PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

castillo61
29.06.2017, 12:10
Trabzonspor Muharrem Usta döneminde toplam 55 lig maçı oynadı.....

21 galibiyet.....

11 beraberlik ....

23 mağlubiyet aldı.....

Diğer konuları bilmiyorum ama sportif başarısızlık olarak halihazırda ilk 5'e girer Sayın Usta.....
averajla liderliğe oturur bence
6-0 7-0 her babayiğide nasip olmaz

Faik Yılmaz
29.06.2017, 14:11
Trabzonspor'un borcunu daha önce araştırmama rağmen arkadaşlar kesin konuşunca terettüd hasıl oldu...

Bende yeniden kontrol ettim.....

Aldığım bilgiler Resmi siteden bağımsız denetim şirketlerince onaylanan bilgilerdir... Kap'tada yayınlandı....

Kongre haftası yani 30 Kasım 2015 tarihi itibarı ile.....

Kısa vadeli borcumuz : 327 milyon tl....
Uzun vadeli borcumuz : 103 milyon tl.....

Toplam Borcumuz : 430 milyon tl.....
----------------------

En son açıklanan bilançoya göre 28 şubat 2017 tarihi itibarı ile...

Kısa vadeli borcumuz : 235 milyon tl....

Uzun vadeli borcumuz : 285 milyon tl....

Toplam borcumuz : 520 milyonl tl.....
--------------------------
700 milyon tl borcu resmi olarak bir belgede görmedim. Başkan'ın ramazan ayındaki iftar programındaki açıklamasına binaen 700 milyona ulaştı diyorum.....

saygılarımla.....

Ermanusta
29.06.2017, 15:03
Başkanım,

bir arzımız var

Fernando Felicevich telefon açıp,kiralık olarak Artura Vidal'ı istermisiniz
duyduguma göre B.Munichde pek mutlu degilmiş.
malum deniz çocugu bu,kalmış karakuru bir yerde.
gelsin Trabzona ,cigerlerine çeksin mis gibi deniz,yosun havasını

turgut kasap
29.06.2017, 15:09
Kayip ilani (trabzonspor başkani sayin muharrem usta beyefendi italyada kaybolmuştur görenlerin konsolosluğa bildirmeleri rica olunur)!

delfino
29.06.2017, 17:54
Her yönüyle ustayı eleştirelim eyvallah eleştirelim de bir taraftan bu kulup için elini kim taşın altına koyuyor ona da bakalım bugun aziz yıldırım sponsor buluyor doğru ayakta kalmak için ülker , doğuş bunlar ekol firmalar ve hiçbir şart gözetmeksizin sponsor olup armaya gönül veriyorlar ya bizde kim var kimse yok herkes o baskanlık koltuğuna oturmak sevdasında usta stada sponsor bulamadı değil kimse sponsor olmak istemedi düşüncesi oluşması lazım çünkü rantı muharrem usta yicek diye bakıyorlar bugun trabzon taraftarı olupta baskan olmadan kaçtane iş adamı var kulube para akıtan ? ben söyleyeyim yönetimde olmayan kimse ... en azından usta basketbola sponsor oldu iho doneminde hiçbir şart gözetmeksizin şimdi kimse olmuyor yana yana dert yanılıyor basketbola sponsor bulunması için burada anca ustaya kötü eleştiri yapıyoruz asıl o eleştiriyi trabzonlu iş adamlarına yapılması lazım ...

Mustafa YILMAZ
29.06.2017, 18:26
Her yönüyle ustayı eleştirelim eyvallah eleştirelim de bir taraftan bu kulup için elini kim taşın altına koyuyor ona da bakalım bugun aziz yıldırım sponsor buluyor doğru ayakta kalmak için ülker , doğuş bunlar ekol firmalar ve hiçbir şart gözetmeksizin sponsor olup armaya gönül veriyorlar ya bizde kim var kimse yok herkes o baskanlık koltuğuna oturmak sevdasında usta stada sponsor bulamadı değil kimse sponsor olmak istemedi düşüncesi oluşması lazım çünkü rantı muharrem usta yicek diye bakıyorlar bugun trabzon taraftarı olupta baskan olmadan kaçtane iş adamı var kulube para akıtan ? ben söyleyeyim yönetimde olmayan kimse ... en azından usta basketbola sponsor oldu iho doneminde hiçbir şart gözetmeksizin şimdi kimse olmuyor yana yana dert yanılıyor basketbola sponsor bulunması için burada anca ustaya kötü eleştiri yapıyoruz asıl o eleştiriyi trabzonlu iş adamlarına yapılması lazım ...

düşman benim için daha değerlidir Trabzon'lu iş adamlarından. genelleme yapmak belki doğru olmaz belki görmediğimiz destek oluyordur ama görünene yorum yaparsak düşmanımı denizden kurtarırım onları değil

BERBATOV61
29.06.2017, 20:27
İho dan kötü başkanlık yapmıştır şuana kadar boşuna kendizi yormayın bence iho nun alıp ustanın satarak parasıyla m.demiri aldığı mbia çapında bile olmayan kucka için neredeyse aynı paraları verip almaya çalışıyor.

İho zamanında hiç olmazsa avrupada gruplardan falan çıkıyorduk bunlar 20 milyon euro harcayıp gümüşhaneye yenildiler yanlış hatırlamıyorsam 2. maçta da berabere kalıp elendiler durumun özeti bu

Uğur Ö.
29.06.2017, 20:43
İho dan kötü başkanlık yapmıştır şuana kadar boşuna kendizi yormayın bence iho nun alıp ustanın satarak parasıyla m.demiri aldığı mbia çapında bile olmayan kucka için neredeyse aynı paraları verip almaya çalışıyor.

İho zamanında hiç olmazsa avrupada gruplardan falan çıkıyorduk bunlar 20 milyon euro harcayıp gümüşhaneye yenildiler yanlış hatırlamıyorsam 2. maçta da berabere kalıp elendiler durumun özeti bu

Her transfer dönemi hoca değiştirip 30 adam sözleşme imzalamadılar ya battı değil mi ?

Vazelon
29.06.2017, 23:30
Ciddi ciddi koskoca camia bu adamı tek şans mı görüyor? Hahaha ilahi

BERBATOV61
29.06.2017, 23:40
Her transfer dönemi hoca değiştirip 30 adam sözleşme imzalamadılar ya battı değil mi ?

bir gün derdin kişiler değilde Trabzonspor olur umarım , ozaman belki başarısızlık sanada batar

ibrahim
29.06.2017, 23:47

Battı batmadı bilmiyorum ama tespitine yüzde yüz katılıyorum. Hala öteki herifin futbolcularına maaş ödüyor bu kulüp.

Uğur Ö.
30.06.2017, 00:56
bir gün derdin kişiler değilde Trabzonspor olur umarım , ozaman belki başarısızlık sanada batar

Ölümü gördük sitmaya raziyiz

Şanlı SanMarino
30.06.2017, 03:55
Trabzonspor Muharrem Usta döneminde toplam 55 lig maçı oynadı.....

21 galibiyet.....

11 beraberlik ....

23 mağlubiyet aldı.....

Diğer konuları bilmiyorum ama sportif başarısızlık olarak halihazırda ilk 5'e girer Sayın Usta.....

Hacım bunları konuşunca fan kılaplara dokunuyor nedense.

Tuhaf olan şu. Elle tutulur tek bir başarı, başarılı icraat yokken bu derece güven ve itibar.

Başkan yine kalmalı. Ama daha sert eleştiri alıp her yaptığının doğru olmadığını görerek. Muharrem Usta'nın başkanlığı kendisi değil egosu yapıyor 2 yıldır.

Tarihin en büyük mağlubiyeti, elle tutulur hiç bir başarı olmaması, kulüp üzerinden kendi dükkanının reklamını yapması büyük rezaletler olarak hatırlanır.

Sürekli para, para, para dedi. Vizyon dedi. Hayal sattı. Ama bana göre bu sezon yolun sonuna geldi.

batuhanTs
30.06.2017, 06:44
Gitme vakti coktan geldi vizyon reis yazarak aslinda sana iltifat etmişim büyük hata

Oğuz ZEYTİN
30.06.2017, 08:26
İnsanlarin Muharrem Bey'e olan guveni ve inanci, vaatlerinden dolayi idi. Yoksa kimse kara kaşına kara gozune sevmedi. Buna karsin ortada somut buyuk bir degisiklik yok.

Mali, kurumsal ve sportif hangi siradisi gelismeyi yasadik? Ve aradan zaman gecmesine ragmen bu gerceklesmeyen vaatler icin ya "sabredin" ya da "size Haciosmanoglu mustehak" deniliyor. Halbuki elestirenlerin cogu Usta'ya guvenip destek vermis kimseler. Belki hala destekliyor. Yapilan yanlislara itiraz ediliyor. Yuksek harcamalar, Akyazi belirsizligi, unutulan Kartal, forma ve lisansli ürünler, sportif başarısızlık, yonetim ici krizler... Bunlarin sabirla veya Haciosmanoglu'yla ilgisi yok.

İcraat bekleniyor. Dogru ve yerinde icraat... Hadi stadyum acilisini Barcelona'yla yapacagiz diyip yapmadınız, bu unutulur. Ama gerceklesmeyen vaat sayisi artarsa insanlar da sesini yukseltir. Normal olan budur.

İ. SARAL
30.06.2017, 08:42
Başkandan sonra gelecek kişinin İHO gibi bir cahil olmasından korkuyor bence herkes. Ki böyle bir ihtimal bizim camiada çok yüksek.

Faik Yılmaz
30.06.2017, 09:26
Muharrem Usta'nın seçildiği seçimden 2-3 ay önce grup kurup aylarca kime neden oy vereceğimizi tartıştık.....

Kim için , ne için Trbzonspor için.....

Şimdi de verdiğimiz oyun karşılığını istiyoruz.....

Şahsi menfaat için değil , beleşe kombine için , para için değil sadece ve sadece Trabzonspor için.....

Onun için eleştiriyoruz Sayın Usta'yı.....

Eleştiri iyidir , hoştur.... Gerçi ülkemizde biat kültürü ile yetişen çoğu insan için hızlı bir ötekileştirme aracıdır lakin aklı selim düşünenler için bir silkinme , toparlanma aracıdır....

Bazı arkadaşların hoşuna gitmese de eleştirmeye devam edeceğim... Çünkü benim kimseye körü körüne bir bağlılığım yok kendim dahil herkesi eleştirebilirim. Eleştiriyorumda zaten...

Muharrem Bey özeline dönersek Muharrem Bey zamanında aldığımız sonuçları başka biri alsa Meydan'daki büyük ağaca asardık O'nu çoktan...

2 yıldır Avrupa'da esamemiz yok....

6-0,7-0 gibi tarihimizin en acı sonuçlarını aldık....

Gümüşhanespor gibi kıytırık bir takımı 2 maçtada yenemeyip rezil olduk.....

1,5 sezonda 23 kez yenildik....

Bu ve bunu gibi takımımıza asla yakışmayan sonuçlar aldık....

Ekonomi düzeldi mi ? hayır....

Sürekli artan gelirlerimiz oldu mu ? hayır....

takımın gitgide artan bir ivmelenmesi var mı ? saman alevi gibi parlan 5-6 hafta dışında hayır.....

Peki ne yapacağız bu kötü tabloyu yıllarca daha çekmek <orundamıyız....?

Oy verdiğimiz adama " Abi bunu en kısa zamanda düzeltin " demek suç mu ?

Valla kusura bakmayın ben demeye devam edeceğim...

Çünkü derdim Trabzonspor

İskender Çakmak
30.06.2017, 11:54
Başkan'ın dün forma ve kombine ile attığı tweeti doğru bulmuyorum.

Sebebi ise yaz dönemlerinde forma ve kombine satışlarını patlatan olay transferdir. Herkesin yana yakıla transfer beklediği bu dönemlerde kombine ve forma istemek doğru değildir. Zaten bu taraftar yıllarca herşeye rağmen desteğini vermiştir. Kimi zaman az olmuştur kimi zaman çok. Yönetim takımdaki eksikleri giderdikten sonra taraftarın önüne çıkmalıdır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tonya55
30.06.2017, 12:10
borç milyara dogru gidiyor adım adım boyle giderse buna önlem alinmali.

Adem CAKIR
30.06.2017, 12:56
Başkan'ın dün forma ve kombine ile attığı tweeti doğru bulmuyorum.

Sebebi ise yaz dönemlerinde forma ve kombine satışlarını patlatan olay transferdir. Herkesin yana yakıla transfer beklediği bu dönemlerde kombine ve forma istemek doğru değildir. Zaten bu taraftar yıllarca herşeye rağmen desteğini vermiştir. Kimi zaman az olmuştur kimi zaman çok. Yönetim takımdaki eksikleri giderdikten sonra taraftarın önüne çıkmalıdır.

Benim de o twitlerden anladığım ben transferi hallettim. Çok mutlu olacaksınız çook.
Hadi sizde taşın altına elini koyun!

Tamam koyalım, zaten belli bri kitle (Yani TS'un durumunu her daim önemseyen ) formasını da kombinesini de imkanlar dahilinde alıyor. İş gelmeyenleri stada çekmek, Sırtında TS formasıyla sokağa çıkmayanlara forma satmaksa, bu twitle olmaz ki!!!

cem1990
30.06.2017, 17:18
Başkan kombine ve formalar ile ilgili bir açıklama da bulunmuş twitter da.Yüklenelim falan
Başkan kusura bakmasın 2.lig'den gelen adamlara para savuracaksak yedek olan bir kaleciye maaşını artırarak tekrar sözleşme imzalayacaksak benden para çalışmaz.
Ben para gömeyim ama başkan olmayacak adamlara parayı savuştursun. Sebep 2.lig'den gelen adamlara daha çok maaş vermek için.
Ben bu yıl kulübe vereceğim tek katkı gideceğim birkaç maçtan ibarettir.

Tayfun Aydın
01.07.2017, 15:25
http://www.milliyet.com.tr/trabzonspor-a-onazi-soku-fifa-ya-trabzonspor-2477568-skorerhaber/

bu nedir ya

jairzinho
01.07.2017, 16:45
trabzonspor tarihinin en hayal satan başkanı.ekonomi kötü diyor bir yandan da bonservise 19 milyon avro harcıyor 1,5 yılda.çoh enteresan.

2018 de acilen yeni ve söyledikleri ile icraatleri örtüşen bir başkan şart oğlu şart

Travelair
01.07.2017, 17:36
Kısır çekişme, kısır döngü getirir. Kısır döngü, kısır çekişme. Eşek yüküyle borcu çevirmeye çalışırken bir yandan da atılım yapacaksın ki kulüp yürüsün, ama tuhaf tuhaf taşlamalar. Kafana atsan yarar

batuhanTs
01.07.2017, 21:51
O anket ne öyle bizi daha fazla utandirmadan biraksaniz nasil olur acaba kizaracak yuz kalmadi

karahanbakar
01.07.2017, 21:56
Şundan net şekilde eminim ki başkan futbol kulübü yönetme konusunda, özellikle sportif konuda tecrübesiz. Ekonomi v.s konularinda eyvallah ama futbolu bilmiyor. Geçen yaz olduğu gibi bu transfer döneminde de çuvallayacak gibi duruyor.
Bi antalyaspor kadar olamadik. Başkan menajerlerle çalismayi bilse bu kadar zor olmazdi transfer yapmak.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

must61
01.07.2017, 22:27
Ekonomi taraftari bağlamaz arkadaş.

2 sezondur takim sürünuyor. 50. Yil oncesi hala ekonomi mi sportif basari mi sorusunu soruyor taraftara.

