PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Ahmet Faruk
02.10.2016, 02:28
Takımda gerekli temizliği yapamadılar. Bir anda ekonomik olarak düzelmeye ağırlık verdiler. Ama işte... Gerçi bize fark atan takımlar bizden çok mu veriyor oyunculara?

jairzinho
02.10.2016, 03:47
vizyon reyiz için yolun sonu görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=nuzrunnrM8M

ersunu kovmazsa kendisi kovulur.net

ersun tercihinin hatalı olduğunu umarım geç farketmez

jairzinho
02.10.2016, 03:53
yaptığı iyi işleri her zaman takdir ettim.durica ibanez onazi castillo bero hamleleri doğru işlerdi.

ekonomik olarak az çok maaş bütçesi azaltıldı ama ideal değildi bu.misal suk u alma.cardozo yu takımda tut.

ersun yanal hatalı tercih.ersun olmasaydı belkide a.kadir ömür şu anda milli takımda idi.türkiye castillo yu konuşuyordu vs.ersun iyi transferleride bitirdi.bir tane gelişen oyuncu olmadı ersunla.

aytaça okaya güraya demirok a 900 bin avro vereceğine cardozoya 2,5 ver ömüre 100 bin ver.al sana daha güçlü ve daha ekonomik maaş bütçesi.

ya yönetim ne yaptı.vasat ı standart haline soktu.maaş olarak.takım öyle kurulmaz.iki vasat tan 1 süper oyuncu çıkmaz futbolda.yani okay ve aytaç dan bir abdulkadir ömür elde edemezsin.net yada suk+demir =cardozo etmiyor ama maaş toplamı cardozoyu geçiyor

Çağatay_
02.10.2016, 04:18
Acilen alınabilecek tedbir nedir ki? Sezon ortası takviye diye düşünülüyorsa geçen sezon ortasından beri büyük hatalar yapan bir başkan ve yönetim var elimizde. Az önce bir başka başlıkta da yazdım bu yaşıma geldim ben bu kadar kötü bir Trabzonspor daha hatırlamıyorum. Geçen sezonun ortasından beri gidenden gelenden fark yer mi bir takım!

Takımda varsa ikilik çıkartan, hizipçi, gruplaşma yaratan vs anında paket edilmeli. Teknik heyete durumun ciddiyeti ile ilgili nota verilmeli. Gerekirse takım-yönetici-teknik ekip dengesini sağlayacak ara yönetici getirilmeli, Önder Özen tarzı... Kim olur bilemem. Ama ciddi bir menajerlik yaklaşımına ihtiyacımız var. Takımın sorununu analiz edip giderecek birine net olarak ihtiyacımız var...

Geçen sezonun devre arasından beri süregelen bu performansımızın puan tablosu çıkarılsa muhtemelen küme düşme hattındayız. Sadece en kötü Trabzonspor değil, düşen takımlar dahil ligdeki en kötü performanslardan birisi. Sinir hastası olmasak iyi.

burakilic
02.10.2016, 04:42
Başkanın planı belli. Bu takım alt ligden çıkarak şampiyon olabiliyor. Onun için düşmesi lazım. Her şey yolunda.

Şanlı SanMarino
02.10.2016, 06:42
Acilen alınabilecek tedbir nedir ki? Sezon ortası takviye diye düşünülüyorsa geçen sezon ortasından beri büyük hatalar yapan bir başkan ve yönetim var elimizde. Az önce bir başka başlıkta da yazdım bu yaşıma geldim ben bu kadar kötü bir Trabzonspor daha hatırlamıyorum. Geçen sezonun ortasından beri gidenden gelenden fark yer mi bir takım!

Yer kardeşim, yer,

Fazlasını da yer,

Sorunlar halının altına süpürülür,

Her "yanlış" diyeni hain ilan edersen,

Bunlar yaşanır.

Ayrıca Muharrem Usta birazcık samimi ise tekrar seçime gitmeli ve yeni bir yönetimle göreve gelmelidir.

ilyskm
02.10.2016, 07:50
Muharrem Usta' ya tavsiyem Karabük başkanını ve yönetim kurulunu arasın ve kadroyu nasıl kurduklarını bir öğrensin, malum adamlar 3 iç saha maçlarını seyircisiz oynadılar 3 galibiyet aldılar hem de bizi eze eze yendiler...bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, Karabük başkanını görsen adam futboldan anlamaz topu görse kabağa yorar ama kurduğu takım bizim sözde futboldan anlayan ve Scout ekibi ile övünen ve kurduğu takıma milyonlarca € harcayan yöneticilerimizin takımı ile kedinin fareyle oynaması gibi oynadı. Kimmiş futbolu bilen?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Buğra Çora
02.10.2016, 10:24
Başkan külübü çok duygusal yönetiyor. Mustafa, zeki, akbaş bir loca almış ve takimda kalmak için kontratlari uzatiliyor. Nerde görülmüş böyle bişey. Bir loca için herşey feda ediliyor. Yok böyle bişey.

CEMEFKER
02.10.2016, 11:05
Bu takıma "gidip gelmiş, denenmiş gönderilmiş tekrar denenmiş" formatına bir tek adam uydu.O da Güneş'di. Ersun Yanal'ı ben şampiyonluğa gittiğimiz sezon Alanzinho transferi (ki yönetimin hatasıydı ancak kendisi olur demiştir bu transfere) ve Sivas'da Sivasspor'a 3-0 yenildiğimiz maç sonrası posta koyar gidip istifa edip ayrılması ile hatırlicam.

Hoca hakkında Aziz gibi çakal bir adam tespit yapmışsa bir doğrusu vardır diyip ders almak lazım. Doğru tektir ve bu doğruyu kimin söylediği önemli değildir bu rakibin dahi olsa

Hoca üzerinden birkaç cümleden sonra yönetim hakkında diyeceğim tek şey " Lucescu gelecek gelmezse müadili biri gelecek" deyip Lucescu'yu Avrupa'da anı şanı dahi duyulmamış, ülkede ise façası bozulma yolunda bir teknik adam ile eşit tutup yola çıktınız ki Lucescu gelse dahi bu takım iflah bulmazdı belli nedenlerden dolayı...

Burada dikkat çekmek istediğim nokta Lucescu'nın gelip gelmemesi değil, ismini seçim bahanesi ile sıradan miting siyasetçileri gibi davranıp seçim kozu olarak kullanıp gündeme dahi getirmemek.

Bir zihniyeti eleştridir !

Mert Oğuzlu61
02.10.2016, 11:08
Belkide o koltuğa oturan en donanımlı başkana sahibiz ama söylediği gibi o büyük operasyonu yapamaması nelere yol açtı hep birlikte gördük. Geçen sene bizi kümeye düşürmek için elinden geleni yapan oyuncuların büyük kısmı hala takımda ve işin ilginç yanı, yeni transferler yerine onlar sahaya çıkıyorlar. Kurulan kadro çok iyi değil ama çok kötüde değil, ortalama bir kadro diyelim. En azından dibe vurmaması gereken, Avrupa mücadelesi vermesi gereken kadroydu...

Sportif başarı en önemli kısımdır. Zaten sportif başarı gelmişse para gelir, ekonomi rahatlar, oyuncular değer kazanır, sponsorlar kapını çalar, taraftarlar mutlu olur bir şekilde yolunu bulursun. Ancak bu noktada yönetim gereken ciddiyeti gösteremedi... Scout dediğin adam sıradan futbolsever olamaz, gerçekten mesleği buysa ve CV si iyiyse sana en kral topçuları işe başlar başlamaz liste halinde sunar çünkü adamın işi budur. Kariyerinde +5 gol barajını sadece geçen sezon aşabilmiş olan adamı Süper Lig e, 4 büyükten birine forvet diye getirirsen kusura bakma, o çalıştığın adamlar scout felan değildir, kandırmışlar seni başkan. Elalem transfer peşinde koşarken 1 ayını şampiyonada goygoy ile geçiren yöneticilerimiz vardı...

Peki şimdi ne olacak ? Hiçbir şey olacağı yok, kabak Ersun Yanal a patlayacak muhtemelen devre arasını göremeyecek. Yine buralarda aynı nakaratı yaşayacağız, yeni hoca kim olacak soruları... Yabancıya para yok zaten kimse bize gelmez, yerlilerden Rıza yada Ertuğrul gelir hedef küçülttük amacımız artık lige renk katmak, en az 3 sene ligde orta sıralara oynayan takım olmak istiyoruz deriz, bunu da dedikten sonra zaten futbolla ilişkimizi kesmiş oluruz...

Uğur Ö.
02.10.2016, 11:14
Çok mu zordu Zeki, Yumlu türevlerini gönderip bonservissiz kaliteli yabancı almak ya. Anlamıyorum bu armutlar yüzünden geçen sene 7 şer gol yedik dandik takımlardan. Ah başkan ah.

Fatih Öztürk
02.10.2016, 11:37
Muharrem Usta' ya tavsiyem Karabük başkanını ve yönetim kurulunu arasın ve kadroyu nasıl kurduklarını bir öğrensin, malum adamlar 3 iç saha maçlarını seyircisiz oynadılar 3 galibiyet aldılar hem de bizi eze eze yendiler...bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, Karabük başkanını görsen adam futboldan anlamaz topu görse kabağa yorar ama kurduğu takım bizim sözde futboldan anlayan ve Scout ekibi ile övünen ve kurduğu takıma milyonlarca € harcayan yöneticilerimizin takımı ile kedinin fareyle oynaması gibi oynadı. Kimmiş futbolu bilen?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Karabük başkanı Feridun Tankut futbol ve futbolcu bilgisiyle bizim başkan gibi 2638384 adamı cebinden çıkarır.

KARAGOZLUM
02.10.2016, 11:41
vizyon reyiz için yolun sonu görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=nuzrunnrM8M

ersunu kovmazsa kendisi kovulur.net

ersun tercihinin hatalı olduğunu umarım geç farketmez

kredisi tukenmek uzere maximum 3 malubiyet hakki kaldi
yazik etti kendine iyi adama iyi yoneticeye benziyor fakat futboldun anlamiyor
butce evet kisitladi kismem yine de sacma transferler yapildi fakat takimin piyasa degeri itibari yerin dibinde su an ne anladim bu isten
gelir gider olayi var su an gider dustu fakat gelirler ve kulubun piyasa degeri cok dustu

KARAGOZLUM
02.10.2016, 11:43
Belkide o koltuğa oturan en donanımlı başkana sahibiz ama söylediği gibi o büyük operasyonu yapamaması nelere yol açtı hep birlikte gördük. Geçen sene bizi kümeye düşürmek için elinden geleni yapan oyuncuların büyük kısmı hala takımda ve işin ilginç yanı, yeni transferler yerine onlar sahaya çıkıyorlar. Kurulan kadro çok iyi değil ama çok kötüde değil, ortalama bir kadro diyelim. En azından dibe vurmaması gereken, Avrupa mücadelesi vermesi gereken kadroydu...

Sportif başarı en önemli kısımdır. Zaten sportif başarı gelmişse para gelir, ekonomi rahatlar, oyuncular değer kazanır, sponsorlar kapını çalar, taraftarlar mutlu olur bir şekilde yolunu bulursun. Ancak bu noktada yönetim gereken ciddiyeti gösteremedi... Scout dediğin adam sıradan futbolsever olamaz, gerçekten mesleği buysa ve CV si iyiyse sana en kral topçuları işe başlar başlamaz liste halinde sunar çünkü adamın işi budur. Kariyerinde +5 gol barajını sadece geçen sezon aşabilmiş olan adamı Süper Lig e, 4 büyükten birine forvet diye getirirsen kusura bakma, o çalıştığın adamlar scout felan değildir, kandırmışlar seni başkan. Elalem transfer peşinde koşarken 1 ayını şampiyonada goygoy ile geçiren yöneticilerimiz vardı...

Peki şimdi ne olacak ? Hiçbir şey olacağı yok, kabak Ersun Yanal a patlayacak muhtemelen devre arasını göremeyecek. Yine buralarda aynı nakaratı yaşayacağız, yeni hoca kim olacak soruları... Yabancıya para yok zaten kimse bize gelmez, yerlilerden Rıza yada Ertuğrul gelir hedef küçülttük amacımız artık lige renk katmak, en az 3 sene ligde orta sıralara oynayan takım olmak istiyoruz deriz, bunu da dedikten sonra zaten futbolla ilişkimizi kesmiş oluruz...

olsun ama vizyonumuz var en azindan USTA sagolsun

Berkan
02.10.2016, 11:48
Bugün seçim olsa gene oyumu Ustaya veririm. Kabul edelim diğer başkan adayları Ustanın yanına yaklaşamaz. Adam eldekilerle birşeyeler yapmaya çalışıyor yapmamız gereken sadece bekleyip yapacaklarını görmek... Bugün Usta gitsede yerine gelecek yönetim daha iyi kadro kuramaz, Zekiler Yumlular Akbaşlardan bizi kurtaracak tek yonetım bunlar.... Zamanla daha ıyı olacagımıza ınanıyorum... Ustanın Ersun hocanın gıtmesı en basıtı önemli olan yerine gelecek daha verımlı olacak mı ?

BERBATOV61
02.10.2016, 11:52
böyle günde çıkıp konuşmalılır dün maçtan kaçtılar ve tek bir açıklama yapılmadı halen daha belki farkında değilsiniz ama böyle yenilgiler büyük takımlar için şok etkisi yapması lazım istanbul takımlarındn biri şu yenilgiyi alsa ortalık karışırdı bizimkiler çıkıp açıklama yapmaya bile gerek duymuyor sabır sabır diyip geçiyor karşıya

Faruk BERBER
02.10.2016, 11:54
Başkan'ın arkasındayım. Duygusal yönünün ağır bastığını da düşünüyorum zaman zaman.

Dün tribünlerden yükselen tepkilere sesiz kalacağına ihtimal vermiyorum.

Mustafa Yumlu'ya tribünler 2.sarı kartı verip oyundan atması için hakeme baskı yapan taraftarı görünce, sesleri duyunca ne hissetti acaba ?

Bu tip oyunculara önümüzdeki dönemde yol verilecek bence.

Berkan
02.10.2016, 11:59
Başkan bızım gordugumuz herseyın farkındadır bugunku tablonun sorumlusu kımse hepsını gonderecektır buna futbolcu scout, nevzat aydın veya her kımse. Beklemekten başka çaremiz yok. Yönetim veya hocayı değistirmek en basiti...

bahadır2561
02.10.2016, 12:00
Taraftar nezdinde büyük bir kredisi olan başkan transfer sezonu kapanınca kendi ayağına sıkmıştı zaten

Yeteneksiz özevlatlara güvenip yola çıkmak amiyane tabirle enayilikti

İstediğin kadar ekonomiyi düzelt futbol saha sonuçlarına bakar

gurur6134
02.10.2016, 12:05
Baskan takimda devam etmek istiyorsa cevresindekilerin etkisinden uzaklasmali ipleri eline almali ..siyasetcisinden yonetimine scout ekibine kadar cok fena yiyorlar kandiriyorlar baskani..iyi niyetinden suphem yok ama bu sportif anlamda trabzonspor tarihinin en basarisiz baskani oldugun gercegini degistirmiyor..ya etrafinda ki ekibi degisticek sil basdan herseye yeniden baslayacaksin yada tarihe adini sportif anlamda en basarisiz baskan olarak yazdiracaksin bunun ortasi yok..tercih senin baskan..

BERBATOV61
02.10.2016, 12:11
Baskan takimda devam etmek istiyorsa cevresindekilerin etkisinden uzaklasmali ipleri eline almali ..siyasetcisinden yonetimine scout ekibine kadar cok fena yiyorlar kandiriyorlar baskani..iyi niyetinden suphem yok ama bu sportif anlamda trabzonspor tarihinin en basarisiz baskani oldugun gercegini degistirmiyor..ya etrafinda ki ekibi degisticek sil basdan herseye yeniden baslayacaksin yada tarihe adini sportif anlamda en basarisiz baskan olarak yazdiracaksin bunun ortasi yok..tercih senin baskan..

başta da nevzat aydın transfer döneminde taraftara köpek çekiyordu onazi mi tanıyorsunuz diyordu biz tanıyoruz da hocası tanımıyor galiba onu kesip aytaçı oynattığına göre yumluya okadar para verilirmi dediğimizde serdar aziz 2.5 alıyor bunların bir bildikleri vardır diyin siz karışmayın diyordu şimdi ne oldu ? hamburger satmayla Trabzonsporu yönetmeyi karıştırırsan böyle olur bu adamın ersunla beraber Trabzonspordan uzaklaşması lazım başkan kendinide yakacak yoksa futboldan zerrre anlamıyor ama takımı o planlıyor menejer arkadaşları var diyorlar ama menejer arkadaşları ancak pogbanın havuz partisine sokuyor bunu kendi menejerliğini yaptığı adamı trabzonspora göndermiyor bu da halen daha atıp tutuyor

gurur6134
02.10.2016, 12:12
Bugün seçim olsa gene oyumu Ustaya veririm. Kabul edelim diğer başkan adayları Ustanın yanına yaklaşamaz. Adam eldekilerle birşeyeler yapmaya çalışıyor yapmamız gereken sadece bekleyip yapacaklarını görmek... Bugün Usta gitsede yerine gelecek yönetim daha iyi kadro kuramaz, Zekiler Yumlular Akbaşlardan bizi kurtaracak tek yonetım bunlar.... Zamanla daha ıyı olacagımıza ınanıyorum... Ustanın Ersun hocanın gıtmesı en basıtı önemli olan yerine gelecek daha verımlı olacak mı ?

Yumlulardan akbaslardan zekilerden kurtarcak yonetim budur diyorsunda bunlar kiralikken sozlesmeleri bitmisken ustelik gecen sene bu hezimeti yasatanlarin 7 0 6 0 lardan sonra hepsi gonderilcek derken bir iki milletvekili twet atti bunlara sahip cikti diye bunlarla maaslarina zam yaparak sozlesme yenileyende kendisi..basdan yanlis yapti etrafindakilerin cevresinin etkisinde kalarak ve bu yanlisin bedelini cok agir oduyoruz..

Berkan
02.10.2016, 12:16
Yumlulardan akbaslardan zekilerden kurtarcak yonetim budur diyorsunda bunlar kiralikken sozlesmeleri bitmisken ustelik gecen sene bu hezimeti yasatanlarin 7 0 6 0 lardan sonra hepsi gonderilcek derken bir iki milletvekili twet atti bunlara sahip cikti diye bunlarla maaslarina zam yaparak sozlesme yenileyende kendisi..basdan yanlis yapti etrafindakilerin cevresinin etkisinde kalarak ve bu yanlisin bedelini cok agir oduyoruz..

Abi inan sozlesme yenılemelerı kadar sacma bırsey yok ama her gelen yonetım aynısını yapıyor... Hanı halk dılınde sıyasıler ıcın denır ya "sankı bu hukumetten oncekıler çalnıyordu". Bızım de durum bundan ıbaret ne yazıkkı

gurur6134
02.10.2016, 12:17
Su anda ozevlatlari kadro disi birakmaya kalksa bile bunlar rahat durmazlar sozlesmeli futbolcularimiz olduklari surece takimi karistirmaya husursuzluk cikarmaya devam ederler..hazir elimize firsat gecmisken gondercekti bunlari ozerle beraber ..isimiz cok zor bu saatden sonra hele ki siyasetciler bunlarin arkasindayken..

tonya55
02.10.2016, 12:18
yönetim elinden geleni yaptı transferde ama takım istenilen seviyeye gelemedi zamana ihtiyacımız var baskan elinden geleni yapıyor yaptıda.

gurur6134
02.10.2016, 12:19
Abi inan sozlesme yenılemelerı kadar sacma bırsey yok ama her gelen yonetım aynısını yapıyor... Hanı halk dılınde sıyasıler ıcın denır ya "sankı bu hukumetten oncekıler çalnıyordu". Bızım de durum bundan ıbaret ne yazıkkı

Eyvallahda kendi basini vercek baskan ozaman bunun ortasi yok..kulagini kapamasi lazim etrafina bunu yapmayan hicbir baskan basarili olamaz trabzon gibi futbolla siyasetin cikar iliskileri ve menfaatin ic ice gectigi bir sehirde..bunu yapamayacaksa baskan diger adaylardan ne farki kalir..arkasina teneke baglar gonderirler ustayi da..

BERBATOV61
02.10.2016, 12:20
yönetim elinden geleni yaptı transferde ama takım istenilen seviyeye gelemedi zamana ihtiyacımız var baskan elinden geleni yapıyor yaptıda.

15 milyon euro harcayıp kurdukları takım ortada ligde bizden başka bu parayı harcayabilecek 3 takım var gerisi bunun 3 te birini zor bulurda harcar ama onlar top oynarken takır takır biz sabrediyoruz :)

tonya55
02.10.2016, 12:26
15 milyon euro harcayıp kurdukları takım ortada ligde bizden başka bu parayı harcayabilecek 3 takım var gerisi bunun 3 te birini zor bulurda harcar ama onlar top oynarken takır takır biz sabrediyoruz :)
cengiz ünder kerem demirbay eren derdiyok tolga cigerci kamil ahmet cörekci attamah wellington nakoulma alınsa o paraya cok daha iyi takım olurdu hani scout ekibi var ama castilloya 4 milyon veriliyor castilloya okadar para verilecekse scout ekibine gerek yok yönetiminde hataları var olacakta ama bundan iyisi gelmez iho tarzı adamlarla ugrasır dururuz.

