PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Uğur KÜÇÜK
18.10.2017, 15:31
Emre Aksoy ile istifa süreci başladı.
Usta Aralıkta gider. Derin Trabzon başladı çalışmalara..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171018/24a3d0ba1c25e377fe0a89c022aa4941.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sezer sami
18.10.2017, 15:48
Emre Aksoy ile istifa süreci başladı.
Usta Aralıkta gider. Derin Trabzon başladı çalışmalara..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171018/24a3d0ba1c25e377fe0a89c022aa4941.jpg

Emre Aksoy'un açıklamasına bakıyorum aklım almıyor Ustanın nasıl hala o koltukta oturduğuna.
Yüzsüz herif geldiğinden beri hiç bir şey yapmamış, nasıl kongre kararı almıyor.
Futboldan anlamıyor
Futbolcudan anlamıyor
Transferden anlamıyor
Yönetim anlayışı sıfır (Hastaneler büyük ihtimalle ortaklı hastane. yönetim kurulu vardır, tek başına buna yaptırmazlar ki bunca sene batmamış)
Liderlik özelliği yok
En başından beri ne diye o koltuğa talip oldun be herif. Yapamayacağın işin altına hangi akla hizmet girdin! (bu da sadece siyasetle açıklanabilir heralde)

Hepsini geçiyorum, bu herif giderken ibra edilmemeli. Edilirse kapatalım kulübü bırakalım futbolu.

7can61
18.10.2017, 15:59
Biz buna tıpta PBS diyoruz. Yani paralı başkan sendromu. E şimdi diyeceksiniz diğer başkanlar çok mu futbolun içindeler çok mu anlıyorlar bu işten. Bence hiç biri bir boktan çaktığı yok. Büyük camiaların zaten başarılı olması için bu işten anlayan adamlara ihtiyaçları da yok. Bir şekilde yürütüyorlar gemilerini. Ama fakat biz aynı modeli uyguladığımız vakit sıvıyoruz.

Fatih Öztürk
18.10.2017, 16:46
IHO ya kaybettiği seçimde doğruları konuştu da ne oldu abi ? , önemli olan sportif başarı, şike davasını hukuk kurulu ayrı bi şekilde yürütecek vs vs dedi de ne oldu ? IHO kupa 3 ayda gelecek dedi hoopp başkan yaptılar adamı, belki de o gün sadece seçim kazanmak için konuşsaydı şuan ekonomik olarak da sportif olarak da bu durumda değildik.

Demem o ki, bırak TS yi ülke böyle, hayal satmadan seçim kazanamazsın.
Hacıosmanoğlu kupa 3 ayda gelecek falan diye bir açıklama yapmadı. Kupayı alıp boğaz köprüsünde tur atacaz gibi söylemleri oldu.

Fatih Öztürk
18.10.2017, 16:50
Geldiğinden beri takım avrupa kupalarını unuttu.
Geldiğinde 1461 Trabzon PTT ligindeydi şimdi 3.ligde küme düşmeme mücadelesi veriyor çok büyük ihtimal amatöre düşecek.
Basketbol branşı yerlerde sürünüyor.
Amatör şubeleri tek tek kapatıyor.
397 milyon tl borçla aldığı kulübün şuan net borcu 1 milyar tl.

Bitmiyor sayın başkan bitmiyor...

Gürkan Asma
18.10.2017, 16:50
Hacıosmanoğlu kupa 3 ayda gelecek falan diye bir açıklama yapmadı. Kupayı alıp boğaz köprüsünde tur atacaz gibi söylemleri oldu.Süre verdiğini çok iyi hatırlıyorum, hatta 1 ay bile demiş olabilir :)

Mert'
18.10.2017, 17:06
Sadri Başkan geri dönmez mi? Kendisini zamanında istifa et diye eleştirmiştim. Çok pişmanım çook.

Gürkan Asma
18.10.2017, 17:17
Sadri Başkan geri dönmez mi? Kendisini zamanında istifa et diye eleştirmiştim. Çok pişmanım çook.

Oyuncuları İstanbul'a satıp Trabzon küçük yer bahanesi deli ediyor beni :) , ama iyi adamdır.

Numan Yerlikaya
18.10.2017, 17:31
İnşallah ibra edilmez genelkurulda falan. Bu adam da çok pis işler dönüyor gibi

tristram
18.10.2017, 17:35
Oyuncuları İstanbul'a satıp Trabzon küçük yer bahanesi deli ediyor beni :) , ama iyi adamdır.
kimi satti mesela?selcuk kendisi gitti..burak'da ayni sekilde sozlesmesindeki maddeyi kullandi gitti sonra mevcut yonetim bu adami qral ilan edip geri getirdi..sadri sener sike surecinden sonra hatali bir suru transfer yaparak ortaligi dagitti ama herseye ragmen son 20 yilin en basarili baskaniydi..keske geri gelse.
kaldi ki adamin dedigide yanlis degildi.bunu kabullenmek istemesek de futbolcular icin ilk tercih her zaman istanbuldur..iyi futbolcuyuda sadece yuksek maas vererek getirebiliyorsun..bugun sosa istanbulda 2 milyon euro bile almazken burada 3un ustunde aliyor.
32 yasindaki cakma qral burak ikiyüzlüsü bile 3.5 milyon euro para vererek gelmeye ikna edildi.ustune 3 senelik sozlesme imzalandi..bu adam bu yasta istanbula gitse bu paralari alabilir miydi?cevap tabii ki hayir.
bazen kendimizi dev aynasinda goruyoruz.sadri sener sadece hosumuza gitmeyen gercekleri yuzumuze vurdu..ama yinede ne iho ne usta onun yanina bile yaklasamaz.

Sefa Murat Dokuz
18.10.2017, 17:41
Sadri Şener, bir seçim yarışına girmez. Sadri Şener şampiyon yapmıştır. Sonrasında evet hataları olmuştur transferler olmamıştır. Adrian, Henrique, Zokora vsvs... Ama seçim yarışına girmez, mevcuttaki aday adayları da Sadri Şener'e bizim duyduğumuz saygıyı duyuyor mu muamma. Bırakmadan önceki dönemde tekrar adaylığı sorulduğunda, başka bir aday çıkarsa aday olmam diyordu hatırlıyorum. Sonuç olarak geri gelmesi imkansız gibi, ama bu klübün son onurlu ve başarılı günleri onun dönemindeydi.

-Samet
18.10.2017, 17:46
Facebookta denk geldim bu yoruma.Usta'nın bunları isteyerek yaptığını düşünmüyorum.Ders alır , iş adamı diyordum , ancak kulüp yönetmek gerçekten farklı birşeymiş.Herşey planladığı gibi de gitmeyince rüzgara göre hareket etmeye başladı.Özellikle şu menajerlerin etkisi en kızdığım ve eleştirdiğim konulardan biriydi transferlerde.

"Lucescu'yu getireceğim dedin, Başkan seçilince geri vites yaptın "Lucescu ile görüşeceğiz dedim" dedin. Borçları azaltacağım dedin, maalesef ikiye katladın. Trabzonspor başarılı bir takım olacak dedin, 6-0, 7-0, ve 6-1 lik hezimetler yaşattırdın. 50. yılda şampiyon takım kuracağız dedin, 5 dünya yıldızı alacağız dedin, kimsenin adını dahi duymadığı adamları aldın. Transferler kötü performans gösterince bu oyuncuları ben almadım dedin, iyi performans gösterince bu sefer ben izledim ben aldım dedin, kendi yönetimini hiçe sayıp rezil ettin. 50. yılda şampiyon olacağız dedin 6. haftada havlu attık. Ersun Yanal giderse benimle beraber gider dedin, Ersun Yanal gitti sen hala kulüptesin. Katar konusunda Trabzonspor ve Trabzon şehrini maşa ettin. Vizyon vizyon dedin, kariyerinde bireysel başarıları olmayan bir hocayı takımın başına getirdin. Şimdi soruyorum sana sayın Usta, ne zaman sözlerini tutacaksın? Trabzonspor taraftarının gururuyla oynamaya ne kadar daha devam edeceksin?"

Bir taraftarın yorumu.Abartılarla beraber çoğunluğunda haklı maalesef durum bu.

ilelebeTS
18.10.2017, 17:47
Bu kulübe artık iş adamı başkan gelmemeli. Futboldan anlayan Trabzonspor'da futbol oynamış kişiler yönetimde olmalı.

Gürkan Asma
18.10.2017, 17:52
kimi satti mesela?selcuk kendisi gitti..burak'da ayni sekilde sozlesmesindeki maddeyi kullandi gitti sonra mevcut yonetim bu adami qral ilan edip geri getirdi..sadri sener sike surecinden sonra hatali bir suru transfer yaparak ortaligi dagitti ama herseye ragmen son 20 yilin en basarili baskaniydi..keske geri gelse.
kaldi ki adamin dedigide yanlis degildi.bunu kabullenmek istemesek de futbolcular icin ilk tercih her zaman istanbuldur..iyi futbolcuyuda sadece yuksek maas vererek getirebiliyorsun..bugun sosa istanbulda 2 milyon euro bile almazken burada 3un ustunde aliyor.
32 yasindaki cakma qral burak ikiyüzlüsü bile 3.5 milyon euro para vererek gelmeye ikna edildi.ustune 3 senelik sozlesme imzalandi..bu adam bu yasta istanbula gitse bu paralari alabilir miydi?cevap tabii ki hayir.
bazen kendimizi dev aynasinda goruyoruz.sadri sener sadece hosumuza gitmeyen gercekleri yuzumuze vurdu..ama yinede ne iho ne usta onun yanina bile yaklasamaz.

Selçuk'un sözleşmesi biteceği halde imzalamayıp bedavaya gs ye gitti. Ha yenilemiyorsa ona göre çıkıp açıklardın, herkes bilirdi. Olmadı kadro dışı bırakırdın, bakardık yeniliyor mu yenilemiyor mu. Burak a o sözleşmeyi Sadri Şener yönetimi yapmadı mı ? Burak istese selçuk gibi bedava gidebilirdi. Ancak 7 milyon euro gibi bi para kazandırdı bu kulübe. 7 milyon euro kazanan bir oyuncuyu 3.5 milyona ikna etmek şeklinde bakılırsa olaya Burak konusunda daha mantıklı düşünebiliriz bence. Ki o gittiğinden beri forvete saçtığımız ve sonucunda sıfır katkı aldığımız milyon euroları saymıyorum bile.

Sezon başından beri tek gol atamayan negredoya buraktan fazla para veriyorlar, olabiliyor öyle şeyler demek ki. 35 yaşındaki pepeye 10 milyon euro veriyorlar.

Trabzon konusunda Sadri Şener le aynı düşünmüyorum, herşeyi şehrin küçüklüğüne bağlamak acizlik oluyor, bu şehirde oynayacak onbinlerce futbolcu vardır bulup getireceksin.

Sonuçta Sadri Şener son iki başkandan daha iyiydi ona katılıyorum.

Fatih Öztürk
18.10.2017, 18:05
Süre verdiğini çok iyi hatırlıyorum, hatta 1 ay bile demiş olabilir :)

Pervasız adamdır lakin böyle bir sözü verecek kadar cahil değil :)

Gürkan Asma
18.10.2017, 18:07
Pervasız adamdır lakin böyle bir sözü verecek kadar cahil değil :)

http://www.hurriyet.com.tr/kupayi-alamadik-istifa-ediyorum-28821275

ibrahim
18.10.2017, 18:28
Sadri Şener işi geçti artık. Hazırcevap, esprili, tonton şampiyon başkan olabilir, Trabzonspor'a çok şey vermiş de olabilir, hatta bir çoğumuz kendisini çok seviyor da olabiliriz ama tüm bunlar şikeci tüpçü ile aynı safta durmuş olmasını, kulübü Mithat Halis gibi birisinin kucağına bırakmış olmasını, kardeşinin iş ortağı şikeci başını karşısına alamamış olmasını değiştirmiyor.

En az kattıkları kadar bizden kopardıkları da var. O treni malesef çoktan kaçırdı Sadri Şenerimiz...

TSezgin61
18.10.2017, 18:41
Gecmiste yaptigimiz hatalar önümüze geldi. Sadece bu yönetim icin yazmiyorum... Camia olarak su durumdan almamiz gereken büyük dersler var.

Trabzonun öz evladi Senol Günes —> Besiktasta basaridan basariya kosuyor
Besiktasin öz evladi Riza Calimbay —> Trabzonun umudu, kimse begenmiyor

gurur6134
18.10.2017, 18:43
Emre Aksoy'un açıklamasına bakıyorum aklım almıyor Ustanın nasıl hala o koltukta oturduğuna.
Yüzsüz herif geldiğinden beri hiç bir şey yapmamış, nasıl kongre kararı almıyor.
Futboldan anlamıyor
Futbolcudan anlamıyor
Transferden anlamıyor
Yönetim anlayışı sıfır (Hastaneler büyük ihtimalle ortaklı hastane. yönetim kurulu vardır, tek başına buna yaptırmazlar ki bunca sene batmamış)
Liderlik özelliği yok
En başından beri ne diye o koltuğa talip oldun be herif. Yapamayacağın işin altına hangi akla hizmet girdin! (bu da sadece siyasetle açıklanabilir heralde)

Hepsini geçiyorum, bu herif giderken ibra edilmemeli. Edilirse kapatalım kulübü bırakalım futbolu.

Iho nasil ibra olduysa ibra etmeyenler fazla olmasina ragmen oldu bittiye getirilerek nasil ibra oldugu metin genc tarafindan ve buna muhalefetin ses cikarmadigi herkesin malumu yarin birgun usta da olacaktir al gulum ver gulum isi bunlar..

cubido
18.10.2017, 18:55
Muharrem Usta'nın başarılı olacağını düşünenlerdendim. Açıkçası bu kadar hazırlıksız olacağı hiç aklıma gelmemişti.
Sportif anlamda ciddi olarak çuvalladı.
Bununla birlikte kulüp ekonomisi konusunda kendisine haksızlık yapılıyor.
Borç arttı diyor ya bazı arkadaşlar;
1)İlk geldiği sezon yıllık oyuncu ücretleri 40 milyon küsürden 23 milyon civarına düşürülmüştü yanlış hatırlamıyorsam.
Yaklaşık 20 milyon Euro yani 80 milyon TL yıllık tasarruf yapılmıştı(Bu sezon o tasarrufu fazlasıyla eritti tabi). Bunun da sebebi bu yıl amiyane tabirle "ya herro ya merro" demesiydi. Yani kulüp ilk 2'ye girse CL vs bu paraların karşılığını alabilirdik ama olmadı.
Yani oynadığı kumar tutmadı
2)Yıllık yaklaşık 100.000TL civarı bankalara faiz ödüyoruz. Neredeyse yıllık gelirimiz kadar. Bu bjk dahil hemen hemen tüm kulüplerin sorunu. Son 5 yılda borcu azalan kulüp yok. Bu faiz sarmalından hiçbir kulübün kurtulma ihtimali de yok. Muhtemelen bir kaç yıla teknik iflas yaşayacak kulüpler. Ya satılacaklar ya da devlet el atacak duruma
3)Euro kurundaki hareketlilik de yine yönetimin yönetemeyeceği bir maliyet unsuru. Artı da yazabilir ama bu yönetim döneminde kur artışları nedeniyle kur zararı da yazıldı bildiğim kadarıyla
Yani sportif ve yönetimsel hataları bir yana ekonomik durumla bu yönetimin son transfer dönemine kadar bir suçu yoktu.

Bir başka konu da İHO ile kıyaslamak. Ben de bazı davranışlarını bir kaç kez İHO'ya benzetmekle birlikte İHO bu kulübün gelmiş geçmiş en çapsız başkanıydı.
Herkesin görüşüne saygıma var, İHO taraftarı kişilerin bir anda tekrar su yüzüne çıkmasını da anlayabiliyorum ama, bu kulüp bir daha kolay kolay İHO'ya o makamı vermez.
Verdiği gün de bu kulübe geçmiş olsun zaten.

bach72
18.10.2017, 18:55
Muharrem'in en büyük sorunu karakter fakiri olması.Bu fakirlik adamı tam bir yalan makinasına çevirmiş.Her söylediği yalan.Hepimizin yalanları oluyordur elbet.Yanlışlarımızda oluyor.Ama Muharrem hep yalan söylüyor hep yanlış.Düzelir mi?Düzelmez.Ne yapmalı?İlk kongrede kıçına tekmeyi vurmalı.

Fatih Öztürk
18.10.2017, 19:35
http://www.hurriyet.com.tr/kupayi-alamadik-istifa-ediyorum-28821275

Bu yönetici abimiz yönetimden ayrıldıktan sonra kinaye yapıyor öyle bir söz yok, bu sözü verecek toptop cumhurbaşkanında bile yok nerde kaldı pervasızda olacak.

Ozan Yılmaz
18.10.2017, 19:37
Bu yönetici abimiz yönetimden ayrıldıktan sonra kinaye yapıyor öyle bir söz yok, bu sözü verecek toptop cumhurbaşkanında bile yok nerde kaldı pervasızda olacak.
Seçimden önce 3 ay içinde kupa gelecek 1 ay içinde Aziz o koltukta kalamayacak vaatlerini canlı yayınlarda verdi o adam, geçiniz.

Gürkan Asma
18.10.2017, 19:37
Hocam hatırlıyorum kongre konuşmasında kendi söyledi, seçilme sebebi de budur. Bunu kesin bi dille diyince milleti canevinden vurdu topladı oyları.

