PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

x_man
14.12.2015, 17:50
Adamları bırakalım da işini yapsınlar zaten stadyumu doldurduğumuz kulübe üye olduğumuz yok(sözüm meclisten dışarı) bari köstek olmayalım...

Nazim Can
Atay Bey gerçek bir beyefendiydi, lakin kendi yönetimiyle uyum sağlayamadı. Süreci de sonucu da az çok biliyoruz.
Sadri Şener, büyük bir motivasyonla gelip başlarda harika işler yaptı. Sonrası malum. Ayrıca Beyefendiden çok komedyen imajı çizdi.
Muharrem Bey dengeli vasıflı ve edepli biri görüntüsü veriyor. İnşallah bozulmaz.
Kısa vadede Şenol Güneş tehlikesi yok. Önce BJK'dan ayrılıp ya da gönderilip boşta kalması gerek. Sonra Trabzonspor'un iyi bir kadro kurması. Ondan sonra kendisi sessiz sakin köşesine çekilerek adına çalışan kesimin faaliyetlerini bekler. Şu an Trabzonspor'u b.. götürüyor. Gelirse "Yıpranır"...

Cok pardon okumaya asagidan yukariya dogru yaptigim icin bir an "Senol Günes" ile " Yipranma" kelimesi ayni cümlede kullanilmadi sandim ama yanilmisim:)

poetricus
Yipranir demeyi unutmussun abi:)
Of of of Allah cezamı verecek...

DEEP BLUE
14.12.2015, 17:51
Abi ben dün Usta Lig tv deki giydigi Ceketin rengini pek begenmedim:) yalniz ciddiyim bu konuda hic tarzim degil benim o renk, Vira Bismillah:)

Usta için çok çalıştım, doğrusunu yaptım. Kulübümüz için büyük kazançtır. Yalnız iki konu var eleştirebileceğim:

1-) Şenol Güneş'i kurtarıcı sanması
2-) Ceket sorunsalı ( Renk/desen seçimindeki dayanılmaz yanlışlar )

muratt
14.12.2015, 17:51
Yeni başkandan beklentilerim :

- Para sorunlarını çözsün, oyuncuların ödemeleri düzelsin, UEFA'dan ceza almayalım.

- Teknik direktör istikrarı yakalasın. Lucescu ise Lucescu, Sadi ise Sadi. Benim tercihim Ersun, Ertuğrul veya Yılmaz Vural'dan biri ama farketmez. Her kim olursa olsun, önümüzdeki 3 yıl aynı hocayı görmek istiyorum. Kızacaksak da artık aynı hocaya kızalım. Sezon öncesi hazırlık kampını yapacak hoca 6 ay öncesinden bunun hazırlıklarına başlasın istiyorum. Kadro yap-boz tahtası olmasın artık istiyorum. Artık bir transfer sezonunu da menejerlerin oyuncağı olarak değil, hocanın bilgisi dahilinde yapalım.

-Transferler kampa yetişsin.

- Şike davasını futbolcuların ve taraftarın üzerinden çeksin, sadece hukuksal bir süreç haline getirsin istiyorum. Ama hukuksal olarak da her platformda sonuna kadar savaşalım istiyorum, kimseden korkmadan. Hakkımızı belki alamayacağız ama artık bu işin takımı ve taraftarı daha fazla kötü etkilemesine izin verilmesin istiyorum. Sadece kendimize zarar veriyoruz.

- Düzgün bir futbol şube sorumlusu bulunsun, takım içindeki kavgalar bitsin istiyorum. Futbolcular kardeş olsun tekrar. Problem çıkartan her kim ise de gönderilsin takımdan.

- Altyapıda reform istiyorum. Vizyon vizyon diyoruz, bu vizyonu alt yapıya da yansıtsın istiyorum. Alt yapıya yabancı hoca mı getirirler, altyapıdaki çocukları yurt dışındaki kamplara mı götürürler, altyapıdaki çocuklara psikolojik profesyonel pedagojik eğitim mi verirler bilemem. Ama artık bu işe el atsınlar. Muhammet Beşir'ler kaybolmasın artık, Gökdeniz'den ve F.Tekke'den sonra kuruyan altyapıya el atılsın. Altınordu ile yakın ilişkiler kurulsun. Yurt dışında da altyapıya önem veren takımlarla ilişkiler kurulsun, organizasyonlar düzenlensin.

- Altyapı hamlesine paralel olarak 1461 işine de el atılsın. 23-24 yaş üzeri oyunculara sınırlaması getirilsin, mesela max 3 oyuncu. 1461'deki 25 yaş üzeri oyuncular genç kardeşlerine yer açsınlar artık. Ve mümkünse yabancı bir hoca getirilsin, alman olur, hollandalı olur bilmem ama oradan oyuncu çıksın artık. Hem süper lige (takım para kazansın) hem de Trabzonspor'a oyuncu yetiştirsin 1461. Trabzonspor'un en önemli projesi olan ve belki geleceğini kurtaracak olan 1461'e hakettiği değer verilsin.

- Trabzonspor TV kurulsun.

- Stad işinin üzerine düşülsün, seneye muhakkak yetişsin. Diğer stadlar gibi uzayıp durmasın.

- Scout ekibi oluşturulsun. Abuk sabuk transferler dönemi kapansın.

- Takıma bir solbek alınsın.

- Üslubunu bozmasın. Bu takımın imajı düzelsin artık. Çok antipatik bir hale geldik, tekrar saygı duyulan bir takım olalım.

Nazim Can
14.12.2015, 17:54
Usta için çok çalıştım, doğrusunu yaptım. Kulübümüz için büyük kazançtır. Yalnız iki konu var eleştirebileceğim:

1-) Şenol Güneş'i kurtarıcı sanması
2-) Ceket sorunsalı ( Renk/desen seçimindeki dayanılmaz yanlışlar )

Aynen Senol Günesin gercek kapasitesini biz Bmn olarak cok iyi biliyoruz ama Usta bu konuda yaniliyor, o adam bildigin "Loser" Teknik Direktör kariyeri olarak diyorum, Ceket sorunsali bence cok sscanimizi sikacak gibi, insallah kendine senin benim gibi bir Yasam Kocu, stilist, falan edinmeyi ihmal etmez:)

Nazim Can
14.12.2015, 17:56
Ben nedense Lucescu olmazsa Ersuna dünden fitim, o Adam da o isik var aga, Adam bildigin buram buram kalite kokuyor, Dogru bir yönetimle cok büyük isler yapacak kapasite var o adamda.

x_man
Senol Hoca loser teknik direktör değildir de Trabzonspor'la miadını doldurdu artık tartışmanın anlamı yok önümüze bakmalıyız sürekli geriye dönmenin kimseye faydası yok

Yavuz Bektaş
Usta da hafif "öz evlat" sevgisi var ama vizyonu tarafından bastırılmış.Arada kendini belli etse de vizyon resmen susturuyor "öz evlat" sevgisini.Bunu da Trabzon doğumlu olmasına bağlayabiliriz.Tetikleyici unsurlar olmadığı sürece sorun yok.
Luce güzeldir ama Ersun olursa o da güzeldir.

poetricus
Ümit Abi, ve Nazım can,
Çarpılacaksınız, tez ağzınızı yıkayıp tövbe edin.

Cihad Varlı
14.12.2015, 17:57
Abi taraftardaki rahatlamaya bakar mısın ya... Başkanın ceket rengini tartışıyoruz, olay budur işte :)

Ümit abi, saygılar bu arada :)

DEEP BLUE
14.12.2015, 17:57
Aynen Senol Günesin gercek kapasitesini biz Bmn olarak cok iyi biliyoruz ama Usta bu konuda yaniliyor, o adam bildigin "Loser" Teknik Direktör kariyeri olarak diyorum, Ceket sorunsali bence cok sscanimizi sikacak gibi, insallah kendine senin benim gibi bir Yasam Kocu, stilist, falan edinmeyi ihmal etmez:)

Oğlum senle biz aristokrat seçkin bir zümrenin temsilcileriyiz. Bi farkımız olacak tabi... Usta kim... Altı üstü 22 hastanesi olan bir Trabzonspor başkanı... Elbet bir Nazım, bir Ümit, bir Ronin olamaz...

Nazim Can
14.12.2015, 18:00
Oğlum senle biz aristokrat seçkin bir zümrenin temsilcileriyiz. Bi farkımız olacak tabi... Usta kim... Altı üstü 22 hastanesi olan bir Trabzonspor başkanı... Elbet bir Nazım, bir Ümit, bir Ronin olamaz...

Ahahaha abi ronin ne ya Allah askina rep toplamak icin millete rica eden, yöneticilere yag yakmakdan baska fazla bir özelligi olmayan, günün belirli saatlerinde forumu trolleyen, bir üye, ama biz hic öylemiyiz, biliyorsun yani, yasam stilimizi az cok :)

Fatih Öztürk
14.12.2015, 18:01
ustaya haksızlık ediyorsun .usta kulübü haci den devraldı.tarihinin en kötü takımı en kötü borcu usta ya kaldı.en az bir sene beklemek lazım.

Ahmet tarihin en kötü takımı derken gene şakanı yaptın.

Nazim Can
14.12.2015, 18:02
Ümit Abi, ve Nazım can,
Çarpılacaksınız, tez ağzınızı yıkayıp tövbe edin.

Kiremitüstüne cikip tek ayak üzerinde banyo yapip, tövbe istigfar edecem abi ama az yeterli seviyeye ulasmam lazim, Ümit abiyi bilemem ama :)

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:02
Ahahaha abi ronin ne ya Allah askina rep toplamak icin millete rica eden, yöneticilere yag yakmakdan baska fazla bir özelligi olmayan, günün belirli saatlerinde forumu trolleyen, bir üye, ama biz hic öylemiyiz, biliyorsun yani, yasam stilimizi az cok :)

Bilmem mi.. En son attığın fotodan beri uyku problemi yaşıyorum :-)))))

Oğuz B.
14.12.2015, 18:03
Ceket o kadar da kötü değil etmayın. :)

DEEP BLUE

Ama kötü...

Nazim Can
Bilmem mi.. En son attığın fotodan beri uyku problemi yaşıyorum :-)))))

Abi sana ben neden rep atamiyorum :) ????? cok denedim olmuyor, bir engel falan mi var???

Nazim Can
14.12.2015, 18:05

renk secimi kötü. italyan kesim olmasi iyi, icinde emanet gibi durmuyor, ama acilen klasik renklere dönmesi lazim, diye düsünüyorum:)

DEEP BLUE
Abi sana ben neden rep atamiyorum :) ????? cok denedim olmuyor, bir engel falan mi var???

Bilmiyorum Nazım'ım. Başkaları da atamıyormuş. Anlamadım bi türlü...

artvints

arada başkalarına da vermen lazım :)

61ronin61
14.12.2015, 18:06

forumda beni en çok kıskanan şahıs budur.

sayın adminlerim gördüğünüz gibi bana aslı astarı olamayan sıfatlar ve suçlamalar ve yakıştırmalarda bulunuyor .bana yalaka da diyor bu bir hakaret gereğini yapmanızı arz ederim saygılar.

Oğuz B.
14.12.2015, 18:06
Abim tabi ki senin bilginle aşık atamam bu konuda lakin Şansaldan daha şıktı en azından. :)

Ama kötü...

Nazim Can
14.12.2015, 18:07
arada başkalarına da vermen lazım :)

Ümit abiden sonra 10 kisiye daha vermisim, normalde Ümit abiye vermem lazim su anda, sorun nerde hala anlayamiyorum.

U.Sadıkoğlu
Ben basit bir anket yapayım sezon sonu için...

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

Üç hocaylada uzun vadeli tüm yetki kendisinde olacak şekilde plan yapılsa hangisine sıcak bakarsınız?

Oğuz B.
Evet bir tık daha koyu olabilirdi. :) Bir önceki hep siyah giyiyordu. Olsun renk iyidir. :)

renk secimi kötü. italyan kesim olmasi iyi, icinde emanet gibi durmuyor, ama acilen klasik renklere dönmesi lazim, diye düsünüyorum:)

DEEP BLUE

sayın adminlerim gördüğünüz gibi bana aslı astarı olamayan sıfatlar ve suçlamalar ve yakıştırmalarda bulunuyor .bana yalaka da diyor bu bir hakaret gereğini yapmanızı arz ederim saygılar.

Ronin aranızı yapacam ben. Çok iyi dost olacaksınız. İnan bana... :-)))

61ronin61
14.12.2015, 18:09
Ronin aranızı yapacam ben. Çok iyi dost olacaksınız. İnan bana... :-)))

ya kankam bana diyorki benle muhatab olma kendi paso çamur atıp duruyor. hey Allahım yaa .

DEEP BLUE
Ümit abiden sonra 10 kisiye daha vermisim, normalde Ümit abiye vermem lazim su anda, sorun nerde hala anlayamiyorum.

La acaba benim alışlarımda mı problem var Nazım'ım?

x_man

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

Üç hocaylada uzun vadeli tüm yetki kendisinde olacak şekilde plan yapılsa hangisine sıcak bakarsınız?

Lucescu ve Ersun Hoca'dan hangisi gelirse kabulümdür.

Cihad Varlı
14.12.2015, 18:10

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

Sormaya gerek yok aslında. Bu üçlünün içerisinden Lucescu dışında bir sonuç çıkacağını pek sanmıyorum. Lucescu gelmeyecekse devre arasında Ersun Yanal gelebilir.

DEEP BLUE
ya kankam bana diyorki benle muhatab olma kendi paso çamur atıp duruyor. hey Allahım yaa .

Seni çok sevdiği için başkalarından kıskanıyo. Biliyorum ben...

