PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Mert Oğuzlu61
25.04.2017, 15:48
Başkan canlı yayında konuşuyor : https://www.pscp.tv/w/1lPKqyNZkbbKb

Başkanın ''benim bir hayalim var'' temalı sorusuna, ''Amerika ya gittim okudum, daha fazla başarı, daha fazla hırs'' diye karşılık veren kız dikkatimi çekti. Başkan soruyu Bilal e sorar gibi tekrar sordu, ''tamam Amerika ya gittin okudun da somutlaştıralım, hayalin ne?''

Kızın gülmesi, birkaç saniye mavi ekran vermesi, sonra ''ihihihi, söyledim zaten'' diyerek yumuşayan, bug a giren o ses tonu...

Açtığım gibi kapadım. :)) Sorulan soruya ne alakaysa Amerika ya gidip okudum ettim yazdım çizdim diyen ama hayali nedir onu bile ifade edemeyip mavi ekran veren bir genç...

Gürkan Asma
25.04.2017, 15:50
Başkanın ''benim bir hayalim var'' temalı sorusuna, ''Amerika ya gittim okudum, daha fazla başarı, daha fazla hırs'' diye karşılık veren kız dikkatimi çekti. Başkan soruyu Bilal e sorar gibi tekrar sordu, ''tamam Amerika ya gittin okudun da somutlaştıralım, hayalin ne?''

Kızın gülmesi, birkaç saniye mavi ekran vermesi, sonra ''ihihihi, söyledim zaten'' diyerek yumuşayan, bug a giren o ses tonu...

Açtığım gibi kapadım. :)) Sorulan soruya ne alakaysa Amerika ya gidip okudum ettim yazdım çizdim diyen ama hayali nedir onu bile ifade edemeyip mavi ekran veren bir genç...
Aynen, oralarda sesini kıstım şimdi Trabzonspor hakkında konuşuyor :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şeref
26.04.2017, 12:57
bence başkan olaya taraftar gibi değil, bir başkan gibi bakıyor. taraftar gibi baksa istanbul takımları ile yapılan maçlar 90 dakıka sürmez. biz istanbul takımlarını sadece rakip olarak görmeliyiz. yapılan haksızlıklar var. bu düzen içerisinde başkan ne zaman nasıl konuşacağını gayet ıyı biliyor. bozuk düzen içerisinde ayakta kalmaya çalışıyor. profosyonel bir yönetici. bence takım seneye ve ondan sonrakı senelerde lige ve avrupaya damga vuracak bir takım olacak inşallah.

ibrahim
26.04.2017, 14:23
Şikeye eğilmemesine ve hala görmezden gelmesine ne kadar daha dayanacaksın ey taraftar?? İşi sulandırıyorlar, ondan bundan söz aldılar iddialarına hala sessizler, ne zaman hesap soracaksınız??

ibrahim
26.04.2017, 14:24
Ortada ne bi açıklama, ne de bi başvuru icraat vs. bişey yok. Nedir bu sessizlik ya?

Adem Akyüz'
26.04.2017, 18:59
Ortada ne bi açıklama, ne de bi başvuru icraat vs. bişey yok. Nedir bu sessizlik ya?
Bence siz görmek istemediğiniz şeyi inatla görmüyorsunuz. Kulüp avukatı Nusret Yılmaz gerekli açıklamayı yaptı. Kulüp yöneticisi Gökhan Saral da onayladı bu açıklamayı. Neyin sessizliğinden bahsediyorsunuz anlamadım.

ibrahim
26.04.2017, 23:37
Bence siz görmek istemediğiniz şeyi inatla görmüyorsunuz. Kulüp avukatı Nusret Yılmaz gerekli açıklamayı yaptı. Kulüp yöneticisi Gökhan Saral da onayladı bu açıklamayı. Neyin sessizliğinden bahsediyorsunuz anlamadım.

Bu başlıkta ismi geçen beyefendiyi kastediyorum. Şenol Güneş Kompleksi tepkisinde susup taraftarın yatışmasını nasıl bekleyip üç hafta sonra konuştuysa, bu konuda da aynısını yapıyor. Sanki CAS kararı yokmuş gibi davranıyor.

Emre Veli
27.04.2017, 09:37
Nevzat aydin hakikaten sıktı artık. boyle bir zamanda kaos yaratmak niye? defol git ya...

cem1990
27.04.2017, 09:37
Nevzat aydın Twitter da yaptığı açıklamanin aslı nedir
Başkan nerede ne aciklamasi yapmış

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 09:40
Kaosumuz hayırlı olsun. Zaten bu kadar yolun gitmesi saçma ve tuhaftı.

Fatih Özkan
27.04.2017, 09:43
Kaynak: http://www.trabzonhaber.com.tr/trabzonspor/muharrem-ustadan-halil-sanliya-dolu-dolu-aciklamalar-h76442.html

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, merak edilen birçok konuda doyurucu açıklamalar yaptı. Trabzonhaber.com.tr haber sitemizin imtiyaz sahibi Halil Şanlı’ya özel açıklamalarda bulunan başkan Muharrem Usta, Nevzat Aydın’dan, izleme komitesine; Alt yapıdan, yapılan transferlerin ayrıntısına; yönetim bütünlüğünden, Ahmet Çubukçu’ya kadar müthiş açıklamalar yaptı. İşte başkan Usta’nın Halil Şanlı’ya yaptığı o açıklamalar:

“Niyetlerinden asla şüphem yok ama tecrübesizdiler!”

“ Göreve ilk geldiğimizde yükümüz çok ağırdı. Bunu bildiğim için arkadaşlar arasında görev paylaşımı yaptık. İlk günler ben de işin özellikle ekonomik tarafına baktım. Futbol işlerini devrettiğim arkadaşlar(teknik) aslında iyi niyetliydiler. Bundan hiç şüphem olmadı. Ama tecrübesiz olduklarından, başarılı olamadılar. Sahada tehlikeli noktaya doğru gittiğimizi görünce, mecburen işleyişte bazı değişiklikler yaptık.Sezon başında bile bir çok transferi başkan olarak ben yapmak zorunda kaldım.”

“El atmak zorunda kaldım ve dördünü ben aldım!”

“Castillo, Durica, Bero ve Onazi konusunda tüm transferleri ben bitirdim. O günkü transferden sorumlu olan arkadaşlar ise İbanez, Suk ve Ramil’i almışlardı. Sezon iyice yaklaşınca, baktım olacak gibi değil hemen transfere el atıp adını verdiğim oyuncuların transferlerini bitirdim. Bizzat bu 4 oyuncunun transferini kendim gerçekleştirdim. Özellikle Castillo konusunda yönetimdeki bazı arkadaşlar, büyük paralara risk almamamız gerektiği konusunda bana ‘almayalım başkanım’ diye direttiler. Çünkü UEFA’ya verdiğimiz mali tablo sözü vardı. Fakat her şeye rağmen, ‘ben bu riske gireceğim’ dedim ve bu oyuncunun transferini bizzat kendim bitirdim.”

“Ersun Hoca ile beraber gittik”!

“Devre arası transferleri zaten söylememe gerek yok. Tümünde başkan olarak ben ilgilendim. Zaten arkadaşların görevlerini değiştirmiştik. Alınan oyuncuların hepsini Ersun hoca izledi. Hatta bir çoğuna beraber gittik, kimsenin haberi bile olmadı. Şu bir gerçek. Siz mali açıdan ne yaparsanız yapın. Sahada sonuç gelmiyorsa tüm gayretleriniz beyhude! O nedenle iyi bir takım için çok uğraştık. Çok çileler çektik. Seneye direk katkı yapacak, kenarda oturmayacak3 veya 4 transfer yapıp, şampiyonluğa oynamak niyetindeyiz. Önümüz açık görünüyor.”

“Tek yetkili Çubukçu!”

“Ahmet Çubukçu Trabzon’da Ersun Yanal’la her konuda birebir görüşen ve bu konuda tek yetkili olan arkadaşımdır. Ahmet bey, son derece düzgün, kişiliğine inandığım bir arkadaşım. İnsanlarla diyaloğu da mükemmel. Takımın ahenk yakalamasında ve teknik heyetin sorunlarının çözümünde inanılmaz katkısı var bu arkadaşımızın.”

“Hocamız baştan Olcay’da tereddüt yaşamıştı!” “

Olcay Şahan konusunda, hocamızın ilk başta bazı tedirginlikleri vardı. Ama ben bu transferde ısrarcı oldum. Sonra hocamız Beşiktaş’ın kampında oyuncuyu yakın takibe aldırdı. Oyuncunun futbol yeteneklerinin dışında, esprili ve sevilen yapısıyla takım içinde çok iyi ağabeylik yapabileceğine ve böyle bir oyuncuya ihtiyacımız olduğuna hocamız da inandı. Sonra bana ‘Aatıf’ı istemiyorum. Olcay’ı alalım’ dedi.”

“Aatıf benden özür diledi!”

“Bu transferi böyle gerçekleştirdik. Aslında şunu hemen açıklayayım. Biz Aatıf’la anlaşmıştık. Çocuk bize söz de vermişti. Fakat Aziz beyin menajerine ‘Ya hemen Trabzon’a gitsin, ya da alt yapıya gönderirim’ şeklinde ani çıkış yapmasını gurur meselesi edip, ‘Gitmiyorum. İsterseniz beni bu ülkeden de gönderin’ demiş! Sonra beni arayıp, özür diledi. Yani gelmeme sebebi bizimle alakalı değildi.”

“Sezon başı alıyordum! Arkadaşlarım istemedi!”

“Rodallega’yı sezon başında aslında alıyorduk. Hem oyuncunun kendisiyle hem de kulübüyle geçen yıl Temmuz ayında anlaşmıştık. Fakat bizim yönetimde bulunan ve transfer işlerinde yetkili kıldığımız arkadaşlar, bu transfer konusunda da karşı çıktılar. Bu oyuncuyu almamamız için bana baskı yaptılar. Bu yüzden sezon başında transfer gerçekleşmedi. Transfer işlerindeki arkadaşların yetkilerini aldıktan sonra ise ben, tekrar bu transfer için devre arasına doğru oyuncunun menajeri ve kendisiyle yeniden görüştüm. Fakat menajeri bu defa, bu transfere onay vermedi. Çünkü 4 ay sonra oyuncu boşa çıkacak ve menajer de doğal olarak, imza parası adı altında daha fazla kazanabilecekti. Uzun uğraşlar sonucunda bu transferi gerçekleştirdik.”

“Yönetim beş kişiden oluşmalı!”

“Bütün spor kulüpleri 3-4 kişilik yöneticilerle idare ediliyor. Trabzonspor’un tarihine de baktığımızda 2-3, bilemediniz 4 kişilik bir çekirdek yönetici kadrosu görüyoruz. Her dönem öyle olmuş. Aynı şekilde bugün dahi İstanbul kulüplerinin 3-3buçuk kişiyle yönetildiğini bizzat biliyorum. O nedenle şahsi kanaatim, bir kulüp için 15 kişilik yönetimler bile çok fazla! Yönetim en fazla 5 kişi olmalı. Geri kalan işler, profesyonel kadrolarla halledilmeli. Çok yönetici olması, ‘çok icraat’ anlamına gelmiyor. Daha çok hizipleşme ve kargaşa yaşanıyor. İsmini vermeyeyim ama İstanbul kulüplerinden birinin başkanı bana aynı şeyleri söylüyor. O başkanı dinlediğimde, bizim onlara göre daha iyi olduğumuzu görüyorum”

“1461 ne verdi? Böyle saçmalık olmaz!”

“1461 Trabzon’un küme düşmesi çok fazla abartılmamalı. Bazı bilinmeyen şeyler var. Bunları söyleyip kafaları da çok fazla karıştırmak istemiyorum. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Bir baktım ki 1461 Trabzon için 50 milyon(trilyon) para gitmiş. Ve yine baktım ki 50 trilyon bize külfeti olan takımdan, bugüne kadar bir tane futbolcu A takıma kazandırılmamış! O zaman 1461 Trabzon ne işe yaramış oldu? Birileri ‘ben 1461 Trabzon kulübünün başkanıyım, yöneticisiyim’ diye hava atsın diye mi, bu kulübü ayakta tutmak zorundaydık? Böyle saçma şey olmaz. Belki şuan tepkiler olabilir ama ileride her şeyin kulüp menfaati ve hayrına olduğunu herkes görecek.”

“Benim ‘olmazsa olmaz’ dediğim…”

“ Benim için olmazsa olmaz dediğim altyapıdır. Trabzonspor’un gerçeği de altyapıdır. Mühim olan öteden beriden transfer yapmak değil, altyapıdan bir şeyler çıkarabilmektir. Fazla gideri olmayan bir çok branşı da içine katmak gerekir. İleride Akyazı’nın etrafında yapılacak bütün çim sahaları altyapıya bağlayacağız. Altyapı derken, benim nezdim de altyapı, sadece kulübün altyapısı değildir. Altyapı Trabzon amatörünü de işin içine katmak ve Trabzon’da sokak aralarına inmektir.Sokak aralarına inmek işin püf noktasıdır. Zaten ASKF ile ortak bazı planlar yapıyoruz. Göreceksiniz, alt yapı için birkaç yıl sonra önemli devrimler yapmış olacağız”

“Tuttuğumu bırakmam”!

“Hayatım boyunca girdiğim bir işte başarısız olmadım. Başarısızlığı asla kabullenemem. Yapım da yoktur. Çok büyük sıkıntılar çektik. Hala büyük sıkıntıların içindeyiz. Hiçbir şey güllük gülistanlık değil elbet. Ama hiçbir korkum ya da endişem de yok. Bugüne kadar çok önemli şeyleri aştık. Yine aşacağız. Çok çok büyük hedeflerimiz var. Bu camianın yüzünü güldürmek, o hedeflere koşmak kararlığındayız. Trabzonlu iki bakanımız sayın Berat Albayrak ve sayın Süleyman Soylu bizim için çok büyük güç. Onların da büyük destekleri var. Onlar da ‘Trabzonspor’a ne yapabilirim’ derdinde! El ele büyük işler yapacağımızı düşünüyorum”

Emre Veli
27.04.2017, 09:45
Başkanin soylediklerinden rahatsiz olduysan git yuzune konuş. her seyin gostermelik nevzat, sana zaten hic isinamadim. he muharrem usta da niye boyle bir demec veriyor onu da anlamadim. mobese görse röportaj verecek hale geldi. bi susun yahu. isler iyi gidince hemen ortaya cikin zaten. bana sorarsaniz su anlik tum basari ersun hocanin, isin ekonomik yonunu halletmekle olmuyor sadece! seviyoruz baskani evet bizim icin bir sans kendisi ama bu tip yok ben yaptim ben hallettim havalarina girmeye sebep yok. tabii roportajin dogrulugundan yazan kisiyi de hic tanimamamdan dolayi emin olamiyorum.

tanjugunduz
27.04.2017, 09:48
nevzat bey yanlış yapıyor her nekl kadar başkan egoda yapsa yanlışta bilgi bunu sosyal.medya uzerinden hesap gorulmez iki medeni insan gibi karşılıklı konuşup anlaşılır yok eğer anlasilamazsa yollar ayrılır hem CANİM gibi seviyorum dedi hemde zarar ver yok öyle dava ayrıca herşeyi geçtim sonuçta usat başkan beğenmiyorsun yaptıklarını çekilişin yönetimden aday olursun karşısına bıktık bu tip aforizmalardan laf cambazliklarindan egolardan yeter artık bir huzur verin takıma ve taraftara

O ruh geri gelecek

hofsaale
27.04.2017, 09:50
Kaynak: http://www.trabzonhaber.com.tr/trabzonspor/muharrem-ustadan-halil-sanliya-dolu-dolu-aciklamalar-h76442.html

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, merak edilen birçok konuda doyurucu açıklamalar yaptı. Trabzonhaber.com.tr haber sitemizin imtiyaz sahibi Halil Şanlı’ya özel açıklamalarda bulunan başkan Muharrem Usta, Nevzat Aydın’dan, izleme komitesine; Alt yapıdan, yapılan transferlerin ayrıntısına; yönetim bütünlüğünden, Ahmet Çubukçu’ya kadar müthiş açıklamalar yaptı. İşte başkan Usta’nın Halil Şanlı’ya yaptığı o açıklamalar:

“Niyetlerinden asla şüphem yok ama tecrübesizdiler!”

“ Göreve ilk geldiğimizde yükümüz çok ağırdı. Bunu bildiğim için arkadaşlar arasında görev paylaşımı yaptık. İlk günler ben de işin özellikle ekonomik tarafına baktım. Futbol işlerini devrettiğim arkadaşlar(teknik) aslında iyi niyetliydiler. Bundan hiç şüphem olmadı. Ama tecrübesiz olduklarından, başarılı olamadılar. Sahada tehlikeli noktaya doğru gittiğimizi görünce, mecburen işleyişte bazı değişiklikler yaptık.Sezon başında bile bir çok transferi başkan olarak ben yapmak zorunda kaldım.”

“El atmak zorunda kaldım ve dördünü ben aldım!”

“Castillo, Durica, Bero ve Onazi konusunda tüm transferleri ben bitirdim. O günkü transferden sorumlu olan arkadaşlar ise İbanez, Suk ve Ramil’i almışlardı. Sezon iyice yaklaşınca, baktım olacak gibi değil hemen transfere el atıp adını verdiğim oyuncuların transferlerini bitirdim. Bizzat bu 4 oyuncunun transferini kendim gerçekleştirdim. Özellikle Castillo konusunda yönetimdeki bazı arkadaşlar, büyük paralara risk almamamız gerektiği konusunda bana ‘almayalım başkanım’ diye direttiler. Çünkü UEFA’ya verdiğimiz mali tablo sözü vardı. Fakat her şeye rağmen, ‘ben bu riske gireceğim’ dedim ve bu oyuncunun transferini bizzat kendim bitirdim.”

“Ersun Hoca ile beraber gittik”!

“Devre arası transferleri zaten söylememe gerek yok. Tümünde başkan olarak ben ilgilendim. Zaten arkadaşların görevlerini değiştirmiştik. Alınan oyuncuların hepsini Ersun hoca izledi. Hatta bir çoğuna beraber gittik, kimsenin haberi bile olmadı. Şu bir gerçek. Siz mali açıdan ne yaparsanız yapın. Sahada sonuç gelmiyorsa tüm gayretleriniz beyhude! O nedenle iyi bir takım için çok uğraştık. Çok çileler çektik. Seneye direk katkı yapacak, kenarda oturmayacak3 veya 4 transfer yapıp, şampiyonluğa oynamak niyetindeyiz. Önümüz açık görünüyor.”

“Tek yetkili Çubukçu!”

“Ahmet Çubukçu Trabzon’da Ersun Yanal’la her konuda birebir görüşen ve bu konuda tek yetkili olan arkadaşımdır. Ahmet bey, son derece düzgün, kişiliğine inandığım bir arkadaşım. İnsanlarla diyaloğu da mükemmel. Takımın ahenk yakalamasında ve teknik heyetin sorunlarının çözümünde inanılmaz katkısı var bu arkadaşımızın.”

“Hocamız baştan Olcay’da tereddüt yaşamıştı!” “

Olcay Şahan konusunda, hocamızın ilk başta bazı tedirginlikleri vardı. Ama ben bu transferde ısrarcı oldum. Sonra hocamız Beşiktaş’ın kampında oyuncuyu yakın takibe aldırdı. Oyuncunun futbol yeteneklerinin dışında, esprili ve sevilen yapısıyla takım içinde çok iyi ağabeylik yapabileceğine ve böyle bir oyuncuya ihtiyacımız olduğuna hocamız da inandı. Sonra bana ‘Aatıf’ı istemiyorum. Olcay’ı alalım’ dedi.”

“Aatıf benden özür diledi!”

“Bu transferi böyle gerçekleştirdik. Aslında şunu hemen açıklayayım. Biz Aatıf’la anlaşmıştık. Çocuk bize söz de vermişti. Fakat Aziz beyin menajerine ‘Ya hemen Trabzon’a gitsin, ya da alt yapıya gönderirim’ şeklinde ani çıkış yapmasını gurur meselesi edip, ‘Gitmiyorum. İsterseniz beni bu ülkeden de gönderin’ demiş! Sonra beni arayıp, özür diledi. Yani gelmeme sebebi bizimle alakalı değildi.”

“Sezon başı alıyordum! Arkadaşlarım istemedi!”

“Rodallega’yı sezon başında aslında alıyorduk. Hem oyuncunun kendisiyle hem de kulübüyle geçen yıl Temmuz ayında anlaşmıştık. Fakat bizim yönetimde bulunan ve transfer işlerinde yetkili kıldığımız arkadaşlar, bu transfer konusunda da karşı çıktılar. Bu oyuncuyu almamamız için bana baskı yaptılar. Bu yüzden sezon başında transfer gerçekleşmedi. Transfer işlerindeki arkadaşların yetkilerini aldıktan sonra ise ben, tekrar bu transfer için devre arasına doğru oyuncunun menajeri ve kendisiyle yeniden görüştüm. Fakat menajeri bu defa, bu transfere onay vermedi. Çünkü 4 ay sonra oyuncu boşa çıkacak ve menajer de doğal olarak, imza parası adı altında daha fazla kazanabilecekti. Uzun uğraşlar sonucunda bu transferi gerçekleştirdik.”

“Yönetim beş kişiden oluşmalı!”

