PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61

werneke
22.10.2017, 13:03
Muharrem Usta Trabzonsporlu bile değil siz hala analiz yapadurun çok fena trolleniyorsunuz...Ciddi manada Trabzonspor taraftarı değil bu adam istediğiniz yerde araştırın

Bende öyle düşünüyorum
daha önce de Başkan olmadan önce avni Aker'de maç izlediğine bil şüpheliyim demiştim

tek kelimeyle görev adamı
tranzonspora Başkan olmak için akp nin rızasını almak gerek
bu saatten sonra bu değişmez

aktrabzonspor

Berkan
22.10.2017, 13:04
14681

Bu foto ne zamana ait bilen varmı beyler bana yakın zaman gibi geldi

Berkan
22.10.2017, 13:05
14682

ts_tuncay_ts
22.10.2017, 13:21
Beyler sezon başında herkes takımdan memnun muydu?
Yönetim transferlerde hata yaptı mı bariz yok
Takım başakşehir fener bjk maçlarında galibiyeti kaçılan taraf mıydı evet.
Ersun Yanalın oyuncu değişiklerinden dolayı bu durumda mıyız? Evet. Yönetim ani değişiklerinin hangisinde Trabzonspor fayda sağladı.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bana göre Muharrem Usta'nın asıl amacı İstinye Üniversitesini kurmak Trabzonspor üzerinden de reklamını yapmaktı ve öylede oldu.Adam bildiğiniz kayboldu nerde olduğu belli değil.Teknik direktör değişti ortada yok.6 kişi istifa etti ortada yok.

Bir fabrikada elemanların başında durmazsan laubalilik artar işi salarlar.Aynı durumu bizim başkan ve yönetimi yapıyor.Takımla ilgileri hiç yok...

Mert Oğuzlu61
22.10.2017, 13:47
Celil Hekimoğlu nun ''TS Trabzon dan yönetilmeli'' derken ne demek istediğini şimdi daha iyi anlıyorum. Takım ligin dibine doğru gidiyor düşmanlarımız sevinçten kuduruyor taraftarımız yerin dibine girmiş durumda ama kulübün başkanı kendi özel işleriyle uğraşıyor, arsa ihaleleri peşinde. 2 tane doktor yöneticisi var onlar da hastanede mesaide. İşin trajikomik tarafı, resmi siteden ''ama az kalsın Fb, Başakşehir, Bjk yi yeniyorduk kıl payı kaçırdık'' gibi insan aklıyla dalga geçen şeyler yazıp peşine de sabredin güzel günler gelecek diyorlar. İşi artık terbiyesizliğe vurdular, bu kadarı fazla.

Fatih Öztürk
22.10.2017, 14:03
14681

Bu foto ne zamana ait bilen varmı beyler bana yakın zaman gibi geldi

Belli ki Aykut Kocaman'ın bir önceki fb teknik direktörlüğü yani 5 yıl öncesine ait.
Buradan vurmak doğru değil.

asilhamsi
22.10.2017, 14:06
Beyler başkanı sevmiyorum ama istifa edenlerde sadece kaçtı. Adam olan zararı ödeyip gider. Ceplerinden 5 kuruş çıkarmadan istifa etmek nedir şerefsiz herifler

Adamların yazdıklarını okumadınız herhalde.klubu tek başına yönetiyor,bizi bir tarafına takmıyor diyorlar.

Hasan61
22.10.2017, 14:11
Stada sponsorluk için gerçekten kimsenin teklif vermediğini sorgulama zamanı.

En başından beri plan sponsorluğu MP'ye aldırmaktı.

paspatojen
22.10.2017, 14:12
Muharrem Usta yonetimi basarisiz olmustur, net. Tartisilacak bir tarafi yok. Ama Usta'nin basarisiz olmasina inanilmaz uzuldum. Adam dogru olan herseyi yapti, iyi bir takim kurdu, stadyuma formalara sponsor oldu kimse bir kurus koymazken milyon dolarlari klube yatirdi, her futbol otoritesinin basari icin altini cizdigi istikrarin olusmasi adina Ersun hocaya kotu skorda da sahip cikti.

Simdi baskana salliyoruz, tamam da bu adam daha ne yapsin. Yemin ediyorum bizdeki kadro ligdeki hicbir takimda yok.

Basarisizligin nedeni sahsi gorusum Durica'nin gecen yilki performansi. Gecen yil o kadar saglam oynadi ki bu yil ona bel baglayarak defansa tek takviye yapildi. Sosa yerine kalbur ustu bir defans oyuncusu alinsaydi bugun tablo cok farkli olurdu.

sason
22.10.2017, 14:15
bu başkanıı sezon başı bu forumda ve şehirde KAHRAMAN ilan edilmedi mi? yaptıklarını hepiniz çok beğenmediniz mi? sosa- burak- kucka gelince havalara girmediniz mi? ŞİMDİ NE OLDİ SİZLERE?

Peki ne dedik? Trabzonspor böyle aşırı pahalı ve yaşlı transferle bir yere gelemez. futbol aklı olan herkes bunu söyledi ve söylemeye devam etti. ama çoğu genç ve aklı bir karış havada herkes böyle başkanların peşinden gitmeyi marifet sandınız. sonuç hepimize hayırlı olsun.

umarım bundan sonra dünya yıldızı getireceğim, şunu bunu alacağım diyen palavracılardan uzak durursunuz ve trabzon gerçekleriyle yüzleşirsiniz, tabii umarım

Hahahhahha güzel yazmışsın.

Ama değişeceklerini sakın umma.Gelecek olana da diyecekler vizyonsuz, ucuz transferler yapıyor diye.Yine altyapıdan çıkanları hain ilan edecekler.Burada istifa diye ağlayanların aslında tam istediği şekilde davrandı Usta ama sonuç gelmeyince şimdi köpük saçıyorlar.Yeni gelenden de aynı taleplerde bulunacaklar.

Her zaman söylüyorum bu zihniyetteki başkan değil asıl bu taraftarın istifa etmesi gerekir.Çünkü başkanın zihniyeti, burada yazan taraftarın zihniyeti ile bire bir aynı.Adamın yaptığı farklı bir şey yok.

İki yüzlü taraftar istifa.

sason
22.10.2017, 14:20
Muharrem Usta yonetimi basarisiz olmustur, net. Tartisilacak bir tarafi yok. Ama Usta'nin basarisiz olmasina inanilmaz uzuldum. Adam dogru olan herseyi yapti, iyi bir takim kurdu, stadyuma formalara sponsor oldu kimse bir kurus koymazken milyon dolarlari klube yatirdi, her futbol otoritesinin basari icin altini cizdigi istikrarin olusmasi adina Ersun hocaya kotu skorda da sahip cikti.

Simdi baskana salliyoruz, tamam da bu adam daha ne yapsin. Yemin ediyorum bizdeki kadro ligdeki hicbir takimda yok.

Basarisizligin nedeni sahsi gorusum Durica'nin gecen yilki performansi. Gecen yil o kadar saglam oynadi ki bu yil ona bel baglayarak defansa tek takviye yapildi. Sosa yerine kalbur ustu bir defans oyuncusu alinsaydi bugun tablo cok farkli olurdu.

Madem hata Durica'nın bu kadar kötü olması.Elimizde az paraya oynayan Yumlu'yu ıslıklayıp, hain ilan eden, takımdan uzaklaştıran bu taraftarın da istifa etmesi gerekmez mi?Takıma zarar veren taraftar değil mi daha çok?Niye şimdi iki yüzlü oluyorlar.Hem ucuz , hem iyi adamları istemeyip, hem de borç arttı demek iki yüzlülük değil mi?

bach72
22.10.2017, 14:56
Muharrem'in fenerbahçeli olduğu bilinen bir şey.Yeni bir şey değil.Çocukluk arkadaşı anlattıydı.Küçükken Trabzon da mahallede top oynarlarken(bilen bilir çocuklar dönemin meşhur futbolcularının ismini kendilerine seçerlerdi.Hatta kavga bile olurdu arasına yok ben şu olacam sen şu olacan falan filan) kimisi Ali Kemal olurmuş,kimisi Rumenige kimisi Kempes falan bu Muharrem de fenerbahçeli Cemil olurmuş.Bak bak Muharrem'e bak sen.Çocukken ferbahçe sevdası başlamış ibişin.

Ahmet Erkan Sezgün
22.10.2017, 15:13

Sevigili kardeşim o milyonları hep harcıyordu şirketlerinin reklamı için ama geri dönüşü yoktu,şimdi bak ülkenin en tanınan şahıslarından birisi oldu,işleri gayet güzel gidiyor.Hatta o kadar iyi oldu ki işleri artık kendi özel işlerinden ötürü takıma ayıracak vakit bile bulamıyor !

Mert Acar
22.10.2017, 15:37
Mevcut yönetimin Trabzonsporu yönetme potansiyeli yoktur..Ptt 1. ligde bile takım yönetemezler.
İyi bir yönetimle girdin başkan ama hepsini saf dışı bıraktın.
Aralıkta kongre şart.Aday olacaksan da adam akıllı bir yönetimle aday ol. Gökhan Sarallara,Ali Rıza Egemenlere,Çoşkun Bülbüllere filan kaldıysa bu yönetim söyleyecek fazla birşey yok..

Mesut
22.10.2017, 15:42
3 İstanbul deplasmanda berabere kalmışız arkadaşlar bunu kutlamak gerek hatta bu hafta bu sezonun en az gol yediğimiz maç oldu gelişmekte olan bir takımız

Ozan Yılmaz
22.10.2017, 15:45
Yeni başarı ölçeğimiz İstanbul takımlarıyla berabere kalmayı başarmak(!)

Bravo mr.vizyon!!!

DeAgLeMaNyAq
22.10.2017, 15:46
Resmi sitedeki açıklamanın içeriğine değinilecek bir taraf yok ama hitap şekli lise seviyesinde bile değil...

tsukru61
22.10.2017, 15:47
Burası Trabzon burada herşey var!

https://www.61saat.com/m/futbol/malatya-da-trabzonspor-yonetimini-istifaya-cagirdilar-h476203.html
Kendilerine ayrılan tribünü neredeyse dolduran bordo mavililer ‘Yönetim istifa’ şeklinde tezahürat yaptı. Taraftarlar ayrıca 'Siyaset futboldan elini çek' tezahüratlarında bulundu.

https://www.61saat.com/futbol/anket-sirketi-acikladi-trabzonsporlular-o-partiye-oy-verdi-h476184.html
Trabzonspor taraftarının siyasi parti tercihi:
% 85.1 AK Parti
% 7.5 CHP
% 6.0 MHP

Fatih Çelik
22.10.2017, 15:47
Yeni başarı ölçeğimiz İstanbul takımlarıyla berabere kalmayı başarmak(!)

Bravo mr.vizyon!!!

Az kalsın yeniyorduk haksızlık etme :D

H.Albayrak
22.10.2017, 15:50
14681

bu foto ne zamana ait bilen varmı beyler bana yakın zaman gibi geldi

medical park anlaşmasi...

H.Albayrak
22.10.2017, 15:51
ulan ilk defa bi müşteri dediki neden bu kadar moralin bozuk kahretsiz ALLAH.... yazık günah lannn bize

erenslash
22.10.2017, 15:52
Seçime kadar devam etsin mümkünse yönetime yeni adamlar getirsin bu arada Trabzona gelen bütün başkanların İstanbulla iş iilişkisi var bunu da unutmamak lazım.Sadri olsun mehmet ali yılmaz olsun hepsinin iş ilişkisi var fenerle gs bjk ile normal olması çünkü Trabzon zengin bir şehir değil tabi gönül ister ki iş ilişkilerini Bursa veya İzmir şehriyle kuralım ipini koparan iş imkanı diye İstanbula gelirse diğer şehirler kendini geliştirmesse olacak olan budur.Özellikle Trabzon şehri ekonomik olarak zayıf bir şehir birey olarak zengin olan olabilir ama Trabzonluların ticari anlamda bibirine çok destek olduğunu düşünmüyorum malesef

Fatih Çelik
22.10.2017, 15:55
Başkanım kulübün adını bir süreliğine Medical Parkspor yapsak olur mu? Şu rezillikleri yakıştıramıyorum kulübe de :)

Ya da şu da olabilir : İstinye Üniversitesi MedicalParkspor Liv Hospital :)

gurur6134
22.10.2017, 16:02
Castro diye bir yerlerimizi yirttik burda bonservisi yok alin diye goztepede harikalar yaratiyor bugun istanbul takimlari dahil hangi takima koysan catir catir oynar ama bizimkiler napti castro bosdayken sosa ve esini ikna turlarindaydi milanoda degerinin 3 kati paraya getirdik bir o kadar da bonservis verdik kucka sosa toplam maliyetleri 100 milyon bu kadar acilmamamiz lazim derken millet 50.yil sampiyonluk naralari atiyordu orta saha adam doluyken defans diye bagirirken gitti paralari bunlara doktuler 3 ay serdarin pesinden kosup son gun 1.8 milyona hubocan diye bi ozurlu alip geldiler ustelik 900bin avro kiralama bedeliyle..castro bedavaya alinmis olsa menejerlerini doyuramayacaklardi islerine gelmedi simdi elimizde patlayan sosa yi elden cikarmak icin ugrasip duralim sizin planlaminizi ben futbol cahilleri..bu yilin kazananlari menejerler ve onlarin gizli ortaklari oldu somurdukce somurduler klubu borc artdikca artdi 50.yilda sampiyonluk derken kumeye oynuyoruz mukemmel kadro muhendisligi sayedinde..

werneke
22.10.2017, 16:18
Türk futbolunda menajerler aracılığı ile birileri paraları pay ediyor
gs Sabri örneği gün gibi ortada

sabri 900 bin usd ye oynuyor
hiç bir talibi yok
gitmek gibi bir niyeti yok
oynuyor yani adam
aykı paraya 40 takla atıp imza atacak
birde dalga konusu adam mimlenmiş

adama 1.5 milyon usd den sözleşme yenilediler

yani bana göre olay şu şekilde gelişiyor

sabri kardeş 900 alıyorsun ya
evet
artık 1.1 alacaksın ok ?
Ok abi
ama imzayı 1.5 a atacaksın
ok ?
Problem yok abi

400 de menajer ve yönetici arasında pay ediliyor

bu sözleşme saçmalıklarının başka izahı olamaz

Sefer A.
22.10.2017, 16:27
werneke
öyle zâten... baska türlü katakulliler de vardir... tersi, yâni 900 alacaksin ama fair play skintisi var 600 gösterelim, diger kalani elden melden ya da bilmem prim olarak veririz ya da imzâ parasi falan... al iste katakulli

Castro'ya burun kiviranlar da artik konusmasin yazmasin... Castro ille de banko oynar demedik ama belesti ve simdi Sosa'nin onun bunun nazini çekmezdik, oynamiyor musun ? tamam hay hay gel kenara bakayim, Castro gel koçum gir ve kendini göster... bu kadar basit... Kuçka sana 8 oyna dedik ne yaptigin belli degil, gel bakayim Castro....
Tabi hangi menejer tarafindan getirilmis o da önemli, yoksa elimizde Castillo var onu bile oynatmiyoruz...
Geçen sene gsnin bruma'yi yedek bekletip yerine yasin'i oynatmasindan hiiiççç bir farki yok su rezilligin.... olcay 11'de, Castillo yedek ve süre bile almiyor...
gibtirin gidin, bunu savunanin da açiklama getirmeye çalisanin da.... özkan dogan'in kpkleri

werneke
22.10.2017, 16:29
Milli takımın rezil halide menajer işi
menajer galerici Sinan Engin'in oğlu berberler ardalar Burak'lar tayfaya bak

Sefer A.
22.10.2017, 16:56
Milli takimda luçe takimi kurmuyor deniyor ya, bizde de aynisi var iste... rezillik

Numan Yerlikaya
22.10.2017, 17:00
Kesinlikle hain lamı cimi yok

nakzo
22.10.2017, 17:02
Castro diye bir yerlerimizi yirttik burda bonservisi yok alin diye goztepede harikalar yaratiyor bugun istanbul takimlari dahil hangi takima koysan catir catir oynar ama bizimkiler napti castro bosdayken sosa ve esini ikna turlarindaydi milanoda degerinin 3 kati paraya getirdik bir o kadar da bonservis verdik kucka sosa toplam maliyetleri 100 milyon bu kadar acilmamamiz lazim derken millet 50.yil sampiyonluk naralari atiyordu orta saha adam doluyken defans diye bagirirken gitti paralari bunlara doktuler 3 ay serdarin pesinden kosup son gun 1.8 milyona hubocan diye bi ozurlu alip geldiler ustelik 900bin avro kiralama bedeliyle..castro bedavaya alinmis olsa menejerlerini doyuramayacaklardi islerine gelmedi simdi elimizde patlayan sosa yi elden cikarmak icin ugrasip duralim sizin planlaminizi ben futbol cahilleri..bu yilin kazananlari menejerler ve onlarin gizli ortaklari oldu somurdukce somurduler klubu borc artdikca artdi 50.yilda sampiyonluk derken kumeye oynuyoruz mukemmel kadro muhendisligi sayedinde..

Tamamiyle katılıyorum.

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 17:12
Takımı bu sürece getiren taraftar değil. Herkes geçen yıl da bir taraflarını yırttı. Sağbek ve sağaçık almadan sezona girilir mi diye ?
Keze küme düşme potasında bitirdik ligin ilk devresini.
Yani o zaman niye transfer yapilmadi ?
Bu takima bu maliyetli topçuları taraftar aldırmadı yani.
Ilk bir bunu anlayın.
Yok bedava Castro yok bedava Titi niye alınmadı diye boşa dövünmeyin burada..
Bunların ilk icraatları işleri baltalayan Nevzat Aydini kapı önüne koymalariyla başladı.
Anlamadık. Burada geçen yil yapilan transferlerin çoğunun kötü performansı yüzünden Nevzat Aydina düşman olduk.
Adam 5. oyuncu tercihlerimizi ancak alabildik maddi durumumuzdan dolayi demişti oysaki !!!
Usta stada sponsor bulamayinca kendi şirketi ile sponsor olmak zorunda kaldi.
Ve burada siyaset Rize olayı yüzünden ufaktan sırt döndü Trabzona.
Muharrem Ustada tek bırakıldı sponsor konusunda.
İşte hersey burada başladı..
Ve bu parayi kulüpten geri almasi lazımdı.
Yani biz istesek de istemesek de Kucka, Sosa, Burak ve Hubocan ile Özkan Doğan, Ersun Yanal, Muharrem Usta ve Muharrem Ustanin büyük oğlu ( Özkan Doğan ile aynı menajerlik sirketi ortağı ) parayı makamına göre azdan çoğa doğru afiyetle cebe indirdiler...
Muharrem Usta kulübün ırzına geçmiştir.
Ve bunu kendi çıkarları için yapmıştır.
Olay bu kadar net..
Bedava topcu aranmadi çünkü bazilarinin ceplerinin dolması lazımdı.
Allah büyük işte.
Saha sonuçları böyle olmasaydi bu hirsizlarin yaptiklari yanlarına kar kalacakti.
Zararin neresinden dönersen kardır derler ya. O hesap oldu bizimkisi de.
Herkes gerçeği gördü.
Her serde bir hayır vardir.
Bu olayla beraber de Muharrem Usta ve Özkan Doğan bu kulüpten artık kuruş bile yiyemez.
Devre arasina kadar da o koltuktan indirilecek...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kani6161
22.10.2017, 19:22
Bana göre Muharrem Usta'nın asıl amacı İstinye Üniversitesini kurmak Trabzonspor üzerinden de reklamını yapmaktı ve öylede oldu.Adam bildiğiniz kayboldu nerde olduğu belli değil.Teknik direktör değişti ortada yok.6 kişi istifa etti ortada yok.

Bir fabrikada elemanların başında durmazsan laubalilik artar işi salarlar.Aynı durumu bizim başkan ve yönetimi yapıyor.Takımla ilgileri hiç yok...

Bize verdiği sponsorluk parasıyla şikebahçeye verseydi daha çok reklamı olurdu. Medical Park Muharrem Usta başkan olmadan kurumsallaşmış, Türkiyenin en büyük özel sağlık kuruluşuydu. Ortaya çıksa ne olacak. Antalya yenilgisimi hatırlamıyorum uçakta konuşma yapmıştı. Beğeni toplamıştı. Öyle gazla çalışmıyor takımlar bunu anladım. Şuan bu takım istanbul takımı olsaydı şuan puanı en az 15 di bana göre. Katılıp katılmamak size kalmış bana göre yönetimi değiştirmek kârlı değil.

Murat SİSMAN
22.10.2017, 19:29
Başkanin yanindan kaçanlarda trabz0nsp0ra yapilmiş en büyük hainliklerden biridir.

kani6161
22.10.2017, 19:30
Takımı bu sürece getiren taraftar değil. Herkes geçen yıl da bir taraflarını yırttı. Sağbek ve sağaçık almadan sezona girilir mi diye ?
Keze küme düşme potasında bitirdik ligin ilk devresini.
Yani o zaman niye transfer yapilmadi ?
Bu takima bu maliyetli topçuları taraftar aldırmadı yani.
Ilk bir bunu anlayın.
Yok bedava Castro yok bedava Titi niye alınmadı diye boşa dövünmeyin burada..
Bunların ilk icraatları işleri baltalayan Nevzat Aydini kapı önüne koymalariyla başladı.
Anlamadık. Burada geçen yil yapilan transferlerin çoğunun kötü performansı yüzünden Nevzat Aydina düşman olduk.
Adam 5. oyuncu tercihlerimizi ancak alabildik maddi durumumuzdan dolayi demişti oysaki !!!
Usta stada sponsor bulamayinca kendi şirketi ile sponsor olmak zorunda kaldi.
Ve burada siyaset Rize olayı yüzünden ufaktan sırt döndü Trabzona.
Muharrem Ustada tek bırakıldı sponsor konusunda.
İşte hersey burada başladı..
Ve bu parayi kulüpten geri almasi lazımdı.
Yani biz istesek de istemesek de Kucka, Sosa, Burak ve Hubocan ile Özkan Doğan, Ersun Yanal, Muharrem Usta ve Muharrem Ustanin büyük oğlu ( Özkan Doğan ile aynı menajerlik sirketi ortağı ) parayı makamına göre azdan çoğa doğru afiyetle cebe indirdiler...
Muharrem Usta kulübün ırzına geçmiştir.
Ve bunu kendi çıkarları için yapmıştır.
Olay bu kadar net..
Bedava topcu aranmadi çünkü bazilarinin ceplerinin dolması lazımdı.
Allah büyük işte.
Saha sonuçları böyle olmasaydi bu hirsizlarin yaptiklari yanlarına kar kalacakti.
Zararin neresinden dönersen kardır derler ya. O hesap oldu bizimkisi de.
Herkes gerçeği gördü.
Her serde bir hayır vardir.
Bu olayla beraber de Muharrem Usta ve Özkan Doğan bu kulüpten artık kuruş bile yiyemez.
Devre arasina kadar da o koltuktan indirilecek...

Sadece kırmızı ile işaretlediğim yerlere itirazım var. Nevzat Aydın taraftarlar yüzünden yönetim kurulundan aktif olmaktan çıktı. Twitterda çok tepki almıştı. Aldığı dönemlerde Muharrem Usta ile kayak yapmaya gitmişlerdi. Nevzat Aydının yönetimden kopması hafif siyasi düşüncelerdi. Gökhan saralla atışmalarında onu anlamıştım.

Futbolculara haddinden fazla para verildi bu sene ona katılıyorum

Şanlı SanMarino
22.10.2017, 21:06
Kendi marka değerin bu kadar erise, rezil olsa ne yapardın? Bunu biliyorsun. Şimdi yapman gerekeni yap. Hayatında ilk kez Trabzonspor'u kendine dert et. Yaşattığın rezaletler yetti.

sasone
22.10.2017, 21:53
Kendi marka değerin bu kadar erise, rezil olsa ne yapardın? Bunu biliyorsun. Şimdi yapman gerekeni yap. Hayatında ilk kez Trabzonspor'u kendine dert et. Yaşattığın rezaletler yetti.

Sen ulaşabiliyorsan söyle Mustafa Reşit Akçay boşa çıkacak,Hüseyin Cimşir'in ona rağmen gönderilmesi ve futbolcusunun yardımcısına tercih edilmesi onu kafa olarak Konya'dan kopardı.

Getirsin Mustafa Hoca'yı Genel Koordinatör olsun,bilelilm ki 10 yıl sonrada Mustafa Hoca orada olacak ve bir akıl olaya hükmedecek.
Hüseyin Cimşir de sportif direktör olsun,yardımcı Hocalık ondan istenilen verimi aldırmaz,ondan istenen şehir-kulüp-takım bütünlüğünü sağlayan köprü olması.

erolizmts
22.10.2017, 22:20
Bu aralar empati yapınca üzülüyorum kendisi adına.

Hani düşün, mevcut siyasi iktidarla birlikte kazandıkça kazanıyor büyüdükçe büyüyorsun. Herşey güzel gidiyor. İstanbul takımlarıyla sponsorluk anlaşmaları yapıyorsun. Daha çok tanınıyorsun. Gel zaman git zaman bir anda Trabzonlu zenginler arasında ismin daha da çok anılır oluyor. Keşfediyoruz bu adamı. Geeelll gell diyoruz. Paranı ver bize, sponsorluk at bize, başkanlık yap bize vs vs... Malum özellikle bizim forumda var mesela böyle birşey. Manyaklık derecede Trabzonlu zenginler fetişizmi. Yeni stadyum yapılıyor ve başlıyoruz hemen loca alacak zenginleri. Bir başlıyoruz Ağaoğlu'ydu Cevahir'di Yılmaz'dı Ahmet'ti Mehmet'ti.. Takımın borcu yazılıyordu başlıyorduk yine Ağaoğlu'ydu Cevahir'di Yılmaz'dı Ahmet'ti Mehmet'ti... Sponsor lazım hoopp başlıyoruz aynı yerden Ağaoğlu'ydu Cevahir'di Yılmaz'dı Ahmet'ti Mehmet'ti Trabzon'lu zenginler listesine... Ben de kendi kendime diyordum ki yahu bu adamlar zaten bizim gibi düşünüyor olsa birilerinin dillendirmesini beklemez ki. Gönüllü olarak fedakarlığını yaparlar. Nedir yani bu illa ki Trabzon'lu zengin fetişizmi anlamıyorum.