Fatih Öztürk
18.10.2017, 19:49
Seçimden önce 3 ay içinde kupa gelecek 1 ay içinde Aziz o koltukta kalamayacak vaatlerini canlı yayınlarda verdi o adam, geçiniz.

Hocam hatırlıyorum kongre konuşmasında kendi söyledi, seçilme sebebi de budur. Bunu kesin bi dille diyince milleti canevinden vurdu topladı oyları.

Gençler hadi sizin dediğiniz olsun ama öyle demedi iddia etmeyin.
"kupa bizim namusumuzdur, ya kupayı alırım ya da kupa beni alır" sözü var evet ama kupayı 3 ya da 6 ayda getiririm sözüne hangi salak oy verir, bu kadar sığırmı kongre üyeleri?

Ozan Yılmaz
18.10.2017, 19:51
"kupa bizim namusumuzdur, ya kupayı alırım ya da kupa beni alır" sözü var evet ama kupayı 3 ya da 6 ayda getiririm sözüne hangi salak oy verir, bu kadar sığırmı kongre üyeleri?Kulağımla adamın ağzından duyduğumuz şeyler bunlar canlı yayınlarda verilmiş vaatler iddia falan değil.

Gürkan Asma
18.10.2017, 19:54
"kupa bizim namusumuzdur, ya kupayı alırım ya da kupa beni alırım" sözü var evet ama kupayı 3 ayda ya da 6 ayda getiririm sözüne hangi salak oy verir, bu kadar sığırmı kongre üyeleri?

3 ayda kupayı getirecem dedi ve seçimi o şekilde kazandı.

Şuan düşününce öyle tabi, o zaman ki şartlara göre düşünmek lazım :) milletin psikolojisi yerinde miydi ? En kötü zamanlarımızdı.

memozcan
18.10.2017, 20:00
"kupa bizim namusumuzdur, ya kupayı alırım ya da kupa beni alır" sözü var evet ama kupayı 3 ya da 6 ayda getiririm sözüne hangi salak oy verir, bu kadar sığırmı kongre üyeleri?
maalesef..

Fatih Öztürk
18.10.2017, 20:08
Kulağımla adamın ağzından duyduğumuz şeyler bunlar canlı yayınlarda verilmiş vaatler iddia falan değil.

3 ayda kupayı getirecem dedi ve seçimi o şekilde kazandı.

Şuan düşününce öyle tabi, o zaman ki şartlara göre düşünmek lazım :) milletin psikolojisi yerinde miydi ? En kötü zamanlarımızdı.

Gençler acayip inadınız var tamam bu herif sözünü tutmayan biri lakin kupayı getiririm sözünü medya cilalayıp süreye indirgedi aynı Usta'nın Lucescuvari hoca sözünü Lucescu'yu getirecez sözüne çevirdiği gibi etmayun :)

Fatih Öztürk
18.10.2017, 20:09
maalesef..

:D

Vkgz
18.10.2017, 20:12
Trabzonspor tarihinin en başarısız başkanlarından...

Fatih Öztürk
18.10.2017, 20:12
Hacıosmanoğlu ciddi ciddi kongre hazırlıkları yapıyormuş, sıçıp sıvayıp tüy dikme sırası habire el değiştiriyor.
Olası bir seçimde aday olursa en güçlü isim Hekimoğlu görünüyor.

My
18.10.2017, 20:19
Hekimoğlu aday olacak mı? http://s.trabzonhaber.com.tr/i/1x1.gifhttp://s.trabzonhaber.com.tr/i/1x1.gif
18.10.2017 19:58

http://d.trabzonhaber.com.tr/news/98087.jpg

Son nokta koydu!

Hekimoğlu'nun kararlılığı devam ediyor.
Trabzonspor'da seçimli genel kurul tartışmaları başlarken son kongreyi az bir oy farkıyla ikinci sırada tamamlayan Celil Hekimoğlu bir kez daha "yokum" dedi. Kendisini aday olmaya zorlayan şartların artık ortadan kalktığını dile getiren eski yönetici, olağanüstü kongre kararı alınması durumunda aday olmayacağı yönündeki görüşünü tekrarladı.

"FRENİ ÇEKECEKTİK"
Celil Hekimoğlu, "Bu yöndeki tavrımda ve kararımda herhangi bir değişiklik yok. Biz aday olurken neyi, nasıl, kimlerle yapacağımızı planlamış, projemizi de tüm detayları ve çıplaklığıyla, samimi biçimde anlatmıştık. El frenini çekecektik ama üyeler farklı beklentilerle bir tercih kullandılar. Kulübün durumu daha da zorlaştı. O nedenle ben yokum" dedi.

http://www.trabzonhaber.com.tr/hekimoglu-aday-olacak-mi-92713h.htm

bach72
18.10.2017, 20:27
Hekimoğlu çok planlı çalışmıştı.Kongreye 1 yıl varken plan ve projelerini tüm üyelerin yanına giderek anlatmıştı.Ama kongre üyelerimiz hayal satan adamın peşinden gittiler.Hayal satan adam Ak partinin sırtını sıvazladığı adaydı.Parasıyla hava atıyordu.Çünkü sonradan görmeydi.Atıyor tutuyordu ki bu bizim milletin en sevdiği şeydir.Söyle yalanı al oyu.Millete parasıyla köfte ekmek yediriyordu ki buda bizim milletin en sevdiği şeydir.Ver makarnayı al oyu.Yazık oldu Hekimoğlu'na.

ccd6167
18.10.2017, 21:05
Defolup gitmesi gereken şahıs..

1 tane doğrun yok be adam

yorumsuz6117
18.10.2017, 21:05
Rezilsin..

Emre EFENDİOGLU
18.10.2017, 21:33

Ben de izledim, gayet net bir şekilde dedi bunu kameralar karşısında. Hepimiz rüya görüyor olamayız.

Berkan
18.10.2017, 21:37
İho ile Ustayi karsilastirmak ayiptir ikiside berbattir ama iho bu konuda nirvanadir. aziz yildirim adam seçse bu kadar maddi manevi zarar verecek adami Türkiye cumhuriyetinde bulamazdi

ensar_61
18.10.2017, 21:44
Defolup gitmesi gereken şahıs..

1 tane doğrun yok be adam

Asla defolup gitmemesi gereken şahıs.batacaksak beraber batacağız.yok öyle kulübü batırıp çekip gitmek

selcuk
18.10.2017, 22:03
hayal kirikligi hergün büyüyor

ccd6167
18.10.2017, 22:05
Asla defolup gitmemesi gereken şahıs.batacaksak beraber batacağız.yok öyle kulübü batırıp çekip gitmek

Bu kişiyi genel kurulda ibra etmeyeceksin.. Sonra da iho yu inceletmemesinin bedelini ödeceksin buna da..

Fatih Öztürk
18.10.2017, 22:18
Ben de izledim, gayet net bir şekilde dedi bunu kameralar karşısında. Hepimiz rüya görüyor olamayız.

Önemli değil de bende bizzat böyle bir demecinin olmadığını ağzından duydum hatta bi röportajında da bu durumdan dolayı serzenişte bulundu. Hülasa boşverelim gitsin, herkes sermayelerine yeni yeni balyalar eklemiş biz de umutlarımıza pranga çekelim.

ensar_61
18.10.2017, 22:30
Bu kişiyi genel kurulda ibra etmeyeceksin.. Sonra da iho yu inceletmemesinin bedelini ödeceksin buna da..

Kesinlikle..o kadar mağdur edebiyatı yaptıktan sonra ihoyu ibra ettirmesinin altında yatan bir sebep olmalı

hay1699
19.10.2017, 01:27
Kesinlikle..o kadar mağdur edebiyatı yaptıktan sonra ihoyu ibra ettirmesinin altında yatan bir sebep olmalı

Ne olabilir ki... Hatırlı şahıslar...

Poor
19.10.2017, 03:30
MRAyi getirin takimi toparlasin.

Travelair
19.10.2017, 08:55
MRA geleceğine Özkan Sümer gelsin.

Trabzonspor'un büyük handikaplarından biri blok oylardır. Kaynak nerden bulamadım ama bilmem kaç bin oyun bilmem kaç binini 3 kişi yatırmış diye okumuştum. Bu felaket. Bu neden yasaklanmadı? Blok oy sistemi yasaklanmalı.

Ayrıca İho'yu şimdiki başkanla kıyas tüm bu rezilliklere rağmen hala hata olur. Ama para olmadığı sürece düşülecek durum bu.

Para nerde?

1- Devlet bankalarında
2- Şampiyonlar Ligi'nde
3- Yetiştireceğiniz futbolcuları satmada

Devlet bankalarından uygun oranda kredi çekebilmek için siyasetle içiçe geçmeniz gerekebilir
Şampiyonlar Ligi'ne girebilmeniz için kirli düzene girmeniz gerekebilir
Futbolcu yetiştirip satmanız için ise bu konuda köklü bir sisteminiz ve uzun zamanınızın olması gerekmektedir

Bu durumda para olmadan gelecek başkanlar da başarısız olacaktır, hele de işin içinden gelmiyorlarsa

Hekimoğlu aday değilmiş. Olmasın, kimseye yalvaracak değiliz. Özkan Sümer'e çok kanım ısınmaz ama yine camia içinde çoğundan iyidir, futbolun içindendir, ikna edebilirlerse ve iyi bir ekip kurulabilirse bir çıkış yolu olabilir kanaatindeyim

gurur6134
19.10.2017, 13:26
MAY da sanki yesil isik yakti gibi son demecinde ..aday olursa surpriz olmaz..tesisleride sattirmam falan satamazlar diye esip gurluyor satilsa senden izin mi alacaklar tapulu mali sanki vesselam enteresan insanimiz var hakikaten..

gurur6134
19.10.2017, 13:27

Al gulum ver gulum bugun beni yarin seni hesabi bunlarinki.. yoksa ibra edilmedigini canli yayinda herkes gordu oldu bittiye getirildi sayim yapilmadan hayir icin kalkan eller cogunlukdaydi..

gurur6134
19.10.2017, 15:44
:)
https://mobile.twitter.com/kadirilhan61/status/920745356387897344

Mert Oğuzlu61
19.10.2017, 16:17
İho dan korkusu nedir ya da beklentisi nedir bilemem ama İho nun TS taraftarı bile olmayan hileli 1.500 civarı üyesini TS kongresinden söküp atmaması yüzünden muhtemelen belediye kulübü olacağız ve koskoca kulüp İho nun aile şirketine dönecek. Fenerli olsa daha büyük zarar veremezdi.

İho kendisini her fırsatta eleştirirken Usta nın bu adamdan korkma sebebi sanırım 1.500 civarı oy potansiyeliydi ama geldiğinden beri hiçbir icraat yapamamasını geçtim, bu olayın bile üzerine gidemedi. Eğer önümüzdeki kongrede İho ebediyen başkan olacağı kritik seçimi kazanır da koltuğu bu kez Aziz Yıldırım gibi bırakmamak üzere kaparsa, buna engel olmayanları tarih unutmayacaktır.

Efsaneleştirdiğiniz Özkan Sümer den tut Faruk Özak, Sadri Şener e kadar hiçbir eski başkan bu tehlike karşısında ağzını açmamıştır. Koca camiada bu tehlikeye sadece gariban Hekimoğlu dikkat çekti, onu da kimse iplemedi. Adam gelir gelmez ilk işim onları temizlemek olacaktı dedi. İHO kongrede yaprak ağaç falan derken herkes dalga geçiyordu, adam şu an olası kongrede ''en az'' +2.500 oy potansiyeli ile en büyük başkan adayı. Karşısına eğer herkesin desteğini alacak tek aday çıkmazsa kulübü ebediyen kaybedeceğiz, ne efsanelerden(!) ne divan üyelerinden çıt yok. Usta zaten şike için yapmadığı PR çalışmalarını İho için yapıyor, ondan umudu tamamen kestim.

Çok merak ediyorum kongrede Hekimoğlu aday olmazsa ne halt yiyeceğiz ?

My
19.10.2017, 16:28
Sanıyorum artık yavaş yavaş acı gerçeği kabullenme zamanı yaklaşıyor. Nasıl Usta Çalımbay'la son hamlesini yaptıysa Trabzonspor'da önündeki kongrede son hamlesini yapacak. İşler içinden çıkılmaz bir hal aldı.

oflubektas
19.10.2017, 16:34
İho dan korkusu nedir ya da beklentisi nedir bilemem ama İho nun TS taraftarı bile olmayan hileli 1.500 civarı üyesini TS kongresinden söküp atmaması yüzünden muhtemelen belediye kulübü olacağız ve koskoca kulüp İho nun aile şirketine dönecek. Fenerli olsa daha büyük zarar veremezdi.

İho kendisini her fırsatta eleştirirken Usta nın bu adamdan korkma sebebi sanırım 1.500 civarı oy potansiyeliydi ama geldiğinden beri hiçbir icraat yapamamasını geçtim, bu olayın bile üzerine gidemedi. Eğer önümüzdeki kongrede İho ebediyen başkan olacağı kritik seçimi kazanır da koltuğu bu kez Aziz Yıldırım gibi bırakmamak üzere kaparsa, buna engel olmayanları tarih unutmayacaktır.

Efsaneleştirdiğiniz Özkan Sümer den tut Faruk Özak, Sadri Şener e kadar hiçbir eski başkan bu tehlike karşısında ağzını açmamıştır. Koca camiada bu tehlikeye sadece gariban Hekimoğlu dikkat çekti, onu da kimse iplemedi. Adam gelir gelmez ilk işim onları temizlemek olacaktı dedi. İHO kongrede yaprak ağaç falan derken herkes dalga geçiyordu, adam şu an olası kongrede ''en az'' +2.500 oy potansiyeli ile en büyük başkan adayı. Karşısına eğer herkesin desteğini alacak tek aday çıkmazsa kulübü ebediyen kaybedeceğiz, ne efsanelerden(!) ne divan üyelerinden çıt yok. Usta zaten şike için yapmadığı PR çalışmalarını İho için yapıyor, ondan umudu tamamen kestim.

Çok merak ediyorum kongrede Hekimoğlu aday olmazsa ne halt yiyeceğiz ?

Geçen kongre öncesi de yazdım, İHO'nun üye yaptıklarının çoğu İHO'ya oy vermedi, geçen seçim oy kullanamayan yeni üyelerin de çoğu vermez, vermeyecek. (Çoğu köy-memleket derneklerinden toplanmış, İHO'nun tanımadığı üyeler, bir kısmı ekrabam :) ) Yönetim elindeyken seçimi kaybettiyse şimdi hiç kazanamaz.

Muharrem Usta "Aralık'ta olağanüstü kongre" iddialarını kendi çıkarıyor, nabız yoklamak için. CEO'su olduğu şirket takıma çuvalla para bağlamış, o sponsorluk paraları da Burak Yılmaz transferinin teminatı olmuş. Kendi cebinden yaptığı ödemelerinin de bir kısmını almadı. Bu aşamada ona karşı yeterli imza toplanacağını zannetmiyorum. Kasım 15'e kadar her maçı kaybetsek bile çok düşük ihtimal. Usta'nın kongre ile düşmesi için iktidar desteğinin net olarak çekilip başka bir adaya kayması ve bazı "yerel" dinamiklerin ona karşı birleşmesi gerek. (Metin Atasoy, Faruk Özak vd.) Zaten takımın durumu biraz düzelsin, yönetim kurulunu değiştirmek için kongreyi kendisi yaptıracak.

tonya55
19.10.2017, 18:34
sadri o dönemde rahattı kulubun fazla borcu yoktu 100 milyon dolar belkide daha fazla borclandırdı.1461 ilk yılında harcanan para 20 milyon sami büyüktopac gibi oyuncuları alarak.

gurur6134
19.10.2017, 19:29
Iho da ustada borcu katlayarak uzerlerine dusen gorevleri yerine getirdiler artik klup bu odenmez borcla hem malum partinin arka bahcesi haline getirildi muhtacsin artik bana moduna sokuldu hem de surekli istanbul takimlarinin basina bela olan anadolu efsanesi kimildayamaz hale getirildi 1 tas da 2 kus bu olsa gerek.

tonya55
19.10.2017, 20:12
ekonomist ve futboldan anlayan bir baskan lazım artık deniz bitti sadri sener gelse hicbirsey yapamaz deniz bitti.

bach72
19.10.2017, 21:46
Eyyy gidi palavracının önde gideni Muharrem!.Nerdesin?Niye takımın başında değilsin.Niye Trabzon da değilsin.Nasıl başkansın kardeşim sen.

My
19.10.2017, 22:06
Bi dakka ya. En son İHO zamanındaki son rezillik futbolcu alacaklarından dolayı yaşanan büyük sıkınıtlardı. Yaşamadığımız rezillik kalmadı Usta'yla diyorduk ya :)

Futbol Arenaâ€Onaylanmış hesap @futbolarena (https://twitter.com/futbolarena)
Castillo 8 aydır ödenmeyen alacakları için Trabzonspor Kulübü'ne menajer ve avukatını yolladı. Ödeme planı için ikna edilmeye çalışılıyor.

https://pbs.twimg.com/media/DMhShsQWkAAzwiS.jpg

7can61
19.10.2017, 22:11
Dransfer yok mu dransfer? Kap yok mu kap?

