden başka birşey değil.

Mustafa YILMAZ
20.12.2017, 14:32
sen de olsan konuşamazdın, çok kolay birşey değil. gs maçından sonra yenilgi yok, konuşmadığı dönem orası. ondan önce çıkıp konuşmuş işte. twitter kapatması normal çünkü, o maçlardan sonra kullanılamaz hale gelir hesap. ne söylersen söyle laf yersin, konuşmanın anlamı olmaz. karabük maçından sonra konuşması daha doğru olabilirdi ama maçı etkilemesi falan totemden başka birşey değil.

kimse konuşmazdı bende o yüzden istemeden de olsa yazdım zaten. konuşmuş işte değil orada konuşması mecburdu yeni bir döneme girildi hoca'ya ve takıma bi etki yapmak için ortaya çıkması ihtiyaçtan yani şuan ki gibi ekrana çıkayımdan değil. totemden ziyade doğru olanı yapsın madem devre arasını beklesin acelesi ne. dedim ya o ağır yenilgilerin bi yüküde olsun başkanda yüzünü kızartsın, biraz daha uzak kalsın ekranlardan.

artvints
20.12.2017, 14:39
kimse konuşmazdı bende o yüzden istemeden de olsa yazdım zaten. konuşmuş işte değil orada konuşması mecburdu yeni bir döneme girildi hoca'ya ve takıma bi etki yapmak için ortaya çıkması ihtiyaçtan yani şuan ki gibi ekrana çıkayımdan değil. totemden ziyade doğru olanı yapsın madem devre arasını beklesin acelesi ne. dedim ya o ağır yenilgilerin bi yüküde olsun başkanda yüzünü kızartsın, biraz daha uzak kalsın ekranlardan.

bilmiyorum belki hakem açıklaması yapar, karabük tartışmaları ile ilgili konuşur. maçı kazanırsak zamanında önlem aldı denilir kazanamazsak büyüyü bozdu denilir. maç performansını buraya indirgemek yanlış ama bir düzene oturması gerekiyor. maçlar devam ederken açıklamama yapmaması gibi. rıza hoca yeterince konuşuyor zaten ama ben başkanı dinlemeyi tercih ederim. rıza hoca sürekli kadro geniş deyip duruyor.

champions
20.12.2017, 15:23
Ntvspor'daki açıklamasını yeni gördüm, tıpkı forum gibi başkan da İstanbul deplasmanında alınan beraberliklere kanmış. Oysa rakiplerin o günkü koşullarında biz 1 puan kazanmadık, 2 puan kaybettik. 3 maçın en az 2 tanesini kazanmamız gerekiyordu. Bugün üst üste alınan galibiyetler yine yanıltıcı. Çoğu maçta üstün bir oyun oynayamadık, bazılarını şansla kazandık. Bunun böyle gitmeyeceği çok açık, önce Rıza hocanın ezberlerinden vazgeçmesi sonra da başkanın takımın şiddetle ihtiyaç duyduğu kritik mevkilere doğru isimleri alması gerekiyor. Umarım sezon sonunda düştüğü hataya düşmez ve gecikmeden doğru hamleleri yapar.

halil ibo
20.12.2017, 15:26
Başkan ve yönetim kurulu işlerini yapsınlar yeter.İlle de konuşmak,beyanat vermek zorunda değiller.
Hoca takım ile ilgili basın toplantısı yapıyor,bu kadarı taraftar için yeterli.
Başkan,konuşacaksa hakkımız yendiğinde adam gibi masaya yumruğunu vurup gerekli kararları aldırtarak konuşsun,konuşulsun.
Sustuğu noktaya gelene kadar boş boş konuştuğunu gördüğümüz için,artık tahammülümüz kalmadı.

İlker Yazıcıoğlu
20.12.2017, 15:40
Son maçlardaki yükselişimizden sonra Bursa maçında gerçekleşen penaltı facialarıyla ilgili ve Trabzonspor camiası tarafından 'önümüz mü kesilmeye çalışılıyor' korkusuyla ilgili konuşacaksa ve de deniz ateş bitnel rezaleti sonrası gibi mhk ve federasyona etkili bir şekilde posta koyacak ve bunun da sonucunu göreceksek sonuna kadar konuşmasının ve programa çıkmasının arkasındayım.

Suya sabuna dokunmadan, Trabzon büyük takımdır cart curt diye demogoji yapacaksa hiç çıkmasın daha iyi.

My
20.12.2017, 17:41
MUHARREM USTA VE DEĞİŞİM!..

Altuğ ATALAY yazdı....

Trabzonspor'da sportif anlamda yaşanan değişimin yansımaları hiç kuşkusuz toplumsal uzlaşma adına meyvelerini veriyor...

Kuruma hangi çerçeveden olursa olsun aidiyet duygusu içerisinde bulunduğunu düşünen herkesin saha sonuçlarından mutluluk duyduğu gerçeği ortada... Peki bahsettiğimiz sükunetin sebebi sadece saha sonuçları mı; ya da saha sonuçlarının gelmesindeki tek faktör Rıza Çalımbay mı?..

"Rıza Çalımbay ile ne değişti?" ayrı bir yazı konusu.... Asıl önemlisi Muharrem Usta'daki değişimin camia üzerine yansıması... Göreve ilk geldiği günlerde çizdiği başkanlık imajıyla bugünü kıyasladığımızda tablo net biçimde kendini gösteriyor...

Sosyal medya polemiklerine ve tahriklerine veda eden, yöneticilerin söylemlerini kontrol altına alan, kurul içi, Trabzon merkezli önerilere dikkat gösteren, gereksiz konuşmaktan vazgeçen başkan tipine dönüşen Usta'daki bu değişim, aslında sahada yaşanan gelişimin en önemli halkası...

* * *
"Dost acı söyler!.." derler...

Biz Muharrem Usta'nın ne dostuyuz, ne de böyle bir beklenti ve özel gayret içerisindeyiz!... Biz Trabzonspor'un derdindeyiz!... Ama Usta elini vicdanına koyup, dün kendisine yol göstermeye çalışanların söylediklerini, bugün yaptıklarıyla örtüştürür, dost bildiklerinin de şimdi nerede olduğunu hesaplarsa olayı kendisi çözer zaten!...

"Ölü rahmet bulsun da nereden bulursa bulsun!.."

Trabzonspor'u yönetenler ezelden beri er ya da geç ışığı kimlerin önlerine, kimlerin yüzlerine tuttuğunu anlamışlarsa da çoğunda iş işten geçmiştir... Evet; bugün itibariyle zararın neresinden dönülse kardır!... Önemli olan bir süredir gösterilen istikrarda devamlık sergilenip sergilenemeyeceğidir...

Usta bunu başarabilirse ne ala, vazgeçerse döneriz yine başa!...

Emre Çömez
20.12.2017, 18:58
başladı

nbay
20.12.2017, 19:18
Klasik konuşmaları, farklı bişey yok.

Erkan A.
20.12.2017, 19:26
baskan iyi kilo almis transfer icin neler söyledi dinleyemedim

selcuk
20.12.2017, 19:34
sosyal medyadan su deplasman bileti sorunsalini sorun

shootems
20.12.2017, 19:35
Dinlemeye gerek yok beyler, bilmediğimiz birşey anlatmıyor başkan

Mesut
20.12.2017, 19:44
Mehmet Ekici'yı bırak artık başkan gereksiz konulara giriyorsun

champions
20.12.2017, 19:45
Çok iyi bir kadromuzun olduğu doğru değil. Gerekli hamleler yapılmazsa pişman olacağımız çok açık.

Karadeniz6116
20.12.2017, 20:06
Muharrem Usta: “Yusuf Yazıcı’ya ve Abdülkadir Ömür’e müthiş rakamlar geliyor ancak önce Trabzonspor’da tarih yazmalılar.”

1 yıldır söyleyeceği lafı, hele şükür şimdi söyledi.
Bu ikili, ilk önce burada görevini tamamlayacak deseydin de, su basının yalan transfer haberlerini kesseydin ya en başından.

Fatih Çelik
20.12.2017, 20:11
Anlaşılan teklifler azalmış :) Ya da pazarlık yapıyor :)

bahadır2561
20.12.2017, 20:20
Her zaman ki yalanları

61_Hasan_69
20.12.2017, 20:31
Güzel konuştu başkan

pReN@_61
20.12.2017, 20:32
Başkanımızı ilk kez dinledim canlı yayında.
Güzel konuştuğunu düşünüyorum ve başarılar diliyorum
Allah yardımcısı olsun hele ki bizim gibi bir taraftarla uğraşıyor ya(söveni, yerli yersiz eleştireni, hakaret edeni vs.) o yüzden daha da yardımcısı olsun.

Ogün YAZICI
20.12.2017, 20:36
Ersin' takdir ettim ;
Usta: Yusufa ev aldık,araba aldık (omuzlar kabarır)
Abdüş'e de Onur abisinin evini alıyoruz ,araba alacaktık ehliyeti yok ...

Ersin : Eğitimleri kariyerleri gelişimleri için birşeyler yapıyor musunuz ?
Usta: İstanbulda ismini vermeyeyim özel bir yere cagirdim onu (sinsi bir gülüş) sen Beckham olacaksın yazın Amerikaya da göndereceğiz seni...

Yusuf sen şu ortamda bozulmazsan helal olsun vallahi sana

batuhanTs
20.12.2017, 20:36
Uykum geldi izlerken

Erkan A.
20.12.2017, 20:41
tam firsat normalde
bir zamanlar kadromuz sampionluga oynuyordu yusuf simsek gündeme gelmisti yöneticilerle görüsmeye bile gelmisti bizimkiler az mikat önerince besiktasa gitmisti ve besiktas sampion olmustu .....yusuf simsek o zamanlar tam aradigimiz adamdi bize geleydi sampion olacaktik o zamanin cok bilmis yöneticileri bizde senden cok var diyerek adami kapidan göndermislerdi sonra tüm türkiye yusuf simsek show izlemisti oynadigi maclarda ......suan böyle bir firsat var sadece stoper degil cok iyi bir maestro lazim bunun baskanda hocamiz rizada farkindaki sosa kalacak diyorlar sosa keske oynasa direk sampion oluruz aslinda sosayi gönder sosa kalitesinde oynayan kalitede bir oyuncu al sampion ol kadromuz sampionluga müsait sadece kadroyu oynatabilen sut ceken frikik ustasi asist yapabilen bir oyuncuya ihtiyacimiz var

Erkan A.
20.12.2017, 20:45
Ersin' takdir ettim ;
Usta: Yusufa ev aldık,araba aldık (omuzlar kabarır)
Abdüş'e de Onur abisinin evini alıyoruz ,araba alacaktık ehliyeti yok ...

Ersin : Eğitimleri kariyerleri gelişimleri için birşeyler yapıyor musunuz ?
Usta: İstanbulda ismini vermeyeyim özel bir yere cagirdim onu (sinsi bir gülüş) sen Beckham olacaksın yazın Amerikaya da göndereceğiz seni...

Yusuf sen şu ortamda bozulmazsan helal olsun vallahi sana

amerikaya bir ben gidemedim galiba gitmek istemiyorumda degil :) yusufun yerinde olaydim san fransisco ya giderdim veya miami

Sefer A.
20.12.2017, 20:50
Yusuf'u oraya buraya gönderecek he, göndersin de sonra "aga ben Trabzon'da naabiyorum yaa" demeye baslasin he mi :p
Baskan bu isleri abartma bence, futbolcunun vizyonu olmasa da olur, sahada bizim için isini yapsin yeter... nedir yâni ille de gitmeleri mi gerekiyor bunlarin ? rahat birak yau, kendileri belki gitmeyecekler...

Zâten bizimle sampiyonluk yasamadan, ya da sampiyonlar liginde oynamadan gitmeleri yasaklanmali...

Travelair
20.12.2017, 20:52
MUHARREM USTA VE DEĞİŞİM!..

Altuğ ATALAY yazdı....

Trabzonspor'da sportif anlamda yaşanan değişimin yansımaları hiç kuşkusuz toplumsal uzlaşma adına meyvelerini veriyor...

