PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

dağlıca61
04.11.2016, 03:07
onu zekiye yumluya akbaşa güraya paraları dağıtırken düşünecekti yumlunun primler hariç senede kazandığının 50 de biri ile Trabzonda gayet güzel bir hayat geçirebilirim yumlunun çıktığı antremanın yarısına çıksam ondan kötüde oynamam bu adamlara milyon liralar dağıtırken bu hesapları yapacaktı bu adamların yıllık maaşı 6 milyon lira civarı toplamda ortalama 500 liradan 12000 kombine satman lazımki bu futbol fukaralarının maaşını çıkarasın

Bu sitem neden sadece yerli futbolculara anlamadım Zeki, Yumlu, Akbaş, Güray çok para alıyorda Onur, Mehmet Ekici, Muhammet Demir,Uğur,Aytaç,Okay,Yusuf v.s az para mı kazanıyor,yabancılar az mı para alıyor, Trabzonspor gerçekleri ile bu futbolcuların aldığı paraları karşılaştırırsan İstanbul un üç büyükleri dışında Türkiye de bu paraları verebilecek hiç bir takım yok.Trabzonspor ayağını yorganına göre uzatmak zorundadır, Trabzonspor da tüm futbolcular alması gerekenin çok üzerinde ücretlere oynamaktadır,bugün geçmiş yönetimlerin transfer yanlışları ile yüzleşiyoruz, bugünkü yönetimin transfer politikasıda yanlıştır,performansa dayalı sistem getireceğiz diyen bugünkü yönetim çok yüksek garanti ücretlerle futbolcular transfer etmiştir, bizim transfer politikamızı tamamen gözden geçirip en az 90-100 milyon TL olan yıllık ücretleri 40-50 milyon TL civarına çekmemiz,yüksek garanti ücretleri azaltıp, performansa dayalı kazanç sistemine geçmemiz lazım.Aksi takdirde BA-TA-CA-ĞIZ.

BERBATOV61
04.11.2016, 09:12
Bu sitem neden sadece yerli futbolculara anlamadım Zeki, Yumlu, Akbaş, Güray çok para alıyorda Onur, Mehmet Ekici, Muhammet Demir,Uğur,Aytaç,Okay,Yusuf v.s az para mı kazanıyor,yabancılar az mı para alıyor, Trabzonspor gerçekleri ile bu futbolcuların aldığı paraları karşılaştırırsan İstanbul un üç büyükleri dışında Türkiye de bu paraları verebilecek hiç bir takım yok.Trabzonspor ayağını yorganına göre uzatmak zorundadır, Trabzonspor da tüm futbolcular alması gerekenin çok üzerinde ücretlere oynamaktadır,bugün geçmiş yönetimlerin transfer yanlışları ile yüzleşiyoruz, bugünkü yönetimin transfer politikasıda yanlıştır,performansa dayalı sistem getireceğiz diyen bugünkü yönetim çok yüksek garanti ücretlerle futbolcular transfer etmiştir, bizim transfer politikamızı tamamen gözden geçirip en az 90-100 milyon TL olan yıllık ücretleri 40-50 milyon TL civarına çekmemiz,yüksek garanti ücretleri azaltıp, performansa dayalı kazanç sistemine geçmemiz lazım.Aksi takdirde BA-TA-CA-ĞIZ.
ben isimlerini bu mesajda anmasamda bu saydıklarının hepsi gereksiz futbolcu şampiyon olacak kadroda onura yer verebilirsin kendini toparlarsa geri kalan saydıklarına 1 lira bile maaş vermek bu kulübün zararına benim Trabzonlu oyuncularla sıkıntım yok ama takımdaki öz evlat dediklerimiz oyuncular takımın en yetersiz isimleri tekkeler gökdenizler geldide biz Trabzonlu diye oynamasın mı dedik sizin anlamadığınız yer burası bu adamlar sırf Trabzonlu diye bu takımda tutuluyor birilerinin baskısı var heralde. Batacaksak bu mantık yüzünden batacağız yabancı sınırı kalkmışken muhammede 10 milyon lira veren de bu yönetim gürayı alanda bu yönetim aytaçı sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala alanda ersun yanal batacaksak bunlar yüzünden batacağız.

Fatih Öztürk
04.11.2016, 21:19
Yapacak bir şey yok Trabzonspor un ekonomik yapısı İstanbul takımlarının ekonomik yapısı kadar güçlü değil, 2 yıl transfer yasağı veya Avrupadan men cezasının sonuçlarını düşünmek, bu cezaların sonucu olabilecekleri yazmak bile istemiyorum,yönetim yapılan transferlerde başarılıdır da demiyorum,hatta başarısızdır,futbolculara yine yüksek bonservis ücretleri ve yıllık ücretler ödenmiştir, söyleyebileceğim tek şey ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız ve kurtuluşumuz için elimizde Akyazı isim hakkı ile kazanacağımız ekonomik güç dışında güçlü bir silahımız kalmamıştır.Bu nedenle hedefi tam isabetle vurmak zorundayız diyorum.

Yapacak bir şey yok deyip öteye geçemeyiz.
Geldiğimiz vahim noktadan kurtulmak için bildiğimiz bu ligi götürecek 2-3 oyuncuya ihtiyacımız var parası neyse verilip alınmalı. 5-6 milyon harcayıp sezon sonunda 20-25 milyon olarak bize dönecektir.
Bu şekilde elimiz kolumuz bağlı beklersek 27.hafta hiç bir hedefi kalmayan takımla şimdiki yönetimede söveriz olan yine bizim beklentilerimize olur.

Fatih Solmaz
06.11.2016, 12:02
dün akşam ki açıklamalarını dikkatle okudum. yetmedi telegol programına bağlandı canlı dinledim. anca bu kadar boynum kıldan ince siz nasıl isterseniz mesajı verilebilirdi. oturalım beraber çözelim söylemi 50 senedir söylenen söylem. bu demektir ki siz bildiğinizi yapmaya devam edin biz nasıl olsa kabul ediyoruz. demirören arkadaşim dedin her cümlende sinan engin çok dürüst bir yönetici diyerek cümlenin sonunu getirdi ağzını açamadın. demirören trabzonspor'a ne yaptı en ufak bir fikrin var mı senin vizyoner efendi? aziz yıldırımın her maç soyunma odasına inip ana avrat sövdüğü ortamda olağanca ve gereksiz kibarlığınla yusuf namoğlu değerli abimiz dürüst insan dersen hakem camiası bize teke zortlatması yapmaya devam edecektir. yaşa başkan sen böyle devam et bak neler göreceğiz.

tonya55
06.11.2016, 12:32
daha sert mizaclı olması lazım böyle olmaz.

Çağatay_
06.11.2016, 13:35
Normalde:

Sağ bek, sol bek, sağ açık, santrafor, stoper olmak üzere en az 5 transfere;

Normalde:

Sağ bek, sol bek, sağ açık, santrafor olmak üzere en az 4 transfere ihtiyacımız var.

Görüldüğü gibi tüm transferler acil olarak bizi bekliyor.

Bu 4 oyuncu sene başında bonservissiz şekilde rahatlıkla alınabilecek durumdayken, şu anda devre arasında bu transferler çok daha zor olacak. Yönetim şimdiden bu sorunlara odaklanmalı ve acilen bu bölgelere uygun ve bizi yükseltecek oyuncu transferleri için girişimler başlamalı. Yoksa bu takım böyle çok saçma sapan maçlar kaybetmeye devam edecektir.

Bilal Karadeniz
06.11.2016, 13:43
Muharrem ustadan iyi bir siyasetçi olur resmen hayal kırıklığı ben hayatımda bu kadar yanılcağımı tahmin edemezdim yazıklar olsun

Çağatay_
06.11.2016, 13:46
Muharrem ustadan iyi bir siyasetçi olur resmen yalaka biri çıktı içinden ben hayatımda bu kadar yanılcağımı tahmin edemezdim yazıklar olsun

Nasıl bir şey yapması gerekiyordu, "hakem maçı katletti, bizi burada kurban etmeye çalıştı" dedi, önceden bu ve benzeri şeyleri yapan hakemin durumunu söyledi. Ne yapması gerekiyordu mesela?

Yönetimi gerektiği noktada ben de eleştiriyorum birçok eleştirim de burada ve başka başlıklarda mevcut. Ama adam düzgün üslupla konuşuyor diye suçlamak yersiz.

artvints
06.11.2016, 13:49
Normalde:

Sağ bek, sol bek, sağ açık, santrafor, stoper olmak üzere en az 5 transfere;

Normalde:

Sağ bek, sol bek, sağ açık, santrafor olmak üzere en az 4 transfere ihtiyacımız var.

Görüldüğü gibi tüm transferler acil olarak bizi bekliyor.

Bu 4 oyuncu sene başında bonservissiz şekilde rahatlıkla alınabilecek durumdayken, şu anda devre arasında bu transferler çok daha zor olacak. Yönetim şimdiden bu sorunlara odaklanmalı ve acilen bu bölgelere uygun ve bizi yükseltecek oyuncu transferleri için girişimler başlamalı. Yoksa bu takım böyle çok saçma sapan maçlar kaybetmeye devam edecektir.
pied roncaglia son anda yatan transferler mesela, çok fark ederdi, bu oyuncular da olmuyorsa çok rahat değil demek ki. bu yaz bir önlibero ve beki bedavaya getirmemiz lazım. parayı ön tarafa harcayalım, kaliteli oyuncu alalım.

Çağatay_
06.11.2016, 14:11
pied roncaglia son anda yatan transferler mesela, çok fark ederdi, bu oyuncular da olmuyorsa çok rahat değil demek ki. bu yaz bir önlibero ve beki bedavaya getirmemiz lazım. parayı ön tarafa harcayalım, kaliteli oyuncu alalım.

Kontratı bitmek üzere olan Ekici'yi vererek Ekdal'ı alabilir miyiz sence? Tam bir merkez ortasaha. İtalya tecrübesi de var.

Fatih Öztürk
06.11.2016, 14:13

Kenardan oyuna etki edecek oyuncumuzda yok, 4-5 net transfer ile şampiyonluk yarışına ortak olamayız.
Onur, Ekici,Okay,Bero hariç tüm mevkilere yedekleriyle beraber oyuncu alınmalı.
Durica yaşı itibariyle ligin tümünü götürecek kapasitede değil hadi onu kadroda tuttuk diyelim, Castillo, Yusuf, Esteban, Aytaç 22 kişilik kadroda olur diğerlerini göndermeliyiz.Güray, Muhammet, Damdoy, İbanez, Onazi, Uğur, Akbaş, Yumlu, Zeki bunlarla yarışa çıkılmaz.
Yani nerden bakarsak 10 transfere ihtiyacımız var.

Çağatay_
06.11.2016, 14:20
Kenardan oyuna etki edecek oyuncumuzda yok, 4-5 net transfer ile şampiyonluk yarışına ortak olamayız.
Durica yaşı itibariyle ligin tümünü götürecek kapasitede değil hadi onu kadroda tuttuk diyelim, Castillo, Yusuf, Esteban, Aytaç 22 kişilik kadroda olur diğerlerini göndermeliyiz.Güray, Muhammet, Damdoy, İbanez, Onazi, Uğur, Akbaş, Yumlu, Zeki bunlarla yarışa çıkılmaz.

5 Transfer bize sınıf atlatır. Bunu görmek lazım. Durica konusuna katılmıyorum, yaş futbol oynamıyor.

Durica bu fizik yapısı ile yanına etkili bir oyuncu ile 1 sezonu daha rahat çıkarır, adam tık demiyor. Ama yanında birisi daha olursa performansı artar. Tabii Durica ile 2018-2019 sezonunun planı yapılamaz, bu konuda hak veririm.

Ama 5 transfer takımı uçurabilir bence. Tabii söylediğin gibi ilk 11 için konuşuyorum. Yoksa Beşiktaş'ta Beck ile Gökhan birbirini yedekliyor yani :D

artvints
06.11.2016, 14:21

10 tane transfer yaparsan yarısını yine gönderirsin kalite düşüyor ister istemez. bonservissiz oyunculara yönelsek o zaman da maaşlar çok artıyor, sorunlu oyuncuların çoğu bonservissiz. iyi ayarlamak lazım dengeyi. koşan takıma bir iki tane kaliteli oyuncu koyunca çok yüksek değişim yaşanabilir. 6, 7 oyuncu yine lazım ama as oyuncuyu görmeden yedeğini almak sağlıklı olmuyor. as oyuncu alırsın durumuna bakarsın, sonra eklemeyi yaparsın ben böyle düşünüyorum.

Fatih Öztürk
06.11.2016, 14:38
5 Transfer bize sınıf atlatır. Bunu görmek lazım. Durica konusuna katılmıyorum, yaş futbol oynamıyor.

Durica bu fizik yapısı ile yanına etkili bir oyuncu ile 1 sezonu daha rahat çıkarır, adam tık demiyor. Ama yanında birisi daha olursa performansı artar. Tabii Durica ile 2018-2019 sezonunun planı yapılamaz, bu konuda hak veririm.

Ama 5 transfer takımı uçurabilir bence. Tabii söylediğin gibi ilk 11 için konuşuyorum. Yoksa Beşiktaş'ta Beck ile Gökhan birbirini yedekliyor yani :D
Durica uzun lig maratonunda ancak yedek olur yaşı bir hayli fazla.Üstteki yorumumdada söyledim dün zaten tüm çıplaklığıyla mevzu ortadaydı kenardan oyuna etki edecek tek adamın yok 5 transferle bu iş hallolur diyorsun bak bjk'nin kaç sakat oyuncusu vardı adamların kadrosu geniş Kenardan kimi alıyorlarsa iş bitiriyor.2011 yılında onca şikeye rağmen Brozek kardeşler,Sezer Badur,Mehmet Çakır yerine 2 tane çivi gibi adam alsaydık şikede kurtaramayacaktı azizi :)

10 tane transfer yaparsan yarısını yine gönderirsin kalite düşüyor ister istemez. bonservissiz oyunculara yönelsek o zaman da maaşlar çok artıyor, sorunlu oyuncuların çoğu bonservissiz. iyi ayarlamak lazım dengeyi. koşan takıma bir iki tane kaliteli oyuncu koyunca çok yüksek değişim yaşanabilir. 6, 7 oyuncu yine lazım ama as oyuncuyu görmeden yedeğini almak sağlıklı olmuyor. as oyuncu alırsın durumuna bakarsın, sonra eklemeyi yaparsın ben böyle düşünüyorum.

Valla hedefsiz bir takımda kendini gösteremeyen oyuncu bir hedef koyunca napacağı az çok bellidir.
Büyük paralar harcıyoruz Medjani, Belkalem gibi adamları büyük paralara almadık hatta bonservis ödemeden almıştık yine bulunabilir.Bosingwa gibi yaşı 30'a dayanmış tecrübeleri uygun fiyata avrupa liglerinden getirebiliriz.Dediğin gibi parayı ön tarafa harcayalım arka tarafa maliyeti uygun adamlar almak atla deve işi değil.

kanterts
06.11.2016, 14:38
Sezon sonu masaya oturacagiz falan diye düsünmüyordur umarim Ekiciyle. Bukadar Amatör olamaz. NEYI BEKLIYORSUN YUMLU,ZEKI,AKBASLA KOSA KOSA UZATTIN.

Çağatay_
06.11.2016, 14:56
Durica uzun lig maratonunda ancak yedek olur yaşı bir hayli fazla.Üstteki yorumumdada söyledim dün zaten tüm çıplaklığıyla mevzu ortadaydı kenardan oyuna etki edecek tek adamın yok 5 transferle bu iş hallolur diyorsun bak bjk'nin kaç sakat oyuncusu vardı adamların kadrosu geniş Kenardan kimi alıyorlarsa iş bitiriyor.2011 yılında onca şikeye rağmen Brozek kardeşler,Sezer Badur,Mehmet Çakır yerine 2 tane çivi gibi adam alsaydık şikede kurtaramayacaktı azizi :)

Durica gibi bir stoper ligde yok bence şu anda. Adam takımı ayakta tutan oyuncu. İyi takımda yedek falan da olmaz, maratonu da çıkarır diye düşünüyorum. Ama 2-3 yıl sonrasına yaşı dolayısıyla plan yapılamaz. Buna katılıyorum.

E alternatif konusunda da katılıyorum. Yazımda zaten belirtmişim sadece ilk 11 için konuşuyorum. 5 transferle iş hallolur demiyorum. 3-5 transfer bizi sınıf atlatır ama sadece ilk 11 için bu etkiyi yapar diyorum. Alternatif olarak BJK örneğini vererek yetersiz olacağımızı söyledim zaten.

artvints
06.11.2016, 15:00
bu maçta önemli olan karşı tarafa koz vermemek, haklıyken haksız duruma düşmemekti. trabzonluların yapamadığı, anlamadığı bu. ortalığı dağıtınca bir yararı olmuyor, hak aramak zorlaşıyor bu şekilde. futbolcular oyuna devam etti, işine baktılar, başkan hakem hakkında açıklamasını yaptı, hoca yeteneksizliğine dikkat çekti. gayet yerinde tepkiler. şimdi bu adam belli süre maç alamayacak, trabzonspor maçına verilemeyecek uzun bir süre. bağırmayı çağırmayı, vurup kırmayı iş zannetmek tamamen yanlış. akıllı insan bu şekilde tahrik olup kendine zarar vermez. bu durum düşünülenin aksine zayıflık göstergesi. hatta bu işten zevk aldıklarını bile düşünmeye başladım. bu mağduriyet havasında isyan etmeye bayılıyor büyük kesim.

tahrik olup vurup kırmayı yücelten anlayışa son derece sinir oluyorum. bu anlayıştan sonuç alamazsın, akıllı olup önündeki maçlarda bu mağduriyeti kullanacaksın. aşırı tepki gösterirsen anında aleyhine döndürürler atmosferi, hakemler rahatlar bu kadar basit. zayıf tarafta olan akıllı olacak başka bir alternatif yok. bizim taraftarımız güçlü olun vurun kırın diyor, gerçeği görmeyi ısrarla reddediyor. kolay değil bütün ülkenin, medyanın arkasında olduğu klüplerle yarışmak, iradesiz, akılsız olmaz. lobi dediğin de iki günde yapılmaz.

Mellih
06.11.2016, 15:06
Durica uzun lig maratonunda ancak yedek olur yaşı bir hayli fazla
Futbolda artık yaş sınırı ilerledi. Eskiden 30u gören futbolcuyu herkes göndermek isterdi. fakat artık oyuncular kendilerine dikkat ediyolar 35 yaşına kadar performanslarını kaybetmeden oynayabiliyolar.

tonya55
06.11.2016, 15:09
durica en iyi transfer savunmanın lideri 2 yıl faydalanılır.yanına tascıda gelirse tamam

artvints
06.11.2016, 15:12
seneye durica ve serdar şampiyonluk yarışını ancak kaldırır, serdar kadroya yerleşir, durica'nın da sözleşmesi bitiyor zaten durumuna göre bir sene daha uzatırız, sol ayaklı hızlı bir stoper alırız. bence sağlıklı bir geçiş olur.

Fatih Öztürk
06.11.2016, 16:32
Futbolda artık yaş sınırı ilerledi. Eskiden 30u gören futbolcuyu herkes göndermek isterdi. fakat artık oyuncular kendilerine dikkat ediyolar 35 yaşına kadar performanslarını kaybetmeden oynayabiliyolar.
Uzun bir maraton diyoruz daha adamı 10 haftadır gördük, şampiyonluk yarışı ilerde avrupa mücadelesi derken yeterli değil.

