PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Erkin
23.02.2016, 13:19
Çekilme vs bu tip şeyler imkansız olmasının yanında kimsenin umrunda da olmaz, olan bize olur. Topçuların da katıldığı protesto bir şekilde tabi ki yapılmalı birçok orjinal fikir var; inşallah en serti ve tezgahçıları çıldırtacak olan seçilir. Bir de dün, Kuddusi denen kronun çıkıp pişkin pişkin yaptığı konuşmalardan sonra çıldırdım. Asıl sorular, bu dallamadan hesabının sorulup alaşağı edilip edilemeyeceği ve bir de Bitnel midir ne zurnaysa 3 5 ay sonra tekrar hiçbir şey olmamış gibi hakemliğe başlayıp başlayamayacağıdır. (Sistemin başını yok edemedikten sonra vs düşünceler doğru ama şimdilik imkansız o yüzden pek tartışmaya gerek yok.) Malesef çok daha başka şeylerle uğraşmak durumunda olan başkan için bir sınav olacak.

serdaracıl
23.02.2016, 13:23
Ligden çekilirsen unutulur gidersin. Bu teslimiyet olur. Trabzonspor'un yeri yeşil sahadır. Ligden çekilmemizi bizden çok isterler emin olun. İnadına sahada olmalıyız. Gözlerine gözlerine sokmalıyız adaletsizliklerini, yüzsüzlüklerini, pisliklerini

Ahmet Malkoçoğlu
23.02.2016, 13:23
Takım ceza alsın ne olacak. Küme düşürsünler hatta. Şampiypn olamayacaksam hakkım verilmeyecekse bu ligde neden varız. Sahadan çekilmek çok ses getirir. Siyasetbile birşeyler yapmaya çalışır. Başkana takım çekilsin diye baskı yapılmalı. Her maç dopranmaktansa olmamak bnce daha güzel. Sesimize mutlaka kulak veren arkamızdan grlen olur. Bursa. Kayseri arkamızda durur en azından.
400 milyon borcu kim odeyecek , naaslar kim odeyecek , nasil odenecek ?

Ömer Akdağ
23.02.2016, 13:30
4 oyuncumuz rakip tarafina gecsin maci baslattiktan sonra. 15 e 7 oynayalim. 1 - 0 geriye gectikten sonra normal oyunumuza donelim.

Külünkoğlu
23.02.2016, 13:35
Her iki başlıkta da aynı "ligden çekilme" konusu yazıldığı için iki tarafa da yazıyorum.

Trabzonspor kulübü halka açık bir şirket. Olası ligden çekilme durumunda sadece sizin değil torunlarınızın ömrüne yetişecek olan mali davalar Trabzonspor'un peşini kovalayacaktır.
Mali konuda iflas da cabası.

O yüzden ligden çekilme meselesini unutun. Hatta şu dakikadan itibaren dillendirmezseniz zamanınızı ekonomik kullanmış kimseyi de yormamış olursunuz.

bahadır2561
23.02.2016, 13:55
29 Subat Kulupler Birligi toplantisi var...

Aksamina da fb-bjk maci...

Toplantida Baskanin diyecegi tek sey, ya bu adamlar bu aksama kadar istifalarini verirler, ya da ben bjk erteleme macina A2 takimi ile cikacagim...

Bundan daha etkilisi olmaz...

Ayrica neden hala bize destek veren Anadolu kuluplerine sitemizden tesekkur mesaji yayinlanmadi anlayamadim...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de yapilacak en iyi protesto budur. A2 takimda degil as takimla cikarim 90 dakika sahada dururum son macta oldugu gibi dersin sonra tutussun dursunlar

MHK istifa edecek o kadar!!

AyhanPe
23.02.2016, 20:02
kestiremek zor..baskan kimsenin bilmedigi birseyler mi biliyor, arkasinda güvendigi birilerimi var, cok mu zeki, cok asiri idealist birisimi yoksa asiri iyi niyetli ve saf mi..

oguzhanssan
23.02.2016, 20:29
Bence de bjk maçına çıkmayalım

Ağaca yaslanma kurur, insana yaslanma ölür.

Sent from my Jolla using Forum Fiend v1.2.13.

Mert Oğuzlu61
23.02.2016, 20:34
https://www.youtube.com/watch?v=yobDCOOcV2w

Ahmet Çakar ON

Muharrem Usta gibi güzel insanın ''sportmenliğe aykırı sebeplerden'' PFDK ye sevk edildiği ülkede yaşamaktan utanıyorum. YAZIKLAR OLSUN... O yazıları okuduktan sonra çok duygulandım, beyler... Ben dağıldım, yazıklar olsun...

Ahmet Çakar OFF

selcuk
23.02.2016, 21:02
baskan aspora baglanacak

erkankoc
23.02.2016, 21:03
Cnnturk program var butun tayfa orda izlenir

yattarahayranı
23.02.2016, 21:10
baskan aspora baglanacak
Kacta

selcuk
23.02.2016, 21:18
Kacta
demediler

Sefaenes
23.02.2016, 21:21
Hadi haciyi anlarim da usta ne demiste ceza vermeye kalkiyorlar ha dogru onlarda onur hayziyet ve seref yok

My
23.02.2016, 21:26
Muharrem Usta â€<s>@</s>UstaMuharrem
(https://twitter.com/UstaMuharrem)<small class="time"></small>
1-2010-11 sezonu ve bu sene yaşananlara bakılırsa Trabzonspor'un ismi ile "sportif adaletsizlik" ne yazık ki eşanlamlı olmuştur.

2-Sportif adaletsizliğin kurbanı her kulüp olabilmektedir ancak... TS için bu durum dayanılmaz bir hal almıştır.Şimdi hareket zamanı diyoruz

3-İşta bu nedenle... İlk iş Osmanlıspor maçında stadın full doldurulmasıdır. Muhteşem TS taraftarı için Cumartesi bir milat olmalıdır.

4-Sportif adaletsizliğe son verecek ve Dünya spor tarihine geçecek "zarif sportif protesto" hareketiyle meşaleyi ateşliyoruz.

5-Spor tarihi için milat olacak bu organizasyonumuzu herhangi bir taraftarın taşkınlık yaparak sabote etmesi asla kabul edilemez.

6-"Değişim Hareketi"nin mimarları olacak taraftarlarımızı; sükunet içinde,her türlü çirkinliğin karşısında tarihi bir göreve davet ediyorum.

7-Amacımız... Trabzonspor'a yapılan adaletsizlikler üzerinden haksızlığa uğrayan tüm kulüplerimizin mağduriyetlerine son verilmesidir.

safa77
23.02.2016, 21:29
Cok uzulerek soyluyorum kahrolarak soluyorum g.tum aciyarak soluyorum ki giren yine bize girdi malesef hicbirsey olmayacak alcagimiz cezalar disinda. Baskan guclu adamdir evet ama bir kacaksarayli degildir. O yuzden birakin renktaslar acin 21.45 de devletin yuce tv si trt yi arsenal barca arasindaki gercek futbolu izleyin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

emre6117
23.02.2016, 21:36
Cok uzulerek soyluyorum kahrolarak soluyorum g.tum aciyarak soluyorum ki giren yine bize girdi malesef hicbirsey olmayacak alcagimiz cezalar disinda. Baskan guclu adamdir evet ama bir kacaksarayli degildir. O yuzden birakin renktaslar acin 21.45 de devletin yuce tv si trt yi arsenal barca arasindaki gercek futbolu izleyin

Bir yanda messi neymar m. Özil ardayı izlemek bir yanda diper yanda cüneyt çakar çakalı. Çok zor durum. Başkan az sonra a spor da.

fadigaTS
23.02.2016, 21:37
Başkan A spor a telefonla bağlandı

selcuk
23.02.2016, 21:37
on air.........

My
23.02.2016, 21:39
Başkan A Spor'da.

Başkan söylemleriyle beni çok şaşırtıyor açıkçası. Bizim dilimizden konuşuyor. Enteresan.

BaşoğLu
23.02.2016, 21:44
başkanımız Muharrem Usta Vicdanları varsa demiş ! Başkanım bu şerefsizlerin Allah korkuları yok şikeyi bile ölmüş yöneticilerinin üzerlerine yıkacak kadar ! Sen küfretsen de anlamazlar! konuşma icraat yap ki anlasınlar !

safa77
23.02.2016, 21:44
Baskanim geri vites yapmiyoruz dimi ? Ben yanlis anladim dimi ? Kuddisi overek , hakem kendi kendini cezalandirmali derken ironi yapiyordun degil mi ? Aman baskanim seviyoruz seni.

tamuğ yamtar
23.02.2016, 21:45
Baskanim geri vites yapmiyoruz dimi ? Ben yanlis anladim dimi ? Kuddisi overek , hakem kendi kendini cezalandirmali derken ironi yapiyordun degil mi ? Aman baskanim seviyoruz seni.

Pek ironi yapmadi gibi...

Kuddusi'yi baya baya ovdu hatta...

Murathan
23.02.2016, 21:46
şu son açıklama hiç olmadı, hiç

Adem Akyüz'
23.02.2016, 21:46
Kuddusi hakkında söyledikleri moralimi bozdu açıkçası.

My
23.02.2016, 21:47
Başkan A Spor'da.

Başkan söylemleriyle beni çok şaşırtıyor açıkçası. Bizim dilimizden konuşuyor. Enteresan.Kuddusi dedi ağzıma tıkadı lafı.

Mert Acar
23.02.2016, 21:48
hayal kırıklığı yaşadım..kuddusi bizle dalga geçti resmen ve başkan istifasını istemiyorum dedi.

emre6117
Başkan işin tatlılıkla çözüleceğini düşünüyor veya arkamızdan tüm klüplerin tüm futbol camiasının geleceğini düşünüyor. Ya futbol camiasını tanımıyor. Ya da farklı planları var. Türkiyede futbol çok kirli. Yöneticiler. Futbolcular. Traftarlar çok kirli. Kimse bu sistem düzelsin istemiyor. Başkan acaba kendini mi kandırıyor.

Bera B.
Moral bozacak bir şey yok. Standart açıklamalar bunlar. Kendisinin de dediği gibi konumun gereği politik açıklamalar yapıyor MHK ile ilgili.

El Cordobes
23.02.2016, 21:50
bakalım tüpçüden de devrimci kişiliğe bürünmesini bekleyecek mi başkanımız. gercekten üzüldüm, kuddusi bize küfrederken onu korumak yakışmadı.

emre6117
23.02.2016, 21:50
Bu iş tatlılıkla düzelmeyecek. Başkanum aldatmayalım. Gs. Bjk. Fb camiasını tanımıyoruz sanki. Hepsi kene gibi. Pastalarındam bir lokma vermezler açlıktan ölsen.

artvints
23.02.2016, 21:52
Başkan işin tatlılıkla çözüleceğini düşünüyor veya arkamızdan tüm klüplerin tüm futbol camiasının geleceğini düşünüyor. Ya futbol camiasını tanımıyor. Ya da farklı planları var. Türkiyede futbol çok kirli. Yöneticiler. Futbolcular. Traftarlar çok kirli. Kimse bu sistem düzelsin istemiyor. Başkan acaba kendini mi kandırıyor.

ne yapacak adam ne bekliyorsunuz? güçsüzken bağırıp çağırdığın anda çok kolay susturup manipüle ederler.ama kendini zora sokmadan düzgünce anlatıp taraftar toplamaya başlarsan elbet bir şeyler olur.kolay değil bu işler.

emre6117
23.02.2016, 21:53
bakalım tüpçüden de devrimci kişiliğe bürünmesini bekleyecek mi başkanımız. gercekten üzüldüm, kuddusi bize küfrederken onu korumak yakışmadı.

Başkan türkiyedeki futbol camiasını hiç mi tanımıyor ya da çok mu saf anlamadım. Ya da büyük planları mı var. Ya da kocaman sıfır mı. Anlayamadım.

Adem Akyüz'
23.02.2016, 21:54
Kuddusi dursun ama düzen değişsin.. Olmaz başkan olmaz..

tamuğ yamtar
23.02.2016, 21:54
Moral bozacak bir şey yok. Standart açıklamalar bunlar. Kendisinin de dediği gibi konumun gereği politik açıklamalar yapıyor MHK ile ilgili.
Baya iyimser bi yorum olmus...

emre6117
23.02.2016, 21:55
Neden tüm futbol camiası değişim istiyor diyor başkan. Türk futbolunun en az yarısı halinden memnun be değişim filan istediği yok.

My
23.02.2016, 21:56
Selçuk Dereli kadar olamıyorlar be. Adam CNN'de kalktı çatır çatır "TFF Başkanını siyaset oraya atıyorsa biz hangi özerklikten bahsedeceğiz. TFF üzerinde siyasi baskı var." dedi. Bizimki ise Kuddusi'yi koruyor.

safa77
23.02.2016, 21:57
Uzuldum hatta bir parca daha umudum kirildi ama hala sana guveniyoruz baskanim guvenmek istiyoruz

Gümüshaneli61
23.02.2016, 21:58
Cok üzgünüm. Cok, cok kötü konustu baskan...

emre6117
23.02.2016, 21:58
Başkan pazar günkü konuşmasından sonra bugünki olmadı. Gazı alınmış gibi sevgi pıtırcığı gibi konuştu. Mhk başkanı çok düzgün. Başkanlar tüm futbol camiası düzelme istiyor filan. Demekki biz kötüyüz.

DeAgLeMaNyAq
23.02.2016, 21:59
Üslup doğru içerik yanlış ya da bilmediğimiz farklı bir taktik uyguluyor...

Reha Asan
tek cümle ile HAYAL KIRIKLIĞI..

safa77
Bu arada arsenal barca macini izliyorum da yanlis anlamayin futbol icin degil. Butun piyasayi baba-ogul cete kurup karistiran cuneyt cakirin maci katletmesi icin , hata ustune hata yapmasini icin dua ediyorum ama b.kyiyenler oyle bir futbol oynuyor ki 15 dk dir duduk calmadi.

tamuğ yamtar
23.02.2016, 22:00
Cok üzgünüm. Cok, cok kötü konustu baskan...
Baskan oldugun beri yapilmis en kotu konusmaydi gercekten...

yattarahayranı
23.02.2016, 22:00
tek cümle ile HAYAL KIRIKLIĞI..
.

Bera B.
23.02.2016, 22:01
Baya iyimser bi yorum olmus...

Yok neden iyimser olsun ki? Başkan amiyane tabirle safa yatıyor şu an. İşte Kuddusi de istemez, başkanlar da destekliyor vs şeklinde. Höt hüt konuşmuyor, insanlara ve onları oraya getirenlere bir mesaj veriyor bana kalırsa. Sizce değişim istemeyen adam iki gündür zehir zemberek açıklamalar yapıp Twitter üzerinden protesto organize eder mi? Hem Kuddusi'nin gitmesi neyi değiştirecek asıl onu oraya getirenler değişmeli. Geçen akşamki basın toplantısındaki açıklamalarla birlikte değerlendirmek lazım. Benim düşüncem bu yönde.

El Cordobes
23.02.2016, 22:03
Selçuk Dereli kadar olamıyorlar be. Adam CNN'de kalktı çatır çatır "TFF Başkanını siyaset oraya atıyorsa biz hangi özerklikten bahsedeceğiz. TFF üzerinde siyasi baskı var." dedi. Bizimki ise Kuddusi'yi koruyor.

hocam serdar bali yüzünden o programı da kapattım. böyle gerizekalı yorumlar yapılmaz. dediğiniz gibi taşı gediğine koyan kişi selçuk dereli. sözcü gazetesinde yazmanın rahatlığı sanırım.eleştirmekten korkusu yok, kimseyle bir göbek bağı yok. gerçekten daraldım, barca-arsenal maçını açtım.

Poor
23.02.2016, 22:05
Dinleyemedim link var mi?

Eger denildiği gibiyse figuranligi kabul ettik demektir.

En fazla tribunden kırmızı kart sallanir futbolcular tishortle cikar okadar.

Sunlar fenere yapılsaydı Aziz simdi mhkyi bastan assagi değiştirmişti

Mert Acar
23.02.2016, 22:05
.

Jedi
23.02.2016, 22:10
başkan yıktı geçti , bunu gören topçu neden sahaya çıkıp oynasınki............

ucurum
23.02.2016, 22:11
Yapmayın arkadaşlar. Başkan çok POLİTİK konuştu. Madem Kuddusiye bırakıyor her şeyi neden protesto var?

Muharrem USTA, santranç oynuyor bu kadar basit.

USTA tükürdüğünü yalayan bir adam değil.

Bu adam istifa etsin diye basın açıklaması yaptı. İstifa etmedi.

O zaman dedi doğru olanı yapın zaten sen de bizim gibi düşünüyorsun zaten sen edeceksin bunların ağzına gibi yönlendirme.

Yarın öbür gün AYNI MASAYA oturabilme cümleleri bunlar. Burası çok önemli. Deniz hakem için istifa ya da sene sonuna kadar askıya alınma en olumlu hareket ama alınmazsa atıyorum 5 hafta sonra hatalı karar verirse, klüpleri bu kadar gaza getirmişken o adamın o staddan cesedi çıkar.

Klüplere öncülük ediyor Başkan. bu çok önemli. Bak sen 10 klübü yanına almışsın bu çoğunluk eninde sonunda 18i bulacak ve olan zaten Kuddusiye olacak. Ama sen dersen ki Kuddusi de bizden o zaman o adamın çoktan iç işlerine karışmışsındır demektir.