Kuruma hangi çerçeveden olursa olsun aidiyet duygusu içerisinde bulunduğunu düşünen herkesin saha sonuçlarından mutluluk duyduğu gerçeği ortada... Peki bahsettiğimiz sükunetin sebebi sadece saha sonuçları mı; ya da saha sonuçlarının gelmesindeki tek faktör Rıza Çalımbay mı?..

"Rıza Çalımbay ile ne değişti?" ayrı bir yazı konusu.... Asıl önemlisi Muharrem Usta'daki değişimin camia üzerine yansıması... Göreve ilk geldiği günlerde çizdiği başkanlık imajıyla bugünü kıyasladığımızda tablo net biçimde kendini gösteriyor...

Sosyal medya polemiklerine ve tahriklerine veda eden, yöneticilerin söylemlerini kontrol altına alan, kurul içi, Trabzon merkezli önerilere dikkat gösteren, gereksiz konuşmaktan vazgeçen başkan tipine dönüşen Usta'daki bu değişim, aslında sahada yaşanan gelişimin en önemli halkası...

* * *
"Dost acı söyler!.." derler...

Biz Muharrem Usta'nın ne dostuyuz, ne de böyle bir beklenti ve özel gayret içerisindeyiz!... Biz Trabzonspor'un derdindeyiz!... Ama Usta elini vicdanına koyup, dün kendisine yol göstermeye çalışanların söylediklerini, bugün yaptıklarıyla örtüştürür, dost bildiklerinin de şimdi nerede olduğunu hesaplarsa olayı kendisi çözer zaten!...

"Ölü rahmet bulsun da nereden bulursa bulsun!.."

Trabzonspor'u yönetenler ezelden beri er ya da geç ışığı kimlerin önlerine, kimlerin yüzlerine tuttuğunu anlamışlarsa da çoğunda iş işten geçmiştir... Evet; bugün itibariyle zararın neresinden dönülse kardır!... Önemli olan bir süredir gösterilen istikrarda devamlık sergilenip sergilenemeyeceğidir...

Usta bunu başarabilirse ne ala, vazgeçerse döneriz yine başa!...

Bugün başarılıyız başka derler, yarın başarısız oluruz başka

Program içinse; seyretmeye başladıüımda herhalde çok olmuştu. Kayda değer bir şey bulamadım sayılır. 2 genç üzerinden yağlar, ballar. Belki bir ümit ekonomiyi düzeltmek adına bir arsa alma gibi bir durum olabilir. Ekonomik seviye atlatacak bir hamle, üstü kapalı sözlerinden

Mehmet Cihan Kocaman
20.12.2017, 20:52
Evet Yusuf’un Amerika’ya gitmesini de sorun ettik. Başka hangi konuya kafayı takıyoruz şimdi?
Ne demek vizyon olmasa da olur?
Bu çocuk yurt dışında oynarken dil bilmeli, kültür bilmeli.

Sefer A.
20.12.2017, 21:01
Evet Yusuf’un Amerika’ya gitmesini de sorun ettik. Başka hangi konuya kafayı takıyoruz şimdi?
Ne demek vizyon olmasa da olur?
Bu çocuk yurt dışında oynarken dil bilmeli, kültür bilmeli.
Gitmesin arkadas :D bu tarz seyler için daha çok erken, daha bizimle yapacak isleri var, ispatlayacak kendisini... kafaya takma degil de yâni ne bileyim sinir oluyorum, 1 sene bile tam olmadi A takimda forma giyeli, adami ne zaman yurt disina gönderecegiz, gönderince skinti yasamasin onu bunu bilsin gibi seyleri konusuyoruz, nedir bu yaa... adami Trabzonspor'a daha fazla katki saglamasi için hazirlayalim, bilmem hangi takima daha iyi hizmet vermesi için degil...

selcuk
20.12.2017, 21:05
Gitmesin arkadas :D bu tarz seyler için daha çok erken, daha bizimle yapacak isleri var, ispatlayacak kendisini... kafaya takma degil de yâni ne bileyim sinir oluyorum, 1 sene bile tam olmadi A takimda forma giyeli, adami ne zaman yurt disina gönderecegiz, gönderince skinti yasamasin onu bunu bilsin gibi seyleri konusuyoruz, nedir bu yaa... adami Trabzonspor'a daha fazla katki saglamasi için hazirlayalim, bilmem hangi takima daha iyi hizmet vermesi için degil...

dil kursuna gidecek, neden korkuyorsun

Mehmet Cihan Kocaman
20.12.2017, 21:07

Trabzonlu olduğu için sıkıntı yok, Çaykarada büyüdü bu çocuk etkilenmez oralardan. Zaten kısa süreliğine dil ve kültür eğitimi için gidecek korkmayın :)

Sefer A.
20.12.2017, 21:10
dil kursuna gidecek, neden korkuyorsun
abdye dil için mi gidecek ? ingiltere'ye yollasin daha iyi, abdye hiç gitmedim ama gidip etkilenmeyen yok, ki ben uzun uçak yolculugu + o etkiye kapilmamak için hiç de gitmek istemiyorum, korkarim oralarda kalirim... iyi ki orada saglam bir lig yok, yoksa Yusuf ordan dönmez teklif beklerdi :p

Trabzonlu olduğu için sıkıntı yok, Çaykara'da büyüdü bu çocuk etkilenmez oralardan. Zaten kısa süreliğine dil ve kültür eğitimi için gidecek korkmayın :)
Kesme isâreti lütfen :D ya dil için de o kadar uzaga gitmesine gerek yok, Londra kesmeyi mi oni, ben de gider ziyâret ederdim onu :)

selcuk
20.12.2017, 21:16
abdye dil için mi gidecek ? ingiltere'ye yollasin daha iyi, abdye hiç gitmedim ama gidip etkilenmeyen yok, ki ben uzun uçak yolculugu + o etkiye kapilmamak için hiç de gitmek istemiyorum, korkarim oralarda kalirim... iyi ki orada saglam bir lig yok, yoksa Yusuf ordan dönmez teklif beklerdi :p

yav niye etkilensin

onlar simdiden milli takimlar ile ve alt yapida cok gezip bayaga seyler gördüler

orada 2 kardes gibi gezip egitimi alsinlar
bisey olmaz

zaten abdulkadir imam hatipli, yusufa dikkat eder :p

Sefer A.
20.12.2017, 21:18
yav niye etkilensin

onlar simdiden milli takimlar ile ve alt yapida cok gezip bayaga seyler gördüler

orada 2 kardes gibi gezip egitimi alsinlar
bisey olmaz

zaten abdulkadir imam hatipli, yusufa dikkat eder :p
simdinin imam hatiplilerinden korkulur ahahah :p
Abdülkadir'i belirtmedi bu konuda, ikisi gidecekse hem iyi hem kötü... la habu Abdülkadir etkilenir, zâten çecuktu, eyvah gitti usak :D

Sefer A.
20.12.2017, 21:19
forum arada saçmaliyor mu, bende mi sorun var ? yaziyorsun yolluyorsun dönüyor bekliyor sonra olmuyor falan, yeniliyorum 2 kere yazmis gibi oluyorum, gicik ediyor adami

Erkan A.
20.12.2017, 21:30
RENKTASLAR konuyla alakasi yok fakat bügün bayern münchen - borussia dortmund maci var 20,45 kupa maci alman kanali ARD sifresiz yayinlicak belki benim gibi izlemek isteyen vardir aramizda

Adem Akyüz'
20.12.2017, 21:39
Ekstra, bilmediğimiz bir şey söylemedi başkan.

*

Abdülkadir ve Yusuf hakkında söyledikleri cok önemli. Önce Trabzonspor'da tarih yazmalılar.

*

Başkanın bu akşam için en beğendiğim cümlesi ise "ikinci yarı evimizde oynayacağımız maçlarda (fener maçını kast etti) sadece maça odaklanalım" temalı cümlesi oldu. Başka işlerle ugraşmayalım. Bence de öyle olmalı. Hatta diger 33 maç gibi bu maç da normal bir maç gibi düşünülmeli. Bursa maçındaki ortam bile futbolculari saha içinde nasil gerdigini gördük.

Sefer A.
20.12.2017, 21:51

*

Abdülkadir ve Yusuf hakkında söyledikleri cok önemli. Önce Trabzonspor'da tarih yazmalılar.

*

Başkanın bu akşam için en beğendiğim cümlesi ise "ikinci yarı evimizde oynayacağımız maçlarda (fener maçını kast etti) sadece maça odaklanalım" temalı cümlesi oldu. Başka işlerle ugraşmayalım. Bence de öyle olmalı. Hatta diger 33 maç gibi bu maç da normal bir maç gibi düşünülmeli. Bursa maçındaki ortam bile futbolculari saha içinde nasil gerdigini gördük.
Dogru da nasil bir ortam vardi ki, taraftar var ama ses yok... hee homurdanma fazlaydi belki... yâni bence gs karsilasmasindaki gibi olsa taraftar, Bursa bjk fb fark etmez bizimkiler çikar adam gibi oynarlar.... fbye karsi yenilmeyiz diyorum ben ama yenmenin de zamâni geldi de geçti artik... Karabük ve Konya'yi yenersek fbye yenilmemek yeterli olabilir ama olsun, yenelim daa

Oruç
20.12.2017, 21:54
Yusuf ve Abdüş’ün kendi kariyerleri açısından dil öğrenmeleri son derece mühim. Karakter noktasında herhangi bir problemleri yok. Başkan’ın dediği gibi önce Trabzonspor’da başarılı olmalı, şampiyonluk yaşamaları lazım. Bu çocuklar bunu yapabilecek kişilikte ve yetenekte. Sembol olmaları lazım. Avrupa’ya gitmek farz değil. Bizi şampiyon yapsınlar sonra güzel takımlara güzel paralara gitmelerinde bir sakınca görmüyorum tabi. Önce kendilerini bu noktaya getiren takıma borçlarını ödemeleri lazım. Bu borcu ödeyeceklerine de inanıyorum.

Gurpas
20.12.2017, 21:56
ABD vize vermiyor nasıl gidecek amk...

Enaldo61
20.12.2017, 22:08
Ne Amerika'sı yahu dil eğitimi dediğin aylar süren bir şey faal futbolcu gidemez öyle.

selcuk
20.12.2017, 22:16
Ne Amerika'sı yahu dil eğitimi dediğin aylar süren bir şey faal futbolcu gidemez öyle.

dili zaten biliyorlar

üniversite kampüslerinde yazin ilerletmek icin 3 haftalik kurslar oluyor, bolca insan icine girdigin

bu yaz benim kardesimde öyle cambridge de idi, benzer bir kursa yollarlar

Mesut
20.12.2017, 22:27
Facebook resmi sayfa şimdiden şikeciler ile oynanacak olan maça etkinlik düzenlemiş bu maçı ne kadar büyütürsek bize o kadar ters teper

hay1699
20.12.2017, 22:55
Deplasman biletleri ve vip tribün mevzusunu cevapladı, bu iyi. Yalnız yusuf'a ev araba aldık nedir ya! Ayıp şeyler bunlar gibi geliyor bana, ne gerek var.

sasone
20.12.2017, 22:57

Sefer kardeşim, elimde olsa alt yapıdaki tüm futbolcuları dünyayı gezip,görmeleri için yurt dışına gönderirdim,gitsinler,gezsinler,görsünler ki o öve öve bitiremedikleri şehirlerin hiç biri Trabzon'a öyle fark atacak şehirler değil,özellikle Liverpool ve Manchester gibi sıkıcı şehirleri bilhassa gezdirsinler,yaratılan algılar,oluşturulan fantastik alemlerin yalan olduğunu bizzat kendileri görsün.
Ayrıca dünyayı ne kadar çabuk tanır ve kavrarsa gençler,ülkesinde,şehrinde,takımında olması gerekenler için kafa yorar,sorumluluk sahibi olurlar.
Şunu bu gezilerden sonra kendileri de çok net olarak fark edecekler ki dünyanın en büyük takımlarından,camialarından birinde ve 80 milyon kendi nüfusu,etrafında etkisi altına aldığı en az 350 milyon nufüs içinde bilinir kişiler,öyle bir ülkenin ve takımın içindeler,algılara kapılmasınlar,hali hazırda Avrupa'nın en büyük ilk 25 takımından,camianın birisindeler zaten.