Enaldo61
06.11.2016, 17:15
Bizim forma en ağır forma olacaktı o mevzuda bir gelişme var mı?

Uğur Kalyoncu
06.11.2016, 17:17
Adam adam..

Bilal Karadeniz
06.11.2016, 17:52
Formalarımızın her yeri reklam dolucaktı noldu o iş sahiden??

Hazar_
06.11.2016, 19:18
Maçtan sonra takım galip gelmiş gibi tebrik etmesini anlamadım. Tamam hakem nedeniyle yenildik de bu işlere girme başkan. Yarın tepkisiz, reaksiyonsuz bir takım çıkar karşına. Futbolcuların umrunda olmaz işler sen böyleyken

hos_cocuk61
06.11.2016, 21:38
İHO'nun tahtına adaysın başkan...

Bilall61
06.11.2016, 22:37
-Sayın Usta ani öfkelerle açıklama yapmamalı;
-Açıklamayı usta değil de basın sözcüsü yapmalı ve kanallara çıkma işine son vermeli;
-Başkan kendini ağırdan satmalı(Türkiye'de bu işler böyle maalesef);
-sekiztaşa,gsye,şikebahçeye mavi boncuk dağıtmamalı(Sen Anadolu'nun abisisin.Sen böyle yaparsan diğer Anadolu kulüplerimiz ne yapabilir?!).
Trabzonsporun marka değerini korumak için.
-En önemlisi de yapabileceği vaatleri vermeli.
Akyazı'nın açılışı tarihi gibi,stad sponsorluğunun bir türlü açıklanamaması gibi olaylar yaşanmaması için.
-Sonuna kadar Teknik Direktörünün arkasında durmalı ve ne olursa olsun sene içinde teknik direktör değiştirme işine son verilme ki İstikrar ve Başarı gelsin.

gurur6134
06.11.2016, 22:46
Nevzat aydin 8tas atkisi takar mac sirasinda usta alanen katledilen bir mac sonrasi tv programinda namogluna methiyeler duzer 8tasa hala daha sevimlilik yapmaya calisir neden derseniz cok basit 2 side isadami ve 2 side bu sirinlikleri yapmak zorunda hissediyorlar kendilerini..bu tur hareketler bizi siradanlastirmakdan baska bir ise yaramaz dikkatli olmasi lazim baskan ve yonetimin..

genç61
06.11.2016, 23:47
Bu baskanla zor izleme komitesi kimdir kardesim bu topculari nasil almislar bu izleme komitesi gene izleyip adam alacaksa vay halimize

Hasanu
07.11.2016, 00:05
Trabzonspor'un takım olarak değişim içine girdiğine inanmakla birlikte bu değişimin ne için olması gerektiği adına doğru karar verildiğini düşünmüyorum.Evet bu takımın bütün unsurları ile silkinmesi için bir şampiyonluğun daha doğrusu şampiyonluk kutlamasının yaşanması gerektiğini biliyorum.Ama bunu şampiyonluğu kutsayıp özellikle Avrupa kupalarını bu kadar küçümsemenin daha doğru bir ifadeyle en azından bunlara katılma çabasının bile gösterilmeyişi bana çok garip geliyor.Evet şampiyonluk kutlaması bu takımın psikolojik eşiği atlaması için çok önemli ama sana gerçek bir büyük takım hüviyetini sağlayacak ya da seni bir seviye takımı yapacak olan şampiyonluk kutlaması değil Avrupa kupalarında başarıdır.Şampiyon olmalıyız,olacağız da ama bu seneyi bir yapılanmanın temeli sayarken en azından Avrupa ligine gitmeliyiz. Bunu unutuyoruz.Unutmayalım.Yoksa Türkiye liginin o sığlığı içinde boğulur kalırız.

Şanlı SanMarino
07.11.2016, 04:09
Ağlamaklı ses tonu ile,

Aileyi kapsayan şeyler söylenmesi,

Trabzonspor başkanlık makamına yakışmıyor.

Bu işleri kendi şirketinizde yapınız!

Yazık, çok yazık!

katre-i.matem
10.11.2016, 15:58
PFDK başkana açıklamalarından dolayı ceza vermemiş

BERBATOV61
10.11.2016, 17:29
PFDK başkana açıklamalarından dolayı ceza vermemiş

akşam bjk tv de küçükşikecilerle beraber kutlama yapacakmış :p

ccd6167
10.11.2016, 19:01
Adam gibi çıkıp iho dönemini inceletmezsen ödersin keriz gibi paraları işte

Hala 1461 başkanın ve hocasından medet umuyorsunuz merak ediyorum

selcuk
10.11.2016, 22:09
Trabzonsporumuzun başkanı Muharrem Usta #24sporgecesi (https://twitter.com/hashtag/24sporgecesi?src=hash) 'ne çarpıcı açıklamalar yaptı. M. Usta'nın bu önemli açıklamaları 23:45'de 24 TV'de.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
18.11.2016, 16:05
Trabzonspor için büyük başarılar kazanmaya başlamıştır.Yaptığı mali harekat ilk büyük başarısıdır.

İHO gibi bir faciadan sonra kulübün yıllık giderini neredeyse gelirine denk hale getirerek fair play kurallarından gelecek dertlerin önüne geçmiştir.

Bu sırada kurulan kadro da bomboş denilemez.

Kalede Onur, Defansta Durica çok iyi,

Orta sahada Okay, Onazi, Bero, Castillo, Ekici ve bazıları kızsa da Yusuf kalburüstü.

Forvette Muhammed iyi bir takım oyununda çok iyi iş yapar.

Teknik adam olarak da Yanal tam doğru isim olmuş.

Biraz daha destek ve sabır ile doğru yola girecektir takım.

Başarılarının devamını temenni ediyorum.

Ozan Yılmaz
18.11.2016, 16:20
<button type="button" class="user-dropdown dropdown-toggle js-dropdown-toggle js-link js-tooltip btn plain-btn" title="Daha fazla kullanıcı eylemi" style="color: rgb(102, 117, 127); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: bold; font-stretch: inherit; font-size: 14px; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 1px; border-style: solid; border-color: transparent; padding: 4px 0px 0px 5px; border-radius: 4px; position: relative; height: 35px;">Kullanıcı Eylemleri</button>
<button class="user-actions-follow-button js-follow-btn follow-button btn" type="button" style="color: rgb(255, 255, 255); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: bold; font-stretch: inherit; font-size: 14px; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background: linear-gradient(rgba(0, 0, 0, 0), rgba(0, 0, 0, 0.0470588)) no-repeat rgb(29, 161, 242); border-width: 1px; border-style: solid; border-color: rgb(59, 136, 195); padding: 4px 12px 9px; border-radius: 4px; position: relative; vertical-align: top; box-shadow: rgba(255, 255, 255, 0.14902) 0px 1px 0px inset;">Takip ediliyor</button>

https://pbs.twimg.com/profile_images/682899386700009473/Z1eTvrSb_bigger.jpgMuharrem Usta@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem)

Biz şov peşinde değiliz...hak arayışındayız,uzun ince bir yoldayız.Yönetim olarak camiamıza layık olma kararlılığındayız...sonuna kadar.

My
18.11.2016, 22:21
Başkan ve yönetim bence şike davasında çok iyi gidiyor. Nedense içimde hep bir endişe var siyasi baskıya direnemicek diye ama her seferinde çok güzel işler çıkarılıyor. Allah yardımcıları olsun.

ccd6167
19.11.2016, 00:24
Boşuna kadro iyi diyerek kasmayalım. Alınan adamlardan sadece bero ve durica ben topcuyum diyor. Gerisi hikaye.. Bi hareketlerini göremedik

Futbol ekonomisi hariç bence başarısızlar.. Takımın hali ortada 1461 hali ortada transferler daha şimdiden fiyasko

omondoles
19.11.2016, 06:47
Boşuna kadro iyi diyerek kasmayalım. Alınan adamlardan sadece bero ve durica ben topcuyum diyor. Gerisi hikaye.. Bi hareketlerini göremedik

Futbol ekonomisi hariç bence başarısızlar.. Takımın hali ortada 1461 hali ortada transferler daha şimdiden fiyasko

Şamilde iyi çıkarsa, 3 iyi futbolcu gayet makul bana göre.

Sağlam bir takım kurulduktan sonra her sene 1,2 oyuncu alsak yeterli olacaktır.

Loading %61..

nakzo
19.11.2016, 08:07
Sevgili başkan seçileli 1 yıla yakın oldu.Şikeyle ilgili tek bir laf demiyordu.Baktı ki takım berbat,transferler takımdan da berbat tıpkı İho gibi şike ipine tutundu.1 ayda şike,kupa geliyor masallarını dinleriz. Umutlanır ,hayaller kurar sonra 1 sıkımlık dış macunuyla kalırız kaldığımız yerde 5 senedir olduğu gibi.

Fatih Solmaz
19.11.2016, 08:55
https://pbs.twimg.com/profile_images/476100597431947265/EycXjmkV_bigger.jpeg

M.Şekip Mosturoğlu@SntMSM (https://twitter.com/SntMSM)

cas önünde Türkiye'de futbola siyaset müdahale ediyor tezini işleyenler bunu Türkiyede de söyleyebilirse samimiyetlerine inanabiliriz

Uğur Ö.
19.11.2016, 11:43
Sevgili başkan seçileli 1 yıla yakın oldu.Şikeyle ilgili tek bir laf demiyordu.Baktı ki takım berbat,transferler takımdan da berbat tıpkı İho gibi şike ipine tutundu.1 ayda şike,kupa geliyor masallarını dinleriz. Umutlanır ,hayaller kurar sonra 1 sıkımlık dış macunuyla kalırız kaldığımız yerde 5 senedir olduğu gibi.

Evet CAS'a direk acil kodu altında bir hafta içinde dava hazırladı. Ah bu sabırsız taraftar

BERBATOV61
21.11.2016, 22:05
1 senede bitirdin takımı sen başkan ol diye dua eden aklımı ..... Allah sizi bildiği gibi yapsın defol git hastahanenin başına hocanıda nevzatınıda al defol git

kanterts
21.11.2016, 22:05
kirmadigi negatif rekor kalmadi galiba. sana yaziklar olsun.

BERBATOV61
21.11.2016, 22:08
Bu yönetimde haindir bu saatten sonra bunları destekleyende haindir başımıza bela oldular takımı küme düşürmeye yemin ettiler

Ogün'
21.11.2016, 22:15
Tamam bizi bu takım çoğu zaman sevindirmedi ama bu kadar da kötü olduğumuz bir dönem yok.7 yedik 6 yedik hadi bu takımı siz kurmadınız dedik ki 6-7 yememizde de hatanın büyüğü sizin ama artık yeter.Bu takım bu haldeyken mutlu olamıyorum.Bünye 3.lüklere,4.lüklere alışkın ama bu rezilliklere katlanamıyorum.Sportif açıdan bunu söylemeye dilim varmıyor ama İho'dan bile kötüsünüz.

DeAgLeMaNyAq
21.11.2016, 22:26
Devre arasında FFP anlaşması kenara bırakılarak ilk 11'de oynayacak 4 oyuncu lazım. En kötü ihtimalle bu sezonu kurtarmak adına kiralanma yolu tercih edilmeli. Mevcut kadronun seviye atlamasını beklersek sezon sonunda tarihe tanıklık edebiliriz...

Mert Acar
21.11.2016, 22:27
hatanı anlayıp devre arası zeki,yumlu ve akbaşı yollarsan kardır...yoksa sabır kalmadı.

orhan42
21.11.2016, 22:35
UEFA cezasını yemişim..Tarihin gördüğü en kötü Trabzonspor başkanısın,açık ve net !!!!!Nuri Albayrak bile senden iyiydi ulan.....

Oğuz ZEYTİN
21.11.2016, 22:36
Üstad güzel demişti zamanında ama yanılmış: "Davacısı çok ve fedaisi yok..."

Organizasyon becerisi olmayan, kurumsal isleyisi tikali, ana ürünü olan futbol takimi basarisiz buna ragmen herkes sus pus. TOKİ Baskani'na, Genclik Spor Bakani'na tesekkurler hariç...

Baskanim,

Yonetiminiz yetersiz.
Hocaniz iradesiz.
Oyunculariniz yeteneksiz.

Bu muydu vizyon?

Arkanizdaki inanilmaz destegi heba ettiniz on haftada. Etrafinizdaki yiyicileri uzaklastirmadiniz.

Artik kimse sabretmez.

Fatih Çelik
21.11.2016, 22:39
Yalan rüzgarı...

redbul
21.11.2016, 22:45
başkan sana sonuna kadar güveniyordum ama özellikle sportif anlamda resmen sıçtın şu kurduğunuz kadro 50 senede bir arada oynasa bir halt olmaz yaptığınız transferler içinde elle tutulur birtek durica var diğer hepsi rezil ötesi.

Arda'
21.11.2016, 22:48
Usta geleli 1 sene olacak evet ekonomik anlamda düzeltmiş olabilir ama sportif açıdan dibe vurdu takım Usta döneminde ve tarihinin en farklı yenilgilerini aldı. Sportif başarı olmazsa ekonominin anlamı yok eğer böyle devam ederse dibe vurur takım. Yumlu ve Zeki ile sözleşme uzatmaları tam bbi felaketti ve o kadar transferden sadece Bero ve Durica işe yaradı onların dışında transferler leş.

My
21.11.2016, 22:51
Şimdi bu yetersiz futbol özürlüleri bize can suyu olacak devre arasını da ellerine yüzlerine bulaştırırlarsa ne olacak? Nasıl güvenicez bu kepazeliğin sorumlularına?

odyseuys
21.11.2016, 22:51
bugün deniz bitti başkan.

vizyonerliğini, yönetim tecrübeni, otoriteni bugün devreye sokup takımda gerekli revizyonu takımla arandaki bağ olan teknik ekibe dikte edemiyorsan senin de vaden beklenenden kısa olacak.

dikte edemiyorsan yol vermelisin sayın başkan. takımın hali çok kötü.

Fatih Çelik
21.11.2016, 22:53
Artık idareci değil başkan olmalısın düzen bu. Eldekiler bu. İyi takıma herkes başkanlık yapar ya Trabzonspor'a?

gurur6134
21.11.2016, 22:54
Tek kelime yeter anlayana; MITOMANI!!!

BlackPanther
21.11.2016, 22:55
UEFA cezasını yemişim..Tarihin gördüğü en kötü Trabzonspor başkanısın,açık ve net !!!!!Nuri Albayrak bile senden iyiydi ulan.....

Katiliyorum. Nuri Albayrak bile daha iyiydi.

Futbol kulübü başkanı sportif açıdan başarılı olması lazım. Zaten başarılı olursa ekonomide kendilğinden düzelir. Bir tarafınızı yırtmanıza gerek yok.

Scout ekibini al ve derhal bu kulübü terk et.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bahadır2561
21.11.2016, 22:58
Artık vizyon mizyon tatlı sözler filan bu maç itibariyle bitti

Göndermediğin yeteneksiz özevlatların başına iş açacağını cümle alem söyledi sen ne yaptın loca aldılar bilmem ne diyerek saçma sapan cevaplar verdin

Muhteşem destek yerle bir oldu

Değer miydi 3 tane salak için bunları yaşaman ve yaşatman

Nazim Can
21.11.2016, 23:02
Resmen paralize olmus durumda bir baskana sahibiz, Halbu ki bu ülke kükreyen, bagiran cagran, tuttugunu koparan insanlarin basarisiyla dolu.

Hasan61
21.11.2016, 23:03
3 yeni oyuncuyla sıfırdan yapılanan bir takımımız var, sabır .

gurur6134
21.11.2016, 23:07
Adamlar maas yukunu azaltma ile ovunuyorlar ya saka gibi birakinda azalsin elinde transfer yapmadigin icin eksik kalan bolgeler oldugu gibi alternatifin olmadigi bolgelerde mevcut ortada takim yok takim bi de maas yuku aynimi kalcakti bu rezil takimla..sag bekde ben oynarim diyen sag acikda ndoye oynar diyen baskanla yonetimle bu kadar..sene basinda yapamadigin transferi bakalim simdi devre arasinda 2 kati fiyata nasil yapcaksin ey yonetim..soyleyinde ortulu odenekden para gelsin!!!

sasone
21.11.2016, 23:10
Zor günler bu günler,işleri düzeltmesi gereken kişi de yalnız başına sağlıklı karar vermesi gereken kişi de sizsiniz,bu günleri yaşamak da büyük bir deneyim,iyi bir yönetici de olması gereken özelliklerin birisi de bu tür zor zamanları yaşamış olmak ve doğru kararlar alabilmek.

BlackPanther
21.11.2016, 23:25
Başkana sormak gerek. Ekonomiyi düzelttim diyor ya. Beyefendi bu takım aylardır galibiyet primi alamıyor. Galibiyet yüzü görmediği için tabiki. Bu kulübün gideri nasıl karşılanıyor. Taraftara bunun hesabını verin. Giderimiz düştü diye nerdeyse dansöz gibi oynayacaksınız. Ama gelirinizde düştü. Sportif başarı yok. Neye yaradı sizin hesabınız ve scout ekibiniz. Bu kulübe geliri nasıl sağlıyorsunuz. Gideri neyle karşılıyorsunuz. Yoksa Akyazının isim hakkıyla mı bu açığı doldurmaya çalışacaksınız.

Başkan sen git hastanende doktorluk yap. İşletme nasıl işliyormuş bize anlatmayın.

U.Sadıkoğlu
21.11.2016, 23:45
Normal şartlarda yeni bir başlık açıp maruzatımı sert bir şekilde dile getirip kamuoyu oluşturmaya çabalayacaktım fakat burada gündem farklıymış. Sanırsın hakem 4/4'lük maç yönetmiş herşey güllük gülistanlıkmış gibi oyuncuların, hocanın, yöneticilerin isimleri havada eleştiriler gırla gidiyor. Ben bugün sahada oynanan oyunu tartışma gereği bile duymam şu hakem 4'lüsünün yönetiminden sonra. Parantezi biraz açayım.

Takımımızın bugün topla oynama oranı %69. Lig ortalamasının bir hayli üstünde. Başarılı pas sayımız 334 yine ligin üzerindeyiz takımın 200 pası göremediği çok maç seyretmiştik. Bize çıkan 8 sarı kart karşılığında rakibe çıkan 5 kart (2'si son dakikalarda koftiden çıktı). 29 şut inanılmaz bir istatistik. 10 maç sonunda bu rakama ulaşamayan takımlar mevcut.

İstatistiki bazda Antalya'yı adeta ezmişiz. Fakat şöyle bir durum var ki; sadece Antalya'ya karşı mücadele etmedik.

Maçın 10. Dakikasında sosyal medya hesabımdan "Hakemin çıldırtacağını" dile getirmiştim. Yanılmadım. Zira hatalar silsilesi peş peşe geldi. Maçın 27. Dakikasında Antalyaspor yayının 2-3 metre önünde kazandığımız serbest vuruşta 90 ve 8 numaralı oyuncuların tartışmasız sarı kart görmeleri gerekiyordu. Görmediler. Aynı pozisyonun devamında 99 numara taç çizgisinin yanında sert bir müdahele yaptı kart görmedi.31. Dakika da Okay'a orta alanda yapılan hareket net kırmızı kart. (Hareketi yapan 8 numara) sarı çıkmasını geçtim aleyhimize faul çalındı direk bileğe basma var. İlk yarının sonlarına doğru Yusuf'un kalecinin elinden kaçırdığı topu gol yaptığı pozisyon %100 gol. Endirek verildi. Dışarıda müdahele yapılan bir pozisyona tereddütsüz penaltı çalındı. Dakika 59, 23 numaralı Sakıp ikinci sarıdan atılmalıydı. Hakem atamadı çünkü atsa bir anda maç kopacak belki de. İkili mücadelelerde sert müdahelelere Antalya aleyhine çıkmayan kırmızıya dönecek sarı kartların varlığını bir kenara bırakıyorum. Antalyaspor 75. Dakikaya girilirken 8 kişi kalmalıydı. Kadıköy'de oynasalardı bu aynen gerçekleşirdi. 99 numara ikinci sarıdan atılmalıydı.

