PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Kamer'
31.05.2016, 00:24
Muharrem paşkan talimat verdi.Saldırın uşaklar Yattara'ya sms gönderiyoruz.Yattara gidemezmiş.Öyle dedi paşkan.Hayden fenerli Acun'u zengin etmeye..

Ve ansızın , karanlıkların arasından belirir muhalif amcamız :))

Cihad Varlı
31.05.2016, 00:27
Bu adamı görünce yerel zihniyet, divanda konuşan amcalar, Serdar Bali, Lemi Çelik, Yumlu, Zeki geliyor aklıma nedense.

Mert Oğuzlu61
31.05.2016, 00:32
Başkanın eğlenceli, taraftarla ilişki kuran bir kişi olması güzel.

Ama bizimle alakası olmayan saçma bir yarışma programıyla ilgili bu yorumu gereksiz.

Bizimle ilgisi olan kısım Yattara. Bu adam benim için efsanedir, hoşuma gidiyor programı da takip ediyorum hem 2.5 TL ile fakirleşmem oyumu attım bitti gitti benim için ufak bir eğlencedir çokta kafaya takılacak mevzu değil Acun yada fener, şike, tff vs bari şu konuları yarışma programlarına kadar taşımayın. :)

Başkanda taraftarla temas kurmaktan hoşlanan, espirili, sıcakkanlı, zeki ve sevecen birisi. Taraftarla sosyal medyadan oynaşıyor ne var bunda ? Bence gayet hoş bir durum. Her olaydan nem kapmayalım, mahkeme duvarlı başkan mı arıyorduk ? Aziz mi olsun, İho mu olsun, Dursun mu olsun ? Taraftarla ilişkisi çok güzel, Obamavari başkanımız oldu tam hayal ettiğim başkan.

bach72
31.05.2016, 00:40
İtiraf etmeliyim ki Muharrem başkanın vizyonerliğini çok eleştirmiştim.O kim vizyon kim demişliğim de vardır.Ama Yattara'ya sms desteği isteyecek kadar vizyon sahibi olduğunu gördükten sonra yanıldığımı kabul ediyorum.Evet başkan büyük vizyon sahibiymiş.

selcuk
31.05.2016, 00:41
Başkanın eğlenceli, taraftarla ilişki kuran bir kişi olması güzel.

Ama bizimle alakası olmayan saçma bir yarışma programıyla ilgili bu yorumu gereksiz.
Trabzonspor resmi hesabindan atsa katilirim
bizlen direk bag kurdugu özel hesabindan bunu yapti
efsanemize sahip cikti

varmi bundan ötesi
bach72
son mesajda haddini astin

Selim MACİT
31.05.2016, 00:43
Yav hee hee . Fındık kadar organıyla ironi de yaparmış..

ibrahim
31.05.2016, 01:00
Hükümetle şikeciler arasında ara-buluculuk yapan herife benden bi kuruş işlemez. Herif şey geçiyor resmen bizimle...

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Çağatay_
31.05.2016, 01:01
Bizimle ilgisi olan kısım Yattara. Bu adam benim için efsanedir, hoşuma gidiyor programı da takip ediyorum hem 2.5 TL ile fakirleşmem oyumu attım bitti gitti benim için ufak bir eğlencedir çokta kafaya takılacak mevzu değil Acun yada fener, şike, tff vs bari şu konuları yarışma programlarına kadar taşımayın. :)

Başkanda taraftarla temas kurmaktan hoşlanan, espirili, sıcakkanlı, zeki ve sevecen birisi. Taraftarla sosyal medyadan oynaşıyor ne var bunda ? Bence gayet hoş bir durum. Her olaydan nem kapmayalım, mahkeme duvarlı başkan mı arıyorduk ? Aziz mi olsun, İho mu olsun, Dursun mu olsun ? Taraftarla ilişkisi çok güzel, Obamavari başkanımız oldu tam hayal ettiğim başkan.

Olay Acun, Şike, Fb falan değil ki. En azından benim için öyle değil. Ben Survivor programının -en azından şu haliyle- baştan aşağıya saçmalık olduğunu düşünüyorum. Benim gibi de düşünen birçok insan var. Başkanın keyifli, esprili biri olmasıyla derdim yok, aksine hoşuma gidiyor. Sadece bunu gereksiz buldum.

Trabzonspor resmi hesabindan atsa katilirim
bizlen direk bag kurdugu özel hesabindan bunu yapti
efsanemize sahip cikti

varmi bundan ötesi

Diğer açıdan yaklaşırsak bu da doğru. Sonuçta kulüp ile ilgisi yok, kendi kişisel hesabından yazıyor, bu sebeple çok da problem değil. Sadece fikrimi belirttim.

emrex61
31.05.2016, 01:04
İtiraf etmeliyim ki Muharrem başkanın vizyonerliğini çok eleştirmiştim.O kim vizyon kim demişliğim de vardır.Ama Yattara'ya sms desteği isteyecek kadar vizyon sahibi olduğunu gördükten sonra yanıldığımı kabul ediyorum.Evet başkan büyük vizyon sahibiymiş.

Sen şimdi ülkerden herhangi bir üründe almıyorsundur yada koçun hiç bir firmasıyla yapıkredi ford vs işin olmuyor sarar yada kıgılı den giyinmiyorsun ntvspor izlemiyorsundur vs vs gider aslında amborgo koyucak çok şey varda elini neye uzatsan birtanesi yine fenere uzanıyor birtek oksijen kalıyor geriye oda beleş anlatabildimmi:cool:

MertcaN.K.*61
31.05.2016, 02:19
bu projemi tribünleri dolduracak, kombine satacak

güzel special effects olmasi, ama bu sadece corbada tuz olur

baskan bütün kulüpler taklit edecektir diyor!!!!

Tamam selçuk abi kızmana gerek yok aklıma bu geldi onu dedim olabilir diye :D

MertcaN.K.*61
31.05.2016, 02:31
Vallahi bizim milleti anlamakta zorluk çekiyorum nasıl herşeye bu kadar muhalefet olabiliyoruz anlamış değilim.

Acunun yaptığı veteran turnuvasında Yattara'nın milleti ipe dizdiği videoları paylaşıp başkalarına hava atarken bişey yok, ama adama destek olmaya gelince aaaooouuuvv..

Öyle ya da böyle Türkiyenin en çok izlenen programlarından biri bu yarışma ve adamın iki lafından biri Trabzon. Ben karadenizliyim diye sevinç çığlıkları atıyor, bize her yer Trabzon diyor kimseden korkumuz yok diyor fena mı yapıyor ?

2.5 tlilik mesajla acun ne zengin olur ne fakir olur. He sen fenerlinin yaptığı şeye destek olmak içinde bulunmak istemiyorsan o zaman önce şehrinden çıkan oy oranlarına bakacaksın.. gsgm spor bakanlığı tokinin yaptığı stada adımını atmayacaksın. Saçma değil mi ? evet bence çok saçma. Ama olaylara böyle taaa en başını arar yok fenerli bilmem ne diye bakarsan bunun sonu yok. İsraile kızıp sokağa coca cola döküp sonra fanta içmeye benziyor bu olay.

Sonuçta Yattara bizim sevdiğimiz değer verdiğimiz bi isim bi tane mesaj atıp destek olacaksın atmıyorsan da atana laf edip suçlamayacaksın bunun için kimsenin birbirini kırmasına gerek yok çok basit bi olay bu.

selcuk
31.05.2016, 03:31
Tamam selçuk abi kızmana gerek yok aklıma bu geldi onu dedim olabilir diye :D
kizdigim yok
;)

Oğuzhan Turhan
31.05.2016, 07:22
Yattara'ya SMS atılmasını isteyen Başkanımızı eleştiren arkadaşlar kesin Survivorda eleme potasındaki diğer kişileri destekliyordur:)

karahanbakar
31.05.2016, 07:57
Bu yarışmalar, onları izlemek, birilerini desteklemek bana tamamen saçmalık geliyor ama Yattara mutlu olacaksa başkan da istediyse atıverin bir sms.

Reha Asan
31.05.2016, 09:45
sen şimdi ülkerden herhangi bir üründe almıyorsundur yada koçun hiç bir firmasıyla yapıkredi ford vs işin olmuyor sarar yada kıgılı den giyinmiyorsun ntvspor izlemiyorsundur vs vs gider aslında amborgo koyucak çok şey varda elini neye uzatsan birtanesi yine fenere uzanıyor birtek oksijen kalıyor geriye oda beleş anlatabildimmi:cool:
:d :d :d

A. Aydın
31.05.2016, 10:05
Yöneticilerin aldıkları cezaları kulubün kasasından değil de kendi ceplerinden ödeyebileceklerine dair bir madde konulabilir mi?
Böyle bir zorunluluk olursa; muharrem ustadan sonra gelecek olan başkanlar gereksiz yere ceza almazlar.

Tunga
31.05.2016, 10:24
Ya hu belki de başkan Yattara elenirse, tam da transfer döneminde takıma dönmeye kalkar diye endişelenmiş olamaz mı? :)

Ertan 51
Sebzenin meyvenin etrafında yabancı ot lar çıkar,mücadele etmezsen meyveyi sebzeyi sarar meydan aldırmaz,aynı onlar gibisin bah arkadaş,fazlası değil.

Bera B.
Ben de Yattara twitini gereksiz bulanlardandım. Fakat denildiği gibi kişisel hesabından bir paylaşım yaptığını düşününce daha makul karşıladım. Sonuçta adamın kullandığı hesap resmi olarak Trabzonspor Başkanı'nın değil, kendisinin hesabı. İstediği gibi kullanabilir.

Reha Asan
31.05.2016, 10:32
Taraftar galeyana gelmiş, Başkanın şahsi hesabından 5 saniyelik bir tweeti üzerinden, kulübün başka sorunları varken bu mu kaldı, gitsin sorunlarla uğraşsın diyor.

5 saniye ya bu atılan tweet, ne oldu yani Başkan bu tweeti attı diye kulübün sorunları ile ilgilenemedi mi ya da bu oy işini herşeyden öne mi almış oldu?

Nacizane kendi düşüncesini yazıp taraftarından da ricada bulundu alt tarafı.Bu küçük olay bile kulüp için sorun haline getirildi.

Biraz daha zorlar isek yukarılardan emir geldi ve Acuna maddi destek için yaptı bunu, hatta şike dosyasından da vazgeçecek diyeceğiz diye korkuyorum.

Çok zor bir camiayız.

Ertan 51
31.05.2016, 10:33
Ben de Yattara twitini gereksiz bulanlardandım. Fakat denildiği gibi kişisel hesabından bir paylaşım yaptığını düşününce daha makul karşıladım. Sonuçta adamın kullandığı hesap resmi olarak Trabzonspor Başkanı'nın değil, kendisinin hesabı. İstediği gibi kullanabilir.
Ben çoğu renktaş gibi Yattara delisi değilim,2 sene takım için oynadıysa 5 sene trübüne oynayıp TS nin ekmeğini yediğini düşünürüm,ama yine de severim,bizim uşak çünkü,adam 61 ile Hamsi ile mücadele ediyor acun alcağının yarışmasında,ve bu ülkede Yattara deyince akla TS geliyor,hemde sempati ile, hal böyle olunca TS başkanının Yattaraya destek istemesi kadar doğal ve insani bişi olamaz diye düşünüyorum ben. Ayrıca destek istemese bu seferde başkanın dünyadan haberi yok niye sahip çıkmaz kendi adamına diyecekti o zihniyet.

Bera'm yapıcı eleştiriye can kurban,
sen de öyle yapmışsın,senden alıntı yaptım genel fikrimi yazdım,aman diyim yanlış anlama,selametle canım kardeşim.

Fatih Özkan
31.05.2016, 10:35
Off off ulan of!
Şu eleştirileri gördükçe benim bile bırakıp gidesim geliyor.
Başka neylesin ?

S.ÖZKAN
31.05.2016, 10:39
Ne Yattara'nın ne Trabzonspor'un ne Trabzonspoluların ne de Trabzon şehrinin Şikeci Acun'un kıytırık saçma boş programından gelecek maddi manevi hiçbir şeye ihtiyacı yok.

Bu dandik programa sms atmak için harcanan parayı Trabzonspor için TSClub larda harcasak çok daha iyi olur yada Mehmetçik Vakfı Çocuk Esirgeme Kurumu benzeri toplum yararına çalışan kurumlara harcayabilir.

Ama Trabzonsporluların bir kısmı buna başkanımızda dahil tercihini bu programa sms atmaktan yana kullandı diye gereksiz yere sert eleştirilerde bulunacak değilim.

Çünkü hepimiz zaman zaman boş işlerle uğraşıyoruz.Boşverin takılmayın bunlara.

Adem Akyüz'
31.05.2016, 10:52
Yattara twiti bence de biraz gereksiz olmuş ama ortada infial yaratacak bir durum da yok. Ayrıca başkanın böyle taraftarın gündemini takip etmesi de hoşuma gidiyor açıkçası :)

Mehmet Cihan Kocaman
31.05.2016, 11:03
Niye gereksiz olsun anlamıyorum adam istediği gibi kullanır şahsi hesabını size ne?
Nasıl bir camiayız anlamıyorum.

DarkBlooD
31.05.2016, 11:21
Destek olunup ayağa kalkınması gereken şu zamanlarda , adam eleştirecek şey bulamayıp nerdeyse wc adabını eleştirecek düzeyde ve bu tipler kendine taraftar diyor ...

Size ne yahu size ne ?

Oğuz ZEYTİN
31.05.2016, 11:24
Açıkçası bu sayfaya eleştirel bir iki şey yazmaya çekiniyorum. Sadece şu kadarını belirteyim, inşallah sezon başlamadan rüzgar tersine dönmez.

Mollasalihoğlu
31.05.2016, 11:32
Açıkçası bu sayfaya eleştirel bir iki şey yazmaya çekiniyorum. Sadece şu kadarını belirteyim, inşallah sezon başlamadan rüzgar tersine dönmez.

Eleştirinin senini gibi kişilerden gelmesi sünnet değil farzdır bence Oğuz.

Bir an evvel yazsan keşke merak ettim. :)

Mollasalihoğlu
31.05.2016, 11:32
Ya hu belki de başkan Yattara elenirse, tam da transfer döneminde takıma dönmeye kalkar diye endişelenmiş olamaz mı? :)

Ortaları fena değildi Yattara'nın :D

cewat
31.05.2016, 12:10
Eleştiren de hak verip savunmaya çalışanlar da hata yapıyor. En başta eleştirenler hatalı tabii.

Muharrem USTA veya herhangi bir başkan sosyal ağ hesabından yazdığı şey için kimseye bir şey sormak zorunda değil. Ha keza yaptığının yanlış olmakla uzaktan yakından alakası da yok. Adam Trabzonspor için ''değer'' olan bir kişiyi basit bir hamle ile onore ediyor. Ki bu kişi sürekli Trabzonspor diye bağırarak takımı milyonlarca kişinin izlediği programlarda yüceltmeye çalışıyor.

Korumaya çalışan arkadaşlar da fazla sert üsluplar kullanıyorlar. Tabii ki koskoca kulübümüzün başkanına 3 kuruşluk insanların ağıza alınmayacak sözler söylemesi beni de rahatsız ediyor ve bende bir kaç kez dile getirdim twitter ve facebook gibi mecralarda bu adamların yorumlarının temizlenmesi gerektiğini ancak çözüm bu üsluplara yada bilmişliklere karşı aynı şekilde cevap vermek değildir. Destekliyoruz, hak veriyoruz, yanındayız diyerek de güçlü bir kanat olduğumuzu belli edebiliriz.

Netice olarak benim şahsi düşüncem; konusunun uzamaması gereken bir muhabbette fırsatçı ve eyyamcı bir kaç kişi tarafından boş bir kargaşa yaratıldı ve çoğu taraftar o sinirle olumlu yada olumsuz yorumlarla birbirine girdi. Bu şekilde fevri yapıcılıktan uzak olduğumuz sürece de uzun vadeli başarılar yaşayacağımıza inanmıyorum. Önce kendimizi değiştirmemiz gerekiyor.

Not: Forumdan kimseyi kast ederek yazmadım, sosyal medya denilen ucube mekanlarını okuyup geldikten sonra buraya yazma ihtiyacı duydum sadece.

selcuk
31.05.2016, 12:38
Ne Yattara'nın ne Trabzonspor'un ne Trabzonspoluların ne de Trabzon şehrinin Şikeci Acun'un kıytırık saçma boş programından gelecek maddi manevi hiçbir şeye ihtiyacı yok.

Bu dandik programa sms atmak için harcanan parayı Trabzonspor için TSClub larda harcasak çok daha iyi olur yada Mehmetçik Vakfı Çocuk Esirgeme Kurumu benzeri toplum yararına çalışan kurumlara harcayabilir.

Ama Trabzonsporluların bir kısmı buna başkanımızda dahil tercihini bu programa sms atmaktan yana kullandı diye gereksiz yere sert eleştirilerde bulunacak değilim.

Çünkü hepimiz zaman zaman boş işlerle uğraşıyoruz.Boşverin takılmayın bunlara.
yattara konusunda okadar emin olmazdim
adam koca köy gecindiriyor, ihtiyaci yoksa bu sacmaliga neden alet olsun

Cihad Varlı
31.05.2016, 12:41
Bırak git başkan, bu taraftar profiliyle uğraşılmaz. Al kahveni çayını, gir toplantılarına bak keyfine.

El Cordobes
31.05.2016, 12:47
twitter ve facebook hesabım yok ama bu mecranın yönlendirme gücü ve etki ettiği kitlenin büyüklüğünün farkındayım. kulüple bağlantılı kişilerin paylaştıklarını genelde burdan takip ediyorum. benim de gereksiz gördüğüm paylaşımlar oldu ama sonuçta kişilerin şahsi hesapları diyecek lafımız yok.

benim kırıldığım nokta şu: kulübü temsil edenlerin beşiktaşa tebrik, ş.ligi final bileti ve oradaki videolar, başka kullanıcılarla goygoy muhabbeti, yattaraya destek paylaşımı filan yaparken keşke 7 ve 6 yediğimiz maçlardan sonra ufak bir özür veya bir gönül alma şeklinde de paylaşımlar yapabilselerdi.

not: 7 ve 6 yemek içime çok oturdu ve halen daha bu konuyla alakalı herhangi bir özür açıklaması olmaması(bir tek okay özür dilemişti.) sorumlu olduğu düşünülen futbolcu veya yöneticinin cezalandırılacağına dair bir işaret göremememiz, kulüp tarihine geçen bir olayda bu kadar aktif kullanılan sosyal medyada bile suskunluğun tercih edilmesi bir taraftar olarak beni değersiz ve kaale alınmayan biri gibi hissettirdi.

Mehmet Cihan Kocaman
31.05.2016, 12:53
Yapıcı bir şekilde eleştirene, eleştiri kavramının anlamını bilerek eleştirenlere hiç lafım yok. İsim vererek konuşayım, Oğuz abinin eleştirilerini hep keyifle okurum, çoğunlukla da hak veririm. Keşke herkes öyle eleştirse, can kurban. Ama başkan şahsi hesabından Yattara'ya destek verdi diye "vizyon" deyip vurmaya çalışanlar, bırak Yattara'yı kulübü kurtar diye acımasızca eleştirenler var. Hiç de azınlık değil bu tipler. Aksine bizden fazla olduklarını düşünüyorum ve divan ve kongre üyelerinin önemli bir bölümünün de aynı kafada olduğunu düşünüyorum. Durum böyle olunca camia'nın önemli bir bölümünden tiksiniyorum, malesef bizden daha fazla söz sahibi bu insanlar.

S.ÖZKAN
31.05.2016, 13:20
yattara konusunda okadar emin olmazdim
adam koca köy gecindiriyor, ihtiyaci yoksa bu sacmaliga neden alet olsun

Doğrusunu söylemek gerekirse bu dandirik program umurumda bile değil ömrümde bir kere izlemedim.

Trabzonspor taraftarının yada Muharrem Usta'nın bu programla ilgilenip ilgilenmediği de umurumda değil.

Bence yine de Yattaranın ihtiyacı yoktur.

O yüzden kim oy atmış atmamış beni zerre bağlamıyor.BU YÜZDEN TEK KİMSEYİ ZERRE ELEŞTİRECEK DEĞİLİM.