“Bütün spor kulüpleri 3-4 kişilik yöneticilerle idare ediliyor. Trabzonspor’un tarihine de baktığımızda 2-3, bilemediniz 4 kişilik bir çekirdek yönetici kadrosu görüyoruz. Her dönem öyle olmuş. Aynı şekilde bugün dahi İstanbul kulüplerinin 3-3buçuk kişiyle yönetildiğini bizzat biliyorum. O nedenle şahsi kanaatim, bir kulüp için 15 kişilik yönetimler bile çok fazla! Yönetim en fazla 5 kişi olmalı. Geri kalan işler, profesyonel kadrolarla halledilmeli. Çok yönetici olması, ‘çok icraat’ anlamına gelmiyor. Daha çok hizipleşme ve kargaşa yaşanıyor. İsmini vermeyeyim ama İstanbul kulüplerinden birinin başkanı bana aynı şeyleri söylüyor. O başkanı dinlediğimde, bizim onlara göre daha iyi olduğumuzu görüyorum”

“1461 ne verdi? Böyle saçmalık olmaz!”

“1461 Trabzon’un küme düşmesi çok fazla abartılmamalı. Bazı bilinmeyen şeyler var. Bunları söyleyip kafaları da çok fazla karıştırmak istemiyorum. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Bir baktım ki 1461 Trabzon için 50 milyon(trilyon) para gitmiş. Ve yine baktım ki 50 trilyon bize külfeti olan takımdan, bugüne kadar bir tane futbolcu A takıma kazandırılmamış! O zaman 1461 Trabzon ne işe yaramış oldu? Birileri ‘ben 1461 Trabzon kulübünün başkanıyım, yöneticisiyim’ diye hava atsın diye mi, bu kulübü ayakta tutmak zorundaydık? Böyle saçma şey olmaz. Belki şuan tepkiler olabilir ama ileride her şeyin kulüp menfaati ve hayrına olduğunu herkes görecek.”

“Benim ‘olmazsa olmaz’ dediğim…”

“ Benim için olmazsa olmaz dediğim altyapıdır. Trabzonspor’un gerçeği de altyapıdır. Mühim olan öteden beriden transfer yapmak değil, altyapıdan bir şeyler çıkarabilmektir. Fazla gideri olmayan bir çok branşı da içine katmak gerekir. İleride Akyazı’nın etrafında yapılacak bütün çim sahaları altyapıya bağlayacağız. Altyapı derken, benim nezdim de altyapı, sadece kulübün altyapısı değildir. Altyapı Trabzon amatörünü de işin içine katmak ve Trabzon’da sokak aralarına inmektir.Sokak aralarına inmek işin püf noktasıdır. Zaten ASKF ile ortak bazı planlar yapıyoruz. Göreceksiniz, alt yapı için birkaç yıl sonra önemli devrimler yapmış olacağız”

“Tuttuğumu bırakmam”!

“Hayatım boyunca girdiğim bir işte başarısız olmadım. Başarısızlığı asla kabullenemem. Yapım da yoktur. Çok büyük sıkıntılar çektik. Hala büyük sıkıntıların içindeyiz. Hiçbir şey güllük gülistanlık değil elbet. Ama hiçbir korkum ya da endişem de yok. Bugüne kadar çok önemli şeyleri aştık. Yine aşacağız. Çok çok büyük hedeflerimiz var. Bu camianın yüzünü güldürmek, o hedeflere koşmak kararlığındayız. Trabzonlu iki bakanımız sayın Berat Albayrak ve sayın Süleyman Soylu bizim için çok büyük güç. Onların da büyük destekleri var. Onlar da ‘Trabzonspor’a ne yapabilirim’ derdinde! El ele büyük işler yapacağımızı düşünüyorum”
ben halil sanliya güvenmiyorum...laflari carptismistir..muharem usta Boyle konusmaz

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 09:51
Bir soru!

Muharrem Usta, Ali Rıza bey değil de Nevzat beyden yana tavır almış olsaydı, Nevzat bey bu açıklamayı yapar mıydı?

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 09:58
Sezon başında scout ekibi ve Ersun Hoca ile beraber oyuncu izlerken fotoğraflar atılıyordu, hatta tahtada sezon hedefi olarak "65 puan" yazıyordu. O görüntüler, o birliktelik, o takımdaşlık ne kadar da hoşumuza gitmişti.

Her ne kadar başarısız da olunsa başkanın bu açıklamaları gerçekten çok yanlış. Hiç yakışmadı ikisine de.
İki insan sorun yaşayabilir bu normal. Ama umarım istifasız bir şekilde hallolur.

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 09:59
Bir soru!

Muharrem Usta, Ali Rıza bey değil de Nevzat beyden yana tavır almış olsaydı, Nevzat bey bu açıklamayı yapar mıydı?

Başkanın kimseden yana tavır almasına gerek yok. Tam aksine yönetimdeki sorunları çözen kişi olmalı bence. Zamanında bu ikisini barıştırmamış mıydı zaten?

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 10:00
Başkanın kimseden yana tavır almasına gerek yok. Tam aksine yönetimdeki sorunları çözen kişi olmalı bence. Zamanında bu ikisini barıştırmamış mıydı zaten?
Taşıma suyla değirmen dönmüyor işte...

memmedaga
27.04.2017, 10:02
Bir soru!

başkanın konuşma tarzınına hiç benzemiyor sözleri çarpıtılmış olmalı

tanjugunduz
27.04.2017, 10:03
egolar egolar egolar , iş yapmayan defolsun gitsin yeter bu kadar burası kişilik yatıştırma yeri değil madem adamsın uygulamaları beğenmiyorsun cekilirsin yönetimden laf cambazlığı niye . sözde eğitimli insanlar.neyse hayırlısı olsun ama taraftar olarak bıktık her gördüğümüz yerde yüzlerine söylemeliyiz.

O ruh geri gelecek

memmedaga
27.04.2017, 10:03
ben halil sanliya güvenmiyorum...laflari carptismistir..muharem usta Boyle konusmaz

Muharrem Usta tarzına benzemiyor bu konuşma tarzı

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 10:05
Taşıma suyla değirmen dönmüyor işte...

Sence çarpıtılmış olma ihtimali var mı?
Bu arada Tuncay Bekiroğlu da Nevzat Aydın'ı savunan bir tweet attı.

Enaldo61
27.04.2017, 10:06
Çok lüzumsuz bir ropörtaj bence, şampiyon olsan anlatırsın bunları belki de bu ne Allah aşkına, ne alaka şu an?

memmedaga
27.04.2017, 10:09

nerede? yanli; hesabi takip ediyor olabilirmisiniz

Murat'
27.04.2017, 10:09
Nevzat aydın Twitter da yaptığı açıklamanin aslı nedir
Başkan nerede ne aciklamasi yapmış

Açıklama bu.

“Niyetlerinden asla şüphem yok ama tecrübesizdiler!” “ Göreve ilk geldiğimizde yükümüz çok ağırdı. Bunu bildiğim için arkadaşlar arasında görev paylaşımı yaptık. İlk günler ben de işin özellikle ekonomik tarafına baktım. Futbol işlerini devrettiğim arkadaşlar(teknik) aslında iyi niyetliydiler. Bundan hiç şüphem olmadı. Ama tecrübesiz olduklarından, başarılı olamadılar. Sahada tehlikeli noktaya doğru gittiğimizi görünce, mecburen işleyişte bazı değişiklikler yaptık.Sezon başında bile bir çok transferi başkan olarak ben yapmak zorunda kaldım.” “El atmak zorunda kaldım ve dördünü ben aldım!” “Castillo, Durica, Bero ve Onazi konusunda tüm transferleri ben bitirdim. O günkü transferden sorumlu olan arkadaşlar ise İbanez, Suk ve Ramil’i almışlardı. Sezon iyice yaklaşınca, baktım olacak gibi değil hemen transfere el atıp adını verdiğim oyuncuların transferlerini bitirdim. Bizzat bu 4 oyuncunun transferini kendim gerçekleştirdim. Özellikle Castillo konusunda yönetimdeki bazı arkadaşlar, büyük paralara risk almamamız gerektiği konusunda bana ‘almayalım başkanım’ diye direttiler. Çünkü UEFA’ya verdiğimiz mali tablo sözü vardı. Fakat her şeye rağmen, ‘ben bu riske gireceğim’ dedim ve bu oyuncunun transferini bizzat kendim bitirdim.”

trabzonhaber.com.trhttp://www.trabzonhaber.com.tr/trabzonspor/muharrem-ustadan-halil-sanliya-dolu-dolu-aciklamalar-h76442.html

trabzonhaber

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 10:11
nerede? yanli; hesabi takip ediyor olabilirmisiniz

TB†Bekiroglutuncay (https://twitter.com/bekiroglutuncay) <small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134);"> 18 dk.18 dakika önce (https://twitter.com/bekiroglutuncay/status/857488535963799552)</small><button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" aria-haspopup="true" style="color: rgb(170, 184, 194); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; position: relative;">Daha fazla
</button>

@zagortenay76 (https://twitter.com/zagortenay76) adlı kullanıcıya yanıt olarak
Röportaji ben de üzülerek okudum. gerceklerden uzak bu açıklamaların hangi amacla yapıldığını anlayamadım. Gercekten yazik.

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 10:13
başkanın konuşma tarzınına hiç benzemiyor sözleri çarpıtılmış olmalı

Önemli olan o açıklamanın gerçek olup olmaması değil ki? Nevzat Aydın'ın, duyduğu rahatsızlığı dile getirmek için bu ortamın oluştuğuna inanması.

Sen benim hakkımda basına böyle açıklama yapsan; ben sana telefon mu açarım, benzer yöntemle cevap mı veririm?

Yektaa
27.04.2017, 10:14
Nevzata da hak verin . adam transferler için emek versin . takım kötüyken kapı dışarı edilsin . takım iyi gidince başkan çıksın transferler benim sayemde oldu desin . adamın kanına dokanır .

SEDAT
27.04.2017, 10:14
* Evetçi arkadaşları piste davet ediyoruz :D

Adem Erdoğan
27.04.2017, 10:15
Muharrem Usta yanlış konuşmuş, bu tür şeyleri ortalığa saçmak kulübe zarar veriyor.

Nevzat Aydın başarılı veya başarısızdır yalnız siteminde çok haklı.

hofsaale
27.04.2017, 10:17
muharrem usta Boyle konusmaz...su halil sanli yalanci sahtekar gazeteci degil mi..hep olumsuz Haber yapan?

nevzat aydin yanlis yapmistir..baskani arayip sormaliydi dogru mu diye..öyle Twitter den sallamak bize zarar verior..demek aralari zaten bozuk

selcuk
27.04.2017, 10:18
Muharrem Usta tarzına benzemiyor bu konuşma tarzı

biraz carpitmis olabilir, ama baskanin adina yalan yazamaz

ustada, aydinda bu konuyu yanlis platforma tasidi

tuncay bekirogluda nevzata aydinla hareket ediyor

yazik, bukadar egitimli insanlarin egolarina kaybetmemeleri gerekirdi

Ahmet Faruk
27.04.2017, 10:19
Muharrem Usta'nın ropörtajı İnşallah çarpıtılmıştır. İşler iyi giderken böyle açıklamalara gerek yok. Ben ben ben yüklü ifadeler. Olmadı. Yakışmadı. Muhatap aldığın adam da Halil Şanlı.
Ne diyelim. Geçmiş olsun. Bu iş böyle devam etmez. Sarı öküzü vermeyecekti başkan. Çok yazık oldu.

Mert Acar
27.04.2017, 10:21
Bu konuşma cidden başkanın tarzına hiç benzemiyor..Okurken şaşırmıştım dün.
Ama Nevzat Aydının yaptığı da çok yanlış.Bizim külupte moda oldu sosyal medyadan laf sokmak.Gidin sorunlarınızı yüzyüze çözün arkadaş..Kaosa sürüklemeye,iyi gidişe çelme takmaya ne gerek var.
Aynısını Ali Rıza Egemende yapmıştı..Nevzat Aydın da çok yanlış yaptı.Tuncay Bekiroglu da destek çıkmış.
Anlaşılan Trabzon kanadı diğer yönetcilermize nazaran ağır bastı.
Başkan kongre kararı alıp,yönetimi yenilemesi herkesin yararına olur yeni sezon öncesi..

Ahmet Faruk
27.04.2017, 10:21
biraz carpitmis olabilir, ama baskanin adina yalan yazamaz

ustada, aydinda bu konuyu yanlis platforma tasidi

tuncay bekirogluda nevzata aydinla hareket ediyor

yazik, bukadar egitimli insanlarin egolarina kaybetmemeleri gerekirdi

Hepimiz insanız. Nevzat Bey eğitimli de Muharrem Usta eğitimsiz mi?

Yanlışın yüzde 90'ı Muharrem Ustada. Eğer bu ropörtaj doğru ise. Ben ilk okuduğumda uydurma diye düşündüm. Hala da öyle bir açıklama bekliyorum.

atomantcum
27.04.2017, 10:22
Muharrem Usta tarzı bence de değil ama bu kadar açık isim verilen röportajı ne kadar çarpıtabilirsin? Üslup belki farklı olmuştur ama söylenenler bunlardır yani.

Yanlış, zamansız, yersiz bir röportaj olmuş, hatta biraz da işin içine egolar, yalanlar karışmış gibi duruyor. "Castillo,Durica,Bero,Onazi'yi ben aldım, Ramil,Ibanez,Suk'u onlar aldı" gibi bir ifadenin gerçeklikle uzaktan yakından alakası olamaz. Oh be ne güzel iş, iyi çıkan transferleri ben yaptım, kötüleri onlar aldı! Buna inanmak mümkün değil. Kaldı ki o zamanlar kendisi diyordu, transferleri Nevzat ve Ersun'la birlikte yapıyoruz diye. Şimdi bir anda söylem değiştirdi. Amaçları ne bilemiyorum. Belli ki yönetimde bir gruplaşma olmuş ve Muharrem Usta da artık bu gruplaşmayı engellemek yerine bir tarafta yer almayı seçiyor.

İyi yöneticidir kötü yöneticidir bilemem ama Nevzat Aydın'ın samimiyetinden şüphem yok. Hiç hoşuma gitmedi bu röportaj, yakışmadı yani. Başarı ve güç zehirlenmesini Muharrem Usta hemen yaşamaya başlamış. Bir de şampiyonluğa oynasak ne olacak kim bilir.

atomantcum
27.04.2017, 10:23
Bu konuşma cidden başkanın tarzına hiç benzemiyor..Okurken şaşırmıştım dün.
Ama Nevzat Aydının yaptığı da çok yanlış.Bizim külupte moda oldu sosyal medyadan laf sokmak.Gidin sorunlarınızı yüzyüze çözün arkadaş..Kaosa sürüklemeye,iyi gidişe çelme takmaya ne gerek var.
Aynısını Ali Rıza Egemende yapmıştı..Nevzat Aydın da çok yanlış yaptı.Tuncay Bekiroglu da destek çıkmış.
Anlaşılan Trabzon kanadı diğer yönetcilermize nazaran ağır bastı.
Başkan kongre kararı alıp,yönetimi yenilemesi herkesin yararına olur yeni sezon öncesi..

Muharrem Usta medyaya açıklama yapıyor, Nevzat Aydın da medyaya açıklama yapıyor, ne fark var arada? Yüzüne söylese yüzüne cevap verir, ne yapacaktı adam?

Yavuz KÜÇÜK
27.04.2017, 10:23
Hata önce Muharrem Usta'nın sonra da Nevzat Aydın'ın ama bunları bir köşeye bırakıyorum. Ben Ali Rıza Egemen ve Gökhan Saral'dan hiç memnun değilim her şeye burunlarını sokuyorlar. Geçenlerde Rize'yi yendiğimizde Nevzat Aydın kendisinin ve kendisi gibi düşünenlerin fikirlerini belirten bir tweet atıyor bu ikisi Nevzat Aydın'a laf sokmaya çalışıp Karadeniz takımlarını övüyor. Ya kardeşim size ne? Siz de kendi fikrinizi yazın işinize bakın. Nevzat Aydın sizinle aynı düşünmediği konularda size laf mı sokuyor? Adam kendisini ve kendisi gibi düşünenleri temsil ediyor size ne yani? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı? Siz de sizin gibi düşünenleri temsil edin. Nedir bu çekememezlik?

SEDAT
27.04.2017, 10:24
* Son bölüm harika yalnız bakanlarla büyük işler başaracağız diyor :D onlar varken senin sütten tertemiz hakkını fenere verdiler gerçi bu camia bunu hakediyor oda yemliyor hakkıdır

Ahmet Faruk
27.04.2017, 10:30
Bu işi başaracaksa bunlar başarır diye düşünüyordum malum röportaja kadar. Ama artık sanırım o defter de kapandı. Bu anlayış ile bir-iki defa şampiyon olur, istediğini alır, sonra çöküşe geçersin yine. Ben Bursaspor gibi tek atımlık şampiyonluk değil, sürekli bir mücadele görmek isterdim. Ama 10 maç kazanınca "Ben yaptım ben ben ben" diyen insanlarla bu iş mümkün değil.

Murat'
Sayın Usta da gitmiş Trabzon'un en sinsi gazetecisine mülakat vermiş.

selcuk

ayiran kim ki?

Ahmet Faruk
27.04.2017, 10:33
ayiran kim ki?

Bu kadar eğitimli bir insanın böyle cevap vermesi yanlış sözüne binaen dedim.

Mesele eğitimle alakalı olsaydı Muharrem Usta bu röportajı vermezdi.

Çok üzüldüm Trabzonspor adına. "Tamam, işte bu" dediğimiz 2 gün yaşamıyor.

tanjugunduz
27.04.2017, 10:34

Yanlışın yüzde 90'ı Muharrem Ustada. Eğer bu ropörtaj doğru ise. Ben ilk okuduğumda uydurma diye düşündüm. Hala da öyle bir açıklama bekliyorum.
ben ikisinede diyorum zaten renktas nedir bu yaptıkları adama gibi yanyana gelin konuşun çözüm yok cozemiyorsanizda bir karar alın yolları ayırın . nedir bu yani ayrıca ustaya da yakışmadı ilk mesajimda belirtmeyi unuttum başarıyı tek basina üstlenmek hiç hoş değil neyse hayırlısı olsun bir önce ya akillansinlar yada kongre yapip tazelensinler

O ruh geri gelecek

Yektaa
27.04.2017, 10:35
bakanımız sayın Berat Albayrak ve sayın Süleyman Soylu bizim için çok büyük güç. Onların da büyük destekleri var. Onlar da ‘Trabzonspor’a ne yapabilirim’ derdinde! sözlerini gördükten sonra kesinlikle çarpıtılma falan yok direk muharrem ustanın lafları bunlar . hala nevzat aydına giydiriyorsunuz muharrem başkanın ne dediklerini okumadan . parti futbolu yapıyor takımı

cewat
27.04.2017, 10:35
İşler yolunda gitmeye başladı ve sükunet ortamı oluştu ya bir kaç ay, tabii ki hemen bozan bir şeyler çıkacak. Çünkü biz camia olarak en büyük ihanetleri sadece kendimizden görürüz.

Muharrem Usta çıkmış açıklama yapmış, Yöneticilerimiz zaten liseli ergenler gibi Twitter kavgalarının arasına onuda almış oldu bu durumda. Saygının, mütevaziliğin ve dirayetin olmadığı yerden hiç bir başarı çıkmaz ve çıkmayacaktır. Yazıklar olsun, o kadar güvenip arkalarında durduğumuz bu yöneticilere. Bizden başka hangi kulüpte böyle sosyal medyada başkanı yöneticisi birbirine laf söyleyen takım var acaba?

Not: Başkan ve Yönetim kurulunun tamamına ithafen yazılmıştır. Kesinlikle birini diğerinden daha haklı yada haksız görmüyorum..

bahadır2561
27.04.2017, 10:36
Başkan hiç mi yanlış yapmadı da durduk yere ortamı geren açıklamalar yapıyor

Eskiye gitmenin ne gereği var geçti gitti işte

TSelif
27.04.2017, 10:37
Sadi'nin rüyası, Adnan'ın yazısı, Halil'in ropörtajı
Adamlara bak.. Ne tesadüf hepsinin kafa aynı

Yazık ki başkan bu sinsinin oyununa geldi. Tamamen bilerek isteyerek hatta şişirilerek yapılmış bir ropörtaj

artvints
27.04.2017, 10:38
halil şanlı'ya röportaj vermek başlı başına büyük bir yanlış zaten. yazılı basına inanmadığımı söyledim. cümleleri kırpıp başka bir hale dönüştürüyorlar. defalarca örneğine şahit oldum. devre arasında bu konularla ilgili açıklama yapmıştı. hiç böyle konuşmamıştı. ayrıca yaşlı oyuncularla bir yere kadar götürürsünüz takımı, genç oyuncu alma riskine girmeden olmaz. toplam mühendislik hatalıydı ama ikinci yarı da genç oyuncu alınmadı.

vallahi kibir en büyük günahmış, geleceğe gölge düşürdüler. takımın performansına yazık.

Mert Acar
27.04.2017, 10:39
Muharrem Usta medyaya açıklama yapıyor, Nevzat Aydın da medyaya açıklama yapıyor, ne fark var arada? Yüzüne söylese yüzüne cevap verir, ne yapacaktı adam?

Hocam belirteyim ben Nevzat Aydını kişsel olarak çok seven,takip eden biriyim..Evet dediğim gibi bu konuşma başkanın uslubuna hiç benzemiyor,gerçekten şaşırdım.Ben,ben,ben...Başarıszlıkta suçu başkalarına yükleyip,başarıyı sahiplenmek doğru değil..Bu zaten yanlış.
Ama Nevzat Aydında yanlışa yanlışla cevap veriyor..Herkese malzeme çıktı şimdi.Konunun alevlenip,büyümesine gerek yoktu.Sosyal medyadan bu tarz laf sokmaları ben yöneticilere yakıştırmıyorum.Kulübümüze,kurumsallığımıza zarar veriyor.Aynı şeyi Ali Rıza Egemen ve Gökhan Saral da yapıyor.Hiç hoşuma gitmiyor.
Nevzat Aydın yine de alttan alıp,sorunu yüz yüze çözmeyi deneyebilirdi.Şimdi ipler tamamen koptu.