Şimdi bunlar yandık bittik diyip de devre arasında Yusufla Abdül satarda

zekeriyya
20.10.2017, 08:18
başkanın para bulması lazım
nereden geldi ise getirsin
bu pisliği teizlesin

celaledtin
20.10.2017, 09:43
Muharrem başkana hep destek tam destek. Böyle bir adam bir daha Trabzona gelmez.

Badaloğlu
20.10.2017, 09:50
Muharrem başkana hep destek tam destek. Böyle bir adam bir daha Trabzona gelmez.

Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Milletin karnı tok bu laflara...

Trabzon'a ne başkanlar geldi geçti.

Muharrem Usta, önce rüştünü ispatlayacak.

Taraftara palavra sıkmayacak.

50. yılda şampiyonluk masalı onu yer, bitirir...

celaledtin
20.10.2017, 10:21
Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Milletin karnı tok bu laflara...

Trabzon'a ne başkanlar geldi geçti.

Muharrem Usta, önce rüştünü ispatlayacak.

Taraftara palavra sıkmayacak.

50. yılda şampiyonluk masalı onu yer, bitirir...
Şampiyonluk diyecek , Lucescu diyecek , Şike diyecek . Ne desin başka stadın çimlerindenmi bahsedecekti.

H.Albayrak
20.10.2017, 11:08
Şampiyonluk diyecek , Lucescu diyecek , Şike diyecek . Ne desin başka stadın çimlerindenmi bahsedecekti.

celalettin .. lütfen kafa açma kardeşim.

gurur6134
20.10.2017, 11:23
Oy Trabzon Trabzon!

Bu bataklık nasıl oluştu?

Madde madde yazayım:

- Ülkemizde onlarca kulübün ocağına incir ağacı diken bir menajerlik çetesi, Trabzonspor’u adeta yolgeçen hanına çevirdi. Delik deşik etti. Bu çetenin elemanları direkt ya da endirekt olarak, kalitesiz bir sürü futbolcuyu tonlarca para karşılığında Trabzonspor’a verdi. İnanılmaz indiragandiler oldu. Bu çetenin kirli elleri halen de kulübün içinde dolanıyor.

- Menajerlerin cebi çok dolduruldu. Örnek mi? Oscar Cardozo için menajer Gerardo Perez’e 1 milyon 200 bin Euro... Marco Marin için Liansports adlı şirkete 1 milyon Euro... Kevin Constant için menajer Frederic Guerra’ya 840 bin Euro... Stephane M’bia için menajer Mazlum Ali Bilecan’a 800 bin Euro... Dame N’Doye için menajer Nikolaj Sonne’ye 750 bin Euro verildi.

- Deniz Yılmaz ve Serdar Gürler için menajer Mathieu Markaroğlu’na 1 milyon 586 bin lira... Muhammet Demir için menajer Fazıl Özdemir ve Jean Musampa’ya toplam 550 bin Euro verildi.

- Luis Cavanda’nın transferi karşılığında Galatasaray’dan 1 milyon 800 bin Euro bonservis ücreti alındı. Bu paranın 206 bin Euro’su menajer Fazıl Özdemir’e verildi.

- Stephane M’bia 6 milyon Euro karşılığında Hebel Fortuna’ye gönderildi. Bu paranın 1 milyon 260 bin Euro’su menajer Mazlum Ali Bilecan’a takdim edildi.

- Majeed Waris’in bonservisi için 6 milyon Euro... Adrian için 5 milyon 300 bin Euro... Oscar Cardozo ve Didier Zokora için 5’er milyon Euro... Jaja için 4 milyon 200 bin Euro bonservis ücreti verildi.

- Son 7 yılda transfer edilen 100’ü aşkın futbolcu için menajerlere 120 milyon lira ödendi.

- Yine bu sürede bonservis bedeli adı altında kulüp kasasından 600 milyon lira çıktı.

- Sözleşme ücretleri çok şişirildi. Örnek mi? Dame N’Doye’nin yıllık garanti ücreti 2,5 milyon Euro, Kevin Constant’ın 2 milyon 400 bin Euro idi.

- Beşiktaş’ta yılda 1 milyon 550 bin Euro’ya top koşturan Sosa’yla yıllık 3 milyon 240 bin Euro üzerinden sözleşme imzalandı.

- Borç 900 milyon lirayı buldu. Yılda halen 120 milyon lira faiz ve kur farkı oluşuyor.

- Sıkı durun şimdi! Çok önemli... Özellikle yabancı transferlerde kulüp kasasından çıkan bonservis ve imza paralarının neredeyse tamamına yakını... Karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda... Ülkemizde cirit atan taklacı bazı menajerler tarafından cebe indirildi. Sonra da pay edildi.

- Yine sıkı durun! Bazı futbolcularla imzalanan şişirilmiş yılık ücretlerin belli bir bölümü... Yine çeşitli anlaşmalar doğrultusunda... Yine taklacı bazı menajerler tarafından cebe indirildi. Yine pay edildi.

- 3’er, 4’er yıllık sözleşme imzalanan futbolcularla 1. yıl sonunda üste para verilerek yollar ayrıldı.

- Menajer adı altında ağabey, baba ve hatta sevgiliye bile para kaptırıldı.

- Kulübün scout ekibi dünyanın dört bir yanında binlerce maç izlemesine karşın... Raporlar bir kenara itildi. Taklacı bazı menajerlerin önerdiği içi geçmiş futbolcular transfer edildi.

- “Trabzonspor lobisi oluşturuyoruz” derken... Kendine bile faydası olmayan kişilere destek verildi.

✶ ✶ ✶

Hani demem o ki...

Trabzonspor’un saha içinden ziyade...

Saha dışı taktiği çok kötü!

Atilla Turker

halilaziz61
20.10.2017, 11:31
Başkan geldi geleli en büyük hamlelerinden birini rıza Çalımbay i getirmekle yapmıştır
Neden sorusuna şöyle cevap vereyim;
Seçildiği günden beri iddialı açıklamalarla ve vaatlerle camiada an be an beklentileri yükseltmesi ve bir türlü gelmeyen sportif başarı büyük kırılmalara cokuslere neden oldu.
Herkes sınırlı gergin
Gerginlik daha çok başarısızlığı doğurdu
Başkan riza hamlesi ile ilk kez beklentiyi düşük tuttu ve bunun ödülünü alacak
Üst üste maç kazanıp tekrar potaya girmeye hazır olun

Ancak potaya girildiğinde beklenti yükseleceği için yine istenilen yerde bitirilemiyecek maalesef
Ancak tekrar ediyorum
İlk yarı sonuna kadar kolay kolay maç kaybetmeyecegiz
Önümüzdeki iki lig maçını kazanmamiz bizi lig için tekrar iddialı konuma sokar
Bunun aksini iddia eden çıkmaz sanırım
Bu hafta GS FB berabere kalırken diye düşünüyorum

celaledtin
20.10.2017, 11:34
- Borç 900 milyon lirayı buldu. Yılda halen 120 milyon lira faiz ve kur farkı oluşuyor.
Turker

Paraya bak be. Neyseki sadece taraftarız.

tanjugunduz
20.10.2017, 12:15
her sene ilk 7 8 haftada nasıl.lige havlu atıyoruz yok böyle bir yönetim şekli nasıl beceriyor anlamıyorum . bu kadar ekonomi paralar benim.diyen sirketlerde yok nasıl saçıp savuruyorlar bu yönetim gitmeli hemde ibra edilmeden hesap vermelidir.

Ersun yanal istifa

My
20.10.2017, 12:36
Mevzu sadece sportif başarı ve ya başarısızlık değil ki. Adam o kadar çok şeyde çuvalladı ki sportif sonuçlar bunlardan sadece biri. Eylem ve söylem tutarsızlığı bu kadar derin olan birisine hala güven duyabilmek te ayrı bir tartışma konusu. Aslında tartışılacak o kadar çok şey var ki camia içi, Usta bunlardan sadece birisi. Açıkçası ben umudumu yitirdim gibi bir şey.

serkanholep
20.10.2017, 12:39
herksete suç var bence

biz taraftarda da, yönetimde de ,futbolcuda da

biz gs, fb,bjk gibi büyük transferler yaparak şampiyon olacağımızı falan düşndük, hala da öyle düşünüyoruz

halbu ki olmuyor ve daha da dibe batıyoruz maddi ve manevi olarak

transferlerimiz bero, durica, pereira ve mas gibi oyuncular olmalı

tabi mantık larak söylüyorum.

ucuz ve tecrübeli, ucuz ve gelecek vaadeden genç oyuncuları almalıyız

ortak nokta ucuz olmaları

sosa, kucka, burak, onur, ndoye, onazi, castillo pahalı veya maaş yükü fazla oyuncular

tabi ki iyi oyuncular ama bunların harmanlanması zaman alıyor ve bu da bize kayıp olarak dönüyor

takımın dengesi bozuldu mu her anlamda dip yapıyoruz

halbuki yüksek maaşlı oyuncular yerine bedava, ucuz ama izlenmiş, bölgesinin adamı oyuncuları alsak ve bunu 2-3 yıl sürdürebilsek daha iyi olur

2-3 yıl asla şampiyonluk beklemeyeceksin ama

biz taraftarların da suçu burada

hemen başarı istiyoruz, biz TS yiz ya her sene şampiyonluğa oynayan kadro kurmalıyız, yoksa küçülürüz, anadolu takımından farkımız kalmaz vs vs vs

şimdi ne farkımız var. hala daha 35 yıl öncenin ekmeğini yiyoruz

ne anlamı vardı bu sene burak ve sosa ya bu kadar para yığmanın

nerden baksan 3 yıl için en az 30 milyon euro vereceğiz bu adamlara

onur, kucka yı katarsak 50 milyon euroyu geçiyor

onur yerine geçen yıl mert günok alınabilirdi mesela

maaş yükünü artık kaldıramadığımız ortadayken 50. yıl deyip şampiyon olacağız diye bu kadar masraf abartı oldu. kumardı ve kaybedildi

bilemiyorum ama belki de rıza hocayla küçülmeye başladık bile

doğrusu da budur sanırım. zaman gösterecek

My
20.10.2017, 12:40
Atilla Türker'in yazısı da ne derece b.ka battığımızın özeti olmuş. Bu bataklıktan nasıl çıkıcaz Usta geldiğinde de buna aklım ermiyordu şimdi hiç ermiyor :)

calypso
20.10.2017, 13:01
Başkanın yapacağı şuydu; (Özellikle 3-0 verilen maçtan sonra olmalıydı)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sO7FQ14pBqw?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ama o böyle önemli bir zamanda yurtdışındaydı..

Not: Futbolcular klipteki gibi eğleniyor demiyorum, kasdettiğim bu benzer ruhsuzluk..

Mustafa YILMAZ
20.10.2017, 13:54
biz transfer zamanı ekonomiden bahsederken dalga geçenler vardı sonra banane ekonomiden ben taraftarım başarıya bakarım v.s v.s diyenler şimdi çökmüş ekonomi ile alın yine 30 yaş üstü oyuncuları yüksek maaşla hayde. nasıl o zaman baskı yaptıysanız yönetime kap kap kap diye şimdide yapın.

dünyanın her alanında böyledir ekonomin kötüyse muhtaçsındır değilse kendi kararların olur. şimdi bu kulüp kimlerin cebinde olacak?.

biz ist. kulüpleri gibi değiliz önce ekonomi demeden onlar gibi yaparsak işte bu halde oluyoruz. iho ve usta kadar taraftarında suçu var.

hiç gelirlere baktınız mı ? ist. kulüplerinin nasıl bizim nasıl arada en az 2-3 katı fark var. maç günü gelirleri, yayın, sponsor v.s.

sosa ve burak son transferlerini yaptı yüksek maaşla. yarını düşünen bunu yapmaz sadece günü kurtarmak isteyenler yapar.

birde gökhan saral şahsı büyük ihtimal siyasi nedenlerle kalıyor orda eminim kulübün bir çok noktasında böyle çalışan vardır. borç varsa elin mahkum. yani sportif başarı istemekle olmuyor bu işler.

gurur6134
20.10.2017, 14:09
biz transfer zamanı ekonomiden bahsederken dalga geçenler vardı sonra banane ekonomiden ben taraftarım başarıya bakarım v.s v.s diyenler şimdi çökmüş ekonomi ile alın yine 30 yaş üstü oyuncuları yüksek maaşla hayde. nasıl o zaman baskı yaptıysanız yönetime kap kap kap diye şimdide yapın.

dünyanın her alanında böyledir ekonomin kötüyse muhtaçsındır değilse kendi kararların olur. şimdi bu kulüp kimlerin cebinde olacak?.

biz ist. kulüpleri gibi değiliz önce ekonomi demeden onlar gibi yaparsak işte bu halde oluyoruz. iho ve usta kadar taraftarında suçu var.

hiç gelirlere baktınız mı ? ist. kulüplerinin nasıl bizim nasıl arada en az 2-3 katı fark var. maç günü gelirleri, yayın, sponsor v.s.

sosa ve burak son transferlerini yaptı yüksek maaşla. yarını düşünen bunu yapmaz sadece günü kurtarmak isteyenler yapar.

birde gökhan saral şahsı büyük ihtimal siyasi nedenlerle kalıyor orda eminim kulübün bir çok noktasında böyle çalışan vardır. borç varsa elin mahkum. yani sportif başarı istemekle olmuyor bu işler.

Bana ne ben basari isterim diyenler yarin gemi batarken ilk terk edecek kisilerdir..basari asigi bu kisiler icin yeni klup bulmak zor olmasa gerek..

C.Guleryuz
20.10.2017, 14:37
Muharrem Usta'nın konuşmaları ve vizyonu beni çok ümitlendirmişti.
Trabzon şehrinin kolay kolay göremeyeceği bir vizyon diye düşündürmüştü beni ve destekledim.
Babamla bile tartıştım bu konuda.
Lakin tüm söyledikleri yalan dolan çıktı.
İHO'dan sonra gördüğümüz en kötü başkan olarak tarihe geçti.
Kendisinden en ufak bir umudum kalmadı. Umarım Trabzonspor gibi köklü bir kulüp kendisine daha vizyonlu bir başkan bulabilir.

werneke
20.10.2017, 15:11
net olarak batacağız kaçarı yok
önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde amatör kümeler de okursak şaşırmayın
hazırlıklı olun

Kocaelisporu hatırlayanınız bile yoktur
samiyende gs ye 5 atan Kocaelispor un
amatöre kadar düşeceğini o gün kim aklına getirirdi ?

bugün 20 milyona tesislerini satmış
geçen sezon güç bela 3. lige çıktılar
çama siyasetin tam olarak kucağına hiç oturmadılar
armalarını satmadılar
sefa Sirmen demeyin Türkiye de siyaset hiç bir zaman
akp dönemindeki gibi olmadı

usta ve iho tek kelime ile al gülüm ver gülüm olayı
borç 900 milyon
hekimoğluda yokum demiş
kim gelecek ?

Bu borcun Türkçesi ne demek ?
kulüp hoşumuza gitse de gitmese de ağırdan ağırdan birilerinin kucağına oturdu
siyasete mahkum olduk insaflarına kaldık

trabzonda ise Trabzonspo dan ziyade Araplardan para tırtıklamak dışında bir düşünce yok
trabzon insanının kulüp ile zerre alakası kalmamış bana göre

sadece menajerlere 120 milyon ödenmiş
bilerek ve ya bilmeyerek kulüp batırılmış

bu zihniyet ve gerçek Trabzonsporluların desteği olmadan ki olmayacak buna bende dahilim
sportif başarıda gelmeyecek ve çöküş neticelenecek
siyaset ile bu kadar içli dışlı bir kulübü desteklemem
sorarlarsa Trabzonsporluyum ama o kadar
şahsım adına fazlası yok artık
artık ürün almak da yok

evet artık bu raddeye geldi
ya siyaset gidecek gerçek Trabzonsporlular dönecek
ki bu da Trabzonspor'un batması demek
ben ona da razıyım
ya da siyaset gitmeyecek ve Trabzonspor yine de batacak

Trabzonspor 2 durumda da batacak

Faik Yılmaz
20.10.2017, 15:24

Twitter'da borcumuz 900 milyon oldu diye yazdımda....

" Senmi ödeyeceksin " dedi bir arkadaş....

Herhalde Aziz Yıldırım ödemeyecek.....

Tüm Trabzonspor taraftarı ödeyecek bu bedeli yazdım.....

Usta bugün var yarın yok , bütün oyuncular ve yöneticilerde öyle....

Bu bedelin çoğunu Trabzonspor taraftarı ödeyecek yani biz ödeyeceğiz...

hemen her transfer döneminde bunları yazıyorum maliyet çok yüksek diyorum..... ve maalesef gitgide borcumuz artıyor.....

oguzkoc
20.10.2017, 15:38
yabancı sermayelerin (araplar) türk futboluna girdiği ilk kulüp muhtemelen biz olacağız.

lazibere
20.10.2017, 15:59
Siyasetle iç içe olmuş Trabzonspor'dan hoşnut olan taraftarlarımız neredeler çok merak ediyorum. Üye olduğum her zamandan beridir üstüne basa basa anlattım durdum ama çoğu kişi tarafındna engelliler listesindeyimdir hala ama ben bir türlü anlatamadım. Gerek Kulup de gerekse ülkede yaşanan bütün sorunların temeli, Kurumlar ile oynamak ve Kurulları sadece ''başkan'nin himayesine sokmaktır. Bugun hepimiz bir Yönetim Kurulu olmadığından bahsediyoruz ya ve kızıyoruz ya her şeye Başkan karar veriyor diye, Aynı durum Siyasette de aynı. Tehlikeyi fark etmiyorsunuz. İşler bazan iyi gittiğinde hoşunuza gidiyor ama işler yolunda gitmediğinde bedelin sadece başkanlar ödemeyecek sadece biz ödeyeceğiz ve ödüyoruz da.