Nazim Can

Kiskanmak mi ???? Andropoz da falan misin, ne bu kadin tripleri, anlamadim gitti:)

UNiVeRSeLoRD

Şenol Güneş ... :S

Lucescu...

Ersun Yanal...

ŞG haricine fitim ...

aaahmet61
14.12.2015, 18:11
Ahmet tarihin en kötü takımı derken gene şakanı yaptın.

ve şakayı bir tek sen anladın.seni tebrik ederim.iki senedir haci bizlere ağır şakalar yapıyordu.şakaları da şaka değildi tam bir eşek şakasıydı.son şakasını kongre de yaptı ve kurtulduk :))

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:12

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

Uğur itiraf et, benim cevabımı soyağacından bile iyi biliyosun. Yorma beni da...

61ronin61
[QUOTE=Nazim Can;1920321744]Kiskanmak mi ???? Andropoz da falan misin, ne bu kadin tripleri, anlamadim gitti:)[/QUOTEtöğbe töğbe çattık yaa.neyse at bi rep te affediyim seni:)

Oğuz B.
Lucescu

Ersun Yanal

Şenol Güneş

Benim sıralamam böyle olurdu. Bence Ersun Hoca da iyi bir planlama ile Lucescu kadar başarılı olabilir. Ancak yüzü eskidi.
Yerel zihniyete dert anlatacak zamanımız yok. Pusuda bekliyorlar.

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

61ronin61
14.12.2015, 18:13

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

en sevdiğim adminim bu nazımın ceza işi ne olucak .bana hakaret var.:)

ceza almadan bırakmam seni:) bu lafı biri demişti ama:)

Nazim Can
La acaba benim alışlarımda mı problem var Nazım'ım?

Wallaha abi olmadi postayla falan gönderecem replerini, bir baktim baya birikti replerin bende evde müsait yerde yok, bir an önce alman lazim onlari bir sekilde:)

Fatih Öztürk
ve şakayı bir tek sen anladın.seni tebrik ederim.iki senedir haci bizlere ağır şakalar yapıyordu.şakaları da şaka değildi tam bir eşek şakasıydı.son şakasını kongre de yaptı ve kurtulduk :))

Biz birbirimizi iyi tanırız Ahmet :)

Adem Akyüz'

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

Lucescu..

aaahmet61
14.12.2015, 18:15

Şenol Güneş...

Lucescu...

Ersun Yanal...

borç 500 milyon tl.esas soru şu ?10 milyon tl iyi bir hocaya mı verelim yoksa iyi bir futbolcu alalım ?

61ronin61
14.12.2015, 18:16
Wallaha abi olmadi postayla falan gönderecem replerini, bir baktim baya birikti replerin bende evde müsait yerde yok, bir an önce alman lazim onlari bir sekilde:)

bu replerin zaten hep şaibeli.benden az repin vardı uçuşa geçmiş repler.

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:17
Sayın adminim U.Sadıkoğlu
Arkadaşlarımız bana rep veremiyorlarmış. Bu durum hepimizi geriyor. Nedenini öğrenebilir miyim acaba... Saygılar hürmetler efendim... (Ulan Ronin, ahlakımı bozdun şerefsizim)

Cihad Varlı
14.12.2015, 18:18
borç 500 milyon tl.esas soru şu ?10 milyon tl iyi bir hocaya mı verelim yoksa iyi bir futbolcu alalım ?

Gerek yok abi, 10 tane gereksiz oyuncuyu gönderelim yeter..

61ronin61
14.12.2015, 18:18
Sayın adminim @U.Sadıkoğlu (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=994)
Arkadaşlarımız bana rep veremiyorlarmış. Bu durum hepimizi geriyor. Nedenini öğrenebilir miyim acaba... Saygılar hürmetler efendim... (Ulan Ronin, ahlakımı bozdun şerefsizim)

kankam valla ben sana rep veriyim dedim olmuyor .

U.Sadıkoğlu
14.12.2015, 18:20
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize... Benim şahsi fikrim ve sıralamam şöyle...

Lucescu'nun yanına Hami gibi birisi konulacaksa ve ilk etapta istediği 3 oyuncu alınacaksa kendisinin takımın başına gelmesi...

Şenol Güneş'e 5 yıl sabredilecekse ve yine yanında Ünal gibi (kabul eder mi bilemem) elektriğinin tuttuğu birisiyle çalışacaksa 2. Alternatifim budur...

Son olarak Ersun Yanal diyorum zira camianın sıcaklık olarak en az ısınacağı isim kendisi olacaktır...

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:20
kankam valla ben sana rep veriyim dedim olmuyor .

Maalesef kimse veremiyor Ronin'cim. Bi engel var ama bilmiyorum...

U.Sadıkoğlu
14.12.2015, 18:22
Sayın adminim @U.Sadıkoğlu (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=994)

Biraz rep saçması gerekiyor olabilir hep aynı kişilere rep vermeye çalışırsanız sistem otomatik olarak engeller onun belli bir limiti var rep dağıtırken bonkör olursanız benim gibi (misal 2'nizide repledim) daha çok birbirinizi repleyebilirsiniz değerli insanlar :)

Fatih Öztürk
14.12.2015, 18:23
Aldınız uşağı dalgaya yeter da :D

uemit
14.12.2015, 18:23
Rap yapin bari birbirinize oo olur :)

Nazim Can
14.12.2015, 18:24
Aldınız uşağı dalgaya yeter da :D

O dua etsin arada Ümit abi var, yoksa ben ona güzel bir recete yazardim burdan.

Kolpacı
14.12.2015, 18:24
Samimi söylüyorum , Lucescudan sadece Ferguson için cayarım , aklıma gelebilecek tüm üst düzey hocalara benden veto , Forza Mircea

uemit
14.12.2015, 18:26
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize... Benim şahsi fikrim ve sıralamam şöyle...

Lucescu'nun yanına Hami gibi birisi konulacaksa ve ilk etapta istediği 3 oyuncu alınacaksa kendisinin takımın başına gelmesi...

Şenol Güneş'e 5 yıl sabredilecekse ve yine yanında Ünal gibi (kabul eder mi bilemem) elektriğinin tuttuğu birisiyle çalışacaksa 2. Alternatifim budur...

Son olarak Ersun Yanal diyorum zira camianın sıcaklık olarak en az ısınacağı isim kendisi olacaktır...

Biz de genc dinamik yenilikci iyi kond iyi analizci cok yabanci dil bilwn iyi egitimci birini bulalim :) cok sey istiyorum galiba..

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:26
Samimi söylüyorum , Lucescudan sadece Ferguson için cayarım , aklıma gelebilecek tüm üst düzey hocalara benden veto , Forza Mircea

Yav Ali sırası mı şimdi Ferguson'un kardeşim. Daha önemli mevzular var burda :-))))

61ronin61
14.12.2015, 18:27

ersun yenal=aslında kendisini severim karizmada ve tam profsonelde .2 kere denedik ve en önemlsiide yapamıyor bu şehirde bu adam.aklı fikri istanbulda bodrumda .ve ayrıca futbolcularla ilgili bir sevgi problemi var gittiği takımlarda futbolcular sevmiyor bu adamı.

şenol güneş ve lucesku =ayırd edemedim ama kalite olarak bence aynılar ama ben şenol güneş diyorum.hem bu şehirli hem yaşı daha genç.hemde bjk ye sağlam darbe vurmuş oluruz şenol güneş gittimi bjk biter.

lucesku gittiği hertakımı şampiyon yaptı bize gelirse ne olur merakte etmiyorum değil başarısız olursa kesin sorun bizde demektir.oda olabilir.

Nazim Can
14.12.2015, 18:28
Evet bende itiraf ediyorum Lucescu ve Senol Günesin kaliteleri bence de ayni:))))))))))))))))))))))

Nazim Can
14.12.2015, 18:29
Yav Ali sırası mı şimdi Ferguson'un kardeşim. Daha önemli mevzular var burda :-))))

Abi sence de Lucescu ve Senol Günesin kaliteleri ayni mi, ben sahsen Ronin söyledikden sonra hemen ikna oldum bence sende ikna ol, adamlar ayni kalitede:)

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:31
Abi sence de Lucescu ve Senol Günesin kaliteleri ayni mi, ben sahsen Ronin söyledikden sonra hemen ikna oldum bence sende ikna ol, adamlar ayni kalitede:)

Bence de aynı. Hatta o kadar aynı ki, Lucescu gelsin ama parayı Şenol'a ödeyelim.

Kolpacı
14.12.2015, 18:32

Bu uyuşmazlıklar camiamıza zarar verir , bütünlüğü açık bir şekilde tehdit eder , tarafların gerekçelerini incelerken fark ettim , bu davayı çözecek kişi kesinlikle çikolata zevki olan biri olmalı , kimi ima ettiğimi herkes anladı :)
Ayrıca kartımı ilk etapta Bay Roninden yana kullanıyorum , Nazım Beyin sıradışı girişi haklılığının üzerine gölge düşürmüş.

Nazim Can
14.12.2015, 18:33
Bence de aynı. Hatta o kadar aynı ki, Lucescu gelsin ama parayı Şenol'a ödeyelim.

Peki Lucescu gelirse onun adina da Kütüphane. Medrese, Fiskiyeli Park falan yaptiracak miyiz???

U.Sadıkoğlu
14.12.2015, 18:34
Brendan Rodgers gelecek dertler bitecek! :p

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:34
Bu uyuşmazlıklar camiamıza zarar verir , bütünlüğü açık bir şekilde tehdit eder , tarafların gerekçelerini incelerken fark ettim , bu davayı çözecek kişi kesinlikle çikolata zevki olan biri olmalı , kimi ima ettiğimi herkes anladı :)
Ayrıca kartımı ilk etapta Bay Roninden yana kullanıyorum , Nazım Beyin sıradışı girişi haklılığının üzerine gölge düşürmüş.

Ama bu çok doğal. Ronin bir "Güneş" erkeği... Doğal olarak Nazım'a seçenek olarak gölge kalıyor.

Mert Oğuzlu61
14.12.2015, 18:35

İyi bir hoca tabiki.

Oyuncuların etinden sütünden yararlanmayı bilecek, üst düzey verim alacak hoca lazım. Loser ve winner topçuları ayırıp kafasındaki sistemi kuracak olan, scoutlarla çalışan tecrübeli, kurt hoca lazım. Eğer ligde diğer takımlardan farkımız olsun istiyorsak, fark yaratacak ekiple çalışmalıyız. Ligde bunu yapacak tek hoca Ersun, yabancı olaraksa Luce... Başkada hiçbir hoca derdimize derman olmaz.

Bence Luce ile görüşme olacak ve kesin cevap gelmezse Ersun hoca getirilecek. Usta yönetiminin gidip Hugo Bross, Lazoroni, Vahid felan getireceğini sanmıyorum. Hiçbiri boş adam değil, elbet içlerinden birisi çıkıp ''Son 15 yılda ligde Luce, Daum, Gerets dışında hangi yabancı başarılı olmuşta biz tutup yabancı getireceğiz, üstelik Trabzon gibi bir yere. Kafayı mı yediniz ?'' diyecektir... Luce olmazsa Bursa ya sıcak bakmayan Ersun a imza attırılır. Diğer ihtimalleri düşünmek istemiyorum. Ersun pusuda bizi bekliyor.

Mustafa Calik
14.12.2015, 18:36
Evet bende itiraf ediyorum Lucescu ve Senol Günesin kaliteleri bence de ayni:))))))))))))))))))))))

Aman sakin poetricus duymasin yoksa bilemiyorum yani :)))

Nazim Can

Ali senden elektrik aldim istersen gel bir cay icelim:) belki cok daha siradisi konular konusma firsati bulabiliriz diye düsünüyorum bu arada Transfer Forumun daki Yumlu ile ilgili mesajlar gercekten efsane niteliginde, forum yöneticileri o mesajlari, defne yapragina sarip müzede falan saklamalilar:)

DEEP BLUE
Peki Lucescu gelirse onun adina da Kütüphane. Medrese, Fiskiyeli Park falan yaptiracak miyiz???

Ahahahahahahahahahaahahhaahahahhh :-)))))))))))))))))

nakzo
Lucescu gelmeyecek,şenol geri dursun sonun başlangıcı her zaman odur bu takım için ,yine en mantıklısı ersun... gelmez diyorum 4 ay önce kovulduğu camiaya ama en mantıklısı yine ersundur.Lucescu oğlunu felan önermiş bilmem ne çok pis söverim bu takım ali babanın çiftliği değil öyle bir durum varsa kalsın Ukrayna da keyfine baksın.

Nazim Can
14.12.2015, 18:37
Lucescu gelmeyecek,şenol geri dursun sonun başlangıcı her zaman odur bu takım için ,yine en mantıklısı ersun... gelmez diyorum 4 ay önce kovulduğu camiaya ama en mantıklısı yine ersundur.Lucescu oğlunu felan önermiş bilmem ne çok pis söverim bu takım ali babanın çiftliği değil öyle bir durum varsa kalsın Ukrayna da keyfine baksın.

Pardon abi ama sende mi Tonya lisin:)

61ronin61
14.12.2015, 18:38
valla fuul tehlikeler şu an online burası karışmassa iyidir.:)

nazım arkada kaynadı ama seni unutmadım sana bugün ceza yakındır söyliyim yani .bırakmam seni;)

Nazim Can
14.12.2015, 18:38
Ahahahahahahahahahaahahhaahahahhh :-)))))))))))))))))

Wallaha uzun bir aradan sonra kendi yazdigima kendim kahkaha atarak güldüm:)

nakzo
14.12.2015, 18:39

Ben Zonguldaklıyım kardeşim Trabzon kentiyle alakam yok kıvırcık derler bize....