Samet GÜVEN
27.04.2017, 10:44
Zamanlaması konusu tartışılabilir. Ben, eğer böyle birşey olacaksa yeni sezon başlamadan bütün cerahatların temizlenmesi taraftarıyım.

Madem kriz olacak, şimdi olsun yeni sezona sirayet etmesin.

bahadır2561
27.04.2017, 10:45
Vizyondan bahsedip Halil Şanlı'ya röportaj vermek ayrı bi vizyonsuzluk

7can61
Yemin ederim salak bir toplumuz. Bunu alt kimlik üst kimlik nereye koyarsanız koyun.

Ahmet Faruk
Acaba biz mi göremedik taraftar olarak bunun geldiğini? Belki de Muharrem Bey "Benim olduğum yerde başarısızlık olmaz" dediğinde hoşumuza gitti ama bunun ilk sinyaliydi.

Açıkçası ben işin kavga tarafında değilim. Muharrem Beyin bu zihniyette olması üzdü beni.
"Ben ben ben" "Benim takımım" "Benim hocam" "Benim oyuncum".

[emoji17]

tanjugunduz
27.04.2017, 10:46
Vizyondan bahsedip Halil Şanlı'ya röportaj vermek ayrı bi vizyonsuzluk
doğru tespit

O ruh geri gelecek

memmedaga
27.04.2017, 10:48
Önemli olan o açıklamanın gerçek olup olmaması değil ki? Nevzat Aydın'ın, duyduğu rahatsızlığı dile getirmek için bu ortamın oluştuğuna inanması.

Sen benim hakkımda basına böyle açıklama yapsan; ben sana telefon mu açarım, benzer yöntemle cevap mı veririm?
Ipin ucu çoktan kaçmış. dilerim sinu itibariyle hayırlı olur

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 10:53

Röportajın yapıldığı mecra ve yapan kişi itibariyle kuvvetle muhtemel. Ama sorun o değil işte... Bu röportaj sadece araç oldu. Amaç gibi değerlendiren -bence- hata eder.

Ipin ucu çoktan kaçmış. dilerim sinu itibariyle hayırlı olur

İnşallah...

Travelair
27.04.2017, 11:00
Nevzat Aydın'dan çok ümitliydim. Geçen sefer geldi, forma seçimi konusunda hayal kırıklığına uğrattı. Yine geldi, yine destekledim ama bu sefer de transfer konusunda hayal kırıklığı oldu.

Sanırım yönetim toplantılarında çok tartışma yaşanıyor ve başkan da tarafını seçmek durumunda kaldı, eğer bu röportaj doğruysa ve abartılmamışsa.

Yönetimde çatışma yaşanmaması gerekir ve çıban başı durumuna düşen kimseler yönetimde kalmamalı.

Öte yandan Trabzon'un yerelinin yozlaşmış tarafının oyununa düşme ihtimali de kuvvetle var başkanın. Bu girdaba bir girerse bir daha ordan çıkartmazlar, haberin olsun başkan

Yavuz KÜÇÜK
27.04.2017, 11:00
Sabah sabah gerildim. İçeriğini boş verin adam gidip Halil Şanlı'ya röportaj vermiş. :)

Sercan Keleş
27.04.2017, 11:03
Muharrem Başkan, Nevzat başkan ve yönetimdeki diğer arkadaşları destekleme sebebim hepsinin futbolda doğrular ile hareket etmesiydi.

Nevzat başkanın scout fikri başlı başına bir çağ açmaktı. Futbolun olmazsa olmaz doğruları içindeydi. Fakat bu noktada da tecrübesizlik devreye girdi ve sonuç kötü yansıdı. Tecrübesizliği deneyerek giderebilirsin. Bu noktada scoutu neredeyse kapatıp nevzatın elinden yetkileri almak başlı başına faciaydı. Adam bu konu hakkında bir şey söylemedi bile. Şimdi dön o kadar başarısızlık ve tecrübesizlikle yönetilen ilk yarının tüm suçunu Nevzat'a at. Başkan bu konuda yerelin desteğini alabilirsin ama seni seçen bağımsız Trabzonsporlular arkanda durmaz.

Ogün YAZICI
27.04.2017, 11:12
Ben bu olaya ego savaşları deyip geçmeyeceğim.Muharrem Usta ve saz arkadaşlarının Nevzat Aydın'ın başını çektiği gruba 3 aydır uyguladığı mobbingin sonucudur.
Muharrem Usta klübü 3-4 kişi yönetmeli demiş.Ülkemizin sorunlarına ne güzel atıfta bulunuyor demi.Sağ koluna ahmet çubukçu sol koluna ali rıza egemeni takıp boy gösteriyosun 2 aydır.Yazık.
Ya Gökhan Saral da bunların çeteden dimi.Hani şu devre arsı sosyal medyadan takımın teknik direktörüne demediğimi bırakmayan istifaya davet eden.
Çok merak ediyorum başarsızlıklta nereye saklanacaksınız yine siz vasıfsız 3-4 kişi tuncay ve nevzat'ı başını yiyince.

Samet GÜVEN
27.04.2017, 11:17
Ben bu olaya ego savaşları deyip geçmeyeceğim.Muharrem Usta ve saz arkadaşlarının Nevzat Aydın'ın başını çektiği gruba 3 aydır uyguladığı mobbingin sonucudur.
Muharrem Usta klübü 3-4 kişi yönetmeli demiş.Ülkemizin sorunlarına ne güzel atıfta bulunuyor demi.Sağ koluna ahmet çubukçu sol koluna ali rıza egemeni takıp boy gösteriyosun 2 aydır.Yazık.
Ya Gökhan Saral da bunların çeteden dimi.Hani şu devre arsı sosyal medyadan takımın teknik direktörüne demediğimi bırakmayan istifaya davet eden.

Çok merak ediyorum başarsızlıklta nereye saklanacaksınız yine siz vasıfsız 3-4 kişi tuncay ve nevzat'ı başını yiyince.
Niye yazık ?

Hee anladım vasıfsızlar, vasıflıların başını yediği için.

Travelair
27.04.2017, 11:23
Trabzon'un yoz yerel zihniyetini hep eleştirdim ama Nevzat Aydın ve Tuncay Bekiroğlu gibi yöneticilerin kendilerini çok havalarda bir yere koymalarını da aynı şekilde yanlış buluyorum.

tristram
27.04.2017, 11:39
birincisi baskanin uslubu cok yanlis isim vermeden ince ince nevzat aydini gommus.bu kadar ben merkezli aciklama olamaz.roportaj carpitilmadiysa muharrem usta'nin bunu bilincli yaptigini dusunuyorum.aralarinda bir sorunun oldugu cok bariz.ikincisi nevzat aydin'in twitter gibi bir yerden aciklama yapmasi onunda iyi niyetli olmadigini gosteriyor.kendisini arayip basina malzeme vermeden cozmesi gerekiyordu.kisaca ikisininde egosu tavan yapmis durumda,ikiside haksiz.
iyi giderken herkes ortada kotu giderken herkes kapi duvar..klasikleri izliyoruz.

murmut
27.04.2017, 11:41
Yönetim icinde maalesef görevi ne oldugu belli olmayan cok kisi var, hatta görevine zaman yettiremeyip baskasina devreden bile var.
Bence Usta, yönetimi yeniden gözden gecirmeli ve gerekirse yeni yönetim secilmeli...

salihismet
27.04.2017, 11:48
Geç bile kalındı, bu kavgaları daha önce şahsen bekliyordum.
Halil şanlı ve ona benzer kendini bi şekilde bu işin içinde bulan
Kişiler Trabzonspor'un başarılı bir ortama girmesinden rahatsız olurlar,
çünkü malzeme bulma sıkıntısı çekecekleri için mutlaka bir yerleri devamlı
kaşırlar. Bu işe malzeme olmak için oraya balıklama atlamakta yöneticilerin
bir eksikliğidir bence, çokta önemli bir eksiklik. Kol kırılıp yen içinde kalmasın,
Herkes eteğindeki taşları döksün ortaya, Halil şanlı ve onun gibilerin
aracılığında değil tabi.

gurur6134
27.04.2017, 11:49
Arkadas bi is duzgun giderken kendi ayagimiza sıkmasak zaten olmaz..en biyuk dusmanimiz yine kendimiz..suni gundem olusturmakta ustumuze yok..nevzat aydini sevmem egosu ve kibiri agir basan birisi buna ragmen baskan hata yapmistir,gereksiz yere ortaligi germistir ne gerek vardi icinizde konusacaginiz konulari roportaj olarak vermeye..

Travelair
27.04.2017, 11:49
Bence yönetim kurulu toplantılarında sıkıntılar yaşanıyor. Başkan da tavır almak durumunda kaldı. Tavır aldığı yöneticiler görevlerini bırakmayınca da bu sefer iş medyaya taşındı. Başkan haklı olabilir fakat o arada yoz düzenin tuzağına düşersen yandı gülüm keten helva. Çünkü o boşlukları doldurmak isteyeceklerdir

Mert Oğuzlu61
27.04.2017, 11:51
Konu eğer iyi-kötü transferse, her sene kümeye oynayan takımın bomboş vasat oyuncusunu canlı yayınlarda ''istiyorum, istiyorum, istiyorum'' diye öve öve bitiremeyip 2.7m euro verip alan kimdi ? Yediğimiz diğer kazıklara bakıyorum, İbanez den yine para kazanılabilir. Ramil e verilen paranın geri dönüşü olabilir, Suk zaten kiralıktı tutmadı gitti. Peki Muhammet Demir ne olacak ? Ona verilen 2.7m euro ile üst düzey oyuncu alınabilirdi. Başkan tecrübesizlik diyor ya, işte ilk elin günahı olmaz dedikleri şey bu oluyor. Kısaca tecrübesizlik diyelim. Nevzat Aydın tecrübesizdi evet hatalı transferler oldu ama kendisi de geçti o yollardan. Ayrı gayrı yok hepsi aynı oranda hatalıydı.

Yinede kazık diyebileceğimiz transfer sayısı bir elin parmaklarını geçmez, şuraya Fiko nun ilk 2 senesinde yediği kazıkları koysam sayfalar uzar gider. Biz kargalardan daha çabuk toparladık, sezon sonu fazlalıkları atıp kaliteli 4-5 transferle kadroya son şeklini vereceğiz. Bütün İstanbul bunu görüyor bizimkiler hala kayıkçı kavgasında, yaw bırakın boş işleri, takım 4 kaliteli transferle şampiyonluğa oynayacak kıvama geldi biz geldik burada Halil Şanlı röportajını tartışıyoruz. İşte bunlar hep can sıkıntısı. Gidip liman tarafında biraz gezip hava olsalar bunlar olmayacak. :D

castillo61
27.04.2017, 11:51
Nevzat'ın yönetimdeki ömrü bitti bence
twitlerine bakarsak kendi ayrılır

Başkan aklınca bütün başarısızlıkları Nevzat'a yükledi
ama Nevzat 1 suçluysa Muharrem 3 suçludur

Ahmet Almacı
27.04.2017, 11:53
Her ne kadar tartışmanın boyutu takım içi başarısızlık ve yapılan uygulamaları tutmaması olsada bence siyasi görüşten dolayı da nevzat aydına usta ve silahşörleri içten içe ayar oluyordu

Travelair
27.04.2017, 11:56
Her ne kadar tartışmanın boyutu takım içi başarısızlık ve yapılan uygulamaları tutmaması olsada bence siyasi görüşten dolayı da nevzat aydına usta ve silahşörleri içten içe ayar oluyordu
Başkan için düşünmüyorum ama siyasi tartışmaların yaşandığını (Karşılıklı ayar durumları olduğunu) ben de düşünüyorum. Elbette sadece tahmin

İlker Yazıcıoğlu
27.04.2017, 11:59
castillo61

Trabzonspor başkanını sevmekle yükümlü değilsin ama Trabzonspor taraftar forumunda, Trabzonspor başkanını, cinsiyetçi bir tavırla aşağılayamazsın.
Bir daha yapmamanı dilerim sana...

bahadır2561
27.04.2017, 12:00
Konu eğer iyi-kötü transferse, her sene kümeye oynayan takımın bomboş vasat oyuncusunu canlı yayınlarda ''istiyorum, istiyorum, istiyorum'' diye öve öve bitiremeyip 2.7m euro verip alan kimdi ? Yediğimiz diğer kazıklara bakıyorum, İbanez den yine para kazanılabilir. Ramil e verilen paranın geri dönüşü olabilir, Suk zaten kiralıktı tutmadı gitti. Peki Muhammet Demir ne olacak ? Ona verilen 2.7m euro ile üst düzey oyuncu alınabilirdi. Başkan tecrübesizlik diyor ya, işte ilk elin günahı olmaz dedikleri şey bu oluyor. Kısaca tecrübesizlik diyelim. Nevzat Aydın tecrübesizdi evet hatalı transferler oldu ama kendisi de geçti o yollardan. Ayrı gayrı yok hepsi aynı oranda hatalıydı.

Yinede kazık diyebileceğimiz transfer sayısı bir elin parmaklarını geçmez, şuraya Fiko nun ilk 2 senesinde yediği kazıkları koysam sayfalar uzar gider. Biz kargalardan daha çabuk toparladık, sezon sonu fazlalıkları atıp kaliteli 4-5 transferle kadroya son şeklini vereceğiz. Bütün İstanbul bunu görüyor bizimkiler hala kayıkçı kavgasında, yaw bırakın boş işleri, takım 4 kaliteli transferle şampiyonluğa oynayacak kıvama geldi biz geldik burada Halil Şanlı röportajını tartışıyoruz. İşte bunlar hep can sıkıntısı. Gidip liman tarafında biraz gezip hava olsalar bunlar olmayacak. :D

Ayrıca Yumlu ve türevleri ile sözleşme uzatan da kendisiydi.

Kendi bacağımıza sıkmakta üstümüze yok

zafer6161
27.04.2017, 12:00
m.usta yanlış yaptı ( yönetimdeki anlaşmazlıkları medyaya malzeme yapması )
n.aydın en fazla 2 ay sonra istifa eder

şuda bir gercekki,yönetimdede gruplaşma var,,

umarız sahaya yansımaz,,
bi kerede yüzümüz gülsün,her şey iyi giderken illa bişey çıkacak..

istifalar peş peşe gelebilir,

salihismet
27.04.2017, 12:01
Nevzat Aydın'ın yönetimde ömrünün dolduğuna bende inanıyorum. Bu
iş hiç dallanıp budaklanmadan mutlaka halledilmeli. Liderlik vasfı bu gibi
durumlarda ortaya çıkar. Halil Şanlı'yı aracı kullanmak ne başkana nede
yöneticiye yakışmaz.

Ahmet Almacı
27.04.2017, 12:06
Ayrıca Usta nın eli alınan galibiyetlerden ötürü güçlensede yaptığı yanlış çok büyük kendisi demedi mi scout ekibi cok güzel işler çıkarıyor güvenim tam uzun bir süreç bu ilerde de çok büyük yardımı olcak diye..

-Trabzonspor akyazı açılısı 4.maça yetişecek büyük ihtimal
-Açılış çok görkemli olcak ve dünya deviyle maçımız olcak
-Lucescu olayına hiç girmiyorum

Nevzat Aydın kalibresinde ki bir kişiliği kaybedersek çok belli olmayabilir ama derin bir yara alcağımızı düşünüyorum görünen o ki önümüzde ki ay kongre olabilir

murmut
Nevzat Aydin Yönetim kurulundan istifa etmis

7can61
Başkanın açıklamaları bana ihoya kaybettiği seçimdeki "ben ben ben" konuşmalarını hatırlattı nedense.

Bu arada aradaki sürtüşmenin siyasi olduğunu aylar öncesinden yazmıştım, karşı çıkanlar var idi. Buyrun.

Travelair
27.04.2017, 12:07
Başkanın da bir sabrı var. Adamın canı çıktı Trabzonspor'u yükseltmek için. Sonra bir katkı verememiş insanlar (Genel konuşuyorum) değer bilmeyip sürekli gelip onu eleştirirlerse bu adam da insan. Hem sert bir üslup yok, sitem var. Zihniyete bir tepkisi var. Camiayı birleştirmeye, kulübü güçlendirmeye çalışıyor, bunla neden buluştun, bunun yanına neden gittin, burda neden böyle yapmadın diye bir iş yapmayıp ama sürekli akıl veren insanlar var. Ne yapsaydı? Geçmişte benzer durumlarda neden ses çıkarmadın? Sen ne katkı verdin?

İlker Yazıcıoğlu
27.04.2017, 12:09
İlaveten, Usta haklı da olsa(ki haklı veya değil,işin iç yüzünü bilmiyorum), bu şekilde konuşmamalıydı.
Hoş,işin içinde yerel medya varsa ve de ilgili kişi Şanlı soyadlı malum arkadaşsa, Usta'nın lafları çarpıtılmış da olabilir..
Kimsenin günahını almak istemem ama Usta'nın tarzı da değil bu üslup.

Yaptıysa eğer,yakışmamış...

Nevzat Aydın gibi adamlar lazım bizim camiaya...
Çok ararız...

Özkan Şentürk
27.04.2017, 12:13
Görünen o ki başkan başka hesaplar peşinde.

En iyi olduğu konu iletişim olan adamın bu sözlerin sonucu ne olacağını bilmeden konuşma imkanı yok.

Zaten doktor arkadaşları tarafından sevilmeyen adamı ekarte etti, sanırım istifa da gelmiş. Belki nevzat aydın ın muhalif twit leri sıkıntı yaratti bilemiyorum.

Ayrıca en güçlü olduğu dönemde yeni kongre için ortam oluşturdu.

~UniCef~
27.04.2017, 12:13
Baskan a hicyakistiramadim. Medya üzerin den saldirmak. Cok ayip.

castillo61
27.04.2017, 12:14
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@castillo61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=51294)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Trabzonspor başkanını sevmekle yükümlü değilsin ama Trabzonspor taraftar forumunda, Trabzonspor başkanını, cinsiyetçi bir tavırla aşağılayamazsın.
Bir daha yapmamanı dilerim sana...
cinsiyetçi tavır mı?
acaba bugün sol tarafınızdan uyanmış olma ihtimaliniz nedir?

kesinlikle cinsiyeti ön plana alıp aşağlamak söz konusu değil
lakap şeklinde yazmayı seviyorum ki
Mahoni, Mouarreminho vs kullandığım da çok oldu

sevmeme kısmına gelince
yine öyle bir durum yok
sadece eleştirel yaklaşmak tercihim
yoksa forumda Muharrem'i desteklediğimi yazmıştım

son olarak cinsiyetçi tavırla aşağlama mevcutsa
ve buna karşı hassas olunacaksa
-ki hassasiyet gerektirecek bir konu-
sadece Trabzonspor başkanıyla sınırlandırılmaz/sınırlandırılmamalı...

teşekkürler

7can61
27.04.2017, 12:16
Aydınlar gider, hurmalar gelir. Böyle gelmiş böyle gider.

Aklıma hep Cem Karaca nın şarkısı geliyor. Sen görmedin, biz de görmedik. Belki bizim çocuklarımız görür diyeceğim ama o da çok zor.

Biz görmedik sen görürüsün yavrum
Didişmeden geçen bir gün mutlaka
Yalansız dolansız bir dünyayı yavrum
Kuramadık kurarsınız mutlaka

Boşa harcandı benim yıllarım
Boşa geçen yıllarıma yanarım
Affet beni ne olur yalvarırım yavrum
Yarın senin ellerinde güzel kur

Biz görmedik sen görürüsün yavrum
Daha mutlu Türkiye'mi mutlaka
Kulun kula kul olmadığı bir yarın
Kuramadık kurarsınız mutlaka

Biliminle, kitabınla, aklınla
Ellerinle, dişinle, tırnağınla
İnsanın olmanın verdiği onurla yavrum
Yüreğinle kur yarını güzel kur

İlker Yazıcıoğlu
cinsiyetçi tavır mı?
acaba bugün sol tarafınızdan uyanmış olma ihtimaliniz nedir?

kesinlikle cinsiyeti ön plana alıp aşağlamak söz konusu değil
lakap şeklinde yazmayı seviyorum ki
Mahoni, Mouarreminho vs kullandığım da çok oldu

sevmeme kısmına gelince
yine öyle bir durum yok
sadece eleştirel yaklaşmak tercihim
yoksa forumda Muharrem'i desteklediğimi yazmıştım

son olarak cinsiyetçi tavırla aşağlama mevcutsa
ve buna karşı hassas olunacaksa
-ki hassasiyet gerektirecek bir konu-
sadece Trabzonspor başkanıyla sınırlandırılmaz/sınırlandırılmamalı...

teşekkürler
Adama muazzez demek cinsiyetçiliktir veya bir başka şeydir,adını sen koy.Uyarmış ve de ceza vermemiş olmama rağmen, hala su üstüne çıkıyorsun.
Buna imkan vermem...
İyi istirahatler...

zafer6161
başkanda çok kurnaz

parayı buldu takım düzeldi
yönetimdeki maddi olarak en güçlü adamı postaladı

Erkan SÜNGER
Aman aman sakın az yüzümüz güler. Vurun birbirinize çok büyük başarılar elde ettiniz ya şimdi ben yaptım sen yaptın diye sidik yarıştırın?

Mert Acar
27.04.2017, 12:27
Yok ya cidden olmaz bizden...Kendi içimizde bile bölünüyoruz.İçerdeki düşmanları sevindiriyoruz..Bizanslıları saymıyorum bile.