O bakımdan AKP il Başkanlığı halien gelmiş Kulubumüz'ü kurtarmak istiyorsak Siyasetle arana mesafe koyacaksın. Haa diyeceksiniz ki, mali olarak devletin garantörlüğüyle borçlanma kabiliyeti yakalamış bir Kulup şimdi çıkıp da kıme posta koyacak. Mesele de bu işte. Şimdi ağlama zamanı. geçmiş olsun

Trabzonspor ve diğerleri hiç fark etmez. Tek adamların dudaklarından çıkacak laflara göre iş yaparlar ve hepsi batacak

werneke
20.10.2017, 16:04
Siyasetle iç içe olmuş Trabzonspor'dan hoşnut olan taraftarlarımız neredeler çok merak ediyorum. Üye olduğum her zamandan beridir üstüne basa basa anlattım durdum ama çoğu kişi tarafındna engelliler listesindeyimdir hala ama ben bir türlü anlatamadım. Gerek Kulup de gerekse ülkede yaşanan bütün sorunların temeli, Kurumlar ile oynamak ve Kurulları sadece ''başkan'nin himayesine sokmaktır. Bugun hepimiz bir Yönetim Kurulu olmadığından bahsediyoruz ya ve kızıyoruz ya her şeye Başkan karar veriyor diye, Aynı durum Siyasette de aynı. Tehlikeyi fark etmiyorsunuz. İşler bazan iyi gittiğinde hoşunuza gidiyor ama işler yolunda gitmediğinde bedelin sadece başkanlar ödemeyecek sadece biz ödeyeceğiz ve ödüyoruz da.

O bakımdan AKP il Başkanlığı halien gelmiş Kulubumüz'ü kurtarmak istiyorsak Siyasetle arana mesafe koyacaksın. Haa diyeceksiniz ki, mali olarak devletin garantörlüğüyle borçlanma kabiliyeti yakalamış bir Kulup şimdi çıkıp da kıme posta koyacak. Mesele de bu işte. Şimdi ağlama zamanı. geçmiş olsun

Trabzonspor ve diğerleri hiç fark etmez. Tek adamların dudaklarından çıkacak laflara göre iş yaparlar ve hepsi batacak

Ben de bunu söyledim aynı fikirdeyiz
her 2 durumda da batacağız
siyasetten kurtulsak da batacağız
siyaset ile devam etsek de batacağız

akp ile özdeşleşen Trabzonspor'un siyaseti çok seven taraftarları kına yaksın şimdi

tanjugunduz
20.10.2017, 16:18
bende şuna katılıyorum artık alacağımız oyuncu ucuz olmalı. ucuz oyuncuyu yönetmek daha kolay disiplinli yaptığında yaptirimin daha fazla olabiliyor . ama bu usta ve iho bizi o kadar batırdı ki kimse bizi toparlayamaz artık.

Ersun yanal istifa

lazibere
20.10.2017, 16:25
Önceki gün bizim kulupte görev almış birisinin röportajını dinledim radyoda Adam diyor ki? Trabzonspor'da kimin Hoca olduğunun bir önemi yoktur. Kimin başkan olduğunun da bir önemi yoktur. Trabzonspor bir takım gruplar ve bir takım ilişkilerini bertaraf etmezse asla başarılı olamayacak diye. Sunucu ; Kimleri kast ediyorsunuz neden isim veya grup söylemiyorsunuz dediğinde ise susuyor ve cevap veremiyor. Bizzat Muharrem Başkan'a bu uyarıyı yapabilen kişi radyo da konuşurken konuşamıyor ? Neden , Çünkü korkuyor , Çünkü hayatından endişe ediyordur

Ben söyliyim mi bu kişileri ?

Birincisi MAFYA Sedat Peker
Diğeri AKP

**

Uzağa gitmeye gerek yok.
Siyasetçinin baskısı ile biz Şike mücadelesini bıraktık.Mahkemelerde usulen temsilci bulundurduk ve hakkımız olan kupamızı yine syasetçilerin vaat ve telkinleri ile veya başka türlü beklentiler ile kupamızı hırsızdan isteyemedik. Hırsızlar başka hırsızlara sahip çıktı ve biz avucumuzu yaladık. ( sadri Şener bir konuşsa da AKP den gelen baskıları bir anlatsa da keşke o süreçte neler döndüğünü net öğrensek ) . Aziz'i kurtarmak için tıpış tıpış imza nasıl verildiğini, Demirören'nin nasıl desteklendiğini falan. Koca TFF salonunda Trabzonspor'u temsilen konuşacak bir tane taşşaklı adam bulamadılar ve Şike konusunda savunmamazı Şenol Hoca neden yapmak zorundaydı bir anlatsa keşke .

Çevre bakanı Erdoğan bayraktar ile başlayan devamında Berat Albayrak ve Süleyman Soylu ile devam eden yardakçılık devam etmektedir. Nuri Albayrak ile çıkılan bu yolda AKP nin arka bahçesi olmaya tam güçle devam ediyoruz vesselam. Yakında Kulup Kayyum'a devredildiğinde hiç merak etmesin bu AKP sevdalıları tamamen onların istediği gibi devletin sahibi olduğu bire kulupleri olacak

Diğeri Sedat peker
Açılan pankartlar bunun sadece bir kuçük örneğidir. her daim vardı bu adamlar kulupte . gidin Gökdeniz ve Fatih'in kurşunlanma olayına kadar ulaşabilirsiniz. Artık bilemiyorum, Şike ve bahıs ayağıyla takım içinden futbolcu mu satın alıyorlar ya da silah dayatarak maç mı sattırıyorlor ama kesin var birşey. Trabzonspor'un veteranlarını koysan Akhisar'dan 6 yemeyecek bunu biliyorken bu olayları başka türlü izah edemiyorum

Muharrem başkan seçildiği gün onun arkasından da yazmıştım. her şeyi süt liman ve vaatlerle anlatıyorsun da bizde sabır bir yere kadardır. Bir yerde tökezledinmi arkanda kimse kalmayacak diye ve kalmadı da. İHO nun da kalmamıştı, seçildiği günkü yönetimde kaç kişi kalmıştı bir düşünün. Şimdi de aynı durum

Yok arkadaş biz beceremiyoruz. Bizim kulubun imkanlarını ve renklerini ver başka bir şehre bak neler yapıyor ama biz birbirimizin başarısını kıskandığımız için alaşağa etmeye bayılıyoruz.

O bakımdan hiç umudum yok. Ve açıkçası Şike sürecinden sonra Futbol ve Trabzonspor'a olan nefretim artarak devam ediyor. Siyasetin götünü yalayarak taraftarı ayrıştıran adamların tek amacı vardır Trabzonspor üzerinden para kazanmak. kolay gelsin

werneke
20.10.2017, 16:30
İnsanı memeleketinden soğutuyorlar arkadaş
illa malum partiden olmak zorundamıyız
artık normal karşılıyorum sen nasıl Trabzonlusun ya laflarını

Cagdas Topal
20.10.2017, 16:32
Umarım çok yakın bir zamanda sende defolup gidersin.

ersn.alparslan
20.10.2017, 16:32
iliklerine kadar siyasete bulaşmış şampiyon trabzonspor yerine bu pisliklerden temizlenmiş küme düşen trabzonsporu tercih ederim. çocukluğumda düşündüğüm bildiğim trabzonsporla bu takımın alakası yok. transfer yapılacak bilmem ne bakan devreye girdi haberi, stad açılıyor efsaneler maç yaparken bir bakıyosun stad bir anda boşalmış. şehre her gelen siyasi takımın antrenmanında. takımın başkanı malum partinin yemeğinde.

gurur6134
20.10.2017, 16:34
Muharrem Usta'nın konuşmaları ve vizyonu beni çok ümitlendirmişti.
Trabzon şehrinin kolay kolay göremeyeceği bir vizyon diye düşündürmüştü beni ve destekledim.
Babamla bile tartıştım bu konuda.
Lakin tüm söyledikleri yalan dolan çıktı.
İHO'dan sonra gördüğümüz en kötü başkan olarak tarihe geçti.
Kendisinden en ufak bir umudum kalmadı. Umarım Trabzonspor gibi köklü bir kulüp kendisine daha vizyonlu bir başkan bulabilir.

Ihodan da beter onun zamaninda hic degilse sahada bu kadar rezil skorlar almiyorduk..sportif acidan trabzonspor tarihinin en kotu baskani ekonomi desek duzelen hicbir sey yok borcu kapatacak plan projede tam aksine gecmisde yapilan hatalar aynen devam ediyor ustune koyarak..

Travelair
20.10.2017, 16:50
...

Travelair
20.10.2017, 16:50
Eğer Trabzonspor bu dönemde siyasete dediğiniz kadar bulaşmış olsaydı, bankadan bir kredi çekerdi, kriz mriz kalmazdı

Öldük bittik diye sızlanmanın bence yararı yok. Fikret Orman bjk'ye gelmeden önce bjk'nin borcu ne kadardı, şimdi ne kadar bir bakmak lazım. Hem de onca giren paraya rağmen.

Bizim burda yapmamız gereken para yönetimini iyi yapmak olmalı. Genç yetenekli futbolcularla yola devam edilmeli. Elbette pahalı futbolcularımızdan yararlanmamız gereken isimler olabilir, ama ancak ve ancak verim alabildiğimiz sürece. Sportif başarı ise kaçınılmaz şartımız olmalı. Taraftar kulübe çekilmeli. Başkan gelir getirici çözümler ve saha başarılarına eğileceği yerde iyice boşladı işi, daha hasar almadan çekilmenin yollarını arıyor zannımca. İşin kolayına kaçtı. Halbuki sözleri öyle değildi. Artık Özkan Sümer'e gitmek gerek. Bütünleştirici ama işi bilen, icraatçı bir yönetim kurmak zorundayız

oflubektas
20.10.2017, 16:51
Önceki gün bizim kulupte görev almış birisinin röportajını dinledim radyoda Adam diyor ki? Trabzonspor'da kimin Hoca olduğunun bir önemi yoktur. Kimin başkan olduğunun da bir önemi yoktur. Trabzonspor bir takım gruplar ve bir takım ilişkilerini bertaraf etmezse asla başarılı olamayacak diye. Sunucu ; Kimleri kast ediyorsunuz neden isim veya grup söylemiyorsunuz dediğinde ise susuyor ve cevap veremiyor. Bizzat Muharrem Başkan'a bu uyarıyı yapabilen kişi radyo da konuşurken konuşamıyor ? Neden , Çünkü korkuyor , Çünkü hayatından endişe ediyordur

Ben söyliyim mi bu kişileri ?

Birincisi MAFYA Sedat Peker
Diğeri AKP

Diğeri Sedat peker
Açılan pankartlar bunun sadece bir kuçük örneğidir. her daim vardı bu adamlar kulupte . gidin Gökdeniz ve Fatih'in kurşunlanma olayına kadar ulaşabilirsiniz. Artık bilemiyorum, Şike ve bahıs ayağıyla takım içinden futbolcu mu satın alıyorlar ya da silah dayatarak maç mı sattırıyorlor ama kesin var birşey. Trabzonspor'un veteranlarını koysan Akhisar'dan 6 yemeyecek bunu biliyorken bu olayları başka türlü izah edemiyorum

Böyle ağır şeyleri yazıyorsanız bilgiye dayalı yazacaksınız. Akp ağırlığı neyse de Trabzonspor'da sedat peker etkisi ne kadar var? Onun emrinde kaç kongre üyesi var? (Vaktiyle onun ekibinde olan birkaç omuzu düşük abi) Bir tribün lideri ona yalakalık yaptı diye kulübü satın aldığını mı zannediyorsunuz? İnanın o şahsın İstanbul kulüplerine olan etkisi misliyle fazladır. Fenerbahçe'nin 2004-2005 şampiyonluğu, o zamanki bjk başkanı Serdar Bilgili'nin Peker'e borcu karşılığında maç satmasıyla oldu. Google'a "Sedat Peker Serdar Bilgili Aziz Yıldırım" yazdığınızda her şey meydana çıkar zaten.Bunun ilk haberini yapan dönemin Milliyet spor servisi müdürü Necil Ülgen'i işten attırdılar. Daha 2003 yılında İstanbul takımları ve çanak yalayıcılarının mafya-menejer bağlantılı kirli şike ve teşvik işlerini kitap yapan gazeteci Ecevit Kılıç bugün iş bulamıyor.

Gökdeniz-Fatih kurşunlanma olayının Hacıslüleymanoğlu (Rahmetli "Oflu İsmail") grubuyla alakalı olduğunu bilmeyen yok, yapanlar da yargılandı ve ceza aldı zaten. Gökdeniz malum bahis olayından sonra bu gruptan "koruma" istedi, sonra işler "mantarlayınca" bu olay oldu. Fatih ise Gökdeniz'in hıyarlığına tuzlukla koştuğu için kaybetti, güya ağır abilik yapacaktı ama esasında bu işle fiilen alakası yoktu. 2 seneye kalmadan ikisi de Rusya yolunu tuttular.

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler Tarih-i Osmani Mecmuası'nın 3.cüzünün 1912. sayfasına baksın :) Aynı şeyleri tekrar tekrar yazdırmayın lütfen.

Bugün kulübün ve başkan-yönetim kurulunun birincil sorunu, borcu kapatacak tedbirler yerine misliyle arttırmaktır. İlk haber Castillo'dan geldi, daha sonra biyerlerini yaladığımız menejer çeteleri herşeyimize, hatta bazı yüzsüzler gibi kupalarımıza bile haciz koymaya devam edecek. "Yönetimdekilerin günahlarını almak istemem ama" ile başlayan cümleler kurmaya devam edeceğiz. Yaz dönemi "şike tapelerine adı çıkmış Özkan Doğan'ı beslemeye devam ederseniz kulübe kuruş para kazandırmam diyen" ben ve birkaç renkdaşımız burada bas bas bağırdık. Ama camia ille de transfer dedi, "binecem üstüne vuracam kırbacı" dedi. Ödemeler gecikince onlar bizi kırbaçlar şimdi... Artık İtalya liginde şamaroğlanı olan ve kulübü Çinliler'e sattığı için "safralarını" atan AC Milan'ı abarttık ve bjk başkanı fiko'nun üç kuruşa alacağı adamlara çuvalla para bağladık. Sanki sene 90 ve Van Basten'i alıyoruz anasını satayım.

sasone
20.10.2017, 16:58
Sedat Peker'in Trabzonspor üzerinde etkisi olduğunu iddia eden adam Trabzonspor'un T'sinden haberi yoktur.Castiilo'nun alacağı yok,menejerinin alacağı varmış,o da ne kadar doğruysa artık.

Trabzonspor taraftar baskısı nedeniyle yanlış yönetiliyor,kendisini var eden süreçle bağını kopartıp,içine virüs gibi giren yıldız transferi ile paraları savurmuştur,bunun birinci sebebi de taraftar ve şampiyonluk baskısıdır.

Bu takımı şu anki haliyle Özkan Sümer aklına bırakın,iki yılda şampiyon olur,sonraki yıllarda da yine Türk Futbol tarihinin akışını değiştirir.
Başkan olmasın ama gelsin genel koordinatör olsun,arkasında durulsun.
Çözüm basit,uygulamak için egolardan kurtulmuş bir akıl ve sabır gerekiyor.

celaledtin
20.10.2017, 16:59
fetösaray 1996 - 2000 arasında siyasi destek sayesinde dört sene üst üste şampiyon oldu. bizim taraftar neden siyasete kötü bakıyor anlamıyorum.

celaledtin
20.10.2017, 17:00
Bu takımı şu anki haliyle Özkan Sümer aklına bırakın,iki yılda şampiyon olur,sonraki yıllarda da yine Türk Futbol tarihinin akışını değiştirir.
Başkan olmasın ama gelsin genel koordinatör olsun,arkasında durulsun.
Adam tam tamına seksen yaşında.

sasone
20.10.2017, 17:02
Adam tamı tamına seksen yaşında.
Sırtından taş mı taşıtacaksın?Aklı ve birikimini kullanacaksın,sana iki yıl içinde yeni Özkan Sümerler bırakacak ve görevi bitecek.

Bu arada forum bu sene iyi trol yaptı,yöneticiler güzel bereketli bir alan sağlamışlar sağolsunlar.

celaledtin
20.10.2017, 17:05
Sırtından taş mı taşıtacaksın?Aklı ve birikimini kullanacaksın,sana iki yıl içinde yeni Özkan Sümerler bırakacak ve görevi bitecek.

Bu arada forum bu sene iyi trol yaptı,yöneticiler güzel bereketli bir alan sağlamışlar sağolsunlar.