BERBATOV61
02.10.2016, 12:29
cengiz ünder kerem demirbay eren derdiyok tolga cigerci kamil ahmet cörekci attamah alınsa o paraya cok daha iyi takım olurdu hani scout ekibi var ama castilloya 4 milyon veriliyor castilloya okadar para verilecekse scout ekibine gerek yok yönetiminde hataları var olacakta ama bundan iyisi gelmez iho tarzı adamlarla ugrasır dururuz.

başkana birşey dediğimiz yok zaten iyi niyetli olabilir ama yanlış yapıyor bu takımdaki kanserli hücreler Onur,yumlu,zeki,akbaş,yusuf,ekici idi bunları göndermediği gibi nevzat aydın ve ersun yanalı ekledi birde bunlara nevzat bildiğin canlı FM oynuyor kulüple niye parası var :)

tonya55
02.10.2016, 12:36
başkana birşey dediğimiz yok zaten iyi niyetli olabilir ama yanlış yapıyor bu takımdaki kanserli hücreler Onur,yumlu,zeki,akbaş,yusuf,ekici idi bunları göndermediği gibi nevzat aydın ve ersun yanalı ekledi birde bunlara nevzat bildiğin canlı FM oynuyor kulüple niye parası var :)
onur 2 senedir hiçbirşey vermedi ekici zaten sezon sonu ayrılacak zeki yumlu bu ikiliye bende anlam vermiyorum yumluyu cok savunan biriydim yönetimin en büyük hatası sagbek almadı takıma sagbeksiz sezona devam ediyoruz.nevzat baskan konusunda gercekten cok iyi niyetli bir insan bizzat biliyorum birkackez konustum onunla cok da iyi bir Trabzonsporlu sosyal alemde taraftarla sürtüsmeler oluyormus iceriginide bilmiyorum.

Travelair
02.10.2016, 12:36
Trabzonspor'u para bozdu. Para etrafında çoğu kişi Trabzonspor ismi ardına saklanıp yontmaya bakıyor. İşleri güçleri nemalanmak! Buna inanıyorum. Ama bu düzeltilmek isteniyorsa çarpıklığa göz yumarak değil, düzgün davranarak ve bunlarla savaşarak düzeltilebilir

BERBATOV61
02.10.2016, 12:40
onur 2 senedir hiçbirşey vermedi ekici zaten sezon sonu ayrılacak zeki yumlu bu ikiliye bende anlam vermiyorum yumluyu cok savunan biriydim yönetimin en büyük hatası sagbek almadı takıma sagbeksiz sezona devam ediyoruz.nevzat baskan konusunda gercekten cok iyi niyetli bir insan bizzat biliyorum birkackez konustum onunla cok da iyi bir Trabzonsporlu sosyal alemde taraftarla sürtüsmeler oluyormus iceriginide bilmiyorum.

içeriğini söyleyeyim siz ne anlarsınız siz kimsiniz size mi soracağız kafasında egosundan burnunun ucunu göremiyor sonra taraftar haklı çıkıncada çocuk gibi kayboluyor 2 3 gün ilkokulda bende böyleydim

yumlunun sözleşme imzalaması bu yönetimin amacının Trabzonsporu kurtarmak olduğu konusunda beni şüpheye düşürdü ersun istemiş kalsın demiş diyorlar 650 bin euro verip yumluyu tutacak adama da ben hoca demem o gün yollamaları lazımdı ersunu ama yumlu konusunda herkesin söylediği bir siiyasi baskı var öyle birşey varsa bilemeyiz sadece takıma acırım geldiği duruma acırım

gökçay61
02.10.2016, 12:45
başkanın topçudan anladığını sanmıyorum. o yüzden scaut diye bi ekip kurdu topçuyla onlar ilgilensin ben mali yapıyı hallederim dedi ancak hatalı olduğu noktalar bundan sonra başladı. saçma sapan adamlara takımı emanet edersen olacağı buydu. oyuncu seçimlerinde işi bilen adam görev almadı youtubedan adam aldık ve beklenen durum ortaya çıktı.. hepimize geçmiş olsun

tonya55
02.10.2016, 12:49
içeriğini söyleyeyim siz ne anlarsınız siz kimsiniz size mi soracağız kafasında egosundan burnunun ucunu göremiyor sonra taraftar haklı çıkıncada çocuk gibi kayboluyor 2 3 gün ilkokulda bende böyleydim

yumlunun sözleşme imzalaması bu yönetimin amacının Trabzonsporu kurtarmak olduğu konusunda beni şüpheye düşürdü ersun istemiş kalsın demiş diyorlar 650 bin euro verip yumluyu tutacak adama da ben hoca demem o gün yollamaları lazımdı ersunu ama yumlu konusunda herkesin söylediği bir siiyasi baskı var öyle birşey varsa bilemeyiz sadece takıma acırım geldiği duruma acırım
ego sorunu bu ülkenin en büyük sorunu herkesin burnu havada.yumluya 2 trilyon verilecegine 1 hibrit cim saha yapılıp altyapıya kazanılsa kötümü olurdu siyasi baskı bizim camiamızda hep oluyor cok bilmişler işe comak sokanlar hep oldu olacakta.

special one
02.10.2016, 13:09
sayın başkanım,
iyi bir yönetici iyi bir başkan olabilirsin
ama futboldan ve futbolcudan anlamıyorsun
sana bir kardeş tavsiyesi
yanındakilere güvenme
bu takım sportif direktör istiyor
Şöyle baba biri en babasından
futboldan ve futbolcudan anlayan

BlackPanther
02.10.2016, 13:16
Başkan seni tebrik ederim. Seni dün iyice bir Jun Suk yaptılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

yaranozlu
02.10.2016, 13:23
konuşmalarıyla umut vermişti Usta ama icraatları tamamen skandal. İHOnun deneyip kovduklarını takımın başına getiriyor. Ayıptır! Ersun Yanal karaktersizliği ispatlanmış bir hoca, Trabzon antipatisi yüksek olan bir şahıs, tamamen para için yaşayan futbol felsefesi olmayan bir hoca. gençlik dönemlerinde denizli, gençlerbirliği ve ankaragücünde elde ettiği başarıların ekmeğini uzun yıllar yedi, ilk geldiğinde yalan yok ben de çok istiyordum ama yanıldım. kendi sahamızda denizli, konya mağlubiyetleri ve ibb beraberliğiyle birlikte, kritik sivas deplasmanında 3-0 yenilip kovulmuştu. leş beşiktaşa şampiyonluk, leş sivasa da 2.lik vermiştik. 2. gelişi salih dursun hayranlığıyla geçti. beşiktaşa 2 maçta yenildik, kendi sahamızda eskişehrden 4 yedik, herkesin yendiği balıkesiri becerip yenemedik, kupada kendi sahamızda elendik, kısaca becerip 4. bile olamadık. daha geçen sene! bu adamı niye bir daha getirirsin ki, mantıklı açıklaması nedir? bu adamın aklında teknik direktörlük yapmak yok, bizden başka seveni de yok, nedir bu aşk? genç oyuncuları oynatmaz, saçma sapan inatları olan, takımı takip etmeyen bu adamla bu yoklukta ve bu hakemlerle küme bile düşebiliriz. sanırım bir oyun dönüyor, sadri şenerin üstüne oynanan oyunlar, hacı başkan, TFF, hakemler ve son perde bu herhalde. Ustaya olan güvenim de bitmiştir, yenilikçi olamayacak kadar zavallı hamlelerle başımızı yakacak. Besnik Hasi midir nedir, onu getirseydin bari! Hadi onu da geçtim, çok daha az paraya Giresunsporun hocası Erkan Sözeriyi getirebilirdin. Ertuğrul Sağlam olur, Hüsnü Özkara olur, hatta Osman Özköylü bile olabilirdi. Yazık oldu! Ben şahsen çok umutsuzum ve çok sinirliyim. Bu takıma taraftar olarak zaten kişiliksizleştirilip bitirildi, artık yönetimsel olarak da bu aşamaya doğru gidiliyor. Ersunun Ligtvdeki Trabzonla ilgili yorumlarını hatırlayınca midem bulanıyor, elim ayağım titriyor. Lanet olsun!

16.05.2016 tarihli yazdığım yazıya bir takım arkadaşlar boş yorum vs. gibi yazılar yazıp, Ersunu savunmuştu. o arkadaşların tekrar değerlendirmesini isterim.

Aydın Tiryaki
02.10.2016, 13:33
Dün statta yenlmek falan değil de yenilgiye alışkın bir taraftar profili görmek moralimi çok bozdu. 3-0 gerideyiz herkes yanındakine bakıp gülüyor. Yenilirsin yenersin bunlar olağan şeylerdir. Fakat yenilmeye alışmak farklı bir boyut.

1-0 geriye düştükten sonra içimden direk acaba bu maçta kaç yeriz düşüncesi geçmeye başladı. Çünkü alıştık, alıştırıldık.

Kimin yazdığını hatırlamıyorum ama birisi sezon başında, takımdaki bu yenilgiye alışkın oyuncuları göndermezsek, yen gelenlerin de başını yer diye bir yazı paylaşmıştı. Durum hızla buna doğru evrilmekte.

Bakalım nasıl önüne geçeceğiz ya da geçebilecek miyiz ?

gurur6134
02.10.2016, 13:56
12 milyon avroya yakin bir bonservis bedeli odenerek yapilan transferlere bir bakalim..suk portonun ptt 1.lig ayarinda ki takima setubale kiraladigi ve 10 golu gecememis olan bal ligi takimi olan ardahan defansinin yaptigi hata sonucunda bos kaleye attigi olmasa 6 mac sonunda golle tanisamamis olan suk 1 yillik maliyeti 1.750bin avro ..mls gibi dandik bir ligden top cambazi 2.yattara denilerek yilan hikayesi gibi bir transfer seruveni sonucu 4 milyon dolar bonservi ki turk parasi 12 milyon tl eder alinan bosdaki arkadasina ayak ici pas atmak yerine fantazi bir pas deneyip takimi golden eden sahada ki niyeti kendine oynamak oldugu icin 3 mactir 11 baslayamayan castillo..castillodan sonra en cok zorlandigimiz transfer denilen ilk 18 yuzu gorememis olan moskovanin b takim oyuncusu ramiz bonservisi 350bin avro..trabzzona gelmek icin adeta yalvaran valizini hazirlayip gelin beni alin denilen ki boyle ciftlik bulsam bende gelirim bonservisi 3.5 milyon avro olan geldigi ilk hafta disinda 2 pas yapamayan saclarini sariya boyatip taraftara 3 lu cektirmekden baska ise yaramayan son macda kaptirdigi top sonucu topu filelerimizde gordugumuz kacak guresci onazi..34 luk durica hakkini yemeyelim yapilan transferler icinde en iyisi son macdaki hatalarina ragmen..slovak liginden treclin diye adi sani duyulmayan takimdan hocanin israrla istedigi 2.5 milyon avroya alinan bero ki kumasi var islenirse olur bu adam duricayla beraber iki transferimiz adam akilli..ibanez denen adam forma yuzu goremiyor bonservisi 1 milyon kusur yanilmiyorsam oynadigi maclarda yaptigi ortalarla guray ve yusufu aratmayan tek meziyeti duran top atmak ve penalti atmak olan savunma yonu zayif herkesin yerine akbas oynasin dedigi adam..10 ay icinde sag bek ve sag acik transferi yapmayi becerememeleride cabasi..sonrada scout ekibi basarili hadi ordan kimi kandiriyorsunuz..hoca bunlara sans vermeli mi bu adamlar mevcut oynayanlarin yerine oynarlar mi oynarlar ama 2 mac alip 2 mac kaybettirirler..hakikaten su adamlarla 50.yilda sampiyonluga oynancagina inanan var mi icimizde..seneye bonservisiyle birlikte 1 yada 2 transfer yapabilcegiz uefa anlasmasi geregi boylede birsey dolaniyor ortada..bir rakpilere bakalim ki istanbul eziklerini gectim osmanli basaksehir bursa bunlarin kadro yapilarina bide bizimkine hakikaten ayip..scout ekibi baskanin basini yiyecek bu net..50.yilda sampiyonluga oynayacak takim sozunun altinda ezilir seneye baskan..bu yapilan transferlere tepki gosterdigimizde taraftari dalgaya alan siz ne anlarsiniz kafasiyla kucumseyerek block yapistiran scout ekibi basinda ki zati muhtereme yolu gostermesi blocklamasi lazim baskanin ilk icraat bu olmali...yiyecekler baskanin basini ozevlatlarla birlikte..

gurur6134
02.10.2016, 14:02
Dün statta yenlmek falan değil de yenilgiye alışkın bir taraftar profili görmek moralimi çok bozdu. 3-0 gerideyiz herkes yanındakine bakıp gülüyor. Yenilirsin yenersin bunlar olağan şeylerdir. Fakat yenilmeye alışmak farklı bir boyut.

1-0 geriye düştükten sonra içimden direk acaba bu maçta kaç yeriz düşüncesi geçmeye başladı artık aklımdan. Çünkü alıştık, alıştırıldık.

Kimin yazdığını hatırlamıyorum ama birisi sezon başında, takımdaki bu yenilgiye alışkın oyuncuları göndermezsek, yen gelenlerin de başını yer diye bir yazı paylaşmıştı. Durum hızla buna doğru evrilmekte.

Bakalım nasıl önüne geçeceğiz ya da geçebilecek miyiz ?

Son 20 deplasman macinda 15 maglubiyet ki cogu hezimet 4 galibiyet 1 beraberlik almis bir takimin seyirci profilinden daha ne beklenir ki alistik artik..bundan 10 sene once bu tabloyu ruyamda gorsem inanmazdim..iddaa ediyorum son 5 sezonda kume dusen takimlarin istatistiklerine bakalim bu tablodan daha iyileri vardir aralarinda..

EnjoyTheMusic
02.10.2016, 14:03
Takıma psikolojik destek şart. Çünkü Takımdan gidenler hayat buluyor,takıma gelenler futbolu unutuyor

gurur6134
02.10.2016, 14:07
Artik psikologmu bulurlar iyi bir ufurukcumu bilmem ama aynen dedigin gibi bu takimda bir gudubetlik ugursuzluk var gelende yatisa geciyor..

Bera Algün
02.10.2016, 15:14
Bu ligde anti-futbol iş görüyor, gördük rakipleri 6 haftada bir Kasımpaşa bu şekilde oynamadı ona da 2 attık. Takımın ekonomisi toplarlanana kadar M. Reşit Akçay zamanındaki gibi iyi kapanan, iyi kontraya çıkan bir takım kurmalıydık, para gelince transferlerle takımı top oynayan takıma çevirmeliydik. Bence hala vaktimiz var.

Takım güzel futbol oynamasa bile mücadele edip kazandıkça kendine güveni gelir, mücadele azmi gelir. Bizim takım gol yediği zaman havlu atıyor. En son ligde geriden geldiğimiz maç geçen sene 10. haftadaki G.Antep maçıydı, o da 2-0'dan 2-2'ye getirmiştik. Kazandığımız maç arıyorsak 2014/15 sezonuna kadar(İçerideki Balıkesir maçı) gitmemiz gerekecek.

Başkan hala destekliyorum ekonomik olarak takımı düze çıkaracağına inanıyorum fakat sportif başarı gelmezse küçülerek düze çıkarız.

Kemal Öztel
02.10.2016, 17:10
Başkanım en ağır forma bizimkisi olacaktı sponsorluk açısından sırt boş kol boş nasıl oldu bu iş ?

makif61
02.10.2016, 18:24
gidin bakın Avrupa2ya hangi kulübün başkanı futboldan anlıyor:D

U.Sadıkoğlu
02.10.2016, 18:34
Sevgili dostlar kimileri Pollyannacılık diyecek kimileri yalamalık diyecek fakat ben kesinlikle ne Ersun Yanal'ın istifa etmesinin, ne de yönetim değişikliğinin çözüm olduğunu düşünmüyorum Trabzonspor zaten yıllardan beri bu denklemin içerisinde dönüp duruyor bugünlere bir günde gelmedik takımın düzlüğe çıkması da bir günde olmayacaktır.

Belki ekstrem bir örnek olacak fakat Alex Ferguson örneğini dile getirmek istiyorum. Manchester United'a geldiği ilk sezonda 18 maçlık deplasman karnesine bakıldığın sadece Liverpool'a karşı kazandığını ve ligi 56 puanla 11. Sırada bitirdiğini görmekteyiz. Şu anda ManU yine çalkantılı dönemler geçiriyor fakat Avrupa ekolünün tavan yaptığı dönemlerde Ferguson'un ManU'su rakiplerine nazaran daha sade kadrolarla sistem oyununu oynayarak muazzam başarılara imza atmış ve İngiltere'ye damga vurmuştu.

Ersun Yanal onu oynattı bunu oynattı vs. bunlara hiç takılmıyorum zaten başkan sezon başında bu sezon saha sonuçlarından bağımsız destek istemedi mi? Evet. Dolayısıyla tezat bir durum görmüyorum takım bu sezon böyle çok maç kaybedecek hocanın değişmesi veya yönetimin değişmesi birşeyi değiştirmeyecek her müsabakadan sonra skor endeksli bu tarz yorumlar yapmak bence iyi değil. Bjk bugünlere 3 yılda geldi çok saçma sapan top oynadığı kaybettiği müsabakaları hatırlıyorum oynadıkları oyun tat vermiyordu keyifsizdi ama "Feda, Feda" diye alay edilen Beşiktaş bugün puan kaybetmesi için dualar edilen bir takım haline büründü bunu neye borçlular? Sabır, sistem ve istikrar.

Bu yolu benimsiyoruz sahada görmek istediğim tek şey mücadele görüyor muyuz? Ben takımdan memnunum. Evet yanlış okumadınız şöyle anlatayım.

Gaziantepspor müsabakasında özellikle Matus Bero oyuna girdikten sonra 80. Dakikaya kadar sürekli golü koklayan taraf olduk pozisyonlar cömertçe harcadık ve Orkan'ın 100 yılda o manyelle atıp vuracağı bir pozisyondan gol yedik 3 puandan olduk.

Alanyaspor maçı keza öyleydi ilk yarı takım çok diriydi canlıydı yine daha fazla pozisyona giren taraftık ancak golü yediğimizde tamamen teslim bayrağını çektik ve maç 3'e gitti.

Dün oynanan Karabük maçına bakalım ilk yarıda 6 pastan Okay'ın dışarıya attığı ve Feyenoord maçında Emenike gibi bir futbol cahilinin kısmete gol attığı topun aynısını vuran Mehmet'in direği yalayan topu dışında daha baskılıydık topla oynama yüzdeleri pas yüzdeleri vs. Karabükspor'un atağı yoktu ancak ikinci yarıda olmayan pozisyondan biraz da bireysel hatalardan kaynaklı bir gol yedik.

Şans biraz yanımızda olsaydı şu anda en en en kötü ihtimalle +2 puan fazlamız vardı. Takım yeni olduğu için kırılgan Mustafa, Zeki vs. takımda olmalarına bayılmıyorum ancak her müsabakadan sonra bu oyunculara yüklenilmesini de doğru bulmuyorum.

Sabır, sistem ve istikrar denkleminde taraftarın sabretmesi gerektiğini düşünüyorum eğer gelecek sezon başladığında bazı şeyleri okuyamazsak, göremezsek umut ışığına takımın vakıf olmadığına kanaat getirirsek en şiddetli eleştirmen ben olacağım. Ancak şu aşamada değil daha çok yeniyiz, çok tazeyiz henüz inşaatın ilk katındayız daha çok katlar çıkacağız hep birlikte.

Sabredelim... Bu takım hepimizin.

gurur6134
02.10.2016, 19:24
3 gunluk izinde neyin nesi muharrem baskan kaldir izni dalgami geciyorsunuz bu milletle derhal olaganustu hal ilan et takimda ne yaptinizda ne izni istiyorsunuz de..yeter artik ya klup degil ciftlik sanki iho dan kurtulduk diye sevinirken bu yaptiklari terbiyesizlik taraftarla dalga gecmektir..