Tabi bunları yazarken "e zengin adam olmasın mı" diye bir şey demiyorum. Ama bırakın Trabzonspor sevdası olan birileri aday olsun ve onların arasından seçim yapalım. Zengin veya değil. Gönüllü gelsin.

Bak Sadri Şener geliyor mu arkadaş başkanlık için. Veya pek sevilmeyen M.Ali Yılmaz dahi hafiften yol yapmaya çalışıyor mu başkanlık için. İşte bunlara bakmak lazım. Zoraki başkanlık olmaz. İşte Muharrem usta o zoraki başkan bizim için. Belli ki en başta yazdığım 'siyasi iktidarla birlikte büyümenin' sıkıntısını yaşıyor şu an. Tahmin ediyorum kendisini başkanlığa zorlayan siyasi iktidara yakınıyordur bu aralar. Şundan 6-7 yıl öncesinde adamın aklının ucundan geçmeyen şeyi yaptırıyorlar. Hani istemediğin bir göreve sürüyorlar seni ve başarısız oluyorsun. Üzerine bütün karizman da çiziliyor. 5-6 yıl önce sevilen adam bugün nefret edilen adam haline geliyor. Umarım Trabzonspor'u kuşatan siyasi muhataplarını ikna edebilir de bir an önce istifa eder. Trabzonspor taraftarı tarafından azarlanmayı daha kaldıramayabilir. Cidden üzülüyorum kendisini adına. Siyasi iktidar ve Trabzonspor'un zengin fetişisti Trabzonspor taraftarının gazabını yaşıyor resmen. Keşke sadece basketbol için yırtınsaydık bu adam için. Daha fazlasını istemeseydik. Çok istedik ve siyasette alın size başkan dedi.

Mert Oğuzlu61
22.10.2017, 22:22
Başkanin yanindan kaçanlarda trabz0nsp0ra yapilmiş en büyük hainliklerden biridir.

Alakası yok, istifa edenlerin büyük kısmının zaten yönetim ile alakaları kalmamıştı pasifize edilmişlerdi. Takip etmeyenleri, durumdan haberdar olmayanları ayrı tutuyorum ama özellikle Ali Rıza Egemen in açıklamaları çok komikti. Bu yöneticilerin istifasına şaşırması ya tiyatroydu ya da saf bir kişiliğe sahip ama bence şaşırmış gibi yaptı.

Zaten ''o adamlar mı ben mi'' sorusu sorup birilerine gönderme yaparak istifa eden, sonrasında da istifasını geri alan kendisiydi. Yönetim içinde gruplaşmalar aylar öncesine dayanıyordu, başrolde de Ali Rıza Egemen vardı. Onun doktorlar tayfası ve Nevzat Aydın tayfası. Nevzat Aydın gittiyse Ali Rıza Egemen de gidecekti, başkan dengeyi tutturamadı ve işte sonuç. Usta yönetimi de tıpkı İho yönetimi gibi dağıldı ve Usta da şimdi İho gibi direniyor. Nereye kadar direnecek ?

Alp Yavuz 13
22.10.2017, 22:23
fare gibi saklanıyor adeta... utanmaz adi yalancı

Alp Yavuz 13
22.10.2017, 22:30
14685

Haber linki: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=29667

Muharrem Usta: "Fenerbahçe’nin ulusal ve uluslararası başarısı için buradayız"

Sağolsun usta takımı batırdı

bach72
22.10.2017, 22:35
Muharrem'i sert bir şekilde eleştiriyoruz ama biz taraftarlarında bu batık ekonomide katkısı çok.2011 yılında kulübünü şampiyon yapmış Sadri Şener'i 9 ay sonra Akhisar'a yenildi diye dövmeye kalkmış taraftarın aklıyla-baskısıyla klüp yönetmeye kalkarsan klübü batırırsın.Taraftar şampiyonluk bekliyormuş.Neyle şampiyon olacaksın.Senin İstanbulun devlet destekli takımlarıyla baş edebilme yolun daha çok para harcayarak daha çok borçlanarak ve transferler yaparak olamaz.Baş edemezsin arkadaş.Senin gerçeklerin bu değil.Seni var eden değerler,dinamikler bu değil.Yer bitirirler seni.2011 yılında şampiyon oldun.Ne oldu.Devleti yönetenler fenerbahçeyi kolladı,hukuğu ters çevirdiler ve sana yedirmediler hak ettiğin şampiyonluğu.Sen seni var eden değerlerle bu Bizans takımlarıyla mücadele edeceksin.Onlara öykünerek değil.Öykünürsen orta malı olursun.Maalesef değişmiyor bişey.Yine değişmeyecek.Muharrem gidecek Muharrem'i ortaya sürenler başka Muharremleri allayıp pullayacak önünüze sürecek ve onuda seçecek delege.Mazoşist bir toplumuz.Maalesef.Gerçekleri söyleyenleri değil Hayal satan düzenbazların peşinde gidiyoruz.

serkanholep
22.10.2017, 22:43
nerde bu adam

bu kadar mı korkak

halilaziz61
22.10.2017, 22:49
Kongre kararı alınırsa İHO gelir
Bunun lamı cimi yok
O bir heyecanla kendinize sinir getirerek hani futbolcu alınsınnnnnn
Diye kongre yapılsınnnnnnn diye yazıyorsunuz ya İHO nun paralı üyeleri pusuda bekliyor.
Sabah akşam dua edin erken kongre olmasın ve de usta başarılı olsun gelecek Aralık a kadar
Çok biliyorsunuz ya hatırlatayım dedim

werneke
22.10.2017, 22:52
Bir başlığa yazmıştım dünüm ne
aynen bende böyle düşünüyorum

siyasi iktidara zengin Trabzonlu akp ye yakın biri lazımdı
atıyorum önce Ali ağaoğluna gittiler o kurtardı bir şekilde
ihale ustaya kaldı

neresine katılmıyorum
ben bu adama üzülmüyorum

aktrabzonspora üzülmeyi ne zaman bırakacağız bilmiyorum

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 22:52
Kongre kararı alınırsa İHO gelir
Bunun lamı cimi yok
O bir heyecanla kendinize sinir getirerek hani futbolcu alınsınnnnnn
Diye kongre yapılsınnnnnnn diye yazıyorsunuz ya İHO nun paralı üyeleri pusuda bekliyor.
Sabah akşam dua edin erken kongre olmasın ve de usta başarılı olsun gelecek Aralık a kadar
Çok biliyorsunuz ya hatırlatayım dedimBu kulübe siyaset dibine kadar batmistir ama Iho denen insanin bir daha seçilme olasılığı yoktur.
Kendi üye yaptıkları adamlar da oy vermez ona.
Hiçbir korkun olmasın.
Derin Trabzonun başı Faruk Özak 1 tane adam hazirliyordur simdiden.

BERBATOV61
22.10.2017, 22:54
Takımın içine etti çok parayla iyi kadro kurdu bu takımı oynatabilecek bir hoca ile anlaşsaydı sene başında çok farklı şeyleri konuşuyor olurduk. Ama sosa mbia ya bağladı takımın enayisi benmiyim diyor muhtemelen diğer topçularda zamanla saldıklarının daha fazlasını salacaklar kendilerini ve yeni çöplerimiz olacak kamyonla. Bu takımda hırsından ve iyi niyetinden şüphe duymadığım tek adam castillo ama oda oynatılmıyor ki takımdaki çoğu topçuyu top diye oynar. Şimdi usta bunları ister bilerek yapsın ister bilmeyerek bu kulübün geldiği uçurumdan iho 1 sorumlu ise usta 2 sorumludur.

halilaziz61
22.10.2017, 23:01
Bu kulübe siyaset dibine kadar batmistir ama Iho denen insanin bir daha seçilme olasılığı yoktur.
Kendi üye yaptıkları adamlar da oy vermez ona.
Hiçbir korkun olmasın.
Derin Trabzonun başı Faruk Özak 1 tane adam hazirliyordur simdiden.

Faik abi geçen yazdı oy kullanacak 7500 üye var nedeni de diğerleri parasını yatirmamis
Bunların 3500 kusuru İHO nun üyeleri
Bu kadar kendini inandırma
Parası yatırılmış insanlari bunlar ve üyelikleri de iho tarafından yapılmış sana bana oy verecek değiller
Tabiki İHO ya verecekler
O yüzden boşuna kongre istemeyin
Herşey daha kötü olur uyarmadi demeyin
Ben Burak ve sosa alınırken de uyardım bunlar son transferini yapıyor elimizde patlar satamaz ücretini odeyemezsin
Haklı çıktım işte diye söylemiyorum ama aklın yolu bir şu an kongre çöküşün çöküşü olur.

Bir de Aralık'ta kongre olması zaten çok saçma olacaksa sene sonu olur gelen yönetim transferini hocasını rahatça seçer
Her şeyimiz berbat olduğu gibi kongre zamanı da berbat
Kongre zamanı mayıstan evvel olmamalı

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 23:07
Faik abi geçen yazdı oy kullanacak 7500 üye var nedeni de diğerleri parasını yatirmamis
Bunların 3500 kusuru İHO nun üyeleri
Bu kadar kendini inandırma
Parası yatırılmış insanlari bunlar ve üyelikleri de iho tarafından yapılmış sana bana oy verecek değiller
Tabiki İHO ya verecekler
O yüzden boşuna kongre istemeyin
Herşey daha kötü olur uyarmadi demeyin
Ben Burak ve sosa alınırken de uyardım bunlar son transferini yapıyor elimizde patlar satamaz ücretini odeyemezsin
Haklı çıktım işte diye söylemiyorum ama aklın yolu bir şu an kongre çöküşün çöküşü olur.

Bir de Aralık'ta kongre olması zaten çok saçma olacaksa sene sonu olur gelen yönetim transferini hocasını rahatça seçer
Her şeyimiz berbat olduğu gibi kongre zamanı da berbat
Kongre zamanı mayıstan evvel olmamalı61saat.com’a konuşan Hacıosmanoğlu, “Şu an yönetime destek olmamanın hiçbir anlamı yok. Biz de benzer olaylarla karşılaşmıştık. 6 yönetici toplu istifa ediyor. Baktığınızda, yola çıktığı arkadaşlarına haber vermeden istifa ediyorlar ve bunlar doğru şeyler değil!” dedi.

Kendisinin de yönetime geldiğinde futbolcu maaşlarının ödenmediğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, “Ben de geldiğimde futbolcu maaşları ödenmemişti 40 milyon sıcak para lazımdı. Bunlara rağmen 2 kere üst üste namağlup Avrupa liginde gruplardan çıktık. Futbolcu maaşlarını hiç aksatmadık. Fakat ilk günden itibaren bize de köstek oldular. Trabzonspor'a zarar veriyor bunlar, yönetimin kongre kararı alması kendi kararıdır. 3 senelik seçildiler, bu süre zarfında destek olmaya devam etmeliyiz’ dedi.

Eleştirilerin aile içinde kongrede yapılması gerektiğinin altını çizen Hacıosmanoğlu, “Biz eleştirilerimizi aile içinde kongrede yaparız.. Görev süreci içerisinde Yönetime zarar verici hareketler Trabzonspor'a zarar verir. Yönetim kendisini zayıf hissederse zayıf ve yanlış kararlar verir, ayrıca rakipleriniz takımımızı zayıf görür bu nedenden dolayı camia olarak yönetimimizi desteklemek zorundayız” diye konuştu.

Sence Aday olacak konuşma mi bu ???
Boş laf..
Ustayı koruyanlarin yalanı...
Ölümü gösterip ( Hacıosmanoğlu ) sıtmaya razi ediyorlar ( Muharrem Usta )

O üye yaptığı adamlarin % 90'i son seçimde Ustaya oy verdi.
Bu kulübü Iho batirdi, Usta da tüy dikti.
Aynı seyin laciverdi...

halilaziz61
22.10.2017, 23:17
61saat.com’a konuşan Hacıosmanoğlu, “Şu an yönetime destek olmamanın hiçbir anlamı yok. Biz de benzer olaylarla karşılaşmıştık. 6 yönetici toplu istifa ediyor. Baktığınızda, yola çıktığı arkadaşlarına haber vermeden istifa ediyorlar ve bunlar doğru şeyler değil!” dedi.

Kendisinin de yönetime geldiğinde futbolcu maaşlarının ödenmediğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, “Ben de geldiğimde futbolcu maaşları ödenmemişti 40 milyon sıcak para lazımdı. Bunlara rağmen 2 kere üst üste namağlup Avrupa liginde gruplardan çıktık. Futbolcu maaşlarını hiç aksatmadık. Fakat ilk günden itibaren bize de köstek oldular. Trabzonspor'a zarar veriyor bunlar, yönetimin kongre kararı alması kendi kararıdır. 3 senelik seçildiler, bu süre zarfında destek olmaya devam etmeliyiz’ dedi.

Eleştirilerin aile içinde kongrede yapılması gerektiğinin altını çizen Hacıosmanoğlu, “Biz eleştirilerimizi aile içinde kongrede yaparız.. Görev süreci içerisinde Yönetime zarar verici hareketler Trabzonspor'a zarar verir. Yönetim kendisini zayıf hissederse zayıf ve yanlış kararlar verir, ayrıca rakipleriniz takımımızı zayıf görür bu nedenden dolayı camia olarak yönetimimizi desteklemek zorundayız” diye konuştu.

Sence Aday olacak konuşma mi bu ???
Boş laf..
Ustayı koruyanlarin yalanı...
Ölümü gösterip ( Hacıosmanoğlu ) sıtmaya razi ediyorlar ( Muharrem Usta )

O üye yaptığı adamlarin % 90'i son seçimde Ustaya oy verdi.
Bu kulübü Iho batirdi, Usta da tüy dikti.
Aynı seyin laciverdi...

Göreceğiz daha geçen aday olacağını söyledi 6-1 lik maç sonrası
Kendi üye yaptıkları son seçimde oy kullanamadi mahkeme kararı ile
Onu da yanlış biliyorsun
Su yazıdan usta ve İHO danışıklı dövüş ediyor anlamı çıkıyor ya
El insaf hakkaten el insaf
İnsanları yaptıkları şeyler üzerinden elestirin yapmadıkları şeyler üzerinden değil
Bu iho nun camiaya beyaz mendil dagitmasindan ve kendisine yol yapmasından başka birşey değil
Usta düşmanlığı sizi böyle konuşturuyor
Azicik objektif olun lütfen bakın ustanın yanlış yaptığına yanlış doğru yaptığına doğru demek zor olmamalı

Tayfun Aydın
23.10.2017, 00:08
http://joganita.net/index.php/efsaneler/759-benim-yuregim-senin-parani-dover-afc-wimbledon

verildimi daha önce okudunuz mu bilmiyorum.

Trabzonspor aslanlar tarafından parçalanmış av gibi. şimdi büyük parçalar koparan payını alıp gidiyor. Bir süre sonra çakallar gelecek artıklar için ondan sonra da geriye hiç bir şey kalmayacak. Burada çok kızdım umutsuz olmayın insanları umutsuzluğa sürüklemeyin diye ama yok arkadaş olmuyor ya olmuyor her sene daha kötü daha berbat.

Son ümidim şu iki çocuk ve geriden gelenler.

Bu sefer gerçekten takımı sadece Avrupa kuplarına götürecek kadar hedef koyan ilk hedefi finansal başarı olan(ama gerçekten) bir başkan ve yönetim istiyorum.

Gerçekçi olalım şampiyonluk falan hayal bile değil. Sadece düzeni olarak Avrupa Kupalarına katılmalıyız ve sürekli altyapıdan oyuncular çıkarmalıyız.

Bunları yazıyorum ama kendim bile inanmıyorum. Trabzonspor o kadar büyük ve kolay bir vurgun yeri ki kimse ne dirilmesine izin verir ne de ölmesine.

asilhamsi
23.10.2017, 00:22
ulan sezon bası elli kere dedik.

Titi,castro bedava git al gel.Eger para yatıracaksan git pabon a para yatır.

Kanata skorer bir oyuncu alacaksan canavar gibi flores var,git al gel.

kucka transferini acıkca bende istiyordum,ama olmazsa olmaz gormuyordum ki kucka sız ortasahayı gorunce,kucka nın katkısını sanırım daha iyi anladınız.

Mustafa YILMAZ
23.10.2017, 00:35
http://joganita.net/index.php/efsaneler/759-benim-yuregim-senin-parani-dover-afc-wimbledon

verildimi daha önce okudunuz mu bilmiyorum.

Trabzonspor aslanlar tarafından parçalanmış av gibi. şimdi büyük parçalar koparan payını alıp gidiyor. Bir süre sonra çakallar gelecek artıklar için ondan sonra da geriye hiç bir şey kalmayacak. Burada çok kızdım umutsuz olmayın insanları umutsuzluğa sürüklemeyin diye ama yok arkadaş olmuyor ya olmuyor her sene daha kötü daha berbat.

Son ümidim şu iki çocuk ve geriden gelenler.

Bu sefer gerçekten takımı sadece Avrupa kuplarına götürecek kadar hedef koyan ilk hedefi finansal başarı olan(ama gerçekten) bir başkan ve yönetim istiyorum.

Gerçekçi olalım şampiyonluk falan hayal bile değil. Sadece düzeni olarak Avrupa Kupalarına katılmalıyız ve sürekli altyapıdan oyuncular çıkarmalıyız.

Bunları yazıyorum ama kendim bile inanmıyorum. Trabzonspor o kadar büyük ve kolay bir vurgun yeri ki kimse ne dirilmesine izin verir ne de ölmesine.

şuan ki tablonun en net özeti ilk paragrafın.

bi arkadaş uzun zaman önce anlatmıştı bi muhabbette yarım yamalak aklımda şöyle demişti; almanlarında kendi için nazilere karşı olanlar var ve önemli bir isim sohbet ederken diğerine bekleyeceğiz hiç bir şey yapamayız çöküşü izleyeceğiz sonra yeniden ayağa kalkacağız gibisinden konuştuğunu söylemişti. bizde o durumdayız herkes bir şey yapmaktan korkuyor zira ülkenin her hücresi işgal altında ülke bunun bir travma olduğunu 10-15 yıl sonra görecek neyse yani sadece bizim şehirlik bir olay değil o yüzden bu kadar düştük yoksa bi yerde dururdu bu.

ama çöküş bittiğinde yeniden kalkılır ayağa övmek yada gereksiz ego'dan söylemiyorum o şehrin genlerinde var yerinde duramaz. bazen çöküşler olsada.

5-6 sene önce güvenliktim bi yerde yanıma biri geldi nerelisin diye sordu Trabzon deyince senin ne işin var burda dedi güvenlik yapamazsın sen dedi niye dedim Trabzon'lu adam ticaret yapar, iş yapar demişti.

son cümlen en acı gerçeğimiz m.a.y ile başladı ve bugün hala devam ediyor. bizim gibi sistemi olmayan ülkelerde doğru lideri beklemekten başka şansın kalmıyor.

Faik Yılmaz
23.10.2017, 08:25
OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

MADDE 30 Olağanüstü Genel Kurul; Yönetim veya Denetleme Kurulunun gerekli gördüğü hallerde
veya en son Olağan Genel Kurul toplantısına katılma hakkı bulunan üyelerin 1 / 5 inin
noterce onaylanmış yazılı istekleri üzerine toplantıya çağrılır.

Olağanüstü Genel Kurul toplantısına katılma hakkı: En son olağan Genel Kurul toplantısına
katılma hakkı elde etmiş bulunan üyeler, olağanüstü Genel Kurul toplantısına katılma
hakkına sahiptir.

Klübümüzün en son Olağan Genel Kurulunda 9997 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Bunlarda 2000 tanesinin noter imzalı dilekçesi ile klüp Olağanüstü toplantıya çağırılabiliyor...

Eğer böle bir oluşum yapılırsa 1 oyumla destek olmaya hazırım.....

ersn.alparslan
23.10.2017, 09:12
koskoca trabzonspor ihoyla muho arasında gidip geliyor. bunların sahibi belli zihniyeti belli.

Doğan BULAT
23.10.2017, 09:20
Batsın arkadaş batsın bu külüp. Yıllardır kahrını çektik. Şampiyon olucaz diye yağmur çamur karda peşine gitttik. Seneler önce maça gidicem diye Trafik kazası geçirip eşimle ölüyordum ben. Niye ? Maça yetişicem diye.. Arkadaşım Fener maçında bıçklanıp ölümden döndü..Ziraa şampiyon olamadı diye kaç kardeşim intihar etti? deplasman yolunda kaza geçirdiler. Ne için?

Siyasetin kucağına oturmuş zengin ağa babaları paralarına para katsın ihalelerden iş alsın, yönetici olduğu takım yenilmiş ezilmiş batmış umrunda mı bunların? Taraftarı utancından yerin dibine sokmuş koskoca büyük takım modundan tarihi skorlar almayı alışkanlık haline getirmiş basit bir külübe döndürmeyi başaran bu insanlar için mi?

Allah aşkına yeter düşürsünler bizi. Yada satsınlar o çok sevdiğkleri araplara . İsmini de değiştirsinler Trabzonspor olmasın. Hatta kapatsınlar külübü . Kimsenin de umrunda olmayız zaten. Külüpten beslenenler aç kalsın belki giderler 3 büyükleri yerler

alone_6161
23.10.2017, 09:37
O değil de başkan çıkıp bir demeç, bir görüntü vermiyor. Konuşmazsam beni unuturlar diye mi düşünüyor?

7can61
23.10.2017, 09:37
Batsın arkadaş batsın bu külüp. Yıllardır kahrını çektik. Şampiyon olucaz diye yağmur çamur karda peşine gitttik. Seneler önce maça gidicem diye Trafik kazası geçirip eşimle ölüyordum ben. Niye ? Maça yetişicem diye.. Arkadaşım Fener maçında bıçklanıp ölümden döndü..Ziraa şampiyon olamadı diye kaç kardeşim intihar etti? deplasman yolunda kaza geçirdiler. Ne için?

Siyasetin kucağına oturmuş zengin ağa babaları paralarına para katsın ihalelerden iş alsın, yönetici olduğu takım yenilmiş ezilmiş batmış umrunda mı bunların? Taraftarı utancından yerin dibine sokmuş koskoca büyük takım modundan tarihi skorlar almayı alışkanlık haline getirmiş basit bir külübe döndürmeyi başaran bu insanlar için mi?

Allah aşkına yeter düşürsünler bizi. Yada satsınlar o çok sevdiğkleri araplara . İsmini de değiştirsinler Trabzonspor olmasın. Hatta kapatsınlar külübü . Kimsenin de umrunda olmayız zaten. Külüpten beslenenler aç kalsın belki giderler 3 büyükleri yerler
Kulüp batacak, bitler pireler su üstüne çıkacak. Sonra temizlenmiş Trabzonsporumuzu biz teslim alacağız.

Doğukan Uçan
23.10.2017, 11:15
bu istinyeli elemana edilen küfürleri kim siliyor ? bu adam yediği bütün küfürleri hakediyor.

Mustafa YILMAZ
23.10.2017, 11:30
muharrem usta başkanlığında toplam 64 lig maçına çıkan Trabzonspor, 23 galibiyet, 14 beraberlik ve 27 mağlubiyet elde etti.

merdeme
23.10.2017, 11:48
Rıza Hoca başkanla görüşmek için İstanbul'a geliyor. Ya kardeşim sen nerenin başkanısın bir gitsene Trabzon'a. Takım ne hale gelmiş tenezzül edip ortaya çıkmıyorsun.

oflubektas
23.10.2017, 12:03
Kendisinin de yönetime geldiğinde futbolcu maaşlarının ödenmediğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, “Ben de geldiğimde futbolcu maaşları ödenmemişti 40 milyon sıcak para lazımdı. Bunlara rağmen 2 kere üst üste namağlup Avrupa liginde gruplardan çıktık. Futbolcu maaşlarını hiç aksatmadık.

Duydunuz mu arkadaşlar, Hacıosmanoğlu zamanında futbolcu maaşları hiç aksamamış :)

"Futbolcu maaşlarını hiç aksatmadık...
Futbolcu maaşlarını hiç aksatmadık...
Futbolcu maaşlarını...

Söyledikçe kulağa daha hoş geliyor.

Yukarıda bir arkadaşımız Usta'nın "istemeyerek" Trabzonspor başkanlığına getirildiğini iddia etti. Yok öyle şey. Bugün Hacıosmanoğlu bile dışarıda "Trabzonspor Başkanı" apoletiyle dolaşıyor. Bu başkanlık hayatta herkese olmadık kapılar açar. Zaten maddi sorumluluğun da yok, para verdi mi geri alamayan da yok. E büyük bir pasta ve kasaya giren milyonlarca para da çabası. Sadece takım kötü giderse psikolojin bir süre yıpranıyor, o kadar. Bugün Tayyip Erdoğan'la sırf bu yüzden bir süre bozuşmuş olmalarına (Erdoğan o zaman Albayrak'ın başkanlığını istemedi) ve onca sert eleştirilere rağmen Nuri Albayrak bile halen Trabzonspor başkanlığının kaymağını yiyor.

oflubektas
23.10.2017, 12:04
Kendisinin de yönetime geldiğinde futbolcu maaşlarının ödenmediğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, “Ben de geldiğimde futbolcu maaşları ödenmemişti 40 milyon sıcak para lazımdı. Bunlara rağmen 2 kere üst üste namağlup Avrupa liginde gruplardan çıktık. Futbolcu maaşlarını hiç aksatmadık.

Duydunuz mu arkadaşlar, Hacıosmanoğlu zamanında futbolcu maaşları hiç aksamamış :)

Futbolcu maaşlarını...