Ayrica Muharrem Usta'nın yerinde olsam alt yapıdan gelen her genci Ali Şen Kandil,Muhammed Reis ve Barış Memiş gibi abileri ile de tanıştırırdım,asıl etkiyi onlar yapar,anlatacakları çok şey vardır.

Mesut
20.12.2017, 23:16
Deplasman biletleri ve vip tribün mevzusunu cevapladı, bu iyi. Yalnız yusuf'a ev araba aldık nedir ya! Ayıp şeyler bunlar gibi geliyor bana, ne gerek var.

Yalnız basında haberleri çıktı söz verildi alınmadı diye onlara cevap olarak vermiş olabilir

My
20.12.2017, 23:33
Başkanda bir şeyler değişmiş. Yusuf ve Abdülkadir'le ilgili söylemlerinde farklılık var mesela. Olması gereken de buydu zaten.

alperrr
21.12.2017, 00:00
bi istanbul kulübü yapsaydı bunu aooovvvvv başkan oyuncalara nasıl sahip çıkıyor..

eğitimlerini dahi düşünüyor laflarıyla hava atarlardı..

biz övüneceğimiz yerde eleştiriyoruz..
eğitim ve bilimin faydasını görürüz..
düşünün şampiyonlar liginne gitmişiz Yusuf hakemin yanına giderek durumu ingilizce izah ediyor..

Abdülkadir ve Yusufa sahip olarak ne kadar önemli iki değere sahip olduğumuzun farkındasınız değil mi..
bizanslıların ağzının suyu akıyor..
ama yinede bunu çok dillendirmeye gerek yok..

Başkan ensonunda doğru yolu bulmuş bu fikrindende inşlallah dönmez önce Trabzonsporla başarılı olsunlar..

Sefer A.
21.12.2017, 00:18
Sefer kardeşim, elimde olsa alt yapıdaki tüm futbolcuları dünyayı gezip,görmeleri için yurt dışına gönderirdim,gitsinler,gezsinler,görsünler ki o öve öve bitiremedikleri şehirlerin hiç biri Trabzon'a öyle fark atacak şehirler değil,özellikle Liverpool ve Manchester gibi sıkıcı şehirleri bilhassa gezdirsinler,yaratılan algılar,oluşturulan fantastik alemlerin yalan olduğunu bizzat kendileri görsün.
Ayrıca dünyayı ne kadar çabuk tanır ve kavrarsa gençler,ülkesinde,şehrinde,takımında olması gerekenler için kafa yorar,sorumluluk sahibi olurlar.
Şunu bu gezilerden sonra kendileri de çok net olarak fark edecekler ki dünyanın en büyük takımlarından,camialarından birinde ve 80 milyon kendi nüfusu,etrafında etkisi altına aldığı en az 350 milyon nufüs içinde bilinir kişiler,öyle bir ülkenin ve takımın içindeler,algılara kapılmasınlar,hali hazırda Avrupa'nın en büyük ilk 25 takımından,camianın birisindeler zaten.

Ayrica Muharrem Usta'nın yerinde olsam alt yapıdan gelen her genci Ali Şen Kandil,Muhammed Reis ve Barış Memiş gibi abileri ile de tanıştırırdım,asıl etkiyi onlar yapar,anlatacakları çok şey vardır.
Böyle olur bak, îtirâzim yok :) ama iste o zaman abdye dgl Lvpool Londra Manchester falan oralara gitsinler :D

selcuk
21.12.2017, 00:41
sizi rahatlatmak icin torino ve sinsheim a yollariz usaklari

Karmam
21.12.2017, 02:37
çok tuhaf kafalar var forumda. biri bir diyalog anlatacak cümle aralarında kafasına göre vücut hareketleri serpiştiriyor ki eleştirebilsin. başkan sinsi sinsi gülmüş filan. öbürü "yine her söylediği yalan" diyor, koca programda bir tane vaat vermemiş, yalnızca durumu yorumlamış ama bu herif yalanlar bulmuş nerden bulduysa. öbürü daha hala tarihin en rezil başkanı diyor. allah size akıl fikir ihsan eylesin inşallah. size sulayın diye tarla verilse elinizdeki suyu bırakır tarlaya kola döker sonra da niye burdan tavuk çıkmıyor diye toprağı yumruklarsınız. gelmiş burda yönetim yorumluyorsunuz. düşman başına diyeceğim ama vicdan azabı çekerim.

programda medyatik konu azdı. daha ziyade sohbet havasında geçti. burada bazıları bu söylemle aradığını bulmuş ama yusuf ve abdüş'ün asla kalmaları taraftarı değilim. yusuf şu futbolu 24 yaşında oynasın avrupa'nın bir tane kulüp çıkıp da 2 kuruş para vereyim demez. şu an para etmelerinin sebebi de iyi oyunları değil, avrupa takımlarının acaba bu kumaşlardan bir şey çıkartabilir miyiz merakı. tek yaptıkları da birbirlerini tetiklemek, biri izliyor diye hepsi üşüşüyor. ben asla büyük paralar döneceğini de düşünmüyorum. cengiz 15'e gitti yedek bekledi şimdi kiralanacak yer aranıyor. emre mor'un o kadar avrupa piyasası var ve dordmund gibi bir markadan geçti ona rağmen 10'a satılabildi.

ben size olacağı söyleyeyim, yusuf yarın bir mucize eseri 10'a 15'e satılırsa 2 yıl sonra ücretsiz trabzonspor'a kiralanır. abdüş keza aynı şekilde büyük paralara giderse 1 yıl büyük bir takımda yedek bekler. sonra sampdoria'ya filan gider arada gol atar hürriyet'ten takip ederiz. bizim en büyük hatamız özellikle yazıcı'yı genç zannetmemiz. yusuf'un taş çatlasa 2 yılı, gelişme gösteremezse 1 yılı var genç kategorisinden çıkacak avrupa nezdinde. abdüş'ün kumaş iyi ama gökdeniz'in seviyesinin yakınında mı şu anda bu adam? hiç alakası yok. yani trabzonspor'un 15 milyon euro civarı teklifi varsa elinde veya gelecekse, abdüş'ü göndermeyerek 15 milyon euroluk risk alma lüksünü nereden kendinizde görüyorsunuz benim aklım hayalim almıyor.

ben onu bunu bilmem. fatih tekke benim dünya futbolunda izlediğim en yetenekli futbolculardan biriydi. bu kadar bütün bir forvet türkiye'ye hiç gelmedi ve gelmeyecek. top onun ayağına geldi mi benim nabzım düşerdi, o kadar güvenirdim. gökdeniz keza hızı yeteneği bir kenara o kadar müthiş bir futbol zekasıydı ki. yani bu adamlar top vermezdi top. bu ikisinin seviyesinde futbolcu ben bir tek arda turan'ı gördüm türkiye'de. e ne oldu? rusya+rusya terk. yusuf bir kere asla ve asla bu seviyeye çıkamaz. sürekli top kaybediyor. gerçekten iyi futbolcu çok zorda da kalsa tepesine 3 kişi de çıksa doğru işler yapar. çizgiye inip 2 kişiyi çalımlarken yaptığı top kaybından bahsetmiyorum. oyunu yanlış yönlendirmesinden ve sürekli basit hatalar yapmasından bahsediyorum. trabzonspor standartlarında kendini iyi geliştirirse yıldız olabilir belki ilerde. abdüş'ün potansiyeli çok daha fazla ama o da gökdeniz olur mu, bence olamaz.

şimdi her şeyin başında bizim 20 milyon eurodan fazlaya futbolcu satabileceğimizi düşünen adam hayal aleminde yaşıyordur. bunun da sebebi basit, trabzonspor 20 milyon euroluk bir teklifi reddedecek güçte bir takım değil. 20 milyon euroyu reddetmek demek o futbolcuya 20 milyon euro ödemekle eş değerdir. bugün hayal edebiliyor musunuz biz gideceğiz de avrupalı bir futbolcuya 10 milyon 15 milyon 20 milyon euro para vereceğiz de getireceğiz? teklif dahi edilemez. türkiye'de yok böyle bir olay. galatasaray bruma'yı aldı 50'ye satacağız diye, zarar ettiler gönderirken bruma çok etkili olmasına rağmen.

biz de şu anda satarsak yusuf'la abdüş'ü satıyor olmayacağız bunu herkesin bir anlaması lazım. biz bu teklifleri veren kulüplere hayal satıyoruz futbolcu değil. bu adam büyür mü diye alıyorlar. 30-40 milyon olur mu diye alıyorlar. roma şu an cengiz'i satsa kaça satar? 7-8 belki. 6 ayda geldiği nokta bu ki cengiz yusuf'tan da iyi abdüş'ten de.

o yüzden önerim net. direk satın, 3 yıl sonra geri alın. hem avrupa tecrübesi edinmiş olsunlar, hem de döndüklerinde kafamızda soru işareti olmasın.

Sefer A.
21.12.2017, 05:09
Karmam bâzen sana katilirim bâzen katilmam ama az çok saygi duyarim... ama bu yazdiginla resmen miçtin sivadin...
Cengiz'in nesi Yusuf'tan Abdülkadir'den iyi ? Yusuf'tan bile iyi degil, Abdülkadir'den iyidir demek küfür gibi bir sey... dalga mi geçiyorsun ne yapiyorsun ? Cengiz kimdir ?
Baskinin oldugu hiçbir yerde oynamamis, Trabzon'a gelsin altina siçar baskidan, bizim Yusuf ve Abdülkadir Dünyanin belki de en çok baskinin oldugu takimlarin birinde oynuyorlar ve gâyet de iyiler... Cengiz basak'ta laylaylom takiliyordu...
Diger kisimlara girmeye de gerek yok... yine de sunu diyebilirim ki evet Tekke çok çok yetenekliydi ama kafa olarak biraz skintiliydi ve çok da çaliskan degildi, iste bu konuda bilinen su ki Abdülkadir ve Yazici çok iyi, olumsuz yazan kimse çikmadi bu zamâna kadar... Abdülkadir'in de tek eksigi fiziginin oturmamis olmasi, onun hâricinde skintisi yok... tabi oyununa çesit katmali o da zamanla gelecek gittikçe gelisiyor zâten...
Saf yetenek olarak Gökdeniz Abdülkadir'in yanina yaklasamaz... Yusuf ve Abdülkadir çok iyi topçu olamazlarsa ilerde, bu yeteneklerinin eksik oldugundan degil kafa olarak sknti yasadiklarindan ya da simardiklarindan olur... Gökdeniz az saç bas yoldurmadi, o paralara gittiginde de pek kimse "sakn ha olamaz" dememisti... kafa olarak çok güçlü olabilir, onun hâricinde yetenek olarak hiç de öyle aman aman biri degil Gökdeniz, kimse kusura bakmasin...

Biri çikip da "bu 2 gence güvenmiyorum, kafa olarak bozulacaklar simaracaklar" dese, saygi duyarim, katilmasam da dilemesem de olabilir tahmindir derim, ama yetenek olarak Cengiz'e ya da Gökdeniz'e kiyaslanmalari kabul edilebilir degil... eger onlar kadar, daha dogrusu ne yapti ne etti belli olan Gökdeniz kadar olamazlarsa eger, terkarliyorum bu kesinlikle kafa olarak skinti yasadiklarindan simardiklarindan yanlis yönlendirildiklerinden dolayi olur, yetenek olarak uçarlar giderler bilhassa Abdülkadir, haydi Yusuf'u tartisabiliriz diyelim....
Abdülkadir EmreMor ile kiyaslanabilir, Emre az daha çabuk az daha hizli ve az daha iyi fizigi oturmus birisi, ama aralarinda 1-2 yas fark var bu 1. , 2. ise bu farklar kapanmayacak degil, zâten çok fark yok... ama büyük ihtimal kapanmayacak olan bir sey varsa o da Abdülkadir'in beyninin Emre'den 2 kat daha iyi çalistigidir, Mor kapatsin bakalim bu açigi, görecegiz ilerde ne olacak...