BERBATOV61
02.10.2016, 19:27
3 gunluk izinde neyin nesi muharrem baskan kaldir izni dalgami geciyorsunuz bu milletle derhal olaganustu hal ilan et takimda ne yaptinizda ne izni istiyorsunuz de..yeter artik ya klup degil ciftlik sanki iho dan kurtulduk diye sevinirken bu yaptiklari terbiyesizlik taraftarla dalga gecmektir..

nerede yazıyor bu 3 günlük izin ? gerçek mi ? bildiğin eğleniyorlar ya ulan inşaat işçisi projeden 1 hafta geri kalsın 1 ay izin yapmadan çalışıyor bunlar 90 dakika sahada gezip günde 2 saat antreman yapıyorlar onuda nasıl yapıyorlar Allah bilir bu rezilliğin üstüne birde 3 gün izin alıyorlar öylemi

Ersun hoca kafanda bizi bitirdiysen git diyen arkadaşları sahneye alalım :)

gurur6134
02.10.2016, 19:56
nerede yazıyor bu 3 günlük izin ? gerçek mi ? bildiğin eğleniyorlar ya ulan inşaat işçisi projeden 1 hafta geri kalsın 1 ay izin yapmadan çalışıyor bunlar 90 dakika sahada gezip günde 2 saat antreman yapıyorlar onuda nasıl yapıyorlar Allah bilir bu rezilliğin üstüne birde 3 gün izin alıyorlar öylemi

Ersun hoca kafanda bizi bitirdiysen git diyen arkadaşları sahneye alalım :)

http://www.haber61.net/m/trabzonspor/trabzonspor-3-gun-izin-yapacak-h276090.html

olcay_61
02.10.2016, 19:59
Ah be başkan yaptığın 3-5 hata bütün doğrularını götürüyor.

sefayasin
02.10.2016, 20:25
Kağıt üstünde herşey doğru gibi ama sahaya inince herşey yanlış gibi duruyor. Sıkıntı alınan futbolcularda ya da bizim bitmeyen çilemizde bilemiyorum. Başkan doğru bir yönetici ama sportif açıdan bu kadar başarısızlığı taraftar ne kadar daha kaldırabilir bilemiyorum. Umarım sonu hayırlı olur.

murmut
02.10.2016, 20:39
Futbolcular üc gün izine cikiyor, Baskandan hala ses yok.
Nedense mac kaybettigimizde ne Nevzat Baskan nede Muharrem Baskan twitter'da gözükmiyor..

biltrabzon
02.10.2016, 21:23
Nevzat twitter da.Sesi çıkmıyor ama adam engelliyor.Okuyor yazılanları.

Jedi
02.10.2016, 21:37
şu dünyaya futbolcu olarak gelmek varmış , gitmesen para, gitsen tazminat, maç başı, prim vs.. günde 1,5-2 saat antreman, haftada 1 maç, 90 dakka koş , oldu bitti gitti, milli takım arası tatili, christmas tatili, daha bilumum tatiller, yensende yenilsende kafaya takma, çek parayı bankadan dalgana bak..

EnjoyTheMusic
02.10.2016, 21:48
şu dünyaya futbolcu olarak gelmek varmış , gitmesen para, gitsen tazminat, maç başı, prim vs.. günde 1,5-2 saat antreman, haftada 1 maç, 90 dakka koş , oldu bitti gitti, milli takım arası tatili, christmas tatili, daha bilumum tatiller, yensende yenilsende kafaya takma, çek parayı bankadan dalgana bak..

aynen öyle. Hatta: en iyi araba, en pahalı kıyafetler, en lüks ev, en güzel hatun vs.

mete61bordomavi
02.10.2016, 21:54
aynen öyle. Hatta: en iyi araba, en pahalı kıyafetler, en lüks ev, en güzel hatun vs.

Şu takım için 90 dk'nın sonunda forması sırılsıklam olmuş, nefesi ağzından değil de artık başka yerinden alan futbolcu olsun da arabanın da avradın da en güzeli, şahanesi helali hoş olsun!

Her zaman diyorum, futbolcu olmak aslında kolay meslek değildir! Herkesten çok üstün ve farklı meziyetlerin, tekniğin, süratin, gücün olacak ve daha önemlisi kazanmak için deli olacaksın!
Hazırlık maçı bile olsa!
Yenilgiyi içine sindiremeyeceksin. Yendildiğin gece uyuyamayacaksın üzüntüden!
O vakit ben bunu görürsem bir taraftar olarak, yağmurun, soğuğun altında ismini haykıracağım 90 dakika!

Şimdi soruyorum: Şu an ki kadro yapısında böyle oyuncun var mı?

robinhood61
02.10.2016, 22:31
Başkanın yalanları arttı ne dediyse tersi çıktı hemen sıralayayım.

1- Lucescu gelecek....gelmedi

2- Stad yetişecek.....yetişmedi

3- Bu sene çile senesi seneye düzelecek.......düzelmedi

4- Stad çimleri bayrama serilecek.....serilmedi..

5- Ndoye sağ açık oynayacak o yüzden sağ açık almadık..........N doye sağ açık oynamıyor ama zeki yavru ilk 11'de.

6- Takımdan hizipçiler gidecek........gitmedi ( kim oldukları belli artık söylemeye mecalim yok)

7-Sağ bek yüzde bir milyon alınacak.................alınmadı.

8- Şansalın programında kamp dönüşü idmanları akyazıya aldıracam dedi ...........................aldırmadı...

9- Yeni yapılanma dedi......................yeni yapılanma hak getire aynen eskiye devam....zekiler yavrular yumlular akbaşlarla yeni yapılanma bir harika dostum

10- Scout ekibi iyi transferler yaptı dedi...................................demek o kadar iyiler ki ersun bile ilk 11'a almaya tenezzül etmiyor

11- Sponsor anlaşması tamam bitti bitiyor dedi.................................stad açılacak hala ses yok..galiba nihat usta sponsorluğuna kadar düşeceğiz bu gidişle...

12- Bu takıma torpil sokmayacağım dedi.....Torpilin kralı muhteşem üçlü her hafta resital sunuyor..

13- Sabır sabır dedi...............................7-0 lar 6-0 lar 4-0 lar havada uçuşuyor.............

14- Transferler kampa yetişecek...................yetişmedi

15- Trabzospou yönetmek şirket yönetmeye benzemiyormuş demekki...Bence muharrem usta yalan söylemekten vazgeçsin...her seferinde hayal kırıklığı...

EnjoyTheMusic
02.10.2016, 22:50
Ne yapalım robnhood kapatalım kulübü gitsin o zaman? :) sizler gibi düşünenler yüzünden bu hallere geldi bu kulüp

umutayberkukul
02.10.2016, 23:08

5- Ndoye sağ açık oynayacak o yüzden sağ açık almadık..........N doye sağ açık oynamıyor ama zeki yavru ilk 11'de.

6- Takımdan hizipçiler gidecek........gitmedi ( kim oldukları belli artık söylemeye mecalim yok)

8- Şansalın programında kamp dönüşü idmanları akyazıya aldıracam dedi ...........................aldırmadı...

9- Yeni yapılanma dedi......................yeni yapılanma hak getire aynen eskiye devam....zekiler yavrular yumlular akbaşlarla yeni yapılanma bir harika dostum

10- Scout ekibi iyi transferler yaptı dedi...................................demek o kadar iyiler ki ersun bile ilk 11'a almaya tenezzül etmiyor

11- Sponsor anlaşması tamam bitti bitiyor dedi.................................stad açılacak hala ses yok..galiba nihat usta sponsorluğuna kadar düşeceğiz bu gidişle...

12- Bu takıma torpil sokmayacağım dedi.....Torpilin kralı muhteşem üçlü her hafta resital sunuyor..

13- Sabır sabır dedi...............................7-0 lar 6-0 lar 4-0 lar havada uçuşuyor.............

15- Trabzospou yönetmek şirket yönetmeye benzemiyormuş demekki...Bence muharrem usta yalan söylemekten vazgeçsin...her seferinde hayal kırıklığı...

dogru soyluyor yalan yok surda hic. ben bunlara ragmen destekleme taraftariyim

burakilic
02.10.2016, 23:55
<tbody>

Trabzonspor
2
-
0
Kasımpaşa
Spor Toto Süper Lig 1. Hafta
20.08.2016 19:30
http://onbirim.com/images/takim/ist-ts.gif (http://onbirim.com/trabzonspor-mac-istatistikleri/33208)

Gaziantepspor
1
-
0
Trabzonspor
Spor Toto Süper Lig 2. Hafta
27.08.2016 21:45
http://onbirim.com/images/takim/ist-ts.gif (http://onbirim.com/trabzonspor-mac-istatistikleri/33216)

Trabzonspor
0
-
2
Osmanlıspor
Spor Toto Süper Lig 3. Hafta
11.09.2016 17:00
http://onbirim.com/images/takim/ist-ts.gif (http://onbirim.com/trabzonspor-mac-istatistikleri/33227)

A. Alanyaspor
3
-
0
Trabzonspor
Spor Toto Süper Lig 4. Hafta
17.09.2016 18:00
http://onbirim.com/images/takim/ist-ts.gif (http://onbirim.com/trabzonspor-mac-istatistikleri/33237)

Trabzonspor
1
-
0
A. Konyaspor
Spor Toto Süper Lig 5. Hafta
24.09.2016 16:00
http://onbirim.com/images/takim/ist-ts.gif (http://onbirim.com/trabzonspor-mac-istatistikleri/33246)

K. Karabükspor
4
-
0
Trabzonspor
Spor Toto Süper Lig 6. Hafta
01.10.2016 16:00

Trabzonspor
2
-
0
Akhisar Bld.
Spor Toto Süper Lig 7. Hafta
16.10.2016 19:00

Galatasaray
5
-
0
Trabzonspor
Spor Toto Süper Lig 8. Hafta
22.10.2016 19:00

Trabzonspor
3
-
0
Ç. Rizespor
Spor Toto Süper Lig 9. Hafta
30.10.2016 16:00

Beşiktaş
6
-
0
Trabzonspor
Spor Toto Süper Lig 10. Hafta
05.11.2016 19:00

</tbody>

İstatislik yalan söylemez gs 5 bjk 6 atacak

bach72
03.10.2016, 00:48

Şöyle bir baktım da başkan tam bir yalan rüzgarıymış.:)M.Usta'nın kimi yalanları bilinçli yapılmış yalanlardı.Luceskunun bile haberi yokken Lucesku hocamız olacak yalanı seçim kazanma amaçlı idi.Nitekim bu yalan olmasa Hekimoğlu idi başkan.Diğer bir çok yalanın başkanın bilinçli olmamakla birlikte fazla polyannacı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.Başkanın üç yıllık görev süresini doldurması gerekiyor bence.Sonuçta delege üç yıllığına seçti.Ha takım-Allah korusun- ama küme düşerse Muharrem başkan değil Trabzon'u ülkeyi terk etsin.

asilhamsi
03.10.2016, 00:56
Ne yapalım robnhood kapatalım kulübü gitsin o zaman? :) sizler gibi düşünenler yüzünden bu hallere geldi bu kulüp

hah işte aradıgım yorum.

Bizim yuzumuzden alanyadan 3 karabukten 4 yedik.

cavandayı yok pahasına biz cincona pazarladık.

zeki,yumlu,akbas ve turevleri ile sezona baslamak bizim eserimiz.

Daha once iki kez denenen ama basarılı olmayan Ersunu takıma biz getirdik.

Skout ekibini biz kurduk,bu ne idugu belirsiz adamlara 12 milyon euro biz verdik.

Dogru tek suclu biziz.

eksikbirşey
03.10.2016, 01:08
Şu böyle olsa sabrederiz şöyle olsa sabrederiz diyenleri anlamakta güç. Sabır zaten yolunda olmayan durumlar için vardır.

Sabretmek zorundayız. Sabredenler de çok memnun değil durumdan, lakin başka şansımız yok.

Ben de Ersun gelmesin diyordum ama şimdi istifa falan etmesin diye dua ediyorum.

asilhamsi
03.10.2016, 01:13
Şu böyle olsa sabrederiz şöyle olsa sabrederiz diyenleri anlamakta güç. Sabır zaten yolunda olmayan durumlar için vardır.

Sabretmek zorundayız. Sabredenler de çok memnun değil durumdan, lakin başka şansımız yok.

Ben de Ersun gelmesin diyordum ama şimdi istifa falan etmesin diye dua ediyorum.

sabır umut isigi veren,mucadele eden ama sansızlık ile kaybeden,ne istedigini bilen kişilere gosterilir.

Siz taraftarın gozunun icine baka baka yalan soyleyip sabır bekleyemezsiniz.

Yeniden yapılanma deyip zeki,yumlu,akbas,ersun ile sezona baslarsanız.

Gecen hafta sahada sadece 3 yeni oyuncu vardı.Bunun neresi yeniden yapılanma?

Biz neye sabır gosterelim?

yumluyamı,zekiyemi,akbasamı yoksa kendini takımın ustunde goren onur ve ekiciyemi?

eksikbirşey
03.10.2016, 01:27
Yahu hoca değişiyor, yönetim değişiyor, nerdeyse aradan bi nesil geçicek ama sorun hala aynı dimi ? Demek ki o kadar kolay değil. Göndersek Ersun'u kim gelecek ? Usta gitti Hekimoğlu geldi dediğin oyunları kovucak mı ? Hayır. Sağ bek cavanda gitti diye sövenler var. Elde tutsak aynı adamlar bu adam bize 10 maç kaybettirdi diye ağlarlardı. Niye sağ bek alınmadı diyenler alınsa İbanez gibi oynamasa yine küfür ederlerdi. Niye ? Herşey mükemmel olsun bizde sabredelim diyolar. Olmaz arkadaş öyle şey. Uzak değil geçen yıl ingiltere şampiyonuna bakın. Vardy mahrez kaç yıldır ordaymış, kaçımız tanıyordu. Hee yok arkadaş ben ışık falan görmüyorum gitsinler demek kolay olan zor olan sabretmek. Sabredicez, sabretmedikte ne oldu ?

Faik Yılmaz
03.10.2016, 08:45
Usta Döneminde ;

27 Lig maçı oynadık.....

16 mağlubiyet....

9 Galibiyet

2 berababerlik aldık...

Tarihimizin en rezil dönemini yaşıyoruz....

Kimse İho Miho demesin..... Bahaneyi artık başkalarında aramasın.... Senin 450 milyon borcun var.... Galatasarayın 1 milyon 494 milyon borcu var... Her sene 1-2 kupa kaldırıyor adamlar....

10 ay oldu yahu futbol biraz ilerler , çekirdek kadro kurulur bir şeyler olur...

Artık sabrımızın sınırına geldik....

Yeter yahu milli maç aralarını bekler olduk maç oynanmayacak diye....

sakoglu61
03.10.2016, 13:28
İşin zor başkan sportif başarı olmadan ol mu yor.

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2016, 13:32
GS ile BJK bizi kevgire çevirir.

O maçları izlemeye yüreğim dayanmaz diye korkuyorum

umutayberkukul
03.10.2016, 13:36
yumluya verdigimiz paraya bir tane stoper alinamaz miydi scout ekibi bulamadi mi ya da almak mi istemediler torpilliler oynasin diye

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2016, 13:39
yumluya verdigimiz paraya bir tane stoper alinamaz miydi scout ekibi bulamadi mi ya da almak mi istemediler torpilliler oynasin diye

Yumlu'nun bu takımda işi yok.
Sağ bek, stoper, sağ açık, 10 numara ve golcü almaları şart
Aksi halde ıkına sıkına ligi bitiririz
Düşer miyiz, oynamadan gol atmadan puan vermiyorlar, düşebiliriz

Faik Yılmaz
03.10.2016, 13:46
Cardozo'yu gönderdik.....

Neden ?

Sakattı , yaşlıydı , maliyeti yüksekti filan.... ( 33 yaşındaki oyuncuyu yaşlı diye gönderip 34 yaşındakini aldık ama neyse )

Cardozo'yu gönderip forvet sorununu çözecektik güya.....

Yerinde 2 tanesi yeni alınan 4 forvet var...

Suk,Muhammet , Shadiev, Ndoye.....

Bu 4 forvet 6 maç sonunda 1 tek gol bile atamadı ligde...

Evet forvet sorununu çok güzel çözdü yönetim.....

Tıpkı sağ bek sorununu çözdüğü gibi....

BERBATOV61
03.10.2016, 13:49
yalan rüzgarı diye belgesel çekmek lazım başkana Mitomani Başkan da olabilir

merdeme
03.10.2016, 13:59
Başkanım,

Buraya bakan asistanınız varsa belki sorularımızı size iletirler:

Scout Ekibi kimlerden kurulu Başkanım? Her platformda anlattınız. Sağlam bir ekip kurduk dediniz. Transferler onların önerisi ve Ersun Hocanın onayıyla alındı dediniz. Onazi ve Castillo'nun transferleri 1'er aydan fazla sürdü. Nevzat Bey'e göre bu Castillo defansın içinden geçecekti.

Bizce de scout ekibimiz olmalı. Trabzonspor bizce de artık menajerlere para vermemeli. Fakat sanki scout ekibi dersine iyi çalışmamış. 2 aydır bir arada oynayan adamlar üst üste 2 pastan fazlasını yapabilmeli. PTT 1. Liginde bile bizim forvetlerden iyileri vardır.

Bir şeyler yapılacaksa bu ekipten başlansın lütfen. Ya da çıkıp bu adamların ehil insanlar olduklarına bizi de inandırınız.

Ozan Yılmaz
03.10.2016, 14:00
BERBATOV61 Yeni başkan ve teknik direktör adaylarınız kimlerdir?

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2016, 14:04
BERBATOV61 Yeni başkan ve teknik direktör adaylarınız kimlerdir?

Başkan Muharrem USTA
TD Yılmaz VURAL

Gümüshaneli61
03.10.2016, 14:10
Baskan sanki kulübün sportif alanini Nevzat Aydina birakiyor gibi geliyor bana. Eyvah...

Çağatay_
03.10.2016, 14:11
Yeniden yapılanma süreçleri her zaman zorludur. Hele de bir kesime ve bir yerlere neşter vurmak gerekiyorsa.

Ekonomik açıdan...
Sportif açıdan...
Sosyal açıdan...
Camia açısından...

Her şeyi doğru yapsanız bile... Kağıt üzerinde tek hatanız olmasa bile bir şeylerin ters gitmesi, zor günler yaşamanız muhtemeldir.

Birçok büyük takım, bizden daha büyük bütçeler ve çok detaylı yapılanmalarda önemli sorunlar yaşadı. Manchester United örneğini görüyoruz. Peki bizim yeniden yapılanma düşüncemiz neden bekleneni veremiyor?

Çünkü...

- Neşteri vuramadık, takımda yıllardır oynayan ve süregelen sıkıntıyı geleceğe taşıyacak, ağırlığı olan isimlerle yolları ayırmadık.

- Camia açısından bütünleşemedik... Yöneticiler kulüpten ayrı bir camia gibi kendi plan ve projelerini gerçekleştirdiler. Her zaman toplumun taleplerine göre hareket edemezsiniz... Bazen bilimsel açıdan doğru olduğu net olan şeyi yapmak zorundasınızdır. Mesela ekonomik açıdan bu böyledir. Ama taraftarın talep ve önerilerini hiç dikkate almaksızın yapılacak hamleler camiada bölünmelere sebebiyet verip, bazı kesimlerin bunu fırsat olarak kullanmasına yol açabilir.

- Sportif açıdan... Stoperlerin yetersiz olduğu, yeni transfer Durica hariç ilk 11 kalibresinde oyuncu olmadığı... Uğur iyi olsa bile Durica ile benzer, hamleli yapıda bir stoper olduğu için, daha seri ve kademe özelliği yüksek stoper sıkıntısı çekileceği... Sağ bekte Zeki harici hiçbir oyuncu olmadığı, Zeki'nin yetersiz olduğu... Ortasahada Okay-Aytaç ekicisinin genç ve iyi olma adayı oyuncu olduğu, Trabzonspor'un yükünü tek başına sırtlayamayacağı... Ekici'nin ise istikrarsız ve sakatlık sorunlu olduğu... Birçok kişi tarafından söylendi. Ortasahaya doğru bir hamle olarak Onazi'yi alsanız da, bazen işler beklediğiniz gibi gitmiyor. O yüzden her işi doğru yapmak lazım ki, arada sırada çıkacak sıkıntıların takım üzerindeki etkisi daha az olsun...

- Şimdi eski takımdan yeni takıma sirayet eden özgüvensizlik ve yenilme korkusu problemlerini çözeye çalışan bir konumdayız. Sonumuz hayırlı olsun.

Biz destek veririz, ama yönetim yanlışları görmeli.

BERBATOV61
03.10.2016, 14:15
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@BERBATOV61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=50717)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> Yeni başkan ve teknik direktör adaylarınız kimlerdir?

İnan yok koca camiada bir kişi yokki siyaseti Trabzonsporun önüne koymasında ona göre takımla ilgilensin dediğim varsa da ben tanımıyorum.

Ayrıca başkan gitsinde demiyorum yanındakileri yollasın diyorum kötünün iyisi bu yapacak birşey yok

Ozan Yılmaz
03.10.2016, 14:36
İnan yok koca camiada bir kişi yokki siyaseti Trabzonsporun önüne koysunda ona göre takımla ilgilensin dediğim varsa da ben tanımıyorum.

Ayrıca başkan gitsinde demiyorum yanındakileri yollasın diyorum kötünün iyisi bu yapacak birşey yok
Teknik direktör için önerin nedir peki?

Buğra Çora
03.10.2016, 14:44

Neden ?

Sakatt&#253; , ya&#254;l&#253;yd&#253; , maliyeti yüksekti filan.... ( 33 ya&#254;&#253;ndaki oyuncuyu ya&#254;l&#253; diye gönderip 34 ya&#254;&#253;ndakini ald&#253;k ama neyse )

Yerinde 2 tanesi yeni al&#253;nan 4 forvet var...

Bu 4 forvet 6 maç sonunda 1 tek gol bile atamad&#253; ligde...

T&#253;pk&#253; sa&#240; bek sorununu çözdü&#240;ü gibi....