Yukarıda bir arkadaşımız Usta'nın "istemeyerek" Trabzonspor başkanlığına getirildiğini iddia etti. Yok öyle şey. Bugün Hacıosmanoğlu bile dışarıda "Trabzonspor Başkanı" apoletiyle dolaşıyor. Bu başkanlık hayatta herkese olmadık kapılar açar. Zaten maddi sorumluluğun da yok, para verdi mi geri alamayan da yok. E büyük bir pasta ve kasaya giren milyonlarca para da çabası. Sadece takım kötü giderse psikolojin bir süre yıpranıyor, o kadar. Bugün Tayyip Erdoğan'la sırf bu yüzden bir süre bozuşmuş olmalarına (Erdoğan o zaman Albayrak'ın başkanlığını istemedi) ve onca sert eleştirilere rağmen Nuri Albayrak bile halen Trabzonspor başkanlığının kaymağını yiyor.

Fatih Öztürk
23.10.2017, 12:05
muharrem usta başkanlığında toplam 64 lig maçına çıkan Trabzonspor, 23 galibiyet, 14 beraberlik ve 27 mağlubiyet elde etti.

Şener dönemi 189 lig maçı 95 galibiyet 47 beraberlik 47 mağlubiyet.
Hacıosmanoğlu dönemi 81 lig maçı 34 galibiyet 25 beraberlik 22 mağlubiyet

Travelair
23.10.2017, 12:52
Futbolcu maaşlarını aksatmadığı doğru değil İho'nun. Ben öyle hatırlamıyorum, hatta tam tersi diye aklımda kalmış

Blok oylar yasaklanmalı. Yoksa kulübü İho'ya veya kim aidatları yatırıyorsa ona devretmek zorunda kalırız.

Muharrem Bey, bari bunu yapsaydınız, ama size kim armut diyorsa saklandığınız yerden çıkmıyorsunuz. Ne bir açıklama, ne bir icraat

Mustafa YILMAZ
23.10.2017, 12:52
bu usta nerden cidden bilen gören duyan var mı ?

twitter'de rıza başkanla görüşmek için ist. gidip geri döndü deniyor yani görüşmek için hocanın diyar diyar gezmesi mi lazım.

takım kaos'ta ama başkan piyasada yok sen güven vermezsen çalışanına nasıl verim alacaksın şimdi bu haber doğruysa rıza ne düşünür içinden.

ben orda futbolcu olsam la gomişim o havalara zaten kimsenin iplediği yok kafama göre takılayım derim.

hadi buralara kadar geldik bari gider ayak doğru işleri yap

zekeriyya
23.10.2017, 13:08
arkadaşlar ;
küfür bize yakışmıyor
küfür kimseye yakışmıyor

Mustafa YILMAZ
23.10.2017, 13:21
game of thrones'teki jaime bile senin kadar karakter değişimi yaşamadı. ayrıca o iyiye doğru gitmişti sen kötüye.

karakter transfer edeceğim demiştim ilk zamanlarda öylede oldu ama sonra yine rahşanlar,yine süleymanları doldurdun takıma şimdi ise susuyorsun sanki daha çok kaos çıksın diye.

Faik Yılmaz
23.10.2017, 13:30
Şener dönemi 189 lig maçı 95 galibiyet 47 beraberlik 47 mağlubiyet.
Hacıosmanoğlu dönemi 81 lig maçı 34 galibiyet 25 beraberlik 22 mağlubiyet

Trabzonspor Tarihinde galibiyet sayısı mağlubiyet sayısından az olan Başkan 1 tek Muharrem Ustadır......

Tarihimizin her anlamda en başarısız başkanıdır kendileri.....

Mehmet Fatih Yavuz
23.10.2017, 14:02
Bu neyin sessizliği, neyin gizemi çözemedim!
Ne yapmaya çalışıyorsun Muharrem Bey?

Medical Park şubelerinden biri zarar gösterse, Allah göstermesin yangın çıksa, tüm idari personelin görevi bıraksa gene uzaktan sessizce izler miydin bugün yaptığın gibi?

Ses çıkarmayınca sorun ortadan kalkıyor mu?

Nasıl bir liderliktir bu?
Usta kaptan fırtınalı havada belli olur.

İlk fırtınada gemiyi ilk terk eden fare gibi davranıp "lider", "başkan" muamelesi beklemezsin umarım.

Mert M.
23.10.2017, 14:40
Mehmet Fatih Yavuz
Ben de bunu yazmak için girmiştim başlığa, siz yazmışsınız.

Hala neyi bekliyorsunuz M. Usta? Niye konuşmuyorsunuz? Niye çıkmıyorsunuz piyasaya?
Artık bedel ödemeniz gerekiyor. Çıkıp her şeyi, açıklıkla, ta N. Aydın dönemine kadar inip anlatmanız gerekiyor.
Ayrıca R. Çalımbay gibi düşük profilli bir teknik direktörü takımın başına getirerek halkalar zincirine bir yenisini daha eklediniz. Bu yanlışı düzeltmek de sizin göreviniz.
Sizin için Londra'da veya Amerika'da söylentileri var. Olabilir, iş adamısınız, gidebilirsiniz. Ancak, en son ne zaman bir Trabzonspor iç saha maçında kameralar sizi görüntüledi, ben hatırlamıyorum.
Anlaşılan göreviniz başında değilsiniz.
"O zaman ne yemeye başkan oldunuz bu kulübe?" diye sorarım size!

Travelair
23.10.2017, 14:53
Linç edilmeyeceksem ve yanlış anlaşılmayacaksam, biri bana şimdiki başkanın bizi nasıl siyasete bulaştırdığını somut ifadelerle anlatabilir mi? Yoksa ülkede birileri öyle algı yaratıp ters manyel mı yapıyor?

Gürkan Asma
23.10.2017, 15:00
Linç edilmeyeceksem ve yanlış anlaşılmayacaksam, biri bana şimdiki başkanın bizi nasıl siyasete bulaştırdığını somut ifadelerle anlatabilir mi? Yoksa ülkede birileri öyle algı yaratıp ters manyel mı yapıyor?
Kendi adıma, Süleyman Soylu nun kulübün bayramlaşma töreninde "Gerekli transferler yapılacak " açıklaması bir ilkti :)

nbay
23.10.2017, 15:37
iho seçim stratejisini ılımlı bir siyaset üzerine kurmuş anlaşılan ,
sanırım ustanın taktiği deneyecek . rakibine sataşma ,barışçıl ilerle :)

Travelair
23.10.2017, 16:10
Kendi adıma, Süleyman Soylu nun kulübün bayramlaşma töreninde "Gerekli transferler yapılacak " açıklaması bir ilkti :)
Eğer konu oysa, siyasetçi der, orası onun oy deposu. Ama ben bu dönemde İho dönemindeki gibi resmi siteden her gün toplamda 10 küsür hükümet partisi vekil adaylarının ziyaretleriyle birlikte tanıtıldığı bir durum hatırlamıyorum. Bir de diyorlar ki (Ne alakaysa) İho siyasete yarım bulaşmış, Usta tam bulaşmış... Bunlar seçim yatırımı kokuyor

Gürkan Asma
23.10.2017, 16:26
Eğer konu oysa, siyasetçi der, orası onun oy deposu. Ama ben bu dönemde İho dönemindeki gibi resmi siteden her gün toplamda 10 küsür hükümet partisi vekil adaylarının ziyaretleriyle birlikte tanıtıldığı bir durum hatırlamıyorum. Bir de diyorlar ki (Ne alakaysa) İho siyasete yarım bulaşmış, Usta tam bulaşmış... Bunlar seçim yatırımı kokuyorSiyaset konusunda iho kadar olmasa da temiz değil usta, ben sadece bi bakanın takımın başkanı veya hocası gibi sanki transferi kendisi yapıyormuşcasına bu açıklaması çok tuhaf geldi. Var mıdır örneği ben bilmiyorum heralde.

zekeriyya
23.10.2017, 16:57
bu istinyeli elemana edilen küfürleri kim siliyor ? bu adam yediği bütün küfürleri hakediyor.

ben siliyorum Doğukan

kimse küfürü hak etmiyor
hele şu anda TS başkanı olan birisi hiç hak etmiyor

Fatih Öztürk
23.10.2017, 19:56
Trabzonspor Tarihinde galibiyet sayısı mağlubiyet sayısından az olan Başkan 1 tek Muharrem Ustadır......

Tarihimizin her anlamda en başarısız başkanıdır kendileri.....

Aynen dostum, ekleme yapalım.

1461 takımını PTT liginden alıp 3.lige düşürmesi ve buradan da amatöre düşeceğinin hemen hemen kesin olması.
Borcu 400 milyon tl'den alıp 1 milyar tl'ye çıkarması.
Avrupa ve Ziraat kupalarına katılamama fiyaskosu.
Hentbol ve Voleybol şubelerinin kapatılması.
Milyon yalan sallaması.

bach72
23.10.2017, 23:01
Muharrem nerdesin?Hangi deliğe saklandın.Lan manyak mısın sen.Çık ortaya.Saklan saklan nereye kadar?

zafercalikoglu
23.10.2017, 23:20
Ağzı iyi laf yapıyor ama maalesef olmadı , İho desen miting sen çıkar , gene bu işi en iyi tonton başkan Sadri Şener yapar , Siyasete ne kadar uzak olurak TS için. En hayırlısı o , Muharrem gs maçını bekliyor , o maçı yenersek sabaha kadar o kanal bu kanal dolaşacak gecede haşlama yemeye gidecek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zafercalikoglu
23.10.2017, 23:22
Son dakika başkanı Trabzon’da ara sokakta farklı bir kılıkta görmüşler ,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7can61
24.10.2017, 10:08
Öf ki öff, insan gerçekten hayret diyor yahu hayret. Batsın siyasetiniz, görüşünüz...

Oruç
24.10.2017, 10:18
iho seçim stratejisini ılımlı bir siyaset üzerine kurmuş anlaşılan ,
sanırım ustanın taktiği deneyecek . rakibine sataşma ,barışçıl ilerle :)

+ Kulübü batır. :)

Ne bitmez çilemiz varmış arkadaş. İşin ironik yanı kendi ayağımıza sıkıyor oluşumuz. Dışarıdan birileri yapsa çekemediler, kıskandılar vs deriz. Ama o da yok. 9 haftada ligi bitirdik yahu. Şaka gibi. Sportif başarı gelmedikçe borçlar da çığ gibi büyüyecek maalesef.

tonya55
24.10.2017, 10:28
borc 1 milyara yaklastı istanbul takımlarınında cok demeyin bizim onlar kadar gelirimiz yok.

Faik Yılmaz
24.10.2017, 11:20
İho ile Usta.....

-Transfer Politikası : Boş ve gereksiz bir sürü transfer yapıldı.... İkiside bu konuda sınıfta kaldı...... Teker teker açıklansa kitap olur yanlış transferleri.....

-Menejer: İho ile a menejer ile çalışıp milyonlar eriyorduk Usta ile B menejere milyonlar veriyoruz.....

-Profesyonel Yönetim: İkiside birbirinden ötü bu konuda. Trabzonspor Tv sözü vardı Sayın Usta'nın. Ama Trabzonspor Dergisini bile çıkartamayacak kadar aciz bir yönetim sergiliyor....

-Sportif Başarı : İho bu konuda Ustadan daha başarılı. En azından Avrupada oynuyor 3-5 maç kazanıyorduk .Usta ile ne lig , ne kupa, nede avrupada hiç olamadık....

-Teknik Direktör : İhoda Ustada yanlış teknik adamalrı getirip milyonlar sayıyor sonrada gönderiyor. Suç kendine kalmasın diye teknik adamları yolllayıp kolay olanı seçiyor...

-Borç : İho kötü idi. ama Ustada ondan çok daha kötü. borcumuz an itibarıyla milyarı aştı.... karşılığı ise maalesef yok....

-Yönetim birlikteliği : İkiside sınıfta kaldı hatta Usta bu konuda da daha kötü İhodan....

-Tek adamlık : İho en azından bazı konularda diğer yöneticilere insiyatif bırakıyordu. Usta herşeyi kendisi yapmaya çalışıyor üstelikte hep yanlış yapıyor...

Görüldüğü üzere İho'dan bile daha kötü bir başkan Usta..... İkisininde ortak bir özelliği daha var. Koltuklarına yapıştılar gitmek bilmiyorlar....

Gerektiğinde gitmeyide bileceksin. Beceremiyorsan kendin gideceksin....

nbay
24.10.2017, 11:44
şu haber acaba gerçek mi,yenilir yutulur bir haber değil ,trabzonhaber çok fos haber yapabiliyor ama yine de bu haberin üzerine gidilmesi gerekir diye düşünüyorum

TRABZONHABER.COM.TR (ÖZEL) Trabzonspor’da yaşanan kötü gidişat ve ardından gelen istifalar adeta deprem etkisi yarattı. Yönetimden istifa eden bazı yöneticilerin başkanlık düşünceleri olduğu ve bunun için istifa ettikleri söylentileri hızla yayılmaya devam ederken, alınan bilgilere göre bazı futbolcuların da bu çerçevede yönlendirildikleri iddia ediliyor. Takımın bu yönde sabotaja maruz kaldığı seslendirilirken, Muharrem Usta ve yönetimini düşürmeyi hedefleyen kişilerin özellikle menajerler aracılığıyla oyuncuları yönlendirdikleri gelen bilgiler arasında… Yine çok ciddi bir iddiaya göre, bu sabotajın içerisinde yer alan bazı oyuncuların banka hesaplarındaki para trafiğinin incelenmesi durumunda her şeyin daha açık ve net bir şekilde ortaya çıkacağı yönünde…

7can61
24.10.2017, 12:06
şu haber acaba gerçek mi,yenilir yutulur bir haber değil ,trabzonhaber çok fos haber yapabiliyor ama yine de bu haberin üzerine gidilmesi gerekir diye düşünüyorum

TRABZONHABER.COM.TR (ÖZEL) Trabzonspor’da yaşanan kötü gidişat ve ardından gelen istifalar adeta deprem etkisi yarattı. Yönetimden istifa eden bazı yöneticilerin başkanlık düşünceleri olduğu ve bunun için istifa ettikleri söylentileri hızla yayılmaya devam ederken, alınan bilgilere göre bazı futbolcuların da bu çerçevede yönlendirildikleri iddia ediliyor. Takımın bu yönde sabotaja maruz kaldığı seslendirilirken, Muharrem Usta ve yönetimini düşürmeyi hedefleyen kişilerin özellikle menajerler aracılığıyla oyuncuları yönlendirdikleri gelen bilgiler arasında… Yine çok ciddi bir iddiaya göre, bu sabotajın içerisinde yer alan bazı oyuncuların banka hesaplarındaki para trafiğinin incelenmesi durumunda her şeyin daha açık ve net bir şekilde ortaya çıkacağı yönünde…

Tabi tabi, sıçtılar sıvadılar kulübü şimdi istifa eden yöneticilere çamur atma gayreti, bakın sabote ettiler takımı diyorlar. Salak çok inanan da olur tabi. Şeref yoksunu menajerlerle çalışıp transfer yapan usta değil miydi?

Şeytanın aklına gelmez bunlar, şeytan kıskanır bunları.

A. Aydın
24.10.2017, 12:34
Muharrem ustanın başarısızlığı üzerinden iho güzellemeri yapanlar benim için haindir.
İho trabzonun en rezil durumlarını yaşatmıştır.
Yok avrupada başarılı olmuş.
Buraya dönem dönem girip iho şöyle başarılıydı yok muharrem usta daha kötü.
Muharrem usta kötü.
Ama iho şöyle böyle diyenler benim için kara cahildir.
Sadri şenerden kalma kadroyla avrupa başarısını gelip burada övüyorlar.
Kendi kadrosuyla ne yaptı onu söylesinler.

Gelecek seçimde yine iho ya oy verirsiniz.
Küme düşünce de o dönem ki şartlar öyle gerektiriyordu dersiniz.

Muharrem usta sıtma ise iho ölümdür.
Muharrem usta başarısız gitmeli bunda herkes hemfikir.
Ama iho şöyle yaptı diyenler çapsızdır.

serkanholep
24.10.2017, 13:36
İho ile Usta.....

-Transfer Politikası : Boş ve gereksiz bir sürü transfer yapıldı.... İkiside bu konuda sınıfta kaldı...... Teker teker açıklansa kitap olur yanlış transferleri.....

-Menejer: İho ile a menejer ile çalışıp milyonlar eriyorduk Usta ile B menejere milyonlar veriyoruz.....

-Profesyonel Yönetim: İkiside birbirinden ötü bu konuda. Trabzonspor Tv sözü vardı Sayın Usta'nın. Ama Trabzonspor Dergisini bile çıkartamayacak kadar aciz bir yönetim sergiliyor....

-Sportif Başarı : İho bu konuda Ustadan daha başarılı. En azından Avrupada oynuyor 3-5 maç kazanıyorduk .Usta ile ne lig , ne kupa, nede avrupada hiç olamadık....

-Teknik Direktör : İhoda Ustada yanlış teknik adamalrı getirip milyonlar sayıyor sonrada gönderiyor. Suç kendine kalmasın diye teknik adamları yolllayıp kolay olanı seçiyor...

-Borç : İho kötü idi. ama Ustada ondan çok daha kötü. borcumuz an itibarıyla milyarı aştı.... karşılığı ise maalesef yok....

-Yönetim birlikteliği : İkiside sınıfta kaldı hatta Usta bu konuda da daha kötü İhodan....

-Tek adamlık : İho en azından bazı konularda diğer yöneticilere insiyatif bırakıyordu. Usta herşeyi kendisi yapmaya çalışıyor üstelikte hep yanlış yapıyor...

Görüldüğü üzere İho'dan bile daha kötü bir başkan Usta..... İkisininde ortak bir özelliği daha var. Koltuklarına yapıştılar gitmek bilmiyorlar....

kadro değeri olarak bakarsan şu anki kulüp çok daha değerli

o zamnki futbolcuların sayısı fazla kalitesi yerlerde idi

şimdi nerdeyse satamayacağın oyuncu yok

ha satmasan bile kalitesinden şüphe edeceğin topçu yok

iho ile de bir tutmamak lazım usta yı

iho seçilirse destekleriz başkanımız deyip ama o tip başkanlık yok artık

yönetimde olsun ama başkanımız olacak kabiliyet yok onda

usta dev bir şirketin yöneticisi

futbolda her anlamda takım işi

yönetimdeki takım bozulunca herşey bitti

yapması gereken yeni bir yönetimle devam etmekti. ısrar etti ersun hocada ısrar ettiği gibi ama yine kendi ayağına sıkmış oldu

transferde isabet oranı çok daha iyi

günlük performansa bakılırsa yanılırız

Faik Yılmaz
24.10.2017, 13:46
Muharrem ustanın başarısızlığı üzerinden iho güzellemeri yapanlar benim için haindir.
İho trabzonun en rezil durumlarını yaşatmıştır.
Yok avrupada başarılı olmuş.
Buraya dönem dönem girip iho şöyle başarılıydı yok muharrem usta daha kötü.
Muharrem usta kötü.
Ama iho şöyle böyle diyenler benim için kara cahildir.
Sadri şenerden kalma kadroyla avrupa başarısını gelip burada övüyorlar.
Kendi kadrosuyla ne yaptı onu söylesinler.

Gelecek seçimde yine iho ya oy verirsiniz.
Küme düşünce de o dönem ki şartlar öyle gerektiriyordu dersiniz.

Muharrem usta sıtma ise iho ölümdür.
Muharrem usta başarısız gitmeli bunda herkes hemfikir.
Ama iho şöyle yaptı diyenler çapsızdır.

İngilizcede comperative superlative konusu var.....

Ali kötüdür , Mehmet daha kötüdür , Veli en kötüdür gibi......

Mesela Albayrak kötüdür

İho daha kötüdür.....

Usta en kötüdür.....

Mevzu bundan ibarettir.....

Yazdıklarım İho yu övmek için değil kötününde daha kötüsü nasıl olduğunu anlatmak içindir..... Anlayan Ustalara büyük bir serzeniştir...

Buradan İho iyidir anlamını nasıl çıkardınız doğrusu merak ettim.

7can61
24.10.2017, 14:18
Şener>Aktuğ>Sümer>Mali>>>>>>>>>Albayrak>Usta>>İho

Ne kadar rezil durum varsa son üçlü döneminde yaşadık.

Doğukan Uçan
24.10.2017, 14:55
Foruma 8616816815 kere yazdım trabzonspor tarihinin en başarılı sezonlarını solcular olduğu dönemde kazanmıştır. Bu işin ersun yanal, Onur kıvrak ile alakası yok. Trabzon ve trabzonspor asimile oldu.

Onun için Şenol Güneş trabzon'da çoğu kesim tarafından sevilmez.

Hasan61
24.10.2017, 14:58
Aktuğ'u nasıl aday olarak yazıyorsunuz anlamak güç.

Takımın ekonomik sıkıntılarının ateşini yakan oydu, saçma sapan bir şekilde klübü borsaya açarak.

Mehmet BAŞ
24.10.2017, 15:13
Biz de Muharrem USTA'yı eleştirdik ve hala eleştiriyoruz. Lakin bazıları artık işi linç girişimine çevirdi.
Biz de yönetemiyor diyerek eleştiriyoruz fakat öyle tuhaf yorumlar görüyorum ki gerçekten şaşırıyorum!
Kaybetme psikolojisi ile sallayandan tutun yalan söyleyenine oradan iftira atanına kadar pek çok kişi var.
Eleştiri elbet de olur. Fakat hakarete varacak kadar iftira atmak da neyin nesidir? Bu nasıl bir kafadır!

Şöyle üç beş tane tuhaf yorumu ele alayım diyorum:

Neymiş efendim şirketinden verdiği sponsor parasını menajerler üzerinden geri almışmış!
Bir kere bu iddiayı ortaya atmak başlı başına komik! Hiç bir somut delili olmayan, maddi verilerle örtüşmeyen komik bir iddia...
Bu adam 6 Aralık 2015'te bu kulübe başkan oldu. Ve geldiği gün Trabzonspor'un ne halde olduğunu anlatmaya lüzum yok sanırım.
Başkanlığının iki yılı dolmamışken ve sponsor bulunamazken bu adam elini taşın altına koydu ve 30 Milyon Euro verip sponsor oldu.
Bunun ne anlama geldiğini idrak edebiliyor muyuz?! Trabzonsporlular zenginler üç maymunu oynarken bu adam ben varım dedi!
Bu hamlenin ne anlama geldiğini anlayamayanların menajer parası ile geri alıyor demesini çok görmüyorum!
Ama benden size bir tavsiye, KAP'a yapılan açıklamaları iyi okuyun. Orada ne kadar menajerlik ücreti verildiği yazıyor.
Boşuna işkembe-i kübra'dan sallamayın. Ve elinizde bir delil olmadan menajer üzerinden para yiyor diye suçlamayın.

Neymiş efendim koltuğuna yapışmışmış!
Arkadaşlar siz sap ile samanı karıştırıyorsunuz. Bu adam 6 Aralık 2015'te Başkan oldu. Seçimli kongre ne zaman?
Daha iki yılı dolmamış bir adam için koltuğuna yapıştı demek ne kadar doğru? Durun bakalım seçim vakti gelsin.
Kaldı ki bu adam çıkıp ''Bir yere gitmiyorum, koltuğumda oturacağım'' diye bir açıklama da yapmadı.
İ.Hacıosmanoğlu gibi cebinden para verip kendine biat edecek kişileri kulübe üye de yapmadı.
Peki siz bu adamı hangi akla hizmetle koltuğa yapışmış olarak lanse ediyorsunuz? Yakışmıyor!

Borçu 1 Milyar TL'ye ulaştırdı, kulübü batırdı diyorsunuz.
Allah iki dakika 2015 Aralık ayına Dolar ve Euro ne kadarmış bir bakmanızı rica edeceğim.
2015 Aralıkta Euro: 3.00 TL ve Dolar:2.75 TL imiş! Peki bugün fiyatlar oldu? Euro:4,37 ve Dolar: 3.72
O tarihten bu yana Euro da Dolar da neredeyse %50 artmış! Peki bu durumda bizim borçlar ne oldu? Maaşlar falan?
Kaldı ki onu da geçelim, geçmişten gelen 450-500 Milyon liralık çevirilemeyen bir borç var. Bunun faizi var. Var da var.
En son Başkan açıkladığında yıllık 120 Milyon TL 'lik bir faiz yükü vardı. Böyle bir borç faizi varken borcu azaltmak mümkün mü?
Hele hele Trabzonspor gibi gelirleri belli bir seviyede kalmış bir kulübün böyle bir borcu çevirmesi pek mümkün değil.
Bırakın bizi Bjk, Gs ve Fb dahi o gelirlere rağmen her yıl büyüyen bir borca sahipler. Bizden farksızlar.
O nedenle değil M.Usta kralı gelse bu borcu azaltamaz! Ha cebinden 250-300 Milyon faizsiz borç veren başkan varsa azaltır.
Böyle bir başkan ortada olmadığına göre boşuna hayal kurmayalım...

M.USTA Trabzonsporlu değilmiş!
En çok da bu iddiaya gülüyorum. Ulan bu adam nasıl Trabzonsporlu değilmiş ki kulübün her bokunu biliyor.
Çocukluğundan beri maçları izliyor, yurt dışına maçlara gidiyor. Çocukluk döneminden bir sürü Avni Aker macerası anlatıyor.
Yahu iftira atıyorsunuz anladım. Ama bu kadar basit, bu kadar alçak iddiada bulunmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz?
Hem kendinize güldürüyor hem de cahilliğinizi gün yüzüne çıkarıyorsunuz. Pes!

Son olarak şunu söylemekte fayda var sanırım.
Muharrem USTA'nın gelmesini şahsen ben çok istedim. Anlattıkları, yapmak istedikleri gerçekten güzel şeylerdi.
Lakin söylediklerini yapamadı, başarısız oldu. Beceremedi, olmadı! Mevcut durumda devam etmemesi en doğrusu olur.
Fakat bu adamın başarısız olması nedeniyle eleştirmek ile adama akıl almaz iftiralar atmak arasında fark var.
Biz de beceremedi, yapamadı diyoruz. Fakat bazı arkadaşlar gerçekten aşağılık iddialarda bulunuyorlar.
Delil olmadan, işkembeden yapılan yorumlarla kimse kimseye yaftalamamalı.
Bu yapılan hoş değil...