Başkan doğru yolda. Vurarak kırarak değil, politik olacaksın.

tamuğ yamtar
23.02.2016, 22:12
Yok neden iyimser olsun ki? Başkan amiyane tabirle safa yatıyor şu an. İşte Kuddusi de istemez, başkanlar da destekliyor vs şeklinde. Höt hüt konuşmuyor, insanlara ve onları oraya getirenlere bir mesaj veriyor bana kalırsa. Sizce değişim istemeyen adam iki gündür zehir zemberek açıklamalar yapıp Twitter üzerinden protesto organize eder mi? Hem Kuddusi'nin gitmesi neyi değiştirecek asıl onu oraya getirenler değişmeli. Geçen akşamki basın toplantısındaki açıklamalarla birlikte değerlendirmek lazım. Benim düşüncem bu yönde.
Höt hüt yapmadan da Kuddusi istifa etmelidir diyebilirdi...

Artik gecti...

Kuddisi istifa etmeli midir sorusuna, istifa etmemelidir ben de istemiyorum dedi kendisi...

Höt hüt yapmamak adina da boyle bir cevap vermesine gerek yoktu...

OFLU
Başkan hiç olmadı bu. Benim içim rahat etmedi

Ömer Akdağ
Arkadaslarim sakin. Muharrem baskan IHO gibi esipte gurlemezse mhk'yi istifa ettirecegim deyipte yapamazsa bu davayi kayip etmis oluruz. Belli ki baskan yavas yavas sahada protestolarla, anadolu kuluplerini, dunya medyasini arkasina alarak hareket etmek istiyor.

Ben oyle anladim sahsen.

İ. SARAL
23.02.2016, 22:14
Arsenal-Barça maçını izliyorum. Fonda bir İngiliz durmadan sövüyor Cüneyt Çakır'a :) Fucking Turkish falan diyor :)

safa77
Cakifa ingilizce durmadan sovuyorlar ne guzel bir tablo. Hey buyuk yaradan nelerden sevinc aramaya basladik

'Enes'
Anlaşılan tutamayacağı sözler vermek istemiyor Başkan, bu yüzden u dönüşü yaptı. Demek ki ne kendi gücünden emin ne de yapacaklarından,gelecek sene de bomboş bir sene olacak...

CEMEFKER
23.02.2016, 22:15
Ne yaptık da bunlar başımıza geliyor...

Ta mafyavari sert biri ya da naiflik abidesi birileri başımıza geliyor...

Sunun ortası yok...

İdealini tutturamiyoruz....

Ağır abilerimiz de entelektüellerimiz de vasat maalesef...

artvints
23.02.2016, 22:15
başkanı sonuna kadar destekliyorum. aziz'den nefret edenlerin burda aziz'i örnek vermesini kınıyorum.demek ki adalet falan hikaye aziz gibi kendine müslüman adamlar istiyorlar. muharrem usta herkesi derde ortak edip üzgün bir üslüpla kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. yarın yine dünya gazeteleri yazacak bunları. bir şekilde baskı oluşacaktır.başkan bağırıp çağırsın ben de burda aslansın başkan diyeyimle olmaz. biraz kendimizden verip sabredeceğiz.

Bera B.
23.02.2016, 22:16
Höt hüt yapmadan da Kuddusi istifa etmelidir diyebilirdi...

Artik gecti...

Kuddisi istifa etmeli midir sorusuna, istifa etmemelidir ben de istemiyorum dedi kendisi...

Höt hüt yapmamak adina da boyle bir cevap vermesine gerek yoktu...

Bana da sorulsa ben de istemiyorum derim. İş işten geçtikten sonra hala pişkin pişkin konuşup daha ne istifa edeceksin? O istifa işi geçti bir kere dünkü konuşmadan sonra. Bundan sonra olacak protestolar vs.nin muhatabı doğrudan Kuddusi, MHK ve TFF'dir.

Velhasıl-ı kelam can sıkmayın.

Selamlar .

CEMEFKER
23.02.2016, 22:17
Bu iş bitmiştir ( ki dün demiştim zaten)

M.Usta maç gecesi " hakemliği bitmiştir " dediğinde kozu vermişti zaten...bi şey olmicagi bu sözde sakliydi daha 48 saat olmadı ortalık süt liman....

" Lucescu veya varisi gelecek" sözünü hatırlatti şimdi....

BaşoğLu
23.02.2016, 22:17
Arkadaslarim sakin. Muharrem baskan IHO gibi esipte gurlemezse mhk'yi istifa ettirecegim deyipte yapamazsa bu davayi kayip etmis oluruz. Belli ki baskan yavas yavas sahada protestolarla, anadolu kuluplerini, dunya medyasini arkasina alarak hareket etmek istiyor.

Ben oyle anladim sahsen.bende öyle yorumluyorum biraz. yani diyo ki ya gelin güzellikle halledelim. ya da tüm dünyaya sizi rezil ederim :) . ama eşşek hoş laftan anlamaz başkan ! binecen sırtına vuracan kırbacı başka yolu yok :)

Ömer Akdağ
23.02.2016, 22:20
bende öyle yorumluyorum biraz. yani diyo ki ya gelin güzellikle halledelim. ya da tüm dünyaya sizi rezil ederim :) . ama eşşek hoş laftan anlamaz başkan ! binecen sırtına vuracan kırbacı başka yolu yok :)

Yeter ki biz kulubumuz ve baskanimizin arkasinda duralim sonuna kadar plani her neyse destek verelim.

DeAgLeMaNyAq
23.02.2016, 22:20
Müftüoğlu'nun istifa etmesi lazım orası ayrı bir konu fakat onun istifasıyla her şeyin çözüme kavuşacağını düşünmek de polyannacılığa kaçar...

ucurum
23.02.2016, 22:21
Sonuna kadar arkandayız USTA!

Seni biz anladık, derin politik konuştun anlayana.

Bu adamlara göstermelik savaşacağına göstermelik susuyorsun. Seni anlamayanlardan dolayı İHO'ya kalmıştı bu klüp

Bİ DAHA ASLA

Ahmet Kara
23.02.2016, 22:23
Usta'nın açıklamaları herkeste bir hayal kırıklığı yaşattı ama bende yaşatmadı başkan şundan bahsetti Müftüoğlu'nun istifa etmesi veya Deniz'in hakemliği bırakması ile sadece Trabzonspor camiasının gazı alınır yani bunlar sadece kısa vadeli çözüm biz sistemi değiştimeliyiz...Bilmiyorum belkide ben çok iyimserim...

Ömer Akdağ
23.02.2016, 22:23
Bizim taraftarimiz her sey bir gunde olsun bitsin istiyor, anliyorum da. Ama istiklal savasi 3,5 sene surdu arkadaslar. Sadece mhk baskanin istifasiyla ya da sadece deniz bitnelin istifasiyla bitecek bir duzen degil bu.

CEMEFKER
23.02.2016, 22:27
Şuradan bakın ..

fb ye bu kartlar çıksa aziz, NTV, zürriyet hep bir ağızdan zühtüoğlunu malule çıkarmıştı...

CEMEFKER
23.02.2016, 22:29
Bu "düzen" sikeyi hazmettirmiş kırmızı kart olayı iş kazasına gitti bile...

ağasarlı
23.02.2016, 22:30
Beyler başkan politik konuştu."kuddusinin istifa değil düzeni değiştireceğine inanıyorum" minvalindeki söylemi ile bombayı karşı tarafa bıraktı.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enaldo61
23.02.2016, 22:31
Abi bir cümle üzerinden hemen yıkıp döküyoruz biraz beklemek lazım.

Jedi
23.02.2016, 22:32
bırakın gidin allahaşkına olay güç meselesi, FB ye aynısı yapılsa, darmaduman olurdu mhk.....gücü kadar konuştu işte.

ya da biryerlerden telefon geldi üstünü fazla kaşıma diye...

El Cordobes
sezon başından beri kasıtlı olarak hakemler tarafından dilim dilim doğranan bir kulübün başkanı bu hakemleri ısrarla koruyan, camiayla dalga geçer gibi bu hakemleri ödüllendiren ve daha dün kulübüne nerdeyse küfreden bir kurumun başkanı için "onun da oraya geliş amacı devrim yapmak." diyemez. diplomatik konuşmanın başka yolları var.

çoğu kulüp bu durumdan rahatsızmış, kulüpler birliğinin ortak hareketiyle bu sorun çözülebilirmiş. göksel gümüşdağ ile, ilhan cavcavla, ciner grubuyla, azizle, fikoyla, yavşak cimbomla devrime kalkışmak en hafif tabiriyle saflıktır.

beratika
Trabzonspor Kulübü @Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 1 sa.1 saat önce (https://twitter.com/Trabzonspor/status/702210550000959488)</small>
Susmayacağız! Yılmayacağız! Futbola ahlak ve adalet gelene kadar devam edeceğiz! Bu düzen yıkılacak! #Ahlaklıİsyan (https://twitter.com/hashtag/Ahlakl%C4%B1%C4%B0syan?src=hash)

Eğer başkan dediğiniz gibi u dönüşü yaptıysa,

Yani o zaman bu twit niye?Hani devrim yapacaktık?Hani bunlara bunu yaptıran ikilimi açıklayacaktık?

Hani kuşlar,ağaçlar......

Enaldo61
23.02.2016, 22:36
Başkan u dönüşü yapacaksaydı o zaman hiç girmeyecekti bu toplara...

M.S.SOFU
23.02.2016, 22:36
Ne yapsın adam beyler.
Biz değilmiyiz hakemleri alıkoyan statta.
Eğer işler şiddetle tehditle olsaydı iho hallederdi zaten bu işi

Bakın büyük harfle yazayım EĞER İŞ ŞİDDETLE OLSAYDI İHO İLE HALLEDERDİK

öteki kanaldan girecez şimdi
Ama bu işin çözümğ bu da değil.
Beyefendi bu işe müdahale etmezse iş çözülmez.
Ha çözülmezse çözülmesin mq
Çokta tın
İnadına trabzon
Amatörede düşsek trabzon

yörük

ağasarlı
23.02.2016, 22:37
Beyler başkan sizce şu an nasıl bir davranış sergilemeli ki herşey anında çözüme kavuşmuş olsun ?
Net cevaplar bekliyorum

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slmn
23.02.2016, 22:37
tüpçünün yarınki açıklaması ve kulüpler birliğinden ne sonuç çıkacaksa artık onlarla birlikte daha net konuşuruz.

MaEsTrO
23.02.2016, 22:38
Atarli, giderlinin en dibi iho'yu gördük de ne oldu?

Olay ifade tarzi degil, olay icraat.

artvints
23.02.2016, 22:39
siz istiyorsunuz ki herkese sallasın sonra bu şöyle böyle desinler manipüle etsinler sonra sallamamaya başlasınlar. bu seviyedeyken bomba patlatırsan kendini patlatırsın ancak. sürekli potansiyel durumda durup insan toplamak, makul eylemleri süreli yapıp dışardan haber yaptırmaya devam ettirmek gerekirse fifanın dikkatini çekmek. bu iş sabır akıl irade iş. hala kabadayılık bekliyorsunuz şaşıyorum.

Enaldo61
23.02.2016, 22:39
Abi Başkan asalım keselim desin mi istiyorsunuz yine anlamıyorum ben İho'yu gördük biz, belki farklı yol izliyordur?

Enaldo61
23.02.2016, 22:40
Yalnız biz ne bekliyoruz ki? UEFA yıkamadı bu sistemi, üstelik onlarda kirlendi. Daha nasıl olacak?

Adem Akyüz'
23.02.2016, 22:41
siz istiyorsunuz ki herkese sallasın sonra bu şöyle böyle desinler manipüle etsinler sonra sallamamaya başlasınlar. bu seviyedeyken bomba patlatırsan kendini patlatırsın ancak. sürekli potansiyel durumda durup insan toplamak, makul eylemleri süreli yapıp dışardan haber yaptırmaya devam ettirmek gerekirse fifanın dikkatini çekmek. bu iş sabır akıl irade iş. hala kabadayılık bekliyorsunuz şaşıyorum.
Açıkçası o soruya çok nazik bir şekilde "Evet, Kuddusi Bey istifa etmelidir" demesi benim için yeterliydi.

serdaracıl
23.02.2016, 22:42
tff'nin verdiği hiçbir cezayı uygulamalıyız. Seyircisiz oynama mı verdi inadıya stadın kapılarını açmalıyız, oyuncuya ceza mı verdi inadıya sahaya sürmeliyşz, başkana hak mahrumiyeti mi verdi inadıya trübünde olmalı. Tff artık illegal bir oluşumdur

Famusta
23.02.2016, 22:43
Beyler, başkan yeni birşey deniyor.. destek olalım, fırsat verelim, avni ekeri dolduralım.

tamuğ yamtar
23.02.2016, 22:43
Yapmayin beyler, kimse asip kessin demedi...

Sadece dedigi cumleler buraya yazildi...

Hatta devrim yapmaya geldi Kuddusi dedi Baskan...

Ben hic de ironi goremedim konusmasinda...

Şuana kadar kendisinin yaptigi en kotu konusmaydi ayrica...

Hep beraber neler olacak gorecegiz...

serdaracıl
23.02.2016, 22:44
Tff, çıkar amaçlı bir suç örgütüdür

Reha Asan
23.02.2016, 22:44
Şahsım adına başkanın konuşmasında hayal kırıklığına uğramamın sebebi şudur.
Ben başkanın İHO gibi asıp kesmesini,itibarı zedelemesini istemedim.
Ben başkanın Pazar geceki konuşmasındaki tavrı gibi bu sürecin tamamında devam etmesini istedim ve ondan beklediğimde buydu.
O akşamki konuşmasında o kadar gururlandım ki.zeka bu dedim.Laf gediğine ancak böyle koyulurdu.
Ancak başkan bu akşamki açıklamalarında o çizgisinde değildi.
Kabul edelim başkan o akşam ki gediğine koyduğu lafları gediklerinden geri almıştır.
Başkan onlara arkada çevirdiklerinizi açıklayın yoksa ben açıklarım dediydi.
adamlar cevap hakkının ilkini kuddusi ile kullandı ama açıklama yapmadı.bakalım yarın tüpkafa yapacak mı.o da açıklamaz ise başkan açıklayacak mı.
Umarım başkanın bu resti azizin şike sürecindeki açıklamazsanız ben açıklarım restine dönmez.Çünkü azizin o dönemde açıklayacak hiçbirşeyi yoktu.
Sonuç olarak ne yazık ki bunu çok üzülerek dile getiriyorum.Düşünceme göre başkanın üzerindeki koruma surlarında bu akşamki açıklaması ile gedik açıldı.

Furkan Özdem
23.02.2016, 22:45
Cımbızla laf çekip eleştirmeye ne kadar bayılıyorsunuz. Çözüm kuddusinin istifa etmesi mi yani? Yerine başka kuddusi geçecekse istifanın anlamı ne?

Başkan net akıllı adam. Bu camia İHO'ya bile destek oldu şu adama bir süre köstek olmayın bi zahmet!

My
23.02.2016, 22:45
Bu arada arsenal barca macini izliyorum da yanlis anlamayin futbol icin degil. Butun piyasayi baba-ogul cete kurup karistiran cuneyt cakirin maci katletmesi icin , hata ustune hata yapmasini icin dua ediyorum ama b.kyiyenler oyle bir futbol oynuyor ki 15 dk dir duduk calmadi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildiBen de maçı bıraktım resmen buna bakıyorum. Ne hale geldik ya.

hocam serdar bali yüzünden o programı da kapattım. böyle gerizekalı yorumlar yapılmaz. dediğiniz gibi taşı gediğine koyan kişi selçuk dereli. sözcü gazetesinde yazmanın rahatlığı sanırım.eleştirmekten korkusu yok, kimseyle bir göbek bağı yok. gerçekten daraldım, barca-arsenal maçını açtım.Mevzu o kadar basit o kadar anlatılabilir ki en çatır çatır konuşabilecek adam, laflarıyla oradaki herkesi mosmor edebilecek adam Bali'yken o hikaye anlatıyor. Suya sabuna dokunmadan konuşanlardan çekiyoruz işte. Ama o yıl kaybettiğimiz puanları anlatmaya gelsek Colman'dan girer puanlardan çıkardı. Lanet olsun böyle camiaya diyesim var ona da dilim varmıyor. Darlandım yeminlen.

başkanı sonuna kadar destekliyorum. aziz'den nefret edenlerin burda aziz'i örnek vermesini kınıyorum.demek ki adalet falan hikaye aziz gibi kendine müslüman adamlar istiyorlar. muharrem usta herkesi derde ortak edip üzgün bir üslüpla kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. yarın yine dünya gazeteleri yazacak bunları. bir şekilde baskı oluşacaktır.başkan bağırıp çağırsın ben de burda aslansın başkan diyeyimle olmaz. biraz kendimizden verip sabredeceğiz.Kardeşim mevzu bağırıp çağırması değil. Neden olayı çarpıtıyorsunuz. Kuddusi'yi sormadan evvel çok büyük bir hevesle dinliyordum kendisini ama ne gerek vardı Kuddusi'yi korumaya. İstifasını istiyor musunuz dedi o hayırdan girdi devrimden çıktı. Hiç bir şey diyemiyorsa bunu kendisinin ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum dese bile kabulümdü.