Yöneticiler senelerdir gol problemini forvetlerle çözmeye çalıştı ve başarısız kaldılar. Aslında takimda problemin tam olarak ne olduğunu kavrayamamıştilar. Şuanda 4 forvetimiz var ve haleda gol atamıyoruz. Suç forvetlerde değil. Suç takımı doğru analiz yapamayan yöneticilerde.
Gözle görülür şekilde orta sahamız ne defansif nede ofansif katkı sağlıyor. Ve her sezon gereksiz yerlere futbolcu alıyoruz. Buda her sezon aynı kısır senaryoyu izlememize yol açıyor.

GERÇEK ŞU KI PROBLEM ORTA SAHA VE BUNUNLA GELEN POSIZYONSUZ OYUN!!!

kartal61
03.10.2016, 15:03
Mustafa Yumlu ve bazı oyuncular için sıyasılerden torpıllı dıyenler var.Bu konuyu bıraz açabılırmısınız.Tweet atanlar olmuş.Kım desteklıyor bunları?

Ozan Yılmaz
03.10.2016, 15:10
Mustafa Yumlu ve bazı oyuncular için sıyasılerden torpıllı dıyenler var.Bu konuyu bıraz açabılırmısınız.Tweet atanlar olmuş.Kım desteklıyor bunları?
Trabzon milletvekili(leri)

kartal61
03.10.2016, 15:12
Scout ekıbını kurmak bence çok doğru bır hamleydı.Yalnız bu adamların aldıgı ucretler falan çok dusuktu.Insallah işin ehlı adamlardır dedık.Yalnız şuandakı transferlerde pek başarılı oldugumuz söylenemez.
Şoylede bır durum var.Scout ekıbının gelır gelmez yuzde yuzluk başarı yakalaması bıraz zordur.Zamanla oturacak bır sıstem.Insallah kımse yanlısa kapılıp scout ekıbını dagıtmaz.
Aslında scout ekıbınınde pek yapacak bır seyı yok gıbı.Alınan adamlara baktıgımızda aslında o kadar kotu oyuncular degıl.Illakıde ıyıce oturmaları için bellı bır zamanın geçmesı lazım.Eger takımda bazı sıkıntılar varsa,hangı oyuncuyu alırsan al başarılı olmaz.Ben bızde çok farklı problemler oldugunu dusunuyorum.Yoksa bızden her gıden oyuncunun gıttıgı takımda basarılı olması tesaduf olamaz.
Başkan ıyı nıyetlı bır adam.Elınden geldıgınce bazı konuları duzeltmeye çalışıyor.Ama malesef sportıf olarak çok kotuyuz.
Mustafa Yumluyu,Ersun Hoca anladıgım kadarıyla yenı kurulan bır takıma tecrubelı adam dıye takımda tuttu.Bence yapmamalıydı.Geçen seneden kalma çogu oyuncuyu yollamalıydık.Illakı bazılarının tutulması gerekıyordu ama bu Yumlu olmamalıydı.
Ben kendı adıma yonetımı,hocayı ve futbolcuları desteklemeye devam edıyorum.Çunku başka bır seçenek bulamıyorum.Başkanı,hocayı yollasak duzelecegımızı bılsek tamam dıyecegım ama yıllardır boyle yapıyoruz zaten.Sonuçlar ortada.Devre arasına kadar ıdare edıp devre arası takımdakı bazı sorunları yollamamız lazım.

Tayfun Aydın
03.10.2016, 15:26
Scout ekibi diyorsunuz da yeni alınan adamları daha doğru düzgün izleyemedik ki.

Onazi Aytaç ve Okay dan kötüyse.

İlk transfer İbanez M.Akbaş dan kötüyse.

Castillo ilk 11 için alınmadıysa.....

uzar gider.

Abdülkadir i görelim ya bundan kötüsü 7-0 onu da gördük zaten. Yusuf Yazıcı oynasın. Yusuf oynasın ama ruhsuz ekici oynamasın Allah aşkına.

Yeniden yapılanma eyvallah maddi olarak dipten kurtuluyoruz ama bir futbol takımı maç kazanmazsa maddi durumunu nasıl toparlayacak.

İHO cu değilim ama geçen sene başında ki kadro bu takımdan kat be kat daha iyiydi. O kadroyu hakemler biçmeseydi bir şekilde bu seneye taşınabilseydi bir şansımız olurdu.

kanterts
03.10.2016, 19:14
MUstafa Yumlu, Akbas ve Zekiyi halen Kadro disi birakmamissin. Sana yaziklar olsun. gs,bjk ve fenerden daha 8er gol yedirecek bize. Geldiginden beri rezil oluyoruz.
Rekorlar kiriyor.

bahadır2561
03.10.2016, 19:29
Taraftara küfreden Akbaş hâla kadro dışı kalmamış

BERBATOV61
03.10.2016, 20:51
Taraftara küfreden Akbaş hâla kadro dışı kalmamış

akbaş profiil fan sayfasına çevirdiya herkesi kandırdı aklınca

makif61
03.10.2016, 21:29
Başkanım,

Buraya bakan asistanınız varsa belki sorularımızı size iletirler:

Scout Ekibi kimlerden kurulu Başkanım? Her platformda anlattınız. Sağlam bir ekip kurduk dediniz. Transferler onların önerisi ve Ersun Hocanın onayıyla alındı dediniz. Onazi ve Castillo'nun transferleri 1'er aydan fazla sürdü. Nevzat Bey'e göre bu Castillo defansın içinden geçecekti.

Bizce de scout ekibimiz olmalı. Trabzonspor bizce de artık menajerlere para vermemeli. Fakat sanki scout ekibi dersine iyi çalışmamış. 2 aydır bir arada oynayan adamlar üst üste 2 pastan fazlasını yapabilmeli. PTT 1. Liginde bile bizim forvetlerden iyileri vardır.

Bir şeyler yapılacaksa bu ekipten başlansın lütfen. Ya da çıkıp bu adamların ehil insanlar olduklarına bizi de inandırınız.

bunu anlatmaktan dilimde tüy bitti)) kardeşim oyuncuları alamadılar, ts'da maaşlar ödenmiyor, ayrılan futbolcuların hepsi fifalık diye futbolcular tercih etmedi. Bu yüzden son opsiyonlara kaldı ekip. Castilloyu bile ne zorluklar ile aldık hatırlarsan. İkincisi elindeki gitmeyen futbolcular var. UEFA'nın yaptırımlarına hiç değinmeyeyim. Orası da apayrı bir konu. Muharrem Usta'ya bu takımı sadri şener sonrası emanet edecektik. Sorun burada. Bu kadar hem mali hem sportif çökmüş bir takımı ayağa kaldırmak kolay olunmuyor. Biz sabır diyorsak, bu kulübü bu enkazın altından çıkarabilecek tek adamın muharrem usta bildiğimiz için sabır diyoruz. Ama seneye scout ekibini ben de sorgulayacağım hemşerim, bu sene eleştirirken olağan şartları da göz önünde bulundurmamız lazım.

asilhamsi
04.10.2016, 08:38
Yahu hoca değişiyor, yönetim değişiyor, nerdeyse aradan bi nesil geçicek ama sorun hala aynı dimi ? Demek ki o kadar kolay değil. Göndersek Ersun'u kim gelecek ? Usta gitti Hekimoğlu geldi dediğin oyunları kovucak mı ? Hayır. Sağ bek cavanda gitti diye sövenler var. Elde tutsak aynı adamlar bu adam bize 10 maç kaybettirdi diye ağlarlardı. Niye sağ bek alınmadı diyenler alınsa İbanez gibi oynamasa yine küfür ederlerdi. Niye ? Herşey mükemmel olsun bizde sabredelim diyolar. Olmaz arkadaş öyle şey. Uzak değil geçen yıl ingiltere şampiyonuna bakın. Vardy mahrez kaç yıldır ordaymış, kaçımız tanıyordu. Hee yok arkadaş ben ışık falan görmüyorum gitsinler demek kolay olan zor olan sabretmek. Sabredicez, sabretmedikte ne oldu ?

bu teknik ekip ve futbolcu kadrosunun sonu ptt ligi olur uyandırayım.

Yahu dunya uzeride sadece 22 tane futbolcu,bir tane teknik direktor kalmıs gibi konusuyorsunuz.Her zaman bir alternatif vardır.

Anlamadıgınız konu yeniden yapılanma falan yok.Bu koca bir yalan.Hepi topu 7 transfer yapıldı ve bunların sadece 3 tanesi oynuyor.

Skout calısması yok.Transfer donemi 4 milyon,3milyon,2milyonlar havada ucustu.Skout transferi boyle olmaz.Ndiaye 400 bin dolara alındı.

Konusmalar gayet suslu ama icraat yok.Kimse hersey mukemmel olsun,onumuze gelene 4-5 atalım demiyor.

Ama senden daha fazla transfer yapmıs,gercek manada yeniden kurulmus takımlara karsı bu kadar aciz kalan bir takım bu ligde kimi yenicek?

6.hafta sonunda su taktikle oynuyoruz bile diyemiyoruz.Teknik ekip tum fantazileri denşiyor kadro uzerinde.

Mert Oğuzlu61
04.10.2016, 15:27
https://www.youtube.com/watch?v=JAKIY3fom-A

Muharrem Usta ve Nevzat Aydın (temsili)

Ahmet Aksu
04.10.2016, 18:35
10997
Her sene aynı modda ilerliyoruz..
Ustayı cok sevsem de görüyorum ki başkan da degişse hoca da değişse aynı haldeyiz..

Berkan
04.10.2016, 19:37
Destekliyorum ama Cavanda 600 bin euro alırken onu satıp 1.5 milyon tl Zekiye vermek ve aylarca boşta gezen Mustafaya 2milyon tl vermek tek kelimeyle kerizliktir.

umutayberkukul
04.10.2016, 20:05
MUstafa Yumlu, Akbas ve Zekiyi halen Kadro disi birakmamissin. Sana yaziklar olsun. gs,bjk ve fenerden daha 8er gol yedirecek bize. Geldiginden beri rezil oluyoruz.
Rekorlar kiriyor.

Destekliyorum ama Cavanda 600 bin euro alırken onu satıp 1.5 milyon tl Zekiye vermek ve aylarca boşta gezen Mustafaya 2milyon tl vermek tek kelimeyle kerizliktir.

bu adamlardan kurtulamayacak miyiz?? nasil bir torpildir bu

umutayberkukul
04.10.2016, 20:05
Rekorlar kiriyor.

bu adamlardan kurtulamayacak miyiz?? nasil bir torpildir bu

nakzo
04.10.2016, 20:40
İlk kaybettigi seçimden beri destekledim ustayı .Burda herkes İho derken bile usta dedim ;ama tam bir FİYASKO Çıktın başkan.İnsan hata yapabilir planladığı gibi gitmez bazen işler .Bütün şanssızlıklar bulabilir insanı;ama be kardeşim sen geldiğinden beri çok çok çok başarısızsın ve bunu tersine çevirmek için tek bir hamlen yok .Futbolcu senden korkmuyo, hoca senden çekinmiyo...Sadece seyrediyosun be kardesim koskoca Trabzonsporun başkanısın secildigi gunden beri Trabzonspor sürekli yeniliyor ve sen ancak ancak seyrediyosun.6 yiyoruz,7 yiyoruz 4 yiyoruz hemde esamesi olunmayacak kasaba takımlarından seyretmeye devam et bence bu kulübün bu kadar ümitle bekleyip yaşadığı en büyük hayal kırıklığı olarak Tarihe geçtin tebrikler.

Aydın Tiryaki
04.10.2016, 20:54
https://www.youtube.com/watch?v=JAKIY3fom-A

Muharrem Usta ve Nevzat Aydın (temsili)

Tayfun=Nevzat Aydın , Özgür= Muharrem Usta , Ekrem Abi= Trabzonspor,

İstanbul'un En Nezih İnsanları= Futbolcular , Şahin= Trabzonspor Taraftarı :)

Yasin Altuntas
04.10.2016, 21:16
Su da bir gercek: Dile kolay sirf gecen sene iki macta 13(!!!!!!!!) gol yedik, keza bu sezon da gelen giden yendi, ve yinede yönetim'i destekleyen büyük bir kesim var.
Yani hep sabir diyoruz ya, bu kadar sabir edilmis baska bir yönetim ben sahsen daha görmedim (bu kadar basarisiz olmasina ragmen)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Mert Oğuzlu61
04.10.2016, 22:49
Tayfun=Nevzat Aydın , Özgür= Muharrem Usta , Ekrem Abi= Trabzonspor,

İstanbul'un En Nezih İnsanları= Futbolcular , Şahin= Trabzonspor Taraftarı :)

Altın kapılar= Akyazı stadı :D

Benzetmeler süper, ''bizi bitirdin be'' sahnesi başkanı, yöneticileri, taraftarı, takımımızı ve genel olarak ruh halimizi özetliyor. :)))) Videoda resmen biz varız. :):)

yorumsuz6117
04.10.2016, 22:59
İki zara 100 bin verdik Ekrem abi bizi mi koparıyosun anlamadık ki.. Kim kimi koparıyo kendi payına .... :)

https://www.instagram.com/p/BLB8UvKBeVX/?taken-by=trabzoncaps

Nevzat Aydın twitterda istikrarla ilgili şeyler beğeniyor.. Akbaş'la Yumluyla istikrar kitabını yazıcaklar..

Buda kendisine gelsin..
https://www.instagram.com/p/BLG6PoKg3t0/?taken-by=tskulis61

Aydın Tiryaki
05.10.2016, 09:32
Altın kapılar= Akyazı stadı :D

Benzetmeler süper, ''bizi bitirdin be'' sahnesi başkanı, yöneticileri, taraftarı, takımımızı ve genel olarak ruh halimizi özetliyor. :)))) Videoda resmen biz varız. :):)

Altın kapılar akyazı bu da çok iyiymiş :D :D .

Harun-61
05.10.2016, 11:36
Scout ekibine cok güvendin Sayin Baskan :(

Ama Zeki-Mustafa-Akbas 3'lüsüne yaptigin asiri gereksiz maas zammi sana hic ama hic yakismadi.
Bu adamlarin kapasitesi nedir ??? Findik zamaninda 80 TL yevmiye bile vermezler bunlara !!!

Bud Spencer
05.10.2016, 14:55
ne baskan nede hoca gitmemeli.
istikrar sart! onlarin gitmesi hic bir sey ifade etmez.
bazen ileri gitmek icin bir degil, iki adim geri atmalisiniz!

fakat elestiri noktalarimizda olacak tabikide, hem Usta'ya hemde Yanal'a hemde Aydin'a:
1) ilk olarak yönetimde gercek anlamda futbolun icinden gelen, futbolu okuyan veya bilen biri yok
2) isin sportif kismini nevzat aydin'a devretmis durumda baskan... bunu profesyonel bir sportif direktör yapmali, isi gücü futbol ve spor olan biri. malesef hobisi futbol olan cok basarili bir is adami üstleniyor bu görevi. en büyük hayalim matthias sammer'dir o görevde veya o kalibrede yabanci bir sportif direktör.
3) sportif direktör'ün emrinde calisan ve bu isin ustasi olan yabanci scoutlar

- no 2 ve 3 icin harcanilan hic bir kurusa bakilmamali

4) mustafa yumlu, akbas, zeki gibi isimleri takimda tutmalari, performanslari yetersiz, üstelik yok yeirne taraftari karsiniza aliyorsunuz...hic akilli bir hareket degildi, bugüne dek anlamis degilim. ramazan'in gönderilmesinide cok ama cok yanlis buluyorum (buda Ersun hoca'ya) - begenmesekte bunlara küfür ve hakaret etmemeliyiz...en azindan sezon bitene kadar...ondan sonrada ne halleri varsa görsünler
5)ibanez ve bero (bu transferi cok begendim) transferlerini yapip ve anca 4-6hafta sonra takima katilmalari, sagbek ve ikinci stoperin alinmamasi, ortasahaya gercek anlamda bir maestro alinmamasi, ekici'nin sözlesmesini uzatmayip satmamalari
6)ibanez, castillo, ramil, onazi gibi isimler neden yedek bekletiliyor? yetersiz iseler neden alindilar? ersun hoca bu transferlere onay verdimi? verdiyse neden oynatmiyor? hepsinin formsuz olma ihtimali sifir.

son olarak tekrarlamak istiyorum: ne baskanin nede hocanin gitmesi hic bir katki vermez bize. yazdigim ve sizlerinde bu baslikta degindiginiz noktalari ele alip, bazi kisiler ile yollarin ayrilmasi veya yeni bir görev dagilimi hayirli olabilir (bu topcu, yönetici, scout olabilir - AMA baskan veya hoca olamaz, fayda vermez).

sakoglu61
05.10.2016, 15:10
ne baskan nede hoca gitmemeli.
istikrar sart! onlarin gitmesi hic bir sey ifade etmez.
bazen ileri gitmek icin bir degil, iki adim geri atmalisiniz!

fakat elestiri noktalarimizda olacak tabikide, hem Usta'ya hemde Yanal'a hemde Aydin'a:
1) ilk olarak yönetimde gercek anlamda futbolun icinden gelen, futbolu okuyan veya bilen biri yok
2) isin sportif kismini nevzat aydin'a devretmis durumda baskan... bunu profesyonel bir sportif direktör yapmali, isi gücü futbol ve spor olan biri. malesef hobisi futbol olan cok basarili bir is adami üstleniyor bu görevi. en büyük hayalim matthias sammer'dir o görevde veya o kalibrede yabanci bir sportif direktör.
3) sportif direktör'ün emrinde calisan ve bu isin ustasi olan yabanci scoutlar

- no 2 ve 3 icin harcanilan hic bir kurusa bakilmamali

4) mustafa yumlu, akbas, zeki gibi isimleri takimda tutmalari, performanslari yetersiz, üstelik yok yeirne taraftari karsiniza aliyorsunuz...hic akilli bir hareket degildi, bugüne dek anlamis degilim. ramazan'in gönderilmesinide cok ama cok yanlis buluyorum (buda Ersun hoca'ya) - begenmesekte bunlara küfür ve hakaret etmemeliyiz...en azindan sezon bitene kadar...ondan sonrada ne halleri varsa görsünler
5)ibanez ve bero (bu transferi cok begendim) transferlerini yapip ve anca 4-6hafta sonra takima katilmalari, sagbek ve ikinci stoperin alinmamasi, ortasahaya gercek anlamda bir maestro alinmamasi, ekici'nin sözlesmesini uzatmayip satmamalari
6)ibanez, castillo, ramil, onazi gibi isimler neden yedek bekletiliyor? yetersiz iseler neden alindilar? ersun hoca bu transferlere onay verdimi? verdiyse neden oynatmiyor? hepsinin formsuz olma ihtimali sifir.

son olarak tekrarlamak istiyorum: ne baskanin nede hocanin gitmesi hic bir katki vermez bize. yazdigim ve sizlerinde bu baslikta degindiginiz noktalari ele alip, bazi kisiler ile yollarin ayrilmasi veya yeni bir görev dagilimi hayirli olabilir (bu topcu, yönetici, scout olabilir - AMA baskan veya hoca olamaz, fayda vermez).

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

Faruk BERBER
05.10.2016, 15:11
Bud Spencer Yazınıza imzamı atıyorum, izninizle ;)

Hunk
05.10.2016, 15:49

Neden ?

Sakattı , yaşlıydı , maliyeti yüksekti filan.... ( 33 yaşındaki oyuncuyu yaşlı diye gönderip 34 yaşındakini aldık ama neyse )

Yerinde 2 tanesi yeni alınan 4 forvet var...

Bu 4 forvet 6 maç sonunda 1 tek gol bile atamadı ligde...

Tıpkı sağ bek sorununu çözdüğü gibi....

Sorun sizin gibi futbol fakiri taraftarin futbol ogretmeye calismasi.

Bu takimin sorununun yillardir forvet degil, pozisyon uretemeyen, ustunluk saglayamayan ortasaha hatta en ozellikle kanat oyunculari oldugunu goremeyen sizlersiniz asil sorun. Bu takima istersen Ibrahimovici koy oda bikip oynamaz.

Faik Yılmaz
05.10.2016, 16:24
Sorun sizin gibi futbol fakiri taraftarin futbol ogretmeye calismasi.

Bu takimin sorununun yillardir forvet degil, pozisyon uretemeyen, ustunluk saglayamayan ortasaha hatta en ozellikle kanat oyunculari oldugunu goremeyen sizlersiniz asil sorun. Bu takima istersen Ibrahimovici koy oda bikip oynamaz.

yahu bende sizinle aynı şeyi söylüyorum zaten.....

sorun forvet değil diyorum....

futbol fakiri olabilirim bu konuda üstad filan olduğumu filan idda etmedim hiç bir zaman lakin okuduğumu anlama fakiri değilim çok şükür....

Berkan
06.10.2016, 01:35
Takımda gruplaşma olduğu aşikar. Başkan umarım bunun farkındadır. Sorun hoca falan değil koşmuyor mücadele etmiyorlar. 1 gol yedikten sonra arka arkaya gol yemek ise disiplinsizliktir. Son zamanlarda tek gol farkla kaybettiğimiz maç bile hatırlamıyorum.