Evet hedefimiz borcumuzu 650 milyondan 400 milyona cekmek. Tum taraftarlar olarak buna kitlenmis durumdayiz. Bu derdimiz.

Yahu mali yapiyi duzeltmek senin elinde. Dusuk butceyle iyi isler yapma sansi da senin elinde. Veya bunlari onemsemeyip sportif basari icin risk almak da senin elinde.

Peki sen ne yaptin iki yilda. 12.lik ve 6.lik ?

Bu 3. Yil. Ayni zamanda 50. Yil.

Ben tarafrar olarak takimi ilk ikide gormek istiyorum.

Bu dogrultuda ne yapacagin beni degil seni ilgilendirir.

Bana forma al dersin l, kombine al takimini destekle dersin eyvallah derim.

Ama bana kalkip "durum bu elimizden bisey gelmiyo" ayaklari yapmayacaksin bi zahmet.

armagan67
01.07.2017, 22:55
3 yıldır takım kuramayan sadece konuşan anket yapan başkan

Cafer KILIÇSOY
01.07.2017, 22:56
Kısır çekişme, kısır döngü getirir. Kısır döngü, kısır çekişme. Eşek yüküyle borcu çevirmeye çalışırken bir yandan da atılım yapacaksın ki kulüp yürüsün, ama tuhaf tuhaf taşlamalar. Kafana atsan yarar

:alkış::alkış::alkış:

Cafer KILIÇSOY
01.07.2017, 22:59
Geçen yaz başkanın transferde çuvalladığı söyleniyor.. Bero, Castillo, Onazi, Mas.. Bunlar mı cuvallamak?

Cafer KILIÇSOY
01.07.2017, 23:11
Muharrem Usta'nın seçildiği seçimden 2-3 ay önce grup kurup aylarca kime neden oy vereceğimizi tartıştık.....

Kim için , ne için Trbzonspor için.....

Şimdi de verdiğimiz oyun karşılığını istiyoruz.....

Şahsi menfaat için değil , beleşe kombine için , para için değil sadece ve sadece Trabzonspor için.....

Onun için eleştiriyoruz Sayın Usta'yı.....

Eleştiri iyidir , hoştur.... Gerçi ülkemizde biat kültürü ile yetişen çoğu insan için hızlı bir ötekileştirme aracıdır lakin aklı selim düşünenler için bir silkinme , toparlanma aracıdır....

Bazı arkadaşların hoşuna gitmese de eleştirmeye devam edeceğim... Çünkü benim kimseye körü körüne bir bağlılığım yok kendim dahil herkesi eleştirebilirim. Eleştiriyorumda zaten...

Muharrem Bey özeline dönersek Muharrem Bey zamanında aldığımız sonuçları başka biri alsa Meydan'daki büyük ağaca asardık O'nu çoktan...

2 yıldır Avrupa'da esamemiz yok....

6-0,7-0 gibi tarihimizin en acı sonuçlarını aldık....

Gümüşhanespor gibi kıytırık bir takımı 2 maçtada yenemeyip rezil olduk.....

1,5 sezonda 23 kez yenildik....

Bu ve bunu gibi takımımıza asla yakışmayan sonuçlar aldık....

Ekonomi düzeldi mi ? hayır....

Sürekli artan gelirlerimiz oldu mu ? hayır....

takımın gitgide artan bir ivmelenmesi var mı ? saman alevi gibi parlan 5-6 hafta dışında hayır.....

Peki ne yapacağız bu kötü tabloyu yıllarca daha çekmek <orundamıyız....?

Oy verdiğimiz adama " Abi bunu en kısa zamanda düzeltin " demek suç mu ?

Valla kusura bakmayın ben demeye devam edeceğim...

Çünkü derdim Trabzonspor
Başkan eğrisiyle doğrusuyla uğraşıyor bişeyler yapabilmek için.

Peki biz?

Forma al. Almam

Kombine al. Almam.

Maça gel. Gelmem.

Destek ol. Olmam.

Bu süreçte aldığımız bir passolig kartı, onu da ilk fırsatta kırıp attık.

Şimdi tek yapmadığımız Meydana darağacı kurmak(!)

:D :D :D

</orundamıyız....?

Yavuz KÜÇÜK
02.07.2017, 00:03
İnsanlarla dalga geçmeyi bırakıp sözlerini tutmaya başla. Yanlış yapıyorsun.

Samet Berber
02.07.2017, 00:20
Beklentilerin inanılmaz uzağında kaldın Başkan. Bu şekilde giderse çok dayanabileceğini düşünmüyorum maalesef.

beratika
02.07.2017, 00:23
Başkanın şu twitterdaki anketini tamamen "Ya ben bir iş ettim şampiyonluk dedim ama yapamayacam.Onun için şimdiden ekonomik başarı deyip kılıf yapıyorum" olarak gören bir tek ben miyim acaba?

ESER
02.07.2017, 00:32
Beklentilerin inanılmaz uzağında kaldın Başkan. Bu şekilde giderse çok dayanabileceğini düşünmüyorum maalesef.
Geldiginden beri tutarsizliklarina ve yasattigi hezimetlere ragmen gereksiz sekilde abartildi. Iho'nun rezil otesi yonetimi her yanlis icraatina kalkan yapildi. Ben bu kadar kolay yalan soyleyebilen baska bir baskan gormedim omrum boyunca. Iyi bir ticaret adami ,girisimci oldugu asikar ama vasatin bile cok altinda bir kulup baskani.

Sent from my VFD 700 using Tapatalk

castillo61
02.07.2017, 00:58
attığı son 3 twit
yaklaşık 120 karaktere
kaç yalan sığdırdı merak ediyorum

dipnot:
keşke sadece yalan olsa
ne de olsa alıştık
ama şu anket şıkları taraftarla dalga geçmektir

ts_tuncay_ts
02.07.2017, 02:33
Başkanın şu twitterdaki anketini tamamen "Ya ben bir iş ettim şampiyonluk dedim ama yapamayacam.Onun için şimdiden ekonomik başarı deyip kılıf yapıyorum" olarak gören bir tek ben miyim acaba?

Görmeyenler utansın...

Gümüshaneli61
02.07.2017, 05:42
Muharrem bey, napiyosunuz ?

Travelair
02.07.2017, 09:27
Daha bitmiş bir şey yok. Şimdiden yalancılıkla itham etmek, bırakın ifade özgürlüğüyle alakasızlığını, altını oymaktan öteye gitmez. Biri çamuru atıyor, ötekiler de hemen yükleniyorlar ki o çamur orda kalsın, sanki oyundaki canavarı öldürüyorlar ya da piranhayız da suya hayvan atılmış, et koparma yarışına girmişiz. Eleştirinin de adabı olmalı

bahadır2561
02.07.2017, 09:49
Başkan Kartal'daki proje ne aşamada?

Ha bi de Medical Park stad sponsorluğu neden Kap'a bildirilmedi?

ESER
02.07.2017, 10:10
Daha bitmiş bir şey yok. Şimdiden yalancılıkla itham etmek, bırakın ifade özgürlüğüyle alakasızlığını, altını oymaktan öteye gitmez. Biri çamuru atıyor, ötekiler de hemen yükleniyorlar ki o çamur orda kalsın, sanki oyundaki canavarı öldürüyorlar ya da piranhayız da suya hayvan atılmış, et koparma yarışına girmişiz. Eleştirinin de adabı olmalı
Yalancilikla itham etmek mi? Defalarca sahit olduk yalan soyledigine. Yalan soyleyen adama Türkce'de yalanci denir.
Camur atmak ,nedir mesela? imzalanmayan m.park sponsorluk anlasmasi ve Trabzonspor uzerinden yapilan reklam? Sormayalim mi hayirdir baskan ne is diye? Herkes mecbur degil padisahim cok yasa demeye.

My
02.07.2017, 10:26
https://s13.postimg.org/j3viuzvrb/Ads_z.jpg

ESER
02.07.2017, 10:32
Benim icin kriter Trabzonspor'dur.Soyle basarili is adamiymis ,boyle basarili cv'si varmis beni ilgilendirmez. Trabzonspor'a kazandirdigi pozitif bir deger ve basari var mi yok mu ,ona bakarim ben. Yanlis goruyorsam elestiririm. Kimse burada kimseye ayar vermeye kalkmasin. Susmayi ,gormezden gelmeyi destek vermek sanip yanlislari goren, yazan insanlari zararli gostermeye calisanlar once bir dusunmeli bu adam 1.5 yildir ne yapti diye.
Vizyon mizyon atip tutuyorlar kulubun resmi sitesinin ingilizce sayfasi tam bir kepazelik. En guncel haber 2015 yilina ait. Bu mu vizyon sahibi olmak?

tonya55
02.07.2017, 10:34
baskan borç 1milyara yaklasmı buna bir çare bul.

My
02.07.2017, 10:37
https://s22.postimg.org/5lf0jsx1d/Ads_z.jpg

https://s2.postimg.org/9zblv7f15/Ads_z.jpg

btnyldz
02.07.2017, 11:37
Sürekli gaz alıyor. Bir hafta daha oyalar taraftarı bu tweetlerle.

gurur6134
02.07.2017, 13:25
Bu klup neden bu durumda , neden 3 temmuz sike surecinde sehir olarak dik duramadik surda bazilarinin yaptigi ölümüne yalakalik körü körüne biat anlayisini gordukce daha iyi anliyorum..bu klup batmaya mahkumdur bu anlayisla ki halimiz durumumuz ortada..yeniden kisilerin degil kurumun klubun etrafinda birlesecek dinamizmi saglamadikca isimiz zor..yanlis yaptiginizi kabullenmek bu kadar mi zor yahu nedir bu ego..ben de ustayi destekledim ama tam bir hayal kirikligi suana kadar kandirilmisim yanilmisim bunu kabullenmek cogunlugun gordugunu gormek zor olmasa gerek..son 15 yildir trabzonda biat kulturu aldi yurudu gidiyor nasil bu hale geldik uyutulduk sindirildik siradanlastik anlamak hakikaten zor..neymis usta son sansmis kopruden once son cikismis bilmem ne koyalar o kafaya bir odun bu klup camia tek kisiyle bu gunlere gelmedi bundan sonra da gelmez kullerimizden yeniden dogacak potansiyele her zaman sahiptir lakin yorumlari gordukce gunden gune umudumu kaybediyorum..

castillo61
02.07.2017, 13:33
yalanın tanımı nedir?

karahanbakar
02.07.2017, 13:38
Geçen yaz başkanın transferde çuvalladığı söyleniyor.. Bero, Castillo, Onazi, Mas.. Bunlar mı cuvallamak?
Yaz döneminde 10 m€ harcayip gelecek til için kadroya sadece Castillo'yu banko yazabiliyor olmak çuvallamaktir. Mas devre arasinin transferi ve Bero ve Onazi'yi de takimi şampiyonluga tasir diyemiyoruz.
Baskani bircok konuda desteklesem ve hala kendisine guvensem de bu durum maalesef boyle.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cyberentalpi
02.07.2017, 13:50
baskanın net transferleri sorunlu degil.
Bugun aldigi onazi.ramil,bero,mas,castillo.jao,olcay degerine satılabilir ve asırı maası yuksek oyuncular degil.
iki konuda çuvalladı. biri muhammet demir, digeri ibanez
Evet Gs transfere bomba gibi girince tum takımlar hemen beklenti icine girdik. ama adamların bonservis maliyeti simdilik 18 milyon. bruma dan kurtardılar. digerleri oyle satıs yapamadıgı icin beklemede.
Bjk nin fb nin oyuncu satması lazim. Bizim hakeza oyle. soyle 6-7 ye satsak pekala kucka visca ve ndiaye bitebilir.
Birde hacıdan kalanlar temizlenmedi. Ndoye 2500 tan 1700 e dussede hala buyuk maliyet.
sefa 4 mlyon alacak bizde olsa kim verir. aykut demire kim verir. 350 alan Yusuf erdogan kolay

Travelair
02.07.2017, 13:53
yalanın tanımı nedir?
İnsanları kandırmaktır. Fakat yapmak istiyor da engellerle karşılaşıyor yapamıyorsanız buna yalan denmez. Yapamadı denir. Adam geldiğimden beri icralarla uğraşıyorum diyor, daha ne desin? Burda yapılamayan şeylere yalan söyledi denilerek nefret kusuluyor, bakın arkadaşlar bu böyle değil diyenler de yalaka ilan ediliyor. Ben de bilirim hakaret etmeyi. Taraftar olarak biz ne diyoruz, en büyük Trabzonspor, şu kadarlık alışveriş yapacağım katkıda bulunacağım. En büyük mü Trabzonspor? Bütçemiz yetmedi alamadık, şimdi biz yalan söylemiş mi olduk? Yalan 3 ayda kupayı getireceğim demektir.

bahadır2561
02.07.2017, 14:18
İnsanları kandırmaktır. Fakat yapmak istiyor da engellerle karşılaşıyor yapamıyorsanız buna yalan denmez. Yapamadı denir. Adam geldiğimden beri icralarla uğraşıyorum diyor, daha ne desin? Burda yapılamayan şeylere yalan söyledi denilerek nefret kusuluyor, bakın arkadaşlar bu böyle değil diyenler de yalaka ilan ediliyor. Ben de bilirim hakaret etmeyi. Taraftar olarak biz ne diyoruz, en büyük Trabzonspor, şu kadarlık alışveriş yapacağım katkıda bulunacağım. En büyük mü Trabzonspor? Bütçemiz yetmedi alamadık, şimdi biz yalan söylemiş mi olduk? Yalan 3 ayda kupayı getireceğim demektir.

Iho'yu savunmuş gibi olmasın da ikinci cümleniz şöyle başlıyor "fakat yapmak istiyor da engellerle karşılaşıyor yapamıyorsanız buna yalan denmez. Yapamadı denir"

Ee peki Usta'nınkiler yapamadı oluyor da Iho'nunkiler neden yalan oluyor?

Travelair
02.07.2017, 14:19
Polemiğe girmek istemiyorum. Demek istediğimi anladıysanız bence meseleyi uzatmamıza gerek yok

ESER
02.07.2017, 16:58
Kameralar onunde mikrofonlara "Bundan sonra buyuk ihtimal yolumuza Lucescu ile devam edecegiz " dersen ve bir aksilik olup da lucescu ile anlasamazsan bunun adi yapamamaktir, gayet de normal ve insani bir durumdur. Hayal kirikligi yaratabilir ama makul karsilanir. Buna yalan denemez.

Kameralar onunde mikrofonlara " Bundan sonra buyuk bir ihtimal yolumuza Lucescu ile devam edecegiz" dersen ve bu cumleyi herkesin duymus olmasina ragmen is olmayinca " ben Lucescu demedim lucescuvari dedim " dersen bunun adi yalan soylemektir.

gurur6134
02.07.2017, 18:25
Kameralar onunde mikrofonlara "Bundan sonra buyuk ihtimal yolumuza Lucescu ile devam edecegiz " dersen ve bir aksilik olup da lucescu ile anlasamazsan bunun adi yapamamaktir, gayet de normal ve insani bir durumdur. Hayal kirikligi yaratabilir ama makul karsilanir. Buna yalan denemez.

Kameralar onunde mikrofonlara " Bundan sonra buyuk bir ihtimal yolumuza Lucescu ile devam edecegiz" dersen ve bu cumleyi herkesin duymus olmasina ragmen is olmayinca " ben Lucescu demedim lucescuvari dedim " dersen bunun adi yalan soylemektir.

+61

Faik Yılmaz
03.07.2017, 08:23
Başkan eğrisiyle doğrusuyla uğraşıyor bişeyler yapabilmek için.

Peki biz?