Muharrem Usta'nın seçildiği kongrede Trabzonspor için en iyi kim olur diye aylarca düşündüm onlarca kişiyle konuştum ve OYUMU MUHARREM USTA'ya VERDİM.

Bugün olsa seçim yine oyumu Muharrem Usta'ya veririm.

only ts
31.05.2016, 13:40
herkes ACUNU nasil daha fazla zengin ederim, bunun derdine dusmus..

ben hayatimda hic survivor denen yarismayi izlemedim. ne kaybettim ?

Adem Akyüz'
31.05.2016, 13:42
Kulüpte çalışan personele 1 aylık mecburi izin yazılmış ve bu şekilde bir "Feda" yapılmış..

Ekonomik durumumuzun ne kadar kötü olduğunun farkındayım ama bunu çözmek için işe garibandan başlamak bana çok mantıklı gelmiyor. Bu personellerin 1 aylık toplam maaşı bir futbolcunun maaşı kadar bile değildir belkide.. Zaten bir çoğu muhtemelen asgari ücretle çalışıyordur..

Bir de bunun Feda olarak sunulması var tabi. İmza atanların kaçı isteyerek bu "feda"yı yapmıştır acaba? Bence bir elin parmaklarını geçmez.

selcuk
31.05.2016, 13:55
Kulüpte çalışan personele 1 aylık mecburi izin yazılmış ve bu şekilde bir "Feda" yapılmış..

Ekonomik durumumuzun ne kadar kötü olduğunun farkındayım ama bunu çözmek için işe garibandan başlamak bana çok mantıklı gelmiyor. Bu personellerin 1 aylık toplam maaşı bir futbolcunun maaşı kadar bile değildir belkide.. Zaten bir çoğu muhtemelen asgari ücretle çalışıyordur..

Bir de bunun Feda olarak sunulması var tabi. İmza atanların kaçı isteyerek bu "feda"yı yapmıştır acaba? Bence bir elin parmaklarını geçmez.
18 milyon tl yillik gider

asgari ücret kazanan yok zatende, en alt tabaka bildigim bu uygulamada yok

bkandil
31.05.2016, 13:55
Sosyal medya kullanmamanın böyle iyi yanları da varmış. Yattara mevzusunu şimdi öğrendim. Adam kendince bir şey yazmış, gayet normal.

Eleştirilebilecek başka şeyler varken neden böyle basit konulara takılıyoruz, onu da anlamıyorum...

Bir de kendimce ilave yapayım;

Bu başlık seçim sürecinin sonunda tebrik v.s. amaçlı açılmıştı. Fakat şimdilerde başkanı/yönetimi eleştiri başlığına dönmüş. Yönetime yönelik eleştirilerle ilgili bir başlık var ve bildiğim kadarıyla Sadri Şener döneminden beri eleştiriler için o başlık kullanılıyor. Bu durumda bu başlık iyice maksadının dışına çıkıp Muharrem Usta ve/veya yönetimine özel eleştiri başlığına dönmeden bu başlığı sonlandırmakta fayda var. Eleştiriler ilgili başlıktan devam etmeli diye düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
31.05.2016, 14:02

Başkan'la yaptığımız görüşmede %30-40 fazlalık olduğunu, maaşlarda indirime gidildiğini ve indirimin büyük kısmını asgari ücretlilere değil yüksek maaşlılara yaptığını, bu sayede adam çıkarma hususunu şimdilik ertelediğini söylemişti.

Yani dışarıdan bakınca ben de senin gibi görüyorum Adem, ama başkan onların hakkını da elinden geldiğince savunuyor gibi geldi bana.

SEDER
31.05.2016, 14:13
ben yattara konusundaki eleştirilere katılmıyorum. marka değerine katkı yaptığını düşünüyorum yattaranın. ister kabul et ister etme, prime time da 7 den 70 e herkes bu programı hem de haftanın 5 günü izliyor. rayting rekorları kırıyor. her olay Twitterda tt oluyor sayfalarca sosyal medyada konuşuluyor. böyle bir platformda yattara dediğimiz adamın iki lafından biri "bize her yer Trabzon".

Sırf yattara var diye Trabzonspor'a sempati kazandım yazılı twitler dolu.
hem bu acun düşmanlığı neyin nesi. adam fenerli diye düşman mı olmak lazım. geçen gün herkes hangi takımı tutuyor diye sorduğunda 14 15 kişiden bir tanesi Trabzonspor diye elini kaldırdı oda yattara idi. yunus günce denen zevat akçaabatlı olmasına karşın kartal pençesi hareketi yaptı. içimizdeki yunus güncelere inat dışımızdaki yattaraları desteklemeliyiz..

birde acuna para kazandırmamak diyoruz ya: tv8 yan ekrandan kullan oyunu bütün gelir işitme engellilere harcanıyor.. yani demem o ki senin benim bir kaç oyuna ihtiyacı yok adamın..

Bera B.
31.05.2016, 14:21
Ben çoğu renktaş gibi Yattara delisi değilim,2 sene takım için oynadıysa 5 sene trübüne oynayıp TS nin ekmeğini yediğini düşünürüm,ama yine de severim,bizim uşak çünkü,adam 61 ile Hamsi ile mücadele ediyor acun alcağının yarışmasında,ve bu ülkede Yattara deyince akla TS geliyor,hemde sempati ile, hal böyle olunca TS başkanının Yattaraya destek istemesi kadar doğal ve insani bişi olamaz diye düşünüyorum ben. Ayrıca destek istemese bu seferde başkanın dünyadan haberi yok niye sahip çıkmaz kendi adamına diyecekti o zihniyet.

Bera'm yapıcı eleştiriye can kurban,
sen de öyle yapmışsın,senden alıntı yaptım genel fikrimi yazdım,aman diyim yanlış anlama,selametle canım kardeşim.

Yok abi estağfurullah ne yanlış anlaması. Zaten çok farklı düşünmüyoruz. İlk gördüğünde insan biraz yadırgamıyor değil ama sonuçta adamın kişisel hesabı. İstediği gibi kullanabilmeli.

Kamil Çakmak
31.05.2016, 14:21
Ne kadar boş eleştiriler var yahu. Dün akşamdan beri bitmedi gitti. Başkan Yattara için twit atmışda vizyona yakışmamışta. Muhalefet olmak beğenmemezlık eleştirmek tavan yapmış vesselam.

Acun, Şikeciler için abuluculuık yapmış ona para kazandırmak ahmaklığa kadar gitmiş. Acunun da 2,5 tl ye çok ihtiyacı var ya!

Eee Ülker in malını niye alıyorsun o zaman.? Yapı kredi bankası ile neden çalışıyorsun? Arçelik Beko marka ürünlerini neden alıyorsun sayın çok bilmişler. Nıhat özdemirin yaptığı yoldan niye geçiyorsun.?

2010-2011 şamp. kupan para sayma makınalarının yan odasında duruyor. Neden %70 oy veriyorsun renktaşım.

Hayatınız riv riv riv.

Adem Akyüz'
31.05.2016, 14:27
18 milyon tl yillik gider

asgari ücret kazanan yok zatende, en alt tabaka bildigim bu uygulamada yok

Başkan'la yaptığımız görüşmede %30-40 fazlalık olduğunu, maaşlarda indirime gidildiğini ve indirimin büyük kısmını asgari ücretlilere değil yüksek maaşlılara yaptığını, bu sayede adam çıkarma hususunu şimdilik ertelediğini söylemişti.

Yani dışarıdan bakınca ben de senin gibi görüyorum Adem, ama başkan onların hakkını da elinden geldiğince savunuyor gibi geldi bana.
inşallah dediginiz gibidir abiler :)

S.ÖZKAN
31.05.2016, 14:54

Başkan bize kulüpte personel fazlalığı olduğunu aslında işten çıkarma yapmaları gerektiğini ama bunu yapmadıklarını asgari ücretli ve buna yakın ücret alan personelden herhangi bir fedakarlık istemediklerini sadece yüksek ücretli personelden fedakarlık istediklerini söyledi.Yani başkan ve yönetim iyi niyetli davranıyor.

bahadır2561
31.05.2016, 21:24
Başkanım umarım yanlış yapmazsınız (Yumlu sözleşme meselesi)

Ahmet Başkaya
31.05.2016, 21:49
Cidden Türkiye için fazla bir insan kendisi. Türkiye entellektüelliğine fazlayken haliyle Trabzon'a 5 kat falan fazla geliyor.

Adamın kendi twitter hesabı var yahu. Dilediğini paylaşır her paylaştığı şeyden eleştiri, anlam çıkarmak sadece bizim millete has. Adam Yattara'yı sevip oy isteyemez mi? Kulubün parasıyla oy atmıyor ya. Abd Başkanı Obama'nın twitter ve eşinin snapchat adresini takip edin derim. Bunlar da insan sizin gibi yeyip içip tuvalete falan gidiyolar. İstiyosunuz ki sadece Trabzonspor için çalışsın karısıyla falan gezmesin Televizyon programı falan izlemesin hep Trabzonspor.

Adam zaten Trabzonspor için yatıp kalkıp uğraşıyor ve emin olun Trabzonspor tarihinin en akıllı ve büyük düşünen başkanına sahibiz. Trabzonspor'un belki gelmiş geçmiş en sevilen oyuncusu için oy istemesi niye bu kadar zorunuza gidiyor? Cidden hastalıklı bir ruh haline sahip çok renktaş var. Bir de bunun üzerinden vizyonsuzluk eleştirisi yapmış :)

gurur6134
01.06.2016, 00:01
Elestirenlerin bazilari sirf elestiri olsun diye elestirirken savunanlarin bazilarida sirf savunmak icin konusuyor..orta yolda hakkaniyetden ayrilmadan yorum yapan bir elin parmaklarini gecmiyor.iste kaybetmemizin, buyuk resimden uzaklasmamizin asıl sebebi bu..sevdikmi tam seviyoruz nefret ettikmi tam ortasi yok malesef bizim camiada..

DeAgLeMaNyAq
01.06.2016, 01:02
Usta Divan'da bu yılki zararımızın tahmini olarak 45 milyon euro olduğunu ancak UEFA ile yaptığımız anlaşma gereği bunun 20 milyon euro olması gerektiğini aksi halde 2 yıl ceza alacağımızı söyledi. Buraya kadarını anladık ama çözümü tam olarak söylemedi. İlk denetlemede ceza alırsak yaptıkları anlaşmanın da hükmü kalmayacak. Bu arada izleme süreci alan bir kulüp süre tamamlanmadan ceza almaz diye bir durum da yok. Nitekim GS'nin izleme süresinin bitmesine 1 yıl varken gidişiniz olumlu değil diyip ceza verdiler...

Külünkoğlu
01.06.2016, 08:07
Bir kısım arkadaşlar Başkan Muharrem Usta'yı TV8 Yattara olayından dolayı eleştiriliyor bir kısım arkadaşlarda savunuyor.

Eveleyip gevelemeye lafı dolandırmaya gerek yok.

2010-2011 sezonu sonrası fenerbahçe'ye milyonlarca dolar sponsor olmuş bir başkan'dan bahsediyoruz.

Muharrem Usta'nın sandığınız yada olmasını istediğiniz gibi bir kriteri yok, anlayalım artık bunu.

Acunmuş falanmış filanmış geçiniz bunları, yan yol ile ne uğraşıyorsunuz otobandan gişelere direk bağlantı var göz göre göre...

Uğur_Dmrtrk
01.06.2016, 09:08
Ne kadar boş eleştiriler var yahu. Dün akşamdan beri bitmedi gitti. Başkan Yattara için twit atmışda vizyona yakışmamışta. Muhalefet olmak beğenmemezlık eleştirmek tavan yapmış vesselam.

Acun, Şikeciler için abuluculuık yapmış ona para kazandırmak ahmaklığa kadar gitmiş. Acunun da 2,5 tl ye çok ihtiyacı var ya!

Eee Ülker in malını niye alıyorsun o zaman.? Yapı kredi bankası ile neden çalışıyorsun? Arçelik Beko marka ürünlerini neden alıyorsun sayın çok bilmişler. Nıhat özdemirin yaptığı yoldan niye geçiyorsun.?

2010-2011 şamp. kupan para sayma makınalarının yan odasında duruyor. Neden %70 oy veriyorsun renktaşım.

Hayatınız riv riv riv.

katılıyorum..boşa zaman kaybı..Acun'dan haz etmesem de büyütülecek,kavga edilecek bir mevzu değil..

Anıl C
01.06.2016, 09:19
Son secimlerde sülalesi, kendisi akpye, mhpye, chpye oy vermis insanlar gelmis burda Usta'yi elestiriyo.
Te Allahim ya.

Faik Yılmaz
01.06.2016, 09:39
Trabzonspor Taraftarı....

Takımını yüceltmek istiyorsan Survivor'da Yattara'ya oy atmanın inan ki bize bir faydası yok....

İmkanın var ise üye ol.... ( 560 tl -5 taksit....)

Ona imkanın yok ise forma al.... (100-200 tl arası )

Ona imkanın yok ise Trabzonspor Dergisi al ( 10 tl)

Ona imkanın yok ise bileklik al.... ( 3-5 tl )

Ona imkanın yok ise sosyal medyadan ( facebook , twitter ) takımını beğen arkadaşlarına tavsiye et takımın marka değerini artır...

Onada imkanın yok ise dua et......

Anıl C
01.06.2016, 10:02
...

adiloş bebe
01.06.2016, 11:22
http://www.milliyet.com.tr/ersun-yanal-dan-futbolculara-sakal-trabzonspor-2255134-skorerhaber/
haberin doğruluğu nedir bilemiyorum ama sallama haberse ki bence sallama bu istanbul basınına iyi bir protesto yapılmalı. Adamlar nasıl karıştırsak Trabzonsporu diyemi uğraşıyorlar ne

Oğuz ZEYTİN
01.06.2016, 11:30
Trabzonspor Taraftarı....

Takımını yüceltmek istiyorsan Survivor'da Yattara'ya oy atmanın inan ki bize bir faydası yok....

İmkanın var ise üye ol.... ( 560 tl -5 taksit....)

Ona imkanın yok ise forma al.... (100-200 tl arası )

Ona imkanın yok ise Trabzonspor Dergisi al ( 10 tl)

Ona imkanın yok ise bileklik al.... ( 3-5 tl )

Ona imkanın yok ise sosyal medyadan ( facebook , twitter ) takımını beğen arkadaşlarına tavsiye et takımın marka değerini artır...

Onada imkanın yok ise dua et......

Merhaba Faik Abi,

"Karşılıksız sevgi"den yola çıkarak dediklerinizin tamamı imkanlar dahilinde yapılabilir. Ancak o zaman kendimizle yüzleşmemiz gerekiyor? Birkaç sorumsuzun yarattığı enkazı toparlamak taraftarın görevi midir?

Nedense kimse diğer konularda hesap soralım veya kuruma yön verelim derdinde değil. Varsa yoksa borç kapatma uğraşı. Para, para, para... Ben forma alayım, peki. Yönetici iş bilmezliğiyle gidip yanlış transfer yapsın. Günahı boynuna, arada cebine indirsin. Sonra "bu adamın ücreti çok gönderemiyoruz", "enkaz devraldık, haydi taraftar forma alsın".

Böyle saçma bir finansman yapısı size normal mi geliyor?

Ligde bir galibiyet tam olarak ne kadardı, 1 Milyon TL mi? Be hey çok bilen sayın yöneticilerimiz, az biraz matematik bilen dahilerimiz... 6-7 yerken aklınıza gelmeyen taraftar şimdi mi hatırlandı? Gidin maç kazanın! Maç kazanın maç, asli işiniz bu! Futbol denilen olgu bu (Temiz kazanalım tabii. Ah bu vurguyu yapmak zorunda bırakanların ...). Kaldı ki en önemli gelir kalemlerinden biri. Bir takım beş ay yatar mı? Hakemler ve arkalarındaki şebekeden yakındık. Yakındık da ne oldu? Onu Salih Dursun tişörtleriyle ve cadde isimleriyle değerlendirdik, öyle mi? Kahramana gel: Takımda istenmeyen adam. Ah ah kocalar kocası Fuzuli, söylemek mi susmak mı?

Yönetici işini yapmasın, hocalar işini yapmasın, futbolcu işini yapmasın (Yapmadıklarını puan tablosundaki yerden rahatlıkla görebiliyoruz)... Bunla ilgili çok güzel tarihi bir örnek var. İsteyene bilahare paylaşırım.

"Trabzonspor'sun sen, forman dördüncü olur" avuntularını yaşadık gördük. "Trabzonspor'sun sen, sahanda 6 yersin sıradan takımdan" gerçekliğiyle ve acizliğiyle yüzleşelim. Kabul edelim demiyorum, sindirelim demiyorum ama yüzleşelim. Görelim hal-i pürmelalimizi...

Başkanlar, yöneticiler trip atabiliyor yeri geldiğinde: "Ben aday olmam". Veya "beni desteklemezseniz sonrası tufan"... Tövbe haşa sanki bulunmaz Hint kumaşları. Olsun; taraftarı her koşulda mutsuz edecekler ve bir de üstüne, "biz battık gel el at da kurtar".

Yeni sloganımız da çağa uygun şekilde şu olsun: Consume, obey, die! Yeni stadyumda da Antisilence'dan Lets Consume çalsın bangır bangır. Loca al, forma al, Lig Tv al, yastıklar çıktı yeni ondan al... Biz alalım da, futbol?

O ki hep futbolun maddi/kapital tarafını konuşuyoruz ve buna Endüstriyel Futbol mu deniyor, her ne haltsa... Ve o ki taraftar artık müşteri: Ee o zaman, rasyonel müşteri işine gelen ürünü talep eder.

Sahada yürüyen gerzeklerin karnını doyurmaya çabalamak ve birilerinin iktidarına (Kulüp içi iktidar) güç yaratmak Trabzonsporluluk değil.

O ki müşteriyiz, önce müşteriyi memnun edecekler. Utanma yok, özür yok... Altı ye, yedi ye... Bir de forma alın çağrısı. Gerçi... Biz duygusal insanlarız, gider koşar alırız. Zaten bir umuda bağlanmak istiyoruz ve o umudun adı hep Trabzonspor olmuş. Karakoç'un Mihriban'ı oldu Trabzonspor bize; bağlamışız sarı saçlarına gönlümüzü, çözülmüyor işte. Koşa koşa gider alırız, merak etmesinler.

Yine de... İki geri zekalı sanal alemde kapışır, derdi bize düşer. İletişim becerisi olmayan çooooook üst düzey yöneticilerin yarattığı büyüde kendimize aptal aşık rolü verip salyaları akıtıp "Bravo be ne posta koydu ama" diyip gururlanırız yok yere. Bize ne yahu bize ne! Şu aylardır sır gibi saklanan ve hep son aşamasına gelinen projeleri anlaşmaları bir duysak... O ki böyle kulübü rahatlatacak müthiş ve eşsiz kaynaklarımız olacak, o zaman neden bu yaygara? Rahat olalım, değil mi?

Herkes arkasına yaslansın. Hiç mi hiç menajer içermeyen (!) scout ekibinin önerip getireceği ve Lucescuvari hocamızın hazırlayacağı hücum futbolu ağırlıklı Zeki Yavrulu, Aatıflı efsane kadroyu beklesin. Akyazı da bitiyor...

Ha Akyazı demişken... Pazar günkü şenliğe katılan çocuklara Avni Aker'i anlatalım. Bu çocuklar efsane de görmedi, kupa da... Uçaklı kombineden önce, Türkiye'nin dört bir yanından Trabzonsporlu çocukları Avni Aker'e getirelim. Aykut'un sakalından, Sefa'nın ihtarnamesinden, sepet gurularının interaktif diyaloglarından, yılın transferi adayı Attamah balonundan daha mı önemsiz kulüp mazisini öğretmek? "Çocuklar dünü öğrenip gururlanır, bugünümüzden ve sorumsuz mirasyedi bizlerden utanır" diye korkuyorsak başka tabii.

NOT: Bunları sırasıyla İbrahim Hacıosmanoğlu, Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu dışındaki isteyen her yandaş, candaş, paydaş, muhalif, vizyoncu, Trabzon'u Trabzon'dan yönetelimci, takımı İstanbul'a taşıyalımcı, gurbetçi, Şenolcu, Ersuncu, Hamici, Tekkesporlucu... (Camianın renkleri say say bitmiyor maşallah. İşte birlik bütünlük bu!) üstüne alıp düşünebilir. Yazının muhatabı o üç kişi değildir.