He bu arada, bizimle kalmalarini çok istedigim bu gençler, Trabzonspor'dan yillar boyunca gitmeyip bizi basaridan basariya tasirsa, kimse çikip da "yurt disina gitmekten korkuyorlar" "yurt disina giderlerse bu kadar iyi oynayamazlar" gibi seyler demesin afkurmasin....
Zâten ahim sahim takimlara gitmedikleri ya da en güçlü takimlar öncesi basamak olarak bilinen atiyorum Porto Monaco Dortmund gibi takimlara gitmedikleri sürece hiçbir yere gitmelerine gerek yok.... Roma Celta fupfuzuli takimlar... Italya'da zâten Juventus ve biraz Napoli gerisi hikâye... Ispanya'da su anki durumda Valencia en kötü ihtimal olmalidir.... görüyoruz digerlerini, alayi saçma tercihler yapti EnesÜnal da aynen öyle, simdi Levante takiliyor orada da is yaptigi yok, daha hangi ligde oynayacagini bilmiyor herif.... yemisim menejerini, sen de beynini kullan be adam... Fransa Almanya buralarda is yapar, örnek kalas dangoz Suk...

Devâmi da vardi epey ama forum takildi yine, öfff sinir oldum yaa...

Neyse, gerçek sudur ki, Abdülkadir'i yetenek olarak Gökdeniz'le kiyaslamak ayiptir, Cengiz ile kiyaslamak da yanlistir, Cengiz'in daha iyi oldugunu savunmak saçmaliktan baska bir sey degildir

Şanlı SanMarino
21.12.2017, 06:18
Diyor ki; "Tarih bizi bir şekilde yazacak."

Kesinlikle evet. Trabzonspor tarihinin en farklı yenilgilerini aldığı Başkan olarak yazacak. Bunu değiştirebilir misin?

celaledtin
21.12.2017, 08:14
ben onu bunu bilmem. fatih tekke benim dünya futbolunda izlediğim en yetenekli futbolculardan biriydi. bu kadar bütün bir forvet türkiye'ye hiç gelmedi ve gelmeyecek.
Tövbe de sen Şota yı izlemedin galiba.

Harun-61
21.12.2017, 11:51

*

*

1 maclik olsa da GGencler Istanbul'dan Trabzon'a gelmeli.

Travelair
21.12.2017, 15:18
Başkanın konuşmasının başını kaçırmıştım. Seyrettim. Başkan şimdiki kadroyu '96 ve 2005 kadrolarıyla mukayese ediyor. Büyük hata. Kimileri en iyisi bu diyorlarmış, kusura bakmasın, çok komik. Ayrıca asıl konulara (Amatör şubelerin durumu, gelir getirici projeler vs.) hiç değinilmemiş, takım ve futbolcular hakkında yorumlarla dolu bir program olmuş, çok yazık. Son olarak Ersin Düzen'e çok kızdım, ona bir çift lafım olacak

Mustafa YILMAZ
21.12.2017, 16:51
usta, yusuf ve abdüş hakkında para kısmını ikinci plana attı nihayet ayrıca gelişimleri için ekstra hamleler yapması ve en önemlisi basamak basamak çıkmalarını istemesi güzel maddi anlamda.

ayrıca bu iki oyuncunun alt yapıda olan diğer oyuncular için müthiş bir örnek olduğunu söyledi yani somut bir örnek var artık gidebilecekleri yol için + bir motivasyon sağlayacaklardır o gençler için.

tabi böyle konuşuyoruz ama usta'nında programda söylediği gibi sütten ağzı yanan ayranı üfleyerek içer ( yoğurdu üfleyerek yerdi benim bildiğim ya neyse :)) o yüzden lafına değil artık icraatlarına bakıyorum.

David_LuiZ4
21.12.2017, 23:10
Stad etrafındaki trafik sorununu tutmuşlar başkana soruyorlar yok mail atmışlarmış da yok fax çekmişlermiş de kulüp neden sessizmiş de...Mail atıp tepki göstereceğin yer karayolları ve belediye belediye...Her haltı başkandan bilmeyin Trabzonspor kulüp başkanlığı makamından başka makamlar da var şehirde...Belediye başkanı vali kaymakamlık garnizon vs...Gidin buralara sesinizi çıkarın mail atın...

selcuk
22.12.2017, 02:06
özer karari kesinlikle cas a tasinmali

Karmam
22.12.2017, 02:56
Sefer Asan , Roma'nın 15 milyon euro para verdiği adamı bu kadar itin kıçına sokmaya gerek yok, cengiz futbolu çok doğru oynayan çok yetenekli bir futbolcu, yusuf'tan da 6 ay genç. keza gökdeniz'in istikrarı ve başarıları ortada. yusuf çoğu maç saç baş yolduruyor. abdüş daha özel bir oyuncu ondan ama şunu anlatmaya çalışıyorum ben. bir futbolcu genç yaşında iyi diye, futbolunu sürekli ileri taşıyacak diye bir şey yok. yani yusuf bundan 5 yıl sonra bugünkü halinden kötü olabilir. bunun birçok örneği var dünya futbolunda. son maçta da o golü çıkarsan bugün herkes yusuf yedeğe diyor olacaktı, nitekim diyordu da. neyse maksadımı aşmayayım, buradaki herkes kadar seviyorum bu ikisini. burada efsane olsunlar, birkaç yıl sonra da 30'a 40'a gitsinler ben evimden mahalleye 2 hafta biz dar sokaklarında dinletirim, öyle mutlu olurum. bu kısımda bir yanlış anlaşılma olmasın. kol kırılır yen içinde kalır, ben galatasaraylı arkadaşlarla tartışırken sizin bütün kadronuz ne bir yusuf, ne bir abdülkadir etmez diye tartışırım. gelgelelim bu çocuklardan beklentilerin gerçekçi olduğuna inanmıyorum. 15 milyon euro civarı paralar çok büyük paralar, bu paralar bu futbolculara 23 yaşından sonra asla önerilmez hiçbir avrupa kulübü tarafından bu düşüncemin arkasındayım. gitsinler, paramızı alalım, başarılı olurlarsa gurur duyarız, başarısız olurlarsa dönerler kaldıkları yerden avrupa tecrübesi ve soru işaretleri olmadan devam ederler. şu an futbollarının olmasa bile değerlerinin zirvesindeler. yarın yusuf 3 maç daha saçmalar, 4. maç sosa'yı koyar, sosa kendine gelmiştir bir başlar yusuf kesiği yer ondan sonra yarım devre yarım devre sol açıkta sürünür. abdüş şu an doğru futbol oynuyor ama bu bir gaza gelip 4 kişinin arasına girmeye başlar, pas yerine şut tercih eder yani kısaca emre morlaşır ve futbolu yanlış oynarsa o da güme gider. bak emre mor o kadar yetenekli ama o kadar kötü bir futbol anlayışı var ki çocuğun dordmund bile değiştiremedi adam edemedi. büyük topçu olabilirler mi olabilirler ama bunun ne kadar zor olduğunu daha fazla anlatmama gerek yok ki, risk almayalım diyorum olay bu.

Tövbe de sen Şota yı izlemedin galiba.
ben izlemedim de 30 yıl önce 4 sezonda 60 gol atmış adamı mı konuşacağız burada? ben dünya futbolu demişim. denk gelirsen o zamanlar türkiye'de futbol oynamış eski futbolculara sor tekke'yi, hepsi hayranıdır. rıdvan dilmen diyordu raul'dan yetenekli diye. bana onlarla gel. totti daha iyiydi filan de onun aksini söylemeye belki tövbe ederim.

Karmam
22.12.2017, 03:08
Sefer Asan , bu arada o söylediklerimde Okay örneği çok net bir kanıttır. okay 15-16 yaşındayken 2. ligde, 17 yaşından itibaren de süper ligde düzenli olarak oynayan bir adam. yıllardır bizim ilk 11'imizin değişmez ismi. bu sezonun en iyi futbolu kim oynuyor diye anket yapalım okay'ı ilk 3'e koymayacak kimse yoktur. adam kendini aştı, inanılmaz futbol oynuyor. peki yusuf'u abdüş'ü izlemeye dünya kadar scout geliyor okay'ı da izliyorlar. okay bu sezon yusuf'tan iyi futbol oynuyor. 30 40 filan bir kenara niye okay'a biz 7 milyon euronun üstünde bir tane teklif duymuyoruz? . çünkü okay 23 yaşında. bu avrupa nezdinde gençlik değil olgunluk yaşıdır ve okay da bunun kanıtıdır.

erenslash
22.12.2017, 04:02
Başkan gidip saçma sapan stoper transferi yapma ucuz genç olacak diye

as adam alacaksın gerçek bir as stoper istiyoruz paraları çarçur etmeyin az öz iş yapın artık

parasına kıyın kıyamıyorsanız sırf almak için israf etmeyin

artvints
22.12.2017, 04:39
yazıcı tekke'yi abdülkadir de gökdeniz'i geçecektir inşallah. beraber çıksalarmış efsane hücum hattımız olurmuş.

Sefer A.
22.12.2017, 05:21
özer karari kesinlikle cas a tasinmali
Ne oldu ki ? neden ? 6 ay cezâ yemeyecek mi, iptal mi oldu o ?

selcuk
22.12.2017, 10:06
Ne oldu ki ? neden ? 6 ay cezâ yemeyecek mi, iptal mi oldu o ?

keske sadece iptal olsa, üzerine birde 4 milyon tl+ faiz ödeyecekmisiz

bir kararda nasil 360° dönüs olur

bu davayi cas a tasimayan kulübe ihanet eder...

ALDENİRO
22.12.2017, 10:13
başkan ersun inadı yüzünden bu hallere gelmıştir ve taraftar arasında sinerju kalmamış ve dolayısıyla istifa etmesi gerekir.

ancak karabük maçını alirsak ve sonrasında başkan şampiyonluk için çok iyi iki transfer yapar ve takım çoşarsa anca taraftar başkanın ersun inadını affedebilir.

Karadeniz6116
22.12.2017, 10:43
Ülke içinde tahkimin verdiği futbolcu anlaşmazlık kararlarını Cas'a tasiyamiyorsun.
O iş geçti.
Kel kafali Sadi Tekelioğlu bile aleyhimize ifade verirse, karar da böyle 180 derece döner.
Tek çare Özer ile anlaşıp, parayı taksitlerle ödemek artık.

celaledtin
22.12.2017, 11:37
ben izlemedim de 30 yıl önce 4 sezonda 60 gol atmış adamı mı konuşacağız burada? ben dünya futbolu demişim. denk gelirsen o zamanlar türkiye'de futbol oynamış eski futbolculara sor tekke'yi, hepsi hayranıdır. rıdvan dilmen diyordu raul'dan yetenekli diye. bana onlarla gel. totti daha iyiydi filan de onun aksini söylemeye belki tövbe ederim.
Al izlede gözün futbolcu görsün. Şota Trabzonspor tarihinin görüp görebileceği en iyi futbolcudur.

https://www.youtube.com/watch?v=nZJffLpKi_0

https://www.youtube.com/watch?v=EMBE5piZPdc

https://www.youtube.com/watch?v=wsYXX915nXc

Oğuz ZEYTİN
22.12.2017, 11:40
başkan ersun inadı yüzünden bu hallere gelmıştir ve taraftar arasında sinerju kalmamış ve dolayısıyla istifa etmesi gerekir.

ancak karabük maçını alirsak ve sonrasında başkan şampiyonluk için çok iyi iki transfer yapar ve takım çoşarsa anca taraftar başkanın ersun inadını affedebilir.

İstifa mı? Aksine tam kenetlenilmesi gereken bir süreçten geçmiyor muyuz?

ALDENİRO
22.12.2017, 11:44

evet ama bizi çok üzdü renktaş kendini affettirsin.

yasinylmz
22.12.2017, 11:51
Al izlede gözün futbolcu görsün. Şota Trabzonspor tarihinin görüp görebileceği en iyi futbolcudur.

https://www.youtube.com/watch?v=nZJffLpKi_0

https://www.youtube.com/watch?v=EMBE5piZPdc

https://www.youtube.com/watch?v=wsYXX915nXc
Fatih 96 kadrosunda Şota'nın yedeğiydi. Fatih çok büyük golcüydü evet ama Şota Fatih Tekke'den çok daha yetenekli bir golcüydü. Topla bir orta saha oyuncusu gibi hareket ederdi. Top cambazıydı Şota. Bitiricilik konusunda da Fatih'ten iyi bir oyuncuydu. Bu lige ondan daha klas bir golcü gelmedi.

yasinylmz
22.12.2017, 11:55
Bugün Trabzonspor'u tutuyorsam Şota sayesindedir :) Ona hayrandım. Onun yüzünden Trabzonsporluyum :) Gittiğinde günlerce ağlamıştım. Babam beni kandırıyordu geri gelecek diye :)

ceday99
22.12.2017, 13:08
Aslında evet kenetlenmemiz gereken dönemden geçiyoruz ama bu sadece 5-6 haftalık dönemi içermiyor. Yıllardır kenetlenmemiz gereken dönemden geçiyoruz. Ama bunu hiç bir zaman başaramadık.
Hafiften bir başarı grafiği yakaladığımızda o dönem kenetlenmemiz gereken dönem oluveriyor. Arkasından gelen bir kötü sonuç da bu dönemin sonu oluyor. Bu da bizi başladığımız noktaya geri getiriyor.