İlker Yazıcıoğlu
27.04.2017, 12:28
Konuşmayacaksın yerel medyaya arkadaş...
Bir takozumuz eksikti...

Bu yerel medya,işin içine girince karışıyor ortalık...

Biraz akıllanın yahu artık...

Vazelon
27.04.2017, 12:29
Nevzat Aydın Trabzonlular gecesine katılmamıştı değil mi?

Acaba diyorum, biri demiş midir, "bize yakışmıyor muhalif biri"

Yönetim içi kargaşa yeni değil, geçen senenin devre arasından beri var.

İlker Yazıcıoğlu
27.04.2017, 12:30

Gayet de yakın bir ihtimal...

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 12:33
Umarım istifa olmaz. İnsan gibi oturup konuşsunlar ve halletsinler meseleyi. Sonraki süreçte de yönetimdeki herkes haddini bilsin.

Bu arada istifa haberleri yalanmış Nevzat Aynın göreve devam ediyor yazdı Hasan Tuncel.

61_Hasan_69
27.04.2017, 12:34
Ulan herşey iyi gidiyor ya illa biseler olacak

Erkan SÜNGER
27.04.2017, 12:37
Siyaset üstü kurumlara siyaset bulaştırırsan senci benci diye ayrılınır o kurumda zarar görür. Nevzat Aydın aykırı bir insan mıdır? Evet. Başarısız mıdır? Hayır. 2 3 ay önce bütün transferleri beraber yaptık başarısızlık hepimizin suçu diyorsan hayır. O kadar itici geliyor ki bana koca koca adamların yaptıkları bu saçma sapan işler. Heryeri fethettik de yerel medya ya demeç vermek mi kaldı? Kim olursa olsun ne yaparsa yapsın yola beraber çıktığın arkadaşını böyle satamazsın. Ayıptır.

Vazelon
27.04.2017, 12:39
Gayet de yakın bir ihtimal...

Bir şey daha diyeyim, yakında seçim olmaz. Bir şey daha ilave edeyim muhalif futbolcu da durmaz.

Nevzat Aydın telafisi zor kayıptır.

Uğur Kalyoncu
27.04.2017, 12:43
Uzatmaya gerek yok büyük ümit baglayip sonuna kadar destek olacagimizi soyledigimiz Usta büyük cok büyük isguzarlik yapmistir..

Sıkıntılar oldugu zaten belliydi de bunu icerde sessiz sedasiz kongre ile halletmeliydi..Nevzat Aydini sucladi da ne oldu yani ..En son karar mercii sen degil misin kardesim zamaninda müdahele etseydin o zaman.

Geleceğe gayet umutlu bakarken artik ilk basarisizlikta gelecek olan kaosa hazirlayalim kendimizi..

Ve hic saklamaya gerek yok bu kararin altinda siyaset yatmaktadir...Nevzat Aydini sucladigi konuşmanın sonunda bakanlari ovmesi de bunun bir kanıtıdır. .Yaziklar olsun kardesim..

atomantcum
27.04.2017, 12:45
Başkanın açıklamaları bana ihoya kaybettiği seçimdeki "ben ben ben" konuşmalarını hatırlattı nedense.

Bu arada aradaki sürtüşmenin siyasi olduğunu aylar öncesinden yazmıştım, karşı çıkanlar var idi. Buyrun.

Evet işin bir de o boyutları var. Nevzat Aydın gibi camianın geneline aykırı (siyasilere yalakalık yapmayan) bir ismi istememişlerdir, üstlerden de baskı gelmiş ve biletini kesmiş olabilirler.

cem1990
27.04.2017, 12:48
Başkan eğer bu açıklama yapmışsa
Bu yazılanlar birebir doğru ise
Eğer üslubu bu ise
Başkanin taraftar gözünde ki itibari erimeye başlar

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 12:48

İyi de Nevzat Aydın Trabzonlu değil ki zaten...

hofsaale
27.04.2017, 12:49
SPOR SERVİSİ - Hasan Tüncel

Trabzonspor Başkanı Nevzat Aydın istifa etti iddiaları üzeine 61saat.com'a açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili konuşan Aydın: "Açıklamaları okuyunca büyük şaşkınlık geçirdim. Şu anlık istifa durumu yok. Bu kadar uğraştık ettik. Onazi’yi de ben aldım Ramil’i de. Gerçekten anlamadım. Bekledim yalanlayacak diye, mesaj da gönderdim. Bir kısmı doğru bir kısmı yanlış gibi bir şeyler söyledi. Bir yanıt vermem gerekiyordu verdim. Hayırlısı olsun" dedi.

dedigim gibi carptirilmiş

Travelair
27.04.2017, 12:52
Ben hem katkı vermeyip hem de her fırsatta köstek olmaya çalışanların Trabzonspor'da yerlerinin olmadığına inanıyorum. Herkes için geçerli, bir kişiyi hedef almıyorum, ne de bir siyasi görüşü

Trabzonspor mali krizden Muharrem Usta sayesinde çıktı. Hem ekonomi adımları, hem camiayı güçlendirmek üzere adımları, stadyumundan basketbol takımının isim hakkına kadar bu insan katkı veriyor. Sonra birileri çıkıp oturdukları yerden akıl öğretmeye kalkıyorsa (İse) kusura bakmayın ben başkanın yanındayım.

gerenimo
27.04.2017, 12:54
muhtemelen nevzat aydından rahatsızlık duyuluyor, yönetim kurulundan istifası isteniyordu. başkan da nevzat aydını istifaya zorlamak için böyle bir röpotaj verdi. basit bir iletişim kazası olduğunu düşünmüyorum.

Vazelon
İyi de Nevzat Aydın Trabzonlu değil ki zaten...

İyi de, kişiler değil kurum çağrılmadı mı? Veya orada sadece Trabzonlular mı vardı? Kaldı ki doğduğun yer mi dedenin doğduğu yer mi seni oralı yapar :)

BERBATOV61
Nevzatı günahım kadar sevmem bu konuda başkan yanlış yapmış olsada destekliyorum. Transferleri kimin yaptığıda zerre umrumda değil şu aşamada nevzatın da başkanında futboldan anlamadığı gayet belli neyini tartışıcaz.

Son söz olarak nevzata sen karışma başkanın açıklamalarına bir bildiği vardır de geç, bize aynı tavsiyeyi kendin yapmıştın.

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 12:55
Sorun çözüldü anladığım kadarıyla. Başkan da Nevzat Aydın'a haberde yazanların bir kısmının yanlış olduğunu söylemiş. Nevzat Aydın "istifa etmeyi düşünmüyorum" dediğine göre konu kapanmıştır. İnşallah böyle şeyler yaşanmaz bir daha.

zafer6161
27.04.2017, 12:55
şimdi şöyle bişe var

medya gibi aşşağılık yayın organı yoktur..

bundan 20 sene önce MAY fanatik gazetesine röportah vermişti,başkan ÖS di,
MAY dediki TS 4.büyük değil,4 büyüklerden bir tanesidir
fanatik ne yaptı,
MAY...TS 4.büyük değildir..diye ana manşet attı.algı operasyonu yaptı.okuyucuları yanılttı,,
hali denen düzembaz gazeteci malum.usta düşmanı.koyu8 İHO cu
usta belki şöyle demiştir,castilloyu almaya çok uğraştık,ben kendim gitti anlaştım..yayınlanan ise castilloyu ben aldım..
yani röportajda çarpıtma ve yanıltma olduğu kesin

ha şuda var,usta nevzatı kesinlikle istemiyor..orası ayrı konu..

usta ropartajdaki gibi konusan egolu adam değildir,yada öyle aptal bir insan olamaz...

hofsaale
27.04.2017, 12:57
şimdi şöyle bişe var

medya gibi aşşağılık yayın organı yoktur..

bundan 20 sene önce MAY fanatik gazetesine röportah vermişti,başkan ÖS di,
MAY dediki TS 4.büyük değil,4 büyüklerden bir tanesidir
fanatik ne yaptı,
MAY...TS 4.büyük değildir..diye ana manşet attı.algı operasyonu yaptı.okuyucuları yanılttı,,
hali denen düzembaz gazeteci malum.usta düşmanı.koyu8 İHO cu
usta belki şöyle demiştir,castilloyu almaya çok uğraştık,ben kendim gitti anlaştım..yayınlanan ise castilloyu ben aldım..
yani röportajda çarpıtma ve yanıltma olduğu kesin
tmm da niye bu afedersin pislige röportaj veriyorsun

gerenimo
27.04.2017, 12:58
Ben hem katkı vermeyip hem de her fırsatta köstek olmaya çalışanların Trabzonspor'da yerlerinin olmadığına inanıyorum. Herkes için geçerli, bir kişiyi hedef almıyorum, ne de bir siyasi görüşü

Trabzonspor mali krizden Muharrem Usta sayesinde çıktı. Hem ekonomi adımları, hem camiayı güçlendirmek üzere adımları, stadyumundan basketbol takımının isim hakkına kadar bu insan katkı veriyor. Sonra birileri çıkıp oturdukları yerden akıl öğretmeye kalkıyorsa (İse) kusura bakmayın ben başkanın yanındayım.

yönetim kurulu olmasaydı mali krizden çıkılamazdı.
kriz döneminde hangi yöneticinin ne kadar mali katkı yaptığını bilmiyoruz ancak bir çok yönetici kulübe para verdi bunla ilgili haberler de çıktı.
oturduğu yerden akıl veriyor denen kişi yönetim kurulu üyesi, taşın altına elini sokan risk alanlardan. pek öyle oturduğu yerden akıl verme durumu yok.
kim kimin tarafında çok önemli değil önemli olan onun, bunun adamı olmadan kulübün tarafında olmak!

Enaldo61
Valla üslubu ya da tarzı eleştirilebilir ama Nevzat Aydın'ı seviyorum, böyle Trabzonsporlu insanları kulüpten soğutmamak lazım, Başkan'la kötü ayrıldıklarını da sanmıyorum, umarım çözerler bu durumu.

orhanunal
Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, merak edilen birçok konuda doyurucu açıklamalar yaptı. Trabzonhaber.com.tr haber sitemizin imtiyaz sahibi Halil Şanlı’ya özel açıklamalarda bulunan başkan Muharrem Usta, Nevzat Aydın’dan, izleme komitesine; Alt yapıdan, yapılan transferlerin ayrıntısına; yönetim bütünlüğünden, Ahmet Çubukçu’ya kadar müthiş açıklamalar yaptı. İşte başkan Usta’nın Halil Şanlı’ya yaptığı o açıklamalar: “Niyetlerinden asla şüphem yok ama tecrübesizdiler!” “ Göreve ilk geldiğimizde yükümüz çok ağırdı. Bunu bildiğim için arkadaşlar arasında görev paylaşımı yaptık. İlk günler ben! de işin özellikle ekonomik tarafına baktım. Futbol işlerini devrettiğim arkadaşlar(teknik) aslında iyi niyetliydiler. Bundan hiç şüphem olmadı. Ama tecrübesiz olduklarından, başarılı olamadılar. Sahada tehlikeli noktaya doğru gittiğimizi görünce, mecburen işleyişte bazı değişiklikler yaptık.Sezon başında bile bir çok transferi başkan olarak ben! yapmak zorunda kaldım.” “El atmak zorunda kaldım ve dördünü ben! aldım!” “Castillo, Durica, Bero ve Onazi konusunda tüm transferleri ben! bitirdim. O günkü transferden sorumlu olan arkadaşlar ise İbanez, Suk ve Ramil’i almışlardı. Sezon iyice yaklaşınca, baktım olacak gibi değil hemen transfere el atıp adını verdiğim oyuncuların transferlerini bitirdim. Bizzat bu 4 oyuncunun transferini kendim gerçekleştirdim. Özellikle Castillo konusunda yönetimdeki bazı arkadaşlar, büyük paralara risk almamamız gerektiği konusunda bana ‘almayalım başkanım’ diye direttiler. Çünkü UEFA’ya verdiğimiz mali tablo sözü vardı. Fakat her şeye rağmen, ‘ben! bu riske gireceğim’ dedim ve bu oyuncunun transferini bizzat kendim bitirdim.”

tarihimizde egoist olmayan bi başkan gelmeyecek mi anasını satayım.bu nası bi açıklamadır.nevzat aydın twitinde sonuna kadar haklı.yapacağınız işe...

zafer6161
27.04.2017, 13:01
tmm da niye bu afedersin pislige röportaj veriyorsun

işta oarasıda ayrı bir muamma..neden .valla bende çözemedim..

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 13:02
işta oarasıda ayrı bir muamma..neden .valla bende çözemedim..
Abi başkanın aylar önce bi açıklaması vardı. "Trabzondaki gazeteciler onlara demeç vermiyoruz vs. diye bize darılıyorlar" gibisinden.
Belki bununla ilgilidir. Röportaj talebi gelmiştir o da kırmamak için kabul etmiştir belki.

Harvelli61
27.04.2017, 13:03
Umarım sorunlar çözülür ve şu iyi gidişatın önü kesilmez.

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 13:04
İyi de, kişiler değil kurum çağrılmadı mı? Veya orada sadece Trabzonlular mı vardı? Kaldı ki doğduğun yer mi dedenin doğduğu yer mi seni oralı yapar :)

Yahu bu konunun öncesi var demeye getiriyorum :)

zafer6161
27.04.2017, 13:05
Abi başkanın aylar önce bi açıklaması vardı. "Trabzondaki gazeteciler onlara demeç vermiyoruz vs. diye bize darılıyorlar" gibisinden.
Belki bununla ilgilidir. Röportaj talebi gelmiştir o da kırmamak için kabul etmiştir belki.

bir de şu var,,,
stadın ismini ilk yerel medya duyacak diye,açıklaması vardı..

başkan yerel medya ile iyi niyetli davaranmaya çalışıyor,kırmak istemiyor..
ama bu ym o.çocukluğu yapıyor.başkanı arkasından vuruyor

A.Ali Karanis
27.04.2017, 13:06
Konu Halil Şanlı olunca 2 kere emin olmak lazım röportajın tam anlamıyla gerçek olduğundan ama eğer doğruysa işler düze çıktıktan sonra her şeyi ben düzelttim konulu bir röportaj vermek yakışık almaz.Bunun sözlükteki karşılığı egodur.

Başkan olarak yöneticinle sorun olursa oturur yüz yüze konuşursun,listene alabildiğine göre bu kadar yakınlığın vardır heralde. Sonra maç sonrası bir yönetici öbür yöneticiye 'işine bak' tarzı şeyleri açıktan açığa yazamaz.Yazmamalı.Her şeyden önce olgunluk ve saygı lütfen.

Vazelon
27.04.2017, 13:07
Yahu bu konunun öncesi var demeye getiriyorum :)
Bu konunun öncesi geçen senenin devre arasına kadar uzanıyor. Özünde bir çok şeyden bahsedebilirsiniz ama çokta masum değil Trabzonlular gecesinden sonra Halil Şanlı'ya böyle bir açıklama. Bir çeşit tasfiyedir bu, korkarım sıra bizim avukatlara da gelir.

Ahmet Kara
27.04.2017, 13:10
Halil Şanlı gibi gereksiz birisine röportaj verilmez. Yanlış burdan başlıyor.

Travelair
27.04.2017, 13:18
yönetim kurulu olmasaydı mali krizden çıkılamazdı.
kriz döneminde hangi yöneticinin ne kadar mali katkı yaptığını bilmiyoruz ancak bir çok yönetici kulübe para verdi bunla ilgili haberler de çıktı.
oturduğu yerden akıl veriyor denen kişi yönetim kurulu üyesi, taşın altına elini sokan risk alanlardan. pek öyle oturduğu yerden akıl verme durumu yok.
kim kimin tarafında çok önemli değil önemli olan onun, bunun adamı olmadan kulübün tarafında olmak!
Ben başkandan söz ederken cebinden para çıkarıp kurtardı demiyorum, icraatlarıyla mali krizi aştı. Ha evet isim haklarıyla maddi katkısı da var. Diğer yönetim kurulu üyelerinin mali krizden çıkmada çok katkılarının olduğuna inanmıyorum. Eleştirirken "Birileri" dedim, bir kişiyi hedef almadım, "İse" (Öyle ise) diye de ekledim. İşin siyaset tarafında ise, sen şunla görüştün (Mesela 2 Trabzonlu bakanın gecesi) öyleyse ben kulüpten istifa ediyorum ya da sana muhalefet ediyorum diyen zihniyet varsa, yine genel konuşuyorum, bu da yanlıştır. Bu röportaj özelinde ya da Nevzat Aydın özelinde konuşmuyorum

Gürkan Asma
27.04.2017, 13:23
Herşeyi geçtim başkanın bu uslüpta konuşacağı aklıma gelmezdi. Onlarca röportajı, konuşması olmuştur, böyle bi dil kullandığına rastlamadım hatırlamıyorum. Herkes kötü transferlerden sonra scout ekibine sallarken, onlara sahip çıkan da başkandı. Onların bi hatası yok, ekibi dağıtmadık diye sahip çıkan da oydu.

ataullah-ı sani
27.04.2017, 13:32
Egolar >Trabzonspor olmuş, gerisi hikâye...

Ozan Yılmaz
27.04.2017, 13:39
yerellerin gazına gelme başkan,

birliktelik 50. yılda başarı isteniyorsa olmazsa olmaz.

Fatih Çelik
27.04.2017, 13:42
Kişiler gelir geçer başkan. ... Umarım kısa surede olayı çözüme kavuşturursun.

TSelif
27.04.2017, 13:48
Halil Şanlı ve zihniyetindeki kişilerin röpjtajları her zaman şaibeli olmuştur nazarımda. Başkanın bütün dediklerine en az yarısını kendi katmıştır.

Travelair
27.04.2017, 13:57

Trabzonspor Başkanı Nevzat Aydın istifa etti iddiaları üzeine 61saat.com'a açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili konuşan Aydın: "Açıklamaları okuyunca büyük şaşkınlık geçirdim. Şu anlık istifa durumu yok. Bu kadar uğraştık ettik. Onazi’yi de ben aldım Ramil’i de. Gerçekten anlamadım. Bekledim yalanlayacak diye, mesaj da gönderdim. Bir kısmı doğru bir kısmı yanlış gibi bir şeyler söyledi. Bir yanıt vermem gerekiyordu verdim. Hayırlısı olsun" dedi.

Başkanla konuştuktan sonra Twitter'dan o yanıtı veriyorsa sorun devam ediyor demektir

srmnlii
27.04.2017, 14:05
2. Olup şampiyonlar ligine gidermiyiz, gidersek transfer politikamız nasıl olur vb gibi ileriye dönük Trabzonspor'u nasıl yükzeltiriz yerine uğraçtığımız konulara bak.. Yazık çok yazık..

Adem Akyüz'
27.04.2017, 14:07
Açıklamaların hepsini bir yana koyuyorum. Başkanın daha önce defalarca kulube zarar vermek için yalan haber yapan Halil Şanlı'ya özel röportaj vermesi başlı başına bir skandal..

Açıklamalara gelince Muharrem Usta'nın tarzıyla pek uyuşmuyor. Muhtemelen çarpıtılmış bir röportaj. Ancak genel hatlarıyla yönetim içindeki çatlağın büyük olduğunu net biçimde gösteren bir röportaj.

Her şey iyi giderken ortaya çıkıp ben yaptım diyip öncekileri suçlamak bana çok doğru bir davranış olarak gelmiyor. Aynı şekilde Nevzat Aydın'ın rahatsızlığını sosyal medya üzerinden göstermesi de bence yanlış.

Daha önce de defalarca soylesigimiz söylediğimiz gibi bu kavgalar, tartışmalar kapalı kapılar arkasında yapılması lazım. Kol kırılır, yen içinde kalır anlayışını bütün yöneticilerin göstermesi gerek.

Ahmet Faruk
27.04.2017, 14:07
Başkanla konuştuktan sonra Twitter'dan o yanıtı veriyorsa sorun devam ediyor demektir

Başkan da "Bir kısmı yanlış" deyip yalan olan kısımları yalanlamıyorsa da ayıp.

Yiğit SARI
27.04.2017, 14:09
Konuya hakim değilim okumadım fırsat bulamadım ne nane yerlerse yesinler fakat-

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170427/72a6e51979a1c9a7ef77357565ec468a.jpg

-bunu bozmasınlar. Bozuşmaya değil buna ihtiyacımız var.

Ahmet Faruk
27.04.2017, 14:09
Başkanın söyledikleri de gerçekten komik yani. Ramil-Suk-Ibanezi ben almadım. E Başkan değil misin? Senin onayın olmadan nasıl alınır? İyilerde ne kadar katkım varsa kötülerde de o kadar mesulsun. Ne ayıp bir açıklama ya. Klasik "güç zehirlenmesi".

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 14:10
Yiğit SARI Bunu bu saatten sonra, futbolcular aksini istemediği sürece, kimse bozamaz.

artvints
27.04.2017, 14:11
bu ego bıçak sırtı bir durumdur. kimseyi dinlemez istişare etmezsen yanlışlarına saplanıp kalırsın, kurumu da kendinle birlikte çökertirsin ama doğru bildiğin şeyde ısrar etmezsen, kendine güvenmezsen başkalarının elinde oyuncak olursun, oradan oraya savrulursun. biri aziz yıldırım, biri dursun özbek, ikisi de doğru değil.

Mustafa YILMAZ
27.04.2017, 14:23
usta madem çarpıtıldı diyor çıkıp tek tek söyleyecek bunları herşey iyi giderken suyu bulandırmak bize özgü zaten. nevzat aydın'ın dediği doğru tepeden tırnağa ego dolu bir röportaj bunu yaparsan tek kalırsın dahası ve kötüsü ilk fırsatta balzoyu indirirler sana ve yanında sandıkların arkasına bakmadan gider bu işin doğası böyle.

bu zamana kadar ki usta profiline zıt bir röportaj hani eklemeler olduğu ve tuzak soruların sorulduğu belli ama usta nasıl düşer bu tuzağa orası sakat.

usta bu konuda net açıklama yapmalı aksi halde bunlar birikir ve ilk fırsatta karşısına çıkar her kesimden bir çok insanın sempati duyduğu söylem ve kişiliğini bu kadar basit heba etmemeli.