NOT 2: İstirham ederim, Trabzonsporlu personelin ücretindeki düzeltmeleri şikeci başka bir kulübün kendi tarihinden markalaştırdığı FEDA sözcüğüyle ifade etmekte ısrar etmeyelim. Özgünlük Trabzonspor'u Trabzonspor yaptı. Maşallah Türkçemiz zengindir, bu durumu karşılayacak nice sözcük varken niçin FEDA?

Selametle...

emrex61
01.06.2016, 13:53
FEDA kulağa alıntı yada özenti gibi geliyorsa ozaman bizde sezonumuzun ismini HİBE sezonu diyelim hibe etsinler fazla maaşlar yada borçlar :)

cewat
01.06.2016, 15:09
Oğuz ZEYTİN Hocam genelde yazdıklarınızı müthiş hayranlık okurum. Zira size de elimden geldiğince bunu yansıtmaya çalışırım ( Umursanması ve umursanmaması tabii ki önemli değil ) ama bu sefer çoğu söylediğinize katılamıyorum. Kısmen haklısınız vaat edilenler içerisinden daha doğru düzgün bir şey görmedik. Ancak farkındayız ki önceki dönemden geriye kalanı toparlamak öyle kolay değil ve ilk bu vaatler verilirken de yarısının yapılamayacağını hepimiz dile getirmiştik.

Ben sizin çok sinirli olarak özellikle 6 aylık son dönemi değerlendirdiğinizi görüyorum ama açıkçası başkasından okusam art niyet hissederdim. Biraz daha zaman tanıyın lütfen bu kadar sert konuşmadan önce. Adamların neticede 6 aylık sürede ekonomi yüzünden neler çektiklerini az çok takip edebiliyoruz. Devre arasına kadar bekleyip sonra tam olarak analiz yapalım ancak şuan çok çok erken.

Not: Yazının sonunda muhatapları sıralamışsınız ancak bahsettiğiniz konuların hep yeni yönetim dönemine ait söylemler..

artvints
01.06.2016, 15:14
trabzonspor taraftarı öyle ekonomik olarak her durumda klübü ihya eden bir taraftar topluluğu değil zaten. takım top oynamayınca anında stadı boşaltır, formaları depolarda bırakır. güzel forma çıkmazsa genel olarak satın almaz. burada karşılıklı bir ilişki var. şimdi klübü toparlamak için bence güvenirliliği yüksek bir başkan fedakarlık istiyor. istemeyen yine destek çıkmaz zorla değil sonuçta.

DarkBlooD
01.06.2016, 17:04
Çoğu zaman buradaki yazıları okuduğumda , taraftarın , Trabzonsporun başarısını istediğine inanmak çok zor oluyor ...

Taraftara neden 12. adam dendiği hakkında hiçbir fikrimiz yok gibi ... 12. adam her olumsuzlukta külübü ve takımı tökezlettikten sonra ne anlam taşıyor ? Sahada 11'in her birinden başarı bekliyoruz ve herhangi biri kötü oynayımca en acımasız eleştirileri yapmaktan geri kalmıyoruz ... Peki biz 12. adam olarak bizden beklenen şekilde başarılımıyız ? Neden suçu başkasında arıyoruz ki ?

Neymiş , başarısız olunmuş , 6 gol yenmiş , 7 gol yenmiş , maç başı milyonlar alınamamış evet bunu hepimiz biliyoruz bu sahadaki 11'in başarısızlığı ... Peki 12. adam görevini yapıyor mu , yıl boyu kaç forma alınmış , kaç maçta stadı doldurmuş , kaç kombine alınmış , bu kötü zamanda ne şekilde destek olunmuş , yeni gelen yönetime ve hocaya ne kadar destek olmuş ?

Maşallah ; hep bize hep bize , hep biz haklıyız , hep biz eleştiririz , bütün kötülük odakları hep başkaları , hep hatayı başkaları yapar ... Biz hep haklıyız , her türlü eleştiriyi yapma hakkı da bizimdir ...

Bize lazım olan yeni yönetim , yeni stad veya yeni topçular değil , bize lazım olan yeni taraftar , birlik olmayı bilen , her şartta kulübu destekleyen , vazgeçmeyen , stadı kötü oynarken dahi dolduran , heycanını kaybetmeyen , takımını korkutmak yerine cesaretlendiren , maddi ,manevi varlığını kulübe ve rakiplere hissettiren güçlü bir taraftar kitlesi lazım ... Veyahut bügün ki taraftar anlayışımızdan uzaklaşıp gerçek anlamda taraftar olmamız gerekiyor ...

Nasıl ki yönetimden , hocadan ve futbolculardan başarı beklliyoruz , taraftarlarında da başarılı olması zaruridir , ne zamanki TSclup lar satış rekoru kırar , ne zamanki bilet satışları , kombine satışları , loca satışları rekor kırar , ne zamanki stadın doluluk oranları ve oradan yükselen sesler takıma itici güç olmaya başlar o zaman o zaman taraftar olarak bizlerde başarılı oluruz ... Velhasıl başarılı olmayı en önce taraftarın istemesi lazım ve bu uğurda gerekeni en önce taraftarın yapması gerekir ... Gerekeni yapmayıp başarılı olmayı beklemek ay yüzeyinde horon oynamak gibi birşey , ilerde bir gün belki o horonu oynarız ama şimdilik hayal ...

Umarım taraftarlar olarak , başkalarından beklediğimiz gibi bizlerde başarılı olabiliriz ...

Herkese saygılar ...

Oğuz ZEYTİN
01.06.2016, 18:32
Degerli cewat ,

Umursamamak gibi bir izlenim biraktiysam üzülürüm. Farkinda olmadan yanlis bir davranisim olduysa kusura bakma.

Diger yazdiklarina saygi duyarim. Herkesin fikrine duydugum gibi... Sahsen teblig, propaganda, fanboyluk vb. vazifem yok. O yuzden bagimsiz ve ozgurce okuyup yazdigima emin olabilirsin. Kongreden once de boyleydi, simdi de... Trabzonsporluluk disinda bir sifati kendime zul sayarim. Bunu hakkimdaki kotu niyet suphenize istinaden belirtme ihtiyaci hissettim.

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 19:37
Transfer başlığına yazdım buraya da yazayım.

Radikal kararlar alacağız diye konuşup kiralık olan Marin'e ve zavallı Fatih Atik'e plaketi ninemde verir. Nerede profesyonellik? Kurumsallık? Bosingwa'nın sözleşmesi bitti uzatacak mısınız uzatmayacak mısınız ? Mustafa denen kişiliğin sözleşmesi bitmiş neyi bekliyorsun sözleşme yenilemeyeceğiz demek için? Akakpo kimdir ki takımda kalacak? Açıklanabilir şeyleri açıklayıp bizleri aydınlatmaları lazım Başkan işin bokunu çıkarmaya başladı yanlış yapıyor.

Ahmet Aksu
01.06.2016, 19:52

Radikal kararlar alacağız diye konuşup kiralık olan Marin'e ve zavallı Fatih Atik'e plaketi ninemde verir. Nerede profesyonellik? Kurumsallık? Bosingwa'nın sözleşmesi bitti uzatacak mısınız uzatmayacak mısınız ? Mustafa denen kişiliğin sözleşmesi bitmiş neyi bekliyorsun sözleşme yenilemeyeceğiz demek için? Akakpo kimdir ki takımda kalacak? Açıklanabilir şeyleri açıklayıp bizleri aydınlatmaları lazım Başkan işin bokunu çıkarmaya başladı yanlış yapıyor.

bu taraftar potansiyeli ile yönetimlerin işi çok zor çok..
sabredin 2-3 ay daha bari. zaten böyle sizin gibi düşünenlerden dolayı başkan dayanmaz bu kulübe hemde böyle bir başkan..

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 19:55
bu taraftar potansiyeli ile yönetimlerin işi çok zor çok..
sabredin 2-3 ay daha bari. zaten böyle sizin gibi düşünenlerden dolayı başkan dayanmaz bu kulübe hemde böyle bir başkan..

Bu taraftar potansiyeli derken?

Ahmet Aksu
01.06.2016, 19:56

bilemem

Ali Yıldız
01.06.2016, 19:59

Kime göre , neye göre yanlış yapıyor.
Bence çok dogru yolda umarım yolundan sapmaz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 19:59
bilemem

Sen beni ne kadar tanıyorsun 2 senedir yazdıklarımı ne kadar takip ediyorsun da bu kanıya vardın? Başkana en çok destek verenlerden biriyim yanlış yaptığı şeyi söyleyemeyecek miyim? Neyi bilemezsin? Konuşma tarzına dikkat et kendi taraftarlık profiline bak sen. Sabredilecek şeylere senden bile çok sabretmişimdir emin ol yazdığımı iyi anla.

sefayasin
01.06.2016, 20:01
mustafa yumlunun sözleşmesi 30 haziran 2016 tarihinde sona eriyor. Yani sözleşmesi henüz bitmemiş , acele edilecek bir durum yok. Yumluyu göndermek en kolayı asıl sorun diğerleri

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 20:01
Kime göre , neye göre yanlış yapıyor.
Bence çok dogru yolda umarım yolundan sapmaz.

Bana göre yanlış yapıyor sebeplerini yazdım. Fikrine saygı duyarım düzgün şekilde belirttiğin için sağol.

Ahmet Aksu
01.06.2016, 20:02
Sen beni ne kadar tanıyorsun 2 senedir yazdıklarımı ne kadar takip ediyorsun da bu kanıya vardın? Başkana en çok destek verenlerden biriyim yanlış yaptığı şeyi söyleyemeyecek miyim? Neyi bilemezsin? Konuşma tarzına dikkat et kendi taraftarlık profiline bak sen. Sabredilecek şeylere senden bile çok sabretmişimdir emin ol yazdığımı iyi anla.

eleştir tabi bende eleştiriyorum ama biraz ağıra kaçmış eleştirin. ayrıca seni tanımıyorum yazından yola çıkarak yorum yapıyorum. iyi işte sabretmişsin biraz daha sabredelim sonra olmazsa hep beraber ağır eleştiriler yapalım.

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 20:05
mustafa yumlunun sözleşmesi 30 haziran 2016 tarihinde sona eriyor. Yani sözleşmesi henüz bitmemiş , acele edilecek bir durum yok. Yumluyu göndermek en kolayı asıl sorun diğerleri

Transfermarkt'a değil Tff lisanslarına bakmak gerekiyor. Yumlu'yu göndermek kolay olsaydı çoktan göndermişlerdi. Dün milletvekilinin biri twit atıyor bu takımda kalmalıdır gönderirsek değerlerimize yazık olur diye. Başkan bundan bahsediyordu işte beni kimse aramasın etmesin derken. Elini masaya vurup radikal kararlar almalı bazı şeyleri açıklamalı onu desteklediğim için söylüyorum bunları yoksa umurumda olmazdı.

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 20:08
eleştir tabi bende eleştiriyorum ama biraz ağıra kaçmış eleştirin. ayrıca seni tanımıyorum yazından yola çıkarak yorum yapıyorum. iyi işte sabretmişsin biraz daha sabredelim sonra olmazsa hep beraber ağır eleştiriler yapalım.

Yazımdan yola çıkarak yorum yaparak yanlış yapıyorsun daha dikkatli olursan sevinirim. Dediğim gibi sabredilecek şeylere emin ol sabrediyorum ama başkan belirttiğim konuda yanlış yapıyor ve bu konuda eleştiriyi 1 Haziran tarihiyle hak ediyor.

Ahmet Aksu
01.06.2016, 20:09
Transfermarkt'a değil Tff lisanslarına bakmak gerekiyor. Yumlu'yu göndermek kolay olsaydı çoktan göndermişlerdi. Dün milletvekilinin biri twit atıyor bu takımda kalmalıdır gönderirsek değerlerimize yazık olur diye. Başkan bundan bahsediyordu işte beni kimse aramasın etmesin derken. Elini masaya vurup radikal kararlar almalı bazı şeyleri açıklamalı onu desteklediğim için söylüyorum bunları yoksa umurumda olmazdı.

tff sitesine baktım orada da 31 mayıs yazıyor. bana kalırsa yumlu gidici değil.(ne kadar istemesemde) ayrıca milletvekilinin futbolcu kararları ile ilgili yorumu çok ilginç. transfer dönemi tam olarak 9 unda mı başlıyor zaten o zamana kadar sessiz kalınırsa kalmış demektir.

Ali Yıldız
01.06.2016, 20:10
Bana göre yanlış yapıyor sebeplerini yazdım. Fikrine saygı duyarım düzgün şekilde belirttiğin için sağol.
Biz Trabzonspor taraftari olarak bir önceki baskana sabrettiysek mevcut başkan da bu şansı hakediyor. Adamin elinde dediginiz gibi yumlu, sefa, akakpo, ozer, ishak, ndoye, yatabare, aykut, bu futbolcularin taliplisi yokken elinden cikaramazken , transferi nasil yapsin nereye yapsin , ilk once bu adamin elinin rahatlamasi lazim , az sabir .
Sahsim adina seneye mücadeleci bir kadro izleyecegimden umitliyim . Bence sizde sabredin.

Ahmet Aksu
01.06.2016, 20:13
Yazımdan yola çıkarak yorum yaparak yanlış yapıyorsun daha dikkatli olursan sevinirim. Dediğim gibi sabredilecek şeylere emin ol sabrediyorum ama başkan belirttiğim konuda yanlış yapıyor ve bu konuda eleştiriyi 1 Haziran tarihiyle hak ediyor.

gerçekten başkanın işi şuan çok zor. tüm konular üst üste bindi tamam verdiği söylediği sözler konular var. hatta bende eleştiriyorum ve başka takımdan arkadaşlar da benle dalga geçiyor sizin başkan anca lafta diye ama biraz eli rahatlarsa eminim iyi işler yapacaktır. dedikleri lafta kalırsa da gider.

bach72
01.06.2016, 20:20
Trabzonspor'un geleceği alt yapılarında bulunan gencecik çocuklardır.Yeter ki bu çocuklar konunun uzmanı olan kişilerce bedensel ve mental gelişimleri sağlansın.Trabzonspor öze döndükçe başarılara yelken açacaktır.Ama sabırlı olmak lazım.Transfer yapacak durumumuz yok.Gençlere güvenip yolumuza devam etmeliyiz.Transfere fuzuli para falan harcanmasın.O ayırdıkları 20 milyon euroyu alt yapıya harcasınlar.5 yıl sonra meyvelerini alırız.Belki önümüzeki 2-3 sezon ligde tutunma mücadelesi veririz ama 5 yıl sonra 70'lerin ruhuyla üç sülük ve destekçilerine kafa tutmaya başlarız.

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 20:21
tff sitesine baktım orada da 31 mayıs yazıyor. bana kalırsa yumlu gidici değil.(ne kadar istemesemde) ayrıca milletvekilinin futbolcu kararları ile ilgili yorumu çok ilginç. transfer dönemi tam olarak 9 unda mı başlıyor zaten o zamana kadar sessiz kalınırsa kalmış demektir.

Zaten eleştirimin sebepleri bu işte bak sende söylüyorsun :) .

Biz Trabzonspor taraftari olarak bir önceki baskana sabrettiysek mevcut başkan da bu şansı hakediyor. Adamin elinde dediginiz gibi yumlu, sefa, akakpo, ozer, ishak, ndoye, yatabare, aykut, bu futbolcularin taliplisi yokken elinden cikaramazken , transferi nasil yapsin nereye yapsin , ilk once bu adamin elinin rahatlamasi lazim , az sabir .
Sahsim adina seneye mücadeleci bir kadro izleyecegimden umitliyim . Bence sizde sabredin.

Mevcut başkanı en çok destekleyenlerden biriyim zaten siz orayı kaçırdınız sanırım sonuna kadar da destek olacağım mesele o değil. O saydıklarınız arasında Yumlu ve Akakpo'nun dün itibarıyla sözleşmeleri bitti onları elden çıkarmak için ekstra bir şey yapmalarına gerek yok ben bunu anlatmaya çalışıyorum zaten. Eleştiri sebebim bu yani adamların sözleşmesi bitmiş onları açıklayabilirsin Fatih Atik'le Marin'e verdiğin gibi plaket verip başarılar dileyebilirsin neyi bekliyorsun? Anlatabildim mi?

gerçekten başkanın işi şuan çok zor. tüm konular üst üste bindi tamam verdiği söylediği sözler konular var. hatta bende eleştiriyorum ve başka takımdan arkadaşlar da benle dalga geçiyor sizin başkan anca lafta diye ama biraz eli rahatlarsa eminim iyi işler yapacaktır. dedikleri lafta kalırsa da gider.

Bunlarda hemfikiriz zaten sorun yok. Sorunu yukarıda anlattım.

Ali Yıldız
01.06.2016, 20:26
Zaten eleştirimin sebepleri bu işte bak sende söylüyorsun :) .

Mevcut başkanı en çok destekleyenlerden biriyim zaten siz orayı kaçırdınız sanırım sonuna kadar da destek olacağım mesele o değil. O saydıklarınız arasında Yumlu ve Akakpo'nun dün itibarıyla sözleşmeleri bitti onları elden çıkarmak için ekstra bir şey yapmalarına gerek yok ben bunu anlatmaya çalışıyorum zaten. Eleştiri sebebim bu yani adamların sözleşmesi bitmiş onları açıklayabilirsin Fatih Atik'le Marin'e verdiğin gibi plaket verip başarılar dileyebilirsin neyi bekliyorsun? Anlatabildim mi?

Bunlarda hemfikiriz zaten sorun yok. Sorunu yukarıda anlattım.

Akakpo zaten kiralık 1461 den yanlis bilmiyorsam bizle bagi yok , illa plaketmi verilmesi lazim içinizi ferah tutun seneye 11 de yumlu yu görmeyecegiz :)

Mehmet Cihan Kocaman
01.06.2016, 20:28

Bu taraftar profili derken şunu demek istemiş.
Yahu kardeşim Mustafa'nın sözleşmesi biteli saatler oldu az sabredin bikaç saat sabredemediniz bir sezon nasıl sabredeceksiniz demek istemiş.
İyi de demiş bence. Bu taraftarla olmaz.

Ahmet Aksu
01.06.2016, 20:28
Akakpo zaten kiralık 1461 den yanlis bilmiyorsam bizle bagi yok , illa plaketmi verilmesi lazim içinizi ferah tutun seneye 11 de yumlu yu görmeyecegiz :)

hadi inşallah transfer yapmış gibi sevinirim..

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 20:29

Uzatacağız falan diyorlar opsiyonu var o yüzden aydınlatmaları lazım taraftar gergin zaten açıklanabilecek şeyleri açıklamaları lazım tek derdim bu. Yumlu 11'de değil kadroda olmaması lazım onun yerine Akbaş olsun altyapıdan başka bir genç olsun sorun yok :) .

Yavuz KÜÇÜK
01.06.2016, 20:32
Bu taraftar profili derken şunu demek istemiş.
Yahu kardeşim Mustafa'nın sözleşmesi biteli saatler oldu az sabredin bikaç saat sabredemediniz bir sezon nasıl sabredeceksiniz demek istemiş.
İyi de demiş bence. Bu taraftarla olmaz.

Sabır mı sınıyorsunuz bu akşam? Yazdıklarımın hepsini okuyun sonra yorum yapın Allah rızası için. Senin gibi taraftarla oluyorsa benim gibisiylede olur rahat ol sen.

Ali Yıldız
01.06.2016, 20:33
Uzatacağız falan diyorlar opsiyonu var o yüzden aydınlatmaları lazım taraftar gergin zaten açıklanabilecek şeyleri açıklamaları lazım tek derdim bu. Yumlu 11'de değil kadroda olmaması lazım onun yerine Akbaş olsun altyapıdan başka bir genç olsun sorun yok :) .

Abi inan , medyada yazılan her haberi yalanlayip taraftari aydinlatmaya calissalar buna yetisemezler, birak ulusal medyayi, yerel medyaya 10 kişilik ekip gerek. Insallah kadroda da olmaz hemfikiriz.