El Cordobes
23.02.2016, 22:46

Abi Başkan asalım keselim desin mi istiyorsunuz yine anlamıyorum ben İho'yu gördük biz, belki farklı yol izliyordur?

kimsenin kabadayılık beklediği yok. pazar günkü basın toplantısından sonra bu açıklamalar yapılmaz. eğer bir strateji varsa susarsın ve camiayı cumartesi gününe, protestoya hazırlarsın. bu toplara girmeye hiç gerek yoktu.

Ahmet Aksu
23.02.2016, 22:48
başkanın bu konuşması benimde çok hoşuma gitmedi. tabi iho gibi tehtid de etmesin ama çok güler yüzlü olmasına olumlu olmasına gerek yok. dik dursun yeter dün resmen bizimle dalga geçildi sanki normal bir mhk toplantı konuşması gibi oldu. umarım bu resmi adresten atılan twitler gerçekleşir sözlerde kalmaz...

serdaracıl
23.02.2016, 22:48
Bence artık tff'nin hiçbir kararını tanımamamız gerekiyor. İnanın bana yok saymak en etkili protesto yöntemidir

artvints
23.02.2016, 22:50
Açıkçası o soruya çok nazik bir şekilde "Evet, Kuddusi Bey istifa etmelidir" demesi benim için yeterliydi.

kuddusi istifa etmelidir deyip etmezse ki etmez o zaman mevzi kaybı olur. bu ayrılıp yerine başka biri gelirse de olay tekrardan başlar, hata payları, canları arat.şimdi her şey değişecek diye zaman kazanırlar. iho'nun hoca değiştirmesi gibi. bu adam kalsın görevde herkes tetikte bekleyecek, hareket alanı kısıtlanacak. bir kaç hafta beklemek gerekecek yol haritasını çıkarmak için.bizim başkan böyle bir maçtan sonra bile biraz düşüneyim toparlayayım diyen bir üslüba sahip.desteği artırmak gerek.ufak şeyleri biriktirip moral düşürmek bize zarar verecek.

serdaracıl
Başkanın konuşması anlamsız. Söylenecek herşey söylendi zaten. Artık icraat vakti

Famusta
Kuddisi istifa etmeli deyipte, istifa etmezse, klübün ve kendinin ağırlı kalmayacaktı, başkan bunu gördü ve oyunu yeniden kardı.. şu avni akeri dolduralım, taraftar olarak tepkiyi sürdürelim.. bakalım ne olacak. Başkana güveniyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
23.02.2016, 22:54
Başkan çok şey söyleyecek ama açık açık konuşamıyor .sistem değişmeli falan diyor.açık konuş başkan bildiğin pis işleri açıkla

My
23.02.2016, 22:55
Bu mantıkla o zaman Trabzonspor hiç bir hakkını istemesin. Çünkü vermezlerse başkan prestij(!) kaybeder.

hodlu
23.02.2016, 22:58
Pazar gecesi Sayın başkanın yaptığı konuşma beni hayal kırıklığına zaten uğratmıştı ama yine de bekledim ki Pazartesi istifalar gelir. Ama dün bu ülkede hiçbir şey olmadı herkes yoluna devam ediyor. Kuddusi pişkin pişkin sırıtarak hakemi cezalandırmayacağız sadece dinlendireceğiz diyor ve adeta bizimle alay ediyor. Bu gece A SPOR'a bağlanan Sayın başkan Usta felaket derecesinde kötü bir konuşma yaptı. Kuddusinin istifasına gerek yok sadece gereken adımları atsın diyerek maalesef hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Maçın hakemi için biz değil ama kendisi efendice bıraksın diyor. Diyemiyor ki biz varken onun hakemliği bitmiştir diyemiyor. Bu kadar katliam sonrası ekran karşısına çıkıp masal anlatan bir başkandan umudum kalmamıştır....

Buğra Çora
23.02.2016, 22:59
Bu sistemi devletin polisi yargısı yıkar. Biz nekadar konuşsak boş. Biz sadece basit bir kulübüz. Devletin niyeti önemli. Onsuz hic birşey değişmez..

fadigaTS
23.02.2016, 23:01
kuddusi istifa etmelidir deyip etmezse ki etmez o zaman mevzi kaybı olur. bu ayrılıp yerine başka biri gelirse de olay tekrardan başlar, hata payları, canları arat.şimdi her şey değişecek diye zaman kazanırlar. iho'nun hoca değiştirmesi gibi. bu adam kalsın görevde herkes tetikte bekleyecek, hareket alanı kısıtlanacak. bir kaç hafta beklemek gerekecek yol haritasını çıkarmak için.bizim başkan böyle bir maçtan sonra bile biraz düşüneyim toparlayayım diyen bir üslübu var başkanın.desteği artırmak gerek.ufak şeyleri biriktirip moral düşürmek bize zarar verecek.

Sonuna kadar katılıyorum.Bizim taraftarımız çok tez canlı.2011 den sonra yaptıklarımızla bizi herkese antipatik olarak gösterip, haklıyken suçlu durumuna düşürmeye çalıştılar.Bu bir satranç oyunudur.Ama bazı taraftarlarımız ilk hamleden karşı tarafın mat olmasını bekliyor.Kısaca bu akıl işidir.Bu da muharrem ustada var.O zaman şüpheye yer olmamalı.

fadigaTS
23.02.2016, 23:02
Kuddisi istifa etmeli deyipte, istifa etmezse, klübün ve kendinin ağırlı kalmayacaktı, başkan bunu gördü ve oyunu yeniden kardı.. şu avni akeri dolduralım, taraftar olarak tepkiyi sürdürelim.. bakalım ne olacak. Başkana güveniyorum.
Olayın özeti budur.Çok dar açıdan bakmaya gerek yok

AyhanPe
devrimi Kuddisi mi yapacak dedi? Istifa ederek devrim yapacak anlamimdadir o :D devrimi o yapacaksa bundan sonraki maclarda protesto yapmanin bi anlami da kalmiyor..

Nasil ,,degisecek" acaba bu sistem

CEMEFKER
O geceden sonra 48 saat geçti ve " birileri" her zamanki gibi gazimizi aldı..

İlk gece gerçek Usta vardı...

Fatih Solmaz
23.02.2016, 23:03
başkandan çocğumu keserim tavrı beklemiyoruz da asgari söyleceklerini söyleyememesi ne iş?

CEMEFKER
23.02.2016, 23:09
Neyse 2 sene " vur başkan, as başkan, aslansin, kralsin" modundan..

" ne konuştu, nükteli, kibar, politik" kıvamına geldik.2 sene de böyle....

Değiştik, değişiyoruz, tatmadigimiz tarz kalmadı.

Psikoloji mızın ne hale geldiğinin en büyük göstergesi son 5 sene..

Bu taraftara ve kendime aciyorum...

AyhanPe
23.02.2016, 23:09
Belki disiplin kuruluna verilmis olmasinin bir etkisi vardir..

My
23.02.2016, 23:10
"Önce garip bir hakemi kurban verip; bütün kirlerinden arınmak istediler. Sonra baktılar ki; hakemi kurban etmeye bile gerek yok. Özet budur." AD

GeZeGeN
23.02.2016, 23:10
Olaylı Galatasaray Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta CNN Türk'de bir programa telefonla katıldı. Usta kendisine yöneltilen soruları yanıtlaken değişimin öncüsü olacağının sözünü verdi.

İşte Usta'nın açıklamlarının satır başları

Sembolik anlamda sanal hayat kendisini gösterdi. Bu maç uzun süredir Türkiye’deki futbolun inandırıcılığı hakkında bir fotoğraftı. Bu fotoya bakıldığında samimi inandırıcı bir şey bulabilir misiniz. Halbuki spor, kardeşliği, bir arada olmayı ortaya çıkaran bir alandır. Ancak biz bir tiyatro izlemekteyiz. Bu durumda Trabzonspor’un rahatsızlığı üst seviyeye çıkmıştır. Yanlızca Trabzonspor için değil bu atmosferin Türkiye'de hava almayı zorlaştırdığını düşünüyorum. Burada şeffaflığın ortadan kalkması gereken bir durum var. Biz bunun için zarif bir protestoyu ortaya koyalım. Medeni bir protesto olmalı. Kendi aramızda biraz belirledik ancak daha farklı şeyler ortaya çıkmıştır. Bunu Trabzonspor için değil Türkiye'deki puslu havanın kalkması için buhranın dağılması için yapacağız.

Bizim Galatasaray maçından sonra beni 10 kulüp başkanı aradı bunlar arasında büyük takımlar da var. Sistemden şikayetçi olduklarını bir şey yapmaları gerektiğini söylediler. Kulüpler birliği Pazar günü toplanıyor. Burada hiçbir başkanın durumdan memnun olduğunu söyleyeceğini düşünmüyorum Benim bir teklifim olacak. Bütün takım taraftarlarının buluştuğu, İstanbul’da çok iyi bir şekilde planlanmış içinde sanatın bile olduğu zekice bir protesto düzenlemek istiyorum. PFDK sevki konusuda centilmenlik dışı konuştuğum tartışabilir. Elimden geldiğince edebi konuşmaya çalıştım. O akşam sadece bizim maç değil sistem konuşuldu. Bütün spor programlarına bakıldığında en az sportifliğe aykırı olarak konuşan ben olmuşumdur.

Futbol sadece futbol değildir. Aslında büyük bir endüstri. Ekonomisi çok büyük bir alandan bahsediyoruz. İster istemez insanların bu pastadan yanlış veya düzgün bir şekilde pay almaya almaya çalışıyor. Bazen terör eylemleri olur ve bu eylemi yapanlar eylemi neden yapıldığını bilmez, arkalarında 3. 5. kişier vardır bu da aynı şeklide. Adalet ortamının rahatsız edilmediği bir ortama geçilmesi gerekmektedir.

Bana bir başka yerde MHK başkanı değişmeli mi diye sordular. Bende hayır şuanda sorun onun değişmesi değildir. Veya o gitti bu geldiyle sorun çözülmeyecek. Kuddusi bey varken de yanıyor yokken de yanıyordu. Gösteriler , bir işaret fişeği yakmak içindir. Yoksa taraftarla yapılan eylemin başka bir anlamı yoktur. Yapısal bir değişimin olması gerekir. Kulüpler Birliğinde önereceğim bir yapı var. Ancak önce öneriyi sunacağım ve sonra açıklayacağım.

Kulüpler birliğinde herkesin kulüp olarak menfaati aynı değil. Yaşananlar bize şunu gösterdi bazı ortak noktalarda buluşacağımız şeyler var. Tüm yaşananlardan sonra 2010-11'i de dahil ettiğimizde şunu söyleyebiliriz Kulüpler Birliği artık gerekli adımları atmaları gerekmektedir.

4 büyüklerden birisi ve zor şartlarda Trabzonspor'un ortaya koyduğu başarıya bakıldığında adalet çerçevesi üzerinde değişimi başlatmak üzere yola çıkıyorum ben. Her türlü değişimin gerçekleştirilmesi için yapılması için öncü olacağımın sözünü veriyorum.

Ben Aykut'la ilgili haberi gördüm. Gerçekten tehdit var mı yok mu biliyorum. Eğer varsa böyle birşey varsa kesinlikle karşısındayım. Şunu da söylemek gerekir, iklim o kadar karışık bir hale gelmişki hakemlere saygı da kalmamış. 25-26 yaşındaki çocuklardan hakemler benim yaşımdaki olgunluğu bekliyor. Hakemler daha babacan olmalıdır. Benim oyucumun yaptığı bir hatanın benim gözümde töleransı olmaz.

dağlıca61
23.02.2016, 23:12
Başkan Anadolu takımlarının desteğini arkanıza alabilmek için yapmanız gereken şampiyon takımlardan biri olarak şampiyonlara verilen şampiyonluk paylarının kaldırılması ve bu paranın performans oranında alınacak puanlarla orantılı dağıtılması için Kulüpler Birliği toplantısında gündem oluşturun, kamuoyu yaratın, emin olun ki bu şekilde Anadolu takımlarının desteğini arkanıza alacaksınız, unutmayın yıllar önce bu konuda Anadolu takımlarının verdiği mücadelede bu öneriye ilk karşı çıkan zamanın Trabzonspor yönetimi olmuş, bu konuda en büyük desteğide GS, BJK ve özellikle FB den almıştı, halbuki bugün açık bir şekilde görülüyor ki şampiyonlar payında pastanın en büyük parçasını GS ve FB kısmen BJK almakta, büyük pastadan Trabzonspor a küçük bir dilim ve Bursaspor a küçük bir lokma kalmaktadır. O halde bu payın kaldırılması Bursaspor u hiç etkilemez, Trabzonspor u en başarısız olduğu dönemde bile çok az etkiler ancak GS, FB ve BJK takımları bu payın kaldırılmasından en büyük zararı gören takımlar olacaktır. Şampiyon olmayan takımlar bu sistemde en kazançlı takımlar olacaktır.Fitili ateşle başkan gör bak ilk tepki GS,FB ve BJK den gelecektir.

AyhanPe
23.02.2016, 23:14
Yukarda yazildigi gibi konusmussa gayet olumluymus iste..

amasya0561
23.02.2016, 23:19
Başkan Anadolu takımlarının desteğini arkanıza alabilmek için yapmanız gereken şampiyon takımlardan biri olarak şampiyonlara verilen şampiyonluk paylarının kaldırılması ve bu paranın performans oranında alınacak puanlarla orantılı dağıtılması için Kulüpler Birliği toplantısında gündem oluşturun, kamuoyu yaratın, emin olun ki bu şekilde Anadolu takımlarının desteğini arkanıza alacaksınız, unutmayın yıllar önce bu konuda Anadolu takımlarının verdiği mücadelede bu öneriye ilk karşı çıkan zamanın Trabzonspor yönetimi olmuş, bu konuda en büyük desteğide GS, BJK ve özellikle FB den almıştı, halbuki bugün açık bir şekilde görülüyor ki şampiyonlar payında pastanın en büyük parçasını GS ve FB kısmen BJK almakta, büyük pastadan Trabzonspor a küçük bir dilim ve Bursaspor a küçük bir lokma kalmaktadır. O halde bu payın kaldırılması Bursaspor u hiç etkilemez, Trabzonspor u en başarısız olduğu dönemde bile çok az etkiler ancak GS, FB ve BJK takımları bu payın kaldırılmasından en büyük zararı gören takımlar olacaktır. Şampiyon olmayan takımlar bu sistemde en kazançlı takımlar olacaktır.Fitili ateşle başkan gör bak ilk tepki GS,FB ve BJK den gelecektir.

helal olsun kardeş başkanda buna benzer biirşeyler ima eder gibi oldu.
gerekçe olarakta bu dengesizlikte biz sizinle nasıl rekabet edelim sizler 10-0 önde başlıyorsunuz ekonomik olarak adalet istiyoruz olmalı.
yoksa bu düzende dört takımdan başka kıyamet kopsa başkası şampiyon olamaz

emre6117
23.02.2016, 23:23

Cümeyt çakır iyi hakem ama karaktersiz. Türkiye dışında çok iyi maç yönetiyor. Türkiyede ise istediği takımı kazandırıyor. Güçlüyü koruyor. O yüzden hem türkiyede hem türkiye dışında işleri tıkırında.

emre6117
23.02.2016, 23:25
3 kızkardeş zaten genelde hakem koruması ile ilk 3 de. Şampiyon paket değişse onlar için hiçbirşey değişmez. Düzeni çok saplam kurmuşlar. Çomak sokmak isteyenş hemen atıyorlar. Sistemleri kolay kolay yıkılmaz istanbulluların.

My
23.02.2016, 23:29
Ufak bir bilgi. Kuddusi Müftüoğlu 2014 Ak Parti Alanya Bld. Bşk. aday adayıydı.

Jedi
23.02.2016, 23:31
hiçbir şey değişmez, olan yine ts'ye olur, sistem aynen devam eder........ zaten şu Türkiyeye bakınki herşey çarpık, sokağa çık , binaların

birisi ilerde, birisi geride , birisi yolun ortasında, renkler desen abuk sabuk, işte öyle bir çarpıklık varki bu tabanın en alt katmanından

taaa en üst katmanına kadar işlemiş, kime ne derse desin siyasi iradenin vereceği kararın dışına kimse çıkamaz.. TFF , MHK falan hikaye.

emre6117
23.02.2016, 23:33
Erman toroğlu türk futbolunu çok iyi bilen biri. Hacıosma oplunu badem yaptılar. Usta da naif gidiyor hoşgörülü gidiyor dedi onu da badem yaparlar dedi. Aslında boşuna umut ediyoruz. Ama ne yapalıö başkana güveniyoruz diyelim. İş çok zor. Önce aziz gibi başkan. Sonra ondan da önemlisi fb gibi camia. Hakkı yenildiğinde ses getirecek bir camia ve takımına koşulsuz şartsuz destek veren bir taraftar grubu. Bu 3ü biz de hiç olmadı ve olmayacak. Malesef türkiyedr sistem bu. Ama tabikide fb gibi bir camia olup şampiyon olacağımıza bn küme düşmeye razıyım. Ama başarı istryenler için türkiyedr yazdığım üç unsur olmalı.biz karar vermeliyşz başarı mı temiz kalmak mı. Bn temiz kalmayı seçiyorum. Gs camiasının bu hafta düştüğü duruma asla düşmek isyemiyorum. Utanırım bundan. Yada fbnin bjknşn şike döneminde düştüğü duruma düşmeyi kaldıramam.

signal
23.02.2016, 23:34
Maç akşamı konuşmasını referans almak tüm Trabzonspor taraftarları için yanıltıcı olur. O akşam amiyane tabirle öfkeli camianın gazını almak ve spor kamuoyuna karşı bir sıcağı sıcağına bir tepki koymak zorundaydı. Bir futbolcunun maç sonu açıklamasıyla , maçtan 1 gün sonraki açıklaması aynı olmaz.