Şu dönemde başkanın istifasını istemek ağır olur tabi ama yaptığı yanlışlar ve yapacaklarının sinyallerini vermesi de aklımızın köşesindeki istifa etmesi düşüncesini canlı tutuyor elbette. Bir sistem çalışıyorsa ona hiç
çomak sokmayacaksın. İyi veya kötü müdahale etmeyeceksin. televizyona çıkma mesela genç oyuncularla ilgili açıklama yapma. Ne gerek var böyle şeylere.

Değinmeden geçemeyeceğim bir konu daha var. Burada Rıza hoca ile anlaşıldığında çoğumuz yine yönetime yüklenmiştik. İstikrar için Ersun Yanalda sonuna kadar ısrarcı olan ben de kuşkuluydum bu
seçimden. Şimdi olan ise her galibiyet ile gelen bir Ersun nefreti. Öyle böyle de değil ağza alınmayacak küfürler ediliyor adama. Başarı gelmese yönetim gidecekti. Hala da bir iki haftalık kötü sonuca bakar bu istifa
seslerinin yükselmesi.

Sözün özü uzun zamandır ayarımız yok. Ama son zamanlar forumdaki "maçlara tek tek bakmalıyız" sözleri ve ihtiyatlı davranmamız bakış açımızda bir iyileşme olduğunu gösteriyor. Bunda da sezon başındaki aldığımız dramatik mağlubiyetler sebep oldu. Yani nerdeyse sevineceğim o mağlubiyetlere.

Gökhan Balcı
22.12.2017, 13:17
Etki tepki mesela biraz. Ersun o denli ağır mağlubiyetler almasaydı bu denli bir çöküş olmasaydı bu yükselişin olma ihtimali olmazdı. Zira Ersun bir süre daha en azından takımın başında kalır ve tıngır mıngır ilerledik. Sezonu da ilk onda falan bitirirdik. Ama öyle bir çöküş yaşandı ki herkesin içi hırs doldu ve bugünlere geldik. Yani Ersun ile o sonuçları aldığımız için bu sene şampiyon olabiliriz. Yarı iyi şeylerin daha iyisini doğuracağını kesinlikle iddia edemeyiz. Trabzonspor şu an çok hırslı ve gerekli bir iki transferle yalnızca kendini lige vermiş bir Trabzonspor şampiyon olabilir. Mas konusunda tamamen haklı olduğunu düşünüyorum. Mas gitmeli ama gerekirse mas ın kendisi ile konuşarak onun ayarında hatta daha iyisinin gelmesi sağlanmalı.

Oğuz ZEYTİN
22.12.2017, 13:40
Aslında evet kenetlenmemiz gereken dönemden geçiyoruz ama bu sadece 5-6 haftalık dönemi içermiyor. Yıllardır kenetlenmemiz gereken dönemden geçiyoruz. Ama bunu hiç bir zaman başaramadık.
Hafiften bir başarı grafiği yakaladığımızda o dönem kenetlenmemiz gereken dönem oluveriyor. Arkasından gelen bir kötü sonuç da bu dönemin sonu oluyor. Bu da bizi başladığımız noktaya geri getiriyor.

Şu dönemde başkanın istifasını istemek ağır olur tabi ama yaptığı yanlışlar ve yapacaklarının sinyallerini vermesi de aklımızın köşesindeki istifa etmesi düşüncesini canlı tutuyor elbette. Bir sistem çalışıyorsa ona hiç
çomak sokmayacaksın. İyi veya kötü müdahale etmeyeceksin. televizyona çıkma mesela genç oyuncularla ilgili açıklama yapma. Ne gerek var böyle şeylere.

Değinmeden geçemeyeceğim bir konu daha var. Burada Rıza hoca ile anlaşıldığında çoğumuz yine yönetime yüklenmiştik. İstikrar için Ersun Yanalda sonuna kadar ısrarcı olan ben de kuşkuluydum bu
seçimden. Şimdi olan ise her galibiyet ile gelen bir Ersun nefreti. Öyle böyle de değil ağza alınmayacak küfürler ediliyor adama. Başarı gelmese yönetim gidecekti. Hala da bir iki haftalık kötü sonuca bakar bu istifa
seslerinin yükselmesi.

Sözün özü uzun zamandır ayarımız yok. Ama son zamanlar forumdaki "maçlara tek tek bakmalıyız" sözleri ve ihtiyatlı davranmamız bakış açımızda bir iyileşme olduğunu gösteriyor. Bunda da sezon başındaki aldığımız dramatik mağlubiyetler sebep oldu. Yani nerdeyse sevineceğim o mağlubiyetlere.

Hayır efendim, hafiften bir başarı grafiği yakalanmasından dolayı kenetlenilmesini savunmuyorum. Olağan kongreye bir yıl kalmış, bu süre zarfındaki olası bir istifa ile beraberinde gelecek karmaşayı bu camianın kaldıramama riskinden dolayı kenetlenilmesi gerekiyor. Hesap sorulacaksa (Ekonomik, sportif vb.), 2018'deki kongrede aday ve listelerle gerekeni yaparsınız.

Trabzonspor; bugün maç kaybedebilir, oyuncu gönderebilir, abuk sabuk davalara muhatap kalabilir. Hepsini iyi kötü çözer... Ancak zaten yarısı gitmiş yönetimin "resmi" yokluğundaki tartışmaları yürütecek enerjisi yok.

ceday99
22.12.2017, 14:03
Hayır efendim, hafiften bir başarı grafiği yakalanmasından dolayı kenetlenilmesini savunmuyorum. Olağan kongreye bir yıl kalmış, bu süre zarfındaki olası bir istifa ile beraberinde gelecek karmaşayı bu camianın kaldıramama riskinden dolayı kenetlenilmesi gerekiyor. Hesap sorulacaksa (Ekonomik, sportif vb.), 2018'deki kongrede aday ve listelerle gerekeni yaparsınız.

Trabzonspor; bugün maç kaybedebilir, oyuncu gönderebilir, abuk sabuk davalara muhatap kalabilir. Hepsini iyi kötü çözer... Ancak zaten yarısı gitmiş yönetimin "resmi" yokluğundaki tartışmaları yürütecek enerjisi yok.
orada lafım sana değil. yoksa forumda ayağı yere basan yorum yapan sayılı kişilerdensin. ben sadece genel bir resim çizmek istedim. yoksa şu an yönetim değişikliğini ben de desteklemiyorum.

Sefer A.
22.12.2017, 14:51
keske sadece iptal olsa, üzerine birde 4 milyon tl+ faiz ödeyecekmisiz

bir kararda nasil 360° dönüs olur

bu davayi cas a tasimayan kulübe ihanet eder...
özer pustunu alacaksin döveceksin, baska bir sey degil... serrefssiizzz... yalakanin da tekidir...
anlamadigim, nasil dönüyor böyle bu karar... îtiraz mi etti ne oldu ?
gerçi en basta sasirmistim nasil bu kadar lehimize karar çikabilir diye, sasirtmadilar simdi bzvnkler

Mehmet Cihan Kocaman
22.12.2017, 15:03
Kulübün net borcu 776 milyon lira olarak açıklanmış. Hani 1 milyar lirayı geçmişti?

Faik Yılmaz
22.12.2017, 15:21
Kulübün net borcu 776 milyon lira olarak açıklanmış. Hani 1 milyar lirayı geçmişti?

Klübümüzün kısa vadeli borçları : 419 milyon tl.....

Uzun Vadeli borçları : 529 milyon....

Toplam borçları : 958 milyon tl.......

Mehmet Cihan Kocaman
22.12.2017, 15:23

Net borç 776 milyon lira.

El Cordobes
22.12.2017, 15:26

Alacaklar düşünce net borç ortaya çıkıyor. Renkdaşın dediği gibi 776 milyon. Tam olarak durumumuz nedir, ne ifade ediyor açıkçası bilmiyorum.

Faik Yılmaz
22.12.2017, 15:29
Net borç 776 milyon lira.

Mesela 3 milyar paranız var.......

25 milyarda borcunuz var.....

cebinizde 3 milyar olması 25 milyar borcunuz olduğu gerçeğini değiştirmez ki.....

Birde sayın başkanımız devir aldığı borcu söylerken ( İho dönemi ) brüt borcu söylüyor ama şimdi nedense brüt değil net borç söyleniyor...... Birde euro kuruna çevirince kaymaklı kadayıf gibi oluyor.....

maalesef bazı arkadaşlarda buna hemen inanıyor.... ( sizi kastetmiyorum )

Mehmet Cihan Kocaman
22.12.2017, 15:37
Ben de Euro kurundaki artışı bu kadar küçümseyenleri anlayamıyorum.
Türkiye’nin geliri en yüksek kulübü Beşiktaş ama onların da borcu sürekli artıyor bu kurdan dolayı.
Borcu değerlendirirken alacakları ve gelirleri göz ardı etmemek gerekiyor.

Faik Yılmaz
22.12.2017, 15:38
Sayın Usta görevi 06 aralık 2015 tarihinde devraldı..... Biz yılsonunu baz alalım......

2015 Yılı sonundaki mali tablolarda kısa vadeli borçlar toplamı : 294 milyon tl.......

2015 yılı sonundaki mali tablolara göre uzun vadeli borçlar toplamı : 98 milyon yl.....

Toplam Borçlar : 392 milyon tl.......

------------------
2017 sonuna göre kısa vadeli borçlar toplamı : 419 milyon tl.....

2017 sonuna göre uzun vadeli broçlar toplamı : 528 milyon....

Toplam borç : 958 milyon tl......

Aradaki fark 566 milyon tl...... Üstelik artan gelirlere rağmen borcumuz tam bu kadar artmış..... Bu büyük astronomik farkı Sadece euro kuru ile açıklamayı ben şahsen yutmam.... Azıcık araştıran kimseninde yutacağını sanmam hiç kusura bakmasın oy verdiğim Sayın Usta ve değerli yönetim kurulu üyeleri....

not : Bilgiler Kamuoyu aldınlanma platformu yani Kap'tan alınmıştır.....

celaledtin
22.12.2017, 15:41
Sayın Usta görevi 06 aralık 2015 tarihinde devraldı..... Biz yılsonunu baz alalım......
2015 Yılı sonundaki mali tablolarda kısa vadeli borçlar toplamı : 294 milyon tl.......
2015 yılı sonundaki mali tablolara göre uzun vadeli borçlar toplamı : 98 milyon yl.....
------------------

Peki ne kadar reel borç artışı ne kadarı kur farkından kaynaklı ?

Dip.Ing.Mag.
22.12.2017, 15:42

------------------

Usta göreve geldiginde euro kuru 3,00 tü. su an ise 4,50. göreve geldiginde euro bazinda 130 Milyon euro borcumuz vardi. yani yanlizca kur artisindan kaynaklanan 200 milyon tl bir borc artisi söz konusu.

Faik Yılmaz
22.12.2017, 15:49
Usta göreve geldiginde euro kuru 3,00 tü. su an ise 4,50. göreve geldiginde euro bazinda 130 Milyon euro borcumuz vardi. yani yanlizca kur artisindan kaynaklanan 200 milyon tl bir borc artisi söz konusu.

tam öyle değil işte dostlar.....

Kuru ilgilendiren bir sürü gelirimizde var.... mesela dolar bazı sponsorluk anlaşmaları var.... kur artınca gelirimizde artıyor.... bunları neden hesaba katmıyorsunuz.....

mesela 5 milyon dolar yıllık stadyum geliri 1 yıl önce 15 milyon ediyordu şimdi 20 milyon ediyor.....