Faik Yılmaz
02.06.2016, 10:21
Mart ayından beri hatta şubat ayından beri bugün yarın diye oyalanıyoruz Stadyum Sponsorluğu konusunda....

Korkarım stadyumla ilgili önemli bir teklif gelmediği ve medyaya yansıyan isimlerin birçoğunun doğru olmadığı yönündeki duyumlarım maalesef doğru.... :(

Çünkü Stadyum neredeyse bitme aşamasına geldi ve hala sponsorlar açıklanmadı ise ciddi teklif yok demektir....

Harun-61
02.06.2016, 10:26
Mart ayından beri hatta şubat ayından beri bugün yarın diye oyalanıyoruz Stadyum Sponsorluğu konusunda....

Korkarım stadyumla ilgili önemli bir teklif gelmediği ve medyaya yansıyan isimlerin birçoğunun doğru olmadığı yönündeki duyumlarım maalesef doğru.... :(

Çünkü Stadyum neredeyse bitme aşamasına geldi ve hala sponsorlar açıklanmadı ise ciddi teklif yok demektir....

Herkes'de ayni kusku :(

cewat
02.06.2016, 10:47
Degerli cewat ,

Umursamamak gibi bir izlenim biraktiysam üzülürüm. Farkinda olmadan yanlis bir davranisim olduysa kusura bakma.

Diger yazdiklarina saygi duyarim. Herkesin fikrine duydugum gibi... Sahsen teblig, propaganda, fanboyluk vb. vazifem yok. O yuzden bagimsiz ve ozgurce okuyup yazdigima emin olabilirsin. Kongreden once de boyleydi, simdi de... Trabzonsporluluk disinda bir sifati kendime zul sayarim. Bunu hakkimdaki kotu niyet suphenize istinaden belirtme ihtiyaci hissettim.

Oğuz hocam siz konuyu yanlış anladınız. Tarafınıza yapmış olduğum yorumlar umursanmış olsa da olmasa da hep olumluydu dedim, yani umursamadınız değil de yorum yapmam ne kadar önemli bir konu, onun bir önemi yok demek istedim. Biraz eksik yazmışım farkındayım ancak bunun sizin davranışınız gibi lanse etmek istemedim. Zira her seferinde ikili iletişimimizde gayet güzel konuşmalar oldu..

Kısacası anlatmak istediğim üstteki yorumu tamamen kalpten yaptığınıza inanıyorum ve art niyet taşımadığınıza emin olduğum halde yazının %90'ına katılmadığımı belirtmek istedim. Tabii ki şahsi düşüncenizdir ve sonsuz saygı duyuyorum. Saygılar..

Kamer'
02.06.2016, 15:04
Demiyim demiyim diyorum da , şu resimde bi gariplik yok mu Allah aşkına :DD

9413

http://trabzonspor.org.tr/tr/yonetim/yonetim-kurulu

sefayasin
02.06.2016, 15:49
Demiyim demiyim diyorum da , şu resimde bi gariplik yok mu Allah aşkına :DD

9413

http://trabzonspor.org.tr/tr/yonetim/yonetim-kurulu
photoshop ile kafayi ekrana bakarmis gibi cevirmeye calismislar. ama sadece yüzü cevirmisler. Bu yüzden ekleme gibi duruyor bunu bildirmek lazım

Anıl C
02.06.2016, 18:02

Basina güvenmedigim icin basina yansiyan isimlerin dogru olup olmadigi zerre umrumda degil.
Keza yönetimden hic kimse yansiyan isimler hakkinda yorumda yapmadi. Cogu da reddedildi hatta.
Sadece sayin Usta önemli markalarla görüsüyoruz dedi.
Ki örnegin Emirates ile anlasildi dedikolari yalanlanipta bize sponspor gelmiyo diye kendini avutan varsa da o da kendi problemidir.

Emirhan Uludüz
02.06.2016, 18:35
Stadyum konusunda önemli teklifler yoksa beklenmesinden yanayım. Beşiktaş mesela 125 milyon dolar civarı bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı vodafone ile.

zafer6161
02.06.2016, 18:41
başkan işini bilir.karışmayın.yeri ve zamanı var.ALLAH bu adam'dan razı olsun... :)

Kemal Öztel
03.06.2016, 20:22
Başkanım sana çok güveniyorum,bombalar art arda patlayak sponsorlar gelenler gidenler yeni stad..

trabzonsporkits
03.06.2016, 20:24
Artık açıklansa sponsorluklar

bach72
03.06.2016, 22:36
stadyum sponsorluğu konusunda Muharrem Usta türkcell den teklif almıştı.fenada bir teklif değildi.ama ligin ikinci yarısı öylesine marka değerini küçültecek sonuçlara imza attık ki adamlar tekliflerini birkez daha düşünmek zorunda kalmışlarsa şaşırmam.

Enaldo61
03.06.2016, 22:42
Valla açıkçası artık ben de inanmıyorum, sponsorluk teklifi geldiğine. Ancak, Başkan görüşme ayarlayıp, kompleksi pazarlamaya çalışıyordur diye düşünüyorum. Bu konuda da Başkan'a kızmıyorum zaten.

orhanunal
04.06.2016, 00:58
sponsorluk gelmezse zaten batacağımız için benim bi kuşkum yok :D

Emirhan Uludüz
05.06.2016, 00:45
Sponsorluk gelmezse neden batacakmışız? Bu takımın geliri ortada gideri ortada, sırf taraftara yaranmak için her sene 15 transfer yapacaklarına masraflıları göndersinler ufak kadroyla mücadele edelim birkaç sene ne olur yani. Gelir gider dengesini 0 a indirmek önemli değil, önemli olan her sene kredilerin ödenip üstüne 10 15m dolar kar etmek. Bu durumu yakaladıktan sonra transfere başlamalıyız.

selcuk
05.06.2016, 00:59
Valla açıkçası artık ben de inanmıyorum, sponsorluk teklifi geldiğine. Ancak, Başkan görüşme ayarlayıp, kompleksi pazarlamaya çalışıyordur diye düşünüyorum. Bu konuda da Başkan'a kızmıyorum zaten.
simdiye kadar okudugum en komik mesajlardan
yaranozlunun bosi-zeki kiyaslamasinlan yarsamazsada

sanirim özerin kovulmasi biraz fazla etki etti

Yavuz KÜÇÜK
07.06.2016, 17:36
Nevzat Aydın hak eden bit yavrularına laf söyledikçe alıyor beni gülme :) :) :)

Anıl C
07.06.2016, 18:21
Yönetim istifa(!)

Enaldo61
07.06.2016, 19:05

ne alaka? Ben dedim ki teklif gelmemiştir, ancak sen kendi ürününe sponsor bulmak için görüşme yapabilirsin. Başkan da bunu yapmıştır dedim.

Adem Akyüz'
07.06.2016, 22:10
Uefa kararının açıklanmasının üzerinden epey bir zaman geçti. Bu sürede sponsorlukların açıklaması gerekiyordu. Açıkçası bu sessizlik beni korkutuyor.

Faik Yılmaz
09.06.2016, 09:52
Yönetimin elinde 40 civarı oyuncu var..... ( 1461 'e kiralık verilenler hariç)

Bu kadronun en az yarısını dağıtması gerekiyor....

Yerlerine 8-9 takviye yapması gerekiyor.....

Allah kolaylık versin vallahi işleri zor.....

Bizimde yönetimi yalnız bırakmamamız lazım dostlarım....

Bu yük tek başına kaldırılacak bir yük değil....

tanjugunduz
11.06.2016, 05:02
ne sponsorumuz var ne giden var nede gelen eski yonetimler mahvetti bizi dogrulamiyoruz bir turlu karmasar olmayacagim diyorum ama isin ucunda ekonomi.olunca kuluplerin idealleri yoneticilik futbolculul takimi icin oynamak hepsi yalan oluyor. o yuzden ekonomiyi iyi tutmak.lazim ama yaoacak bir sey yok eski enkaz topcularla yola devam artik ersun hicamiz ne katarsa bu ruhsuzlara...

O ruh geri gelecek

Ahmet Malkoçoğlu
11.06.2016, 11:10
Usta nin takip meselesi baya abartilmis , Ben de artik TS Hesabini takip etmeyecem diyen buyuk egolular bile var. TS=Muharrem Usta sanki.

Adem Akyüz'
11.06.2016, 11:29
Bu camianın psikolojik sorunları var ya. Futbolcudan önce bir psikolog transfer etmek lazım.

Muharrem Usta takip ettiği kişileri takibi bırakmış. Vay bee, ne büyük skandal(!) Hemen olağanüstü kongre falan yapmamız lazım :)

slmn
11.06.2016, 12:44
Bu camianın psikolojik sorunları var ya. Futbolcudan önce bir psikolog transfer etmek lazım.

Muharrem Usta takip ettiği kişileri takibi bırakmış. Vay bee, ne büyük skandal(!) Hemen olağanüstü kongre falan yapmamız lazım :)

Altına yazılan yorumlara ben utandım yahu, yok başkanım beni de takip ediyordunuz beni unutmayın vs. Ben başkan olsam Ts hesabını takip edip bırakırım ne takip edecem bu egolu şarlatanları.

Mehmet Cihan Kocaman
11.06.2016, 13:02
Başkan gerçekten ayıp etti yalnız. O kadar kişiyi neden çıkardı ki takipten?
Beni de takip ediyordu çıkarmış. Sonu yaklaşıyor bence başkanın. Göndermen gereken 30 tane oyuncu var niye takipçilerini silmekle uğraşıyorsun be adam!!!1111!!11!11

Muhammet YILMAZ
11.06.2016, 13:06
https://twitter.com/UstaMuharrem/status/741434066046726144

selcuk
11.06.2016, 13:21
trabzonspor u takipten cikaririm diyenler bir tarafa
birde almancada acik acik baskani yalan konusmaylan suclayanlar yokmu

ben olsam daha hic kimseyi takip etmem

Cihad Varlı
11.06.2016, 13:23
Yine boş muhabbet.

Enisc
11.06.2016, 14:33
Cidden gündem başkanın unfollow yapması mı ya :( Adam maksimum 150-200 kişi takip ediyordu zaten. EuroChallenge zamanında isteyen öğrencilere ücretsiz bilet dağıtacağını söylemişti. İletişim bilgilerini dm den almak için de yazan herkesi takip etti. 1000'leri geçti rakam. https://twitter.com/search?f=tweets&vertical=default&q=%40ustamuharrem%20until%3A2015-04-17&src=typd

Şimdi temizlik yapması çok normal.

Faruk BERBER
11.06.2016, 14:39
Sosyal medya ile adı geçen başka kulüp başkanı yok.

Başkanım bu işi fazla abartıyor gibime geliyor. Kendisine güvenirim, kendisini severim de.

Umarım bu süreçten zarar görmez.

Ozan Yılmaz
11.06.2016, 17:14
İyi yapmış tekrar takip etmemesini diliyorum gereksizleri. Baştan takibe alması hayatmış zaten.
Neyse ne saçma sapan konularla uğraşılıyor.

selcuk
11.06.2016, 17:17
Sosyal medya ile adı geçen başka kulüp başkanı yok.

Başkanım bu işi fazla abartıyor gibime geliyor. Kendisine güvenirim, kendisini severim de.

Umarım bu süreçten zarar görmez.
örnek olarak verebilecegin 1 baskan varmi ülkede

Faruk BERBER
11.06.2016, 18:18
örnek olarak verebilecegin 1 baskan varmi ülkede

Sanırım yok, fakat bu kendi gördüğüm (kendimce-nacizane) bir yanlışı dile getirmemi engellememeli.

emrex61
11.06.2016, 18:29
Boş muhabbet adamın yerine koyun kendinizi fakta başkanın twitterı kapatması gerekiyor nevzat aydın tek basına yetiyor herkese zaten :D

Mehmet Cihan Kocaman
11.06.2016, 18:51
Mustafa Yumlu haberi doğruysa yönetimin gözümdeki ilk yanlış tercihi, ilk olumsuz icraatidir bu.

Hasan61
11.06.2016, 19:01
Yalan konusunda iho'yu zorlayacak gibi görünüyor.

bahadır2561
11.06.2016, 19:27
Vizyon mu Yumlu mu??

Faruk BERBER
11.06.2016, 19:47
Yumlu, Yusuf vs türevleri kaldıkça kimse vizyondan bahsedemez.

Vaatlerle örtüşmüyor, başkan ateşle oynuyor.

selcuk
11.06.2016, 23:51
Sanırım yok, fakat bu kendi gördüğüm (kendimce-nacizane) bir yanlışı dile getirmemi engellememeli.
yanlis oldugunu belirtmende sorun oldugu biyerde yaziyormu?

sadece kiyasin yersiz oldugunu yazdim

EMİR
12.06.2016, 01:29

Altına imzamı atarım....

İ. SARAL
12.06.2016, 01:30

Vizyonla gram alakasi yok bunun.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faruk BERBER
12.06.2016, 01:31
Vizyonla gram alakasi yok bunun.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence gereğinden fazla alakası var.

Mesela vizyon sahibi bir başkan geniş perspejtiften bakar, gider oyuncu keşfeder. Riske girer genç adam alır, gelir.

Piyasaya sürer, reklam yapar bununla.

5 yıldır takımda olan, performans olarak ne yaptığı belli olmayan, sırf ucuz ve Trabzonlu diye bir oyuncuyu takımda tutup tutmama konusunda bu kadar muallakta kalmaz. Bunu yaparak başkanlık sürecinde yarıştığı Hekimoğlu'ndan farkı kalmıyor olumlu anlamda. Ama seçildiğine göre farklı olması lazım.

* Dip not : Usta'nın seçimi kazanmasını isteyenlerdendim.

ibrahim
12.06.2016, 01:52
Başkan saha içini komple hocaya bıraktı. Hoca bu kararı tamamen bağımsız bir şekilde verdiyse ve başkan onun kararına saygı duyuyorsa ben şahsen bir şey demem bu Yumlu meselesine.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

sifuni
12.06.2016, 03:40
Büyük hayal kırıklığı olma yolunda ilerliyor

emrex61
12.06.2016, 06:15
Burda çok boş boş eleştiri var seviye yerlere düşmüş benden büyüğüde küçüğüde olaya objektif ve akıllıca bakamıyor yada bakmıyor.Bir takımın bir anda tamamen deyişmesini beklemek gerçekten sizin hayal dünyanızın nekadar geniş ve süsperez oldunuzu gösterir bunun la birlikte uefadan ceza yemiş eli kolu bağlı olan bir klupten bahsediyoruz.
Herşeyin zamanı var bizde istemiyoruz mustafa yumlusunu filan ama olmuyor işte hemen kademe kademe kurtulcaz hepsinden başkanın bahsettiği sabırda buydu bana kızabilirsiniz belki biraz sert oldu yazdıklarım fakat bu konu cok garip haller almaya başladı doğruyu ve gerçekleri görmek lazım.

Not : Sahaya atlayan bir genç vardı hakeme tekme tokat dövdü onun cezasını celil hekmoglu ödedi 14 milyar civarı birşey,soruyorum size bir insan hayrına bir iş yapmak istese yaptıgı yanlıs olan bir adamın kefaret parasınımı öder yoksa şu ramazan ayında hayır işlerimi yapar ey gidi ey belkide sahaya atlayan cocuga borcu vardı bilemeyiz Trabzon Trabzonda kalmalı kafası varya yiyip bitircek bu klubu ona yanıyorum.

Berke6198
12.06.2016, 11:11
Trabzonspor camaisından bir cacık olmaz. Hangi yönetimin geldiğinin hiçbir önemi yok bu hususta.

toksoy61
12.06.2016, 11:54
hoca bu oyuncular kalsın demişse, başkan hayır gidecek mi desin? hani her şeyi hocaya bırakacaktık? hani takımı sadece hoca oluşturacaktı? hoca istemiyor da başkan illa da kalsın demişse o zaman yapılan bu eleştirileri anlarım. ama böyle olduğunu da sanmıyorum

yaranozlu
12.06.2016, 12:12

ne enteresan birisin, basit bir matematik hesabını da mı yapamıyorsun? bosingwa oynadı da noldu, ne başarı elde ettik? bu süreçte uğradığımız maddi kayıplar da ortada. bu kadar sportif başarısızlık, bu kadar maddi çökmüşlükten de utanmayıp hala zeki-bosingwa tercihinde savunduğum düşünceyi anlayamaman yeni Türkiyenin yeni Trabzonsporluları zihniyetine bağdaştırıyorum. Osmanlıspor bile Bordeauxun 28 yaşındaki kaliteli forvetini alıyor, sen kimin peşindesin, Bosingwanın? Allah kurtarsın şimdi Trabzonsporu!

Kenan Berber
12.06.2016, 12:13
Somut adımlar gecikiyor, geciktikçe de umutsuzluğa sebep oluyor. Tamam sabredelim diyoruz ama "önümüzde 40 gün var bu sürede elimizden geleni yapıp kentsel dönüşüm yapmalıyız" diyen de başkandı. Artık somut bişeyler görmek istiyoruz. Sponsorluklar bu kadar uzamamalıydı mesela...

selcuk
12.06.2016, 12:22
ne enteresan birisin, basit bir matematik hesabını da mı yapamıyorsun? bosingwa oynadı da noldu, ne başarı elde ettik? bu süreçte uğradığımız maddi kayıplar da ortada. bu kadar sportif başarısızlık, bu kadar maddi çökmüşlükten de utanmayıp hala zeki-bosingwa tercihinde savunduğum düşünceyi anlayamaman yeni Türkiyenin yeni Trabzonsporluları zihniyetine bağdaştırıyorum. Osmanlıspor bile Bordeauxun 28 yaşındaki kaliteli forvetini alıyor, sen kimin peşindesin, Bosingwanın? Allah kurtarsın şimdi Trabzonsporu!
:ok
yasayan efsanemize selam

artvints
12.06.2016, 12:36

adam haklı. orta saha dökülürken, stoperin 150 bin euroluk oyuncuyken sağbeke 2.5 milyon euro vermek saçmalık. bosngwa ile alakalı değil. bu tip hatalar yüzünden buralara kadar geldik. bana göre zeki de oynamaz orada. sağbek performansı çok yetersiz. 500 bin, 600 bin alacak genç bir sağbek arardım. 2.5 milyonu da kritik mevkilerde takımı taşıyacak genç oyunculara harcardım. maaş çıtasını da 2.5 milyon euro'lara yükseltmezdim.

elde başarılı iş yapacak bir kadro olur. sağbeki eksik olur. sonuç alacağın garanti gibidir. o zaman kaliteli sağbek alırsın biraz yüksek maaş vererek. bence iyi yönetilen trabzonspor'un sağbeki hiçbir zaman o kadar maaş almayacak. forvet, forvet arkası yani gol atacak adamın maaşı olur o fiyat.

Faik Yılmaz
13.06.2016, 08:38
Sayın Usta'ya oy veren birisi olarak geçen 7 aylık sürede yani tam olarak 215 günlük sürede kayda değer icraat göremediğimi itiraf etmeliyim....

Forma sponsorluğu yok...
Stad Sponsorluğu yok...
Takımın hacminin düşürülmesiyle ilgili doğru dürüst bir sonuç yok....

Borçlarımızı uzun vadeye yayacak kredi anlaşması yok...

Tamam takım kötü durumda hepimiz biliyoruz ama bu kağnı hızıyla da icraatlara devam edersek toparlanmamız seneleri bulur..

gurur6134
13.06.2016, 11:23
Sayın Usta'ya oy veren birisi olarak geçen 7 aylık sürede yani tam olarak 215 günlük sürede kayda değer icraat göremediğimi itiraf etmeliyim....

Forma sponsorluğu yok...
Stad Sponsorluğu yok...
Takımın hacminin düşürülmesiyle ilgili doğru dürüst bir sonuç yok....

Borçlarımızı uzun vadeye yayacak kredi anlaşması yok...

Tamam takım kötü durumda hepimiz biliyorum ama bu kağnı hızıyla da icraatlara devam edersek toparlanmamız seneleri bulur..

Naptin faik simdi basina ususurler ustanin fedaisi neferler..her dogru her yerde soylenmez!!! Oy vermis olman bile seni korumaz oyunuda al git diyenlerde cikar bunlarin icinde..diyorum ya ortamiz yok ..ya hep ya hiçci bu camiya..