Bu akşamki konuşması gerçek fikirleri hakkında ipuçlarını vermiştir. Filmin sonunu beklemek lazım.

Adem Akyüz'
23.02.2016, 23:34
Bu akşam ki konuşmalara rağmen başkana güvendiğimi söyleyeyim. İnşallah aklında bir şeyler vardır, arka planda başka çalışmaları vardır.

POYRAZ
23.02.2016, 23:35
Su anda icinde bulundugumuz durumda baska bir aciklama bekleyemem.
Elimizden baskana güvenmekten baska hic bir sey gelmez.
Destek olalim.

AyhanPe
23.02.2016, 23:38
Belki birgün FIFA Tff nin yetkilerini gecici süre elinden alir..vee sistem degisir..cok mu iyimser? :D

esra61
23.02.2016, 23:44
Usta, akıllıca adımlar atıp üslubuna uygun konuşma yapıyor.İlk defa bir başkan izlerken ne dediğini,ne demek istediğini ve yapacaklarını ortaya koyarken inandırıcı olduğuna inandığım kişidir.
Demeçleri yerinde farkindaysaniz çoğu şeyi net olarak söyleyemiyoruz ceza almamak için ki bu kadar üstü kapalı konuşmasına rağmen PFDK 'ya sevk edildi.
Demen o ki Başkana destek olalım ne dediğini de ne yapacağını da eminimki gayet iyi biliyor ve bunu bilerek adimalr atıyor .
Yeterki inanip guvenelim en azından ne yapacağını bilen bir başkan var karşımızda(Bence ;) )
Selametle...

memozcan
23.02.2016, 23:45
eğer 10 tane kulüp aramışsa başkanın acilen bu kulüpleri toplaması lazım.. buna alt liglerden de çok sayıda kulüp katılacaktır.. tffyi olağanüstü toplantıya ya da seçime götürebilecek her hamle denenmelidir..

Reha Asan
23.02.2016, 23:49
yavaş yavaş içlerindekileri kusmaya başlıyorlar.Birlik beraberlik beklenmemeli sanırım bu camiadan.
Beyimiz aklınca laf sokmaya çalışmış.
HAKAN ORHAN â€@AvHakanOrhan (https://twitter.com/AvHakanOrhan)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 9 dk.9 dakika önce (https://twitter.com/AvHakanOrhan/status/702246474722181120)</small>
Daha yapılacak stadımız, alınacak forma reklamımız, satılacak isim hakkımız, olunacak şampiyonluğumuz var. Sonra düzeni değiştiririz.

U.Sadıkoğlu
23.02.2016, 23:50
Fazla siyasete girmeden karalamaya çalışacağım ancak ne kadar mümkün olur orasını bilemiyorum tahlili siz yaparsınız.

Muharrem Usta'nın siyasete yakın bir insan olduğunu, mecliste sandalye sayısının çoğunluğunu elinde bulunduran siyasi partinin bürokratlarıyla yakın ilişkiler içerisinde olduğunu gerek iş gerekse özel yaşamından net şekilde anlıyorduk ve biliyorduk. Basit bir analizle bugünkü açıklamaları değerlendirip genele vuracak olursak başkanı yerin dibine sokmak için hiçbir sebep yok. Şöyle ki;

Ülkemizde sıcak paranın %15-20'lik hacmini doğrudan veya dolaylı yollardan etkileyen en azılı muhalif olarak bilinen Koç Grubu dahi bugün mevcut siyasi iradeyle samimi pozlar vermekte. İnovasyon ödülleri karşılıklı beyanatlar vs. böyle yüzlerce örnek var önümüzde. İş sahasından çıkıp spor arenasına girdiğimizde ise yine farklı bir tablo görmüyoruz zira Cumhuriyet'in son kalesi şikecilerin başkanı bile verdiği 2 demeçten birisinde Cumhurbaşkanını hoşnut edecek şeyler söylüyor ve aynı politika minvalinde basına ayarlar veriyor.

TFF'yi, MHK'yı herkesi istifaya davet edebilirsiniz veya bir hakeme düdük bırak diyebilirsiniz ancak bunu yaptırabilmek için bir gücünüzün olması gerekmektedir. Taraftarın genelinde ekseriyetle hakim olan görüş gemileri yakalım geri dönülmeyen bir yola girelim ancak biz o gemiyi çoktan kaçırdık 2011-2012 sezonunda somut ve etkileyici eylemlerle başlamış olsaydık bugün Trabzonspor'un manevi kimlik krizine girişini hiç tartışıyor durumda bile olmayacaktık fakat içinde bulunduğumuz durumda Trabzonspor'da sistemin bir çarkı konumunda ve biz o çarkı döndürürken malesef bu halimizle birilerinin dümenine su taşıyoruz. Başkanın çok kurnaz bir adam olduğunu sezimlemek zor değil söylemiş olduğu şeylerde elbette bir yerlerden kendisine iletilmiş bazı ricaların etkisi vardır bunu yadsıyamayız fakat Televizyona çıkıp Kuddusi istifa edecek deseydi ve gerilimi arttırsaydı olay farklı bir yere çekilebilirdi kendince mantıklı olanı belki de bizim göremediğimiz kapalı kapılar ardında planladığı farklı şeylerin hesabını yaparak kurdu bu cümleyi ben şahsen öyle olduğunu düşünüyorum.

Önce güçleneceğiz akabinde bu hamleleri yapacağız burası Türkiye isterseniz eylemin en kralını yapın kimi bağlar? Kim bundan etkilenir? Sizi kim önemser? Başkan lobileşmenin önemine her zaman vurgu yapmakta burada bize düşen Hacıosmanoğlu döneminde tamamen kopan taraftar-takım-yönetim ilişkilerinde köprü görevi görmektir. Hacıosmanoğlu başına buyruktu onu diyordu bunu yapıyordu miting otobüslerinde gezdi, Yıldırım Demirören'e oy verdi ve daha nice saçmalıklar...

Bekleyelim..

Sabredelim..

Ve bakalım neler olacak... Ben iyi şeyler olacağına inanıyorum ancak herşeyin ilacı sabır.

S.Seymen
23.02.2016, 23:55
st 5 e kadar icazet gelmiş ve tff tam gazla devam etmiştir

son zamanlarda taraftarın gazını alan başkanlarımız var sanki

aynısının laciverdi

hakem mhk tff falan hikaye

yanlış yere baktığımız sürece bu iş devam eder...

futbol Trabzon şehrinin tavrı ile şekillenecektir ynı tavır devam ederse sonuç değişmez

Trabzonspor'a elveda deyin

zaten bakın altını çiziyorum zaten icazet ya da destek ile şampiyon olan Trabzonspor benim Trabzonsporum değildir

benim Trabzonsporum onur ve adalet ve şeref için gerekirse küme düşer

istanbuldan ve sistemden farkımız budur

ve bizi en büyük yapan da budur

S.Seymen
23.02.2016, 23:57
biz ruhumuzu kaybetmemeliyiz...

MaEsTrO
24.02.2016, 00:02
Bu atilla dilaver ve hakan orhan'in usta ile alip veremedikleri nedir?

Secimi kaybettikten sonra iyici cirkinlestiler.

DeAgLeMaNyAq
24.02.2016, 00:03
<iframe width="770" height="433" src="http://www.cnnturk.com/player/embed/56ccc29861361f1f941599f8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
.

CEMEFKER
24.02.2016, 00:05
Fazla siyasete girmeden karalamaya çalışacağım ancak ne kadar mümkün olur orasını bilemiyorum tahlili siz yaparsınız.

Muharrem Usta'nın siyasete yakın bir insan olduğunu, mecliste sandalye sayısının çoğunluğunu elinde bulunduran siyasi partinin bürokratlarıyla yakın ilişkiler içerisinde olduğunu gerek iş gerekse özel yaşamından net şekilde anlıyorduk ve biliyorduk. Basit bir analizle bugünkü açıklamaları değerlendirip genele vuracak olursak başkanı yerin dibine sokmak için hiçbir sebep yok. Şöyle ki;

Ülkemizde sıcak paranın %15-20'lik hacmini doğrudan veya dolaylı yollardan etkileyen en azılı muhalif olarak bilinen Koç Grubu dahi bugün mevcut siyasi iradeyle samimi pozlar vermekte. İnovasyon ödülleri karşılıklı beyanatlar vs. böyle yüzlerce örnek var önümüzde. İş sahasından çıkıp spor arenasına girdiğimizde ise yine farklı bir tablo görmüyoruz zira Cumhuriyet'in son kalesi şikecilerin başkanı bile verdiği 2 demeçten birisinde Cumhurbaşkanını hoşnut edecek şeyler söylüyor ve aynı politika minvalinde basına ayarlar veriyor.

TFF'yi, MHK'yı herkesi istifaya davet edebilirsiniz veya bir hakeme düdük bırak diyebilirsiniz ancak bunu yaptırabilmek için bir gücünüzün olması gerekmektedir. Taraftarın genelinde ekseriyetle hakim olan görüş gemileri yakalım geri dönülmeyen bir yola girelim ancak biz o gemiyi çoktan kaçırdık 2011-2012 sezonunda somut ve etkileyici eylemlerle başlamış olsaydık bugün Trabzonspor'un manevi kimlik krizine girişini hiç tartışıyor durumda bile olmayacaktık fakat içinde bulunduğumuz durumda Trabzonspor'da sistemin bir çarkı konumunda ve biz o çarkı döndürürken malesef bu halimizle birilerinin dümenine su taşıyoruz. Başkanın çok kurnaz bir adam olduğunu sezimlemek zor değil söylemiş olduğu şeylerde elbette bir yerlerden kendisine iletilmiş bazı ricaların etkisi vardır bunu yadsıyamayız fakat Televizyona çıkıp Kuddusi istifa edecek deseydi ve gerilimi arttırsaydı olay farklı bir yere çekilebilirdi kendince mantıklı olanı belki de bizim göremediğimiz kapalı kapılar ardında planladığı farklı şeylerin hesabını yaparak kurdu bu cümleyi ben şahsen öyle olduğunu düşünüyorum.

Önce güçleneceğiz akabinde bu hamleleri yapacağız burası Türkiye isterseniz eylemin en kralını yapın kimi bağlar? Kim bundan etkilenir? Sizi kim önemser? Başkan lobileşmenin önemine her zaman vurgu yapmakta burada bize düşen Hacıosmanoğlu döneminde tamamen kopan taraftar-takım-yönetim ilişkilerinde köprü görevi görmektir. Hacıosmanoğlu başına buyruktu onu diyordu bunu yapıyordu miting otobüslerinde gezdi, Yıldırım Demirören'e oy verdi ve daha nice saçmalıklar...

Bekleyelim..

Sabredelim..

Ve bakalım neler olacak... Ben iyi şeyler olacağına inanıyorum ancak herşeyin ilacı sabır.
Çogunluğuna katılıyorum yazının ....

Ancak başkan ilk gece " hadi bakalım bi daha hakemlik yapsın" tarzı posta koydu ki ben o açıklamanın tek fasosunun bu olduğunu ( biraktirsmayacagini biliyordum) yazdım buralarda...

Gelinen nokta maalesef tornistan...

Çarşamba'nin gelişi belli....

Poor
24.02.2016, 00:08
Hakemin hakemliği bitti dedi simdi bu hakeme tekrar Mac verirlerse başkanın da yonetimin de takimin da karizma komple cizilir soyliyim.

Ben Kuddusi gitcek dertler bitcek demiyorum. Ama okadar açıklama yap protesto yap sonuc 0.

Tekrar diyorum sunlar fenere olsa aziz Mac sonu mhk binasindaydi akşamına mhk komple değişmişti.

Napoli
24.02.2016, 00:34
Borcunu azaltmadan,gelirlerini düzeltemede,dışa bağımlı olmadan,sponsor korkun olmadığı gün düzeni değişirsin,şu durumda değiştirmeye kalkarsan seni değişirler...

Erkin
24.02.2016, 00:35
Kuddusi'nin gidişiyle dertlerin biteceğini kimse düşünmüyor muhakkak, zaten sistem değiştirme yıkma vs çok uzak kavramlar şimdilik. Lakin durum başka ve Pazar günkü açıklamalara paralel olarak hesap sormak önemli. Ne olursa olsun, başkanın rezalet ve kokuşmuşluğun timsali bu maçtan utanma, sıkılma bir yere dursun pişmiş kelle gibi sırıtarak hiçbir şey olmamış gibi açıklamalar yapan Kuddusi'ye gününü gösterip cehennemin dibine yollatmak için çalışmak yerine, bu akşamki açıklamalarla Türk futbolunun devrimcisi ilan etmesi sınavdan çakmasına neden oldu. Mhk'yi kurcalama talimatı da gelmiş olsa gerek ki Mhk koruyucu melek oldu bir anda. Üstüne bir de Bitnel midir ne gavalsa hakemliğe başlarsa o zaman sabaha kadar protesto yap yıllarca olayı unutturma nafile.

Reha Asan
24.02.2016, 00:51
Borcunu azaltmadan,gelirlerini düzeltemede,dışa bağımlı olmadan,sponsor korkun olmadığı gün düzeni değişirsin,şu durumda değiştirmeye kalkarsan seni değişirler...
:alkış: :alkış: :alkış:

slmn
24.02.2016, 01:01
Bu tarz ziyaretleri yapmayacak, onları kaale almayacak gerektiğinde posta koyacak birini bekliyorsak onun Abramovich ayarında olması lazım o da hayal zaten :) ( ki o kişinin de bu ülkede hiçbir ticari faaliyette de bulunmaması gerek tabi.)

Yukarıdaki mesajı başkanın rte ziyaretinde atmıştım, aynı şeyi söylüyoruz gibi :)

Soner Albayrak
24.02.2016, 01:10
Düzen nasıl değişecek ki kardeşim? Düzenin değişmesinin başlangıcı siyasi iradeden geçer. Vekillerin yarısı fb kongre üyesi olan bir ülkede de bu mümkün gözükmüyor. RTE bu düzeni değiştirceğiz dese ki demez de hadi dedi diyelim, siyasilerin içinde RTE'ye düzenin değişmemesi için yalvaracak bir sürü insan var. İşin özü sittin sene değişmez bu düzen.

slmn
24.02.2016, 01:14
Ruh hastası beyaz futbol ekibi kendilerini uzman psikoloğa yorumlatmış :D

http://odatv.com/vid_video.php?id=8E0F1

Reha Asan
24.02.2016, 01:22
1-Biz sözümüzün arkasındayız ve içimizden de olsa kimseye fırsat tanımayız.Milyonlarca taraftarımız için,bu büyük marka için yollardayız
2-TS'yi doğruyorsan düdüğü asacaksın.Astı göreceksiniz.Başkanların değişmesiyle sistem değişseydi bu güne kadar her şey düzelirdi.
3-Biz lobi diyoruz,ilişki yönetimi diyoruz,kurumlarda güçlenelim diyoruz.İçimizde bulunan fırsat kollayıcılarına inat o da oluyor,olacak.
4-TS'nin saygıdeğer sağduyulu taraftarları na sesleniyorum.Fırsat bu fırsat diyip etrafı velveleye verenleri lütfen iyi tanıyın.
5-Trabzonspor'u hiç kimse ve hiç bir güç bu büyük yürüyüşünde yolundan çeviremeyecek.TS için yollardayız ve geleceğimiz için kazanacağız.
6-Bu düzen değişecek ve Trabzonsporumuz saygın ve büyük konumuna tekrar oturacak.Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın

<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166); margin-right: 5px;"></small>

fadigaTS
24.02.2016, 01:25
1-Biz sözümüzün arkasındayız ve içimizden de olsa kimseye fırsat tanımayız.Milyonlarca taraftarımız için,bu büyük marka için yollardayız
2-TS'yi doğruyorsan düdüğü asacaksın.Astı göreceksiniz.Başkanların değişmesiyle sistem değişseydi bu güne kadar her şey düzelirdi.
3-Biz lobi diyoruz,ilişki yönetimi diyoruz,kurumlarda güçlenelim diyoruz.İçimizde bulunan fırsat kollayıcılarına inat o da oluyor,olacak.
4-TS'nin saygıdeğer sağduyulu taraftarları na sesleniyorum.Fırsat bu fırsat diyip etrafı velveleye verenleri lütfen iyi tanıyın.
5-Trabzonspor'u hiç kimse ve hiç bir güç bu büyük yürüyüşünde yolundan çeviremeyecek.TS için yollardayız ve geleceğimiz için kazanacağız.
6-Bu düzen değişecek ve Trabzonsporumuz saygın ve büyük konumuna tekrar oturacak.Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166); margin-right: 5px;"></small>

Muharrem Usta´ya çok güveniyorum.Beyefendi,bilgili ve adam gibi bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız

Şerafettin Kara
24.02.2016, 01:54
Valla basın toplatısında bile kendisine sorulan sorulara cevap vermekten aciz; bir takım insanların maşası olmuş birine düzen değiştirici ,devrimci gözüyle bakmak bu yönde açıklama yapmak son derece yanlış ve gereksiz

My
24.02.2016, 02:03
http://s29.postimg.org/lajtaw03b/Ads_z.jpg

Destek olmaktan başka çaremiz yok. İnşaallah ne yaptığını biliyordur başkan.