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:39
valla fuul tehlikeler şu an online burası karışmassa iyidir.:)

nazım arkada kaynadı ama seni unutmadım sana bugün ceza yakındır söyliyim yani .bırakmam seni;)

Online olanlara baktım. Hepsi pırıl pırıl çocuklar. Öyle kıl biri yok Ronin'cim.

Kolpacı
14.12.2015, 18:40
Ama bu çok doğal. Ronin bir "Güneş" erkeği... Doğal olarak Nazım'a seçenek olarak gölge kalıyor.

Kendisinin sert bir mizacı var , haklı olmanın verdiği rahatlık mülayim birine dönüşmesine sebep olabilir ki bu hiç hoşuma gitmez.

Abi bu arada duyulanların daha somut bir şekilde foruma aktarılmasına ne kadar zamanımız var ?
Dar zamanda hoca işinin kesinleşmesine sabredeyim , sadi tekelioğluna mı derken , kemal kılıçdaroğluna sabretmeye karar verdim.

61ronin61
tüh be telefon geldi.millet ben kaçtım görüşürüz.:(

adminlerim nazımın ceza işinide bi zahmet unutmayalaım.:)

Oğuz B.
Nazım o şahıs Samsunlu, lütfen dikkat. :)

Nazim Can
14.12.2015, 18:43
Ben Zonguldaklıyım kardeşim Trabzon kentiyle alakam yok kıvırcık derler bize....

Abi su burda bir herif varyaTonya55, ne zaman Lucescu ile ilgili pozitiv birseyler olsa adam resmen sinirleniyor, cinleniyor:) sende öyle Lucescu gelmez falan deyince bende takildim sende mi Tonya´limisin falan diye:) Yahu abicim rica ediyorum su Lucescu gelmez, gelmeyecek hayal falan gibi cümleler sarf etmeyin, Usta kendi dedi, görüsüyoruz, görüsme halindeyiz, ayrica yönetime yakin abilerimiz var güvendigimiz, sevdigimiz burada, onlarda Pozitiv bakiyorlar Lucescu ile görüsmelere:) daha yapici olmaniz dilegiyle sevgiler, saygilar.

Yavuz Bektaş
14.12.2015, 18:44
Ogünün Ersun gittikten sonra bilgisayarla olmuyor bu işler sözleri hala aklımda.Kendisi bilgisayarsız 10lig şampiyonluğu yaşadığı için böyle eleştirebiliyor gerçi!
Ersun hoca gelsin şahsen isterim ama Trabzondakiler fena yerler hocayı

Nazim Can
14.12.2015, 18:45
Nazım o şahıs Samsunlu, lütfen dikkat. :)

Kendisinin biraz negativ bir bakis acisi var onu biraz yumusatmaya calisiyorum:)

poetricus
14.12.2015, 18:46
Sayın adminim U.Sadıkoğlu
REP ne yahu?

Kolpacı
14.12.2015, 18:46
Ali senden elektrik aldim istersen gel bir cay icelim:) belki cok daha siradisi konular konusma firsati bulabiliriz diye düsünüyorum bu arada Transfer Forumun daki Yumlu ile ilgili mesajlar gercekten efsane niteliginde, forum yöneticileri o mesajlari, defne yapragina sarip müzede falan saklamalilar:)

Ekran alıntısını aldım ben , yönetimin silme ihtimaline karşılık :)
Çay içelim diyince , aklıma hakan akkaya geldi , biraz huzurlu hissettim anlamadım neden

Oğuz B.
14.12.2015, 18:47
Onu anladım. O şahıs dediğim sonu 55'li olan. :)

Kendisinin biraz negativ bir bakis acisi var onu biraz yumusatmaya calisiyorum:)

DEEP BLUE
Kendisinin sert bir mizacı var , haklı olmanın verdiği rahatlık mülayim birine dönüşmesine sebep olabilir ki bu hiç hoşuma gitmez.

Abi bu arada duyulanların daha somut bir şekilde foruma aktarılmasına ne kadar zamanımız var ?
Dar zamanda hoca işinin kesinleşmesine sabredeyim , sadi tekelioğluna mı derken , kemal kılıçdaroğluna sabretmeye karar verdim.

Valla bu forumda en sert mizaçlı bilinen ilk iki kişi ben ve Nazım'dır sanırım. Ama bixim onunla muhabbetimize şahit olsan emin ol gülmekten işi gücü bırakırsın Ali'cim. :-)))) Öyle biri değil...

Duyum konusuna gelince. Gizli bir şey kalmadı zaten. Dün de yazmıştım, iki hafta içinde herşey netleşecek. (Tonya'lı atarlanmıştı ama sağolsun Usta başkanımız dün gece tv'de aynı şeyi söyledi) Lucescu ile belli koşullar netleştiriliyor. Ersun'la ciddi temas var. Bir de son bir alternatif, yabancı başka bir hoca. Kimse hayır diyemez, öyle bir isim. Beklemedeyiz..

Nazim Can
REP ne yahu?

Su ekranin sol kösesinde kimil kimil yesil yanan bende baya bir olan kücük sirin mesajlarimizi begenen arkadaslarin bizlere verdikleri hediye:)

Yaşar
14.12.2015, 18:48
Ben her zaman ve her platformda arkasında yönetim ve kamuoyu desteği ile gelecek bir Ersun Yanal'ın gerekli imkanları bulması durumunda bizim için en doğru hamle olacağını düşünenlerdenim. Ersun Yanal Türkiye standartlarının çok üstünde donanıma sahip bir teknik direktördür. Oyunu okumadan ve teknik anlamda sıkıntıları vardır ama kendisiyle uzun süreli bir yapılanmaya ve sonucunda başarılara ulaşacağımızı düşünüyorum.

Nazim Can
14.12.2015, 18:50
Valla bu forumda en sert mizaçlı bilinen ilk iki kişi ben ve Nazım'dır sanırım. Ama bixim onunla muhabbetimize şahit olsan emin ol gülmekten işi gücü bırakırsın Ali'cim. :-)))) Öyle biri değil...

Duyum konusuna gelince. Gizli bir şey kalmadı zaten. Dün de yazmıştım, iki hafta içinde herşey netleşecek. (Tonya'lı atarlanmıştı ama sağolsun Usta başkanımız dün gece tv'de aynı şeyi söyledi) Lucescu ile belli koşullar netleştiriliyor. Ersun'la ciddi temas var. Bir de son bir alternatif, yabancı başka bir hoca. Kimse hayır diyemez, öyle bir isim. Beklemedeyiz..

Teveccühüne layik olmaya calisiyorum abicim:) yalniz anlamadigim bir nokta nasil bir insa bu tonya55, aha Lucescu geldi gelecek diye heyecanlaniyoruz, adam birden sinirleniyor, sanki aralarinda mal davasi falan var, nedir bu kin nefret anlamadim gitti:)

Oğuz B.
Aslında TS TV kurulursa Ersun hocaya daha rahat bir çalışma ortamı sağlanır. Haberleri saçma sapan gazeteci kılıklılarsan değil bizzat resmi yayın organından takip ederiz. Çamur yine atılır ama izi kalmaz.

Murat KARAKURT

Yanılıyorsun abi... Mourinho bile tartışıldı burada.... Öyle iddaalı laflar etme kimse hayır diyemez diye..... :D....

Nazim Can
14.12.2015, 18:51
Onu anladım. O şahıs dediğim sonu 55'li olan. :)

Oda mi Samsun lu, nerden anladin renkdas:) peki o arkadasin Lucescu nun gelemsiyle ilgili temel problemi tam olarak ne biliyor musun ?

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:51
Benim her zaman ve her platformda arkasında yönetim ve kamuoyu desteği ile gelecek bir Ersun Yanal'ın gerekli imkanları bulması durumunda bizim için en doğru hamle olacağını düşünenlerdenim. Ersun Yanal Türkiye standartlarının çok üstünde donanıma sahip bir teknik direktördür. Oyunu okumadan ve teknik anlamda sıkıntıları vardır ama kendisiyle uzun süreli bir yapılanmaya ve sonucunda başarılara ulaşacağımızı düşünüyorum.

Yaşar'cım ben de tam tersine Ersun'un en güçlü yönünün teknik bilgisi ve oyunu okuma yetisi olduğunu düşünüyorum.

Nazim Can
14.12.2015, 18:52
Ekran alıntısını aldım ben , yönetimin silme ihtimaline karşılık :)
Çay içelim diyince , aklıma hakan akkaya geldi , biraz huzurlu hissettim anlamadım neden

Hakan akkaya kim sizin orda ünlü bir cayci falan mi ? Mekani mi var adamin ? o mesajlari, GANITA da komik efsane mesajlar basligina atalim alicim:)

Manu61
14.12.2015, 18:53
Bence tonya55 adlı üye serbest kalmalı kendisine çok cevap hakkı doğdu :) Hem biraz kaos ortamı olur çok sessiz burası.

Kenan Berber
14.12.2015, 18:53
Aslen Tonyaliyim. Sulale zamaninda vurdi vurdi vuruldi olaylarindan goc etmis Sakarya'ya. Hic nasip olmadi Tonya'ya gitmek. Senol Güneş kulübün tacidir. Senol hocayi sevip saymak Tonyaliya has bisey sayilacaksa buyrun devam edin gurur duyalim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DEEP BLUE
14.12.2015, 18:54
Teveccühüne layik olmaya calisiyorum abicim:) yalniz anlamadigim bir nokta nasil bir insa bu tonya55, aha Lucescu geldi gelecek diye heyecanlaniyoruz, adam birden sinirleniyor, sanki aralarinda mal davasi falan var, nedir bu kin nefret anlamadim gitti:)

Yazıyorum ama inanmıyosunuz bana. Bu tonya aslında bildiğin Yumlu. 55 ise 22'nin tersten okunuşu. Lucescu gelirse bunu Alaçatıspor'a verecek, isyanı ondan...

Nazim Can
14.12.2015, 18:55
Bence tonya55 adlı üye serbest kalmalı kendisine çok cevap hakkı doğdu :) Hem biraz kaos ortamı olur çok sessiz burası.

son dakika, flas flas flas, Lucescu ile anlasildi, Pazartesi geliyor, (birazdan sinirli bir sekilde gelirse hic sasirmaa:)

Yavuz Bektaş
14.12.2015, 18:55
Yalnız olur da Ersun hoca gelirse sözleşmeye "Erkan herhangi bir resmi karşılaşmada 45 dk fazla oynayamaz" maddesi konulmalı.Aralarında gizli bir bağ var gibi.Neyse Kasımpaşa maçı bitsin de belli olsun artık td.Önümüze bakalım bizde.

Nazim Can
14.12.2015, 18:57
Aslen Tonyaliyim. Sulale zamaninda vurdi vurdi vuruldi olaylarindan goc etmis Sakarya'ya. Hic nasip olmadi Tonya'ya gitmek. Senol Güneş kulübün tacidir. Senol hocayi sevip saymak Tonyaliya has bisey sayilacaksa buyrun devam edin gurur duyalim

Renkdas anliyorum seni, ama burda tonya55 isimli bir üye Senol Günesi pek sevmiyor atip tutuaor zavalli adamin arkasindan bence siz iki Tonyali kendi aranizda halledin bu konuyu, biz araya girmeyelim. Simdi den basarilar.

Oğuz B.
14.12.2015, 18:59
Kendisi söylemişti öyle hatırlıyorum. Aslında bu tip arkadaşlae sert bir giriş yapar. Düşüncemi paylaşıyorum diyerek foruma zehiri salarlar, insanları tahrik etmekten zevk alırlar. Çoğu şutlanır az bir kısmı ise insanlara saygı göstermeye başlar..

Oda mi Samsun lu, nerden anladin renkdas:) peki o arkadasin Lucescu nun gelemsiyle ilgili temel problemi tam olarak ne biliyor musun ?

Kolpacı
14.12.2015, 19:00
Hakan akkaya kim sizin orda ünlü bir cayci falan mi ? Mekani mi var adamin ? o mesajlari, GANITA da komik efsane mesajlar basligina atalim alicim:)

benim ayakkabım senin çantanı döver programında jüri üyesi var hani , ben de kendisini Tonya55 adlı arkadaştan öğrenmiştim , forumdan birini ona benzemekle itham etmişti araya da lucescu gelmez , gelmemeli falan sıkıştırmıştı bişeyler :)

Yaşar
14.12.2015, 19:02
Yaşar'cım ben de tam tersine Ersun'un en güçlü yönünün teknik bilgisi ve oyunu okuma yetisi olduğunu düşünüyorum.
Bence Türk teknik direktörlerin hiç biri işler kötü giderken oyuna müdahale etme konusunda yeterli bilgiye sahip değil abi. Ersun Yanal en iyilerinden birisi olabilir ama ilk geldiği dönem de, fb yi çalıştırdığı zaman da , geçen yıl da sahada işler ters giderken bazı şeyleri değiştirecek hamleleri yapabildiği maç hatırlamıyorum. Bu durum tabi ki elindeki kadroyla da alakalı bir durum . Geçen sene adam kulübeye bakınca Soner, Fatih Atik falan görüyordu, insanı değişiklik yapmaktan tiksindirir bu adamlar. DediğiM gibi gelirse eline daha önce sunulmayan imkanlar sunulur ve yetkisi genisletilirse düşündüğüm bu eksikliklerini de tolore edebilir.