Lig gelirleride dolar üzerinden bildiğim kadarı ile....

bunun gibi bir sürüde gelirimiz var.....

yani kur artınca sadece borç artmıyor gelirde artıyor.....

ayrıca bütün giderlerimiz yabancı para üzerinden değil. siz bütün borcu yabancı paraya çeviriyorsunuz ama bu da yanlış demeyelimde eksik.....

muratt
22.12.2017, 16:02
Etki tepki mesela biraz. Ersun o denli ağır mağlubiyetler almasaydı bu denli bir çöküş olmasaydı bu yükselişin olma ihtimali olmazdı. Zira Ersun bir süre daha en azından takımın başında kalır ve tıngır mıngır ilerledik. Sezonu da ilk onda falan bitirirdik. Ama öyle bir çöküş yaşandı ki herkesin içi hırs doldu ve bugünlere geldik. Yani Ersun ile o sonuçları aldığımız için bu sene şampiyon olabiliriz. Yarı iyi şeylerin daha iyisini doğuracağını kesinlikle iddia edemeyiz. Trabzonspor şu an çok hırslı ve gerekli bir iki transferle yalnızca kendini lige vermiş bir Trabzonspor şampiyon olabilir. Mas konusunda tamamen haklı olduğunu düşünüyorum. Mas gitmeli ama gerekirse mas ın kendisi ile konuşarak onun ayarında hatta daha iyisinin gelmesi sağlanmalı.

Bunu bilemeyiz. Futbolda çok enteresan kırılımlar olabiliyor. Rıza Hoca'nın gelmesi bir kırılım ve takımda pozitif bir etki yarattıi, takım çıkışa geçti. Ama bu kırılım daha önce de olabilirdi. Tamam Ersun Hoca'da bu kırılımın olmasına mani oldu belki ama Alanya maçına kadar takım patladı patlayacak bir havası vardı. Hatta belki o Alanya maçındaki saçmalık olmasa bu galibiyet serisi o maçla başlayacak, geçen senenin ikinci yarısındaki gibi takım coşacaktı, bugün de ilk 3 içinde olacaktı, herkeslerde burada Ersun ve Usta'yı övecekti. Bu anlamda Wagner Love'un orta sahadan getirip attığı gol takımdaki ters kırılım oldu diyebiliriz. Ersun Yanal'ın olduğu dönemde bir tarafa kırılacaktı takım ama malesef eksiye kırıldı, sonra biz de hoca değişikliği ile kırılımı tersine çevirdik. Şimdi zannediyoruz ki Rıza hoca süper, Ersun işi bilmiyordu.

Rıza Hoca'nın oynadığı dönemdeki takımların nispeten alt sıra takımı olmasını, Rıza Hoca'nın oyun felsefesi ve mantığının Trabzonspor'u hiçbir zaman ilk üçe sokamayacağını, muhtemelen de sene sonunda Rıza Hoca'nın gönderileceği gerçeklerini bir kenara bırakırsak, şu anda içinde bulunduğumuz çıkış nedeniyle gaza gelmenin hayal kırıklığı sanırım sahamızdaki fener maçıyla gün yüzüne çıkmış olacak. Sonrasın da da Rıza istifa başlığı gelir, ve tekrar başa döneriz...

Sefer A.
22.12.2017, 17:13
Faik Yılmaz
Lig yayin gelirleri için lurt sâbitlenmisti sanirim, 3,7 mi 4 mü öyle bir sey sanki...
muratt
"ersun geri gelsin kalan isini tamamlasin" dersiniz sonra :)

Bu takim sampiyon da olacak, Riza hoca ile de devâm edecek

erenslash
22.12.2017, 19:08
Başkan bize kötü bir kadro kurmadı ancak işini yarım bırakmamalı devre arası için bir kaç isme yüklenip stoper gerekli mevkilere kaliteli adamlar almalı ki emekler çöpe gitmesin

memozcan
22.12.2017, 19:33

------------------

Aradaki fark 566 milyon tl...... Üstelik artan gelirlere rağmen borcumuz tam bu kadar artmış..... Bu büyük astronomik farkı Sadece euro kuru ile açıklamayı ben şahsen yutmam.... Azıcık araştıran kimseninde yutacağını sanmam hiç kusura bakmasın oy verdiğim Sayın Usta ve değerli yönetim kurulu üyeleri....

usta geldiğinde borcun görülenin çok üzerinde olduğunu belirtmişti..

Fatih Öztürk
22.12.2017, 20:01
Faik'in dediği gibi euro kurunu borcun artışı olarak mazeret göstermek basitliktir. Doğrudur göreve geldikleri 6 aralık 2015 euro kuru 3.13 tl idi burdan önemli bir artış var fakat aynı mazereti bir önceki yönetim mayıs 2013 tarihinde euro kurunu 2.40 tl almıştı borç sürekli artarken mazeret olarak gösterilmişti. Muhtemelen bundan sonra gelecek yönetimlerde kur'u bahane edecek devran böyle dönecek, güzel iş valla.

gurur6134
22.12.2017, 20:12
Bu borc nasil kapanacak arkadas isimiz cok zor cok , Allah sonumuzu hayretsin..

sasone
22.12.2017, 23:43
Bu borc nasil kapanacak arkadas isimiz cok zor cok , Allah sonumuzu hayretsin..

Borç kapanır,yeter ki taraftar takıma sahip çıksın,berbat ürünlerine rağmen TS Club ve stadyum gelirleri bile çok arttı,taraftarımız bilinçli olur,olası dönemsel sıkıntıları var olma savaşı şekline dönüştümez,doğru yapılan şeyleri bir öfke ile yıkmaz,ufku dar yerel güçler ve günlük siyasi çekişmelerin etkisinde kalmazsa inanı bu alt yapı ve futbol genetiği bizdeyken bu zorlukları atlatırız.
Özkan Sümer bu günlerden daha zor günleri cebinde beş kuruş para yokken aştı,ortada doğru düzgün ne TV yayın geliri ne de başka gelirler varken hem de,bütün iş birlik olmakta,yalancıktan değil,samimiyetle.

artvints
23.12.2017, 01:30
sadri şener döneminde kar topu oluştu, iho döneminde de tepeden aşağı yuvarlandı. faiz yükü yılık 100 bin tl'ye yaklaştıktan sonra ancak borcun artış ivmesini durdurabilirsin veya borç sabit kalır.

borcun azalma eğrisine girmesi için gerçekten uzun zamana ve sıkı bir mali plana ihtiyacımız var. bir yandan da sosa gibi boş kurşunlar atmaya lüksümüz yok. yaşlı oyuncuya bonservis verme lüksümüz yok.

mümkün olduğunca ucuza başarı yakalamak, oyuncu satmak ve yerini doldurabiliyor olmak gerekir. bu tecrübeye sahip olmak ve az hata yapmak da çok zor. çok deneyimli, başarılı ve enerjik sportif yöneticiler gerekiyor. açık konuşalım 3 yıllık süreçte başarılacak işler değil. zaten 2. yılda baskı oluşuyor yüksek maaşlar devreye giriyor.

memmedaga
23.12.2017, 02:34

------------------

abicim euro dolar kuruyla tamamen açıklayamazsın ama en az %60 etkisi var bu bile yeter

Karmam
23.12.2017, 02:46
tam öyle değil işte dostlar.....

Kuru ilgilendiren bir sürü gelirimizde var.... mesela dolar bazı sponsorluk anlaşmaları var.... kur artınca gelirimizde artıyor.... bunları neden hesaba katmıyorsunuz.....

mesela 5 milyon dolar yıllık stadyum geliri 1 yıl önce 15 milyon ediyordu şimdi 20 milyon ediyor.....

Lig gelirleride dolar üzerinden bildiğim kadarı ile....

bunun gibi bir sürüde gelirimiz var.....

yani kur artınca sadece borç artmıyor gelirde artıyor.....

ayrıca bütün giderlerimiz yabancı para üzerinden değil. siz bütün borcu yabancı paraya çeviriyorsunuz ama bu da yanlış demeyelimde eksik.....
arkadaş kusura bakmayın da şunları yazarken insanda biraz utanma olur. çocuk mu kandırıyorsunuz? 1 mesaj önce borcu söylerken net borcu söylemeyi reddediyorsun, alacakları görmezden geliyorsun. konu kur farkına gelince de gelirlerin de artıyor diyorsun. ne kadar gelirin var senin? stadyum sözleşmesi ne zaman yapıldı? kaç mesajdır bilgi kirliliği yaratıyorsun bilir edasıyla, çıkar bütün döviz bazlı gelirleri görelim. iho'dan kulüp devralındığında toplam borcun 450 değil 700 milyon tl olduğu zaten açıklandı. diğer rakamların yalan olduğu defalarca söylendi. 700 milyon liralık borcun kur ve faiz farkıyla, senin 100 milyon liralık döviz bazlı gelirinin kur farkı bir olabilir mi? ne demek yani kur artınca gelir de artıyor. bir şey bildiğini iddia ediyorsan ve üzerinden karalama yapacaksan o zaman dersin ki gelirimizin kur farkı şudur, giderimizin kur farkı budur. gelir de var gider de var diye bir mali yaklaşım olabilir mi.

Faik'in dediği gibi euro kurunu borcun artışı olarak mazeret göstermek basitliktir. Doğrudur göreve geldikleri 6 aralık 2015 euro kuru 3.13 tl idi burdan önemli bir artış var fakat aynı mazereti bir önceki yönetim mayıs 2013 tarihinde euro kurunu 2.40 tl almıştı borç sürekli artarken mazeret olarak gösterilmişti. Muhtemelen bundan sonra gelecek yönetimlerde kur'u bahane edecek devran böyle dönecek, güzel iş valla.
bu bir bahane de değildir, basitlik asla değildir, ekonomik bir gerçektir. muharrem usta da bu konuya değinirken önceki yönetimin de kur farkından darbe yediğini söyledi zaten mali kongrede. şu pragmatik yaklaşım beni çok daraltıyor. "bırak kuru faizi usta borç niye düşmüyor" gibi bir ekonomik yaklaşım olamaz zira konu muharrem usta'ya özel bir konu değil. bu kulübün başına imf başkanını da getirsen o adamın da söyleyeceği aşağı yukarı bunlardır. borç da olur ayrıca, borçsuz büyük şirket yönetilmez, yönetilirse yanlıştır. "borcumuz 0'landı" diye bir şey hiçbir zaman olmayacak, olmamalı. burada tek esas olan gelir gider dengesidir ki bildiğim kadarıyla o da aşağı yukarı sağlandı.

biz şuna bakalım, transfer paraları ödenmiyordu şimdi çatır çatır ödeniyor. oyuncu alacakları ödenmiyordu şimdi çatır çatır ödeniyor. ffp tamamen yok sayılıyordu şimdi ona uygun hareket ediliyor. yüzlerce haciz dosyası vardı şimdi hepsi kapandı. senin birçok futbolcun alacakları nedeniyle tek tek, tek taraflı olarak sözleşmelerini feshediyordu şimdi hepsi çok mutlu.

size de bununla ilgili bir örnek vereyim, şu anda türk hava yolları'nın 3 milyar dolara yakın borcu var ve yanlış hatırlamıyorsam japon yeni/dolar üzerinden yaptıkları borç paritedeki tek puanlık oynama adamlara 25-30 milyon dolar zarar olarak yansıyor. bunlar ekonomik gerçeklerdir. yineliyorum büyük mal varlığı ve itibarı olan şirketlerin borcu olmak zorundadır. bizim esas almamız gerekense şirketin/kulübün dönemlik bazda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirip getirememesi, kısa vadeli borçlarını ödeyebilecek olmasıdır ki bunlar da yerine getirilmeye başlandı usta yönetiminde.