My
06.10.2016, 20:13
Trabzonspor'daki zirveden flaş karar

Yönetim, Ersun Yanal’ın katıldığı toplantıda büyük umutlarla kurulan scout ekibinin yenilenmesi ve takıma ağabeylik yapacak bir direktörün göreve getirilmesine karar verdi.

http://gamaspor.com/haber/3431/trabzonspordaki-zirveden-flas-karar

sasone
06.10.2016, 22:08
Doğru bir karar,Ersun Yanal gibi profesyonelliğin dibini bulmuş adama her şeyi emanet etmek en baştan yanlıştı.Ama isim kim,o da önemli.

umutayberkukul
07.10.2016, 00:05
yumlu gibi torpilliler bu takimda oldugu surece basari hayal sadece.

Ahmet Kara
07.10.2016, 03:09
Muharrem Usta: "Her şeye ve her güçlüğe rağmen dimdik ayakta durmak ve başarmak ekip olmanın göstergesidir. İyi zamanlarda etrafta on binler varken; kötü zamanlarda ortada sadece kararlı yönetimler ve onlara sahip çıkan hesabı 'yalnız ve yalnızca' Trabzonspor olan vefakarlar kalır. Bu günler de geçecek. Elini açıp ovuşturanlara inat, milyonların bizlerden beklentisi aşkına geçecek bu günler."

Özellikle altını çizdiğim yer önemli. TS maç kaybettiği zaman, sevinen, cemaatçilere (adamcılar) inat arkandayım. Evet hataların var ama düzelteceğine inanıyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2016, 08:00
Muharrem Usta: "Her şeye ve her güçlüğe rağmen dimdik ayakta durmak ve başarmak ekip olmanın göstergesidir. İyi zamanlarda etrafta on binler varken; kötü zamanlarda ortada sadece kararlı yönetimler ve onlara sahip çıkan hesabı 'yalnız ve yalnızca' Trabzonspor olan vefakarlar kalır. Bu günler de geçecek. Elini açıp ovuşturanlara inat, milyonların bizlerden beklentisi aşkına geçecek bu günler."

Özellikle altını çizdiğim yer önemli. TS maç kaybettiği zaman, sevinen, cemaatçilere (adamcılar) inat arkandayım. Evet hataların var ama düzelteceğine inanıyorum.

Büyüksün Ahmet kardeşim
Yaşı genç ama olgunluğun elini ovuşturanlardan kat be kat fazla
TS mutlaka düzelir, çünkü TS bir efsanedir, bir misyonu vardır
TS dönem dönem şampiyonluk mücadelesi vermiştir. Çok yaklaşmıştır bazen, bazen de emekleri çalınmıştır (1995-1996 Ali ŞEN, 2005-2006 Cem PAPİLA, 2010-2011 Aziz YILDIRIM)
Yine bu mücadelede olacaktır
Biz bu takımı şampiyon olsun diye sevmedik
Bize düşen vefakar olmaktır.
Kötü günlerde de yanında olmaktır
Renklere ve şehire aşığız
Trabzon bir destan, Trabzonspor bir efsanedir

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2016, 08:02
Trabzonspor'daki zirveden flaş karar

Yönetim, Ersun Yanal’ın katıldığı toplantıda büyük umutlarla kurulan scout ekibinin yenilenmesi ve takıma ağabeylik yapacak bir direktörün göreve getirilmesine karar verdi.

http://gamaspor.com/haber/3431/trabzonspordaki-zirveden-flas-karar

Hoca gidiyor mu, bunu mu anlamamız lazım bu haberden?

My
07.10.2016, 23:56
Hoca gidiyor mu, bunu mu anlamamız lazım bu haberden?Direktör derken sportif direktörden bahsediliyor.

Gümüshaneli61
08.10.2016, 00:19
Vay, insallah dogrudur haber. Tam istedigim seyler olmus olur.

Birde sportif direktör gelecekse kesinlike yabanci olmali. Türk olmasin. Tecrübeli, yabanci bir sportif direktör canlandirabilir takimi, teknik ekibi ve kulübü.

bach72
08.10.2016, 00:32
Sportif direktör falan hep boş işler.Ne olacak yani sportif direktör gelince futbolculara yetenek mi katacak?psikolojilerini mi düzeltecek?Gol atamaya forvete gol mü attıracak?Osuruktan tayyare işler.Kardeşim senelik 2-3 trilyon adam sahaya çıkacak ve dalağı patlama noktasına kadar gelecek şekilde mücadele edip 3 puanı alacak.Ha sahaya çıkan adam mücadele etme yerine dötüne süs mü veriyor?Kaybedilen her puan başına futbolcudan 50-100 bin tl cezayı keseceksin.Sen git miktiriboktan takımdan 4 ye sonra kulüp banka hesabına yüzbinlerce lira olan transfer taksitini yatırsın.Hadi be oradan.Kes iki maç cezayı.Bak üçüncü maçta sahada ayak basmadık yer bırakıyor mu futbolcular?..

Gökhan Uzun
08.10.2016, 00:33
Keşke sammer olabilse ah olabilse ama imkansız, küçükken dortmundu sevme sebebimdi :)

BlackPanther
08.10.2016, 04:02
Keşke sammer olabilse ah olabilse ama imkansız, küçükken dortmundu sevme sebebimdi :)

O gelse Trabzonspor yineye zirveye oynar. Başkanıda hiç takmaz. Tam bize göre.

Sent from my iPhone using Tapatalk

selcuk
08.10.2016, 07:50
sammer saglik sorunlari yüzünden münihden ayrildi, kisa sürede meslegine dönmez

ayrica dortmundu en zengin zamaninda alip maddi iflas sinirina sürükleyen kulüp politikasini kuran kisidir sammer
en son da para icin kendini münihe pazarladi, bunuda yaparken sadece dortmundu degil milli takiminida aldatti

sammer gibi karaktersizi ben istemem

Hakan
08.10.2016, 16:27
Baskan iyi hoş diyorsun da Yumlu'ya hoşgörü falan yok.Keşke dediğin gibi Akhisar maçında tribünler dolu olsa.

Sadettin_
08.10.2016, 16:33
Sportif drektör işi türkiyede hiçbir takımda tutmadı .
Belki muharrem usta farkıyla bizde tutabılır .

bach72
08.10.2016, 16:36
Basketbol takımının bu rezil hali ne kardeşim?Sen nasıl olduda hastaneler zinciri kurdun?Neredeyse 1 yıl oldu bu kulübe başkan olalı.Ulan tek bir başarılı hamlesi olmaz mı bir adamın ya!.İcraat yok.Laf üretme var.Allahaşkına biraz artık icraatlarını görelim.Umut tacirliğin ile nereye kadar be kardeşim?

Ertan 51
08.10.2016, 16:42
Basketbol takımının bu rezil hali ne kardeşim?Sen nasıl olduda hastaneler zinciri kurdun?Neredeyse 1 yıl oldu bu kulübe başkan olalı.Ulan tek bir başarılı hamlesi olmaz mı bir adamın ya!.İcraat yok.Laf üretme var.Allah aşkına biraz artık icraatlarını görelim.Umut tacirliğin ile nereye kadar be kardeşim?
Değil mi yaa,
nasıl oldu da hastaneler zinciri açtı bu adam,
halbuki sen ondan çok daha akıllı,çok daha donanımlısın ama sen niye buralarda kaldın gittin acaba :(

Ahmet Aksu
08.10.2016, 16:48
Sportif direktore gerek yok. Baskanda zaten gerekli açıklmyi yapti. Onurla ilgili bir sikinti var takima kaptanlik yapmiyor anladigim baskan onur konusuna vurgu yapti..

Ahmet Aksu
08.10.2016, 16:50
Baskanin konusmalarinin cogu dogru ama eksiklikler de vardi.. Genel olarak gundemdeki konulari acikladi kafalrdaki sorularin cogunu giderdi ben aciklamalardan memnun kaldim.

batuhanTs
08.10.2016, 16:51
Ses var goruntu yok tabiri maalesef en cok sayin ustanin profiline uygun gorunuyor mrvcut görüntüde o yuzden ben kendisini dinlemeyi biraktim en azindan verdigi sozleron icraate dokulmeye basladigi ana kadar

Ertan 51
08.10.2016, 16:56
Ses var goruntu yok tabiri maalesef en cok sayin ustanin profiline uygun gorunuyor mrvcut görüntüde o yuzden ben kendisini dinlemeyi biraktim en azindan verdigi sozleron icraate dokulmeye basladigi ana kadar
İyi yapmışsın,
başkan düzelene kadar dinlemeyi bıraktıysan yazmayı da bırakırsın artık,
düzelince görüşürüz inşallah.

bordo08
08.10.2016, 16:57
Başkanın samimiyetine ve iyi niyetine inanıyorum.En az bizim kadar üzüldüğüne ve takım ayağa kalksın diye elinden geleni yaptığından şüphem yok.Taraftar takıma sahip çıksın diye adeta yalvardı sizcede şimdi sıra bize gelmedimi?

bordo08
08.10.2016, 17:00
Başkan resmen bir bursa bir konya kadar takımıza sahip çıkamıyoruz dedi..Bursada başarıdan başarıya koşmuyor ama her hafta coşkulu tribünlere oynuyorlar

bach72
08.10.2016, 17:02
Değil mi yaa,
nasıl oldu da hastaneler zinciri açtı bu adam,
halbuki sen ondan çok daha akıllı,çok daha donanımlısın ama sen niye buralarda kaldın gittin acaba :(Valla ben arkamı sıvazlıyacak siyasi güç odaklarına biat ve itaat edecek adam olmayı beceremizdim sanırım.gözünüzde büyütmeyin bu adamları.bu forumda yazan çizen üniversiteli veya mezunu olan adamların bu zenginlerden aşağı kalır hiç bir yanı yok.hatta bir çoğumuz bu adamlardan daha birkimlide olabiliriz.

Ertan 51
08.10.2016, 17:17
Valla ben arkamı sıvazlıyacak siyasi güç odaklarına biat ve itaat edecek adam olmayı beceremizdim sanırım.gözünüzde büyütmeyin bu adamları.bu forumda yazan çizen üniversiteli veya mezunu olan adamların bu zenginlerden aşağı kalır hiç bir yanı yok.hatta bir çoğumuz bu adamlardan daha birkimlide olabiliriz.
Adamın adam olması için üniversiteli veya üniversite mezunu olmasına gerek yok (hem okuyup hem adam olanlara acayip saygım var yanlış anlaşılmasın) ben gözümde falan da büyütmüyorum,ben profilinde Trabzon yazıp ta senin gibi yazanları gözümde çok büyütmüşüm,yani kısaca sana şunu söyleyim, benim yaşım 48, başkanı da çabuk çözerim, senin gibileri de,bilmem anlatabildim mi.

Son söz elinizi vicdanınıza koyun ve ne olur bi müddet uzak durun,
normal eleştirenler için söylemiyorum bunu,senin gibiler için söylüyorum.

Çıkmam lazım,yarın görüşürüz :)

sasort
08.10.2016, 17:18
Valla ben arkamı sıvazlıyacak siyasi güç odaklarına biat ve itaat edecek adam olmayı beceremizdim sanırım.gözünüzde büyütmeyin bu adamları.bu forumda yazan çizen üniversiteli veya mezunu olan adamların bu zenginlerden aşağı kalır hiç bir yanı yok.hatta bir çoğumuz bu adamlardan daha birkimlide olabiliriz.

eğtim düzeyine bakarak bu kadar tahsilli ilk başkandır berki

o kadar üniversiteli var ancak

bu kadar üniversiteliye karşın bu külübün başına

adamı yermek için söylemiyorum ama

ilk okul mezunu olmayan adam başkan oldu

bach72
08.10.2016, 17:24
Adamın adam olması için üniversiteli veya üniversite mezunu olmasına gerek yok (hem okuyup hem adam olanlara acayip saygım var yanlış anlaşılmasın) ben gözümde falan da büyütmüyorum,ben profilinde Trabzon yazıp ta senin gibi yazanları gözümde çok büyütmüşüm,yani kısaca sana şunu söyleyim, benim yaşım 48, başkanı da çabuk çözerim, senin gibileri de,bilmem anlatabildim mi.

Son söz elinizi vicdanınıza koyun ve ne olur bi müddet uzak durun,
normal eleştirenler için söylemiyorum bunu,senin gibiler için söylüyorum.

Çıkmam lazım,yarın görüşürüz :)Sana mı soracağım ne zaman nasıl yazacağı mı?Hadi kardeşim bir birimizle muhatap olmayalım.

Enisc
08.10.2016, 17:28
Başkan olayı çok yanlış anlamış. Bedava bilete karşı olupta bedava bilet dağıtmaya literatürde ne deniyor acaba. Yahu kulübe para girip girmemesinin ne önemi var? Yıllardır yiyen taraftar gruplarına yine bedava dağıtılacak. Çok ilginç ya. Her yönetimde yeni olaylar görüyoruz. Sponsorlu bedava bilet. iyiymiş.

sasort
08.10.2016, 17:38
karolara bakıyorum en büyük sorun bence

orta saha

hiçç bir kombinasyonda

eldeki oyuncular ile oluşturulan orta saha güven vermiyor

oyuncular kötü demiyorum

biribirini tamamlamıyor oyuncular

orta sahada mücadele noktasında hep rakiğlerden düşük kalıyoruz

batuhanTs
08.10.2016, 17:53
İyi yapmışsın,

Isin kotu yani hala dogru yolda oldugumuza inanilmasi dogruluk goreceli bir kavramdir ama bu kadar insanlarin 2 kavram arasinda keskin uclarda fikir beyan etmeleri aslinda yolumuzun nasil olduguna dair bir fikir oluşturuyor

robinhood61
08.10.2016, 23:09
Başkan 9 aydır aynı lafları söylüyor. Şimdi ben de buradan soruyorum? Bir takım 9 ayda bir gram ilerleme göstermez mi? Ben başkanın sportif anlamda başarısız bir yönetim gösterdiğini düşünüyorum. Hele hele Yumlu zeki akbaş gibi 5.sınıf topçuları bu takımda barındırması kesinlikle bir vizyonu olmadığını gösteriyor. Özetle bu takıma siyaset bulaşmış ve başkan da bunun altında kalmıştır. Trabzonsporun yakasını bırakın ya da lütfen mazeretlere sığınmadan ve ağlamadan bu takımı yönetin.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sasone
08.10.2016, 23:36
Muharrem Usta,bilgi,beceri ve kişisel ilişkileri sayesinde kendisini ilgilendiren her konuyu çözdü,bugünkü röportajında bazen keşke bu başkanlık olayını ikiye ayırabilsem,saha içi ve saha dışı diye ama maalesef öyle bir dünya yok diye cevapladı.
Futbolcuların mahcubiyeti var,özellike Onur'dan çok şey bekliyor ama Onur sayın Başkan'ın beklentilerini karşılayabilecek bir karakter değil.
Ersun Yanal'ın da onun için doğru kişi olduğunu düşünmüyorum ama ülkede getirebileceği en iyisi olunca yapacak bir şey kalmıyor.

Adem Akyüz'
09.10.2016, 00:01
Basketbol takımının bu rezil hali ne kardeşim?Sen nasıl olduda hastaneler zinciri kurdun?Neredeyse 1 yıl oldu bu kulübe başkan olalı.Ulan tek bir başarılı hamlesi olmaz mı bir adamın ya!.İcraat yok.Laf üretme var.Allahaşkına biraz artık icraatlarını görelim.Umut tacirliğin ile nereye kadar be kardeşim?

Futbolcu sözleşmelerindeki düzenlemeler.
Uefa'dan ceza almamamız.
QNB Sponsorluğu.
Seçildikten sonra Akyazı'daki hızlanma.
61Cell projesi.
Transfer dönemi 40 küsür oyuncuyu gönderme.
Muhtemelen yakında açıklanacak olan stat sponsoru.

Az biraz icraat yap başkan yeeaaaa. Ne biçim adamsın sen(!)

İş dönüp dolaşıp saha içinde bitiyor ya, nefret ediyorum şu işten.

O top 3 diğerin arasından geçmedikçe ne yaparsan yap nafile.

Adem Akyüz'
09.10.2016, 00:04
Başkan olayı çok yanlış anlamış. Bedava bilete karşı olupta bedava bilet dağıtmaya literatürde ne deniyor acaba. Yahu kulübe para girip girmemesinin ne önemi var? Yıllardır yiyen taraftar gruplarına yine bedava dağıtılacak. Çok ilginç ya. Her yönetimde yeni olaylar görüyoruz. Sponsorlu bedava bilet. iyiymiş.

Bundan önce de bu böyleydi. "Bedava bilet" dediğimiz şey hiçbir zaman gerçek anlamda bedava değildi ki.

Siyasinin biri alıyordu 5 bin kombine. Dağıtıyordu gruplara. Grup için bedava bilet ama kulübe para giriyordu.

Şimdi başkan bunu açık açık anlattı ve yapacaklarını söyledi. Bence çok yanlış bir uygulama.

bach72
09.10.2016, 00:56
Futbolcu sözleşmelerindeki düzenlemeler.
Uefa'dan ceza almamamız.
QNB Sponsorluğu.
Seçildikten sonra Akyazı'daki hızlanma.
61Cell projesi.
Transfer dönemi 40 küsür oyuncuyu gönderme.
Muhtemelen yakında açıklanacak olan stat sponsoru.

Az biraz icraat yap başkan yeeaaaa. Ne biçim adamsın sen(!)

İş dönüp dolaşıp saha içinde bitiyor ya, nefret ediyorum şu işten.

O top 3 diğerin arasından geçmedikçe ne yaparsan yap nafile.Saydıkların başarı falan değil.Yönetimin yapmakla sorumlu olduğu işler.Elbette küçümsenemez.Ama örnek vermek gerekirse bir belediye başkanını park yaptı,kaldırım taşı döşedi,çöpleri topladı diye başarılı sayamayız.Zaten yapması gerekenlerdir onlar. Ama asıl başarı yönettiği kentin dokusuna kalıcı artı değerler kazandırdı mı,marka değerini yükseltti mi,kent kültürüne dair eserler bıraktı mı diye bakarsın.

M.Usta döneminde bu kentin 1.ligde oynayan takımı küme düşmüştür.Trabzonspor tarihinin en kepaze sonuçlarını(6-0.7-0 vs)almıştır.Büyük umutlarla başlanan ligde şu ana kadar şamar oğlanına dönmüştür.Basketbol takımının hali içler acısıdır.Ne yapalım yani?Sorgulamayalım mı?Büyük vizyoner başkan diye goy goy mu yapalım?Sorgulayacağız.Hesap soracağız.Trabzonspor kimsenin babasının çiftliği değildir.

matalar
09.10.2016, 01:08
Başkan'ı başarılı buluyorum. Doğru işler yapıyor. Başarı bugün gelmez yarın gelmez ama işini doğru yaparsan sonuçta mutlaka gelir

karabela
09.10.2016, 05:39
Bence başarı ya da başarısız demek için sene sonu beklenmeli şimdi göklere çıkarsan ne olur yerin dibine soksan ne olur. Geçenlerde yazmıştım Beşiktaş feda sezonunda ilk 8 hafta 9 puan almıştı bizim duruma benzer bakalım devre arası takviyelerden sonra sene sonu halimiz nice olur. Başkan başarılı olacaksa sövseniz de olacak övsenizde onun için ben maçların ardından çok kızsam da yine ya sabır diyorum

Ertan 51
09.10.2016, 08:25
Sana mı soracağım ne zaman nasıl yazacağı mı?Hadi kardeşim bir birimizle muhatap olmayalım.
Sorsan iyi olur :)
sormazsan ister istemez muhatap olacaksın fikrin zikrin bozuk olduğu sürece.

Sezgin Öztürk
09.10.2016, 09:24
Bu kulubun kurtuluşu akli selim taraftar sayımızın artmasıyla olur. Geri kafalı cahil her bir şeyden şikayetçi olan kulübü yönetmenin sadece sportif başarıdan ibaret sanan akbabalar ile ancak 10 yılda bir şampiyonluğa oynarız o da sansimiz varsa. Iho türevi başkanlar ve taraftarlara bırakmamalıyız bu büyük kulubu...

tonya55
09.10.2016, 09:35
sabredecegiz baskan cok dogru insan.

Enaldo61
09.10.2016, 10:39
Adam TS'ye başkan oldu diye sevineceğimize adama affedersiniz b*k atıyoruz. Bu camiaya iho gibi başkanlar layık.

omondoles
09.10.2016, 11:51
eğtim düzeyine bakarak bu kadar tahsilli ilk başkandır berki

o kadar üniversiteli var ancak

bu kadar üniversiteliye karşın bu külübün başına

adamı yermek için söylemiyorum ama

ilk okul mezunu olmayan adam başkan oldu

Bence topluca yermeliyiz. Yermeliyiz ki O cahilden başka kulübe başkan olmak isteyenler bir daha düşünsün.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Samet Yildirim
09.10.2016, 12:13
Muharrem Usta Baskan ile cok güzel görecegiz...Allah yillarca Baskan kalmasina izin verir insallah.