7can61
24.10.2017, 15:35
Aktuğ'u nasıl aday olarak yazıyorsunuz anlamak güç.

Takımın ekonomik sıkıntılarının ateşini yakan oydu, saçma sapan bir şekilde klübü borsaya açarak.
Kim aday yazmış?

muratt
24.10.2017, 15:47
Biz de Muharrem USTA'yı eleştirdik ve hala eleştiriyoruz. Lakin bazıları artık işi linç girişimine çevirdi.
Biz de yönetemiyor diyerek eleştiriyoruz fakat öyle tuhaf yorumlar görüyorum ki gerçekten şaşırıyorum!
Kaybetme psikolojisi ile sallayandan tutun yalan söyleyenine oradan iftira atanına kadar pek çok kişi var.
Eleştiri elbet de olur. Fakat hakarete varacak kadar iftira atmak da neyin nesidir? Bu nasıl bir kafadır!

Şöyle üç beş tane tuhaf yorumu ele alayım diyorum:

Neymiş efendim şirketinden verdiği sponsor parasını menajerler üzerinden geri almışmış!
Bir kere bu iddiayı ortaya atmak başlı başına komik! Hiç bir somut delili olmayan, maddi verilerle örtüşmeyen komik bir iddia...
Bu adam 6 Aralık 2015'te bu kulübe başkan oldu. Ve geldiği gün Trabzonspor'un ne halde olduğunu anlatmaya lüzum yok sanırım.
Başkanlığının iki yılı dolmamışken ve sponsor bulunamazken bu adam elini taşın altına koydu ve 30 Milyon Euro verip sponsor oldu.
Bunun ne anlama geldiğini idrak edebiliyor muyuz?! Trabzonsporlular zenginler üç maymunu oynarken bu adam ben varım dedi!
Bu hamlenin ne anlama geldiğini anlayamayanların menajer parası ile geri alıyor demesini çok görmüyorum!
Ama benden size bir tavsiye, KAP'a yapılan açıklamaları iyi okuyun. Orada ne kadar menajerlik ücreti verildiği yazıyor.
Boşuna işkembe-i kübra'dan sallamayın. Ve elinizde bir delil olmadan menajer üzerinden para yiyor diye suçlamayın.

Neymiş efendim koltuğuna yapışmışmış!
Arkadaşlar siz sap ile samanı karıştırıyorsunuz. Bu adam 6 Aralık 2015'te Başkan oldu. Seçimli kongre ne zaman?
Daha iki yılı dolmamış bir adam için koltuğuna yapıştı demek ne kadar doğru? Durun bakalım seçim vakti gelsin.
Kaldı ki bu adam çıkıp ''Bir yere gitmiyorum, koltuğumda oturacağım'' diye bir açıklama da yapmadı.
İ.Hacıosmanoğlu gibi cebinden para verip kendine biat edecek kişileri kulübe üye de yapmadı.
Peki siz bu adamı hangi akla hizmetle koltuğa yapışmış olarak lanse ediyorsunuz? Yakışmıyor!

Borçu 1 Milyar TL'ye ulaştırdı, kulübü batırdı diyorsunuz.
Allah iki dakika 2015 Aralık ayına Dolar ve Euro ne kadarmış bir bakmanızı rica edeceğim.
2015 Aralıkta Euro: 3.00 TL ve Dolar:2.75 TL imiş! Peki bugün fiyatlar oldu? Euro:4,37 ve Dolar: 3.72
O tarihten bu yana Euro da Dolar da neredeyse %50 artmış! Peki bu durumda bizim borçlar ne oldu? Maaşlar falan?
Kaldı ki onu da geçelim, geçmişten gelen 450-500 Milyon liralık çevirilemeyen bir borç var. Bunun faizi var. Var da var.
En son Başkan açıkladığında yıllık 120 Milyon TL 'lik bir faiz yükü vardı. Böyle bir borç faizi varken borcu azaltmak mümkün mü?
Hele hele Trabzonspor gibi gelirleri belli bir seviyede kalmış bir kulübün böyle bir borcu çevirmesi pek mümkün değil.
Bırakın bizi Bjk, Gs ve Fb dahi o gelirlere rağmen her yıl büyüyen bir borca sahipler. Bizden farksızlar.
O nedenle değil M.Usta kralı gelse bu borcu azaltamaz! Ha cebinden 250-300 Milyon faizsiz borç veren başkan varsa azaltır.
Böyle bir başkan ortada olmadığına göre boşuna hayal kurmayalım...

M.USTA Trabzonsporlu değilmiş!
En çok da bu iddiaya gülüyorum. Ulan bu adam nasıl Trabzonsporlu değilmiş ki kulübün her bokunu biliyor.
Çocukluğundan beri maçları izliyor, yurt dışına maçlara gidiyor. Çocukluk döneminden bir sürü Avni Aker macerası anlatıyor.
Yahu iftira atıyorsunuz anladım. Ama bu kadar basit, bu kadar alçak iddiada bulunmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz?
Hem kendinize güldürüyor hem de cahilliğinizi gün yüzüne çıkarıyorsunuz. Pes!

Son olarak şunu söylemekte fayda var sanırım.
Muharrem USTA'nın gelmesini şahsen ben çok istedim. Anlattıkları, yapmak istedikleri gerçekten güzel şeylerdi.
Lakin söylediklerini yapamadı, başarısız oldu. Beceremedi, olmadı! Mevcut durumda devam etmemesi en doğrusu olur.
Fakat bu adamın başarısız olması nedeniyle eleştirmek ile adama akıl almaz iftiralar atmak arasında fark var.
Biz de beceremedi, yapamadı diyoruz. Fakat bazı arkadaşlar gerçekten aşağılık iddialarda bulunuyorlar.
Delil olmadan, işkembeden yapılan yorumlarla kimse kimseye yaftalamamalı.
Bu yapılan hoş değil...

Böyle bir kesim var. Saha sonuçları kötü gidince yağan yağmuru bile başkana fatura edebilirler. Bu eleştirileri çok ciddiye almamak lazım. Önceki başkanlar için de yapılıyordu. Bu tip saçma eleştiriler yüzünden gerçekçi eleştirileri tartışamıyorduk.

M.Usta için gerçekçi eleştiriler bence belli.
- Şike konusuna eğilmedi
- Scout sistemi dedi, menejerlerle işim olmaz dedi, menejerlerle transfer yapmaya başladı yine
- Kurumsal yapı dedi, yönetimi dışladı tek adam olarak yönetmeye başladı
- Ekonomik disiplin, Maaş disiplini dedi, abuk sabuk transferler yaptı, yüksek maaşlar verdi.
- İstikrar dedi, kaç tane hoca değiştirdi
- Lucescuvari dedi, Rıza geldi.
- Trabzonspor TV dedi, youtube kanalı ile milleti kandırdı
- 1461 gibi Trabzonspor için çok önemli bir projeyi heba etti.
aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Tartışılacak birşey varsa bence bunlar konuşulmalı... Bir programda çıksın bunlara tek tek cevap versin, ne diyecek çok merak ediyorum.

Tüm yukarıdaki konuları düzgün yapsaydı, ben bugün yine aynı saha sonuçları olsa da desteklerdim. Saha sonuçlarına göre karar veriyoruz ama önemli olan sistem olmalı. Saha sonuçları başkanı değil hocayı eleştirmek için sebep olabilir bence.

muratt
24.10.2017, 15:54

Bence şike konusunda dik duramayan, iktidarın talimatıyla TFF kupamızı vermiyor diyemeyen, gerekli kamuoyu çalışmasını yapmayan, şike konusunda hakkımızı aramayan her başkan siyasi iktidarın istediğini yapmış olur. Çünkü iktidar bunu istiyor, herkes kaderine razı olsun, kimse itiraz etmesin, kimseden çatlak ses çıkmasın istiyor. Eğer M.Usta başkanlığı süresince bu amaca hizmet ediyorsa, Trabzonspor'un çıkarlarını siyasi iktidarın çıkarlarına değişiyorsa, siyasete bulaştırmış demektir. Benim bakış açım bu. Yoksa resmi siteden parti propogandası yapacak hali yok tabi.

muratt
24.10.2017, 15:56

Futbolcu maaşlarını...

Futbolcu maaşlarını aksatmadığı doğru değil İho'nun. Ben öyle hatırlamıyorum, hatta tam tersi diye aklımda kalmış

Blok oylar yasaklanmalı. Yoksa kulübü İho'ya veya kim aidatları yatırıyorsa ona devretmek zorunda kalırız.

Muharrem Bey, bari bunu yapsaydınız, ama size kim armut diyorsa saklandığınız yerden çıkmıyorsunuz. Ne bir açıklama, ne bir icraat

Eğer İHO maaşları aksatmadıysa biz neden M'bia 'ya dünyanın cezasını ödedik. İHO şu açıklamayı yapıyorsa çıkacak o zaman M'bia'ya verilen maaş gecikme cezalarını cebinden ödeyecek. Adamlık lafla olmuyor. At yalanı gitsin, herkes koyun olmuş inanıyor zaten. Kongrenin yarısı senin köylün akraban olmuş zaten bir sonraki seçimde kulübün tapusunu da üstüne yapacan belli ama bu kadar da yalan atmaya gerek yok.

Faik Yılmaz
24.10.2017, 16:04
Sevgili Dostlar.....

Trabzonspor'un borcu sadece kur farkından ve faiz giderinden dolayı artmıyor dostlar.....

İkisinin toplamı 120 milyon tl 2 yılda 240 milyon tl......

400+240 milyon tl eder 640 milyon tl.....

son açıklanan bilançoda borcumuz 900 milyon tl... şu an 1 milyarı geçti....

arada 360 milyon tl var...... Üstelik 2 yılda yaklaşık 300 milyon tllik gelirimize rağmen arttı....

Kura suç at, faize suç at.....

O zaman menejerlere verilen boş paraların , yapılan boş transferlerin ve haketmeyen oyunculara verilen milyonlarca liranın üstünü kapatmış mı oluyoruz....

Klüp mesela Usta döneminde menejerlere kaç lira verdi.. Onu söyleyebilirmi.....

Ya da bonservis bedeli olarak kaç lira ödedi bugüne kadar.....

bunların karşılığında hangi başarıları elde etti....

Sonuncuyu biliyoruz bir tek....

diğerlerini sadece tahmin edebiliyoruz

Mehmet BAŞ
24.10.2017, 16:13
İho ile Usta.....

M.Usta ile İ.Hacıosmanoğlu'nun kıyaslamak bence yanlış. Gelelim sebeplerine...

Transfer konusunda her iki başkanın da başarılı bir takımlar kuramadığı aşikar.
Muharrem Usta iki yılda 20 Milyon Euro harcayarak bu sene yaz itibariyle takımını kurdu. Ve 9. hafta itibariyle başarısız görünüyor.
Fakat bu takımın başarısız olduğunu sezon sonundaki pozisyon gösterecektir. Şu an 9. haftada kestirip atmamak lazım.
Hacıosmanoğlu da 25-30 Milyon Euro harcadı ve sahada başarılı bir takım oluşturamadı. Performansı oldukça kötü oldu.
Transfere maddi anlamda baktığımızda ise Hacıosmanoğlu'nun tam anlamı ile bizi batırdıüını söyleyebiliriz!
Constant, Medjani, Mbia ve adını unuttuğum diğerlerinin parasını ödemeyip oyuncuları bedavaya kaçırmıştır.
Mbia'yı ise son anda M.Usta takımda tutmayı başarmış, Hacıosmanoğlu'nun diğer pisliklerini temizlemiştir.

Türkiye'de özellikle de Süper Ligde menajer ile çalışmayıp ve menajere para vermeyen kulüp var mı?
Varsa adını yazın, ellerimiz patlayana kadar kendilerini alkışlayalım. Dünyada pek çok kulüp menajerlere para veriyor.
Fakat buna rağmen menajerlere verilen ücretleri tartışabiliriz. Fakat menajer gerçeğini inkar edemeyiz.
Bu sene Galatasaray'ın verdiği menajer ücretleri hepimizin malumu sanırım. Önemli olan doğru transfer yapmak.

Kötü yönetim konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Fakat ne kadar da olsa M.Usta daha profesyoneldi.
Zira Hacıosmanoğlu döneminden kalan onca saçmalıkla uğraşıp belli işler yapan yine Usta oldu.
Usta'nın kulübe sponsor olması önemliydi. Fakat İstanbul'dan kulübü yönetmeye kalkması sonu oldu.
Kısaca Usta da bu işi beceremedi.

Sportif başarı konusunda şu an için Hacıosmanoğlu önde görünüyor.
Fakat 2016 Ocak-Mayıs dönemi kadrosu tamamen Hacıosmanoğlu'nun eseri olan kadro! Bunu unutmamak lazım.
Bunu söylemekle Usta'yı savunduğum anlamı çıkmasın. Usta'nın kurduğu kadroların hali de ortada... Rezillik!

Teknik Direktör konusunda kimse bir Hacıosmanoğlu değil. 1-3-5 değil tam 7 teknik direktör değiştirdi! :o
Hacıosmanoğlu çorap değiştirir gibi hoca değiştirdi. Getirdiği teknik direktörlerin arkasında durmadı. Sonuç hüsran!
M.Usta ise esasında 2 tane teknik direktör getirdi. Biri yarım sezonu tamamlamak için Hami, ikincisi ise Ersun Yanal idi.
Şimdi üçüncü olarak Rıza Çalımbay'ı getirdi. Aslına bakarsak Hami bile idarelikti. Esas olarak bu ikinci hoca diyebiliriz.
M.Usta teknik adam konusunda mantık olarak doğrusunu yaptı fakat seçtiği isim (E.Yanal) konusunda yanlış yaptı.
Sonuna kadar teknik adamın arkasında durmak doğruydu. Belki Ersun değil de başkası olsa bugün farklı yerlerde olurduk.

Ekonomi ve borç konularında Hacıosmanoğlu rezilliğin zirvesidir. Bu konuda M.Usta kesinlikle daha kötü değil.
M.USTA döneminde maalesef kur %50 oranında arttı. Bu artış ister istemez borçta da bir şişkinliğe neden oldu.
Hacıosmanoğlu döneminde katlanan borçla yıllık 100 Milyon TL bir faiz ödemek zorunda kalan M.Usta oldu.
Kendisine ağır bir enkaz bırakılan M.USTA bunu toparlayamadı diyebiliriz lakin Hacıosmanoğlu'ndan kötü diyemeyiz.
Zira 170-180 Milyon borçla aldığı kulübü 450-500 Milyonla bırakan yıllık faiz yükü altında ezen Hacı Bey idi.

Yönetim birlikteliği konusunda şu son üç aya kadar M.Usta iyi işler çıkardı. Burada kıyaslama dahi abesle iştigaldir.
Kaldı ki Rıza'yı dahi tüm yöneticilerle birlikte getiren yine sayın Usta'dır. Burada bir sıkıntı görmüyorum.
Hacıosmanoğlu için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bir tek diktatörlüğünü ilan etmediği kalmıştı.

Her neyse sonuç olarak ikisi de iyi bir sınav vermedi. Kabul ediyorum.
Lakin Hacıosmanoğlu gibi bir rezille mevcut başkanın karşılaştırılmasını dahi doğru bulmuyorum.
Bu kadar kötü yönetmesine rağmen M.Usta kat be kat daha iyidir diyorum. Biri atsa diğeri eşek dahi değildir.

Travelair
24.10.2017, 16:31
Başkan sizsiniz. Durum bu. Kısa vadeli ödenecekler bu. Uzun vadeli bu. Faiz farkı bu, kur farkı bu. Şikeden vazgeçilmemesi nedeniyle Tff hakem takımlar medya vs. biçiliyorsunuz. Medyaya reklam veren ve Süperlig'i destekleyen büyük şirketler şike davası yüzünden size kapıyı kapatmışlar. Hükümete de yanaşmayalım, aman siyasete bulaşırız diye. Rakipleriniz arsaları bedavaya götürsün. Öyle bir bulaşmışız ki hükümetten yüzümüze bakan yok... Ben ezbere konuşulduğunu ve birilerinin gazlamasıyla herkesin gaza geldiğini düşünüyorum. Evet, siz başkansınız, durum, bu, alacaklılar bekliyor, buyrun para bulun. Ben demiyorum ki davadan vazgeçelim, ya da hükümetin sözünden çıkmayalım, ama hükümetten herkes faydalanırken böyle tavır takınmak kendi kendimizi tuzağa düşürmektir, kulübe aday olacak daha beterlerin kucağına düşürmektir. Şu an çok kötü yönetiliyoruz ama biraz tepkimizi koyarken doğru tepki koyalım. İho hükümet karşıtı gibi propaganda yaptı kürsüde sonra yapmadığı kalmadı. Ne kadar balık hafızalıyız?

Mehmet BAŞ
24.10.2017, 16:47
Başkan sizsiniz. Durum bu. Kısa vadeli ödenecekler bu. Uzun vadeli bu. Faiz farkı bu, kur farkı bu. Şikeden vazgeçilmemesi nedeniyle Tff hakem takımlar medya vs. biçiliyorsunuz. Medyaya reklam veren ve Süperlig'i destekleyen büyük şirketler şike davası yüzünden size kapıyı kapatmışlar. Hükümete de yanaşmayalım, aman siyasete bulaşırız diye. Rakipleriniz arsaları bedavaya götürsün. Öyle bir bulaşmışız ki hükümetten yüzümüze bakan yok... Ben ezbere konuşulduğunu ve birilerinin gazlamasıyla herkesin gaza geldiğini düşünüyorum. Evet, siz başkansınız, durum, bu, alacaklılar bekliyor, buyrun para bulun. Ben demiyorum ki davadan vazgeçelim, ya da hükümetin sözünden çıkmayalım, ama hükümetten herkes faydalanırken böyle tavır takınmak kendi kendimizi tuzağa düşürmektir, kulübe aday olacak daha beterlerin kucağına düşürmektir. Şu an çok kötü yönetiliyoruz ama biraz tepkimizi koyarken doğru tepki koyalım. İho hükümet karşıtı gibi propaganda yaptı kürsüde sonra yapmadığı kalmadı. Ne kadar balık hafızalıyız?

Ağzına diline sağlık kardeşim. Çok güzel bir noktaya değindin.
Şike meselesi yüzünden dört taraf kuşatılmış, herkes yüzümüze kapıyı kapatmış kimse bunu görmüyor.
Ama bazılarına sorsan M.Usta hükümetin adamı! Yersen! Şike davasına sahip çıkan herkese aynı muamele yapılıyor.
Aslında biz bunu hak ediyoruz! Siyasetçisinden iş adamına, taraftar grubuna kadar tepkisiz kalınırsa böyle olur!
Yalnızca 1 kere, bir kere siyasetçisi, iş adamı, bürokratı ve halk bir araya gelip ''ŞİKE'' konusunda ortak duruş sergilesek iş biter!
O gün bu işi tersine çeviririz! Lakin en tepedekiler kaçak güreşiyor. En alttakilerin bir kısmının umurunda bile değil...
Hal böyle olunca gırtlağa kadar borca batmış Trabzonspor Başkanları en zor durumda kalan kişiler oluyor!
Güzel söyledin kardeşim. Bugün siz başkan olsanız böyle zor durumda ne yaparsınız?
Üstelik taraftar desteğiniz de neredeyse yok gibi...

Mehmet BAŞ
24.10.2017, 16:49
Sevgili Dostlar.....

Trabzonspor'un borcu sadece kur farkından ve faiz giderinden dolayı artmıyor dostlar.....

İkisinin toplamı 120 milyon tl 2 yılda 240 milyon tl......

400+240 milyon tl eder 640 milyon tl.....

son açıklanan bilançoda borcumuz 900 milyon tl... şu an 1 milyarı geçti....

arada 360 milyon tl var...... Üstelik 2 yılda yaklaşık 300 milyon tllik gelirimize rağmen arttı....

Kura suç at, faize suç at.....

O zaman menejerlere verilen boş paraların , yapılan boş transferlerin ve haketmeyen oyunculara verilen milyonlarca liranın üstünü kapatmış mı oluyoruz....

Klüp mesela Usta döneminde menejerlere kaç lira verdi.. Onu söyleyebilirmi.....

Ya da bonservis bedeli olarak kaç lira ödedi bugüne kadar.....

bunların karşılığında hangi başarıları elde etti....

Sonuncuyu biliyoruz bir tek....

diğerlerini sadece tahmin edebiliyoruz

Faik Bey, son bilanço açıklansın tüm bu sorularınıza bir ay içerisinde yanıt buluruz. Hiç bir şey gizli kalmaz.
Ayrıca Muharrem USTA resmiyete yansımayan bir takım işler çevirmişse onlar da birkaç yıla ortaya çıkar. Merak etmeyin.

Kimsenin bir şeyi kapatma gayesi yok. Faizi, borç yükünü söylemek Usta'nın kirli işleri varsa örtmek demek değil.

Elbette yanlış bir yönetim var. Elbette şu an için başarısız görünen bir takım var.

Lakin siz de arzu edersiniz ki henüz 9.haftası oynanmış bir ligde hiç bir şey bitmiş değildir.

Elimizde tüm kamuoyunun takdirini kazanmış geniş bir kadro var. Bu kadrodan helva olmaz diyemeyiz.

Faik Yılmaz
24.10.2017, 16:51
Faik Bey, son bilanço açıklansın tüm bu sorularınıza bir ay içerisinde yanıt buluruz. Hiç bir şey gizli kalmaz.
Ayrıca Muharrem USTA resmiyete yansımayan bir takım işler çevirmişse onlar da birkaç yıla ortaya çıkar. Merak etmeyin.

Bu arada olan takımımıza oluyor sevgili dostum.....

İho'dan 100 üzerinden 50 beklentimiz var ise.....

Usta'dan 80 bekliyorduk 90 bekliyorduk.....

Ama ikiside 20 alınca bu sınavdan bence Usta daha başarısız oldu......

Travelair
24.10.2017, 17:00
Ağzına diline sağlık kardeşim. Çok güzel bir noktaya değindin.
Şike meselesi yüzünden dört taraf kuşatılmış, herkes yüzümüze kapıyı kapatmış kimse bunu görmüyor.
Ama bazılarına sorsan M.Usta hükümetin adamı! Yersen! Şike davasına sahip çıkan herkese aynı muamele yapılıyor.
Aslında biz bunu hak ediyoruz! Siyasetçisinden iş adamına, taraftar grubuna kadar tepkisiz kalınırsa böyle olur!
Yalnızca 1 kere, bir kere siyasetçisi, iş adamı, bürokratı ve halk bir araya gelip ''ŞİKE'' konusunda ortak duruş sergilesek iş biter!
O gün bu işi tersine çeviririz! Lakin en tepedekiler kaçak güreşiyor. En alttakilerin bir kısmının umurunda bile değil...
Hal böyle olunca gırtlağa kadar borca batmış Trabzonspor Başkanları en zor durumda kalan kişiler oluyor!
Güzel söyledin kardeşim. Bugün siz başkan olsanız böyle zor durumda ne yaparsınız?
Üstelik taraftar desteğiniz de neredeyse yok gibi...
Teşekkürler, sizin de dediğiniz gibi; herkes ayrı kafada olduğu sürece asıl yalnız kalan Trabzonspor olacaktır. Mücadelemizi Trabzonspor odaklı yapmalıyız

Mehmet BAŞ
24.10.2017, 17:16
Böyle bir kesim var. Saha sonuçları kötü gidince yağan yağmuru bile başkana fatura edebilirler. Bu eleştirileri çok ciddiye almamak lazım. Önceki başkanlar için de yapılıyordu. Bu tip saçma eleştiriler yüzünden gerçekçi eleştirileri tartışamıyorduk.

M.Usta için gerçekçi eleştiriler bence belli.
- Şike konusuna eğilmedi
- Scout sistemi dedi, menejerlerle işim olmaz dedi, menejerlerle transfer yapmaya başladı yine
- Kurumsal yapı dedi, yönetimi dışladı tek adam olarak yönetmeye başladı
- Ekonomik disiplin, Maaş disiplini dedi, abuk sabuk transferler yaptı, yüksek maaşlar verdi.
- İstikrar dedi, kaç tane hoca değiştirdi
- Lucescuvari dedi, Rıza geldi.
- Trabzonspor TV dedi, youtube kanalı ile milleti kandırdı
- 1461 gibi Trabzonspor için çok önemli bir projeyi heba etti.
aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Tartışılacak birşey varsa bence bunlar konuşulmalı... Bir programda çıksın bunlara tek tek cevap versin, ne diyecek çok merak ediyorum.

Tüm yukarıdaki konuları düzgün yapsaydı, ben bugün yine aynı saha sonuçları olsa da desteklerdim. Saha sonuçlarına göre karar veriyoruz ama önemli olan sistem olmalı. Saha sonuçları başkanı değil hocayı eleştirmek için sebep olabilir bence.

Helal olsun Murat kardeşim, eleştiri budur.
Senin gibi mantıklı argümanlar sunarak esas meseleleri tartışan arkadaşlar lazım.
Saçma sapan konuları gündeme getirip ilginç eleştiriler yapanları gördükçe forumdan soğudum.
Bu yorumun için teşekkür ediyorum. Asıl konuşulması gerekenler bunlardır.

Söylediğin başlıklara benim yorumum şudur:
Şike konusunda eğilmedi ifadesinden ziyade yeteri kadar ağırlık vermedi demek lazım.
Mesela pek çok şey yapılabilirdi ama lafta kaldı. Lobi faaliyeti gibi... UEFA ve FİFA 'dan randevu alınabilirdi yapılmadı.
Ne bileyim AB'de hem sosyal medyada hem de sahada ciddi bir propaganda yapılabilirdi, yapılmadı. Çok şey yapılmadı.
Scout Sistemi ve Menajer konusunda %100 katılıyorum. Pek çok şey gibi bu da lafta kaldı.
Alt yapı konusunda en azından bir Altınordu olmak çok değil. İmkanlar var. Ama yapılmıyor.