Forma al. Almam

Kombine al. Almam.

Maça gel. Gelmem.

Destek ol. Olmam.

Bu süreçte aldığımız bir passolig kartı, onu da ilk fırsatta kırıp attık.

Şimdi tek yapmadığımız Meydana darağacı kurmak(!)

:D :D :D

</orundamıyız....?

1-Trabzonspor'um için neler yaptığım sadece beni ilgilendirir..... Bunun için size ya da kimseye hesap vermek durumunda değilim...

2-Takıma destek olmak sadece maça gitmekle de olmuyor bunu en iyi sizin bildiğinizi zannederdim.

3- Trabzonspor'un maçlarına takıma destek olmak için gittiğinizi zannediyordum meğer millete hava atmak gitmeyenleri kınayabilmek için gidiyormuşsunuz e pekte destek amaçlı değilmiş sizinkide...

sevgiler saygılar....

Faik Yılmaz
03.07.2017, 10:39
Avrupa Kupası'na katılamamızın maliyeti :

2014 yılı Avrupa gelirimiz : 20 milyon tl....

2015 yılı Avrupa Gelirimizi : 6 milyon tl....

2016 Yılı Avrupa gelirimiz : 0 tl.....

Buradan 20 milyon tl civarı zararımız var.....
-----------------
Türkiye Kupası'nı kazanamama ya da en azından yarı final oynamama maliyetimiz :

Türkiye Kupası'ndan erken elenmemizin maliyeti :

Atiker Konya, 3 milyon 325 bin 334 dolar (yaklaşık 12 milyon lira) ödülü kasasına koydu.

Finalist Medipol Başakşehir, 1 milyon 942 bin 361 dolar (yaklaşık 7 milyon lira),

yarı finalde elenen Fenerbahçe ise 1 milyon 238 bin 172 dolar (yaklaşık 4.5 milyon lira) ödül aldı.

Kupaya son 16 turunda veda eden Beşiktaş, 428 bin 172 dolar (yaklaşık 1.5 milyon lira),

organizasyona aynı aşamada havlu atan Galatasaray ise 388 bin 172 dolar (yaklaşık 1.4 milyon lira) kazandı.

Gruplarda elenen Trabzon ise 268 bin 172 dolar (yaklaşık 991 bin lira) ödül alabildi.

Buradan yarı final oynamama maliyetimiz en az 5 milyon , kupayı kazanamam maliyetimiz ise 12 milyon lira....

Yani takımımızın bu yıl hedefsiz olması toplam olarak 25-32 milyon tl zarara neden oldu......

Travelair
03.07.2017, 10:44
Maliyet hesaplarken getirisinin yanında götürüsüne de bakmamız lazım. Yine de kupalara katılamamamızı hazmedemiyorum

Faik Yılmaz
03.07.2017, 10:45
Maliyet hesaplarken getirisinin yanında götürüsüne de bakmamız lazım. Yine de kupalara katılamamamızı hazmedemiyorum

götürüsü fazladan maç oynayacaksın.....

öyle demişlerdi Avrupa'da yokuz kupadanda elendik az maç oynayacağız şimdi lige asılacağız dediler ne oldu ?

son 8 maç sadece 1 galibiyet...

demekki başarının fazla maç oynaması ile bir ilgisi yok....

takım formda olunca ligdede avrupadada kazanabilirsin.....

Travelair
03.07.2017, 10:51
O düşünün başka nedenleri olabilir. Muhtemelen ödemeler kesilmiştir mesela

Faik Yılmaz
03.07.2017, 10:58
O düşünün başka nedenleri olabilir. Muhtemelen ödemeler kesilmiştir mesela

Bilmiyorum Üstadım sadece bahane sunuyor başkan.....Bunları hepimiz biliyoruz....

Tamam İho çok boç bıraktı kötü bir takım bıraktı ama bu takım Gümüşhanespor'dan iki maçta 1 puan alacak takım mı... ? Rezilce elenecek takım mı ?

Gümüşhaneye bile elenmemizin suçunuda İho'damı arayalım ?

Arayanlar var tabiki ama gerçek bir Trabzonporlu bilir ki Trabzonspor'un değil as takımı u21 takımı bile Gümüşhaneyi evire çevire yener ve yenmeli

Yavuz KÜÇÜK
03.07.2017, 20:10
Fifa :ok
Formalar :confused:
Transferler :confused:
Sponsorlar :confused:
Kartal projesi :confused:
M.A.Y tesisleri :confused:
...

Adem CAKIR
03.07.2017, 20:22
...
Muharrem Usta: Bi düş yakamdan Yavuz [emoji1]

Yavuz KÜÇÜK
03.07.2017, 20:31
Muharrem Usta: Bi düş yakamdan Yavuz [emoji1]

Kendisini çok sever ve desteklerim ama eleştiri olmadan gelişme olmaz ;)

Adem CAKIR
03.07.2017, 20:33
Kendisini çok sever ve desteklerim ama eleştiri olmadan gelişme olmaz ;)
Amenna...

adem73
03.07.2017, 21:13
ben baskanimiza güveniyorum.elini degil gövdesini kayanin altina koydu.en az 10 yil kalmali hakeza ersun hoca

Doğukan Uçan
03.07.2017, 22:26
muharrem usta yı ne kadar eleştirsem de trabzon da bu denli birisi çıkmaz malesef. siyasetin kucağına oturmuş adamlar yıllarca klubu soydular ne yazık ki. 10 sene kalsa takım çağ atlar.

BERBATOV61
04.07.2017, 17:30
Şu onazi işini bir netleştirseler artık, böyle kepazelik olmaz onazi efendi kendi başına haksız yere yapıyorsa bunları cezasını ödeyip defolup gitsin. Eğer yönetim suçlu ise zaten diyecek laf yok bu kaçınca yalan dolan bu kaçıncı rezillik ben sayamıyorum artık

tsukru61
04.07.2017, 17:56
Pepe'nin, N'Doye ve Rodallega karşısında hiçbir şansı yok. 50. yılda kesin şampiyonuz. Büyüksün başkan...

Gümüshaneli61
04.07.2017, 18:24
Arkadaslar, lütfen IHOculuk yapmayin. Ayip ediyorsunuz, IHO bu kulübü neredeyse batirmisti. Simdi gelip M. Usta pasamizin yaptigi yanlis ve ters islerini elestirip, IHOyu aklamaya calismayin.

Usta'nin yanlislarini ve yalanlarini affedip kabullenmeyen ve önümüzde daha fazla yalanlara ve yanlislara acik olmayan net IHOcudur. Bu kadar.

tsukru61
04.07.2017, 18:36
Hakan Kulaçoğlucuyum. Tanır mısın?

Yavuz KÜÇÜK
04.07.2017, 18:38
...
Hadi Başkanım.

jairzinho
04.07.2017, 18:40
arsenal başkanı x futbolcuyu transfer etmek için italyaya gitti haberini hiç duydunuz mu?

başkan futbolcu peşinden koşuyor.

burda iki şey var.

1-başkan seyahat etmeyi gezmeyi seviyor.

2-kendi reklamını yapıyor.

biz sorgulamayı düşünmeyi bıraktığımız için (biat kültürü de denilebilir) başkan kuckayı almak için italyaya gitti haberini normal karşılıyoruz.misal.

kurt61
05.07.2017, 11:00
Sevgili Trabzonsporlular,

Aşağıda linki verilen anketi doldurmadan önce tüm ön yargılarınızı kısa bir süreliğine (en azından bu anketi tamamlayana dek) bir kenara bırakmanızı rica ediyorum. Uzun süredir damarlarımıza zerk edilen kutuplaşma zehri nedeniyle kaybetmiş olduğumuz objektiflik ve sağduyuyu yanımıza alarak cevaplayalım bu soruları. Ortaya çıkacak sonuca da hep birlikte bakarız. Buyrun:

https://s.surveyplanet.com/HkwbWG9V-

Sercan Keleş
05.07.2017, 11:04
​Son derece başarılıdır.

Yiğit Gayretli
05.07.2017, 11:06
Mevcut Muharrem Usta başlığından devam...

Birleştirilmiştir.

Ertan 51
05.07.2017, 11:18
Katıldım ankete,
anketin sonunda gavurca yazılar geldi orda dondum kaldım ama inş olmuştur,

Stad açılış org ve isim hakkında başarısız dedim,
transfer başarısı hakkında cevap vermek için az daha beklemek lazım :)

diğer sorulara samimiyetle ''ortalamanın üstü'' dedim.

Yiğit Gayretli
05.07.2017, 14:25
Twitter'dan da paylaştık...

https://twitter.com/bordomavinet/status/882556471254429697

Ahmet Faruk
05.07.2017, 14:30
Başkan ilk seçildiğinde "Formayı eline alan bizim formamızın sponsorlar açısından en ağır forma olacağını görecek" demişti. Ne oldu o iş? Ben kendisini başarılı buluyorum ama açıkta kalan vaatler hoş değil.

Yavuz KÜÇÜK
05.07.2017, 16:28
...

İmzama bakman yeterli Başkan.

selcuk
05.07.2017, 16:45
anketi yaptim

düsündügümden olumsuz oldu böyle baslik bslik gecince

Ozan Yılmaz
05.07.2017, 16:51
https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=04qhwv3Pbo8

Bunu buraya da koymam lazım başkan kusura bakmasın ama bağımlılık yaptı :D

Someone
05.07.2017, 16:52
Bu yalancı Başkan olduğu sürece başarı beklemiyorum

Enaldo61
05.07.2017, 18:30
Başkan, Ekici'den edeceğimiz kar nerde? Bari Demba Ba'yı iste Fiko'dan.

Ozan Yılmaz
05.07.2017, 19:15
Başkan, Ekici'den edeceğimiz kar nerde? Bari Demba Ba'yı iste Fiko'dan.

demba Shenhua oyuncusu bjk ile bi alakası yok ki

yorumsuz6117
05.07.2017, 19:15
Stat sponsoru kim haberleri fazlalaştığı zaman usta Medical park işini uydurdu hem kendi reklamını yapmış oldu adamın en iyi yaptığı şey yalan söylemek zaten.. Bugüne kadar söyleyipte gerçekleştirdiği bişey gördünüz mü.. Çok başkan gördük her türlüsünü ama bu kadar yalan konuşanını görmemiştik..

yorumsuz6117
05.07.2017, 19:17
Ankete katıldım 30 tane soru varsa 25 tanesine başarısız dedim heralde..

Doğukan Uçan
05.07.2017, 19:49
gökhan saral twitter da siyaset yapıyor ama klubten atılmıyor amatör takımlarda olsa bile kovarlar adamı yazık başkan çok korkaksın

Ahmet Malkoçoğlu
05.07.2017, 21:16
IhPKmVXzpK0

Hobaaaaaaaaaaaaaaa tey tey tey. Sonunda istedigimiz oldu Allahim. 6 sene sonra yüzümüz gülecek insallah. Daha iyi günler bizi bekler insallah
Pisman misin :)

tanjugunduz
05.07.2017, 21:55
geldi.gene sallama saati 22 / 05

O ruh geri gelecek

Enaldo61
05.07.2017, 22:21
demba Shenhua oyuncusu bjk ile bi alakası yok ki

Doğru ya, bir an gaza geldim :D

Giallorossi
05.07.2017, 22:46
Pisman misin :)

1 gram pismanlik yok. Sadece yönetimde birkac degisiklik yapip yoluna devam etmeli. "Kücük olsun bizim olsun zihniyeti" yikilmadan biryere gitmek yok

TSLIEMRE
05.07.2017, 22:47
Bir tane iyi forvet transferide olur umarım.

Ahmet Malkoçoğlu
05.07.2017, 22:48
1 gram pismanlik yok. Sadece yönetimde birkac degisiklik yapip yoluna devam etmeli. "Kücük olsun bizim olsun zihniyeti" yikilmadan biryere gitmek yok
Eyvallah :)

erenslash
07.07.2017, 00:50
Başkan kucka transferi için teşekkürler sırada forvet ve defans var sözünde durdun güvenimizi kazanıyorsun devamını bekliyoruz

DeAgLeMaNyAq
07.07.2017, 01:48
Yabancı oyuncuların transferine başkan gitmez söylemine pek katılmıyorum, gerekirse kulübün itibarını düşünerek gidilebilir. Hacıosmanoğlu da gidiyordu, Sadri Şener de. Lâkin koskoca Trabzonspor başkanının elinde telefonla transfer ettiği oyuncuyu çekmesi anlaşılır gibi değil...

Enisc
07.07.2017, 02:03
Yabancı oyuncuların transferine başkan gitmez söylemine pek katılmıyorum, gerekirse kulübün itibarını düşünerek gidilebilir. Hacıosmanoğlu da gidiyordu, Sadri Şener de. Lâkin koskoca Trabzonspor başkanının elinde telefonla transfer ettiği oyuncuyu çekmesi anlaşılır gibi değil...

Yöneticilerimiz şov meraklısı. Biri mesela Yaptık OLDU:) yazmış. Şampiyon mu yaptın? En ufak şeyde şovunu yapmayan kalmıyor. Adamlar 2 sene şampiyon oluyor, avrupada oynuyor, pepeyi getiriyor bizimkiler kadar şov yapanı görmedim.

edit: videoyu şimdi gördüm :(

erenslash
07.07.2017, 03:27
Merhabalar.Hocam başkanın gitmesi karizmatik açıdan iyi olmayabilir buna katılıyorum şöyle ki vezirin askerin ayağına gitmesi gibi bi rşey oluyor o açıdan baktığımızda.Fakat olaya iş gezisi olarak bakarsak saçma bir hareket değil hani hümanist açısından herkes eşit sonuçta ünlü bir filim yıldızı ameirkad aalışveriş sıradan bir merkezde gezip hayranınla selfi de çeker ne olacak ki? hea ama şimdi ticaret açısından bakıldığın da selfieyi sonraya saklasa daha iyi olabilir.Oraya temsilci yollasa daha iyi olabilir.İcraatını yaptı ama bu olayı çok showa dönüştürmemek lazım kişiselliştirmeden bunun seviyesini iyi ayarlamak lazım hadi ilk klub başkanlığı diyip geçiştirelim heyecanı var reklamını yapmak istiyor transfer aşamalarında da başkanı ve yönetimi olumsuz anlamda eleştirmek çok doğru bi rşey değil bence.Kişisel ego showa dönüşmemeli bu durum bu konuda da katılıyorum.+ bu futbolculara fazla özel muamele özel uçağın getirilmesi bu işin suyunun çıkması buna dikkat etmek lazım herhangi bir uçakla da gelebilir.ne bilim hani.Gelen futbolculara başbakan muamelesi yapmamak lazım bu da sıkıntı ama sırf bizim değil İstanbul takımlarında da sıkıntı bu durum misal görmemiş araplar olur ya mağazayı talan eder yamyam gibi o hesap.
Yöneticilerimiz şov meraklısı. Biri mesela Yaptık OLDU:) yazmış. Şampiyon mu yaptın? En ufak şeyde şovunu yapmayan kalmıyor. Adamlar 2 sene şampiyon oluyor, avrupada oynuyor, pepeyi getiriyor bizimkiler kadar şov yapanı görmedim.

edit: videoyu şimdi gördüm :(

artvints
07.07.2017, 03:31
o kadar uğraştı el muayenesi bile yapabilir, insan kontrol etmek ister :)