Antalyaspor kalecisi 10. Dakikadan itibaren oyun genelinde top aktifken en az 3-4 dakika zaman yedi fakat sarı kart görmedi.

Ve biz hala oyuncuları tartışıyoruz. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş kaç kere hakemi yenmişler? Kaç kere böyle bir müsabaka oynamışlar rakibin 60. Dakika da 9 kişi kalması gerekirken, nizami golü verilmediği kaç maç oynamış bu İstanbul'un yosmaları?

Bırakın kardeşim bu işleri. Sen bugün 3-1 kazansaydın rahat mı edecektin? Haftaya yine aynı şeyi yapacak bu dümbükler. Ondan sonra Deniz Ateş Bitnel'in yaşadığı dram diye haber okuruz gazetelerde. Kusura bakmayın ama mislini yaşasınlar. Aldığı paranın hakkını veremeyen, art niyetle milyonların gönlünü verdiği bir takımın kaderini baltalayanların asla ama asla iki yakaları bir araya gelmesin. En büyük temennimdir bu. Bırakın top oynayalım arkadaş hakkımızla kazanıp, hakkımızla kaybedelim. Ne zaman benim aleyhime verdiği kararları Kadıköy'de X takıma karşı uygular bu haramzadeler bende hakemi değil oyuncuları konuşmaya o zaman başlayacağım.

Yönetime tam destek.
Hocaya tam destek.

Bugün seyrettiklerimizden sonra takıma,hocaya,yönetime sallamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Son haftalarda gözle görülür şekilde oyunda mücadele bazında düzelme var. En az 2 sene bu kadroya sabretmeden başarı beklenemez. Bugünlere bir günde gelmedik bir günde düzelemeyiz. Sadece sabır önümüzde Bjk örneği var. Hakemlerin itelemesine gerek kalmadan, hakemleri de yenecek bir kadro yapmak için en az 2 yılımız var.

Ya sabredeceğiz. Ya mahvedeceğiz bu kadar basit.

Fatih Özkan
21.11.2016, 23:59
Arkandayız Başkanım! Ben olanların farkındayım!
Allah yardımcın olsun!
Şimdilik elimden gelen forma, kombine, dergi ve lisanslı ürün satın almak.
Kendini çok bilmiş zannedenlere bırakacak değiliz bu kulübü!

asilhamsi
22.11.2016, 00:07
Arkandayız Başkanım! Ben olanların farkındayım!
Allah yardımcın olsun!
Şimdilik elimden gelen forma, kombine, dergi ve lisanslı ürün satın almak.
Kendini çok bilmiş zannedenlere bırakacak değiliz bu kulübü!

yav he he

Para yok diye agla,12 milyona bu cop kadroyu kur.

Lucevari hoca de kac kere gelmis basarılı olamamıs Ersunu getir.

Sonra yine suclu taraftar olsun.

Laf soyledi bal kabagı.

Fatih Özkan
22.11.2016, 00:11
yav he he

Para yok diye agla,12 milyona bu cop kadroyu kur.

Lucevari hoca de kac kere gelmis basarılı olamamıs Ersunu getir.

Sonra yine suclu taraftar olsun.

Laf soyledi bal kabagı.

Siz ve sizin gibi boş konuşanlara alışkınım. Bugün 3 tanesi tribünde arkamdaydı. Sayenizde bu tür boş eleştirilere karşı çelik gibi oldu bu sinirler.
Siz ve sizin zihniyetinize sahip insanlara bu takım fazla bile.
Biliyorum ki azalmayacaksınız. Bunu Avni Aker'den de anlayabiliyorum. 6 senedir tüm maçlara gidiyorum ve sizin yazdığınız şekilde hatta ve hatta daha aşağı seviyede eleştirilere tanık oluyorum.
Siz sadece boş boş eleştirin olur mu ?

Ogün YAZICI
22.11.2016, 00:14
yıllardır avni aker'den sayısız kere boynum önde eve döndüm.birçok gece buz kesti o stat.çok yeteneksiz oyuncu topluluğu gördüm ama hayatımda ilk kez dolu tribün topluluğu önünde bu kadar aciz bu kadar kapasitesisz oyuncu topluluğu gördüm.çaresiz kaldık ya çaresiz.sabaha kadar gol atamazdı bu takım.ligin en kötü deplasman takımının üzerine gidemedik ikinci yarıda.üstelik 55.dakikadan sonra hakemi etkisiz hale getirdik.rakip ceza alanında kendini yere bırakacak ilk oyuncumuz penaltı alırdı.ne sabırı lan ne desteği.11 puanlı takım 10 derece soğukta 15 bin seyirciye oynadı daha ne sabırı.milletin aklıyla oynama usta.millete tepeden bakma egosuna tükürdüğüm.

emesenbisi
22.11.2016, 01:15
29 şut inanılmaz bir istatistikmiş :) onun 10 tanesi malum topçu heryerden vurdu saten. Şu halimle bende oynayım heryerden vurayım bende 10 şut çekerim. Bu iyi oyunu değil berbat bir hücum hattı olduğunu gösterir. Akhisar maçını ne çabuk unuttunuz sahamızdaki 0-0 biten. %60 topla oynama 28 şut sonuç 0-0 sırf o maç ile bu maç toplam 57 şut çekmişiz. yanlış duymadınız 2 maçta 57 şut çekip 1 gol atamamışız. O maçtada gol yesek %60 değil %80 lede oynardık :) adamlar biliyor TS topla oynasa ne olur gol atamıyor sonuçta.
GS maçında 4 şut çekmişiz 1-0 yenmişiz. Yani önemli olan şut değil artık sonuç.
Bi takım gol atamaz, iyi savunma yapar. Yada çok gol yer çok gol atar. Ne gol atabiliyoruz, ne savunma yapabiliyoruz.
Kimsenin anlayamadığı durum şu kadroyu satmaya başlayın onur, ekici vs dışında para etmez topçular. GS,FB,BJK,İBB vs kalecileride bizden kötü değil. Biz selçuk, burak, colman, bosingwa, cardozo, hepsini geçtim beğenmediğimiz serkan balcı, engin baytar bile arar oldu.
Saten gökdeniz, tekkeli dönemli saymıyorum en azından cardozo kalsaydı, celuska kalsaydı.
neresinden tutsan elinde kalan bi kadro var. Geçen sene antalyaya 7-0 yenildik, bu sefer 1-0 yenildik gelişme var.
Ya çok birşey bilmeye gerek yok. Allahınızı severseniz castillo, suk, onanzi vs denir ya.
Bu İBB, Osmanlı, Konya felan bizden daha büyükmü klüplerde ligde avrupada birşeyler yapıyorlar.
Neyse yazsam 2 sayfa yazarım, içim acıyor artık. Futbol konuşulan yerlerde artık utancımdan susuyorum, hatta kalkıp gidiyorum.
Samsunda doğmuş, istanbulda büyümüş biriyim. İstanbulda her maçında gitmeye çalışıyorum kardeşimi götürüyordum artık futboldan uzaklaşmaya başlıyoruz hem kendimiz hemde ailemiz malesef.

Erkan SÜNGER
22.11.2016, 01:28
Bu çulsuzlar topluluğuna maaş dopingi yaptınız dimi? Cıldırmamak elde değil.

BlackPanther
22.11.2016, 02:21
11493

50. Yılda şampiyonluğa.

batuhanTs
22.11.2016, 03:15
Usta tabir-i caiz ise kendi mezarini kasti taraftarlin inadina gitti mustafa zeki hamlesini yapti hemde nasil yeni gelen oyuncularin kap bildirimlerinin arasina serpistirerek bunlarin tutulma amaci ne takim icin dengeler bakiyorsun bu adamlara takimdaki en yeteneksiz en kabiliyetsiz adamlar bunlar ama en dayı adamlarda bunlar hakemle rakiple sürekli dalaşıyorlar oyunculuklarindaki zaafiyeti bir yere koydum karakterleri bu denli düşük seviye olan adamlarin takim icin dengeye nasil bir katki saglayacaklari onceki yaptiklarini soylemiyorum antalya macini izleyen yumlu ve zeki nin aslinda islerinin sadece rakiple ve hakemle didismekten oteye gitmedigi görür yok parmak sallamalar yok tehdit etmeler cikan oyuncuya isaret parmagiyla omzuna vurmalar bunlar bazi kesimin hosuna gider ama benim igrendigim hareketler keza yusuf alt yapidan meger biz oyuncu degil tiyatrocu almışız ne guzel yerlere atiyor kendini maalesef takimda birden fazla kanserli hucrr vat kemoterapi acılı bir surectir ama sonunda umut var bu kanserlerle hicbir sey olmaz sayin usta

Sefaenes
22.11.2016, 04:10
Baskan dan hikaye degil artik ihrac bekliyorum tamam yolumuz kolay degil sürecten geciyoruz ama bukadar da rezil olunmaz yumlu zeki kim ya nasil kalir bu takimlarla ancak küme oynarsin paf liginde oynasalar bile bunlar orayi batirir. Ya adam eder yada iho gibi o da defolup gider yeter ya sabir sabir hep sabir nereye kadar birkere 3 hafta besbese sevinmek istiyorum rahat mac seyretmek istiyorum cok mu zor bu.

legorakiss
22.11.2016, 07:39
diplomalı iho.

omondoles
22.11.2016, 07:41
Onur dahil bütün öz evlatları gönder başkanım.

Loading %61..

Cengiz Çubukcu
22.11.2016, 07:42
başkanın acilen futbolun başına işten anlayan birini getirmesi lazım... başka türlü başarının geleceği yok

ozturk
22.11.2016, 07:54
Tam bir hayal kırıklığı.

Faik Yılmaz
22.11.2016, 08:55
Trabzonspor Muharrem Usta Başkanlığında 32 lig maçına çıktı.....

10 galibiyet....

4 beraberlik

18 mağlubiyet aldı....

26 gol attı....

tam 43 gol yedi....

Mustafa Yumlu ile Zeki Yavru ile mukavele uuzattığın gün kaybettin Sayın Başkan kaybettin....

Doğukan Uçan
22.11.2016, 08:56
yalancının önde gideni burda o kadar taraftar transferin sonu günü oyuncu bekledi . aldıkları adamlara bak geçiş sezonuymuş haha. işin kötü tarafı seçimi kaybedecek. iho gelir tekrar

TSelif
22.11.2016, 09:09
Onur dahil bütün öz evlatları gönder başkanım.

Loading %61..

Onur niye gidiyor .. pardon da ??

omondoles
22.11.2016, 09:10
Onur niye gidiyor .. pardon da ??

Çünkü maç içerisindeki agresiflikleri, mimikleri artık itici geliyor.

Loading %61..

nakzo
22.11.2016, 09:11
Trabzonspor Muharrem Usta Başkanlığında 32 lig maçına çıktı.....

10 galibiyet....

4 beraberlik

18 mağlubiyet aldı....

26 gol attı....

tam 43 gol yedi....

Mustafa Yumlu ile Zeki Yavru ile mukavele uuzattığın gün kaybettin Sayın Başkan kaybettin....

Rezalet ve kepazelik.

zafercalikoglu
22.11.2016, 09:15
İho nun adamlarından para kazandılar ,şimdikileri bedava bile gönderemeyiz,
Başkan başkan başkan senin bu scoot ekibin yan gel yat maas ekibi ,bi bok olmaz ,millet neleri buluyor bide bunların bulduklarına bak,

Faik Yılmaz
22.11.2016, 09:18
İho nun adamlarından para kazandılar ,şimdikileri bedava bile gönderemeyiz,
Başkan başkan başkan senin bu scoot ekibin yan gel yat maas ekibi ,bi bok olmaz ,millet neleri buluyor bide bunların bulduklarına bak,

Maalesef öyle....

Argo tabirle en kazması Douglastı onu bile 1 milyon euroya okuttuk......

şimdikileri üste para versek kimse almaz....

bahadır2561
22.11.2016, 09:25
Yönetim o kadar korkak ki yumlu, zeki, akbaşla sözleşme uzatma kaplarını bile castillo onazi kaplarının arasına serpiştirmişti

Güya tepki azalacaktı, şimdi görsün bakalım tepkiyi sayın başkan

cebcare
22.11.2016, 09:26
Sen torpillilere sahıp çıkmaya devam et o tam bir hayal kırıklığısın maalesef. Böyle yöneticilik olmaz eşe dosta yaranmak için doğruları görmezden geliyorsun çok yazık.

BERBATOV61
22.11.2016, 10:04
çıkıp iki serçe parmak sallar yine kandırır sizi yine fazla büyük konuşmayın bence

duyurukcu
22.11.2016, 10:14
her şeyi geçtim ben demiştim demek içinde yazmıyorum ama malaesef haklı çıkmanın acısını yaşıyorum..Suk alındığı gün bu Trabzonspor yönetiminin acizliği demiştim bana tepki gösterenler olmuştu..koreli golcümü alınır o kadar güney amerikada afrikada avrupada golcü varken,,sen git suku al adamlar gitsin abubakarı alsın yani bu nasıl kafa anlamış değilim..ha bu takım golcüsüz olmasına rağmen küme düşmez orası ayrı ama maalesef 10 tane kalitesiz veya gelecek vadeden ! topçuya para verceğine 5 tane zıpkın gibi adam al bak bakiim o takımnasıl çatır çatır oynuyor yanındakileri oynatıyor..caleler ceyhunlar serkanlar giraylar hatta yumlu bile o kalitenin içinde yoğrulup başarılı olmuşlardı...Trabzonspor her sene yeniden yapılanma adı altında şampiyonluk hedefinden uzak kalmaz bir önceki sezonu 15. bitirse dahi..yeniden yapılanıyorsan o senede şampiyonluk hedefiyle yapılanacaksın şeydaev bero vs genç oyuncu alıp ileriye yönelik hamle diyorsan bu futolcuları alıp kiralayacaksın başka takımda pişecekler tabi yetenekleri varsa sende pişmesini beklersen bu baskıda ezilir altında kalırlar..ha hoca konusuna gelince ersunu oldum olası sevmem Trabzonspora bir katkı vereceğinide hiç düşünmedim ama ne olursa olsun en azından şikebahçe maçını oynayana kadar takımın başında kalsın kaybederse daha maceraya gerek yok zaten taraftarında sabredeceğini düşünmüyorum..

ccd6167
22.11.2016, 10:36
trabzonspor tarihinin en başarısız başkanı

bordox
22.11.2016, 10:36
Saha dışında ne yaparsan yap,saha içinde istenileni veremedikten sonra kimse ne olduğu ile ilgilenmez.
Ne olduğu ile ilgilenenlerin sayısı zaten fazla olsaydı ne İbrahim Hacıosmanoğlu gibi birisi başkan olurdu ne de size ihtiyaç olurdu,olağanüstü şartlar sizi başkan yapmış olabilir ama şartları olağan hale döndürmek sandığınız kadar kolay değil,geçen yıl Hami Mandıralı tercihiniz ve rezalet sonuçlar sonrası o kadrodaki çoğu oyuncu burada ise hatayı başka yerde aramayacaksınız.

yorumsuz6117
22.11.2016, 10:43
Yumlu ve Zeki ile sözleşme imzaladığı gün bittiği gündü.. O gün çok söyledik burda bu iş başkanın sonu olur diye..

sason
22.11.2016, 10:43
Hala sorunun futbolcularda olduğunu düşünenler var.Adam ne yapsın hocaya güvenip ona göre takım kuruldu.Ayreten takımın gücüde bu değil.Bu takımın oyun planı kendi gücüne olmalı ama akılsız, kendi gücünü bilmeyen bir oyunla hangi futbolcuyu koyarsan koy bir şey olmaz.Daha bir tane duran top golü yok yahu bu takımın.

Tek eleştirim olabilir oda hoca seçimi ama Türkiye'de futboldan anlayan kimse yok ki.Bizim sistemini takıma monte edecek hocadan çok takıma göre sistem belirleyecek hocaya ihtiyacımız var.

Bir daha bu kadar bilinçli başkan bulamayız ve bundan sonra daha da beter olur.Hem borcumuz artar hem de daha da kötü durumlara düşeriz.

Faik Yılmaz
22.11.2016, 10:45
1-İskelet kadro filan kurulmadı..... Kadroda forvet yok , orta saha yok , stoper yok.... Yok oğlu yok.... en az 4-5 acil kaliteli transfer lazım....

2-Saha sonuçları olağanüstü kötü..Hatta İho'dan bile kötü... O derece yani....

3-Gelir getirici çalışmalar çok ama çok yavaş ilerliyor.... Stadyum bitmedi , sponsoru belli olmadı....

4-Hakem hataları ( faciaları ) artarak devam ediyor. Buna bir önlem alınamadı... İho'yu eleştiriyorduk ama Sayın Usta'da bu işe çözüm bulamadı....

5-Klüpte temizlik yapılacak dendi ama Yumlu ile Yavru ile yeni sözleşme imzalandı. Artı klüp çöp diye tabir edilecek oyuncularla dolduruldu. Bir sürü transfer yapıldı ama takıma faydalı olma oranlarını çıkarsak %10 bile değil. Scout ekibi pek değil hiç işe yarar değil anladığımız kadarı ile...

6-Borçların uzun vadeye ötelenmesi gibi bazı maddi atılımlar var ama süreç çok yavaş ilerliyor. Başkan geleli 1 yıl oldu ama icraat oranı çok düşük.. Bu gibi durumlarda ilk yıl çok önemlidir daha sonra aynı heves ve iştah kalmıyor zamanla azalıyor.... İcraat süresini çok boş geçirdik...

Sonuç olarak geldiğimiz noktada umduğumuz ile bulduğumuz arasında dağlar kadar fark var Başkanımız kusura bakmasın ama durum bu maalesef....

ilyskm
22.11.2016, 10:47
esas tehlike şu; ara transfer döneminde alınacak topçulara mevcut scout ekibi ile karar verme kafletinde bulunmak...

merdeme
22.11.2016, 11:03
Yönetme işinde fena değil aslında. Fakat takım için fazla iyimser oldu hep. Taraftar gibi yaklaştı. Futboldan iyi anlayan bir danışmana ya da yöneticiye ihtiyacı var. Ersun Hoca antrenman yaptırır, maça çıkar. Scout ekibini gözden geçirecek, onlarla hoca ve başkan arasında koordinasyon sağlayacak, futbolu gerçekten bilen bir yöneticiye ihtiyacımız var.