şu ekibe güveniyoruz harcamayın bizi

Travelair
27.04.2017, 14:26
Başkan da "Bir kısmı yanlış" deyip yalan olan kısımları yalanlamıyorsa da ayıp.
Haklısınız, fakat başkan buna tekzip istemezse, ya da yeni bir röportajla düzeltmezse bir anlamı olur. Telefonda yalanlamıyorum mu dedi ki hemen dakikasında böyle bir tepki verdi; Muharrem Usta'nın ego dolu röportajı diye. Başkanına böyle diyorsan istifa et, o da yok, nedir? Trabzonspor'a hizmet için geldim, kişilere hizmet için gelmedim. Bak sen :)

Mert Oğuzlu61
27.04.2017, 14:39
Yiğit SARI Bunu bu saatten sonra, futbolcular aksini istemediği sürece, kimse bozamaz.

http://image.prntscr.com/image/b195969f4920402582498cc7214af2e4.png

TRABZON'DA SULAR DURULMUYOR! MAS VE PEREİRA, KAPTAN ONUR'A SALDIRDILAR!

Önce Muharrem Usta ve Nevzat Aydın birbirine girdi, şimdi de futbolcular tekme tokat kavga etti! Bu sabah yapılan antrenmanda çıkan kavga sonrası kaptan Onur'un yüzünde ciddi yaralanmalar olduğu görüldü. Pereira ve Mas'ın antrenmana alkol alarak geldikleri ve futbolculara küfür ettikleri iddia edildi. Oyuncuları uyaran ve uzaklaştırmaya çalışan kaptan Onur, beklemediği bir şekilde fiziki müdahaleye maruz kaldı. Şimdi soruyoruz, önce yönetim, sonra futbolcular. Peki bu rezaletin sorumlusu kim?

Oğuzluajans olarak hep söyledik, söylüyoruz. Yapamıyorsanız bırakın sayın Usta, bu futbolcuları da siz ve Ersun Yanal birlikte getirdiniz! Onlardan çok daha yetenekli olan Mustafa Akbaş ve Xeki Yavru'yu taraftarın önüne attınız, Mustafa Yumlu'yu devre arası oldu bittiye getirip gönderdiniz, şimdi de Yusuf Erdoğan'ı hedef tahtasına koydunuz ama işte transferleriniz, işte sizin eseriniz. Demek ki neymiş, lafla peynir gemisi yürümezmiş. Ersun Yanal'ı ve yönetiminizi de alın, Trabzon'un yakasından düşün! İstenmiyorsunuz, başarısızsınız, beceriksizsiniz. Kabul edin, istifa edin ve gidin!

OĞUZLUAJANS

Bak 2 takikada boğzdum. Sen yerel basini ne sanaysin ? :)))

Erkan SÜNGER
27.04.2017, 14:39
Bunlar bu şirketleri nasıl kuruyolar ben cidden anlamıyorum. Resmen 13 yaşında velet tartışması. Be müslüman bu gazeteci bozuntusu zaten yamuk sen neden o adamla oturup konuşuyosun ki. Haberciliği ilkeli geliştiren değilde yeren vuran yıkan adamla konuşulmaz. Yav adamla oturup konuşmuşsun dersin ki baskıya girmeden internette yayınlanmadan şunu bana gönder de bir okuyayım. Bu kadar mı zor? Yok efendim yarısı doğru yarısı yanlış yan batmış çamura yatmış...

Yiğit SARI
27.04.2017, 14:40

Önce Muharrem Usta ve Nevzat Aydın birbirine girdi, şimdi de futbolcular tekme tokat kavga etti! Bu sabah yapılan antrenmanda çıkan kavga sonrası kaptan Onur'un yüzünde ciddi yaralanmalar olduğu görüldü. Pereira ve Mas'ın antrenmana alkol alarak geldikleri ve futbolculara küfür ettikleri iddia edildi. Oyuncuları uyaran ve uzaklaştırmaya çalışan kaptan Onur, beklemediği bir şekilde fiziki müdahaleye maruz kaldı. Şimdi soruyoruz, önce yönetim, sonra futbolcular. Peki bu rezaletin sorumlusu kim?

Oğuzluajans olarak hep söyledik, söylüyoruz. Yapamıyorsanız bırakın sayın Usta, bu futbolcuları da siz ve Ersun Yanal birlikte getirdiniz! Onlardan çok daha yetenekli olan Mustafa Akbaş ve Xeki Yavru'yu taraftarın önüne attınız, Mustafa Yumlu'yu devre arası oldu bittiye getirip gönderdiniz, şimdi de Yusuf Erdoğan'ı hedef tahtasına koydunuz ama işte transferleriniz, işte sizin eseriniz. Demek ki neymiş, lafla peynir gemisi yürümezmiş. Ersun Yanal'ı ve yönetiminizi de alın, Trabzon'un yakasından düşün! İstenmiyorsunuz, başarısızsınız, beceriksizsiniz. Kabul edin, istifa edin ve gidin!

OĞUZLUAJANS

Çok iyi :D

artvints
27.04.2017, 14:43
halil şanlı tipi insanlara ne anlatırsan anlat kafasındaki şablona uydurup aktarır. ayrıntıları yakalayamaz, atmosferi aktaramaz, zeka eksikliğinden kaynaklanır. kimisi de bilerek cümleleri kaşır, havasını değiştirir, sorun yaratmaya çalışır. türk yazılı basını budur. başkan kesinlikle yazılı basına malzeme vermemelidir. video icat edildi şükür. tv'ye çıksın konuştuklarını biz kendimiz değerlendirelim.

iki gün önce halil şanlı eleştirisi yaptım tv'de denk geldi uğursuz, kurmuş gibi olay patladı. neyse gizli kalması da işi çözmüyor. madem açığa çıktı herkes konuşsun, tartışsın, anlaşsın karar alınsın, yola devam edilsin ama ortada bırakılmasın.

ilelebeTS
27.04.2017, 14:49
Çakallara prim vermeyecektin başkan, söylediklerinde haklı da olsan haksız da olsan yanlış yaptın. Bir derdiniz varsa ya aranızda çözersiniz ya da sezon sonu seçime gider listeni yenilerdin.

gurur6134
27.04.2017, 15:10
Baskan bu roportaji ile nevzata bavulunu topla mesajini vermistir bilerek ve kasitli olarak bunu aciktan yapmistir..klubun kucagina oturdugu zihniyet acikdan muhaliflik yapan zit bir siyasi gorusu klupde gormek istememistir..bunun baska bir aciklamasi olamaz..yoksa profesyonel insanlar gibi sorun icde cozulurdu kasitli bir harekettir bu..aydini sevmesemde şike mucadelesi icin klupde yonetimde kalmasi gereken 1 numarali isimdir..cunku siyasilere karsi durabilecek ve aman vermeyecek yegane isimdir yonetimde..

Travelair
27.04.2017, 15:19
Siyasi yorumlardan uzak durmamızda fayda var, yoksa işin içinden çıkamayız

Yiğit Gayretli
27.04.2017, 15:21

OĞUZLUAJANS

Ben bişe sanmayrım da onlar bişe sanay :)

Faik Yılmaz
27.04.2017, 15:33
Klüpte iyi şeyleri ben yaptım kötüleri başkaları.....

İlginç ve yanlış bir tavır başkanım.....

Sonuçta yönetimdeki bütün isimleri klübe alan sensin.....

Bir sorumluluk varsa burada en büyük pay Başkanındır.....

Yani İbanez transferini benim imzam ile yapmadılar Sayın Muharrem Usta'nın imzasıyla yaptılar değil mi ama

DeAgLeMaNyAq
27.04.2017, 16:17
Yönetim içerisindeki çatlak sürpriz veya yeni bir durum değil zaten ligin ikinci yarısında bu isimler istisnalar haricinde bir araya gelmiyor, maçları ayrı yerlerde izliyorlar. Yönetim kurulu toplantıları falan da yapılmıyor. Lâkin Usta da kendisini sorgulamalı ben yaptım ben ettim şeklinde röportaj verilmez. Bu sözler söylenmediyse de direkt tekzip yayınlanır. Sadri Şener de sürekli ben yaptım tarzında röportajlar veriyordu ama nihayetinde onun 25 yıllık bir yöneticilik tecrübesi vardı. Usta da basketbol yönetciliğini bir kenara bırakırsak çok da tecrübeli sayılmaz kendisini farklı yere koymamalıydı...

Ahmet Aksu
27.04.2017, 16:34
her şey iyi güzel giderken neden oldu bunlar. bırakın sezon bitsin sonra yönetimi yenileyin eğer anlaşamayan bir isim varsa öyle gider.
n.aydın belki hatalı işler yapmış olabilir ama kesinlikle kasıtlı bir hareketi olacağını düşünmüyorum.
belki usta ile aydının arası bozuk olabilir. ama başkanımızın böyle şeyler söylemesini yakıştıramadım.
iyiyken tek adam gibi görünmek yanlışları ise başkalarına atmak hoş değil. yönetim işi de takım işi sonuçta..

bu takımın ustaya da aydına da ihtiyacı vardır.

Erkin
27.04.2017, 16:50
Röportajdaki cevaplarda eklemeler falan yoksa resmen arkadaşlarını satmış, sanki son onayı veren yönetici. Hata ve doğru fark etmez, sana sorulmadan iş yapılabiliyor mu? Hayır. Böyle konuşunca La Fontaine'den masallar gibi geliyor. Durduk yere ego show yapacağım diye ortamı, huzuru bozmaya kadar bile gidecek bir hareket.

En sıkıntılısı ise, İstanbul tetikçiliği ve yalanlarla fesatçılık yapmayı gazetecilik zanneden, kaostan nemalanan malum sırtlan konusunda başkanı anlaşılan kimse uyarmamış (veya kendi bile bile istedi) Bu arada röportaj açıkalamalar olarak verilmiş; hani sorular piyasada yok.

Yöneticiler ise kendilerine karşı yapılan bir hareketi twitterdan bana yapılanı herkes görsün mantığıyla cevap vermesi son derece ergence. Haksızlık yapıldıysa ne olur bunu aranızda halledin. 2 3 hafta önce de Ali Rıza Egemen, Nevzat Aydın'a cevap vermişti. Bu adamlar Profesör, Patron vs, liseliler bile internette bu kadar tartışmaya girmiyor.

Sercan Keleş
27.04.2017, 17:00
Nevzat belki transferden anlamıyor belki futbolda da fantastik fikirlere sahip ama o yönetimde onun olması benim içimi rahatlatıyor. Çünkü hem çalmaz hem çaldırmaz. Hem kupayı peşkeş çekmez hemde siyasi otoriteye karşı söz hakkı olur. Kandırılmaz Trabzonspor'un menfaatlerini düşünür. Başkan'a inanılmaz saygım var fakat dediğim gibi Nevzat başkana duyulan sevgi ve güven var. Bunu hiçe sayamazsın başkan.

Enaldo61
27.04.2017, 17:01
Eğer Muharrem Usta her şeyi ben yaptım, ben şöyle ben böyle diyip durursa uzun vadeli gitmez. KENDİNE GELSİN, affedersin de daha ne yaptın?

Uğur Kalyoncu
27.04.2017, 17:04
Benim oldugum yerde basarisizlik olmaz .

Ben hic pes etmedim.

Ben onu yaparım ben bunu yaparim..

Bunlar simdiye kadar rahatsiz etmemisti ama bu ego yu görünce etti.

Eee Kardesim Nevzat Aydin, Ahmet Cubukcu bunlar bos beles adam mi

Bunlarin ve digerlerinin hayatlarinda bir başarısı yok mu.

Bu adamlari nasıl yok sayarak ben diye konusursun.

Baskani acayip seviyor kayitsiz sartsiz destekliyordum ama büyük hayal kırıklığına ugradim..Eger çıkıp adam gibi bir aciklama yapmazsa da varolan tüm sempati mi kaybedecegim.

Biz Trabzonspor galip gelsin baskan emeklerinin karşılığını alsin yeter ki dedik adam ilk firsatta tek adamlığını ilan edecek pozisyonu hazirladi..

Ama bu işin altinda baska isler var .Bu durum transfer falan olayi degil.

Trabzonsporu hic kimse üzerinden mesajlar vererek birilerine sirin gözükmek icin icersindeki degerleri ayristiracak bir kulüp konumuna sokmamalidir..Sahislar gider Trabzonspor kalir..

artvints
27.04.2017, 17:05
Eğer Muharrem Usta her şeyi ben yaptım, ben şöyle ben böyle diyip durursa uzun vadeli gitmez. KENDİNE GELSİN, affedersin de daha ne yaptın?
bunu daha çok trabzonspor'un itibarı kalmamıştı, her transfere başkan olarak ben gitmek zorunda kaldım temasıyla söylüyordu. adım gibi eminim aynı konu olduğundan. halil şanlı kendince gereksiz bulduğu kelimeleri atmıştır.

Ertan 51
27.04.2017, 17:09
Benim de çoğu renktaş gibi ilk yadırgadığım şey Halil Şanlı ya röportaj vermesi oldu,
sanki memlekette gerçek TS sevdalısı gazeteci kalmadı da bir Brütüs'e konuşuldu,
tabi bir diğer yanlış ta iyileri ben aldım kötüleri Nevzat aldı lafları,
galiba güven tazeleyecek ve onun ayarını veriyor kendisine kamu oyu oluşturmaya çalışıyor ama bu uslup yanlış uslup,
inşallah bir an önce özüne döner,
o naif,o beyefendi,o uslaşmacı M.Usta geri döner,
yoksa hiç hoş değil :(

Enaldo61
27.04.2017, 17:10

Ben hic pes etmedim.

Baskani acayip seviyor kayitsiz sartsiz destekliyordum ama büyük hayal kırıklığına ugradim..Eger çıkıp adam gibi bir aciklama yapmazsa da varolan tüm sempati mi kaybedecegim.

Biz Trabzonspor galip gelsin baskan emeklerinin karşılığını alsin yeter ki dedik adam ilk firsatta tek adamlığını ilan edecek pozisyonu hazirladi..

Trabzonsporu hic kimse üzerinden mesajlar vererek birilerine sirin gözükmek icin icersindeki degerleri ayristiracak bir kulüp konumuna sokmamalidir..Sahislar gider Trabzonspor kalir..

Katılıyorum ülke olarak zaten bu "tek" olma, her şeye karar verme arzusundan çok çekiyoruz. Hiç tahammülüm yok böyle şeylere. İyiyi kendini mal edip kötüyü başkasının üstüne atmasınlar.

Kulübün sahibi taraftardır.

Fatih Çelik
27.04.2017, 17:11
Ağzından yazılana inanmak mı? Ağzından çıkanlara inanmak mı?

cubido
27.04.2017, 17:16
Bunları gerçekten söylediyse saçmalamış.
benim tanıdığım nevzat bu röportajın teyidi olmadan bunları yazmaz.
anladığım kadarıyla usta sadri Şener tayfasını tasviye etmeye çalışıyor.
yoksa bu kadar çiğ açıklamalar yapmayacak kadar akıllı ve kibar bir adam.
Her ne neden ne yapıyorsa yapsın yazık olmuş.

Enaldo61
27.04.2017, 17:23
Ağzından yazılana inanmak mı? Ağzından çıkanlara inanmak mı?

Şu an biz istediğimize inanabiliriz, Başkan'ın mevzuyu açıklığa kavuşturması lazım.

Fatih Çelik
27.04.2017, 17:26
Şu an biz istediğimize inanabiliriz, Başkan'ın mevzuyu açıklığa kavuşturması lazım.

Elbette öyle ama hemen meşaleyi tırmığı kapıp lince gitmemek lazım :)

Enaldo61
27.04.2017, 17:28
Elbette öyle ama hemen meşaleyi tırmığı kapıp lince gitmemek lazım :)
Linç değil de aslında, etrafta sıkça gördüğümüz şeylerin, iyi bir başkan bulduğumuzu düşündükten sonra bizim de başımıza gelmesini istememek bence. Başkan mesajı almalı.

Yunus Danışmaz
27.04.2017, 17:49
Etma Başkan yaaa!!! Şimdiye kadar yerel medyanın ne hayrını gördün ki böyle malzeme veriyorsun!!

Manu61
27.04.2017, 17:54
Gereksiz işler. Millete malzeme vermeye bayılıyoruz.

Furkan Özdem
27.04.2017, 18:20
Nevzat Aydın ortada bir yanlış olduğunu düşünüyorsa bunu öncelikle başkanla çözmesi gerekiyordu. Taraftarın önüne atıp şu güzel günlerde takımın hasret kaldığımız olumlu havasını dağıtmaya kimsenin hakkı yok.

Enaldo61
27.04.2017, 18:21
Nevzat Aydın ortada bir yanlış olduğunu düşünüyorsa bunu öncelikle başkanla çözmesi gerekiyordu. Taraftarın önüne atıp şu güzel günlerde takımın hasret kaldığımız olumlu havasını dağıtmaya kimsenin hakkı yok.

Nevzat Aydın'ın atmasına gerek yok ki, Başkan zaten ofsayta düşmüş söylediği denilen sözlerle.

tamuğ yamtar
27.04.2017, 18:48
Yahu en ufak bir başarı bile bu derece paylaşılamıyorsa vay bu kulübün haline...

Demek ki şampiyon olsak birbirlerini öldürecekler...

Ben yaptım, ben olmazsam olmazlar başladıysa kötü gerçekten...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

batuhanTs
27.04.2017, 18:53
Bye bye usta senden olmaz Trabzonspor bünyeye iyi gelmemiş

Muharrem usta nin ben Trabzonspor lu oldugunu düşünmüyordum zaten takimin icine bir ajan yerlestirseler herhalde ancak boyle davranırdı takimin lehine yaptigi tek hamle tek konusma yok nerede ters isler orada usta derhal birakmali

Travelair
27.04.2017, 18:57

Ben hic pes etmedim.

Ahmet Çubukçu var

“Tek yetkili Çubukçu!” “Ahmet Çubukçu Trabzon’da Ersun Yanal’la her konuda birebir görüşen ve bu konuda tek yetkili olan arkadaşımdır. Ahmet bey, son derece düzgün, kişiliğine inandığım bir arkadaşım. İnsanlarla diyaloğu da mükemmel. Takımın ahenk yakalamasında ve teknik heyetin sorunlarının çözümünde inanılmaz katkısı var bu arkadaşımızın.”

batuhanTs
27.04.2017, 19:00
Su vaziyette giden takimin uzerine garip bir kisiye saçma sapan bir röportaj vermek tek kelime ile IHANETTIR bu haftadan sonra olusacak olumsuz tablo ustanin eseridir

cubido
27.04.2017, 19:02
Ahmet Çubukçu var

“Tek yetkili Çubukçu!” “Ahmet Çubukçu Trabzon’da Ersun Yanal’la her konuda birebir görüşen ve bu konuda tek yetkili olan arkadaşımdır. Ahmet bey, son derece düzgün, kişiliğine inandığım bir arkadaşım. İnsanlarla diyaloğu da mükemmel. Takımın ahenk yakalamasında ve teknik heyetin sorunlarının çözümünde inanılmaz katkısı var bu arkadaşımızın.”

İşler ters gittiğinde emin ol övdüğü adamı da satacaktır. Çünkü bu çok net bir karakter göstergesi.
RTE,Terim,Aziz Yoldırım hepsi aynı.
ciddi bir hayal kırıklığı oldu muharrem Ustanın bu açıklaması bende.

Furkan Özdem
27.04.2017, 19:04
Nevzat Aydın'ın atmasına gerek yok ki, Başkan zaten ofsayta düşmüş söylediği denilen sözlerle.

Sonuç olarak aynı yönetimde bulunan 2 insan. Konuşabilirler doğruyu yanlışı. Tepkisini twitterdan vermesi saçma. Medya kaşımayı sever böyle şeyleri.

ccd6167
27.04.2017, 19:18
Bozacının şahidi şıracı... Al birini vur ötekesine..nerde tutsan elinde kalır..

Benim anladığım ortada hangi kupa hangi başarı varda bu kadar kibirlenme

Muhammedi gürayı alan şahıs kimdi.. Hami olabilir o da..

Onur Erçetin
27.04.2017, 19:23
Yumluyu gönder dedik göndermediler.
Zeki ile olmaz dedik olur dediler.
Sağ kanat lazım dedik ndoye oynar dediler.

Ortada bir suç varsa bu hepsine aittir.Zekiyi gümüş kadroya alan ve onunla başarılı olabileceğini düşünen ersun da suçludur,sağ kanatta ndoyeyi oynatırız diyip birilerine laf atmaya çalışan usta da suçludur,suk gibi boş adamı savunan nevzatta suçludur.

Muharrem Ustaya olan saygım bugün itibariyle bitmiştir ben'li cümleleriyle bütün başarıyı kendisi üstlenen,başarısızlığı başkalarının üstüne atan bir kişi için olumlu düşünebilmem mümkün değildir.

Usta aklınca taraftara oynuyor sizin karşınızda çocuk yok bu taraftara sabır sabır falan dediniz ulan olmaz dedik bu kadroyla olamaz dedik sağ bek sağ kanat bunlar şart dedik bizim insanımız sabırsız dediniz kümye doğru gidince aklınız başınıza geldi de gerekli transferleri yaptınız taraftar yine haklı çıktı şimdi çıkıp boş boş konuşup da ortamı germeyin eğer başarılı olan birileri varsa o da bazı şeyleri daha en başındayken gören ve sizi defalarca uyaran trabzonspor taraftarlarıdır.