Faik Yılmaz
13.06.2016, 11:29
Naptin faik simdi basina ususurler ustanin fedaisi neferler..her dogru her yerde soylenmez!!! Oy vermis olman bile seni korumaz oyunuda al git diyenlerde cikar bunlarin icinde..diyorum ya ortamiz yok ..ya hep ya hiçci bu camiya..

kim ne derse desin arkadaşım.....

benim ilk ve tek önceliğim Trabzonspor.....

Ozan Yılmaz
13.06.2016, 12:06
başkanım kov gitsin şu haysiyetsiz futbolcuyum diye geçinen güruhu :p

gurur6134
13.06.2016, 12:53
kim ne derse desin arkadaşım.....

benim ilk ve tek önceliğim Trabzonspor.....

Keske herkesin oyle olsa..anlatamiyoruz ama anlamak istemiyorlar..

Tahir61
14.06.2016, 17:06
transferde tık yok ne giden var ne gelen

sponsorluklarda tık yok

formalar, kombinelerde tık yok

günde çatıya takılan bir iki mebranla mutlu oluyoruz

Murat'
14.06.2016, 17:10
Beklenenin çok altında kaldı başkan. Hiçbir konuda yaprak kıpırdamıyor. En azından sponsor konusunda somut bir gelişme olabilirdi.

sakoglu61
14.06.2016, 17:19
yahu bi sabredin arkadaş ya sabredin.

adam bi ton işle boğuşuyordur.

elbet bişeyler çıkacak ortaya yan gelip yatmıyor ya adam.

Cengiz Çubukcu
14.06.2016, 17:47
Beklenenin çok altında kaldı başkan. Hiçbir konuda yaprak kıpırdamıyor. En azından sponsor konusunda somut bir gelişme olabilirdi.

yaklaşık 2 aydır ben de aynı şeyi söylüyorum murat, cak-cek dönemi bitti icraat lazım diye...ama ne hikmetse bir türlü eyleme dönüşmedi hiç bir şey...

Murat'
14.06.2016, 17:59
yaklaşık 2 aydır ben de aynı şeyi söylüyorum murat, cak-cek dönemi bitti icraat lazım diye...ama ne hikmetse bir türlü eyleme dönüşmedi hiç bir şey...
Abi haklısın. Beklentilerin altında kaldı denilince yanlış anlaşılma olmasın Usta'ya olan desteğimiz devam ediyor. Ancak gördüklerimizi de söylemeliyiz bence. Stadyum üç ay sonra açılacak diyorlar ki ben inanmıyorum, çoktan sponsor bulunması gerekirdi. Forma sponsoru konusu da belli değil. Emirates gibi saçma bir dedikodudan başka hiçbir şey de yok.

bach72
14.06.2016, 19:15
Muharrem Usta'nın ayakları yere basan kulüp ekonomisini daha zora sokmayacak politikasını destekliyorum.Seçim zamanı Muharrem'in taraftarı aldatan içi boş,hayali vaatlerini eleştirdiğimde tepki görüyorduk.Ne oldu?Başkan dediğime geldi.Ha seçim dönemi taraftarı ve delegeyi şovlarıyla aldatmasının tutarlı bir yanı yok.Ona oy verenler sorsun hesabını.Bizi niye aldattın diye.Ama şu an izlediği politika doğru.Hoş eli mahkum başka bir şey yapamaz.Önce ekonomikm bağımsızlığını sağlayacaksın.Sonra hedef belirleyip o hedef için politikalar oluşturacaksın.Bu seneki hedef kümede kalmak olmalı.Başkan söyleyemiyor.Bence söylemeli.Dürüst oldukça taraftar başkana sahip çıkar-çıkmalı.

Çağatay_
14.06.2016, 20:13
Genel olarak bakacak olursak;

Yönetimin 7 aydaki kayda değer icraatları ;

- Futbolcu giderlerindeki ciddi düşüş
- Scout ekibinin kurulması, geleceğe yönelik çalışmaların başlaması
- Stadyum inşaatının hızlanması, stadyum özellikleirnin geliştirilerek Trabzonspor'a yakışır hale getirilmesi
- UEFA'dan men edilmememiz
- Tolunay Kafkas'a iade-i itibar yapılması, bazı benzer durumdaki davalık veya tazminat durumu olan sorunların makul şekilde çözülmesi
- Ersun Yanal gibi ligde başarı konusunda kendisini ispatlamış, kadro kurabilen bir teknik adamla geç de olsa anlaşılması
- Trabzonspor başkanı ve yönetiminin ulusal basında yeniden itibarlı hale gelmesi

Yönetimin sınıfta kaldığı noktalar ;

- Geçiş sürecinde hoca konusundaki belirsizlik, ardından Hami Mandıralı seçimi... Bu seçim sonrası Hami Mandıralı'nın başarılı olabileceği teknik ve idari şartların sağlanmaması. (Kondisyoner, Sağlık Ekibi, Takım içi huzursuzlukların yönetimin el koyması ile düzeltilmesi vs... )
- Hoca seçimi sonrası iyice kötüleşen rezil sonuçlara rağmen masaya yumruğunu vurmayan, takıma hakim olmayan bir görüntü veren yönetim anlayışı.
- Transfer döneminden önce yapılan sponsorluk, kesinleşen transferler, kesinleşen gidecekler gibi konularda söylenenlerin henüz hayata geçmemesi
- Sözleşmesi biten futbolcularla ilgili sözleşme süreçleri hakkında hiçbir açıklama yapılmaması. (Salih'in bonservis durumu, Mustafa Yumlu ile anlaşma zemini aranıp aranmadığı vb...)
- Sezon bittiğinden beri hiçbir şekilde yaprak kımıldamaması, taraftarın twitter açıklamalarına muhtaç bırakılması (Camiada havayı değiştirecek kadar fazla sayıda olan birçok büyüğümüz twitter kullanmıyor, yönetimin açıklamalarını ve etrafa yayılan haberleri takip ediyorlar... )
- Burak'tan gelecek alacaklar konusunda (2 milyon Euro gibi önemli bir meblağ) kulübün bu zor günlerinde bile gereken çabanın gösterilmemesi, ya da gösterildiyse de bu çabaların taraftara yansımaması

NOT: Salih'in bonservisi konusunda farklı bir durum var... İbrahim Hacıosmanoğlu, Salih'in GS'den alınırken aslında bonservisi ile alınacağını, ama dönemin başkanı Ünal Aysal'ın GS bilançosunda o dönem daha fazla negatif gözükmemesi için oyuncu satışından ziyade uzun dönem kiralanma metodunu rica ettiğini, kulübümüzün de iyi niyetle bunu kabul ettiğini, normal şartlarda Salih'in daha sonra Trabzonspor'a katılacağını söylemişti.

ccd6167
14.06.2016, 21:20
Br arkadaş burada çok anlatıyordu sponsorluklar tamam diye uefa kararı bekleniyor diye. O arkadaş nerelerde acaba merak ettim ? Açıklasın bize bişileri

sasone
14.06.2016, 23:59
Sponsorluk reklam işi,şu anda bütün futbol dünyasının yoğunlaştığı Avrupa Şampiyonası varken açıklamak reklam stratejisi bakımından doğru olmadığı için bekletiliyor olabilir.İmzalar atılmışsa veya iş imzaya kalmışsa açıklanması için gözlerin tekrar Türkiye ligine döndüğü anda açıklanması bana daha mantıklı geliyor,aynı şeyler forma ve forma sponsoru için de geçerli.
Avrupa Şampiyonası bitiminden sonraya kaldı bence sponsorluk açıklaması,daha bir ay var yani.

Ahmet Aksu
15.06.2016, 00:27
Sponsorluk reklam işi,şu anda bütün futbol dünyasının yoğunlaştığı Avrupa Şampiyonası varken açıklamak reklam stratejisi bakımından doğru olmadığı için bekletiliyor olabilir.İmzalar atılmışsa veya iş imzaya kalmışsa açıklanması için gözlerin tekrar Türkiye ligine döndüğü anda açıklanması bana daha mantıklı geliyor,aynı şeyler forma ve forma sponsoru için de geçerli.
Avrupa Şampiyonası bitiminden sonraya kaldı bence sponsorluk açıklaması,daha bir ay var yani.

Bence biz cok abartiyoruz bazi seyleri sponsorlugu aciklamak icin bu kadar detay fazla bence tum dunya bizi merakla bekliyor degil. Fazla uzadi bu surec baskan ciktigi tv programlarinda hazir hazır diyor ama somut hicbirsey goremedik sadece sponsor degil gidecek oyuncular falan malum onceden anlasilmisti belliydi ama somut olarak faaliyete gecemiyoruz bir türlü.

My
15.06.2016, 00:29
Madem bu adamı seçtik o zaman ses yok mes yok demeden sabredip gelişmeleri bekleyeceğiz mecburen. Aydın'ın açıklamalarından anlaşılacağı üzere temmuz ortaları ak koyun kara koyun belli olmaya başlar. Yalnız bu sessizliğin sonunda dağ fare doğurursa Usta'nın (dolayısıyla bizim de) işi zor. Bir bildikleri vardır deyip fazla da sıkboğaz etmeden beklicez.

sasone
15.06.2016, 00:32
Bence biz cok abartiyoruz bazi seyleri sponsorlugu aciklamak icin bu kadar detay fazla bence tum dunya bizi merakla bekliyor degil. Fazla uzadi bu surec baskan ciktigi tv programlarinda hazir hazır diyor ama somut hicbirsey goremedik sadece sponsor degil gidecek oyuncular falan malum onceden anlasilmisti belliydi ama somut olarak faaliyete gecemiyoruz bir türlü.

Tüm dünya bizi beklemiyor ama sponsor firma futbol gündemi Avrupa Şampiyonası için yoğunlaşmışken açıklanmasını istemez,reklam olayının mantığına ters,gündem yeniden yerel lige döndüğünde her şey açıklanır,gelen ve gidenler içinse daha ilk haftalar.
Kararlar alınmıştır zaten,kim gidecek kim gelecek bellidir,sadece prosedürler kalıyor,onlarda kamp dönemine kadar biter.

Ahmet Aksu
15.06.2016, 00:37
Tüm dünya bizi beklemiyor ama sponsor firma futbol gündemi Avrupa Şampiyonası için yoğunlaşmışken açıklanmasını istemez,reklam olayının mantığına ters,gündem yeniden yerel lige döndüğünde her şey açıklanır,gelen ve gidenler içinse daha ilk haftalar.
Kararlar alınmıştır zaten,kim gidecek kim gelecek bellidir,sadece prosedürler kalıyor,onlarda kamp dönemine kadar biter.

Hadi insallah. kampa kadar beklemeye devam ne yapalim.. (Kampa kadar da bi somut gelisme göreceğimizi zannetmiyorum ama)

SEDER
15.06.2016, 01:24
kulüp bitik duruda biz ise sponsor bekliyoruz.. özellikle sahaya inip hakem döven şerefsiz yüzünden var olan veya bahane arayan sponsorlarına kaçtığını düşünüyorum. anlaşılan bu sene ne stada nede göğüse sponsor yok.. göğüste bir reklam olmayacaksa boş durmasına karşıyım..çok çirkin bir görüntü oluyor.bir anket düzenlenip göğüse bir şeyler yazdırabiliriz. kızılay, unicef veya başka bir şeyler...

Faik Yılmaz
16.06.2016, 08:32
Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru ile yeniden konuşulduğu ve anlaşıldığı söyleniyor....

Eğer " Yeniden Yapılanma " dediğiniz şey böyle olacaksa şahsen ben almayayım Sayın Usta....

Cemzirih
16.06.2016, 09:06
Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru ile yeniden konuşulduğu ve anlaşıldığı söyleniyor....

Eğer " Yeniden Yapılanma " dediğiniz şey böyle olacaksa şahsen ben almayayım Sayın Usta....

Yonetimin kimle anlastigi ne yaptigi konusuna henuz kimse bir fikir belirtemiyor fakat bilenen tek gercek kulup de kuculmeye gidilecek "hem kalite hem butce acisindan" . 50 . yilda sampiyonluk isi de hava gazindan baska birsey degil . Bende Usta'yi destekledim ve hala daha destekliyorum ama adamin politikasinin bu oldugunu dusunuyorum .

Cengiz Çubukcu
16.06.2016, 09:35
ben acilen kombine,forma vb. konularda bir hareket bekliyorum... hiç futbolcu transfer dahi etmeseler bu konuda anlayışlı olacağıma söz veriyorum...

alone_6161
16.06.2016, 09:49
Yönetim Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru'yla anlaşsa bile desteğim sürecektir. Klübün borcu 700milyon TL, maaş bütçesi 55 milyon TL ise, Yanal da ben yararlanabilirim dediyse, Yumlu ve Yavru kadro genişliği açısından elde tutulabilir. Yumlu ve Yavru'yu istemiyoruz, yetersiz diyebilmemiz için takımdaki ruhsuzlardan kurtulup, iyi bir iskelet oluşturmak ve ekonomiyi düzeltmek şart.

Muhammet YILMAZ
16.06.2016, 21:25
Başkan TDF iftar organizasyonunda şuan,konuşma yaptı.

Stadyum hakkında konuştu. Bu sezon açılacak, Türkiye'deki tek kompleks stad falan dedi.
Formalar hakkında konuştu. 120tlden 5 Ağustos günü Tsclupkatda satışa sunulacakmış.
Bilinen şeyleri söyledi, soru cevap şeklinde bişey olmadığı için aklınızdaki sorular cebaplanmadı tabi.

50.Yılda Şampiyonluğaa-MuharremBaşkan

Muhammet YILMAZ
16.06.2016, 21:27
Şimdi forma satışı hakkında da TDF not alıyor. Dernek başkanları kişiler falan onlardan sayı alıyorlar. Beş bin falan çıktı heralde

50.Yılda Şampiyonluğaa-MuharremBaşkan

ccd6167
16.06.2016, 22:35
Mustafa yumlu zeki ile beraber hayırlı vizyonlar sayın başkana. Sadi be türevleriylede devam edebilir. Hayırlı günler sizlere

bach72
17.06.2016, 00:04
Muharrem başkan seçim öncesi vaatlerinde Mustafa Yumlu ve Zeki ile anlaşmaya varacaz dese en az 1000 oy kaybederdi.Lucesku ismini uydurdu ortada gezen 1000 oyu bir anda cebine attı.Siyaset böyle bişey işte.Seçmeni boş vaatlerle kandırdın mı her daim kazanırsın.Bir sonraki seçimde kazanırsın.Bu ülkenin seçmen profili sorgulamaz.Açlığını yalan yanlış ama onu tatmin edecek vaatlerle doyurduğunda yine oy verir.Kimsede sormuyor ki hangi kadroyla 50.yılda şampiyonluğa oynacaksın diye?Ne şahane bir seçmen..

memozcan
17.06.2016, 00:14
Yönetim Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru'yla anlaşsa bile desteğim sürecektir. Klübün borcu 700milyon TL, maaş bütçesi 55 milyon TL ise, Yanal da ben yararlanabilirim dediyse, Yumlu ve Yavru kadro genişliği açısından elde tutulabilir. Yumlu ve Yavru'yu istemiyoruz, yetersiz diyebilmemiz için takımdaki ruhsuzlardan kurtulup, iyi bir iskelet oluşturmak ve ekonomiyi düzeltmek şart.
bunu nerden çıkardınız???

artvints
17.06.2016, 00:18
Muharrem başkan seçim öncesi vaatlerinde Mustafa Yumlu ve Zeki ile anlaşmaya varacaz dese en az 1000 oy kaybederdi.Lucesku ismini uydurdu ortada gezen 1000 oyu bir anda cebine attı.Siyaset böyle bişey işte.Seçmeni boş vaatlerle kandırdın mı her daim kazanırsın.Bir sonraki seçimde kazanırsın.Bu ülkenin seçmen profili sorgulamaz.Açlığını yalan yanlış ama onu tatmin edecek vaatlerle doyurduğunda yine oy verir.Kimsede sormuyor ki hangi kadroyla 50.yılda şampiyonluğa oynacaksın diye?Ne şahane bir seçmen..

peki diğer aday ne söyledi de seçmeni kandıran adaydan 7 oy eksik aldı? altyapıya yöneleceğiz dedi, bu zaten zeki ve mustafa ile anlaşmak demek. bir kaç yıl şampiyonluk yok dedi. niye 993 oy az almadı?

emrex61
17.06.2016, 00:25

Eleştirelerde kısmen haklısın ama muharrem usta iyi bir başkan profili.

bahadır2561
17.06.2016, 09:40
Vizyon Yumlu ve Zeki olmasa gerek

A. Aydın
17.06.2016, 10:35
Dünyanın en sabırsız taraftarı kesinlikle biziz.
Bazı şeyleri acele beklerken şuan ki konumumuzu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

bahadır2561
17.06.2016, 12:13
Yumlu ve Zeki ile sabırsızlığın bi ilgisi olmasa gerek

Cengiz Çubukcu
17.06.2016, 12:24
Vizyon Yumlu ve Zeki olmasa gerek

vizyon = para , Bahadır ....

halil ibo
17.06.2016, 12:30
Sabır çekmekten sabır taşına döndük ama madem ki kulübün bugünlere gelmesinde taraftar,delege,camia olarak katkımız var.
O zaman bu senede SABIR çekeceğiz.

nakzo
17.06.2016, 13:09
Yonetimin kimle anlastigi ne yaptigi konusuna henuz kimse bir fikir belirtemiyor fakat bilenen tek gercek kulup de kuculmeye gidilecek "hem kalite hem butce acisindan" . 50 . yilda sampiyonluk isi de hava gazindan baska birsey degil . Bende Usta'yi destekledim ve hala daha destekliyorum ama adamin politikasinin bu oldugunu dusunuyorum .

Bu kafayla ocağı zor görür.Hekimoglundan gram farkı olmayacaksa sen iniye seçtik usta.

mkmsas
17.06.2016, 13:53
Usta'nın başkan seçilmesine çok sevinmiştim. Kendisinin mevcut başkan adayları içerisinde Trabzonspor'u içine düşmüş olduğu çıkmazdan çıkarabilecek tek kişi olduğuna inanıyordum. Hala da inanıyorum.

Geçen 6 aylık süre bir başkanın icraatlarının değerlendirilmesi için çok kısa bir süre. Trabzonspor'un bu haliyle, yanlışları ve doğruları ile Usta'ya en az 3 yıl sabredilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu süre içerisinde Hami ile sözleşme imzalanması, Yumlu'nun gönderilmemesi gibi hatalar olacaktır ve bunların eleştirilmesi de gayet normaldir. Ancak bu tür hataların giderek azalacağını, doğruların ağır basacağını ve 3 yıllık sabır sürecinin sonunda Trabzonspor'un düze çıkmış olacağına inanıyorum.

Doğan Şahin
17.06.2016, 14:02
Biz başkan falan seçmedik!
Belirli çıkarlar çerçevesinde iradesi başkalarının ellerinde oya dönüşen delegeler,
yönetimlere adam sokmaya çalışan zihniyetler,
beleşçi taraftar kitlesi sağlıklı başkan seçmemizi son yıllarda hep etkilemekte ve
böyle giderse hep de etkileyecek.

İşte bu tarz bir seçim sonucu seçilen yönetim de ne kadar sağlıklı olursa o kadar iş yapabilir.
Çok zor biliyorum ama tüzüğümüze şekil verip yeniden sağlıklı seçimler yapmayı becerebilmeliyiz.

Belirli çevrelerin değil, başkanların özgür iradeleri ile yönetim ekibini oluşturabildiği bir ortamda çok daha az hata yapılabileceğini düşünüyorum.
Dolayısıyla mevcut durumda yapılan hataların bazılarının bundan kaynaklandığı bilinciyle ve ramazan vesilesiyle herkese sabırlar diliyorum.

bahadır2561
17.06.2016, 14:07
vizyon = para , Bahadır ....

Size göre öyle olabilir

Başkanın vizyonuna yakışmayan oyuncular bunlar

Cengiz Çubukcu
17.06.2016, 14:27
Usta'nın başkan seçilmesine çok sevinmiştim. Kendisinin mevcut başkan adayları içerisinde Trabzonspor'u içine düşmüş olduğu çıkmazdan çıkarabilecek tek kişi olduğuna inanıyordum. Hala da inanıyorum.