Adem Akyüz'
24.02.2016, 02:41
Valla basın toplatısında bile kendisine sorulan sorulara cevap vermekten aciz; bir takım insanların maşası olmuş birine düzen değiştirici ,devrimci gözüyle bakmak bu yönde açıklama yapmak son derece yanlış ve gereksiz
Noktalı virgülden sonrasına katılıyorum da öncesi çok ağır olmuş. Başkan maçtan hemen sonra açıklama yapmayıp konuşmasını hazırlayıp belli bir plana göre konuşmak için 2 saat sonra basın toplantısı yaptı. O kadar gergin bir akşamda hazırlıksız yakalanabileceği sorularla karşılaşabilirdi. Gazetecilerden soru almadı diye bir başkanı acizlikle suçlamak çok yakışıksız bir itham bence.

My
24.02.2016, 02:54
http://s17.postimg.org/at0vrlzgv/Ads_z.jpg

Aksal abi, Nurgül hanım bizden sayılırlar. Böyle yazdıklarına göre bir bildikleri var demekki.

slmn
24.02.2016, 03:13
Noktalı virgülden sonrasına katılıyorum da öncesi çok ağır olmuş. Başkan maçtan hemen sonra açıklama yapmayıp konuşmasını hazırlayıp belli bir plana göre konuşmak için 2 saat sonra basın toplantısı yaptı. O kadar gergin bir akşamda hazırlıksız yakalanabileceği sorularla karşılaşabilirdi. Gazetecilerden soru almadı diye bir başkanı acizlikle suçlamak çok yakışıksız bir itham bence.

Başkan değil Kuddusi için diyor sanki, ben öyle algıladım.

Faik Yılmaz
24.02.2016, 08:23
yavaş yavaş içlerindekileri kusmaya başlıyorlar.Birlik beraberlik beklenmemeli sanırım bu camiadan.
HAKAN ORHAN ‏@AvHakanOrhan (https://twitter.com/AvHakanOrhan)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 9 dk.9 dakika önce (https://twitter.com/AvHakanOrhan/status/702246474722181120)</small>
Daha yapılacak stadımız, alınacak forma reklamımız, satılacak isim hakkımız, olunacak şampiyonluğumuz var. Sonra düzeni değiştiririz.

Hakan Abinin içinde olduğu yönetim başa gelse idi şimdi Mhk mum olmuştu dimi :)

Faik Yılmaz
24.02.2016, 08:52
Başkanımıza bir yerlerden telefon gelmiş , vernellenmiş.....

Yumuşacık olmuş.....

Pazar akşamı açıklamasıyla dün akşamki açıklaması 180 derece farklı zira...

Trabzonsporluların gazını bir güzel aldılar... Kamuoyunu sakinleştirdiler....

Sonra yine cezalar geldi ve fazlasıyla geldi ve gelmeye devam edicek.....

Kimse kusura bakmasın ama gerçek bu..... :(

Tayfun
24.02.2016, 09:03
Başkana güvenim ve desteğim hayli fazla, şimdiye kadar gerek yaptıkları gerek söylemleri ile yerinde işler yaptı bana göre.

Tek bir konu hariç o da; Hami'yi takımın başına getirmesi ...

Tayfun
24.02.2016, 09:05
HAKAN ORHAN ‏@AvHakanOrhan (https://twitter.com/AvHakanOrhan)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 9 dk.9 dakika önce (https://twitter.com/AvHakanOrhan/status/702246474722181120)</small>

Hekimoğlu yandaşları hortlamış yine.

Allah bu camiaya sabır, böyle insanlara da akıl versin ...

AyhanPe
24.02.2016, 09:10
aslinda bana umut veren ,,muhalefetteki" insanlarin tedirginligi..korkuyorlar sanki..bu adamin basarili olup uzun yillar orda kalmasindan, pastadan pay sahibi olamamaktan korkuyorlar ve ne yapacaklarini sasirmislar..dogal bir refleks..

safa77
24.02.2016, 09:12
Cümeyt çakır iyi hakem ama karaktersiz. Türkiye dışında çok iyi maç yönetiyor. Türkiyede ise istediği takımı kazandırıyor. Güçlüyü koruyor. O yüzden hem türkiyede hem türkiye dışında işleri tıkırında.

Bu saltanat hep boyle surmez renktas. Bu ulkede ne kahramanlar hain , ne hainlerde kahraman oldu biranda ham yaparlar onlarida baba-ogul.

ÖmürKaradeniz61
24.02.2016, 09:12
Başkanımız ilk gün söylediklerine istinaden en azından mhk istifa etmesin lafını söylememeliydi.İlk açıkladıklarınla sonrası arasında tek fark var oda mhk istifa etmesin kuddusi düzeni değiştirsin lafı.Kuddusiyi oraya bakan getirdiğine göre siyasi olarak baskı demeyelimde rica olmuş olabilir başkana.

Oğuz KUL
24.02.2016, 09:14

Peki size şöyle bir sorum olacak;

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve hepimiz ne söyleyeceğini biliyor bu ağızdan konuştuğu taktirde ne olacaktı ?
Bu algı yenilecekmiydi? Herkes daha çok mu Trabzonsporun hakkının gasp edildiğini sayacaktı ve daha önemlisi mhk ve tff yi istifamı ettirecekti ?

Diğer başkan adaylarından Celil Hekimoğlu mu bu söylenen sözlere birşey katacaktı ?

Benim şahsi düşüncem 90-2000 li yılları arasındaki gücüyle Mehmet Ali Yılmaz sadece tabiriyle elini masaya vurabilir ve istediği sonucu alabilirdi şuan o bile nafile gerçekçi olalım sadece bu sistemde şikeciler bunu yapabilirdi çünkü tüm yollar onlara çıkıyor bu olay bile !

Bu yüzden bu olayın sorumlusu olarak yine başkanı suçlamayalım her yolu denedik tüm üslüplarıda ve dikkatinizi çekerim herkes aynı yerden medet umuyor siyasi sosyal spor aklınıza gelebilecek herşey tek yere biat ediyor.. Bu yüzden biz tek yumruk olmadan kimse kusura bakmasın bizi böyle patates etmeye devam ederler..

faik celikoflu
24.02.2016, 09:17
1- Başkanın ilk çıkışının samimi olduğunu canlı izleyen herkes hissetmiştir.

2- Hedef olarak buzdağının görünmeyen kısmına odaklanması belli ki gereken yerleri rahatsız etmiş.

3- Bizim başkanı muhattap almamış gibi güzükseler de herkes durumun farkında.

4- Başkan dik durmaya devam etmeli. İlle de dediğini yaptırmak için değil, Trabzonspor camiasına samimiyetini göstermek için.

Adem Akyüz'
24.02.2016, 09:29
Başkan değil Kuddusi için diyor sanki, ben öyle algıladım.
Olabilir, şimdi tekrar okuyunca bana da öyle geldi. :)

CEMEFKER
24.02.2016, 09:33
Başkanımıza bir yerlerden telefon gelmiş , vernellenmiş.....

Yumuşacık olmuş.....

Pazar akşamı açıklamasıyla dün akşamki açıklaması 180 derece farklı zira...

Trabzonsporluların gazını bir güzel aldılar... Kamuoyunu sakinleştirdiler....

Sonra yine cezalar geldi ve fazlasıyla geldi ve gelmeye devam edicek.....

Kimse kusura bakmasın ama gerçek bu..... :(

Faik Bey, biz işin sadece en iyimser tarafı ile, sportif tarafı ile bakıp , boğulup kalmışız...Futbolun konuşulması gereken şu başlık ve forumda siyasi alanlara girmeyelim diyoruz, ancak mecbur kalıyoruz

İçerde, dışarda baskı altındayız...yıllardır süren , kangren olmuş bir doğu sorunu vardı, azarak devam ediyor....güneyimizdeki 1000 km'lik hat artık deyim yerindeyse kalbura dönüşmüş...Artvin'de birşeyler oluyor....

Yani bunların üzerine bir de sportif alanda bir cephe (yani düzen değiştirilir, biryerlere dokunursa herkes içindeki kurtları dökmeye başlayacak, duvara sıkışan kedi tırmalar misali...işin içinde büyük paralar, rantlar var) açılmasını kimse göze alamaz...önümüzdeki siyasi dönemde Başkanlık üzerine Referandum var...

Yani bunları ister üst üste ister alt alta koyun, ister dışarda bırakın ne alaka diyin, ancak bu siyasi ortamda kimsenin dıdısının dıdısındaki yangına bir bardak su götürecek hali yok...

Sadece birkaç bakanın, sözcünün " evet. doğru garip şeyler olduğu gerçek, ama ne bir türlü çözemiyoruz" :confused: açıklaması ile yetinilecek...bizden de " evet çok doğru söyledi, Bravo ! ve alkışlar..."

Durum bu....

CEMEFKER
24.02.2016, 09:36
Hani en büyük avuntumuzun şu olması da bir garip...

"Zamana yaymaya çalışıyor Başkan, Bravo, bu sefer bu tarz tutacak !"

Evet karşı taraf da zamana yayıp unutturmak istiyordu zaten...

f1bekir
24.02.2016, 09:37
Bir kere olsun kendi insanımızın arkasında duralım. Ne biliyoruz da ne konuşuyoruz? Başkan geceleri mışıl mışıl uyuyor mu sanıyorsunuz? Bi sabredelim, süreç sonunda sonuç olumsuz olursa hep beraber eleştiririz ama maşallah biz çoktan terkettik başkanı. Helal olsun.

Bu taraftarla hiçbir yola çıkılmaz.

7can61
24.02.2016, 09:39
Türkiyede başarısızlık takdir edilir ve önemli yerlere getirilmene vesile olur. Örneğin tüpçü, örneğin kuddusi, örneğin hurma, örneğin hükümet, örneğin okul müdürü, örneğin iş yerinizdeki müdürünüz.

Örneğin örneğin örneğin....

Örneğin bu ülkeden bir bok olmaz.

Faik Yılmaz
24.02.2016, 09:48
Hani en büyük avuntumuzun şu olması da bir garip...

"Zamana yaymaya çalışıyor Başkan, Bravo, bu sefer bu tarz tutacak !"

Evet karşı taraf da zamana yayıp unutturmak istiyordu zaten...

aynen öyle....

zamanı yayıldığında olayı biz unutacağız.

hatta unuttuk bile.... 2 forma alır , 2 kırmızı kart sallarız sonra unutur gideriz......

bir hafta olmadı 2 günde 43 şehit verdik unutmadık mı unuttuk gitti....

işte bunun gibi bu olayıda unutacağız....

Başkanda klübü maddi anlamda düze çıkarabilir siyasi desteğiyle lakin fazlasını beklememek lazım. şahsende beklemiyorum....

Oğuz KUL
24.02.2016, 09:57
aynen öyle....

zamanı yayıldığında olayı biz unutacağız.

hatta unuttuk bile.... 2 forma alır , 2 kırmızı kart sallarız sonra unutur gideriz......

bir hafta olmadı 2 günde 43 şehit verdik unutmadık mı unuttuk gitti....

işte bunun gibi bu olayıda unutacağız....

Başkanda klübü maddi anlamda düze çıkarabilir siyasi desteğiyle lakin fazlasını beklememek lazım. şahsende beklemiyorum....

Peki Faik bey ne yapılması gerekiyor sizce ?

only ts
24.02.2016, 10:01
bu aciklama bana sadece sunu gosteriyor, Turkiye de bazi insanlarin cok ama cok kuvvetli torpilleri var. En cok ve en buyuk torpili olanlardan biride Kuddusi denen yalaka. O kadar kuvvetliki torpili, mac sonrasinda yaptigi aciklamada ne kadar rahat tavirlar icinde oldugunu bile goreblirsiniz. hatta muhabirin istifa dusunuyormusunuz sorusuna verdigi cevap bile, siz kimsiniz der gibi.. Yani benim arkam saglam sen kendini dusun diyor adam..

Bizim baskan biryerden birseylerin haberini almis, ortami yumusatmak zorunda kaldi.. zarari yine bize tabi.. zaten kar ettigimiz birsey bu hayatta gorulmedi.

Ah baskanim ah.. dik dur dicezde, arkadandaki gucler seni rahat birakmiyor.. lanet olsun boyle duzene

CEMEFKER
24.02.2016, 10:04
İHO, M.Usta, Hekimoğlu bu isimler üzerinden bir çözüm üretmek veya eleştri yapmak asıl çözümü gözden kaçırmaktır.

Ben büyük fotoğraftan bahsediyorum. Yoksa -Başkanın arkasında duralım, adam birşeyler yapmaya çalışıyor lafına ters durduğumuz yok. İHO Başkan'a göre eylem ve söylemlerimizdeki hata oranı minimize seviyelere geldi bu dönemde. Bu açıdan bir normalleşme var...

Başkana yapacağımız en büyük eleştri Pazar saat:23:00 civarında söylediği -O hakem bi daha hakemlik yapsın bakalım lafının 48 saat geçmeden törpülenmiş , budanmış olarak an itibariyle karşımızda durmasına olurdu ...- futbol özerktir, karışamayız, işimiz olmaz deyip atamalarda kendi zihniyetindeki adamları getirenlere bir tek laf dememeleri olabilir...(sevmeyiz, nefret ederiz, en büyük düşmandır hepimize göre ancak aziz yıldırım açıktan yürütüyor mücadelesini, kimseye eyvallahı yok)

İHO Başkan'ın seçilmeden önce siyasileri eleştrip seçildikten sonra Kazlıçeşme'de görünmesi gibi M.Usta Başkan'ın da bir yerlere mecbur olduğu ve hamlelerini de buradan gelecek donelere göre ayarladığı ve zamana yaydığı fazla saklı duran birşey olmaması lazım...

CEMEFKER
24.02.2016, 10:09
bu aciklama bana sadece sunu gosteriyor, Turkiye de bazi insanlarin cok ama cok kuvvetli torpilleri var. En cok ve en buyuk torpili olanlardan biride Kuddusi denen yalaka. O kadar kuvvetliki torpili, mac sonrasinda yaptigi aciklamada ne kadar rahat tavirlar icinde oldugunu bile goreblirsiniz. hatta muhabirin istifa dusunuyormusunuz sorusuna verdigi cevap bile, siz kimsiniz der gibi.. Yani benim arkam saglam sen kendini dusun diyor adam..

Bizim baskan biryerden birseylerin haberini almis, ortami yumusatmak zorunda kaldi.. zarari yine bize tabi.. zaten kar ettigimiz birsey bu hayatta gorulmedi.

Ah baskanim ah.. dik dur dicezde, arkadandaki gucler seni rahat birakmiyor.. lanet olsun boyle duzene

Aradaki ince giydirmelere katılmamakla birlikte, Bravo güzel tespitler....

Siyahla çizilen yer var ya şunu söylüyor...

-Senin düzeni değiştirmek için alacağın güç beni buralara getirdi, kimden medet bekliyorsun....

Faik Yılmaz
24.02.2016, 10:11
Peki Faik bey ne yapılması gerekiyor sizce ?

Şike sürecinde kıllarını kıpırtatmayan ,

Güya Şike Anıtı kurmaya niyetlenip şimdilerde sus pus olan ,

Şimdi ise sadece forma giyip kırmızı kart gösterdi diye çılgınca alkışladığımız siyasilere destek olmaya devam edelim....

Yani bizim insanımızla ortak bir tepki gösterilmez. şike konusunda ya da hakkımızı arama konusunda ancak kırmızı kart gösterilir sonra durulur....

yapacak şey bu...

kartımızı gösterelim resim çekip internete koyalım....

Göksel Gümüşdağda , tüpçüde zaten çok tırsar böyle şeylerde hemen Mhk yı görevden aldırır....

Muharrem Beyin takımı maddi anlamda düzlüğe çıkarması dışında bir beklentim yok şahsen....

umut fakirin ekmeğidir lakin hayalde görmemek lazım

Ha içinde umut olanlarada saygı duyuyorum...

f1bekir
24.02.2016, 10:12
İHO, M.Usta, Hekimoğlu bu isimler üzerinden bir çözüm üretmek veya eleştri yapmak asıl çözümü gözden kaçırmaktır.

Ben büyük fotoğraftan bahsediyorum. Yoksa -Başkanın arkasında duralım, adam birşeyler yapmaya çalışıyor lafına ters durduğumuz yok. İHO Başkan'a göre eylem ve söylemlerimizdeki hata oranı minimize seviyelere geldi bu dönemde. Bu açıdan bir normalleşme var...

Başkana yapacağımız en büyük eleştri Pazar saat:23:00 civarında söylediği -O hakem bi daha hakemlik yapsın bakalım lafının 48 saat geçmeden törpülenmiş , budanmış olarak an itibariyle karşımızda durmasına olurdu ...- futbol özerktir, karışamayız, işimiz olmaz deyip atamalarda kendi zihniyetindeki adamları getirenlere bir tek laf dememeleri olabilir...(sevmeyiz, nefret ederiz, en büyük düşmandır hepimize göre ancak aziz yıldırım açıktan yürütüyor mücadelesini, kimseye eyvallahı yok)

İHO Başkan'ın seçilmeden önce siyasileri eleştrip seçildikten sonra Kazlıçeşme'de görünmesi gibi M.Usta Başkan'ın da bir yerlere mecbur olduğu ve hamlelerini de buradan gelecek donelere göre ayarladığı ve zamana yaydığı fazla saklı duran birşey olmaması lazım...