Doğukan Uçan
22.11.2016, 11:59
bırakın bu işleri trabzonsporun lobisi yok. tweet atmakla olmaz. gerekirse binlerce insanı toplayıp basacaksın federasyonu kaos çıkaracaksın. bu hakem hataları istanbul takımlarına olsa lig oynanmıyordu bile şuan.

gurur6134
22.11.2016, 12:09
Baskanin soylemleriyle yaptiklari tamamen ters...50.yilda sampiyonluga oynayacak takimin iskeleti kurulcakti bu sene bu kadro o iskelet varin siz dusunun. Yeteneksiz ozevlatlarla hizipcilerle yollar ayrilcakti ayrilmadi bide zam yapilip sozlesme yenilendi..saha icinde disinda herkesin saygi duyacagi bir takim sozu vermisti sonuc ortada onune gelen vurup geciyor trabzon kumeye diye bagiriyor..trabzonspor ruhuna uygun futbolcular transfer edilcekti edilenlerin hali ortada. Vs vs liste uzar gider.
Bu yonetim ve baskan trabzonspor tarihinin en basarisizlaridir..giderek siradan bir anadolu takimi haline geldik onune gelen saha icinde disinda eziyor bizi 6 lar 7 ler 4ler e alisti millet bu sonuclari goren takimlar trabzonspordan zerre cekinmiyorlar cantada keklik olarak bakiyorlar..kadro muhendisligi 0 zerre futboldan anlamiyorlar mevkiler bos birakildi cogu yerde alternatifsiz kaldi..bunlari soyledigimizde dalga gectiler taraftarla siz ne anlarsiniz gibisinsen biz cikar oynariz dediler..2 ye almadiklari adamlari devre arasinda 5 verip nasil alcaklar mecburiyetten hep beraber goricez transfere yapilan 12 milyon avro civari harcamayla takim kume hattinda..3 forvetin ligde 11 mac gecmis toplam 1 gol atabilmis boyle bir istatistlik varmidir lig tarihinde sanmiyorum..11 mac 11 puan bu rezilligin hesabini kim vercek usta yerinde x bir baskan olsa yerden yere vurulur cokdan istifa ettirilirdi sirf siyasi tercihi yuzunden sehirin yuzde 70 i hala gozlerini kapayip kafalarini kuma gomuyorlar..gemi batiyor su aliyor hizla cok gec olabilir yarin..usta acilen olaganustu kongre cagrisi yapmali guven tazelemeli diycem de yapmaz luceskularla 50.yilda sampiyonluk palavralariyla milleti uyuttu aldigi oyun yarisini alamayacagini biliyor bu sefer..isimiz bu sene cok zor 1 puan ortalamasi ile oynuyan bir takim bu ligde tutunamaz bizi dusurur sike lobisi gozumuzun yasinada bakmazlar..11 mac 11 puan atilan 7 gol bu takimin adi trabzonspor ruyamda gorsem inanmazdim..sabir falan kalmadi artik sabir diye diye takimikume potasina soktular 11 hafta gecmi ne sabiri kume dussekde sabir der bunlar..50.yilda sampiyonluk sozunu yememek icin ptt 1.ligimi zorluyorlar acaba!!! Son olarak secimde sirf ustayi desteklediler diye su felakete ses cikarmayanlar sizin varya iho militanlarindan hicbir farkiniz yok derdiniz trabzonspor falanda degil..kabul edin artik uyutulduk kandirildik yanildik yine..ben ustaya destek veren bri olarak bunu kabul ediyorum sizde edin egolarinizi bir kenara birakip..

BERBATOV61
22.11.2016, 12:13
ben anlamıyorum eskiden böyle rezil bir kadro ve hoca ve yönetim olsa ortalık ayağa kalkardı şimdi biz bu rezaleti yapanları göndermeyerek bilinçli taraftar mı oluyoruz ? biri bi açıklasın Allah aşkına ne dir bu camiadaki tepkisizlik

SEDER
22.11.2016, 12:14
o kadar taraftar söz birliği etmişçesine defans defans diye bağırdı.. bizi mustafa yumluya mahkum etmeyin denildi.. sonuç yumlunun oynadığı her maç sıkıntı..devre arası direk oynayacak kendi milli takımlarında direk oynayan 5-6 adam alınmalı.. -yemişim UEFA kriterlerini..borca harca gir bu takımı düzelt yoksa sene sonu bu takımı düşmekten kimse kurtaramaz.. birde bu scout saçmalığı son bulmalı.. menejerlere bin kez razıyım..durica ve biraz bero dışında getirdiklerinin alayı çöp..

beratika
22.11.2016, 12:27
Enkaz falan filan UEFA Sabır filan fişman 50.yıl yeni stad vs vs son olarak da TOKİye teşekkür ederiz.

nakzo
22.11.2016, 12:28
Beklenti sonuç arasındaki orantı yönünden bakarsak Usta Trabzonspor futbol takımının en büyük hayal kırıklığıdır.

Doğukan Uçan
22.11.2016, 12:39
abdülkerim durmaz bile isyan etti mustafa yumlu ve zeki yavru kimde bu takımda oynuyo diyor

bordox
22.11.2016, 12:41
O kadar büyük maddi sorunlar ve kulübün uğradığı erozyonu hemen atlatacağımızı düşünmedim,sıkıntı çekecektik ama bu bence aşırı rahatlık sonrası oluşan bir durum,sahayı bu kadar hafife almamak gerekirdi,getirelim Ersun Yanal'ı o çözer,kitaba göre,teoriye göre doğru ama bir de bu işin uygulaması var.
Bakalım Ersun Yanal senin duyduğun heyecan ve sorumluluğun ne kadarını algılıyor,sonuçta adam profesyonel.
Yumlu ve Zeki ile sözleşme imzalamak,elinde bomba ile dolaşmak gibi,10 maç süper oynasınlar,11.maçta seni yakarsa,tataftar sana demiştik der,bunlar basit yönetim hataları,idare ederiz ne olacak tavırları.
Şimdi derdini anlatacak adam da bulamazsın,hesabı olan,nefreti olan,iş ilişkisi olan kim varsa sallar durur,hak ettiniz.

Şerafettin Kara
22.11.2016, 13:16
Yok mu bi twit üstad ya?? Zeplinli kombine falan yapacağız de al gazını milletin geç kaldın yahu

gurur6134
22.11.2016, 13:26
Bu takim avrupa kupalarina zaten gidemeyecegi icin kriter falan sallamaz varsin avrupa kupalarina katilmama cezasi gelsin der devre arasi kendilerini kurtarmak icin acarlar kesenin agzini 2 lik adamlara 5 verir alirlar..vizyon baska birsey..su tabloyu secimden once delegelerin onune koysan usta birakin baskanligi klubun kapisindan iceri sokulmazdi..her isde bir hayir vardir derler eger baskasi secilseydi millet yine usta gelse soyle olurdu boyle olurdu diye en ufak olumsuzlukda baslayacakti elestiriye, bu sayede usta balonu efsanesi sona ermis olur bu sikintili surecin tek artisi bu oldu..yanildik kandirildik tipki iho da oldugu gibi suc bizde degil ama bizim iyi niyetimizi kullanip atip tutan koltuga geldimide soyledikleriyle eylemleri birbiini tutmayan insanlarin bizde bu saflik oldukca daha cok uyutuluruz..

ccd6167
22.11.2016, 13:37
İhoyu inceletmemenden 1461 e ne idüğü belirsiz insanları başkan hoca yapıp oyuncu getirmenden belliymiş zihniyetin

Dedik bişiler değişir yok ihodan da beter çıktın hayır bu kadar destek verdik scout dedik sistem dedik plan program dedik yok arkadaş hala takımda geçen senelerden adam dolu

Yazıklar olsun size.. Daha yumruğu masaya vuramıyorsunuz başkanlkk yapıyorsunuz yazıklar olsun

BlackPanther
22.11.2016, 14:54
11495

Ümit Karan 21.11.2016 Telegolde:

"Trabzonspor için çözüm İstanbulda. Ekstra bir telsis kursun maçlarını orada oynasın. Başka çaresi yok."

yorumsuz6117
22.11.2016, 15:43
Artık twitle gaz falan alma işlemez Trabzonspor kümeye gidiyor..

HTC One 801e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BERBATOV61
22.11.2016, 15:46
Artık twitle gaz falan alma işlemez Trabzonspor kümeye gidiyor..

HTC One 801e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sıkıntı yapma iki serçe parmak sallar vizyoncular adamsın adamcılar çıkar yine ortaya

BlackPanther
22.11.2016, 15:52
sıkıntı yapma iki serçe parmak sallar vizyoncular adamsın adamcılar çıkar yine ortaya

[emoji23][emoji106]

TSelif
22.11.2016, 16:21
11495

Ümit Karan 21.11.2016 Telegolde:

"Trabzonspor için çözüm İstanbulda. Ekstra bir telsis kursun maçlarını orada oynasın. Başka çaresi yok."

Ümit Özat afkurmuş :)

Faruk BERBER
22.11.2016, 16:26

Ümit Karan.

O da bu haftasonu afkuracak kısmetse :)

zafercalikoglu
22.11.2016, 16:49
öle oldu böle oldu Cas a gittik ,geldik ,iyi olacak ,
başkan twit atsana twit atsana ,

takipcin artar nede olsa

bordox
22.11.2016, 17:31
Twit atmanın,taraftarla bir şeyler paylaşmanın nesi yanlış?
Eleştirmek için bu tür bir şey yazmak çok garip geliyor.
Başkanın doğru yaptığı şeyleri de araya katıp,her yerden sallamak doğru bir davranış değil.
Bugünlerde Trabzonsporlu olmak zor geliyorsa biraz mola verin.

BERBATOV61
22.11.2016, 17:40
Twit atmanın,taraftarla bir şeyler paylaşmanın nesi yanlış?
Eleştirmek için bu tür bir şey yazmak çok garip geliyor.
Başkanın doğru yaptığı şeyleri de araya katıp,her yerden sallamak doğru bir davranış değil.
Bugünlerde Trabzonsporlu olmak zor geliyorsa biraz mola verin.
Twit atmaktan başka bir icraat görelimde ona göre konuşuruz ya twit atar yada serçe parmak sallar mitomani belirtilerimi acaba bunlar

kurt61
22.11.2016, 17:50
Seçim öncesi biz burada Usta bir "Cilalı İHO" dur derken bazı arkadaşlar bizi hain ilan etmişlerdi. Bu zamana kadar yönetimin yaptığı icraatlar da bunun ne denli doğru bir tespit olduğunu gösterdi. Keşke yanılsaydık.

Kurumsallık adına birçok şeyi doğru yaparsınız, takımı doğru kurarsınız, ümit vaadeden bir futbol oynarsınız ancak tüm bu doğru hamleler şansızlık, hakem hataları gibi sebeplerle saha sonuçlarına yansımaz. İşte o zaman sabredelim kabul. Ama malesef görünen köy kılavuz istemiyor. Olmuyor, olması da pek muhtemel görünmüyor.

Çok üzgünüm. Umarım bir dahaki seçime kadar ortada Başkan seçebilecek bir Trabzonsporumuz kalır.

BlackPanther
22.11.2016, 17:50

Neden afkurmuş? Belkide Trabzonda futbolcular şehirin havasından dolayı oynayamıyorlar? Mutlu değiller?

Siz başarılı olan bir arap takımını biliyormusunuz? Ben bilmiyorum. Bildiğim sadece avrupa ve güney amerika takımları. Trabzona türk şehiri demeye bin şahit lazım. Trabzona doldurdunuz arapları. Arap şehiri yaptınız. Avrupadan rusyadan daha kimse gelmek istemiyor. Hep arap dolu ve insana ters bakıyorlar diyorlar.

Siz sadece saha içini görüyorsunuz. Birazda saha dışını görmeniz gerekir. Benim tanıdığım bir arkadaşın ailesi Samsuna taşındı Trabzonu araplar işgal etti diye. Yanı futbolcular ne yapsınlar?

Bence saha içi değil. Saha dışıda şehirin atmosferide önemli ve etkili.

Bende Trabzonsporun İstanbula taşınmasından yanayım. Veya Trabzonu bir avrupa kenti yapın.

Başka türlü Trabzonspor bir daha büyük kulüp olamaz!!!!

TSelif
22.11.2016, 17:53
Tamam hemen Vali ile konuşup Arapları boşalttırıyorum Trabzon'dan. Zeki Yumlu Akbaş falan kesin onlardan etkilenip kötü top oynuyorlar.
İstanbul'da hiç Arap yok mesela orada çoşarlar :D
Eyy güzel ALLAH'ım sen sabır ver :)

Dip.Ing.Mag.
22.11.2016, 18:14
Başkan ve yönetim, beni sportif anlamda büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

bordox
22.11.2016, 18:24
Twit atmaktan başka bir icraat görelimde ona göre konuşuruz ya twit atar yada serçe parmak sallar mitomani belirtilerimi acaba bunlar

Twit atmak dışında başka bir icraat yok diyorsan Trabzonspor'la alakan yok,yeni taraftarsın veya 5 yıldırkomadaydın yeni çıktın komadan,başka bir durum da olabilir ama Trabzonspor ve son 5 yıllık ekonomik krizden,davalık futbolculardan,hacizlerden,FIFA yaptırımlarından,olmayan sponsor ve gögüs reklamından,idmanda birbirine saldıran futbolculardan haberin olmaması şaşırtıcı.

M. Fatih ALEMDAR
22.11.2016, 18:29
Neden afkurmuş? Belkide Trabzonda futbolcular şehirin havasından dolayı oynayamıyorlar? Mutlu değiller?

Siz başarılı olan bir arap takımını biliyormusunuz? Ben bilmiyorum. Bildiğim sadece avrupa ve güney amerika takımları. Trabzona türk şehiri demeye bin şahit lazım. Trabzona doldurdunuz arapları. Arap şehiri yaptınız. Avrupadan rusyadan daha kimse gelmek istemiyor. Hep arap dolu ve insana ters bakıyorlar diyorlar.

Siz sadece saha içini görüyorsunuz. Birazda saha dışını görmeniz gerekir. Benim tanıdığım bir arkadaşın ailesi Samsuna taşındı Trabzonu araplar işgal etti diye. Yanı futbolcular ne yapsınlar?

Bence saha içi değil. Saha dışıda şehirin atmosferide önemli ve etkili.

Bende Trabzonsporun İstanbula taşınmasından yanayım. Veya Trabzonu bir avrupa kenti yapın.

Başka türlü Trabzonspor bir daha büyük kulüp olamaz!!!!

Hocam. Irkçılık dahi kokuyor yazdığın yorum.

Yaşadığın yerdeki Asya lılar gibi onlarda insan ve Peygamber efendimizin doğduğu coğrafyanın insanları.

Çok yanlış yorum yaptığını düşünüyorum.

Bu düşünce yapını değiştirmeni tavsiye ediyorum sana kardeşim.

Herkes insan ve saygı duyulması gerekir.

Sevgiler...

BERBATOV61
22.11.2016, 18:53
Twit atmak dışında başka bir icraat yok diyorsan Trabzonspor'la alakan yok,yeni taraftarsın veya 5 yıldırkomadaydın yeni çıktın komadan,başka bir durum da olabilir ama Trabzonspor ve son 5 yıllık ekonomik krizden,davalık futbolculardan,hacizlerden,FIFA yaptırımlarından,olmayan sponsor ve gögüs reklamından,idmanda birbirine saldıran futbolculardan haberin olmaması şaşırtıcı.
7-0 lardan 6-0 lardan mami için verilen menejer komiayonundan 11 milyon euro harcayarak kurulan takımdan gayet haberim var. He siz sponsorları bunlar buldu diyorsanız o başka sponsorları kimin bulduğu belli

genç61
22.11.2016, 19:28
Baskan tweet birakip az laf cok is yapmali bu izleme komitesi kimdir kimi izliyor bunlar adam izlerken nasil izlemisler yok trabzonda para yokmus yok topcu gelmiyormus madem gelmiyor elin bitik adamlarina niye para verdiniz onazi 3.5 castillo 3.5 suk kiralama fiyati 1 milyon euro sadwcw bu uc adam 8 milyon euro verdiniz bu adamlari nasil aldiniz kardesim mustafa yumluya zam yapiyorsunuz ne zami allah askina amtorde oynamaz bu adam zeki mustafa akbas kimdir ya takimi daha sayacagim cok adam var yaziklar olsun trabzonu kume dusuren baskan olarak tarih yazacaksin helal sana

genç61
22.11.2016, 19:34
Bu klup mac kazandikca para kazanir galibiyete federeasyon 1.5 milyona yakin para veriyor bu takim mac kazanamazsa para kazanamaz yok butceyi kucultuk takimi oyunca alirken ucuz maliyetli adam aldik nereye ucuz aldin allah askina cocukmu kandiriyorsun fener lens bedavaya aldi bi tane lens gibi oyuncun var mi beceriksizlik hat safhada

genç61
22.11.2016, 19:38
Simdi hala transferde bazi isimler yazili izleme komitesi izlemis sag bek afedersinizde o sagbek ingiltire ikinciliginde bu sezon iki mac oynamis kaan ayhan almanyada ikinvi ligde oynuyor oda 7 macta oynamis yani bu adamlar ikinci lig topcusu ustune surekli oynayan adamlar degil bu mu sizin transfsr mantaliteniz bu izleme ekibi ne izliyor ayip be omer ali sahiner kimdir allah askina trabzonda otnamak bu kadar ucuz mu

genç61
22.11.2016, 19:39
Szywoak yattara aurello bunlari sudan ucuza aldik topcu izleyip bulmak bu kadar zor degil yeter baskan yeter

Berkan
22.11.2016, 19:44
Takımı istanbula taşımak değilde anzhi modeline geçilebilir. Sadece maç günleri Trabzon'a gitmesi gibi takımın. Hem futbolcu getirmemizide kolaylaştırır bu durum.

gurur6134
22.11.2016, 19:51
Olaya birde su acidan bakalim baskan bu sene hedefimiz yok diyordu ya kendi kendine hedef olusturdu , artik bir hedefimiz var ligde kalmak..

My
22.11.2016, 21:17
esas tehlike şu; ara transfer döneminde alınacak topçulara mevcut scout ekibi ile karar verme kafletinde bulunmak...Ben de bunu söylüyorum. Geçen sezonun ikinci yarısı.. bu sezona başlangıç.. çok ciddi başarısızlık var. Şimdi bunlara güvenilip nasıl ikinci yarıya başlanılacak. Adamlar daha transfer yapamıyor. Sağ bek, sağ açık transfer edemedik. Kimse ciddiye almıyor ama ciddi ciddi uçurumun ucundayız ve ikinci yarıya önlem alamadan başlarsak durum felaket olur.

Tuğrul
22.11.2016, 21:30
Takımda bir iskelet olmaması, FFP'in imkanlarımızı sınırlayacağı gözönüne alındığında.

Seneye kendilerini zor günler bekliyor.

Dünya futboluna bihaber olmalarından. Riske girmeden, denenmiş ve başarısız olmuş. Ersun Yanal'ı getirerek ilk hatayı yaptılar.

Kadro mühendisliğini yapacak bir akıl ve ekip oluşturamadılar.

Onu geçtim Mbia'yı kazanmak varken. Mustafa, Zeki, Akbaş ve Uğur'a ellerini açarak takımın kalitesini düşürdüler.

Bu karanlık süreçten çıkmak için 4 kritik yol var.

1- Takımda hep aynı seviyede kalan, verim almadığımız oyuncular gönderilmeli. Yusuf, Muhammet, Güray, Akbaş, Zeki vs...

2- Yurt dışından fazla harcama gerektirmeyen potansiyelli oyuncular getirilmeli, keşfedilmeli. Niasse, Bakambu, Atiba, Oğuzhan, Visca vs...

3- Futbol piyasasını bilen, futbol takımını organize edebilecek Sammer gibi yabancı bir sportif direktör bulunmalı.

4- Niko Kovac, Dardai gibi teknik adamlık pozisyonunda yeni olan, vizyonu geniş ve başarıya aç hoca seçilmeli. Atıyorum Van Nistelrooy vs...