Ertan 51
07.07.2017, 09:06
Kucka transferi için sonsuz teşekkürler başkanım,
tüm emeği geçenlere de ayrı ayrı teşekkürler,

bu transferin anlam kazanması için,
takımın kafaya oynayabilmesi için,
seni yemeye çalışan sözde Trabzonsporlular için,
aynı kalite de 3 transfere daha ihtiyaç var,

var çünkü saha başarısı olmadan oralarda kalamazsın,

2-3 sene içerisinde kulübü maddi anlamda sorunsuz,
imaj anlamında en üst seviyelere çıkaracağına inanıyorum,
ama 2-3 sene kalabilmen için başarı şart,
en azından bu sene Türkiye kupasını alabilirsen bu ivme ile hayalindeki Trabzonspor için şampiyonluklar için süre kazanmış olacaksın,aksi olursa yerler seni haberin olsun :(

Kucka için tekrar teşekkürler,çok güzel transfer :)

Fatih Öztürk
07.07.2017, 09:31
Kucka transferi için sonsuz teşekkürler başkanım,
tüm emeği geçenlere de ayrı ayrı teşekkürler,

bu transferin anlam kazanması için,
takımın kafaya oynayabilmesi için,
seni yemeye çalışan sözde Trabzonsporlular için,
aynı kalite de 3 transfere daha ihtiyaç var,

var çünkü saha başarısı olmadan oralarda kalamazsın,

2-3 sene içerisinde kulübü maddi anlamda sorunsuz,
imaj anlamında en üst seviyelere çıkaracağına inanıyorum,
ama 2-3 sene kalabilmen için başarı şart,
en azından bu sene Türkiye kupasını alabilirsen bu ivme ile hayalindeki Trabzonspor için şampiyonluklar için süre kazanmış olacaksın,aksi olursa yerler seni haberin olsun :(

Kucka için tekrar teşekkürler,çok güzel transfer :)

Selamlar abim, kulübümüzün ve takımımızın iyi olma dileklerine şüphesiz katılıyorum yalnız borç işi biraz sarpa sarmış durumda gelirin nerdeyse yarısı bankadan çekilen kredilerin faizine gidiyor ve biz bir futbolcu bonservisine 5-6 milyon euro verme yanlışlığına aynen devam ediyoruz gidişat felaket ötesi.
Bir yönetici abimiz önümüzdeki 1 sene içinde borcun yarı yarıya düşeceğini söylemiş sohbet ortamında. bu, şu demek maksimum 700 milyon tl borç en kötü 400 milyon tl'ye inecekmiş nasıl ve neyle inecek ortada hali hazırda gelir getirici tek proje yok, avrupa kupalarından gelir yok, ligde kazanabileceğimiz paralar üç aşağı beş yukarı ortadayken sırf 50.yıl muhabbetine hoyratça davranmak nereye götürür bu kulübü.

Ertan 51
07.07.2017, 10:14
Selamlar abim, kulübümüzün ve takımımızın iyi olma dileklerine şüphesiz katılıyorum yalnız borç işi biraz sarpa sarmış durumda gelirin nerdeyse yarısı bankadan çekilen kredilerin faizine gidiyor ve biz bir futbolcu bonservisine 5-6 milyon euro verme yanlışlığına aynen devam ediyoruz gidişat felaket ötesi.
Bir yönetici abimiz önümüzdeki 1 sene içinde borcun yarı yarıya düşeceğini söylemiş sohbet ortamında. bu, şu demek maksimum 700 milyon tl borç en kötü 400 milyon tl'ye inecekmiş nasıl ve neyle inecek ortada hali hazırda gelir getirici tek proje yok, avrupa kupalarından gelir yok, ligde kazanabileceğimiz paralar üç aşağı beş yukarı ortadayken sırf 50.yıl muhabbetine hoyratça davranmak nereye götürür bu kulübü.
A.s. Fatihim,
nasıl olacak inan ki ben de bilmiyorum ama başkana güvencim tam,
zaten bu da yapamazsa kulübü düzlüğe çıkaracak başka bir başkan adayı da göremiyorum ben,
tartışma götürür,çok renktaş karşı çıkacaktır, hepsine de saygı duyarım ama benim şahsi fikrim M.Usta nın son şansımız olduğu. Eleştirilecek çok şeyi vardır,hataları vardır,hepsine tamam ama kim gelecek te bundan daha iyi olacak,hayalimizdekini değil de gerçeği tek tek gözümüzden geçirelim, isim isim düşünelim bakalım kim gelecek. Allah göstermesin(TS cephesinden Allah göstermesin diyorum başkan seviciliği yapmıyorum) başarısız olursa bundan sonraki başkanımız Celil Hekimoğlu. Mevcut başkandan artısı ney sayın Hekimoğlunun. Var mı başka bir isim,şu olur diyeceğimiz isim bile yok. Şike sürecinde gördük ki sanıldığı kadar atarımız da yokmuş,sahip çıkanımız da,onun için ben umutla ve sabırla bu başkanı izleyeceğim,olacak ta inşallah,nasıl olacak diye soracaksın haklı olarak,hatta sormuşsun da :) bilmiyorum ama olacak.

Fatih Öztürk
07.07.2017, 10:20
A.s. Fatihim,
nasıl olacak inan ki ben de bilmiyorum ama başkana güvencim tam,
zaten bu da yapamazsa kulübü düzlüğe çıkaracak başka bir başkan adayı da göremiyorum ben,
tartışma götürür,çok renktaş karşı çıkacaktır, hepsine de saygı duyarım ama benim şahsi fikrim M.Usta nın son şansımız olduğu. Eleştirilecek çok şeyi vardır,hataları vardır,hepsine tamam ama kim gelecek te bundan daha iyi olacak,hayalimizdekini değil de gerçeği tek tek gözümüzden geçirelim, isim isim düşünelim bakalım kim gelecek. Allah göstermesin(TS cephesinden Allah göstermesin diyorum başkan seviciliği yapmıyorum) başarısız olursa bundan sonraki başkanımız Celil Hekimoğlu. Mevcut başkandan artısı ney sayın Hekimoğlunun. Var mı başka bir isim,şu olur diyeceğimiz isim bile yok. Şike sürecinde gördük ki sanıldığı kadar atarımız da yokmuş,sahip çıkanımız da,onun için ben umutla ve sabırla bu başkanı izleyeceğim,olacak ta inşallah,nasıl olacak diye soracaksın haklı olarak,hatta sormuşsun da :) bilmiyorum ama olacak.

Hayırlısı abim, bundan sonraki başkanımız herhalde Özkan hoca olur :)

Doğukan Uçan
07.07.2017, 12:18
başkan burayı okuyorsan şu istinye üniversitesi reklamlarına para vereceğine klubun sosyal medya hesaplarını sponsorlu yapıp 2 3 milyon takipçisi olsa olmaz mı ?

Adem Akyüz'
07.07.2017, 15:32
İstinye Universitesi ve Medical Park reklamları canımı sıkmaya başladı. Ikisiyle de henüz resmi bir anlaşma yok. Sadece MP ile görüşmeye başladık diye bi kap açıklaması var, o kadar.

İşin ilginç yanı çok fazla kişiden de ses çıkmıyor bu konuyla ilgili.

kurt61
07.07.2017, 17:13

Aşağıda linki verilen anketi doldurmadan önce tüm ön yargılarınızı kısa bir süreliğine (en azından bu anketi tamamlayana dek) bir kenara bırakmanızı rica ediyorum. Uzun süredir damarlarımıza zerk edilen kutuplaşma zehri nedeniyle kaybetmiş olduğumuz objektiflik ve sağduyuyu yanımıza alarak cevaplayalım bu soruları. Ortaya çıkacak sonuca da hep birlikte bakarız. Buyrun:

Yavuz KÜÇÜK
07.07.2017, 21:31
Organizasyon güzeldi. Merve'ye yapılan sürpriz gözlerimizi doldurdu Başkanım. Futbol sadece futbol değildir. Çok teşekkürler.

BERBATOV61
07.07.2017, 23:44
iyi hoş kucka için bizde dualar ettik ama adama demezler mi mbia yı neden yolladın ?

Çağdaş DENİZ
07.07.2017, 23:52

tamamdır

gurur6134
08.07.2017, 00:07
İstinye Universitesi ve Medical Park reklamları canımı sıkmaya başladı. Ikisiyle de henüz resmi bir anlaşma yok. Sadece MP ile görüşmeye başladık diye bi kap açıklaması var, o kadar.

Daha da ilginc birsey soylim mi adem bu forumda ki stadyum basliginda dedigin sponsorluk anlasmasi olmadigi halde stadimizin ismi hala medikal park olarak gozukuyor defalarca yazdigim halde hicbir yoneticiden de cevap alamadik sebebiyle ilgili..forum yoneticisisin su konuya bir el atsan madem sikayetcisin once burdan baslasak rahatsizligi gidermeye igneyi kendimize batirsak..

beratika
08.07.2017, 00:21
Milan'la maç yapacağımız doğru mu acaba?

Oruç
08.07.2017, 00:27
Sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Kucka'yı getirmesi bir yana küçük bir çocuğun belki de hayali olacak bir şeyi gerçekleştirmesi daha bir güzel.

selcuk
08.07.2017, 01:08
Milan'la maç yapacağımız doğru mu acaba?

önümüzdeki 2 yil icinde

Isko6161
08.07.2017, 01:42
Baskan Twitter'da efsane bi gol atti yanliz :))

DeAgLeMaNyAq
08.07.2017, 03:03

İstinye Üniversitesi mevzusuna pek katılmıyorum. Oradaki reklam dolaylı olarak Medical Park ve Liv Hopital üzerinden yapılıyor. FB ve GS'nin transfer ettiği oyuncuların sağlık kontrollerinde de aynı kareler mevcut. Onların taraftarlarından doğal olarak herhangi bir tepkisi yok çünkü dikkatlerini çeken bir durum değil. Ama bu kurumların başında Usta olunca biz olaya daha farklı bakıyoruz.

http://img-fanatik.mncdn.com/mnresize/658/370/images/16x9/2017/06/29/5175688.jpghttp://img-fanatik.mncdn.com/mnresize/658/370/images/16x9/2017/06/05/5157836.jpg

Medical Park mevzusu ise öyle veya böyle olumlu ya da olumsuz sonuçlanacaktır. Vestel'e geçiş yapsak bile Medical Park mutlaka o güne kadarki bedeli bir şekilde kulübe katacaktır. Öyle anlaşma sağlanamadı biz de vazgeçtik diyip işin içinden çıkılacak bir durum değil. Medical Park'ın Basketbol takımına 4 senede 30 milyon lira verdiğini unutmamak lazım...

selcuk
08.07.2017, 03:13
İstinye Üniversitesi mevzusuna pek katılmıyorum. Oradaki reklam dolaylı olarak Medical Park ve Liv Hopital üzerinden yapılıyor. FB ve GS'nin transfer ettiği oyuncuların sağlık kontrollerinde de aynı kareler mevcut. Onların taraftarlarından doğal olarak herhangi bir tepkisi yok çünkü dikkatlerini çeken bir durum değil. Ama bu kurumların başında Usta olunca biz olaya daha farklı bakıyoruz.

http://img-fanatik.mncdn.com/mnresize/658/370/images/16x9/2017/06/29/5175688.jpghttp://img-fanatik.mncdn.com/mnresize/658/370/images/16x9/2017/06/05/5157836.jpg

Medical Park mevzusu ise öyle veya böyle olumlu ya da olumsuz sonuçlanacaktır. Vestel'e geçiş yapsak bile Medical Park mutlaka o güne kadarki bedeli bir şekilde kulübe katacaktır. Öyle anlaşma sağlanamadı biz de vazgeçtik diyip işin içinden çıkılacak bir durum değil. Medical Park'ın Basketbol takımına 4 senede 30 milyon lira verdiğini unutmamak lazım...

baskan sadece 2 hastanesi adina aldigi 2 locaya 1m€ kulübe akitti+ 300bin € sahsi loca aldi
bunlarin hepsinin girdisi , ciktisi var, kayitlarda
incelenirse bulunur, karsiliksiz bisey yok...

ibrahim
09.07.2017, 16:37
Junizovic ismini vermenin manası neydi yani. Adam kalıyorum diye bi açıklama yaptı işte. Almanlar iyice alaya aldılar bizi.

kurt61
10.07.2017, 09:17
Arkadaşlar,

Başkan Muharrem Usta ile ilgili anketi bu akşam sonlandıracağız. Anketi doldurmayanlar bu akşama kadar doldurabilirler. Şimdiden teşekkürler.

recdodo
10.07.2017, 16:14
Arkadaşlar,

Başkan Muharrem Usta ile ilgili anketi bu akşam sonlandıracağız. Anketi doldurmayanlar bu akşama kadar doldurabilirler. Şimdiden teşekkürler.

Güzel bir anket olmuş.

nbay
10.07.2017, 17:48
baskan sadece 2 hastanesi adina aldigi 2 locaya 1m€ kulübe akitti+ 300bin € sahsi loca aldi

gs ve fb nin internet sitelerinde sponsorları olarak geçiyor liv hospital ve medical park . dolayısıyla bu resimlerde yorum gerektirecek hiç bir durum yok .
başkan hastane adına loca aldı diye bunu yapmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum ,bunun mislinini zaten bizim üzerimizden kazanıyor reklamını yaparak . ne istinye üniversitesi ne de liv hospital bizim sponsorumuz değil . bu reklam karşılığında bedava yapılıyorsa bile sağlık kontrolleri , yapılan reklamın yanında bu kontrollerin maliyetleri devede kulak kalır .
trabzonspor kulüp tarihinde böyle bir durumla karşılaşmamıştır herhalde. hem stad isim sponsorluğu durumu hemde sağlık kontollerinde bu resimler.

nbay
10.07.2017, 17:51

bu iki kulubün de resmi sponsoru bu hastaneler. dolayısıyla bizimki ile karşılaştırılacak bir durum yok . başkanın değilde başka birinin de hastanesi olsa yine aynı şekilde sorgulanması gerekirdi. ki bu konuda hiç kimse kalkıp bişey demiyor nedense.

Travelair
10.07.2017, 22:56
Başkanın artık Trabzonspor'a gelir getirecek ve/veya bizzat kullanacağı tesisler üzerine yoğunlaşması lazım. Kartal'dan izinler çıktı demesi lazım mesela, İstanbul'da çok değerli bir arsa aldık demesi lazım, Trabzonspor'a çok değerli spor tesisleri yapıyoruz demesi lazım, altyapıyı şaha kaldırmak için şöyle şöyle yapmaya başladık demesi lazım, atıyorum çift kişilik uçak üreten, elektrikli bisiklet üreten şirket satın aldık, ortak olduk demesi lazım, bir şeyler demesi lazım ama artık somut şeyler gösterilmesi lazım, tapuları göstermesi lazım, çizimleri değil

kurt61
12.07.2017, 09:23
Kısa bir süre önce burada sizinle paylaştığım "Muharrem Usta Trabzonspor Başkanı olarak başarılı mıdır?" başlıklı anketin sonuçlarını sizlerle paylaşmak isterim.

Bu anket BMN, herhangi bir topluluk/dernek veya kurum tarafından sipariş edilmemiş, tamamen bireysel ve amatörce hazırlanmış bir taraftar anketidir.

Ankete 302 kişi katılmıştır. Anket linki sadece BMN Forum ve BMN twitter hesabı üzerinden paylaşılmıştır. Bu yüzden sonuçlar genel taraftar profilini değil internet ve sosyal medya kullanan taraftar profilini temsil etmektedir.

16 sorunun değerlendirme ortalamaları olarak: 8 ortalama, 7 ortalama altı, 1 ortalama üstü sonuç çıkmıştır.

Kucka transferi sonrası verilen cevaplar incelenmiş, transferin anket üzerinde genel tavra ters düşen bir etkisi gözlemlenmemiştir.

Bu anketin sonuçları Başkan ve Yönetim Kurulumuza ulaştırılacaktır.