Trol öylemi. Pardon İsmet abi yani sasone.https://instela-static.info/m/akrostis--i636952-600.jpg

Uğur KÜÇÜK
20.10.2017, 17:06
Siyasete kulübü sokan adam Iho denen şahıstır.
Siyaset bu kulübe zorla girmedi. Muharrem Usta da geleneği devam ettirdi.
Gelen gideni aratır.
En gec seneye Muharrem Usta gider.
Yeni kukla başkan gelir. Döngü de devam eder.
Belki arada Katar bu kulübü satin alırsa birşeyler değişir.
Yoksa devran Iho ile basladi ve Muharrem Usta ile de devam ediyor...

oflubektas
20.10.2017, 17:10
Eğer Trabzonspor bu dönemde siyasete dediğiniz kadar bulaşmış olsaydı, bankadan bir kredi çekerdi, kriz mriz kalmazdı

Çekti efendim, İHO döneminde 2, Usta döneminde 1 kez, sadece siyasi etkiyle ve devlet bankalarından krediler çekildi. Özel bankadan isteyince artık teminatsız vermiyor zaten.

Takımın mali yönden bu kadar çökmesinin nedeni İHO döneminde alınan o 2.büyük kredidir. O paralar ağır bir şekilde çarçur edilince (Sefa, İshak, Costant N'doye vd.) bu hale düştük.

Travelair
20.10.2017, 17:11
Şu andan bahsediyorum. Anladığım kadarıyla şu an öyle kredi çekmelerine kapı açmıyorlar

oflubektas
20.10.2017, 17:14
Şu andan bahsediyorum. Anladığım kadarıyla şu an öyle kredi çekmelerine kapı açmıyorlar

"An" olarak değil ama Usta zamanında da kredi alındığını belirttim.

Yunanistan'ın büyük borç krizi sonrası Angela Merkel demişti. "Alkolik bir insanı daha fazla alkol vererek tedavi edemezsiniz"

celaledtin
20.10.2017, 17:15

Satılık değiliz.

Travelair
20.10.2017, 17:19
"An" olarak değil ama Usta zamanında da kredi alındığını belirttim.

Yunanistan'ın büyük borç krizi sonrası Angela Merkel demişti. "Alkolik bir insanı daha fazla alkol vererek tedavi edemezsiniz"

Ya amaç tedavi etmek değilse?

werneke
20.10.2017, 17:25
Ya amaç tedavi etmek değilse?

Bu kulüp tedavi edilmeyecek
kocaelispor gibi olacak

2001 / 02 deki hale 1 kez daha düşersek , küme düşeriz ve arkası gelir
o zaman Özkan sümer vardı , sebebiydi ama kurtardı ertesi sene 4-5 yıllık
iyi dönemin temelini attı
artık öyle bir yönetici bulma ihtimali yok
bu ülkede bu kulübün gözünün yaşına kimse bakmaz
yok oluruz , şehirdeki siyasetçilerde yardakçılarıyla demeç falan verir

selcuk
20.10.2017, 17:33
Bu kulüp tedavi edilmeyecek
kocaelispor gibi olacak

2001 / 02 deki hale 1 kez daha düşersek , küme düşeriz ve arkası gelir
o zaman Özkan sümer vardı , sebebiydi ama kurtardı ertesi sene 4-5 yıllık
iyi dönemin temelini attı
artık öyle bir yönetici bulma ihtimali yok
bu ülkede bu kulübün gözünün yaşına kimse bakmaz
yok oluruz , şehirdeki siyasetçilerde yardakçılarıyla demeç falan verir

korkmayin gerekirse bu sehirden 10 tane daha özkan sümer cikar

Travelair
20.10.2017, 17:33
Şike davasından vazgeçelim anında kurtuluruz. Ama öyle yağma yok. Dediğim gibi genç ve yetenekli futbolcuların üzerine genç ve yenetekli futbolcular eklemeliyiz. Müsriflikten de kaçındık mı (Menejerler, fahiş bonservis, maaş...) bence hiç bitmiş durumda değiliz. Sportif başarı geldikçe önümüz bir şekilde açılır

werneke
20.10.2017, 17:36
korkmayin gerekirse bu sehirden 10 tane daha özkan sümer cikar

Korkmak için bi dolu argüman var
tekrar tekrar anlatmaktan bıktım gerçekten
korkmamak içinse hiç bir neden göremiyorum
900 milyon denildi
ve tam anlamıyla boşvermişlik
en alttaki taraftarına kadar
kendimi de ayırmıyorum

selcuk
20.10.2017, 17:46
Korkmak için bi dolu argüman var
tekrar tekrar anlatmaktan bıktım gerçekten
korkmamak içinse hiç bir neden göremiyorum
900 milyon denildi
ve tam anlamıyla boşvermişlik
en alttaki taraftarına kadar
kendimi de ayırmıyorum

evet 900 milyon

iho biraktiginda bu kulübün geliri 95 milyon tl ye düsmüsdü

gecen sene 185 m tl, bu senede 200 üzeri beklenti
sportif biraz kipirdarsak 250 yi bulacak, ve bu artis önümüzdeki yillar devam edecek bir daha iho gibi bir beceriksiz gelmese

isik var, özellikle altyapidan cikan cocuklar sayesinde
bu sansi dogru kullanirsak direksiyonu kirariz

tabi bunun muharrem usta ile olacagina artik bende inanmiyorum
ama bir türlü yapacagiz, bunun lami cimi yok

zaten bist de 5 yil kazanc yapamayan sirketlere yanlis bilmiyorsam kayum ataniyor, yani seneye o direksiyon mecburen kirilacak dogru tarafa yada devlet bu ise el koyacak...

gurur6134
20.10.2017, 17:46
Gelen gideni aratır.

Yaniliyorsun siyaset bu klube tam da isteyerek girdi..sadece bize degil bircok klube ayni sekilde, paranin rantin oldugu her yere coktukleri gibi buralara da coktuler..nabza gore serbet sikecilere de sizmak istediler dumur oldular bize hic de zor olmadi halkin 2011 sonrasi tercihi buna yag surdu..

tonya55
20.10.2017, 19:09
katarlılarda gelip 1 milyar borcumuzu öder 500 milyonda bize harcar baska isi gücü yok sanki adamların.

Vkgz
20.10.2017, 19:23
son kurşununu attı bakalım ne olacak

Uğur KÜÇÜK
20.10.2017, 19:23
katarlılarda gelip 1 milyar borcumuzu öder 500 milyonda bize harcar baska isi gücü yok sanki adamların.Turkiyede satin alinacak ilk kulup biz oluruz. Hem taraftarinin bu kadar fazla olmasi sebebiyle hem de diğer 3 Istanbul kulübünün 10 da 1'i kadar borcu olmasi sebebiyle.
Adamlar Ingilterede aldığı kulupleri bedava mi satın aldilar. Futbolda para büyük. Senin kulübünü satin alıp Avrupada sana harcadığı paranin 10 katını kazanır akıllı yatiricimci.
Isin özü bu kulüp er ya da geç satılır. Bu kadar iddaali olma.

tonya55
20.10.2017, 20:42
Turkiyede satin alinacak ilk kulup biz oluruz. Hem taraftarinin bu kadar fazla olmasi sebebiyle hem de diğer 3 Istanbul kulübünün 10 da 1'i kadar borcu olmasi sebebiyle.
Adamlar Ingilterede aldığı kulupleri bedava mi satın aldilar. Futbolda para büyük. Senin kulübünü satin alıp Avrupada sana harcadığı paranin 10 katını kazanır akıllı yatiricimci.

enson alacakları kulup biz oluruz gider adam istanbulda takım alır hayal görmeyelim.

Fatih Öztürk
20.10.2017, 22:26
Gelen gideni aratır.

Yanlışın var Uğur.
Hacıosmanoğlu Usta'ya karşı seçimi kazanırken kongre üyeleri siyasetide yendik demişti. Esasen doğru lakin kulübün maddi yönden atacak adımı kalmadığı için Hacıosmanoğlu'da siyasileri yalayarak kulübe girdi sağlamaya çalıştı yani işler dışardan görüldüğü gibi değildi.
Kulübe siyaseti alanen sokan Faruk Özak'ın ta kendisidir. Bayındırlık bakanlığı döneminde Albayrak yönetimini alt edip Sadri Şener yönetimini seçimde açıktan destekleyerek maddi yönden de devletin imkanlarını kulübün katkısı doğrultusunda kullanmıştır. Şener yönetiminin Trabzon ayağı yöneticileri başta Hayrettin Hacısalihoğlu olmak üzere hoşuna gitmeyen kim varsa Sadri Şener'e baskı yaparak saf dışı bırakmıştır sonrası malum atadığı yöneticiler başta Nevzat Şakar gibi acayip adamların elinde oyuncak oldu kulüp.
Usta'nın seçilmesinde Soylu kadar etkisi vardır Özak'ın.
Kısacası çıbanın başı Özak'tır.

Uğur KÜÇÜK
20.10.2017, 22:35
Yanlışın var Uğur.
Hacıosmanoğlu Usta'ya karşı seçimi kazanırken kongre üyeleri siyasetide yendik demişti. Esasen doğru lakin kulübün maddi yönden atacak adımı kalmadığı için Hacıosmanoğlu'da siyasileri yalayarak kulübe girdi sağlamaya çalıştı yani işler dışardan görüldüğü gibi değildi.
Kulübe siyaseti alanen sokan Faruk Özak'ın ta kendisidir. Bayındırlık bakanlığı döneminde Albayrak yönetimini alt edip Sadri Şener yönetimini seçimde açıktan destekleyerek maddi yönden de devletin imkanlarını kulübün katkısı doğrultusunda kullanmıştır. Şener yönetiminin Trabzon ayağı yöneticileri başta Hayrettin Hacısalihoğlu olmak üzere hoşuna gitmeyen kim varsa Sadri Şener'e baskı yaparak saf dışı bırakmıştır sonrası malum atadığı yöneticiler başta Nevzat Şakar gibi acayip adamların elinde oyuncak oldu kulüp.
Usta'nın seçilmesinde Soylu kadar etkisi vardır Özak'ın.
Kısacası çıbanın başı Özak'tır.Yani bu olay doğru. Kimse yanlış demez. Orada demek istediğim siyasetin kulübe Iho döneminde girmesidir.
Ve bunu maddi yönden Trabzonsporun o dönemki yonetimleri de istemistir en az siyaset kadar.
Ve kurtulus artık bir ümit kulübün yabanci sermayeye satışıyla olur.
Ben olumsuz bakmıyorum kulübün satılmasına.
Trabzon efsanesinin ekmeğini yiyen siyasetci, gazeteci, adamcilar ancak böyle yok olur.
Trabzonda Trabzonspordan başka ekmek kapısı yok bunlara. Yıllardır başarısızlıkta bunların payı da olduğu bir gerçek bana göre..

bach72
20.10.2017, 22:37
Epeydir televizyonlara çıkmıyor Muharrem.Başkanlık seçimlerinde nasıl fütursuzca sallıyordu.Yalan üstüne yalan.Traftarımız da "vizyona bak beee,işte bu beee" diyerek avuçları patlarcasına alkışlıyordu yalan makinası Muharrem'i.Özledik be Muharrem sallamalarını.

nakzo
21.10.2017, 01:03
Turkiyede satin alinacak ilk kulup biz oluruz. Hem taraftarinin bu kadar fazla olmasi sebebiyle hem de diğer 3 Istanbul kulübünün 10 da 1'i kadar borcu olmasi sebebiyle.

Kuluplerin kurtulusu satılmalarındadır.m.ctiy.paris veya chelsea şampiyonluk mu görecekti satılmasa kupler yasası elbette degisek ve kulupler satılacak bunun baska türlü bir yolu yok.

nakzo
21.10.2017, 01:06
Bir daha ki seneden itibaren mevcut şartlarda Trabzonspor ciddi manada maddi açıdan kuculmeye gitmelidir gidecektirde buna mecburdur.Takımda üst limit 1.milyon avro olmalıdır.Ne kadar çok para harcarsak o kadar çok basarısız oluyoruz ve batıyoruz.

selcuk
21.10.2017, 01:10
nekadar yanlis olursa olsun, Trabzonspor baskanlik makamindaki adama bu hakaretler yapilamaz

bukadar ahlaksiz olmayin, ait oldugunuz camianin basina bu laflari edebilenin bu camiada yeri olmamali

kendi evinizde öz babaniz gibi düsünün

insanin babasi kumarbaz ve yalanci olsada bu hakaretleri savuramaz

Numan Yerlikaya
21.10.2017, 01:23
Seri yakalayalım yine çıkar piyasaya ama durum kötüyse kaybolur. Tam benekli sırtlan

Sefer A.
21.10.2017, 01:25
Epeydir televizyonlara çıkmıyor Muharrem.Başkanlık seçimlerinde nasıl fütursuzca sallıyordu.Yalan üstüne yalan.Traftarımız da "vizyona bak beee,işte bu beee" diyerek avuçları patlarcasına alkışlıyordu yalan makinası Muharrem'i.Özledik be Muharrem sallamalarını.
âlemsin yaa :D biraz agir oldu ama sonuçta baskanimizin da sallamalari bundan hafif degildi yâni... o açidan bakmak gerek selcuk , makam yakam hikâye... o zaman TayyipErdogan'a da laf etmeyelim, makâma saygi, sike konusunu açmayalim :p olmaz daa, olmaayy

Kuluplerin kurtulusu satılmalarındadır.m.ctiy.paris veya chelsea şampiyonluk mu görecekti satılmasa kupler yasası elbette degisek ve kulupler satılacak bunun baska türlü bir yolu yok.
Kesinlikle öyle, 100 sene sonra da sampiyonluk göremezlerdi hiçbiri...
Farkli bir tarzda yapilabilir ama, yâni misal takimin söz sâhibi Trabzonsporlular olmali, atiyorum ne bileyim yaa en tepedeki bizden olmali ondan sonra herkes yabanci olabilir falan, tabi mümkün mü bilemedim simdi...
Ya da misal, psgdeki Nasser gibi, takimin baskani kendisini anlatabilecek düzeyde Türkçe bilmeli...
Gerçi aklima sey geldi, yeni ögrendim onu da, paok baskani Gürcistan dogumlu bir Yunan, Rum da diyebiliriz, Rusya'da vekillik yapti/yapiyor, Putin'in de adamlarindanmis, herifin yunancasi zayif, yunan basinina rusça konusuyor tercüman çeviriyormus :D

Ne bileyim yau, bizden olsun da Türkçe konusmasin daha iyi, gelecek Katarli, Trabzon nedir bilmez, kafasinda neler var bilinmez, ohoooo....
Aslinda çok karsi degilim bu ise ama, bu isin önü açilirsa Nevzat Aydin girsin bu ise daha iyi, parasi mi yok

selcuk
21.10.2017, 01:40
@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> , makam yakam hikâye... o zaman TayyipErdogan'a da laf etmeyelim, makâma saygi, sike konusunu açmayalim :p olmaz daa, olmaayy

laf etme, elestirme diyen yok

hakaret etmeyelim

elestirmesiz olmaz, tabii yapici elestiri en önemlisidir

durmadan agir ithamlar ve hakaretler ne ise yariyor, kime ne kazandiriyor?

Soner Albayrak
21.10.2017, 02:18
Sportif başarı anlamında dibe vurmuş olabilir, çok kez taraftara yalan da söylemiş olabilir ama Muharrem Usta'yı İHO ile kıyaslamak hiç doğru değil.

İHO başka bir şey, başka bir tür. Hali hazırda İHO bu kulüp için büyük tehdittir.

Usta, başkanlığı çok sürdürmeyecek bence. Gelecek seçimde aday olacağını zannetmiyorum. Bence kafasında bu başkanlık işini bitirdi.

Ama İHO'yu bu kulüpten uzak tutmalıyız. İHO tekrar başkan olursa zaten uzatmaları oynayan Trabzonspor tamamen biter. Adamın derdi Trabzonspor değil.

C.Guleryuz
21.10.2017, 06:16
Sportif başarı anlamında dibe vurmuş olabilir, çok kez taraftara yalan da söylemiş olabilir ama Muharrem Usta'yı İHO ile kıyaslamak hiç doğru değil.

İHO başka bir şey, başka bir tür. Hali hazırda İHO bu kulüp için büyük tehdittir.

Usta, başkanlığı çok sürdürmeyecek bence. Gelecek seçimde aday olacağını zannetmiyorum. Bence kafasında bu başkanlık işini bitirdi.

Ama İHO'yu bu kulüpten uzak tutmalıyız. İHO tekrar başkan olursa zaten uzatmaları oynayan Trabzonspor tamamen biter. Adamın derdi Trabzonspor değil.
Sokak mafyası tarzıyla, boş konuşmasıyla ve AKP mitinglerine katılmasıyla rezil etmişti bizi.
Trabzonsporluyum demeye utanır hale gelmiştim.
Dediklerine aynen katılıyorum.

ccd6167
21.10.2017, 08:09
http://m.haberturk.com/yazarlar/atilla-turker/1679538-oy-trabzon-trabzon

Allah belanızı verecek sayın başkan.. Allahtan korkun be.. Böyle rezil adice bir yönetim yok..şu yazıda 1 tane boş birşey yok..

Kucka sosa transferlerinde neler dönmüş acaba.. Yazık

Fatih Öztürk
21.10.2017, 11:47
Bjk'nin geçen yıl avrupa geliri 40 milyon euro.
Fb ve Osmanlı'nın 10 milyon euro, Konya'nın 7 milyon euro.
Tl kuruna vurursak ortaya inanılmaz rakamlar çıkıyor.
Sayelerinde 2 yıldır gidemiyoruz muhtemelen bu yılda gidemeyecez. Kulübün son 3 yılda buradan gelecek kaybını oturup hesap ettilermi acaba hiç sanmam.
Hani UEFA Ligi angarya ya ondan şey ettim!