Mert Oğuzlu61
27.04.2017, 19:26
Trabzonspor taraftarı, Antalyaspor maçındaki çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle bir sonraki deplasman müsabakasında elektronik bilet bloke cezası aldı.

Kurul ayrıca, çeşitli nedenlerle Trabzonspor'u 260 bin lira para cezasına çarptırdı.

Bu işin artık moku çıktı, ben ligde bu kadar ağır para cezası yiyen başka kulüp görmedim, hakemlere ana bacı sövüp odalara kitlediğimizde böyle ağır maddi cezalar alıyorduk, şimdi sanki normal bir şeymiş gibi alıştık, 260 bin TL ceza ne lan şaka mısınız ? En ufak küfürde en az 200 bin TL ceza yiyoruz, böyle bir şey olabilir mi ? Eskiden 30-40 bin TL civarı ceza keserlerdi şimdi resmen haraca bağladılar. Diğer kulüplere de olsa tamam, sadece bize kesiyorlar ve her hafta düzenli olarak bu civarda ceza yiyoruz. Bize 1 ayda kestikleri cezayı 1 futbolcuya maaş olarak veriyoruz.

Saçma sapan şeyleri tartışacağımıza bu konuyu gündeme getirip kulüpleri de ayaklandırmalıyız. Resmen haraca bağlayıp para yiyorlar başka açıklaması olamaz, zaten hırsızlık ülkede moda oldu.

memozcan
27.04.2017, 19:33
başkanla röportajı ben yapsam soracağım ilk soru şu olurdu:
- hamiyi takımın başına kim geçirdi?

memozcan
27.04.2017, 19:34
başarıyı kim sahipleniyorsa başarısızlık da ona aittir!!!

Tuğrul
27.04.2017, 20:12
Muharrem Usta'nın röpartajına baktığımızda iyi transferleri kendisine pay çıkarıyor, kötü işleri ise öbür yöneticilerin üstüne atıyor.

Aslında Ersun Yanal'ı bile anmayacak ama öykü yetersiz kalacağından onu da senaryoya dahil etmiş.

Hep ben yaptım, ben aldım diyerek. Derin futbol bilgisi, scoutluk becerisini de ortaya koymuş.

Gazeteye verdiği mülakatta yaptığı en doğru iş. Yönetici sayısının azaltılması, profesyoneller eller tarafından yönetilmesi.

Benim de savunduğum, Bayern Münih modeli bu sistem umarım en tez elden gerçekleşir.

Şahsen kulübü 3 kişi yönetmeli

1- Başkan
2-Ceo
3-Futbol Direktörü-Menajer

“Yönetim beş kişiden oluşmalı!” “Bütün spor kulüpleri 3-4 kişilik yöneticilerle idare ediliyor. Trabzonspor’un tarihine de baktığımızda 2-3, bilemediniz 4 kişilik bir çekirdek yönetici kadrosu görüyoruz. Her dönem öyle olmuş. Aynı şekilde bugün dahi İstanbul kulüplerinin 3-3buçuk kişiyle yönetildiğini bizzat biliyorum. O nedenle şahsi kanaatim, bir kulüp için 15 kişilik yönetimler bile çok fazla! Yönetim en fazla 5 kişi olmalı. Geri kalan işler, profesyonel kadrolarla halledilmeli. Çok yönetici olması, ‘çok icraat’ anlamına gelmiyor. Daha çok hizipleşme ve kargaşa yaşanıyor. İsmini vermeyeyim ama İstanbul kulüplerinden birinin başkanı bana aynı şeyleri söylüyor. O başkanı dinlediğimde, bizim onlara göre daha iyi olduğumuzu görüyorum

yorumsuz6117
27.04.2017, 20:25
Benim anladığım Usta'ya üstlerinden talimat gelmiş Nevzat Aydın'ı yönetiminden çıkar diye Nevzat Aydın'ın siyasi görüşleri malum.. Usta'da bu açıklamalarla Nevzat Aydın'ı istifaya sürüklemeye çalışmış ama yaptığı açıklamalar işte şunu ben aldım şunları şunlar aldı arkadaşlar tecrübesizdi falan türü açıklamalar ayıpında ötesinde.. Çok gereksiz iş yaptın sayın Muharrem Usta..

Tuğrul
27.04.2017, 20:25
Trabzonspor taraftarı, Antalyaspor maçındaki çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle bir sonraki deplasman müsabakasında elektronik bilet bloke cezası aldı.

Kurul ayrıca, çeşitli nedenlerle Trabzonspor'u 260 bin lira para cezasına çarptırdı.

Bu işin artık moku çıktı, ben ligde bu kadar ağır para cezası yiyen başka kulüp görmedim, hakemlere ana bacı sövüp odalara kitlediğimizde böyle ağır maddi cezalar alıyorduk, şimdi sanki normal bir şeymiş gibi alıştık, 260 bin TL ceza ne lan şaka mısınız ? En ufak küfürde en az 200 bin TL ceza yiyoruz, böyle bir şey olabilir mi ? Eskiden 30-40 bin TL civarı ceza keserlerdi şimdi resmen haraca bağladılar. Diğer kulüplere de olsa tamam, sadece bize kesiyorlar ve her hafta düzenli olarak bu civarda ceza yiyoruz. Bize 1 ayda kestikleri cezayı 1 futbolcuya maaş olarak veriyoruz.

Saçma sapan şeyleri tartışacağımıza bu konuyu gündeme getirip kulüpleri de ayaklandırmalıyız. Resmen haraca bağlayıp para yiyorlar başka açıklaması olamaz, zaten hırsızlık ülkede moda oldu.

İğneyi önce kendimize batırmalıyız.

'' Gurbetçi Gençler '' gibi ağzı bozuk, taşkınlık yapan taraftar kültürü ile daha çok ceza yeriz.

Oraya ailesi, çoluğu çocuğu ile gayet efendice, sportmence maçı izleyen taraftara haksızlık yapıyorlar.

Bu cezanın önüne geçmek için bu grubun toplu bilet almasına mani olunmalı. A, B planı ne varsa, uygulanmalı.

Karmam
27.04.2017, 20:32

Muharrem usta nin ben Trabzonspor lu oldugunu düşünmüyordum zaten takimin icine bir ajan yerlestirseler herhalde ancak boyle davranırdı takimin lehine yaptigi tek hamle tek konusma yok nerede ters isler orada usta derhal birakmali

bazen hakkaten esaslı saçmalıyorsun

A.Gökhan AKIN
27.04.2017, 20:45
Vizyon reis dediğimiz Başkanın vizyonu bu mudur? Ben ben ben....
Utanmasa en az 5 asist yaptım 3 te gol attım diyecekmiş. Oarsı eksik kalmış
Yani bekliyordum ama bu kadar kısa sürede olacak bir koltuk zehirlenmesini beklemiyordum.
Bakın bu çeşit zehirlenmelerin kolay kolay panzehiri de bulunmaz.
Bir kenara atma gayretinde olduğun adam da hani sıradan bir adam olsa tamam diyeceğim.
Bugün, kurduğu şirket Harward' da başarı konusu olarak işleniyor.
Yani hatırlatayım az çok zekası vardır.
İyi futboldan da anlar futbolcudan da.

cubido
27.04.2017, 20:48
başkanla röportajı ben yapsam soracağım ilk soru şu olurdu:
- hamiyi takımın başına kim geçirdi?

Nevzat çok sağlam muhalefet etmişti mesela bu karara...

Travelair
27.04.2017, 20:52
Bazı yorumlar beni gerçekten şaşırtıyor. İlla bir şeye bağlayıp kötüleme derdindeyiz. Bu adamı geçen sefer kürsüde yaptığı konuşmasını bahane edip bencil ilan ettik, başımıza iho geldi. Röportajı verdiği gazeteciyi eleştiriyoruz, ama bizim kullandığımız dil de o eleştirdiğimiz gazeteci diline benziyor. Bu mudur yani yorum yapmak? Usta iktidarın adamıymış, onca zaman saklanmış, sonra birden ortaya çıkmış, ama zaten biz biliyorduk öyle mi? Belki de karşı taraf su koyveriyordur. O neden aklınıza gelmiyor? Çünkü objektif yorum yapamıyorsunuz. Bir tarafa odaklanıp kalmışsınız. Başkan yine bir açıklama yapar da yine ben yanılmışım derseniz ne olacak yine başa mı sarılacak? Lütfen yorumları biraz daha dikkatli yapalım, böyle doğru olmuyor

Karmam
27.04.2017, 20:55
hayır bir de sorun şu ki belki de aynen usta'nın dediği gibi oldu bu işler. ortadaki sorun bu tartışmanın sosyal medyaya taşınması.

şu çok tutarsız bir ifade: "muharrem usta'nın söyledikleri yalandır, kendisi de yalancıdır, günü gelince hesaplaşacağız ama şimdi bir şey demiyorum çünkü trabzonspor zarar görmesin".

^saçmalığın daniskası şu. hayır bir de kime ne konuda açıklık getiriyorsun. ben usta'nın o röportajını okumamıştım bile, bu vesileyle haberim oldu. madem böyle bir çıkış yapıyor nevzat aydın, o zaman açıklasın durum neyse. eğer açıklamayacaksa baştan hiç konuşmasın.

ben yalan olan kısmı anlamakta güçlük çekiyorum. bunun ihtimali 3:

-hayır başlarda muharrem usta ekonomik işlerle ilgilenmiyordu
-hayır castillo bero onazi durica transferlerini muharrem usta değil ben bitirdim
-hayır suk ramil ibanez transferlerini ben değil usta bitirdi

yani üsluba ben de şaşırdım, muharrem usta'ya yakışan laflar değil bunlar ama bu kadar "hayır yalan, günü gelince hesaplaşacağız"lık ne var ortada anlamadım.

ayrıca neticeye de bakmak lazım. nevzat aydın istifa ettikten sonra scout ekibi değişti ve 4 scout+td+başkan bu işi yürüttü. devre arasında daha ilk 3 günden pereira ve mas gibi 2 tane canavar alındı. olcay geldi, rodallega geldi. 4'te 4 değil resmen 4'te 10 transfer yapıldı yeni ekiple. nevzat aydın'ın olduğu ekip de ciddi yanlışlar yaptı. pereira ve mas transferleri ve özellikle bu kadar hızlı ve gizlice bitirilmeleri zaten başkanın boş atıp tutmadığının kanıtı. ha yaz döneminde gider bu tecrübelenmiş ve revize edilmiş ekiple 2 ibanez 3 suk daha alır o zaman bazı şeyleri sorgularız ama ben muazzam iş çıkarmış bir transfer ekibi görüyorum şu anda.

muharrem usta'nın açıklamaları 1 yanlışsa nevzat aydın'ınki 10 yanlış. siyasi görüş olarak ben de nevzat aydın'la aynı kefedeyim ama siyasetlik bir durum yok burada. buluttan nem kapmaya gerek yok. sizler yer arıyorsunuz. geçen sezondan bu sezona geçişi konuşursak hayallerimizin ötesindeyiz. muazzam bir camia oluşturuldu, futbolcusu, teknik ekibi, taraftarı hatta sosyal medyasıyla. burada 3 cümlelik gayet üstü kapalı açıklamalardan yaptığınız çıkarımlara bakın, neyin peşindesiniz acaba?

Karmam
27.04.2017, 21:05
hami konusunda da hami ne zaman geldi, takım dibi görmüşken geldi. galatasaray şu hataya düştü biz düşmedik, gittiler tudor'u getirdiler sezon ortasında. şimdi sezon sonu göndermeye uğraşacaklar. hami'nin görevi sezonu bitirmek ve o zaman taraftarın ciddi bir kısmı bu kararı destekliyordu. kaldı ki usta'nın söylediklerine göre görüştükleri teknik direktörlerin hiçbiri o dönem trabzonspor'a gelmek istemedi ve buna ersun yanal da dahil. yani sezon ortasında kim böyle bir enkazı devralıp kariyerini bu kadar riske atar? ben size net bir şey söyleyeyim, eğer o dönem hami değil ersun yanal gelmiş olsa biz bu devre arasında ersun yanal'ı göndermiştik çünkü 6 aylık geçiş/başarısızlık dönemini kaldırdı ama 1 yılı kaldıramazdı.

hami kendini ateşe attı. kariyerini yok saydı, nitekim bildiğim kadarıyla tazminatsız gitti ve şimdi 2. ligde bile iş bulamaz. hami hala daha en doğru karardı o dönem için. ayrıca hiçbir zaman da kalıcı bir görev düşünülmedi, muharrem usta en başından hami'nin önümüzdeki sezon yardımcı olarak kalabileceğini oldukça net söylemişti.

memozcan
27.04.2017, 21:18
hami konusunda da hami ne zaman geldi, takım dibi görmüşken geldi. galatasaray şu hataya düştü biz düşmedik, gittiler tudor'u getirdiler sezon ortasında. şimdi sezon sonu göndermeye uğraşacaklar. hami'nin görevi sezonu bitirmek ve o zaman taraftarın ciddi bir kısmı bu kararı destekliyordu. kaldı ki usta'nın söylediklerine göre görüştükleri teknik direktörlerin hiçbiri o dönem trabzonspor'a gelmek istemedi ve buna ersun yanal da dahil. yani sezon ortasında kim böyle bir enkazı devralıp kariyerini bu kadar riske atar? ben size net bir şey söyleyeyim, eğer o dönem hami değil ersun yanal gelmiş olsa biz bu devre arasında ersun yanal'ı göndermiştik çünkü 6 aylık geçiş/başarısızlık dönemini kaldırdı ama 1 yılı kaldıramazdı.

hami kendini ateşe attı. kariyerini yok saydı, nitekim bildiğim kadarıyla tazminatsız gitti ve şimdi 2. ligde bile iş bulamaz. hami hala daha en doğru karardı o dönem için. ayrıca hiçbir zaman da kalıcı bir görev düşünülmedi, muharrem usta en başından hami'nin önümüzdeki sezon yardımcı olarak kalabileceğini oldukça net söylemişti.
çok zorlama bir yorum olmuş maalesef.. hami ve kariyer kelimeleri ise aynı cümle içerisinde ancak futbolculuğu için gelebilir.. taraftarın ve daha çok yerel basının gazına gelerek iş yapacaksa başkan zaten çok uzun ömürlü olamaz.. bu da nevzatı haklı çıkarır.

DNA-TS
27.04.2017, 21:32
Bugüne kadar halil şanlı denilen vatandaşın ağzından, kaleminden olumlu birşey duymadım okumadım.
Ben inanıyorum ki röportajı çarpıtmıştır.
Başkan makamındakilerin kişiliğinde ego olur olmasıda gerekir başkanlık onu gerektirir.
Başkana seçim zamanı destek verdim kazandığında sevindim, takım geçen sene dibi gördüğünde hamlelerini eleştirdim sezon başındaki transfer söylemlerinide.
Yönetimde 10-15 kişi olmasına gerek yok. Öyle olunca herkese bir görev bulmaya çalışıyorsun daha görev dağılımı yapılırken uğultular yükseliyor.
Yönetimde hertelden adam var iş hayatında tek adam olupta yönetimde ikinci üçüncü planda kalınca tavır alması falan kaçınılmaz oluyor.
emre aksoy, egemen, alp, aydın, çubukçu gözlükçü muhtar derken aslında 4 kişinin aktif olarak idare edebileceği kulübü yalandan görev yetki karmaşasıyla bozgunculuk yapanlara teslim etmiş oluyorlar.
Nevzat aydın röportaja tepki olarak birşeyler yazdı ama olayın sıcaklığıyla başka bir boyuta taşındı.
top başkanda çıkıp böyle böyle dicek konuya açıklık getirecek.
Muhalifler doğal olarak kongreye gitmesini istiyor bu olayı kendi lehlerine kullanıyorlar yerel basında.
İho gibi birisinden kurtulup bugünlere geldiğimizi çabuk unuttular.
Ben artık ciddi ciddi inanıyorum ki bu takımın yükselişe geçmesini istemeyen bir kitle var.
Başkanı beğeniyorum ve kendisine güveniyorum.

Joomla!
27.04.2017, 22:01
Insanoglu iste, basari bile denemeyecek bir iki sey yasadimi egosu tavan yapiyor.

Yalniz bu baskanda hep vardi, ne zaman tv ye ciksa hic biz yaptik dedigini görmedim. Hep ben yaptim, ben ettim. Baskasi hicbir sey yapmamis sorsan, yapmissa da yanlis yapmis.

Kendine gelsin, ayiptir.

Mehmet Cihan Kocaman
27.04.2017, 22:05
Yahu amma abarttınız. Nevzat Aydın sizin kadar söylenmemiştir. Tamam bir hata yaptı belli ki söyledikleri de epey çarpıtıldı ama bu kadar ağır eleştiriye gerek yok. Adamı gömdünüz bir günde.

cubido
27.04.2017, 22:12

Arkadaş şakamısınız, gerçekmi anlayamıyorum bazen!!!
Hami'nin kariyeri 2.lig takımı Antalya'dan sezon ortası kovulmasından ibarettir.
o takım sonrasında başka bir td müsvettesiyle lige çıktı üstelik.
Hami'nin kariyeriymiş...

Anıl C
27.04.2017, 22:33
Beyler vuran çıksın, başlık kasıyo(!)

U.Sadıkoğlu
27.04.2017, 22:53
Muharrem Usta'nın röportaj verdiği kişi ofsayt dolayısıyla röportajın nasıl nakledileceğini kestirmesi gerekirdi amatörlük yapmış. Haber içeriğinde belirtilen ifadeler beni bile rahatsız etti bu bir ekip işidir 'ben' anlayışını güdersen tarihe gömülürsün takımın ilk tökezlediği anda tüm hedef sen olursun. Başkan yanlış yapmış bu birinci hadise ikinci olay ise Nevzat Aydın'ın sosyal medya üzerinden laf çarpması bu da ikinci yanlış Trabzonspor her zaman bu tarz hadiseler yüzünden en iyi gittiği dönemlerinde bile bir anda dibe vurmuştur profesyonelliği bilen insanların bunu gözardı etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım mesele bir şekilde tatlıya bağlanır 1 hafta olmaz 2 hafta olmaz 3. Hafta bu muhakkak takıma yansır.

Mert M.
27.04.2017, 23:07
Mütevazi olamayan insandan bir cacık olmaz. Başkan da olsanız, müdür de olsanız, bilmem neyin baş yöneticisi de olsanız alttan alınız.
Yeni bir projeyi gerçekleştirmek üzere yola beraber çıktığınız başat karakteri, sırf siz karar merciisiniz diye yarı yolda bırakmayacak; ne olursa olsun satmayacaksınız. Sahip çıkmanız gerekir.
Diğerlerine laf çarpmışsınız; fakat bu laf gelmiş sizi bulmuş bumerang gibi. E, bu ne perhiz!
Politika iğrenç bir oyundur. Yalan ve düzenbazlık üzerine kurulu sistemler bütünüdür. Şayet röportajın yapılma nedeni ilgili gerekçeyse, yere batsın sizin ünvanınız da, takımınız da, başarınız da, galibiyetiniz de...

Karmam
27.04.2017, 23:19
Arkadaş şakamısınız, gerçekmi anlayamıyorum bazen!!!
Hami'nin kariyeri 2.lig takımı Antalya'dan sezon ortası kovulmasından ibarettir.
o takım sonrasında başka bir td müsvettesiyle lige çıktı üstelik.
Hami'nin kariyeriymiş...