Katılımınız için teşekkür eder, bu anket sonuçlarının Trabzonspor için faydalı olmasını temenni ederim.

Saygılar.

kurt61
12.07.2017, 09:24
1.

kurt61
12.07.2017, 09:24
2

kurt61
12.07.2017, 09:25
3

kurt61
12.07.2017, 09:26
4

kurt61
12.07.2017, 09:27
5

kurt61
6

kurt61
7

kurt61
12.07.2017, 09:28
8

kurt61
12.07.2017, 09:28
9

kurt61
12.07.2017, 09:29
10

kurt61
12.07.2017, 09:29
11

kurt61
12.07.2017, 09:30
12

kurt61
13

kurt61
14

kurt61
12.07.2017, 09:31
15

kurt61
12.07.2017, 09:31
16

Doğan Şahin
12.07.2017, 09:54
Emeğine sağlık kurt61 güzel bir çalışma olmuş.

Doğukan Uçan
12.07.2017, 12:58
ömer güvenç denen sözde gazeteci gerizekalı ya cevap vermeyecek misiniz başkanım ?

ESER
13.07.2017, 10:30

Loca almak baska, ucret karsiligi isim hakki almak ve sponspor olmak baska.
o zaman her loca alanin sahsinin ve sirketinin reklamini yapsin kulup.
Oyle birsey yok.
Stadin ismi MP diyorsan bugun ucretini odeyeceksin. Bunun tartismasi bile olmaz.
stadyumun isim hakki ucretini odemedim ama iki tane loca aldim diye arguman kurumsal oldugu idda edilen bir kulupte degil
belki 3.sinif mahalle takimlarinda olabilir.

nbay
13.07.2017, 11:38
Loca almak baska, ucret karsiligi isim hakki almak ve sponspor olmak baska.
o zaman her loca alanin sahsinin ve sirketinin reklamini yapsin kulup.
Oyle birsey yok.
Stadin ismi MP diyorsan bugun ucretini odeyeceksin. Bunun tartismasi bile olmaz.
stadyumun isim hakki ucretini odemedim ama iki tane loca aldim diye arguman kurumsal oldugu idda edilen bir kulupte degil
belki 3.sinif mahalle takimlarinda olabilir.

dünyada eşi benzeri olmyan sözde bir sponsorluk bizimki . mali kurullarda üzerinde ciddi şekilde durumlası gereken bir konu .

Travelair
13.07.2017, 12:18
Başkanın Trabzonspor'a giderek daha çok ağırlık vermesi gerekirken gidip üniversite kurması hoşuma gitmedi

tristram
13.07.2017, 12:31
edit.

oflubektas
13.07.2017, 12:40
Muharrem Usta: Transferde sürprizlerimiz var
Kategori : SporEklenme Tarihi : 6.05.2017 Okunma Sayısı : 17

Gelecek sezona şampiyonluk parolasıyla başlayacaklarını belirten Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, oyuncu satmayı düşünmediklerini söyledi.Mevcut kadroya kaliteli transferler yapacaklarını belirten Usta, Taraftarımıza sürprizlerimiz olacak dedi Süper Lig’in 2. yarısında gösterdiği performansla çıkışa geçen Trabzonspor’da başkan Muharrem Usta, camiaya umut dolu mesajlar verdi.Gelecek sezona şampiyonluk parolasıyla başlayacaklarını belirten Bordo- Mavili kulübün başkanı, Transfer konusunda taraftarlarımıza sürprizlerimiz olacak. Çok yakın zamanda anlaştığımız oyuncuları açıklayacağız. Sezon başı kampına transferleri tamamlamış, tam kadro olarak başlamak istiyoruz ifadelerini kullandı.Göreve geldikleri günden beri zorluklarla karşılaştıklarının altını da çizen başkan Muharrem Usta, sözlerini şöyle sürdürdü: Gelirlerimizle birlikte borcumuz azalacak ve başarıyı yakalayacağız. Çok meşakkatli yollardan geçtik. Elbette birtakım farklı düşünceler ve yanlış anlaşılmalar olacaktır. Ancak yönetimimiz uyum içinde görevini sürdürüyor."

Haberin tarihine dikkat. YİNE SÖZÜNÜ TUTTU, YİNE DEDİĞİ ÇIKTI...

Doğukan Uçan
13.07.2017, 13:02
nerde transferler ?

bahadır2561
13.07.2017, 13:03
Açıklayamadı

İ. SARAL
13.07.2017, 13:07
Bu kadar kuru sıkı atmaya ne gerek var?

Faik Yılmaz
13.07.2017, 13:46
Başkanımızın maalesef söylemleri ile eylemleri arasında geçen zaman dilimi sürekli aleyhimize işliyor....

Sadece bugün değil seçildiği günden beri aynı.....

Stadyum Sponsorumuz Başkana kalsa bu yılın değil 2016 yılının Şubat ayında belli olucaktı.. Hala bekliyoruz.....

Transferler güya kampa yetişecekti.....

Trabzonspor Tv, Trabzonspor Dergisi , 1461 , Basketbol Şubesi ile ilgili verdiği sözlerinde büyük oranda gerçekleşmediğini gördük.....

BERBATOV61
13.07.2017, 23:56
bu takımın hucum yönü zayıf bunu ısrarla görmezlerse sabır işi bu sene sökmez benden demesi

GencTurk6161
14.07.2017, 01:45
Başkanımızın maalesef söylemleri ile eylemleri arasında geçen zaman dilimi sürekli aleyhimize işliyor....

Stadyum Sponsorumuz Başkana kalsa bu yılın değil 2016 yılının Şubat ayında belli olucaktı.. Hala bekliyoruz.....

Trabzonspor Tv, Trabzonspor Dergisi , 1461 , Basketbol Şubesi ile ilgili verdiği sözlerinde büyük oranda gerçekleşmediğini gördük.....

50. yılda şampiyonluk vaadi kaldı geriye. o da adı üstünde "vaat"
bekleyip göreceğiz. umarım güzel şeyler yapar başkan. mesele transfer meselesi değil. başkanları transferlere göre değerlendirmek yanlış olur.

GencTurk6161
14.07.2017, 01:46

50. yılda şampiyonluk vaadi kaldı geriye. o da adı üstünde "vaat"
bekleyip göreceğiz. umarım güzel şeyler yapar başkan. mesele transfer meselesi değil. başkanları transferlere göre değerlendirmek yanlış olur.

Ahmet Aksu
16.07.2017, 12:25
başkanımız M.Usta saat 13:00 de bein sport kanalında tüm renktaşlara duyurulur :D

My
17.07.2017, 11:20
Kampa kadar transferleri yetiştirmek istiyoruzdan kampın pek bir önemi yok, acelemiz yok 3 4 futbolcuyla görüşüyoruza :) Üstelik röportajından anlaşıldığına göre Usta olmasa TS kulübünü yönetebilecek, transferi yapabilecek adam da yok heralde. Ve riski de biliyor. Sadece 3 4 futbolcuyla görüşüp onlara bel bağlamış durumdaymışız. Olmazsa sil baştan heralde. Zaman? Önemli değil heralde :)

champions
17.07.2017, 20:36
Başkan ateşle oynuyor, bakalım nereye kadar dayanabilecek?

TrabzonVictory
18.07.2017, 18:47
Başkan en önemli sözü olan Şampiyonluk sözünü tutacaktır...

Someone
18.07.2017, 19:56
(M)illeti keriz yerine koydun
(İ)nandı herkes mal gibi
(T)ransfer transfer dedin durdun
(O)lmadı hiç bir şey adam gibi
(M)aziden dem vurup durma
(A)vanak yok karşında
(N)e dersen de boş artık bundan sonra
(İ)stemezük senin gibi bir usta

tonya55
18.07.2017, 21:53
13638 baskanım su durumdayız su anda.

Ozan Yılmaz
19.07.2017, 19:38
https://www.youtube.com/watch?v=U0cxwSDUXyM

#SabırKAPandıUsta

Doğukan Uçan
19.07.2017, 22:09
7-0, 6-0 , gümüşhane kızılcabölük denen bölgesel amatör lig takımlarının olduğu gruptan çıkamayıp elenmek.

tarihimizin en rezil dönemini yaşattı malesef

bunları bildiği halde taraftarı tribüne çekmiş için hiç bir hamle yapmadı.

olumlu yorum yapayım diyorum ama yok arkadaş

My
19.07.2017, 22:43
https://pbs.twimg.com/media/DFH0daMXsAIYtTc.jpg

bahadır2561
20.07.2017, 00:16
Son twitle vizyonun paçalardan aktığını görmüş olduk.

gurur6134
20.07.2017, 00:22

Daha imar sorunuyla ilgili birsey yapilmadi ..imar cozulecek de proje gelistirilcek de yapilacak uygulanacak da bir de gelir elde etcez..

Vazelon
20.07.2017, 10:16
Biz bunları hep söyledik.

İbrahim Keleşoğlu
20.07.2017, 10:31
başkanın ilk günden beri destekçilerinden biriyim ama artık ne yazık ki vadetmekten başka bişey yapmadığını gördüm.bu sadece transfer olayında değil.her başı sıkıştığında bi tv programına çıkıyo ben dahil taraftarlarımızı uyutuyo sonra kaldığı yerden devam bu şekilde çok dayanamaz.inşallah yanıltır .

Ozan Yılmaz
20.07.2017, 10:37
Başkan kusura bakmasın ama o mevkiyi talep ederken ne bekliyordu da şimdi ne oldu?

Bu görevi takımı şampiyonluğa götürme vaadiyle aldıysan ona göre icraatlar yapacaksın, seni kulübün başına yeni hastaneler ve üniversiteler kurup reklamını yap diye getirmedi bu camia.

Hem yetkini paylaşma yönetimdeki kaliteli isimlerle rakip olurlar endişesiyle hem de tek kaldım yetişemiyorum imajını çizme yemezler.

Mevkinin gerektirdiği icraatları yap artık Usta. O koltukta değilken ne güzel sallıyorsunuz görevdekilere ekip olarak fakat yetkiyi siz alınca da bi fark yaratamıyorsunuz.

Bu sezonda takım ligde ve kupada sürünürse son yıllardaki gibi, hiçbir bahane kabul değil!

tonya55
20.07.2017, 10:49
Daha imar sorunuyla ilgili birsey yapilmadi ..imar cozulecek de proje gelistirilcek de yapilacak uygulanacak da bir de gelir elde etcez..
bu projenin olma ihtimali yok.

Mehmet Cihan Kocaman
20.07.2017, 10:51
Yorumlara bakıyorum da. Medel, Junuzovic, Kucka üçlüsü kesin geliyor diye söylentiler çıktığında herkes Usta'yı övüyordu. Şimdi herkes gömüyor, bel altı vuruyor. Trabzonsporludan çok Transfersporlu var aramızda. Onlara göre yeter ki oyuncu gelsin, vereceği katkı önemli değil. KAP KAP KAP KAP KAP

Yusufİhsan
20.07.2017, 11:29
Adayken söylediklerini tekrar dinledim,

Ts başkanı olmasaydı yalancı derdim,

Dolandırıcı derdim,

Adem Akyüz'
20.07.2017, 11:50
Taraftarla kavga eden hiçbir yönetim/teknik heyet/futbolcu başarılı olamamıştır. Kısa vadede veya uzun vadede hep kaybetmistir. Umarım bu inatlaşma işinden bir an önce vazgeçilir.

Ahmet Malkoçoğlu
20.07.2017, 11:51
Hayal kirikligi net . Az kavga etmedik Usta yi istemeyenlerle...

Ozan Yılmaz
20.07.2017, 11:59
her seneye kaosla başlamak zorunda değil mi bu takım?
sonra ilk 10 haftada yarıştan kop, hedefsiz zevksiz bir takıma dönüş ve sonra da gel taraftardan destek bekle!

beratika
20.07.2017, 12:12
Resmen ayak yapıyorsunuz.Adam alamayacaksanız bunu kombineye bağlamayın.Koskoca resmi hesaptan "ama siz de kombine alın ya" gibi bir tweet atılabilir mi?
Madem ekonomi kötüydü niye Şampiyonluk sözü verdiniz.Bu sözün altında kalacağım diye suçu taraftara atmayın.

Reha Asan
20.07.2017, 12:26
2 yıla yakın bir süredir kulübün başında Başkan.

sürekli ekonomi,ffp,UEFA vs diyerek istediklerimi yapamıyorum modunda.

Koca 2 yıllık süreçte sponsor olarak Ne kadar para girdisi olmasını sağladı.

Bir tek qnb var.Başka kıyafet ve sürat kargo sponsorluğu var ama gelir var mı bilinmiyor.

Sen yönetim olarak üzerine düşeni yaptın mı?ekonomik gelir sağlarsın baktın yine düzelmiyor dersin ki öyle böyle kulübü batırmamışlar. Ne kadar sponsor geliri sağladık ise de ekonomi düzelmedi.

Ama yönetim ne yapıyor. Hiç bir gelir Yok ne denilse hemen öyle böyle yememişler ekonomiyi düzeltemiyoruz.

Yönetmek böyle olmaz. Çözüm üretmeyeceksen ne işin var senin orada.

Çok mu dara düştün. Böyle tweetlerle ağlanacağına aç arkadaş bir hesapda biz bakalım çaresine.

Sen de İstinye üniversitesi reklamlarında takıl.

Senin için en yakınlarımla küsme derecesinde kavga ettim ama şimdi o kadar pişmanım ki.

Şu son 1 haftada yaptıkların size olan inancımı bitme aşamasına getirdi.

Sonumuz hayrola inşallah.

Ege Kum
20.07.2017, 12:50
Taraftara yönelik eleştiriler artık kabak tadı vermeye başladı. Yıllardır kombine satışı başarı-transfer indeksli devam ediyor ve ikisi de yok, Dolayısıyla kombinede yok neyin demagojisi bu? 3 Büyüklerde'de forma kombine işleri böyle Bak Galatasaray'a en açık örnek.

Başkanımız tarafından devamlı Beşiktaş örnek gösterilip taraftarımızın çarşı gibi olması bekleniyor ancak yönetim'de Beşiktaş'dan ziyade Galatasaray gibi devam ediyor.? E o zaman öyle saça böyle tarak demezler mi. Önce kendine bak ben, biz, yani yönetim ekibi olarak başarılımıyız beklentilere ne kadar cevap vermişiz buna bakın bir önce Şayet çok merak ediyorum kendilerini başarılı mı zannediyorlar acaba şimdiye kadar iyi idare ettiklerini ve artık sıranın taraftarda olduğunu mu sanıyorlar?

Oğuz ZEYTİN
20.07.2017, 13:04
Yorumlara bakıyorum da. Medel, Junuzovic, Kucka üçlüsü kesin geliyor diye söylentiler çıktığında herkes Usta'yı övüyordu. Şimdi herkes gömüyor, bel altı vuruyor. Trabzonsporludan çok Transfersporlu var aramızda. Onlara göre yeter ki oyuncu gelsin, vereceği katkı önemli değil. KAP KAP KAP KAP KAP

Yalnız söylenti değildi Cihan, başkan bizzat açıkladı. Beklenti doğurup yerine getirmezsen, bir de üstüne tabir-i caizse trip atarsan insanlar da tepki gösterir.

Hem ekonomimiz kötü denecek hem de Medeller, Kuckalar, Buraklar dillendirilecek. Sonrasında yine ekonomi kötü haydi taraftar denecek. Yapmayın... Portföyü geniş denilen Ersun Hocamız, scout ekibimiz Burak ve Medelleri alarak mı ekonomiyi düzeltecek?

Ha, "bu bir risktir, bir sene yatırım yapalım, karşılığını şampiyon olarak alırız" deniyorsa eyvallah.