Oğuz B.
14.12.2015, 19:07
En mantıklı açıklama bu. :)

Yazıyorum ama inanmıyosunuz bana. Bu tonya aslında bildiğin Yumlu. 55 ise 22'nin tersten okunuşu. Lucescu gelirse bunu Alaçatıspor'a verecek, isyanı ondan...

Kenan Usta, ben de Tonyalıyım mevzu başka. Mevzu ilçe ile değil ilginç bir üye ile alakalı. Konu da Şenol Hoca değil Lucescu. Arkadaş Lucescu ismini duyunca tribe giriyor.

Kenan Berber
14.12.2015, 19:21
Takip ediyorum tonya55. O usta ya da muhalefetti lucescuya takmasini kacirmisim arada :) Lucescu yu takibi ben de cok istiyorum sadece Senol hocanin da bu kadar degersiz görülmemesi lazim ona dikkat cekmek istedim

slmn
14.12.2015, 19:41
Şimdi dinledim başkanı, Erkan'dan ciddi ciddi umudu var galiba anladığım kadarıyla devam edecekler seneyede. Umarım bu yanlıştan vazgeçerler.

Oğuz B.
14.12.2015, 19:53
Resmi sitede yönetim bölümü güncellenmiş. Tüm siteye de el atarlar umarım en kısa zamanda.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/yonetimkurulu/yonetim2015.jpg

Gümüshaneli61
14.12.2015, 20:11

http://www.twittertakipet.com/wp-content/uploads/2012/12/mustafayumlu-200x224.jpg

yorumsuz6117
14.12.2015, 20:14
Bu gözler senin gibi bir başkanı gördü ya Muharrem Usta.. Bazen gerçek mi hayal mi şaşırıyorum.. Trabzonspor'u sen şampiyon yapamazsak bi dahada kimse yapamaz..

memozcan
14.12.2015, 20:19
Bu gözler senin gibi bir başkanı gördü ya Muharrem Usta.. Bazen gerçek mi hayal mi şaşırıyorum.. Trabzonspor'u sen şampiyon yapamazsak bi dahada kimse yapamaz..
acele etmiyo musunuz? :)

başlangıçta hep böyle yapıyoruz, bir sene sonra da tam tersini diyoruz.. bence temkinli olmak en iyisi.. ne göklere çıkaralım ne de yerin dibine batıralım..

Adem Akyüz'
14.12.2015, 20:27
DEEP BLUE

Ümit abi, yönetimin taraftar grupları arasında bölünmeyle alakalı bir düşüncesi, stratejisi falan var mı? Bu konu hiç konuşuldu mu?

Oğuz B.
14.12.2015, 20:28
Dinlemekte fayda var.

<iframe width="560" height="315" src="//sendvid.com/embed/eqjj2m4d" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="//sendvid.com/embed/57ramo6w" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="//sendvid.com/embed/0km4xas1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
.

Oğuz B.
14.12.2015, 20:44
http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/12/13/1449940043383.jpg

- Trabzonspor zor zamanlardan geçiyor. Özellikle böyle bir dönemde neden Trabzonspor Kulübü Başkanı olmayı istediniz?

- Bu toprakların insanları çok heyecanlı. Bunu Karadeniz'in dalgalarına, iklimine ve coğrafi yapısına benzetiyorum. Düz bir coğrafya değil burası; engebeli bir yapısı var. İklim günde iki, üç kez değişebilir. İnsanları da anlık değişikliklere çok müsait. Bu zor şartlarda yaşayıp, hayatta belli noktalara geldiğinizde doğup, büyüdüğünüz yerle ilgili farklı şeyler düşünmeye başlıyorsunuz. Defalarca şampiyonluklar elde etmiş orta çapta bir kent burası. İstanbul'da bu kadar şampiyonluğun olması normal ama Trabzon gibi bir şehirde nasıl olur da bu kadar büyük başarılar elde edilir? Başarının geldiği yılları hepimiz hatırlıyoruz. Trabzonspor'un içinde bulunduğu şimdiki durumu hiçbir şekilde bir Trabzonlu olarak hazmedemiyorsunuz. Trabzon'dan üniversite için ayrıldım, hayata atıldım ama burayla bağım hiç kopmadı. Devlet dairesine gidiyorum, bir işadamıyla karşılaşıyorum, toplantıya giriyorum, bir siyasetçiyle konuşuyorum sohbet Trabzonspor'un durumuyla başlıyor. Ya bu işten kopacaksınız ki bu imkansız... Bir futbol takımı bırakmak eşten ayrılmaktan zor bir iş. Durum böyle olunca vazgeçmek olmuyor, sorumluluk hissediyorsanız bu işe bir yerinden bulaşıyorsunuz. Bulaşmamız da gerekiyor.

- Trabzonspor'un Türkiye için önemi ne?

- Trabzon aslında bir kültür-sanat şehri; edebiyatta, resimde, müzikte, sinemada Trabzonluların ağırlığını hissedersiniz. Derin kültürü olan bir şehir. Aynı zamanda futbolda da etkili. Burası Türkiye'nin futbol başkenti. Spor alanında burada derin bir kültür var. Ama bir yandan da Rahip Santorini cinayeti, Hrant Dink suikastı, bir takım karmaşıklıklar buradan çıkmış. Etnik çatışmayla ilgili kaşınan bir yer olacaksa, Trabzon bunlardan biri. Trabzon'un Türkiye'nin siyasetine ve sosyokültürel yapısına etkisi oldukça yüksek. Başkan olmak istememdeki en büyük motivasyon şu; biz Trabzon'dan Türkiye'ye futbol üzerinden bir medeniyet inşası için yola çıktık. Trabzon Türkiye'de örnek işler yapan bir şehir, böyle anılmamalı. Futbolun içinde de, futbol dışında da Trabzon'un Türkiye'ye katacağı şeyler var.

- Seçim kampanyanız boyunca sözünü ettiğiniz, Trabzon'un itibarı meselesi bu mu?
- Elbette. Spor üzerinden çocuklara, gençlere ulaşıyorsunuz. Birçok ülkede gençler spor üzerinden eğitilir. Ahlaki duruş, eğitim, davranış modelleri spor cazibesi üzerinden şekillendirilir. Türkiye'de bunu iyi yapamıyoruz. En çok da bunu yapmamız gerekiyor. Futbol 11 oyuncuyla kupa peşinde koşulan bir oyun değildir. Başka bir şeydir. Bir ülkenin geleceği oradan inşa edilir. Bu benim başkan olmak istememdeki birinci sebep. Bu olmasa böyle zor bir alanın içine girmezdim.

- Trabzon'da futbol tutkusunun azalması neleri etkiliyor?

- Dört büyük var, üçü İstanbul'da biri Trabzon'da. Trabzon İstanbul'la kaliteli bir spor rekabeti yapıyor. Bu bile bir şehrin standartını yükseltmeye yeter. Ama bizim şehrimizde futbol başarılı bir grafik çizmiyorsa, insanlar sokakta mutsuz gezer, alışveriş durur... Beşikdüzü'nde geziyorum, bir cami hocası dedi ki; "Muharrem Bey, Trabzonspor yenilince camide cemaat azalıyor." Fırıncı diyor ki; "Trabzonspor kötü gidiyorsa, ekmek satışım düşüyor" Buranın tüm hayatını şekillendiren Trabzonspor diye bir olgu var. Ama bu sadece Trabzon'u etkilemiyor; Trabzonlu olup başka şehirlerde yaşayanları da etkiliyor. Bir Anadolu şehri, en büyük dünya markası Trabzonspor. Şehirdeki en büyük sanayi Trabzonspor. En büyük cazibe merkezi Trabzonspor. 24 saatin yarıdan fazlası Trabzonspor. Herkesin şu an tek sohbeti bu. Trabzonspor diye bir şemsiye var ve şehri tüm damarlarına kadar işgal etmiş durumda. Takım iyi olduğunda, damarda çok sağlıklı bir kan akıyor. Eğer hastaysa, grip salgını gibi şehri sarıyor. 80 yaşındaki nine bile etkileniyor bundan... Üç nesil birden... Böyle enteresan bir durum var.

- Dünyada böyle bir örnek var mı?

- Napoli de böyle. Napolililerin yüzde 80'i Napoli takımını tutar. Trabzonluların da yüzde 95'i. Bu iki şehir gibi başka şehir yok. Ama Napoli bir defa Avrupa Şampiyonluğu elde etmiş. Bizim onları yakalamamız lazım. Trabzonspor başarılı olmak zorunda. Bir deyiş vardır bizde; Trabzon'da bir oruç tutulur, bir de Trabzonspor. Bu şehir böyle bir şehir.

- Başka sosyal alternatif mi yok şehirde?

- İnsanların sosyalleşeceği çok fazla alan yok. En çok gezilen Maraş Caddesi ve Uzun Sokak'tır. Gidin, gelin aynı insanları görmeye başlarsınız. Akşama kadar konu futbol. Bu şehri, hayatı ve evin içini futboldan ayrı düşünmek imkansız. Evde de stres yaratıyor takımın başarısızlığı.

- O zaman bir kulüp başkanlığı değil, şehre dair bir sosyal sorumluluk da devraldınız diyebilir miyiz?
- Trabzonspor üzerinden bu kenti ayağa kaldırmak gerekiyor. Seçim sürecinde iyi bir sınav verdik. Her şeyde kalite olması gerekiyor. Çünkü büyüklere kaliteli yolculuk yakışır.

- Şu anda şehirde en ünlü siz misiniz?

- En ünlü, "Seçimi benim oyumla aldılar" diyen herkes...

- Kampanya döneminizde hep gelecek üzerinden söylemde bulundunuz. Kulübün geçmişinde şike gözardı edilemez bir gerçek. Siz "Bu defteri kapatalım mı?" diyorsunuz? -

Şike konusunda yürütülen bir hukuki mücadelemiz var. Bu mücadele milyonlarca Trabzonsporlu'nun olmazsa olmazı. Çünkü orada bir hak ihlali var. Buna karar verecek olan merci hukuk. Hukuk içinde iki yol var; yurt içi ve yurt dışı. Bu süreçte sonuç lehimize sonuçlanabilsin diye camia olarak hukuk mücadelemizi en iyi şekilde sürdürmek bizim asli görevimiz. Ama benim üzüldüğüm şu; böyle bir sorunumuz, sıkıntımız olabilir. Biz son dört yıldaki bütün başarısızlıklarımızı dönüyoruz dolaşıyoruz 2011'in içine gömüyoruz. Hep şöyle bir söylem var; "O olmasaydı, onun yüzünden bu hale geldik..." Buna isyan ediyorum. O başka bir konu! Hayat küsmek ve tüm başarısızlıkları ona bağlamak hata. Bu acizlik. Bir Trabzonsporlu'nun artık bunu söylememesi gerektiğini düşünüyorum.

- Fenerbahçe camiasıyla daha ılımlı bir ilişki dönemi başlayacak mı?

- 2010-2011 sezonunun öncesine dönelim. Trabzonspor'un ilişkilerinin en sıkı olduğu kulüplerden biri Fenerbahçe idi. Fenerbahçe için Trabzonspor'du. 2011 yılında büyük bir çatlak ortaya çıktı. Her iki camianın kendince düşünceleri var. Biz hak ihlalimiz olduğunu düşünüyoruz ve mücadelemiz tüm dünya tarafından alkışlanmalı. Fenerbahçeli de başka bir şeyi savunuyor olabilir. Ama 2010-2011 üzerinden toplumu birbirine kırdırmanın, birbirine düşman ettirmenin sebebi taraftar değil. Taraftarın taraftarla bir sorunu yok ki. Düşmanlık tohumu büyüdü milyonlar birbirine düşman oldu. Fenerbahçe taraftarına da, Trabzonspor taraftarına da sesleniyorum; Ey gençler, taraftarlar siz birbirinize düşman değilsiniz. Bizim bir sezonla ilgili sorunumuz var. O sezona hukuk karar verecek.

- Futbolcularınız moral olarak bitik durumda. Sevgi ve ilgiye ihtiyaçları var değil mi?

- Kulüpte göreve başlamadan önce koyduğum bir teşhis vardı. Tedaviye başlayacağım. İçerden de baktım teşhis doğru mu diye. Seçildiğimin ertesi günü altı futbolcuyla görüştüm. Gerçekten çok üzüldüm. Bunların hepsi Türkiye'de ve dünyada tanınan bilinen oyuncular. Çocuklar yoksunluk sendromuna girmiş. Yoksunluk sendromu şu; ilgi eksikliği, onları anlayamama, önlerindeki engeli kaldıramama, içine düştükleri umutsuzluk hali... Böyle bir psikolojik travmadan kalkmak kolay değil. Biz ayağa kalkacaksak onlarla kalkacağız.

- Teknik direktör olarak gönlünüzde yatan isim Lucescu mu?

- Bir kulüpte işlerin iyi olması için, her şeyin bir uyum içinde olması gerekir. Yönetim, teknik kadro, futbolcular ve kulüp çalışanları... Bunların fotoğrafının uyum içinde olması lazım. Bunların taraftarla da uyumlu olması lazım. Babacan bir hocayla bu durumu çözemezsiniz. Ne tek başına bir hoca bunu çözebilir, ne tek başına oyuncular... Hoca kilit taşı. Lucescu Ukrayna takımında devam ediyor. İkimiz arasında bir dostumuz var, tüm söylediklerim olabilir şeyler... Lucescuvari bir hoca lazım bize ama biz Lucescu'yu istiyoruz. Olma ihtimalini yüksek görüyorum.

Hayatım boyunca problemlerle karşılaştım ve çözdüm demişsiniz.