çok zorlama bir yorum olmuş maalesef.. hami ve kariyer kelimeleri ise aynı cümle içerisinde ancak futbolculuğu için gelebilir.. taraftarın ve daha çok yerel basının gazına gelerek iş yapacaksa başkan zaten çok uzun ömürlü olamaz.. bu da nevzatı haklı çıkarır.

arkadaşlar

bu adam teknik direktör mü? evet. lisans filan yapmış, bu işi yapmaya karar vermiş ve yola çıkmış mı? evet. artık iş bulabilir mi? bulamaz. bu kadar.

ben bu adamın çok iyi bir kariyeri vardı tarzı bir şey mi söyledim? benim söylediğim geçen sezon trabzonspor'la yaşadığı başarısızlıklar sonucu ilerde bir kariyeri olamayacağı. bu da gayet net. benim bu yazdığımı okuyup da hami'nin çok iyi bir teknik direktörlük geçmişi olduğunu söylediğim anlamını çıkartmak için kıt olmak lazım.

benim söylediğim şu. hiçbir aklı başında teknik direktör normal koşullar altında geçen sezon ortasında trabzonspor'un başına gelmezdi, nitekim gelmedi de. hami de yarım sezonu geçiştirmesi için getirildi. geçici olarak geldiği de defalarca söylendi ve herkes tarafından da biliniyordu. taraftar da, yönetim de, basın da bu kararın arkasındaydı çünkü en doğru karar buydu.

nitekim şu anki teknik direktörümüz ersun yanal bile geçen sezon ortasında gelmeyi reddediyor. ötesinde, eğer geçen sezon ortasında gelmiş olsaydı hem geçen sezon 2. yarısının başarısızlıkları, hem de bu sezon ilk yarısının başarısızlıklarıyla çok büyük ihtimalle şubat ayını görmeden ya istifa eder ya da kovulurdu, biz de şu anki tabloyu göremezdik.

anlatabiliyor muyum neden hami'nin geldiğini? aklı olan gelmezdi ve nitekim gelmedi de çünkü. hami de trabzonlu ve trabzonsporlu olduğu için geldi. yoksa o da gelmezdi.

o yüzden hami'yi getirdi diye muharrem usta'yı suçlarken evvela kendinize bir sorun, cevabını biliyorsanız da bize de söyleyin, hami gelmeyecekti de kim gelecekti, sonucu ne olacaktı?

zafer6161
27.04.2017, 23:22

size çoban lazım. çobanlar müstahak

zafer6161
27.04.2017, 23:24
merak ettim.bjk ya bizim maçta ceza verilmişt mi .verilmemiş se bize kasıtlı verildiğinin kanitidir

batuhanTs
27.04.2017, 23:30
Daha kendi stadina istedigi ismi veremeyen bir baskandan hayır gelmez

zafer6161
27.04.2017, 23:35

acaba bunun sebebi usta mi.bir oncekimı ???

omondoles
27.04.2017, 23:51
Baştan yazayım; röportajı kaynağından okumadım, burada yazılanlara göre söylüyorum. Eğer gerçekse başkanda aziz yıldırımda bulunan hastalıktan var. Bunu destekçisi olarak söylüyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ibrahim
28.04.2017, 00:25
Bugüne kadar halil şanlı denilen vatandaşın ağzından, kaleminden olumlu birşey duymadım okumadım.
Ben inanıyorum ki röportajı çarpıtmıştır.
Başkan makamındakilerin kişiliğinde ego olur olmasıda gerekir başkanlık onu gerektirir.
Başkana seçim zamanı destek verdim kazandığında sevindim, takım geçen sene dibi gördüğünde hamlelerini eleştirdim sezon başındaki transfer söylemlerinide.
Yönetimde 10-15 kişi olmasına gerek yok. Öyle olunca herkese bir görev bulmaya çalışıyorsun daha görev dağılımı yapılırken uğultular yükseliyor.
Yönetimde hertelden adam var iş hayatında tek adam olupta yönetimde ikinci üçüncü planda kalınca tavır alması falan kaçınılmaz oluyor.
emre aksoy, egemen, alp, aydın, çubukçu gözlükçü muhtar derken aslında 4 kişinin aktif olarak idare edebileceği kulübü yalandan görev yetki karmaşasıyla bozgunculuk yapanlara teslim etmiş oluyorlar.
Nevzat aydın röportaja tepki olarak birşeyler yazdı ama olayın sıcaklığıyla başka bir boyuta taşındı.
top başkanda çıkıp böyle böyle dicek konuya açıklık getirecek.
Muhalifler doğal olarak kongreye gitmesini istiyor bu olayı kendi lehlerine kullanıyorlar yerel basında.
İho gibi birisinden kurtulup bugünlere geldiğimizi çabuk unuttular.
Ben artık ciddi ciddi inanıyorum ki bu takımın yükselişe geçmesini istemeyen bir kitle var.
Başkanı beğeniyorum ve kendisine güveniyorum.

Tam bu günlere kadar başkan hakkında aynı şeyleri hissediyordum. Önce açılış kepazeliği, sonra düzenin çarklarına kırmızı güller dağıtması, o düzene karşı tam 15 mahkemeye çıktığımız dava hakkında saha sonuçlarından sonra konuşmaya bile tenezzül etmemesi, yıllardır ne şikesi sahada eriyorsunuz diyen güruhun hayalindeki gibi bir başkan profili çizmesi, referandumdan önce o düzenin güç gösterisi yaptığı programlara katılıp kol kola pozlar vermesi başkan hakkındaki görüşlerimi tamamen tersine çevirdi.

Soner Albayrak
28.04.2017, 01:17
Ya şu adamları bir araya getirecek değerli kişiler yok mu bu camiada?

Bu huzursuzluklar devam ederse eninde sonunda saha içine yansıyacaktır bu durum. Olmaz demeyin.

Gokhlayeh
28.04.2017, 01:18
Benim ikisene de sempatim yok. İkisinin de egoları tavan. Ahmet Çubukçu'ya daha çok yakınlık duyuyorum.
Muharrem Usta'yı desteklemiştim, ama Hekimoğlu insan olarak daha iyi bir başkan olurdu.

Saint Castillo
28.04.2017, 02:21
"haber sitemizin imtiyaz sahibi Halil Şanlı’ya özel açıklamalarda... "

Gazeteci insan hava atacak diye mi bu tahribata maruz kaldık ?

Başkanın düzencilikle eleştirilmesi doğal ama şehrin düzene sosyal olarak duyduğu yakınlık varken Trabzonspor ne tür bir reformla kendisini bu yozluktan kurtarır ve yoluna devam eder ?

sasone
28.04.2017, 02:41
Başkanın bu tür tartışmalı bir gazeteciye röportaj vermesi hata,söylemediği şeyleri de eklemiş olabilir,içerik doğruysa da ayıp etmiş,yine de başkanı hemen tefe koymanın bir anlamı yok,başkanlık yaptığı dönemde en dikkat çeken özelliği hatalarını fark edebilmesi ve bunları düzeltebilmesi.
İlk defa Trabzonspor gibi ülke gündeminde etki yapan büyük bir kurumun başında olması onun da tecrübe ettiği yeni bir süreç,bu konuda yapıcı olmak zorundayız.

Nevzat Aydın,Trabzonspor için popüler ve üst tabaka içinde kendi ilişkileri olan değerli bir yönetici,iyi de Trabzonsporlu,onun da bu konuda yanlışları oldu,egoları yüksek insanların aynı ortamda oluşu bunları doğurur.
Örnek olarak Nevzat Aydın'ın Orduspor'un küme düştüğü gün attığı twit bence çok büyük bir ayıptı,başkan da bunu düzeltmişti.Oluyor bu tür şeyler.

batuhanTs
28.04.2017, 06:36
acaba bunun sebebi usta mi.bir oncekimı ???

Vallaha usta bi oncekini aratmiyor sağolsun bir önceki acik acik yapiyordu o islerdi simdi ise gizli kapakli yapiliyor bence bu durum daha kötü

Fatih Çelik
28.04.2017, 06:49
Yetetince toprak attıysanız mermer ve mezar taşı siparişi vericem ben de eksik yok değil mi :)

61_Hasan_69
28.04.2017, 06:56
size çoban lazım. çobanlar müstahak

Çobanlar bile fazla bu ve bunun gibilere

Doğukan Uçan
28.04.2017, 07:19
gs maçı sonrası yönetimde sıkıntı var demıstım

Mehmet Fatih Silik
28.04.2017, 07:28
Eğer röportaj doğruysa transferleri demek ki herkes yapmamış. Bu olmaz!

Yiğit Gayretli
28.04.2017, 07:59
Transferi o yaptı, bu yaptı gibi söylemler boş. Başkan da bir karar vermeli. Sezon başında "transfer işinde yetkisi olan tüm kurul ve kişilerin ortak karar kıldığı futbolcuları aldık." demişti. Şimdi "şunu o aldı, berikini de ben aldım." gibi cümleler boştur.

Travelair
28.04.2017, 08:40
Belki biraz yersiz olacak ama bu örneği vermek durumundayım. Bazılarının hali Hz. Musa'nın binbir çabayla firavundan kurtarıp özgürlüğüne ulaştırdığı, zulümden kurtardığı ama gittiği yerde biraz fazla kalınca onu unutup yeniden altından buzağı döküp ona tapmaya başlayan Yahudi halkının haline benziyor. Onca doğruyu yapan adamın bir falsosunda hemen sırtını dönen bir yapısı var bazı arkadaşların. Acaba öyle mi demiş, yoksa öyle mi yansıtılmış, içerde ne dönüyor, başkanı bekleyelim bakalım ne diyecek demeden hemen verip veriştirmeye başlanmış. Kusura bakmasınlar, maalesef bazıları gerçekten nankör, nankör...

Karmam
28.04.2017, 09:23
Transferi o yaptı, bu yaptı gibi söylemler boş. Başkan da bir karar vermeli. Sezon başında "transfer işinde yetkisi olan tüm kurul ve kişilerin ortak karar kıldığı futbolcuları aldık." demişti. Şimdi "şunu o aldı, berikini de ben aldım." gibi cümleler boştur.
Ben aldım dememiş aslında transferleri bitirdim demiş. Yani kulübün oyuncuyu alıp almayacağına karar verme aşamasından değil oyuncunun ve takımının ikna edilmesi aşamasından bahsediyor.

Bu da yeni bir şey değil bildiğim kadarıyla bu arada çünkü en azından Onazi transferinde başkanın süreç uzadıktan sonra İtalya seferi yaptığını Twitter'da yer bildiriminden biliyoruz.

Ertan 51
28.04.2017, 09:33

Su vaziyette giden takimin uzerine garip bir kisiye saçma sapan bir röportaj vermek tek kelime ile IHANETTIR bu haftadan sonra olusacak olumsuz tablo ustanin eseridir

Yanlış oldu mu hepimiz eleştiriyoruz,
benim de bu başlıktaki son mesajım eleştiri üzerine,
fakat eleştirmek ayrı şu üstteki mesajlar ayrı,

eğer bu insan gerçekten Trabzonsporlu ise diyecek söz bulamıyorum ben.

Oğuz ZEYTİN
28.04.2017, 09:50
Bu herc-ü merç gündemin arasında başkanın açıklamaları içine önemli bir detayı atlıyoruz. Yıllardır savunduğum şeyi söylemiş: Bütün spor kulüpleri 3-4 kişilik yöneticilerle idare ediliyor. Trabzonspor’un tarihine de baktığımızda 2-3, bilemediniz 4 kişilik bir çekirdek yönetici kadrosu görüyoruz. Her dönem öyle olmuş. Aynı şekilde bugün dahi İstanbul kulüplerinin 3-3buçuk kişiyle yönetildiğini bizzat biliyorum. O nedenle şahsi kanaatim, bir kulüp için 15 kişilik yönetimler bile çok fazla! Yönetim en fazla 5 kişi olmalı. Geri kalan işler, profesyonel kadrolarla halledilmeli. Çok yönetici olması, ‘çok icraat’ anlamına gelmiyor."

Son kongreden önce forumda bu konuya dikkat çekmiştim, daha iki gün önce biler mevzusunda "kurumsallaşma" denilen soyutluktan sıyrılıp PROFESYONELLEŞMEK gerektiğini yazmıştım. Kongreden önceki gece, kulüp yönetim ve hukuk kurullarında yer almış bazı kişilerle fikir teatisinde bulunurken şahsi önerim olarak da bunu ileri sürmüştüm. Lakin aralarında iş adamlarının da olduğu heyete, olabildiğince sade bir dil kullanmama rağmen derdimi anlatamamıştım. Hazindir; bunu anlamamaları, kendi işlerindeki başarıların inkarı ya da tesadüf olduğunu da göstermekteydi.

Eğer bir gün gerçek manada profesyonelleşebilirsek, zaten "transferi sen yapmıştın, yok ben yapmıştım" tartışmaları doğmaz. Herkesin işi, sorumluluğu, sınırı, yetkisi, adı, sanı bellidir. Aksi durumlarda ise bizde yaşanan süreç gibi başarıyı herkes sahiplenmeye çalışırken, başarısızlık anında cami avlusuna bırakılan günahsız bebek gibi kalıyor Trabzonspor.

Buna önce basketbol takımından başlamalı başkan. Ne iş yaptığı belli olmayan onlarca adamı yönetici diye doldurdular... Bir ikisi hariç maça dahi gitmiyorlar. Ardından daha önce detaylıca aktardığım şekilde

Mali işler,
Pazarlama,
Sağlık işleri,
Atletik yönetim,
Tesis yönetimi,
Satın alma,
Ulaşım,
Halkla ilişkiler - medya,
Dış ilişkiler gibi sportif operasyon harici işlere profesyoneller atanmalı.

Guroni
28.04.2017, 09:50
Hatam varsa düzeltirseniz iyi olur.

Benim hatırladığım kadarıyla Başkan ligin ilk yarısında mali kriz var deyip kurduğumuz scout ekibinin bize verdiği listenin 3 - 4 sırasındaki oyuncuları alabildik demişti. Şimdi sorarlar o günlerde parasızlıktan bunları aldık deyip yengilere taraftarın sesi çıkarmasın diye mi bu açıklamalar yapıldı. O zaman oyuncular kötüydü de galibiyetler artınca iyi mi oldu bunlar.

Bu manasız tartışma (Ben Nevzat Aydın'ı severim ama) Aydın'ın Şampiyonlar Liginde Real Madrid'in golünü atan oyuncunun bizimde Transfer listesinde olduğunu ama parasızlıktan alamadık demesiyle, scout ekibi işini iyi yapmış ama yönetim yeterli parayı ortaya koyamamış o yüzden de bu transferler olmadı demesiyle ortaya çıktı.

Ben Hacıosmanoğlunu bir tek neden seviyordum neyse o. Ama şu an.....

muratt
28.04.2017, 10:41
Scout ekibinin yaptığı transferler yanlış oldu, tutmadı denebilir ama Scout sistemi yanlış bir sistem diyemeyiz.

Sistem doğru bir sistem kesinlikle, siz doğru sistemde ısrar ederseniz uzun vadede kazanırsınız her zaman. Malesef bu mantığı bizim camia bir türlü anlamıyor. İstiyoruz ki yıldız transferler gelsin, FM oynar gibi kadro yapalım. İHO zamanında yaptık, sonuç ortada, kimse akıllanmıyor.

İlk yarı kötü sonuçların faturası scout ekibine çıktı. Oh ne kolay iş. Baştan takım kuruluyor, kolay iş mi bu işler ? Ben de diyorum o zaman Ekici yerine Yazıcı ile başlasaydık sezona çok farklı olurdu. Aksini nereden bileceğiz. Evet, Suk ve Ramil özellikle yanlış transferlerdi ama özellikle Castillo, Durica ve Onazi bence doğru hamleler oldular. Zamanla daha iyi göreceğiz bunu. Anlık başarı olarak değil de iskelet kurma süreci olarak bakmak lazım bu sürece.

Ben şahsen yönetimde tek aklı başında adam olarak hala Nevzat Başkan'ı görüyorum. Öylesine bir sinirle atılmış bir tweet olduğuna da inanmıyorum, adam muhtemelen pasifize edilmek isteniliyor ve bununla savaşıyor, o yüzden özel değil de tweet ile herkese açıp tepkisini ortaya koyuyor. Çünkü biliyorki pasifize edilirse kulüp yine iş bilmezlerin elinde oyuncak olacak ve buna karşı mücadele veriyor. M.Usta'nın niyetine inanıyorum ama iş bilirliği büyük soru işareti benim için.

TSelif
28.04.2017, 10:48
Halil Şanlı ile yapılan bir sohbeti çarpıtarak ropörtaj haline getirmiş bu adam. Çoğu yalan. İlk önce de başkan aramış Nevzat Aydın'ı şimdilik herşey yolunda. Zaten dün Nevzat Aydın da buna benzer bir açıklama yaptı. Konuştuk bir kısmı doğru bir kısmı yalan diye...
Başkana yakın bir isimden aldığım bilgiler bu yönde .

Cagdas Topal
28.04.2017, 10:49
Olay basit siyasi düşünceleri sebebiyle Nevzat Aydın ' ın istifaya zorlandığını düşünüyorum. Muharrem Usta yanlış yapmıştır siyasi rant uğruna yol arkadaşını satman ne kadar doğru. Ayrıca ben,ben,ben ile bu kulüp bir başarıya sahip olamaz seneye bu alınan adamlar başarısız olunca ne diyecek? Hadi onu geçtim şampiyonluğa oynadık bu ben yaptım lafı başımıza dert açar ben söyleyeyim. Nevzat Aydın ' a kızmaya gerek yok adam son derece haklı. Sen asbaşkansın ve senin şiddetli tartıştığın istanbul yalamalarıyla başkan kol kola ardından da bu röportaj. Ayıp yahu bu nedir.

batuhanTs
28.04.2017, 10:58
Yanlış oldu mu hepimiz eleştiriyoruz,
benim de bu başlıktaki son mesajım eleştiri üzerine,
fakat eleştirmek ayrı şu üstteki mesajlar ayrı,

eğer bu insan gerçekten Trabzonsporlu ise diyecek söz bulamıyorum ben.

Siz mi karar veriyorsunuz kimin hangi takimi tuttuğunu anlamadim su forumda ben merkezli her seyi ben bilirim edasıyla konusan insanlarin amacını

amasya0561
28.04.2017, 10:59
Yetetince toprak attıysanız mermer ve mezar taşı siparişi vericem ben de eksik yok değil mi :)

acele etme kardeş daha dur toprakla yetinmez üstüne betonda dökerler.

TSelif
28.04.2017, 11:00
Bizim en iyi yaptığımız şey bilgi sahibi olmadan muhteşem yorumlar yapmak. Buna ben de dahilim :)

artvints
28.04.2017, 11:04
ben yaptım ben ettim kısmının çarpıtma olduğu çok açık. başkan klübün itibar sorunu var, transferlere ben gitmek zorunda kaldım diye çok kez açıklamıştı. aynı konu transferleri ben yaptım diye çıkmış röportajda. tabi ki videoda gördüğüme inanırım, yalancı basına değil.

her şeyi siyaset odağında tartışmaya meraklıyız, konu siyaset olmasa da oldu diyecekler zaten çok fark etmiyor. nevzat aydın'ın görüşü zaten belli, en baştan birlikte olmazlardı. muharrem usta bu kadar dar görüşlü bir insan olamaz. saral, ali egemen ile gitmez bu işler yanlışa düşmesin. bunlara kalsa hoca kovulmuştu.

selcuk
28.04.2017, 11:19
ilk denilen neden bunu sosyal medyaya tasiyorsunuz

oraya tasimadan bir tel. acsan demek sorun kalmayacak

bukadar egitimli insanlarin bukadar kolay aldanmalari hicte normal degil

amasya0561
28.04.2017, 11:25
Bizim en iyi yaptığımız şey bilgi sahibi olmadan muhteşem yorumlar yapmak. Buna ben de dahilim :)

hastalıgın teşhisi bu işte.
en basit örneği,burda daha stad yapılırken yok merdivenler sarıya boyanacakmış diye iddaa edildi neler yaşadık neler. yönetime küfürler istifaya çagırmalar.
ula bi durun yaa boyansında ondan sonra yıkalım yakalım. sonuç ne oldu.
yok çimler şöyleymiş yok patates tarlasıymış aralar boşmuş beceriksizlermiş. işte gelinen noktayı hep beraber görüyoruz. demekki bazen biraz sabır gerekli.
bu günlerde spor kamuoyunun gündemi ne. Trabzonspor. nedenmi şampiyon belli heyecan kalmamış. TS taraftarı olsun olmasın spor sohbetlerinde TS nin şb ve gs yi geçip geçemeyecegi konuşuluyor. bırakında zevkini çıkaralım bu sezonluk bunun. seneye de hepsine korku salalım birbirimizi yiyecegimize.

tRaiNer
28.04.2017, 11:38
ilk denilen neden bunu sosyal medyaya tasiyorsunuz

oraya tasimadan bir tel. acsan demek sorun kalmayacak

bukadar egitimli insanlarin bukadar kolay aldanmalari hicte normal degil

Bu kadar zeki , vizyonlu ve mesleki anlamda profesyonel bir insan olan başkanın 'çıkabilecek polemikleri bildiği halde' bu tarz açıklamalar yapması da hiç normal değil bizce.

Adem Akyüz'
28.04.2017, 11:39
Halil Şanlı ile yapılan bir sohbeti çarpıtarak ropörtaj haline getirmiş bu adam. Çoğu yalan. İlk önce de başkan aramış Nevzat Aydın'ı şimdilik herşey yolunda. Zaten dün Nevzat Aydın da buna benzer bir açıklama yaptı. Konuştuk bir kısmı doğru bir kısmı yalan diye...
Bu güzel haber işte.

BySeHzAdE
28.04.2017, 11:48
Başkanın hep arkasındaydım bundan sonra destek olmaya devam edeceğim. Biraz hoşgörü öneriyorum bazılarına.

Aydın Tiryaki
28.04.2017, 11:54
Belli ki röpörtajı yapan şahsın işgüzarlığı. Bu forumda çabuk gaza gelen çok insan var. Önce bir olay nedir anlamadan dinlemeden hurra saldırıya geçmek doğru değil. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım.

TSelif
28.04.2017, 11:56
Affedilemez bir hata ( şike konusunda mesela) yapmadığı sürece ben de başkanın arkasındayım :)

Travelair
28.04.2017, 11:58

Öyle diyorsunuz ama böyle bir haber var. Başkan Nevzat Bey'le konuşmasına rağmen o tweetleri atmış Nevzat Bey, eğer haber doğruysa. Yok eğer anlaşmazlık bittiyse o tweetlerin silinmesi lazım. Bugün onu bekliyor olacağız

Fatih Özkan
28.04.2017, 11:58

Sevindim. :)

Ozan Gözaçan
28.04.2017, 12:01
bazen uzun uzun yazıp siliyorum ... diyorum ki ne gerek var anlamyacaklar zorlama ... içimden güzelce bir selam yolluyorum bütün sevenlerime :) ... sonra düşünüyor ve sadece YAZIK diyorum ...

Yazık ulan size YAZIK ...

TSelif
28.04.2017, 12:06
Başkan tamamen suçsuz demiyorum ki ama belli ki öyle ya da böyle bir şekilde konuşulup anlaşıldı. Belki de takımın iyi gidişini bölmemek için şu an sessiz kalınıyor. Ve başkan bu tür polemiklere sosyal medya aracılığı ile girmiyor.
Bekleyelim görelim o zaman :)

Ben sadece başkan Nevzat'ı siyasi görüşünden dolayı şutlamak için bu yolu seçti söylemlerini biraz acımasız buluyorum o kadar ..
Bunun yolu bu değil. Başkan böyle alengelli işleri seven biri değil :)

Mehmet Cihan Kocaman
28.04.2017, 12:10

İkidir böyle diyosun şu başkana yakın olan ismi merak ediyorum artık :D

Madem öyle artık maça odaklanalım yarın kazanırsak 4. sıraya çıkıyoruz ama biletlere ilgi az.