selcuk
23.12.2017, 11:48
opet isini hal etmis
simdi gözü 2. parsele dikmisiz

Fatih Öztürk
23.12.2017, 12:14
bu bir bahane de değildir, basitlik asla değildir, ekonomik bir gerçektir. muharrem usta da bu konuya değinirken önceki yönetimin de kur farkından darbe yediğini söyledi zaten mali kongrede. şu pragmatik yaklaşım beni çok daraltıyor. "bırak kuru faizi usta borç niye düşmüyor" gibi bir ekonomik yaklaşım olamaz zira konu muharrem usta'ya özel bir konu değil. bu kulübün başına imf başkanını da getirsen o adamın da söyleyeceği aşağı yukarı bunlardır. borç da olur ayrıca, borçsuz büyük şirket yönetilmez, yönetilirse yanlıştır. "borcumuz 0'landı" diye bir şey hiçbir zaman olmayacak, olmamalı. burada tek esas olan gelir gider dengesidir ki bildiğim kadarıyla o da aşağı yukarı sağlandı.

biz şuna bakalım, transfer paraları ödenmiyordu şimdi çatır çatır ödeniyor. oyuncu alacakları ödenmiyordu şimdi çatır çatır ödeniyor. ffp tamamen yok sayılıyordu şimdi ona uygun hareket ediliyor. yüzlerce haciz dosyası vardı şimdi hepsi kapandı. senin birçok futbolcun alacakları nedeniyle tek tek, tek taraflı olarak sözleşmelerini feshediyordu şimdi hepsi çok mutlu.

size de bununla ilgili bir örnek vereyim, şu anda türk hava yolları'nın 3 milyar dolara yakın borcu var ve yanlış hatırlamıyorsam japon yeni/dolar üzerinden yaptıkları borç paritedeki tek puanlık oynama adamlara 25-30 milyon dolar zarar olarak yansıyor. bunlar ekonomik gerçeklerdir. yineliyorum büyük mal varlığı ve itibarı olan şirketlerin borcu olmak zorundadır. bizim esas almamız gerekense şirketin/kulübün dönemlik bazda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirip getirememesi, kısa vadeli borçlarını ödeyebilecek olmasıdır ki bunlar da yerine getirilmeye başlandı usta yönetiminde.

Ben kamuoyuna 1 yıldır pompalanan algıdan bahsediyorum aslında, yani Trabzonspor kulübü borcu sadece kur farkına endeksli borçlanıyor yoksa ortada mevcut yönetimin borçlanma tasarrufu yok denecek kadar azdır algısı.
Kulübün 280 personeli var bu personele ödenen maaşlar, vergi ve ssk borçları tl kurundan. 150 alacak borç dosyası var borçların büyük bölümü yine tl kurundan. Demek o ki kulübün yadsınamaz boyutta tl kurundan borç ödemeleri var bunu açıklığa kavuşturup Trabzonspor kamuoyu doğru bilgilendirilmeli. Eskiye nazaran kulübün ekonomi artışı hâlâ çekilen kredilere endeksli. Ben 20 yıldır şirket çalıştırıyor ve yönetiyorum düzgün ve sürdürebilir geliri olmayan şirketlerin kredilerle yürütülmesi ancak günü kurtarır görüldüğü gibi her yıl gelirinin yarısını kredi faizine boğarsın anapara olduğu gibi durur tünelin sonu karanlık görülür.
Göreve gelen yönetici, başkanlar kendi menfaatine öncelik verdiği müddetçe bu devran böyle sürecek. Önceki başkan Trabzonspor üzerinden devlet ihaleleri koparacak, şimdi ki üniversite kotaracak Trabzonspor'da düzelen nolacak bu tarafına bakıyorum zerre kadar ümitli olamıyor ben de çoğu taraftarımız gibi günlük skorlarla avunmaya çalışıyorum.

My
23.12.2017, 14:03
Başkan Muharrem Usta toplantıda söz aldı ve şöyle konuştu;

Mali genel kurullarının kulübe sahip çıkma yeri olduğu söylendi bende buna katılıyorum. Trabzonspor bize hayat verdi. Milyonların mutluluğu ya da üzüntüsünün kaynağı oldu. Onunla mutlu olup üzülüyoruz. Temel sorunumuz istikrar. Mali ve sportif anlamda kulübümüz iyi pozisyonda olsa uzun süre bunu sağlıklı devam ettirse hepimiz mutlu olacağız. Geldiğimiz günen beri öncekiler gbi sıkıntılı süreçlerden geçtik. Daha önceki yönetimlerde olduğu gibi bu işe soyunmanın bu durumla karşılaşma bilincii var. Yönetenler herkesten fazla elini taşın altına koymaık zorunda.

Finansal yapıyla ilgilşi bugün geldiğimiz nokta, 770 Milyon TL'lik bir net borcumuz var. İnşallah hep birlkikte kulübe sahip çıkarak daha iyi ekonomik pozisyonları görürüz. Herkes emin olsunki Trabzonspor'u yönetenler kulübü sürdürebilir pozisyonbda tutmadığı süree başarılı olamayacak. Herbirimizin trabzonspor trafftarlarına vereceği bir hesap var. Bu hesap ne olursa olsun yönetenleri ömürleri boynca bağlayacak. Bizde bu bşlinçle yolumuza devam ewdiyoruz. Yapmayı düşündğümüz ama henüz gerçekleştiremediğimiz finansallarla daha iyi oluruz.. Kartal'da yopetten yaklaşık 10 milyon dolar sözleşme gereği kasasına para koymuştu. Ayrıca istasyonun iletmesi için de 4 milyon dolar para alınmıştı. Ogünün şartlarında yönetimler kaynak yaratmak içöin uğraş verdiler. Bence olağüanüstü bir iş çıkardılar. Ancak orayı işeletemediler ve dava açtılar. Bunun sonucunda opet davayı kazandı ve 13 milyon dolar ve faizlerle birlikte büyük bir borç rakamıyla kawrşı karşıya kaldık. Bu borçlar bizim bilançomuzda yoktu ben geldiğimde. Şimdi ne oldu. Büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Toplam 80 Milyon TL'yi bulan masraf vardı. Buranın ruhsatını yeniden alma yoluna gittik ve aldık. Benzin istasyonunun elimize geçme konusunda önemli bir yere geldik. Ancak burası bizim değil Milli Emlak'ın. Önümüzde 80 Milyonluk bir borç var ve bunun ödenmesi fgerekiyor. Satın alınması için Milli Emlak'la görüşme yaptık. Dönümü 11 Milyon TL ve diğer masraflarla 32 Milyon TL karşılığında Milli Emlak'tan alabilme durumuna geldik. Hedefimiz şu oldu; buradaki bütün borcu, buranın mülkünü satın alıp muhattabımıza devrederek borçlarımızdan kurtulabilirmiyiz. Ben bunun için Trabzonlu Bakanlardan destek istedik. Onların da destekleriyle muhattaplara 28 Milyon Dolara devretmek kaydıyla 13 milyon Dolarlık kısmı borcu kapatmak için 8 Milyon doları Milli Emlak'a ödemek kaydıyla, 2.5 dönümlük alanda takasa girdik. Bugün itibariyle kulübümüzün 80 milyonluk borcu ortadan kalkmış oldu.Trabzonspor:'un bugünkü borcunun daha makul seviyelere çekilmesi için ciddi projeler ihtiyaç var. Proje geliştirip hayata geçirmek, kasaya ciddi kazanç sağlamak çok zaman ve emek gerektiren dikenli bir yol. Umut ediyorumki bizim dönemimizde sürdürülebilir bir yapıyı elde edebiliriz.

Sportif açıdan inişli çıkışlı bir gidişimiz var. Son 20 yıla bakıldığında elimizde en değerli kadro var. Keşke sene başında teknik direktörümüzü değiştirseyidk. Belki o zaman daha farklı olabilirdi. Biz kaybederken yeniden yakalşadık. Bir senenin kaybolduğunu hissederken yeniden potanın içine girmenin heyecanını yaşadık. Kaybederken ele geçirmek değeri daha da arttırır. Yarın Karabük maçı iyi bir sonuçla bitere ikinci yarıya çok daha iyi girebiliriz. Trabzonspor hepimizin. Birçok yönetim gelip geçti bizde onlardan b,iriyiz. Bu kulüp milyonların. Kulübümüzü, bu markayı dev bir marka haline getiren katkı sağlayan, Trabzonspor'un ortaya çıkmasını sağlayan, bugüne bize taşıyan herkese şükranlarımı sunuyorum.

https://www.haber61.net/trabzonspor/trabzonspor-da-gergin-mali-kongre-h311048.html

Turgut Altun
23.12.2017, 15:03
Ruhsatı aldılarsa araziyi neden devrettiler. Yıllardır dillere destan olan Kartal arazisi hikayesi zamanında alınamayan ruhsat yüzünden oluşan borca karşılık Opet'e verilmiş. Yukarıdaki yazıdan anladığım budur. Eğer durum buysa yazık çok yazık.

kartal61
23.12.2017, 22:18
Benim anlamadığım özellikle kredi çekilirken kur o günku kura sabitlenmiyormu.

Karmam
23.12.2017, 22:47
Ben kamuoyuna 1 yıldır pompalanan algıdan bahsediyorum aslında, yani Trabzonspor kulübü borcu sadece kur farkına endeksli borçlanıyor yoksa ortada mevcut yönetimin borçlanma tasarrufu yok denecek kadar azdır algısı.
Kulübün 280 personeli var bu personele ödenen maaşlar, vergi ve ssk borçları tl kurundan. 150 alacak borç dosyası var borçların büyük bölümü yine tl kurundan. Demek o ki kulübün yadsınamaz boyutta tl kurundan borç ödemeleri var bunu açıklığa kavuşturup Trabzonspor kamuoyu doğru bilgilendirilmeli. Eskiye nazaran kulübün ekonomi artışı hâlâ çekilen kredilere endeksli. Ben 20 yıldır şirket çalıştırıyor ve yönetiyorum düzgün ve sürdürebilir geliri olmayan şirketlerin kredilerle yürütülmesi ancak günü kurtarır görüldüğü gibi her yıl gelirinin yarısını kredi faizine boğarsın anapara olduğu gibi durur tünelin sonu karanlık görülür.
Göreve gelen yönetici, başkanlar kendi menfaatine öncelik verdiği müddetçe bu devran böyle sürecek. Önceki başkan Trabzonspor üzerinden devlet ihaleleri koparacak, şimdi ki üniversite kotaracak Trabzonspor'da düzelen nolacak bu tarafına bakıyorum zerre kadar ümitli olamıyor ben de çoğu taraftarımız gibi günlük skorlarla avunmaya çalışıyorum.
Çekilen kredinin büyük bir kısmı geçmiş borçları yapılandırmak adına çekildi sıcak para olması için değil. Söylediğim gibi kur farkı ve faiz hangi yönetim olursa olsun sorun çıkartacaktı, hepsi de bundan bahsedecekti, bahsetmek de zorunda. Burada farazi bir şey yok meblağlar belli zaten. Bunun dışında faydalanılamayan bir yatırım imkanı, yanlış yatırımlar veya çöpe atılan paralar varsa bunlar üzerinden konuşulabilir.

Şahsi bir menfaat asla görmüyorum. Bunu hiçbir başkan adına görmüyodum, Muharrem Usta adına hiç görmüyorum. Sanırım geçmiş, gelecek kulübe yaptığı yatırım miktarı 50 milyon euro civarında dolaşıyor. Bir yere 50 milyon euro verip, düzenli olarak da cebinden harcamaya devam edip, bu sırada geceni gündüzüne katıp çalışırken bir yandan anana, babana, eşine, evlatlarına on binlerce küfür yemenin menfaati nerde bu beni aşar. Zaten astronomik derecede başarılı ve hükümete yakın bir şirketi var, bu ihaleleri normalde alamayacağını iddia etmek de bir temele oturtulamaz ama ihale alabilmek için bu işi yaptığını düşünmeyi gerçekçi bulmuyorum. Tek menfaati Trabzonspor başarılı olursa efsaneleşmek olabilir ki bu da her halükarda düşük bir ihtimal. Ölüm tehditlerinden bahsetmedim bile, insanın gözüne uyku girmez. Bence cebine para aktarmıyorsa kişisel bir menfaati asla söz konusu olamaz hiçbir Trabzonspor başkanının.