Konu dışında olacak ama sadece Hacıosmanoğlu ile ilgili bişey söylemek için alıntı yaptım.

Seçimden önce kendisi bir röportajda sorulan bir soruya cevap verirken "Adalet timsali başbakanımız..." diye söze başlamıştır. Yani ben siyasileri eleştirdiğini hiç görmedim, en azından iktidar partisini eleştirdiğini görmedim diyeyim.

Bu adama nasıl destek verdik hala anlamış değilim...

only ts
24.02.2016, 10:13
Aradaki ince giydirmelere katılmamakla birlikte, Bravo güzel tespitler....

nereye ne giydirmisim pek anlamadim, aciklarmisin ?

bu arada tesekkurler.

Reha Asan
24.02.2016, 10:14
Hakan Abinin içinde olduğu yönetim başa gelse idi şimdi Mhk mum olmuştu dimi :)

abi bu durumun oluşacağına inanan büyük bir çoğunluk var ne yazık ki :)

CEMEFKER
24.02.2016, 10:19
nereye ne giydirmisim pek anlamadim, aciklarmisin ?

bu arada tesekkurler.

Özelden yazdım

U.Sadıkoğlu
24.02.2016, 10:23

Bekleyelim..

Sabredelim..

Aydın Danış
24.02.2016, 10:30
Muharrem Başkan akıllı adam çok zeki birisi stratejik oynuyor satranç oynar gibi hamleleri bekleyip görelim diyorum peş güzel gelicek sanki...

Şerafettin Kara
24.02.2016, 10:31
Kuddusi için o cümle

Adem Akyüz'
24.02.2016, 10:33
Kuddusi için o cümle
Ben yanlış anlamışım o zaman. Özür dilerim.

Şerafettin Kara
24.02.2016, 10:36
Hocam burda sorunların mhk veya tff'nin istifasıyla biteceğini düşünenlerden değilim.Ben sadece 2 gün önce mhk için sert konuşan başkanının 2 gün sonra o kurumun başında bulunan zatın devrimci olarak lanse edilmesinde ki üslüp yanlışına değindim keşke hiç yapılmasaydı böyle bi açıklama.
Peki size şöyle bir sorum olacak;

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve hepimiz ne söyleyeceğini biliyor bu ağızdan konuştuğu taktirde ne olacaktı ?
Bu algı yenilecekmiydi? Herkes daha çok mu Trabzonsporun hakkının gasp edildiğini sayacaktı ve daha önemlisi mhk ve tff yi istifamı ettirecekti ?

Diğer başkan adaylarından Celil Hekimoğlu mu bu söylenen sözlere birşey katacaktı ?

Benim şahsi düşüncem 90-2000 li yılları arasındaki gücüyle Mehmet Ali Yılmaz sadece tabiriyle elini masaya vurabilir ve istediği sonucu alabilirdi şuan o bile nafile gerçekçi olalım sadece bu sistemde şikeciler bunu yapabilirdi çünkü tüm yollar onlara çıkıyor bu olay bile !

Bu yüzden bu olayın sorumlusu olarak yine başkanı suçlamayalım her yolu denedik tüm üslüplarıda ve dikkatinizi çekerim herkes aynı yerden medet umuyor siyasi sosyal spor aklınıza gelebilecek herşey tek yere biat ediyor.. Bu yüzden biz tek yumruk olmadan kimse kusura bakmasın bizi böyle patates etmeye devam ederler..

Mert Oğuzlu61
24.02.2016, 10:40
Mhk ve Kuddusi için yaptığı açıklamalar tüm doğrularını götürdü. Nasıl toparlar bilemem ama ilk kez bir konuşmasında batırdığına şahit oldum, devamı olmaz ve hatasını fark eder umarım.

İ. SARAL
24.02.2016, 10:42
Başkana güveniyorum.

Ertan 51
24.02.2016, 10:48
HAKAN ORHAN â€@AvHakanOrhan (https://twitter.com/AvHakanOrhan)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 9 dk.9 dakika önce (https://twitter.com/AvHakanOrhan/status/702246474722181120)</small>

İçimiz bunlarla dolu,
baksan ondan daha çok TS yi düşünen yok,
ama işin aslı TS gram umurlarında değil tek dertleri kendi hesapları,
o sebeple derlenip toparlanmamız,düşmana korku salmamız çok zor,
Allah yardımcısı olsun başkanımızın da, bizim gibi saf Trabzonsporluların da.

amasya0561
24.02.2016, 10:56
kadıköydeki spor salonunun bitnele degil serdar çakıra ait oldugunu okudum (dogrumu bilmiyorum) şimdilerde çogu serdar çakırın hakemler üzerindeki etkisini konuşuyor. bakın ilk gs maçına serdar çakırın oglu cüneyt çıkıyor katlediliyoruz ikinci maçada serdarın bir çalışanı çıkıyor ve sonuç ortada. bu serdarın bizimle alıp veremedigi neki. yoksa azizin maşasımı. şb ile olan düşmanlığımızı gs üzerinemi kaydırmaya çalışıyor.
serdarın bu kirli oyunlarına ve hakemler üzerindeki etkisini bu teyit ediyor sanırım.
belki başkanımız kuddusi devrim yapacak derken bu serdarın baskılarından kurtulmasınımı kasdediyor. çünkü sorun kudduside degil diyor. bance başkanımız derinden gidiyor ve sonunda bu ilişkileri ortaya serecek.
istiyorki kendileri halletsin.

Reha Asan
24.02.2016, 11:19
İçimiz bunlarla dolu,

abi yazına imzamı atarım.yazacak olsam bunları yazardım valla.
Bu adamların destekçileri,inananları çok ne yazık ki.
Bu kulübü sadece bunlar kurtarır geri kalanlar hep satılık yönlendirilebilen insanlar bu güruha göre.

bariskaratas
24.02.2016, 11:33
ooo o kadar basit olsa.
salon aziz yılmaza ait. serdar çakır müdürü. deniz bitnel çalışanı.
kim kimin koynunda istanbulda belli değil

kadıköydeki spor salonunun bitnele degil serdar çakıra ait oldugunu okudum (dogrumu bilmiyorum) şimdilerde çogu serdar çakırın hakemler üzerindeki etkisini konuşuyor. bakın ilk gs maçına serdar çakırın oglu cüneyt çıkıyor katlediliyoruz ikinci maçada serdarın bir çalışanı çıkıyor ve sonuç ortada. bu serdarın bizimle alıp veremedigi neki. yoksa azizin maşasımı. şb ile olan düşmanlığımızı gs üzerinemi kaydırmaya çalışıyor.
serdarın bu kirli oyunlarına ve hakemler üzerindeki etkisini bu teyit ediyor sanırım.
belki başkanımız kuddusi devrim yapacak derken bu serdarın baskılarından kurtulmasınımı kasdediyor. çünkü sorun kudduside degil diyor. bance başkanımız derinden gidiyor ve sonunda bu ilişkileri ortaya serecek.

gurur6134
24.02.2016, 11:51
ustanın dunku acıklamları canımı sıktı acıkcası bı yerlerden telefon alınmıs bellı..nedemek kuddusı gıtmesın hanı sıstemı degısıtırıyordun bu bı mıladtı futbol tarıhı ıcın sımdı ne olduda kuddusıye guvenıyorum gıtmesın oldu..kımse bu camıayı kandırmaya kalkmasın ıhodan bu lafları cok dınledık karnımız tok usta yol yakınken aklını basına devsır ıho gıbı kurusıkı atıp tutup sıyasılerın kucagında zıplayacaksan sende trabzonsporun tarıhınde kara leke olarak yerını alırsın..pazar gunku acıklamalara bak bıde dunku saka gıbı..ya bunlar kendılerını cok akıllı sanıyorlar yada bızı cok aptal bı kere olsun dık durun be ya tukurdugunuzu yalamayın yada susun daha fazla rezıl etmeyın bızı..

Ertan 51
24.02.2016, 12:12
ooo o kadar basit olsa.
kim kimin koynunda istanbulda belli değil
Pisliğe bi bak,cerahata bi bak,
şu sinsileden adaletli bir düzen çıkar mı,
işimiz gerçekten çok zor,hatta imkansız,
ülke olarak arınıp,temizlenmeye zihniyetimizin değişmesine ihtiyaç var,
bunu şu an için TS nin başarması imkansız,
bu anca eski Türk filmlerinde olur,bir tek cevahir ağaya da düzene de baş kaldırır hepsini bertaraf eder,ama bu anca filmde olur,bizde olması imkansız gözüküyor.

SamZuk
24.02.2016, 12:32
Muharrem usta ne yapsın ya. Özer pfdkya iletiliyor. Gördüğü kartlar kart değil ama ceza verecek adiler.

Murat'
24.02.2016, 12:36
Herkesi anlarım da Özer neden PFDK'ya sevkedildi onu anlamadım. Adamın sarı kartları bile doğru değildi.

S.Seymen
24.02.2016, 12:50
aslında gözden kaçırılmaması gereken

bu tff nin asıl hamisinin fb olduğudur aziz ve şürekası şike davası bazlı mücadelelerini arka planda tff mhk pfdk üzerinden yürütüyorlar

bunlara köççük ve böyyük fblileride katmak lazım...

Tolga Okumuş
24.02.2016, 12:51
İçimiz bunlarla dolu,

Siz birde Atilla Dilaver ile Hakan Kulaçoğlu'nu görün twitterda

amasya0561
24.02.2016, 13:00
ustanın dunku acıklamları canımı sıktı acıkcası bı yerlerden telefon alınmıs bellı..nedemek kuddusı gıtmesın hanı sıstemı degısıtırıyordun bu bı mıladtı futbol tarıhı ıcın sımdı ne olduda kuddusıye guvenıyorum gıtmesın oldu..kımse bu camıayı kandırmaya kalkmasın ıhodan bu lafları cok dınledık karnımız tok usta yol yakınken aklını basına devsır ıho gıbı kurusıkı atıp tutup sıyasılerın kucagında zıplayacaksan sende trabzonsporun tarıhınde kara leke olarak yerını alırsın..pazar gunku acıklamalara bak bıde dunku saka gıbı..ya bunlar kendılerını cok akıllı sanıyorlar yada bızı cok aptal bı kere olsun dık durun be ya tukurdugunuzu yalamayın yada susun daha fazla rezıl etmeyın bızı..
ooo o kadar basit olsa.
kim kimin koynunda istanbulda belli değil (bir üsteki mesaj)
bumudur yani. bizler fert olarak kendimizi degiştiremiyoruz bir Usta dan bu çapışıklıgı degiştirmesini bekliyoruz hemde tek başına. üç beş çapulcu dedigimiz pkk yı 30 yıldır bitiremedik bu adamdan neler bekliyoruz.
Başkan mhk istifa edecek demediki maçtan sonrada bu hakemin bırakması gerek dedi vede halada diyor. sorun mhk degil düzen diyor düzen degişmeli diyor yoksa bu gitmiş öbürü gelmiş giden geleni aratır hesabı degiştir dur.

Harun-61
24.02.2016, 13:05
Arkadaslar,
büyüklerimiz bosuna dememis, sabir herseyin ilacidir diye. 5 yildir cektiklerimiz ortada.
Güvenelim Muharrem Baskana, baska caremizde yok zaten.

Yalniz, dünki aciklamasi akanbinde "icimizdeki irlandalilar" hemen giydirmeye baslamislar.
Yaziklar olsun, Bunlar benim gözümde hain.

.

CEMEFKER
24.02.2016, 13:35
" içimizdeki hainler", " falanın adamları" " onlara yedirmicez başkanı "...vs.

Futbolun içinde, içimizde elbette bu işin rantını yemek isteyen ve falancı, falancının adamı durumunda kalan kişiler/gruplar olabilir ve bunlar yönetime, başkana acımasızca taraflı olarak saldırıyor olabilirler ancak şu gözden kaçıyor ve cevap verme zorunda hissediyorum... yukarıda şekilde bir iddiayı ortaya atmak veya birilerini savunmak adına sloganvari şeyler paylaşmak zorunda kalanlar ne yazık ki birilerinin adamlığına daha yakın duruyorlar sanki...

Yanlış olan futbol fanatikliğinin içinde birilerinin fanatikliğine soyunanlara karşı hep birlikte karşı duralım, ancak bunu yaparken de eksenimiz birilerinin fanatikliğine doğru gitmesin hep merkezde ve doğruda olalım...

Ortada bir sorun var ve bu sorunun varlığından nemalanan büyük çevreler olduğundan çözümün istenmediğini ve sorunun kangren olduğunu, siyasi cepheden bir hamle olmazsa ttf özelinde futbolumuz genelinde değişen hiçbirşey olmicağını söylemeye çalıştık dilimiz döndüğünce ben ve benim gibi işin büyük fotoğrafını görenler, ancak hala bazı yaşı nisbeten daha genç kardeşlerimiz biraz önce yukarıda anlatmaya çalıştığım işin rantını yemek isteyen ve falancı, falancının adamı fanatiklerin içine bu tarafsız (Trabzonspor tarafında olanlar) eleştirel noktadan bakan kişileri de hainlik cephesine katabiliyor ...

Eleştirel yaklaşan bu iki grubu birbirinden ayırarak net şeyler yazarsak doğru eleştiriler arada kaynamaz...Birilerinin (Başkan olsun, önceki başkanlar olsun, yönetimden birileri olsun, siyasiler olsun) yaptığı yanlışlar, söylemlere getirilen eleştiriler arada kaynamaz...

HIZIR_IR
24.02.2016, 13:36
http://spor.milliyet.com.tr/neden-biraktim-/spor/sporyazardetay/25.01.2012/1493432/default.htm
Bu da burada dursun

cewat
24.02.2016, 13:46
Bu yaşıma kadar duyduğum ve benim için en önemli olan söz;

''Olduğun yerden zıpladığında ulaşabileceğin mesafeden daha fazlasına ulaşmak istiyorsan, bir iki adım geri atarak zıplamalısın.''

Ben şahsi olarak başkanın yaptığının da bu olduğunu düşünüyorum. Kim ne derse desin, şuan her zamankinden daha çok destek vermemiz gereken zamandır.

Oğuz KUL
24.02.2016, 13:49
Hocam burda sorunların mhk veya tff'nin istifasıyla biteceğini düşünenlerden değilim.Ben sadece 2 gün önce mhk için sert konuşan başkanının 2 gün sonra o kurumun başında bulunan zatın devrimci olarak lanse edilmesinde ki üslüp yanlışına değindim keşke hiç yapılmasaydı böyle bi açıklama.

Ben de açıklamaları okuyorum ama kafamdaki düşüncelerin buradaki özümseme çabasıyla örtüşmüyor..
Ben açıklamalardan anladığım devrimcisin yaparsın değil ! Bu tür adaletsizliği kaldırmak adına yapılacak DEVRİMİ yapacak kişi sensin !
Yani yeni Che Guevara sensin yürü koçum yanındayız değil..

CEMEFKER
24.02.2016, 13:55
http://spor.milliyet.com.tr/neden-biraktim-/spor/sporyazardetay/25.01.2012/1493432/default.htm
Bu da burada dursun

Yazıyı sonuna kadar okudum, özetlen şu konusu : Aziz Yıldırım'ın türk futbolu üzerindeki gölgesi her yerde...Dursun Dereli'nin Aziz Yıldırım'a hakaret davası açması neticesi Aziz Yıldırım'ın Dursun Dereli'nin hakemliğini bitirmesi...

Sadece şunu söylicem bu aziz denilen şahıs etrafındaki avenesi ile maç öncesi , maç sonları, mali kongreler...vs. de hem siyasilere giydiriyor her türlü hem futbolu karıştırıyor her türlü...

Bu gücü nerden alabiliyor...???

Kendisine karşı son olağan genel kurulda Bilal Erdoğan'ın karşı cephe oluşturmuş olması veya paralel şike operasyonu tezgahı bu düşmanlığın sebebi olmamalı... Düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum.... (kendisi bildiğim Mardinli. O yörelerin etnik, dini ve mezhep yapısı değişik, iç içe, zamanla karışmış... NATO ihaleleleri ...vs...Bu kadar güçlü biri ancak Yahudi ailelerden çıkar...tarihi bi araştırmak lazım...)

Oruç
24.02.2016, 13:57
Herkesi anlarım da Özer neden PFDK'ya sevkedildi onu anlamadım. Adamın sarı kartları bile doğru değildi.

Bir saçmalık yapıyoruz bari tam yapalım demişler belli ki.

CEMEFKER
24.02.2016, 14:01
Bu da burada dursun

Yazıyı sonuna kadar okudum, özetlen şu konusu : Aziz Yıldırım'ın türk futbolu üzerindeki gölgesi her yerde...Dursun Dereli'nin Aziz Yıldırım'a hakaret davası açması neticesi Aziz Yıldırım'ın Dursun Dereli'nin hakemliğini bitirmesi...

Sadece şunu söylicem bu aziz denilen şahıs etrafındaki avenesi ile maç öncesi , maç sonları, mali kongreler...vs. de hem siyasilere giydiriyor her türlü hem futbolu karıştırıyor her türlü...

Bu gücü nerden alabiliyor...???

Kendisine karşı son olağan genel kurulda Bilal Erdoğan'ın karşı cephe oluşturmuş olması veya paralel şike operasyonu tezgahı bu düşmanlığın sebebi olmamalı... Düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum.... (kendisi bildiğim Mardinli. O yörelerin etnik, dini ve mezhep yapısı değişik, iç içe, zamanla karışmış... NATO ihaleleleri ...vs...Bu kadar güçlü biri ancak Yahudi ailelerden çıkar...tarihi bi araştırmak lazım...)