Şahin Yılmaz
22.11.2016, 23:46
Başkan iyi hoş güzelde,

TD. seçimi yanlış.
Ayrılması gereken bazıları ile ismi lazım değil sözleşme yenilemesi yanlış.
Scout ekibi çuvalladı.
Saha sonuçları berbat ötesi. Küme düşüyoruz.

Şimdi tamam sabır edelim edelim de, göz göre göre kümeye düşüyoruz. Tekrar ediyorum kü me DÜ ŞÜ YO RUZ KÜME KÜME.

Sorumlusu kim Taraftar mı Başkan mı.

ersn.alparslan
22.11.2016, 23:46
şimdi usta ersun işini bilir ona güveniyorum diyor ya neye dayanarak güveniyor ? aşık olduğu şikeci takımın başındayken başkanının arkasından küfür etmesine mi, daha önce 2 kere geldiği takımdan kovulmasına mı, trabzondaki şb maçında sanki onu öldüreceklermiş gibi koşarak kaçıp tribünleri provoke etmesine mi, karısını aldatmasına mı, her maç sonu soluğu bodrumda orda burda almasına mı ? bu ersunda güvenilecek ne var ?

ESER
22.11.2016, 23:56
Trabzonspor formasi ilk dörde girer söyleminin cok uzun sure once tarih oldugunu keske sezon oncesi birileri hatirlatsaydi baskana ve yonetime.
Secilene kadar planli bir yapilanmayla basarili ve yarismaci bir takim sozu verip gelinen noktada sefilleri oynuyor olusumuz baskanin ve ekibinin su ana kadar sadece hayal sattigini gosteriyor.

Yapilanmaya gidiyoruz diye hedefsiz kalmak nedir? Hedefsiz bir oyuncu grubu ileride basari hedefleyen bir takiminin iskeletini nasil olusturacaksa artık ,merakla bekliyoruz.
Gerci hedefsiz oldugunu gunler geride kaldi .Artık ligde kalabilmek gibi bir hedefimiz var.

Emre Veli
23.11.2016, 00:09
Birisi başkanın kafasını avuçlarının içine alsın ve puan tablosunu göstersin. O da aynisini ersun yanal ve futbolculara yapsin. 2 yildir şu taraftarın hissettiklerini kimse anlatamaz. Beklentilerimizi bu kadar düşürmeye kimsenin hakki yok. Onumuzdeki Genclerbirligi macini kazanamazlarsa ben gerisini düşünmek istemiyorum. Birisi bir şey yapsin nolur artik. Durumun farkina varin artik! Kimse sizden ilk 4 istemiyor ancak kafanizi artik kaldirin ve puan alin demesi lazim birilerinin. Gol atamiyorsan leş gibi bir defans da yapmacaksin denmesi lazim. Evinde tek mac kazanmak ne demek! demesi lazim. Olagunustu seylerin oldugunu bu işin şakaya gelmeyecegini birisinin gerizekali ndoye a suk'a akbaşa anlatmasi lazim! sinir stres sahibi oldum sizin yuzunuzden. yeter da!

hos_cocuk61
23.11.2016, 00:16
Eyyyyy Muharrem Usta, Şu takım ve teknik ekibin halini görüp hala utanmadan arlanmadan istikrardan mı bahsediyorsun haaaaaaa.... Geç bu işleri başkannnn, bu işler seni aşar bu işler senin işin değil... Yapamıyorsan ya bırak ya bırak ya bırak yada bırak çek gitttt. Haaaa diyorsan ki bana bir şans daha verin o zaman adam gibi yöneticilik yapın... Twitterde şov yapmayın, siyasetçi değilsiniz bir kulüp yöneticisi gibi davranın.

BlackPanther
23.11.2016, 14:33
11503

11504

BERBATOV61
23.11.2016, 14:43
11503

11504

baştan aşağı vizyon kokuyor :) insana minci kokusunu aratmıyor :)

BlackPanther
23.11.2016, 14:48
baştan aşağı vizyon kokuyor :) insana minci kokusunu aratmıyor :)

[emoji23][emoji23]

Manu61
23.11.2016, 17:00
BlackPanther arkadaşının ailesine üzüldüm :) Yağmurdan kaçarken doluya tutulduklarını farketmeleri uzun sürmez :)

nakzo
23.11.2016, 17:21
Takımı istanbula taşımak değilde anzhi modeline geçilebilir. Sadece maç günleri Trabzon'a gitmesi gibi takımın. Hem futbolcu getirmemizide kolaylaştırır bu durum.

Yıllardır savunduğum sistem...

BERBATOV61
23.11.2016, 17:29
Yıllardır savunduğum sistem...

bir şehir bence bundan fazla aşağılanamaz sonra da çıkıp deriz neden Trabzona yatırım olmuyor diye

emrex61
23.11.2016, 17:30
bir şehir bence bundan fazla aşağılanamaz sonra da çıkıp deriz neden Trabzona yatırım olmuyor diye

Trabzona yatırımmı yapılıyor allah askına doğuda terör var göç oluyor trabzonun nufusünün &70 i göç vermiş neden acaba

BERBATOV61
23.11.2016, 17:34
Trabzona yatırımmı yapılıyor allah askına doğuda terör var göç oluyor trabzonun nufusünün &70 i göç vermiş neden acaba
yapılmaz tabi ben olsam bende yapmam şehrin takımını bile istanbula taşımayı düşün sonra yatırım yapılmıyor. Topçular istanbulda gezsin diye takımı istanbula taşıyalım ne güzel güzel

emrex61
23.11.2016, 17:46
yapılmaz tabi ben olsam bende yapmam şehrin takımını bile istanbula taşımayı düşün sonra yatırım yapılmıyor. Topçular istanbulda gezsin diye takımı istanbula taşıyalım ne güzel güzel
Ben kulübün istanbula taşınmasınada ve bunun gibi aptalca düşünceleri söyleyenlerede gülüyorum konuşulması bile hata ben sadece Trabzona yatırım yapılmadıgını ve aşırı göç verdiğini hatta çohu karadeniz düzgün bir konumda deyil ama iş vatan millet olunca bizden iyisi yok ve hak ettiğin şekildede yaşatıyolar işte bizi ben artık ülkeden umudu kestim ve milli duygularım yok oldu sizi bilemem.

tonya55
23.11.2016, 17:56
altınordu altyapı modeli uygulanmalı tek kurtulusumuz bu.

BlackPanther
23.11.2016, 18:04
BlackPanther arkadaşının ailesine üzüldüm :) Yağmurdan kaçarken doluya tutulduklarını farketmeleri uzun sürmez :)

Neden üzüldün? Vizyonlu başkanın bizi şampiyon mu yapacak? Bi yerlerden duyum mu aldın?

Manu61
23.11.2016, 18:11
Neden üzüldün? Vizyonlu başkanın bizi şampiyon mu yapacak? Bi yerlerden duyum mu aldın?

Samsun'da yaşıyorum durum burada çok daha kötü dilimizi unutacağız az kaldı. Vizyonla ve şampiyonlukla alakası yok söylediğimin.

selcuk
23.11.2016, 20:13
https://pbs.twimg.com/media/Cx9no_eXgAEW1Gm.jpg

nerdeyse stadyum yapan takim kadar borcumuz cikti

ne yaptikda cikti
ihocular anlatsin

Erkin
23.11.2016, 21:39
Daha önce de birkaç kez konuşulmuştu; zira yönetiminde -kendisi de dahil- spor/takım yöneticiliği bilen ya da futbol kısmında bulunmuş, diğer bir deyişle "toptan anlayan" efektif yönetici neredeyse yok. Nevzat Aydın'ın önceden yöneticiliği var, o da FM tadında bile diyemeyeceğim transferlerin öncüsü oldu malesef. Paylaşılan tablodan yola çıkarak batakta olan kulübe istenen transferler muhakkak zordu. Ama Onazi'ye falan da 3.5 mio da verildi mesela.

Her neyse umarım gereken zamanlarda kendisini doğru yönlendirecek, birkaç tane iş bilen yönetici alır yanına, ne gibi bir aksiyon alıyorlar bilemiyorum ama bu rezaletten "Sabır..Sabır..." diyerek çıkılmaz. Bir de takım yapılan(a)maması/eksikler konusunda sadece yönetime yüklenilmemeli; Ersun Yanal bu işin başından beri içindeydi seçim/karar ya da onayları işkembesinden mi verdi diye düşünüyor insan.

BlackPanther
23.11.2016, 22:46
Samsun'da yaşıyorum durum burada çok daha kötü dilimizi unutacağız az kaldı. Vizyonla ve şampiyonlukla alakası yok söylediğimin.

Samsuna bende sık sık giderim. Arap sorunu yerine suriyeli sorunu var. Bu durumada Trabzonsporun kupasını verdirmeyen sarayında yaşayan beyefendi sağolsun.

Trabzonda durum farklı. Araplar Trabzonda kendilerine ait bir şehir bile kurmak istiyorlar. Yani kendi kanunları geçerli olan bir şehir. Türk topraklarında yani.

tonya55
23.11.2016, 22:50
baskanın gram sucu yok 600 700 trilyon borcun altına girdi ve iyi seyler yapıyor.

Bilall61
24.11.2016, 00:03
Kusura bakmasın ama Muharrem Usta belki kendi çapında iyi bir yönetici fakat kesinlikle lider bir yönetici değil.Adamın öyle bir mizacı yok zaten.Şu bir senelik başkanlık sürecinde 50 yaşında bir yöneticinin yapmayacağı her yanlışı yaptı.

Bir kere konuşma yaparken lafım kimseye dokunmasın diye çok korkak konuşuyor.Demesi gerekenleri cesurca söyleyemiyor.

Ve hiçbir takımın başkanı bu kadar siyasetle/siyasetçililerle bu kadar içli dışlı olmaz.Hacıosmanoğu'ndan beter.Durmadan Allah razı olsun stadımızı devlet yaptı.Kardeşim açılışta bir kere teşekkür edersin,30 kere neyin teşekkürünü ediyorsun?

Ha bide durmadan siyasetçilerle iç içesin bari bi iş yaptır adamlara onu da yaptırmıyorsun.Adam staddan bir koltuk kaldırılması için bir yerlere rica ediyor.Sanki adam stadı yapmış gibi bi yağlama yıkama.

Gerekirse Sekiztaş,Galatasaray maçına sen gitme başkan yardımcın gitsin.Hangi İstanbul takımının başkanı Trabzon'a maç izlemeye geliyor?Biraz ağırlığın olsun.

Dozer Cemil ne demiş:"Ben Trabzonspor'un kaptanıyım.Başka bir kaptanın arkasından sahaya çıkmam."

Adam gibi dur...Dik dur...Sen Trabzonspor'un başkanısın...

sasone
24.11.2016, 00:07
Daha önce de birkaç kez konuşulmuştu; zira yönetiminde -kendisi de dahil- spor/takım yöneticiliği bilen ya da futbol kısmında bulunmuş, diğer bir deyişle "toptan anlayan" efektif yönetici neredeyse yok. Nevzat Aydın'ın önceden yöneticiliği var, o da FM tadında bile diyemeyeceğim transferlerin öncüsü oldu malesef. Paylaşılan tablodan yola çıkarak batakta olan kulübe istenen transferler muhakkak zordu. Ama Onazi'ye falan da 3.5 mio da verildi mesela.

Her neyse umarım gereken zamanlarda kendisini doğru yönlendirecek, birkaç tane iş bilen yönetici alır yanına, ne gibi bir aksiyon alıyorlar bilemiyorum ama bu rezaletten "Sabır..Sabır..." diyerek çıkılmaz. Bir de takım yapılan(a)maması/eksikler konusunda sadece yönetime yüklenilmemeli; Ersun Yanal bu işin başından beri içindeydi seçim/karar ya da onayları işkembesinden mi verdi diye düşünüyor insan.
Çok doğru bir eleştiri gerçekten,Muharrem Usta,Ersun Yanal'ın ve Ersun Yanal'a güvenen yöneticilerin çok fazla yörüngesine girmiş,entelektüel olarak işe odaklanma ve sistemi yönetme konusunda ortak yönleri olmasına bir şey diyemeyiz ama Ersun Yanal'ın geçmişte Selçuk İnan'ın transferi olayındaki vakası bile belli bir noktaya kadar mahremiyetini ve güvenini saklaman gerektiğinin en büyük delili,sahadan koşarak çıktığı günler de hafızalardan silinmedi,kesinlikle Ersun Yanal'a saldırmak amacında değilim,Şenol Güneş'in bile şike yapan bir İstanbul takımına gittiği ortamda tüm sermayeyi kediye yüklemenin anlamı yok,profesyonellik denen illet var ve işin sonunda bu adamlar parasına bakıyor,ne kadar aidiyet duyabilrler bir kulübe?
Tamamen katılıyorum,bize içimizden çıkan ve bu kulübün parçası olan,futbolun gittiği yönü kavramış,kendisini geliştirmiş,zeki bir sportif direktör şart,kafamdaki isim Özkan Sümer'in gençliği olarak biraz benzettiğim Mustafa Reşit Akçay ama onun da işin dozunu kaçırdığı felsefik yaklaşım ve ani çıkışları var,ikili ilişkileri ve yönetimi nasıl yapar soru işareti.

Fatih Çelik
24.11.2016, 00:10

Ben minibüslerde Türkçe konuşan insanlara rastlayinca afalliyorum artık.

ESER
24.11.2016, 01:12
altınordu altyapı modeli uygulanmalı tek kurtulusumuz bu.

Altinordu modeli:) onca basarili model dururken niye altinordu? Tek caremiz olma payesini haketmis neyi varmis bu modelin?
Her kriz doneminde altyapiya agirlik verelim ,oze donelim kliselerinden bi kurtulamadik gitti. Kaynaklar dogru kullanilsin,kulup profesyonellerce yonetilsin basari gelir her turlu.

Joomla!
24.11.2016, 01:43
baskanin demesine göre; stad isim hakki, reklam gelirleri, forma geliri v.s bir yillik kazanci borcumuzu birakin borcun faizini bile ödemiyormus.

durum o kadar ciddi ise kapatalim dükkani.

batuhanTs
24.11.2016, 02:07
Altinordu demesinin nedeni yusuf ve mustafa gibi kazmalarla takimi donatmak istemesi iyi niyetli degil pek care basit yerli oyuncu alma tamamdir

nakzo
24.11.2016, 06:44
baskanin demesine göre; stad isim hakki, reklam gelirleri, forma geliri v.s bir yillik kazanci borcumuzu birakin borcun faizini bile ödemiyormus.

durum o kadar ciddi ise kapatalim dükkani.bjk bin 1 milyar 300 milyon tl borcu var adam takır takır işletiyor takımı camiaya heyecan getirdi taraftarını stada çekti bizimki ne yaptı sadece iç karartma ve ajitasyon hiç birşey olmaz bizimkinden.
.

Faik Yılmaz
24.11.2016, 09:14
Başkan İho :

2015-2016 sezonu.....

İlk 11 maç.....

4 galibiyet 2 beraberlik 5 mağlubiyet alınan puan : 14......
--------------

Başkan Muharrem Usta
2016-2017 sezonu...

ilk 11 maç...
3 galibiyet ,2 beraberlik ,6 mağlubiyetle alınan puan sadece : 11....

Muharrem Bey maalesef İho'dan bile daha kötü bir yolda ilerliyor....

Kimse bana zaman verin filan demesin..... 2 tane transfer sezonu geçti...geleli neredeyse 1 yıl oldu.... En azından mücadele eden bir takım oluşturulabilirdi.....

İho'dan bile kötü olmak zannersem başlıbaşına bir ibret vesilesi olmalı Sayın Başkana ve yönetim kurulu üyelerine....

tonya55
24.11.2016, 14:06
Altinordu modeli:) onca basarili model dururken niye altinordu? Tek caremiz olma payesini haketmis neyi varmis bu modelin?
Her kriz doneminde altyapiya agirlik verelim ,oze donelim kliselerinden bi kurtulamadik gitti. Kaynaklar dogru kullanilsin,kulup profesyonellerce yonetilsin basari gelir her turlu.
dogru yapılan isler var biraz zaman diyelim insallah güzel seyler olacak yapılanıyoruz buda zaman alacak.

Sezgin Öztürk
24.11.2016, 14:11
Başkan İho :

2015-2016 sezonu.....

İlk 11 maç.....

--------------

Başkan Muharrem Usta
2016-2017 sezonu...

ilk 11 maç...

Kimse bana zaman verin filan demesin..... 2 tane transfer sezonu geçti...geleli neredeyse 1 yıl oldu.... En azından mücadele eden bir takım oluşturulabilirdi.....

İho'dan bile kötü olmak zannersem başlıbaşına bir ibret vesilesi olmalı Sayın Başkana ve yönetim kurulu üyelerine....
Sportif anlamda Usta başarısız fakat bu kıyaslamada pek sağlıklı değil abı. Iho döneminde harcanan paralarla Usta döneminin arasında ve mali yapidan dolayı tercih edilen oyuncu tercihleri arasında dağlar kadar fark var.

SALDIRAY
24.11.2016, 14:21
Başkan İho :

2015-2016 sezonu.....

İlk 11 maç.....

--------------

Başkan Muharrem Usta
2016-2017 sezonu...

ilk 11 maç...

Başarı sadece puan odaklı mıdır? Ekonomisi iyi olmayan bir kurum başarılı olur mu? Neden bu istatistiğe yapılan transferleri karşılaştırmalı olarak koymuyorsunuz? Takımın bütçe durumu çok iyiydi de Usta parayı cebe mi indirdi? Hacı neredeyse tertemiz kulüp devraldı. Sonuç ortada. Takım şuan Hacı'nın pisliğini temizleyeme çalışıyor.

gurur6134
24.11.2016, 14:23
Başkan İho :

2015-2016 sezonu.....

İlk 11 maç.....

--------------

Başkan Muharrem Usta
2016-2017 sezonu...

ilk 11 maç...

Iho dan kotusu olamaz diyordum buyuk konusmusum kendi adima herkesden ozur diliyorum..tarihimizin en kotu donemini yasadigimizi gectim bir de 100 yil sonra bile konusulacak tarihi hezimetler aldik icerde disarda rezil olduk siradanlastik butun takimlar icerde disarda trabzon gelsede oynasak diye ellerini avusturur oldular..sen anadolu kluplerinden 6 7 yersen kimse seni de takiminida ciddiye almaz istedigin kadar vizyondan bahset dur sen milletmasalla uyutulmaya alismis..sabir sabir dediler 11 hafta sabrettik gecen sene ki rezilliklerden gectim en ufak bir umut isigi yok takimda. trabzonspor tarihinin en vasat en kotu kadrosunu koydular onumuze sabir diyorlar 50.yilda sampiyonluga oynayacak takimin iskeleti diyorlar milletde inaniyor saka gibi..ellerine yuzlerine bulastirdilar usta gelsin diyen biri olarak ben yanildigimi kabul ediyorum yine trollendik..bu isin tek artisi, baskasi gelse hep beraber yine ah usta olsaydi boyle mi olurdu soyle mi olurdu diye hayiflancaktik balon patladi usta efsanesininde ne oldugunu aci bir sekilde gorduk bu oldu..keske olmasaydi ama gelinen noktada durum bu..surekli bir acitasyon magdur durumu gelirken bu islerin boyle oldugunu bilmiyormuydun ey yonetim secimden once atip tutuyordun vay ne guzel konusuyor trabzonsporun tek kurtulusu bu vizyon sahibi baskan diye agzimiz acip izliyorduk..50.yilda sampiyonluklar luceskular kaybolan sayginligin yeniden kazanilmasi sahada 90 dakika mucadele eden takim vaatleri hizipcilerle yollarin ayrilacagi imalari vs vs..kaz in ayagi hic de oyle degilmis gormus olduk..Allah sonumuzu hayir etsin olan yine taraftara oluyor..baskanlarin ismi degisiyor gercekler degismiyor..