- Karadeniz'de öyle anneler vardır ki, inanılmaz disiplinli, geçmiş nesillerden kendilerine aktarılan sözlerle çocuklarını büyütürler... Köy şartları inanılmaz zor, bir yandan okula gidiyorum, bir yandan da oyun oynamak için işten kaçıyorum. Annem bana hep; "Oğlum işten korkma, iş senden korksun" derdi. Çocukluktan beri bu laf beynimde yer etti. Ben kendi çocuklarımı da annemin bana söylediği bu cümle ile yetiştiriyorum. İnsanlar hayatları boyunca hangi zorlukla karşılaşıyorsa, o zorluklar insanı olgunlaştırır ve tecrübe kazandırır. "Mahvoldum" dediğiniz anda, bu hayatın size verecek bir şeyi kalmaz, sizin de bu hayata! Trabzonspor'a bakınca aynı durumla karşı karşıyayız. Bu kez önümüzdeki engel çok daha ağır. Tamamen dik bir dağa tırmanacağız. Öyle bir dağ ki; belli zamanda belli bir noktaya çıkmamız lazım. Hızlı çıkarsak oksijensizlikten boğulabiliriz. Dik yamaç, bacaklarınız titrer, yarıda tükenirsiniz... Zor bir yamaca tırmanacağız. Bu zamana kadar aldığımız darbeler bu dağa nasıl çıkacağımız konusunda rehber olacak. Çok zor olacak ama olacak.

- O zaman biraz çocukluğunuzdan söz edelim. Nerede doğdunuz, büyüdünüz, nasıl doktor olmaya karar verdiniz?

- Trabzon merkeze bağlı Mude yeni ismiyle Gündoğdu köyünde dünyaya geldim. İlkokulu köyde okudum. Ortaokula Trabzon'a gelip gidiyordum. Her pazartesi, köyden yola çıkıp, saatlerce yürüyerek şehre ulaşıyordum. Tabii ayakkabılar, pantalon çamur içinde. Sınıftaki şehirliler pırıl pırıl... İşte ben oralardan geçtim. Kolay değildi bunlar. Köyde tetanoz olmuştum ve ayağım ihtihaplanmıştı. Ama farkında değiliz. Köyün sağlık ocağına gittim. Tek bir hemşire var, vahim durumdaki ayağımı kurtardı, "Burada doktor yok her işi biz çözüyoruz" diye de sitem etti. O gün karar verdim doktor olmaya. Annem inanılmaz bir kadındı... O üzerimizde çok emek harcadı ve tıp fakültesini kazandım.

- Tıp okudunuz ama doktorluk yapmıyorsunuz...

- Okulu bitirdiğimde TUS'a bir yıl inanılmaz bir tempoyla hazırlandım ve çok iyi bir puanla kulak burun boğaz bölümüne girdim. Bitirdim, mecburi hizmet kurasında Mardin Kızıltepe düştü. Eşim eczacı ve bir eczane açmıştı, ilk çocuğumuz yeni dünyaya gelmişti. Eşim "Gidersen git, ayrılalım" dedi. Gitmezseniz doktorluk yapamıyorsunuz. Gitmedim. Doktorluk da yapamıyorum. Sağdan soldan 100 bin mark topladım, küçük bir klinik açtım Sultançiftliğinde. Medical Park, Liv tüm bu yapının temelleri orada atıldı.

- Sizin karakteriniz Karadeniz gibi inişli çıkışlı mı?

- Sakin biriyim, Karadeniz gibi değilim. İnsanlar hayatlarında iz bırakırken bunlar tarihin sayfalarına geçiyor. Yaptığınız her şey kayıtta kalıyor. Belli bir çizgide gitmek zorundayız. Bu camiaya yakışan odur. Seçimde son gün üzerime inanılmaz geldiler. Kabul edilebilir değildi. Ama yine çizgimi bozmadım.

- Yeni dönemde sert değil, daha sakin bir üslup mu bekliyor bizi?

- Bizim bölgenin insanları coğrafi şartlar nedeniyle daha sert tavırlara yatkın olabilir. Trabzon'dan Türkiye'ye yansıyan kötü görüntülerin nedenlerinden biri de budur. Bizim o damarımızı kaşıyorlar. Siyaseten de yaşadık bunu. Bölgenin insan özellikleri gereği kaşınabilecek bir damarı var. Ama bu bölgenin Türkiye'ye vermesi gereken bir medeniyet fotoğrafı var. Spor üzerinden barış, dostluk mesajları verilmeli. Kulüp başkanları konuştuğu zaman insanlar saatlerce dinleyebiliyor. Neyi ekerseniz onu biçiyorsunuz. Bu koltuklardaki insanların ülkelerine karşı olağanüstü bir sorumluluk taşıdıklarını düşünüyorum. O nedenle sert üslubun kimseye faydası yok. İnsanlar çok kibar biçimde de söylemek istediğini söyler. Trabzonspor olarak bundan sonra tavrımız budur.

- Eski başkan kadınları kırdı... Siz arayı düzeltmek için ne yapacaksınız?

- Sportif başarı da olmayınca Trabzonspor'da stada çok insan gelmiyor. Geçen seneyi ortalama üç bin kişiye oynadık. Gelecek sene başı itibarıyla Akyazı'daki stada geçiyoruz, orası 40 bin kişilik bir stad. 40 bin kişilik stad da 3-4 bin ortalamayla ne yapacağız? Şehrimizin kadınları, gençleri, çocukları ailece o stadda maç seyretmediği sürece bu yolculuğun hiçbir anlamı kalmayacak. Aileleri maça getiremediğimiz sürece, iyi bir iş yapmamış oluruz ve şu an yapılanların hiçbir anlamı kalmaz. Eski başkanlardan Atay Aktuğ döneminde Trabzonspor sekiz mavi bayrak ödülü aldı. Mavi bayrak, en centilmen taraftara veriliyordu. Biz bunun ötesinde bir iş çıkarmak zorundayız. Spor eğer cinsiyet üzerinden ayrımcılık yapıyorsa, zaten toplumu kafadan ikiye bölmüş oluyorsunuz. Halbuki spor sadece erkekleri ilgilendirmiyor.

- Tüm toplumu kapsıyor diyorsunuz...

- Sporun ruhunu hem kadınlar hem erkekler anladığında sorunlar çözülür. Kadınların da bu sistemin içinde olmasını teşvik edecek büyük bir toplantı yapacağız. Şehirde sözü geçen 500 kadının katıldığı bir toplantı olacak bu. Bunu başaramazsam kendimi de, çıkış idealimdeki yolculukta başarısız adledeceğim. O dönem söylenen sözlerden ben de üzüldüm. Ama bazı yörelerde bazı sözler, deyişler vardır. Bunların bazıları çok işe yarar, bazıları "Böyle bir söz olur mu?" dedirtir. O cümlede onlardan biri. Keşke olmasaydı, başkan da üzüldü...

SONAT BAHAR
13.12.2015

http://www.sabah.com.tr/pazar/2015/12/13/muharrem-usta-buyuklere-kaliteli-yolculuk-yakisir?paging=4

61ronin61
14.12.2015, 20:59
O dua etsin arada Ümit abi var, yoksa ben ona güzel bir recete yazardim burdan.

bunu görmemişim aktardan doktor olmaz .senin reçete yazma yetkin yok.sen ordan at 2 peçetede şu lahmacunun yağı elime bulaşmasın.

DEEP BLUE
14.12.2015, 21:00
DEEP BLUE

Ümit abi, yönetimin taraftar grupları arasında bölünmeyle alakalı bir düşüncesi, stratejisi falan var mı? Bu konu hiç konuşuldu mu?

Adem'cim bu konuda bir konuşma geçmedi aramızda. Ama muhtemelen bu konuya da el atacaklardır, bilemiyorum.

DEEP BLUE
14.12.2015, 21:04
bunu görmemişim aktardan doktor olmaz .senin reçete yazma yetkin yok.sen ordan at 2 peçetede şu lahmacunun yağı elime bulaşmasın.

Ronin'im uzatma bakiim. Biliyorsun ben barışçıl bir insanım. Germeyin beni. Bu arada sen ne iş yapıyosun? Cidden forumda en merak edilen sorulardan biri budur bence.

Hüseyin Ş.
14.12.2015, 21:22
Şu programda başkası olsaydı "trabzonspor başkanı muharrem usta" yazan ekranda kral tv falan açık olurdu. Muharrem Usta ismi Trabzonspor başkanı ünvanını çok iyi taşıyan bi isim, gittiği her yerde saygınlık uyandırıyor. Sırf bu yüzden bile trabzonspor trabzondan yönetilmemeli. Trabzonspor markasının prestiji trabzon'a, yerele hapsedilmemeli.

https://i.hizliresim.com/dZr1Y4.png

CEMEFKER
14.12.2015, 21:23
İho yaptı operasyonu, "adamını" içeri sokacam diye tüpçüye verdi oyunu, sonra da tarihinde ilk defa bir tff asbaşkanına ceza kesen disiplin kuruluna şahit olduk.

Bırakın şu ucuz kahramanlıkları artık kimse yemiyor.

Kardeş,

Ben ne İHO cuyum, Ne Ustacı, Ne Şucu Ne tesisatçı...Eleştrim herkese isabet eder. Yapacağım deyip de yapmayanlar başta olmak üzere...

Ucuz kahramanlık mı ?

Benim bu tür şeylerle işim olmaz. Evet doğru klavye karşısında bir başkasına atıfta bulunmak kahramanlığın en ucuzu olmuştur sizin yaptığınız gibi. Ama sonra gerçek hayatta çevreme yakınlaştıklarında " şey.....h.bey" e dönüyo iş...

Ne olcak şimdi...

CEMEFKER
14.12.2015, 21:29
@KEREM77 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=20478)

;)

Yalnız etrafımda en anlam veremediğim tipler durup dururken karşımda sırıtan veya bakış atan (sert abi olmadıkları halde maço bakışlar) tipler olmuştur.

61ronin61
14.12.2015, 21:30
sayın muharrem ustanın konuşmasını benimde çok sevdiğim şu şarkıyla dinlemek ayrı bir keyif.insanı duygulandırıyor.

tavsiye ederim Charlotte Gainsbourg - L'un Part L'autre Reste

Oruç
14.12.2015, 21:32
baki o nasıl bir fotoğraftır öyle ? İnşaatta mı çekmişler nedir ?
:D

DEEP BLUE
14.12.2015, 21:39
sayın muharrem ustanın konuşmasını benimde çok sevdiğim şu şarkıyla dinlemek ayrı bir keyif.insanı duygulandırıyor.

Ronin itiraf ediyorum, senin Erkan Ocaklı filan dinlediğini tahmin ediyordum. Yanılmışım... İyi şarkı... Her ne kadar bir "Je Sais Pas" olmasa da sevdim...

Oğuz B.
14.12.2015, 21:48
http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/12/13/650x344/1449975481730.jpg

Bu da var. Neresi bilmiyorum :)

baki o nasıl bir fotoğraftır öyle ? İnşaatta mı çekmişler nedir ?
:D

Beypba
14.12.2015, 22:11
Ronin itiraf ediyorum, senin Erkan Ocaklı filan dinlediğini tahmin ediyordum. Yanılmışım... İyi şarkı... Her ne kadar bir "Je Sais Pas" olmasa da sevdim...

Vaaaa forum da entellektüellerin havasıda başka :D :D

Bende Bu çingenelerin müziğini seviyorum( Las Migas-Silvia Perez Cruz) Ama İHO giderken Dinlemiştim :)

https://www.youtube.com/watch?v=yC0m6Z8vlv4

7can61
14.12.2015, 22:12
Kardeş,

Ben ne İHO cuyum, Ne Ustacı, Ne Şucu Ne tesisatçı...Eleştrim herkese isabet eder. Yapacağım deyip de yapmayanlar başta olmak üzere...

Ucuz kahramanlık mı ?

Benim bu tür şeylerle işim olmaz. Evet doğru klavye karşısında bir başkasına atıfta bulunmak kahramanlığın en ucuzu olmuştur sizin yaptığınız gibi. Ama sonra gerçek hayatta çevreme yakınlaştıklarında " şey.....h.bey" e dönüyo iş...

Ne olcak şimdi...

Ben anlamıyorum seni kardeş, Türkçeyi etkili konuşmaya mı çalışıyorsun sanatsal mı takılıyorsun pek çözemedim.

Ama olmuyor, bence daha sade konuş, bir o daldan bir bu budaktan garip bir şey çıkıyor ortaya.

Laziobass
14.12.2015, 23:09
Çocuklar yoksunluk sendromuna girmiş. Yoksunluk sendromu şu; ilgi eksikliği, onları anlayamama, önlerindeki engeli kaldıramama, içine düştükleri umutsuzluk hali... Böyle bir psikolojik travmadan kalkmak kolay değil. Biz ayağa kalkacaksak onlarla kalkacağız.

Bence bu tespit çok önemli..
Başkan yönünden şanslıyız gençler, birkaç maç sonra aynı futbolcuların performansını yeniden değerlendirince çok şaşıracak, sevinecek, sevineceğizzz.. hepimiz çok mes'ud olacağız..

f1bekir
14.12.2015, 23:12
Kardeş,

Ucuz kahramanlık mı ?

Ne olcak şimdi...

Yapacağım diyip de yapmayan kim?

Ama geri zekalıya anlatır gibi anlat lütfen, sade olsun, arkadaşın dediği gibi karışık konuşuyorsun :)

Bu arada ustadan yapacağını söylemediği bişey istiyorsun. Öyle bişey olmayacak sen de biliyorsun. Türkiyede cumhurbaşkanını koltuğundan indirecek gücün yoksa bu işten bir sonuç çıkmaz, nereye operasyon yaparsan yap.