Geçen 6 aylık süre bir başkanın icraatlarının değerlendirilmesi için çok kısa bir süre. Trabzonspor'un bu haliyle, yanlışları ve doğruları ile Usta'ya en az 3 yıl sabredilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu süre içerisinde Hami ile sözleşme imzalanması, Yumlu'nun gönderilmemesi gibi hatalar olacaktır ve bunların eleştirilmesi de gayet normaldir. Ancak bu tür hataların giderek azalacağını, doğruların ağır basacağını ve 3 yıllık sabır sürecinin sonunda Trabzonspor'un düze çıkmış olacağına inanıyorum.

güzel yorum, eleştiri olsa da sabretmesini bilmemiz gerekiyor

ucurum
18.06.2016, 19:21
Şu fikrim başkana gitsin isterdim:

Bir firma kurulsun, firmanın adı da "2010-11 Şampiyonu" olsun.

Bu firma Trabzonspor'un formasına sponsor olsun. Arkada üstte atıyorum.

Markanın ismi diye sürekli formamızda "2010-11 Şampiyonu" yazsın.

truva28
19.06.2016, 00:13
Geldiğinden beri anca laf ! Bir tane icraatı yok ortada. Gs ve fbnin almadığı Ersun'u getirmek icraat falan değildir. Zaten dünya üzerinde çalıştırabileceği en büyük takım bizdik. Hele Lucescu'yu getirecem deyip Ersun'u getirmek insanlarla dalga geçmekten başka bir şey değil

emrex61
19.06.2016, 01:12
Geldiğinden beri anca laf ! Bir tane icraatı yok ortada. Gs ve fbnin almadığı Ersun'u getirmek icraat falan değildir. Zaten dünya üzerinde çalıştırabileceği en büyük takım bizdik. Hele Lucescu'yu getirecem deyip Ersun'u getirmek insanlarla dalga geçmekten başka bir şey değil

icraat derken ne icraatlardan bahsediyorsun

Mehmet Fatih Silik
20.06.2016, 18:09

Lucescu'yu getirecegim diye bir kelami bulunmuyor baskanin. Lucesu ile temaslar kurulmustu ve UEFA'nin ensemizde olmasi bu transferi cok zora soktu. Lucescu olmaz ise "Lucesu-vari" bir hocanin gelecegini söylemisti.
Su ana kadar en büyük icraat UEFA'dan büyük bir ceza yemememiz idi ve bunu basardilar. Ödül gibi bir ceza aldik! Baska bir yönetim olsaydi bunun altindan kalkamazdi diye düsünüyorum.
Unutma ki bu yönetim dibin dibini yapmis bir kulüp teslim aldi. Ne bekliyordun? 6 ay da mucize mi? Ne gibi icraatler bekliyordun da olmadi?

İbrahim Keleşoğlu
21.06.2016, 09:56
10 15 transfer ve hergün kap bekliyordur .

Lucescu'yu getirecegim diye bir kelami bulunmuyor baskanin. Lucesu ile temaslar kurulmustu ve UEFA'nin ensemizde olmasi bu transferi cok zora soktu. Lucescu olmaz ise "Lucesu-vari" bir hocanin gelecegini söylemisti.
Su ana kadar en büyük icraat UEFA'dan büyük bir ceza yemememiz idi ve bunu basardilar. Ödül gibi bir ceza aldik! Baska bir yönetim olsaydi bunun altindan kalkamazdi diye düsünüyorum.
Unutma ki bu yönetim dibin dibini yapmis bir kulüp teslim aldi. Ne bekliyordun? 6 ay da mucize mi? Ne gibi icraatler bekliyordun da olmadi?

Faik Yılmaz
21.06.2016, 12:08
icraat derken ne icraatlardan bahsediyorsun

6 ay değil 7,5 ay oldu....

En azından şu dergi işini bir yoluna koyabilirlerdi. Cengiz Abi'nin dergisi 50 günde geldi yahu.... Mayıs ayının dergisi haziran 20 de gelmiş.... Oda aradıktan sonra gelmiş....

Ben ise aynı dergiyi mayısın sonlarında bütün Trabzon'u dolaşarak zorla buldum....

böyle basit işleri bile halledemiyorlar....

( not : Klübüe bunun için onlarca kez mail attım, faks çetim , aradım, sosyal medyadan mesaj attım ama yine düzelmedi)

ha diceksinizki daha acil işler var... Bence buda çok acil bir mesele ve düzelteceklerinide sanmıyorum....

Ha lafa gelince vizyon vizyon diyoruz ama vizyonlu bir yönetim abonesine dergisini 50 günde göndermez..... 2 günde gönderir taş çatlasın 5 günde gönderir.....

DeAgLeMaNyAq
21.06.2016, 18:30
6 ay değil 7,5 ay oldu....

En azından şu dergi işini bir yoluna koyabilirlerdi. Cengiz Abi'nin dergisi 50 günde geldi yahu.... Mayıs ayının dergisi haziran 20 de gelmiş.... Oda aradıktan sonra gelmiş....

Ben ise aynı dergiyi mayısın sonlarında bütün Trabzon'u dolaşarak zorla buldum....

böyle basit işleri bile halledemiyorlar....

( not : Klübüe bunun için onlarca kez mail attım, faks çetim , aradım, sosyal medyadan mesaj attım ama yine düzelmedi)

ha diceksinizki daha acil işler var... Bence buda çok acil bir mesele ve düzelteceklerinide sanmıyorum....

Ha lafa gelince vizyon vizyon diyoruz ama vizyonlu bir yönetim abonesine dergisini 50 günde göndermez..... 2 günde gönderir taş çatlasın 5 günde gönderir.....

Usta dün basılı dergi olayını kaldırdıklarını söylemişti. TFF'nin Tam Saha'da yaptığı gibi artık sadece dijital olarak çıkacak...

Rıza ÇOLAK
21.06.2016, 18:39

Yönetime kızmaya başlamıştım ama sen böyle diyorsan USTA doğru yapıyor diyor ve desteğimi artırıyorum. Sadece onlardan istediğim özeri göndersinler yeter.

Murat'
21.06.2016, 19:14
Usta dün basılı dergi olayını kaldırdıklarını söylemişti. TFF'nin Tam Saha'da yaptığı gibi artık sadece dijital olarak çıkacak...
Onu bile zamanında çıkaramayız biz.

Samet Yildirim
22.06.2016, 01:26
Zor günler geride kalacak;elbette güneş bize de doğacak. "İşte budur" demeye var mısınız. (Bordo-Mavi Kalp) formayla dev bir dünya markası elele. Yakında.

Muharrem Usta - Twitter

Hasan ZAİMOĞLU
22.06.2016, 01:30
başkan vitesi arttırıyor yavaş yavaş

artvints
22.06.2016, 01:33
iho'nun aynısı he, iki kapta havaya gireceğinizi bile bile büyük büyük laflar söylüyorsunuz, herşeyin bir sırası zamanı var.süreç işi futbol.

Samet Yildirim
22.06.2016, 01:44
Sponsor QNB Katar diyorlardi...

Faik Yılmaz
22.06.2016, 08:18

Çok ama çok kötü bir karar bence.......

Keşke taraftara sorulsaydı.....

Diyeceklerki trajı 3 bin 5 bindi filan....

Tabiki dergiyi 1 ay geciktirirsen kimse almaz......

Bu işten sınıfta kaldılar..... Kocaman bir eksi puan aldılar benden.....

Transferi zamanında yapamazlarsa takımıda dijitale mi taşıyacaklarmış.....

Oğuz ZEYTİN
22.06.2016, 10:11
Kongre öncesi "Trabzonspor TV kurulacak" denmiş ve basın yayın ayağındaki etkisizliğimizin tersine çevrileceği söylenmişti. Seçim sonrası bu "İnternet Televizyonuna" dönüştürüldü. Daha az maliyetle hazırlanacağı doğrudur. Tıpkı derginin artık online yayınlanması gibi... Bu çalışmaları çağa/dijitale uyum noktasında görmek pek tabii mümkün.

Fakat sıkıntı şu: Göreve gelmeden önceki vaatler bunlar değildi. Derginin içerik, tasarım ve dağıtım sorunlarının çözümü beklenir ve tartışılırken bir anda internet ortamına taşınması doğal olarak tepki görecektir. Bakırköy'de Ts Club'da derginin iki ay önceki sayısı satıştayken 50-100 metre ilerideki gazete bayisinde güncel sayı satılıyor.

Yine de bir iki KAP ile bütün sorunlar çözülür. Burası Trabzonspor. Hacıosmanoğlu'na küfredenler bile transferlerle kendinden geçmişti. Yarın da biri açıklanır; stadyum, forma, dergi, 6-0'lar, Deniz Ateşler unutulur.

UğurB
22.06.2016, 13:17
Oğuz ZEYTİN Kardesim cok hakli olmakla birlikte butune bakmamiz gerektigini ve 1 seneyi gormemiz gerektigine inaniyorum.
Yonetimler bence gorev sureleri ile yargilanmalidir. Acil yapilmasi gerekenler, oncelikli yapilmasi gerekenler, yapilmasi gerekenler ve olsa da olurlar gibi siralamalar olmalidir. Bence dergi ve tv yapilmasi gerekendir ancak butce kalemleri tam netlestikten sonra ele alinmasi dogrudur:

Her zaman - Sike ile mucadele (bence asil elestirilmesi gereken nokta budur)
Acil - Sponsorluk girdileri, Stadyum, Gelir saglayici hamleler
Oncelikli - Futbol takiminin saglikli kadro yapilanmasi
Bunlar icinde Agustos ayinin sonuna kadar vaktimiz var. Simdi bunlari birak TV ve Dergi ile ugras demek cok insafli degil. Bunun calismalarini yapan insanlar mutlaka vardir ancak oncelik su anda bu olmamalidir. Ancak Aralik'a kadar olmazsa gelin beraber saldiralim...

Faik Yılmaz
22.06.2016, 13:29
1-2 eleştiri yapınca hemen İHO dönemindeki kötü yönetimi öne sürüyor bazı arkadaşlar....

Ömrümüzün sonuna kadar her hatayı İHO ilemi kapatacağız dostlar....

Yahu klübün dergisinin aboneye 50. günde gitmesi ile İho ' nun ne ilgisi var Allah aşkına...

Basitçe düzeltilecek şeyler bile düzeltilmedi.....

Örnek vereyim Kırmızı Kartlı formayı günlerce bekledik..... 6. günün sonunda atletten daha kalitesiz bir T-shirt çıkardılar fiyatı ise 40 tl.... Yani bunudamı İho'ya yıkalım şimdi....

Yönetim kusura bakmasın hiçte profesyonel yönetim görmedim ben bugüne kadar....

İnşallah bundan sonra görürüm ama...

A. Aydın
22.06.2016, 16:06
1-2 eleştiri yapınca hemen İHO dönemindeki kötü yönetimi öne sürüyor bazı arkadaşlar....

Ömrümüzün sonuna kadar her hatayı İHO ilemi kapatacağız dostlar....

Yahu klübün dergisinin aboneye 50. günde gitmesi ile İho ' nun ne ilgisi var Allah aşkına...

Basitçe düzeltilecek şeyler bile düzeltilmedi.....

Örnek vereyim Kırmızı Kartlı formayı günlerce bekledik..... 6. günün sonunda atletten daha kalitesiz bir T-shirt çıkardılar fiyatı ise 40 tl.... Yani bunudamı İho'ya yıkalım şimdi....

Yönetim kusura bakmasın hiçte profesyonel yönetim görmedim ben bugüne kadar....

İnşallah bundan sonra görürüm ama...

Muharrem usta ya takmışsın.
Amacın eleştirmek.
Yazdıklarınla cevat kolun yazdıkları arasında hiç bir fark yok. Şuan ki zihniyetiniz aynı.

İstediğiniz kadar yıpratmaya çalışın ama beceremeyeceksiniz.

Faik Yılmaz
22.06.2016, 16:54
Muharrem usta ya takmışsın.
Amacın eleştirmek.
Yazdıklarınla cevat kolun yazdıkları arasında hiç bir fark yok. Şuan ki zihniyetiniz aynı.

İstediğiniz kadar yıpratmaya çalışın ama beceremeyeceksiniz.

Hiç alakası yok arkadaşım.....

Muharrem Usta'ya takmış olsam oy vermezdim...

Sadece bir şeylerin düzeldiğini görmek istiyorum.....

Artık icraat zamanıdır diyorum....

A. Aydın
22.06.2016, 17:10

Soylemlerin degisti diyorum bende.
Muharrem ustaya oy verdin. Destekliyordun.
Sonra birseyine taktin. Iho ya yapmadigin elestiriyi muharrem ustaya yapiyosun. Nereden vurabilirim diye acik ariyorsun.

Acik soyluyum. Bu forumda en saygi duyulan kisilerden birisiydin. Kaybediyorsun.

byoxi
22.06.2016, 22:08
Kuzey yıldızı Trabzonsporlular derneğinin iftar yemeğini canlı yayında mavi karadeniz tv de izledim. Yemek sonrası dernek başkanları ve iho mikrofonu aldı şahsı münazır kendine yakışır uslubunu iftar olmasına ragmen devam ettirdi. Muharrem başkana salladı konuşması boyunca ve konuşması sonunda tüm konuklar alkışladı kendisini. Ardından çıkan muharrem usta ihonun sataşmalarına aldanmadan bildiğimiz kalitesiyle konuştu. Üzülüyorum usta konusurken insanlar ellerindr telefonlarını kurcalıyordu.

Ahmet Faruk
22.06.2016, 23:20
Hala daha IHO'yu iftarlara organizasyonlara çağırıyorlar. Yok abi. Bırakalım bence kulübü bunlara, kendileri çalıp oynasınlar. Bu zihniyeti değiştirmek mümkün değil zira. Ya yeni yetişen nesli tamamen ablukaya alıp gerçekten muasır bir taraftar profili oluşturacaksın,ya da hiç uğraşmayacaksın. Aksi halde 2 sene gaza gelir, 12 sene geri gideriz.
Üzülüyor insan.

Ya da ne bileyim bizim olaya el atmamız, alternatif dernekler oluşturmamız lazım.

Yani bu konu bence en önemli konu. Ekonomiden, alt yapıdan vs. hepsinden önemli. Bir ekip gelir gayret eder bir şeyleri düzeltir peşine bu zihniyette biri gelir her şeyi berbat eder.
Bunun üzerine konuşmak lazım. Gerekirse seminerler oturumlar yapmak lazım.

bthnbyrktr
23.06.2016, 10:03

Muharrem Usta ve ekibinin hiç bir icraatı yok mu diyorsunuz peki?

Faik Yılmaz
23.06.2016, 10:16
Muharrem Usta ve ekibinin hiç bir icraatı yok mu diyorsunuz peki?

Hiç icraatı yok demiyorum......

Uefa ceza olayı oyuncuların maliyetinin düşürülmesi gibi bazı somut icraatlar var lakin ;

kısa zamanda yapacağım dediği şeylerin çok büyük kısmına henüz daha hiç başlamadı diyorum....

1-Stadyum sponsorluğu şubatta bitecekti mesela... mart, nisan ,mayıs,haziran geçti hala bitmedi.... Kulağıma gelen rakamlar ve firmalar maalesef çok düşük beklentilerimizi karşılamaktan uzak.....

2-Göğüs Sponsoru hemen belli idi imza işi kalmıştı ocak ayında en geç şubatta demişlerdi haziran doldu tık yok...

3-Trabzonspor Tv'yi icraatttan bile saymıyordu öyle basit görüyordu başkan o konuda somut hiç bir gelişme yok...

4-Dergimiz yın 20 sinde geliyordu bu sorun çözülecekti şimdi aynı ayda bile gelmiyor...

5-1. etap kamp çalışmaları başlayacak neredeyse takımda ne gelen var ne giden... Bu kadroyu kampa kadar kesinlikle kuramayacak gibi görünüyoruz....

6-)Kaliteli gelecek vaden oyuncularla yeni bir kadro kuracağız deniliyor Mustafa Yumlu , Zeki Yavru , Mustafa Akbaş gibi isimler ile görüşülüyor....

Yani hiç iyi sinyaller yok benim açımdan....

sizi bilmiyorum....

Faruk BERBER
23.06.2016, 11:43
Faik Yılmaz Seçim zamanı ben de Usta destekçisi olduğumdan bu maddelerde itiraz edebilecek herhangi bir nokta göremiyorum.

O yüzden birisi bir eleştiri yapıyorken ona körü körüne eleştiriyorsun demekten ziyade yazdıklarını sakin bir şekilde anlamaya çalışmak daha doğru sanırım.

Tabi bu eleştiriyi yapıyor olmamız Usta'nın başarısız olmasını istememiz demek değil, umarım başarılı olur ve dediği herşeyi en kısa sürede gerçekleştirir ;)

Faik Yılmaz
23.06.2016, 12:02
Faik Yılmaz Seçim zamanı ben de Usta destekçisi olduğumdan bu maddelerde itiraz edebilecek herhangi bir nokta göremiyorum.

O yüzden birisi bir eleştiri yapıyorken ona körü körüne eleştiriyorsun demekten ziyade yazdıklarını sakin bir şekilde anlamaya çalışmak daha doğru sanırım.

Tabi bu eleştiriyi yapıyor olmamız Usta'nın başarısız olmasını istememiz demek değil, umarım başarılı olur ve dediği herşeyi en kısa sürede gerçekleştirir ;)

Aynen öyle Farukçuğum....

Belki biraz tezcanlıyız bunu kabul ediyorum lakin ,

Başarısız olmasını istemek lafı en azından benim için bayağı bir ağır kaçıyor....

Seçim zamanı bir sürü arkadaşım Hekimoğlu'na destek vermem için tavsiyede bulundu hatta çeşitli oranlarda gönül koyan arkadaşlarım bile oldu...Buna rağmen ben ve arkadaşlarım samimimyetine inanarak ve isteyerek Usta'ya oy verdik....

Bu şartlarda oy vediğim adamın başarısız olmasını neden isteyeyim ki....

Bilakis bir an önce başarılı olmasını istiyorum... Hemde çok başarılı olmasını....

TSezgin61
23.06.2016, 12:30
yinede bazi konularin Uefa yüzünden bekletilip zaman kaybi yasandigini unutmayalim.

Usta verdigi sözleri tutmadiysa, vardir gecerli bir sebebi. Sabirli olmak, takibi elden birakmamak lazim.

tahoma
23.06.2016, 15:45
Merhaba bildiğiniz gibi TSPOR halka açık bir şirket, bu kadar görüşme anlaşma yapılıyor, yok sponsorluk tamam yok son noktaya gelindi deniliyor kaç aydır, bunları söylemek yerine KAP a açıklama yapmak gerekmez mi? ayrıca Trabzonspor yönetimi %51'e kadar düşen hisse paylarını arttırmayı düşünüyor mu?

bahadır2561
23.06.2016, 21:19
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160623/ae9a23d2d07773f3c846a1f3745bfc83.jpg

Hizipçiler hani gidecekti?

Hakan
23.06.2016, 21:28
Yumlu'yla devam eden yönetim 5.000 forma satarsa şükretsin.Kendi ayağına sıktın başkan,geçmiş olsun

Adem Akyüz'
23.06.2016, 21:29
Hizipçiler gidecekti di mi? Dünyaya açılma vaadi ile seçilen Muharrem Usta, Mustafa konusunda yerellere yenik düşmüş gibi gözüküyor. Hepimiz biliyoruz ki 1 kez fire veren, her zaman verir. Umarım bu hatadan dönülür.

Faruk BERBER
23.06.2016, 21:30
Sezon başlamadan eksi hanen kabarıyor Usta

Muhammed Kambur
23.06.2016, 22:03
Mustafa Yumlu ile vizyon olmaz başkan ! çok büyük hata yapıldı çok !

Enisc
23.06.2016, 22:19
Ya her şeyi geçtim. Bu adam sana ne katkı verecekte taraftarı karşına alıyorsun ? Bu kadar mı önemli ?

Kamer'
23.06.2016, 22:29
Muharrem Usta'nın her konuşmasının ardından bu başlıkta toplanıp ,

'' Evet arkadaşlar , mali durum ortada , bu başkana sahip çıkalım , destek verelim , bizi bu adam kurtaramazsa başka kimse kurtaramaz ''

dendi mi , dendi . Neydi efendim , kayıtsız şartsız destekte bulunmayacakmıydık ?