TSelif
24.11.2016, 14:38
İhonun pisliklerini temizlerken yaptığı tek hata takımı bu hale düşürmesi oldu..
Buna ihodan beteri de varmış demek oldukça acımasız bence..
Başkan umarım takım başarısını ikinci plana atmakla ne büyük hata yaptığının farkında varmıştır. Ben seneye başlayacağım konuşmaya .. Bekliyorum :)

Faik Yılmaz
24.11.2016, 14:43
Sportif anlamda Usta başarısız fakat bu kıyaslamada pek sağlıklı değil abı. Iho döneminde harcanan paralarla Usta döneminin arasında ve mali yapidan dolayı tercih edilen oyuncu tercihleri arasında dağlar kadar fark var.

Başarı sadece puan odaklı mıdır? Ekonomisi iyi olmayan bir kurum başarılı olur mu? Neden bu istatistiğe yapılan transferleri karşılaştırmalı olarak koymuyorsunuz? Takımın bütçe durumu çok iyiydi de Usta parayı cebe mi indirdi? Hacı neredeyse tertemiz kulüp devraldı. Sonuç ortada. Takım şuan Hacı'nın pisliğini temizleyeme çalışıyor.

Iho dan kotusu olamaz diyordum buyuk konusmusum kendi adima herkesden ozur diliyorum..tarihimizin en kotu donemini yasadigimizi gectim bir de 100 yil sonra bile konusulacak tarihi hezimetler aldik icerde disarda rezil olduk siradanlastik butun takimlar icerde disarda trabzon gelsede oynasak diye ellerini avusturur oldular..sen anadolu kluplerinden 6 7 yersen kimse seni de takiminida ciddiye almaz istedigin kadar vizyondan bahset dur sen milletmasalla uyutulmaya alismis..sabir sabir dediler 11 hafta sabrettik gecen sene ki rezilliklerden gectim en ufak bir umut isigi yok takimda. trabzonspor tarihinin en vasat en kotu kadrosunu koydular onumuze sabir diyorlar 50.yilda sampiyonluga oynayacak takimin iskeleti diyorlar milletde inaniyor saka gibi..ellerine yuzlerine bulastirdilar usta gelsin diyen biri olarak ben yanildigimi kabul ediyorum yine trollendik..bu isin tek artisi, baskasi gelse hep beraber yine ah usta olsaydi boyle mi olurdu soyle mi olurdu diye hayiflancaktik balon patladi usta efsanesininde ne oldugunu aci bir sekilde gorduk bu oldu..keske olmasaydi ama gelinen noktada durum bu..surekli bir acitasyon magdur durumu gelirken bu islerin boyle oldugunu bilmiyormuydun ey yonetim secimden once atip tutuyordun vay ne guzel konusuyor trabzonsporun tek kurtulusu bu vizyon sahibi baskan diye agzimiz acip izliyorduk..50.yilda sampiyonluklar luceskular kaybolan sayginligin yeniden kazanilmasi sahada 90 dakika mucadele eden takim vaatleri hizipcilerle yollarin ayrilacagi imalari vs vs..kaz in ayagi hic de oyle degilmis gormus olduk..Allah sonumuzu hayir etsin olan yine taraftara oluyor..baskanlarin ismi degisiyor gercekler degismiyor..

Sevgili Dostlarım....

Hepinizin yazdıklarında doğru olan yerler var..... Kısmende olsa katılmadığım yerler var....

1-Borç mevzusu : Çok borcumuz olduğu doğrudur ama takımın sahada futbol oynamaması ile borcumuzun fazla olmasının çok fazla bağlantılı olmadığını düşünmüyorum.... Beşiktaşın Galatasarayın Fenerbahçenin hepsinin borcu bizim iki katımızdan daha fazla.... Sonra alınan krediler ile borcumuz ötelendi... Futbolcular takır takır paralarını alıyorlar.... iş sahada oynamaya gelince ise hak getire....

2-Takımın yeni olması ve oturmadığı mevzusu : Evet kısmen yeni bir kadro oluştuğu ve bu durumun dezavantaj olabileceğini düşünüyoum ama mevcut yönetim geçen sene 13.hafta sonunda takımı devraldı...2 transfer sezonu geçildi... Bu sürede en azından iskelet kadro pekala kurulabilirdi.... geçen sene hadi yeni idiler scout ekibi kurdular ama sezon başına neden güzel bir kadro kurulmadı... Bu çok önemli bir eksikliktir.... hali hazırda en az 5-6 transfer eksiğimiz var ise bu yönetimin hatasıdır....

3-Başarının sadece puan odaklı olup olmadığı mevzusu : Evet bu konuda da bence kısmen haklı arkadaşlar. Lakin diğer konularda da çok geç kaldık... mesela stadyum sponsoru şubat ayında belli olacaktı..aralık ayı geldi hala belli değil.... bu ve bunun gibi aksayan bir sürü konu var.. Yönetimdeki potansiyel ile gerçekleşen icraatlar arasında bence dağlar kadar fark var... Çok yavaş işliyor işler....

saygılarımla....

not : Yorumlarımı Sayın Usta'ya oy veren birisi olarak kardeş uyarısı babında yapıyorum. yanlış anlaşılmasın lütfen....

Hazar_
24.11.2016, 14:47
Kulüp gerçeklerinden bihaber bir başkan seçtik maalesef. Bu kafayla zor. Trabzonspor'un başarısız olduğu tüm dönemlere de belli ideolojik fikir sahiplerinin denk gelmesine de şimdilik tesadüf deyip geçelim bakalım.

tonya55
24.11.2016, 14:49
Sevgili Dostlarım....

Hepinizin yazdıklarında doğru olan yerler var..... Kısmende olsa katılmadığım yerler var....

1-Borç mevzusu : Çok borcumuz olduğu doğrudur ama takımın sahada futbol oynamaması ile borcumuzun fazla olmasının çok fazla bağlantılı olmadığını düşünmüyorum.... Beşiktaşın Galatasarayın Fenerbahçenin hepsinin borcu bizim iki katımızdan daha fazla.... Sonra alınan krediler ile borcumuz ötelendi... Futbolcular takır takır paralarını alıyorlar.... iş sahada oynamaya gelince ise hak getire....

2-Takımın yeni olması ve oturmadığı mevzusu : Evet kısmen yeni bir kadro oluştuğu ve bu durumun dezavantaj olabileceğini düşünüyoum ama mevcut yönetim geçen sene 13.hafta sonunda takımı devraldı...2 transfer sezonu geçildi... Bu sürede en azından iskelet kadro pekala kurulabilirdi.... geçen sene hadi yeni idiler scout ekibi kurdular ama sezon başına neden güzel bir kadro kurulmadı... Bu çok önemli bir eksikliktir.... hali hazırda en az 5-6 transfer eksiğimiz var ise bu yönetimin hatasıdır....

3-Başarının sadece puan odaklı olup olmadığı mevzusu : Evet bu konuda da bence kısmen haklı arkadaşlar. Lakin diğer konularda da çok geç kaldık... mesela stadyum sponsoru şubat ayında belli olacaktı..aralık ayı geldi hala belli değil.... bu ve bunun gibi aksayan bir sürü konu var.. Yönetimdeki potansiyel ile gerçekleşen icraatlar arasında bence dağlar kadar fark var... Çok yavaş işliyor işler....

saygılarımla....

not : Yorumlarımı Sayın Usta'ya oy veren birisi olarak kardeş uyarısı babında yapıyorum. yanlış anlaşılmasın lütfen....
besiktasın borcu 2,5 milyar gs riva satısından borcları sıfırlayacak önü acık fenerinde 1,3 milyar ama dikkatini cekerim onların gelirleri bizimkilerin kac katı ama dogru planlamayla 3 yıl sonra rahata erilir.bunun icinde baskan cabalıyor.iho bu kulübüne gelecegini bitirdi resmen.

SALDIRAY
24.11.2016, 14:58
Sevgili Dostlarım....

saygılarımla....

Sayın abim seninde yazdıklarına kısmen de olsa katılıyorum ancak bazı şeyler öyle bir anda olmuyor. Muharrem Usta veya başka bir başkan iyi bir bütçe ile sağlam transfer yapmak istemez mi? İstanbul takımlarını örnek olarak göstermek yanlış olur. İstanbul gibi bir şehire oyuncular neredeyse beleş bile oynamaya gelir. Sponsor bulundu yanlış mı biliyorum? Zamanı gelince açıklayacak. Daha stad da maç oynamaya başlamadık. Bunu ha şimdi öğrendik ha sonra pek bir önemi var mı? .

Faik Yılmaz
24.11.2016, 15:05
Bir diğer eleştireceğim hususta şu...

iHO'nun hakemlere olan tavrı hepimizin malumu......

Usta'ya oy verirken gücünü biraz kullanabileceğini düşünüyordum. Yani lehimize karar versinler değil aleyhimize fazla düdük çalmasınlar. ama gördük ki İho döneminden daha fazla budandık....

Ben Sayın Usta'ya oy verdim.... Ancak şu an O'nu savunamıyorum. Şöyleki saha sonuçları berbat , hakem hataları yine artarak devam ediyor. Maddi önemler alınmış olsada bunun reele yansıması en az 2-3 yılı bulur ki saha sonuçları böyle devam ederse zaten hiç bir anlamı da kalmayacak.....

Hazar_
24.11.2016, 15:13
Bu yıl hakem hatalarının arttığını düşünmüyorum. Geçen sezon yaşananlar dünyada hiçbir takımın başına gelmemiştir. Sistemli bir budama söz kousuydu. O hakemler bu yıl aynı şekilde devam ederse bu takımın toplayacağı puan 0. Geçen sezondan daha kötü bir kadro ve zihniyeti değişmemiş bir yönetim daha var.

Faik Yılmaz
24.11.2016, 15:17
Yönetim yaptığı bir hatayı daha söyliyeyim...

Özevlat lobilerine yenik düştü....

Özevlata evet tabi ama Gökdeniz gibi , Fatih Tekke gibi özevlata.....

Yumlu , Yavru gibi özevlatlara değil...

Yani bilerek ya da bilmeyerek bir ürü hata yapıldı yönetim tarafından...... Ve bunlar biriktikçe başarısız sonuçlara eklendikçe sorun dahada artacak....

Mert Oğuzlu61
24.11.2016, 15:30
Sportif başarı olmadan ekonomi düzelmez, sportif başarı olmadan ''önce ekonomi'' demek en hafif tabirle saflıktır. Öncelik saha içi olmalıyken, bu konuda bizi çok eksik bıraktılar şimdi bataklıkta çırpınıp duruyoruz.

Düzeltirler mi ? Bence düzeltirler ama öncelikle bulundukları konumun farkına varmaları lazım. Bugünde Coşkun Bülbül isimli yöneticimiz Bjk resmi twitter hesabının ''Çığlığımızı duydunuz mu? Son saniyeye kadar vazgeçmek yok. Burası Beşiktaş'' gönderisini beğenmiş. Başka birisi (Ahmet Çubukçu) dün, Antalya maçını kaybettiren Mustafa Akbaş için ''cesur yürek'' temalı twiti beğenmiş, golü yediren penaltıyı yaptıran bu arkadaş değilmiş gibi... Bunlar hoş şeyler değil, değnekle kovalasınlar demiyoruz ama demek oyunculara karşı ''yumuşak'' lar. Ciddiyet yoksa oyuncuda salıyor, otoriteyi kurmak lazım.

merdeme
24.11.2016, 16:16
Sayın Başkan, bırakın maç kazanma sevincini, taraftar gole nasıl sevineceğini bile unuttu. Köprüden son çıkışınız devre arası...

emrex61
24.11.2016, 16:20
11 maç 11 paun demek kulüp bitmiş ve bitirilmiş ve bunun sebebini şuanki yönetim oldugunu söylenler işte assıl oalyları ve gelişmeleri kaçırıyor.Azıcık geriye baktıgımız zaman bu kulup şehriyle taraftarıyla kendisiyle bu hale keldiğini anlarsın.Azıcık fazla para kazanıcam diye kulübü satanlarmı siyasi oy için kulübü kullananmı hepsi var bu sonuç kaçınılmaz oldu zaten şimdi oturun yerinize ve küme düşmeyi izleyin herzaman yaptıgınız gibi.

UĞUR DURTAŞ
24.11.2016, 17:55
cüneyt çakır gs maçında net penaltımızı vermedi hala bizim maçlara verilmiyor.
süleyman dışardaki penaltıyı içeri taşıdı klasmanı düştü
çağatay net penaltımızı vermedi klasmanı düştü
bitnel doğradı kısaca bitti adam.

mete denen dümmük bjk maçında doğradı bizi bir hafta dinlendirildi,sivas eses maçına vererek mükafatlandırmışlar
sayın başkan bu konuda lütfen tff ve mhk ya ciddi uyarılarda bulunun bu uyarıları bizlerde duyalım,basın yoluyla
bu kişiliğinden yoksun mete yi kim koruyor büyük b,r ihtimalle yusuf namoğlu dur.
**
1 lig hakemlerinden biri arkadaşım en az 1 ay dinlendirilmesi gerektiğini söylemişti bana
ama görüyoruzki torpili büyük yerden.

Ozan Yılmaz
24.11.2016, 18:14
cüneyt çakır gs maçında net penaltımızı vermedi hala bizim maçlara verilmiyor.
süleyman dışardaki penaltıyı içeri taşıdı klasmanı düştü
çağatay net penaltımızı vermedi klasmanı düştü
bitnel doğradı kısaca bitti adam.

mete denen dümmük bjk maçında doğradı bizi bir hafta dinlendirildi,sivas eses maçına vererek mükafatlandırmışlar
sayın başkan bu konuda lütfen tff ve mhk ya ciddi uyarılarda bulunun bu uyarıları bizlerde duyalım,basın yoluyla
bu kişiliğinden yoksun mete yi kim koruyor büyük b,r ihtimalle yusuf namoğlu dur.
**
1 lig hakemlerinden biri arkadaşım en az 1 ay dinlendirilmesi gerektiğini söylemişti bana
ama görüyoruzki torpili büyük yerden.

Bizi doğramayan hakem kaldı mı ki Türkiye'de?

hos_cocuk61
24.11.2016, 21:54
Bizim başkanın pısırık mıymıntı herşeye he diyen tavırları acaba teknik ekip ve futbolcuları gevşekliğe sürüklüyor mu???

Rize maçından sonra Ersun efendinin rahat tavırları sanki hiçbirşey olmamış gibi gülüp eğlenmesi, futbolcuların instagramda geyik peşinde koşması beni bu düşünceye itiyor.

robinhood61
24.11.2016, 22:17
Gol neydi? Nasıl bir şeydi? Top filelere mi gidiyordu? Öyle olunca mı seviniyorduk? Sevinirken nasıl bağırıyorduk? Sahi neydi gol? Gol emekti. Sevgiydi. Kaybolan hazineydi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batuhanTs
24.11.2016, 22:23
Yönetim yaptığı bir hatayı daha söyliyeyim...

Özevlat lobilerine yenik düştü....

Özevlata evet tabi ama Gökdeniz gibi , Fatih Tekke gibi özevlata.....

Yumlu , Yavru gibi özevlatlara değil...

Yani bilerek ya da bilmeyerek bir ürü hata yapıldı yönetim tarafından...... Ve bunlar biriktikçe başarısız sonuçlara eklendikçe sorun dahada artacak....

1461 in bize hem maddi hemde manevi inanilmaz zarari oldu

BERBATOV61
25.11.2016, 08:53
Bizi doğramayan hakem kaldı mı ki Türkiye'de?

Türkiyede bir hakemin torpilinin sözü Trabzonsporun üstündeyse zaten sıkıntı orda başlıyor.

Doğukan Uçan
25.11.2016, 08:57
beşiktaş ve galatasaray yalakası bir başkandan bir cacık olmaz.

sen kimsin onların maçına gidiyosun yok ziyaret etmeler felan.

Doğukan Uçan
25.11.2016, 08:58
bide işi çözmüşler yenildiğimiz haftalar tweet atmıyorlar. ne zaman kazansak o zaman twittera girerler. yazık valla mustafa yumlu zeki yavrulardan böyle olacağı belliydi

TSelif
25.11.2016, 13:54
Ümit Karan.

O da bu haftasonu afkuracak kısmetse :)

Evet malum oldu demek. O da afkurdu :D

BlackPanther
25.11.2016, 14:05
http://www.haberci53.com/images/haberler/2016/05/rizespor_6_gol_atan_trabzonspor_antalyaspor_dan_7_ gol_yedi_h34139_01cc0.jpeg

Bu rezillik Muharrem Ustaya ait

Enes Başkaya60
25.11.2016, 14:13
http://www.haberci53.com/images/haberler/2016/05/rizespor_6_gol_atan_trabzonspor_antalyaspor_dan_7_ gol_yedi_h34139_01cc0.jpeg

Bu rezillik Muharrem Ustaya ait

İho ne kadar rezilse klübü bataklığa süruklediyse Muharrem Usta da enkaz aldı ama ihodan çok daha başarız olup bizi rezil etmiştir Bunun başka bir açıklaması olamaz sürekli ılımlı hava zeki ve mustafa ile sözleşme uzatma neyin kafasıdır scout ekibi kurupta 10 milyon euro küsür para harcayıp bukadar kötü topcularin alınıp getirilmesi skandal üstüne skandal bide bunlar bile bile alınıyor sözde izlenerek neyin kafası bu ya istemeden yapsan bu kadar kötüsünü bulamazdin ya...

halil ibo
25.11.2016, 15:05
İnandık gerçekten,bir temel atılacağına inandık bu defa,eldeki ıskartaların temizlenmesinin çok zor olacağını biliyorduk,yaşayarak gördük ama yine de yeni transferlerin kampa yetiştirileceğine inandık,iskeletin bu yıl kurulacağına inanmıştık ama bu yıl da olmadı,yıllar boyu da olmayacak sanki...

Bilall61
25.11.2016, 22:00
Ulan biri tutturdu enkaz da enkaz.Madem kulubü enkaz halde aldın transfere ne diye 11 milyon euro harcadın?Geçen sene İHO'da 11 milyon euro harcadı.Hala da diyorsun ki:"Transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Kaliteli futbolcularla kadromuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz"
Bu açıklamayı bir yerden hatırlıyoruz.Sezon başında da aynı demeçler.
Kardeşim sen daha sezon başında 7 futbolcu aldın.