Fatih Özkan
09.10.2016, 12:17
Belki de son fırsat.

sakoglu61
09.10.2016, 13:13
başkanın sonuna kadar arkasındayım. doğru işler yapıyor çoğunlukla. elinde sihirli değnek yok. bizim de onun da hayal kırıklığına uğradığı noktalar illa ki vardır.

ama burada boş konuşan andavallar kulübün başına geçmiş olsa o kadar sorumluluğun altında ezilir ne mali ne sportif açıdan bir arpa boyu mesafe kat edemezlerdi.

sportif anlamda başarı henüz yok. bu sene iskeleti oluşturabilirsek başarı zamanla gelir. geri kafalı tiplere rağmen başkan uzun yıllar Trabzonspor'un başında kalıcak inşallah.

nakzo
09.10.2016, 13:25
Bu kulüp buz hokeyi kulübü değil. Ortada çok büyük bir sportif başarısızlık var.Bu sportif başarısızlık sürerse başkan gider. Onun için lafı bırakıp icraata geçmeli ,sert olmalı, radikal kararlar almalı malubiyetlerde cezalar kesmeli transferi anlayan adamlara yaptırmalı.Gerisi lafı güzar Geldigi günden beri Trabzonspor sürekli yeniliyor,farklar yiyor bu böyle gitmez.

bach72
09.10.2016, 13:44
Sorsan iyi olur :)
sormazsan ister istemez muhatap olacaksın fikrin zikrin bozuk olduğu sürece.Senin gibi üslup sorunu çekenleri de idare edip tahammül edebilme yeridir bu forumlar.Yapcak bişey yok.Tahammül edecez artık.

asilhamsi
09.10.2016, 13:54
İyi yapmışsın,

emin olun başkan eleştirilmekten sizin rahatsız oldugunuz kadar rahatsız olmuyordur.

Bu ne hazımsızlık yahu.Ne yani insanlar yanlış gordugu seyleri eleştirmesin mi?

Sizin kafa yapınıza gore belli bir goreve gelmiş hic kimse eleştirilemez.

Adam iş adamı,parası var,guclu bilmem ne diye niye eleştirilmesin yahu.Bu nasul bir kafa yapısı.

Kraldan cok kralcısınız ve bunun kimseye faydası yok.

Adam iş adamı,hayatında ilk defa sportif bir konuda calısıyor.Ve cok ciddi hatalar yapıyor.

Bunları eleştirmekten daha dogal birsey olamaz.

İHO yu hic sevmem ama adama burada ana avrat sovulurken kimse eleştirmiyor,hatta o dogru soyluyor iyi soyluyor diye eklenti yapıyordu.

Bence o da oldukca basarısız bir baskandı ama onun zamanında dahi sportif acıdan bu kadar kepaze duruma dusmemiştik.

Emin olun ustayı eleştirenlerde en az sizin kadar hem başkanın hemde takımın başarısını istiyor.

Ertan 51
09.10.2016, 14:49
emin olun başkan eleştirilmekten sizin rahatsız oldugunuz kadar rahatsız olmuyordur.

Bu ne hazımsızlık yahu.Ne yani insanlar yanlış gordugu seyleri eleştirmesin mi?

Sizin kafa yapınıza gore belli bir goreve gelmiş hic kimse eleştirilemez.

Adam iş adamı,parası var,guclu bilmem ne diye niye eleştirilmesin yahu.Bu nasul bir kafa yapısı.

Kraldan cok kralcısınız ve bunun kimseye faydası yok.

Adam iş adamı,hayatında ilk defa sportif bir konuda calısıyor.Ve cok ciddi hatalar yapıyor.

Bunları eleştirmekten daha dogal birsey olamaz.

İHO yu hic sevmem ama adama burada ana avrat sovulurken kimse eleştirmiyor,hatta o dogru soyluyor iyi soyluyor diye eklenti yapıyordu.

Bence o da oldukca basarısız bir baskandı ama onun zamanında dahi sportif acıdan bu kadar kepaze duruma dusmemiştik.

Emin olun ustayı eleştirenlerde en az sizin kadar hem başkanın hemde takımın başarısını istiyor.
Lafı anlamadan dinlemeden niye kaptırdın gittin acaba,
kim diyor sana eleştirme diye,
benim tepki verdiğim sözde TS lilere bak bakıyım eleştiri mi yapmış yoksa sürekli TS nin altını oymaya mı çalışmış,
senin uslup ta cevap vermeyeceğim çünkü şimdilik seni bach72 kategorisine koymuyorum,
şimdilik değerlisin,
selametle.

Ertan 51
09.10.2016, 14:56
Senin gibi üslup sorunu çekenleri de idare edip tahammül edebilme yeridir bu forumlar.Yapcak bişey yok.Tahammül edecez artık.
Utanmanız kalmamış ki,
niye tahammül edeceksin acaba,
senin aldığın tepkiyi,senin düştüğün durumu başkası yaşasa çeker gider,sen niye tahammül ediyorsun acaba, TS yi çok sevdiğin için mi katlanıyorsun,yazdıklarında hiç sevgi esamesi görünmüyor da.

SHOTACI61
09.10.2016, 16:50
Bir hafta gittim dinlendim geldim,Burada başkanımızı eleştirenleri bizzat başkanımıza göstermeyi Allah nasip etti,Ve sadece güldü geçti ve ekledi "bugünlerde geçer,bizi severler veya sevmezler canları sağolsun"

ccd6167
09.10.2016, 18:09
Ciddi ciddi bu adamı son fırsat olarak görüyorsanız kusura bakmayın ama bu kulübün byüklüğüne yakışmaz. Daha nice iyi başkanlar gelip geçecektir eminim buna.

başkanın hataları çok fazla ama bunu acemiliğine vermek istiyorum artık. Futbol kulubü yönetmek maalesef baasketbola benzemiyor. Hiç bir spor dalında hiç bir takım bir hedefsiz olamaz. Böyle bir mantık yeryüzünde yok olamaz. Bu insanoğlu için geçerliylen böyle donanımlı bir başbakanın böyle konuşması bana abes geldi.

Başkanın madem bir planı var şu 1461 işine bir el atsın allahın izniyle önce oradan başladın.mümkünse 21 yaşından büyükler oynamasın. Mümkünse 73781 yaşındaki adam hoca olmasın. Mümlünse bizim altyapıdan bölge takımlarının altyapısından yetişen oyuncular oynadın o takımda.

bach72
09.10.2016, 18:27
Kimse Muharrem Usta'yı niye takımı şampiyon yapmıyorsun diye eleştirmiyor.Yeni kurulan bir kadro.Elbette sıkıntılar olacaktır.Ama be kardeşim sıkıntı hiç bitmiyor ki..Sürekli başarısızlık.1461 küme düştü.Bu senede yolcu gibi.Basketbol takımımın hali içler acısı.Eee ne yapacağız.Hiç mi eleştirmeyeceğiz.Yani takımlarımız küme düşse bile başkana destek olmalıyız diyecek bir kitle var.Bu ne saçmalık.Ben eleştiririm arkadaş.Kimse karışamaz.İstifa etsin demedim.Ama gitsin seçimli genel kurula.İşi bilen yöneticilerle yoluna devam etsin.1461 takımını önce tatlıcıya sonra dolmuşçuların başkanına emanet etti.Olacak iş mi yahu?Bu mu büyük vizyon.Yemişim ben böyle vizyonu..

Uluhan
09.10.2016, 20:32
Beyler yanlış olan , düzeltilmesi, değiştirilmesi gereken o kadar çok konu var ki ! Bu konuların hepsini değil bu yönetim hiçbir yönetim düzeltemez. Sıra ile yavaş yavaş oacak bu işler.

Bu sene ekonomi , stat , sponsor ve eldeki fazlalık oyuncu grubunun elden çıkarılması, kulübün itibarının yükseltilmesi , yeniden kadro ve transfer yapılanması gibi konularla gündem çok kalabalıktı.

1461 konusunda çok hatalı mesela başkan ancak inanıyorum ki , bu sene sonu oraya da el atıp belli bir sistem getirecektir.

Tabii ki eleştirelim , özellikle yapıcı her türlü eleştiri zenginlik katar. Ancak kabul edin ki mevcut adaylar içinde açık ara en iyisi , Usta ve yönetimiydi.

Berkan
09.10.2016, 20:49
Seneye hedefimiz şampiyonluk değil ilk 3 olmalı. Bence seneye ilk 3 girmek bile başarıdır. En son Şenol hocayla girmiştik sonrasında biraz tökezleyince paragöz filozof damgası vurulup yollandı. Sabretmezsen bugünkü tablo çıkar ortaya. Şenol hoca MRA hocanın bugün ligde oynattığı futbola bir bakın derim. Sonra Ersun hocayı eleştirelim.

orhan42
09.10.2016, 21:07
Başkana saygımız sonsuz..Ama göreve geldiği günden beri takımın aldığı sonuçlar ortada..Rezillik diz boyu..geçen seneki utanç bu sene de hız kesmeden devam ediyor..Evet mali sorunları aşıyoruz gibi görünüyor,ama Trabzonspor her geçen gün dibe çöküyor..Son 2 sezonda ligde mücadele eden takımlar arasında düşenler hariç en son sıradaymışız..ne diyelim bilemiyorum..

Fatih Öztürk
09.10.2016, 21:22
Sürekli başkan değişikliği camiaya fayda getirmez.
Destekse destek eyvallahta bu saha sonuçları yoluna girmezse tepkiler çığ olur önünde kimse duramaz.GS ve BJK maçlarını geçtik hiç olmazsa içerde kazanabilme ihtimalimiz olan Akhisar ve Rize maçlarında yenilmeyelim velhasıl 2-3 üst üste mağlubiyet gelirse altından kalkamaz istifalar konuşulur, yaklaşan Aralık ayı spekülasyonları beraberinde getirir.
Futbolcularla toplantı üzerine toplantımı yapacak,haketmedikleri halde verdiği 3 gün izin üstüne önümüzdeki maça kadar antrenmanlar burunlarındanmı getirilecek ne yapıp edip Akhisar maçı kazanılmalı.

Berkan
10.10.2016, 01:18
Bana kalırsa futbolcularda ciddiyet yok. Bunu da yönetim sağlamalı giydikleri formanın hakkını verecekler yoksa defolup gidecekler.

Bugün kimse fb bjk gs seviyesine gelmemizi beklemiyor ama en azından başakşehir osmanlı veya konya gibi bir takım olalım ve zahmet olacak ama eldeki kadroda futbol oynasın artık.

Çağatay_
10.10.2016, 12:54
Kangren olan kolu kesmedikçe, sıkıntılar devam edecek.

Sportif sıkıntılar devam ettikçe, itibar kaybımız hızlanacak.

Başkan başarı istiyorsa, hastayı kaybetmek istemiyorsa, kangren olan kolu feda etmelidir.

Sıkıntının sebebi bellidir. Onur, Ekici, Yumlu gibi kaptan ve eski yapıya ait oyuncular, Zeki ve Akbaş gibi bu ekiple hareket edenler...

Hepsinin ipi çekilmelidir. Bunlar kaybetmeye alışmış, ruhsal olarak tükenmiş oyunculardır. Geri dönüşleri ancak başka bir takımda olur. Takımdaki ağırlıkları sebebiyle Trabzonspor'da kaldıkça kendi çöküntülerini takıma yansıtacaklardır. Bu gerçeği görmeden atılacak adımlar nafiledir.

Sercan Keleş
10.10.2016, 13:16
Benim başkanı eleştirdiğim tek nokta kadro kurulması idi. Bizimle ismi geçen oyunculara bakar bakmaz ben şiddetli bir tepki gösterdim. İbanez Bero Durica Seydayev alındığında transfer politikamızı şiddetle eleştirmiştim. Birçok arkadaş tepki göstermişti. Yeni Yattaralar Colmanlar bulacağız diye. Böyle bir risk Trabzonspor'da alınamaz. Süperlig'i bilen bir kaç topçu alınıp birkaç yetenekli genç topçu aralara serpiştirilmeliydi. Daha sonra kademe kademe kadro kusursuzlaştırılmalıydı. Hangi ligden geldikleri belli olmayan futbolculara forma teslim ettik. Sonuç olarak elimizde alternatifi olmayan fazla kırılgan birbirlerini tanımayan bir topçu sürüsü kaldı.

Tolgay
Ndiaye
Visca
Umar
Eren
Tolga C

Bu futbolcuları bu sene gösterdikleri performansa göre yazmadım. Ben bu futbolcuları uzun süre dile getirdim. Nereden baksan 2 senedir şiddetle istiyorum

-------- Eren
Umar -------- Visca

--- Tolgay - Ndiaye
-------- Tolga C

En azından iskelet kadro kurulur bunların üzerine transferleri döşeyebilirdik.

Faik Yılmaz
10.10.2016, 14:19
Başkanımızı tabiki eleştireceğiz lakin şöylede bir durum var....

Trabzonspor'un üye sayısı kaç ? yaklaşık :25000 kişi...

Peki aidatını ödeyen kişi sayısı kaç ? : 6.285 kişi...

oranı nedir % 25....

4 Trabzonspor Üyesinin 3 tanesi 60 tl cik aidatını bile ödemiyor...

Ama sonra iş eleştirmeye gelince maşallahımız var.... Her konuda gözünün üstündeki kaşını bile eleştiriyoruz....

HOPA'LI TS'Lİ
10.10.2016, 14:47
Muharrem USTA TS geleceği adına son şanstır.
Eleştirin ama tamamen bitirmeyin.
Her gecenin bir şafağı vardır.
Senin gücün karanlığı bile yırtar Trabzon'um

tselamin
10.10.2016, 14:50
Futbol uzun vaadeli bir istir her mac dan maca elestirmek kolay artik bizde taraftar zihniyetimizi degistirmek lazim diyelim her taraftara acik antremana 50 kisi gidip antremanda destek verse bunu oyuncular görerek vay be nekadar bizi seviyolar derler ve takimi daha cabuk adapte olup benimserler

Simdiye kadar yönetim sportif haric her tarafta basarili ama sportif en zor tarafi zamana ihtiyaci var ve destege

Destek gelirse hem takim ruhu ortaya cikmaya baslar suan ruhsuz vucut gibi saha da dolasiyoruz

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Şahin Yılmaz
10.10.2016, 14:53
Şöyle bir durum,

Bir şirketiniz var Müdürünüz, borçlarınızı yapılandırdı ve iflastan kurtuldunuz, ancak satışlarınız (saha sonuçları ve sportif başarı) nerdeyse sıfıra düştü.

Şirket Müdürünüze ne kadar sabır edersiniz.

tselamin
10.10.2016, 16:33
Şöyle bir durum,

Bir şirketiniz var Müdürünüz, borçlarınızı yapılandırdı ve iflastan kurtuldunuz, ancak satışlarınız (saha sonuçları ve sportif başarı) nerdeyse sıfıra düştü.

Şirket Müdürünüze ne kadar sabır edersiniz.
Ama ondan önce baslamisti bilen satis problemleri onuda düsüneceksin, diyelim rabotnickiye kayip etmek

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

asilhamsi
11.10.2016, 00:24
Kangren olan kolu kesmedikçe, sıkıntılar devam edecek.

Sportif sıkıntılar devam ettikçe, itibar kaybımız hızlanacak.

Başkan başarı istiyorsa, hastayı kaybetmek istemiyorsa, kangren olan kolu feda etmelidir.

Sıkıntının sebebi bellidir. Onur, Ekici, Yumlu gibi kaptan ve eski yapıya ait oyuncular, Zeki ve Akbaş gibi bu ekiple hareket edenler...

Hepsinin ipi çekilmelidir. Bunlar kaybetmeye alışmış, ruhsal olarak tükenmiş oyunculardır. Geri dönüşleri ancak başka bir takımda olur. Takımdaki ağırlıkları sebebiyle Trabzonspor'da kaldıkça kendi çöküntülerini takıma yansıtacaklardır. Bu gerçeği görmeden atılacak adımlar nafiledir.

Ve bu isimlere takımı deneme tahtası haline getiren,tum fantezilerini gerceklestiren Ersun Hocada eklenmelidir.

asilhamsi
11.10.2016, 00:26
Lafı anlamadan dinlemeden niye kaptırdın gittin acaba,
kim diyor sana eleştirme diye,
benim tepki verdiğim sözde TS lilere bak bakıyım eleştiri mi yapmış yoksa sürekli TS nin altını oymaya mı çalışmış,
senin uslup ta cevap vermeyeceğim çünkü şimdilik seni bach72 kategorisine koymuyorum,
şimdilik değerlisin,
selametle.

sadece o arkadasa degil eleştiren herkese laf sokmussunuz.

Bu arada cevap verip vermemeniz,beni degerli gormeniz benim adıma bir paye degil.

Tamamen sizi ilgilendiren bir karar.Benim acımdan cok onemli oldugunu soyleyemiyecegim.

asilhamsi
11.10.2016, 00:30
Bir hafta gittim dinlendim geldim,Burada başkanımızı eleştirenleri bizzat başkanımıza göstermeyi Allah nasip etti,Ve sadece güldü geçti ve ekledi "bugünlerde geçer,bizi severler veya sevmezler canları sağolsun"

işte sadece gülüp gectiyse sıkıntı cok buyuk.Keske gerekli notları alsaydı.Bu arada sevmek konusunda sıkıntı yok.Trabzonsporda gorev alan herkesi seviyoruz.Cunku takımı seviyoruz.Ama su an eleştirilerin buyuk cogunu hakediyor.

Teknik direktor secimleri,kadro yapılanması,takımın gecen seneden beri aldıgı kepaze sonuclarla itibarsızlasması ve bunu sadece seyretmeleri itirazın her turlusunu hakettiklerinin kanıtı.

Eger bu isi biz biliyoruz,itirazları sallamıyoruz dusuncesini tasıyorlarsa yandı gulum keten helva.Ozellikle Nevzat Aydın da ben boyle bir hava hissediyorum.

asilhamsi
11.10.2016, 00:30

işte sadece gülüp gectiyse sıkıntı cok buyuk.Keske gerekli notları alsaydı.Bu arada sevmek konusunda sıkıntı yok.Trabzonsporda gorev alan herkesi seviyoruz.Cunku takımı seviyoruz.Ama su an eleştirilerin buyuk cogunu hakediyor.

Teknik direktor secimleri,kadro yapılanması,takımın gecen seneden beri aldıgı kepaze sonuclarla itibarsızlasması ve bunu sadece seyretmeleri itirazın her turlusunu hakettiklerinin kanıtı.

Eger bu isi biz biliyoruz,itirazları sallamıyoruz dusuncesini tasıyorlarsa yandı gulum keten helva.Ozellikle Nevzat Aydın da ben boyle bir hava hissediyorum.

artvints
11.10.2016, 01:27
En azından sorunun teknik, taktiksel oyuncu yeterliliği ile alakalı olduğunu biliyoruz. Saha içine dönmeyi başardık yani. Geçen sene daha iyi bir takim vardı demek yetmiyor. Takım var ama oyuncuların parası ödenmiyor, her antremanda kavga var, biz kağıt üstünde isim yazınca tatmin oluyoruz ama sahaya yansımıyor kalite. Bunlar olduğu için teknik taktik konusamiyorduk, cunku anlamı yoktu.

Şimdi hocayı transferleri oyuncuları eleştirme şansımız var, sorun teknik. Takım olmak için epey süre lazim ama bu dönem için pratik çözümler üretilebilir, bir kaç tecrübeli oyuncu transfer edilebilirdi. Bu eleştiriler olur, yeter ki futbol konuşulsun.

Bu sorunlarla bir daha karşılaşmamak için katı bir ekonomik politika ve disiplin uygulamalarından taviz vermemek gerekiyor. takim eksik kaldı şampiyonluk için harcama yapmaya değer gibi düşünceler boşa çıkıyor. Cunku tavır çok önemli, taviz verdiğin an arkası gelir başarılı olsan da kısa vadeli kalır.

Doğru bir pratik oturttuğumuzda ne eleştirinin ne de desteğin bir zararı olmaz. Stad full dolu olmalı ama biletler de uygun olmalı, oyuncu alırken bütçe aşilmamalı ama taraftarı heyecanlandıracak bir oyun ve oyuncu mutlaka olmalı, taraftar eleştiri yapmalı ama bunu maç sırasında değil sonrasında ve gereksiz yerlere götürmeden yapmalı.

Bunları gerçekleştirmek için önümüzde bir şans var yeni bir başlangıç süreci var, sorun scout ekibinde değil, yeterli transferleri ben yapamadım diyen günahı az bir başkan var. Biz de az biraz reflekslerimizi değiştirelim. Herkesin katıldığı işleyen bir sistem otursun.

Sefer A.
11.10.2016, 04:46
Ersun hoca ile devam ama eger anlasip da yol verirseniz ne olur Kurban Berdiyev hocayi takimin basina getirin sayin baskan...
Yok efendim kadro yetersiz yok listenin 3.siradakini aldik gibi bahaneler uydurmaz... 1461 kadrosuyla bu ligde kalir o kadar iddialiyim... 5-3-2 oynatir pek zevk vermez ama bu sene ilk 5 kesin, seneye ilk 3, sonrasinda ilk 2 veya sampiyonluk kesin
Ki bence simdi gelse seneye bu takimi sampiyonluga oynatir 3 4 transferle...
Ersun hoca Senol hoca bunlar vasat altini vasat ya da vasat üstü yapamiyorlar yapamazlar.... bunlar vasati vasat üstü, vasat üstünü iyi, iyiyi çok iyi yaparlar.... Kurban hoca berbati vasat yapar örnek Rostov ve hatta Kazan'daki bazi dönemleri...
"ya bu Yumlu'dan da kötü" "ya bu Aytaç'tan bile berbat" diyebilecegimiz oyuncularla yapti birçok seyi
Bize ön elemede Anderlecht ve Ajax çiksa kusura bakmasin kimse ama hakli da olsak "ne kötü kura çektik" diye zirlar dururuz...
Adam Anderlecht'i eledi, sonrasinda ise Ajax ile ya ilk ya da 2. karsilasma öncesi garip bir sekilde istifa etti, ama onun biraktigi takim/eser Ajax'i da eledi ve sampiyonlar ligi gruplarina kaldi...