Şimdi başlayalım , bu yazıyı yazanların bir kısmı teknik direktör Ersun Yanal olunca burun kıvırdı desteğini çekti .

Bir diğer kısmı , yöneticisi Nevzat Aydına burun kıvırdı , desteğini çekti .

Bir diğer kısmı Mustafa Yumlu takımda kaldı diye desteğini çekeceğini belirtiyor .

Bir başka kısmı yarın öbür gün gelecek transferleri beğenmeyince desteğini çekecek .

Bir başka kısmı çıkan formaları beğenmeyecek , bir diğeri sponsoru beğenmeyecek desteğini çekecek .

Evet , saha sonuçları iyi olmazsa yönetimin işi zor . Çünkü 6 ay sonra bu yukarıda yazdıklarım ve bunlara eklenecek başka sebeplerden dolayı önce hoca istifa , ardındansa yönetim istifa seslerini duyacağız . Tekrar al baştan bir daha ...

Kusura bakmayın ama destek bu değil , en azından sözünü verdiğiniz destek bu değil .

Yumlunun takımda kalmasından dolayı forma almayacaksın , kusura bakma bence sen zaten forma almayacaktın . Şimdi diyeceksiniz ki Yumlu hizipçi , karaktersiz , Yumlunun kalmasını siyasiler istiyordu o yüzden kaldı .

Palavra arkadaş , kaçınız bu Yumlu denen arkadaşı gerçekten tanıyor , yüz yüze konuştu ? Nerden bu nefret ? Maalesef sevdiğimiz topçuları kutsallaştırırken sevmediklerimiziyse yerin dibine sokuyoruz .

Neyse fazla uzatmadan kapanışa geçeyim :D

Yumlu eğer takımda kaldıysa bu ne siyasilerin ne de bir başkasının baskısıdır . Ersun hoca ve yönetim oturup konuşmuştur ve buna karar vermiştir . Mali olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu günlerde iyisiyle kötüsüyle yıllardır bu takımda görev yapan , maliyeti düşük bir oyuncuyu kadroda tutmaya karar vermiştir .

Bu karara ya saygı duyarsın , devam edersin . Ya da benden bu kadar der kenara çekilirsin . Bu vakitten sonra o varsa ben kombine almam tarzı tehditlere de gerek yok .

Allahım burda bir gün Yumluyu savunacağım aklıma gelmezdi , sen nelere kadirsin :D

Linç girişimleri başlayabilir buyrun :D 20 yaşında olabilirim ama çoğu kişiden daha olgun düşünebiliyorum takımım konusunda , üstteki yazıya katılın katılmayın ama gerçek bu .

İleli
23.06.2016, 22:36
Sizlere hacı gibileri müstehak devam edin..

tristram
23.06.2016, 22:56
son iki secimde olumune savundugum usta'nin bu yumlu olayinda savunulacak bir tarafi yok..ayiptir kardesim ayip.her gelen ayni seyi yapiyor..2011 sezonundan sonra her gelen bu takoza bir sans verdi herif 29 yasina geldi hala patlama bekleniyor.sirf bu adam yuzunden kaybettigimiz zilyon tane mac var.ve bu adam oldugu surece defansa dogru duzgun futbolcu alinmiyor..eyy baskan senin vizyon vizyon dedigin bu muydu?nedir yani..bu adami kampa gotururseniz hepinize yaziklar olsun..

Enisc
24.06.2016, 00:08
Herhangi bir konuda yönetimi eleştirince yönetim düşmanı olmuyoruz. Bizi bu hale getiren şey her şeye doğru veya her şeye yanlış dememizdir. Ben şahsen bu yönetime güveniyor ve bazı şeyleri değiştireceklerine inanıyorum. Ama yanlış yaptıklarını düşündüğüm konularda da bir taraftar olarak eleştiriyorum. Yönetime akıl vermek haddime değil. Yaptıkları iş gerçekten sıkıntılı bu enkazdan kurtulmak kolay değil. Eminim bizim eleştirdiğimiz konuları en az bizim 2 katımız kadar düşünüyorlardır. Ama Yumlu konusu neresinden bakarsan bak saçma.

Yönetimi eleştirince bize iho müstehak olmuyor.
Ersun'u istemeyince bize Hami müstehak olmuyor.

Ha tabi kendi adıma konuşayım. Yoksa bazılarına iho gibiler müstehak tabi.

Adem Akyüz'
24.06.2016, 01:10
Herhangi bir konuda yönetimi eleştirince yönetim düşmanı olmuyoruz. Bizi bu hale getiren şey her şeye doğru veya her şeye yanlış dememizdir. Ben şahsen bu yönetime güveniyor ve bazı şeyleri değiştireceklerine inanıyorum. Ama yanlış yaptıklarını düşündüğüm konularda da bir taraftar olarak eleştiriyorum. Yönetime akıl vermek haddime değil. Yaptıkları iş gerçekten sıkıntılı bu enkazdan kurtulmak kolay değil. Eminim bizim eleştirdiğimiz konuları en az bizim 2 katımız kadar düşünüyorlardır. Ama Yumlu konusu neresinden bakarsan bak saçma.

Yönetimi eleştirince bize iho müstehak olmuyor.
Ersun'u istemeyince bize Hami müstehak olmuyor.

Ha tabi kendi adıma konuşayım. Yoksa bazılarına iho gibiler müstehak tabi.
+1

Tuğrul
24.06.2016, 01:23
Bu yönetim de işi beceremez ise futbol profesyonellerin eline bırakılmalı

Bayern'de Uli Houness örneğinde olduğu gibi '' Menajer, Ceo ve sportif direktör '' içeriği ile kurumsallaştırılmalıdır.

Sanayici, iş adamları ve farklı meslek kollarından gelenler. Futbol ile ilgili icra, operasyonel görevde bulunmamalı.

Trabzonspor ülke futboluna önayak olacak statüyü getirmeli ve uygulamalı. İş adamlarının isim yapması için meze olmamalı.

Tabi bizim futbolun içinden gelen Uli Houness gibi vizyoner, zeki ve karakterli isimleri bulmamız lazım.

Reha Asan
24.06.2016, 01:32
Sabır deniliyor ya,

Sabır dediğimiz konu;

-Transferler kampa kadar bitirilemez, sezon başına kadar SABIR gösterilir ki gösteriyoruz,

-Eldeki oyuncular gönderilmemiş olur Sezon başlayana kadr SABIR gösterilir ki gösteriyoruz,

-Bu sene kadro kuruluş senesidir öyle şiampiyonluk yarışına katılmayıp ilk 4e oynarız gelecek sezona kadar SABIR gösterilir ki göstereceğiz,

-Seçilirken Sponsorlar tamam denildiydi ama hala açıklanmadı sezon başlayana kadar hepsi belli olsun der SABIR gösteririz ki gösteriyoruz,

-TV vaadi için henüz öncelik ekonomide der SABIR gösteririz ki gösteriyoruz,

-Seçildiğinde salonda ASpora verdiği röportajında biz gel dersek Lucescu gelir dediği halde anlaşamayan yönetime ekonomik sebeplerle olmamıştır der ANLAYIŞ gösteririz ki gösteriyoruz,

Bu maddeler bir çok konuda devam eder ki şu dönemde en çok sabretmeye hazır olduğumuz dönemdeyiz, beklentiler düşmüş, destek göstermeye can atan taraftar çoğunlukta ancak 5 yıldır eleştirilen, hakkında çeşitli iddialar dolaşan, hiç kimse için atılmayan siyasi destek tweeti atılan ve sözleşmesi bitmiş bir oyuncunun bu takımda devam etmesine kimse sabır beklemesin.Neye sabretmemizi bekliyorsunuz.5 yıldır her sene performansından memnun kalınmayan 28-29 yaşındaki bir oyuncunun parlamasını beklemeye mi sabredelim, hakkındaki hizipçilik iddialarının tekrardan gerçekleşmeyeceğine mi sabredelim.

Yönetimin icraatlarına sabredelim ama Zeki,Yumlu,Erkan,Aykut gibi bu takımda geleceği olmayan oyuncuları bu takımda tutma icraatlarına sabretmeyi beklemeyelim.Bu saydığımız isimlerden hayır gelmeyecek.Sonu belli olan kaç yıldır denenen icraatlara sabretmek bana uygun değil.

İnşallah sayın yönetim bu icraatından dolayı pişman olmaz.

selcuk
24.06.2016, 01:45
yaziklar olsun

Onur Akyüz
24.06.2016, 02:21
9592

Başkan bu ne?

Mert'
24.06.2016, 02:57
Başkanın en büyük destekçilerinden biriyim fakat Yumlu konusunda büyük yanlış yapıldı umarım dönersiniz hatadan.

Ahmet Başkaya
24.06.2016, 04:26
Hiç icraatı yok demiyorum......

Uefa ceza olayı oyuncuların maliyetinin düşürülmesi gibi bazı somut icraatlar var lakin ;

kısa zamanda yapacağım dediği şeylerin çok büyük kısmına henüz daha hiç başlamadı diyorum....

1-Stadyum sponsorluğu şubatta bitecekti mesela... mart, nisan ,mayıs,haziran geçti hala bitmedi.... Kulağıma gelen rakamlar ve firmalar maalesef çok düşük beklentilerimizi karşılamaktan uzak.....

2-Göğüs Sponsoru hemen belli idi imza işi kalmıştı ocak ayında en geç şubatta demişlerdi haziran doldu tık yok...

3-Trabzonspor Tv'yi icraatttan bile saymıyordu öyle basit görüyordu başkan o konuda somut hiç bir gelişme yok...

4-Dergimiz yın 20 sinde geliyordu bu sorun çözülecekti şimdi aynı ayda bile gelmiyor...

5-1. etap kamp çalışmaları başlayacak neredeyse takımda ne gelen var ne giden... Bu kadroyu kampa kadar kesinlikle kuramayacak gibi görünüyoruz....

6-)Kaliteli gelecek vaden oyuncularla yeni bir kadro kuracağız deniliyor Mustafa Yumlu , Zeki Yavru , Mustafa Akbaş gibi isimler ile görüşülüyor....

Yani hiç iyi sinyaller yok benim açımdan....

sizi bilmiyorum....

Muharrem Usta'nın en az 10 yıl bu kulupte başkan olarak kalmasını isteyen biri olarak, şu eleştiride artniyet arayanda artniyet ararım.

Kötü örnek değildir, kötüden kendine ders çıkarırsın ama kötüden iyisi var diye daha daha iyi şeyler yapmasını istemek saçma bir şey değil.

amasya0561
24.06.2016, 06:45

'' Evet arkadaşlar , mali durum ortada , bu başkana sahip çıkalım , destek verelim , bizi bu adam kurtaramazsa başka kimse kurtaramaz ''

dendi mi , dendi . Neydi efendim , kayıtsız şartsız destekte bulunmayacakmıydık ?

Şimdi başlayalım , bu yazıyı yazanların bir kısmı teknik direktör Ersun Yanal olunca burun kıvırdı desteğini çekti .

Bir diğer kısmı Mustafa Yumlu takımda kaldı diye desteğini çekeceğini belirtiyor .

Bir başka kısmı yarın öbür gün gelecek transferleri beğenmeyince desteğini çekecek .

Bir başka kısmı çıkan formaları beğenmeyecek , bir diğeri sponsoru beğenmeyecek desteğini çekecek .

Evet , saha sonuçları iyi olmazsa yönetimin işi zor . Çünkü 6 ay sonra bu yukarıda yazdıklarım ve bunlara eklenecek başka sebeplerden dolayı önce hoca istifa , ardındansa yönetim istifa seslerini duyacağız . Tekrar al baştan bir daha ...

Kusura bakmayın ama destek bu değil , en azından sözünü verdiğiniz destek bu değil .

Yumlunun takımda kalmasından dolayı forma almayacaksın , kusura bakma bence sen zaten forma almayacaktın . Şimdi diyeceksiniz ki Yumlu hizipçi , karaktersiz , Yumlunun kalmasını siyasiler istiyordu o yüzden kaldı .

Palavra arkadaş , kaçınız bu Yumlu denen arkadaşı gerçekten tanıyor , yüz yüze konuştu ? Nerden bu nefret ? Maalesef sevdiğimiz topçuları kutsallaştırırken sevmediklerimiziyse yerin dibine sokuyoruz .

Yumlu eğer takımda kaldıysa bu ne siyasilerin ne de bir başkasının baskısıdır . Ersun hoca ve yönetim oturup konuşmuştur ve buna karar vermiştir . Mali olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu günlerde iyisiyle kötüsüyle yıllardır bu takımda görev yapan , maliyeti düşük bir oyuncuyu kadroda tutmaya karar vermiştir .

Bu karara ya saygı duyarsın , devam edersin . Ya da benden bu kadar der kenara çekilirsin . Bu vakitten sonra o varsa ben kombine almam tarzı tehditlere de gerek yok .

Allahım burda bir gün Yumluyu savunacağım aklıma gelmezdi , sen nelere kadirsin :D

Linç girişimleri başlayabilir buyrun :D 20 yaşında olabilirim ama çoğu kişiden daha olgun düşünebiliyorum takımım konusunda , üstteki yazıya katılın katılmayın ama gerçek bu .

yazmak istediklerimi benim yerimede izah etmşsin kardeş elllerine saglık.
nedir bu yumlu düşmanlığı ben anlamıyorum. ondan iyi yedekmi bulabilecek şu durumdadi takım.
ben yumluyu son şampiyonlugumuza katkı yaptıgında sevdim. beşiktaşa attıgı o golle havalara uçtum. bırakın kalsın kime ne zararrı var.
alsınlar iyilerini oda yedek olsun sorunmu edecek yoksa.

ucurum
24.06.2016, 07:24
Kural gereği bu sene 28 kişilik maksimum kadroda 17-21 yaşlarını TS'de geçirmiş 4 artı altyapıdan 2 isim takımda olmak zorunda. KURAL BU!

Yumlu ve ekibi bu yüzden kadrodalar, herkes bir sakin olsun.

Mollasalihoğlu
24.06.2016, 11:30
Mantıklı eleştiri yapanları düşman olarak etiketlemek, eleştiriyi sadece düşmanca yapanlara meydanı bırakmanıza sebep olur.

Sapla samanı ayırın bir.

el_conquistador
24.06.2016, 13:33
Kural gereği bu sene 28 kişilik maksimum kadroda 17-21 yaşlarını TS'de geçirmiş 4 artı altyapıdan 2 isim takımda olmak zorunda. KURAL BU!

gayet mantikli bir aciklama. ama bu kadar mantigi bu forum ne yazikki her zaman kaldirmiyor.

sakoglu61
24.06.2016, 14:20

+1967

bahadır2561
24.06.2016, 22:16

Kuralı yanlış biliyorsunuz !

TFF'nin getirdiği kurallara göre geçen sene altyapıdan 2 bu sene ise 3 oyuncunun olması gerekiyor.

Mustafa Akbaş ve Mustafa Yumlu altyapıdan sayılmıyor Zeki Yavru ise sayılıyor.

Bir oyuncunun altyapıdan sayılabilmesi için 17-21 yaş arasında değil 15-21 yaş arasında 3 yıl o kulübün oyuncusu olmak zorunda. Bu oyuncunun o takımda sezonu geçirmesi de şart değil kiralık olarak başka bir takıma gitse de altyapıdan sayılıyor.

Velhasıl Mustafa Akbaş ve Mustafa Yumlu altyapı kuralından dolayı değil, transfer kısıtlamamız olduğundan ve ucuz maliyetle alternatif oyuncu bulundurmamız gerektiğinden dolayı takımda kalıyorlar...

emrex61
24.06.2016, 22:29

Sanırım haklısın kardeşim güzel yazı bende kendime pay aldım bu yazıdan :)

EMİR
25.06.2016, 04:15

Sizin anlamadığınız şeyi anlatayım;

Yumlu Konusu

Ben "Yumlu kötü futbolcudur o yüzden gitsin" demiyorum.
Ben "Yumlu bu kadar kötü futbolcu olduğu halde,takıma transferle kim gelirse gelsin Yumlu'nun 11 de olmasını kabullenemiyorum ve bu işin altında birşey olduğunu düşünüyorum" bu yüzden istemiyorum.

İnsanlar neden Yumlu'yu sevmiyor?
Neden onun gibi vasat performanslar sergileyen Mustafa Akbaş ve Zeki Yavru için "ya onlarında gitmesi lazım ama yedek olarakta kalabilirler ancak kesinlikle Yumlu gitmeli" diyorlar?

Verilen desteğin geri çekilmesi konusu

Bir insana destek verip onu başa getirdiniz diye o insanın yaptığı şeyleri sorgulamamak ve hepsini doğru kabul etmek (Şuan ülkemizde fazlasıyla bulunan) benim gördüğüm en yanlış en şuursuz harekettir.
İnsanlar destek verdi diye başkan ne yaparsa yapsın ses çıkarmayacak mı?Ne bekliyorsunuz insanlar kendi düşünceleri ile çelişen işler yapıldığında "vardır bir bildikleri" deyip sussunlar mı?

Forma almaktan vazgeçenler için genel bir yargı sunmuşsun "sen zaten forma almayacaktın" ne alakası var?
Forma almak zaten bir destek değil mi?İnsanlar desteklerini çektikleri için forma almaktan vazgeçiyorlar,desteğini çekip aynı zamanda forma alanlar zaten kendisiyle çelişmiş olur.

Yani arkadaşım sen yapılan her hareketin doğru olduğunu veya yanlış olsa bile desteklenmesi gerektiğini düşünebilirsin ancak kimseye "siz zaten almayacaktınız","sizden daha olgun düşünebiliyorum" demen doğru değil.

Düşünceleriniz farklı olabilir,bunu kabul etmeyip karşınızdaki kişiye "olgun düşünemiyorsunuz" tarzı sözler söylemek kendi egonuzu tatmin etmekten başka bir işe yaramaz.

Şunu da belirteyim ki herhangi bir tartışma çıkması kesinlikle istediğim bir şey değil.
Lütfen sözlerimi OLGUNLUĞUNUZU kullanarak okuyunuz...
Sizi veya başka birini kıracak bir şey söylediysem affola lakin benim düşüncelerim bunlar...

Kamer'
25.06.2016, 15:01
Sizin anlamadığınız şeyi anlatayım;

Yumlu Konusu

Ben "Yumlu kötü futbolcudur o yüzden gitsin" demiyorum.
Ben "Yumlu bu kadar kötü futbolcu olduğu halde,takıma transferle kim gelirse gelsin Yumlu'nun 11 de olmasını kabullenemiyorum ve bu işin altında birşey olduğunu düşünüyorum" bu yüzden istemiyorum.

İnsanlar neden Yumlu'yu sevmiyor?
Neden onun gibi vasat performanslar sergileyen Mustafa Akbaş ve Zeki Yavru için "ya onlarında gitmesi lazım ama yedek olarakta kalabilirler ancak kesinlikle Yumlu gitmeli" diyorlar?

Verilen desteğin geri çekilmesi konusu

Bir insana destek verip onu başa getirdiniz diye o insanın yaptığı şeyleri sorgulamamak ve hepsini doğru kabul etmek (Şuan ülkemizde fazlasıyla bulunan) benim gördüğüm en yanlış en şuursuz harekettir.
İnsanlar destek verdi diye başkan ne yaparsa yapsın ses çıkarmayacak mı?Ne bekliyorsunuz insanlar kendi düşünceleri ile çelişen işler yapıldığında "vardır bir bildikleri" deyip sussunlar mı?

Forma almaktan vazgeçenler için genel bir yargı sunmuşsun "sen zaten forma almayacaktın" ne alakası var?
Forma almak zaten bir destek değil mi?İnsanlar desteklerini çektikleri için forma almaktan vazgeçiyorlar,desteğini çekip aynı zamanda forma alanlar zaten kendisiyle çelişmiş olur.

Yani arkadaşım sen yapılan her hareketin doğru olduğunu veya yanlış olsa bile desteklenmesi gerektiğini düşünebilirsin ancak kimseye "siz zaten almayacaktınız","sizden daha olgun düşünebiliyorum" demen doğru değil.