Hasılı Trabzonspor'da aynı tas aynı hamam.Değişen hiçbir şey yok.Muharrem Usta,Hacıosmanoğlu'nun üniversite mezunu...

yazıkoldu
25.11.2016, 22:25
sayın başkan seni seviyorum, ama bu kadar saçma sapan transferi başarıyorsunuz. arada hakikaten tek bir transfer yapın, ama golcü alın. başka transfere gerek yok, tüm enerjinizi golcü transferine verin. orta saha özellikli gole yakın biriside olur. Türkiye'de Edin Visca olabilir aslında. tabiiki pahalı olacaktır, malın iyisi pahali olur, kötülerine de çuvalla para verdiniz zaten, bari iyisine verin.

gurur6134
25.11.2016, 22:39
Suk mami damdoy bu 3 u olmasaydi bir ndiayemiz erenimiz veya niassemiz olsa yeterdi..bu kadar kotu kadro muhendisligi olmaz olamaz..mami suk bu 2 sinin klube maliyetine bakin bonservisleri ve yillik maaslarina bunlarla eren de alinirdi ndiayede yazik ki ne yazik..

emrex61
25.11.2016, 23:54
Barış çakıcı birdaki seçimler için başkan adaylığını açıklamış insan olarak kendisini severim ama kulüp yönetemezler bu insanlar kulüp veya spor mafyaların elinde parlamaz okumuş ve vizyon sahibi insanların elinde olmalı kulüp he kendisi başkan olursam trabzonsporun hakkını kimse yiyemez gibi şeyler söylemiş okadar hevesli veya iddiaalıysanız buyurun şimdide yapabilirsiniz bunu kimse tutmuyor sizi.

ccd6167
26.11.2016, 11:37
Barış çakıcı birdaki seçimler için başkan adaylığını açıklamış insan olarak kendisini severim ama kulüp yönetemezler bu insanlar kulüp veya spor mafyaların elinde parlamaz okumuş ve vizyon sahibi insanların elinde olmalı kulüp he kendisi başkan olursam trabzonsporun hakkını kimse yiyemez gibi şeyler söylemiş okadar hevesli veya iddiaalıysanız buyurun şimdide yapabilirsiniz bunu kimse tutmuyor sizi.

En okumuşları en berbat en rezil en aciz dönemi yaşattı ya resmen dibi gördük

gurur6134
26.11.2016, 11:50

Once mali gorelim baskan olmadan once bir gazimizi alsin klubun haklarini artik yedirtmeyecegini uygulamali olarak gorelim oy isi kolay..bakalim bu ulkede ki pislik tff ve mhk nin dilinden anlayacak sekilde konusyor mu konusmuyor mu..yaptiklarim yapacaklarimin teminatidir mesajini versin bir kere once.oyle atip tutmayla olmaz karnimiz tok.

Numan Yerlikaya
26.11.2016, 12:57
Başkan iyi bir insan olabilir ama Nevzat dahil futboldan anlamıyorlar ne yazık ki

Adem Erdoğan
26.11.2016, 13:12
Bir kişi de Özkan Sümer'e danışmıyor mu acaba ekonomik ve sportif olarak dibe vurmuş küme düşmekten son anda kurtulan takımı şampiyonluğa oynayan takım haline nasıl getirdin diye.

artvints
26.11.2016, 13:13
Bir kişi de Özkan Sümer'e danışmıyor mu acaba ekonomik ve sportif olarak dibe vurmuş küme düşmekten son anda kurtulan takımı şampiyonluğa oynayan takım haline nasıl getirdin diye.
ilk senesinde getirdiği oyuncularla kümeye oynayarak, zamanla yani.

Fatih Öztürk
26.11.2016, 13:37
Mete Kalkavan denen herif şuan Sivas-Eskişehir maçını yönetiyor.
Beşiktaş maçında bize yaptıklarını başka bir takıma yapsaydı en az 2 ay düdük çalamazdı ama söz konusu Trabzonspor olunca, başkan beyden gık çıkmayınca kimse şeyine şekilde görüldüğü gibi.

emrex61
26.11.2016, 14:17
En okumuşları en berbat en rezil en aciz dönemi yaşattı ya resmen dibi gördük

Bu benim şahsi düşüncem ayrıca sportif başarı dışında kulüp iyi yönetiliyor ayrıca son 2 maçtır takımda gözle görülür bir savaşma arzusu var bu kolay kolay oturmaz kaybetmek çok kolay olur ama devamlı kazanma alışkanlığı kolay oturtulcak birşey deyil.

Ayrıca aranızda anime izlemeyi seven varsa şahsen ben seviyorum bu anime dizi yemin ediyorum bizi anlatıyor çökmüş bir kulüp ve bir şekilde kazanma alışkanlıgı kazandırılması gereken bir kulüp T.direktörün farkını güzel anlatmışlar bazen anlatamadıgımız şeyleri bu şekilde anlatılabiliyor.Ayrıca taraftar takım ilişkisi çok iyi anlatılmış.

http://www.turkanime.tv/anime/giant-killing

Bilal Karadeniz
26.11.2016, 17:31
Mete Kalkavan denen döl israfı herif şuan Sivas-Eskişehir maçını yönetiyor.
Beşiktaş maçında bize yaptıklarını başka bir takıma yapsaydı en az 2 ay düdük çalamazdı ama söz konusu Trabzonspor olunca, başkan beyden gık çıkmayınca kimse şeyine takmıyor şekilde görüldüğü gibi.

Ne başkanı abi ya ben bu kadar aciz insanlar görmedim hayatımda anca nevzat aydın çıksın taraftara artislik yapsın rezil herifler

Bilal Karadeniz
26.11.2016, 17:33
Takım düştü 14. sıraya sayın muharrem bey çıkıp bir açıklama bile yapmıyor anca çık ersun ve 2-3 tane kendini futbolcu sanan kişilerin loca aldığının havasını atsın.

Fatih Çelik
26.11.2016, 17:46
Mete Kalkavan denen herif şuan Sivas-Eskişehir maçını yönetiyor.
Beşiktaş maçında bize yaptıklarını başka bir takıma yapsaydı en az 2 ay düdük çalamazdı ama söz konusu Trabzonspor olunca, başkan beyden gık çıkmayınca kimse şeyine şekilde görüldüğü gibi.

Çıkınca 9 ay 10 gün ceza alıyorsun. Kulüp de bi ton ceza alıyor. Ben bugüne kadar ki en olumlu hareketin bitnel ve Bülent Yıldırım in maç öncesi aranması olarak görüyorum. Doğru strateji yürütüldü. Kalkavan konusunda yumuşak kaldık bence. Dış geçiremedik hatırlı dostları ve onu bağrına basan efendi (!) bir kulübü var ne de olsa bizden daha değerli olan.

Fatih Öztürk
26.11.2016, 17:49
Ne başkanı abi ya ben bu kadar aciz insanlar görmedim hayatımda anca nevzat aydın çıksın taraftara artislik yapsın rezil herifler

Taraftarla it dalaşına girmekten çekinmeyip hakkını gasbedenlere tek laf edemeyen enteresan insanlar topluluğu kardeşim ne desek faydasız.

Fatih Öztürk
26.11.2016, 18:19
Çıkınca 9 ay 10 gün ceza alıyorsun. Kulüp de bi ton ceza alıyor. Ben bugüne kadar ki en olumlu hareketin bitnel ve Bülent Yıldırım in maç öncesi aranması olarak görüyorum. Doğru strateji yürütüldü. Kalkavan konusunda yumuşak kaldık bence. Dış geçiremedik hatırlı dostları ve onu bağrına basan efendi (!) bir kulübü var ne de olsa bizden daha değerli olan.

Yönetimin asli görevi masada hakkımızı korumaktır, önceki yönetimlerin gidiş sebebi budur bu gidişat iyi değil.

My
26.11.2016, 20:55
https://s11.postimg.org/nnhc9vldv/Cy_NNCEl_XEAAEm_R6_jpg_large.jpg

Ahmet Faruk
26.11.2016, 21:16
İlk devreyi 20 puan ile kapatabilirsek.... http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/6a8fc0fdaa51c743dcb747020b74fe0a.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/053949c893a7daf557fc3b4ab16cf7be.png

gurur6134
26.11.2016, 22:20
https://s11.postimg.org/nnhc9vldv/Cy_NNCEl_XEAAEm_R6_jpg_large.jpg

Dediklerimizi yazmis dilaver..aklin yolu bir, bunlari ustasporlular haric herkes goruyor zaten..

gurur6134
26.11.2016, 22:23
Olasi bir maglubiyet sonrasi baskan ersunun telefonuna whatshapdan arkandayiz pes etmek yok mesaji atar mi dersiniz yine antalya maci gibi..

halilaziz61
26.11.2016, 22:56
Bazı yorumları okuyorum da el insaf
Sanki yönetim Suk u Muhammed I Ndoye yi basarisiz olsun diye almış. Ya tamam hepimiz uzuluyoz ama bu topçular Ndoye hariç takir takir gol atan topçulardi. Yönetim de bunları başarılı olsun diye aldı. Tutmadı kimse böyle olmasını istemezdi.

DNA-TS
26.11.2016, 23:19
2 kongredir destekleyip oyverdim ama bu eleştirmeyeceğim anlamına gelmez atilla dilaver in dediği gibi ilk senesinde mali yönde ki gelişmeleri bekliyorduk ondan dolayı destekledik ama taraftar skora sonuca başarıya bakar,sportif başarı bu işin çileği eğer sonuç alamazsan homurtular başlar skor alamadığımız için hafiften başladı bile.
ilk yarının kapanış maçı şikecilerle olumsuz bir sonuçta devre arasında çok git gel olur gibime geliyor.
başkan proje adamı dedik ama transferler tutmadı sürekli tarihler veriyordu onlarda tutmadı mayıs ayında stad sponsoru için anlaştık açıklanacak dedi ortada bişe yok.
bu sezon geçiş sezonu seneye görün bizi dedi bekliyoruz ama gidişatta bir gelişme yok takımda sonuç getirecek beceriye sahip adam sayısı az taraftarda bir heyecan göremediği için stada gelmeyince bir türlü düzen tutturamadık.
bir seneyi geride bırakmak üzere başkan artık sazı eline almalı ve yaptığı yanlışlardan ders çıkartıp 2. yarıya sağlıklı bir yapıyla başlamalıyız ki seneye 50.yıl hedefi için oynayalım.
başkana bol şans diliyorum :)

ccd6167
26.11.2016, 23:41
Bende bunu anlamıyorum mali disiplin hoş güzel ..

Usta döneminde kaybedilen maçların maliyetini hesapladınız mo bilmiyorum ama 30-40 milyon tl vardır alamadığımız para. Bunun yanında tribün eksileride var

Yazıklar olsun size mali disiplin dediniz iho dönemindeki usulsüzlükleri ortaya çıkaramadınz bile

Şanlı SanMarino
26.11.2016, 23:51
Atilla beyin yorumları hayli garip, açtırmasın kutuyu,

Neyse,

Beyler Trabzonspor batıyor herkes ayrı sessiz,

Kendinize gelin,

Yolculuk amatöre,

Seyirci çekilmiş, camia bitmiş!

İtiraz eden herkes de hain...

ESER
27.11.2016, 00:05
2 kongredir destekleyip oyverdim ama bu eleştirmeyeceğim anlamına gelmez atilla dilaver in dediği gibi ilk senesinde mali yönde ki gelişmeleri bekliyorduk ondan dolayı destekledik ama taraftar skora sonuca başarıya bakar,sportif başarı bu işin çileği eğer sonuç alamazsan homurtular başlar skor alamadığımız için hafiften başladı bile.
ilk yarının kapanış maçı şikecilerle olumsuz bir sonuçta devre arasında çok git gel olur gibime geliyor.
başkan proje adamı dedik ama transferler tutmadı sürekli tarihler veriyordu onlarda tutmadı mayıs ayında stad sponsoru için anlaştık açıklanacak dedi ortada bişe yok.
bu sezon geçiş sezonu seneye görün bizi dedi bekliyoruz ama gidişatta bir gelişme yok takımda sonuç getirecek beceriye sahip adam sayısı az taraftarda bir heyecan göremediği için stada gelmeyince bir türlü düzen tutturamadık.
bir seneyi geride bırakmak üzere başkan artık sazı eline almalı ve yaptığı yanlışlardan ders çıkartıp 2. yarıya sağlıklı bir yapıyla başlamalıyız ki seneye 50.yıl hedefi için oynayalım.
başkana bol şans diliyorum :)

50.yilda basari sozu secimde fark yaratmak icin kullanilan secim kampanyasinin bir parcasiydi , secimi kazandirdi ve bitti bence. 50. Yil icin basari hayal otesi.Gerci, artik bizim icin basari kistasi nedir ,o da belli degil. 50. Yilda avrupa kupalarina katilacak kivama gelsek bile sevinirim sahsen. Artik soylemekten utaniyor olsak da dusme korkusu yasayan bir takimiz .Bu takimin sampiyonluga oynamasi icin buyuk bir yatirima ihtiyac var .o da mumkun gorunmuyor. 50 yil icin beklentiye girmek icin en ufak bir umut kirintisi bile yok bende

BERBATOV61
27.11.2016, 01:02
dua etsinde rize feneri yenmesin yoksa bizim gençleri yeneceğimiz meçhul o son 3 e indikmi ne ersun kalır ne muharrem gençler maçı çok önemli Allah muhafaza kazanamazsak sonumuz pek hayırlı değil

BlackPanther
27.11.2016, 01:26
Bende bunu anlamıyorum mali disiplin hoş güzel ..

Usta döneminde kaybedilen maçların maliyetini hesapladınız mo bilmiyorum ama 30-40 milyon tl vardır alamadığımız para. Bunun yanında tribün eksileride var

Yazıklar olsun size mali disiplin dediniz iho dönemindeki usulsüzlükleri ortaya çıkaramadınz bile

Muharrem Usta kulübü batırdı.

Çağdaş DENİZ
27.11.2016, 02:15
Edit

Çağdaş DENİZ
27.11.2016, 02:16
ama o sene fatih tekke gibi bir adam yok muydu bizde Ahmet Faruk

Erkin
27.11.2016, 03:04
Maç eksiğiyle 15.sıraya geriledik, gerçekten büyük bir başarı. Sazı alacak diye düşündüğümüz yönetim ve başkan da malesef bu kifayetsiz takım için ancak duaya çıkmıştır; çünkü yapabilecekleri başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Zira artık "Sabır" twitleri de gelmiyor.

bahadır2561
27.11.2016, 09:43
Puan tablosu rezalet

Ahmet Faruk
27.11.2016, 10:10
Atilla Dilaverin bir önceki seçimde yaptıkları unutulmuş. Siyasetin adamı Muharrem Ustanın karşında çıkan halkın adamı IHO diye propaganda yapıp piyasaya yalan pompalıyordu. O seçimin başlığını açın bakın. Bu kadar mı salak insanlara benziyoruz da hala çıkıp konuşabiliyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gurur6134
27.11.2016, 20:10
Artik kelimelerin yetersiz cumlelerin anlamsiz kaldigi zamanlardayiz ..VIZYON SART!!!

TS-Tiryaki
27.11.2016, 20:43
Muharrem Baskan yönetimde kesinlikle degisiklige gitmeli... Futboldan anlayan adamlar gelmeli yönetime... Öyle doktorla profesörle olacak is degil bu...

Erkin
27.11.2016, 21:00
Ekonomik anlamda iyi işler yapıldı ama helva gibi dağılan takımla kaybedilen maçlardaki galibiyet paralarını hesapladığımızda da kayıp az değil. Keşke yönetimde "Toptan anlayan" takım/kulüp yönetim işini bilen birkaç kişi olsaydı, kalfalık/ustalık dönemlerini görürler mi bilemiyorum ama acemilik dönemlerinde çok fena bulaştırdılar; zira başarısızlık sadece Ersun Yanal'ın motivasyonsuzluğu, umursamazlığı olmadığı açık. İş takım yönetiminden, koordinasyondan başlıyor.

Öte yandan tweet falan da gelmiyor artık, gözümüz yollarda kaldı. Daha önceden de konuştuğumuz gibi, şayet dinlemeleri gereken kişilerden akıl almadılarsa (başkanın fuzuli kişileri gereğinden fazla dinlediği söylentisini çokça duyduk) kuyruğu kıstırdı duaya çıktılar; başka çareleri yok gibi gözüküyor. 50.yılda -Ptt 1.ligde- şampiyonluk hedefine yaklaştın başkanım hadi iyisin.

TS-Tiryaki
27.11.2016, 21:05
Muharrem Baskan ilk Dombili Block Nevzat`in kellesini ucurmasi lazim...

Fatih Çelik
27.11.2016, 21:06
Look at in the tabeleeeaaa

Ömer Öztürk
27.11.2016, 21:20
sonuna kadar usta sonuna kadar yanal.. malesef başka çaremiz yokk

My
27.11.2016, 21:29
Biraz garibime gidiyor bu söylediğim ama bu vizyondaki kafalarla ara transfer dönemine girilecek olması beni ciddi ciddi endişelendiriyor. Geçen devre arasında ve bu sezon başlangıcında müthiş hatalar yaptılar öyle böyle değil şimdi de ellerine yüzlerine bulaştırırlar da son şansımız olan ara transferi de es geçersek ciddi ciddi düşme potasına gireriz valla korkum o.

BERBATOV61
27.11.2016, 21:33

:) nasıl dakika 90 da yumluyu alarak 1 puanı kurtardı ama ersun hocam anlamazlar bunlar kardeşim vizyonaları dar o 1 puan bizi kümede tutacak bunlar halen daha hoca arıyor

BlackPanther
27.11.2016, 21:35

Sonuna kadar ptt ligi. Başka çaremiz yok

My
27.11.2016, 22:22
https://pbs.twimg.com/media/CyR7UuWWQAEqgM6.jpg:large

2015 Aralık.

tanjugunduz
27.11.2016, 22:27
sevgili baskanim nezaket bir yere kadar agirliginizi koyun ne gerekiyorsa yapin yoksa maziye Trabzonspor un eski basarisiz baskani olarak adini yazdiracaksin.

O ruh geri gelecek

sasone
27.11.2016, 22:32

Başka çarelerimiz var,Trabzonspor gibi bir devin her zaman başka çareleri vardır,kimseye muhtaç değildir,bizim beklentimiz iyi niyetli ve doğru işler yapan insanların,çok küçük dokunuşlarla atlatacakları halledebilecekleri işleri yapmayıp,doğru yaptıkları her şeyi çöpe atmaları,hem Trabzonspor'un geleceğine hem de onların emeklerine yazık olmasın istiyoruz.
Bu işin gerektirdiği ciddiyeti görmek istiyoruz.

orhan42
27.11.2016, 22:35
Vizyon,nezaket vb. şeyler karın doyurmuyor başkanım..Bu takım siz iş başına geldiğiniz günden beri dibe vurmuş durumda.En ağı yenilgileri sayenizde tattık.Bu seneki halimiz ortada..Hala mı vizyondan , borçlardan bahsedeceksiniz..1. lige düştüğümüzde bu gemiyi ilk terkedecek sizsiniz..Takım hıla kümeye doğru giderken sizin eseriniz olan izleme ekibinin aldrıdığı adamlarortada.Borçlardan kurtarıyoruz takımı diyorsunuz ama 11 milyon euroya kurulan yeni (!) kadroda elle tutulur bir tek Durica biraz da bero..İbanez kim? Castillo kim? Ramil neden alındı,niye oynamaz,bu kadar kötü ise neden alındı? Suk'u bize kim soktu?Allah aşkına başkanım biraz izan biraz insaf,36 yaşındayım ve kümeye düşmek çok ağır gelecek bu bünyeye...

tsukru61
27.11.2016, 22:37
Elbirliği ile kümeye...

http://www.karadenizinsesi.com.tr/haber/amp/62602

Trbzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta, bordo-mavili kulübün 3 temel sorunu bulunduğunu belirterek, "Trabzonspor'un 3 temel sorunu var. Ekonomik, sportif ve itibar sorunu. Ben bu sorunlardan itibarı ilk sıraya koyuyorum...

robinhood61
27.11.2016, 22:38
Seçimlerde Muharrem Usta seçildi diye sevinenlerden biriydim ama biraz araştırma yapayım dedim

Her şey Muharrem Usta’nın Başkan seçilmesinde etkin olan Lucescu sözüyle başladı.
Muharrem Usta, Trabzonspor Başkanlığı'na seçilmesinin hemen ardından yaptığı açıklama ile önümüzdeki sezondan itibaren takımın yeni hocasının büyük olasılıkla Mircea Lucescu olacağını açıkladı.
''Mircea Lucescu benim çok yakın arkadaşım. Kendisiyle sürekli görüşüyorum. Şu anda bir takımı çalıştırıyor ve onu zor durumda bırakmak istemem. Ama önümüzdeki sezonun başından itibaren iyi bir teknik adamla çalışacağız ve bu da büyük ihtimalle Lucescu olacak. Sezon sonuna kadar da planımızı yapmış durumdayız.'' dedi.