Birazcık olsun umut varsa avrupadadır.

Ha bana kalsa o kupa gelmesin artık. Yeni bir kupa alalım da o kupanın yeri boş kalsın müzede. Gören herkes bu gelmeyen kupanın hikayesini öğrensin, hatırlasın.

UğurB
14.12.2015, 23:58
Muharrem Usta üzerinden ne tartışmalar dönmüş...
Sayın Usta'nın doktor olmasının avantajı tespitlerine yansımış. Yakın zamanda kulüpte Psikolog görebiliriz...
Ciddi anlamda yeniden yapılanma lazım. İlk iş olarak mali sorunlar ve takım üzerinden başladılar. Devre arasından sonra ben gelir artırıcı kalemlerin geleceğine inanıyorum...
Doğru bir seçim yaptık ama ne abartalım, ne de şimdiden yerelim.
Hata yaptığında uyarmak, doğru yaptığında alkışlamak boynumuzun borcu...

memmedaga
15.12.2015, 00:02
acele etmiyo musunuz? :)

başlangıçta hep böyle yapıyoruz, bir sene sonra da tam tersini diyoruz.. bence temkinli olmak en iyisi.. ne göklere çıkaralım ne de yerin dibine batıralım..

doğrusu da bu

bakıyorum şimdiden adamı ciddi eleştirmeye başlayanlar var,

bunlar ya tutarsa mantığı ileride bak ben dediydim demek mi istiyorlar

Bismillah ya...

aaahmet61
15.12.2015, 05:34
Trabzonspor'un kasasına 60 Milyon TL girdi!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta acil ödenmesi gereken 60 Milyon TL'yi buldu

Trabzonspor'da geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısından sonra bordo-mavililerin futbolcu alacaklarını ödemeye başlamıştı.

Denetleme Kurulunun konuyla ilgili kongre öncesinde yaptığı açıklamada futbolculara geçmişe dönük olarak borcunun 60 milyon TL olduğu kaydedilmişti.

Geçtiğimiz hafta Pazartesi gününden itibaren futbolcuların geçmişe dönük alacaklarının yatırmaya başlayan Trabzonspor ilk etapta 10 Milyon Dolar’ı (29 Milyon 450 Bin TL) kulübün kasasına yatırmış ve acil ödenmesi gereken ödemelerin bir kısmını karşılamıştı.

Muharrem Usta önderliğinde ki Bordo Mavili yönetim 2. Etap olarak olarak 10 Milyon Dolar’ı hazırladı. Yeni haftada kulübün kasasına girecek olan bu para ile Bordo Mavililer derin bir nefes almış olacak.

Böylelikle Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın gelişi ile birlikte Trabzonspor’un kasasın 20 Milyon Dolar (60 Milyon TL) girmiş oldu.

Faik Yılmaz
15.12.2015, 08:21
ustaya haksızlık ediyorsun .usta kulübü haci den devraldı.tarihinin en kötü takımı en kötü borcu usta ya kaldı.en az bir sene beklemek lazım.

Daha bir şey yaptığım yok...

Eleştirmiyorum da.....

Adam daha koltuğunu ısıtmadı yahu :)

Lakin aynı zamanda icraat görmeden gereksiz payeler verilmesini yere göğe sığdırılmaması gerektiğinide düşünüyorum.....

Yusuf BALCI
15.12.2015, 08:50
Daha bir şey yaptığım yok...

Eleştirmiyorum da.....

Adam daha koltuğunu ısıtmadı yahu :)

Lakin aynı zamanda icraat görmeden gereksiz payeler verilmesini yere göğe sığdırılmaması gerektiğinide düşünüyorum.....

bizim huyumuzdur önce pohpohlayıp, şöyle güzel böyle güzel diyip sonra işler ters gidince ana avrat düz gitmek.

neden bu kadar tezcanlı bizim insanımız anlamadım gitti.

sarman61
15.12.2015, 09:10
Burada hep söylenirdi bizim takımda bir psikiyatrist olmalı diye. Sonunda takimi komple bir doktara emanet ettik malum hastayı kaybetmek üzereydik müdahale şarttı

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asilhamsi
15.12.2015, 10:04

Bielsa?

Kolpacı
15.12.2015, 11:18
Bielsa?

İlle da Mirça :)

Aydın Danış
15.12.2015, 11:34
İlle da Mirça :)

Luçesku :)

Dip.Ing.Mag.
15.12.2015, 13:31
TS TV ne Zaman kuruluyor? Scout birimi resmi olarak ne Zaman faaliyete gececek? Alt yapi icin özel calismalar var mi?

aaahmet61
15.12.2015, 14:20
VE USTA O MAHKEMEYİ GERİ ÇEKİYOR

Muharrem Usta’nın Trabzonspor’daki ilk icraatlarından bir de belli oldu. Usta, kulüp avukatlarına talimat vererek, kulüp adına mahkemeye verilen son şampiyon başkan Sadri Şener’le ilgili davadan kulübün geri çekilmesini istedi.

Şimdi, kulüp avukatları, mahkemeye davadan vaz geçtiklerine dair başvuruları için hazırlıklar yapacak.

Ancak bazı hukukçular, mahkemenin kamu yararı gözetip kamu adına mahkemeyi sürdürebileceği görüşündü. Durum böyle bir hal alırsa, Trabzonspor mahkeme duruşmalarına katılmayacak, taraf olmayacak ve işi sendi seyrinde bırakacak.

Bu arada, Usta, önümüzdeki günlerde Sadri Şener’i tesislere Trabzon’a davet edecek ve tesislerin girişinden makamına kadar Şener’i mükemmel bir etkinlikle karşılayacak. Ve eski başkanlarla Sadri Şener’i bir araya getirecek. Bu da tesislerde olacak. Bunun için de özel bir organizasyon şirketi ile anlaşılmak üzere.

ONLİNE TOPLANTININ DOĞRUSU NE?

Dün gece yine belli çevrelerin zorlaması ise Trabzonspor’da telekonferans ise yönetim kurulu toplantısı yapıldığına dair bilgiler hemen paylaşıldı.

Oysa gerçek o mu?

Değil tabi.

Yapılan sosyal medya üzerinden herkes kendi arkadaş grubu ile bir grup kormuş değil mi?

Sanal alemi inter aktif kullanan Muharrem Usta, yönetim kurulu üyelerinin içinde olduğu bir Whatsapp grubu kurdu. Ve gün içinde her saat bu grup oluşumundan yöneticilerin birbirinden haberi oluyor. Henüz daha dünyada, online bağlantı ile yönetim kurulu toplantı tutanaklarının karar defterine işlendiği bir sistem bulunmadı.

yeni dünya düzeninde trabzon trabzon dan yönetilmez.Whatsapp dan yönetilir .usta farkı :)

DeAgLeMaNyAq
15.12.2015, 16:04
Gölge Adam kulislerde dolaşmaya devam ederken Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne uğramış. Tam da o sırada Başkan Muharrem Usta'nın futbolcularla toplantısı varmış. Haberin üzerine düşen Gölge Adam durur mu içerden gelen sesleri duyunca kulağını kapıya dayamış. Usta, kendisinden, geçmişinden, nereden nereye geldiğinden, şu andaki işlerinden, köyünden, bağından, bahçesinden, Trabzonspor'daki hedeflerinden bahsediyormuş. O anda iki yabancının birbirleriyle konuşması sızmış içeriden. Gölge Adam çat pat İngilizcesi'yle konuşulanları anlamış yine de. Meğerse yabancılardan biri diğerine, "Sadede gel Başkan sadede" diye fısıldamış! Sadedin ne olduğu aşikar. "Ödemeler ne olacak yani" demeye getirmiş bizimkisi. Gölge Adam'ın yalancısıyız ama Başkan'ın da hakkını teslim edelim. Neden mi? Lafı ikiletmeden ödemelere başladığı için!

Trabzon Ajans

Mavi tilkiler, gölge adamlar temizlenmeden bu kulübe huzur gelmez...

Özkan Şentürk
15.12.2015, 16:12
Sanal alemi inter aktif kullanan Muharrem Usta, yönetim kurulu üyelerinin içinde olduğu bir Whatsapp grubu kurdu. Ve gün içinde her saat bu grup oluşumundan yöneticilerin birbirinden haberi oluyor. Henüz daha dünyada, online bağlantı ile yönetim kurulu toplantı tutanaklarının karar defterine işlendiği bir sistem bulunmadı.

yeni dünya düzeninde trabzon trabzon dan yönetilmez.Whatsapp dan yönetilir .usta farkı :)

Bu haberi yazan online bağlantı ile toplantıya rastlanmadı yazacak kadar dünyadan habersiz olabilir ama siz inanmayın yine de buna. Bir sürü firma yurtdışındaki ortakları ya da genel merkezleri ile böyle toplantı yapıyor. Biz bile ayda bir Almanya ile görüşüp duruyoruz.

Sercan Keleş
15.12.2015, 16:14
Gölge adam Trabzonspor casusu için iyi , takım için iyi bir kavram. Ben çok sevdim gölge adamı. Kulüp içi bilgi sızdıran adama Gölge adam lakabı takılmalı.

Yavuz Bektaş
15.12.2015, 18:28
4 oyuncunun affedilmesi onları kadroda düşündükleri için değil satabilmek için ortamı hazır hale getirmektir bence.En azından öyle ümit ediyorum.

AYYILDIZ
15.12.2015, 18:33
Spor Bakanıyla görüşmüş bugün. Başkan çalışmalara hızlı devam ediyor. Önünde bir sürü problem var. Stad,tv,ekonomi,teknik direktör, kadro yapılanması vs vs.

DeAgLeMaNyAq
15.12.2015, 19:44
4 oyuncunun affedilmesi onları kadroda düşündükleri için değil satabilmek için ortamı hazır hale getirmektir bence.En azından öyle ümit ediyorum.

Bu oyuncular satılabilse zaten satılırdı. Adamlara bonservis ödememize rağmen sizi serbest bırakıyoruz gidin dedik ama onlar bize bu paraları verebilecek başka enayi kulüp yok yatmayı tercih ediyoruz dediler. Yarım devre 1461'e gitmeyi bile zul gördüler. Devre arasında satmak için affedilmeleri de sözkonusu değil çünkü kalan 2 lig ve 1 kupa maçında zaten statü gereği oynayamazlar...

Oğuz B.
15.12.2015, 19:45
Bu aşağılık tiplerden kurtulmak şart.

Mavi tilkiler, gölge adamlar temizlenmeden bu kulübe huzur gelmez...

Hakan
15.12.2015, 19:46
Deniz'in başı kel mi arkadaş bi o affedilmedi

Fatih Çelik
15.12.2015, 19:47
Adaşım geri dönüyor yaşasın :D ayrıca İshak oynayacak mı merak ediyorum :)

Oğuz B.
15.12.2015, 19:50
Bu affedilen futbolumcusulara lisans çıkarmadık diye biliyorum.

Yavuz Bektaş
15.12.2015, 19:53
Bu oyuncular satılabilse zaten satılırdı. Adamlara bonservis ödememize rağmen sizi serbest bırakıyoruz gidin dedik ama onlar bize bu paraları verebilecek başka enayi kulüp yok yatmayı tercih ediyoruz dediler. Yarım devre 1461'e gitmeyi bile zul gördüler. Devre arasında satmak için affedilmeleri de sözkonusu değil çünkü kalan 2 lig ve 1 kupa maçında zaten statü gereği oynayamazlar...

Bu sezon zaten bitti.Amacımız ligi olabildiği kadar yukarıda bitirmek ve Tr kupası olmalı.O yüzden bunlar oynada bile umurumda olmaz.Seneye olmasınlar yeter.

Adem Akyüz'
15.12.2015, 19:59
Bu affedilen futbolumcusulara lisans çıkarmadık diye biliyorum.
Ben de öyle hatırlıyorum. Belli sayıda futbolcu bildirebiliyorduk TFF'ye ve bunlar dışarda kalmıştı sanki.

DeAgLeMaNyAq
15.12.2015, 20:00
2.transfer döneminden itibaren lisans çıkarılabilir. O yüzden bu tarihten önceki kalan 2 lig ve 1 kupa maçında oynayamaz dedim zaten...

Oğuz B.
15.12.2015, 20:02
Aynen abi.

2.transfer döneminden itibaren lisans çıkarılabilir. O yüzden bu tarihten önceki kalan 2 lig ve 1 kupa maçında oynayamaz dedim zaten...

Doğru hatırlamışız. :)

Ben de öyle hatırlıyorum. Belli sayıda futbolcu bildirebiliyorduk TFF'ye ve bunlar dışarda kalmıştı sanki.

rhaegarr
15.12.2015, 20:04
Takımda kesinlikle kalması gereken 5-6 tane futbolcu var zaten. Yani bu affedilenler takımla antrenmanlara çıksınlar satışlarında elimiz tamamiyle güçsüz olmasın diyedir.

Oğuz B.
15.12.2015, 20:06
Aynen. Yağ bağlamışlardır şimdi. :D Eritsinler biraz..

Takımda kesinlikle kalması gereken 5-6 tane futbolcu var zaten. Yani bu affedilenler takımla antrenmanlara çıksınlar satışlarında elimiz tamamiyle güçsüz olmasın diyedir.