Karmam
23.12.2017, 22:55
Bu arada başkan geçen katıldığı programda şöyle bir ifade kullandı, dedi ki "Attığımız her adımdan milyonların nezdinde sorumlu olduğumuzu ve gelecekte gerekirse bunların hesabını vereceğimizi bilerek bu adımları hesaplıyoruz". Bu bence önemli bir kafa yapısı. Gerçekten böyle düşünmese böyle bir şey diyebileceğine de inanmıyorum kimsenin. Kartal projesindeki yapılan iş ciddi bir iş tecrübesi, akıl ve bağlantı gerektiriyordu. Altından kalkılması zor bir işti ama kalkıldığına sevindim. Yani burada böyle uzun ve ince bir uğraş verilebileceği gibi baştan savma ve nispeten umursamaz bir yaklaşımla kulüp ciddi ağırlıkların altına sokulabilirdi. Gelgelelim aktif olarak yöneticilik hayatınızı "Ben bunun hesabını vereceğim" yaklaşımı ve korkusuyla yaptığınızda böyle güzel neticeler alınabiliyor. Oturduğumuz yerden bazı şeyler olduğundan kolay gözükebiliyor, değil aslında.

bahadır2561
24.12.2017, 16:10
Bu akşam da çık canlı yayına hadi bakalım

Mert Acar
24.12.2017, 16:11
Başkan valla sus totem yap sus ya.Her konuşmanda çöküşe geçiyoruz.

Ogün'
24.12.2017, 16:24
Bir konuştu bozdu seriyi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SDinc
24.12.2017, 16:25
5 hafta üst üste galibiyet yaşanmışken bile herkesin hala olumsuz cümle kurabildiği bir başkandan ne olur allasen ? Demek ki sen zamanında ne kadar kötü bir yönetim sergilemişsin ki hiç bir şey affedilecek gibi değil. Olacağı yok da hadi diyelim şampiyon olduk , hala ben varlığını istemeyenlerden biri olacam ki benim gibi bir sürü öyle düşünen olacaktır eminim. Bir özeleştiri yapıp , yaptıklarını anlaması lazım.

Travelair
24.12.2017, 16:32
Kartal'daki toplam arsa 2,5 dönüm ise çok rezalet bir iş yapılmış. Borç yüzünden arsadan olmuşuz, takasa girdik borçtan kurtardık diye övünüyor. Sahip kim, kiracı kim belli değil

champions
24.12.2017, 17:07
Küme düşmüş Karabük'ü yenemeyen müthiş bir takım kurduğun için teşekkürler büyük başkan!

Fatih Öztürk
24.12.2017, 17:26
Kartal'daki toplam arsa 2,5 dönüm ise çok rezalet bir iş yapılmış. Borç yüzünden arsadan olmuşuz, takasa girdik borçtan kurtardık diye övünüyor. Sahip kim, kiracı kim belli değil

Toplam arazi 15 dönüm üzeri. Işletilmeyen akaryakıt istasyonu arazisi 2.5 dönüm civarında.

ccd6167
24.12.2017, 18:35
Amatör bir başkan .. rezil bir kafa yapısı.. allah akıl fikir versin
..
kravatlı iho

Turgut Altun
24.12.2017, 21:57

Toplam arazi 15 dönüm üzeri. Işletilmeyen akaryakıt istasyonu arazisi 2.5 dönüm civarında.

Toplam arazinin 15 dönüm olması neyi değiştirir ki. 10 yıllık 14 milyon USD'ye kiralanan 2,5 dönümlük alan, ruhsatla ilgili problemler yüzünden artık Trabzonspor'un malı değil. Ruhsat problemi çözülmesine rağmen ek bir gelir sağlanmadan elimizden çıkarmışız. Ama bununla övünüyoruz.

Fatih Öztürk
24.12.2017, 22:03
Toplam arazinin 15 dönüm olması neyi değiştirir ki. 10 yıllık 14 milyon USD'ye kiralanan 2,5 dönümlük alan, ruhsatla ilgili problemler yüzünden artık Trabzonspor'un malı değil. Ruhsat problemi çözülmesine rağmen ek bir gelir sağlanmadan elimizden çıkarmışız. Ama bununla övünüyoruz.

Sevgili başkanımızın tam 2 yıl önce araziye 10 küsür kattan bi kaç tane rezidans seçim vaadi vardı.
Tabi vaad vermek kolay dı, sağolsun siyasileri aratmadı.

Sefer A.
24.12.2017, 22:20
onu bunu bilmem de basak ayni sorunu yasasaydi, opete bir telefon hop susturulurdu opet, hiçbir sey olmazdi... baskanimiz da övünüyor hamle mamle diye, bakanlara tesekkür ediyor, ya birak yaaa

TUNCAY HİÇYILMAZ
24.12.2017, 23:08
Yarın çıkıp tekrar konuşsun bakalım

Travelair
25.12.2017, 12:42
Teşekkürler

Evet haklısınız sadece ek birkaç milyon $'a elden çıkartmışız. Neler döndü acaba, merak ediyorum. Bir de dikenli yol diye yine boş laflar atmış

champions
25.12.2017, 12:58
Bu kadroya ve hocaya güvenirse büyük hata eder. Kadroyu devre arasından itibaren ve hocayı da en geç sezon sonunda değiştirmeliyiz. Kötü kadro ve yanlış hoca seçimleri ile bu sezonu mahvetti, umarım gelecek sezonu doğru şekilde planlayabilir.

Travelair
25.12.2017, 15:02
Özer için başkandan hiç ses çıktı mı? Tff'nin 2 ayrı kurulu nasıl bu kadar birbirinin tersine karar verebiliyor diyemiyor mu? Aziz'e yapılsa ne yapardı ortalığı?

kayseriliyiz
25.12.2017, 15:03
ersun'da dava açmis galiba

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

Sefa
28.12.2017, 03:18
Takım biraz toparlarsa bence yönetim seçime gidip yönetimi yenilemeli. Güvenoyu almak şart zaten yönetim diye bir şey kalmadı. Yeni sezona da bu çarpık ve dağılmış yönetimle başlamak o sezonu da çöpe atmak demektir ki zaten yarısında seçim olacak. Rıza Çalımbay performansı bence kendilerine de sürpriz oldu kötü gidişat sürer seçime gideriz diye düşünmüşlerdir.

celaledtin
28.12.2017, 08:20
Şenol Güneş stadyumu değil miydi. Yazıklar olsun medikalinizde parkınızada. Bizim insanımız kadar kindar ve menfaatperest bir millet yoktur.

Trabzonspor Kulübü‏Onaylanmış hesap @Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor)<small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134); margin-right: 5px; white-space: nowrap;"> 18 Ara (https://twitter.com/Trabzonspor/status/942754351759659008)</small>

Mutlu yıllar https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f642.png https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f534.pnghttps://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f535.png @MPStadyum (https://twitter.com/MPStadyum) #MedicalParkStadyumu1Yaşında (https://twitter.com/hashtag/MedicalParkStadyumu1Ya%C5%9F%C4%B1nda?src=hash)

https://pbs.twimg.com/media/DRVWFZgXkAUOgg_.jpg

celaledtin
28.12.2017, 08:29
Ne medical parkmış arkadaş zorla beynimize kazıyorlar. Özel hastane mi Allah düşürmesin. Bu özel hastane belasını başımıza saranlarıda Allah bildiği gibi yapsın. Beş sene önce bir haftasonu hastanelerin acil servislerini dolaşıyorum hiçbirinde uzman doktor yok. Bir tane özel hastaneye girdim uzman var tabiki ama muayene ücreti 200 TL. O özel hastaneler olmasa uzman doktorlar devlet hastanesinde kalacak ve bende 200 TL vermek zorunda olmayacaktım.

https://www.sikayetvar.com/medical-park-hastanesi

bkandil
28.12.2017, 08:37
Özer için başkandan hiç ses çıktı mı? Tff'nin 2 ayrı kurulu nasıl bu kadar birbirinin tersine karar verebiliyor diyemiyor mu? Aziz'e yapılsa ne yapardı ortalığı?

Özer ile ilgili kararın nasıl alındığının şifreleri Özer'in karar sonrası yaptığı açıklamalarda gizli aslında. Karar hukuki olarak alınmış bir karardan ziyade lobi çalışmasının ürünü gibi duruyor.

https://www.haber61.net/ozer-hurmaci-trabzonspor-bana-mobbing-uyguladi-resimleri,10693.html

Öte yandan, Özer'in lobisi Trabzonspor'un lobisinden güçlü ise Trabzonspor yönetiminin bunu bir düşünmesi gerekiyor.

Travelair
28.12.2017, 10:04
Özer ile ilgili kararın nasıl alındığının şifreleri Özer'in karar sonrası yaptığı açıklamalarda gizli aslında. Karar hukuki olarak alınmış bir karardan ziyade lobi çalışmasının ürünü gibi duruyor.

https://www.haber61.net/ozer-hurmaci-trabzonspor-bana-mobbing-uyguladi-resimleri,10693.html

Öte yandan, Özer'in lobisi Trabzonspor'un lobisinden güçlü ise Trabzonspor yönetiminin bunu bir düşünmesi gerekiyor.
Bir futbolcu tek taraflı fesih kararı alıyor ama tazminatı biz ödüyoruz. Bu kararı bir şekilde mahkemeye taşımamız lazım. Ama ne olacak canım, alt tarafı Trabzonspor'un 1 milyon €'su diye mi düşünülüyor? Diyelim mahkemeye taşıyamıyorsun, kamuoyuna da mı taşıyamıyorsun? Hiç ses yok. Yönetimde değil misin?

Şenol Güneş stadyumu değil miydi. Yazıklar olsun medikalinizde parkınızada. Bizim insanımız kadar kindar ve menfaatperest bir millet yoktur.

Trabzonspor Kulübüâ€Onaylanmış hesap @Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor)<small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134); margin-right: 5px; white-space: nowrap;"> 18 Ara (https://twitter.com/Trabzonspor/status/942754351759659008)</small>

Mutlu yıllar https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f642.png https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f534.pnghttps://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f535.png @MPStadyum (https://twitter.com/MPStadyum) #MedicalParkStadyumu1Yaşında (https://twitter.com/hashtag/MedicalParkStadyumu1Ya%C5%9F%C4%B1nda?src=hash)

https://pbs.twimg.com/media/DRVWFZgXkAUOgg_.jpg

Stadyumun adı sponsorumuzun adı. Kompleksin adı Şenol Güneş

memmedaga
28.12.2017, 10:27

adamı sevmeyiz eyvallah

ya klup yöneticileri hatalı davranmışsa

olaylara sürekli bir komplo teorisi üzerinden bakmaya gerek yok

bu kadar aşırı fanatik olmaya gerek yok

açıklamaları mantıklı

celaledtin
28.12.2017, 10:28
Kelime oyunlarına gerek yok. Yemişim kompleksini. Kompleks nedir be komplekse ad mı verilir.

https://www.yenisafak.com/spor/senol-gunes-stadyumu-acildi-2582743

<header style="box-sizing: border-box; vertical-align: top; margin-bottom: 1rem;">'Şenol Güneş Stadyumu' açıldı

Trabzonspor'un yapımı tamamlanan stadyumu Akyazı Arena, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla birlikte açıldı. Erdoğan Akyazı Arena'nın adının "Şenol Güneş Stadyumu" olmasına karar verdiklerini açıkladı.

</header>Haber Merkezi<time style="box-sizing: border-box; vertical-align: top;">18:39 Aralık 18, 2016</time><time style="box-sizing: border-box; vertical-align: top;">Son Güncelleme: 22:03 Aralık 18, 2016</time>Yeni Şafak

<article id="PopulerLeft-2582743" class="main flx fss main-color-25" style="box-sizing: border-box; vertical-align: top; flex-flow: row wrap; margin-right: 2.5rem; align-self: flex-start; width: calc((100% - 30rem) - 2.5rem); color: rgb(0, 0, 0); font-family: hr, sans-serif; font-size: 10px; white-space: normal; margin-bottom: 0px !important; background-image: initial !important; background-position: initial !important; background-size: initial !important; background-repeat: initial !important; background-attachment: initial !important; background-origin: initial !important; background-clip: initial !important;"><figure style="box-sizing: border-box; vertical-align: top; margin: 0px auto; position: relative;">https://image.yenisafak.com/resim/imagecrop/2016/12/18/06/50/resized_71e7d-1838_tur_picture_20161218_10399408_10399405.jpg
</figure>

</article>