Mert'
21.10.2017, 12:03
Hacıosmanoğlu denen şahsın isminin geçmesi mide bulandırıcı. Usta da ilk seçimde yolcu.
İyi bir yönetim ve saha sonuçları çıkarmazsak, Kocaelispor gibi olabiliriz malesef.

Sercan Keleş
21.10.2017, 12:10
Kulübü ayağa kaldıracaktır. Eşit rekabet yorar adamı. Alışman zaman alır.

Sefer A.
21.10.2017, 14:32

Allah belanızı verecek sayın başkan.. Allahtan korkun be.. Böyle rezil adice bir yönetim yok..şu yazıda 1 tane boş birşey yok..

Bunlarin çogu Haciosman yönetimine ait... Yazilanlarin 70-80%'i

Fatih Özkan
21.10.2017, 14:34

Hocam burada geçen futbolcu isimleri İHO dönemine ait.

ccd6167
21.10.2017, 20:05
Hocam burada geçen futbolcu isimleri İHO dönemine ait.

Farketmiyor hocam.. 2 sene sonra ustanınkiler çıkacak.. Yani çok önemli.değil iho usta sadri

TUNCAY HİÇYILMAZ
21.10.2017, 20:10
Bu Sosa’nın bonservisini alırsan en büyük hain ve Trabzonspor düşmanısındır.

Hasanu
21.10.2017, 20:26
2015/2016 ve 2016/2017 sezonlarından bu seneye miras "Kümede Kal Trabzon" parolasına devam.

Mert Oğuzlu61
21.10.2017, 20:27
Küme düşürmek için geldin ve Ts taraftarı değilsin. Sen İHO dan bile betersin ve bu kez cidden küme düşüreceksiniz.

Acil kongre kararı al. Yemin ediyorum korkuyorum küme düşeceğiz acilen kongre kararı al.

bahadır2561
21.10.2017, 20:27
Vizyon reyiz yaa

Mustafa YILMAZ
21.10.2017, 20:33
sadece şunu demek istiyorum artık S.Git

TUNCAY HİÇYILMAZ
21.10.2017, 20:51
Türkiye ye gelmeden istifasını versin. Takım bu durumda adam yurt dışında geziyor. Bu adamın tek derdi reklam

efes61
21.10.2017, 20:52
Sadri Şener'e şike sezonu sonrası 3-4 arasında kaldık diye yumurta fırlatan zibidiler geldi aklıma. Hakettiğimiz şekilde yönetiliyoruz. Daha kötüsü gelene kadar aynen devam

bach72
21.10.2017, 21:23
Senin ben vizyonuna s.çayım Muharrem..Büyük vizyonermiş!!!Ulan dağda çoban olamazsın sen be..

gurur6134
21.10.2017, 21:25
Klubu ersun yanal ve menejer cetesinin oyuncagi haline getiren usta sosani da al volkanini da al git...

Gürkan Asma
21.10.2017, 21:25
Lütfen Defolun.

TolgaTopçu61
21.10.2017, 21:26
Eyyyyyy Trabzon istifaya davet edin bunu, bir gün daha kalamasin başta

batuhanTs
21.10.2017, 21:27
Hey gidi gunler hey 2 yil once vizyon reis yazdigim icin 1 hafts ceza almistim :) bir kac ay once söyledigim seyi tekrarlamak istiyorum dünya spor tarihinin en kötü yöneticisi

Veysel
21.10.2017, 21:28
Nerde lan bu adam yüzünü gören cennetlik nerede çık lan piyasaya

Pshycologist41
21.10.2017, 21:32
Trabzon'da 50 tane cok degil delikanli tayyip babasina meftun olmayan 50 gercek Trabzonspor'lu kaldiysa o tesisleri basar.

bahadır2561
21.10.2017, 21:33
Yalancı Usta

gurur6134
21.10.2017, 21:34
Benim oldugum yerde basarisizlik olmaz imza M.USTA..

eee tabi herzaman bir ethem sancak bulunmuyor ki..

OrkHun
21.10.2017, 21:35
TS tarihinin en rezil, en yalancı, en ahlaksız başkanı.
allah belanı versin.

suç sende değil ama benim gibi akp'li olmana rağmen sana bel bağlayan mallarda.

gurur6134
21.10.2017, 21:35
Klup kume hattina girmis vizyon reis amerikalarda geziyor bu kadar basibos kalmamisti klup..

My
21.10.2017, 21:38
Adamın çapı en fazla kendi çevresi ve bjk'li kankaları kadar.

Bu adam Trabzonspor'un ne olduğundan haberi yok.

Batırmadığı branş kalmadı ama ne hikmetse adam ağzını açınca herkes transa geçiyor.

Bittik biz arkadaşlar. Eğer camia içinde bir hareketlenme felan olmazsa biz bittik.

ts61gogo
21.10.2017, 21:38
Sadri Sener gelsin

BERBATOV61
21.10.2017, 21:40
Sayın bmn bu camianın büyüklerine ulaşma şansınız vardır bir akıl alın usul öğrenin gönderelim şunu. Böyle beceriksiz ama böylede pişkin adamlar ben ömrümde görmedim. Bunlardan acilen kurtulmamız lazım yoksa destekleyecek takım bırakmayacak bunlar

champions
21.10.2017, 21:42
Trabzonspor tarihinin hiçbir döneminde imkanları dahilinde böylesine sefil durumlara düşmemişti. Bu gurur senin büyük başkan!

DeAgLeMaNyAq
21.10.2017, 21:42
50.yılda şampiyonluğa derken başka bir yere doğru gidiyoruz. Kaybolan itibarımızı iyice yerleyeksan oldu. Teleset, Evkur derken iyice sıradan takıma dönüştük...

Vkgz
21.10.2017, 21:44
Şaka maka rezil dönemler yaşatıyor.

Courage
21.10.2017, 21:45
Yaptığı hatalı seçimlerden dolayı etrafında kimse kalmadı. İstifa yada kongreyi bir çare olarak görenlerden değilim ama saha sonuçları berbat olduğu müddetçe isterse borcu sıfır,dünyanın en iyi stadına ve tesisine sahip bir kulüp olmayı başarsak ta gitmek zorunda kalacak.

İHO benzeri adamların pusuda yattığını bildiğimizden gönül rahatlığıyla İSTİFA diyemiyorum. Daha doğrusu ne yazacağımı da bilmiyorum.

Allahım sen büyüksün Yarabbim.

BERBATOV61
21.10.2017, 21:45
Ulan 6 yedik millet arayıp alay bile etmedi eskiden tel susmazdı. Allah sizi bildiği gibi yapsın

OrkHun
21.10.2017, 21:51
usta bir dolandırıcı.
hepimizi tokatladı resmen. karbonat erol gibi kaldık ortada.

sasone
21.10.2017, 22:04
Yaptığı hatalı seçimlerden dolayı etrafında kimse kalmadı. İstifa yada kongreyi bir çare olarak görenlerden değilim ama saha sonuçları berbat olduğu müddetçe isterse borcu sıfır,dünyanın en iyi stadına ve tesisine sahip bir kulüp olmayı başarsak ta gitmek zorunda kalacak.

İHO benzeri adamların pusuda yattığını bildiğimizden gönül rahatlığıyla İSTİFA diyemiyorum. Daha doğrusu ne yazacağımı da bilmiyorum.

Durum bu,çözüm basit Trabzon futbol aklına güvenecek ve bu bataklıktan çıkacak,başka bir çözümü yok.

Onur,Burak,Olcay kesinlikle ve Uğur ve Volkan da dahil devre arası Katar'a satıp,takımın borç ve ödeme yükünü azaltacak.

sasone
21.10.2017, 22:08

Durum bu,çözüm basit,takımı Trabzon şehri futbol aklına emanet edecek ve sadece finansör olarak başkanlık yapacak,şu saatten sonra başka türlüsü kaldırmaz.

Devre arası Onur,Burak,Olcay kesin,Uğur ve Volkan şen de olabilir Katar'a paket yapılacak,takımın paraları kurtarılacak.

bach72
21.10.2017, 22:11
usta bir dolandırıcı.
hepimizi tokatladı resmen. karbonat erol gibi kaldık ortada.Çok doğru bir tespit.Kısa,öz,gerçekçi.Adam DOLANDIRICI yahu...

Numan Yerlikaya
21.10.2017, 22:12
En yakın zamanda GEBERMEN dileği ile

Fatih Öztürk
21.10.2017, 22:13
Saha sonuçlarına bakarak kelle istemem lakin onursuzca mücadele eden şeref yoksunu bazı oyuncuları sırf çok maaş ödüyoruz diye kadro dışı bırakmaya yüreğiniz yoksa bırakın kardeşim kulübün yakasını.

TUNCAY HİÇYILMAZ
21.10.2017, 22:16
Saha sonuçlarına bakarak kelle istemem lakin onursuzca mücadele eden şeref yoksunu bazı oyuncuları sırf çok maaş ödüyoruz diye kadro dışı bırakmaya yüreğiniz yoksa bırakın kardeşim kulübün yakasını.
Kendi çok mu onurlu ? Takımın kötü olduğu her dönemde kayıplara karışan bu şahıs değil mi? Bu adamları transfer eden bu şahıs değil mi ?

Courage
21.10.2017, 22:16
Durum bu,çözüm basit Trabzon futbol aklına güvenecek ve bu bataklıktan çıkacak,başka bir çözümü yok.

Onur,Burak,Olcay kesinlikle ve Uğur ve Volkan da dahil devre arası Katar'a satıp,takımın borç ve ödeme yükünü azaltacak.

Saydığınız adamlardan tek bir tanesinin dahi Katar'a satılabileceğini sanmıyorum. Aralarında Onur ve Burak harici uluslararası piyasada iyi bir parayla elden çıkarabileceğimiz kimse yok. Geri kalan Türkiye içinde ya yok paraya gider yada alacak karşılığı sözleşme fesih olur ( o da en iyi ihtimal).

Sene başı defalarca yazmıştım ; 50.yılda birşeyler yapmayı hedeflediysek transferleri eksiksiz olarak ve zamanında yapacak ilk kampa öyle gidecektik. Belki yıldız (!) isimlerden oluşan bir kadro olmazdı ama takım olgusunu oturtmuş ,yardımlaşan ve pes etmeyen bir 18imiz kesinlikle oluşacaktı. O kadro belki ilk 2'de olmazdı belki sadece Türkiye Kupası görürdü ama ne bizi sinir krizlerine sokardı ne de yönetimin başını yerdi.

Allah yardım etsin hepimize.

Mert'
21.10.2017, 22:21
Sahtekar.

Fatih Öztürk
Kendi çok mu onurlu ? Takımın kötü olduğu her dönemde kayıplara karışan bu şahıs değil mi? Bu adamları transfer eden bu şahıs değil mi ?

Haklısınız.

Mert M.
Takım haftalardır yeniliyor, oyuncular mutsuz, taraftar umutsuz, yenilgiler peş peşe geliyor... Bir çırpıda sıralasam, bir A4 kağıdını doldururum herhalde.
Açıklama yap bari be adam! Açıklama yap! Çık ortaya! Çık ve konuş!
İcazet bekleme! Müsaade almana gerek yok ağzını açıp iki laf etmek için.
Gerçi umurunda mı acaba; pek de zannetmiyorum. Paracıklarını say sen boşver! Söylediğin yalanlar, aldattığın insanlar da yanına kar kalsın.
Şunu unutmasın M.Usta, çetesi ve onun üstündeki ulvi (!) şahsiyetler ki, bu devran da döner elbet.
Saygılarımla...

gurur6134
21.10.2017, 22:22
Bu takimi ayaga kaldiracak baskan ozkan sumerdir bu saatden sonra..futbolun icinden gelen futbolu bilen futbolcunun psikolijisinden anlayan biri..gitcek icabinda brezilyadan yeni da silvalar aurellolar getircek tavan ucreti 1.5 yapcak getirdigi adamlari parlatip avrupaya satacak siyasilerle araya mesafe koyacak altyapiya deger verecek baska bir baskan yok..ozkan sumer baskanliginda kulacoglu nevzat aydin ahmet agaoglu gibi siyasete aman etmeyecek isimlerin yonetimde olcagi bir olusumdur kurtulus recetemiz..

sasone
21.10.2017, 22:23
Saydığınız adamlardan tek bir tanesinin dahi Katar'a satılabileceğini sanmıyorum. Aralarında Onur ve Burak harici uluslararası piyasada iyi bir parayla elden çıkarabileceğimiz kimse yok. Geri kalan Türkiye içinde ya yok paraya gider yada alacak karşılığı sözleşme fesih olur ( o da en iyi ihtimal).

Sene başı defalarca yazmıştım ; 50.yılda birşeyler yapmayı hedeflediysek transferleri eksiksiz olarak ve zamanında yapacak ilk kampa öyle gidecektik. Belki yıldız (!) isimlerden oluşan bir kadro olmazdı ama takım olgusunu oturtmuş ,yardımlaşan ve pes etmeyen bir 18imiz kesinlikle oluşacaktı. O kadro belki ilk 2'de olmazdı belki sadece Türkiye Kupası görürdü ama ne bizi sinir krizlerine sokardı ne de yönetimin başını yerdi.

Allah yardım etsin hepimize.

Valla yapacaklar,yapmak zorundalar bu yukardaki adamlar olduğu sürece Trabzonspor ne adam gibi futbol takımı olur ne de sahada her maç mücadale olur,beyfendilerin istediği gün oynarlar,istemezlerse de bekleriz.

Bize mahalle aralarından gelen adamlar lazımken biz gittik uydu kent çocuklarından takım kurmaya kalktık,olmuyor,bünye almıyor kardeşim bunu,daha kaç defa tekrar etmek zorundayız olmadığını anlamak için?

Ersun Yanal da olmadı,bu adamlar da olmayacak,bas bas bağırıyor bu takımın ve şehrin yapısı bunu kaldrımıyor,adamlar o kadar para ve itibara rağmen sanki lütuf da bulunuyorlarmış gibi davranıyor.

Yıldız yıldız diye yırtınan ve bunları isteyen taraftar da,bu parlak adamlarla sponsor ve medya PR'ı yaparım diyen başkan da yanıldı,böyle laçka karakter topluluğu ile takım olamazsın.

bordolu mavi
21.10.2017, 22:28
muharrem usta = volkan şen transferi
gerisini yazmaya yada anlatmaya
gerek var mı
iho da böyleydi
sirayet etti demek ki

gurur6134
21.10.2017, 22:35
Futbolun f sinden anlamayan adamdan baskan olursa bu kadar olur..

Ozan Yazıcı
21.10.2017, 22:39
Küme düşme korkusunu geçtim Yeni Trabzonspor gibi bir garabetle yüzleşebiliriz..

Numan Yerlikaya
21.10.2017, 22:44
Vallahi Aziz başkan olsa bu kadar zarar veremezdi

Manu61
21.10.2017, 22:45
İnanduk doktorlara öyle böyle dediler vizyon defterini elumize verdiler.

olcay_61
21.10.2017, 22:46
Okadar arkanda durduk, seçimde son anda kazandın diye sevindik ama seni tanıdığımız güne lanet olsun.
Londradamısın nerdesin bi gel yalanlarınla artık, telefonla getirdiğin hocayı da al yanına bi anlatın yaaa nasıl bi dünyanız var nolur anlatın

gurur6134
21.10.2017, 22:50
Trabzonspor Lovers
Trabzonspor Lovers
@TS_Lovers
Sadri Şener'e gösterdiğiniz tepkileri Muharrem Usta'ya göstermeye büzüğünüz yemez; çünkü siz de biliyorsunuz ki onun arkasında hükümet var.

werneke
21.10.2017, 22:52
Ver mehteri

gurur6134
21.10.2017, 22:53
Klubu yoneten usta degil o sadece bir kukla gel dediler geldi simdi git diyecekler aday bile olmadan gidecek ..acin artik gozunuzu kimler yuzunden klup bu halde..klubu bu hale getiren gucle sike de hakkimizi yiyen guc ayni..bu guc ve uzantilarini klupden temizledikce sonumuz bu olur..

Uğur KÜÇÜK
21.10.2017, 22:53
Bakalim Usta ne yapacak ???https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171021/0996595af1d42971fa7a54d71402d836.jpg

gurur6134
21.10.2017, 22:55
Toplu istifa gelmis yonetimden kesinlikle ibra edilmemeliler hesap sorulmali..

special one
21.10.2017, 22:56
İş daha önemli dimi?

Bu kulübün efsanesi cebinde 5 tl ile vefat etti....

................

Defolup gidin

Mehmet Fatih Yavuz
21.10.2017, 22:58
Rıza hoca'nın kredisi maalesef yönetimin kredisi kadar olacak.
Muharrem Bey bir yönetim arızası olduğunu sanırım göremiyor. Öyle haftalarca yurt dışında gezerek Trabzonspor gibi bir kulübü nasıl yönetecek anlamadım?

Takımda kriz var, hocalar değişiyor. Nerdesin be adem?