Eğir oturup doğru konuşalım, bu kadar insan Muharrem Bey'e güvendi, yanındakilere değil. Ama önce yanındakiler o güveni bitirmek için uğraştı. Şimdi de başkan büyük hata yaptı. Umarım farkına varıp bu insanları yeniden motive eder.

alone_6161
20.07.2017, 13:39
yanlış başlık...

Saint Castillo
20.07.2017, 14:05
1 ay sonra bu konuşulanlar tarih olur.

BERBATOV61
20.07.2017, 14:06
Yapamaycaksa hemen bu gün bıraksın sokaktan adam çevirsem bundan daha donanımlıdır Futbol konusunda

Hani hazırdı listen hani anlaşmıştın topçularla mayıs ayında. Biz seni az çok çözmüştükte acemilik falan dedik ama senin işin değil bu işler doğru istinye ünisinin başına

Enisc
20.07.2017, 14:06
İş iyice saçma sapan bir hal almaya başladı. Sabreden insanları bile bıktırırsınız şu yaptıklarınızla.

Emirhan TOPCU
20.07.2017, 14:11

Övülecek tabiki çünkü adı geçen futbolcuların takımımızı başarıya götürecek futbolcular olmasıdır.

Şimdi herkes gömer tabiki çünkü artık topu taraftara atıyor siz forma kombineleri alın ben transfer yapayım böyle birşey yok kabul edilebilir değil.

5 gün önce bırakılan,medelle ilgileniyoruz açıklaması yapacağına maddi açıdan skntıliyız transfer yapamıyoruz diyeceksin senin başkanlığını yaptığın takım sen varsın diye büyük değil taraftarlarıyla büyük zaten maddi durumu iyi olan her Trabzonspor taraftarı formasını alıyor zaten alacaktirda dolayısıyla topu taraftara atmamalı başkan topun ağzına kendisi koyulacak yoksa bu gidisle..

Mehmet Cihan Kocaman
20.07.2017, 14:18
Yalnız söylenti değildi Cihan, başkan bizzat açıkladı. Beklenti doğurup yerine getirmezsen, bir de üstüne tabir-i caizse trip atarsan insanlar da tepki gösterir.

Hem ekonomimiz kötü denecek hem de Medeller, Kuckalar, Buraklar dillendirilecek. Sonrasında yine ekonomi kötü haydi taraftar denecek. Yapmayın... Portföyü geniş denilen Ersun Hocamız, scout ekibimiz Burak ve Medelleri alarak mı ekonomiyi düzeltecek?

Ha, "bu bir risktir, bir sene yatırım yapalım, karşılığını şampiyon olarak alırız" deniyorsa eyvallah.

Eğir oturup doğru konuşalım, bu kadar insan Muharrem Bey'e güvendi, yanındakilere değil. Ama önce yanındakiler o güveni bitirmek için uğraştı. Şimdi de başkan büyük hata yaptı. Umarım farkına varıp bu insanları yeniden motive eder.

İmzalar atılmadan o açıklamayı yapması zaten hataydı. Junuzovic transferinde bence garip şeyler oldu. Medel ile anlaştık demedi, görüşmelere bugün başladık dedi. Kucka zaten bir gün sonra imzaya geldi. Başkan'ın trip atması ne derece doğru bilemiyorum ama dediklerinde yüzde yüz haklı. Herkes eline klavye alıp hani formalar hani kombineler diye bel altı vuruyordu ama satılan forma ve kombine sayısına bak. Kayserispor bile daha fazla satmıştır. Büyük takım taraftarı olmanın gereklerini yıllardır yerine getiremiyoruz. Bizim taraftar kadar kolay küsen başka bi topluluk yok.

Doğukan Uçan
20.07.2017, 14:21
2 seneye trabzon ak parti milletvekili olur

Emirhan TOPCU
20.07.2017, 14:26
Trabzonspor büyük taraftarın takımıdır zaten bu kulübü büyük yapan Taraftarıdır.yoksa trabzonspormu kalırdı 30 senedir

Doğukan Uçan
20.07.2017, 14:33
başakşehir ve antalya dan daha ezik bir kadromuz var. eyvallah başkan vizyon harika.

Ozan Yılmaz
20.07.2017, 15:49
https://www.youtube.com/watch?v=0noP0Tm4oFU

''sakın tek bir kelime daha edeyim deme, sakın tek bi yalan daha söyleme, niye biliyor musun? çünkü inanırım. :(

robinhood61
20.07.2017, 16:46
Başkan gerçekten seni anlamak güç, yahu bari geçen seneden ders al be adam

Geçen sene de söyledik sana transferler yetersiz diye

zeki yavrularla olmaz bu iş dedik ama adam bizi dinlemedin

bi de dalga geçer gibi var bir bildiğimiz dedin gerekirse sağ bekte ben oynarım falan dedin

Ne oldu sayın başkan he ne oldu sayın anlama özürlü başkan ne oldu?
ilk yarı neredeyse küme düşme potasına girdik eliniz ayağınız hemen titreme başladı korkudan gittiniz ikinci yarı adam gibi transferler yaptınız

Şimdi ise yine aynı şeyi söylüyoruz bu kadroyla şampiyon olunmaz diyoruz ama yok yine aynı terane,

neymiş efendim formayla kombine alacakmışsız bak sen hele

peki sana desem ki ulan başakşehirin taraftarı mı var da bizden başarılı?

yahu doğru dürüst yöneticiler gelemeyecek mi bu trabzonun başına

Buğra Çora
20.07.2017, 17:24
Tamam kabul muharrem usta çok güzel hayal sattı bizlere.. ama iho başkan olduğu dönemi hatırladıkça bu günleri şükrediyorum.. transfer olmuyor belki canı sagolsun hic değilse bizi rezil eden bi baskanimiz yok..

Yektaa
20.07.2017, 17:46
Açık açık gözümüze baka baka kocaman camiaya secimi kazanırsam lucescuyu getirecem dedi ve getirmedi . Bir insan işe yalanla başlıyorsa yalanla devam eder . bu açık ve net bir Karektersizlik örneğidir.

Manu61
20.07.2017, 19:09
Sevgili başkan Kamil Ahmet konusunda Eskişehirspor'a kıyak geçmezsiniz umarım.

Oğuz ZEYTİN
20.07.2017, 19:11
İmzalar atılmadan o açıklamayı yapması zaten hataydı. Junuzovic transferinde bence garip şeyler oldu. Medel ile anlaştık demedi, görüşmelere bugün başladık dedi. Kucka zaten bir gün sonra imzaya geldi. Başkan'ın trip atması ne derece doğru bilemiyorum ama dediklerinde yüzde yüz haklı. Herkes eline klavye alıp hani formalar hani kombineler diye bel altı vuruyordu ama satılan forma ve kombine sayısına bak. Kayserispor bile daha fazla satmıştır. Büyük takım taraftarı olmanın gereklerini yıllardır yerine getiremiyoruz. Bizim taraftar kadar kolay küsen başka bi topluluk yok.

Belki şartlar yani yalnız kalması Muharrem Bey'i bu duruma sürükledi. Ama geçen sezon, o düşüşe geçilen andan itibaren bir panik, plansızlık göze çarpmıştı. Bunu uygun dille uyarıcı niyetle yazdık. Fakat çoğunluk, gözünü transfere odakladığı için göremedi. Yöneticilerin herkesin gözü önünde tartışmaları, istifa edip sonra geri çekmeler, hazırlık kampı plansızlığı, transfer süreci plansızlığı... Bunlar resmi hedefi şampiyonluk olan ve ayrıca önemle hatırlatırım, her alanda dibe vurmuş bir camianın kolay kaldırabileceği olgular değil.

Şimdi, şu sayfayı okuyorum, genç arkadaşlarım diyor ki nasıl destek vermiştik... Yine destek olunur, sorun değil. Olay kombine veya forma da değil... İnsanlar güvenini yitiriyor. Bunu görün değerli kardeşim.

Ozan Yılmaz
20.07.2017, 20:27
https://pbs.twimg.com/media/DFMXKLKXgAAizDY.jpg:orig

mythomania

gurur6134
20.07.2017, 20:38
Baskan kombine ve forma satisina guvenerek 50.yilda sampiyonluk sozu verdi demek vay be..sene sonunda da sampiyon olmadik cunku kombine ve forma satamadik transfer yapamadik derler artik bahane hazir..para yoksa soz vermeyeceksin ha soz verdin o zaman da ayagini yorganina gore uzatcaksin takimda en kalabalik mevki ortasahayken takim forvet diye bagirirken gidip kuckanin bonservisine 5 milyon avro vermeyeceksin alcaksin bedava andre castroyu o parayi forvete gomceksin..plan program malesef yine yok mayis da bitircektik transferi konusup anlastigimiz adamlar vardi guya..bu saatden sonra bastik parayi sosa burak visca medel geldi diyelim ne mi olur , kafaya oynariz yine sampiyon yapmazlar bizi borcumuz arttigi ile kalir delik buyudukce buyur..plan program yok arkadas nerde scout ekibi nerde gelir getirecek projeler nerde sponsorlar nerde 1461 icin verilen sozler vs vs..liste uzadikca uzuyor..yine yanildik yine kandirildik biz mi cok safiz yoksa basdakiler mi cok kurnaz anlayamadim gitti..cik feda de 2 3 sene sampiyonluk beklemesin kimse amac once ekonomiyi duzeltmek de zaten iho gibi bir felaketin uzerine almissin baskanligi kimse sesini cikarmaz cikaramaz ama oyle atip tutup sonra 180 derece birden donersen soylemlerle eylemler birbirini tutmazsa elestirilirsin ve kendi kendini bitirirsin baskan malesef olan tam da bu..

Tuğrul
20.07.2017, 20:45
Futbolu yönetmek için devasa bir maddi kaynağın yoksa zor bir iş.

Ticaretin her alanında olduğu gibi bu iş hakkında bilgin yoksa, erbabı değilsen çuvallarsın.

Halihazır bu umut taneciklerini yok eden şey.

Piyasa'da ARGE araştırmasının olmaması, kadro mühendisliğinin doğru düzgün yapılmamasıdır.

Hep bildik, tanıdık oyuncularla ilgilenilmesi, menajerlerin tahakkümü altına girilmesi bu söylediklerimizi doğrulayan cinstendir.

Atıyorum Kucka'ya 5+2.5 ME verileceğine serbest ajanstan yahut teferruatlı bir araştırma ile o bütçe ile kaliteli 2 oyuncu alınabilirdi.

Böylece ekonomimiz kötü, ayaklarımız yere sağlam basmalı gibi goygoylar yapılmazdı.

Teorikte 50. yıl şampiyonluk parolası ile çıkıp uygulamada rezil rüsva olma ihtimali her geçen gün yükseliyor.

Yavuz KÜÇÜK
20.07.2017, 21:00
Kendisi çok büyük işler başarmış gibi taraftara suç atmaya çalışıyor. Dediklerinde haklı olabilirsin ama çok yersiz konuşuyorsun. Sen şuan hesap sorabilecek pozisyona daha yükselemedin ve böyle giderse hiç bir zaman yükselemeyeceksin. Sen önce hesap ver bakalım. 150 bin forma satsak Muhammet Demir ve İbanez'in maliyetini zar zor çıkarırız. Artist artist konuşuyordun Junuzovic'i aldıktan sonra kombineleri satışa çıkaracağız diye. Eline yüzüne bulaştırdın alamadın daha geç olmadan bari çıkarayım dedin taraftarda yavaş yavaş alıyor ne bekliyordun bir anda hepsini bitirmelerini mi? Kombine satmak için kulübün tek stratejisi Twitter'dan trip atmak mı? Yok mu Valilikle bir çalışmanız? Yok mu Trabzon'un tüm ilçelerinde bir programınız? Yakında diye diye 2 sene oldu Başkan tribün sponsorları nerede? Stad isim sponsoru nerede? Devir olmadan açıklayamıyorsan işlerin bu kadar ağır ilerlemesinin sebebi ne? Bize özel mi yoksa senin beceriksizliğin mi? Formamız en ağır forma olacaktı. Sırt sponsorumuz nerede? Kol sponsorumuz nerede? Konç sponsorumuz nerede? Kartal projesi ne alemde neden hiç bir bilgi verilmiyor? MAY tesisleri hakkında düşünceniz nedir? Biz sizin aklınızdan geçenleri oradan buradan mı okumak zorundayız yoksa siz bizi resmi siteden arada bir bilgilendirmek mi zorundasınız? Kurumsallık bu mu? Taraftarla iletişim Twitter'dan tweet atmak mı? Resmi hesaptan güzel görseller paylaşmanız çok güzel ama hepsi bu. Ben hakkımızda çıkan yalan haberlerin resmi siteden yalanlanmasını istiyorum. Haberciler size ulaşıp sormasa veya ben o demeç verdiklerinizi takip etmesem nasıl öğrenebilirim yalan olduğunu? Taraftar grupları için çalışmanız var mı, varsa ne aşamada? Loca satışları ne alemde? Sen forma ve kombineleri fazla takma. Sen doğru işler yap gerisi gelecektir, gelmezse beraber hesap soralım. Sen vaat verirken bir sponsor kadar getirisi olmayacak forma satışlarına mı güvendin? Aslında senin ne demek istediğin belli sen güzel mesaj vermeye çalışıyorsun ama bunlar dediğim gibi yersiz ve sinir bozucu. Bahane gibi algılanıyor. İnsanların aklıyla dalga geçilmesinden nefret ederim ve sen bunu yapıyorsun. Kendine yakıştırıyorsan aynen devam et Başkan. Küfür etmeden hakaret etmeden saygı çerçevesinde eleştiren insanları bile engelliyorsun. Sen hep mi böyleydin yoksa zoru görünce mi böyle oldun? İlk başlarda böyle değildin ama çok eminim.

Bu takımın taraftarı olan 100 kişiye eksiğimiz hangi mevkiler diye sorsan;
50'si; 1-Santrfor, 2-Sağ kanat, 3-8 numara, 4-Stoper
40'ı; 1-Santrfor, 2-10 numara, 3-8 numara, 4-Stoper
10'u; 1-Santrfor, 2-Sağ kanat, 3-10 numara, 4-8 numara, 5-Stoper
der.

Bunları senin ağzından da duyduk üstelik. Peki sen ne yaptın bu zamana kadar?
Kapalı kutu Bongonda'yı aldın. Umarım iyi çıkar hepimizi yanıltır ama gol atamayan takımın hücumunda risk alınmaz umarım bir kanat daha alırsın.
Zeki'yi gönderip yedek bek oyuncusu aldın.
Ve direkt işe yarayacak en az 4 adama ihtiyacı olan takıma henüz 1 tane Kucka aldın. Ama sen bu adama öyle anlamlar yükledin ki zannedersin Messi'yi aldık. Sende biliyorsun 1 Kucka ile bahar gelmeyeceğini. Hatta ve hatta kendin söyledin diğer transferlerden sonra kombineyi çıkartacağız diye. Şimdi niye dönüyorsun? Yazık değil mi Kucka'ya adamın sırtına yükü bindirip duruyorsun. Beklentiyi iyice arttırıyosun 3 maç sonra onu da eleştirecekler. Lucescu'ya falan hiç girmiyorum. Başka havada kalan bir sürü söylemin var. Altyapı için Dünya kulübüyle imzalıyorduk mesela. Neyse konu bu değil. Trabzonspor'un Başkanı konuştuğunda ağzından çıkan her sözün ağırlığı vardır. Bu her insan için geçerlidir ama orası için daha da önemlidir. Yalancıya çıktı adın. Çok güzel konuşup sürekli oyalıyorsun. Artık icraat yap kendine tekrar inandır. Ama artık yapsan da geç kaldın ve saygınlığını kaybettin. İnşallah daha fazla geç kalmadan sözlerini yerine getirip tekrar saygınlığını kazanırsın.