Burda da itibardan bahsediyor
“İtibar sorunumuz var''
Muharrem Usta, Trabzonspor'daki ilk icraatının ise kulübün itibar sorununu ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Usta bunun yanı sıra maddi ve sportif anlamada da hızlı bir şekilde işe koyulacaklarını aktardı.
Burda da sportif başarıdan bahsediyor
"MUTLAKA SPORTİF BAŞARI ELDE ETMEK ZORUNDAYIZ"
Trabzonspor gibi köklü bir camianın ne kadar büyük sorunları olursa olsun hedefsiz kalmasının mülkün olmadığını da ifade eden Muharrem Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:
Antalyaspor 7- Trabzonspor – 0
Trabzonspor 0- Kasımpaşa - 6

"Hem itibarımızı önemseyeceğiz, hem kulübün ekonomik seviyesini iyi duruma getireceğiz, hem de sportif anlamda 50. yılın içinde bulunduğu iki sezonda şampiyonluğun en güçlü adayı olarak yeniden diriliş hareketi yapacağız.
http://www.vatandanhaber.com/spor/muharrem-usta-kimdir-nerelidir-ne-is-yapartrabzonsporun-yeni-baskan-adayi-h6973.html (http://www.vatandanhaber.com/spor/muharrem-usta-kimdir-nerelidir-ne-is-yapartrabzonsporun-yeni-baskan-adayi-h6973.html)
Burada ise şu cümleye dikkat etmenizi istiyorum. 50.yılın içinde bulunduğu iki sezonda da diyor. Yani bu seneyi de katıyor ama sonuç ortada.

"Hem itibarımızı önemseyeceğiz, hem kulübün ekonomik seviyesini iyi duruma getireceğiz, hem de sportif anlamda 50. yılın içinde bulunduğu iki sezonda şampiyonluğun en güçlü adayı olarak yeniden diriliş hareketi yapacağız.

Bu arada Muharren Usta kendi işlerini de geliştirmeye devam ediyor. Reklam şahane.
Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Türkiye`de agresif büyüme planları olmadığını, yurt dışında büyüme fırsatlarına baktıklarını belirtti. Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkeler ile ortaklık için görüşmelere başladı.
Hmmm.Bakın burada ne var?
11543

http://i.hizliresim.com/pXR4n0.jpg[/url (http://hizliresim.com/pXR4n0)]
http://www.fenerbahce.org/fbmobile/detay.asp?ContentID=29631

Fenerbahçe Sportif AŞ ile Medical Park Hastaneler Grubu arasında yapılan anlaşma kapsamında; Futbol A Takımı, PAF Takımı ve Futbol Altyapı Takımlarımızın sporcu ve teknik heyetinin tüm sağlık hizmetleri, 2014-15 sezonu sonuna kadar Medical Park tarafından üstlenilmiştir.

Devamm.Bitmedi .
MedicalPark hastanesi var ya hani başkanımızın sahibi olduğu... Bakın sitesinde hala hangi haber duruyor…Tıklayıp okuyun, ama içinden bir cümle akrarayım size..Tıklayıp okuyun üşenmeyin.

Muharrem Usta: "Fenerbahçe'nin ulusal ve uluslararası başarısı için buradayız!"

[URL]http://www.medicalpark.com.tr/web/24-29123-1-1/medical_park_-_tr/batman/haberler/fenerbahcenin_sagligi_medical_parka_emanet

11544

Pekte yakışmışlar

[URL="http://i.hizliresim.com/Pn53J6.jpg%5b/img%5d%5b/url"]http://i.hizliresim.com/Pn53J6.jpg[/url (http://hizliresim.com/Pn53J6)]
Ve de
http://www.fanatik.com.tr/2016/06/01/muharrem-usta-bu-plan-tutacak-1236121

Muharrem Usta: Bu plan tutacak
Başkan Usta, transferde geçmiş yıllara göre farklı bir yol haritası izlediklerini söyledi ve ekledi: Bu plan tutacak!
TUTMADI SAYIN BAŞKAN TUTMADI
Yorum sizin

BERBATOV61
27.11.2016, 23:13
bence plan tuttu bu takım küme düşerse şike davası da biter :)

Ozan Yılmaz
27.11.2016, 23:19
bence plan tuttu bu takım küme düşerse şike davası da biter :)

kulüp kapansa bile hakkımızı almadan o dava bitmeyecek.

BERBATOV61
27.11.2016, 23:29
kulüp kapansa bile hakkımızı almadan o dava bitmeyecek.

sana bana bitmeycek takımın gelirleri inanılmaz düşecek bırak borcu faizi ödeyemeyecek hale gelicez taraftarın yarısı ilgisini alakasını kesecek o durumdaki bir takımın başındaki adamda çok iyi korunan fenerbahçe camiasıyla artık uğraşmayı bırakıp haklarından vazgeçip bizi kurtarın Allah aşkına diyecek birilerine başka ne olacak kaptan sen ben gidip fifaya dava açacak değiliz

ccd6167
27.11.2016, 23:46
Hala daha ersun ile ustayı son çare olarak görenleri görünce midem bulanıyor.. Uyanın bu külup sivasspor falan değil öyle kişilere endeksli değil.. Hele hele kulübe tarihinin en rezil başkanı olarak daha şimdiden kaydolan şahıs için hiç değil..

Biz dibi görüyoruz evet.. Asıl sıkıntı dibi görüpte gerçeği görmemek..

Altyapıda üstyapıda her bölgede temizlik yapacak yönetim şart buna basketbol 1461 a takımından z takımına kadar hepsi değil

Uğur Ö.
28.11.2016, 00:08
Yoksa Muharrem Usta İçerde mi?

Faik Yılmaz
28.11.2016, 08:25
Trabzonspor Başkanı Muharrem Bey'e "USTA" dedik OY VERDİK ,

maalesef şimdiye kadar " ÇIRAK " bile olamadı..

Aşağı doğru gidiyoruz acilen önlem alınmalı....

Fatih Özkan
28.11.2016, 08:27
Toparla Başkanım! Lütfen toparla!
Sana güvenim tam fakat bizleri de çaresiz bırakıyorsun.

HOPA'LI TS'Lİ
28.11.2016, 08:30
Önce terlikli 2. Başkan'ı göndersin.
Futboldan anlayan yöneticiler görev yapsın
TS eriyor Başkan
Daha ne kadar bekleyeceksin?

umutberna
28.11.2016, 08:39
Olumluyu da olumsuzuda beraber görmek lazım.
Bence ekonomik anlamda doğru işler yapıyorlar, trabzonsporun giderleri minimuma indirilmeli , bundan sonra pahalı oyuncu + yüksek bonservisten kaçınılmalı. Bu yönde adımlarını sonuna kadar destekliyorum.
Diğer yandan ben olsum Trabzonspor'da önce altyapıyı , 1461 Trabzon'u yapılandırırdım. Bu konuda ben bir çalışma göremiyorum, 1461 geçen sene düştü kulübün yönetimi doğru yapılamadı. Geçen sene S.tekelioğlu ile başlayan altyapı oyuncularının oynatılması çöpe atıldı, takım 12 hafta 12 puan toplamış formsuz ve beceriksiz oyuncular var, diğer yanadan altyapıdan 1 tane bile oyuncu 1 dk oynatılmadı.
A takım yapılandırılması konusunda da ortada bir başarısızlık olduğu kesin. Ligin en fazla bonsevis harcayan takım olarak Alanya'dan 3 Karabük'ten 4 gol yendi, sondan 4. durumda skor üretemeyen bir kadro var.
Sonuç olarak , M.Usta ekonomik adımlar dışında kalan konularda gelişme gösteremedi ve çok da umutlu bir durumda değiliz. Kurulan yapıyı silbaştan yapmak zaman kaybı, yapının üzerine birşeyler yapmak maliyet... Baştan yanlış veya eksik adımların olduğu bir yapılanma var karşımızda, benim kişisel fikrim takıma takviye yapılmaması yönünde yapılacaksa 1 forvet ( maliyeti düşük ) yapılmalı bunun dışında ekonomik durum daha fazla borç kaldırmaz.

CEMEFKER
28.11.2016, 09:35
Başkan özel iş alanında başardıkları ile aslında kalitesi ortaya koymuş biri. Bunun tartışılacak bir noktası yok. Başkan'ın iş başına gelirken ki Lucescu blöfü de siyasette ülke yönetime gelirken veriler vaatlerin yanında çocuk oyuncağı kalır. Bu şark kurnazlığını da yöneticilik maharetine bağlıyor ve tebrik ediyorum.
Benim asıl üzüldüğüm madem siyasi çevresi üzerinde baskı kurup tff yönetimi üzerinde adil bir yönetim adına bir değişiklik yapılması üzerine birşeyler yapamayacaktı Trabzonspor'u yönetmeye aday, tabiri caizse destek alacakları en zirve siyasi nokta Mahaller Muhtarları olan başkan ve yönetim adaylarının eksiği, suçu neydi ?

Soru bu !

Faik Yılmaz
28.11.2016, 09:42
Sadri Şener Beyin 2. dönemindeki kötü icraatları bizi İho'ya mahkum etmişti....

Umarım Sayın Muharrem Usta'nın kötü icraatları bizi daha kötü birine mahkum etmez....

CEMEFKER
28.11.2016, 10:34
Seçimlerde Muharrem Usta seçildi diye sevinenlerden biriydim ama biraz araştırma yapayım dedim

Her şey Muharrem Usta’nın Başkan seçilmesinde etkin olan Lucescu sözüyle başladı.
Muharrem Usta, Trabzonspor Başkanlığı'na seçilmesinin hemen ardından yaptığı açıklama ile önümüzdeki sezondan itibaren takımın yeni hocasının büyük olasılıkla Mircea Lucescu olacağını açıkladı.
''Mircea Lucescu benim çok yakın arkadaşım. Kendisiyle sürekli görüşüyorum. Şu anda bir takımı çalıştırıyor ve onu zor durumda bırakmak istemem. Ama önümüzdeki sezonun başından itibaren iyi bir teknik adamla çalışacağız ve bu da büyük ihtimalle Lucescu olacak. Sezon sonuna kadar da planımızı yapmış durumdayız.'' dedi.

Burda da itibardan bahsediyor
“İtibar sorunumuz var''
Muharrem Usta, Trabzonspor'daki ilk icraatının ise kulübün itibar sorununu ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Usta bunun yanı sıra maddi ve sportif anlamada da hızlı bir şekilde işe koyulacaklarını aktardı.
Burda da sportif başarıdan bahsediyor
"MUTLAKA SPORTİF BAŞARI ELDE ETMEK ZORUNDAYIZ"
Trabzonspor gibi köklü bir camianın ne kadar büyük sorunları olursa olsun hedefsiz kalmasının mülkün olmadığını da ifade eden Muharrem Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:
Antalyaspor 7- Trabzonspor – 0
Trabzonspor 0- Kasımpaşa - 6

http://www.vatandanhaber.com/spor/muharrem-usta-kimdir-nerelidir-ne-is-yapartrabzonsporun-yeni-baskan-adayi-h6973.html (http://www.vatandanhaber.com/spor/muharrem-usta-kimdir-nerelidir-ne-is-yapartrabzonsporun-yeni-baskan-adayi-h6973.html)
Burada ise şu cümleye dikkat etmenizi istiyorum. 50.yılın içinde bulunduğu iki sezonda da diyor. Yani bu seneyi de katıyor ama sonuç ortada.

Bu arada Muharren Usta kendi işlerini de geliştirmeye devam ediyor. Reklam şahane.
Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Türkiye`de agresif büyüme planları olmadığını, yurt dışında büyüme fırsatlarına baktıklarını belirtti. Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkeler ile ortaklık için görüşmelere başladı.
Hmmm.Bakın burada ne var?
11543

http://i.hizliresim.com/pXR4n0.jpg[/url (http://hizliresim.com/pXR4n0)]
http://www.fenerbahce.org/fbmobile/detay.asp?ContentID=29631

Fenerbahçe Sportif AŞ ile Medical Park Hastaneler Grubu arasında yapılan anlaşma kapsamında; Futbol A Takımı, PAF Takımı ve Futbol Altyapı Takımlarımızın sporcu ve teknik heyetinin tüm sağlık hizmetleri, 2014-15 sezonu sonuna kadar Medical Park tarafından üstlenilmiştir.

Devamm.Bitmedi .
MedicalPark hastanesi var ya hani başkanımızın sahibi olduğu... Bakın sitesinde hala hangi haber duruyor…Tıklayıp okuyun, ama içinden bir cümle akrarayım size..Tıklayıp okuyun üşenmeyin.

Muharrem Usta: "Fenerbahçe'nin ulusal ve uluslararası başarısı için buradayız!"

[URL]http://www.medicalpark.com.tr/web/24-29123-1-1/medical_park_-_tr/batman/haberler/fenerbahcenin_sagligi_medical_parka_emanet

11544

Pekte yakışmışlar

[URL="http://i.hizliresim.com/Pn53J6.jpg%5b/img%5d%5b/url"]http://i.hizliresim.com/Pn53J6.jpg[/url (http://hizliresim.com/Pn53J6)]
Ve de
http://www.fanatik.com.tr/2016/06/01/muharrem-usta-bu-plan-tutacak-1236121

Muharrem Usta: Bu plan tutacak
Başkan Usta, transferde geçmiş yıllara göre farklı bir yol haritası izlediklerini söyledi ve ekledi: Bu plan tutacak!
TUTMADI SAYIN BAŞKAN TUTMADI
Yorum sizin

Titiz bir çalışmanın, vakit ayırmanın ürünü olduğu belli olan yukarıda tespit, eleştri artık ismini ne koyarsanız yazı Muharrem Usta hakkındaki gerçeklere biraz ışık tutmuştur umarım...
Ben aylarca birçok yazımda Başkan ve yönetimi hakkında yukarıdaki yazı kadar açık, seçik, titiz ve derin bir çalışma kadar olmasa da bu duruma dikkat çekmeye çalışmıştım...

İşte Türkiye'de klup yöneticliği budur...Vizyon denilen şey de yönetime gelenlerin kendi özel işlerine ilişkin vizyonları kastedilir aslında..Evet klüp yöneticiliği bir vizyondur ve klup yönetciliğinin iyisi kötüsü olmaz...Reklamın iyisi kötüsü olmadığı gibi...
Geçmiş olsun tüm bordomavi gönüllüleri...Bu dönem de böyle geçecek...

Bu kanıya nasıl vardım; Muharrem Usta'nın siyasi bazı bağlantıları nedeniyle biraz da olsa ümitim vardı, ancak sezon başından beri 2011-2012 sezonundan beri süregelen baskı ve yıldırma politikalarının aynen devam etmesi bu ümidimi kırdı...CAS'da fazla kasarsan başınıza gelecek sıkıntılardan biz sorumlu değiliz ayarını verenlerin dayandıkları yer , Muharrem Usta'nın siyasi olarak dayandığı yer ile aynı noktaya çıkıyor sanki...
Öyleyse durum vahim maalesef !

gurur6134
28.11.2016, 11:23
Hep birlikte destekledik ama yanildik bunu kabullenin artik mevcut durumda soylemlere bakildiginda en iyi baskan adayi usta duruyordu kandirildik acikcasi..ihoda da boyle olmustu atip tutmustu icraat sifirdi ustada ayni..benim acizane onerim bidaha ki secim kim az vaatde bulunuyorsa ona oy verelim destekleyelim , beklentimiz dusuk olursa yasadigimiz hayal kirikligi daha az olur en azindan..siyasiler gibi secilmek icin bol keseden atiyorlar tutuyorlar koltuga geldiklerinde soylemlerle eylemler birbirini tutmuyor..

Faik Yılmaz
28.11.2016, 11:32
O günü şartlarında en makul aday İbrahim Hacıosmanoğlu olduğu için oy verdik....

Burada görmediğimiz tepki kalmadı....

Niye Usta'ya oy vermedik diye....

2.Kongrede yine en makul aday olduğu için Usta'ya oy verdik....

Peki değişen ne oldu....

İho ile kıyrıtık takımlardan 2-3 yiyorduk , Usta ile 6-7 yiyoruz.....

İho ile hakem hataları oluyordu Usta ile hakem hataları artarak devam etti....

İho ile bir sürü yanlış transfer yapılmış Usta ile bu transferler aynen devam ediyor....

İho ile kalitesiz özevlat sorunumuz var Usta ile sorun aynen devam ediyor....

İho döneminde kalitesiz oyunculara milyonlar ödüyorduk Usta ile bu durum biraz azalmış olsada aynen devam ediyor....

Yönetim 100 vaat etti ise 10 unu bile yapamadı....

1 sene oldu yahu 3-5 iyi transfer yapıp kaliteli top oynamak için bence yeterde artar bile bu süre....

Yani İho ile Usta'yı karşılaştırmak doğru değil ama mevcut icraatlar ile İho'an bile kötü durumda Usta....

Normal bir insanın şapkasını önüne koyması için sadece bu bile yeter de artar bile

Fatih Öztürk
28.11.2016, 11:48
O günü şartlarında en makul aday İbrahim Hacıosmanoğlu olduğu için oy verdik....

Burada görmediğimiz tepki kalmadı....

Niye Usta'ya oy vermedik diye....

2.Kongrede yine en makul aday olduğu için Usta'ya oy verdik....

Peki değişen ne oldu....

İho ile kıyrıtık takımlardan 2-3 yiyorduk , Usta ile 6-7 yiyoruz.....

İho ile hakem hataları oluyordu Usta ile hakem hataları artarak devam etti....

İho ile bir sürü yanlış transfer yapılmış Usta ile bu transferler aynen devam ediyor....

İho ile kalitesiz özevlat sorunumuz var Usta ile sorun aynen devam ediyor....

İho döneminde kalitesiz oyunculara milyonlar ödüyorduk Usta ile bu durum biraz azalmış olsada aynen devam ediyor....

Yönetim 100 vaat etti ise 10 unu bile yapamadı....

1 sene oldu yahu 3-5 iyi transfer yapıp kaliteli top oynamak için bence yeterde artar bile bu süre....

Yani İho ile Usta'yı karşılaştırmak doğru değil ama mevcut icraatlar ile İho'an bile kötü durumda Usta....

Normal bir insanın şapkasını önüne koyması için sadece bu bile yeter de artar bile

İHO döneminde avrupa kupalarında boy gösteriyorduk bu dönemde ve önümüzdeki bir kaç sene avrupa hayal oldu sayelerinde.
Bence en önemlisi bu.Avrupa kupaları alışkanlığı büyük kulüpleri büyük yapan göstergedir.
Evet İHO genel itibariyle başarısızdı ancak tarihimizde aldığımız galibiyetler bazında en başarılı dönemi onun zamanında geçirdik.

Mevcut yönetimden tek beklentim bu adaletsiz ülkenin kıytırık liginde yalandan yere şampiyonluk kovalamaktansa en azından hakkımızın gasbedilmeyeceği avrupa kupalarına katılıp her sezon 10-12 maç yapmaktı sağolsunlar onuda heba ediyorlar.