6 yönetici toplu istifa ettiyse kongreye gidecek mecburen. Bütün yönetim yedeklerden kurulacak değil ya?

gurur6134
21.10.2017, 22:58
Yoneticilerin istifa etti yavrunda seni ozledi hadi cikda gel amerikalardan..

werneke
21.10.2017, 23:00
Usta avni Aker'de maç bile izlememiş olabilir
anlayacaklar

sasone
21.10.2017, 23:01
Bir de şöyle bir şey var,işler ters gitti,başkana öfken var,sebebi ne olursa olsun,eğer geleyim bir tekme de ben vurayım diyorsan senin desteklediğin her kim varsa emin ol senin gibi karaktersiz,kifayetsiz muhterisin desteğini alıyorsa o şahıs da boşun tekidir,Trabzonspor'u batırır.

İnsan karakterinin en iyi tahlil edildiği anlar,kriz ve zor anlardır,herkesi maske ve elbiselerinden soyutlar,çırılçıplak gösterir.

Mesut
21.10.2017, 23:01
İstenmeyen olayların yaşanmasını istiyorum

sasone
21.10.2017, 23:03
İstenmeyen olayların yaşanmasını istiyorum

Neden bu takıma yıllarını vermiş Sadri Şener'e 18 yaşındaki veledin hakaret etmesini daha kaldıramamışken yeni rezilliklerle işlerin yoluna gireceğini mi sanıyorsunuz?

Öfke ile kalkan zarar ile oturur.

Bilal Karadeniz
21.10.2017, 23:18
Dalga geçilen dursun Özbek bile çıkıp delikanlı gibi geçen seneki hatalarını affetirdi. Ama bizim Başkanımız ortada yok ya ne bi açıklama ne bi Özür yazıklar olsun.

doktor
21.10.2017, 23:18
Muharrem Usta nın başkanlığı bugünden itiabren bitmiştir. Bu saatten sonra seçim yönetimidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murat61
21.10.2017, 23:21
Son yorumlarıma bakın bu forumdan sırf bu adamı deli gibi seven insanlar yüzünden uzaklaştım. Bu adama bu şekilde destek veren herkeste en az yöneticiler kadar suçludur. Bu adamla ilgili her kötü dendiğinde ihocu dediniz şimdi kendi borç batağımızda gene biz bize kaldık bizden yeni klube üye olmuş adamı gittik başkan diye seçtik bize herşey müstehak

olcay_61
21.10.2017, 23:29
Resmen troll müş

fincher
21.10.2017, 23:30
Çok iyi kadro kurdu diyorduk,transferleri alkışlıyorduk,daha fazlasını bekliyorduk.Sosa işini bir türlü bitiremedi diye eleştiriyorduk.Burak Yılmazı aldı,leblebi gibi golleri atarken iyiydi,çok yerinde transferdi.Ersun hoca Türkiye'nin en iyi yerli hocalarından biriydi,sezona da onunla başladı.İyi kadro kurdu,iyi hocayla lige başladı.Takım başarısız ama Muharrem Usta hakkında çok aşırıya kaçan yorumlar görüyorum.Pek çok kişi tabela taraftarlığı yapıyor.Muharrem Usta'nın ihanet içerisinde olduğunu bile iddia eden pek çok taraftar var.Başkan elinden geleni yaptı.Sportif başarımı,ekonomi mi diye anket yaptığında sportif başarıyı isteyenler bugün başkanı ihanetle suçluyor.Transfer isterken iyi ama sportif başarısızlık riski gerçekleştiğinde neden arkasında durmuyorsunuz?

BERBATOV61
21.10.2017, 23:30
İHO yu kurtardığı gibi kendi kurtulmamalı bu yaptığı borçlar tek tek çatır çatır sorulmalı. Tarihin en iyi kadrosunu kurup inadı uğruna 10 haftada ersuna bu takımı nasıl çöplük haline getirme şansı verdiyse şimdi de bedelini ödemeli

Mehmet Fatih Yavuz
21.10.2017, 23:32
Çok iyi kadro kurdu diyorduk,transferleri alkışlıyorduk,daha fazlasını bekliyorduk.Sosa işini bir türlü bitiremedi diye eleştiriyorduk.Burak Yılmazı aldı,leblebi gibi golleri atarken iyiydi,çok yerinde transferdi.Ersun hoca Türkiye'nin en iyi yerli hocalarından biriydi,sezona da onunla başladı.İyi kadro kurdu,iyi hocayla lige başladı.Takım başarısız ama Muharrem Usta hakkında çok aşırıya kaçan yorumlar görüyorum.Pek çok kişi tabela taraftarlığı yapıyor.Muharrem Usta'nın ihanet içerisinde olduğunu bile iddia eden pek çok taraftar var.Başkan elinden geleni yaptı.Sportif başarımı,ekonomi mi diye anket yaptığında sportif başarıyı isteyenler bugün başkanı ihanetle suçluyor.Transfer isterken iyi ama sportif başarısızlık riski gerçekleştiğinde neden arkasında durmuyorsunuz?

Başarı ve başarısızlık tamam da!!!

Başkan nerde?

Abi şu kriz anında, geçen hafta 6 yemişsin içerde senden kovulan, beğenmediğin adamlardan.
Hoca kovulmuş..

Abi nerde?

Bu durumda, nasıl başsız bırakır takımı?

Gelip krizi yönetsene!

TolgaTopçu61
21.10.2017, 23:32
Vallah kafayı yiyecem yaahttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171021/4a3ea75756611897a5f005a05811f058.jpg

DeAgLeMaNyAq
21.10.2017, 23:40
6 yöneticinin yaptığı açıklamanın altına herkes imza atar ama bu istifa saha sonuçlarının akabinde geliyorsa, o açıklamanın içi boşalmıştır. Usta 2 ayda değişmedi. 2 ay önce istifanızı verecektiniz...

Mesut
21.10.2017, 23:48
Nasıl Ersun yanal istifa etmedi fesih ettiniz seninde başkanlığın fesih olacak Allah'ın izni ile

Mesut
21.10.2017, 23:51
14677
Nevzat Aydın a bak oda ustaya giydiriyor

ccd6167
21.10.2017, 23:55
Güle güle değil s olup git başkan.. Tam bir piyonsun.

Seni ibra eden in allah bin bir çeşit belasını versin..

Menajerlerin kucağında n inmwdiğin günlere lanet olsun..

Allah iki yakanı bir araya getirmesin inşallah .

Batırdığın 1461 lerin içine ettiğin yeni stadın beş para etmez transfer politikalarının takıma doldurduğun hubacan burak sosa durica volkan kucka gibi 30 yaş üzeri morukların da seni bunlara yönelendiren zihniyetinde o götünden ayrılmadığın ersun denen yavşağında belasını versin

İbrahim CİHAN
21.10.2017, 23:55
6 yöneticinin yaptığı açıklamanın altına herkes imza atar ama bu istifa saha sonuçlarının akabinde geliyorsa, o açıklamanın içi boşalmıştır. Usta 2 ayda değişmedi. 2 ay önce istifanızı verecektiniz...

Nevzat Aydın sizin söylediğinizden de önce açıkladı, yalnızca göstermelik yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceğini, bunun dışındaki görevlerinden istifa ettiğini.

gurur6134
21.10.2017, 23:56
Siyaset yalrkasi yerel basinin ulusal medyanin cogu yanindaydi bu kadar rezillige ragmen bu kadar uzun sure dayanmasinin en buyuk sebeblerinden birisi de bu..taraftarin cogunluguda sirf selfie gonderiyor diye kongrelerden sesini cikarmadi bugune kadar trabzon sehrinin yansimasi olmus trabzonspor yonetimi..

DeAgLeMaNyAq
22.10.2017, 00:10
Nevzat Aydın sizin söylediğinizden de önce açıkladı, yalnızca göstermelik yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceğini, bunun dışındaki görevlerinden istifa ettiğini.

Göstermelik yönetim kurulu üyesi diye bir şey olmaz. Rahmetli Çakıroğlu da aynı yola başvurdu baktı ki kendisini saymıyorlar benim de durmamın bir anlamı yok dedi bastı istifayı. Bu isimler zaten ne toplantılara katılıyordu ne de ortalıkta gözüküyordu. Nevzat Aydın geçen sezonun ikinci yarısında takım iyi gidince şu aşamada istifa ederek takıma zarar vermek istemiyorum şeklinde anlaşılabilir bir açıklama yapmıştı. Gerçi istifa ederek nasıl bir zarar verecekti o da ayrı soru işareti. Ama bu isimlerden 4'ü zaten grup olarak yönetime girdiğinden istifalarının da toplu olacağı az çok belliydi. Nihayetinde istifalar sezon sonunda gelmeliydi ve gereken gözdağı verilmeliydi. Saha sonuçları iyi olsaydı ve şu an zirve yarışında yer alsaydık, bu istifalar gelir miydi? Hiç sanmıyorum. O yüzden istifa gerekçeleri tamamen haklı bile olsa boşa çıkıyor...

İbrahim CİHAN
22.10.2017, 00:20
Göstermelik yönetim kurulu üyesi diye bir şey olmaz. Rahmetli Çakıroğlu da aynı yola başvurdu baktı ki kendisini saymıyorlar benim de durmamın bir anlamı yok dedi bastı istifayı. Bu isimler zaten ne toplantılara katılıyordu ne de ortalıkta gözüküyordu. Nevzat Aydın geçen sezonun ikinci yarısında takım iyi gidince şu aşamada istifa ederek takıma zarar vermek istemiyorum şeklinde anlaşılabilir bir açıklama yapmıştı. Gerçi istifa ederek nasıl bir zarar verecekti o da ayrı soru işareti. Ama bu isimlerden 4'ü zaten grup olarak yönetime girdiğinden istifalarının da toplu olacağı az çok belliydi. Nihayetinde istifalar sezon sonunda gelmeliydi ve gereken gözdağı verilmeliydi. Saha sonuçları iyi olsaydı ve şu an zirve yarışında yer alsaydık, bu istifalar gelir miydi? Hiç sanmıyorum. O yüzden istifa gerekçeleri tamamen haklı bile olsa boşa çıkıyor...

Skorlar iyi olsaydı muhtemelen istifalar gelmezdi haklısınız fakat bu mevcut yönetimi, başkanı ve de onların faaliyetlerini destekledikleri anlamına da gelmez. Hep bir muhalefet halindeydiler. Söylediğiniz gibi sezon sonunda istifa etseler, istifaları çok bir anlam ifade etmezdi, görmezden gelinir yola devam edilirdi. Şuan bence doğru zamandı, gerçekten bir değişiklik şart ve bu istifalar bir fitili ateşledi. Sezon sonu bu etki kesinlikle olmazdı. Ben bugün istifa edenlerin tam da bu yüzden beklediklerini düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın istifa eden bu yöneticiler takım başarısız olsun da istifa edelim diye beklemediler. Aksine takımın başarısızlığı anında bazı şeyleri yönlendirebilmek istediler sadece.

Sefaenes
22.10.2017, 00:40
gelen gideni aratıyor birde son gelenler koltuğa yapisiyor

ErtuGrul
22.10.2017, 00:45
İstifa karar alamaz.Aralik ayında kongre kararı alınmaz Takim iyice küme düşme potasına girer o zaman istifa eder.

Berkan
22.10.2017, 01:06
defol la yallah

DarkBlooD
22.10.2017, 01:11
Bakın görün fetoco çıkacak, demişidi dersiniz...

bach72
22.10.2017, 01:21
Bakın görün fetoco çıkacak, demişidi dersiniz...ahahaha..belli de olmaz.tipine bakınca çok ışıl ışıl.nur saçıyor adeta.belki keli yansıyor da olabilir.ama bir şakirt tipi var gibi geldi bana.bak valla ben de şüphelendim şimdi.

Mustafa YILMAZ
22.10.2017, 01:24
Bakın görün fetoco çıkacak, demişidi dersiniz...

bu kadar çakal adam fetöcü çıkmaz. güç kimdeyse onun yanında olur ve sonrası içinde kapılarını açık bırakır.

sason
22.10.2017, 01:28
Gitse bile Trabzon'u ileriye taşıyabilecek biri geleceğine inanmıyorum.Sosa, Burak, Kucka gibi transferleri alkışlayanlar sonuç gelmeyince istifa istiyor.O zaman bu transferleri isteyen taraftarlarda istifa etsin.Marka özentsinden böyle taraftara böyle başkan.

Gelecek olanda muhtemelen aynı yolun yolcusu olacak.Sorunu tespit edemeyen yönetim ve taraftarla birlikte sonunda kayyuma gideceğiz zaten.

Mert Oğuzlu61
22.10.2017, 01:29
https://image.prntscr.com/image/DYlb-7Y0QNy52AixGH0IbQ.png

''Rize yi nasıl düşürdüysen TS yi de aynı şekilde düşüreceksin'' emri almış olabilir. Buna benzer çok dedikodu dönüyor. Senaryo da gerçekleşebilecek bir senaryo, takım resmen topa vurmaktan aciz durumda. Bunlar olağanüstü durumlar olmadıkça maç kazanamazlar, geçen senenin Bursaspor u biz olacağız gibi gözüküyor.

Sorunun temelinde futbolcular ya da teknik heyet değil, Muharrem Usta ve yönetimi var. TS camiasının etkili isimleri birleşip duruma el koymazlarsa bu takım sezon sonunda küme düşecek ve iflas bayrağını çekecek.

erenslash
22.10.2017, 01:31
eğer gidilicekse şu anda gitmemeli yeri ve zamanı değil sakin olun daha da batarız yönetim şart istifası doğru olmaz çünkü sorunumuz bu değil takım toplasın bir rızayı görelim ne olacak gs maçı var işleri karıştırmamak lazım tepki koyarsın gazı verirsin takım ateşlensin ama takımın ruhunu bozarsak iyice batarız dengeli yapılmalı bunlar herkes öfkenin üst derecesini yaşarsa kaos yaşarız iyice bu iyi olmaz

My
22.10.2017, 01:32
https://s1.postimg.org/257wr0nhgv/Ads_z.jpg

~UniCef~
22.10.2017, 01:36
Nevzat Aydin`a karsi Ali Riza Egemen`i tutanlar vardi bir zamanlar burada.

My
22.10.2017, 01:47
Bi Vira var sesini çıkaran Trabzon uykuda.
E o zaman müstehak.
Neyi hakediyorsak onu yaşıcaz demektir.

Kadir
22.10.2017, 01:58
Neredesin?

Kadir
22.10.2017, 02:44
Gecenin 2:45 inde ben burada conta yakıyorum, her sene formasını alan bir Taraftar olarak soruyorum Neredesin? Neyin peşindesin? Tam bir hayal kırıklığısın M.Usta.

Mustafa YILMAZ
22.10.2017, 02:49
sabah uyandığımda iyi haberi alırım inşallah.

defolup gitmiş olur

DeAgLeMaNyAq
22.10.2017, 03:07
Atilla Dilaver her şeyi kupaya ve siyasete bağlama paranoyasından vazgeçmeli. Biri çıkar Traore'nin ahı tuttu der. Öteki çıkar Deniz Ateş Bitnel yüzünden böyleyiz der. Başkası çıkar kulüp personel maaşlarını ödemiyor, o ailelerin beddualarından bu halde olduğumuzu söyler. Bu durumda olmamıza göbek atan bazı Rize'liler de kendi başarısızlıklarını bizim üzerimize atmaya kalkar. Kısacası başarısızlığa kılıf aramak hiç zor değil. Ararsanız 1001 bahane sunarsınız. Geçen sene ilk yarıda küme düşme hattındaydık durumumuz çok mu farklıydı? Ama sonra ne oldu yönetim ve teknik heyet hatta taraftarlar bile 2 aylık mini ralli başarısını ara transferdeki salt 5 oyuncuya bağlayıp, önümüzdeki sezonun şampiyonluk temelleri atıldı tuzağına düştü. Oysa son 6 maçta galip gelemeyen bir takım, her şeyi apaçık ortaya koyuyordu. Ama biz burada Avrupa'ya gitmemek için bilerek oynamıyoruz bahanesine sığınıp kendimizi kandırdık. Bursa maçında en ufak bir şüphe yokken, sırf sonuçlarından ötürü buradaki kendi Trabzonspor'lu arkadaşlarımızdan bile şikeci damgası yedik. Şimdi de moda yerli çetesi bahanesinde. Bu çete de nedense yıllardır hiç bitmiyor. Usta 2 ay sonra gitmezse 12 ay sonra gider sorun değil. Ama Hacıosmanoğlu sanmasınlar yıkıldık bir başka bahar için yaprak döktük mottosuyla kurtarıcı olarak gelirse siz o zaman görün gümbürtüyü...

Kadir
22.10.2017, 03:19
Sadri Şener döneminde Samet Aybaba’yı engelleyen taraftar nerede şimdi ki taraftar nerede, ruhsuzlaştırıldık.