Sirf disiplinlidir diye abuk subuk ve bize uyum saglamayacaklari belli olan alman hocalari yaziyorsak Kurban hocayi 61 kere daha fazla yazarim

Ertan 51
11.10.2016, 08:30
sadece o arkadasa degil eleştiren herkese laf sokmussunuz.

Bu arada cevap verip vermemeniz,beni degerli gormeniz benim adıma bir paye degil.

Tamamen sizi ilgilendiren bir karar.Benim acımdan cok onemli oldugunu soyleyemiyecegim.
:) yaş 37 değil de 16 gibi bir cevap olmuş,
neyse biz de ona göre konuşuruz bundan sonra.

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2016, 09:57
Şimdilik sonuna kadar Usta.Sabır lazım başka opsiyonumuz yok,kim ne derse desin.
Ama şu sportif başarısızlığın ve de umutsuzluğun olduğu ortamda bu 3 günlük izin saçmalığı da nedir?
Takım çok başarılı olur da istersen 5 gün izin ver.
Bu adamları bu şekilde rahat bırakarak toparlayacağını sanıyorsa yanılıyor.
Eleştirim bu noktadadır.
İzni veren muhtemelen Ersun hoca da olabilir ama o karar da yanlış.
Toparlanmamız lazım artık...
Ben de sabreden tayfadayım,ama taraftarın da bir şeyler görmek istemesini anlayışla karşılıyorum...

gurur6134
11.10.2016, 10:16
Şimdilik sonuna kadar Usta.Sabır lazım başka opsiyonumuz yok,kim ne derse desin.
Ama şu sportif başarısızlığın ve de umutsuzluğun olduğu ortamda bu 3 günlük izin saçmalığı da nedir?
Eleştirim bu noktadadır.
Ben de sabreden tayfadayım,ama taraftarın da bir şeyler görmek istemesini anlayışla karşılıyorum...

Toplamda zaten 3 degil 5 gun ilker..

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2016, 10:17
Toplamda zaten 3 degil 5 gun ilker..

İyice sıvamışlar yani...

HOPA'LI TS'Lİ
11.10.2016, 10:41
Eleştirim bu noktadadır.

Bu sezon tek heyecanım Akyazı stadı
USTA Başkan'a güveniyorum.
Takıma hiç güvenmiyorum
Hoca konusunda çok endişeliyim. (Tamamen ümitsiz değilim)

Onur Akyüz
11.10.2016, 10:56
Kara cahil tayfası Aralık ayında kongre olacağına inanıyor.

Hem de %100 inanıyorlar.

Faik Yılmaz
11.10.2016, 11:12
Trabzonspor'un 25 bin üyesi var....

Aiadatını ödeyenlerin sayı 6285....

Oranı : %25...

her tarafta asıp kesen klübü masa başında kurtaran üyelerimizin %75 i daha 60 tl lik aidatlarını bile ödememişler....

Oysa listeyi biraz inceledim.. İho taraftarı yüzlerce kişinin aidatı bir şekilde ödenmiş....

Allah göstermesin Olağanüstü bir kongre oldu diyelim İhonun yüzlerce belki binlerce üyesi var şu anda oy kulalnabilecek....

Yani klavyeden masa başından klübü kurtaran ( !!!!! ) çok insan var lakin iş icraata gelince tökezliyoruz maalesef....

Ha Başkanı tabiki eleştireceğiz lakin 60 liralık aidatını bile ödememişsen klübü için gecesini gündüzüne katan Sayın Ustayıda eleştiremezsin Ersun Yanalıda....

Ertan 51
11.10.2016, 11:41
Eleştirim bu noktadadır.
Aynen,
bişiler görmek istiyoruz,
ne olursa olsun sabretmemiz lazım,bu başkan son şansımız diyorum ama takımın hali karamsarlığa itiyor insanı, takır takır top oynayamasak bile kimse bizi gözüne kestirememeli diyorum olmuyor,resmen lanetli gibiyiz,neyi denersek deneyelim hep eksik,hep yanlış oluyor kadro anlamında,takım olamama anlamında :(

Ozan Yılmaz
11.10.2016, 12:07
https://pbs.twimg.com/media/CueRtkuWgAAlUcz.jpg

asilhamsi
11.10.2016, 12:07
:) yaş 37 değil de 16 gibi bir cevap olmuş,
neyse biz de ona göre konuşuruz bundan sonra.

Siz böyle herkesi aşşagılamya devam edin sonra insanlardan saygı bekleyin.

Afedersiniz ama cok beklersiniz.

El Cordobes
11.10.2016, 12:16
Eleştirim bu noktadadır.

Aynen,
bişiler görmek istiyoruz,
ne olursa olsun sabretmemiz lazım,bu başkan son şansımız diyorum ama takımın hali karamsarlığa itiyor insanı, takır takır top oynayamasak bile kimse bizi gözüne kestirememeli diyorum olmuyor,resmen lanetli gibiyiz,neyi denersek deneyelim hep eksik,hep yanlış oluyor kadro anlamında,takım olamama anlamında :(

iho bile bu kulüpte istifa etmeden, ettirilmeden görev süresinin sonuna kadar iş başında kalabildiyse Usta yönetimi de bunu fazla fazla hak ediyor. kongre zırvalıklarını bir kenara bırakıp bu yönetimin arkasında olunması gerektiğinin ben de taraftarıyım. sabır derken neye sabır gösterileceğinin konusunu ayrı tutmakla birlikte bu yönetim görev süresinin sonuna kadar görevinin başında kalmalıdır.

benim değinmek istediğim konu Başkan için sıkça okuduğum başka opsiyonumuz yok, son şansımız, Allahın lütfu gibi söylemler. sabredelim ama sabretmemizin gerekçesi asla bunlar olamaz. biz öyle bir kulüp değiliz. eminim kastınız bu değildir ama bu tür cümleler sanki kulübü küçültücü ifadeler gibi geliyor. bu başkan da başarısız olursa amatör lige kadar düşecek bir süreç başlamayacak sonuçta.başka kim var diyebilirsiniz ama Usta da 3 yıl öncesine kadar herkesçe tanınmayan, kulüp üyeliği dahi olmayan birisiydi. kimbilir başka kimler vardır.

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2016, 12:28
iho bile bu kulüpte istifa etmeden, ettirilmeden görev süresinin sonuna kadar iş başında kalabildiyse Usta yönetimi de bunu fazla fazla hak ediyor. kongre zırvalıklarını bir kenara bırakıp bu yönetimin arkasında olunması gerektiğinin ben de taraftarıyım. sabır derken neye sabır gösterileceğinin konusunu ayrı tutmakla birlikte bu yönetim görev süresinin sonuna kadar görevinin başında kalmalıdır.

benim değinmek istediğim konu Başkan için sıkça okuduğum başka opsiyonumuz yok, son şansımız, Allahın lütfu gibi söylemler. sabredelim ama sabretmemizin gerekçesi asla bunlar olamaz. biz öyle bir kulüp değiliz. eminim kastınız bu değildir ama bu tür cümleler sanki kulübü küçültücü ifadeler gibi geliyor. bu başkan da başarısız olursa amatör lige kadar düşecek bir süreç başlamayacak sonuçta.başka kim var diyebilirsiniz ama Usta da 3 yıl öncesine kadar herkesçe tanınmayan, kulüp üyeliği dahi olmayan birisiydi. kimbilir başka kimler vardır.

Hemfikiriz,yalnız,başka opsiyonumuz yok derken demek istediğim,camiayı,Usta'dan başka birisi yönetemez değil.
En azından görev süresini doldurmalı,bu bakımdan opsiyonumuz yok,olmamalıdır da.
Tabi ki de kulübe küçültmeye yönelik bir durum söz konusuysa ki asla değil,sesimiz daha da fazla çıkar.
Ama şu safhada benim inandığım,Usta'nın küçülmüş kulübü (itibar ve ekonomik anlamda) düze çıkartmaya çalıştığıdır.

Sabretmemizin gerekçesi,bence tabi,Usta'nın hem ekonomik hem de sportif anlamda başarılı olacağıdır.Yanılıyor da olabilirim.Zaman gösterecek.
Ama ekonomik anlamda uçurumdan döndürdüğü kesin.
Sportif başarı konusunda da zamanı çoktan hak etti kanımca.

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2016, 12:32
Sportif başarı konusunda,futbolcu temelinde bakarsak, yukarıda Murat'ın bahsettiği futbolcu örnekleri tam da nokta atışı.
Teofilo'yu nereden bulduk da aldık söyleminden, şu adamı nasıl elimizde tutamadığa giden yol,Constant,Maluda ve Cavanda bir anda gözümüzde efsane futbolcu olacaklarken nasıl da düşüşe geçip gittikleri vb...

Bu süreçler de öyle 3-5 maçlık süreler de değil hani.

Takım çok mu iyi,sanmıyorum.
Ama bu kadar da kötü değiliz bence.
O da düzelecek buna inanıyorum.

Usta -Yanal ikilisine güveniyorum....

Ertan 51
11.10.2016, 12:33
Siz böyle herkesi aşşagılamya devam edin sonra insanlardan saygı bekleyin.

Afedersiniz ama cok beklersiniz.
Sürekli yalan konuşuyorsun,sürekli iftira atıyorsun,
bundan önceki mesajında ; eleştiren herkese laf sokuyorsun dedin bu yalan ve iftira,
şimdi ise herkesi aşağıladığımdan bahsetmişsin yine yalan ve iftira,
bach72 nin kalemi 1-2 kişi harici senin bu dediğini diyecek bu forumda 1 kişi çıksın ben bir daha uğramam buraya bu kadar iddalıyım,
bunu derken yalancı ve iftiracı olduğunu ıspatlamak için söylüyorum,
son olarak ta ben saygı falan beklemiyorum,o havaya niye girdin onu da anlayamadım.

Şurda iyi kötü karalayıp çıkıyoruz,
ben TS düşmanı belli kişiler harici kimseyi kırmayıp üzmezken,herkesle iyi geçinirken,senin bana ilk verdiğin cevaba bakıp (aç tekrar bi bak hiç yaşına ve kardeşliğe yakışıyor mu) mahçup olman lazımken,abi veya renktaş artık nasıl hitap edersen,seni kast etmedim falan demen gerekirken hala daha çocuk gibi cevaplar veriyorsun.

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2016, 12:43
Forum yöneticisi kimliğimle değil de buranın bir üyesi olarak şunu söylemek istiyorum.
Ertan abi, bu forumda asla ve asla üyeleri kırıcı ve aşağılayıcı konuşmaz.Tarzı değildir.
Kusura bakmayın ama Ertan abiyle münakaşa içine girilmişse, o arkadaşların kendi tavırlarını değerlendirmelerini tavsiye ederim.
Lütfen bu ifademle, olaylara taraflı gözle baktığım anlaşılmasın...

Hayat o kadar da zor değil.Şurada herkes birbirinin yüzüne bakıyor gibi,Ertan abinin dediği gibi karalıyoruz bir şeyler ve çıkıyoruz.Çok da asıp kesmemek lazım diye düşünüyorum...

Ertan 51
11.10.2016, 12:52

Renktaş son paragrafta bahsettiğinin aynısını düşünüyorum :(
burda sen haklısın aslında,bu kadar büyütmemek lazım M.Usta'yı ama ben şike sürecindeki Trabzonsporun sahipsizliğini ve İho gibi başkanları gördükten sonra çıta o kadar düştü ki dedim bu memlekette daha iyisi yok :)
Şöyle anlatıyım (inşallah doğru anlatabilirim),
kime karşı kıl payı kaybetti M.Usta C.Hekimoğluna karşı,
Celil bey dışardan gözlemlediğime göre çok sevilen,çok başarılı,çok iyi bir Trabzonsporlu,
ben şahıs olarak saygı duyduğum bir TS li,
ama artık kurumsallaşmadan,belli bir profesyonelliği yakalamadan ahbap çavuş ilişkileri ile büyük bir kulübün,kurumun başarılı olması imkansız bunu biliyorum,
kişilik olarak demiyorum ama yönetim olarak İho nun 1 tık üstü olurdu fazlası olmazdı,
başka kim gelip te yöneteek bizi,
Ahmet Ağaoğlu gelmem diyor,
Ali Ağaoğlu da gelmez,
e kim kalıyor geriye,
saha sonuçlarını düzeltemezsek,işler kötü giderse bir sonraki başkanımız C.Hekimoğlu,
Celil bey M.Usta dan daha iyi bir profil çizebilir mi,en fazla o da Maluda lar Constantlar getirir o da işte korktuğumuz mali uçuruma götürür bizi,sonrası Ankaragücü,Kocaelispor Allah göstermesin,
ilerde belki bizim forumdan bile en kral başkan çıkabilir ama 1-2 yanlış yönetim ile ilerde Trabzonspor diye bir takım olmayabilir,
seni okuyunca hak veriyorum,kendime kızıp adam haklı o kadar da değil diyorum ama zihnim aynısını demiyor :(

Ertan 51
11.10.2016, 13:04
Forum yöneticisi kimliğimle değil de buranın bir üyesi olarak şunu söylemek istiyorum.
Ertan abi, bu forumda asla ve asla üyeleri kırıcı ve aşağılayıcı konuşmaz.Tarzı değildir.
Kusura bakmayın ama Ertan abiyle münakaşa içine girilmişse, o arkadaşların kendi tavırlarını değerlendirmelerini tavsiye ederim.
Lütfen bu ifademle, olaylara taraflı gözle baktığım anlaşılmasın...

Hayat o kadar da zor değil.Şurada herkes birbirinin yüzüne bakıyor gibi,Ertan abinin dediği gibi karalıyoruz bir şeyler ve çıkıyoruz.Çok da asıp kesmemek lazım diye düşünüyorum...
Allah razı olsun İlkerim düşüncelerin için,yönetici sıfatı ile değil forum arkadaşı olarak yazdığını biliyorum,teşekkür ederim.

Gerçekten hayatta en son yapacağım işlerdir o ithamlar,
hatta eğer öyle bir kişiliğe büründüğüm gün Allah canımı alsın diyecek kadar da kalenderimdir,öyle yaşamışımdır bu yaşıma kadar.

Aslında Asil Hamsi ile çok kereler karşılıklı yazıp çizmişimdir,
hiç gerilmedik,hatta ben forumun % 99.5 ile gerilmedim,
en son hatırladığım İsmail Saral Cardozo ya sürekli giydirince baba yiter gayri hiç hoş olmuyor dedim,o da abi haklısın deyince bin kere pişman oldum özür diledim,karşılıklı mahçup olup gönül aldık,
fakat Asil Hamsi bana nasıl o kadar yazdı çizdi hala akıl sır erdiremiyorum.

Çağatay_
11.10.2016, 13:22
Ve bu isimlere takımı deneme tahtası haline getiren,tum fantezilerini gerceklestiren Ersun Hocada eklenmelidir.

Ersun Hoca'nın durumunu tam bilemiyorum. Çünkü takım iyi çalışmış gözüküyor. Şimdiki durumu tam bilemediğim için net konuşamıyorum, bu konuda yönetime güvenmek istiyorum, kararı onlar vermeli.

Ama şuna katılıyorum, bir şekilde izlenmeli ve eğer bir yetersiz çalışma, disiplinsizlik durumu varsa gereği yapılmalı. Sabrederiz ama şu yapı ne kadar ümit veriyor tartışılır.

Ben bu eski alışkanlıklara sahip isimleri görmek istemiyorum.

asilhamsi
11.10.2016, 15:11
Sürekli yalan konuşuyorsun,sürekli iftira atıyorsun,
bundan önceki mesajında ; eleştiren herkese laf sokuyorsun dedin bu yalan ve iftira,
şimdi ise herkesi aşağıladığımdan bahsetmişsin yine yalan ve iftira,
bach72 nin kalemi 1-2 kişi harici senin bu dediğini diyecek bu forumda 1 kişi çıksın ben bir daha uğramam buraya bu kadar iddalıyım,
bunu derken yalancı ve iftiracı olduğunu ıspatlamak için söylüyorum,
son olarak ta ben saygı falan beklemiyorum,o havaya niye girdin onu da anlayamadım.

Şurda iyi kötü karalayıp çıkıyoruz,
ben TS düşmanı belli kişiler harici kimseyi kırmayıp üzmezken,herkesle iyi geçinirken,senin bana ilk verdiğin cevaba bakıp (aç tekrar bi bak hiç yaşına ve kardeşliğe yakışıyor mu) mahçup olman lazımken,abi veya renktaş artık nasıl hitap edersen,seni kast etmedim falan demen gerekirken hala daha çocuk gibi cevaplar veriyorsun.

daha iki dakika once bana 17 yasında gibi yazıyorsun dedin.

Yav neyse basın gozun Allaha emanet.Kime ne yazarsan yaz.Dogru bildigini yap.

Courage
12.10.2016, 12:56
Bir arkadasin dedigi gibi tali konulardan siyrilip saha icine donmus olmamiz bile buyuk basari bizim icinSaha sonuclari ve kadro muhendisliginde yapiln bir takim hatalar haric yonetimibasarili buluyorum.

Nazim Can
12.10.2016, 17:24
6 macta 4 maglubiyet alan rezil bir takımın başkanı olarak milli arada bazı tedbirler alır diye umuyordum ama yanılmışım kendisinin görüşü sabretmemiz yönünde ve herşeyin zamanla düzeleceğini umuyormuş.

artvints
12.10.2016, 17:40
6 macta 4 maglubiyet alan rezil bir takımın başkanı olarak milli arada bazı tedbirler alır diye umuyordum ama yanılmışım kendisinin görüşü sabretmemiz yönünde ve herşeyin zamanla düzeleceğini umuyormuş.

nasıl tedbirler alabilir ki, hepsi hava civa onların, ben yaptım oldu diyen adamların tarzı, birşey olduğu da yok, olmuş gibi yapılıyor. zaten durumu düzeltmek için yapılan aşırı müdahaleler sonucu buradayız. sorun saha içinde, onu da hoca çözecek.

Hasan61
12.10.2016, 21:17
Başkan bedava bilet olayını hiç anlamamış gibi.
Önemli olan biletten para kazanmak değil,ne olduğu belirsiz kişilerin stada girişini engellemek.
Şimdi yönetim sponsorlarla birlikte etrafa bilet dağıtma peşinde.Yazık.

Ozan Yılmaz
12.10.2016, 21:32
Başkan bedava bilet olayını hiç anlamamış gibi.
Önemli olan biletten para kazanmak değil,ne olduğu belirsiz kişilerin stada girişini engellemek.
Şimdi yönetim sponsorlarla birlikte etrafa bilet dağıtma peşinde.Yazık.
Passolig sistemi bunun için kurulmadı mı?

Çağdaş DENİZ
12.10.2016, 23:45

yönetime helal olsun
bir de saha sonuçları düzelirse geleceğe ümitle bakabiliriz.

Fatih Özkan
13.10.2016, 08:44

Şu tablo doğruysa şayet çok sevindim.
İnşallah daha da artacaktır.

Oğuz ZEYTİN
13.10.2016, 09:50
2016 ilk çeyrek (Haziran-Ağustos) mali raporları yayınlandığında Yönetime Yönelik Eleştiriler başlığında paylaşmış ancak yorum yapmamıştım. Üstte sadece gelirleri gösteren tablo taraftarlarımızı sevindirmiş. Doğrusu buna şaşırdım. Çünkü ortada sevinilecek bir şey göremedim (Konu hakkında yeterli bilgim olsa da uzman sayılmam. İş Analisti'yim, daha detaylı Mali Analiz yapacak muhasebeci, mali müşavir, finansçı dostların bilgilendirmesi hepimiz için faydalı olacaktır). Giderler ve borçlara baktınız mı dostlar? Onlar ne olmuş?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/51784-Y%C3%B6netime-Y%C3%B6nelik-Ele%C5%9Ftiriler?p=1920546756&viewfull=1#post1920546756

Mali durumu tek bir kalem üzerinden değerlendirmek hiç sağlıklı değil, üstüne sizi yanıltır. Lütfen raporun tamamına göz atın.

Raporun orjinali: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/559046

selcuk
13.10.2016, 10:14
https://pbs.twimg.com/media/CuoVa65WEAAowo5.jpg:large

@futbolekonomi (https://twitter.com/futbolekonomi)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 15 Min.vor 15 Minuten (https://twitter.com/futbolekonomi/status/786462063963013121)</small><button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 12px; line-height: 16px; font-family: inherit; margin: 1px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: none; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; display: block; text-align: left; float: right;">Übersetzung anzeigen</button>

KAP'taki bilgilere göre 4 kulübünKısaVadeli yükümlülükleri 2.2 MiaTL'na ulaşmış durumda.En yüksek yükümlülük GS'da

4 Kulübün kısa vadeli finansal borçları toplamı 968.4; Uzun vadeli finansal borçları toplamı 830.9 Mio TL'na ulaştı.
4 Kulübün KV+UV fin. Borçları toplamı 1.8 Mia TL'na; KV+ UV Yükümlülükleri toplamı da 3.4 Mia TL'na ulaşıyor.