Google amcadan yazdım birşeyler çıktı....Yukarıdaki yazımdan sonra bir araştırayım dedim...1-2 dakikamı almadı seceresine dökmek için >>>>

http://www.el-aziz.com/mesud_akgul_milli_devlet_sikeutancyasasi_ile_sabet ayist_oligarsiye_sike_yapti_yazi3083.html

(Yukarıdaki linkteki yazıyı açın. Sonra yazı üzerindeyken Ctrl+F tuşuna basın ve AZİZ yazın ve o satırı okuyun yeter.Tabi yazının tamamının okunması salık verilir....)

CEMEFKER
24.02.2016, 14:02
OYUN NE KADAR BÜYÜKMÜŞ....

(Yine mi anlamadınız..)

Oğuz KUL
24.02.2016, 14:30
Şike sürecinde kıllarını kıpırtatmayan ,

Güya Şike Anıtı kurmaya niyetlenip şimdilerde sus pus olan ,

Şimdi ise sadece forma giyip kırmızı kart gösterdi diye çılgınca alkışladığımız siyasilere destek olmaya devam edelim....

Yani bizim insanımızla ortak bir tepki gösterilmez. şike konusunda ya da hakkımızı arama konusunda ancak kırmızı kart gösterilir sonra durulur....

yapacak şey bu...

kartımızı gösterelim resim çekip internete koyalım....

Göksel Gümüşdağda , tüpçüde zaten çok tırsar böyle şeylerde hemen Mhk yı görevden aldırır....

Muharrem Beyin takımı maddi anlamda düzlüğe çıkarması dışında bir beklentim yok şahsen....

umut fakirin ekmeğidir lakin hayalde görmemek lazım

Ha içinde umut olanlarada saygı duyuyorum...

Faik Bey bakınız bende sizin söylemlerinize katılıyorum lakin bir şeyi göz ardı ediyorsunuz bu düzen artık tüm dünyada yaşanan hayatın ta kendisidir yani güçlünün hukuku ve yanında yer alma duygusudur (nemalanma)

Ayrıca hala yapılması gereken sizce nedir bunu bizimde bilmeye hakkımız var.

Ve şunu herkesin bir gözden geçirmesi lazım acı ama gerçek 4 kırmızı kart hala konuşuluyor aynı gün 4 şehidimiz ...
Uyuyoruz milletim ne diyim..

Bence yapılması gereken en etkili şey Lig den çekilmektir.. Bunun yankısı büyük olacaktır Tarih yazacaktır ama sadece tarihte yer alacaktır ve unutulacaktır kimse neyin ne olduğuna bakmayacağı gibi tıpkı 2010-2011 sezonu tescilinde geçtiği gibi o takımı yazacaktır kimse bilmeyecek o sezonun şikeli olduğunu ve tıpkı bu maçın sonucu gibi 1 sene sonra bakıldığında gs -2 ts-1 diyecekler..

Bunun haricinde verilecek ne tepki olursa olsun bir işe yaramayacak örneğin kolbastı oynamak mı veya bu hakemi öldüresiye dövmek mi ? Bu tepkilerin hiçbirisi kazandırmayacaktır.. Elinizin ağırlığı olmadan masaya vurursanız masa değil eliniz kırılır..

Faik Yılmaz
24.02.2016, 14:38
Faik Bey bakınız bende sizin söylemlerinize katılıyorum lakin bir şeyi göz ardı ediyorsunuz bu düzen artık tüm dünyada yaşanan hayatın ta kendisidir yani güçlünün hukuku ve yanında yer alma duygusudur (nemalanma)

Ve şunu herkesin bir gözden geçirmesi lazım acı ama gerçek 4 kırmızı kart hala konuşuluyor aynı gün 4 şehidimiz ...

Bence yapılması gereken en etkili şey Lig den çekilmektir.. Bunun yankısı büyük olacaktır Tarih yazacaktır ama sadece tarihte yer alacaktır ve unutulacaktır kimse neyin ne olduğuna bakmayacağı gibi tıpkı 2010-2011 sezonu tescilinde geçtiği gibi o takımı yazacaktır kimse bilmeyecek o sezonun şikeli olduğunu ve tıpkı bu maçın sonucu gibi 1 sene sonra bakıldığında gs -2 ts-1 diyecekler..

Bunun haricinde verilecek ne tepki olursa olsun bir işe yaramayacak örneğin kolbastı oynamak mı veya bu hakemi öldüresiye dövmek mi ? Bu tepkilerin hiçbirisi kazandırmayacaktır.. Elinizin ağırlığı olmadan masaya vurursanız masa değil eliniz kırılır..

Yani yapılacak şeyler varda bizim halkımız yapmaz...

Bizim orda bir köyde defalarca yetkililere dilekçe filan verilmesine rağmen yolları yapılmadı. Seçim zamanında o köyde sadece 3 oy çıktı onlarda oy kullanan seçim görevlilerinin oyları idi....

Sonraki seçim olmadan bütün yolların yapıldığını hatta asfaltlandığını söylememe gerek yok sanırım...

Sandık güzel bir tepki olabilirdi...

Ha şu durumda bence en güzel tepki taraftarın taşkınlık yapmadan uluslararası medyaya çıkacak türden eylemler yapması olabilir..

saha içinde ie öyle 20-30 sn değil 10 dakika oturulabilir mesela.....

hiç bir şey yapmayacaksın. rakip isterse gol atsın bu arada santrada otur aşağıya.....

bak nasıl tepki çekiyor....

CEMEFKER
24.02.2016, 14:40
yukarıda yazdıklarım birkaç sayfadır...linkler...Tabi ki direk olarak başlıkla Sn. Muharrem Usta Başkan ile alakası yok. (merak edenler profilime girip yazdıklarıma silsile olarak baksın Pazar gününden beri...)

Ancak dönen dolabın, karşı cephedeki gücün ve bu güce dayanan (dayanak) , daha doğrusu dayanmak zorunda olan siyasilerin ve dolayısı ile buradan özele futbola, bize, tff'ye hakemlere, mhk'ye gelelim...Zincirleme herşey birbirine bağlı...

https://fenerant.wordpress.com/2011/07/11/bu-yaziyi-bir-okuyun-derim/

Evet, zamana yaymak lazım tabi ki..Başkan sözlerinde, eylemlerinde tabi ki samimi...gerçekten bu böyle ve işin bu karşı cephesini de çok iyi biliyor mutlaka ve mücadele edecektir mutlaka...

ama...

Poor
24.02.2016, 14:42

Daha once de yazdim cozum belli.
Anadolu klupleri başkanlarıyla toplanilsin. Istanbul deplasmanlarina çıkmama karari alinsin. Anadolu takımlarına maddi geliri zaten yok.

Tum takımlar katılırsa Istanbul takımlarının ic saha geliri biter. Yayin gelirleri biter. Ligtv biter. Elleri mecbur dediğimizi yapcaklar.
Tum takımları dusuremezler dusurseler de aynı para yok gelir yok tffde mhkda ertesi gun degisir. Hakemlerin üzerindeki baski kalkar.

Hakemler Istanbul takımlarına gore duduk caliyor cunku arkalarında Istanbul takımlarının yöneticileri var.

Hakemler bilmeli ki Benim arkamda anadolu takımları var Beni korurlar. Bu baski ortami kalkmadan hakemlerden Adil yonetim beklemeyin.

Anadolu olarak biz cogunluguz onlar azınlık. Bizim abilik yapip anadoluyu birlestirmemiz lazim.

Anadoludan karsi cikan masa başkanlar olcaktir. Onlari da o sehrin insaninin onune aticaz sehrin insani tepki gostericek.

Cok mu zor bunlari yapmak?

Oğuz KUL
24.02.2016, 14:49
Yani yapılacak şeyler varda bizim halkımız yapmaz...

Bizim orda bir köyde defalarca yetkililere dilekçe filan verilmesine rağmen yolları yapılmadı. Seçim zamanında o köyde sadece 3 oy çıktı onlarda oy kullanan seçim görevlilerinin oyları idi....

Sonraki seçim olmadan bütün yolların yapıldığını hatta asfaltlandığını söylememe gerek yok sanırım...

Sandık güzel bir tepki olabilirdi...

Ha şu durumda bence en güzel tepki taraftarın taşkınlık yapmadan uluslararası medyaya çıkacak türden eylemler yapması olabilir..

saha içinde ie öyle 20-30 sn değil 10 dakika oturulabilir mesela.....

hiç bir şey yapmayacaksın. rakip isterse gol atsın bu arada santrada otur aşağıya.....

bak nasıl tepki çekiyor....

İkimizde aslında birbirimizin söylediğini anladı lakin bu zamanda adalet herkese göre değişiyor..

En küçük örneği çalıştığım şirkette arkadaşım var fenerli maçı izlemiş ve özerin ilk sarı kartı pozisyonunda haklı diyor hatta kırmızı kart vermeliydi diye yorumladı bende kızdım sinirli bir şekilde ağzının payını verdim akabinde tek bir soru sordum..

Fenerin son maçını izledinmi evet dedi alves ve kjaer i gördünmü hakem neden kart vermedi diyince mavi ekrana bağladı ve error verdi hepsi bu işte..

Olgunluğunuz için teşekkür ederim.

selcuk
24.02.2016, 14:53
hemen baskana salliyorsunuz

kimse demiyorki baskan göreve geleli ridvan dilmenin ve sansal büyükagin ortak bahis sirketi ifsa edildi
serdar cakir ve deniz ates bitnel azizenin fitnes salonunda yönetici olduguda ögrenildi
mhk baskani kukla, mhkyi kadiköy yönetiyordu, baskan kaldi, cakir hurma görevi verildi konu sogudumu ceketini alip gidecek. kuklanin ipleri kesilmis oldu
neden mi daha agresif davranilmiyor
tff himayesinden lig cikiyor, süperlig as kurulacak, buraya yönetim kurulu atanacak
bu ise 10 kulüp arkamizda ve bu sayi büyüyor, bakalim kimler kimleri oraya ...

DeAgLeMaNyAq
24.02.2016, 15:04

Can Karyağdı yüzünden. Talimatlardan bihaber. Kırmızı kart gören oyuncuyu röportaja çıkaramazsın. 2 sene evvel Gökhan Dinç kulübe ceza aldırdı parasını kendi cebinden ödedi. Özer'e de muhtemelen para cezası gelecektir artık Can Karyağdı ile birlikte öderler...

Attila Durmuş
24.02.2016, 15:07
Dört arkadaş aynı araçla yolculuk ederken trafik kazasında ölür.
Azrail:
—Türk cehennemine mi? Yoksa Avrupa cehennemine mi gitmek istersiniz?

Şaşıran dört kafadardan biri:
—Fark nedir?
Azrail:
— Avrupa cehenneminde her gün bir kepçe, Türk cehenneminde her gün bir kova b.k yersiniz!!
Üç tanesi:
— Biz Türk doğduk, Türk ölürüz!
Bir tanesi ise uyanıktır, Avrupa cehennemini seçer.. Aradan epey zaman geçer. Avrupa cehennemindeki adam artık kepçe kepçe yemekten bıkmıştır, arkadaşlarının durumunu merak eder, hallerini görmek için ziyaretlerine gider. Oysa onlar halay çekerek, sen şakrak gülerek karşılarlar onu. Dayanamaz sorar:
— Ben bir kepçesini hazmedemezken siz her gün bir kova b.k yiyip nasıl bu kadar neşeli olursunuz?
— Oğlum! Burası Türk cehennemi, bir gün b.k olur kova olmaz, bir gün kova olur b.k olmaz, bir gün görevli işe gelmez, gelen her b.ka karışır, anlayacağın 3 aydır bir b.k yediğimiz yok!..

Durum Türkiyedeki futbol için aynı böyle maalesef....

Tayfun
24.02.2016, 15:15
3 TL'lik maç bileti için teşekkürler başkanım

Gereken her türlü kolaylığı sağlıyorsun eyvallah :alkış:

Faik Yılmaz
24.02.2016, 15:26
İkimizde aslında birbirimizin söylediğini anladı lakin bu zamanda adalet herkese göre değişiyor..

En küçük örneği çalıştığım şirkette arkadaşım var fenerli maçı izlemiş ve özerin ilk sarı kartı pozisyonunda haklı diyor hatta kırmızı kart vermeliydi diye yorumladı bende kızdım sinirli bir şekilde ağzının payını verdim akabinde tek bir soru sordum..

Fenerin son maçını izledinmi evet dedi alves ve kjaer i gördünmü hakem neden kart vermedi diyince mavi ekrana bağladı ve error verdi hepsi bu işte..

Olgunluğunuz için teşekkür ederim.

Estağfurulah o sizin güzelliğiniz.....

amasya0561
24.02.2016, 15:33

http://www.haber61.net/flas-iddia-trabzonspordan-intikam-icin-258668h.htm
buyurun burdan yakalım

beratika
24.02.2016, 15:38
Gerçekten de bu hakem hataları 2010-2011den daha büyük travma dedi mi?

: (

selcuk
24.02.2016, 15:45
Gerçekten de bu hakem hataları 2010-2011den daha büyük travma dedi mi?

: (
2011 büyük travma ama simdi devasa travma olusdu dedi

bence cig gibi büyüyor demek istedi
2011 travmasi psikolojimizde resetlenmedi ya

Cengiz Çubukcu
24.02.2016, 15:46
ne hallere düştük vah ki vah... koskoca Trabzonspor taraftarı maça gitsin diye nerdeyse yalvarma noktasına gelindi...

Poor
24.02.2016, 16:05
Baskan hakeme sorun Sen değilsin dedi mhkya da laf etmiyor sorun o zaman daha yukarlarda ki herkes bunun farkinda zaten.

Baskan surekli yukarilari hedef gosteriyor da o yurek var mi o kararlılık var mi? En önemlisi kendi ilisikilerini trabzonspor icin riske atar mi?

Konuşmak kolay iho da konuşuyordu. Umarim baskan altından kalkar bu yukun.

Yoksa seneye scout ekibi kurulmuş lucescu getirilmiş hakemler ayni sekilde hakkımızı yedikten sonra hicbir anlami yok

Fatih Öztürk
24.02.2016, 16:09
ilk kez fatih abinin bi mesajinin noktasina virgülüne katilmisdim

onuda düzenlediler

:)

Fatih Öztürk
24.02.2016, 16:17
Yahu bunlara laf söylesen nolacak arkadaşlar başkana niye kızıyorsunuz?
Şimdi puşta,İbneye,Şerefsiz ve haysiyetsize hakaret etsen nolacak?İnsan kendini biliyor nihayetinde öyle ya hatırlatmaya ne gerek var?

artvints
24.02.2016, 16:21
sonuçta her şey ekran önünde oluyor, performans orda. sürekli karanlık ilişkiler var deyip umutsuzluğa düşmek olmaz. bir hakem nasıl etkisiz hale getirilir, nasıl önlemler alınır, futbolcular bu konuda nasıl uyarılır bunların üzerinde de durmak lazım. bütün hataları incelersin sürekli ekran önünden kamuoyunu uyarırsın. aziz baskı yaptığı zaman direk kamuyouna açıklama yapıp olanı biteni işaret edersin. öyle direk yukarıdaki olayları çözmek kolay değil.bir yandan takım güçlenecek, bir yandan taraftar içerde hakemi etkilemeyi öğrenecek. bjk de şikayet edip duruyordu ama lider şuan. hem şikayet ediyoruz, hem de mağdur olmak için her şeyi yapıyoruz, hiç önlem hazırlık yok. oturduğun yerden devrim olmuyor yani.biraz sabır akıl irade lazım. başımızda sözüne güvenilir iyi niyetli bir başkan var ve sürekli fikir istiyor, herkesi olaya katıyor.buna destek lazım. iki ayda bu da olmaz demek doğru değil.

nakzo
24.02.2016, 16:34
İçimiz bunlarla dolu,

Hakan orhan denen gereksiz neyi başarmış şike meselesiyle beraber bunu sürekli başımıza kalarak takımı madi manevi çökertip iflas ettirdiler ve kümeye oynayan bir takım haline getirdiler.Kendileri isim ve prim yaptı davaya zerre katkıları olmadı hayal satmaktan başka.Kupa hala fenerde azizde aklandı UEFA ve fifadan çıt yok he avukat orhan efendi.Ne yapalım bir söyle .Küme düşüncemi azınız susacak,iflas edincemi kulüp komple kapanınca mı?Bu zihniyet sürekli kaostan beslenen uzattıkça uzatan ama çözüm üretmeyen bir zihniyet camianın içinde bunlardan çok var.96 yılını 2011 kadar sürekli konuştular ,ağladılar zırladılar. Sürekli bir olumsuzluk pompaladılar 15 yıl kulübü yediler bitmedi.2011 de ellerine yeni bir fırsat geçti 96 'dan sıkıldılar yeni bir olumsuzluk istediler.Ahhhhhh çat 2011 6 senedir bunu konuşuyorlarama çözüm yok şunu yapalım yok sadece ağlama eleştirme ve içten içe kulübü çökertme var. Kulübe her gelen oyuncu ,hoca şike yılıyla uzaktan alakası olsun olmasın hep bu kara bulutun içinde adamlar lig yarışının içinde değil çünkü camianın UMRUNDA değil.Bu iş çözülseydide başka bir iş bulacaklardır kendilerine ..Ustanın bunlara rağmen kulübü bu ruh hastalarını çözüm üretmeyen kasaba takımı zihniyetinden çıkartması lazım oyuncu profilini yetenekli üretici kazanmaya odaklı oluşturmalıdır.