A. Günaydın
15.12.2015, 20:44
Arkadaşlar, ben bugün itibariyle ürünümü sipariş ettim TS Club'tan. Maçları izliyorum, gerekli desteği veriyor ve insanları bilgilendirmeye çalışıyorum. Kulübe eksikler hakkında mail de attım. Usta'ya twitter'dan sürekli olarak yazıyorum. Kısacası kulüp için elimden geleni yapıyorum. Ancak eminimki şuan forumdaki insanların çoğu şu saydıklarımın çoğunu yapmıyordur. (Buradaki amacım kendimi övmek değildir)

Demek istediğim lütfen ilk önce kulübümüze destek olalım, zaman tanıyalım(en az 1sene), sonra eğer işler hala daha aynı gidiyorsa ondan sonra esip gürlemeye başlarız. Daha haftasını yeni dolduran bir kulüp başkanına neler diyorsunuz ya. Cidden taraftarımın dedikleri adına kendim üzülüyorum ve utanıyorum. Azcık sağduyu ve saygı lütfen. Bu kulüp hepimizindir.

Bera B.
15.12.2015, 23:34
Gölgeci adam TrabzonAjans'ın yayın yaptığı iki odalı evin salonunda bilgisayar başındaki kişinin kendi kendine mırıldanmalarını duyuyordu. Başını ellerinin arasına alan kişi "hadi oğlum, sen çözersin bunu" diye söylenirken gölge adam ekrandaki yazılara göz gezdirdi. İmleç, yabancı oyuncuların sarf ettiği İngilizce cümleyi kurabilmek için Google Translate'de yazı alanı içerisinde bıraktığı yerdeydi. Türkçe'den İngilizce'ye cümleyi çevirmeye çalışan Atalay yazı alanına şu kelimeleri girmişti: "sadede gel paşgan".

Bence benimki daha sürükleyici oldu.

İ. C. Ertem
15.12.2015, 23:36
Arkadaşlar, ben bugün itibariyle ürünümü sipariş ettim TS Club'tan. Maçları izliyorum, gerekli desteği veriyor ve insanları bilgilendirmeye çalışıyorum. Kulübe eksikler hakkında mail de attım. Usta'ya twitter'dan sürekli olarak yazıyorum. Kısacası kulüp için elimden geleni yapıyorum. Ancak eminimki şuan forumdaki insanların çoğu şu saydıklarımın çoğunu yapmıyordur. (Buradaki amacım kendimi övmek değildir)

Demek istediğim lütfen ilk önce kulübümüze destek olalım, zaman tanıyalım(en az 1sene), sonra eğer işler hala daha aynı gidiyorsa ondan sonra esip gürlemeye başlarız. Daha haftasını yeni dolduran bir kulüp başkanına neler diyorsunuz ya. Cidden taraftarımın dedikleri adına kendim üzülüyorum ve utanıyorum. Azcık sağduyu ve saygı lütfen. Bu kulüp hepimizindir.

Aynılarını ve daha fazlasını yapmaya gayret ettiğimizden emin olunuz.

A. Günaydın
15.12.2015, 23:38
Aynılarını ve daha fazlasını yapmaya gayret ettiğimizden emin olunuz.
Hocam siz yapıyorsanız ne mutlu. Darısı yapmayanların başına diyelim.

DEEP BLUE
15.12.2015, 23:38
Gölgeci adam TrabzonAjans'ın yayın yaptığı iki odalı evin salonunda bilgisayar başındaki kişinin kendi kendine mırıldanmalarını duyuyordu. Başını ellerinin arasına alan kişi "hadi oğlum, sen çözersin bunu" diye söylenirken gölge adam ekrandaki yazılara göz gezdirdi. İmleç, yabancı oyuncuların sarf ettiği İngilizce cümleyi kurabilmek için Google Translate'de yazı alanı içerisinde bıraktığı yerdeydi. Türkçe'den İngilizce'ye cümleyi çevirmeye çalışan Atalay yazı alanına şu kelimeleri girmişti: "sadede gel paşgan".

Bence benimki daha sürükleyici oldu.

Hahahahahahahhhahaaaa bu ne laaann :-)))))) Yataktan düştüm :-))))

Bera B.
16.12.2015, 00:00
Hahahahahahahhhahaaaa bu ne laaann :-)))))) Yataktan düştüm :-))))

Örnek alıyoruz abi :)

Hamdi Kalaycı
16.12.2015, 09:00
Parti otobüsünün üzerine çıkma, Trabzon' a gelen Bakan, Başbakan vs karşılama hariç İHO' nun herhangi bir Bakanı makamında ziyaret etmişliği, randevu almışlığı var mı? Hatırlayamadım eğer varsa.

Yavuz Bektaş
16.12.2015, 09:08
Parti otobüünün üzerine çıkma, Trabzon' a gelen Bakan, Başbakan vs karşılama hariç İHO' nun herhangi bir Bakanı makamında ziyaret etmişliği, randevu almışlığı var mı? Hatırlayamadım eğer varsa.

Geçen sene G.birliği maçı öncesi cumhurbaşkanlığına çıkmak istemiş reddedilmişti

piskopatrizeli
16.12.2015, 11:46
Bu takımın en başta taraftarını değiştirmesi gerekiyor. Taraftarımız sağolsun şu anda türkiyenin en antipatik en nefret edilen kulübüyüz. Bizi yalandan seven bi gaysa vardı onlarıda geçen sene çok kızdırmışız artık bize ölümüne düşmanlar.

makif61
16.12.2015, 16:53
Maksadım sizi eleştirmek değil, bu teknolojiler çok yeni olduğu için insanların çok haberi olmuyor, anca çok büyük firmalar( Medical Park ;) ) bu sistemler üzerinden yönetiliyorlar. Artık toplantılar gotomeeting gibi sanal konferans sistemi üzerinden yürütülüyor. Yeni yapılan toplantı odaları bu telekonferans sistemine göre dizayn ediliyor. En son Albayrak İnşaat firması Topkapı'daki yeni binasında toplantı odasında Somalideki projelerinin durumu için oradaki yöneticiler ile sürekli toplantı yapıyorlardı . Usta'da geçen seçim konuşmasında buna değinmişti, illa trabzona gelmek gerekmiyor, konferans ile bu toplantıları yapabiliriz diyordu.

Yani özetle Usta'nın seçilmesine sevindim, hekimoğlu ve yanındakiler eski kafa zihniyetinde gidiyor, o yüzden yeni yönetim ile Trabzondaki yönetim çağ atlayacaktır tahminimce. Bu arada konferans gibi sistemleri nasıl yapıldığını vs merak edenler aşağıdaki linkten inceleyebilirler.

http://www.gotomeeting.com/start

VE USTA O MAHKEMEYİ GERİ ÇEKİYOR

Muharrem Usta’nın Trabzonspor’daki ilk icraatlarından bir de belli oldu. Usta, kulüp avukatlarına talimat vererek, kulüp adına mahkemeye verilen son şampiyon başkan Sadri Şener’le ilgili davadan kulübün geri çekilmesini istedi.

Şimdi, kulüp avukatları, mahkemeye davadan vaz geçtiklerine dair başvuruları için hazırlıklar yapacak.

Ancak bazı hukukçular, mahkemenin kamu yararı gözetip kamu adına mahkemeyi sürdürebileceği görüşündü. Durum böyle bir hal alırsa, Trabzonspor mahkeme duruşmalarına katılmayacak, taraf olmayacak ve işi sendi seyrinde bırakacak.

Bu arada, Usta, önümüzdeki günlerde Sadri Şener’i tesislere Trabzon’a davet edecek ve tesislerin girişinden makamına kadar Şener’i mükemmel bir etkinlikle karşılayacak. Ve eski başkanlarla Sadri Şener’i bir araya getirecek. Bu da tesislerde olacak. Bunun için de özel bir organizasyon şirketi ile anlaşılmak üzere.

ONLİNE TOPLANTININ DOĞRUSU NE?

Dün gece yine belli çevrelerin zorlaması ise Trabzonspor’da telekonferans ise yönetim kurulu toplantısı yapıldığına dair bilgiler hemen paylaşıldı.

Oysa gerçek o mu?

Değil tabi.

Yapılan sosyal medya üzerinden herkes kendi arkadaş grubu ile bir grup kormuş değil mi?

Fatih K.
16.12.2015, 17:50
USTA'DAN 50 MİLYON TL'LİK OPERASYON!

Başkan Usta futbolcuların geçmiş alacaklarını ve sözleşmelerini yeniden yapılandırarak kulübün 50 milyon TL'sini kurtardı.

Trabzonspor'un çiçeği burnunda başkanı Muharrem Usta işe ekonomik sıkıntılarla boğuşan kulübün kasasından başladı. Başkan Usta bizzat kendisinin yönettiği "iyileştirme" operasyonuyla 2 günde kulübün yaklaşık 50 milyon TL'sini kurtardı.

Geçmişe dönük borçlarından dolayı bazı futbolcuları serbest kalma noktasına gelen bordo-mavililer<wbr style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: helvetica, arial, sans-serif; font-size: 14px; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0);">de başkan Muharrem Usta tüm oyuncularla tek tek masaya oturarak hem oyuncuların serbest kalmasına engelledi hem de futbolcuların sözleşmelerini revize etti.

Geçmişe dönük alacakları nedeniyle bugün 17.00 itibariyle serbest kalacak olan Soner Aydoğdu başkan Usta'nın teklifine evet diyerek son anda kulüpte kaldı. Mehmet Ekici, Özer Hurmacı ve Onur Recep Kıvrak gibi yıldız oyuncular dahil tüm oyunculardan geçmişe dönük alacaklarından belli bir miktar feragat talep eden başkan Usta kendileriyle yapılan sözleşmeleri de çok astronomik bulduğunu belirterek bu rakamların aşağıya çekilmesini talep etti.

Oyuncuların tümü yönetimin geçmişe dönük toplu ödeme ve geleceğe dönük garantileri çerçevesinde yönetimin bu talebine evet diyerek yeni sözleşmeleri ve borç yapılandırmasın<wbr style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: helvetica, arial, sans-serif; font-size: 14px; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0);">ı imzaladılar.

SPORX ÖZEL

Bu haber doğru mu? Eğer doğruysa birde uçuk paralar alan yabancıları düşürür veya gönderip yerlerini en iyi şekilde doldurursak hem mali olarak hemde sportif olarak daha başarılı oluruz bence. Futbolcuların aldığı paralar arasındaki fark ne kadar az olursa takım içi kaynaşma o kadar yüksek olur.

Poor
16.12.2015, 18:06
Soner neye evet demis acaba sanki serbest kalsa barcaya gitcekti de.

61ronin61
16.12.2015, 18:49
[QUOTE=piskopatrizeli;1920323810]Bu takımın en başta taraftarını değiştirmesi gerekiyor. Taraftarımız sağolsun şu anda türkiyenin en antipatik en nefret edilen kulübüyüz. Bizi yalandan seven bi gaysa vardı onlarıda geçen sene çok kızdırmışız artık bize ölümüne düşmanlar.[/QUOTE

bizim taraftar en büyük taraftardır renkdaş. neden mi 30 yıl boyunca şampiyonluk sevinci yaşamayan ve genede ölümüne takımına bağlaı taraftar dünyada saysan 5 . geçmez.bizim tarftarı bu kadar küçümseme en büyük kahırları ve hayel kırıklıklarını yaşamış en çok hakkı yenmiş taraftar budur .o gs şikebahçe kolpataş 30 yıl bu sevinci yaşayamasaydı trübünlerinde 50-100 kişi kalmıştı.

bizi adam olan sever çakallar sevmez zaten baş üç çakal bu üç istanbul kulübüdür.onların sevgisine ihtiyacımız yok .biz bize yeteriz.

yazık senin laflar tam ezik taraftar lafları gs yi kızdırmışızda bizi sevmezlermişte onlar kızssa ne olur kızmasa ne olur cürümü kadar yer yakar bize düşman olsa ne olur olmasa ne olur zaten düşmanlar üçüde hain bunların.onlar asıl bizimö düşmanlığımzı kazanmasıjnlar.düşman olduğumuz kulübün hayatı kaydı şampiyonlar liginden kovuldu bi ton yöneticileri içeri atıldı ve şikeci damgası yediler.tüm dünya onları fenerbahçe olarak değil şikebahçe olarak tanıyor.

en büyük biziz bunu bil.

Beypba
16.12.2015, 18:54
Muharrem Usta futbolcularla görüşerek sözleşmelerinde indirime gitmelerini istedi. Futbolcular kabul etti. Yaklaşık 45 milyon TL kar edildi.

artvints
16.12.2015, 18:57
Muharrem Usta futbolcularla görüşerek sözleşmelerinde indirime gitmelerini istedi. Futbolcular kabul etti. Yaklaşık 45 milyon TL kar edildi.

detayı yok mu?

61ronin61
16.12.2015, 19:00

.

aaahmet61
16.12.2015, 19:13
desenize usta sayesinde 100 milyon tl kasada kaldı.geldiğinde de 60 milyon tl futbolculara ödeme yapmıştı.iyi yoldayız yeterki sabredelim.

nbay
16.12.2015, 19:39
İlginç bir gelişme gerçekten, merak ettim hangi futbolcularla yapılmış bu, işin garibi hangi arada görüşüldü hangi ara sözleşme imzalandı o kadar kısa sürede oyuncuların ikna olması da ayrı konu

Yavuz Bektaş
16.12.2015, 19:43
Haberin doğru olduğunu sanmıyorum.Belki. 2-3 oyuncuda yapılır ama o bile zor.İndirim yerine direkt yollanmalılar.

rhaegarr
16.12.2015, 19:51
Şu haberin doğru olmasını hiç istemiyorum.

lopsang
16.12.2015, 19:51
Daha bugün haber çıktı, yapılacak diye. Ancak bu iş o kadar kolay mı ? Hiç inandırıcı değil.