Berkan
22.10.2017, 09:29
Hain

Mehmet
22.10.2017, 09:38
Trabzonlu yöneticiler Trabzonsporu Altın yumurtlayan tavuk gibi görmekten ne zaman vazgeçerlerse bu takım o zaman düzelecek. Bu kadar basit.

werneke
22.10.2017, 09:54
Şimdi köydeyim
üst kata çıktım babama dedim Malatya da yenmiş
kafayı salladı biliyorum dedi

hafta içi Çorum belediyeyle kupa maçı var bak gör Çorum'da yener dedim

aaaee bi yenselar nekada hoşuma gider dedi

Hadi bakalım aktrabzonsporun hayırlı olsun
siyasi iktidarınız ve onların trabzonspor için görevlendirdikleri ile birlikte rahat rahat içine edebilirsiniz
canınız sıkılırsa kefen falan da giyebilirsiniz
stadyum tabelalarınıda Arapça yazını arap dostlarınız tribünlerde destek falan olur

esra61
22.10.2017, 10:23
Tuhaf olan bu kuyudan kurtulamıyor oluşumuz.
Yok mu sesi gür isimler,bu duruma el atacak birileri .
Usta 'ya sen ne yapıyorsun bile kimse diyemiyor!
Bu durum daha da zoruna gidiyor.

werneke
22.10.2017, 10:31
Tuhaf olan bu kuyudan kurtulamıyor oluşumuz.
Yok mu sesi gür isimler,bu duruma el atacak birileri .
Usta 'ya sen ne yapıyorsun bile kimse diyemiyor!
Bu durum daha da zoruna gidiyor.

Usta ya sen ne yapıyorsun demek şehrin yüzde 70 inin peşinden koştuğu güce sen ne yapıyorsun demektir
bu cesareti gösterecek bir güç yok gibi
yüzde 70 lik kesim için önemli olan Trabzonspor değil siyasi düşünceleri
trabzonspor kısa-orta vadede küme düşecektir
rizeni düşmesi ile alakası var mı yok mu net olarak yorum yapamıyorum
diğer konuşulan konular alenen ortada olduğundan yorum yapabiliyoruz
rize olayını zaman gösterecek

toksoy61
22.10.2017, 10:33
bu başkanıı sezon başı bu forumda ve şehirde KAHRAMAN ilan edilmedi mi? yaptıklarını hepiniz çok beğenmediniz mi? sosa- burak- kucka gelince havalara girmediniz mi? ŞİMDİ NE OLDİ SİZLERE?

Peki ne dedik? Trabzonspor böyle aşırı pahalı ve yaşlı transferle bir yere gelemez. futbol aklı olan herkes bunu söyledi ve söylemeye devam etti. ama çoğu genç ve aklı bir karış havada herkes böyle başkanların peşinden gitmeyi marifet sandınız. sonuç hepimize hayırlı olsun.

umarım bundan sonra dünya yıldızı getireceğim, şunu bunu alacağım diyen palavracılardan uzak durursunuz ve trabzon gerçekleriyle yüzleşirsiniz, tabii umarım

werneke
22.10.2017, 10:37
https://image.prntscr.com/image/DYlb-7Y0QNy52AixGH0IbQ.png

''Rize yi nasıl düşürdüysen TS yi de aynı şekilde düşüreceksin'' emri almış olabilir. Buna benzer çok dedikodu dönüyor. Senaryo da gerçekleşebilecek bir senaryo, takım resmen topa vurmaktan aciz durumda. Bunlar olağanüstü durumlar olmadıkça maç kazanamazlar, geçen senenin Bursaspor u biz olacağız gibi gözüküyor.

Sorunun temelinde futbolcular ya da teknik heyet değil, Muharrem Usta ve yönetimi var. TS camiasının etkili isimleri birleşip duruma el koymazlarsa bu takım sezon sonunda küme düşecek ve iflas bayrağını çekecek.

Net olarak olmaz öyle şey bile diyemiyorum
bu kadar acziyet kötü gibi dursada sonrası için iyi olabilir
almanya da 1945 Nisan'ında dümdüzdü
bizde yılışık vıcık siyasi ilişkiler ve rize den dolayı küme düşüp dibi görürsek
belki şehrin geri kalanıda gerçekleri görür sonrasında daha güçlü olarak ayağa kalkarız

hoş bir hayal ama dimi

werneke
22.10.2017, 10:40
bu başkanıı sezon başı bu forumda ve şehirde KAHRAMAN ilan edilmedi mi? yaptıklarını hepiniz çok beğenmediniz mi? sosa- burak- kucka gelince havalara girmediniz mi? ŞİMDİ NE OLDİ SİZLERE?

Peki ne dedik? Trabzonspor böyle aşırı pahalı ve yaşlı transferle bir yere gelemez. futbol aklı olan herkes bunu söyledi ve söylemeye devam etti. ama çoğu genç ve aklı bir karış havada herkes böyle başkanların peşinden gitmeyi marifet sandınız. sonuç hepimize hayırlı olsun.

umarım bundan sonra dünya yıldızı getireceğim, şunu bunu alacağım diyen palavracılardan uzak durursunuz ve trabzon gerçekleriyle yüzleşirsiniz, tabii umarım
Özkan sümer Başkan olduğunda jarroları eduardoları da silvaları getirince deli olmuştuk
yıldız isteteyen gökyüzüne baksın demişti

kalede Metin aktaş , macit , salazar
Hey gidi günler

tonya55
22.10.2017, 10:40
Atilla Dilaver her şeyi kupaya ve siyasete bağlama paranoyasından vazgeçmeli. Biri çıkar Traore'nin ahı tuttu der. Öteki çıkar Deniz Ateş Bitnel yüzünden böyleyiz der. Başkası çıkar kulüp personel maaşlarını ödemiyor, o ailelerin beddualarından bu halde olduğumuzu söyler. Bu durumda olmamıza göbek atan bazı Rize'liler de kendi başarısızlıklarını bizim üzerimize atmaya kalkar. Kısacası başarısızlığa kılıf aramak hiç zor değil. Ararsanız 1001 bahane sunarsınız. Geçen sene ilk yarıda küme düşme hattındaydık durumumuz çok mu farklıydı? Ama sonra ne oldu yönetim ve teknik heyet hatta taraftarlar bile 2 aylık mini ralli başarısını ara transferdeki salt 5 oyuncuya bağlayıp, önümüzdeki sezonun şampiyonluk temelleri atıldı tuzağına düştü. Oysa son 6 maçta galip gelemeyen bir takım, her şeyi apaçık ortaya koyuyordu. Ama biz burada Avrupa'ya gitmemek için bilerek oynamıyoruz bahanesine sığınıp kendimizi kandırdık. Bursa maçında en ufak bir şüphe yokken, sırf sonuçlarından ötürü buradaki kendi Trabzonspor'lu arkadaşlarımızdan bile şikeci damgası yedik. Şimdi de moda yerli çetesi bahanesinde. Bu çete de nedense yıllardır hiç bitmiyor. Usta 2 ay sonra gitmezse 12 ay sonra gider sorun değil. Ama Hacıosmanoğlu sanmasınlar yıkıldık bir başka bahar için yaprak döktük mottosuyla kurtarıcı olarak gelirse siz o zaman görün gümbürtüyü...
dogru bir konuya parmak bastın ekleme böyle camia üzerinden para yiyen insanları bu camiaya yaklastırmamalı.

ccd6167
22.10.2017, 10:53
Sadece burak kucka sosa.. 3 de 85 li.. Yani 2 sene sonra futbol olarak tamamen bitikler..

Sosa 3.2 yıllık 5 bonservis yer
Burak 3.5 yıllık 3.5 bonservis
Kucka 2.5 yıllık 5 bonservis

Al sana geri dönüşü olmayan 100 milyon tl sadece 1 yıllık

Kucka ortada yok
Burak bitik artık devre arasına kadar
Sosa zaten kafa burads değil

Bu kadar cahil ancak siz olursunuz.. S olup gidin bu takımdan

İ. SARAL
22.10.2017, 11:07
Taraftar ve bu kitlenin dediklerini yapan baskandir suçlu olan. Taraftarin çoğunluğu Trabzonspor gerceklerinden uzak, sözümona yıldız, pili bitik star isteyen, rakiplerin pahali oyuncularina ezikçe agiz ballandiran bir kitleye dönüştü. Transfer olsun da nasil olursa olsun mantigi var artik. Gecen seneki kadroya sadece 1 stoper, 1 orta saha ve 1 forvet alsak iş bitecekti. Sosa ve Kucka nin toplam maliyetinin 50 de 1 ine falan bu iş biterdi. Taraftar baskisiyla Nerede soytarı var takıma doldurdular. Takimin kimyası bozuldu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tonya55
22.10.2017, 11:09
Sadece burak kucka sosa.. 3 de 85 li.. Yani 2 sene sonra futbol olarak tamamen bitikler..

Sosa 3.2 yıllık 5 bonservis yer
Burak 3.5 yıllık 3.5 bonservis
Kucka 2.5 yıllık 5 bonservis

Al sana geri dönüşü olmayan 100 milyon tl sadece 1 yıllık

Kucka ortada yok
Burak bitik artık devre arasına kadar
Sosa zaten kafa burads değil

Bu kadar cahil ancak siz olursunuz.. S olup gidin bu takımdan

menejer ücretleri 3 yillik ücretleriyle futbol altyapısı kurtulurdu.

Mehmet BAŞ
22.10.2017, 11:12
Artık bir şeyi kabullendim.
Bu camia içerisinde Trabzonspor'u yönetebilecek aklı başında 1 tane adam kalmadı.
Şirketinin işlerini boşlayacak, kulübün menfaati için çalışmalar yapacak ve iyi niyetli olacak bir kişi bile yok.
Maalesef yok...

Kayyuma mı devredilir yoksa kulüp mü satılır bilmiyorum. Ne olursa olsun artık umurumda da değil...
Şu takıma hem iyi oyuncu hem de iyi antrenörün aynı zamanda alındığını çok uzun zamandır görmedim, göremedim!
Elimizde fena olmayan bir takım var ama maalesef abidik gubidik teknik adam tercihleri yüzünden rezil olduk!
Şu yaşananlara bakıyorum, oynatılmayan oyunculara bakıyorum bu işin altında başka bir bit yeniği arıyorum.
Volkan Şen'in oyuna alınmasının mantıklı bir izahı olabilir mi? Hangi antrenör bunu açıklayabilir!
Artık gerçekten bunaldım. Ve lanet olsun diyorum. Koca kulübü iki paralık ettiler.

castillo61
22.10.2017, 11:15
Sadi Hami Ersun Rıza

Hadi Sadi neyse 3-5 maç anlarım. Hatta şu süreçte İhsan Derelioğlu 2-3 maç çıksaydı hiçbir şey olmazdı amaaaa

yarım sezon Hami ne?
Ersun andavalıyla proje hedeflemek ne?
kalan sezonu İDARE etsin diye bu kadroyu çapı belli donanımı belli Rıza'ya vermek ne?

Şu kafa yapısı kulübü küçültmekle kalmadı yerle bir etti.

ibrahim
22.10.2017, 11:28
Son açıklama ile yüzsüzlükte Nirvanaya ulaştınız, tebrik ederim.

olcay_61
22.10.2017, 11:39
Son açıklama ile yüzsüzlükte Nirvanaya ulaştınız, tebrik ederim.

Niye işte 3 İstanbul takımına yenilmedik. Ayıptır yaaa

Mehmet Fatih Silik
22.10.2017, 11:42
"Bu aşamada kulübün ve dolayısıyla camianın kaosa sürüklenmesine ön ayak olmak, sorumluluk almaktan kaçınmak hiçbir fayda sağlamaz. Yenilgi sonrası şimdi tam zamanı diyerek ortada bırakmak hiç olmaz."

Yahu dalgami geciyorsunuz?! Kulübü zaten ucurumun kenarindan aldik diye gelmediniz mi.

Alip yine ucuruma sürüklüyorsunuz kendi ellerinizle ve kötü zamanda birakip gitmek olmaz diyorsunuz.

Yok arkadas bu kadar kötü niyet olamaz. Yapamiyorsunuz, beceremiyorsunuz, e o zaman defolun gidin.

Istifa da bir erdemdir ama o erdemlik sizde maalesef yok diger yöneticilere kiyasla.

Sizi devirmek istemislerde istifalarin amaci belli de.

Ulan sizin koltuga yapismanizin amaci belli degil mi?!

Asil tarih sizin taraftara ve camiaya söylediginiz tüm yalanlari yazacaktir!

Cok güvenmistim, cok ümitlenmistim ama en büyük hayal kirikligimsiniz gercekten!

YAZIKLAR OLSUN!

ibrahim
22.10.2017, 11:50
İşin daha da saçma tarafı yönetimi beraber kurmaları. Yola çıktığın adamlar anladı bi halt olmayacağını. Daha ötesi yok be!

Necmettin ALTUNTAŞ
22.10.2017, 12:01
Mehmet Ali Yılmaz'ı sevmem ama şu söylediklerine bakar mısınız.
"Artık sabır taştı,Trabzon'u bilmeyen zibidileri Trabzonspor'a başkan yapmışlar.50.yılda Trabzonspor'u küme düşürmek için kimden emir aldınız"
Son kısmı sizi ürpetmiyor mu?

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 12:03
Olay buydu aslında. Biz Sadri Seneri bile kovaladik...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171022/a9e9e140598286b6e637d8b24d8161d2.jpg

Fatih Öztürk
22.10.2017, 12:03
14679

outlaws61
22.10.2017, 12:06
Başkanın kötü bir düşünceye sahip olduğunu düşünmüyorum.

Ve şuan da edilen istifalar resmen kacmaktir haincedir.

Uğur KÜÇÜK
22.10.2017, 12:12
Başkanın kötü bir düşünceye sahip olduğunu düşünmüyorum.

Ve şuan da edilen istifalar resmen kacmaktir haincedir.Ibrahim Hacıosmanoğlu Muharrem Ustadan 10 kat iyi düşünceliydi ve TRABZONSPORLUYDU DA ne oldu...
Kendi sirketinden verdiği sponsor parasini menajer-transfer ilişkisiyle geri aldı.
Ibra eden de bu haini serefsizdir bu saatten sonra.

bahadır2561
22.10.2017, 12:15
Yaptığınız açıklamayı öpeyim, vizyonsuz yalancı herif.

outlaws61
22.10.2017, 12:17
Ibrahim Hacıosmanoğlu Muharrem Ustadan 10 kat iyi düşünceliydi ve TRABZONSPORLUYDU DA ne oldu...
Kendi sirketinden verdiği sponsor parasini menajer-transfer ilişkisiyle geri aldı.
Ibra eden de bu haini serefsizdir bu saatten sonra.

Benim kötü düşünce dedigim kısım dünden beri diretilen kulübü batırmak için burda vs düşünceleri. Kesinlikle başkanın bu kafada olduğunu düşünmüyorum. Dediğiniz konularda bir bilgim yok o yüzden yorum yapamam.

Ama kesinlikle istifalari doğru bulmuyorum. Bu takım şuan lider olsaydı gelir miydi istifalar hayır.

Resmen başkan öne atıldı herkes işten sıyrılma işine girdi. Bizlik bişey yok başkana sorun hesabınızı numarası çekiliyor.

werneke
22.10.2017, 12:19
Hemen herkes siyaset konusunda hem fikir olmuş özellikle son 1 aylık dönemde
siyaset denilirken de akp nin kast edildiği malumumuz
daha 3 gün önce bir araştırma şirketinin anketi yayınlanmış
hangi takım taraftarları hangi partiye oy veriyor diye
3 kulüp yüzde 50 lerde iken Trabzonspor yüzde 85 çıkmış

bütün bunların ışığında
bu forumda yazıp bunları gören ve seçim zamanı akp ye oy vermiş ve yarın yine verecek olanlar ne düşünüyor bu konularda ?

Yoksa klasik takılıp cevap veremeyip hırslarını sandığa gidincemi çıkaracaklar

Berkan
22.10.2017, 12:31
Beyler başkanı sevmiyorum ama istifa edenlerde sadece kaçtı. Adam olan zararı ödeyip gider. Ceplerinden 5 kuruş çıkarmadan istifa etmek nedir şerefsiz herifler

Berkan
22.10.2017, 12:35
Olay buydu aslında. Biz Sadri Seneri bile kovaladik...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171022/a9e9e140598286b6e637d8b24d8161d2.jpg

Sadri Şenerin viski bardağındaki son damla etmez bu çapsız hainler

kani6161
22.10.2017, 12:38
Beyler sezon başında herkes takımdan memnun muydu?
Yönetim transferlerde hata yaptı mı bariz yok
Takım başakşehir fener bjk maçlarında galibiyeti kaçılan taraf mıydı evet.
Ersun Yanalın oyuncu değişiklerinden dolayı bu durumda mıyız? Evet. Yönetim ani değişiklerinin hangisinde Trabzonspor fayda sağladı.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkan
22.10.2017, 12:40
Beyler sezon başında herkes takımdan memnun muydu?
Yönetim transferlerde hata yaptı mı bariz yok
Takım başakşehir fener bjk maçlarında galibiyeti kaçılan taraf mıydı evet.
Ersun Yanalın oyuncu değişiklerinden dolayı bu durumda mıyız? Evet. Yönetim ani değişiklerinin hangisinde Trabzonspor fayda sağladı.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu takımı borca sokanlar o paraları ödedikten sonra gitmeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Usta ve yöneticileri reklamlarını güzelce yaptı şimdide kaçıyorlar yok öyle dünya. O hastaneyi havaya uçururlar

Berkan
22.10.2017, 12:42
İho ve Usta döneminde kulüp kasasından çıkan tek kuruşun dahi hesabı sorulmalı. Bunun için kongre üyeleri gerekeni yapması lazım. Bu hırsızlar kulübü soydular kaçıyorlar

robinhood61
22.10.2017, 12:57
Muharrem Usta Trabzonsporlu bile değil siz hala analiz yapadurun çok fena trolleniyorsunuz...Ciddi manada Trabzonspor taraftarı değil bu adam istediğiniz yerde araştırın

Berkan
22.10.2017, 12:59
14680