Bilmiyorum söylemediğim başka bir şey var mı? Her neyse benden bu kadar. Allah yardımcın olsun.

ts_tuncay_ts
21.07.2017, 00:22
Acaba bu hedeflerden kaçını tutturduk veya tutturabiliriz!

TFF Süper Lig TVyayın gelirleri 84 milyon TL, Türkiye Kupası yayın gelirleri 7 milyon TL, Loca satış geliri 23 milyon TL, Kombine satış geliri 13.9 milyon TL, Lig bilet satış geliri 11 milyon TL, Spor Toto İddaa gelirleri 4 milyon 790 bin TL, isim hakkı gelirleri 27 milyonTL, forma, göğüs, sırt, kol, şort, çorap sponsorluğu ve stadyum-tribün sponsorluk gelirleri 37 milyon TL, Akyazı kira gelirleri 5 milyon TL."

artvints
21.07.2017, 00:57
Kayseri'de tutunamayan jaja'dan daha iyisini alabilir. O jaja bir işe yaramazdi. Tam muhabbeti bilmiyorum ama.

DeAgLeMaNyAq
21.07.2017, 01:41
Eskiden transferler Ağustos ayında yapılırdı ama sosyal medya gazı taraftarı fazlasıyla ateşlediğinden bir panik havası olduğu doğrudur. Umarım bu hava Usta'ya yanlış transferler yaptırıp kulübe zarar verdirmez.

Her ne kadar şampiyonluğa oynayacak bir kadromuz olmasa da normal şartlarda zaten 3 transfer yapılacaktı. Bana kalırsa bu sayıyı 2'ye düşürüp birini devre arasına bırakacaklar. Şahsen ben Yusuf Yazıcı'nın tek başına yeterli olmayacağını düşünsem de stoper ve forvet transferlerinin daha elzem olduğunu düşünüyorum.

Yönetimi transfer yapamıyor diye eleştirenlerden değilim, olmam da. Lâkin gerek sosyal medya yoluyla, gerek basına yapılan servislerle 1 aydır taraftarı beklenti içerisine sokmak, transfer yapamamaktan daha büyük hatadır. Ligin başlamasına 3 hafta kala gelecek transfer faydalı olur mu elbette olur. Yeter ki hazır oyuncusu gelsin.

Ha bir de tüm yaşananlara rağmen GS, Başakşehir ve Anadolu kulüpleri nasıl çatır çatır transfer yapıyor diye eleştirenler de var. GS tıpkı bizim 14-15 sezonu öncesinde Adrian, Henrique ve Olcan'ı sattığımız gibi 20 milyon euroluk bütçe oluşturdu. O açıdan transfer yapmakta daha atik davranabildiler. Ama görüldüğü üzere transfer yapmak da bazen yetmiyor. 50 milyon lira gelir beklediğiniz Avrupa Ligi kalemini bir anda siliverebiliyorsunuz. Başakşehir ise geçtiğimiz sezon aldığı puanlarla kasasına büyük paralar koydu. Üstüne Cengiz'in satışıyla da önlerini baya açtılar. Taraftarları olmamasına rağmen İstanbul gibi büyük bir markayı kullandıklarını söylemeye gerek yok. Ama yine de yapılan transferlerin bir çoğunu bonservissiz gerçekleştirmeleri başarı. Bu da söylediğim gibi İstanbul'un etkisinden kaynaklanıyor. Anadolu kulüplerinin yaptıkları transferleri ise istisnalar haricinde bizim taraftarlar beğenmez. İstisna olanları da bizim kulübe 3-4 kat maliyetle çakmaya çalışıyorlar ne yazık ki.

Usta'nın spor kamuoyunda imajı sağlam olsa da, taraftardaki imajı verilen sözlere ve saha sonuçlarına bakar...

Emre Veli
21.07.2017, 02:34
Millet kombine almamak icin bin takla atiyor, 30 yasindaki adamlar bir de ahahahah.

yok efendim gecen sene kombine alanlara bu sene olan yuzde 25 indirim hakki belirli koltuklar icinmis falan filan... bir de twitterdan paylasiyor bunu. yok ya vallahi ölücü olmuş bu takimin taraftari... kombine fiyatlari ist. takimlarinin kat kat altinda, ogrencilere bi dunya indirim kadinlara bi dunya indirim gecen sene alanlara indirim. bu ne lan? kulubun afedersin video yayinlayip maça cagirmaktan g.tü çıktı ama hala indirim nerde o nerde bu nerde. puu allah belanizi versin ya. tutmayin lanet olsun su takımı. transfermis ohh iyi yapiyor size usta(!) zaten para verip gelenler aziz y. fenerbahce galatasaray ucgeninde kufur edip kulübe yılda minumum 5 milyon tl ceza ödetiyor bir de şu fiyatlarda kombinelere laf ediyor. iyice revolutiona döndürdünuz adami.

Veysel
21.07.2017, 07:57
Tipik bir anadolu kulübü başkanı profili sergiliyor. Bursa'nın başkanıyla arasında fark göremiyorum

Tapatalk kullanarak gönderildi

zekeriyya
21.07.2017, 08:13
TS ye başkan olmak zor da
biz taraftar olmuşuz gülüm

Mollasalihoğlu
21.07.2017, 10:26
Transfer manyağı olmamak lazım. Bu konuda kulübü de sıkıştırmamak lazım.

AMA!

Sen insanları beklentiye sokarsan...
"Kucka'yı aldık Junuzovic'i uçağa yetiştirmeye çalışıyoruz, yetişmezse iki gün sonra burada" haberleri ile insanları beklentiye sokarsan.
"Burak ile beraber yöneticimiz de Çin'e gitti" dersen ve 3-4 gündür ses çıkmazsa...

İnsanlar da bu beklenti sonrası kontrolden çıkarlar. Doğru demiyorum ama normal.

Ozan Yılmaz
21.07.2017, 15:20
Hasan Tüncel @hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61) <small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134);"> </small>

Başkan Muharrem Usta yarın 10:30'da Trabzon basını ile buluşuyor..Soru önerileriniz ?

My
21.07.2017, 17:21
Yaptığı en büyük hata durduk yere beklentiyi yükseltip milleti gaza getirmek sonrasında da hiç bir şey yokmuş gibi davranmak. Bu saçmalık en sonunda başını yiyecek.

Oysa milleti gaza getirmeye çalışmak yerine reailist hareket edip taraftara durumu anlatıp destek istese hem bu itibar kaybını yaşamayacak hem de millet kendini keriz gibi hissetmeyecek dolaysıyla kimse de bu kadar Usta'ya sarmayacak.

Bir adam bir hata yapar, iki hata yapar... 3, 4, 5 diye devam ediyorsa bu artık beceriksizlik/yetersizlik demektir.

Mehmet Cihan Kocaman
22.07.2017, 10:39
Adam iki senedir kulübün durumunu anlatıyor. İmkanlarımız kısıtlı diyor.
Bunları deyince "enkaz edebiyatı yapmayı kes" dediniz.
Şimdi de niye öyle yapmıyor diyorsunuz. Alemsiniz :D

Bayraktaroğlu
22.07.2017, 10:40
http://www.61saat.com/bolgesel/muharrem-usta-basin-toplantisi-canli-yayin-h449748.html

muharrem usta basın toplantısı

hamdi_61
22.07.2017, 10:46
bende açılmıyor. izleyebilenler paylaşımda bulunabilir mi ?

Bayraktaroğlu
22.07.2017, 11:00
bende açılmıyor. izleyebilenler paylaşımda bulunabilir mi ?

şimdi konuşmaya başladı özet geçeriz. trtspor, aspor da veriyormuş

canlı yayın bitti sohbet şeklinde devam edecekmiş. Konuştuğu zaman içerisinde de hiç bir şey demedi zaten

Adem Öztürk
22.07.2017, 11:24
Yine para konuşuluyor.Sanki bunlardan yeni haberdar olmuş gibi davranmak da neyin nesi.

Samet Berber
22.07.2017, 11:30
2 yıldır aynı edebiyatı yapıyorsun başkan merak etme herkes herşeyin farkında sen hariç.

tRaiNer
22.07.2017, 14:28
Başkan'ı yerine getiremeyeceği vaatlerden ötürü kınamakla beraber bu kadar sallamanın da doğru olmadığını düşünüyorum.

Kulüp borçtan kafasını kaldıramazken sırf taraftar eleştirisi olmasın diye Kucka'ya Dünya'nın parasını verip aldılar.

Şimdi de Burak için çabalanıyor. 4 te ona bayılsalar 11 Milyon Euroluk bütçe bitti zaten.

Bence eleştirinin dozunu kaçırmayalım Usta'dan iyisi gelmeyecek. Gelmeye yeltenen babayiğitte kulübü borçtan kurtaramayacak.

Transfer yapılmadı diye kombine almayacak forma almayacak maça gitmeyecek adamda Trabzonsporluyum diye gezmesin ortalıkta.

Metin Sağır
22.07.2017, 14:32
Sen de gideceksin.

Timur Bey
22.07.2017, 16:28
Gün geçtikçe kendini de eritiyorsun, takımı da başkanım. Umarım ilk beş haftada en azından 9 puan alırız da takımımızda biraz umut var diyebiliriz.

10-61
22.07.2017, 16:42
İho'nun kravatlısı,mürekkep yalamışı ...ben aralarında bi fark göremiyorum halbuki senden çok ümitliydim be usta,bunu yapmayacaktın dünyanın en güzel taraftarına.

bahadır2561
22.07.2017, 17:16
Çanlar Usta için çalıyor

artvints
22.07.2017, 19:39
Çok iyi başkan. bir dönem daha başkanlik yapmasi gerekiyor klübü tamamen toparlamasi için. Zamansiz giderse dönsün diye yalvaririz ama çok geç olur. Bu borcu kapatmak da imkansiz bu faiz şartlariyla. Denk bütçe yapsan bile borç artiyor. Yüksek miktarlarda kar yapman lazim ama öyle mecra yok. Bu borç daha fazla artmadan gs gibi birşeyler satip sifirlamak gerekiyor klübü. Sonra da ekonomik kriterlerin koyulduğu bir tüzük hazirlamak gerekiyor. Bir lira borç yapsan gerisi geliyor. dernek statüsünden çikilirsa bir şekilde çözüme gideriz.

İlkhan
22.07.2017, 19:57
derin Trabzonspor yine faaliyete geçmiş. Usta'yı harcayacaklar anlaşılan. Hekimoğlu ile ptt 1.lig'de mücadelenizde başarılar. Ya da iho ve süper los galakticos yıldızları ile borç batağında iyi eğlenceler.

Kemal Öztel
22.07.2017, 22:09
Bize de bir gün kader güler, güler inşallah..

Bu sene de bu takım ilk 3'e giremez Usta ile de yollar ayrılır artık..

Fanatik34
22.07.2017, 22:31
Su takimdaki ise yaramaz oyunculari gönderseniz, belli bir Maas yükünden kurtuluruz..ama hep bahane! Bahanelerle yürümez hicbir Tekne..oyuncular gitmiyor diye gibi basit gerekcelerle de gelmesinler..gerekirse her sabah 6´ya Antenman koyarsin, anlayana!

Fatih Öztürk
22.07.2017, 22:55
Trabzonspor için bu ligde şampiyonluk imkansıza yakındır.
Trabzonspor için en gerçekçi hedef Türkiye kupasını kazanmak ve ligi 4. bitirip UEFA Avrupa ligine katılmak olmalı. Düzenli şekilde Avrupa kupalarına katılıp her sene üzerine koyacak dereceler elde etmeliyiz. Başkanın iyi niyetini anlıyorum ama yalan konuşmanın anlamı yok. Beklentileri yüksek tutup birbirimizi kandırmayalım.

Doğukan Uçan
23.07.2017, 02:34
şampiyonluk böyle bir düzende imkansız bende katılıyorum.

hedefimiz ligde ilk 4 ve ztk yi her sene kazanmak olmalıdır

must61
23.07.2017, 02:55
Ayni gun icerisinde birbirinin zıttı iki aciklama.

Ne yapmaya calisiyor baskan anlamis degilim.

Doğukan Uçan
23.07.2017, 03:33
arkadaslar nevzat aydın gibi tanınmış birisi neden yönetimde yer almaz çok tuhaf. bence kesin anlaşamadılar usta ile basına da yansıtmadılar.

yoksa her şey öyle olumluymuş gibi gösterilmesi inandırıcı değil

selcuk
23.07.2017, 06:42
arkadaslar nevzat aydın gibi tanınmış birisi neden yönetimde yer almaz çok tuhaf. bence kesin anlaşamadılar usta ile basına da yansıtmadılar.

yoksa her şey öyle olumluymuş gibi gösterilmesi inandırıcı değil

nasil yansitmadilar, daha ne kadar yansitilabilirdi ki?

bence siz takip etmediniz, gecen sezonun bütün faturasi nevzat aydina kesildi...

Travelair
23.07.2017, 10:15
Başkan iyi konuşuyor ama konuştuklarını uygulamada sıkıntıları var. Yine de uygulayamadı diye bazı arkadaşlar gibi yalancı demeyi doğru bulmuyorum. Eleştirilemez mi? Eleştirilir, mesela gelir getirici hamlelerde çok geç kaldı, Kartal çizimiyle seçim kazandı ama ses yok, defalarca sponsor geliyor deyip sponsor gelmeyince biz de oyuncak mıyız diyoruz, sportif manada önemli hataları var... Şimdi de transfer döneminde yine tutarsız hareketler. Önce alacağız, edeceğiz, az kaldı... Şimdi anlaştıklarımız olursa olur, olmazsa B planımız yok, kenetleneceğiz. Şimdi bu bir taktiktir muhtemelen, ama bunu neden her defasında taraftar üzerinden, taraftarı ezerek yapıyorsunuz? Baştan düzgün bir strateji yapsanıza? Yoksa balonu şişir şişir, baktın patlayacak çok şişti, ver havayı geriye, ha normal de verme, balonun ağzını 2 yana çek, caaart, prrtt diye sesler çıksın... Olmaz!

Bu arada TekfurÇayır 61 kardeşim özel mesaj kutunu boşaltırsan sevinirim, mesajım gitmiyor

TekfurÇayır 61
23.07.2017, 11:55
Bu arada @TekfurÇayır 61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=40575) kardeşim özel mesaj kutunu boşaltırsan sevinirim, mesajım gitmiyor
Tamamdır.

Furkan
23.07.2017, 12:20
Sportif başarıyı filan geçtim ancak nasıl olurda iki senede sponsorlar anlamında bir milim yol alamayız burasını anlayamıyorum. Stad sponsoru yok, forma üzerinde sponsor yok, saha dışında gelir getirecek yatırım yok. Futbolcuların maaş yükünü hafifletmiş olsada orasıda tam olarak çözülmüş değil. Malesef suana kadar yapılanlar bence başarılı sayılamaz.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cem1990
23.07.2017, 14:02
Sportif başarıyı filan geçtim ancak nasıl olurda iki senede sponsorlar anlamında bir milim yol alamayız burasını anlayamıyorum. Stad sponsoru yok, forma üzerinde sponsor yok, saha dışında gelir getirecek yatırım yok. Futbolcuların maaş yükünü hafifletmiş olsada orasıda tam olarak çözülmüş değil. Malesef suana kadar yapılanlar bence başarılı sayılamaz.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Forma üzerinde sponsor yok derken ?