4 Kulübün Toplam özkaynakları 1.5 Milyar ekside.
4 Kulübün toplam geçmiş (Birikmiş zararları) 2.1 Mia TL, cari yıl zararları toplamı ise -18.5 Milyon TL civarında

Bazı kulüplerin finansal borçları çok da azalmamış olmasına karşın, finansman Giderleri düşmüş görünüyor.
4BüyükKulübün TTK 324'e takılmamaları özkaynakAçıklarını gidermelerine bağlı.Mali disiplin yetmezİlave paraLazım.

birde bu aciklama var
SPK Başkanı, "Kulüplere 5 yıl süre verdik. Ancak durumları vahim. Kulüplerin yeni sahibi hisse çoğunluğu kimdeyse onun eline geçebilir".

bunlan beraber ustanin yaptigi mali atilim dahada degerleniyor

Ufuk Turgut
13.10.2016, 19:50
ben başkanımızı basarılı buluyorum .saha sonucları duzelecektır mutlaka dıye dusünenlerdenım .

bach72
13.10.2016, 20:38
Bana kombine al diyen başkana sormak lazım;50 tl ye kombine dağıttığın dernekleri bir bir açıkla?Hem niye dağıtıyorsun kardeşim.Mesele benim arkadaşımın eşide çalışır aylık geliri 5000 tl den az değil.Adam 50 tl ye kombine aldım diyor.Falanca dernek dağıtmış.Almıyorum anasını satayım.Kim alırsa alsın kombine.Arada sıra bilet alıp maça giderim.O da ucuza olursa.

Turgut Altun
14.10.2016, 08:21
Bana kombine al diyen başkana sormak lazım;50 tl ye kombine dağıttığın dernekleri bir bir açıkla?Hem niye dağıtıyorsun kardeşim.Mesele benim arkadaşımın eşide çalışır aylık geliri 5000 tl den az değil.Adam 50 tl ye kombine aldım diyor.Falanca dernek dağıtmış.Almıyorum anasını satayım.Kim alırsa alsın kombine.Arada sıra bilet alıp maça giderim.O da ucuza olursa.

Kalan kısmı dernek karşılamıştır.

selcuk
14.10.2016, 11:05
Kalan kısmı dernek karşılamıştır.
baskan bunu gecen hafta akyazida aspora aciklamisdi

Hasan61
14.10.2016, 12:47
İlla uygun bilet verip sponsorlardan karşılayacaksan klüp ulaşsın ihtiyacı olanlara niye çıkarcı gruplar devreye sokulur,onlara para kazandırılır?

İnşallah o ucuza bilet alan beleşçilerden bir iki tanesi yine 5 maç saha kapanmasına sebep olur da ne büyük salaklık yaptığını anlar yönetim.

Ahmet Aksu
14.10.2016, 13:43
Korktugumuz basimiza geldi.. Demekki bedava bilet dagitma ile sponsorlu nun hicbir farki yokmus ogrenmis olduk.. Bundan sonra herkes bedava kombine almak isteyeceginden normal satis olacagini hic tahmin etmiyorum. Taraftar gruplarina bilet vermek nedir ya..

"Trabzonspor'un sponsorluk aracılığıyla iyi niyetle taraftar gruplarına dağıttı kombineler KTÜ'de 50-100 TL arasında satılıyor!"

Ahmet Aksu
14.10.2016, 13:47
Bu kadar bedava kombine dagitipta diger yerlerden kombine satin almayi beklemekte aptalliktir. Yonetim buyuk hata yapiyor. Ne dedik altyapidaki ve amatordeki futbolculara ve hocalarina, engelli ve sehit yakinlarina falan ver ama asla taraftar gruplarina verme..
İsin ticarete donecegi belliydi ve bunu onunu alamazsin. Adam niye 350 versinki kombineye orada 50tl ye varken :)

SHOTACI61
14.10.2016, 21:21
Başkanı eleştirenlerin büyük kısmı "onun bunun adamı" çünkü geçen bunlardan bir tanesi çıkmış sallıyorda sallıyor hatta uefa olayı yalan hikaye dedi o kadar para harcamışız ki uefa seneye bizi yakacakmış neyse sonra çıktı dedi ki "x başkan olsaydı vizyonuyla trabzonsporluluğuyla farklı bir hava getirirdi" işte o zaman bende içimden "afkur afkur afkur" dedim aynı burada ki "onun bunun adamlarına"der gibi

tonya55
14.10.2016, 22:14
baskana 3 sene sabredecegiz muharrem baskan büyük sans ekonominin düzelmesi yapılanma 3 yıl belkide sampiyonluk potasında olmayacagız.3yıl sonra borclar hafifleyip gereken yatırımlar devam ederse artık hep sampiyonluk potasında oluruz.

OĞUZHAN061
14.10.2016, 22:17
söylediğin 12312 tane yalanla beni hayal kırıklığına uğratmıştır.

SHOTACI61
15.10.2016, 15:36
2016 ilk çeyrek (Haziran-Ağustos) mali raporları yayınlandığında Yönetime Yönelik Eleştiriler başlığında paylaşmış ancak yorum yapmamıştım. Üstte sadece gelirleri gösteren tablo taraftarlarımızı sevindirmiş. Doğrusu buna şaşırdım. Çünkü ortada sevinilecek bir şey göremedim (Konu hakkında yeterli bilgim olsa da uzman sayılmam. İş Analisti'yim, daha detaylı Mali Analiz yapacak muhasebeci, mali müşavir, finansçı dostların bilgilendirmesi hepimiz için faydalı olacaktır). Giderler ve borçlara baktınız mı dostlar? Onlar ne olmuş?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/51784-Y%C3%B6netime-Y%C3%B6nelik-Ele%C5%9Ftiriler?p=1920546756&viewfull=1#post1920546756

Mali durumu tek bir kalem üzerinden değerlendirmek hiç sağlıklı değil, üstüne sizi yanıltır. Lütfen raporun tamamına göz atın.

Raporun orjinali: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/559046Koskoca KAP yalan söylüyor aslında Trabzonspor battı battı,Muharrem USTA'da yalan söylüyor neyse battığımıza göre sizin sevdiğiniz aynı ideolojide ve siyasi görüşte olduğunuz veya hemşeri olduğunuz başkan adayı gelsin kurtarsın

batuhanTs
15.10.2016, 15:44
Bu çizgide gidersek şayet iho denen adami mumla arariz

selcuk
15.10.2016, 16:14
Koskoca KAP yalan söylüyor aslında Trabzonspor battı battı,Muharrem USTA'da yalan söylüyor neyse battığımıza göre sizin sevdiğiniz aynı ideolojide ve siyasi görüşte olduğunuz veya hemşeri olduğunuz başkan adayı gelsin kurtarsın
kapta tarafsiz denetici raporundada kanunlara köre batik durumda oldugumuz yaziyor

hic kaptaki raporlari okudunuzmu
hic ustanin röportajlarini dinledinizmi
adam kendi diyor ucurumun kenarindan döndük, halen tehlike atlatilmadi

oguzda eminim benim gibi ustayi destekliyor, bu gördüklerimizi yazmayacagiz anlamina gelmez

Hunk
15.10.2016, 20:40
Muharrem Ustanin gorevi Trabzonsporun ekonomisini duzeltmektir. Trabzonsporu sampiyon yapacak vizyon ve enerjiye sahip degil. O Trabzonu hezimetten cikarsin yeterli.

tonya55
15.10.2016, 20:44
baskanla sonuna kadar devam.

Fatih Solmaz
15.10.2016, 20:46
dolambaçlı yollarınıza tüküreyim. bedava kombine alanda bir "şey'dir veren de bir "şey"dir.

Fatih Solmaz
15.10.2016, 20:48
dolambaçlı yollarınıza tüküreyim. bedava kombine alanda bir "şey'dir veren de bir "şey"dir.
ha unuttum şike'den sonra bile fenerbahçe'nin sponsporu olmuş bir muharrem usta eetrafa tabi $ gözüyle bakacak. o gözlük bedava kombine de verir karaborsacılığı da aklar.

Kemal Öztel
15.10.2016, 20:51
Başkan gelirleri arttırdı giderlerde azaldı bu çok güzel de,yanlış transferler ve sportif başarısızlık devam ederse bunların hiç bir anlamı kalmayacak..

Fatih Solmaz
16.10.2016, 22:36
2. haftada "bir hedefimiz yok" diyerek takımı bitirdin, büyük takımların hangi sezon hedefi olmamış bir baksaydın tarihe. yağmasak da gürlemek mecburiyetindedir büyük takımlar. sen bunu bilemeyecek kadar saf mıydın a muharrem? hiç sanmıyorum.

BERBATOV61
16.10.2016, 22:56
2. haftada "bir hedefimiz yok" diyerek takımı bitirdin, büyük takımların hangi sezon hedefi olmamış bir baksaydın tarihe. yağmasak da gürlemek mecburiyetindedir büyük takımlar. sen bunu bilemeyecek kadar saf mıydın a muharrem? hiç sanmıyorum.

bu lafıyla bu takımın forması 4. olur diye bir laf vardı onuda tarihe gömdü sağolsun en azından formamızdan korkan takımlar 4 6 veya 7 atamıyolardı

tonya55
16.10.2016, 22:56
sonuna kadar baskanla devam.

BERBATOV61
16.10.2016, 23:10
sonuna kadar baskanla devam.

usta ile devam ersun ve nevzat ile tamam

tonya55
16.10.2016, 23:11
usta ile devam ersun ve nevzat ile tamam
ersunu göndersek kim gelecekki yerlinin yerlisi demesinler sonra.nevzat baskanı bilemem.

BERBATOV61
16.10.2016, 23:13
ersunu göndersek kim gelecekki yerlinin yerlisi demesinler sonra.nevzat baskanı bilemem.

ne yerlisi Allah korusun kurban hocam aslanlar gibi bekliyor o gelecek dertler bitecek favreye burun kıvıran nevzata sormamak lazım tabi favre ona göre ersunun yanında hoca değildi

tonya55
16.10.2016, 23:17
ne yerlisi Allah korusun kurban hocam aslanlar gibi bekliyor o gelecek dertler bitecek favreye burun kıvıran nevzata sormamak lazım tabi favre ona göre ersunun yanında hoca değildi
favreye burun kıvırmadı favre galatasarayı bile begenmedi kurban hoca sezon bası olabilirdi ama yüksek maliyet su asamada.

BERBATOV61
16.10.2016, 23:20
favreye burun kıvırmadı favre galatasarayı bile begenmedi kurban hoca sezon bası olabilirdi ama yüksek maliyet su asamada.

gittiği takım nice ya Allah aşkına favre neysede o iş yalan artık kurban hocanın maliyetine falan bakılmamalı ersunu bir şekilde istifa ettirip para vermeden yollamalılar kendileri bile bile lades dedi

Mert Oğuzlu61
16.10.2016, 23:35
http://inciswf.com/ssssss.swf

Muharrem bey, size içimi dökmek istiyorum...

gurur6134
16.10.2016, 23:48
Baskan Allah askina devre arasi transferleri sen yap su nevzat aydina bir dur de..Allahin adini verdim bak:)

BERBATOV61
16.10.2016, 23:53
Baskan Allah askina devre arasi transferleri sen yap su nevzat aydina bir dur de..Allahin adini verdim bak:)

FM yi orjinalden ingilizce oynuyormuş nevzat hiç ingilizce bilenle bilmeyen bir olurmu :) Koskoca Trabzonsporun yöneticisini ingilizce biliyor diye bile övdüler be :)

selcuk
16.10.2016, 23:54
bu simdi anayasa kitabi yere atildi diye ekonomi cöktü deyimine benzedi 90 larin sonunda

tribüne denilenlen takimin alakasi ne olabilirki
takimin hedefi 65 puan
buna görede ayarlanmis prim sistemleri var

Sefer A.
17.10.2016, 01:44
gittiği takım nice ya Allah aşkına favre neysede o iş yalan artık kurban hocanın maliyetine falan bakılmamalı ersunu bir şekilde istifa ettirip para vermeden yollamalılar kendileri bile bile lades dedi
Kurban hoca bosta... gerçi geçende transfermarkt sitesine baktim, adam Rostov'da genel menajer mi baskan yardimcisi mi ne olarak gözüküyor... anlamadim gitti...
Kurban hoca ya da Toulouse hocasi Dupraz hoca tam bizlik, ama tabi ki Kurban Berdiyev'i de getirmel zor, Pascal Dupraz'i da... yine de kesinlikle adlari bizimle geçmeli ilerleyen zamanlarda... çok mâliyetli de olmazlar, çok iyi kadro da istemezler, eldeki malzemeye 2 3 degisiklik yaparak herkese kafa tutabilirler

Oğuz ZEYTİN
17.10.2016, 06:47
Su mesaja

Raporun orjinali: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/559046

Bu mesajla

Koskoca KAP yalan söylüyor aslında Trabzonspor battı battı,Muharrem USTA'da yalan söylüyor neyse battığımıza göre sizin sevdiğiniz aynı ideolojide ve siyasi görüşte olduğunuz veya hemşeri olduğunuz başkan adayı gelsin kurtarsın

Cevap verenlerin kurtarmaya calistigi takimdir Trabzonspor.

İdrak yetenegi olmayan fanatik korler ne dogru teshiste bulunabilir ne de dogru cozum yollari gelistirebilir.

İdeoloji, siyasi gorus, hemsehrilik.... Ben sayisal finansal gerceklik derken bu ve benzeri fanatik kor arkadaslarin derdi siyasi yakinlik, hemsehrilik! Bilincalti bu iste, onu disavuruyor.

Arkadasim, KAP yalan soylemiyor da ne soyluyor onu de hele. O verileri oku. Kelimelere takla attirma. Biliyorsan anlat, herkes ogrensin.

BERBATOV61
17.10.2016, 08:51
Kurban hoca bosta... gerçi geçende transfermarkt sitesine baktim, adam Rostov'da genel menajer mi baskan yardimcisi mi ne olarak gözüküyor... anlamadim gitti...
Kurban hoca ya da Toulouse hocasi Dupraz hoca tam bizlik, ama tabi ki Kurban Berdiyev'i de getirmel zor, Pascal Dupraz'i da... yine de kesinlikle adlari bizimle geçmeli ilerleyen zamanlarda... çok mâliyetli de olmazlar, çok iyi kadro da istemezler, eldeki malzemeye 2 3 degisiklik yaparak herkese kafa tutabilirler

kurban hocayı getirmek ersundan her türlü daha az maliyetlidir devre arası 10 harcayacaksan 5 harcarsın aytaç gibi adamlara para bayılmazsın

gurur6134
17.10.2016, 09:36
Ulusal basinda nevzat aydinin seref tribununde bu nasil takim kurmaktir diyen bir taraftara kufur ettigi haberleri var dogrumudur acaba..twitter bitti simdi statda alenen kufuremi basladi yani..

bahadır2561
17.10.2016, 10:39
Sağ beke gerekirse beni yazın ben oynarım diyen Nevzat Aydın kadar rahat olabilsek yeterdi

Yedek sağ beksiz sezona başlayan yönetimden çok şeyler bekliyoruz

As sağ bek ise Zeki

Daha da yazmaya gerek yok

salihismet
17.10.2016, 12:35
Kendi futbolcusunu bu kadar aşağılayan
taraftar bana göre gerçekten futbolu
çok iyi biliyor. Şu ana kadar sahada
oynayan futbolcusuna hakaret etme
rekoru bizdedir. Futbolu bilmenin bir
kanıtıda budur. Taraftar haklı 50. Yılda
Zeki'yi mi seyretsin. Aslında bazılarına
Zeki bile çokdur ama yapacak fazla bir
şeyde yok.Açık ve net söyleyeyim;Trabzonspor'u
yanlışa yönlendiren taraftar baskısı ve
Trabzonspor'a uymayan istekleridir.

salihismet
17.10.2016, 12:48
Türkiye'de sanki herşey çok iyi gidiyorda
tek başkanın sahanın açılmasında verdiği
tarih tutmayınca taraftarı niye atlattı diye
nerdeyse adamı asscağız. Vay anasını be!

BERBATOV61
17.10.2016, 12:54
Türkiye'de sanki herşey çok iyi gidiyorda
tek başkanın sahanın açılmasında verdiği
tarih tutmayınca taraftarı niye atlattı diye
nerdeyse adamı asscağız. Vay anasını be!

kaptan başkanın yalanları almanyadan Trabzona yol olur savunacaksan o taraflara hiç girme bence

salihismet
17.10.2016, 12:58
Başkan sabır istediği taraftar profililini bence
bir daha incelesin.

nakzo
17.10.2016, 13:21
Kendi futbolcusunu bu kadar aşağılayan
taraftar bana göre gerçekten futbolu
çok iyi biliyor. Şu ana kadar sahada
oynayan futbolcusuna hakaret etme
rekoru bizdedir. Futbolu bilmenin bir
kanıtıda budur. Taraftar haklı 50. Yılda
Zeki'yi mi seyretsin. Aslında bazılarına
Zeki bile çokdur ama yapacak fazla bir
şeyde yok.Açık ve net söyleyeyim;Trabzonspor'u
yanlışa yönlendiren taraftar baskısı ve
Trabzonspor'a uymayan istekleridir.

Doğru Trabzonspora uyan alanyadan 3 karabukten 4 yemek.Gol atamayan forvet orta açamayan kanat oyuncuları pozisyon almasını bilmeyen defans oyuncuları.

SHOTACI61
17.10.2016, 13:21
Demir dökümcüler gelmiş yine tüm pisliklerini yüzyılın başkanına küsüyorlar,Napalım bunlarla yaşamaya çalışacağız yani jungle'da herşey mümkün

Faik Yılmaz
17.10.2016, 13:39
Trabzoınspor Usta Döneminde.....

Lig maçı olarak...

geçen yıl 4 hafta ilk yarıdan....
17 hafta 2.yarıdan....
7 haftada bu sene olmak üzere.....

28 lig maçı oynadı....

9 Galibiyet....
15 mağlubiyet
3 beraberlik aldı....

30 gol attı....
50 gol yedi....

Tarihimizin başkan olarak belkide en kötü yüzdelerine sahip olmuş oldu.....

Bu tablonun derhal düzelmesi lazım..

yoksa yaptığı maddi atılımlarda yetmeyecek....

BERBATOV61
17.10.2016, 13:43
Trabzoınspor Usta Döneminde.....

Lig maçı olarak...

geçen yıl 4 hafta ilk yarıdan....
17 hafta 2.yarıdan....
7 haftada bu sene olmak üzere.....

28 lig maçı oynadı....

9 Galibiyet....
15 mağlubiyet
3 beraberlik aldı....

30 gol attı....
50 gol yedi....

Tarihimizin başkan olarak belkide en kötü yüzdelerine sahip olmuş oldu.....

Bu tablonun derhal düzelmesi lazım..

yoksa yaptığı maddi atılımlarda yetmeyecek....

28 maç 30 puan 15 milyon euro transfer harcaması ama eleştiren hain bazılarının gözleri kör olmuş burada usta iyi niyetli biri olabilir ama nevzat aydınla ersuna takımı bırakarak yanlış yaptı bu iki isimin bu takımla bağı bir an önce kesilmeli yoksa yanlarında ustayı da götürecekler

SHOTACI61
17.10.2016, 13:48
Sizin bakış açınızla bize başkan dayanmaz,Sizler kendi egolariniz adam harcayacak kadar egoist insanlarsiniz;Ve hiçbirinizde başkanin karşisina çikip yanlis yapiyorsun deme cesareti yok sadece klavyeden ne kadar tutturursam mantigi var,Önce sizlerin "ıslah" edilmesi gerekiyor öyle digiturk kullaniyorum gerekirse baskani bile uydururum diyemezsiniz haddinizi bileceksiniz

BERBATOV61
17.10.2016, 14:01
Sizin bakış açınızla bize başkan dayanmaz,Sizler kendi egolariniz adam harcayacak kadar egoist insanlarsiniz;Ve hiçbirinizde başkanin karşisina çikip yanlis yapiyorsun deme cesareti yok sadece klavyeden ne kadar tutturursam mantigi var,Önce sizlerin "ıslah" edilmesi gerekiyor öyle digiturk kullaniyorum gerekirse baskani bile uydururum diyemezsiniz haddinizi bileceksiniz

bizzat kendisine isim vererek yumlu,yusuf,özer,ekici,zeki bu takımdan gitmeli dediğimde sadece onlar değil bunların hepsinin içi geçmiş dedi bana ayak üstü bir yalanda bana çakmış orda peşinden yumlu ve zeki ile sözleşme yaptı yusuf ve ekicide 50 yılda şampiyon kadronun iskeleti. Allahtan özer taraftara sövmüştü de onu yollamak zorunda kaldılar birde hakkını verelim ersunda istemedi özeri

gördüğün gibi kardeş bu jungle de yüzüne de söylesen gözünün içine bakarak yalan söyleyen başkanlar var.

kör kütük adamcılık yapmayı bırakarak takımınıza sahip çıkın biraz sizin gibi adamcı olmayanlara had bildirmeye kalkışmayın