Karmam
28.04.2017, 12:10
Öyle diyorsunuz ama böyle bir haber var. Başkan Nevzat Bey'le konuşmasına rağmen o tweetleri atmış Nevzat Bey, eğer haber doğruysa. Yok eğer anlaşmazlık bittiyse o tweetlerin silinmesi lazım. Bugün onu bekliyor olacağız
doğrudan bir diyalogları oldu mu bilmiyorum ama nevzat aydın twitter'dan röportaj için bu haberin doğruluğunu teyit ettim dedi. tabi nasıl teyit etti, orasını bilmiyoruz.

aralarında konuşup anlaşamadıkları ne bu kadar ben anlamadım. onazi bero castillo öyle çok matah transferler değil. fena değiller ama üzerlerine tartışılacak adamlar kesinlikle değil. övünülecek 2 transferi bu sezonun pereirra ve mas

amasya0561
28.04.2017, 12:13
Yasinizdan basinizdan utanin asil size yaziklar olsun 47 yasina gelmis adam insanlara iftira atiyor benim Trabzonspor lulugumu sorgulamak sizin haddinize değildir terbiyesizligin lüzumu yok

kusura bakmada kardeş sizde başkanın Trabzonsporlulugunu sorguluyorsunuz.

Karmam
28.04.2017, 12:27
Muharrem usta nin ben Trabzonspor lu oldugunu düşünmüyorum

benim Trabzonspor lulugumu sorgulamak sizin haddinize değildir

şu da dursun şurda. senin haddine muharrem usta'nın trabzonsporluluğunu sorgulamak.

Oğuzhan Turhan
28.04.2017, 12:46
Her şey güzel de içimizdeki fitnecileri ne yapacağız?
Hani başkan siyasi görüşünden ötürü Nevzat Aydın' ı göndermek istiyordu?
Halil Şanlı' ya giydiriyoruz eyvallahta, içimizdekilerde onlardan aşağı değil!!!

Mehmet Fatih Silik
28.04.2017, 13:35
Plan yapmayın plan...tutmaz Karadeniz'de :)

Ertan 51
28.04.2017, 14:25

Cumaya gittim geldim mesajlar silinmiş sonradan ne yazıldı bilmiyorum.

Yalnız yönetici kardeşlerime sitemimdir,
en ufak bir sisli havayı bulur bulmaz Trabzonspor başkanına ajan denilen bu ve buna benzer mesajların hala daha nasıl durduğunun,cezai işlem uygulanmamasının da bir izahı olmalı.

srmnlii
28.04.2017, 14:34

en ufak bir sisli havayı bulur bulmaz Trabzonspor başkanına ajan denilen bu ve buna benzer mesajların hala daha nasıl durduğunun,cezai işlem uygulanmamasının da bir izahı olmalı.

+61 M. Ustanın şahsı umrumda değildir ama söz konusu Trabzonspor başkanıysa böyle bir hakaret olamaz,yapılamaz,yapılmasına göz yumulamaz.. en acilinden cezai işlem gerekiyor..

Mehmet Cihan Kocaman
28.04.2017, 14:35

Katılıyorum Ertan abime.
Yıllar önce Nevzat Şakara sinirden bela okuduğum için ceza almıştım tek cezam da oydu hala içimde yaradır :(

selcuk
28.04.2017, 15:57

nevzat aydin silmez, bosuna beklemeyin

büyük süpriz olur

tRaiNer
28.04.2017, 16:14
Başkan tamamen suçsuz demiyorum ki ama belli ki öyle ya da böyle bir şekilde konuşulup anlaşıldı. Belki de takımın iyi gidişini bölmemek için şu an sessiz kalınıyor. Ve başkan bu tür polemiklere sosyal medya aracılığı ile girmiyor.
Bekleyelim görelim o zaman :)

Ben sadece başkan Nevzat'ı siyasi görüşünden dolayı şutlamak için bu yolu seçti söylemlerini biraz acımasız buluyorum o kadar ..
Bunun yolu bu değil. Başkan böyle alengelli işleri seven biri değil :)

Başkan polemiklere girmiyor böyle bir insan değil falan diyorsunya şunu bilmeni isterimki bu cümlen gerçekten komik ötesi.

Muharrem Usta her platformda şahıs ayırt etmeksizin röportaj veriyor. Yaptığı açıklamaların kimler tarafından nasıl anlaşılacağını ya da yorumlanacağınında gayet farkında olan zeki bir insan.

Takımın üst seviye performans sergilediği ve başarı grafiğini yükselttiği, birlik beraberlik havası yakalanan şu günlerde bu şekilde gündem yaratarak Trabzonspor'a zarar veriyor.

Basında çıkan bir açıklamayla forumun nasıl karıştığını görüyorsunuz. Birde dışarıdaki milyonlarca sayıda taraftar kitlesini düşün.

Trabzonspor'un başarısı her konudan her tartışmadan öndedir bizim için. Kimse başkan siyaset yapmıyor demesin.

Biz Muharrem Usta'ya Trabzonspor'u onurlandırdığın müddetçe arkandayız dedik diye. Birileri gibi ego yaparak tek adam imajı vermesin kimseye.

Umuyoruzki basınla olan ilişkilerini dizginler ve büyük Trabzonspor'umuzu hakettiği makamlara taşır.

TSelif
28.04.2017, 17:18
Eyy ALLAHım .. Tamam tamam başkan Trabzonspor'a zarar veriyor evet..
Takım iyi giderken dur ben bi ortalığı karıştırayım canım sıkıldı bu güzelliklerden demiştir büyük ihtimal.
Neyse konu kapanmıştır benim için :)

ccd6167
28.04.2017, 18:12
Vay be. Nevzat aydının başarısı harvard da derselere konu olmuş .. Cidden gurur duyulası başarı.. Hepsi bizim.. Değerlerini bilmek lazım..

Mert Acar
28.04.2017, 19:44
Yarın umarım zagor reyiz maça gelir ve tüm yönetim birlik mesajı verir..

memozcan
28.04.2017, 19:51
arkadaşlar

bu adam teknik direktör mü? evet. lisans filan yapmış, bu işi yapmaya karar vermiş ve yola çıkmış mı? evet. artık iş bulabilir mi? bulamaz. bu kadar.

ben bu adamın çok iyi bir kariyeri vardı tarzı bir şey mi söyledim? benim söylediğim geçen sezon trabzonspor'la yaşadığı başarısızlıklar sonucu ilerde bir kariyeri olamayacağı. bu da gayet net. benim bu yazdığımı okuyup da hami'nin çok iyi bir teknik direktörlük geçmişi olduğunu söylediğim anlamını çıkartmak için kıt olmak lazım.

benim söylediğim şu. hiçbir aklı başında teknik direktör normal koşullar altında geçen sezon ortasında trabzonspor'un başına gelmezdi, nitekim gelmedi de. hami de yarım sezonu geçiştirmesi için getirildi. geçici olarak geldiği de defalarca söylendi ve herkes tarafından da biliniyordu. taraftar da, yönetim de, basın da bu kararın arkasındaydı çünkü en doğru karar buydu.

nitekim şu anki teknik direktörümüz ersun yanal bile geçen sezon ortasında gelmeyi reddediyor. ötesinde, eğer geçen sezon ortasında gelmiş olsaydı hem geçen sezon 2. yarısının başarısızlıkları, hem de bu sezon ilk yarısının başarısızlıklarıyla çok büyük ihtimalle şubat ayını görmeden ya istifa eder ya da kovulurdu, biz de şu anki tabloyu göremezdik.

anlatabiliyor muyum neden hami'nin geldiğini? aklı olan gelmezdi ve nitekim gelmedi de çünkü. hami de trabzonlu ve trabzonsporlu olduğu için geldi. yoksa o da gelmezdi.

o yüzden hami'yi getirdi diye muharrem usta'yı suçlarken evvela kendinize bir sorun, cevabını biliyorsanız da bize de söyleyin, hami gelmeyecekti de kim gelecekti, sonucu ne olacaktı?

yazınızda bir çok hata var.. bir kere haminin teknik direktör olduğunu belirtmişsiniz ama bu doğru değil.. lisansı falan bile doğru dürüst yoktu.. adam ilk seferinde MRAnın yardımcısı olarak geldi ve başarısızlık her ne hikmetse MRAya kesildi hami ise hocası görevden alınmasına rağmen teamüllerin aksine görevine devam etti.. normalde ben hocamla geldim hocamla giderim demesi gerekirdi..

o şartlarda trabzonsporun başına kimse gelmezdi demişsiniz ama örneğin yılmaz vural her çağırılan yere gidiyor.. yılmaz vural ile hamiyi kıyaslamak ise yılmaz hocanın birikimine hakaret olur..

hami bize gelerek gelecekte olmayacak olan kariyer ihtimalini de bitirdi demişsiniz.. bakın bu doğru ama o kariyer zaten olmayacaktı.. çünkü bu adam teknik direktör değil..

taraftar istedi mi? kısmen evet.. hami başlığında bile görebilirsiniz.. şahsen ben haminin hayati bir hata olacağını gelmeden önce de yazdım, geldiğinde imzamı "hami pişmanlıktır" şeklinde değiştirmiştim.. yöneticilerin bizden daha iyi bu işleri bildiği için yönetici olmaları gerekmez mi?

son kez diyeyim hami ustanın en büyük hatasıdır.. ve tarihimizdeki en büyük hezimetlerin de mimarıdır.. hami yerine kim mi gelmeliydi? hüseyin kalpardan mesut bakkala kadar 20 civarında hoca hamiyi teknik direktörlükte cebinden çıkarır ve hepsi için de trabzonsporda çalışmak hayatlarının nirvanası idi..

ibrahim
28.04.2017, 23:42
Başkanın hep arkasındaydım bundan sonra destek olmaya devam edeceğim. Biraz hoşgörü öneriyorum bazılarına.

Şikede adım atıp, düzeni sevip okşamayı bırakana kadar benden hoşgörü falan yok. Kendi kanımdan canımdan bile önemli iken bana bu hadise, başkanı maşkanı sallamam ben. Önce o işin peşine düşecek, het daim peşinde olacak. O işi unutmayacak, unutturmayacak, varlığını kabul edecek. Asli görevi budur. Ondan sonra hoşgörünün alasını görür benim gibilerden.

Karmam
29.04.2017, 12:11
yazınızda bir çok hata var.. bir kere haminin teknik direktör olduğunu belirtmişsiniz ama bu doğru değil.. lisansı falan bile doğru dürüst yoktu.. adam ilk seferinde MRAnın yardımcısı olarak geldi ve başarısızlık her ne hikmetse MRAya kesildi hami ise hocası görevden alınmasına rağmen teamüllerin aksine görevine devam etti.. normalde ben hocamla geldim hocamla giderim demesi gerekirdi..

o şartlarda trabzonsporun başına kimse gelmezdi demişsiniz ama örneğin yılmaz vural her çağırılan yere gidiyor.. yılmaz vural ile hamiyi kıyaslamak ise yılmaz hocanın birikimine hakaret olur..

hami bize gelerek gelecekte olmayacak olan kariyer ihtimalini de bitirdi demişsiniz.. bakın bu doğru ama o kariyer zaten olmayacaktı.. çünkü bu adam teknik direktör değil..

taraftar istedi mi? kısmen evet.. hami başlığında bile görebilirsiniz.. şahsen ben haminin hayati bir hata olacağını gelmeden önce de yazdım, geldiğinde imzamı "hami pişmanlıktır" şeklinde değiştirmiştim.. yöneticilerin bizden daha iyi bu işleri bildiği için yönetici olmaları gerekmez mi?

son kez diyeyim hami ustanın en büyük hatasıdır.. ve tarihimizdeki en büyük hezimetlerin de mimarıdır.. hami yerine kim mi gelmeliydi? hüseyin kalpardan mesut bakkala kadar 20 civarında hoca hamiyi teknik direktörlükte cebinden çıkarır ve hepsi için de trabzonsporda çalışmak hayatlarının nirvanası idi..

Güzel kardeşim. Bahsettiğin isimlerin hiçbiri, şu enkaza gelip de 4 ayda kendini rezil etmez. Sebebi de şu, sen adama diyorsun ki, şu futbolcu müsvetteleriyle yarım sezon geçiştir, sonra biz seni gönderip başkasını getireceğiz zaten. Bunu senin saydığın isimler kabul etmez.

Son olarak da iki hezimet için şunları söyleyeceğim. Kasımpaşa maçında lise takımı oynadı. Antalya maçında da Onur o 7 golün hiçbirini yemezdi. Esteban kovalıkta çığır açtı o maçta. Üzerine gelen topları gole çeliyor resmen.

Bak ben görüp görebileceğin en anti-öz evlat insanımdır ama benim de o dönem için düşüncem bu işi Trabzonlu, gel-git konusunda ve tazminat/alacağı ücret konusunda bir problem çıkartmayacak birinin yapmasıydı.

Bunun da sebebinin başlıca örneği bu sezon Galatasaray. Şimdi bu adamlar Tudor'u getirdi ne oldu? Neden böyle bir şey yaptılar hedef ne? Şu an sen Dursun Özbek'e sor gelecek sezon Tudor duracak mı diye, sana garanti ediyorum hiçbir fikri yoktur. Böyle bir bilinmezliğe sürüklüyor takımı.

Şimdi Muharrem Usta "Lucescuvari" bir hoca sözü verdi ki bence Ersun Yanal'ın rolü bu tanıma uyuyor. Yani sadece skor üzerinden değerlendirilecek biri değil, takımda kalıcı olacak, bütün futbol işleriyle ilgilenecek ve Trabzonspor'u "oluşturacak" bir görevde Ersun Yanal.

Yılmaz Vural, Hüseyin Kalpar, Mesut Bakkal hiçbiri bu bağlamda kabul görecek isimler değil. O yüzden sen bu adamlara şunu söylemek zorundasın: "Bizim seninle işimiz 4-5 ay, sonrasında gideceksin". Bunun da ötesinde senin bunu taraftara da açıklaman lazım. Yani adamın gururuyla da oynarsın. Bunlar kariyerli, saygıdeğer isimler, gel-mez-ler. Neden gelsin yahu? Mal mı bu adam, 4 aylığına Aykut Demir için mi gelsin, her maç stadı yakan taraftar için mi gelsin, haciz kamyonlarını görmeye mi gelsin?

Sen bak her şeyi geçtim bana şu sorunun cevabını ver. Eğer Trabzonspor o dönem Mesut Bakkal'la 0.5+1 yıllık sözleşme imzalasa, taraftarın tepkisi ne olurdu buna? Hami olunca gönül rahatlığıyla diyorsun ki bu adam her türlü sezon sonu gidecek. Yılmaz Vural gelse hepimiz tutuşurduk burada. Trabzon yıkılırdı bu mu Lucescuvari hoca diye. Ondan sonra başkan çıkıp ne diyecek, Mesut Bakkal gelecek sezon yardımcılık yapacak mı diyecek, Yılmaz hocayı sezon sonu göndereceğiz mi diyecek? Adamlar Türk futbolunun saygıdeğer isimleri öyle ya da böyle, sana şaklabanlık niye yapsın?

Ayrıca dediğim gibi kimseyle de bir alakası yok bu skorların. Esteban'ın kovalığı başka bir şey değil.

memozcan
29.04.2017, 17:36
Güzel kardeşim. Bahsettiğin isimlerin hiçbiri, şu enkaza gelip de 4 ayda kendini rezil etmez. Sebebi de şu, sen adama diyorsun ki, şu futbolcu müsvetteleriyle yarım sezon geçiştir, sonra biz seni gönderip başkasını getireceğiz zaten. Bunu senin saydığın isimler kabul etmez.

Son olarak da iki hezimet için şunları söyleyeceğim. Kasımpaşa maçında lise takımı oynadı. Antalya maçında da Onur o 7 golün hiçbirini yemezdi. Esteban kovalıkta çığır açtı o maçta. Üzerine gelen topları gole çeliyor resmen.

Bak ben görüp görebileceğin en anti-öz evlat insanımdır ama benim de o dönem için düşüncem bu işi Trabzonlu, gel-git konusunda ve tazminat/alacağı ücret konusunda bir problem çıkartmayacak birinin yapmasıydı.

Bunun da sebebinin başlıca örneği bu sezon Galatasaray. Şimdi bu adamlar Tudor'u getirdi ne oldu? Neden böyle bir şey yaptılar hedef ne? Şu an sen Dursun Özbek'e sor gelecek sezon Tudor duracak mı diye, sana garanti ediyorum hiçbir fikri yoktur. Böyle bir bilinmezliğe sürüklüyor takımı.

Şimdi Muharrem Usta "Lucescuvari" bir hoca sözü verdi ki bence Ersun Yanal'ın rolü bu tanıma uyuyor. Yani sadece skor üzerinden değerlendirilecek biri değil, takımda kalıcı olacak, bütün futbol işleriyle ilgilenecek ve Trabzonspor'u "oluşturacak" bir görevde Ersun Yanal.

Yılmaz Vural, Hüseyin Kalpar, Mesut Bakkal hiçbiri bu bağlamda kabul görecek isimler değil. O yüzden sen bu adamlara şunu söylemek zorundasın: "Bizim seninle işimiz 4-5 ay, sonrasında gideceksin". Bunun da ötesinde senin bunu taraftara da açıklaman lazım. Yani adamın gururuyla da oynarsın. Bunlar kariyerli, saygıdeğer isimler, gel-mez-ler. Neden gelsin yahu? Mal mı bu adam, 4 aylığına Aykut Demir için mi gelsin, her maç stadı yakan taraftar için mi gelsin, haciz kamyonlarını görmeye mi gelsin?

Sen bak her şeyi geçtim bana şu sorunun cevabını ver. Eğer Trabzonspor o dönem Mesut Bakkal'la 0.5+1 yıllık sözleşme imzalasa, taraftarın tepkisi ne olurdu buna? Hami olunca gönül rahatlığıyla diyorsun ki bu adam her türlü sezon sonu gidecek. Yılmaz Vural gelse hepimiz tutuşurduk burada. Trabzon yıkılırdı bu mu Lucescuvari hoca diye. Ondan sonra başkan çıkıp ne diyecek, Mesut Bakkal gelecek sezon yardımcılık yapacak mı diyecek, Yılmaz hocayı sezon sonu göndereceğiz mi diyecek? Adamlar Türk futbolunun saygıdeğer isimleri öyle ya da böyle, sana şaklabanlık niye yapsın?

Ayrıca dediğim gibi kimseyle de bir alakası yok bu skorların. Esteban'ın kovalığı başka bir şey değil.

yazınıza verecek cevabım yok.. yılmaz vural 3 maçlığına ptt ligine bile gidiyor bize mi gelmeyecek.. uzatmaya gerek yok, ustanın bu zamana kadar ki en büyük hatası teknik direktör olmayan hamiyi takımın başına geçirmesiydi ve tarihimizin en büyük hezimetine yol açtı bu tercih.. ister lise takımı oynasın ister u 17 takımı.. formasında trabzonspor arması varsa benim için farketmiyor..

Karmam
29.04.2017, 18:46
yazınıza verecek cevabım yok.. yılmaz vural 3 maçlığına ptt ligine bile gidiyor bize mi gelmeyecek.. uzatmaya gerek yok, ustanın bu zamana kadar ki en büyük hatası teknik direktör olmayan hamiyi takımın başına geçirmesiydi ve tarihimizin en büyük hezimetine yol açtı bu tercih.. ister lise takımı oynasın ister u 17 takımı.. formasında trabzonspor arması varsa benim için farketmiyor..

senin için fark etmiyor da rakip için fark ediyor sıkıntı orada.

yılmaz vural dışında söylediklerinin bir örneği yok. yılmaz vural gelseydi taraftar kulüp binasını basardı. hami'nin gelme sebebi belli ve kimse de sorgulamadı ama yılmaz vural gelseydi aylardır lucescu diyen başkan rezil olurdu. bir şey de değişmezdi zaten. olay esteban'da bitti, takım kötü oynamadı antalya maçında. kasımpaşa'ya karşı da hami yoktu zaten takımın başında. normal kadro çıksaydı bu sonuç olmazdı. 1461'de oynayamayan adamlarla maça çıkıyorsun.

memozcan
30.04.2017, 01:55
senin için fark etmiyor da rakip için fark ediyor sıkıntı orada.

yılmaz vural dışında söylediklerinin bir örneği yok. yılmaz vural gelseydi taraftar kulüp binasını basardı. hami'nin gelme sebebi belli ve kimse de sorgulamadı ama yılmaz vural gelseydi aylardır lucescu diyen başkan rezil olurdu. bir şey de değişmezdi zaten. olay esteban'da bitti, takım kötü oynamadı antalya maçında. kasımpaşa'ya karşı da hami yoktu zaten takımın başında. normal kadro çıksaydı bu sonuç olmazdı. 1461'de oynayamayan adamlarla maça çıkıyorsun.

la havle ve la guvvete!!!

kardeşim hüseyin kalpar, hakan kutlu, mesut bakkal, osman özköylü, engin ipekoğlu, okan buruk, erkan sözeri, sergen yalçın, mutlu topçu, kemal özdeş, samet aybaba, irfan buz, sait karafırtınalar, okan buruk, yusuf şimşek, yücel ildiz, metin diyadin... bunların hepsi hamiden üstündür ve bunun tartışması bile yoktur.. ve bunların hepsi 3 maçlığına bile trabzonsporun balına geçmek için bütün kariyerlerini feda ederler.. lütfen konuyu uzatmayın.. hami hoca değil ve bunların yanında solda sıfır kalır!!!