Kurumsal yapı konusu da lafta kaldı. Ortak karar alma açısından bir eleştirim yok. Lakin profesyonellik?
Benim gördüğüm tek profesyonellik site ve youtube kanalı oldu. Bence bunlar da ahım şahım şeyler değildi.
Fakat youtube ve sosyal medyada dahi yapılan bu güzel işler ciddi taktir topladı. Keşke devamı gelebilseydi.

Bence en büyük çark budur! Önce başarı odaklı takım kuracağız, 50.yıl denildi ama gittiler henüz olmamış oyuncular aldılar.
Mesela Bero gibi, mesela Castillo gibi, mesela Onazi gibi! Kötü çocuklar değillerdi. Ama sözlerle icraatlar çelişti.
Eee bu sene de önce borç büyük dediler, zamana yaymak lazım dediler. Yavaş yavaş gelişmeliyiz dediler.
Ama gittiler sonra Kucka, Burak ve Sosa'yı aldılar. Yine sözlerle eylemler çelişti. Bir türlü sözlerini eyleme dökemediler.
Sanırım bu durum camia ve taraftarın baskısını dizginleyememek ve yönetememekten kaynaklanıyor.

İstikrar konusunda bence yönetim üzerine düşeni yaptı. Bu konuda eleştirilere katılmıyorum.
Yönetim seçildiğinde Sadi Hoca takımında başındaydı ve Sadi hoca ille de alt yapıya döneceğim dediği için Hami getirildi.
Kaldı ki o arada hoca bulamadıkları için yarım devre idarelik olsun diye Hami Hocayı getirdiler. Yoksa uzun soluklu düşünmediler.
Lucescu vari dediler fakat Lucescu işi olmadığı için yerli hoca tercih ettiler. Ve en büyük yanlış da Ersun oldu.
Baktığımız zaman adam akıllı getirdikleri tek teknik direktör Ersun Yanal oldu. Ve sonuna kadar da arkasında durdular.
Bu konuda yönetime kızmıyorum. E.Yanal hepimizi ciddi manada yanılttı. Bu denli kötü olabileceğini tahmin edemezdik.
O nedenle çok hoca değiştirildi, istikrar olmadı eleştirisine katılmıyorum.

Trabzonspor TV konusunda söz verip tutmadı. Maddi boyutunu çeviremeyeceğini iddia etti.
Ya hiç söz vermeyeceksin ya da söz verince sözünü tutacaksın. Taraftar dürüst adamı sever.
1461 konusunda ise deyim yerindeyse sıçtı batırdılar. Sonuç olarak hiç de iyi bir yönetim göremedik.
Ben yönetimi başarısız buluyorum.

Mehmet BAŞ
24.10.2017, 17:22
Bu arada olan takımımıza oluyor sevgili dostum.....

İho'dan 100 üzerinden 50 beklentimiz var ise.....

Usta'dan 80 bekliyorduk 90 bekliyorduk.....

Ama ikiside 20 alınca bu sınavdan bence Usta daha başarısız oldu......

Aslında ikisinin de başarısız olduğu konusunda hemfikiriz.
Lakin ben İHO'yu siz de M.Usta'yı daha başarısız buluyorsunuz. Tek fikir ayrılığımız bu sanırım.
Fakat yine de ısrar edeceğin. İHO'nun sınıfı gerçekten farklı. Bence kimse onun kadar kötü olmayacaktır.
Bunu saha sonuçları anlamında söylemiyorum. Daha önceki yorumlarımda yazdıklarımı baz alarak söylüyorum.
Belki de Usta'nın bizleri bu denli hayal kırıklığına uğratması dediğiniz gibi Usta'dan 70-80 bekliyor olmamız olabilir.
Açıkçası ben çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. (Ne denli Usta'yı istediğimi bilirsiniz)
Aslında kim daha başarısız yarışmasını yapmak da doğru değil. Sonuçta ikisi de başarısız.
Başarısız olanların gitmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Umarım Trabzonspor'umuz için en hayırlısı tez zamanda olur.

Sefa Murat Dokuz
24.10.2017, 17:25
İngilizcede comperative superlative konusu var.....

Ali kötüdür , Mehmet daha kötüdür , Veli en kötüdür gibi......

Mesela Albayrak kötüdür

İho daha kötüdür.....

Usta en kötüdür.....

Mevzu bundan ibarettir.....

Yazdıklarım İho yu övmek için değil kötününde daha kötüsü nasıl olduğunu anlatmak içindir..... Anlayan Ustalara büyük bir serzeniştir...

Buradan İho iyidir anlamını nasıl çıkardınız doğrusu merak ettim.

Faik abi derecelendirme sıfatları tüm dillerde var :D Şaka bir yana bence "en kötü" seviyesi bile İho için niteleme yetersizliği oluşturur.

Edit: Faik abinin yaptığı derecelendirmede nasıl İho övgüsü yoksa, benim yaptığım derecelendirmede de Usta övgüsü yoktur.

gurur6134
24.10.2017, 19:14
Hala daha sidik yarisi yapiliyor forumda ozellikle azili usta savunuculari artik basarilidir diyemiyorlar basarisiz ama sundan ama bundan diye kilif arama pesindeler..trabzonspor tarihinde 6 7 0 lar 6 1 ler evinde 3 0 dan mac vermeler yoktur dahasi aldigi maglubiyet galibiyetden fazla olan bir baskanda yoktur..usta basarisizdir ve gidecektir..iho berbat bir baskandi usta ise rezil nokta..

Mustafa YILMAZ
24.10.2017, 19:48
usta ile iho arasında niye seçim yapmak zorundayız. böyle ahmakça bişey mi olur yahu bi dünya adam var başkanlık yapabilecek.

kötünün iyisi bir seçim değil mecburiyetten olur bizim öyle bir mecburiyetimiz yok ha bunu mecburiyet olarak sunan varsa niyeti başkadır.

illa kötünün iyisi aranıyorsa bu mecburiyet derin Trabzon ile siyaset arasındadır.

derin Trabzon çoğu zaman nemalandı kulüpten ama daha tehlikelisi ele geçirdi kulübü son dönemde, siyaset.

neyse yaa gel git roman yazdırcaklar illa düşünmeyim diyorum mal gibi takılıyor kafaya durduk yere. hep keder hep keder

tonya55
24.10.2017, 19:58
borc 1 milyar kolay kolay kimse aday olmaz usta ile devam edilir gibi geliyor.

Fatih Öztürk
24.10.2017, 20:07
Hâlâ şu başkan böyleydi bu başkan şöyleydi muhabbetlerini insan görünce gülmekten ölüyor.

Hele ki son 2 yılda kulübün futbol takımı tüm branşlar dahil ne rezil durumda olduğunu görüpte vay efendim sebepleri var diyenleri görünce gülmekten ağlayasım geliyor.
Kulüp ferrariyle uçurumdan aşağı yuvarlanıyor biz ise hâlâ saçımızı tarıyoruz.

Travelair
24.10.2017, 20:44
Savaşı kaybediyoruz ama biz kim suçlu yarışındayız. Usta suçlu. Suçlu da şu an onu konuşacağımıza bu yükün altından nasıl kalkacağız bunu konuşmak lazım diyorum. Yoksa düşmanın ne tartışmalarla ayrılıp bölük pörçük olmana üzülür, ne de oturur bekler. Çözüm için kafa yoracağımıza birbirimize kılçık atma derdindeyiz. Şu anki çekişme akıldan ve gönülden uzak. Biri bir şey söylüyor, ötekiler linç ediyor.

celaledtin
24.10.2017, 21:23
Usta en az 10 yıl daha başkan.

nakzo
24.10.2017, 22:02
1.Konsensus oluşturulup camia seferberlik oluşturmalıdır.
2.Takım oyuncu kadrosu anlamında maddi açıdan yarı yarıya küçülmelidir.
Bu dediklerim olmalıdır olacaktırda buna bu camia mecburdur.Mecburen 2001 yılında yapılan tekrar yapılacaktır.

Nihat Günay
24.10.2017, 22:20
Allahım inanamıyorum ya.
İho denen truva atının herhangi biriyle kıyaslanması bile Trabzonspor'a hakarettir.
Şu adamın adının hala Trabzonspor ile birarada kullanılması ne kadar acı.
Yazıklar olsun.
Avrupada maç kazanmışmış.
Hadi be.

celaledtin
25.10.2017, 07:38
1.Konsensus oluşturulup camia seferberlik oluşturmalıdır.
2.Takım oyuncu kadrosu anlamında maddi açıdan yarı yarıya küçülmelidir.
Bu dediklerim olmalıdır olacaktırda buna bu camia mecburdur.Mecburen 2001 yılında yapılan tekrar yapılacaktır.

Aynı fikirdeyim. En az beş sene altyapı oyuncularıyla vs orta sıralarda idare edip borçları kapatmalıyız. Araba almak için az yiyip para biriktiren insan gibi olmalıyız.

bkandil
25.10.2017, 07:41
Aynı fikirdeyim. En az beş sene altyapı oyuncularıyla vs orta sıralarda idare edip borçları kapatmalıyız. Araba almak için az yiyip para biriktiren insan gibi olmalıyız.

Bizim camiayı azıcık tanıyorsam bu duruma en fazla 1 sezon sabrederiz, 2. Sezonda kelle istemeye devam...

bkandil
25.10.2017, 07:47
Savaşı kaybediyoruz ama biz kim suçlu yarışındayız. Usta suçlu. Suçlu da şu an onu konuşacağımıza bu yükün altından nasıl kalkacağız bunu konuşmak lazım diyorum. Yoksa düşmanın ne tartışmalarla ayrılıp bölük pörçük olmana üzülür, ne de oturur bekler. Çözüm için kafa yoracağımıza birbirimize kılçık atma derdindeyiz. Şu anki çekişme akıldan ve gönülden uzak. Biri bir şey söylüyor, ötekiler linç ediyor.

Kim suçlu diye tartışması kolay, mevcut duruma çözüm bulmaya çalışmak çok zor.

Tabi ki kolay olanı yapıyoruz :D

Bahanemiz de hazır, kim yaptıysa o temizlesin...

Yapan giderse?

Yeni gelenin işi ne, o temizlesin.

Fatih Özkan
25.10.2017, 08:51
Nasıl böyle saklanabiliyorsun aklım almıyor!

Doğan Keskin
25.10.2017, 09:07
Yönetim iyi bir stoper almadı, hem kendini hem takımı bitirdi.. Takım gol atıyor ama çok gol yiyor. İyi bir stoper alınsaydı şimdi 2.sıradaydık, Ersun da duruyordu.. Hedef şampiyonluktu...

nbay
25.10.2017, 09:23
Şansalın yazısında tamamen bizim konulara değinmiş ,farklı şeyler yok ama herkesin üstüne basa basa dillendirdiği sorunları başkanın es geçmesi ve ısrarla devam edeceğiz demesi anlaşılır değil .

Türkiye’nin futbol gündeminde Galatasaray-Fenerbahçe derbisi var... Hatta maçın önüne geçen hakem Cüneyt Çakır’ın kararları var... Futbol gündemi bu konuyla çalkalanırken, Trabzonspor tarihinin en sıkıntılı, hatta travmatik döneminden geçiyor... Trabzonspor sadece Karadeniz’in bir simgesi değil, Türkiye’nin futboldaki en büyük güçlerinden, oluşumlarından biri...

Son Malatyaspor yenilgisi sonrası 6 yönetici birden istifa edince radarı Trabzonspor’a çevirmek gerektiğini düşündüm... Trabzonspor’un kuruluşundan bu yana gelenlerle, şampiyonluklarına katkı sağlayanlarla, büyük markanın yaratılmasında önemli rol oynayanlarla, istifasını verenlerle, iktidarıyla, muhalefetiyle konuştum... Trabzonspor 9 haftada topladığı 9 puanla son 10 yılın en kötü başlangıç yapan Trabzonspor’u... Bu tablo elbette düzelir... İki maç kazanırsın, işler en azından normale döner… Ama Trabzonspor’da normale dönmesi çok kolay görünmeyen kulüp içi başka büyük dertler var… İstifa eden yöneticilerden biriyle konuştum... “Biz göreve geldiğimizde İbrahim Hacıosmanoğlu’nu 250 milyonluk borcu 450 milyona çıkarttı diye eleştiriyor ve kulübü batırdığını söylüyorduk“ dedi ve çarpıcı, hatta acı gerçeği arkasına ekledi: “İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan 450 milyon borçla aldığımız kulübün borcu, bizim çok da uzun olmayan görev sıramızda 1 milyar liraya yükseldi…” Onur Kıvrak haklı İnanamadım bir daha sordum, bir milyar borcu bir daha onayladı… Ardından yönetim dışındaki, Trabzonspor‘un çok içindeki bir arkadaşıma sordum… “Bu bir milyar borç üç aşağı-beş yukarı doğrudur… Çünkü Ağustos ayında borç 800 milyon liraydı“ dedi… Peki bu borç nasıl oldu da füze hızıyla böyle yükseldi… Kucka’nın, Burak Yılmaz‘ın, Sosa’nın, Hubocan‘ın ve Volkan Şen‘in 3 yıllık toplam maliyetinin 250 milyon lira olduğunu ileri sürdüler… Sadece Burak Yılmaz, Sosa ve Kucka’nın bir yıllık maliyetinin 120 milyon lirayı bulduğunu üstüne basa basa belirttiler… İşin ayrıntıları da var elbette… Sosa, Burak Yılmaz ve Kucka‘nın yıllık maaşları, alacakları bonuslarla birlikte 4 milyon euro ile 5.5 milyon euro arasında değişiyor… Durum böyle olunca, yönetim kurulunun “feda“ talebi üzerine yıllık maaşında ciddi bir indirim yapan kaptan Onur Kıvrak haklı olarak “madem bu maaşları verebilecek durumdasınız, benim günahım neydi de feda isteyip maaşımda indirime gittiniz“ diye dertleniyor…
Sadece Onur değil tabi… Bu çarpıcı maaş farkları doğal olarak takım içi birlikteliği, dayanışmayı ve huzuru yerle bir etmiş… Adeta takımı içten dinamitlemiş… ‘Nefesimizi keserlerdi’ Trabzonspor’un temel taşlarından biri “Akhisar geldi, bize eski 6 Trabzonsporlu oyuncu ile 6 gol atıp gitti… O 6 oyuncunun Trabzonspor’a yıllık maliyetini toplasanız, bir Sosa parası etmiyordu“ dedi… Trabzonspor bu kadar borçlanırken, elbette nakit akışında da önemli hareketlilikler yaşadı… Burada siyasetin Trabzonspor’a aktardığı önemli paralar var… Ama bunların bir bölümü “bağış“, büyük bir bölümü borç… Sonunda Trabzonspor’un ödemesi gereken paralar... Burada aklıma UEFA kıskacı takıldı… ”Ne olacak“ diye sordum, “Allah’tan Avrupa kupalarına gitmiyoruz… Gitseydik, bu tabloyla nefesimizi keserlerdi“ cevabını aldım... ‘Başkan cep mesajıyla toplantıyı iptal etti’ Konu sadace parasal değil… İstifa eden yöneticiler, göreve geldikleri günden beri yönetim yapısının “uyum“ sağlayamadığını, bütün itirazlara ve uyarılara rağmen Başkan Muharrem Usta’nın tek başına hareket ettiğini, Başkanın öncelikleri olmasına rağmen yönetimin görüşlerini asla dikkate almadığını ısrarla belirttiler… Hatta içlerinden birisi “Akhisar‘dan 6 gol yedik… Ertesi günü yönetim kurulu toplantımız vardı, Başkan Muharrem Usta telefon mesajıyla gündemin yoğunluğunu ileri sürerek bu toplantıyı iptal etti… 6 gol yediğin bir maçın ardından Trabzonspor’dan daha önemli bir gündem mi olur“ dedi… “Trabzonspor’da son istifalardan sonra Başkan dahil 10 üye kaldığını, bunun bir istifa getirip getirmeyeceğini“ sorduğumda, “Yönetim 15 üyeden oluşuyor… Yarıdan bir fazla üye ile kulübü yönetirsiniz. Yani yönetimin devamı için 9 üye yeter… Ancak gücünden bu kadar kaybetmiş bir yönetim Trabzonspor’un iradesini, gücünü asla temsil edemez ve koruyamazlar, tek çare istifa“ dediler… Trabzonspor Kulübü’nün cumartesi günü Divan Kurulu toplantısı var… İlginin büyük olacağı söyleniyor… Sanırım Sayın Başkan Muharrem Usta, Divan Kurulu toplantısında Trabzonspor’daki son gelişmeleri, ekonomik tabloyu ve yol haritasını inandırıcı biçimde camiaya ve kamuoyunu anlatır… Ancak bizim anladığımız ve gördüğümüz Trabzonspor’da kötü giden bir futbol takımından çok daha büyük dertler var… Bu tablolar düzelmeden, bu huzursuzluk giderilmeden, bu devasa borç yükünün altından kalkmadan Trabzonspor’un düzlüğe çıkması ve şampiyonluk kovalaması kolay değil… Hayal satmaya gerek yok… Üstelik bu Trabzonspor’a sadece Karadenizlilerin değil, Türk futbolunun çok ciddi şekilde ihtiyacı var… Güçlü bir Trabzonspor’un kendine değil, yarıştığı rakiplerine bile büyük katkısı olur… Elbette çare tükenmez… Ama o çareyi gerçekçi biçimde bulmak, ortaya koymak ve uygulamak gerekiyor… Ne duruyorsunuz!

Değerli meslektaşım Atilla Türker aylardır Türkiye‘deki manajer oyunlarını yazıyor ve kulüpleri nasıl borç batağına sürüklediklerini belgeleriyle ortaya koyuyor… Sevgili Atilla‘nın bugüne kadar ortaya attığı iddiaları yalanlayan çıkmadı… Atilla özellikle Trabzonspor’u “taklacı menajerlerin“ nasıl soyduğunu, yüz milyonlarca euroyu haksız biçimde nasıl cebe indirdiklerini, Trabzonspor’a bire alacağı oyuncuyu çeşitli tezgahlarla nasıl 2’ye 3’e sattıklarını yazdıkça dehşet içinde kalıyoruz… Trabzonspor bu kadar iddia ve belge varken son 5-10 yıldan başlayarak günümüze kadar olan bu transerleri mercek altına aldıramaz mı, uluslararası bir şirkete denetletemez mi? Trabzonspor’un “üçkağıtçıların“ cebine giden paralarına sahip olamaz mı? Ne duruyorsunuz!"

Oğuz ZEYTİN
25.10.2017, 09:56
Nuri Abi,

"Kucka’nın, Burak Yılmaz‘ın, Sosa’nın, Hubocan‘ın ve Volkan Şen‘in 3 yıllık toplam maliyetinin 250 milyon lira olduğunu ileri sürdüler… Sadece Burak Yılmaz, Sosa ve Kucka’nın bir yıllık maliyetinin 120 milyon lirayı bulduğunu üstüne basa basa belirttiler… İşin ayrıntıları da var elbette… Sosa, Burak Yılmaz ve Kucka‘nın yıllık maaşları, alacakları bonuslarla birlikte 4 milyon euro ile 5.5 milyon euro arasında değişiyor… Durum böyle olunca, yönetim kurulunun “feda“ talebi üzerine yıllık maaşında ciddi bir indirim yapan kaptan Onur Kıvrak haklı olarak “madem bu maaşları verebilecek durumdasınız, benim günahım neydi de feda isteyip maaşımda indirime gittiniz“ diye dertleniyor… "

İşte biz buna "Ersun Yanal Sendromu" diyoruz. Geçen sezon onun da göreve gelmesi, aynen böyle olmuştu. Bunu açık açık defalarca yazdık. Hatta geçen hafta içinde, Barış Yurduseven TRT Bülteni'nde bunu detaya girmeden anlattı (Diğer muhabirler bir yıldır ne halta yaradı? Sosyal medyadan taraftara transfer muştulamak dışında hiçbir fonksiyonları yok).

Şimdi hocanın başka hocaya karşı kullandığı yöntemi, oyuncu takıma arkadaşına karşı kullanıyor. Yazının bu bölümü doğru. Onur haklı. Haklı olmasına karşın liderlik vasıfları da sorguya açık...

Bu duruma sebebiyet veren ise yönetim ve "Sana ne kulübün ekonomisinden, muhasebecisi misin" diyen transfer manyağı taraftardır.

Bayraktaroğlu
25.10.2017, 11:03
Trabzonspor (https://www.fotomac.com.tr/index/trabzonspor)'da Muharrem Usta'nın 'Devam' açıklamasına karşın her an yıkılması beklenen yönetime yeni başkan adayı, onursal başkan Mehmet Ali Yılmaz (https://www.fotomac.com.tr/index/mehmet-ali-yilmaz) cephesinden çıktı. Kamuoyuna şuana kadar herhangi bir açıklama yapılmazken Yılmaz'ın oğlu, iş adamı Soner Yılmaz'ın kulübün içinde bulunduğu sıkıntıdan bir an önce kurtulması için nabız yoklama çalışmaları içinde olduğu öğrenildi.

Eski Başkan Mehmet Ali Yılmaz (https://www.fotomac.com.tr/index/mehmet-ali-yilmaz)'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TEK-ART şirketinde inşaat başta olmak üzere turizm ve pekçok ticari faaliyetleri yöneten Soner Yılmaz'ın büyük destek gördüğü de gelen bilgiler arasında.

Geçen Yeni Malatya karşısında alınan 1-0'lık yenilgi sonrasında 6 yönetim kurulu üyesi istifa etmiş, başkan Muharrem Usta ise kalanlarla birlikte yedek üyelerin de katılımıyla göreve devam edeceklerini açıklamıştı. Bu açıklamaya karşın Mehmet Ali Yılmaz (https://www.fotomac.com.tr/index/mehmet-ali-yilmaz) ismiyle birlikte yine eski başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun çalışmalara başladığı dile getirilmiş ancak Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamayla böyle bir durumun söz konusu olmadığını, yönetime destek olunması gerektiğini ifade etmişti..​ (https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2017/10/25/trabzonsporda-surpriz-baskan-adayi)

nbay
25.10.2017, 11:24
Nuri Abi,

"Kucka’nın, Burak Yılmaz‘ın, Sosa’nın, Hubocan‘ın ve Volkan Şen‘in 3 yıllık toplam maliyetinin 250 milyon lira olduğunu ileri sürdüler… Sadece Burak Yılmaz, Sosa ve Kucka’nın bir yıllık maliyetinin 120 milyon lirayı bulduğunu üstüne basa basa belirttiler… İşin ayrıntıları da var elbette… Sosa, Burak Yılmaz ve Kucka‘nın yıllık maaşları, alacakları bonuslarla birlikte 4 milyon euro ile 5.5 milyon euro arasında değişiyor… Durum böyle olunca, yönetim kurulunun “feda“ talebi üzerine yıllık maaşında ciddi bir indirim yapan kaptan Onur Kıvrak haklı olarak “madem bu maaşları verebilecek durumdasınız, benim günahım neydi de feda isteyip maaşımda indirime gittiniz“ diye dertleniyor… "

İşte biz buna "Ersun Yanal Sendromu" diyoruz. Geçen sezon onun da göreve gelmesi, aynen böyle olmuştu. Bunu açık açık defalarca yazdık. Hatta geçen hafta içinde, Barış Yurduseven TRT Bülteni'nde bunu detaya girmeden anlattı (Diğer muhabirler bir yıldır ne halta yaradı? Sosyal medyadan taraftara transfer muştulamak dışında hiçbir fonksiyonları yok).

Şimdi hocanın başka hocaya karşı kullandığı yöntemi, oyuncu takıma arkadaşına karşı kullanıyor. Yazının bu bölümü doğru. Onur haklı. Haklı olmasına karşın liderlik vasıfları da sorguya açık...

Bu duruma sebebiyet veren ise yönetim ve "Sana ne kulübün ekonomisinden, muhasebecisi misin" diyen transfer manyağı taraftardır.

oğuzcuğum bence bu kulübün en büyük sorunlarından biri de sosyal medyada, gazete köşelerinde , forumlarda yazılan konuların hiç biri malesef divan toplantılarında dillendirilmiyor . Hadi başkanın düzenlendiği toplantıları geçtik ,ama divan kurulunda bu konuları açacak aklı başında bir divan üyemiz yok mu bizim ? var olduğunu gayet biliyorum fakat nedense kimse bu topa girmiyor . kapalı kapılar ardında bu konular konuşulup duruyor . Yönetimi ibra etmeyin bakalım bi neler olacak ,menejelere verilen bu paraların hesabını bir sorun ,mesela geldiniz feda dediniz de bu sene başında ne oldu da feda ettirilen oyunculara ödenen paraların üzerinde paralar dökmeye başladınız bu büyük bir çelişkidir bence. Ayrıca ustanın gelmeden önce vaad ettiği sayısız projede gelinen noktayı da ayrıca sorgulamak gerek . Bir noktaya da gelinmediği de kesin zaten ama kinaye ile bunları vurgulamak gerek diye düşünüyorum. Maddeler haline getirilse herhalde 15-20 maddelik bir başlığı olur bu soruların . Divanın süresi de herhalde buna yetmez.

Doğan Şahin
25.10.2017, 11:45
Yönetim, istifalar, tüzük ve kongre hakkında yazım...

'Yeni maceralara yelken açarken'

https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7478

ccd6167
25.10.2017, 12:00
Nuri Abi,

Sistemin düzenin olmadığı yerlerde böyle önüne geçilmez hatalar birike birike bu hale geldik.. Maalesef bu işin sonu da yok gibi..

Aslında reçetesi hazır bir durumdayız.. Fakat burada kimse sorumluluk almak istemiyor..

Çözümü için herkesin dortmund un 2008 de uyguladığı sisteme ayak uydurması gerekiyor.. Başka da çözüm yolu yok

A. Aydın
25.10.2017, 12:15
Muharrem Usta ya en fazla inananlardandım ama ne yazık ki yanlış hamleler sonunu getiriyor.

İlk başta yapılan scout hamlesi il her şey güzel başladı. Ama alınan oyuncular kötü çıktı. Sebebi scout ekibinin yetersizliği. Ayrıca scout ekibi kurarken taktiğe uygun oyuncular almalıydık.
Taktiğimiz 4-2-3-1 ise ona uygun oyuncular almalıydık. (Oyun kurabilen iki ön libero- yardımcı orta saha- 3 adet kanat forvet) .Alınan oyuncular sadece mevki ve istatistik üzerinden alınmış.
ERsun yanala çok fazla güvenildi.
Sosa ve kucka iho transferidir.