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AYYILDIZ
23.07.2017, 14:26
Forma ve stad sponsorunu kendi imkanlarıyla çözdü. Başkan başarılı.

Furkan
23.07.2017, 15:04
Forma üzerinde sponsor yok derken ?

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13689

13690

Var derken ?

cem1990
23.07.2017, 15:07
13689

13690

Var derken ?

Formayı komple donatalım diyorsun
Bende QNB ne zaman bıraktı bizi diyordum.

Furkan
23.07.2017, 15:15
Formayı komple donatalım diyorsun
Bende QNB ne zaman bıraktı bizi diyordum.

:o madem bu kadar borç var, formanın izin verilen her bölgesine reklam almamız gerektiğini düşünüyorum. Malesef yıllardır ya göğüs reklamımız yok ya sırt ya da kol..

Tuğrul
24.07.2017, 00:06
Sportif başarının yolu. Doğru takım planlaması, futbolcu seçimi ile gerçekleşiyor.

Halihazır bu yönetim de diğerleri gibi bu işten anlamadığından. Menajerlerin iki dudağı arasından çıkacak laf ile transfer yapıyor.

- Futbolcu portföyleri yok ( Özkan Doğan'ın önlerine getirdiği oyuncu ile ilgileniyorlar )

- Scout sistemleri yok ( Olduğunda da Ramil, Bero, Suk gibi yetersiz isimler alındı. İzleme ekibi futboldan bihaber )

- Az harcamayla, yüksek performanslı oyuncu takipleri yok ( Kucka'ya 5+2 verileceğine daha düşük bedel ile iyi oyuncu alınabilirdi. )

- Kadro mühendisliği yok ( Stoper, çift yönlü orta saha, kanat, santrafor ve sol bek noktasına direkt oynayacak futbolcu alınmadı )

- Futbol bilgileri yok ( Futbol dışı mesleklerden gelerek bu işi kotarabilen kişilerin sayısı az. Eğer sermayen de yoksa iş futbol aklına, becerine kalıyor)

Timur Bey
24.07.2017, 00:27
Kendi sonunu kendi hazırlıyor başkanımız. Ondan sonra gelecek başkan iki enkaz gördüğü için en azından daha akıllıca bir politika izleme şansına sahip tabii bunu da doğru kullanabilir mi? Mechul.

Faik Yılmaz
24.07.2017, 08:04
Muharrem Bey kendi seçtiği 20 kişilik yönetim kurulunu bile toparlayamadı bir araya getiremedi.....

Milyonlarca kişilik Trabzonspor Camiasını nasıl bütünleştirecek çok merak ediyorum doğrusu....

zekeriyya
24.07.2017, 08:15
50.yıl bizim umudumuz oldu
umut en güzel şey
bu beklentilerin farkında olmadı idi 50.yılda şampiyonluğa diye oy isterken

Yiğit Gayretli
24.07.2017, 08:23
Olanlara şaşırmıyorum. Trabzonspor'un son şansı olan bir kişi ve yönetim kurulu kadrosunun, bunun bilincinde olmadığını gördük.

Tesadüfî bir başarı gelmezse önümüzde hiç ışık yok.

Fatih Çelik
24.07.2017, 08:37
Gözümüzde büyüttük ne yalan söyleyeyim. Ama burada tüm suç bizim değil ne yazık ki. Yaptım oldu ile bu kadar gecikme ile iç çekişmeyle ne yazık ki karanlık gelecek yine aydınlanamadı.

TekfurÇayır 61
24.07.2017, 14:06
Önümüzdeki sezonun ilk yarısı bitsin, buraya birşeyler yazacağım.

Yiğit Gayretli
24.07.2017, 15:55
Önümüzdeki sezonun ilk yarısı bitsin, buraya birşeyler yazacağım.
Hocam, forumda olmanı çok önemsiyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. Selamlar... Bir daha uzun aralar vermemen dileğiyle :)

TekfurÇayır 61
24.07.2017, 16:20
Hocam, forumda olmanı çok önemsiyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. Selamlar... Bir daha uzun aralar vermemen dileğiyle :)
Teşekkür ederim Yiğit kardeşim, sağol varol. :)

Bu konuda düşüncem ve nacizâne önerim şu:

Trabzon şehri zaman içersinde ekonomik ve kültürel bakımdan çok kan kaybetti, nerede ise belki de dibe vurdu. Bunun son derece doğal sonucu olarak şehirden Trabzonspor'a akan zengin ırmaklar, dereler kurudu.

Burada ben de yazmaya devâm etsem, başkası da yazmaya devâm etse bana göre pek bir faydası olmayacak.

Trabzonspora hizmet etmek isteniliyorsa öncelikle ekonomi ve kültür alanında şehre hizmet edilmeli. Eğer BMN'nin elinden gelir de bu konuda büyük, ciddi organizsyonlara, girişimlere ön ayak olabilirse bence bu şartlar altında Trabzonspora yapılabilecek en büyük hizmet yapılmış olur. Yoksa sen yaz, ben yazayım, o yazsın nâfile gibi geliyor bana.

Güzel hitâbın için tekrar teşekkür ederim.

Yiğit Gayretli
24.07.2017, 16:47
Teşekkür ederim Yiğit kardeşim, sağol varol. :)

Bu konuda düşüncem ve nacizâne önerim şu:

Trabzon şehri zaman içersinde ekonomik ve kültürel bakımdan çok kan kaybetti, nerede ise belki de dibe vurdu. Bunun son derece doğal sonucu olarak şehirden Trabzonspor'a akan zengin ırmaklar, dereler kurudu.

Burada ben de yazmaya devâm etsem, başkası da yazmaya devâm etse bana göre pek bir faydası olmayacak.

Trabzonspora hizmet etmek isteniliyorsa öncelikle ekonomi ve kültür alanında şehre hizmet edilmeli. Eğer BMN'nin elinden gelir de bu konuda büyük, ciddi organizsyonlara, girişimlere ön ayak olabilirse bence bu şartlar altında Trabzonspora yapılabilecek en büyük hizmet yapılmış olur. Yoksa sen yaz, ben yazayım, o yazsın nâfile gibi geliyor bana.

Güzel hitâbın için tekrar teşekkür ederim.
Tespite yüzde yüz katılıyorum. Yalnız şöyle bir fikrim var konuyla ilgili... İşin sosylolojik boyutu, fiiliyatta atılacak adımlar ile örtüştürüldüğünde BMN'nin boyunun ve görev sorumluluğunun biraz üstüne çıkıyor. Belki tek başımıza bir adım atmamız mümkün olmayacaktır; ama bu konuda kulübü cesaretlendirecek baş sorumlu biziz diye düşünüyorum.

Geçmişte bu konuyla ilgili bazı fikirlerim vardı, ancak projelendirmedim. İlerleyen dönemde bu düşünülebilir.

kani6161
24.07.2017, 21:38
Öncelikle başkan bu yöneticilerin twitter kullanmasını yasakla. Yöneticiler camiaya ve size zarar veriyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

My
24.07.2017, 23:10
Trabzonspor Gerçeklerine Hoşgeldiniz!

Hafta sonunda Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Trabzon basını ile buluştu.
Yeni sezon öncesi bir bilgilendirme sohbeti gibiydi.
Birinci ağızdan önemli bilgiler edindik.
Şimdi o bilgiler ışığında Trabzonspor gündemini yorumlayalım...

Öncelikle Trabzonspor'un bir numaralı gündemi ekonomik yapısı.
Muharrem Usta bu konuda net ve doğru ifadeler kullandı.
Bir kısmı basına yansıdı zaten.
Reçete Şampiyonlar Ligi'ne sürekli katılım...
Kulağa hoş geliyor da bunu bu yapıda nasıl yapacaksınız?
Bunun açıklaması var mı?
Bence yok...

Trabzonspor'un faiz borcu ve kur farkı ile alakalı olarak bu yıl zararı 120 Milyon TL...
Trabzonspor bu sezon yayıncı kuruluştan ne gelir elde etti?
Ki bu gelir Trabzonspor'un en çok girdi sağladığı kalem.
120 Milyon TL'nin neredeyse yarısı...
Yani işin Türkçesi bir sezon boyunca Trabzonspor'un en önemli gelir kaynağı faize ve kur farkına gitmiş.
Peki bu yetmiş mi?
Tabiki yetmemiş 60 Milyon TL de borçlanmışsınız.
Bu ekonomik tabloyu düşünmeden hayal satmanın anlamı var mı?
Bu yapıda başarı mümkün mü?
Mesele Muharrem Usta meselesi de değil.
Gönlünüzdeki Trabzonspor başkanını göreve getirin tablo yine değişmez.
Trabzonspor bu tabloyu analiz etmeden hareket ettikçe kayyuma gidecek yolu hızlandırır sadece.
Başkan Usta'nın dediği gibi her sene Şampiyonlar Ligi'nde oynamak lazım ile olmuyor bu işler.
Tamam oynayalım da nasıl?
Bu ekonomi ile bu ligde sürekliliği bile sürdürmek başlı başına mucizeyken...
Şampiyonlar Ligi'ni konuşmak zaman kaybından ibarettir.

En çok merak edilen transfer konusuydu...
“Gündemdeki oyuncuları aldık aldık, alamazsak yerlerine başka oyuncular almayacağız” dedi Başkan Usta...
Trabzonspor'a direk katkı sağlayacak, ilk 11'e girecek oyuncuların peşindeyiz dedi.
Mantıklı olan da bu ancak Trabzonspor'un futbol kültüründe buna yer yok.
Bu tarzın Trabzonspor tarzı olmadığını anlamak için Trabzonspor tarihini bilmek yeterli...
Trabzonspor şampiyonluklarını 60 Milyon TL'yi bir oyuncuya harcayarak kazanmadı!
2010-2011 şampiyonluğu hariç...
Buna Trabzonspor'un gücü yetmez.
Bu İstanbul takımlarına benzeşmektir.
Mehmet Ali Yılmaz ile başlayan ve Muharrem Usta ile devam eden bu alışkanlık değişmek zorunda...
Ya da Trabzonspor'un yok oluşunu hep birlikte izleyeceğiz.
Tercihi Trabzonsporlular yapacak...

Transfer demişken Başkan Muharrem Usta'nın “Özkan Doğan ile hiç çalışmadık” sözlerine değinmemek olmaz.
Sağır sultan bile biliyor çalıştığınızı...
Kucka'yı birlikte aldınız gidip İtalya'dan...
Geçen sezon devre arasında sakat Martin Caceres'i Özkan Doğan getirdi alın diye...
Bu sezon Trabzonspor'un neredeyse tüm transferlerinde Özkan Doğan var...
Ana menajer olarak Özkan Doğan kullanılmadı tabiki.
Çünkü TFF verilerine göre kendisinin 1 futbolcuyla anlaşması var.
O da Bursaspor'dan Bilal Kısa...
Haliyle aracı menajer olarak birlikte çalışıyorsunuz.
Menajerlik sistemini yıkmak da Başkan Usta'nın kongre vaatlerindendi.
Gelinen durum ortada takdir kamuoyunun...

Yine kongre öncesinde Kartal'daki arazi ile ilgili vaatleri vardı Başkan Usta'nın...
Yasal olarak mümkün olmayan bir projeyi ortaya koymuştu.
Koca koca binaları Trabzonspor dikecekti İstanbul'un göbeğine...
Hem de imar yasasını çiğneyerek!
Gelinen noktada Muharrem Usta gerçeklerle buluşmuş.
Arazi zaten Trabzonspor'un değil...
Bu ekonomik yapıda o arazinin alınmasının da imkanı yok.
Taraftara boş hayal satmanın ise hiç anlamı yok.
Bu defteri bir kaç sene kapatmak gerekiyor...

Daha yazacak çok şey var ama burada duralım.
Başkan Muharrem Usta, Trabzonspor gerçekleri ile yüzleşmiş.
Bunun Trabzonspor'un geleceği adına hayati anlamı var.
Olmayacak hayallerle kamuoyu meşgul olmaz daha.
Kulübün mali yapısının nasıl düzeleceği de üç aşağı beş yukarı belli.
Bugün yapılmazsa bile yarın mecburen yapılacak.
50. Yıl'da şampiyonluk mu?
O da bir hayaldi.
Trabzonspor'un gerçeklerine hoşgeldiniz.
Biz hep buradaydık!

Engin UZUNOĞLU / Yazar

My
24.07.2017, 23:22
Bu da burda dursun.

Hayal satarak başkanlığa.

Faik Yılmaz
25.07.2017, 08:41
Trabzonsspor'un borcunun artma nedeni sadece İho'nun kötü yönetimi ve geçen dönemden kalan borçlar değil ,

Maaalesef mevcut başkanın kötü uygulamaları nedeniyle de onmilyonlarca lira zarar ettik. Mesela sadece Muhammet Demir transferinden 16-17milyon lira zarar ettik. İbanez'de hakeza öyle....

Mehmet Ekici yattıığı yerden 4 ayda 2 milyon aldı tek kuruş kazandırmadan gitti....

Hadi İho kötü oyuncular aldı neden tek kuruş bile kazandırmadan gönderemiyorsun. Nerede profesyonel yönetimin senin....

4 transfer dönemi oldu başkan geleli hala bir kadro kuramadık.

Buırakın camiayı 20 kişilik yönetimde bile birlik olunamıyor her gün yeni bir tartışma çıkıyor....

Doğrusunu isterseniz şahsen ben pek profesyonel yönetim göremedim genel anlamda.....

Adem CAKIR
25.07.2017, 16:24
Trabzonspor Gerçeklerine Hoşgeldiniz!
Trabzonspor'un faiz borcu ve kur farkı ile alakalı olarak bu yıl zararı 120 Milyon TL...
Trabzonspor bu sezon yayıncı kuruluştan ne gelir elde etti?
Ki bu gelir Trabzonspor'un en çok girdi sağladığı kalem.
120 Milyon TL'nin neredeyse yarısı...
Yani işin Türkçesi bir sezon boyunca Trabzonspor'un en önemli gelir kaynağı faize ve kur farkına gitmiş.
Peki bu yetmiş mi?
Tabiki yetmemiş 60 Milyon TL de borçlanmışsınız.
Bu ekonomik tabloyu düşünmeden hayal satmanın anlamı var mı?
Bu yapıda başarı mümkün mü?
Mesele Muharrem Usta meselesi de değil.
Gönlünüzdeki Trabzonspor başkanını göreve getirin tablo yine değişmez.
Trabzonspor bu tabloyu analiz etmeden hareket ettikçe kayyuma gidecek yolu hızlandırır sadece.
Başkan Usta'nın dediği gibi her sene Şampiyonlar Ligi'nde oynamak lazım ile olmuyor bu işler.
Tamam oynayalım da nasıl?
Bu ekonomi ile bu ligde sürekliliği bile sürdürmek başlı başına mucizeyken...
Şampiyonlar Ligi'ni konuşmak zaman kaybından ibarettir.
Engin UZUNOĞLU / Yazar

Bu yapıyı ayakta taşıyan kütükleri tahta kuruları sarmış, içten içten zayıflıyor ve her geçen gün bir yıkıma yaklaşıyoruz. Peki bu borcu çevirilebilir bir noktaya indirgemek için ortada bir arzu, proje, adım var mı? Ben göremiyorum ve bu yüzden çok endişeleniyorum.

Şike sürecinde de gördük ki, defalarca bir takım kulüplerin yıkımını durduran siyasi ve ekonomik erkler konu Trabzonspor olduğunda son tekmeyi vurmaktan zerre imtina etmezler.

Peleray
27.07.2017, 02:41
....

artvints
27.07.2017, 03:07
....
Ayip denen birşey var ya haspinallah!