Ertan 51
24.02.2016, 16:42
2011 büyük travma ama simdi devasa travma olusdu dedi

bence cig gibi büyüyor demek istedi
2011 travmasi psikolojimizde resetlenmedi ya
Kaldı ki öyle dese bile bu tür detaylara takılmamak lazım,
nasıl olsa niyetini ve samimiyetini biliyoruz,
adamın düştüğü sarmalı,kimlerle boğuştuğunu biliyoruz,
o hengame de yanlış bir cümle kurmuş ta olabilir,
yapmamız gerek sadece destek olmak iken cımbızla laf çekmek,
öküz altında buzağı aramak yakışmıyor bize,
dediğim gibi başkana sahip çıkmamız lazım,bana göre son şansımız,
kulübün maddi manevi düzlüğe çıkması için tek yapmamız gereken sabır ve destek.

fadigaTS
24.02.2016, 16:58
Tehlikenin farkında olmayanlar var.Herkes dört koldan takımımıza saldırırken halen başkanın yanlış bir cümlesini çekip sürekli bunu konuşmak sadece bize zarar verir.Arkadaşlar bu adamlar 2011 de türemedi.30-40 senedir sistemi kontrol ediyorlar.Şükür ki tam bittik derken bizi ayağa kaldıracak bir başkana sahibiz.Başkanın yanlışlarını ortaya çıkarırken, işin suyunu çıkarıyoruz.Elimizde destek olmaktan başka çare yok.Düşene bir tekme de ben atayım mantığı sadece Trabzonsporumuza zarar verir.

Poor
24.02.2016, 17:11
Arkadaşlar hakli kusura bakmasınlar Ben de baskani eleştirdim son sözlerinden sonra ama bu demek değildir ki karşısındayız. burda biz bizeyken yanlışlarını yazmaya çalışıyoruz. Yoksa hepimiz ayni gemideyiz baskan eğitimli bilgili guvenilir bir insan, yonetim kurulu da oyle, zor bir surec ama onceki başkanlardan özellikle de son baskandan daha iyi yoneticeklerine eminim.

artvints
24.02.2016, 17:17
bakmadan konuşsana hayvan herif. şu adamın başkanlığından ne olur allah aşkına. şike örtücü edepsiz adam.

neyse usta'ya paralel konuşuyor.bakalım ne olacak?

fadigaTS
24.02.2016, 17:21
Futbol fenerasyonu başkanı canlı yayında

Külünkoğlu
24.02.2016, 17:22
Yapma gözünü seveyim, üç kuruşluk aklımız var. :)

Punisher-61
24.02.2016, 17:23
Demirögren konustu gitti.. Adam gibi soru alsana... Adam gelecek sorulardan korkuyor resmen

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

DeAgLeMaNyAq
24.02.2016, 17:24
MHK, TFF seçimlerinden bağımsız olarak ayrıca seçilecek dedi ama ne zaman olacağını söylemedi...

Demirögren konustu gitti.. Adam gibi soru alsana... Adam gelecek sorulardan korkuyor resmen

Kuddusi'nin düştüğü durumdan sonra soru almaması daha mantıklı. Adam 20 soru aldı hiçbir şey söylemedi...

artvints
24.02.2016, 17:24

bakmadan konuşamaz. soruları önceden kendi belirliyordur.

fadigaTS
24.02.2016, 17:26
Kısaca fenerasyon başkanı daha fazla bu olayı kaşımayın dedi.Futbola zarar veriyormuşuz :)

Hangi futboldan bahsediyor acaba.Tiyatro izlemekten bıktık.

selcuk
24.02.2016, 17:27
ya federasyon böyle gücünü kaybeder
artik bütün konsantre süperlig as
taraftar olarakda kimseylen kavga etmemeye calismaliyiz
adaletli bir ortam insa etmek icin bir süre ayiya dayi demeliyiz

fadigaTS
24.02.2016, 17:28
ya federasyon böyle gücünü kaybeder
artik bütün konsantre süperlig as
taraftar olarakda kimseylen kavga etmemeye calismaliyiz
adaletli bir ortam insa etmek icin bir süre ayiya dayi demeliyiz

Bu yeni oluşum için süre tahmininiz var mı?

slmn
24.02.2016, 17:30
Nasıl olacak yani? fbyle mersin, gsyle eskişehir hepsinin bir oy hakkı mı olacak seçimlerde? Gerçi olsa ne olacak sivas gibi bir sürü şerefsiz kulüp var hepsi istanbulun güdümünde!

cebcare
24.02.2016, 17:35
Trabzonspor Kulübü â€<s>@</s>Trabzonspor <small class="time"> 26 dk.26 dakika önce (https://twitter.com/Trabzonspor/status/702510747226677248) </small> 2010-2011 sezonunda şampiyonluğumuzu çaldınız. Hakkımızı aradıkça puanlarımızı gasp ettiniz. "Yeter artık" diyoruz. Yeter! <s>#</s>Haklıİsyan (https://twitter.com/hashtag/Hakl%C4%B1%C4%B0syan?src=hash)

765 retweet 778 beğenme

selcuk
24.02.2016, 17:35
Bu yeni oluşum için süre tahmininiz var mı?
1 yilda hersey hazirlanir ve yeni yayin ihalesiyle islem baslar

fadigaTS
24.02.2016, 17:36
1 yilda hersey hazirlanir ve yeni yayin ihalesiyle islem baslar
Çok teşekkürler

DeAgLeMaNyAq
24.02.2016, 17:41
Nasıl olacak yani? fbyle mersin, gsyle eskişehir hepsinin bir oy hakkı mı olacak seçimlerde? Gerçi olsa ne olacak sivas gibi bir sürü şerefsiz kulüp var hepsi istanbulun güdümünde!

Mevcut sistemde TFF delegeleri 300 civarında. Süper Lig kulüplerinin 7'şer, 1.Lig kulüplerinin 2'şer, 2 ve 3.Lig kulüplerinin 1'er delegesi oluyor. Yani zaten 300 delegenin 255'i kulüplerin belirlediği isimler. Geriye kalanlar işte eski başkanlar, bazı hakemler, milli futbolcular ve dernek temsilcilerinden oluşuyor. Fatih Terim geçen sene düzenlediği toplantıda bu delege yapısının değiştirilmesi gerek diyordu ama ses çıkmamıştı...

afsbahar
24.02.2016, 17:48
Ne oldu şimdi Tüpçü gaz mı aldı? Yarın PFDK dan bizim oyunculara çarşaf gibi cezalar gelecek, bizim mağduriyetimiz ne olacak? Bu gaz bana yetmedi.

fadigaTS
24.02.2016, 18:16
Trabzonspor Kulübü â€@Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 1 sa.1 saat önce (https://twitter.com/Trabzonspor/status/702510747226677248)</small>
2010-2011 sezonunda şampiyonluğumuzu çaldınız. Hakkımızı aradıkça puanlarımızı gasp ettiniz. "Yeter artık" diyoruz. Yeter! #Haklıİsyan (https://twitter.com/hashtag/Hakl%C4%B1%C4%B0syan?src=hash)

Trabzonspor Kulübü â€@Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 2 sa.2 saat önce (https://twitter.com/Trabzonspor/status/702496574648283136)</small>
Trabzonspor sezon başından bu yana değil son 30 yıldır haksızlıklara uğramaktadır. Bu düzen böyle devam edemez! Etmeyecek! #Haklıİsyan (https://twitter.com/hashtag/Hakl%C4%B1%C4%B0syan?src=hash)

Trabzonspor Kulübü â€@Trabzonspor (https://twitter.com/Trabzonspor)<small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 2 sa.2 saat önce (https://twitter.com/Trabzonspor/status/702494134246973440)</small>
Futboldaki adaletsiz düzenin ortadan kaldırılması için ilk kıvılcım o hakemin düdüğü asmasıdır. #Haklıİsyan (https://twitter.com/hashtag/Hakl%C4%B1%C4%B0syan?src=hash)

Kasım BEKTAŞ
24.02.2016, 18:32
Bitnelin hakemliği bitti derken

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Ulutaş
24.02.2016, 18:34
Demirören'in bugünkü açıklamalarını Muharrem Usta'nın dünkü tavrı ve ifadeleriyle birleştirince Nasıl bir anlaşmaya varıldığı ortaya çıkıyor sanırım. Bir taraf hakkımız yendi, yeniyor demiş; öbür taraf da hakkı yiyen kendisi olduğu halde "ben kelle alır, bu işi çözerim, sen bana da benim kurumlarıma da laf etme" demiş. Hatta bir devrim gerekiyorsa onu da en iyi biz yaparız demiş. Hayırlı mübarek olsun.

Jedi
24.02.2016, 18:35
bir şey olmayacağı belliydi zaten, boşuna yorulmuş M.Usta..

selcuk
24.02.2016, 18:41
daha ne olacakti

federasyon bütün gücünden feragat edecem diyor
kurullar direk secilecek, havuzu kulüpler pazarlayacak
bu devrim degilmi, özerk federasyon milli takimlar, alt yapilar, ve engelli sporu disi mayor liglerde ilisigi olmayacak
neyi baska bekliyordun

Enaldo61
24.02.2016, 18:51
Demek ki Usta'nın konuşmaları boşa değilmiş.

DeAgLeMaNyAq
24.02.2016, 18:51
Demirören'in açıklamalarını resmi sitemizde de görmüş olduk... :)

selcuk
24.02.2016, 18:57
baskan bu sistem degisecek demisdi
bitnelin kelleside kötü hakem oldugundan degil, azizenin masasi oldugundan alindi
sistemde degisiyor
tribünlerde doluyor
...

Adem Akyüz'
24.02.2016, 18:59
Deniz Ateş Bitnel'in bitirilmesi elbette hiçbir şeyi düzeltmeyecek ama en azından İHO dönemi gibi kuru sıkı olmadığımızı göstermek adına olumlu bir gelişme.

Enaldo61
24.02.2016, 19:04
Millet ne olursa olsun bu Bitnel Azizciydi hakemliğinin bitmesi bile büyük bir olaydır.

AnAKiN
24.02.2016, 19:17
bir şey değişmedi diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum...
federasyon başkanı Muharrem Ustanın lobisine direnememiştir. (bu siyasi bağlantı ile de olmuş olsa trabzonspor'un siyaseti kullanmasını açısından iyi bir gelişmedir. lobi anlamında azize ve rıdo nun arka kapılardan ağırlanmalarını unutmamak gerekir.) USTA'nın işaret ettiği üzere düzen değişmiştir. Federasyon yetkilerinden feragat etmiştir... Çok yüksek ihtimalle de hakemin meslek hayatı sona ermiştir.
Alt metinleri iyi okumak gerektiğini düşünüyorum....yüz ifadesi ve soru almaması da elinin kolunun bağlandığının belgesidir. bu açıklamayı yapmak o kadar zoruna gitmiştir ki mecbur kalıp bu açıklamayı yapmıştır diye düşünüyorum... bir günde elbette olmaz süreç alacak ama USTa'nın dediği milat olayı doğrudur. Her şeyin en iyi ilacı olan zaman bize bunu da göstercektir diye düşünüyorum.
Akabinde resmi sitemizin Twitter'dan coşması da bir şeylerin değiştiğinin işaretidir.
kimse iho gibi asarım keserim söylemleri beklemesin. bu iş en güzel bu şekilde hallolurdu ve oldu da.
iş bilenin kılıç kuşananın vesselam.

DeAgLeMaNyAq
24.02.2016, 19:18
baskan bu sistem degisecek demisdi
bitnelin kelleside kötü hakem oldugundan degil, azizenin masasi oldugundan alindi
sistemde degisiyor
tribünlerde doluyor
...

Bence güç gösterisi adına feda dedildi. Her ne kadar Demirören bu toplantının Trabzonspor'la ilgisi yok dese de bizim vesile olduğumuz ortada. Bu önemli bir prestij. Ancak Demirören'in hakemimizi kaybettik lafı farklı yerlere de çekilebilir. Direkt olarak hakemliği bitti demek için resmi açıklama lazım. Sitedeki manşet sadece Demirören'in açıklamalarına binayen atılmışsa ve gelecek sezon bu hakem tekrar maç yönetmeye başlarsa yönetim adına büyük fiyasko olur. Usta'nın Demirören'le görüştüğünü ve kendisine bu yönde verilmiş bir söz olduğunu düşünmek istiyorum. Sağdan soldan yine Bitnel'e destekler gelmeye başlandı. Cem Dizdar bu grubun öncülüğünü çekiyor. Atilla Gökçe Bitnel devam etmeli bunlar normal hatalar olabilir diyor. Diğer taraftan bugün de skor yazarı Hıncal Uluç hangi kart yanlış diyerek üstüne Özer'in yaptığı kayarak müdahalenin Fifa kurallarına göre yasaklandığını, topa dokunmanın hiçbir öneminin olmadığını yazmış...

selcuk
24.02.2016, 19:23
Bence güç gösterisi adına feda dedildi. Her ne kadar Demirören bu toplantının Trabzonspor'la ilgisi yok dese de bizim vesile olduğumuz ortada. Bu önemli bir prestij. Ancak Demirören'in hakemimizi kaybettik lafı farklı yerlere de çekilebilir. Direkt olarak hakemliği bitti demek için resmi açıklama lazım. Sitedeki manşet sadece Demirören'in açıklamalarına binayen atılmışsa ve gelecek sezon bu hakem tekrar maç yönetmeye başlarsa yönetim adına büyük fiyasko olur. Usta'nın Demirören'le görüştüğünü ve kendisine bu yönde verilmiş bir söz olduğunu düşünmek istiyorum. Sağdan soldan yine Bitnel'e destekler gelmeye başlandı. Cem Dizdar bu grubun öncülüğünü çekiyor. Atilla Gökçe Bitnel devam etmeli bunlar normal hatalar olabilir diyor. Diğer taraftan bugün de skor yazarı Hıncal Uluç hangi kart yanlış diyerek üstüne Özer'in yaptığı kayarak müdahalenin Fifa kurallarına göre yasaklandığını, topa dokunmanın hiçbir öneminin olmadığını yazmış...
ozamanda baskan azizenin fitnes salonunda calisdigini belgelerinlen aciklar

buda dünya tarihinde görülmemis rezillik olur
kulüp baskani iscisi hakem, bu nerede görüldü

memozcan
24.02.2016, 19:24
bitnelin hakemliğinin bitip bitmemsi beni enterese etmiyor.. zaten bu yıl sonuna kadar maç alamaz.. bu kadar uzun süre maç alamayınca fifa kokartı gider ve klasman düşer.. seneye maç almaya başlasa bile süper lig yerine ptt liginde en iyi ihtimalle değerlendirilir..

fakat bataklığın kurutulmasından bahsediyorsak bitnel bu bataklıkta sadece bir figürandır.. bu federasyon gidip özerkliği uygulayacak bir tff olmadıkça bu işler düzelmez.. en azından hakemlik düzelsin diyorsak o zaman bu mhk gidecek ve temsilciler kurulu değişecek..

temsilciler kurulu başkanı abdurrahman arıcı fanatik azizbahçeli birisi.. o yüzden adamın hakem odası basmaları raporlarda yer almıyor.. bzim maçlarda seyirci ağzını açsa ceza alıyoruz ama diğer maçlarda bu neden olmuyor acaba?

Kasım BEKTAŞ
24.02.2016, 19:26
BİTnel'in hakemliğinin bittiğine dair resmi bir açıklama gelmesi lazım
karambole bırakılacak bir durum değil

ayrıca kurulların seçimi ile ilgili alınan kararlara sebep olunması da önemli bir durumdur.

A. Aydın
24.02.2016, 19:28
Bu olanlardan bunu solemek mantikli degil.
Iho gibi bi adam okadar olay yapti. Kimse kaale alip konusmadi bile. Bide ustune hak mahrumiyeti ve para cezalari aldi.
Usta nin ardindan mhk, tff toplandi. Birseylerin degisimin sinyali verildi. Deniz atesin hakemligi bitti.
Ama usta anladigim kadariyla federasyonu degistirmek istiyor. Anadolu kuluplerinden destek var. Dogru bir planlamayla bizim istedigimiz aday tff baskani olabilir.

Kasım BEKTAŞ
24.02.2016, 19:31
sistem öyle birden değişmez
ancak sisteme vurulan bu küçük darbeler bile ilerisi için çok önemlidir

bu nedenle o BİTnel denen kişinin hakemliğinin bittiğinin resmi olarak ilan edilmesi lazım

hani bir şiir vardır

Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes
Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...

bu gediğin oluştuğunu görmek için o bitnelin kesin olarak gitmesi şart!

Jedi
24.02.2016, 19:33
Bu olanlardan bunu solemek mantikli degil.
Iho gibi bi adam okadar olay yapti. Kimse kaale alip konusmadi bile. Bide ustune hak mahrumiyeti ve para cezalari aldi.
Usta nin ardindan mhk, tff toplandi. Birseylerin degisimin sinyali verildi. Deniz atesin hakemligi bitti.
Ama usta anladigim kadariyla federasyonu degistirmek istiyor. Anadolu kuluplerinden destek var. Dogru bir planlamayla bizim istedigimiz aday tff baskani olabilir.

iho olsun tff başkanı :D