En doğru model nevzat aydın modeliydi. İlk yapılan transfer yöntemleri doğru ama alınan oyuncular ekip sebebiyle yanlış.
Bence bir daha ki başkan Nevzat Aydın olmalı . Ama bu tavırda olursa (ego ve herkesle kavga) bir iki ay geçmeden arkasına teneke bağlanır.

Son olarak en kötü başkanımız iho dur. 30 küsür oyuncu alıp konuşmalarıyla bizi yerin dibine sokan adamdır kendisi. Sadri şener den kalan oyuncularla avrupa başarısını gelip burada övmeyin.

cebcare
25.10.2017, 21:32
Baskan yarın ntv spora cıkacakmıs bakalım sabır demeye devam edecek mi?

tonya55
25.10.2017, 21:37
paralı baskan yok o gelecek su kadar harcayacak yok bu gelecek su kadar harcayacak bir sürü hayal ürünü yazılar görüyorum eskisi gibi degil sistem bosa kasmasın kimse gelen kalıcı ve gercekci projelerle gelmeli.

celaledtin
25.10.2017, 23:04
Baskan yarın ntv spora cıkacakmıs bakalım sabır demeye devam edecek mi?
Biraz şikeden bahseder kötü gidişi unutturur. Başkanı severim ama sapla samanı karıştırıyor.

My
26.10.2017, 00:18
Biraz şikeden bahseder kötü gidişi unutturur. Başkanı severim ama sapla samanı karıştırıyor.Ne alaka anlayamadım açıkçası?

Cengiz Çubukcu
26.10.2017, 07:36
http://www.milliyet.com.tr/sansal-buyuka/ersun-hocayi-kacirttilar--2543870-skorer-yazar-yazisi/

Mehmet BAŞ
26.10.2017, 10:18
Hâlâ şu başkan böyleydi bu başkan şöyleydi muhabbetlerini insan görünce gülmekten ölüyor.

Hele ki son 2 yılda kulübün futbol takımı tüm branşlar dahil ne rezil durumda olduğunu görüpte vay efendim sebepleri var diyenleri görünce gülmekten ağlayasım geliyor.
Kulüp ferrariyle uçurumdan aşağı yuvarlanıyor biz ise hâlâ saçımızı tarıyoruz.

Bulduğun her fırsatta Hacıosmanoğlu & Usta kıyaslaması yapan sen söylüyorsun bu sözleri... (İlginç!)
Bir şeye gülmek istiyorsan bence 2013-2015 arasında yaşanan rezaletlere bakıp gülersen çok daha güzel olur.
Hatta 2015-2016 yazında bir önceki yönetim tarafından kurulan kadronun 2016 yılında aldığı sonuçlara katıla katıla gülebilirsin.
Daha güzel olur :o

Fatih Öztürk
26.10.2017, 12:28
Bulduğun her fırsatta Hacıosmanoğlu & Usta kıyaslaması yapan sen söylüyorsun bu sözleri... (İlginç!)
Bir şeye gülmek istiyorsan bence 2013-2015 arasında yaşanan rezaletlere bakıp gülersen çok daha güzel olur.
Hatta 2015-2016 yazında bir önceki yönetim tarafından kurulan kadronun 2016 yılında aldığı sonuçlara katıla katıla gülebilirsin.
Daha güzel olur :o

Sana öyle geliyor olabilir ya da art niyetli biri olduğun için okuduğunu istediğin gibi algılamak gibi bir sorun sahibisin.
Bu takımın 50 yıllık tarihinde kurulan her kadrosu en kötü ilk dörde oynama kapasitesine sahiptir kaldı ki dedik ya art niyetli biri olduğun için 2015 kadrosunun şampiyonluk yolunda tff tarafından uğradığı saldırıyı görmezden gelebilme art niyetine sahipsin.
2005-06 yılında da Atay Aktuğ yönetimi şampiyonluk parolasıyla yola çıktı işler iyi gitmiyordu görevi bırakırken ligin 11.haftalarıydı takım küme düşme potasındayken seçim oldu görevi Albayrak yönetimi devraldı takım sezon sonunda ligi 4.bitirip avrupa kupasına katıldı, isteyince oluyor yani. Ha Usta gibi Hacıosmanoğlu'ndan yüz bin kat daha çapsız adamlarla olmuyor şekilde görüldüğü gibi.

nbay
26.10.2017, 13:11
http://www.milliyet.com.tr/sansal-buyuka/ersun-hocayi-kacirttilar--2543870-skorer-yazar-yazisi/

şansal ne zaman ersunu koruyacak diye merak ediyordum . gecikmemiş :)

Gürkan Asma
26.10.2017, 13:18
Bu akşam 18:00 de ntvsporda başkan

https://www.facebook.com/ntvspor/videos/10155513514283859/

Mehmet Fatih Yavuz
26.10.2017, 13:57
Sportif konularda her türlü eleştiriyi, dayağı(mecazen) hak etmiştir Muharrem Usta!

Ama maddi mevzuda niye bu kadar tepelendiğini anlamadım. Geldiğinden beri döviz kurları %45 yükselmiş. aralık 2015 ten bugüne kadar euro kurundaki artış %42.

Adamın ne yapmasını bekliyordunuz? Borcun ciddi kısmı euro. Üzerine de faizler binince kapatılamamış.

Ben borcu müsriflik ile arttırdığını düşünmüyorum. O dönem maaş toplamları, bugün maaş toplamları, o devirde ödenen bonservisler, bugün ödenenler. Karşılaştırdığınız zaman artış olduğunu da düşünmüyorum.
Elinde veri olan biri yazarsa kanıtlı konuşmuş oluruz.

Ama global ekonomide meydana gelen hareketten adamı sorumlu tutmak mantıklı değil.

Eğer arttırdığı bir harcama kalemi varsa, bu eleştiri sebebidir.

Toplam borcun döviz ve faiz etkisi ile coşmasına adamın yapacağı bir şey yok.

500-600 milyon lira borcu olan, yıllık geliri 70-80 milyon olan bir şirkete 2 senede sihirli değnek değdirip 200-300 milyon gelir getirici proje yumurtlayamazsınız.

Sportif olarak başarısızdır. Ekonomik olarak başarılı değilse de başarısız değildir.

pazarkapılı
26.10.2017, 14:18
sizin babanız size dogru olun okumayı ogrenin derken....

yüce türk spekülatorleri, güzel goturuculaerden familyasından mehmet ali yılmaz ogluna nasıl insanlar kandırılır, gecmisi nasıl unuturlar ve tekrardan nasıl onların sırtına binersin derslerini saatlerce verdiginden buna benzer ana sohbetlerinin evde hizmetcilerinden tutunda besledikleri kanatları üzerinde yürüyebilen orta amerika nadir kus türlerine kadar harfiyen uygulandıgından hicbir süphem yok....

Mehmet BAŞ
26.10.2017, 15:05
Sana öyle geliyor olabilir ya da art niyetli biri olduğun için okuduğunu istediğin gibi algılamak gibi bir sorun sahibisin.
Bu takımın 50 yıllık tarihinde kurulan her kadrosu en kötü ilk dörde oynama kapasitesine sahiptir kaldı ki dedik ya art niyetli biri olduğun için 2015 kadrosunun şampiyonluk yolunda tff tarafından uğradığı saldırıyı görmezden gelebilme art niyetine sahipsin.
2005-06 yılında da Atay Aktuğ yönetimi şampiyonluk parolasıyla yola çıktı işler iyi gitmiyordu görevi bırakırken ligin 11.haftalarıydı takım küme düşme potasındayken seçim oldu görevi Albayrak yönetimi devraldı takım sezon sonunda ligi 4.bitirip avrupa kupasına katıldı, isteyince oluyor yani. Ha Usta gibi Hacıosmanoğlu'ndan yüz bin kat daha çapsız adamlarla olmuyor şekilde görüldüğü gibi.

Bir insanın Hacıosmanoğlu'nu savunabilmesi için ''Akrabalık Bağı'' dışında bir unsur göremiyorum.
Sen de vakti zamanında bir seçim öncesinde akraban olduğuna dair bir şeyler söylüyordun sanırım :o
Kaldı ki sana bu konuda laf söyleyen ilk kişi ben değilim. Vakti zamanında yazdığın şeyler unutulmuyor.
Ondan da ziyade yanılabilirsin, insansın. Fakat her satır arasından inceden inceden güzelleme yapınca eskiler akla geliyor.
Her neyse bu meseleyi uzatmak da istemiyorum.

Daha bugün 2015'ten beri TFF'nin bize yaptığı oyunu yazdım. Hacıosmanoğlu'nu da doğradıklarını yazdım.
Şike başlığını açıp okuyabilirsin. Ama ben kötü niyetliyim :o
Bir de son olarak şunu söylemek lazım sanırım. 17-18 tane iyi futbolcu alarak iyi takım olunmuyor.
Önemli olan birbirini tamamlayan bir makine gibi uyumlu çalışabilen bir ilk 11 oluşturmaktır.

asilhamsi
26.10.2017, 15:10
Sportif konularda her türlü eleştiriyi, dayağı(mecazen) hak etmiştir Muharrem Usta!

Ama maddi mevzuda niye bu kadar tepelendiğini anlamadım. Geldiğinden beri döviz kurları %45 yükselmiş. aralık 2015 ten bugüne kadar euro kurundaki artış %42.

Adamın ne yapmasını bekliyordunuz? Borcun ciddi kısmı euro. Üzerine de faizler binince kapatılamamış.

Ben borcu müsriflik ile arttırdığını düşünmüyorum. O dönem maaş toplamları, bugün maaş toplamları, o devirde ödenen bonservisler, bugün ödenenler. Karşılaştırdığınız zaman artış olduğunu da düşünmüyorum.
Elinde veri olan biri yazarsa kanıtlı konuşmuş oluruz.

Ama global ekonomide meydana gelen hareketten adamı sorumlu tutmak mantıklı değil.

Eğer arttırdığı bir harcama kalemi varsa, bu eleştiri sebebidir.

Toplam borcun döviz ve faiz etkisi ile coşmasına adamın yapacağı bir şey yok.

500-600 milyon lira borcu olan, yıllık geliri 70-80 milyon olan bir şirkete 2 senede sihirli değnek değdirip 200-300 milyon gelir getirici proje yumurtlayamazsınız.

Sportif olarak başarısızdır. Ekonomik olarak başarılı değilse de başarısız değildir.

400 olan borc 800 e cıktı.Ekonomik olarak nasıl basarısız degil?

Sen oyuncularla tl uzerinden anlas,anlasmayanla sozlesme imzalama.

Bu kadar pahalı ve geri donusu olmayan transfer yapmak zorundamısın?

Ne oldu skout ekibi,o kadar havasını atmıstı halbuki.

Trabzonspor tarihinin gelmiş gecmiş en kotu iki baskanı sıra ile gorev aldı.

İHO ile ustayı sıralayamıyorum acıkcası.Bence ikisi birinciliği paylasmalı.

Mehmet Fatih Yavuz
26.10.2017, 15:16
400 olan borc 800 e cıktı.Ekonomik olarak nasıl basarısız degil?

Sen oyuncularla tl uzerinden anlas,anlasmayanla sozlesme imzalama.

Bu kadar pahalı ve geri donusu olmayan transfer yapmak zorundamısın?

Ne oldu skout ekibi,o kadar havasını atmıstı halbuki.

Trabzonspor tarihinin gelmiş gecmiş en kotu iki baskanı sıra ile gorev aldı.

İHO ile ustayı sıralayamıyorum acıkcası.Bence ikisi birinciliği paylasmalı.
Şu anda yeni sözleşmeleri euro yapsa ne olur tl yapsa ne olur?

Devraldığı borçlar euro idi.

Bunları eski kurdan tl ye mi çevirecekti?

Nasıl bir mantık kurdunuz anlamadım?

Adam euro ile borç devraldı. Bu borç kademeli olarak arttı.

Kaldı ki özellikle yabancı hiçbir futbolcu tl ile maaş almaz.

Buradaki sıkıntı sportif olarak dökülmemizdir. Ki o konuda iho dan da kötüdür.

Hiçbir eski başkanla kendini bu konuda kıyaslayamaz.

En kötüdür sportif olarak.

Faik Yılmaz
26.10.2017, 15:20
Koskoca Trabzonspor Başkanının Çorumspor gibi asla ayarımızda olmayan bir takıma karşı galip gelmemizden sonra ortaya çıkabilmesi o güne kadar açıklamama yapmaması da ayrı bir rezillik....

Görende Madridi dize getirdik zanneder.....

Mehmet Fatih Yavuz
26.10.2017, 15:22
Rezillik, kepazelik.. Şu kadar felaketten sonra yüzünün kızarması değil morarması lazım taraftarın karşısında.

Ama kayış gibi bir suratla edebiyat parçalayacağına eminim.

Sportif meselelerde ağzını açıp konuşabileceği tek kelam yok.

Kendisine ve hocaya gösterilmesi gereken sabır da fazlası ile gösterildi.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 18:35
Bir insanın Hacıosmanoğlu'nu savunabilmesi için ''Akrabalık Bağı'' dışında bir unsur göremiyorum.
Sen de vakti zamanında bir seçim öncesinde akraban olduğuna dair bir şeyler söylüyordun sanırım :o
Kaldı ki sana bu konuda laf söyleyen ilk kişi ben değilim. Vakti zamanında yazdığın şeyler unutulmuyor.
Ondan da ziyade yanılabilirsin, insansın. Fakat her satır arasından inceden inceden güzelleme yapınca eskiler akla geliyor.
Her neyse bu meseleyi uzatmak da istemiyorum.

Daha bugün 2015'ten beri TFF'nin bize yaptığı oyunu yazdım. Hacıosmanoğlu'nu da doğradıklarını yazdım.
Şike başlığını açıp okuyabilirsin. Ama ben kötü niyetliyim :o
Bir de son olarak şunu söylemek lazım sanırım. 17-18 tane iyi futbolcu alarak iyi takım olunmuyor.
Önemli olan birbirini tamamlayan bir makine gibi uyumlu çalışabilen bir ilk 11 oluşturmaktır.

Sanma, ben Erzurum kökenliyim bu zamana kadar bu adamla akrabam ya da köylüm diye bir açıklamam olmadı ayrıca yeri geldi bu adamı burda en çok ben eleştirdim senin gibi düşünen arkadaşlar gibi önyargıları kıramamamışsın önemli değil inceden meseleside senin gibilerinin kuruntusu zira şimdi ki başkan göreve gelirken allayıp pullayıp servis eden bu zihniyetti şuan da toz kondurmayanda aynı zihniyet.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 18:37
İki de bir borcun kur artışından dolayı bu seviyelere geldiğini iddia etmenin faydası yok zira Hacıosmanoğlu'da kendi döneminde aynı şikayetleri yapıyordu.
3 tane 30 üzeri geri dönüşümü olmayan adamlara 200 küsür milyon tl bağlarsan şikayet etmeye hakkın yok.

erenslash
26.10.2017, 18:39
başkana çok kızmıyorum rodegella ve futbolcuların salak salak davranmasından başkan sorumlu olamaz ancak şöyle olur futbolcuların maaş ödemesi sıkıntısı varsa kendisi sorumlu ve yönetim sorumludur o zaman anlarız futbolcular böyle niye davranıyor ancak böyle bir problem olmadığı halde futbolcular saçmalıyorsa bazıları o zaman başkan bunların kulağını çekmeli

Ozan Yılmaz
26.10.2017, 18:41
Sorulan sorulara net cevap istiyoruz dolambaçlı kaçışlar değil, her şey net ve şeffaf olmalı

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 18:55
Kendi ağzıyla kadro adaletsiz kuruldu diyen bir başkana sahibiz.
Eee o zaman Ersunun niye arkasında durdun ?
Transferlerde Özkan Doğan ile neden çalıştın ?
Artık gram güvenim yok sana Muharrem Usta.

Uğur Kalyoncu
26.10.2017, 19:10
Yazıcı ve Abdulkadiri pazarlama işini bırak başkan..

Abdulkadir dediğin adam takımın en yetenekli adamı onu satıp Papaz Olcay ve Volkan ile mi oynayacaksin.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 19:14
Pinakyo Muharrem Usta.
Ne yalanlarla kandırdın milleti.
Derin Trabzon bu adami devirmeli. Hele şu son laflarindan sonra.
Aralıkta mutlaka seçimli genel kurul olsun.
Bunun tek bir amacı var artik. Abdülkadir ve Yusufu satip kulübe verdiği parayı geri almak....

Karmam
26.10.2017, 19:16
Bunun tek bir amacı var artik. Abdülkadir ve Yusufu satip kulübe verdiği parayı geri almak....
Bazen çok mantıklı konuşuyorsun ama bazen de öyle bir saçmalıyorsun ki gözlerime inanamıyorum

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 19:18
Bazen çok mantıklı konuşuyorsun ama bazen de öyle bir saçmalıyorsun ki gözlerime inanamıyorumBen öyle görüyorum. Bugün bırakalım ne değişecek diyen adamla gelecek görüyorsanız sizi bilemem hocam.
Ben kisilerden bağımsız Trabzonsporun iyiliği için gördüğüm seyleri yaziyorum.
Muharrem Ustanin bu kulübün basında artik 1 dakika bile durması zarar bana göre.

tonya55
26.10.2017, 19:19
yeni gelen baskan 3 yıl feda demeli altyapıya önem verilmelikemer sıkma politikisı uygulamalı.

Karmam
26.10.2017, 19:21
Ben öyle görüyorum. Bugün bırakalım ne değişecek diyen adamla gelecek görüyorsanız sizi bilemem hocam.
Ben kisilerden bağımsız Trabzonsporun iyiliği için gördüğüm seyleri yaziyorum.
Muharrem Ustanin bu kulübün basında artik 1 dakika bile durması zarar bana göre.

Tamam onlara bir şey demiyorum, senin görüşündür de. Abdülkadir'i satıp parasını cebine koyacak ne demektir aga? Adam bu söylediğin şeyi yapmaya kalksa nitelikli dolandırıcılıktan ömür boyu hapis yatar

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 19:23
Bazen çok mantıklı konuşuyorsun ama bazen de öyle bir saçmalıyorsun ki gözlerime inanamıyorumBaşkan Usta, "Bizim sene başında şöyle bir hedefimiz vardı; Transfer yaparken kalite ne kadar yüksek olursa gençler o kadar iyi gelir diye düşündük. Genç oyuncular kaliteli oyuncularla oynayarak gelişsinler. Ben Yusuf ve Abdulkadir’le ilgili görüşmeleri sürekli yapıyorum. Yusuf, Abdulkadir, işler yoluna girdiğinde iki katı bedeli arttırdi. Sene sonu gitmek üzere şimdiden anlaşma yapmak konusunu da konuştum, çok yüksek ücretleri de konuştum. Bu oyuncular için sezon sonu 40 Milyon Euro’yu konuşacağız. İşler iyi gittiğinde böyle olacak. Rıza hocaya ve futbolculara sahip çıkmalıyız. Yöneticiyi hırpalayarak bu sorunlar düzelmez. Gelin Trabzonspor’u koruyalım."dedi.

Bu ne demek ?
Bu çocukları satıp kulübü düzlüğe mi çıkaricaksın ?
Tekrar başkan secilemeyecegini adı gibi biliyor ?
Neden diretiyor ?
Cik kendine guveniyorsan Aralıkta yönetimini yenile ve tekrar başkan seçil ?
Muharrem Ustaya inanıp güvendiğim için ben kendimden utanıyorum artık....

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 19:24
Tamam onlara bir şey demiyorum, senin görüşündür de. Abdülkadir'i satıp parasını cebine koyacak ne demektir aga? Adam bu söylediğin şeyi yapmaya kalksa nitelikli dolandırıcılıktan ömür boyu hapis yatarCebine koyacak dediğim hırsızlık yapmayacak. Verdiği parayi geri alacak.
Kimseye hirsiz filan demedim ki.

Oğuz ZEYTİN
26.10.2017, 19:24
(Bugünkü yabancı kuralına göre) Yusuf, Abdülkadir, Castillo, Onazi, Okay vs. Değerini bulan herkes satılabilir, hiç sorun değil.

*

Trabzonspor futbol takımının ihtiyacı Mehmet Yılmaz değil tesisleri yönetecek bir genel kaptan, sportif direktör, şube sorumlusu... Adı her neyse. Bunu yapmadığınız sürece beklenen istikrarlı başarının gelmesi zor. Çünkü yönetim kurulu Trabzonspor'a çok uzak.

*

Muharrem Bey birkaç ay önce "Bütün spor kulüpleri 3-4 kişilik yöneticilerle idare ediliyor. Trabzonspor’un tarihine de baktığımızda 2-3, bilemediniz 4 kişilik bir çekirdek yönetici kadrosu görüyoruz. Her dönem öyle olmuş. Aynı şekilde bugün dahi İstanbul kulüplerinin 3-3 buçuk kişiyle yönetildiğini bizzat biliyorum. O nedenle şahsi kanaatim, bir kulüp için 15 kişilik yönetimler bile çok fazla! Yönetim en fazla 5 kişi olmalı. Geri kalan işler, profesyonel kadrolarla halledilmeli. Çok yönetici olması, ‘çok icraat’ anlamına gelmiyor. Daha çok hizipleşme ve kargaşa yaşanıyor." demişti. Katılıyorum. Bu profesyonelleşme geçişinde ne yazık ki geride kalındı. TsClub en bariz örnektir. Trabzonspor'un mali düzlüğe çıkması için de elzem hamledir.

My
26.10.2017, 19:26
Bu adam inanılmaz yanlış bir yol izliyor. Trabzonspor'un başkanı olduğunun farkında değil. Şu aşamada Abdülle Yazıcıyı satmak resmen Trabzonspor'a ihanettir. Trabzonspor'un kurutuluşu daha çok Abdülkadirler Yazıcılar çıkarmakken o çıkanı daha bismilllah demeden satmaya bakıyor. Eyvah eyvah.

Bu adam bu kafayla Trabzonspor'u harbiden batıracak. Buna seyirci kalan herkes te bu batışta Usta kadar sorumludur.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 19:30
Bu adam inanılmaz yanlış bir yol izliyor. Trabzonspor'un başkanı olduğunun farkında değil. Şu aşamada Abdülle Yazıcıyı satmak resmen Trabzonspor'a ihanettir. Trabzonspor'un kurutuluşu daha çok Abdülkadirler Yazıcılar çıkarmakken o çıkanı daha bismilllah demeden satmaya bakıyor. Eyvah eyvah.

Bu adam bu kafayla Trabzonspor'u harbiden batıracak. Buna seyirci kalan herkes te bu batışta Usta kadar sorumludur.Aynen böyle düşünüyorum.
Ağzına sağlık.
En güzel sekilde ifade etmissin hocam.

Mustafa ÖZDEMİR
26.10.2017, 19:31
Yine neler salladın millete.dinlemedim seni

Gürkan Asma
26.10.2017, 19:33
Yusuf ve Abdulkadir konusunda yanlış düşünüyor başkan, bu iki oyuncu üst düzey teklif gelmedikçe satılmamalı. Bu üst düzey teklif 20 milyon Euro değil, bu oyuncular (özellikle Abdulkadir) bu paralardan çok daha fazlası olacak. Sadece Türkiye Kupasını almakla piyasa yaptıramayız bu oyunculara, kendilerini Avrupada da göstermeliler. Daha 18- 20 yaşında oyuncular bunlar hemen ne satma telaşına girdik.

nbay
26.10.2017, 19:41
Yusuf ve abdulkadir olayınds işin dozajını kaçırdı başkan artık. Artık işin maliyetli bacağına değinme mümkünsede ağzını hiç açma, konuşulacakmısın kapanmıştır de oyuncularımız zarar görüyor kafaları karışıyor de.büyük iyilik etmiş olursun bu genç arkadaşlara.

tonya55
26.10.2017, 19:41
Yusuf ve Abdulkadir konusunda yanlış düşünüyor başkan, bu iki oyuncu üst düzey teklif gelmedikçe satılmamalı. Bu üst düzey teklif 20 milyon Euro değil, bu oyuncular (özellikle Abdulkadir) bu paralardan çok daha fazlası olacak. Sadece Türkiye Kupasını almakla piyasa yaptıramayız bu oyunculara, kendilerini Avrupada da göstermeliler. Daha 18- 20 yaşında oyuncular bunlar hemen ne satma telaşına girdik.
öyle 30 40 milyon vermez kimsede ispanya almanya u 17 macina bak anlarsın.

My
26.10.2017, 19:47
Ne yaptığını bilmeden günü kurtarmak için elindeki varını yoğunu tüketen bir Trabzonspor değil üreten bir Trabzonspor olmadıktan sonra batmaya mahkumuz.

Sistemli, ekonomik, profesyonel bir yapılanmadır Trabzonspor'un kurutuluşu.

Karmam
26.10.2017, 19:47

Bu adam bu kafayla Trabzonspor'u harbiden batıracak. Buna seyirci kalan herkes te bu batışta Usta kadar sorumludur.
20 milyon euro ve üstü paralar söz konusu olduğunda Trabzonspor'un oyuncu satmayı düşünmemesi gibi bir durum asla söz konusu olamaz.