Ufuk Turgut
16.12.2015, 19:57
tebrık edıyorum hayırlı olmasını dılıyorum.hekımoglu kazansaydıda sevınırdım .Iho olmaması bence ıyı oldu ...bence para mevzusunun harıcınde ılk ısı futbolcu coplugu olmamızın onune gecmek adına 7-8 futbolcu ıle yollar ayrılmalı

memmedaga
16.12.2015, 22:27
ciddi ciddi adamı 1. haftasında eleştiren var

bu kafa ağır bir kafa

bu kafa travmatik

bu kafa zor kafa

bu kafa zırdeli

Yaşar
16.12.2015, 22:32
Bu indirim olayina inanmıyorum . Bu devirde öyle futbolcu yok . Adam neden ücretinde indirimi kabul edecek yani? Saçma değil mi?

Fatih Öztürk
16.12.2015, 23:45
İndirim için oyuncularla tek tek masaya oturacaksın önce.Sezon bitmeden bu olasılık çok zor.Kulüp işleyişi hakkında bilgisi olan konuya vâkıf olur.Kısacası sallama haber.

Murat KARAKURT
17.12.2015, 00:12
İndirim için oyuncularla tek tek masaya oturacaksın önce.Sezon bitmeden bu olasılık çok zor.Kulüp işleyişi hakkında bilgisi olan konuya vâkıf olur.Kısacası sallama haber.
Fatih kardeşim ben Hasan Tüncel'in yalan yazdığını görmedim..... Bugün o da bu konuda tweet attı.... Ama futbolcu ismi yoktu... Genel olarak yazdı....Dediğin gibi zaman alacak işler bunlar... Bir açıklama gelse de kulüpten aydınlansak....

onur-ts
17.12.2015, 00:29
Sözleşmeler değişecek ama kap bildirim olmayacak öyle mi? Bu iş hiç inandırıcı gelmiyor. Usta nın böyle bi planı olabilir ama henüz uygulandığını düşünmüyorum. Kapsız inanmam

Sent from my D5503 using Tapatalk

My
17.12.2015, 03:04
Çok zor işi başkanın, çoook.

poetricus
17.12.2015, 09:24
ciddi ciddi adamı 1. haftasında eleştiren var
Bu kafa ağır bir kafa,
Bu kafa travmatik,
Bu kafa zor kafa,
Bu kafa zırdeli.
İşte bu kafa nice yeteneği bir hatayla yuhalıyor, nice kazmayı tek olumlu hareketiyle göklere çıkarıyor,
Bu kafa nice yıldızı daha doğmadan öldürüyor...

Faik Yılmaz
17.12.2015, 09:29
Başkan daha koltuğuna yeni oturdu :

1-Acil borçları ödedi....

2-Masrafları kısmak için gerekli çalışmalara başladı....

eminim önümüzdeki günlerde yeni ve güzel haberler alabiliriz....

Fatih K.
17.12.2015, 14:22
Başkan saat 18:00 da ntvspora konuk olacakmış doğru mu? Adam memleketi çökertti 2 haftada resmen.

artvints
17.12.2015, 15:10
ntvspor'a konuşmasa iyi olurdu. ben olsam röportaj için trabzonspor'un maçlarıyla ilgili olarak lemi'ye bağlanmaktan vazgeçin şartı koyardım.

Hunk
17.12.2015, 15:11
Borclari kendi parasiylami odedi? Hayir, tekrar borc alarak odedi (ki yapilmasi gereken de budur)

Ibrahim Haciosmanoglu (hic sevmem) neden futbolcularin parasini veremedi? Cunku davalardan dolayi Trabzonsporun parasi donmus haldeydi.

Muharrem Usta ilk firesini verdi bile Lucescu gibi sacma bir beyanaatta bulunarak.

Hunk
17.12.2015, 15:12
Trabzonsporun baskani spor bultenlerine baglanmamali.

Fatih K.
17.12.2015, 15:15
Borclari kendi parasiylami odedi? Hayir, tekrar borc alarak odedi (ki yapilmasi gereken de budur)

Ibrahim Haciosmanoglu (hic sevmem) neden futbolcularin parasini veremedi? Cunku davalardan dolayi Trabzonsporun parasi donmus haldeydi.

Muharrem Usta ilk firesini verdi bile Lucescu gibi sacma bir beyanaatta bulunarak.
Neye göre saçma ve neye göre fire?

İHOnun yerle bir ettiği Trabzonspor markası nasıl tekrar saygın duruma gelecek peki? Oraya çıkıp konuşmasını bildikten sonra konuşmasının ne gibi bir zararı var?

Cihad Varlı
17.12.2015, 15:21

Saçmalık.

DeAgLeMaNyAq
17.12.2015, 16:01

Beşiktaş'ın başkanı da bugün gündüz bültenine konuktu. Sonuçta yeni seçilen bir başkan olduğu için son 2 haftada birçok TV kanalına katılmasında bir abes görmüyorum. Bu sürekli devam ederse eleştirilebilir ama zaten ilerleyen dönemde ortada önemli bir gündem olmadıkça ekranlarda pek gözükmeyecektir...

Onur Keskin
17.12.2015, 16:38
Bugun saat 18:00 de ntv spor da ozgur buzbas ercan tanerin konugu olacak

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DeAgLeMaNyAq
17.12.2015, 16:45
Mourinho boşta... :D

İ. SARAL
17.12.2015, 16:54
Mourinho boşta... :D

:) Bize hafif gelir.

Cihad Varlı
17.12.2015, 16:55
Beyler, Mourinho?

ağasarlı
17.12.2015, 18:02
Başkanımız az sonra ntvsporda

Fatih K.
17.12.2015, 18:06
İHO döneminde kaosa ve düşmanlığa o kadar alışmışım ki herhangi bir yerde Muharrem Ustaya başkanımız yazısını görünce Ustacı algısı oluşuyor. İHO nasıl psikolojimizi bozduysa hala etkisinden çıkıpta normale dönemedim:D

thehell61
17.12.2015, 18:12
Başkan konuşmaya başladı ntvsporda.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:19
Ağızları açık dinliyorlar başkanı.

Fatih K.
17.12.2015, 18:20
Yine hepsinin dibi düştü:cool:

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:20
Şerefsizler hep tuzak soru soruyorlar.

ibrahim
17.12.2015, 18:21
Şerefsizler hep tuzak soru soruyorlar.
Lafini kestirimiyor ki düssün bu tuzaklara. :)

Fatih K.
17.12.2015, 18:23
Yav.aklara bak adamı sıkıştırmaya çalışıyorlar

Cihad Varlı
Hahaha dipleri düştü.

Cihad Varlı
Yav.aklara bak adamı sıkıştırmaya çalışıyorlar

Şuana kadar sordukları bütün sorular tuzak sorulardı abi.

F. Yıldırım
Agalar td konusuna girince ne söylediğini buraya da yazın

Onur Keskin
17.12.2015, 18:24
Hep tuzak hep tuzak

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih K.
Ulan bunların alayı şerefsiz sorulara bak

edimurphy_61
Adamlar direk sike sureciyle basladi

ibrahim
17.12.2015, 18:25
Yapistiriyor baskan. :)

thehell61
17.12.2015, 18:26
Surekli işi şikebahçe-trabzonspor mucadelesine getiriyor. Ama adam hiç takılmadan konuşuyo iho olaa 2 cümleyi bir araya getiremezdi.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre Çömez
başkannı taraftarın önüne atmaya çalışıyorlar.. :)

Cihad Varlı
"Hukuk ne derse desin o senenin şampiyonu biziz."

Cihad Varlı
Lan ne saçma sorular bunlar ya..

Fatih K.
17.12.2015, 18:27
Şuana kadar sordukları bütün sorular tuzak sorulardı abi.
Tuzağı geçtim bu sorular karaktersizliktir. Adamlar girer girmez şikeden girdi Azizle yanyana gelir misiniz, zamanı gelince bu iş bitti yapacak bişeyimiz yok der misiniz? Size ne lan?

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:28
"Sorun Şota sorunu değil. Sorun hoca sorunu değil. Sorun sistem sorunu."

Kemal Öztel
Gerçekten ümit verici konuşuyor başkan,ne yaptığını ne dediğini bilir bir şekilde

fadigaTS
Mou biraz önce ayrıldı dedi başkan. :)

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:29
Başkan efsane konuşuyor.

Fatih K.
17.12.2015, 18:29
Bu ntvspordan bir b.k olmaz. Hala Trabzonspor şampiyon olamaza getiriyorlar lafı.

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:30
"İstikrar sorunu var. Bu da yönetimle alakalı. Doğru bir hocayla yola çıkmalıyız."

serhatipoglu
17.12.2015, 18:30
Ersun u işaret etti sanki

"Köpeklerin dudakları deydi diye deniz kirlenmez"

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:31
"Yönetim sabredecek. Sabretmeli, hocanın arkasında durmalı."

karaman6106
17.12.2015, 18:31
istikrar sorunu var diyor.
yalnız adamları paspasa çevirdi.
çok güzel konuşuyosunuz diyor adam.
ilkokul terkten nerelere...

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:32
Adam akıllı açıklarsak durumu, sistemi, projeyi taraftar sabreder diyor başkan.

aaahmet61
17.12.2015, 18:32
ne berbat sorular soruluyor.sorsana ts tv yi .projelerin son durumunu.

must61
17.12.2015, 18:33
Ersun u işaret etti sanki

"

Kesinlikle.O hocalar içinde şampiyonluğa oynayabileceğimiz isim derken kastı Ersun Yanal'dı.

Yerel medya ve taraftardan çekinilmese takımın başındaydı şuan.

Cihad Varlı
"Devre arasında hoca konusunu çözeceğiz. Lucescu ile görüşüyoruz hala. Lucescu gibi istikrarlı, işini bilen bir hocaya ihtiyacımız var. Gelecek hoca en az üç yıllık planla gelecek."

ibrahim
istikrar sorunu var diyor.
yalnız adamları paspasa çevirdi.
çok güzel konuşuyosunuz diyor adam.
ilkokul terkten nerelere...
Yusuf Yusuf ediyorlar, bakislari her türlü belli ediyor caresizliklerini.

(Aynisini ihoda da diyordum)

Oğuz KUL
17.12.2015, 18:34
Ey Muharrem Usta Sen nekadar Beyefendi ne kadar güzel bir insansın ya..

Bir insan kimseyi incitmeden kırmadan bu kadar güzel mesajlar verir ve vermek de kalmayıp onu yapacak potansiyeli olur.

İnşallah yüzümüz senle gülecektir..

adiloş bebe
17.12.2015, 18:34
ulan bir bırakında başkan konuşsun sürekli müdahale ediyolar

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:35
Oğlum adamlar şok lan :D

Trapezunt
17.12.2015, 18:36
Vay be!

Biz burada yazıyoruz, başkan 1-2 gün sonra aynı şeyleri söylüyor. Milli piyango oynamanın zamanı geldi.

aaahmet61
düzlüğe çıkmak için adam 5 yıl diyor. haci kulübü ne kadar batırmışsa .

artvints
%50 indirim yaptık dedi süreç için :) 5 yıl gerekiyordu ama 2.5 yıl için taraftarla anlaştık gibi bişey dedi başarı için.

Yavuz Bektaş
17.12.2015, 18:37
Her zamanki seviyeyi koruyor başkan iho olsa şb dendiği an "aziz askerliği yapsın sonra" derdi

Cihad Varlı
17.12.2015, 18:37
Devre arasından itibaren büyük bir yapılanma başlıyor.

Sibel
17.12.2015, 18:39
Ben dinlemiyorum. Vizyon yüklemesini kaldıramam bir kerede. :)
Alıştıra alıştıra. Sindire sindire.

Aydın Danış
17.12.2015, 18:39
Bir üstad vardı kaydediyordu başkanın konuşmalarını sora yüklüyordu linke inşallah kaydediyordur yoldayız izleyemiyoruz sonradan izliyelim bu vizyon dolu kültür sahibi başkanımızı

DeAgLeMaNyAq
17.12.2015, 18:41
Özgür Buzbaş mest oldu reklama giderkenki mimikleri ibretlik...

Aydın Danış
17.12.2015, 18:42
Özgür Buzbaş mest oldu reklama giderkenki mimikleri ibretlik...

Heh hissettin geldin üstad kaydediyorsun dimi :)

artvints
17.12.2015, 18:43
ntvspor peşini bırakmaz başkanın.düzgün konuşan adam görünce peşinden ayrılmıyorlar.fazla yüz vermesin.

Cihad Varlı
Başladı.

DURAS
Trapezunt, Başkan somut bişey demedi ki...

DeAgLeMaNyAq
Heh hissettin geldin üstad kaydediyorsun dimi :)

:) Paylaşırız problem değil zaten ben paylaşmasam da mutlaka başkaları paylaşır. Muhtemelen NTV Spor'da sitesine koyar...

artvints
17.12.2015, 18:44
futboldan anlayan başkanın hali başka.

Aydın Danış
:) Paylaşırız problem değil zaten ben paylaşmasam da mutlaka başkaları paylaşır. Muhtemelen NTV Spor'da sitesine koyar...

Sen paylaşda kafamız rahat olsun :)

karaman6106
ersunu işaret ediyor...

f1bekir
17.12.2015, 18:45
Yine Ersun'a işaret var :)

karaman6106
17.12.2015, 18:46
aytaçı övdü.onu ersun getirmişti değil mi

Pinkman
17.12.2015, 18:47
Twitterda Trabzonsporuz'un yaptığı her anketi bence başkan yaptırıyo görüş topluyor..İki gün önceki tüm futbolcuların kalsın mı gitsin mi anketi bence bunu işaret ediyor..

Ersun Yanal HO bence onu işaret ediyor şuan