Düşünceleriniz farklı olabilir,bunu kabul etmeyip karşınızdaki kişiye "olgun düşünemiyorsunuz" tarzı sözler söylemek kendi egonuzu tatmin etmekten başka bir işe yaramaz.

Şunu da belirteyim ki herhangi bir tartışma çıkması kesinlikle istediğim bir şey değil.
Lütfen sözlerimi OLGUNLUĞUNUZU kullanarak okuyunuz...
Sizi veya başka birini kıracak bir şey söylediysem affola lakin benim düşüncelerim bunlar...

Böyle renkli renkli , koyu filan yazınca cafcaflı olmuş , güzel .

Ben de elimden geldiğince cevap vereyim kardeşim ,

Yumlu'nun bu kadar transfere rağmen hala 11 de oynamasının altında bir şeyler olduğunu düşünüyorum , bu yüzden de gitmesini istiyorum demişsin .

Bu duruma son yıllardaki transfer politikasının yanlışlığının sebep olabileceği hiç aklının ucuna gelmedi mi ? Yapılan her stoper transferi çok iyiydi de onlar oynamadı Yumlu mu oynadı ? En basitinden Douglas örneği , Douglas kötü stoper olmayabilir ama süper ligde önde oynayan bir takım için aşırı yavaştı ve her an penaltı yaptırabilecek düzeyde el kol hareketleri vardı . Şimdi Douglas oynamadı da Yumlu oynadı diye bu adamın torpili mi oluyo ? Sezon öncesi transfer döneminde yönetim açıklama yapıyordu , hızlı bir stoper almak istiyoruz diye . O zaman da gündemdeki isim Zambrano'ydu , keşke gelebilseydi . Ama olmadı , alternatif olaraksa tamamen farklı bi stil olan Douglas'ı aldılar . Burdan da anlaşılmıyor mu transferdeki yanlış politika .

Hal böyle olunca da her sene sonunda performans/maliyet tablosuna bakınca Yumlu kaldı , yeni stoper gitti . Yumlu da fazla para alsaydı o da giderdi emin ol .

---------------------------------

İkinci konu , verilen desteğin geri çekilmesi konusunda yazdığın şeylerle ilgili ;

Hataları söylemek , bu böyle değil de şöyle olsa daha güzel olurdu demek çok önemli . Yani yapıcı eleştiri yapmak önemli .

Her eleştirinden sonra bir çözüm önerisi sunmak önemli anlatabiliyor muyum ? Bunu yapan kimseye en ufak bi serzenişim yok . Lakin , bizde eleştiriler böyle değil .

'' Vay efendim sen nasıl Ersun'u hoca yaparsın , bu adam daha önce de kulübün başına geldi bir şey olmadı , bu yönetimden de bi cacık olmaz . İHO başgan bunlardan daha iyiydi , sonraki kongre gelsin görüşürüz ''

'' Vizyon vizyon diyosun , Yumluyu takımda tutuyosun , senden ümidimi kestim , daha ne maça giderim , ne forma alırım ''

Bak çoğu eleştiri üstte yazdığım şekilde geliyor .

Yumlu takımda kaldı diye sen kombine almayacaksın , forma almayacaksın , neymiş bu Yumlu bee :D

Bu derecede Yumlu nefretinin yanlış olduğunu düşünüyorum , takımda kalmasının bu kadar etkisinin olmaması gerektiğini ve olmadığını , İşkembeden sallayanların bir kısmının da zaten forma almayanlardan olduğunu düşünüyorum . Bu benim düşüncemdir , çünkü bana göre gerçekten takımına destek olmak isteyen böyle ufak şeylere takılmaz . Maddi durumu el verdikçe her şekilde destek olur .

----------------

Bi de son olarak ,

'' 20 yaşında olabilirim ama çoğu kişiden daha olgun düşünebiliyorum takımım konusunda ''

şu yazıyı tekrar tekrar okudum , dedim ki acaba birine yönelik kötü bir şey mi anlaşılıyor ama bir şey bulamadım . 3-4 yıldır günümün her anında Trabzonsporla ilgili haberleri , haberlerin altındaki yorumları , forumları vs takip eden biri olarak taraftar profilimizi , her kesimin beklentisini az çok gözümde canlandırabiliyorum . Genel olarak uzun zamandır dert edindiğim şeyleri yazdım , ardından da bi sitemde bulundum . Kimseyi net bir şekilde işaret edecek bir şey de yazmadım , ha kırdığım olduysa da özür dilerim .

Enaldo61
25.06.2016, 15:43
Kulübün twitlerine yumlu'ya hakaret ederek cevap veren ve bunu favlayan arkadaşlar burada mı acaba? Buradaysalar çok ayıp oluyor bence hoş değil ne olursa olsun.

Furkan S.
25.06.2016, 18:28
Sözleşmesini uzattığın adamı KAP'a bildiremeyecek kadar korkak bir yönetim :) Kendilerince plan yapıyorlar E*sun denen adamda olduğu gibi Sponsor veya transferler açıklanınca araya kaynatacaklar ki fazla tepki çekmesin.. Ama bilmiyorlar ki sonlarını hazırlıyorlar yazık ettin kendine USTA.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EMİR
25.06.2016, 21:55
Böyle renkli renkli , koyu filan yazınca cafcaflı olmuş , güzel .

Ben de elimden geldiğince cevap vereyim kardeşim ,

Yumlu'nun bu kadar transfere rağmen hala 11 de oynamasının altında bir şeyler olduğunu düşünüyorum , bu yüzden de gitmesini istiyorum demişsin .

Bu duruma son yıllardaki transfer politikasının yanlışlığının sebep olabileceği hiç aklının ucuna gelmedi mi ? Yapılan her stoper transferi çok iyiydi de onlar oynamadı Yumlu mu oynadı ? En basitinden Douglas örneği , Douglas kötü stoper olmayabilir ama süper ligde önde oynayan bir takım için aşırı yavaştı ve her an penaltı yaptırabilecek düzeyde el kol hareketleri vardı . Şimdi Douglas oynamadı da Yumlu oynadı diye bu adamın torpili mi oluyo ? Sezon öncesi transfer döneminde yönetim açıklama yapıyordu , hızlı bir stoper almak istiyoruz diye . O zaman da gündemdeki isim Zambrano'ydu , keşke gelebilseydi . Ama olmadı , alternatif olaraksa tamamen farklı bi stil olan Douglas'ı aldılar . Burdan da anlaşılmıyor mu transferdeki yanlış politika .

Hal böyle olunca da her sene sonunda performans/maliyet tablosuna bakınca Yumlu kaldı , yeni stoper gitti . Yumlu da fazla para alsaydı o da giderdi emin ol .

---------------------------------

İkinci konu , verilen desteğin geri çekilmesi konusunda yazdığın şeylerle ilgili ;

Hataları söylemek , bu böyle değil de şöyle olsa daha güzel olurdu demek çok önemli . Yani yapıcı eleştiri yapmak önemli .

Her eleştirinden sonra bir çözüm önerisi sunmak önemli anlatabiliyor muyum ? Bunu yapan kimseye en ufak bi serzenişim yok . Lakin , bizde eleştiriler böyle değil .

'' Vay efendim sen nasıl Ersun'u hoca yaparsın , bu adam daha önce de kulübün başına geldi bir şey olmadı , bu yönetimden de bi cacık olmaz . İHO başgan bunlardan daha iyiydi , sonraki kongre gelsin görüşürüz ''

'' Vizyon vizyon diyosun , Yumluyu takımda tutuyosun , senden ümidimi kestim , daha ne maça giderim , ne forma alırım ''

Bak çoğu eleştiri üstte yazdığım şekilde geliyor .

Yumlu takımda kaldı diye sen kombine almayacaksın , forma almayacaksın , neymiş bu Yumlu bee :D

Bu derecede Yumlu nefretinin yanlış olduğunu düşünüyorum , takımda kalmasının bu kadar etkisinin olmaması gerektiğini ve olmadığını , İşkembeden sallayanların bir kısmının da zaten forma almayanlardan olduğunu düşünüyorum . Bu benim düşüncemdir , çünkü bana göre gerçekten takımına destek olmak isteyen böyle ufak şeylere takılmaz . Maddi durumu el verdikçe her şekilde destek olur .

----------------

Bi de son olarak ,

'' 20 yaşında olabilirim ama çoğu kişiden daha olgun düşünebiliyorum takımım konusunda ''

şu yazıyı tekrar tekrar okudum , dedim ki acaba birine yönelik kötü bir şey mi anlaşılıyor ama bir şey bulamadım . 3-4 yıldır günümün her anında Trabzonsporla ilgili haberleri , haberlerin altındaki yorumları , forumları vs takip eden biri olarak taraftar profilimizi , her kesimin beklentisini az çok gözümde canlandırabiliyorum . Genel olarak uzun zamandır dert edindiğim şeyleri yazdım , ardından da bi sitemde bulundum . Kimseyi net bir şekilde işaret edecek bir şey de yazmadım , ha kırdığım olduysa da özür dilerim .

Öncelikle saygı çerçevesinde,güzelce cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Yumlu konusu

Yapılan transferler kötü olabilir ama hepsi Yumlu'dan kötü değil.
Douglas yavaş olabilir evet ama Yumlu ne kadar hızlı?
Hepsini geçtim.
Uğur Demirok 'un gönderilmesinin tek sebebinin Yumlu olduğunu düşünüyorum.
Uğur Yumlu'dan daha iyi bir stoper benim gözümde.
Her ne hikmetse Yumlu harika(!) performansı ile herkesi kesip 11 e yerleşiyor.
Saçma saçma hareketleri var adamın ve gerçekten çıldırıyorum.Aklımda en net kalanı ve beni delirten hareketi;Şampiyon olduğumuz sene Şikebahçe ile yaptığımız Kupa finalinde topu alıp 50 metreden kaleye şut çekdiği pozisyon.Ya sen nesin abi?Takımda kimse kalmadı sen mi şutları atacak oyuncusun?Hadi Cezasahasına yakın olsan top önüne düşse çeksen neyse dicemde ortasaha ya ORTASAHA!
Pozisyonu hatırlayanlar mutlaka olucaktır.Ben unutamıyorum...

Destek konusu

Dediğiniz doğru önemli olan çözüm yolu sunmak.
Ancak taraftar ne kadar sesini duyurabiliyor?Bizim cebimizde bol paramız yüksek makamlarımız yok.
İnsanlar birşeyleri değiştiremeyeceğini bildiği için isyan ediyor aslında.Kendi düşüncesine Ersun Yanal ters geliyor ve Ali Tonguçoğlu (Salladım ismi)' nun başarılı olacağını düşünüyor ancak bunu yapabilme gücü var mı?YOK

Ki şöyle birşey var ki bu Ersun Yanal'ı istemeyenlerin sayısı Yumlu'yu istemeyenlerin sayısının çeyreği kadar yoktur.Ona rağmen Yumlu hala antemanlara çıkabiliyor sözleşme imzalanıyorsa o taraftar isyan etmekden başka ne yapacak?Gücü yetmiyor değiştirmeye ya ne yapacak adam?Belkide taraftarın %80 i istemiyor Yumlu'yu ancak hala antremanlarda ve korkarım ki sözleşme imzalanacak.

Yumlu'da bile durum böyleyken insanların isyan ettiğinde,elinden sadece yönetim hakkında kötü konuşmak geliyorsa onu yapar.Ha doğrumu tartışılır ancak bunu yaparlar.
----------------
Son olarak

"20 yaşında olabilirim ama çoğu kişiden daha olgun düşünebiliyorum takımım konusunda ''
Sözünüz için Söylemek istediğim;

Kendinizin söylediği "Hataları söylemek , bu böyle değil de şöyle olsa daha güzel olurdu demek çok önemli ." düşüncenizle ters düşüyorsunuz.

İnsanlara olgun olmadıklarını söyleyerek onları olgunlaştıramaz veya fikirlerini değiştiremezsiniz.
Bir insana "olgun düşünemiyorsun" demek ile "biraz daha olgun düşünerek yaklaşmayı deneyebilirsin" demek arasında fark olduğunu düşünüyorum.
Burada size söylemek istediğim anlatacağınız şeyi kullandığınız kelimeler ve onları yan yana getiriş şekliniz ile insanları çileden çıkarabilir veya tüm sinirini alabilirsiniz.

Bu sadece size bir öneridir...

Teşekkür ederim :)

sifuni
28.06.2016, 05:01
Vaatler
1 50. Yılda Şampiyonluk ekonomik durumun bilincindeyiz diyerek ( Usta dahil hiç kimse inanmıyordu)

2 Lucescu

3 Saygınlık

4 Sponsorluk

5 TS TV

6 Disiplin

7 Hizipçilerin Gönderilmesi

İcraatler:

1 50. Yılda şampiyonluk söylemi tamamen unutturuldu

2 Ersun gibi şehri ve kiübü küçümseyen Teknik Direktör getirildi

3 Deniz Ateş Bitnele TV'de çıkıp sen bittin dedi ama hala resmi olarak hakemliği bırakmadı adam genç milli takımların maçını yönetti ve bence seneye Süper ligde maç yönetecek

4 Hiçbir Sponsorluk anlaşması açıklanmadı

5 Çok kolay dediği TSTV çok kolayca çözdü YouTube kanalı !!!

6 TS tarihinde görülmemiş bir laubalilikle tarihimizin en farklı mağlubiyetlerini aldık, hoca takımın başında değilken çalışmalar başladı, takımın kaptanı ilk kampa katılmayacak

7 Mustafa Yumlu gibi yetli çete mensubundan kurtulmak varken zam yapılıp sözleşmesi uzatıldı

Vizyonsuz diye Celil Hekimoğlunu eleştirip Usta'yı destekledik ama Hekimoğlunun yönetim şekli farklı olmazdı

Buğra Çora
28.06.2016, 13:02
Sanki transfer dönemi bittide herkes adama saldırıyor. Yok biri desteğini kesecekmis, başkası özür bekliyor.. ya gidin Allah aşkına gidin. Şu pesimistlerin yazılarını okudukça hayattan soğuyor insan. Benim merak ettiğim sizlerin gerçek hayatta hiç mi tecrübe yapmadınız. hayallerine kavuşmak için beli bir süre geçmesi gerektiğini bilmiyormusunuz? Hepiniz biliyorsunuz. Ee nedir bu elestiriler. eleştirmek kolaycilik, zor olan başarabilmek. Ya hep beraber başaracağız, yada hepberaber herşeyi eleştirenler gibi ezikler tayfasindan olacağız.

only ts
28.06.2016, 13:16
en buyuk sorunumuz "SABIR"

bir gun sabretmeyi ogrenebilirsek, o gun buyuk bir kulup olabiliriz. bu kafayla zor dostum. cok zor hemde.

only ts
28.06.2016, 13:18
Muharrem Usta yi bu kadar elestiren insanlar, lutfen secimlere girip aday olabilir lermi ? kendilerini gorelim birazda. kongre uyesi olduktan 2 sene sonra baskanliga aday olabiliyorsunuz. gorelim sizide hadi bakalim.

Uğur_Dmrtrk
28.06.2016, 13:30
Uyarı da bulunabiliriz..dikkatlerini çekebiliriz..fakat karar alıp uygulayacak olan yönetimin kendisi..biz sonuçlar üzerinden ancak eleştiri getirip bir kanıya varabiliriz..şuan ki durum öngörülerden ibaret..eleştiren de eleştirsin bence..bunda bir sıkıntı olmaz..Taraftardan etkilenip yanlış iş yapacaksa yönetim o zaman kayış kopar..

İ. SARAL
28.06.2016, 14:21
Sabır şart. Daha önümüzde uzun bir süre var.

İlkhan
28.06.2016, 14:50
Vaatler
1 50. Yılda Şampiyonluk ekonomik durumun bilincindeyiz diyerek ( Usta dahil hiç kimse inanmıyordu)

2 Lucescu

3 Saygınlık

4 Sponsorluk

5 TS TV

6 Disiplin

7 Hizipçilerin Gönderilmesi

İcraatler:

1 50. Yılda şampiyonluk söylemi tamamen unutturuldu

2 Ersun gibi şehri ve kiübü küçümseyen Teknik Direktör getirildi

3 Deniz Ateş Bitnele TV'de çıkıp sen bittin dedi ama hala resmi olarak hakemliği bırakmadı adam genç milli takımların maçını yönetti ve bence seneye Süper ligde maç yönetecek

4 Hiçbir Sponsorluk anlaşması açıklanmadı

5 Çok kolay dediği TSTV çok kolayca çözdü YouTube kanalı !!!

6 TS tarihinde görülmemiş bir laubalilikle tarihimizin en farklı mağlubiyetlerini aldık, hoca takımın başında değilken çalışmalar başladı, takımın kaptanı ilk kampa katılmayacak

7 Mustafa Yumlu gibi yetli çete mensubundan kurtulmak varken zam yapılıp sözleşmesi uzatıldı

Vizyonsuz diye Celil Hekimoğlunu eleştirip Usta'yı destekledik ama Hekimoğlunun yönetim şekli farklı olmazdı
Sana tavsiyem eğer emeklilik falan geldiyse güneye, adalardan birine yerleş. Eline ne telefon al ne de laptop.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes K
28.06.2016, 14:52
Sana tavsiyem eğer emeklilik falan geldiyse güneye, adalardan birine yerleş. Eline ne telefon al ne de laptop.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+12348489393930

Sent from my iPhone using Tapatalk

Furkan S.
28.06.2016, 19:19
İcraat yapacan mı reis? Yoksa kuru gürültüye devam mı? Sponsorlar 7 aydır düzenli olarak "haftaya açıklanacak" ama bir türlü o hafta gelmiyor Plan program dedin Temmuz oldu takımda ne gelen ne giden var sözleşmesi biteni de (yumlu) siyasilerin etkisiyle sözleşmesini uzatıyorsun.. Yukarıda arkadaş saymış fazla da uzatmak istemiyorum ama bazı arkadaşlar körü körüne destekliyor ya sinir oluyorum onlara napayım :)

Muhammet YILMAZ
28.06.2016, 20:07
Ne istiyorsun sen? Furkan S.

Bir tane olumlu bişeyin yok. Hep mi eleştiri hep mi köstek olmak?

Anıl C
28.06.2016, 20:13
Hekimoglu'nun, Iho'nun adamlari hala aramizda

emrex61
28.06.2016, 20:19
Başkanın Vira ile bi projesi var yakında kokusu çıkar :D

murmut
28.06.2016, 20:59
Baskan iftarda aciklama yaptimi?

Furkan S.
28.06.2016, 21:03
Ne istiyorsun sen? Furkan S.

Bir tane olumlu bişeyin yok. Hep mi eleştiri hep mi köstek olmak?
Olumlu bir şey yok ben ne yapayım durduk yere yönetimi mi yalayayım istiyorsun ne yapayım söyle?

Faruk BERBER
28.06.2016, 21:06
Olumlu bir şey yok ben ne yapayım durduk yere yönetimi mi yalayayım istiyorsun ne yapayım söyle?

Biraz daha sakin, sabırlı ve ılımlı olabilirsin.

Ahmet ÇOLAK
28.06.2016, 21:07
Biraz daha sakin, sabırlı ve ılımlı olabilirsin.
Yönetim kaç oldu uyardığınız biraz icraat..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batuhanTs
28.06.2016, 21:08
BAŞARISIZSIN FACİA olma yolunda emin adimlarla ilerliyorsun

Faruk BERBER
28.06.2016, 21:10
Destek verdiğim yönetimin bir tane icraat yapmaması beni çıldırtıyor sakin kalamam :)

Ben de bu yönetime destek verdim, aynı dönemi ben de yaşıyorum. Beklemek gerek.

Sadece yönetime dair değil, oyunculara da bakış açın bu şekilde. Biraz daha dikkatli.

redbul
28.06.2016, 21:24
usta yönetimini en çok destekleyenlerdenim ama usta ve yönetimi gerçekten işi ağırdan alıyor sabır diyorlar ama sabır biz taraftara çok uzak bir kelime başkan lig tv de katıldığı proğramda kampa kadar 40 günümüz var demişti ve bu 40 günlük süreçte gelenleri gidenleri halledip kampa başalayacağız demişti fakat şuana kadar ne gelen var nede giden yani kısacası trabzon spor başkanıysan konuştuğuna dikkat edeceksin yoksa İHO dan farkın kalmaz taraftar gözünde.