şu an abdülkadir başka takımda olsa nasıl gidip 20 milyon euro verip alamıyorsan, aynı şekilde o teklif geldiğinde de bu satışı yapmak zor-un-da-sın

burada tek kısas şudur. ben bu oyuncu için daha fazla para alabilir miyim. diyorsan ki şu an 20 ama ben önümüzdeki sezon 30 alacağım, o zaman satma

ama kimse de çıkıp barcelona'nın oyuncusuna vereceği parayı trabzonspor'a vermez çünkü biliyor ki trabzonspor'un imkanları kısıtlı ve kadrosunda 20-30 milyon euro eden oyuncular oynatamaz.

ben de o yüzden senin söylediğinin tam aksini söylüyorum. ederini bulduğu halde bu meblağlara bu oyuncuları satmayan trabzonspor'a ihanet ediyordur

tRaiNer
26.10.2017, 19:56
Usta'nın: "En büyük hedefimiz ZTK" açıklamasının ardından düşman kuvvetleri "TFF ve Yandaş Medya tarafından" kupadan elenmemiz için gereken çalışmalar an itibari ile başlamıştır.

esra61
26.10.2017, 19:57
Artik güven kalmadığı için ve inandırıcılığını kaybettiği için süslü cümleler dinlemeye vakit ayirmadim .Zira 3-0 yenikken maçı kapatıp takıma inanmadığını gösteren bir başkan ile maçı sonuna kadar izleyip belki döndürürüz maçı diyen kişiler ayni takimi tutuyor olamaz.Hem de biri yetkili konumda biri yetkisiz konumdayken.
Takıma inancını kaybedecek kıvama gelene kadar bunun sebebini sorumlulara neden sormadin sayın Usta?

Canı sıkılan çok oyuncu varmış.Yahu sen niye ordasın.Sorunu ben mi çözeyim.bu sorun bu hale gelene kadar sen neredeydin?
Hata kabul etme yok,öyle oldu boyle oldu ... Adama sorarlar bu süreçte sen ne yapıyorsun diye?

Gürkan Asma
26.10.2017, 19:58
öyle 30 40 milyon vermez kimsede ispanya almanya u 17 macina bak anlarsın.

Yusuf için kesin konuşamam ama A.kadir 30 milyon üzeri değere rahat kavuşur. Bu çocuklar 2-3 sene daha bizde oynasalar ne kaybederler ? Trabzonspor'un hali bundan kötü olmaz heralde (saha sonuçları olarak). Cenk 2 sene önce 3 milyon etmezdi şimdi 26 milyon veriyorlar ingiltereden seneye satılacak %100, üstelik 26 yaşında. Evet şuan takım kötü olduğu için bu şekilde düşünüyoruz ama, 2-3 yıl içinde olası bi şampiyonlar liginde Abdulkadir in yıldız olacağı maçlar olamaz mı ? Eğer inanıyorsak tutmalıyız bu çocukları, ha yok biz orta sıralarda takılırız diyorsak bahsi geçen 20 milyon lar iyi paralar.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 20:00
20 milyon euro ve üstü paralar söz konusu olduğunda Trabzonspor'un oyuncu satmayı düşünmemesi gibi bir durum asla söz konusu olamaz.

şu an abdülkadir başka takımda olsa nasıl gidip 20 milyon euro verip alamıyorsan, aynı şekilde o teklif geldiğinde de bu satışı yapmak zor-un-da-sın

burada tek kısas şudur. ben bu oyuncu için daha fazla para alabilir miyim. diyorsan ki şu an 20 ama ben önümüzdeki sezon 30 alacağım, o zaman satma

ama kimse de çıkıp barcelona'nın oyuncusuna vereceği parayı trabzonspor'a vermez çünkü biliyor ki trabzonspor'un imkanları kısıtlı ve kadrosunda 20-30 milyon euro eden oyuncular oynatamaz.

ben de o yüzden senin söylediğinin tam aksini söylüyorum. ederini bulduğu halde bu meblağlara bu oyuncuları satmayan trabzonspor'a ihanet ediyordurBoşa savunuyorsun hala bu adami bana göre....
Bu kadar adamcı olmayın...
Bu takımin iyiliği için düşünün ve anlayın olani biteni.
Niyet iyiydi..
Evet...
Transferlerin çoğu bizi mutlu etti...
Evet...
Zaten dediğin 20 milyon euroyu veren olsa Usta bugün satar 2 adamı da...
Adam takatim kalmadı diyor...
Adam şimdiden sezon sonu satış için görüşüyorum diyor...
Anlasma yapmanin yollarını arıyorum diyor...
Sanane be adam...
Sezon sonundaki satış için şimdiden konuşmak ne demek...
Kuckaya cebinden verdiğin menajerlik ücretini söylemek ne demek...
Muharrem Usta bal gibi Aralik ayini atlatıp, sezon sonu elde para edecek gencecik yetenekleri satıp 2018 yılında ENKAZ birakma derdinde.
Başka amacı olan insan şimdiden transfer görüşmesi yapmaz...
Zaten bu çocuklar oynarsa....
Iyi bir futbol sergilerse...
Sen istemesen de sezon sonu sana teklifler gelir...
Kendi verdiği paralari....
Üstüne basa basa söylüyorum...
Kendi verdiği elden menajerlik parasından tut, her türlü ekstra bütçeye yansıtmadığı paraları...
Kendi söyleminde var....
Röportajında...
Iftira filan attigim yok....
Yusuf ve Abdülkadir denen 2 pirlantayi kisi başı 10 milyon euroluk teklif gelse bugün satacak kivama gelmis...
Ve Aralik 2018'de KENDI parasini alip kaçıp gidecek.
ENKAZ bırakacak.
Bu saatten sonra Muharrem Ustanin o koltukta oturması geleceğimize ihanettir.
Bu çocuklar 18 ve 20 yasinda.
25 yaşına kadar satarsin bunlari.
Ne bu acele MUHARREM USTA...

bahadır2561
26.10.2017, 20:01
Bu yalancıya inanan var mı hâla?

David_LuiZ4
26.10.2017, 20:06
Başkanın ntvspor konuşmasına göre borç 200 milyon euro 190 ile aldım şu an 200 milyonda diyor...Hani borç 1 milyarı aşmıştı rakamları tersine okutuyor bu yerel basın ve sosyal medya ezikleri...

Bu başkan mali anlamda başarılıdır sponsorlukları saymıyorum bile boş konuşmayın...

Bu başkanın iki hatası var biri takımı Ersun gibi çapsıza teslim etmek ikincisi teknik anlamda donanımlı futbolu bilen direktör futbol şube anlamında bir veya bir kaç yöneticiyi yönetimine katmamak...

İstediğin kadar borç bitir kâr yap saha sonucu yoksa tartışılırsın bu da onun şansızlığı...

Yönetim istifa etsin diyen güruha gelsin aşağıda yazacaklarım...

Yönetim istifa etmeliymiş..Kim gelecek peki ? Kim? Camianın yarısı kahvehanede okey oynuyor yarısı da sosyal medyada ıvır zıvır işlerle uğraşıyor...Kim gelecek bunlar mı? Var mı bu işe babalar gibi dalacak proje üstadı bir adam? Varsa kim?

Bi gözü toprağa bakan adamları önerip eskiyi yâd etme işlerini geçin şu anda bu kulübe başkan olacak eli ayağı düzgün adam bulamazsınız orda burda usta istifa diye ötüp durmayın...İlla istifa istiyorsanız Usta'ya oy veren kongre üyeleri istifa etsin...

castillo61
26.10.2017, 20:08
Abdülkadir'i devre arası 5 milyon €'ya satsa 'tam anlamıyla yarım devre bile oynamadı 5 milyon iyidir' diye savunacak insanlar var. Ah şu adamcılık ah.

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 20:08
Şuan ne Abdülkadir ne de Yusuf 20 milyon euro etmez. Gerçekçi olalım. Yusuf'un performansındaki düşüşü sadece Sosa'ya bağlayıp birşeylerin üstünü örtmeyelim. Ben bu iki oyuncunun aynı anda satılmasını istemem. Özellikle Abdülkadir 1-2 sene daha kalmalı. Ama Yusuf için sezon sonu 20 milyon euro civarı bir teklif gelirse kesinlikle satılmalı, satmamak ihanet olur.

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 20:13
Herkes aralık ayında kongre istiyor. Yarın kongre olsa ilk aday olacak kişi İbrahim Hacıosmanoğlu'dur ve usulsüz üyeleriyle eli çok güçlü. Bir kongre olacaksa kesinlikle Mayıs ayında olmalı. Sezon ortasında değişiklik olmaz, olmamalı. Umarım seçime kadar Muharrem Usta doğru hamleler yaparak elini güçlendirir ve kendini affettirir.

tonya55
26.10.2017, 20:18
Yusuf için kesin konuşamam ama A.kadir 30 milyon üzeri değere rahat kavuşur. Bu çocuklar 2-3 sene daha bizde oynasalar ne kaybederler ? Trabzonspor'un hali bundan kötü olmaz heralde (saha sonuçları olarak). Cenk 2 sene önce 3 milyon etmezdi şimdi 26 milyon veriyorlar ingiltereden seneye satılacak %100, üstelik 26 yaşında. Evet şuan takım kötü olduğu için bu şekilde düşünüyoruz ama, 2-3 yıl içinde olası bi şampiyonlar liginde Abdulkadir in yıldız olacağı maçlar olamaz mı ? Eğer inanıyorsak tutmalıyız bu çocukları, ha yok biz orta sıralarda takılırız diyorsak bahsi geçen 20 milyon lar iyi paralar.
abdulkadiri 3 sene tutmayız 30 üzeri hicbir tr den oyuncuya vermezler.

Enaldo61
26.10.2017, 20:20
Başkan'ın sorunu futboldan anlamamasıydı. Ersun Yanal bedel ödetti maalesef.

hamdi_61
26.10.2017, 20:30
Başkanın konuşmasını okudum. Sanırım kafam güzel. Hiçbirşey anlamadım.

tanjugunduz
26.10.2017, 20:31
birisi baskanin kulagina fisildasin sıkıldıysa bunaldıysa biraksin hatta suratina direk soyleyin

Ersun yanal istifa

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 20:34
İstifa tehditleri aliyorum diyor Muharrem Usta ???
Eee siyasete sırtını dayayıp başkan olursan.
Saraydan damat gelir biletini keser.
Nasıl Katar sponsorluğunu sana hediye ettiyse..
Yeni başkan için çalışmalara da başlamıştır şimdiden..

yorumsuz6117
26.10.2017, 20:35
Yusuf ve Abdülkadir hakkında hala daha konuşması tam bir rezillik , bi sus be satacaksan da satarsın konuşup durma yok şu para bu para diye..

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 20:39
Ersun Yanal'in Trabzonspor 33 - 34 yildir sampiyon olamadı söylemi ile bunun arasinda ne fark var bana biri anlatsin ?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171026/461b5ee13337dd828fb64b2949ac1343.jpg

sasone
26.10.2017, 20:40
Başkan acı çekiyor,sebebi de belli,ben üzerime düşeni yaptım neden böyle oldu ki şaşkınlığı ve kırgınlığı.
İşin kötü tarafı bunu görüp,ona senin suçun yok senin hatan herkesi kendin gibi görevini adam gibi yapacağına inanman oldu diyemiyor.

Ersun Yanal forma adaletini sağlayamadı,bunu defalarca yazdık,sağlaması gereken kişi forma adaleti konusunda başkana ihanet edip,takımın dengesini alt üst yapıyor ve başkanın tüm doğruları bir anda yok oluyor.
Sonrası zaten istesen de dikiş tutmaz.

Bu kadar güven duyunca,bu kadar temel konuda ihanete uğramak her insanı yorar,başkanı da yormuş.

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 20:44
Ersun Yanal'in Trabzonspor 33 - 34 yildir sampiyon olamadı söylemi ile bunun arasinda ne fark var bana biri anlatsin ?

Ersun Yanal: Bu takım 34 senedir şampiyon olamıyor.
Muharrem Usta: Bu şehre 2009-2010'dan beri kupa gelmiyor.

Birincisi yanlış, ikincisi doğru. Bu farkı anlamanız gerekiyordu.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 20:52
Ersun Yanal: Bu takım 34 senedir şampiyon olamıyor.
Muharrem Usta: Bu şehre 2009-2010'dan beri kupa gelmiyor.

Birincisi yanlış, ikincisi doğru. Bu farkı anlamanız gerekiyordu.2.ci sık doğruysa boşuna Ersuna kızdık.
2011 82 puanlı helal şampiyonluğundan bahsedemeyen bir Başkanın var ve sen onu savunuyorsun.
Ee tabi siyaset kupani alır, seni oraya atama ile getirirse az bile yaparsın bu taraftarına sen.
Nasilsa yalanlarına inanan insanlar hala var..
Çok güzel anlattınız. Sağolun...

My
26.10.2017, 20:53
İŞTE YALANIN BELGESİ...

OKUMAYI, BORÇ HESAPLAMAYI BİLEN HESAPLASIN BİLMEYENLERE ANLATSIN...

BU RAKAMLARA SOSA-VOLKAN-HUBOCAN DAHİL DEĞİLDİR.. SOSA-KUCKA - BURAK VE VOLKAN'IN BU ŞİRKETTE OLMAYAN GİZLİ SÖZLEŞMELERİ HARİÇ...

BAKALIM DİVAN'DA O SÖZLEŞMELER AÇIKLANACAK MI?

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/22814378_10155206986814624_668156163325045237_n.jp g?oh=cc66adb2fc124a5106294ea1fac84de6&oe=5A6CF6E3

Altuğ Atalay
(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155206986814624&set=a.10152519661084624.1073741830.713634623&type=3)

Gürkan Asma
26.10.2017, 20:53
İstifa tehditleri aliyorum diyor Muharrem Usta ???
Eee siyasete sırtını dayayıp başkan olursan.
Saraydan damat gelir biletini keser.
Nasıl Katar sponsorluğunu sana hediye ettiyse..
Yeni başkan için çalışmalara da başlamıştır şimdiden..

Başkanı dinledin mi hocam ? ne söylediği hakkında en ufak fikrin yokmuş gibi yazıyorsun. Ayrıca takım içinde maaş sorunlarını ortaya atanlarla az aşağıda paylaştığın görseldeki aynı kafanın nifak tohumları.

Eleştirmekle sallamayı karıştırmayın

My
26.10.2017, 20:56
Ya arkadaşlar bu kulüpte başkan niye var? Artık çoluk çocuğun bile görebildiği kadro adaletsizliği falan filan gibi mevzulara zamanında müdahele etsin diye değil mi? Camiada herkes kı.ını yırtıyor bu durum için ve bu durumun bedelini çok ağır ödeyeceğiz diyor ama Muharrem Usta camiasına kulak tıkıyor. Neden? İş bilmezik mi? Ego mu? Böyle ahmaklık olur mu? Bu ahmaklığının bedelini koskoca Trabzonspor ödüyor sorumlusu da o olmuyor :)

Ayrıca bunun yanında yığınla hata...

alper*
26.10.2017, 20:57
Kadro adaleti konusu nedir? Ben anlamadım doğrusu.

Yani kim oynaması gerekirken oynamamış?

nakzo
26.10.2017, 20:58
yeni gelen baskan 3 yıl feda demeli altyapıya önem verilmelikemer sıkma politikisı uygulamalı.

Zaten mecbur öyle olacak istesede istemesede böyle olacak.

sasone
26.10.2017, 20:59
Bir de Altuğ Atalay gibi vasıfsızlar var tabi,kulüpten neması kesilince sanki Trabzonspor'u dert ediyormuş gibi görünen sahtekarlar,o borçları kimin nasıl yaptığını en iyi sen biliyor olmalısın halbuki,o borçlarla keyif sürenlerden birisiydin.

Kupa gelmemiş,çoşku gelmemiş şehre,sıkıntı ve dert olmuş yıllarımız.

Bir de Abdülkadir ve Yusuf olayı var,bana inanmıyorsanız başlıklarına gidip bakın,ilk sayfanda itibaren az çok tüm taraftarın hesabı kaça okuturuz,acaba hangi Avrupa kulübüne giderse o takımın maçlarını izlemek için bahanemiz olur diye yazan tipler.

Başkan da onları mutlu etmiş,benim gibi bir kaç Trabzonspor'dan daha büyük takım mı var,neden kendi çocuklarımızı tüccar gibi pazarlıyorsunuz diyen geri kafalı dışında kimin itirazı var?

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 20:59
2.ci sık doğruysa boşuna Ersuna kızdık.
2011 82 puanlı helal şampiyonluğundan bahsedemeyen bir Başkanın var ve sen onu savunuyorsun.
Ee tabi siyaset kupani alır, seni oraya atama ile getirirse az bile yaparsın bu taraftarına sen.
Nasilsa yalanlarına inanan insanlar hala var..
Çok güzel anlattınız. Sağolun...

https://www.youtube.com/watch?v=d-kzTnAN_yM
https://www.youtube.com/watch?v=bRZOSNIrh3g
https://www.youtube.com/watch?v=2a4-Qexitkc

Şu videoları izleyip de 2011 şampiyonluğundan bahsedemeyen bir başkanımız var diyorsan ben sende art niyet ararım kardeşim. Aklımızla dalga geçmeyin. 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor'dur bunu hepimiz söylüyoruz, ancak o şampiyonluğun kupası bizde değildir ve bu şehre en son Süper Kupa geldi 2010 yılında. Başkanın kastettiği de budur, el insaf ya.

Gürkan Asma
26.10.2017, 21:01
Kadro adaleti konusu nedir? Ben anlamadım doğrusu.

Yani kim oynaması gerekirken oynamamış?

Mesela ben Castillo olsam, Hayatında kanat oynamamış bi Yusuf Yazıcı sırf oynayacak diye sol kanata evriliyorsa ben bozulurdum. Ayrıca Bongonda da şu olcayın nesi oynuyorda ben kadroya dahi giremiyorum diye yakınıyordur. Sadece 2 örnek verdim. Çok örnek var.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 21:01
Başkanı dinledin mi hocam ? ne söylediği hakkında en ufak fikrin yokmuş gibi yazıyorsun. Ayrıca takım içinde maaş sorunlarını ortaya atanlarla az aşağıda paylaştığın görseldeki aynı kafanın nifak tohumları.

Eleştirmekle sallamayı karıştırmayınTek tek dinledim ne dediğini..
Yöneticilerin kavgalarından bıktım, istifa tehditleriyle uğraşıyorum - Yöneticiler hata yaptı !!!
“Teknik kadronun gitmesi için inanılmaz işler oldu” diyor??? - Futbolcular hainlik yaptı !!!
Trabzonspor için ölürüm diyenler canımızı yaktı - Diğer yöneticiler hata yaptı !!!
Kenetlenmeye ihtiyaç var - Camia hata yaptı !!!
Gs harici puan farkı sadece iki maçlık - Lig kalitesiz bizim takım değil !!!
Bırakan oyuncular var - Futbolcular hata yaptı !!!
Forma adaletsizliği vardı - Hoca hata yaptı !!!
Eleştirilerden çok etkilendiler - Taraftar ve basın hata yaptı !!!

Ee be Masallah Muharrem Usta harici herkes hata yapmış.
Purupak hatasız tertemiz beyimiz...
Yazık cidden yazık..

Fatih Öztürk
26.10.2017, 21:02
İŞTE YALANIN BELGESİ...

BU RAKAMLARA SOSA-VOLKAN-HUBOCAN DAHİL DEĞİLDİR.. SOSA-KUCKA - BURAK VE VOLKAN'IN BU ŞİRKETTE OLMAYAN GİZLİ SÖZLEŞMELERİ HARİÇ...

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/22814378_10155206986814624_668156163325045237_n.jp g?oh=cc66adb2fc124a5106294ea1fac84de6&oe=5A6CF6E3

Altuğ Atalay
(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155206986814624&set=a.10152519661084624.1073741830.713634623&type=3)

Aman abi paylaşma şöyle şeyleri bilanço 900 milyon tl borç var diyor başkan 800 milyon tl diyor kimsede ar kalmamış.

61_Hasan_69
26.10.2017, 21:04

Cümlede ne yanlışlık olduğunu çözemedim ben

nakzo
26.10.2017, 21:07
40 milyon avroyu kim vermis abdulle yusufa 120 milyon tl den fazla para yapıyor senin 3 yılıını kurtarır da kim verir o parayı.

tonya55
26.10.2017, 21:09
Zaten mecbur öyle olacak istesede istemesede böyle olacak.
kesinlikledogru planlamayla 3 yıl sonranın temelleri dogru atılırsa iste ozaman istenen basarılar gelir.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 21:12
Cümlede ne yanlışlık olduğunu çözemedim benBana göre Ntvspor denen tescilli sikecilerin kanalında önceden ayarlanmış bir cümle.
Sizlere göre de doğru bir cümle.
Bana göre 2011 yilindan itibaren bu şehre kupa gelmedi söylemi olmaliydi.
O kupa gercekten gelmese de.
O kupanin bizim helal kupamız olduğu özellikle vurgulanmalıydı.
Neyse önemi yok.
Benim bu sozden anladığım olay ile sizin anladığıniz olay farklı hocam.

Karmam
26.10.2017, 21:16
İŞTE YALANIN BELGESİ...

Altuğ Atalay
Bunu sen mi yazıyorsun Altuğ Atalay mı yazıyor anlamadım.

Her neyse, bu mali tablodan çıkardığınız sonucu ve "gizli sözleşmeler"'in de neye göre söylendiğini paylaşabilir misiniz?

Nedir yani iddia ben anlamadım

ttsfurkan
26.10.2017, 21:17
2010 daki türkiye kupasından sonra şehre kupa geldi de bizim mi haberimiz yok? Her katıldığı programda 2010 11 sezonuna değinen adama hala bugün bunlar deniyorsa net bu kişiler art niyetlidir. Aralıkta seçim olsa bugün usta ya sallayanlar o gün yeni gelecek olan yöneteme de sallayacağına eminim. Bırakın da bari adam görev süresini bitirsin.

My
26.10.2017, 21:22
Bunu sen mi yazıyorsun Altuğ Atalay mı yazıyor anlamadım.

Her neyse, bu mali tablodan çıkardığınız sonucu ve "gizli sözleşmeler"'in de neye göre söylendiğini paylaşabilir misiniz?

Nedir yani iddia ben anlamadımYok, ben değil. Atalay'ın paylaşımı, feyste.

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 21:26
Trabzonspor başkanının itibar görmediği yerde Altuğ Atalay denen şerefsizin sözleri itibar görüyor ya fazla söze gerek yok.

Karmam
26.10.2017, 21:26
Yok, ben değil. Atalay'ın paylaşımı, feyste.
Ne okumuş da ne anlamış merakımdan çatlayabilirim

My
26.10.2017, 21:29
Arkadaşlar birbirinize ve başkalarına hakaretler edinceye kadar varsa bir fikriniz, tespitiniz, eleştiriniz onu yazın daa.

Atalay'ın paylaşmında neye itiraz ediyorsunuz deyin de anlamayanlar da anlasın kimin ne dediğini.

ttsfurkan
26.10.2017, 21:31
Trabzonspor başkanının itibar görmediği yerde Altuğ Atalay denen şerefsizin sözleri itibar görüyor ya fazla söze gerek yok.

Bir de iho cu tayfanın fırtına kenanı var :) En son baktığımda iho nevzat birlikte geliyor diyordu. Bir de en çok güldüğüm cacares transferinde araya girerek Ts u 6 milyon euro zarardan kurtarmış :) Ve bu insanlara ciddi şekilde inanan çok fazla taraftar var. Önce taraftar tarafı halledilmeli sonra sıra başkana gelebilir.

Gürkan Asma
26.10.2017, 21:33
Tek tek dinledim ne dediğini..
Yöneticilerin kavgalarından bıktım, istifa tehditleriyle uğraşıyorum - Yöneticiler hata yaptı !!!
“Teknik kadronun gitmesi için inanılmaz işler oldu” diyor??? - Futbolcular hainlik yaptı !!!
Trabzonspor için ölürüm diyenler canımızı yaktı - Diğer yöneticiler hata yaptı !!!
Kenetlenmeye ihtiyaç var - Camia hata yaptı !!!
Gs harici puan farkı sadece iki maçlık - Lig kalitesiz bizim takım değil !!!
Bırakan oyuncular var - Futbolcular hata yaptı !!!
Forma adaletsizliği vardı - Hoca hata yaptı !!!
Eleştirilerden çok etkilendiler - Taraftar ve basın hata yaptı !!!

Ee be Masallah Muharrem Usta harici herkes hata yapmış.
Purupak hatasız tertemiz beyimiz...
Yazık cidden yazık..

Tek tek dinlemişsen ;

Bu kötü gidişten yönetim ve en çok da kendinin sorumlu olduğunu, eleştirecekseniz kızacaksanız bana kızın ancak Trabzonspor'a sahip çıkalım dediğini duymamışsın ama.

Ayrıca dinledim diyorsun, istifa tehditlerini Katarlılara bağlıyorsun. Alakaya maydanoz.

My
26.10.2017, 21:38
https://s1.postimg.org/1rav5w4ogf/Ads_z.jpg

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 21:39
Tek tek dinlemişsen ;

Bu kötü gidişten yönetim ve en çok da kendinin sorumlu olduğunu, eleştirecekseniz kızacaksanız bana kızın ancak Trabzonspor'a sahip çıkalım dediğini duymamışsın ama.

Ayrıca dinledim diyorsun, istifa tehditlerini Katarlılara bağlıyorsun. Alakaya maydanoz.Istifa tehdidini Katarliya bağlamadım.
Bak tek tek yazdim.
Seni oraya getiren siyaset.
Kelleni alacak olan da siyaset.
Isim verip yazayim bak o zaman.
Seni oraya getiren sarayin damadi Berat Albayrak.
Katar sponsorluğunu ayarlayan Berat Albayrak.
Istifa eden yönetici kanadi da Berat Albayrak kanadı.
Seni simdi istifaya zorlayan da Berat Albayrak kanadı.
Özer Bayraktar vardi istifa eden yöneticiler icinde. Bir araştır anlarsın doğru mu yanlış mi yazdıklarım..
Simdi seni istifaya zorlayan da Berat Albayrak.
Kalan yöneticilere istifa edin diye baski yapip yönetimi düşürmeye çalışan da Berat Albayrak..
Yazdiklarima itirazin yazdiklarim üzerinden olsa tartisicaz ama hep alakasız yerlerden gelip salliyorsun hocam.
Detayli anlattim.
Anlamışsındır umarım.
Bu kulübü siyasete peskes cekenler...
Bugün aglamayacak.
Şuan kayitlarda olmayan parasını alabilse...
Yarin istifa eder Muharrem Usta.
Okumak ve araştırmak güzel sey.
Bilgi sahibi olmak güzel şey.
Dene pisman olmazsın..

Gürkan Asma
26.10.2017, 21:41
Başkan borcun 200 milyon euro olduğunu söyledi, bu da yaklaşık 890 milyon tl yapıyor şuanki kurla.

Kur farkını bahane etmesin diyen büyük akıllılar için euro üzerinden açıkladı durumu.

190 milyon euro idi borç şuan ise 200 milyon euro.

Sadri Şener bıraktığında borç 55 milyon euro idi ve o zaman ki kur 2,45 di.

Hacıosmanoğlu bıraktığında ise 190 milyon euro ve o zaman ki kur da 2,65 - 2,70 civarında idi.

Bu borç bu dönemde kur farkı 30 kuruş olmasına karşın nasıl 140 milyon euro artıyor diye soran yok da şuan ki borç nasıl 10 milyon euro artıyor diye hesap soruyor bizim akıllı camia. Üstelik kadro kalitelerine bak.

sasone
26.10.2017, 21:43
Istifa tehdidini Katarliya bağlamadım.
Bak tek tek yazdim.
Özer Bayraktar vardi istifa eden yöneticiler icinde. Bir araştır anlarsın doğru mu yanlış mi yazdıklarım..
Kalan yöneticilere istifa edin diye baski yapan da Berat Albayrak..
Yazdiklarima itirazin yazdiklarim üzerinden olsa tartisicaz ama hep alakasız yerlerden gelip salliyorsun hocam.
Detayli anlattim.
Anlamışsındır umarım.
Bugün aglamayacak.
Dene pisman olmazsın..

Berat Albayrak istifa etsin diyor,Muharrem Usta'nın kayıtlı olmayan parasını versin de istifa etsin Usta?
Şu kurduğun denklem tek hamlede çöp oluyor farkında mısın?

Karmam
26.10.2017, 21:45
Başkan borcun 200 milyon euro olduğunu söyledi, bu da yaklaşık 890 milyon tl yapıyor şuanki kurla.

Kur farkını bahane etmesin diyen büyük akıllılar için euro üzerinden açıkladı durumu.

Hacıosmanoğlu bıraktığında ise 190 milyon euro ve o zaman ki kur da 2,65 - 2,70 civarında idi.

Bu borç bu dönemde kur farkı 30 kuruş olmasına karşın nasıl 140 milyon euro artıyor diye soran yok da şuan ki borç nasıl 10 milyon euro artıyor diye hesap soruyor bizim akıllı camia. Üstelik kadro kalitelerine bak.
Eğer rakamlar böyleyse faiz gideri de ödeniyor borç buna rağmen sabit kalıyor demektir.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 21:45
Berat Albayrak istifa etsin diyor,Muharrem Usta'nın kayıtlı olmayan parasını versin de istifa etsin Usta?
Şu kurduğun denklem tek hamlede çöp oluyor farkında mısın?Hep birlikte yaşayıp görücez.
Kendisi Kuckanin menajer parasini bile cebimden ödedim dedi.
Bunu da bilinçli söyledi.
Kibarca verin parami gideyim dedi.
Daha 18 ve 20 yaşındaki oyunculari satmak için simdiden anlasma yapmaya calismasi da bunun bir kanıtı.
Valla herkesin düşüncesine saygiliyim ama benim gorduklerim iyi seyler değil.
Yasayip görücez kim haklı, kim haksiz...

tonya55
26.10.2017, 21:47
borc 1 milyar bunun kapanması icinde altyapıya önem verilmeli yeni transfer politikiasıda oyuncu satmadan oyuncu alınmamalı en az 3 yıl feda denmeli buda taraftara uygun bir dille anlatılmalı altyapı futbol akademiside kurulmalı işadamları destegiyle yoksa kayyuma gidiyoruz kupayı alsak bile seneye avrupaya gidemeyiz.

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 21:48

Şunu çerçeveletip asmak gerekiyor.

Gürkan Asma
26.10.2017, 21:50
Istifa tehdidini Katarliya bağlamadım.
Bak tek tek yazdim.
Kalan yöneticilere istifa edin diye baski yapan da Berat Albayrak..
Detayli anlattim.
Anlamışsındır umarım.
Bugün aglamayacak.
Dene pisman olmazsın..

Twitter da beyni olmayıp fikri olan kişileri kaynak olarak görüyorsan yanlış yoldasın hemen dön :)

Ayrıca konuyu yine anlamamışsın, başkan istifa tehdidi derken, şuan yönetimden istifa eden 6 kişinin seçildiği günden beri , "6+ kişi birden istifa ederiz yönetim düşer" diye devamlı tehdit ettiklerinden bahsediyor. Sence Nevzat Aydın tayfasına bu emri veren Berat Albayrak olabilir mi ? :)

Hem menejerlik ücreti üzerinden yönetime burda saydırdınız da saydırdınız , bu işe bi açıklama gerekli değil miydi?

Muharrem Usta nın 600 bin euro ya mı ihtiyacı var ? , Siz başkandan önce, kulübe verdiği parayı istifa edince geri koparmaya çalışan uyanıklara hesap sorun.

61_Hasan_69
26.10.2017, 21:50

Çok şükür gerçekleri gören birileri halen var

sasone
26.10.2017, 21:54
Hep birlikte yaşayıp görücez.
Daha 18 ve 20 yaşındaki oyunculari satmak için simdiden anlasma yapmaya calismasi da bunun bir kanıtı.

Ben bir şey iddia etmiyorum,sen bir denklem kurdun,ben de bir hamle ile kurduğun denklemin çürüklüğünü gösterdim.
Berat Albayrak,Usta'nın istifasını istiyor ve Usta da bunun için gayrı resmi alacağını öne sürüyorsa bu iş çocuk oyuncağı.

Ben Muharrem Usta ve Berat Albayrak gibi kişileri bu tür yoz kişiler olduğunu düşünmüyorum,öyle algılar yapıyor olabilirler ama bu haksızlık.
Genç çocukları satacak,kacaçak?
Ne kadar garip,o çocuklar ilk çıktığı günden beri kaça gider diye hesap yapan camianın bir üyesi bunu diyor.
Bana inanmıyorsanız bu forumda ilgili çocukların başlıklarına ve sosyal medyaya bakabilirsiniz.

Bunun hiç bir önemi yok,bizim yapımız bu,uğraşmış,çabalamış,düzeltmiş,en azından bozmamış bile diyemiyor bazıları,çünkü onlara göre Muharrem Usta düşman.

Allah razı olsun Kırşehirli Şamil Ekinci çıkmış da toparlanmışlar etrafında,yoksa bunlar da olmazdı belki.
Bir de beğenmeyip,gönderdiğimiz çocuklar ilçe takımı ile sahamızda plaka yazıp,gittiler.Orada bile kaderin bize anlatmak istediğini anlayan olmamıştır.

Neyse kısaca biz kalbimizi doğrultmadıkça ve bizi biz yapan değerlere saygı duymadıkça Allah da yüzümüzü güldürmeyecek,ben öyle yorumluyorum.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 21:56
Twitter da beyni olmayıp fikri olan kişileri kaynak olarak görüyorsan yanlış yoldasın hemen dön :)

Ayrıca konuyu yine anlamamışsın, başkan istifa tehdidi derken, şuan yönetimden istifa eden 6 kişinin seçildiği günden beri , "6+ kişi birden istifa ederiz yönetim düşer" diye devamlı tehdit ettiklerinden bahsediyor. Sence Nevzat Aydın tayfasına bu emri veren Berat Albayrak olabilir mi ? :)

Hem menejerlik ücreti üzerinden yönetime burda saydırdınız da saydırdınız , bu işe bi açıklama gerekli değil miydi?

Muharrem Usta nın 600 bin euro ya mı ihtiyacı var ? , Siz başkandan önce, kulübe verdiği parayı istifa edince geri koparmaya çalışan uyanıklara hesap sorun.Istifa baskisi var kalan yöneticilere.
Yonetim düşsün diye.
Anlar ve görürsün yakin zamanda.
Nevzat Aydinin ismini vermedim ben.
Istifa eden yöneticileri tek tek yaz google amcana.
Oku gecmislerini.
Anlarsin neyin ne olduğunu.

Karmam
26.10.2017, 21:58
Hep birlikte yaşayıp görücez.

Önceki mesajında söylemişsin, adamcı derken "tanıdığım" türevi bir şeyler kastediyorsan ben kimseyi tanımıyorum, eğer bu adamı beğenmek anlamında adamcı diyorsan evet doğru ki adamcılık da öyle olmaz aslında.

Kucka'nın menajer parasını verdim derken şunu kastetti. %10 standart menajerlik ücretidir. Biz bunun üzerine çıkmıyoruz. Kucka'nın özel bir durumu oldu transferi tamamlamak için üzerine çıkmamız gerekiyordu, üzerine çıktığımızı cebimden karşıladım dedi. Bunun asla ve asla uzaktan yakından "paramı verin" tarzı bir anlamı olamaz. Kulüp M.Usta'ya da kesinlikle para filan veremez. FFP kulüplerin başkanlara borçlanmasını engellemek için geldi. Kesinlikle hukuka aykırıdır, sen de tamamen yanlış algılamışsın o lafı.

Futbolcu değerlerinin zirve yaptığı yaşlar bunlardır. Adam alıp yetiştirecek çünkü kendine göre. 23-24 yaşlarından sonra asla ve asla böyle paralar dönmez trabzonspor'un bir oyuncusu için. şu an bu kadar para etmelerinin tek sebebi bu yaşlarıdır zaten. Özellikle Yusuf'un bundan sonra bir yükselişi olacağına kesinlikle inanmıyorum. Abdülkadir'in de beklentileri karşılayabileceğinden büyük şüphelerim var. Bak Dordmund 20 yaşındaki Emre Mor'u "Olmadı bu" diye elinden çıkardı. O bile geç bir yaş sayılıyor. Kariyeri Yusuf ve Abdülkadir'in çok daha ilerisinde olan Emre Mor 20 yaşına yeni girmişken 13 milyon euro'ya Dordmund'dan gitti.

Şimdiden anlaşma dediği onu da konuştuk, diğer ihtimalleri de hepsini görüşmelerimiz oldu diyor. Anlaştık filan demedi. Ne zararı var transfer görüşmesi yapmasının? Hatta böyle diyerek çocuklara piyasa yapıyor. Millet biliyor ki şimdi bunların ciddi talipleri var görüşmeler yapılıyor. Sattım mı dedi, gidecek mi dedi? Hayır. Görüştük dedi. Görüşsün, görüşmeye de devam etsin. Hayır zaten bunların bir yerde satılacağı her zaman biliniyordu, ne oldu ki şimdi?

Fatih Öztürk
26.10.2017, 22:00
https://s1.postimg.org/1rav5w4ogf/Ads_z.jpg

Kazım efendide zamanında yaptığı kepazelikleri anlatsa ya.
Herkes süt liman anasını satayım. Vatandaş amatör küme kulüp bakanlığından ne kabiliyeti varsa koca Trabzonspor'a yönetici olabiliyor.

ttsfurkan
26.10.2017, 22:02

Zeki insanların olduğunu görmek cidden sevindirici. Kupayı getireceğim deyip kulübü batırıp giden ihoya son güne kadar destek olan adamlar harika kadro kurmuş olan başkana daha 2. senesi dolmamışken desteği kesiyor :)

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 22:04
Burada yüzlerce mesajim vardir.
Muharrem Usta ve Ersun Yanal ile 3 yil içinde sabredebilirse kupa gelecek diye.
Isteyen bakar görür gecmis zamanlarda yazilarima.
Ve suanda savunulacak bir tane doğrusu yok bu adamın.
Yine de anlarsınız yakın zamanda.
Camia bütün değil.
Olan bize olacak bu cekismeler içinde.
Ve korkarim ki kisisel çıkarlar uğruna bu takimi mafedecekler.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 22:04

Usta başkan olduğu gün euro kuru 3.13 tl'den işlem görüyordu.

sasone
26.10.2017, 22:05
Yazacak o kadar çok şey var da o işleri yapanlara ulaşamadığımız için burada bizim gibi derdi Trabzonspor olan kimseyi kırmaya da değmez şu mübarek gecede,Allah herkesin kalbine göre versin.

Gürkan Asma
Istifa baskisi var kalan yöneticilere.
Yonetim düşsün diye.
Anlar ve görürsün yakin zamanda.
Nevzat Aydinin ismini vermedim ben.
Istifa eden yöneticileri tek tek yaz google amcana.
Oku gecmislerini.
Anlarsin neyin ne olduğunu.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiKalan yöneticilere baskıyı yapan zaten istifa eden 6 yönetici, bunu başkan söyledi az önce tv de. Amaç yönetimi sayı olarak düşürüp kongreye götürmek.

Peki bu istifa edenlerin (Nevzat aydın , M. Yiğit alp) gibi isimlerin siyasi görüşleri belli , sence bunlara istifa baskısını yaptıran şuanki hükümetten biri olabilir mi?

Şu iddiandaki saçmalığı anlatmaya çalışıyorum da farkına varmışsındır inşallah.

tonya55
borc 1 milyara gidiyor dedigimde cok linc yemistim.

Mehmet Cihan Kocaman
26.10.2017, 22:06
Burada yüzlerce mesajim vardir.
Muharrem Usta ve Ersun Yanal ile 3 yil içinde sabredilurse kupa gelecek diye.
Isteyen bakar görür gecmis zamanlarda.
Ve suanda savunulacak bir tane doğrusu yok bu adamın.
Yine de anlarsınız yakın zamanda.
Camia bütün değil.
Olan bize olacak bu cekismeler içinde.
Ve korkarim ki kisisel çıkarlar uğruna bu takimi mafedecekler.

Şu lafı diyen sensin. Ama bir buçuk senede bu adamları göndermeye çalışan da sensin. E hani sabır.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 22:07
Kalan yöneticilere baskıyı yapan zaten istifa eden 6 yönetici, bunu başkan söyledi az önce tv de. Amaç yönetimi sayı olarak düşürüp kongreye götürmek.

Peki bu istifa edenlerin (Nevzat aydın , M. Yiğit alp) gibi isimlerin siyasi görüşleri belli , sence bunlara istifa baskısını yaptıran şuanki hükümetten biri olabilir mi?

Şu iddiandaki saçmalığı anlatmaya çalışıyorum da farkına varmışsındır inşallah.Anladim da 2 tane sol görüşlü adama takılıp kaldin.
Diğerlerini de ac araştır.
Olasi kötü 1-2 sonucta Ahmet Çubukçu ve Ali Riza Egemen harici 4 yönetici daha istifa ederse yönetimin düşeceğini biliyor bunlar.
Kaos yakin.
Olan bize olacak.
Ne için kisisel çıkarlar için.

tonya55
26.10.2017, 22:11
baskan bastan sona her hareketin hata ekici gibi sakat ve 6 ay sonra serbest kalacak adama teklif edilen rakam 3 milyon euro idi 6 aylık ücretinide say edilen zarar ortada sen hala fiko nun pesinden gidip iyice batır bizi.istanbul takımlarından ne fayda gördük biz biri acıklasın.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 22:12
Şu lafı diyen sensin. Ama bir buçuk senede bu adamları göndermeye çalışan da sensin. E hani sabır.Hayırlısı olsun ama sadece benim bizim dememizle olmuyor hocam.
Bana göre cok fazla hata yapildi bu dönemde.
Isteyerek ya da istemeyerek.
Ve camia bu yönetime karşı suan.
Erken seçim belki iyi değil ama 2 kötü sonuç sonrasinda isler buna doğru gidecek gibi.
Ben Muharrem Usta düşmanı da değilim.
Onu demek için yazdim.
Yani adamci degilim.
Benim degil camianin sabri bitti.
Insallah güzel seyler olur bu saatten sonra ne diyelim.
Ama benim umidim yok.

Gürkan Asma
26.10.2017, 22:12
Usta başkan olduğu gün euro kuru 3.13 tl'den işlem görüyordu.Kontrol ettim şimdi doğru 3.13 imiş. :)

Enaldo61
26.10.2017, 22:17
Kur farkı baya etkiliyor zaten de mevzu borç değil ki, dediği gibi borcu o yapmadı ama ibra etmiceklerdi.

tonya55
26.10.2017, 22:21
borcu frenlemek cok zor artık.

ttsfurkan
26.10.2017, 22:30
Eğer bir başkan transferlerden cebine para atmıyor kulüpten para yemiyorsa o başkan görev süresi boyunca desteklenmelidir. Muharrem Usta nın da kulübe para yemek için gelmediği kesin. O zaman art niyetli olmayan taraftar görev süresi boyunca başkanına destek vermeli. Kongre zamanı geldiğinde ise durumu değerlendirip tabi ki isterse başka adayı destekleyebilir. Ama tüm iyi niyetiyle uğraşan kendi şirketini sponsor yapıp kulübe ciddi bir katkı veren başkana görev süresi boyunca destek olmamak, en azından sevmese bile sessiz kalmak yerine iftira atıp durmak hainliktir. Tabi ki eleştirilmelidir ancak hala kupa muhabbetiyle , siyasetle başkanı kötülemek tek derdi Ts olanlara yakışmaz.

Gürkan Asma
26.10.2017, 22:33
borcu frenlemek cok zor artık.190 milyon euroya alınan borç 200 milyon euroya frenlenmiş. Demek ki işi bilince oluyormuş.

tonya55
26.10.2017, 22:40
190 milyon euroya alınan borç 200 milyon euroya frenlenmiş. Demek ki işi bilince oluyormuş.
;)

tonya55
26.10.2017, 22:41
tesisleri sattık diyelim 200 milyon geldi abdulkadir yusuf dan söylenildigi gibi 40 gelse borc 600 civarına iner ondan sonrası yogurdu üfleyerekmi yerler tekrr aynı seviyeyemi gelir orası tartısılır isimiz cok cok zor.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 22:45
190 milyon euroya alınan borç 200 milyon euroya frenlenmiş. Demek ki işi bilince oluyormuş.

Gürkancım Usta göreve geldiğinde 397 milyon tl borçla devraldığını basın toplantısında açıklamıştı.
Yani kulüp neresinden tutsan elinde kalıyor.
Yahu madem borcu 600 milyon tl'den aldın ne fuşki yemeye seçildikten bir kaç ay sonra mali kongrede ibra ettin şunları.
Kim, neyin peşinde bu nasıl yöneticilik.

Gürkan Asma
26.10.2017, 22:45
tesisleri sattık diyelim 200 milyon geldi abdulkadir yusuf dan söylenildigi gibi 40 gelse borc 600 civarına iner ondan sonrası yogurdu üfleyerekmi yerler tekrr aynı seviyeyemi gelir orası tartısılır isimiz cok cok zor.

Hocam 55 milyon euro dan 2-3 sene içerisinde 190 milyon euroya çıkmış borç 2 yılda sadece 10 milyon euro artmış. Bazı arkadaşlar kestiremiyor durumu ama bu büyük başarıdır ve tebrik edilmesi gerekir.

kayseriliyiz
26.10.2017, 22:50
Camia bin parça.
Yönetimin takim içinde olanlardan haberi yok.
Savrulup gidiyoruz.
Ne acidir ki, buna çagre olabilecek insan, suan baska bir takimin hocaligini yapiyor.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

Gürkan Asma
26.10.2017, 22:51
Gürkancım Usta göreve geldiğinde 397 milyon tl borçla devraldığını basın toplantısında açıklamıştı.
Yahu madem borcu 600 milyon tl'den aldın ne fuşki yemeye seçildikten bir kaç ay sonra mali kongrede ibra ettin şunları.

Evet açıkladı, çünkü mali kongrede iho yönetimi borcu 397 milyon tl olarak açıklamıştı. Daha sonra Usta gerçek borcu hesaplayınca 600 milyon tl olduğunu açıkladı 1 ay sonra falan.

1 - Neden ibra edildi ?
2 - Iho yönetiminden kimse neden hesap sormadı ? Bunları ben de bilmiyorum. Asıl sorulması gereken soru bu ancak spiker sormadı.

Gerçi binlerce kişiyi kongre üyesi yapıp seçime giren ihoya yine gerekli tepki verilmemişti. O konularda değişik şeyler dönüyor.

Mehmet Fatih Yavuz
26.10.2017, 22:53

Burada püf noktası bu işi tl geliri, euro borcu ve gideri olan bir işletmede becerebilmek. Hem de %42 devalüasyona rağmen .

Ekonomik olarak başarısız olduğuna katılmam.

Bu konuya hakim adam belli.
Futbol yönetiminin acemisiydi, beceremedi zaten.
Hiçbir krizi yönetemedi.

Ama ekonomi bildiği iş.
Sonuç ta bunu gösteriyor zaten.

paspatojen
26.10.2017, 23:03
Eğer bir başkan transferlerden cebine para atmıyor kulüpten para yemiyorsa o başkan görev süresi boyunca desteklenmelidir. Muharrem Usta nın da kulübe para yemek için gelmediği kesin. O zaman art niyetli olmayan taraftar görev süresi boyunca başkanına destek vermeli. Kongre zamanı geldiğinde ise durumu değerlendirip tabi ki isterse başka adayı destekleyebilir. Ama tüm iyi niyetiyle uğraşan kendi şirketini sponsor yapıp kulübe ciddi bir katkı veren başkana görev süresi boyunca destek olmamak, en azından sevmese bile sessiz kalmak yerine iftira atıp durmak hainliktir. Tabi ki eleştirilmelidir ancak hala kupa muhabbetiyle , siyasetle başkanı kötülemek tek derdi Ts olanlara yakışmaz.

Allah akli basinda taraftarlarimizdan razi olsun. Bu kadar herseyi bilen bir taraftar grubu baska bir takimda yok! Adamin aldigi kadro belli, klubu aldigindaki borc belli, kurdugu kadro belli, cebinden verdigi para belli. Vallahi baskana cok uzuluyorum, elestirileri haketmiyor. Baska hicbir klup bir antrenore bu kadar sabretmezdi, istikrar dedi sabretti basina gelmeyen kalmadi. Simdi yamyamlar etrafta dort donuyor basini yemek icin.

Fatih Öztürk
26.10.2017, 23:17
Evet açıkladı, çünkü mali kongrede iho yönetimi borcu 397 milyon tl olarak açıklamıştı. Daha sonra Usta gerçek borcu hesaplayınca 600 milyon tl olduğunu açıkladı 1 ay sonra falan.

1 - Neden ibra edildi ?
2 - Iho yönetiminden kimse neden hesap sormadı ? Bunları ben de bilmiyorum. Asıl sorulması gereken soru bu ancak spiker sormadı.

Gerçi binlerce kişiyi kongre üyesi yapıp seçime giren ihoya yine gerekli tepki verilmemişti. O konularda değişik şeyler dönüyor.

Ya kardeşim 200 milyondan fazla borç Trabzonspor gibi halka açık şirketten saklanabilirmi kaldı ki kulübü düzenli şekilde bağımsız denetmenler denetliyor, önceki yönetimin kulüp müdürü Burak bey diye biriydi galiba bu yönetimde de görev aldı yani demek istediğim danışıklı yalancılık oynuyor birileri ama kim?

ccd6167
26.10.2017, 23:32
Millet borcu sorguluya dursun..

Benim derdim başından beri bu borcu bu duruma getiren iho denen adi adamın ibra edilip incelettirilmeden hala daha sokak ağızıyla kendini bir b.k sanıp konuşturulması.

Buna çanak tutan ustadır.. Hala daha inceletememiştir. İnşallah şimdi kendiside incelenir..

Mert Oğuzlu61
26.10.2017, 23:42

1 - Neden ibra edildi ?

Celil Hekimoğlu'nun X yöneticisi: İho, karşı çıkamayacağı siyasi bir liderin talimatıyla kongrede Usta için çalıştı. Karşılığında dönemi mali açıdan soruşturulmayacaktı.

Öyle de oldu.

Not: Siyasetin ''istemediği'' biri TS başkanı olursa İho dönemini inceletebilir mi ? Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.

Uğur KÜÇÜK
26.10.2017, 23:47
Celil Hekimoğlu'nun X yöneticisi: İho, karşı çıkamayacağı siyasi bir liderin talimatıyla kongrede Usta için çalıştı. Karşılığında dönemi mali açıdan soruşturulmayacaktı.

Öyle de oldu.

Not: Siyasetin ''istemediği'' biri TS başkanı olursa İho dönemini inceletebilir mi ? Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.Maalesef yine siyaset bir kişiyi atayacak.
Sıkıntıda tam olarak bu işte.

ensar_61
27.10.2017, 00:29
Herşeye rağmen başkana destek olmak zorundayız

Mert Oğuzlu61
27.10.2017, 01:12
Maalesef yine siyaset bir kişiyi atayacak.
Sıkıntıda tam olarak bu işte.

Elbette ''benci, bizci'' anlayışa sahip kötü niyetli üyeler vardır ama bu kez siyasi bağlantıları olan, zengin ve süslü vaadlerde bulunan iş adamı profili yemez, bence yemez. Belki bir ihtimal usulsüzler ile İho yu tekrar başkan yapabilirler, o da karşısına çok basit ve kolay lokma biri çıkarsa. Kazanırsa Aziz Yıldırım ın yaptığını yapar ve kongrenin delege yapısını tamamen değiştirerek kulübü aile şirketine çevirir ama karşısına zayıf birini çıkarmazlar.

Küçük balıkları usulsüzlerin ve siyasi abilerin yardımlarıyla yeme ihtimali var ama karşısına Hekimoğlu aday olarak çıkarsa bu kez küçük balık İho olur, Hekimoğlu onu yer. Hekimoğlu siyasiden de koparır, derin Trabzon dan da koparır, sağdan soldan da koparır. Kendi kemik oyu zaten az çok belli, Usta dan kopup gelecekler de düşünüldüğünde favori aday olur. İho için aynısını söyleyemeyiz çünkü herkesle kavgalı.

Gürkan Asma
27.10.2017, 01:23

Öyle de oldu.

Not: Siyasetin ''istemediği'' biri TS başkanı olursa İho dönemini inceletebilir mi ? Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.
Bi taraftan mantıklı ancak Iho kendi sülalesini kongre üyesi yaparak mı Usta için çalışmış oldu yani ?